PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میزان فرسوده شدن باتری لپتاپ خود را ببینید!

Penryn
10-05-2011, 17:46
برنامه ی CPUID HWMonitor را از یکی از لینکهای زیر بدانلودید
نسخه ی 64 بیت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نسخه ی 32 بیت

این هم برای ویندوز 98 !

سپس برنامه را اجرا کنید.نیاز به نصب ندارد
اطلاعات بسیار مهم و کلیدی را در یک لپتاپ برای شما نمایش میدهد از همه مهمتر در زمینه ی باتری بخش پایین آن است که با نام Levels مشخص شده
عددی که به درصد جلوی Wear Level نوشته شده بیانگر اینست که چقدر از ظرفیت شارژ شدن باتری شما برای همیشه از بین رفته و بعبارت بهتر یعنی چقدر از عمر باتری شما سرآمده است.با گذشت زمان این عدد زیاد میشود.....

ضمیمه شده لینک دانلود نسخه ی pro بهمراه کیجن:

Penryn
24-05-2011, 11:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin_punisher6
24-05-2011, 14:47
مال من 74% هست.یعنی دیگه باطله؟کاری نمیشه کرد؟

Penryn
24-05-2011, 19:56
مال من 74% هست.یعنی دیگه باطله؟کاری نمیشه کرد؟
مدلش چیه؟؟ چند ساله داریش؟؟
هنوز 26 درصد تهش مونده! ناراحت نباش!
هر 2 هفته دشارژ کن یعنی بذار تا ته خالی شه شاید یقدری روند پیریش کم شد.
روشهایی مثل فریز کردن توی سایتهای خارجی و ایرانی گفته شده.وقتی عمرش صفر شد میتونی کلا باتری رو عوض کنی یا اینکه بدی بازار سلولهاش رو عوض کنند.

nilofar69
26-05-2011, 23:30
سلام.
واسه من نوشته 7%
الان 4 ماهه خریدمش.فقط هم هفته ای یک بار از باطریش استفاده میکنم.
7% برای این مدت زیاد نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahab_f
26-05-2011, 23:51
کوشش پس؟
باتری هم وصله

Penryn
27-05-2011, 12:58
به اطلاعات باتری لپتاپ نتونسته دسترسی پیدا کنه.
شما اینکاری که میگم بکنید.دو راه پیشنهاد میدم یکی از این راهها باید جواب بده.
1>> از نسخه ی نصبی استفاده کنین نه پرتابلش. اگه نسخه ی Pro باشه چه بهتر.بعد از ریستارت دوباره ببینین نشون میده یا نه.
این نسخه ی Pro و قابل نصب:

اینم کیجن

2>>از برنامه های دیگری که در این صفحه معرفی شده استفاده کنین:

همه ی برنامه های موجود در این صفحه کارشون بررسی کردن سطح فرسودگی باتری لپتاپه.

Pami
27-05-2011, 13:17
از این راحت تر هم داریم
کافیه برنامه BatteryBar Pro رو دانلود کنید و نصب کنید
از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ip) دانلود کنین
رمز :

بعد از نصب روی Taskbar آیکون برنامه ظاهر میشه و با راست کلیک کردن میتونید میزان Wear یا فرسوده شدن باتری رو ببینید .
قابلیت های مفید دیگه ای هم داره که میتونید استفاده کنید .

armin_punisher6
01-06-2011, 15:31
مدلش چیه؟؟ چند ساله داریش؟؟
هنوز 26 درصد تهش مونده! ناراحت نباش!
هر 2 هفته دشارژ کن یعنی بذار تا ته خالی شه شاید یقدری روند پیریش کم شد.
روشهایی مثل فریز کردن توی سایتهای خارجی و ایرانی گفته شده.وقتی عمرش صفر شد میتونی کلا باتری رو عوض کنی یا اینکه بدی بازار سلولهاش رو عوض کنند.
hp dv6 2170
15 ماهه خریدم الان حدود 15 دقیقه شارژ نگه میداره.فریزر هم گذاشتم ولی تاثیری نداشت.

mehrdad_a
05-06-2011, 17:51
برنامه ی CPUID HWMonitor را از یکی از لینکهای زیر بدانلودید
نسخه ی 64 بیت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنسخه ی 32 بیت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم برای ویندوز 98 !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسپس برنامه را اجرا کنید.نیاز به نصب ندارد
اطلاعات بسیار مهم و کلیدی را در یک لپتاپ برای شما نمایش میدهد از همه مهمتر در زمینه ی باتری بخش پایین آن است که با نام Levels مشخص شده
عددی که به درصد جلوی Wear Level نوشته شده بیانگر اینست که چقدر از ظرفیت شارژ شدن باتری شما برای همیشه از بین رفته و بعبارت بهتر یعنی چقدر از عمر باتری شما سرآمده است.با گذشت زمان این عدد زیاد میشود.....
سلام دوست من چه خوب بود كه مال لپ تاپ من هم رو ميشد نگاه كرد ولي من دانلود كردم ولي وقتي برنامه رو اجرا كردم اصلا گزينه wear Level نداشت فقط دماي پردازنده و هارد و گرافيك رو نشون داد مدل لپ تاپ سوني fw390 در ضمن مال يكي از دوستام هم كه مدل dell Vostro 1525 بود بازم اين گزينه رو نداشت باطري هم نصب بود. ميشه راهنمايي كنين ممنون

biostar
06-08-2011, 15:55
سلام دوست من چه خوب بود كه مال لپ تاپ من هم رو ميشد نگاه كرد ولي من دانلود كردم ولي وقتي برنامه رو اجرا كردم اصلا گزينه wear Level نداشت فقط دماي پردازنده و هارد و گرافيك رو نشون داد مدل لپ تاپ سوني fw390 در ضمن مال يكي از دوستام هم كه مدل dell Vostro 1525 بود بازم اين گزينه رو نداشت باطري هم نصب بود. ميشه راهنمايي كنين ممنون

از برنامه ی BatteryBar Pro استفاده کنی حتما جواب میده

---------- Post added at 04:55 PM ---------- Previous post was at 04:53 PM ----------

لپتاپ من FW 490 SONY بعد از گذشت 2 سال فقط 0.5% از باتری فرسوده شده ! :31:

میزان شارژی هم که بهم میده فرقی نکرده ! مثل روز اوله !!

Penryn
09-08-2011, 23:18
وسط بازی CoD4 WW2 حواسم نبود یهو باتری کاملاً تموم شد و سیستم خاموش شد. بعد که گذاشتم شارژ کامل شد دیدم بجای 20 درصد wear level قبلی حالا زده 26 درصد!! یعنی 6 درصد همین لحظه درجا اضافه شد! نتیجه اینکه هیچوقت باتری رو تا ته نذارین خالی شه. هر چند داخل تنظیمات power options ویندوز هفت بشما اجازه نمیده سطح ذخیره ی باتری رو کمتر از 7 درصد تنظیم کنین یعنی بمحض رسیدن به این سطح از ذخیره که به Critical Level نامگذاری شده سیستم بطور خودکار شات دان یا استندبای یا هایبر میشه ولی وقتی وسط کار با یه برنامه یا بازی فوق العاده سنگین باشین تا مکانیسمهای حفاظت باتری ویندوز بخواد وارد عمل شه و سیستم رو مثلاً استندبای کنه همون 7 درصد باقیمونده از شارژ هم تموم میشه.
یه اموزه های غلطی هم بین فروشندگان لپتاپ وجود داره که میگن برای سلامت باتری اونو تا اخر بذارین خالی شه و بعد شارژ کنین یا همون اولی که خریدین بذارین چندین ساعت شارژ شه. این صحبتا مربوط به دوران باتریهای نیکل کادمیوم بود. یعنی مربوط به یه چیزی حدود 10 سال قبل! نه مربوط به دوران حال. در حال حاضر دو نوع باتری پیشرفته تر یعنی باتریهای لیتیوم-یون Li-ion battery or LIB و نیز لیتیوم-یون پلیمر LiP or Li-poly رواج دارن که فناوری ساخت متفاوتی دارن و نه نیاز به شارژ اولیه ی طولانی دارن و نه لازمه تا اخرین مقدار دشارژ شن ولی متأسفانه از روی بی اطلاعی به مثل باتریهای Ni-Cd قدیمی باهاشون رفتار میشه و همین باعث کاهش عمر مفیدشونه. خلاصه حواستون باشه به باتری اسیب نزنین که تقریباً غیر قابل برگشته.
در این سه لینک اطلاعات خوبی درباره ی این باتریهای جدیدی که گفتم وجود داره:

