PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واسه it دانشگاه شیراز چه رتبه ای لازمه؟(توروخدا بگین دارم دیوونه میشم)

reza4024
24-04-2011, 14:15
سلام
نزدیک به کنکوریم و دارم دیوونه میشم:41:
من منطقه 3 هستم
واسه قبولی در دانشگاه صنعتی شیراز رشته it حداکثر رتبه باید چند باشه؟(تقریبی)
پیشاپیش ممنون از دوستان

reza4024
26-04-2011, 17:19
کسی نبود منو ازین سر در گمی نجات بده

:9:

Antonio Andolini
29-04-2011, 12:17
سلام .... من یکی از دوستانم توی سال88 با 5500 منطقه2 قبول شد و می گفت که توی منطقه 2 تا 6هزار می گرفت ..... منطقه 3 رو نمیدونم!

Mr.Unco
29-04-2011, 12:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nafas
29-04-2011, 14:55
منطقه 3 باید زیر 800 یا 900 باشی بستگی به اون سال داره !
ولی این چند ساله دیدم کسایی رو که با 800 اینا رفتن

یه مثال میزنم خودت دیگه میفهمی مثلا 2 سال پیش با رتبه 950 منطقه 3 نفت اهواز آوردن ولی امسال با 800 نیاوردن !

reza4024
29-04-2011, 20:04
منطقه 3 باید زیر 800 یا 900 باشی بستگی به اون سال داره !
ولی این چند ساله دیدم کسایی رو که با 800 اینا رفتن !

عزیزم سال 88 دوست من همین منطقه 3 با رتبه 750 برق دانشگاه شیراز قبول شد

حالا شما میگین واسه it رتبه 800؟

اشتباه میکنی عزیز

reza4024
29-04-2011, 20:33
6000 منطقه 2 تقریبا میشه 2000 منطقه 3

tariran0
02-05-2011, 05:24
آخرین ورودی از منطقه ی 1: 6000
منطقه 2 : 4000
منطقه 3 : 2500

اینارو از رو یادگار ماندگار گفتم:31:

dracula_killer
03-05-2011, 23:01
بچه ها من سال 89 رتبم شد 3800 منطقه 2
الان هم دارم IT مازندران می خونم.متاسفانه یا خوشبختانه با رتبم نه اصفهان و نه شیراز،نتونستم IT رو بیارم.اینو گفتم تا حساب کار دستتون بیاد و به یادگار ماندگار اتکا نکنید!

reza4024
03-05-2011, 23:31
من در مورد مشهد اطلاعی ندارم ولی به این دلیل اصفهان و شیراز قبول نشدین چون بومی استان فارس و اصفهان نیستین
این خیلی مهمه

pm سوم رو یه نگاه بندازین

dracula_killer
03-05-2011, 23:39
آخه من که بومی مازندران نبودم!حتی تو قطبش هم نبودم چه برسه به ناحیش!اما خب قبول شدم!!!!

rassool
03-05-2011, 23:54
کارت فعال بسیجی داشته باش رتبه متبه رو بیخیال :31: برادرا کمک میکنن :10:

tariran0
04-05-2011, 04:44
بچه ها من سال 89 رتبم شد 3800 منطقه 2
الان هم دارم IT مازندران می خونم.متاسفانه یا خوشبختانه با رتبم نه اصفهان و نه شیراز،نتونستم IT رو بیارم.اینو گفتم تا حساب کار دستتون بیاد و به یادگار ماندگار اتکا نکنید!

1- فکر کنم (البته مطمئن نیستم) که مهنندسی نرم افزار رتبه بهتری نسبت به IT بخواد (70%)
2- فکر کنم دانشگاه اراک بهتر از مازندران باشه (80%)

نتیجه :>>>>
اینجا تو شهرمون با رتبه 7 یا 8 هزار سهمیه هم مهندسی نرم افزار قبول شدن ( فامیلامون) بعد شما می گید با رتبه 3800 مازندران تا IT قبول شدید؟

البته از چیزایی که گفتم مطمئن نیستم....

tariran0
04-05-2011, 04:55
کارت فعال بسیجی داشته باش رتبه متبه رو بیخیال :31: برادرا کمک میکنن :10:

مگه بیسجی هم تاثیر داره؟

reza4024
04-05-2011, 09:06
نوشته شده توسط rassool [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کارت فعال بسیجی داشته باش رتبه متبه رو بیخیال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برادرا کمک میکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسیجی واسه ازاد سهمیه داره

خه من که بومی مازندران نبودم!حتی تو قطبش هم نبودم چه برسه به ناحیش!اما خب قبول شدم!!!!

