PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرفداران Dell Inspiron 5110

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7

mansia
29-07-2011, 21:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا Cpu و Ram برای انتقال داده ها از حداکثر توان خود استفاده نمیکنند؟ تو اعمال copy و Past یک فایل، فرضا" 600 مگابایتی گاها" بیش از 5 دقیقه زمان میبره! دلیلش چه چیزی میتونه باشه؟

شما باید حداکثر سرعت خواندن داده ها از روی مبدا (درایو نوری) و حداکثر سرعت نوشتن داده ها روی مقصد (هارد) مد نظر قرار بدید در این عکس. سرعت اینها محدود هست و نمیتونید بیشتر از سرعتی که در انتقال اطلاعات دارند انتظار داشته باشید.
cpu و ram به اندازه ای که نیاز هست مورد استفاده قرار میگیرن.
سرعت خواندن اطلاعات از روی cd و dvd متفاوت هست و فایل 600 مگابایتی که فیلم هست و از روی cd میخواهید روی هارد بریزید زمان بیشتری میبره تا این که این فایل از روی dvd روی هارد بریزید.

safa66
29-07-2011, 21:08
سلام دوست عزیز ازمن سفارش بریتانبا هست ولی مث بقیه کلیدای اینتر هست و مستطیلی نیست

cool11
29-07-2011, 21:21
سلام دوست عزیز ازمن سفارش بریتانبا هست ولی مث بقیه کلیدای اینتر هست و مستطیلی نیست

سلام
خيلي ممنونم دوست من از جوابتون
پس يعني مثل عکس هاي صفحه اول تاپيک نيست ديگه؟
چون تو کار با اتوکد با اينتر مستطيلي اعصابم خورد ميشه!!!

در ضمن

ميشه بگيد کي و از کجا خريديد چون من هرچي تو بازار گشتم سفارش انگلستان نبود!
و البته قيمت رو هم بديد خيلي خوب ميشه
مرسي
خيلي مرسي:40:

safa66
29-07-2011, 23:37
سلام
خيلي ممنونم دوست من از جوابتون
پس يعني مثل عکس هاي صفحه اول تاپيک نيست ديگه؟
چون تو کار با اتوکد با اينتر مستطيلي اعصابم خورد ميشه!!!

در ضمن

ميشه بگيد کي و از کجا خريديد چون من هرچي تو بازار گشتم سفارش انگلستان نبود!
و البته قيمت رو هم بديد خيلي خوب ميشه
مرسي
خيلي مرسي:40:
اره دوستم مث عکسای صفحه اول تایپیک نیست اینم عکسش_من با گارانتی پیشرو گرفتم 830 یک ماهه قبل سوال دیگه ای داشتی در خدمتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

persianboy2000
30-07-2011, 01:26
راهنمای تعمیر یا Service Manual لپ تاپ Dell Inspiron N5110

این راهنما شامل موارد زیرمی باشد:

1- کارهایی که قبل از سرویس باید انجام شود ، ابزارهای مورد نیاز
2- جدا کردن cover پشت display ، جدا کردن و تعویض باطری
3- نحوه تعویض cover ماژول رم
4- نحوه تعویض ماژول های رم و جایگزینی رم جدید (ارتقا)
5- نحوه تعویض Optical Drive
6- نحوه تعویض Keyboard
7- نحوه تعویض کفه زیری و قاب روئی
8- نحوه تعویض Wireless Mini-Card
9- نحوه تعویض مجموعه Display
10- نحوه تعویض قاب دور Display ( یا Bezel ) ، پنل ، کابل Display و صحفه لچکی آن
11- نحوه تعویض قاب لولای مربوط به Display
12- نحوه تعویض باطری ماژول وبکم Camera Module
13- نحوه تعویض باطری CMOS روی مادربرد
14- نحوه تعویض برد اصلی یا مادر برد
15- نحوه تعویض اسپیکرها
16- نحوه تعویض Hard Drive
17- نحوه تعویض سیستم خنک کننده لپ تاپ
18- نحوه تعویض Processor Module
19- نحوه تعویض برد IO
20- نحوه تعویض برد VGA/Power
21- آپدیت بایوس

نکته مهم : چون تعمیر لپ تاپ و تعویض قطعات داخل اون کار هر کسی نیست لطفا از اطلاعات داده شده برای بالا بردن آگاهی خود از قطعات داخل لپتاپ استفاده کنید و به هیچ وجه خودتون دست به باز کردن و تعمیر نزنید و کار رو به کاردانش بسپرید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این PDF بصورت صفحه بندی آماده شده و قابلیت Bookmark نیز برای دسترسی سریع به مطلب موردنظر گنجانده شده .

اینم سورس مطالب همراه با عکسهای مرتبط :

موفق باشید.

mokhtar
30-07-2011, 12:38
سلام به نظر شما من میخوام 5110 رو بگیرمi5 قیمت800 تومن خوب هست بگیرم
ترو خدا کسایی که این مدل رو دارن بگن ازش راضی هستن یا نه:41:

گرونه 730 میتونید تهیه کنید

نوت بوک متوسطی هست

aram joon
30-07-2011, 14:04
سلام دوستان
من می خوام 5110 5i بگیرم ، تا صفحه ی 15 این تاپیکو خودنم ، میشه راهنماییم کنید در کل این لپ تاپ رو چطور ارزیابی میکنید ، من سوال کردم میگن بلو توثش مشکل داره ، حالا واقعا مشکل داره ؟
و یه سوال ِ دیگه این که میگن قابش قابل ِ تعویضه ، تو ایرانم هست ، میشه تهیه کرد ؟
موقع خرید باید به چه چیزایی توجه کنم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

پردازنده: Intel 2410M 2.3GHz Core i5 2.90 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED

aram joon
30-07-2011, 14:37
ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم میشه در مورد refur بودن دستگاه راهنماییم کنید .
ممنونم میشم

gholam23
30-07-2011, 15:39
سلام من مدل i7 دارم سرویس تگشم گذاشتم دوستان لطف کردن چک کردن مشکلی نداشت سفارش بریتانیاست هم بلوتوسش خوبه هم دکمه تعویض قاب داره تنهامشکلم اینه که مانیتور زیادی به تکون حساسه مثه لپ تاپهای مدلای دیگه که دیدم وقتی بازن باکوچکترین تکونی ثابتن ولی ماله من لرزش داره از دوستان کسی هست این مشکلو داشته باشه؟

mokhtar
30-07-2011, 15:40
سلام دوستان
من می خوام 5110 5i بگیرم ، تا صفحه ی 15 این تاپیکو خودنم ، میشه راهنماییم کنید در کل این لپ تاپ رو چطور ارزیابی میکنید ، من سوال کردم میگن بلو توثش مشکل داره ، حالا واقعا مشکل داره ؟
و یه سوال ِ دیگه این که میگن قابش قابل ِ تعویضه ، تو ایرانم هست ، میشه تهیه کرد ؟
موقع خرید باید به چه چیزایی توجه کنم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

پردازنده: Intel 2410M 2.3GHz Core i5 2.90 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED

نوت بوک متوسطی هست برای کارهای مثل گیم.کنورت اینها من به مشکل نخوردم

اگه گیر بیاد میشه ولی فکر نکم پیدا کنید

موقع به جای مطمئن برید و اصولان نیمگن ریفر هست مگر اینکه بگید چک میکنم هست یا نه که بچه ها توضیح دادن بای تشخیص

sara asadi
30-07-2011, 15:56
برنامه cpu z 1.57 فقط گرافیک intel در 5110 نشون میده.

میتونید از برنامه GPU-Z.0.5.4 استفاده کنید. این برنامه هر دو چیپست گرافیک در صورت بودن نشون میده.

مشکل دیگری هم دارید با این لپتاپ؟ منظورم گرافیک هست؟
بله متاسفانه یک کلیپ شو با کیفیت اچ دی رو به صورت فرم فرم نشون میده

cool11
30-07-2011, 17:03
اره دوستم مث عکسای صفحه اول تایپیک نیست اینم عکسش_من با گارانتی پیشرو گرفتم 830 یک ماهه قبل سوال دیگه ای داشتی در خدمتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم سلام و عرض تشکر

با i5 گرفتيد ديگه نه؟
چون من ارزون ترين قيمتي که از i7 6GB 640 GB دارم 905 هستش البته بدون گارانتي.
اگه کانفيگش رو هم بگيد ديگه نور علي نوره.
مرسي:11:

cool11
30-07-2011, 20:39
سلام
دوستان عزيزي که سيستمشون سفارش بريتانياست ميشه لطفکنن بگن از کجا خريدن؟
اصلا گير نميارم سفارش uk اش رو!
مرسي

safa66
30-07-2011, 21:06
بازم سلام و عرض تشکر

با i5 گرفتيد ديگه نه؟
چون من ارزون ترين قيمتي که از i7 6GB 640 GB دارم 905 هستش البته بدون گارانتي.
اگه کانفيگش رو هم بگيد ديگه نور علي نوره.
مرسي:11:
corei5 4g ram 640hdd

ahmad710
31-07-2011, 15:45
دوستانی که در مشهد هستند و دنبال قاب 5110 هستند میتونن برن پاساژ تک نمایندگی زیگورات .چند وقت پیش رفتم در چند مدل رنگ داشت

aminsm
31-07-2011, 16:25
سلام
دوستان عزيزي که سيستمشون سفارش بريتانياست ميشه لطفکنن بگن از کجا خريدن؟
اصلا گير نميارم سفارش uk اش رو!
مرسي

من از تبریز، پاساژ سهند با گارانتی زیگورات گرفتم.

اگه تهران هستی برو از خود زیگورات بگیر، به احتمال زیاد اونا دارند.

cool11
31-07-2011, 22:24
من از تبریز، پاساژ سهند با گارانتی زیگورات گرفتم.

اگه تهران هستی برو از خود زیگورات بگیر، به احتمال زیاد اونا دارند.

مرسي دوست من از جوابت
امروز پيدا کردم ولي به هزار بدبختي
بعضي هاشون دندون گردي مي کردن ولي بالاخره پيداش کردم چل تومن از يک پايينتر با گارانتي
و خيلي هاشون هم اصلا نداشتن
زيگورات هم نداشت اصلا حاليشون هم نبود فروشنده هاشون و فقط مي گفتن فرقي نداره که البته داره
الآن هم همه چيش درسته قابش هم عوض ميشه.

safa66
31-07-2011, 22:27
مرسي دوست من از جوابت
امروز پيدا کردم ولي به هزار بدبختي
بعضي هاشون دندون گردي مي کردن ولي بالاخره پيداش کردم چل تومن از يک پايينتر با گارانتي
و خيلي هاشون هم اصلا نداشتن
زيگورات هم نداشت اصلا حاليشون هم نبود فروشنده هاشون و فقط مي گفتن فرقي نداره که البته داره
الآن هم همه چيش درسته قابش هم عوض ميشه.
پس مبارک باشه خوشحالم گیر اوردی

cool11
01-08-2011, 10:21
پس مبارک باشه خوشحالم گیر اوردی

مرسي انشاء الله فن اش واستون بچرخه:31:

soheiloooooo
02-08-2011, 11:26
سلام به نظر شما من میخوام 5110 رو بگیرمi5 قیمت800 تومن خوب هست بگیرم
ترو خدا کسایی که این مدل رو دارن بگن ازش راضی هستن یا نه:41:
بطور ساده و خلاصه بگم این لپتاپ نیازهاتو بطور کل برآورده میکنه.از نظر قیمتم بسیار خوبه.البته این قیمت با گارانتی باید باشه نه بدون گارانتی.مگه نه؟

soheiloooooo
02-08-2011, 11:34
امشب از ابادان از نمایندگی زیگورات در ابادان کانفینگ cor i7 با 6 گیگ رم و هارد 650 رو خریدیدم برای دوستم به قیمت 1.100

طرف میگفت 2 تا گرافیک داره! راست میگه؟ تمام درایوراش هم رایت کرد گذاشت تو کارتون ویندوز هم نصب کرد.

ایا با گرافیکش میشه کرایسیس بازی کرد؟
بله درسته.در 5110 از cpuهای با تکنولوژی سندی بریج استفاده شده که در خود cpu یک چیپ گرافیک اینتل موجوده و در خوده سیستم هم یه گرافیک جداگانه بکار رفته.(از نوعGforceیا ATI)که در مواقع خاص گرافیک حرفه ای تر میاد وارد عمل میشه و کارایی خودشو نشون میده.و در مواقعی که عدم نیاز به گرافیک حرفه ای هست از گرافیک اینل موجود در cpu استفاده میشه که خودش جنبه مصرف کمتر باطری رو در پیش خواهد داشت.

mrt7
02-08-2011, 12:03
سلام دوستان اگه ممکنه چک کنید ببینید این ریفر هست یا نه؟ (شبیه هیچ کدوم از روش هایی که گفتید نیست) 6QB7GP1
ممنون

VAHID_ENGINEER
02-08-2011, 13:23
با سلام.

چند تا سوال :

1- آیا مدل vostro 3550 هم سندی بریج هست ؟
2- آیا سندی بریج این مدل مشکل دارد ؟
3- آیا این مدل هم بین کارت گرافیک اینتل و ATI 6330 سوییچ میکند ؟
4- بین vostro 3450/3550 و inspiron 5110 کدام را ترجیح میدهید ؟ (من اغلب در مسافرت هستم و کارم هم عموما اتوکد هستش)
5- سری vostro بر سری inspiron برتری دارد ؟ (از نظر کیفیت و صفحه نمایش مات یا bright بودن و ...)

:20::20::20:

r0ot$harp
02-08-2011, 23:52
سلام دوستان عزیز .

من یه دستگاه 5110 گرفتم امروز .

این عکس مربوط به Service Tag هست .

می خوام بدونم آیا Refere هست یا نه ؟؟؟؟

r0ot$harp
03-08-2011, 01:01
راستی دوستان صفحه کلید من فارسی نداره . چی کار باید بکنم ؟؟؟؟

safa66
03-08-2011, 11:25
اینکه مسئله ای نیست یه دونه ازین لیبل فارسی واسه کیبرد بگیر و بچسبون رو کلیدات دونه ای 500تومنه

SonyEricsson
03-08-2011, 18:06
سلام دوستان اگه ممکنه چک کنید ببینید این ریفر هست یا نه؟ (شبیه هیچ کدوم از روش هایی که گفتید نیست) 6QB7GP1
ممنون

این سرویس تگ هنوز ثبت نشده... یه سرویس تگ دیگه بگیرید!

---------- Post added at 06:06 PM ---------- Previous post was at 06:03 PM ----------

سلام دوستان عزیز .

من یه دستگاه 5110 گرفتم امروز .

این عکس مربوط به Service Tag هست .

می خوام بدونم آیا Refere هست یا نه ؟؟؟؟

ریفر نیست! سعی کن اینترنتی سرویس تگ چک کنی و ب برچسب پشتش اکتفا نکن!!

r0ot$harp
03-08-2011, 20:24
سلام دوسان عزیز .

یه مشکل خیلی بزرگ .

این لپ تاپ صداش خیلی مزخرف هست . صدا قابلمه می ده .

نمی دونم چی کار کنم ؟؟؟ همش صداش کم و زیاد می شه . زمانی که خواننده می خونه صداش زیاد می شه اما واسه آهنگ دوباره کم می شه .

الانم که هر چند دقیقه یه بار هی گیر می کنه صداش قفل می کنه .

کاش لنوو می گرفتم ...........................

mansia
03-08-2011, 21:52
سلام دوسان عزیز .

یه مشکل خیلی بزرگ .

این لپ تاپ صداش خیلی مزخرف هست . صدا قابلمه می ده .

نمی دونم چی کار کنم ؟؟؟ همش صداش کم و زیاد می شه . زمانی که خواننده می خونه صداش زیاد می شه اما واسه آهنگ دوباره کم می شه .

الانم که هر چند دقیقه یه بار هی گیر می کنه صداش قفل می کنه .

کاش لنوو می گرفتم ...........................

برای من هم پیش اومد. در برنامه dell audio by IDT که با درایور صدا نصب میشه و در control panel با نام IDT audio control panel هست در برگه SRS تیک گرینه SRS Truvolume بردارید تا غیر فعال بشه. حجم صدا خیلی کم میشه اما loudness equalization غیر فعال میشه و صدا یکدست میشه.

r0ot$harp
03-08-2011, 22:06
برای من هم پیش اومد. در برنامه dell audio by IDT که با درایور صدا نصب میشه و در control panel با نام IDT audio control panel هست در برگه SRS تیک گرینه SRS Truvolume بردارید تا غیر فعال بشه. حجم صدا خیلی کم میشه اما loudness equalization غیر فعال میشه و صدا یکدست میشه.

تشکر دوست عزیز .

آخه چه فایده ای داره . صداش اینقدر کم می شه که صدای هدفون گوشی از این بیشتر هست . هیچ کاری نمی شه کرد صداش کم و زیاد نشه . تو یه Level باشه .

اگر کسی بهم می گفت این مشکل بزرگ رو داره می مردم هم نمی خریدم این دستگاه له رو .

اینقدر صبر می کردم تا لنوو بیاد .

تازه صدای عوض کدن فولدر هم عوض شده . یه خشی می کنه . و احساس می کنم دیر عمل می کنه . یعنی فولدر که باز می شه تازه صداش میاد .

اهههههههههههههههههههههههه هه خاک بر سرم .

باتشکر احسان

mansia
03-08-2011, 22:30
تشکر دوست عزیز .

آخه چه فایده ای داره . صداش اینقدر کم می شه که صدای هدفون گوشی از این بیشتر هست . هیچ کاری نمی شه کرد صداش کم و زیاد نشه . تو یه Level باشه .

اگر کسی بهم می گفت این مشکل بزرگ رو داره می مردم هم نمی خریدم این دستگاه له رو .

اینقدر صبر می کردم تا لنوو بیاد .

اهههههههههههههههههههههههه هه خاک بر سرم .

باتشکر احسان

دوست عزیز شما ناگهانی تصمیم به خرید این مدل کردید و بدون تحقیق این مدل تهیه کردید. در تاپیک لنوو هم بهتون گفتم که برای خرید عجله نکنید تا از خریدتون راضی باشید و فکر میکنم به اندازه کافی توضیح براتون نوشتم.

این مورد یک ایراد نیست و اسپیکرهای این لپتاپ قدرتشون همین هست تازه اگر srs premum sound hd غیر فعال کنید اونوقت میشه گفت قدرت واقعی اسپیکرهای این سیستم مشخص میشه که با تکنولوژی srs به این قدرت بالا رسیده.

شما از 2تا اسپیکر 2 وات که روی هم میشه 4 وات و بیس هم نداره نمیتونید بیشتر از این انتظار داشته باشه. گرچه در اسپیکر و ساب اکسترنال و همچنین هدفون قدرت صدای این لپتاپ حرف نداره.

این یک مشکل نرم افزاری هست و شما نباید به همین زودی ناراحت بشید چون مشکل کم و زیاد شدن خود به خود حجم صدا با یک تیک حل شده و حالا مونده قدرت صدا که اومده پائین. متاسفانه در کارت صدا گزینه ای وجود داره با نام loudness equalization که وقتی disable هم هست باز کارشو انجام میده و کارش هم همینه که یک نورمال سازی صدا انجام بده. اگر در ورژن های بعدی این برنامه وقتی این مورد disable باشه و واقعا کار نکنه اونوقت شما میتونید SRS Truvolume هم فعال کنید و این کم و زیاد شدن حجم صدارو هم نداشته باشید.

در این تاپیک قبلا گفته شده بود که این لپتاپ با سخت افزاری که ارائه میکنه نصبت به قیمتش میارزه.

r0ot$harp
03-08-2011, 22:45
دوست عزیز شما ناگهانی تصمیم به خرید این مدل کردید و بدون تحقیق این مدل تهیه کردید. در تاپیک لنوو هم بهتون گفتم که برای خرید عجله نکنید تا از خریدتون راضی باشید و فکر میکنم به اندازه کافی توضیح براتون نوشتم.

این مورد یک ایراد نیست و اسپیکرهای این لپتاپ قدرتشون همین هست تازه اگر srs premum sound hd غیر فعال کنید اونوقت میشه گفت قدرت واقعی اسپیکرهای این سیستم مشخص میشه که با تکنولوژی srs به این قدرت بالا رسیده.

شما از 2تا اسپیکر 2 وات که روی هم میشه 4 وات و بیس هم نداره نمیتونید بیشتر از این انتظار داشته باشه. گرچه در اسپیکر و ساب اکسترنال و همچنین هدفون قدرت صدای این لپتاپ حرف نداره.

این یک مشکل نرم افزاری هست و شما نباید به همین زودی ناراحت بشید چون مشکل کم و زیاد شدن خود به خود حجم صدا با یک تیک حل شده و حالا مونده قدرت صدا که اومده پائین. متاسفانه در کارت صدا گزینه ای وجود داره با نام loudness equalization که وقتی disable هم هست باز کارشو انجام میده و کارش هم همینه که یک نورمال سازی صدا انجام بده. اگر در ورژن های بعدی این برنامه وقتی این مورد disable باشه و واقعا کار نکنه اونوقت شما میتونید SRS Truvolume هم فعال کنید و این کم و زیاد شدن حجم صدارو هم نداشته باشید.

در این تاپیک قبلا گفته شده بود که این لپتاپ با سخت افزاری که ارائه میکنه نصبت به قیمتش میارزه.

تشکر می کنم بابت پاسخ هاتون .

والا من کارم برنامه نویسی هست . این یک هفته ای که لپ تاپم سوخت خیلی از کارم عقب افتادم . بنده قرار داد هایی دارم که باید به اونا عمل کنم . و بدونم دستگاه نمی تونستم برنامه بنویسم . و از روی اجبار رفتم این داغون رو خریدم .

الان این راه حلی که گفتین آیا با همین ورژن درست بشو هست یا خیر ؟؟؟؟

باتشکر احسان

r0ot$harp
03-08-2011, 23:22
دوستان اگر کسی می خواد من می فروشم . 1 روز هست خریدم .

می دونم صاحب اول و آخرش خودمم اما گفتم دیگه .

باتشکر

mansia
04-08-2011, 08:48
تشکر می کنم بابت پاسخ هاتون .