Mr.Mazmamfi
10-08-2011, 01:13
وسط بازی CoD4 WW2 حواسم نبود یهو باتری کاملاً تموم شد و سیستم خاموش شد. بعد که گذاشتم شارژ کامل شد دیدم بجای 20 درصد wear level قبلی حالا زده 26 درصد!! یعنی 6 درصد همین لحظه درجا اضافه شد! نتیجه اینکه هیچوقت باتری رو تا ته نذارین خالی شه. هر چند داخل تنظیمات power options ویندوز هفت بشما اجازه نمیده سطح ذخیره ی باتری رو کمتر از 7 درصد تنظیم کنین یعنی بمحض رسیدن به این سطح از ذخیره که به Critical Level نامگذاری شده سیستم بطور خودکار شات دان یا استندبای یا هایبر میشه ولی وقتی وسط کار با یه برنامه یا بازی فوق العاده سنگین باشین تا مکانیسمهای حفاظت باتری ویندوز بخواد وارد عمل شه و سیستم رو مثلاً استندبای کنه همون 7 درصد باقیمونده از شارژ هم تموم میشه.
یه اموزه های غلطی هم بین فروشندگان لپتاپ وجود داره که میگن برای سلامت باتری اونو تا اخر بذارین خالی شه و بعد شارژ کنین یا همون اولی که خریدین بذارین چندین ساعت شارژ شه. این صحبتا مربوط به دوران باتریهای نیکل کادمیوم بود. یعنی مربوط به یه چیزی حدود 10 سال قبل! نه مربوط به دوران حال. در حال حاضر دو نوع باتری پیشرفته تر یعنی باتریهای لیتیوم-یون Li-ion battery or LIB و نیز لیتیوم-یون پلیمر LiP or Li-poly رواج دارن که فناوری ساخت متفاوتی دارن و نه نیاز به شارژ اولیه ی طولانی دارن و نه لازمه تا اخرین مقدار دشارژ شن ولی متأسفانه از روی بی اطلاعی به مثل باتریهای Ni-Cd قدیمی باهاشون رفتار میشه و همین باعث کاهش عمر مفیدشونه. خلاصه حواستون باشه به باتری اسیب نزنین که تقریباً غیر قابل برگشته.
در این سه لینک اطلاعات خوبی درباره ی این باتریهای جدیدی که گفتم وجود داره:

سلام
شما گفتی که هیچ موقع باتری رو نذارید تا آخر تموم بشه .
ولی تو قضیه فریز کردن (برای باتری هایی که فرسودگی بالایی دارن) میگن که باید بذاری باتری کاملا تخلیه بشه (0) و بعد اونو دوباره شارژ کنی .

پس با توضیحاتی که شما دادی این فریز کردن هم نقض میشه .
درسته ؟

Penryn
10-08-2011, 10:48
سلام
شما گفتی که هیچ موقع باتری رو نذارید تا آخر تموم بشه .
ولی تو قضیه فریز کردن (برای باتری هایی که فرسودگی بالایی دارن) میگن که باید بذاری باتری کاملا تخلیه بشه (0) و بعد اونو دوباره شارژ کنی .

پس با توضیحاتی که شما دادی این فریز کردن هم نقض میشه .
درسته ؟
فریز کردن خودش به خودی خود یک موضوع صد در صد اثبات شده و تأیید شده نیست که شما بخواین به توصیه های دشارژ کامل باتری قبل فریز هم اعتنا کنین. فریز کردن یه وضوع تجربه شده بوسیله ی بعضیهاست در حالیکه در خیلی موارد هیچ نتیجه ای دربرنداره از جمله تجربه ی شخصیم که کاملاً عبث بود و نهایتاً دادم بیرون سلولهاش رو عوض کردن.
ضمناً وقتی عمر باتری سرمیاد دیگه هر بلایی سرش میشه اورد از جمله خالی کردنش تا اخر و بعد فریز کردنش. چون دیگه عمری ازش نمونده که بخواد با تا ته دشارژ کردنش کم شه!

saman_gh510
18-08-2011, 11:06
جربان این فریز کردن چیه؟من dell1510 دارم باتریش گوشه پایین روش علامت ضربدره و فرسوده شده.از بس ازش استفاده نکردم

Mr.Mazmamfi
19-08-2011, 22:18
جربان این فریز کردن چیه؟من dell1510 دارم باتریش گوشه پایین روش علامت ضربدره و فرسوده شده.از بس ازش استفاده نکردم

سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته میتونی تو گوگل سرچ کنی . خیلی مطلب پیدا میشه . (ولی به قول دوستمون امید زیادی به درست شدنش نیست )

omid.pari
31-08-2011, 15:24
ممنون از دوستان عزیز که این برنامه رو گذاشتند.
منم 16 ماهه ایسوز دارم و میزان فرسودگی باطری 5.9 درصد هستش.
به نظرتون علت این فرسودگی چیه؟ یا این مقدار فرسودگی یه چیزه عادیه بعد از این مدت؟
با تشکر

Mr.Mazmamfi
03-09-2011, 16:51
ممنون از دوستان عزیز که این برنامه رو گذاشتند.
منم 16 ماهه ایسوز دارم و میزان فرسودگی باطری 5.9 درصد هستش.
به نظرتون علت این فرسودگی چیه؟ یا این مقدار فرسودگی یه چیزه عادیه بعد از این مدت؟
با تشکر

سلام
این مقدار فرسودگی عادیه .
دیگه 16 ماه ازش داری کار میکشی .
من خودم ایسر(5742) دارم سر 5 ماه 2% باتریش فرسوده شد و این نشون میده که باتری ایسر زیاد کیفیت نداره .
البته رفیقمم hp داره (3140 ) و 8 ماهه خریده و 5% باتری اونم فرسوده شده .

عوامل مختلفی تو عمر باتری ها تاثیر گذاره که مهم ترینشون گرما هست .

omid.pari
29-09-2011, 14:30
دوستان این برنامه میزان فرسودگی باطری رو الان 4.8 درصد نشون میده!!! قبلا که 5.9 بود!!!

ugly_girl_a
29-09-2011, 16:16
من سونی CW 21 FX دارم 1 سال و 5 ماه پیش خریدم. فرسودگی باتری رو زده 26.8 % !!! زیاد نیست؟

italia88
29-09-2011, 17:11
من سونی CW 21 FX دارم 1 سال و 5 ماه پیش خریدم. فرسودگی باتری رو زده 26.8 % !!! زیاد نیست؟

این آیتم بستگیه زیادی به میزان کارکشیدن شما از باتری و لپ تاپ داره!
البته من یکساله ایسر دارم درصدش رو 16 نشون میده!

ugly_girl_a
29-09-2011, 17:19
این آیتم بستگیه زیادی به میزان کارکشیدن شما از باتری و لپ تاپ داره!
البته من یکساله ایسر دارم درصدش رو 16 نشون میده!

