PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهم : اخبار مربوط به اپراتور سومصفحه ها : [1] 2 3

italia88
20-04-2011, 01:18
کلیات تعرفه‌هاي اپراتور سوم مشخص شد

مدیرکل برند و ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه اعلام کرد: استراتژی و کلیات قیمت و تعرفه‌گذاری اپراتور سوم مشخص شده است.


شاهین آرپناهی در گفت‌وگو با موبنا با بیان اینکه در شرایط حاضر اپراتور سوم سعی مي‌کند مطابق با پروانه فعالیت خود در تاریخ تعیین شده، سیم‌کارت وارد بازار کند، اعلام کرد: تعرفه‌ها و قیمت‌گذاری‌هاي کلی صورت گرفته است و در انتظار حل موضوع تعیین تعرفه توسط شورای رقابت و سازمان تنظیم مقررات هستیم.
وی اعلام کرد: تمامی مراحل طراحی و برنامه‌ریزی‌هاي صورت گرفته در اپراتور سوم علمی و مطابق با استانداردهای جهانی است.
چندی پیش مسوولان سازمان تنظیم مقررات اعلام کردند که قیمت سیم‌کارت‌هاي دائمی نسل سوم که با کد 092 عرضه خواهد شد 120 هزار تومان خواهد بود که در این تعرفه سقف قیمت در نظر گرفته شده است و این اپراتور با توجه به نیاز بازار مي‌تواند این نرخ را کاهش دهد. همچنین اپراتور سوم مجاز به ارائه سیم‌کارت‌هاي اعتباری است.
محمد کرم‌پور، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که تعرفه مکالمات و خدمات پایه این نوع موبایل با تعرفه دیگر اپراتورهای فعال کشور تفاوتی ندارد و مطابق با پروانه و براساس سقف تعیین شده‌ای است که همه اپراتورها ملزم به اعمال آن هستند.به گفته وی اما برای خدماتی به غیر از مکالمه و پیام کوتاه که این اپراتور براساس شبکه نسل سوم - 3G - قرار است عرضه کند، تعرفه‌هاي جداگانه در نظر گرفته مي‌شود.

fandak
25-04-2011, 19:53
ارئه هم‌زمان سیم‌کارت و گوشی؛
ورود سیم‌کارت0920 و 0921 با اینترنت 512Kbps
حداکثر قیمت سیم‌کارت دائمی اپراتور سوم 120هزار تومان می‌باشدیک مقام مسئول در شرکت تامین تله‌کام از عرضه سیمکارت‌های نسل سوم موبایل با یکی از کدهای ۰۹۲۰ و ۰۹۲۱ و قابلیت ارائه اینترنت پرسرعت ۵۱۲ کیلوبیتی و تلفن تصویری خبر داد و گفت: اپراتور سوم مطمئنا سرویس‌های نسل سوم را ارائه خواهد داد.

به گزارش ایتنا به نقل از مهر، سال گذشته در چنین ایامی شرکت تامین تله‌کام وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی – شستا- پس از کش و قوس‌های فراوان موفق شد پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل ایران را از آن خود کند، که طبق پروانه صادر شده این اپراتور باید تا ۹ ماه پس از دریافت مجوز شبکه خود را راه اندازی و سیم کارت وارد بازار کند. براین اساس و طبق اعلام مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این اپراتور باید اوایل خردادماه ۹۰ این سیم‌کارتها را وارد بازار کند.

مسئولان اپراتور سوم در ابتدا وعده داده بودند که سیمکارت‌های نسل سومی را زودتر از موعد مقرر و در دهه فجر ۸۹ به بازار وارد کنند که این وعده محقق نشد و به گفته مسئولان تنها این شبکه به صورت آزمایشی در این تاریخ تست شد.

همکاری تامین تله‌کام با دو وندور چینی و یک مشاور فرانسوی

شاهین آرپناهی مدیرکل برند و ارتباطات تامین تله‌کام در تشریح آخرین وضعیت اپراتور سوم موبایل و اقدامات در حال انجام برای واگذاری این سیم‌کارت‌ها گفت: مهم‌ترین موضوع در بحث اپراتوری موبایل مربوط به تجهیز شبکه است که در این راستا تامین تله‌کام با دو وندور چینی "هوواوی" و "ZTE " کار خود را آغاز کرده و هم اکنون نیز با این دو وندور کار می‌کند.

در همین حال همچنان با مشاور فرانسوی این پروژه در حال همکاری است که البته باید گفت شرکت فرانسوی "سفره‌کام" تنها به عنوان مشاور با تامین تله‌کام همکاری دارد و دستی در اجرا نخواهد داشت.

وی با تاکید بر پوشش مناسب و سطح رضایت‌مندی شبکه موبایل نسل سوم در تهران اظهار داشت: پوشش خوبی در تهران داریم . در واقع تستی که در ۲۲ بهمن انجام شد نشان داد که پوشش فضای آزاد – OUT DOOR – زیادی در اکثر مناطق تهران داریم اما پوشش ساختمان ها و فضاهای بسته هنوز کامل نشده است.

به تعهدات متقابل پروانه‌ای عمل می‌کنیم

آرپناهی در پاسخ به این سوال که آیا تامین تله کام می تواند طبق پروانه اوایل خردادماه سیم‌کارت‌های خود را به بازار عرضه کند اظهارداشت: پروانه مجموعه‌ای از شرایط و تعهدات متقابل است که طبیعتا توقع این است که به تعهدات پروانه‌ای‌مان در چارچوب اختیاراتمان عمل کنیم براین اساس حتی‌المقدور بیشترین تلاش خود را بکار می‌بندیم تا وظایفمان طبق پروانه محقق شود. اما ممکن است مشکلات و کاستی‌هایی در تعامل متقابل با سازمان‌ها و مجموعه‌هایی که به نوعی در این پروژه دخیل هستند دیده شود که این تحت کنترل ما نیست و طبیعتا باید مدنظر قرار گیرد. با این حال سعی می کنیم به تعهداتمان طبق پروانه عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تعهدات متقابلی در پروانه فعالیت اپراتور سوم لحاظ شده است در مورد وعده‌های برخی مسئولان این اپراتور برای عرضه سیم کارت در سال ۸۹ گفت: وقتی قرار است کاری شروع شود خوشبینانه‌ترین حالت ممکن مبنا قرار می‌گیرد و توقع نیز این است که همه مقدمات فراهم شود اما در برخی مواقع به مشکلاتی برخورد می‌کنیم که زمان فرآیند را افزایش می‌دهد.

عرضه سیم‌کارت در بدبینانه‌ترین حالت ممکن

مدیرکل برند و ارتباطات تامین تله‌کام در پاسخ به این سوال که بالاخره عرضه سیم‌کارت‌های نسل سوم در بدبینانه‌ترین حالت ممکن چه زمانی خواهد بود گفـت: در چارچوب پروانه ممکن است بحث‌هایی وجود داشته باشد اما نهایتا هر آنچه که حکم شود سعی می‌کنیم به آن پایبند باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که با این وجود برای یک ماه آینده هنوز مطمئن نیستید که بتوانید این سیم‌کارت‌ها را وارد بازار کنید یا خیر گفت: پروانه برای شروع تنها سطحی از سرویس را طلب کرده و در آن قید شده که چه سطحی در فاز اول ارائه شود. براین اساس حداکثر تعامل را با دستگاه‌های مربوطه داشته تا بتوانیم تعهدات پروانه را عملیاتی کرده و به حداقل‌های آن پایبند باشیم. این به این معنی است که تا یک ماه آینده در حد بسیار زیاد و با بهترین کیفیت و بهترین سطح ممکن است نتوانیم سیم‌کارت عرضه کنیم.

آرپناهی در مورد پشتیبانی سیمکارت‌های اپراتور سوم از نسل سوم نیز گفت: شبکه‌ای که ما نصب و راه اندازی می‌کنیم نسل سوم – ۳G – است که نسل دوم را هم پشتیبانی می‌کند و از آنجایی که اساسا طراحی شبکه از ابتدا نسل سوم است خدماتی که روی آن تعریف هم می‌شود نسل سوم خواهد بود. براین اساس اپراتور سوم مطمئنا با خدمات نسل دوم موبایل نخواهد آمد و سرویس‌های نسل سوم را ارائه خواهد داد.

تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل نسل سوم

وی در مورد مجوز ارائه اینترنت پرسرعت روی موبایل که از جمله سرویس‌های مهم این سیم‌کارت‌ها خواهد بود نیز گفت: مهم‌ترین مجوزی که ما داریم پروانه است و طبق این پروانه می‌توانیم سرویس‌های مهمی را روی این شبکه به کاربران عرضه کنیم .

آرپناهی با اشاره به اتفاقی که در کشور برای سرویس MMS افتاد و نبود آیی‌نامه مشخص منجر به وقفه دو ساله در ارائه آن شد، گفت: MMS برای اولین بار بود که در کشور اتفاق می‌افتاد و به همین دلیل مسئولان با معضلات آن بعد از ارائه آن مواجه و مجبور به تدوین آیین‌نامه شدند.
هم اکنون در بحث ۳G نیز قرار است پدیده‌هایی مانند تماس تصویری، اینترنت پرسرعت، خدمات ارزش افزوده نسل سوم و موبایل بانکینگ بر بستر ۳G عرضه شود که تا به حال در کشور تجربه نشده است.
براین اساس این سرویس‌ها باید عرضه شود و با فناوری‌های آن باید مواجه شویم تا حساسیت آن را درک کنیم. اما تا به امروز که مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه اپراتور سوم هرکجا که لازم باشد از هر نهادی مجوز دریافت خواهد کرد ادامه داد: یکی از ملحقات پروانه اپراتور سوم پیوست فرهنگی است که در حال حاضر نیز روی این موضوع کار می‌شود که نهایتا باید تایید شده و سرویس‌هایی در این زمینه در آینده ارائه خواهد شد.

فضای فرکانسی در موعد مقرر در اختیار قرار نگرفت

این مقام مسئول در شرکت تامین تله‌کام در مورد مشکلات اشغال فضای فرکانسی کشور گفت: تعهدات فضای فرکانسی در زمان خود انجام نشد و هنوز هم نسبت به آنچه که در نهایت باید انجام شود محدودیت‌هایی وجود دارد. البته این به معنای کوتاهی طرف خاصی نیست و محدودیت‌های واقعی وجود دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از ظرفیت‌هایی که قرار بود به تامین تله‌کام داده شود با محدودیت‌های جدی مواجه شده به همین دلیل مقدماتی که باید در اختیار ما قرار می‌گرفت در زمان خودش قرار نگرفت و مستندات آن موجود است.

آرپناهی همچنین تاکید کرد که تامین تله‌کام شرکتی ۱۰۰ درصد ایرانی است و کاملا متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی – شستا - است و تا به امروز تمام سهامش متعلق به این مجموعه بوده و سرمایه گذار خارجی ندارد.

وی با بیان اینکه زمانی در این پروژه بحث ورود تکنولوژی جدید مطرح بود تصریح کرد: اما تامین تله‌کام یک تجربه کاملا ایرانی در حوزه تصب و راه اندازی یک شبکه موبایل بدون استفاده از توان خارجی است و برنامه‌ای هم برای واگذاری سهام و شریک خارجی ندارد.

دسترسی به اینترنتی با سرعت ۵۱۲ کیلوبیتی روی موبایل

آرپناهی در مورد اینترنتی که قرار است روی سیم‌کارت‌های نسل سوم ارائه شود گفت: یکی از ویژگی‌های نسل سوم موبایل این است که از پهنای باند بیشتری در مقایسه با نسل دوم برخوردار است لذا امکان ارائه اینترنت پرسرعت و خدمات مبتنی بر آن روی این سیم‌کارت‌ها وجود دارد. ما به لحاظ فنی توان ارائه اینترنت با سرعت دو مگابیت بر ثانیه را داریم اما این مربوط به بحث مجوزهای آن می‌شود که بستگی به مسائلی دارد که ما با آن مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد: قانون می گوید مصرف کننده خانگی برای سرعت اینترنت محدودیت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه دارد اما تعریفی از این نشده که مصرف کننده موبایل هم کاربر خانگی خواهد بود یا خیر. براین اساس امیدواریم در صورتیکه که به مشکلی برخورد نکردیم اینترنت پرسرعت را با سرعت حداقل ۵۱۲ کیلوبیت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم.

سیم‌کارت‌های نسل سوم با کدهای ۰۹۲۱ و ۰۹۲۰

مدیرکل برند و ارتباطات تامین تله‌کام با بیان اینکه ترجیح می‌دهیم سیمکارتهای نسل سوم با دو کد ۰۹۲۰ و ۰۹۲۱ وارد بازار شود خاطرنشان کرد: براساس بیزینس پلن اولیه تدارک ۵ میلیون سیم کارت را در فاز اول برای هدف‌گذاری فاز کوتاه مدت فروش در نظر گرفته‌ایم. همچنین سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در دو نوع دائمی و اعتباری عرضه می‌شود که مبلغ ۱۲۰‌هزار تومان سقف پروانه برای فروش سیم‌کارت‌های دائمی است و به طور قطع مبلغ اصلی سیم‌کارت طبق استراتژی بازاریابی تعیین می‌شود و با این قیمت متفاوت خواهد بود.

وی با بیان اینکه اتصال متقابل این سیم‌کارت‌ها در زمان ورود به بازار با شبکه‌های دیگر اپراتورهای مخابراتی کشور برقرار است در مورد تعرفه مکالمات و سرویس‌های این سیم‌کارت‌ها نیز گفت: کلیات تعرفه‌ها مشخص شده است اما جزییات آن هنوز مشخص نیست و طبق زمان‌بندی مشخص با ارائه هر سرویس این تعرفه‌ها پیشنهاد و به تایید سازمان تنظیم مقررات می‌رسد.

آرپناهی در مورد مذاکره با شرکت‌های تولید‌کننده گوشی برای عرضه هم‌زمان گوشی و سیم‌کارت نیز گفت: مذاکرات خیلی زیادی با شرکت‌های متعدد انجام شده که در مجموعه آنها شرکت‌های تولیدکننده گوشی هم بودند اما یکی از مباحثی که نهایتا به جمع‌بندی آن خواهیم رسید این است که هم‌زمان بتوانیم برنامه‌های بازاریابی مشترک با تولیدکنندگان گوشی داشته باشیم اما هنوز چیز مدون و مصوبی در برنامه نداریم.

وی اظهار امیدواری کرد که اولین فرصت سیم‌کارت‌های نسل سومی وارد بازار شود اما در مورد زمان آن چیزی نگفت.

italia88
26-04-2011, 01:06
شاهین آرپناهی مدیرکل برند و ارتباطات تامین تلکام در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در تشریح آخرین وضعیت اپراتور سوم موبایل و اقدامات در حال انجام برای واگذاری این سیم‌کارت‌ها گفت: در چارچوب پروانه ممکن است بحث هایی وجود داشته باشد، اما نهایتا هر آنچه که حکم شود سعی مي‌کنیم به آن پایبند باشیم.
وی با بیان اینکه ترجیح مي‌دهیم سيم‌كارت‌های نسل سوم با دو کد 0920 و 0921 وارد بازار شود خاطرنشان کرد: براساس بیزینس پلن اولیه تدارک 5 میلیون سیم کارت را در فاز اول برای هدفگذاری فاز کوتاه مدت فروش در نظر گرفته ایم.
همچنین سيم‌كارت‌های اپراتور سوم در دو نوع دائمی و اعتباری عرضه مي‌شود که مبلغ 120 هزار تومان سقف پروانه برای فروش سيم‌كارت‌های دائمی است و به طور قطع مبلغ اصلی سیم‌کارت طبق استراتژی بازاریابی تعیین مي‌شود و با این قیمت متفاوت خواهد بود.
آرپناهی در مورد اینترنتی که قرار است روی سيم‌كارت‌های نسل سوم ارائه شود نیز گفت: یکی از ویژگی‌های نسل سوم موبایل این است که از پهنای باند بیشتری در مقایسه با نسل دوم برخوردار است، بنابراین امکان ارائه اینترنت پرسرعت و خدمات مبتنی بر آن روی این سيم‌كارت‌ها وجود دارد.
ما به لحاظ فنی توان ارائه اینترنت با سرعت دو مگابیت بر ثانیه را داریم، اما این مربوط به بحث مجوزهای آن مي‌شود که بستگی به مسائلی دارد که ما با آن مواجه مي‌شویم.
وی با بیان اینکه اتصال متقابل این سيم‌كارت‌ها در زمان ورود به بازار با شبکه‌هاي دیگر اپراتورهای مخابراتی کشور برقرار است در مورد تعرفه مکالمات و سرویس‌هاي این سيم‌كارت‌ها نیز به مهر گفت: کلیات تعرفه‌ها مشخص شده است، اما جزئیات آن هنوز مشخص نیست و طبق زمان‌بندی مشخص با ارائه هر سرویس این تعرفه‌ها پیشنهاد و به تایید سازمان تنظیم مقررات مي‌رسد.

worldm
27-04-2011, 19:27
20تومنم برای اعتباریه که خیلی خوبه

fabregasmm
30-04-2011, 12:56
یه سوال فقط تو تهرون هست یا شهرستانا هم هست ؟؟؟

mohalls
30-04-2011, 18:58
بحث قیمت نیست ... بحث ، بحث کیفیت است آیا واقعا نسل سوم خواهد بود ؟:5:

worldm
30-04-2011, 19:49
یه سوال فقط تو تهرون هست یا شهرستانا هم هست ؟؟؟
عضویت و اولین پستتون در سایت رو تبریک میگم.
قراره تو تمام ایران باشه.
الانم بعضی جاهای تهران فکر کنم فعال باشه البته بصورت راه اندازی.

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:48 PM ----------

مثل همیشه اوایل کار همه جاش میلنگه ولی بعد یه مدتی بهترم میشه.فقط امیدوارم مثل همراه اول نباشه.
در مورد اینترنتشم زیاد دلخوش نباشید

arashlolos
04-05-2011, 17:55
گروه خبری GSM: براساس اطلاعات رسيده از شرکت تامين تلکام، اين شرکت به دليل نداشتن تجهيزات مورد نياز براي راه‌اندازي شبکه اپراتور سوم قطعا در خردادماه نمي‌تواند شبکه خود را راه‌اندازي کند و احتمال کناره‌گيري از اجراي اين پروژه توسط اين شرکت زياد است.

به گفته يک مقام آگاه، شرکت تامين تلکام تاکنون نتوانسته راهکاري براي دور زدن تحريم‌ها پيدا کند و همين امر باعث شد به رغم توانايي پرداخت مبالغ مورد نياز، فروشنده‌هاي چيني طرف قرارداد به پول‌شان نرسند.

وي افزود: اين شرکت تاکنون تنها 42 سايت BTS راه‌اندازي کرده که گفته مي‌شود قسمت عمده از تجهيزات آن، از تجهيزاتي بوده که براي اپراتورهاي اول و دوم وارد کشور شده است.
اين منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: براساس قراردادي که اپراتور سوم براي راه‌اندازي شبکه با پيمانکاران خارجي منعقد کرده است به دليل تحريم‌ها تنها موفق شد با دو وندور چيني ZTE و هوواوي قرارداد امضا کند.

وي افزود: براساس اين قرارداد 70 درصد شبکه اپراتور سوم توسط هوواوي و 30 درصد باقيمانده توسط شرکت ZTE راه‌اندازي مي‌شود که متاسفانه تاکنون هيچ کدام از اين پيمانکارها به دليل پرداخت نشدن مبالغ قراردادي تجهيزات عمده‌اي وارد کشور نکرده‌اند.
وي گفت: در حال حاضر نيز به ميزان 100 سايت BTS تجهيزات وارد کشور شده که به دلايلي تاکنون ترخيص نشده است.اين مقام آگاه با اشاره به اينکه بزرگ‌ترين مشکل تامين تلکام در اين مسير عدم گشايش اعتبار بوده است، گفت: بعيد به نظر مي‌رسد به اين زودي‌ها اين مشکل برطرف شود و پيش‌بيني مي‌شود به دليل افزايش ميزان جرايم به دليل تاخير در راه‌اندازي شبکه، اين شرکت از پروژه اپراتور سوم کناره‌گيري کند.

وي افزود: در سال گذشته نيز خبرهايي از برکناري يکي اعضاي هيات مديره شرکت تامين تلکام شنيده شد و همزمان با آن رييس هيات مديره نيز از سمت خود استعفا داد که البته پذيرفته نشد.

وي گفت: تغييرات مديريتي نيز تاکنون نتوانسته گره‌اي از مشکلات مجري اين طرح باز کند به نحوي که شرکت سرمايه‌گذاري شستا هم براي سرمايه‌گذاري بيشتر در اين پروژه تضمين‌هاي اجرايي سفت و سختي از مديران تامين تلکام درخواست کرده است.وي افزود: شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي “شستا” پافشاري مي‌کند که حتما يک سرمايه گذار ديگر براي پروژه اپراتور سوم وارد اين حوزه شود که تاکنون هيچ سرمايه‌گذار داخلي و خارجي حاضر به همکاري در اين پروژه نشده است.

شاهين آرپناهي، مديرکل برند و ارتباطات شرکت تامين تلکام با تاييد نصب کمتر از 50 سايت BTS توسط تامين تلکام گفت: به زودي خبرهاي خوشي از جهش سريع پروژه اپراتور سوم به جامعه رسانه‌اي کشور اعلام خواهد شد.

وي با رد اين موضوع که به هيچ وجه موضوع کناره‌گيري از اين پروژه در شرکت مطرح نيست، گفت: مشکلاتي در برخي از حوزه‌ها وجود دارد که در همين هفته قسمت عمده‌اي از آن برطرف شد و اميدواريم به زودي اخباري خوشي از اپراتور سوم داشته باشيم.

گفتني است وزير ارتباطات نيز در آخرين گفت‌وگوي خود با فناوران در پاسخ به اين سوال که گفته مي‌شود هيچ گونه تجهيزات نسل سومي توسط تامين تلکام براي اجراي پروژه نسل سوم وارد کشور نشده است، گفته بود: تعهد پروانه‌اي تامين تلکام اوايل خرداد سال 90 است و با توجه به اينکه کشور براي نسل سوم موبايل دير اقدام کرد، توقع و انتظارمان اين بود که دوستان عمليات اجرايي پروژه را تسريع کنند و هرچه زودتر اين سيم‌کارت‌ها در اختيار مردم قرار گيرد. الان هم با تمامي اتفاقات، آخرين گزارش سازمان تنظيم مقررات گوياي اين است که تا حدود زيادي براي شروع به کار آزمايشي شبکه در دهه فجرآمادگي هست و اگر قول صددرصد نمي‌دهيم براي اين است که ممکن است به خاطر چند نرم‌افزار يا تجهيزات، شبکه افتتاح نشود. اما تلاش متخصصان اپراتور سوم اين است که به صورت‌ آزمايشي در دهه فجر شبکه اپراتور سوم با تعداد محدودي سيم‌کارت کارش را شروع کند. ما هم به جد پيگيري مي‌کنيم تا در موعد مقرر پروانه، سيم‌کارت به صورت عمومي ارايه شود.

worldm
04-05-2011, 18:29
خاک تو سرش

italia88
06-05-2011, 14:52
واکنش به خبر انصراف تامین تله کام از اپراتور سوم
بحث کناره گیری تامین تله کام از این پروژه به هیچ وجه مطرح نیست...