والا من کارم برنامه نویسی هست . این یک هفته ای که لپ تاپم سوخت خیلی از کارم عقب افتادم . بنده قرار داد هایی دارم که باید به اونا عمل کنم . و بدونم دستگاه نمی تونستم برنامه بنویسم . و از روی اجبار رفتم این داغون رو خریدم .

الان این راه حلی که گفتین آیا با همین ورژن درست بشو هست یا خیر ؟؟؟؟

باتشکر احسان

دوست عزیز این لپتاپ اگر صداش به وسیله یک نرم افزار تقویت شده باشه و اون نرم افزار یک ایراد جزئی در کد هاش داشته باشه دلیل میشه شما بگی این لپتاپ داغونه؟

این راه حلی که گفتم برای آخرین ورژن نرم افزار IDT هست. شما میتونید یک کاره دیگر هم بکنید به این صورت که نرم افزار IDT پاک کنید و ویندوز بعد از ری استارت شدن , نرم افزار کارت صدا به صورت خودکار نصب میکنه فکر کنم اسمش بود microsoft audio hd . من دیروز با دقت امتحان کردم و درسته که حجم صدا کاهش پیدا میکنه اما این حجم بیشتر شامل صدای بم میشه که با اکولایزر srs به وجود امده بوده و مربوط به اسپیکر های لپتاپ نمیشه.

گرچه کم شدن حجم صدا به برنامه نویسی مربوط نمیشه که شما که برنامه نویس هستی به این خاطر از این لپتاپ دلسرد شده باشی اما اگر میخواهید بفروشید اول به فروشنده مراجعه کنید شاید بتوانید با مدل دیگری که مد نظر دارید عوض کنید. دوستان زیادی در این تاپیک این لپتاپو میخوان. اگر باهاشون خوب کنار بیاید میتونید سریع این مدل بفروشید.

r0ot$harp
04-08-2011, 11:40
دوست عزیز این لپتاپ اگر صداش به وسیله یک نرم افزار تقویت شده باشه و اون نرم افزار یک ایراد جزئی در کد هاش داشته باشه دلیل میشه شما بگی این لپتاپ داغونه؟

این راه حلی که گفتم برای آخرین ورژن نرم افزار IDT هست. شما میتونید یک کاره دیگر هم بکنید به این صورت که نرم افزار IDT پاک کنید و ویندوز بعد از ری استارت شدن , نرم افزار کارت صدا به صورت خودکار نصب میکنه فکر کنم اسمش بود microsoft audio hd . من دیروز با دقت امتحان کردم و درسته که حجم صدا کاهش پیدا میکنه اما این حجم بیشتر شامل صدای بم میشه که با اکولایزر srs به وجود امده بوده و مربوط به اسپیکر های لپتاپ نمیشه.

گرچه کم شدن حجم صدا به برنامه نویسی مربوط نمیشه که شما که برنامه نویس هستی به این خاطر از این لپتاپ دلسرد شده باشی اما اگر میخواهید بفروشید اول به فروشنده مراجعه کنید شاید بتوانید با مدل دیگری که مد نظر دارید عوض کنید. دوستان زیادی در این تاپیک این لپتاپو میخوان. اگر باهاشون خوب کنار بیاید میتونید سریع این مدل بفروشید.

سلام دوست عزیز .

ممنون بابت پاسختون .

یکی از بزرگ ترین عیب های این دستگاه به نظر من کیبور غیر کلاسیکش هست .

دکمه شیفت رو کوچیک کردن .

دکمه اینتر هم همینطور .

جای دکمه \ عوش شده و اومده کنار شیفت . واقعا از روی مجبوری این و خریدم .

حالا یه سوالی شنیدم این دستگاه حرارت بالایی در حین بازی ایجاد می کنه . بازی کن که نیستیم اما دوست دارم بدونم . آیا این صحت داره ؟؟؟

شنیدم در زمان اجرای بازی حرارت CPU و GPU تا 90 هم بالا می ره . این خطر ناک نیست . ؟؟؟؟

mansia
04-08-2011, 12:51
سلام دوست عزیز .

ممنون بابت پاسختون .

یکی از بزرگ ترین عیب های این دستگاه به نظر من کیبور غیر کلاسیکش هست .

دکمه شیفت رو کوچیک کردن .

دکمه اینتر هم همینطور .

جای دکمه \ عوش شده و اومده کنار شیفت . واقعا از روی مجبوری این و خریدم .

حالا یه سوالی شنیدم این دستگاه حرارت بالایی در حین بازی ایجاد می کنه . بازی کن که نیستیم اما دوست دارم بدونم . آیا این صحت داره ؟؟؟

شنیدم در زمان اجرای بازی حرارت CPU و GPU تا 90 هم بالا می ره . این خطر ناک نیست . ؟؟؟؟

کیبورد 5110 درسته که کلاسیک نیست اما قبل خرید کسی نبوده که این مورد ندونسته باشه و بعدن پشیمون بشه یا به عبارتی شما این لپتاپو با این نوع کیبورد و با اطلاع کامل خریدید. این کیبورد اصلا مناسب تایپیست ها و coder ها نیست و اینکه شما این مورد ایراد میدونید به همین خاطر هست که تو شغل شما تایپ یکی از مهمترین فاکتورها محسوب میشه.

یک ایده دارم حالا شاید اصلا جواب نده اما میگم. شما ببین میتونی کیبورد 5010 تهیه کنی و روی 5110 خودت نصب کنی. اما در کل بعید میدونم که بشه.

دکمه شیفت مدل من در هر دو طرف به اندازه کافی بزرگ هست و مشکلی ندارم.
دکمه اینتر قبول دارم. اینترهای کلاسیک خیلی بهتر جواب میده.

اتفاقا دکمه / کنار شیفت من هست و دکمه \ بالای اینتر قرار داره. این لپتاپ با 2 نوع کیبورد متفاوت عرضه شده که در یکی از این کیبوردها اینتر تقریبا به شکل کلاسیکش هست و در دیگری اینتر مانند دکمه space خطی هست.

حالا که چیزی نشده شما میتونی همین امروز بفروشیش یا یه مدت باهاش کار کنی و با درآمد خوب یک لپتاپ دیگر بخرید و اینو رد کنید. خودتونو عذاب ندید سر این مسائل. وجدانا تو زندگی کلی اعصاب خوردی و مسائل جور واجور وجود داره برای فکرکردن دیگه اگر یک وسیله 800 یا 900 تومنی بخواد اندازه 10 یا 20 ملیون تومان اعصاب مارو به هم بریزه بهتره که بزاریم کنار و دیگه ازش استفاده نکنیم.

بله صحت داره. من خودم بازی کن نبودم اما از وقتی که left for dead ریختم بازی کن شدم شدید!! inspiron ها برای بازی کردن و کارهای سنگین ساخته نشدن چون که سیستم خنک کنندشون به گونه ای طراحی شده که جوابگوی بازی نیست. اما خیلی برام جالب هست که سیستمی که برای high end ساخته نشده چرا cpu high end روش گذاشتن. یعنی به عبارت دیگه آیا core i7 2630qm که قویترین cpu برای لپتاپ هست فقط برای کارهای روزانه مثل چک کردن ایمیل و وبگردی و برنامه های آفیس و موسیقی و فیلم قرار داده شده؟ اگر این طور باشه خیلی خنده داره وقتی این cpu روی سیستم میزارن و میگن که فقط برای کارهای معمولی و روزانه ازش استفاده کنید. در صورتی که این کارهارو با core i3 2310m انجام میدن نه 2630qm. سوالی هست که فردی در سایت ساپورت دل مطرح کرده و کسی تا الان جواب نداده.

برای مثال در این بازی که گفتم با 1 ساعت بازی مداوم در بالاترین تنظیمات ممکن تمام 4 هسته cpu روی 100 میره و حتی یک صدم هم بالاتر از 100 درجه نمیره. اگر از 100 بخواد بالاتر بره اتوماتیک بازی close میشه. چون حداکثر دمای مورد تحمل این cpu صد درجه سانتیگراد هست. گرافیک انویدیا تا 96 درجه بالا میآد. هارد از 51 تا 52 درجه متغیره. رم تا 70 خورده ای بالا میره و چیپست مین بورد تا 99.5 بالا میآد. و در صورت بستن بازی بعد از 1 دقیقه سیستم به دمای طبیعی بر میگرده. البته وجود اتاق خنک دمای بعضی از این قطعاتو به طور میانگین از 10 تا 15 درجه هم کاهش میده. اما در بازی کانتر استریک دمای cpu از 87 بالاتر نرفت و هارد تا 47 و گرافیک 80 و رم تا 60 درجه. به بازی هم خیلی مربوط که بازی چقدر دیتیل داشته باشه و چقدر از cpu و gpu استفاده کنه. بازی موست وانتد هم از کانتر خنکتر اجرا میشه. حالا چون شما i5 تهیه کردی دما هایی که در بالا گفتم حدود 10 تا 15 درجه خنکتر هم بگیر. میتونید در هنگام بازی از کولپد هم استفاده کنید که فکر نکنم بیشتر از حدود 5 درجه تغیر کنه چون شیارهای تهویه هوا زیر این مدل خیلی کم هست اما اتاق خنک بسیار بسیار تاثیر خوبی در خنک کار کردن این لپتاپ داره و به عینه تجربه کردم در همین تابستان گرم.
در مورد خطرناک بودن دما تا 90 باید گفت که در نسل core i ها دما به صورت جهشی بالا رفته اما سیستم های خنک کنندگی لپتاپ ها هنوز با فن خنک میشه و تغیر چندانی نداشته. باید بدونید که حداکثر دمای 2630qm و 2410m در سایت اینتل 100 درجه سانتی گراد نوشته شده و برای لپتاپ خوب نیست که دما به 100 نزدیک بشه.

TJUNCTION 100 C

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیتونید در برنامه AIDA64 Extreme Edition در منو tools با system stability test به هر کدوم از قطعات کامپیوتر استرس وارد کنید تا ببینید که دما تا چه اندازی ای در هر قطعه بالا میره با توجه به دمای محیطی که در اون از لپتاپ استفاده میکنید.

golden93
05-08-2011, 05:04
دوستان راهنمایی لطفآ!!!!
من وقتی لپ تاپو از شارژ میکشم در صورتی که 100% شارژ شده به محض این که میکشم میشه 98% ایا مشکلی هست یا طبیعیه؟؟

aminmousavi86
05-08-2011, 09:35
با سلام

من این مدل رو خریدم و از اونجا که با داس ارائه شده من تمام درایورهاشو از اینترنت دانلود و نصب کردم ولی هنوز وایرلسش روشن نمیشه و وقتی میخوام درایورش رو نصب کنم ارور میده که باید وایرلس رو روشن کنم:

C:\Users\HANI\Desktop\error.jpg

ولی هرکار میکنم وایرلس با دکمه اش روشن نمیشه.

در ضمن تو Device Manager سه تا وسیله هست که نصب نشدن و نمیدونم چکارشون کنم، تو اینترنت هم درایورشون رو سرچ میکنه پیدا نمیشن:

C:\Users\HANI\Desktop\devices.jpg

لطفاً راهنمایی کنید.

golden93
05-08-2011, 11:53
با سلام

من این مدل رو خریدم و از اونجا که با داس ارائه شده من تمام درایورهاشو از اینترنت دانلود و نصب کردم ولی هنوز وایرلسش روشن نمیشه و وقتی میخوام درایورش رو نصب کنم ارور میده که باید وایرلس رو روشن کنم:

در ضمن تو Device Manager سه تا وسیله هست که نصب نشدن و نمیدونم چکارشون کنم، تو اینترنت هم درایورشون رو سرچ میکنه پیدا نمیشن:

لطفاً راهنمایی کنید.

شاید باید با کلید های ترکیبی روشن کنیو نمیکنی Fn+F2 رو بزن
اگه نشد برو تو استارت (اگه ویندوزت سونه) تایپ کن ncpa.cpl روی Wireless Network راست کلیک کن و اولین گزینه Enable رو بزن بعد بورو نصب کن درایورو ببین میشه ؟؟

iman-kk
06-08-2011, 08:46
سلام .
دوستان یکی لطف کنه بگه چیکار کنم ال ای دی مربوط به وایرلس خاموش بشه.همونکه کنار ال ای دی باتری جلو سمت چپ هستش.درایورهام نصبه و بلوتوث و وایرلس disable میکنم با Fn+F2 هم وایرلس رو میبندم اما بازهم این ال ای دی بطور مداوم روشنه.اعصابمو خورد کرده.خواهشا یکی راه خاموش کردنشو بگه

golden93
06-08-2011, 13:09
سلام .
دوستان یکی لطف کنه بگه چیکار کنم ال ای دی مربوط به وایرلس خاموش بشه.همونکه کنار ال ای دی باتری جلو سمت چپ هستش.درایورهام نصبه و بلوتوث و وایرلس disable میکنم با Fn+F2 هم وایرلس رو میبندم اما بازهم این ال ای دی بطور مداوم روشنه.اعصابمو خورد کرده.خواهشا یکی راه خاموش کردنشو بگه

دوست عزیز این مدل اصلا دکمه وایر لسش ال ای دی نداره چیرم میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

اخ ببخشید تازه الان ال ایدی وایرلسو این پایین دیدم LOL

mansia
06-08-2011, 16:30
دوستان راهنمایی لطفآ!!!!
من وقتی لپ تاپو از شارژ میکشم در صورتی که 100% شارژ شده به محض این که میکشم میشه 98% ایا مشکلی هست یا طبیعیه؟؟

دوست عزیز برای من اوایلی که خریده بودم اتفاق افتاده که این طوری بشه اما الان که از برق میکشم از 100 شروع میشه به کم شدن.

البته دیروز اشتباها باتری لپتاپ تا 5 درصد دشارژ شد و کامپیوتر اتوماتیک خاموش شد. بعد از اون در برنامه HWMonitorPro و BatteryCare درصد شارژ 100 درصد نشون میده و در صد wear level 0 نشون میده که قبلا به ترتیب 103 درصد و 3.5 درصد نشون میداد!

سلام .

دوست عزیز led وایرلس با fn +f2 کارشو درست انجام میده و روشن و خاموش میشه. باید مشکلی نرم افزاری باشه و سعی کنید که از اول همه چیزو تک تک امتحان کنید تا مشکل پیدا بشه.

دوستی در پیام خصوصی گفته که led وایرلس , وقتی وایرلس disable باشه خاموشه اما وقتی restart میکنم دوباره روشن میشه در صورتی که کارت وایرلس disable هست. به ایشون هم گفتم که فعلا کاری از دستمون بر نمیآد و برای من هم به همین صورته و وایرلس به صورت نرم افزاری خاموش و روشن میشه و سخت افزاری نیست که از همون ابتدای فشردن دکمه power خاموش باشه. گرچه وقتی وارد محیط ویندوز بشید بعد از یک بار روشن و خاموش کردم مجدد وایرلس با fn + f2 چراغ led وایرلس خاموش خواهد شد. فکر نکنم این مورد خیلی مهم باشه که دوستان روش تاکید دارن.

دوست عزیز شما 3 راه داری برای راه انداختن کارت. 1 نصب برچسب که چیز تمیزی از آب در نمیآد. 2 استفاده از کیبورد اکسترنال حروف فارسی دار که شاید بگید لپتاپ خریدم , دسکتاپ نخریدم که همش یه کیبوردو دنبالم بکشم و راه آخر که خودم دارم انجامش میدم حفظ کردن مکان حروف فارسی روی دکمه های حروف انگلیسی هست. روز اول برام سخت بود اما الان حدود 90 درصد درست فارسی تایپ میکنم. راه آخر که میشه راه چهارم خرید کیبور فارسی دار 5110 هست البته اگر گیر بیاد!

با سلام

لطفاً راهنمایی کنید.

دوست عزیز ما که نمیتونیم توی کامپیوتر شمارو ببینیم که آدرس از داخل هاردت گذاشتی! لطفا عکس هاتونو در یک سایت آپلود مجانی عکس آپلود کنید و در اینجا لینکشو بزارید یا به صورت embed ضمیمه نوشته هاتون کنید تا ببینیم مشکل از کجاست.

با سلام.

چند تا سوال :

1- آیا مدل vostro 3550 هم سندی بریج هست ؟
2- آیا سندی بریج این مدل مشکل دارد ؟
3- آیا این مدل هم بین کارت گرافیک اینتل و ATI 6330 سوییچ میکند ؟
4- بین vostro 3450/3550 و inspiron 5110 کدام را ترجیح میدهید ؟ (من اغلب در مسافرت هستم و کارم هم عموما اتوکد هستش)
5- سری vostro بر سری inspiron برتری دارد ؟ (از نظر کیفیت و صفحه نمایش مات یا bright بودن و ...)

به ترتیب
1 بله
2 اگر از تاریخ 3/16/2011 به بعد از طرف شرکت دل ارسال شده باشه مشکلی از بابت چیپست نداره.
3 بله
4 در کل این یک سوال سلیقه ای هست اما برای مسافرت 14 اینچی بهتره مانند 3450 اما برای اتوکد صفحه بزرگتر بهتر هست. اگر در محیط های که به اونجاها مسافرت میکنید نور زیادی به صفحه نمایشگر تابیده میشه و اگر نمیتونید شدت نور کنترل کنید حتما vostro تهیه کنید. در ضمن اثر انگشت کمتری روی vostro میمونه.
5 هیچ کدوم بر دیگری ضعف یا مزیت ندارن. این کاربر هست که نسبت به احتیاجش به سمت یکی از این دو مدل کشیده میشه و مدلی که به سمتش میره براش مزیت داره نسبت به مدلی که ازش دور میشه که براش ضعف داره. در کل این هم یک سوال سلیقه ای بود.

در مورد تیک SRS Truvolume در برنامه IDT این نکته مد نظرتون باشه که وقتی به خروجی کارت صدا لپتاپ اسپیکر یا هدفون وصل باشه تیک SRS Truvolume در برنامه دیده میشه و اگر این وسیله هارو از خروجی کارت صدا جدا کنیم این تیک محو میشه.

از دوست عزیز persianboy2000 تشکر میکنم pdf ایشون خیلی ارزشمند هست.

از دوستان عزیزی که در این تاپیک به دوستان دیگر کمک میکنند و همچنین مطالب آموزنده قرار میدهند بسیار سپاسگذارم.

iman-kk
06-08-2011, 16:56
[QUOTE=mansia;6335350]

دوست عزیز led وایرلس با fn +f2 کارشو درست انجام میده و روشن و خاموش میشه. باید مشکلی نرم افزاری باشه و سعی کنید که از اول همه چیزو تک تک امتحان کنید تا مشکل پیدا بشه.

دوستی در پیام خصوصی گفته که led وایرلس , وقتی وایرلس disable باشه خاموشه اما وقتی restart میکنم دوباره روشن میشه در صورتی که کارت وایرلس disable هست. به ایشون هم گفتم که فعلا کاری از دستمون بر نمیآد و برای من هم به همین صورته و وایرلس به صورت نرم افزاری خاموش و روشن میشه و سخت افزاری نیست که از همون ابتدای فشردن دکمه power خاموش باشه. گرچه وقتی وارد محیط ویندوز بشید بعد از یک بار روشن و خاموش کردم مجدد وایرلس با fn + f2 چراغ led وایرلس خاموش خواهد شد. فکر نکنم این مورد خیلی مهم باشه که دوستان روش تاکید دارن.

[QUOTE]

من نه قبل نصب درایورش نه الان که درایورش نصبه موفق نشدم با fn+f2 ال ای دی رو خاموش کنم.درسته که روی مانیتور علامت غیرفعالی وایرلس میوفته بااین زدن این کلید،اما چراغ همچنان روشنه.
درایور رو پاک کردم ازاول نصب کردم ولی بازم نشد.خواهشا راهنمایی کنید چه چیزایی رو پاک و ازاول نصب کنم تا این ال ای دیه خاموش بشه.

یه سوال:
مدل کارت وایرلسی که روی دستگاه من هست centrino 1030 هست اسمش تقریبا.
این مدل استاندارد این لپتاپ درخاورمیانه هست یا اینکه refurb شده؟

mansia
06-08-2011, 17:08
من نه قبل نصب درایورش نه الان که درایورش نصبه موفق نشدم با fn+f2 ال ای دی رو خاموش کنم.درسته که روی مانیتور علامت غیرفعالی وایرلس میوفته بااین زدن این کلید،اما چراغ همچنان روشنه.
درایور رو پاک کردم ازاول نصب کردم ولی بازم نشد.خواهشا راهنمایی کنید چه چیزایی رو پاک و ازاول نصب کنم تا این ال ای دیه خاموش بشه.

یه سوال:
مدل کارت وایرلسی که روی دستگاه من هست centrino 1030 هست اسمش تقریبا.
این مدل استاندارد این لپتاپ درخاورمیانه هست یا اینکه refurb شده؟کارت های سنترینو کارت های خوبی هستند و قبلا جزء کارت های حرفه ای محسوب میشدن. راستش با این کارت ها کار کردم در لپتاپ دوستم که توشیبا بود اما اون لپتاپ دکمه روشن و خاموش جداگانه داشت برای وایرلس و با همون دکمه چراغ وایرلس روشن و خاموش میشد.

اول به بایوس لپتاپ برید و اگر چیزی پیدا نکردید به ترتیب کارت وایرلس و دل کوئیک ست پاک و نصب کنید.

دوست عزیز مطمئن هستید که دقیقا درایور قطعه وایرلس نصب کردید؟ در سایت دل درایورهای مدل وایرلسی که گفتید این موارد هستند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفعلا چیزی به خاطرم نمیرسه غیر ار مواردی که گفتم. اگر بعدها مطلب جدیدی پیدا کردم دریغ نمیکنم.

*** این داریور تست کنید:

ریفر با چک کردن سریال معلوم میشه. در مورد این که این کارت استاندارد این لپتاپ هست یا نیست اطلاعی ندارم.

r0ot$harp
06-08-2011, 23:04
سلام جناب mansia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز .

واقعا همیشه با پاسخ هاتون بنده رو شرمنده می کنید .

مشکل من فراموش کردن جای حروف فارسی نیست .

مشکل من با دو چیز هست ....
اینتر عمودی که کوچیک هم هست .
کوچیک شدن شیفت و جابه جایی \ از بالا به کنار شیفت .

دارم دنبال کیبورد کلاسیک همین مدل می گردم .

