PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : server2003 مشكل عجيب

hraa
22-04-2011, 18:02
winserver2003 دارم، nod32 نصب كردم و فايل explorer.exe را حذف كرد و سيستم ريست شد، حالا وقتي سيستم بالا مياد صفحه آبي دسكتاپ نشون داده ميشه و اثري از آيكونها نيست.
موس هم حركت ميكنه ولي دركل هيچ كاري هم نميتونم كنم فقط taskmanager فعال ميشه كه با اونم كار زيادي نميتونم كنم.
خيلي واجبه، ميشه كمكم كنيد.
درضمن چون جايي براي ويندوز سرور پيدا نكردم و خيلي عجله داشتم اينجا نوشتم. ببخشيد.

joe_satriani
22-04-2011, 18:37
با سلام
شما ctrl+alt+delete رو بزنيد
و سپس task manager واستون باز ميشه
حال در تب application بر روي new task كليك كنيد و عبارت explorer رو وارد كنيد و اجرا كنيد

موفق باشيد.

C0OPeR
22-04-2011, 19:35
دوست عزیز روی ویندوز سرور از nod32 استفاده نکنید !!
وقتی سیستم ویروسی شه یا فایلهای سیستمی رو پاک میکنه یا قرنطینه میکنه !
اگه پاک کنه که میشه همین مشکلی که الان دارید . اگر هم فرنطینه کنه بعد از پاک کردن nod32 امکان پاک شدن همون فایلهای سیستمی هم بسیار زیاده !

hraa
22-04-2011, 19:41
دوست عزیز روی ویندوز سرور از nod32 استفاده نکنید !!
وقتی سیستم ویروسی شه یا فایلهای سیستمی رو پاک میکنه یا قرنطینه میکنه !
اگه پاک کنه که میشه همین مشکلی که الان دارید . اگر هم فرنطینه کنه بعد از پاک کردن nod32 امکان پاک شدن همون فایلهای سیستمی هم بسیار زیاده !

حالا اصلا چطور ناد32 را پاك كنم، چون قسمتي مثل addremove را نميتونم پيدا كنم!
ناد 2 تا explorer را قرنطينه كرده، يكيش رو ميتونم ريستور كنم ولي دومي را نميزاره!!!
با اين شرايط ميشه از سيستم ريستور استفاده كرد؟ اگر ميشه چطور؟
بازم راهنمايي ام كنين ممنون ميشم.

C0OPeR
22-04-2011, 19:52
ببین اگه الان nod32 رو پاک کنی مطمئن باش دیگه ویندوزت بالا نمیاد !
من 4 ساله توی اداره با 50 تا سیستم و سرور همین مشکل رو دارم ! خیر سرمون لیسانس هم داره ...
شما اول باید ویروسی که روی explorer.exe نشسته رو پاک کنی ! با آنتی ویروس های bootable مثل kaspersky rescue disk یا همین nod32 هم داره ولی بدرد نمیخوره ...
و بعد رجیستری رو تمیز کنی و آخر سر با nod32 removal tool انتی ویروست رو پاک کنی .
قبل از این مراحل هم یه restore point بگیر که اگه خدای نکرده مشکلی پیش اومد برگردونی .

برو توی run بزن msconfig و بعد تب startup ببین regsvr.exe یا dumper -k -u میبینی ؟

hraa
22-04-2011, 20:16
ببین اگه الان nod32 رو پاک کنی مطمئن باش دیگه ویندوزت بالا نمیاد !
من 4 ساله توی اداره با 50 تا سیستم و سرور همین مشکل رو دارم ! خیر سرمون لیسانس هم داره ...
شما اول باید ویروسی که روی explorer.exe نشسته رو پاک کنی ! با آنتی ویروس های bootable مثل kaspersky rescue disk یا همین nod32 هم داره ولی بدرد نمیخوره ...
و بعد رجیستری رو تمیز کنی و آخر سر با nod32 removal tool انتی ویروست رو پاک کنی .
قبل از این مراحل هم یه restore point بگیر که اگه خدای نکرده مشکلی پیش اومد برگردونی .

برو توی run بزن msconfig و بعد تب startup ببین regsvr.exe یا dumper -k -u میبینی ؟

اين دو تا كه نوشتين نيست، چيزهاي معمولي و طبيعي هست.
آگه آنتي وروس نصب كنم چي! مثلا avast
معذرت ميخوام، ولي ميشه بگين چطور ريستور بگيرم؟!!! من دستو بالام تنگه، فقط taskmanager دارم.