اول 60 درصد پذیرش همیشه بومی هستش

درثانی شما دانشگاه مازندران رو با شیراز و اصفهان مقایسه میکنین؟؟؟
اصلا عادلانه نیس

---------- Post added at 10:06 AM ---------- Previous post was at 10:01 AM ----------

اگر بومی استان فارس باشین با 5000 منطقه 2 نرم افزار قبول میشین به راحتی

R A H A
16-05-2011, 21:18
بسیجی واسه ازاد سهمیه داره

اول 60 درصد پذیرش همیشه بومی هستش

درثانی شما دانشگاه مازندران رو با شیراز و اصفهان مقایسه میکنین؟؟؟
اصلا عادلانه نیس

---------- Post added at 10:06 AM ---------- Previous post was at 10:01 AM ----------

اگر بومی استان فارس باشین با 5000 منطقه 2 نرم افزار قبول میشین به راحتی

یکی از دوستای من که شیرازی هم بود (منطقه 2) با رتبه ی 6000 تونست صنعتی شیراز it بخونه.
البته یه ترم رو با ماها که داریم تو دانشگاه مازندران می خونیم ، بود. ترم 2 انتقالیش جور شد.

Reza31001
17-05-2011, 11:00
من در مورد مشهد اطلاعی ندارم ولی به این دلیل اصفهان و شیراز قبول نشدین چون بومی استان فارس و اصفهان نیستین
این خیلی مهمه

فردوسی مشهد it نداره!

در مورد رتبه هم اصولا 2000 منطقه 2 با 2000منطقه 3 شانسشون برای قبولی کاملا یکسانه و اگه تفاوتی وجود داره به خاطر بومی بودن و اینکه چند نفر از یه منطقه اون رشته خاص رو انتخاب کردن داره
اینو برا این گفتم که دیدم نوشته بودین 6000 منطقه 2 مثل 2000 منطقه 3 هست که اشتباهه و و مطمئنا دو می به اندازه 4000 نفر شانس قبولی بالاتری نسبت به اولی داره

tariran0
17-05-2011, 18:09
فردوسی مشهد it نداره!

در مورد رتبه هم اصولا 2000 منطقه 2 با 2000منطقه 3 شانسشون برای قبولی کاملا یکسانه و اگه تفاوتی وجود داره به خاطر بومی بودن و اینکه چند نفر از یه منطقه اون رشته خاص رو انتخاب کردن داره
اینو برا این گفتم که دیدم نوشته بودین 6000 منطقه 2 مثل 2000 منطقه 3 هست که اشتباهه و و مطمئنا دو می به اندازه 4000 نفر شانس قبولی بالاتری نسبت به اولی داره

این را کی گفته که ؟
این خلاصه ی توضیح خود سازمان سنجشه که تو کتاب انتخاب رشته نوشته:
"برای انتخاب رشته رتبه سهمیه مهم نیست بلکه رتبه ی زیر گروه مهم است"
من هم هرچی قبولی دیدم همینطوری بوده که اگه یه نفر با رتبه 3000 منطقه 2 قبول شده اگه منطقه 3 بود رتبش باید مثلا میشد 1000
:20:

vahid-p
17-05-2011, 19:01
من هم هرچی قبولی دیدم همینطوری بوده که اگه یه نفر با رتبه 1000 منطقه 2 قبول شده اگه منطقه 3 بود رتبش باید مثلا میشد 3000
دقیقا عکس اینی که گفتین. در منطقه دو می شه با رتبه های بالا ( یعنی نمره کمتر ) رتبه ای رو قبول شد که تو منطقه سه با رتبه کم تر ( نمره بالاتر ) قبول شد. البته این نمره کمتر منطقه دو بزرگتر از نمره بالاتر منطقه سه بود که گفتم. یعنی چی یعنی اینکه رقابت در منطقه دو بیشتره، در نتیجه با درصد ( نمره ) برابر رتبه بالاتری نسبت به منطقه سه کسب می کنی. ولی از اونجایی که رقابت بیشتره و جمعیت منطقه دو هم بیشتره، پس سهمیه ای که می گیره هم بیشتر خواهد بود. شما کافیه کل نفرات قبولی مناطق رو با نسبت به کل نفرات قبولی پخش کنی تا سهم هر سهمیه مشخص بشه.
موفق باشید.

