PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید خودرو از مناطق آزاد

صفحه ها : [1] 2

alex_metal
14-05-2011, 10:41
با سلام

چندتا سوال دارم من کامارو rs میخواستم که میگن فکر کنم 45 تومنه اگه بخوام بیارم اینور پلاکش رو باید عبور موقتش بکنن یا اصلا از اول باید عبور موقتش رو خرید؟ شرایطش چجوریه؟ از بعضی جاها شنیدم که ماشین های که تو مناطق آزاد هستن بعد از 5 سال میتونید بخرید و پلاک ملیش بکنین آیا این صحت داره؟

mohamad skystar
14-05-2011, 11:16
با سلام

چندتا سوال دارم من کامارو rs میخواستم که میگن فکر کنم 45 تومنه اگه بخوام بیارم اینور پلاکش رو باید عبور موقتش بکنن یا اصلا از اول باید عبور موقتش رو خرید؟ شرایطش چجوریه؟ از بعضی جاها شنیدم که ماشین های که تو مناطق آزاد هستن بعد از 5 سال میتونید بخرید و پلاک ملیش بکنین آیا این صحت داره؟

سلام.دوست من شما هیچ خودروی ساخت آمریکا رو نمیتونید پلاک ملی کنید فقط با پلاک گذر موقت میتونید تردد کنید.
شما هر خودرویی که گمرک پلاک کردنش رو مجوز داده رو میتونید پلاک ملی کنید و بعد از 5 سال و این حرف ها هم نیست.
خودروهایی که وارد میشن ابتدا با پلاک همون کشور هستن و در ایران پلاک گذر موقت نصب میشه .هر خودرو 3 ماه مجوز تردد داره و بعد باید تمدید بشه.

alex_metal
15-05-2011, 17:05
سلام.دوست من شما هیچ خودروی ساخت آمریکا رو نمیتونید پلاک ملی کنید فقط با پلاک گذر موقت میتونید تردد کنید.
شما هر خودرویی که گمرک پلاک کردنش رو مجوز داده رو میتونید پلاک ملی کنید و بعد از 5 سال و این حرف ها هم نیست.
خودروهایی که وارد میشن ابتدا با پلاک همون کشور هستن و در ایران پلاک گذر موقت نصب میشه .هر خودرو 3 ماه مجوز تردد داره و بعد باید تمدید بشه.

آخه بعضی ها هستن که پلاک ملی شدن؟

موقعه تمدید حتما باید خودت و ماشین هم بره به شهر مبدا؟

نمیشه مثلا یک نفر رو پیدا بکنیم تو اونجا اون به جای من بره تمدید بکنه؟

mohamad skystar
15-05-2011, 17:30

موقع تمدید صاحب خودرو باید باشه تا به نامش مجوز صادر بشه.
فقط صاحب خودرو باید حضور داشته باشه و کسه دیگه نمیتونه جاش بره.موفق باشید.

SIMON137
15-05-2011, 17:53

آشنا داشته باشی با زد و بند و زیر آبی و وارد کردن یه ماشین و ... به زور می تونید پلاک کنید اگه اشتباه نکنم.

هزینه تمدید چقدر هست ؟
بودن خود ماشین هم الزامیه ؟

mohamad skystar
15-05-2011, 18:18
آشنا داشته باشی با زد و بند و زیر آبی و وارد کردن یه ماشین و ... به زور می تونید پلاک کنید اگه اشتباه نکنم.

هزینه تمدید چقدر هست ؟
بودن خود ماشین هم الزامیه ؟

بودن خود ماشین هم الزامی هست.
هزینه رو نمیدونم فعلا.
به زور پلاک کردن دردسر داره و آشنا هم تا یه چیزی به نفع خودش نباشه کاری نمیکنه.

alex_metal
16-05-2011, 08:14
بودن خود ماشین هم الزامی هست.
هزینه رو نمیدونم فعلا.
به زور پلاک کردن دردسر داره و آشنا هم تا یه چیزی به نفع خودش نباشه کاری نمیکنه.

منظورتون پلاک موقت هستش یا ملی یعنی آشنا داشته باشی میشه یه کاری کرد؟

mohamad skystar
16-05-2011, 13:36
منظورتون پلاک موقت هستش یا ملی یعنی آشنا داشته باشی میشه یه کاری کرد؟

اگر آشنا هم داشته باشی خودروی امریکایی نمیتنی پلاک کنی مگر اینکه آشنا دیگه خیلی ............ باشه.
شما مشخص کن چه خودرویی میخواین ؟

alex_metal
16-05-2011, 18:18
اگر آشنا هم داشته باشی خودروی امریکایی نمیتنی پلاک کنی مگر اینکه آشنا دیگه خیلی ............ باشه.
شما مشخص کن چه خودرویی میخواین ؟
l
من کامارو rs میخواستم. پس اونایی که پلاک کردن چجوری پلاک کردن؟

SIMON137
16-05-2011, 19:05
l
مثلا آشنا داشته باشی ، یه کامارو قدیمی بگیره ، شاسی رو رو عوض کنی ، یه بدنه هم وارد کنی و ...
من الان یه cts v می خوام بیارم موندم چه کنم
هزنیه های ترخیصش چقدر میشه ؟ یعنی چقدر رو پول ماشین میاد ؟

mohamad skystar
16-05-2011, 22:02
l

کامارو RS چه مدلی؟

alex_metal
16-05-2011, 22:31
کامارو RS چه مدلی؟
یعنی چی چه مدلی؟
منظورتون اینه؟
مدل 2011 2010 2009

mohamad skystar
16-05-2011, 22:39
یعنی چی چه مدلی؟
منظورتون اینه؟
مدل 2011 2010 2009

دوست گرامی شما این خودرو رو میتونید وارد کشور کنید و فقط با پلاک گذر موقت به کل کشور تردد دارین .
هر سه ماه یک بار هم باید تمدید کنید.
یا میتونید با پلاک منطقه آزاد فقط در محدوده منطقه آزاد یا چند کیلومتری بیرونش تردد داشته باشید.
تمام

alex_metal
17-05-2011, 08:36
دوست گرامی شما این خودرو رو میتونید وارد کشور کنید و فقط با پلاک گذر موقت به کل کشور تردد دارین .
هر سه ماه یک بار هم باید تمدید کنید.
یا میتونید با پلاک منطقه آزاد فقط در محدوده منطقه آزاد یا چند کیلومتری بیرونش تردد داشته باشید.
تمام
تا هر وقت خواستی میتونی 3 ماه تمدید کنی ؟ تمدید کردن چند روز طول میکشه؟ یک یا دو روزه میشه تمدید کرد برگشت؟

mohamad skystar
17-05-2011, 08:40
تا هر وقت خواستی میتونی 3 ماه تمدید کنی ؟ تمدید کردن چند روز طول میکشه؟ یک یا دو روزه میشه تمدید کرد برگشت؟

اون دیگه بستگی داره کارت رو زود راه بندازن یا نه
اما یک یا دو روزی میشه.

Electronic-Arts
17-05-2011, 10:01
در ضمن برای تمدید دوباره باید ماشین از کشور خارج بشه و دوباره بیاد تو کشور

mohamad skystar
17-05-2011, 11:33
در ضمن برای تمدید دوباره باید ماشین از کشور خارج بشه و دوباره بیاد تو کشور

اگر ماشین از منطقه آزاد خریداری بشه نیازی نیست به خارج از کشور برده بشه.
اگر مستقیم با پلاک گذر موقت وارد کشور شده باشه بله لازم هست ماشین برگرده.

Electronic-Arts
17-05-2011, 16:59
اگر ماشین از منطقه آزاد خریداری بشه نیازی نیست به خارج از کشور برده بشه.
اگر مستقیم با پلاک گذر موقت وارد کشور شده باشه بله لازم هست ماشین برگرده.
خب دوستمون هم برای گذر موقت سوال کرد دیگه

mohamad skystar
17-05-2011, 19:20
خب دوستمون هم برای گذر موقت سوال کرد دیگه

دوستمون قبلا برای پلاک کردن خودرو سوال کردن که آیا میشه خودرویی رو آورد و پس از چند سال پلاک ملی کرد یا خیر.

alex_metal
18-05-2011, 05:57
دیروز از یکی از دوستام شنیدم گفت تازگی ها تمدید رو 6 ماه کردن درسته؟

mohamad skystar
18-05-2011, 09:09
دیروز از یکی از دوستام شنیدم گفت تازگی ها تمدید رو 6 ماه کردن درسته؟

تا اواخر سال 89 که 3 ماه بود.
اگر 6 ماه کردن رو نمیدونم.باید از گمرک سوال کرد.

lord of darknes
18-05-2011, 09:19
سلام به همه دوستان.ببخشید میشه از منطقه آزاد ماشین به قیمت خارج گرفت و بعد پلاک گذر موقتش کرد؟
اگه میشه لطفا شرایطشو بفرمایید...

starpars
18-05-2011, 13:41
راست ميگه اگه اطلاع داريد يكم بيشتر توضيح بديد چون من فكر ميكنم اگه به اين سادگيا بود همه ميرفتن اينجوري ماشين ميخريدن مخصوصا مردم شهرهاي مرزي جنوب
يكي از شرايطش كه من يه جا خوندم فكر كنم اين بود كه صاحب ماشيني كه ميخواد پلاك موقت بگيره بايد ساكن همون منطقه آزاد باشه آيا اين درسته؟
الان مثلا من ميتونم برم از قشم يه ماشين خوب با قيمت خوب بخرم بعد با پلاك موقت بيارم اينور ؟ هزينه پلاك موقت حدودا چقدر در مياد؟
بعد از سه ماه راحت تمديد ميكنن يا نه؟
اين قضيه اينكه بعد از 3 ماه ماشين بايد بره خارج برگرده ديگه چه صيغه ايه؟
با پلاك منطقه آزاد تا چه فاصله اي ميشه رفت و آمد كرد؟

mohamad skystar
18-05-2011, 16:16
سلام به همه دوستان.ببخشید میشه از منطقه آزاد ماشین به قیمت خارج گرفت و بعد پلاک گذر موقتش کرد؟

بله میشه دوست من.
من پژو 307 کروک رو دیدم که از دبی آورده بودن چابهار و پلاک منطقه آزاد چابهار داشت بعد طرف خریده بود و پلاک گذر موقت زده بود و به کل کشور تردد داشت.
با همون قیمت دبی از چابهار خریده بود.

alex_metal
18-05-2011, 21:46
الان کامارو rs 2009 یا 2010 یا 2011 تو مناطق آزاد چنده؟

1234567mm
20-05-2011, 19:27
سلام دوستان من میخوام بیام آبادان یه 207 فرانسوی 2 در بگیرم پلاک ملی هم بکنم.کامل چقدر باهام در میاد؟ من عاشق 207 2 در هستم.خواهش میکنم کسی میدونه جواب بده

lord of darknes
20-05-2011, 19:59
محمد جان خیلی ممنون از جوابتون.پس ماشین باید اول پلاک منطقه رو بخوره بعد درسته؟
راستی از شرایطش اطلاعی داری؟

starpars
20-05-2011, 20:35
سلام دوستان من میخوام بیام آبادان یه 207 فرانسوی 2 در بگیرم پلاک ملی هم بکنم.کامل چقدر باهام در میاد؟ من عاشق 207 2 در هستم.خواهش میکنم کسی میدونه جواب بده
دقيقا نميدونم ولي يه سري از ماشينا رو نميزارن پلاك ملي كنيد كه فكر ميكنم پژو هم جزئش بود (به دليل كارخونه هاي آشغالي كه تو ايران مونتاژش ميكنن) ديگه سيتروئن بود و ماشيناي آمريكايي

T.K
20-05-2011, 20:52
سلام به همه
1-شنیدم قانون جدید تصویب شده که فقط شرکت هایی که نمایندگی هستند می تونن ماشین وارد کنند.صحت داره یا نه؟؟؟

2-اگه بخوام ماشین بیارم چقدر با قیمت شرکتی تفاوت داره؟ به دردسرش می ارزه؟

3-یه قانون هست که می گه ماشین تا دو مدل (2 سال) قبل از سال حاضر می تونه وارد کشور بشه و پلاک بگیره.یعنی الان که 2011 تا 2009 امکانش هست.میخواستم دقیق بدونم که این قانون چه جوریه.تو سند خودرو فقط سال رو زده؟یعنی مهم نیست که این ماشین تو چه ماهی از سال مثلا تولید یا پلاک کشور مبدا شده؟؟

4-حالا اگه این قانون (قانون بالایی) پا برجا باشه مثلا من یه ماشین دست دوم تو کشور مبدا می خرم 20 میلیون باید گمرکی هم 20م بدم یا نه ، باید به اندازه قیمت ماشین نو پول بدم؟؟

mohamad skystar
20-05-2011, 22:22
سلام به همه
1-شنیدم قانون جدید تصویب شده که فقط شرکت هایی که نمایندگی هستند می تونن ماشین وارد کنند.صحت داره یا نه؟؟؟

2-اگه بخوام ماشین بیارم چقدر با قیمت شرکتی تفاوت داره؟ به دردسرش می ارزه؟

3-یه قانون هست که می گه ماشین تا دو مدل (2 سال) قبل از سال حاضر می تونه وارد کشور بشه و پلاک بگیره.یعنی الان که 2011 تا 2009 امکانش هست.میخواستم دقیق بدونم که این قانون چه جوریه.تو سند خودرو فقط سال رو زده؟یعنی مهم نیست که این ماشین تو چه ماهی از سال مثلا تولید یا پلاک کشور مبدا شده؟؟

4-حالا اگه این قانون (قانون بالایی) پا برجا باشه مثلا من یه ماشین دست دوم تو کشور مبدا می خرم 20 میلیون باید گمرکی هم 20م بدم یا نه ، باید به اندازه قیمت ماشین نو پول بدم؟؟

1.صحت نداره دوست من.هر شخصی میتونه ماشین بیاره.

2.اگر ماشین بیارین از قیمت شرکتی کمتر دمیاد اما دقیق نمیدونم.

3.فقط سال درج میشه اما تاریخ ورود بهکشور دقیق زده میشه.

4.شما خودرو رو خارج از کشور با هر قیمتی بخرید باید طبق قانون گمرکی بدین چه 20 میلیون چه 100 میلیون.

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 11:21 PM ----------

محمد جان خیلی ممنون از جوابتون.پس ماشین باید اول پلاک منطقه رو بخوره بعد درسته؟
راستی از شرایطش اطلاعی داری؟

بله باید پلاک کنظقه رو بخوره.
شرایطش رو از گمرک بپرسید.شرایط خاصی نیست ماشین رو میاری تو گمرک پلامت میدن دیگه

T.K
20-05-2011, 22:39
4.شما خودرو رو خارج از کشور با هر قیمتی بخرید باید طبق قانون گمرکی بدین چه 20 میلیون چه 100 میلیون.

محمد جان ممنون از جوابتون

این که گفتین طبق قانون باید گمرکی داد ، قانونش چیه؟شما میدونی؟یعنی باید به میزان نود درصد ارزش فعلی ماشین گمرکی داد یا به میزان 90 درصد ارزش اصلی و اولیه؟؟

یه سوال دیگه:می شه Range rover وارد کرد؟درسته نمایندگی نداره ولی می خواستم بدونم اجازه داره؟ راستی 8 سیلندره! اونم توئین توربو!!:18:

masoud glx
20-05-2011, 22:43
قیمت های چند روز پیش آبادان :

سوناتا شخصی وارد شده 2011 قیمت 32 میلیون
مزدا 3 2008 و 2009 بین 8 تا 10 میلیون
مزدا 6 دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم 16 میلیون
کرایسلر 300 مدل 2010 قیمت 43 میلیون
مدل های دیگه هم موجود بود که بدلیل تعدد زیاد یادم نیست دقیقا اما بیشتر مدل های 2010 کیا ، هیوندای و تویوتا موجود بودن . ب ام و ، بنز ، لکسس و غیره هم برای بعضی مدل ها موجود بود . یک دستگاه میتسوبیشی اولوشن جدید هم توی خیابان رویت کردیم !!

