PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مباحث انواع رشته های رزمی

alishadabmehr
23-04-2011, 12:26
باسلام خدمت تمامي دوستان بنده كمربند مشكي دان3 تكواندو و مشكي دان1 كيوكوشين هستم و كيك بوكس رو هم كار كردم و از دوستان ميخوام كه نظر خودشونو كلا در مورد رشته هاي رزمي و كامل ترين رشته بگن.

سوالي بود درخدمتم...

Gam3r
23-04-2011, 19:45
بهترین ورزش رزمی برای مبارزات خیابانی ( بجز دفاع شخصی و کیوکوشین ! ) چیه ؟

جودو خوبه ؟

alishadabmehr
23-04-2011, 21:30

جودو خوبه ؟

موي تاي بنظر بنده جزو بهترين رشته ها براي مبارزات خياباني هستش و كسي كه مثلا خان 7 موي تاي رو داره اگه چند نفر همزمان حمله كنن هم ميتونه همشونو داغون كنه البته اگه با چاقو و قمه باشه دفاع شخصي و آيكيدو بهتره.

Gam3r
24-04-2011, 12:45
توی شهر ما مونتای نداره !!

میشه به ترتیب رشته هایی که به درد مبارزات خیابانی میخورن رو بگی تا اگه چند تا اول باشگاهشون توی شهر ما نبود ، سراغ بقیه برم ؟

ممنون

alishadabmehr
24-04-2011, 13:21
توی شهر ما مونتای نداره !!

میشه به ترتیب رشته هایی که به درد مبارزات خیابانی میخورن رو بگی تا اگه چند تا اول باشگاهشون توی شهر ما نبود ، سراغ بقیه برم ؟

ممنون

دوست عزيز رشته هاي زيادي هستن كه بدرد مبارزات خياباني ميخورن و يه چيزي رو از من بخاطر داشته باش كه هرچه قدر كه براي انتخاب رشته ي رزمي وقت ميزاري براي انتخاب باشگاه خوب هم وقت بزار چون اگه استاد خوب نباشه مسلما شما توي اون رشته نميتونيد موفقيت بزرگي كسب كنيد و حالا چند تا از رشته هاي خوب واسه درگيري هاي خياباني ........ كيوكوشين و موي تاي و سانشو يا همون ساندا كه مبارزات ووشو هست بنظر بنده اولويت دارن ورشته هاي ديگه مانند جودو و جوجيتسو و كونگ فو و .......در مراتب بعد قرار دارن البته اين نظر شخصي بنده هست و همانطور كه گفتم استاد خوب تو كار شاگرداش خيلي موثره و اين رو حتما ملاك قرار بدين .

vahid0801
26-04-2011, 15:51
سلام.

هیچ ورزشی واسه مبارزه مثل تکواندو نمیشه.چون تکواندو کلا متفاوت با بقیس.
کاراته و مویتایو کونگ فو و غیره تو یک سبکن.فرق خاصی ندارن.
اما تکواند بیشتر رو بعد پا هست و سرعت یک تکواندو کار از همه بالاتره.ضربه هایی که میزنه و با سرعتی که بهت نزدیک میشه قابل مقایسه با هیچی نیست.

اینم بگم که مبارزات تو تلوزیون رو بیخیال شید ها.اون فقط مسابقه واسه امتیازه.

امری بو بازم در خدمتیم.:11:

alishadabmehr
26-04-2011, 16:57
سلام.

هیچ ورزشی واسه مبارزه مثل تکواندو نمیشه.چون تکواندو کلا متفاوت با بقیس.
کاراته و مویتایو کونگ فو و غیره تو یک سبکن.فرق خاصی ندارن.
اما تکواند بیشتر رو بعد پا هست و سرعت یک تکواندو کار از همه بالاتره.ضربه هایی که میزنه و با سرعتی که بهت نزدیک میشه قابل مقایسه با هیچی نیست.

اینم بگم که مبارزات تو تلوزیون رو بیخیال شید ها.اون فقط مسابقه واسه امتیازه.

امری بو بازم در خدمتیم.:11:

دوست عزيز در اين كه تكواندو در زمينه ي فنون لگد و سرعت از رشته هاي خوبي هست ترديد نيست ولي اصلا رشته ي تكواندو رو رشته ي كاملي نميدونم چون بشخصه 12 سال تكواندو كار كردم و اطلاعات كافي از اين رشته رو دارم.
از نقاط ضعف تكواندو ميشه به ضعف اين رشته در انجام دفاع ضربات و قدرت بدني ضعيف و شكمهاي ضعيف كه اكثر تكواندو كارها ازش رنج ميبرن و اين بدليل محافظ هايي است كه ازش استفاده ميكنن و باعث بوجود آمدن نوعي ترس تو ورزشكار ميشه و قانون هايي كه در مبارزات تكواندو وضع شده كه اين رشته رو بسته تر كرده مثلا ضربه زدن با زانو در هوگو خطا محسوب ميشه و ساق گرفتن براي دفاع هم همينطور خطا حساب ميشه و.... كه در طول زمان اين رشته رو از حالت اوليه ي خودش بدور كرده .
ولي از لحاظ در آمد واقعا ميشه بهش توجه كرد..........................

بعدش دوست عزيز كجاي موي تاي شبيه به كاراته و كونگ فو هستش؟

---------- Post added at 09:27 PM ---------- Previous post was at 09:24 PM ----------

يادم رفت بگم كه سرعت موي تاي كار اگه از تكواندو كار بيشتر نباشه كمتر نيست شما برو يه مبارزه ي موي تاي تماشا بفرماييد متوجه ميشين.

alex_pk
10-05-2011, 04:53
برای موی تای تو تهران کجا رو پبشنهاد می کنید؟
چه پیش زمینه هایی نیاز داره این ورزش
همچنین قد و وزن متعادل برای این ورزش چقدره
و دوره اولیه برای یادگیری ابتدایی و آشنایی چه مدت زمان می بره برای شخصی که ورزش رزمی کار نکرده
کدوم کشور ها در رشته موتای جزو مدعیان هست
آیا این رشته جزو مسابقات ورزشی بین کشوری و یا المپیکی به حساب میاد

در رابطه با این موارد لطفا توضیح بدید.
مرسی.

darkdream2012
10-05-2011, 20:31

جودو خوبه ؟

وینگ چون خوبه

alishadabmehr
12-05-2011, 12:17
برای موی تای تو تهران کجا رو پبشنهاد می کنید؟
چه پیش زمینه هایی نیاز داره این ورزش
همچنین قد و وزن متعادل برای این ورزش چقدره
و دوره اولیه برای یادگیری ابتدایی و آشنایی چه مدت زمان می بره برای شخصی که ورزش رزمی کار نکرده
کدوم کشور ها در رشته موتای جزو مدعیان هست
آیا این رشته جزو مسابقات ورزشی بین کشوری و یا المپیکی به حساب میاد

در رابطه با این موارد لطفا توضیح بدید.
مرسی.

ببينيد واسه موي تاي اگه ميخوايد حرفه اي كار كنيد بايد يه استاد حرفه اي هم داشته باشيد و چون استاد موي تاي كار خوب كم هست يكمي كار شمارو مشكل ميكنه ولي اين رشته در آسياي شرقي طرفدار زيادي داره و كشورهاي هنگ كنگ و كره و چين جزو مدعي ها هستن و يه باشگاه تو غرب تهران سراغ دارم كه براي بانوان هست و استادش قهرمان موي تاي و كيوكوشين هست كه تو ميدان نور تو غرب تهران هستش و مسابقات جهاني هم داره كه اتفاقا همين خانمي كه آدرسشو دادم تو مسابقات سال گذشته كه تو كره جنوبي برگزار شد مقام سوم رو كسب كردن اگر هم تصميم جدي براي كار در اين رشته دارين ميتونم براتون تا چند وقت ديگه چندتا باشگاه خوب در جاهاي مختلف تهران معرفي كنم كه برين اونجا .و براي اين رشته قد بلند و دستهاي كشيده و اندامي بنسبت لاغر دارن و بيشتر سرعتي و تكنيكي كار ميكنن و براي اين رشته مكملهاي زيادي مثل بوكس و سانشو يا همون ساندا و كيوكوشين وجود داره كه كمك زيادي ميتونه به افراد بكنه و البته رشته ي بسيار خطرناكي بحساب مياد و ميتونين مبارزات موي تاي با همون تاي بوكسينگ رو از اينترنت ببينيد.

Gam3r
12-05-2011, 12:42
اگر در یک باشگاه ، شاگردی به شاگر کوچکتر از خودش ( 5 سال کوچیکتر ) توهین کنه و چند تا هم بزنه زیر گوشش !!
چیکار میشه کرد ؟!

ممنون ...

alishadabmehr
13-05-2011, 19:24
اگر در یک باشگاه ، شاگردی به شاگر کوچکتر از خودش ( 5 سال کوچیکتر ) توهین کنه و چند تا هم بزنه زیر گوشش !!
چیکار میشه کرد ؟!

ممنون ...

خوب معمولا استاد دو طرفو مياره ببينه سر چي دعواشون شده ولي خوب تو باشگاه معمولا به افراد با سابقه احترام بيشتري ميزارن و ربطي به سن نداره و ممكنه باشگاه دو طرفو اخراجم بكنه.
البته اين سوال از اون سوالها بودا....

rangeeeer
14-05-2011, 14:15
من دو ساله تكواندو كار ميكنم قراره اين تابستون آزمون سياه بدم تو اين دو ساله پي بردم
كه تكواندو مشكل زيادي داره با اين حال نقاط مثبت زيادي داره كه اين نقاط مثبت ارزش
اون مشكلات رو واسه من داره ولي اگه ميخوايد ادم محكم و استواري باشيد به يه ورزش
اكتفا نكنيد چون واقا نميتونيد با 4 ساعت در هفته و يك نوع ورزش بدنتون واز همه مهمتر
زهنتون رو پرورش بديد يكي از دوستام سه تا باشگاه(پاركور-ژيمناستيك-تكواندو) ميرفت
تازه خودشم اگه وقت ميكرد ميرفت پارك و ميدويد .
تكواندو اصولا رو كمر به پايين كار ميكنه(البته كاري به فرم ها ندارم )خودتون بايد به فكر بقيه
بدنتون باشيد از ما گفتن بود ديگه با خودتونه.:rambo:

alishadabmehr
15-05-2011, 14:41
من دو ساله تكواندو كار ميكنم قراره اين تابستون آزمون سياه بدم تو اين دو ساله پي بردم
كه تكواندو مشكل زيادي داره با اين حال نقاط مثبت زيادي داره كه اين نقاط مثبت ارزش
اون مشكلات رو واسه من داره ولي اگه ميخوايد ادم محكم و استواري باشيد به يه ورزش
اكتفا نكنيد چون واقا نميتونيد با 4 ساعت در هفته و يك نوع ورزش بدنتون واز همه مهمتر
زهنتون رو پرورش بديد يكي از دوستام سه تا باشگاه(پاركور-ژيمناستيك-تكواندو) ميرفت
تازه خودشم اگه وقت ميكرد ميرفت پارك و ميدويد .
تكواندو اصولا رو كمر به پايين كار ميكنه(البته كاري به فرم ها ندارم )خودتون بايد به فكر بقيه
بدنتون باشيد از ما گفتن بود ديگه با خودتونه.:rambo:

خوب اين قسمت از حرفتون كه تكواندو اصولا رو كمر به پايين كار ميكنه باهاش بازم مشكل دارم ميدونيد چرا چون روي اين قسمت هم ضعفهاي زيادي داره و فقط به سرعت اين قسمت از بدن تكيه داره نه قدرت شما ببينين بهترين تكواندو كار سال 2007 هادي ساعي خودمون انتخاب شد ولي چرا سال بعدش از يه تكواندو كار افغاني خورد؟اون مسابقه رو من خودم زنده نگاه ميكردم و تو اوايل بازي يه لگد به رون پاي ساعي خورد و ساعي افتاد رو زمين و از درد درو خودش حلقه ميزد و ادامه ي مبارزه هم مشخص بود كه اصلا ببا اون پاش نميتونه كار كنه و همين باعث شد ساعي اون بازي رو ببازه و اين ضعف هادي ساعي بتنهايي نيس و ضعف اكثر تكواندو كاران هست كه از پايين تنه ي ضعيف در مقابل ضربه و در عوض سرعت بسيار بالا برخوردارن و اون پاركور هم واسه كسي كه رزمي رو ميخواد حرفه اي كار كنه اصلا خوب نيس و حتي آدم هاي معمولي هم بايد از اين ورزش تا ميتونن دوري كنن.

rangeeeer
16-05-2011, 10:00
حرف شما رو قبئل دارم ولي بيشتر تمرينهاي افرادي كه واسه مبارزه تمرين ميكنند روي تكنيك
وهنر مبارزه است.مربي من (استاد محمد امين كياني)ميتونست با ساق پا دو تا يا بيشتر دسته
بيل رو خرد كنه تازه خاطرات تعريف ميكرد كارايي رو انجام داده بود كه تو فيلم هاي چيني ديده
بودم (درست يا نادرست بودنش رو نميدونم ولي حرف استاده بايد احترام بزارم)الانا هم كه سنش
بالا رفته هنوز هم اون توانايي ها رو داره

ويلي من تا حالا با هيچ ورزشي مثل تكواندو و ژيمناستيك حال نكردم

alishadabmehr
16-05-2011, 11:43
ويلي من تا حالا با هيچ ورزشي مثل تكواندو و ژيمناستيك حال نكردم

خوب اين حال كردن علاقه ي شخصي شماست ولي توصيه ميكنم چندتا از رشته هاي رزمي ديگه رو براي كسب تجربه كار كنين و ببينيد با اونها هم حال ميكنين يا نه و در مورد شكستن چوب با ساق هم كار اشتباهيه و اين در هيچ رشته ي رزمي اي توصيه نميشه ولي مطمئنم شما اگه با تمام قدرت به شكم يا رون اغلب تكواندو كارها ضربه بزنين متوجه ضعف در اين قسمتهاي حياتي بدن ميشين. و اينكه مبارزه يه نوع هنره درسته ولي هنر بدون دفاع و قدرت چه فايده اي داره؟ يعني من آرزو به دل موندم تو يه مسابقات جهاني تو يه مبارزه اي يكي وقتي لگد تو صورتش مياد اينو دفاع كنه و تو تكواندو هم من نميدونم چرا به هر لگدي كه آروم هم به صورت برخورد كنه 3 امتياز ميدن من خودم اكثر مسابقاتي كه باختم سر همين بوده كه يارو آروم ضربش به كلاه من خورده 3 امتياز مفت بهش ميدن كه با اين امتياز دهي كاملا مخالفم و دوست دارم اون مبارزه ي واقعي قديم تكواندو رو ببينم كه ضرباتي مثل مومدوليو گورو چاگي يا اره دوليا چاگي درش بكار رفته باشه .
و تكواندو شامل حركات ايستاده و نشسته و پرتابي هست كه فقط در كشور ما به آموزش مورد اول كفايت ميكنن كه جاي تاسف داره دوست من.

Alli13
01-06-2011, 18:39
سلام
بچه ها من قدم کوتاهه و خیلی نسبت به همسن های خودم لاغر و ضعیف هستم.می خوام یه ورزش رزمی برم،بچه ها از کجا باید شروع کنم؟
بعضی از دوستام میگن حتما باید قبلش یه بدن سازی بری ولی من زیاد با بدن سازی حال نمی کنم.می خوام ببینم چه جوریاست؟باید حتما قبلش بدن سازی هم برم یا نه؟

arash1995
02-06-2011, 10:25
هنرهای رزمی نین جوتسو (نینجا) نین جوتسو در لغت به معنای هنر پنهانی است كه شیوه ای به وجود آمده برای دفاع از خویشتن و رسیدن به مهارتهای ویژه رزمی برای غلبه بر دشمن .در مورد تاریخچه این سبك رزمی باید گفت: در قرن ششم میلادی مذهب بودیسم وارد كشورژاپن شد و
موجب بوجود آمدن چالش بین دو مذهب بودیسم و«شینوئیسم» شد كه مذهب ملی آن دوران بود طرفداران مذهب بودیسم به روایتی همان پیشینیان نینجا بودند آنها دراوایل قرن هفتم برای فرار از شكنجه مذهبیون به جنگلها و كوهها سوزوكا رفتند و با مابوشی نام گرفتند مبدأنینجاها دو سرزمین كوگا و ایگا بوده با معروفترین خانواده های نینجا «هاتوری،فوجی بایاشی موموچی» است ؛ دوره كاماكورا یك دوره طلایی برای آنها بوده همچنین یكی از دشمنان قسم خورده نینجاها «ادانابوناگا» بوده است متولیانی كه برای ترویج این رشته تلاش كرده اند :
«ماتامیتونودا،تاكاماتسو،م اساكی هاتسومی ،اتیسون هیرز،شوتوتانه مورا،برایان مك كارتی و…است نین جوتسوقدمت 800 ساله ریشه درتاریخ دارد . هرگز نمی تواند تنها با جابجایی تکیه از نام آن هنرهای رزمی نین جوتسو را برای تنها فروختن به مردم معرفی کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از کتاب نین جوتسو هنرنامرئی شدن و نین جوتسو در ایران تالیف کانچو فرجی استفاده کنید.

تاریخچه نینجوتسوی جهان:
ninjaتقریبا در قرن ششم میلادی (بودیسم) وارد ژاپن شد و منجر به درگیری بین كسانیكه می خواستند بودیسم را بصورت یك مذهب رسمی درآورند و كسانیكه از (شینتوایسم) بعنوان مذهب ملی طرفداری می كردند شد. بر طبق شواهد موجود پیشینیان نینجاهای ژاپنی از طرفداران بودیسم بودند و به همین دلیل یاغی نام گرفتند، آنها در اوایل قرن هفتم برای فرار از شكنجه مذهبیون و كشته شدن توسط نیروهای سلطنتی به كوهستانهای نزدیك كیوتو رفتند و بعدها (یامابوشی یا زاهدان كوهستان) نام گرفتند آنها فلسفه عارفانه خود را بر پایه واقع بینی عملی پایه گذاری كردند و برای حمایت از خود دانش و تمرین هنرهای رزمی و استراتژی نظامی را با ترس روانی و قدرتهای اسرارآمیز تركیب كردند تا بتوانند با نیروهای نظامی كم خود در دل دشمنان ترس ایجاد كنند.نینجوتسو ریشه در اثر کلاسیک نظامی چینی یعنی «سان تزو» دارد که توسط سان وو استراتژیست معروف سده پنجم پیش از میلاد به رشته تحریر درآمده‌است. این اثر در قرن ششم میلادی وارد ژاپن شد و به طور دقیق توسط دربار سلطنتی و خانواده‌های متخاصم مورد بررسی قرار گرفت.
بودیسم نیز تقریباً در همان زمان وارد ژاپن شد، پیشینیان نینجاها به دلیل گرایش به بودیسم، یاغی نامیده می‌شدند. درآن هنگام درگیری‌های شدیدی میان هواداران بودیسم و پیروان مذهب ملی ژاپنیها یعنی آئین شینتو جریان داشت و این گروه‌های یاغی که بعدها به یامابوشی معروف شدند، برای حمایت از خود تمرین هنرهای رزمی و استراتژی‌های نظامی را با ترس روانی و قدرت‌های اسرار آمیز ترکیب کردند.
پس از آن نینجاها در گروه‌های کوچک با در پیش گرفتن روشهای کاملاً سری جنگی تا قرن نوزدهم خود را به عنوان نیرویی بسیار با نفوذ در کشور ژاپن مطرح کردند.
بزرگ‌ترین تجمع نینجاها در سوم نوامبر ۱۵۸۱ میلادی اتفاق افتاد. در آن روز اُدا نوبونگا قدرتمندترین رهبر نینجا ارتشی ۴۰ هزار نفره را در برابر حدود ۴ هزار نینجا که کنترل ایالت ایگا ( در حال حاضر مه یی) را در اختیار داشتند، رهبری کرد. نبردی که تنها تعداد انگشت شماری از نینجاهای ایگا از آن جان سالم به در بردند.
از آن به بعد نینجاها توانستند با سازمان منسجمی که ایجاد کرده بودند، قدرت پلیسی مطلق را در ادو (توکیو امروزی) و دیگر شهرهای ژاپن در دست داشته باشند.
یكی از رهبران یامابوشی ها تلاش كرد كه بین پیروان بودیسم و طرفداران شینتوایسم صلح ایجاد نماید كه نتیجه آن سرازیر شدن جنگجویان دولتی برای سركوبی یاموبوشی ها شد. البته این عمل نیروهای دولتی باعث شد تا یامابوشی ها یا نینجاها به تكمیل فنون رزمی و جنگی خود كه بوسیله آن در برابر دشمنان مقاومت می كردند بپردازند. در سال 1192 با شروع دوران فئودال ژاپن تعدادی از طوایف فامیلی نینجاها منشعب شدند و به چریكهای حرفه ای و نیروهای سری تبدیل شدند كه به استخدام اربابان ایـالات مختلف (دایمیوها) در می آمدند. در بین سالهای 1192 و 1333 بعد از میلاد تعداد مكتبهای نینجا به 25 مكتب با تكنیك های خاص خود رسید. در اكثر این سالها دو ایالت (كوگا و ایگا) در ژاپن توسط نینجاها اداره می شد.
نینجاخانواده های (هاتوری، موموچی، و فوجی بایاشی) از معروف ترین خانواده های نینجا بودند. از تحقیقات بدست آمده عقیده بر این است كه هنر رزمی نینجوتسو ریشه در قلب تاریخ كهن چین و ژاپن دارد، عقاید و نظرات فراوانی از شروع و گسترده شدن این هنر رزمی درجهان وجود دارد. هنر رزمی نینجوتسو با قدمت 800 ساله ریشه در تاریخ دارد و در حقیقت هنری است كه مسئولیت پذیری را می طلبد. یك هنرجوی نینجوتسو برای پیروز شدن نیازمند اصول اولیه است كه از جمله برخورداری از روحی قوی، قلبی آزاد، هوشی سرشار، روحیه مبارزه طلبی و شرایط روحی عالی و تمركز حواس میباشد . نینجاها یك سیستم و نظم خاص و دقیقی داشتند كه توسط یك رهبر كه به آن (جونین) می گفتند اداره می شد و به كسانی كه به نینجاها ماموریت می دادند (چونین) می گفتند. به طبقات پائین تر كه ماموریت انجام می دادند (جینین) می گفتند . جینین ها در واقع هیچگاه دستورات را بطور مستقیم از جونین دریافت نمی كردند بلكه چونین ها بعنوان واسطه بین جونین و جینین ها عمل می كردند و دستورات و پیامهای جونین را به جینین ها می رساندند.
نینجوتسوجینین ها برای انجام ماموریت با طرز استفاده اغلب سلاحهای زمان خود آشنائی كامل داشتند و روانشناسی جامعه را بخوبی می دانستند و با همدیگر از طریق رمز ارتباط داشتند. اگر احیانا یك نینجا به دام می افتاد و اسیر می شد (كه بسیار كم رخ می داد) مردم او را زجر فراوان می دادند تا بتوانند اسرار آنها را بدست آورند. بعضی از خانواده های نینجا به دلیل جنگ داخلی (دایموها) به قدرت و نفوذ رسیدند و اغلب در مناطق ایگا و كوگا در شرق دریاچه بیواء اقامت گزیدند (ادا نبون اگا) كه می خواست تمامی نیروهای نظامی ژاپن را متحد نماید در سال 1581 ارتشی متشكل از 46 هزار نفر را به جنگ نینجاها كه 4 هزار نفر بودند، فرستاد.
در این نبرد نابرابر اغلب نینجاها كشته و یا اسیر شدند و آن تعداد كه توانستند، به كوه ها فرار كرده و با مردم كوهستان به تكمیل فنون مخصوص خود و هر چه كاربردی تر كردن آن پرداختند و هنرهای رزم خود را از پدر به پسر منتقل كردند.

