PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید خودرو از مناطق آزاد

صفحه ها : 1 [2]

Pourya-pc
09-02-2012, 07:59
قيمت واقعى ماشين هرچقدر هست ، ٢٠ درصد از قيمت كل ماشين رو براى پلاك كردن ميپردازيد . هزينه حمل و نقل و ... هم كه با خودتونه . به طور مثال تويوتا كمرى ٢٢ هزار دلاره + ٢٠٪ ميشه حدود ٢٥ هزار دلار.

S@B@
12-02-2012, 13:57
خیلی ممنون ...محبت کردین

واسه ماشین دست 2 امکان نداره؟؟؟

؟؟؟کسی راهنمایی نمیکنه؟

Pourya-pc
12-02-2012, 20:09
ماشين كاركرده ميتونيد وارد كنيد اما بايد گمرك آشنا داشته باشيد،هر نوع ماشينى بخوايد بهتره با يك بنگاه خودرو صحبت كنيد تا كمكتون كنن.

S@B@
13-02-2012, 14:04
شرایط نداره؟ مثلا از 2010 به بعد؟ از چابهار میشه؟

mohamad skystar
13-02-2012, 15:39
شرایط نداره؟ مثلا از 2010 به بعد؟ از چابهار میشه؟

طبق قانون باید خودرو صفر باشه
دوستمون گفتن اگر آشنا داشته باشی اونم با دردسر.
بهتره به ماشین صفر کیلومتر فکر کنید برای وارد کردن و پلاک کردن

armin_punisher6
13-02-2012, 16:57
الان گمرک انزلی راه افتاده؟
مزدا 3 اگه بخوایم وارد کنیم چند میشه؟

mohamad skystar
13-02-2012, 18:37
الان گمرک انزلی راه افتاده؟
مزدا 3 اگه بخوایم وارد کنیم چند میشه؟

فکر میکنم حدود 20 میلیون تومان باشه.
بستگی به قیمت خودرو در کشوری داره که میخوای از اوجا خودرو وارد کنید.

armin_punisher6
13-02-2012, 20:23
فکر میکنم حدود 20 میلیون تومان باشه.
بستگی به قیمت خودرو در کشوری داره که میخوای از اوجا خودرو وارد کنید.
یعنی من مزدا 50 میلیونی رو با 20 میلیون میخرم.از کدوم گمرک؟شرایط خریدش چیه؟

mohamad skystar
13-02-2012, 20:59
یعنی من مزدا 50 میلیونی رو با 20 میلیون میخرم.از کدوم گمرک؟شرایط خریدش چیه؟

تعجب نداره دوست من.
شما ماشین رو برای تردد در کدوم شهر میخواین؟
برای تردد در منطقه آزاد میخواین ؟

armin_punisher6
13-02-2012, 21:54
تعجب نداره دوست من.
شما ماشین رو برای تردد در کدوم شهر میخواین؟
برای تردد در منطقه آزاد میخواین ؟

رشت و شهرهای اطرافش تا شعاع 60-50 کیلومتری.

mohamad skystar
13-02-2012, 22:47
رشت و شهرهای اطرافش تا شعاع 60-50 کیلومتری.

فکر نکنم تو رشت بتونید تردد داشته باشی
مگر اینکه ماشین پلاک ملی باشه.
منطقه آزاد ارس هست اون منطقه که فکر کنم هنوز پلاک برای تردد ندادن

hamidghoty
11-03-2012, 10:19
سلام

من عید میخام از قشم یا کیش که میخام برم یه ماشین تا حدودای 30 تا 40 هزارتا یه ماشین گذر کنم.فقط تو این مدت انقد حرفای ضد و نقیض در مورد قوانین و هزینه هاش تو نت و بیرون شنیدم که حسابی گیج شدم.
از دوستان اگه کسی اطلاعات دقیق در مورد قوانین و هزینه هاش مراحل اداریش داره ممنون میشم که منو راهنمایی کنه.

hamidghoty
15-03-2012, 13:24
تنوع و بازار خودرو تو منطقه آبادان ... بیشتره یا تو جزایر...؟؟؟

Pourya-pc
15-03-2012, 18:53
تنوع و بازار خودرو تو منطقه آبادان ... بیشتره یا تو جزایر...؟؟؟

تفاوت آنچنانی ندارن اما هرچی منطقه آزاد بزرگتر باشه ، قطعاً تقاضا هم بیشتره و به طبع تنوع هم بیشتر هست . به طور مثال کیش بسیار متنوع تر از آبادان یا حتی قشم هست .

hamidghoty
16-03-2012, 00:26
تفاوت آنچنانی ندارن اما هرچی منطقه آزاد بزرگتر باشه ، قطعاً تقاضا هم بیشتره و به طبع تنوع هم بیشتر هست . به طور مثال کیش بسیار متنوع تر از آبادان یا حتی قشم هست .
تو قیمتا چه طور ؟؟

Pourya-pc
16-03-2012, 13:47
تو قیمتا چه طور ؟؟

شرایط گمرک برای خودروهای مناطق آزاد یکسان هست .

aria_electric_fars
19-03-2012, 11:40
سلام

من عید میخام از قشم یا کیش که میخام برم یه ماشین تا حدودای 30 تا 40 هزارتا یه ماشین گذر کنم.فقط تو این مدت انقد حرفای ضد و نقیض در مورد قوانین و هزینه هاش تو نت و بیرون شنیدم که حسابی گیج شدم.
از دوستان اگه کسی اطلاعات دقیق در مورد قوانین و هزینه هاش مراحل اداریش داره ممنون میشم که منو راهنمایی کنه.

منم همین سوال رو دارم

کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟

shahrokhblash
19-03-2012, 19:58
فکر نکنم تو رشت بتونید تردد داشته باشی
مگر اینکه ماشین پلاک ملی باشه.
منطقه آزاد ارس هست اون منطقه که فکر کنم هنوز پلاک برای تردد ندادن
با درود
عجیبه :18:!!من همین الان تو گلسار رو بیلبورد تبلیغ نمایندگی شاکری
از فروش خودرو با پلاک منطقه ازاد خبر داده..:10:

officer
25-03-2012, 16:03
خیلی وقته که نمایندگی شاکری رشت از فروش خودرو های تویوتا و لکسوس با پلاک منطقه آزاد و بدون عوارض و گمرک خبر داده ! حالا اینکه شرایطش چی هست و آیا باید آدرس داشته باشی توی منطقه آزاد رو نمیدونم !

drdevil
25-03-2012, 16:34
من رفتم نمایندگی شاکری گفت نداریم....:18:اون تبلیغ بیلبورد تو گلسار رو من هم دیدم..نمیدونم قسم حضرت عباس و باور کنم با دم خروسو

Cna_1
05-04-2012, 12:11
سلام قبلا يه تاپيكي بود درمورد مناطق آزاد اروند پاك شده ؟ پيدا نكردمش
اگه كسي اطلاع داره لطفا لينكش كنه برام

mohamad skystar
05-04-2012, 12:51

همین تاپیکه دوسته من.
فقط اسمش عوض شد تا مباحث در مورد تمام مناطق آزاد در این تاپیک ادامه پیدا کنه.

PC-PC
05-04-2012, 15:48

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cna_1
06-04-2012, 19:51
........................................

سلام سبز
07-04-2012, 17:15
سلام دوستان
من بخوام مزدا3 یا مگان 2000 رو از نمایشگاههای منطقه اروند بگیرم میتونم تفاوت گمرکش رو بدم و پلاک ملی بگیرم. ممنون میشم اگه قیمت اروند تا قیمت تمام شده تا دریافت پلاک ملی رو اگر مقدور باشه ذکر کنید.
پیشاپیش از راهنمایی دوستان متشکرم.

mohamad skystar
07-04-2012, 17:46
سلام دوستان
من بخوام مزدا3 یا مگان 2000 رو از نمایشگاههای منطقه اروند بگیرم میتونم تفاوت گمرکش رو بدم و پلاک ملی بگیرم. ممنون میشم اگه قیمت اروند تا قیمت تمام شده تا دریافت پلاک ملی رو اگر مقدور باشه ذکر کنید.
پیشاپیش از راهنمایی دوستان متشکرم.

دوست من
خودروهایی که گفتین هردو دارن در داخل کشور مونتاژ میشن و صرف نمیکنه از مناطق آزاد بخری و
پلاک کنی.
چون طبق قوانین باید ماشین رو صفر کیلومتر بخری و مگان 2000 صفر کیلومتر تو مناطق آزاد فکر نمیکنم باشه.

سلام سبز
14-04-2012, 20:56
دوست من
خودروهایی که گفتین هردو دارن در داخل کشور مونتاژ میشن و صرف نمیکنه از مناطق آزاد بخری و
پلاک کنی.
چون طبق قوانین باید ماشین رو صفر کیلومتر بخری و مگان 2000 صفر کیلومتر تو مناطق آزاد فکر نمیکنم باشه.
باسلام
ممنون از پاسختون در مورد کیا سراتو و هیوندای i30 و تویتا یاریس چطور

mohamad skystar
14-04-2012, 21:54
باسلام
ممنون از پاسختون در مورد کیا سراتو و هیوندای i30 و تویتا یاریس چطور

در مورد این 3 مورد هم قوانین طوذی تنظیم شده که جمع تمام هزینه ها با خرید هریک ار این خودرو ها
از طریق نمایندگی به صرفه تر خواهد بود.
در ضمن گارانتی هم داره و برخی آپشن ها هم کامل تره یادتون باشه

biglibigli1986
23-04-2012, 18:42
Ye soale kheyli fanni''!!! aya mitunam ye mashin az arvand bekharam bad plak transitesh konamo az ye marz dige(bazargan) kharejesh konam? mikham ba pelak transit carne ham begiram??? aya momkene???

biglibigli1986
23-04-2012, 19:16
در مورد این 3 مورد هم قوانین طوذی تنظیم شده که جمع تمام هزینه ها با خرید هریک ار این خودرو ها
از طریق نمایندگی به صرفه تر خواهد بود.
در ضمن گارانتی هم داره و برخی آپشن ها هم کامل تره یادتون باشه

Ye soale kheyli fanni''!!! aya mitunam ye mashin az arvand bekharam bad plak transitesh konamo az ye marz dige(bazargan) kharejesh konam? mikham ba pelak transit carne ham begiram??? aya momkene???

mohamad skystar
24-04-2012, 17:31

شما باید با گمرک بازرگان تمس بگیرید و با بخش ترانزیتش مشورت کنید تا راهنمایی کنن.

biglibigli1986
24-04-2012, 17:58
valla man fagghat mikham bebinam mishe plak transit greft ba gozar movaghat ya na??ya az mantaghe azad!!!hamin?? man pelak transit begiram az unvar ba karne kharej misham

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

mishe mashino az kuwait pelak transit kard???

mohamad skystar
24-04-2012, 18:08
valla man fagghat mikham bebinam mishe plak transit greft ba gozar movaghat ya na??ya az mantaghe azad!!!hamin?? man pelak transit begiram az unvar ba karne kharej misham

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

mishe mashino az kuwait pelak transit kard???

از کویت میشه گذر موقت برای تردد در ایران اورد اما اینکه بتونی با همین پلاک دوباره از کشور بری بیرون
رو اطلاعی ندارم باید خودت از سازمان منطقه آزاد اروند پیگیر باشی.

biglibigli1986
24-04-2012, 18:10
ye chizi hast be esme crne9 motmaennan midunid chie) man mikham az kuwait carne beshe be iran( mishe plak transit kuwait) bad ba un mishe az ye marze dige kharej shod ....

mohamad skystar
24-04-2012, 18:19
ye chizi hast be esme crne9 motmaennan midunid chie) man mikham az kuwait carne beshe be iran( mishe plak transit kuwait) bad ba un mishe az ye marze dige kharej shod ....

اگه فاسی تایپ کنید ممنون.
این دیگه مربوط میشه به قوانین کویت اما خوب فکر کنم به عنوان یه توریست میتونید از مرزها
گذر کنید که اونم قوانین خودش رو داره.
این مورد رو فکر کنم از کویت باید پیگیری کنید.

armin_punisher6
24-04-2012, 20:44
کسی درباره گمرک انزلی خبری نداره؟

armin_punisher6
27-04-2012, 19:05
کسی نمیدونه؟

senaps
03-05-2012, 12:06
سلام دوستان....
ایا امکان کاپیتاژ ماشین به ایران هست؟!! یعنی مثلا من با ماشین خودم از سلیمانیه ی عراق ماشین کاپیتاژ کنم برا ایران؟؟؟؟(فرضا من ساکن سلیمانیه هستم و اقامت و اینا دارم....)....
و اینکه با توجه به اینکه من برای زندگی در ایران محدودیتی ندارم اگر بیام، ماشینم تا کی میتونه با پلاک کاپیتاژ بمونه؟!!!
ایا مدل های امرکیایی با این پلاک اجازه ی ورود دارن؟؟؟؟

mohamad skystar
03-05-2012, 12:38
سلام دوستان....
ایا امکان کاپیتاژ ماشین به ایران هست؟!! یعنی مثلا من با ماشین خودم از سلیمانیه ی عراق ماشین کاپیتاژ کنم برا ایران؟؟؟؟(فرضا من ساکن سلیمانیه هستم و اقامت و اینا دارم....)....
و اینکه با توجه به اینکه من برای زندگی در ایران محدودیتی ندارم اگر بیام، ماشینم تا کی میتونه با پلاک کاپیتاژ بمونه؟!!!
ایا مدل های امرکیایی با این پلاک اجازه ی ورود دارن؟؟؟؟

امکانش هست.
برای اطلاعات بیشتر باید با گمرک تماس بگیرید تا شرایط تردد رو براتون بگن

hamed malekpour
03-05-2012, 15:56
یه سوال 40کیلومتری شهرستان ما منطقه ی آزاد جلفا ارس است آیا من می تونم یه خونه اونجا لخرم وماشین خارجی بخرم شرایطش چییه؟

mohamad skystar
03-05-2012, 23:43
یه سوال 40کیلومتری شهرستان ما منطقه ی آزاد جلفا ارس است آیا من می تونم یه خونه اونجا لخرم وماشین خارجی بخرم شرایطش چییه؟

بله میتونید.
شرایطش هم طبق قوانین مناطق آزاد هست که باید از همونجا بپرسید.

mxiivii
11-05-2012, 23:28
سلام.. لطفا قیمت سوناتا توربو اوپتیما تربو و سپورتیج توربو (نشونش اینه که دوتا اگزوز داره و پشتش نوشته gdi) توی آبادان خرمشهر بمن اطلاع بدید..
sonata se
sportage sx
optima ex

Pourya-pc
12-05-2012, 08:44
سوناتا فول 2012 ( توربوش رو نمیدونم اما مثل همین نمونه های وارداتی پلاک ملی هستن ) -----53.000.000 تومان
کیا اسپورتیج 49.000.000 تومان
آپتیما 2012 نیمه فول -----44.000.000
آدرس هم اگر خواستید پ خ
قیمتها هم همه تا تاریخ 20 اردیبهشت 91

---------- Post added at 09:44 AM ---------- Previous post was at 09:44 AM ----------

مدل های خاص و توربو رو باید سفارش بدید بیارن یا اینکه خودتون وارد کنید چون رند بازار نیستند .