یک دستگاه سوناتا 2011 شخصی هم برای خواهرم خریداری شد .

** بنده برای کاری چند روز آبادان بودم . لطفا درخواست قیمت نکنید دوستان گرامی .
*** اون مقدار 90 درصد که برای خارج از مناطق آزاد هستش . برای مناطق آزاد معمولا 20 درصد و در بیشتر مواقع هم بصورت پروموشن اعیاد و مناسبت ها 10 درصد هست از قیمت اصلی ماشین . البته مالیات و غیره هم که سرجای خودش هست .

T.K
20-05-2011, 22:53
محمد جان اینو ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تو سایت پیتکو زده فعلا واردات ممنوعه!!!!!!!!

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:48 PM ----------

قیمت های چند روز پیش آبادان :

سوناتا شخصی وارد شده 2011 قیمت 32 میلیون
مزدا 3 2008 و 2009 بین 8 تا 10 میلیون
مزدا 6 دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم 16 میلیون
کرایسلر 300 مدل 2010 قیمت 43 میلیون
مدل های دیگه هم موجود بود که بدلیل تعدد زیاد یادم نیست دقیقا اما بیشتر مدل های 2010 کیا ، هیوندای و تویوتا موجود بودن . ب ام و ، بنز ، لکسس و غیره هم برای بعضی مدل ها موجود بود . یک دستگاه میتسوبیشی اولوشن جدید هم توی خیابان رویت کردیم !!

یک دستگاه سوناتا 2011 شخصی هم برای خواهرم خریداری شد .

** بنده برای کاری چند روز آبادان بودم . لطفا درخواست قیمت نکنید دوستان گرامی .
*** اون مقدار 90 درصد که برای خارج از مناطق آزاد هستش . برای مناطق آزاد معمولا 20 درصد و در بیشتر مواقع هم بصورت پروموشن اعیاد و مناسبت ها 10 درصد هست از قیمت اصلی ماشین . البته مالیات و غیره هم که سرجای خودش هست .

آقا مسعود این سوناتا رو پلاک ملی کردین؟؟
اگه آره ، چه قدر هزینه گمرک دادین؟ نکنه این 32 میلیون که گفتین کل هزینه بود برای ماشین با پلاک ملی؟؟:18:

mohamad skystar
20-05-2011, 22:57
محمد جان ممنون از جوابتون

این که گفتین طبق قانون باید گمرکی داد ، قانونش چیه؟شما میدونی؟یعنی باید به میزان نود درصد ارزش فعلی ماشین گمرکی داد یا به میزان 90 درصد ارزش اصلی و اولیه؟؟

یه سوال دیگه:می شه Range rover وارد کرد؟درسته نمایندگی نداره ولی می خواستم بدونم اجازه داره؟ راستی 8 سیلندره! اونم توئین توربو!!:18:

قوانین گمرک رو باید به سایت اداره کل گمرک های کشور سر بزنید اونجا ذکر شده.

خودروی Range Rover رو هم میتونید وارد کنید و کاری به اینکه نمایندگی داره یا نداره هم نداره.
8 سیلندر هم باشه 10 سیلندر هم باشه مشکلی نیست اما پلاک ملی نمیشه.
باید با گذر موقت تردد کنید.

mohamad skystar
20-05-2011, 23:04
محمد جان اینو ببین:

تو سایت پیتکو زده فعلا واردات ممنوعه!!!!!!!!
:18:

گمرک که هر روز یه خبری میده.یه روز آزاده یه روز ممنوع!
البته این کارا تنها هدفش حفظ بازار خودروهای ساخت داخل هست.
متاسفانه خودروسازان ما اصلا بهشون بر نمیخوره که این همه خودرو وارد میشه و فکر هیچگونه تغییرات و ایجاد رقابت نیستن.
واردات خودرو برای هر گونه شرکتی که ثبت شده باشه ممنوع شده مثل همین شرکتی که الان لینکش رو گذاشتین.
اما شخصی واردات همیشه آزاد هست مگر اینکه قانون بیاد کلیه واردات خودرو برای اشخاص حقیقی و حقوقی و هر ارگانی ممنوع هست.
خلاصه بدون تا الان چندین بار تکرار شده و هر بار بهانه ای بوده برای گرون شدن خودروهای وارداتی.
همه باهم برای پیشرفت صنعت خودروسازیمون دعا کنیم!!!!!

T.K
20-05-2011, 23:17
گمرک که هر روز یه خبری میده.یه روز آزاده یه روز ممنوع!
البته این کارا تنها هدفش حفظ بازار خودروهای ساخت داخل هست.
متاسفانه خودروسازان ما اصلا بهشون بر نمیخوره که این همه خودرو وارد میشه و فکر هیچگونه تغییرات و ایجاد رقابت نیستن.
واردات خودرو برای هر گونه شرکتی که ثبت شده باشه ممنوع شده مثل همین شرکتی که الان لینکش رو گذاشتین.
اما شخصی واردات همیشه آزاد هست مگر اینکه قانون بیاد کلیه واردات خودرو برای اشخاص حقیقی و حقوقی و هر ارگانی ممنوع هست.
خلاصه بدون تا الان چندین بار تکرار شده و هر بار بهانه ای بوده برای گرون شدن خودروهای وارداتی.
همه باهم برای پیشرفت صنعت خودروسازیمون دعا کنیم!!!!!

پس واردات شخصی آزاده.
توسایت گمرک چیز خاصی ننوشته.اگه دیدی لینک بده داداش.

باید برم اتاق بازرگانی بپرسم جریان همون سوال نود درصد قیمت فعلی یا اصلی چیه؟

mohamad skystar
21-05-2011, 10:44
پس واردات شخصی آزاده.
توسایت گمرک چیز خاصی ننوشته.اگه دیدی لینک بده داداش.

باید برم اتاق بازرگانی بپرسم جریان همون سوال نود درصد قیمت فعلی یا اصلی چیه؟

جریان اینکه شما خودرو رو هر قیمتی که خرج از کشور بخری برای پلاک ملی طبق همون قیمتی که خریدین
گمرکی میخوره.

masoud glx
21-05-2011, 13:56
آقا مسعود این سوناتا رو پلاک ملی کردین؟؟
اگه آره ، چه قدر هزینه گمرک دادین؟ نکنه این 32 میلیون که گفتین کل هزینه بود برای ماشین با پلاک ملی؟

درود
نه ! اگر برای پلاک ملی قصدی داشته باشید که وارد کردن و پرداخت 10 درصد عوارض اولیه منطقه آزاد اشتباه هستش . این 32 میلیون برای هزینه اولیه خرید ماشین از امارات عربی ، هزینه شیپینگ ، هزینه عوارض 10 درصد و مالیات و صدور پلاک اروند هستش .
قیمت سوناتا 2011 فول آپشن که ما خریداری کردیم توی تهران بیش از 80 میلیون میشه .
ظاهرا درحال حاضر 40 روز برای 12 ماه و البته بعلاوه اعیاد و مناسبت ها که چند روزی تخفیف میدن مثلا نوروز امسال 15 روز اجازه خروج اضافه بر 40 روز دادن به متقاضی ها .

** برای ورود هر ماشینی با هر حجمی هیچ محدودیتی نیست .

starpars
21-05-2011, 14:23
چجوريه كه مزدا 3 رو ميگيد بين 8 تا 10 تومنه منظورتون دست دومه يا نو ؟
مثلا اگه 9 تومن باشه با گمرك 90% در مياد 17،100،000 با هزينه ها حمل و چيزاي ديگه فوقش بشه 20 تومن پس چرا تو بازار داخلي اينقدر گرون ميدن؟

mohamad skystar
21-05-2011, 17:30
چجوريه كه مزدا 3 رو ميگيد بين 8 تا 10 تومنه منظورتون دست دومه يا نو ؟
مثلا اگه 9 تومن باشه با گمرك 90% در مياد 17،100،000 با هزينه ها حمل و چيزاي ديگه فوقش بشه 20 تومن پس چرا تو بازار داخلي اينقدر گرون ميدن؟

مزدا دست دوم از نسل اول مزدا هست.در ضمن 3 تیپ هم داره که دوستمون مشخص نکردنو
در ضمن گمرکی رو میگن 90% اما بالای اینا میزنه بالاخره کاری میکنن که آدم ضرر کنه.

lord of darknes
22-05-2011, 08:51
من شنیدم از اول خرداد فقط خودروهای صفر پلاک میشن درسته؟
اگه کسی اطلاعی داره لینک بده...

mohamad skystar
22-05-2011, 18:27
من شنیدم از اول خرداد فقط خودروهای صفر پلاک میشن درسته؟
اگه کسی اطلاعی داره لینک بده...

خودروهای پلاک گذر موقت مدل های پایین مجوز تردد دارن.
شاید برای خودروهایی که باید پلاک ملی بشن مجوز ندادن اما من که چیزی نشنیدم.

T.K
22-05-2011, 21:27
** برای ورود هر ماشینی با هر حجمی هیچ محدودیتی نیست .
من دوست داشتم که بتونم Range rover بیارم!! حداقل گیری که بهش میدن 8 سیلندر بودنشه.البته حداقل باید 150 میلیون خرج کنم که مبلغ کمی هم نیست!

من هر چی فکر می کنم میبینم گذر موقت به درد من نمی خوره! اگه اقدام به وارد کردن ماشین کنم حتما به قصد گرفتن پلاک ملی این کار رو انجام میدم.

mohamad skystar
23-05-2011, 12:54
من دوست داشتم که بتونم Range rover بیارم!! حداقل گیری که بهش میدن 8 سیلندر بودنشه.البته حداقل باید 150 میلیون خرج کنم که مبلغ کمی هم نیست!

من هر چی فکر می کنم میبینم گذر موقت به درد من نمی خوره! اگه اقدام به وارد کردن ماشین کنم حتما به قصد گرفتن پلاک ملی این کار رو انجام میدم.

به هر حال شما هر خودرویی رو که وارد کنید وقتی برمیگردونید با افت قیمت باید بفروشید.
اما اگر خواستی خودرویی بیاری که اینجا پلاک ملی کنی هم خوبه و فکر میکنم به صرفه تره.

T.K
23-05-2011, 19:15
به هر حال شما هر خودرویی رو که وارد کنید وقتی برمیگردونید با افت قیمت باید بفروشید.
اما اگر خواستی خودرویی بیاری که اینجا پلاک ملی کنی هم خوبه و فکر میکنم به صرفه تره.

ولی می دونی آقا محمد آوردن ماشین از اون ور برابر با نداشتن گارانتی هستش.نمی دونم به کار بیاد یا نه!!!
آخه رفیق ما یه سوناتا V6 داشتن که موتور سوزوند :18: پدرش رانندگی می کرده و کسی نیست که ماشینو بترکونه.

آقا من یه حدود قیمتی از ماشینای 2 سال کار کرده گرفتم و دوبرابر کردم یه چیزی حدود 10 میلیون کمتر از حدود قیمت ایران شد.نمی دونم مخارج دیگه + بیمه + پلاک هزینه رو زیاد میکنه یا نه؟یعنی به صرفه هست یا نه؟

مثلا ب.ام.و 320 حدود 60 تومن قیمت دیدم و تخمینی که با قیمت تو سایتا زدم قیمت دبی 50تومن شد.البته اونجا که خوندم 60 تومن ، طرف گفته بود 60تومن هم پیدا می شه.یعنی آخرش 60 تومن ولی این 50تومنی که می گم متوسط قیمت با کارکرد 50000 یا 60000 یا همین حدود بود.

به نظرتون خریدش به صرفه هست ؟ یا اصلا عاقلانه است که ماشین با کارکرد بالای 40000 خرید؟؟؟؟

mohamad skystar
23-05-2011, 22:15
ولی می دونی آقا محمد آوردن ماشین از اون ور برابر با نداشتن گارانتی هستش.نمی دونم به کار بیاد یا نه!!!
آخه رفیق ما یه سوناتا V6 داشتن که موتور سوزوند :18: پدرش رانندگی می کرده و کسی نیست که ماشینو بترکونه.

آقا من یه حدود قیمتی از ماشینای 2 سال کار کرده گرفتم و دوبرابر کردم یه چیزی حدود 10 میلیون کمتر از حدود قیمت ایران شد.نمی دونم مخارج دیگه + بیمه + پلاک هزینه رو زیاد میکنه یا نه؟یعنی به صرفه هست یا نه؟

مثلا ب.ام.و 320 حدود 60 تومن قیمت دیدم و تخمینی که با قیمت تو سایتا زدم قیمت دبی 50تومن شد.البته اونجا که خوندم 60 تومن ، طرف گفته بود 60تومن هم پیدا می شه.یعنی آخرش 60 تومن ولی این 50تومنی که می گم متوسط قیمت با کارکرد 50000 یا 60000 یا همین حدود بود.

به نظرتون خریدش به صرفه هست ؟ یا اصلا عاقلانه است که ماشین با کارکرد بالای 40000 خرید؟؟؟؟

سلام.دوست من ماشین بالای 40000 کیلومتر تو کشور های عربی زیاد ارزشی دیگه نداره.
به نظر من اگر کسی بخواد خودرویی بیاره و پلاک ملی کنه هرچی مدل بالاتر بهتر.دردسرش هم کمتره.

alex_metal
24-05-2011, 08:33
من با تحقیقاتی که در این باره انجام دادم هر خودرویی که وارد میکنید مخصوصا امریکایی تمدید اولیه 3 ماهه. بعد 3 ماهه دیگه ام اگه بخوایی تمدید میکنن بعد دیگه نمیشه تمدید کرد باید ببریش کشور مبدا یعنی کلا 6 ماه . اما خرید از مناطق ازاد رو نمیدونم شرایطش چجوریه. منظورم اینکه وقتی با پلاک مناطق ازاد میخری نمیتونی بیاری اینور باید پلاک موقت بشه اون وقت تمدید چجوریه؟

lord of darknes
24-05-2011, 10:08
راستی برای تمدید زمان پلاک گذر موقت منطقه،ماشین باید برگرده منطقه؟
چقدر طول میکشه دوباره تمدیدش کنن؟

alex_metal
24-05-2011, 14:29
راستی برای تمدید زمان پلاک گذر موقت منطقه،ماشین باید برگرده منطقه؟
چقدر طول میکشه دوباره تمدیدش کنن؟
بله باید برگرده.
بستگی داره کی کارتو را بندازن. شاید 2 یا 3 روز

mohamad skystar
24-05-2011, 17:05
من با تحقیقاتی که در این باره انجام دادم هر خودرویی که وارد میکنید مخصوصا امریکایی تمدید اولیه 3 ماهه. بعد 3 ماهه دیگه ام اگه بخوایی تمدید میکنن بعد دیگه نمیشه تمدید کرد باید ببریش کشور مبدا یعنی کلا 6 ماه . اما خرید از مناطق ازاد رو نمیدونم شرایطش چجوریه. منظورم اینکه وقتی با پلاک مناطق ازاد میخری نمیتونی بیاری اینور باید پلاک موقت بشه اون وقت تمدید چجوریه؟

از مناطق آزاد هم که بخری همینطوره باید برگرده منظقه آزاد و تمدید بشه.

alex_metal
24-05-2011, 20:26
از مناطق آزاد هم که بخری همینطوره باید برگرده منظقه آزاد و تمدید بشه.
منظورم اینه که چند بار تمدید میکنن؟
چند ماهه؟

mohamad skystar
24-05-2011, 21:34
منظورم اینه که چند بار تمدید میکنن؟
چند ماهه؟

3 ماهه تمدید میکنن .
شما اگر 10 سال هم ماشین رو نگهدارین مشکلی نداره.فقط هر 3 ماه یکبار باید تمدید بشه

lord of darknes
25-05-2011, 19:52
محمد جان واقعا از اطلاعاتی که میدی ممنونم.
راستی از هزینه های گذر موقت منطقه خبر داری و اینکه ماشین نباید صفر باشه؟

mohamad skystar
25-05-2011, 23:45
محمد جان واقعا از اطلاعاتی که میدی ممنونم.
راستی از هزینه های گذر موقت منطقه خبر داری و اینکه ماشین نباید صفر باشه؟

ممنون از شما.
برای پلاک گذر موقت مهم نیست که ماشین صفر باشه چون ما فورد ماستانگ مدل 2004 رو هم آوردیم.
پژو 307 کروک مدل 2005 هم دوستان آوردن مشکلی هم نداشت.

lord of darknes
27-05-2011, 22:36
محمد جان راستی شما کحا سکونت دارین؟
میتونم در مورد خرید یا وارد کردن ماشین رو کمکتون حساب کنم؟

mohamad skystar
28-05-2011, 10:56
محمد جان راستی شما کحا سکونت دارین؟
میتونم در مورد خرید یا وارد کردن ماشین رو کمکتون حساب کنم؟

سلام دوست گرامی.
تو پیغام خصوصی توضیح داد براتون.موفق باشید.