من تقریبا زیاد ازش کار میکشم.باتریشو هم 2 بار بیشتر در نیوردم .ولی بازم حس میکنم خیلیه !

lvjan
08-10-2011, 10:29
دوستان من اج چی دارم و باتری لیتیومی هست.
حدود سه ماهه که ئارمش.
الان باتری رو چک کردم 10 درصد عمر باتریم کم شده.
بیشتر وقتا با باطری کار میکنم تا بت برق شهری؟
ایا میشه این 10 درصد رو کمش کرد یا نه/
این غضیه سل.لش رو عوض میکنن چی هست/؟
میشه روش حساب کرد؟

vbigdeli
27-03-2012, 01:56
بعد از جهل ماه استفاده از لپ تاپ سونی SR165 فقط 8.5% از باطری فرسوده شده...:5::27:

Farshid72
27-03-2012, 13:30
40 ماه ؟
خب عادی هست ؟
مشکل چیه دوسته عزی ؟

---------- Post added at 02:30 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

اگه اینجوری نبود که بهش نمیگفتن سونی

امین لفتافی
27-03-2012, 20:01
اگه خوب استفاده کنی 3 سال اگه 24 ساعت تو شارژ باشه 6 ماه

evildoear
14-05-2012, 20:56
سلام من ۳ماهه لب تاب سامسونگ خریدم
خیلی کم از باطری استاده کردم با نصب برنامه batterybar برام 9,1% نشون دادو هفته پیش باطریشو شارژ کردم و در اوردم
الان که دوباره باطریو جا زدم عدد 11,4% رو نشون میده
مشکل از کجاست؟

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

vahid javani
06-07-2012, 23:17
سلام
من وقتی اجراش کردم گفتم دست کم کمش میزنه 50 درصد ولی دیدم 0 درصد زد من حدود 6 ماهی میشه لپ تاپ خرید )4530( یه 1 ماهی امتحان داشتم و اصلا حواسم به باطری لپ تاپ نبود و ازش استفاده نکردم وقتی وصلش کردم 30 درصد شارژ داشت ولی مدام می رسید به 5 درصد گاهی وقت ها هم خاموش میشد! ولی دوباره به شارژ معمولی می رسید چند بار کالیبرش کردم ولی بازم فایده ای نداشت پیشنهادی ندارید؟؟

mahla_EEL
06-07-2012, 23:57
منم یک سال و نیم هست دارم ایسر - زده 31 درصد

hsein
07-07-2012, 02:34
به اطلاعات باتری لپتاپ نتونسته دسترسی پیدا کنه.
شما اینکاری که میگم بکنید.دو راه پیشنهاد میدم یکی از این راهها باید جواب بده.
1>> از نسخه ی نصبی استفاده کنین نه پرتابلش. اگه نسخه ی Pro باشه چه بهتر.بعد از ریستارت دوباره ببینین نشون میده یا نه.
این نسخه ی Pro و قابل نصب:

اینم کیجن

2>>از برنامه های دیگری که در این صفحه معرفی شده استفاده کنین:

همه ی برنامه های موجود در این صفحه کارشون بررسی کردن سطح فرسودگی باتری لپتاپه.

سلام
خود برنامه کار میکنه اما لینک کیجن برای دانلود نمیاد میره توی یه سایت دیگه به اسم تند دست! :دی
لینک جدید از کیجن دارید؟ اطلاعات باطری رو جلوش نوشته trial

hamed29
07-07-2012, 19:55
سلام. من Dell 5110 دارم.حدود یک سال .
نرم افزار رو که اجرا کردم نوشته بود 11 درصد.
طبیعیه؟

برای اینکه باتری دیرتر فرسوده بشه چه کار میشه کرد؟
من معمولا به برق وصل میکنم.بعداز اتمام شارژ بذارم باز تو شارژ بمونه یا نه؟

Soroush-S
07-07-2012, 21:39
منم 6 ماهه دل 5110 دارم . فرسودگی باتری: 6%

Soroush-S
03-11-2012, 23:28
الان فرسودگی باتریم اومده روی 16% - علتش چیه البته از باتری زیاد استفاده می کردم

5769
05-11-2012, 21:28
سلام
یه لپ تاپ توشیبا دارم حدود چهار ساله استفاده می کنم
وقتی این مطلب رو دیدم نرم افزار hwmonitor pro رو نصب کردم ولی با کمال تعجب دیدم جلوی درصد عدد صفر رو گذاشته!یعنی هیچ فرسودگی نداشته!
باورم نشد
نرم افزار battery bar pro رو نصب کردم ولی دیدم اونم صفر درصد گذاشته
البته باطری لپ تاپ الان دیگه مثل اولش نگه نمی داره
شما می تونید راهنمایی کنید و بگید چه طور می تونم مطمئن شم درست نشون میده یا نه؟
مدل لپ تاپ:توشیبا ست لایت آ350 دی
16اینچ

shifter
05-11-2012, 23:42
برای من نوشته 25 درصد !!
لپتاپ HP 6180...
یک سال هم هست که دارمش...البته به نظرم طبیعیه...مخصوصا 6 ماه از این 1 سالو خیلی ازش کار کشیدم...
کاملا هم محسوس هست این 25 درصد فرسودگی...

HITB0Y
06-11-2012, 01:00
سلام دوستان
نحوه مراقبت از باتری به چه صورت هست؟
من در حین استفاده وصل میکنم به برق و البته لپ تاپ به صورت خودکار استفاده از باتری رو قطع میکنه(یعنی نه به ظرفیت باتری اضافه میشه و نه کم) و هر دو هفته یک بار هم باتری رو تا 20% دشارژ میکنم و بعد دوباره شارژ...
آیا این کار درسته؟

میلاد صبح خیز
12-11-2012, 09:51
من Sony Vaio دارم!
خیلی خیلی هم ازش کار می‌کشم! خیلی پیش میاد که زمان UpTime از یک روز هم میگذره! با این حال همیشه به برق وصل هستش و باتری رو اصلا در نیاوردم تا حالا!
واسه من بعد از ۲۰ ماه استفاده زده ۱۵ درصد تو برنامه HWMonitor!
کارایی باتری فرق آنچنانی نکرده البته!

max_3d
12-11-2012, 12:02
سلام دوستان
نحوه مراقبت از باتری به چه صورت هست؟
من در حین استفاده وصل میکنم به برق و البته لپ تاپ به صورت خودکار استفاده از باتری رو قطع میکنه(یعنی نه به ظرفیت باتری اضافه میشه و نه کم) و هر دو هفته یک بار هم باتری رو تا 20% دشارژ میکنم و بعد دوباره شارژ...
آیا این کار درسته؟
سولی داشتیم لپتاپ من وقتی باطری بهش وصله و جداش نمیکنم شروع به شارژ میکنه میخوام وقتی به برق وصلش میکنم از باطری استفاده نکنه منظورم اینه مثل لپتاپ شما (((یعنی نه به ظرفیت باتری اضافه میشه و نه کم)) البته اگر دوستان شوخمون نگن باطری را دربیار تا این اتفاق انجام نشود:sq_2:

hummer_1990
13-11-2012, 14:57
من نزدیک 2 ماه هست ACER V3 رو گرفتم ماله من زده 0%

alip300
13-11-2012, 16:56
من نزدیک 7 ماهه که acer 5750 دارم، زده 0%...
بیشتر مواقع به برق وصله(باتری هم روشه)

Thor God
13-11-2012, 21:13
دوستان عزیز من لپ تاپ ایسوس n56 vz دو ماهه خریدم ... نگا کنین چه قدر عمر باتری تموم شده !

به نظرتون زیاد نیست ؟!

payma
14-11-2012, 12:08
دوستان عزیز من لپ تاپ ایسوس n56 vz دو ماهه خریدم ... نگا کنین چه قدر عمر باتری تموم شده !

به نظرتون زیاد نیست ؟!

