PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ♥♥ گامبا

Morteza4SN
13-05-2011, 13:15
گامبا (Gamba no Boken) عنوان انیمه ای است ساخته ی اوساما دزاکی (Osamu Dezaki) که در 26 قسمت از آوریل تا سپتامبر سال 1975 از شبکه ی تلویزونی نیپون (NTV) پخش شده است . در دهه هفتاد شمسی هم از شبکه یک تلویزیون ایران دوبله و پخش شد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماجراهای گامبا در آن دسته از انیمیشن های ژاپنی قرار میگیره که گروهی برای رسیدن به یک هدف و مقصد آرمانی راهی سفری سخت و طولانی میشن ؛ در اینجا هفت موش با ویژگی های منحصر که برای مبارزه با راسوی سفید به طرف جزیره ای به اسم "یوممی گاجیما" حرکت میکنند . انیمه ی معروف "وان پیس" را می توان در این دسته مقایسه کرد . با توجه به سال ساخت گامبا باید گفت که ریتم و نوع روایت و طراحی های آن در نوع خود بسیار قوی و تاثیرگذار بوده به طوری که اگر این ساختار وجود نداشت با افت قابل توجهی شاهد یک انیمیشن معمولی بودیم .

شخصیت پردازی کاراکترهای اصلی دوست داشتنی و بامزه است ، کاراکترهایی که علاوه بر داشتن خصوصیات انسانی هیچ وقت فراموش نمی کنیم موش هستند ، حتی در آخر داستان از زبان کاراکتر شاعر گفته میشه درسته که به ما موذی میگن ولی ما موذی نیستیم بلکه برای ادامه ی حیاتمون تلاش میکنیم و قصد نداریم به هیچ موجودی صدمه بزنیم . کاراکترهای منفی هم به لطف سبک خشک و خشن دزاکی خیلی قوی از آب درآمدن :

گامبا یک موش شهری پر شور و انرژی ، سرشار از حس کنجکاوی ، عدالت خواهی و ماجراجویی
که البته شجاعتش متاثر از کله شقی و یک دندگی اوست .
به اتفاق دوستش بوبو برای دیدن دریا سفرشون رو شروع میکنن .

بوبو بهترین دوست گامبا و بسیار شکموست ،
با حس بویایی قویی که داره همیشه حواسش پرت غذاست و البته در کندن حفره هم تبحر داره .
رنگ و شکل گلابی داره ولی گلابی نیست .

یوشوئه یک موش دریانورد با شمایل کاپیتانی قوی هیکل ، با تجربه و بامرام .
چشم راستش رو در سفری و در مبارزه با راسوی سفید از دست داده .
با اتکا به همین تجربه اش از گامبا عاقلتر به نظر میاد .

اسکولار از دوران کوکی با یوشوئه رفیقه ،
دم خیلی کوتاهی داره و عینک نسبتا بزرگی میزنه که
بدون اون برای دیدن مشکل داره (احتمالا از سربازی هم معاف شده!) ،
بسیار آگاه و باهوشه ، وقتی مغزش به کار بیفته غوغا میکنه !
روی اشاره به کوتاهی دمش خیلی حساسه.

شاعر ، دکتر و اندیشمندی سرگردان که لباس بلند وصله دار
و کلاه قیفی به سر میذاره و طبع شعرش وقتی مست میشه بیشتر گل میکنه ،
ضمنا گوش های تیزی هم داره . درویش!

چیتا ؛ چی تی یکی از موش های جزیره ای است که راسوی سفید بهشون حمله کرده
و اونم برای آوردن کمک به شهر میاد ، برادر کوچک خواهرش شیوجی است !
خیلی احساساتی و حساسه و در شرایط مختلف میزنه زیر گریه !
یک لباس صورتی دخترونه تنشه و نقشه ی جزیره شون (اینجا به جزیره گمشده معروفه) رو
توی یقه لباسش پس کله اش میذاره ، تا قسمت آخرم همونجا نگهش میداره ، کلا مدلشه .

