PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : error 13

kowthar
17-05-2011, 16:10
:41:
سلام. من یک مشکل در زمینه قانونی کردن ویندوز داشتم که امیدوارم شما بتونید کمکم کنید. در واقع من واسه قانونی کردن ویندوز سون لپ تاپم از یه کرک استفاده کردم که کارایی نداشت. بعد اومدم از یه کرک دیگه به نام ویندوز دیولوپر استفاده کردم بدون اینکه اولین کرک رو آنیستال کنم. بعد که ری استارت کردم به این صفحه روبرو شدم:
Chainloader / bootmgr
Error 13: invalid or unsupported executable format
Press any key to continue…
وقتی اینتر رو میزنم یه صفحه قرمز میاد با چند گزینه که اولیش این هست:
Windows with slic loader (pointer)(default)
نمی دونم چکار کنم که سیستم بالا بیاد تا بتونم حداقل از یه نرم افزار مثه رجیستری کلینر استفاده کنم. خواهش می کنم کمکم کنید...
[ناراحت]
لطفا بصورت ساده برام توضیح بدید

ebicross
17-05-2011, 22:00
سلام.
به انجمن های P30world خوش آمدید!

ببینید شما یک DVD ویندوز 7 بزارید و بعد بوت کنید و در مرحله ی اول که Instal Windows داره شما گزینه ی Repair رو از پایین انتخاب کنید و بعد Startup Repair انجام میشه.
بعدش در محیط Command Prompt که در یک صفحه براتون باز خواهد شد دستور Fixboot رو وارد و اینتر کنید و بعد سیستم رو ریست کنید.

kowthar
17-05-2011, 22:20
از بوت کردن منظورتون همون ری استارت کردن دستی هست دیگه؟

ebicross
18-05-2011, 11:45
DVD ویندوز 7 رو بزارید و بعد سیستم رو ریست کنید و بعدش پیغام میده که یک کلید بزنید تا بوت بشه. بعدش سیستم از طریق DVD بوت میشه.

kowthar
18-05-2011, 20:25
ممنون از کمکتون. من الان دی وی دی ویندوز 7 رو ندارم باید گیر بیارم. این روش حتما جواب میده دیگه؟ با این عمل چیزی از اطلاعات و فایل ها که پاک نمیشه؟
عذر میخوام روش دیگه ای هم وجود داره؟

ebicross
18-05-2011, 21:57
نه هیچ فایلی آسیب نمیبینه.
این روش بهترین راه بدون استفاده از ابزارهای جانبی هستش و حتما هم جواب میده. اگر نداد بگین تا بعضی فرمانهای دیگه در محیط Command Prompt رو تست کنیم.

kowthar
19-05-2011, 08:00
ممنونم از راهنمایی هاتون. امتحان می کنم و خبرشو بهتون می دم.

kowthar
22-05-2011, 16:22
ببخشید من الان دی وی دی رو در اختیار دارم . برای لپ تاپ های asus باید از کدوم گزینه ( f4 / delete ) استفاده کنیم تا توی اون فهرست بره که سیستم رو از طریق دی وی دی بوت کنیم؟

kowthar
22-05-2011, 16:32
من رفتم واسه گزینه بوت و وقتی میگه press any key to boot from cd or dvd من اینتر رو که میزنم دوباره همون هشدار لعنتی میاد :
Chainloader / bootmgr
Error 13: invalid or unsupported executable format
Press any key to continue
من باید چه کار کنم؟ راه حل دیگه ای هم هست؟

kowthar
22-05-2011, 16:49
همه راه حل ها رو رفتم. دستور fixboot به درد نخورد. میشه یه دستور دیگه بدید؟ ممنون