باتری خیلی زود مستهلک شده میشه بگی چجوری از باتری استفاده میکردی؟ روی باتری بازی میکردی؟

M A M M U T
14-11-2012, 15:16
y580 بعد از سه ماه چهار درصد :( البته من اغلب از برق استفاده میکنم اما خب یه ذره بی اعتنایی کردم به باتریش متاسفانه :| مثلا نا منظم شارژ میکردم. یه بار هم حواسم نبود این کابل برقش شل شده بود و داشتم nfs بازی میکردم با باتریش.
حالا 4 درصد فاجعس واسه سه ماه؟

albertoperanc
19-11-2012, 09:46
من فکر نمیکنم بشه روی این برنامه خیلی حساب کرد! :sq_8:

M A M M U T
19-11-2012, 10:28
منم همین نظر رو دارم.قضیه ی باتری یه قضیه ی شیمیایی هست... بعیدخ بدون سنسور و این حرفا بشه فهمید یه باتری چقدرش از بین رفته.... شاید تقریبی درست باشه...

payma
19-11-2012, 13:26

اتفاقا بسیار دقیقه چون روش پیدا کردن این مقدار خیلی سادس
ظرفیت اصلی باتری شما روی مدار باتری بصورت mWh موجوده و رایت شده حالا این برنامه میاد ظرفیت فعلی قابل دستیابی باتری رو باز از روی مدار باتری شما دقیق میخونه هرچقدر کم شده باشه هم بصورت درصدی هم بصورت میلی وات ساعت قابل نمایشه به همین راحتی و خوشمزگی!
اگه به این برنامه شک دارین برنامه AIDA64 Extreme Edition رو دانلود کنین که یه برنامه حرفه ای هستش و این یکی از قابلیت هاشه ظرفیت دقیق باتری رو به میلی وات ساعت نشون میده هم ظرفیت اولیش هم الان اون مقداری رو که از دست داده

Thor God
19-11-2012, 15:48
باتری خیلی زود مستهلک شده میشه بگی چجوری از باتری استفاده میکردی؟ روی باتری بازی میکردی؟

خب حالا این مستهلک یعنی چی ؟!

نه بابا من اصلا اهل بازی نیستم ! گاهی اوقات شاید جی تی ای 5 بزنم اونهم در حده کمتر از 1 ساعت ! یعنی هفته ای 4 ساعت هم به زور می شه !

نگا کن ترو رو خدا الان هم شده 14 درصد !

فکر کنم اشتباهی شده ! این رو لپ تاپ من درست جواب نمی ده ! می شه یه برنامه ی دیگه هم معرفی بکنید ؟! من هر جور با خودم فکر می کنم نمی تونم تصور کنم که تو 2 یا 3 ماه اینقدر خراب شده !

Hamid Reza
19-11-2012, 20:09
من یه asus n55sl خریدم سه ماهه و الان 10 درصدش از بین رفته
خیلی زیاده به نظر خودم
البته من خیلی از لپ تاپ کار میکشم و خیلیم بازی میکنم باهاش
تو بازیها گاهی دماش تا 90 درجه هم رفته

payma
20-11-2012, 01:16
خب حالا این مستهلک یعنی چی ؟!

می شه یه برنامه ی دیگه هم معرفی بکنید ؟!
یعنی دچار کمبود ظرفیت شده دیگه!
AIDA64 Extreme Edition

Thor God
20-11-2012, 17:54
یعنی دچار کمبود ظرفیت شده دیگه!
AIDA64 Extreme Edition

خب الان من کاری نمی تونم انجام بدم ؟!
باید بشینم افسوس بخورم ؟!

چی کار کنم بیشتر از این خراب نشه ؟!

hamed29
20-11-2012, 18:46
خب الان من کاری نمی تونم انجام بدم ؟!
باید بشینم افسوس بخورم ؟!

چی کار کنم بیشتر از این خراب نشه ؟!

کارهایی که زیاد سنگین هستن رو زمانی انجام بده که به برق دسترسی داری؛ از جمله بازی کردن.
اگه من باشم سعی میکنم دما رو پایین بیارم،
از روش های لپ تاپ داری سر در نمیارم ولی دو تا نرم افزار هست:
batery optimizer
Tunt up

هر کدوم از این دو تا رو نصب کردی فرق نمیکنه، جفتشون یه قابلیتی دارن که میتونی دمای سیستم رو پایین بیاری. فن هم کمتر کار میکنه.
توی tune up اسمش هست ecconomy mode ، من این رو تست کردم؛ دما بالای 57 نرفت. نهایتا 60
توی نرم افزار اولی یادم نیست اسمش چی بود.
البته من dell 5110 دارم.

alip300
20-11-2012, 21:52
سلام
آقا چرا درصد این با برنامه AIDA64 Extreme Edition فرق داره ؟!:sq_12:

max_3d
22-11-2012, 18:58
سلام
آقا چرا درصد این با برنامه AIDA64 Extreme Edition فرق داره ؟!:sq_12:

1%چیزی نیست این درصد خطا طبیعی هست در نرم افزارها ولی خوشبحالتون 1% برای باطری خیلی خوبه میزان فرسایش چند مدته لپتاپ رو داری مارکش چیه؟

alip300
23-11-2012, 14:11
1%چیزی نیست این درصد خطا طبیعی هست در نرم افزارها ولی خوشبحالتون 1% برای باطری خیلی خوبه میزان فرسایش چند مدته لپتاپ رو داری مارکش چیه؟

گفتم دوستان دیگه هم یه نگاه بندازن ببینن ماله اونا هم خیلی فرق داره یا نه...
acer 5750 ،حدود 7ماهی می شه که دارم...

AEZ_Best
23-11-2012, 16:09
سلام. دیدم یکی از بچه ها در مورد تعویض سلولای باتری صحبت کرده بود. من دوسال و نیمه که y560 لنوو دارم و باتریش تعطیل شده!
البته خیلی ازش کار کشیدم. بازی و ... .
کجا میتونم عوض کنم سلولاشو؟
هزینشم اگه میدونین بگین. کیفیت سلولا و ... .
رفتم نو شو قیمت کنم دیدم 175 هزار تومانه. خیلیه! 6 سل.

راستی یه چیز دیگه. من باتریمو فریز کردم و از کار افتاد!!! با هزار بدبختی بزور شوک به راش انداختم. تجربه ی شخصی من میگه استفاده نکنین! خرابیش از 40 رسید به 70 با این کار!!! 2 ماه بعدم تعطیل شد. دیگه حتی شارژ هم نمیشه.

max_3d
23-11-2012, 16:50
سلام. دیدم یکی از بچه ها در مورد تعویض سلولای باتری صحبت کرده بود. من دوسال و نیمه که y560 لنوو دارم و باتریش تعطیل شده!
البته خیلی ازش کار کشیدم. بازی و ... .
کجا میتونم عوض کنم سلولاشو؟
هزینشم اگه میدونین بگین. کیفیت سلولا و ... .
رفتم نو شو قیمت کنم دیدم 175 هزار تومانه. خیلیه! 6 سل.