پیسکول فورجی موشی بسیار زیرک و اهل قمار با لحظه هاست
حتی اگر تقلب کنه همیشه راه حسابشده تری بلده .
خیلی تند و تیز و فرز هست به همین خاطر بهش دونده ی سریع میگن .
همیشه با دو تا تاس یا سنگ توی دستش بازی میکنه . اعتماد به نفس بالایی داره .

زاکوری روباه سیاهی که اطراف دریاچه رو محدوده ی اختصاصی خودش کرده و
زندگی رو بر موشهای اونجا تلخ کرده .
این هفت نفر در مسیر سفرشون به کمک موشهای دیگر اون منطقه زاکوری رو از بین می برنش .
ماکتی سیاه از راسوی سفید با این تفاوت که یکی بیشتر نیست .

راسوی سفید که به شیطان معروفه (Noroi) جسه اش سه برابر یک راسوی معمولیه ،
بسیار گرگ صفت تشریف داره و با گروهش مشغول کشتار موشهای جزیره است ،
همه رو از سر راه برمیداره و در مواجهه با گامبا و رفقاش به بازی سیاست و نیرنگ روی میاره .
از بوی گوگرد متنفره و به حمله در شب و ماه کامل علاقه داره . کلا خاک بر سر ترسناک راسوش کنن .

اوساما دزاکی در 18 دسامبر 1943 در منطقه ی شیناگاوای توکیو به دنیا آمد . هنوز دبیرستانی بود که به عنوان یک هنرمند مانگا فعالیت خود را آغاز کرد . در سال 1963 به استودیوی Mushi Productions پیوست که سازنده ی آن پیشگام سبک انیمه و مانگا یعنی Osamu Tezuka بود . تاثیرات این همکاری با تزوکا را می توان در سبک آثار دزاکی و همین انیمه گامبا شاهد بود .

از اصلی ترین ویژگی های انیمه های دزاکی می توان به استفاده از تصویر چند بخشی (split-screen) ، سایه روشن های خشن و فریم های ثابت (freeze frames) رنگی که با روش پاستل ایجاد شده و خودش به آنها به کارت پستال خاطرات (Postcard Memories) می گفت ، اشاره کرد . در نهایت ویژگی بعدی که مثل امضای دزاکی در پایان هر قسمت می بینیم جایی که تصویر انیمیشن ثابت و به صورت جزئیات یک نقاشی فید میشه ، تکنیکی که بعد از آن کم کم به یکی از مولفه های رایج آثار انیمیشن های ژاپنی درآمد .

اوساما دزاکی در 17 آوریل 2011 در 67 سالگی از سرطان ریه درگذشت (خب از تصویر زیر میشه حدس زد چرا سرطان ریه!) . یادش گرامی .

Osamu Dezaki

تهیه و ترجمه از Morteza4SN

piremard
21-05-2011, 12:37
کلا خاک بر سر ترسناک راسوش کنن .
وآت ؟
اتفاقا بزرگترین نقطه قوت این انیمه بنظر من جسارت در تهیج نمایشهای ترس و خشونتش داشت . کار که امروزه کمتر می بینیم و انیمه به کاوایینس شباهت بیشتری داره .
من عاشق این راسو و او شاعره بودم . باقیشون رو دوست داشتم راسو بخوره
خیلی خوشگل و با ابهت بود این راسو سفیده ، آدمو یاد پرسپکتیو ماموران مخفی با عینکهای آفتابی می نداخت ، خوش استیل و کت-شلوار سفید یکدست :38:

ElmO
21-05-2011, 14:33
وای ایول مرتضی..
من عاشق این انیمیشن بودم (و هستم!)..
از همه بیشتر عاشق کرکتر و اسمِ! پیسکلفرجی بودم! : دی نمیدونم چرا : دی اسمشو خیلی دوس داشتم..
و اتفاقا چندسال پیش که به صورت اینترنتی این انیمیشن رو خریدم، تنها نشونه ای که ازش یادم مونده بودم همین اسم "پیسکلفرجی" بود! : دی
تا مدت مدیدی هم اسم بلوتوثم Piscol4G بود! : دی
بعدم که خریدمش نشستم یه دل سیر کــــــامل نیگاش کردم دلم خنک شد! : دی

من عاشق این راسو و او شاعره بودم . باقیشون رو دوست داشتم راسو بخوره

پیرمرد! تو از همون موقع هم این اخلاق بدتو داشتی ؟ :|
: دی

..