سوک ماساکی هاتسومی:
متخصص استخوان و سی وچهارمین استاد بزرگ از خاندان تاگاكور نینجا است او رهبری 9 بوجین كان دوجو را در ژاپن به عهده دارد از جمله «مدرسه9 خدای شیطان ،خدای جنگجو،تالار روح مرد جنگی »نام برد ؛لقب اوسوك و جنگجوی بزرگ است كه توسط تاكاماتسو به او داده شده؛دكتر هاتسومی می‌گوید:«در مقایسه جودووكاراته،نین جوتسو عقاید تعصب انگیزی ندارد نین جوتسوهنر كامل و آزاد است كه مسئولیت پذیری را می طلبد .یك هنر جوی نین جوتسو برای پیروز شدن ،نیازمند روحی قوی و قلبی آزاد است ؛استاد تاكاماتسوشیثو نیز می‌گوید :«زندگی تغییر است »و ما در نین جوتسو،تحول را یك اصل می دانیم تحولی كه هنر را به كمال می رساند .
ninjaسوك هاتسومی هر ساله برای پیشرفت و كاربد بیشتر هنر نین جوتسو مراسمها متعددی رابرنامه ریزی می كنند از جمله مراسمهای شی دوشی كای كه اكثریت شركت كنندگان آن خارجیان می باشند. این مطلب از کتاب خود استاد هاتسومی توسط کانچو فرجی ترجمه شده است که بصورت مختصر در این قسمت آ»ده است به منظور استفاده كسانی كه دانش نینجوتسو هستند و بر اساس تجربیات شخصی خودم به عنوان سی و چهارمین استاد هنر (رزمی) توگاكیور – ریو نینجا (Togakure ryuninja)،‌به رشته تحریر درآورده ام.
من این عنوان سوك (Soke) یا رئیس خانواده را از (توشیت سوگو تا كاما تسو (Toshisugu Takamatsu) سی و سومین استاد این رشته به ارث برده ام. معلم من نوه (شین ریوكن ماسامی تسوتو (Shin ryuken Masami tsutodo) سی و دومین سوك (توگاكیور ریو) بود. ما پشتوانه ای از 8 قرن تاریخ و سنت را دارا می باشیم كه به موسس این سیستم دامی سوكی نی‌شینا (Daisuke Nishina) از اهالی دهكده (توگاكیور) باز میگردد. پس از شكست از سپاهیان هایك (Heike) ، دای سوگ از زادگاهش در ناگانو متواری شد و در منطقه دور افتاده ایگا (Iga0 سكونت گزید. در آنجا او نام دای سوك توگاكیو را برگزید و بعدها اعتبار تاسیس سیستم (توگاكیور ریو) ی نینجوتسو، به او اختصاص یافت. شجره اساتید این سبك به شرح ذیل می باشد:
1- دایسو كه توگاكوره 2- شیما كوسانتا میناموتونو كانسادا 3- گورو توگاكوره 4- كوسانتا توگاكوره 5- كیسانتا كوگا 6- توموهارو كانكو 7- ریوههو توگاكور 8- گاكون توگاكوره 9- كوسكی كیدو 10- تنریو ایگا 11- ریهی یوئنو (Ueno) 12- سنری یوئنو 13- مانجیرو یوئنو 14- سابورو ایزوكا 15- گورو ساوادا 16- ایپی اوزارو 17- هاچیرو كیماتا 18- هیزائمون كاتائوكا 19- یوگنتا موری 20- گوبی تودا 21- سیئون كوبه 22- كوبی موموچی 23- تنزن تباری 24- سیریو نوبوتسونا تودا 25- فودو نوبوچیكا تودا 26- كانگورو نوبویاسوتودا 27- ایسابو رونوبوماسا تودا 28- شینبی ماساچیكا تودا 29- شینگورو ماسایوشی تودا 30- دایگورو چیكاهیده تودا 31- دایسابورو چیكاشیگه تودا 32- شینریوكن ماسامیتسو تودا 33- توشیتسو گو تاكاماتسو 34- ماساكی هاتسومی
در حالیكه برخی اعتقاد دارند كه اسرار نینجوتسو بتدریج و با رشد توكوگاوا شوگارنیت (Tokugava shogunate) در طول قرن هفدهم از میان رفته است و یا در زیر آوارهای جنگ جهانی دوم مدفون گردیده، استاد من می دانست كه حقایق و رموز هنر شنوبی همواره زنده خواهند ماند. ارزش و اهمیت خرد و حكمت معلم من و معلمین و اساتید آنها را می توان در تلاش و كوشش (توشیت سوگو تاكاماتسو) Toshitsugu Atakamatsu-s فقید در ارائه عصاره و ماهیت واقعی نینجوتسو، مشاهده نمود.
جوهره اصلی كلیه هنرهای رزمی و استراتژی های نظامی در واقع حفاظت از خود و پیشگیری از خطر می باشد. نینجوتسو چكیده ای است از كلیه ایده ها و مفاهیم عینی حفاظت از خود كه از طریق تمرینات رزمی میسر میگردد.:40:

arash1995
02-06-2011, 10:29
وشوو:
ووشو ‏ به هنرهای رزمی کشور چین گفته می‌شود که در آن انواع مختلف حرکات جهت سلامتی جسم و روح و دفاع از خود در نظر گرفته شده‌است. در چین باستان از هنرهای رزمی برای دفاع از سرزمین یا خود یا خانواده از دشمنان ، راهزنان و غیره استفاده می‌شد.

امروزه ووشو بصورت یک ورزش استاندارد جهانی به مردم جهان ارائه شده‌است و فقط منحصر به کشور چین نیست و مردم کشورهای مختلف برای بهره گیری از خواص طبی وشرکت در رقابتهای قهرمانی این رشته ورزشی را تمرین می‌کنند.

هنر رزمی ووشو بطور کلی در مسابقات در دو بخش ارائه می‌شود:

1. زمینه تالو (اجرای فرمهای سنتی چینی بصورت زیبا به همراه حرکات آکروباتیک)
2. زمینه سانشو (مبارزه آزاد بر روی سکو با استفاده از دستان و پاها و زیرگیری)

سه سبک اصلی ووشو چانگ چوان،نان چوان وتای چی چوان می‌باشد. درمسابقات بین المللی فرمهای استاندارد وحرفه‌ای ازاین سبکها اجرامیشود. چانگ چوان یک سبک شمالی است وواژه چانگ چوان به معنی مشت بلند می‌باشد.در این سبک از حرکات بادستان وپاهای کشیده وحرکات زیبای آکروباتیک استفاده می‌شود. نان چوان یک سبک جنوبی است و بیشترحرکات آن انفجاری و باسرعت است ونمایانگردرگیریهای نزدیک می‌باشد. تای چی سبکی است که برپایه انرژی چی بناشده است وبه تقویت بدن هم ازنظرجسمی وهم از نظرروحی می‌پردازد.در این سبک حرکات آرام همراه باتنفس اصولی انرژی بدن راتنظیم می‌کند.

mahlla
02-06-2011, 20:33
از نظر من کنگفو به سبک بروس لی بهترینه!یا حداقل کنگفو شائولین!من 4 ساله تکواندو کار میکنم ولی آرزومه که کنگفوی واقعی رو از خود چینی ها یاد بگیرم

nil2008
03-06-2011, 22:19
سه سبک اصلی ووشو چانگ چوان،نان چوان وتای چی چوان می‌باشد.
دوستان عزيز...لطف كنين در مورد تاي چي چوان به سوال من جواب بدين
-اگه بخواهيم سبك تاي چي چوان رو براي افزايش قدرت عضله و هماهنگي بين عصب وعضله ...تقريبا" يه چيزايي توي مايه هاي ورزش استاتيك كه استاد مالكي صبحا انجام ميده(استفاده از حركات هماهنگ و آرام بدون ضربه و پرتاب ) وبه تنهايي در خونه بكار ببريم شما سبك كدوم استاد رو پيشنهاد مي كنيد؟جايي دانلود رايگان سراغ دارين؟ اگه نيست اين فروشگاههاي اينتر نتي كه تبليغ فروش دارن پونزده شونزده تومن بدرد بخور هست ؟يا از ده تا سي دي ،نه تاشو بايد بريزي تو آشغالدوني؟
ممنون

nil2008
06-06-2011, 15:43
كسي نميتونه جواب سوال منوبده؟

areo
26-06-2011, 14:08
دوستان اين رو از از من باور كنيد كه ورزش جيت كان دو يه سر و گردن از همه ي ورزشاي رزمي ديگه بالاتره.

rangeeeer
28-06-2011, 17:13
به نظر من باید کنار هر ورزش رزمی ژیمناستیک هم بری
انعطاف بدن تو هر ورزش رزمی ملاکه

A R S A M
03-07-2011, 15:00
دوستان عزيز...لطف كنين در مورد تاي چي چوان به سوال من جواب بدين
-اگه بخواهيم سبك تاي چي چوان رو براي افزايش قدرت عضله و هماهنگي بين عصب وعضله ...تقريبا" يه چيزايي توي مايه هاي ورزش استاتيك كه استاد مالكي صبحا انجام ميده(استفاده از حركات هماهنگ و آرام بدون ضربه و پرتاب ) وبه تنهايي در خونه بكار ببريم شما سبك كدوم استاد رو پيشنهاد مي كنيد؟جايي دانلود رايگان سراغ دارين؟ اگه نيست اين فروشگاههاي اينتر نتي كه تبليغ فروش دارن پونزده شونزده تومن بدرد بخور هست ؟يا از ده تا سي دي ،نه تاشو بايد بريزي تو آشغالدوني؟
ممنون

سلام
بچه های تا چی کار صبح های جمعه تو پارک لاله تمرین دارن اگر بخوای میتونی به صورت مستقیم باهاشون صحبت کنی.
به علاوه برای خانم در بهشت مادران این ورزش آموزش داده میشه
برای یافتن استاد مجرب به نمایندگی ووشو در منطقه مربوطه مراجعه کنید. آدرسشو تو پورتال ووشو موجوده.