راستی یه چیز دیگه. من باتریمو فریز کردم و از کار افتاد!!! با هزار بدبختی بزور شوک به راش انداختم. تجربه ی شخصی من میگه استفاده نکنین! خرابیش از 40 رسید به 70 با این کار!!! 2 ماه بعدم تعطیل شد. دیگه حتی شارژ هم نمیشه.
یا خدا 175 تومن؟!!!!!!!!!!!!!

max_3d
23-11-2012, 16:52
گفتم دوستان دیگه هم یه نگاه بندازن ببینن ماله اونا هم خیلی فرق داره یا نه...
acer 5750 ،حدود 7ماهی می شه که دارم...
بابای خیلی هم فرق نداره جانم حالا اگه چند درصد بیشتر بود بعله یه چیزی !
7 ماه 1% خیلی خوبه چشم بد به دور
ولی حتما زیاد ازش استفاده نکردی نه؟؟؟

alip300
23-11-2012, 17:09
بابای خیلی هم فرق نداره جانم حالا اگه چند درصد بیشتر بود بعله یه چیزی !
7 ماه 1% خیلی خوبه چشم بد به دور
ولی حتما زیاد ازش استفاده نکردی نه؟؟؟

اینم حرفیه...حالا اگر بقیه دوستان هم با جفتش تست کردن بگن.
ممنون
زیاد که نه...استفاده معمولی

ebi_206
12-12-2012, 15:25
سلام

بعد از 27 ماه میزان استهلاک باتری شده 67% ولی دیگه شارژ نمیشه و وقتی هم که تو دستگاهه، بغل علامت باطری یه دایره قرمز میاد با یه ضربدر که وقتی میری روش میزنه Considering Replace Battery.
نزدیک به 70% شارژ داشتم که علامته اومد و دیگه شارژ نشد.
کسی میتونه راهنمایی کنه چرا با اینکه درصد استهلاک 67 ولی دیگه شارژ نمیشه؟
Model: Asus 1008P
سپاس فراوان

sayasoft99
18-12-2012, 02:27
سلام
من لپ تاپ اچ پی دارم 22 ماه که خریدم. بیشتر وقتی تو برقه باتری هم روشه
باتری زود خالی می کنه
ولی وقتی نرم افزار رو نصب کردم درصد رو 0% نشون داد. این یعنی چی؟

mosi_alfa
18-12-2012, 04:53
سلام
اچ پی 4540 دارم
وقتی باتری100 میشه شارژ متوقف میشه و اما در ساعت دو سه درصد کم میکنه
طبیعیه؟

mosi_alfa
18-12-2012, 04:56
سلام
اچ پی 4540 دارم
وقتی باتری100 میشه شارژ متوقف میشه و اما در ساعت دو سه درصد کم میکنه
طبیعیه؟
---------------
در ضمن این از دمای قطعات بعد یک ساعت RUN بازی کردن
نظرتون چیه؟ زیاد نیس؟

sayasoft99
18-12-2012, 15:44
سلام
من لپ تاپ اچ پی دارم 22 ماه که خریدم. بیشتر وقتی تو برقه باتری هم روشه
باتری زود خالی می کنه
ولی وقتی نرم افزار رو نصب کردم درصد رو 0% نشون داد. این یعنی چی؟

لطفا راهنمایی کنین
ممنون

M A M M U T
30-12-2012, 00:54
.من اول زده بود 5 درصد باتری خراب شده...دیروز نگاه کردم دیدم دوباره شده 1 درصد...کلا بعیده درست کار کنه....

promaproma
19-07-2013, 04:53
واسه من زده 30% :| البته لپ تاپ رو 2 سال و 6 ماهه که خریدم. dell 5010

NorthBridge
31-08-2013, 15:02
باتری رو هیچوقت نذارید تا آخر خالی بشه. مثلاً سعی حداقل 20 درصد تهش مونده باشه
من تا حالا دو بار برای لپتاپهای مختلفی که دستم بوده سلول باتری رو عوض کردم یکیش عالی کار کرده ولی دومی تنها چند ماه
ولی این بار (1 ماه قبل) یک باتری نو با مشخصات اصلی تهیه کردم و انداختم روی دستگاه. ظرف 10 روز عمداً 2 بار تا آخر خالی کردم ببینم چطور میشه
هر بار 10 درصد از ظرفیت باتری کم شد! و الان 21 درصد فرسوده شده! ظرف فقط 2 هفته اینطور شد! اما دفعات بعد تا حدود 30 درصد گذاشتم خالی بشه دیگه به فرسودگی اضافه نشد .
درس عبرت خوبی شد :n29:

.من اول زده بود 5 درصد باتری خراب شده...دیروز نگاه کردم دیدم دوباره شده 1 درصد...کلا بعیده درست کار کنه....
دلیلی نداره برنامه اشتباه کنه
باتری نگاه میکنه ظرفیت اصلی باتری چقدر تعریف شده؟ مثلاً 63360 میلی وات ساعت . بعد نگاه میکنه الان در حالت شارژ کامل چقدر توانایی داره؟ مثلاً 50227mWh (حکایت باتری فعلی من)
با مقایسه ی ایندو عدد و یک محاسبه ی ریاضی ابتدایی متوجه میشه %21 از ظرفیت شارژ باتری کم شده که اون رو بنام فرسودگی میشناسیم
الته ممکنه مدار شارژ داخل باتری هم معیوب باشه و گاهی درست شارژ نکنه . این دیگه ایراد برنامه نیست

maajnon
12-09-2013, 15:43
آقا من 2 ساله که خریدم ایسوس ان 55 هم خریدم ولی الان با این برنامه میبینم که نوشته 73% ... جدیدا دیدم خیلی زود شارژ تموم میکنه پس بگوو ... حالا من باید چیکار کنم ؟ معمولا من همیشه لبتاپم به برقه ... ... درضمن جدیدا یه مشکلی پیدا کردم که وقتی شارز لبتاپم تموم میشه بدون هشدار خاموش میشه باید چیکار کرد ؟

farzadddddd
05-10-2013, 02:13
سلام
hp 4540s دارم . 7 ماهی هست گرفتم با 2 تا نرم افزار تست کردم 0% هست فرسودگیش اما شک دارم . از کجا میشه فهمید درسته ؟

gelayor14
10-11-2013, 20:37
سلام
hp 4540s دارم . 7 ماهی هست گرفتم با 2 تا نرم افزار تست کردم 0% هست فرسودگیش اما شک دارم . از کجا میشه فهمید درسته ؟

مال منم همین مدل همین حدود 0% البته هم باتری بود هم به برق!

vahid javani
10-11-2013, 20:49
مال منم همین مدل همین حدود 0% البته هم باتری بود هم به برق!

سلام

از منم 4530 هست و دو سالی دارمش، از منم صفر میزنه، فکر می کردم واقعا خراب نشده:n03:

amin_947
10-11-2013, 21:24
این برنامه واسه همه نوع لپتاپی جواب میده ؟

Sent from my iPad using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

heyboy2009
01-02-2014, 10:38
برنامش واقعا کار میکنه؟

lionf3
21-02-2014, 20:35
دوستان من چندان این برنامه رو پیشنهاد نمیدم چون به خودم اطلاعات غلط داده!
به جاش میتونید از Battery Care استفاده کنید.
۹۹.۸ ٪ هم درستِ!
اینم لینکِ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برنامه.

air_damned
03-03-2014, 21:32
سلام دوستان
بنده لپ تاپ N550 ایسوس هست و الان 4 ماهه خریدمش و همینطور که میدونید از این باطریهای لیتیوم هست که داخل لپ تاپ هست داره.
بنده همیشه لپ تاپم به برق وصل هست و بعضی وقتها تا صبح هم روشن میمونه برای دانلود... ولی از شارژ استفاده نمیشه..
الان از اکثر برنامه ها که میبینم میزان استهلاک رو زده 7 الی 8 ایا طبیعی هست ؟

lionf3
03-03-2014, 22:31
سلام دوستان
بنده لپ تاپ N550 ایسوس هست و الان 4 ماهه خریدمش و همینطور که میدونید از این باطریهای لیتیوم هست که داخل لپ تاپ هست داره.
بنده همیشه لپ تاپم به برق وصل هست و بعضی وقتها تا صبح هم روشن میمونه برای دانلود... ولی از شارژ استفاده نمیشه..

یه مقدار زیاد به نظر میاد و به خاطرِ استفاده نادرست میتونه باشه
شما در طول هفته حدِ اقل یک بار شارژ و دی شارژ رو باید داشته باشید وگرنه سلول های باطری به اصطلاح تنبل میشن
و از کاار میافتن.

hyorin
04-03-2014, 13:09
اقا من با برنامه cpuid hardware monitor pro چک کردم شد 40 % ...یعنی فقط 60 % باقی مونده از عمر باطری :(

دوستان من چندان این برنامه رو پیشنهاد نمیدم چون به خودم اطلاعات غلط داده!
به جاش میتونید از Battery Care استفاده کنید.
۹۹.۸ ٪ هم درستِ!
اینم لینکِ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برنامه.