elendil
24-05-2012, 23:13
سلام دوستان
توی سایت پردیس ( بندر انزلی ) قیمت لاگونا کوپه فول رو زده 18.250 حالا اینکه درسته یا نه رو شک دارم یه ذره :دی
ولی میشه اینارو پلاک ملی کرد ؟
اگه بشه حدودا با 105% گمرک و بقیه کاراش چقدر در میاد ؟

lord of darknes
30-05-2012, 22:35
سلام به همه دوستان.
آقا کسی از دوستان دقیقا میدونه مگان و هیوندای آوانته با پلاک اروند هست یا نه و اگه هست چنده؟

elendil
30-05-2012, 23:06
سلام دوستان
توی سایت پردیس ( بندر انزلی ) قیمت لاگونا کوپه فول رو زده 18.250 حالا اینکه درسته یا نه رو شک دارم یه ذره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی از دوستان آشنایی نداره با مناطق آزاد ؟!؟!؟! :دی

mr.dengo
30-05-2012, 23:07
سلام دوستان خسته نباشید
یکی از اشناهام 2 ماه دیگه قراره بیاد ایران تصمیم گرفته که این دفعه با ماشین خودش بیاد ایران
خواستم ببینم چطوری باید پلاک گذر موقت بگیره ؟ هزینش چقدر میشه تقریبا؟
اگه هزینش به مدل ماشینه
ماشینشون mercedes smart هستش 4 نفره
و از دانمارک میخوان بیان
ممنون میشم راهنمایی کنه کسی :40::11:

mohamad skystar
30-05-2012, 23:49
سلام دوستان
توی سایت پردیس ( بندر انزلی ) قیمت لاگونا کوپه فول رو زده 18.250 حالا اینکه درسته یا نه رو شک دارم یه ذره :دی

شرایط پلاک شدنش طبق ضوابط منطقه آزاد انزلی هست که باید بپرسید .
من فکر میکنم خرید خودرو با پلاک ملی دردسرش کمتر باشه تا خرید خودرو از مناطق آزاد و بعدا پلاک کردنش

mohamad skystar
31-05-2012, 21:15
سلام دوستان خسته نباشید
یکی از اشناهام 2 ماه دیگه قراره بیاد ایران تصمیم گرفته که این دفعه با ماشین خودش بیاد ایران
خواستم ببینم چطوری باید پلاک گذر موقت بگیره ؟ هزینش چقدر میشه تقریبا؟
اگه هزینش به مدل ماشینه
ماشینشون mercedes smart هستش 4 نفره
و از دانمارک میخوان بیان
ممنون میشم راهنمایی کنه کسی :40::11:

از راه زمینی میخوان بیان؟
اگر اینجوره که تا کشور ترکیه که بیان قوانین مربوط به هر کشور میشه اما برای ورود به ایران و اخذ پلاک گذر مورقت
باید طبق قوانینی که برای ورود خودرو از کشور ترکیه به ایران وجود داره عمل کنن.
هزینش تو گمرک مشخص میشه دوست من اینجا نیمشه تخمین زد

mr.dengo
31-05-2012, 22:46
از راه زمینی میخوان بیان؟
اگر اینجوره که تا کشور ترکیه که بیان قوانین مربوط به هر کشور میشه اما برای ورود به ایران و اخذ پلاک گذر مورقت
باید طبق قوانینی که برای ورود خودرو از کشور ترکیه به ایران وجود داره عمل کنن.
هزینش تو گمرک مشخص میشه دوست من اینجا نیمشه تخمین زد
داداش احتمالا نصف راهو با کشتی بیان و ماشینم میخوان دوباره برگردونن فقط واسه مسافرت میخوان با ماشینشون بیان بازم باید گمرک بدن یا فقط هزینه ی پلاک؟

armin_punisher6
31-05-2012, 23:30
میشه آدرس سایت گمرک انزلی بخشیش که قیمت ماشینهارو زده بدین؟

mohamad skystar
31-05-2012, 23:35
میشه آدرس سایت گمرک انزلی بخشیش که قیمت ماشینهارو زده بدین؟

بفرمایید:

soheilnouri
02-06-2012, 21:34
من ساکن انزلی هستم ولی اصلا قیمتا اصلا مسه مناطق ازاد نیستن...

armin_punisher6
02-06-2012, 21:36
من ساکن انزلی هستم ولی اصلا قیمتا اصلا مسه مناطق ازاد نیستن...

راست میگی.من پارسال قیمتهای کیش و اروند رو دیده بودم خیلی ارزونتر بود.

lord of darknes
03-06-2012, 22:34
دوستان کسی نیست در مورد مگان و آوانته اطلاعی داشته باشه؟

mohamad skystar
04-06-2012, 11:08
دوستان کسی نیست در مورد مگان و آوانته اطلاعی داشته باشه؟

در چه زمینه ای؟ قیمت ؟ اطلاعات فنی ؟ مشخصاتشون ؟
مربوط به کدوم منطقه آزاد میشن؟

lord of darknes
06-06-2012, 21:44
در چه زمینه ای؟ قیمت ؟ اطلاعات فنی ؟ مشخصاتشون ؟
مربوط به کدوم منطقه آزاد میشن؟

در مورد اروند محمد جان.
میخوام ببینم اینا با پلاک اروند وجود دارن؟و اگه هست قیمتاشون جیه؟

mohamad skystar
06-06-2012, 21:52
در مورد اروند محمد جان.
میخوام ببینم اینا با پلاک اروند وجود دارن؟و اگه هست قیمتاشون جیه؟

رنو مگان و هیوندای اوانته ای که در ایران مونتاز میشن تو مناطق آزاد حضور ندارن و با
پلاک مخصوص این مناطق حضور ندارن

lord of darknes
08-06-2012, 10:12
رنو مگان و هیوندای اوانته ای که در ایران مونتاز میشن تو مناطق آزاد حضور ندارن و با
پلاک مخصوص این مناطق حضور ندارن

یعنی آپشن های دیگه شون هست یا اینکه انحصارا مگان آوانته پلاک اروند نیستش؟

mohamad skystar
08-06-2012, 14:58
یعنی آپشن های دیگه شون هست یا اینکه انحصارا مگان آوانته پلاک اروند نیستش؟

اگر حضور داشته باشن مسلما با اون مدل هایی که در کشور مونتاز میشن حتما فرق دارن.
یا مدل های جدیدشون هستن .

hsein
11-06-2012, 17:48
سلام
ببخشید من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم اما دقیقا متوجه نشدم
1- در صورت خرید ماشین از منطقه آزاد شرایط و هزینه های پلاک ملی چقدر هست؟
2-قیمت منطقه آزاد با بازار های جهانی برابره دیگه؟! (:دی)
3- حداکثر دفعاتی که میشه تمدید کرد پلاک گذر موقت رو چقدر هست؟
4- با پلاک منطقه آزاد چه مدت و تا چه مسافتی خارج منطقه میشه رانندگی کرد؟

مرسی

matarsaak
11-06-2012, 17:56
سلام
ببخشید من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم اما دقیقا متوجه نشدم
1- در صورت خرید ماشین از منطقه آزاد شرایط و هزینه های پلاک ملی چقدر هست؟
2-قیمت منطقه آزاد با بازار های جهانی برابره دیگه؟! (:دی)
3- حداکثر دفعاتی که میشه تمدید کرد پلاک گذر موقت رو چقدر هست؟
4- با پلاک منطقه آزاد چه مدت و تا چه مسافتی خارج منطقه میشه رانندگی کرد؟

مرسی

سلام
جواب 1 - خیلی (یعنی حدود دوبرابر قیمت منطقه ازاد)
2 - اره برابره
3 - هر سال یک ماه
4 - یک ماه میتونی توی سال و توی همه جای ایران رانندگی کنی در ضمن باید چک و سفته معادل 2 برابر قیمت خودرو گرو بزاری.

hsein
13-06-2012, 02:04
سلام
2 - اره برابره
3 - هر سال یک ماه
4 - یک ماه میتونی توی سال و توی همه جای ایران رانندگی کنی در ضمن باید چک و سفته معادل 2 برابر قیمت خودرو گرو بزاری.

من حرفم اینه که اگه 100% مالبات بگیرن برای پلاک ملی و از اونجایی که احتمال زیاد با 20 میلیون میشه یه ماشین مناسب اونجا پیدا کرد ( نو یا کم کارکرد) آیا وارد کردن این ماشین به خرید ماشین های 40 میلیونی(که هیچ کدوم 40 نمی ارزند) داخل نمی ارزه؟
دردسر خاصی داره؟
تعرفه ها چه جوریه دقیقا؟
چرا ملت این کار رو نمی کنن؟

solo8
07-07-2012, 23:51
من حرفم اینه که اگه 100% مالبات بگیرن برای پلاک ملی و از اونجایی که احتمال زیاد با 20 میلیون میشه یه ماشین مناسب اونجا پیدا کرد ( نو یا کم کارکرد) آیا وارد کردن این ماشین به خرید ماشین های 40 میلیونی(که هیچ کدوم 40 نمی ارزند) داخل نمی ارزه؟
دردسر خاصی داره؟
تعرفه ها چه جوریه دقیقا؟
چرا ملت این کار رو نمی کنن؟
آقا ماشین باید صفر باشه و 2012.وگرنه نمیذارن بیاری.اگه اینطوری بود که همه اینکارو میکردن میرفتن یه کمری میخریدن 7 تومن میاوردن حالشو میبردن.

دردسر خاص اینه که در راستای حمایت از تولید ملی و هزار کوفت دیگه اینقدر اذیتت میکنن که یا از ماشین های تولید داخل بخری یا اگه بودجه بیشتری داری یه پولی تو جیب این دلال ها بره.

آقا 107% تا جایی که من خبر دارم گمرک میشه (ماشین صفر) و یه خرده هم پول پلاک اینا.(2-3 تومن)

Ramin khuzestan
08-07-2012, 00:26
سلام
2 - اره برابره
3 - هر سال یک ماه

خیر اینطور نیست! همه کارها با 35 تا 45 هزار تومن انجام میشه و پلاک گذر موقت واسه 45 روز صادر میشه.

آقا ماشین باید صفر باشه و 2012.وگرنه نمیذارن بیاری.اگه اینطوری بود که همه اینکارو میکردن میرفتن یه کمری میخریدن 7 تومن میاوردن حالشو میبردن.

دردسر خاص اینه که در راستای حمایت از تولید ملی و هزار کوفت دیگه اینقدر اذیتت میکنن که یا از ماشین های تولید داخل بخری یا اگه بودجه بیشتری داری یه پولی تو جیب این دلال ها بره.

آقا 107% تا جایی که من خبر دارم گمرک میشه (ماشین صفر) و یه خرده هم پول پلاک اینا.(2-3 تومن)
ماشین تا سه مدل پایین تر هم مجاز به واردات به مناطق آزاد هست فقط ماشینی که یک مدل پایین تر باشه عوارض بیشتری نسبت به ماشین صفر کیلومتر بهش تعلق میگیره به همین ترتیب واسه مدل های پایین تر عوارض گمرک بیشتر میشه
واسه ماشین صفر کیلومتر هزینه ی گمرک 20% هست

solo8
09-07-2012, 11:25
سلام
2 - اره برابره
3 - هر سال یک ماه

من هم باشما موافقم.اتفاقا دوست بابام 3 روز پیش اومده بود گرگان با یه Ford Edge که میگفت 56 گرفته.حالا اون گفت 160 تومن سفته گذاشته.

خیر اینطور نیست! همه کارها با 35 تا 45 هزار تومن انجام میشه و پلاک گذر موقت واسه 45 روز صادر میشه.

ماشین تا سه مدل پایین تر هم مجاز به واردات به مناطق آزاد هست فقط ماشینی که یک مدل پایین تر باشه عوارض بیشتری نسبت به ماشین صفر کیلومتر بهش تعلق میگیره به همین ترتیب واسه مدل های پایین تر عوارض گمرک بیشتر میشه
واسه ماشین صفر کیلومتر هزینه ی گمرک 20% هست

عزیزم اینی که شما میگی احتمالا واسه منطقه آزاد هست که تا جایی که من میدونم واسه منطقه آزاد هم نیست!

این دوستمون منظورش اینه که ماشین از منطقه آزاد بخره بیاره تو شهر خودشون استفاده کنه.

واسه منطقه آزاد هم هیچ پول اضافه ای مبنی بر گمرک و اینا گرفته نمیشه.پولهایی که میگیرن واسه پلاک و کارت ماشین ایرانی و ... هستش.

hsein
09-07-2012, 16:37
من هم باشما موافقم.اتفاقا دوست بابام 3 روز پیش اومده بود گرگان با یه Ford Edge که میگفت 56 گرفته.حالا اون گفت 160 تومن سفته گذاشته.

عزیزم اینی که شما میگی احتمالا واسه منطقه آزاد هست که تا جایی که من میدونم واسه منطقه آزاد هم نیست!

این دوستمون منظورش اینه که ماشین از منطقه آزاد بخره بیاره تو شهر خودشون استفاده کنه.

واسه منطقه آزاد هم هیچ پول اضافه ای مبنی بر گمرک و اینا گرفته نمیشه.پولهایی که میگیرن واسه پلاک و کارت ماشین ایرانی و ... هستش.

