PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرفداران Dell Inspiron 5110

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7

majid4mi
25-05-2012, 13:57
یعنی اگه مودم بگیریم حله مثلا میشه باهاش وصل شد اینترنت و ...؟ کسی امتحان کرده، یعنی واقعا جواب میده؟

آره دیگه
وگرنه سیم کارت بزاریم رو لب تاب که چی بشه!
البته من خودم نزاشتم ولی همون طور که kiana82 عزیز گفتن با همون موبایل و از طریق بلوتوث لب تاب میتونین کانکت شید
البته سرعت این روش جدای سرعت بلوتوث موبایل شما حداکثر با سیم کارت ایرانسل که از فناوری EDGE استفاده میکنه دو برابر GPRS هستش یعنی حدودا" 128kbps
ولی اگه مودم رو بخریم احتمالا" میتونیم با فناوری 3g یا 4g کانکت شیم که اینا هم فعلا" کلا" منتفیه:8:

mansia
25-05-2012, 18:52
دوستان میشه کیبرد این لب تاب رو با یه چراغ دار عوض کرد؟

بله میشه چون کیبورد بک لایت دار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای این مدل هست. فقط کیبورد 2 زبانه هست. زبان اول انگلیسی و زبان دوم کره ای هست که فکر کنم کمی آزار دهنده باشه. به هر حال تنها گزینه موجود هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed29
26-05-2012, 09:47
در اون قسمتی که درب باطری بسته میشه یک شکاف برای سیم کارت هست و توی دفترچه اش این طوری نوشته که برای این که بتونیم سیم کارت بهش وصل کنیم باید به کارخانه سفارش بدیم.فکر نمی کنم از این کارها بتونیم از ایران انجام بدیم.بنظر من سیم کارت رو ولش کن می تونی از طریق موبایل و بلوتوث به اینترنت وصل بشی اینترنت نامحدود با 10000 تومان در ماه در اختیارت خواهد بود.

بازم چک کردم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم! :19:
اگه امکان داره یه عکس ازش بذارید
راستش من سیمکارتو واسه اینترنت نمیخوام ، واسه ردیابی لپ تاپ میخوام!
با وجود نرم افزارهایی که هست ولی من بازم نمیتونم 100% بهشون متکی باشم.
نرم افزارهایی مثل PREY که البته خودم تست نکردم ولی تا حالا هم نشنیدم یا جایی نخوندم کسی ازشون جواب گرفته باشه.
گرچه خودم ازشون استفاده میکنم ولی مسلمه که نمیشه ازشون توقع معجزه داشت
ولی با سیمکارت(اگه بشه) شاید بشه یه کارهایی کرد.
مثلا از خدمات نمای ایرانسل استفاده کرد و یا اگه خدای نکرده اتفاقی افتاد از مخابرات درخواست ردیابی کرد.
البته شاید این راه هم چندان قابل اطمینان نباشه ولی خوب... تیری ست در تاریکی

hamed29
26-05-2012, 09:54
سلام
برای از کار انداختن تاچ پد ظاهرا باید Fn + F3 رو فشار داد، نمیدونم چرا ولی انگار کار نمیکنه. :18:
لطفا یکی راهنمایی کنه

hamed29
26-05-2012, 10:00
این سوال رو یه جای دیگه هم پرسیده بودم ولی فوری حذفش کردن...

چطور میشه بفهمیم که باتری تا حالا چند سیکل شارژ و دشارژ شده؟

kiana82
26-05-2012, 12:46
نرم افزارهایی مثل PREY که البته خودم تست نکردم ولی تا حالا هم نشنیدم یا جایی نخوندم کسی ازشون جواب گرفته باشه.
مثلا از خدمات نمای ایرانسل استفاده کرد و یا اگه خدای نکرده اتفاقی افتاد از مخابرات درخواست ردیابی کرد.

داداش جان دفترچه راهنمای لپ تاپ رو نگاه کن با شکل توش نشون داده.

mansia
26-05-2012, 18:45
سلام
برای از کار انداختن تاچ پد ظاهرا باید Fn + F3 رو فشار داد، نمیدونم چرا ولی انگار کار نمیکنه. :18:
لطفا یکی راهنمایی کنه
برنامه های Alps TouchPad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Dell QuickSet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نصب کنید.

mansia
26-05-2012, 19:06
این سوال رو یه جای دیگه هم پرسیده بودم ولی فوری حذفش کردن...

چطور میشه بفهمیم که باتری تا حالا چند سیکل شارژ و دشارژ شده؟
بنا به گفته های YU ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونه با خوندن اطلاعات میکروچیپ باتری تعداد شارژ و دشارژ بگه:

you can check it with tools like Note book hardware control 2.0, it can read out the data from the microchips on the battery, which registeres charge rates, number of charge cycles wear level etc.

تصویر برنامه Notebook Hardware Control

mansia
26-05-2012, 20:22

دوست عزیز اگر لپتاپ شما جای سیم کارت نداشته باشه بنابراین مودم هم نداره و ممکنه که اگر بخواهید خودتون سیم کارت بهش اضافه کنید جواب نده.
اما اگر بخواهید با سیم کارت به اینترنت وصل بشید و همچنین از قابلیت ردیابی سیم کارت استفاده کنید باید 2 تا ماژول به لپتاپ اضافه کنید.

اولین ماژول نگهدارنده سیم کارت هست:

بعد از نصب این ماژول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باید فیش خروجیشو به سوکتی که اگر وجود داشته باشه(!) وصل کنید.

ماژول دوم مودم wwan هست:

که میتونید در ایران و روی این لپتاپ استفاده کنید. این مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بعد از این که تونستید توی لپتاپ جاش کنید باید سوکتشو به لپتاپ وصل کنید تا بشه ازش استفاده کرد.
از این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] html) هم میتونید برای نصب این دو ماژول کمک بگیرید. بهترین چیزی بود که تونستم پیدا کنم.

این دو سخت افزار نیاز شما برای ردیابی لپتاپ به وسیله سیم کارت در ایران هست مگر این که با دانش مهندسی الکترونیک بتونید این دو سخت افزار تلفیق کنید و یک قطعه کوچکتر بسازید و استفاده کنید.

در ستاپ همین لپتاپ گزینه ردیابی به صورت پیش فرض وجود داره و به خاطر احترام به حریم شخصی افراد غیر فعال هست که میتونید ازش استفاده کنید.

اگر این مطلبی که نوشتم به دردتون نخورد که احتمالا هم به دردتون نمیخوره میتونید روی هارد لپتاپ password بزارید که لااقل بعد از سرقت به هیچ وجه نشه از هارد و اطلاعات درونش سوءاستفاده کرد.

ahmadae
29-05-2012, 10:20
به نظر من مشكل اصلي اين لپ تاب حرارت بالاشه فقط كافيه يك ربع باهاش تايپ كنم ديگه نميشه روش دست گذاشت مخصوصا جاي دست چپ.در ضمن كل كيبورد هم داغ ميشه.

majid4mi
29-05-2012, 10:39
به نظر من مشكل اصلي اين لپ تاب حرارت بالاشه فقط كافيه يك ربع باهاش تايپ كنم ديگه نميشه روش دست گذاشت مخصوصا جاي دست چپ.در ضمن كل كيبورد هم داغ ميشه.

در استفاده معمولی که اصلا اینجوری که شما میگید نیست
لااقل لب تاب من که نیست
دلیل اصلی حرارت بالا در بازی ها و پردازش ها سنگین هم سخت افزار قدرتمند این لب تابه
وقتی خود شرکت اینتل برا Core i7 دمای بحرانی 100 درجه!!! تخمین زده دیگه شما تا آخرشو بخون

hamed29
01-06-2012, 23:01
به نظر من مشكل اصلي اين لپ تاب حرارت بالاشه فقط كافيه يك ربع باهاش تايپ كنم ديگه نميشه روش دست گذاشت مخصوصا جاي دست چپ.در ضمن كل كيبورد هم داغ ميشه.‏
مشکل از مدل لپتاپ نیست.
نرم افزار ‏tune up‏ رو نصب کنید.
سیستم رو در حالت ‏economy ‎‏ تنظیم کنید;مخصوصا وقتی میخواید بازی کنید.
با همین نرم افزار و یا ‏ccleaner‏ نرم افزار های غیر ضروری رو از ‏start up ‎‏ ویندوز حذف کنید.
و یا حداقل کاری که میتونید بکنید اینه که از ‏task manager‏ ‏‎ ‎و از تب ‏process ‎‏ نرم افزارهایی که لازم ندارید رو متوقف کنید.(روی ‏end process‏ کلیک کنید.)

Farshid72
02-06-2012, 16:55
وقتی خود شرکت اینتل برا Core i7 دمای بحرانی 100 درجه!!! تخمین زده دیگه شما تا آخرشو بخون
دلیلی نداره چو.ن شرکت زده 100 درجه شما هم بیای و دما رو تا 99 بالا ببری بعد بگی به 100 نرسیده
هر چه دما بالا باشه حتی همون 85 یا 90 درجه این باعث میشه که خمیر سیلیکون پردازنده شما سریعتر از بین بره که همین از بین رفتنش باعث میشه که پردازنده بیشتر آسیب ببینه و در حالت عادی هم دمای بالایی داشته باشه

Farshid72
02-06-2012, 16:56
یه شات از برنامه hwmonitor قرار بدید

majid4mi
02-06-2012, 22:17
دلیلی نداره چو.ن شرکت زده 100 درجه شما هم بیای و دما رو تا 99 بالا ببری بعد بگی به 100 نرسیده
هر چه دما بالا باشه حتی همون 85 یا 90 درجه این باعث میشه که خمیر سیلیکون پردازنده شما سریعتر از بین بره که همین از بین رفتنش باعث میشه که پردازنده بیشتر آسیب ببینه و در حالت عادی هم دمای بالایی داشته باشه

من منظورم این نبود که چون اینتل زده 100 درجه پس ما با دمای 99 درجه باهاش کار کنیم هیچی نمیشه!
منظور من این بود گرم شدن کیبرد طبیعیه
آدم که آدمه توی این گرما آب پز میشه چه برسه به لب تاب:31:

hamed29
05-06-2012, 19:04
سلام. معمولا وقتی میخوام یه فایل رو با بلوتوث ارسال کنم این ارسال با مشکل روبرو میشه.
این موضوع وقتی بخوام مثلا از گوشی یه فایلی رو هرچند خیلی کم حجم به لپتاپ ارسال کنم بیشتر هم میشه.
لطفا راهنمایی کنید که آیا این مشکل در 5110 طبیعیه یا نه، قابل حله؟

majid4mi
05-06-2012, 21:36
سلام. معمولا وقتی میخوام یه فایل رو با بلوتوث ارسال کنم این ارسال با مشکل روبرو میشه.
این موضوع وقتی بخوام مثلا از گوشی یه فایلی رو هرچند خیلی کم حجم به لپتاپ ارسال کنم بیشتر هم میشه.
لطفا راهنمایی کنید که آیا این مشکل در 5110 طبیعیه یا نه، قابل حله؟
سلام
من خودم قبلا" همین مشکل رو داشتم.توی پوشه درایور بلوتوث یه پوشه هست به اسم bus،بعد اینکه درایو بلوتوث رو نصب کردین به دیوایس مننجر برین و به صورت دستی محتویات اون پوشه رو نصب کنین
اگه پیغام ریستات اومد Ok کنین و خلاص!
اصلا" پیشنهاد من اینه که کل محتویات درایور بلوتوث رو دستی نصب کنین

hamed29
06-06-2012, 14:04
سلام
من خودم قبلا" همین مشکل رو داشتم.توی پوشه درایور بلوتوث یه پوشه هست به اسم bus،بعد اینکه درایو بلوتوث رو نصب کردین به دیوایس مننجر برین و به صورت دستی محتویات اون پوشه رو نصب کنین
اگه پیغام ریستات اومد Ok کنین و خلاص!
اصلا" پیشنهاد من اینه که کل محتویات درایور بلوتوث رو دستی نصب کنین

ممنون .میشه یه لینک از این درایور بذارید؟

majid4mi
06-06-2012, 18:52
ممنون .میشه یه لینک از این درایور بذارید؟

hamed29
07-06-2012, 01:05
پیشنهاد من اینه که کل محتویات درایور بلوتوث رو دستی نصب کنین‎منظورتون از اینکه دستی نصب کنیم لابد اینه که خودمون از نو درایور رو نصب کنیم؟قبلی رو باید اول حذف کنیم یا اینه لازم نیست و با نصبش درایور آپدیت میشه؟

majid4mi
07-06-2012, 12:59
‎منظورتون از اینکه دستی نصب کنیم لابد اینه که خودمون از نو درایور رو نصب کنیم؟قبلی رو باید اول حذف کنیم یا اینه لازم نیست و با نصبش درایور آپدیت میشه؟
به ترتیب باز کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد آدرس درایور رو میدین
انتخابش میکنین
و Next بعدشم OK

hamed29
10-06-2012, 19:17
در ستاپ همین لپتاپ گزینه ردیابی به صورت پیش فرض وجود داره و به خاطر احترام به حریم شخصی افراد غیر فعال هست که میتونید ازش استفاده کنید.

سلام.میشه لطفا در این مورد هم توضیح بدید؟

Reza_Sadeghi
11-06-2012, 04:02

من هم خیلی مایلم بدونم منظور ایشان چی بود؟!
کاش بتونن بیشتر توضیح بدهند.

mansia
11-06-2012, 18:35

سلام به شما.
در ستاپ این لپتاپ در برگه security گزینه computrace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])وجود داره که به صورت پیش فرض deactivated هست. حالت های دیگرش activated و disabled هست. ظاهرا اگر از حالت deactivated خارج کنید فقط یک بار میتونید برای همیشه یکی دیگر از گزینه ها رو انتخاب کنید و دیگر نمیتونید در این قسمت تغییری ایجاد کنید(با توجه به توضیحاتی که در ستاپ نوشته شده).

عرض به خدمت شما که این ردیابی به وسیله شرکت absolute ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و به وسیله یک ماژول که این شرکت داخل ستاپ لپتاپ های دل قرار داده انجام میشه.
با پاک کردن ویندوز و دوباره نصب کردنش، با فرمت کل هارد و همچینن با تعویض هارد قابلیت ردیابی لپتاپ از بین نمیره (با توجه به توضیحات این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])).

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم توضیحات شرکت absolute درباره محصول ردیابی لپتاپ.
برای ردیابی لپتاپ به وسیله نرم افزار این شرکت باید هزینه پرداخت کنید که 90 روز این شرکت برای ارزیابی شما از محصول این خدمات مجانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ارائه میکنه و جالب هست که در لیست کشورهایی که مجاز به ثبت نام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستند نام ایران هم وجود داره.
فکر میکنم این تمام چیزی هست که میدونم.
براتون آرزوی موفقیت و شادکامی دارم.

hamed29
14-06-2012, 19:24
به ترتیب باز کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد آدرس درایور رو میدین
انتخابش میکنین
و Next بعدشم OK

سلام. از راهنماييتون ممنونم.کارهايي که گفتيد به ترتيب انجام دادم و درايور رو نصب کردم بعد هم restart.
ولي هنوز وضع همونه و تغييري نکرده!

majid4mi
15-06-2012, 14:11
سلام. از راهنماييتون ممنونم.کارهايي که گفتيد به ترتيب انجام دادم و درايور رو نصب کردم بعد هم restart.
ولي هنوز وضع همونه و تغييري نکرده!

نا امید نشید!
راهش همینه
اول ببینید اصلا" وایرلس روشنه !
چون برای فرستادن و یا گرفتن بلوتوث باید وایرلس روشن باشه
بعد درایورهای بلوتوٍٍث و وایرلس رو تو قسمت Network اگه کامل ندارید از سایت دل بگیرید و همه رو نصب کنید
بعدش به همین روش توی تک تک پوشه ها برید و فایل ها رو به صورت دستی هم نصب کنید
ان شا الله که راه میفته
راستش من با گارانتی طلایی مادیران گرفتم.خودشون یه DVD کامل درایورها رو تو کارتن گذاشته بودن.فقط حجم درایور های بلوتوث حدود 200 مگ هستش
این سه تا پوشه درایورها رو اگه پیدا کنید و بنصبین فکر کنم مشکلتون حل میشه

INTEL BLUETOOTH
و
Dell Wireless 1702 802.11 bgn, BT3.0+HS Driver
و
Atheros BT Driver

davood1365
18-06-2012, 11:41
میخاستم لپ تاپ dell5110-t رو بگیرم.به نظر شما خوبه؟خرابی نداره؟
اینم لینکش:

davood1365
18-06-2012, 12:13
کسی که این لب تاب رو داره و باهاش کار میکنه بگه مشکل این اب تاب چیه که اینقدر میگن dell5110 مفت گرونه؟
آخه مشخصاتش در برابر قیمتش خیلی خوبه.اگه بشه میخام بگیرم ولی خواهشا راهنماییم کنین.
اینم لینکشه:
بازی های
pes 2012
callofduty
روش جواب میده؟

Soroush-S
18-06-2012, 12:24
والا من که حدود 6 ماهه که دارم کامل راضیم و هر دوتا بازی که گفتی روش براحتی اجرا کردم .

davood1365
18-06-2012, 15:08
والا من که حدود 6 ماهه که دارم کامل راضیم و هر دوتا بازی که گفتی روش براحتی اجرا کردم .

پس چرا اینقدر کاربرا میگن مفت گرونه و خرابی زیاد داره و برای بازی خوب نیست و ....؟
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

Soroush-S
18-06-2012, 16:20
البته قیمت پایینش بخاطر بدنش هست که تماما از جنس پلاستیکه . دوستان میگن که در بلندمدت واسش ممکنه مشکلی پیش بیاد!! ولی به هرحال من ازش راضیم .

Operalive
19-06-2012, 17:24
دوستان من الان میخوام این لپ تاپ رو مدل i7 با ram 8g و گرافیک gt525 خریداری کنم
3سوال:
1- توی سایتهای خبری نوشته بدترین موقعه تا پاییز واسه خرید لپ تاپ صبر کنید نسل جدید تر در راهه و همچنین ممکنه این هایی که الان میگیریم با ویندوز 8 سازگاری کامل نداشته باشه - حال آیا در این مدل هم چنین است؟ یا با ویندوز 8 تمامی سخت افزارها سازگاری داره 5110؟ یاصبر کنم آخه قیمت این مدل کاملا مناسبه
2- آیا دوستانی که این لپ تاپ رو خریداری کردن کاملا راضی هستند از اون - و تایید میکنند من برم بخرم؟
3- در مورد کارتها گرافیک این لپ تاپ و ویژگی آن کمی توضیح دهید - قابل ارتقا هست؟

hamed29
19-06-2012, 19:15
دوستان من الان میخوام این لپ تاپ رو مدل i7 با ram 8g و گرافیک gt525 خریداری کنم
3سوال:
1- توی سایتهای خبری نوشته بدترین موقعه تا پاییز واسه خرید لپ تاپ صبر کنید نسل جدید تر در راهه و همچنین ممکنه این هایی که الان میگیریم با ویندوز 8 سازگاری کامل نداشته باشه - حال آیا در این مدل هم چنین است؟ یا با ویندوز 8 تمامی سخت افزارها سازگاری داره 5110؟ یاصبر کنم آخه قیمت این مدل کاملا مناسبه
2- آیا دوستانی که این لپ تاپ رو خریداری کردن کاملا راضی هستند از اون - و تایید میکنند من برم بخرم؟
3- در مورد کارتها گرافیک این لپ تاپ و ویژگی آن کمی توضیح دهید - قابل ارتقا هست؟

سلام.از نظر تکنولوژی که نمیدونم چقدر میخواد فرق داشته باشه.
به هر حال الان برای خرید به نظر نمیرسه وقت مناسبی باشه.
ولی اگه مطمئنید میخواید 5110 رو بگیرید باید ببینید قیمتش باز پایین میاد یا نه.از نظر هزینه الان قیمت ها بالاست
من که راضیم!

mansia
20-06-2012, 08:44
دوستان من الان میخوام این لپ تاپ رو مدل i7 با ram 8g و گرافیک gt525 خریداری کنم انتخاب خوبی هست با 8 گیگ رم چون من پشیمون شدم که چرا با 8 گیگ رم نخریدم و با 6 گیگ رم خریدم.

3سوال:

1- توی سایتهای خبری نوشته بدترین موقعه تا پاییز واسه خرید لپ تاپ صبر کنید نسل جدید تر در راهه هر ساله گفته میشه که اگر در بهار و اوایل تابستان قصد خرید لپتاپ دارید وقت بدی هست و علت فقط این هست که سری جدید لپتاپ ها و یا کلا مدل جدید ارائه میشه.
بنابراین کمی صبر کردن میتونه باعث بشه که خریدار یک نسل جدیدتر از cpu (که امسال Ivy bridge عرضه میشه) و یا دیگر تکنولوژیهای جدیدتر و بهینه شده تر را در اختیار داشته باشه.

و همچنین ممکنه این هایی که الان میگیریم با ویندوز 8 سازگاری کامل نداشته باشه - حال آیا در این مدل هم چنین است؟ یا با ویندوز 8 تمامی سخت افزارها سازگاری داره 5110؟
اگر قرار باشه لپتاپ ها و دسکتاپهای قبلی و فعلی با ویندوز جدید میکروسافت سازگاری نداشته باشه اونوقت مایکروسافت نمیتونه کپی ویندوز 8 بفروشه و بنابراین ضرر مالی بسیار زیادی میده. آیا شما فکر میکنید که سیاست مالی مایکروسافت این هست؟ و یا تا امروز این بوده؟ تنها علتی که ممکنه در این وبسایت ها بگن ممکنه سازگاری کامل نداشته باشه به مونیتورهای تاچ اسکرین مربوط میشه که ویندوز 8 میتونه به وسیله این مونیتورها کار کنه که همین حالا خیلی از لپتاپ ها تاچ اسکرین ندارن و صدالبته اگر این لپتاپ و هر لپتاپ دیگری از تکنولوژی تاچ اسکرین بهره ببره اون وقت دیگه قیمتش به هیچ وجهه با قیمت مناسب عرضه نمیشه تا این که عرضه این مونیتورها به صورت عمومی و تعداد بسیار بالا روی لپتاپ ها عرضه بشه. البته آینده به طور روشن قابل پیش بینی نیست.

یاصبر کنم آخه قیمت این مدل کاملا مناسبه
در مورد قیمت، کالاهای قدیمی موجود در بازار قیمت هاش پائین نیومده که بالاتر هم رفته. حالا شما خودت قاضی. قیمت کالاهای جدیدتر و کالاهای 1 سال قبل پائین میآد در ایران با توجه به قیمت ارز و اجرای ....؟!
اما چیزی که روشنه انتخاب قطعی با خودتون هست که با توجه به نیازی که از لپتاپ دارید و با توجه به حجم پف کردگی کیف پول!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و با توجه به تحقیق در مورد مدل های مدنظرتون، یکی از لپتاپ های داخل بازار انتخاب میکنید.

2- آیا دوستانی که این لپ تاپ رو خریداری کردن کاملا راضی هستند از اون - و تایید میکنند من برم بخرم؟من برای مصارف کاری و خانگی کاملا راضی هستم. در اتاق با دمای معمولی و با کاربری معمولی بیصدا عمل میکنه. چون که سیستم خنک کنندش قوی هست و در صورت گرم شدن قطعات، فن بعد از روشن شدن سریع خاموش میشه.
همینطور که در عکس پائین میبینید با توجه به انتخاب پروفایل high performance دمای قطعات بسیار مناسب هست باتوجه به باز بودن برنامه هایی که در عکس مشاهده میکنید.

