PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا اگر كسي در سايت irantk.ir "تعميركاران ايران" عضو هست كمك كنه.(فوري)

nima_vb
14-05-2011, 23:34
سلام دوستان.
من مانيتور samsung 1931BF lcd دارم.2هفته پيش سوخت. يعني تصوير يكي دوثانيه مياد و ميرهه. بردم تعميركار. حالا بعد 2هفته ديگه ميگه ic ش گير نيومد.
منم خودم سرچ كردم بعد ديدم تو سايت irantk.ir "تعميركاران ايران" چندتا تاپيك هست كه مشكل من را دارند. ولي متن تاپيك ها را نيمتونم ببينم چون عضويت نمايش اون تاپيكها پوليه.
جالب اينجا بود كه مشكل من و مشكل اين تاپيكها طي يك ماه گذشته براي مانيتورهاي lcd‌سامسونگ بوجود اومده. اين عجيب نيست؟
حالا خواهشم اينه اگر كسي در اين سايت عضو هست اين تاپيكها كه لينكشا در زير ميگذارم، به يه طريقي برام بفرسته. مثلا ايميل كنه. تا ببينم پاسخ به اين مشكل در اون تاپيكها چي بوده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنونم.

Service Manual
08-06-2011, 17:00
سلام

فکر مي کنم قبلا داخل سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با آي دي nima63 بودي و من به شما توضيح دادم .

اين عيب عمدتا به دليل خرابي مدار اينورتور ، ترانس هاي خروجي يا لامپ هاي بک لايت ايجاد ميشه و تعويض يا تعمير اين مدارات هم فقط بايد توسط تعميرکار با تجربه انجام بشه و از عهده شما برنمياد .

موفق باشيد .

EXTREME
08-06-2011, 18:13
سلام دوستان.
من مانيتور samsung 1931BF lcd دارم.2هفته پيش سوخت. يعني تصوير يكي دوثانيه مياد و ميرهه. بردم تعميركار. حالا بعد 2هفته ديگه ميگه ic ش گير نيومد.
منم خودم سرچ كردم بعد ديدم تو سايت irantk.ir "تعميركاران ايران" چندتا تاپيك هست كه مشكل من را دارند. ولي متن تاپيك ها را نيمتونم ببينم چون عضويت نمايش اون تاپيكها پوليه.
جالب اينجا بود كه مشكل من و مشكل اين تاپيكها طي يك ماه گذشته براي مانيتورهاي lcd‌سامسونگ بوجود اومده. اين عجيب نيست؟
حالا خواهشم اينه اگر كسي در اين سايت عضو هست اين تاپيكها كه لينكشا در زير ميگذارم، به يه طريقي برام بفرسته. مثلا ايميل كنه. تا ببينم پاسخ به اين مشكل در اون تاپيكها چي بوده.

ممنونم.

سلام برای رع این مشکل اول باید برید رو برد تغذیه
میتونه این مشکل از نشتی خازنهای معکوس کننده خرابی فت های معکوس کننده روی برد خرابی ترانس های افزاینده که برق 800 الی 1000 ولت ac رو برای لامپ های فلور سنت تولید میکنه
و در آخر خرابی یا سوختن یکی از لامپ های فلورسنت

Service Manual
08-06-2011, 18:43
سلام برای رع این مشکل اول باید برید رو برد تغذیه
میتونه این مشکل از نشتی خازنهای معکوس کننده خرابی فت های معکوس کننده روی برد خرابی ترانس های افزاینده که برق 800 الی 1000 ولت ac رو برای لامپ های فلور سنت تولید میکنه
و در آخر خرابی یا سوختن یکی از لامپ های فلورسنت

سلام

ميشه توضيح بديد که :

خازنهای معکوس کننده

فت های معکوس کننده

چي هستند .

تا جايي که من اطلاع دارم اجزايي به نام خازن معکوس کننده يا فت معکوس کننده در مدار اينورتور يا تغذيه نداريم .