این برنامه نصب نشد برا من بهرحال

oOomid.M
04-03-2014, 16:02
سلام
من هردو برنامه CPUID و Battery Care رو تست کردم جواباشون یکی هست

3274
04-03-2014, 19:50
سلام دوستان
1. هیچوقت نذارید میزان شارژ به زیر %20 درصد برسه. طبق آزمون عملی که شخصا انجام دادم هر بار که باتری رو تا آخر خالی کنید باتری حداقل %10 از ظرفت شارژ خودش رو برای همیشه از دست میده
2. اگر مثل من همیشه به برق وصل کردید هر ماه یک یا دو بار بذارید تا مرز %25-20 باتری کار کنه تا سلولهای باتری دیرتر مستهلک بشه
3.عمر مفید باتریهای Li-ion و Li-po در هر حال زیر 2.5 سال هست و بعد از اون مدت دیگه مستهلک شده و ظرفیت نگهداری شارژشون به زیر %20 میرسه و عملا چندان به کار نمیاد لذا لازم میشه یا یک باتری نو تهیه کنید و یا سلولهای باتری کهنه رو تعویض کنید که باید توسط تعمیرکار مجرب انجام بشه
ولی خرید باتری نو با برند اصلی بیشتر پیشنهاد میشه

oOomid.M
04-03-2014, 23:42
1. هیچوقت نذارید میزان شارژ به زیر %20 درصد برسه. طبق آزمون عملی که شخصا انجام دادم هر بار که باتری رو تا آخر خالی کنید باتری حداقل %10 از ظرفت شارژ خودش رو برای همیشه از دست میده
2. اگر مثل من همیشه به برق وصل کردید هر ماه یک یا دو بار بذارید تا مرز %25-20 باتری کار کنه تا سلولهای باتری دیرتر مستهلک بشه
3.عمر مفید باتریهای Li-ion و Li-po در هر حال زیر 2.5 سال هست و بعد از اون مدت دیگه مستهلک شده و ظرفیت نگهداری شارژشون به زیر %20 میرسه و عملا چندان به کار نمیاد لذا لازم میشه یا یک باتری نو تهیه کنید و یا سلولهای باتری کهنه رو تعویض کنید که باید توسط تعمیرکار مجرب انجام بشه

سلام
من چندین و چندبار شارژ باتریم در حدود 7 - 8 درصد اومده ، یک بار هم کلا گذاشتم خاموش بشه تا ته تموم کردم باتری رو ، هنوز Wear Level صفر هست که:n13:

leo.unique
05-03-2014, 00:49
سلام
من چندین و چندبار شارژ باتریم در حدود 7 - 8 درصد اومده ، یک بار هم کلا گذاشتم خاموش بشه تا ته تموم کردم باتری رو ، هنوز Wear Level صفر هست که:n13:
حرفای دوستانو جدی نگیر :n06: لپ تاپ من دو ساله که به مدت حداقل دوازده ساعت در روز توی برقه و ماهی یکبار دوشاخه رو از پریز میکشم و میذارم خودش خاموش بشه ! تاحالا هم باتری رو خارج نکردم چون قطعا کار احمقانه-ایه !! میزان Wear Level هم 3%
نظرت ؟:n18:

oOomid.M
05-03-2014, 17:23
حرفای دوستانو جدی نگیر :n06: لپ تاپ من دو ساله که به مدت حداقل دوازده ساعت در روز توی برقه و ماهی یکبار دوشاخه رو از پریز میکشم و میذارم خودش خاموش بشه ! تاحالا هم باتری رو خارج نکردم چون قطعا کار احمقانه-ایه !! میزان Wear Level هم 3%

من هم دقیقا مثل تو از لپ تاپم استفاده میکنم..
حالا من2 ماهه که دارم استفاده میکنم ازش اما میترسم یه روز صبح که از خواب پا میشیم ببینیم باتریش ما رو قال گذاشته باشه:n02: یه دفعه نصف سلولاش به فنا بره:n09:

hyorin
05-03-2014, 17:39
من حدوداً یه ساله و خرده ای هس که دارم از لپ تاپم استفاده می کنم.40 % هم از بین رفته ..و خیلی هم پیش اومده که باطریم تمموم شه تا اخر و خاموش شه لپ تاپم.... بیشتر اوقات هم باطری توشه و تو برق هم هست حتی با وجود 80-90 % شارژ. اما جدیدا دیگه در اوردم باطری رو فقط با برق کار می کنم. ایا ضرری داره؟؟؟ باطری تنبل میشه؟؟؟

leo.unique
05-03-2014, 17:44
من هم دقیقا مثل تو از لپ تاپم استفاده میکنم..
حالا من2 ماهه که دارم استفاده میکنم ازش اما میترسم یه روز صبح که از خواب پا میشیم ببینیم باتریش ما رو قال گذاشته باشه:n02: یه دفعه نصف سلولاش به فنا بره:n09:
من دلم به حال خود لپ تاپ میسوزه تا باتریش با این وضع استفاده :n14::n08: شارژر و هارد زیاد عمر نمیکنن اینطوری:n02:

oOomid.M
05-03-2014, 19:23
من حدوداً یه ساله و خرده ای هس که دارم از لپ تاپم استفاده می کنم.40 % هم از بین رفته ..و خیلی هم پیش اومده که باطریم تمموم شه تا اخر و خاموش شه لپ تاپم.... بیشتر اوقات هم باطری توشه و تو برق هم هست حتی با وجود 80-90 % شارژ. اما جدیدا دیگه در اوردم باطری رو فقط با برق کار می کنم. ایا ضرری داره؟؟؟ باطری تنبل میشه؟؟؟

نه تنبل نمیشه ، هر 2 یا 3 هفته از باتریت استفاده کن

من دلم به حال خود لپ تاپ میسوزه تا باتریش با این وضع استفاده :n14::n08: شارژر و هارد زیاد عمر نمیکنن اینطوری:n02:

فدای سرت

lionf3
05-03-2014, 20:37
دوستانی که میگن نه هیچ مشکلی نداره باطری رو درارین و......
یا اطلاعاتشون کمه( البته قصد توهین ندارم و کلی میگم ) یا اینکه از محافظ دارن استفاده میکنن.
من خودم پسر عموم Lenovo Y580 داشت و همین جوری کار میکرد باهاش(باتری رو در میاورد و دستگاه رو مستقیم به برق میزد)
۶ماه بیشتر نگذشته بود که بخاطر بالا پایین شدن زیاد ولتاژ HDD لپتاپش به راحتی سوخت!
نخواستم داستان تعریف کنم براتون و هر جور تودتون صلاح میدونید.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

oOomid.M
05-03-2014, 21:13
یا اطلاعاتشون کمه( البته قصد توهین ندارم و کلی میگم ) یا اینکه از محافظ دارن استفاده میکنن.
من خودم پسر عموم Lenovo Y580 داشت و همین جوری کار میکرد باهاش(باتری رو در میاورد و دستگاه رو مستقیم به برق میزد)
۶ماه بیشتر نگذشته بود که بخاطر بالا پایین شدن زیاد ولتاژ HDD لپتاپش به راحتی سوخت!