موفق و ووشو کار باشید.

A R S A M
03-07-2011, 15:11
سلام
بچه ها من قدم کوتاهه و خیلی نسبت به همسن های خودم لاغر و ضعیف هستم.می خوام یه ورزش رزمی برم،بچه ها از کجا باید شروع کنم؟
بعضی از دوستام میگن حتما باید قبلش یه بدن سازی بری ولی من زیاد با بدن سازی حال نمی کنم.می خوام ببینم چه جوریاست؟باید حتما قبلش بدن سازی هم برم یا نه؟

سلام
دوست عزیز اگر استاد , استاد باشه از شما با همین وضعیت جسمانیتون یه قهرمان میسازه....
میتونید با استاد رزمیتون صحبت کنید که با شما بدن سازی رزمی هم کار کنه

موفق و ووشو کار باشید.

arash1995
08-07-2011, 12:18
سلام

داداش به نظر من چون ورزش های رزمی انعطاف میخوان اصلا بدنسازی نرو چون اونوقت بدنت دیگه خیلی سخت انعطاف میگیره
واسه قوی شدن هم تمرین های معمولی تو خونه برو مثل دراز نشت و شنا و ........
ok?

alishadabmehr
10-07-2011, 17:34
داداش به نظر من چون ورزش های رزمی انعطاف میخوان اصلا بدنسازی نرو چون اونوقت بدنت دیگه خیلی سخت انعطاف میگیره
واسه قوی شدن هم تمرین های معمولی تو خونه برو مثل دراز نشت و شنا و ........
ok?
بنظر بنده تمام رشته هاي رزمي انعطاف نمي خوان و اين نسبيه اتفاقا بايد بدنسازي رو اصولي كار كرد كه قدرت عضلاني بدن رو بالا ببره ولي خوب همه ي رشته ها بدنسازي خاص خودشونو دارن.

موفق و كيو كوشين كار باشيد.(كنارشم موي تاي كار باشيد چه بهتر)

faded
11-07-2011, 22:13
من اگر بخوام یه ورزش رزمی رو شروع کنم چی خوبه؟ من اهل ورزش نبودم تا اینکه توی دانشگاه واحد تربیت بدنی از اینکه اهل ورزش نبودم پشیمون شدم و تنها کاری که تونستم بکنم اینه روزی 1-2 ساعتی پیاده روی کنم ولی بدنم هیچ فعالیت خاصی نداره حالا چه توصیه دارین؟

rangeeeer
11-07-2011, 23:05
چند حالت داره اگه اهل بالا پایین پریدن هستی برو نینجتسو
اگه دوست داری ماهر باشی و مبارزه قانونمند داشته باشی برو تکواندو کاراته کونگفو
اگه میخوای فقط چیز یاد بگیری وبچه مردم رو ناکار کنی برو موی تای و بکس
خلاصه میریم تا اخر ولی یه چیز میمونه اونم علاقه ی خودته میتونی بری باشگاه نگاشون کنی بپسندی

pooria-ir
12-07-2011, 01:38
سلام
من حدوده 9 ماهه کیوکوشین زیر نظر سنسی موسی باقری کار میکنم
از دیدن این تاپیک خیلی خوشحال شدمو امیدوارم پابرجا باشه :)

Havbb
15-07-2011, 15:36
از اساتید فن یه سوال دارم یکی از دوستان اصرار میکنه به من میگه تو برای کیوکوشین مناسبه بدنت. میخواستم یه مقدار اطلاعات از این ورزش و شرایط بدنی که این ورزش میخواد بدونم

s@har
20-07-2011, 14:22
میخوام بدونم از بین ورزشهای موی تای کنگ فو ودفاع شخصی کدوم یک بهتره؟

A R S A M
23-07-2011, 13:52
میخوام بدونم از بین ورزشهای موی تای کنگ فو ودفاع شخصی کدوم یک بهتره؟

سلام دوست عزیز
ورزش که خوب و بد نداره
این دو تا رشته ای که نام بردید هر دو از رشته های رزمی پر طرفداره که میشه به عنوان دفاع ونها رو آموزش دید.
باید ببینید کدوم رو دوست دارید؟
یا کدوم رشته مربی بهتری داره (یعنی در باشگاهی که قصد ثبت نام دارید)
و
...

موفق و ووشوکار باشید.

mammuot
26-07-2011, 15:54
باسلام
من خودم سه ساله وخورده ای هست که تکواندومی رم .
دان1 هم دارم ولی چون سنم نمی خوره پوم1هستم.به همه هم تکواندو روپیشنهاد می دم چون ورزشی هست که آخرش به آدم یه حکمی می دن.نه مثل فوتبال که ده سالم بری هیچ فایده ای نداره.البته فوتبالی هاناراحت نشنافوتبالم ورزش خوبیه ورزشم برای سلامتی لازمه.

Kratos 687
28-07-2011, 21:33
سلام یه سوال دارم کدوم سبک کاراته برام مناسبه

بدنم خیلی لاغره قدم 190

Rainbow
28-07-2011, 23:35
شما باید پاهای بلندی داشته باشید . من خودم به فول کنتاکت علاقه دارم که بعنوان سبک تاپ کاراته هم شناخته میشه . شما تو این سبک از کاراته هم ضربات مشتت قوی خواهد شد مثل یک بوکسور و هم ضربات پات .

Havbb
29-07-2011, 13:47
باسلام
من خودم سه ساله وخورده ای هست که تکواندومی رم .
دان1 هم دارم ولی چون سنم نمی خوره پوم1هستم.به همه هم تکواندو روپیشنهاد می دم چون ورزشی هست که آخرش به آدم یه حکمی می دن.نه مثل فوتبال که ده سالم بری هیچ فایده ای نداره.البته فوتبالی هاناراحت نشنافوتبالم ورزش خوبیه ورزشم برای سلامتی لازمه.
فوتبال اگه مدال یا جام نتونی بدست بیاری بازم یه کار عملی میتونی انجام بدی. ولی تکواندو یا هر ورزش رزمی دیگه اگه چند تا مدال هم داشته باشی آخرش باید توی مبارزه با یه سبک رزمی دیگه بتونی خودتو نشون بدی...

hamid sonami
29-07-2011, 22:03
:20:دوستان بنده دان 2 کارانه سبک شینوریو هستم و ارشد بهترین باشگاه شهرمونم خواهشا هر سوانی در مورد سبک های کاراته دارین بپرسین

در خدمتم...

Nice Devil
13-08-2011, 21:41
منم با این دوستمون موافقم . البته من 2 ساله کیوکوشین کار میکنم. توی کیوکوشین هیجان زیادی وجود نداره(منظورم تماشای مبارزه دو کیوکوشین کاره) . چون ضربات خیلی قدرتیه و پرش و اینجور چیزها توش نیست و مبارزه زود به پایان میرسه(مثلاً یکی از دوستام که دان 2 داشت و وزنش 60 کیلو بود توی مسابقه با یه شیتا(ضربه مشت به دنده) طرفو از پا درآورد که مسابقه به 5 ثانیه هم نرسید) . تنها چند تا حرکته که کل بدن تو هوا(معلق)قرار میگیره . مثل فیلیپینی و... . یه نصیحت یه کیوکوشین کار خوب با 1 سوکی(مشت به سینه) و گدان(ضربه ساق پا به ران) میتونه یه تکواندو کارو از پا در بیاره(البته شما در هر جلسه تمرینی حدود 200 تا سوکی و گدان میزنی که اینقدر قوی میشی) . ولی فکر کنم توی تکواندو اینجور ضربه ها به پا خطا حساب میشه. اما کیوکوشین سبک آزاده . شما میتونی توی صورت هم بزنی . در کل ورزش خوبیه اما واقعاً سنگینه. مخصوصاً روزای تمرین بدنسازیش که اینقدر باید بشین پاشو و شکم با یه سری حرکات مخصوص بری که بعد از تمرین رو تاتامی ولو میشی

Havbb
13-08-2011, 23:44
+ تازه به جز بدنسازی تو باشگاه ، جداگونه باشگاه بدنسازی هم باید بری....

asal _ khanoom
21-08-2011, 16:55
ورزشکاران و ورزش دوستان سلام :
من یک کم تکواندو کار کردم ، یک کم هاپکیدو ، الان هم یک کم کانگ فوتوآ 21 کار می کنم . مهم لذتی است که آدم از ورزش می بره ، نوعش فرقی نمی کنه .
ولی بین این سه ورزش رزمی که کار کردم ،سومی خیلی سریع بدنمو رو فرم آورد و قدرت بدنی ام رو بالا برد . به نظرم ورزش خوبیه . من که ازش لذت می برم .

اینم آدرس سایت : برای اطلاع بیشتر .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

asal _ khanoom
23-08-2011, 03:38

Dwarf
25-08-2011, 16:08
سلام
منم خودم دان 3 تکواندو دارم و به نظر من قشنگ ترین رزمی جهان تکواندو . خیلی هم کاربردیه!!!
اگر قرار به دعوا باشه هیچ رزمی نمیشه گفت بدرد میخوره تو دعوا فقط باید نترس باشی چون هر رزمی بلد باشی جلو چاقو و شمشیر عاجزی!!!!