بله منظور من پلاک ملی داخل ایران بود
اما شنیدم (از تلویزیون) که واردات ماشین تا 3 سال کارکرده آزاد شده ، الان اگه یه کمری یا ... رو بشه اونجا به قیمت مناسب کم کاردش رو آورد و با 100 % (یا شنیدم حتی کمتر) قیمت گمرک بدیم بازم از داخل ارزون تر میشه ، پس چرا این کار رو نمی کنن (نمی کنیم؟)

منتظرم

Ramin khuzestan
09-07-2012, 19:48

اگر منظور خرید ماشین از کشورهای حوزه ی خلیج فارس باشه بله باید دو برابر قیمت خودرو چک به گمرک بدین اما قبلش باید شش ماه توی اون کشوری که ماشینو ازش میخرید ساکن باشید تا فدراسیون اتومبیلرانی کشور مبدأ اجازه ی خروج ماشین رو صادر کنه از اون کشور یا اینکه ماشین رو به نام یه نفر دیگه که اونجا ساکن باشه وارد کنید که البته اون شخص باید ایران هم بیاد تا گمرک ماشین رو ترخیص کنه
اما منطقه آزاد : دوسته عزیز مناطق آزاد هم عوارض گمرک دریافت میکنن! خودم ساکن خرمشهر هستم و با قوانین کاملأ آشنایی دارم. ماشین تا سه مدل پایین تر هم میتونه پلاک بشه یعنی الان که سال 2012 هست تا مدل 2009 هم ماشین وارد میشه که عوارض گمرک واسه ماشین مدل 2012 20% ، 2011 23% ، 2010 26% و 2009 29% هست که برای دریافت پلاک گذر موقت برای ماشین های پلاک منطقه آزاد این مدارک لازمه : اصل پروانه ورود موقت دارای اعتبار ( تمدید ) به همراه 2 برگ تصویر آن ، اصل شناسنامه مالكیت خودرو به همراه تصویر آن ، اصل كارت خودرو به همراه تصویر آن ، اصل بیمه شخص ثالث به همراه تصویر آن ، اصل وكالتنامه وكیل به همراه 2 برگ تصویر آن ، اصل كارت ملی و یا مدرك شناسایی معتبر مالك خودرو و یا وكیل قانونی به همراه تصویر آن و اصل فیش های واریزی به همراه تصویر آن
برای مرخصی گرفتن یا به عبارت دیگر دریافت پلاک گذر موقت برای ماشین های پلاک منطقه آزاد مبلغ 45 هزار تومن به حساب گمرک و بیمه واریز میشه
برای خرید ماشین از منطقه آزاد و تبدیل اون به پلاک ملی (دائمی) باید تمام قوانین مربوط به واردات خودرو گمرک ایران رعایت بشه به طور مثال ماشین نمایندگی داشته باشه ، ساخت آمریکا نباشه و ... پس نمیشه مثلأ فورد ماستنگ از آبادان ، خرمشهر ، کیش و قشم خرید و پلاک ملی کرد! نهایتش میشه هیوندای و کیا و تویوتا پلاک ملی کرد که در این صورت واردات شخصی حساب میشه و در صورت خرابی ماشین یا هر اتفاق دیگری نمایندگی مسئولیتی نداره و هزینه ی هنگفتی بابت تعمیر باید پرداخت کرد.

hsein
10-07-2012, 01:05
اگر منظور خرید ماشین از کشورهای حوزه ی خلیج فارس باشه بله باید دو برابر قیمت خودرو چک به گمرک بدین اما قبلش باید شش ماه توی اون کشوری که ماشینو ازش میخرید ساکن باشید تا فدراسیون اتومبیلرانی کشور مبدأ اجازه ی خروج ماشین رو صادر کنه از اون کشور یا اینکه ماشین رو به نام یه نفر دیگه که اونجا ساکن باشه وارد کنید که البته اون شخص باید ایران هم بیاد تا گمرک ماشین رو ترخیص کنه
اما منطقه آزاد : دوسته عزیز مناطق آزاد هم عوارض گمرک دریافت میکنن! خودم ساکن خرمشهر هستم و با قوانین کاملأ آشنایی دارم. ماشین تا سه مدل پایین تر هم میتونه پلاک بشه یعنی الان که سال 2012 هست تا مدل 2009 هم ماشین وارد میشه که عوارض گمرک واسه ماشین مدل 2012 20% ، 2011 23% ، 2010 26% و 2009 29% هست که برای دریافت پلاک گذر موقت برای ماشین های پلاک منطقه آزاد این مدارک لازمه : اصل پروانه ورود موقت دارای اعتبار ( تمدید ) به همراه 2 برگ تصویر آن ، اصل شناسنامه مالكیت خودرو به همراه تصویر آن ، اصل كارت خودرو به همراه تصویر آن ، اصل بیمه شخص ثالث به همراه تصویر آن ، اصل وكالتنامه وكیل به همراه 2 برگ تصویر آن ، اصل كارت ملی و یا مدرك شناسایی معتبر مالك خودرو و یا وكیل قانونی به همراه تصویر آن و اصل فیش های واریزی به همراه تصویر آن
برای مرخصی گرفتن یا به عبارت دیگر دریافت پلاک گذر موقت برای ماشین های پلاک منطقه آزاد مبلغ 45 هزار تومن به حساب گمرک و بیمه واریز میشه
برای خرید ماشین از منطقه آزاد و تبدیل اون به پلاک ملی (دائمی) باید تمام قوانین مربوط به واردات خودرو گمرک ایران رعایت بشه به طور مثال ماشین نمایندگی داشته باشه ، ساخت آمریکا نباشه و ... پس نمیشه مثلأ فورد ماستنگ از آبادان ، خرمشهر ، کیش و قشم خرید و پلاک ملی کرد! نهایتش میشه هیوندای و کیا و تویوتا پلاک ملی کرد که در این صورت واردات شخصی حساب میشه و در صورت خرابی ماشین یا هر اتفاق دیگری نمایندگی مسئولیتی نداره و هزینه ی هنگفتی بابت تعمیر باید پرداخت کرد.

1=مثلا برای آوردن دائمی یه تویوتا کمری یا هیوندای سوناتا یا مزدا 3 یا خودرو های مشابه ( کارکده یا صفر جوری که تموم شده حدود 40000 در بیاد) ، چه شرایطی لازم هست؟

2=شخص معمولی هم می تونه بیاره ؟ با چه هزینه هایی؟

Ramin khuzestan
10-07-2012, 09:26
1=مثلا برای آوردن دائمی یه تویوتا کمری یا هیوندای سوناتا یا مزدا 3 یا خودرو های مشابه ( کارکده یا صفر جوری که تموم شده حدود 40000 در بیاد) ، چه شرایطی لازم هست؟

2=شخص معمولی هم می تونه بیاره ؟ با چه هزینه هایی؟

دوست عزیز واردات خودرو توسط اشخاص معمولی هم میتونه انجام بشه به شرطی که شخص وارد کننده دارای کارت بازرگانی باشه.
وارد کردن ماشین مستلزم رعایت این 4 شرطی هست که میگم : نو بودن خودرو، داشتن نمایندگان خدمات پس از فروش، شرایط بهینه‌سازی مصرف سوخت، استانداردهای 51 گانه و اعلامی از سوی محیط زیست کشور و رعایت اون از سوی واردکننده.
البته ناگفته نماند که اگر پارتی گردن کلفتی داشته باشی این قوانین زیاد هم نباید آزرده خاطرتون کنه!!! چون قبلأ ماشینهایی مثل شورلت کوروت ، هامر و کرایسلر 300 پلاک شده و با قیمت های نجومی فروخته شدن برای مثال هامر 800 میلیون قیمت گذاری شده بود توی یکی از نمایشگاه های تهران در حالی که توی منطقه آزاد قیمتش 30 میلیونه!!!

hsein
10-07-2012, 12:31
دوست عزیز واردات خودرو توسط اشخاص معمولی هم میتونه انجام بشه به شرطی که شخص وارد کننده دارای کارت بازرگانی باشه.
وارد کردن ماشین مستلزم رعایت این 4 شرطی هست که میگم : نو بودن خودرو، داشتن نمایندگان خدمات پس از فروش، شرایط بهینه‌سازی مصرف سوخت، استانداردهای 51 گانه و اعلامی از سوی محیط زیست کشور و رعایت اون از سوی واردکننده.
البته ناگفته نماند که اگر پارتی گردن کلفتی داشته باشی این قوانین زیاد هم نباید آزرده خاطرتون کنه!!! چون قبلأ ماشینهایی مثل شورلت کوروت ، هامر و کرایسلر 300 پلاک شده و با قیمت های نجومی فروخته شدن برای مثال هامر 800 میلیون قیمت گذاری شده بود توی یکی از نمایشگاه های تهران در حالی که توی منطقه آزاد قیمتش 30 میلیونه!!!

خیلی ممنون بابت وقتی که میزارید
فقط من چند تا ابهام برام هست
1-این کارت بازرگانی دقیقا چیه؟ و به کیا میدند؟
2-نو بودن خودرو یعنی صفر باشه؟ ( آخه شنیدم تا 3 سال کارکرد رو اجازه میدند)
3-تعرفه ها برای وارد کننده شخصی چه جوریه؟ (صفر و کارکره اش تفاوت داره تعرفه؟)
4- و جسارتا با عرض شرمندگی قیمت این ماشین ها توی منطقه آزاد خرمشهر چنده؟ (کمری - مزدا 3 - کیا سراتو - اپتیما)

خیلی ممنون که کمک می کنید و سوال های زیادم رو تحمل می

Ramin khuzestan
10-07-2012, 20:21
خیلی ممنون بابت وقتی که میزارید
فقط من چند تا ابهام برام هست
1-این کارت بازرگانی دقیقا چیه؟ و به کیا میدند؟
2-نو بودن خودرو یعنی صفر باشه؟ ( آخه شنیدم تا 3 سال کارکرد رو اجازه میدند)
3-تعرفه ها برای وارد کننده شخصی چه جوریه؟ (صفر و کارکره اش تفاوت داره تعرفه؟)
4- و جسارتا با عرض شرمندگی قیمت این ماشین ها توی منطقه آزاد خرمشهر چنده؟ (کمری - مزدا 3 - کیا سراتو - اپتیما)

خیلی ممنون که کمک می کنید و سوال های زیادم رو تحمل می

1. کارت بازرگانی مجوزی هست که به دارنده اون اعم از شخص حقیقی یا حقوقی به موجب ماده 2 قانون صادرات و واردات اجازه داده میشه به امر تجارت خارجی بپردازد .براساس مقرراتی که الان در دست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال میباشد . تمدید کارت بازرگانی با ارائه مدارک لازم برای برای مدت مذکور انجام می گیرد و در دفعات بعد نیز به همین ترتیب ادامه پیدا میکنه. کاربردهای کارت بازرگانی شامل ثبت سفارش و ترخیص کالا ، واردات از مناطق آزاد ، مبادرت به حق العمل کاری در گمرک و صادرات کلیه کالاهای مجاز میشود. شرایط اخذ کارت بازرگانی : داشتن حداقل سن 21 سال تمام ، داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا برگ معافيت براي آقايان ، داشتن سه سال سابقه فعاليت تجاري يا توليدي به تأييد دو نفر از دارندگان كارت‌بازرگاني ياارايه مدرك دانشگاهي ياداشتن مجوزتوليدازيكي از وزارتخانه‌هاي توليدي ، داشتن محل كسب متناسب با رشته فعاليت اعم از ملكي يا استيجاري ، داشتن دفاتر قانوني و ارايه اظهارنامه ثبتي ، داشتن حساب جاري در يكي از شعب بانكهاي داخلي ، عدم اشتغال تمام وقت و همچنين رابطه استخدامي با وزارتخانه‌ها و سازمانهاي دولتي و قواي سه گانه ، عدم ورشكستگي به تقصير و تقلب و نداشتن محكوميت كيفري
یه چیزی تو مایه های هفت خان رستم:20:
2.نو بودن خودرو یعنی صفر کیلومتر بودن اون سه مدل پایین تر هم واسه مناطق آزاده که البته اونم تا سه مدل پایین تر به شرط صفر بودن اجازه پلاک شدن میدن. یعنی ماشین مدل 2011 با 30 هزار کارکرد پلاک نمیشه که البته دلالها کیلومتر رو صفر میکنن و با یه سری کارها ماشین رو صفر کیلومتر نشون میدن
3.تعرفه واردات برای واردکننده شخصی فرقی با تعرفه واردات نمایندگی ها نداره همونطور که گفتم کارکرده مجاز نیست سه مدل پایینتر به شرط صفر بودن مجازه که هرچی مدل خودرو نسبت به سال جاری پایینتر باشه تعرفه عوارض گمرک بالاتر میره
4.قیمت ها بسته به تمیزی ماشین داره مزدا 3 نسل قبل از 11 12 تومن هست تا 14 تومن حدودأ ، سراتو هم حدود 20 میلیونه ، اپتیما هم نسل قبل حدود 25 و نسل فعلی از 35 تومن هست تا حدود 45 از قیمت کمری اطلاعی ندارم اما مدل 2012 تا حالا وارد نشده

hsein
10-07-2012, 22:16
1. کارت بازرگانی مجوزی هست که به دارنده اون اعم از شخص حقیقی یا حقوقی به موجب ماده 2 قانون صادرات و واردات اجازه داده میشه به امر تجارت خارجی بپردازد .براساس مقرراتی که الان در دست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال میباشد . تمدید کارت بازرگانی با ارائه مدارک لازم برای برای مدت مذکور انجام می گیرد و در دفعات بعد نیز به همین ترتیب ادامه پیدا میکنه. کاربردهای کارت بازرگانی شامل ثبت سفارش و ترخیص کالا ، واردات از مناطق آزاد ، مبادرت به حق العمل کاری در گمرک و صادرات کلیه کالاهای مجاز میشود. شرایط اخذ کارت بازرگانی : داشتن حداقل سن 21 سال تمام ، داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا برگ معافيت براي آقايان ، داشتن سه سال سابقه فعاليت تجاري يا توليدي به تأييد دو نفر از دارندگان كارت‌بازرگاني ياارايه مدرك دانشگاهي ياداشتن مجوزتوليدازيكي از وزارتخانه‌هاي توليدي ، داشتن محل كسب متناسب با رشته فعاليت اعم از ملكي يا استيجاري ، داشتن دفاتر قانوني و ارايه اظهارنامه ثبتي ، داشتن حساب جاري در يكي از شعب بانكهاي داخلي ، عدم اشتغال تمام وقت و همچنين رابطه استخدامي با وزارتخانه‌ها و سازمانهاي دولتي و قواي سه گانه ، عدم ورشكستگي به تقصير و تقلب و نداشتن محكوميت كيفري
یه چیزی تو مایه های هفت خان رستم:20:
2.نو بودن خودرو یعنی صفر کیلومتر بودن اون سه مدل پایین تر هم واسه مناطق آزاده که البته اونم تا سه مدل پایین تر به شرط صفر بودن اجازه پلاک شدن میدن. یعنی ماشین مدل 2011 با 30 هزار کارکرد پلاک نمیشه که البته دلالها کیلومتر رو صفر میکنن و با یه سری کارها ماشین رو صفر کیلومتر نشون میدن
3.تعرفه واردات برای واردکننده شخصی فرقی با تعرفه واردات نمایندگی ها نداره همونطور که گفتم کارکرده مجاز نیست سه مدل پایینتر به شرط صفر بودن مجازه که هرچی مدل خودرو نسبت به سال جاری پایینتر باشه تعرفه عوارض گمرک بالاتر میره
4.قیمت ها بسته به تمیزی ماشین داره مزدا 3 نسل قبل از 11 12 تومن هست تا 14 تومن حدودأ ، سراتو هم حدود 20 میلیونه ، اپتیما هم نسل قبل حدود 25 و نسل فعلی از 35 تومن هست تا حدود 45 از قیمت کمری اطلاعی ندارم اما مدل 2012 تا حالا وارد نشده

آقا ما رو مرام کش فرمودید!

با این حساب به ما که کارت بازرگانی نمی دند اگه از آشنایان که دارند (تو کار کارخونه و اینها هستند) باشه باید حتما خودشون هم حضور داشته باشند؟!

مقدار درصد تعرفه گمرک رو هم نفرمودید
اگر به فرض 100% باشه باز هم سراتو 40 میلیون در میاد و اپتیما 50 ! خیلی می ارزه که 10 میلیون تفاوت داره!
(اینها قیمت صفرشون بود دیگه یا من اوت زدم:دی)

Ramin khuzestan
11-07-2012, 13:54
آقا ما رو مرام کش فرمودید!

با این حساب به ما که کارت بازرگانی نمی دند اگه از آشنایان که دارند (تو کار کارخونه و اینها هستند) باشه باید حتما خودشون هم حضور داشته باشند؟!