قطعا اگر دمای اتاق شما از 25 درجه (دمای اتاق خودم در هنگام گرفتن عکس) کمتر باشه دمای قطعات پائینتر هم خواهد آمد و اگر دمای اتاق بیشتر باشه دمای قطعات قطعا بالاتر هم خواهد رفت!

برای مصارف تفریحی هم کاملا راضی هستم. در صفحات قبلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کیفیت led این لپتاپ در قالب چند عکس قرار داده بودم. لطفا اون مطلب نگاه کنید تا کیفیت مونیتور قبل از خرید بدونید. قبل از خرید تحقیق کنید که آیا با کیبورد این لپتاپ راحت هستید:

یا این که با کیبورد های کلاسیک:

راحت تر هستید.

همچنین این لپتاپ قابلیت backlit نداره:

3- در مورد کارتها گرافیک این لپ تاپ و ویژگی آن کمی توضیح دهید - قابل ارتقا هست؟قابل ارتقاء نیست. هیچ لپتاپی را نمیشه چیپست گرافیکشو ارتقاء داد. شاید در هنگام سوختن بشه تعویضش کرد اما نمیشه ارتقاء داد.
این لپتاپ از چیپست گرافیکی nvidia geforce gt 525M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و چیپست گرافیک intel hd graphics 3000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که داخل cpu قرار داده شده استفاده میکنه. در حالت عادی (در هنگام روشن کردن کامپیوتر، لود شدن ویندوز، در منوهای کامپیوتر گشتن، در فولدرها گشتن، در اینترنت گشت گذار کردن به غیر از اجرای فیلم در فلش پلیر مرورگر، آهنگ گوش کردن، فیلم دیدن، کتاب الکترونیکی خوندن و ....) تمام کارها بر عهده گرافیک داخل cpu هست و در هنگامی که نرم افزاری اجرا بشه که به قدرت بیشتر گرافیکی نیاز داشته باشه درایور nvidia به صورت خودکار با توجه به این که برنامه ها با چه تنظیمی در پروفایلش ذخیره باشن برنامه را سوئیچ میکنه روی چیپست nvidia. بعد از نصب درایور nvidia در کنترل پنل شما میتونید به سادگی تنظیم کنید که چه برنامه ای با کدام چیپست گرافیکی اجرا بشه.

به همین راحتی. بعد از این تنظیم فقط کافی هست برنامه مورد نظر اجرا بشه.

هر سری که آپدیت جدیدی برای درایور nvidia برای دانلود گذاشته میشه لیست برنامه ها و یا به عبارتی پروفایل اجرائی برنامه ها هم با این آپدیت به روز میشن و دیگر لازم نیست که بازیهای جدیدتر رو خودتون دستی تنظیم کنید. خود شرکت انودیا این کارو براتون انجام داده. فقط کافی هست همیشه درایور nvidia اپدیت نگه دارید و یکی از چندین پروفایل از قبل آماده شده را انتخاب کنید.

دوستانه میگم: این لپتاپو برای هدف اصلی بازی کردن نخرید چون برای مصارف بازی ساخته نشده. برای بازی کردن با لپتاپ از سری لپتاپهای alienware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شرکت دل استفاده کنید که برای بازی کردن ساخته و بهینه شدن.

اگر حدود 50 صفحه آخر این تاپیک مطالعه کنید فکر کنم با خیلی از ریزه کاریها و مسائل مربوط به این لپتاپ قبل از خرید آشنا بشید. به هر حال اگر شما هم این لپتاپ تهیه کنید باید برگردید و صفحات قبل بخونید تا مشکلات حل کنید. پس چه بهتر که قبل از خرید یکی دو ساعت وقت بزارید و مطالعه کنید تا هنگامی که لپتاپ از جعبه در آوردید بدونید تک تک مشکلاتی که ممکنه براتون پیش بیاد چه جوری باید رفع کنید.

موفق و شادکام باشید.

batlagh
20-06-2012, 18:53
سلام
بنده مدتی هست دارم سرچ می کنم برای یه لپ تاپ که نسبتا از لحاظ سخت افزاری بالا باشه
برای کار های عمومی می خواهم و همین طور برنامه Edius برای تدوین و همین طور برنامه ای مثل catia برای رشته مکانیک هست برای مدل سازی و... هم ازش می خواهم استفاده بکنم
یعنی درکل باید حسابی برام کار بکنه! :d!

توی سرچ هایی که داشتم به لپ تاپ Dell Inspiron 5110-T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رسیدم از سایت دیجی کالا:

مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.44 کیلوگرم
پردازنده:Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.10 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:8 GB DDR3
هارد دیسک:1000 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

نام ها ديگر : Dell N5110

مشکلی که تا حالا باهاش داشتم پورت 1394 هست که ندارد! (آخه چرا واقعا؟! ! ! :d!) چون بعضا برای فیلم می خواهم تدوین بکنم این پورت نسبتا احتیاجم میشه اما خوب با pc خونه می تونم این مشکل رو کمی پشت سر بگذارم.

از مانیتورش هم خیلی خوب نشینیدم! با توجه به اینکه عکاسی و تدوین فیلم هم می کنم با مشکل بر می خورم؟!

و اینکه تجربه دوستان چه جوری هست لپ تاپ همه کاری ای می تونه برام باشه
یا مدلی دیگه توی برندی دیگه مناسب تر هست؟

Operalive
20-06-2012, 23:56
ممنون واقعا توضيح كاملي بود

لطفا يه مقايسه با اين مدل انجام مي دهيد؟ كدوم بهتره من بگيرم؟

mansia
21-06-2012, 11:40
سلام
بنده مدتی هست دارم سرچ می کنم برای یه لپ تاپ که نسبتا از لحاظ سخت افزاری بالا باشه
برای کار های عمومی می خواهم و همین طور برنامه Edius برای تدوین و همین طور برنامه ای مثل catia برای رشته مکانیک هست برای مدل سازی و... هم ازش می خواهم استفاده بکنم
یعنی درکل باید حسابی برام کار بکنه! :d!

توی سرچ هایی که داشتم به لپ تاپ Dell Inspiron 5110-T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رسیدم از سایت دیجی کالا:

مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.44 کیلوگرم
پردازنده:Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.10 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:8 GB DDR3
هارد دیسک:1000 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

نام ها ديگر : Dell N5110

مشکلی که تا حالا باهاش داشتم پورت 1394 هست که ندارد! (آخه چرا واقعا؟! ! ! :d!) چون بعضا برای فیلم می خواهم تدوین بکنم این پورت نسبتا احتیاجم میشه اما خوب با pc خونه می تونم این مشکل رو کمی پشت سر بگذارم.

از مانیتورش هم خیلی خوب نشینیدم! با توجه به اینکه عکاسی و تدوین فیلم هم می کنم با مشکل بر می خورم؟!

و اینکه تجربه دوستان چه جوری هست لپ تاپ همه کاری ای می تونه برام باشه
یا مدلی دیگه توی برندی دیگه مناسب تر هست؟

سلام به شما

برای کارکردن با نرم افزار Edius شما با این لپتاپ به مشکلی بر نمیخورید.
برای جبران نداشتن پورت ieee 1394 میتوانید از یک تبدیل ساده ieee 1394 to usb استفاده کنید که در بازار ایران وجود داره و قیمت کمی هم داره:

برای کار کردن با نرم افزار catia هم شما به مشکلی بر نمیخورید اما:
catia به ram و cpu بالا نیاز داره. 8 گیگ ram و cpu 2670QM که انتخاب کردید کاملا جوابگو هست.
میمونه کارت گرافیک. کاربران با سابقه و با تجربه catia استفاده از کارت های گرافیک quadro شرکت nvidia به دیگر کارت ها ترجیح میدن. حرفشون منطقی به نظر میرسه با توجه به کارایی فاحش کارت های گرافیکی quadro نسبت به کارت های گرافیکی geforce در نرم افزار catia :

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من درست نمیدونم که آیا در سری quadro قابلیت هایی وجود داره که در سری geforce نیست و یا هست. اما مطمئن هستم که تفاوت این دو حداقل در رندر گرافیکی کاملا به چشم میآد و باید در سری geforce مدت زمان بیشتری صبر کنید در برنامه catia تا بتونه رندر کنه و کارو بهتون تهویل بده. اما در سری quadro این کار به سرعت انجام میشه.

البته این نکته گفتنش بد نیست که کلا سری geforce و radeon برای بازی کردن مناسب تر هست و سری quadro برای نرم افزارهای مهندسی سه بعدی سازی مناسبتر هست. چون شما کیفیتی که در هنگام اجرای یک بازی در سری geforce و radeon میگیرید خیلی بهتر از سری quadro هست و بلعکس این قضیه در نرم افزارهای مهندسی سه بعدی که در سری geforce و radeon عملکرد خوبی ندارن و در سری quadro عملکرد بهتری دارن.

نظر شخصیم هست که چون کار عکاسی میکنید این lcd نمیتونه براتون کاملا مناسب باشه. گرچه اگر واقعا بخواهید لپتاپ با lcd مناسب کار عکاسی تهیه کنید باید هزینه بالایی بپردازید یا این که این لپتاپ تهیه کنید و یک مونیتور جداگانه بخرید و با پورت hdmi به لپتاپ وصل کنید. با این کار هزینه گزاف نمیدید و همچنین با یک مونیتور با کیفیت بهتر و بزرگتر کار میکنید.
همچنین اگر اشتباه نکنم حداقل اندازه مونیتور پیشنهاد شده برای نرم افزار catia مونیتور 17 اینچ و بالاتر هست که در صورت خرید مونیتور با اندازه بزرگتر میتونید در کار عکاسی و همچنین تدوین هم ازشون به بهترین شکل استفاده کنید.

پیشنهادم رزولیشن full hd هست به علت استفاده از نرم افزارهایی که گفتید چون که این نرم افزارها ایکون ها و منوها و محیطهای شلوغی دارن بنابراین یک رزولیشن بالا میتونه این شلوغیو به بهترین شکل جبران و مدیریت کنه.
حالا میتونید لپتاپی تهیه کنید که full hd باشه و یا این که میتونید این لپتاپو تهیه کنید و یک مونیتور full hd هم در کنارش داشته باشید. اگر مونیتور جداگانه تهیه کنید کیفیت بالاتری دارید نسبت به کیفیت مونیتور لپتاپ. چون خودتون آزاد هستید که مونیتور به سلیقه خودتون انتخاب کنید.

اما اگر میخواهید که تمام نیازهاتون در یک لپتاپ خلاصه بشه جستجوی مفصلی کردم و براتون 2 تا لپتاپ نام میبرم که کاملا با نیازهای شما مطابقت داره.

لپتاپ Dell Precision M4600 Mobile Workstation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در اولین پیشنهادم بهتون توصیه میکنم.

در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه میتونید کانفیک مورد نیازتون را سفارش بدید.
دارای پورت IEEE 1394 هست.
دارای چیپست گرافیکی NVIDIA® Quadro® 2000M with 2GB GDDR3 هست که در تصویر بالا کارائیشو در نرم افزار catia دیدید.
دارای Intel® Core™ i7-2760QM هست و حتی میتونید در هنگام سفارش تا Intel® Core™ i7-2960XM ارتقاء بدید.
دارای 8 گیگابات رم هست که میتونید تا 32 گیگابایت افزایش بدید.
و نکته جالب این که میتونید یک مونیتور بسیار با کیفیت انتخاب کنید تا به جای مونیتور پیش فرض روش نصب کنند.
در تصویر زیر انتخاب اول منظورم هست: 15.6" UltraSharp™ FHD(1920x1080) PremierColor IPS RGB Anti-Glare

با این حساب یک مونیتور full hd دارید با کیفیت رنگ های بسیار طبیعی. در این مونیتور هیچ احساس کمبودی در برنامه های مورد نظرتون نخواهید داشت.

لپتاپ بعدی که بهتون پیشنهاد میکنم ThinkPad W520 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست.

در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A)صفحه میتونید کانفیک مورد نیازتون را سفارش بدید.
دارای Intel Core i7-2760QM هست.
دارای مونیتور full hd هست.
8 گیگابایت رم داره و تا 32 گیگابایت میشه افزایش داد.
دارای چیپست گرافیکی NVIDIA Quadro 1000M Optimus Graphics technology 2GB هست که در تصویر بالاتر کارائیشو در نرم افزار catia دیدید.

درسته که این لپتاپ های گرون هستند اما کار شما طوری هست که به زحمت و سختی میافتید اگر از لپتاپ های مناسب به شغلتون استفاده نکنید.
به هر حال بهترین هارو براتون انتخاب کردم. از سری Precision M4600 حتی تا حدود 5000 دلار هم لپتاپ بود اما خوب قرار دادن لینکش غیر منطقی بود چون خیلی خیلی گرون بود. بنابراین ارزونترین لپتاپ این سری که قابلیت full hd داشت براتون انتخاب کردم.
لپتاپ 5110 که انتخاب کردید از هر لحاظ مناسب هست. اما من در مورد چیپست گرافیکش مطمئن نیستم که بتونه کاملا جوابگوی خواسته شما در برنامه catia باشه اما اگر خودتون از این بابت مطمئن هستید انتخاب مناسبی هست و همچنین در مورد کیفیت مونیتورش در کار عکاسی که انجام میدید کاملا مطمئن نیستم که اگر در این مورد هم مطمئن هستید و یا در نظر دارید یک مونیتور جداگانه برای این لپتاپ تهیه کنید که دیگر مشکلی وجود نداره.
از دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کاملتری داشته باشه لطفا دریغ نکنید از این دوستمون.

موفق و شادکام باشید.

batlagh
21-06-2012, 12:02
جناب mansia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خیلی ممنون هستم از توضیح کامل و جامعتون
مقداری هزینه لپ تاپ هایی که فرمودید بالا هست اما باید بررسی بکنم که آیا برام این هزینه به صرفه هست یا خیر
در مورد پورت 1394 اصلا استفاده از تبدیل برام به صرفه نیست چون احتیاج به سرعت بالای این پورت برای کپچر و... وجود داره و یواس پی جواب گو به خوبی نیست.

full hd بودن الزامی ندارم اما کیفیت مانیتور خوب باشه نیز مناسب هست اما بنده یه مانیتور خودم دارم و می تونم با اون برای کار های گرافیکی با رزولیشن بالا ازش استفاده بکنم

و اما در مورد catia و کارت گرافیک و... این یه مورد رو درسته انجام می دهم اما حیقیتا نمی دونم نحوه کارایی روی دل 5110 چه جوری هست و باید تست بکنم یا یکی از دوستانی که تجربه کار کردن برنامه های مشابه با این لپ تاپ رو دارند بفرمایند چگونه هست ممنون میشم

باز هم متشکرم از مطلب کامل و جامعتون.

mansia
21-06-2012, 15:32
ممنون واقعا توضيح كاملي بود

لطفا يه مقايسه با اين مدل انجام مي دهيد؟ كدوم بهتره من بگيرم؟

دوست عزیز چون این تاپیک برای مقایسه بین لپتاپ ها نیست با اجازتون من جواب سوالتونو در پیام خصوصی میدم.

ali.mekanik
22-06-2012, 11:03
جناب mansia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خیلی ممنون هستم از توضیح کامل و جامعتون
مقداری هزینه لپ تاپ هایی که فرمودید بالا هست اما باید بررسی بکنم که آیا برام این هزینه به صرفه هست یا خیر
در مورد پورت 1394 اصلا استفاده از تبدیل برام به صرفه نیست چون احتیاج به سرعت بالای این پورت برای کپچر و... وجود داره و یواس پی جواب گو به خوبی نیست.

full hd بودن الزامی ندارم اما کیفیت مانیتور خوب باشه نیز مناسب هست اما بنده یه مانیتور خودم دارم و می تونم با اون برای کار های گرافیکی با رزولیشن بالا ازش استفاده بکنم

و اما در مورد catia و کارت گرافیک و... این یه مورد رو درسته انجام می دهم اما حیقیتا نمی دونم نحوه کارایی روی دل 5110 چه جوری هست و باید تست بکنم یا یکی از دوستانی که تجربه کار کردن برنامه های مشابه با این لپ تاپ رو دارند بفرمایند چگونه هست ممنون میشم

باز هم متشکرم از مطلب کامل و جامعتون.

سلام دوست عزیز
من این لپتاپ رو دارم(i7-8g-750)
رشتم هم مکانیک جامدات هست و تا حدودی با نرم افزار catia آشنایی دارم و باهاش کار میکنم(البته نه بصورت کاملا حرفه ای) از سرعت اجرای برنامه بسیار راضی هستم و تا حالا به هیچ مشکلی بر نخوردم
البته من نمیدونم دقیقا نگرانی شما چی هست ولی همین رو بدونید حداقل سرعت اجرای برنامه از pc های موجود در کارگاه کامپیوتر دانشگاهمون خیلی بیشتر هست و اگر شما حتی چند تا پیج را همزمان باز کرده باشید و در حال کار کردن و طراحی باشید اصلا شما رو اذیت نخواهد کرد(حتی دمای لپتاپ در اینحالت ایدآل هست)
اگر به شما طراحی بویینگ 787 در مدت زمان 1هفته!! محول شود احتمالا از سرعت کمه آن گله مند خواهید شد!!!!:31: البته این رو هم اضافه کنم که نرم افزاری مثل کتیا(که فکر کنم طراحان آن انسان نبودن!!) نرم افزار بسیار سنگینی هست و شما نباید انتظار بالایی از این لپتاپ داشته باشید شاید تنها جای معطلی شما هنگام باز کردن برنامه باشد که حدود 10تا 12ثانیه طول میکشد تا به طور کامل باز شود و فکر نمینکنم تفاوتش با بهترین سیستم دنیا هم بیشتر از 3-4 ثانیه باشد!!!
این رو هم اضافه کنم که باتری لپتاپ در هنگام استفاده برنامه کمتر از 1 ساعت دوام میاورد
در کل به نظر من نگرانی شما حداقل در حوضه اجرای نرم افزارهایی مثل catia , autocad و solidworksو...بی مورد هست و اصلا نگران نباشید در عوض سعی کنید موفق باشید:31:
یا علی

ali.mekanik
22-06-2012, 16:42
سلام
batlagh عزیز من هنوز اجازه دادن پیغام ندارم اگر خواستید همینجا راهنماییتون کنم

ali.mekanik
22-06-2012, 19:56
سلام
mansia عزیز من برای بلوتوث درایور R301705 رو نصب کردم ولی چون تا حالا از بلوتوث استفاده نکرده بودم مشکلی نبود !!! ولی الان می
بینم که کار کردن با بلوتوث کمی اذیت کنندس در ضمن نمیتونم به مودم وایرلس وصل بشم آیا درایورش همینه یا...؟
برای وصل شدن به مودم وایرلس درایور جدا داره؟اگر آره لطف کنید لینک دانلودش رو برام بذارید
ممنون

mohammadi_4u
23-06-2012, 10:10
امروز یه لبتاب5110n دیگه خریدم چرابا هر برنامه چک میکنم سرعت هاردشو 7200 میزنه جای 5400؟
چه برنامه ای قابل اطمینان تره و دقیق نشون میده؟
ممنون

mansia
23-06-2012, 11:17
سلام
mansia عزیز من برای بلوتوث درایور R301705 رو نصب کردم ولی چون تا حالا از بلوتوث استفاده نکرده بودم مشکلی نبود !!! ولی الان می
بینم که کار کردن با بلوتوث کمی اذیت کنندس در ضمن نمیتونم به مودم وایرلس وصل بشم آیا درایورش همینه یا...؟
برای وصل شدن به مودم وایرلس درایور جدا داره؟اگر آره لطف کنید لینک دانلودش رو برام بذارید
ممنون

سلام دوست عزیز.
درایوری که دانلود کردید این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درایور هست و اگر مطمئن هستید که کارت وایرلسی که روی لپتاپ قرار داره Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n, BT3.0+HS هست این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درایور دانلود و بعد از پاک کردن درایور قبلی و restart ویندوز، نصب کنید.

برای وصل شدن به مودم وایرلس باید تنظیماتی که در مودم وایرلس انجام شده دقیقا در access point ویندوز هم انجام بشه.
در بعضی مواقع و در برخی برنامه های امنیتی (مانند فایروال) ممکنه مشکلاتی به وجود بیاد برای ارتباط های بیسیم. بنابراین در صوت وصل نشدن به مودم وایرلس به صورت موقت برنامه امنیتی غیر فعال کنید و اگر لپتاپ به مودم وصل شد باید فایرول درست کانفیگ کنید. اگر کانفیگ کردن بلد نیستید تنظیمات فایروال default و یا reset کنید و یا از برنامه امنیتی دیگری استفاده کنید.

برای نصب مناسبتر درایور بلوتوس میتونید از راهنمایی دوستمون majid4mi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در این پست ها ( پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . پست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . پست سوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) استفاده کنید. البته منظور ایشون از پوشه درایور ها این مسیر هست بعد از نصب درایور:

در ویندوز های 64 بیتی:
C:\Program Files (x86)\Dell Wireless\Bluetooth Suite\Drivers

در ویندوز های 32 بیتی:
C:\Program Files\Dell Wireless\Bluetooth Suite\Drivers

اگر بعد از این کار همچنان مشکل ادامه داشت اگر فرض بر این بزاریم که شما از برنامه بلوتوس درست استفاده کردید بنابراین درایور مناسب کارت وایرلس روی سیستم شما نصب نشده و یا درایور های قبلی که روی سیستم نصب شده به صورت کامل پاک نشده و یا بیشتر از یک درایور وایرلس روی ویندوز به صورت نصب شده وجود داره و یا کارت وایرلس روی لپتاپ نصب نشده و یا کارت وایرلس بدون بلوتوس روی لپتاپ نصب شده.

یادتون باشه که باید روی هر لپتاپ فقط 1 درایور وایرلس نصب باشه و نصب بیشتر از 1 درایور علاوه بر این که کاملا بی مورد هست باعث بروز اختلال در کار wifi و bluetooth لپتاپ میشه. مگر این که شما با چند کارت وایرلس همزمان کار کنید که این جا در این مورد صحبت نمیکنیم.

و حالا بعد از نصب درایور وایرلس و بلوتوس:

بعد از نصب مطمئن بشید که به وسیله دکمه های ترکیبی FN + F2 وایرلس غیر فعال نشده باشه. دکمه های ترکیبی بعد از نصب برنامه Dell QuickSet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فعال میشوند.

بعد از نصب مطمئن بشید که در مسیر زیر کارت وایرلس enable باشه:
Control Panel\Network and Internet\Network Connections

بعد از نصب مطمئن بشید که در device manager درایور بلوتوس enable باشه:

بعد از نصب مطمئن بشید که در مسیر زیر سرویسهای کارت وایرلس و بلوتوس فعال باشه:
Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools\Services

بعد از نصب مطمئن بشید که در مسیر زیر درایور بلوتوس enable باشه:
Control Panel\Network and Internet\Network Connections

بعد از نصب مطمئن بشید که در این قسمت برنامه بلوتوس خاموش نباشه:

البته بعد از نصب درایور و بعد از restart این قسمت کار میکنه.

مطابق شکل، برنامه بلوتوس تنظیم کنید:

مطابق شکل بالا باید یک نام برای بلوتوس کامپیوتر انتخاب کنید که نام بلوتوس در تصویر بالا example انتخاب شده.

و همچنین یک فولدر تا فایل هایی که به وسیله کامپیوتر دریافت میشه در این فولدر ذخیره بشن.

حالا به وسیله add a device موبایل یا وسیله بلوتوس دار جستجو میکنم:

در تصویر بالا گوشی موبایل که نامش < هست نمایش داده شده. بنابراین روی ایکونش دابل کلیک میکنم.

بعد از دابل کلیک در تصویر بالا ویندوز برای من یک کد امنیتی بر روی مونیتور نشون میده و همزمان بر روی گوشی موبایل از من درخواست داره اگر میخوام وسیله ای با نام example (که در اصل کامپیوتر هست) بر روی موبایل ثبت بشه روی yes کلیک کنم و بلافاصله کد امنیتی ازم درخواست میکنه و من کدی که در تصویر مشخصه درون موبایل وارد میکنم.

در هنگام نصب چندین بار گوشی موبایل از من تقاضای تائید یک سری دسترسی از کامپیوتر داره که به تمامشون اجازه دسترسی میدم.

در تصویر بالا عملیات نصب کامل میشه و یک پنجره مطابق عکس زیر باز میشه:

در تصویر پائین مشاهده میکنید که وسیله نصب شده در my computer و bluetooth devices نمایش داده شده:

مطابق عکس زیر میتونید وارد گوشی موبایل بشید و یا این که در my computer روی ایکون گوشی موبایل دابل کلیک کنید:

حالا با گشت و گذار درون حافظه گوشی موبایل میتونید به فایل ها درسترسی پیدا کنید.

میتونید فایل هارو copy کنید درون هر قسمت از هاردتون که میخواهید و از هر قسمت از هاردتون میتونید فایل هارو copy کنید و در پوشه های حافظه گوشی موبایل paste کنید و یا فایل های درون حافظه گوشی موبایل پاک کنید. همچنین از drag درگ کردن هم میتونید برای این جابجایی استفاده کنید. همچنین میتونید چندین فایل همزمان select کنید و با هم drag و یا copy کنید.

(اصطلاح درگ drag کردن یعنی این که فایل یا فایل های مورد نظرتونو میگیرید و میکشید و ول میکنید در جایی که میخواهید فایل ها copy بشن)

همچنین میتونید با دابل کلیک کردن روی فایل های حافظه گوشی موبایل اونهارو به روی کامپیوتر خودتون و پوشه ای که از قبل مشخص کردین دانلود کنید:

و طریقه دیگر ارسال فایل های کامپیوتر بر روی گوشی موبایل نیز به این صورت هست که فایل مورد نظرتونو با موس drag میکنید و روی ایکون گوشی موبایل که در my computer هست ول میکنید مطابق عکس زیر:

و فایل مورد نظر روی حافظه گوشی موبایل آپلود میشه. اما اینجا گوشی موبایل ازتون میخواد که برای فایلی که دریافت کرده یک پوشه رو انتخاب کنید تا فایل اونجا بریزه.

این راه های ارسال و دریافت فایل از گوشی موبایل بر روی کامپیوتر و بلعکسش بود.

قطعا راه های ساده تری هم وجود داره برای ارسال و دریافت فایل از طریق بلوتوس که فعلا دم دست ترین راه ها این ها بود.

موفق و شادکام باشید.

به روز رسانی:

این هم راه آسانتر:

به وسیله موبایل، نام بلوتوس لپتاپ جستجو میکنم و نام example در موبایل نمایش داده میشه. با انتخاب نام example موبایل کد عبور درخواست میکنه و به اختیار عدد 12345 وارد میکنم.
موبایل حالا در حال وصل شدن به لپتاپ هست و تذکر میده که همین کد عبور باید در وسیله دیگر وارد بشه.

حالا در taskbar ویندوز یک پیام ظاهر میشه که میگه "یک وسیله بلوتوس دار تلاش داره تا به لپتاپ وصل بشه. برای اجازه دادن کلیک کنید".

با کلیک کردن روی پیام و باز شدن پنجره add a device کد عبوری که به موبایل داده بودم اینجا وارد میکنم و بعد از زدن دکمه enter ویندوز شروع به نصب درایور های موبایل میکنه.

( در اینجا یک راه میانبر هم داریم. به این صورت که یک فایل، مثلا یک عکسو از موبایل به وسیله بلوتوس به لپتاپ ارسال میکنیم و در همین لحظه یک پیام در taskbar نمایش داده میشه. با کلیک بر روی پیام ازمون درخواست داره تا کد عبور وارد کنیم و بعد از enter کردن، روی موبایل همون کد ازمون درخواست میشه. بعد از وارد کردن کد در موبایل ارسال عکس آغاز میشه )

اصلا چرا باید موبایل و لپتاپ به هم دیگر بشناسونیم؟ علتش اینه که تا زمانی که این دو وسیله را به همدیگر نشناسونیم نمیتونیم فایل بینشون رد و بدل کنیم.

حالا وقت استفاده از بلوتوس هست.

برای نمونه میخواهم یک فایل عکس با نام garden photo با بلوتوس لپتاپ به موبایل ارسال کنم.

با کلیک راست روی عکس، گزینه send by bluetooth to و سپس نام موبایل که در اینجا << هست، انتخاب میکنم.

پنجره file transfer manager باز میشه و بلافاصله موبایل اعلام میکنه که یک فایل میخواد دریافت کنه با نام garden photo از وسیله example .

با تائید، ارسال عکس از لپتاپ به موبایل آغاز میشه و بعد از پایان این پنجره به صورت خودکار بسته میشه.

تا اینجا که خیلی ساده بود. حالا نوبت ارسال فایل از موبایل به لپتاپ هست.

عکس garden photo که حالا در حافظه موبایل وجود داره، به وسیله بلوتوس ارسال میکنیم به لپتاپ.
با انتخاب نام لپتاپ درخواست ارسال عکس ارسال میشه به ویندوز و یک پیام در taskbar نمایش میده مبنی بر این که وسیله ای با نام << درخواست ارسال یک فایل عکس داره.

با کلیک بر روی پیام، پنجره permission request باز میشه.
در اینجا با انتخاب گزینه always allow this device access to this service on my computer میتونیم همیشه بدون درخواست اجازه از کاربر فایل از موبایل به لپتاپ ارسال کنیم. مشابه همین گزینه در تنظیمات موبایل هم وجود داره که باعث میشه همیشه بین این دو وسیله بدون درخواست، فایل رد و بدل کنید که راحتی بیشتری به شما میده.

با تائید، عکس به لپتاپ ارسال میشه.

عکس در پوشه ای قرار گرفت که قبلا در تنظیمات بلوتوس لپتاپ اعمال کرده بودم.

گرچه روش اولی که گفته بودم هم استاندارد هست و کاملا جواب میده اما خوب به نظرم روش دوم (به روز رسانی:) راه آسانتری هست برای شناساندن لپتاپ و موبایل به همدیگر و همچنین رد و بدل فایل بینشون.

موفق و شادکام باشید.

mansia
23-06-2012, 13:41
امروز یه لبتاب5110n دیگه خریدم چرابا هر برنامه چک میکنم سرعت هاردشو 7200 میزنه جای 5400؟
چه برنامه ای قابل اطمینان تره و دقیق نشون میده؟
ممنون

مبارکتون باشه.
با این برنامه ها بسیاری از جزئیات هاردتونو میتونید ببینید و هر دو برنامه کاملا قابل اطمینان هستند.
AIDA64 Extreme Edition
HD Tune Pro

علت این که برنامه HD Tune Pro یک عدد دیگری زده این هست که این برنامه عدد بسیار دقیق را نوشته اما برنامه AIDA64 Extreme Edition عدد رند شده را نوشته.

mohammadi_4u
23-06-2012, 15:32
سلام دوست عزیز چرا این اینجوریه در حالی که تو سایت دیجی کالا هم زده 5400----
با سرویس تگ هم رفتم سایت دل سرعتی رو مشخص نکرده سریال همون سریال هارده

mansia
23-06-2012, 16:00

دوست عزیز مشکلی نداره و هارد بسیار خوبی هست. این هارد از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سری هست و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه مشخصات هاردتون هست. این هم فایل pdf ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مشخصات هست. هارد 7200 rpm هست و میتونید در وب سایت و فایل pdf سازنده هارد مشاهده کنید.

mohsen_gh1991
28-06-2012, 13:49
دوستان 5110 کانفیگ ci5-8-1750GB روی بازیها چطوری عمل میکنه؟ با گرافیک gf525 ؟

majid4mi
28-06-2012, 17:03
سلام
دوست عزیز زیاد به اطلاعات یه سری از نرم افزارها توجه نکن
CPU لب تاب من i7 QM2670 هستش ولی توی بعضی نرم افزارها i7 QM2720 شناسایی میشه!

clau
28-06-2012, 21:33
برای اجرا کردن بازی روی windows7 64بیتی روی لبتاپ n5110چکار باید کرد ؟ اگه تمامی درایور سخت افزارهای اپدیت کنی کفایت میکنه؟ اخه اکثر بازی ها روی windows 7 32 بیتی اجرا میشه ممنون میشم از راهنماییتون:11:

majid4mi
29-06-2012, 15:50
دوستان 5110 کانفیگ ci5-8-1750GB روی بازیها چطوری عمل میکنه؟ با گرافیک gf525 ؟

سلام
البته بازی داریم تا بازی!
از نظر رم که مطمئن باش با مشکل مواجه نمی شی.
Cpu هم که نمیشه گفت مناسب نیست،البته در مقایسه با Cpu های جدیدی که روز به روز خفن تر میشن دارم میگم! و گرنه که خیلی هم عالیه
گرافیک هم چون از نوع 128bit هست برای بازی های رده متوسط خیلی خوبه البته باید درایور رو آپ کنی
MW3 رو خیلی خوب جواب میده
البته بازی های با گرافیک بالا رو میتونی در حالت مدیوم (البته برا اینکه در دراز مدت به لب تاب فشار نیاد) اجرا کنی.
مثلا" pes 2012 رو با بالاترین کیفیت میتونی بازی کنی ولی به نظر من اگه میخوای کاپ بزنی! و یه شبه تموم کنی! روی حالت مدیوم بزاری بهتره

کلا" خوبه!

majid4mi
29-06-2012, 16:03
برای اجرا کردن بازی روی windows7 64بیتی روی لبتاپ n5110چکار باید کرد ؟ اگه تمامی درایور سخت افزارهای اپدیت کنی کفایت میکنه؟ اخه اکثر بازی ها روی windows 7 32 بیتی اجرا میشه ممنون میشم از راهنماییتون:11:

سلام
بیشتر بازی ها طوری برنامه نویسی شدن که روی هر دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی اجرا میشن
کار خاصی لازم نیست انجام بدید!
فقط درایور های 64 بیتی رو داشته باشین کفایت میکنه
البته تک و توک بعضی از نرم افزار ها هم ممکنه روی نسخه 64 بیتی اجرا نشن که باید نسخه 64 اونها رو پیدا کنید.

mohsen_gh1991
29-06-2012, 18:03

mohsen_gh1991
29-06-2012, 18:04
سلام
البته بازی داریم تا بازی!
از نظر رم که مطمئن باش با مشکل مواجه نمی شی.
Cpu هم که نمیشه گفت مناسب نیست،البته در مقایسه با Cpu های جدیدی که روز به روز خفن تر میشن دارم میگم! و گرنه که خیلی هم عالیه
گرافیک هم چون از نوع 128bit هست برای بازی های رده متوسط خیلی خوبه البته باید درایور رو آپ کنی
MW3 رو خیلی خوب جواب میده
البته بازی های با گرافیک بالا رو میتونی در حالت مدیوم (البته برا اینکه در دراز مدت به لب تاب فشار نیاد) اجرا کنی.
مثلا" pes 2012 رو با بالاترین کیفیت میتونی بازی کنی ولی به نظر من اگه میخوای کاپ بزنی! و یه شبه تموم کنی! روی حالت مدیوم بزاری بهتره

کلا" خوبه!

ممنون دوست عزیز . به نظرت یه سیستم ci7 -6GB-640GB بهتر عمل میکنه تو اجرای بازی یا همین ci5 که گفتم؟

majid4mi
29-06-2012, 18:38
ممنون دوست عزیز . به نظرت یه سیستم ci7 -6GB-640GB بهتر عمل میکنه تو اجرای بازی یا همین ci5 که گفتم؟

به نظر من 8 گیگ رم فراتر از حد نیازه
6 گیگ هم برای بازی زیاده یعنی برای با کیفیت ترین بازی ها فکر کنم کل رم در حال استفاده سیستم به 4 گیگ هم نرسه!
هارد هم که بستگی به نیاز شما داره.
من همین کانفینگ i7 -6-640 رو دارم.به نظرم به جای اینکه پول به رم و هارد بیشتر بدی اگه به CPU قویتر پول بدی کار منطقی تری کردی
در کل مطمئنا" یه CPU چهار هسته ای (Core i7) نسبت به Core i5 که دو هسته داره وبا فرکانس کمتر کار میکنه برای اجرای بازی های سنگین خیلی بهتره
و کل سیستم رو کلا" یه تکونی میده!

Soroush-S
07-07-2012, 16:17
دوستان وقتی توبعضی از سایتها میرم ازهارد دستگاه یه صدایی میاد - ولی در حالت عادی و حتی بازی مشکلی نداره

karvas
08-07-2012, 16:32
دوستان کال اف دیوتی بلک اپس رو پردازندهcore i5 راحت اجرا میکنه؟

mohammadi_4u
08-07-2012, 20:35
سلام به دوستان گرامی!
charged capacity ظرفیت شارژ شدن باطریم طبق ساپورت سنتر آمده پایین قبلا 48 بود حالا شده 43 چیکارکنم خوب شه و بدتر نشه؟:44:

mohammadi_4u
08-07-2012, 20:36
دوستان کال اف دیوتی بلک اپس رو پردازندهcore i5 راحت اجرا میکنه؟
مثل آب روون توپ توپ:46:

davood1365
10-07-2012, 14:08
سلام
من که دانشجوی عمرانم لب تاب 5110 با چه مشخصاتی برام کافیه؟(منظورم از نظر رم و سی پی یو و گرافیکه)
نهایتا بازی کردنم pes2012 و call of duty
کار کردن با اتوکد 2012
شاید کارکردن با 3d max

m03tafa
10-07-2012, 15:30
سلام
یه سوال من خیلی از این تاپیک رو خوندم حتی بحث تکنو سیس رو هم دیدم اما متاسفانه عکس هایی که گذاشتن برای من باز نشدن تا متوجه بشم ! الان من در مورد servis tag میدنم که باید برم به این لینک و سرویس تگی که در بایوس و زیر دستگاه و جعبه نوشته شده است را اینجا وارد کنم:

خوب من servis tag بعضی دوستان رو که اینجا گذاشته بودن رو زدم اما بعدش صفحه ای که اومد نفهمیدم چیکار باید کنم. از کجا باید تاریخ ساخت لب تاپ رو چک کنم که ببینم بعد از 16/3/2011 هست یا نه؟ و اینکه چطوری بفهمیم قطعاتش ref شده هستن یا نه فقط میدونم جلوشون مینویسه mod اما این که این لیست کجاست رو از کجا بیارم بلد نیستم!
ممنون میشم راهنمایی کنین.

mansia
11-07-2012, 02:11
دوستان وقتی توبعضی از سایتها میرم ازهارد دستگاه یه صدایی میاد - ولی در حالت عادی و حتی بازی مشکلی نداره
روی سیستم دسکتاپم سال قبل برام اتفاق افتاد و بی توجهی کردم. نتیجش پائین آمدن ناگهانی سرعت هارد بود و هنگ کردن های پشت سر هم و از دست دادن هارد و اطلاعات روش بود که با یک مسیبت عجیبی تونستم نصفه و نیمه از هر جایی از هارد یک سری دیتا رو استخراج کنم. من نمیتونم قطعی نظر بدم که ممکنه این مشکل هم برای شما پیش بیاد اما پیشنهاد میکنم از اطلاعات هارد لپتاپ از این به بعد هر یک ماه یک بار backup تهیه کنید و مطمئن باشید که ضرری در این کار نیست. در ضمن در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونید بهترین پاسخ برای مشکلتونو دریافت کنید.

سلام به دوستان گرامی!
charged capacity ظرفیت شارژ شدن باطریم طبق ساپورت سنتر آمده پایین قبلا 48 بود حالا شده 43 چیکارکنم خوب شه و بدتر نشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب که نمیشه چون به هر حال اون تعداد سلول باتری اکسید شده و تنها میتونید از این به بعد با استفاده بهینه تر از باتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سرعت از بین رفتن باتری کاهش بدید و فراموش نکنید که باتری یک قطعه مصرفی هست. با گوگل کردن "استفاده بهینه از باتری لپتاپ" منابع بسیاری در اینترنت مطالب خوبی ارائه کردن که میتونید به رایگان ازشون بهره ببرید.

سلام
من که دانشجوی عمرانم لب تاب 5110 با چه مشخصاتی برام کافیه؟(منظورم از نظر رم و سی پی یو و گرافیکه)
نهایتا بازی کردنم pes2012 و call of duty
کار کردن با اتوکد 2012
شاید کارکردن با 3d max
با توجه به اطلاعاتی که شرکت autodesk برای حداقل سیستم پیشنهادی برای اتوکد 2013 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار داده:
گرافیک 1 GB کاملا مناسب هست. برای cpu اگر بتونید برای cpu چهار هسته ای هزینه کنید انتخاب شایسته تری انجام دادید. گرچه cpu corei5 جوابگو هست. همچنین رم 4 گیگابایت برای اجرای برنامه اتوکد مناسب هست اما چون این برنامه ها نیاز شدیدی به رم دارن اگر بتونید لپتاپ با 6 گیگ و یا 8 گیگ رم تهیه کنید مطمئنا مناسبتر هست.

بازی Call of Duty: Black Ops در رزولیشن بالا از 32 تا 45.9 فریم در ثانیه میتونید اجرا کنید:

بازی pes2012 اطلاعی ندارم اما به خاطر دارم دوستان در این تاپیک گفته بودند که این بازی به راحتی در این لپتاپ اجرا شده.

برای اجرای اتوکد 2012 نیز مشکلی براتون به وجود نمیآد حتی در cpu corei5 به همراه 4 گیگ رم.

سلام
یه سوال من خیلی از این تاپیک رو خوندم حتی بحث تکنو سیس رو هم دیدم اما متاسفانه عکس هایی که گذاشتن برای من باز نشدن تا متوجه بشم ! الان من در مورد servis tag میدنم که باید برم به این لینک و سرویس تگی که در بایوس و زیر دستگاه و جعبه نوشته شده است را اینجا وارد کنم:

خوب من servis tag بعضی دوستان رو که اینجا گذاشته بودن رو زدم اما بعدش صفحه ای که اومد نفهمیدم چیکار باید کنم. از کجا باید تاریخ ساخت لب تاپ رو چک کنم که ببینم بعد از 16/3/2011 هست یا نه؟ و اینکه چطوری بفهمیم قطعاتش ref شده هستن یا نه فقط میدونم جلوشون مینویسه mod اما این که این لیست کجاست رو از کجا بیارم بلد نیستم!
ممنون میشم راهنمایی کنین.
بعد از وارد کردن سرویس تگ لپتاپ وارد این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بشید.

در این صفحه مطابق شکل در برگه warranty این اطلاعات وجود داره:
Ship Date تاریخ ازسال لپتاپ یا همون تاریخ ساخت لپتاپ.
Start Date تاریخ شروع گارانتی.
End Date تاریخ پایان گارانتی.
Days Remaining مدت زمان باقی مانده از گارانتی.
Country منطقه و یا کشوری که لپتاپ مورد نظر به اونجا ارسال شده.

همچنین در برگه system configuration لیست مشخصات قطعات سخت افزاری لپتاپ درج شده که عبارت MOD در این قسمت درج میشه.

به کمک اطلاعات این دو برگه میتونید به ریفر بودن و یا نبودن لپتاپ پی ببرید که با عرض شرمندگی نمیتونم بیشتر از این کمکتون کنم چون باز تو تاپیک جنگ روانی راه میوفته سر بحث ریفر که وجدانا دیگه از حال و حوصله جر و بحث افتادم به خدا:31:

مشکل B2 بودن چیپست مین بورد مربوط بود به همون سال پیش زمانی که به عنوان مثال خودم میخواستم لپتاپ تهیه کنم و سری cpu های 2630qm . 2410m . 2310m از تمامی لپتاپ های وارد شده به ایران میتونست مورد دار باشه و خرید بدون تست ریسک بود. البته شرکت های سازنده لپتاپ سریع مشکل برطرف کردن اما خوب لپتاپ های وارد شده به کشور ایران امکان برگشتشون به شرکت های آمریکایی برای فراخوان نبود ( و همین الانشم نیست! ) و بنابراین در بازار به خریداران تا حد ممکن انداخته شد.

البته اگر کسی هست که این مشکلو داره به نظرم میتونه با سفارش یک عدد مین بورد جدید B3 این لپتاپ مشکلشو کاملا حل کنه، چون چیپست معیوب بر روی مین بورد سوار شده و مین بورد جدید که چیپست اصلاح شده B3 داره، بدون مشکل هست.

الان سری 2670qm اومده برای corei7 ها (برای corei5 و corei3 اطلاعی ندارم که چه مدل cpu جدیدی از سری سندی بریدج در ایران ارائه شده) که قطعا وقتی شما از سری جدید cpu های سندی بریدج استفاده کنید دیگر مشکل چیپست مین بورد ندارید و نیازی هم نیست که تحقیق کنید در مورد تاریخ ارسال و ساخت لپتاپ.
تحقیق در این مورد تنها برای افرادی که تمایل به خرید این لپتاپ با cpu های 2630qm . 2410m . 2310m دارند لازم هست.

در ضمن خسته نباشید میگم خدمتتون که این همه صفحه مطالعه کردید.کار خسته کننده ای هست اما فکر کنم حالا با ریزترین جزئیات این لپتاپ آشنا شده باشید.

m03tafa
11-07-2012, 11:23
خیلی ممنون ازت ولی با اینکه وقعا 2 روز صبح تا نصف شب تحقیق کردم ولی متاسفانه از این مورد باید صرف نظر کنم ! 2 تا علل مهم داره :
1- این سیستم با اینکه کانفیگش فوق العادس مشکل اساسی و بزرگی داره که من در فروم خود dell خوندم ، دمای واقعا بیش از حد این سییستم هست که حتی بعضی از یوزر ها زنگ زده بودن شرکت دل و اونجا گفته بودن که این سیستم برای گیم نیست ! تاپیک جالبی بود و صحبت ها و نظرات جالبی داده شده بود! ولی خوب هیچ کدوم کارآمد برای رفع این مسئله نبود! من گیمر نیستم و الان خیلی وقت هستش که با سیستم خانگی هم بازی نکردم. اما من میخوام سیستمی بگیرم که 2 3 سال دیگه نیام 1 تومن خرج کنم! بالاخره یه موقعی دل آدم میخواد که بازی هم بکنه اون موقع است که دیگه این سیستم ....!!

2- باید قبول کرد dell از نظر کیفیت ساخت واقعا ضعیف است و بعد از مدتی تیکه پاره میشه مثلا خواهرم 2 3 سال پیش 1545 گرفت الان در لبتاپ منفجر شده !! چرا؟ چون موقع باز کردن به این لولاها و گوشه های پاین صفحه lcd فشار میاد و بعد از مدتی باز بسته شدن از هم باز میشه! خوب پس حتی اگه مسئله داغ شدن رو هم بخوام بیخیال بشم چه فایده که بعد از 2 3 سال لبتاپ دیگه از هم بپاچه.

رفتم سراغ مدل hp :
4530s-j

مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.36 کیلوگرم
پردازنده:
Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:
4 GB DDR3
هارد دیسک:
640 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:
ATI Radeon HD 6490M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:
15.6" LED
امکانات:
DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:
باتری 6 سلولی - DOS

با گارانتبی دیجیکالا 1580

======================

یه سوال دیگه برای لبتاپ های Hp هم این داستان ref بودن و یا b2 بودن صدق میکنه؟ و راه متفاوتی برای تشخصی ref بودن این لب ها هست یا همین مراحل در Hp هم امکان پذیر هست؟
ممنون

davood1365
11-07-2012, 21:10
با توجه به اطلاعاتی که شرکت autodesk برای حداقل سیستم پیشنهادی برای اتوکد 2013 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار داده:
گرافیک 1 GB کاملا مناسب هست. برای cpu اگر بتونید برای cpu چهار هسته ای هزینه کنید انتخاب شایسته تری انجام دادید. گرچه cpu corei5 جوابگو هست. همچنین رم 4 گیگابایت برای اجرای برنامه اتوکد مناسب هست اما چون این برنامه ها نیاز شدیدی به رم دارن اگر بتونید لپتاپ با 6 گیگ و یا 8 گیگ رم تهیه کنید مطمئنا مناسبتر هست.

بازی Call of Duty: Black Ops در رزولیشن بالا از 32 تا 45.9 فریم در ثانیه میتونید اجرا کنید:

بازی pes2012 اطلاعی ندارم اما به خاطر دارم دوستان در این تاپیک گفته بودند که این بازی به راحتی در این لپتاپ اجرا شده.

برای اجرای اتوکد 2012 نیز مشکلی براتون به وجود نمیآد حتی در cpu corei5 به همراه 4 گیگ رم.

اینو بگیرم جوابگوی نیاز من هستش؟

davood1365
13-07-2012, 12:16
تا حالا کسی از دیجیکالا خرید کرده؟
شرکت مطمئنیه؟

mohammadi_4u
13-07-2012, 15:51
تا حالا کسی از دیجیکالا خرید کرده؟
شرکت مطمئنیه؟

بله دوست گرامی سایت معتبر هست و جوابگوی گارانتیاش. من ازش زیاد خریداری کردم.2 -3 لبتاب
بچهای زیادی هستند تو فروم که از دیجی کالا خرید میکنند

Soroush-S
13-07-2012, 17:13
دوستان میخواستم ویندوز لپتاپ عوض کنم - تا حالا ویندوز 7 نصب نکردم فقط XP نصب کردم اونم روی PC- حالا خودم انجام بدم یا بدم بیرون واسم انجام بدن؟

mansia
13-07-2012, 20:23
خیلی ممنون ازت ولی با اینکه وقعا 2 روز صبح تا نصف شب تحقیق کردم ولی متاسفانه از این مورد باید صرف نظر کنم ! 2 تا علل مهم داره :
1- این سیستم با اینکه کانفیگش فوق العادس مشکل اساسی و بزرگی داره که من در فروم خود dell خوندم ، دمای واقعا بیش از حد این سییستم هست که حتی بعضی از یوزر ها زنگ زده بودن شرکت دل و اونجا گفته بودن که این سیستم برای گیم نیست ! تاپیک جالبی بود و صحبت ها و نظرات جالبی داده شده بود! ولی خوب هیچ کدوم کارآمد برای رفع این مسئله نبود! من گیمر نیستم و الان خیلی وقت هستش که با سیستم خانگی هم بازی نکردم. اما من میخوام سیستمی بگیرم که 2 3 سال دیگه نیام 1 تومن خرج کنم! بالاخره یه موقعی دل آدم میخواد که بازی هم بکنه اون موقع است که دیگه این سیستم ....!!

بله بحث های زیادی در dell community در مورد این لپتاپ وجود داره که از طرف شرکت دل جواب درست به کاربران داده نشده وقتی که گیم اجرا میکنن و سیستم به دمای بالایی میرسه. علت این هست که سری inspiron برای بازی طراحی نشده. خوب مشخصه که این سیستم در هنگام بازی هایی که جزئیات گرافیکیشون بالا هست گرم میشه. من فکر میکنم که شکایتشون بی مورد هست چون که با این محصول دارن سلیقه ای برخورد میکنن. سازنده میگه این جوری استفاده نکنید اما مصرف کننده به دلبخواهش استفاده میکنه از اون طرف هم میآد شکایت میکنه که این چیه به من فروختی در صورتی که شرکت دل برای بازی لپتاپ های جداگانه مخصوص بازی طراحی کرده. ایجا بحث ایراد نیست بحث درست استفاده نکردنه.
این لپتاپ برای کارهای روزانه و بازی کردن در مدت زمان کم با جزئیات گرافیکی معمولی و به پائین بسیار خوب جواب داده.

2- باید قبول کرد dell از نظر کیفیت ساخت واقعا ضعیف است و بعد از مدتی تیکه پاره میشه مثلا خواهرم 2 3 سال پیش 1545 گرفت الان در لبتاپ منفجر شده !! چرا؟ چون موقع باز کردن به این لولاها و گوشه های پاین صفحه lcd فشار میاد و بعد از مدتی باز بسته شدن از هم باز میشه! خوب پس حتی اگه مسئله داغ شدن رو هم بخوام بیخیال بشم چه فایده که بعد از 2 3 سال لبتاپ دیگه از هم بپاچه.
شما میگید باید قبول کرد اما من نمیتونم زوری چیزیو قبول کنم. شکستن لولای لپتاپ دلیل بد بودن لپتاپ نیست و برای هر کسی میتونه به صورت رندوم پیش بیاد. با ورود هر لپتاپ دل به کشور یک جفت لولا واد نمیشه. میتونید این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تاپیک مطالعه کنید (پست شماره دو) و ببینید برای محصولات گل سرسبد دیگر شرکت های سازنده این مسئله اتفاق افتاده. البته ایشون بعد از یک سال لولاش شکست نه بعد از دو و یا سه سال.

رفتم سراغ مدل hp :
4530s-j

مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.36 کیلوگرم
پردازنده:
Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:
4 GB DDR3
هارد دیسک:
640 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:
ATI Radeon HD 6490M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:
15.6" LED
امکانات:
DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:
باتری 6 سلولی - DOS

با گارانتبی دیجیکالا 1580

======================

یه سوال دیگه برای لبتاپ های Hp هم این داستان ref بودن و یا b2 بودن صدق میکنه؟
ممنون
تمام برند های لپتاپ مدل ریفر دارند و B2 برای hp هم مشکل به وجود آورده بود.

راه متفاوتی برای تشخصی ref بودن این لب ها هست یا همین مراحل در Hp هم امکان پذیر هست؟ اطلاعی ندارم.

اینو بگیرم جوابگوی نیاز من هستش؟

اگر منظورتون (digi kala . com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Inspiron-5110-M&Type=Specifications#Tab) هست بله سخت افزار این لپتاپ جوابگوی شما هست و خیالتون از این بابت راحت باشه.

دوستان میخواستم ویندوز لپتاپ عوض کنم - تا حالا ویندوز 7 نصب نکردم فقط XP نصب کردم اونم روی PC- حالا خودم انجام بدم یا بدم بیرون واسم انجام بدن؟
کار راحتی هست. از نصب ویندوز xp خیلی ساده تر هست و فرقی بین نصب ویندوز 7 در لپتاپ و دسکتاپ وجود نداره. اما اگر فکر میکنید ممکنه به اشتباه محتویات درایوی را در هنگام نصب پاک کنید به فرد دیگری بسپارید.

Soroush-S
13-07-2012, 20:37
مشکل من همین درایورهاست که به جز گرافیک و usb3 هیچکدوم ندارم - میگن ویندوز 7 همه درایورهارو داره درسته؟

mansia
13-07-2012, 20:51
مشکل من همین درایورهاست که به جز گرافیک و usb3 هیچکدوم ندارم - میگن ویندوز 7 همه درایورهارو داره درسته؟

منظور من drive بود یعنی drive :c یا drive :d . چون در هنگام نصب ویندوز 7 یک مرحله هست که به کاربر اختیار فرمت و یا دلیت و یا ساختن drive های هارد دیسکو میده و اگر دراین مرحله اشتباه عمل کنید محتویات درایو هارد پاک میشه.

برای driver هم درسته که ویندوز 7 تقریبا تمام درایورهارو داره و بدون مشکل شما میتونید با لپتاپ کار کنید اما نصب درایورهای مخصوص قطعات لپتاپ باعث افزایش کیفیت و کارائی و راندمان بالاتر لپتاپ میشه که حجم خیلی زیادی هم ندارن و میتونید با اینترنت شبانه رایگان اگر داشته باشید دانلود کنید و یا هر روز یکی از درایور هارو دانلود کنید، اگر مشکل اینترنت حجمی دارید و یا به کافی نت مراجعه کنید.

davood1365
14-07-2012, 13:31
لب تاب های 5110 دل که از شرکت یا سایت دیجیکالا فروخته میشه ویندوز نداره و باید خودمون ویندوز بزنیم براش.حالا با توجه به اینکه خیلی از برنامه ها نسخه 64 بیتی نداره من اگه ویندوز 7 نسخه 32 بیتی رو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟(برای درایور هاش مشکلی پیش نمیاد)به نظرتون چکارکنم؟64 یا 32؟
یه سوال دیگه: تمامی درایور هاش رو از کجا باید دانلود کنم؟(آخرین نسخه هاش رو میگم)چون یکی از آشناها از دیجیکالا که گرفته بود سی دی درایور هاش روش نبود.

peyman_mi
14-07-2012, 15:26
دوست عزیز شما 64بیت بزن
شما میتونید روی ویندوز 64بیت برنامه ای 32بیت اجرا کنید اگه ویندوز 32بیت نصب کنید کل رمتونو نمیشناسه
برو تو سایت دل برو قسمت پشتیبانی و درایور سرور تگ دستگاه رو بزن روی پشت دستگاه یا روی کارتونش نوشته بزن تو سایتو ویندوز رو انتخاب میکنی بعدشم دانلود

mohammadi_4u
14-07-2012, 17:29
دریورهارو همه رو دیجی کالا تو جعبه لبتاب قرار داده !
شاید تو بدون گارانتی ها درایورهارو قرار نمیده

punisher man
14-07-2012, 22:50
من دارم این مدلو. واقعا راضیم ازش. بدنش ولی آلومینیوم نیست. ولی طرححایه زیادی داره

hamed29
15-07-2012, 22:38
سلام,5۱۱0 وقتی به برق وصله باتری یکسره شارژ میشه درحالیکه بعضی مدلها دیگه مثلا وقتی شارژ ۹۵% باشه باتری شارژ نمیشه

mansia
16-07-2012, 00:38
لب تاب های 5110 دل که از شرکت یا سایت دیجیکالا فروخته میشه ویندوز نداره و باید خودمون ویندوز بزنیم براش.حالا با توجه به اینکه خیلی از برنامه ها نسخه 64 بیتی نداره من اگه ویندوز 7 نسخه 32 بیتی رو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟
اگر تمام درایورهای 32 بیتی دانلود و نصب کنید مشکلی پیش نمیآد اما فقط ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])3.2 الی 3.7 گیگ از رم نصب شده بر روی لپتاپ قابل استفاده هست.
یک patch ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم وجود داره که روی ویندوزهای 32 بیتی نصب میشه و بعدش شما میتونی از تمام رم نصب شده روی لپتاپ استفاده کنید که نصب این patch ویندوز بی ثبات میکنه و توصیه نمیشه.

(برای درایور هاش مشکلی پیش نمیاد)
در سایت دل فقط درایورهای 64 بیتی قرار گرفته. میتونید اکثر درایورها رو از سایت های سازندشون دانلود کنید که نسخه 32 بیتی هم دارن. به عنوان نمونه درایور گرافیک nvidia . البته راه تقلب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم وجود داره!:31:

به نظرتون چکارکنم؟64 یا 32؟
64 بیت نصب کنید. هم مشکل پیدا کردن درایورهای جدید 32 بیتی ندارید و هم از تمام ظرفیت رم نصب شده بر روی لپتاپ استفاده میکنید. فراموش نکنید که شما با برنامه های گرافیکی سر و کار دارید و باید بتونید از حداکثر رم لپتاپتون استفاده کنید.
برای برنامه هایی که میخواهید روی ویندوز 64 بیتی نصب کنید هم نگران نباشید. برنامه های 64 بیتی کم نیستند علاوه بر این که برنامه های 32 بیتی هم به آسانی بر روی ویندوز 64 بیتی نصب میشن با این تفاوت که برنامه های 64 بیتی در پوشه C:\Program Files و برنامه های 32 بیتی در پوشه (C:\Program Files (x86 نصب میشن و این کار به صورت هوشمند توسط ویندوز انجام میشه.

یه سوال دیگه: تمامی درایور هاش رو از کجا باید دانلود کنم؟(آخرین نسخه هاش رو میگم)چون یکی از آشناها از دیجیکالا که گرفته بود سی دی درایور هاش روش نبود.
در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])آدرس بعد از وارد کردن سریال لپتاپ لیست جدیدترین درایورها نمایش داده میشه و با توجه به قطعاتی که روی لپتاپ نصب هست درایورهای مناسب انتخاب و دانلود کنید.

سلام,5۱۱0 وقتی به برق وصله باتری یکسره شارژ میشه درحالیکه بعضی مدلها دیگه مثلا وقتی شارژ ۹۵% باشه باتری شارژ نمیشه
منظورتونو از دیگر مدل ها متوجه نشدم. برای لپتاپ من بدین صورت هست که وقتی باتری 100 درصد شارژ هست و آداپتور از لپتاپ جدا میکنم باتری شروع به کم شدن میکنه و مثلا میرسه به 96 درصد. وقتی در 96 درصد آداپتور به لپتاپ وصل میکنم اعلام میکنه که باتری 100 شارژ هست در صورتی که باتری 4 درصد خالی شده. حتی اگر باتری تا 95 درصد هم شارژ داشته باشه باز هم باتری شارژ نمیشه. اما وقتی باتری به 94 درصد رسید با متصل کردن آداپتور به لپتاپ باتری شروع به شارژ شدن میکنه تا از 94 درصد به 100 درصد برسه.
وقتی باتری 100 درصد شارژ هست دیگر ولتاژی به باتری ارسال نمیشه برای شارژ شدن. در برنامه batterycare میزان ولتاژی که به باتری برای شارژ شدن ارسال میشه نمایش داده میشه.

hamed29
16-07-2012, 20:04
منظورتونو از دیگر مدل ها متوجه نشدم. برای لپتاپ من بدین صورت هست که وقتی باتری 100 درصد شارژ هست و آداپتور از لپتاپ جدا میکنم باتری شروع به کم شدن میکنه و مثلا میرسه به 96 درصد. وقتی در 96 درصد آداپتور به لپتاپ وصل میکنم اعلام میکنه که باتری 100 شارژ هست در صورتی که باتری 4 درصد خالی شده. حتی اگر باتری تا 95 درصد هم شارژ داشته باشه باز هم باتری شارژ نمیشه. اما وقتی باتری به 94 درصد رسید با متصل کردن آداپتور به لپتاپ باتری شروع به شارژ شدن میکنه تا از 94 درصد به 100 درصد برسه.
وقتی باتری 100 درصد شارژ هست دیگر ولتاژی به باتری ارسال نمیشه برای شارژ شدن. در برنامه batterycare میزان ولتاژی که به باتری برای شارژ شدن ارسال میشه نمایش داده میشه.

منظورم برندهای دیگه بود.
سوال من دقیقا همین بود که از چند درصد باتری شارژ نمیشه؟ 96-95% یا ...
که ظاهرا جواب 95% هست.

punisher man
16-07-2012, 21:03
دوست من منظورتو نگرفتم چطور بیشتر از 95% شارژ نمیشه؟ در ضمن وقتی روی آیکون باتری کلید راست کنی و گزینه battre metre رو بزنی برات 1گزینه میاد که میتونی وقتی باطری وصله به دستگاهت و به برقم متصله. باتریت شارژ نشه...

mansia
16-07-2012, 21:54
دوست من منظورتو نگرفتم چطور بیشتر از 95% شارژ نمیشه؟
راستش من دوباره نوشته هامو خوندم و دیدم که کاملا توضیح دادم اما بزارید این طور بگم که لپتاپها معمولا نمیزارن که باتری لپتاپ شارژ بشه وقتی که فقط مقدار بسیار اندکی از باتری خالی شده و هر شرکت سازنده لپتاپ روی محصولات لپتاپ یک درصدی رو مشخص میکنن که باید حتما تا اون مقدار باتری دشارژ بشه و بعد اجازه شارژ شدن به باتری داده میشه.

برای dell n5110 این مقدار 95٪ هست. یعنی شما باید حداقل 5٪ از باتریت خالی بشه یا بعبارتی 95٪ از باتریت هنوز شارژ داشته باشه تا بتونی باتری لپتاپ شارژش کنی. اگر برات هنوز شک برانگیز هست خیلی راحت همین الان آداپتور برق از پشت لپتاپت بکش و وقتی باتری رسید به مثلا 96 درصد همون لحظه آداپتور برق دوباره به پشت لپتاپ وصل کن. میبینی که سریع مینویسه باتری 100٪ شارژه اما خودت دیدی که 4٪ از باتریت خالی شده. دوباره آداپتور از پشت لپتاپ بکش و این دفعه بزار تا به 94٪ برسه. حالا آداپتور به پشت لپتاپ وصل کن. میبینی که باتری شروع به شارژ شدن میکنه. منظور از مطلب بالا هم همین بود.

در ضمن وقتی روی آیکون باتری کلید راست کنی و گزینه battre metre رو بزنی برات 1گزینه میاد که میتونی وقتی باطری وصله به دستگاهت و به برقم متصله. باتریت شارژ نشه...
دوست عزیز با تشکر ازتون. از این مورد اطلاع داشتم.

hamed29
17-07-2012, 00:03
انگار سوءتفاهم شده،منظورم این بود که وقتی مثلا ۹۷ درصد باشه و بزنیم به برق شارژ نمیشه ولی وقتی 94 باشه و بزنیم شارژ میشه;نه اینکه کلا 97‎ ‎درصد شارژ بشه و به صد نرسه.به هر حال جواب سوالم رو گرفتم.‏‎ ‎

mansia
17-07-2012, 09:09
انگار سوءتفاهم شده،منظورم این بود که وقتی مثلا ۹۷ درصد باشه و بزنیم به برق شارژ نمیشه ولی وقتی 94 باشه و بزنیم شارژ میشه;نه اینکه کلا 97‎ ‎درصد شارژ بشه و به صد نرسه.به هر حال جواب سوالم رو گرفتم.‏‎ ‎

اتفاقا دوست عزیز منظور منم از اول این بحث همین بوده:46:

davood1365
17-07-2012, 22:43
سلام
میخاستم ویندوز لب تابم رو عوض کنم.یه سوال داشتم.
آیا نصب درایور ها ترتیب داره یا نه؟
کلا چه درایور هایی رو باید نصب کنم؟

davood1365
17-07-2012, 22:50
کسی طریقه نصب درایور ها رو میتونه برام بگه؟
شرمنده بار اولمه و بلد نیستم

davood1365
18-07-2012, 00:35
میگن یه برنامه هست که از درایور ها بک آپ میگیره و دفعه های بعد که بخایم ویندوز عوض کنیو دیگه نمیخاد درایور ها رو دونه دونه نصب کنیم.راسته؟
اسم برنامه اش چیه؟

hamed29
18-07-2012, 00:58
میگن یه برنامه هست که از درایور ها بک آپ میگیره و دفعه های بعد که بخایم ویندوز عوض کنیو دیگه نمیخاد درایور ها رو دونه دونه نصب کنیم.راسته؟اسم برنامه اش چیه؟با نرم افزار ‏‎ Driver Magicianمیتونی از همه ی درایورهای نصب شده بک آپ بگیری.البته بهتره این بک آپ رو با فرمت ‏exe‏ ذخیره کنی تا موقع نصب مجدد درایورها دیگه نیازی به نصب خود نرم افزار نباشه. البته من بک آپ گرفتم ولی چون تا حالا ویندوز عوض نکردم نشده که تستش کنم.حجمش کمتر از ۴ مگه.وقتی اجراش کردی خودش یه سری از درایورها رو اسکن میکنه ولی بهتره از ‏back up‏ گزینه ی ‏search all drivers‏ رو بزنی تا همه رو پیدا کنه.
ترتیب نصب هم مهم نیست.

majid4mi
18-07-2012, 17:00
سلام

سلام
فقط کارت گرافیک ترتیب داره
یعنی که اول باید درایور گرافیک آنبرد یا همون Intel HD رو نصب کنید و بعدش درایور گرافیک اصلی
کلا" باید وایرلس-بلوتوث-گرافیکها-کلیدهای میانبر-usb3-usb host-تاچ پد و sata رو نصب کنید

در مورد نرم افزار برای بک آپ گیری از درایور ها که گفتین آره هست ولی من ترجیح میدم خودم درایور ها رو نصب کنم
چون من با چند مدل نرم افزار مختلف تست کردم.هیچ کدوم اونجوری که دلم میخواست نشد،آخرشم خودم نصب کردم!

mansia
18-07-2012, 22:21
سلام

ترتیب داره و بهتره که درایورهایی که مهمتر هستند اول نصب بشن.
bios ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
graphic intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
graphic geforce ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Audio ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Intel Chipset Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Intel Management Engine Interface Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Intel Rapid Storage Technology ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] y&lang=eng)
Ethernet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Wireless با توجه به کارت نصب شده در لپتاپ باید خودتون لینک دانلود پیدا کنید.
Touchpad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
USB 3.0 Host Controller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Realtek USB 2.0 Card Reader ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Dell Quickset Application ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Dell Support Center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
dvd rw با توجه به درایو نوری نصب شده در لپتاپ باید خودتون لینک دانلود پیدا کنید.

کسی طریقه نصب درایور ها رو میتونه برام بگه؟
شرمنده بار اولمه و بلد نیستم
نصب درایورها نیاز به کمی مهارت و دانستن اصطلاحات کامپیوتری داره اما کافیه که در هر مرحله از نصب به دقت موارد توضیح داده شده به زبان انگلیسی بخونید و مراحل نصب درایور ادامه بدید نه این که پشت سر هم فقط next کنید.

میگن یه برنامه هست که از درایور ها بک آپ میگیره و دفعه های بعد که بخایم ویندوز عوض کنیو دیگه نمیخاد درایور ها رو دونه دونه نصب کنیم.راسته؟
اسم برنامه اش چیه؟
شخصا از Driver Magician برای backup استفاده میکنم و البته فایل های backup به صورت dll تهیه میکنم و نه exe چون در هنگام اجرا نیاز به برنامه Driver Magician رجیستر شده داره. البته قبلا که این طور بود حالاشو نمیدونم.

hamed29
18-07-2012, 22:22
در مورد نرم افزار برای بک آپ گیری از درایور ها که گفتین آره هست ولی من ترجیح میدم خودم درایور ها رو نصب کنمچون من با چند مدل نرم افزار مختلف تست کردم.هیچ کدوم اونجوری که دلم میخواست نشد،آخرشم خودم نصب کردم!منظورتون چیه ؟ مکه مشکلی ایجاد میشه؟مثلا درایور کرافیک رو اکه اینطوری نصب کنیم مشکلی به وجود میاد؟

majid4mi
19-07-2012, 00:30
منظورتون چیه ؟ مکه مشکلی ایجاد میشه؟مثلا درایور کرافیک رو اکه اینطوری نصب کنیم مشکلی به وجود میاد؟
منظورم اینه که اگه میخواین کاری درست انجام بشه اون کار رو خودتون انجام بدین!
کلا" ساختار ویندوز به جوریه که وقتی درایور جدیدی روش نصب بشه باید حتما" ری استارت بشه تا تازه بفهمه چی شده!
(که البته این یکی از ضعف هایی هستش که لینوکسی ها به ویندوز میگیرن و البته که درست هم هست)
این نرم افزارها تمامی درایورها رو یکجا نصب میکنن و ترتیب رو هم رعایت نمیکنن.
مثل این می مونه که صبح از خواب پاشی و صبحانه و ناهار و شام رو یه جا بخوری!!
ضمن اینکه فکر نمیکنم هیچ کدوم از این نرم افزارها درایور بلوتوث رو بی عیب و نقص نصب کنن، لااقل برای من که این جوری بوده
کلا" با اینکه نصب درایور کار وقت گیر و خسته کننده ای هستش ولی یه حسی بهم میگه اگه خودم نصب کنم بهتره!

davood1365
19-07-2012, 13:47
ترتیب داره و بهتره که درایورهایی که مهمتر هستند اول نصب بشن.
bios ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
graphic intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
graphic geforce ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Audio ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Intel Chipset Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Intel Management Engine Interface Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Intel Rapid Storage Technology ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] y&lang=eng)
Ethernet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Wireless با توجه به کارت نصب شده در لپتاپ باید خودتون لینک دانلود پیدا کنید.
Touchpad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
USB 3.0 Host Controller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Realtek USB 2.0 Card Reader ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Dell Quickset Application ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Dell Support Center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
dvd rw با توجه به درایو نوری نصب شده در لپتاپ باید خودتون لینک دانلود پیدا کنید.

نصب درایورها نیاز به کمی مهارت و دانستن اصطلاحات کامپیوتری داره اما کافیه که در هر مرحله از نصب به دقت موارد توضیح داده شده به زبان انگلیسی بخونید و مراحل نصب درایور ادامه بدید نه این که پشت سر هم فقط next کنید.

شخصا از Driver Magician برای backup استفاده میکنم و البته فایل های backup به صورت dll تهیه میکنم و نه exe چون در هنگام اجرا نیاز به برنامه Driver Magician رجیستر شده داره. البته قبلا که این طور بود حالاشو نمیدونم.

این درایور ها که گفتین روی corei7/ram8/hard500/grafik1 میخوره؟
کسی میتونه لینک جدیدترین یا بهترین درایور nvidia رو برام بزاره؟(توی سایتش رفتم ولی چیزی دست گیرم نشد)
لینک تاچ پد که گذاشتین همون مولتی تاچ هستش؟

majid4mi
19-07-2012, 14:43
به نظرم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهترین جا برای دریافت درایور گرافیک Nvidia هستش
حرف نداره

mansia
19-07-2012, 19:25
این درایور ها که گفتین روی corei7/ram8/hard500/grafik1 میخوره؟
بله دوست عزیز.

کسی میتونه لینک جدیدترین یا بهترین درایور nvidia رو برام بزاره؟(توی سایتش رفتم ولی چیزی دست گیرم نشد)
لینک مستقیم از سایت nvidia
nvidia 32bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
nvidia 64bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تمام لینک های زیر remote url upload هستند.

directmirror 32bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
directmirror 64bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

megashare 32bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
megashare 64bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rapidgator 32bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xe.html)
rapidgator 64bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xe.html)

hotfile 32bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xe.html)
hotfile 64bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xe.html)

لینک تاچ پد که گذاشتین همون مولتی تاچ هستش؟
بله اگر در تنظیمات درایور، مولتی تاچ فعال باشه.

davood1365
20-07-2012, 00:36
به نظرم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهترین جا برای دریافت درایور گرافیک Nvidia هستش
حرف نداره

جناب دست شما درد نکنه اما لینک خرابه

davood1365
20-07-2012, 00:40
این لینک های remote url upload برای چی خوبه؟اصلا چیه؟
با تشکر

davood1365
20-07-2012, 02:26
میخاستم یه سری اطلاعات درباره باتری و تنظیمات باتری بدونم.
مثلا حالت باتری رو روی کدوم گزینه بذارم.
یا هنگام استفاده از لپ تاپ وقتی که به شارژر وصله میخاد باتری رو در بیارم یا همینجوری روش باشه خوبه؟
اگه میتونین کمکم کنید

mansia
20-07-2012, 08:38
این لینک های remote url upload برای چی خوبه؟اصلا چیه؟
با تشکر
یعنی این که من لینک های دانلود درایور از سایت nvidia رو در این سایت ها وارد کردم و فایل های درایور از سرور nvidia مستقیم به این سرورها انتقال داده شده و این سایت ها برای من لینک دانلود درایور nvidia دادن که اسم این کار میشه remote url upload .

میخاستم یه سری اطلاعات درباره باتری و تنظیمات باتری بدونم.
مثلا حالت باتری رو روی کدوم گزینه بذارم.

این هم یه سری اطلاعات درباره باتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای تنظیمات باتری منبعی پیدا نکردم و از تنظیمات باتری لپتاپم عکس گذاشتم. امیدوارم کافی باشه.

critical battery action اقدام در زمان بحرانی بودن شارژ باتری هست که با توجه به critical battery level در تنظیمات زیر هر وقت شارژ باقی مانده باتری به 20 درصد برسه لپتاپ hibernate میشه.
low battery level میزان کم بودن شارژ باتری.
critical battery level میزان بحرانی بودن شارژ باتری.

low battery notifications مطلع کردن کاربر در صورت کم بودن شارژ باتری که با توجه به low battery level در تنظیمات بالا هر وقت شارژ باقی مانده لپتاپ به 50 درصد برسه اخطار کم بودن شارژ باتری میده.
low battery action اقدام در زمان کم بودن شارژ باتری که در این تنظیمات وقتی باتری به 50 درصد برسه کاری انجام نمیده.
reserve battery level اخطار برای میزان درصد باقیمانده باتری. این اخطار بدین معنی هست که اگر میتونید، لپتاپ به منبع تغذیه وصل کنید و اگر نمیتونید، آماده باشید چون وقتی باتری به حالت critical battery level برسه critical battery action اجرا میشه و در این تنظیمات کامپیوتر hibernate میشه.

یا هنگام استفاده از لپ تاپ وقتی که به شارژر وصله میخاد باتری رو در بیارم یا همینجوری روش باشه خوبه؟ وقتی لپتاپ روشنه میخواهید باتری در بیارید؟! دوست عزیز نکنید این کارهارو. به خدا لپتاپ تازست حیفه!

اگه میتونین کمکم کنید
وقتی لپتاپ روشنه نباید باتری در بیارید. باتری باید همیشه روی لپتاپ باشه تا در هنگام قطع و وصل شدن سریع برق و یا قطعی های برق، جریان برقی که قطعات لپتاپ استفاده میکنن بدون هیچ تغییری ادامه داشته باشه. در غیر این صورت به دستگاه صدمه وارد میشه.

اگر به هر دلیلی میخواهید باتری در بیارید فقط زمانی که لپتاپ خاموش هست این کارو انجام بدید و قبلش آداپتور از لپتاپ جدا کنید.

قبل از تعمیرات و باز کردن لپتاپ باید آداپتور از لپتاپ جدا کنید و باتری در بیارید و این نکته خیلی مهمه که در هنگام تعمیر و باز کردن لپتاپ باتری روی لپتاپ نباشه.

mohsenfhm
20-07-2012, 10:19
دوستان برای استفاده از وبکم باید نرم افزار خاصی نصب کرد ؟؟؟؟

kiana82
20-07-2012, 12:46
دوستان برای استفاده از وبکم باید نرم افزار خاصی نصب کرد ؟؟؟؟

ميتوني در برنامه هاي چت ويديويي مثل ياهو مسنجر از ش استفاده كني .البته بعضي برنامه هاي ديگه هم هستند كه من الان يادم نيست اجازه ميدن مستقيما ازش استفاده كني باهاش عكس بگيري يا فيلم برداري كني.

majid4mi
20-07-2012, 15:51
جناب دست شما درد نکنه اما لینک خرابه

سلام
لینک خراب نیست
مثل اینکه به دلیل قوانین انجمن لینک قابل استفاده نیست.
در هر صورت لینک مربوط به سایت سافت گذر هستش

davood1365
21-07-2012, 02:03
وقتی لپتاپ روشنه میخواهید باتری در بیارید؟! دوست عزیز نکنید این کارهارو. به خدا لپتاپ تازست حیفه!

وقتی لپتاپ روشنه نباید باتری در بیارید. باتری باید همیشه روی لپتاپ باشه تا در هنگام قطع و وصل شدن سریع برق و یا قطعی های برق، جریان برقی که قطعات لپتاپ استفاده میکنن بدون هیچ تغییری ادامه داشته باشه. در غیر این صورت به دستگاه صدمه وارد میشه.

اگر به هر دلیلی میخواهید باتری در بیارید فقط زمانی که لپتاپ خاموش هست این کارو انجام بدید و قبلش آداپتور از لپتاپ جدا کنید.

قبل از تعمیرات و باز کردن لپتاپ باید آداپتور از لپتاپ جدا کنید و باتری در بیارید و این نکته خیلی مهمه که در هنگام تعمیر و باز کردن لپتاپ باتری روی لپتاپ نباشه.

بعضی ها میگن موقعی که خونه هستی برای افزایش عمر باتری لپ تاپ باتری رو در بیار و لپ تاپ رو مستقیم بزن به برق.نظر شما چیه؟

توی آدرسی که شما ذکر کردین درباره اطلاعات باتری نوشته بود:
هنگامی ک از لپ تاپ برای پردازشهای سنگین استفاده میکنید، مثل بازی کردن، از شارژر ب جای باطری استفاده کنید زیرا این دست برنامه ها باعث افزایش مصرف و درنتیجه جریان کشی بالا از باتری خواهند شد. جریان کشی بالا یکی از عوامل اصلی ازبین رفتن باتریهاست. در خودرو مهمترین عامل خراب شدن باتری استارت زدن بوده زیرا از تمام ظرفیت باتری استفاده میکند(هر چند برای مدت کوتاه)
با این تفاسیر میشه کاری کرد که همینجوری که باتری روشه برق لپ تاپ از شارژر تامین بشه.یعنی برق باتری قطع بشه و برق مستقیم بیاد انگار که باتری روش نیست؟تنظیماتی داره برای این کار؟

davood1365
21-07-2012, 02:05
واقعا از اینکه اینجا اینقدر سوال می پرسم شرمنده ام.
آخه تازه وارد هستم و جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم.
از دوستانی که جوابمو میدن سپاسگذارم از جمله majid4mi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و mansia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ....

mansia
21-07-2012, 09:22
بعضی ها میگن موقعی که خونه هستی برای افزایش عمر باتری لپ تاپ باتری رو در بیار و لپ تاپ رو مستقیم بزن به برق.نظر شما چیه؟
من نظرمو در پست بالا گفتم و به هیچ عنوان حاظر نیستم لپتاپ بدون باتری استفاده کنم.

چون به نظرم هزینه تعمیر لپتاپ صدمه دیده از قطع جریان برق میتونه به راحتی بیشتر از یک باتری 100 هزار تومنی باشه که بعد از چند سال از بین میره. در ضمن نیازی هم نیست که دنبال تعمیرات لپتاپ بیفتم و کلی داستان که با خودش به همراه میآره.

هنگامی ک از لپ تاپ برای پردازشهای سنگین استفاده میکنید، مثل بازی کردن، از شارژر ب جای باطری استفاده کنید زیرا این دست برنامه ها باعث افزایش مصرف و درنتیجه جریان کشی بالا از باتری خواهند شد. جریان کشی بالا یکی از عوامل اصلی ازبین رفتن باتریهاست. در خودرو مهمترین عامل خراب شدن باتری استارت زدن بوده زیرا از تمام ظرفیت باتری استفاده میکند(هر چند برای مدت کوتاه)
با این تفاسیر میشه کاری کرد که همینجوری که باتری روشه برق لپ تاپ از شارژر تامین بشه.یعنی برق باتری قطع بشه و برق مستقیم بیاد انگار که باتری روش نیست؟تنظیماتی داره برای این کار؟
وقتی شارژر به لپتاپ وصل کنید لپتاپ به صورت کاملا اتوماتیک از شارژر برای تامین برق مورد مصرفش استفاده میکنه و نیازی نیست که کاری انجام بدین.

majid4mi
21-07-2012, 11:15

همون طور که mansia عزیز گفتن هیچ وقت باطری رو از روی لب تاب بر ندارین
به چند دلیل:
1:همین باطری برداشتن و دوباره جا زدن به مرور زمان باعث میشه که باطری روی لب تاب لق بزنه
2:وقتی باطری روی لب تاب نباشه باعث میشه سوکت های هردو هم کثیف بشه و هم با جا زدن های متوالی بینشون فاصله بیفته
3:لب تاب وقتی بدون باطری روشن باشه احتمال صدمه دیدن لب تاب به وسیله نوسانات برق شهری بالا میره،هر چند آدابتور های جدید بسیار پیش رفته هستند و نوسانات در محدوده کارشون (بستگی به مدل آدابتور از 110 الی 240 ولت یا 220 الی 250 ولت) رو خنثی میکنن و همیشه ولتاژ خروجی اونها ثابت هست ولی بالاخره اتفاق یک بار میفته!
4:باطری های فعلی که برای لب تاب ها و اکثر تبلت ها و موبایل ها استفاده میشه از نوع یون لیتیومی و عمر مفید اونها حدودا" 400 سیکل شارژ و دشارژ شدن هستش(البته استفاده بهینه از هر وسیله ای عمر اون رو افزایش میده) و بعد از یه مدت بیکاری (حدودا" یک ماه) درصدی از کارایی خودشون رو از دست میدن و به مرور زمان به اصطلاح خشک میشن که خب بعضی دوستان باطری لب تاب رو خارج میکردن و هر چند وقت یک بار به طور کامل یک بار شارژ و دشارژ میکردن.

الان لبتاب های جدید عموما" نرم افزارهای مدیریت باطری با خودشون دارن که به شما اجازه میده بدون اینکه باطری رو خارج کنید روی اون مدیریت داشته باشین.
این لب تاب هم نرم افزار مخصوص خودش رو داره که میتونید از سایت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کنید.(قسمت داریور و اپلیکیشن)
روی تسک بار کنار ساعت روی آیکون باطری راست کلیک کنید

اگه نرم افزار رو نصب کنید یک گزینه به منو اضافه میشه به اسم dell battery meter
با انتخاب کردن اون گزینه روی پنجره باز شده میتونید از شارژ شدن باطری به صورت نرم افزاری جلوگیری کنید.

این طوری باطری هست ولی انگار نیست!
تا وقتی از برق شهر استفاده کنید باطری غیر فعال میمونه و شارژ هم نمیشه ولی وقتی برق قطع بشه یا فیش آدابتور اتفاقی جدا بشه اتوماتیک لب تاب سوئیچ میشه روی باطری.
با انتخاب این گزینه حتی وقتی لب تاب خاموشه هم باطری شارژ نمیشه ولی اگه در حالتی که لب تاب خاموشه یک بار فیش آدابتور رو از لب تاب جدا کنید و دوباره وصل کنید این گزینه غیر فعال میشه و باطری شروع میشه به شارژ شدن که با روشن شدن چراغ باطری کاملا" مشخص میشه و دیگه نیازی نیست که وقتی خواستین باطری رو شارژ کنید حتما" لب تاب رو روشن کنید.

davood1365
21-07-2012, 13:04
الان لبتاب های جدید عموما" نرم افزارهای مدیریت باطری با خودشون دارن که به شما اجازه میده بدون اینکه باطری رو خارج کنید روی اون مدیریت داشته باشین.
این لب تاب هم نرم افزار مخصوص خودش رو داره که میتونید از سایت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کنید.(قسمت داریور و اپلیکیشن)
روی تسک بار کنار ساعت روی آیکون باطری راست کلیک کنید

اگه نرم افزار رو نصب کنید یک گزینه به منو اضافه میشه به اسم dell battery meter
با انتخاب کردن اون گزینه روی پنجره باز شده میتونید از شارژ شدن باطری به صورت نرم افزاری جلوگیری کنید.

این طوری باطری هست ولی انگار نیست!
تا وقتی از برق شهر استفاده کنید باطری غیر فعال میمونه و شارژ هم نمیشه ولی وقتی برق قطع بشه یا فیش آدابتور اتفاقی جدا بشه اتوماتیک لب تاب سوئیچ میشه روی باطری.
با انتخاب این گزینه حتی وقتی لب تاب خاموشه هم باطری شارژ نمیشه ولی اگه در حالتی که لب تاب خاموشه یک بار فیش آدابتور رو از لب تاب جدا کنید و دوباره وصل کنید این گزینه غیر فعال میشه و باطری شروع میشه به شارژ شدن که با روشن شدن چراغ باطری کاملا" مشخص میشه و دیگه نیازی نیست که وقتی خواستین باطری رو شارژ کنید حتما" لب تاب رو روشن کنید.

خیلی ممنون از راهنماییتون
اما یه سوال
با این کار نوسانات برق خطری برای لپ تاپ نداره؟
این کار برای باتری مفیده یا نه؟

majid4mi
21-07-2012, 14:14
خیلی ممنون از راهنماییتون
اما یه سوال
با این کار نوسانات برق خطری برای لپ تاپ نداره؟
این کار برای باتری مفیده یا نه؟

باز که پریدین سر خونه اول!!
مسلما" این حالت خیلی بهتر از حالتی است که باطری را خارج کنید و مستقیما" با برق شهر کار کنید،خیالتون از بابت نوسانات برق راحت باشه.
البته نوسانات بستگی به منطقه ای داره که شما زندگی میکنید ولی دیگه وضعیت برق ایرن اون جوری هم که شما فکر میکنید نیست!
خوب شما وقتی خونه هستین و از برق شهر استفاده میکنید دیگه نیازی نیست که باطری مرتب شارژ و دشارژ بشه و معلومه که این کار عمر باطری رو بالا میبره
(یادتون نره که عمر مفید باطری های یون لیتیومی حدودا" 400 سیکل شارژ هستش)

hamed29
21-07-2012, 23:07
یعنی وقتی باتری تو شارژه،بعدش بیایم از ‏battery meter‏ شارژ رو قطع کنیم،اینجا لپتاپ از باتری جریان میگیره یا مستقیم از برق تغذیه میشه؟

Reza_Sadeghi
22-07-2012, 06:19
درایورهای ویندوز XP برای این لپتاپ میخوام.
چکار کنم؟
توی Dell فقط درایورهای ویندوز 7 نوع 64 بیتی هست و بایوس.
XP میخوام خب.

kiana82
22-07-2012, 09:05
درایورهای ویندوز XP برای این لپتاپ میخوام.
چکار کنم؟
توی Dell فقط درایورهای ویندوز 7 نوع 64 بیتی هست و بایوس.
XP میخوام خب.
من امتحان كردم هر كار ي كردم ويندو ايكس پي روي اين لپ تاپ نصب نشد.

majid4mi
22-07-2012, 12:08
یعنی وقتی باتری تو شارژه،بعدش بیایم از ‏battery manager‏ شارژ رو قطع کنیم،اینجا لپتاپ از باتری جریان میگیره یا مستقیم از برق تغذیه میشه؟

دوست عزیز تا زمانی که برق به دستگاه وصل باشه اولویت اول با برق شهره و از باطری جریان کشی نمیشه.

mohammadi_4u
22-07-2012, 18:58
من امتحان كردم هر كار ي كردم ويندو ايكس پي روي اين لپ تاپ نصب نشد.
سلام
یا از ستاپ تنظیمات هارد رو تعویض کنید تا هر اکسپی ای روش نصب بشه یا از اکسپی استفاده کنید که درایور هارد ساتا 2 داخلش داره همچون اکسپرو و گردو .....روشون نوشته با قابلیت نصب روی لبتاب.
درایور هاشو همه رو دارم برا اکس پی و اگر اکسپرو نصب کنید جز تاچ پد و گرافیک همه قطعاتو میشناسه و درایور ایندو هم تو سایت سازندش هست برا اکس پی! سایت نویدیا و سایت سیناچپد.
حیف نیست رم 8 یا 16 گیگ رو تو اکس پی به 4 گیگ عوض کنید؟
حیف نیست قابلیت توربو رو که سون داره به اکس پی که پیشفرض هست و زیاد داغ میکنه تعویض کنید!
هر درایوری خواستید بگیدمن دارم خود دیجی کالا همونطور که چندین صفحه قبل تصویر گذاشتم دو دیویدی بهم درایور داد.دمشون گرم/چنانچه نزدیک باشید بهم درایورشو براتون کپی میگیرم میفرستم دوست عزیز
و

kiana82
22-07-2012, 20:49
سلام یا از ستاپ تنظیمات هارد رو تعویض کنید تا هر اکسپی ای روش نصب بشه یا از اکسپی استفاده کنید که درایور هارد ساتا 2 داخلش داره همچون اکسپرو و گردو .....روشون نوشته با قابلیت نصب روی لبتاب. درایور هاشو همه رو دارم برا اکس پی و اگر اکسپرو نصب کنید جز تاچ پد و گرافیک همه قطعاتو میشناسه و درایور ایندو هم تو سایت سازندش هست برا اکس پی! سایت نویدیا و سایت سیناچپد. حیف نیست رم 8 یا 16 گیگ رو تو اکس پی به 4 گیگ عوض کنید؟ حیف نیست قابلیت توربو رو که سون داره به اکس پی که پیشفرض هست و زیاد داغ میکنه تعویض کنید! هر درایوری خواستید بگیدمن دارم خود دیجی کالا همونطور که چندین صفحه قبل تصویر گذاشتم دو دیویدی بهم درایور داد.دمشون گرم/چنانچه نزدیک باشید بهم درایورشو براتون کپی میگیرم میفرستم دوست عزیز و در ست آپ لپ تاپ كدام گزينه ها رو بايد تغيير بديم ا اكس پي روش نصب بشه؟

Reza_Sadeghi
23-07-2012, 04:30
سلام
درایور هاشو همه رو دارم برا اکس پی و اگر اکسپرو نصب کنید جز تاچ پد و گرافیک.....
حیف نیست رم 8 یا 16 گیگ رو تو اکس پی به 4 گیگ عوض کنید؟
حیف نیست قابلیت توربو رو که سون داره به اکس پی که پیشفرض هست و زیاد داغ میکنه تعویض کنید!
هر درایوری خواستید بگیدمن دارم خود دیجی کالا همونطور که چندین صفحه قبل تصویر گذاشتم دو دیویدی بهم درایور داد.دمشون گرم/چنانچه نزدیک باشید بهم درایورشو براتون کپی میگیرم میفرستم دوست عزیز
و

توضیحاتتون خیلی خوب.
دقیقا حق با شماست.
انگار روی خودروهای تولیدی شرکت رولزرویس بخواهند موتور آر دی دهه 70 بگذارند.
وقعا حیفه.
ولی خب گاهی مجبوریم.

البته میشه از نرم افزار های Virtual هم استفاده کرد که در حال حاضر همین کار رو کردم و میتونم XP رو توی 7 با 8 گیگابیت رمی که این لپتاپ داره به راحتی اجرا کنم.
------------------------
منظورتون رو از "قابلیت توربو در سون" متوجه نشدم؟!
لطف می کنید در موردش اشاره ای توضیح مختصری داشته باشید؟
------------------------
در مورد درایور براتون PM گذاشتم.
لطفا چک کنید.

mohammadi_4u
23-07-2012, 08:22
سلامی دوباره

برای نصب xp از تو ستاپ گزینه ادونس کانفیگ تو تب دوم گزینه ساتا مود رو از ahci به ata تغییر بدید نصب میشه اکی پی اما گفته باشم درصورت تغیر تو سون دیگه ویندوز بالا نمیاد!

حالت توربو سون از تو منوی پاور آپشن که این دسترسی رو یه شما میده که همه قطعاتو رو ماکسیمم پرفورمنس بزارید و اکس پی اصلا و به صدسال چنین قابلیتهایی ندارد و نخواهد داشت اکسپی فقط حرارت لبتابو میبره بالا و بس!
موفق باشید دوستان گلم

hamed29
23-07-2012, 20:39
سلام،ببخشید این سوال رو اینجا میپرسم؛
نرم افزار Dell Dock رو دانلود کردم ولي براي فعال سازي ميگه بايد به اينترنت وصل شي.راه ديگه اي نداره؟ کرک اين نرم افزار رو کسي داره؟

davood1365
24-07-2012, 16:21
سلام من تاچ پد لب تابم کار میکنه اما مولتی تاچ نیست.نمیتونم با دو انگشت زوم کنم یا اسکرول رو جا بجا کنم. باید چه کار کنم؟

davood1365
24-07-2012, 21:06
سلام
آیا این
DSC6GR1 ریفر هست یا نه؟

sami_69
25-07-2012, 16:53
درایورش رو از سایت dell بگیر

sami_69
25-07-2012, 16:57
برای کارت گرافیک انویدیا gt 525 اصلا درایور 32 بیت وجود نداره

sami_69
25-07-2012, 17:16
سلام دوستان من تقریبا 3 یا 4 ماهه این لبتابو خریدم ( 5110 8gb core i 7 nvidia gt 525m) شاید شما هم با این مشکل برخوردید که بیشتر بازیهارو اجرا نمیکنه ولی در لبتابهایی مشابه با مارک سونی این طور نیست.
من تو سایت مایکروسافت مشکلو پیگیری کردم گفتن مشکل از درایور کارت گرافیه باید آپدیت بشه اما مشکل اینجاست که درایور کارت گرافیکش آپدیت نمیشه لطفا کمک کنید با هم این مشکلو حل کنیم.

Soroush-S
25-07-2012, 18:09
سلام دوستان من تقریبا 3 یا 4 ماهه این لبتابو خریدم ( 5110 8gb core i 7 nvidia gt 525m) شاید شما هم با این مشکل برخوردید که بیشتر بازیهارو اجرا نمیکنه ولی در لبتابهایی مشابه با مارک سونی این طور نیست.
من تو سایت مایکروسافت مشکلو پیگیری کردم گفتن مشکل از درایور کارت گرافیه باید آپدیت بشه اما مشکل اینجاست که درایور کارت گرافیکش آپدیت نمیشه لطفا کمک کنید با هم این مشکلو حل کنیم.

کی گفته آپدیت نمیشه ؟!! واسه منم PES اجرا نمیشد که با آپدیت گرافیک موضوع حل شد. وتو هیچ بازی تاحالا مشکل نداشتم

sami_69
25-07-2012, 18:48
ورژن درایورتون چنده ؟ 285 دارم نصب نمیشه

sami_69
25-07-2012, 19:06
کی گفته آپدیت نمیشه ؟!! واسه منم PES اجرا نمیشد که با آپدیت گرافیک موضوع حل شد. وتو هیچ بازی تاحالا مشکل نداشتم

ولی من هر کاری کردم نشد. درایور nvidia ver 275 روش نصبه ولی 285 نصب نمیشه. موقع اجرای بازی close program میده یا این ارور ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sami_69
25-07-2012, 19:11

به جای -------- بنویس وتن دانلود البته انگلیش

kiana82
25-07-2012, 19:25
بنظرم براي آپديت كردن درايورها از برنامه هاي مخصوص استفاده بشه بهتر.برنامه هايي كه خودشون درايور رو تشخيص مي دن و مي گردن بهترينش رو پيدا مي كنند.

sami_69
25-07-2012, 19:31
بنظرم براي آپديت كردن درايورها از برنامه هاي مخصوص استفاده بشه بهتر.برنامه هايي كه خودشون درايور رو تشخيص مي دن و مي گردن بهترينش رو پيدا مي كنند.

این کارم کردم نشد.

sami_69
25-07-2012, 19:57
با بازیهای زیادی امتحان کردم مثل need for speed run max pain 3 sims 3 و چند تا دیگه اصلا اجرا نمیشن یا force close میشن یا یه ارور دیگه اما بازی gta 5 یا driver san fransisco رو اجرا میکنه راستش بازیهایی که میخوامو اجرا نمیکنه.
please help me
i need help

kiana82
25-07-2012, 20:41
با بازیهای زیادی امتحان کردم مثل need for speed run max pain 3 sims 3 و چند تا دیگه اصلا اجرا نمیشن یا force close میشن یا یه ارور دیگه اما بازی gta 5 یا driver san fransisco رو اجرا میکنه راستش بازیهایی که میخوامو اجرا نمیکنه.
please help me
i need help
مطمئن هستي كه اين بازي ها با ويندوز سون مشكل ندارند؟

sami_69
25-07-2012, 20:55
مطمئن هستي كه اين بازي ها با ويندوز سون مشكل ندارند؟

آره مشکل از ویندوز نیست چون این بازیها رو تو سیستم چند نفر دیگه نصب کردم ( یه مارک لب تاب دیگه داشتن) حتی تو سیستم خونه بالا میاد ولی برا من نه البته الان دارم درایور جدید nvidia ver 301 رو دانلود میکنم امیدوارم کار کنه

sami_69
27-07-2012, 09:41
سلام دیروز درایور nvidia رو دانلود کردم ver 301 نصب هم شد ولی بازم اون ارور رو میده درایور intel رو دانلود کردم ولی نصب نشد حالا چیکار کنم please help me

majid4mi
27-07-2012, 14:06
سلام دیروز درایور nvidia رو دانلود کردم ver 301 نصب هم شد ولی بازم اون ارور رو میده درایور intel رو دانلود کردم ولی نصب نشد حالا چیکار کنم please help me

شما اول باید درایور گرافیک اینتل رو نصب کنین بعد درایور انویدیا
انویدیا رو پاک کن اینتل رو نصب کن دوباره انویدیا رو نصب کن

sami_69
27-07-2012, 14:51
مشکل پشت مشکل درایورو حذف کرم ولی این ارور رو میده
به جای ----- بنویس وتن دانلود

kiana82
27-07-2012, 15:55
مشکل پشت مشکل درایورو حذف کرم ولی این ارور رو میده
به جای ----- بنویس وتن دانلود

بنظر من يك ويندوز بزن از اول درايورها رو به ترتيبي كه مجيد گفت نصب كن مشكلت حل بشه.

sami_69
27-07-2012, 16:18
i did it آره تونستم خوبش کنم البته یه ذره مشکل داشتم ولی خوب شد ممنون مجید و از همتون اگه کسی این مشکلو داشت بگه راهنماییش کنم خوب شه

Lord007
28-07-2012, 11:48
چطوری میشه فهمید که کارت گرافیک آنبرد اینتل داره عمل می کنه یا NVIDIA ؟ توی nvidia control panel که میرم توی قسمت select the displays you want to use فقط Intel HD graphic family وجود داره و چیز دیگه ای برای انتخاب کردن نیست.

majid4mi
28-07-2012, 12:50
چطوری میشه فهمید که کارت گرافیک آنبرد اینتل داره عمل می کنه یا NVIDIA ؟ توی nvidia control panel که میرم توی قسمت select the displays you want to use فقط Intel HD graphic family وجود داره و چیز دیگه ای برای انتخاب کردن نیست.

با این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گجت میتونی به صورت لحظه به لحظه وضعیت کارت گرافیک NVIDIA رو ببینید

پیش نهاد من اینه هم گجت گرافیک و هم این گجت سی پی یو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو همیشه داشته باشین تا لحظه به لحظه بدونین توی سیستمتون چه خبره!

Lord007
28-07-2012, 14:15
ممنونم.گجت اولیو نصب کردم و یه بازی ای رو اجرا کردم ولی همچنان usage:0 رو نشون میده.این یعنی اینکه داره از گرافیک آنبرد استفاده می کنه؟؟

majid4mi
28-07-2012, 20:28
ممنونم.گجت اولیو نصب کردم و یه بازی ای رو اجرا کردم ولی همچنان usage:0 رو نشون میده.این یعنی اینکه داره از گرافیک آنبرد استفاده می کنه؟؟

آره این گجت گرافیک ابنتل رو نشون نمیده

Хоссейн
30-07-2012, 08:51
سلام
دوستان چجوری میشه turbo boost رو غیر فعال کرد؟
از تو ویندوز میشه؟
بعد لپ تاپ من بعضی وقتا موقع تایپ کردن قاطی می کنه یهو اسکرال میکنه میره یه جای دیگه یا وقتی که دارم اسم یه فولدر رو تایپ می کنه به نیوفولدر میسازه و کلا موقع تایپ کردن چنین مشکلاتی داره
دلیلش چیه؟

kiana82
30-07-2012, 12:04
سلام
از تو ویندوز میشه؟
بعد لپ تاپ من بعضی وقتا موقع تایپ کردن قاطی می کنه یهو اسکرال میکنه میره یه جای دیگه یا وقتی که دارم اسم یه فولدر رو تایپ می کنه به نیوفولدر میسازه و کلا موقع تایپ کردن چنین مشکلاتی داره
دلیلش چیه؟

موقع تايپ كردن تاچ پد را غيرفعال كنيد.

majid4mi
30-07-2012, 18:08
سلام
از تو ویندوز میشه؟
دلیلش چیه؟

سلام
turbo boost چیزی نیست که بتونین اون رو غیرفعال کنید یا اینکه قابل تنظیم باشه.

bestnips
31-07-2012, 15:48
گزینه ی turn off battery charge به چه دردی میخوره؟؟؟ :20:

sazman1
01-08-2012, 10:52
این کار باعث میشه تا لپ تاپ بجای استفاده از باتری از جریان برق استفاده کنه. در واقع این عمل جهت متوقف شدن شارژ باتری بکار برده میشه.

hamed29
01-08-2012, 11:19
این کار باعث میشه تا لپ تاپ بجای استفاده از باتری از جریان برق استفاده کنه. در واقع این عمل جهت متوقف شدن شارژ باتری بکار برده میشه.

در این حالت(turn off battery charge) وقتی داریم از لپ تاپ کار میکشیم آیا شارژ باتری هم مصرف میشه؟

punisher man
09-08-2012, 23:31
سلام به همه دوستای عزیزم. من این مدل رم. چند روز پیش از سایت دل آپدیت بایوس گرفتم و نصب کردم. از اون موقع بعضی وقتا باطریم شارژ نمیشه و USB2 از کار افتاده. دوستان کسی راهی سراغ داره بتونم برگردم به ورژن قبلی؟ دیونم کرده بمولا..... :24: بهتونم پیشنهاد میکنم ورژن A10 بایوس نصب نکنین.

majid4mi
09-08-2012, 23:51
سلام به همه دوستای عزیزم. من این مدل رم. چند روز پیش از سایت دل آپدیت بایوس گرفتم و نصب کردم. از اون موقع بعضی وقتا باطریم شارژ نمیشه و USB2 از کار افتاده. دوستان کسی راهی سراغ داره بتونم برگردم به ورژن قبلی؟ دیونم کرده بمولا..... :24: بهتونم پیشنهاد میکنم ورژن A10 بایوس نصب نکنین.

سلام
آخه واقعا" چه نیازی بود که بایوس رو آپ کنی!
بایوس آپ کردن به وسیله افراد کم تجربه خطرناک ترین کاری هستش که ممکنه با یه لب تای انجام بشه
بایوس رو نمیشه برگردونی به ورژن قبلی
یا باید ببری نمایندگی یا اینکه صبر کنی ورژن بالاتر بایوس بیاد و ببری بدی یه کسی که خبره این کار باشه برات آپ کنه

reza_realmadrid
10-08-2012, 18:01
سلام
می خواستم بدونم روی لپ تاپ دل dell inspiron n5110 کسی ویندوز 8 نصب کرده؟ درایورها مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟
خیلی ممنون

Reza_Sadeghi
13-08-2012, 13:06
من این مدل رم. چند روز پیش از سایت دل آپدیت بایوس گرفتم و نصب کردم. از اون موقع بعضی وقتا باطریم شارژ نمیشه و USB2 از کار افتاده. دوستان کسی راهی سراغ داره بتونم برگردم به ورژن قبلی؟ دیونم کرده بمولا..... بهتونم پیشنهاد میکنم ورژن A10 بایوس نصب نکنین.

آخه واقعا" چه نیازی بود که بایوس رو آپ کنی!
بایوس آپ کردن به وسیله افراد کم تجربه خطرناک ترین کاری هستش که ممکنه با یه لب تای انجام بشه
بایوس رو نمیشه برگردونی به ورژن قبلی
یا باید ببری نمایندگی یا اینکه صبر کنی ورژن بالاتر بایوس بیاد و ببری بدی یه کسی که خبره این کار باشه برات آپ کنه

اما من بایوس نسخه A10 برای Dell Inspiron 5110 - i7 - 8 mb رو نصب کردم در حال حاضر.
هیچ مشکلی ندارم که.
تعجب می کنم دوستان چرا در مورد A10 تک و توک با مشکلاتی مواجه می شوند.
نه با این مورد شارژ نشدن باتری مواجه ام و نه USB 2 از کار افتاده.

kiana82
13-08-2012, 19:14
مي خوام يك برنامه ريزي كنم به طوري كه لپ تاپ سر ساعت 2 نصف شب روشن بشه بعد به اينترنت وصل بشه و فايلي رو كه مشخص كردم داونلود كنه و سر ساعت 8 صبح خاموش بشه و همه اين كارها هم به صورت اتوماتيك انجام بشه .امكانش هست؟

majid4mi
14-08-2012, 12:54
مي خوام يك برنامه ريزي كنم به طوري كه لپ تاپ سر ساعت 2 نصف شب روشن بشه بعد به اينترنت وصل بشه و فايلي رو كه مشخص كردم داونلود كنه و سر ساعت 8 صبح خاموش بشه و همه اين كارها هم به صورت اتوماتيك انجام بشه .امكانش هست؟

کار دیگه ای احیانا" ندارین که بخواین لب تاب اتوماتیک براتون انجام بده!
مثلا" بره خرید! ظرف هاتون رو بشوره! جارو بزنه!!

kiana82
14-08-2012, 16:14
کار دیگه ای احیانا" ندارین که بخواین لب تاب اتوماتیک براتون انجام بده!
مثلا" بره خرید! ظرف هاتون رو بشوره! جارو بزنه!!

داداش مجيد شما كه مي دونين ما ارادت داريم خدمت شما.اون ساعاتي كه ذكر كردم داونلود رايگان هست بخاطر همين مي خوام اين كار انجام بشه.امكانش هست؟

babak_4477
14-08-2012, 18:37
داداش مجيد شما كه مي دونين ما ارادت داريم خدمت شما.اون ساعاتي كه ذكر كردم داونلود رايگان هست بخاطر همين مي خوام اين كار انجام بشه.امكانش هست؟

خوب کاری نداره
حالت خواب کامپیوترتو غیر فعال کن
idm که داری برو تو قسمت .schedule
بعد اونجا واسش تعریف کن چه ساعتی شروع به دان کنه.چه ساعتی تموم کنه.قسمت پایینشم تیک turn off computer when done ro bezan
تو قسمت file in the queue فایل های اماده دان رو میاره
به همین سادگی

majid4mi
14-08-2012, 21:31

شوخی کردم !
راستش من تا حالا همچین موردی برام پیش نیومده ولی شنیدم که بعضی نرم افزار ها هستن که قابلیت تنظیمات دانلودی که گفتید رو دارن
این دوستمون babak_4477 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم یه راه پیش نهاد داده ولی بازم فکر نمیکنم اونجوری که شما منظورتون هست کار رو پیش ببره
چون آدم خودش میخواد دان کنه به هزار و یک جور مشکل میخوره با این اینترنت زپرتی! و لینک های جور و واجور وای به حالی که بخوای همه چی اتومات انجام بشه!!
ضمن اینکه از لحاظ امنیتی هم یه کم مشکل داره (هکر ها و این چیزا منظورم هست)

babak_4477
14-08-2012, 21:41
تشکر از مجید جان
من از این روش زیاد استفاده کردم اما همانطور که ایشون میگن اگه اینترنتت زیاد قطع و وصل میشه اذیت میشی
اگه قطعی زیاد نداری بهتره امتحان کنی.عالیه واقعا

babak_4477
14-08-2012, 21:46
یه سوال داشتم از دوستانی که n5110 دارن
من تو بازی call of duty و bath man arkham city با این لب تاپ زیاد مشکل دارم.زیاد داغ میکنه و اگه به شارژ وصل باشه موقع بازی بعد 5 min خاموش میکنه کلا
میخاستم بدونم اگه یه cooling خارجی واسش بخرم مشکلش حل میشه
چقدر موثره؟
شما هم این مشکلو داشتین؟

kiana82
14-08-2012, 22:16
تشکر از مجید جان
من از این روش زیاد استفاده کردم اما همانطور که ایشون میگن اگه اینترنتت زیاد قطع و وصل میشه اذیت میشی
اگه قطعی زیاد نداری بهتره امتحان کنی.عالیه واقعا

متشكرم داداش دكمه تشكر كار نمي كرد مجبور شدم اين جوري تشكر كنم از همه بچه هاي گل

majid4mi
15-08-2012, 01:26
یه سوال داشتم از دوستانی که n5110 دارن
من تو بازی call of duty و bath man arkham city با این لب تاپ زیاد مشکل دارم.زیاد داغ میکنه و اگه به شارژ وصل باشه موقع بازی بعد 5 min خاموش میکنه کلا
میخاستم بدونم اگه یه cooling خارجی واسش بخرم مشکلش حل میشه
چقدر موثره؟
شما هم این مشکلو داشتین؟

سلام
در مورد داغ کردن موقع بازی به شما و به همه دوستان پیشنهاد میدم این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تایپیک رو تا آخر مطالعه کنید
در مورد اینکه خاموش میکنه خیلی دلایل ممکنه داشته باشه که یکیش همین داغ کردن بیش از حد هستش یا خرابی فن که باعث میشه دمای cpu به دمای بحرانی برسه و خود به خود سیستم خاموش بشه،یا به قول یکی از دوستان کار با دمای بالا در دراز مدت باعث شده خمیر سیلیکن CPU احتیاج به ترمیم پیدا کرده باشه و ... شایدم به دلیل اینکه میگید فقط وقتی به شارژر وصله خاموش میکنه مشکل نرم افزاری باشه و ...
در مورد کول پد هم من برا خودم یکی اختصاصی! درست کردم (اینم عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) که واقعا" خنک میکنه کول پد های بازار رو نمیدونم ولی کلا" برا بازی کولپد بزاری بهتره
اگه خواستین کولپد بگیرین حتما" از نوعی بگیرید که تغزیش از usb نباشه و آدابتور جدا داشته باشه گول تبلیغاتشون رو هم نخورید یه فن 12 ولت 0.25 آمپر باشه کفایت میکنه. کلا" اول توی اینترنت تخقیق کنید بعد برین بخرین

hamed29
15-08-2012, 16:29
در مورد کول پد هم من برا خودم یکی اختصاصی! درست کردم (اینم عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) که واقعا" خنک میکنه کول پد های بازار رو نمیدونم ولی کلا" برا بازی کولپد بزاری بهتره
اگه خواستین کولپد بگیرین حتما" از نوعی بگیرید که تغزیش از usb نباشه و آدابتور جدا داشته باشه گول تبلیغاتشون رو هم نخورید یه فن 12 ولت 0.25 آمپر باشه کفایت میکنه. کلا" اول توی اینترنت تخقیق کنید بعد برین بخرین

چیز جالبی درست کردید، فاصله زیرش برای جابجایی هوا زیاده که البته این هم بی تاثیر نیست.
شاید من هم یکی همینطوری درست کردم.

babak_4477
15-08-2012, 17:11
در مورد اینکه خاموش میکنه خیلی دلایل ممکنه داشته باشه که یکیش همین داغ کردن بیش از حد هستش یا خرابی فن که باعث میشه دمای cpu به دمای بحرانی برسه و خود به خود سیستم خاموش بشه،یا به قول یکی از دوستان کار با دمای بالا در دراز مدت باعث شده خمیر سیلیکن CPU احتیاج به ترمیم پیدا کرده باشه و ... شایدم به دلیل اینکه میگید فقط وقتی به شارژر وصله خاموش میکنه مشکل نرم افزاری باشه و ...

مرسی طراحی مجید جان
کار با چوبتم بد نیستا
راجع به داغ کردن هنگام شارژ یکی از بچه های همین جا مطلبی گفت که عقلانی بود نظرش
"این مسئله عادی هست چون وقتی شارژر رو وصل میکنید قدرت سخت افزار روی حداکثر قرار میگیره و گرمای زیادی حین بازی تولید میشه و بخوبی دفع نمیشه"
منم با تغییر حالت باتری به حالت power saver (یه چیزی تو همون مایه های تاپیکی که معرفی کردی و با تشکر ازت) مدت زمان روشن بودنش بیشتر شد
فک کنم الان باید دنبال یه سیستم high performance cooling باشم و البته یه خورده مصرف cpu رو هم بیارم پایین طبق تاپیکی ک معرفی کردی
مرسی
:46:

majid4mi
15-08-2012, 21:57
چیز جالبی درست کردید، فاصله زیرش برای جابجایی هوا زیاده که البته این هم بی تاثیر نیست.
شاید من هم یکی همینطوری درست کردم.