Morteza4SN
23-05-2011, 01:34
وآت ؟
اتفاقا بزرگترین نقطه قوت این انیمه بنظر من جسارت در تهیج نمایشهای ترس و خشونتش داشت .
موافقم! البته این فرم نمایش بسیار هم تاثیر گذار و بجا بود و زیاده روی درش دیده نمیشد.
کاراکتر راسوی سفید هم یکی از قوی ترین کاراکترهای منفی بوده که دیدم .
طراحی و افکت های صوتی زمینه اثر یک شخصیت پردازی کامل به وجود آورده ،
اون عبارتی که به کار بردم هم ناشی از تاثیر همین پرداخت قوی در من به عنوان یک مخاطبه!
از یک کاراکتر منفی که زشت نیست ، خیلی با ابهت ترسیم شده و از مبارزه و کشتار لذت میبره .

وای ایول مرتضی..
من عاشق این انیمیشن بودم (و هستم!)..
از همه بیشتر عاشق کرکتر و اسمِ! پیسکلفرجی بودم! : دی نمیدونم چرا : دی اسمشو خیلی دوس داشتم..
و اتفاقا چندسال پیش که به صورت اینترنتی این انیمیشن رو خریدم، تنها نشونه ای که ازش یادم مونده بودم همین اسم "پیسکلفرجی" بود! : دی
تا مدت مدیدی هم اسم بلوتوثم Piscol4G بود! : دی
بعدم که خریدمش نشستم یه دل سیر کــــــامل نیگاش کردم دلم خنک شد! : دی
..
پیسکولفورجی در زبان اصلی Ikasama (یا イカサマ lit. swindler) اسم برده شده ،
دقیقا نمیدونم از کجا اومده ولی پیسکلفرجی خیلی انتخاب بهتری بوده!
منم اول با همون زمینه نوستالژی به دیدن دوباره اش نشستم اما در ادامه ابعاد تازه ای هم دیدم که منو جذب کرد و جای بحث داره .

piremard
24-05-2011, 00:52
موافقم! البته این فرم نمایش بسیار هم تاثیر گذار و بجا بود و زیاده روی درش دیده نمیشد.
کاراکتر راسوی سفید هم یکی از قوی ترین کاراکترهای منفی بوده که دیدم .
طراحی و افکت های صوتی زمینه اثر یک شخصیت پردازی کامل به وجود آورده ،
اون عبارتی که به کار بردم هم ناشی از تاثیر همین پرداخت قوی در من به عنوان یک مخاطبه!
از یک کاراکتر منفی که زشت نیست ، خیلی با ابهت ترسیم شده و از مبارزه و کشتار لذت میبره .

پیسکولفورجی در زبان اصلی Ikasama (یا イカサマ lit. swindler) اسم برده شده ،
دقیقا نمیدونم از کجا اومده ولی پیسکلفرجی خیلی انتخاب بهتری بوده!
منم اول با همون زمینه نوستالژی به دیدن دوباره اش نشستم اما در ادامه ابعاد تازه ای هم دیدم که منو جذب کرد و جای بحث داره .
تا جاییکه بنده اطلاع دارم بخشهایی از این کارتون باید در ایران سانسور شده باشه ! (علم غیب ) :38:
ماجراهای عشق و عاشقیش حداقل سانسور شده با برخی چیزایی که برای اصحاب تی.وی ایران مناسبه حال کودکان بنظر نرسیده .
ژاپنیها در فرهنگ عامه - نه ادبی - چندین اصطلاح مختلف برای افراد متقلب و کلاهبردار دارند . خیلی جالبه و مرحله با مرحله با هم فرق می کنند .

