PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آزمایش هپاتیت B

peacedream
30-04-2011, 13:30
با سلام خدمت همه دوستان
چند روز پیش آزمایش هپاتیت دادم در کمال ناباوری گفتند که مثبت بوده آخر هرچی به راههای انتقال این ویروس فکر می کنم می بینم در معرض هیچ کدام نبودم. الان خیلی دچار دلهره شدم و نمی دانم بیماری تا چه مرحله ای پیش رفته.
نیمه های شب بعد از تعرق ناشی از یک تب خفیف بیدار می شم و تا دو ساعت نمی تونم بخوابم. در نیمه راست شکمم احساس سنگینی و تورم می کنم
این هم نتیجه آزمایش :

HCV Non-reactive
HBsAG 2.9
Elisa... cut-... 0.2

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

morsadr
01-05-2011, 08:15
با سلام خدمت همه دوستان
چند روز پیش آزمایش هپاتیت دادم در کمال ناباوری گفتند که مثبت بوده آخر هرچی به راههای انتقال این ویروس فکر می کنم می بینم در معرض هیچ کدام نبودم. الان خیلی دچار دلهره شدم و نمی دانم بیماری تا چه مرحله ای پیش رفته.
نیمه های شب بعد از تعرق ناشی از یک تب خفیف بیدار می شم و تا دو ساعت نمی تونم بخوابم. در نیمه راست شکمم احساس سنگینی و تورم می کنم
این هم نتیجه آزمایش :

HCV Non-reactive
HBsAG 2.9
Elisa... cut-... 0.2

دوست عزیز شما آزمایشات کامل هپاتیت را در یک آزمایشگاه دیگر تکرار کنید تا تشحیص به اثبات برسد

مهرسا1
01-05-2011, 11:50
با سلام خدمت همه دوستان
این هم نتیجه آزمایش :

HCV Non-reactive
HBsAG 2.9
Elisa... cut-... 0.2

دوست عزیز هیچ جای نگرانی نیست اولا با یه تست نمیشه نتیجه قطعی داد شما بهتره ازمایشتون رو تو یه ازمایشگاه خصوصی تکرار کنین در ضمن خدای نکرده حتی اگه تستون بازم مثبت شد هپاتیت بی درمان داره و کشنده نیست پس لازم نیست نگران باشین

peacedream
09-05-2011, 11:23
سلام دوستان از لطف شما خیلی ممنونم
نتایج آزمایش جدید رو گرفتم اگر ممکنه راهنماییم کنید

آزمایش اول

Serology

Test............................ Result ............................Units................. .... Reference Range
HCV Ab Rapid Test .......... Non Reactive

Immunology

Test............................. Result ....................... Units .................... Reference Range
HBs Antigen(Elisa)............. 2.972 ................... cut-off=0.225
Note:

Performed by Elisa stat Fax 3600

More than cut-off= Reactive

Less than cut-off= NON Reactive

آزمایش دوم

Blood Biochemistry
Test ........................ Result...................... Units.............................. Reference Range
Total.Bilirubin................. 0.5.......................... mg/dL .............................0.2-1.2
Direct.Bilirubin............... 0.2 ........................ mg/dL .................................0.1-0.4
S.G.O.T (AST)................. 18.......................... U/L................................... 5-46
S.G.P.T (ALT)................... 16.......................... U/L................................... 5-49
Phosphatase Alkaline ......... 153......................... U/L ...........................Males:80-306
.................................................. ................................................Fe males:64-306
.................................................. .......................................Child:Up to 15 Years 180-1200
Gamma.GT...................... 37.......................... IU/L............................ Males: <55

Immunology
Test .............................. Result.................. Units..................... Reference Range
AntiHBc Antibody-IgM(E-CLIA)...... 0.046 .......................................... >2.00 Positive
HBe Antigen (E-CLIA)................. 0.027.........cut-off=0.197
Note:
Performed by ELISA Stat Fax 3600

قبلا از لطف و همکاری شما متشکرم

morsadr
09-05-2011, 14:19
سلام دوستان از لطف شما خیلی ممنونم
نتایج آزمایش جدید رو گرفتم اگر ممکنه راهنماییم کنید

آزمایش اول

Serology

Test............................ Result ............................Units................. .... Reference Range
HCV Ab Rapid Test .......... Non Reactive

Immunology

Test............................. Result ....................... Units .................... Reference Range
HBs Antigen(Elisa)............. 2.972 ................... cut-off=0.225
Note:

Performed by Elisa stat Fax 3600

آزمایش دوم

Blood Biochemistry
Test ........................ Result...................... Units.............................. Reference Range
Total.Bilirubin................. 0.5.......................... mg/dL .............................0.2-1.2
Direct.Bilirubin............... 0.2 ........................ mg/dL .................................0.1-0.4
S.G.O.T (AST)................. 18.......................... U/L................................... 5-46
S.G.P.T (ALT)................... 16.......................... U/L................................... 5-49
Phosphatase Alkaline ......... 153......................... U/L ...........................Males:80-306
.................................................. ................................................Fe males:64-306
.................................................. .......................................Child:Up to 15 Years 180-1200
Gamma.GT...................... 37.......................... IU/L............................ Males: <55

Immunology
Test .............................. Result.................. Units..................... Reference Range
AntiHBc Antibody-IgM(E-CLIA)...... 0.046 .......................................... >2.00 Positive
HBe Antigen (E-CLIA)................. 0.027.........cut-off=0.197
Note:
Performed by ELISA Stat Fax 3600

قبلا از لطف و همکاری شما متشکرم

این آزمایشات نشان میدهد که Hbs Ag شما مثبت است و این به معنای وجود ویروس هپاتیت B در بدن شما می باشد ولی ظاهرا فعلا این ویروس چندان فعال نیست توصیه اکید بنده مراجعه به یک پزشک متخصص عفونی و یا گوارش می باشد

Bad_Sector
12-12-2011, 04:20
ممنون میشم نتیجه ی آزمایش من رو هم بگید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته گفتند که منفیه .

HBs.Ag / CLIA -------------------------- 0.06
HCV Antibody/EIA ------------------------0.50
Hiv (1-2) EIA -------------------------- 0.60

Lady parisa
12-12-2011, 08:57
با سلام
دوستان در صورت امکان راههای ابتلا به هپاتیت رو بگید!
با تشکر

morsadr
12-12-2011, 15:30
ممنون میشم نتیجه ی آزمایش من رو هم بگید :

البته گفتند که منفیه .

HBs.Ag / CLIA -------------------------- 0.06
HCV Antibody/EIA ------------------------0.50
Hiv (1-2) EIA -------------------------- 0.60

درست گفته اند هر سه تا منفی می باشند . :40:

GHOST RECON
25-12-2011, 20:20
با سلام
دوستان در صورت امکان راههای ابتلا به هپاتیت رو بگید!
با تشکر

دقيقا مثل ايدز هست
1-تزريق خون آلوده
2-استفاده از سرنگ آلوده و يا وسايل برنده آلوده
3- تماس كنترل نشده جنسي

MR.CART
25-12-2011, 20:59
چیزی نیست رفیق خوش باش چون با خنده هر چیزی درست میشه
انشاءالله خدا شما رو شفا میده برات دعا کردم

MicroSystem
25-12-2011, 21:25
من که سر در نیوردم نتایج هر دو دوستان مقادیر کمتر از اون چیزیه که باید باشه ولی چرا اولی مثبته و دمی منفی
راستی در مورد هپاتیت سی هم اگه کسی میدونه توضیح بده که فرقش با لی چیه؟
ما یه ده سال پیش زردی گرفتیم و یه ده روزی افتاده بودیم ازمایش که دادیم هپاتیت سی مثبت بود ولی نوشته بود که وسترن بولت توصیه میشه چند سال بعد این وسترن بولت رو انجام دادیم گفتند منفیه
منم که دیگه به خودم مطمین شده بودم تا حالا سه بار خون دادم که تو نتایج اونها هم موردی نبوده ولی حالا این مطالب رو خوندم یه خورده دلم ریخت اگه کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره ممنون میشم

Sent from my ST15i using Tapatalk

armin_punisher6
25-12-2011, 23:28
بچه ها رابطه جنسی از مقعد هم باعث هپاتیت یا ایدز میشه؟

morsadr
26-12-2011, 14:51
بچه ها رابطه جنسی از مقعد هم باعث هپاتیت یا ایدز میشه؟

بله . احتمال انتقال از رابطه معمولی بالا تر هم می باشد :19:

hummer_1990
28-12-2011, 19:49
من هم مثل شما چند وقت پیش آزمایش دادم و با خوندن جواب آزمایش فکر کردم هپاتیت ب دارم منم مونده بودم که آخه از چه راهی گرفتم ! بعدا معلوم شد که به خاطر واکسن هپاتیت 3 مرحله ای که زده بودم جواب آزمایشم اون طوری بود و من هپاتیت نداشتم. اینم تاپیکش
بهترین راهش اینه که جواب ازمایشت رو به متخصص نشون بدی.