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 08:01 PM ----------

از این بحثا بگذریم IT صنعتی شیراز راحت می تونی با رتبه دو هزار منطقه سه قبول شی. پس نگران نباش.( مخصوصا که بومی هستی )

Reza31001
17-05-2011, 19:03
این را کی گفته که ؟
این خلاصه ی توضیح خود سازمان سنجشه که تو کتاب انتخاب رشته نوشته:
"برای انتخاب رشته رتبه سهمیه مهم نیست بلکه رتبه ی زیر گروه مهم است"
من هم هرچی قبولی دیدم همینطوری بوده که اگه یه نفر با رتبه 1000 منطقه 2 قبول شده اگه منطقه 3 بود رتبش باید مثلا میشد 3000
:20:
حرف شما درسته ...

توضیح: با وجود سهمیه مناطق و شهدا و بومی و زیرگروه ها و...فرآیند انتخاب رشته و نحوه قبولی واقعا پیچیده است

در کارنامه ای که به شما میدن چندین رتبه وجود داره که من عینا اونا رو میذارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این وسط کدوم رتبه مهمه؟؟!!
رتبه ای که مهمه با توجه به انتخاب شما مشخص میشه یعنی اگه مثلا مهندسی برق رو انتخاب کنید رتبه 1631 اهمیت داره یعنی رتبه زیرگروه 1 در سهمیه ولی اگه مهندسی شیمی رو انتخاب کنید رتبه 1262 اهمیت پیدا میکنه یعنی رتبه زیرگروه 2 در سهمیه چون مهندسی شیمی جزو رشته هایی هست که در زیرگروه 2 قرار میگیره

اگه سهمیه اهمیت نداشت که سهمیه بندی نمی کردن!

میبینید که در هر حالتی رتبه در سهمیه اهمیت داره و در واقع رتبه کل در سهمیه هست که تنها بیانگر رتبه شما بین تمام افرادیه که در سهمیه شما بودن و در انتخاب رشته کاربردی نداره

به هر حال میبینید که چقدر پیچیده هست برای همین من برای راحتی کار از رتبه سهمیه استفاده کردم که در اینجا 1311 هست چون معمولا رتبه کل در سهمیه با رتبه های 3 زیر گروه تاوات چندانی نداره

در مورد اون قبولی ها هم که میگین:
مثال:
آخرین رتبه قبولی در فلان رشته فلان شهر (ظرفیت 30 نفر) : منطقه 1: 1000 منطقه 2: 1500 منطقه 3: 2500

فرض کنیم بومی تاثیر نداره و سهمیه شهدا هم نداریم ضمنا فرض کنیم زیرگروه ها هم همه یکیه

معنای فرض بالا اینه که از بین 999 نفر اول منطقه یک 9 نفر این کدرشته رو انتخاب کردن و نفر 1000 امی هم این کد رشته رو انتخاب کرده و قبول شده
همین طور برای دو منطقه دیگست
حالا اگه مثلا از بین 200 نفر اول منطقه 3 ، 9 نفر این کدرشته رو انتخاب می کردن و مثلا نفر 300 ام منطقه 3 هم این کد رشته رو انتخاب میکرد اون وقت آخرین رتبه قبولی منطقه 3 میشد 300 !!

امید وارم تونسته باشم منورمو رسونده باشم
ضمن اینکه وقتی سهمیه بومی و... رو هم حساب کنید واقعا پیچیده میشه و نمیشه همین طوری تحلیل کرد و منم فقط می خواستم بگم رتبه در سهمیه اهمیت داره و ساختار رو هم به گونه ای چیدن که 100 منطقه 1 با 100 منطقه 3 تفاوتی نداره!!

tariran0
17-05-2011, 19:49
دقیقا عکس اینی که گفتین. در منطقه دو می شه با رتبه های بالا ( یعنی نمره کمتر ) رتبه ای رو قبول شد که تو منطقه سه با رتبه کم تر ( نمره بالاتر ) قبول شد. البته این نمره کمتر منطقه دو بزرگتر از نمره بالاتر منطقه سه بود که گفتم. یعنی چی یعنی اینکه رقابت در منطقه دو بیشتره، در نتیجه با درصد ( نمره ) برابر رتبه بالاتری نسبت به منطقه سه کسب می کنی. ولی از اونجایی که رقابت بیشتره و جمعیت منطقه دو هم بیشتره، پس سهمیه ای که می گیره هم بیشتر خواهد بود. شما کافیه کل نفرات قبولی مناطق رو با نسبت به کل نفرات قبولی پخش کنی تا سهم هر سهمیه مشخص بشه.
موفق باشید.

