PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسش و پاسخهای متداول در مورد HDTV ـها (پست اول را مطالعه کنید)صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

*Alucard*
08-05-2011, 21:07
نظر به اینکه برخی دوستان پرسشها و مشکلات متداولی در مورد HDTV ـها دارن به این سوالات در غالب یک پرسش و پاسخ در این تاپیک جواب داده شده تا مشکلات عمومی بیشتر دوستان برطرف بشه.
لطفا دوستان مشکلات و سوالاتی رو که مد نظر دارن در ادامه تاپیک عنوان کنن تا در غالب پرسش و پاسخ به پست اول اضافه بشه و مطالب پست اول کاملتر بشه.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LED بهتره یا LCD؟
LED همون LCD هست با این تفاوت که در LCD ـها نور پشتی که باعث مرئی شدن تصویر میشه از طریق لامپهای (CCFL) فلورسنتی که شبیه به لامپهای مهتابی هستند ایجاد میشه ولی در LED ـها این نور توسط دیودهای نورانی ایجاد میشه طراحی باریکتر و مصرف برق کمتر جزو برتریهای عمومی LCDـهایی هست که نور بک لایت یا همون نور پشتی خودشون رو از طریق LED تامین میکنن اما در برخی از LED TV ـها به کار بردن سیستمی با توانایی نور دهی به صورت منطقه ای باعث پیشرفت در کیفیت تصویر شده.

LED edge چیه چه فرقی با Full LED داره؟
LED TV ـها بسته به نحوه قرار گیری LED ـهاشون به چند دسته تقسیم میشن در بعضی مدلها LED ـها پشت صفحه LCD قرار میگیره که به اون Direct LED میگن و بعضی از کمپانیها اونهارو با عنوان Full LED راهی بازار میکنن در بعضی مدلها LED ـها در کنار کابینت پنل قرار میگیرن که به اونها Edge LED میگن.
بعضی از مدلهای Direct LED دارای سیستم کنترل نوردهی منطقه ای هستن که به اونها Local Dimm گفته میشه و قیمت بالاتری نسبت به بقیه مدلها دارن کنتراست واقعی تصویر در این مدلها بالاتر از بقه مدلها هست.
LED ـهای Edge lit هم در مدلهای جدید به صورت محدود نور دهی منطقه ای انجام میدن.

کنتراست چیه و چه فرقی بین کنتراست واقعی و داینامیک هست؟
کنتراست به اختلاف شدت تابش سفیدترین و سیاهترین رنگی که تلویزیون میتونه نمایش بده گفته میشه.
کنتراست داینامیک به اختلاف شدت تابش نور زمانیکه TV یک صفحه کاملا سفید و بعد یک صفحه کاملا مشکی رو نمایش میده گفته میشه.
کنتراست واقعی به اختلاف شدت تابش نور بین یک منطقه کاملا سفید با یک منطقه کاملا مشکی که به طور همزمان بر روی صفحه نمایش دیده میشن گفته میشه.
مطابق با تعاریف بالا کنتراست واقعی برای یک TV مهمتر از کنتراست داینامیک هست.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کنتراست چه تاثیری بر روی تصویر داره؟
هر چقدر کنتراست تصویر بالاتر باشه تصویر دارای عمق بیشتر و واقع گرایی بالاتری هست.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا عمق رنگ مشکی اینقدر مهم هست؟
برای اینکه عمق رنگ مشکی تاثیر مستقیم بر روی کنتراست تصویر داره بالا تر بودن شدت درخشش رنگ سفید در محیطهای معمول زندگی مثل محیط خانه از یک حد مشخص بالاتر قابل تشخیص نیست و عمق رنگ مشکی در این محیطها تاثیر مشخصتری داره.

آیا LED ـها در تصاویر سریع مثل LCD ـها بلوری میشن؟
از اونجا که LED و LCD تنها در نور پشتی تفاوت دارن این مسئله رو نمیشه به صورت کلی عنوان کرد و از این نظر این دو تکنولوژی تفاوت خاصی با هم ندارن و تفاوت در این زمینه بیشتر به پنل LCD به کار رفته مربوط میشه ولی با توجه به منقرض شدن LCD ـهای معمولی و قیمت کمتر اونها این روزها سازنده ها از پنلهای LCD مرغوب تر بر روی LED ـهاشون استفاده میکنن که رسپانس تایم بهتری داره.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رسپانس تایم چیه؟
به زبان ساده به سرعت تغییر رنگ پیکسلها رسپانس تایم گفته میشه ولی به صورت علمی در یک LCD به زمان مورد نیاز برای تغییر جهت یک کریستال مایع گفته میشود اگر رسپانس تایم پیکسلها عدد بزرگی باشه ممکن هست باعث به وجود آمدن موشن بلور ناخواسته در تصویر شود.

رسپانس تایم چه تاثیری بر روی نمایش صحنه های سریع داره؟
بحث تاخیر یا رسپانس تایم که برای نمایش سرعت تغییر جهت کریستال مایع مطرح شده به دلیل تاثیری هست که این عدد بر روی حرکت به عنوان مثال یک جسم متحرک بر روی صفحه نمایش داره.
مسئله رسپانس تایم بالا در پیکسلهای LCD باعث به وجود آمدن Side effect یا عارضه جانبی ای هست باعث میشه تصویر دارای موشن بلور ناخواسته بشه , در ارتباط با سنجش سرعت اجسام متحرک در یک صفحه نمایش مسئله ای مطرح هست که به اون PPS یا پیکسل بر ثانیه میگن اگر شما یک صفحه نمایش رو در نظر داشته باشین که 1920x1080 تا پیکسل داره و جسمی با سرعت 100 پیکسل بر ثانیه از جهت افقی (مثلا چپ به راست) بر روی اون حرکت کنه 19.2 ثانیه طول میکشه تا از یک طرف صفحه نمایش به سمت دیگه برسه حالا اگر جسمی حرکت خیلی سریعی داشته باشه مثلا 1200 پیکسل در ثانیه 1.6 ثانیه طول میکشه تا از یک طرف صفحه نمایش به سمت دیگه برسه حالا محاسبه کنبد اگر یک صفحه نمایش LCD مثلا و به روش صحیح 0.002 ثانیه یا به عبارتی 2 میلی ثانیه رسپانس تایم داشته باشه 1920x0.002=3.84 یعنی 3.84 ثانیه طول میکشه تا شما با حداکثر سرعتی که یک LCD با رسپانس تایم 2 میلی ثانیه ای توان نمایش اون رو داره پیکسلهای افقی صفحه نمایش رو طی کنید بنابراین بدیهی هست که شما اگر جسمی داشته باشید که با سرعت مثلا 500 پیکسل به بالا بر روی این صفحه نمایش حرکت کنه به مشکل موشن بلور اضافی بر خورد میکنید.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اینکه شما در چه سناریوهایی اجسامی داشته باشید که بالاتر از 500 پیکسل بر ثانیه حرکت کنن بسته به محتویات نمایشتون داره مثلا توی ویدئو گیم این مسئله زیاد اتفاق میوفته یا توی مسابقات ورزشی و صحنه های اکشن.

آیا توجه به اعداد رسپانس تایمهای اعلام شده از سوی سازنده ها برای مطمئن شدن از مشکل بلوری شدن تصویر کفایت میکنه؟
خیر , سازنده ها از روشهای متفاوتی برای اندازه گیری رسپانس تایم استفاده میکنن که از جمله اونها میشه به TrTf و G2G که به اون GLRT مخفف Gray Level Response Time هم میگن اشاره کرد روش صحیحتر اندازه گیری , استناد به روش TrTf هست بنابر این قبل از مقایسه عددی بین رسپانس تایم در دو برند یا حتی دو مدل مختلف بر اساس اعداد اعلام شده از سوی سازنده حتما در مورد روش محاسبه اطلاعات کافی کسب کنید.

آیا هر موشن بلوری در تصویر با رسپانس تایم ارتباط داره؟
خیر , این مسئله به سرعت حرکت جسم متحرک در تصویر و یا کل تصویر بستگی داره برخی مواقع وجود بلور در تصویر به علت فاصله زمانی در بین دو فریم در منبع تصویر به وجود میاد که ارتباطی به رسپانس تایم نداره اگر جسمی متحرک در یک فیلم با سرعت 30 فریم بر ثانیه حرکت سریعی داشته باشه هر فریم در این فیلم 1/30 ثانیه (۳۳.۳ میلی‌ثانیه) یکبار به نمایش درمیادکه در این فاصله زمانی به علت سرعت شاتر دوربین ممکنه موشن بلور به وجود بیاد و این موشن بلور ربطی به رسپانس تایم صفحه نمایش نداره.

چه رسپانس تایمی برای نداشتن مشکل بلور ناخواسته و اضافی در تصویر کفایت میکنه؟
این مسئله بستگی به سرعت جسم متحرک در صفحه نمایش داره رسپانس تایم کمتر از 8 تا 10 میلی ثانیه به روش TrTf یا black-white-black برای حرکتهای با سرعت متداول به چشم انسان کفایت میکنه ولی به شرطی که درست و در یک سناریوی واقعی محاسبه شده باشه.
مشکل اصلی LCD ـها در نمایش صحنه های پر تحرک و اصطلاحا اکشن فقط محدود به رسپانس تایم نیست بلکه مدت زمان دیگری به اسم hold-time هم در این مسئله دخیل هست که ارتباط مستقیمی با رفرش ریت داره.

رفرش ریت چیست؟
رفرش ریت سرعت نوسازی تصویر در هر ثانیه هست به صورت علمی تر به مدت زمان اختصاص داده شده برای هر فریم از ویدئو تا بر روی صفحه نمایش نشان داده شود (در مدت یک ثاتیه) رفرش ریت (Refresh rate) گفته میشود.
مثلا وقتی یک سیگنال دریافتی 60 هرتز هست هر فریم 16.6666ms بر روی صفحه نمایش نشان داده میشه در LCD ـها رفرش ریت در واقع به تعداد دفعاتی در مدت یک ثانیه گفته میشه که پنل اطلاعات مربوط به تصویر رو دریافت میکنه برای همین هر چقدر سرعت Refresh rate در LCD ـها پائین باشه به دلیل نوع تکنولوژی سو سو زدن تصویر مشاهده نمیشه.

رفرش ریت به چه دردی میخوره؟
در LCDـها با بالا رفتن میزان رفرش ریت به همراه interpolate یا جایگزین کردن فریم در بین فریمهای اصلی مدت زمان نمایش هر فریم بر روی تصویر رو کاهش پیدا میکنه در نتیجه تلویزون به طور مجازی میتونه فریم های بیشتری رو نمایش بده که از میزان موشن بلور تصویر کم میکنه.

آیا عمر HDTV مهم هست؟
همه HDTV ـهای موجود (LED , LCD , Plasma) از نظر طول عمر در وضعیت مناسبی قرار دارن و به حد کفایت عمر میکنن و این مسئله بیشتر جنبه تبلیغاتی در بین تکنولوژیهای مختلف و برندهای مختلف داره توجه داشته باشید که در اینجا منظور از طول عمر مدت زمانی هست که یک پنل به نصف درخشش اولیه خودش برسه چون بعضی از سازنده ها به مدت زمانیکه لامپهای بک لایت کاملا خاموش بشن یا به 10 درصد از میزان درخشش اولیه خدشون برسن طول عمر میگن.

فرق بین Full HD و HD Ready چی هست؟
به TV ـهایی که حدودا دارای 2 میلیون پیکسل و یا حداکثر رزولوشن 1920x1080 هستن Full HD و به TV ـهایی که نزدیک به 1میلیون پیکسل و یا حداکثر رزولوشن 1280x720 و یا 1024x768 دارن HD Ready گفته میشه.

آیا تلویزیونهای HD Ready میتونن تصاویر Full HD رو نمایش بدن؟
بله !! , به شرطی که پردازنده ای برای پردازش سیگنالهای Full HD داشته باشن در اینصورت این TV ـها تصاویر Full HD رو دریافت و کوچک نمایی میکنن بدیهی هست که مقداری از جزئیات تصویر در این پروسه از بین میره که البته از فواصل نزدیک قابل تشخیص هست.

تیونر دیجیتال چی هست؟
گیرنده ای هست که قابلیت دریافت سیگنالهای دیجیتالی رو داره.

----T چی هست؟
--- -T تیونری هست که قابلیت دریافت سیگنالهای دیجیتال رو از طریق آنتهای زمینی و بدون نیاز به دیشهای م-ا-ه واره ای داره.

آیا با این تیونرها (----T) میشه سیگنالهای م-ا-ه- واره ای رو دریافت کرد؟
خیر این تیونرها فقط برای دریافت سیگنالهای دیجیتالی از مراکز پخش زمینی ساخته شدن.

چرا کیفیت HDTV من با اون تصویری که در مغازه دیدم تفاوت داره؟
عوامل زیادی در این مسئله دخیل هست
نور محیط و کیفیت منبع مورد استفاده از نظر آنالوگ یا دیجیتال بودن و رزولوشن (SD/HD) تاثیر مستقیم روی کیفیت تصویر داره.

تصویر SD چی هست؟
به تصاویر با رزولوشن پائینتر از HD اصطلاحا تصویر SD یا Standard Definition گفته میشه که سیگنالهای در یافتی از آنتنهای معمولی و اغلب کانالهای م-ا-ه واره ای از جمله این سیگنالها هستن البته در تقسیم بندیهای دقیق تر به رزولوشنهای خاصی که به HD نزدیک بودن ED یا Extended Definition هم گفته میشد که امروزه زیاد مصطلح نیست.

برای داشتن تصاویر SD خوب بر روی HDTV چیکار باید کرد؟
برای داشتن کیفیت تصویر SD بهتر در مرحله اول باید TV و یا فرستنده خودتون رو درست Setup کنید و گزینه های Aspect ratio رو بر روی TV و فرستنده هماهنگ تنظیم کنید تا جایی که میتونید سعی کنید از کابل و آنتن هوایی و اتصالات مطمئن استفاده کنید تا نویز کمتری داشته باشید چون HDTV ـها به علت داشتن شارپنس و سایزهای غالبا بزرگ جزئیات و در نتیجه مشکلات تصاویر رو بارزتر نمایش میدن.
اگر از دی وی دی و یا کنسولهای بازی استفاده میکنید سعی کنید که خروجی تا جایی که ممکن هست روی رزولوشنهای بالا و (Progressive scan) یا اسکن پیشرفته set شده باشه.
در این وسائل معمولا رزولوشنهایی که به صورت پیشرفته (Progressive scan) اسکن میشن با حرف P بعد از تعداد خطوط افقی تصویر مشخص میشن مثل:
480p یا 576p

چرا بیشتر سایتها و مجلات تصویر پلاسماهارو بهتر از LCD یا LED میدونن؟
به دلیل رسپانس تایم در حد نانو ثانیه در نتیجه موشن بلور ناخواسته کمتر و کنتراست واقعی بالاتر *(در محیطهایی با شدت نور کنترل شده مثل محیط اغلب منازل)* و زاویه دید عریضتر که باعث میشه کنتراست تصویر از اغلب جهات بدون افت باقی بمونه همینطور توانایی این پنلها در بازتولید رنگها و طیف مشکی عمیق و دقیقتر و جزئیات بهتر در اغلب نماها به خصوص نماهای تاریک البته بعضی از LED TV ـها هستن که به جز چند مورد اختلاف جزئی در اکثر موارد برابر و یا شاید بهتر از پلاسماها عمل میکنن ولی قیمت توجیه ناپذیری دارن.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تصاویر شماتیک هست


LCD در نور زیاد تصویر قابل قبول و کنتراست بالایی دارد:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LCD در نور متعارف و کم دچار افت کنتراست و شسته شدن رنگها میشود:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این پلاسمای G10 پاناسونیک هست زمانیکه فلاش دوربین مستقیما از روبرو و با فاصله کم به اون میخوره شدت تابش فلاش برخی دوربینها بسیار بالاس و برای لحظه ای میتونه شدت نور محیط رو در یک مسافت نزیدیک تا 1000lux یا حتی بیشتر بالا ببره که از نظر شدت تابش شبیه به نور محیط مغازه ها هست و محیط مناسبی برای یک پلاسما TV نیست , نور زیاد به فیلتر شیشه ای G10 که قدرت کمی برای بلاک کردن نوره محیط داره و به برایتنس این پنل غلبه میکنه و رنگها رو کم رمق و مشکی رو خاکستری نمایش میده:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصویر پلاسمای G10 زمانیکه نور محیط کم و لامپها خاموش هست در این محیط پلاسما تی وی میتونه رنگهای کاملا براق و سرزنده نمایش بده که از این نظر با LED ـها در محیط های پر نور قابل رقابت هستن ضمن اینکه رنگها در اوج درخشش حالت نئونی ندارن:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پلاسمای G10 در معرض تابش فلاش دوربین از فاصله نزدیک:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پلاسمای G10 در اتاق با نور متعارف که یک لوستر با 4 لامپ و یک مهتابی نور محیط رو تامین میکنه:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پلاسمای G10 در اتاق تاریک:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا تصویر پلاسماها داخل مغازه ها زشت تر از LED و LCDـها هست؟
تصویر پلاسما زیر نور مغازه ها که در اغلب موارد تعداد زیادی لامپ روشن دارن و منابع قوی نورانی نزدیک به پنلها هستن به صورت Washed out شده و بی رمق هست دلیل اون برایتنس کمتر پلاسماها نسبت به LED و یا LCD ـها برای غلبه بر نور محیط هست , در زیر نور خیلی زیاد اغلب پلاسماها حتی اونهایی که برایتنس قابل قبولی دارن بر خلاف LCD ـها رنگ مشکی نمایش نمیدن که باعث میشه کنتراست تصویر افت کنه و تصویر حالت POP و تاثیرگذاری کافی نداشته باشه چون رنگ متریال به کار رفته در پلاسماها در زیر نور زیاد مانع از نمایش رنگ مشکی هست اما در LCD ـها به دلیل اینکه رنگ صفحه فیلم مانند به کار رفته بر روی پنل مشکی هست در نتیجه زیر نور زیاد مشکی به نظر میاد ولی در زیر نور کم مثل اغلب اتاقهای منازل و مکانهای تاریک این قضیه بر عکس میشه و بلاک ( Block ) نشدن نور بک لایت توسط LCD مانع از ایجاد مشکی عمیق با طیف واقعی مشکی میشه در نتیجه کنتراست تصویر افت پیدا میکنه و رنگ مشکی هم در برخی نماها به دلیل تاثیر نور بک لایت به رنگ آبی تمایل پیدا میکنه بنابراین برای مقایسه صحیح پلاسما و LED یا LCD بهتر هست که از فروشنده یا صاحب فروشگاه بخواین که با خاموش کردن برخی از لامپها نور محیط رو کم کنه تا بتونید مقایسه ای صحیح انجام بدین.

چرا تصویر ویدئو پرژکتور داخل مغازه ها زشت تر از LED و LCDـها هست؟
همون مسئله که در مورد پلاسما اتفاق میوفته در مورد پرژکتور هم صادقه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برایتنس چیه؟
به شدت تابش نوری که از پنل تابیده میشده برایتنس و یا شدت درخشش گفته میشه.

برایتنس در خرید تلویزیون چقدر اهمیت داره؟
اگر محیطی که شما تلویزیون رو نصب میکنید محیط پر نوری هست به صفحات نمایش با درخشش بالاتر نیاز دارین . ولی این میزان درخشش باید برای غلبه بر نور محیط کافی باشه به عنوان مثال شما صفحه LCD موبایل رو در نظر بگیرید و یک امتحان ساده انجام بدین در محیطهای کم نور مثل زمانیکه زیر سایه و یا در محیط بسته قرار میگیرید تصویر LCD موبایل شما کاملا براق و تاثیر گذاری هست ولی همین صفحه نمایش وقتیکه شما زیر نور زیاد مثل زمانیکه در محیط بیرون و زیر نور مستقیم خورشید هستید Washed out و بی رمق میشه برای همین برای نمایش تصویر در محیطهای پر نور باید شدت برایتنس رو در نظر داشته باشید.

آیا پائین بودن برایتنس پلاسما در محیط منزل مشکل ساز هست؟
اگر نور محیط منزل به حدی باشه که شدت برایتنس پلاسما برای غلبه بر اون کافی باشه خیر , در غیر اینصورت ممکنه مشکل ساز باشه و تصویر Washed out بشه.

