PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: فروشنده‌هايي که ملبغ اضافه‌تر بابت ريختن نرم‌افزار و... دريافت مي‌کنن

Honradez
11-05-2011, 22:24
سلام.

اول عذر مي‌خوام اگر جاي اشتباهي تاپيک زده‌ام. جايي رو پيدا نکردم براي سوالات اندرويد و چون سوالم مشخصا درمورد گوشيهاي با سيستم عامل اندرويد هست اينجا پرسيدم. اگر اشتباهه پيشاپيش شرمنده.

موقعي که گوشي خودم رو خريدم، فروشنده مبلغي رو بابت فعال کردن بلوتوث، ريختن چند نرم‌افزار، گارانتي نرم‌افزاري و... دريافت کرد.

البته مبلغ چنداني نبود ولي سوالم اينه که آيا لازمه چنين پولي رو داد به فروشنده؟ يعني يه سري فعالسازيها (که ازشون سر در نياوردم) که بابتش پول مي‌گيرن رو نمي‌شه آدم خودش انجام بده؟

اين رو از اين جهت مي‌پرسم که يکي از آشنايان درصدد خريد گوشي هستن و اين سوال برايشان مطرح شد.

متشکرم.
:10:

noisymind
11-05-2011, 22:48
خیر دوست من. و این فقط مربوط به اندروید هم نمیشه و برخی فروشنده ها بهشون رو بدی پول میگیرن که رو 1100 هم آنتی ویروس نصب کنن!
تمام اون کارهایی که لازم داشته باشین هم اینجا دوستان هستند و راهنمایی میکنن.

Honradez
11-05-2011, 22:50
آهان يعني کاري نيتستش که دستگاه خواصي بخواد انجام دادنش.

ضمنا خيلي متشکر از پاسختون.

kkkaktoos
11-05-2011, 23:33
نه دوست عزیز پول بابت نرم افزار نباید به فروشنده ها داد
خودم ادم هم میتونه به راحتی همه ی این کار ها رو انجام بده . فقط قبلش اگه به بعضی کار ها اشنایی نداریم باید در موردشون چند تا فروم معتبر رو بخونیم تا همه چی دستمون بیاد

Mageed
12-05-2011, 10:31
با سلام
به طور کلی بعضی مواقع آدم مجبور میشه مثلا میگن اگر برنامه هارو نصب نکنیم گارانتی نداره
مثلا برادر من C7 نوکیا خریده بود یارو گفته بود که باید 15 تومن بدی تا چندتا برنامه و آپدیت و... بریزم داداشم نخواسته بود بده که یارو گفته بود اگه ندی گارانتی نمیشه و طبق ضرب المثل معروف و کاربردی سگ خورد داداشم پول رو داده بود شما هم فکر کنم مجبور بودی البته شاید هم نه؟:13:
و در مورد بحث مهم بودن یا نبودن برنامه هایی که میریزن مطمئن باش دیگه تو این دور و زمونه همه ی کارهارو میشه با اینترنت یاد گرفت و قدم به قدم انجام داد:8: حتی خیلی از همونا از خود اینترنت یاد گرفتن فقط یه خورده اعتماد به نفس میخواد که شما قطعا داری:5:
یا علی

یا علی

Legend
12-05-2011, 11:05
سلام

گرفتن پول برنامه و آنتی ویروس و از این قبیل... و علی الخصوص اینکه شامل گارانتی نمیشه همه جزو ترفند های فروشنده هاست!
چون تو بازار حال حاضر، رقابت زیاده.. همه خود گوشی رو با سود 5 - 15 تومان می فروشند! سود فقط رو برنامه هاست! به همین دلیل شما به یکی که اینجوری میخواد بهت گوشی بده، بگی من فقط گوشی رو بدون لوازم ( رم، کیف و برنامه ) میخوام، میگه نمی تونم بهت بدم! چون نمیاد واسه 10 تومان سود گوشی حداقل 200-300 تومانی رو رد کنه...!
باز کسی اطلاعات بیشتر خواست من در خدمتم!

شاد باشید:40:

Mageed
12-05-2011, 11:22
گرفتن پول برنامه و آنتی ویروس و از این قبیل... و علی الخصوص اینکه شامل گارانتی نمیشه همه جزو ترفند های فروشنده هاست!
چون تو بازار حال حاضر، رقابت زیاده.. همه خود گوشی رو با سود 5 - 15 تومان می فروشند! سود فقط رو برنامه هاست! به همین دلیل شما به یکی که اینجوری میخواد بهت گوشی بده، بگی من فقط گوشی رو بدون لوازم ( رم، کیف و برنامه ) میخوام، میگه نمی تونم بهت بدم! چون نمیاد واسه 10 تومان سود گوشی حداقل 200-300 تومانی رو رد کنه...!
صحبت شما کاملا درسته

مثلا به شما میگن که فلان گوشی رو ما با فلان قیمت میدیم مثلا 15 تومن ارزون تر از این ور اون ور
بعد میبینی میگن حتما باید آنتی ویروس وGPS و بلوتوث و فارسی و از این جور کوفتو مرض ها نصب کنم والا نمیشه
یا میگن مثلا این کیف یا این هندزفری مخصوص(که معمولا دوبرابر قیمت میفروشن به اسم فابریک بودن)روشه
و این بود روند تو پاچه کردن ملت توسط کسبه محترم

shahab_f
12-05-2011, 11:41
سلام.

