PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نارنجی شدن چراغ مانیتور

msi674
11-05-2011, 15:41
سلام دوستان
دیروز یه کیس واسم اوردن که گرافیکش onboard بود و هارد نداشت منم این قطعات رو از قبل داشتم و روی سیستم نصب کردم و ویندوز اکس پی رو هم روش پیاده کردم رزولیشن مانیتور رو روی 1024*768 گذاشتم و تحویلش دادم امروز واسم زنگ زدن و گفتن وقتی مانیتور رو به کیس وصل میکنیم چراغ نارنجی مانیتور روشن میشه و تصویر هم نمیاد به نظر شما علتش چی میتونه باشه ؟ و اگه مشکل از تغییر سایزی بوده که من دادم ایا این امکان وجود داره که بدون ورود به ویندوز سایز مانیتور رو عوض کنم ؟

NirvanaH
11-05-2011, 20:46
سلام دوستان
دیروز یه کیس واسم اوردن که گرافیکش onboard بود و هارد نداشت منم این قطعات رو از قبل داشتم و روی سیستم نصب کردم و ویندوز اکس پی رو هم روش پیاده کردم رزولیشن مانیتور رو روی 1024*768 گذاشتم و تحویلش دادم امروز واسم زنگ زدن و گفتن وقتی مانیتور رو به کیس وصل میکنیم چراغ نارنجی مانیتور روشن میشه و تصویر هم نمیاد به نظر شما علتش چی میتونه باشه ؟ و اگه مشکل از تغییر سایزی بوده که من دادم ایا این امکان وجود داره که بدون ورود به ویندوز سایز مانیتور رو عوض کنم ؟

با سلام
دوست عزیز من، روشن نشدن ملنیوتور یا به تعبیری نارنجی ماندن چراغ آن! ربطی به اندازه تصویر یا همان رزولوشن ندارد. تنها دلیلی که می توان با قطیت کامل برای بالا نیامدن تصویر از مانیتور اعلام کرد، کارت گرافیک است. یعنی اگر کامپیوتری روشن بشه و تصویر نده، اولین کاری که باید کرد اینه که گرافیک رو چک کنیم!
برای روشن تر شدن موضوع، آیا بعد از روشن شدن کامپیوتر بوق بایوس به صورت نرمال(تک بیپ)زده میشود یا اینکه صدای نامتعارفی از بلندگوی باسیوس شنیده میشود؟(اگر صدایی شنیده نمی شود، بلندگوی بایوس رو به مادر برد وصل کنید!)؟؟؟!!!
این سوال شما هم مبنی بر تغییر رزولوشن بدون ورود به محیط ویندوز! هم اینگونه باید پاسخ داد که هیج سخا افزاری را نمیتوان بدون ورود به محیط نرم افزاری تغییر کارایی و کیفیت داد و پاسخ سوال شما منفی است!

حامد:11:

msi674
11-05-2011, 22:54
ممنون از راهنمایی به جاتون :10: یعنی حتی از تنظیمات منوی بایوس هم نمیشه کاری کرد ؟

NirvanaH
12-05-2011, 13:25
ممنون از راهنمایی به جاتون :10: یعنی حتی از تنظیمات منوی بایوس هم نمیشه کاری کرد ؟

دوست عزیز، با سلام
مشکل بالا نیومدن تصویر ربطی به تنظیمات بایوس نداره! از بایوس میشه رزولوشن کارتهای آنبرد رو تغییر داد ولی این باعث نمیشه که شما تصویر داشته باشید!
شما با نصب یک کارت گرافیک دیگر سیستکم را چک کنید!
راستی اصلا ببین کارت گرافیک داخل بایوس فعاله؟در ضمن اگه خواستی یه کارت دیگه ببندی کارت آنبردت رو از بایوس غیر فعال کن!

حامد:11:

sadatnia
14-05-2011, 11:58
سلام دوستان

دوست عزیز شاید مانیتور ایراد داشته باشه اول مانیتور رو چک کن