اگر برای محیطی مثل فروشگاه و یا یک مکان عمومی احتیاج به نصب پنلی باشه که برایتنس بالا مثل CD ـها و زاویه دید عریض مثل Plasma ـها مهم باشه چه کاری باید انجام داد؟
برای حل این مشکل احتیاج به LCD ـهایی هست که *رفلکشن* کم و زاویه دید عریضتری داشته باشن مثل پنلهای IPS , اغلب این پنلها در نمایش رنگ مشکی و در نتیجه کنتراست بالا در محیطهای معمولی و کم نور مثل اتاقهای منزل مشکل دارن ولی برای مکانهای عمومی در حد کفایت تصویر خوبی ارائه میدن.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رفلکشن چیه؟
به بازتاب نور محیط در صفحه نمایش تلویزیون رفلکشن گفته میشه استفاده از صفحات نمایش مات در برخی از LED ـها و LCD ـها و به کار گیری مواد جاذب نور بر روی برخی پلاسماها باعث میشه که این صفحات رفلکشن کمتری داشته باشن اگر معمولا در خلال ساعتهای پر نور روز و یا زمانیکه نور محیط منزل به واسطه روشن بودن تعداد زیادی لامپ پر نور هست تلویزیون تماشا میکنید به این مسئله دقت داشته باشید حتی المقدور سعی کنید تلوزیون رو با فاصله از منابع نورانی محیط نصب کنید.

معمولا چه ورودی ها و خروجی هایی بر روی HDTV ـها وجود دارن؟
ورودی AV معمولی که به اون کامپوزیت (ورودی 3 فیش) هم میگن برای دریافت تصاویر آنالوگ وصدای استریو.
ورودی RF برای دریافت سیگنالهای آنالوگ از آنتن هوایی و کابل کواکسیال.
ورودی کامپوننت (ورودی 5 فیش) برای دریافت تصاویر با کیفیت بالا در بعضی برندها حداکثر سیگنال قابل قبول از این ورودی تا رزولوشن 1080i هست.
ورودی S.video که شکل مجتمع شده ورودی کامپوننت هست و بیشتر برای دوربینهای فیلمبرداری استفاده میشه.
ورودی HDMI برای دریافت تصاویر به صورت دیجیتال و کیفیت بالا برخی ورودی های HDMI قابلیت ARC دارن که میتونن بدون استفاده از خروجی اپتیکال صدای دیجیتال رو برای ----- صوتی یا سینمای خانگی بفرستن.
خروجی AV ارسال تصویر و صدا از TV به دستگاه ضبط کننده.
خروجی اپتیکال برای ارسال صدای دیجیتال از TV به ----- AV یا سینمای خانگی.

love021
09-05-2011, 14:21
مثل همیشه عالی فقط اگه میشه یه توضیحی در مورد کابلا و ورودیا بدین

leila gol
17-05-2011, 02:23
با تشکر از اطلاعات جامعی که داده اید. لطفا حتما این مطلب را ادامه دهید. بخصوص در مورد aspect ratio و اعداد 4:3 و 16:9 و چگونگی تنظیم درست آن.

leila gol
18-05-2011, 03:45
همچنین درباره Upscaling و اینکه تصاویر SD چی هستند و برای داشتن بهترین تصویر توی این شرایط بهترین گزینه چیست؟

gfty
18-05-2011, 12:25
تلوزیون ال جی lh4000خریدهام ودر روی یواس بی فیلمهارا با فرمتهای مختلف نمی شناسد ایا باید پروگرام شود وچگونه

mehran2190
24-05-2011, 12:52
از دوستان کسی اطلاع داره FM Transmeter تلویزیون سامسونگ La40c530f1rxtw، کار می کنه یا نه؟ اگه کار می کنه چطوری؟ ممنون.

kambiz11000
28-05-2011, 22:11
آیا روش دقیقی وجود داره که بتوان مشخصات TV رو بدست آورد. مثلا:سرعت پاسخگویی تصویر- رزولوشن-کنتراست-اسکن تصویر -انطباق تصویر,و clear motion rate . رو کارتن زده full hd تو سایتا هم همینطور ولی رو 1920در1080 تنظیم نمیشه و روی 1768 در992 تنظیم میشه و در تنظیم روزولوشن زده 1280در720 (recommended) ولی روش تنظیم نمیشه.

kambiz11000
28-05-2011, 22:13
پلاسماهای چدید این مشکلات رادارند

*Alucard*
14-07-2011, 13:47
آیا روش دقیقی وجود داره که بتوان مشخصات TV رو بدست آورد. مثلا:سرعت پاسخگویی تصویر- رزولوشن-کنتراست-اسکن تصویر -انطباق تصویر,و clear motion rate . رو کارتن زده full hd تو سایتا هم همینطور ولی رو 1920در1080 تنظیم نمیشه و روی 1768 در992 تنظیم میشه و در تنظیم روزولوشن زده 1280در720 (recommended) ولی روش تنظیم نمیشه.

باید دفترچه راهنمای پنل رو به دقت مطالعه کنید بعضی از پنلها از ورودی VGA و یا ورودی کامپوننت رزولوشنهای محدودی رو دریافت میکنن مثلا از روی کامپوننت حداکثر تا 1080i و از ورودی VGA یا همون درگاه اتصال PC رزولوشنهای پائینتری رو دریافت میکنن که دلیلش به طراحی چیپ پردازش تصویر بر میگرده.

! Alex !
14-07-2011, 19:06
الان تلویزیون من nx710 هستش اون --- چی کار میکنه یا بهتر بگم من چه جوری می تونم ازش استفاده کنم ؟؟

*Alucard*
15-07-2011, 12:58
الان تلویزیون من nx710 هستش اون --- چی کار میکنه یا بهتر بگم من چه جوری می تونم ازش استفاده کنم ؟؟

--- در حقیقت تیونر دیجیتال هست که کمک میکنه تصاویر رو به صورت دیجیتال دریافت کنید.
----T برای دریافت سیگنالهای دیجیتال محلی از طریق آنتن هوایی معمولی.
----S برای دریافت سیگنالهای دیجیتال که از طریق ما-ه-و-اره ارسال میشه.
اگر در شهر یا مکانی که شما زندگی میکنید سیستم ارسال تصاویر به صورت دیجیتال راه اندازی شده باید دفترچه راهنمای پنلتون رو مطالعه بفرمائید و اگر پنلتون تیونر دیجیتال داخلی فعال شده داره (ممکنه در مدلهای وارد شده به ایران این تیونر حذف شده باشه یا به صورت نرم افزاری فعال نشده باشه) مطابق با راهنما کانالها رو جستجو کنید.

! Alex !
15-07-2011, 20:45
ممنون از اطلاعاتی که منتقل میکنی به بچه ها

karami5
04-08-2011, 17:28
سلام دوستان
led ما زيرنوس فارسي رو نشون نمي ده من براي رفع اين مشكل چكار ميتونم بكنم

n.a.b.a.t
04-08-2011, 22:41
از كجا بفهميم رفلكشن كدوم TV بيشتره يا كمتره ؟

poonel
04-08-2011, 23:15
از كجا بفهميم رفلكشن كدوم TV بيشتره يا كمتره ؟

باید بری از نزدیک تلویزیونها ببینی.
در غیر اینصورت تو بعضی رویوها مطالبی در این باره هست.
بطور کلی تلویزیونهایی که صفحه شیشه ای دارند رفلکس بیشتری دارن. مثل ال ای دی LX9500 ال جی و خیلی از پلاسماها.

kambiz11000
05-08-2011, 07:12
باید دفترچه راهنمای پنل رو به دقت مطالعه کنید بعضی از پنلها از ورودی VGA و یا ورودی کامپوننت رزولوشنهای محدودی رو دریافت میکنن مثلا از روی کامپوننت حداکثر تا 1080i و از ورودی VGA یا همون درگاه اتصال PC رزولوشنهای پائینتری رو دریافت میکنن که دلیلش به طراحی چیپ پردازش تصویر بر میگرده.
سلام
تبدیل dvi به hdmi روزولوشن full hd ساپورت نمی کنه؟ با کارت گرافیک XFX 512 8400 DDR2 و
LCD panasonic u20r
سه بعدی هم که مشخصه dvi چه مستقیم و چه تبدیل به hdmi ساپورت نمی کنه که از بحث ما خارجه.
گویا DVI محتویات تمام HD که همون فول اچدی هست رو ساپورت نمی کنه خواستم نظر و تجربه شما هم بدونم آیا این گفته اشتباه است یا نه ؟ تبدیل به hdmi هم فکر کنم روزولوشن بالاتر نره نظر شما چیه؟

n.a.b.a.t
05-08-2011, 15:12
ايا تلوزيون هاي 3 بعدي فيلم هاي 2D رو بهتر از مدل هايي كه فقط 2D هستند پخش ميكنه ؟

hshini
05-08-2011, 22:45
با سلام

من اول می خواستم 46c8880 بخرم که کمیاب شد. حالا از نظر اندازه قسمت نشیمن خانه که حدود 4.5 در 4.5 است و پذیرایی و نهار خوری نیز یه طورایی به اون اضافه میشه نظرتون درباره 55d8880 چه؟ آیا بزرگ نیست؟؟

yasser1680
07-08-2011, 02:34
سلام من حدود 1 ساله مدل LG LED 4600 47inch رو گرفتم چند تا سوال دارم.

1.چطور میشه نرم افزارش رو آپدیت کرد؟ اینترنت نداره فکر کنم.

2. ----T نداره این مدل؟

3. کنسول Xbox360 رو با HDMI وصل کردم. میخواستم بدونم روی کیفیت تلوزیون تاثیر منفی نداره؟

4. این منوی مخفی که میگن این مدل هم داره؟

با تشکر.

n.a.b.a.t
09-08-2011, 13:44
ايا تلوزيون هاي 3 بعدي فيلم هاي 2D رو بهتر از مدل هايي كه فقط 2D هستند پخش ميكنه ؟كسي نيست ؟:41:

poonel
09-08-2011, 15:22
كسي نيست ؟:41:

نکته اصلی اینه که تلویزیونهای سه بعدی نسبت به مدلهای معمولی سرعت واکنش خیلی بهتری دارن.
این مورد برای پخش برنامه های اکشن دو بعدی خیلی موثره.

binadez2000
09-08-2011, 18:24
سلام دوستان

من یه تلویزیون بدون گارانتی میخوام بگیرم.....چطور باید کامل تستش کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


مثلا باید با نرم افزار ی پیکسل های سوخته را برسی کنم(مثل خرید مانیتور) یا نیازی نیست؟


لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید چون بدون گارانتی هست و من نمی دونم باید چطور قسمت های مختلفش رو تست کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

chaker2007
15-08-2011, 13:07
چند سوال خدمت دوستان داشتم:
1- در سایت سامسونگ امکانی را معرفی کرده بنام قابلیت Medi@2.0 در ایران قابل استفاده است باخیر و اگر جواب مثبت است در کدام مدل ها؟
2- از طریق پورت usb تلویزیون امکان پخش فیلم 3D , HD( با فرمت mkv) با وصل کردن هارد اکسترنال وجود دارد تا چه حجمی در چه مدل هایی؟

poonel
15-08-2011, 17:17
سلام دوستان

من یه تلویزیون بدون گارانتی میخوام بگیرم.....چطور باید کامل تستش کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


مثلا باید با نرم افزار ی پیکسل های سوخته را برسی کنم(مثل خرید مانیتور) یا نیازی نیست؟


لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید چون بدون گارانتی هست و من نمی دونم باید چطور قسمت های مختلفش رو تست کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند تا عکس تک رنگ با رنگهای سفید و سیاه آبی و زرد و... با فلش روش پخش کنید و خوب به صفحه دقت کنید تا پیکسل سوخته نداشته باشه.
از نظر ضربه نخوردن و خش و مش نداشتن و باز نشدن پیچ هاش هم چکش کنید.

reza360f
20-08-2011, 01:07
سلام دوستان
من یه ex710سونی 40 اینچ گرفتم بیشتر واسه کنسول ps3 خریدمش.
تو تنظیماتش یه درایو سینما داره که اگه اونو فعال کنم حرکت های تصویر نرم تر میشه اما سرعت بازی کم میشه.میخواستم بپرسم این حالت درایو سینما قانونن باید هنگام بازی با کنسول پلی استیشن 3 فعال باشه یا نه؟؟
ضمن اینکه تلویزیون یه حالت بازی هم داره که اگه اونو فعال کنیم موشن فلاو از کار میافته!

reza360f
20-08-2011, 19:33
سلام دوستان
من یه ex710سونی 40 اینچ گرفتم بیشتر واسه کنسول ps3 خریدمش.
تو تنظیماتش یه درایو سینما داره که اگه اونو فعال کنم حرکت های تصویر نرم تر میشه اما سرعت بازی کم میشه.میخواستم بپرسم این حالت درایو سینما قانونن باید هنگام بازی با کنسول پلی استیشن 3 فعال باشه یا نه؟؟
ضمن اینکه تلویزیون یه حالت بازی هم داره که اگه اونو فعال کنیم موشن فلاو از کار میافته!
دوستان لطف کنید یه تنظیم مناسب واسه بازی با این تلویزیون بیان کنید ممنونتون میشم.

sansa
22-08-2011, 00:04
قابليت انطباق چيه ؟ يكم وضيح بديد

aftab_azad20
22-08-2011, 03:26
قابليت انطباق چيه ؟ يكم توضيح بديد
قابلیت انطباق تصاویر، معمولاً به صورت 50HZ و 100HZ و ... بیان می‌شود و هرچه میزان این مؤلفه بیشتر باشد، تصاویر با کیفیت بهتر و جزئیات بیشتری نمایش داده می‌شوند و دیگر ما شاهد جاماندگی تصاویر بر روی صفحه‌ی تلویزیون نخواهیم بود.:31::31::31:


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

manaminjamkharam
23-08-2011, 19:36
در صورتی که تصاویر sd باشند ، هرچه سایز تلویزیون بزرگتر بشه ، درواقع کیفیت یه جورایی بدتر می شه ؟


ممکنه توضیحی در مورد رابطه ی بین سایز تلویزیون و مقدار رزولیشن بگید ؟مثل این که توی کیفیت تاثیری داره یا نه ؟

Terova
23-08-2011, 22:48
سلام.برای اینکه سوال ها باهم قاطی نشه اونا رو جدا جدا می پرسم.البته شاید چندتاشون در ظاهر ( یا شاید در باطن) شبیه به هم باشن و یه جواب داشته باشن. تصاویری که گیرنده های دیجیتال زمینی ایران پخش می کنه با چه وضوح(رزولوشن) هست ؟ sd هستند ؟ کسی خبر داره که تا چه مدت دیگه تجهیزات صدا و سیما hd می شه ؟


تصاویر SD هست که به صورت دیجیتال ارسال میشه با فرمت Mpeg2 هنوز معلوم نیست کی کامل hd میشه ولی زمانش زیادتر از این حرفها خواهد بود..در صورتی که تصاویر sd باشند ، هرچه سایز تلویزیون بزرگتر بشه ، درواقع کیفیت یه جورایی بدتر می شه ؟مثلا تصویری که تلویزیون 29 اینچی برای کیفیت sd نشون می ده چون سایزش کوچیکتر هست بهتره نسبت به تلویزیونی که 60 اینچ هست؟سوالم رو 1 جور دیگه هم میشه پرسید.شایدم سوالی متفاوت با قبلی باشه.فرض کنید عکسی داشته باشیم با رزولیشن 800 در 600 .کیفیت این عکس در 2 تلویزیون 29 اینچ و 60 اینچ باهم فرق داره دیگه ؟ این تفاوت کیفیت بخاطر سایز تلویزیون ها هست؟یا بخاطر قدرتشون در نمایش رزولیشن متقاوت؟اگه در این زمینه توضیحی هست لطفا بگید.


الان HDTV های جدید تصاویر از حالت Interlaced به حالت Progressive تغییر میدن و کیفیت رو برای نشون دادن تصاویر بر روی سایز های بزرگ بهبود می بخشند و شما اگر قصدتون تماشای بیشتر SD هست باید TV رو خریداری کنید که عمل Deinterlacing و Upscaling رو به بهترین شکل انجام بده..

manaminjamkharam
23-08-2011, 23:43
باتشکر(فکر کنم ایران mpeg4 پخش می کنه)

manaminjamkharam
27-08-2011, 01:30
باتشکرازهمه

ali gamma
28-08-2011, 20:28
دوستان با توچه به اینکه روشنایی پلاسماها کمتر از السیدی ها ارزیابی شده میخواستم بدونم که در مقایسه با تولیزیون های CRT معمولی روشنایی پلاسماها در جه اندازه ای هستش. خواهشا یک فرد با تجربه جواب بده

مرسی:40:

poonel
28-08-2011, 22:55
دوستان با توچه به اینکه روشنایی پلاسماها کمتر از السیدی ها ارزیابی شده میخواستم بدونم که در مقایسه با تولیزیون های CRT معمولی روشنایی پلاسماها در جه اندازه ای هستش. خواهشا یک فرد با تجربه جواب بده

مرسی:40:
من همین سوالو از جناب Infernal_a که CRT آخرین مدل پاناسونیک داشتن و به V20 آپدیت کردن پرسیدم. جوابشون این بود که مثل همن. البته روی مد دینامیک.

sansa
03-09-2011, 01:07
كيفيت پخش شبكه هاي ديجيتال تو كشور SD حساب ميشه يا HD ?

mr_rayan
03-09-2011, 01:13
كيفيت پخش شبكه هاي ديجيتال تو كشور SD حساب ميشه يا HD ?

SD حساب میشه

pemy
08-09-2011, 23:48
دوستان . من یه سوال در مورد آپدیت نرم افزاری تلویزیونهای پانا داشتم. من دو سال پیش یه s10 پلاسما خریدم 42 اینچ میخوام بدونم که میشه بستر نرم افزاریش رو ارتقاء داد؟ با تشکر از همه اساتید گل این فروم

mohamad skystar
22-09-2011, 11:00
سلام.

یکی از دوستان آخرین مدل شارپ Quattron رو خریده.
اما پورت خروجی صدا برای سینمای خانوادگی نداره اگر داره کجاش هست؟
چون تمام پورت هاش ورودی هستن.
ممنون راهنمایی کنید.

vvc
23-09-2011, 11:00
دوستان کسی میدونه چرا --- مارشال با کابل اچ دی رو پلاسمای پاناسونیک صدا نداره؟
من چند وقتیه با این این مشکل مواجه هستم روی ال سی دی های دیگه جواب میده ولی رو پلاسمای پاناسونیک
با همون کابل صدا نداره
__________________

mfa00
24-09-2011, 01:02
دوستان کیفیت شبکه های دریافتی از ----- اس دی ست یا اچ دی ؟

hassan1234
05-10-2011, 18:44
اساتیدگرامی چندتاسوال دارم
1-اینکه گفته میشه tvهای سامسونگ وال جی بعدازمدتی که ازکارکردشون میگذره دچارافت کیفی تصویرمیشن اماسونی کیفیتش درطول زمان تغییری نمیکنه این مسئله چقدرمبنای علمی داره؟ایا درمنابع معتبرچیزی دیدید؟
2-درtvهای جدید(البته به غیراز3dها)فرکانس به100هرتزمحدودشده وازفرکانسهای 200و240کمترخبری هست دلیلش چیه؟
3-چندروزقبل رفته بودم خونه یکی ازاقوام که یه ال ئی دی سامسونگ2010خریده بود(مدلش یادم نیست)کیفیت تصویرش اصلا چنگی به دل نمیزددرمقایسه باtvمن که سری5400ال جی هست کیفیتش پایین تربود بامن هم عقیده هستید که کیفیت تصویرtvهای 2010سامسونگ نسبت به گذشته کمترشده؟

majid_mz
15-11-2011, 20:03
با سلام به دوستان
ميخواستم بدونم آپديت هايي كه از سايت سوني ميگيريم چه تاثيري رو تلويزيون داره؟اگه فلش ويروسي باشه آسيبي به tv نميرسونه؟؟؟

golabi2
20-11-2011, 12:05
سلام
چه جوری میتونم برای این مدل آپدیت پیدا کنم؟
KLV-32S310

ghafas man
28-11-2011, 21:56
دوستان لطفا معایب nx720 رو بگید و اینکه آیا هنوز خرید hx800 بصرفه هست یا نه؟

ms1342
30-11-2011, 14:50
یه نظر خواهی از دوستان

1- سامسونگ:
پنل 800Hz 46D8880
HT-D555 سینما خانگی 600 تومن
دوسال اینترنت (12 گیگ) 100 تومن
---------------------------------------------------
هزینه 3.249 تومن -----> پنل حدودا 2.445 تومن

2- پاناسونیک

پنل TH-50VT30
هدیه 100تومن
4اینچ بالاتر 400تومن
----------------------------------------------------
هزینه 2.950 تومن -----> پنل معادل 46 حدودا 2.450 تومن

البته عوامل دیگر هم هست ولی من اطلاع ندارم ....... شما بگید ما استفاده میکنیم.
ممنون

ms1342
01-12-2011, 03:30
یه نظر خواهی از دوستان

1- سامسونگ:
پنل 800Hz 46D8880
HT-D555 سینما خانگی 600 تومن
دوسال اینترنت (12 گیگ) 100 تومن
---------------------------------------------------
هزینه 3.249 تومن -----> پنل حدودا 2.445 تومن

2- پاناسونیک

پنل TH-50VT30
هدیه 100تومن
4اینچ بالاتر 400تومن
----------------------------------------------------
هزینه 2.950 تومن -----> پنل معادل 46 حدودا 2.450 تومن