به هر حال بین المللی ترین رزمی تکواندو! هم سابقه زیاد هم اعتبار زیادی تو ایران و جهان داره!!
سرعت و قدرت پایی که یک تکواندو کار داره عمرا جایی گیر نمیاد البته رزمی هایی مثل موی تای شاید قدرت زیادی بهت بده ولی درصد اسیبش تو مسابقات اون قدر زیاد که ادم از ادامه ی ورزش منصرف میکنه!!!!

tiptooop
03-09-2011, 02:15
سلام. من دان 4 جهانی تکواندو هستم و از تاپیکتون خیلی خوشم اومده. بدی ما اینه که تکواندو رو توی اون چیزی که از تلوزیون میبینیم خلاصه می کنیم. البته خیلی از اساتید هم تکواندو رو به این شکل خلاصه می کنند و به باقی جنبه های تکواندو نمی پردازند. تکواندو سیستم دفاع شخصی خوبی داره که تعداد معدودی از مربیان اونو تدریس می کنند. از نظر حرکات نمایشی به نظر من زیباترین حرکات مال تکواندو. من با مقایسه ی رشته ها موافق نیستم که مثلا کیوکوشین و موتای رشته های قوی هستند و تکواندوکار ضعیفه. من کلیپ هایی دارم که یک تکواندوکار به سبک کیوکوشین تمام مبارزهای کیوکوشین کار رو ناک اوت می کنه. پس این دلیل نمبشه که تکواندو کار ضعیفه . نتیجه اول به خودتون و بعد به رشته و مربی بستگی داره. تفاوت های فردی رو نباید به حساب تفاوت ها و ضعف رشته گذاشت.
همه ی رشته های ورزشی خوب اند و باید ببینی هدفت از ورزش چیه. اگه هیجان طلب و پرتحک هستید تکواندو انتخاب خیلی خوبیه البته زیر نظر مربی خوب (مربی درپیت هم زیاده متاسفانه)
خلاصه اگه دوستان مایلند بیشتر با تکواندو آشنا بشن یه سر به سایت من (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) بزنن و کلیپ ها رو دانلود و نگاه کنن. بعد خودتون قضاوت کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farhadd
03-09-2011, 06:32
سلام. من دان 4 جهانی تکواندو هستم و از تاپیکتون خیلی خوشم اومده. بدی ما اینه که تکواندو رو توی اون چیزی که از تلوزیون میبینیم خلاصه می کنیم. البته خیلی از اساتید هم تکواندو رو به این شکل خلاصه می کنند و به باقی جنبه های تکواندو نمی پردازند. تکواندو سیستم دفاع شخصی خوبی داره که تعداد معدودی از مربیان اونو تدریس می کنند. از نظر حرکات نمایشی به نظر من زیباترین حرکات مال تکواندو. من با مقایسه ی رشته ها موافق نیستم که مثلا کیوکوشین و موتای رشته های قوی هستند و تکواندوکار ضعیفه. من کلیپ هایی دارم که یک تکواندوکار به سبک کیوکوشین تمام مبارزهای کیوکوشین کار رو ناک اوت می کنه. پس این دلیل نمبشه که تکواندو کار ضعیفه . نتیجه اول به خودتون و بعد به رشته و مربی بستگی داره. تفاوت های فردی رو نباید به حساب تفاوت ها و ضعف رشته گذاشت.
همه ی رشته های ورزشی خوب اند و باید ببینی هدفت از ورزش چیه. اگه هیجان طلب و پرتحک هستید تکواندو انتخاب خیلی خوبیه البته زیر نظر مربی خوب (مربی درپیت هم زیاده متاسفانه)
خلاصه اگه دوستان مایلند بیشتر با تکواندو آشنا بشن یه سر به سایت من (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) بزنن و کلیپ ها رو دانلود و نگاه کنن. بعد خودتون قضاوت کنید.

دوست عزیز رفتم به سایتت و خواستم همه ی ویدئوها رو یکجا دانلود کنم چندتاشون کلاً ارور داد مثل این یکی:

یه زحمتی بکش همه ی لینکهات رو یه بار دیگه چک کن.نکته ی بعدی اینه ویدئویی که گفتی تکواندوکار براحتی موای تای کار را برده دیدم واقعاً ناعادلانه هست که شما بخوای به اون استناد کنی! یه جوانک بدبخت که معلوم نیست چند روز یا چند هفته هست با موای تای آشنا شده در مقابل کمربند مشکی تکواندو؟ واقعاض خودت فکر میکنی اینجوری میشه گفت تکواندو قویتره؟ درسته مسابقه اصطلاحاً Open هست یعنی وزن و رشته مهم نیست و طبق قرعه و جدول میفتن جلوی هم ولی معنیش این نیست که فایترها در یه حد و قواره باشن! مطمئنم اون کلیپی که گفتی تکواندوکار در مقابل کیوکوشین کار برتری داشته هم به همین صورته.شما فرض کن اگه میخوای کیوکوشین رو با تکواندو مقایسه کنی باید یه مبارزه بین هادی ساعی با فرانسیسکو فیلهو بذاری که البته پیشاپیش میشه حدس زد که کی برندست! دلیلشم اینه از خیلی رشته های رزمی از جمله تکواندو به مسابقات مبارزه آزاد جهانی رفتن و هنوزم میرن ولی هنوز تکواندوکاری نداشتیم بدرخشه بلکه امثال فیلهو که قهرمان مسابقات open کیوکوشین بودن درخشیدن!

Francisco Filho

rangeeeer
06-09-2011, 14:35
اه خدای من

از گیر نیومدن شوریکن و فوکی بارای به شدت خسته شدم

اینم یه تاپیک واسه اونایی که خودشون میخوان سلاح مورد

علاقه ی ورزش رزمی شون رو بسازند:20::20::20::20:

rangeeeer
06-09-2011, 14:37
با سلام اینم واسه نینجا ها و اونایی که به نینجوتسو علاقه دارند

rangeeeer
06-09-2011, 14:50
تو ر خدا اینقدر واسه اینکه کدوم ورزش بهتره به هم نپرید

همه ورزش ها خوبند و کمتر از من و شما مشکل دارند شاید

یه کم کم داشته باشند اما در عوض یه چیز دیگه دارند که

کاملشون کنه من خودم کاراته و تکواندو و نینجتسو کار میکنم

و قبلا ژیمناستیک هم کار کردم میدونم که هیچ کدام رو نمیشه

با هم مقایسه کرد

alishadabmehr
08-09-2011, 22:54
دوست عزیز رفتم به سایتت و خواستم همه ی ویدئوها رو یکجا دانلود کنم چندتاشون کلاً ارور داد مثل این یکی:

یه زحمتی بکش همه ی لینکهات رو یه بار دیگه چک کن.نکته ی بعدی اینه ویدئویی که گفتی تکواندوکار براحتی موای تای کار را برده دیدم واقعاً ناعادلانه هست که شما بخوای به اون استناد کنی! یه جوانک بدبخت که معلوم نیست چند روز یا چند هفته هست با موای تای آشنا شده در مقابل کمربند مشکی تکواندو؟ واقعاض خودت فکر میکنی اینجوری میشه گفت تکواندو قویتره؟ درسته مسابقه اصطلاحاً Open هست یعنی وزن و رشته مهم نیست و طبق قرعه و جدول میفتن جلوی هم ولی معنیش این نیست که فایترها در یه حد و قواره باشن! مطمئنم اون کلیپی که گفتی تکواندوکار در مقابل کیوکوشین کار برتری داشته هم به همین صورته.شما فرض کن اگه میخوای کیوکوشین رو با تکواندو مقایسه کنی باید یه مبارزه بین هادی ساعی با فرانسیسکو فیلهو بذاری که البته پیشاپیش میشه حدس زد که کی برندست! دلیلشم اینه از خیلی رشته های رزمی از جمله تکواندو به مسابقات مبارزه آزاد جهانی رفتن و هنوزم میرن ولی هنوز تکواندوکاری نداشتیم بدرخشه بلکه امثال فیلهو که قهرمان مسابقات open کیوکوشین بودن درخشیدن!

Francisco Filho

بله كاملا موافقم با حرفهاي شما و اصلا هم به اين حرف كه ميگن رشته هاي رزمي رو نبايد با هم مقايسه كرد مخالفم دليل هم دارم خوب يه رشته ي رزمي اساسا براي دفاع از خود بوجود اومده و هدف اصليش تحرك بدن و نمي دونم وزن كم كردن كه نيست پس خشونت هم توش راه داره و بايد هم باشه و براي فهميدن ضعف و قوت يه رشته بايد اونا رو با هم مقايسه كرد البته من حاضرم شرط ببندم همين فيلهو تو يك روز 30 تا تكواندوكار حرفه اي رو مي تونه شكست بده كافيه يه لگد اون به روون يه تكواندو كار يا حتي موي تاي كار يا حتي هر رشته ي ديگه اي بخوره اون فرد فلج نشه شانس آورده .همين الان ميتونم آدرس باشگاه قويترين كيوكوشين كار ايران جناب آقاي موسي باقري رو بدم دوستان اگه خواستن پيام خصوصي بدن باور كنين اگه با پاره آهن بزاريد تو ساق پاش چيزيش نميشه چندتا فيلم هم تو سايت يو..تيوب داره برين ببينين حال كنين فقط تو گوگل سرچ كنين musa bagheri .البته يه مدت پيشش كار ميكردم ببين حاضرم قسم بخورم و دستمو رو قرآن بزارم اگه يه مشت فقط يه مشت به سينه ي هر كدوم از قهرمان هاي تكواندو ايران بزنه اون طرف يا بيهوش ميشه يا استخون قفسه سينش ميشكنه .دوستان اينم بگم نگين تو از كجا ميدوني بدن قهرمان تكواندو ايران چقدر قويه كه خودم هم باشگاهيه آقاي اميد غلامزاده از قهرمان هاي اسبق تيم ملي ايران در رشته ي تكواندو بودم كه الان ايشون مربي تيم چين تايپه هستن ...سوال مهمي داشتين پيام خصوصي بدين يا علي...

rangeeeer
09-09-2011, 17:34
پس کسی نمیخواد یه چیزی تو این تاپیک بنویسه

خب به هر حال

میخوام یه سلاح ورزش رزمی نینجوتسو رو بهتون معرفی کنم سپس آموزش ساخت

فوکی بارای(البته این به لهجه مردم ما اینطوری میشه نمیدونم):

این سلاح جزو یکی از بیشمار سلاح های هنر نینجوتسو است که شامل یک لوله ی تو است
ویک دارت سبک که داخل لوله جای میگیره و با فوت کردن تو لوله دارت پرتاب میشه

آموزش ساخت:

فکر کنم دیگه هرکسی بدون توضیح بتونه یکی از این درست کنه ولی برای ساخت این سلاح
به یه لوله باریک مثلا لوله pvc یک دوم نیاز دارید یا بهتره از لوله مسی هفت یا هشت میلیمتری
در سی سانت استفاده کنید یه مقدار کاغذ و چسب و در آخر یه سوزن ته گرد اگر هم خواستیدچ
یکی روبکشید یه مقدار سم هم لازم میشه:21::21:.
خب وسایل که آماده است کاری به لوله نداریم البته باید لوله صاف باشه تا خوب بتونید نشونه بگیرید.
برای ساخت دارت یه تیکه کاغذ جدا کنید و اونو به یه مخروط باریک تبدیل کنید تقریبا ته مخروط اندازه ی
لوله باشه با چسب طوری محکمش کنید که باز نشه سپس سوزن ته گرد رو بهش بچسبونید
در اخر دارت میره تو لوله و نفس مبارک شما میره تو لوله دارت میره تو گردن یه بنده خدا .

rangeeeer
09-09-2011, 17:40
اگه گفتی مشکل از کجاست
خب من میگم ما باید بجای اینکه بگیم فلانی فلان کس رو بزنه فلان کس فلان جاش
فلان جور فلان میشه
باید دو مسابقه با دو نوع قانون طرفین اجرا بشه بین طرفین تا معلوم بشه کی به کیه

farhadd
09-09-2011, 19:21
اگه گفتی مشکل از کجاست
خب من میگم ما باید بجای اینکه بگیم فلانی فلان کس رو بزنه فلان کس فلان جاش
فلان جور فلان میشه
باید دو مسابقه با دو نوع قانون طرفین اجرا بشه بین طرفین تا معلوم بشه کی به کیه
پس مسابقات K-1 برای چیه؟

rangeeeer
10-09-2011, 08:20
پس مسابقات K-1 برای چیه؟

خب منم همینو میگم
بجای اینا بیاید از ورزش های دیگه بنویسیم تا چند نفر دیگه هم بیان و بخونند و حال کنند