مقدار درصد تعرفه گمرک رو هم نفرمودید
اگر به فرض 100% باشه باز هم سراتو 40 میلیون در میاد و اپتیما 50 ! خیلی می ارزه که 10 میلیون تفاوت داره!
(اینها قیمت صفرشون بود دیگه یا من اوت زدم:دی)
اگر آشناتون کارت بازرگانی داره میشه به نامش ماشین رو پلاک کرد بعد اون به نام شما کنه ماشین رو
تعرفه گمرک فکر کنم 110% باشه
ممکنه بتونید سراتو رو 40 میلیون پلاک ملی کنید(هرچند بعید میدونم) اما اون سراتو کارکرده هست به هرحال بعد از یه مدت باید یه سرویس اولیه بشه که چون ماشین گارانتی نیست نمایندگی کیا موتورز ماشین رو با هزینه آزاد سرویس میکنه یا اگر خدایی نکرده ماشین تصادف کنه هزینه ی بالایی رو باید متقبل بشید.
نه قیمت صفر نیست ، در حد صفره!

mohamad skystar
11-07-2012, 16:09
من نظر خودم رو طبق تجربه ای که چند ساله تو بازار خودرو دارم میگم.
به نظر من الان دیگه واردات خودرو به صورتی که فقط یک دستگاه ماشین بیاریم و پلاک کنیم و سوار بشیم به دردسرش نمیارزه
و اگر ماشین رو همین جا از نمایندگی خریداری کنیم بهتره گارانتی هم داره و فول آپشن.
درسته که قیمت تمام شده ماشینی که از بیرون بیاریم و پلاک کنیم ارزون تر در میاد اما مشکلات و دردسر هایی داره که برای یک دستگاه
صرف نمیکنه.
این کار برای افرادی ارزش داره که بالای 4 یا 5 دستگاه خودرو وارد میکنن و دائم فعالن.
این نظر من بود و نظرات دوستان دیگه محترم

Ramin khuzestan
11-07-2012, 17:09
من نظر خودم رو طبق تجربه ای که چند ساله تو بازار خودرو دارم میگم.
به نظر من الان دیگه واردات خودرو به صورتی که فقط یک دستگاه ماشین بیاریم و پلاک کنیم و سوار بشیم به دردسرش نمیارزه
و اگر ماشین رو همین جا از نمایندگی خریداری کنیم بهتره گارانتی هم داره و فول آپشن.
درسته که قیمت تمام شده ماشینی که از بیرون بیاریم و پلاک کنیم ارزون تر در میاد اما مشکلات و دردسر هایی داره که برای یک دستگاه
صرف نمیکنه.
این کار برای افرادی ارزش داره که بالای 4 یا 5 دستگاه خودرو وارد میکنن و دائم فعالن.
این نظر من بود و نظرات دوستان دیگه محترم

موافقم
اما تقریبأ ماشین های مناطق آزاد هم فول آپشن هستن

ase_pase
14-07-2012, 00:34
سلام

میگم شرایط گرفتن این ماشین های گذر موقت چطوری هست ؟
اینطوری که من فهمیدم به اسم هر فرد میشه یک سال گذر گرفت ، البته نمیدونم بعد از یکسال تا چند وقت نمیشه. بعد از یکسال هم معمولا میگن هر 4 ماه یک تومن هزینه داره واسه تمدید پلاک.
شرایطش همینطوری هست یا نه ؟
من واسه کامارو پرسیدم گفتن مدل 2010 یا 2011 حدود 45 تومن میشه و تا یکسال هم اجازه عبور داره. به نظرتون ارزش داره یا نه ؟ دردسرش زیاده ؟

Altairezio
14-07-2012, 09:22
دوستان اگه من بخوام یه دوج چلنجر از عراق خودم برم بیارم چند در میاد؟(البته پلاکو نمیخوام بابتش پولی بدم!بیارم و دوباره ببرم!)
درباره ی پلاک گذر موقت یه توضیح هایی میدید؟(چند ماهه میدن؟+چند میدن؟+خود پلاک اربیل چند روز اجازه ی تردد داره؟+من اگه برا تبریز بگیرم تهرانم میتونم ببرم؟)
متشکر

Ramin khuzestan
18-07-2012, 21:37
دوستان گذرموقت رو دو ماهه میدن جدیدأ دیگه سه ماه برداشته شد! به سختی هم اجازه تمدید داده میشه
توی پست های قبل شرایط گذرموقت رو هم گفتم
گذرموقت به درد مرفهین بی درد میخوره چون بعد از برگشت به کشور مبدأ شدیدأ ماشین افت قیمت پیدا میکنه اگر هم تصادف کرده باشه به قیمت اوراقی باید بفروشین :20: چون اعراب حوزه ی خلیج فارس وقتی تصادف میکنن ماشینو اوزاق میکنن تعمیر نمیکنن مگر تصادف جزئی حالا فرقی نمیکنه ماشین فراری باشه یا هرچی :27: کلأ ماشین گذرموقت خیلی ضررش زیاده مگر اینکه پول واستون مهم نباشه

farhad200
23-07-2012, 14:49
سلام
من ساکن اهواز هستم....بیشتر همسا یه هامون پلاک اروند خریدن...خودم هم چند روز پیش رفتم ابادان میخواستم بخرم...چنتا ماشین تمیز هم پیدا کردم...ولی میترسم بخرم...میگن واسه اهواز نمیشه.... جریمه داره....ایا حقیقت داره؟...کسی هست که اطلاع داشته باشه؟
با تشکر

farhad200
24-07-2012, 13:01
از دوستان کسی هست که ساکن اهواز باشه و پلاک اروند خریده باشه...ایا ازاد شده برای اهواز؟ اینو که تا مرکز استان میشه اومد رو میدونم.....میخوام بدونم خرید برای ساکنین اهواز مجازه؟

mohamad skystar
24-07-2012, 13:42
از دوستان کسی هست که ساکن اهواز باشه و پلاک اروند خریده باشه...ایا ازاد شده برای اهواز؟ اینو که تا مرکز استان میشه اومد رو میدونم.....میخوام بدونم خرید برای ساکنین اهواز مجازه؟

فکر نمیکنم برای اهواز مجاز باشه. چون
مواردی رو هم که دیدین شاید برای تعطیلات 45 روزه که هر سال مجوزش رو برای تردد در کل کشور میدن
هست.

Ramin khuzestan
24-07-2012, 13:44

خیر مجاز نیستن
اونایی هم که به حرف دلال و نمایشگاه دار گوش میکنن و میخرن وقتی خواستن ماشینشونو بیمه کنن یه جریمه سنگین رو دستشون باد میکنه هم باید ماشینو با ضرر بفروشن هم یه جریمه میشن! به حرف دلال و افراد متفرقه توجه نکنید جالبه هرکس میگه میشه و مشکلی نداره خودش سمند و 405 سوار میشه اگر هم ماشین داشته باشه وقتی رفت گمرک خرمشهر واسه بیمه اونوقت میفهمه میشه شهروندان اهواز استفاده کنن یا نه!

این هم آئین نامه ورود خودرو و شیوه نامه تردد
سایت منطقه آزاد اروند

نحوه اخذ خسارات خودرویی و برخورد با متخلفین

شرایط و نحوه واردات خودرو با رويه منطقه آزاد اروند

شیوه نامه نحوه تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد اروند تا مرکز استان

اطلاعیه در خصوص تغییر برنامه ریزی جی پی اس خودروهای پلاک اروند

farhad200
24-07-2012, 14:16
فکر نمیکنم برای اهواز مجاز باشه. چون
مواردی رو هم که دیدین شاید برای تعطیلات 45 روزه که هر سال مجوزش رو برای تردد در کل کشور میدن
هست.

نه چنتا از همسایهامون خریدن...با یکیشونم که حرف زدم گفت...مشکلی نداره فقط هر شیش ماه یکبار باید بری ابادان برای بیمه و یه سفته هم میدی به بیمه...خودشم همیشه اینجاس

farhad200
24-07-2012, 14:18
خیر مجاز نیستن
اونایی هم که به حرف دلال و نمایشگاه دار گوش میکنن و میخرن وقتی خواستن ماشینشونو بیمه کنن یه جریمه سنگین رو دستشون باد میکنه هم باید ماشینو با ضرر بفروشن هم یه جریمه میشن! به حرف دلال و افراد متفرقه توجه نکنید جالبه هرکس میگه میشه و مشکلی نداره خودش سمند و 405 سوار میشه اگر هم ماشین داشته باشه وقتی رفت گمرک خرمشهر واسه بیمه اونوقت میفهمه میشه شهروندان اهواز استفاده کنن یا نه!

این هم آئین نامه ورود خودرو و شیوه نامه تردد
سایت منطقه آزاد اروند

نحوه اخذ خسارات خودرویی و برخورد با متخلفین

شرایط و نحوه واردات خودرو با رويه منطقه آزاد اروند

شیوه نامه نحوه تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد اروند تا مرکز استان

اطلاعیه در خصوص تغییر برنامه ریزی جی پی اس خودروهای پلاک اروند

آخه الان تو اهواز راه میری تو خیابون محاله پلاک اروندی نبینی...همسایهامون هم خریدن....پس اینا چیه تکلیفشون...همه کلاه رفته سرشون یعنی؟

farhad200
24-07-2012, 17:30
برای بیمه میری اونجا طبق ماشینی که داری باید سفته بدی به بیمه که تخلفی نکنی...چیز دیگه ای نداره همینه...رفتن تا اهواز هم تخلف محسوب نمیشه......قانون دیگه ای هست که ما خبر نداریم...؟

policee
23-08-2012, 15:02
دوستان عزیز سلام.
من ساکن شیراز هستم و تصمیم دارم یه ماشین گذر موقت پلاک اروند خریداری کنم که بتونم واسه اون مدت مجاز 40 روز بیارمش شیراز.
نظرم رو اینفینیتی ex35 مدل 2007 به بالا هست.
کسی هست راحع به قیمت و شرایط اوردنش خارج ار منطقه اروند اطلاعاتی به من بده؟

Переклад не
23-08-2012, 17:09
کسی از شرایط خرید خودرو از منطقه ی آزاد ارس جلفا خبر داره؟
چطوری میشه مثلا یه جی ام سی خرید؟
ممنون

damounabay
07-09-2012, 23:21
سلام
کسی از افت قیمت تو منطقه ازادا خبر نداره من ساکن انزلیم با توجه به اینکه اینجا تازه ماشینارو شروع کردن پلاک کردن نمیدونم افتش چجوریه,من تو فکر BMW سری 1 کروکم این ماشین به نسبت بقیه خواهانشم کمتره تو رنج این ماشینم سدان امریکایی زیاده که فروش بهتری داشتن!نمی خوام بعده یه سال 10 تومن افت کنه!

damounabay
07-09-2012, 23:26
ماشین کروک تو رنج 70 80 که منطقه بتونم بگیرم چه گزینه های خوبی هست؟!

student.
12-09-2012, 13:27
سلام
معذرت كه سوالات مبتدي مي كنم
ماشيني كه مي اد حداكثر سيلندرش چقد بايد باشه ؟ الان من مي تونم استون مارتين بيارم ؟
هزينه ي زيادي كه به گمرك مي دن براي پلاك موقت هست پلاك منطقه ازاد هست يا پلاك ملي ؟
خودرو امريكايي كه نوشتين پلاك نمي شه منظور پلاك ملي هست ؟
خودرو پلاك ملي نشه پلاك موقت شه اون وقت بعده 6 ماه هيچ راهي نداره هي تمديد كنم همين جا استفاده كنم ازش ؟منظورم اينه با تمديد 3 ماه 3 ماه همين خودرو تا وقتي كه مي خوام داشته باشم ؟
قيمت به دلاري كه مي دن تبديل كردنش ارز چه جور ارزي مي تونم واسه خودرو بخرم بانك مركزي و ... تسهيلاتي دارن يا مثل الان بايد همون جنسي كه امريكا مي خره به پول خودش من بايد دوبرار (دلار2 تومني مثلا) بدم ؟‌ اين ارز خيلي به ادم انصافا زور ميگه !‌
بدي پلاك موقت چيه ؟‌ يعني چه مزاياي پلاك ملي داره كه اون نداره؟
ماشين ضد گلوله مي تونه ايران تو شهر و جاده و ... راه بره ؟ماشين شخصي منظورم هست هزينه ضد گلوله كردن چقدر مي شه ؟
ماشين هاي كه ادم مطمن از صدمه نديدن در تصادف باشه چه جور ماشيني هست كلا اين نوع خودرو هست يا خودرو خريداري شده مثل ضدگلوله كردن راه اين طوري داره
ممنون مي شم جواب بدين !‌

Pourya-pc
12-09-2012, 13:58
سلام
معذرت كه سوالات مبتدي مي كنم
ماشيني كه مي اد حداكثر سيلندرش چقد بايد باشه ؟ الان من مي تونم استون مارتين بيارم ؟
هزينه ي زيادي كه به گمرك مي دن براي پلاك موقت هست پلاك منطقه ازاد هست يا پلاك ملي ؟
خودرو امريكايي كه نوشتين پلاك نمي شه منظور پلاك ملي هست ؟
خودرو پلاك ملي نشه پلاك موقت شه اون وقت بعده 6 ماه هيچ راهي نداره هي تمديد كنم همين جا استفاده كنم ازش ؟منظورم اينه با تمديد 3 ماه 3 ماه همين خودرو تا وقتي كه مي خوام داشته باشم ؟
قيمت به دلاري كه مي دن تبديل كردنش ارز چه جور ارزي مي تونم واسه خودرو بخرم بانك مركزي و ... تسهيلاتي دارن يا مثل الان بايد همون جنسي كه امريكا مي خره به پول خودش من بايد دوبرار (دلار2 تومني مثلا) بدم ؟‌ اين ارز خيلي به ادم انصافا زور ميگه !‌
بدي پلاك موقت چيه ؟‌ يعني چه مزاياي پلاك ملي داره كه اون نداره؟
ماشين ضد گلوله مي تونه ايران تو شهر و جاده و ... راه بره ؟ماشين شخصي منظورم هست هزينه ضد گلوله كردن چقدر مي شه ؟
ماشين هاي كه ادم مطمن از صدمه نديدن در تصادف باشه چه جور ماشيني هست كلا اين نوع خودرو هست يا خودرو خريداري شده مثل ضدگلوله كردن راه اين طوري داره
ممنون مي شم جواب بدين !‌

برای منطقه آزاد نهایت 6 سیلندر و حجم موتور زیر 5000 سی سی . اما برای پلاک گذر تعداد سیلندر محدودیت نداره اما حجم موتور محدود هست .
آستون مارتین یکی از گرون ترین خودروهای اروپاست و قدرت خریدش رو هرکسی نداره ، شما بخواید فرضا وارد منطقه آزاد کنید بالای 400 ملیون پاتون آب میخوره .
تمام شده پلاک ملی از همه بیشتر پاتون درمیاد ، یعنی حدود 130 درصد قیمت خودرو به قیمت کمپانیش درمیاد که البته بعضی از خودروهای خاص مثل بی ام دبلیو ، مرسدس و پورشه این محاسبه تا 500 درصد افزایش به قیمت اصلی خودرو رو هم در ایران داریم .
پلاک موقت درواقع شما خودرو رو برای مدتی محدود کرایه کردید و یعد از زمان تعیین شده خودرو باید به کشور مبدا برگرده . شما مالکش نیستید .
پلاک منطقه آزاد هم محدودیت تردد داره ، شما مالک خودرو هستید اما اجازه ندارید از محدوده مشخص شده خارج بشید ، مثلا فقط حق دارید تا 50 کیلومتری منطقه آزاد رانندگی کنید .
خودرو های امریکایی پلاک ملی نمیشن اما اگر شرایط منطقه آزاد رو داشته باشن پلاک منطقه میشن یا پلاک گذر هم به همین صورت .
مشه تا 2 بار 6 ماه رو تمدید کرد و بعد از اون خودرو باید به کشور مبدا بازگردانی بشه و دوباره بیاد ایران و پلاک گذر بشه .
قیمت ارز به قیمت بازار هست و به قیمت ارز دولتی محاسبه نمیشه چون عملا چیزی به اسم ارز دولتی نداریم ( موجودی ندارن )
بقیه سوالاتتون در انجمن هست ، با کمی جستوجو به پاسخ میرسید .

