PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با تعرفه جديد بايد قيد همه چي رو زد

msgoldasteh
31-05-2006, 15:23
درباره دزدي جديد دولت نظر بدين

خلاصه كنم داداش دولت باگذاشتن اين تعرفه هاي جديد يك جيب دوخته به بزرگي جيبي كه براي صنعت خودرو دوخته بود و مي خواد جيب جونايي مثل من و تو رو خالي كنه تا ديگه اس ام اس بازي بازي كردن با گوشي اهنگ گوش كردن و عكس گرفتن با گوشي رو انجام نديم و بريم سر درس و مشق و توسعه همه جانبه كشور ( توليد علم و انقلاب نرم افزاري) شايد جونا ديگه سر عقل بيان و ديگه از اين كارهاي خلاف دين نكنند

shahabmusic
31-05-2006, 15:32
حالا چی هست؟

msgoldasteh
31-05-2006, 15:56
بنده خدا تو نوفهمي به ما چه
بعد تازه وقتي گرون شه به ضرر همه ماست ما هركدوممون منتظر بوديم تا گوشي مورد علاقمون وارد شه اون هم با قيمتي نزديك به قيمت جهاني تا بريم بخيمش و حالشو ببريم اما حالا چي .................................
تا عقل نباشد جان در عذاب است

R@R#M@N
31-05-2006, 15:57
حالا چی هست؟
يعني چي؟؟

Mehdi_Full
31-05-2006, 22:35
یعنی اینکه W900 رو ده روز پيش ميتونستي بگيري 480000 تومان ولي حالا بايد نگاش كني چون شده 550000 تا 600000 تومان

vahidhgh
01-06-2006, 00:39
به اون طرف قضيه هم نگاه كنيم گوشیهای که دستمون موقع فروش بیشتر میخرند

boys_won
01-06-2006, 08:37
به اون طرف قضيه هم نگاه كنيم گوشیهای که دستمون موقع فروش بیشتر میخرند

اتفاقا" براي خريدن مثل قبل عمل ميكنند يعني تا جا داره تو سرش ميزنند

Nvidia
01-06-2006, 08:41
من خر خواستم دبيليو 800 بگيرم گفتم بزارم شايد ارزان تر بشه ديدم ارزان نشد خيلي هم گران شد

Radin
01-06-2006, 10:52
از کجا معلوم قیمت ها همین طور بمونه شاید بد جور افت کرد

Old Owl
01-06-2006, 12:28
همه جا گوشي بر ميگرده به قيمته اولش الان w800 تا 1 هفته پيش 340 تومن بود ولي ديروز رفتم پرسيدم يارو گفت 319 تومن و گفت قيمت ها پايين تر هم مياد

msgoldasteh
01-06-2006, 15:17
به نظر من هم بهتره دو ماهي صبر كنيم تا مدل هاي جديد مثل كي 800بياد تا ساير مدل ها بخوره تو سرشون و قيمتهاشون بياد پايين و همينطور موضوع تعرفه ها هم تثبيت شه

Radin
02-06-2006, 10:51
دوست عزيز به نظرتون كسي كه الان ميخواد گوشي بخره ميتونه تا دو ماه بعد صبر كنه بعد بخره

babiboy
03-06-2006, 12:58
خيلي عذر ميخوام قصد توحين به كسي رو ندارم
مملكتي كه بي صاحب باشه همينه عزيز
در هر صورت بالاخره پايين مياد يا نه؟ البته در 3 هفته ي آينده؟

B.Spears
03-06-2006, 17:49
ديروز بازار بودم w800 فيش 390 هزار بود.
در ضمن اين تعرفه ي جديده يعني از 4% رسيده به 60% و از اين به بعد هم گوشي با همين تعرفه وارد ميشه.دليل:به توليدكنندگان داخلي امنيت خاطر داده بشه جهت توليد گوشي ايراني.تا پايان سال 85 قرار است بيش از 6 ميليون گوشي ايراني وارد بازار بشه.

vahidhgh
03-06-2006, 19:11
با اين تعرفه ها فكر كنم اگر برويم دبي گوشي بياريم ارزانتر بشه