راستی واسه پست

با سلام اینم واسه نینجا ها و اونایی که به نینجوتسو علاقه دارند
عضر میخوام میخواستم یه تاپیک جدید بشه دوستان ناظرین آوردنش تو این تاپیک

rangeeeer
10-09-2011, 08:23
دوستان میخوام یه ninjato درست کنم

اگه کمک کنید ممنون میشم

یه کم پرس و جو کردم میگن بهتربن فلز فنر این لندرور های قدیمیه

shahin_mp3
07-10-2011, 03:58
سلام به دوستان رزمي كار

تاپيك برا KIK BOXING هست ؟

من مي خوام وسايل بخرم دستكش و و سايل لازم اين رشته

چه ماركي خوبه ؟

artist5
07-10-2011, 10:15
سلام بر همگی.آقا اگر من بخوام بشم بروسلی باید چکار کنم؟

shahin_mp3
08-10-2011, 04:50
سلام بر همگی.آقا اگر من بخوام بشم بروسلی باید چکار کنم؟

زياد روش تمركز كن :31:

geosh
29-11-2011, 15:35
با اینکه گفتن موی تای به لحاظ سرعت حرکات از تکوادو بهتره موافقم.اینم که ب درد دفا شخصیه خیابانی میخوره خوب اره بدک نیست خصوصا توی تکنیک های کلینچ(گردن گیری)اگه بیشتر کار بشه که بهتر.اما اینکه یه موی تای کار خان 7 حریف چند نفر میشه یه مطلب کاملا درست نیست(به نظر من) و این به سطح جسارت هوش لحظه ای تجربه ی قرار گیری توی موقعیت های مشابه و... بستگی داره.دفاع یعنی تمرکز،زیرکی،برتری ی روانی و... که به دست آوردن اینها با گرفتن مویگان خان هفت ارتباطی نداره.
بهمن هستم مربی رسمی درجه 3 موی تای از انجمن موی تای فدراسون انجمن های ورزشی

palangjoom
20-01-2012, 10:52
سلام
من یک رزمی کار هستم می خواستم آموزش انواع شنا و شکم رو اگر امکانش هست برام بذارید
در ضمن در بین رشته ها به نظر من کاربردی ترین در ایران هاپکیدو هست
ممنون

shahin_mp3
25-01-2012, 02:39
فقط کیک :31:

HQheoHQ
25-01-2012, 14:19
با اجازتون منم تكواندو كار ميكنم

palangjoom
28-01-2012, 16:32
سلام
من یک رزمی کار هستم می خواستم آموزش انواع شنا و شکم رو اگر امکانش هست برام بذارید
ممنون

یعنی هیچ کس نیسن جواب منو بده؟:41:

A R S A M
06-02-2012, 14:56
یعنی هیچ کس نیسن جواب منو بده؟:41:
سلام. دوست عزیز شنا انواع مختلف داره. من الان نمیتونم تصاویر رو براتون بذارم اما به محض اینکه کاربر عادی شدم براتون قرارش میدم. فعلا شنای معمولی با کف دست, مشت, دستها به سمت داخل و بعد دستها به سمت بیرون رو تمرین کنید. شنای چرخشی هم اینطوریه که دست شما روی یک نقطه قرا میگیره و با هربار بالا آمدن پای شما 30 درجه به سمت راست می پرد یعنی شما حول یک مرکز میچرخید. امیدوارم متوجه شده باشید!!!!!!!!!!

موفق و ووشوکار باشید

A R S A M
06-02-2012, 15:02
سلام به دوستان رزمي كار

تاپيك برا KIK BOXING هست ؟

من مي خوام وسايل بخرم دستكش و و سايل لازم اين رشته

چه ماركي خوبه ؟

سلام
دستکش گارمی بهترین مارکه که در ایران نیست اصلا
بقیشم همه قلابین بهتره تو دستت بکنی و قالبشو ببینی تا بتونی یه چیز خوب بخری. به اونسشم دقت کن باید 8 اونسی باشه
2.کیسه
3.ساق بند روپایی
4.باندبوکس
5.هوگو
6.کلاه
7.تی شرت و شلوار
8.آرنج بند
9.لثه
و خیلی چیزای دیگه که فعلا به دردت نمیخوره

موفق و ووشوکار باشید

CZDEVIL
13-02-2012, 19:43
اگه کسی دنبال مبارزه میگرده بهتره مویتای یا جیت کاندو کار کونه البه پیشنهاد می دم در کنار این ها پارکور یا ژیمناستیک هم کار کنه اگه دنبال یادگیری سلاح و غیره هستید بهتره دفاع شخصی یا جودو یا نینجوتسو کار کنه البته انتخاب باشگاه خوب هم بسیار تاثیر داره و شاید هم از پیش نیازهای اساسی بلشه.

kms69
21-03-2012, 13:53

جودو خوبه ؟

فقط پانکریشن

asal _ khanoom
22-03-2012, 23:52
سلام
ممنون

تمریناتی برای عضلات شکم

مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود.

مـی تـوانید شکم خود را به راحتـی آب کنید: راهـنـمـای ۴ قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند.

غذاهایی که شکم شما را آب می کنند قطع مصرف هله هوله دکـتر "لزلی بونسی" از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظــهار می دارد: "بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند."

● بدوید (در حدود ۲ کیلومتر)

دکتر "دیانا تیلور" از دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: "ورزش های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند."

● در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید

مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود.

● پتاسیم مصرف کنید

این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید.

● H۲O بیشتری مصرف کنید

نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.

● ۴ حرکت شکم که معجزه می کند!

با انجام این ۴ حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید. ۳ تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند؛ اثر چهارمی بر روی پهلو ها می باشد. هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسی اندازه تر جدیدی خریداری کنید.

● دراز نشست استاندارد

در حـالی کـه زانــو هایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید. آرنج ها بـســمت طرفین باشد. در هـمان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکـت

سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می گردید.

▪ توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید.

● دوچرخه

روی زمیـن دراز بـکشـیـد و دسـت هـا را پشـت سـر بـگـذاریــد. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد. آرنج یکی از دست هـا را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هـم زاویـه ۴۵ درجـه بسـازنـد. ایـن حـرکـت را بـرای هر دو طرف

انجام دهید.

▪ نکته ای برای تازه کارها: برای شروع می توانید پاهای خود

را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند. سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.

● دراز نشست عمودی

روی زمـیــن دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد، دسـت هــای خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می توانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود.

▪ نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستـهـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.

● پهلو ها

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید، زانوهای خو را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا باشد. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کنید،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود.

هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید. برای شروع ۱۰ تا ۲۰ ثـانـیـه کـافی اســت. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی تر می شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.

● ۶ تصور غلط که باعث افتادگی شکم می شود

۱) برای سفت شدن شکم یاید حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهید

▪ دلیل: عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته می شود. "کتی کیلر" مربی و نویسنده کتاب " تمرین های کتی برای هنر پیشگان" اظهار می دارد که: "انجام تمرین های شکمی برای ۳ تا ۵ روز در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شکم صافی پیدا کنید."

۲) تمرین کامل شکم نیم ساعت طول می کشد

▪ دلیل: کیلر معتقد است. "اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام می دهید. من مربی "جنیفر آنیستون" بودم و ما هر هفته ۳ روز بیش از ۵ دقیقه بر روی شکم کار نمیکردیم." نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمرکز نکنید. همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است.

۳) دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محکم تر می کند

▪ دلیل: آنقدر که روند معمولی دراز نشست شما را لاغز می کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی ها کمک نمی کند. در حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست. تمرینات باید به شما در هر حالتی کمک کنند: چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان را از روی زمین بلند کنید. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهای خود را که در حالت اسلو موشن(slow motion) که انجام نمیدهید.

۴) بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی، آخر تمرین ها می باشد

▪ دلیل: "گیلبرت ویلت" محقق، فیزیوتراپیست و استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکی می گوید: "هیچ فرقی نمی کند شما چه زمان ورزش های شکمی را انجام دهید، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد." بنابراین بهترین زمان وقتی است که احساس کنید می خواهید تمرینات را انجام دهید. اما اگر می خواهید در ابتدای تمرینات حرکات مربوط به شکم را انجام دهید، اول باید خودتان را حسابی گرم کنید. هنگامیکه خون در گردش باشد، می توان به آسانی از بروز بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد.

۵) با انجام حرکات پایلیت (Pilates ) نمی توانید شکم خود را ۶ تکه کنید

▪ دلیل: "کیمبرلی لیون" یک مربی خصوصی در لوس آنجلس معتقد است که: "این حرکات بیشترین تاثیر را بر روی شکم شما می گذارند و اگر آنها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید، به طور حتم می توانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود آورید. شکل شکم، قد و بلندی نیم تنه بالایی شما، جزء اموری هستند که به ژن هایتان ارتباط پیدا می کند."

۶) بدون وزنه و دستگاه نمی توانید شکم خود را آب کنید

▪ دلیل: شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید، البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده می کنند. لیون می گوید: "بسیاری از دستگاهها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید، ممکن است فشار به قسمت های که نباید، وارد شود. او برای ما یک نصیحت دیگر هم دارد: به زمین بچسبید که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جایی به راحتی می توانید پیدا کنید.

● نتیجه بیشتر در زمان کمتر

"لیو جردن"، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند:

▪ حرکات را کمی آرام تر انجام دهید:

با چهار شماره بالا بیایید و با ۴ شماره به حالت اول باز گردید.

۵ تا ۱۰ ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید.

▪ حرکات خود را کم کم انجام دهید:

این کار باعث می شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد شود.

● شکم خود را صاف کنید

انجام این حرکت به شما کمک می کند تا شکمتان را لاغر تر کنید. در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز بکشید. وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید.

برگرفته از سایت aftabir.com

amir....s
25-03-2012, 11:00
سلام دوستان
من حدود دو سالی ووشو کار کردم اما همیشه با مشکل انعطاف نداشتن پاهام مواجه بودم و درنتیجه نمی تونستم ضربات مربوط به پا رو به درستی اجرا کنم .البته خیلی تمرین های پاباز رو انجام میدادم اما به پیشرفت خوبی دست نمی یافتم.
لطفا راهنمایی کنین که برای رفع این مشکل باید چه کاری انجام بدم.

nashe92
14-04-2012, 14:00
با سلام
من قدم 175 و وزنم 64 و متولد 72 هستم
دنبال یه سبک رزمی میگردم که هم بدرد مبارزه های خیابانی بخوره هم توش حرکات نمایشی داشته باشه (منظورم ملق زدن . پشتک زدن و .....)
به نظرتون چه سبکی رو انتخاب کنم
اگه ممکنه اولویت بندی کنید چون تو شهر ما همه سبک ها نیست
راستی نظرتون در باره ی موای تای چیه ؟

A R S A M
10-05-2012, 10:58
سلام دوستان
من حدود دو سالی ووشو کار کردم اما همیشه با مشکل انعطاف نداشتن پاهام مواجه بودم و درنتیجه نمی تونستم ضربات مربوط به پا رو به درستی اجرا کنم .البته خیلی تمرین های پاباز رو انجام میدادم اما به پیشرفت خوبی دست نمی یافتم.
لطفا راهنمایی کنین که برای رفع این مشکل باید چه کاری انجام بدم.