یک مقام مسئول در شرکت تامین تله کام با رد موضوع احتمال کناره گیری این شرکت از پروژه اپراتور سوم موبایل ضمن تشریح آخرین وضعیت تجهیزات نسل سوم موبایل تاکید کرد: بحث کناره گیری تامین تله کام از این پروژه به هیچ وجه مطرح نیست.

به گزارش خبرنگار مهر با وجودی که اخبار منتشر شده حاکی از آن است که شرکت تامین تلکام به دلیل نداشتن تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه اپراتور سوم موبایل قطعا در خرداد ماه نمی‌تواند شبکه خود را راه‌اندازی کند و احتمال کناره‌گیری از اجرای این پروژه توسط این شرکت عنوان می شود مدیرکل برند و ارتباطات تامین تلکام این اخبار را تکذیب کرد.
شاهین آرپناهی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این اخبار به هیچ وجه موثق نیست اظهار داشت: پروژه اپراتور سوم موبایل یک تجربه کاملا جدید در کشور است و برای اولین بار پروژه ای بدون شریک خارجی برای ارائه نسل جدید موبایل تعریف شده است.

وی در پاسخ به امکان راه اندازی شبکه با وجودی که گفته شده تامین تله کام طبق پروانه تا خردادماه فرصت راه اندازی شبکه خود را دارد و تاکنون کمتر از 50 سایت BTS نصب کرده تا چه حد وجود دارد اظهار داشت: بخشی از تعویق های به وجود آمده در آماده سازی این شبکه مربوط به فرآیندهای بیرونی مجموعه تامین تله کام است اما به زودی اخبار جدیدی از جهش این پروژه اعلام خواهیم کرد.

این مقام مسئول در پروژه اپراتور سوم با بیان اینکه تحریم های موجود برای ورود تجهیزات مخابراتی به کشور تنها بخشی از مشکلاتی است که این پروژه با آن درگیر است ادامه داد: نمی توان تنها بخش خاصی را مقصر این مشکلات عنوان کرد. فرآیندهای مختلفی وجود دارد که خارج از حیطه اختیارات و توانمندی های تامین تله کام است.

وی با تاکید بر اینکه کناره گیری تامین تله کام از پروژه اپراتور سوم موبایل به هیچ وجه مطرح نیست افزود: طبیعتا مشکلاتی در این پروژه وجود داشته و فرآیندهایی بخشی از پروژه را با تاخیر مواجه کرده اند اما به طور قطع تامین تله کام آماده جهش در این پروژه است چرا که بخشی از پروژه اپراتور سوم موبایل بسیار خوب پیش رفته و در صورت آنکه با این پروژه با تحمل برخورد شود به زودی مابقی مسائل نیز حل و فصل خواهد شد.

مدیرکل برند و ارتباطات تامین تلکام با بیان اینکه بخشی از مشکلات این پروژه در هفته جاری حل شده و جلسات هیئت مدیره این شرکت نیز برگزار می شود گفت: برگزاری جلسات هیئت مدیره این پروژه در مقطعی به دلیل تغییر و تحولاتی همچون استعفا و کناره گیری افراد و ورود افراد جدید به این مجموعه با تاخیراتی همراه بوده اما هم اکنون جلسات آن به طور منظم برگزار می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پروژه با تاخیر نسبت به تعهد مندرج در پروانه راه اندازی می شود به مهر گفت: در پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل مجموعه تعهدات متقابلی عنوان شده که در این راستا تامین تله کام مطابق قانون به آن پایبند خواهد بود.

آرپناهی تصریح کرد: ما به عنوان اپراتور مایل هستیم پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد چرا که هر روز تاخیر در این پروژه ضررهای میلیاردی برای این شرکت به همراه خواهد داشت.

به گزارش مهر، سال گذشته در چنین ایامی شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی – شستا- پس از کش و قوس های فراوان موفق شد پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل ایران را از آن خود کند که طبق پروانه صادر شده این اپراتور باید اوایل خردادماه امسال شبکه خود را راه اندازی و سیم کارتهای با قابلیت نسل سوم را وارد بازار کند.

پیش از این مسئولان این شرکت از عرضه سیمکارتهای نسل سوم موبایل با یکی از کدهای 0920 و 0921 و قابلیت ارائه اینترنت پرسرعت 512 کیلوبیتی و تلفن تصویری خبر داده بودند/

starpars
06-05-2011, 15:17
اي بابا چقدر گفتن اين شركتا رو به صاايران و چه ميدونم صندوق بازنشستگي سپاه ندين، حداقل بدين شركتاي خارجي بيان رقابت بشه تا مردم يه بارم كه شده طعم خدمات الكترونيكي رو مثل آدم حس كنن نه اينكه كوفتشون بشه

italia88
10-05-2011, 02:03
با تاکید دوباره بر حضور تامین تله کام
انصراف تامین تله کام از اپراتور سوم تکذیب شد

یک مقام مسوول در شرکت تامین تله کام با رد موضوع احتمال کناره‌گیری این شرکت از پروژه اپراتور سوم موبایل ضمن تشریح آخرین وضعیت تجهیزات نسل سوم موبایل تاکید کرد: بحث کناره‌گیری تامین تله‌کام از این پروژه به هیچ وجه مطرح نیست.


با وجودی که اخبار منتشر شده حاکی از آن است که شرکت تامین تله‌كام به دلیل نداشتن تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه اپراتور سوم موبایل قطعا در خرداد ماه نمی‌تواند شبکه خود را راه‌اندازی کند و احتمال کناره‌گیری از اجرای این پروژه توسط این شرکت عنوان مي‌شود، مدیرکل برند و ارتباطات تامین تله‌كام این اخبار را تکذیب کرد.
شاهین آرپناهی در گفت‌وگو با «مهر» با بیان اینکه این اخبار به هیچ وجه موثق نیست، اظهار داشت: پروژه اپراتور سوم موبایل یک تجربه کاملا جدید در کشور است و برای اولین بار پروژه‌ای بدون شریک خارجی برای ارائه نسل جدید موبایل تعریف شده است.
وی در پاسخ به امکان راه‌اندازی شبکه با وجودی که گفته شده تامین تله کام طبق پروانه تا خردادماه فرصت راه‌اندازی شبکه خود را دارد و تاکنون کمتر از 50 سایت BTS نصب کرده تا چه حد وجود دارد، اظهار داشت: بخشی از تعویق‌هاي به وجود آمده در آماده‌سازی این شبکه مربوط به فرآیندهای بیرونی مجموعه تامین تله‌کام است؛ اما به زودی اخبار جدیدی از جهش این پروژه اعلام خواهیم کرد. این مقام مسوول در پروژه اپراتور سوم با بیان اینکه تحریم‌هاي موجود برای ورود تجهیزات مخابراتی به کشور تنها بخشی از مشکلاتی است که این پروژه با آن درگیر است، ادامه داد: نمی‌توان تنها بخش خاصی را مقصر این مشکلات عنوان کرد. فرآیندهای مختلفی وجود دارد که خارج از حیطه اختیارات و توانمندی‌هاي تامین تله کام است.
وی با تاکید بر اینکه کناره‌گیری تامین تله کام از پروژه اپراتور سوم موبایل به هیچ‌وجه مطرح نیست، افزود: طبیعتا مشکلاتی در این پروژه وجود داشته و فرآیندهایی بخشی از پروژه را با تاخیر مواجه کرده‌اند؛ اما به طور قطع تامین تله کام آماده جهش در این پروژه است؛ چرا که بخشی از پروژه اپراتور سوم موبایل بسیار خوب پیش رفته و اگر با این پروژه با تحمل برخورد شود به زودی مابقی مسائل نیز حل و فصل خواهد شد.
مدیرکل برند و ارتباطات تامین تله‌كام با بیان اینکه بخشی از مشکلات این پروژه حل شده و جلسات هیات‌مدیره این شرکت نیز برگزار مي‌شود، گفت: برگزاری جلسات هیات‌مدیره این پروژه در مقطعی به دلیل تغییر و تحولاتی همچون استعفا و کناره گیری افراد و ورود افراد جدید به این مجموعه با تاخیراتی همراه بوده اما هم‌اکنون جلسات آن به طور منظم برگزار مي‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا پروژه با تاخیر نسبت به تعهد مندرج در پروانه راه‌اندازی مي‌شود، گفت: در پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل مجموعه تعهدات متقابلی عنوان شده که در این راستا تامین تله کام مطابق قانون به آن پایبند خواهد بود.
آرپناهی تصریح کرد: ما به عنوان اپراتور مایل هستیم پروژه هر چه سریع‌تر به بهره برداری برسد؛ چرا که هر روز تاخیر در این پروژه ضررهای میلیاردی برای این شرکت به همراه خواهد داشت. پیش از این مسوولان این شرکت از عرضه سیم‌کارت‌های نسل سوم موبایل با یکی از کدهای 0920 و 0921 و قابلیت ارائه اینترنت پرسرعت 512 کیلوبیتی و تلفن تصویری خبر داده بودند.

Help118
12-05-2011, 02:12
حذف گردد...

arashlolos
12-05-2011, 09:10
چه جوری میشه سیمکارتشو منظورم شماره مورد نظر رو خریداری کرد؟ بدون گوشی!
اگه سیمکارتی درکار بود مارو هم خبر کن اونوقت میگیم بهت که چجوری سیمکارتو بدون گوشی بخرید!!!!!!!!!

italia88
18-05-2011, 22:31
وعده جدید وزیر در روز ارتباطات
پايان ارديبهشت؛ عرضه سيم‌كارت‌ اپراتور سوم

در حالی که بیش از چند ماه از وعده‌های چند باره وزیر مبنی بر واگذاری سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم می‌گذرد، این بار تقی‌پور همزمان با روز جهانی ارتباطات وعده جدید دیگر در این زمینه مطرح کرده است.


وزیر ارتباطات در وعده جدید خود خبر از واگذاری سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم تا آخر اردیبهشت‌ماه داده است. براساس اظهارات وی یعنی کمتر از دو روز دیگر کاربران می‌توانند از خدمات این اپراتور استفاده کنند. وزير ارتباطات با بيان اينكه در بحث استفاده از تكنولوژي موبايل، ما در اين دوره تكنولوژي را از نسل دو به 75/2 ارتقا داديم، گفت: با وجود اپراتور سوم، تكنولوژي نسل سوم نيز خدماتش را ارائه خواهد داد و در زمينه حمايت از توليدات داخلي نيز كارهاي خوبي انجام شده و درصد زيادي از تجهيزات مخابرات نيز توسط صنعتگران داخلي توليد مي‌شود.
او گفت: امروز شش اپراتور در زمينه ارائه خدمات ارتباطات سيار فعال هستند و اپراتور اول به عنوان بزرگ‌ترين اپراتور بيش از 52 هزار و600 روستا و هزار و 104 شهر را تحت پوشش خود قرار داده و اپراتور دوم نيز شرايط خوبي داشته و بيش از 18 ميليون مشترك دارد و در هزار و680 شهر و دهستان سرويس مي‌دهد و پوشش جمعيتي آن 77 درصد است. وي با بيان اينكه از پايان اين ماه، سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم به صورت آزمايشي فعاليت خود را آغاز مي‌كنند و به‌صورت محدودي در اختيار قرار مي‌گيرند، گفت: بعد از طي مراحل آزمايشي اين سيم‌كارت‌ها به صورت عمومي به شهروندان ارائه مي‌شود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در نخستين جشنواره ملي ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تبريك روز جهاني ارتباطات گزارشي از آخرين نتايج و دستاوردهاي اين حوزه ارائه كرد.
رضا تقي‌پور با اشاره به پیام دبیرکل اتحادیه مخابرات گفت: بحث عرضه خدمات در روستاها نيز كه شعار امسال اتحاديه جهاني مخابرات هم هست، اقدامات مهمي انجام شده است و تا کنون 923 دفتر ICT روستايي داشتيم که این تعداد امروز به حدود 10هزار و70 دفتر رسيده و در بحث دولت الكترونيكي امروز 863 خدمت از طريق پورتال IRAN.IR به مردم ارائه مي‌شود و به موازات آن شبكه زيرساخت در كشور نيز توسعه مي‌يابد. به نحوي كه تعداد پورت‌هاي اينترنت پرسرعت امروز به بيش از 11 ميليون‌ و450 هزار پورت افزايش يافته كه البته ميزان منصوبه يك‌ و ‌نيم برابر اين تعداد است كه آماده واگذاري است.

arashlolos
18-05-2011, 22:45
اونم به نظر آنتنش اوایل بدتر از اوایل ایرانسل باشه حالا نگا کن

italia88
22-05-2011, 20:46
معاون وزير ارتباطات به ايسنا خبر داد:
آغاز واگذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه از امروز

1390/03/01


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

واگذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه از امروز آغاز شد.

محمد كرمپور - رييس سازمان تنظيم مقررات وارتباطات راديويي - در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد: واگذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه كه سال گذشته مورد تست و آزمايش قرار گرفته بود از امروز به صورت محدود در تهران آغاز شده است.

به گفته معاون وزير ارتباطات عرضه اين سيم‌كارت‌ها در ساير استان‌هاي ذكر شده در پروانه به مرور توسعه خواهد يافت.

به گزارش ايسنا رضا تقي‌پور - وزير ارتباطات - هم هفته گذشته با بيان اينكه از پايان ارديبهشت‌ماه، سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم به صورت آزمايشي فعاليت خود را آغاز مي‌كنند و به‌صورت محدودي در اختيار قرار مي‌گيرند، گفته بود: بعد از طي مراحل آزمايشي اين سيم‌كارت‌ها به صورت عمومي به شهروندان ارايه مي‌شود.

معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي هم اعلام كرده بود: بر اساس موافقتنامه پروانه فعاليت، اپراتور سوم مشابه ساير اپراتورها مي‌تواند براي واگذاري سيم‌كارت‌هاي دائمي حداكثر مبلغ 120 هزار تومان و سيم كارت‌هاي اعتباري حداكثر 20 هزار تومان دريافت كند.

سبوحي افزوده بود: اپراتور سوم مي‌تواند با توجه به شرايط رقابت در بازار تا سقف اين مبالغ نسبت به واگذاري سيم‌كارت و دريافت وجه اقدام كند.

وي درباره ارايه خدمات نسل 2 از سوي اپراتور سوم گفته بود: در حال حاضر خدمات نسل 2 از سوي ساير اپراتورها ارايه مي‌شود كه اپراتور سوم نيز مي‌تواند حداكثر 20 درصد بالاتر از تعرفه‌هاي پايه را بابت ارائه اين خدمات دريافت كند.

سبوحي درباره ميزان تعرفه‌هاي پايه تصريح كرده بود: اين تعرفه‌ها، همان تعرفه خدماتي است كه از سوي اپراتور اول ارايه مي‌شود و در سيم‌كارت‌هاي پيش پرداختي نيز مي‌تواند 50 درصد بيش‌تر از سيم‌كارت‌هاي دائمي باشد.

معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه رگولاتوري با اشاره به اينكه ارايه خدمات نسل سوم تلفن همراه در انحصار اپراتور سوم است، گفته بود: تعرفه اين خدمات بايد از سوي اپراتور سوم به رگولاتوري پيشنهاد شود تا پس از بررسي‌هاي كارشناسي و تصويب در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات ابلاغ شود.

او درباره زمان تعيين اين تعرفه عنوان كرده بود: بنابر اعلام اپراتور سوم، تعرفه‌ها بر اساس طرح تجاري آن‌ها تهيه شده و آماده ارايه به رگولاتوري است كه به محض وصول آن، در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اقدامات لازم انجام خواهد شد تا اپراتور سوم بتواند بر اساس تعهدات پروانه خود، سرويس‌هايش را از اول خردادماه سال 1390 راه‌اندازي كند.

italia88
23-05-2011, 02:14
عرضه محدود سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم

روز گذشته ريیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات راديویی از عرضه تجاری سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه کشور خبر داد. محمد کرمپور با اعلام این خبر در گفت‌وگو با ایستنا گفت: جزئیات بیشتر درباره سيم‌كارت‌هاي این اپراتور از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام خواهد شد.


پیش از این وزیر ارتباطات همزمان با روز ارتباطات اعلام کرده بود که سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم در آخرین روز اردیبهشت‌ماه عرضه خواهد شد.
گفته می‌شود سیم‌کارت‌هاي عرضه شده فعلی محدود، قابلیت‌های اصلی نسل سوم تلفن همراه را ندارند و شبیه سیم‌کارت‌های اپراتورهای دیگر هستند.
سيم‌كارت‌های اپراتور سوم پس از چندین بار تعویق زمان راه‌اندازی عرضه مي‌شود. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که عدم تکمیل پوشش شبکه و تکنولوژی در این اپراتور راه‌اندازی فعلی را در حد یک راه‌اندازی آزمایشی تقلیل داده است.

alisoofi
23-05-2011, 12:53
آقا این اپراتور سوم اسمی... سایتی ... چیزی نداره؟چقد بی درو پیکره آخه :41::2:

Vaioman
23-05-2011, 13:13
قراره اخر هفته به تعداد محدود(2000 عدد)سیم کارت عرضه بشه و فقط هم تو مناطق خاص از تهران شبکه داره.نصب و راه اندازی سایتهای این اپراتور هنوز شروع نشده و از شروع رسمی شبکه سراسری فعلآ خبری نیست.چیزی که مشخص است.شهرهای تهران،اصفهان،تبریز،مشهد،ق م و زنجان در اولویت شروع شبکه سراسری هستند.

arashlolos
23-05-2011, 21:39
آقا این اپراتور سوم اسمی... سایتی ... چیزی نداره؟چقد بی درو پیکره آخه :41::2:

چرا داره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*IN*
23-05-2011, 22:01
تعرفه هاش هنوز مشخص نشده؟؟؟

arashlolos
23-05-2011, 22:07
تعرفه هاش هنوز مشخص نشده؟؟؟
نه اصلا
اون سیمکارتا آزمایشیه میخوان اشکالات شبکه رو برطرف کنند
تعرفه رو باید پیشنهاد بدن به رگولاتوری بعد اون تایید کنه اونوقت اعلام میشه

File not found
23-05-2011, 22:09
سوالات متدوال

. سيم‌كارت‌هاي نسل‌سوم چه زماني وارد بازار مي‌شوند؟

- طبق برنامه ريزي، اين سيم كارت ها از اوايل سال آينده وارد بازار خواهد شد.. اينترنت تأمين‌تله‌كام نسبت به دو اپراتور ديگر چه مزيت‌هايي دارد؟

- سرعت اینترنت در نسل سوم بسيار بالاتر از نسل دوم است به نحوي كه که می توان آن را با تکنولوژی ADSL مقایسه کرد، سرعت هایی تا 42Mbps تنها توسط فناوری نسل سوم قابل ارائه اند.. تأمين تله‌كام چه نوع سيم‌كارتهايي را عرضه خواهد كرد؟

- تامین تله‌کام، سیم کارت های دائمی، اعتباری و data card عرضه خواهد نمود.. مزيت‌هاي سيم‌كارت‌هاي شركت تأمين تله‌كام چيست؟

- این سیم کارتها قابلیت های گوناگونی چون اینترنت پرسرعت در حال حركت و انواع خدمات ارزش افزوده را دارا هستند، برای اطلاع بیشتر از این خدمات به صفحه خدمات ارزش افزوده مراجعه کنید.. آيا مي‌توانيم خودمان شماره انتخاب كنيم؟

- تامین تله‌کام انواع راهکارهای ایجاد راحتي و خدمات دهی به مشتریان از جمله انتخاب شماره را در دست بررسی دارد.

. آيا امكان همكاري با شركت تأمين تله‌كام وجود دارد؟
- بله، به صفحه همکاری با ما و یا صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

. آيا جهت استفاده از شبكه نسل سوم تأمين تله‌كام نياز به تهيه گوشي‌هاي خاص است؟
- خیر، سیم کارت های تامین تله‌کام روی تمام گوشی های موجود در بازار کار می کنند، البته بعضی قابلیت های ویژه تنها به کمک گوشی های با قابلیت 3G كه هم‌اكنون نیز در بازار وجود دارد، قابل استفاده خواهد بود.

. شبكه تأمين تله‌كام در چه استانهايي راه‌اندازي مي‌شود؟
- تامین تله‌کام به تدریج تمامی کشور را پوشش خواهد. برنامه دقیق پوشش متعاقبا اعلام خواهد شد.

. 3G مخفف چيست و معني آن چيست؟

- 3G مخفف 3rd generation و به معنای نسل سوم فناوری های تلفن همراه است.. آيا تأمين تله‌كام نمايندگي مي‌پذيرد؟ نحوه پيگيري چگونه است؟

- بله، متقاضيان مي‌توانند در زمان فراخوان تامين تله‌كام جهت جذب نمايندگي توزيع از طريق روزنامه‌هاي كثير‌الانتشار و وب سايت تامين تله‌كام با ارسال مدارك مورد نياز اين شركت به منظور جذب توزيع كنندگان واجد شرايط در موعد مقرر اقدام نمايند.. مراكز عرضه سيم كارت كجاها هستند؟

- طبق برنامه مشتريان خواهند توانست سيم‌كارت‌هاي مورد نياز خود را از طرق فروشگاه‌هاي تامين تله‌كام، كليه نمايندگي‌هاي مجاز و يا فروشگاه‌هاي معتبر طرف قرارداد تهيه نمايند.. سيم‌كارت‌هاي اعتباري و دائمي با چه قيمتي وارد بازار خواهد شد؟

- قیمت سیم کارت ها هنوز تعیین نشده است.. تعرفه مكالمه و استفاده از سيم‌كارت‌هاي تامين تله‌كام در مقايسه با تعرفه‌هاي دو اپراتور ديگر چگونه است؟

- تعرفه‌هاي استفاده از شبكه توسط سازمان تنظيم مقررات راديوئي كشور مشخص خواهد شد و در راستاي ايجاد امكان استفاده مشتركين متناسب با نوع خدمات ارائه شده خواهد بود و از طريق مراجع رسمي اطلاع رساني و وب‌سايت تامين تله‌كام، اعلام خواهد شد.


. با توجه به كيفيت سرويس‌هاي ارائه شده توسط اپراتور‌هاي ديگر، آيا ارائه خدمات با كيفيت بالا جزء اهداف تامين‌تله‌كام است؟

- بله، مسلما يكي از ماموريت‌هاي اجتماعي اپراتور سوم تسهيل ارتباطات مشتركين تلفن همراه از طريق ارتقاء كيفيت خدمات با به كارگيري فن‌آوري‌هاي پيشرفته و به روز مخابراتي است.