اول عذر مي‌خوام اگر جاي اشتباهي تاپيک زده‌ام. جايي رو پيدا نکردم براي سوالات اندرويد و چون سوالم مشخصا درمورد گوشيهاي با سيستم عامل اندرويد هست اينجا پرسيدم. اگر اشتباهه پيشاپيش شرمنده.

موقعي که گوشي خودم رو خريدم، فروشنده مبلغي رو بابت فعال کردن بلوتوث، ريختن چند نرم‌افزار، گارانتي نرم‌افزاري و... دريافت کرد.

البته مبلغ چنداني نبود ولي سوالم اينه که آيا لازمه چنين پولي رو داد به فروشنده؟ يعني يه سري فعالسازيها (که ازشون سر در نياوردم) که بابتش پول مي‌گيرن رو نمي‌شه آدم خودش انجام بده؟

:10:
فعال کردن بلوتوث؟ به من هم گفتند، خیلی پر رواند ، تو چشم آدم نگاه میکنند میگن بلوتوث باید فعال شه.:41: بذار یه قانون سر انگشتی بهت بگم ، اگه دیدی فروشنده داره این جملات رو به کار میبره:
«یه سری باکس نرم افزاری هست که باید بریزیم تا گوشیتون درست کار کنه و این باکس از طرف شرکت دست ماست، با گارانتی 1 سالش اینقدر تومن، بدون گارانتی اینقدر و کپی اش هم اینقدر تومن ...»
بدون طرف یه دزد دروغگوئه که میخواد پول الکی بگیره (که میشه 90 درصد فروشنده های علاءالدین) بهترین کار اینه که قبل از اینکه طرف جعبه ی گوشی رو بیاره که بخواد باز کنه بهش بگی من نه نرم افزار میخوام، نه باکس و ماکس و از این چیزا، اصلا کلا جز پول گوشی چیز دیگه ای نمیدم، قبوله یا نه. خیلی هاشون میگن نه، بعضی ها هم میگن باشه. چون همیشه یه ترفند توی جیبشون دارند، قبل از بازکردن جعبه ، بگو من فلان گارانتی، با مموری کارت توی جعبه اش (اگه موجوده) با x تومن پول میخوام بخرم و یه قرون هم پول هیچی دیگه نمیدم.

pour-homme
12-05-2011, 12:07
قضیه اون پولی که می گیرند نیست قضیه اینه که یا مشت ادم بی سواد بیان ادم احمق فرض کنن
به هیچ عنوان تحت هیچ شرایطی پولی بابت این قضایا ندید 1 ساعت تو نت چرخ بزیند همه اون کارها را میتونید انجام بدید خیلی از این برنامه های که می ریزن اصلا نیاز ندارید
دوما در مورد گارانتی خیلی دقت کنید که واقعا گارانتی باشه الکی یک کارت بدون مهر تاریخ و هیچ نوشته ای دستتون ندن یا با اسم های شبیه شرکت های معروف ( مثلابه جای مایکروتل ، ماکروتل نباشه )

pour-homme
12-05-2011, 12:09
محتویات داخل جعبه را هم از داخل Manual گوشی یا از تو اینترنت (بعضی ها خود Manual گوشی را هم بر می دارن) چک کنید

A.N.A.P
12-05-2011, 14:04
دوست عزیز به غیر از پول گوشی 1 ريال دیگه نباید اضافه بدی !

چون واسه سخت ترین کار ها هم آموزش هست هم نرم افزار !

حالا گوشیت چیه تا راهنماییت کنم ؟

tiyam 01
12-05-2011, 14:49
فقط واسه کسایی خوبه که از نرم افزار چیزی سرشون نشه.. نخوان هم یاد بگیرن خیلی هستن به کامیپوتر علاقه ای ندارن و حوصله نصب رام و روت و .. ندارن... مثلاً یه نفر که نمیدونست روت چیه، رام چیه رفته بود 40 تومن داده بود واسه فارسی سازی و روت و .. گوشی x8

اما واسه حرفه ای ها نه ، پول زوره ...

