PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد دستگاه كاهنده مصرف برق خانگي تكفاز سوال داشتم؟؟

aria_electric_fars
29-04-2011, 14:23
سلام دوستان
تو دانشگاه در مورد توان هاي راكتيو و اكتيو زياد صحبت مي كنن و در مورد كاهش مصرف برق يعني اينكه كنتور برق كمتر دور بزنه هم خيلي چيزها مي گن
الان يه دستگاهي من گرفتم قيمتش هم زير 5000 تومن هست كه مي گن خازن هست و 3000 وات هم روش زده و مي زني توي پريز برق و كنتور كمتر دور مي زنه و من اينو تست كردم و جواب داده
مي خواستم يه اطلاعاتي در مورد اين دستگاه كوچيك كه اندازه دو تا قوطي كبريت هست و دستگاههاي موجود در بازار براي مصارف خانگي و نحوه كار كردنشون و كلا اطلاعات كامل ارائه بديد ممنون مي شم

ايني كه من دارم با اين فرق مي كنه ولي فكر كنم همين باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر

amh1365
29-04-2011, 14:59
سلام. اگر خازن است بايد 3000 وار باشد نه 3000 وات. خازن جريان راكتيو مورد نياز شما را به صورت محلي تامين مي كند و در نتيجه جريان موثر كشيده شده از شبكه كاهش مي يابد. استفاده از اين روش جايي مفيد است كه مصرف توان راكتيو بالا باشد.

aria_electric_fars
29-04-2011, 18:38
سلام
دوست عزيز ممنون بابت راهنمائيتون

توي مصارف خانگي فكر مي كنيد چند تا خازن بايد بزاريم؟؟؟ آيا دستگاهي هست كه بتونيم باهاش توان راكتيو رو به سادگي توي خونه ها اندازه گيري كنيم؟؟؟( مي دونيد كه كنتورها هم راكتيو هست و هم اكتيو و تفكيك شده نيست)
اين چيزي كه واسه اين خازن ها تعريف كردن اينه كه 25 تا 35 درصد مصرف برق رو كاهش مي ده

amh1365
29-04-2011, 20:20
مجتمع هاي مسكوني بزرگ و كارخانه ها كنتور توان راكتيو دارند. فكر نمي كنم اين عددي كه گفته درست باشه. آيا اين تجهيزات استاندارد است؟

aria_electric_fars
29-04-2011, 20:24
والا نمي دونم استاندارد هست يا نه ولي من خودم دارم ازش استفاده مي كنم

حالا من چطوري مي تونم اين خازن كاهنده رو تست كنم؟؟؟