اپیسوود 11 ام (After Toragoro, the Swindler!) سریال ارجاعیست به شخصیت تاراگورو در سری کمدی معروف "مرد بودن سخته !" بجای شخصیت "تارا سان"

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با بازیه آتسومی و اون لبخند و فیگورهای جالبش

Morteza4SN
26-05-2011, 03:53
تا جاییکه بنده اطلاع دارم بخشهایی از این کارتون باید در ایران سانسور شده باشه ! (علم غیب ) :38:
ماجراهای عشق و عاشقیش حداقل سانسور شده با برخی چیزایی که برای اصحاب تی.وی ایران مناسبه حال کودکان بنظر نرسیده .
ژاپنیها در فرهنگ عامه - نه ادبی - چندین اصطلاح مختلف برای افراد متقلب و کلاهبردار دارند . خیلی جالبه و مرحله با مرحله با هم فرق می کنند .

اپیسوود 11 ام (After Toragoro, the Swindler!) سریال ارجاعیست به شخصیت تاراگورو در سری کمدی معروف "مرد بودن سخته !" بجای شخصیت "تارا سان"
با بازیه آتسومی و اون لبخند و فیگورهای جالبش

به هر حال سانسور داشته اما حداقل تمام 26 قسمتش پخش شده ...
اپیزود هشتم با عنوان "عشق اول بوبو" که در طی سه اپیزود مواجهه و مبارزه با زاکوری (روباه سیاه) هست ،
بوبو که در حین فرار از دست زاکوری توسط "ایه نا" نجات داده شده نسبت بهش علاقمند میشه و ...
داستان عشق بوبو و اینه نا در دوبله و کمی در نمایش در حد دوستی متعادل شده ، اما حذف نشده.

عالی! تاراگورو کاراکتر جالبی بود این ارجاع جالبترش کرد ،
یه آبنبات توی بقچه اش گذاشته بود و میخواست بعد از سالها بره مادر و خانواده اش رو ببینه اما برای زودتر رسیدن انواع کلک و دودره بازی ها رو سر بقیه درآورد!
عنوان اپیزود هم جالبه ؛ هر چقدرم متقلب باشی بعد از تاراگورو یی !

01i "Out To Sea, To Adventure!"
02 "Ganba Goes Nuts Onboard"
03 "Mission: Save Chûta!"
04 "Battered By A Storm"
05 "What awaits on Battleship Island?"
06 "Fun, Fun Diving"
07 "Scary, Scary Black Shadow"
08 "Bobo's First Love"
09 "Difficult Battle With The Black Fox"
10 "Seven Split Boards Going Their Separate Ways"
11 "After Toragoro, the Swindler!"
12 "A Party, A Fight, An Uproar"
13 "Special Training!! Operation Moo-moo"
14 "Attack Of A Pack Of Hunting Dogs"
15 "Ganba Kidnapped By An Eagle"
16 "Climbing Formidable Crow Peak!"
17 "Run, Run, For The Weasel Is Near"
18 "Curious, Fat Mice"
19 "Streaked Shearwater Sinking In Darkness"
20 "I Saw A White Weasel!"
21 "13 Eyes Wet With Tears"
22 "Friends From Across The Sea"
23 "Traitor's Fortress"
24 "Whispers Of A White Devil"
25 "Grotto Of Hell"
26 "The Last Battle: The Great Whirlpool"i

اما چیزی که خیلی دوست داشتم اینه که دزاکی همه ی انسانها رو بدون رنگ آمیزی ، با سایه ها و جزئیات کم نمایش داده
چه اجتماع انسانها در طول یک جشن در دهکده باشه چه یک کاراکتر که جزئی از داستان یکی از قسمت هاست .
هر بار که گروه موش ها در طول سفر با انسان ها مواجه شدن این ویژگی کاملا به چشم میاد ،
اما در یکی از قسمت ها این ویژگی خیلی هوشمندانه مورد استفاده قرار می گیره