Diego
03-06-2006, 21:21
پس گوشی رو که الان دستمونه محکم بچسبیم؟ :rolleye:

Radin
03-06-2006, 22:28
واقعا اگر گوشيشو كسي بفروِِشه دسته كم نزديك 100 تومان بايد بزاره روش تا يك چيز بهتر بگيره

Mehdi_Full
03-06-2006, 22:38
بچه ها حسابشو بكنيد كه با گوشي صاايران بخواهيم آهنگ گوش بديم و با صفحه نمايش سياه سفيدش بخواهيم كليپ نگاه كنيم چي ميشه !!

Radin
03-06-2006, 22:41
مهدي جان شما واقعا فكر مي كنيد همچين اتفاقي ميفته
ژس اين قاچاقچي ها و اين همه جنسهاي قاچاق چيه

mahtabesfahan
03-06-2006, 22:42
آقا تو اين مملكت انحصار واردات كالاهاي خاص براي اشخاص خاص محفوظ شده
حالا نميدونم چي شده كه قاط زدن و دارن جاده خاكي ميرن شايد ميخان براي
انرژي هسته اي از كشورهاي ديگه باج بگيرن
يا از ايران طرفداري كنين يا نميزاريم موبايل وارد كنيين ...

MaFia
04-06-2006, 00:09
2 راه هست يا 2 اميد
يكي قاچاق زياد ميشه يه قول رييس كمسيون صنايع مجلس كه عالي ميشه
راه دوم 2 تا گوشي يا نهايت 3 تا گوشي قصد خريد داشته باشي ميري دوبي هم فال هم تماشا هم دلار ميدي تو جيب عرب ها هم گوشي خريدي هم خوش گذروندي

PlayStation3
04-06-2006, 00:11
salamdost khobam.
hagh ba toe

Siavash Y
04-06-2006, 02:37
سلام بچه ها

تا جاییکه من خبر دارم این قضیه تعرفه 60 درصد فقط یه حرف تو جلسه هیئت وزرا بوده !!!!!!

بعدش این بازاریا کردنش تو بوق و قیمتا رو بردن بالا و جیبا . . .

یه مدت سوژه افزایش قیمتشون اینه و بعدش همه چی می خوابه البته اگه یه بامبول دیگه در نیارن

MaFia
04-06-2006, 02:46
سلام بچه ها

تا جاییکه من خبر دارم این قضیه تعرفه 60 درصد فقط یه حرف تو جلسه هیئت وزرا بوده !!!!!!

یه مدت سوژه افزایش قیمتشون اینه و بعدش همه چی می خوابه البته اگه یه بامبول دیگه در نیارن
معاون وزیر صنایع که اصلا شوخی تو حرفش نبود
و موبایل رو برای مرفه بی درد می دونست
هر چی هم گفتن آقا موبایل تو سال 2006 مثل تی وی می مونه
اما اینگار نه اینگار
مثال چین رو با تعرفه 30% می آورد اما جالب که میلیون میلیون گوشی اون کشور تولید می کنه
آخرش هم این شد:
با چند تا کمپانی قرار بستیم( کمپانی های نا کجاآباد)
و 1 میلیارد دلار که قرا هست ارز از کشور خارج شه هر 8000 دلار اون یه شغل ایجاد می کنه
پس تعرفه 60% می مونه
به قول خودش یعنی معاون اون طرف که می خواد گوشی بخره 500 حالا بخره 550 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad
04-06-2006, 02:56
قیمت ها واقعا گرون شده!
به پیشنهاد مافیا جان از اون بر گوشی گرفتیم با 110 تومن اختلاف با اینجا!!!!