SIMON137
28-05-2011, 13:03
سلام دوست گرامی.
محمد جان از این پیغام ها به ما هم بده :دی

mohamad skystar
28-05-2011, 18:36
محمد جان از این پیغام ها به ما هم بده :دی

هدف ما انجام وظیفه برای شما و کلیه دوستان عزیز در بخش مشاوره هست.

lord of darknes
28-05-2011, 21:21
سلام دوست گرامی.
آقا خیلی ممنون واقعا دستت درد نکنه حتما مزاحمت میشم.
راستی بین مناطق آزاد کیش و قشم و چابهار و اروند تو کدومشون ماشین ارزونتره؟

mohamad skystar
29-05-2011, 00:37
آقا خیلی ممنون واقعا دستت درد نکنه حتما مزاحمت میشم.
راستی بین مناطق آزاد کیش و قشم و چابهار و اروند تو کدومشون ماشین ارزونتره؟

بستگی داره خودرو از چه کشوری وارد میشه.
خودروهایی که در قشم هستن بیشتر از امارات وارد میشن و خودروهایی که تو کیش هستن از کویت یا قطر وارد میشن.
قیمت خودرو در کویت و امارات متفاوت هست و تنوع این خودروها در جزیره های کیش و قشم زیاده.

lord of darknes
30-05-2011, 22:30
بستگی داره خودرو از چه کشوری وارد میشه.
خودروهایی که در قشم هستن بیشتر از امارات وارد میشن و خودروهایی که تو کیش هستن از کویت یا قطر وارد میشن.
قیمت خودرو در کویت و امارات متفاوت هست و تنوع این خودروها در جزیره های کیش و قشم زیاده.
مطمئنا قیمت کویت ارزونتر از اماراته می مونه هزینه حمل که فکر کنم در حالت کلی اروند از همه جا به صرفه تر باشه درسته؟

mohamad skystar
31-05-2011, 17:07
مطمئنا قیمت کویت ارزونتر از اماراته می مونه هزینه حمل که فکر کنم در حالت کلی اروند از همه جا به صرفه تر باشه درسته؟

سلام.
در مورد حمل و نقل بستگی داره شما خودرو رو از مبدا به مقصد از چه مسیری بیارین.
مثلا از مسیر کویت به آبادان خیلی به صرفه تر هست.
اما شاید شخصی خواست خودرو از امارات به آبادان بیاره هزینه حمل و نقل زیاد تره.

lord of darknes
31-05-2011, 22:25
سلام محمد جان خوبی آقا؟
ببخشید محمد جان از منطقه آزاد ارس هم خبری داری؟پلاک میکنن خودروهارو منظورم پلاک منطقه آزاد ارسه...

mohamad skystar
31-05-2011, 22:40
سلام محمد جان خوبی آقا؟
ببخشید محمد جان از منطقه آزاد ارس هم خبری داری؟پلاک میکنن خودروهارو منظورم پلاک منطقه آزاد ارسه...

من چند باری که تا آستارا رفتم خودروهای وارداتی یا پلاک منطقه آزاد ارس رو ندیدم.
فکر میکنم اون منطقه جنبه واردات و صادرات کالا باشه و اصلا کاری به خودرو نداشته باشن.از طرفی چون خودروهای خارجی از سمت جنوب وارد کشور میشن تو مناطق آزاد جنوب کشور بسیار زیادن.

lord of darknes
04-06-2011, 19:47
ظاهرا قراره اینجام پلاک بدن اگه جور بشه خیلی توپ میشه.
آقا راستی برا هر بار تمدید چقدر میگیرن؟

mohamad skystar
04-06-2011, 22:19
ظاهرا قراره اینجام پلاک بدن اگه جور بشه خیلی توپ میشه.
آقا راستی برا هر بار تمدید چقدر میگیرن؟

بستگی به نوع خودرو و مدلش و قیمتی که داره.

lord of darknes
04-06-2011, 23:43
بستگی به نوع خودرو و مدلش و قیمتی که داره.
میشه مبنای محاسبشونو بگی مثلا توسان 2011 که حدود 20 تومن تو منطقه است چقدر هزینه رانژ مجدد داره؟

mohamad skystar
05-06-2011, 12:01
میشه مبنای محاسبشونو بگی مثلا توسان 2011 که حدود 20 تومن تو منطقه است چقدر هزینه رانژ مجدد داره؟

قیمت رو دیقی نمیدونم اما باید تحقیق کنم و بهتون بگم.
اما فکر میکنم اطراف 500000 تومان باشه یا بیشتر

lord of darknes
05-06-2011, 22:44
قیمت رو دیقی نمیدونم اما باید تحقیق کنم و بهتون بگم.
اما فکر میکنم اطراف 500000 تومان باشه یا بیشتر
خیلی ممنون پس اگه پیدا کردی بی زحمت به ما هم خبر بده ممنون میشم.

T.K
06-06-2011, 14:27
ثبت سفارش واردات انواع خودرو آزاد شد

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه شرایط برای واردات انواع خودرو برای متقاضیان دارای سابقه ثبت سفارش به صورت کلی فراهم می شود ، گفت : متقاضیان از امروز می توانند با رعایت شرایط آیین نامه ضوابط فنی خودرو برای واردات انواع خودرو اقدام کنند.

حمید صافدل گفت : تاییدیه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش از ضوابط واردات است.

در همین حال، کارشناس خودروی دفتر مقررات سازمان توسعه تجارت ایران به ایرنا گفت: امکان ثبت سفارش و ورود خودروهای موردی نیز برای افراد فراهم شده ، آنها می توانند با طی مراحل ثبت سفارش نسبت به واردات اقدام کنند .
'علی اصغر شریفیان' در باره سابقه واردات خودرو به کشور گفت: واردات انواع خودرو از سال 1382 با تصویب آیین نامه ضوابط فنی خودرو صورت می گیرد که تا سال 1387 این امر درچارچوب آیین نامه مصوب هیات وزیران توسط وزارت بازرگانی انجام می شد و از آن سال به بعد این مسئولیت به وزارت صنایع و معادن براساس مفاد آیین نامه ماده 11 محول شد .
یادآور می شود : تا پیش ازاین با موافقت کمیته ای مستقر در وزارت صنایع و معادن امکان واردات خودرو توسط برخی شرکت ها و نمایندگی ها میسر بود .

/
خبر آنلاین
----------------------------

گفتم شاید این خبر به درد دوستان بخوره :دی

mohamad skystar
06-06-2011, 16:07
ثبت سفارش واردات انواع خودرو آزاد شد

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه شرایط برای واردات انواع خودرو برای متقاضیان دارای سابقه ثبت سفارش به صورت کلی فراهم می شود ، گفت : متقاضیان از امروز می توانند با رعایت شرایط آیین نامه ضوابط فنی خودرو برای واردات انواع خودرو اقدام کنند.

حمید صافدل گفت : تاییدیه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش از ضوابط واردات است.

در همین حال، کارشناس خودروی دفتر مقررات سازمان توسعه تجارت ایران به ایرنا گفت: امکان ثبت سفارش و ورود خودروهای موردی نیز برای افراد فراهم شده ، آنها می توانند با طی مراحل ثبت سفارش نسبت به واردات اقدام کنند .
'علی اصغر شریفیان' در باره سابقه واردات خودرو به کشور گفت: واردات انواع خودرو از سال 1382 با تصویب آیین نامه ضوابط فنی خودرو صورت می گیرد که تا سال 1387 این امر درچارچوب آیین نامه مصوب هیات وزیران توسط وزارت بازرگانی انجام می شد و از آن سال به بعد این مسئولیت به وزارت صنایع و معادن براساس مفاد آیین نامه ماده 11 محول شد .
یادآور می شود : تا پیش ازاین با موافقت کمیته ای مستقر در وزارت صنایع و معادن امکان واردات خودرو توسط برخی شرکت ها و نمایندگی ها میسر بود .

/
خبر آنلاین
----------------------------

گفتم شاید این خبر به درد دوستان بخوره :دی

ای کاش این شرایط رو برای خودروسازان داخلی هم میزاشتن و اینقدر برای وورود خودروهای خارجی شرایط استاندارد و آلایندگی نمیزاشتن آدم عصبی میشه وقتی خودروسازی داخلی این قدر مشکل داره چرا خودروهای خارجی رو گیر میدن که وارد نشن و یه کم رقابت ایجاد بشه و خودروسازان داخلی هم به خودشون بیاد و تلاش کنن.

starpars
06-06-2011, 16:19
راس ميگه الان وضعيت خودرو سازي داخلي ما مثل وضعيت سيم كارت موبايل قبل از ورود اپراتور دوم هست يادتونه چون رقيبي نداشتن سيم كارت رو با چه قيمتايي به مردم ميدادن حدود 800 هزار تومن پول سيم كارت بايد ميداديم بيش از 1000 درصد گرون تر از قيمت واقعيش صنعت خودرو ما الان دقيقا به همين شكله ما داريم اين همه پول مفت رو بابت چيزي ميپردازيم كه اصلا ارزش واقعيش اونقدر نيست اين پولا بلاخره حرموشون ميشه يه جا تو سرشون ميخوره:13:

lord of darknes
13-06-2011, 18:34
راس ميگه الان وضعيت خودرو سازي داخلي ما مثل وضعيت سيم كارت موبايل قبل از ورود اپراتور دوم هست يادتونه چون رقيبي نداشتن سيم كارت رو با چه قيمتايي به مردم ميدادن حدود 800 هزار تومن پول سيم كارت بايد ميداديم بيش از 1000 درصد گرون تر از قيمت واقعيش صنعت خودرو ما الان دقيقا به همين شكله ما داريم اين همه پول مفت رو بابت چيزي ميپردازيم كه اصلا ارزش واقعيش اونقدر نيست اين پولا بلاخره حرموشون ميشه يه جا تو سرشون ميخوره:13:
ولی با این توصیفات ما محکوم به این سرنوشتیم.
خود من از روزی که میخوام خودرو با پلاک اروند یا گذر موقت بگیرم خوانواده هزارتا اما و اگر میزارن زیر پام که ماشین با ماشین چه فرقی داره و از این حرفای همیشگی...
وقتی ما نا خوداگاه خودمون خودمونو محکوم میکنیم دیگه وای به دیگران..

mohamad skystar
14-06-2011, 10:38
بلاخره لکسوس GX460 رو هم با پلاک گذر موقت دیدم که فوق العاده عالی بود.
ابعادش مثله لندکروزر بود که فکر کنم شاسیش هم ماله لندکروزر باشه
از نظر موتور و گیربکس هم مثل لندکروزر بود اما از نظر تجهیزات و آپشن و امکانات خیلی فراتر بود.
خیلی به دلم نشت صاحب خودرو میگفت از کویت اورده و اونجا دو مدل داشته که این فولش بوده و قیمتش اونجا حدود 18000 دینار بوده گفتم این ماشین اونجا با این قیمت خیلی عالیه .

lord of darknes
17-06-2011, 17:40
بلاخره لکسوس GX460 رو هم با پلاک گذر موقت دیدم که فوق العاده عالی بود.
ابعادش مثله لندکروزر بود که فکر کنم شاسیش هم ماله لندکروزر باشه
از نظر موتور و گیربکس هم مثل لندکروزر بود اما از نظر تجهیزات و آپشن و امکانات خیلی فراتر بود.
خیلی به دلم نشت صاحب خودرو میگفت از کویت اورده و اونجا دو مدل داشته که این فولش بوده و قیمتش اونجا حدود 18000 دینار بوده گفتم این ماشین اونجا با این قیمت خیلی عالیه .
من عکسشو دیدم واقعا فوق العاده است.اون با هیکل غولش خیلی به دل میشینه واقعا که آخر شاسی بلنده...

mohamad skystar
17-06-2011, 18:53
اینم یه عکس از LEXUS GX460 برای دوستان:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasanmotori
17-06-2011, 21:39
محمد جان فک کنم GX بر پایه پرادو باشه و قیمتشم حدود 50 تا 60 هزار دلاره در حالی که لندکروزر V8 که تو آمریکا هست بیشتر از 65 هزار دلاره
و LX هست که بر پایه لندکروزر ساخته شده و قیمتشم حدود 80 هزار دلاره

اینم یه عکس از پشت GX که شبیه پرادو هست

اینم LX هست

hasanmotori
17-06-2011, 21:39
پاک شود.......

mohamad skystar
17-06-2011, 23:46
محمد جان فک کنم GX بر پایه پرادو باشه و قیمتشم حدود 50 تا 60 هزار دلاره در حالی که لندکروزر V8 که تو آمریکا هست بیشتر از 65 هزار دلاره
و LX هست که بر پایه لندکروزر ساخته شده و قیمتشم حدود 80 هزار دلاره

دوست من ما کاری به LX نداریم.
من گفتم شاسی این خودرو همچنین ابعاد خودرو بر پایه تویوتا لندکروزر هست و شک نکنید که همین طوره.
وزن لکسوس GX460 از پرادو سنگین تره همچنین پیشرانه ای هم که براش در نظر گرفته شده
دقیقا برابر تویوتا لندکروزر 8 سیلندر هست با 4600 CC و 32 سوپاپ اما تویوتا برای پرادو هیچ وقت موتور 8 سیلندر در نظر نگرفت و الان پرادویی که به بازار میاد نهایتا 6 سیلندر 4000 CC با 24 سوپاپ هست.
آیا لکسوس میاد خودرویی بر پایه پرادو و پیشرانه ای 8سیلندر براش تعریف کنه؟ نه اینطور نیست.
دوست من خودروها در هر کجای دنیا قیمت های متفاوتی دارن.
موفق باشید.

masoud glx
20-06-2011, 00:14
درود دوستان .
چند روز گذشته آبادان بودم و با همه مشغله ای که داشتم ولی هرطور هم که بود و عجله ای بالاخره موفق شدم سری هم به بازار ماشین اونجا بزنم ...
قیمت چند تا ماشین رو گرفتم و به شرح زیر هستش :

هیوندای النترا مدل 2012 : 22 میلیون
هیوندای آزرا مدل 2012 : 43 میلیون
هیوندای سوناتا مدل 2011 : 28.5 میلیون
هیوندای توسان : 28 میلیون
هیوندای سراتو : 22 میلیون
هیوندای سراتو کوپ : 23.5 میلیون
کیا اسپورتیج : 28.5 میلیون تومن
کیا اپتیما مدل 2012 : 36 میلیون
اینفینیتی ای ایکس 35 : 48 میلیون
شورلت اپیک مدل 2007 : 12 میلیون

چند تای دیگه هم بودش که فراموش کردم قیمت ها یا مدل هاش رو که شامل مدل های زیر بودن :

رنو فلوئنس
دوج چارجر
فورد موستانگ جی تی
مزدا 6
پژو 206 سی سی کوپه
پژو 308 کوپه
ب ام و ایکس 6
چندین مدل فورد شامل ، سدان و اس یو وی
چند مدل سوزوکی
چند مدل زیبای هوندا
چند مدل نیسان
چند مدل شورلت جدید

که همه مدل های ذکر شده با قیمت و بی قیمت پلاک اروند بودن و البته ممکنه برای آپشن های مختلف یک یا دو میلیون بالا و پایین داشته باشن ... شماره پلاک هم من تا 12 هزار و 800 و خرده ای دیدم که یعنی تا حالا حداقل 1800 و خرده ای ماشین پلاک اروند داریم . آزرای جدید هم بسیار بسیار زیبا و پر ابهت بود و بسیار لذت بردم ... فضای داخلی هم نسبت به نمونه ساده و به نظر من سطح پایین قبلی ، بسیار عالی شده بود و دوست داشتنی . حیف که بودجه و عدم سکونت در آبادان اجازه نمیده وگرنه . . .