---------- Post added at 10:09 PM ---------- Previous post was at 10:08 PM ----------

Electronic-Arts
23-05-2011, 22:20
سلام دوستان نمیدونین کجا سیم کارت ها رو میفروشه ما هم بریم بخریم؟ میدونم نمایندگی منظورم اینه که آدرس بدین

Sae!d
23-05-2011, 22:21
حداکثری که میشه با این سیمکارت ها به اینترنت وصل شد چقدره؟

arashlolos
23-05-2011, 22:22
سلام دوستان نمیدونین کجا سیم کارت ها رو میفروشه ما هم بریم بخریم؟ میدونم نمایندگی منظورم اینه که آدرس بدین
خسته نباشید همه خریدن فقط شما موندین:31:

firefox7
23-05-2011, 22:42
تا بخواد درست و حسابی راه بیفته یک سال طول میکشه
ولی اینطور که یکی از مسولین توی تلویزیون میگفت
سرعت اینترنتش 8 مگا بیته که چند برابر adsl میشه و خیلی خوبه
تازه مکالمه تصویری هم هستش و در مجموع خیلی خیلی بهتر از ایرانسله

Electronic-Arts
23-05-2011, 22:43
خسته نباشید همه خریدن فقط شما موندین:31:
خب خندیدم!!!! به جای آدرس اینو میگن؟؟؟؟؟

arashlolos
23-05-2011, 22:50
خب خندیدم!!!! به جای آدرس اینو میگن؟؟؟؟؟
داداش قربونت شوخی کردم منظورمم خنده نبود!:11:
اصلا بصورت رسمی نیمده که بخواد از یه جایی سیمکارتاشو بخری
اون آزمایشی ها رو فکر کنم خودشون به کسلیی که خودشون انتخاب میکنن میدن

arashlolos
23-05-2011, 23:02
تا بخواد درست و حسابی راه بیفته یک سال طول میکشه
ولی اینطور که یکی از مسولین توی تلویزیون میگفت
سرعت اینترنتش 8 مگا بیته که چند برابر adsl میشه و خیلی خوبه
تازه مکالمه تصویری هم هستش و در مجموع خیلی خیلی بهتر از ایرانسله
ببین دوست عزیزم سرعتش میتونه 8 مگابیت باشه نه اینکه اینسرعتو بخوان ارائه بدن به ملت!!!!!!!
adsl هم میتونه تا 7 تا سرعت داشته باشه!!!
مکالمه آره البته اگه سیاست و قانون نیاد وسط
ولی دستش خیلی بازتر از ایرانسله تکنولوژیش بالاتره ولی فقط تا 2 سال
بعد از دو سال ایرانسل هم وارد رقابت میشه و همچنین همراه اول

Electronic-Arts
24-05-2011, 01:10
داداش قربونت شوخی کردم منظورمم خنده نبود!:11:
اصلا بصورت رسمی نیمده که بخواد از یه جایی سیمکارتاشو بخری
اون آزمایشی ها رو فکر کنم خودشون به کسلیی که خودشون انتخاب میکنن میدن
آخه من جدی گفتم بعد اون جوری جواب دادی فکر کردم داری مسخره میکنی , از کی شروع به فروش میکنن؟

arashlolos
24-05-2011, 01:17
آخه من جدی گفتم بعد اون جوری جواب دادی فکر کردم داری مسخره میکنی , از کی شروع به فروش میکنن؟
نه داداش مسخره چیه!:46:
ما تنها چیزی که داریم همین خبراییه که از رسانه ها پخش میشه همین تاپیک چنتا خبر زدن دوستان .
تنها خبر ما همینا هستند هرچی که تو خبر گفته همونه میتونی بخونیشون
زمان دقیقش اصلا معلوم نیس حتی سایتشم نزده
ولی مسئولان میگن به زودی

Help118
24-05-2011, 05:40
چیزی در مورد انتخاب شماره
لاک بودن یا نبودن سیم با گوشی
دائمی یا اعتباری بودن
مطرح شده باشه حتما خبر بدید

File not found
24-05-2011, 11:59
حداقل باید 2مگ رو بده تا از امکانانات 3g بشه استفاده کرد

alisoofi
26-05-2011, 13:00
ببین دوست عزیزم سرعتش میتونه 8 مگابیت باشه نه اینکه اینسرعتو بخوان ارائه بدن به ملت!!!!!!!
adsl هم میتونه تا 7 تا سرعت داشته باشه!!!
مکالمه آره البته اگه سیاست و قانون نیاد وسط
ولی دستش خیلی بازتر از ایرانسله تکنولوژیش بالاتره ولی فقط تا 2 سال
بعد از دو سال ایرانسل هم وارد رقابت میشه و همچنین همراه اول
اگه مثل دفعه قبل که انقدر سنگ جلوی پای ایرانسل انداختن تا mms ارائه نده که همراه اول تجهیزاتش رو بروز کنه.احتمالا این یکی رو هم همین بلا رو سرش بیارن ولی حب چون این هم تقریبا دولتیه شاید کمتر اذیت بشه.
حالا جریان این 2 سال رو من الان شنیدم از شما وگرنه تا الان فکر میکردم که گفتن فقط اپراتور سوم اجازه ارائه نسل سوم رو داره

arashlolos
26-05-2011, 13:14
اگه مثل دفعه قبل که انقدر سنگ جلوی پای ایرانسل انداختن تا mms ارائه نده که همراه اول تجهیزاتش رو بروز کنه.احتمالا این یکی رو هم همین بلا رو سرش بیارن ولی حب چون این هم تقریبا دولتیه شاید کمتر اذیت بشه.
حالا جریان این 2 سال رو من الان شنیدم از شما وگرنه تا الان فکر میکردم که گفتن فقط اپراتور سوم اجازه ارائه نسل سوم رو داره
چرا تقریبا دولتیه تامین تلکام که دولتی نیست!
نه قربونت نمیبینی ایرانسل لب مرز خدماته... داره میترکونه همراه اولم دمشو گرفته عقب نمونه
نه اینو من چندین جا خوندم که بعد از ارائه خدمات توسط تامین تلکام بقیه اپراتورها 2 سال تمام بعد از اون میتونن این خدماتو ارائه بدن فقط نگاه کنید اون موقع چه خبره اون موقع به سرعت و کیفیت الان اینترنتمون میخندیم میگیم یادش بخیر چه پولی میدادیم واسه نت و چه سرعت لاک پشتی داشت........
البته شرطش اینه که اولا از تحریم یجوری فرار کنیم (تجهیزات کم نیاریم و تکنولوژی) و سیاست نیاد وسط سرعت و کیفیت رو کم کنه!!!!!!!!!!!

alisoofi
28-05-2011, 16:48
چرا تقریبا دولتیه تامین تلکام که دولتی نیست!
.........................
.........................
البته شرطش اینه که اولا از تحریم یجوری فرار کنیم (تجهیزات کم نیاریم و تکنولوژی) و سیاست نیاد وسط سرعت و کیفیت رو کم کنه!!!!!!!!!!!

مگه واسه سازمان تامین اجتماعی نیست؟
........................
........................
مطمئنا به این راحتی اینترنت پرسرعت نمیدن.من که شک ندارم.شایدم هم مثل ADSL بگن اگه خط موبایل واسه یه شخص حقیقی باشه نمیدیم :31::31::31:

arashlolos
28-05-2011, 17:26
مگه واسه سازمان تامین اجتماعی نیست؟
........................
........................
مطمئنا به این راحتی اینترنت پرسرعت نمیدن.من که شک ندارم.شایدم هم مثل ADSL بگن اگه خط موبایل واسه یه شخص حقیقی باشه نمیدیم :31::31::31:
نه از کجا شنیدی
.............
................
میدن نترس به حقیقی ها هم میدن مگه چنتا حقوقی داریم اکثر یا تقریبا همه مشترکین حقیقی هستند

مهرسا1
28-05-2011, 22:52
نه اینو من چندین جا خوندم که بعد از ارائه خدمات توسط تامین تلکام بقیه اپراتورها 2 سال تمام بعد از اون میتونن این خدماتو ارائه بدن


خوب چرا تا 2 سال بقیه نمیتونن این خدمات رو بدن؟اگه بذارین بقیه شرکت ها هم همزمان خدمات رو بدن که رقابت میشه و کیفیت و قیمت خیلی بالا تر میره خوب

arashlolos
29-05-2011, 08:37
خوب چرا تا 2 سال بقیه نمیتونن این خدمات رو بدن؟اگه بذارین بقیه شرکت ها هم همزمان خدمات رو بدن که رقابت میشه و کیفیت و قیمت خیلی بالا تر میره خوب
خوب دلیلش مشخصه
دلیلش اینه که شرکت تامین تلکام پا بگیره و بتونه خودشو تکمیل و مجهز کنه به نحو بهتر اینکه بتونه بازار خودشو پیدا کنه بعد.در غیر اینصورت همون ابتدا ورشکسته میشه.میدونید که فقط کافیه ایرانسلم اجازه داشته باشه الان بیاد
با توجه به سرعت پیشرفتش تا اینجا ، در مورد 3g هم تامین تلکام رو پشت سر میزاره دلیلش اینه که آنتن های bts ایرانسل الان نصب هستش و 95 درصد کشور رو پوشش میده فقط کافیه تجهیزات 3g رو روی دکل هاش نصب کنه
در ضمن تامین تلکام میخواد از دکل های اپراتورهای دیگه هم استفاده کنه یعنی مثلا یه دکل که میبینید هم واسه ایرانسله هم تامین تلکام دلیلش کاهش هزینه و عدم همکاری شهرداری برای نصب دکل های bts جدید هستش

:11:


0

0

0

0
دوستان تشکر یعنی چی؟یکی به منم بگه بدونم!!!!!!!!!!:31::5:

alisoofi
29-05-2011, 13:07
خوب چرا تا 2 سال بقیه نمیتونن این خدمات رو بدن؟اگه بذارین بقیه شرکت ها هم همزمان خدمات رو بدن که رقابت میشه و کیفیت و قیمت خیلی بالا تر میره خوب
پس انحصار و سود جویی و فشار روی مشتری کجا بره.حرفی میزنیا :20:

arashlolos
29-05-2011, 13:23
پس انحصار و سود جویی و فشار روی مشتری کجا بره.حرفی میزنیا :20:
نه هدفش همونی بود که گفتم خوب راستم میگن اینو از همون اول تو قراردادشون ذکر کردند

مهرسا1
29-05-2011, 13:44
ولی راست میگه انحصار چیز خوبی نیست یادتون رفته تا وقتی ایرانسل نیومده بود همراه اول چقدر خدماتش پایین و قیمتاش بالا بود حالا حکایت این 2 سال انحصار هم همینه

alisoofi
30-05-2011, 00:19
ولی راست میگه انحصار چیز خوبی نیست یادتون رفته تا وقتی ایرانسل نیومده بود همراه اول چقدر خدماتش پایین و قیمتاش بالا بود حالا حکایت این 2 سال انحصار هم همینه
کاملا موافقم .... اگه ایرانسل نمیومد تا 100 سال دیگه هم همراه آخر GPRS ارائه نمیکرد.

italia88
31-05-2011, 22:36
کاملا موافقم .... اگه ایرانسل نمیومد تا 100 سال دیگه هم همراه آخر GPRS ارائه نمیکرد.

به شرطی که دست و بالش برای ارائه امکانات باز باشه و بتونه توی این اوضاع تحریم تجهیزات مورد نیازش رو سریع تهیه کنه میشه بهش امیدوار شد چون باید بتونه یه تکون اساسی به بازار ارائه خدمات موبایل بده تا اپراتورای دیگه خودشون رو جمع و جور کنن ...

arashlolos
01-06-2011, 00:03
به شرطی که دست و بالش برای ارائه امکانات باز باشه و بتونه توی این اوضاع تحریم تجهیزات مورد نیازش رو سریع تهیه کنه میشه بهش امیدوار شد چون باید بتونه یه تکون اساسی به بازار ارائه خدمات موبایل بده تا اپراتورای دیگه خودشون رو جمع و جور کنن ...
قبلش اعلام کرده بودن تمام تجهیزات رو از شرکتای داخلی خریداری میکنن
الان میگن تحریمه تجهیزات وارد نمیشه این یعنی تو ساخت تجهیزات کم آوردن یعنی تکنولوژیشو نداشتن بسازن!!!!!!!!!!
خدا بخیر کنه عاقبتشونو
پیاده کردن 3g به این راحتی ها هم نیس یه مدیریت قوی میخواد

bleu2u4u
02-06-2011, 15:43
متاسفانه این قضیه ی 2 سال خیلی مبهم (حداقل تو رسانه ها) مطرح شده
هیج جا نگفتن تاریخ شروع این دو سال کی هست
اگه از زمانی باشه که پروانه صادر شده که هیچ جای نگرانی ای نیست چون فکر نکنم بیشتر از 1 سال وقت داشته باشن(حتی کمتر)
ولی اگر از زمان شروع به کار کامل اپراتور باشه که فکر کنم تا حداقل 2سال و نیم دیگه معطلیم
هرچند یه حد وسطی هم هست که تاریخ شروع به کار سابق باشه که تو قرارداد قید شده بود(بهمن سال پیش)

bleu2u4u
02-06-2011, 15:53
پیاده کردن 3g به این راحتی ها هم نیس یه مدیریت قوی میخواد
البته شرکتش خیلی وقت پیش پیدا شده
یه شرکت چینی که از سهامدارای بزرگترین اپراتورهای جهانه

italia88
06-06-2011, 01:16
فروش سیم کارت‌های اپراتور سوم منوط به تایید ارزيابي كيفي

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينكه شبكه اپراتور سوم تلفن همراه فعاليت خود را در كشور آغاز كرده است، گفت: اجازه فروش سيم‌كارت اين اپراتور منوط به تاييد ارزيابي كيفي آن است.


رضا تقي‌پور در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تعهد اعلام شده براي فعاليت و راه‌اندازي اپراتور سوم تلفن همراه اول خردادماه جاري بود كه اين مساله نيز محقق شد.وي بیان ‌كرد: اجازه فروش سيم‌كارت اين اپراتور به منظور دفاع از حقوق مشتري تا زمان رسيدن به كيفيت مناسب، داده نخواهد شد.وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: با توجه به اين مساله، زمان فروش سيم‌كارت اين اپراتور در انتظار ارزيابي نهايي و بررسي تمام شرايط كيفي خواهد بود.

حنّانه
08-06-2011, 01:41
من همه اخباری که تو این 5 صفحه نوشته بودید رو مطالعه کردم
ولی نکته ی قابل توجهی هست که میخوام بدونم چرا سایترسمی این شرکت هیچ اطلاعاتی از وضعیت پیشرفت نذاشته!!!

در ضمن من خیلی مشتقام که شماره سیمکارت دلخواهمو انتخاب کنم ولی هنوز هیچ خبری نیست

یک سوال: 0920 و 0921 چه تفاوتهایی دارند اشاره شده به سری دائمی یا اعتباری بودنشون؟

حنّانه
08-06-2011, 01:52
تناقض گویی درباره سیمکارت نسل 3/ توزیع سیمکارتهای جدید تا پایان هفته

خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: در حالی که رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از عرضه تجاری سیمکارتهای اپراتور سوم موبایل از امروز یکشنبه در خبر داده اما شواهد نشان می دهد که واگذاری این سیمکارتها هنوز آغاز نشده و تنها شبکه این اپراتور آماده راه اندازی شده است.به گزارش خبرنگار مهر، محمد کرم پور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امروز یکشنبه از آغاز واگذاری تجاری سیمکارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه همزمان با سررسیدن مهلت این اپراتور برای عرضه خدمات خبر داد و گفت: واگذاری سیمکارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه که سال گذشته مورد تست و آزمایش قرار گرفته بود از امروز به صورت محدود در تهران آغاز شده است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه عرضه این سیمکارت‌ها در سایر استان‌های ذکر شده در پروانه به مرور توسعه خواهد یافت گفـت: جزئیات بیشتر درباره سیمکارت های این اپراتور که فعلا در شهر تهران عرضه می شوند از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام خواهد شد.

این در حالی است که یک مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد آخرین جزئیات واگذاری سیمکارتهای نسل سوم به مهر گفت: از نظر رگولاتوری تست شبکه با موفقیت انجام شده و این اپراتور آمادگی واگذاری سیمکارت به صورت محدود را دارد.

وی گفت: سیمکارتهای اپراتور سوم تا پایان هفته جاری به صورت محدود و برای سازمانها و برخی ارگانها عرضه می شود که این سیمکارتها از ابتدا امکاناتی چون ویدیوکال و اینترنت پرسرعت را به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه سیمکارتهای نسل سوم تامین تله کام در این مرحله دائمی بوده اضافه کرد: تا زمانی که فراخوان فروش این سیمکارتها آغاز نشود نمی توان از واگذاری عمومی این سیمکارتها سخن گفت.

وی با بیان اینکه این سیمکارتها به برخی مدیران و به تعدادی محدود قرار است در این هفته واگذار شود اما تاکنون این واگذاری صورت نگرفته ادامه داد:اپراتور سوم طبق یک برنامه تبلیغاتی واگذاری سیمکارتها را اطلاع رسانی خواهد کرد.

این مقام مسئول افزود: چندین دفتر فروش برای فروش این سیمکارتها تدارک دیده شده و قرار است اپراتور سوم از دفاتر خدمات ارتباطی نیز تحت شرایط خاص کمک بگیرند.

وی ادامه داد: مطابق پروانه، این اپراتور فعلا تعهدات اولیه خود را انجام داده است این در حالی است که اپراتور تامین تله کام در مورد اعلام واگذاری سیم کارتهای نسل سوم هیچ واکنشی نشان نداده و اطلاع رسانی نکرده است.

به گزارش مهر، سیمکارتهای اپراتور سوم با کد 0920 و 0921 واگذار می شود.

مهرسا1
08-06-2011, 13:41
اینترنت پرسرعت را به همراه خواهد داشت.

حتما منظورشون از پرسرعت 128 هست دیگه........وای که چقده پر سرعته

italia88
08-06-2011, 22:38
به دلیل ضعف در راه اندازی اپراتور سوم
مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تامین تلکام برکنار شدند

روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی اعلام کرد: مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت تامین تلکام به دلیل ضعف در راه‌اندازی پروژه اپراتور سوم تغییر می‌کنند.


به گزارش موبنا در اطلاعیه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی آمده است، در پی اتمام زمان اجرای پروژه اپراتور سوم و با توجه به اینکه قرار بود از تاریخ اول خردادماه سال 1390 فروش سیم‌کارت این پروژه آغاز شود و شرکت تامین تلکام موفق به انجام این کار نشد، لذا شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) قصد تغییر هیات مدیره و مدیرعامل شرکت تامین تلکام را دارد.شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در ادامه این اطلاعیه تاکید کرد: این موضوع داخلی بوده و مرتبط با ضعف مدیرعامل در راه‌اندازی پروژه اپراتور سوم است و هیچ ارتباطی با مسائل سیاسی ندارد.

اپراتور سوم باید روند واگذاری‌هاي خود را تسریع کند
ريیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات راديویی با بیان اینکه رگولاتوری تذکرات لازم را به اپراتور سوم داده است، اعلام کرد: این اپراتور باید روند واگذاری خود را تسریع کند.
محمد کرم‌پور در گفت‌وگو با موبنا با بیان اینکه این سازمان نظارت کامل بر عملکرد اپراتور سوم دارد، اعلام کرد: این اپراتور واگذاری خود را به صورت محدود از اول خرداد ماه آغاز کرده است.وی ادامه داد: بخش حقوقی و نظارت رگولاتوری فعالیت این اپراتور را کنترل مي‌کنند، اپراتور سوم فرصتی برای عرضه سیم‌کارت خود در بازار ندارد و باید روند واگذاری‌هاي خود را تسریع بخشد.وی اعلام کرد: چنانچه این اپراتور برخلاف پروانه خود عمل کند، سازمان تنظیم مقررات بررسي‌هاي لازم را انجام مي‌دهد.
زمان لازم‌الاجرا شدن پروانه اپراتور سوم که قرار است برای نخستین بار تکنولوژی نسل سوم موبایل را در کشور ارائه کند، 31 مردادماه سال 89 بوده و این اپراتور در آن زمان گواهی عدم تداخل مضر فرکانس را از رگولاتوری دریافت و مبلغ حق‌الامتیاز اولیه را پرداخت کرده است.
براین اساس اپراتور تامین تلکام که موفق به دریافت پروانه فعالیت برای واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم در کشور شده است، بعد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن پروانه 9 ماه فرصت داشت که بهره‌برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند و در غیر این صورت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق پروانه باید با این اپراتور برخورد کند. با وجودی که طبق پروانه اپراتور سوم باید سیم‌کارت‌های خود را حداکثر تا اول خردادماه عرضه مي‌کرد و نیز با وجودی که ريیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اول خردادماه در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیم‌کارت‌ها به صورت تجاری در تهران خبر داده بود، اما تاکنون سیم‌کارتی از سوی این اپراتور در بازار عرضه نشده است.

حنّانه
09-06-2011, 01:36
حتما منظورشون از پرسرعت 128 هست دیگه........وای که چقده پر سرعته
آره خوب کلا واسه مصارف خانگی بالاتر از 128 کیلو بیت ممنوعه. این از طرف نهادهای فرهنگی بیشتر مورد بررسی بود که فن آوری اطلاعات ومخابرات و زیر ساخت هم تحت نظر این نهادها و ارگانها عمل می کنند! امروزه اینترنتی که به عنوان 512 به مصارف خانگی می دهند همون 128 هستش ولی با پهنای باند بیشتر!!!

italia88
10-06-2011, 17:22
چه زود دیر می شود ...
33 ماه گذشت از اپراتور سوم خبری نشد ...

روزشمار اپراتور سوم

مهر 87- انتشار اسناد مزایده و تمدید چند باره مهلت فروش اسناد
دی 87- بازگشایی پاکت پیشنهادی قیمت مزایده اپراتور سوم
23 دی 87- اعلام نام تامین اتصالات به عنوان برنده
فروردین88- مهلت پرداخت ضمانت نامه به گفته وزیر سابق
اردیبهشت 88- خداحافظی اتصالات از ایران بدون پرداخت غرامت
پایان 88- وعده ارائه سیم‌کارت نسل سوم از زبان تقی‌پور
تیر 88- درخواست برگزاری مجدد مزایده توسط مجلس
اردیبهشت 89- واگذاری پرونده به تامین تله‌کام و وعده واگذاری از بهمن ماه
آبان 89- استعفای دو عضو تامین تله‌کام
بهمن 89- تعویق در زمان عرضه و وعده ارائه از اردیبهشت 90
اول خرداد 90- عرضه سیم‌کارت‌ها به طور محدود
4 خرداد 90 – جلوگیری از عرضه سیم‌کارت به بهانه بررسی کیفیت
17 خرداد90- برکناری اعضای هیات مدیره اپراتور سوم

italia88
10-06-2011, 17:28
روند واگذاری سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم در 33 ماه گذشته

نسل سوخته


از مهرماه 87، یعنی زمانی که فعالیت رسمی برای برگزاری مزایده اپراتور سوم شروع شد تا امروز؛ یعنی خرداد 90 نزدیک به 33 ماه مي‌گذرد. همچنین از زمان رسمی عرضه سیم‌کارت‌هاي نسل سوم که البته بارها و بارها و توسط مقامات دولتی تغییر پیدا کرد و به تعویق افتاد نیز ماه‌ها مي‌گذرد، اما همچنان خبری از سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم در بازار تلفن همراه کشور نیست.