Siavash Y
04-06-2006, 04:47
امیدوارم وقتی P990 میاد دیگه نیازی نباشه برای خریدنش برم دبی !

wrackful
04-06-2006, 08:05
سلام چند روز پيش رفتم براي خريد گوشي واسه يكي از دوستام باورتون نميشه اگه بگم هيچ موبايلي داخل مغازه هاي معروف شهر كه هميشه نمايشگاه موبايل هست نبود به غير از جنتا گوشي قديمي وافعا متاسفم شدم

ebinem173
04-06-2006, 09:24
خدا بخیر کنه معلوم نیست داریم به کدوم سمت حرکت میکنیم ؟
پیشرفت با پسرفت؟
من که فکر میکنم روز به روز داریم پسرفت میگنیم
شانس اوردم دوسه روز قبل از گرون شدن یکدفعه ای رفتم و گوشی گرفتم

B.Spears
04-06-2006, 10:59
اين جوريا هم نيست چون تعرفه ي 4% براي يه كالا كه به قول وزير صنايع كالاي حياتي مردم نيست خوب خيلي كمه.
ولي اينكه از 4% يكدفعه كردنش 60% خوب اين هرج و مرج ها رو هم به وجود آورده.
البته جالبه بدونيد براي وارد كننده ها با تعرفه ي قبلي به صورت علي الحساب, تموم شده (4%) ولي با تعرفه ي 60% وارد بازار شده.

Mr.gharibeh
04-06-2006, 20:54
واقعا كه آخرت مملكته ايران ما
يهووو تعرفه واردات کالایی 10 برابر میشه
از نظر عقلی و شرعی توجیهی نداره
این کار فقط باسه جبران عدم تعرفه واردات برخی محصولات کشاورزی و میوه در سال گذشته و کاهش درآمد گمرک(دولت) است

Diego
04-06-2006, 21:41
اینکه من میخوام چند تا سوال بپرسم به خاطر اینکه من عید گوشیم رو عوض کردم و الان تو نخ نرخ بازار نیستم.میخوام بدونم چند تا مثال بزنید ببینم قیمتها چند شده؟توی تمام شهرها اینطوری شده؟

Radin
04-06-2006, 23:09
بله
مثلا w800 270 هزار تومني رسيده تا 260 تومان البته چندتا گوشي تا اين حد رفته بالا بقيش تا 50 تومن رفته روش

MaFia
04-06-2006, 23:14
یعنی 10 تومن ارزون شده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا 360؟

iranwebseo
04-06-2006, 23:17
ارزون مي شه كارشون كه حساب كتاب نداره الان كسي مي ره دبي بگو بره از اونجا برات بياره چرا راه دور مي ري اخوي بعدم ديوانست كسي كخ ميره 500 پول گوشي ميده 1 ماه بعدش ميشه 400

babiboy
07-06-2006, 21:24
من خر خواستم دبيليو 800 بگيرم گفتم بزارم شايد ارزان تر بشه ديدم ارزان نشد خيلي هم گران شد

منم همينطو ولي توهين نباشه ولي من خر نيستم

babiboy
07-06-2006, 21:37
2 راه هست يا 2 اميد
يكي قاچاق زياد ميشه يه قول رييس كمسيون صنايع مجلس كه عالي ميشه
راه دوم 2 تا گوشي يا نهايت 3 تا گوشي قصد خريد داشته باشي ميري دوبي هم فال هم تماشا هم دلار ميدي تو جيب عرب ها هم گوشي خريدي هم خوش گذروندي

پس گارانتي چي؟

babiboy
07-06-2006, 21:51
سلام بچه ها

آقا شما چقدر جالب حرف ميزنين.
در هر صورت خدا از دهنتون بشنوه

B.Spears
08-06-2006, 15:03
بابا داره بهتر ميشه اينقدر ناراحت نباشين

e.iglesias
08-06-2006, 22:22
آخر ›خرش تا يكي دوماه ديگه ميشه همون قيمت هاي قبل از تورم!!!!!!!!

