PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بانک اطلاعاتیsql server تحت شبکه در دات نت

5farvardin
11-05-2011, 22:19
سلام
من یه پروژه دارم درمورد اتوماسیون پارکینگ خودرو . که بانک اطلاعاتیش میخام تحت شبکه باشه sql server . با دات نت می نویسم کسی میتونه در این مورد به من کمک کنه که چه طوری داده های بانک اطلاعاتی رو به صورت شبکه استفاده کنم .
برنامه به این صورته که پارکینگ چندین ورودی داره و در هر ورودی یک اپراتور روی سیستم برا ثبت اطلاعات خودرو ها و ... حضور داره هر وقت خودرویی وارد پارکینگ میشه باید در بانک اطلاعاتی ثبت بشه به طوری که اپراتور های دیگه از این ثبت اطلاعات و پر شدن جایگاه ها اطلاع داشته باشند .اگه مقاله یا نمونه کدی در این مورد دارید لطفا میکنید. مرسی:11:

Open-Source
12-05-2011, 15:18
کار خاصی نداره.
شما باید از SQL Server Enterprise Edition استفاده کنید(اگه از Windows Server میخوای استفاده کنی).
یا شما باید از SQL Server Standard Edition استفاده کنید (اگه از Windows هایی غیر سرور مثل xp یا 7 میخوای استفاده کنی).

بعد توی برنامه ات همه چیز بر میگرده به ConnectionString شما ، یعنی فقط کافی هستش توی ConnectionString فقط IP یا اسم سرور رو وارد کنی.(همون سیستمی که بانکت روی اون هستش).

موفق باشی.

5farvardin
13-05-2011, 21:25
مرسی عزیز.:11:
لطف کردی .......

kourosh_sos
13-05-2011, 22:17
Open-Source عزیز من اسم شما رو هنوز نمیدوم میخواستم یکم راهنماییم کنی من برنامه نویسی پایگاه داده رو خیلی دوست دارم ولی هرچی دنبالش میرم فایده نداره الان چندتا CD آموزشی انیاک رو برای VB.NET و SQL و ADO رو گرفتم بنظر شما با اینا میتونم چیزی یاد بگیرم یا دارم وقتمو تلف میکنم نمایشگاه رفتم کتاب بگیرم ماشااله اینقدر بد نوشتن که آدم چیزی متوجه نمیشه تورو خدا شما واردی منبعی کتابی چیزی به من معرفی کن اینو من یاد بگیرم.

Open-Source
18-05-2011, 08:19
من اینجا در مورد بانک اطلاعاتی توی دات نت یه توضیحی دادم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و در مورد منبع باید بگم که بهترین منبع MSDN خود مایکروسافت برای یاد گیری هستش.
کتاب های فارسی قالبا برای استارت اولیه بد نیستند ولی بعد از استارت بهترین منبع اینترنت و زبان انگلیسی هستش.

و در مورد شیوه یاد گیری(نظر شخی من):
ابتدا باید مفاهیم بانک اطلاعاتی رو کامل بفهمی.
مثلا برو دنبال MS Access و مفاهیم اولیه رو یاد بگیر.
بعد توی دات نت ، با همین بانک اکسس ، یه مشت نمونه پروژه کوچیک (مثل دفترچه تلفن و ...) بنویس تا دستت توی راه بیاد.

بعد برو سراغ SQL و اونو کار کن و یاد بگیر.

راستی ، من به این اواتارت آلرژی دارم:2:

kourosh_sos
18-05-2011, 22:16
Open-Source جان ممنون از راهنماییت اگر میشه یکسری ebook فارسی هم بهم معرفی کن ممنون
چرا از مایکروسافت بدت میاد دلیلش چیه؟