اپراتوری که قرار بود ظرف 15 سال حداقل 17 میلیون مشترک جذب کند این روزها حال و روز خوشی ندارد. حتی اگر قرار باشد که به بحران‌هاي پیش رویش چه در بخش برگزاری مزایده و اعلام شریک خارجی‌اش و چه در زمان ترک آن شریک و تغییر‌هاي مدیریتی عادت کرده باشد، اما با این حال شرایطی که هم‌اکنون با آن دست به گریبان است به‌رغم تمام پوئن‌هایی که دولتی‌ها به او داده‌اند نه تنها شرایط مطلوبی نخواهد بود، بلکه به نوعی نشان دهنده بن‌بستی است که این اپراتور پیش روی خود دارد. بن بستی که بارها و بارها کارشناسان امر از نخستین روز کلید خوردن این پروژه برای آن پیش‌بینی کرده بودند.

داستان بدقولی‌های اپراتور سوم، اما از زمان اعلام نام برنده آن و مشکلات بعدی آن نبود، بلکه این اپراتور کشور از همان روزهای اولی که تصمیم به تشکیل آن گرفته شده بود با بحران‌هایی روبه‌رو بود که همگان آن را ناشی از عدم مدیریت قوی از یک سو و به کار گرفتن مشاوران غیرحرفه‌ای و نیز فقدان مدیران باتجربه در این پروژه عنوان مي‌کنند. برآیند این عوامل باعث شد تا این پروژه پرحاشیه‌ترین پروژه مخابراتی کشور بعد از اپراتور دوم باشد.
درحالی که مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پیش از زمان برگزاری مزایده بارها و بارها زمان‌‌‌های متفاوتی را پیرامون انتشار اسناد و برگزاری مزایده داده بودند؛ اما سرانجام اسناد این مزایده در دومین روز از مهر ماه سال 87 منتشر و قرار شد تا داوطلبان شرکت در این مزایده تا پایان روز 13 مهرماه اسناد مزایده را خریداری کنند. درحالی که برگزاری مزایده‌‌‌هایی از این دست به قواعد و قوانینی شفاف و نیز اطلاع‌رسانی‌‌‌ای شفاف‌‌تر نیازمند است، اما برگزاری این مزایده به باور بسیاری از شرکت‌‌کنندگان آن با کمي‌ ‌‌‌‌و کاستی‌‌‌هایی در بخش ارائه اطلاعات شفاف روبه‌رو بوده است. از سویی دیگر در جریان برگزاری این مزایده رسانه‌‌‌های گروهی که به قولی چشم و گوش جامعه هستند، جدی گرفته نشدند. با این حال اخبار برگزاري اين مزايده از سوی گروهی که از چند سال قبل‌تر فعالیت‌‌‌های خود را با برخی از زیرمجموعه‌‌‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز کرده بود، منتشر شد. حتی بعدها شنیده شد که همین گروه به عنوان مشاور تنظیم اسناد این مزایده را نیز بر عهده داشتند. البته برخی از کارشناسان بر این باورند که اطلاعات منتشر شده توسط این گروه نیز جهت‌دار صورت گرفته است. جهت‌هايي که سرانجامی این چنین را برای این اپراتور رقم زد.

مزايده نافرجام
درحالی که قرار بود زمان فروش اسناد مزایده تمدید نشود؛ اما آخرین زمان فروش این اسناد از 13 مهرماه به 20 مهرماه منتقل شد؛ اما این اولین تمدید در روند جریان برگزاری اپراتور سوم نبود. دلیل این امر هم از سوی مجری مزایده یعنی سعید مهدیون، ذوق و شوق طرف‌‌‌های عربی اعلام شد. همان عرب‌هایی که بعد از اعلام نام خود به عنوان شریک تجاری اپراتور سوم بعد‌ها با بهانه‌هاي بسیار ایران را ترک و دست طرف ایرانی را در پوست گردو گذاشتند.

مهدیون در آن زمان با اشاره به برگزاري جلسه شماره 49 کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفته بود که: کمیسیون بند پنج از فصل دوم موضوع معيارهاي ارزيابي در شرايط مزايده، کاهش تعداد مشترکان اپراتور خارجي از پنج ميليون به دو ميليون را بررسي کرد و با آن موافقت شد. این همان مساله‌‌‌ای بود که بعدها مورد اعتراض بیشتر ایرانی‌‌‌های حاضر در مزایده قرار گرفت، چرا که آنها معتقدند اگر قرار باشد با این کار طرف‌‌‌های خارجی بیشتری را برای حضور در مزایده جذب کنیم آن وقت تکلیف انتقال تجربه و فناوری طرف خارجی چه مي‌‌‌‌‌شود؟ هر چند که بعدها و با رفتن همان طرف خارجی در حالی که بسیاری بر این باور بودند که روند برگزاری این مزایده باید مجددا انجام شود، اما با کنار گذاشتن شرط شریک خارجی برنده نهایی به فعالیت خود ادامه داد. سرانجام و بعد از پایان مهلت خریداری اسناد مزایده اپراتور سوم اعلام شد که تنها 15 شرکت اقدام به خرید اسناد کرده‌‌اند. این درحالی است که پیش از این و از سوی مقامات دولتی بارها و بارها از اعلام آمادگی و تمایل اپراتورهای اروپایی و آسیایی برای شرکت در این مزایده صحبت به میان آمده بود.

پانزده شرکت اسناد را خریداری کرده بودند که شرکت‌‌‌های ایرانی آنها عبارت بودند از: آستان قدس رضوي، ايران مبين (وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام)، پارس ايراتل، تامين تله‌کام (وابسته به شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي)، پيشگامان کوير يزد، سرمايه‌گذاري ايرانيان، صندوق بازنشستگي سازمان صداوسيما، فناوري موج خاور، ITMC (به نمايندگي از کنسرسيوم فارس) و کنسرسيوم بزرگ مخابرات (52 شرکت عضو سنديکا) و‌‌‌ در بخش شرکت‌هاي خارجي نيز مگافون روسيه، اوراسکام مصر و STC اپراتور اول عربستان. اسامي‌‌‌‌‌دیگری هم در این بخش وجود داشتند. اسامي‌اي ‌‌‌‌‌که بیشتر به دلیل حضور آنها در نشست مزایده در دبي باعث شده بود تا نام آن‌‌ها بر سر زبان‌‌ها بیفتد. نام‌‌‌هایی همچون اتصالات، Reliance هند، Zain، Qtel و TMI.

خارجی‌‌ها منصرف شدند
مگافون که پیش از این و به واسطه افتتاح دفترش در ایران اولین خبرساز مزایده اپراتور سوم بود، باز هم اولین خبرساز در واپسین روزهای ارائه اسناد پیشنهادی بود. نمایندگان این اپراتور که جشن حضورشان در ایران را در کنار مقاماتی همچون رییس سازمان خصوصی‌سازی و مدیران مخابرات برگزار كرده بودند این بار از حضور در مزایده کنار رفتند و عنوان کردند اطلاعاتی که در ابتدای این مزایده از روند بازار ارتباطات ایران ارائه شده بود با واقعیات موجود همخوانی نداشته و تمایلی به سرمایه‌گذاری در ایران ندارند. در نهایت پنج کنسرسیوم زین‌ایران، عمران‌تل، تامين اتصالات، فناوری موج و آبی-‌ ایراتل که پاکات خود را برای حضور در مزایده‌ اپراتور سوم، تحویل داده بودند؛ به مرحله‌ بازگشایی قیمت راه یافتند و سرانجام نام تامین اتصالات به عنوان برنده این مزایده اعلام شد. البته اعلام نام برنده نیز بارها و بارها با تکذیب و تایید‌هاي بی‌شماری روبه‌رو شد.

محمد سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نهم در فروردین ماه سال 88 با خوشحالی از روند بی‌عیب و نقص مزایده اپراتور سوم صحبت مي‌کرد و خبر مي‌داد که سیم‌کارت‌هاي این اپراتور در سال 88 به مردم عرضه خواهد شد. سلیمانی اما آن زمان خبر از رفت و آمدهای اتصالاتی‌ها و اختلافاتشان بر سر حق السهم نداشت.
طرف خارجی اپراتور سوم وقتی پایش به ایران باز شد تازه فهمید تمام وعده و وعیدهای ارائه شده از سوی بازاریابان یا همان نویسندگان اسناد مزایده برگزاری این اپراتور در دبی خیالی بیش نبوده است؛ چرا که اپراتور اول و دوم بازار تلفن همراه ایران را قبضه کرده بودند و دیگر سودی در این بازار وجود ندارد. آن هم اگر قرار باشد حق‌السهم چشمگیری به دولت پرداخت شود. اتصالات از ایران رفت. رگولاتور صحبت‌هایش با سایر طرف‌هاي حاضر در مزایده شروع کرد؛ اما زمانی که دید هیچ کس شرایط مالی اتصالات را نمی‌پذیرد تصمیم‌گیری نهایی را به وزارت واگذار کرد. وزارتی که وزیرش در آن روزها مشغول جمع کردن وسایلش و تحویل امور به رضا تقی‌پور بود.
تابستان 88 مجلسی‌ها خواستار برگزاری مجدد مزايده اپراتور سوم بودند. اما وزیر تازه کار ارتباطات در گفت‌وگویی اعلام کرد که با پيش‌بيني زماني، اميدواريم صدور پروانه و واگذاري امتياز اپراتور سوم تلفن‌همراه تا پايان سال و با تاخير يكي دو ماهه انجام شود؛ اما هنوز مذاكرات با اپراتورهاي مختلف در حال انجام است؛ اين كار ساده‌اي نيست، زيرا آنها شرايط مختلف و طرح تجاري مختلفي دارند. او درباره‌ آخرين وضعيت اپراتور سوم تلفن همراه كشور و اينكه چرا برنده مزايده مربوطه تاكنون مشخص نشده است، گفت: برآوردمان اين بود كه اگر بخواهيم دوباره شرايط را تكرار كنيم، شايد زمان طولاني به خود اختصاص دهد؛ به همين دليل راه‌هاي قانوني ديگري را پيگيري و با اپراتورهاي بسياري مذاكره كرديم.

وعده‌هاي مکرر
سرانجام اردیبهشت 89 پروانه به تامین تله‌کام رسید و قرار شد که این شرکت تا بهمن‌ماه همین سال سیم‌کارت‌هاي خود را روانه بازار کند. هر از چند گاهی خبرهای متفاوتی در مورد این اپراتور اعلام مي‌شد. از استعفا و اختلاف در بدنه مدیریت شرکت گرفته تا ارائه اینترنت 8 مگابیتی بر بستر سیم‌کارت‌هاي نسل سوم و شراکت با برخی از فعالان فرانسوی. بهمن 89 هم گذشت؛ اما خبری از سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم نشد.
رضا تقی‌پور این بار به مشکلاتی جزئی در زیرساخت این اپراتور اشاره کرد و گفت تا اردیبهشت 90 مردم طعم نسل سوم را خواهند چشید. با این حال باز هم وعده وزیر محقق نشد و تنها در ابتدای خرداد ماه جاری از سوی رییس سازمان تنظیم مقررات اعلام شد سیم‌کارت‌هاي این اپراتور به تعداد محدود و به شکل واگذاری یک سیم‌کارت در یک ساعت و روند تصاعدی واگذاری در ساعت‌هاي بعدی آغاز شده است. رییس رگولاتوری در زمان تشریح چنین روشی در واگذاری سیم‌کارت همچنین عنوان کرده بود که این واگذاری‌ها از منشی دفتر اپراتور سوم شروع و درنهایت به دست مصرف کنندگان نهایی خواهد رسید. با این حال و تنها چند روز بعد از این وزیر ارتباطات رسما اعلام کرد که جلوی واگذاری سیم‌کارت‌هاي نسل سوم گرفته شده است؛ چرا که باید کیفیت خدمات آنها مورد تایید قرار گیرد. این آخرین اظهار نظر رسمی در مورد اپراتور سوم بود و دو روز پیش نیز اعلام شد که مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت تامین تله‌کام به دلیل ضعف در راه‌اندازی پروژه اپراتور سوم تغییر مي‌کنند. به این ترتیب به نظر مي‌رسد به‌کارگیری سیم‌کارت‌هاي نسل سوم فعلا به تعويق افتاده است. / م.ر.بهنام رئوف

Vaioman
11-06-2011, 12:05
دوستان،ارائه سیم کارت و خدمات مستلزم نصب و راه اندازی تجهیزاتی مانند مراکز(MSC,BSC,...) و سایتها(Macro,Micro,...)است.اپرتور سوم فعلآ چند مرکز(اونم به صورت مشترک با همراه اول)راه اندازی کرده و تعداد محدودی هم سایت BTS در برخی مناطق شمالی تهران نصب کرده که فقط توانایی ارائه خدمات محدود در حد ارتباط داخلی دارند.یعنی فقط با خودشون و فعلآ هیچ برنامه خاصی هم برای راه اندازی سایتها و مراکز ندارند چه برسه به ارائه عمومی سیم کارت و خدمات.

ArashMiniStar
12-06-2011, 13:28
روند واگذاری سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم در 33 ماه گذشته

نسل سوخته


از مهرماه 87، یعنی زمانی که فعالیت رسمی برای برگزاری مزایده اپراتور سوم شروع شد تا امروز؛ یعنی خرداد 90 نزدیک به 33 ماه مي‌گذرد. همچنین از زمان رسمی عرضه سیم‌کارت‌هاي نسل سوم که البته بارها و بارها و توسط مقامات دولتی تغییر پیدا کرد و به تعویق افتاد نیز ماه‌ها مي‌گذرد، اما همچنان خبری از سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم در بازار تلفن همراه کشور نیست.


اپراتوری که قرار بود ظرف 15 سال حداقل 17 میلیون مشترک جذب کند این روزها حال و روز خوشی ندارد. حتی اگر قرار باشد که به بحران‌هاي پیش رویش چه در بخش برگزاری مزایده و اعلام شریک خارجی‌اش و چه در زمان ترک آن شریک و تغییر‌هاي مدیریتی عادت کرده باشد، اما با این حال شرایطی که هم‌اکنون با آن دست به گریبان است به‌رغم تمام پوئن‌هایی که دولتی‌ها به او داده‌اند نه تنها شرایط مطلوبی نخواهد بود، بلکه به نوعی نشان دهنده بن‌بستی است که این اپراتور پیش روی خود دارد. بن بستی که بارها و بارها کارشناسان امر از نخستین روز کلید خوردن این پروژه برای آن پیش‌بینی کرده بودند.

داستان بدقولی‌های اپراتور سوم، اما از زمان اعلام نام برنده آن و مشکلات بعدی آن نبود، بلکه این اپراتور کشور از همان روزهای اولی که تصمیم به تشکیل آن گرفته شده بود با بحران‌هایی روبه‌رو بود که همگان آن را ناشی از عدم مدیریت قوی از یک سو و به کار گرفتن مشاوران غیرحرفه‌ای و نیز فقدان مدیران باتجربه در این پروژه عنوان مي‌کنند. برآیند این عوامل باعث شد تا این پروژه پرحاشیه‌ترین پروژه مخابراتی کشور بعد از اپراتور دوم باشد.
درحالی که مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پیش از زمان برگزاری مزایده بارها و بارها زمان‌‌‌های متفاوتی را پیرامون انتشار اسناد و برگزاری مزایده داده بودند؛ اما سرانجام اسناد این مزایده در دومین روز از مهر ماه سال 87 منتشر و قرار شد تا داوطلبان شرکت در این مزایده تا پایان روز 13 مهرماه اسناد مزایده را خریداری کنند. درحالی که برگزاری مزایده‌‌‌هایی از این دست به قواعد و قوانینی شفاف و نیز اطلاع‌رسانی‌‌‌ای شفاف‌‌تر نیازمند است، اما برگزاری این مزایده به باور بسیاری از شرکت‌‌کنندگان آن با کمي‌ ‌‌‌‌و کاستی‌‌‌هایی در بخش ارائه اطلاعات شفاف روبه‌رو بوده است. از سویی دیگر در جریان برگزاری این مزایده رسانه‌‌‌های گروهی که به قولی چشم و گوش جامعه هستند، جدی گرفته نشدند. با این حال اخبار برگزاري اين مزايده از سوی گروهی که از چند سال قبل‌تر فعالیت‌‌‌های خود را با برخی از زیرمجموعه‌‌‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز کرده بود، منتشر شد. حتی بعدها شنیده شد که همین گروه به عنوان مشاور تنظیم اسناد این مزایده را نیز بر عهده داشتند. البته برخی از کارشناسان بر این باورند که اطلاعات منتشر شده توسط این گروه نیز جهت‌دار صورت گرفته است. جهت‌هايي که سرانجامی این چنین را برای این اپراتور رقم زد.

مزايده نافرجام
درحالی که قرار بود زمان فروش اسناد مزایده تمدید نشود؛ اما آخرین زمان فروش این اسناد از 13 مهرماه به 20 مهرماه منتقل شد؛ اما این اولین تمدید در روند جریان برگزاری اپراتور سوم نبود. دلیل این امر هم از سوی مجری مزایده یعنی سعید مهدیون، ذوق و شوق طرف‌‌‌های عربی اعلام شد. همان عرب‌هایی که بعد از اعلام نام خود به عنوان شریک تجاری اپراتور سوم بعد‌ها با بهانه‌هاي بسیار ایران را ترک و دست طرف ایرانی را در پوست گردو گذاشتند.

مهدیون در آن زمان با اشاره به برگزاري جلسه شماره 49 کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفته بود که: کمیسیون بند پنج از فصل دوم موضوع معيارهاي ارزيابي در شرايط مزايده، کاهش تعداد مشترکان اپراتور خارجي از پنج ميليون به دو ميليون را بررسي کرد و با آن موافقت شد. این همان مساله‌‌‌ای بود که بعدها مورد اعتراض بیشتر ایرانی‌‌‌های حاضر در مزایده قرار گرفت، چرا که آنها معتقدند اگر قرار باشد با این کار طرف‌‌‌های خارجی بیشتری را برای حضور در مزایده جذب کنیم آن وقت تکلیف انتقال تجربه و فناوری طرف خارجی چه مي‌‌‌‌‌شود؟ هر چند که بعدها و با رفتن همان طرف خارجی در حالی که بسیاری بر این باور بودند که روند برگزاری این مزایده باید مجددا انجام شود، اما با کنار گذاشتن شرط شریک خارجی برنده نهایی به فعالیت خود ادامه داد. سرانجام و بعد از پایان مهلت خریداری اسناد مزایده اپراتور سوم اعلام شد که تنها 15 شرکت اقدام به خرید اسناد کرده‌‌اند. این درحالی است که پیش از این و از سوی مقامات دولتی بارها و بارها از اعلام آمادگی و تمایل اپراتورهای اروپایی و آسیایی برای شرکت در این مزایده صحبت به میان آمده بود.

پانزده شرکت اسناد را خریداری کرده بودند که شرکت‌‌‌های ایرانی آنها عبارت بودند از: آستان قدس رضوي، ايران مبين (وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام)، پارس ايراتل، تامين تله‌کام (وابسته به شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي)، پيشگامان کوير يزد، سرمايه‌گذاري ايرانيان، صندوق بازنشستگي سازمان صداوسيما، فناوري موج خاور، ITMC (به نمايندگي از کنسرسيوم فارس) و کنسرسيوم بزرگ مخابرات (52 شرکت عضو سنديکا) و‌‌‌ در بخش شرکت‌هاي خارجي نيز مگافون روسيه، اوراسکام مصر و STC اپراتور اول عربستان. اسامي‌‌‌‌‌دیگری هم در این بخش وجود داشتند. اسامي‌اي ‌‌‌‌‌که بیشتر به دلیل حضور آنها در نشست مزایده در دبي باعث شده بود تا نام آن‌‌ها بر سر زبان‌‌ها بیفتد. نام‌‌‌هایی همچون اتصالات، Reliance هند، Zain، Qtel و TMI.

خارجی‌‌ها منصرف شدند
مگافون که پیش از این و به واسطه افتتاح دفترش در ایران اولین خبرساز مزایده اپراتور سوم بود، باز هم اولین خبرساز در واپسین روزهای ارائه اسناد پیشنهادی بود. نمایندگان این اپراتور که جشن حضورشان در ایران را در کنار مقاماتی همچون رییس سازمان خصوصی‌سازی و مدیران مخابرات برگزار كرده بودند این بار از حضور در مزایده کنار رفتند و عنوان کردند اطلاعاتی که در ابتدای این مزایده از روند بازار ارتباطات ایران ارائه شده بود با واقعیات موجود همخوانی نداشته و تمایلی به سرمایه‌گذاری در ایران ندارند. در نهایت پنج کنسرسیوم زین‌ایران، عمران‌تل، تامين اتصالات، فناوری موج و آبی-‌ ایراتل که پاکات خود را برای حضور در مزایده‌ اپراتور سوم، تحویل داده بودند؛ به مرحله‌ بازگشایی قیمت راه یافتند و سرانجام نام تامین اتصالات به عنوان برنده این مزایده اعلام شد. البته اعلام نام برنده نیز بارها و بارها با تکذیب و تایید‌هاي بی‌شماری روبه‌رو شد.

محمد سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نهم در فروردین ماه سال 88 با خوشحالی از روند بی‌عیب و نقص مزایده اپراتور سوم صحبت مي‌کرد و خبر مي‌داد که سیم‌کارت‌هاي این اپراتور در سال 88 به مردم عرضه خواهد شد. سلیمانی اما آن زمان خبر از رفت و آمدهای اتصالاتی‌ها و اختلافاتشان بر سر حق السهم نداشت.
طرف خارجی اپراتور سوم وقتی پایش به ایران باز شد تازه فهمید تمام وعده و وعیدهای ارائه شده از سوی بازاریابان یا همان نویسندگان اسناد مزایده برگزاری این اپراتور در دبی خیالی بیش نبوده است؛ چرا که اپراتور اول و دوم بازار تلفن همراه ایران را قبضه کرده بودند و دیگر سودی در این بازار وجود ندارد. آن هم اگر قرار باشد حق‌السهم چشمگیری به دولت پرداخت شود. اتصالات از ایران رفت. رگولاتور صحبت‌هایش با سایر طرف‌هاي حاضر در مزایده شروع کرد؛ اما زمانی که دید هیچ کس شرایط مالی اتصالات را نمی‌پذیرد تصمیم‌گیری نهایی را به وزارت واگذار کرد. وزارتی که وزیرش در آن روزها مشغول جمع کردن وسایلش و تحویل امور به رضا تقی‌پور بود.
تابستان 88 مجلسی‌ها خواستار برگزاری مجدد مزايده اپراتور سوم بودند. اما وزیر تازه کار ارتباطات در گفت‌وگویی اعلام کرد که با پيش‌بيني زماني، اميدواريم صدور پروانه و واگذاري امتياز اپراتور سوم تلفن‌همراه تا پايان سال و با تاخير يكي دو ماهه انجام شود؛ اما هنوز مذاكرات با اپراتورهاي مختلف در حال انجام است؛ اين كار ساده‌اي نيست، زيرا آنها شرايط مختلف و طرح تجاري مختلفي دارند. او درباره‌ آخرين وضعيت اپراتور سوم تلفن همراه كشور و اينكه چرا برنده مزايده مربوطه تاكنون مشخص نشده است، گفت: برآوردمان اين بود كه اگر بخواهيم دوباره شرايط را تكرار كنيم، شايد زمان طولاني به خود اختصاص دهد؛ به همين دليل راه‌هاي قانوني ديگري را پيگيري و با اپراتورهاي بسياري مذاكره كرديم.