سلام
اگر همونطور که میگید تمرینات رو درست انجام میدادید پس مشکل ذهنی دارید
درغیر این صورت مشکل از مناسب تمرین نکردنه
یک نقطه رو در نظر بگیرید و سعی کنید پس از هربار ضربه زدن پار کمی بالاتر بکشید
2. ضربات را با پا زده و مدت 10 شماره نگه دارید. بعدها مدت زمان نگه داشتن رو بیشتر کنید

موفق و ووشوکار باشید

---------- Post added at 10:58 AM ---------- Previous post was at 10:56 AM ----------

با سلام
من قدم 175 و وزنم 64 و متولد 72 هستم
دنبال یه سبک رزمی میگردم که هم بدرد مبارزه های خیابانی بخوره هم توش حرکات نمایشی داشته باشه (منظورم ملق زدن . پشتک زدن و .....)
به نظرتون چه سبکی رو انتخاب کنم
اگه ممکنه اولویت بندی کنید چون تو شهر ما همه سبک ها نیست
راستی نظرتون در باره ی موای تای چیه ؟

پارکور که نمایشی هست اما فکر نمیکنم به درد مبارزه بخوره
اصولا تمام ورزش های رزمی ضرباتی برای مبارات خیابانی دارند

موی تای هم ورزش بسیار خوبی است. فقط باید کمی مراقب باشد...

موفق و ووشوکار باشید

arash1995
01-06-2012, 21:39
با سلام من قدم 175 و وزنم 64 و متولد 72 هستم دنبال یه سبک رزمی میگردم که هم بدرد مبارزه های خیابانی بخوره هم توش حرکات نمایشی داشته باشه (منظورم ملق زدن . پشتک زدن و .....) به نظرتون چه سبکی رو انتخاب کنم اگه ممکنه اولویت بندی کنید چون تو شهر ما همه سبک ها نیست راستی نظرتون در باره ی موای تای چیه ؟ دوست عزیز پارکور حرکات نمایشی داره اما اصلا رزمی نیست ورزش نینجا حرکات نمایشی و کار با سلاح داره اما یک رزمی کار خوب نمیشی کلان اگه میخوای رزمی کار بشی سراغ حرکت نمایشی نرو بعدا جدا خواستی برو پارکور یاد بگیر ورزش موی تای هم عالیه ولی حرکات نمایشی مثل پارکور نداره

arash1995
01-06-2012, 21:40
دوستان به نظرتون کدوم ورزش بهتره؟موی تای یا کاراته کیوکوشین؟موندم کدومو برم؟

SinVG
02-06-2012, 17:13
سلام خدمت همه از حرفه ای گرفته تا تازه کار
یه سوال داشتم و خوشحال میشم بهش جواب بدین.
19 سالمه قد 180 و تازه میخوام یه رشته ورزشی رو شروع کنم.از چند نفر پرس و جو کردم آخر رسیدم به 2 تا رشته دفاع شخصی هاپکیدو با نینجتسو.
به نظرتون با توجه به اینکه دیر شروع کردم کدوم یک از اینا بهتره و به دردم میخوره یعنی یه جورایی کاربردی تره؟

A M ! N
02-06-2012, 18:53
سلام خدمت همه از حرفه ای گرفته تا تازه کار
یه سوال داشتم و خوشحال میشم بهش جواب بدین.
19 سالمه قد 180 و تازه میخوام یه رشته ورزشی رو شروع کنم.از چند نفر پرس و جو کردم آخر رسیدم به 2 تا رشته دفاع شخصی هاپکیدو با نینجتسو.
به نظرتون با توجه به اینکه دیر شروع کردم کدوم یک از اینا بهتره و به دردم میخوره یعنی یه جورایی کاربردی تره؟

سلام.

هاپکیدو کار نکردم اما میدونم چطوریه، به جاش هانمودای کار کردم ، و نینجوتسو هم دوستم کار میکرد خیلی حرفه ای !!

با توجه به چیزی که تجربم میگه ، نینجوتسو رشته ی خیلی خوبی هستش، یعنی اصن با هاپکیدو قابل مقایسه نیست ، توی ایران هم استادهای خیلی خوبی نیستن فعلا براش که سابقه دار باشن ، اولین بار هم توسط استاد اکبر فرجی وارد ایران شد در سال 1369 اولین مرکز آموزشش در کرج تاسیس شد.

سطح بندی نینجوتسو هم به 9 قسمت هستش که هرکدوم از مبتدی دارن تا عالی :

۱-یادگیری و مهارتهای پایه ۲-یادگیری نظم و انضباط. ۳- فراگیری فنون مقابله
با حریف. ۴- هنر آکروبات رزمی. ۵- کلاس*های شیدوشی کای. ۶- یادگیری انواع
تمرینات. ۷- نحوه فراگیری عبور از موانع. ۸- کاربرد سلاح در هنر رزمی. ۹-
آموزش شنا در آب.

توی این ورزش تقریبا دیگه تمام تکنیک های مربوط به یک نینجا اموزش داده میشه به طوری که من گاها میگم مادر تموم رشته های رزمی هستش. ولی در عین حال ورزش خیلی سختی هستش باید خیلی چالاک بشی و انعطلاف بدن هم خیلی خیلی مهمه، کمتر کسی تونسته تا لول های بالای این رشته خودش رو برسونه ، حداقل به 8 سال زحمت و تلاش نیاز داره.

ضمنا این رو هم بگم که سن شما 19 سال به اعتقاد من دیر نیست و میتونی موفق بشی اگر بخوای.

هاپکیدو هم که رشته ی سبکتری هستش نسبتا ، انواع روش های دفاع شخصی مث قفل مفصل ، باز کردن قفل و ... رو شامل میشه که اونم به نوبه ی خودش رشته ی شادابی هستش ، اتفاقا این رشته هم انتخاب خیلی خوبی هست و کسی که بهت معرفی کرده هم به خوبی شناخت داشته.

امیدوارم موفق باشی.

Mr_100_dolari
20-08-2012, 05:41
با سلام

دوستان من دنبال یه رشته ای هستم که زیاد نمایشی نباشه بعضی از دوستان گفتند نینجا کار با سلاح هستش و بیشتر نمایشی هستش
و توش مبارزه آزاد باشه اما مثل موی تای هم خیلی خشن نباشه قبلا کیک بوکس کار کردم اما اونم مبارزهاش خیلی خشن هستش تکواندو هم کار کردم از اینکه با هگو مبارزه کنم خوشم نمیادش فول کنتاکت هم دیدم زیاد خوشم نیومده نمیدونم چی رو انتخاب کنم شما چه رشته ای رو پیشنهاد میدین ؟
خودم از فن های رزم ایران که یه چیزی تو مایه های کشتی کج هستش خوشم اومده اصلا تو ایران جایی هستش درست کشتی کج رو یاد بدهند؟ (جودو هم دوست ندارم)

A M ! N
20-08-2012, 11:33
با سلام

دوستان من دنبال یه رشته ای هستم که زیاد نمایشی نباشه بعضی از دوستان گفتند نینجا کار با سلاح هستش و بیشتر نمایشی هستش
و توش مبارزه آزاد باشه اما مثل موی تای هم خیلی خشن نباشه قبلا کیک بوکس کار کردم اما اونم مبارزهاش خیلی خشن هستش تکواندو هم کار کردم از اینکه با هگو مبارزه کنم خوشم نمیادش فول کنتاکت هم دیدم زیاد خوشم نیومده نمیدونم چی رو انتخاب کنم شما چه رشته ای رو پیشنهاد میدین ؟
خودم از فن های رزم ایران که یه چیزی تو مایه های کشتی کج هستش خوشم اومده اصلا تو ایران جایی هستش درست کشتی کج رو یاد بدهند؟ (جودو هم دوست ندارم)

سلام.
حالا موی تای رو بگی خشن قبول ! ولی کیک بوکسینگ خشن نیست !! یعنی اگه شما کیک بوکسینگ رو خشن بدونی که اسم کشتی کج رو هم نمیاری !!
به نظرم کیوکوشین به دردت بخوره من 7 ماه کار کردم رشته ی جالبیه ، نه آسونه که بگی رشته ی بچه بازیه و نه اونقدر خشن. مثلا یه بار استادمون مبارزه بین
من و یکی دوستام گذاشت ، قرار بر این بود که این بهم ضربه بزنیم تا یکیمون از حال بره !!! البته هیچ کدوم از حال نرفتیم تا لحظه ی آخر داشتیم همدیگرو میزدیم :39:

ولی رشته ی با عشقی بود یادش بخیر.. نینجوتسو بیشتر حرکات نمایشیه ولی به نظر جالبه. جودو که نه ولی جوجیتسو هم کار کردم مدتی خوشم نیومد ( حداقل خودم )
استاده مارو میگرفت مث هندونه میزد زمین !! :(((

برای کشتی کج هم باشگاه هست ولی فکر نمیکنم دوست داشته باشی بری... به جاش کیوکوشین رو برو از نزدیک تماشا کن ببین چطوره/

Mr_100_dolari
20-08-2012, 15:56
با سلام

دوستان کسی در مورد رشته MMA چیزی میدونه ؟ و آیا تو تهران باشگاه برای آموزشش هستش ؟

من چند تا از فیلماش رو دیدم خیلی باحاله هم باید با سرعت باشی هم توش غیر از مشت و لگد فن هم زیاد داره

میشه در مورد این رشته یه کم توضیح بدین ؟

در مورد این رشته هام اگر اطلاعاتی دارید لطفا کمی توضیح دهید (و اینکه نحوه مبارزش چه جوری هستش)

رشته آیکیدو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته جوجیتسو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته جیت کان دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته ساواته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته کاپوئرا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته کونگ فو توآ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته کیوکشین کاراته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

Mr_100_dolari
20-08-2012, 15:58
سلام.
حالا موی تای رو بگی خشن قبول ! ولی کیک بوکسینگ خشن نیست !! یعنی اگه شما کیک بوکسینگ رو خشن بدونی که اسم کشتی کج رو هم نمیاری !!
به نظرم کیوکوشین به دردت بخوره من 7 ماه کار کردم رشته ی جالبیه ، نه آسونه که بگی رشته ی بچه بازیه و نه اونقدر خشن. مثلا یه بار استادمون مبارزه بین
من و یکی دوستام گذاشت ، قرار بر این بود که این بهم ضربه بزنیم تا یکیمون از حال بره !!! البته هیچ کدوم از حال نرفتیم تا لحظه ی آخر داشتیم همدیگرو میزدیم :39:

ولی رشته ی با عشقی بود یادش بخیر.. نینجوتسو بیشتر حرکات نمایشیه ولی به نظر جالبه. جودو که نه ولی جوجیتسو هم کار کردم مدتی خوشم نیومد ( حداقل خودم )
استاده مارو میگرفت مث هندونه میزد زمین !! :(((

برای کشتی کج هم باشگاه هست ولی فکر نمیکنم دوست داشته باشی بری... به جاش کیوکوشین رو برو از نزدیک تماشا کن ببین چطوره/

چرا کشتی کج رو خیلی دوست دارم البته تو ایران به اسم رزم ایران هستش و خیلی از فن های اصلی رو نداره اصلا و یه جورایی مبارزه ها رو که میبینی انگاری به زور فن ها رو اجرا میکنند

