PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چکار کنم بتونم صبح زود از خواب بیدار شم ؟

Glad Boy
03-05-2011, 11:38
سلام دوستان

آقا من چند وقتیه که خیلی بد خواب شدم و شبها تا ساعت 3 خوابم نمیبره ! در نتیجه اگه صبح ها تا ساعت 11 نخوابم
دیگه توی اون روز از بی حوصلگی و کسلی هیچ کاری نمی تونم بکنم !
از طرفی واسه یه امتحانی باید بتونم صبح ها از خواب بیدار بشم و درس بخونم !
حالا می خوام بهم بگید که من باید چکار کنم که بتونم صبح ها ساعت 5 از خواب بیدار بشم و سرحال و با حوصله بتونم
درسم رو بخونم !؟
لطفا راهنمایی کنید، اگه بتونم از همین فردا این کار رو انجام بدم خیلی خوب میشه !

meha
03-05-2011, 12:08
سلام

حتما در روز خیلی بیکار هستید...

منم همینطور بودم به دلیل بیکار بودن در روز هست و انجام ندادن کارهایی که آدم رو خسته میکنه....

اگر خودتون رو سرگرم کنید و به بیرون برید مثلا برای درس خوندن برید به کتابخونه که در مسیر هم خسته میشید و شب زودتر خوابتون میبره

nafe-bandar
03-05-2011, 13:26
سلام
این چیزی که میگم روی خیلی ها جواب نمی ده و ممکنه نتیجه ی عکس بده ولی
شاگر ممتاز سمپاد ما کلا برای امتحانات ترم 2 کلا اکثر ساعات روز خواب تشریف داشت!
بجاش از ساعت 12 تا 8 درس می خوند!! آخرش معدل خوبی گرفتن 19 و ...
اما برای شما احتمال اینکه جواب نده بیشتره...
اگه برای چند هفته متوالی بزوور بیدار شی صبح و ورزش کنی مقداری عادی میشه...
سعی کن صبح زود یا آخرش 9 بیدار باشی... بعدش خودتو خسته کن، ظهر هم اصلا نخواب شب هر وقت خوابت گرفت برو رخت خواب... نه زودتر نه دیرتر!

Lord007
03-05-2011, 13:43
شب زود بخواب!
و برای اینکه بتونی شب زود بخوابی حتما طی روز فعالیت بدنی داشته باش.مثلا 1 ساعت برو فوتبال بازی کن.

parukolakame
03-05-2011, 13:47
اگه در طول روز فعالیت کنی و خسته شی فک کنم خوابت ببره.

Glad Boy
03-05-2011, 14:51
اتفاقا فعالیت خیلی دارم ! اینقد که وقتی ساعت چهار و پنج میام خونه از بس خسته میشم خوابم میگیره و بیشتر موقع ها یه چرتی
میزنم !
پس فک کنم باید فعالیتم زیاد باشه و در طول روز هم نخوابم !
قرصی چیزی نیست که بخورم خوابم ببره !؟ یا داروی گیاهی چیزی !؟ آخه اگه یکی دو شب درست بخوابم دیگه عادت میکنم ...

Lady parisa
03-05-2011, 14:57
منم با دوستان موافقم .ولی سوای مطلبی که دوستان گفتن شاید ذهنتون درگیر مسئله ای شده که باعث بدخوابیتون می شم
و بد خوابیدن نتیجه ای جز بی برنامگی و کسالت طی روز نخواهد داشت
انرژیک باشید و شاد
پریسا
:11:

Pami
03-05-2011, 15:37
تو اینجور موارد هیچی مثل زور جواب نمیده ! 2 روز با زور بیدار شی درست میشه
یه 5 تا آلارم روی گوشی و ساعت و تلویزیون و ... بزار ، هر کدوم به فاصله 10 دقیقه ، جوری هم باشه که مجبور بشی از جات بلند شی تا خاموش کنی .
اگه اتاقت جلوی پنجره هست و آفتاب گیره پرده رو کنار بزن صبح نور آفتاب به زور بلندت میکنه

iMosi
03-05-2011, 15:37
2 شبانه روز نخواب....بعدش سر ساعت بخواب...من اینجوری حلش کردم...شب ها دوغ هم بخور...:46:

shahin_100
03-05-2011, 18:18
سعی کن هر روز ورزش هایی انجام بدی که بعدش خیلی خسته بشی تا شب زود خوابت ببره