موفق باشید .

mohamad skystar
20-06-2011, 00:21
دوست گرامی با تشکر از شما که این قیمت هارو دادین چون منم نیاز داشتم بازم اگر سفر داشتیم به آبادان همینطوری دست پر بیاین ممنون میشم.
قیمت خودرو تو مناطق آزاد خوب مونده با اینکه قیمت خودروهای خارجی در بازار کشور افزایش داشته چند روز اخیر.

masoud glx
20-06-2011, 00:42
خواهش می کنم و در صورت سفر مجدد به آبادان ، بله حتما ...
قیمت ها نسبت به چند ماه پیش که رفته بودم بهتر شده بود !! که جای تعجب داره ...

SIMON137
20-06-2011, 12:48
شورلت اپیک مدل 2007 : 12 میلیون

اینو پلاک می کنن یا چون آمریکاییه نمی کنن ؟

mohamad skystar
20-06-2011, 13:14
اینو پلاک می کنن یا چون آمریکاییه نمی کنن ؟

هیچکدام از محصولات آمریکا در ایران پلاک نمیشن

rami_hemi
20-06-2011, 14:07
مشکلی تو مناطق آزاد ندارن ولی محمد جان
ولی بجر یک سری هامر متعلق به وازرت کشور (هامرهای مشکی) و یک کوروت زرد کانورتیبل آمریکایی دیگه ای هنوز پلاک نشده .
تنها دلیلش هم قانونا نبودن شرکت وارد کننده هستش ولی دلیل اصلی مربوط میشه به اینکه چون نمیتون به اسم واردکننده ازش خوب سود بردارن (بنا به تحریم تجاری نمیتون با شرکت تولید کننده قرارداد ببندن) اوردن ماده قانونی اضافه کردن تا نشه شخصی هم وارد کرد .

masoud glx
20-06-2011, 14:29
پلاک که بله ... مشکلی نداره .
همین شورلت اپیک هم پلاک بودش . اینا هم دو تا عکس که خودم گرفتم البته تاریک بود و گوشی من هم چندان کیفیت نداره دوربینش .

غیر از این مدل انواع فورد پلاک شده هم بودش و البته چند شورلت جدید که وقت نشد عکس بگیرم .
عکس های بقیه مدل هایی که قیمتشون رو گذاشتم هم بزودی می زارم همینجا .

سلامت باشید .

mohamad skystar
20-06-2011, 16:30
مشکلی تو مناطق آزاد ندارن ولی محمد جان
ولی بجر یک سری هامر متعلق به وازرت کشور (هامرهای مشکی) و یک کوروت زرد کانورتیبل آمریکایی دیگه ای هنوز پلاک نشده .
تنها دلیلش هم قانونا نبودن شرکت وارد کننده هستش ولی دلیل اصلی مربوط میشه به اینکه چون نمیتون به اسم واردکننده ازش خوب سود بردارن (بنا به تحریم تجاری نمیتون با شرکت تولید کننده قرارداد ببندن) اوردن ماده قانونی اضافه کردن تا نشه شخصی هم وارد کرد .

بله درسته منظورم پلاک ملی بود واگرنه منطقه آزاد و گذر موقت محدودیتی نداره.

Pourya-pc
20-06-2011, 18:30
یک سوال،این پلاک ها جی پی اس دارن؟از کجا میفهمن که خودرو از منطقه خارج نشده؟باید حاظری بزنن؟چجوریاست؟

mohamad skystar
20-06-2011, 19:56
یک سوال،این پلاک ها جی پی اس دارن؟از کجا میفهمن که خودرو از منطقه خارج نشده؟باید حاظری بزنن؟چجوریاست؟

پلاک ها GPS یا هیچ وسیله ردیابی ندارن.
خودروهای پلاک منطقه آزاد تا چند کیلومتری رو میتونن بیرون از منطقه تردد کنن و برای تردد در کل کشور سالی 2 یا 3 بار مجوز تردد بهشون میدن.
در ضمن یادتون باشه پلیس راهنمایی و رانندگی اطراف تمام مناطق آزاد گشت زنی داره
اینو من چابهار که رفته بودم از پلیس راه پرسیدم.

SIMON137
20-06-2011, 20:17
آقا ممنون میشم این تصایور الانترا رو قرار بدی

masoud glx
20-06-2011, 21:37
تصویر النترا رو به دلایل حضور افرادی توی عکس نمیشه بزارم ولی این چند سری از عکس ها و بقیه رو هم وقت کردم منتقل می کنم و می زارم اینجا ... :

مزدا 6 :

اینفینیتی ای ایکس 35 :

آزرا 2012 :

آزرا 2012 :

دشبورد و کنسول آزرا 2012 و تفاوت فاحش با سری قبلی که توی عکس بعد مشخص هستش ... :

دشبورد آزرا 2010 و 2011 :

بقیه تصاویر هم که بعدا ...

شاد و سلامت باشید .

SIMON137
20-06-2011, 21:56
النترا فول آپشنش پلاک ملی بشه چقدر درمیاد ؟

mohamad skystar
20-06-2011, 22:45
النترا فول آپشنش پلاک ملی بشه چقدر درمیاد ؟

با توجه به نوسانات بازار حدود 45000000 تومان با پلاک ملی ایران

Mojtabaf
21-06-2011, 11:29
صویر النترا رو به دلایل حضور افرادی توی عکس نمیشه بزارم

خوب اونا رو حذف كن! يا يه جوري كن كه به نمايش در نيان .

mohamad skystar
21-06-2011, 11:43

بیا دوست من حالا این النترا رو ببین تا دوستمون تصویرش آماده بشه:

Pourya-pc
21-06-2011, 13:22
انگار سوناتا 2011 رو کوچیک کرده باشی!یه محصولی مثل تویوتا کرولا جدید که انگار کمری رو کوچیک کرده باشی.واقعا کره زده ترکونده،ازرا چقدر خوشکله!!!خدایی من اینارو نبینم بهتره،تمام ذوقم برای مزدا 3 ازبین رفت.

mohamad skystar
21-06-2011, 14:48
انگار سوناتا 2011 رو کوچیک کرده باشی!یه محصولی مثل تویوتا کرولا جدید که انگار کمری رو کوچیک کرده باشی.واقعا کره زده ترکونده،ازرا چقدر خوشکله!!!خدایی من اینارو نبینم بهتره،تمام ذوقم برای مزدا 3 ازبین رفت.

بله دوست من همونطور که میبینید پیشرفت تکنولوژی خودروسازی به ویژه در طراحی چشمگیر هست.
مثال:
همین آزرا رو ببینید.سال 2007 اومد و تا سال 2010 از نظر طراحی تغییری نکرد.
برای سال 2011 تغییراتی رو انجام دادن و الان برای سال 2012 تغییرات بیشتری نسبت به مدل 2011 میبینید.
درست ظرف یکسال طراحی آزرا تغییر میکنه و این پیشرفت روز افزون صنعت خودروسازی رو به ما نشون میده.
آزرا 2012 ایده های اسپرتی در طراحی داخلیش نسبت به نسل های قبلی محسوس هست.

میدونی چرا آزرا برای سال 2012 دچار این تغییرات شد؟
به دلیل اینکه سوناتا 2011 با طراحی خیره کننده خودش به راحتی بازار رو از دست آزرا تو گروه هیوندای ربود.
الان میبینی که آزرا هم چه طرح زیبا و جالبی داره و حتما برای رقابت اومده.

دعای قبل از ورود به مناطق آزاد:
خدایا تردد این خودرو هارو در سطح کشور وسیع گردان تا بلکه چاره ای اندیشه کنند معماران داخلی این خودروها
تا درهای رحمت صنعت نوین و پیشرفته خودروسازی روز دنیا هم بر قلب های بندگان ایرانی گشوده شود.

Pourya-pc
21-06-2011, 15:33
بعد از 3سال موجودی یک خودرو،کلا پلتفرم همون مدل عوض میشه اما با همون اسم.مثلا سوناتا هیچ شباهتی با مدل قبلیش نداره،وقتی 6سال پیش تازه اومده بود همه خیره میشدن که وای عجب ماشینی!.یعنی مدل قبلیش در مقابل این واقعا زشته.ببین طراحی چه میکنه که افکار ما اینجوری عکس العمل نشون میده.حالا نمونه ی بعدی کاری میکنه که این مدل زشت به نظر بیاد.
بعد خودروهای تولید داخل (بلانسبت خودرو) چراغاشو عوض میکنن میشه محصول جدید با اسم جدید و قیمت خیلی بالاتر.مثل پارس که همه چیزش 405 هست و فقط چراغاش عوض کردن به قیمتشم یک پنجم اضافه کردن ، از تبلیغات چندش آور هم استفاده میکنن!
پارس سال : تولد یک رویا!
سورن : نهایت زیبایی و طراحی!
پراید 11 : زیبای کوچک!
بعد مجبور بشیم مزدای 15000 دلاری رو 46 تومن بخریم که 4تا ستاره ایمنی داشته باشه حداقل.
واقعا تا کی آخه؟؟؟

Pourya-pc
21-06-2011, 15:43
میدونی چرا آزرا برای سال 2012 دچار این تغییرات شد؟
به دلیل اینکه سوناتا 2011 با طراحی خیره کننده خودش به راحتی بازار رو از دست آزرا تو گروه هیوندای ربود.
الان میبینی که آزرا هم چه طرح زیبا و جالبی داره و حتما برای رقابت اومده.

البته محمد جان من فکر میکنم دلیل عمدش Optima 2011 بود که در یک کلام واقعا بی نظیره.عجب اوبوحتی!!!
من وقتی عید از نزدیک دیدم (آبادان) باورم نمیشد که همچین طراحی انجام شده اونم توسط کره!
سعی کردم با راننده ارتباط برقرار کنم و تونستم پشتش بشینم.اینقدر این ماشین نرم و پرشتاب و بی سروصدا بود که دقیقا احساس میکردم دارم هواپیما گاز میدم.شتاب،سرعت،صندلیها،فر ان پذیری،دید کامل دور تا دور ماشین،ایمنی،هر چیزی که شما فکرشو کنید داشت.اونم با 35 ملیون.
افسوس افسوس افسوس

masoud glx
21-06-2011, 23:59

امکانش نیست . ظاهرش دقیقا همینی هستش که دوستمون گذاشتن ... طراحی عقبش هم بسیار آیرودینامیک و جالبه . به نظر من مقایسه النترا 2012 و آزرا و سوناتای 2012 با کرولا 2010 با سوناتا و کمری 2010 اشتباه هستش . چون طراحی خسته و بی روح کرولا 2010 واقعا هیچ حرفی در مقابل طراحی پویای النترا 2012 نداره ... بهرحال این چیزها چندان مهم نیست :46:

این هم یه عکس دسته جمعی شامل اپتیما که دوستمون هم علاقه دارند ... :

اگر مشکلی پیش نیاد ایشالا میتسوبیشی اوولوشن دارم ثبت سفارش می کنم با شرکت الامیر امارات . 40 روز هم خودش 40 روزه !!

موفق باشید .

mohamad skystar
22-06-2011, 00:09
دوست من اگر بتونید عکس هارو از هر خودرو مرتب و دقیق بگیرین ممنون میشم.خیلی خیلی تشکر.
منتظر عکس های جدیدتر از شما هستیم.

masoud glx
22-06-2011, 02:28
والا بنده هم علاقمند هستم که بیشتر و بهتر عکس بگیرم ولی خوب متاسفانه آبادان ( و ایران ) سکونت دائم ندارم . سالی چند بار میرم و میام ... خواهرم آبادان زندگی می کنه که سالی چند بار سری پیشش می زنم .

موفق باشی .

** پست بعد از رویت بدلیل آف تاپیک پاک بشه لطفا .

Pourya-pc
22-06-2011, 07:10
آقا اونجا M3 هم میشه آورد؟من برآورد قیمت کردم ، حالت سفارشی کارخونه فول آپشن ساختم حدود 80 ملیون شد،بیاریم آبادان میشه چقدر؟

mohamad skystar
22-06-2011, 09:28
آقا اونجا M3 هم میشه آورد؟من برآورد قیمت کردم ، حالت سفارشی کارخونه فول آپشن ساختم حدود 80 ملیون شد،بیاریم آبادان میشه چقدر؟

قیمتش همین 80 میلیو تومان به اضافه کرایه حمل و نقلش میشه.
تو مناطق آزاد خودروها با همون قیمت خارجی هستن.

^^SAEED^^
22-06-2011, 10:50
نه آقا 20% بزار رو اون 80تومن.
البته اگه زمانی ماشینو بیاری که تخفیف عوارض گمرکی باشه اون 20% میشه 10%
همه چی هم میتونی بیاری دیگه محدودیت نداری.

^^SAEED^^
22-06-2011, 10:56
آقا مسعود اون آزرا رو توی کدوم نمایشگاه دیدید؟ فکرشو نمیکردم به این زودی بیارن اینجا. تو آبادانمو از همه جا بی خبر :دی

masoud glx
22-06-2011, 11:04
آقای نصاری نامی بود ... اسم خیابونش رو بلد نیستم ولی همون خیابون هستش که پر از نمایشگاه ماشینه و این نمایشگاه جز اولی هاس ... ولی یه نمایشگاه جدید هم تاسیس شده تقریبا نزدیک سینما نفت اون هم آزرا 2012 مشکی داشت که بسیار زیبا بود .

Pourya-pc
22-06-2011, 13:54
قیمتش همین 80 میلیو تومان به اضافه کرایه حمل و نقلش میشه.
تو مناطق آزاد خودروها با همون قیمت خارجی هستن.
ممنون محمد جان،پس گمرکی نمیخوره بهش!؟؟
بعید میدونم 20 درصد گمرک بخوره چون قیمت ماشینای دیگه نسبت به کارخونه 4-5 تومن گرونتره!که اونم برای حمل و نقل و پورسانتر بنگاه و این چیزاست.

mohamad skystar
22-06-2011, 13:57
ممنون محمد جان،پس گمرکی نمیخوره بهش!؟؟
بعید میدونم 20 درصد گمرک بخوره چون قیمت ماشینای دیگه نسبت به کارخونه 4-5 تومن گرونتره!که اونم برای حمل و نقل و پورسانتر بنگاه و این چیزاست.