معمولا وقتي خازن ها خراب باشند يا مانيتور اصلا روشن نميشه يا خيلي دير روشن ميشه ، بستگي به شدت خرابي بين ده دقيقه تا يک ساعت طول ميکشه تا روشن بشه .

اگر ترانزيستورهاي FET هم خراب باشند اصلا مانيتور روشن نميشه ....

پس فقط ميمونه ترانس ها و لامپ هاي بک لايت ، البته اگر درايور اينورتور هم مشکل داشته باشه هم اين عيب پيش مياد اما بيشتر اين خرابي ها مربوط به خرابي ترانس ها يا جريان کشيدن لامپ هاي بک لايت هست .

اگر ترانس خراب باشه که فقط بايد تعويض بشه اما اگر مشکل از جريان کشيدن بک لايت ها باشه قابل حل هست .

موفق باشيد .

EXTREME
08-06-2011, 19:06
دوست من برد تغذیه کلا دوقسمت میشه یک قسمت که بهش میگن قسمت ثانویه
که دارای مقاوت ntc فیوز و ترانس و پل دیودی هست و بعد خازن صافی
که این قسمت 3 ولتاژ 5 - 12 و معمولا 20 ولت رو تولید میکنه که همون برد تغذیه ی سوئیچینگ هست که 5 ولتش برای بایاس کردن آی سی سی پی یو هست که توسط دوتا آی سی رگولاتور به ولتاژ 1.7 ولت به آی سی سی پی یو میرسه
قسمت بعدی برد معکوس کننده هست که برق بین 800 تا 1000 ولت ac رو تولید میکنه میده به لام پهای فلو سنت
بنابراین اگر دقیت کرده باشین دیگه ما تو این قسمت پل نداریم که برق رو dc کنه
نه دوست من
تصویر که بیاد و دوباره بره
هم میتونه از نشتی خازنهای برد معکوس کننده باشه که جریان رو میکشه
هم از اتصال فت های معکوس کننده هم میتونه باشه
هم از خرابی ترانس های افزاینده که ولتاژ کافی تولید نمیکنند و مهم ترش خرابی یا سوختگی لامپ های فلورسنت هست

Service Manual
08-06-2011, 19:43
دوست من برد تغذیه کلا دوقسمت میشه یک قسمت که بهش میگن قسمت ثانویه
که دارای مقاوت ntc فیوز و ترانس و پل دیودی هست و بعد خازن صافی
که این قسمت 3 ولتاژ 5 - 12 و معمولا 20 ولت رو تولید میکنه که همون برد تغذیه ی سوئیچینگ هست که 5 ولتش برای بایاس کردن آی سی سی پی یو هست که توسط دوتا آی سی رگولاتور به ولتاژ 1.7 ولت به آی سی سی پی یو میرسه
قسمت بعدی برد معکوس کننده هست که برق بین 800 تا 1000 ولت ac رو تولید میکنه میده به لام پهای فلو سنت
بنابراین اگر دقیت کرده باشین دیگه ما تو این قسمت پل نداریم که برق رو dc کنه
نه دوست من
تصویر که بیاد و دوباره بره
هم میتونه از نشتی خازنهای برد معکوس کننده باشه که جریان رو میکشه
هم از اتصال فت های معکوس کننده هم میتونه باشه
هم از خرابی ترانس های افزاینده که ولتاژ کافی تولید نمیکنند و مهم ترش خرابی یا سوختگی لامپ های فلورسنت هست

سلام

ميدوني من بيشتر از 20 سال هست دارم کار تعميرات انجام ميدم:31:

حالا شما داري به من توضيح ميدي که برد تغذيه چيه يا مقاومت و پل ديود و خازن صافي چيه ؟

اصلا اينها چه ربطي به اين عيب داره ....

ببين عزيزم خرابي خازن ها ربطي به خاموش شدن بک لايت ها بعد از چند ثانيه نداره ...

فت هاي مدار اينورتور اگر معيوب باشه مانيتور اصلا روشن نميشه ، خازن ها هم اگر مشکل پيدا کنه معمولا يا مانيتور روشن نميشه يا اينکه دير روشن ميشه و اگر خازن ها در همين حالت باشند و از مانيتور استفاده کنيد معمولا باعث خرابي فت هاي اينورتور يا آي سي اينورتور ميشه که بعد از اون هم ديگه مانيتور به هيچ وجه روشن نخواهد شد .