البته عوامل دیگر هم هست ولی من اطلاع ندارم ....... شما بگید ما استفاده میکنیم.
ممنون


این تاپیک رو بخوانید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

raha-11
07-12-2011, 18:06
سلام یک پلاسمای ال جی یا سامسونگ معرفی میکنید فول اچ دی و3 بعدی و سایزش 50 باشه حدود 1500تا 1800 باشه برای گیم وفیلم میخوام

die my darling
07-12-2011, 18:19
سلام یک پلاسمای ال جی یا سامسونگ معرفی میکنید فول اچ دی و3 بعدی و سایزش 50 باشه حدود 1500تا 1800 باشه برای گیم وفیلم میخوام

پولت برای پلاسمای ال جی و سامسونگ دور نریز ال جی که پلاسماهاش خیلی داغونه آدم میبینه یاد تلویزیونای 1 دهه پیش میوفته سامسونگم مدلای خوبش تو ایران نمیاد این مدلایی که الان تو ایرانه خیلی داغونه برو نئوپلاسمای پاناسونیک st30 بخر 50 اینچش 2240 قیمت داره 42 اینچش 1850 ولی گیفیت داره ببینی اینجوری میشی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

eisa_ssi
08-12-2011, 13:05
با سلام وخسته نباشید ،برای انتقال چیدمان کانالها به فلش در ال ای دی ua40d5550 هیچ گزینه پیدا نکردم در صورتی که تو قسمت راهنمایی سیستم اشاره شده.لطفا کمک کنید.ایمیل eisa1386@yahoo.com

kia.Tahamtan
10-12-2011, 19:53
سلام دوست عزیز Alucard.
بابت راهنمایی های خوبتون سپاسگذارم.
یه سری سوال برام پیش اومده
با توجه به اینکه شبکه های ایران و بسیاری از کانال های م هواره SD هستن تلویزیون های Full HD از هر نوع برندی در پخش تصاویر این شبکه ها کیفیت تصویر مناسبی ارائه نمیدن.درسته؟ یا بسته به برند TV این مسئله کمرنگ میشه؟
آیا ----t ها از نظر کیفیت پخش نسبت به رسیورها برای پخش کانال های ایران مناسبترن؟ یا تفاوتی ندارن؟

*Alucard*
13-12-2011, 13:06
سلام دوست عزیز Alucard.
بابت راهنمایی های خوبتون سپاسگذارم.
یه سری سوال برام پیش اومده
با توجه به اینکه شبکه های ایران و بسیاری از کانال های م هواره SD هستن تلویزیون های Full HD از هر نوع برندی در پخش تصاویر این شبکه ها کیفیت تصویر مناسبی ارائه نمیدن.درسته؟ یا بسته به برند TV این مسئله کمرنگ میشه؟
آیا ----t ها از نظر کیفیت پخش نسبت به رسیورها برای پخش کانال های ایران مناسبترن؟ یا تفاوتی ندارن؟

این مسئله بستگی به برند و مدل داره ممکنه در بین یک برند مدل به مدل تفاوت وجود داشته باشه در حالت کلی تی وی های HD برای تصاویر SD باید بزرگنمایی انجام بدن به دلیل بالا بودن تراکم پیکسلها و شارپنس بیشتر HDTV ها نقاط ضعف تصاویر SD مشخص تر هست میشه با کم کردن شارپنس و رعایت فاصله مناسب مشکلات رو به حداقل رسوند.
نوع فرمتهای پخش و رزولوشن طاهرا تقاوت داره من اطلاعات کافی در مورد رزولوشن و بقیه مسائل فنی کانالهای ایرانی که پخش دیجیتال زمینی دارن ندارم ولی مسئله کیفیت به عوامل دیگه مثل قابلیتهای سخت افزاری دستگاه های پخش کننده هم ارتباط داره.

behnam129
16-12-2011, 19:07
سلام دوستان، پست اول رو خوندم اطلاعات خوبی بود ممنونم
یه سوال داشتم: میخواستم بدونم آیا میشه برنامه های تلویزیون رو در پلاسمای 43 اینچ سامسونگ مدل PS43D455
بر روی فلش یا هارد اکسترنال ضبط کرد؟
با توجه به وجود دکمه ضبط قرمز رنگ بر روی کنترل دستگاه و نیز تیونر دیجیتال من فکر کردم این قابلیت رو داشته باشه،
اما هر چی سعی کردم موفق به این کار نشدم ، آیا راهکار خاصی داره و یا اصلا این امکان وجود نداره؟
از دوستان خواهش میکنم هر کی اطلاعاتی در این مورد داره منو راهنمایی کنه.
با تشکر

faraz_n
04-01-2012, 23:04
دوستان يه سوال من يه سامسونگ ٧٧٧٠ خريدم
چطوري ميتونم زيرنويس فيلمهايي كه از هارد اجرا ميكنم رو تو tv اجرا كنم؟؟؟
در كل اصلا زيرنويس ساپورت ميكنه؟؟؟
فرمتهاي srt , sub , idx

behnam129
05-01-2012, 01:53
دوستان يه سوال من يه سامسونگ ٧٧٧٠ خريدم
چطوري ميتونم زيرنويس فيلمهايي كه از هارد اجرا ميكنم رو تو tv اجرا كنم؟؟؟
در كل اصلا زيرنويس ساپورت ميكنه؟؟؟
فرمتهاي srt , sub , idx

بله عزیزم مطمئنا ساپورت میکنه
برای این کار باید فایل زیرنویس و فایل فیلم در یک پوشه باشند و نامگذاری یکسان داشته باشند
ضمنا من فرمت srt رو امتحان کردم اون یکی ها رو نمیدونم در هر صورت فرقی نداره ، راحت میتونی پسوند فایل رو عوض کنی تا srt بشه
همچنین یادت باشه که زیرنویس با Encoding: Unicode ذخیره شده باشه

behnam129
05-01-2012, 02:03
سلام دوستان، پست اول رو خوندم اطلاعات خوبی بود ممنونم
یه سوال داشتم: میخواستم بدونم آیا میشه برنامه های تلویزیون رو در پلاسمای 43 اینچ سامسونگ مدل PS43D455
بر روی فلش یا هارد اکسترنال ضبط کرد؟
با توجه به وجود دکمه ضبط قرمز رنگ بر روی کنترل دستگاه و نیز تیونر دیجیتال من فکر کردم این قابلیت رو داشته باشه،
اما هر چی سعی کردم موفق به این کار نشدم ، آیا راهکار خاصی داره و یا اصلا این امکان وجود نداره؟
از دوستان خواهش میکنم هر کی اطلاعاتی در این مورد داره منو راهنمایی کنه.
با تشکر

دوستان اگه کسی جواب ما رو هم بده:10: تشکر میکنم ازش:13:

oghyanoos
05-01-2012, 23:52
سلام
tv من 46c5550 سامسونگ هست. مدام از داخلش صداهای تیک توک ... میاد. وقتی خاموشه.
واسش یه محافظ خوب خریدم اما باز هم از این صدا ها میده!!!!!!!
مشکلش چیه؟

M.R.P
06-01-2012, 00:50
سلام دوستان.خواهشا راهنماییم کنید.آقا قسمت شده یکی از دوستان دارن میرن بانه.منم 800جوریدم میخوام ببینم با این پول چی میشه خرید اونجا؟
42vt20 چقدر هست؟
یا مثلا 42v20؟
خدا خیرتون بده فقط 1مدلی بگید موجود باشه.
چون اگه گیرم نیاد مجبورم برم سراغ 32ex720
فقط زودتر کمک کنید.قربانتان.
.

---------- Post added at 02:50 AM ---------- Previous post was at 02:49 AM ----------

سلام دوستان.خواهشا راهنماییم کنید.آقا قسمت شده یکی از دوستان دارن میرن بانه.منم 800جوریدم میخوام ببینم با این پول چی میشه خرید اونجا؟
42vt20 چقدر هست؟
یا مثلا 42v20؟
خدا خیرتون بده فقط 1مدلی بگید موجود باشه.
چون اگه گیرم نیاد مجبورم برم سراغ 32ex720
فقط زودتر کمک کنید.قربانتان.
.

kia.Tahamtan
06-01-2012, 08:49
سلام
tv من 46c5550 سامسونگ هست. مدام از داخلش صداهای تیک توک ... میاد. وقتی خاموشه.
واسش یه محافظ خوب خریدم اما باز هم از این صدا ها میده!!!!!!!
مشکلش چیه؟

مشکلش اینه که سامسونگه

Soroush-S
06-01-2012, 21:10
این مشکل ماندگاری سایه تصاویر تو پلاسما توی ال سی دی یا ال ای دی هم وجود داره؟

oghyanoos
06-01-2012, 21:33
مشکلش اینه که سامسونگه
خوب حالا که سامسونگه چکارش باید کنم؟؟؟؟؟

matr!x_2008
06-01-2012, 22:39
من یه ال سی دی سونی 40 اینچ سری S خریدم. نظرتون در موردش چیه؟

mjorh
06-01-2012, 23:04
نظرتون راجب تلویزیون هایسنس led چیه ؟

mzy
06-01-2012, 23:58
من یه ال سی دی سونی 40 اینچ سری S خریدم. نظرتون در موردش چیه؟

سری s باید قدیمی باشه دیگه نه؟؟؟ سری x واسه سال 2011 ست.

nokia n8
09-01-2012, 12:25
سلام‏ ‏دوستان‏ ‏سیستم‏ ‏عامل‏ ‏های‏ ‏روی‏ ‏تلویزیون‏ ‏های‏ ‏هوشمند‏ ‏از‏ ‏چه‏ ‏نوعی‏ ‏هستند؟:40:

poonel
09-01-2012, 18:50
سلام‏ ‏دوستان‏ ‏سیستم‏ ‏عامل‏ ‏های‏ ‏روی‏ ‏تلویزیون‏ ‏های‏ ‏هوشمند‏ ‏از‏ ‏چه‏ ‏نوعی‏ ‏هستند؟:40:

سیستم عامل ندارند.

nokia n8
09-01-2012, 19:26
با‏ ‏تشکر‏ ‏از‏ ‏پاسخ‏ ‏شما‏ ‏دوست‏ ‏عزیز‏ ‏‏ ‏یک‏ ‏سوال‏ ‏دیگه‏ ‏هم‏ ‏از‏ ‏خدمت‏ ‏شما‏ ‏دوستان‏ ‏دارم‏ ‏اونم‏ ‏اینکه‏ ‏آیا‏ ‏تلویزیون‏ ‏هایی‏ ‏که‏ ‏گیرنده‏ ‏دیجیتال‏ ‏داخلی‏ ‏دارند‏ ‏مثل‏ ‏ستاپ‏ ‏باکس‏ ‏قابلیت‏ ‏ضبط‏ ‏شبکه‏ ‏های‏ ‏تلویزیونی‏ ‏را‏ ‏دا‏رند؟

matr!x_2008
10-01-2012, 00:47
سری s باید قدیمی باشه دیگه نه؟؟؟ سری x واسه سال 2011 ست.

اره. نطرتون چیه در موردش؟

nokia n8
10-01-2012, 11:47
ما‏ ‏سری‏ ‏s ۴۰‏ ‏اینچ‏ ‏مدل‏ ‏۵۵۰a دو‏ ‏سالی‏ ‏است‏ ‏داریم‏ ‏تصویرش‏ ‏خیلی‏ ‏عالیه‏ ‏فقط‏ ‏زمان‏ ‏پاسخگویی‏ ‏زیاد‏ ‏عالی‏ ‏نداره‏ ‏و‏ ‏در‏‏ ‏بعضی‏ ‏اوقات‏‏ ‏خودشو‏ ‏د‏ ‏‏ ‏بعضی‏ ‏صحنه‏ ‏های‏ ‏خیلی‏ ‏متحرک‏ ‏نشان‏ ‏میده‏ ‏ضمنا‏ ‏گیرنده‏ ‏دیجیتال‏ ‏داخلی‏ ‏و‏ ‏دلنا‏ ‏و‏ ‏وایرلس‏ ‏نداره‏ ‏یعنی‏ ‏در‏ ‏مجموع‏ ‏هوشمند‏ ‏نیست‏!‏‏ ‏ولی‏ ‏تصویرش‏ ‏تاکید‏ ‏میکنم‏ ‏نسبت‏ ‏به‏ ‏قیمتش‏ ‏خیلی‏ ‏عالیه‏ ‏هر‏شخصی‏ ‏تصویرشو‏ ‏دیده‏ ‏گفته‏ ‏خیلی‏ ‏قشنگه‏ ‏البته‏ ‏باید‏ ‏قبول‏ ‏کرد‏ ‏این‏ ‏سری‏ ‏جزء‏ ‏سری‏ ‏های‏ ‏قدیمیه‏ ‏و‏ ‏سری‏ ‏های‏ ‏جدید‏ ‏امکانات‏ ‏و‏ ‏مشخصات‏ ‏بهتری‏ ‏حداقل‏ ‏روی‏ ‏کاغذ‏ ‏دارند‏!‏!! حالا‏ ‏بنده‏ ‏یه‏ ‏سوال‏ ‏از‏ ‏دوستان‏ ‏دارم‏ ‏اگه‏ ‏به‏ ‏همین‏ ‏مدل‏ ‏سینما‏ ‏خانگی‏ ‏وصل‏ ‏کرد‏ ‏که‏ ‏دلنا‏ ‏و‏ ‏وای‏ ‏فای‏ ‏داشته‏ ‏باشه‏ ‏دیگه‏ ‏میشه‏ ‏گفت‏ ‏که‏ ‏شده‏ ‏تلویزیون‏ ‏اینترنتی‏ ‏و‏ ‏تمام‏ ‏قابلیت‏ ‏های‏ ‏اینترنتی‏ ‏اونها‏ ‏را‏ ‏داره‏ ؟‏ ‏سوال‏ ‏قبلی‏ ‏هم‏ ‏را‏ ‏که‏ ‏در‏ ‏پست‏ ‏های‏ ‏قبلی‏ ‏مطرح‏ ‏کردمدوباره‏ ‏میپرسم‏ ‏اگر‏ ‏تلویزیونی‏ ‏خودش‏ ‏‏گیرنده‏ ‏دیجیتال‏ ‏داخلی‏ ‏داشته‏ ‏باشه‏ ‏میتونه‏ ‏مثل‏ ‏ستاپباکس‏ ‏فیلم‏ ‏های‏ ‏شبکه‏ ‏ها‏ ‏را‏ ‏ضبطکنه؟

aban2
10-01-2012, 12:04
سلام
من 6920 3d سامسونگ گرفتم
ولی نمیتونم با لب تاپ و hdmi فیلم های 3d bluray رو توش اجرا کنم
اگه کسی این کارو کرده راهنمایی کنه

liverpooli
10-01-2012, 14:11
سلام
من 6920 3d سامسونگ گرفتم
ولی نمیتونم با لب تاپ و hdmi فیلم های 3d bluray رو توش اجرا کنم
اگه کسی این کارو کرده راهنمایی کنه

چند گرفتی؟ این مدل ساخت کجاست؟

mzy
10-01-2012, 21:05
اره. نطرتون چیه در موردش؟
شما که این مدلو داری باید نظربدی من مدلای 2011 رو بهتر میشناسم. چی میخوای درموردش بدونی؟

raha2020
14-01-2012, 16:41
دوستان آیا 42led4600 دارای گیزنده داخلی دیجیتال است؟توروخدااگه کسی چیزی می داند حواب بدهد

mzy
14-01-2012, 23:52
دوستان آیا 42led4600 دارای گیزنده داخلی دیجیتال است؟توروخدااگه کسی چیزی می داند حواب بدهد

بله..........

raha2020
18-01-2012, 19:30
بچه ها امروز یه چیز تاره فهمیدم.رفتم پیش یه تعمیرکارال جی گفت همه تلویزیون های ال ای دی الجی دیجیتال دارن

behnam129
19-01-2012, 03:58
سلام دوستان، پست اول رو خوندم اطلاعات خوبی بود ممنونم
یه سوال داشتم: میخواستم بدونم آیا میشه برنامه های تلویزیون رو در پلاسمای 43 اینچ سامسونگ مدل PS43D455
بر روی فلش یا هارد اکسترنال ضبط کرد؟
با توجه به وجود دکمه ضبط قرمز رنگ بر روی کنترل دستگاه و نیز تیونر دیجیتال من فکر کردم این قابلیت رو داشته باشه،
اما هر چی سعی کردم موفق به این کار نشدم ، آیا راهکار خاصی داره و یا اصلا این امکان وجود نداره؟
از دوستان خواهش میکنم هر کی اطلاعاتی در این مورد داره منو راهنمایی کنه.
با تشکر
یعنی هیچکس اطلاعاتی در این مورد نداره؟؟؟

mzy
19-01-2012, 14:18
یعنی هیچکس اطلاعاتی در این مورد نداره؟؟؟
منم با c5550 نتونستم ولی با رسی-ور راحت و بدون مشکل انجامش دادم...............

aron110
20-01-2012, 00:20
سلام
لطفا کالیبره تصویر sony cx520 رو بگید
من نمیتونم تنظیمش کنم
ممنون میشم

behnam129
20-01-2012, 11:11
منم با c5550 نتونستم ولی با رسی-ور راحت و بدون مشکل انجامش دادم...............
دوست عزیز ممنون از جوابتون ، اما تلویزون شما احتمالا دکمه ضبط نداره دیگه ، مگه اینطور نیست؟
در ضمن من از رسی-ور و یا گیرنده دیجیتال استفاده نمیکنم. اما با این دستگاه ها امتحان کردم و میدونم که میشه، اما کاش میتونستم با خود تلویزیون این کار رو انجام بدم

شما فکر میکنید با ارتقای نرم افزار تلویزیون این کار شدنی باشه یا نه؟
و اما برای ضبط نیاز به تنظیمات و یا دستگاه خاصی نیست (چون من یه فلش 4 گیگ دارم اما جایی خوندم که حداقل ظرفیت فلش برای اینکه تلویزیون بتونه روش ضبط کنه باید 16 گیگ باشه--- و یا اینکه از یه هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن استفاده میکنم که قبلا به چند پارتیشن تقسیمش کردم ولی باز جایی خوندم که برای ضبط نباید هارد پارتیشن داشته باشه)

kamell.kamell
20-01-2012, 17:58
با سلام وخسته نباشید.به تازگی یک تلویزیون سامسونگ d8880خریداری کردیمکه قابلیت ضبط کانال را دارد.وقتی فلش مموری را به tv صل میکنم موقع ضبط اول آن را با فرمت vfatفرمت میکند وبعد ضبط میکند.ولی وقتی همین فلش را به کامپیوتر وصل میکنم ویندوز از من میخواهد آنرا به fat32 یا ntfs فرمت کنم.حال سوال من اینجاست که چگونه میتوانم محتویات این فلش را در ویندوز مشاهده کنم؟؟؟خواهش میکنم کسی جوابم رو بده.....

behnam129
20-01-2012, 18:41
با سلام وخسته نباشید.به تازگی یک تلویزیون سامسونگ d8880خریداری کردیمکه قابلیت ضبط کانال را دارد.وقتی فلش مموری را به tv صل میکنم موقع ضبط اول آن را با فرمت vfatفرمت میکند وبعد ضبط میکند.ولی وقتی همین فلش را به کامپیوتر وصل میکنم ویندوز از من میخواهد آنرا به fat32 یا ntfs فرمت کنم.حال سوال من اینجاست که چگونه میتوانم محتویات این فلش را در ویندوز مشاهده کنم؟؟؟
سلام دوست عزیز
میتونم بپرسم فلشتون چند گیگه و آیا این درسته که با فلش کمتر از 16 گیگ ضبط نمیکنه(امتحان کردید؟؟)
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
تلویزیون من پلاسمای 43D455 هستش.

mehr1362
20-01-2012, 20:22
با سلام

من سوالم درباره تلوزیون های HDTV سونی هست که USB دارند :

میخوام ببینم آیا اگر هارد اکسترنال رو به قسمت USB پشت تلوزیون بزنیم ... هارد و اطلاعات اون رو شناسایی میکنه یا خیر؟

با کارت حافظه موبایل یا دوربین دیجیتال مشکلی نداره.مثلا اگر دوربین دیجیتال رو به تلوزیون وصل کنیم(از طریق درگاه یو اس بی)..مموری دوربین دیجیتال رو تشخیص میده و میشه ویدئوهایی با فرمت MPEG2 رو تماشا کرد.

میخوام فیلمهایی که با دوربین فیلمبرداری اچ دی میگیرم رو برای پخش به یک هارد اکسترنال منتقل کنم.

از دوستانی که تست کردند لطفا جواب بدهند که با خیال راحت برای خرید هارد اکسترنال اقدام کنم.