یه درصد کمی فکر کنم بهش اختصاص بدن

^^SAEED^^
22-06-2011, 16:07
عزیز، من تو آبادان زندگی میکنم خودم ماشین منطقه آزاد دارم وقتی میگم 20% میگیرن یعنی منم اون 20% رو دادم
اون سوناتایی که آقا مسعود نوشته 28 تومن دقیقا 1 سال پیش خودمون اوردیم شد 26700. این بنگاهیا خیلی میکشن رو قیمت ماشین

SIMON137
22-06-2011, 16:09
این آزرای خیلی باحاله تو هیچ سایتی پیداش نکردم ، خود سایت هیوندای آمریکا نداشتتش :دی

Pourya-pc
22-06-2011, 19:01
آقا پس چی شد؟باید 20 درصد بدیم رو 80 تومن؟یعنی میشه 96 تومن؟گرون میشه که!این که منطقه آزاد نمیشه که!!!:41:

gt333
22-06-2011, 19:54
ماشین منطقا آزادو نمیشه جاهای دیگه برد ؟

masoud glx
22-06-2011, 21:47
20 درصد درسته . البته معمولا خریدارها یا شرکت ها خیلی مواقع سال ثبت سفارش و ترخیص می کنن که تعرف 10 درصد هستش ... خیلی کشورهای خارجی هم چند درصدی تعرفه واردات دارن دوست عزیز .

و جواب به دوست دیگمون : چرا میشه برد ولی فقط برای مدت محدود در سال یعنی حدود 40 روز و همین 40 روز طی حداکثر 3 نوبت در سال . البته نوروز و اینها رو هم ممکنه اضافه کنن به این 40 روز .

Pourya-pc
23-06-2011, 10:36
آقا این که میگن غیر از اون 45 روز مرخصی خود ماشین و تعطیلات رسمی، میتونید به هر مدتی که خواستید ماشین رو بیرون ببیرید(مجوز میدن)روزی 7 تومن!!!شنیدید؟
از منبع فوق العاده موثق پرسیدم.برای گمرکی هم آشنا داشته باشی با 6درصد ردت میکنن ولی معمولا 10 درصد میگیرن.

mohamad skystar
23-06-2011, 12:43
آقا این که میگن غیر از اون 45 روز مرخصی خود ماشین و تعطیلات رسمی، میتونید به هر مدتی که خواستید ماشین رو بیرون ببیرید(مجوز میدن)روزی 7 تومن!!!شنیدید؟
از منبع فوق العاده موثق پرسیدم.برای گمرکی هم آشنا داشته باشی با 6درصد ردت میکنن ولی معمولا 10 درصد میگیرن.

در این مورد من چیزی نشنیدم اما تو جابهار خودروها به مراتب تا چند کیلومتری بیرون شهر میرفتن.
مثلا تا 100 کیلومتر بیرون از منطقه آزاد به خاطر کار یا شغل اطراف شهر مجوز تردد دارن.نیازی هم به پرداخت هزینه ای ندارن.

^^SAEED^^
23-06-2011, 16:49
اینجا تا 45 کیلومتر اجازه میدن بدون مجوز بری بیرون چون از اون به بعد وارد حوزه شهر دیگه میشی. به خاطر همین یه مقدار کمترش کردن

Переклад не
24-06-2011, 22:19
دوستان نظرتون در مورد شهر جلفا چیه؟ مگه قرار نیست منطقه آزاد بشه و مثله منطقه آزاد اروند واردات ماشین داشته باشه؟
اصلا همچین چیزی وجو داره؟

mohamad skystar
24-06-2011, 23:04
دوستان نظرتون در مورد شهر جلفا چیه؟ مگه قرار نیست منطقه آزاد بشه و مثله منطقه آزاد اروند واردات ماشین داشته باشه؟
اصلا همچین چیزی وجو داره؟

در مورد این شهر نمیدونم اما شهری که واسه منطقه ازاد انتخاب میشه
بیشتر چسبیده به مرز یا راهی به کشورهای دیگه داره الان اکثر مناطق ازاد
ایران همینطوره

Переклад не
25-06-2011, 09:16
ایران همینطوره
جلفا آخه همرزه با ارمنستان و جمهوری آذربایجان

mohamad skystar
25-06-2011, 11:30
جلفا آخه همرزه با ارمنستان و جمهوری آذربایجان

فکر میکنم شهر جلفا جز منطقه آزاد ارس باشه درسته؟

شاید این خبر به دردتون بخوره:

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس از اخذ مجوز تردد خودرو های با پلاک این منطقه تا شعاع 135 کیلوتری خبر داد وگفت:طبق مجوز اخذ شده از سوی دولت ،مالکانی که اقدام به خرید خودرو در منطقه آزاد ارس می نمایند بعد از اتمام فرآیند ثبت پلاک علاوه بر اجازه تردد در این منطقه مجاز به تردد تا شعاع 135 کیلومتری از این منطقه می باشند.
دکتر حاتمی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودور ضمن بیان مطالب فوق گفت:دستورالعمل های لازم اجرای این امر در حال بررسی است و این پروژه ظرف مدت 2 ماه آینده تکمیل و شرایط لازم به منظور اجرای آن به متقاضیان اعلام می گردد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس ضمن بیان اینکه مجوز تردد خودروها تا شعاع 135 کیلومتری از این منطقه برای نخستین بار در میان سایر مناطق آزاد ، مطرح و اجرا می گردد بیان داشت:این یک امتیاز ویزه و مثبت به خودروهایی است که در این منطقه پلاک گذاری می شوند.
وی در پایان در خصوص ورود خودروهای وارداتی به منطقه آزاد ارس اظهار داشت:تمامی خودروها می توانند بدون پرداخت عوارض گمرکی به این منطقه وارد و تردد نمایند

Переклад не
25-06-2011, 15:16
هیوندای سراتو : 22 میلیون
هیوندای سراتو کوپ : 23.5 میلیون
چی؟
مگه هیوندای هم سراتو داره؟

masoud glx
25-06-2011, 16:18
اوه اوه . . . !! منظورم کیا بود :20:
معذرت .

راستی خطاب به دوست دیگری . . . : بر فرض منطقه آزاد شدن شهری خاص یا منطقه ای خاص ، شرط کافی برای واردات اتومبیل بدون عوارض گمرک پاس نخواهد شد .

mohamad skystar
25-06-2011, 17:08
اوه اوه . . . !! منظورم کیا بود :20:
معذرت .

راستی خطاب به دوست دیگری . . . : بر فرض منطقه آزاد شدن شهری خاص یا منطقه ای خاص ، شرط کافی برای واردات اتومبیل بدون عوارض گمرک پاس نخواهد شد .

بیشتر توضیح بدین یا لینک خبر بدین ببینیم اوضل از چه قراره و چه شروطی باید باشه.

Mojtabaf
25-06-2011, 22:32
ایران همینطوره

اگه اين طوري بود بايد همه شهر هاي مرزي منطقه آزاد ميشدن!

اروميه كه پل مشترك ايران و اروپا ست هنوز منطقه آزاد نشده ( حداقل شهرهاي مرزيش مثل سرو ) شما چه انتطاريد داريد واسه شهر هاي ديگه؟

سرو دقيقا لب مرز هست و چند دقيقه راه بري ميرسي به تركيه .. اولين شهر تركيه هم از اونجا باهاش 1 ساعت اينا فاصله داره ..

mohamad skystar
25-06-2011, 22:57
اگه اين طوري بود بايد همه شهر هاي مرزي منطقه آزاد ميشدن!

اروميه كه پل مشترك ايران و اروپا ست هنوز منطقه آزاد نشده ( حداقل شهرهاي مرزيش مثل سرو ) شما چه انتطاريد داريد واسه شهر هاي ديگه؟

سرو دقيقا لب مرز هست و چند دقيقه راه بري ميرسي به تركيه .. اولين شهر تركيه هم از اونجا باهاش 1 ساعت اينا فاصله داره ..

نه دوست من
منظور من اینکه که بیشتر شهرهای مرزی برای منتطقه آزاد انتخاب میشن
نه اینکه هرچی شهر مرزی هست برای منطقه آزاد انتخاب بشه.
موقعیت اون شهر هم مد نظر قرار میگیره-میزان تردد و صادرات کالا از اون منطقه مد نظر قرار میگیره و ....

alex_metal
03-07-2011, 09:09
فکر میکنم شهر جلفا جز منطقه آزاد ارس باشه درسته؟

شاید این خبر به دردتون بخوره:

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس از اخذ مجوز تردد خودرو های با پلاک این منطقه تا شعاع 135 کیلوتری خبر داد وگفت:طبق مجوز اخذ شده از سوی دولت ،مالکانی که اقدام به خرید خودرو در منطقه آزاد ارس می نمایند بعد از اتمام فرآیند ثبت پلاک علاوه بر اجازه تردد در این منطقه مجاز به تردد تا شعاع 135 کیلومتری از این منطقه می باشند.
دکتر حاتمی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودور ضمن بیان مطالب فوق گفت:دستورالعمل های لازم اجرای این امر در حال بررسی است و این پروژه ظرف مدت 2 ماه آینده تکمیل و شرایط لازم به منظور اجرای آن به متقاضیان اعلام می گردد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس ضمن بیان اینکه مجوز تردد خودروها تا شعاع 135 کیلومتری از این منطقه برای نخستین بار در میان سایر مناطق آزاد ، مطرح و اجرا می گردد بیان داشت:این یک امتیاز ویزه و مثبت به خودروهایی است که در این منطقه پلاک گذاری می شوند.
وی در پایان در خصوص ورود خودروهای وارداتی به منطقه آزاد ارس اظهار داشت:تمامی خودروها می توانند بدون پرداخت عوارض گمرکی به این منطقه وارد و تردد نمایند

یعنی تا تبریز میشه ماشین رو بیاریم دیگه از تبریز تا جلفا 132 ک.م هستش البته با (گوگل مپ). حالا کی قراره این کار عملی بشه؟

حالا مثلا یه ماشین بخواییم بیاریم چند اب میخوره حالا مثلا نیو سوناتا 2011 چند میشه؟

mohamad skystar
03-07-2011, 12:15
یعنی تا تبریز میشه ماشین رو بیاریم دیگه از تبریز تا جلفا 132 ک.م هستش البته با (گوگل مپ). حالا کی قراره این کار عملی بشه؟

حالا مثلا یه ماشین بخواییم بیاریم چند اب میخوره حالا مثلا نیو سوناتا 2011 چند میشه؟

نه دوست من تبریز نمیشه آورد.
سوناتا 2011 رو فکر میکنم حدود 25 میلیون تومان بشه خرید.

alex_metal
03-07-2011, 12:17
مگه نگفته تا شعاع 135 کیلومتری؟

mohamad skystar
03-07-2011, 12:46
مگه نگفته تا شعاع 135 کیلومتری؟

بله دوست من تو اون خبر نوشته.
اما من تو منطقه چابهار که بودم سوال کردم گفتن تا 100 کیلومتر اونم برای افراد شاغل یا کارهای ضروری.
البته در مورد منطقه ارس باید بیشتر تحقیق کنم ببینم این 135 کیلومتر تایید میشه یا نه.
چون تبریز هم کلان شهر هست و تردد خودروهای گذر موقت رو نمیزارن زیاد باشه .

alex_metal
03-07-2011, 12:54
بله دوست من تو اون خبر نوشته.
اما من تو منطقه چابهار که بودم سوال کردم گفتن تا 100 کیلومتر اونم برای افراد شاغل یا کارهای ضروری.
البته در مورد منطقه ارس باید بیشتر تحقیق کنم ببینم این 135 کیلومتر تایید میشه یا نه.
چون تبریز هم کلان شهر هست و تردد خودروهای گذر موقت رو نمیزارن زیاد باشه .
lآخه میدونید فکر نکنم حل بشه چون من پرسیدم میگن اونجا منطقه ازاد تجارتی مثلا فقط خرید و فروش اجناس هست و فکر نکنم واردات خودرو آزاد بشه چون من چند بار رفتم جلفا خبری از پلاک های موقت یا ... نیست:41: اما اگه بشه و135 کیلومتر هم حل بشه ایول میشه

Amin-Nasim
03-07-2011, 13:21
آیا می شه خودروی یک منطقه آزاد رو برد یک منطقه آزاد دیگه ؟

مثلا ماشین رو از چابهار ببریم کیش یا اروند بدون پرداخت عوارض یا محدودیت زمانی

mohamad skystar
03-07-2011, 14:56
آیا می شه خودروی یک منطقه آزاد رو برد یک منطقه آزاد دیگه ؟

مثلا ماشین رو از چابهار ببریم کیش یا اروند بدون پرداخت عوارض یا محدودیت زمانی

بله دوست من.با توجه به مدت زمانی که برای هر خودرو در نظر گرفته میشه که تو کشور تردد کنن

Pourya-pc
03-07-2011, 19:31
یک سوال
مطمئن هستید که روی ماشینای اروند سیستم ردیابی نصب نمیشه؟من شنیدم روشون GPS نصب میکنن و اگر از محدوده خارج بشی ماشین خاموش میشه.

mohamad skystar
03-07-2011, 22:22
یک سوال
مطمئن هستید که روی ماشینای اروند سیستم ردیابی نصب نمیشه؟من شنیدم روشون GPS نصب میکنن و اگر از محدوده خارج بشی ماشین خاموش میشه.

دوست من مگر تعداد ماشین ها کمه؟ هزینه این کار خیلی سنگینه.
مالکین خودرو ها خودشون قوانین رو رعایت میکنن و نیازی نیست این همه پلیس حساسیت نشون بده
کسی هم دنبال دردسر نیست که ماشینش بخوابه
خلاصه سیستم GPS برای این کار روی خودرو ها نصب نیست.

Pourya-pc
03-07-2011, 22:46
آخه محمد جان من هنوز مزدا رو بهم تحویل ندادن،میخوام بدونم اگر بشه یه پلاک اروندی بخرم بیارم اینجا بخوابونمش،یه پرایدم بخرم برای تو شهر،برای مسافرتم مرخصی ماشینو بگیرمو بندازمش تو جاده.واسه همین مهم هست برام که بدونم.
الانم 8روز گذشت خبری از تحویل ماشین نیست،صفر تیپ 3 شده 49.500.000 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohamad skystar
03-07-2011, 22:49
آخه محمد جان من هنوز مزدا رو بهم تحویل ندادن،میخوام بدونم اگر بشه یه پلاک اروندی بخرم بیارم اینجا بخوابونمش،یه پرایدم بخرم برای تو شهر،برای مسافرتم مرخصی ماشینو بگیرمو بندازمش تو جاده.واسه همین مهم هست برام که بدونم.
الانم 8روز گذشت خبری از تحویل ماشین نیست،صفر تیپ 3 شده 49.500.000 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ماشین گذر موقت رو بخوابونی فایده نداره.صبر کن تا همین مزدا رو تحویلت بدن حالشو ببر.
حیف نیست ماشین گذر موقت رو بیاری بعد پراید سوار بشی و قید مزدا 3 به این درجه یکی رو بزنی که همه جا هم میشه بردش

Pourya-pc
04-07-2011, 00:08
درست میگی محمد جان ولی من بی ام وه دوست دارم،اگر بخوام پلاک ملیشو بخرم تا 5 سال دیگه هم نمیتونم،اما حرفت کاملا درسته،این ماشینم فکر نکنم حالا حالاها بدن بهم.
اونطوری حداقل هم به ماشین مورد علاقم میرسم (هرچند که تا آخرسال باید صبر کنم)و هم اینکه مثل آدم میرم مسافرت.

lord of darknes
04-07-2011, 22:33
سلام به همه دوستان.در مورد منطقه ارس خودروها تا خود تبریز میتونن تردد کنن اینو من از سازمان منطقه ارس پرسیدم تازه به مناسبت ارائه اولین پلاکها اون عوارض 20 درصدی بقیه مناطق رو نمیگیرن. تحویل پلاک هم تا یه ماه دیگه شروع میشه بازم سوالی بود من در خدمتم.

mohamad skystar
04-07-2011, 22:57
سلام به همه دوستان.در مورد منطقه ارس خودروها تا خود تبریز میتونن تردد کنن اینو من از سازمان منطقه ارس پرسیدم تازه به مناسبت ارائه اولین پلاکها اون عوارض 20 درصدی بقیه مناطق رو نمیگیرن. تحویل پلاک هم تا یه ماه دیگه شروع میشه بازم سوالی بود من در خدمتم.