حق با شماست یه اشتباه بود. منظورم همون منظور شما بود و درستش کردم

vahid-p
18-05-2011, 09:54
آخرین رتبه قبولی در فلان رشته فلان شهر (ظرفیت 30 نفر) : منطقه 1: 1000 منطقه 2: 1500 منطقه 3: 2500
من اینو قبول ندارم. درسته امکان پذیر هست و نشد نیست، ولی فعلا که چنین اتفاقی نیافتاده یا کم اتفاق افتاده. فکر کنم اصلا بحث سهمیه اینطور که شما می گین نیست. شاید در مورد رتبه کشوری اینطور که می گین باشه ولی رتبه سهمیه نه. چون مطمئنا هر منطقه ای جمعیت بیشتری داشته باشه، سهمیش هم بیشتره و فکر کنم منطقه دو از مناطق دیگه سهمیش بیشتره و به طبع با رتبه های بالا تر می شه قبول شد ولی دلیل بر آسون بودنش نیست چون همونطور که سهمیش بیشتره رقابت هم بیشتر می شه.
برای اینکه دوباره حرفام تکراری نشن اینو از پست قبلیم نقل قول می کنم:

موفق باشید.

reza4024 من یه انتخاب رشته مجازی کردم که عکسش رو برات پی ام می کنم تا خیالت بابت قبول شدن در رشته IT دانشگاه صنعتی شیراز راحت باشه.

milla.online
01-07-2011, 10:15
دوستان بوشهر هم منطقه بومی فارس حساب می شه دیگه؟ با این حساب می تونم منم به it شیراز امید داشته باشم:11:

vahid-p
01-07-2011, 13:43
دوستان بوشهر هم منطقه بومی فارس حساب می شه دیگه؟ با این حساب می تونم منم به it شیراز امید داشته باشم
شما هم جنوبی هستین؟ خب پس جمعمون جمعه.
این چند استان : بوشهر ، فارس ، كهگيلويه و بويراحمد و هرمزگان هم تو یه قطبن و هم تو یه ناحیه. پس هر رشته ای که تو استانتون نباشه تو استان های بقیه جز بومی حساب میشین.
شما هم با توجه به وضعیتتون فکر کنم صد در صد قبولی.

doost4
01-07-2011, 14:17
دوستانی که اطلاع ندارن برای چی الکی اظهار نظر می کنن ؟ سال 88 با سال 89 اصلا حتی قابل مقایسه نیستن ! دانشگاهی که سال 88 با 20000 مهندسی کامپیوتر قبولی می داد سال 89 آخرین رتبش شده بود 6500 ! چه طور هی میگین سال 88 با فلان رتبه قبول شد ! سال 88 هنوز ظرفیت دانشگاه ها نصف نشده بود . واسه IT شیراز هم احتمالا امسال حداکثر 4000 - 4500 منطقه 2 .

milla.online
01-07-2011, 20:30
درصدای من اینا شدن
ادبیات 50,عربی 35,دینی 40,زبان 60
ریاضی 27 ,فیزیک 50,شیمی 42
رتبم تو 89 با تخمین زدم می شد 4900
اما من معدلم 12.22 هست... و امسال تاثیر 25 درصد... اما خب بومیه همین منطقه ام... به نظرتون میارم؟؟؟؟؟ معماری خلیج چطور؟؟؟؟؟مکانیک خلیج که روزانه نمیارم...؟؟؟

doost4
02-07-2011, 01:01
درصدای من اینا شدن
ادبیات 50,عربی 35,دینی 40,زبان 60
ریاضی 27 ,فیزیک 50,شیمی 42
رتبم تو 89 با تخمین زدم می شد 4900
اما من معدلم 12.22 هست... و امسال تاثیر 25 درصد... اما خب بومیه همین منطقه ام... به نظرتون میارم؟؟؟؟؟ معماری خلیج چطور؟؟؟؟؟مکانیک خلیج که روزانه نمیارم...؟؟؟