با سپاس

poonel
20-01-2012, 23:02
با سلام

من سوالم درباره تلوزیون های HDTV سونی هست که USB دارند :

میخوام ببینم آیا اگر هارد اکسترنال رو به قسمت USB پشت تلوزیون بزنیم ... هارد و اطلاعات اون رو شناسایی میکنه یا خیر؟بستگی به مدل تلویزیون داره که ساپورت کنه یا نه. اکثر TV ها بخصوص FAT 32 رو پشتیبانی می کنند.با کارت حافظه موبایل یا دوربین دیجیتال مشکلی نداره.مثلا اگر دوربین دیجیتال رو به تلوزیون وصل کنیم(از طریق درگاه یو اس بی)..مموری دوربین دیجیتال رو تشخیص میده و میشه ویدئوهایی با فرمت MPEG2 رو تماشا کرد.


تا اونجایی که من می دونم و این موضوع رو تست کردم USB دوربین ها برای انتقال اطلاعات به کامپیوتره و اگه به TV وصل بشه تلویزیون دوربین رو نمیشناسه.
میتونید دوربین رو با HDMI به TV وصل کنید.
یا اینکه اگه تلویزیون پاناسونیک باشه، کارت حافظه دوربین رو در درگاه کارت حافظه تلویزیون قرار بدید.
و یا فایلهاتون رو بریزید رو فلش مموری و از USB تلویزیون پخش کنید.میخوام فیلمهایی که با دوربین فیلمبرداری اچ دی میگیرم رو برای پخش به یک هارد اکسترنال منتقل کنم.


اگه تلویزیون فرمت فایلهای دوربین رو شناسایی کنه می تونید این کارو انجام بدید.

kamell.kamell
21-01-2012, 01:13
سلام دوست عزیز
میتونم بپرسم فلشتون چند گیگه و آیا این درسته که با فلش کمتر از 16 گیگ ضبط نمیکنه(امتحان کردید؟؟)
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
تلویزیون من پلاسمای 43D455 هستش.
والا فلش من 4 گیگ است تازه بعد از فرمتی که خود (tv(vfatضبط هم کرده فقط مشکل من اینه که کامپیوتر این فرمت رو نمیشناسه .میخواهم ببینم این نوع فرمت فلش چیه؟آخه ویندوز فقط fat32 و NTFSرو میشناسه.....

mehr1362
21-01-2012, 02:06
دوست عزیز poonel :

تلوزیون سونی هست و دوربین دیجیتال هم سونی!

اتفاقا وقتی از طریق یو اس بی کابل دوربین دیجیتال رو به درگاه یو اس بی تلوزیون میزنم مموری 16 گیگ ترنسند دوربین رو میشناسه و میتونم فیلمهای ضبط شده رو با صورت HDTV اجرا کنم.

و به همین خاطر نیازی به خرید کابل HDMI ندارم!

موبایل نوکیا رو هم اگر وصل کنم میتونم ویدئو هایی که با فرمت mp4 هستند رو اجرا و تماشا کنم!

ولی به خاطر حجم دیسک شک داشتم که تلوزیون شناسایی کنه یا نه؟

در مورد FAT32 هم درست میگید.اگر فلش مموری NTFS فرمت شده باشه.. تلوزیون اون رو شناسایی نمیکنه.

حالا سوال مهمی که میمونه اینه :

آیا میشه کل حجم یک هارد اکسترنال 1 ترا یا دوترا رو به صورت FAT32 در آورد؟

kamell.kamell
21-01-2012, 12:08
با سلام وخسته نباشید.به تازگی یک تلویزیون سامسونگ d8880خریداری کردیمکه قابلیت ضبط کانال را دارد.وقتی فلش مموری را به tv صل میکنم موقع ضبط اول آن را با فرمت vfatفرمت میکند وبعد ضبط میکند.ولی وقتی همین فلش را به کامپیوتر وصل میکنم ویندوز از من میخواهد آنرا به fat32 یا ntfs فرمت کنم.حال سوال من اینجاست که چگونه میتوانم محتویات این فلش را در ویندوز مشاهده کنم؟؟؟خواهش میکنم کسی جوابم رو بده.....

aron110
21-01-2012, 19:35
سلام
لطفا کالیبره تصویر sony cx520 رو بگید
من نمیتونم تنظیمش کنم
ممنون میشم
آقا یکی جواب منم بده
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم:31:

raha-11
24-01-2012, 01:16
با سلام وخسته نباشید.به تازگی یک تلویزیون سامسونگ d8880خریداری کردیمکه قابلیت ضبط کانال را دارد.وقتی فلش مموری را به tv صل میکنم موقع ضبط اول آن را با فرمت vfatفرمت میکند وبعد ضبط میکند.ولی وقتی همین فلش را به کامپیوتر وصل میکنم ویندوز از من میخواهد آنرا به fat32 یا ntfs فرمت کنم.حال سوال من اینجاست که چگونه میتوانم محتویات این فلش را در ویندوز مشاهده کنم؟؟؟خواهش میکنم کسی جوابم رو بده.....
سلام دست عزیز تو گوگل سرچ کن پیدا می کنی چند اینچه وچند خریدی ازکجا ممنون میشم جواب بدی

peaceful1
24-01-2012, 21:07
یه سوال :
کانال های تلویزیونی که 3D پخش میکنند(بین دو بعدی و سه بعدی میتونید انتخاب کنید.). باید تلویزیون مشخصه خاصی داشته باشه؟
مثلا 3D پشتیبانی کنه یا یه حداقل هرتزی داشته باشه و..؟
اگه باید مشخصه خاصی داشته باشه لطف توضیح بدید ممنون میشم.

*Alucard*
24-01-2012, 21:35
یه سوال :
کانال های تلویزیونی که 3D پخش میکنند(بین دو بعدی و سه بعدی میتونید انتخاب کنید.). باید تلویزیون مشخصه خاصی داشته باشه؟
مثلا 3D پشتیبانی کنه یا یه حداقل هرتزی داشته باشه و..؟
اگه باید مشخصه خاصی داشته باشه لطف توضیح بدید ممنون میشم.

مسلما احتیاج به یک سری قابلیتهای سخت افزاری خاص داره مثلا رفرش ریت مورد (با واحد هرتز سنجیده میشه) نیاز رو داشته باشه که به تنهایی کافی نیست یعنی علاوه بر اون چیپ ستهای روی پنل باید قابلیت پشتیبانی و پردازش تصاویر سه بعدی رو داشته باشن.

mehr571
26-01-2012, 12:28
با سلام من یک ماهی میشه که یک 40D6960گرفتم یک بارریست فاکتوریش کردم و local رو هم به استرالیا تغییر دادم چند وقته تو فیلمهایی که توسط کانالهای دیجیتال پخش میشه تو قسمتهایی که حرکتهای سریع تو فیلم هست تصویر به صورت پرش پرش و آهسته نمایش داده میشه! آیا ممکنه که این از ریست کردن lcd باشه یا از روش پخش صدا و سیما است؟ به تنظیمات داخل تلوزیون هم مثل Motion Pluse و حالت فیلم زیاد ور رفتم نشد؟؟؟

mehr571
26-01-2012, 12:36
سلام دست عزیز تو گوگل سرچ کن پیدا می کنی چند اینچه وچند خریدی ازکجا ممنون میشم جواب بدی
تو EManual نوشته به دلیل حق کپی رایت فایلهای ضبط شده رو فقط میشه روی این تلوزیون(LCD که باهاش ضبط کردید) دید من روی DVD blure raySamsung هم نتونستم ببینم!!!

kamell.kamell
26-01-2012, 14:26
سلام دست عزیز تو گوگل سرچ کن پیدا می کنی چند اینچه وچند خریدی ازکجا ممنون میشم جواب بدی
مدل (d8880 ) سایز 46 اینچ از فروشگاه سامسونگ کرج وقیمت باسینما خانگی سه میلیون وصدوپنجاه تومان که ششصدوپنجاه سینما را برذاشتند و ما دو میلیون و نیم دادیم.....

kamell.kamell
26-01-2012, 14:31
تو EManual نوشته به دلیل حق کپی رایت فایلهای ضبط شده رو فقط میشه روی این تلوزیون(LCD که باهاش ضبط کردید) دید من روی DVD blure raySamsung هم نتونستم ببینم!!!
یعنی اگه بخواهم باهاش از برنامه های دلخواهم آرشیو تهیه کنم نمیشه؟؟؟؟؟؟؟

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------


سلام دست عزیز تو گوگل سرچ کن پیدا می کنی چند اینچه وچند خریدی ازکجا ممنون میشم جواب بدی
سایز 46 اینچ از فروشگاه سامسونگ کرج -قیمتش هم سه میلیون و صدو پنجاه تومن که ششصدو پنجاه سینما خانگی را برداشتند و ما دو میلیون و نیم دادیم............

mehr571
28-01-2012, 00:46
یعنی اگه بخواهم باهاش از برنامه های دلخواهم آرشیو تهیه کنم نمیشه؟؟؟؟؟؟؟

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------


سایز 46 اینچ از فروشگاه سامسونگ کرج -قیمتش هم سه میلیون و صدو پنجاه تومن که ششصدو پنجاه سینما خانگی را برداشتند و ما دو میلیون و نیم دادیم............

والا ما که نتونستیم راستی فلشت باید سرعت بالا باشه وگرنه تو تست سرعت ردش میکنه اگه کسی برنامه ای برای تبدیل فرمت سامسونگ سراغ داره بگه ممنون میشیم

samirs
28-01-2012, 21:33
1-ایا با ورود به منوی مخفی پلاسما ی الجی می توان فریم وهرتز را تنظیم کرد pt3510
از همه چیش راضیم تصویرش از ال ای دی هم بهتره.فقط تو تصاویر تند مثل فوتبال گاهی اشیا متحرک کمی تار میشه .
2- ایا مشکل پلاسما هاست یا تو ال سیدی ال ای دی هم هست؟
3-به هرتز مربوط میشه یا به فریم تصویر؟ چون این مدل در هردو تراز بالایی داره.600 hz

poonel
28-01-2012, 22:12
1- خیر - تو منوهاش باید یه تنظیماتی برای هرتز باشه.
ممکنه اسمش متفاوت باشه. مثلاً در تلویزیونهای پاناسونیک تنظیم هرتز اسمش Intelligent Frame Creation هست که برای بالاترین هرتز باید روی MAX باشه.
2 - پلاسماها بالاترین سرعت پاسخدهی رو دارند و این یکی از برتریهای پلاسما نسبت به LED LCDهاست.
3 - ممکنه از منبع تصویری تون باشه. سورسهای بی کیفیت و SD که بیت ریت پایینی دارند تو حرکات سریع تار میشن.
خلاصه مشکل از TV نیست و پلاسما مشکلی با سرعت تصویر نداره.

raha1815
29-01-2012, 09:13
سلام
من یه سوال دارم . امیدوارم خنده دار نباشه !
فیلم 3d روی مانیتور معمولی با عینک به خوبی دیده میشه ! یعنی بصورت سه بعدی ( احتمالا در tv معمولی هم همینطور) . پس این تکنولوژی tv 3d چیکار میکنه ؟!

bent
29-01-2012, 20:47
تلویزیون ال ای دی LV3710-TB چطوری بروزرسانی می شودبدون وصل شدن به اینترنت منظورم این هست به سایت وصل بشی وفایل بروز رسان رادریافت وازطریق USB آپگرید کنی ؟

masoud_persia
30-01-2012, 02:06
کسی با KDL-32CX520 کار کرده؟ چطوره؟ کیفیتش خوبه؟ تلویزیونی با این رنج قیمت بهتر از این سراغ دارید؟ البته لطفا کسی نظر بگه که کیفیت این تلویزیون رو دیده

minero
30-01-2012, 22:36
یک ال ای دی 40 اینچ سامسونگ خریدیم UA40D5550PMSHD
U : LED
A:ASIA
40: INCH
بقیه مشخصاتش را میشه از کد خارج کنید .
ایرادی که دارد تصاویر را خیلی معمولی نشان می دهد . با کابل اچ دی 1.3A اصلا تصویر شفافی ندارد. تصاویر به سمت آبی تمایل دارد . رنگها را بخوبی نشان نمی دهد . تصویر را با سونی 46 اینچ سری وی مقایسه می کنم کلی تفاوت دارد و کیفیت رنگ سونی بالاتر است . تصویر یک حالت مات هم دارد. نصابش آمد و گفت باید از کابل HDMI سامسونگ استفاده کنید که با کابل HDMI سونی تفاوت می کند . شبکه های دیجیتال استانی را با تیونر داخلی اش گرفت اصلا رنگ بندی جالبی ندارد و همانطور که گفتم به آبی متمایل است .قرار شده آخر هفته کابل سامسونگ بیاره و امتحان کنه اگر خراب بود برگشت بزند.
یک مورد دیگه هم قسمت ناحیه و ریجین در منوی دستگاه غیر فعال است . فقط روی آسیا ست شده است

aron110
31-01-2012, 16:19
کسی با KDL-32CX520 کار کرده؟ چطوره؟ کیفیتش خوبه؟ تلویزیونی با این رنج قیمت بهتر از این سراغ دارید؟ البته لطفا کسی نظر بگه که کیفیت این تلویزیون رو دیده
من دارم
2 هفته پیش خریدم
راستش من زیاد راضی نیستم ازش کلا خیلی شفاف نیست تصویر شاید من نتونستم کالیبره کنم تصویرو:41:
مخصوصا که لپ تاپ رو بهش وصل کردم واسه فوتبال به خاطر هرتز پایینش افتضاح بود سرعتش:41:
ولی رو م.ا.ه.و.ا.ر.ه بد نیست
رو فایلها HD هم به نظرم خوبه

REZA171
01-02-2012, 00:45
سلام
سوال:تلویزیون من هم ورودی pc و هم htmi داره،ولی لپ تاپ و کیس کامیوتر من htmi ندارن،من میخوام اینا رو به تلویزیون وصل کنم،چه جوری اینکارو بکنم با چه کابل یا کابل های که هم تصویر و هم صدا با کیفیت خوب پخش بشه؟

masoud_persia
01-02-2012, 13:48
من دارم
2 هفته پیش خریدم
راستش من زیاد راضی نیستم ازش کلا خیلی شفاف نیست تصویر شاید من نتونستم کالیبره کنم تصویرو:41:
مخصوصا که لپ تاپ رو بهش وصل کردم واسه فوتبال به خاطر هرتز پایینش افتضاح بود سرعتش:41:
ولی رو م.ا.ه.و.ا.ر.ه بد نیست
رو فایلها HD هم به نظرم خوبه
با این حساب میگی نخرم دیگه:19:، خوب چه مدلی رو پیشنهاد میکنی؟:20:
راستش خیلی از این مدل خوشم اومده بود ولی ...

minero
01-02-2012, 22:52
سوال در تاپیک دیگر مطرح شد لطفا حذف شود

Soroush-S
02-02-2012, 09:45
با این حساب میگی نخرم دیگه:19:، خوب چه مدلی رو پیشنهاد میکنی؟:20:
راستش خیلی از این مدل خوشم اومده بود ولی ...
سمسونگ 32D585

alex_pk
09-02-2012, 10:52
سلام دوستان
منظور از اسمارت دقیقا چیه؟
یعنی در واقع چه قابلیتی به حساب میاد.

behnam129
09-02-2012, 13:19
1-ایا با ورود به منوی مخفی پلاسما ی الجی می توان فریم وهرتز را تنظیم کرد pt3510
از همه چیش راضیم تصویرش از ال ای دی هم بهتره.فقط تو تصاویر تند مثل فوتبال گاهی اشیا متحرک کمی تار میشه .
2- ایا مشکل پلاسما هاست یا تو ال سیدی ال ای دی هم هست؟
3-به هرتز مربوط میشه یا به فریم تصویر؟ چون این مدل در هردو تراز بالایی داره.600 hz
دوست عزیز اصولا نباید اینطوری باشه ، چون بهترین مزیت پلاسما نسبت به LCD و LED ها تو همین مسئله هست
اگه تو LCD و یا حتی LED های میلیونی همون تصاویر رو مشاهده کنی متوجه میشی که پلاسما از لحاظ سرعت پاسخدهی تصویر خیلی بهتره
اما فقط یک مسئله میتونه وجود داشته باشه و اون هم منبع پخش تصویره ، که اگه از صدا و سیما باشه بعید میدونم مشکلی داشته باشه
مگه اینکه تصویر مورد نظر دارای کیفیت نامطلوب باشه و از طریق USB و CD و ... پخش کنید

sJaguar
09-02-2012, 14:23
دوستان بعد از ظهر میخام برم بخرم
بین این سه مدل راهنمایی کنید

LG LV35000 42

Samsung D5540 40

LG Plasma PT2500

هر سه مدل هم قیمتشون حدود 1/100 هست.

romia
09-02-2012, 14:30
سلام دوستان
پیشاپیش از سوالات مبتدیانه ام عذر خواهی می کنم.
1.آیا می شه تو تلویزیون های سه بعدی تصاویر دوبعدی دید؟ یعنی می شه عینک نزنیم ویه برنامه تلویزیون ایران رو به صورت دوبعدی از یه تلویزیون سه بعدی ببینیم یا اینکه بدون عینک تصاویر به صورت درهم و برهم دیده می شه؟
2.من دو تومن پول دارم - برای مصرف خونگی چی بهم پیشنهاد می کنید؟سه بعدی یا دوبعدی؟ پلاسما یا ال ای دی؟من نه گیمرم ونه نور خونمون خیلی زیاده؟
3. بازتاب نور در تلویزیونهای پلاسما هم به اندازه تلویزیونهای ال ای دیه؟(به طور معمول وبدون در نظر گرفتن مدل های خاص)

romia
09-02-2012, 14:49
سلامابتدا از سوال های مبتدیانه ام عذرخواهی می کنم.1.آیا با تلویزیون های سه بعدی می شه تصاویر دوبعدی رو دید؟ یعنی آیا می شه بدون زدن عینک به یه تلویزیون سه بعدی نگاه کنیم و تصاویر دو بعدی ببینیم؟ مثلا برنامه های صدا وسیما رو می شه به صورت دو بعدی از یه تلویزیون سه بعدی دید؟یا تصاویر به صورت درهم برهم دیده می شه؟2.راسته می گن جدیدا چین تلویزیون های سونی رو می زنه و کیفیتشون نسبت به قبل خیلی افت کرده؟3.من دو تومن پول دارم چی بهم پیشنهاد می کنید تا بخرم؟دو بعدی یا سه بعدی؟ال ای دی یا پلاسما؟من برای مصرف خونگی می خوام و گیمر نیستم وخونمونم نور خیلی زیاد نداره.4.بازتاب نور محیط در تلویزیونهای پلاسما هم به اندازه تلویزیونهای ال ای دی است؟(در نمونه ها ومدل های معمولی)5.خدمات پس از فروش(گارانتی)کدوم برند بهتره؟

ئظا
09-02-2012, 15:02
سلام دوستان
منظور از اسمارت دقیقا چیه؟
یعنی در واقع چه قابلیتی به حساب میاد.

منظور اینه که قابلیت وب گردی و کنترل همه ورودی ها و مانیتور کردنشون و اتصال به دیوایسهایه دیگه
از طرق مختلف امکان پذیر هست دوسته عزیز
قابلیت خوبی هست ولی رو قیمت هم تاثیر میگذاره

---------- Post added at 03:02 PM ---------- Previous post was at 02:58 PM ----------


دوستان بعد از ظهر میخام برم بخرم
بین این سه مدل راهنمایی کنید

LG LV35000 42

Samsung D5540 40

LG Plasma PT2500

هر سه مدل هم قیمتشون حدود 1/100 هست.