Gam3r
03-05-2011, 18:37
سلام
این چیزی که میگم روی خیلی ها جواب نمی ده و ممکنه نتیجه ی عکس بده ولی
شاگر ممتاز سمپاد ما کلا برای امتحانات ترم 2 کلا اکثر ساعات روز خواب تشریف داشت!
بجاش از ساعت 12 تا 8 درس می خوند!! آخرش معدل خوبی گرفتن 19 و ...
اما برای شما احتمال اینکه جواب نده بیشتره...
اگه برای چند هفته متوالی بزوور بیدار شی صبح و ورزش کنی مقداری عادی میشه...
سعی کن صبح زود یا آخرش 9 بیدار باشی... بعدش خودتو خسته کن، ظهر هم اصلا نخواب شب هر وقت خوابت گرفت برو رخت خواب... نه زودتر نه دیرتر!

ببین نافِ بندر جون !! :دی
هرکسی بدنش یک Body Time داره ، یعنی اینکه کارهارو دقیقا بر طبق ساعتی که باید انجام بشه ، انجام میده

مثلا توی دبیرستان ما ، انواع و اقسام بچه زرنگ داریم !
یکی همیشه وقتی 1 میاد خونه ، تا 3 میخوابه ، بعد 3 تا 9 میشینه میخونه ! معدلش هم +19.5 ئه !
یکی دیگه هم هست 1 که میرسه خونه ، تا 11 شب خواب تشریف داره ! از 11 میشینه میخونه تا 7 صبح بعد میاد مدرسه ! این هم +19.5 ئه !
همه جور آدم پیدا میشه ... اون اولیه یه بار خواست شب درس بخونه ، هیچی نفهمید ، دومیه هم خواست یه بار روز درس بخونه ، نتونست ! چون نمیتونن به همین راحتی Body Time ـشون رو عوض کنن !

شما هم هرکار که راحت تری انجام بده ، مهم اینه که تک تک ثانیه های مطالعت جز مطالعه ی مفید باشه

یه 5 تا آلارم روی گوشی و ساعت و تلویزیون و ... بزار ، هر کدوم به فاصله 10 دقیقه ، جوری هم باشه که مجبور بشی از جات بلند شی تا خاموش کنی .
اگه اتاقت جلوی پنجره هست و آفتاب گیره پرده رو کنار بزن صبح نور آفتاب به زور بلندت میکنه

بهترین روش برای بیداری همینه ! یه ساعت با صدای زنگ بسیار بالا میزاری گوشه ی اطاقت که دور ترین نقطه از تختت باشه ! بعد وقتی سر صبح زنگ میزنه و هنوز منگ توی تخت افتادی اول کلی به خودت فحش میدی که احمق مگه مریزی ساعت رو اونجا میزاری اما بعد وقتی به هوش میای تازه میگی که چه کار خوبی کردم ساعت رو دمه دستم نزاشتم ! :دی

اتفاقا فعالیت خیلی دارم ! اینقد که وقتی ساعت چهار و پنج میام خونه از بس خسته میشم خوابم میگیره و بیشتر موقع ها یه چرتی
میزنم !
پس فک کنم باید فعالیتم زیاد باشه و در طول روز هم نخوابم !
قرصی چیزی نیست که بخورم خوابم ببره !؟ یا داروی گیاهی چیزی !؟ آخه اگه یکی دو شب درست بخوابم دیگه عادت میکنم ...

اتفاقا اگه میخوای درس بخونی باید چرت های 10-15 دقیقه ای بزنی !
این چرت ها ذهنت رو قوی تر میکنه ، مثلا ژاپنی ها همیشه چرت های 20 دقیقه ای میزنن
یعنی حتی وسط کنفرانس سازمان ملل هم میبینی که 2-3 تا ژاپنی دارن اونجا چرت میزنن !
چرت زدن توی فرهنگ اونا ، وسط هر کنفرانس و همایش مهمی کاملا عادی هست ! خودشون میگن که این چرت ها باعث میشه ذهن قوی تر بشه ...

من خودمم تست کردم و نتیجه داد !
مثلا 2 ساعت ریاضی میخونم ، یه چرت 20 دقیقه ای میزدم ، بعدش احساس میکردم کل خستگیم رفع شده !
بعد دوباره مینشستم میخوندم ...