OK
ممنون دوست من که گفتین و دوستان از ابهام در اومدن.
تبریزی های عزیز برن تو فکر خودروهای وارداتی با پلاک منطقه آزاد ارس.

alex_metal
07-07-2011, 09:00

میشه بگید شما از کجا شنیدید آخه خبری نیست منبع شما کیه؟ سازمان منطقه ارس کجاست تو جلفا رو میگی یا دفتر تبریز؟

mohamad skystar
07-07-2011, 09:57
میشه بگید شما از کجا شنیدید آخه خبری نیست منبع شما کیه؟ سازمان منطقه ارس کجاست تو جلفا رو میگی یا دفتر تبریز؟

دوست من شما هم میتونید خودتون پیگیری کنید و به جواب سوالاتون برسید:

www_parham
07-07-2011, 15:51
سلام دوستان

من تو این تاپیک و تاپیک آزاد شدن واردات خودرو رو در مورد واردات شخصی خوندم.

آیا با اینکه دیگه kia sportage شرکتی وارد نمیشه میتونم خودم وارد کنم؟

برای واردات شخصی ماشین چه کارهایی باید انجام بدم ؟

جریان این piico.ir چیه میتونن اونا واسم وارد کنن؟

با تشکر

lord of darknes
07-07-2011, 15:53
دوست من سازمان منطقه آزاد ارس تو جلفاست و من هم دنبال ماشینم هم پروژه تحقیق دانشگاهم خودرو در مناطق آزاد هست و با نامه دانشگاه من مصوبه سازمان رو تو جلفا مطالعه کردم.ولی مدیر سرمایه گذاری میگه 135 کیلومت رو تو شیوه نامه طرح 130 کیلومتر تصویب کردن هیئت مدیره که تا فرودگاه تبریز میاد نه خود تبریز که بدینوسیله خبر قبلیم رو تصحیح میکنم به خاطر چشم تنگی مسئولان سازمان.

mohamad skystar
07-07-2011, 18:05
سلام دوستان

من تو این تاپیک و تاپیک آزاد شدن واردات خودرو رو در مورد واردات شخصی خوندم.

آیا با اینکه دیگه kia sportage شرکتی وارد نمیشه میتونم خودم وارد کنم؟

برای واردات شخصی ماشین چه کارهایی باید انجام بدم ؟

جریان این piico.ir چیه میتونن اونا واسم وارد کنن؟

با تشکر

سلام.
دوست من بهترین کار اینکه با خود پیتکو تماس بگیرین تا راهنمایی کنن.

alex_metal
08-07-2011, 11:14
دوست من سازمان منطقه آزاد ارس تو جلفاست و من هم دنبال ماشینم هم پروژه تحقیق دانشگاهم خودرو در مناطق آزاد هست و با نامه دانشگاه من مصوبه سازمان رو تو جلفا مطالعه کردم.ولی مدیر سرمایه گذاری میگه 135 کیلومت رو تو شیوه نامه طرح 130 کیلومتر تصویب کردن هیئت مدیره که تا فرودگاه تبریز میاد نه خود تبریز که بدینوسیله خبر قبلیم رو تصحیح میکنم به خاطر چشم تنگی مسئولان سازمان.
من به سازمان ایمیل زدم ولی خبری نیست خجالت میکشم زنگ بزنم!:31: حالا میدونید کی این پروژه قراره عملی بشه؟ و تا خود تبریز نمیشه ماشینی که وارد کردی رو اورد یعنی تا دم در فرودگاه میتونیم بیاریم اگه اینطوری باشه خیلی ظایع است یعنی چی اونا که این محدوده رو گذاشتن حالا چی میشد تا تبریز هم میومد!

mohamad skystar
08-07-2011, 13:36
من به سازمان ایمیل زدم ولی خبری نیست خجالت میکشم زنگ بزنم!:31: حالا میدونید کی این پروژه قراره عملی بشه؟ و تا خود تبریز نمیشه ماشینی که وارد کردی رو اورد یعنی تا دم در فرودگاه میتونیم بیاریم اگه اینطوری باشه خیلی ظایع است یعنی چی اونا که این محدوده رو گذاشتن حالا چی میشد تا تبریز هم میومد!

دوست من منتظر جواب نامه نباشید.خودتون تمای بگیرید و سوالتون رو بپرسید تا راحت جواب بگیری.
این پروژه در حال عملی شدن هست.
اما فکر میکنم چون تبریز کلان شهر حساب میشه و به مراتب عطش خودروهای خارجی رو داره و خیلی ها
الان اماده هستن تا خودروهای پلاک منطقه آزاد ارس رو بیارن تو تبریز
مسئولین یه برنامه ای میریزن تا از ورود این خودروها و تردد دائم در تبریز جلوگیری کنن.
فرض کنید خودروهای پلاک منطقه ارس رو بتونید تا همه جای تبریز باهاش تردد کنید.
اون موقع خودروهای پلاک ملی از خودروهای پلاک منطقه ارس کمتر میشه.
تعداد شورولت و فورد و سوناتا 2011 و ازرا و کمری و .......... از پراید و 206 تو شهر بیشتر میشه.
واسه همین برنامه ای میزارن تا از تردد این خودرو ها در تبریز بکاهند.

www_parham
08-07-2011, 16:22
سلام.
دوست من بهترین کار اینکه با خود پیتکو تماس بگیرین تا راهنمایی کنن.

بله تماس گرفتم ولي كسي جواب نداد ، تو سايت زده بود الان فقط جنسيس وارد ميكنن .

جايي ميشناسيد sportage بياره ، ديگه چه جاهايي تو اين زمينه كار ميكنن؟

ميتونم خودم كاراشو انجام بدم وارد كنم ؟ آخه اگه اينجوري بود دلالا تا حالا خودشون وارد كرده بودن. 

mohamad skystar
08-07-2011, 16:47
بله تماس گرفتم ولي كسي جواب نداد ، تو سايت زده بود الان فقط جنسيس وارد ميكنن .

جايي ميشناسيد sportage بياره ، ديگه چه جاهايي تو اين زمينه كار ميكنن؟

ميتونم خودم كاراشو انجام بدم وارد كنم ؟ آخه اگه اينجوري بود دلالا تا حالا خودشون وارد كرده بودن.

بله وارد کردن خودرو شرایطی داره.
تو سایت وزارت بازرگانی فکر کنم باشه

lord of darknes
11-07-2011, 20:56
خوب به قول دوستمون تبریز کلانشهره و عملا بازار خودروهای داخلی فلج میشه و من پرس و جو که کردم دیدم پای ایرانخودرو و سایپا تو ماجراست چون مصوبه 135 کیلومتر بود ولی شیوه نامه 130 کیلومتر خلاصه که باید کنار اومد و فکر کنم تا یکی دو هفته دیگه عملی بشه بازم خبری شد حتما میدم.

Mojtabaf
11-07-2011, 21:59
آقا يه سوال!

الان توي شهر ما (اروميه) هم مرز با عراق ،تركيه ،آذربايجان! انواع ماشين ميشه پيدا كرد با پلاك ها جور واجور! از پلاك تركيه بگير تا آذربايجان و عراق!!

اونطوري كه من فهميدم اينا بيشترشون همشهري هاي شهر خودمون هستند كه ميرن ميخرن و ميان كاپتاژ ميكنن! اين درسته يا نه؟

اينجا هر جور ماشيني بخواهيد هست :31: من دقيقا مدل ماشين ها يادم نيست ولي يه هامر وقتي از نزديك ديدم از تعجب شاخ در آوردم... عجب ماشيني بود . خيلي بزرگ .. همون تانك بگيم بهتره :46:

اين جريان واقعيت داره؟ اگه داره خوب منم ميرم يه مزدا 3 صفر ميگيرم ميارم اينجا كاپتاژ ميكنم!!

Pourya-pc
12-07-2011, 13:34
با سلام
من فکر میکنم تاپیکی جدا برای خودروهای منطقه آزاد ایجاد شود بهتر هست،این تاپیک مربوط به خودروهای اروند هست.
با تشکر

lord of darknes
14-07-2011, 21:23
سلام و درود بر تمام مسئولان دلسوز میهن و مرگ بر بی کفایتان روزگار.آقا با کلی شکایت بازیمون علیه سازمان ارس خلاصه شیوه نامه با 135 تصویب شد که اینجوری تا تبریز هم میاد ماهم شدیم جزو حسرت خورای ماشین(آخه پول نداریم ماهم بگیریم...)

mohamad skystar
16-07-2011, 11:41
با سلام
من فکر میکنم تاپیکی جدا برای خودروهای منطقه آزاد ایجاد شود بهتر هست،این تاپیک مربوط به خودروهای اروند هست.
با تشکر

دوست من نیازی به زدن تاپیک جدید نیست باید به ناظرین انجمن درخواست بدین تا اسم تاپیک رو عض کنن
اینجوری بحث هایی که تا الان شده پخش نمیشن.

alex_metal
19-07-2011, 17:45
سلام و درود بر تمام مسئولان دلسوز میهن و مرگ بر بی کفایتان روزگار.آقا با کلی شکایت بازیمون علیه سازمان ارس خلاصه شیوه نامه با 135 تصویب شد که اینجوری تا تبریز هم میاد ماهم شدیم جزو حسرت خورای ماشین(آخه پول نداریم ماهم بگیریم...)
حالا کی قراره پلاک بدن؟ شرایطش رو میدونید؟

lord of darknes
22-07-2011, 10:40
قراره تا یه ماه دیگه بدن شرایط برا خودروهای صفر 25% هست...

alex_metal
23-07-2011, 09:14
نه منظورم این هست که ما که خونمون تبریزه میتونیم پلاک مناطق ازاد کنیم یا باید تو جلفا خونه داشته باشیم؟

و بالاخره میشه تا تبریز بدون مشکل اورد؟

و میشه پلاک موقت اورد بعد برای تمدید رفت دیگه اره؟

حالا از کجا بهتره بیاریم ؟ ارمنستان یا... منظورم کجا ارزون تره؟

mohamad skystar
23-07-2011, 11:56
نه منظورم این هست که ما که خونمون تبریزه میتونیم پلاک مناطق ازاد کنیم یا باید تو جلفا خونه داشته باشیم؟

و بالاخره میشه تا تبریز بدون مشکل اورد؟

و میشه پلاک موقت اورد بعد برای تمدید رفت دیگه اره؟

حالا از کجا بهتره بیاریم ؟ ارمنستان یا... منظورم کجا ارزون تره؟

اینکه میشه تا تبریز آورد یا نه هنوز مشخص نیست و تا تردد صورت نگیره نمیشه اطمینان کرد.

برای گذر موقت خود پلاک منطقه سالی 45 روز مجوز تردد داره اما بیشترش باید گذر موقت بزنی

اینکه کجا ارزون تره باید از قیمت خودرو در کشور هایی که در نظر دارین اگاه بشین.
به نظر من صبر کنید انواع خودرو وارد بشه بعد تو همون منطقه خریداری کنید.

Pourya-pc
31-07-2011, 15:49
سلام ، قیمت مزدا 3 ان و مزدا 6 صفر کیلومتر و کارکرده رو در منطقه آزاد اروند محبت میکنید؟با تشکر

mohamad skystar
31-07-2011, 16:14
سلام ، قیمت مزدا 3 ان و مزدا 6 صفر کیلومتر و کارکرده رو در منطقه آزاد اروند محبت میکنید؟با تشکر

مزدا 3 جدید حدود 20000000 تومان
مزدا 6 حدود 25000000 تومان

کارکرده فعلا قیمت ندارم

KASHANWEB
05-08-2011, 15:38
سلام و درود،
جناب mohamad skystar ممکنه شماره تلفنی از خودتون برای من بفرستید؟
من بدلیل پست های کمم نمیتونم برای شما پی ام بفرستم.

در مورد مسائل کاری سئوال داشتم.
ممنون.

Pourya-pc
06-08-2011, 15:47
قیمت رنو مگان فول و کیا اسپرتیج 2011 رو در اروند میخواستم.ممنون

Amin-Nasim
06-08-2011, 16:53
سلام
آیا شهر بندر عباس منطقه آزاد هست یا نه ؟
اگر نیست نزدیک ترین منطقه آزاد به بندر عبس کجاست ؟
با تشکر

Pourya-pc
06-08-2011, 17:22
خیر بندر عباس منطقه آزاد نمیباشد ، نزدیک ترین منطقه آزاد به بندر عباس جزیره قشم میباشد.

mohamad skystar
06-08-2011, 18:00

کیا اسپورتیج مدل 2011 قیمت 27000000 تومان ( پلاک اروند)
رنو مگان فول حدود 10000000 تومان ( پلاک اروند)

Pourya-pc
06-08-2011, 22:41
رنو مگان صفر كيلومتر ده تومان هست؟؟؟

mohamad skystar
06-08-2011, 23:33
رنو مگان صفر كيلومتر ده تومان هست؟؟؟

یه عکس از مگانی که میگین رو بزارید دوست من.تا من مطمئن بشم.
عکس خارجی هم باشه مشکلی نست فقط اونی باشه که مد نظر شماست

Pourya-pc
06-08-2011, 23:38
محمد جان همين نمونه مگان ٢٠٠٠ كه پارس خودرو ميفروشه منظورم هست.

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:37 AM ----------

mohamad skystar
07-08-2011, 00:08
OK منم همین رو گفتم دوست من.
قیمتش همینه اینقدر تنوع خودرو زیاده که نمیتونن قیمت بیشتری رو برای این خودرو قرار بدن.
طرف با 18 میلون تومان کمری سوار میشه همش 4 یا 5 میلون تومان بیشتر از مگان هست.
من کمری رو مثال زدم کلی هیوندای و خودروهای آمریکایی جدید و ........ هستن.

Pourya-pc
07-08-2011, 01:26
پس حدود 13 تا 14 باید باشه ، اصلا این مدل مگان تولید میشه؟

mohamad skystar
07-08-2011, 13:12
پس حدود 13 تا 14 باید باشه ، اصلا این مدل مگان تولید میشه؟

این مگان الان فقط در ایران مونتاژ میشه و مگان های جدیدتر الان تو فرانسه تولید میشن

Amin-Nasim
07-08-2011, 20:20
خیر بندر عباس منطقه آزاد نمیباشد ، نزدیک ترین منطقه آزاد به بندر عباس جزیره قشم میباشد.

آیا می شه از قشم ماشین آورد بندر عباس ؟

mohamad skystar
07-08-2011, 20:50
آیا می شه از قشم ماشین آورد بندر عباس ؟

بله میشه.
اما مجوز تردد برای خودروهای پلاک قشم سالیانه 45 روز هست.
اگر می خواین دائم تردد داشته باشید پلاک گذر موقت باید بگیرید

cartesiba
09-08-2011, 16:33
کلا میشه از مناطق آزاد به شهرهای دیگه ماشین آورد و پلاک کرد عموی من جانبازه میشه با کارت اون بیارم یا نه

mohamad skystar
09-08-2011, 20:59
کلا میشه از مناطق آزاد به شهرهای دیگه ماشین آورد و پلاک کرد عموی من جانبازه میشه با کارت اون بیارم یا نه

شما اگر میخوای ماشین پلاک کنی باید طبق قوانین گمرک ماشین مدل بالا بیاری
( ماشینی که پلاک کردنش مجاز باشه ) و بعد تو شهر خودت و به نام عموت که کارت داره پلاک کنی.
مناطق آزاد پلاک مخصوص به خودشون رو دارن و نمیشه به شهرهای دیگه ببری.