وعده‌هاي مکرر
سرانجام اردیبهشت 89 پروانه به تامین تله‌کام رسید و قرار شد که این شرکت تا بهمن‌ماه همین سال سیم‌کارت‌هاي خود را روانه بازار کند. هر از چند گاهی خبرهای متفاوتی در مورد این اپراتور اعلام مي‌شد. از استعفا و اختلاف در بدنه مدیریت شرکت گرفته تا ارائه اینترنت 8 مگابیتی بر بستر سیم‌کارت‌هاي نسل سوم و شراکت با برخی از فعالان فرانسوی. بهمن 89 هم گذشت؛ اما خبری از سیم‌کارت‌هاي اپراتور سوم نشد.
رضا تقی‌پور این بار به مشکلاتی جزئی در زیرساخت این اپراتور اشاره کرد و گفت تا اردیبهشت 90 مردم طعم نسل سوم را خواهند چشید. با این حال باز هم وعده وزیر محقق نشد و تنها در ابتدای خرداد ماه جاری از سوی رییس سازمان تنظیم مقررات اعلام شد سیم‌کارت‌هاي این اپراتور به تعداد محدود و به شکل واگذاری یک سیم‌کارت در یک ساعت و روند تصاعدی واگذاری در ساعت‌هاي بعدی آغاز شده است. رییس رگولاتوری در زمان تشریح چنین روشی در واگذاری سیم‌کارت همچنین عنوان کرده بود که این واگذاری‌ها از منشی دفتر اپراتور سوم شروع و درنهایت به دست مصرف کنندگان نهایی خواهد رسید. با این حال و تنها چند روز بعد از این وزیر ارتباطات رسما اعلام کرد که جلوی واگذاری سیم‌کارت‌هاي نسل سوم گرفته شده است؛ چرا که باید کیفیت خدمات آنها مورد تایید قرار گیرد. این آخرین اظهار نظر رسمی در مورد اپراتور سوم بود و دو روز پیش نیز اعلام شد که مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت تامین تله‌کام به دلیل ضعف در راه‌اندازی پروژه اپراتور سوم تغییر مي‌کنند. به این ترتیب به نظر مي‌رسد به‌کارگیری سیم‌کارت‌هاي نسل سوم فعلا به تعويق افتاده است. / م.ر.بهنام رئوف

وقعا تاسف آوره! فیبر نوری شون هم فک کنم مثل این میشه!!!:13:

Royce
12-06-2011, 13:54
چقدر راحت توی این مملکت به شعور مردم توهین میشه :13:

مهرسا1
12-06-2011, 14:20
من حوصله خوندن این متن بلند رو نداشتم بلاخره این همراه سوم میاد یا نه
در ضمن مگه اپراتورای قبلی چه گلی به سرمون زدن که این جدیده بخواد بزنه؟

am2
14-06-2011, 12:45
این اینترنتش بهتره انگاری...:(( جهنم میرفتیم لااقل اینترنتش سرعتش بیشتر از این ایران بود که همه دنبال خبر زیاد شدن نیم کیلوبایت سرعتیم هییییییییی روزگار

omid.pari
15-06-2011, 11:57
سلام
من چند ماه قبل گفتم که هیج امیدی به عرضه سیم کارتهای اپراتور سوم ندارم برخی دوستان گفتن که شما بدبینی می کنید و الان هم معلوم شد که زیاد هم بدبینی نمیکردم. انگار ما باید واسه همیشه از این سیم کارتهای نسل یک و نیمی استفاده کنیم. (اگه اینم واسمون اضافی ندیدند)

bleu2u4u
15-06-2011, 12:00
اپراتور سوم موبایل در آستانه لغو پروانه/ موبایل نسل 3 به کما رفت
اقتصاد > صنعت - مهر نوشت:

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بابت تعویق در راه اندازی پروژه اپراتور سوم تلفن همراه کشور به شرکت تامین تله کام اخطار داد که به گفته معاون این سازمان این اخطار می تواند مشمول جریمه، کاهش مدت پروانه و یا حتی لغو پروانه فعالیت صادر شده برای این اپراتور شود.

اردیبهشت ماه سال 89 شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا - موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل ایران را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه، 31 مردادماه سال 89 بود و براساس آن این اپراتور 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

اما با وجودی که اپراتور سوم باید سیمکارتهای خود را حداکثر تا اول خردادماه 90 عرضه می کرد و نیز با وجودی که رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اول خردادماه در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیمکارتها به صورت تجاری و در تهران خبر داد اما تاکنون سیمکارتی از سوی تامین تله کام واگذار نشده است.

لطف الله سبوحی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با خبرنگار مهر درمورد آخرین وضعیت اجرای پروژه نسل سوم موبایل در کشور و دلایل اجرایی نشدن آن در موعد مقرر اظهار داشت: به اپراتور سوم اخطار داده شده است که این اخطار می تواند براساس پروانه مشمول جریمه، کاهش مدت پروانه فعالیت و یاحتی لغو آن شود که این امر بستگی به شرایط موجود و توضیحات اپراتور مربوطه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود اپراتور سوم هیچ گونه تجهیزات نسل سوم - 3G - را تاکنون وارد کشور نکرده و چگونه قرار بوده خردادماه سیم کارت های خود را عرضه عمومی کند اظهار داشت: ما طبق پروانه، فعالیت این اپراتور را نظارت خواهیم کرد و این اپراتور اعلام کرده که تاکنون 40 سایت BTS را آماده کرده است.

معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که آبا تاکنون برای تجهیزات اپراتور سوم گواهی تایید نمونه صادر شده است گفت: ما برای اپراتورها تایید نمونه صادر نمی کنیم و این وندورها هستند که زمانیکه تجهیزاتی نصب و راه اندازی می کنند از رگولاتوری گواهی تایید نمونه - TA - می گیرند.

سبوحی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای تجهیزات نسل سوم TA صادر کرده است تاکید کرد که هنوز این اپراتور در این زمینه درخواستی به رگولاتوری نداده است.

وی خاطرنشان کرد: وندورهای مخابراتی براساس مجوزهایی که دارند تجهیزات وارد کشور می کنند و زمانی که این تجهیزات در شبکه نصب و راه اندازی شد نسبت به بررسی کیفیت آن و صدور گواهی تایید نمونه آن اقدام می شود.

این درحالی است که اوایل خردادماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز واگذاری آزمایشی و محدود سیم کارت های اپراتور سوم خبر داد و اعلام کرد که عرضه عمومی این سیم کارتها پس از طی مراحل تایید کیفیت آغاز خواهد شد.

درحالیکه مسئولان وزارت ارتباطات به جای مسئولان تامین تله کام نسبت به اعلام خبر عرضه سیم کارتهای نسل سوم در کشور اقدام کرده اند اما شواهد نشان می دهد که مشکلات مدیریتی در این اپراتور سبب شده تا عرضه این سیمکارتها همچنان در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

هفته گذشته روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی "شستا " اعلام کرد : "نظر به اینکه شرکت تأمین تله‌کام موفق به انجام اجرای پروژه اپراتور سوم در موعد مقرر نشد هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تأمین تله کام تغییر می‌کند." براین اساس و با تصمیم سرپرست وزارت رفاه و مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی ذبیح الله فیض آبادی مدیرعامل شرکت تامین تله کام برکنار و محمد علی یزدانجو مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی "شستا" به عنوان سرپرست، هدایت این شرکت را به عهده گرفت.

italia88
15-06-2011, 23:53
وزير ارتباطات خواستار شد
اپراتور سوم دلايل تاخيرش را مكتوب ارائه دهد

در حالی که هفته گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگویی اعلام کرد که جلوی عرضه سيم‌كارت‌های اپراتور سوم به منظور ارزیابی کیفیت شبکه آن گرفته شده است؛ اما وی در گفت‌وگو با «ایسنا» و درباره نحوه برخورد با اپراتور سوم تلفن همراه با توجه به تاخيري كه در ارائه سيم‌كارت‌هايش دارد، تاكيد كرد: اگر اين اپراتور به دليل مشكلات فني يا اقتصادي در ارائه سيم‌كارت‌ها تاخير كرده است، بايد موارد را به‌صورت مكتوب به كميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات ارائه كند.


رضا تقي‌پور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اظهار كرد: اگر تخلفي در اين زمينه صورت گرفته بايد به كميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات آورده شود تا همه موارد در آنجا بررسي و نهايتا تصميم‌ها با راي اين كميسيون گرفته شود.
این در حالی است که پیش از این رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که در مقام سخنگوی اپراتور سوم با رسانه‌ها گفت‌وگو می‌کرد خبر از واگذاری سيم‌كارت‌های این اپراتور را به صورت عرضه تصاعدی در هر ساعت و در بین کارکنان این اپراتور را داده بود.

italia88
19-06-2011, 19:04
مدير عامل جديد تأمين‌تله‌كام منصوب شد

با حضور محمد‌علي يزدانجو، مدير عامل شركت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا) مدير عامل جديد شركت تامين تله كام معارفه شد.
در اين جلسه كه اعضاي هيئت مديره جديد به همراه مديران اجرائي شركت حضور داشتند، حميد فرنگ بعنوان مدير عامل جديد شركت تامين تله كام معرفي شد.
فرنگ پيش از اين مديرعامل شركت خدمات ماشيني تامين بوده‌اند.

bleu2u4u
20-06-2011, 03:06
مشکل از هر کجا بود از مدیرعامل و هیئت مدیره نبود
هیئت مدیره قبل تمامی بزرگان ای تی کشور رو جمع کرده بود ولی اخر سر هیچ کاری نتونست بکنه

Majid66_7
20-06-2011, 03:20
همون اپرا... اول نگه داریم که وقتی 3 یا 4 بیاد برای بهتر شدن امکانات جدید هم میذاره
دنیا تو 4G
اونوقت ما.....

Majid66_7
20-06-2011, 03:20
همون اپرا... اول نگه داریم که وقتی 3 یا 4 بیاد برای بهتر شدن امکانات جدید هم میذاره
دنیا تو 4G
اونوقت ما.....

italia88
25-06-2011, 18:56
خبر‌های خوشی در رابطه با این اپراتور سوم در راه است ...

گرچه وضعیت اپراتور سوم همچنان با شرایط نامناسبی همراه است اما رضوانی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته ما بین تنظیم مقررات و مسوولان اپراتور سوم ، گفت: خبر‌های خوشی در رابطه با این اپراتور وجود دارد و مشکلات این اپراتور حل شده ...

در این رابطه معاون سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد: پروانه فعالیت اپراتور سوم به سایر اپراتور‌های تلفن همراه واگذار نمی‌شود و تا چندی دیگر تامین تله‌کام فعالیت رسمی خود را در واگذاری سیم‌کارت نسل سوم آغاز می‌کند.
حسن رضوانی در پاسخ به این پرسش که با توجه به آمادگی اپراتور اول و دوم در زمینه ارائه سرویس در شبکه نسل سوم تلفن همراه، آیا بهتر نیست پروانه اپراتور سوم به یکی از این دو اپراتور واگذار شود؟ اعلام کرد: در شرایط حاضر چنین امکانی وجود ندارد وباید در این زمینه روال قانونی طی شود.
وی با بیان اینکه تامین تله کام باید در اپراتور سوم باقی بماند و دراین نسل سوم تلفن همراه سرویس‌دهی کند، اعلام کرد: پروانه فعالیت این اپراتور لغو نمی شود.
رضوانی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته ما بین تنظیم مقررات و مسوولان اپراتور سوم ، گفت: خبر‌های خوشی در رابطه با این اپراتور وجود دارد و مشکلات این اپراتور حل شده و تجهیزات خود را تهیه کرده است.

vivabarca
26-06-2011, 15:39
قیمت سیم کارت های این اپراتور و سرعت اینترنتش مشخص شده ؟

italia88
01-07-2011, 13:15
قیمت سیم کارت های این اپراتور و سرعت اینترنتش مشخص شده ؟

نه تنها قیمت و سرعت مشخص نیست بلکه حتی زمان دقیق عرضه سیمکارتهای اپراتور سوم هم معلوم نیست!!!!!:41:

italia88
01-07-2011, 13:32
مديرعامل صندوق تأمين اجتماعي :
تحريم‌ها و اعتبارات دو عامل اساسی در تاخیر توزيع سيم كارت‌هاي اپراتور سوم ...

مدير عامل صندوق تأمين اجتماعي درباره توزيع سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم كه توسط شركت تأمين تله كام، يكي از شركت‌هاي زير مجموعه اين سازمان انجام مي‌شود گفت: قيمت سيم كارت‌هاي اپراتور سوم تا پايان سال مشخص و نسبت به توزيع آن در سال جاري اقدام مي‌شود.

رحمت الله حافظي درباره واگذاري سيم كارت‌هاي اپراتور سوم اظهار داشت: ايجاد مشكلات مختلف از جمله تحريم‌ها و اعتبارات موجب شد كه توزيع سيم كارت‌هاي نسل جديد با تأخير در بهره‌برداري مواجه شود.

وي با اشاره به اينكه سيم كارت‌هاي اپراتور سوم منحصر به فرد است و براي نخستين بار در كشور توزيع خواهد شد ادامه داد: بايد ملاحظات امنيتي و فرهنگي در خصوص اين سيم كارت‌ها لحاظ شود.

مدير عامل صندوق تأمين اجتماعي گفت:‌ طي 2 ماه آينده سيم‌كارت‌هاي محدودي به صورت پايلوت و تست در سطوح خاص در بين معاونان وزرا توزيع مي‌شود.

وي در خصوص تغيير مدير عامل شركت تأمين تله‌كام كه مسئول راه‌اندازي اپراتور سوم بود يادآور شد: مدير عامل اين شركت حدود 3 هفته پيش تغيير كرد ولي هر وقت جابه‌جايي‌ها صورت مي‌گيرد همه دوست دارند اين موضوع را سياسي جلوه دهند.

مدير عامل صندوق تأمين اجتماعي بيان داشت: براي ارتقاء اين سيستم تغيير مدير عامل در شركت تأمين تله‌كام نياز بود.

وي با بيان اينكه تجهيزات مورد نياز ايستگاه‌ها در حال حمل به كشور است گفت: اين نوع سيم‌كارت‌ها تا پايان سال در بين عموم جامعه توزيع خواهد شد.

italia88
08-07-2011, 18:16
بررسی خسارات اقتصادی اپراتور سوم در مجلس

پس از پایان تعطیلات مجلس، نمایندگان در خصوص وضعیت اپراتور سوم و خسارات اقتصادی ناشی از این پروژه تصمیم گیری مي‌کنند.


علی مطهری، رییس کمیته مخابرات مجلس در گفت‌وگو با موبنا با اعلام این خبر و نیز با بیان اینکه تاخیر در آغاز به کار اپراتور سوم به اقتصاد کشور خساراتی را وارد کرده است، گفت: هر چند که این موضوع کاملا درست است، اما نباید تمامی خسارات وارد شده این پروژه را به عملکرد این اپراتور مربوط دانست. وی ادامه داد: برخی از این خسارات ناشی از تاخیر در عملکرد این شرکت و برخی دیگر به روند مزایده و انتخاب مجری این پروژه مربوط مي‌شود.
مطهری با اشاره به اینکه هم‌اکنون مجلس در تعطیلات است، اظهار داشت: پس از اتمام تعطیلات و آغاز به کار دوباره مجلس، پرونده اپراتور سوم تلفن همراه به طور جامع توسط نمایندگان مورد بررسی قرار مي‌گیرد و در زمینه خسارات وارد شده به کشور تصمیم‌‌هایی گرفته مي‌شود. عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خاطر نشان كرد: در صورت نیاز وزیر ارتباطات و مسوولان این وزارتخانه یا مسوولان اپراتور سوم باید توضیحاتی را به مجالس ارائه کنند.

گزارش تخلفات مالی و مدیریتی اپراتورسوم در مجلس
نايب‌ريیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی پرونده تخلفات اپراتور سوم موبایل توسط کمیسیون‌هاي اجتماعی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد. مجید نصیرپور در گفت‌وگو با مهر با اشاره به گزارش‌هاي واصله به مجلس در زمینه تخلفات مالی و مدیریتی در پروژه اپراتور سوم تلفن همراه کشور و لزوم نظارت نمایندگان مردم براین پروژه اظهار داشت: گزارش‌هايي در زمینه تخلفات مالی و مدیریتی اپراتور سوم موبایل و نیز تاخیر در راه‌اندازی این پروژه به کمیسیون اجتماعی مجلس رسیده است که بعد از تعطیلات مجلس مورد پیگیری و بررسی قرار مي‌گیرد.وی با بیان اینکه بررسی بخشی از این مسائل براساس آیین‌نامه مجلس به کمیسیون صنایع و معادن مربوط مي‌شود، ادامه داد: از نمایندگان این کمیسیون درخواست مي‌کنیم که بخشی از این پرونده که مربوط به کم کاری و بی توجهی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این پروژه ملی است را پیگیری و بررسی کنند. نصیرپور با تاکید براینکه هنوز ارزیابی دقیقی از موضوع و گزارش واصله صورت نگرفته است، اضافه کرد: بخشی از این پرونده مربوط به مسائل مدیریتی داخل مجموعه تامین تله کام است که باید از طریق کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد.

italia88
08-07-2011, 18:46
انصراف گروه بهمن از ورود به اپراتور سوم ...

سعيد موحدي معاون اقتصادي گروه بهمن، در گفتگو با خبرنگار موج، با اعلام اين خبر اظهار داشت: در مهرماه سال گذشته توافقاتي با بالاترين سطح ممکن در خصوص ورود گروه بهمن به اپراتور سوم صورت گرفته بود.
وي ادامه داد: بر اساس اين توافقات قرار بود که 40 درصد از سهام اپراتور سوم به مجموعه گروه بهمن تعلق گيرد.
موحدي با بيان اينکه گروه بهمن به دو دليل از ورود به اپراتور سوم انصراف داد، اضافه کرد: حس کرديم که پروسه قيمت گذاري اپراتور سوم مي خواهد از طريق بورس صورت گيرد.
وي بيان کرد: در واقع براي مجموعه اي که هنوز کار، فعاليت و سود آوري آن چندان مشخص نيست و پنج درصد آن قرار است که در بورس عرضه شود، احتمال مي داديم که قيمت آن بالاتر از قيمت مورد نظر ما باشد.
معاون اقتصادي بهمن اضافه کرد: از سوي ديگر حس کرديم که در بحث عملياتي آن نيز دوستان دچار مشکل و مسايلي هستند لذا جميع اين مسايل منجر شد تا از ورود به اپراتور سوم انصراف دهيم.

shamsoddin
08-07-2011, 19:10
مگه نگفته بودن سیم کارت دائمیش حداکثر 120 و اعتباری 20 تومنه ؟

سرعتشم که میگن 512 تا 2 مگابیته.... نه؟

Hi5
09-07-2011, 17:17
من شنیدم این اپراتورسوم اصلا وجود خارجی نداره!

italia88
09-07-2011, 19:56
من شنیدم این اپراتورسوم اصلا وجود خارجی نداره!

درسته ! با این اوضاعی که گرفتارش شده همون وجود خارجی هم که قرار بود داشته باشه فعلا نداره ...

از بحث تحریم ها گرفته تا بحث امنیت تبادل اطلاعات با این سرعت و حجم بالا همه همه از نکات مجهول این اپراتور به حساب میاد ...

italia88
11-07-2011, 01:06
رونق بازار چشم به‌راه سيم كارت‌هاي نسل سوم

سيم كارتهاي اپراتور سوم تلفن همراه با قابليت پشتيباني از نسل سوم موبايل كه قرار بود اول خردادماه وارد بازار شود مي توانست بارديگر جنب و جوش را به اين بازار چند ده ميليوني بازگرداند اما به دليل اينكه اين اتفاق نيفتاد، اين بازار همچنان ركود گذشته خود را دارد.


نگاهي به بازار تلفن همراه از تمايل مشتركان به خريد گوشي و انتظار براي ورود سيم كارتهاي نسل سومي اپراتور سوم حكايت دارد و در اين ميان سهم خريد سيم كارت بسيار پايين و حتي رو به نزول است .
هم اكنون سيم كارت تلفن همراه بدون تغيير و تحول در قيمت ، نسبت به هفته هاي گذشته خريد و فروش مي شود و حتي با وجودي كه اين كالا بازار چنداني را به خود اختصاص نداده است نرخ آن نيز آنطور كه بايد كاهش نيافته است .
فعالان بازار تلفن همراه معتقدند تقاضا براي خريد سيم كارت هاي اعتباري بسيار بالاتر از سيم كارتهاي دائمي است اما در اين نوع سيم كارتها نيز نوسان قيمت خاصي ديده نمي شود.
با اين حال فروشندگان سيم كارت از احتمال كاهش قيمت سيمكارت هاي دائمي همراه اول با توجه به كاهش خريد و فروش و كم رونقي اين بازار طي هفته جاري خبرمي دهند.
در شرايط موجود در بازار سيم كارتهاي دائمي همراه اول خريد و فروش انواع سيم كارت با شماره رند و مرتب به مراتب گرم است و سيم كارتهاي كد "يك " همچنان گرانترين سيم كارتهاي اين بار محسوب مي شود. براين اساس سيمكارت كاركرده اين كد حدود 550 تا 650 هزار تومان خريد و فروش مي شود كه شماره هاي رند و مرتب آن بيش از 800 هزار تومان قيمت دارند.
سيمكارت هاي صفر دائمي همراه اول با كدهاي "2 " ، "3 " ، "4 " ، "5 "، "6 "، "7 " و "8 " به ترتيب به قيمت 610، 550 ، 400 ، 360، 355 ، 330 و 300 هزار تومان در بازار تلفن همراه به فروش مي رسد و نرخ كاركرده اين سيم كارتها با كدهاي فوق به ترتيب حدود 350، 300، 225، 225، 205 ، 200 و 200 هزار تومان اعلام شده است .
بازار سيمكارت هاي اعتباري نيز طي هفته هاي جاري بدون نوسان قيمت سپري شده و هم اكنون سيم كارت همراه اول حدود 10 هزار تومان ، سيم كارت ايرانسل 5 هزار تومان و سيم كارت تاليا كه تقريباً كمياب است نيز حدود 7 هزار تومان خريد و فروش مي شود.

مهرسا1
18-07-2011, 12:36
بلاخره این اپراتور سوم میاد یا نه؟

italia88
20-07-2011, 01:31
احتمال حذف کنسرسیوم تامین تله‌کام از اپراتور سوم وجود دارد

ريیس کمیسیون اصل 44 اعلام کرد: احتمال حذف کنسرسیوم تامین تله‌کام از اپراتور سوم تلفن‌همراه کشورمان وجود دارد.

حمیدرضا فولادگر با اعتراض به عملکرد این اپراتور و عدم بهره برداری از شبکه نسل سوم تلفن‌همراه، اظهار داشت: باید هرچه زودتر وضعیت عملکرد این اپراتور بررسی می‌شود و مسوولان ذی‌ربط در این باره پاسخ دهند.
وی با بیان اینکه وظیفه کمیسیون صنایع و معادن و به ویژه کمیته مخابرات است که پرونده اپراتور سوم را بررسی کند، گفت: در همین حال کمیسیون اصل 44 نیز وضعیت این اپراتور را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ادامه فعالیت این اپراتور مشخص نیست، افزود: با بررسی وضعیت اپراتور سوم توسط کمیته مخابرات تصمیم‌های لازم در این‌باره گرفته می‌شود و در صورت نیاز احتمال حذف کنسرسیوم تامین تله کام از اپراتور سوم تلفن‌همراه کشورمان وجود دارد. با وجودی که طبق پروانه اپراتور سوم باید سيم‌كارت‌های خود را حداکثر تا اول خردادماه عرضه می کرد و نیز با وجودی که رييس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اول خردادماه در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سيم‌كارت‌ها به صورت تجاری و در تهران خبر داده بود؛ اما تاکنون سيم‌كارتی از سوی این اپراتور واگذار نشده است.

مهرسا1
20-07-2011, 14:44
حذف کنسرسیوم
یعنی چی میشه ساده تر توضیح بدین

odbie
24-07-2011, 12:06
سلام

دوستان این سیم کارتاش کی میاد تو بازار بریم بخریم

بعدش آخرش سرعت اینترنتش چقدر و تعرفه هاش چقدره ممنون

AMIR.KIK
28-07-2011, 16:32
وزیر ارتباطات با حضور در کمیسیون صنایع و معادن در خصوص عملکرد اپراتور سوم تلفن همراه توضیحاتی داد و اعلام کرد: این اپراتور از اواخر این ماه واگذاری سیمکارت های خود را شروع می کند.

احمد مهدودی ابهری نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت وگو با وبسایت موبنا با بیان اینکه وزیر ارتباطات روز گذشته به سئوالات برخی از نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن پاسخ داد و اعلام کرد: اپراتور سوم تا کنون توانسته 80 آنتن در تهران نصب کند.

وی از نصب و بهره برداری آنتن های جدید توسط این اپراتور خبر داد و اعلام کرد که اپراتور سوم از اواخر این ماه واگذاری سیمکارت خود را آغاز می کند .

وی گفت: وضعیت صنعت مخابرات، اختلالات تلفن همراه و کم بودن سرعت اینترنت از دیگر مباحثی بود که روز گذشته با حضور رضا تقی پور در کمیسیون صنایع و معادن مورد بررسی قرار گرفت.

kkevinloren2006
01-08-2011, 16:48
این اپراتور سوم ملتو گزاشته سرکار .مسخرشو در اورده اخه شما که نمیتونید این کارو انجام بدین چرا قبول کردین :19:

italia88
01-08-2011, 20:59
فردا در جلسه كميسيون صنايع؛
وزير ارتباطات در خصوص تاخير اپراتور سوم توضيح مي‌دهد

فردا در جلسه كميسيون صنايع، وزير ارتباطات و مسئولان تأمين تله كام در خصوص تأخير و وضعيت اپراتور سوم به اعضاي كميسيون صنايع توضيح خواهند داد.


رضا تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به همراه مسئولان اپراتور سوم تلفن همراه (شركت تأمين تله كام)، فردا در جلسه كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي حاضر خواهند شد.
بنابراين گزارش، در اين جلسه وزير ارتباطات و مسئولان تأمين تله كام در خصوص علت تأخير و وضعيت اپراتور سوم به اعضاي كميسيون صنايع توضيح خواهند داد.
براساس اين گزارش، اعضاي كميسيون صنايع و معادن، در ساعت 18 تا 21 فردا، سه‌شنبه، 11 مرداد، ميزبان اين جلسه خواهند بود.

italia88
14-08-2011, 19:08
اپراتور سوم باز هم وزير را راهي مجلس كرد

توضيح وزير ارتباطات در خصوص موضوع تكراري وضعيت اپراتور سوم ، براي چندمين بار موفق شد وزير ارتباطات را به مجلس بكشاند.
با حضور رضا تقي‌پوردر جلسه كمسيون صنايع مجلس، محمد كرم پور، رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، گزارشي از وضعيت اپراتور سوم ارايه كرد.
اين مقام مسئول در گزارش خود اعلام كرده كه اپراتور سوم با وجود تاخير 2 ماهه در ارايه خدمات نسل سوم تلفن همراه، شرايط مساعدي دارد و تعدادي از آنتن هاي خود را آماده كرده و با مشاركت ساير اپراتورهاي تلفن همراه قادر به ارايه خدمات خواهد بود .
هر چند در اين نشست، تاريخي مشخص براي ارايه خدمات اپراتور سوم وعده داده نشده؛ اما گفته شده كه مسئولان شركت تامين تلكام قول دادند كه ظرف يك تا دو ماه آينده سيم‌‌كارت‌هاي اپراتور سوم كه هم اكنون آماده شده‌اند را ارائه دهند.
وي گفت: به اين ترتيب سيم‌كارت‌هاي آزمايشي به برخي سازمان‌هاي هدف داده خواهد شد و 800 BTS اپراتور سوم وارد كشور و 50 BTS نصب شده است.
البته عملي شدن اين وعده اپراتور سومي‌ها، پيش از اينكه اپراتور سوم و وزير ارتباطات بار ديگر راهي مجلس شوند، هنوز مشخص نيست.

wichidika
18-09-2011, 17:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مخبر کمیسیون صنایع ومعادن خبر داد:
تعیین تکلیف اپراتور سوم در مهرماه موبنا- مخبر کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد: مجلس در ماه آینده در خصوص ساماندهی وضعیت اپراتور تلفن همراه کشورتصمیم گیری می کند.


علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به اینکه چندی پیش وزیر ارتباطات در کمیسیون صنایع ومعادن حاضر شد و در خصوص ساماندهی وضعیت اپراتور سوم توضیحاتی ارائه کرد، گفت: براین اساس تقی پور اعلام کرد که این اپراتور باید بر اساس تعهدات خود از توانمندی های داخلی استفاده کند و تجهیزات مورد نیاز خود را از منابع داخلی تامین کند.
وی خاطر نشان ساخت: قرار شد وزیر ارتباطات آخرین برنامه های خود را درخصوص این اپراتور طی یک ماه به مجلس ارائه کند.
وی بابیان اینکه ارائه برنامه اپراتور از سوی وزیر ارتباطات به کمیسیون صنایع و معادن مجلس عملی نشد، ادامه داد: ماه آینده در خصوص ساماندهی وضعیت اپراتور تلفن همراه کشور تصمیم گیری می کند.
تلاش برای راه اندازی نسل سوم موبایل و بهره برداری از سومین اپراتور تلفن همراه در کشور به بهمن ماه سال 86 برمی گردد که هیئت دولت در جلسه خود طی مصوبه ای چارچوب این پروژه را مشخص کرد تا براساس آن استفاده از فناوری نسل سوم GSM یا همان 3G، استفاده از سرمایه گذار خارجی با حداکثر حق السهم 49 درصد و امکان اپراتوری منطقه ای در کشور پیاده سازی شود.
اما پس از کش و قوسهای فراوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موفق شد اردیبهشت ماه سال 89 شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا - را به عنوان بهره بردار این پروژه اعلام کند که طبق پروانه صادر شده برای این اپراتور قرار بود از اوایل خرداد ماه 90 شبکه نسل سوم موبایل در ایران راه اندازی و سیمکارتهایی با قابلیت این تکنولوژی که در دنیا نیز فراگیر شده وارد بازار شود اما این امر تاکنون محقق نشده است.

wichidika
19-09-2011, 14:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مدیر کل برند و ارتباطات تامین تله کام خبر داد:
مذاکره اپراتور سوم با سایر اپراتورهای مخابراتی کشور موبنا- مدیر کل برند و ارتباطات تامین تله کام از مذاکره اپراتور سوم تلفن همراه با سایراپراتورهای ارتباطی در کشورخبر داد.


شاهین آرپناهی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به مذاکرات تامین تله کام با اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه و اپراتورهای وایمکس، اظهار داشت: این اپراتور در زمینه های سایت شرینگ، اینترکانکشن، رومینگ و سایرموضوعات مشابه مذاکراتی با سایر اپراتورهای تلفن همراه و برخی دیگر اپراتورهای مخابراتی و ارتباطی کشورداشته است.
وی با بیان اینکه تست شبکه اپراتور سوم در حال انجام است، افزود:بسیاری از مشکلات این پروژه که باعث تاخیر در بهره برداری اپراتور سوم شده ، خارج از اختیارات مجموعه تامین تله کام بود که در شرایط حاضر بیشتر آن بر طرف شده است.
آرپناهی افزود:زمان دقیق برای واگذاری سیمکارت های نسل سوم نمی توان اعلام کرد، ولی به طور قطع سیمکارت‌های نسل سوم تا پیش از اتمام سال‌جاری در اختیارمتقاضیان قرار خواهد گرفت.
پس از برگزاری مزایده پرحاشیه اپراتور سوم که به حذف شرکت های خارجی از این مزایده منجر شد شرکت تامین تله کام زیر مجموعه تامین اجتماعی با ترک تشریفات عهده دار اپراتور سوم شد.
قرار است این اپراتور نسل سوم تلفن همراه را که به ارسال صوت و تصویر و دیتا با سرعت و کیفیت بالاتر و بهتر تاکید دارد در کشور فعال کند.
هم اکنون ۲ اپراتور اول و دوم در این زمینه فعال شده اند؛ ولی تا دو سال پس از ورود اپراتور سوم، اپراتور های تلفن همراه حق ارائه سرویس نسل سوم را ندارند.
سیمکارتهای این اپراتور طبق پروانه صادر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات با کد 092 وارد بازار می شود.

wichidika
05-10-2011, 22:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اپراتور سوم به تعهدات خود عمل کند موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اپراتور سوم بر اساس پروانه تعهداتی دارد که باید به آن عمل کند، اعلام کرد: در غیر اینصورت این وزارتخانه مطابق با پروانه با اپراتور سوم بر خورد خواهد کرد.


رضا تقی پور در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا گفت: مسئولان اپراتور سوم در خصوص عدم بهره بردای از پروژه اپراتور سوم در زمان مقرر توجیهاتی دارند که این دلایل به مراجع مربوطه ارائه شده است.
وی با بیان اینکه اگر این دلایل مورد تایید سازمان های مرجع قرار بگیرد وزارت ارتباطات نیز از این تصمیم گیری ها تبعیت می کند، تصریح کرد: در غیر اینصورت این وزارتخانه مطابق با پروانه با اپراتور سوم بر خورد خواهد کرد.
تقی پورخاطر نشان ساخت:برای این اپراتور تعهداتی در پروانه آمده که در نهایت برای فعالیت در این بازار و ارائه سیمکارت باید به آن عمل کند.
زمان لازم الاجرا شدن پروانه اپراتور سوم که قرار است برای نخستین بار تکنولوژی نسل سوم موبایل را در کشور ارائه کند 31 مردادماه سال 89 بوده و این اپراتور در آن زمان گواهی عدم تداخل مضر فرکانس را از رگولاتوری دریافت و مبلغ حق الامتیاز اولیه را پرداخت کرده است.
براین اساس اپراتور تامین تله کام که موفق به دریافت پروانه فعالیت برای واگذاری سیمکارتهای نسل سوم در کشور شده است بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن پروانه 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند و درغیر این صورت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق پروانه باید با این اپراتور برخورد کند.
با وجودی که طبق پروانه اپراتور سوم باید سیمکارتهای خود را حداکثر تا اول خردادماه عرضه می کرد و نیز با وجودی که رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اول خردادماه در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیمکارتها به صورت تجاری و در تهران خبرداده بود اما تاکنون سیمکارتی از سوی این اپراتور واگذار نشده است .
117

italia88
09-10-2011, 00:58
مهر هم به نیمه رسید و از سيم‌كارت نسل سوم خبری نیست
اپراتور خاموش

شهریور هم تمام شد. مهر هم به نیمه رسید اما هنوز از عرضه سيم‌كارت‌هاي نسل سوم خبری نیست. سيم‌كارت‌هایی که قرار بود بهمن ماه سال گذشته در اختیار کاربران و متقاضیان استفاده از خدمات نسل سوم قرار گیرد.


سيم‌كارت‌هاي اپراتوری که از لحظه اول شکل‌گیری‌اش در کشور با مشکلات زیادی روبه‌رو بود. مشکلاتی که البته بخش زیادی از آن به دلیل تخلفاتی بود که در زمان برگزاری مزایده اپراتور سوم صورت گرفته بود. شاید اگر در همان زمان مدیران مسوول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیشنهادها و انتقادات کارشناسان را به‌کار مي‌گرفتند، این سرنوشت گریبان اپراتور سوم کشور را نمی‌گرفت. به هر حال این دومین اپراتوری بود که در بدو شکل گیری طی 6 سال گذشته با مشکلاتی از این دست روبه‌رو شده است. اپراتور دوم نیز با روی کار آمدن دولت هشتم از ترکسل گرفته شد و به برنده دوم مزایده واگذار شد. البته برنده دوم به دلیل داشتن توان خارجی و وضعیت مالی مناسب نه تنها توانست به تعهدات خود عمل کند، بلکه اکنون در بازار ارتباطی کشور به مانند بختکی شده است که هر روز خواب و خوراک را از رقیب قدیمی خود یعنی اپراتور اول گرفته است.
اما اپراتور سوم که به باور بسیاری از کارشناسان مشکلات و عدم پیش‌بینی‌هاي لازم در تیم مشاوره نگارنده اسناد مزایده چنین سرنوشتی را هم‌اکنون برایش رقم زده است داستانی متفاوت از شکل‌گیری اپراتور دوم دارد. دادن اطلاعات غلط و اشتباه به شریک خارجی برنده این مزایده یعنی اتصالات باعث شد تا این اپراتور خوش سابقه در منطقه پس از بررسی‌هاي مقدماتی از بازار ایران شرایط درج شده در پروانه را مغایر با وعده‌هاي داده شده ارزیابی و عطای حضور در بازار ایران را به لقایش ببخشد.

در حالی که بعد از انصراف اتصالات بسیاری از تحلیل‌گران منتظر تجدید برگزاری مزایده یا اعلام نام برنده بعدی بودند، اما هیچ‌کدام از این اتفاقات رخ نداد. هر چند که بعدها شنیده شد مسوولان مربوطه با نفرات بعدی مزایده هم مذاکره کرده و راه به جایی نبرده بودند. رضا تقی پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در آن زمان تازه سکان این وزارت را به عهده گرفته بود، تصمیم گرفت روند کار این اپراتور توسط شریک ایرانی دنبال و در نهایت سيم‌كارت‌هاي نسل سوم به متقاضیان واگذار شود. اتفاقی که تا به امروز بارها به تاخیر افتاد و تقی‌پور را مجبور کرد چندین بار در برابر نمایندگان خانه ملت به پاسخگویی بپردازد.

اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی با بیان اینکه اپراتور سوم بر اساس پروانه تعهداتی دارد که باید به آن عمل کند، اعلام کرد: اگر این اپراتور به تعهدات خود عمل نکند با او برخورد مي‌کنيم. تقی پور در گفت وگو با «موبنا» گفت: مسوولان اپراتور سوم در خصوص عدم بهره‌برداری از پروژه اپراتور سوم در زمان مقرر توجیهاتی دارند که این دلایل به مراجع مربوطه ارائه شده است. وی با بیان اینکه اگر این دلایل مورد تایید سازمان‌هاي مرجع قرار بگیرد وزارت ارتباطات نیز از این تصمیم‌گیری‌ها تبعیت مي‌کند، تصریح کرد: در غیر این‌صورت این وزارتخانه مطابق با پروانه با اپراتور سوم بر خورد خواهد کرد.زمان لازم‌الاجرا شدن پروانه اپراتور سوم که قرار است برای نخستین بار تکنولوژی نسل سوم موبایل را در کشور ارائه کند 31 مردادماه سال 89 بوده و این اپراتور در آن زمان گواهی عدم تداخل مضر فرکانس را از رگولاتوری دریافت و مبلغ حق‌الامتیاز اولیه را پرداخت کرده است. براین اساس اپراتور تامین تله کام که موفق به دریافت پروانه فعالیت برای واگذاری سيم‌كارت‌های نسل سوم در کشور شده است، بعد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن پروانه 9 ماه فرصت داشت که بهره‌برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند و درغیر این صورت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق پروانه باید با این اپراتور برخورد کند.

با وجودی که طبق پروانه اپراتور سوم باید سيم‌كارت‌های خود را حداکثر تا اول خردادماه عرضه مي‌کرد و نیز با وجودی که ريیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اول خردادماه در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سيم‌كارت‌ها به صورت تجاری و در تهران خبر داده بود، اما تاکنون سيم‌كارتی از سوی این اپراتور واگذار نشده است.
تحریم جلویمان را گرفته!

اما از سوی دیگر تقی‌پور چندی پیش با حضور در مجلس مشکلات تحریمی را یکی از دلایل عقب‌ماندگی این پروژه ذکر کرده بود. با این حال ريیس کمیته مخابرات مجلس با اشاره به تاخیر به وجود آمده در راه‌اندازی سومین شبکه موبایل و بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه گفت: هنوز اقدام اساسی در پروژه اپراتور سوم صورت نگرفته اما مسوولان وعده دادند این اپراتور تا آذرماه سيم‌كارت‌های نسل سومی را وارد بازار کند.
رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی پیش با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مسائل امنیتی و تحریم‌ها را علت عمده تاخیر اپراتور سوم موبایل در واگذاری سيم‌كارت‌های نسل سوم عنوان و اعلام کرد که باتوجه به اینکه تحریم‌هایی نیز علیه کشور وجود دارد، تامین تجهیزات برای شرکت تامین تله‌کام به سختی امکانپذیر است.

علی مطهری، ريیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی در همین رابطه و در گفت‌وگو با مهر با تاکید براینکه مجلس به طورجدی بحث اپراتور سوم موبایل را پیگیری مي‌کند، اظهار كرد: در جلسات برگزار شده در این زمینه، تمامی مراحل کار اپراتور سوم برای اعضای کمیسیون صنایع و معادن تشریح شده و این کمیسیون از اقدامات انجام شده بی‌اطلاع نیست.

وی با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد فعالیت‌هاي صورت گرفته از سوی اپراتور سوم موبایل تاکید کرد که اقدام اساسی هنوز در این پروژه صورت نگرفته اما تجهیزاتی از سوی این اپراتور وارد کشور شده و تعدادی نیز آنتن BTS نصب شده است. با این حال مسوولان مربوطه پیش‌بینی مي‌کنند که این اپراتور حداکثر تا آذرماه بتواند تعهدات خود را اجرایی کرده و نسبت به ارائه سیم‌کارت در کشور اقدام کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که مسائل امنیتی و تحریم‌ها را علت عمده تاخیر اپراتور سوم در واگذاری سيم‌كارت‌های نسل سوم عنوان کرده است، نپذیرفت و تصریح کرد: شرکت تامین تله کام با توجه به آنکه شرایط کشور را مي‌دانسته، مسوولیت راه‌اندازی این پروژه را برعهده گرفته و اینکه تاخیر در راه‌اندازی این پروژه را به گردن شرایط تحریم بگذاریم اصلا قابل قبول نخواهد بود و تنها مي‌تواند بهانه‌هاي مدیریتی باشد.
وی با بیان اینکه این نگاه نوعی توجیه کم کاری درعدم توفیق‌ها تلقی مي‌شود، تاکید کرد که بهتر آن است به جای اینگونه دلیل تراشی‌ها از مردم بابت تاخیر به وجود آمده عذرخواهی شود و نسبت به بررسی عمیق دلایل عدم این توفیقات اقدام موثر صورت گیرد. همچنین بهتر است اپراتور سوم موبایل فرصتی از افکار عمومی برای راه‌اندازی شبکه خود بگیرد و این پروژه را شتاب بخشد.

استفاده از توان داخلي
صحبت‌هاي وزیر ارتباطات درباره تحریم درحالی مطرح مي‌شود که یکی از اعضای هيات‌مديره‌ اپراتور سوم گفته است که براي توسعه شبکه تا حد امکان از توان داخلي استفاده مي‌شود.
محمدرضا پاکروان، استاد دانشکده برق دانشگاه صنعتي شريف و عضو هيات‌مديره اپراتور سوم تلفن همراه اظهار كرد: در پروژه اپراتور سوم، بسياري از دست‌اندرکاران اجرايي و مديريتي اپراتور سوم، علاقه‌مند به استفاده از توان داخلي در انجام امور مربوط به اين اپراتور هستند. وي در ادامه افزود: در عين حال، ابعاد زماني، فناوري و مالي اين پروژه در حال حاضر بسيار دشوار و پيچيده است و بايد اين شبکه در اسرع وقت راه‌اندازي شود لذا در انجام اين فعاليت، هرجا که امکان دارد از توان داخلي استفاده مي‌شود و در باقي موارد بايد از توانمندي‌هاي شرکت‌هاي خارجي استفاده كرد.

پاکروان با اشاره به اينکه داشتن شريک خارجي براي يک پروژه در ابعاد اپراتور سوم داراي منافع و مضرات خاص خودش است، اضافه كرد: ملاحظات مربوطه داراي جنبه‌هاي مختلفي است که ممکن است لزوما فني يا اقتصادي هم نباشند. علاوه بر اين بايد توجه داشت که در پروژه‌هاي مهمي مانند اپراتور سوم، ملاحظات شرکت‌هاي خارجي نيز مهم است و آنها با توجه به شرايط بين‌المللي و عوامل مختلف آن تصميم‌گيري مي‌كنند و لزوما آنچه را ما مي‌پسنديم، آنها انجام نمي‌دهند.

پایلوت در برخی استان‌ها
درحالی که مطهری گفته است به نظر مي‌رسد این اپراتور تا به حال کاری انجام نداده است، اما محمد خواجه‌پور، مشاور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در امور مجلس و دولت به ایرنا مي‌گوید: طرح راه‌اندازي اپراتور سوم به صورت پايلوت در برخي استان‌هاي كشور به منظور دسترسي بهتر و سريع‌تر مردم به خدمات مخابراتي در دو ماه آينده فعال خواهد شد. به نظر مي‌رسد زمان برای این اپراتور و با توجه به شرایطی که هم‌اکنون با آن دست به گریبان است همچون برق و باد مي‌گذرد. تاکنون هیچ‌کدام از زمان‌هاي وعده داده شد برای عرضه سيم‌كارت‌هاي نسل سوم عملی نشده است و اینطور که پیداست، شاید آذرماه هم بدون عرضه سيم‌كارت‌هاي نسل سوم به پایان برسد. حال باید منتظر ماند و دید در صورت عدم عرضه، برنامه‌وزیر ارتباطات برای راه‌اندازی این اپراتور چه خواهد بود؟ آیا وزیر همچنان از اعتبار خود برای این اپراتور هزینه مي‌کند یا به تهدید خود جامه عمل مي‌پوشاند.

wichidika
09-10-2011, 21:39
تاريخ انتشار : 17/07/1390 - 11:42 وزير اتباطات و فناوري اطلاعات : شبكه اپراتور سوم تهران و كرج تا چند هفته ديگر راه اندازي مي شود تهران - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از راه اندازي شبكه اپراتور سوم تلفن همراه تهران و كرج طي چند هفته ديگر خبر داد و گفت: اين شبكه هر چند به كندي ولي در حال تكميل شدن است. شبكه اپراتور سوم تهران و كرج تا چند هفته ديگر راه اندازي مي شود به گزارش خبرنگار ايرنا، 'رضا تقي پور' در حاشيه همايش 'چشم انداز فناوري فضايي كشور' در جمع خبرنگاران افزود: مجريان شبكه قول داده اند كه طي چند هفته ديگر شبكه تهران - كرج راه اندازي شود. وي با اشاره به اينكه شبكه اپراتور سوم مدتي است به صورت آزمايشي فعاليت مي كند، اظهارداشت: اما براي ارايه سرويس عمومي ، شبكه بايد داراي سطح كيفي مورد قبول وزارت ارتباطات باشد. تقي پور در مورد تاخير در راه اندازي اپراتور سوم تلفن همراه گفت: اين اپراتور تاكنون چهار ماه تاخير داشته كه در اين مورد برابر شرايط و مقررات قيد شده در پروانه با آنها برخورد خواهد شد. وي درباره تعداد آنتن هاي تلفن همراه (BTS ها)نصب شده توسط مجريان شبكه اپراتور سوم گفت: تا كنون بيش از 400 آنتن نصب و بسياري از آن ها راه اندازي شده كه تك تك اين آنتن ها بايد گواهي لازم را دريافت كنند. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره محدوديت هاي بين المللي ايجاد شده و تاخير در واگذاري سيم كارت هاي اپراتور سوم در كشور گفت: تا حدودي اين محدوديت ها روي فعاليت اپراتور سوم تاثير داشته است. تقي پور در مورد فناوري فضايي در ايران گفت: دانشمندان فضايي ايران ، از دانش بالاي علمي و فني برخوردارند و آمار مقالات منتشر شده توسط دانشمندان و دانشجويان ايراني در دنيا رو به افزايش بوده است. وي افزود: ايجاد رشته هوافضا در دانشگاه هاي كشور و نيز پژوهشگاه فناوري فضايي حاكي از افق گسترده پيش روي اين صنعت است. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره پرتاب ماهواره نويد طراحي شده توسط دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان كرد: در ادامه فعاليت هاي قبلي ماهواره نويد يك تجربه جديد از نظر وزن، مدار، سيستم كنترل و يك ماهواره تصويربرداري است. تقي پور گفت: هر كدام از اين پروژه ها دربخشي از علم و فناوري جايگاه جديدتري را براي ما تعريف مي كند و اميد است با تجميع اين تجارب در ماهواره هاي بعدي بتوانيم محصولات دقيق تر و در مدارات بلندتر و با كاربردهاي وسيع تر را دنبال كنيم. تقي پور درباره ماهواره ظفر نيز اظهار داشت: ماهواره ظفر از نظر سيستم كنترلي، دقت تصوير برداري، طيف نوري براي تصوير برداري از ديگر ماهواره هاي داخلي دقيق و كامل تر است و مي توان گفت كه اين ماهواره داراي كلاس پيشرفته تري نسبت به ديگر ماهواره هاي ساخته شده در كشور است. علمي ** 9190** 1579 ** 1574

wichidika
17-10-2011, 15:52
وزير ICT به ايسنا خبر داد:
فردا، زمان ارايه‌ي سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم مشخص مي‌شود

1390/07/25
10-17-2011
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: اميدواريم در جلسه‌اي كه فردا با حضور سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و اپراتور سوم برگزار مي‌شود، خبرهاي خوشي داشته باشيم و زمان‌بندي دقيق ارائه سيم‌كارت به مردم مشخص شود.
دكتر رضا تقي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره آخرين وضعيت اپراتور سوم تلفن همراه اظهار كرد: تا جايي كه اطلاع دارم و بر اساس گزارشاتي كه ارايه شده بسياري از تجهيزات اين اپراتور ترخيص و نصب شده و شبكه در حال بهره‌برداري آزمايشي است.
وي درباره اينكه حدود سه ماه پيش عنوان كرده بود كه اين سيم‌كارت‌ها تا دو ماه آينده راه‌اندازي مي‌شود اما اين كار صورت نگرفته است گفت: موارد و خبرهايي را طبق گزارش‌هاي دريافتي از اپراتور سوم اعلام مي‌كنيم كه البته اين نافي تعهدات اپراتور نيست؛ ما يك توافق‌نامه داريم و اين اپراتور بايد طبق آن تعهداتش را انجام دهد و هر جا كه از اين تعهدات عدول كند، طبق آن پروانه با آن‌ها برخورد مي‌شود.
وزير اتباطات هم‌چنين درباره تاخير اين اپراتور و برخورد رگولاتوري با آن افزود: طبق پروانه هر جريمه‌اي كه تعلق بگيرد، قطعا اعمال خواهد شد.
انتهاي پيام

Reza Azimy_RW
17-10-2011, 16:37
خبر تکراریه :دی
یعنی تا حالا 9 بار همچین خبری رو خوندم هنوزم تاریخش معلوم نشده :دی

italia88
19-10-2011, 01:22
واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم در تهران و کرج

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رفع محدودیت‌های بين‌المللی و مشکلات امنیتی موجود در شبکه اپراتور سوم تلفن همراه کشور خبرداد و گفت: تا چند هفته دیگر واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم از تهران و کرج آغاز می‌شود.


رضا تقی‌پور در مورد تاخیر در راه‌اندازی شبکه نسل سوم موبایل در کشور با تایید حرکت کند این پروژه ملی اظهار داشت: اگرچه حرکت این شبکه کند است اما درحال اجرایی شدن بوده به نحوی که دست‌اندرکاران آن قول داده‌اند که ظرف چند هفته آینده آن را به بهره‌برداری برسانند. وی از افتتاح شبکه نسل سوم موبایل طی هفته‌های جاری در تهران و کرج خبر داد و بار دیگر تاکید کرد که این شبکه به صورت آزمایشی در حال کار است و حتی تعدادی محدود هم سیم‌کارت واگذار کرده، اما برای ارائه سرویس عمومی باید سطح کیفی این شبکه به عنوان یک سرویس عمومی برای ما قابل قبول باشد که در این راستا هنوز به آن سطح کیفی نرسیده‌اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: طبق بررسی‌های انجام شده و گزارش‌های واصله شبکه درحال تکمیل شدن است و ان‌شاءالله به آن کیفیت مدنظر می‌رسند. وی در مورد تاخیر 4 ماهه در راه‌اندازی شبکه اپراتور سوم و مکانیزم‌های توبیخی برای اجرای آن به مهر گفت: تمامی این شرایط در پروانه فعالیت این اپراتور دیده شده و برابر پروانه با این اپراتور برای تاخیرهای صورت گرفته برخورد خواهد شد. به گفته تقی پور، اپراتور سوم موبایل بیش از 400 آنتن «بی تی اس» در کشور نصب کرده که بسیاری از آنها راه‌اندازی شده، اما با این حال باید از نظرکیفی تک تک این آنتن‌ها گواهی لازم را دریافت کنند تا بتوانند پاسخگوی کل شبکه باشند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد که بحث‌های امنیتی و تحریم‌های بين‌المللی که سبب شده بود این پروژه کند پیش رود هم اکنون حل شده است.

wichidika
19-10-2011, 20:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وزیر ارتباطات خبر داد:
به زودی زمان واگذاری سیمکارت اپراتور سوم اعلام می شود
موبنا- وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات از اعلام زمان واگذاری سیمکارت های نسل سوم تلفن همراه به زودی خبر داد وگفت: در جلسه امروز کمیسیون تنظیم مقررات وضعیت واگذاری سیمکارت های نسل سوم مشخص می شود.


رضا تقی پور در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به برگزاری کمیسیون تنظیم مقررات و بررسی نهایی وضعیت اپراتور سوم، اظهار داشت: زمان واگذاری سیمکارت نسل سوم تلفن همراه به زودی مشخص می شود.
وزیرارتباطات افزود: برای این اپراتور تعهداتی در پروانه آمده که در نهایت برای فعالیت بازار و ارائه سیمکارت باید به آن عمل کند.
وی با بیان اینکه مسئولان این اپراتور در خصوص عدم بهره برداری از پروژه اپراتور سوم در زمان مقرر توجیهاتی دارند که این دلایل به مراجع مربوطه ارائه شده است.
تقی پور از نصب آنتن bts و واگذاری سیمکار نسل سوم به صورت محدود توسط اپراتور سوم تلفن همراه خبر داد وخاطر نشان کرد: برای واگذاری رسمی باید وضعیت شبکه این اپراتور به شرایط قابل قبولی برسد.
تلاش برای راه اندازی نسل سوم موبایل و بهره برداری از سومین اپراتور تلفن همراه در کشور به بهمن ماه سال 86 برمی گردد که هیئت دولت در جلسه خود طی مصوبه ای چارچوب این پروژه را مشخص کرد تا براساس آن استفاده از فناوری نسل سوم GSM یا همان 3G، استفاده از سرمایه گذار خارجی با حداکثر حق السهم 49 درصد و امکان اپراتوری منطقه ای در کشور پیاده سازی شود.
اما پس از کش و قوسهای فراوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موفق شد اردیبهشت ماه سال 89 شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا - را به عنوان بهره بردار این پروژه اعلام کند که طبق پروانه صادر شده برای این اپراتور قرار بود از اوایل خرداد ماه 90 شبکه نسل سوم موبایل در ایران راه اندازی و سیمکارتهایی با قابلیت این تکنولوژی که در دنیا نیز فراگیر شده وارد بازار شود، اما این امر تاکنون محقق نشده است.

wichidika
20-10-2011, 15:21
شبکه اپراتور سوم امروز در کرج راه‌اندازی شد
شبکه اپراتور سوم تلفن همراه کشور امروز در شهر کرج راه‌اندازی اولیه شد. ۱۳۹۰/۷/۲۷ - ۱۷ : ۸ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


وایمکس نیوز - با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیام کوتاه برای نخستین‌بار امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری بر روی گوشی‌های تلفن همراه فراهم شد.
براساس گزارش روابط عمومی تامین تله‌کام در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه جهت نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه، به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.
شرکت تامین تله‌کام در تلاش خواهد بود تا در آینده‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.
با افتتاح شبکه نسل سوم تلفن همراه کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌کننده از شبکه نسل سوم موبایل پیوست.
با آغاز به کار این شبکه امکان ارایه بسیاری از خدمات نوین ارتباطی همراه برای نخستین‌بار در کشور فراهم شده است.
این در حالی است که این اپراتور دوم تلفن همراه کشور نیز چهار سال پیش در چنین روزهایی شبکه‌اش به صورت رسمی راه‌اندازی شد.

wichidika
22-10-2011, 19:49
گزارش خبری مهر / شبکه نسل سوم موبایل در کرج راه‌اندازی شد/ تماس تصویری روی موبایل شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از 6 ماه تاخیر در زمان بهره برداری در کرج راه اندازی اولیه شد. به گزارش خبرنگار مهر، راه اندازی اولیه شبکه موبایل نسل سوم اپراتور تامین تله کام در کرج از سوی روابط عمومی این شرکت اعلام شده به نحوی که این اپراتور تاکید کرده که با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیام کوتاه برای نخستین‌بار امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری بر روی گوشی‌های تلفن همراه فراهم شده است.
طبق اعلام تامین تله‌کام، در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد و این اپراتور در تلاش است تا در آینده ‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.

براساس اعلام تامین تله کام با افتتاح شبکه نسل سوم تلفن همراه، کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌ کننده از شبکه نسل سوم موبایل پیوست و با آغاز به کار این شبکه، امکان ارائه بسیاری از خدمات نوین ارتباطی همراه برای نخستین‌بار در کشور فراهم شده است.

راه اندازی اولیه شبکه نسل سوم موبایل در کرج در حالی از سوی روابط عمومی تامین تله کام اعلام شده که پیش از این نیز در اول خرداد ماه سال 90 که آخرین مهلت اپراتور سوم برای عرضه سیم کارت بود، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیم کارتها به صورت تجاری در تهران خبر داده بودند اما تاکنون سیم کارتی از سوی تامین تله کام واگذار نشده است.

به گزارش مهر، این اپراتور که وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل کشور را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن تامین تله کام 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

هفته گذشته رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با مهر از عرضه سیم کارتهای این اپراتور در تهران و کرج طی هفته های جاری خبر داده بود. وی گفته بود که این اپراتور تاکنون موفق شده با پست سر گذاشتن محدودیتهای امنیتی و بین المللی حدود 400 سایت BTS در کشور نصب کند.

راه اندازی اولیه شبکه اپراتور سوم موبایل در کرج در حالی از سوی تامین تله کام اعلام شده که اپراتور دوم موبایل - ایرانسل - نیز 4 سال پیش در چنین روزهایی شبکه اش را به صورت رسمی راه اندازی کرده بود.

تاکنون عرضه سیم کارتهای تامین تله کام و چگونگی واگذاری آن اعلام رسمی نشده اما شنیده ها حاکی از آن است که تامین تلکام ، نام تجاری "رایتل" را برای سیم کارت های نسل سوم خود انتخاب کرده است.

wichidika
22-10-2011, 20:06
اگرجه راه‌اندازی اولیه‌ی شبکه‌ی اپراتور تامین تله کام در کرج صورت گرفت و با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه و اینترنت، امکان برقراری تماس‌های تصویری نیز فراهم خواهد شد، اما بر اساس اطلاعات دریافتی خبرنگار سیتنا، به نظر می‌رسد تا بهمن‌ماه سال جاری امکان ارائه‌ی خدمات این اپراتور به متقاضیان در تهران و کرج میسر نباشد.

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، آن‌طور که تامین تله‌کام اعلام کرده، در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه‌ی شبکه، به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد و این اپراتور در تلاش است تا در آینده‌ای نزدیک شبکه‌ی خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.

در این راستا خبرگزاری مهر گزارش داد که بر اساس اعلام تامین تله کام با افتتاح شبکه‌ی نسل سوم تلفن همراه، کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌ کننده از شبکه‌ی نسل سوم موبایل پیوست و با آغاز به کار این شبکه، امکان ارائه‌ی بسیاری از خدمات نوین ارتباطی همراه برای نخستین‌بار در کشور فراهم شده است.

راه اندازی اولیه‌ی شبکه نسل سوم موبایل در کرج در حالی از سوی روابط عمومی تامین تله کام اعلام شده که پیش از این نیز در اول خرداد ماه سال 90 که آخرین مهلت اپراتور سوم برای عرضه سیم کارت بود، مسؤولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیم‌کارت‌ها به صورت تجاری در تهران خبر داده بودند اما تاکنون سیم‌کارتی از سوی تامین تله کام واگذار نشده است.

به گزارش سیتنا، این اپراتور که وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل کشور را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن تامین تله کام 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

هفته گذشته رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با مهر از عرضه سیم کارتهای این اپراتور در تهران و کرج طی هفته های جاری خبر داده بود. وی گفته بود که این اپراتور تاکنون موفق شده با پست سر گذاشتن محدودیت‌های امنیتی و بین المللی حدود 400 سایت BTS در کشور نصب کند.

راه اندازی اولیه‌ی شبکه‌ی اپراتور سوم موبایل در کرج در حالی از سوی تامین تله کام اعلام شده که اپراتور دوم موبایل - ایرانسل - نیز 4 سال پیش در چنین روزهایی شبکه‌اش را به صورت رسمی راه اندازی کرده بود.

تاکنون عرضه‌ی سیم‌کارت‌های تامین تله کام و چگونگی واگذاری آن اعلام رسمی نشده اما شنیده ها حاکی از آن است که تامین تلکام ، نام تجاری "رایتل" را برای سیم‌کارت‌های نسل سوم خود انتخاب کرده است.
انتهای پیام

wichidika
22-10-2011, 20:40
ایستنا برای نخستین بار منتشر میکند: سیم کارت های اپراتور سوم با نام تجاری رایتل عرضه می شوند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) برای نخستین بار نام تجاری انتخابی برای سیم کارت های اپراتور سوم تلفن همراه کشور را منتشر کرد.

براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) شرکت تامین تلکام وابسته به سازمان تامین اجتماعی، نام تجاری "رایتل" را برای سیم کارت های نسل سوم خود انتخاب کرده اند.

اردیبهشت ماه سال 89 شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا - موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل ایران را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن این اپراتور 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

براساس اطلاعات رسیده به ایستنا عرضه آزمایشی سیم کارت های تامین تلکام با نام تجاری رایتل با نصب تنها ۴۰۰ سایت BTS در سراسر کشور، همزمان با نمایشگاه بین المللی تلکام ۲۰۱۱ در شهر تهران و با خدمات پایه نسل دوم و منحصر به خدمات پایه صوت و پیامک آغاز خواهد شد.

روز گذشته دکتر رضا تقی پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز طی گفتگویی از رفع محدودیتهای بین المللی و مشکلات امنیتی موجود در شبکه اپراتور سوم تلفن همراه کشور خبرداد و گفت: تا چند هفته دیگر واگذاری سیم کارتهای نسل سوم از تهران و کرج آغاز می شود.
وی در گفتگو با مهر در مورد تاخیر در راه اندازی شبکه نسل سوم موبایل در کشور با تایید حرکت کند این پروژه ملی اظهار داشت: اگرچه حرکت این شبکه کند است اما درحال اجرایی شدن بوده به نحوی که دست اندرکاران آن قول داده اند که ظرف چند هفته آینده آن را به بهره برداری برسانند.

آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) پیش از این نیز اولین رسانه ای بود که خبر برنده شدن کنسرسیوم تامین اجتماعی را در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه کشور منتشر کرده بود.

wichidika
22-10-2011, 21:42
اپراتور سوم تلفن همراه بايد بر اساس مفاد پروانه، واگذاري سيم‌كارت‌هايش را از ابتداي خردادماه آغاز مي‌كرد كه با وجود اخطار از سوي رگولاتوري، هر بار وعده واگذاري محقق نشد تا اينكه مدير عامل صندوق تأمين اجتماعي از توزيع سيم‌کارت‌هاي نسل سوم توسط اين اپراتور تا پايان امسال خبر داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ادامه تاخير اپراتور سوم تلفن همراه براي واگذاري سيم‌كارت در شرايطي بود كه رضا تقي‌پور - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - اخيرا اعلام كرد: تعهد اپراتور طبق پروانه اول خردادماه 90 بود و علت تاخير به موارد متعددي مربوط مي‌شود.
به گفته رضا تقي‌پور يكي از مشكلات آن است كه در تهران و كرج براي راه‌اندازي بعضي سايت‌ها مشكل داريم و بسياري از تجهيزات در انبار اپراتور سوم وجود دارد كه اجازه نصب ندارند.
به گزارش ايسنا وزير در حالي به سوال نمايندگان مجلس پاسخ داده كه پس از خلف وعده اپراتور سوم تلفن همراه براي ارائه سيم‌كارت‌هايش، سازمان تنظيم مقررات ارتباطات اعلام كرده بود كه در مواجهه با تخلفات مطابق مفاد و تعهدات پروانه‌هاي صادر شده اقدام كرده و درصورت انجام هر تخلفي، بدون هيچ ملاحظه‌اي بر اساس قوانين برخورد مي‌كند.
پس از آن اعلام شد كه پرونده اپراتور سوم تلفن همراه به بخش حقوقي رگولاتوري ارجاع شده و قرار بر اين بود كه بر اساس مفاد پروانه، رگولاتوري در قالب بندهاي جريمه‌اي هم‌چون كاهش مدت زمان پروانه و جريمه نقدي با اپراتور سوم برخورد ‌كند.
در اين راستا مدير كل ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه خواستار تحمل و بردباري بيش‌تر اهالي مطبوعات و ذي‌نفعان درباره اين پروژه ملي شد و گفته بود: طي ماه‌هاي آينده خبرهاي خوشي در اين بخش اعلام خواهد شد.
در اين ميان اپراتور سوم هم به حرف آمد و مدير کل برند و ارتباطات تأمين تله‌کام در تشريح آخرين برنامه‌هاي تامين تله‌کام براي واگذاري سيم‌کارت در کشور و اخبار مختلف پيرامون راه‌اندازي اين شبکه اظهار كرد: به طور قطع تمامي تلاش صورت مي‌گيرد تا به کليه تعهدات به نحو مطلوبي عمل شود؛ هم اکنون اتفاقات بسيار خوبي در حال انجام است که اين نويد را مي‌دهد که پس از تست‌هاي نهايي و اخذ مجوزهاي لازم، سيم‌کارت‌هاي تامين تله کام با پوشش کيفي و کمي مورد تعهد توزيع شود.
شاهين آرپناهي به مشکلات موجود در راه‌اندازي اين شبکه اشاره کرد و با بيان اينکه در بحث فاينانس با مشکلاتي روبه‌رو بوده‌ايم، گفته بود: بخشي از مشکلات راه‌اندازي اين شبکه وابسته به مسائل فاينانس بوده است که با مساعدت‌هاي نهادهاي مربوطه اين مشکلات بحمدالله در حال مرتفع شدن است و سازندگان تجهيزات نيز به تعهدات خود عمل كرده‌اند و شبکه در حال گسترش است.
به گزارش ايسنا او هم‌چنين از مساعدت‌هاي وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات در جهت حل مشکلات تشکر کرد و با تاکيد براينکه هم اکنون و در اين مقطع با رفع برخي مشکلات مديريتي قدم‌هاي بسيار خوبي در اين پروژه برداشته شده و بسياري از مشکلات در حال حل است، خواستار تحمل و بردباري بيش‌تر اهالي مطبوعات و ذي‌نفعان درباره اين پروژه ملي شد و خاطرنشان کرد: طي ماه‌هاي آينده خبرهاي خوشي در اين بخش اعلام خواهد شد.
انتهاي پيام

wichidika
23-10-2011, 11:49
آرپناهی به مهر خبر داد: جزئیات توزیع سیمکارت نسل سوم در کرج و تهران/ آغاز عرضه تجاری 0920 یک مقام مسئول در شرکت تامین تله کام با اشاره به راه اندازی اولیه شبکه اپراتور سوم موبایل از توزیع و عرضه تعداد محدودی سیم کارت نسل سوم در شهر کرج خبر داد و گفت: بزودی عرضه تجاری سیم کارتهای اپراتور سوم در این شهر آغاز می شود. شاهین آرپناهی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه تاکنون سیمکارتهای نسل سوم در مجموعه تامین تله کام تست و مورد ارزیابی قرار گرفته بود اظهار داشت: در حال حاضر و با راه اندازی اولیه شبکه اپراتور سوم، این سیمکارتها در خارج از مجموعه تامین تله کام و توسط افرادی دیگر در حال استفاده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد محدودی سیمکارت در کرج توزیع شده و شبکه به بهره برداری رسیده است ادامه داد: خیلی طول نخواهد کشید که توزیع تجاری برای متقاضیان را آغاز کنیم.
مدیرکل ارتباطات تامین تله کام با بیان اینکه به زودی سیمکارتهای تامین تله کام در تهران نیز آغاز خواهد شد در مورد انتخاب نام تجاری برای سیمکارتهای تامین تله کام که برخی از اخبار از درنظر گرفتن نام "رایتل" برای آن خبر داده بودند نیز گفت: هنوز نام قطعی برای این سیمکارتها درنظر گرفته نشده و در حال بررسی چندین انتخاب هستیم اما به طور قطع هیچ نام تجاری تا زمانی که از سوی تامین تله کام اعلام نشود قطعیت نخواهد داشت.
به گزارش مهر، براساس اعلام تامین تله کام، شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از 6 ماه تاخیر از زمان بهره برداری در کرج راه اندازی اولیه شد تا علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیام کوتاه برای نخستین‌بار در کشور امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری بر روی گوشی‌های تلفن همراه بر پایه نسل سوم موبایل – 3G - و با کد 0920 فراهم شود.
این اپراتور اعلام کرده که در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد و این اپراتور در تلاش است تا در آینده ‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.
راه اندازی اولیه شبکه نسل سوم موبایل در کرج در حالی از سوی تامین تله کام اعلام شده که پیش از این نیز در اول خرداد ماه سال 90 که آخرین مهلت اپراتور سوم برای عرضه سیم کارت بود، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیم کارتها به صورت تجاری در تهران خبر داده بودند اما سیم کارتی از سوی این اپراتور به مردم واگذار نشد.
این اپراتور که وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل کشور را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن تامین تله کام 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
24-10-2011, 11:09
رقابت 10 نام برای کسب عنوان تجاری اپراتور سوم
از هفته گذشته همزمان با راه‌اندازی شبکه‌ اپراتور سوم تلفن همراه در شهر کرج و واگذاری محدود سیم‌کارت‌های این اپراتور تلاش های برخی از رسانه‌ها برای کشف نام تجاری اپراتور سوم تلفن همراه کشور آغاز شد. «رایتل» به معنای تلفن هوشمند ایرانی از جمله اسامی است که به عنوان نام تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشورمطرح شد.از آنجا که نام و نشان تجاری برای یک اپراتور تلفن همراه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، شرکت تامین تله‌کام حدود 10 برند را به صورت رسمی به نام خود ثبت کرده که رایتل نیز یکی از این اسامی است اما مدیران این شرکت همچنان در حال بررسی و کارشناسی انتخاب بهترین نام برای اپراتور سوم کشور هستند و هنوز هیچ اسمی برای سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشور از سوی این اپراتور انتخاب نشده است. در ادامه گزارشی از روند فعالیت و چالش‌های پیش روی اپراتور سوم کشور را می‌خوانید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


کاندیداتوری 10 نام برای تعیین نام تجاری اپراتور سوم
در حال حاضر از بین 10 برند موجود که یکی از آنها هم رایتل نام دارد انتخاب نهایی انجام نشده و این موضوع تا زمان اعلام رسمی از سوی تامین تله‌کام تایید رسمی نخواهد شد.
شایاتل، 20تل و تی‌تل نیز از دیگر کاندیداهای به دست آوردن نام تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشور هستند که تا زمان تصمیم‌گیری نهایی از هیچ کدام از این اسامی نمی‌توان به عنوان نام سیم‌کارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه کشور نام برد. در عین حال براساس اطلاعات موجود احتمال انتخاب هر یک از این اسامی و شش کاندیدای دیگری که هنوز نام آنها منتشر نشده برای کسب عنوان تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم کشور وجود دارد.