کاش گفته بودی مورد مصرفت بیشتر چی هست و آیا برای فیلم میخوای برای تلوزیون دیدن بیشتر استفاده میکنی یا اینکه گیمر هستی

ولی کلی میگم خیلی سمت پلاسما نرو اون 35000 چیزه بدی نیست
ولی اگر برای گیممیخوای پلاسما اصولا بهتره

sJaguar
09-02-2012, 15:41
برای تی وی خونه میخام شاید هز از چند گاهی گیم هم بزنم
استفاده هم بیشتر دیدن فوتبال و کانال های ماهواره ای هست

LV35000 50 هرتز هست و اون مدل سامسونگ هم که 40 اینچ هست یکم کوچیکه
از یک سوی دیگه این مدل 50 پلاسما هم قیمت خوبی داره هم کیفیتش بد نیست

mehdi speed 700
09-02-2012, 16:14
تاپیک جدید:
بحث و بررسی در مورد تکنولوژی های جدید tv{تمام برند ها}
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیدوارم شرکت کنید

behnam129
09-02-2012, 16:47
برای تی وی خونه میخام شاید هز از چند گاهی گیم هم بزنم
استفاده هم بیشتر دیدن فوتبال و کانال های ماهواره ای هست

LV35000 50 هرتز هست و اون مدل سامسونگ هم که 40 اینچ هست یکم کوچیکه
از یک سوی دیگه این مدل 50 پلاسما هم قیمت خوبی داره هم کیفیتش بد نیست
سلام دوست عزیز
با توجه به تجربه شخصی ام پلاسما رو پیشنهاد میکنم(که تنها ایرادی که میشه بهش گرفت مصرف برق بیشتر نسبت به LCD و LED هست که البته با تکنولوژی های جدید کمی مصرف برق کمتر شده)
LED و LCD ها درتصاویر زیبا و رنگارنگ و صحنه های آرام ، پشت ویترین فروشگاهها واقعا عالی به نظر می آیند ، اما وای به روزی که بخواهید یک مسابقه فوتبال با این تکنولوژی های جدید تماشا کنید که دمار از روزگار چشمتان در میاید(بدلیل سرعت پاسخدهی بسیار پایین و محسوس این نوع TV ها ، تصاویر متحرک و سریع ، تار میشوند ، مثلا یک توپ فوتبال در حال حرکت مثل یک گوی دنباله دار میشود)

s-rezaei
09-02-2012, 18:09
دوستان سلام
سری 8 مشکلاتی که دوستمون گفت راندارد. چندهفته ای است که سایز 46 گرفتم (مدل 8880) وازدیدن مسابقات فوتبال لذت میبرم. با تنظیمات پیشرفته ای که دارد مشکلات سری های قدیمی برطرف شده. به شخصه روی کیفیت تصاویر خیلی حساس هستم. ازدوستان دیگری که ازسری 8 استفاده می کنند میخوام که دربحث شرکت کنند

behnam129
09-02-2012, 19:12
دوستان سلام
سری 8 مشکلاتی که دوستمون گفت راندارد. چندهفته ای است که سایز 46 گرفتم (مدل 8880) وازدیدن مسابقات فوتبال لذت میبرم. با تنظیمات پیشرفته ای که دارد مشکلات سری های قدیمی برطرف شده. به شخصه روی کیفیت تصاویر خیلی حساس هستم. ازدوستان دیگری که ازسری 8 استفاده می کنند میخوام که دربحث شرکت کنند
تبریک میگم دوست عزیز ، انتخاب خوبیه

sJaguar
09-02-2012, 23:12
امروز بعد از ظهر رفتم بازار
پلاسمای الجی رو دیدم و اصلا به دلم نچسبید
کلا خطوط تصویر کاملا دیده میشن و درشت بودن ... خیلی تابلو بود

آخرش سامسونگ 5550 خریدم 40 اینچ

aron110
10-02-2012, 11:16
یه سوال ساده:5:
آین خروجی Digital Audio که پشت تلوزیون cx520 هستش به چی میشه وصلش کرد؟؟
اصلا به چه دردی میخوره اون

nimahandsomboy
10-02-2012, 14:13
با سلام

چطوری گیرنده دیجیتالی تلویزیون nx720 را فعال کنم؟؟؟

همه کانال ها رو دارم و لی کانال 1 و 2 و 3 جمهوری ندارم...

خواهشا منو راهمایی کنید

romia
10-02-2012, 18:43
سلام
مجبور شدم دوباره بپرسم چون کسی جوابمو نداد.
من با دو تومن چه تلویزیونی می تونم برای استفاده توخونه بخرم.من گیمر نیستم ولی کیفیت تصویر وهمچنین کیفیت ساخت برام خیلی مهمه(بیشتر برای دیدن فوتبال می خوام).به نظر شما 3dبگیرم یا 2d ؟ال ای دی بگیرم یا پلاسما؟

poonel
10-02-2012, 19:26
یه سوال ساده:5:
آین خروجی Digital Audio که پشت تلوزیون cx520 هستش به چی میشه وصلش کرد؟؟
اصلا به چه دردی میخوره اون

وصل میشه به سینمای خانگی یا آمپلی فایر. اینطوری صدای TV رو با کیفیت دیجیتال از سینما می شنوید.

mzy
10-02-2012, 21:12
سلام
مجبور شدم دوباره بپرسم چون کسی جوابمو نداد.
من با دو تومن چه تلویزیونی می تونم برای استفاده توخونه بخرم.من گیمر نیستم ولی کیفیت تصویر وهمچنین کیفیت ساخت برام خیلی مهمه(بیشتر برای دیدن فوتبال می خوام).به نظر شما 3dبگیرم یا 2d ؟ال ای دی بگیرم یا پلاسما؟
40nx720 سونی و 42st30 پاناسونیک که هردو 3بعدی هستن با کمی بودجه بیشتر از پول شما گزینه های مناسبی هستن..........

aron110
10-02-2012, 21:37
وصل میشه به سینمای خانگی یا آمپلی فایر. اینطوری صدای TV رو با کیفیت دیجیتال از سینما می شنوید.

اسپیکری هست که این ورودی رو داشته باشه
من میخوام یه اسپیکر بخرم و به تلوزیون وصل کنم
اگه ممکنه راهنمایی کنید چی بگیریم
ممنون

mehdi speed 700
12-02-2012, 18:16
چگونه تصویر درست از غلط را در تلویزیون ها تشخیص دهیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dia%2Fk2%2Fitems%2Fcache%2F4e9f0977a587eb434c4aa2d 74092353d_XL.jpg) HDTV Wrong Picture

تعریف شما از کیفیت تصویر مناسب در تلویزیون چیست؟ در واقع تصویر تلویزیون باید چه معیار و ویژگی هایی داشته باشد تا از نظر شما مناسب باشد؟ بیشتر کاربران تصور می کنند تلویزیون هایی که رنگ تصویر آنها اشباع شده و کنتراست بیش از حدی دارند، کیفیت تصویر بهتری دارند. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه کیفیت تصویر مناسب را از نامناسب تشخیص دهید.

تلویزیون هایی که در ویترین مغازه ها مشاهده می کنید معمولا تنظیمات صحیحی ندارند؛ روشنایی تصویر و کنتراست این تلویزیون ها معمولا بر روی بیشترین مقدار تنظیم شده و رنگ های آنها اشباع شده هستند. به طور مثال در حالتی که تنظیمات رنگ صحیح نباشد، پوست انسان بیش از حد آبی یا قرمز نمایش داده می شود و اگر تصویری از طبیعت در این تلویزیون ها مشاهده کنید، بیشتر یاد جعبه آبرنگ می افتید. اگر در مورد رنگ بندی و تصویر صحیح، بینش درستی نداشته باشید ممکن است هنگام خرید تلویزیون، نظرتان به رنگ بندی اشباع شده و یا نکات نادرست جلب شود و انتخاب صحیحی نداشته باشید. شما باید تلویزیونی را مد نظر بگیرید که در آن همه صحنه ها، اعم از تاریک، روشن، طبیعت، کارتون و ... با رنگ صحیح نمایش داده شوند.
ما در این مقاله یک تصویر استاندارد با کیفیت مناسب را به شما نمایش می دهیم و آن را با کیفیت های نامناسب مقایسه می کنیم. به این ترتیب شما می توانید هنگام انتخاب تلویزیون، کیفیت تصویر مناسب را بهتر تشخیص دهید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ages%2Fstories%2Fnews%2F2012%2Ftv%2FpictureQuality _original-1.jpg)
عکس بالا، تصویری است که باید در تلویزیونی با تنظیمات استاندارد، مشاهده کنید. ما در دو طرف این عکس، از طیف رنگی طوسی و مشکی استفاده کردیم تا بتوانیم بهترین کیفیت تصویر را با توجه به آن، بررسی کنیم. با کلیک بر روی این عکس می توانید آن را در سایز اصلی مشاهده کنید.
کنتراست تصویر بیش از حد زیاد


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این عکس، کنتراست تصویر اصلی که در سمت چپ قرار دارد را بالا بردیم. این حالت بیشتر در LCD-TV ها مشاهده می شود. فروشندگان و تولیدکنندگان تلویزیون، معمولا کنتراست تصویر LCD های موجود در فروشگاه ها را به صورت اشباع شده تنظیم می کنند تا چشم بیننده را دچار اشتباه کنند. در صورتی که اگر تصویر اورجیتال را در این حالت مشاهده کنید متوجه می شوید که بسیاری از جزئیات تصویر در قسمت های تیره مشاهده نمی شوند.
به طور مثال در تصویر بالا، رنگ طوسی در پایین صفحه به مشکی تبدیل شده است. علاوه بر این قسمت بالای تصویر اصلی با افزایش بیش از حد کنتراست تقریبا مشکی شده و جزئیات تصویر قابل مشاهده نیستند. در صورتی کنتراست تصویر را باید تا حدی زیاد کنیم که جزئیات تصویر محو نشود.
بنابراین اگر هنگام خرید، از کنتراست بالای یک تلویزیون خوشتان آمد، ابتدا کنتراست را کمی پایین بیاورید تا ببینید جزئیات تصویر نمایان می شود یا خیر. اگر با پایین آوردن کنتراست جزئیاتی که پیشتر قابل مشاهده نبودند را مشاهده کردید، مطمئن باشید که این کنتراست کاذب است.
رنگ تصویر اشباع شده


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی از حقه هایی که در فروشگاه ها برای فروش تلویزیون ها به کار می رود، تغییر تنظیمات رنگ تلویزیون است. در واقع رنگ تلویزیون ها در کارخانه تولید کننده به صورت اشباع شده تنظیم می شود و کاربران نیز احساس می کنند تصاویر تلویزیون شفاف و زنده تر هستند. به طور مثال در تصویر سمت راست، رنگ ها زنده تر هستند ولی واقعی نیستند. ممکن است این امر در ابتدا برای شما خوشایند باشد، ولی به مرور زمان مشاهده تصاویر با رنگ های غیرواقعی برایتان آزاردهنده می شود و زمانی که رنگ تلویزیون را کم می کنید متوجه می شوید که دستگاه شما نمی تواند رنگ ها را به خوبی نمایش دهد.
بنابراین پیش از خرید تلویزیون تنظیمات رنگی آن را به خوبی بررسی کنید.
اگر عکس بالا، تصویری از یک انسان را نمایش می داد، در قسمت راست تصویر، پوست او را زرد یا نارنجی مشاهده می کردید. چراکه رنگ این تصویر به صورت اشباع شده ای، زیاد است. تنظیمات تصویر این تلویزیون در نگاه اول برای شما خوشایند است ولی در طول زمان ممکن است برای شما دلزدگی ایجاد کند.
تصویری با دمای بیش از حد زیاد یا کم


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دمای رنگ توسط کلوین اندازه گیری می شود و دما یا Temperatue تصویر را تعریف می کند. زمانی که دمای یک تصویر در پنل نمایشگر بیش از حد بالا باشد آنگاه تصویر به رنگ آبی و سرد تبدیل می شود. وقتی دمای رنگ ها بیش از حد کم باشد تصویر به قرمز و گرم متمایل می شود.
95 درصد تولیدکنندگان رنگ های تلویزیون ها را دست کاری می کنند چون آنها می دانند که دمای سرد به چشم مشتریان زیباتر به نظر می رسد. پس آنها به راحتی مشتری را فریب می دهند. اگر تنظیمات رنگی تلویزیون بر اساس کلوین درجه بندی شده، ابتدا آن را بر روی 6500 کلوین که دمای استاندارد است قرار دهید و سپس به بررسی کیفیت تصویر بپردازید.
عکس این قضیه هم درست نیست و اگر تصویری بیش از حد به رنگ زرد و قرمز متمایل باشد، نمی تواند گزینه خوبی برای تشخیص شما باشد.
گامای بیش از حد زیاد یا کم


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر گاما بیش از حد زیاد باشد، رنگ های تیره، بیش از حد سیاه می شوند و جزئیات تصویر نمایان نخواهد شد. بنابراین میزان گاما نیز باید متعادل باشد تا جزئیات تصویر در صحنه های تاریک و کم نور دیده شوند. مانند تصویر بالا که جزئیات تصویر مانند برگ های پشت سر این حیوانات، قابل رویت نیست.
اگر گاما بیش از حد کم باشد، رنگ های روشن بیش از حد سفید شده و جزئیات تصویر در صحنه های روشن نمایان نمی شوند. گامای استاندارد برای تصاویر معمولا در HDTV ها 2.2 است. بنابراین پیش از بررسی تصویر، گاما را تنظیم کنید.
شارپی بیش از حد تصویر


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شارپ بودن تصویر برای بسیاری از کاربران به معنی جزئیات بیشتر در تصویر است. ولی این تعریف صحیحی نیست. در واقع زمانیکه شما Sharpness تصویر را بالا می برید، کنتراست تصویر را در لبه های تصویر زیاد می کنید. ولی جزئیات کلی تصویر زیاد نمی شود. اگر sharpness در عکسی بیش از حد زیاد باشد، در لبه های تصویر سایه یا پیکسل های غیر عادی مشاهده خواهید کرد. مانند پیکسل هایی که در لبه ستون سمت راست به چشم می خورند.
نتیجه


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در تصویر بالا مجموعه ای از ایراداتی که به آنها اشاره شد در کنار هم نمایش داده شده اند. شاید هنگام خرید تلویزیون مجموع این ایرادات به چشم شما نیاید و حتی تصویر تلویزیونی که یکی از این ایرادات را داشته باشد از نظر شما جذاب تر باشد.
ولی باید به این نکته توجه کنید که بعضی از این ایرادات به مرور زمان به چشمتان می آیند و ممکن است موجب دلزدگی شما شوند. بنابراین هنگام خرید تلویزیون، دقت کرده و تا جای ممکن پیش از خرید هر دستگاهی، همه جوانب را بررسی کنید.این موضوع به وضوح توی tvهای سامسونگ معلومه.توی ال جی هم تا حدی.فقط وقتی میتونین رنگ واقعی داشته باشین و کیفیت tvتون رو بفهمید که کنتراست داینامیک رو خاموش کنید
__________________

kia.Tahamtan
12-02-2012, 18:38
چگونه تصویر درست از غلط را در تلویزیون ها تشخیص دهیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dia%2Fk2%2Fitems%2Fcache%2F4e9f0977a587eb434c4aa2d 74092353d_XL.jpg) HDTV Wrong Picture
.
.
.
.
.
.
.


این موضوع به وضوح توی tvهای سامسونگ معلومه.توی ال جی هم تا حدی.فقط وقتی میتونین رنگ واقعی داشته باشین و کیفیت tvتون رو بفهمید که کنتراست داینامیک رو خاموش کنید
__________________


درود دوست عزیز
ممنون یکی از بزرگترین مشکلات پنل های کره ای همین هست که گفتی مشتری فریبی و نه مشتری مداری
در حالیکه به خیلی از دوستان تاکید کردم به سمت کمپانی های مشتری مدار به خصوص ژاپنی بروند و فریب اغراق های موجود در کنتراست نخورند

erfan_abedi_CB
13-02-2012, 15:45
الان تلویزیون من nx710 هستش اون --- چی کار میکنه یا بهتر بگم من چه جوری می تونم ازش استفاده کنم ؟؟
داشتن گیرنده دیجیتال داخلی در tv باعث میشه tv بتونه تصاویر دیجیتال و با کیفیت تری دریافت کنه و در نهایت بیننده تصاویری طبیعی تر و با کیفیت تر را مشاهده کنه . NX710 هم گیرنده دیجیتال داخلی داره.
اگه از طرف نمایندگی tv ات را نصب کرده باشن همون اولش خودشون dvbt را برات فعال کردن .

mehdi speed 700
13-02-2012, 16:22
درود دوست عزیز
ممنون یکی از بزرگترین مشکلات پنل های کره ای همین هست که گفتی مشتری فریبی و نه مشتری مداری
در حالیکه به خیلی از دوستان تاکید کردم به سمت کمپانی های مشتری مدار به خصوص ژاپنی بروند و فریب اغراق های موجود در کنتراست نخورنددوست عزیز این رو بدونید بیشتر پنل های tv های ژاپنی رو کره ای ها دست می کنند.و این فقط مخصوص tv های کره ای نیست و در مورد tv های ژاپنی هم صدق می کنه

---------- Post added at 04:22 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

من خودم tv ال جی 57000 دارم کنتراست داینامیک رو هم خاموش کردم و کیفیت رنگ هاش واقعا عالیه.

ساسان مهاجم
13-02-2012, 16:35
سلام.

یکی از دوستان آخرین مدل شارپ Quattron رو خریده.
اما پورت خروجی صدا برای سینمای خانوادگی نداره اگر داره کجاش هست؟
چون تمام پورت هاش ورودی هستن.
ممنون راهنمایی کنید.
اگه دقیقا" مدلش رو بگی میتونیم بهتر راهنماییت کنیم ؟؟؟

ساسان مهاجم
13-02-2012, 16:55
سلام
مجبور شدم دوباره بپرسم چون کسی جوابمو نداد.
من با دو تومن چه تلویزیونی می تونم برای استفاده توخونه بخرم.من گیمر نیستم ولی کیفیت تصویر وهمچنین کیفیت ساخت برام خیلی مهمه(بیشتر برای دیدن فوتبال می خوام).به نظر شما 3dبگیرم یا 2d ؟ال ای دی بگیرم یا پلاسما؟

با 2100 تومن مدل 40LE8300X شارپ رو بگیر که هم به دلیل استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد کواترون کیفیت تصاویر فوق العاده ای داره و هم برای گیم خیلی مناسبه چون فرکانسش 200/240 هرتز هست و یه بلوری پلیر شارپ و 2 تا عینک 3d شارپ رایگان و یه فیلم 3d رایگان بهمراهش میدن که قیمت این هدایاش روی هم حدود 500 تومنه. ضمن اینکه چون کیفیت و دوام برات مهمه این گزینه مناسبه چون پنلش هم ژاپنی هست .

teenager227
14-02-2012, 10:47
درود دوست عزیز
ممنون یکی از بزرگترین مشکلات پنل های کره ای همین هست که گفتی مشتری فریبی و نه مشتری مداری
در حالیکه به خیلی از دوستان تاکید کردم به سمت کمپانی های مشتری مدار به خصوص ژاپنی بروند و فریب اغراق های موجود در کنتراست نخورند
من این حرفتو قبول ندارم. هر کسی یه مدلی دوس داره.
من خودم عاشق کنتراست بالا هستم. هیچ ربطی هم به مشتری مداری و مشتری فریبی و از این جور چیزا نداره.
فکر نکنم کسی بتو اینکه super AMOLED سامسونگ یکی از بهترین صفحه های نمایش موبایله شک داشته باشه. کنتراستش 1 به بینهایته! یعنی سامسونگ داره گولمون میزنه؟
در ضمن تاحالا فکر کردین چرا رنگای فیلمهای هالیوودی چرا انقد با رنگای فیلمای ایرانی فرق دارن؟ در صورتی که همشون با یه دوربین فیلم برداری میشن. این بخاطر اینه که موقع ویرایش فیلم کنتراست اونو میبرن بالا و رنگها رو زنده میکنن. این باعث میشه فیلم خیلی جذاب بشه.

aron110
14-02-2012, 16:24
اسپیکری هست که این ورودی رو داشته باشه
من میخوام یه اسپیکر بخرم و به تلوزیون وصل کنم
اگه ممکنه راهنمایی کنید چی بگیریم
ممنون
نمیشه کسی جواب مارو هم بده:41:

پست 123

Arashmartini
14-02-2012, 16:44
میشه از پلاسمای st30 به جای مانیتور استفاده کرد این مشکل تصاویر ثابت و سوختگی پیکسلها تا چه حد صحت داره؟
بصورت تجربی برای کسی اتفاق افتاده؟

yaran99
14-02-2012, 19:43
دوستان تلویزیون سامسونگ D8880 قابلیت اتصال ماوس یا کیبورد از طریق پورت USB را دارد ؟

c6-01
16-02-2012, 15:09
ذوستان اصلا smart tv تو ایران با وضع اینترنت موجود کارایی داره؟

c6-01
16-02-2012, 15:17
دوستان از بین دو مدل زیر کدوم بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید با توجه به امکانات اینترنتی کشور
1.LG 42 led 7600

2.LG 42 lv 55000

c6-01
16-02-2012, 16:37
دوستان از بین دو مدل زیر کدوم بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید با توجه به امکانات اینترنتی کشور
1.LG 42 led 7600

2.LG 42 lv 55000

sdsab22
17-02-2012, 20:07
دوستان چند سوال فنی درباره رزلوشن کانال های ماه واره :
اول اینکه کانال های HD مثل ARTE HD با چه رزلوشنی پخش میشه؟ 720*1280 یا 1080*1920؟
بعدش وقتی کانالی به اسم HD تو رس یور هست چجوری میشه فهمید منظورش چه رزلوشنی هست؟
رزلوشن پخش گیرنده دیجینال چطور؟ چنده؟

kia.Tahamtan
17-02-2012, 21:51
دوستان چند سوال فنی درباره رزلوشن کانال های ماه واره :
اول اینکه کانال های HD مثل ARTE HD با چه رزلوشنی پخش میشه؟ 720*1280 یا 1080*1920؟
بعدش وقتی کانالی به اسم HD تو رس یور هست چجوری میشه فهمید منظورش چه رزلوشنی هست؟
رزلوشن پخش گیرنده دیجینال چطور؟ چنده؟


درود
اگه tv جدید باشه وقتی ----- روشن می کنی خروجی تصویرتو مینویسه چقدره
مثلا 576p یا 720p یا 1080p

sdsab22
17-02-2012, 22:07
درود
اگه tv جدید باشه وقتی ----- روشن می کنی خروجی تصویرتو مینویسه چقدره
مثلا 576p یا 720p یا 1080p