من که خودم بخاطر ترس از همچین چیزایی هیچوقت باتری رو در نمیارم اما داش وقتی لپ تاپ به آداپتور وصل هست ، اونوقت چطور میشه که ولتاژ خود لپ تاپ بالا و پایین بشه آخه:n13:

lionf3
06-03-2014, 00:14
من که خودم بخاطر ترس از همچین چیزایی هیچوقت باتری رو در نمیارم اما داش وقتی لپ تاپ به آداپتور وصل هست ، اونوقت چطور میشه که ولتاژ خود لپ تاپ بالا و پایین بشه آخه:n13:

دوستِ خوبِ من آداپتور نمیتونه نقش محافظ رو بازی کنه و با بالا و پایین شدن ناگهانی ولتاژ، جریان رو قطع کنه
و به همین علت ولتاژ که رو ۲۲۰ هست اگر یهو بشه ۲۴۰ (بطورِ مثال) همون ولتاژ رو میده به لپتاپ
و دچار مشکل میکنه قطعات رو
اما این همه ماجرا نیس
شما خودت وقتی شارژ رو میزنی به برق تا حالا نشده پات بگیره به سیمش؟؟
اگر وقتی که باطری تو لپتاپ نیست و یهو برق بره یا اینکه سیم شارژر از تو لپتاپ در بیاد
پدرِ قطعاتِ بدبخت در میاد خو:n02:
اما اگر محافظ داشته باشین ( که از نظر ولتاژ هم نگرانی پیش نیاد و یه مقدار مراقب باشین)
مشکلی برا باطری پیش نمیاد.

leo.unique
06-03-2014, 00:27

در افت ولتاژ باتری به درد میخوره اما شارژر جلوگیری میکنه از افزایش ولتاژ جزئی :n01:

دوستِ خوبِ من آداپتور نمیتونه نقش محافظ رو بازی کنه و با بالا و پایین شدن ناگهانی ولتاژ، جریان رو قطع کنه
و به همین علت ولتاژ که رو ۲۲۰ هست اگر یهو بشه ۲۴۰ (بطورِ مثال) همون ولتاژ رو میده به لپتاپ
و دچار مشکل میکنه قطعات رو

البته اینم اضافه کنم که اکثر آداپتورها حفاظتهای چندگانه SCP, OTP, OCP, OVP, OPP رو دارن

air_damned
06-03-2014, 07:30
یه مقدار زیاد به نظر میاد و به خاطرِ استفاده نادرست میتونه باشه
شما در طول هفته حدِ اقل یک بار شارژ و دی شارژ رو باید داشته باشید وگرنه سلول های باطری به اصطلاح تنبل میشن
و از کاار میافتن.

دوست من منظورتون از استفاده نادرست چیه ؟
من هفته تقریبا 1 بار از شارژ استفاده میکنم و تا حالا از رو شارژ بازی نکردم...
همین ناردستم چی بوده ؟
در ضمن به فکرم رسید 1 نکته رو بگم به دوستان... شاید جابجایی دستگاه و طریقه به برق وصل کردن باطری هم در عمر دستکاه تاثیر بزاره..دیدید که وقتی میخوای دوشاخه رو به بعضی پریزها بزنید جرقه کوتاهی برقرار میشه.. من نظرم اینه اول باید سیم شارژر رو از لپ تاپ جدا و ابتدا به برق وصل و بعد به بدنه لپ تاپ اتصال بدیدم... البته نظر اساتید محترمه

air_damned
06-03-2014, 07:35

دوست من ممنون از راحنماییتون..
ولی اگه با هر بار رسیدن به اخر شارژ به فرمایش شما که باطری 10 درصد از شارژ خودش رو از دست میده که با 10 بار انجام این کلا باطری مرخصه ؟؟
یه سوال .. ما که از این لیتیوم ها استفاده میکنیم و قابلیت جدا کردن هم نداره و مستقیم همیشه به برق وصلیم ..ایا به نظر شما وقتی در لپ تاپ بسته و خاموش هست ..بهتر هست که برق رو از دستگاه بکشیم بیرون ؟

3274
06-03-2014, 13:48
سلام
بستگی به کیفیت ساخت و مدل هم داره. ولی شما هیچوقت جانب احتیاط رو از دست ندید و از حد %20 نذارید پایینتر بیاد ...

شما دو ساله یک لپتاپ داری و ما 12 ساله انواع لپتاپها داشته و داریم. پس بهتره با تجربیات ناچیز خودمون روی یک مدل، تجربیات دیگران رو زیر سوال نبریم.

دوست من ممنون از راحنماییتون..
ولی اگه با هر بار رسیدن به اخر شارژ به فرمایش شما که باطری 10 درصد از شارژ خودش رو از دست میده که با 10 بار انجام این کلا باطری مرخصه ؟؟
یه سوال .. ما که از این لیتیوم ها استفاده میکنیم و قابلیت جدا کردن هم نداره و مستقیم همیشه به برق وصلیم ..ایا به نظر شما وقتی در لپ تاپ بسته و خاموش هست ..بهتر هست که برق رو از دستگاه بکشیم بیرون ؟
اینی که عرض کردم رو روی یک باتری نو عملا تست کردم تا مطمئن بشم. توی یک هفته دو مرتبه تا %0 خالی کردم و هر بار %15 از دست رفت.
پس همونطور که گفتم جانب احتیاط رو از دست ندید.

leo.unique
06-03-2014, 14:42
اینی که عرض کردم رو روی یک باتری نو عملا تست کردم تا مطمئن بشم. توی یک هفته دو مرتبه تا %0 خالی کردم و هر بار %15 از دست رفت.
پس همونطور که گفتم جانب احتیاط رو از دست ندید.
لپ تاپ بهو خاموش شد ؟؟:n13:

3274
06-03-2014, 19:47
لپ تاپ بهو خاموش شد ؟؟:n13:
تنظیمات Power Options رو اگر نگاه کنید می بینید هیچوقت ویندوز اجازه نمیده که باتری تا %0 خالی بشه. روی حدود %10 (پیشفرض) سیستم رو هایبرنت میکنه و درصدی حدود %7 رو هم پیشفرض بعنوان رزرو در نظر میگیره. که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره
لذا برای اینکه باتری تا ته خالی بشه وارد ویندوز نمیشن و در همون صفحه ی منوی بوت و یا صفحه ی بایوس میذارن اونقدر بمونه تا باتری کاملا خالی بشه
متأسفانه عده ای به اسم کالیبره کردن باتری!!! توی اینترنت رو پر کردن که با روش بالا باتری رو باید تا %0 خالی کنید ...
اینکار کاملا کار اشتباهه و باعث صدمه دیدن سلولهای باتری میشه. ولی برای اینکه عملا به این دسته افراد ثابت کنم، روی یک باتری کاملا نو اصلی که از پک درآوردم اینکار رو کردم و نتیجش هم از بین رفتن ظرفیت شارژ به میزان %33 در همون دو مرتبه ی اولیه شد
متأسفانه ملاهای مکتب نرفته این روزها زیاد شدند و نسخه های من درآوردی می پیچن (و یا از سایتهای غیر معتبر خارجی ترجمه میکنن) که جز آسیب و ضرر برای کاربرها عاید دیگه ای نداره.

leo.unique
06-03-2014, 21:46
تنظیمات Power Options رو اگر نگاه کنید می بینید هیچوقت ویندوز اجازه نمیده که باتری تا %0 خالی بشه. روی حدود %10 (پیشفرض) سیستم رو هایبرنت میکنه و درصدی حدود %7 رو هم پیشفرض بعنوان رزرو در نظر میگیره. که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره
لذا برای اینکه باتری تا ته خالی بشه وارد ویندوز نمیشن و در همون صفحه ی منوی بوت و یا صفحه ی بایوس میذارن اونقدر بمونه تا باتری کاملا خالی بشه
متأسفانه عده ای به اسم کالیبره کردن باتری!!! توی اینترنت رو پر کردن که با روش بالا باتری رو باید تا %0 خالی کنید ...
اینکار کاملا کار اشتباهه و باعث صدمه دیدن سلولهای باتری میشه. ولی برای اینکه عملا به این دسته افراد ثابت کنم، روی یک باتری کاملا نو اصلی که از پک درآوردم اینکار رو کردم و نتیجش هم از بین رفتن ظرفیت شارژ به میزان %33 در همون دو مرتبه ی اولیه شد
متأسفانه ملاهای مکتب نرفته این روزها زیاد شدند و نسخه های من درآوردی می پیچن (و یا از سایتهای غیر معتبر خارجی ترجمه میکنن) که جز آسیب و ضرر برای کاربرها عاید دیگه ای نداره.
از تنظیمات پیش فرض در advanced power settings اطلاع دارم اما با این گفته شما "که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره" و اون 20% که فرمودین چندان موافق نیستم :n01: بعلاوه اینکه اکثرا اون قسمتها رو درستکاری نمیکنن و روی 0% قرار نمیدن و بنابراین نباید از اینکه ویندوز (با تنظیمات پیش فرض و نبود برق) به خواب زمستانی بره:n02:نگران بشن !:n18: در مورد تخلیه کامل باتریهای لیتیوم یون هم بارها گفته شده که کار درستی نیست هرچند شخصا امتحان نکردم و دلیل علمیشو نمیدونم

