PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عمر مفيد سرور ها چقدره؟

Pejvak61
30-04-2011, 14:13
سئوالم كاملاً گوياست.

عمر مفيد سرور هاي اصل رو از كجا ميشه پيدا كرد؟ و معمولاً چند وقت يكبار سرور ها رو تعويض ميكنن يا ارتقا ميدن؟

منظورم اين نيست كه سرور خراب بشه و بعد عوضش كنن بلكه به مجرد اتمام عمر مفيدش تعويض بشه.

درضمن آيا راهي هست كه بشه تشخيص داد عمر مفيد يك سرور خاص چقدره؟

به عنوان مثال ما يه سرور ASUS TS 700 داريم كه ديماه سال 86 خريداري كرديم. به نظرم هنوز از لحاظ سخت افزاري سالمه و دماي قطعاتش رو هم آخرين بار دو روز پيش چك كردم مطلوب بود و دماي هسته هاي CPU بين 58 تا 63 درجه بود البته اين در حاليه كه من هنوز كولر رو روشن نكردم و دماي هواي داخل بعضاً به 30 درجه هم ميرسه و شديداً مرطوب هم هست.

siyanor
02-05-2011, 18:37
سلام <<

والله عمر مفید يك سرور به نظر اين حقير ,,,تا وقتى يك سرور توانايى كشيدن اون بار و فشار كارى رو كه شما بهش محول كرديد داشته باشه هست ,,,من شركت هاى ديدم كه سرورهاى قديمى (5 تا 6 ) و جديد را با هم دارند,,,معمولان شركتهاى بزرگ تا 3 سال به راحتى شما رو ساپورت ميككند(از نظر سخت افزارى) مثل care pack توى شرکت hp ,,,در ضمن دماى هواى اتاق سرور رو هميشه خنك و خشك نگه داريد ,,امكان شورت توى سيستم توى هواى مرطوب بسيار زياد هستش

با تشكر

Pejvak61
03-05-2011, 07:03
نگهداشتن سرورهاي قديمي يك بدي بزرگ داره و اون هم امكان خراب شدن يك يا چند تا از قطعات كليدي كه در اونصورت بايد بگردي دنبال اون قطعه يا قطعات تازه اگر پيدا كني كلي زمان ازدست ميدي. به همين دليل من ترجيح ميدم گير هاي سه پيچ مديرعامل رو كه چرا داري اينقدر زود به زود سرور ميخري؟ به جون بخرم تا مجبور نباشم وقتي كه اون اتفاق ناگوار افتاد! حداقل يك هفته بدبختي بكشم و تازه به نتيجه مطلوب هم نرسم.

siyanor
05-05-2011, 08:37
اول از همه بايد بگم كه اون شرايط براى همه سرورها وجود داره (حتى جديد) يعنى هيچ ضمانتى وجود نداره كه سرور شما سالم بمونه !!! ولى خوب اگه شركت به شما اون بودجه رو ميده كه هر چند سال سرور ها رو نو نوار كنى ,خيلى هم خوبه ولى به نظر من اصراف هستش ,مخصوصا تو اين سال كه سال توسعه اقتصادى هم هستش :]