خوب چون با کابل HDMI وصل کردمش و خروجی ----- برای همه کانال ها 1080i هست نمیشه فهمید!
(Iclass Full HD هست -----)
توی اینترنت سایتی جدولی چیزی نیست بشه فهمید؟

poonel
18-02-2012, 04:00
خوب چون با کابل HDMI وصل کردمش و خروجی ----- برای همه کانال ها 1080i هست نمیشه فهمید!
(Iclass Full HD هست -----)
توی اینترنت سایتی جدولی چیزی نیست بشه فهمید؟

اگه بخواین تلویزیون وضوح شبکه رو بنویسه، باید خروجی دستگاه رو روی Auto بزارید، نه 1080. البته اگه دستگاهتون گزینه Auto داشته باشه.
در ضمن معمولاً روی کنترل رسیورهای پدر مادر دار، دکمه ای با علامت i هست که اطلاعاتی مثل وضوح و فرمت صدا و تصویر رو نشون میده. ببینید کنترل شما i داره؟

pinokiu
18-02-2012, 04:32
نمیشه کسی جواب مارو هم بده:41:

پست 123
والا نمیدونم اسپیکر خالی که ورودی دیجیتال داشته باشه تو بازار هست یانه
اما سینما خانگی این ورودی رو داره

poonel
18-02-2012, 04:41
نمیشه کسی جواب مارو هم بده:41:

پست 123

یه زمانی منم دنبال اسپیکر با ورودی دیجیتال بودم. فقط Logitech z-5500 رو یافتم که کنار TV اصلاً زیبا نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو بازار صوتی تصویری که فکر نمی کنم چیزی گیرت بیاد چون همه اسپیکر ها باید به دستگاه آمپلی فایر متصل
بشن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@2.jpg
فکر کنم تو بازار کامپیوتر اسپیکر با ورودی دیجیتال باشه.

pinokiu
18-02-2012, 04:48
منم با poonel موافقم اسپیکر های این مدلی کنار تلویزیون زیاد زیبا نیست
از لحاظ قیمت هم فکر نکنم خیلی ارزون تر در بیاد

poonel
18-02-2012, 04:54
میشه از پلاسمای st30 به جای مانیتور استفاده کرد این مشکل تصاویر ثابت و سوختگی پیکسلها تا چه حد صحت داره؟
بصورت تجربی برای کسی اتفاق افتاده؟

خیر. نمیشه از پلاسما بجای مانیتور استفاده کرد. نه بخاطر سوختن پیکسل!
چون سوختگی پیکسل در پلاسماهای جدید حل شده.
مشکل اصلی جاماندگی موقت تصویره که با تغییر تصویر ثابت بعد چند دقیقه از بین میره.
تو حالت کاربرد سورس های مدیا چون معمولا تصویر بیش از 3 - 4 ثابت نمی مونه جاماندگی موقت مشکلی ایجاد نمی کنه اما برای کاربرد مانیتور بخاطر تصاویر ثابت بسیار زیاد و طولانی مدت قطعاً آزار دهنده میشه.

poonel
18-02-2012, 05:00
ذوستان اصلا smart tv تو ایران با وضع اینترنت موجود کارایی داره؟

بیشتر Web Browserش کارایی داره.
بقیه امکاناتش بیخودی هست.

در کل برای کار با اینترنت هیچ چیزی جای PC رو نمیگیره.

TATU_TATY
18-02-2012, 18:37
خیر. نمیشه از پلاسما بجای مانیتور استفاده کرد. نه بخاطر سوختن پیکسل!
چون سوختگی پیکسل در پلاسماهای جدید حل شده.
مشکل اصلی جاماندگی موقت تصویره که با تغییر تصویر ثابت بعد چند دقیقه از بین میره.
تو حالت کاربرد سورس های مدیا چون معمولا تصویر بیش از 3 - 4 ثابت نمی مونه جاماندگی موقت مشکلی ایجاد نمی کنه اما برای کاربرد مانیتور بخاطر تصاویر ثابت بسیار زیاد و طولانی مدت قطعاً آزار دهنده میشه.

ممنون جناب پونل . آقا نمیشه این نقص رو با اسکرین سیور از بین برد . خیلی از مادربرد های حالا امکانتی بسیار عالی دارند . تنظیمات انجام میدید اگر بیش از 2 ساعت با سیستم کاری نشد خاموش بشه یا سینی تسک بار رو از حالت lock در میاریم میشه با این کارا یکمی بیشتر مراقب بود نه این طور نیست ؟

poonel
18-02-2012, 19:17
ممنون جناب پونل . آقا نمیشه این نقص رو با اسکرین سیور از بین برد . خیلی از مادربرد های حالا امکانتی بسیار عالی دارند . تنظیمات انجام میدید اگر بیش از 2 ساعت با سیستم کاری نشد خاموش بشه یا سینی تسک بار رو از حالت lock در میاریم میشه با این کارا یکمی بیشتر مراقب بود نه این طور نیست ؟

نه نمیشه. کاربرد پلاسما به عنوان مانیتور به هیچ وجه توصیه نمیشه.
اگه از پلاسما بجای مانیتور استفاده کنی به نیم ساعت نمیکشه که جاموندگی موقت ایجاد میشه.
مطمئن باش تو همون چند ساعت اول پشیمون میشی.

Arashmartini
18-02-2012, 21:22
خیر. نمیشه از پلاسما بجای مانیتور استفاده کرد. نه بخاطر سوختن پیکسل!
چون سوختگی پیکسل در پلاسماهای جدید حل شده.
مشکل اصلی جاماندگی موقت تصویره که با تغییر تصویر ثابت بعد چند دقیقه از بین میره.
تو حالت کاربرد سورس های مدیا چون معمولا تصویر بیش از 3 - 4 ثابت نمی مونه جاماندگی موقت مشکلی ایجاد نمی کنه اما برای کاربرد مانیتور بخاطر تصاویر ثابت بسیار زیاد و طولانی مدت قطعاً آزار دهنده میشه.
خیلی ممنون از راهنمائیتون
پس در این صورت یه ledtv مناسب برای دکستاپ ،ایکس باکس،فول اچ دی ستلایت،با حداقل فرکانس200 و سایز 40 تا سقف 1600 معرفی کنید
ممنون

*Alucard*
24-02-2012, 19:01
پست اول به روز شد به همراه تصاویر جدید.

Sorena_777
24-02-2012, 19:13
ويرايش شد..
حذف شود

behnam129
25-02-2012, 00:07
پست اول به روز شد به همراه تصاویر جدید.
ما که تغییر به خصوصی ندیدیم تو متن پست ، فقط انگار عکس یه ال سی دی LG اضافه شده بود

aron110
25-02-2012, 08:40
یه زمانی منم دنبال اسپیکر با ورودی دیجیتال بودم. فقط Logitech z-5500 رو یافتم که کنار TV اصلاً زیبا نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو بازار صوتی تصویری که فکر نمی کنم چیزی گیرت بیاد چون همه اسپیکر ها باید به دستگاه آمپلی فایر متصل
بشن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@2.jpg
فکر کنم تو بازار کامپیوتر اسپیکر با ورودی دیجیتال باشه.

مرسی دوست عزیر
البته Edifire s730 هم هستش که این ورودی رو داره ولی خیلی گرونه. 450000 تومن:41:

c6-01
29-02-2012, 21:41
دوستان از بین دو مدل زیر کدوم بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید با توجه به امکانات اینترنتی کشور
1.LG 42 led 7600

2.LG 42 lv 55000

smhsh121
29-02-2012, 22:21
دوستان از بین دو مدل زیر کدوم بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید با توجه به امکانات اینترنتی کشور
1.LG 42 led 7600

2.LG 42 lv 55000

قاعدتا مدل دوم بهتره چون جدیدتر هست. اینترنت کشور هم به جز مواقعی که خرابه در بقیه مواقع مشکلی نداره!!!

bardia206
01-03-2012, 15:16
سلام به همگی من میخوام samsung led tv 406920 بگیرم
یه سوال عجیب برام پیش اومده
میشه با این تلویزیون های سه بعدی ، دو بعدی هم دید ؟ یا همیشه باید به خاطر سه بعدی بودن عینک بزنم

poonel
01-03-2012, 15:27
سلام به همگی من میخوام samsung led tv 406920 بگیرم
یه سوال عجیب برام پیش اومده
میشه با این تلویزیون های سه بعدی ، دو بعدی هم دید ؟ یا همیشه باید به خاطر سه بعدی بودن عینک بزنم

برای تماشای محتوای دو بعدی نیاز به عینک نیست. مثل بقیه TV ها است.

عینک فقط برای تماشای:
1- محتوای سه بعدی
2- تبدیل دو بعدی به سه بعدی
استفاده میشه.

oOomid.M
02-03-2012, 09:25
با سلام
تلویزیون ما وقتی با یو اس بی فیلم پخش میکنه اگر سیستم فیلم 16:9 نباشه تصویر رو فول پخش نمیکنه از بقلای تصویر یک ذره خالی میمونه
آیا راه حلی داره ؟

poonel
02-03-2012, 09:30
با سلام
تلویزیون ما وقتی با یو اس بی فیلم پخش میکنه اگر سیستم فیلم 16:9 نباشه تصویر رو فول پخش نمیکنه از بقلای تصویر یک ذره خالی میمونه
آیا راه حلی داره ؟

تنظیمات نسبت تصویر Aspect Ratio را تغییر دهید.

oOomid.M
02-03-2012, 09:34
تنظیمات نسبت تصویر Aspect Ratio را تغییر دهید.

متاسفانه نمیشه @
یعنی اینا مدلشون همینه ؟
پلاسمای ال جی هست 50pw3500

poonel
02-03-2012, 09:44
متاسفانه نمیشه @
یعنی اینا مدلشون همینه ؟
پلاسمای ال جی هست 50pw3500

چرا نمیشه؟
مگه این تنظیم رو تو منوهاش نداره؟
حتی تلویزیون های لامپی قدیمی Aspect Ratio دارند.
باید نسبت تصویر را روی Full یا 16:9 بزارید.

oOomid.M
02-03-2012, 09:53
چرا نمیشه؟
مگه این تنظیم رو تو منوهاش نداره؟
حتی تلویزیون های لامپی قدیمی Aspect Ratio دارند.
باید نسبت تصویر را روی Full یا 16:9 بزارید.
من هر کاری کردم نشد
تو پلیر یو اس بی منوهاش خیلی کمه
تو رو خدا اگر راه حلی داره بگو ثواب داره
یک ملیون و خورده ای پول تلویزیون دادیم حال ما گرفته شده!

bardia206
02-03-2012, 12:14
سلام به دوستان عزیز
یه راهنمایی از شما میخواستم که اگه کمک کنید خیلی ممنون میشم
من میخوام یه SamSung led dD6940 بگیرم .خودمم یه گوشی SAMSUNG GALASY S دارم .گوشیم میتونه اینترنت سیمکارتو از طریق WIFI ارسال کنه که دستگاه های دیگه استفاده کنن.باتوجه به این که تلویزیونی که میخوام بگیرم WIFI BUILD IN نداره .آیا راهی هست که بتونم از اینترنت گوشیم برا تلویزیون استفاده کنم؟ یا که مجبورم D6960 رو بگیرم.راهنمایی کنید ممنون میشم

pourya.3232
02-03-2012, 12:37
جای اشتباه
لطفا پاک شود .......

pinokiu
02-03-2012, 17:32
من هر کاری کردم نشد
تو پلیر یو اس بی منوهاش خیلی کمه
تو رو خدا اگر راه حلی داره بگو ثواب داره
یک ملیون و خورده ای پول تلویزیون دادیم حال ما گرفته شده!
چرا نمی شه عزیز
شما در حال پخش فیلم دکمه q.menu رو بزن بعد تنظیمات پحش فیلم رو انتخاب کن
اونجا می تونی انتخاب کنی چطوری نمایش داده بشه

smhsh121
02-03-2012, 18:22
سلام به دوستان عزیز
یه راهنمایی از شما میخواستم که اگه کمک کنید خیلی ممنون میشم
من میخوام یه SamSung led dD6940 بگیرم .خودمم یه گوشی SAMSUNG GALASY S دارم .گوشیم میتونه اینترنت سیمکارتو از طریق WIFI ارسال کنه که دستگاه های دیگه استفاده کنن.باتوجه به این که تلویزیونی که میخوام بگیرم WIFI BUILD IN نداره .آیا راهی هست که بتونم از اینترنت گوشیم برا تلویزیون استفاده کنم؟ یا که مجبورم D6960 رو بگیرم.راهنمایی کنید ممنون میشم

چند تا راه هست:
1- با 6940 از طریق کابل به روتر مجهز به Wi-Fi وصل بشبد.
2 - دانگل Wi-Fi جداگونه برای 6940 بگیرید.
3 - 6960 بگیرید که علاوه بر Wi-Fi داخلی، وب براوزر هم داره.

rickardo
02-03-2012, 21:03
آقا ازتون خواهش میکنم یه چند تا مدل پلاسما زیر 1 معرفی کنید . ترجیحا از پاناسونیک . خیلی خسته شدم از بس گشم . من مدل P42X30 مد نظرم هست اما فکر میکنم رزلوشن پائین با توجه به سایز صفحه نمایشش یه مشکل جدی باشه . خ.اهش میکنم شما اگه چیز کمی بهتر که سه بعدی نباشه معرفی کنید . اگه DLNA هم داشته باشه که دیگه نورعلی نوره .

aron110
03-03-2012, 08:30
سلام
آقا این CX520 خروجی نداره برا تصویر و صدا؟؟؟؟
مثلا میخوایی به یه VCR وصلش کنی و روش چیزی ضبط کنی
یا اسپیکر بخوایی بهش وصل کنی ؟؟؟؟؟:41:

oOomid.M
03-03-2012, 15:48
چرا نمی شه عزیز
شما در حال پخش فیلم دکمه q.menu رو بزن بعد تنظیمات پحش فیلم رو انتخاب کن
اونجا می تونی انتخاب کنی چطوری نمایش داده بشه

داش موقع پخش فیلم توی منو وارد تنظیمات پخش فیلم که میشم فقط یه نمای اصلی و یه نمای تمام صفحه داره
روی تمام صفحه اگر سیستم خود فیلم 16:9 باشه که فبها ، اما اگر 4:3 باشه از بغل های تصویر خالی داره!!:2:
نمیشه این تلویزیون ها رو آپگرید کرد ؟

pinokiu
03-03-2012, 16:09
داش موقع پخش فیلم توی منو وارد تنظیمات پخش فیلم که میشم فقط یه نمای اصلی و یه نمای تمام صفحه داره
روی تمام صفحه اگر سیستم خود فیلم 16:9 باشه که فبها ، اما اگر 4:3 باشه از بغل های تصویر خالی داره!!:2:
نمیشه این تلویزیون ها رو آپگرید کرد ؟
خب این که درسته دیگه
پلیر خود تلویزیون تصاویر رو اورجینال نشون می ده
اگر بخوای این کار رو بکنی تصویر از عرض کشیده می شهو با پلیر خود تلویزیون این کار رو نمی شه کرد
مثلا با سینما باید پخش کنی
بعد ورودی سینما رو نسبت تصویرش رو تغییر بدی

poonel
03-03-2012, 17:10
سلام
آقا این CX520 خروجی نداره برا تصویر و صدا؟؟؟؟
مثلا میخوایی به یه VCR وصلش کنی و روش چیزی ضبط کنی
یا اسپیکر بخوایی بهش وصل کنی ؟؟؟؟؟:41:

دوره سیستم آنالوگ که خروجی تصویر و VCR داشت گذشته.
شما باید با ست تاپ باکس زمینی یا ساتلایت روی فلش یا هارد اکسترنال، دیجیتالی ضبط کنید.

برای اتصال به اسپیکر، خروجی صدای اپتیکال تلویزیون را به اسپیکر متصل کنید.

poonel
03-03-2012, 17:20
آقا ازتون خواهش میکنم یه چند تا مدل پلاسما زیر 1 معرفی کنید . ترجیحا از پاناسونیک . خیلی خسته شدم از بس گشم . من مدل P42X30 مد نظرم هست اما فکر میکنم رزلوشن پائین با توجه به سایز صفحه نمایشش یه مشکل جدی باشه . خ.اهش میکنم شما اگه چیز کمی بهتر که سه بعدی نباشه معرفی کنید . اگه DLNA هم داشته باشه که دیگه نورعلی نوره .

متاسفم بودجتون برای پلاسما خیلی کمه.
بهتره با این بودجه LCD بخرید.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

baktash1370
04-03-2012, 21:15
سلام
دوستان میتونن لطف کنن یه کالیبریشن عالی واسه ex720 پیشنهاد بدن؟

baktash1370
04-03-2012, 22:37
آقا یه سوال دیگه
الان میخوام تی وی ex720 رو ارتقا بدم.
توی سایت فارسیش نسخه 3.07 موجوده
اما توی سایت آسیا و خاورمیانه 3.09 موجوده یا یه همچین چیزی
اشکال نداره این نسخه بالاتر رو بگیرم یا حتما باید از سایت فارسیش بگیرمش؟ و بقیه باهاش سازگار نیست؟

aluminum
05-03-2012, 00:09
الان بهترین مدل led سامسونگ 40 - 42 اینچ کدوم مدله؟ولی میخوام فول امکانات باشه :31:
قیمیتش برام مهم نیست

smhsh121
05-03-2012, 06:35
الان بهترین مدل led سامسونگ 40 - 42 اینچ کدوم مدله؟ولی میخوام فول امکانات باشه :31:
قیمیتش برام مهم نیست

40D6960 ساخت ایران یا همون 40D6600 ساخت مالزی.

aluminum
05-03-2012, 15:32
40D6960 ساخت ایران یا همون 40D6600 ساخت مالزی.


سری هفت یا هشتش توی ایران نیامده؟

poonel
05-03-2012, 16:14
سری هفت یا هشتش توی ایران نیامده؟

سری 7 و 8 چهل اینچ ندارند.

aluminum
05-03-2012, 19:15
سری 7 و 8 چهل اینچ ندارند.

چند اینچ داره؟
و یه سوال دیگه چه مزیتی نسبت به سری 6 دارن

poonel
05-03-2012, 19:44
چند اینچ داره؟
و یه سوال دیگه چه مزیتی نسبت به سری 6 دارن

اگه با آخرین مدل سری 6 که D6960 هست مقایسه کنیم، سری 7 و 8 سرعت پاسخدهی، کنتراست و دقت نوردهی بهتری دارند.

D8880 در سایز های 46 - 55 - 60 - 65
فرکانس تصویر 200 هرتز - انطباق تصویر 800 هرتز - نوردهی دقیق Micro Dimming Plus

D7770 در سایزهای 46 - 55 - 60
فرکانس تصویر 200 هرتز - انطباق تصویر 600 هرتز - نوردهی دقیق Micro Dimming

D6960 در سایزهای 40 - 46 - 55 - 60
فرکانس تصویر 100 هرتز - انطباق تصویر 400 هرتز - نوردهی دقیق ندارد

aluminum
05-03-2012, 21:50
اگه با آخرین مدل سری 6 که D6960 هست مقایسه کنیم، سری 7 و 8 سرعت پاسخدهی، کنتراست و دقت نوردهی بهتری دارند.