Old Owl
08-06-2006, 23:19
آخر ›خرش تا يكي دوماه ديگه ميشه همون قيمت هاي قبل از تورم!!!!!!!!
بعيد ميدونم.حالا حالا ها كه بايد با همين قيمت ها سر كرد :sad:

Monica
08-06-2006, 23:38
منم بعید می دونم این قیمتا تغیری توش رخ بده.
بیشت می شه اما کمتر فکر نمی کنم !

vahidhgh
09-06-2006, 00:13
من با اين نظر مخالفم Monica فقط در يك صورت قيمتها پايين مي آيد و آن هم آمدن گوشيهاي جديد است

msgoldasteh
09-06-2006, 12:47
قيمتها تغيير محسوسسي نميكنه فروشنده هاي فرصت طلب هم قيمت ها رو تا عرش بالا ميبرن تا وقتي كه مجلس به صورت علني با اين كار دولت برخورد نكنه

e.iglesias
09-06-2006, 17:36
يه سري به بازار بزنيد داره مياد پايين بابا

B.Spears
11-06-2006, 10:51
راست ميگه اينقدر بحث ميكنيد بجاش يه بار بريد بازار

e.iglesias
11-06-2006, 12:03
قيمتها تغيير محسوسسي نميكنه فروشنده هاي فرصت طلب هم قيمت ها رو تا عرش بالا ميبرن تا وقتي كه مجلس به صورت علني با اين كار دولت برخورد نكنه

با نظرت مخالفم قيمتها رفته رفته داره مثل قبلش ميشه يه سري به بازار بزن

B.Spears
13-06-2006, 13:54
تقريبا داره بر ميگرده قيمتها سر جاش البته نه مثل قبل

boys_won
13-06-2006, 14:02
فروشنده هاي فرصت طلب هم قيمت ها رو تا عرش بالا ميبرن

دوست عزيز شما فكر ميكني يه گوشي به فرض مثال 100 هزار تومن گرونتر شده اون 100 هزار تومن ميره تو جيبه فروشنده؟

خير

ميره تو جيب دولت فروشنده همون سود قبلي رو ميكنه

B.Spears
13-06-2006, 14:04
دوست عزيز شما فكر ميكني يه گوشي به فرض مثال 100 هزار تومن گرونتر شده اون 100 هزار تومن ميره تو جيبه فروشنده؟

خير

ميره تو جيب دولت فروشنده همون سود قبلي رو ميكنه
نه برادر اينجوريا هم كه نيست فعلا اين گوشي هايي كه تو بازار ميبيني مال انبار فروشنده هاست

boys_won
13-06-2006, 14:09
نه برادر اينجوريا هم كه نيست فعلا اين گوشي هايي كه تو بازار ميبيني مال انبار فروشنده هاست

آره داداش همينجورياست

دولت از تك تك وارد كننده هاي گوشي ماليات اين 60 درصد رو ميگيره پس اون سودي كه شما فكر ميكني تو جيب فروشنده نميره

B.Spears
13-06-2006, 14:11
ماليات 60% از وارد كننده ها نه فروشنده ها
آره داداش اينجورياست

boys_won
14-06-2006, 10:06
بابا خودتم داري ميگي ماله وارد كننده هاست

پس با ماليات 60 درصد كه ميره روش پخش ميشه تو بازار يا همون فروشنده ها

B.Spears
14-06-2006, 10:10
د آخه گفتم كه اين گوشي هايي كه تو بازار ميبيني مال انباره كه با تعرفه ي سال 84 يعني 4% وارد شده

msgoldasteh
14-06-2006, 16:11
بخشي‌نگري دولت در افزايش تعرفه‌ها
22/03/1385

رييس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي: اپراتوري تلفن همراه به نفع نهادها، شركت‌ها و سازمان‌هايي است كه از بودجه عمومي استفاده مي‌كنند و اپراتور دوم و تاليا متضرر خواهند شد.

رييس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي معتقد است كه دولت در زمينه افزايش تعرفه گوشي موبايل و تجهيزات پيشرفته گيرنده- فرستنده تلفن همراه بخشي‌نگري كرده است.

دكتر رمضانعلي صادق‌زاده نايب رييس كميسيون صنايع و معادن و رييس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي امروز در ميزگردي كه در محل روزنامه «فناوران اطلاعات» برگزار شد، با بيان اينكه دولت در افزايش تعرفه‌ها، دچار بخشي‌نگري شده است، گفت: اين بخشي‌نگري روي داده است حال هدف دولت از افزايش تعرفه‌ها، چه حمايت از توليد داخل باشد و چه افزايش درآمد.