C0OPeR
22-04-2011, 20:55
پس فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه فقط همین فایل explorer.exe رو nod32 محدود کرده !
avast گزینه بسیار عالی هستش . البته باید قبلش nod32 رو پاک کنید .
taskmanager رو باز کن برو file بعد newtask بزن . اونجا تایپ کن :
Scanreg /restore

اگه جواب نداد همه این مراحل رو توی حالت safemode انجام بده . در نهایت میتونی فایل explorer.exe از روی یه سیستم سالم بگیری کپی کنی توی همین سیستم تا مشکلت حل شه .

واسه فعال سازی system restore روی سرور 2003 (یکم دردسر داره ولی ارزشش رو داره)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hraa
23-04-2011, 07:36
از winserver ديگر explorer.exe را كپي كردم ولي نشد! ناد هم كامل پاك كردم! avast هم روي سرور نصب نشد.
هرچي دكمه ميدونستم زدم ولي وارد safe mode نشد! (همش شد نشد!) بازم ممنون ميشم با حوصله راهنمايي ام كنيد.
در ضمن يك فايل explorer ده كيليويي در سيستم 32 من هست!!!
اگه يه نرم افزار باشه كه داخل همون محيط ويندوز سيستم ريستور رو پيدا كنه و منو به قبل از نصب ناد برگردونه عالي ميشه.

C0OPeR
23-04-2011, 08:24
این فایل سالم explorer.exe از روی سرور خودم گرفتم . باید جایگزین فایل قبلی کنی
در پوشه C:\windows اگر جای دیگه دیدی یا توی پوشه دیگه ای به جز این مسیر بود بدون اضافه هستش .
حالا که safe mode نداری با یه cd bootable یا یه چیزی مثل اینا اون فایل explorer رو جایگزین قبلی کن و اضافه ها رو هم پاک کن

روی ویندوز سرور هم باید avast server edition نصب کنی ! نسخه های دیگه نصب نمیشن ...

hraa
23-04-2011, 10:38
فايل شما رو جايگزين كردم و بقيه را پاك، البته در سيستم يه فولدر هم بنام explorer هست كه اونو پاكش نكردم ، اون يكي كه در سيستم32 هست پاك نميشد كه با نرم افزار مخصوص پاكش كردم ! ولي هيچ اتفاقي نيفتاد!!!!
براي راحتي سريال و كرك هم ميخوام mcafee enterprise را نصب كنم.
كلاً بد وضعيتي گير افتادم. خسته شدم.........................

C0OPeR
23-04-2011, 13:14
الان از همون task manager > new task بنویسید explorer ببینید درست شده ؟

hraa
23-04-2011, 13:34
الان از همون task manager > new task بنویسید explorer ببینید درست شده ؟

قبل از هر چيز از اينكه اينقدر كمك ميكنين تشكر ميكنم.
ولي بازم نه هنوز همونطوره، فعلا گذاشتم با مكافي اسكن كردم از درايور c چند تا فايل با پسوندهاي مربوط به تصوير بعنوان ويروس پيدا كرد و بعد از ريست شدن هم هيچ فرقي نكرد.

C0OPeR
23-04-2011, 17:00
من هم همیشه این مشکل رو دارم روی سیستم های اداره ولی معمولاً با یه جایگزینی فایل سالم مشکل حل میشد !
اگه مشکل شما حل شه در آینده برای من هم مفید خواهد بود :46:

به هر حال اگه F8 کار نمیکنه و نمیتونی توی safe mode بری میتونی یه گزینه توی بوت اضافه کنی به این شکل :

این فایل رجیستری رو دانلود و اجرا کنید و بعدش یه ری استارت ...

در نهایت اگه هیچ راه حلی جواب نداد این فایل رو بگیر و اجرا کن ... (دیگه این غول آخرشه :دی)

موفق باشی

hraa
24-04-2011, 06:48
دو تا فايل zip كه كذاشتين دانلود نميشن و ارور ميده!!!

C0OPeR
24-04-2011, 07:13
دو تا فايل zip كه كذاشتين دانلود نميشن و ارور ميده!!!

لینک از هات فایل

اول اون فایل رجیستری رو استفاده کن و ری استارت . اگه جواب نداد اونی یکی ...

hraa
24-04-2011, 08:06
دوست عزيز خيلي ممنون، با فايل رجيستري درست شد. اميدوارم ديگه خراب نشه.
خيلي دعات ميكنم. اميدوارم سكونتت از جهنم بره به بهشت.

C0OPeR
24-04-2011, 09:06
دوست عزيز خيلي ممنون، با فايل رجيستري درست شد. اميدوارم ديگه خراب نشه.
خيلي دعات ميكنم. اميدوارم سكونتت از جهنم بره به بهشت.

خب خدا رو شکر . دعا کن که شدیدا محتاجیم به دعا :10:
یا علی