D8880 در سایز های 46 - 55 - 60 - 65
فرکانس تصویر 200 هرتز - انطباق تصویر 800 هرتز - نوردهی دقیق Micro Dimming Plus

D7770 در سایزهای 46 - 55 - 60
فرکانس تصویر 200 هرتز - انطباق تصویر 600 هرتز - نوردهی دقیق Micro Dimming

D6960 در سایزهای 40 - 46 - 55 - 60
فرکانس تصویر 100 هرتز - انطباق تصویر 400 هرتز - نوردهی دقیق ندارد

ممنون :11:
پس این مدلهای سری هفت و هشت اخرین مدل از سری هاشون هست دیگه درسته؟
و توی بازار ایران با این مدل میشناسن؟یا مثل مدل D6960 مدل داخل و خارج فرق داره

Sorena_777
05-03-2012, 23:31
از پاناسونيك و جي وي سي ال اي دي خوبي پيدا ميشه تا 2500 كه قابل رقابت با برند هاي ديگه باشن؟
كلا جايگاه اين دو برند تو ال اي دي كجا هست؟
و مخصوصا اين جي وي سي
ميدونم كه ‍ژاپني هستش ولي چيزي ديگه اي دستگيرم نشد
مثلا اين كه نمياندگيش تو ايران ماله چه شركتي هست و اينكه چه مدلاي خوبي داره و اينكه قيمتشون چه جوري؟؟

saman999999
06-03-2012, 20:28
دوستان سلام
من میخوام یه led غیر3d بخرم و چند سوال دارم
یک سوالم در مورد سونیex520 . سرعت اسکن تصویرش50 هرتزه این تو کیفیت تصویر در صحنه های سریع مث فوتبال خیلی تاثیر داره؟ منظورم اینه که مشخصه؟ 2.مشکل گیرنده دیجیتال و عدم ساپورت فرمتهای مختلف در usb هنوزم هست؟
فقط خواهشا کسایی که این تی وی رو دارن تعصبی نظر ندن
اگه به جاش ex710 بگیرم کیفیتش خیلی از این پایینتره؟
سوال دیگم در مورد اندازه تلویزیونه به نظر شما واسه یه سالن25 متری 46اینچ بزرگه؟ 40 که کوچیکه اصلا دوست ندارم تلویزیون کوچیک باشه 42 هم که فقط ال جی هست کیفیت تصویر ال جی به پای سونی میرسه مثلاlw5700 البته این که فکر کنم 3d باشه
3d دوست دارم ولی من چشمام خیلی ضعیفن عینک میزنم
خلاصه بدجور گیر کردم خواهشا راهنماییم کنید
ممنون

smhsh121
06-03-2012, 20:41
دوستان سلام
من میخوام یه led غیر3d بخرم و چند سوال دارم
یک سوالم در مورد سونیex520 . سرعت اسکن تصویرش50 هرتزه این تو کیفیت تصویر در صحنه های سریع مث فوتبال خیلی تاثیر داره؟ منظورم اینه که مشخصه؟ 2.مشکل گیرنده دیجیتال و عدم ساپورت فرمتهای مختلف در usb هنوزم هست؟
فقط خواهشا کسایی که این تی وی رو دارن تعصبی نظر ندن
اگه به جاش ex710 بگیرم کیفیتش خیلی از این پایینتره؟
سوال دیگم در مورد اندازه تلویزیونه به نظر شما واسه یه سالن25 متری 46اینچ بزرگه؟ 40 که کوچیکه اصلا دوست ندارم تلویزیون کوچیک باشه 42 هم که فقط ال جی هست کیفیت تصویر ال جی به پای سونی میرسه مثلاlw5700 البته این که فکر کنم 3d باشه
3d دوست دارم ولی من چشمام خیلی ضعیفن عینک میزنم
خلاصه بدجور گیر کردم خواهشا راهنماییم کنید
ممنون

1. مشکل عدم ساپورت فایل های تصویری متفاوت، از عیوب اصلی سونی هست و همه مدل هاش این ایراد رو دارند.
2. ex710 فرکانس انطباقش 100 هست پس از این لحاظ بهتر از ex520 هست.
3. به نظرم برای فاصله حدود 3-4 متر از تلویزیون 42 و 46 خوبه.
4. شما اگر نمی خوای تلویزیونت سه بعدی باشه می تونی مدل سامسونگ 46D5950 و ال جی 42LV55000 رو هم ببینی که فرکانس انطباقش 100 هست.
5. در مورد کیفیت و اینکه سه بعدی رو راحت می تونی ببینی یا نه بهتره در مغازه تست کنی.

sb3323
06-03-2012, 21:46
درود
من یه تلویزیون سامسونگ مدل C6900 و 40 اینچ دارم.میخواستم فریمورش رو آپدیت کنم که واسه 40 اینچ برنامه موجود نبود اما واسه 46 بود.حالا میخواستم بدونم که میشه برنامه 46 اینچ میشه واسه 40 اینچ استفاده کرد یا نه !؟

ممنون

jo_jumper
07-03-2012, 11:02
دوستان سلام
من میخوام یه led غیر3d بخرم و چند سوال دارم
یک سوالم در مورد سونیex520 . سرعت اسکن تصویرش50 هرتزه این تو کیفیت تصویر در صحنه های سریع مث فوتبال خیلی تاثیر داره؟ منظورم اینه که مشخصه؟ 2.مشکل گیرنده دیجیتال و عدم ساپورت فرمتهای مختلف در usb هنوزم هست؟
فقط خواهشا کسایی که این تی وی رو دارن تعصبی نظر ندن
اگه به جاش ex710 بگیرم کیفیتش خیلی از این پایینتره؟
سوال دیگم در مورد اندازه تلویزیونه به نظر شما واسه یه سالن25 متری 46اینچ بزرگه؟ 40 که کوچیکه اصلا دوست ندارم تلویزیون کوچیک باشه 42 هم که فقط ال جی هست کیفیت تصویر ال جی به پای سونی میرسه مثلاlw5700 البته این که فکر کنم 3d باشه
3d دوست دارم ولی من چشمام خیلی ضعیفن عینک میزنم
خلاصه بدجور گیر کردم خواهشا راهنماییم کنید
ممنون

آقا سامان در مورد اینکه چه اندازه تلویزوینی برای سالن 25 متری خوبه این مقاله رو بخون اینم آدرسش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman999999
07-03-2012, 13:53
ممنون ولی واقعا این درسته ؟
میگه واسه 46 اینچ 2 متر فاصله کافیه !
البته این در مورد فاصله از تلویزیونه من میخام بدونم 46 اینچ واسه یه سالن25 متری مناسبه یا نه؟

mzy
07-03-2012, 15:04
ممنون ولی واقعا این درسته ؟
میگه واسه 46 اینچ 2 متر فاصله کافیه !
البته این در مورد فاصله از تلویزیونه من میخام بدونم 46 اینچ واسه یه سالن25 متری مناسبه یا نه؟
آره دوست عزیز...... 40 تا 50 مناسبن

aluminum
07-03-2012, 15:07
اگه با آخرین مدل سری 6 که D6960 هست مقایسه کنیم، سری 7 و 8 سرعت پاسخدهی، کنتراست و دقت نوردهی بهتری دارند.

D8880 در سایز های 46 - 55 - 60 - 65
فرکانس تصویر 200 هرتز - انطباق تصویر 800 هرتز - نوردهی دقیق Micro Dimming Plus

D7770 در سایزهای 46 - 55 - 60
فرکانس تصویر 200 هرتز - انطباق تصویر 600 هرتز - نوردهی دقیق Micro Dimming

D6960 در سایزهای 40 - 46 - 55 - 60
فرکانس تصویر 100 هرتز - انطباق تصویر 400 هرتز - نوردهی دقیق ندارد


ممنون :11:
پس این مدلهای سری هفت و هشت اخرین مدل از سری هاشون هست دیگه درسته؟
و توی بازار ایران با این مدل میشناسن؟یا مثل مدل D6960 مدل داخل و خارج فرق داره

دوستان این سوال من بی جواب موند

behnam129
07-03-2012, 15:47
ممنون ولی واقعا این درسته ؟
میگه واسه 46 اینچ 2 متر فاصله کافیه !
البته این در مورد فاصله از تلویزیونه من میخام بدونم 46 اینچ واسه یه سالن25 متری مناسبه یا نه؟
نه آقا سامان ، این منظورش این نیست که مثلا تلویزیون 46 اینچی رو باید از 2 متری تماشا کرد(و اصلا هیچ تلویزیونی رو نباید حتما از این فواصل نزدیک تماشا کرد)
منظورش اینه که سطح جزئیاتی که در رزولوشن 1920x1080 ایجاد میشه در فاصله 2 متری به بهترین نحو قابل مشاهده است و مثلا اگر فاصله خود رو دو برابر کنید این جزئیات چندان محسوس نیست و با 1280x720 چندان تفاوتی نخواهد داشت
و اینم بدونید که اکثر افراد از فاصله بیشتر از 4-5 متری تلویزون تماشا میکنند


آقا سامان در مورد اینکه چه اندازه تلویزوینی برای سالن 25 متری خوبه این مقاله رو بخون اینم آدرسش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ticles%2Fvideo-audio%2Ftelevision%2Fitem%2F850-screen-size-vs-seating-dist)
ممنون از لینکی که گذاشتید

smhsh121
07-03-2012, 18:56
دوستان این سوال من بی جواب موند

D6960=D6600
D7770=D7000
D8880=D8000

amjadamjad
07-03-2012, 22:44
باسلام
بهترین مبدل 2بعدی به 3 بعدی را کدام مدل داره؟

Mohammad Yek110
09-03-2012, 19:53
سلام
دوستان بهترین دوبعدی را که کنتراست بالا دارند معرفی کنید

behrad59
10-03-2012, 14:15
دوستان این xvision 22 inch ها 235 تومان قیمتشه مورده خوبی واسه بازی و فیلم دیدن هست واسه اتاقم میخوام...؟

Danesh77
10-03-2012, 15:20
سلام ،
پست اول رو خوندم و خيلي مفيد. قصد خريد ال سي دي 26 يا 32 اينچي دارم. پرسش اول:
آيا رزولوشن 1920x1080 يا همون فول اچ دي در اين سايز تلويزيون تفاوت قابل توجهي با اچ دي معمولي 1366*780 داره يا خير ؟يا توي سايزهاي بزرگ مشخص هست؟. دوست دارم در اين مورد بيشتر بدونم

پرسش دوم در مورد LCD يا LED هست كه بجز قاب و مصرف برق تفاوت تصويري چشمگيري دارند يا خير. توي فروشگاه كه انگار فرقي ندارند. توي خونه اي هم تا حالا اين دو نوع در كنار هم نبوده كه بشه مقايسه دقيقي كرد. يعني آيا گرفتن LED ارزش هزينه بيشتر رو داره ؟

reddneck
10-03-2012, 20:17
سلام
میخاسم یه tv بخرم که
1-رفتم نمایندگی گفت LED کامل وجود نداره تو ایران و برندهای دیگه هم دروغ میگن درسه هس حرفش ؟
2- nasonic 46 plasma uc / panasonic 46 plasma u3 یا LED 46 samsung سری 6 ؟
شرایط:
غیر3d -واسه ماهواره و کانال داخلی میخام - روشنایی روزم هم به نسبت بالاس- رنج قیمت 1.5تا 2-کیفیت تصویر خیلی مهمه واسم
3-پیشنهاد TV شما با این شرایط چی هست ؟

farzad_sh_2020
10-03-2012, 21:22
سلام دوستان
ببخشید شاید جای پست هم درست نباشه
من تلویزیون مدل 6940 سامسونگ خریدم و الان دنبال وای فای آداپتور سامسونگ هستم
کسی قیمت داره ؟ یکی بهم گفته 70 با گارانتی سام . یکی میگه با گارانتی سام 160 هست .
ممنون میشم راهنمایی کنید

smhsh121
10-03-2012, 22:39
سلام
میخاسم یه tv بخرم که
1-رفتم نمایندگی گفت LED کامل وجود نداره تو ایران و برندهای دیگه هم دروغ میگن درسه هس حرفش ؟
2- nasonic 46 plasma uc / panasonic 46 plasma u3 یا LED 46 samsung سری 6 ؟
شرایط:
غیر3d -واسه ماهواره و کانال داخلی میخام - روشنایی روزم هم به نسبت بالاس- رنج قیمت 1.5تا 2-کیفیت تصویر خیلی مهمه واسم
3-پیشنهاد TV شما با این شرایط چی هست ؟

LED با رنج 1.5 تا 2 که 3D نباشه باید سری 5 سامسونگ رو بگیری یا سری LV ال جی.

reddneck
10-03-2012, 22:52
دوست عزیز ممنون
اگه بخام از
nasonic 46 plasma uc / panasonic 46 plasma u3 یا LED 46 samsung سری
انتخاب کنم کدوم بهتره به نظر شما ؟

kamyar_s
11-03-2012, 00:10
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
اگه میشه منو واسه خرید بین این 3 مدل راهنمایی بفرمایید
ممنون
sony bx420
lg lk4500
lg lv34000

smhsh121
11-03-2012, 01:28
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
اگه میشه منو واسه خرید بین این 3 مدل راهنمایی بفرمایید
ممنون
sony bx420
lg lk4500
lg lv34000

با توجه به منسوخ شدن LCD ها از نظر من گزینه 3 بهترینه.

warrio
11-03-2012, 14:48
دوست عزیز ممنون
اگه بخام از
nasonic 46 plasma uc / panasonic 46 plasma u3 یا LED 46 samsung سری
انتخاب کنم کدوم بهتره به نظر شما ؟

پسلاما سری u پاناسونیک مالی نیست اگه پول داری سری S بخر اگرم که نه ال ای دی

mjd323232
11-03-2012, 16:02
با توجه به منسوخ شدن LCD ها از نظر من گزینه 3 بهترینه.

تایید میشه

---------- Post added at 06:01 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

دوستان الان با 3میلیون بهترین گزینه چیه

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 06:01 PM ----------

دوستان الان با 3میلیون بهترین گزینه چیه

mzy
11-03-2012, 16:43
[/COLOR]دوستان الان با 3میلیون بهترین گزینه چیه[/QUOTE]
50st30 پاناسونیک
46d8880 سامسونگ
46d7770 سامسونگ

aluminum
11-03-2012, 19:38
دوستان من برای کسی که میخواستم تلویزیون بگیرم نظرش عوض شده و الان میگه ال جی میخوام.(چون تخفیف داره)
حالا یه مدلی led بهم پیشنهاد کنید که امکانات 6960 رو داشته باشه و 40 -42 اینچ باشه.اگر آخرین مدل ال جی باشه دیگه چه بهتر.
من خودم lw57000 رو دیدم ولی فکر کنم lw98000 آخرین مدل باشه.ولی نمیدونم 40-42 داره یا نه؟
ممنون:11:

smhsh121
11-03-2012, 20:18
دوستان من برای کسی که میخواستم تلویزیون بگیرم نظرش عوض شده و الان میگه ال جی میخوام.(چون تخفیف داره)
حالا یه مدلی led بهم پیشنهاد کنید که امکانات 6960 رو داشته باشه و 40 -42 اینچ باشه.اگر آخرین مدل ال جی باشه دیگه چه بهتر.
من خودم lw57000 رو دیدم ولی فکر کنم lw98000 آخرین مدل باشه.ولی نمیدونم 40-42 داره یا نه؟
ممنون:11:
بالاترین مدل ال جی 42 اینچ LW65100 هست ولی از نظر امکانات به پای D6960 نمی رسه. مثلا وای فای داخلی نداره و قابلیت انطباقش 200 هست در حال که 6960 هم وای فای داخلی داره و هم فرکانس انطباقش 400 هست. البته خوبی 65100 کنترل جادوییشه. 98000 هم 47 اینچ به بالاست.

aluminum
11-03-2012, 20:52
بالاترین مدل ال جی 42 اینچ LW65100 هست ولی از نظر امکانات به پای D6960 نمی رسه. مثلا وای فای داخلی نداره و قابلیت انطباقش 200 هست در حال که 6960 هم وای فای داخلی داره و هم فرکانس انطباقش 400 هست. البته خوبی 65100 کنترل جادوییشه. 98000 هم 47 اینچ به بالاست.

یعنی از لحاظ تصویری 6960 نسبت به lw65100 برتری داره؟
از لحاظ امکانات چی؟ مثل ضبط کردن-تصویر در تصویر-تلویزیون اینترنتی- پخش فایلها از طریق usb و ....
کدومشون برتری بیشتری دارن

smhsh121
11-03-2012, 21:21
یعنی از لحاظ تصویری 6960 نسبت به lw65100 برتری داره؟
از لحاظ امکانات چی؟ مثل ضبط کردن-تصویر در تصویر-تلویزیون اینترنتی- پخش فایلها از طریق usb و ....
کدومشون برتری بیشتری دارن

بله دیگه فرکانس انطباق 6960 دو برابر 65100 هست پس توی تصاویر با تحرک بالا کیفیت بهتری داره.
توی این امکاناتی که گفتید تقریبا شبیهند ولی در کل سامسونگ توی باز کردن فرمت های متفاوت تصویری از طریق USB قوی تر از برند های دیگه هست. مثلا هر جفت سامسونگ و ال جی فرمت mkv رو می تونند باز کنند ولی اگر کدک صوتی فایل mkv به صورت DTS باشه ال جی نمی تونه باز کنه ولی سامسونگ می تونه. البته این جزئیات خیلی تو انتخاب تاثیرگذار نیستند ولی Wi-Fi داخلی 6960 و کنترل جادویی 65100 نکات مهمی هستند. به نظرم بهتره در مغازه از نزدیک سه بعدی بودنشون هم تست کنید چون تکنولوژی های سه بعدیشون هم متفاوته.

c6-01
12-03-2012, 13:08
خدمات smart tv ها رو مثل بازی هارو از کجا باید دانلود یا خرید کرد؟

mehdihamed
12-03-2012, 19:05
سلام
چطوری میشه کاری کرد که صدای تلویزیون از سینمای خانگی پخش بشه؟ با همون کابل hdmi میشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

c6-01
13-03-2012, 11:36
خدمات smart tv ها رو مثل بازی هارو از کجا باید دانلود یا خرید کرد؟
دانگل RF چیست؟

c6-01
13-03-2012, 12:00
من یه led smart 42 lv 55000 خریدم آیا نیاز به خرید دانگل Rf هست؟آیا میشه با Dial up باهاش به نت وصل شد؟

smhsh121
13-03-2012, 12:58
من یه led smart 42 lv 55000 خریدم آیا نیاز به خرید دانگل Rf هست؟آیا میشه با Dial up باهاش به نت وصل شد؟

اگر می تونی با کابل لن وصلش کنی به مودم ADSL که هیچ وگرنه نیاز به دانگل Wi-Fi داری تا بتونی وایرلس به مودمت وصل بشی. تلویزیون ها رو با دایل آپ نمیشه به اینترنت وصل کزد.

..:: HoRaTo ::..
13-03-2012, 13:19
سلام خدمت دوستان
آیا از امکانات تلویزیونهای اسمارت ال جی میشه تو ایران استفاده کرد؟ کلا خرید تلویزیون اسمارت فعلا کار درستیه یا نه؟

saman999999
13-03-2012, 15:32
دوستان به نظر شما کیفیت تصویر ledهای ال جی خیلی از سونی کمتره؟
البته توی 3d که عمرا به پای ال جی برسه ولی از نظر کیفیت زنگ و تصویر ندیدم جایی ازش تعریف بشه
مثلا همین مدلlw5700 حقیقتش من 3d نمیخام ولی تلویزیون غیر3d که امکانات خوبی داشته باشه خیلی کم شده از سامسونگم اصلا خوشم نمیاد نور و رنگشون به شکل غیر طبیعی زیاده مدلهای سونی هم که هزار تا ایراد دارن usb فرمتها رو ساپورت نمیکنه وقتی کانال عوض ممیکنی صدا و تصویر هماهنگی نداره گیرنده دیجیتالشون تو شهرستانها کار نمیکنه و قاطی میکنه زبان فارسی رو درست حسابی نشون نمیده و غیره...نمیدونم چرا همه میرن سونی میخرن؟!
البته این مدلlw9500 ال جی هست ولی هم گرونه هم صفحش براقه اذیت میکنه خلاصه موندیم چی بخریم ...:13:

c6-01
13-03-2012, 15:37
من یه led smart 42 lv 55000 خریدم چطوری باید اینترنتشو فعال کنم؟

ramiani
14-03-2012, 14:16
دوستان نظرتون در مورد اين دو مدل چيه. خوبه يا نه سامسونگهاي سه بعدي كه گرونه نظر خودم42LW57000
لطفا" كمكم كنيد

تلویزیون 3D LED ال جی مدل : 42LW57000

تلویزیون 3D LED ال جی مدل : 42LW65100

saman999999
14-03-2012, 23:27
کسی نبود جواب بده؟!:19:

mzy
15-03-2012, 15:07
کسی نبود جواب بده؟!:19:
اینجور نیست که بشه گفت ال جی بهتره یا سونی..... بودجت چقدره؟ چند اینچ میخوای؟ اینجوری دوستان میتونن بهتر پیشنهاد بدن.

Memonex
15-03-2012, 17:35
دوستان گذاشتن آمپلی فایر مربوط به ضبط سونی چهارطبقه کنار LCD یا LED تاثیری روی عملکردش میزاره؟ یا این تاثیر مختص تلویزیون های CRT هست؟

ssr_70
18-03-2012, 01:18
در مورد samsung 6940 سوال داشتم
اینترنتش رو چطوری میتونم فعال کنم ؟ توی خونه adsl دارم با مودم وایرلس
آیا امکان ضبط از این شبکه های dvbt رو داره؟

koorosh2500
18-03-2012, 07:13
دوستان گذاشتن آمپلی فایر مربوط به ضبط سونی چهارطبقه کنار LCD یا LED تاثیری روی عملکردش میزاره؟ یا این تاثیر مختص تلویزیون های CRT هست؟

فکر نکنم تاثیری داشته باشه.