Amin-Nasim
10-08-2011, 10:51
بله میشه.
اما مجوز تردد برای خودروهای پلاک قشم سالیانه 45 روز هست.
اگر می خواین دائم تردد داشته باشید پلاک گذر موقت باید بگیرید

این گذر موقت یعنی باید کلی پول بدیم واسه 6 ماه یا فرق می کنه ؟

mohamad skystar
10-08-2011, 12:41
این گذر موقت یعنی باید کلی پول بدیم واسه 6 ماه یا فرق می کنه ؟

گذر موقت رو باید هر 3 ماه تمدید کنید و بسته به نوع و مدل ماشینتون هزینه پرداخت کنید.
هزینه هاش متفاوت هست و فعلا اطلاعات زیادی ندارم

lord of darknes
14-08-2011, 18:45
سلام به همه دوستان
آقا کسی قیمت هامرو تو اروند داره؟
راستی سوناتا2011 بدون پلاک لب اسکله تو آبادان چند در میاد؟

mohamad skystar
14-08-2011, 19:20
سلام به همه دوستان
آقا کسی قیمت هامرو تو اروند داره؟
راستی سوناتا2011 بدون پلاک لب اسکله تو آبادان چند در میاد؟

سوناتا 2011 قیمت اروند 25000000 تومان
هامر رو اطلاعی ندارم

Pourya-pc
15-08-2011, 02:45
البته سوناتا از 25.000.000 شروع میشه و آخرین مدل فول آپشن 32.000.000 تومان آب میخوره .

lord of darknes
16-08-2011, 21:26
این قیمتهایی که دادین با پلاک ارونده یا بدون پلاک اروند؟
کسایی هستن که خودرو وارد کنن بدون پلاک بفروشن آخه من میخوام پلاک ارس بگیرم...

mohamad skystar
16-08-2011, 23:11
این قیمتهایی که دادین با پلاک ارونده یا بدون پلاک اروند؟
کسایی هستن که خودرو وارد کنن بدون پلاک بفروشن آخه من میخوام پلاک ارس بگیرم...

قیمت ها با پلاک هستن.
خودروی بدون پلاک به هیچ وجه وارد کشور نمیشه.
همون جا تو گمرک هر بندی باشه اول پلاکش مالیه اونجاست بعد فکش میکنن.

lord of darknes
24-08-2011, 10:33
ممنون محمد جان.
راستی قیمتهای سایت drivearabia چقدر معتبره یعنی به نظرت چقدر به قیمتهای واردات به اروند نه بازار اروند نزدیکتره؟
یکی هم که بازم نمایشگاهدارهای اروند زیاد می کشن رو ماشینا یا صرف داره از اونا بگیریم؟

Pourya-pc
24-08-2011, 13:27
قیمت ماشین رو کلا از سایت خود کمپانی بگیرید بهتره ، هرچقدر بود 20 درصد اضافه کنید میشه قیمت پلاک منطقه آزاد . البته هزینه حمل و نقل و بنگاه هم معمولا حدود 2 ملیون به قیمت ماشین اضافه میکنه .
به طور مثال خودروی سراتو کوپ رو در نظر بگیرید . قیمت کارخانه 16.000 دلار هست . این مبلغ + 20 درصد میشه حدود 19.200 ملیون تومان . خب بنگاه دار هم پولش رو میخوابونه و کلی دردسر داره ، هزینه ی حمل و نقل و ... به مشتری 20.800 ملیون میفروشه که به نظرم کاملا عادلانست .

lord of darknes
24-08-2011, 22:21
میشه آدرس کارخونه هارو در صورت امکان بدید چون من به هیچ کدوم نمیتونم دسترسی پیدا کنم و از قیمتها اطلاع پیدا کنم...

Pourya-pc
24-08-2011, 23:40
شما بفرمایید چه برندی مورد نظرتون هست تا آدرس سایت رو بدم خدمتتون .

Extreme-Forces
25-08-2011, 15:33
سلام دوستان.
میخواستم بدونم کسی که کارت ایثار داره برای واردات بهش امتیاز خاصی داده میشه یا نه مثل بقیه باید خودرو وارد کنه؟
ممنون.:11:

cold398
25-08-2011, 17:56
سلام دوستان.
میخواستم بدونم کسی که کارت ایثار داره برای واردات بهش امتیاز خاصی داده میشه یا نه مثل بقیه باید خودرو وارد کنه؟

فکر میکنم فقط واسه جانبازان باشه

Pourya-pc
25-08-2011, 20:58
سلام دوستان.
کارت ایثار گری باید یا شهید باشه یا جانباز (جبهه قبول نمیکنن )
عوارض از 20 درصد به 5 درصد کاهش پیدا میکند . ماشین خریداری شده تا 3 سال حق فروخته شدن ندارد .

lord of darknes
26-08-2011, 15:34
من بیشتر کیا و هیوندای مد نظر دارم اگه لطف کنید ممنون میشم.

Pourya-pc
27-08-2011, 14:28
از سایت زیر میتونید قیمت دقیق تمامی کمپانی ها و خودروها رو ببینید و حتی بخرید .

lord of darknes
30-08-2011, 12:23
پوریا جان دستت درد نکنه،زیپ کدی که تو قیمتا میخواد چی بدم تا دقیق باشه؟

Pourya-pc
30-08-2011, 13:54
خواهش میکنم ، شما کد امارات رو بدید چون ایران رو قبول نمیکنه ، بعضا کویت هم قیمتهای نزدیکی برای واردات داره ولی عمدتا ماشین های اروند از امارات خریداری میشن .
کد امارات : 00971
کد ایران : 00982

lord of darknes
04-09-2011, 10:24
پوریا جان کدهایی که شما به من دادین رو سایت قبول نمیکنه بعد ورود به صفحه خودرو مورد نظر یه
Oops! It looks like you've entered an
invalid ZIP code. Please try again.
میده که یعنی کد کشورها درست نیست.

cartesiba
07-09-2011, 00:31
سایت فروش خودرو از اروند آدرسش را میدید

mohamad skystar
07-09-2011, 10:39
سایت فروش خودرو از اروند آدرسش را میدید

سایت خاصی نداره.
گشتم چیزی پیدا نکردم

Pourya-pc
07-09-2011, 15:05
پوریا جان کدهایی که شما به من دادین رو سایت قبول نمیکنه بعد ورود به صفحه خودرو مورد نظر یه
میده که یعنی کد کشورها درست نیست.
دوست من چون من خودم از چیز پی ان استفاده میکنم مشکلی ندارم ولی وقتی معمولی وارد میشم کد هیچ کشوری رو نمیپذیره . احتمالا برای تحریم هاست یا اینکه آی پی ایران رو بستن . بهتر هست فقط قیمت کارخانه رو ببینید چقدر هست چون کد کشور رو که وارد میکنید برای این هست که هزینه حمل و نقل از کمپانی تا منزل شما رو محاسبه و به قیمت نهایی اضافه میکنه که برای تمام ماشین ها بیشتر از 500 دلار آب نمیخوره .
یعنی مثلا سوناتا YF حدود 22.000دلار بیس هست اگر شما امارات باشید میشه 22.300 دلار و اگر ایالات متحده آمریکا باشید میشه 22.500 دلار که دور ترین منطقه هست . پس زیاد تفاوتی نداره . از سایت زیر هم میتونید قیمت ها رو داشته باشید منتها با انتخاب آپشن های کمپانی و بسیار دقیق تر .

Mojtabaf
07-09-2011, 16:14
میده که یعنی کد کشورها درست نیست. این اونجا کد پستی میخواد نه کد کشور ..

شما شماره : 55555 رو بزنید ، مشکلتون حل میشه ....:46:

Pourya-pc
07-09-2011, 21:38
من با کد کشور مشکلی نداشتم و جواب گرفتم .

lord of darknes
08-09-2011, 19:10
دوستان قیمتهای سایت drivearabia.com برای امارات و کویت معتبرتره یا سایتهای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و

gymer90
17-09-2011, 14:18
قيمت مرسيدس بنز s350 2011 د رامارات حوالی 110,000,000 می باشد

اگر سوالی در مورد قیمت ماشین خواستید در خدمتم

alex_metal
30-09-2011, 10:37
خبری از پلاک ارس نشد؟ میگفتن قراره 1 ماهه بیاد ولی الان فکر کنم 5 یا 6 ماهه خبری نیست!

Pourya-pc
30-09-2011, 14:33
فعلا اروند به مشکل جدی برخورده و تعداد زیادی از ماشین ها ناپدید شدن و قطعاتشون در تهران و شهرستانها پیدا شده . به همین دلیل ماشینارو نه مرخصی میدن و نه پلاک میکنن تا قوانین جدید وضع بشه شاید بعدش برای ارس هم طرح رو اجرا کردند .

lord of darknes
03-10-2011, 19:48
والا در مورد ارس که فعلا واحد شماره گذاری و پلاکهای جی پی اس دارشون هنوز آماده نیست.در مورد اروند هم دوستم 9/7/1390 بهم گفت طی 30 روز معمولا خودروها تو اروند پلاک میشه و از این مشکل چیزی نگفت شما مطمئنید؟

M-I-L-A-D
08-10-2011, 13:12

cartesiba
18-10-2011, 00:38
الان چی شده خودروهای خارجی قیمتشون اومد پایین اینکه سقف را برداشتن باعث چی شد

chartab
08-11-2011, 00:24
سلام

آقا لطفا کمک کنید توضیح بدید اگه ما بخواهیم از کیش ماشین بخریم یا همون وارد کنیم چطوری شرایط اش لطفا کمک کنید؟

mohamad skystar
08-11-2011, 00:31
سلام

آقا لطفا کمک کنید توضیح بدید اگه ما بخواهیم از کیش ماشین بخریم یا همون وارد کنیم چطوری شرایط اش لطفا کمک کنید؟

اگر برای تردد چند ماهه میخواین ماشین بیارین باید پلاک گذر موقت بگیرید
شما ماشین رو اونجا میخری میبری کارای مجوز و پلاکش رو انجام میدی هزینه هاش رو پرداخت میکنید
سوار کشتی میکنید و میاری بندر

اگر برای پلاک ملی و تردد دائم میاری که باید مراحل ورود یک خودرو به کشور رو طی کنید

chartab
09-11-2011, 01:12
اگر برای تردد چند ماهه میخواین ماشین بیارین باید پلاک گذر موقت بگیرید
شما ماشین رو اونجا میخری میبری کارای مجوز و پلاکش رو انجام میدی هزینه هاش رو پرداخت میکنید
سوار کشتی میکنید و میاری بندر

اگر برای پلاک ملی و تردد دائم میاری که باید مراحل ورود یک خودرو به کشور رو طی کنید
تردد چند ماه می خوام منظورم قیمت که پول خود ماشین یا دو برابر میشه مثل پلاک ملی

درضمن از کدوم منطقه راحت تره

mohamad skystar
09-11-2011, 10:33
تردد چند ماه می خوام منظورم قیمت که پول خود ماشین یا دو برابر میشه مثل پلاک ملی

درضمن از کدوم منطقه راحت تره

چند ماه میخواین همون گذر موقت میشه.
برای گذر موقت قیمت خود ماشین رو پرداخت میکنید و اضافه یه سری هزینه پلاک
دو برابر نمیشه.

از منطقه آزاد اروند وارد کردن برای گذر موقت راحتت تره

I Am Gangster
09-11-2011, 15:17
میشه راجب شرایط مناطق ازاد ! یه کم توضیح بدید !
من خونه بابا بزرگم کرمانشاه تازه شنیدم که قصر شیرین با سرپل ذهاب میخواد منطقه ازاذ بشه میشه منو راهنمایی کنید ؟؟؟
مرسی !

saeid199_p
11-11-2011, 22:05
با سلام
اگه امکان داره قیمت تمام شده خودروهای مدل 2011 و 2010 صفر کیلومتر رو در منطقه اروند یا کیش قرار بدید.خصوصاً اونایی که زیر 20 میلیون تموم میشه

mohamad skystar
12-11-2011, 12:56
با سلام
اگه امکان داره قیمت تمام شده خودروهای مدل 2011 و 2010 صفر کیلومتر رو در منطقه اروند یا کیش قرار بدید.خصوصاً اونایی که زیر 20 میلیون تموم میشه

دوست من تنوع خودرو در مناطق آزاد زیاد هست
نمیشه که قیمت همه این خودرو ها رو در آورد.
شما بگین قیمت چه ماشینی رو میخوای تا دوستان کمک کنن.

saeid199_p
12-11-2011, 13:04
دوست من تنوع خودرو در مناطق آزاد زیاد هست
نمیشه که قیمت همه این خودرو ها رو در آورد.
شما بگین قیمت چه ماشینی رو میخوای تا دوستان کمک کنن.
مثلا یاریس و غیره.میخوام بدونم با اینقدر پول چه ماشینایی میشه خرید

saeid199_p
14-11-2011, 21:54
مثلا یاریس و غیره.میخوام بدونم با اینقدر پول چه ماشینایی میشه خرید
كسي نبود ما رو ياري كنه؟؟؟

selejwest
15-11-2011, 12:30
آقا آخرش اين ممنوعيت خروج ماشينهاي اروند حل ميشه!
يه اسپورتيج ٢٠١٢ فول گيرم اومده ٢٨تا ( سقف پانوراما) بدجور دودلم
قيمتش خوبه؟

mg_mahyar
15-11-2011, 14:22
سلام
ماشین سقف کروک دو در توی کیش یا امارات زیر بیست میلیون چیزی داریم؟ (آلمانی یا آمریکایی یا ایتالیایی )
ترجیحا آیودی و بی ا وه
فقطم قیافه مهمه و کولر بقیه امکانات اهمیت نداره.
یه 5-6 مورد معرفی کنید ممنون میش

Pourya-pc
15-11-2011, 15:39
آقا آخرش اين ممنوعيت خروج ماشينهاي اروند حل ميشه!
يه اسپورتيج ٢٠١٢ فول گيرم اومده ٢٨تا ( سقف پانوراما) بدجور دودلم
قيمتش خوبه؟
شرایط خرید ماشین از مناطق آزاد بسیار دشوار هست و باید از هفت خان بگذری تا ماشین به شما بدن . اول از همه حتما باید ساکن منطقه باشی و باید استعلام بگیری که اینجا زندگی کردی .
قیمت ماشین رو پلاک شده حساب میکنن و از قیمت آزادش کم میکنن هرچقدر شد از شما چک میگیرن با دوتا ضامن ساکن منطقه .
مشخص نیست که مرخصی به ماشین ها بدن یا نه اما یکی از فامیلای ما یک هیوندای النترا خرید و بدون اجازه از منطقه خارج شد . برگشتنی جلوش رو گرفتن و ماشین رو خوابوندن . هنوز هم دنبالش هست که ماشین رو پس بگیره ولی واقعا به دردسر خورده .
درصورتی که جی پی اس دستکاری بشه متوجه میشن و سخت برخورد میکنن
قیمت اسپرتیج خیلی خوبه به شرطی که فول باشه .
موفق باشید .

selejwest
15-11-2011, 16:34
من خودم ساكن آبادانم
ماشينم پلاك شده از بنگاه ميخرم و بله فول هستش
قيمتش خوبه پس؟يارو ميگفت با بالا رفتن درهم الان همين اونجا ٣١ تومان شده!