در اپیزود پانزدهم (Ganba Kidnapped By An Eagle) وقتی گامبا تنها و خسته از مبارزه با عقاب ،
در هوایی طوفانی به کلبه ای در کوهستان میرسه و به ناچار وارد محل زندگی یک انسان میشه .
در اینجا برای اولین بار شاهد یک شخصیت پردازی برای کاراکتر انسانی تنها هستیم .
هوای طوفانی نیمه شب و مرد که بدون توجه به صدای آهنگ و برنامه ای که از رادیو پخش میشه بی حرکت خوابیده .
تا اینکه از سر و صدای داخل آشپزخانه از جاش بلند میشه ولی متوجه گامبا نمیشه
بعد پشت میز تحریر شروع به نوشتن خاطراتش میکنه و از تنهاییش در مدتی که اونجاست مینویسه
از دلتنگیش برای دوستانش ، اینکه مجبوره چند ماه دیگه اونجا بمونه ....
مونولوگ مرد روی صورت خسته ی گامبا و خوابی که از دوستانش می بینه کات میخوره .

نهایتا مرد گامبا رو می گیره ، زخمش رو می بنده و بهش غذا میده ... یک دوستی بدون توجه به زمینه ها شکل میگیره ،
در جایی که تصویر گامبا رو هم مثل اون مرد بدون رنگ پردازی و با جزئیات کم و سایه ای می بینیم
این استفاده ی بجا از ویژگی های فرعی بصری در طول داستان بسیار زیبا و تحسین برانگیزه .

piremard
26-05-2011, 11:42
به هر حال سانسور داشته اما حداقل تمام 26 قسمتش پخش شده ...
اپیزود هشتم با عنوان "عشق اول بوبو" که در طی سه اپیزود مواجهه و مبارزه با زاکوری (روباه سیاه) هست ،
بوبو که در حین فرار از دست زاکوری توسط "ایه نا" نجات داده شده نسبت بهش علاقمند میشه و ...
داستان عشق بوبو و اینه نا در دوبله و کمی در نمایش در حد دوستی متعادل شده ، اما حذف نشده.

عالی! تاراگورو کاراکتر جالبی بود این ارجاع جالبترش کرد ،
یه آبنبات توی بقچه اش گذاشته بود و میخواست بعد از سالها بره مادر و خانواده اش رو ببینه اما برای زودتر رسیدن انواع کلک و دودره بازی ها رو سر بقیه درآورد!
عنوان اپیزود هم جالبه ؛ هر چقدرم متقلب باشی بعد از تاراگورو یی !

01i "Out To Sea, To Adventure!"
02 "Ganba Goes Nuts Onboard"
03 "Mission: Save Chûta!"
04 "Battered By A Storm"
05 "What awaits on Battleship Island?"
06 "Fun, Fun Diving"
07 "Scary, Scary Black Shadow"
08 "Bobo's First Love"
09 "Difficult Battle With The Black Fox"
10 "Seven Split Boards Going Their Separate Ways"
11 "After Toragoro, the Swindler!"
12 "A Party, A Fight, An Uproar"
13 "Special Training!! Operation Moo-moo"
14 "Attack Of A Pack Of Hunting Dogs"
15 "Ganba Kidnapped By An Eagle"
16 "Climbing Formidable Crow Peak!"
17 "Run, Run, For The Weasel Is Near"
18 "Curious, Fat Mice"
19 "Streaked Shearwater Sinking In Darkness"
20 "I Saw A White Weasel!"
21 "13 Eyes Wet With Tears"
22 "Friends From Across The Sea"
23 "Traitor's Fortress"
24 "Whispers Of A White Devil"
25 "Grotto Of Hell"
26 "The Last Battle: The Great Whirlpool"i

