PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش و روشن شدن مانیتور

sheytoon001
14-05-2011, 21:37
سلام به همه دوستان
امروز یه lcd ال جی w2261vp خریدم که کیفیت تصویرش full hd هست
اما وقتی رزولوشن ویندوز رو روی 1920x1080 میذارم و در مرورگر اسکرول میکنم صفحه مانیتور مدام خاموش و روشن میکنم
البته باید بگم کارت گرافیک کامپیوترم خیلی قدیمیه (مدل ATI RADEON 9250)
از طریق پورت DVI گرافیک به مانیتور وصله
خودم حدس میزنم مشکل از گرافیک باشه چون روی رزولوشن 1024x768 چنین مشکلی پیش نمیاد و همین طور وقتی لپ تاپ رو به مانیتور وصل میکنم چنین مشکلی پیش نمیاد (حتی در رزولوشن full hd)
از دوستانی که در این ضمینه تجربه ای دارن خواهش میکنم اگه درباره این مشکل اطلاع دقیقی دارن منو راهنمایی کنن
نگرانم نکنه مشکل از مانیتور باشه

EXTREME
14-05-2011, 21:45
گرافیکتون که خیلی قدیمیه
اگه تو ریزولیشن پایین تر مشکلی ندارید پس مانیتور سالمه
شما درایور گرافییک رو به روز کنید
سی دی ماینتور رو هم نصب کنید و فرکانس مانیتور رو کم کنید
از پورت vga استفاده کنید ببینید با پورت vga چطوره که مانیتورتون این ورودی رو هم داره
ویندوزتون چیه؟

aluminum
14-05-2011, 22:02
به نظرم من مشکل از مانیتورتون هست
من دقیقا اطلاعات ندارم ولی تا اونجایی که فهمیدم این lcd ها یه پتانسیل متر دارن که بنا به دلایلی از تنظیم خارج میشن و این باعث میشه این مشکل پیش بیاد.اگه زودتر مشکل رو حل نکنید کلا مانیتورتون روشن نمیشه
البته منم این چنین مشکلی داشتتم ولی با یک مقدار تفاوت

sheytoon001
14-05-2011, 22:50
گرافیکتون که خیلی قدیمیه
اگه تو ریزولیشن پایین تر مشکلی ندارید پس مانیتور سالمه
شما درایور گرافییک رو به روز کنید
سی دی ماینتور رو هم نصب کنید و فرکانس مانیتور رو کم کنید
از پورت vga استفاده کنید ببینید با پورت vga چطوره که مانیتورتون این ورودی رو هم داره
ویندوزتون چیه؟
متاسفانه خیلی وقته که دیگه برای این گرافیک درایوری ارائه نشده و من آخرین درایور رو نصب کردم
هنوز با پورت vga امتحانش نکردم اما هم مانیتور و هم گرافیک این پورت رو دارن
اما با همون پورت DVI وقتی رزولیشن رو روی 1920x1080 گذاشتم و ری استارت کردم، بعد از load شدن ویندوز فقط یه صفحه سیاه اومد
به نظرتون چرا روی رزولیشن های بالا مانیتور خاموش و روشن میشه؟

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

من دقیقا اطلاعات ندارم ولی تا اونجایی که فهمیدم این lcd ها یه پتانسیل متر دارن که بنا به دلایلی از تنظیم خارج میشن و این باعث میشه این مشکل پیش بیاد.اگه زودتر مشکل رو حل نکنید کلا مانیتورتون روشن نمیشه
امیدوارم مشکل از مانیتور نباشه چون تازه امروز این مانیتور رو خریدم
البته گفتم که با لپ تاپ که مانیتور رو تست کردم روی رزولیشن 1920x1080 هیچ مشکلی نداشت
من خودم حدس میزنم بخاطر گرافیک باشه اما مطمئن نیستم
حالا شمام گفتید ممکنه از مانیتور باشه ، یه مقدار نگران شدم
دوستان راهنمایی کنید که اگه مشکل از مانیتور زودتر ببرمش برای گارانتی:10:

sheytoon001
15-05-2011, 00:24
آقا من دوباره تست کردم ، با پورت آنالوگ VGA چنین مشکلی پیش نمیاد
دوستان لطفا راهنمایی کنید که مشکل از چی میتونه باشه؟
یه بار دیگه مشکل رو میگم
وقتی با پورت DVI مانیتور رو به کیس وصل میکنم بعد از اینکه رزولوشن رو روی 1920x1080 میذارم
بعضی وقتا مانیتور مدام خاموش و روشن میشه و همینتور وقتی ری استارتش میکنم بعد از لود ویندوز فقط یه صفحه سیاه میاد
اما وقتی رزولوشن رو روی 1152x864 میزارم دیگه چنین مشکلی پیش نمیاد (برای رزولوشن های بیشتر از این هم این مشکل وجود داره)
حالا با توجه به این مشکلات و با توجه به اینک کارت گرافیک کامپیوترم قدیمیه (ATI RADEON 9250) به نظر شما مشکل از چیه؟:11:

EXTREME
15-05-2011, 09:07
دوست من مشکل از مانیتورتون نیست مگه نمیگید که با لپتاب رو فول اچ دی میزارین این اتفاق نمیفته پس مانیتورتون سالمه
این مشکل از طرف سیستم شماست
گرافیک شما قدیمیه و با پورت dvi نمیتونه احتمالا ریزولیشن بالاتری رو ساپورت کنه شما باید از همون vga استفاده کنید
اگه مانیتور خراب بود با پورت vga رو آخرین ریولیشن هم مشکل پیش می اومد بنابراین از همون vga استفاده کنید

سلام
ایشون مشکلشون فرق داره با پورت vga که میزنن رو آخرین ریزولیشن مشکلی ندارند و با لپ تب هم میزنن به مانیتور با آخرین ریزولیشن باز هم مشکلی نیست بنابرین مانیتور سالمه واین به خاطر قدیمی بودن گرافیکه باید از vga استفاده کنن

aluminum
15-05-2011, 14:51
منم گفتم مشکل من با ایشون فرق میکنه
ولی برای من هم توی اخرین رزولوشین مشکل نداشت فقط هر وقت کامپیوتر رو روشن میکردم مانیتور مرتبا خاموش روشن میشد و هر چه تصویر گرافیکی تر بود این خاموش روشن شدن سریع تر.منم فکر کردم که مشکل از گرافیک باشه ولی با خریدن کارت گرافیک باز هم مشکل پا برجا بود .البته این نکته رو بگم که این مشکل رو برای کامپیوتر من کارت گرافیک انبردم ایجاد کرد
بعد از تعمیر مانیتور با کارت جدید دیگه مشکل حل شد
این رو گفتم که ایشون این رو هم مدنظرشون داشته باشن به عنوان یک احتمال

EXTREME
15-05-2011, 16:07
فعلا که مشکل ایشون با پورت vga حل شده
روی ریزولیشنهای پایینتر هم مشکلی ندارند

sheytoon001
15-05-2011, 18:21
ممنون از شما دوستان عزیز بخاطر رهنماییتون:10:
تا الان با پورت vga مشکلی رخ نداده اما برا اینکه مطمئن شم میخوام ببرم با یه کامپیوتر دیگه هم آزمایش کنم:11: