PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرفداران Dell Inspiron 5110

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

hootas23
19-10-2011, 22:41
ماله من اصلا گارانتی نداره از کجا میتونم بفهمم ریفیر هست یا نه ؟
از چک کردن سرویس تگ دستگاه در سایت دل.
زیر لپ تاپت سرویس تگ هست و روی باطری و زیر باطری و روی شارژر هم عین همون هست.
سرچ کن توی همین فوروم یه تاپیک جامع در مورد ریفر بودن و نبودن وجود داره.

maysamsami
20-10-2011, 00:14
کسی جواب سوال منو نمیدونه ؟!!

farhad moradi
20-10-2011, 00:57
دوست عزیز دستگاه من زیگورات هست .بیا لطفا درست کن . این چه حرفیه ؟؟؟ واسه اینکه جنستون رو خراب نکنید این حرف هارو نزنید . مشکل از کاربر هست یعنی چی ؟؟؟؟؟ یه توضیحی بدین .

باتشکر احسان

خب دوست عزیز دقیقا الان مشکل شما چیه ؟
منظورم از مشکل کاربر اینه که مثلا خیلیا میگن بلوتوث مشکل داره یا خیلیا میگن گراف سوئیچ نمیشه ؟ ببین دوست عزیز دل 3 نوع بلوتوث برا 5110 داره . اول باید نوع بلوتوث رو تشخیص داد و بعد درایور خودش رو نصب کرد . یا گرافیکش بررا همه بازیا جواب میده الا pes2011 تو 64 بیتی که اونم با دانلود درایور از سایت انویدیا مشکل حل شده . حالا اینا خوبن بعضیا درایور رو نصب نکردن یا مشکل نرم افزاری دارن و نمیتونن حل کنن میزارن تقصیر لپ تاپ
سرویس تگ دستگاهتون رو هم بزارید

farhad moradi
20-10-2011, 01:09
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممنون.
من این مشکل موبایل رو با 3 تا 5110 دیگه هم تست کردم همینطور بود یا نور مانیتور کم میشد یا ری استارت میشد یا استند بای...یکی از دوستانم هم توی همین فوروم این مشکل رو داره.
لپ تاپ خودم گارانتی مادیرانه.
اون یه سه تا دیگه هم همشون گارانتی رسمی هستند.
لپ تاپ خودم ریفر نیست و گارانتی بین الملل هم داره.
به نظر من کلا دل کیفیت خوبی دیگه نداره و اون دل قدیم نیست.
از خیلی مواردش راضی ام اما خوب اینهاش اذیتم میکنه...
والا بلا ما اینطور مشکلاتی رو اصلا ندیدیم . همین پست رو که دارم مینویسم با 5110 داداشم دارم مینویسم. کم هم نفروختیم که بگید حالا شانس داشتید

amin666
20-10-2011, 11:11
سلام دوستان.می شه بگید وقتی service tag رو وارد می کنیم به جز قسمت configuration اگه ریفورب باشه از کجا می شه فهمید؟مثلا عبارت خاصی می نویسه و کجا می نویسه و اگه مثلNo service warranty نوشته باشه معنیش ریفوربه؟من واسه یکی می خوام بگیرمممنون

amin666
20-10-2011, 11:16
سلام دوستان.می شه بگید وقتی service tag رو وارد می کنیم به جز قسمت configuration اگه ریفورب باشه از کجا می شه فهمید؟مثلا عبارت خاصی می نویسه و کجا می نویسه و اگه مثلNo service warranty نوشته باشه معنیش ریفوربه؟من واسه یکی می خوام بگیرم.راستی مدل congige رو تو سایت نمی زنه؟منظورم مثل device manager ه که برند سخت افزار رو هم می نویسه.اخه اینجوری نمی شه فهمید قطعه عوض شده یا نهومثلا هارد و رم رو فکر کنم بند مربوطه رو نمی نویسه.فروشگاه زیگورات تو پاسا÷ پارسیان یا ایران هست؟به نظرتون فرقی نمی کنه گارانتی رو از خود نمایندگی بیگیریم یا فروشگاه هایی که مثلا گارانتی زیگورات دارن؟ممنون از راهنمایی

maysamsami
20-10-2011, 13:36
زیگورات در پاساژ پایتخته
______

با سلام چندباره !
من دو سه روزه این لپ تاپ 5110 رو خریدم ، البته کانفیگ core i7
چندتا سوال داشتم ، من همه درایورهام رو نصب کردم ، جز intel wireless display management که نصب نمیشه و یه کادر با نوشته finish میاد !!

1- سوال اولم اینه که چرا intel wireless display management نصب نمیشه ؟ آیا باید حتما به تلویزیون وصل کنیم یا .. ؟ اصلا کاربردش چیه؟

2- من وایرلسم نصبه ، با fn و f2 روشنش میکنم و اوکیه. اما نمی تونم با یه برنامه ای یا چیزی ، مثلا بگردم دنبال وایرلسهایی که توی ساختمونمون هست یا حتی وایرلس گوشیم !! چطور باید بگردم ؟

ممنون میشم جواب بدید.

aliabolhasni
20-10-2011, 14:39
سلام بر همه
من یه مشکلی برام پیش اومده اینه که موقعه بازی مافیا 2 بعد از 15دقیقه لپ تاپم داغ میکنه و خاموش میکنه ولی تو کار های دیگه خاموش نمیکنه و داغ هم نمی کنه مدل n5110 i7 ممنون میشه اگه سریع کمک کنید؟

hootas23
20-10-2011, 23:05
والا بلا ما اینطور مشکلاتی رو اصلا ندیدیم . همین پست رو که دارم مینویسم با 5110 داداشم دارم مینویسم. کم هم نفروختیم که بگید حالا شانس داشتید
دوست عزیزم من کاری به فروش شماندارم....و قصدم زیر سوال بردن این مدل و برندنیست و یا پایین آوردن بازار سود شما.....
من دیروز گارانتی مادیران بودم و با کارشناسش حرف زدم و اونم ضمن تایید حرف من گفت که روی خیلی از مدلها ما این مشکل امواج الکترومغناطیسی رو داریم و نمیشه کاریش کرد و به نوع طراحی سازنده مربوط میشه.
علی ایحال اینکه شما هزارتا فروختید و سالم بوده خوشا به حال مشتری هاتون و البته سودشما چون شانس ما بعد یک هفته این لپ تاپ اینطور دست مارو گذاشته تو پوست گردو....

farhad moradi
21-10-2011, 12:06
به نظرتون فرقی نمی کنه گارانتی رو از خود نمایندگی بیگیریم یا فروشگاه هایی که مثلا گارانتی زیگورات دارن؟ممنون از راهنمایی

نه دوست عزیز فرقی نمیکنه . فقط لیبل گارانتی رو چک کن. از نماینده ها هم بگیری بهتره. قیمتو با سایت هم چک کن

amin666
21-10-2011, 12:13
دوستان شما acer 5755 رو ترجیح می دید به این مدل یا نه؟من واسه کسی می خوام.خیلی کارای سنگین نداره و در حد برنامه نویسی ساده و مبتدی.مثلا من گرافیک برام خیلی مهمه.ولی واسه اون فکر نمی کنم 525 با 540 خیلی فرق کنه.بیشتر کیفیت مهمه و اینکه مشکلی نداشته باشه.واسه خودم بود مشکلی نبود.ولی خودش زیاد وارد نیست تو این مسایل.منم نمی تونم اگه مشکلی پیش اومد هی براش سرچ کنم ببینم چه جوری حل می شه و... .
گارانتی چی پیشنهاد می کنید؟از زیگورات بهتر هم هست و ایا زیگورات واقعا خوبه؟

farhad moradi
21-10-2011, 12:24
دوست عزیزم من کاری به فروش شماندارم....و قصدم زیر سوال بردن این مدل و برندنیست و یا پایین آوردن بازار سود شما.....
من دیروز گارانتی مادیران بودم و با کارشناسش حرف زدم و اونم ضمن تایید حرف من گفت که روی خیلی از مدلها ما این مشکل امواج الکترومغناطیسی رو داریم و نمیشه کاریش کرد و به نوع طراحی سازنده مربوط میشه.
علی ایحال اینکه شما هزارتا فروختید و سالم بوده خوشا به حال مشتری هاتون و البته سودشما چون شانس ما بعد یک هفته این لپ تاپ اینطور دست مارو گذاشته تو پوست گردو....

حالا ایشاا.. درست میشه. خب براتون درست کردن ؟

aliabolhasni
21-10-2011, 12:27
سلام بر همه
من یه مشکلی برام پیش اومده اینه که موقعه بازی مافیا 2 بعد از 15دقیقه لپ تاپم داغ میکنه و خاموش میکنه ولی تو کار های دیگه خاموش نمیکنه و داغ هم نمی کنه مدل n5110 i7 ممنون میشه اگه سریع کمک کنید؟
----------------------------
کسی کمک نکرد؟؟؟؟:41:

farhad moradi
21-10-2011, 12:29
دوستان شما acer 5755 رو ترجیح می دید به این مدل یا نه؟من واسه کسی می خوام.خیلی کارای سنگین نداره و در حد برنامه نویسی ساده و مبتدی.مثلا من گرافیک برام خیلی مهمه.ولی واسه اون فکر نمی کنم 525 با 540 خیلی فرق کنه.بیشتر کیفیت مهمه و اینکه مشکلی نداشته باشه.واسه خودم بود مشکلی نبود.ولی خودش زیاد وارد نیست تو این مسایل.منم نمی تونم اگه مشکلی پیش اومد هی براش سرچ کنم ببینم چه جوری حل می شه و... .
گارانتی چی پیشنهاد می کنید؟از زیگورات بهتر هم هست و ایا زیگورات واقعا خوبه؟

acer هم برند خیلی خوبیه . با گارانتی سازگار بگیر. این دو گراف هم آنچنان فرقی با هم ندارن. زیگورات تخصصی فقط دل رو کار میکنه . درباره ی گارانتی زیگورات من چون نماینده ام نمیتونم نظری بدم. دوستانی که مشتری هستن باید بگن. امروزه کم پیدا میشه کسی به ماست خودش ترشه بگه .
دوستان نظر بدن من هم بعدش نظرمو بهتون میگم

r0ot$harp
21-10-2011, 12:40
نه دوست عزیز فرقی نمیکنه . فقط لیبل گارانتی رو چک کن. از نماینده ها هم بگیری بهتره. قیمتو با سایت هم چک کن

دوست عزیز دیگه تند نمی ری >>؟؟؟ قانع شدی به حرف ها . این لپ تاپ مزخرف رو من از روی ناچار خریدم چرا ؟؟؟ چون زمانی که دنبال Y560P می گشتم نیست شده بود و ناچار این رو خریدم . من ایسوس داشتم 3 سال همه جوری پا بود . اما این داغون یک ماهه داغون شده .

باتشکر احسان

farhad moradi
21-10-2011, 13:29
دوست عزیز دیگه تند نمی ری >>؟؟؟ قانع شدی به حرف ها . این لپ تاپ مزخرف رو من از روی ناچار خریدم چرا ؟؟؟ چون زمانی که دنبال Y560P می گشتم نیست شده بود و ناچار این رو خریدم . من ایسوس داشتم 3 سال همه جوری پا بود . اما این داغون یک ماهه داغون شده .

باتشکر احسان

منظورت چیه دیگه تند نمیری؟
سرویس تگو بزار و مشکلتو بگو

hootas23
21-10-2011, 15:59
حالا ایشاا.. درست میشه. خب براتون درست کردن ؟
نه...!
عین نمایندگی ماشین بود
گفت سرمون شلوغه اینم مشکل بزرگی نیست و احتمال زیاد چیپ خرابه(یه چیپ کنترل جک های هدفون و میک و usb رو به عهده داره)
گفت اگر صبر کنی یکی دو هفته دیگه بیاری بهتره شاید تا اون موقع مشکلات دیگه هم دیدی و همشو باهم برات تعمیر کردم !
جالب بود:18:
یه بنده خدایی هم اونجا بود میگفت من باهاش بازی میکنم خاموش میشه
شکر خدا برای من این مشکلات رو نداره نمیدونم دوباره ببرمش گارانتی یا نه...ترسیدم !
با خودم گفتم به هدست وایرلس بگیرم کلا بیخیال تعمیر بشم نکنه بدترش کنن.

من یه مشکلی برام پیش اومده اینه که موقعه بازی مافیا 2 بعد از 15دقیقه لپ تاپم داغ میکنه و خاموش میکنه ولی تو کار های دیگه خاموش نمیکنه و داغ هم نمی کنه مدل n5110 i7 ممنون میشه اگه سریع کمک کنید؟ یکی هم اومده بود گارانتی دقیقا همین مشکل رو داشت..جالب اینجا بود که از تعمیر سرباز میزدن و جواب های سربالا بهش میدادن.
از کول پد استفاده کن ببین درست میشه.

ali0086
21-10-2011, 16:07
چند سوال داشتم:
1- چطوری میشه به bios دستگاه رفت؟ ( برای چک کردن سیستم تگ )
2- نور صفحه که میگن بر میگرده آدم رو اذیت نمی کنه؟
3- صداش چطوره؟

hootas23
21-10-2011, 16:07
من چیزی رو باید اینجا بنویسم برای اینکه خدایی نکرده میون بچه ها سوتفاهم هایی پیش نیاد و به خاطر یه لپ تاپ نا قابل دوستی ها از بین نره.
میدونید:
هیچ کدوم از ما با دل پدرکشتگی نداریم
و قصد تخریب این برند و مدل رو به هیچ وجهی نداریم
و خدایی نکرده قصدمون از بیان مشکلاتمون پایین آوردن فروش دوستانمون که نمایندگی دارن نیست
ماها هممون این لپ تاپ رو خریداری کردیم که استفاده کنیم من حس میکنم اکثرمون بچه پولدار هم نیستیم که بیخیال باشیم...دست کم یه تومن پول دادیم بابت این جنس.
و الان که متوجه خرابی ها شدیم دور هم جمع شدیم که حل مشکل کنیم و با نوشتن مشکلات راه حل مناسب پیدا کنیم و خداروشکر خیلی از مشکلات بچه ها با همین همفکری ها حل شده و الان دارن براحتی استفاده میکنن و لذت میبرن.(تشکر بابت زحمات دوستان و سایت)
اینهارو نوشتم که بگم سعی کنیم درک کنیم،و وقتی کسی داره از خرابی چیزی که خریده حرص میخوره کمی ملایم و مهربون باشیم و به کمک بیایم و تعصب رو کنار بزاریم.
خواهش میکنم دیگه بحث هارو شخصی نکنیم و صرفا همفکری کنیم تا بتونیم مشکلات رو حل کنیم.
ممنون

farhad moradi
21-10-2011, 17:33
نه...!
عین نمایندگی ماشین بود
گفت سرمون شلوغه اینم مشکل بزرگی نیست و احتمال زیاد چیپ خرابه(یه چیپ کنترل جک های هدفون و میک و usb رو به عهده داره)
گفت اگر صبر کنی یکی دو هفته دیگه بیاری بهتره شاید تا اون موقع مشکلات دیگه هم دیدی و همشو باهم برات تعمیر کردم !
جالب بود:18:
یه بنده خدایی هم اونجا بود میگفت من باهاش بازی میکنم خاموش میشه
شکر خدا برای من این مشکلات رو نداره نمیدونم دوباره ببرمش گارانتی یا نه...ترسیدم !
با خودم گفتم به هدست وایرلس بگیرم کلا بیخیال تعمیر بشم نکنه بدترش کنن.
یکی هم اومده بود گارانتی دقیقا همین مشکل رو داشت..جالب اینجا بود که از تعمیر سرباز میزدن و جواب های سربالا بهش میدادن.
از کول پد استفاده کن ببین درست میشه.

حتما ببر درست کنن. این مشکل بزرگیه که اونا اینجوری اونو ساده میگیرن. ما اگه مشتریمون از یه چیز جنسش ناراضی باشه تا اونو حل نکنیم بهش پس نمیدیم.
پول گارانتی رو دادی پس ازش استفاده کن.

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

من چیزی رو باید اینجا بنویسم برای اینکه خدایی نکرده میون بچه ها سوتفاهم هایی پیش نیاد و به خاطر یه لپ تاپ نا قابل دوستی ها از بین نره.
میدونید:
هیچ کدوم از ما با دل پدرکشتگی نداریم
و قصد تخریب این برند و مدل رو به هیچ وجهی نداریم
و خدایی نکرده قصدمون از بیان مشکلاتمون پایین آوردن فروش دوستانمون که نمایندگی دارن نیست
ماها هممون این لپ تاپ رو خریداری کردیم که استفاده کنیم من حس میکنم اکثرمون بچه پولدار هم نیستیم که بیخیال باشیم...دست کم یه تومن پول دادیم بابت این جنس.
و الان که متوجه خرابی ها شدیم دور هم جمع شدیم که حل مشکل کنیم و با نوشتن مشکلات راه حل مناسب پیدا کنیم و خداروشکر خیلی از مشکلات بچه ها با همین همفکری ها حل شده و الان دارن براحتی استفاده میکنن و لذت میبرن.(تشکر بابت زحمات دوستان و سایت)
اینهارو نوشتم که بگم سعی کنیم درک کنیم،و وقتی کسی داره از خرابی چیزی که خریده حرص میخوره کمی ملایم و مهربون باشیم و به کمک بیایم و تعصب رو کنار بزاریم.
خواهش میکنم دیگه بحث هارو شخصی نکنیم و صرفا همفکری کنیم تا بتونیم مشکلات رو حل کنیم.
ممنون

من این حرفو تایید میکنم و کاملا موافقم .

خیلی از دوستان لطف میکنن و میان میگن شما دارید برا شرکت و مارک خاصی تبلیغ میکنید. ببینید دوستان محترم من تو این سایت نه بازاری دارم و نه تو تهرانم که بخوام به بیشتر بچه های تهرانی بفروشم. و نه اینکه زیگورات یا اون شرکتی رو پیشنهاد میدم به من پاداش یا تشکری میکنه.
من فقط دارم تجربه 6 سال بازاری بودنم رو بهتون میگم. چون روال کار شرکتا رو میدونم. الحمدا.. از اون بازاری ها هم نبودم که نمیدونم دارم چی میفروشم و فقط دنبال سود باشم. این چیزا که دارم میگم واسم ثابت شده و همه اینا رو تجربه کردم. و دوست دارم دوستانم تجربه ی بدی تو خرید نداشته باشن.

farhad moradi
22-10-2011, 14:04
چند سوال داشتم:
1- چطوری میشه به bios دستگاه رفت؟ ( برای چک کردن سیستم تگ )
2- نور صفحه که میگن بر میگرده آدم رو اذیت نمی کنه؟
3- صداش چطوره؟

1- با F2
2-
3- در حد مطلوبه . مث بقیه

Mohammadkiller
22-10-2011, 15:21
حل مشکل full screen بازیها در ویندوز 7 در لبتاپ 5010 دل برای رفع این مشکل به ران رفته regedit رو تایپ کنید و به ادرس زیر بروید
Run >>> Regedit >> hkey_local_machine-> system-> controlset001-> control-> graphicsdrivers-> configuration >> sec54410-00 ... >>> 00 >>> 00 >> Open The ( Scaling ) >>Value Data = (3) >>> OK :D
و عدد 4 را به 3 تغییر دهید تا مشکل حل شود+
مشکلی بود پ خ بدید

amin666
22-10-2011, 16:42
دوستان من متوجه نشدم.service tag رو مگه تو بایوس می نویسه؟!می شه مختصرا بگید کجا سرویس تگ رو می نویسه؟

متوجه شدم.دوستمون system tag رو پرسیده بود.ولی حالا چرا پستم پاک نمی شه!

FremderJunge
22-10-2011, 20:52
سلام خدمت دوستان یادش بخیر من از اولین کسانی بودم که 5110 گرفتم و مشکلات رو اینجا با دوستان حل میکردیم.:10:
بعد از 7 ماه هنوز هم اعتقاد دارم بهترین مدل تو رنج خودشه اگه موقع خرید توجه کنید و ریفر نخرید.
Update بایوس به شماره A08 اومده برید دانلود کنید...

aliabolhasni
22-10-2011, 21:28
سلام من مشکل بلوتوث رو حل کردم با یه برنامه هم دریافت و هم ارسالم به کار اوفتاد هرکی خواست بگه؟

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

سلام خدمت دوستان یادش بخیر من از اولین کسانی بودم که 5110 گرفتم و مشکلات رو اینجا با دوستان حل میکردیم.:10:
بعد از 7 ماه هنوز هم اعتقاد دارم بهترین مدل تو رنج خودشه اگه موقع خرید توجه کنید و ریفر نخرید.
Update بایوس به شماره A08 اومده برید دانلود کنید...
سلام من وقتی بایوس رو آپدیت کردم لپ تاپ موقعه بازی سنگین داغ میکنه ویعد از 30دقیقه خاموش میکنه فقط تو بازی واسه شما این طوری میشه؟

hootas23
22-10-2011, 23:01
دوستان من متوجه نشدم.service tag رو مگه تو بایوس می نویسه؟!می شه مختصرا بگید کجا سرویس تگ رو می نویسه؟

متوجه شدم.دوستمون system tag رو پرسیده بود.ولی حالا چرا پستم پاک نمی شه!
عزیزم شماره سرویس تگ دستگاه
روی برگه گارانتی
پشت لپ تاپ روی بدنه
زیر باطری
روی خود باطری
و روی شارژر هست و همشون هم باهم یکی هستند(باید اینطور باشند)
این سرویس تگ به منظور شماره شناسایی لپ تاپ شما در شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی و سایت دل هستش.
که میتونید با وارد کردن اون در سایت دل آخرین درایورها رو دانلود کنید و یا از وضعیت گارانتی های دستگاهتون و مشخصات و احیانا تعمیرات با خبر بشید.

FremderJunge
23-10-2011, 09:12
سلام من مشکل بلوتوث رو حل کردم با یه برنامه هم دریافت و هم ارسالم به کار اوفتاد هرکی خواست بگه؟

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

سلام من وقتی بایوس رو آپدیت کردم لپ تاپ موقعه بازی سنگین داغ میکنه ویعد از 30دقیقه خاموش میکنه فقط تو بازی واسه شما این طوری میشه؟
سلام والا من زیاد بازی نمی کنم همین دیروز Crysis2 رو حذف کردم اگه نه واستون چک میکردم.
به هر حال بسته به بازی که بازی میکنید شاید درجه اونقدر بالا میره که مجبور میشه سیستم رو خاموش کنه مثلا من همین کراسیس رو که بازی میکردم دما رو با نرم افزار اورست که چک میکردم تا 98 الی 100 بالا میرفت اونم فقط تو 45 دقیقه در حالی که یه کول پد خوب هم داشتم در کل لپ تاپ به درد بازی های سنگین نمیخوره ولی از 2 روز پیش که بایوس رو آپدیت کردم یه ریز لپ تاپ روشن بوده و کارایی باهاش انجام دادم که کم از بازی نبوده و مشکلی نداشتم تا الان.

hootas23
23-10-2011, 21:59
به هیچ وجه
اما من یه ضعفی توش دیدم ...توی بعضی بازی ها وقتی سیستم رو حالت برق شهری هستش همچیز خوبه و عالی کار میکنه ولی وقتی از برق بکشی و با باطری باشه کمی کم میاره !
مثلا بازی جدید درایور اینطوریه
البته این یه مشکل محسوب نمیشه و بیشتر یه ضعفه که بی اهمیته.
عمده کار من با نرم افزارهای طراحی دو بعدی و 3 بعدی هستش باهاشون که کار میکردم چیز خاصی حس نمیکردم به نظر همچیز خوب میرسید.
به نظرم سعی کن اگر تو خونه سیستم مناسب داری با لپ تاپ زیاد بازی نکنی چون اساسا لپ تاپ چیز ظریفیه و زیاد کار کشیدن ازش خیلی خوب نیست و نمیتونه جایگزین سیستم رو میزی باشه..
-----------
من لپ تاپم رو دادم گارانتی و گفتن 3 روزه بهم میدن(برای مشکل جک هدفونش)
ببینم چیکار میکنن

aliabolhasni
24-10-2011, 00:06
سلام والا من زیاد بازی نمی کنم همین دیروز Crysis2 رو حذف کردم اگه نه واستون چک میکردم.
به هر حال بسته به بازی که بازی میکنید شاید درجه اونقدر بالا میره که مجبور میشه سیستم رو خاموش کنه مثلا من همین کراسیس رو که بازی میکردم دما رو با نرم افزار اورست که چک میکردم تا 98 الی 100 بالا میرفت اونم فقط تو 45 دقیقه در حالی که یه کول پد خوب هم داشتم در کل لپ تاپ به درد بازی های سنگین نمیخوره ولی از 2 روز پیش که بایوس رو آپدیت کردم یه ریز لپ تاپ روشن بوده و کارایی باهاش انجام دادم که کم از بازی نبوده و مشکلی نداشتم تا الان.
واقعا لپ تاپ بدرد نخوری هست:41:

farhad moradi
24-10-2011, 11:29

باتشکر احسان

منظورت چیه دیگه تند نمیری؟
سرویس تگو بزار و مشکلتو بگو

---------- Post added at 11:29 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

من لپ تاپم رو دادم گارانتی و گفتن 3 روزه بهم میدن(برای مشکل جک هدفونش)
ببینم چیکار میکنن

برا حل مشکل با امواج مغناطیسی چی ؟
من با زیگورات تماس گرفتم و گفتن تا حالا چنین مشکلی رو تو محصولاتمون نداشتیم و مشکل شما رو بهشون گفتم و گفتن مشکل خیلی بزرگیه و تا مرز تعویض هم ممکنه بره .

FremderJunge
24-10-2011, 14:14
واقعا لپ تاپ بدرد نخوری هست:41:
نمی دونم از چه لحاظ به این نتیجه رسیدید ولی اگه به خاظر دمای بالا تو بازی هاست که تمام لپ تاپ هایی با این مدل CPU همین مشکل رو داره اصلا لپ تاپ برای بازی ساخته نشده ، حالا از هر برندی رو که میخواید چک کنید مشکل دما تو بازی Crysis 2 که تقریبا یه بازی سنگین رو من تو مدل های دیگه هم چک کردم به همین صورت.
اگه خیلی بازی کردن برات مهمه یه CooPad درست حسابی که تغذیه برق جدا داره بگیر.

---------- Post added at 04:14 PM ---------- Previous post was at 04:10 PM ----------

به هیچ وجه
اما من یه ضعفی توش دیدم ...توی بعضی بازی ها وقتی سیستم رو حالت برق شهری هستش همچیز خوبه و عالی کار میکنه ولی وقتی از برق بکشی و با باطری باشه کمی کم میاره !

سلام این مشکل نیست،تو تنظیمات باطری بود فکر کنم یک تیک رو باید بردارید تا مشکل حل شه الان دسترسی به لپ تاپم ندارم اگه نه دقیقا براتون مینوشتم کجا میتونید پیداش کنید.

maysamsami
24-10-2011, 15:27
با سلام

میشه یکی کمک کنه؟
الان یه هفتست پرسیدم!!

من چندروزه این لپ تاپ 5110 رو خریدم ، البته کانفیگ core i7
چندتا سوال داشتم ، من همه درایورهام رو نصب کردم ، جز intel wireless display management که نصب نمیشه و یه کادر با نوشته finish میاد !!

1- سوال اولم اینه که چرا intel wireless display management نصب نمیشه ؟ آیا باید حتما به تلویزیون وصل کنیم یا .. ؟ اصلا کاربردش چیه؟

2- من وایرلسم نصبه ، با fn و f2 روشنش میکنم و اوکیه. اما نمی تونم با یه برنامه ای یا چیزی ، مثلا بگردم دنبال وایرلسهایی که توی ساختمونمون هست یا حتی وایرلس گوشیم !! چطور باید بگردم ؟

ممنون میشم جواب بدید.

cool11
24-10-2011, 16:42
با سلام

میشه یکی کمک کنه؟
الان یه هفتست پرسیدم!!

من چندروزه این لپ تاپ 5110 رو خریدم ، البته کانفیگ core i7

ممنون میشم جواب بدید.

دو ست عزیز فک نمیکنم کسی از این درایور استفاده کرده باشه با توجه به حجم زیادش
اصولا وقتی خروجی HDMI هست چرا از اتصال بی سیم برای تلویزیون استفاده بشه؟
البته فک می کنم که برای استفاده از این خصوصیت باید سخت افزار خاص اون روی لپ تاپ نصب باشه
(توی قسمت سفارش لپتاپ های Alienware سایت دل فک میکنم می شه یه همچین لپ تاپی رو کانفیگ کرد)

2-کنار ساعت یه آیکون هست که وقتی وایرلس رو روشن می کنید معلوم میشه و دنبال شبکه های موجود می گرده و کلا مربوط به network access شماست
(لااقل واسه من اینجوریه {windows 7})

hootas23
24-10-2011, 22:32
برا حل مشکل با امواج مغناطیسی چی ؟
من با زیگورات تماس گرفتم و گفتن تا حالا چنین مشکلی رو تو محصولاتمون نداشتیم و مشکل شما رو بهشون گفتم و گفتن مشکل خیلی بزرگیه و تا مرز تعویض هم ممکنه بره .
برای مشکل جک هدفونش دادم فردا احتمالا تحویلم میدن.
مشکل امواج رو نتونستم ثابت کنم !
اونجا هرکاری کردم چیزی روش اثر بزاره نشد که نشد تو خونه موبایل نزدیکش میشه قاطی میکنه اونجا کارشناسش موبایل رو گذاشت روش بارها و بارها زنگ زدیم نشد !
یه باند سینما خانگی نزدیکش کردیم نشد.
حرصم در اومده بود چون اصلا مشکل خودش رو نشون نداد.
آخرم گفت احتمال داره همچین چیزی به وجود بیاد ولی عیب و اشکال محسوب نمیشه و کلا به ذات طراحی برمیگرده روی خیلی دستگاه ها ما همچین مشکلی رو میبینیم و نمیشه کاریش کرد.
فردا اگر برای تحویل برم اونجا بازم تست میکنم ببینم چی میشه...کول پدم رو هم با خودم میبرم.(خیلی ایرادها وقتی خودش رو نشون میده که میزارمش روی این...بدنه کول پد برقی نداره)
-------
امروز 14 روزه که من این لپ تاپ رو خریدم ..3 روز گارانتی بوده...11 روز بقیه ایراد داشته و نتونستم باهاش کار کنم.
انگار پولم رو ریخته باشم تو جوب.
من این لپ تاپ رو از فروشگاه نخریدم که همون روز اول پسش بدم.
لپ تاپ رو از خود مادیران و انبار مرکزیش تحویل گرفتم و فکر نمیکنم برام عوضش کنن.

farhad moradi
25-10-2011, 16:44
برای مشکل جک هدفونش دادم فردا احتمالا تحویلم میدن.
مشکل امواج رو نتونستم ثابت کنم !
اونجا هرکاری کردم چیزی روش اثر بزاره نشد که نشد تو خونه موبایل نزدیکش میشه قاطی میکنه اونجا کارشناسش موبایل رو گذاشت روش بارها و بارها زنگ زدیم نشد !
یه باند سینما خانگی نزدیکش کردیم نشد.
حرصم در اومده بود چون اصلا مشکل خودش رو نشون نداد.
آخرم گفت احتمال داره همچین چیزی به وجود بیاد ولی عیب و اشکال محسوب نمیشه و کلا به ذات طراحی برمیگرده روی خیلی دستگاه ها ما همچین مشکلی رو میبینیم و نمیشه کاریش کرد.
فردا اگر برای تحویل برم اونجا بازم تست میکنم ببینم چی میشه...کول پدم رو هم با خودم میبرم.(خیلی ایرادها وقتی خودش رو نشون میده که میزارمش روی این...بدنه کول پد برقی نداره)
-------
امروز 14 روزه که من این لپ تاپ رو خریدم ..3 روز گارانتی بوده...11 روز بقیه ایراد داشته و نتونستم باهاش کار کنم.
انگار پولم رو ریخته باشم تو جوب.
من این لپ تاپ رو از فروشگاه نخریدم که همون روز اول پسش بدم.
لپ تاپ رو از خود مادیران و انبار مرکزیش تحویل گرفتم و فکر نمیکنم برام عوضش کنن.

واقعا شانس نداشتی. ایشاا.. درست بشه.
ولی این حرفش که گفته عیب محسوب نمیشه خیلی مسخرس.

hootas23
25-10-2011, 23:08
خوب لپ تاپ رو امروز گرفتم.
شرح حال منو گارانتی جالبه باید یه تاپیک جدا باز کنم کامل براتون بنویسم.
کل مادربورد دستگاهم عوض شد...!
فردا شرح کامل مینویسم الان در هنگ مغزی به سر میبرم.

azsabet
26-10-2011, 00:03
دوستان عزیز یه سوال داشتم
میگن core i7 بعضی از نرم افزارهای فارسی رو ساپورت نمیکنه. میخواستم بدونم این قضیه درسته یا نه؟

sazman1
26-10-2011, 14:44
میگن core i7 بعضی از نرم افزارهای فارسی رو ساپورت نمیکنه. میخواستم بدونم این قضیه درسته یا نه؟

کاملا اشتباه به عرض شما رسوندن

usp30world
30-10-2011, 21:47
دوستان چجوری میتونم تاچ پد مولتی این لپ تاپ و فعال کنم؟
واقعاً صفحات خیلی زیاد بود نتونستم بخونم
ممنون میشم راهنمایی کنید.
البته من اینجار و پیدا کردم ولی نمیدونم کدوم و باید نصب کنم !

delta7
31-10-2011, 15:10
سلام :20:
اگه میشه یه نفر درایور گرافیک رو که از سایت انویدیا دانلود شده آپلود کنه رو یه سرور دیگه
آخه سایت تحریمه :41:و سرعت وی پی ان هم پایینه
مرسی

usp30world
31-10-2011, 16:02
دوستان چجوری میتونم تاچ پد مولتی این لپ تاپ و فعال کنم؟
واقعاً صفحات خیلی زیاد بود نتونستم بخونم
ممنون میشم راهنمایی کنید.
البته من اینجار و پیدا کردم ولی نمیدونم کدوم و باید نصب کنم !

هیچ کس نیست جواب مارو بده.
ممنون میشم کمک کنید دوستان

maysamsami
31-10-2011, 17:38
دوستان من 2 تا سوال دارم
یکی اینکه ، برای وبکم باید از چی استفاده کرد ؟! گویا خود لپ تاپ برنامه ای نداره ؟ یا من اشتباه میکنم؟!

بعدم اینکه من یه مشکل عجیب با کیبوردش دارم ، وقتی دارم تایپ میکنم ، یهو می بینم می پره روی جایی عقب تر از نوشته !! یعنی یهو ! نمیدونم این یه مشکله ؟! یا حساسیت تاچ پدش بالاست ؟

دوست عزیز منم core i7 دارم. هیچ مشکلی نداره با هیچ نرم افزاری. فقط باید روش ویندوز 64 بیتی نصب کنی.

nhaftad
01-11-2011, 03:27
هیچ کس نیست جواب مارو بده.
ممنون میشم کمک کنید دوستان
درایورش و نصب کنی خیلیم خوب کار میکنه
از سایت دل دانلودش کن
اسمش هست alps pointing device
در قسمت mouse & keyboard هست
اینم لینکش:

hootas23
01-11-2011, 11:10
یکی اینکه ، برای وبکم باید از چی استفاده کرد ؟! گویا خود لپ تاپ برنامه ای نداره ؟ یا من اشتباه میکنم؟!
تو یسری نرم افزارها که فعال میشه مثل مسنجر یاهو...
اما برای استفاده همینطوری باید یه نرم افزار وب کم منیجر روی لپ تاپ نصب کنی
مثل cyber you cam
یا خیلی چیزهای دیگه.

usp30world
01-11-2011, 19:52
دوستان ممنون میشم کسی لینک برنامه Dell DataSafe Local Backup 2.0 برام بزاره. البته برای win 7 64bit
مرسی

cool11
01-11-2011, 21:31
اگه میشه یه نفر درایور گرافیک رو که از سایت انویدیا دانلود شده آپلود کنه رو یه سرور دیگه
مرسی

لینکش رو Remote Upload رو یه سرور دیگه بعد دانلود کن (uploadbaz یا چیز دیگه ای)
چون با این سرعت های آپلود اینترنت های ایران دیگه وقتی آپلود میشه که چند ورژن بعد درایور هم اومده!!!:31::19:

FremderJunge
01-11-2011, 23:53
اطلاعات دقیق دارید جواب بدید.
وقتی از برق استفاده میکنیم باطری از مدار خارج میشه و مستقیم از برق شهر استفاده میکنه یا باطری به صورت واسط عمل میکنه؟
خیلی دنبالش گشتم و اینجا هم قبلا پرسیدن دوستان گفتن باطری از مدار حارج میشه و مشکلی نیست اما امروز تو دفترچه خوندم که اگه همیشه از برق شهر استفاده میکنید باطری رو از سیستم جدا کنید که آسیب نبینه!
از اون طرف اگه برق بره یا سیم اتصال به برق قطع بشه احتمال سوختن مادربرد یا بقیه قطعات ریاده...
از این طرف هم اگه باطری از مدار خارج نشه سریع از بین میره.

mansia
02-11-2011, 00:11
مرسی

64bit original link

64bit mirror links

32bit original link

32bit mirror links

کافیه؟:10:

cool11
02-11-2011, 12:36
یه سوال
صدای هارد شما نسبت به اوایلی که لپ تاپ نو یود بیشتر نشده؟

cool11
02-11-2011, 12:51
اطلاعات دقیق دارید جواب بدید.
وقتی از برق استفاده میکنیم باطری از مدار خارج میشه و مستقیم از برق شهر استفاده میکنه یا باطری به صورت واسط عمل میکنه؟
خیلی دنبالش گشتم و اینجا هم قبلا پرسیدن دوستان گفتن باطری از مدار حارج میشه و مشکلی نیست اما امروز تو دفترچه خوندم که اگه همیشه از برق شهر استفاده میکنید باطری رو از سیستم جدا کنید که آسیب نبینه!
از اون طرف اگه برق بره یا سیم اتصال به برق قطع بشه احتمال سوختن مادربرد یا بقیه قطعات ریاده...
از این طرف هم اگه باطری از مدار خارج نشه سریع از بین میره.

فک نکنم قطع برق باعث آسیب دیدن قطعات بشه
در عوض اگه باطری نباشه ممکنه اطلاعات ار بین برن موقع قطع برق
من خودم یه دفه که هنگ کرده بود باتری رو هم در آوردم که حاموش بشه و اتفاقی هم نیقتاد
باتری خود من هم هیچ وقت در نیومده و آسیبی هم ظاهرا تا حالا ندیده
یه جزئی کم میکنه که طبیعیه
راستی صفحه چند نوشته؟

ali0086
02-11-2011, 17:31
میشه لینک تعیین ریفر بودن رو یک بار دیگه بزارید؟

hootas23
02-11-2011, 18:09
تا جایی که من میدونم باطری تا وقتی که به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری دیزیبل نشده به صورت واسط در مدار وجود داره.
و اگر شارژ باطری رو غیر فعال کنید مستقیم از برق شهر استفاده میکنه اما به صورت هوشمند اگر برق بره یا اتصال کنه باطری وارد مدار میشه.
شما وقتی از برق شهر استفاده میکنی شارژ باطری رو غیر فعال کن به صورت نرم افزاری.
به نظر من از اونجایی که باطری یه قطعه مصرفی هستش باید به دید یه چیز تمام شدنی بهش نگاه کنی و ازش استفاده کنی خراب شدن باطری خیلی بهتر از خرابی سخت افزارته.
باطری رو همیشه داخل سیستمت نگه دار و هفته ای یک بار عمل شارژ کامل و دشارژ رو انجام بده.
و اگر برای زمان طولانی از سیستمت استفاده نمیکنی کلا اون رو در بیار.
ی
ه سوال
صدای هارد شما نسبت به اوایلی که لپ تاپ نو یود بیشتر نشده؟
چرا شده روزای اول کاملا سایلنت بود اما الان یه سرصداهای خیلی خفیفی میده که کاملا طبیعیه،بهشون حساس نباش.
با توجه به دوربالا بودن هارد این صداها وجود داره
روزای اول هارد سیستم کاملا خالیه اما الان درش کلی اطلاعات هست که خوب برای پیدا کردن اونها سیلندرها کلی زحمت میکشن:31:و دیسک هارو زیرورو میکنن.برای همینم صداهایی شنیده میشه.

چرا دکمه پاور رو نگه نداشتی؟

cool11
02-11-2011, 19:06
من خودم یه دفه که هنگ کرده بود باتری رو هم در آوردم که حاموش بشه و اتفاقی هم نیقتاد
چرا دکمه پاور رو نگه نداشتی؟
آخه رو شات دان نبود تنظیم پاورش

در ضمن هارد من دور بالا نیست
ولی صداش اصلا شبیه صداهای اولش نیست موقعی که کاری نمیکنه
شاید گشنشه شکمش غار و غور می کنه!:31:

aliabolhasni
02-11-2011, 22:55
سلام بر همه
----------------------------
کسی کمک نکرد؟؟؟؟:41:
بردم گارانتی برام درستش کردن:31::31::31::20:

cool11
02-11-2011, 23:09
بردم گارانتی برام درستش کردن:31::31::31::20:
اون وقت مشکل از چی بود؟!
سخت بود یا نرم؟!

hootas23
02-11-2011, 23:52
در ضمن هارد من دور بالا نیست
ولی صداش اصلا شبیه صداهای اولش نیست موقعی که کاری نمیکنه
شاید گشنشه شکمش غار و غور می کنه
همینکه کار میکنه خداروشکر کن....:31:
تا چهارشنبه سوری نگهش دار با هم دیگه میبریم یه جا آتیششون میزنیم راحت شیم.
منو خسته کرده هر روز یه جاش مورد داره.
بعد گذشت این چند وقت 8 درصد فرسایش باطری داشت !!!:18:کلا یه ماه نشد:27:
شلغم میخردیم بعد یه ماه فاسد نمیشد.

ali0086
03-11-2011, 00:38
برای اینکه تاچ پد حالت موس برای اسکرول کردن کار کنه چه باید کرد؟

FremderJunge
03-11-2011, 10:27
فک نکنم قطع برق باعث آسیب دیدن قطعات بشه
در عوض اگه باطری نباشه ممکنه اطلاعات ار بین برن موقع قطع برق
باتری خود من هم هیچ وقت در نیومده و آسیبی هم ظاهرا تا حالا ندیده
یه جزئی کم میکنه که طبیعیه
راستی صفحه چند نوشته؟
درود مثل اینکه اشتباه متوجه شدید یا نمیدونم من اشتباه برداشت کردم.:31:
ببینید وقتی باطری به سیستم متصل نباشه و برق قطع بشه احتمال اینکه یه سری از قطعات بسوزه یا اطلاعات از بین بره خیلی زیاده.
حالا اگه باطری متصل باشه و از برق شهر استفاده کنید مشکلی نداره برق بره.
مشکل اینجاست که اگه باطری از مدار خارج نشه دائم در حال شارژ و دشارژ شدن خواهد بود و این باعث کاهش قابل توجه عمر باطری میشه.
الان دفترچه دم دستم نیست میبینم خبرتون میکنم.

FremderJunge
03-11-2011, 10:40
تا جایی که من میدونم باطری تا وقتی که به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری دیزیبل نشده به صورت واسط در مدار وجود داره.
و اگر شارژ باطری رو غیر فعال کنید مستقیم از برق شهر استفاده میکنه اما به صورت هوشمند اگر برق بره یا اتصال کنه باطری وارد مدار میشه.
شما وقتی از برق شهر استفاده میکنی شارژ باطری رو غیر فعال کن به صورت نرم افزاری.
به نظر من از اونجایی که باطری یه قطعه مصرفی هستش باید به دید یه چیز تمام شدنی بهش نگاه کنی و ازش استفاده کنی خراب شدن باطری خیلی بهتر از خرابی سخت افزارته.
باطری رو همیشه داخل سیستمت نگه دار و هفته ای یک بار عمل شارژ کامل و دشارژ رو انجام بده.
و اگر برای زمان طولانی از سیستمت استفاده نمیکنی کلا اون رو در بیار.

درود
طبق انیمیشن از قسمت Battery Meter به نظر میرسه باطری بعد از شارژ 100% از مدار خارج میشه و دیگه شارژ و دشارژ نمیشه ولی برای محکم کاری باید به صورت نرم افزار از همون جا تیک Turn Off Battery Charging رو زد.

aliabolhasni
03-11-2011, 11:53
اون وقت مشکل از چی بود؟!
سخت بود یا نرم؟!
خمیر سیلکون با فن:20:

ali0086
03-11-2011, 12:36
میشه کسایی که این لب تاپ رو دارند بررسی کنن که باتری وقتی وصل لب تاپ لق می زنه یا نه؟

سوالهای قبلی من رو هم جواب بدین !ممنون میشم!:20:

usp30world
03-11-2011, 13:25
دوستان ممنون میشم کسی لینک برنامه Dell DataSafe Local Backup 2.0 برام بزاره. البته برای win 7 64bit
مرسی

کسی از اساتید نمبتونه کمک کنه ؟

cool11
03-11-2011, 13:26
خمیر سیلکون با فن:20:

آره درسته
منم کامپیوتر قدیمیم همینطوری درست شد و هنوزم سالمه

حالا الآن حداکثر دمایی که HWmonitor ثبت می کنه چنده؟
چون مال منم موقع بازی خیلی داغ میکنه

مثلا

StarCaft II : 91
CoD: Black Ops :98
Assassin 1: 92
حتی یه بار خاموش شد در اثز گرما Assassin2: 100
Assassin Bro.hood: 86
BattleField 2: 89

usp30world
03-11-2011, 13:34
برای اینکه تاچ پد حالت موس برای اسکرول کردن کار کنه چه باید کرد؟

این لینکی که میزارم از سابت خود dell دانلود و نصب کن.

---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

آره درسته
منم کامپیوتر قدیمیم همینطوری درست شد و هنوزم سالمه

حالا الآن حداکثر دمایی که HWmonitor ثبت می کنه چنده؟
چون مال منم موقع بازی خیلی داغ میکنه

مثلا

دوست عزیز این برنامه که شما میگی gadget هستش یا نرم افزار ؟
ممنون میشم لینکشو بزارین .
منظورم اینه HWmonitor

cool11
03-11-2011, 14:12
دوست عزیز این برنامه که شما میگی gadget هستش یا نرم افزار ؟
ممنون میشم لینکشو بزارین .
منظورم اینه HWmonitor

نرم افزاره
توضیحات:

دانلود:

rmcf
03-11-2011, 15:10
سلام به دوستان عزیز

من یه یک دو ماهه که میخوام یه لپ تاپ بگیرم به نظرتون بین اینها کدوم یکی بهتره

acer aspire 5755g
vaio s135fx
dell inspiron 5110
hp probook 4530 s
asus 53sv

خواهشا رتبه بندی هاشو به ترتیب بگین
اگه تا 1تومن چیز لپ تاپ بهتری هست هم بگید
نیاز من : اینترنت - فیلم دیدن و موسیقی گوش دادن - بازی بکنم فوقش pes2012 و ...

الان وقت خوبی برای خریدن لپ تاپ هست یا نه ؟

rmcf
03-11-2011, 15:13
سلام به دوستان عزیز

acer aspire 5755g
vaio s135fx
dell inspiron 5110
hp probook 4530 s
asus 53sv
msi ge620

R O O T
03-11-2011, 17:55
دوستان من لپتاپم خراب شده بود امروز از نمايندگي اوردم ولي رم رو زده 2 گيگ :18: به نظرتون ميتونه مشكل نرم افزاري باشه ؟؟ چون يكي از دوستان تو تاپيك " تجربه شما از مراجعه به گارانتي " همين اتفاق براش افتاده بوده ولي نرم افزاري بوده . حالا نميدونم برا من واقعا 2 گيگ ازش كم شده يا كه اشتباه نرم افزاريه ؟

maysamsami
03-11-2011, 20:08
سلام
من آخرین درایور gefoce که حدود 190 مگ هست رو گرفتم. بازی هم نصب شد (pes 2012)
اما هنگام اجرای بازی و بعد از کپی کردن کرک ، با این ارور عجیب مواجه میشم (عکس سمت چپ رو هم وقتی گرفتم که توی تنظیمات بازی رفتم. جالبه گرافیکم unable هست !! در حالی که خیلی راحت نصب شد )

میشه بگید باید چی کار کنم ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

maysamsami
03-11-2011, 20:45
جواب سوال من برای استفاده همه :

شما هم از کسانی هستید که لپ تاپتون دو تا کارت گرافیک Intel (ضعیف تر) و Nvidia (قوی تر) رو داره؟ خب با این مشکل مواجه شدید که چطوری بین کارتهای گرافیک سوییچ کنید و بهترین بهره رو از کارت گرافیک قوی تر ببرید؟ خب با ما باشید تا بهتون انجام این کار راحت رو آموزش بدیم. اول از هر چیز این کارتها چه مزیتی دارن:
OPTIMUS نسل سوم کارتهای گرافیک Nvidia بهره وری در لپ تاپ ها را بالا می برد.

بزرگ‌ترین مشکل بر سر راه استفاده از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند در لپ‌تاپ‌ها، مصرف بسیار بالای انرژی در این پردازنده‌ها است. این مصرف انرژی روی طول شارژ باتری لپ‌تاپ تاثیر مستقیم می‌گذارد. معمولا انتخاب به این صورت بوده که کاربر باید بین کارآیی بالای گرافیکی (با یک پردازنده گرافیکی مجزا وقدرتمند) و طول عمر باتری بیشتر(با پردازنده گرافیکی مجتمع درون چیپ‌ست یا سی پی یو) یکی را انتخاب کند. برای مخلوط کردن این دو مزیت، کاربر یک انتخاب دیگرهم دارد و آن خرید لپ‌تاپ با گرافیک قابل تغییر (Switchable Graphics) است. حتما لپ‌تاپ‌هایی را دیده‌اید که دارای دو پردازنده گرافیکی، یک مجتمع و دیگری مجزا است. پردازنده گرافیکی مجتمع درون چیپ‌ست و البته اخیرا درون سی پی یو قرار می‌گیرد و قدرت پردازش سه بعدی زیادی ندارد.
قدرت پردازنده گرافیکی مجتمع برای کاربردهای عادی که به پردازش سه بعدی سنگینی نیاز ندارند جوابگو است ضمن این‌که انرژی بسیار کم‌تری نسبت به پردازنده گرافیکی مجزا(Dedicated Graphics) مصرف می‌کند. در عوض پردازنده‌های گرافیکی مجزا معمولا، قدرت پردازشی و همچنین مصرف انرژی بالاتری دارند. در لپ تاپ‌هایی که گرافیک قابل تغییر دارند سیستم عامل برحسب نیازهای پردازشی بین گرافیک مجزا و گرافیک مجتمع سوییچ می‌کند تا اولا قدرت پردازش گرافیکی در هر لحظه، متناسب با نیاز نرم‌افزارها بوده و ثانیا مصرف انرژی تا حد امکان پایین نگه داشته شود. انویدیا در نمایشگاه CES امسال، نسل سوم گرافیک قابل تغییر با نام Optimus را به کاربران معرفی کرد. این تکنولوژی امکانات جدید و برتری قابل ملاحظه‌ای نسبت به نسل‌های قبلی دارد. منبع این مطلب از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بود که برای توضیحات بیشتر میتونید به این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.
برای آموزش سوییچ کردن کارتهای گرافیک میتونید به ادامه مطلب مراجعه کنید.
منبع: P30source.com

موفق باشید…

خب بریم سر وقت اینکه چطوری بین کارتهای گرافیک لپ تاپمون سوییچ کنیم.
برای اینکار شما کافیه هر دو کارت گرفیکتون رو نصب کنید برای اینکار کافیه اول کارت گرافیک Intel رو نصب کنید و سپس به سایت Nvidia مراجعه کرده و جدیدترین آپدیت کارت گرافیک مربوطه رو بگیرید. خب حالا که هر دو رو نصب کردید روی صفحه دستکتاپ اگه کلیک راست کنید باید منوی شما بصورت عکس زیر در بیاد و دو تا کارت گرافیک براتون شناسایی بشه:

خب حالا ما قصد داریم برنامه ها یا بازیهایی رو که نیاز به کارت قوی تری دارن رو با گرافیک قوی تر یعنی Nvidia اجرا کنیم. برای اینکار قبل از هر چیز کافیه که شما مثل عکس زیر عمل کنید:

برای دیدن عکس بصورت بزرگتر روی عکس کلیک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با توجه به عکس بالا شما باید به کنترل پنل کارت گرافیکتون Nvidia برید و مطابق شکل بالا از منوی سمت چپ روی گزینه Manage 3D settings کلیک کنید و سپس از صفحه باز شده سمت راست از سر برگ مشخص شده یعنی Global Settings گزینه High-Performance NVIDIA processor رو انتخاب کنید و گزینه Apply رو بفشارید تا تنضیمات ذخیره بشن. ما در این کار به انویدیا تفهیم کردیم که از نهایت ظرفیت استفاده کنه یا نه یا اینکه خودش انتخاب کنه!
خب حالا اجرای بازیها و نرم افزارهایی که نیاز به کارت گرافیک قوی دارن:
به عکس زیر توجه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با توجه به عکس اگه دقت کرده باشید من میخوام بازی Pes 2011 رو که نیاز به گرافیک بالاتری داره با قویترین گرافیک موجود لپتاپم اجرا کنم و برای اینکار با کلیک راست کردن روی آیکون بازیم گزینه Run with Graphics processor و سپس گزینه (High-Performance NVIDIA processor (default رو انتخاب کردم و وقتی بازی اجرا بشه با گرافیک قوی تر اجرا خواهد شد و نهایت استفاده رو از کارت گرافیک قوی تر بردیم.

:: حالا برای اینکه از شر گزینه بالا هم خلاص بشیم و خود سیستم تشخیص بده که ما کدوم بازی رو با کارت Nvidia همیشه میخوایم اجرا کنیم کافیه که مانند مرحله اول به کنترل پنل کارت گرافیکمون بریم و از منوی سمت چپ روی گزینه Manage 3D settings کلیک کنید و سپس از صفحه باز شده سمت راست از سر برگ مشخص شده Program Settings رو انتخاب کنیم و از زیر منوی باز شده روی گزینه Add کلیک کنید و هر برنامه ای رو که میخواید همیشه با کارت گرافیک Nvidia اجرا بشه رو Add کنید. اینطوری با هر بار کلیک کردن روی آیکون بازیتون براحتی انویدیا میفهمه که باید با کارت گرافیک قوی خودش بازی رو براتون اجرا کنه. مطابق شکل زیر:

امیدوارم از مطلب فوق استفاده کافی رو کرده باشید. التماس دعا.

cool11
03-11-2011, 21:53
میشه کسایی که این لب تاپ رو دارند بررسی کنن که باتری وقتی وصل لب تاپ لق می زنه یا نه؟

شاید قفل هاش خرابه یا خوب بسته نشده
وگرنه نه لق نمیزنه

hootas23
03-11-2011, 23:36
بله یه لقی خیلی کوچیک داره که به شانس برمیگرده !
باطری اینها معلوم نیست از کدوم شرکت ملعون چینی وارد شده بعضی هاش قالب خوبی داره و خوب فیت میشه بعضی هاشم عین مال من یه کمی لقی داره.
(اگر لپ تاپ رو دستت بگیری تکون بدی کاملا متوجه میشی و یا با دست روی باطری فشار بدی)
راستش من اینقدر عیب تو این لپ تاپ دیدم چشمامو دیگه بستم و حاضر نیستم برای این مشکلات ببرمش گارانتی.
به نظرم شما هم بیخیال باش ارزش نداره دل و روده لپ تاپت رو بریزن بیرون چهار روز الافت کن آخر صدتا مشکل جدید برات درست کن اون اولی رو حل کنن.
من وقتی لپ تاپ رو بردم گارانتی فقط هزار تا خط و خش بهش افتاد اینقدر که تمیز کار میکنن نمیدونم اینا تعمیر کار لپ تاپن یا تعویض روغنی.....:31:
:2::2:

hootas23
03-11-2011, 23:41
سلام به دوستان عزیز

acer aspire 5755g
vaio s135fx
dell inspiron 5110
hp probook 4530 s
asus 53sv
msi ge620

عزیزم این تاپیک مشاوره خرید لپ تاپ نیست فکر نمیکنم اینجا جواب کاملی بگیری ولی از اونجا که تاپیک طرفداران و دشمنان 5110 هستش توصیه اکید میکنم سراغ این موجود مزخرف جیب خالی کن نری.
هرچیزی بخر غیر 5110:31:
تو چندین باری که رفتم گارانتی عین چی فقط 5110 میومد برای تعمیر و اونم همشون مشکلاتون مشابه.
تاپیک فعلی رو هم بخون تا ببینی این لپ تاپ چقدر ایرادات عجیب و غریب و دردسر داره.
به نظرم روی ایسوس فکر کن.

maysamsami
04-11-2011, 00:51
دوست عزیز منم 5110 دارم و مشکل خاصی باهاش ندارم. نمیشه مشکلات پیش اومده رو تعمیم به همه داد.
بهتره قبل از خرید ، روی گارانتیش تمرکز کنین و گارانتی درپیت نگیرین.

دوستان من وقتی شروع به نوشتن میکنم نوشته می پره به جایی که ماوس هست یا یه همچین چیزی..
خیلی پرش دارم

میشه بگید مشکل چیه ؟

باید حساسیت تاچ رو کم کنم ؟ چطوری ؟؟

cool11
04-11-2011, 12:41
دوست عزیز منم 5110 دارم و مشکل خاصی باهاش ندارم. نمیشه مشکلات پیش اومده رو تعمیم به همه داد.

دوستان من وقتی شروع به نوشتن میکنم نوشته می پره به جایی که ماوس هست یا یه همچین چیزی..
خیلی پرش دارم

میشه بگید مشکل چیه ؟

موقع تایپ تاچ پد رو قفل کن ببین درست میشه یا نه (fn +f3)

ali0086
04-11-2011, 15:30
لب تاپ 5110 عالیه. یکی از قفل های باطری من یکم ایراد داره و یک لق ضعیف میزنه. من که از خریدم خیلی راضی هستم. امیدوارم همه راضی باشن. البته موقع خرید باید به یک سری جزییات توجه کرد مثل ریفر بودن و یک گارانتی معتبر.

cool11
04-11-2011, 19:51
لب تاپ 5110 عالیه. یکی از قفل های باطری من یکم ایراد داره و یک لق ضعیف میزنه. من که از خریدم خیلی راضی هستم. امیدوارم همه راضی باشن. البته موقع خرید باید به یک سری جزییات توجه کرد مثل ریفر بودن و یک گارانتی معتبر.

اگه منظورتون اون قفل ایه که با داخل کردن باتری بسته میشه
اون مدلش همینطوره خراب نیست

sazman1
04-11-2011, 23:49

خیلی پرش دارم

میشه بگید مشکل چیه ؟

اگه دقت کنی موقع تایپ دستت گوشه تاچ پد قرار میگیره به همین دلیل باعث پرش اشاره گر میشه..
هم با کاهش حساسیت تاچ میتونی مشکلتو حل کنی هم با دقت در تایپ کردن.
برای اینکار به Control Panel>Mouse مراجعه کنید.

hootas23
05-11-2011, 00:00
مشت نمونه خرواره
وقتی میون دهها مدل 5110 بیش از نیمیشون خرابی داره این لپ تاپ کاملا مردوده !
شما لپ تاپت رو با ایسوس مقایسه کن ببین چقدر در اون روی طراحی و کیفیت تمرکز شده در صورتی که دل فقط فکر ارزون سازی بوده.
لپ تاپ من گارانتی مادیرانه
ببینید بخوام یه مثال روشن بزنم ...
اکثر ماها شاید برای یک بار شاید بیشتر تجربه خرید مثلا یه ماشین وطنی مثل پیکان و پراید و آردی و امثالش رو داریم.
مثلا پراید !
واسه یکی عالی در میاد تا 5 سال حالشو میبره ...واسه یکی از روز اول همجاش خرابه !
شما آمار خرابی رو ببین نه اینکه مال من سالمه پس همشون خوبه !
شانس خرید و خوب در اومدن داستانش با کیفیت قطعات و طراحی و معماری سخت افزار این لپ تاپ فرق داره.
الان بری تو بازار همه از 5110 مینالن
گارانتی های معتبر و غیر معتبر بری پره از 5110
از هر 10 نفری که تو همین فوروم 5110 دارن ببین چندتاشون از روز اول سالم بوده و عالی کارکرده.
به نظرت سونی یا ایسوس یا اچ پی به اندازه این مشکل دارن؟
تنها دلیلی که فروشنده ها سنگ دل رو به سینه میزنن سود بالای فروش این لپ تاپه...دل براشون شده برند سود آور

usp30world
05-11-2011, 01:23
دوستان کار برنامه dell support center چیه ؟ خوبه ازش استفاده کنم یا نه ؟
ممنون میشم یکی توضیح بده.
مرسی

black-bass
05-11-2011, 18:38
سلام دوستان
مال من که خوبه و ازش رازیم توپ
دوستان کانتر نصب کردم ولی موقع اجرا ارور میده
اون تیک ویندوز ایکس پی رو هم زدم ولی بازم نشد
بازی اجرا میشه ولی زودی میپره بیرون
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
بازی dirt3 دایرکس11 میخواد؟
dell inspiron n5110 corei5:10:

armin_12ir
06-11-2011, 14:42
سلام
از کجا میشه ورژن بایوس رو فهمید

cool11
07-11-2011, 15:36
سلام دوستان
بازی dirt3 دایرکس11 میخواد؟
dell inspiron n5110 corei5:10:

نه
با 10 هم میاد

Saeed_Med82
07-11-2011, 16:43
دوستان من همین مدل رو تازه خریدم.اومدم خونه خواستم روشنش کنم تا پاورو زدم خاموش شد.بعد دیگه درست شد اما باز الان مرتب این جوری میشه پشت سر هم.به نظر شما مشکلش چیه؟

hootas23
07-11-2011, 17:38
دوستان من همین مدل رو تازه خریدم.اومدم خونه خواستم روشنش کنم تا پاورو زدم خاموش شد.بعد دیگه درست شد اما باز الان مرتب این جوری میشه پشت سر هم.به نظر شما مشکلش چیه؟
مبارک باشه
میشه کامل تر توضیح بدی؟
یعنی تا روشن میکنی خاموش میشه ؟
جسارتا اول اقدامات اولیه رو انجام دادی؟مثل چک کردن کابل و صحیح بودن عملکرد شارژر..شارژ داشتن باطری و اینها؟

amir_t6262
07-11-2011, 17:49
سلام
از کجا میشه ورژن بایوس رو فهمید

در ویندوز 7 روی استارت کلیک کن و در قسمت Search Programs این عبارت را تایپ کن

msinfo32.exe

و Enter بزن!

hootas23
07-11-2011, 19:16
بچه ها من یه سوال کوچیکی در مورد استفاده بک آپ دارم گفتم همینجا بپرسم دیگه تاپیک نزنم.
من اولین باری که روی سیستم بک آپ گرفتم ریختم داخل سی دی اما کار نکرد گفتم اینبار بریزم روی هارد تا اگر مشکلی برام پیش اومد همون رو ریکاور کنم استفاده کنم.
حجم درایو سی من با برنامه هام نزدیک 40 گیگ بود.
وقتی داشتم روی یه درایو دیگه بک آپ میگرفتم هشدار داد بهم که غیر فایل بک آپ فایل های دیگه ای هم هست و استورج چیزی درشه اما من اهمیت ندادم و بک آپ رو ریختم اونجا
حالا سوالم اینه که برای فایل ایمیج بک آپ حتما باید اون رو داخل به درایو مجزا بریزم تا به خوبی کار کنه؟
این کاری که من کردم درسته؟توی اون درایو موزیک هم دارم
آخه همه اینارو روی سی دی میزنم چندین دی وی دی میشد !
من تاحالا از بک آپ برای ریکاور ویندوز استفاده نکردم اگر روزی بخوام استفاده کنم با توجه به اینکه فقط درایو سی رو ایمیج گرفتم فقط همون رو ریکاور میکنه و به بقیه درایوهام کاری نداره؟
یعنی اطلاعاتم دست نخوره میمونه؟

Saeed_Med82
07-11-2011, 19:21
مبارک باشه
میشه کامل تر توضیح بدی؟
یعنی تا روشن میکنی خاموش میشه ؟
جسارتا اول اقدامات اولیه رو انجام دادی؟مثل چک کردن کابل و صحیح بودن عملکرد شارژر..شارژ داشتن باطری و اینها؟
باطری فول شارژ هست اما تا دکمه پاور رو میزنم لپ تاپم یه لحظه روشن میشه اما بلافاصله خاموش میشه...این اتفاق چند بار پشت سر هم میوفته!!!

hootas23
08-11-2011, 00:06
باطری فول شارژ هست اما تا دکمه پاور رو میزنم لپ تاپم یه لحظه روشن میشه اما بلافاصله خاموش میشه...این اتفاق چند بار پشت سر هم میوفته!!!
با برق شهر تست کردی؟بدون باطری

ali0086
10-11-2011, 14:28
سلام، به غیر از چک کردن سرویس تگ در سایت دل و یررسی گارانتی را دیگه ای برای تشخسص ریفر بودن داره یا نه؟

baradaran
10-11-2011, 20:09
با سلام :40:

هر چند اين آموزش قديمي و اكثر دوستان به احتمال زياد بلد هستن ولي چون من خودم لپتاب تازه ( 5110) خريدم و اينو نميدونستم اين فايلو آپلود كردم براي دوستان ....

اميدوارم به كارتون بياد .......... :11:

ali0086
11-11-2011, 16:08
چرا کسی جواب سوالهای من رو نمیده؟ بدین! بدین!
مشخصات بایوس لب تاپ من این می باشد. مدل A07 تاریخ 17/8/2011 و ورژن اون هم 2.6. این یعنی چی؟ احتمال ریفر بودن داره؟ ممنون می شم جواب من رو بدین؟ اگه سرویس تگ فعال نشده باشه ( تو سایت دل) چه طوری میشه فهمید این لب تاپ ریفره یا نه؟
جواب بدین لطفاً. جواب. جواب.

sazman1
12-11-2011, 01:29
چرا کسی جواب سوالهای من رو نمیده؟ بدین! بدین!
مشخصات بایوس لب تاپ من این می باشد. مدل A07 تاریخ 17/8/2011 و ورژن اون هم 2.6. این یعنی چی؟ احتمال ریفر بودن داره؟ ممنون می شم جواب من رو بدین؟ اگه سرویس تگ فعال نشده باشه ( تو سایت دل) چه طوری میشه فهمید این لب تاپ ریفره یا نه؟
جواب بدین لطفاً. جواب. جواب.

بنظر من سر ریفر بودن یا نبودن فکر خودتو مشغول نکن ، حتی اگر هم لپ تاپ ریفر باشه گذشته ها گذشت کاری هم نمیتونی بکنی پس دنبالش نرو.ناراحتم نباش.
آپدیت جدید بایوس A09 رو از سایت دل دانلود کن مشکلت حل میشه.

ali0086
12-11-2011, 16:20
سلام، من این لب تاپ رو باشرط نو بودن یا ریفر نبودن خریدم تا یک سال. چون سرویس تگش رو سایت دل فعال نشده بود و هنوزم نیست. حلا به نظرت چی؟ احتمال ریفر بودن داره یا نه؟ راه دیگه ای واسه تشخیص داره یا نه؟

hootas23
12-11-2011, 23:23
سلام، من این لب تاپ رو باشرط نو بودن یا ریفر نبودن خریدم تا یک سال. چون سرویس تگش رو سایت دل فعال نشده بود و هنوزم نیست. حلا به نظرت چی؟ احتمال ریفر بودن داره یا نه؟ راه دیگه ای واسه تشخیص داره یا نه؟
اشتباه نکنید ریفر بودن به معنی دست دوم بودن نیست.
تاپیک جامعی در رابطه با راههای تشخیص و بحث های مشابه هست اونهارو بخونید کامل متوجه میشید.
خیلی به این ریفر بودن حساس نشید
لپ تاپ من ریفر نبود و سیصد و اندی روی فکر میکنم گارانتی بین الملل و ... داشت
اما تو ماه اول مادربردش کامل عوض شد.
روی اینها حساس نباشید
الان لپ تاپ من درست شده ولی به اصطلاح اگر فرض بگیریم نو باشه(مثلا به یوزری فروخته نشده باشه و عیب تشخیص داده شده باشه)ریفر میشه
حالا حاضری لپ تاپ سالم داشته باشی یا لپ تاپی که فقط نام اصل رو به یک میکشه؟
و این رو هم اضافه کنم که تعویض سرویس تگ دستگاه کار راحتیه برای فروشنده ها و شرکت ها...
چهار تا لیبل میخواد و یه نرم افزار ساده که اگر کل پست هارو خونده باشی دیدی لپ تاپ من رو چطوری فلش کردن و سرویس تگ رو جایگزین کردن.
روی اینچیزها اصلا حساس نباش.
اگر مشکلی باهاش نداری با خیال راحت استفاده کن و شکر خدا کن

Rober7
13-11-2011, 14:19
نمیدونم چرا اینجا یه عده از مشکلات و آشغال بودن 5110 مطالبی نوشتن که به نظرم درست نیست. در هر صورت من 9 ماهه که این لب تاپ رو گرفتم و هیچ مشکلی نداشته و مثل ساعت کار کرده و با توجه به هزینه ای که دادم و امکاناتی که گرفتم کاملا از خریدم راضیم.

اگه بخوام ازش ایراد بگیرم، یکی داغ کردنش هست به خصوص وقتی باهاش کار گرافیکی بالا انجام بدید خیلی داغ میشه. ولی الان (فصل سرما) وقتی دستم که رو لب تاپ هست تازه گرم هم میشم، و به خصوص زیر دست چپ در حالت کار معمولی هم گرمه.
و ایراد دیگه ش بلوتوثشه که مدل های Dell همه شون تو این مورد ضعف دارن و درست کار نمیکنن.

mvtwin
16-11-2011, 17:12
من دیدم خیلی دوستان مشکل دارن رفتم PES 2011 رو نصب کردم تمام اپدیت هاشو هم نصب کردم و دیدم بله مشکل وجود داره در قسمت Settings تب آخر گرافیک رو اینتل و رمش رو هم 64 مگابیت میشناسه و هرچی ور رفتم هم نشد گرافیک 525 رو بهش غالب کرد.
توی این حالت بازی فقط روی Low و رزولیشن 720*1280 اجرا میشه که البته من مشکلی ندیدم و بازی به خوبی و Full screen اجرا میشه مشکل دوستان حالا چیه فقط چون روی High اجرا نمیشه راضی نیستید یا مشکل دیگه ای هست؟

ایراد از درایور گرافیکتونه.
راه حل:
با p.p.n از سایت انویدیا جدیدترین درایور vga دانلود کنید وپس از نصب , انویدیارو پیشفرض قرار بدین .
100% مشکلتون حل میشه.

maysamsami
16-11-2011, 19:40
یکی از عزیزان گفته بود برای قفل کردن تاچ موقع نوشتن از ترکیب کلیدهای Fn + F3 استفاده کنم.

من این کار رو انجام میدم ، اما بازم موقع نوشتن ، حرکت میکنه و ... انگار ترکیب این کلیدها کاری رو انجام نده (وقتی میزنم ، روی مانیتور هیچی نمیاد. در حالی که مثلا Fn + F2 وایرلسم رو خاموش و روشن میکنه و روی تصویر هم میاد و هیچ مشکلی نداره!
باید درایوری نصب کنم ؟)

اینم یه لینک که خودم پیدا کردم برای مدلهای مختلف توضیح داده :

میشه کمک کنین بدون نرم افزار خاصی این کار رو انجام بدم ؟! راستی بقیه اصلا این مشکل رو ندارن ؟؟؟؟؟!!! آخه من بدجور این مشکل رو دارم!

cool11
16-11-2011, 23:21
یکی از عزیزان گفته بود برای قفل کردن تاچ موقع نوشتن از ترکیب کلیدهای Fn + F3 استفاده کنم.

من این کار رو انجام میدم ، اما بازم موقع نوشتن ، حرکت میکنه و ... انگار ترکیب این کلیدها کاری رو انجام نده (وقتی میزنم ، روی مانیتور هیچی نمیاد. در حالی که مثلا Fn + F2 وایرلسم رو خاموش و روشن میکنه و روی تصویر هم میاد و هیچ مشکلی نداره!
باید درایوری نصب کنم ؟)

اینم یه لینک که خودم پیدا کردم برای مدلهای مختلف توضیح داده :

میشه کمک کنین بدون نرم افزار خاصی این کار رو انجام بدم ؟! راستی بقیه اصلا این مشکل رو ندارن ؟؟؟؟؟!!! آخه من بدجور این مشکل رو دارم!

وقتی تاچ پد قفل باشه یه led نارنجی رنگ داره بالاش که روشن میشه توی task bar هم نشون میده

maysamsami
17-11-2011, 00:05
واسه من همه چی کار میکنه جز این ! همچین چیزی روشن نمیشه !
باید چیزی نصب کنم یا بطور خودکار روشه ؟!

maysamsami
17-11-2011, 01:53
مشکل حل شد.
دوستانی که مشکل من رو دارند ، اینو نصب کنند:

رشاهی شئهقه
17-11-2011, 18:15
با سلام خدمت همه دوستان.خدمت شما عزیزان عرض کنم که من این لب تاب رو یک ماهه خریدمش.و از جایی که خریدم همونجا همه درایورهاشو نصب کرد و حتی گارت گرافیک رو برام کاملا اپدیت کرد و به من تحویل داد.با اینکه من خودم هم همه این کارهای نصب رو بلد بودم.الان هم لب تاب من بدون هیچ جانبداری از شرکت دل عالی کار میکنه.و بازی های رو هم که دوستان شما میگید کاملا ساپورت میکنه.بیشتر عزیزانی که هی از این لب تاب بد میگند به نظر بنده در کار نصب درایورها مبتدی هستند.والا درسته که هر لب تابی بدون ایراد نیست.ولی قبول کنیم که بیشتر مشکلات از طرف خود کاربران به علت نداشتن تجربه و تخصص کافی در این زمینه است.در ضمن اسم کاربری بنده وحید امیری هستش که در حین تایپ تغییر زبان رو رعایت نکردم.که از شما پوزش میخواهم.

starn
17-11-2011, 19:30
ویرایش شد....
--------------
بعد از 2 روز استفاده دستکاه فروخته شد به دوستان هم پیشنهاد میکنم اگه به کیفیت خیلی اهمیت میدن اصلا سراغ dell یا حداقا سراغ این مدل dell نرن

موفق باشید

hootas23
21-11-2011, 01:13
بعد از 2 روز استفاده دستکاه فروخته شد به دوستان هم پیشنهاد میکنم اگه به کیفیت خیلی اهمیت میدن اصلا سراغ dell یا حداقا سراغ این مدل dell نرن
من تو فکر فروش نیوفتادم چون حوصله اینکارهارو نداشتم و ضررش مالیشم حرصمو در میاورد.
ولی به شدت با این حرفت موافقم

(BLIZZARD)
23-11-2011, 13:05
اقا این لپ تاپ چه مشکلی داره که دادیش رفت. مدل core i7 کسی خریده و دمایه لپ تاپ موقع بازی خیلی بالا میره ریستارت کسی تا حالا شده لپ تاپش در اثر داغ شدن

cool11
24-11-2011, 13:36
اقا این لپ تاپ چه مشکلی داره که دادیش رفت. مدل core i7 کسی خریده و دمایه لپ تاپ موقع بازی خیلی بالا میره ریستارت کسی تا حالا شده لپ تاپش در اثر داغ شدن

آره
خیلی میره بالا
فقط یه دفه تو assassin 2 ریست کرد {به 100 رسید}
ولی تو بقیه بازی ها حداکثر به 98 میرسه
اونم یه چند لحظه ای
نه اینکه مدام 98 باشه
من خودم یه جعبه پلاستیکی در ست کردم به ارتفاع 10 سانت و دورش هم بازه و زیرش اون قسمت های مخصوص تهویه اش
یه 7-8 درجه ای کمک می کنه
بهتره پروفایل مصرف رو هم رو high performance نذاری
بازی ها رو هم بذار واسه زمستون که هوا سرد تره!:31:

hootas23
24-11-2011, 15:45
من به عنوان بخاری ازش استفاده میکنم تو این فصل.
تو بازی درایو بعد حدود 20 دقیقه بازی دما به 85 درجه رسید و بیشتر که ادامه دارم به 90 درجه هم رسید ...راستش ترسیدم از بازی اومدم بیرون.
دقیقا نمیدونم دمای انفجارش چیه:31:
اما از نظر اجرا و کیفیت پردازش خیلی خوب بود
تنها ایراد بزرگش موقع بازی کردن اینه که وقتی بازی های سنگین رو با باطری اجرا کنی بازی گیر میکنه و خوب کار نمیکنه...حتما باید به برق شهری هم وصل باشه
این مشکل رو یکی دیگه از بچه ها هم گفتن دارن.(یه مشکل عمومی در تمام 5110 ها هستش)
البته این رو هم باید در نظر داشت که این لپ تاپ سری گیم نیست و خیلی به درد بازی کردن نمیخوره.
کول پد هم چندان فایده ای نداره بیشتر برای تزئین و زیبایه.

kiana82
24-11-2011, 22:45
این مشخصات سیستم منه تو سایت دل :

لطف کنید برام تجزیه و تحلیلش کنید.
سرویس تگ هم اینه : G67KNP1
مشکل بلوتوث هم داره و از طریق بلوتوث فایل ارسال و دریافت نمی شه.در مورد حل مشکل هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.
Service Tag:G67KNP1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Change Service Tag System Type:Inspiron N5110Ship Date:9/15/2011Country:APJ Support[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] #Part Description[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (ASSEMBLY OR GROUP)..., NOTEBOOK..., INS, CTO, RETAIL..., N51101V9KPPMODULE..., LABEL..., INTEL..., NO BIOS..., CI721RRFFXMODULE..., COVER..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., BLACK..., EX..., WIRELESS LOCAL AREA NETWORK CARD..., N51101586X3KIT..., COVER..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., BLACK..., EX..., WIRELESS LOCAL AREA NETWORK CARD..., N51101D517TMODULE..., INFORMATION..., ASIA PACIFIC CUSTOMER CENTER...1GCHVFMODULE..., TECHNICAL SHEET..., REGISTRATION..., RETAIL..., ASIA PACIFIC COUNTRIES AND JAPAN..., ENGLAND/ENGLISH...19NPDMTECHNICAL SHEET..., REGISTRATION..., RETAIL..., ASIA PACIFIC COUNTRIES AND JAPAN..., ENGLAND/ENGLISH...1W006JMODULE..., LABEL..., NOTEBOOK..., INSPIRON..., BTSS1H193KMODULE..., TECHNICAL SHEET..., WARRANTY..., APCC/CCC1J636JTECHNICAL SHEET..., WARRANTY..., RETAIL, ASIA PACIFIC AND CHINA...1CK290MODULE..., LABEL..., N-SERIES, SMALL..., NOTEBOOK...1KW658Module, Information, DirectShip WSTN, Spears1RT1NHModule, Information, Original Development Manager, PICKUP@PORT1N990HMODULE..., INFORMATION..., RETAIL1H7Y05MODULE..., HARD DRIVE..., Pentium M Dothan, 1.86GHZ, 2 MEGB, 533FSB..., 5.4, P11, 4KE, SGT-DRU1DN5N2Hard Drive, Pentium M Dothan, 1.86GHZ, 2 MEGB, 533FSB..., S2, 5.4, 2.5, P11, 4K, ML3751K3MTVMODULE..., DUAL IN-LINE MEMORY MODULE..., 8GB, 1333MHZ, DDR3, 2X4G2X830DDual In-Line Memory Module, 4GB1333MHZ, 512X64, 8K, 20017VH14MODULE..., DVD+/-RW..., 8X, PLDS, BARE, INSPIRON...1C0XPYDvd+/-Rw, 8, 12.7, Serial Ata, Tray, Hitachi Lg Data Storage1X101CMODULE..., CORD..., POWER..., 250V, 1M, C5, UNITED KINGDOM...1J663CCORD..., POWER..., 250V, 2.5A, 1M, C5, UNITED KINGDOM...1KCYWVMODULE..., KEYBOARD..., UNITED STATES..., ENGLAND/ENGLISH..., C12SN, N/M511014DFCJKeyboard, 102, United States, English, C12SN1U451CMODULE..., ADAPTER..., ALTERNATING CURRENT..., FLEXIBLE..., 130W, 3P, WORLD WIDE...1JU012ADAPTER..., ALTERNATING CURRENT..., 130W, DELTA - AC ADAPT..., 3P, WORLD WIDE..., M0917W575MODULE..., SOFTWARE..., FREE DOS..., ENGLAND/ENGLISH..., WORLD WIDE...17W492kit, Software, Free DOS CD/Document1JGT91MODULE..., BATTERY..., PRIMARY..., 48WHR, 6C, SIMPLO14YRJHBATTERY..., PRIMARY..., 48WHR, 6C, LITHIUM..., SANYO1T22F1MODULE..., ASSEMBLY..., BASE (ASSEMBLY OR GROUP)..., NV, QUADRUPLE..., N51101HVRTTASSEMBLY..., BASE (ASSEMBLY OR GROUP)..., NOTEBOOK..., NV, QUADRUPLE..., N51101M7F7RMODULE..., CARD (CIRCUIT)..., NETWORK..., 1030, CNB, WORLD WIDE...17KGX9Card, Wireless, INTEL1030, World Wide1YK73WMODULE..., SHIPPING MATERIAL..., SYSTEM..., INSP15, N/T, BW1T2MYXMODULE..., PROCESSOR..., I7-2670M, 2.2, SNB, 4C, D21X3KHHPROCESSOR..., I7-2670QM, 2.2, SNB, 4C, D2, P10G97NMODULE..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., 15.6HDF, LIGHT EMITTING DIODE..., LGP, N511014Y4GMLiquid Crystal Display, 15.6HDF, Light Emitting Diode, True Life, V2, Secondary10WNC9MODULE..., DOCUMENTATION..., ENGLAND/ENGLISH..., INSPIRON..., N5110, A/C17G43VKIT..., DOCUMENTATION..., ENGLAND/ENGLISH..., INSPIRON..., N5110, A/CService Tag:G67KNP1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Change Service Tag System Type:Inspiron N5110Ship Date:9/15/2011Country:APJ Support[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] #Part Description[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (ASSEMBLY OR GROUP)..., NOTEBOOK..., INS, CTO, RETAIL..., N51101V9KPPMODULE..., LABEL..., INTEL..., NO BIOS..., CI721RRFFXMODULE..., COVER..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., BLACK..., EX..., WIRELESS LOCAL AREA NETWORK CARD..., N51101586X3KIT..., COVER..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., BLACK..., EX..., WIRELESS LOCAL AREA NETWORK CARD..., N51101D517TMODULE..., INFORMATION..., ASIA PACIFIC CUSTOMER CENTER...1GCHVFMODULE..., TECHNICAL SHEET..., REGISTRATION..., RETAIL..., ASIA PACIFIC COUNTRIES AND JAPAN..., ENGLAND/ENGLISH...19NPDMTECHNICAL SHEET..., REGISTRATION..., RETAIL..., ASIA PACIFIC COUNTRIES AND JAPAN..., ENGLAND/ENGLISH...1W006JMODULE..., LABEL..., NOTEBOOK..., INSPIRON..., BTSS1H193KMODULE..., TECHNICAL SHEET..., WARRANTY..., APCC/CCC1J636JTECHNICAL SHEET..., WARRANTY..., RETAIL, ASIA PACIFIC AND CHINA...1CK290MODULE..., LABEL..., N-SERIES, SMALL..., NOTEBOOK...1KW658Module, Information, DirectShip WSTN, Spears1RT1NHModule, Information, Original Development Manager, PICKUP@PORT1N990HMODULE..., INFORMATION..., RETAIL1H7Y05MODULE..., HARD DRIVE..., Pentium M Dothan, 1.86GHZ, 2 MEGB, 533FSB..., 5.4, P11, 4KE, SGT-DRU1DN5N2Hard Drive, Pentium M Dothan, 1.86GHZ, 2 MEGB, 533FSB..., S2, 5.4, 2.5, P11, 4K, ML3751K3MTVMODULE..., DUAL IN-LINE MEMORY MODULE..., 8GB, 1333MHZ, DDR3, 2X4G2X830DDual In-Line Memory Module, 4GB1333MHZ, 512X64, 8K, 20017VH14MODULE..., DVD+/-RW..., 8X, PLDS, BARE, INSPIRON...1C0XPYDvd+/-Rw, 8, 12.7, Serial Ata, Tray, Hitachi Lg Data Storage1X101CMODULE..., CORD..., POWER..., 250V, 1M, C5, UNITED KINGDOM...1J663CCORD..., POWER..., 250V, 2.5A, 1M, C5, UNITED KINGDOM...1KCYWVMODULE..., KEYBOARD..., UNITED STATES..., ENGLAND/ENGLISH..., C12SN, N/M511014DFCJKeyboard, 102, United States, English, C12SN1U451CMODULE..., ADAPTER..., ALTERNATING CURRENT..., FLEXIBLE..., 130W, 3P, WORLD WIDE...1JU012ADAPTER..., ALTERNATING CURRENT..., 130W, DELTA - AC ADAPT..., 3P, WORLD WIDE..., M0917W575MODULE..., SOFTWARE..., FREE DOS..., ENGLAND/ENGLISH..., WORLD WIDE...17W492kit, Software, Free DOS CD/Document1JGT91MODULE..., BATTERY..., PRIMARY..., 48WHR, 6C, SIMPLO14YRJHBATTERY..., PRIMARY..., 48WHR, 6C, LITHIUM..., SANYO1T22F1MODULE..., ASSEMBLY..., BASE (ASSEMBLY OR GROUP)..., NV, QUADRUPLE..., N51101HVRTTASSEMBLY..., BASE (ASSEMBLY OR GROUP)..., NOTEBOOK..., NV, QUADRUPLE..., N51101M7F7RMODULE..., CARD (CIRCUIT)..., NETWORK..., 1030, CNB, WORLD WIDE...17KGX9Card, Wireless, INTEL1030, World Wide1YK73WMODULE..., SHIPPING MATERIAL..., SYSTEM..., INSP15, N/T, BW1T2MYXMODULE..., PROCESSOR..., I7-2670M, 2.2, SNB, 4C, D21X3KHHPROCESSOR..., I7-2670QM, 2.2, SNB, 4C, D2, P10G97NMODULE..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., 15.6HDF, LIGHT EMITTING DIODE..., LGP, N511014Y4GMLiquid Crystal Display, 15.6HDF, Light Emitting Diode, True Life, V2, Secondary10WNC9MODULE..., DOCUMENTATION..., ENGLAND/ENGLISH..., INSPIRON..., N5110, A/C17G43VKIT..., DOCUMENTATION..., ENGLAND/ENGLISH..., INSPIRON..., N5110, A/C
Service Tag:G67KNP1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Change Service Tag System Type:Inspiron N5110Ship Date:9/15/2011Country:APJ Support[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] #Part Description[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (ASSEMBLY OR GROUP)..., NOTEBOOK..., INS, CTO, RETAIL..., N51101V9KPPMODULE..., LABEL..., INTEL..., NO BIOS..., CI721RRFFXMODULE..., COVER..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., BLACK..., EX..., WIRELESS LOCAL AREA NETWORK CARD..., N51101586X3KIT..., COVER..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., BLACK..., EX..., WIRELESS LOCAL AREA NETWORK CARD..., N51101D517TMODULE..., INFORMATION..., ASIA PACIFIC CUSTOMER CENTER...1GCHVFMODULE..., TECHNICAL SHEET..., REGISTRATION..., RETAIL..., ASIA PACIFIC COUNTRIES AND JAPAN..., ENGLAND/ENGLISH...19NPDMTECHNICAL SHEET..., REGISTRATION..., RETAIL..., ASIA PACIFIC COUNTRIES AND JAPAN..., ENGLAND/ENGLISH...1W006JMODULE..., LABEL..., NOTEBOOK..., INSPIRON..., BTSS1H193KMODULE..., TECHNICAL SHEET..., WARRANTY..., APCC/CCC1J636JTECHNICAL SHEET..., WARRANTY..., RETAIL, ASIA PACIFIC AND CHINA...1CK290MODULE..., LABEL..., N-SERIES, SMALL..., NOTEBOOK...1KW658Module, Information, DirectShip WSTN, Spears1RT1NHModule, Information, Original Development Manager, PICKUP@PORT1N990HMODULE..., INFORMATION..., RETAIL1H7Y05MODULE..., HARD DRIVE..., Pentium M Dothan, 1.86GHZ, 2 MEGB, 533FSB..., 5.4, P11, 4KE, SGT-DRU1DN5N2Hard Drive, Pentium M Dothan, 1.86GHZ, 2 MEGB, 533FSB..., S2, 5.4, 2.5, P11, 4K, ML3751K3MTVMODULE..., DUAL IN-LINE MEMORY MODULE..., 8GB, 1333MHZ, DDR3, 2X4G2X830DDual In-Line Memory Module, 4GB1333MHZ, 512X64, 8K, 20017VH14MODULE..., DVD+/-RW..., 8X, PLDS, BARE, INSPIRON...1C0XPYDvd+/-Rw, 8, 12.7, Serial Ata, Tray, Hitachi Lg Data Storage1X101CMODULE..., CORD..., POWER..., 250V, 1M, C5, UNITED KINGDOM...1J663CCORD..., POWER..., 250V, 2.5A, 1M, C5, UNITED KINGDOM...1KCYWVMODULE..., KEYBOARD..., UNITED STATES..., ENGLAND/ENGLISH..., C12SN, N/M511014DFCJKeyboard, 102, United States, English, C12SN1U451CMODULE..., ADAPTER..., ALTERNATING CURRENT..., FLEXIBLE..., 130W, 3P, WORLD WIDE...1JU012ADAPTER..., ALTERNATING CURRENT..., 130W, DELTA - AC ADAPT..., 3P, WORLD WIDE..., M0917W575MODULE..., SOFTWARE..., FREE DOS..., ENGLAND/ENGLISH..., WORLD WIDE...17W492kit, Software, Free DOS CD/Document1JGT91MODULE..., BATTERY..., PRIMARY..., 48WHR, 6C, SIMPLO14YRJHBATTERY..., PRIMARY..., 48WHR, 6C, LITHIUM..., SANYO1T22F1MODULE..., ASSEMBLY..., BASE (ASSEMBLY OR GROUP)..., NV, QUADRUPLE..., N51101HVRTTASSEMBLY..., BASE (ASSEMBLY OR GROUP)..., NOTEBOOK..., NV, QUADRUPLE..., N51101M7F7RMODULE..., CARD (CIRCUIT)..., NETWORK..., 1030, CNB, WORLD WIDE...17KGX9Card, Wireless, INTEL1030, World Wide1YK73WMODULE..., SHIPPING MATERIAL..., SYSTEM..., INSP15, N/T, BW1T2MYXMODULE..., PROCESSOR..., I7-2670M, 2.2, SNB, 4C, D21X3KHHPROCESSOR..., I7-2670QM, 2.2, SNB, 4C, D2, P10G97NMODULE..., LIQUID CRYSTAL DISPLAY..., 15.6HDF, LIGHT EMITTING DIODE..., LGP, N511014Y4GMLiquid Crystal Display, 15.6HDF, Light Emitting Diode, True Life, V2, Secondary10WNC9MODULE..., DOCUMENTATION..., ENGLAND/ENGLISH..., INSPIRON..., N5110, A/C17G43VKIT..., DOCUMENTATION..., ENGLAND/ENGLISH..., INSPIRON..., N5110, A/C

kiana82
24-11-2011, 22:50
سلام
مال من 5110 کور آی سون هست . سرویس تگ هم اینه : G67KNP1
اگر ممکنه برام تجزیه و تحلیلش کنید ببینید خوبه یا بد.
مشکل بلوتوث هم داره و باهاش نمی تونم فایل ارسال و یا دریافت کنم.چطوری این مشکل حل می شه؟

hootas23
25-11-2011, 22:06
مال من 5110 کور آی سون هست . سرویس تگ هم اینه : G67KNP1
اگر ممکنه برام تجزیه و تحلیلش کنید ببینید خوبه یا بد.خوب و بد بودن لپ تاپت از چک کردن این سرویس تگ چندان مشخص نمیشه.
خودت رو درگیر اینها نکن.
ولی تو سایت برای سرویس تگ دستگاه شما این رو زده:

Service Tag:G67KNP1
system Type:Inspiron N5110
Ship Date:9/15/2011
Country:APJ Support
There are no service contracts or warranties associated with this system.
یعنی هیچ قرار دادی برای عرضه خدمات برای این سرویس تگ در سایت دل ثبت نشده.
دیگه تحلیل دقیقش با شما.
از کجا خریدید؟کی و چند؟با گارانتی کجا؟

kiana82
25-11-2011, 22:32
تازه خریدم 1200000 تومان با رم 8 گیگ و هارد 750
گارانتی شرکتی داره
مشکل بلوتوث رو هم حل کردم خیلی راحت.براش تاپیک زدم هرکی خواست بره بخونه.

rouzbeh_ziafati
26-11-2011, 12:39
آقا این aspire 5750 G کیفیت lcd ، زاویه دیدش چطور هست؟ خیلی فاجعست؟ کسایی که دارند میشه راهنمایی کنند

aliabolhasni
27-11-2011, 10:22
دل 5110 i7 تو کار عادی دمای 50-60 هست ولی تو بازی مافیا2 بعد از 10 دقیقه 100 بعدش هم اتوماتیک خاموش میکنه یه بار بردم گارانتی واسه 2 روز درست شد بعدش دوباره اینطوری تو بازی خاموش میکنه؟ چیکار کنم؟؟؟؟

cool11
27-11-2011, 11:18
دل 5110 i7 تو کار عادی دمای 50-60 هست ولی تو بازی مافیا2 بعد از 10 دقیقه 100 بعدش هم اتوماتیک خاموش میکنه یه بار بردم گارانتی واسه 2 روز درست شد بعدش دوباره اینطوری تو بازی خاموش میکنه؟ چیکار کنم؟؟؟؟

جزئیات و گرافیکش رو بیار پایین
مثلا texture , سایه ها رو
مونیتور این بابا هم 720p رو بیشتر جواب نمیده
الکی بازی ها رو 1080 نذار
شاید با این ها بهتر شد

aliabolhasni
27-11-2011, 14:51
جزئیات و گرافیکش رو بیار پایین
مثلا texture , سایه ها رو
مونیتور این بابا هم 720p رو بیشتر جواب نمیده
الکی بازی ها رو 1080 نذار
شاید با این ها بهتر شد
این کار هارو کردم نمیشه دوباره میخوام ببرم گارانتی؟!

ali0086
27-11-2011, 16:51
یوزر عزیز، kiana82. لب تاپ با سرویس تگ G67KNP1 ریفر می باشد. تقریبا همه اجزاش تعمیر شده هست.

kiana82
27-11-2011, 18:11
یوزر عزیز، kiana82. لب تاپ با سرویس تگ G67KNP1 ریفر می باشد. تقریبا همه اجزاش تعمیر شده هست.

ضمن تشکر از شما لطفا بگید چطوری می شه فهمید که این لپ تاپ تعمیرشده است؟

cool11
27-11-2011, 21:24
این کار هارو کردم نمیشه دوباره میخوام ببرم گارانتی؟!

پروفایل مصرف رو چی می ذاری؟

رو balanced بذار اگه بازم داغ کرد رو power saver بذار

البته یه مقداری گیر می کنه بازی با saver

اصلا رو high performance نذار واسه بازی

دور و ورش هم شلوغ نباشه واسه تهویه

اگه میشه طوری رو میز بذار که قسمت فن رو میز نباشه ( تو هوا بمونه )

بهتر باید بشه

mohandesnaderi
27-11-2011, 22:52
سلام
من بازی LA noire رو به تازگی گرفتم و دارم با n5110 اجرا میکنم. به من گفتند که آپدیت کارت گرافیک رو بگیرم و نصب کنم. برای اجرای بهتر.من هم این کار رو کردم.ولی وقتی آپدیت رو نصب میکنم بازی اجرا نمیشه. یعنی باید برم توی دیوایس منیجر و کارت گرافیک قویتر رو غیر فعال کنم تا بازی اجرا بشه. درست خوندین قوی تر رو باید دیس ایبل کنم تا بازی ران بشه.میشه راهنمایی کنید؟

amir2im
28-11-2011, 17:17

کلا دمای 50 60 تو کار عادی زیاده 45 باشه خوبه یعنی برا من که اینجوریه(core i7)

aliabolhasni
28-11-2011, 19:53
پروفایل مصرف رو چی می ذاری؟

رو balanced بذار اگه بازم داغ کرد رو power saver بذار

البته یه مقداری گیر می کنه بازی با saver

اصلا رو high performance نذار واسه بازی

دور و ورش هم شلوغ نباشه واسه تهویه

اگه میشه طوری رو میز بذار که قسمت فن رو میز نباشه ( تو هوا بمونه )

بهتر باید بشه
درست نشد باید ببرم گارانتی

Cheric1986
28-11-2011, 20:13
دوستان من هم یه مشکل با کیبورد دارم بعضی از حروف فارسی سر جاشون نیست مثل ک گ ژ بجاس یه حروف دیگه مثل لا یا حروف دیگست میگن چون سفارش عربه اینجوریه
ا
نمیشه حروفو جابجا کرد یا تنها رام اینه که لیبل حروف بچسبونم رو کیبورد

یه سوال دیگه من 1هفتس 5110 گرفتم با ضمانت دریا کامبیوتر
باطریم تا 3ساعت شارژو نگه میداره برای شما چطور؟ همینه؟
وقتی خاموشه فول شارژ میکنم ادابتورو جدا میکنم روشن میکنم ویندوز که بالا میاد 99٪نشون میده شارژو فکر میکرد م 100٪شارژ نمیکنه ولی 2٪ اخرو در حالی گه دستگاه روشن بود امتحان کردم دیدم 100٪ فول شد
یعنی بالا اودن ویندوز 1٪شارژ مصرف میکنه یا سیستم مشکل داره برای شماهم همینطوره؟ (خاموشه کامل شارژ میشه از برق جدا میکنید و روشن می کنید)

در ضمن فکر کنم 3ساعت طول میکشه شارژ بشه وقتی خاموشه زیاد نیست؟

Armin1370
28-11-2011, 22:21
تازه خریدم 1200000 تومان با رم 8 گیگ و هارد 750
گارانتی شرکتی داره
مشکل بلوتوث رو هم حل کردم خیلی راحت.براش تاپیک زدم هرکی خواست بره بخونه.

ممکنه آدرس تاپیکتون رو بدین ؟

cool11
29-11-2011, 00:35
دوستان من هم یه مشکل با کیبورد دارم بعضی از حروف فارسی سر جاشون نیست مثل ک گ ژ بجاس یه حروف دیگه مثل لا یا حروف دیگست میگن چون سفارش عربه اینجوریه
ا
نمیشه حروفو جابجا کرد یا تنها رام اینه که لیبل حروف بچسبونم رو کیبورد

یه سوال دیگه من 1هفتس 5110 گرفتم با ضمانت دریا کامبیوتر
باطریم تا 3ساعت شارژو نگه میداره برای شما چطور؟ همینه؟
وقتی خاموشه فول شارژ میکنم ادابتورو جدا میکنم روشن میکنم ویندوز که بالا میاد 99٪نشون میده شارژو فکر میکرد م 100٪شارژ نمیکنه ولی 2٪ اخرو در حالی گه دستگاه روشن بود امتحان کردم دیدم 100٪ فول شد
یعنی بالا اودن ویندوز 1٪شارژ مصرف میکنه یا سیستم مشکل داره برای شماهم همینطوره؟ (خاموشه کامل شارژ میشه از برق جدا میکنید و روشن می کنید)

در ضمن فکر کنم 3ساعت طول میکشه شارژ بشه وقتی خاموشه زیاد نیست؟

اگه زیاد این ور اون ور میری که هیچی ولی اگه اکثرا تو خونه ای یه کیبورد اکسترنال استفاده کن که اعصابتم خورد شد با مشت .... :31:

جای حروف رو حفظ کن از همه ساده تره

در مورد سوال دوم هم :

همه چی طبیعیه:46:

توضیحات بیشتر تو همین تاپیک هست

موقع استفاده از باطری power saver کن تا 5 ساعت هم می کشه + نور کمتر صفحه

kiana82
29-11-2011, 09:29
ممکنه آدرس تاپیکتون رو بدین ؟

mohandesnaderi
29-11-2011, 11:38
سلام
من بازی LA noire رو به تازگی گرفتم و دارم با n5110 اجرا میکنم. به من گفتند که آپدیت کارت گرافیک رو بگیرم و نصب کنم. برای اجرای بهتر.من هم این کار رو کردم.ولی وقتی آپدیت رو نصب میکنم بازی اجرا نمیشه. یعنی باید برم توی دیوایس منیجر و کارت گرافیک قویتر رو غیر فعال کنم تا بازی اجرا بشه. درست خوندین قوی تر رو باید دیس ایبل کنم تا بازی ران بشه.میشه راهنمایی کنید؟

mohandesnaderi
29-11-2011, 13:13
سلام
در n5110 وقتی که داری از باتری استفاده میکنی و فیلم تماشا میکنی به طور اتوماتیک نور صفحه کم میشه. میخواستم ببینم که این مطلب رو میشه کنسل کرد؟

cool11
30-11-2011, 18:46
سلام
در n5110 وقتی که داری از باتری استفاده میکنی و فیلم تماشا میکنی به طور اتوماتیک نور صفحه کم میشه. میخواستم ببینم که این مطلب رو میشه کنسل کرد؟

وقتی نور صفحه برای یه پروفایل مصرف تعیین بشه تا موقعی که پروفایل عوض نشده نور همون طور می مونه

وقتی شارژر از دستگاه جدا بشه بسته به تنظیمات ممکنه نور صفحه تغییر کنه

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options

ممکنه برنامه پخش کننده تنظیمات خاص خودش رو داشته باشه

aliabolhasni
01-12-2011, 11:56
سلام لپ تاپ رو بردم گارانتی گفت یک هفته باید بزاری تا ببینیم مشکل از کجاست هیدسینگ خنک کنده شو عوض کردن ولی درست نشد میگن مشکل از مادر بردش هست. بنظرتون درست میشه؟

cool11
01-12-2011, 14:45
سلام لپ تاپ رو بردم گارانتی گفت یک هفته باید بزاری تا ببینیم مشکل از کجاست هیدسینگ خنک کنده شو عوض کردن ولی درست نشد میگن مشکل از مادر بردش هست. بنظرتون درست میشه؟

امیدوارم

البته هیت سینک درسته [Heat Sink]:11:

Cheric1986
01-12-2011, 21:20
من دل5110 ویندوز اورجینال گرفتم داخل ویندوز ا پدیت ویندوز با اینکه اولین بار بود که دستگاهو روشن میکردم یه سری فایل ا پدیت نصب شده بود مثل اینترنت اکسپلورر 9 ویندوز دفندر و یه سری ا پدیت های دیگه همان طوری که خودمون ا پدیت میکنیم ونصب میکنیم شک کردم که نکنه دست دوم باشه و کسی قبل از من گرفته ا پدیت کرده و چون سیستم مشکل داشته مرجوع کرده و اینا ریکاوری کردن و بجای اک به من دادند خودم هم ریکاوری که کردم این ا پدیت ها روش بود امکان داره کسی ا پدیت کنه و تغییراته اضافه شده رو به درایو مخفی روی هارد که برای ریکاوری گنجونده شده اضافه کنه؟(بک ا پ کنه رو اون درایو روی هارد) یا اون درایو غیر قابل تغییره؟ و میشه اطلاعاتی بهش اضافه کرد

البته بعضی ها میگن این ا پدیت ها توسط خوده دل انجام شده

لطفا کسانی که اطلاع دارن و این مدلو با ویندوز اورجینال گرفتن کمکم کنن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

cool11
01-12-2011, 21:55
من دل5110 ویندوز اورجینال گرفتم داخل ویندوز ا پدیت ویندوز با اینکه اولین بار بود که دستگاهو روشن میکردم یه سری فایل ا پدیت نصب شده بود مثل اینترنت اکسپلورر 9 ویندوز دفندر و یه سری ا پدیت های دیگه همان طوری که خودمون ا پدیت میکنیم ونصب میکنیم شک کردم که نکنه دست دوم باشه و کسی قبل از من گرفته ا پدیت کرده و چون سیستم مشکل داشته مرجوع کرده و اینا ریکاوری کردن و بجای اک به من دادند خودم هم ریکاوری که کردم این ا پدیت ها روش بود امکان داره کسی ا پدیت کنه و تغییراته اضافه شده رو به درایو مخفی روی هارد که برای ریکاوری گنجونده شده اضافه کنه؟(بک ا پ کنه رو اون درایو روی هارد) یا اون درایو غیر قابل تغییره؟ و میشه اطلاعاتی بهش اضافه کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه ویندوز واقعا سفارشش به همراه لپتاپ بوده باید یه برچسب رو خود لپ تاپ باشه که بگه این ویندوز هم داره

داره؟!

اگه داره دیگه فک نکنم مسئله ای باشه

javid10
02-12-2011, 00:39
سلام و خسته نباشید
ببخشید بنده میخام دل اینسپایرون 5110 i7 8Gig 750Hard 1gig Graphic بگیرم
اگه میشه ما رو راهنمایی کنید که این مدل رو بگیرم یا نگیرم؟
بنده میخام هم گیم و هم اتوکد نصب کنم=که تو پست های دوستان دیدم فرمودن که بیش از حد داغ میشه و گاهی موجب ریستارت شدن لپ تاپ میشه که بعضی از دوستان مجبور به فروشش شدن... که این موجب تردید بنده شده که اگه این مدل بگیرم به مشکل دوستان برمیخورم...
اگه این مدل رو نگیرم چه مدلی پشنهاد میکنید؟ (در حدود 1100تومان)

javid10
02-12-2011, 01:03
سلام خسته نباشید
ببخشید سوال بعدیم این بود که آیا core i4 or i3 سونی یا اچ پی از هفت هسته ای دل اینسپایرون قوی تر هست؟
اگه ممگن هست یه راهنمایی کامل بکنید که قبل از خرید یه مارک درست و حسابی انتخاب کنم و بعد از خرید به مشکل دچار نشم...

cool11
02-12-2011, 12:46
سلام خسته نباشید
ببخشید سوال بعدیم این بود که آیا core i4 or i3 سونی یا اچ پی از هفت هسته ای دل اینسپایرون قوی تر هست؟
اگه ممگن هست یه راهنمایی کامل بکنید که قبل از خرید یه مارک درست و حسابی انتخاب کنم و بعد از خرید به مشکل دچار نشم...

cpu ها رو یه جا می سازه فرقی با هم ندارند

ولی برند ها تو یه سری چیز ها مثل طراحی ، کیفیت صفحه نمایش ، سیستم خنک کننده و ... فرق دارن

برای اتوکد cpu آنچنان قوی لازم نیست (تا همین اواخر من با celeron 850mhz کار می کردم!:21:)

اتوکد سه بعدی البته کار نکردم (باید بپرسید)

برای گیم هم شنیده ها حاکی ار اینه که i5 هم کفایت می کنه

من خودم از صفحه نمایش 5110 زیاد راضی نیسنم ولی نسبتا خوبه در کل

البته الآن که گرون تر شده نسبت به چند وقت پیش من احتمالا این رو نمی گرفتم:27:

شما یه سر به این جا ها بزن اطلاعاتت بیشتر شه در مورد قیمت و این چیزا

[ارسال لینک فروشنده ممنوع
Pami
بخش لپتاپ همین انجمن رو هم ببین

hootas23
02-12-2011, 13:27
این لپ تاپ در رنج قیمت خودش از نظر کانفیگ بسیار مناسبه.
سی پی یو بسیار قدرتمند i7
رم مناسب
گرافیک مناسب
و البته امکانات معمول و در حد یه لپ تاپ کامل.
ولی آمار خرابی های بالای اون(سخت افزاری)و وجود مدل های تقلبی و تعمیر شده در بازار باعث میشه که بهت این رو بگم که سعی کن در این قیمت سری به مدل های ایسوز و لنوو بزنی.
شما اگر همین فوروم رو کامل بخونی میبینی که خیلی از دوستان از جمله خود من دائم از خرابی های سخت افزاری این لپ تاپ شکایت دارند.
سعی کن سری به برند های دیگه هم بزنی ضرر نداره.

بنده میخام هم گیم و هم اتوکد نصب کنم=که تو پست های دوستان دیدم فرمودن که بیش از حد داغ میشه و گاهی موجب ریستارت شدن لپ تاپ میشه که بعضی از دوستان مجبور به فروشش شدن... که این موجب تردید بنده شده که اگه این مدل بگیرم به مشکل دوستان برمیخورم...
کاملا از نظر پردازش برای نرم افزارهای شما مناسبه.(مهندسی معماری یا...)
با وجود اینکه لپ تاپ من در ماه اول مادربردش به دلیل عیوب متعدد عوض شد اما من این مشکل حرارتی و ری استارت شدن رو به هیچ وجهی باهاش ندارم.
عمده کار من باهاش کار گرافیکیه و میشه گفت روزانه تقریبا بالای 10 ساعت روشنه و روش انواع نرم افزارهای گرافیکی ران میشه و تا امروز مشکل ری استارت شدن و حرارت بالا رو نداشتم.
البته این هم شانسیه و اعتباری بهشون نیست بازم تاکید میکنم ریسک نکنی.
--------
یسری مشکلاتی هست که خوب در انتخاب باید روش دقت کنی ببین به سلیقت میخوره:
وزن بالایی داره واقعا آدم رو در حمل خسته میکنه اگر مثل من آدم ریزه میزه ای هستی فکر یه لپ تاپ سبک باش.
کیفیت مونتاژش از لپ تاپ های ایسوز و لنوو و سونی خیلی پایین تره و به مواردی برمیخوری که خنده داره مثل لق بودن قاب لپ تاپت یا باطری(که در همشون اینها یکسان نیست)
از نظر شارژ من تا 4 ساعت باهاش کار میکنم و مشکلی ندارم...باطریش در ماه اول 5 درصد فرسودگی داشت اما دیگه تغییری نکرد.
کیفیت صفحه نمایشش پایینه و تقریبا کمی بهتر از ایسره...اما در مقایسه با لپ تاپ هم قیمت خودش یعنی ایسوز k53 کیفیت بسیار پایینی داره...زوایه دید مناسبی هم نداره.
از نظر ارتباط های وایرلس،دی وی رام،صفحه کلید،تاچ پد،وب کم،صدا،میکروفن،پورت های خروجی،و... کاملا مناسبه و به نظرم کامل و بروزه.
شما اگر میتونی ریسک خرید یه مدل سالمش رو قبول کنی و و با وزن و صفحه نمایشش مشکلی نداری حتما بخر.
اما اگر میخوای جنس بهتری از نظر مونتاژ و صفحه نمایش داشته باشی سری به برند ایسوز بزن.
و این رو هم بگم:
موقع خریدش فقط با گارانتی معتبر بخر.

javid10
02-12-2011, 14:43
از دوستان عزیز تشکر فراوان...
میخاستم از یه نمایندگی معتبر اسپیناس مدل دل 5110 با قیمت دقیق 11,690,000 بگیرم که اینجارو پیدا کردم...حالا هم همینجور موندم...
در حدود این قیمت چه مدلی را پشنهاد میکنید؟
از نظر وزن و یا علایم ظاهری زیاد lمهم نیست فقط از لحاظ قدرت و سرعت مهم هست که ایا i7 واقعا i7 هست یا فقط اسمش اینو میگه!؟!

cool11
02-12-2011, 16:47
از دوستان عزیز تشکر فراوان...
میخاستم از یه نمایندگی معتبر اسپیناس مدل دل 5110 با قیمت دقیق 11,690,000 بگیرم که اینجارو پیدا کردم...حالا هم همینجور موندم...
در حدود این قیمت چه مدلی را پشنهاد میکنید؟
از نظر وزن و یا علایم ظاهری زیاد lمهم نیست فقط از لحاظ قدرت و سرعت مهم هست که ایا i7 واقعا i7 هست یا فقط اسمش اینو میگه!؟!

تو ایران dell , hp , ... نمایندگی ندارن

اصولا ما تحریم هستیم

گول این ادعا ها رو نخورید :

"ما نماینده ایم و این چرت و پرت ها"

جالبه تو مغازه شون هم بری همچین سینه سپر می کنن که ما اصل داریم و فلان و بهمان که آدم یه لحظه باورش میشه

هر جا ارزون تر داد بهتره سرویس تگش هم که معلومه

اگه ریگی هم به کفش فروشنده نباشه هر گارانتی رو که شما بخواید باید براتون بزنه

نه اینکه فقط از گارانتی شرکت تازه به دوران رسیده:2: خودش تعریف کنه و بگه این است و جز این آشغال است

اون روزی که من خودم خریدم تازه یکیشون گفت هر گارانتی که بخوای ، تازه فلان گارانتی (یادم نیست چی بود) بهتره چون باطری رو هم گارانتی می کنه:5:

cool11
02-12-2011, 17:11
سلام و خسته نباشید
اگه این مدل رو نگیرم چه مدلی پشنهاد میکنید؟ (در حدود 1100تومان)

شما یه سر به اینجا بزن

با این کارت های فعلی (من جمله کارت داغون 5110:31:) نمیشه درست گیم بازی کرد

البته با همین 5110میشه یه گیمک ای بازی کرد ولی نه آنچنان:13:

hootas23
02-12-2011, 20:29

گرون شده؟!
من از خود مادیران خریدم 987500 تومان(البته عمده)
من چند باری به نمایندگی مادیران رفتم به نظرم کارشون بدک نبود(غیر یه سوتی که یه بار دادن و رفعش کردم با کلی عذر خواهی)
سعی کن مادیران بخری از نظر تعمیرات دست و دل بازن و خوب ساپورت میکنن.

فقط از لحاظ قدرت و سرعت مهم هست که ایا i7 واقعا i7 هست یا فقط اسمش اینو میگه!؟!
دقیقا شما مدل i7 رو بخری cpu cori7 روشه شک نکن.
این سی پی یو دقیقا روی تمامی لپ تاپها یکی هستش و این نیست که مثلا برند ایسر و...یه چیز دیگه باشن و مثلا سونی یه چیز دیگه
اختلاف قیمت های عجیب لپ تاپ ها همینطوری که دوست عزیزم گفت به خاطر سایر قطعات،کیفیت مونتاژ،بدنه،باطری و این چیزهاست.
این رو هم بگم:
این لپ تاپ سری گیمینگ نیست که بخوای روش 24یی بازی کنی و انتظار های بیش از حد ازش داشته باشی
اما برای بازی هم پردازش مناسبی داره ولی اگر بازی خوری و فقط به بازی در ساعت های طولانی فکر میکنی سراغ این مدل نرو و سعی کن سری های گیم مدل های لپ تاپ دیگه رو بخری.

amir_t6262
02-12-2011, 21:11

دوست عزیز، مشکل شما نگرانی از این است که لپ تاپت نو است یا دست دوم.

اولا اینکه اگر لپ تاپ نو باشد، بار اول که روشن کنی، تازه شروع میکنه به یه سری تنظیمات، مثلا Username و ... را همان بار اول روشن شدن باید بدهی.
این یکی از مهمترین نکات موقع خرید لپ تاپ است.
به اکبند بودن جعبه توجه نکن. مهم اولین بار که در مغازه برای تست دستگاه را روشن میکنی، نباید مستقیما ویندوز بالا بیاید!
( در مورد لپ تاپهایی که ویندوز اریجینال دارند)

البته شما میتوانی service tag لپ تاپت را در سایت dell چک کنی و زمان فروش یا تولید دستگاه را بررسی کنی.

Cheric1986
03-12-2011, 00:29
دوست عزیز، مشکل شما نگرانی از این است که لپ تاپت نو است یا دست دوم.

اولا اینکه اگر لپ تاپ نو باشد، بار اول که روشن کنی، تازه شروع میکنه به یه سری تنظیمات، مثلا Username و ... را همان بار اول روشن شدن باید بدهی.
این یکی از مهمترین نکات موقع خرید لپ تاپ است.
به اکبند بودن جعبه توجه نکن. مهم اولین بار که در مغازه برای تست دستگاه را روشن میکنی، نباید مستقیما ویندوز بالا بیاید!
( در مورد لپ تاپهایی که ویندوز اریجینال دارند)

البته شما میتوانی service tag لپ تاپت را در سایت dell چک کنی و زمان فروش یا تولید دستگاه را بررسی کنی.
ممنون که خواستین کمکم کنید ولی این ویندوزهای اورجینال بعد از ریکاوری به حالت اولیه بر میگرده (مرحله ثبت نام ویندوز)
سرویس تگ هم چک کردم رفیو نیست
فقط واسم وجود اون ا پدیت ها عجیب بود

در مورد i5 یا i7 بودن سیستم موسخ ترین منبع کدومه؟
من i5 گرفتم ولی با EVEREST Ultimate Edition که چک کردم زد dual core
motherboard name هم زد unknow اگه ممکنه شما هم چک کنید..

البته رو system properties همه چی درسته core i5 زده

منبع موسخ تری داخل سیستم برای فهمیدن اینکه cpu i5 هست یا نه:41:

mansia
03-12-2011, 01:32

دوست عزیز مبارکتون باشه.
میتونید از برنامه HD Tune Pro کمک بگیرید و ببینید که تا همین الان هارد لپتاپ چند ساعت و یا چند روز استفاده شده.
میتونید این برنامه رو از این لینک دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از نصب برنامه روی برگه Health کلیک کنید و به دنبال این عبارت بگردید: Power On Hours Count . با کلیک بر روی این نوشته در پائین برنامه ساعتها و روزهایی که هارد روشن بوده و مورد استفاده قرار گرفته نمایش داده میشه.
برای نمونه میتونید به مدت زمان استفاده از هارد لپتاپ من نگاه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم که پست مفید بوده باشه.

saeed40c
03-12-2011, 12:00
با سلام خدمت همه دوستان!
من ميخوام يه لپ تاپ بگيرم كه هم كانفيگ قوي و هم ظاهري زيبا داشته كه با 5110 آشنا شدم.(core i7 ram 8GB)
ميخواستم ببينم اولا در كل جوابگو هست يا نه؟ اگه Dell XPS L502 بگيرم بهتره يا همين جوابگ هست؟ آخه توي قيمت 5110 بودجه دارم.
دوما(خيلي مهم): براي خريد اين لپ تاپ دقيقا چيكار بايد بكنم كه سرم كلاه نره؟
من نگران مشكلاتي كه دوستان داشتن هستم ، يعني كلا درايور هاش گير مياد و كامل هستند؟
از همه كساني كه اطلاع دارن خواهش دارم كه كمكم كنند! مرسي.

Armin1370
04-12-2011, 08:57
سلام . بچه ها کسی رو لپ تاپش Pes 2012 رو نصب کرده بازی کنه ؟

hootas23
04-12-2011, 22:39
من نگران مشكلاتي كه دوستان داشتن هستم ، يعني كلا درايور هاش گير مياد و كامل هستند؟
درایورهای نسخه 64 بیتی به صورت کامل موجوده و در سایت دل تمامشون رو میتونی دانلود کنی.
اما نسخه 32 بیتیش کمه و تقریبا سخت گیر میاد(مثل وایرلسش و ...)

سلام . بچه ها کسی رو لپ تاپش Pes 2012 رو نصب کرده بازی کنه ؟
بله
کاملا بدون مشکل نصب و اجرا میشه.
اگر نصب کردی و مشکل اجرا داری آخرین نسخه درایور کارت گرافیکت رو از سایت انودیا دانلود کن و نصب کن.

Eblis 2011
05-12-2011, 00:22
دوستان من قصد خرید این لپ تاپ رو دارم اولا قیمتش چنده ؟ دوما معایب این لپ تاپ رو لطف کنید

cool11
05-12-2011, 11:06
دوستان من قصد خرید این لپ تاپ رو دارم اولا قیمتش چنده ؟ دوما معایب این لپ تاپ رو لطف کنید

من شنیدم قیمت هارد احتمالا دوباره میاد پایین

یکم صبر کنید برای خرید

Cheric1986
06-12-2011, 01:53
باطری های 5110 همشون یکم تکون میخوره ولق میزنه وقتی قفله رو دستگاه به اندازه یکی 2 میل

r0ot$harp
08-12-2011, 20:12
سلام دوستان عزیز .

من وقتی لپتاپ رو به پلاسما خونه وصل می کنم با HDMI تصویر به صورت ناقص هست . یعنی کاملا Fit صفحه نیست . و وقتی فیلمی با کیفیت بالا پخش می کنم روی پلاسما رده رده میاد . احساس می کنم Refresh Rate مشکل داره .

می خواستم بدونم باید چی کار کنم ؟؟؟

باتشکر احسان

cool11
09-12-2011, 02:59
سلام دوستان عزیز .

من وقتی لپتاپ رو به پلاسما خونه وصل می کنم با HDMI تصویر به صورت ناقص هست . یعنی کاملا Fit صفحه نیست . و وقتی فیلمی با کیفیت بالا پخش می کنم روی پلاسما رده رده میاد . احساس می کنم Refresh Rate مشکل داره .

می خواستم بدونم باید چی کار کنم ؟؟؟

باتشکر احسان

احتمالا نسبت تصویرشون یکی نیست

رده رده یعنی چه جوری؟

پروفایل مصرف اگه رو saver باشه ویدئو های hd رو خوب نشون نمیده

رشاهی شئهقه
12-12-2011, 19:27
سلام. ایا با پورت hdmiلبتاب میتوان تصویر رسیوری را که با کابل hdmiبه لبتاب وصل شده تماشا کرد.برای این کار باید نرم
افزار خاصی رافعال کرد.لب تاب بنده دل اسپایرون 5110 هست.ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

رشاهی شئهقه
17-12-2011, 12:32
سلام. ایا با پورت hdmiلبتاب میتوان تصویر رسیوری را که با کابل hdmiبه لبتاب وصل شده تماشا کرد.برای این کار باید نرم
افزار خاصی رافعال کرد.لب تاب بنده دل اسپایرون 5110 هست.ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

خیلی ممنون از پاسخ ندادنتون.خودم جواب خودم رو پیدا کردم.سایت تعطیله؟

cool11
19-12-2011, 22:01
نه تعطیل نیست

ولی لا اقل خود من نتونستم پست بزنم که بگم نمیدونم!:31:

Behzad-pax
21-12-2011, 00:55
این مدل بک لایت هم داره؟

cool11
21-12-2011, 17:37
این مدل بک لایت هم داره؟

نه

backlit نداره

لااقل من تا حالا ندیدم

دیگه این مدل دوره اش گذشت به نظر من

یه مدتی خوب بود نسبت به قیمتش ولی الآن دیگه نه

xaxi
25-12-2011, 16:31
درود

یکی از دوستان میخواد این مدل رو بخره ولی یه سریا گفتن صفحه نمایشش افتضاحه ! واقعا" میخواد بدونه اینطوریه یا نه ؟ چشم و اذیت میکنه ؟

سپاس

rpg
25-12-2011, 21:47
من امروز یه 5110 core i7 با cpu 2670 گرفتم!چون هارد ssd دارم خواستم اول هاردشو جایگزین کنم.
متوجه شدم که هارد این لپتاپ برخلاف تمامی لپتاپای موجود زیر تاچ پدو پشت بورد قرار گرفته و به راحتی قابل دسترسی نیست!!
کسی تا حالا هارد این لپتاپو عوض کرده؟

mansia
25-12-2011, 22:06
درود

یکی از دوستان میخواد این مدل رو بخره ولی یه سریا گفتن صفحه نمایشش افتضاحه ! واقعا" میخواد بدونه اینطوریه یا نه ؟ چشم و اذیت میکنه ؟

سپاس

درود

شفافیت تصویر بسیار بالا است اما این در صورتی هست که به صورت مستقیم به تصویر نگاه کنید و اگر از جهت های مختلف به تصویر نگاه کنید کیفیت پائین میآد . به شخصه بسیار راضی هستم.

چشم اذیت نمیکنه من خودم از عینک استفاده میکنم اما بدون عینک هم میتونم در اینترنت سایت های مختلف مطالعه کنم و همچنین فایلهای pdf بخونم. شدت روشنایی نور قابل تنظیم شدن هست. در ویندوز 7 در این مسیر میشه این کارو انجام داد: Control Panel\All Control Panel Items\Power Options - screen brithtness

اگر بخواهید 2 نفری فیلم ببینید از فاصله نزدیک به مشکل برمیخورید اما اگر با فاصله 1.5 تا 2 متری به تصویر نگاه کنید مشکلی پیش نمیآد.

منبع:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pl%2FRecenzja-Dell-Inspiron-Q15R.52327.0.html)

منبع:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fdefault.asp%3FnewsID%3D6121%26p%3D2)

cool11
30-12-2011, 17:21
من که هر جور به صفحه نگاه کنم یه جاییش خرابه

مخصوصا برنامه هایی که scroll bar دارن با بالا پایین کردن به راحنی متوجه می شید:13:

myreza_123456
08-01-2012, 10:59
سلام بچه ها
چه فروم فعال و شلوغی (شوخـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــی)
من میخوان این لبتابو بخرم (cor i 7 & ram 6m)
از سایت دیجی کالا قیمت گرفتم 980 روم در میاد و یه مهلت تست 48 ساعته بعد از تحویل کالا میده
حالا به نظر شما بعد از خرید چیشو باید تست کنم که سالم باشه و آیا نرم افزار خاصی واسه تست سخت افزار وجود داره؟
راستی من هر چی تو سایت دل گشتم نتونستم درایور های این مدلو پیدا کنم (اگه کسی جدیدترین داریورها رو داره . اگه میتونه لینک مستقیم واسه دانلود بهم بده)
دمتوون گرم
مرسی از تمامی شما

ali.mekanik
08-01-2012, 14:33
سلام به دوستان گرامی
من هم قصد خرید این لپ تاپ(core i7-8g ram) را تا 2 هفته دیگه دارم کل نظرات دوستان را خوندم این طوری که من برداشت کردم اکثرا مشکلات بچه ها نرم افزاری بود ولی خب چند مورد مشکل سخت افزاری هم وجود داشت برای همین کمی دو دل شدم
استفاده من از لپ تاپ بیشتر نرم افزار هست و تقریبا اهل بازی نیستم
حالا سوالی که از دوستان مطلع یا کسانی که این لپ تاپ را دارند داشتم این که آیا کلا ازش راضی هستند؟
صفحه نمایشش بهتر از مدل وسترو(ترجیحا 1320) هست یا نه؟
و اینکه خرید از سایت دیجی کالا( با خدمات طلایی-1139000) بهتره یا با گارانتی زیگورات؟
شرمنده اگه سوالها زیاد شد ممنون میشم اگر جوابم را بدید

mansia
09-01-2012, 15:13
سلام بچه ها
چه فروم فعال و شلوغی (شوخـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــی)
من میخوان این لبتابو بخرم (cor i 7 & ram 6m)
از سایت دیجی کالا قیمت گرفتم 980 روم در میاد و یه مهلت تست 48 ساعته بعد از تحویل کالا میده
حالا به نظر شما بعد از خرید چیشو باید تست کنم که سالم باشه و آیا نرم افزار خاصی واسه تست سخت افزار وجود داره؟
راستی من هر چی تو سایت دل گشتم نتونستم درایور های این مدلو پیدا کنم (اگه کسی جدیدترین داریورها رو داره . اگه میتونه لینک مستقیم واسه دانلود بهم بده)
دمتوون گرم
مرسی از تمامی شما
سلام.

اگر لپتاپ بهتون میفروشن و در منزل تحویل میگیرید و مهلت 48 ساعته دارید میتونید از همه چیز تست بگیرید. بله برای تمام قطعات سخت افزاری و نرم افزار تست وجود داره که تست با بعضی نرم افزار ها کافی هست.

به ترتیب لیست میکنم.

با فشردن کلید F2 در هنگام بوت لپتاپ وارد setup لپتاپ میشید و به قسمت dell diagnostic utility میرید و تمامی قطعات سخت افزاری در این قسمت تست میشن و اگر مشکلی وجود داشته باشه توضیح کافی میده.

برای نمایش مشخصات کلی از سخت افزار و نرم افزار سیستم از برنامه های aida64 . Speccy کمک بگیرید. همچنین برای انواع تست ها از قسمت tools برنامه aida64 میتونید کمک بگیرید.

برای نمایش مشخصات cpu . mainboard . ram از برنامه CPUID Cpu z کمک بگیرید.
برای نمایش مشخصات هر دو gpu این لپتاپ از برنامه CPUID Gpu z کمک بگیرید.
برای نمایش مشخصات و انواع تست های hard disk از برنامه HD Tune Pro کمک بگیرید.
برای نمایش پیکسل های سوخته led و یا lcd از برنامه test Dead Pixel of monitor کمک بگیرید.
برای نمایش مشخصات battery از برنامه های Battery Care . PassMark BatteryMon کمک بگیرید.
برای نمایش مشخصات دمای قطعات از برنامه های Core Temp . aida64 . HWMonitorPro . HWMonitor کمک بگیرید.
برای نمایش مشخصات dvd writer - rom . bluray writer - rom از برنامه DVDInfoPro کمک بگیرید.
برای نمایش مشخصات wireless card از برنامه PassMark wirelessmon کمک بگیرید.

برای دانلود درایورها وارد این صفحه میشید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriversHome%2FNeed ProductSelection)
و سرویس تگ لپتاپ وارد میکنید و لیست کاملی از انواع درایورهای لپتاپ براتون برای دانلود به نمایش در میآد. اگر به هر دلیلی نتونستید سرویس تگ وارد کنید در همین صفحه روی عبارت Choose from a list of all Dell products کلیک کنید و در صفحات بعدی روی laptpop روی inspiron روی inspiron 15R 5110 کلیک کنید. در صفحه ای که باز میشه تمام درایورها به ترتیب لیست شده قابل دانلود هستند.

بعد ها اگر خواستید که از بودن درایور جدید مطلع بشید کافی هست به همین صفحه مراجعه کنید و روی منوی
Release Date عبارت کمتر از 30 روز (یا 90 روز) انتخاب کنید و درایورهایی که تا 30 روز قبل ارائه شده رو میتونید دانلود کنید و نیازی نیست که دونه دونه ورژن تمام دایورهارو چک کنید.

لینک مستقیم گزینه مناسبی نیست چون احتمال این که روی لپتاپ شما قطعه ای از سازنده ای متفاوت نصب باشه و با نصب درایور نامناسب دچار اشکالات نرم افزاری بشید زیاده.

اگر نام قطعات که روی لپتاپتون هستو دقیقا نمیدونید در برنامه aida64 میتونید نام کامل و دقیق هر قطعه رو تشخیص بدید تا در هنگام دانلود دچار شک و تردید نشید.

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

سلام به دوستان گرامی
من هم قصد خرید این لپ تاپ(core i7-8g ram) را تا 2 هفته دیگه دارم کل نظرات دوستان را خوندم این طوری که من برداشت کردم اکثرا مشکلات بچه ها نرم افزاری بود ولی خب چند مورد مشکل سخت افزاری هم وجود داشت برای همین کمی دو دل شدم
حالا سوالی که از دوستان مطلع یا کسانی که این لپ تاپ را دارند داشتم این که آیا کلا ازش راضی هستند؟
و اینکه خرید از سایت دیجی کالا( با خدمات طلایی-1139000) بهتره یا با گارانتی زیگورات؟
سلام.
من i7 2630 با 6 گیگ رم دارم و نظرم در این چند ماهی که داشتم اینه که فقط در هنگام بازی های جدید و بازی هایی که به عبارتی از منابع سخت افزاری زیاد استفاده میکنن دمای هارد بالا میآد البته طوری نیست که دست بسوزه اما باید توجه داشت که دمای بالا برای قطعات الکترونیکی خوب نیست و همچنین در بازی های مختلف 3 بعدی از 70 درجه تا 100 درجه cpu گرم میشه و این گرم شدن به نوع بازی و تنظیمات بازی مربوط هست و همچنین دمای اتاقی که لپتاپ در اون استفاده میشه.

برای نمونه در تابستان دمای cpu تا 100 میرسید اما حالا تا حدود 78 درجه متغیر هست و همچنین هارد از 45 تا 52 درجه متغیر هست که دمای حداکثر برای هارد 55 و برای cpu در این مدل 100 درجه هست. غیر از این من هیچ مشکلی با این لپتاپ ندارم.

در حالت عادی و استفاده های معمولی لپتاپ بی صدا هست یا به عبارتی تا دمای 52 درجه cpu. اما اگر دما روی 60 و 65 و به بالا بیاد به تناسبش فن شروع به کار در سرعت های گردش بیشتر میکنه که نویز هم بیشتر میشه. البته این لپتاپ برای گیم طراحی و ساخته نشده و چون شما کار نرم افزاری باهاش دارید فکر نمیکنم مشکلی براتون پیش بیاد و گزینه مناسبی هست.

در هنگام گیم صدای فن زیاده اما چون بازی صدا داره , صدا و موسیقی گیم باعث میشه که متوجه صدای نویز نشید.

زیاد گرد خاک میگیره که خوب تهرون مشخصه هوا چطوریه. همه جا ساخت ساز و گرد غبار هست. با دستمال کمی مرطوب راحت تمیز میشه. اگر led چرب بشه تمیز شدنش راحت نیست و دقت زیادی میخواد چون روش خط و خش نیوفته.

همون طور که گفتم کیفیت تصویر لااقل برای من خیلی خوبه اما اگر از هر زاویه ای غیر از مستقیم بهش نگاه کنید کیفیت پائین میآد.

صدای dvdrw در هنگام کار در سرعت های بالا خیلی زیاده که نمیدونم برای این لپتاپ اینطوریه یا کلا به این شکل هست. فیلم dvd وقتی استفاده بشه صدای خیلی کمی داره و معمولا dvd و cd برنامه سرعت درایو بالا میبره و البته همیشگی نیست.

با این لپتاپ از هارد اکسترنال و موس وایرلس و کیبورد اکسترنال و همچنین روتر وایرلس و فلش مموری و حافظه موبایل در قسمت رم ریدر استفاده کردم و مشکلی نداشتم و ندارم. از روز اول درایور درست بلوتوس نصب کردم و البته مشکلی نداشتم با گوشی سونی اریکسون که دارم. خروجی صدا هم از ساب ووفر و اسپیکر خود لپتاپ و ایر فون هم استفاده میکنم و راضی هستم. البته باید به صفحات قبل مراجعه کنید تا مواردی که در مورد نویز بوده و رفع شده رو قبل خرید بدونید.

بازدهی cpu بسیار بالا هست اما بعد از مدتی استفاده متوجه میشید که هارد خیلی جاها در مولتی تسکینگ کم میآره عملا جلوی بازدهی کامل cpu میگیره. بنابراین اگر کسی میتونه اینو بگیره و روی لپتاپش ببنده خیلی میتونه جذاب بشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] roduct%2FProduct.aspx%3FItem%3DN82E16820167059)

در مورد صفحه نمایش وسترو 13 اینچی که گفتید اطلاعی ندارم غیر از این که anti glare هست و در این مورد نمیتونم کمکتون کنم.

در مورد این که از کجا بخرید هم نمیتونم کمکی کنم. دوستان زیادی در این تاپیک از این دو فروشنده همین مدل تهیه کردن و اگر لطف کنن و جوابتونو بدن پاسخ مناسبتری بدست میآرید.

myreza_123456
09-01-2012, 17:49
سلام mansia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین و به سوالم جواب دادین
من فعلا دارم صفحات قبلی این فروم رو رو میخوندم و دیدم که شما به همه بجه ها مشاوره فوق العاده ای می دادین واقعا دستون درد نکنه و دمتوون گرم

mansia
09-01-2012, 21:09
سلام mansia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین و به سوالم جواب دادین
من فعلا دارم صفحات قبلی این فروم رو رو میخوندم و دیدم که شما به همه بجه ها مشاوره فوق العاده ای می دادین واقعا دستون درد نکنه و دمتوون گرم

دوست عزیز مشاوره که چی بگم من چیزی بلد نیستم که بخوام برای کسی یاد بدم. این لپتاپ تهیه کردم و خواستم چیزهایی که تجربه کردمو شریک بشم تا همه با دید باز برای خرید برن تا این که چیزی خریده بشه و بعد دنبال این بگردیم که این چیزی که خریدیم چیجوری هست و ...

باید اینو بگم که اگر تمام صفحات تاپیک مطالعه کنید خیلی از دوستان بودند و هستند که خیلی کمک های بزرگی کردن و خیلی از مشکلات و مسائل اونها حل کردند و انصاف نیست که این گفته نشه. امیدوارم که نوشته ها ی تمام دوستان در این فروم مرجع حل مشکلات دوستان جدید باشه.

باز هم میگم لطفا دوستان عجله در خرید لپتاپ نکنن تا درست انتخاب کنند. با تشکر از وقتی که گذاشتید و نوشته هامو مطالعه کردید.

mohammadi_4u
17-01-2012, 19:12
سلام به دوستان گرامی

دقیقا 12 روز قبل همین سیستم رو از سایت فوق خریدم تو یک کلام معرکه هست

امروز گرونتر زده تو سایت من خریدم با گارانتی . پست پیشتاز واسه شهرستان خیلی مرزی! دو روزه اومد و 1.145گرفتم !
که اگه شما بخوای بگیری زده 1.170!
مولتی گرافیکه و هاردش 7200 prm
نظیمات بیس که رو گرافیک آنبورد میزنی با گرافیک جیفورس ست میشه یعنی با بازی که واید نداره با بیس واید میشه و رو گرافیک بعدی سویچ میشه!

حتما حتما حتما تاچ چد رو از سایت دومرتبه بگیر و بنصب چون درایور داخل سیدی که بهتون میدن مشکل داره!
دارم باهاش حال میکنم عالیه!

ali_disslove
17-01-2012, 21:09
سلام

وقتی به برق میزنی و لپتاب روشنه آیا خودش سوییچ میشه به برق ؟
ماله من شارژ میشه-من میخوام مستقیم از برق بگیره ک باطریش از بین نره

mansia
18-01-2012, 12:48
سلام

1. بله.
2. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_disslove
18-01-2012, 19:05
1. بله.
2. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از جوابتون

یه مشکل دیگه که من دارم اینه که واسه اولین بار میخوام ویندوزو عوض کنم و یه ویندوز ultimate روش نصب کنم
آیا مثل نصب روی کامپیوتر معمولیه ؟قلق خاصی که نداره ؟

و اینکه من کل cd هاشو گم کردم و درایواش نیست-درایوای کاملشو کجا میتونم گیر بیارم ؟اگه واسع دانلود همش باشه عااالیه
میگند اگه پاک کنی دیگه درایوای بعضی جاهاش گیر نمیاد یا درست نصب نمیشه
کانفیگش core i5 هست

توی سایت dell توی n5110 که میرم قسمت ساپورت 100 تا درایو هست فقط در رابطه با comuncation نزدیک 10 تا درایو هست همش هم یه کد جلوش زده مثلا r315070 حالا من نمیدونم در مورد وایرلس باید کدومش رو دانلود کنم

mansia
18-01-2012, 22:31
یه مشکل دیگه که من دارم اینه که واسه اولین بار میخوام ویندوزو عوض کنم و یه ویندوز ultimate روش نصب کنم
آیا مثل نصب روی کامپیوتر معمولیه ؟قلق خاصی که نداره ؟نه مشکلی نداره. ویندوز 7 خودش درایورهای ساتا و همچنین کنترلر ساتا رو درون خودش داره و مشکلی بابت شناسائی هاردهای ساتا در هنگام نصب نخواهید داشت.

و اینکه من کل cd هاشو گم کردم و درایواش نیست-درایوای کاملشو کجا میتونم گیر بیارم ؟اگه واسع دانلود همش باشه عااالیه شما میتونید تمام درایورهای لپتاپتونو از سایت dell.com دانلود کنید.

میگند اگه پاک کنی دیگه درایوای بعضی جاهاش گیر نمیاد یا درست نصب نمیشهتمام درایورها دوباره و صدباره از سایت دل قابل دانلود شدن هست و خواهد بود اما همیشه بهتره که درایورهارو در یک پوشه ذخیره داشته باشید. اگر درایور درست انتخاب بشه همیشه درست نصب خواهد شد.

کانفیگش core i5 هستcpu در نوع درایور تاثیری نداره بلکه میزان ram تاثیر داره در نوع درایور که اگر ویندوز شما 32 بیت باشه یا به عبارتی 3 گیگابایت رم ساپورت میکنه و باید درایورهای 32 بیتی دانلود کنید و اگر ویندوز شما 64 بیتی باشه که برای کامپیوترهایی هست که از 3 گیگابایت و بیشتر رم روی خودشون دارن باید درایورهای 64 بیتی دانلود کنید و اگر احیانا درایوری و همچنین برنامه ای 64 بیتش نبود میتونید در روی ویندوز 64 بیتی درایور و یا برنامه 32 بیتی رو هم اجرا و نصب کنید.

توی سایت dell توی n5110 که میرم قسمت ساپورت 100 تا درایو هست فقط در رابطه با comuncation نزدیک 10 تا درایو هست همش هم یه کد جلوش زده مثلا r315070 حالا من نمیدونم در مورد وایرلس باید کدومش رو دانلود کنمدرایور وایرلس در قسمت Communications نیست و در قسمت Network هست.

شما اگر سریال لپتاپ و یا همون کد سرویس تگ در سایت دل وارد کنید درایورهای مخصوص لپتاپ خودتونو براتون نمایش میده و اگر به هر شکلی نتونستید سویس تگ وارد کنید مدل لپتاپ انتخاب کنید برای همین منظور این پست مطالعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 87%D8%A7%20#post6760122 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 87%D8%A7%20#post6760122)

به عنوان مثال درایور کارت شبکه وایرلس دانلود میکنم:
اول از همه در مشخصات سرویس تگ لپتاپم نوشته بود که کارت شبکه وایرلس با این نام هست:
Dell Wireless 1702 WiFi
بنابراین من حالا نام کارت دارم و چون میدونم که قطعه بلوتوس هم روی همین کارت نصب شده باید دنبال درایوری با نام مشابه این بگردم:
Dell Wireless 1702 WiFi + BT
و چون برای ویندوز 7 میخوام در نتیجه دنبال آخرین ورژن از درایوری میگردم که شبیهه این نام باشه:
Dell Wireless 1702 WiFi + BT for Win7
و چون روی لپتاپ ویندوز 64 بیت دارم پس درایور 64 بیتی باید دانلود کنم. پس میشه:
Dell Wireless 1702 WiFi + BT for Win7 64 bit
حالا به صفحه ساپورت سایت دل میرم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fsupport%2F)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در قسمت search سایت که در بالای صفحه هست این عبارتو جستجو میکنم:
Dell Wireless 1702 WiFi + BT for Win7 64 bit
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] results.aspx%3Fs%3Dgen%26c%3Dus%26l%3Den%26cs%3D%2 6k%3DDell%2BWireless%2B1702%2BWiFi%2B%252B%2BBT%2B for%2BWin7%2B64%2Bbit%26cat%3Dsup%26x%3D9%26y%3D7)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچون که عبارت جستجو شده بسیار دقیق بوده فقط 1 ایتم نمایش داده شده:
Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n, BT3.0+HS, v.WiFi 9.2.0.225 BT 6.34.217.302, A02 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DR301705)
در صفحه دانلود مشخصات درایور با مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری ویندوز کاملا مچ هست و فقط باید این درایور دانلود کنم.
همچنین در قسمت Compatibility نوشته که این درایور برای هر دو سیستم عامل 32 و 64 بیتی هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما نیازی نیست که هر درایوری که سایت دل برای دانلود گذاشته دانلود کنید. برنامه ها و درایورهایی که لازم دارید اینها هستند:
bios ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DNG8DK%26FileId%3D2731 104450)برای آپدیت بایوس
audio ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DR315254%26FileId%3D27 31121566)درایور کارت صدا که امکانات زیادی در اختیارتون قرار میده اما اگر ویندوز 7 نصب کنید کارت صدا اتوماتیک نصب میشه و به این درایور نیاز ندارید.
Dell Quickset Application ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DD2KYX%26FileId%3D2731 104257) برای استفاده از دکمه های مولتی مدیا (FN) و 3 دکمه ای که در بالای صفحه کلید لپتاپ قرار داده شده به این برنامه نیاز دارید.
Dell Support Center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tent%2Ftopics%2Fglobal.aspx%2Fservices%2Fen%2Fdsc_ home%3Fc%3Dus%26l%3Den%26s%3Dgen)
dvd rw برای آپدیت فایروایر درایو نوری هست که بنا به نام دقیق قطعه ای که روی لپتاپ نصب شده از قسمت Removable Storage سایت دل دانلود کنید. برای بدست آوردن نام دقیق قطعه از برنامه aid64 میتونید استفاده کنید. این عکس قطعه ای هست که روی سیستم من نصب هست و برای راهنمایی بیشتر گذاشتم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدIntel Chipset Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DK2NV2%26FileId%3D2731 100216) درایور مخصوص چیپست HM67 Express
Intel Management Engine Interface Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DPVF18%26FileId%3D2731 100212)
Realtek Card Reader ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DNM1PX%26FileId%3D2731 100258) درایور کارت ریدر هست که اگر ویندوز 7 نصب کنید کارت ریدر اتوماتیک نصب میشه و به این درایور نیاز ندارید.

Wireless به ترتیبی که در بالا گفتم درایور درست پیدا کنید.البته در خیلی موارد اگر ویندوز 7 نصب کنید کارت وایرلس اتوماتیک نصب میشه و به این درایور نیاز ندارید.
Ethernet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DT3WGR%26FileId%3D2731 100256) درایور کارت شبکه هست اما اگر ویندوز 7 نصب کنید کارت شبکه اتوماتیک نصب میشه و به این درایور نیاز ندارید.
Touchpad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DTK588%26FileId%3D2731 101988) درایور تاچ پد هست که خیلی امکانات زیادی داره.
USB 3.0 Host Controller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DHCP1C%26FileId%3D2731 102971) برای فعال شدن usb3 باید این درایور نصب بشه.
Intel HD Graphics 3000 Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3DNGVJT%26FileId%3D2731 102418) درایور گرافیک اینتل که درون cpu یا درست ترش درون apu قرار داره.
geforce 525 gt 1gb vram ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3D5H53V%26FileId%3D2731 103746) درایور گرافیک جیفورس که پیشنهاد میکنم اگر امکانشو دارید از سایت nvidia.com دانلود کنید.

ali_disslove
19-01-2012, 00:09
اقا ممنون از پست بسیار خوب و کاملتون

سرویس تگ رو زدم کلا 2 تا فایل برا من به غیر از بایوس داد
Dell-Application
DELL_DELL-DIGITAL-DELIVERY_A06_R318926.exe (967KB)

و

PLDS-Firmware
SA5_XD13.zip (2MB)

و در تب یعدی زده All files for Inspiron 15R N5110 (32 files)

حالا با این 2 فایل میتونم بفهمم کد مربوطه به وایرلسم کدومه ؟
متاسفانه درایوهای همه قطعات رو نداد و این جوری ک پیداست گفته خودت برو از توی 32 تا بگرد

mansia
19-01-2012, 10:04
سرویس تگ رو زدم کلا 2 تا فایل برا من به غیر از بایوس داد
Dell-Application
DELL_DELL-DIGITAL-DELIVERY_A06_R318926.exe (967KB)]

و

PLDS-Firmware
SA5_XD13.zip (2MB)

و در تب یعدی زده All files for Inspiron 15R N5110 (32 files)اخیرا سایت دل redesign شده و بعد از وارد کردن کد 2 قسمت نمایش داده میشه که قسمت اول مربوط به سرویس تگ میشه که همون طوری که گفتید 1 یا 2 فایل بیشتر نیست اما در قسمت دیگر تمام درایورهای مخصوص لپتاپتونو به نمایش میزاره که با نام All files for Inspiron 15R N5110 نمایش داده میشه. باید بگم که برای من هم 32 تا فایل نمایش میده:46:

حالا با این 2 فایل میتونم بفهمم کد مربوطه به وایرلسم کدومه ؟شما از این قسمت که فقط 2 فایل داره چشم پوشی کنید و درایورها رو از قسمت All files for Inspiron 15R N5110 دانلود کنید.
به این صفحه برید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fsupport%2Ftopics%2Fglobal.aspx%2Fsupport%2Fmy_sys tems_info%2Fdetails%3Fc%3Dus%26cs%3D19%26l%3Den%26 s%3Ddhs%26%257Etab%3D2%26%257Eck%3Dmn)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بعد از وارد کردن سرویس تگ میتونید نوع کارت وایرلس نصب شده روی لپتاپ پیدا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکلمه اختصاری DW به معنای Dell Wireless هست و بنابراین نام قطعه ای که در قسمت Network جستجو میکنم باید این نام باشه: Dell Wireless 1702
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriversHome%2F%3Fc %3Dus%26l%3Den%26s%3Ddhs%26cs%3D19)

متاسفانه درایوهای همه قطعات رو نداد و این جوری ک پیداست گفته خودت برو از توی 32 تا بگردلازم نیست که تمام 32 درایور دانلود بشه. به عنوان مثال تکنولوژی جدید نمایش تصویر با وای فای هم در لیست دانلودی من هست اما این سخت افزار روی لپتاپ وجود نداره و باید جداگانه خریداری بشه و با نصب این درایور شروع به کار میکنه که عملا به درد ما نمیخوره. لیست درایورهایی که در صفحه قبل لینک داده بودم شما دانلود کنید و نصب کنید. همین ها کافی هست. اگر این کارو انجام بدید فقط میمونه آپدیت فایروایر dvdrw که با برنامه aid 64 میتونید نامشو به راحتی به دست بیارید و به سادگی از میان 3 یا 4 گزینه در سایت دل پیدا کنید. البته نیازی ندارید که این آپدیت انجام بدید و بدون این آپدیت هم درایو dvdrw کارشو عالی انجام میده.

با تمام این توضیحات اگر میبینید که باز هم مشکل دارید در پیدا کردن درایور درست میتونید سرویس تگ لپتاپتونو برام بفرستید و براتون لینک دانلود بفرستم.

ali.mekanik
20-01-2012, 13:38
با سلام
چند وقتی بود که دسترسی به اینترنت نداشتم اول از همه میخواستم از mansia عزیر بابت پاسخگویی به سوالم تشکر کنم چون همانطور که myreza گفت وقت زیادی برای پاسخگویی به سوالات میذارن
و بعد چند سوال! از mohammadi_4u داشتم
میخواستم بدونم همراه لپ تاپ چه چیزایی بود؟
آیا برای شهرستانی ها هم فرصت تست 48 ساعته هست(48 ساعت از کی شروع میشه!!)؟
و اگر نکته خاص دیگه ای(در فرایند خرید و...) هست لطف کنید بگید؟

Devicestreet
20-01-2012, 14:44
mansia ی عزیز خیلی ممنون که برای این صفحه زحمت می کشی و جواب می دی
من این لپ تاپو می خاستم بگیرم واقعا به دردم خورد:40:

mansia
20-01-2012, 19:30
دوستان لطف دارید. آرزوی موفقیت براتون دارم

Devicestreet
20-01-2012, 19:41
این طور که من از این بحث برداشت کردم اینه که تو خرید 5110 باید شانس بیاری که یه محصول خوب گیرت بیاد
خب چه کاریه از همون اول یه مدل با گارانتی تعویض می گیریم:27:

Devicestreet
21-01-2012, 15:42
سلام به همگی
من این کانفیگو در نظر گرفتم(Core I7 RAM6)
عمر باطری این لپ تاپ با یه استفاده عادی روزی5 ساعت به سر عت از حالت 3 تا 4 ساعت که من شنیدم پایین می آد؟

ya3r0261
21-01-2012, 19:53
سلام

دوستان حرفه ای ببخشید که فضولی میکنم.میخواستم یه راه سریعتر برای قطع کردن شارژ باتری پیشنهاد کنم که تو دفترچه راهنمای لپ تاپ بهش اشاره شده
روی تصویر باتری که پایین صفحه سمت راست هست راست کلیک کنید و گزینه ی dell bttery meter رو انتخاب کنید. بعد تو صفحه ای که باز میشه آخرین گزینه رو تیک بزنید.شارژ باتری قطع میشه
بازم ببخشید جسارت کردم:31:

mohammadi_4u
22-01-2012, 01:06
با سلام
چند وقتی بود که دسترسی به اینترنت نداشتم اول از همه میخواستم از mansia عزیر بابت پاسخگویی به سوالم تشکر کنم چون همانطور که myreza گفت وقت زیادی برای پاسخگویی به سوالات میذارن
و بعد چند سوال! از mohammadi_4u داشتم
میخواستم بدونم همراه لپ تاپ چه چیزایی بود؟
آیا برای شهرستانی ها هم فرصت تست 48 ساعته هست(48 ساعت از کی شروع میشه!!)؟
و اگر نکته خاص دیگه ای(در فرایند خرید و...) هست لطف کنید بگید؟

سلام
کلیه درایوراش +راهنمای استفاده از لبتاب و دفترچه ای که پر از کدهای ارور بایوس و هارد بود +موس لبتابی+سیدی داس+3 برگ گارانتی بدنه و سرقت و یک سال تعمیرو یکماه تعویض

بله خب وقتی یکماه تعویض داره چرا 48 ساعت؟؟؟ از وقتی دستتون برسه و تو سایت پست کالا تحویل داده نمایش بشه البته به گفته منشی بخش پشتیبانی دی جی کالا عزیز سایت پست دیر آپدیت میشه و اونا خودشون به محض تحویل بعد چند ساعت مطلع میشن و درست هست حرفشون دمشون گرم.
سعی خریدت روز کاری باشه مثلا ساعت 7.5 صبح چرا؟چون به پست همون روز برسه کالا و به شما زنگ بزنن همون لحظه! اینترنتت خوب باشه اگه میخوای از درگاه اس اس ال پرداخت کنی داداش نکته دیگه به نطرم نمیاد فقط میتونم بگم واقعا لبتابش معرکه هست از 14روزپیش سومیشو خریدم و من 1000 کیلومتر حداقل از تهران دور هستم

mohammadi_4u
22-01-2012, 01:12
سلام به همگی
من این کانفیگو در نظر گرفتم(Core I7 RAM6)
عمر باطری این لپ تاپ با یه استفاده عادی روزی5 ساعت به سر عت از حالت 3 تا 4 ساعت که من شنیدم پایین می آد؟
اصلا اینطور نیست! اگه مبحث 5010 رو نگاه کنید پیست های منو میبینید که چه کانفیگی داشتم و راجع باطریش ...

16 ماه داشتم باطریش عالی بود و زمانش تغییر نکرد..
تو دل ساپورت سنتر فرق فولی شارژ 50 10 با 5110 اون 22 wh این 48wh هست!

ya3r0261
22-01-2012, 19:02
در مورد نویزی که صدای این لپتاپ داره آیا دوستان به نتیجه ای رسیدن؟یادمه قبلا یه بحثی در موردش مطرح شده بود .الان هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم. این نویزه خیلی داره ازیت میکنه.اگه قبلا جواب داده شده ببخشید

mansia
22-01-2012, 22:05
در مورد نویزی که صدای این لپتاپ داره آیا دوستان به نتیجه ای رسیدن؟یادمه قبلا یه بحثی در موردش مطرح شده بود .الان هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم. این نویزه خیلی داره ازیت میکنه.اگه قبلا جواب داده شده ببخشید

اگر از این روش استفاده کردین لطفا نتیجه رو اینجا بگید. با تشکر

ya3r0261
22-01-2012, 23:06
فکر میکنم مشکل من با شما فرق داره. من اصلااز اسپیکر یا ساب استفاده نمی کنم و این مشکلو از 6 ماه پیش که این لپتابو خریدم داشتم. مشکل اینجاست که موقع پخش موزیک تقریبا هر 1 دقیقه 1 بار صدا گیرررررر میکنه. دقیقا همونطور که نوشتم. انگار که چندین برنامه با هم دارن کار میکنن و هارد کم میاره. نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه. به نظر شما ایراد از چی میتونه باشه؟
بازم از اینکه وقت میذاریدو جواب میدین ممنونم

mansia
23-01-2012, 00:11
فکر ميکنم مشکل من با شما فرق داره. من اصلااز اسپيکر يا ساب استفاده نمي کنم و اين مشکلو از 6 ماه پيش که اين لپتابو خريدم داشتم. مشکل اينجاست که موقع پخش موزيک تقريبا هر 1 دقيقه 1 بار صدا گيرررررر ميکنه. دقيقا همونطور که نوشتم. انگار که چندين برنامه با هم دارن کار ميکنن و هارد کم مياره. نميدونم تونستم منظورمو برسونم يا نه. به نظر شما ايراد از چي ميتونه باشه؟
بازم از اينکه وقت ميذاريدو جواب ميدين ممنونم

هفته پيش زير 4 تا پايه لپتاپ يک جسم کوچک لاستيکي گذاشتم تا ارتفاع لپتاپ بياد بالا و تهويه در هنگام بازي بهتر انجام بشه. بعد ارتفاع 2 تا پايه پشتي لپتاپو 1 سانتي متر بيشتر بالا آوردم تا کيبرد لپتاپ در حالت بهتري قرار بگيره تا در هنگام تايپ کردن راحتر باشم. چند دقيقه طول نکشيد تا هنگام پخش موسيقي صدا گير کرد تا اين که دوباره آهنگ ادامه داده شد. اولش فکر کردم از هنگ کردن ويندوزه. بعد از چند دقيقه دوباره تکرار شد. بعد از چندين بار يادم افتاد که پشت لپتاپ بلندتر از قسمت جلو شده و شايد صفحه داخلي هارد به جايي گير ميکنه يا يه همچين چيزي . ارتفاع در هر 4 پايه رو يک اندازه کردم و ديگه اين مشکل پيش نيومد.

اما چون شما ميگي که از روزي که خريدم اين مشکل وجود داشته احتمال اين که اين مشکل از هارد باشه زياده.

البته يک سري موارد هست که يادآوري ميکنم گرچه مطمئن هستم قبلا اين کارهارو انجام دادين:

1. غير فعال کردن برنامه هاي امنيتي از قبيل آنتي ويروس و security suite ها.
2. کپي کردن همون آهنگ هايي که گير ميکنن ( يا هر آهنگي ) روي يک فلش مموري يا هارد اکسترنال و پخش از روي خود فلش مموري و هارد اکسترنال از روي همين لپتاپ. اگر صدا گير نکرد به احتمال خيلي زياد مشکل براي هارد لپتاپ هست.
3. دوباره نصب کردن درايور کارت صدا.
4. آپديت بايوس و تست آهنگ ها در يک ويندوز جديد.
5. برنامهDPC latency checker از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dpclat%2Fdpclat.exe)دانلود کنید و بعد از اجرا برنامه در حالی که آهنگ در حال پخش شدن باشه بگید latency تا چه عددی بالا میره.
5. با برنامه HD Tune Pro خواندن و نوشتن ديتا روي هارد و همچنين خطايابي هارد تست و بررسي کنيد.
6. به وسيله برنامه check disk ويندوز درايو هاتونو چک کنيد که بد سکتور نداشته باشن و همچنين اگر اشکالات نرم افزاري وجود داره رفعشون کنه. ( اين تست خيلي طول ميکشه بهتره بزاريد براي شب موقع استراحت ).
7. پارتيشن بندي مجدد هارد ديسک ( البته در صورتي که تيبل پارتيشنهاي هارد دچار مشکل شده باشن ).
8. اگر امکانش هست يک هارد 2.5 اينچي رو موقتا با هارد لپتاپ جابجا کنيد و اگر مشکل گير کردن صدا حل شد مشکل از هارده.
9. تست کامل قطعات لپتاپ با dell diagnostic utility
10. مراجعه به تعمير کار لپتاپ يا گارانتي کننده لپتاپ.

Soroush-S
23-01-2012, 11:39
دوستان من امروز یک فروند dell 5110 گرفتم .service tag تو سایت وارد کردم. چطوری بفهمم ریفر هست یا نه. ضمنا کشور رو هم زده Europe Middle East or Africa

mohammadi_4u
23-01-2012, 14:31
دوستان من امروز یک فروند dell 5110 گرفتم .service tag تو سایت وارد کردم. چطوری بفهمم ریفر هست یا نه. ضمنا کشور رو هم زده Europe Middle East or Africa

ببینید کانفیگ تو سایت با کافیگ فعلی فرق داره حتی تو یک قطعه! اگه خیر اصلی هست

ya3r0261
23-01-2012, 16:06
از راهنمایی خیلی مفیدتون ممنونم آقای مانسیا.با فلش امتحان کردم درست نشد.احتمالا مشکل از هارد نیست.حالا باید درایورو عوض کنم ببینم چی میشه .

Soroush-S
24-01-2012, 12:20
ببینید کانفیگ تو سایت با کافیگ فعلی فرق داره حتی تو یک قطعه! اگه خیر اصلی هست
توی رم و هارد فرق داره پس احتمالا ریفر هست. بعد جالبه تاریخ گارانتی زده از 11/20/2011 تا 11/21/2012 .

mohammadi_4u
24-01-2012, 12:34
توی رم و هارد فرق داره پس احتمالا ریفر هست. بعد جالبه تاریخ گارانتی زده از 11/20/2011 تا 11/21/2012 .

بله ریفر هست دوست من

دوستان اصلا سرویس تگ رو وارد نکنید دیروز به موردی برخوردم که جای تامل داره!!

بنده خدا ها میرن سرویس تگ یک لبتاب که وجود داره رو وارد چاپ میکنن و میچسبونن پشت لبتاب دیگه بعد نسبت قطعات لبتابو یکی قرار میدن خب}}} میشه اورجینال غیر قانونی ریفر!!

شناسایی سرویس تگ رو بزنید تو سایت دل تا از رو برد بشناسه لبتابتونو!

این مطلب هیچ جای دیگه به چشم نخورده و کسی تست نکرده من خودم عینا دیدم!

حالا کسانی که ورجینال هم تشخیص داده شدن دومرتبه برن چک کنن و از اورجینال بودن مطمئن بشن

چاکر همگی یا علی:40:

Soroush-S
24-01-2012, 17:51
بله ریفر هست دوست من

دوستان اصلا سرویس تگ رو وارد نکنید دیروز به موردی برخوردم که جای تامل داره!!

بنده خدا ها میرن سرویس تگ یک لبتاب که وجود داره رو وارد چاپ میکنن و میچسبونن پشت لبتاب دیگه بعد نسبت قطعات لبتابو یکی قرار میدن خب}}} میشه اورجینال غیر قانونی ریفر!!

شناسایی سرویس تگ رو بزنید تو سایت دل تا از رو برد بشناسه لبتابتونو!

این مطلب هیچ جای دیگه به چشم نخورده و کسی تست نکرده من خودم عینا دیدم!

حالا کسانی که ورجینال هم تشخیص داده شدن دومرتبه برن چک کنن و از اورجینال بودن مطمئن بشن

چاکر همگی یا علی:40:
منظورتو متوجه نشدم . کجا وارد نکنم ؟ بعدش کجا وارد کنم .
من تو سایت دل وارد کردم

Devicestreet
25-01-2012, 17:25
سلام دوستان میشه یه سر به دیجی کالا بزنین
این کانفیگ (Core I7 Ram6 HDD 640) دیروز تا امروز 120 تومن بالال رفت مگه می شه؟؟؟؟؟؟!!!!
در حالی که دلیران همون قیمت قبلی رو داره!!!
لطفا کمکم کنید آیا قیمت دیجی کالا مشکل داره؟؟ یا واقعا این سری بالا رفته؟؟؟؟
:18:

mansia
25-01-2012, 18:07
این کانفیگ (Core I7 Ram6 HDD 640) دیروز تا امروز 120 تومن بالال رفت مگه می شه؟؟؟؟؟؟!!!!
بعضی از فروشنده ها به قیمت روز دلار محصولاتشونو به فروش میرسونن حتی اگر چندین ماه پیش این محصولاتو خریداری کرده باشند.

larantas
25-01-2012, 19:27

آره چرا نمیشه.یه سر تو بازار بزن ببین چه خبره. واقعا نمیدونم چی بگم.

Farshid72
25-01-2012, 19:45
همیشه سایت ها معمولا نصبت به بازار گذونتر میدن ولی digikala بنظرم یه 200 300 تومن میکشه روش ولی اگه بیشتر رفته روش خوب بدلیل تغییرات قیمت هستش

Soroush-S
25-01-2012, 20:07
من توی رشت با گارانتی مادیران 1300 قیمت دارم.(Ci7/8GB/750)

mohammadi_4u
26-01-2012, 03:21
دیجی کالا بهترینه تو فروشگاه های نت!

قیمتش همینقده که گفته ضمنا اونکه شما تو رشت از مادیران قیمت دارید من از دیجی کالا گرفتم
1.150

هارد این لبتاب با pkt سریالش شروع میشه و سرعت 7200 هست.تو نقد سایت خودم نوشتم و شکل گذاشتم:40:

AC_POP
26-01-2012, 03:39
سلام بچه ها . امروز رفتیم واسه پسر عمه م یه 5110 خریدیم .
مشخصاتش هم اینه :
Core i5 2430
Ram 4 GB
VGA : Geeforce GT 525m

روش هم ویندوز سون 64 بیتی نصبه ، ولی پسر عمه م امروز میگفت که با اینکه درایور گرافیکش رو نصب میکنه ولی بازم گرافیکش رو Intel Family میشناسه ، و اینکه توی نصب بازی بتمن اول ستاپ که حداقل سیستم مورد نیاز گیم رو میخواد میگه روی گرافیک و سی پی یو قرمز کشیده بود ( یعنی حتی اندازه حداقل هم نیست !!! ) و میگفت اونجا هم ( توی ستاپ بتمن جدید ) کارت گرافیکش رو نوشته اینتل فمیلی 64 مگابایت !!!!
حالا باید چیکار کنه ؟؟؟

mansia
26-01-2012, 09:16
سلام بچه ها . امروز رفتیم واسه پسر عمه م یه 5110 خریدیم .
مشخصاتش هم اینه :
Core i5 2430
Ram 4 GB
VGA : Geeforce GT 525m

روش هم ویندوز سون 64 بیتی نصبه ، ولی پسر عمه م امروز میگفت که با اینکه درایور گرافیکش رو نصب میکنه ولی بازم گرافیکش رو Intel Family میشناسه ، و اینکه توی نصب بازی بتمن اول ستاپ که حداقل سیستم مورد نیاز گیم رو میخواد میگه روی گرافیک و سی پی یو قرمز کشیده بود ( یعنی حتی اندازه حداقل هم نیست !!! ) و میگفت اونجا هم ( توی ستاپ بتمن جدید ) کارت گرافیکش رو نوشته اینتل فمیلی 64 مگابایت !!!!
حالا باید چیکار کنه ؟؟؟
مبارک باشه.
cpu که نمیشه کاریش کرد اما در مورد گرافیک مطلب پائین کمکتون میکنه:

Devicestreet
26-01-2012, 10:17
واقعا هنگ کردم باشه قیمت دلار بالا رفت ولی نمی دونم چرا دلیران بالا نبرد؟
هفته ی پیش یک و پنجاه تومن بود الان صد و هفتاد تومن بالاتر!!!!!!!

Soroush-S
26-01-2012, 11:40
دیجی کالا بهترینه تو فروشگاه های نت!

قیمتش همینقده که گفته ضمنا اونکه شما تو رشت از مادیران قیمت دارید من از دیجی کالا گرفتم
1.150

هارد این لبتاب با pkt سریالش شروع میشه و سرعت 7200 هست.تو نقد سایت خودم نوشتم و شکل گذاشتم:40:
اقا دیجی کالا بدو گارانتی زده 1399 و با گارانتی خودش زده 1440:18:

mohammadi_4u
26-01-2012, 15:50
اقا دیجی کالا بدو گارانتی زده 1399 و با گارانتی خودش زده 1440:18:
1.259 هست الان

Soroush-S
26-01-2012, 21:32
اره درسته . یه سوال : گرافیکش تا چقدر قابل افزایش است؟

AC_POP
27-01-2012, 00:55
مبارک باشه.
cpu که نمیشه کاریش کرد اما در مورد گرافیک مطلب پائین کمکتون میکنه:
آره خوب این روش رو دیروز پیدا کردم ، ولی میگه بازی ای مثل PES 2011 وقتی فایل تنظیماتش رو باز میکنه ، چون کارت گرافیکش رو اینتل 64 مگابایت میشناسه ، اجازه نمیده که بازی رو روی کیفیت High بذاره و فقط میذاره که رو Low باشه !!!
اون تب آخر توی فایل تنظیمات هم که مشخصات سیستم رو مینویسه میگه واسه کارت گرافیک قرمز زده و نوشته Unable ( یا یه همچین چیزی )

mohammadi_4u
27-01-2012, 13:09
اره درسته . یه سوال : گرافیکش تا چقدر قابل افزایش است؟
اگه منظورتون با شیر شدن هست 4096 تقریبا 4 گیگ

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:07 PM ----------

آره خوب این روش رو دیروز پیدا کردم ، ولی میگه بازی ای مثل PES 2011 وقتی فایل تنظیماتش رو باز میکنه ، چون کارت گرافیکش رو اینتل 64 مگابایت میشناسه ، اجازه نمیده که بازی رو روی کیفیت High بذاره و فقط میذاره که رو Low باشه !!!
اون تب آخر توی فایل تنظیمات هم که مشخصات سیستم رو مینویسه میگه واسه کارت گرافیک قرمز زده و نوشته Unable ( یا یه همچین چیزی )
سلام
یا از درایور ورژن 271 استفاده کنه یا بالاتر
یا برو تو کنترل پنل و قسمت نودیا کنترل سنتر گرافیک پیشفرض برنامه های دلخواه از جمله فوتبال رو جیفورست رو انتخاب کن و سیو رو بزن برو حالشو ببر.با بهترین کیفیت نشون میده

emad1t2002
27-01-2012, 14:24
اصلا دستگاه خوبی از نظر کیفیت ساخت نیست

ya3r0261
28-01-2012, 23:46
اصلا دستگاه خوبی از نظر کیفیت ساخت نیست

خوب دوست عزیز هر چیزی قیمتی داره و با توجه به قیمتی که شما برای این لپتاب میدید باید از اون توقع داشته باشید. مسلما لپتاب های بهتریم تو بازار هست ولی به نظر من با این قدرت خرید 5110 گزینه ی مناسبیه
هر کسی باید اول ببینه چه انتظاراتی از لپتاب مورد نظرش داره بعد بر اساس توقعش اقدام به خرید کنه
به نظر من اگه کسی قصد بازی کردن با لپتاب داره یا میخواد خیلی اونو جابجا کنه و فشار فیزیکی بهش بیاره 5110 گزینه مناسبی براش نیست
من که راضیم ازش

tariran0
29-01-2012, 18:59
من احتمالا این لپ تاپ رو بگیرم.
یه سوال داشتم اگه کسی جوابم رو بده ممنون میشم
اینکه میگن کارت گرافیکش قابلیت ارتقا تا 4 گیگ یعنی چی؟ این که میگن شیر و ....... یعنی چی؟

mohammadi_4u
29-01-2012, 23:28
من احتمالا این لپ تاپ رو بگیرم.
یه سوال داشتم اگه کسی جوابم رو بده ممنون میشم
اینکه میگن کارت گرافیکش قابلیت ارتقا تا 4 گیگ یعنی چی؟ این که میگن شیر و ....... یعنی چی؟

سلام
لبتابهای جدید قابلیت دارن که از زم مقداری حافظه به خودشون اختصاص بدن که حالا این لبتاب 1 گیگ ریل واقعی هست و 3 گیگ نیز میتونه در موقه لزوم از رم بگیره حافظه و اختصاص بده به خودش
:11:

AC_POP
30-01-2012, 02:48
سلام
یا برو تو کنترل پنل و قسمت نودیا کنترل سنتر گرافیک پیشفرض برنامه های دلخواه از جمله فوتبال رو جیفورست رو انتخاب کن و سیو رو بزن برو حالشو ببر.با بهترین کیفیت نشون میده
ممنون دوست عزیز . به ورژن 285 آپدیت کرد و همه چیش درست شد :20:
فقط یه سوال دیگه . تو اینترنت هم جستجو کردیم چند نفر هم مثل ما همین مشکل رو داشتن ، اونم اینکه USB ها (فکر کنم سمت راستی ها ) ، بعضی چیزا مثل Fan Cooler رو راه میندازن و بهش برق و ولتاژ میدن ولی وقتی Flash وصل میکنی نمیشناسنش . راهی هست واسه این ؟

Farshid72
30-01-2012, 08:05
سلام
لبتابهای جدید قابلیت دارن که از زم مقداری حافظه به خودشون اختصاص بدن که حالا این لبتاب 1 گیگ ریل واقعی هست و 3 گیگ نیز میتونه در موقه لزوم از رم بگیره حافظه و اختصاص بده به خودش
:11:
بسته به نوع درایور سیستم شما هم میتونه مختلف باشه
سیستم خودم 2 گیگ گرافیک داشت و 2 گیگ رم که 1 گیگ میزد و بقیش شیر بود ولی با آپدیت های حدید میزانش به 2 گیگ افزایش پیدا کرد و شیرش شد 2 گیگ!!!
4-3=1گیگ
4-2=2گیگ

Soroush-S
30-01-2012, 11:54
چطوری بفهمم اخرین اپدیت کارت گرافیکم چیه؟
بعد چطوری اپدیتش کنم؟ فایلشو از کجا بیارم؟

Farshid72
30-01-2012, 12:05
شما وارد سایت سازنده لپ تاپ شو و از اونجا اخرین نسخه رو دانلود کن اگه نبود شما میتونید وارد سایت سازنده گرافیک خودتون شید که یا AMD هست یا nVIDIA
و از اونجا نسخه ای که برای لپ تاپ مناسب باشه رو دانلود کنید

mohammadi_4u
30-01-2012, 12:42

داخل سایت دل 7 ماه بعد آمدن نسخه جدید فایلشو میزارن!

برو داخل سایت نودیا و جدیدترین ورژن یعنی 290.5رو دانلود کن
نمایش3d خیلی عالی شده خییییییلی
برای ایران چیلتره

Soroush-S
30-01-2012, 15:40

برای ایران چیلتره
من الان ورژن 285 دارم.
اگه لینکی داری برام بزار.
همین ورژن 285 چطوری اپدیت کنم؟:46:

Devicestreet
30-01-2012, 19:10

برای ایران چیلتره

در این که شکی نیست دو روز دیگه.............

ya3r0261
30-01-2012, 23:04
ممنون دوست عزیز . به ورژن 285 آپدیت کرد و همه چیش درست شد :20:
فقط یه سوال دیگه . تو اینترنت هم جستجو کردیم چند نفر هم مثل ما همین مشکل رو داشتن ، اونم اینکه USB ها (فکر کنم سمت راستی ها ) ، بعضی چیزا مثل Fan Cooler رو راه میندازن و بهش برق و ولتاژ میدن ولی وقتی Flash وصل میکنی نمیشناسنش . راهی هست واسه این ؟

خوب سمت راستی ها usb3 هستن و برای این که فعال بشن لازمه که درایورشون نصب بشه
یه دونه ی سمت چپی usb2 هست و همیشه فعاله
اونایی که usb3 هست اگه دقت کنی توش آبیه. کنارشم نوشته ss 

AC_POP
31-01-2012, 01:04
خوب سمت راستی ها usb3 هستن و برای این که فعال بشن لازمه که درایورشون نصب بشه
یه دونه ی سمت چپی usb2 هست و همیشه فعاله
اونایی که usb3 هست اگه دقت کنی توش آبیه. کنارشم نوشته ss
ایول داداش عجب نکته ای رو اشاره کردی!!!خوب حالا از کجا درایورش رو بیارم ؟؟؟ :11:

mohammadi_4u
31-01-2012, 01:55
ایول داداش عجب نکته ای رو اشاره کردی!!!خوب حالا از کجا درایورش رو بیارم ؟؟؟ :11:

درایورشو از سایت دل بگیر
-----------------------------------
تنها پورتی که پاور شیر داره ای ساتا سمت چپه که لبتاب خاموش هم میتونه گوشیو شارژکنه و یکی از عالیترین امکاناته

---------- Post added at 01:55 AM ---------- Previous post was at 01:53 AM ----------

من الان ورژن 285 دارم.
اگه لینکی داری برام بزار.
همین ورژن 285 چطوری اپدیت کنم؟:46:

خودش اتوماتیک آگدیته ولی سایتش چیلتره و آگدیت نمیشه

لینک ندارم از سایت اصلی یگیر دیگه

ya3r0261
31-01-2012, 13:40

خوب شما اول باید بری به سایت دل. اینم آدرس بخش دانلود درایورا

اگه سرویس تگ لپتابتو خواست وارد میکنی
بعد حدود 30 تا درایور به صورت طبقه بندی شده برات میاره. حالا از دسته chipset این گزینه رو دانلود میکنی:

Wistron-Driver
R309746.exe (13MB)
Recommended 8/22/2011 1.12.14.0(TI) / 2.0.32.0(NEC), A03
Applies to:
USB3.0-Host Controller

موفق باشی

ya3r0261
31-01-2012, 13:45
دوستان همه مولتی تاچتون کار میکنه؟ اگه کار نمیکنه نصف عمرتون بر فناستا. من از وقتی که راش انداختم دیگه از موس استفاده نمیکنم. قابلیتای خیلی جالبی داره. من که عاشقش شدم.:40:

Farshid72
31-01-2012, 16:09
دوستان همه مولتی تاچتون کار میکنه؟ اگه کار نمیکنه نصف عمرتون بر فناستا. من از وقتی که راش انداختم دیگه از موس استفاده نمیکنم. قابلیتای خیلی جالبی داره. من که عاشقش شدم.:40:
یعنی تا الان کار نمیکرد ؟؟؟

tariran0
31-01-2012, 18:00
دوستان من بین این مدل و acer 5750 مونده بودم کدوم رو بگیرم. بعد گفتن مثل اینکه 5110 زیاد خوب نیست و من تصمیم گرفتم که 5750 رو بگیرم. ولی فروشنده گفت دل خیلی بهتره و core i3 دل می ارزه به core i 5 ایسر. بالاخره من 5110 رو سفارش دادم (core i5)
احتمالا تا چند روز آینده میرسه دستم. خیلی ذوق دارم :D . اولین کارایی که باید انجام بدم چیه؟؟

Farshid72
31-01-2012, 18:07
دوستان من بین این مدل و acer 5750 مونده بودم کدوم رو بگیرم. بعد گفتن مثل اینکه 5110 زیاد خوب نیست و من تصمیم گرفتم که 5750 رو بگیرم. ولی فروشنده گفت دل خیلی بهتره و core i3 دل می ارزه به core i 5 ایسر. بالاخره من 5110 رو سفارش دادم (core i5)
احتمالا تا چند روز آینده میرسه دستم. خیلی ذوق دارم :D . اولین کارایی که باید انجام بدم چیه؟؟
بهر حال خوب یا بد شما خریدینش
بله درسته که I5 بهتره تا I3 ولی چیزی که هست اون دوامش بیشتر برای شما تا لپ تاپ دل
البته اگه برای 1 سال 2 سال میخواید مناسب هستش
کار خاصی نداره لپ تاپ رو روشن کنید قطعات رو چک کنید پس از اون شما میتونید لپ تاپتونو بردارید و ببرید!!!!

Soroush-S
31-01-2012, 21:57
قیمتش چند ؟

AC_POP
31-01-2012, 23:18
حالا میشه بگی این مولتی تاچ چی هست ؟؟؟ :13:

R O O T
01-02-2012, 00:36
حالا میشه بگی این مولتی تاچ چی هست ؟؟؟ :13:
به قابلیت کار کردن با چند انگشت روی صفحه لمسی میگن مولتی تاچ :46:

AC_POP
01-02-2012, 01:10
به قابلیت کار کردن با چند انگشت روی صفحه لمسی میگن مولتی تاچ :46:
ممنون.منم 5010 دارم تو راهنماش نوشته که انگشتاتو اینجوری کنی ، اینجوری میشه ولی هرکاری میکنم نمیشه . منم باید درایورش رو نصب کنم نه ؟ :20:

Farshid72
01-02-2012, 13:40
ممنون.منم 5010 دارم تو راهنماش نوشته که انگشتاتو اینجوری کنی ، اینجوری میشه ولی هرکاری میکنم نمیشه . منم باید درایورش رو نصب کنم نه ؟ :20:
بله شمام باید راه اندازشو نصب کنید
این کار بهتون راحتی بیشتری هنگام کار کردن ارائه میده
مخصوصا اگه ubuntu یا mac نصب کنید که دیگه خیلی بهتر میشه

ya3r0261
02-02-2012, 01:09
یعنی تا الان کار نمیکرد ؟؟؟

چرااااا کار میکنه.یکی دو ماه اول ازش محروم بودم. یعنی اسم درایورشو نمیدونستم. اون اول تو سایت دلم درایورش نبود.اسمشو رفتم از نمایندش پرسیدم.اصلا فکر میکردم این قضیه که تو دفترچش نوشته مال cori7 هست. گفتم شاید بعضیا مثل اولای من هنوز نداشته باشن

ali.so1372
02-02-2012, 01:49
اگه منظورتون با شیر شدن هست 4096 تقریبا 4 گیگ

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:07 PM ----------

سلام

agha man natonestam az control panel chizi ke shoma goftin ro peyda konam. mishe bishtar rahnamayim konid?

tariran0
02-02-2012, 10:48
قیمتش چند ؟
والا هنوز خودمم نمیدونم. ولی خبرتون میکنم

بهر حال خوب یا بد شما خریدینش
بله درسته که I5 بهتره تا I3 ولی چیزی که هست اون دوامش بیشتر برای شما تا لپ تاپ دل
البته اگه برای 1 سال 2 سال میخواید مناسب هستش
کار خاصی نداره لپ تاپ رو روشن کنید قطعات رو چک کنید پس از اون شما میتونید لپ تاپتونو بردارید و ببرید!!!!
من گفتم که فروشندهه گفته که I3 دل بهتره از I5 ایسر. یعنی دل خیلی قوی تره!
یعنی نظر شما اینه که ایسر بهتر بوده؟؟؟؟؟؟؟؟

Devicestreet
02-02-2012, 11:15

دل برای فروشنده ها سود خوبی دارهبرای همین عاشق دلن
ولی هم I3 و هم I5 رو اینتل میزنه و شرکتا ازش میگیرن ربطی به شرکت نداره عملکرد CPU

Farshid72
02-02-2012, 11:19
.
.
یعنی چی I3 دل بهتر از i5 ایسر هستش ؟
این چرندیات چیه دوسته عزیز ؟ پردازنده رو نه دل میزنه نه ایسر بلکه شرکت intel میزنه و به اونا میفروشه که i5 قوی تر از i3 هستش و در این شکی نیست
در ضمن شما بهتره یه نگاهی به آمار خرابی دل هم بندازین که طرف بعد 2 ماه بعد از خریدش همش میبرتش گارانتی یا یجایش عیب میکنه یا سینک و خمیر سیلیکون روی پردازنده بدرد نمی خوره و همش دماش بالاست حتی در حالت idle بودن

Soroush-S
02-02-2012, 12:20
.
.
این چرندیات چیه دوسته عزیز ؟ پردازنده رو نه دل میزنه نه ایسر بلکه شرکت intel میزنه و به اونا میفروشه که i5 قوی تر از i3 هستش و در این شکی نیست
در ضمن شما بهتره یه نگاهی به آمار خرابی دل هم بندازین که طرف بعد 2 ماه بعد از خریدش همش میبرتش گارانتی یا یجایش عیب میکنه یا سینک و خمیر سیلیکون روی پردازنده بدرد نمی خوره و همش دماش بالاست حتی در حالت idle بودن
4-5 نفر از اشناها لپتاپ دل دارن( 4030-5010-5110) وتا حالا مشکل سخت افزاری نداشتن منم 5110 گرفتم وتاحالا مشکلی نداشتم بخصوص گرمای زیادش که شما میگین

Farshid72
02-02-2012, 12:48
4-5 نفر از اشناها لپتاپ دل دارن( 4030-5010-5110) وتا حالا مشکل سخت افزاری نداشتن منم 5110 گرفتم وتاحالا مشکلی نداشتم بخصوص گرمای زیادش که شما میگین
من نمیگم که همیشه این حالت هستش...تو دمای پایین که پردازشی صورت نمیگیره که بخواد فشاری به پردازنده بیاد و بدون سینک هم دمای ثابتی داره
ولی بهتره شما تو performnace هم یه عکس بزارید و منو از حرفم منصرف کنید

tariran0
02-02-2012, 16:52
دل برای فروشنده ها سود خوبی دارهبرای همین عاشق دلن
ولی هم I3 و هم I5 رو اینتل میزنه و شرکتا ازش میگیرن ربطی به شرکت نداره عملکرد CPU
این رو من نگفتم ولی حتما اونم منظورش کلیت لپتاپ بوده.

.

من نمیگم که همیشه این حالت هستش...تو دمای پایین که پردازشی صورت نمیگیره که بخواد فشاری به پردازنده بیاد و بدون سینک هم دمای ثابتی داره
منم شنیدم دل خیلی .....کاره

Devicestreet
02-02-2012, 18:06
performnace رو اصلا نباید برای لپتاپ استفاده کرد:41:
همون balanced برای لپتاپا هنوز گرمه performnace در حالت پردازش پایین قطعاتی مثل هاردو خاموش نمی کنه می کنه ولی balanced خاموش می کنه که این یکی از کاراش بود همین خاموش کردن هارد باعث از بین رفتن مصرف برق بالاتر از بین رفتن گرمای استکاک دیسک و کم شدن گرما بر اثاث برق کمتر می شه
در کل باید performnace رو فقط توی دسکتاپا اجرا کرد:rolleye:

ali.so1372
02-02-2012, 20:52
اقا یکی کمک کنه. من نمیتونم پس 2012 رو اجرا کنم
مدل درایور ان ویدا مم 257.21 هست
لطفا لینک درایور جدید رو برام بزارین
اونایی که تو فروم بود کار نمیکرد
و ایا با تغییر درایور مشکل حل میشه؟؟؟

Devicestreet
02-02-2012, 21:03
اقا یکی کمک کنه. من نمیتونم پس 2012 رو اجرا کنم
مدل درایور ان ویدا مم 257.21 هست
لطفا لینک درایور جدید رو برام بزارین
اونایی که تو فروم بود کار نمیکرد
و ایا با تغییر درایور مشکل حل میشه؟؟؟
اول فناوری optimus رو فعال کن یا از فعال بودنش مطمئن شو
بعد تو دستاپ کلیک راست کن و بعد nvidia control panel رو انتخاب کن بعد فایل سیتینگ بازی رو که تو اون تنظیماتو انجا میدی اد کن
می تونی از توضیحات بهتری که تو اینترنت هست استفاده کنی
فقط بنویس مشکل گرافیک تو 5110

ali.so1372
02-02-2012, 22:47
optimus چیه؟ از کجا فعالش کنم؟

R O O T
02-02-2012, 23:20

جدیدترین درایور گرافیک رو نصب کن

Devicestreet
02-02-2012, 23:30
optims فناوریه که بین پردازنده و کارت گرافیک سویچ می کنه
تو پردازش سبک کارت خاموشه و مصرف برق کمتره
اینم آدرس
در مورد اجرای PES هم توضیح جداگانه داره

Farshid72
02-02-2012, 23:46
performnace رو اصلا نباید برای لپتاپ استفاده کرد:41:
همون balanced برای لپتاپا هنوز گرمه performnace در حالت پردازش پایین قطعاتی مثل هاردو خاموش نمی کنه می کنه ولی balanced خاموش می کنه که این یکی از کاراش بود همین خاموش کردن هارد باعث از بین رفتن مصرف برق بالاتر از بین رفتن گرمای استکاک دیسک و کم شدن گرما بر اثاث برق کمتر می شه
در کل باید performnace رو فقط توی دسکتاپا اجرا کرد:rolleye:
پس بنا به توضیجات شما :
1-کلا کلمه خر کار بودن رو نباید برای لپ تاپ بکار برد دیگه چه برسه به اینکه صرفا بگیم لپ تاپ های دل همچین وضعیتی دارند
2-performance منظورم کارایی سنگین بود و این گزینه بنظر من توی لپ تاپ های دل نمیتونه خوب پاسخگو باشه(البته یادتون باشه نه همه سری های دل)

ali.so1372
03-02-2012, 00:32
optimus رو از کجا فعال کنم؟
تو قسمت ستینگ پس که میزم تو تب اخر cpu و ram رو زده good ولی gpu و vram رو زده unable

Devicestreet
03-02-2012, 14:59
پس بنا به توضیجات شما :
1-کلا کلمه خر کار بودن رو نباید برای لپ تاپ بکار برد دیگه چه برسه به اینکه صرفا بگیم لپ تاپ های دل همچین وضعیتی دارند
2-performance منظورم کارایی سنگین بود و این گزینه بنظر من توی لپ تاپ های دل نمیتونه خوب پاسخگو باشه(البته یادتون باشه نه همه سری های دل)
من هم منظورم به power options بود

tariran0
03-02-2012, 15:42
میشه یه توضیحی راجع به b3 و ریفر و تگ و ....... بدید! ممنون

ya3r0261
03-02-2012, 15:46
100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) صفحه ای شدن این تاپیکو تبریک میگم:11:

Devicestreet
03-02-2012, 20:42
میشه یه توضیحی راجع به b3 و ریفر و تگ و ....... بدید! ممنون
b3 یه ورژن از بایوس یا چیپسته یادم نیست کدوم دوستان لطف کنن بگن که مزایای جدیدی نسبت به b2 داره یکی از مهم ترین ویژگی هاش مشکل دار نبودن در گاه های sata هست

sazman1
05-02-2012, 00:46
آخرین ورژن کارت گرافیک رو ارائه دهید لطفا

ya3r0261
05-02-2012, 19:49
بفرما دوست عزیز.این لینک مربوط به صفحه ایه که ازش درایورو باید دانلود کنی. فقط باید شیلتر شکن داشته باشی چون شرکتش ایرانو تحریم کرده

وارد صفحه که شدی گزینه ی auto detect your gpu رو انتخاب کن یا میتونی اطلاعاتو دستی وارد کنی