اما چیزی که خیلی دوست داشتم اینه که دزاکی همه ی انسانها رو بدون رنگ آمیزی ، با سایه ها و جزئیات کم نمایش داده
چه اجتماع انسانها در طول یک جشن در دهکده باشه چه یک کاراکتر که جزئی از داستان یکی از قسمت هاست .
هر بار که گروه موش ها در طول سفر با انسان ها مواجه شدن این ویژگی کاملا به چشم میاد ،
اما در یکی از قسمت ها این ویژگی خیلی هوشمندانه مورد استفاده قرار می گیره

در اپیزود پانزدهم (Ganba Kidnapped By An Eagle) وقتی گامبا تنها و خسته از مبارزه با عقاب ،
در هوایی طوفانی به کلبه ای در کوهستان میرسه و به ناچار وارد محل زندگی یک انسان میشه .
در اینجا برای اولین بار شاهد یک شخصیت پردازی برای کاراکتر انسانی تنها هستیم .
هوای طوفانی نیمه شب و مرد که بدون توجه به صدای آهنگ و برنامه ای که از رادیو پخش میشه بی حرکت خوابیده .
تا اینکه از سر و صدای داخل آشپزخانه از جاش بلند میشه ولی متوجه گامبا نمیشه
بعد پشت میز تحریر شروع به نوشتن خاطراتش میکنه و از تنهاییش در مدتی که اونجاست مینویسه
از دلتنگیش برای دوستانش ، اینکه مجبوره چند ماه دیگه اونجا بمونه ....
مونولوگ مرد روی صورت خسته ی گامبا و خوابی که از دوستانش می بینه کات میخوره .

نهایتا مرد گامبا رو می گیره ، زخمش رو می بنده و بهش غذا میده ... یک دوستی بدون توجه به زمینه ها شکل میگیره ،
در جایی که تصویر گامبا رو هم مثل اون مرد بدون رنگ پردازی و با جزئیات کم و سایه ای می بینیم
این استفاده ی بجا از ویژگی های فرعی بصری در طول داستان بسیار زیبا و تحسین برانگیزه .

البته شخصیت پرداز این انیمیشن دزاکی نیست . حتی کارگردان . ایشون سرپرست کارگردانهای مجموعه بوده و هر اپیسوود توسط یک کارگردان ساخته شده .
آقای برادر یوشیمو کاباشیما دایرکت انیماتور و دیزاینر کرکترهای این انیمه بوده . فرصت سرچ ندارم اما اسم ایشون در سری های معروف مثل "دارامون" ، "ماجراهای بنر" ، "دختری بنام نل" هم در مقام کارگردان انیماتور یا نظایر اون هست .

ایشون شخصیتهایی رو که نمی خواد در دنباله نمایش پر رنگ کنه حالا چه انسان باشند یا حیوان همینطور عقیم در حد یک نمای آبرنگی رها کرده . این شکل نقاشی انسان که شما زحمت شاتهاش رو کشیدید تا مدتها در سریالهای انیمه حدود 50 سال پیش تکرار شده . چهره زمخت برادر نِل و خط-خطیهای خشن و مردانی نه چاق و نه لاغر با بازوانی ستبر که ریتم خاصی راه می رندو چشمانشون اغلب زیر کلاه یا موهای ریخته بروی پیشانی ، مخفیست و نیمه پلکی باز ، و لبخندهای بسیار کشیده و حالت شیطانی !

Morteza4SN
27-05-2011, 22:11
البته شخصیت پرداز این انیمیشن دزاکی نیست . حتی کارگردان . ایشون سرپرست کارگردانهای مجموعه بوده و هر اپیسوود توسط یک کارگردان ساخته شده . سه کارگردان دیگه هم قسمت هایی از این مجموعه رو کارگردانی کردند البته به سرپرستی و نظارت دزاکی ،
خود دزاکی شخصا اپیزودهای 1,2,5,8,10,13,15,17,20,23,26 رو کارگردانی کرده .
لازم به ذکره که اوساما دزاکی رو به اسم i(崎 枕, さきまくら Saki Makura) Makura Saki هم می شناسند !