3274
07-03-2014, 06:11
از تنظیمات پیش فرض در advanced power settings اطلاع دارم اما با این گفته شما "که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره" و اون 20% که فرمودین چندان موافق نیستم :n01: بعلاوه اینکه اکثرا اون قسمتها رو درستکاری نمیکنن و روی 0% قرار نمیدن و بنابراین نباید از اینکه ویندوز (با تنظیمات پیش فرض و نبود برق) به خواب زمستانی بره:n02:نگران بشن !:n18: در مورد تخلیه کامل باتریهای لیتیوم یون هم بارها گفته شده که کار درستی نیست هرچند شخصا امتحان نکردم و دلیل علمیشو نمیدونم
قبلا در زمینه ی شیوه ی درست مراقبت از باتری های Li-ion و Li-po در تاپیکهای دیگه صحبت کردم و با جستجوی داخل انجمن پیداشون کنید.
ضمنا دقت کنید نگفتم باید بذارید روی %0 ! (اصولا ویندوز چنین اجازه ای هم نمیده)
گفتم باید ویرایش های خاصی صورت بدید. مثلا یکیش اینه که Critical Level رو روی 20 الی %25 باید بذارید و عملکرد Critical Action رو هم روی هایبرنت تنظیم کنید
اینکه گفتید خیلی کاربرها از این تنظیمات بی اطلاعند دیگه اشکال از خودشونه و همین موجب آسیب زودهنگام به باتری و یا مادربوردشون میشه.
چون پرداختن به این مباحث به این تاپیک مربوط نیست و قبلا در این زمینه در سایر تاپیک ها بحث مفصل شده و در صورت نیاز به اونها مراجعه کنید.

iranamir50
17-04-2014, 00:18
ممنون از تاپیکت خیلی جالب بود

arsham4005
15-07-2014, 17:00
من ده ماهه استفاده میکنم wear level صفر درصد :n07:
اما با برنامه battery care چرخه دشارژ 1/30

arsham4005
15-07-2014, 17:31
یه سوال بچه ها. من باتری رو درنمیارم و وقتی که 100 درصده بعد از یکی دوبار خاموش شدن لپتاپ مثلا فرداش یا پس فرداش میشه 99 درصد. اما نوشته not charing این روند همینطور ادامه داره تا 95 درصد که میرسه شارژ میشه و میرسه به 100. این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

vahid javani
15-07-2014, 17:38
یه سوال بچه ها. من باتری رو درنمیارم و وقتی که 100 درصده بعد از یکی دوبار خاموش شدن لپتاپ مثلا فرداش یا پس فرداش میشه 99 درصد. اما نوشته not charing این روند همینطور ادامه داره تا 95 درصد که میرسه شارژ میشه و میرسه به 100. این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

خیر، حالت طبیعی همه باطری ها لپ تاپ اینطوریه

vahid javani
20-07-2014, 19:28
سلام دوستان
فکر کنم یه روش جدید واسه پیدا کردن میزان فرسودگی لپ تاپ واسه اونایی که از برنامه HWmonitor جواب نگرفتند پیدا کردم

اون برنامه HWMonitor که واسه من کار نکرد (HP 4530s دارم)
الان باطریم 50,000 mWh ولی تو برنامه battery care زده 48,589 هم designed و هم total اگه فرضیه من درست باشه به همون میزان که مقدار Total از میزان طراحی شده (باطری های 6 سلولی 50000 هست) کمتره، باطری شما فرسوده شده...
** ظاهرا این برنامه مقدار طراحی شده رو اشتباه نشون میده.
دوستان اگه چک کردید لطفا نتیجه رو اینجا بگید.

لینک دانلود برنامه battery care

وقتی برنامه رو نصب کردید روی آیکونش کنار ساعت دابل کلیک کنید بعد سربرگ detailed information رو انتخاب کنید.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arsham4005
21-07-2014, 11:54
سلام دوستان
فکر کنم یه روش جدید واسه پیدا کردن میزان فرسودگی لپ تاپ واسه اونایی که از برنامه HWmonitor جواب نگرفتند پیدا کردم

اون برنامه HWMonitor که واسه من کار نکرد (HP 4530s دارم)
الان باطریم 50,000 mWh ولی تو برنامه battery care زده 48,589 هم designed و هم total اگه فرضیه من درست باشه به همون میزان که مقدار Total از میزان طراحی شده (باطری های 6 سلولی 50000 هست) کمتره، باطری شما فرسوده شده...
** ظاهرا این برنامه مقدار طراحی شده رو اشتباه نشون میده.
دوستان اگه چک کردید لطفا نتیجه رو اینجا بگید.

لینک دانلود برنامه battery care

وقتی برنامه رو نصب کردید روی آیکونش کنار ساعت دابل کلیک کنید بعد سربرگ detailed information رو انتخاب کنید.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
واسه من میزان Designed و میزان Total برابره. تو HWMonitor هم مقدار Wear صفر بود. پس هردوتا درست میگن

vahid javani
21-07-2014, 14:38
واسه من میزان Designed و میزان Total برابره. تو HWMonitor هم مقدار Wear صفر بود. پس هردوتا درست میگن

به نظرم صفر یه مقدار مطلق هستش و احتمال اینکه باشه کمه
من که سه ساله دارمش حتما wear صفر نیست (ولی صفر می زنه)، مقدار Designed کمتر از 50,000 بود؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 50wh=50,000mwh

arsham4005
23-07-2014, 23:16
به نظرم صفر یه مقدار مطلق هستش و احتمال اینکه باشه کمه
من که سه ساله دارمش حتما wear صفر نیست (ولی صفر می زنه)، مقدار Designed کمتر از 50,000 بود؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 50wh=50,000mwh

ممکنه!
بله دقیقا 48308 معنی خاصی داره؟!

amir.h.gh
18-11-2014, 14:15
من 2ساله خریدم
زده 20%
خوبه یا نه؟؟؟؟

oOomid.M
21-11-2014, 20:53
من 2ساله خریدم
زده 20%
خوبه یا نه؟؟؟؟

سلام
آره بعد از 2 سال خیلی خوبه

Soroush-S
09-07-2015, 11:40
بعد 4 سال واسه من زده 98%

morgan20
26-04-2016, 13:33
سلام دوستان من تازه 10 روز پیش باتری لپتاپ م رو عوض کردم.
باتری قبلی رو زیاد استفاده نمیکردم برای همین فرسوده شد.
این باتری جدیده هم هنوز 10بار بیشتر شارژ و دشارژ نشده اما با نرمافزار battry careدرصد فرسودگیش رو9% زده واصلا ازش راضی نیستم.کلا به زور دو ساعت شارژ نگه میدارند و یک فیلم هم نمیشه نگاه کرد.
این میزان فرسودگی برای یک باتری نو خیلی زیاده .نظر شماچیه ؟
سه ماه گارانتی داره عوض کنم؟

ا

mano.mishnasi2008
26-04-2016, 14:05
واسه من زده 35% :| ولی دیگه لپتاب رو منفجر کردم acer 5738z