خلاصه ، در تنظیم Body Time ـت موفق باشی داداش ! :دی

sector0
03-05-2011, 18:37
باید صبحا با یه سر صدا بیدار شی که دیگه نتونی بخوابی و خواب از سرت بپره-من 6 ماه بیکار بودم و این بلا سرم اومده بود که با لطف سر و صدای مامانم وگیر دادن ها که پاشو برو یه دور بزن وگرنه دور قلبتو چربی می گیره میمیری...من هم برای پاسخ دادن به حرف مامانم مجبور بودم اقلا یه نگاه چپ به مامانم کنم و کلا خواب از سرم می پرید-بعد چند وقت ساعت مغزم با ساعت پشت دستم یکی شد و مثل آدم ساعت 11 می خوابیدم و 6 صبح بیدار بودم و اینو مدیون مامان عزیزم هستم

Glad Boy
03-05-2011, 23:06
منم با دوستان موافقم .ولی سوای مطلبی که دوستان گفتن شاید ذهنتون درگیر مسئله ای شده که باعث بدخوابیتون می شم
و بد خوابیدن نتیجه ای جز بی برنامگی و کسالت طی روز نخواهد داشت
انرژیک باشید و شاد
پریسا
:11:

کاش یه مسئله بود ! :31:
کلا یه کم سرم رو الکی الکی شلوغ کردم و در نتیجه مسئله زیاد دارم واسه حل کردن :27: ...

آخه این وسیله های روی من جواب نمیده ! یعنی نه که بیدار نشم؛ چرا بیدار میشم. مثلا ساعت میذاشتم و با همون
زنگ اول بیدار میشدم. بعد میرفتم دست صورتم و با آب صابون میشستم و یه چایی میزدم ، بعدش دوباره دراز میکشیدم
خوابم میبرد ! من حتما باید حداقل 6 ساعت بخوابم تا بتونم مثل آدم بیدار بمونم !

اتفاقا اگه میخوای درس بخونی باید چرت های 10-15 دقیقه ای بزنی !
این چرت ها ذهنت رو قوی تر میکنه ، مثلا ژاپنی ها همیشه چرت های 20 دقیقه ای میزنن
یعنی حتی وسط کنفرانس سازمان ملل هم میبینی که 2-3 تا ژاپنی دارن اونجا چرت میزنن !
چرت زدن توی فرهنگ اونا ، وسط هر کنفرانس و همایش مهمی کاملا عادی هست ! خودشون میگن که این چرت ها باعث میشه ذهن قوی تر بشه ...
من خودمم تست کردم و نتیجه داد !
مثلا 2 ساعت ریاضی میخونم ، یه چرت 20 دقیقه ای میزدم ، بعدش احساس میکردم کل خستگیم رفع شده !
بعد دوباره مینشستم میخوندم ...
خلاصه ، در تنظیم Body Time ـت موفق باشی داداش ! :دی

آخه اولا من فقط یه بیست دقیقه نیم ساعت طول میکشه تا خوابم ببره ! بعد تازه وقتی از خواب بیدار میشم دوباره
حدود نیم ساعت هم طول میکشه تازه ریکاوری بشم ! :31:

آره فک کنم دقیقا مشکل از همین بادی تایم بدنم باشه !
البته من کلا از شب خوشم میاد ! به نظرم حیفه آدم همه شب رو بگیره بخوابه ! واسه همین هم هست که بادی
تایم _م عقب جلو شده ! :31:
ولی چه کنیم دیگه مجبورم که فعلا از خیر شب زنده داری بگذرم و به درس و مشق مون برسیم ...

واقعا از همه دوستان ممنونم به خاطر راهنمایی های خیلی خوبشون. سعی می کنم حرف هاتون رو گوش کنم و
خوابم رو تنظیم کنم/ بازم مشتاق شنیدن تجربیاتتون هستم ...
ممنون.

