PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سیستم پیچیده صوتی و تصویری خانگی لطفا متخصصین کمک کنند

Download Master
03-05-2011, 16:44
دوستان حرفه ای سلام

یه سوال داشتم گفتم بیام متخصصان P30World جوابم بدن خیالم راحت شه.

ایشاا... دو سه روز دیگه یک عدد تلوزیون VT20 میخوایم بخریم . سینمای خانگی هم تا حالا نداشتیم (تلوزیون الانمون یه CRT شهابه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . میخوام یه سیستم صوتی تصویری گیمینگ تو خونه راه بندازم . واسه همین از همه ی شما تقاضا دارم پیشنهاداتون رو ارائه بدید.

دستگاههایی که قراره تو این سیستم باشن :

1- خود TV

2- یک عدد PS3 به عنوان کنسول بازی و همچنین بلوری پلیر که خروجی HDMI و Optical داره

3- یک عدد XBOX 360 که خروجی HDMI و Optical داره

4 - یه سیستم 5.1 که هنوز رو مدلش تصمیم قطعی نگرفتم ولی هر چی باشه ورودی Optic خواهد داشت (بین X540 و Z5500 گیر کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

5 - یک عدد PC با کارت صوتی 7.1 Onboard و کارت گرافیک GTX460 با خروجی HDMI و DVI ( البته با تبدیل DVI به HDMI الان به مانیتور وصله )

6- یک عدد مانیتور ASUS MS236 با ورودی HDMI و خروجی صدای 3.5 میلیمتری

7- یک عدد Head Set برای PC (وقتی پشت مانیتورم ازش استفاده میکنم )

8 - یک عدد گیرنده دیجیتال X.Vision با خروجی Component

9- یک عدد اسپیکر عادی 2 بانده 3.5 میلیمتری که به مانیتور وصله

سیستم جوری باشه که :

1- با هر دو کنسول و همچنین با PC بشه رو تلوزیون با صدای اسپیکر 5.1 بازی کرد و فیلم دید (خلاصه تصویر و صدا داشته باشه ) (PC هم خیلی از TV دور نیست میشه )

2 - با هردو کنسول بشه رو مانیتور و با صدای اسپیکر 2 بانده تصویر و صدا گرفت

3- با PC بشه رو مانیتور و با صدای Head Set که با USB وصله تصویر و صدا گرفت. (حالتی که الان دارم)

خودم یه طرحی برای اینکار کشیدم به این صورت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سیمهایی که کنارشون H نوشتم یعنی HDMI اونایی که کنارشون O نوشتم یعنی Optical و اونی که کنارش C نوشتم Component و اونی که کنارش U نوشتم یعنی USB

خطوطی که به هم وصل شدن یعنی در آن واحد یکی از اونها وصله (مثلا یا XBOX وصله به Speaker یا PS3 )

اون خطی که از PC به Speaker وصله از همین سیمای معمولی 5 تایی هست . (اسمشو نمیدونستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دیگه با Paint کشیدم انتظاری نمیشه داشت :41:

در ضمن تلوزیون 4 تا پرت HDMI داره و یک پرت Component .

خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید که آیا این سیستم به این شکل کار خواهد کرد یا نه؟

همچنین اگه SPEAKER 5.1 حدود 200 تومن هم (که Optic داشته باشه ) معرفی کنید دیگه خیلی شرمنده کردید.

پیشاپیش ممنون

mr_rayan
03-05-2011, 19:52
اگر شما در مورد ورودي و خروجي هاتون و همينطور تعداد پرت هاتون و .... اطمينان كامل داريد اين سيستم كار مي كنه .

Download Master
03-05-2011, 21:56
اگر شما در مورد ورودي و خروجي هاتون و همينطور تعداد پرت هاتون و .... اطمينان كامل داريد اين سيستم كار مي كنه .

خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتید.

fakhtehn86
07-05-2011, 09:13
سلام من میتونم خروجی یک دستگاه DVD که سیم معمولی میخوره برای باندها را بدم به ورودی کامپونت تلویزیون

aminashtari
08-05-2011, 08:26
سلام
دوست عزیز واقعا اسم خوبی برای پست خودت انتخاب کردی! البته فکر کنم بیشتر خودت پیچیدش کردی.

فقط یه سوال
شما که داری روی کامپیوتر میخوایی gtx 460 ببندی دیگه چه احتیاجی به xbox یا ps3 داری gtx460 گرافیک بالاتر از هر دو شون بهت میده. تازه اگر هم گرافیک نبندی میتونی یا xbox بگیری یا ps3. همرو باهم؟!!
به نظر من پولتو صرف خرید یه A/V reciever با HDMI بکن که هرچقدر هم بخوایی ورودی و خروجی داره و کارتو کاملاً راه میندازه.همه سیستمتو میتونی بهش وصل کنی. اصلاً کارش همینه.
موفق باشی

Download Master
08-05-2011, 13:14
سلام
دوست عزیز واقعا اسم خوبی برای پست خودت انتخاب کردی! البته فکر کنم بیشتر خودت پیچیدش کردی.

فقط یه سوال
شما که داری روی کامپیوتر میخوایی gtx 460 ببندی دیگه چه احتیاجی به xbox یا ps3 داری gtx460 گرافیک بالاتر از هر دو شون بهت میده. تازه اگر هم گرافیک نبندی میتونی یا xbox بگیری یا ps3. همرو باهم؟!!
به نظر من پولتو صرف خرید یه A/V reciever با HDMI بکن که هرچقدر هم بخوایی ورودی و خروجی داره و کارتو کاملاً راه میندازه.همه سیستمتو میتونی بهش وصل کنی. اصلاً کارش همینه.
موفق باشی

بازی های XBOX و PS3 مثل Forza , GT5 که نمیان رو PC :31:

A/V Reciever تو ایران هست ؟ قیمت از چند تا چند ؟

aminashtari
08-05-2011, 20:59
در مورد عنوان های انحصاری خوب آره. اما به نظرت ارزش داره برای چند عنوان محدود یه بودجه 300 تا 400 تومنی برای هر کنسول بذاری کنار؟! بخوایی آمار بگیری اکثراً روی هر سه پلتفرم pc xbox ps3 عنوانهای مشترک بیشتر هست. تازه pc به اندازه کافی بازیه خوب داره که فرصت نکنی بقیه کنسولها رو امتحان کنی.
مگه اینکه اصطلاحاٌ یه بازی خور حرفه ای باشین که خوب برای داشتن بهترینها و بیشترین ها باید هم هزینه کرد.

بله A/V reciever مدلهای متنوعی پیدا میشه قیمت از 300، 400 شروع میشه به بالا. شما میتونید همزمان چند دستگاه رو اعم از صوتی و تصمیری بهش وصل کنید تازه از مدارات تصحیح و تقویت صوتی و تصویریه خود آمپ هم استفاده کنید. مارکهای مختلفی توی بازار هست که واقعاً کیفیت بالاتری نیبت به سینمای خانگی داره. pioneer yamaha denon , ... با یه ست باند مناسب ( نه حرفه ای ) حدود یک میلیون در میاد که صدای بسیار مناسبی بهتون میده ( البته نه برای محیط اتاق. بیشتر مناسب پذیرایی هست ).
موفق باشی