این رو خیلی روش فکر نکردم ، با یه مقدار MDF اضافی که توی خونه داشتیم درست کردم البته چوبشو اندازه گرفتم دادم برام برش زدن
در مورد فاصله زیرش هم آره بی حکمت نیست! چون فنش در این شرایط بیشترین بازده رو داره
الان یه چند تا ایده توی ذهنم دارم که فعلا" حس عملی کردنش رو ندارم!
جنسش از پلاستیک فشرده شفاف یا شیشه و یا فایبر گلاس که البته به برش لیزر منحنی و سهمی نیاز داره.

majid4mi
15-08-2012, 22:33
مرسی طراحی مجید جان
کار با چوبتم بد نیستا
راجع به داغ کردن هنگام شارژ یکی از بچه های همین جا مطلبی گفت که عقلانی بود نظرش
"این مسئله عادی هست چون وقتی شارژر رو وصل میکنید قدرت سخت افزار روی حداکثر قرار میگیره و گرمای زیادی حین بازی تولید میشه و بخوبی دفع نمیشه"
منم با تغییر حالت باتری به حالت power saver (یه چیزی تو همون مایه های تاپیکی که معرفی کردی و با تشکر ازت) مدت زمان روشن بودنش بیشتر شد
فک کنم الان باید دنبال یه سیستم high performance cooling باشم و البته یه خورده مصرف cpu رو هم بیارم پایین طبق تاپیکی ک معرفی کردی
مرسی
:46:

ممنون
این که سیستم وسط بازی خاموش میشه به نظر من عادی نیست حتی در حالت high performance
در مورد کول پد هم شما انتظار شق القمر نداشته باش!
چون حداکثر اختلاف دمایی که ایجاد میکنه 5 درجه CPU و گرافیک و 10 درجه هارد خنکتر میشه. کار اصلی رو باید فن داخل سیستم انجام بده

babak_4477
16-08-2012, 15:51
ممنون
این که سیستم وسط بازی خاموش میشه به نظر من عادی نیست حتی در حالت high performance

اخه زیاد من بازی نکردم اما از همون ابتدا که بازی میکردم خاموش میشد به نظرم میومد مال حرارت زیاد باشه
الانم گارانتی 1 سالش تموم شده
به نظرت به نمایندگیش بدم بررسیش کنه؟؟؟؟
من مطابق همون تاپیک قدرت cpu رو هم اوردم رو 50% ایندفه داغ میشد اما خاموش نکرد حتی وقتی به شارژ وصل بود
چیز دیگه ای به نظرت میرسه.پیشنهاد میکنی چه کارش کنم
مرسی

majid4mi
16-08-2012, 16:43
اخه زیاد من بازی نکردم اما از همون ابتدا که بازی میکردم خاموش میشد به نظرم میومد مال حرارت زیاد باشه
الانم گارانتی 1 سالش تموم شده
به نظرت به نمایندگیش بدم بررسیش کنه؟؟؟؟
من مطابق همون تاپیک قدرت cpu رو هم اوردم رو 50% ایندفه داغ میشد اما خاموش نکرد حتی وقتی به شارژ وصل بود
چیز دیگه ای به نظرت میرسه.پیشنهاد میکنی چه کارش کنم
مرسی

همین که با 50% CPU خاموش نشده یعنی اینکه گرمای تولیدی CPU در این حالت کمتر شده واسه همین خاموش نکرده.بازم میگم یه جای سیستم خنک کننده لب تاب مشکل دار شده
دمای قسمت های مختلف سیستم رو با نرم افزار HW Monitor ببین چقده؟توی نت سرچ کنی راحت پیدا میشه
ضمنا" نگفتی CPU i7 داری یا i5 یا i3

babak_4477
16-08-2012, 18:30
دمای قسمت های مختلف سیستم رو با نرم افزار HW Monitor ببین چقده؟
ضمنا" نگفتی CPU i7 داری یا i5 یا i3

مرسی اقا مجید
مشخصات لب تاپ من
dell inspiron 5110
graphic geforce 525
MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
Intel Core i7 @ 2.00GHz
6.00GB DDR3
دماش الان که firefox بازه
cpu:57
Motherboard:59
Hard Drives:46

kiana82
16-08-2012, 19:14
اگر براي نصب ويندوز اكس پي تنظيمات ست آپ رو تغيير بديم براي بالا آمدن ويندوز سون يا كار كلي لپ تاپ مشكلي پيش نمياره؟

majid4mi
16-08-2012, 21:18
مرسی اقا مجید
مشخصات لب تاپ من
dell inspiron 5110
graphic geforce 525
MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
Intel Core i7 @ 2.00GHz
6.00GB DDR3
دماش الان که firefox بازه
cpu:57
Motherboard:59
Hard Drives:46
این دما برای این سیستم عالی هستش و مشکل نداره البته اگه کول پد بزاری دمای هارد به 35 می رسه
وقت اجرای بازی هم ببینید چه جوریه و به چند درجه میرسه خاموش میشه؟(حالت cpu 100% )

mohammadi_4u
24-08-2012, 07:52
اگر براي نصب ويندوز اكس پي تنظيمات ست آپ رو تغيير بديم براي بالا آمدن ويندوز سون يا كار كلي لپ تاپ مشكلي پيش نمياره؟
برای کارکرد خیر اما جهت بهبود سرعت هارد حتما تنظیم هارد رو برگدونید به حالیت اولیه!

Soroush-S
29-08-2012, 21:12
من دارم بازی Ghost Recon Future Soldier بازی میکنم . الان یمرحله رسیدم که نمیدونم چرا توش افت فریم دارم - مراحل قبلیش مشکلی نداشتم - مگه وقتی کارت گرافیک کم بیاره از حافظه رم استفاده نمیکنه؟

kiana82
29-08-2012, 22:06
برای کارکرد خیر اما جهت بهبود سرعت هارد حتما تنظیم هارد رو برگدونید به حالیت اولیه!

ويندوز اكس پي رو نصب كردم ولي كل سيستم رو بهم ريخت بعدش دوباره تنظيمات رو به حالت اول برگردونم ولي ديدم سون بالا نمياد.حالا وقتي دستگاه رو روشن مي كنم منوي بوت با دو گزينه ظاهر ميشه.مي خوام موقع بوت اين گزينه نياد.دنبال boot.ini گشتم نبود.تنظيمات بوت سون با كدوم قسمت درست ميشه؟

mohammadi_4u
30-08-2012, 13:45
ويندوز اكس پي رو نصب كردم ولي كل سيستم رو بهم ريخت بعدش دوباره تنظيمات رو به حالت اول برگردونم ولي ديدم سون بالا نمياد.حالا وقتي دستگاه رو روشن مي كنم منوي بوت با دو گزينه ظاهر ميشه.مي خوام موقع بوت اين گزينه نياد.دنبال boot.ini گشتم نبود.تنظيمات بوت سون با كدوم قسمت درست ميشه؟
دوست عزیز درصورتی که شما ویندوزی نصب داشته باشید و گزینه تنظیم نوع اتصال هارد رو تغییر بدید در همون حالت ویندوز بالا میاد!! و خود ستاپ نیز قبل تغییر تذکر میده!هم تو 5010 هم 5110 و بعد نصب ویندوز اگه تغییر ایجاد کنید دیگه اون ویندوز بوت نمیشه!
دوست گرامی چطور با وجود سون شما اکسپی نصب کردید ؟ از ترفند خاصی استفاده کردید؟فکر کنم بعد سون اکسپی نصب میکنیم سون بوت نمیشه و باید از برنامه و ترفندهای خاصی استفاده کرد!
اما جهت ریپیر بوت سون !تنظیم رو برگردونید رو حالتی که سون نصب بود و درست کار میکرد و از دیویدی ویندوز سون استفاده کنید گزینه بوت ریپیر یا ریپیر کل سیستم!
شما یکی از دو سیستم عامل رو بالا بیار بعد control panel-system-setting tab---startup & recovery یه بوت رو دیفالت قرار بده و تیک زمان رو بردار

kiana82
30-08-2012, 22:07
دوست عزیز درصورتی که شما ویندوزی نصب داشته باشید و گزینه تنظیم نوع اتصال هارد رو تغییر بدید در همون حالت ویندوز بالا میاد!! و خود ستاپ نیز قبل تغییر تذکر میده!هم تو 5010 هم 5110 و بعد نصب ویندوز اگه تغییر ایجاد کنید دیگه اون ویندوز بوت نمیشه!
دوست گرامی چطور با وجود سون شما اکسپی نصب کردید ؟ از ترفند خاصی استفاده کردید؟فکر کنم بعد سون اکسپی نصب میکنیم سون بوت نمیشه و باید از برنامه و ترفندهای خاصی استفاده کرد!
اما جهت ریپیر بوت سون !تنظیم رو برگردونید رو حالتی که سون نصب بود و درست کار میکرد و از دیویدی ویندوز سون استفاده کنید گزینه بوت ریپیر یا ریپیر کل سیستم!
شما یکی از دو سیستم عامل رو بالا بیار بعد control panel-system-setting tab---startup & recovery یه بوت رو دیفالت قرار بده و تیک زمان رو بردار
مشكل رو با راهنمايي هاي ارزشمند شما حل كردم.البته ويندوز سون رو مجبور شدم دوباره نصب كنم.

mohammadi_4u
31-08-2012, 18:43
دوست گرامی از کنترل پنل region and languege زبان فارسی رو اضافه کن!
از برنامه EasyBCD استفاده کنید برای تغیرات تو بوت
موفق باشید

baran89
01-09-2012, 14:27
چرا بستس ram readeresh
چطوریاس:38:

babak_4477
02-09-2012, 22:57
چرا بستس ram readeresh
چطوریاس:38:
:23::23::23:

davood1365
04-09-2012, 20:10
من حدود یه ماه پیش 5110 ram8/corei7/hdd500 گرفتم.تا الان کاملا ازش راضیم.
فقط تنها مشکلم بلوتوسشه.نصبه اما هیچ دستگاهی موبایلی رو به عنوان device نمیشناسه.چند تا برنامه هم براش دانلود کردم اما نشد.
کسی میتونه کمکم کنه؟

kiana82
04-09-2012, 21:27
من حدود یه ماه پیش 5110 ram8/corei7/hdd500 گرفتم.تا الان کاملا ازش راضیم.
فقط تنها مشکلم بلوتوسشه.نصبه اما هیچ دستگاهی موبایلی رو به عنوان device نمیشناسه.چند تا برنامه هم براش دانلود کردم اما نشد.
کسی میتونه کمکم کنه؟
بايد درايورش رو نصب كني.برو توي ديوايس منيجر ببين درايورش درست نصب شده.

davood1365
06-09-2012, 00:09
بايد درايورش رو نصب كني.برو توي ديوايس منيجر ببين درايورش درست نصب شده.

نصبه.اماچیزی رو پیدا نمیکنه

kiana82
06-09-2012, 07:53
نصبه.اماچیزی رو پیدا نمیکنه
اگر توي ديوايس منيجر كنار بلوتوث علامت زرد رنگ باشه معلومه درست نصب نشده.
براي درست كار كردن اول اون گوشي و لپ تاپ رو pair كن بعد مي توني ارسال و دريافت كني.

Soroush-S
06-09-2012, 12:23
من دارم بازی Ghost Recon Future Soldier بازی میکنم . الان یمرحله رسیدم که نمیدونم چرا توش افت فریم دارم - مراحل قبلیش مشکلی نداشتم - مگه وقتی کارت گرافیک کم بیاره از حافظه رم استفاده نمیکنه؟

کیست مرا یاری کند؟!!!:46:

mohammadi_4u
06-09-2012, 12:37
کارت انبورد از رم استفاده میکنه نه کارت 525
با کارت 525 اگه افت فریم دارید با جدیدترین درایور کارت /هیچ راهی نداره مگر دیتایل رو کمتر کنید.
با کارت گرافیک 525 ران کردید بازیو؟

kiar
06-09-2012, 15:14
سلام
اسم مدل کارت شبکه این لپ تاپ چیه؟
برای نصب درایورش میخوام یعنی کدومو باید از سایت دانلود کنم؟

mohammadi_4u
06-09-2012, 15:32
realtek pcie FE family controler

kiar
06-09-2012, 15:47
realtek pcie FE family controler
ببخشید من اشتباه گفتم منظورم درایور Wireless بود از این لینک کدومشو باید دانلود کنم :

Soroush-S
06-09-2012, 17:02
کارت انبورد از رم استفاده میکنه نه کارت 525
با کارت 525 اگه افت فریم دارید با جدیدترین درایور کارت /هیچ راهی نداره مگر دیتایل رو کمتر کنید.
با کارت گرافیک 525 ران کردید بازیو؟

با 525 اجرا میکنم - گفتم که فقط تو یه مرحله مشکل دارم

mohammadi_4u
06-09-2012, 19:55
ببخشید من اشتباه گفتم منظورم درایور Wireless بود از این لینک کدومشو باید دانلود کنم :

R292554 - Dell Wireless 1702 802.11 bgn, BT3.0+HS.exe

mohammadi_4u
06-09-2012, 20:00
با 525 اجرا میکنم - گفتم که فقط تو یه مرحله مشکل دارم
به مدت زمان استفاده هم ربط داره داغ کردن و افت فریم کارت-
اما اگه بمحض شروع در حالت کارایی بالا hight performance این مشکل رو داره واقعا دیگه اون مرحله فریم زیادی داره و جواب نمیده

babak_4477
07-09-2012, 18:28
با عرض پوزش که اینجا میگم
اخه تو صفحه های قبل دیدم بچه ها استفاده میکردن
نرم افزار واسه بای پس کردن باتری وقتی میخوایم مستقیم از برق شهر استفاده کنیم میخواستم
اسم نرم افزارم بگین خودم پیدا میکنم
و سوال دیگه اینکه این نرم افزار وقتی برق قطع میشه لب تابو خاموش میکنه یا change میکنه تو حالت باتری

kiana82
07-09-2012, 19:03
با عرض پوزش که اینجا میگم
اخه تو صفحه های قبل دیدم بچه ها استفاده میکردن
نرم افزار واسه بای پس کردن باتری وقتی میخوایم مستقیم از برق شهر استفاده کنیم میخواستم
اسم نرم افزارم بگین خودم پیدا میکنم
و سوال دیگه اینکه این نرم افزار وقتی برق قطع میشه لب تابو خاموش میکنه یا change میکنه تو حالت باتری
اين كار نرم افزار لازم نداره.توي دل باتري متر آخرين تيك رو بزن سيستم از برق استفاده مي كنه تا زماني كه دوباره ربوت بشه.

babak_4477
07-09-2012, 20:38
اين كار نرم افزار لازم نداره.توي دل باتري متر آخرين تيك رو بزن سيستم از برق استفاده مي كنه تا زماني كه دوباره ربوت بشه.

باتری متر کجاست؟
یه خورده بیشتر توضیح میدی

kiana82
07-09-2012, 23:43
باتری متر کجاست؟
یه خورده بیشتر توضیح میدی

باتري متر همون بغل ساعت توي تسك بار يك علامت باتري است روش راست كليك كن مي توني باتري متر رو توي گزينه هاش ببيني.

GHOST RECON
08-09-2012, 00:03
سلام دوستان من ميخوام واي فاي لبتاب دوستمو که n5110 هست روشن كنم ولي تو قسمت intel my WIFI technology زده
no supported intel wireless network adapter was found
مشكل چيه ؟
راستش من در زمينه لبتاب تخصصي ندارم اگه ميشه يه راهنمايي كامل بكنيد

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

babak_4477
08-09-2012, 18:15
باتري متر همون بغل ساعت توي تسك بار يك علامت باتري است روش راست كليك كن مي توني باتري متر رو توي گزينه هاش ببيني.
به نظرم یه جای کار میلنگه
من همچین گزینهای ندارم.یه عکسم از راست کلیک گرفتم
چیزی از دل باید نصب کنم؟؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

babak_4477
08-09-2012, 18:24
[QUOTE=babak_4477;7204809]به نظرم یه جای کار میلنگه
من همچین گزینه ای ندارم.یه عکسم از راست کلیک گرفتم
چیزی از دل باید نصب کنم؟؟؟؟

اخرم نشد یه عکس بزارم اینجا

[

افرین به پشتکارم
فک کنم یه سری از سایتای اپلودو فیلتر میکنه این سایت:41:

mohammadi_4u
08-09-2012, 22:34
دوست عزیز quick set رو نصب کنید دقیقا تو همین منو که تصویر دادید گزینش اضافه میشه
Untitled-1.jpg - 61.1 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

babak_4477
09-09-2012, 10:47
دوست عزیز quick set رو نصب کنید دقیقا تو همین منو که تصویر دادید گزینش اضافه میشه
Untitled-1.jpg - 61.1 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرسی
درست شد
اگه چیز دیگه ای هم هست بگید نصب کنم
inet turbo boost technology monitor software
intel wireless display connection manager
دو تای بالای به نظرت نیازه نصب بشه؟
یا چیز به درد بخور دیگه

ssiinnaarad
09-09-2012, 14:58
هیچی دل نمیشه واقعا کل اپل و سونی رو خوابونده من خودم همینو دارم ولی گرافیکش 4گیگ هست حرف نداره

kiana82
09-09-2012, 15:13
مرسی
درست شد
اگه چیز دیگه ای هم هست بگید نصب کنم
inet turbo boost technology monitor software
intel wireless display connection manager
دو تای بالای به نظرت نیازه نصب بشه؟
یا چیز به درد بخور دیگه

اونها رو هم نصب كن كه سيستمت بي عيب باشه.

babak_4477
09-09-2012, 20:12
اونها رو هم نصب كن كه سيستمت بي عيب باشه.
همین الانشم بد نیس:5:
اوکی اونرم تست میکنم ببینم چیه:29:
مرسی کیانا جان:40:

babak_4477
09-09-2012, 20:16
هیچی دل نمیشه واقعا کل اپل و سونی رو خوابونده من خودم همینو دارم ولی گرافیکش 4گیگ هست حرف نداره

نسبت به پولی که میدی عالیه

اما به پای اپل نمیرسه دیگه

hamed29
09-09-2012, 21:44
نسبت به پولی که میدی عالیه

اما به پای اپل نمیرسه دیگه

اون که بله ,مشخصه
من خودم پارسال همین مدل دل رو تقریبا ۹۵۰ خریدم.
بازی خور هم نیستم که بگم گرافیکش واسم کمه.

babak_4477
09-09-2012, 23:06
ای گفتی
یادش به خیر
چقدر مفت خریدیم با وضع الان:38:

GHOST RECON
10-09-2012, 13:23
خداوكيلي يه روز خوش نداشتيم با اين dell ( كي به اين شرکت گفت لبتاب بزنه آخه )
يه مشكل جديد دارم
دي وي دي رايترش وقتي دي وي دي ميزارم توش تقريبا از هر 3-4 تا دي وي دي يكي رو ميگه خامه ميخواد روش رايت كنه در صورتي كه رو سيستم هاي ديگه همون دي وي دي اجرا ميشه كسي ميدونه مشكل كجاست ؟
آنلاين چت سايت دل هم كه از ايران پشتيباني نميكنه

ممنون ميشم يه كمكي بكنيد

GHOST RECON
10-09-2012, 23:22
ممنون میشم یکم سریعتر راهنماییم کنید در مورد پست بالا
نصف دی وی دی هام اجرا نمیشه

hamed29
12-09-2012, 20:29
دیشب صفحه نمایش لپ تاپ تصویرش چپکی شد! یعنی تصویر از چپ به راست دیده میشد نه از بالا به پایین.
منم دیگه نمیدونستم چیکار کنم.تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که ویندوز رو restore کنم که البته جواب داد و مشکل حل شد.
کسی میدونه مشکل از چی بود؟

mohammadi_4u
13-09-2012, 15:00
داداش شمارو لبتاب میخواد چیکار!!! دی:10:
اونکه باز نمیکنه سیدی و دیویدی آپدیت فریمور تو سایتش رو برا دیویدی رام ها واسه همون گزاشته!
شمام که چپکی شده لبتابت مال راست کلیک و روتیشن صفحه نمایش بوده که بارستور برگشته نه سخت افزاری!
خدارو صد هزار مرتبه شکر که چت آنلاین نبود ه وگرنه آبرو بری برا خود ایرانیا بود!!

شوخی کردم ناراحت نشید دوستان گلم من مخلصتونم دربست!:42:

hamed29
13-09-2012, 18:42
منم که نگفتم سخت افزاری بوده؛ اینی که گفتید چه طوری میشه؟ (راست کلیک و روتیشن صفحه نمایش)

babak_4477
13-09-2012, 20:40
منم که نگفتم سخت افزاری بوده؛ اینی که گفتید چه طوری میشه؟ (راست کلیک و روتیشن صفحه نمایش)
اخه restore چراا؟؟
تو عکس زیر نشون دادم کجا تغییر کرده
راست کلیکو بزن بعد مطابق شکل

GHOST RECON
15-09-2012, 23:59
من ویندوز عوض کردم ولی الان چندتا مشکل دارم
1- وقتی کلید های ترکیبی fn و f3 رو میگیرم تاچ پد disable نمیشه با این که درایورش نصبه
2- من وقتی میخوام وایرلس رو فعال کنم کلید های fn و f2 رو میزنم ولی همزمان هم وایرلس فعال میشه هم بلوتوث نمیشه کلید های ترکیبی شون رو از هم جدا کرد ؟
ممنون میشم کمک کنید

sami_69
16-09-2012, 13:53
با سلام.
دوستان من رو سیستمم ویندوز 8 نصب کردم وقتی وایرلس روشن میشه ویندوز هنگ میکنه کسی میتونه کمک کنه help me please در ضمن درایوراشم یکی در میون نصب نمیشد ولی خلاصه نصب کردم

GHOST RECON
17-09-2012, 15:44
داداش شمارو لبتاب میخواد چیکار!!! دی:10:
اونکه باز نمیکنه سیدی و دیویدی آپدیت فریمور تو سایتش رو برا دیویدی رام ها واسه همون گزاشته!
شمام که چپکی شده لبتابت مال راست کلیک و روتیشن صفحه نمایش بوده که بارستور برگشته نه سخت افزاری!
خدارو صد هزار مرتبه شکر که چت آنلاین نبود ه وگرنه آبرو بری برا خود ایرانیا بود!!

شوخی کردم ناراحت نشید دوستان گلم من مخلصتونم دربست!:42:

تو لیست درایورای روی سایت دل که درایور دی وی دی رام نبود
ولی بعد از تعویض ویندوز و نصب مجدد درایور ها بازم مشکل سر جاشه
بعضی دی وی دی ها رو نمیشناسه

mohammadi_4u
18-09-2012, 08:27
دوست گلم
بعد از اینکه سرویس تگ رو وارد کردید
رو گزینه درایور دانلود تو تب serial ata

دقیقا مدل دیویدی رامتون رو انتخاب کنید . و اگه جزیاتش رو میخواید از برنامه دل ساپورت سنتر استفاده کنید!
اشتباه ممکنه سیدی رام رو به کلی خراب کنه!