اين عيب اکثرا به خاطر خرابي ترانس هاي اينورتور يا لامپ هاي بک لايت پيش مياد ، من ميخواستم به اين بنده خدا کمک کنم ولي حالا ديگه اينکار رو انجام نميدم . بهتره شما به ايشون بگيد چکار کنه .........

موفق باشيد .

EXTREME
08-06-2011, 19:53
سلام

ميدوني من بيشتر از 20 سال هست دارم کار تعميرات انجام ميدم:31:

حالا شما داري به من توضيح ميدي که برد تغذيه چيه يا مقاومت و پل ديود و خازن صافي چيه ؟

اصلا اينها چه ربطي به اين عيب داره ....

ببين عزيزم خرابي خازن ها ربطي به خاموش شدن بک لايت ها بعد از چند ثانيه نداره ...

فت هاي مدار اينورتور اگر معيوب باشه مانيتور اصلا روشن نميشه ، خازن ها هم اگر مشکل پيدا کنه معمولا يا مانيتور روشن نميشه يا اينکه دير روشن ميشه و اگر خازن ها در همين حالت باشند و از مانيتور استفاده کنيد معمولا باعث خرابي فت هاي اينورتور يا آي سي اينورتور ميشه که بعد از اون هم ديگه مانيتور به هيچ وجه روشن نخواهد شد .

اين عيب اکثرا به خاطر خرابي ترانس هاي اينورتور يا لامپ هاي بک لايت پيش مياد ، من ميخواستم به اين بنده خدا کمک کنم ولي حالا ديگه اينکار رو انجام نميدم . بهتره شما به ايشون بگيد چکار کنه .........

موفق باشيد .

دوستم من قصدم توهین به شما نیست 20 سال هم تعمیر کردید پس کارتون درسته
من با این مورد رو به رو شدم که میگم و از خودم حرفی رو الکی نمیزنم
بله خازن نشتی معکوس کننده باعث میشه مانتیتور روشن نشه
ولی من با این مشکل روبه رو شدم که وقتی رفتم رو برد تغذیه این مشکل رو دیدم
در ضمن شما به پست من توجه نکردین
گفتم احتمال خرابی ترانس افزاینده و لامپ فلور سنت بیشتره و در آخر گفتم نشتی خازن معکوس کننده و اتصال فت ها به هم
موفق باشید

nima_vb
19-06-2011, 16:51
سلام

فکر مي کنم قبلا داخل سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با آي دي nima63 بودي و من به شما توضيح دادم .

اين عيب عمدتا به دليل خرابي مدار اينورتور ، ترانس هاي خروجي يا لامپ هاي بک لايت ايجاد ميشه و تعويض يا تعمير اين مدارات هم فقط بايد توسط تعميرکار با تجربه انجام بشه و از عهده شما برنمياد .

موفق باشيد .

سلام دوست عزيز.
بله در همون سايت شما راهنمايي كرديد ولي من اين پست را قبل از اينكه در سايت irantk‌ بيام و از دوستاني مثل شما سوال كنم اينجا گذاشته بودم. ديدم اينجا كسي جواب نداد .منم اومدم همونجا تو Irantk و سوالتم را پرسيدم و هم چنين شما هم خيلي راهنمايي كرديد كه ازتون ممنونم. مشكل مانيتورم هم با كمك يكي از دوستان سايت irantk‌حل شد. البته تعمير برد برام به صرفه نبود منم كلا عوضش كردم.
اين پاسخ را الان گذاشتم كه فقط سو تفاهم حل بشه. كه من قبل از اومدن به irantk‌و درميون گذاشتن مشكل با شما اين پست را در p30world‌گذاشته بودم.
ممنون و موفق باشيد .

8095
16-08-2013, 15:43
سلام دوست عزیز من عضو هستم ولی سایت قطع میباشد