راستی صدا رو هم با پاک کردن IDT تا حدودی راه انداختم . اما خوب 90 درصد درست شد ولی صدا کم هست دیگه هست .

باتشکر احسان

aminmousavi86
07-08-2011, 08:35
شاید باید با کلید های ترکیبی روشن کنیو نمیکنی Fn+F2 رو بزن
اگه نشد برو تو استارت (اگه ویندوزت سونه) تایپ کن ncpa.cpl روی Wireless Network راست کلیک کن و اولین گزینه Enable رو بزن بعد بورو نصب کن درایورو ببین میشه ؟؟

نه، با دکمه ترکیبی رو میگم که روشن نمیشه

در ضمن وایرلس نصب نیست، انگار که وجود نداره، و با زدن ncpa.cpl هم آیکون وایرلس رو ندارم، لطفاً راهنمایی کنید.

mansia
08-08-2011, 15:33
نه، با دکمه ترکیبی رو میگم که روشن نمیشه

در ضمن وایرلس نصب نیست، انگار که وجود نداره، و با زدن ncpa.cpl هم آیکون وایرلس رو ندارم، لطفاً راهنمایی کنید.

میتونید از این درایور استفاده کنید:

Dell Wireless 1702 802.11b g n.exe

a_sayfi
09-08-2011, 08:03
سلام بچه ها
من یه لپ تاپ گرفتم با این سرویس تگ (HND7GP1)
میخواستم بدونم ریفر هست یا نه ممنون میشم

golden93
09-08-2011, 09:08
اقا این لپ تاپ همیشه تو شارژه مسئله ای واسش پیش نمیاد که؟؟

mansia
09-08-2011, 12:01
اقا این لپ تاپ همیشه تو شارژه مسئله ای واسش پیش نمیاد که؟؟
ترجیها زمانی که لپتاپ خاموش هست آداپتور جدا کنید و باتری هر 10 روز یکبار 30 تا 40 درصد خالی کنید. البته عمر باتری تقریبا 1 سال هست به هر صورتی که استفاده کنید.

golden93
09-08-2011, 13:10
سلام بچه ها
من یه لپ تاپ گرفتم با این سرویس تگ (HND7GP1)
میخواستم بدونم ریفر هست یا نه ممنون میشم

من چک کردم هیچ مشکلی نداشت

mo30a
10-08-2011, 09:57
سلام دوستان
ابتدا از راهنمایی ها و تجارب تمام اساتید پی سی تشکر می کنم
با کلی تردید بالاخره تو این رنج قیمت بین Dell5110 , Acer5742 , HP4520 تصمیم گرفتم
یعنی نتونستم از سندی بریج و یواس بی سه و گرافیک جیفورس ( در کنار هم ) بگذرم
قبلش تو بازار یه چرخی زدم و انواع قیمت ها ، با گارانتی و بی گارانتی رو گرفتم بعد رفتم مغازه یکی از آشنایان که ازش زیاد خرید کردم
مدل رو از نزدیک دیدم و قیمت آخر به همراه گارانتی و شماره Tagاش رو ازش گرفتم .
( در ضمن چیپش رو هم همون جا با CPU-Z v1.57 تست کردم دیدم B2 است – اصلا تو هر مغازه ای تست کردم با ورژن بایوس زیر 05 همین بود )
بعد رفتم تو سایت دل و Tag رو چک کردم دیدم همه چی درسته . آخرین ورژن بایوس رو هم یعنی A06 رو دانلود و روی فلش ریختم
رفتم سراغش - اول بایوس رو به سادگی آپدیت کردم که B2 چیپ به B3 تبدیل شد ( البته طبق گفته دوستان تاریخ چیپ تو سایت 2011/03/16 بود ) - خلاصه با کانفیگ "" Core i5-2410 "," 4Gb DDR3-1333 "," 500 Gb به همراه یک سال گارانتی آخرش 800 هزار تومان خریدمش ( البته سه هفته پیش )

تجربه بعد از خرید Dell5110 – نظر شخصی
قیمتش مناسبه - ظاهرش خیلی زیبا و ظریفه – کیبورد با فواصل مناسب بین کلید ها و بازخورد خوب ، به همراه قسمت Num Pad بسیار عالی است .
تاچ پد بزرگ ، حساس و مولتی با دو کلید بسیار نرم ، واقعا بیسته ( برای اسکرول ، زوم و ... )
در حالت استفاده معمولی و با باطری واقعا خنک کار میکنه انگار که فن اش خاموشه و درهنگام کار شدید با اتصال برق مثلا یک بازی گرافیکی قوی همزمان یک فعالیت دیگه که فن باد داغ میزنه در مقایسه با لپ تاپ HP-dv6-3145 یکی از دوستانم واقعا خیلی خنکتره
در مورد گرافیک هم خیالتان راحت ، چون خودش با نیاز شما منطبق خواهد شد و قضیه سوئیچ بین Intel و Geforce به صورت نامحسوس انجام میشه هیچ کاری نیاز نیست بکنید غیر از نصب کامل وآپدیت شده درایورگرافیک
باطری هم اگر کارهای معمولی ( نه گرافیکی یا پردازشی سنگین ) انجام بشه با گرافیک اینتل ، و نور مناسب ال سی دی ، مطمئن حدود چهار ساعت دوام میاره - یکی از خاصیت های سندی بریج مصرف پایینه دیگه
صدای اسپیکرها که من همزمان با سه لپ تاپ دیگه تستش کردم وصداش همه رو غورت داد - این تست همزمان بین Acer 5742، Asus K52 با اسپیکرهای معروف Altech ، HP dv6-3145 و Dell 5110 با یک موسیقی و یک نرم افزار پلیر و آخرین ولوم انجام شد که بلندگوهای استریو SRS این لپ تاپ عالی بود
خلاصه کنم Dell 5110 از هر جهت عالیه غیر از یه چیز بسیار مهم که شاید برای خیلی ها مهم باشه و اونم استحکام بدنه است .
این بخش تنها جایی است که این لپ تاپ رو از گرفتن نمره بیست دور میکنه – به این صورت که وقتی اونو بلند میکنید یا مثلا کنارتون بگیرید و راه برید کاملا لغ بودن بسیاری از بخش هاشو حس میکنید ( و سنگینیش رو ) - در مقایسه لپ تاپ هایی که در بالا نام بردم HP و Asus کاملا محکم و مقاوم حس میشن .
بگذریم اینها همه تجربه شخصی خودم بود امیدوارم به کارتون بیاد

hamid.3527
10-08-2011, 10:20
با سلام خدمت همه دوستان
با خوندن تمام مطالب اين تاپيك اونم يه ضرب! كلي اطلاعات به دست آوردم... واقعا دست همه درد نكنه خصوصا چند نفر كه خيلي اطلاعات با حالي مطرح كردن. كاشكي قبل از اينكه لپ تاپ رو بخرم يه سري به اينجا ميزدم. شايد باورتون نشه حدود يه هفته قبل يه شب هوس خريد لپ تاپ به سرم زد همون فرداش رفتم خريدم... البته از يه فروشگاه خيلي معتبر تو شهرمون... تا الان كه خدا رو شكر هيچ كدوم از مشكلاتي كه دوستان گفتن رو نداشته...
سرويس تگش اينه: JFNXFP1 احتمالا ريفره.نه؟ (اگه يه نفر واسم چك كنه ممنون ميشم)
يه اتفاق عجيبي كه واسه من افتاده اينه كه ديروز كه سرويس تگ رو زدم تو سايت دل يه اطلاعاتي بهم داد كه نشون ميداد دستگاه ريفر نيست. اما امروز هر چي ميزنم يه اطلاعات ديگه ميده ...مطمئن باشين كد رو درست زدم... صفحه ديروزي رو همSAVE كردم. الان دارمش...خيلي عجيبه !!!! بابت اطاله كلام پوزش مي طلبم

mansia
11-08-2011, 15:49
دوستان لپتاپ هاتون مبارکتون باشه.
این سریالها ریفر هستند بدون توضیحات:
HND7GP1
JFNXFP1

cool11
12-08-2011, 20:11
فکر نمي کنم اينها ريفر باشن
اولا اين دستگاه خيلي جديده و بعيده که اين همه ريفر داشته باشه
درسته که مشخصاتش رو خيلي درب و داغون نوشته ولي اگه منطقي باشيد مي بينيد که همچين چيزي نميشه
توسايت خود دل هم اگه بخش فروش ريفر هاشو سرچ کنيدميبينيد که اصلا i7 ريفر واسه فروش نداره

اين هم که سفارش uk تو بازار نيست و يا حداقل خيلي کمه به خاطر تشديد تحريم ها عليه ايرانه که بيشتر مجبورن اين وسايل رو از ژاپن بيارن
در ضمن به جاي اينکه انقدر ريفر بودن يا نبودن فکر و ذکرتون بشه به اين فکر کنيد که چه طور تا دستگه نو و تازه است ازش استفاده کنيد
من تجربه خودم تو خيلي از چيزهايي که خريدم اين بوده که قبل از اينکه خراب بشن از دور خارج ميشن و کهنه!

---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 09:09 PM ----------

دوستاني که تو بازي با اين لپ تاپ مشکل دارن نبايد از باتري براي بازي استفاده کنن چون تو بازي cpu برق زيادي مصرف مي کنه و باتري جواب نميده و بازي فريز شديد پيدا مي کنه بايد حتما شارژر رو هم بهش وصل کنيد

persianboy2000
13-08-2011, 01:35
دوستاني که تو بازي با اين لپ تاپ مشکل دارن نبايد از باتري براي بازي استفاده کنن چون تو بازي cpu برق زيادي مصرف مي کنه و باتري جواب نميده و بازي فريز شديد پيدا مي کنه بايد حتما شارژر رو هم بهش وصل کنيد

بهتره برای بازی ابتدا لپ تاپ رو خاموش و باطری رو بیرون اورده ، با برق AC شهر روشن و بعد اقدام به بازی بشه . چون اجرای بازی باعث ایجاد حرارت شده و گرما برای باطری ضرر داره و عمر باطری رو پائین میاره.

شاد باشید.

mansia
13-08-2011, 17:39
دوستاني که ميخوان باتري لپتاپ شارژ نشه اما با اين حساب باتري از لپتاپ خارج نکنن ميتونيد بعد از نصب برنامه Dell QuickSet به مسير زير بريد که به صورت پيشفرض اين برنامه نصب شده:

C:\Program Files\Dell\QuickSet

روي فايل battery.exe کليک کنيد و تيک Turn Off Battery Charging بزنيد. با اين کار بدون خارج کردن فيزيکي باتري از لپتاپ عمليات شارژ باتري غير فعال ميشه.

همچنين ميتونيد اين کار از طريق bios انجام بدين. بعد از وارد شدن به محيط بايوس به برگه advanced بريد و در اونجا گزينه charger behavior مقدار disabled بديد.

دوست عزيز cool11 چرا فکر نميکنيد که ريفر باشن؟ جديد بودن لپتاپ 5110 دليل خوبي نيست که گفتين. شما از صفحه اول اين تاپيک بشمريد ببنيد چند تا سريال ريفر تشخيص داده شده. ايا براي شرکت dell اين مقدار ناچيز خيلي محسوب ميشه؟

مشخصات لپتاپ ها کاملا اصولي و کامل در سايت dell نوشته شده و با حساب و کتاب کوچکترين تغيير در شناسنامه (serial) هر لپتاپ درج شده. اتفاقا منطقي جواب دادم و از روي آموزش هايي که دوستمون تکنوسيس در اين فروم آموزش دادن ريفر بودن و نبودن لپتاپ هارو براي صاحبشون تشريح کردم.

درست جستجو نکردین. i7 همین مدل در سایت ریفر دل موجود هست.

دوست عزيز خيلي ممنون که به فکر ما هستيد تا از لپتاپ نو بهره وری مناسب داشته باشیم اما ريفر بودن يا نبودن همه فکر ذکرمون نيست و نخواهد بود و تنها بخشي از اطلاعاتي هست که بايد صاحب اين وسيله حالا که شرايط تشخيصش فراهم شده بدونه.

البته تجربه من هم همين بود تا اين که جنس هاي چيني خريدم و تجربم کاملا عوض شده.

علت اين که در پست بالا گفتم "بدون توضيحات" این بوده که این مطالب تکراری دوباره نویسی نشه.

hamid.3527
14-08-2011, 07:54
واقعا هر كي اين تاپيك رو از اول بخونه به زحمتهاي اين دوست خوبمون mansia پي ميبره.... (اين كليد تشكر چرا واسه من نيس !!!! )
به هر حال همينجا از ايشون خيلي ممنون و متشكرم
يه سوالي ميخواستم بپرسم كه اين دوست گرامي تو پست قبلي توضيحاتي دادن... من راستش شايد 99% استفاده از لپ تاپم پشت ميز تو اتاقمه( يكي نيس بگه پس چرا لپ تاپ خريدي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) يكي بهم گفته بود هروقت دستگاه تو برقه باطري رو از توش در بيار تا باطري الكي شارژ نشه...چون باطري كلا عمرش بر اساس تعداد ساعاتي كه به برق وصل ميشه تعريف شده (مثلا 1000 ساعت ) يكي ديگه بهم گفت باطري رو اصلا نبايد در آوردش... جناب mansia كدوم درسته بالاخره. من چيكار كنم... بعدشم اون دو تا روشي كه گفتين هربار كه لپ تاپ رو روشن ميكنم بايد دوباره اون كارو بكنم تا باطري همچنان شارژ نشه يا نه ؟ و اينكه اگه شارژشدن باطري رو disable كنيم كلا اين كار ضرري واسه لپ تاپ يا باطري نداره ؟ عمر مفيدشون رو كم نميكنه ؟ با تشكر

hamid.3527
14-08-2011, 07:59
واقعا هر كي اين تاپيك رو از اول بخونه به زحمتهاي اين دوست خوبمون mansia پي ميبره.... (اين كليد تشكر چرا واسه من نيس !!!! )
به هر حال همينجا از ايشون خيلي ممنون و متشكرم
يه سوالي ميخواستم بپرسم كه اين دوست گرامي تو پست قبلي توضيحاتي دادن... من راستش شايد 99% استفاده از لپ تاپم پشت ميز تو اتاقمه( يكي نيس بگه پس چرا لپ تاپ خريدي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) يكي بهم گفته بود هروقت دستگاه تو برقه باطري رو از توش در بيار تا باطري الكي شارژ نشه...چون باطري كلا عمرش بر اساس تعداد ساعاتي كه به برق وصل ميشه تعريف شده (مثلا 1000 ساعت ) يكي ديگه بهم گفت باطري رو اصلا نبايد در آوردش... جناب mansia كدوم درسته بالاخره. من چيكار كنم... بعدشم اون دو تا روشي كه گفتين هربار كه لپ تاپ رو روشن ميكنم بايد دوباره اون كارو بكنم تا باطري همچنان شارژ نشه يا نه ؟ و اينكه اگه شارژشدن باطري رو disable كنيم كلا اين كار ضرري واسه لپ تاپ يا باطري نداره ؟ عمر مفيدشون رو كم نميكنه ؟ با تشكر

soheiloooooo
14-08-2011, 10:09
دوستان لپتاپ هاتون مبارکتون باشه.
این سریالها ریفر هستند بدون توضیحات:
HND7GP1
JFNXFP1
چجوری مشخص کردید که ریفر هستند؟آیا معیار همون هست که نوشته فاقد گارانتی هست یا معیار دیگه ای هم وجود داره
ضمنا دوستانه اهل فن لطف کنید و تشخیصتون رو در مورد G6H0VP1 هم بفرمائید

mansia
14-08-2011, 11:21
چجوری مشخص کردید که ریفر هستند؟آیا معیار همون هست که نوشته فاقد گارانتی هست یا معیار دیگه ای هم وجود داره
از نظر سخت افزاری هر دو لپتاپ تغییر / تعویض قطعه داشتند که براتون لیست کردم و نشون دهنده ریفر بودن هر دو لپتاپ هست.

Service Tag: HND7GP1
1 0G97N MOD,LCD,15.6HDF,LED,LGP,N5110
1 JGT91 MOD,BTRY,PRI,48WHR,6C,SIMPLO
1 KCYWV MOD,KYBD,US,ENG,C12SN,N/M5110
1 KVJ9P MOD,PRC,I7-2630QM,2.0,4C,N5110
1 M7F7R MOD,CRD,NTWK,1030,CNB,WW
1 R609C MOD,CORD,PWR,125V,1M,C5,US
1 T22F1 MOD,ASSY,BASE,NV,QUAD,N5110
1 V9KPP MOD,LBL,INTEL,NB,CI72
1 W006J MOD,LBL,NBK,INSP,BTSS

Service Tag: JFNXFP1
1 G3VN0 MOD,PRC,I5-2410M,2.3,2C,N5110
1 GW5H6 MOD,ASSY,BASE,NV,DUAL,N5110
1 X101C MOD,CORD,PWR,250V,1M,C5,UK

معیار فاقد گارانتی بودن یکی از مواردی هست که میشه بهش تکیه کرد مبنی بر ریفر بودن لپتاپ, چون که وقتی لپتاپ برای فروش به هنگ کنگ ارسال شده لپتاپ از تمام لحاظ برای افراد ساکن اون کشور بومی میشه و دلیلی وجود نداره که لپتاپ بدون گارانتی عرضه بشه و حتی بعضی از سخت افزارها که هیچ ربطی به زبان خاص اون کشور نداره عوض بشن.

خواندن این متن خالی از لطف نیست:

Refurbished products cannot be sold as new products in the US, which is why they are relabeled as refurbished or refreshed units even if they are good-as-new (if, for example, the unit was returned for some reason unrelated to the product itself, such as the customer changing their mind about the color). Refurbished items may have scratches, dents or other forms of cosmetic damage which do not affect the performance of the unit.

Refurbished products could possibly be the products which are returned by the customer within the return policy of the company which sold the product, without any defect with the product. Refurbished products are generally bench tested and certified by the authorized service centers of the company and then re-packaged, labeled as a Refurbished Product.

ادامه متن:

soheiloooooo
14-08-2011, 14:38
نمیدونم اصلا سر در نمیارم که آخه اینا کدومشون مبنی بر عوض شدن قطعاته.اگه ممکنه روشن تر بحث کنید.بعد یه سوال دیگه هم داشتم.صب که سرویس تگ دستگام چک کردم میزد که تقریبا یک سال از گارانتیش باقی مونده.92 روز هم از گارانتی تعویضش مونده.اما حالا که میزنم اصلا مث صب نیس.سرویس تگ دستگام g6h0vp1 هست.لطفا چک کنید

mansia
15-08-2011, 08:54
----------

sadeghzadehm
15-08-2011, 12:01
سلام دوستان ...من تازه واردم
تازه دیروزلپ تاپ خریدم و زیاد کلا" سر در نمیارم و از شما راهنمایی میخواستم

inspiron 5110 corei7 ram: 6 hard : 640
خریدم

پشتش یه برچسبه که زده : made in china
از کجا بفهمم اصله یا نه؟؟؟
مرسی

sadeghzadehm
15-08-2011, 12:11
1nd2wp1
بهم بگین این نوع من خوبه بده چجوریاس؟

soheiloooooo
15-08-2011, 22:57
از نظر سخت افزاری هر دو لپتاپ تغییر / تعویض قطعه داشتند که براتون لیست کردم و نشون دهنده ریفر بودن هر دو لپتاپ هست.

Service Tag: HND7GP1
1 KVJ9P MOD,PRC,I7-2630QM,2.0,4C,N5110
1 R609C MOD,CORD,PWR,125V,1M,C5,US
1 T22F1 MOD,ASSY,BASE,NV,QUAD,N5110
1 V9KPP MOD,LBL,INTEL,NB,CI72
1 W006J MOD,LBL,NBK,INSP,BTSS

Service Tag: JFNXFP1
1 G3VN0 MOD,PRC,I5-2410M,2.3,2C,N5110
1 GW5H6 MOD,ASSY,BASE,NV,DUAL,N5110
1 X101C MOD,CORD,PWR,250V,1M,C5,UK

معیار فاقد گارانتی بودن یکی از مواردی هست که میشه بهش تکیه کرد مبنی بر ریفر بودن لپتاپ, چون که وقتی لپتاپ برای فروش به هنگ کنگ ارسال شده لپتاپ از تمام لحاظ برای افراد ساکن اون کشور بومی میشه و دلیلی وجود نداره که لپتاپ بدون گارانتی عرضه بشه و حتی بعضی از سخت افزارها که هیچ ربطی به زبان خاص اون کشور نداره عوض بشن.

خواندن این متن خالی از لطف نیست:

Refurbished products cannot be sold as new products in the US, which is why they are relabeled as refurbished or refreshed units even if they are good-as-new (if, for example, the unit was returned for some reason unrelated to the product itself, such as the customer changing their mind about the color). Refurbished items may have scratches, dents or other forms of cosmetic damage which do not affect the performance of the unit.

Refurbished products could possibly be the products which are returned by the customer within the return policy of the company which sold the product, without any defect with the product. Refurbished products are generally bench tested and certified by the authorized service centers of the company and then re-packaged, labeled as a Refurbished Product.

ادامه متن:

اصلا این متن انگلیسی چه ربطی به مقوله اون 2تا سرویس تگ داره.این یه توضیح درباره دستگاههای ریفر هستش و توضیحی چند درمورد فروش و مسایل بعد از فروشش.اما مسئله بالا که میفرمائید تغییر و تعویض داشته دارای دلایل منطقی و مستدل نیست.

soheiloooooo
15-08-2011, 23:13
1nd2wp1
بهم بگین این نوع من خوبه بده چجوریاس؟
اصلی هست دو سال گارانتی اصلی داری.تقریبا یک سال از گارانتی قطعاتش باقی مونده.13/6/2011 و به سفارش خاورمیانه و افریقا تولید شده.اطلاعات دیگه ای هم خواستید در خدمتم.فقط لطف کنید بفرمائید از کجا؟چند؟و با چه گارنتی ای خریداری کردید؟

sadeghzadehm
15-08-2011, 23:19
دوست عزیز ازت خیلی ممنونم که جواب منو میدی...ممنون ازت

950000 خریدم و گارانتی هماهنگ داره !!!!!!!

فقط نه ویندوز داره و نه درایواشو بهم دادن!!!!!

delta7
16-08-2011, 05:45
بالاخره همه رو خوندم
من چند تا سوال داشتم
1- اگه b2 باشه مشکلش با آپدیت بایوس حل میشه؟؟؟؟
2-اگه از دبی بگیرم امکانش هست که بازم ریفر باشه؟؟؟؟
3-آخرش من نفهمیدم باس این لپ تاپ 1066 هست یا 1333؟؟؟
4- مشکل صدا واقعا اینقدر جدیه؟؟؟
5-با کانفیگ(Core i5 2410 1333MHz Ram 4GB 1333 hard:500 VGA:1GB Geforce) مدل دیگه ای سراغ ندارین؟؟؟؟؟؟
برای گرافیک(فوتوشاپ ایلوستریتور) و گیم (در حد pe21011 و Prince of persia5 با کیفیت بالا) میخوام
برام مهمه که دماش زیاد نره بالا
در ضمن(مساله اصلی هههههه) 800 تومن بیشتر پول ندارم

ممنون میشم جواب بدین

soheiloooooo
16-08-2011, 08:33
بالاخره همه رو خوندم
من چند تا سوال داشتم
3- مشکل صدا واقعا اینقدر جدیه؟؟؟
4-با کانفیگ(Core i5 2410 1333MHz Ram 4GB 1333 hard:500 VGA:1GB Geforce) مدل دیگه ای سراغ ندارین؟؟؟؟؟؟
برای گرافیک(فوتوشاپ ایلوستریتور) و گیم (در حد pe21011 و Prince of persia5 با کیفیت بالا) میخوام

ممنون میشم جواب بدین
پیشنهاد میشه شما اصلا با این میزان پول لب تاپ نخرید.اگه هم با این امکاناتی که خواستی بخری برو همین 5110 با سی پی یو آی5 بخر.واقعا کاراییش بالاس در اون حد کارایی که ازش توقع داری شاید بیشتر باشه

---------- Post added at 09:33 AM ---------- Previous post was at 09:28 AM ----------

دوست عزیز ازت خیلی ممنونم که جواب منو میدی...ممنون ازت

950000 خریدم و گارانتی هماهنگ داره !!!!!!!

فقط نه ویندوز داره و نه درایواشو بهم دادن!!!!!
ویندوز که بهتر که نداشته چون تمام ویندوزای که روشون بصورت پیشفرض نصبه از سری Home Editionهست.و اما درایورا هم میتونی از سایت دل دانلود کنی ولی درایور کارت گرافیک رو با *** ش ک ن از خوده سایت Nvidiaدانلود کن.چون درایوری که تو سایت دل هست قدیمیه و بازیهای جدید رو جواب نمیده.به تازگی هم ورژن 280.26 درایور گرافیکش واسه دانلود گذاشتن.

iman-kk
16-08-2011, 10:03
سلام.
دوستان تقاضای کمک اظطراری

دیشب پکیج آپدیت آخر بازی مافیا رو ریختم و یکم بازی کردم بعدش ریستارت کردم موقع بالا اومدن پنج بوق پشت سرهم زد بعد چندثانیه دوباره پنج بوق دیگه و ادامه داد تا زمانیکه لوگوی ویندوز کامل شد...
درایور گرافیک رو حذف کردم و دوباره نصب کردم.هردو رو.هم اینتل هم انویدیا.فعلا صدای بوق زمان بالااومدن ویندوز قطع شده و عادی شده.ولی خیلی نگرانم که این بوق ها واسه عیب و ایراد پیداکردن سخت افزاری باشه.خواهش میکنم زودتر راهنمایی کنید که اگر مورد ریسک بالایی داره فورا ببرم گارانتی

iman-kk
16-08-2011, 16:13
سلام.

دیشب پکیج آپدیت آخر بازی مافیا رو ریختم و یکم بازی کردم بعدش ریستارت کردم موقع بالا اومدن پنج بوق پشت سرهم زد بعد چندثانیه دوباره پنج بوق دیگه و ادامه داد تا زمانیکه لوگوی ویندوز کامل شد...
درایور گرافیک رو حذف کردم و دوباره نصب کردم.هردو رو.هم اینتل هم انویدیا.فعلا صدای بوق زمان بالااومدن ویندوز قطع شده و عادی شده.ولی خیلی نگرانم که این بوق ها واسه عیب و ایراد پیداکردن سخت افزاری باشه.خواهش میکنم زودتر راهنمایی کنید که اگر مورد ریسک بالایی داره فورا ببرم گارانتی

یکی به من کمک کنه.تروخدا....
دوباره صدای بوقها برگشته.قطعه ای نسوزه از لپتاپم.ای خداااااا
تروخدا کمکم کنید

persianboy2000
17-08-2011, 02:26
سلام.

سلام
دوست عزیز مطمئنید که پنج بار بوق میزنه؟!

5 بار بوق در ابتدای بوت ویندوز علامت Real-Time Clock (RTC) Failures هست که میگه یک خطایی تو مدار نگه دارنده زمان سیستم بوجود اومده که میتونه مربوط به باطری CMOS باشه که احتمالا با تعویض باطری مشکل حل بشه. ولی اگه با تعویض باطری مشکل سیستم هنوز پابرجا باشه مدارات روی مادربرد ایراد پیدا کردند که اونوقت مادربرد باید تعمیر یا تعویض بشه!

اگه مطمئن هستید برای شما 5 تا بوق میزنه باید لپ تاپتون رو ببرید گارانتی، این مشکل میتونه به رم لپ تاپ صدمه بزنه یاحتی اطلاعات روی هاردتون رو بپرونه!

موفق باشید.

persianboy2000
17-08-2011, 02:34
يكي بهم گفته بود هروقت دستگاه تو برقه باطري رو از توش در بيار تا باطري الكي شارژ نشه...

شما می تونید همیشه باطری رو روی سیستم داشته باشید و در عین حال به برق شهر هم متصل باشید. اینطوری اگه برق هم رفت، سیستم بطور ناگهانی خاموش نمیشه.
ولی در کل باید هر دو هفته یکبار باطری رو شارژ و دشارژ کنید.
برای زمان بازی هم همونطور که قبلا گفتم باید باطری رو در بیارید.

موفق باشید.

iman-kk
17-08-2011, 03:27
سلام
دوست عزیز مطمئنید که پنج بار بوق میزنه؟!

5 بار بوق در ابتدای بوت ویندوز علامت Real-Time Clock (RTC) Failures هست که میگه یک خطایی تو مدار نگه دارنده زمان سیستم بوجود اومده که میتونه مربوط به باطری CMOS باشه که احتمالا با تعویض باطری مشکل حل بشه. ولی اگه با تعویض باطری مشکل سیستم هنوز پابرجا باشه مدارات روی مادربرد ایراد پیدا کردند که اونوقت مادربرد باید تعمیر یا تعویض بشه!

اگه مطمئن هستید برای شما 5 تا بوق میزنه باید لپ تاپتون رو ببرید گارانتی، این مشکل میتونه به رم لپ تاپ صدمه بزنه یاحتی اطلاعات روی هاردتون رو بپرونه!

موفق باشید.

یا خدااااااااا تعویض مادربورد....
اقاجونم زمان سیستم بهم نریخته.ساعت ویندوز الانکه بعداز هفت هشت ساعت روشنش کردم کاملا دقیقه.
یعنی الان از باطری cmos نیست؟ یعنی از مادربورده؟
دوست گلم هزینه مادربورد چقدر میشه حدودیش؟ باطری cmos چقدر میشه؟
ازین لحاظ میپرسم که گارانتی یکماه تعویضم دیروز تموم شده و الان گارانتی یکسال تعمیر دیجیکالا دارم.ممنونت میشم حدود هزینه بهم بدی

persianboy2000
17-08-2011, 05:27
یا خدااااااااا تعویض مادربورد....
اقاجونم زمان سیستم بهم نریخته.ساعت ویندوز الانکه بعداز هفت هشت ساعت روشنش کردم کاملا دقیقه.
یعنی الان از باطری cmos نیست؟ یعنی از مادربورده؟
دوست گلم هزینه مادربورد چقدر میشه حدودیش؟ باطری cmos چقدر میشه؟
ازین لحاظ میپرسم که گارانتی یکماه تعویضم دیروز تموم شده و الان گارانتی یکسال تعمیر دیجیکالا دارم.ممنونت میشم حدود هزینه بهم بدی

دوست عزیز شما ببریدش گارانتی، انشالله که با همون تعویض باطری این مشکل حل بشه که اونم هزینه چندانی نداره.

تعویض مادربرد آخرین راهه که مشکل شما خیلی بعیده که به اونجا بکشه!

البته اگه دیروز گارانتی تعویضش تموم شده فکر نمیکنم یکی دو روز اینور و اونور فرقی بکنه و گارانتی حتما سر همون روز تموم بشه! و دیگه خدمات تعویض (باطری) ندهند! البته اگه انصاف داشته باشند.

موفق باشید.

پست سرویس منوال ویرایش شد.

delta7
17-08-2011, 21:38
بالاخره همه رو خوندم
من چند تا سوال داشتم
5-با کانفیگ(Core i5 2410 1333MHz Ram 4GB 1333 hard:500 VGA:1GB Geforce) مدل دیگه ای سراغ ندارین؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین

کسی نمیخواد جواب بده

persianboy2000
18-08-2011, 01:16
بالاخره همه رو خوندم
من چند تا سوال داشتم

ممنون میشم جواب بدین

1- اگه b3 نشون بده مشکل نداره
2- بله
3- 1333
4- اگه حساسیت ندارین خیر
5- با همین مشخصات و HDD:640
برای کارهایی که گفتین خوبه نهایتش یک کول پد هم میذارید
پولتون میرسه و کمی هم ازش میمونه.
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید.

موفق باشید.

sadeghzadehm
18-08-2011, 08:59
b3 ba b2 farghesh chie??? marbaut be chie

sh68_h
18-08-2011, 17:01
سلام من حدودا 1 ماه پیش corie 5 gerafic GEforce GT 525M گرفتم 870 با گارانتی 1 ماه نشده هاردش سوخت دادم برا گارانتی خیلی تو ذوقم خورد:41:البته اینم بگم که کار سنگینم ازش نکشیدم نه بازی نه کارای گرافیکی الان از گارانتی اومده ویندوز سون 32 بیتی نصب کردم درایوراشم نصب کردم کامل فقط تنها مشکلم اینه که نمیدونم چطوری میشه از وبکمش استفاده کنم توی Device manager چک میکنم نصبه ولی هیچ آیکنی ازش برا استفاده نیس ممنون میشم راهنماییم کنید

delta7
18-08-2011, 22:03
با تشکر از دوستان که پاسخگوی بقیه کاربران هستند
یه سوال دیگه هم داشتم
کانفیگ Ci5 تا چند گیگابایت رم ساپورت میکنه؟
Ci7 چی؟

soheiloooooo
18-08-2011, 23:37
سلام من حدودا 1 ماه پیش corie 5 gerafic GEforce GT 525M گرفتم 870 با گارانتی 1 ماه نشده هاردش سوخت دادم برا گارانتی خیلی تو ذوقم خورد:41:البته اینم بگم که کار سنگینم ازش نکشیدم نه بازی نه کارای گرافیکی الان از گارانتی اومده ویندوز سون 32 بیتی نصب کردم درایوراشم نصب کردم کامل فقط تنها مشکلم اینه که نمیدونم چطوری میشه از وبکمش استفاده کنم توی Device manager چک میکنم نصبه ولی هیچ آیکنی ازش برا استفاده نیس ممنون میشم راهنماییم کنید
از برنامه dell webca, center استفاده کن و یا موقع چت تو یاهو فعالش کن.همین راحتی.فقط یه زحمت بکش تو دیوایس منجر نگاه کن ببین اسم وبکمی که سیستمت شناخته چی هست.و اسم گارانتی که داشتی رو برامون بگو اگه ممکنه

alichalki
19-08-2011, 14:12
بالاخره همه رو خوندم
من چند تا سوال داشتم

ممنون میشم جواب بدین
سلام دوست من
شما با این کانفینگ میتونی بری سراغ hp dv6-6050 از انتظار شما خیلی فراتره ...
گرافیک amd radeon 6770 روشه ( که برابر با geforce 555 ) با 1 گیگ رم ddr5
cpu هم ci 2410 ... هارد 500GB 7200RPM
و همه بازی های 2011 رو میشه رو high باهاش بازی کنی تغریبا ... و میتونی به تاپیک hp بری اونجا دوستان اطلاعات دقیقتری در اختیارت قرار میدن ...
و قیمتش هم 880-950 هست ( ولی کارایششششش........ )
حتما برو در مورد تحقیق کن ... موفق باشی :11:

aliabolhasani
19-08-2011, 15:14
با سلام
من دل 5110 سری ان رو گرفتم با گارانتی اسمارت رایانه وi7 h640 ram6 vga525 gf..باقیمت1100000خیلی هم ازش راضی هستم
من روز اول تگ رو توسایت دل زدم و تاریخ شروع گارنتی رو تاریخ همون روز ثبت شده بود تا یک سال بعد اومد خونه با وایرس وصل کردم و زدم تاریخ در کار نبودو این متن رو نوشت ((There are no service contracts or warranties associated with this system.)) من زیاد اهمیت ندادم تا سه هفته بعد که یه دونه دیگه از این مدل گرفتم و اون هم همین جوری شد بعدش به این نتیجه رسیدم که لپ تاپ دل وقتی سرویس تگ هاشون رو میزنیم شرکت دل از طریق آی پی تشخیص میده که این مدل قاچاقی خارج شده مخصوصا اونایی که سفارش کشور هایی مثل هنگ کنگ و.... باشه ولی اگه سفارش اسیا باشه اینطوری نمی شه.:46:

peymanucf
20-08-2011, 10:12
سلام دوستان
من یه 5110 ،i7 به قیمت 905000 6رم 640 هارد ، بدون گارانتی خریدم
درایور های xp اون موجود هست؟؟

aliabolhasani
20-08-2011, 14:23
سلام دوستان
من یه 5110 ،i7 به قیمت 905000 6رم 640 هارد ، بدون گارانتی خریدم
درایور های xp اون موجود هست؟؟
سلام
واسه xp هست فقط گرافیک رو از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگیر اونم با ف*ل*رشکن بقیه رو از سایت دل بگیر:46::46::46::46:

tranceyou
20-08-2011, 19:21
دوستان این مدل ویندوز نداره؟!!!!!!!!!!! اینجوری که باید ویندوز کپی نصب کرد راه حلی نداره؟؟؟؟؟

sh68_h
20-08-2011, 19:47
از برنامه dell webca, center استفاده کن و یا موقع چت تو یاهو فعالش کن.همین راحتی.فقط یه زحمت بکش تو دیوایس منجر نگاه کن ببین اسم وبکمی که سیستمت شناخته چی هست.و اسم گارانتی که داشتی رو برامون بگو اگه ممکنه

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز اسم وبکمی که شناخته این هستش Integrated webcam
گارانتیم شرکت سریر بودش چون از کرمانشاه گرفتم رفت و برگشتش حدود 10 روزی شد

sezareta
21-08-2011, 00:14
سلام
دوستان لپ تاب 5010 inspiron سری n رو دارم اما با بلوتوث و بخصوص وایرلسش مشکل دارم
وقتی خریدم هیچی روش نصب نبود خودم یه ویندوز 7 64 بیتی روش نصب کردم چند تا درایور های 64 بیتی ویندوز 7 رو هم براش دانلود کردم اما متاسفانه یا نصب نمیشند یا اگر هم که نصب یشند باز هم وایرلسش فعال نمیشه اما یه فدورا 64 بیتی روش نصب کردم و و قتی که دکمه سویچ وایرلس رو میزنم عمل میکنه و میره تو اینترنت حالا باید چی کار کنم تا وایرلسش تو ویندوز 7 عمل کنه
ویندوزم هم کرک نمیشه :19:

delta7
21-08-2011, 02:43
دوستان این مدل ویندوز نداره؟!!!!!!!!!!! اینجوری که باید ویندوز کپی نصب کرد راه حلی نداره؟؟؟؟؟

معلومه که راه حل داره
اگه خیلی به ویندوز اصلی علاقه مندی میتونی یه ویندوز اصلی بخری:31:

hootas23
21-08-2011, 20:44
سلام دوستان،من به تازگی عضو سایتتون شدم و از راهنمایی های شما و مطالب خوبتون تشکر میکنم.
قصد خرید این مدل لپ تاپ رو از طریق شرکتمون داشتم(به صورت قسطی)طوری که هنگام خرید لپ تاپ رو نمیبینم و سفارش عمده توسط شرکت در سطح کشور داده میشه و به ما تحویل داده میشه.
یعنی اینکه تا وقتی تحویل نگیرم سریال دستگاه رو نمیتونم ببینم پس باید براساس شانس خرید کنم که آیا ریفر باشه یا نه....
با خوندن این مطالب کمی از خرید این مدل دل چرکین شدم.
من یه گرافیستم و سیستمی که زیر دست من بیاد از نظر گرافیکی و زمان استفاده پوست از کلش کنده میشه !
و شاید روی 8تا10ساعت روشن باشه.
به نظر شما آیا خرید این مدل برای من کار درستیه؟
از اونجایی که اکثر کارهای حجیم و زمان بر رو با پی سی رو میزی انجام میدم قصد ندارم بالای این مبلغ برای خرید لپ تاپ هزینه کنم.
توی این رنج قیمت هم چند مدل دل دارن و اچ پی و فوجیستو و با کانفیگ هایی نزدیک به هم.
نظر شما چیه؟

hidden1133
22-08-2011, 14:12
به نظر من عالبه گرافیک تو بازی کال آف دیوتی بلک اپس و ... عالی بود مشکلی هم از سر درایورش نداشتم به نظرم آی فایو با رم 4 گیگ نرماله سیستم خودم و کانفیگ بهتر مثل آی سون پول اضافه است واسه این مدل از دلیل گرافیکش نسبت به سی پی یو بالا و بدنه پلاستیکی بودنش کاربرد نداره من که خیلی راضیم یک لپ تاپ متوسظ رو به بالاس و فقط یک چیزش حالمو گرفته که ماله من دکمه سویچ پشت تعویض قال نداره ! کسی هم نتونسه جواب بده چرا یه سریشون اینطورین

mojicr
22-08-2011, 17:46
دوستان کسی راه حل مشکل این مدل با pes رو پیدا نکرد؟

mojicr
22-08-2011, 17:52
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soheiloooooo
23-08-2011, 01:09
دوستان کسی راه حل مشکل این مدل با pes رو پیدا نکرد؟
مگه چه مشکلی داری باش؟درایورتو آپدیت کردی یا همون فابریک کمپانیه؟اگه درایورت قدیمیه برو از سایت Nvidiaآخرین ورژنشو دانلود کن و حالشو ببر.من که مشکلی ندارم تا حالا باش البته بعد از آپدیت

mojicr
23-08-2011, 01:51
مگه چه مشکلی داری باش؟درایورتو آپدیت کردی یا همون فابریک کمپانیه؟اگه درایورت قدیمیه برو از سایت Nvidiaآخرین ورژنشو دانلود کن و حالشو ببر.من که مشکلی ندارم تا حالا باش البته بعد از آپدیت
درایور اپ کردم درست نشد
فقط هم با pes مشکل داره:41:

---------- Post added at 02:51 AM ---------- Previous post was at 02:49 AM ----------

لینک nvidia و intel برای 32 و 64 بیتی شو میتونی بزاری برای دانلود ممنون میشم

ya3r0261
23-08-2011, 07:52
سلام.

دوست عزیز اگر میخوای بدونی سیستمت مشکل سخت افزاری داره یا نه خیلی سادست.این لب تاب سیستم عیب یاب خودکار داره. وقتی روشنش کردی f12 رو بزن. 5 تا گزینه میاد گزینه diagnostic رو انتخاب کن. به همین سادگی.

سیستم خودش تمام قطعاتو چک میکنه.اگه جایی مشکلی باشه بوق میزنه و قرمز میشه

safa66
23-08-2011, 13:57
با سلام به دوستان من درایو nvidiaرو اپدیت کردم ولیintel اپدیت نمیشه امکانش هست دوستان لینک اخرین ورژنش رو برای 64بیت ویندوز7بذارن ممنون

armin_12ir
23-08-2011, 22:50
سلام
من همه 60صفحه رو خوندم ولی اخر متوجه نشدم بلو توث ایراد کار نکردنش چجوری حل میشه

nhaftad
24-08-2011, 00:07
سلام
من همه 60صفحه رو خوندم ولی اخر متوجه نشدم بلو توث ایراد کار نکردنش چجوری حل میشه

مال منم اول بلوتوث کار نمیکرد و درایوراش جواب نمیداد.یه درایور بلوتوث بود مال کانفیگ i7(مال من کانفیگ i5 است)که با مال لپ تاپ من تو سایت دل فرق داشت(چون با سرویس تگ میرفتم)بعد اونو نصب کردک بلوتوث راحت و خیلی عالی کار میکنه.نمیدونم کجا دانلودش کردم باید دنبالش بگردی،سخت نیست.شماره ش اینه: R292554
فقط بعد اینکه bios رو به ورژن 7 اپدیت کردم دیگه بلوتوث خاموش نمیشه البته بازم عالی کار میکنه.هر بار باید تو device maneger غیر فعالش کنم.
با ورژن اولیه bios خیلی عالی کار میکرد و راحت خاموش و روشن میشد.

jacob73
26-08-2011, 08:35
نوشته شده توسط sazman1

چرا Cpu و Ram برای انتقال داده ها از حداکثر توان خود استفاده نمیکنند؟ تو اعمال copy و Past یک فایل، فرضا" 600 مگابایتی گاها" بیش از 5 دقیقه زمان میبره! دلیلش چه چیزی میتونه باشه؟!

موفق باشید!

سرویس رم مجازی ویندوز رو غیر فعال کنین. از مسیر زیر
Control Panel\All Control Panel Items\System > advanced system setting > performance > tab advanced > virtual memory
با این کار ویندوز برای تمام کارها مستقیما از رم استفاده میکنه، البته اگه مقدار رمتون کمه ممکنه در بازی ها مشکل پیدا کنین و رم کم بیارین( ک البته فک نکیکنم!)

armin_12ir
26-08-2011, 22:58
از دوستان کسی میتونه از شارژش عکس بذاره

abozar101
27-08-2011, 03:20
دوستان من دوهفته ای هست که این نوت بوک را خریدم . موقع خرید یه سی دی ویندوز 7 شرکت دل روش بود منم نصب کردم. موقع نصب هیچ سوالی درمورد سریال نامبر نکرد و بعد از نصب شدن ویندوز اکتیو بود . خواستم ببینم از کجا می شه فهمید این ویندوز اورجینال بوده یا نه ؟

abozar101
27-08-2011, 03:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان سرویس تگ نوت بوک من تا امشب باز نمی شد اما امشب بالاخره باز شد اما همان طور که می بینید اصلا گارانتی در شرکت دل ثبت نشده . راستی من نوت بوک رو با گارانتی زیگورات تهیه کردم.

karenss
27-08-2011, 23:00
سرویس رم مجازی ویندوز رو غیر فعال کنین. از مسیر زیر
Control Panel\All Control Panel Items\System > advanced system setting > performance > tab advanced > virtual memory
با این کار ویندوز برای تمام کارها مستقیما از رم استفاده میکنه، البته اگه مقدار رمتون کمه ممکنه در بازی ها مشکل پیدا کنین و رم کم بیارین( ک البته فک نکیکنم!)

سلام
من این مسیر رو رفتم اما گزینه disable نداره میشه بیشتر توضیح بدید ممنون.
در مورد گرافیک اینتل هم میشه توضیه بدید چجوری کمتر از رم استفاده کنه .الان ویندوز که بالا میاد نزدیک 37 درصد رم مشغوله

gholam23
29-08-2011, 13:16
آقامن حدود پنج ماه پیش i7 خریدم باگارانتی 1.290 هیچ کدوم ازمشکل دوستانم ندارم فقط میخام بدونم اونموقع قیمتش همین بوده؟؟؟ توسایت دل مال uk زده

meshki_pooosh2002
29-08-2011, 14:00
سلام دوستان کمک میخوام تورو خدا کمک کنید بلوتوث لپ تاپ کار نمی کنه سالی یکبار کار می کنه یا وقتی میخوای فایل بفرستی باید نیم ساعت بمونی اگه شناخت که می فرسته شایدم نشناسه و دیگه هیچ کاری نمیشه کرد تورو خدا کمکم کنید اعصابم ریخته بهم 5010 بهتر بود چه راه پولی چه راه نرم افزاری ممنون منتظرتون هستم

sazman1
29-08-2011, 16:21
این لپ تاب سیستم عیب یاب خودکار داره. وقتی روشنش کردی f12 رو بزن. 5 تا گزینه میاد گزینه diagnostic رو انتخاب کن. به همین سادگی.

سیستم خودش تمام قطعاتو چک میکنه.اگه جایی مشکلی باشه بوق میزنه و قرمز میشه

نتیجه ی تست

meshki_pooosh2002
29-08-2011, 17:19
سلام دوستان بایوس آپدیت کنید درست میشه بلوتوث اتون. هرکس مشکل داشت با آیدی faghat_ba_too2000 پیام بدین

sazman1
31-08-2011, 15:36
فن لپ تاپم بدون هیچ کارکردی هر 4یا 5 دقیقه یکبار به میزان یک دقیقه 20ثانیه میچرخه..دلیلش چیه؟

ya3r0261
31-08-2011, 17:25
نتیجه ی تست

خوب همون طور که خودتونم دارید میبینید لپ تاب شما هیچ مشکل سخت افزاری نداره و همه تیکا سبزن. من از نمایندگی یه رم 2gig خریده بودم که خراب بود و سیستمو به هم ریخته بود.از اینجا مشکلو فهمیدمو رفتم عوضش کردم

meshki_pooosh2002
01-09-2011, 08:16
سلام دوستان رفع کامل بلوتوث دل 5110 به صورت کاملا مجانی و صد در صد . با ایدیم تماس بگیرید ضرر نمی کنید عمرمو گذاشتم تا کاملا درست شد . faghat_ba_too2000 . اگه روست داشتید در خدمت هستم . اسمم امیر هست بای

meshki_pooosh2002
01-09-2011, 09:49
سلام مدیر انجمن لطف کن پیام منو بذار بخدا بلوتوث بچه ها رو میخوام درست کنم چون خودم شدیدا زجر کشیدم مجانی فقط با نرم افزار نمی خوام مردم مثه خودم زجر بکشن

armin_12ir
01-09-2011, 20:17
سلام
از کجا میشه ورژن بایوس رو فهمید

sazman1
02-09-2011, 00:10
سلام
از کجا میشه ورژن بایوس رو فهمید

شما میتونید با استفاده از نرم افزار CPU-Z تب مادربورد قسمت Bios از ورژن بایوس مادبورد خود مطلع شوید..

sazman1
02-09-2011, 00:51
سلام دوستان رفع کامل بلوتوث دل 5110 به صورت کاملا مجانی و صد در صد . با ایدیم تماس بگیرید ضرر نمی کنید عمرمو گذاشتم تا کاملا درست شد . faghat_ba_too2000 . اگه روست داشتید در خدمت هستم . اسمم امیر هست بای

دوست عزیز شما چه اسراری دارید واسه ایمیل زدن .. خوب همین جا تجربیات خودتون رو در اختیار دیگر دوستان قرار دهید تا واسه بقیه علامت سوال نباشه.

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 08:26
دوست عزیز شما چه اسراری دارید واسه ایمیل زدن .. خوب همین جا تجربیات خودتون رو در اختیار دیگر دوستان قرار دهید تا واسه بقیه علامت سوال نباشه.
چون میخوام مرحله به مرحله بگم بهتون به صورت online شما مرحله به مرحله با چت لپ تاپتون رو با بلوتوث سالم تحویل می گیرید یک هفته فقط 5 ساعت خوابیدم با هیچکس حرف نزدم تا این مشکل رو حل کنم پس تجربه ام رو حالا که قراره رایگان در اختیار بذارم لا اقل بذار طرف زحمته پیام دادنو به خودش بده شما دوست نداری پیام نده من که اجبارتون نکردم همین ... بای

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 09:00
چون این کار نتیجه خوابیدن 5 ساعته در یک هفته هست و باید به صورت آنلاین انجام بشه این کار صد در صد هست کسی که زحمت یه پیام دادنم به خودش نمیده بده بیرون خرج کنه فکر نکنمم بتونن درست کنن در هر صورت اجباری واسه پیام دادن نیست شما دوست داری نده همین ... بای

delta7
02-09-2011, 11:03
چون این کار نتیجه خوابیدن 5 ساعته در یک هفته هست و باید به صورت آنلاین انجام بشه این کار صد در صد هست کسی که زحمت یه پیام دادنم به خودش نمیده بده بیرون خرج کنه فکر نکنمم بتونن درست کنن در هر صورت اجباری واسه پیام دادن نیست شما دوست داری نده همین ... بای

خب چه کاریه
بجای اینکه به خودت بیشتر زحمت بدی همین جا تجربیات خودت رو بزار دیگران هم استفاده کنن
تازه اینجا مطلبت میمونه و هیچ وقت حذف نمیشه

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 11:18
aval inke man nemitoonam farsi type konam ba inke moshkeli nadarid?

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 11:46
اول سلام دوستان خودم زجر کشیده ی بلوتوث ۵۱۱۰ هستم واسه همینم میخوام کمک همتون کنم تا این مشکل حل بشه خدا خواست که یاد بگیرم و یاد بدم بگذریم بریم سر کار اصلیمون مراحل رو کامل و قدم به قدم اینجور اجرا کنید :
1. این نرم افزار رو از اینجا دانلود کرده نصب کنید و اجرا کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2. نرم افزار بالا ورژن بایوس رو به ما می دهد . بعد از باز کردن نرم افزار در منوی بالا mainboard کلیک کرده بعد جلوی قسمت Model مثلا نوشته A05
3.بعد این فایل Bios 5110 که ورژن A07 هست رو دانلود کنید ftp://ftp.us.dell.com/bios/N5110-A07.EXE
4.ادامه در پست بعدی ...

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 11:59
ادامه پست من ...
4. آپدیت بایوس کار بسیار مهمی هست حتی ممکنه به شرکت زنگ بزنید بگه بایوس اصلا ربطی به بلوتوث نداره که اشتباه محضه این حرف . ابن کار بسیار راحته اما دقت و حوصله میخواد
5. مراحل آپدبت بایوس : تمام کابها برنامه ها رو خارج کنید حتی کابل موس از آنتی ویروس و تمام نرم افزارها خارج بشید حتما . فایل بایوس دانلود شده را اجرا کنید بعد ازخارج شدن از زیپ و اجرا شدن اولین پیغامی که میده اینه که از همه برنامه ها خارج شدید بعد پیام میده که می خواهید بلوتوثتون آپدیت بشه برای دوتا پیغام روی ok کلیک کنید از این لحظه به بعد هیچ کاری به سیستم ندارید تا ریستارت بشه خود به خود به هیچ وجه خاموش نمی کنید و دست به سیستم نمی زنید در ضمن باطریتونو قبلش پر کرده باشید کامل . بعد از ریستارت شدن بایوس شما آپدیت شده . نرم افزار شماره 1 رو بز کنید برید توی mainboard جلوی model شده A07
6.ادامه در پست بعدی ....
نکته : کابل شبکه هم خارج کنید و هر قطعه یا یو اس بی هم دارید خارج کنید . اینترنت نیز قطع باشد

sazman1
02-09-2011, 13:44
.ادامه در پست بعدی ....

منتظر ادامه ی بحثتون هستیم..

brave_ie
02-09-2011, 13:46
آقا یکی به ما گفت این لپ تاپش دوتا از پرتای usbش کار نمیکنه
فکر کنم اشکال از درایور باشه
یه درایور گرفتم نوشته برا usb3 درسته؟ اینو بریزه حل میشه؟

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 13:58
سلام دوست عزیز با آپدیت بایوس حل میشه و شاید با این درایور هم حل یشه

jak_1300
02-09-2011, 14:06
عجب لپ تاپ مسخره اي پس ؟ ببينم شما حالا پشيمونين از خريدش؟

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 14:20
میریم ادامه ی بحث
7 . بعد از آپدیت بایوس نوبت می رسه به نزم افزار ها اولیشquikset هست که با اون می تونید با گرفتن fn و f2 بلوتوث رو روشن کنید ftp://ftp.us.dell.com/app/R299707.exe
8. بعد نوبت می رسه به این نرم افزار ها تمام نرم افزارهارو که پایینن به ترتیب نصب کنید هرجا هم ریست خواست ریست کنید بعد بقیه رو نصب کنید و در آخر یکبار ریست کرده و حالشو ببرید . قبل از نصب از روشن بودن بلوتوث اطمینان حاصل کنید.

ftp://ftp.us.dell.com/network/R292734.exe
ftp://ftp.us.dell.com/network/R292741.exe
ftp://ftp.us.dell.com/network/R311887.exe
ftp://ftp.us.dell.com/network/R292699.exe
ftp://ftp.us.dell.com/network/R299167.exe

---------- Post added at 03:20 PM ---------- Previous post was at 03:19 PM ----------

اگه مشکلی داشتین بگین در هر قسمت نصب

sazman1
02-09-2011, 15:04
سلام دوست عزیز با آپدیت بایوس حل میشه و شاید با این درایور هم حل یشه

نه دوست عزیز؛ با نصب Usb3.0- Host Controller مشکلتون حل میشه.همین

sazman1
02-09-2011, 15:10

---------- Post added at 03:20 PM ---------- Previous post was at 03:19 PM ----------

بهتر بود روبروی هر لینک نام داریور رو ذکر میکردید. (شاید قبلا نصب شده باشند و دانلودشون لزومی نداشته باشه)

armin_12ir
02-09-2011, 15:23
سلام
از دوستان اگه کسی بلو توث لپ تابش با این مراحل درست شده اطلاع بده
من که لپ تابم رفته گارانتی چون اسپیکرش ترکید برا همین نمیتونم تست کنم

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 15:42

بهتر بود روبروی هر لینک نام داریور رو ذکر میکردید. (شاید قبلا نصب شده باشند و دانلودشون لزومی نداشته باشه)
دوست من درایور شما باید فقط این درایور هارو نصب کنید همشونو ما داریم اما اینا ماله لپ تاپ 7110 هست که باعث افزایش سرعت ارتباط بلوتوث و فعال سازی اون میشه فقط درایور R311887 ماله 5110 هست که centrino 62306120 به همراه راه انداز بلوتوث هست

hidden1133
02-09-2011, 15:44
چرا بعضی از دوستان مشکل دارن ؟من 3 ماه پیش گرفتم 2 تا ویندوز سون نصب کردم 32 و 64 بیتی با هیچ کدوم هم مشکل ندارم عالی داره کار میکنه بلوتوس و سایر اجزاش

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 15:48
سلام
از دوستان اگه کسی بلو توث لپ تابش با این مراحل درست شده اطلاع بده
من که لپ تابم رفته گارانتی چون اسپیکرش ترکید برا همین نمیتونم تست کنم
دوست من . من یک هفته هست که با هیچ کس حرف نزدم تا بلوتوث رو درست کردم من این کارو خودم با ترس انجام دادم اول اما با اطمینان دارم به شما ارایه میدم اگه مشکل بلوتوث سخت افزاری نباشه اینجور حل میشه من اگه لپ تاپم کوچکترین ایرادی داشته باشه اعصابم به شدت خراب میشه و تا درستش نکنم کوتاه نمیام همین ... خداحافظ

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:47 PM ----------

این کاریه که من خودم با خلاقیت انجام دادم و copy نکردم بعد اینجا paste کنم همین ...

sazman1
02-09-2011, 19:03
دوستان عزیزم یه خبر خوش واسه کسانی که مدت هاست با مشکل بلوتوث DELL N5110 دست و پنجه نرم میکنن دارم.احتمالا دیگه لازم نیست مراحلی که دوستمون تو پست قبلی آموزش دادن رو انجام بدید.

سایت Dell چند روز گذشته چندتا درایور جدید برای بلوتوث و وایرلس برای دانلود قرار داده .من چون خودم مشکل چندانی با بلوتوث نداشتم نمیتونم قعطی نظر بدم . اما احتمالش خیلی زیاده که پس از نصب درایور بلوتوث، مشکلتون برطرف شه.امیدوارم خبر خوبی باشه واسه همتون تا از شر بلوتوث خلاص شید.

لینک دانلود Centrino Wireless-N 1030 Bluetooth Adapter

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 19:17
دوستان عزیزم یه خبر خوش واسه کسانی که مدت هاست با مشکل بلوتوث DELL N5110 دست و پنجه نرم میکنن دارم.احتمالا دیگه لازم نیست مراحلی که دوستمون تو پست قبلی آموزش دادن رو انجام بدید.

سایت Dell چند روز گذشته چندتا درایور جدید برای بلوتوث و وایرلس برای دانلود قرار داده .من چون خودم مشکل چندانی با بلوتوث نداشتم نمیتونم قعطی نظر بدم . اما احتمالش خیلی زیاده که پس از نصب درایور بلوتوث، مشکلتون برطرف شه.امیدوارم خبر خوبی باشه واسه همتون تا از شر بلوتوث خلاص شید.

in matalebi ke goashte shod vase in bood ke avalan update bios baesh mishe az b2 be b3 taghir kone va dovom inke baghiyash hamin kare amma ba update bios sytem rahat tar mishnase drivera jadido

sazman1
02-09-2011, 19:29
in matalebi ke goashte shod vase in bood ke avalan update bios baesh mishe az b2 be b3 taghir kone va dovom inke baghiyash hamin kare amma ba update bios sytem rahat tar mishnase drivera jadido

معقوله B2 , B3 بحثش خارج از بلوتوث هست . ضمن اینکه مدت ها پیش دوستان دیگری به این موضوع پرداخته بودند. اگر چند صفحه به عقب بگردید متوجه خواهید شد که در مورد آپدیت بایوس هم بحث شده بود.

meshki_pooosh2002
02-09-2011, 19:52
hamon maghoole b2 va b3 mohemtarin maghoole baraye shenkhte driverhaye marboot be rooye main hast va dar zemn fili ke shoma eraae dadin faghat yek raah andaze ke maa ba narmafzare enteghal eshkal dashtim oonam laaaghal gharar bedin chon omade dar zemn in raah test nashode hast amma raahe man test shode ham baraye etesal ba bolootooth ham baraye etesal be wireless man pasazh reza maghaze daram emrooz farda ham koli sefaresh vase hamin laptop daram shab khosh

bayram71
02-09-2011, 20:29
با سلام

من حدودا یک هفته پیش یک لپ تاپ dell n5110 core i7 خریدم و در جواب سوال من که گارانتیش مال کدام شرکت هست گفت که ما خودمان گارانتی میکنیم و یک کارت گارانتی یک ساله فروئشگاه خودشان را به من تحویل داد.
لپ تاپ را خودشان ویندوز 7 نصب کردنند و تمام برنامه هایش را هم نصب کردند و تحویل دادند. به قیمت 10500000 ریال.
لپ تاپ خوب کار میکند و تمام برنامه هایش هم به خوبی کار میکنند. مانند : ( بلوتوث - وایرلس - وب کم و غیره ).
اما با مطالعه توضیحات دوستان در مورد ریفر بودن لپتاپ با زدن کد سرویس تگ لپ تاپ در سایت دل متوجه شدم که ریفر میباشد .Ther are no service contracts or wararanties associated with this system در قسمت وارانتی نوشته است.و همچنین 14 آیتم عبارت MOD در اولش وجود دارد.
می خواستم نظر دوستان را بدانم آیا میتوانم لپتاپ را عودت دهم یا نه ؟ با توجه به اینکه در حال حاظر لپ تاپ خوب و بدون مشکل کار میکند.

با تشکر

Armin1370
03-09-2011, 09:20
سلام

دوستان من از چه راهی باید بفهمم تا مدل بلوتوث لپ تاپم کدومه و باید کدوم یکی از درایورهای جدیدی که سایت دل گذاشته برا دانلود رو دانلود کنم ؟
لپ تاپ من 5110 Core i7 هست

امین لفتافی
03-09-2011, 09:22
دوست من یه دل 5110 گرفت یه سی دی توش بود همه تو اون سی دی بود:8:

sazman1
03-09-2011, 10:26
سلام

دوستان من از چه راهی باید بفهمم تا مدل بلوتوث لپ تاپم کدومه و باید کدوم یکی از درایورهای جدیدی که سایت دل گذاشته برا دانلود رو دانلود کنم ؟
لپ تاپ من 5110 Core i7 هست

با سلام،شما با استفاده از سرویس تگ لپ تاپتون و با وارد کردن اون تو سایت دل میتونید از مشخصات سخت افزاری لپ تاپ خودتون مطلع شوید.‏‎
.‎

Armin1370
04-09-2011, 09:18
با سلام،شما با استفاده از سرویس تگ لپ تاپتون و با وارد کردن اون تو سایت دل میتونید از مشخصات سخت افزاری لپ تاپ خودتون مطلع شوید.‏‎
.‎

ممنون ولی من این کار رو قبلا هم کردم منتهی هیچ جا مدلی از کارت وایرلس و بلوتوثم ندیدم ، ممکنه بگین دقیقا کدوم قسمت سایت باید برم ؟

jacob73
04-09-2011, 12:26
سلام
من این مسیر رو رفتم اما گزینه disable نداره میشه بیشتر توضیح بدید ممنون.
در مورد گرافیک اینتل هم میشه توضیه بدید چجوری کمتر از رم استفاده کنه .الان ویندوز که بالا میاد نزدیک 37 درصد رم مشغوله

روی همه ی درایو ها کلیک کنید و گزینه ی no paging file رو انتخاب کنید
اطلاع ندارم.من هنوز این لبتاپو نخریدم

sazman1
04-09-2011, 20:10
ممنون ولی من این کار رو قبلا هم کردم منتهی هیچ جا مدلی از کارت وایرلس و بلوتوثم ندیدم ، ممکنه بگین دقیقا کدوم قسمت سایت باید برم ؟

به این آدرس مراجعه کنید و پس وارد کردن سرویس تگ ، اطلاعات سخت افزاری لپ تاپ تون به نمایش در میاد.

Armin1370
05-09-2011, 20:01
به این آدرس مراجعه کنید و پس وارد کردن سرویس تگ ، اطلاعات سخت افزاری لپ تاپ تون به نمایش در میاد.

System Type: Inspiron N5110
Ship Date: 4/17/2011
Country: United Kingdom

Quantity Parts # Part Description

50 INSPIRON N5110 : N-SERIES BASE
50 PROCESSOR : INTEL CORE I7-2630QM (2.00GH
50 DISPLAY : 15.6IN HIGH DEFINITION (1366X7
50 CAMERA : INTEGRATED 1.0 MEGA PIXEL WIDES
50 LCD BACK COVER : DIAMOND BLACK SWITCH CO
50 SHIP ACCESSORY : ENGLISH DOCS
50 MEMORY : 6144MB (1X4096 + 1X2048) 1333MH
50 HARD DRIVE : 640GB SERIAL ATA (5400RPM)
50 OPTICAL DRIVE : 8X DVD+/-RW DRIVE
50 POWER CORD : UK 1M
50 POWER SUPPLY : INSPIRON 130W AC ADAPTER
50 BATTERY : PRIMARY 6-CELL 48W/HR LI-ION
50 CARRY CASE : NOT INCLUDED
50 GRAPHICS : 1 GB NVIDIA GEFORCE GT 525M (
50 WIRELESS : EUROPE INTEL CENTRINO WIRELES
50 KEYBOARD : INTERNAL UK/IRISH QWERTY KEYB
50 NOT INCLUDED SOFTWARE APPLICATION
50 FREE DOS CD DROP IN THE BOX
50 STANDARD SERVICE - 1 YEAR OF COVERAGE IN
50 NO WARRANTY UPGRADE
50 NO ACCIDENTAL DAMAGE SUPPORT
50 NO DATASAFE ONLINE BACKUP 2GB (DIRECT)
50 INSPIRON N5110 ORDER
50 NOTEBOOK - FREIGHT > 25 UNITS

این رو نوشته ، الان کدوم درایور مربوط می شه به این ؟

sazman1
06-09-2011, 00:57
[QUOTE=Armin1370;6435976]System Type: Inspiron N5110
Ship Date: 4/17/2011
Country: United Kingdom

Quantity Parts # Part Description

50 INSPIRON N5110 : N-SERIES BASE
50 PROCESSOR : INTEL CORE I7-2630QM (2.00GH
50 DISPLAY : 15.6IN HIGH DEFINITION (1366X7
50 CAMERA : INTEGRATED 1.0 MEGA PIXEL WIDES
50 LCD BACK COVER : DIAMOND BLACK SWITCH CO
50 SHIP ACCESSORY : ENGLISH DOCS
50 MEMORY : 6144MB (1X4096 + 1X2048) 1333MH
50 HARD DRIVE : 640GB SERIAL ATA (5400RPM)
50 OPTICAL DRIVE : 8X DVD+/-RW DRIVE
50 POWER CORD : UK 1M
50 POWER SUPPLY : INSPIRON 130W AC ADAPTER
50 BATTERY : PRIMARY 6-CELL 48W/HR LI-ION
50 CARRY CASE : NOT INCLUDED
50 GRAPHICS : 1 GB NVIDIA GEFORCE GT 525M (
50 WIRELESS : EUROPE INTEL CENTRINO WIRELES
50 KEYBOARD : INTERNAL UK/IRISH QWERTY KEYB
50 NOT INCLUDED SOFTWARE APPLICATION
50 FREE DOS CD DROP IN THE BOX
50 STANDARD SERVICE - 1 YEAR OF COVERAGE IN
50 NO WARRANTY UPGRADE
50 NO ACCIDENTAL DAMAGE SUPPORT
50 NO DATASAFE ONLINE BACKUP 2GB (DIRECT)
50 INSPIRON N5110 ORDER
50 NOTEBOOK - FREIGHT > 25 UNITS

این رو نوشته ، الان کدوم درایور مربوط می شه به این ؟

به احتمال زیاد باید همین باشه .

reza_ips
07-09-2011, 21:25
باعرض خسته نباشید من قصد خرید این لپ تاپ رو دارم میخواستم قسطی بگیرم فقط یه مشکلی دارم گارانتی دلیران - زیگورات و...
کدوم بهتره البته فروش قسطی هم داشته باشه بعد میتونم تگ هاشو برم اونجا تست کنم که ریفر نباشه یعنی اجازه تست دستگاه رو میدن اگه نمیشه لطفا راه حلی برایم پیشنهاد کنید . تشکر

delta7
10-09-2011, 01:20
با سلام خدمت دوستان
راستی module به معنی ریفر هست؟

تو فرهنگ لغت نگاه کردم معنیش میشه ماژول ولی من آخرش نفهمیدم معنی ماژول چیه؟:31:

sazman1
10-09-2011, 19:15
باعرض خسته نباشید من قصد خرید این لپ تاپ رو دارم میخواستم قسطی بگیرم فقط یه مشکلی دارم گارانتی دلیران - زیگورات و...
کدوم بهتره البته فروش قسطی هم داشته باشه بعد میتونم تگ هاشو برم اونجا تست کنم که ریفر نباشه یعنی اجازه تست دستگاه رو میدن اگه نمیشه لطفا راه حلی برایم پیشنهاد کنید . تشکر
سلام
همشون مثل همه . اما فعلا حرف اولو زیگورات میزنه . منتهی قیمتش یه مقدار بالاتر از جای دیگه ست.

sazman1
10-09-2011, 19:20
با سلام خدمت دوستان
راستی module به معنی ریفر هست؟

تو فرهنگ لغت نگاه کردم معنیش میشه ماژول ولی من آخرش نفهمیدم معنی ماژول چیه؟:31:

module پيمانه‌، واحد. واحد اندازره‌ گيري‌، مقياس‌مدل‌، نمونه‌، قسمتي‌ از سفينه‌ فضايي‌، اتاقك‌. اندازه‌ گيري‌، حدود، حوزه‌، گنجايش‌، ط‌رح‌، نقشه‌ كوچك‌

farhad moradi
10-09-2011, 19:38

زیگورات بگی خیالت از گارانتی و نوع جنس راحت بشه

delta7
10-09-2011, 19:48
module پيمانه‌، واحد. واحد اندازره‌ گيري‌، مقياس‌مدل‌، نمونه‌، قسمتي‌ از سفينه‌ فضايي‌، اتاقك‌. اندازه‌ گيري‌، حدود، حوزه‌، گنجايش‌، ط‌رح‌، نقشه‌ كوچك‌

خب چی شد بالاخره ریفر هست یا نه؟

ali nemesis
11-09-2011, 20:20
سلام دوستان
یک 5110 با هارد 750 و cpu core i7 خریدیم ولی USB سمت راست و پشت لپ تاپ کار نمی کنه از منیج USB را نمی شناسه نیاز به درایور داره بعدش بلوتوث را هم نمی شناسه درایور Lan & Wlan را هم نیاز دارم
بی زحمت داریور های فوق را برای ویندور 7 64 بیتی واسه دانلود بزارید

holdon
12-09-2011, 02:34
یکس من 5010 دارم.. اون اوایل که اومده بود همه میگفتن بدنش آلومینیومه....

اما بهتره بدونید این بدنه ها آلومینیوم نیست و فقط طرحش جوریه که فکر میکنید آلومینیومه... چون من خودم لپ تاپو باز کردم اینو متوجه شدم

به هر حال آلومینیوم یا پلاستیک یا حتی چوب فرقی نداره.. من حاضر رو سری inspiron DELL قسم بخورم...

کیبورد dell رو تو هیچکدوم از لپ تاپهای دوستام نتونستم ببنیم..واقعا نرم موقع تایپ.... در ضمن من رو همین 5010 با کانفیگ
ATI Mobility Radeon HD 5650
CPU core i5
RAM 4G
هر بازی رو بگید بالا آوردم و اکثرا با قرار دادن حداکثر رزولوشن و تنظیمات گرافیکی و جالبه بدونید آنچان هم داغ نمیکنه (من از پایه خنک کننده استفاده نمیکنم).. فقط تنها قسمتی که داغ میکنه گاهی اوقات موقع بازیهای سنگین،، زیر بدنشه که اگه روی پات بذاری منوجه میشی

به هر حال امیدوارم این مدل جدید هم به خوبیه 5010 باشه...

sazman1
12-09-2011, 22:29
سلام دوستان
یک 5110 با هارد 750 و cpu core i7 خریدیم ولی USB سمت راست و پشت لپ تاپ کار نمی کنه از منیج USB را نمی شناسه نیاز به درایور داره بعدش بلوتوث را هم نمی شناسه درایور Lan & Wlan را هم نیاز دارم
بی زحمت داریور های فوق را برای ویندور 7 64 بیتی واسه دانلود بزارید

سلام
شما میتونید درایور مورد نظرتونو از این قسمت با مشخص کردن مدل لپ تاپتون دانلود کنید :

G.O.Batistuta
13-09-2011, 13:57
سلام

بعد از كلي تحقيق توي اين فروم اون فروم بالاخره براي اولين لب تاپم مدل core i 7‌ گرفتم كه با چك سرويس تگ_JM71WP1_ منطقه Europe middle east or africa درج شده بود(بر خلاف بقيه دوستان) البته متوجه ريفر نبودن و نو بودن دستگاه شدم (كه در مورد اون هم با قاطعيت نميشه قضاوت كرد) و با اين وجود به چند مشكل توي همين چند ساعت اول كار برخوردم

1. پلمپ كارتون از قبل باز شده بود به بهانه نصب ويندوز و درايورها توسط فروشنده !!!

2. يك قسمت شارژر كم بود اون دو شاخه پريز رو نداشت به اون 3 شاخه ختمه الان كه ميخوام شارژ كنم متوجه اين نقص بزرگ شدم !!!

3. دكمه تعويض قاب نيست (البته توي بيشتر عكس هاي سايتهاي فارسي مثل دي جي كالا از اين مدل اين كمبود رو ميشه ديد) بر خلاف عكس هاي موجود توي دفترچه راهنماي لب تاپ !!!

4. بلوتوث هم مثل مدل بقيه دوستان تعطيل هست !!!

5. سي دي يا دي وي دي درايور نداره كه در اينده مشكل ايجاد ميشه با سرعت اينترنتي كه موجوده براي دانلود درايورها !!!

ايا واقعا بقيه لب تاپ ها هم اين قدر مشكل دارند :41: !!!

sazman1
13-09-2011, 14:27
سلام

بعد از كلي تحقيق توي اين فروم اون فروم بالاخره براي اولين لب تاپم مدل core i 7‌ گرفتم كه با چك سرويس تگ_JM71WP1_ منطقه Europe middle east or africa درج شده بود(بر خلاف بقيه دوستان) البته متوجه ريفر نبودن و نو بودن دستگاه شدم (كه در مورد اون هم با قاطعيت نميشه قضاوت كرد) و با اين وجود به چند مشكل توي همين چند ساعت اول كار برخوردم

1. پلمپ كارتون از قبل باز شده بود به بهانه نصب ويندوز و درايورها توسط فروشنده !!!

2. يك قسمت شارژر كم بود اون دو شاخه پريز رو نداشت به اون 3 شاخه ختمه الان كه ميخوام شارژ كنم متوجه اين نقص بزرگ شدم !!!

3. دكمه تعويض قاب نيست (البته توي بيشتر عكس هاي سايتهاي فارسي مثل دي جي كالا از اين مدل اين كمبود رو ميشه ديد) بر خلاف عكس هاي موجود توي دفترچه راهنماي لب تاپ !!!

4. بلوتوث هم مثل مدل بقيه دوستان تعطيل هست !!!

5. سي دي يا دي وي دي درايور نداره كه در اينده مشكل ايجاد ميشه با سرعت اينترنتي كه موجوده براي دانلود درايورها !!!

ايا واقعا بقيه لب تاپ ها هم اين قدر مشكل دارند :41: !!!

1. در مورد سوال اول پاسخ قطعی نمیشه داد.
2.در مورد سوال دوم که باید اون 2 شاخه رو از بیرون تهیه کنید.
3.دکمه ی قاب واسه منم نداره!
4.بلوتوث هم با نصب داریور که نسخه ی جدیدش تو سایت dell قرار داده شده قابل حله!
5.DVD درایور هم تو سایت Dell موجود هست!!

rasmebazi22
14-09-2011, 18:34
سلام.دوستان یک مشکل البته نه چندان تازه.چون از قبل هم داشتم ولی الان واقعا داره اذیت میکنه پیدا کردم.یعنی قبلا کمتر پیش میوده گه گاهی الان دیگه رو اعصاب میره.
مشکلم این هست که وقتی سیستم رو استندبای میکنم اصلا کار نمیکنه این طور هست که بعد اینکه دکمش رو میزنم (تو ویندوز) صفحه ی نمایش خاموش میشود .ولی میبینم لپ تاپ هنوز روشن هست.صدای فن چراغ پاور وایرلس چراغ مصرف هارد همه روشن.کلا میشه گفت روشن میمونه.ولی متاسفانه دیگه نمیتونم از اون حالت در بیارم (استندبای) و مجبور به نگه داشتن دکمه ی پاور و در نتیجه خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ میشم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
ویندوزم هم سون هست

ali nemesis
15-09-2011, 14:20
سلام.دوستان یک مشکل البته نه چندان تازه.چون از قبل هم داشتم ولی الان واقعا داره اذیت میکنه پیدا کردم.یعنی قبلا کمتر پیش میوده گه گاهی الان دیگه رو اعصاب میره.
مشکلم این هست که وقتی سیستم رو استندبای میکنم اصلا کار نمیکنه این طور هست که بعد اینکه دکمش رو میزنم (تو ویندوز) صفحه ی نمایش خاموش میشود .ولی میبینم لپ تاپ هنوز روشن هست.صدای فن چراغ پاور وایرلس چراغ مصرف هارد همه روشن.کلا میشه گفت روشن میمونه.ولی متاسفانه دیگه نمیتونم از اون حالت در بیارم (استندبای) و مجبور به نگه داشتن دکمه ی پاور و در نتیجه خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ میشم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
ویندوزم هم سون هست

با سلام مجدد
دوست گرامی این مشکل نرم افزاری می باشد من این مشکل را در ویندوز Xp به ندرت دارم
بهترین ویندوز 7 سرویس پک یک و نسخه ultimate می باشد

ali nemesis
15-09-2011, 14:31
یک مشکل جدید
وقتی یک بازی به عنوان مثال Pes 2010 را بر روی گرافیک Gforce اضافه میکنی و بعدا فایل Setting بازی را باز میکنی در گزینه اخر که وضعیت سیستم را می نویسه در قسمت گرافیک گزینه Gforce نمایش داده می شود ولی در قسمت رم گرافیک مقدار 164MB را نشان می دهدکه خیلی کم هست هر کاری کردم نتونستم درست کنم حتی زمانی که بازی اجرا میشه سیستم نشان میده که با گرافیک Gforce داره اجرا میشه حالا چطور باید بازی را اجرا کرد اصلا بازی بالا نمیاد؟

hidden1133
15-09-2011, 21:52
در مورد بازیها یک توضیحی بدم من 2 تا ویندوز نصب کردم رو لپ تاپم هر دو ویندوز سون یکی 32 بیتی و یکی هم 64 بیتی فرق چندانی ندارند بعضی بازیها مثل بازی pes رو 64 بیتی درست اجرا نمیشه اما رو وین 32 راحت گرافیک رو میشناسه و بازی ها رو راحت بالا میاره من وقتی تو ویندوز 64 بیتی بازی اذیتم کنه میرم تو 32 راحت نصب و اجراش میکنم

nhaftad
15-09-2011, 23:08
یک مشکل جدید
وقتی یک بازی به عنوان مثال Pes 2010 را بر روی گرافیک Gforce اضافه میکنی و بعدا فایل Setting بازی را باز میکنی در گزینه اخر که وضعیت سیستم را می نویسه در قسمت گرافیک گزینه Gforce نمایش داده می شود ولی در قسمت رم گرافیک مقدار 164MB را نشان می دهدکه خیلی کم هست هر کاری کردم نتونستم درست کنم حتی زمانی که بازی اجرا میشه سیستم نشان میده که با گرافیک Gforce داره اجرا میشه حالا چطور باید بازی را اجرا کرد اصلا بازی بالا نمیاد؟
آخرین ورژن درایور کارت گرافیک و نصب کنی حل میشه.:46:

ali nemesis
16-09-2011, 13:00
اخرین ورژن هر دو کارت گرافیک را از سایت دل گرفتم نصب کردم ولی حکایت همچنان باقی ست

sazman1
17-09-2011, 00:27
اخرین ورژن هر دو کارت گرافیک را از سایت دل گرفتم نصب کردم ولی حکایت همچنان باقی ست

سلام

شما آخرین ورژن داریور کارت گرافیک رو از سایت Nvidia دانلود کن نه Dell.

G.O.Batistuta
17-09-2011, 04:04
سلام
چند تا اشكال و سوال about 5110

1.عملكرد كليد هاي مولتــــي مـــديا جابجا كار ميكنه مثلابراي افزايش و كاهش صدا بايد بترتيب F 12 و F 11 باشه ولي F 9 وF 8 اين كارو ميكنه فقط كليد Mute هست كه عمل درستشو انجام ميده !!!
2.درايــــورهاي نــــصب شده وينــــدوز رو ميشه تبديل به سي دي يا دي وي دي كرد ؟؟؟
3.درايـــورهاي ســـــــــايت دل ويندوز اكس پي و سون 32 بيت رو ساپورت ميكنن ؟؟؟
4.طبيعي هست كه دي وي دي رام سنگين و با ســــــــر و صـــــــدا كار كنه !!!

:41:

armin_12ir
17-09-2011, 17:42
سلام
برا حل مشکل بلوتوث کدام برنامه سایت دل مشکل رو حل میکنه
اگه ممکنه لینکش رو بگذارید

desirehd
18-09-2011, 12:58
هم قوی قیمتش هم مناسب

iman-kk
18-09-2011, 22:40
سلام دوستان.
مثل اینکه کلا این مدل برای من یکی بدقدم بوده.اون از ماه پیش که اون بوقهای زمان بوت ویندوز رو میزد و کارم به تعویض باتری بکاپ کشید توی 28 روز استفاده!!
اینم از الان.
چندروزه وقتی سیستم روشنه بعد چندساعت مشغول هرکاری که باشه چه سبک چه سنگین یه بوق نسبتا طولانی میزنه و بلافاصله یه صدایی ((شبیه صدایی که وقتی دی وی دی رام رو بازمیکنیم قبل بیرون اومدن دی وی دی رام میده)) از درون سیستم میاد.
از منوی زمان بوت ویندوز F12 رو زدم و عیب یابی خودکار رو اجرا کردم ولی هیچ عیب و نقصی پیدانکرده.
این موضوع نگرانم کرده.لطفا راهنمایی کنید این بوق و صدای بعدش نشونه چیه؟آیا خطری تهدید میکنه لپتاپمو؟
لطفا سریع پاسخ بدید

farhad moradi
19-09-2011, 11:19
سلام دوستان .
مشکلات 5110 رو تو این تایپیک مطرح کنید

R O O T
19-09-2011, 21:58
سلام دوستان امروز داشتم فیلم نگاه میکردم وسط فیلم هنگ کرد و نمیشد کاری کرد گرفتم خاموشش کردم بعد روشن کردم ویندوز بوت نشد و مجبور شدم خاموش روشنش کنم این دفعه دیگه اصلا بالا نمیاد و lcd لپ تاپ هم روشن نمیشه و بعد 1 دقیقه 4 تا بوق میزنه پشت سر هم .
تو دفترچه راهنما نوشته 4 تا بوق یعنی RAM read/write failure حالا میخواستم ببینم باید چیکار کنم یعنی چی این ارور ؟:41:

sadeghzadehm
21-09-2011, 00:14
یکی بهم بگه چرا فیلم و بازی برای من تمتم صفحه نشون داده نمیشه؟

bayram71
21-09-2011, 20:34
یکی بهم بگه چرا فیلم و بازی برای من تمتم صفحه نشون داده نمیشه؟

دوست عزیز مال من هم اینطوری بود لپ تاپ را با کابل hdmi به تلویزیون ال سی دی وصل کردم و از آن به بعد درست شد و بازیها را تمام صفحه نشان میدهد.

delta7
22-09-2011, 13:01
سلام دوستان میخواستم بین 5110 و HP probook 4530 با گرافیک ati 6490 یکی رو انتخاب کنم
گرافیک کدوم یکی قویتره؟

sadeghzadehm
24-09-2011, 14:36
yani alan man chikar konam ta tamam safheh nahsun bedeh?

sa_helli
24-09-2011, 16:13
مال منم نداره. اگه کس دیگه ایم هست بگه.مال من سفارش apj (ژاپنه) از پایتخت گرفتم. شاید فقط سری i7 دکمه داره
na baba man 5110 i7 daram 2 maham ast kharidam az valiasr ama swich nadare hamechisham doroste va motmaenam 5110 chon 5010 ke shabih ine aslan i7 nadare komakam konid

sa_helli
24-09-2011, 16:18
5110 kheili behtare man daram albate bebin ke swich avaz kardan ghab dashte bashe

sa_helli
24-09-2011, 16:22
na man i7 daram vali nadare komak konid

bayram71
24-09-2011, 19:51
yani alan man chikar konam ta tamam safheh nahsun bedeh?

شما اگر تلویزیون ال سی دی و کابل HDMI داری یک بار لپ تاب را بوسیله کابل HDMI به تلویزیون وصل کن و لپ تاب و تلویزیون را روشن کن تا تصویر لب تاب را در تلویزون داشته باشید. با این کار نمیدانم چه اتفاقی میافتد که دیگر لبتاب بازیها را تمام صفحه نشان میدهد.

a.mosaf
25-09-2011, 18:05
سلام
چرا سایت دل درایور R311887 برای 5110 را از روی دانلود برداشته است؟ درایور بلوتوث هستش.

farhad moradi
26-09-2011, 14:29
na baba man 5110 i7 daram 2 maham ast kharidam az valiasr ama swich nadare hamechisham doroste va motmaenam 5110 chon 5010 ke shabih ine aslan i7 nadare komakam konid

دوست عزیز مشکلتونو میتونید تو این تایپیک حل کنید. اگه نتونستید تو همون تایپیک بگو تا با هم حلش کنیم

sadeghzadehm
26-09-2011, 22:44
شما اگر تلویزیون ال سی دی و کابل HDMI داری یک بار لپ تاب را بوسیله کابل HDMI به تلویزیون وصل کن و لپ تاب و تلویزیون را روشن کن تا تصویر لب تاب را در تلویزون داشته باشید. با این کار نمیدانم چه اتفاقی میافتد که دیگر لبتاب بازیها را تمام صفحه نشان میدهد.

mamnoon az javabetun..merc
vali inkaro kardam vali bazam dorost nahsod!!!!

saasn
27-09-2011, 12:22
5110 بگییرم یا نه بالاخره

haj_amir
28-09-2011, 00:08
بچه ها این درایور های 5110 i7 رو چه جوری بشناسونم به ویندوز 7 64بیتی ؟
یعنی از کجا بیارم ؟
آخه lan رو هم نمی شناسه که دانلود کنم !!!

مرسی

Armin1370
28-09-2011, 10:13
بچه ها این درایور های 5110 i7 رو چه جوری بشناسونم به ویندوز 7 64بیتی ؟
یعنی از کجا بیارم ؟
آخه lan رو هم نمی شناسه که دانلود کنم !!!

مرسی

شما برو تو قسمت دانلود درایور سایت دل ، تگ لپ تاپت رو بزن همونجا همه درایورهاش هست راحتم نصب می شن به جز بلوتوثش که یکم دردسر داره

mohsen_rock
29-09-2011, 02:05
دوستان دکمه وایرلس این لپتاپ چرا کار نمیکنه؟ وقتی میخوام درایور بلوتوث رو نصب کنم میگه باید وایرلس رو روشن کنم ولی هرکاری که می کنم روشن نمی شه!

farhad moradi
30-09-2011, 20:26
والا من مردد موندم چی بخرم. نظرم روی اچ پی هست که گرونه. چون قبلا 3ماه لپ تاپ اچ پی دوستم دستم بود 7 -8 ساعت باهاش کار میکردم واقعا کم نمیورد.(model dev5 203) کیفیت ساختش انصافا حرف نداشت. فقط 2 تا مشکل داشت اول اینکه زود به زود باطریش شارژ خالی میکرد.یعنی با یه بار شارژ تا 1ونیم ساعت کار میداد برای همین 24 ساعت تو شارژ بود(البته تا وقتی که دستم بود). دوم اینکه کی بوردش نور پس زمینه نداشت که شبا راحت با اون تایپ کنی.البته دومی زیاد مشکل بزرگی نیست چون اکثر لپ تاپا کی بوردشون نور پس زمینه ندارن.

گفتم دل بگیرم دوستان میگن درصد خرابیش بیشتره نسبت به بقیه مارکا. البته کونفیگش نسبت به قیمتش واقعا وسوسه کننده هستش.

پول اچ پی رو ندارم .تو خرید این مدل 5110دل هم مردد موندم.

شدیدا نیاز به راهنمایی سبزتون دارم. چون کامپیوتر خونه رو فروختم که لپ تاپ بخرم. بدون سیستمم و باید هرچه زودتر لپ تاپ بخرم.

سلام دوست عزیز
این چیزایی که درباره ی dell 5110 میگن والا ما ندیدیم. البته چرا با گارانتی متفرقه بگیرید اینجوری میشه . چون متاسفانه تو کشور ما انصاف دیگه کم شده و میان کانفیگ اصلی رو تغییر میدن یا اینکه قطعاتی مانند رم و هارد و باتری رو عوض میکنن. بارها شده من سرویس تگو وارد سایت کردم و مشخصات با سایت همخوانی نداشته . با گارانتی اصلی بگیری چنین مشکلاتی رو نخواهی داشت. البته بیشتر مشکلات مث بلوتوث و سویچ رو من مشکل user میدونم. تو تایپیک رفع مشکلات 5110 بری متوجه میشی. من بازی crysis رو باهاش تست کردم انصافا روی ultra خیلی خوب جواب داد و گذاشتم روی hard دیگه عالی شد. دماش هم طبیعی بود.
با گارانتی زیگورات بگیر خیالت تخت.

یه چیز دیگه:

خیلی از دوستان لطف میکنن و میان میگن شما دارید برا شرکت و مارک خاصی تبلیغ میکنید. ببینید دوستان محترم من تو این سایت نه بازاری دارم و نه تو تهرانم که بخوام به بیشتر بچه های تهرانی بفروشم. و نه اینکه زیگورات یا اون شرکتی رو پیشنهاد میدم به من پاداش یا تشکری میکنه.
من فقط دارم تجربه 6 سال بازاری بودنم رو بهتون میگم. چون روال کار شرکتا رو میدونم. الحمدا.. از اون بازاری ها هم نبودم که نمیدونم دارم چی میفروشم و فقط دنبال سود باشم. این چیزا که دارم میگم واسم ثابت شده و همه اینا رو تجربه کردم. و دوست دارم دوستانم تجربه ی بدی تو خرید نداشته باشن

Armin1370
30-09-2011, 22:22
سلام

بچه ها کیا اینجا مدل بلوتوث و وایرلس لپ تاپشون Europe Intel Centrino Wireless هست ؟

farhad moradi
30-09-2011, 22:41
سلام

بچه ها کیا اینجا مدل بلوتوث و وایرلس لپ تاپشون Europe Intel Centrino Wireless هست ؟

واسه چی؟ اگه کمکی میخواید میتونم کمکتون کنم .

Armin1370
01-10-2011, 10:02
[QUOTE=farhad moradi;6513749]واسه چی؟ اگه کمکی میخواید میتونم کمکتون کنم .[/QUOTE

بله ممنون می شم . من تو تاپیک مشکلات و درایور هر چی سوال کردم کسی جوابم رو نداد ، می خواستم ببینم کدوم درایور رو باید برای بلوتوث دانلود کنم ؟
نزدیکه 4 ماهه دارم این لپ تاپ رو ولی همچنان درگیر نصب بلوتوثم . تمام درایورها رو دانلود کردم نصب کردم ولی جواب نداد منتهی شنیدم با اپدیت جدید بایاس و همچنین درایورهای جدیدی که اومده این مشکل حل شده ، من بایاس رو آپدیت کردم ولی نمی دونم کدوم یکی از درایورها که جدید اومده رو این مدل کارت وایرلس جواب می ده برا راه اندازی بلوتوث ...

farhad moradi
01-10-2011, 13:32
[QUOTE=farhad moradi;6513749]واسه چی؟ اگه کمکی میخواید میتونم کمکتون کنم .[/QUOTE

بله ممنون می شم . من تو تاپیک مشکلات و درایور هر چی سوال کردم کسی جوابم رو نداد ، می خواستم ببینم کدوم درایور رو باید برای بلوتوث دانلود کنم ؟
نزدیکه 4 ماهه دارم این لپ تاپ رو ولی همچنان درگیر نصب بلوتوثم . تمام درایورها رو دانلود کردم نصب کردم ولی جواب نداد منتهی شنیدم با اپدیت جدید بایاس و همچنین درایورهای جدیدی که اومده این مشکل حل شده ، من بایاس رو آپدیت کردم ولی نمی دونم کدوم یکی از درایورها که جدید اومده رو این مدل کارت وایرلس جواب می ده برا راه اندازی بلوتوث ...

سرویس تگ ؟

Armin1370
01-10-2011, 16:28
[QUOTE=Armin1370;6514355]

سرویس تگ ؟

6VQ3TP1

خدمت شما

farhad moradi
01-10-2011, 17:28
[QUOTE=farhad moradi;6514786]

6VQ3TP1

خدمت شما

خدمت شما

Armin1370
01-10-2011, 20:54
[QUOTE=Armin1370;6515225]

خدمت شما

ممنون ، فقط من وایرلسم وصله برای بلوتوث باید جفتشو نصب کنم ؟

farhad moradi
02-10-2011, 00:54
[QUOTE=farhad moradi;6515379]

ممنون ، فقط من وایرلسم وصله برای بلوتوث باید جفتشو نصب کنم ؟

منظورتو متوجه نشدم. همین که علامت زدم 1 درایوره . هم مربوط به وایرلسه هم بلوتوث

Armin1370
02-10-2011, 08:13
[QUOTE=Armin1370;6515965]

منظورتو متوجه نشدم. همین که علامت زدم 1 درایوره . هم مربوط به وایرلسه هم بلوتوث

درسته درسته من اشتباه فهمیدم منظورتون رو ، باشه ممنون تستش می کنم امیدوارم جواب بده ، بازم ممنون از لطفتون ...

*** موقع نصب این ارور رو داد ، باید چیکار کنم ؟ ***

farhad moradi
02-10-2011, 12:48
[QUOTE=farhad moradi;6516657]

*** موقع نصب این ارور رو داد ، باید چیکار کنم ؟ ***

این ارور رو تا حالا ندیده بودم. ویندوزتون چن بیتیه؟

shadmehrbaz
02-10-2011, 13:30
من حدود 1 ماه پیش کانفیگ i5 شو خریدم ، الان مانیتورش مشکل پیدا کرده متاسفانه گارانتی ش هم متقلب بود و جمع کرده رفته
توی تهران کجا برای تعمیرش معتبرتره ببرم ؟

farhad moradi
02-10-2011, 15:44
من حدود 1 ماه پیش کانفیگ i5 شو خریدم ، الان مانیتورش مشکل پیدا کرده متاسفانه گارانتی ش هم متقلب بود و جمع کرده رفته
توی تهران کجا برای تعمیرش معتبرتره ببرم ؟

دوست دارم دوستانی که گارانتی متفرقه رو بخاطر چند تومن انتخاب میکنن این پست رو بخونن. فرق گارانتی اصلی با گارانتی یه فروشگاه اینه.
شما میتونید ببرید پیش زیگورات براتون درست کنه. همین الان پرسیدم و براتون درستش میکنن و هزینشو ازتون میگیرن.

shadmehrbaz
02-10-2011, 17:25
دوست دارم دوستانی که گارانتی متفرقه رو بخاطر چند تومن انتخاب میکنن این پست رو بخونن. فرق گارانتی اصلی با گارانتی یه فروشگاه اینه.
شما میتونید ببرید پیش زیگورات براتون درست کنه. همین الان پرسیدم و براتون درستش میکنن و هزینشو ازتون میگیرن.
متاسفانه من فکر میکردم خود فروشگاه گارانتی کنه بهتره چون گارانتی های مشهور معمولا سرشون شلوغه و خیلی زمانبره ولی این دسترسی بهش راحتتره همیشه میشه گیرش آورد ، اما یه درصدم فکرشو نمیکردم که یارو جمع کنه در بره!!!

زیگورات با اینکه میگه ساعت کاریش تا 5 عصره ولی من ساعت 3 زنگ زدم کسی جوابمو نداد ! ولی به امرتات زنگ زدم گفتن فردا بیار مشکلی نیست ...حالا نمیدونم به امرتات چقدر میشه اطمینان کرد که قطعه اوریجینال بندازه نه متفرقه و اینکه قیمتو دولا پهنا حساب نکنه ؛ زیگورات آدرسشم آفریقاست یه مقدار رفتنش برام سخته واسه همین ترجیح میدم برم امرتات ولی اگه دوستان فکر میکنن که اشتباه میکنم حتما بگید که برم همون زیگورات...واقعا من دیگه به هیچی نمیتونم اعتماد کنم!!

shadmehrbaz
02-10-2011, 17:31
راستی نظرتون راجع به دل ایران چیه؟ اونم ادعا میکنه نمایندگی انحصاری دله !

Armin1370
02-10-2011, 18:03
[QUOTE=Armin1370;6516880]

این ارور رو تا حالا ندیده بودم. ویندوزتون چن بیتیه؟

64 بیتیه با آخرین آپدیت

farhad moradi
02-10-2011, 22:17
متاسفانه من فکر میکردم خود فروشگاه گارانتی کنه بهتره چون گارانتی های مشهور معمولا سرشون شلوغه و خیلی زمانبره ولی این دسترسی بهش راحتتره همیشه میشه گیرش آورد ، اما یه درصدم فکرشو نمیکردم که یارو جمع کنه در بره!!!

زیگورات با اینکه میگه ساعت کاریش تا 5 عصره ولی من ساعت 3 زنگ زدم کسی جوابمو نداد ! ولی به امرتات زنگ زدم گفتن فردا بیار مشکلی نیست ...حالا نمیدونم به امرتات چقدر میشه اطمینان کرد که قطعه اوریجینال بندازه نه متفرقه و اینکه قیمتو دولا پهنا حساب نکنه ؛ زیگورات آدرسشم آفریقاست یه مقدار رفتنش برام سخته واسه همین ترجیح میدم برم امرتات ولی اگه دوستان فکر میکنن که اشتباه میکنم حتما بگید که برم همون زیگورات...واقعا من دیگه به هیچی نمیتونم اعتماد کنم!!

زیگورات تا ساعت 5 واقعا هستش. چون ما تا ساعت 5 سفارشامونو میزاریم. شمارش 27555 .
شرکت امرتات هم شرکت معتبریه و همه مارکی رو کار میکنه . زیاد باهاش کار نکردم ولی باز پیشنهادم اینه همون بری زیگورات چون تخصصش dell هست.

farhad moradi
02-10-2011, 23:39
[QUOTE=farhad moradi;6517336]

64 بیتیه با آخرین آپدیت

همونطور که گفتم تا حالا این ارور رو ندیدم. اگه راهی پیدا نکری یه ویندوز عوض کن ببین چی میشه.

Armin1370
03-10-2011, 00:28
[QUOTE=Armin1370;6518061]

همونطور که گفتم تا حالا این ارور رو ندیدم. اگه راهی پیدا نکری یه ویندوز عوض کن ببین چی میشه.

اوه نه اصلا امکان این کارو ندارم حالا حالا ها

farhad moradi
03-10-2011, 00:51
[QUOTE=farhad moradi;6518978]

اوه نه اصلا امکان این کارو ندارم حالا حالا ها

خب یکی در کنارش نصب کن یا یه مجازی نصب کن.

shadmehrbaz
03-10-2011, 21:31
زیگورات تا ساعت 5 واقعا هستش. چون ما تا ساعت 5 سفارشامونو میزاریم. شمارش 27555 .
شرکت امرتات هم شرکت معتبریه و همه مارکی رو کار میکنه . زیاد باهاش کار نکردم ولی باز پیشنهادم اینه همون بری زیگورات چون تخصصش dell هست.
مرسی داداش امروز بردم همون زیگورات ....ولی چقدر قیمتاش سرسام آور بالاست من هر جا پرسیم گفتن LED قیمتش 120-130 تومنه ولی اینجا گفت حدودا 215 تومن در میاد تازه 15 روز هم طول میکشه :24:
ولی بازم به خاطر مطمئن بودنش گذاشتم بمونه حالا ببینیم چی میشه

farhad moradi
04-10-2011, 13:11
مرسی داداش امروز بردم همون زیگورات ....ولی چقدر قیمتاش سرسام آور بالاست من هر جا پرسیم گفتن LED قیمتش 120-130 تومنه ولی اینجا گفت حدودا 215 تومن در میاد تازه 15 روز هم طول میکشه :24:
ولی بازم به خاطر مطمئن بودنش گذاشتم بمونه حالا ببینیم چی میشه

داداش الان راجب همین تماس گرفتم. و گفتن با تعویضش اینقد میشه و گارانتی هم داره.

safa66
08-10-2011, 18:24
سلام دوستام میشه بگید اخرین ورژن بایوس چند هست و چطور اپدیت کنم

hootas23
09-10-2011, 22:30
منم به جمع طرفداران 5110 پیوستم
امروز لپ تاپم رو از مادیران تحویل گرفتم با کانفیگ cori7
سرویس تگ دستگاه رو در سایت دل چک کردم و شکر خدا ریفر نبود و همچیز اوکی بود.:31::8:
فعلا روش ویندوز نریختم
یه سی دی درایو باهاش دادن که کمی از آخرین ورژن روی سایت عقب تره(مثل گرافیک و ...)
یه سی دی ایمیج ویندوز 7 هم روش بود
اگر به سوال من جواب بدید نصب و تست رو شروع میکنم
سوالم اینه که الان من باید چیکار کنم؟ویندوز نصب کنم و استفاده کنم یا باهاش ور برم خاموش بشه بعد بزنمش تو شارژ؟و بعد ویندوز بریزم؟
اگر میشه فورا جواب بدید الان خوجالم:31:

safa66
09-10-2011, 23:44
منم به جمع طرفداران 5110 پیوستم
امروز لپ تاپم رو از مادیران تحویل گرفتم با کانفیگ cori7
سرویس تگ دستگاه رو در سایت دل چک کردم و شکر خدا ریفر نبود و همچیز اوکی بود.:31::8:
فعلا روش ویندوز نریختم
یه سی دی درایو باهاش دادن که کمی از آخرین ورژن روی سایت عقب تره(مثل گرافیک و ...)
یه سی دی ایمیج ویندوز 7 هم روش بود
اگر به سوال من جواب بدید نصب و تست رو شروع میکنم
سوالم اینه که الان من باید چیکار کنم؟ویندوز نصب کنم و استفاده کنم یا باهاش ور برم خاموش بشه بعد بزنمش تو شارژ؟و بعد ویندوز بریزم؟
اگر میشه فورا جواب بدید الان خوجالم:31:
دوست عزیز شما میتونی باتریشو در بیاری ویندوزتو نصب کنی و بقیه کاراشو انجام بدی بعد باتریشو وصل کن و تا هر مدت که میدونی بزن به شارژ

sazman1
09-10-2011, 23:55
آخرین ورژن N5110-A08 که 10 روز پیش آپدیت شده.

hootas23
10-10-2011, 00:00
مرسی عزیزم
کلی سایت نوردی کردم به این نتیجه رسیدم باطری رو در نیارم
الان هم باطری روشه هم به شارژه گذاشتم ویندوز نصب کنه
روی سی دی که بهم داده بودن داخلش یه ایمیج بود که به نظر خیلی زیاده حجمش نمیدونم چرا...گذاشتم نصب بشه.
همین الان تموم شد و و ریستارت کردم ویندوز نصبید روش نسخه سون التیمیت با تمامی درایورهاش..!
به نظرتون درایورهارو پاک کنم نسخه جدید نصب کنم؟
با توجه به اینکه همچیز به درستی کار میکنه...!

hootas23
10-10-2011, 00:12
جو گرفته هااا چقدر پست میزنم:31:
وقتی اون سی دی رو کامل نصب کردم تمامی درایورهام+نرم افزارهایی که لازم دارم برای مثلا وب کم و اینها نصب شد منم دیگه دستی بهش نمیزنم.
به نظرم مادیران با دادن این سی دی کارو خیلی راحت کرده
اگر کسی از بچه ها این سی دی رو میخواد بگه براش رایت کنم(اگه بشه)بدم بهش
من تهرانم.
در مورد شارژر بهم توضیح میدید کی شارژش تموم میشه...الان آبیه

farhad moradi
10-10-2011, 00:20

a08 اگه اشتباه نکنم. برو تو سایت سرویس تگتو وارد کن بعد بایوسو که دانلود کردی اجراش کن. شارژر باید وصل باشه

---------- Post added at 12:20 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

وقتی اون سی دی رو کامل نصب کردم تمامی درایورهام+نرم افزارهایی که لازم دارم برای مثلا وب کم و اینها نصب شد منم دیگه دستی بهش نمیزنم.
به نظرم مادیران با دادن این سی دی کارو خیلی راحت کرده
اگر کسی از بچه ها این سی دی رو میخواد بگه براش رایت کنم(اگه بشه)بدم بهش
من تهرانم.
در مورد شارژر بهم توضیح میدید کی شارژش تموم میشه...الان آبیه

چی آبیه ؟ سوکت شارژرت ؟ اگه اشتباه نکنم شارژرت slim 130w هست. هر وقت خاموش شد یعنی شارژ متوقف شده.
البته شارژ اولیه رو دو تا 4 ساعت بزار که بین این چهار ساعت ، ربع ساعت استراحت باشه. این بهترین حالت بوده

farhad moradi
10-10-2011, 00:27

یه بازی مث crysis روش نصب کن تا اونوقت بپری هوا:27:

hootas23
10-10-2011, 00:33
یه بازی مث crysis روش نصب کن تا اونوقت بپری هوا
من گرافیستم(هم شغلم هم دانشجوی هنرم...گرافیک)به بازی و کلا کار گرافیکی علاقه زیاد دارم الان کلی چیز میز گرافیکی روش نصب میکنم ببینم چطوریاست.

a07 اگه اشتباه نکنم. برو تو سایت سرویس تگتو وارد کن بعد بایوسو که دانلود کردی اجراش کن. شارژر باید وصل باشه
08 جدیدشه روی سایت

چی آبیه ؟ سوکت شارژرت ؟ اگه اشتباه نکنم شارژرت slim 130w هست. هر وقت خاموش شد یعنی شارژ متوقف شده.
البته شارژ اولیه رو دو تا 4 ساعت بزار که بین این چهار ساعت ، ربع ساعت استراحت باشه. این بهترین حالت بوده
نه چراغ سر سوکتش آبیه الان...
روی ویندوز زده شارژ فول شده الان بکشمش کافیه؟
و اینکه توی battery meter الان capacity باطری رو زده 100%
الان داره از باطری استفاده میکنه یا برق مستقیم؟
چطور میتونم بین اینها سوییچ کنم؟

farhad moradi
10-10-2011, 01:05
من گرافیستم(هم شغلم هم دانشجوی هنرم...گرافیک)به بازی و کلا کار گرافیکی علاقه زیاد دارم الان کلی چیز میز گرافیکی روش نصب میکنم ببینم چطوریاست.

08 جدیدشه روی سایت

نه چراغ سر سوکتش آبیه الان...
روی ویندوز زده شارژ فول شده الان بکشمش کافیه؟
و اینکه توی battery meter الان capacity باطری رو زده 100%
الان داره از باطری استفاده میکنه یا برق مستقیم؟
چطور میتونم بین اینها سوییچ کنم؟

شارژ اولیه شده ؟
برا اینکه از برق مستقیم استفاده کنی fn+ f3 رو بزن ( همون f که روش شکل باتری هست) و بعد عکس زیر

hootas23
10-10-2011, 01:13
دستت درد نکنه ممنون..

شارژ اولیه شده ؟ این باطری هاکه شارژ اولیه نمیخواد.....!
هرجا خوندم و دیدم گفتم اون مال باطری های قدیمی بوده و اینها نمیخواد.
فقط سوال من اینه که الان که لپ تاپ خاموشه از کجا باید بدونم شارژ فول شده؟
همین چراغ آبی یعنی شارژ فوله؟
اطلاعاتم تو این زمینه در حد خیاره:31:

farhad moradi
10-10-2011, 01:33
دستت درد نکنه ممنون..
این باطری هاکه شارژ اولیه نمیخواد.....!
هرجا خوندم و دیدم گفتم اون مال باطری های قدیمی بوده و اینها نمیخواد.
فقط سوال من اینه که الان که لپ تاپ خاموشه از کجا باید بدونم شارژ فول شده؟
همین چراغ آبی یعنی شارژ فوله؟
اطلاعاتم تو این زمینه در حد خیاره:31:

تا جایی که میدونم باتری ها هنوز به شارژ اولیه نیاز دارن و بعد از 5 بار شارژ و دشارژ شدن به توان اصلی خودشون میرسن
من خودم ندارم. ولی فکر کنم چراغ شارژ جلوی لپ تاپ خاموش میشه .

نه چراغ آبی مال اون نیست. مال خودم l501 هست و هر وقت فول شارژ میشه چراغ آبی خاموش میشه ولی مال شما رو نمیدونم.

safa66
10-10-2011, 08:58
مرسی عزیزم
کلی سایت نوردی کردم به این نتیجه رسیدم باطری رو در نیارم
الان هم باطری روشه هم به شارژه گذاشتم ویندوز نصب کنه
روی سی دی که بهم داده بودن داخلش یه ایمیج بود که به نظر خیلی زیاده حجمش نمیدونم چرا...گذاشتم نصب بشه.
همین الان تموم شد و و ریستارت کردم ویندوز نصبید روش نسخه سون التیمیت با تمامی درایورهاش..!
به نظرتون درایورهارو پاک کنم نسخه جدید نصب کنم؟
با توجه به اینکه همچیز به درستی کار میکنه...!
دوست عزیز درایوها رو پاک نکن فقط از توی دیوایس منیجر اپدیتشون کن به همین راحتی

delta7
10-10-2011, 11:18
سلام بچه ها
من بالاخره این مدل رو گرفتم
با کانفیگ I5 و گرافیک geforce
و هارد 500
سرعت هارد 7200RPM هست
واقعا سرعت هارد معرکست پرواز میکنه
تاچ پدش هم خیلی خوب کار میکنه سه انگشت هم ساپورت میکنه
من که راضیم ازش
فقط مونده کارت گرافیک که سویچ نمیکنه

میگم اگه از سایت انویدیا دانلود کنم حل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی از شیراز گرفتم با گارانتی یک ساله شیراز 890 تومن

hootas23
10-10-2011, 13:16
تا جایی که میدونم باتری ها هنوز به شارژ اولیه نیاز دارن و بعد از 5 بار شارژ و دشارژ شدن به توان اصلی خودشون میرسن
من خودم ندارم
هرجای سایت رو خوندم دیدم نوشته نمیخواد منم نزدم....همین که ویندوز نصب شد و کمی کارکردم واستادم آداپتور دیدم سردشده(دیگه شارژ نمیکرد)منم کشیدمش و باقی ماجرا...خوب اینبار از باطری استفاده میکنم تا خالی بشه و بعد دوباره بزنم تو شارژ
راستش خیلی به باطری حساس نیستم هرکاری کنم میدونم نهایت یک سال کار میکنه به چشم یه قطعه مصرفی بهش نگاه میکنم...هرچی شد شد فدای سرت

دوست عزیز درایوها رو پاک نکن فقط از توی دیوایس منیجر اپدیتشون کن به همین راحتی
باشه انجام میدم جوابشو میدم چی شد
-------اما
توی دفترچه دیدم نوشته قاب عوض میشه اما مثل بقیه بچه ها منم کلیدی پیدا نکردم !
(فعلا تو فکر خرید کیف و موس و کول پدم)

من تست کردم توی بازی دیدم سوییچ میکنه
فکر میکنم مربوط به تنظیماتش باشه و ربطی به ورژن گرافیک نداره بلاخره از روز اول یه فکری به حال این سوییچ شده.
-------------
من بازم سوال دارم:46:
روی اون سی دی ایمیج که بهم دادن نوشته هشدار ..استفاده از این سی دی باعث میشه که کل اطلاعات قبلی شما حذف بشه
یعنی برای اولین بار خوب بود(خودشم پارتیشن بندی کرد سیستمو)
و بعدا که داخل سیستم چیز میز بریزم اگر ویندوز خراب بشه از این استفاده کنم اطلاعاتم میپره(تمامی درایورها)
پس الان من باید یه سی دی ریکاوری ویندوز بسازم درسته ؟
با اون دیگه مشکل پاک شدن بقیه هارد رو ندارم؟

farhad moradi
10-10-2011, 14:29
سلام بچه ها
من بالاخره این مدل رو گرفتم
با کانفیگ I5 و گرافیک geforce
و هارد 500
سرعت هارد 7200RPM هست
واقعا سرعت هارد معرکست پرواز میکنه
تاچ پدش هم خیلی خوب کار میکنه سه انگشت هم ساپورت میکنه
من که راضیم ازش

میگم اگه از سایت انویدیا دانلود کنم حل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی از شیراز گرفتم با گارانتی یک ساله شیراز 890 تومن

گراف سوئیچ میشه فقط ممکنه تو pes2011 این مشکل باشه. تو بقیه بازیها هیچ مشکلی نداره. اگه دیدی هم نمیشه میتونی تو nvidia control panel تنظیماتو انجام بدی.

r0ot$harp
14-10-2011, 00:10
سلام دوستان عزیز .

یه مشکل پیدا کردم . نمی دونم از روز اول اینطوری بوده یا تازه اینطوری شده .

وقتی موبایل رو سمت راست کنار تاچ پد می زارم نور صفحه خاموش می شه .

دستگاه رو 2 ماه نیست خریدم .

باتشکر احسان

hootas23
14-10-2011, 01:03
سلام دوستان عزیز .
یه مشکل پیدا کردم . نمی دونم از روز اول اینطوری بوده یا تازه اینطوری شده .
وقتی موبایل رو سمت راست کنار تاچ پد می زارم نور صفحه خاموش می شه .
دستگاه رو 2 ماه نیست خریدم .
باتشکر احسان برای منم همینطوره
منم این لپ تاپ رو کمتر از یک هفتست خریدم.
من الان اینو خوندم تست زدم کلا سیستم رو استند بای کرد:41:
بزرگترین عیب این لپ تاپ همین حساس بودنش به اینطور چیزهاست.
انگار شدیدا به انواع میادین مغناطیسی....امواج و ... حساسه
جالبه بدونی من یه ساب بزرگ نزدیک سیستم خونه داشتم وقتی لپ تاپ رو بردم نزدیک سیستم ری استارت شد.
اینجارو ببین:

r0ot$harp
14-10-2011, 17:49
هیچی این دستگاه تعریف کردنی نیست . دوستان نمی دونین باید چی کار کنیم ؟؟؟

hootas23
14-10-2011, 22:13
هیچی این دستگاه تعریف کردنی نیست . دوستان نمی دونین باید چی کار کنیم ؟؟؟
باید با مشکلاتش کنار اومد.
فکر نمیکنم راهی برای درست کردن این مشکل وجود داشته باشه.
به هرحال خریدیم و چه خوب چه بد باید ازش استفاده کنیم و سعی کنیم بیخیال باشیم.
البته مشکلات فراوانی نداره
من تا امروز همین مشکل رو درش دیدم
ولی کل سیستمم درست کار میکنه و از نظر سرعت و دما و اینها مناسبه.

hootas23
15-10-2011, 12:54
میشه چندتا از بچه هایی که 5110 دارن لطف کن این مورد رو آزمایش کنن
باید فهمید که این یه مشکل عمومیه و یا یه مشکل سخت افزاریه که باید حل بشه.
ممنونم میشم همکاری کنید.
یکی مسئله نزدیک کردن موبایل به دست راست تاچ پده،
و اون یکی نزدیک شدنش به منابع قوی مغناطیسی(مثلا اگر ساب خونه دارید)
و آخری اگر کول پد دارید استفاده از آداپتر برق شهری به usb برای کول پده.

ali_disslove
15-10-2011, 18:06
با سلام

دوستان من حس میکنم لپتابم باطریش ضعیف شده آیا من بد استفاده کردم ؟آخه 6 ماهم نیست دارمش نور صفحه هم رو کمه

من همیشه تو خونه ازش استفاده میکنم به این صورت که بقلم که برقه از شارژ خودش استفاده میکنم تا هشدار بده که شارژ رو به اتمامه اون وقت میزنمش به برق
این کارم اشتباهه؟آخه اگه بزنمش به برق باطریش شارژ میشه هی

نمیشه به برق وصلش کرد جوری که از از باطری استفاده نکنه ؟کلا روش استفاده بهینه از باطریش چیه ؟

و دوم اینکه برچسبی چیزی نیست بزنم به کیبوردا که فارسی شه ؟زشت نمیشه ؟چند هست قیمتش ؟

r0ot$harp
15-10-2011, 18:28
یه مشکل جدید امروز پیدا کردم . بعضی از وقت ها صفحه یه چشمک می زنه .

hootas23
15-10-2011, 19:26
این لپ تاپ من رو روانی کرده....:31:
بعد نصب تمامی برنامه هایی که لازم داشتم و آپدیت کردن درایورها متوجه شدم جک هدفون کار نمیکنه.
قبل از نصب درایورهای جدید و برنامه ها کار میکرد.
میگم بریم بندازیمش آشغالی سر کوچه راحت شیم ازش اینقدر حرصمون نده :))
راه حلی برای حل مشکل جک هدفون ندارید(ازنظر نرم افزاری همچیز درسته و پورتش بازه و صداش زیاده و خلاصه تمام این راههای تنظیماتی رورفتم)

hootas23
15-10-2011, 23:27
درایورش رو کامل پاک کردم دوباره نصب کردم بازم درست نشد.
کلی ور رفتم نشد که نشد.
صدا روی اسپیکر دارم اما روی هدفون نه(هدفون سالمه)
وقتی هدفون رو به جک وصل میکنم صدا قطع میشه اما روی هدفون نمیاد.
چیکااااااااااار کنم؟
من این لپ تاپو آخر لهش میکنم الان 1 هفتست دائم یه جاش خرابه

cool11
16-10-2011, 00:16
میشه چندتا از بچه هایی که 5110 دارن لطف کن این مورد رو آزمایش کنن
باید فهمید که این یه مشکل عمومیه و یا یه مشکل سخت افزاریه که باید حل بشه.
ممنونم میشم همکاری کنید.
یکی مسئله نزدیک کردن موبایل به دست راست تاچ پده،
و اون یکی نزدیک شدنش به منابع قوی مغناطیسی(مثلا اگر ساب خونه دارید)
و آخری اگر کول پد دارید استفاده از آداپتر برق شهری به usb برای کول پده.

من که تست مزدم همچین مشکلی نبود
با 2 تا همزمان هم چک کردم
ایرانهل و همراه اول و آخر!!!
زنگ هم به همدیگه زدیم!!!!
:31:

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

کلا ازش راضی ام
بلولوثش هم خوب بوده

cool11
16-10-2011, 00:29
با سلام

دوستان من حس میکنم لپتابم باطریش ضعیف شده آیا من بد استفاده کردم ؟آخه 6 ماهم نیست دارمش نور صفحه هم رو کمه

من همیشه تو خونه ازش استفاده میکنم به این صورت که بقلم که برقه از شارژ خودش استفاده میکنم تا هشدار بده که شارژ رو به اتمامه اون وقت میزنمش به برق
این کارم اشتباهه؟آخه اگه بزنمش به برق باطریش شارژ میشه هی

نمیشه به برق وصلش کرد جوری که از از باطری استفاده نکنه ؟کلا روش استفاده بهینه از باطریش چیه ؟

و دوم اینکه برچسبی چیزی نیست بزنم به کیبوردا که فارسی شه ؟زشت نمیشه ؟چند هست قیمتش ؟

جواب سوالاتتون تو همین تاپیک هست

تو اینجا
"C:\Program Files\Dell\QuickSet\battery.exe"
می تونید شارژ باتری غیر فعال کنید

البته بعد از مدتی چند درصد کم میکنه که ظاهرا طبیعیه (اگه Unplug کنید نشون داده میشه با enable/disable نه)

---------- Post added at 01:29 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

hwmonitor و aida هم فرسودگی باتری رو نشون میدن
"wear Level"

hootas23
16-10-2011, 00:34
من که تست مزدم همچین مشکلی نبود
با 2 تا همزمان هم چک کردم
ایرانهل و همراه اول و آخر!!!
زنگ هم به همدیگه زدیم!!!!

ممنونم...
فعلا با جک هدفونش دعوام شده:31:نشه درست کنمش میبرم گارانتی چون چندتا ایراددیگه داره این سیستم.
کاش دل نمیخریدم:41:

ali_disslove
16-10-2011, 00:50
جواب سوالاتتون تو همین تاپیک هست

تو اینجا
"C:\Program Files\Dell\QuickSet\battery.exe"
می تونید شارژ باتری غیر فعال کنید

البته بعد از مدتی چند درصد کم میکنه که ظاهرا طبیعیه

---------- Post added at 01:29 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

hwmonitor و aida هم فرسودگی باتری رو نشون میدن
"wear Level"

خیلییییی ممنون

زده 1%
خیلیه؟

روی برق مستقیم باشه که مشکلی پیش نمیاد براش؟

ویندوزم اورجینال نباشه این مسیر هست یا نه؟

میخوام از ویندوزم یه بک آپ هم بگیرم که خراب شد دوباره بریزم با کدوم برنامه این کار کنم ؟

cool11
16-10-2011, 01:16
خیلییییی ممنون

زده 1%
خیلیه؟

روی برق مستقیم باشه که مشکلی پیش نمیاد براش؟

ویندوزم اورجینال نباشه این مسیر هست یا نه؟

میخوام از ویندوزم یه بک آپ هم بگیرم که خراب شد دوباره بریزم با کدوم برنامه این کار کنم ؟

نه (ظاهرا!)

اگه disable charge باشه ، نه (فک کنم!)

آره (از control panel>power Options>Dell battery meter هم میشه)

نمیدونم!!!

hootas23
16-10-2011, 23:02
یکی منو کمک کنه لطفا...
توی سایت دل هم رفتم دیدم نوشته گاهی نصب بعضی از نرم افزارها باعث میشه پلاگین های صدا دچار اشکال بشن و این قطعی رو داشته باشید.
منم هرچی نرم افزار داشتم پاک کردم درست نشد.
یه ویندوز دیگه ریختم بازم نشد.
نظرتون چیه؟

SonyEricsson
17-10-2011, 00:48
Pes 2012 اجرا میکنه میگه رم کافی نیست و خطا میده قبل بازی و Ignore میکنم وارد بازی میشه اما وسط بازی میاد بیرون!! چرا؟
گرافیک رو Nvidia گذاشتم!!

cool11
17-10-2011, 16:19
یکی منو کمک کنه لطفا...
توی سایت دل هم رفتم دیدم نوشته گاهی نصب بعضی از نرم افزارها باعث میشه پلاگین های صدا دچار اشکال بشن و این قطعی رو داشته باشید.
نظرتون چیه؟

فک نکنم اشکال نرم افزاری باشه (البته بعید هم نیست)
من خودم وقتی خطم نویز پیدا می کنه آهنگی که گوش میدم خش خش خش کنه (با iTunes )
وقتی نری هدفون رو میزنی به لپ ، یه خورده بپیچونش شاید کثیف شده باشه ، من مویایلم بعضی وقت ها اینجوری که میکنم صداش بهتر میشه:headphone
آهنگ و برنامه رو هم با چیز دیگه چگ کنی ضرر نداره
اگر هم درست نشد دیگه فک کنم باید ببری گارانتی:wac:

SonyEricsson
17-10-2011, 16:19
Pes 2012 اجرا میکنه میگه رم کافی نیست و خطا میده قبل بازی و Ignore میکنم وارد بازی میشه اما وسط بازی میاد بیرون!! چرا؟
گرافیک رو Nvidia گذاشتم!!

آخرین درایور از سایت nvidia گرفتم حل شد... درایور سایت دل مشکلی حل نکرد!! ممنون از پاسخ :31:

sheytoon001
17-10-2011, 17:14
یکی منو کمک کنه لطفا...
نظرتون چیه؟
ممکنه از هدفن نامناسب استفاده کرده باشی و پلاتین های فیش اتصال پیدا نمیکنن
اگه گارانتی داره ببرش برای گارانتی
راستی فکر میکنم یه برنامه ای برای کنترل صدا همراه درایورش نصب میشه، برای 5010 در کنترل پنل اسم برنامش IDT Audio Control Panel هست
که البته با توجه به اینکه با تعویض ویندوز مشکلتون حل نشد احتمالا مشکل سخت افزاریه
قبل بردن به گارانتی با یک هدفون (توجه کن هدست وصل نکنی) دیگه هم آزمایش کن
بایوس هم چک کن ببین تنظیماتی درباره صدا نداره؟

hootas23
17-10-2011, 23:04
ممکنه از هدفن نامناسب استفاده کرده باشی و پلاتین های فیش اتصال پیدا نمیکنن
اگه گارانتی داره ببرش برای گارانتی
راستی فکر میکنم یه برنامه ای برای کنترل صدا همراه درایورش نصب میشه، برای 5010 در کنترل پنل اسم برنامش IDT Audio Control Panel هست
که البته با توجه به اینکه با تعویض ویندوز مشکلتون حل نشد احتمالا مشکل سخت افزاریه
قبل بردن به گارانتی با یک هدفون (توجه کن هدست وصل نکنی) دیگه هم آزمایش کن
بایوس هم چک کن ببین تنظیماتی درباره صدا نداره؟
نه هدفونم استاندارد بود و حرفه ای...یه هدست هم بهش زدم نشد.
داخل بایوس تنظیمات نداره.
از نظر نرم افزاری و درایور هم کامل چک کردم نشد.
امروز زنگ زدم با یه کارشناس مادیران حرف زدم وقتی مشکل رو گفتم گفت بیارش بازش کنیم.!
فردا فرصت کنم میبرمش:13:

farhad moradi
18-10-2011, 00:10
تو این 3 سال که داریم 5010 , 5110 میفروشیم چنین مشکلاتی رو ما ندیدیم. نه مشکل با امواج مغناطیسی و نه این مواردی که دوستان اشاره کردن.
مشکل با بازی pes2011 هم با دانلود درایور از nvidia هم حل میشه.
این مشکلات رو من تو این چند چیز میدونم.
1- مشکل از خود کاربر
2- جنسی که گرفتید جنس خوبی نبوده. ببینید چین با چندین استاندارد لپتاپ تولید میکنه و قیمتای متفاوت. خیال کردید چرا لپ تاپ دل رو هر جا میری میگن گارانتی خودمون. ؟ چون طرف خودش بی کیفیت ترین جنس رو وارد میکنه و تقریبا با همون قیمت میفروشه وسودش هم دوچندان.
من همیشه اینو میگم . هر قطعه یا وسیله ای رو میخواید بگیرید با گارانتی اصلی بگیرید. یه شرکت رسمی خودشو با جنس بی کیفیت خراب نمیکنه.

r0ot$harp
18-10-2011, 21:04
تو این 3 سال که داریم 5010 , 5110 میفروشیم چنین مشکلاتی رو ما ندیدیم. نه مشکل با امواج مغناطیسی و نه این مواردی که دوستان اشاره کردن.
مشکل با بازی pes2011 هم با دانلود درایور از nvidia هم حل میشه.
این مشکلات رو من تو این چند چیز میدونم.
1- مشکل از خود کاربر
2- جنسی که گرفتید جنس خوبی نبوده. ببینید چین با چندین استاندارد لپتاپ تولید میکنه و قیمتای متفاوت. خیال کردید چرا لپ تاپ دل رو هر جا میری میگن گارانتی خودمون. ؟ چون طرف خودش بی کیفیت ترین جنس رو وارد میکنه و تقریبا با همون قیمت میفروشه وسودش هم دوچندان.
من همیشه اینو میگم . هر قطعه یا وسیله ای رو میخواید بگیرید با گارانتی اصلی بگیرید. یه شرکت رسمی خودشو با جنس بی کیفیت خراب نمیکنه.
دوست عزیز دستگاه من زیگورات هست .بیا لطفا درست کن . این چه حرفیه ؟؟؟ واسه اینکه جنستون رو خراب نکنید این حرف هارو نزنید . مشکل از کاربر هست یعنی چی ؟؟؟؟؟ یه توضیحی بدین .

باتشکر احسان

maysamsami
18-10-2011, 21:05
با سلام
من دو سه روزه این لپ تاپ 5110 رو خریدم ، البته کانفیگ core i7
چندتا سوال داشتم ، من همه درایورهام رو نصب کردم ، جز intel wireless display management که نصب نمیشه و یه کادر با نوشته finish میاد !!

1- سوال اولم اینه که چرا intel wireless display management نصب نمیشه ؟ آیا باید حتما به تلویزیون وصل کنیم یا .. ؟ اصلا کاربردش چیه؟

2- من وایرلسم نصبه ، با fn و f2 روشنش میکنم و اوکیه. اما نمی تونم با یه برنامه ای یا چیزی ، مثلا بگردم دنبال وایرلسهایی که توی ساختمونمون هست یا حتی وایرلس گوشیم !! چطور باید بگردم ؟

ممنون میشم جواب بدید.

hootas23
18-10-2011, 22:11
ممنون.
من این مشکل موبایل رو با 3 تا 5110 دیگه هم تست کردم همینطور بود یا نور مانیتور کم میشد یا ری استارت میشد یا استند بای...یکی از دوستانم هم توی همین فوروم این مشکل رو داره.
لپ تاپ خودم گارانتی مادیرانه.
اون یه سه تا دیگه هم همشون گارانتی رسمی هستند.
لپ تاپ خودم ریفر نیست و گارانتی بین الملل هم داره.
به نظر من کلا دل کیفیت خوبی دیگه نداره و اون دل قدیم نیست.
از خیلی مواردش راضی ام اما خوب اینهاش اذیتم میکنه...

ali_disslove
18-10-2011, 22:53
ماله من اصلا گارانتی نداره از کجا میتونم بفهمم ریفیر هست یا نه ؟

r0ot$harp
19-10-2011, 00:42
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون.
من این مشکل موبایل رو با 3 تا 5110 دیگه هم تست کردم همینطور بود یا نور مانیتور کم میشد یا ری استارت میشد یا استند بای...یکی از دوستانم هم توی همین فوروم این مشکل رو داره.
لپ تاپ خودم گارانتی مادیرانه.
اون یه سه تا دیگه هم همشون گارانتی رسمی هستند.
لپ تاپ خودم ریفر نیست و گارانتی بین الملل هم داره.
به نظر من کلا دل کیفیت خوبی دیگه نداره و اون دل قدیم نیست.
از خیلی مواردش راضی ام اما خوب اینهاش اذیتم میکنه...

آقای farhad moradi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لطف کنید بیاین جواب بدین .

maysamsami
19-10-2011, 10:12
با سلام
من دو سه روزه این لپ تاپ 5110 رو خریدم ، البته کانفیگ core i7
چندتا سوال داشتم ، من همه درایورهام رو نصب کردم ، جز intel wireless display management که نصب نمیشه و یه کادر با نوشته finish میاد !!

1- سوال اولم اینه که چرا intel wireless display management نصب نمیشه ؟ آیا باید حتما به تلویزیون وصل کنیم یا .. ؟ اصلا کاربردش چیه؟

2- من وایرلسم نصبه ، با fn و f2 روشنش میکنم و اوکیه. اما نمی تونم با یه برنامه ای یا چیزی ، مثلا بگردم دنبال وایرلسهایی که توی ساختمونمون هست یا حتی وایرلس گوشیم !! چطور باید بگردم ؟

ممنون میشم جواب بدید.