Soroush-S
20-09-2012, 21:56
الان قیمت 5110 با کانفیگ Ci7/8gb/750 تو بازار چنده؟
ضمنا مدل جایگزین 5110 چه مدلیه؟

KAVEHASHKANIAN
22-09-2012, 00:34
سلام
کسی میدونه مشکل pes2013 با این لب تاپ دل 5110 ان حل شده یا نه؟

mohammadi_4u
24-09-2012, 16:19
الان قیمت 5110 با کانفیگ Ci7/8gb/750 تو بازار چنده؟
ضمنا مدل جایگزین 5110 چه مدلیه؟

1780 تومن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dell Inspiron N5520 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
امیدوارم لبتابم چشم نخوره 3ماه هست والله خاموش نشده! الان ریست کردم چون ورژن جدید بایوس رو بریزم چند روزه آمده هرکاری فکرشو کنید انجام میدم باهاش بازی مونتاژ و ....

mohammadi_4u
24-09-2012, 16:20
سلام
کسی میدونه مشکل pes2013 با این لب تاپ دل 5110 ان حل شده یا نه؟
مشکل نداشته که حل بشه!!
کدوم مشکل کجا؟

ariyates
27-09-2012, 17:16
سلام دوستان
من چند تا مشکل دارم اول اینکه میخوام از ویندوز اورجینال سیستم بک آپ بگیرم نمیتونم لطفا راهنماییم کنید سه روزه خریدمش اما نمیتونم باهاش کار کنم
دوم اینکه لب تاپ من فقط یه درایو داره میشه بهم کمک کنید تا پارتیشن بندیش کنم
فروشنده منو زیاد راهنمایی نکرد غیر اینکه گفت تا بک آپ نگرفتم کاری نکنم!
ممنون میشم راهنماییم کنید

mohammadi_4u
27-09-2012, 19:37
سلام دوستان من چند تا مشکل دارم اول اینکه میخوام از ویندوز اورجینال سیستم بک آپ بگیرم نمیتونم لطفا راهنماییم کنید سه روزه خریدمش اما نمیتونم باهاش کار کنم دوم اینکه لب تاپ من فقط یه درایو داره میشه بهم کمک کنید تا پارتیشن بندیش کنم فروشنده منو زیاد راهنمایی نکرد غیر اینکه گفت تا بک آپ نگرفتم کاری نکنم! ممنون میشم راهنماییم کنید سلام دوست خوبم مبارک باشه! برنامه های موجود برای بکاپ سر به فلک کشیده اند و گوناگون شما هم میتونید از برنامهپیشفرض خود ویندوز هم استفاده کنید با زدن alt و نوشتن کلمهBack نمایان میشودbackuuYour computer. و از اون بهتر از برنامه نورتون Norton Ghost شما تو گوگل سرچ کنید هزاران برنامه با آموزششون وجود داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای افزودن پارتیشن و کاهش حجم درایو c از برنامه محبوبmini tools partition استفاده کنید همراه با اموزشش تو همین سایت هست/ موفق باشید

mohammadi_4u
05-10-2012, 17:07
با سلام به همه دوستان عزیز امروز دو مورد متوجه شدم گفتم بدونید بد نیست فکر میکنم ارزشمند و مفیده.! دو لبتاب دارم 5010 و 5110 که تو یک ماه خریده شدند و سه روز دیگه گارانتی جفتشون تموم میشه/ دوتایی هم اندازه روشن بودن / و امروز برنامه دل ساپورت سنتر پیام ریسک سیستم رو آورد بالا و دیدم واسه گارانتی هست گرفتم سیستمم یه چکاپ کردم که متوجه شدم ظرفیت باطری به 73 درصد رسیده!!!! شروع کردم به مقایسه کردن دو لبتابم چون 5110 رو گزینه disable charg فعال بود همیشه و 5010 خیر !! دیدم 5010 ضرفیت باطری 98% که همیشه به برق بوده و بدون گزینه شارژ غیر فعال !!! شارژر 5110 سه ماه اول صدای زینگ زینگ خفیفی داشت که شدید تر میشد به مرور زمان{صدای کاهنده های ولتاز} که با شاررژر 5010 تعویض کردم و همین بلا سر شارژر جدید هم آومد!!!! خلاصه کنم: دوستان به هیچ وجه از شارژ غیر فعال استفاده نکنید! هم باطری خراب میشه و هم بعد زدن تیک به صدای شارژر اگه گوش بدید شدیدتر میشه!فشار بهش میاد!! درصد استفاده سیپی رو از تو پروفایل پاور پلانت کم نکنید بزارید دیفالت باشه این حرف رو تو اجرای فتوشاپ cs5lite خیلی واضح خودشو نشون میده! هنگ اولیه فتوشاپ! اگه کسی اطلاع جامع از غیر فعال کردن باطری اره با دلیل و ...لطفا به ما هم معرفی کنه! والا نمیدونم چرا دل تو کوییک ست اینو اضاف کرده!!

Alimobna95
06-10-2012, 18:53
سلام دوستان
میگم نظرتون راجع به نصب ویندوز8 رو 5110 چیه؟؟
کسی تاحالا نصب کرده؟؟مشکلی پیش نیومده؟؟؟نمیاد؟
ممنون اگه جواب بدین

kiana82
06-10-2012, 20:03
سلام دوستان
میگم نظرتون راجع به نصب ویندوز8 رو 5110 چیه؟؟
کسی تاحالا نصب کرده؟؟مشکلی پیش نیومده؟؟؟نمیاد؟
ممنون اگه جواب بدین

من نصب كردم مثل آب روان كار مي كنه و هيچ مشكلي هم نداره فقط زياد بلد نيستم باهاش كار كنم.

majid4mi
07-10-2012, 16:26
با سلام به همه دوستان عزیز امروز دو مورد متوجه شدم گفتم بدونید بد نیست فکر میکنم ارزشمند و مفیده.! دو لبتاب دارم 5010 و 5110 که تو یک ماه خریده شدند و سه روز دیگه گارانتی جفتشون تموم میشه/ دوتایی هم اندازه روشن بودن / و امروز برنامه دل ساپورت سنتر پیام ریسک سیستم رو آورد بالا و دیدم واسه گارانتی هست گرفتم سیستمم یه چکاپ کردم که متوجه شدم ظرفیت باطری به 73 درصد رسیده!!!! شروع کردم به مقایسه کردن دو لبتابم چون 5110 رو گزینه disable charg فعال بود همیشه و 5010 خیر !! دیدم 5010 ضرفیت باطری 98% که همیشه به برق بوده و بدون گزینه شارژ غیر فعال !!! شارژر 5110 سه ماه اول صدای زینگ زینگ خفیفی داشت که شدید تر میشد به مرور زمان{صدای کاهنده های ولتاز} که با شاررژر 5010 تعویض کردم و همین بلا سر شارژر جدید هم آومد!!!! خلاصه کنم: دوستان به هیچ وجه از شارژ غیر فعال استفاده نکنید! هم باطری خراب میشه و هم بعد زدن تیک به صدای شارژر اگه گوش بدید شدیدتر میشه!فشار بهش میاد!! درصد استفاده سیپی رو از تو پروفایل پاور پلانت کم نکنید بزارید دیفالت باشه این حرف رو تو اجرای فتوشاپ cs5lite خیلی واضح خودشو نشون میده! هنگ اولیه فتوشاپ! اگه کسی اطلاع جامع از غیر فعال کردن باطری اره با دلیل و ...لطفا به ما هم معرفی کنه! والا نمیدونم چرا دل تو کوییک ست اینو اضاف کرده!!

دوست عزیز
تجربه شخصی من کاملا" خلاف کشفیات ارزشمند و مفید شماست!
عمر مفید باطری های یون لیتیومی اگه اشتباه نکنم 400 سیکل شارژ و دشارژ هستش و البته به نوع استفاده شما هم بستگی داره
شما اگر از اون گزینه استفاده نکنی باطری لبتابت وقتی به 100% برسه عملا" شارژ شدنش غیر فعال میشه و اگه دقت کرده باشی چراغ باطری در جلو و گوشه سمت چپ لب تاب خاموش میشه.
اگه هم اون تیک رو بزنی همین اتفاق می افته، پس عملا" تفاوتی نمیکنه غیر از اینکه باطری شما بی خود شارژ و دشارژ نمیشه.
من الان تقریبا" یک ساله که این لب تاب رو دارم(i7-6-640)
اکثر اوقات هم شارژ باطریم رو غیر فعال کردم،الان هم باطریم با روشنایی تقریبا" 40% با وایرلس روشن 3 ساعت شارژ نگه میداره که اگه ولتاژ CPU رو کمتر کنم بیشتر هم میشه.
ضمنا" من تقریبا" همیشه(غیر از مواقعی که نیاز به پردازش سنگین داشته باشم مثل مونتاژ فیلم) از CPU سیستمم با سقف 72% استفاده میکنم(مخصوصا" وقت بازی) و با این روش هم گرمای کمتری تولید میشه و هم وقتی که از شارژر استفاده نمیکنم مصرف باطری میاد پایین.
البته چیزی رو که باید دقت کنید اینه که باید برای این کار درصد های مختلف رو تست کنید و درصد ایده آل برای سیستم خودتون رو به دست بیارین.
اگه درصد رو خیلی پایین بگیرید ممکنه سیستم هنگ داشته باشه یا کند بشه.
اگه هم درصد رو بالا بگیرید سیستم بی مورد داغ میشه مخصوصا" برای CPU های i7
در مورد صدای شارژر هم زیاد بهش وسواس نداشته باشین.
من روز اولی که این لب تاب رو خریدم دقیقا" به خاطر همین یک مورد لب تاب رو بردم گارانتی! که مشخص شد به دلیل نوع تکنولوژی که در شارژر i7 ها به کار رفته هستش.

majid4mi
07-10-2012, 16:34
من نصب كردم مثل آب روان كار مي كنه و هيچ مشكلي هم نداره فقط زياد بلد نيستم باهاش كار كنم.

آموزش ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- رو با soft gozar جایگزین کنید

Alimobna95
07-10-2012, 21:06
آقا مجید شما خودتون صلاح میدونید که 8 رو تو این مدل بریزیم؟

majid4mi
08-10-2012, 14:05
به نظر من برای لب تاب و PC که رابط کاربری لمسی براشون کاربردی نداره ویندوز 7 بهتره
مهمترین دلیل اینکه ویندوز 8 با این شکل و شمایل تولید شد بازاری بود که مایکروسافت نمی خواست اون رو از دست بده و اون هم بازار تبلت ها بود.
ولی با توجه به مقایسه ای که در سایت های معتبر بین ویندوز 7و8 صورت گرفته در کل به نظر میاد ویندوز 8 بهتر باشه.

آزمایشات بر روی سیستمی با پردازنده 3.3GHz Intel Core i5-2500K و رم 8GB DDR3 و هارد 1TB با سرعت چرخش 7200-rpm و کارت گرافیک پرقدرت Nvidia GeForce GTX 560 Ti
درآزمایشات WorldBench7 و در مقایسه با نتایج ویندوز7، ویندوز8 نزدیک به 14 درصد سریعتر عمل کرد. در کل تفاوت بیش از 5 درصد می‌تواند برای کاربران محسوس باشد

زمان شروع (Startup Time)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وب گردی و تولید محتوا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلق محتوا
بازده در آفیس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nce_tests.html#tk.rss_news)

kiana82
08-10-2012, 19:19
به نظر من برای لب تاب و PC که رابط کاربری لمسی براشون کاربردی نداره ویندوز 7 بهتره
مهمترین دلیل اینکه ویندوز 8 با این شکل و شمایل تولید شد بازاری بود که مایکروسافت نمی خواست اون رو از دست بده و اون هم بازار تبلت ها بود.
ولی با توجه به مقایسه ای که در سایت های معتبر بین ویندوز 7و8 صورت گرفته در کل به نظر میاد ویندوز 8 بهتر باشه.

آزمایشات بر روی سیستمی با پردازنده 3.3GHz Intel Core i5-2500K و رم 8GB DDR3 و هارد 1TB با سرعت چرخش 7200-rpm و کارت گرافیک پرقدرت Nvidia GeForce GTX 560 Ti
درآزمایشات WorldBench7 و در مقایسه با نتایج ویندوز7، ویندوز8 نزدیک به 14 درصد سریعتر عمل کرد. در کل تفاوت بیش از 5 درصد می‌تواند برای کاربران محسوس باشد

زمان شروع (Startup Time)

وب گردی و تولید محتوا

خلق محتوا
بازده در آفیس

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nce_tests.html#tk.rss_news)

آفرين داداش مجيد بهترين هستي به خدا زنده باد با اين همه معلومات

mohammadi_4u
17-10-2012, 10:41
سلام به همگی دوستان کسی هست بدونه میشه یکی از دو گرافیک رو بلکل غیرفعال کرد؟

kiar
17-10-2012, 10:49
من وقتی کابل شبکه رو به لپ تاپ وصل میکنم قسمت Touch از کار میافته و مجبور میشم از موس معمولی استفاده کنم این مشکل مربوط به نرم افزاره یا سخت افزار؟

آخرین ورژن درایور های این لپ تاپ رو از کجا میتونم دانلود کنم؟ (به غیر از خود سایت DELL )

mohammadi_4u
24-10-2012, 10:39
سلام در همون حالی که کابل وصله و مشکل تاچ دارید درایور تاچپد رو نصب کنید. نرم افزاریه R301357 - TouchPad Alps

bking
25-10-2012, 12:08
سلام بر دل داران عزیز :sq_25:

به نظرتون من این لپ تاپ رو بخرم یا تو این رنج قیمت لپ تاپ بهتری هم هست ؟!(قیمت جدیدش چنده ؟)
ممنون

Soroush-S
25-10-2012, 12:50
کلا لپتاپ خوبیه - ولی الان دیگه کم پیدا میشه و بهتره دنبال مدلای جدید باشید

bking
25-10-2012, 13:54
کلا لپتاپ خوبیه - ولی الان دیگه کم پیدا میشه و بهتره دنبال مدلای جدید باشید
مثلا تا این رنج قیمت (1.800 حدودا) چی خوبه ؟!
ممنون

Variable
26-10-2012, 02:02
سلام
من با یه نرم افزاری مشخصات سخت افزاریه لپتابمو گرفتم . بعد برای قسمت رمش نوشته بود که دو تا اسلات داره و تو یکیش یه رم 4 گیگ هست .
ایا درسته ؟ یعنی میشه بهش رم اضافه کرد؟

Soroush-S
26-10-2012, 20:03
آره دیگه تا 8 گیگ رم ساپورت میکنه - مثلا رم لپتاپ من 8 گیگه

mohammadi_4u
26-10-2012, 20:32
آره دیگه تا 8 گیگ رم ساپورت میکنه - مثلا رم لپتاپ من 8 گیگه

تا 16گیگ
رم من الان 16 گیگه

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

Soroush-S
26-10-2012, 22:08
تا 16گیگ
رم من الان 16 گیگه

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

تاحالا جایی نخونده بودم که تا 16گیگ رم ساپورت میکنه - شما مطمئنی ؟!

amirkhan_0o0
27-10-2012, 01:47
دوستان در مورد رم بستگی به مادربرد داره فکر کنم! تا اونجایی که من حدس می زنم 5010 ها مادر برد های متفاوتی داشته باشه، 5110 رو نمی دونم.

mohammadi_4u
27-10-2012, 22:33
سلام بله هاردمم750دور 7200 هست اروزنترین زمان از دیجی کالا گرفتم 1 ملیون ضمنا ساپورت سنتر رو باز کنید مینویسه ساپورت 32 گیگ رم فعلی 16 گیگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Variable
28-10-2012, 13:15
این نرم افزار ساپورت سنتر رو از کجا میشه دانلود کرد. سایتش که خیلی سخته من سر در نمی اوردم .

در ضمن من خیلی با این تاچ پد مشک دارم انگار اصلا دقت نداره. وقتی انگشتم رو میکشم و پوینتر رو جابجا میکنم. یهو میپره به یه جای دیگه . یا اینکه یهو در حین کشیدن انگشتم میبینم داره زوم میکنه . خیلی کلافم کرده . من حالت کلیک رو تاچ پد رو غیر فعال کردم. میزان حساسیتهم به به صورت heavy گذاشتم . ولی هیچی درست نشده . این دقتش چرا اینجوریه

.یعنی میشه رم 4 گیگ رو در اورد و دو تا رم 8 گیگ انداخت تا بشه 16 ؟این نوع رم رو از کجا میشه تهیه کرد

mohammadi_4u
28-10-2012, 14:10
این نرم افزار ساپورت سنتر رو از کجا میشه دانلود کرد. سایتش که خیلی سخته من سر در نمی اوردم .

در ضمن من خیلی با این تاچ پد مشک دارم انگار اصلا دقت نداره. وقتی انگشتم رو میکشم و پوینتر رو جابجا میکنم. یهو میپره به یه جای دیگه . یا اینکه یهو در حین کشیدن انگشتم میبینم داره زوم میکنه . خیلی کلافم کرده . من حالت کلیک رو تاچ پد رو غیر فعال کردم. میزان حساسیتهم به به صورت heavy گذاشتم . ولی هیچی درست نشده . این دقتش چرا اینجوریه

.یعنی میشه رم 4 گیگ رو در اورد و دو تا رم 8 گیگ انداخت تا بشه 16 ؟این نوع رم رو از کجا میشه تهیه کرد
سلام
suport center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تاچ پد این لبتاب واقعا عالیه و خیلی عالی کار میکنه!
تاچ پد درایور که سایت دل داده رو از سیستم حذف کنید و تنظیماتشو دست نبرید/گرچه تنظیمات خیلی جالب داره ! خب از درایور خود ویندوز استفاده کنید یا حتی الامکان درایور رو دومرتبه نصب کنید!
---
بله میشه دو مموری 8 انداخت البته قبلش از برنامه ساپورت سنتر کمک بگیرید/ سری مین b3 تا 32 گیگ جواب میده با بایوس a11
برای خرید گوگل سرچ کنید چندیم مکان میاره نسبت به موقعیت جغرافیایی خود خرید کنید

Variable
28-10-2012, 21:21
سلام
suport center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تاچ پد این لبتاب واقعا عالیه و خیلی عالی کار میکنه!
تاچ پد درایور که سایت دل داده رو از سیستم حذف کنید و تنظیماتشو دست نبرید/گرچه تنظیمات خیلی جالب داره ! خب از درایور خود ویندوز استفاده کنید یا حتی الامکان درایور رو دومرتبه نصب کنید!

برای من که خیلی دردسر ایجاد کرده این تاچ پد .

چند وقت پیش میخاستم یه رم موبایل رو به لپتاپ بزنم ازطریق این خشاب سمت چپ . بعد دقیقا یه تبدیل میکرو اس دی به اندازه همون درپوش خوده لپتاپ .وارد خشاب کردم . به سختی وارد میشد . ولی مطمئنم دقیقا یک اندازه و یک قطر هستند .
ولی اون درپوش به راحتی داخل میره و بیرون میاد . این تبدیل میکروو اس دی واردش نشد .بعد من فکر کردم که شاید باید یه فشاری بدم تا جا بره . بعد که فشار دادم یه تقه صدا کرد و...
الان زیره مچ دست چپم وقی تایپ میکنم . اون سطح که زیره مچم قرار میگیره . هی تق تق صدا میده و به اندازه یکی دو میلی متر میره تو . میاد بیرون . لغ شده و .. خیلی کلافم کرده . چون زیره دستم هی تکون میخوره

حالا این گارانتی اگه ببرم . قبول میکنه یا نه ؟
باید چیکار کنم

ramintcp7
28-10-2012, 23:10
salam khaste nabashid dostan.....laptope alie..azash raziam fk konam onam az man razie vali jadidan ye moshkeli dare ke yeyho hame chi vaimiseo bad safhe abi mishe ba ye seri neneshte va khaily sari restart mishe kasi mi2ne moshkel chie...????mamnon misham komak konin

Soroush-S
28-10-2012, 23:32
سلام بله هاردمم750دور 7200 هست اروزنترین زمان از دیجی کالا گرفتم 1 ملیون ضمنا ساپورت سنتر رو باز کنید مینویسه ساپورت 32 گیگ رم فعلی 16 گیگ
من ساپورت سنتر دانلود کردم ولی چطوری باید نصب بشه ؟
ضمنا مدل مادربرد منم b3 هست - ولی بایوس A09 هست. هارد من توشیبا 5400هست و برای شما 7200 WD .

M A S 0 U D
28-10-2012, 23:42
اقا یکی به ما بگه چجوری از شر این گرافیک intel hd 4000 خلاص بشم
لپ تاپ dell inspiron 5520 و اون یکی گرافیک هم amd hd 7670
میخوام سویچ کنم

Variable
29-10-2012, 01:01
اقا یکی به ما بگه چجوری از شر این گرافیک intel hd 4000 خلاص بشم
لپ تاپ dell inspiron 5520 و اون یکی گرافیک هم amd hd 7670
میخوام سویچ کنم
توکنترل پنل برای من . یه بخشی هست به نام NVIDIA control panel که اونجا تونستم گرافیک رو سویچ کنم .
تظیماتی داره که میتونی انجام بدی .

Variable
29-10-2012, 01:05
salam khaste nabashid dostan.....laptope alie..azash raziam fk konam onam az man razie vali jadidan ye moshkeli dare ke yeyho hame chi vaimiseo bad safhe abi mishe ba ye seri neneshte va khaily sari restart mishe kasi mi2ne moshkel chie...????mamnon misham komak konin
یعنی بلو اسکرین میده ؟
خیلی عجیبه . برای منم وقتی دارم عکسی رو میبینم یهو همه چی وای میسه :D در کل هنگ میکنه و بارها شده باتری رو در اوردم تا بتونم ریست کنمش

mohammadi_4u
29-10-2012, 09:06
من ساپورت سنتر دانلود کردم ولی چطوری باید نصب بشه ؟
ضمنا مدل مادربرد منم b3 هست - ولی بایوس A09 هست. هارد من توشیبا 5400هست و برای شما 7200 WD .
فقط رو ستاپ کلیک کنید تا نصب بشه اگه اتوماتیک شروع به نصب شدن نکرد داخل درایو ویندوز یه فولدر ساخته بنام دل از داخل او ستاپ رو اجرا کنید
b3 تو سری 5110 بهترین مینش هست و بایوس a9 نیز تا 16 گیگ ساپورت داره بعد آپدیت به a11 باز 32 گیگ میشه/
بله کانفیگ های متفاوتی داره

M A S 0 U D
29-10-2012, 11:52
توکنترل پنل برای من . یه بخشی هست به نام NVIDIA control panel که اونجا تونستم گرافیک رو سویچ کنم .
تظیماتی داره که میتونی انجام بدی .

ممنون ولی برای من amd هستش و کلا فرق میکنه
میشه یکی بگه من دقیقا باید چکار کنم؟کسی گرافیک amd نداره؟

ramintcp7
29-10-2012, 12:39
یعنی بلو اسکرین میده ؟
خیلی عجیبه . برای منم وقتی دارم عکسی رو میبینم یهو همه چی وای میسه :D در کل هنگ میکنه و بارها شده باتری رو در اوردم تا بتونم ریست کنمش
yani inja hishki nist komakemon kon...!!!!:sq_3:pas ham dardim bad jori rafte ro asabam shaba ke mizaram bara DL yeho khamosh mishe hamash nesfe kare mimone

M A S 0 U D
29-10-2012, 14:02
میشه یکی نحوه سویچ بین لپ تاپ amd رو بگه با تمام جزئیات

only4u-m
29-10-2012, 14:11
yani inja hishki nist komakemon kon...!!!!:sq_3:pas ham dardim bad jori rafte ro asabam shaba ke mizaram bara DL yeho khamosh mishe hamash nesfe kare mimone

احتمال داره از یک نرم افزار باشه... چک کنید که بعد از نصب چه برنامه ای هنگ کردن ها شروع شده...

برای من هم مشکل مشابهی پیش اومد، اشکال از office بود!!! پاکش که کردم و یک نسخه دیگه از office رو نصب کردم درست شد... (سعی کنید اگر برنامه ای نسخه 64 و 32 بیتی داره، 64 رو نصب کنید)

Variable
30-10-2012, 01:28
نمیدونم شاید توهم زدم :sq_2:. ولی انگار وقتی انگشتم رو با فاصله خیلی کمی رو تاچ پد جا به جا میکنم. یعنی لمسش نمیکنم .
ولی پوینتر جابجا میشه ...
هست هست .. داریم همچین چیزی