student.
12-09-2012, 14:56
منظورم استون مارتين one-77 بود مي شه ؟
لطفا جواب بديد ديگه بقيه سوالات رو هم ممنون

Altairezio
12-09-2012, 20:20
منظورم استون مارتين one-77 بود مي شه ؟
لطفا جواب بديد ديگه بقيه سوالات رو هم ممنون

وان 77 که نمیتونی بیاری اگه هم بخوای بیاری بعد از بیرون بردن از کشور 30 درصد قیمتش میتونی بفروشی!

student.
12-09-2012, 20:50
دوستان! 5 6 تا سوال هست جواب بعضياشون بله خير هست با يه خورده توضيح ديگري ها چي مي شه خب يكي اينا رو ج بده ديگه !

armin_punisher6
05-10-2012, 13:49
ممنون ميشم كسي قيمت مدلهاي كامارو تو منطقه آزاد انزلي رو بگه.لطفا لينك ندين.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ramin khuzestan
09-10-2012, 15:32
برای منطقه آزاد نهایت 6 سیلندر و حجم موتور زیر 5000 سی سی . اما برای پلاک گذر تعداد سیلندر محدودیت نداره اما حجم موتور محدود هست .
آستون مارتین یکی از گرون ترین خودروهای اروپاست و قدرت خریدش رو هرکسی نداره ، شما بخواید فرضا وارد منطقه آزاد کنید بالای 400 ملیون پاتون آب میخوره .
تمام شده پلاک ملی از همه بیشتر پاتون درمیاد ، یعنی حدود 130 درصد قیمت خودرو به قیمت کمپانیش درمیاد که البته بعضی از خودروهای خاص مثل بی ام دبلیو ، مرسدس و پورشه این محاسبه تا 500 درصد افزایش به قیمت اصلی خودرو رو هم در ایران داریم .
پلاک موقت درواقع شما خودرو رو برای مدتی محدود کرایه کردید و یعد از زمان تعیین شده خودرو باید به کشور مبدا برگرده . شما مالکش نیستید .
پلاک منطقه آزاد هم محدودیت تردد داره ، شما مالک خودرو هستید اما اجازه ندارید از محدوده مشخص شده خارج بشید ، مثلا فقط حق دارید تا 50 کیلومتری منطقه آزاد رانندگی کنید .
خودرو های امریکایی پلاک ملی نمیشن اما اگر شرایط منطقه آزاد رو داشته باشن پلاک منطقه میشن یا پلاک گذر هم به همین صورت .
مشه تا 2 بار 6 ماه رو تمدید کرد و بعد از اون خودرو باید به کشور مبدا بازگردانی بشه و دوباره بیاد ایران و پلاک گذر بشه .
قیمت ارز به قیمت بازار هست و به قیمت ارز دولتی محاسبه نمیشه چون عملا چیزی به اسم ارز دولتی نداریم ( موجودی ندارن )
بقیه سوالاتتون در انجمن هست ، با کمی جستوجو به پاسخ میرسید .
ببخشید اما مناطق آزاد محدودیتی در مورد مباحث فنی ماشین ندارن یعنی اینکه شما میگی حداکثر ماشین 6 سیلندر با حجم موتور 5000 سی سی میتونه پلاک بشه صحیح نیست. الان انواع کامارو و فورد ماستنگ هشت سیلندر ، انواع رنجرور هشت سیلندر ، آستون مارتین ونتیج ، آئودی R8 ، نیسان جی تی آر ، لکسوس ال اس 460 ، بنز اس 500 ، بی ام و 750 ، جی ام سی سیرا ، فورد اف 150 رپتور ، دوج چارجر و چلنجر ، کادیلاک CTS-V و ... بدون هیچ مشکلی پلاک شدن فقط تنها محدودیتش اینه که اتومبیل باید نو باشه وگرنه بوگاتی ویرون 16 سیلندر هم پلاک میشه

arash2860
17-11-2012, 00:12
طرح تردد خودروهای پلاک اروند تا اهواز زمان تصویب یه عیب اساسی داشت که به نظر بنده به عمد این مساله به این شکل رها شده
و اون اینکه خودرو می تونه در اهواز بمونه یا باید بعد از مدت معینی به آبادان و خرمشهر برگرده
یه سری از اهوازی ها از حول حلیم افتادن تو دیگ
سریع رفتن ماشین گرفتن و بردن اهواز
خیلی هاشون هم که بیخیال بیمه تضمین و تمدید مجوز تردد هستن
اما بالاخره باید برای مرخصی یا خرید و فروش به بخش ورود موقت گمرک منطقه آزاد در خرمشهر مراجعه کنند و اون موقع است که سوپرایز می شن
هفته گذشته برای تمدید مجوز عبور رفته بودم خرمشهر
یه اهوازی چند ماه پیش از بنگاه آبادان بدون به نام کردن ماشین گرفته بود برده بود اهواز
حالا اومده بود برای به نام و پلاک موقت برای مرخصی
غافل از اینکه اسمش توی لیست جی پی اس بود
چک کرده بودن و دیده بودن که طرف چند ماهه در اهواز مونده
براش یه فیش جریمه نوشته بودن به مبلغ یک میلیون و صد و شانزده هزار تومان ! دقیقا
تا جریمه رو هم پرداخت نکنه هیچ کاری براش انجام نمی دن
طرف عصبانی بود و می گفت بنگاه این ماجراها رو به من نگفته
حالا اهوازی ها خود دانند بفرمایید بخرید ببرید بالاخره مجبور می شید برگردونید آبادان ارزونتر بفروشیدش

در مورد تبدیل پلاک به ملی هم یه سری عزیزان فکرای ماورایی دارن
برادر توی منطقه آزاد می تونی هر خودرویی داشته باشی اما نمی تونی هر خودرویی رو به پلاک ملی تبدیل کنی حتی اگه صفر باشه و همه ی گمرکیش رو بده
خودروهای صفری به پلاک ملی تبدیل می شن که ورود و ثبت سفارش اونا در گمرک های دیگه ی کشور مجاز باشه
مثلا سوناتا نه اینکه کاماروی پلاک اورند رو پلاک ملی کنند

نکته مهمتر اینکه یه سری از عزیزان هم فکر می کنند توی مناطق آزاد خودرو مفت عرضه می شه
با نرخ ارز فعلی دلار و دینار و درهم خرید ماشین در کشورهای دیگه بالا در میاد
الان اگر می خواید یه ماشین متوسط صفر پلاک اروند وارد کنید حداقل براتون 40 تومن تمام می شه

و در آخر اینکه روی خودروها زمان نصب پلاک جی پی اس پلمپ شده نصب می شه

اینجا یه سری شرایط رو نوشته :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

masoud glx
17-11-2012, 22:49
اوه !! پس الان اهوازی ها هم می تونن پلاک اروند استفاده کنن ؟ یعنی شعاع استفاده تا اهواز رفته ؟
و اینکه ... بزودی یه لیست قیمت جدید بهمراه عکس ماشین ها رو از منطقه آزاد ارس در اختیار دوستان می زارم . . . ماشین های مثل :

انواع فورد ( فلکس ، اف 150 ، اف 350 ، انواع سدان ) ؛ انواع شورلت ( اس یو وی ، سدان ) . . .
چند مدل کادیلاک ( اس یو وی ، سدان ) ؛ انواع جی ام سی ( اس یو وی )
دوج ( رم 1500 و . . . ) ؛ ب ام و چندین مدل
بنز جی ال 500 و . . . ؛ انواع نیسان ( اس یو وی ، سدان )
انواع ماشین های کره ای ؛ انواع فولکس ( اس یو وی ، سدان )
.
.
.
شاد باشید .

Переклад не
17-11-2012, 23:48
دوستان شرایط و طرز خرید خودرو از منطقه ی آزاد ارس -جلفا چطوریه؟ من قصد خرید جی ام سی آکادیا دارم 5 سال هم تو جلفا زندگی کردم (7 سال پیش بود) چطوری و با چه شرایطی این ماشینو بهم میفروشن؟
قیمتش فکر کنم 68 هزار دلار بود
ممنون میشم

arash2860
18-11-2012, 10:47
دوستان شرایط و طرز خرید خودرو از منطقه ی آزاد ارس -جلفا چطوریه؟ من قصد خرید جی ام سی آکادیا دارم 5 سال هم تو جلفا زندگی کردم (7 سال پیش بود) چطوری و با چه شرایطی این ماشینو بهم میفروشن؟
قیمتش فکر کنم 68 هزار دلار بود
ممنون میشم

زندگی کردم ، می کردم ، کرده بودم ... کلا افعال ماضی قبول نیست !
الان باید ساکن منطقه آزاد باشید
در ضمن شما به فرض که تحت شرایطی خودرو رو خریدید ، نمی تونید که از منطقه خارجش کنید
تعهد محضری شما ، سفته ، چک و تعهد ضامن ها ، جی پی اس ، قانون مصادره خودرو به عنوان کالای قاچاق ... همه ی اینا هست!

Переклад не
18-11-2012, 14:08
زندگی کردم ، می کردم ، کرده بودم ... کلا افعال ماضی قبول نیست !
الان باید ساکن منطقه آزاد باشید
در ضمن شما به فرض که تحت شرایطی خودرو رو خریدید ، نمی تونید که از منطقه خارجش کنید
تعهد محضری شما ، سفته ، چک و تعهد ضامن ها ، جی پی اس ، قانون مصادره خودرو به عنوان کالای قاچاق ... همه ی اینا هست!

تا تبریز و شعاع 150 کیلومتری مبدا میتونم خارج بشم . تبریز ماشینهای آمریکایی و... بسیاری هستن با پلاک ارس.من الان چیکار باید بکنم؟ یه خونه از جلفا بخرم حله؟

Altairezio
23-11-2012, 13:34
تا تبریز و شعاع 150 کیلومتری مبدا میتونم خارج بشم . تبریز ماشینهای آمریکایی و... بسیاری هستن با پلاک ارس.من الان چیکار باید بکنم؟ یه خونه از جلفا بخرم حله؟

نه بابا شما بور به نمایشگاهایی که تو جلفا هست (مثل اتو نوری!)
به راحتی میتونی موشوع ارس وندی رو حل کنی!
چون 90 درصد ماشینایی که از ارس خریده میشن تو تبریز رونده میشن!
تبریز ولیعر دورو بر قنادی پاک هم یه نمایندگی موجوده!
البته کسی که قبلا" سابقه ی جلفایی بودن و زندگی و پیشینه داره میتونه به راحتی ارس وندی بگیره!

Переклад не
23-11-2012, 16:58
نه بابا شما بور به نمایشگاهایی که تو جلفا هست (مثل اتو نوری!)
به راحتی میتونی موشوع ارس وندی رو حل کنی!
چون 90 درصد ماشینایی که از ارس خریده میشن تو تبریز رونده میشن!
تبریز ولیعر دورو بر قنادی پاک هم یه نمایندگی موجوده!
البته کسی که قبلا" سابقه ی جلفایی بودن و زندگی و پیشینه داره میتونه به راحتی ارس وندی بگیره!

یه نمایندگیش که اغور ارسه (نمیدونم اسمشو درست نوشتم یا نه) که آقای نوری همه کارشه
یکیم قنادی پاک نه ! روبروی مسجد تو همافر و همون خیابان فروغی هستش
لپ ماجرا چیه؟ واقعیتش این قانون و طریقه ی واردات و اینچیزارو که خودت دیدی یه مقاله ی 400 صفحه ای میزنن تو سایت آدم خوابش میاد بخونه. اول باید ارس وندی بگیرم ؟ بعد پول و وثیقه و چی؟ ممنون

razmjoo
23-11-2012, 22:43
سلام بچه ها من ساکن اهر هستم . یه ماهیه ماشین های منطقه ازاد ارس اینجا خیلی زیاد شده . تقریبا همه میرن از جلفا میارن . میخواستم بدونم شرایطش چطوریه ؟ بنزینش ؟ بیمش ؟ میتونم از کارت سوخت ماشین دیگمون استفاده کنم تو جایگاه ؟ با 20 تومن چی میشه خرید ؟ لطفا زود جواب بدین

razmjoo
23-11-2012, 23:09
بچه ها ببینین قیمتا درستن ؟ آقا اینجوری باشه من فردا میرم یه تویتا کرولا بیارم ؟:دی

Altairezio
24-11-2012, 12:09
سلام بچه ها من ساکن اهر هستم . یه ماهیه ماشین های منطقه ازاد ارس اینجا خیلی زیاد شده . تقریبا همه میرن از جلفا میارن . میخواستم بدونم شرایطش چطوریه ؟ بنزینش ؟ بیمش ؟ میتونم از کارت سوخت ماشین دیگمون استفاده کنم تو جایگاه ؟ با 20 تومن چی میشه خرید ؟ لطفا زود جواب بدین
کارت سوخت که موردی نداره ! هر کارت سوختی باشه قبوله ولی این ماشینا کارت سوخت ندارن!
بیمشم مال اونجاست و گرونه تا 2 میلیون!