من خودمم معدلم 13 بود آخرشم نفهمیدیم تاثیر دادن یا نه ! با این درصدا یه کم غیر معموله 4900 به نظرم حدود 6700 تا 7500 باید بشه . امکان مکانیک هم هست . باید منتظر باشید ببینیم شرایط به چه صورت خواهد بود امسال

milla.online
02-07-2011, 09:20
من خودمم معدلم 13 بود آخرشم نفهمیدیم تاثیر دادن یا نه ! با این درصدا یه کم غیر معموله 4900 به نظرم حدود 6700 تا 7500 باید بشه . امکان مکانیک هم هست . باید منتظر باشید ببینیم شرایط به چه صورت خواهد بود امسال

ممنون... اما غیر معمول یعنی چی؟من این درصدا رو تو تخمین رتیه گزینه 2 زدم...
به نظر خودم معماری رو میارم راحت... علاقه هم دارم تا حدی... اما تخصصم تو موبایل و پی سی هست واسه همین it رو دوست دارم... خلیج برق الکتریک هم نداره... فقط مخابرات داره.. که می گن زیاد جالب نیست...
راستی دانشکده ای که شرکت نفت زده تو خلیج می گن امسال می خواد شروع به کار کنه و مهندسی نفت بگیره... استایل دنشکده که به اندازه کل دانشکده های خلیج ارزش داشت... به نظر شما با چه رتبه ای میگیره نفت رو؟؟
خلیج همچیش خوبه... ولی جو چرندی داره... بقول پشتیبانم که خودش اونجا بود اصلا جوی نداره...

doost4
02-07-2011, 12:35
ممنون... اما غیر معمول یعنی چی؟من این درصدا رو تو تخمین رتیه گزینه 2 زدم...
به نظر خودم معماری رو میارم راحت... علاقه هم دارم تا حدی... اما تخصصم تو موبایل و پی سی هست واسه همین it رو دوست دارم... خلیج برق الکتریک هم نداره... فقط مخابرات داره.. که می گن زیاد جالب نیست...
راستی دانشکده ای که شرکت نفت زده تو خلیج می گن امسال می خواد شروع به کار کنه و مهندسی نفت بگیره... استایل دنشکده که به اندازه کل دانشکده های خلیج ارزش داشت... به نظر شما با چه رتبه ای میگیره نفت رو؟؟
خلیج همچیش خوبه... ولی جو چرندی داره... بقول پشتیبانم که خودش اونجا بود اصلا جوی نداره...

آخه یه کم غیر منطقی به نظر میات . اصلا مطمئن نباشید که معماری رو میارید . رشته ها تو دانشگاهها دقیقا به ترتیب رتبه پر میشه یعنی اگه مکانیک پر شد بلافاصله بعدش رشته های دیگه مثل برق و معماری و ... پر میشه بنابراین اختلاف رتبه مکانیک و معماری بوشهر شاید به 1000 هم نکشه .
در مورد مخابرات هم بگم که بسیار بهتر از الکترونیک هست هم از نظر بازار کار و هم از نظر چارت درسی . هیچوقت به شنیده ها اعتماد نکنید . الان کنترل حرف اول رو میزنه تو برق.
در مورد نفت فک کنم دانشکدش توی جم واقع باشه اگه اونجا باشه که بسیار از نظر امکانات عالی هست . زیاد مطمئن نیستم ولی احتمالا خود بوشهر باشه . تا 5000-6000 هم باید بگیره قاعدتا

milla.online
02-07-2011, 21:53
داشنکده نفت رو خود شرکت نفت داره توی محوطه دانشگاه خلیج بوشهر(بهمنی) میسازی.... الان 5 ساله دارن می سازنش و تازه امسال می خواد دانشجو بگیره... ولی خداییش دانشکده به این بزرگی و تمیزی کم گیر میاد تو جنوب ایران....

bnmnb
04-07-2011, 01:12
داشنکده نفت رو خود شرکت نفت داره توی محوطه دانشگاه خلیج بوشهر(بهمنی) میسازی.... الان 5 ساله دارن می سازنش و تازه امسال می خواد دانشجو بگیره... ولی خداییش دانشکده به این بزرگی و تمیزی کم گیر میاد تو جنوب ایران....
خوب دست شرکت نفت تو کار دیگه.الان دانشکده جدید مهندسی شیمی نفت گاز شیراز بهترین دانشکده هست.واقعا شیک و بزرگ و مدرن ساخته شده