اگر جای شما بودم با خیال راحت استفاده می کردم.

mehdi speed 700
18-03-2012, 21:23
دوستان به نظر شما کیفیت تصویر ledهای ال جی خیلی از سونی کمتره؟
البته توی 3d که عمرا به پای ال جی برسه ولی از نظر کیفیت زنگ و تصویر ندیدم جایی ازش تعریف بشه
مثلا همین مدلlw5700 حقیقتش من 3d نمیخام ولی تلویزیون غیر3d که امکانات خوبی داشته باشه خیلی کم شده از سامسونگم اصلا خوشم نمیاد نور و رنگشون به شکل غیر طبیعی زیاده مدلهای سونی هم که هزار تا ایراد دارن usb فرمتها رو ساپورت نمیکنه وقتی کانال عوض ممیکنی صدا و تصویر هماهنگی نداره گیرنده دیجیتالشون تو شهرستانها کار نمیکنه و قاطی میکنه زبان فارسی رو درست حسابی نشون نمیده و غیره...نمیدونم چرا همه میرن سونی میخرن؟!
البته این مدلlw9500 ال جی هست ولی هم گرونه هم صفحش براقه اذیت میکنه خلاصه موندیم چی بخریم ...:13:


رفیق ببین از برندی خوشت میاد اگه میخوای بری دنبال یه برند که بهتره همون رو دنبال کنی ولی نه میخوای توی هر قسمتی ببینی کدوم بهتره باید از چندین نفر سوال کنی.

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------


من یه led smart 42 lv 55000 خریدم چطوری باید اینترنتشو فعال کنم؟

شما یه مودم adsl میخری و کابل lan رو به tv وصل می کنی بعد خودش درخواست اتصال میده اونوقت وصل میشی به نت

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------


دوستان نظرتون در مورد اين دو مدل چيه. خوبه يا نه سامسونگهاي سه بعدي كه گرونه نظر خودم42LW57000
لطفا" كمكم كنيد

تلویزیون 3D LED ال جی مدل : 42LW57000

تلویزیون 3D LED ال جی مدل : 42LW65100اگه واسه فیلم و تیپ و شکل میخوای که این 57000 خوبه ولی واسه بازی میخوای 57000 هم خوبه ولی 65100 خیلی واسه گیم بهتره

oOomid.M
19-03-2012, 18:03
سلام
خونمون يه سامسونگ UA46C5000 هست اما دفترچه راهنماشو نداريم
پشتش يه جا براي LAN هست.. اون واسه چيه ؟
دفترچه اش رو از كجا ميشه پيدا كرد ؟ انگليسي هم باشه عيبي نداره - اينترنتو گشتم پيدا نكردم

smhsh121
19-03-2012, 18:23
سلام
خونمون يه سامسونگ UA46C5000 هست اما دفترچه راهنماشو نداريم
پشتش يه جا براي LAN هست.. اون واسه چيه ؟
دفترچه اش رو از كجا ميشه پيدا كرد ؟ انگليسي هم باشه عيبي نداره - اينترنتو گشتم پيدا نكردم

از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 97j44YJ3RZJTpiBPJa9MxgY9kM7UY8h8Cg8dcmc4WU2XwJBkX9 UldniKj9I6bQmrOxI0KE%3D) برو هم دفترچه داره و هم فایل آپ دیتش موجوده.

mehdi speed 700
20-03-2012, 09:19
سال نو بر همه ی دوستان مبارک باد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

oOomid.M
20-03-2012, 15:39
سلام
من واسه تلویزیون LG 50PW3500 مون رفتم روی سایت اصلی قسمت پشتیبانیش که زبانش انگلیسیه اصلا میگفت همچین مدلی نداریم
وارد قسمت پشتیبانی بخش فارسیش شدم دیدم این مدل رو پیدا کردم فایل آپدیتش هم گذاشته بودن
میخواستم بپرسم آپدیت به چه دردی میخوره ؟ امکان داره که تلویزون خراب شه ؟ یعنی مشکلی پیش بیاد ؟ چون حوصله دردسر ندارم..
امکان داره چه چیزهایی تغییر پیدا بکنه تو تی وی ؟
کسایی که تلویزیونشون رو آپ کردن لطفا ج بدن ، مرسی -

عید همتون هم مبارک

c6-01
22-03-2012, 13:29
وایرلس بخرم چط.ره؟

c6-01
22-03-2012, 13:38
دوستان چطوری باید از ماشین زمان LG استفاده کرد؟و همچنین چطوری باید ضیط کرد فیلمیرو به وسیله LG

c6-01
22-03-2012, 16:26
دوستان من یه lg led lvl 55000 smart دارم وقتی میخوام باهاش ضبط کنم مینویسه usb را به پورت 1 و از دستگاه lg dvr استفاده کنید. باید چیکار کنم؟ دستگاه lg dvr چیه؟

oOomid.M
22-03-2012, 16:35
دوستان من یه lg led lvl 55000 smart دارم وقتی میخوام باهاش ضبط کنم مینویسه usb را به پورت 1 و از دستگاه lg dvr استفاده کنید. باید چیکار کنم؟ دستگاه lg dvr چیه؟

سلام ،
من از مشخصات مدل شما اطلاعی ندارم
آیا شما مطمئن هستید که تلویزیون شما ماشین زمان داره ؟
شاید احتیاجی به یه چیز جانبی داره !!

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

شما به این آرس مراجعه کن شاید یه چیزی دستگیرت بشه :


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

c6-01
22-03-2012, 16:54
سلام ،
من از مشخصات مدل شما اطلاعی ندارم
آیا شما مطمئن هستید که تلویزیون شما ماشین زمان داره ؟
شاید احتیاجی به یه چیز جانبی داره !!

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

شما به این آرس مراجعه کن شاید یه چیزی دستگیرت بشه :


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممنون از کمکتون ولی اگه بخوام همه ی این صفهاتو ببینم باید 3 روز بشینم اگه کسی میتونه کمکم کنید

oOomid.M
22-03-2012, 17:13
آخه توی اون آدرسی که من بهت دادم یه نفر نوشته که برای استفاده از قابلیت Time Machine Ready DVR باید هارد 500 به بالا به تی وی وصل کنی..

c6-01
23-03-2012, 00:58
آخه توی اون آدرسی که من بهت دادم یه نفر نوشته که برای استفاده از قابلیت Time Machine Ready DVR باید هارد 500 به بالا به تی وی وصل کنی..
مرسی داداش

mhs_837
24-03-2012, 01:15
خونه یکی از اقوام که ال ای دی سامسونگ داشتند، یه نکته جالب متوجه شدم.وقتی نور صحنه های تصاویر تلویزیونی کم و زیاد میشد آرم شبکه(بالا سمت چپ) هم کم نور و پر نور میشد مثلا وقتی صفحه سیاه میشد یا تیره میشد، رنگ آرم شبکه هم تیره میشد!!!!می خواستم بدونم این طبیعی هست؟یعنی همه برندها اینجورین؟سونی هم؟

x_enrique_1818
24-03-2012, 03:52
دوستان به نظر شما کیفیت تصویر ledهای ال جی خیلی از سونی کمتره؟
البته توی 3d که عمرا به پای ال جی برسه ولی از نظر کیفیت زنگ و تصویر ندیدم جایی ازش تعریف بشه
مثلا همین مدلlw5700 حقیقتش من 3d نمیخام ولی تلویزیون غیر3d که امکانات خوبی داشته باشه خیلی کم شده از سامسونگم اصلا خوشم نمیاد نور و رنگشون به شکل غیر طبیعی زیاده مدلهای سونی هم که هزار تا ایراد دارن usb فرمتها رو ساپورت نمیکنه وقتی کانال عوض ممیکنی صدا و تصویر هماهنگی نداره گیرنده دیجیتالشون تو شهرستانها کار نمیکنه و قاطی میکنه زبان فارسی رو درست حسابی نشون نمیده و غیره...نمیدونم چرا همه میرن سونی میخرن؟!
البته این مدلlw9500 ال جی هست ولی هم گرونه هم صفحش براقه اذیت میکنه خلاصه موندیم چی بخریم ...:13:

من خودم عاشق سونی هستم . اما با این وجود LG LW9500 دارم .

محشره !! خیلیا Sony EX520 رو پیشنهاد دادن . اما خودم جفتشو تست کردم . سونی به نحوی سوسک شد


تنها عیب LW9500 رفلکس نور هستش


تروموشن LG LW9500 = 400hz
تروموشن Sony EX520 = 100hzمعایب سونی هم فراوان . بعضیاشو خودت گفتی . یکیشم که خیلی مهمه اینه که EX520 دو رگه هستش معروفه به LCD+LED خودم شاهد سوختن پیکسلش بودم.نباید گول برند رو بخوری !!!

x_enrique_1818
24-03-2012, 03:58
دوستان من یه lg led lvl 55000 smart دارم وقتی میخوام باهاش ضبط کنم مینویسه usb را به پورت 1 و از دستگاه lg dvr استفاده کنید. باید چیکار کنم؟ دستگاه lg dvr چیه؟


یه هارد اکسترنال بخر . 500 به بالا . یه بارم با تلویزیونت فرمتش کن .

oOomid.M
24-03-2012, 11:11
خونه یکی از اقوام که ال ای دی سامسونگ داشتند، یه نکته جالب متوجه شدم.وقتی نور صحنه های تصاویر تلویزیونی کم و زیاد میشد آرم شبکه(بالا سمت چپ) هم کم نور و پر نور میشد مثلا وقتی صفحه سیاه میشد یا تیره میشد، رنگ آرم شبکه هم تیره میشد!!!!می خواستم بدونم این طبیعی هست؟یعنی همه برندها اینجورین؟سونی هم؟

حتما روی تنظیم نور دینامیک بوده ، همه تلویزیون ها دارن این رو - مصرف برق رو هم کاهش میده energy saving:2:

hapalii
24-03-2012, 14:05
من خودم عاشق سونی هستم . اما با این وجود LG LW9500 دارم .

محشره !! خیلیا Sony EX520 رو پیشنهاد دادن . اما خودم جفتشو تست کردم . سونی به نحوی سوسک شد


تنها عیب LW9500 رفلکس نور هستش


تروموشن LG LW9500 = 400hz
تروموشن Sony EX520 = 100hzمعایب سونی هم فراوان . بعضیاشو خودت گفتی . یکیشم که خیلی مهمه اینه که EX520 دو رگه هستش معروفه به LCD+LED خودم شاهد سوختن پیکسلش بودم.نباید گول برند رو بخوری !!!


در این که LW9500 بهتر از Ex520 شکی نیست اما شما دارید اشتباه می کنید بین این دو نوع تی وی هیچ فرقی نیست جز چینش دیود های LED در پشت پنل.
9500 هم یک LCD با بک لایت LED و فقط نوع این چینش فرق می کنه ضمن این که LW9500 هم می تونه پیکسل سوخته داشته باشه چیزعجیبی نیست.

ضمن این که اون مشکل رفلکس نور خیلی شدید و شاید برای بعضی از خانه ها حتی استفاده از این تی وی رو سخت کنه .

x_enrique_1818
24-03-2012, 15:27
:31:

خوبه خودتون هم به یه فرق اشاره کردین :46:


EX520 پر از نقصه :31:

نداشتن دانگل وای فای - مشکل در زیرنویس فارسی - مشکل فرمت USB - نداشتن ماشین زمان و ...


بازم بگم؟ :31:

LW9500 اسمارت بودنش یه دنیاس :27:

صدای جفتشون رو هم تست کردم . سونی رو بهترین تنظیم، باید 50 تا بالا بزنی که اونم صداش دلچسب نیس


ولی ال جی روی ولوم 15 صدای مناسبی داره:8:


خودت فروم تلویزیون رو ببین . تاپیکایی که در موردمشکل EX520 ایجاد شدن رو بشمار :5:

c6-01
25-03-2012, 20:03
یه هارد اکسترنال بخر . 500 به بالا . یه بارم با تلویزیونت فرمتش کن .
چط.ری باید وصلش کنم؟لطفا کامل توضیح بدین

oOomid.M
25-03-2012, 22:21
:31:

خوبه خودتون هم به یه فرق اشاره کردین :46:


EX520 پر از نقصه :31:

نداشتن دانگل وای فای - مشکل در زیرنویس فارسی - مشکل فرمت USB - نداشتن ماشین زمان و ...


بازم بگم؟ :31:

LW9500 اسمارت بودنش یه دنیاس :27:

صدای جفتشون رو هم تست کردم . سونی رو بهترین تنظیم، باید 50 تا بالا بزنی که اونم صداش دلچسب نیس


ولی ال جی روی ولوم 15 صدای مناسبی داره:8:


خودت فروم تلویزیون رو ببین . تاپیکایی که در موردمشکل EX520 ایجاد شدن رو بشمار :5:

بعله كيفيت صداي ال جي رو تاييد ميكنم... من خودم از نزديك با سوني كار نكردم اما به جرات ميتونم بگم ال جي بهترين صدا رو داره
من هم سامسونگ سري 4 پلاسما رو از نزديك ديدم و هم سامسونگ ال اي دي سري 5 .. ال جي صداش حرف نداره و اگر بخواين بشينين تلويزيون ببينين اصلا احتياجي نيست كه باند هاي سينما رو روشن كنيد .. روي ولوم 15 تا 20 همه راحت ميشنون

x_enrique_1818
26-03-2012, 01:16
چط.ری باید وصلش کنم؟لطفا کامل توضیح بدین

به ورودی USB1 وصلش کن. :31:

بقیش اتومات پیش میره.

sdsab22
26-03-2012, 15:43
دوستان بین پلاسماهای LG و SUMSUNG کدوم بیشترین فرمت تصویری رو پخش میکنه؟ مثلا MKV MOV VOB ISO FLV
و تو زیر نویس فارسی مشکلی نداره؟
همچنین کدوم رزولوشن بالاتری رو ساپورت میکنند؟ مثلا تا 1080 (منظورم پخش فرمت از هارد هست نه رزلوشن خود تلویزیون )
یه TV برای اتاق خواب و فقط برای دیدن فیلم از روی HARD
ما خودمون سونی داریم EX710 و تقریبا هیچی جز MP3 پخش نمیکنه.

oOomid.M
26-03-2012, 15:59
سلام
من پلاسما Lg 50pw3500 دارم
خودم که امتحان کردم MKV رو میخونه ، VOB هم میخونه ، M2TS رو هم اگر تو کامپیوتر آخرش رو ویرایش بکنی بنوییMKV میخونه
بعید میدونم تلویزین پلاسمایی پیدا بکنی که ISO و یا FLV رو بخونه..

sdsab22
26-03-2012, 18:39
سلام
من پلاسما Lg 50pw3500 دارم
خودم که امتحان کردم MKV رو میخونه ، VOB هم میخونه ، M2TS رو هم اگر تو کامپیوتر آخرش رو ویرایش بکنی بنوییMKV میخونه
بعید میدونم تلویزین پلاسمایی پیدا بکنی که ISO و یا FLV رو بخونه..

ممنون
زیرنویس فارسی چطور؟
از سامسونگ 51D433 اطلاعاتی نداری؟

oOomid.M
26-03-2012, 19:03
ممنون
زیرنویس فارسی چطور؟
از سامسونگ 51D433 اطلاعاتی نداری؟

خواهش میکنم
من زیاد حوصله زیرنویس خوندن رو ندارم اما روز اول که خریده بودیم واسه تست فیلم hangover رو زیرنویسش رو گذاشم تمیز نشون میداد ، اما نمیتونی فونتش رو عوض کنی یا رنگش رو عوض کنی ، فقط میتونی سایزشو عوض کنی و بالا و پایینش کنی و یا تایم زیر نویس رو عقب و جلو بکنی :دی

کلا با سامسونگ حال نمیکنم :دی

تلویزیون فقط LG:40:
اگر فقط میخوای تلویزیون رو بخری و سینمای خانگی رو نمیخای بخری حواست باشه که تلویزیون های پلاسما معمولا واسه USB پلیر ضعیف تری نسبت به مدل های LED دارن.. یه وقت میبینی یه فایل رو تصویر داره اما صدا نداره

اگر سیستم خود فیلم 16:9 نباشه تصویر فول نمیشه و از بغل ها 10 سانتی متر خالی میمونه

behnam129
27-03-2012, 02:01
ممنون
زیرنویس فارسی چطور؟
از سامسونگ 51D433 اطلاعاتی نداری؟

سلام دوست عزیز
فکر کنم یه اشتباه چاپی پیش اومده ، مدلی که شما مد نظرتون هست احتمالا باید 51D455 باشه
اما بذارید یه سری اطلاعات راجع بهش در اختیارتون قرار بدم (البته من مدل 43 اینچش رو دارم)

این تلویزون از هر لحاظ که فکرش رو بکنید عالیه (واقعا دوست ندارم اغراق کنم ، اما کیفیت تصویر این تلویزیون و قدرت پخش انواع فرمت ها در این تلویزون باعث شده که من اینجوری بشم:18:)
روزی که این تلویزیون رو با نصف قیمت یه ال ای دی مشابه خریدم ، هرگز فکر نمیکردم که چنین تلویزیونی باشه
فرمت هایی رو که شما فرمودید رو امتحان کردم به جز flv و iso که اصلا فرمت تصویری نیستش ، همشون رو تا بالاترین کیفیت 1080p ساپورت میکنه
از لحاظ کیفیت تصویر(کنتراست و وضوح تصویر) با ال ای دی های اقوام مقایسه کردم که با وجود اینکه همگی Full HD بودند اما در تصاویر یکسان و یا تلویزیونی واقعا در مقابل پلاسمای من سوسک بودند:27:
هر سوال دیگه ای بود ، در خدمتم

sdsab22
27-03-2012, 10:07
سلام دوست عزیز
فکر کنم یه اشتباه چاپی پیش اومده ، مدلی که شما مد نظرتون هست احتمالا باید 51D455 باشه
اما بذارید یه سری اطلاعات راجع بهش در اختیارتون قرار بدم (البته من مدل 43 اینچش رو دارم)

این تلویزون از هر لحاظ که فکرش رو بکنید عالیه (واقعا دوست ندارم اغراق کنم ، اما کیفیت تصویر این تلویزیون و قدرت پخش انواع فرمت ها در این تلویزون باعث شده که من اینجوری بشم:18:)
روزی که این تلویزیون رو با نصف قیمت یه ال ای دی مشابه خریدم ، هرگز فکر نمیکردم که چنین تلویزیونی باشه
فرمت هایی رو که شما فرمودید رو امتحان کردم به جز flv و iso که اصلا فرمت تصویری نیستش ، همشون رو تا بالاترین کیفیت 1080p ساپورت میکنه
از لحاظ کیفیت تصویر(کنتراست و وضوح تصویر) با ال ای دی های اقوام مقایسه کردم که با وجود اینکه همگی Full HD بودند اما در تصاویر یکسان و یا تلویزیونی واقعا در مقابل پلاسمای من سوسک بودند:27:
هر سوال دیگه ای بود ، در خدمتم

ممنون
زیرنویس فارسی رو مشکل نداره تو فرمت MKV؟
و اینکه مشکل جاموندگی تصویر که نداشته تا حالا؟

hapalii
27-03-2012, 11:46
ممنون
زیرنویس فارسی رو مشکل نداره تو فرمت MKV؟
و اینکه مشکل جاموندگی تصویر که نداشته تا حالا؟

نه با زیر نویس فارسی MKV مشکلی نداره بر عکس ال جی که معمولا با زیر نویس فایل های MKV مشکل داره کلا از لحاظ پخش فرمت های مختلف سامسونگ و ال جی از بقیه تی وی ها سر ترند و سامسونگ در بعضی موارد بهتر عمل می کنه از جمله موردی که گفتم و همچنین پخش فایلهای FLV که البته خیلی هم کاربردی نیست.

در ضمن مدل 455 HD هست برای پخش فیلم های Full Hd مشکلی نداره اما قطعا نمی تونه با اون دقت تصویر به شما فیلم نشان بده
در کل نصبت به کارائی و قیمت یه تلویزیون خیلی خوبه .

mohammad_55
27-03-2012, 15:03
خواهش میکنم
من زیاد حوصله زیرنویس خوندن رو ندارم اما روز اول که خریده بودیم واسه تست فیلم hangover رو زیرنویسش رو گذاشم تمیز نشون میداد ، اما نمیتونی فونتش رو عوض کنی یا رنگش رو عوض کنی ، فقط میتونی سایزشو عوض کنی و بالا و پایینش کنی و یا تایم زیر نویس رو عقب و جلو بکنی :دی

کلا با سامسونگ حال نمیکنم :دی

تلویزیون فقط LG:40:
اگر فقط میخوای تلویزیون رو بخری و سینمای خانگی رو نمیخای بخری حواست باشه که تلویزیون های پلاسما معمولا واسه USB پلیر ضعیف تری نسبت به مدل های LED دارن.. یه وقت میبینی یه فایل رو تصویر داره اما صدا نداره

اگر سیستم خود فیلم 16:9 نباشه تصویر فول نمیشه و از بغل ها 10 سانتی متر خالی میمونه
دوست عزيز ، اينجا هركي مياد براي گرفتن راهنمايي فني براي خريد يك تلويزيون خوب است . شما يا با ادله فني و علمي يك مدلي رو معرفي و مپيشنهاد كن ويا اينكه اگه دليل خاصي نداري و همينطوري از يك مدل خاصي خوشت مياد خواهشا نيا اينجا بگو ( توي دلت نگه دار):41: . چونكه احتمال داره با اصرار من و شما ، اون شخص حداقل يك ميليون تومام پول خودش رو هدر بده .