armin_punisher6
09-01-2012, 15:34
بچه ها ببخشید سوامو اینجا میپرسم.نمیخواستم تاپیک باز کنم.آدم بخواد آزمایش بده که ببینه ایدز داره یا نه کجا باید بره و چه آزمایشی بده؟هزینش چقدره؟

morsadr
09-01-2012, 16:51
بچه ها ببخشید سوامو اینجا میپرسم.نمیخواستم تاپیک باز کنم.آدم بخواد آزمایش بده که ببینه ایدز داره یا نه کجا باید بره و چه آزمایشی بده؟هزینش چقدره؟

می روید پیش دکتر و میگید که براتون آزمایش بنویسه . :31: الان اکثر آزمایشگاه ها هم این آزمایش را انجام می دهند .
هزینه آن را متاسفانه نمی دانم :41:

armin_punisher6
09-01-2012, 17:06
می روید پیش دکتر و میگید که براتون آزمایش بنویسه . :31: الان اکثر آزمایشگاه ها هم این آزمایش را انجام می دهند .
هزینه آن را متاسفانه نمی دانم :41:
این راسته که اگه خدای نکرده کسی ایدز داشته باشه میان دم در خونشون میبرنش؟
نمیشه یه راست رفت آزمایشگاه؟
آزمایش خونه یا ادرار یا هردو؟

sanaz.joon
10-01-2012, 00:16
نه تنها تحت تعقیب قرار نمیگیرین بلکه کمکتون هم میکنن ایدز یه بیماریه و هیچ جای دنیا یه بیمار رو دستگیر نمیکنن بدی جامعه ما اینه که فک میکنن هر کس ایدز گرفت از راه تزریق مواد یا جنسی بوده در صورتی که از خیلی طریقای دیگه هم منتقل میشه
برای تشخیص ازمایش خون هست

GHOST RECON
10-01-2012, 12:28
هزينه آزمايش ايدز تو آزمايشگاه هاي بيمارستان ها بين 20 تا 40 هزار تومنه ولي آزمايشگاه هاي بيرون رو نميدونم

morsadr
11-01-2012, 16:22

نه بابا کسی کاری نداره :18: .ایدز هم یک بیماری است مانند سایر بیماریها . جنایت که نکرده اید !!:20:
آزمایشگاه های خصوصی ممکن است بدون دستور پزشک هم این آزمایش را برای شما انجام بدهند .

Alireza-Khan
18-04-2013, 16:25
اگه نتیجه آزمایش مثبت باشه را درمانی هست؟

Drug Man
18-04-2013, 17:55
آیا انتقال هپاتیت از راه روبوسی و بزاق هم ممکنه؟

از راه روبوسی خیر ولی از راه بذاق دهان بله انتقال پیدا میکنه درمان کامل که نه ولی یه سری داروها هستن میتونن ویروس رو حسابی محدود کنن

V E S T A
18-04-2013, 19:53
آیا انتقال هپاتیت از راه روبوسی و بزاق هم ممکنه؟

فعلا هیچ آماری مبنی بر ابتلا به وسیله بزاق وجود نداره در صورتی احتمال آلودگی بیشتر میشه که بزاق دهان به خون آلوده باشه (مثل زمانی که داخل دهان یا اطراف دهان زخمی وجود داشته باشه)

(ویروس هپاتیت از طریق خون و فرآورده های خونی منتقل میشه)

درباره هپاتیت ب 70 تا 80 درصد مبتلایان به صورت کامل بهبود پیدا میکنن و ممکن هست در صورت خطرناکی هپاتیت ب(حاد) باعث فولمینانت بشه.. (دکتر حمید سجاد)

ويروس‌هاي هپاتيت B و هپاتيت C فرد را مستعد ابتلا به سيروز کبدي و کارسينوم سلول‌هاي کبدي مي‌کنند. متعاقب اين 2 عارضه معمولا بيمار به پيوند کبد نياز خواهد داشت.

تشخيص و درمان به موقع عفونت ويروس هپاتيت B و هپاتيت C تنها راه پيشگيري از عوارض طولاني‌مدت آنهاست.

amirreza1368
29-06-2013, 21:06
ایا ممکن بعد از زدن واکسن هپاتیت. مبتلا شد؟

omid_mcs111
16-07-2013, 17:52
با سلام. بنده حدود 10 سال است واکسن هپاتیت را زده ام . از کجا بفهمم که نیاز به تجدید واکسن دارم یا نه؟ ضمن اینکه در محیطی هستم که احتمال ابتلا وجود دارد

alireza-1991
22-07-2014, 07:50
با سلام

منظور از non reactive ]چیه ؟
نتایج آزمایش من :

HCV Ab = 0.3 non reactive

HBs Ag = < 0.01 Negative