یه نمایندگیش که اغور ارسه (نمیدونم اسمشو درست نوشتم یا نه) که آقای نوری همه کارشه
یکیم قنادی پاک نه ! روبروی مسجد تو همافر و همون خیابان فروغی هستش
لپ ماجرا چیه؟ واقعیتش این قانون و طریقه ی واردات و اینچیزارو که خودت دیدی یه مقاله ی 400 صفحه ای میزنن تو سایت آدم خوابش میاد بخونه. اول باید ارس وندی بگیرم ؟ بعد پول و وثیقه و چی؟ ممنون

اینا رو متاسفانه من زیاد در جریان نیستم اگه بخوای یکی هست که کارش کلا" اینه میتونی ازش بپرسی اینجا! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

razmjoo
24-11-2012, 16:20
این قیمت هایی که گذاشتم راسته ؟ مگه با دلار نیست ؟ مثلا آزرا 2400 ,30500 دلار . دلارو بگذاریم 2500 که میشه حدود 76 میلیون . اینجوریه ؟ خوب اونوقت مگه آدم مغز خر خورده بره از منطقه آزاد بخره . پلاه ملی رو گمرکش رو کردن حداکثر 45 درصد تا این افزایش قیمت ارز روش تاثیر نگذاره و قیمتا ثابت بمونه . خوب عوض اینکه 20 درصد اونم واسه منطقه آزاد + هزینه های حمل و نقل و بیمه اونا بدیم میریم پلاک ملی میاریم دیگه . یا قیمت ارز اینا 1200 تومنه ؟ گیر کردم لطفا راهنماییم کنین

Altairezio
24-11-2012, 20:54
این قیمت هایی که گذاشتم راسته ؟ مگه با دلار نیست ؟ مثلا آزرا 2400 ,30500 دلار . دلارو بگذاریم 2500 که میشه حدود 76 میلیون . اینجوریه ؟ خوب اونوقت مگه آدم مغز خر خورده بره از منطقه آزاد بخره . پلاه ملی رو گمرکش رو کردن حداکثر 45 درصد تا این افزایش قیمت ارز روش تاثیر نگذاره و قیمتا ثابت بمونه . خوب عوض اینکه 20 درصد اونم واسه منطقه آزاد + هزینه های حمل و نقل و بیمه اونا بدیم میریم پلاک ملی میاریم دیگه . یا قیمت ارز اینا 1200 تومنه ؟ گیر کردم لطفا راهنماییم کنین

گفتم که اونجا بپرسی سریع تر به جواب میرسی چون سجاد جان کارش اینه و هر روز یا هر هفته 2 یا 3 بار اونجاس!:sq_13:
فک کنم درست باشه!
ولی این ارس وندیه که من گیرشم!
اگه ارس وندی رو بگیرم حله حله!

Altairezio
24-11-2012, 20:56
بچه ها ببینین قیمتا درستن ؟ آقا اینجوری باشه من فردا میرم یه تویتا کرولا بیارم ؟:دی
دوست من اینا رو از کجا آوردی؟
از سایتی برداشتی!

oghyanoos
25-11-2012, 00:14
آره درسته قیمت ها
اما این قیمت فقط منطقه آزاده! نمیتونی از منطقه بیاری بیرون!

razmjoo
25-11-2012, 00:25
من میدونم مال منطقه آزاده و نمیتونم بیارم بیرون . شما مطمئنین ؟ آخه نمیشه که . نمایشگاه نوری که تو تبریز و خدا افرین و خواجه هست هیوندا آی 20 رو میگه 14000 دلار . دلار 2850 تومنه ازاد . که میشه 39900 . که واقعا دیونگیه . اونجا هم پرسیدم . ارس وندی مشکلی نداره . اگه قیمتا درست باشه و ارزش ارز 1200 تومنی باشه که اصلا باور نمیکنم اروس وندی مشکلی نیس . میتونیم یه زمین 5 میلونی بگیریم ارس وندیم میگریم . ولی قیمتا ......
اگه شما مطمئنین قیمتا درسته سورن ای ال اکس ثبت نام نکنم

razmjoo
25-11-2012, 00:29
دوست من اینا رو از کجا آوردی؟
از سایتی برداشتی!

همون اقا سجاد تو اون فروم گذاشته

razmjoo
25-11-2012, 00:39
اینم یه شرکته عین اوغور ارس . شرکت جلفا نصر ارس . ببینین قیمت هارو ؟ این قیمت ها یعنی اینکه اینا از ارز آزاد استفاده میکنن . هیوندا آی 30 رو 51 میلیون . فک کنم حدود 18000 دلار گذاشته بود نوری . نه آقا اون قیمتایی که من گذاشتم مطمئنا مال اون زمانی بوده که دلار 1200 تومن بوده . یعنی از خیال پلاک ارس و اروند و قشم بیایین بیرون مگه اینکه میخوایین فورد یا اینجور ماشینای آمریکایی که ایران پلاک ملی نمیزنه واسشون و پولتون از پارو بالا میره بخرین . با دلار 2850 تومن و تعرفه گمرک 45 درصدی جدید دولت عاقلانش اینه که یه ذره بیشتر خرج کنین اگه ماشین آمریکایی نمیخوایین و پلاک ملی بگیرین . البته بچه هایی که میرن جلفا بهمون خبر بدن قیمت هارو به ریال

arash2860
26-11-2012, 00:28
نکته اول اینکه خودروهای ما در منطقه آزاد اروند همه کارت سوخت دارند و همون سهمیه عادی کشور رو می گیرند
نکته دوم اینکه برای واردات خودرو به مناطق آزاد دولت دخالتی در ورود خودرو نداره و همه ی خودروها شخصی وارد می شن و با نرخ ارز آزاد
من پارسال کویت یه هیوندای اکسنت 2012 صفر گرفتم خرید کویت شد 15500 میلیون الان همون خودرو خرید کویت می شه 34 میلیون
دینار شده 10 هزار تومان
به هر حال هر طور حساب کنی خیلی بهتر از قیمت پلاک ملی هست
در ضمن نکته مهم و اصلی منطقه آزاد اینه که هر خودرویی دوست داری می تونی بخری
از هامر گرفته تا کامارو و سراتو
یه سری از دوستان وقتی اسم منطقه آزاد میاد فکر می کنن ماشین قیمت مفت ریخته اونجا

یه سری اطلاعات اینجا هست:

masoud glx
01-12-2012, 13:34
قیمت نیسان ماکسیمای جدید با ظاهری فوق العاده ... منطقه آزاد ارس ، حدود 43000 دلار !

arash2860
23-12-2012, 00:01
معامله خودروهای پلاک اروند در اهواز قانونی نیست

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند ، مدیر گمرک و ترانزیت منطقه آزاد اروند گفت: هرگونه معامله و خرید و فروش خودروهای دارای پلاک منطقه آزاد اروند در اهواز غیرقانونی و فاقد اعتبار است. جبار عبود زاده اظهار کرد: خودروهای پلاک اروند تنها برای استفاده ساکنان شهرهای آبادان و خرمشهر است و تردد این خودروها در شهرستان اهواز تابع شرایط و مقرراتی است که دارندگان این خودروها باید آنها را رعایت کنند ، همچنین ساکنین شهر اهواز و دیگر شهرهای استان نمی توانند این خودروها را خریداری کنند. عبودزاده در خصوص خرید و فروش این خودروها عنوان کرد: معامله خودروها در بنگاه های خودرو در شهرستان اهواز غیر معتبر است و از لحاظ قانونی هیچگونه اعتباری ندارد. وی در ادامه افزود: تغییر نام سند این خودروها صرفا در مرکز شماره گذاری سازمان منطقه آزاد انجام می شود و هرگونه خرید و فروش به شکل وکالتی و محضری جنبه قانونی ندارد. مدیر گمرک و ترانزیت منطقه آزاد اروند گفت: در هنگام تنظیم سند جدید این خودروها در مرکز شماره گذاری اروند، نسبت به دریافت عدم خلافی اقدام می شود و خریدار متوجه میزان جریمه یا عدم جریمه خودرو یاد شده می شود، در حالیکه در معامله های غیر مجاز غالبا این اتفاق رخ نمی دهد، به همین دلیل در مدت اخیر خودروهایی معامله شده که خریدار آن بعد از مدتی متوجه شده که این خودرو مبالغ زیادی جریمه داشته است. وی با بیان اینکه هرگونه دخالت و دستکاری دستگاه «جی پی اس» خودورهای دارای پلاک منطقه آزاد اروند بدون اطلاع و هماهنگی با اداره راهنمایی رانندگی مستقر در محدوده منطقه آزاد اروند غیر مجاز بوده ، عنوان کرد: جی پی اس روی همه خودرو ها نصب شده و اگر این دستگاه دچار اختلال و یا خاموش شود سیستم متوجه خواهد شد و دارنده خودرو باید برای رفع نقص به واحد شماره گذاری سازمان منطقه آزاد اروند مراجعه کند در غیر اینصورت طبق آئین نامه، شش میلیون ریال جریمه خواهند شد و این جریمه ها قابل بخشش نبوده و در صورت تکرار طبق مقررات دو برابر خواهد شد. عبودزاده در خصوص افزایش خودروهای پلاک اروند در اهواز عنوان کرد: محدوده تردد این خودروها در شهر آبادان و خرمشهر است و خودروها با توجه به محدوده ترددی که طبق آئین نامه خودروها در سایت این سازمان وجود دارد می توانند فقط تا شهر اهواز تردد داشته باشند. مدیر گمرک و ترانزیت منطقه آزاد اروند با بیان اینکه خروج از محدوده مجاز باعث جریمه خودرو می شود، افزود: در مدت اخیر جریمه های 20 تا 50 میلیون تومانی هم برای برخی خودروها صادر شده که علت آن خروج غیر مجاز از محدوده بوده است. عبودزاده افزود: از سال گذشته که مصوبه ای مبنی بر اینکه تردد خودروهای پلاک اروند در شهر اهواز مجاز اعلام شده ، فقط 29 دستگاه خودرو وارد این منطقه شده و این یعنی اینکه خودروها همان یک هزار و 500 دستگاه قبلی هستند.

mamal topol
17-01-2013, 00:13
سلام دوستان اونجا قیمت ماشین ها چطوریاست من میخوام یه ماشین شاسی بلند بیارم می صرفه اومدن تا اونجا با این وضع دلار ... ؟
یا اروند یا ارس .... کدوم بهتر و به صرفه تره ؟ راهنمایی کنین لطفا من تو همین ماه میخوام اقدام به خرید کنم اگه آزاد بصرفه میام اونجا ولی عجله دارم راهنماییم کنین

mamal topol
17-01-2013, 00:37
اینم یه شرکته عین اوغور ارس . شرکت جلفا نصر ارس . ببینین قیمت هارو ؟ این قیمت ها یعنی اینکه اینا از ارز آزاد استفاده میکنن . هیوندا آی 30 رو 51 میلیون . فک کنم حدود 18000 دلار گذاشته بود نوری . نه آقا اون قیمتایی که من گذاشتم مطمئنا مال اون زمانی بوده که دلار 1200 تومن بوده . یعنی از خیال پلاک ارس و اروند و قشم بیایین بیرون مگه اینکه میخوایین فورد یا اینجور ماشینای آمریکایی که ایران پلاک ملی نمیزنه واسشون و پولتون از پارو بالا میره بخرین . با دلار 2850 تومن و تعرفه گمرک 45 درصدی جدید دولت عاقلانش اینه که یه ذره بیشتر خرج کنین اگه ماشین آمریکایی نمیخوایین و پلاک ملی بگیرین . البته بچه هایی که میرن جلفا بهمون خبر بدن قیمت هارو به ریال
این ماشین ها رو بخوای بیاری (مثلا ماشینی که قیمتش 50 م هست) تهران چقدر در میاد قیمت نهایی برای خریدار ؟

نکته اول اینکه خودروهای ما در منطقه آزاد اروند همه کارت سوخت دارند و همون سهمیه عادی کشور رو می گیرند
نکته دوم اینکه برای واردات خودرو به مناطق آزاد دولت دخالتی در ورود خودرو نداره و همه ی خودروها شخصی وارد می شن و با نرخ ارز آزاد
من پارسال کویت یه هیوندای اکسنت 2012 صفر گرفتم خرید کویت شد 15500 میلیون الان همون خودرو خرید کویت می شه 34 میلیون
دینار شده 10 هزار تومان
به هر حال هر طور حساب کنی خیلی بهتر از قیمت پلاک ملی هست
در ضمن نکته مهم و اصلی منطقه آزاد اینه که هر خودرویی دوست داری می تونی بخری
از هامر گرفته تا کامارو و سراتو
یه سری از دوستان وقتی اسم منطقه آزاد میاد فکر می کنن ماشین قیمت مفت ریخته اونجا

یه سری اطلاعات اینجا هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عزیز این قیمت ها که قیمت تهران هست !
یعنی اونجا هم که آزاده قیمت اینه ! پس چه فرقی کرد ؟:n04:

Altairezio
17-01-2013, 13:20
این ماشین ها رو بخوای بیاری (مثلا ماشینی که قیمتش 50 م هست) تهران چقدر در میاد قیمت نهایی برای خریدار ؟

آون ماشینا به خارج از محدوده ی طعریف شده نمیتونن برن!(مگر به صورت 45 روز در 3 ماه!)

قیمتا زیاد فرقی نداره منتها اگه دلار 1000 تومنی بود آره اون وقت صرف میکنه!
چون یه ماشین 250 میلیونی میشه 50 میلیون!

razmjoo
18-01-2013, 13:16

میتونین کاپیتاژ کنین ولی فقط 6 ماه . یه بار کاپیتاژ میکنن فک کنم دیگه قبول نمیکنن . فرقش اینه که پلاک ایران ماشین آمریکایی نداریم ولی اینجا ازاده هر ماشینی میاری بیار

mamal topol
18-01-2013, 13:26
ولی قبلا میگفتم میشه پول گمرک داد و پلاک ملی کرد ؟ الان قوانین تغییر کرده ؟

Altairezio
18-01-2013, 13:32
ولی قبلا میگفتم میشه پ.ل گمرک داد و پلاک ملی کرد ؟ الان قوانین تغییر کرده ؟

ماشین آمریکایی انگلیسی و بالایه 6 سیلندر معذور شدن !:n09:

alex_metal
18-01-2013, 19:09
من بالاخره این قضیه بعد از 10 سال که میگن ماشین باید از کشور خارج بشه نفهمیدم!؟

بعضی از دوستان میگن بعد از 10 سال مبلغی میگیرن پلاک ملی میکنن

بعضی از دوستان هم میگن بعد از 10 سال یه بار از مرز میری بیرون بر میگردی باز تمدید میکنن

حالا اگه ما یک ماشین آمریکایی خریدیم بعد از 10 سال خواستیم پلاک کنیم پلاک نمیکنن؟

mamal topol
23-01-2013, 15:30
ماشین آمریکایی انگلیسی و بالایه 6 سیلندر معذور شدن !:n09:
خوب یعنی هیچ ماشینی نمیمونه که بشه پلاک کرد (مثلا زیر 6 سیلندر و ژاپنی یا ساخت کشوری غیر اون 2 تا ...)؟

Altairezio
23-01-2013, 17:16
خوب یعنی هیچ ماشینی نمیمونه که بشه پلاک کرد (مثلا زیر 6 سیلندر و ژاپنی یا ساخت کشوری غیر اون 2 تا ...)؟

خوب دوست من !
من کلا" نفهمیدم منظورت چی بود ولی اگه منظورت این بود که ماشینایه زیر 6 سیلندر و غیر آمریکایی پلاک میشن؟!
آره اونا پلاک میشن تا حد امکان و حجم موتور !
شما نمیتونی یه ماشین تویوتا با حجم موتور 4800 رو پلاک کنی!
یا مثلا" نمیتونی یه ماشین انگلیسی یا ایتالیایی رو پلاک کنی!
باید هم حجم موتور تو محدوده باشه هم تا حدودی میزان آلایندی و هم ملّیت ماشین!:n01:

armin_punisher6
23-01-2013, 21:20
از کجا میتونم قیمت روز ماشینهای گمرک انزلی رو ببینم؟

armin_punisher6
25-01-2013, 11:47
کسی نمیدونه؟

Altairezio
25-01-2013, 11:57
از کجا میتونم قیمت روز ماشینهای گمرک انزلی رو ببینم؟

کسی نمیدونه؟
معمولا" تو منطقه آزاد یا تو محدوده ی تردد یه چند تا نمایندگی هست که میتونین هم از اونا قیمت بپرسین و هم میتونین سفارش خرید بدین!
سایت هم که بیشترشون ندارن !
اگه هم داشته باشن قیمت نمیزارن شامره میزارن و میگن تماس بگیرید!:n06:

am56
26-01-2013, 19:41
سلام
میشه راهنمایی کنید اگه بخوام سراتو از مناطق آزاد بیارم میشه یا نه و هزینه پلاکش چقدر ؟

matr!x_2008
26-01-2013, 20:09
قیمت مزدا 3 و جنسیس کوپه تو اروند چنده؟ کسی قیمت داره؟

Altairezio
26-01-2013, 21:38
سلام
میشه راهنمایی کنید اگه بخوام سراتو از مناطق آزاد بیارم میشه یا نه و هزینه پلاکش چقدر ؟

ارزش نداره!
شماکدوم منطقه اید؟
کلا" 2 میلیون فرق داره با بیرون! که ارزش نداره!
البته 2 میلیون به پایین تفاوت قیمت دارن!