sinaxex
03-05-2011, 23:50
من ام دوران دانشگاه خیلی رغبت نمیکردم که صبح ها بیدار شم بیشتر کلاس ها ی صبح هم به خواب میرفت!
اما حرف دوست امون از این باب که زور جواب میده رو قبول دارم
وقتی اولین بار صبح بیدار شدی و حوس کردی که دوباره بخوابی هدفی که در ذهن داری و میخوای در روز دنیال کنی و یک بار بیار جلو چشم ام که با خواب از دست اش میدی بهش فکر کن که اگر تا 2 ساعت دیگر هم بخوابی به هیچ جایی نمیرسی اما اگر پاشی شاید برسی! هیچ چیزی بهتر از درس خواندن در صبح نیست مخصوصا سحر ساعت 6 7 ذهن کامل اماده فراگیری هر چیزی هست اما هر چه به سمت ظهر پیش میرید ذهن خسته میشه و درگیری مسائل پیرامون.
در ضمن وقتی که پاشودید صبحانه کامل هم خیلی جواب میده حداقل برای من که خیلی میداد با خوردن صبحانه کامل میل به خواب ثانویه کمتر میشه.
در اخر بگم که در مورد خواب و بیدار شدن فقط و فقط یک عادت بدنی بیش نیست! اگر یک هفته 10 روز راس ساعت 7 پاشید(حال به هر زوری حتی به زور اینکه از قبل به خانواده بگید که بیدار اتون کنند) امکان نداره روز هشتم شما راس ساعت 7 بیدار نشید حتی بدون آلارم و زنگ من این رو رو خودم دیدم اما خوب این بازه زمانی رو هر بدن به یک شکلی هست یکی 2 3 روزه عادت میکنه یکی شاید یک ماه طول بکشه!! بعید نیست و عجول نباشید. هیچ وقت هم نزارید بدن اتون تنبل بشه چون واقعا در سن زیر 30 سال زمان تحرک و جنب و جوش هست این زمان هست که شما آینده اتون رو میسازید حال شما اگر یک ادم موفق 40 سال هم بشید چند روزی در هفته رو تا ساعت 2 بعد از ظهر هم بخوابید موردی پیش نمیاد(در حالی که به نظر من ادم موفق کسی هست که سحر پاشه به قولی سحر خیز باش تا کامروا شوی)
موفق باشید دوستان

nafe-bandar
03-05-2011, 23:57
ببین نافِ بندر جون !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هرکسی بدنش یک Body Time داره ، یعنی اینکه کارهارو دقیقا بر طبق ساعتی که باید انجام بشه ، انجام میده

مثلا توی دبیرستان ما ، انواع و اقسام بچه زرنگ داریم !
یکی همیشه وقتی 1 میاد خونه ، تا 3 میخوابه ، بعد 3 تا 9 میشینه میخونه ! معدلش هم +19.5 ئه !
یکی دیگه هم هست 1 که میرسه خونه ، تا 11 شب خواب تشریف داره ! از 11 میشینه میخونه تا 7 صبح بعد میاد مدرسه ! این هم +19.5 ئه !
همه جور آدم پیدا میشه ... اون اولیه یه بار خواست شب درس بخونه ، هیچی نفهمید ، دومیه هم خواست یه بار روز درس بخونه ، نتونست ! چون نمیتونن به همین راحتی Body Time ـشون رو عوض کنن !

شما هم هرکار که راحت تری انجام بده ، مهم اینه که تک تک ثانیه های مطالعت جز مطالعه ی مفید باشه

منم اولش گفتم روی همه کس جواب نمیده
البته اینم بگم میشه به قول شما این Body Time رو تغییر داد :31:
من تا 2 سال پیش تابستون ها بادی تایمم برعکس مردم عادی بود!
صبح ها خواب بودم شب ها بیدار :31:
اما همونطور که گفتم واسه دوستمون همون زووری بیدار شدنه!

Ghaioom
04-05-2011, 16:33
من که همینجوریشم دیر بخوابم صبح زود بیدار بشم برای نماز ، بعد که کلا نمیتونم بخوابم !! :31: اینجوری خوبه نه؟ :31:
نمیدونم شاید ربطش به فعالیتی که در روز میکنی میشه! واسم خودم

pooriya_hp
04-05-2011, 16:48
دوستان من مشکلی که دارم این هست که : تا خود صبح می تونم بیدا باشم ولی صبح در هر ساعتی که بخوابم نمی تونم بیدار شم

واضح تر بگم : من ساعت 4 صبح بخوابم یا ساعت 9 شب در بیدار شدنم و کسالتم هیچ تفاوتی نداره !!

اکثر مواقع هم سر کلاس (زنگ اول و دوم ) میخوابم :31:

reza2pars
11-05-2011, 18:29
آقا خیالت راحت
نمیشه که نمیشه
بنده حدود 7 ساله بخاطر خدمت ,دانشگاه و کار ساعت 6.30 تا 7 بیدار میشم هر روز هم با ناراحتی و اعصاب خوردی و صد تا فحش که به خودم میدم بیدار میشم بازم عادت نکردم حتی ساعت 6.30 عصر خوابیدم بازم 6.30 صبح ناخوش بیدار شدم