وي افزود: اگرچه بخشي از تجهيزات گيرنده- فرستنده مخابراتي مانند Bts و Hds در داخل توليد مي‌شود، اما اين موضوع افزايش ناگهاني تعرفه اين تجهيزات از 10 به 80 درصد را توجيه نمي‌كند، زيرا در رابطه با اين تجهيزات مساله زمان، كيفيت و قيمت نيز براي اجراي پروژه‌هاي مخابراتي اهميت دارد.
صادق‌زاده افزود: اگر كشور در مدت شش ماه فقط به يكصد دستگاه Bts نياز داشت اين افزايش منطقي مي‌نمود، اما اكنون كه حدود 10 هزار Bts بايد نصب شود، قطعاً توان داخلي پاسخگوي اين نياز نيست.

نايب رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس با تاكيد بر اين كه درخصوص توليد Bts قطعاً بايد از پيمانكاران و شركت‌هاي داخلي حمايت كرد، گفت: در عين حال كيفيت ارايه خدمات به مردم نبايد قرباني اين حمايت شود.
صادق‌زاده گفت: آنچه در قانون با عنوان «استفاده حداكثر از توان داخلي» مطرح شده، بايد به دقت رعايت شود، اما اگر توليد كالايي در داخل كشور پاسخگوي نيازهاي كمي نباشد، بايد بخش ديگري به كمك بيايد كه آن بخش، تنظيم بازار است.

رييس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي توضيح داد: وقتي طبق برنامه چهارم توسعه قرار است ضريب نفوذ تلفن همراه به 30 و تلفن ثابت به 50 درصد برسد، به اين معني است كه بودجه ساليانه براي ورود و خريد تجهيزات، تنظيم شده و مشخص است اما اين افزايش تعرفه در راستاي اين برنامه نيست كه نشان مي‌دهد دولت در اين رابطه دچار بخشي‌نگري شده است.
وي افزود: پيش‌بيني وزارت صنايع درباره توليد داخلي در هماهنگي با ساير دستگاه‌ها نبوده است.

صادق‌زاده درباره اثر افزايش تعرفه واردات دستگاه‌هاي فرستنده- گيرنده بر خدمات‌رساني سه اپراتور تلفن همراه گفت: درباره اپراتور اول كه خود دولت است، دولت احتمالاً نقش حمايتي را ايفا خواهد كرد و سياست تثبيت قيمت‌ها را پيش خواهد گرفت، اما اين موضوع درباره اپراتور دوم و تاليا پيش‌بيني نشده و اين شركت‌ها متضرر خواهند شد.
وي روش منطقي پيشگيري از متضرر نشدن اپراتورهاي غيردولتي را بررسي قراردادهاي اوليه و احتمالاً افزودن الحاقيه به اين قراردادها عنوان كرد.

نايب رييس كميسيون صنايع و معادن گفت: به نظر من اقداماتي از اين دست به نفع نهادها، شركت‌ها و سازمان‌هايي است كه از بودجه عمومي استفاده مي‌كنند و غيردولتي‌ها نمي‌توانند به رقابت عادلانه بپردازند.
وي، ورود مجلس به موضوع افزايش تعرفه‌ها را محدود به اختيارات نظارتي و درخواست گزارش از دولت عنوان كرد و گفت: از آنجا كه ورود مجلس در قالب ارايه طرح براي كاهش تعرفه‌ها، كاهش درآمدهاي دولت محسوب مي‌شود و شوراي نگهبان آن را مغاير با اصل 75 قانون اساسي مي‌داند، چنين طرحي در مجلس مطرح نيست.
گفتني است، روزنامه فناوران اطلاعات، نخستين روزنامه تخصصي فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور، ميزبان اين ميزگرد خبري بود.
منبع:خبر گزاري ايتنا

B.Spears
15-06-2006, 19:25
ممنون دوست عزيز از اطلاعاتت
ما هم مطلع شديم

e.iglesias
15-06-2006, 20:43
از اينكه اطلاعاتمو بيشتر كردي ممنون

msgoldasteh
19-06-2006, 14:59
در زمينه توليد گوشي همراه، از جلد مقوايي شروع كنيم!
21/03/1385

براي رسيدن به خود كفايي در زمينه گوشي تلفن همراه ، از توليد جلد مقوايي و دفترچه راهنما شروع كنيم.

يك كارشناس امور ارتباطات، در خصوص امكان توليد گوشي تلفن همراه در داخل كشور ، با بيان اين كه امروزه توليد گوشي با مفاهيم سنتي آن متفاوت است ، گفت: دنياي الكترونيك دنياي پيچيده‌‏اي است كه به سختي مي‌‏توان گفت كه يك كشور همه بخش‌‏هاي يك گوشي را به تنهايي توليد مي‌‏كند.
وي با اشاره به بازار توليد گوشي تلفن همراه ، يادآور شد: هرآنچه كه در صنعت ، ايجاد سرمايه به دنبال داشته باشد مورد استقبال توليد كننده مواجه مي‌‏شود ، اما افزايش تعرفه‌‏هاي وارداتي به منظور توليد گوشي داخلي ابعاد ديگري را در بر مي گيرد.

اين كارشناس امور ارتباطات ،‌‏با تاكيد بر اين كه امكانات توليد گوشي تلفن همراه در كشور وجود ندارد ، خاطرنشان كرد: در كشور ما هنوز معضل خدمات پس از فروش، عرضه و ماركيتنگ وجود دارد و زير ساخت‌‏هاي آن ايجاد نشده است. وي ، ايجاد انحصار در بازار توليد گوشي همراه را به ضرر مصرف كننده دانست و گفت: اين مسئله سبب رانت عده‌‏اي مي‌‏شود كه بدون تلاش نان مي‌‏خورند ، چرا كه دروازه‌‏هاي ورود كالا به كشور بسته شده و مصرف كننده به ناچار مجبور است از كالاي توليد داخل استفاده كند.
وي ، اين نوع حركت را دلالي در چرخه توليد عنوان كرد و يادآور شد: مصوبه تعرفه 60 درصد واردات گوشي همراه جريان سالم تجاري و بازار رقابتي را از بين برده و سبب ايجاد قاچاق در اين بازار خواهد شد.

كارشناس Ict ، با بيان اين كه تعرفه نامعقول سبب مي‌‏شود كه بسياري از شركت‌‏هاي فعال در زمينه تلفن همراه در مقابل قاچاق صدمه ببينند ، تصريح كرد: لازمه رسيدن به تجارت جهاني باز كردن مرزهاي وارداتي است تا رونق بازار قاچاق را به دنبال نداشته باشد.
وي ، افزود: وزارت صنايع توليد را محدود به دو يا سه شركت نكند ، بلكه با ايجاد بازار رقابتي، مشكلات موجود را مرتفع كند.

اين كارشناس Ict ، با تاكيد بر اين كه ورود به بازار بين المللي مستلزم پشتيباني است ، اظهارداشت: هزينه‌‏ها بايد طوري باشد كه از بازار بين المللي عقب نيافتاده و با شرايط آن نيز تعادل داشته باشد.
منبع:ايتنا

metal_militia
19-06-2006, 15:31
شما دقیقا درست میگی چون به ما فروشندهایم هیچ چیز تو این رابطه اعلام نشده
و سودش شد واسه انبار دارها که ما از اونا جنس میگیریم !!!! حتی ما هم سود نکردیم!! :cool:

e.iglesias
19-06-2006, 15:34
شما دقیقا درست میگی چون به ما فروشندهایم هیچ چیز تو این رابطه اعلام نشده
و سودش شد واسه انبار دارها که ما از اونا جنس میگیریم !!!! حتی ما هم سود نکردیم!! :cool:

البته فروشندههام سودي بردن به اون شكل نبوده كه براشون فرقي نداشته باشه همشون كه فقط فروشنده نيستند