قیمت مزدا 3 و جنسیس کوپه تو اروند چنده؟ کسی قیمت داره؟

مزدا 3 نمیاد
جنسیس کوپه فیس لیفت دورو بر 197 میلیون تومان!:n01:

matr!x_2008
26-01-2013, 22:16
ارزش نداره!
شماکدوم منطقه اید؟
کلا" 2 میلیون فرق داره با بیرون! که ارزش نداره!
البته 2 میلیون به پایین تفاوت قیمت دارن!

مزدا 3 نمیاد
جنسیس کوپه فیس لیفت دورو بر 197 میلیون تومان!:n01:

197 میلیون؟؟؟؟:n04: پس چه فرقی با بازار داخل کشور داره؟ مگه نباید تو اروند قیمتها 4 تا 5 برابر ارزون تر از مثلا تهران باشند؟ الان قیمت تو تهران 145 زده که...

razmjoo
26-01-2013, 22:58
197 میلیون؟؟؟؟:n04: پس چه فرقی با بازار داخل کشور داره؟ مگه نباید تو اروند قیمتها 4 تا 5 برابر ارزون تر از مثلا تهران باشند؟ الان قیمت تو تهران 145 زده که...

دلار آزاد 3510 تومن نه 1200 تومن سابق:n16:

matr!x_2008
26-01-2013, 23:51
دلار آزاد 3510 تومن نه 1200 تومن سابق:n16:

پس با این وضع همون با پلاک ملی خرید کنیم بهتره که...:n13:

Altairezio
27-01-2013, 20:39
پس با این وضع همون با پلاک ملی خرید کنیم بهتره که...:n13:

آره دیگه وقتی دلار 1000 تومن بود خیلی خیلی بهصرفه تر بود ولی الان !:n28:
ولی تجار عزیز که دلار مبادلاتی بانکی با نرخ 1800 میگیرن با سود پولشون به احتی میتونن استفاده کنن از همچین امکاناتی!:n15:

arash2860
06-02-2013, 23:00
در مناطق آزاد ورود هر نوع خودرویی مجاز هست ...
از هر برندی با هر حجم موتوری
در منطقه آزاد اروند هم از مزدا 3 طرح قدیم پیدا می شه تا هامر
قدیما ساکنین مناطق آزاد اجازه داشتن که خودروی دست دوم هم وارد کنن اما الان دیگه اجازه این کار رو ندارن
خودروی وارداتی باید صفر باشه
خودروهای منطقه آزاد اروند کارت سوخت هم دارند و همان سهمیه عادی کشور رو دریافت می کنن
مرخصی فقط 30 روز هست و سالی یه بار
برای مرخصی هم باید پلاک اروند رو در راهنمایی رانندگی منطقه بزارید و پلاک گذر موقت ماه رو نصب کنید تا در سیستم راهنمایی رانندگی کشور قابل شناسایی و ردیابی باشید
مرخصی به خودرو تعلق می گیره و نه به صاحب خودرو
یعنی اگر ماشین رو به نام کس دیگه ای کنید باز هم باید یک سال از مرخصی گرفته شده بگذره تا مرخصی جدید بهتون بدن
توی گمرک قبل ترخیص روی ماشین ها جی پی اس نصب می کنن برای ردیابی
ماشین ها علاوه بر بیمه شخص ثالث باید بیمه ضمانت هم بگیرند
به این صورت که مالک خودرو چک و سفته به بیمه می ده و یه نفر ضامن هم باید چک بده در ضمن تعهد محضری هم می گیرند که بدون اجازه ماشین رو از منطقه خارج نکنن
این شایعات هم که بعد از 10 سال یا 5 سال چه می شود هیچ کدام صحت ندارد
نه پلاک ملی می شن نه باید از کشور خارج بشن
از دارندگان خودرو در کیش بپرسید
آبادان فعلا 4 سال هست که خودرو وارد می شه
هر شش ما باید خودرو رو ببرید برای بازدید و ضمانت نامه رو در بیمه تمدید کنید که خرجای خودش رو هم داره
انتقال خودرو طبق قانون قولنامه ای ممنوع هست
خروج ماشین بدون اجازه از منطقه جریمه داره و طبق قانون به عنوان کالای قاچاق می تونه مصادره می شه

نکته مهم اینکه فقط خودروهایی رو می شه به پلاک ملی تبدیل کرد ( با پرداخت همه ی گمرکی و هزینه های جاری ) که در لیست مجاز گمرک هستن
یعنی خودروهایی که اجازه دارن وارد کشور بشن و پلاک ملی بگیرن
مثلا سوناتا سانتافه کرولا سراتو و ...
نمی تونید مثلا نیسان Z رو از پلاک اروند به پلاک ملی تبدیل کنید

قیمت ها هم مسلما در مناطق آزاد خیلی ارزونتر از قیمت در سرزمین اصلی است
قیمت خرید خودرو در کشور مبدا + 5 درصد گمرک + هزینه پلاک جی پی اس + هزینه کشتی ترخیص و بیمه ضمانت

یه سری افراد فکر می کنن خودرو در مناطق آزاد مفت ریخته و می تونن بگیرن ببرن شهرهای دیگه
این سوالی است که بارها و بارها از ما می شه
فکر می کنم در بالا جواب کاملی داده باشم

الان با افزایش نرخ ارز خب قیمت خرید در کشور مبدا بیشتر می شه
من شهریور 90 یه هیوندای اکسنت صفر 2012 از کویت گرفتم اونجا خریدم 15 میلیون شد با گمرکی و هزینه ها تا رسید در خونه شد 23 میلیون
اون موقع دینار کویت 4000 هزار تومان بود
الان هر دینار کویت شده 10000 تومان
خودتون حساب کنید الان خرید همین خودرو در کویت چند در میاد !

arash2860
06-02-2013, 23:07

Altairezio
07-02-2013, 14:33

arash2860
07-02-2013, 23:06

Jang Bogo
08-02-2013, 12:36
یه سوال.
الان قیمت خودروها توی قشم چطورین؟ اصلا میارزه آدم بره بیاره؟ میشه فروخت یا نه؟ در چه حدی باشه میصرفه آوردنش؟ قیمتش چقدر تفاوت پیدا میکنه؟

Altairezio
08-02-2013, 14:30
یه سوال.
الان قیمت خودروها توی قشم چطورین؟ اصلا میارزه آدم بره بیاره؟ میشه فروخت یا نه؟ در چه حدی باشه میصرفه آوردنش؟ قیمتش چقدر تفاوت پیدا میکنه؟

فعلا" دوست من هیچ تفاوتی تو قیمتا نیست و ماشینی فعلا" ارزونتر نیست با این اوضاع دلار 4000 تومنی!
فروشش هم که فقط باید به افراد دارای شرایط فروخته بشه!
ارزیدنشم که نمیارزه!

arash2860
08-02-2013, 22:40

arash2860
08-02-2013, 22:41
یه سوال.

شما توضیحات صفحه قبل بنده رو مطالعه فرمودید؟!

arash2860
10-02-2013, 15:25

صدای آبادان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arash2860
12-02-2013, 07:48
تخفيف 50 درصدی عوارض گمركی واردات خودرو به منطقه آزاد اروند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل منطقه آزاد اروند محبت رئیسی اظهار داشت : به مناسبت دهه فجر و سی و چهارمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ایران تا اطلاع ثانوی عوارض گمركي واردات خودرو به منطقه آزاد اروند شامل 50 درصد تخفيف خواهد شد. وی گفت : عوارض گمرکی خودروهای مدل سال 2013 برابر با 10 درصد و خودروهای تولید شده در سال 2012 برابر با 5/11 درصد می باشد ، همچنین عوارض گمرکی خودروهای مدل سال 2011 برابر با 13 درصد و خودروهای تولید شده در سال 2010 برابر با 5/14 درصد دانست. وي افزود : خودرو هایي كه از اين پس به گمرك منطقه آزاد اروند معرفي مي شوند مي توانند از تخفيف 50 درصدي عوارض گمركي برخوردار شوند. رئیس هیات مدیره منطقه آزاد اروند افزود : برای ورود خودرو با کاربری آمبولانس و آتش نشانی نیز با توجه به اهمیت خدمات رسانی عمومی و نقش این خودروها در ارتقاء سلامت ، بهداشت و ایمنی از این پس متقاضیان می توانند پس از اخذ مجوز لازم از معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری عوارضی معادل 5 درصد سال ساخت را پرداخت و نسبت به ورود خودرو اقدام نمایند. وي تصريح كرد: تا كنون تعداد بيش از 1600 خودرو وارداتي با پلاك منطقه آزاد اروند در سطح شهرستان هاي آبادان و خرمشهر در حال تردد مي باشند. رئیسی گفت: طرح تخفيف 50 درصدي عوارض واردات خودرو به مناسبت دهه فجر و با نظر هئيت مديره اين سازمان و با هدف برخورداري متقاضيان واردات خودرو از اين امتياز تصويب شده است.

riddickmybio
13-02-2013, 19:46
سلام دوستان الان توی قشم با 6 تا نهایتا 7 تومن چه ماشینی میشه خرید؟ پلاک قشم منظورمه نه پلاک آزاد

_LOVE_CODER_
26-02-2013, 18:02
سلام دوستان الان توی قشم با 6 تا نهایتا 7 تومن چه ماشینی میشه خرید؟ پلاک قشم منظورمه نه پلاک آزاد
تو تهران که یک پیکان میشه اونجا رو نمیدونم:n02:

Altairezio
26-02-2013, 21:47

متاسفانه 4 تا تایر یه شورلت رو هم نمیتونی بخری!
البته به امید ارزانی دوباره ی دلار ایشاللا با 7 تومن میشه یه ماشین توپ خرید!(دلار 1200 یا 1500 تومنی!)

M-cfz
17-06-2013, 20:20
اقا به نظر من ي بنتلي كنتينانتال ٢٠١١ بياري،اگه سفارشي باشه،زد گلولست،تازه ازهر ماشينيم كلاسشم بيشتر،ولي باز حالا اگه ميخواي ي ماشيني وارد كني كه پلاك ملي باشه، بايد مدل مال همون سالي باشه كه وارد ميكني،وگرنه پلاك منطقه ميشه،

ياعلي:n06::n18:

sundown
31-08-2013, 12:21
سلام دوستان
کسی از منطقه آزاد ارس ماشین خریده؟ شرایطش چطوریاس؟
اجازه عبور از محدودیت رو چطوری و چند روز میدن؟

Altairezio
31-08-2013, 14:35
سلام دوستان
کسی از منطقه آزاد ارس ماشین خریده؟ شرایطش چطوریاس؟
اجازه عبور از محدودیت رو چطوری و چند روز میدن؟

دوست من حالا شرایطی ایجاد کردن بنگاه های معاملات خودرو که میتونین به راحتی هر ماشینی رو که خواستین بخرین!
ولی ماشین به نام صاب نمایشگاه میشه ولی به نام شما قول نامه میشه!
45 روز در سال و اگه بیشتر بخواید به ازای هر روز یه پولی میخوان!

+AMIR+
03-09-2013, 11:44
تعرفه گمرک این ماشین های مناطق ازاد چقدره؟ تو سایت ها که نوشتن 10 درصد ! که اصلا با این قیمت های که تو سایت پدال هست جور در نمیاد

لنگرود1371
03-09-2013, 21:08
تعرفه گمرک این ماشین های مناطق ازاد چقدره؟ تو سایت ها که نوشتن 10 درصد ! که اصلا با این قیمت های که تو سایت پدال هست جور در نمیاد

بابا خیلی مسخرست
اینجا میتونیم ما با 50 تومن یه ماشین معمولی برند شورلت یا نیسان رو تو گیلان مال منطقه انزلی سوار شیم ولی شرایط مزخرفه
1-بعد 10 سال ماشین دیگه مال ما نیست دقیق نفهمیدم میگن ماشینایی امریکایی بر میگردن امریکا ولی ماشینای اسیایی شرقی رو میشه با کل هزینه بعد 10 سال سند زد پلاک ملی کرد(البته بعد 10 سال اینا حکم لگن رو دارن در واقع به خاطر تکنلوژی بالاشون)
2-این gps واقع دیگه شورشو در اورده مثل نیسانا میگن پات 110 حالا 120 رو رد کنه سریع قبض جریمت صادر میشه
قیمتاشون بد نیست ولی باز بالاست

matr!x_2008
03-09-2013, 21:16
سوناتا 2013 میشه وارد کرد؟ قیمتش چند در میاد؟

Altairezio
03-09-2013, 21:29
سوناتا 2013 میشه وارد کرد؟ قیمتش چند در میاد؟

170 تومن آزرا 2013
95 تومن سوناتا 2013

aria_electric_fars
12-09-2013, 19:59
سلام دوستان

تو چابهار شنیدم ماشین خیلی ارزون هست ، درسته؟؟

منطقه آزاد می شه چابهار؟؟؟

ba maram
28-09-2013, 18:43
سلام دوستان
آیا سرمایه گذاری برای وارد کردن ماشین از دبی و فروش در شهری مثل تهران کارد ایده آلی محسوب میشه ؟
سود خالصش چقدر خواهد بود؟
ممنون میشم کمکم کنه کسی که اطلاعات کامل داره:n16:

shervinrv
05-10-2013, 08:04
سلام دوستان
میخواستم در مورد خرید ماشین از سلیمانیه عراق سوال کنم
من حداقل یکسالی دارم میرم سلیمانیه و هر 15 روز میام ایران ینی نصف ماه اونجام و نصف ماه اینجا
میخواستم بدونم شرایط خرید ماشین اونجا چطوره ؟
1- امکان پلاک دائم گرفتن هست ؟
2- اگه اولش پلاک موقت بگیرم میتونم هر 15 روز باهاش برم و بیام ؟
3- برای پلاک دائم گرفتن اصلا به صرفه هست ؟

پرستو1987
25-11-2013, 17:05
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید. یه ماشین آمریکایی از ارس بگیریم بعد 10سال تکلیفش چی میشه ؟ ماشینای آمریکایی که پلاک ملی نمیشن! پس بعد 10سال که ماشین برمیگرده به مبدا یعنی مبلغی 10سال قبل هزینه کردیم همه باد هوا میشه ؟؟
و سوال دیگه اینکه آیا اینفینیتی که ماشین ژاپنیه ، جزء لیست ممنوعه پلاک ملی هستش ؟
وسوال سوم اینکه آیا جی پی اس واقعا فعاله ؟ اگه بالای 120 نتونی بری که ماشین منطقه آزاد اصلا ارزش خریدشو نداره ؟!!
لطفا راهنماییم کنید.