Pourya-pc
16-11-2011, 16:16
من خودم ساكن آبادانم
ماشينم پلاك شده از بنگاه ميخرم و بله فول هستش
قيمتش خوبه پس؟يارو ميگفت با بالا رفتن درهم الان همين اونجا ٣١ تومان شده!
قیمتش همینه و نهایتا 700 تا 800 تومن بالا پایین داره و 31 نیست . من چند وقت پیش مدل نیمه فول رو 25 ملیون تومان قیمت گرفتم 2012 صفر سفید .
اگر از بنگاه خرید کنید ماشین رو درجا تحویل میده اما باید چک آماده کنید موقع سند زدن با چک بنگاه عوض کنید ( گمرک ) و یک سری مراحل اداری داره که هنگام سند زدن اداره ثبت از شما میگیره که بازم یکسری مدارک باید در گمرک منطقه آزاد اروند آماده کنید و تحویل بدید تا بعد از اینکه گمرک تحقیق کرد ، به شما تاییدیه بده بعد برید اداره ثبت تا ماشین رو به نامتون بزنن .
اگر خریدید پیشاپیش مبارک باشه .

selejwest
16-11-2011, 18:44
راستش دودلم، ميترسم مرخصيا حل نشه و رو دستم بمونه
ولي اگه ٢٦ بده ميخرم

Pourya-pc
17-11-2011, 07:57
راستش دودلم، ميترسم مرخصيا حل نشه و رو دستم بمونه
ولي اگه ٢٦ بده ميخرم
ببینید دوست من ، یک مورد هست که من عرض میکنم ، اگر شما درون شهر دائما در تردد هستی و سر کار میری و خیلی اینور و اونور میری توی خریدش شک نکن ، اما اگر استفاده معمولی داری و جایی به اون صورت نمیری این اشتباه رو نکن به چند دلیل :
1-ضرر این ماشین ها خیلی زیاده حتی تا 6 ملیون !!!
2-مصرف بنزین بالاست .
3-فعلا از شهر نمیتونید خارجش کنید که خیلی خیلی بده .
4-نا امنی شهر برای این ماشین ها . هرجایی نمیتونید پارکش کنید .
5-استهلاک بالا و خیلی موارد دیگه .
ماشین رو امکان نداره 26 بده . خیلی بعید هست .
در کل این نظر من هست و تجربه ایی که دوستان داشتن حتی کسایی که استفاده زیاد داشتن معتقدن به دردسرش اصلا نمیارزه .
موفق باشید .:46:

selejwest
17-11-2011, 09:56
ببینید دوست من ، یک مورد هست که من عرض میکنم ، اگر شما درون شهر دائما در تردد هستی و سر کار میری و خیلی اینور و اونور میری توی خریدش شک نکن ، اما اگر استفاده معمولی داری و جایی به اون صورت نمیری این اشتباه رو نکن به چند دلیل :
1-ضرر این ماشین ها خیلی زیاده حتی تا 6 ملیون !!!
2-مصرف بنزین بالاست .
3-فعلا از شهر نمیتونید خارجش کنید که خیلی خیلی بده .
4-نا امنی شهر برای این ماشین ها . هرجایی نمیتونید پارکش کنید .
5-استهلاک بالا و خیلی موارد دیگه .
ماشین رو امکان نداره 26 بده . خیلی بعید هست .
در کل این نظر من هست و تجربه ایی که دوستان داشتن حتی کسایی که استفاده زیاد داشتن معتقدن به دردسرش اصلا نمیارزه .
موفق باشید .:46:

ممنون،من حتي استفاده معمولي هم ندارم و راننده با ماشين دارم از طرف اداره ،فقط شبها اگه حال داشته باشم و بخوام يه چرخي بزنم توشهر،مورد استفاده من بيشتر بين شهريه كه اونم فعلاً بافشار خودروسازهاي داخلي و بهونه تراشي راهنمايي تعطيله
ميرم همون ٢٠٧رو ميگيرم يا وي٨خودم رو نگه ميدارم:27:

Pourya-pc
17-11-2011, 12:09
ممنون،من حتي استفاده معمولي هم ندارم و راننده با ماشين دارم از طرف اداره ،فقط شبها اگه حال داشته باشم و بخوام يه چرخي بزنم توشهر،مورد استفاده من بيشتر بين شهريه كه اونم فعلاً بافشار خودروسازهاي داخلي و بهونه تراشي راهنمايي تعطيله
ميرم همون ٢٠٧رو ميگيرم يا وي٨خودم رو نگه ميدارم:27:
به نظر من کاملا کار مناسب و درستی انجام میدید دوست من .
موفق باشید .

spggold
27-12-2011, 18:00
آقا شرمنده ما اگه بخاهیم خودمون از منطقه آزاد(مثل کیش) ماشین بخریم وبیاریم تهران و پلاک ملی کنیم میشه یا تو کیش ترخیص کنیم پلاک کنیم این امکان داره یا فقط باید از مبدا ماشین وارد کنیم؟
اخه اینجوری تو یه سوناتا حد اقل 8 تومن ارزونتره

mohamad skystar
27-12-2011, 23:50
آقا شرمنده ما اگه بخاهیم خودمون از منطقه آزاد(مثل کیش) ماشین بخریم وبیاریم تهران و پلاک ملی کنیم میشه یا تو کیش ترخیص کنیم پلاک کنیم این امکان داره یا فقط باید از مبدا ماشین وارد کنیم؟
اخه اینجوری تو یه سوناتا حد اقل 8 تومن ارزونتره

اینقدر اذیت میکنن که به صرفه نیست.
الان که اوضاع واردات خرابه هم از خرج هم از مناطق آزاد

selejwest
28-12-2011, 00:08
محدوده تردد خودروهاي پلاك منطقه آزاد اروند ١٢٠ كيلومتر گرديد

dark fear
29-12-2011, 08:11
بهترین انتخاب تا زیر 15 میلیون چیه؟
خرجش زیاد نشه.. ظاهرش هم خوب باشه.. کلا راحت و بی دردسر باشه!
کمری گیر میاد؟

boozzai
01-01-2012, 17:05
یه هاچ بک زیر 10 تومن گیر میاد؟
مزدا 2 چنده؟
البته صفر باشه.
اهواز ساکنم.:31:

starpars
01-01-2012, 21:45
کامارو یا ماستانگ الان چند گیر میاد؟

abas_brj
03-01-2012, 13:48
با سلام خدمت دوستان:
1.قیمت hyundai elantra چنده؟

2.یه سوال فنی: اگه اهوازیا نتونن ماشین پلاک اروند بگیرن که من میدونم نمیشه آیا راه حلی هست که یه اهوازی بتونه ازین خودروها بگیره در ضمن شناسنامه من صادره از ماهشهر هستش مرسی اگه راهنمایی کنین......

sasanrp
06-01-2012, 12:14
النترا فیس لیفت 2012 با احتساب درهمی 300 تومن از 20 تا 23 میلیون بسته به آپشن مورد نظر متفاوته اما خودروی خوش ساخت و کم مصرف و قدرتمندیه به همراه امکانات به روز و ایمنی فوق العاده

البته باید دید قیمت ارز کی ثابت میشه

اما دوست گرامی این خدروها فقط برای شهروندان آبادانی و خرمشهریه

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو گفت: فقط مردم شهرهای آبادان و خرمشهر می‌توانند خودروهای پلاک اروند را خریداری کنند و ساکنان شهرهای دیگر استان مجاز به خرید این خودروها نیستند.

علی‌اکبر کمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان، اظهار کرد: شرط لازم برای خرید خودروهای پلاک اروند سکونت در شهرهای آبادان و خرمشهر و یا کارمند بودن یکی از ادارات و موسسه‌ها و یا داشتن سند منزل در این شهرها است.

وی افزود: مالکان این خودروها در صورت تردد به مرکز استان یا شهرهای دیگر استان که در شعاع 120 کیلومتری منطقه آزاد اروند هستند، باید تا پایان همان روز به شهر خود بازگردنند؛ در غیر این‌صورت جریمه خواهند شد و مبلغ این جریمه در ازای هر روز غیبت 50 هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان این‌که این خودروها در استان فعلا نمایندگی خدمات پس از فروش ندارند، گفت: افزایش شعاع تردد این خودروها ضرر یا خساراتی برای تولیدکنندگان داخلی خودرو نخواهند داشت.

lord of darknes
07-01-2012, 18:42
النترا فیس لیفت 2012 با احتساب درهمی 300 تومن از 20 تا 23 میلیون بسته به آپشن مورد نظر متفاوته اما خودروی خوش ساخت و کم مصرف و قدرتمندیه به همراه امکانات به روز و ایمنی فوق العاده

البته باید دید قیمت ارز کی ثابت میشه

اما دوست گرامی این خدروها فقط برای شهروندان آبادانی و خرمشهریه

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو گفت: فقط مردم شهرهای آبادان و خرمشهر می‌توانند خودروهای پلاک اروند را خریداری کنند و ساکنان شهرهای دیگر استان مجاز به خرید این خودروها نیستند.

علی‌اکبر کمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان، اظهار کرد: شرط لازم برای خرید خودروهای پلاک اروند سکونت در شهرهای آبادان و خرمشهر و یا کارمند بودن یکی از ادارات و موسسه‌ها و یا داشتن سند منزل در این شهرها است.

وی افزود: مالکان این خودروها در صورت تردد به مرکز استان یا شهرهای دیگر استان که در شعاع 120 کیلومتری منطقه آزاد اروند هستند، باید تا پایان همان روز به شهر خود بازگردنند؛ در غیر این‌صورت جریمه خواهند شد و مبلغ این جریمه در ازای هر روز غیبت 50 هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان این‌که این خودروها در استان فعلا نمایندگی خدمات پس از فروش ندارند، گفت: افزایش شعاع تردد این خودروها ضرر یا خساراتی برای تولیدکنندگان داخلی خودرو نخواهند داشت.
با سلام به تمامی دوستان.
شما به این حرفا گوش نکنید با این حرفا دل مردمو خوش میکنن.
اینجوریاست که مثلا ارس بعد از یه سال تصویب پلاک منطقه آزاد هنوز ازش خبری نیست شایدم تا آخر بی خبر بمونه...

S@B@
22-01-2012, 22:34
با سلام میشه در مورد خرید ماشین از منطقه آزاد توضیح بدین ؟ پلاک میشه ؟ شرایطش ؟
ارزش داره؟ از منطقه آزاد چابهار چطور؟

amir@arvan
24-01-2012, 18:51
با سلام خدمت شما دوستان می خواستم قیمت مزدا 3 دستی رو از مدل 2010 تا 2011 بدونم چنده ؟ تو منطقه ازاد اروند مرسی بعدن تو ابادن کجا ه هست چون تو خرمشهر پیدا نکردم مرسی

amir@arvan
24-01-2012, 20:37
با سلام خدمت شما دوستان می خواستم قیمت مزدا 3 دستی رو از مدل 2010 تا 2011 بدونم چنده ؟ تو منطقه ازاد اروند مرسی بعدن تو ابادن کجا ه هست چون تو خرمشهر پیدا نکردم مرسی
کسی نیست جواب بده؟

Pourya-pc
25-01-2012, 21:58
مزدا ٣ مدل ٢٠١٢ پلاك اروند فول آپشن ٢١ مليون تومان به فروش ميرسد.
شما براي خريد هر نوع خودرو كافيه به بنگاه سفارش بديد تا واستون وارد كنن.
خيابان طيب در آبادان مركز فروش خودرو هست و ٢٠ تا بنگاه داره.
موفق باشيد.

S@B@
25-01-2012, 22:49
با سلام میشه در مورد خرید ماشین از منطقه آزاد توضیح بدین ؟ پلاک میشه ؟ شرایطش ؟
ارزش داره؟ از منطقه آزاد چابهار چطور؟
کسی راهنمایی نمیکنه ؟؟

Pourya-pc
25-01-2012, 23:50
کسی راهنمایی نمیکنه ؟؟
دوست من خودروهاي منطقه آزاد پلاك خاص خودشون رو دارن و فقط در محدوده ي تعيين شده قابل استفاده هستن.
بسته به كاربري شما ارزشش مشخص ميشه،در كل شخصاً اگر ساكن منطقه آزاد بودم بي درنگ خودروي عالي سوار ميشدم.
خودروهاى مناطق آزاد شرايط خاصي دارن مثل محدوديت تردد و مرخصي هاي كم و ...
يك بار تاپيك رو مطالعه بفرماييد كاملاً متوجه ميشويد.
باز هم سوالي هست من در خدمتم.

S@B@
26-01-2012, 23:20
ممنون دوست عزیز تا اینجا رو میدونم ...چون خودم چابهار زندگی کردم . میدونم پلاک منطقه دارن و محدودیت تردد حول منطقه دارن در سال یک ماه میتونن از منطقه خارج بشن . میخواستم ببینم این ماشینا رو میشه پلاک کرد ؟ شرایط داره؟

mohamad skystar
27-01-2012, 00:31
ممنون دوست عزیز تا اینجا رو میدونم ...چون خودم چابهار زندگی کردم . میدونم پلاک منطقه دارن و محدودیت تردد حول منطقه دارن در سال یک ماه میتونن از منطقه خارج بشن . میخواستم ببینم این ماشینا رو میشه پلاک کرد ؟ شرایط داره؟

اگر منظورتون پلاک ملی هست بله میشه.
باید گمرکی رو طبق ضوابط کامل پرداخت کنید با هزینه های جانبی که برای پلاک و سند و بیمه هست.
ماشین مورد نظرتون باید صفر کیلومتر و اسمش تو لیست خودروهای مجاز برای ورود به کشور باشه.

S@B@
27-01-2012, 00:49
خیلی ممنون ...محبت کردین

واسه ماشین دست 2 امکان نداره؟؟؟

mohamad skystar
27-01-2012, 00:50
خیلی ممنون ...محبت کردین

واسه ماشین دست 2 امکان نداره؟؟؟

تا جایی که میدونم قبلا نهایت تا 2 سال کارکرده رو هم قبول میکردن
اما بعد قانون عوض شد و تمام خودروها حتما باید صفر کیلومتر باشن.
حالا دوباره عوض شده باشه یا نه رو نمیدونم.

S@B@
27-01-2012, 01:05
آهان .....منم دنبال همین دوسال می گردم صحت داره یا نه

خیلی محبت کردین

timemachine2029
29-01-2012, 13:40
سلام
استاتید محترم
من میخوام یه Mitsubishi Lancer EX گذر موقت بیارم مدل 2011 یا 12 از کجا بیارم و قیمتش حدودا چقدر برام تموم میشه!!
برم 1 روزه میتونم بیارم؟؟:31:

lord of darknes
01-02-2012, 22:23
محمد جان برای خرید خودرو با پلاک اروند هم باید ثبت سفارش بشه؟
یعنی میشه از ارز مرجع استفاده کرد؟

mohamad skystar
02-02-2012, 00:00
محمد جان برای خرید خودرو با پلاک اروند هم باید ثبت سفارش بشه؟
یعنی میشه از ارز مرجع استفاده کرد؟

نه دوست من خرید خودرو با پلاک اروند مثل خودروهای دیگه انجام میشه.
ثبت سفارش برای ورود خودرو به کشور جهت پلاک کردن به طور دائم ( منظورم پلاک ملی بود )
هست.

turkughly
08-02-2012, 01:05
دوستان تا سقف 30 میلیون چه ماشین هایی رو میشه به منظقه ازاد ارس اورد
لطفا زود بگید جمعه میرم اذربایجان

mohamad skystar
08-02-2012, 13:07
دوستان تا سقف 30 میلیون چه ماشین هایی رو میشه به منظقه ازاد ارس اورد
لطفا زود بگید جمعه میرم اذربایجان

دوست من از ایران نمیشه قیمت خودرو در آذربایجان رو در آورد.
شما برای خرید خودرو احتمالا باید بیشتر از یکبار سفر به آذربایجان رو در برنامه قرار بدین.
مناطق آزاد داخلی راحت تر میشه قیمت در آورد.

lord of darknes
08-02-2012, 22:20
دوست من از ایران نمیشه قیمت خودرو در آذربایجان رو در آورد.
شما برای خرید خودرو احتمالا باید بیشتر از یکبار سفر به آذربایجان رو در برنامه قرار بدین.
مناطق آزاد داخلی راحت تر میشه قیمت در آورد.
محمد جان منظورم وارد کردن شخصی خودرو یعنی خرید خودرو از کویت یا امارات برای پلاک اروند کردن بود نه خرید از منطقه.
خودمون وارد کنیم.

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

آقا منطقه ارس راه افتاد؟
شرایط؟