M@hdi-B
12-05-2011, 15:55
آخه بدبختی اینجاست واسه افراد مبتدی هم کاری انجام نمی دن یعنی بلد نیستن که انجام بدن :13:

از من به عنوان کسی که حداق هر ماه علاالدینه و یه گوشی عوض می کنه به شما نصیحت همیشه از طبقات پنجم و ششم خرید کنید که عمده فروشن و از این خ....سه بازیا بلد نیستن.

ehsan_update
12-05-2011, 23:42
آخه بدبختی اینجاست واسه افراد مبتدی هم کاری انجام نمی دن یعنی بلد نیستن که انجام بدن
اره دقیقا همینطوره! هیچی بلد نیستن اکثرا! مثلا از چند نفرشون الکی سوال میکردم فلان گوشی سیستم عاملش چیه؟ جواباشون خیلی جالب بود! مثلا ویندوز آندورویده!!!! یا ویندوز میخوره!:27:

Mig33
13-05-2011, 09:15
نمی دونم کجا خوندم !!!؟؟ یادم نمیاد !!! موضوع این بود که فکر کنم حدود 40 درصد کسانی که اسمارت فون میخرند اصلن نمی دونند اسمارت فون چیه و به هیچ عنوان از امکانات گوشی استفاده ای نمی برند حالا شما به بازار رو به رشد اسمارت فون از یه طرف هم دقت داشته باشید یعنی گوشی های اسمارت فون مرتب داره تولیدشون اضافه میشه و از اینور هم به آگاهی خریدار اصلن اضافه نمیشه....
نتیجه :
سوءاستفاده بعضی از طالبی فروش های سابق در کسوت موبایل فروش فعلی ( جسارت به همشون نشه ) در جهت نصب نرم افزار!!!
کسی که اهل کامپیوتر و اینترنت نباشه و میره اسمارت فون میخره به نظر من جز همون 40 درصد طبقه بندی میشه ... دنیای امروز دنیای آپگرید همزمان و آنی است بی اتصال به شبکه جهانی انسان به شکل شایسته نمیتونه از توانمندیش استقاده کنه فکر میکنید چنین انسانی قابلیت استفاده از یک اسمارت فون را داره که حالا بره براش 80 تومن هم پول بده برای نصب برنامه!!!

پ.ن : آمار اون 40 درصد مربوط به ایران نبوده ( کشوری که توش N8 رکورد فروش میزنه !!!!!!! )

Dead Space
13-05-2011, 19:24
نمی دونم کجا خوندم !!!؟؟ یادم نمیاد !!! موضوع این بود که فکر کنم حدود 40 درصد کسانی که اسمارت فون میخرند اصلن نمی دونند اسمارت فون چیه و به هیچ عنوان از امکانات گوشی استفاده ای نمی برند حالا شما به بازار رو به رشد اسمارت فون از یه طرف هم دقت داشته باشید یعنی گوشی های اسمارت فون مرتب داره تولیدشون اضافه میشه و از اینور هم به آگاهی خریدار اصلن اضافه نمیشه....
نتیجه :
سوءاستفاده بعضی از طالبی فروش های سابق در کسوت موبایل فروش فعلی ( جسارت به همشون نشه ) در جهت نصب نرم افزار!!!
کسی که اهل کامپیوتر و اینترنت نباشه و میره اسمارت فون میخره به نظر من جز همون 40 درصد طبقه بندی میشه ... دنیای امروز دنیای آپگرید همزمان و آنی است بی اتصال به شبکه جهانی انسان به شکل شایسته نمیتونه از توانمندیش استقاده کنه فکر میکنید چنین انسانی قابلیت استفاده از یک اسمارت فون را داره که حالا بره براش 80 تومن هم پول بده برای نصب برنامه!!!

پ.ن : آمار اون 40 درصد مربوط به ایران نبوده ( کشوری که توش N8 رکورد فروش میزنه !!!!!!! )
به خدا حرف اين دوستمون رو بايد طلا گرفت! يكي از آشنايان من رفته بود desire hdخريده بود(جديدا) و با مخلفات و نرم افزار و... بهش 700 انداخته بودن. گارانتي ياس هم نبود!
خلاصه ازش پرسيدم براي چي اين گوشيو خريدي؟ گفت: زيبايي برام مهمه، يه دوربين با كيفيت و اينكه يه تماسي بگيري، اس ام اسي بدي...!
خوب! شما ملاحضه بفرماييد! اين طرف حتي نمي دونست رو گوشي اندرويد نصب و فكر مي كرد سيمبين 3 روشه. حالا همچين كسي حقش نيست همچين بلايي سرش بياد؟؟
كسي كه داره ميره چيزي بخره بايد همه چيزشو از بر باشه، در اين صورت فروشنده به خودش اجازه نميده همچين پيشنهاد شرم آوريو به شما بده.