پرستو1987
25-11-2013, 17:12
وا !! این قیمت ها چیه !! یکیشم درست نیس. با 20تومن چیزی نمیشه گرفت. ارزونترین ماشین که ولو استاره با دلار امروز 2800 شما حساب کن ببین چقد میشه !

free28333
29-11-2013, 16:29
با سلام
قیمت خودروهای منطقه آزاد انزلی رو از کجا میشه به روز دید؟
خودروهای زیر 25 تومن

alex_metal
11-12-2013, 14:58
منطقه آزاد ارس تو پلاك كردن ماشين ها مشكل دارن ميگن پلاك تمام شده يا كمه بعضيا هم ميگن قراره پلاك ها عوض بشن!؟!؟ چون يكي از دوستان ماشين خريده بيشتر از يك ماه هست هنوز پلاك نشده!!!! ميگن هفته اي يك بار از ماموران راهنمايي و رانندگي ميرن ارس براي پلاك كردن و تقريبا ١ يا ٢ ماشين از هر نمايندگي رو پلاك ميكنن!!!

Altairezio
11-12-2013, 19:36
منطقه آزاد ارس تو پلاك كردن ماشين ها مشكل دارن ميگن پلاك تمام شده يا كمه بعضيا هم ميگن قراره پلاك ها عوض بشن!؟!؟ چون يكي از دوستان ماشين خريده بيشتر از يك ماه هست هنوز پلاك نشده!!!! ميگن هفته اي يك بار از ماموران راهنمايي و رانندگي ميرن ارس براي پلاك كردن و تقريبا ١ يا ٢ ماشين از هر نمايندگي رو پلاك ميكنن!!!

درسته دوست من !
هفته ای تقریبا" 3 یا 4 تا پلاک میشن!
پلاک دادن محدوده ولی هجوم خریدارا زیاده!
اگه دلار زیر 2500 بیاد 100% راه وارداتو میبندن چون هیچکس پول به آشغال ایرانی یا وارداتی نمیده!:n09:

SaeedSaeed11
08-02-2014, 03:10
دوستان میشه خودروهایی که با پلاک منطقه آزاد هستن رو پلاک ملی کرد؟؟ شرایطش چه جوریه؟؟ منظورم خودروهایی هست که تو لیست مجاز باشن مثله سوناتا

Altairezio
08-02-2014, 11:36
دوستان میشه خودروهایی که با پلاک منطقه آزاد هستن رو پلاک ملی کرد؟؟ شرایطش چه جوریه؟؟ منظورم خودروهایی هست که تو لیست مجاز باشن مثله سوناتا

بله میشه ،منتهی باید عوارض و مالیات مربوط به خودرو رو بدی بعد یه تعرفه ای ام هست اونم باید بدی بعد پول پلاکم بدی......
(اون تعرفه فک کنم 120 درصد پول خودروئه!)

SaeedSaeed11
08-02-2014, 13:20
بله میشه ،منتهی باید عوارض و مالیات مربوط به خودرو رو بدی بعد یه تعرفه ای ام هست اونم باید بدی بعد پول پلاکم بدی......
(اون تعرفه فک کنم 120 درصد پول خودروئه!)

داداش با این حساب که شما میگی یه سوناتا که میخواد پلاک بشه از خود بازار هم بیشتر در میاد که

Altairezio
08-02-2014, 18:12
داداش با این حساب که شما میگی یه سوناتا که میخواد پلاک بشه از خود بازار هم بیشتر در میاد که

بله بهتره از بازار خریده بشه....تو بازار چون با ارز ارزونتر وارد شدن ارزونترن...

Ramin khuzestan
12-02-2014, 10:09
سلام
برای آشنایی با قیمت ماشینها در منطقه آزاد اروند ، قیمت چند خودرو پلاک اروند رو در مقایسه با قیمت پلاک ملی برای دوستان قرار میدم

کیا کادنزا صفر کیلومتر فول آپشن پلاک اروند : 95 میلیون _ پلاک ملی : 170 میلیون

کیا اسپورتیج 2008 کارکرده پلاک اروند : 35 تا 40 میلیون _ پلاک ملی : 87 تا 90 میلیون

کیا سراتو 2010 کارکرده پلاک اروند : 30 میلیون _ پلاک ملی : 70 تا 75 میلیون

هیوندای IX35 مدل 2013 فول آپشن سقف پانوراما صفر کیلومتر پلاک اروند : 67 تا 75 میلیون _ پلاک ملی : 135 تا 140 میلیون

هیوندای سوناتا 2011 کارکرده فول آپشن سقف پانوراما پلاک اروند : 68 میلیون _ پلاک ملی : 105 تا 110 میلیون

هیوندای سوناتا 2011 کارکرده نیم فول سقف پانوراما پلاک اروند : 55 میلیون _ پلاک ملی : 100 تا 105 میلیون

دوج چارجر 2008 فول آپشن 6 سیلندر پلاک اروند : 60 میلیون _ پلاک ملی : ندارد!

نیسان سانی مدل 2011 اتوماتیک 30 میلیون _ پلاک ملی : ندارد!

Mojtabaf
26-02-2014, 11:23
سلام دوستان

ببخشید ما میخواهیم یه ماشین برای یک جانباز بگیرم، که از منطقه آزاد میخواهیم بگیریم پلاک گذر موقت ،فکر کنم 6 ماهه میدن ...

میخواستم نظرتون رو در مورد ماشین زیر 20 هزار دلاری بدونم ، به نظرتون چیا میشه خرید؟ اگه دست دوم باشه هم مشکلی نیست ولی خوب ماشین خوبی باشه و با ابهت ،راستش من یه Ssang Yong Chairman تو تهران دیدم ، ماشین باحالی بود ، آیا همینو میشه اونور تهیه کرد؟ اصن قیمتش چقدره؟یا سایر ماشین ها،مثل BMW 320، اگه بشه دست دومشون رو زیر 20 تا گرفت که خوبن ..

ممنون میشم راهنماییم کنید

mohamad skystar
26-02-2014, 23:51
سلام دوستان

ببخشید ما میخواهیم یه ماشین برای یک جانباز بگیرم، که از منطقه آزاد میخواهیم بگیریم پلاک گذر موقت ،فکر کنم 6 ماهه میدن ...

میخواستم نظرتون رو در مورد ماشین زیر 20 هزار دلاری بدونم ، به نظرتون چیا میشه خرید؟ اگه دست دوم باشه هم مشکلی نیست ولی خوب ماشین خوبی باشه و با ابهت ،راستش من یه Ssang Yong Chairman تو تهران دیدم ، ماشین باحالی بود ، آیا همینو میشه اونور تهیه کرد؟ اصن قیمتش چقدره؟یا سایر ماشین ها،مثل BMW 320، اگه بشه دست دومشون رو زیر 20 تا گرفت که خوبن ..

ممنون میشم راهنماییم کنید

ماشین برای جانباز بستگی داره
آیا میتونن راحت رانندگی کنن یا شرایطشون سخت تره.
ملاک برای انتخاب خودرو باید مشخص بشه.
تویوتا کورولا میتونه گزینه خوبی باشه

Mojtabaf
27-02-2014, 21:03
ماشین برای جانباز بستگی داره
آیا میتونن راحت رانندگی کنن یا شرایطشون سخت تره.
ملاک برای انتخاب خودرو باید مشخص بشه.
تویوتا کورولا میتونه گزینه خوبی باشه

بله میتونن رانندگی کنن ...

میخواهیم ماشین شیک و پیکی هم باشه ... مصرف و ایناش زیاد مهم نیست ...کوپه نباشه،خانوادگی باشه،راحتیش هم مهمه...یه جور ماشینی باشه که نمونش تو خیابون کم باشه

این Ssang yong chairman قیمت دلارش چقدره؟

شبیه این زیر 20 تا میشه دست دومش رو گرفت؟

ممنون میشم چند تا ماشین نامببرید.

با تشکر

Zeitgeist
01-03-2014, 22:58
تا جایی که میدونم، هر فرد حقیقی میتونه سالیانه یک خودرو از مناطق آزاد، وارد کرده و شماره ی ملی بگیره.

در این میان، هزینه ی عمده، در حال حاضر 40 درصد گمرکی واردات خودرو هست و هزینه های جانبی، کم هستن. مثل اینکه باید رفت وزارت بازرگانی و یه سفارش ثبت کرد با قیمت خودرو و مجوز رو گرفت. (برای بیش از یک خودرو، شما تاجر محسوب شده و باید کارت بازرگانی بگیرید).

خوب با این توصیفات، الان یک خودروی مثلاً 20 هزار دلاری، به دلاری 3000 تومن، یعنی هزینه ی خریدش برای شما حدود 60 میلیون تومن با مقداری هزینه حمل و نقل و سود واسطه میفته. 40 درصد هم به گمرک بدی میشه 24 میلیون. نهایتاً گیریم که 90 میلیون خرج برداره.

در حالی که همین خودرو در مثلاً تهران فروخته میشه بالای 110 یا حتی 150 میلیون تومن، آیا به صرفه تر نیست که خودمون از مناطق آزاد، اقدام به خرید و وارد کردن خودرو کنیم؟

از لحاظ گارانتی هم، برای مثال آیا شرکتی مثل ایرتویا (نماینده تویوتا در ایران)، طبق قراردادش با تویوتا ژاپن، موظف نیست که به قرارداد گارانتی خودرو با شرکت ژاپنی، متعهد بوده و به هر خودروی تویوتایی، بدون در نظر گرفتن نحوه ی ورودش به کشور، خدمات رسانی تحت گارانتی و خدمات پس از فروش کنه؟

m.a.r.y.a.m
01-03-2014, 23:03
سلام.اگرممکنه 1لیست از قیمت خودروهای پلاک منطقه ازاد اروند بذارین...مخصوصا برند کیا و تویوتا..مرسیی

arash2860
25-03-2014, 23:04
قیمت تعدادی از خودروهای پلاک اروند:

Altairezio
26-03-2014, 08:56
سلام.اگرممکنه 1لیست از قیمت خودروهای پلاک منطقه ازاد اروند بذارین...مخصوصا برند کیا و تویوتا..مرسیی

دوست من برو تو سایت اصلی هر شرکت قیمت ماشینا رو نگا کن...بعد یه 200 تا 3000 دلار بکش روش....:n06:

privatedlove
26-03-2014, 13:57
سلام به دوستهای گلم
تا محدوده 35 میلیون، توی منطقه ازاد از محصولات 2011 به بالا چی میشه خرید؟ نو و یا دست دوم
ممنون میشم
مرسی:n16:

Altairezio
26-03-2014, 19:38
سلام به دوستهای گلم
تا محدوده 35 میلیون، توی منطقه ازاد از محصولات 2011 به بالا چی میشه خرید؟ نو و یا دست دوم
ممنون میشم
مرسی:n16:

هیچی...
برا خرید ماشین از منطقه آزاد باید بالای 50 تومن داشته باشی....
در کل منطقه آزاد برا پول داراس ،متوسط به پایین ماشینا ی کوچولو موچولو....مثلا" شورلت اسپارک...:n02:

armin 76
31-03-2014, 11:13
سلام
از دوستان کسی اطلاع داره رنو مگان کاکرده یا مزدا 3 کاکرده توی اروند چه قیمت هست ؟
مثلا با 28 تا 30 میشه یکی از اینارو کارکردشونو گرفت ؟ تشکر

PC-PC
03-04-2014, 00:49
کسی می دونه تو منطقه آزاد انزلی بخوام یه شورولت اسپارک بگیرم تا چه حدی در میاد واسم ؟

amir00611
04-04-2014, 20:10
سلام
دوستانی که تجربه دارند
لطفا مراحل خرید رو بنویسند( چقدر طول میکشه ؟؟؟؟)
ممنون

ilianas2530
08-04-2014, 16:07
سلام دوستان
من ساکن اهواز هستم و اینجا هم ماشین ازاد شد
کسی قیمت محصولات پژو 207 و 206 رو با پلاک اروند خبر داره ازش؟

Pourya-pc
08-04-2014, 16:49
سلام دوستان
من ساکن اهواز هستم و اینجا هم ماشین ازاد شد
کسی قیمت محصولات پژو 207 و 206 رو با پلاک اروند خبر داره ازش؟

قیمت پلاک ملی هرچی هست 40% کم میشه .
مثلا رنو لوگان 90 پلاک ملی 38 ملیون است و پلاک منطقه فرانسوی حدود 23 تا 24 ملیون پاتون درمیاد یا سانتافه فول 4 چرخ متحرک در منطقه آزاد قشم 75 ملیون قیمت داشت .

hamzeh-vampire
18-04-2014, 18:46
کسی می دونه تو منطقه آزاد انزلی بخوام یه شورولت اسپارک بگیرم تا چه حدی در میاد واسم ؟
دور و بر 50 آب میخوره فکر کنم...

IRPMC
19-04-2014, 09:42
با سلام به همه خوزستانی های عزیز در این تاپیک قصد دارم شرایط و قیمت های بروز خودروهای پلاک اروند رو مورد بحث بزارم در زیر لینک لیست قیمت ها اومده اگر مدل خواصی مد نظر هست در همینجا یا در وب سایت اعلام کنید تا قیمتش رو خدمت شما عرض کنم .

لیست قیمت هیوندا اروندی تا 50 میلیون

قیمت تمامی مدل های هیوندا

لیست قیمت تمامی مدل های تویوتا

قیمت تمامی مدل های کیا KIA

قیمت تمامی مدل های خودرو مزدا

اطلاعات بیشتر در

IRPMC
19-04-2014, 09:43

flasher_for_nokia
19-04-2014, 11:43
دوستان توجه كنند در منطقه اروند تنها محدوده حركت از منطقه اروند به شعاع 120 كيلومتر هست و خودروها نمي توانند در شهر ديگزي به جز آبادان و خرمشهر ماندگاري داشته باشند.

Переклад не
06-08-2014, 23:26
دوستان این ارس وندی یا اروند وندی و اینچیزا رو فرده وارد کننده اخذ میکنه یا هر کسی که ماشین پلاک منطقه آزادی باید داشته باشه؟
یعنی شما فرض کن که وارد کننده هستی و منم میخوام ازت ماشین بخرم محل هم منطقه ی آزاد ارس هستش.حالا کدوممون باید ارس وندی داشته باشیم؟ ممنونم

alex_metal
23-11-2014, 15:34
واردات خودرو بالاي ٢٥٠٠ سي سي به مناطق آزاد هم بسته شده! كسي چيزي در اين مورد ميدونه؟ اين موقتيه يا دائمي؟

alex_metal
06-12-2014, 00:57
امكان داره از يك منطقه آزادي ماشين خريد حالا يا صفر كيلومتر يا كاركرده ٦ يا ٤ سيلندر بعد اون رو آورد تو يك منطقه آزاد ديگه و پلاك منطقه كرد؟