آقای برادر یوشیمو کاباشیما دایرکت انیماتور و دیزاینر کرکترهای این انیمه بوده . اضافه بر این کارگردان هنری هم برادر کوبایاشی هیتیرو بوده
سناریو ی سریال هم توسط شش نفر آماده شده
درسته که کار گروهی رو نمیشه فقط به پای کارگردان نوشت ،
اما تصمیم بر چگونگی نمایش نهایی با نظر و تایید کارگردان اصلی هست .
در این معادله دزاکی یک عامل فاکتورگیری حساب میشه

ایشون شخصیتهایی رو که نمی خواد در دنباله نمایش پر رنگ کنه حالا چه انسان باشند یا حیوان همینطور عقیم در حد یک نمای آبرنگی رها کرده . این شکل نقاشی انسان که شما زحمت شاتهاش رو کشیدید تا مدتها در سریالهای انیمه حدود 50 سال پیش تکرار شده . چهره زمخت برادر نِل و خط-خطیهای خشن و مردانی نه چاق و نه لاغر با بازوانی ستبر که ریتم خاصی راه می رندو چشمانشون اغلب زیر کلاه یا موهای ریخته بروی پیشانی ، مخفیست و نیمه پلکی باز ، و لبخندهای بسیار کشیده و حالت شیطانی ! بله نمایش آبرنگی با افزایش سایه زنی و تیرگی در نمایش کاراکترهای فرعی که سرعت ساخت را هم بالاتر می بره
یا میتونه مثل حضور ماریو جنبه ی مرموز در ابتدا ایجاد کنه و ...
اما در این انیمه جمعیت انسانها همواره به رنگ سفید و شبح مانند هست (که در این اپیزود چون زمان نیمه شبه سایه ها بیشتره) و
البته استفاده از این ویژگی در سکانس تعامل بین گامبا و مرد نگهبان در نمای روبرو (یکسان شدنش) مد نظر بود که تاثیرگذار از آب درآمده .

rostamiani
22-10-2011, 14:53
کسی آهنگ با کیفیت گامبا رو داره ؟یه زمانی هر جا گشتم پیدا نکردم ... آهنگسازش کیه ؟

Morteza4SN
24-10-2011, 01:03
آهنگسازش Takeo Yamashita بوده (Yamashita Takeo, 1930 March 07 - 2005 November 21 )

اینم آهنگ کامل و با کیفیت گامبا :

nickhill
12-11-2011, 22:16
کسی از دوستان لینک دانلود این سریال رو داره؟ من بچگی عاشق این کارتون بودم نسبت به بقیه کارتون های صدا و سیمای ملی خیلی جدی تر و خشن تر بود

Binary
14-09-2012, 19:46
Ganba no Bouken (Natsukashi no Music Clip 31) - MP3 192 kbps ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

گلابي
16-10-2012, 18:38
کسی از دوستان لینک دانلود این سریال رو داره؟ من بچگی عاشق این کارتون بودم نسبت به بقیه کارتون های صدا و سیمای ملی خیلی جدی تر و خشن تر بود

دوستان کسی نداره لینک دانلود رو؟

omid.pari
19-10-2012, 23:31
یه سرچ بزنی تو گوگل پیدا میشه .لینکش هم تو مدیافایر هست هم تو یوتوب و هم سایت p30day گذاشته واسه دانلود. ما هم بسی خوشمان میامد از این کارتون

mahdigholami
02-02-2013, 02:52
فقط می تونم بگم فوق العاده زیبا بود
دوران کودکی و لحظه شماری برای دیدن قسمت های جدید

iilliya
18-02-2013, 10:16
:n19: یادش بخیر عجب دورانی بود عجب کارتونایی ( بنده خدا بچه هایه الان باید قیافه اون عمو پورنگ و .... تحمل کنن:n21:)