کیک بوکس مشت هایی که تو صورت میخوره خیلی ناجوره نمیدونم مبارزه هاش رو از نزدیک دیدی یا نه اما واقعا روزی که استادمون گفتش آماده شین برای مبارزه ما ها که تازه کار بودیم رنگمون مثل گچ شده بود بعضی ها که میخواست در برن از باشگاه با اینکه همه قبلا این رشته رو از نزدیک دیده بودند و خودشون انتخاب کرده بودند اما موقعه مبارزه واقعا لحظه وحشتناکی بود مخصوصا برای بار اول کافی بود گاردت یه کم باز شه کل صورت آدم میومدش پایین

A M ! N
20-08-2012, 16:53
چرا کشتی کج رو خیلی دوست دارم البته تو ایران به اسم رزم ایران هستش و خیلی از فن های اصلی رو نداره اصلا و یه جورایی مبارزه ها رو که میبینی انگاری به زور فن ها رو اجرا میکنند

کیک بوکس مشت هایی که تو صورت میخوره خیلی ناجوره نمیدونم مبارزه هاش رو از نزدیک دیدی یا نه اما واقعا روزی که استادمون گفتش آماده شین برای مبارزه ما ها که تازه کار بودیم رنگمون مثل گچ شده بود بعضی ها که میخواست در برن از باشگاه با اینکه همه قبلا این رشته رو از نزدیک دیده بودند و خودشون انتخاب کرده بودند اما موقعه مبارزه واقعا لحظه وحشتناکی بود مخصوصا برای بار اول کافی بود گاردت یه کم باز شه کل صورت آدم میومدش پایین

من خوشبختانه بیشتر رشته های ورزشی رزمی رو رفتم به اندازه ای که خسته شم ازشون :دی باور کن اگه بخوام یک رشته رو انتخاب کنم توی رزمی ها همین کیک بوکسینگه ، خیلی اکتیوه..
البته به مسابقه دیگه نرسیدم ولی مبارزه و اینا زیاد داشتیم، خود استاده خیلی بد میزد :41: اینقدر تمرین های سختی میداد گریه میکردیم واقعا.. یه جلسه در هفته مخصوص بدنسازی بود.... وای وای واییی پوست میکند از ما.

ضربات low kick که میزد خیلی درد داشت ، دقیقا میزد روی عصب رون پا، اشکمون رو در میاورد.. ولی اواخرش یادمه دیگه حس نمیکردیم! خیلی توی کیک بوکسینگ سختگیری میکردن به ما.

من که خوشم اومد ! ولی عشق و علاقه ی من همون پارکوره ، اصلا خشونت داخلش نیست و تسکین دهندس ( به جز مواقعی که با سر فرود میایم روی زمین )

Mr_100_dolari
20-08-2012, 22:43
با سلام

دوستان کسی در مورد رشته MMA چیزی میدونه ؟ و آیا تو تهران باشگاه برای آموزشش هستش ؟

من چند تا از فیلماش رو دیدم خیلی باحاله هم باید با سرعت باشی هم توش غیر از مشت و لگد فن هم زیاد داره

میشه در مورد این رشته یه کم توضیح بدین ؟

در مورد این رشته هام اگر اطلاعاتی دارید لطفا کمی توضیح دهید (و اینکه نحوه مبارزش چه جوری هستش)

رشته آیکیدو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته جوجیتسو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته جیت کان دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته ساواته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته کاپوئرا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته کونگ فو توآ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رشته کیوکشین کاراته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

هیچکی در مورد MMA چیزی نمیدونه ؟ ؟؟ :42:

Mr_100_dolari
21-08-2012, 13:55
دوستان این کشتی کج رو کجا تو تهران آموزش میدن ؟
اصلا کشتی کج هستش یا باید بریم همون رزم ایران که از خودشون در آوردن و شبیه کشتی کج هستش
کسی از مبارزاتش چیزی میدونه یعنی تو ایران مبارزات کشتی کج هستش؟
و اگر هستش واقعیه یا همش نمایشی هستش ؟

در مورد نحوه مبارزات کیو کوشن هم اگر کسی اطلاعی داره لطفا بگه این مبارزاتش چه جوریه و چقدر احتمال آسیب دیدن تو مبارزات کیو کوشن وجود داره ؟

با تشکر

Mr_100_dolari
21-08-2012, 14:03
من فیلم مبارزات رشته رزم آوران رو دیدم همش با لگد میزنن تو سر و صورت هم زیاد مشت توش کاربردی نداره و فن آنچنانی هم در کار نیستش

نینجا هم که همش نمایشی هستش البته تمریناش خوبه اما آنچنان مبارزه ای در کار نیستش

دوستان میشه لطفا در مورد نحوه مبارزات رشته های رزمی که ازشون اطلاع دارید یه کم توضیح بدید که مثلا توی مبارزات اون رشته بیشتر از مشت استفاده میشه یا لگد یا فن یا همه چیز توش آزاده (محدودیت ها و آزادی ضربه ها رو بفرمایید) ؟

با تشکر

جهان0012
10-02-2015, 13:12
باسلام خدمت تمامي دوستان بنده كمربند مشكي دان3 تكواندو و مشكي دان1 كيوكوشين هستم و كيك بوكس رو هم كار كردم و از دوستان ميخوام كه نظر خودشونو كلا در مورد رشته هاي رزمي و كامل ترين رشته بگن.

سوالي بود درخدمتم...

سلام من17سال سن دارم و57کیلووزن و176قد درپنج ماه مانده به مسابقات میخواهم59کیلو شوم
ترتیب وروش افزایش وزن وقدرت وسرعت وروش هوازی ونوع تمرین لاکتیک وتغذیه وچندساعت تمرین وزمان انرا برایم پاسخ دهید
متشکرم:n12:

amirrrezaa
05-03-2015, 15:42
تمرینای هوازیت رو کاهش بده و قدرت کار کن مثل بدن سازی(کنار رشتهی خودت ) و از ترکیب های غذایی استفاده کن که نشاسته و کربو هیدرات بالایی دارن این طور میتونی وزنتو ببری بالا:n25:

amirrrezaa
05-03-2015, 15:51
کشتی کج که وجد. خارجی نداره و فقط نمایشه و فیلم نامه داره به نظرم کیوکوشین میتونه رشته ایده آلی برات باشه چون دست توی صورت نداره ولی با پا میتونی بزنی و هیچ وسیله ی حفاظتی جز کاپ نداره اگرم که میخوای رزمی کار کنی صورت که چیزی نیست باید جونتم بدی

silvermanhhh
26-02-2016, 00:52
سلام من یه سوالی داشتم،نمیدونم الان تو این تایپک بزارم جواب میگیرم یا نه باید تایپک جدید باز کنم
میخاستم یه رشته ی رزمی برم اما نمیدونم چی برم به فیزیک بدنم بخوره،سن ۲۰،قد ۱۷۰،و وزنمم ۵۴ هست،شخصا علاقه به ورزشایی دارم که از دست بیشتر استفاده بشه تا پا،حالا با توجه به مشخصاتی که دادم چه ورزشایی رو پیشنهاد میکنین؟
جوریم باشه که به سنم بخوره،نرم باشگاه مربوطه ببینم انگار رفتم مهد کودک :n02:

MeC.EnG
31-03-2016, 12:09
سلام من یه سوالی داشتم،نمیدونم الان تو این تایپک بزارم جواب میگیرم یا نه باید تایپک جدید باز کنم
میخاستم یه رشته ی رزمی برم اما نمیدونم چی برم به فیزیک بدنم بخوره،سن ۲۰،قد ۱۷۰،و وزنمم ۵۴ هست،شخصا علاقه به ورزشایی دارم که از دست بیشتر استفاده بشه تا پا،حالا با توجه به مشخصاتی که دادم چه ورزشایی رو پیشنهاد میکنین؟
جوریم باشه که به سنم بخوره،نرم باشگاه مربوطه ببینم انگار رفتم مهد کودک :n02:

تکواندو انتخاب خوبیه

spiderferi
12-07-2016, 08:23
سلام دوستان. دوستان باشگاه‌های کیک بوکسینگ یا نینجوتسو یا جودو حوالی ونک کسی میشناسه خوب؟ من هر چی توی اینترنت میگردم چیزی پیدا نمی کنم.

silvermanhhh
13-07-2016, 18:03
سلام دوستان. دوستان باشگاه‌های کیک بوکسینگ یا نینجوتسو یا جودو حوالی ونک کسی میشناسه خوب؟ من هر چی توی اینترنت میگردم چیزی پیدا نمی کنم.

سلام،تو اینترنت لیست باشگاه های کل تهران رو از سایت تربیت بدنی بگیر،اگه نتیجه ای نگرفتی،گوگل مپ باز کن از نزدیک ببین چیزی پیدا نیشه یا نه،اینترنت دقیقا نمیگه کدوم باشگاه این رشته ها رو داره پس باید خودت سر بزنی بشون،و در اخر مردم هم که اصلا تو کار باشگاه رزمی نیستن بخای ازشون بپرسی،یا ادرس بدنسازی رو بلدن یا قهوه خونه...

mosi.jakson
20-08-2016, 14:56
سلام پسری 14 ساله هستم و قدی 170 اما لاغرم 45 کیلو ایا میتوانم جودو بروم علاقه زیادی دارم اگه نمتونم این ورزشو برم یه ورزش که بتونم مدال بگیرم و برای دعوا خوب باشه پیشنهاد کنید به جز کاراته کنفو درضمن چنتا رشته که برای لاغر ها خوب باشه بگین لطفا ؟؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام پسری 14 ساله هستم و قدی 170 اما لاغرم 45 کیلو ایا میتوانم جودو بروم علاقه زیادی دارم اگه نمتونم این ورزشو برم یه ورزش که بتونم مدال بگیرم و برای دعوا خوب باشه پیشنهاد کنید به جز کاراته کونفو درضمن چنتا رشته که برای لاغر ها خوب باشه بگین لطفا ؟؟؟؟مدال برام مهمه و دعوای تن به تن تو خیابون مثلا

mosi.jakson
20-08-2016, 15:01
سلام من 14 سالمه و 170 قدم و لاغر هستم 45 کیلو ایا جودو برام مناسبه

اگه نیس یه رشته به جز کاراته و کونگفو بگین که برای دعوای خیابانی هم مناسب باشه تن به تن

asfmanf
22-05-2017, 04:10
اگه میخوای که قدرت زیادی داشته باشی کیوکشین عالی ولی بایددردروتحمل کنی تواین رشته احتمال شکستن هرجایی ازبدن هست من خودم کیوکشین کارم و واقعاقدرتیه

hamid3369
22-05-2017, 17:07
سلام من 14 سالمه و 170 قدم و لاغر هستم 45 کیلو ایا جودو برام مناسبه

اگه نیس یه رشته به جز کاراته و کونگفو بگین که برای دعوای خیابانی هم مناسب باشه تن به تن

دعوای خیابانی با ورزش رزمی بی فایده است برادر ..هم وطنان ما اینقدر ماشاالله همه پهلوونن رزمی دیگه جواب نمیده مگه بری بروسلی بیاری