شبکه اپراتور سوم در کرج راه‌اندازی شد
اواخر هفته گذشته شبکه اپراتور سوم تلفن همراه کشور در شهر کرج راه‌اندازی اولیه شد تا این اپراتور گام اول ارایه سرویس را به صورت غیر رسمی در کشور بردارد.
با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیامک برای نخستین‌بار امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری روی گوشی‌های تلفن همراه فراهم شد.
براساس گزارش روابط عمومی تامین تله‌کام در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه، به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.
طبق اعلام مسوولان تامین تله‌کام مجری شبکه نسل سوم، این شرکت در تلاش خواهد بود تا در آینده‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.
با افتتاح شبکه نسل سوم تلفن همراه کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌کننده از شبکه نسل سوم موبایل پیوست.
این در حالی است که اپراتور دوم تلفن همراه کشور نیز چهار سال پیش در چنین روزهایی شبکه‌اش به صورت رسمی راه‌اندازی شد.

سرنوشت نامعلوم تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل
به گفته مدیران اپراتور سوم در حال حاضر امکان ارایه تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل فراهم شده اما فراموش نکنیم که چند سال پیش همزمان با ارایه سرویس MMS‌ در شبکه ایرانسل عرضه آن با دو سال تاخیر و گرفتن تعهد کتبی از دریافت‌کنندگان این سرویس امکان‌پذیر شد به نحوی که اکنون هیچ‌کدام از اپراتورهای اول و دوم در عملکرد خود، آماری از میزان ارسال MMS‌ در کشور ارایه نمی‌دهند به نحوی که این استنباط وجود دارد که اصلا این سرویس توسط مشترکان تلفن‌همراه کشور استفاده نمی‌شود.
این موضوع به اندازه‌ای حساسیت برانگیز است که اپراتورها حتی حق تبلیغ در مورد واگذاری این سرویس به مشترکان خود را ندارند.
از آنجا که هیچ‌گونه اطلاع رسانی درباره گرفتن مجوزهای لازم برای عرضه تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل تاکنون نشده، باید منتظر ماند تا ببینیم آیا این سرویس‌ها هم دچار سرنوشت سرویس MMS‌ خواهند شد.
در این زمینه پیش از این مدیران تامین‌ تله‌کام از گرفتن مجوزهای لازم اشاره شده در پیوست فرهنگی پروانه از نهادهای مرتبط سخن گفته بودند که هنوز اطلاعاتی در خصوص مورد قبول واقع شدن این سرویس‌ها توسط نهادهای مرتبط داده نشده است.
در بحث نسل سوم تلفن همراه قرار است پدیده‌هایی مانند تماس تصویری، اینترنت پرسرعت، خدمات ارزش افزوده نسل سوم و موبایل بانکینگ در این شبکه عرضه شود که تا به حال در کشور تجربه نشده است. براین اساس این سرویس‌ها باید عرضه شود و با فناوری‌های آن باید مواجه شویم تا حساسیت آن را درک کنیم. اما گویا تا به امروز مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

اینترنت پر سرعت 512 کیلوبیت روی موبایل
طبق اعلام قبلی مدیران این اپراتور پهنای باند اینترنتی که قرار است روی سیم‌کارت‌های نسل سوم ارایه شود از همان ابتدا 512 کیلو بیت خواهد بود این در حالی است که از نظر فنی توان ارایه اینترنت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه در این شبکه وجود دارد که باید منتظر ماند که آیا با توجه به قانون که تاکید می‌کند، مصرف‌کننده خانگی مجاز به استفاده از اینترنت با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه است و آیا مشترکان اپراتور سوم می‌توانند از اینترنت پرسرعت روی موبایل استفاده کنند یا خیر.

سیم‌کارت‌های نسل سوم با کدهای 0921 و 0920
بر اساس نامبرینگی که توسط سازمان تنظیم مقررات در اختیار اپراتور سوم قرار گرفته سیم‌کارت‌های نسل سوم با دو کد 0920 و 0921 وارد بازار خواهند شد که براساس بیزینس پلن اولیه واگذاری 5 میلیون سیم‌کارت در فاز اول برای هدف‌گذاری فاز کوتاه مدت فروش در نظر گرفته‌ شده است. همچنین سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در دو نوع دایمی و اعتباری عرضه می‌شود که مبلغ 120‌هزار تومان سقف پروانه برای فروش سیم‌کارت‌های دایمی است به اضافه مالیات بر ارزش افزوده و سیم‌کارت‌های اعتباری نیز با قیمت 20 هزار تومان تعیین شده که به طور قطع مبلغ اصلی سیم‌کارت طبق استراتژی بازاریابی تعیین می‌شود که احتمالا قیمت سیم‌کارت‌ها با قیمت مشخص شده در پروانه متفاوت خواهد بود.

اتصال متقابل با سایر اپراتورها برقرار نیست
از آنجا که باید اتصال متقابل این سیم‌کارت‌ها در زمان ورود به بازار با شبکه‌های دیگر اپراتورهای مخابراتی کشور برقرار باشد هنوز مدیران این اپراتور اقدام مشخصی در این زمینه انجام نداده‌اند و عملا در حال حاضر تنها امکان تماس از سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با سایر مشترکان این اپراتور برقرار است.
تمامی اینها در حالی است که هنوز میزان تعرفه مکالمات و سرویس‌های این سیم‌کارت‌ها نیز نامشخص است به نحوی که کلیات تعرفه‌ها مشخص شده است، اما جزییات آن هنوز مشخص نیست و طبق زمانبندی مشخص با ارایه هر سرویس این تعرفه‌ها پیشنهاد و به تایید سازمان تنظیم مقررات می‌رسد.

برطرف شدن چالش مدیریتی در اپراتور سوم
تا پیش از روی کار آمدن مدیران جدید اپراتور سوم تلفن همراه کشور یکی از مواردی که از آن به عنوان اصلی‌ترین دلایل تاخیر در آغاز به کار این اپراتور نام‌ برده می‌شد نبود تیم مدیریت قوی در پیشبرد اهداف این اپراتور بود.
حال که با گذشت نزدیک به حدود پنج ماه از زمان قانونی واگذاری سیم‌کارت در پروانه تیم جدید مدیریتی در این اپراتور توانسته با ورود سریع تجهیزات به کشور و نصب آن در شهرها در اولین گام شهر کرج را تحت پوشش شبکه نسل سوم تلفن همراه قرار دهد که پیش‌بینی می‌شود با توجه به سرعت عمل مدیران جدید این اپراتور به زودی سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه در کشور عرضه شود.

آخرین تغییرات در تیم مدیریتی تامین‌تله‌کام
طبق اطلاعات به دست آمده از روزنامه رسمی کشور در تاریخ 11 تیر ماه سال 1390 آگهی تغییرات شرکت ارتباطات تامین شمس نوین سهامی خاص به ‌شماره ثبت 296234 و شناسه ملی 10103330398 شماره13394/ت32/90 به استناد صورتجلسه هیات‌مدیره مورخ 24/3/90 تصمیمات ذیل اتخاذ شد:
1ـ سمت اعضای هیات‌مدیره به قرار ذیل تعیین شدند:
شرکت توسعه سلامت الکترونیکی هدی سهامی‌خاص با نمایندگی محمدهادی زاهدی‌وفا به سمت رییس هیات ‌مدیره و شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و شیمیایی تامین سهامی‌عام با نمایندگی محمدرضا پاکروان به سمت نایب‌رییس هیات‌مدیره و شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین سهامی‌عام با نمایندگی علی‌اصغر عمیدیان به سمت عضو هیات‌مدیره و شرکت مدیریت صنایع نوین تامین سهامی‌خاص با نمایندگی اکبر آبکار به سمت عضو هیات‌مدیره و شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین سهامی ‌عام با نمایندگی حمید فرنگ به سمت عضو هیات‌مدیره و به نمایندگی از شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین سهامی‌عام به سمت مدیرعامل.
2ـ اختیارات هیات‌مدیره به شرح صورتجلسه به مدیرعامل تفویض شد.
3ـ تمامی اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور با امضای مدیرعامل و یکی از اعضای هیات‌مدیره همراه با مهر شرکت معتبر خواهد بود و در نبود مدیرعامل با امضای رییس هیات‌مدیره و یکی از اعضای هیات‌مدیره و مهر شرکت معتبر خواهد بود و سایر نامه‌های اداری با امضای مدیرعامل به همراه با مهر شرکت معتبر است.
در تاریخ 11/4/90 ذیل دفتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ثبت شد و مورد تایید و امضا قرار گرفت.

wichidika
28-10-2011, 22:15
خبرهايي از اپراتور سوم تلفن همراه؛
از نام اپراتور تا دلايل تاخير و قيمت سيم‌كارت‌ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدير كل برند و ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه با بيان اين‌كه واگذاري‌ سيم‌كارت‌هايي كه تاكنون انجام شده به صورت تجاري نبوده است تاكيد كرد كه واگذاري‌هاي اخير به يكسري افراد منتخب صورت گرفته است.
شاهين آرپناهي - مدير كل برند و ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه - در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه قرار بود در ابتدا در تهران و كرج واگذار شود كه طي دو هفته گذشته اين واگذاري در كرج انجام شد و هر روز نيز به تعداد بيش‌تري واگذار مي‌شود و پس از آن قرار است در هشت شهر بزرگ كشور و سپس در سراسر كشور واگذار شود.
وي درباره قيمت اين سيم‌كارت‌ها خاطر نشان كرد: هنوز قيمت‌گذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم انجام نشده كه البته سقف قيمت‌ها را رگولاتوري به ما اعلام كرده و بايد نهايي شوند.
آرپناهي افزود: هر زماني كه بخواهيم فروش تجاري داشته باشيم با سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي هماهنگ كرده و اعلام مي‌كنيم اما نحوه فروش، قيمت نهايي و نحوه خريداري سيم‌كارت‌ها هنوز نهايي نشده و قبل از فروش حتما در اين باره اطلاع‌رساني مي‌شود.
به گزارش ايسنا؛ هنوز نام قطعي برند براي سيم‌كارت‌هاي اپراتور مشخص نشده و ظاهرا در حال انتخاب هستند و به گفته مسوولان مربوطه از 10 گزينه، پنج گزينه جدي‌تر است اما اخيرا در برخي رسانه‌ها برند «رايتل» براي اين اپراتور عنوان شده بود كه هنوز به صورت رسمي از طرف اين اپراتور اعلام و نهايي نشده و تا زماني که از سوي تامين تله کام اعلام نشود، قطعيت نخواهد داشت.
اما آرپناهي درباره دلايل و اگذار نشدن سيم كارت‌هاي اين اپراتور در تهران هم گفت: درتهران مشكل سايت داريم و بايد شهرداري با ما همكاري كند زيرا بحث توسعه سايت با محدوديت مواجه است.
انتهاي پيام

Hadi King
29-10-2011, 19:46
رییس کمیته مخابرات مجلس :
توجیه اقتصادی اپراتور سوم وابسته به توسعه شهروند الکترونیکی است


رئیس کمیته مخابرات مجلس با تاکید بر این‌که کنفرانس‌های تخصصی در حوزه موبایلICT ، مانند کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیکی و تلفن همراه صددرصد مهم بوده و عمده بحث آن فرهنگ‌سازی است ابراز داشت: برگزاری این‌گونه کنفرانس‌ها عده‌ای را که متوجه اهمیت و جایگاه این موضوعات نیستند متوجه کرده و به سمت آن هدایت می کند.

به گزارش سازمان خبری موبنا علی مطهری اظهار داشت: یکی از شاخه‌ها و بسترهای IT ، تلفن همراه است، گفت: باید از نظر کمّی و کیفی به این مسائل سرعت ببخشیم که با توجه به پتانسیل‌های بالای کشورمان در زمینه متخصصان فنّی، این امکان وجود دارد.
وی با بیان این‌که در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشورمان بیش از 70 تا 80 درصد است گفت: با توجه به داشتن بستر مناسب و رضایت بخش در این زمینه باید بیشتر تلاش کرده و برنامه‌ریزی شود.
مطهری در ادامه سخنان خود با بیان این‌که حوزه فناوری اطلاعات یک نهضت و حرکت جامع و عمومی را می طلبد، ابراز داشت : باید از فعالیت‌های بخش خصوصی در این حوزه حمایت شود و برخی کارها و آموز‌ش‌ها نیز از دبیرستان و یا حتی دبستان برای افراد آغاز شود تا فرهنگ‌سازی و آموزش لازم پیرامون اهمیت این موضوع صورت گیرد.
وی افزود: البته برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته و پیشرفت بدی نداشتیم ولی باید به این موضوع توجه کنیم که دنیا در این حوزه با شتاب و سرعت در حال پیشرفت است و نمی‌ایستد که ما به آن برسیم و یکی از پیش‌نیازهای توسعه در هر بخشی موضوع فناوری اطلاعات است.
رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی ، درارزیابی خود از برگزاری کنفرانس‌های تخصصی با موضوع فناوری اطلاعات ، تلفن همراه و همچنین بحث شهروند الکترونیکی و تلفن همراه گفت: زحماتی که تا به امروز در این زمینه کشیده شده جای تشویق و قدرانی دارد اما کافی نیست.
وی با بیان این‌که تلفن همراه متعلق به شخص است و برخلاف تلفن ثابت که استقرار دارد موبایل فردی است اظهار کرد: موضوع مهم دیگر این است که ما هنوز اپراتورهای سرویس محور ایجاد نکرده‌ ایم و هنوز اپراتور سوم به معنای واقعی ایجاد نشده است و این در حالی است که دنیا وارد نسل‌های چهارم و یا پنجم می‌شود.
وی گفت: سازمان‌ها وشرکت‌ها باید برنامه‌های خاصی در خصوص تلفن همراه داشته باشند و توجه به این موضوعات بسیار مهم است ،به عنوان مثال زمانی‌که از طریق موبایل به اینترنت متصل می‌شویم بسیاری از کارها را می‌توانیم در محیط مجازی انجام دهیم و پرداخت الکترونیکی از این طریق صورت گیرد.
رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی در ادامه‌ با تاکید بر این‌که کنفرانس‌های تخصصی مانند کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیکی و تلفن همراه صددرصد مهم بوده و عمده بحث آن فرهنگ‌سازی است ابراز داشت: برگزاری این‌گونه کنفرانس‌ها باعث می‌شود که عده‌ای که متوجه اهمیت و جایگاه این موضوعات نیستند توجه کرده و به این سمت هدایت می شوند.
مطهری افزود: در این قبیل کنفرانس‌ها مطالب جدید در رابطه با موضوعات مرتبط با کنفرانس‌ ارائه می‌شود چون در همه زمینه‌ها، آموزش پیش نیاز است و برای آماده‌سازی باید آموز‌ش و فرهنگ‌سازی کافی صورت بگیرد.
وی با بیان این که کاربران برای استفاده در این فضا و اپراتورها برای گسترش فضای مجازی و کسب سهم خود از بازار برای کار و اشتغال زایی و سالم‌سازی به نوعی وابسته به استفاده از این فناوری و در واقع فناوری اطلاعات و موضوعات مرتبط با عنوان شهروند الکترونیک و تلفن همراه هستند، ابراز کرد: سلامت اداری و کاهش فساد اقتصادی هم به نوعی وابسته به استفاده از این فناوری خواهد بود.
مطهری در بخشی از سخنان خود با تاکید بر این‌که ما از برگزاری چنین کنفرانس‌هایی و خصوصا کنفرانس شهروند الکترونیک و تلفن همراه استقبال می‌کنیم گفت: برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های این چنینی نشان از اهمیت این حوزه دارد و جایگاه مناسب آن را در فرهنگ عمومی بیش از پیش تبیین می کند.
وی ادامه داد: هر اندازه همایش‌های این چنینی بیش‌تر شود نیاز بسیاری از اقشار جامعه را بر طرف خواهد کرد و متخصصان نیز اطلاعات به روز را کسب کرده و آگاهی می‌یابند.
وی تاکید کرد: ما نیز در مجلس شورا‌ی اسلامی در این رابطه نهایت تلاشمان را انجام داده و اگر موانع قانونی را در این زمینه ببینیم و شناسایی کنیم برطرف خواهیم کرد و از طرفی اگر نیاز به وضع قانونی باشد آمادگی لازم را در این زمینه داریم.
مطهری ادامه داد: پیوند مجموعه اجرایی با بخش خصوصی در این کنفرانس‌ها صورت می‌گیرد و از سویی حضورمان در این کنفرانس‌ها توجه همگانی را بالا برده و حساسیت کار را نیز افزایش می‌دهد و علاقه داریم که زمینه‌های ارتباط بیش‌تر را در این زمینه فراهم کنیم.
موفق باشید!:40:

wichidika
30-10-2011, 17:32
اختصاصی فارس//
عرضه سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با نام "رایتل" و با ترکیب 2 رنگ خاص
خبرگزاری فارس: سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با نام "رایتل" و رنگ سرخابی تیره با سبز فسفری به بازار می‌آید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یک مقام مسئول در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در خصوص نام و رنگ تجاری سیم‌کارت‌های اپراتور سوم، اظهار داشت: نام "رایتل" نامی است که برای سیم‌کارت‌‌های این اپراتور در نظر گرفته شده است.
این مقام آگاه افزود: رنگ تجاری این اپراتور نیز سرخابی تیره با سبز فسفری است.
وی گفت: این پیشنهادها در آخرین جلسه هیئت مدیره اپراتور سوم مطرح شده که مورد موافقت اعضا قرار گرفته شده است.
انتهای پیام/ح

Fusi0n
30-10-2011, 18:20
ببخشید نمیدون درست یا ولی اخرین خبر عرضه این سیمکارت بلاخره کی شد خیلی وقت منتظرم؟

italia88
30-10-2011, 18:23
ببخشید نمیدون درست یا ولی اخرین خبر عرضه این سیمکارت بلاخره کی شد خیلی وقت منتظرم؟

این طور که شنیده میشه شروع رسمیش از 22 بهمن هستش...

wichidika
30-10-2011, 20:19
معاون سابق وزارت ارتباطات در گفت وگو با ایلنا:بهتر است اپراتور سوم نیامده جای خود را به اپراتور(نسل) چهارم 4g دهد


باید دستگاه های اجرایی هرچه سریع تر به صورت جدی وارد کار شوند چرا که شاید به صلاح خود اپراتور سوم هم باشد که فعالیت های خود را به اپراتورچهارم واگذار کرده و خود را از مخمصه ای که در آن افتاده نجات دهد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایلنا: معاون سابق وزارت ارتباطات گفت: با وضع فعلی و با تاخیر سه ساله‌ای که اپراتور سوم برای شروع کار خود داشته شاید بهتر باشد که اپراتور سوم جای خود را نیامده به اپراتور چهارم دهد.

کمال محامدپور در گفت‌و‌گو با ایلنا در خصوص علت تاخیر شروع به کار فعالیت اپراتور سوم تاکید کرد: باید علت این مسئله را در پروانه اپراتور سوم دید چرا که باید طبق پروانه عمل می‌شد اما نشده است.

وی تاکید کرد: متولیان اپراتور سوم توانایی مالی و یا فنی لازم برای به اجرا رساندن اپراتور سوم را نداشتند چرا که در غیر این صورت بعد از گذشت سه سال از زمانی که برای اجرای کار آن عنوان شده بود فعالیت‌های خود را آغاز می‌کرد.

محامدپور با بیان اینکه شروع به کار اپراتور سوم در شرایط فعلی توجیه فنی و اقتصادی لازم را ندارد گفت: در دنیای حاضر روز به روز به فعالیت‌ها و فناوری‌هایی که در زمینه تلفن همراه ارائه می‌شود اضافه شده و به نظر می‌رسد که شروع به کار اپراتور سوم سه سال بعد از زمان در نظر گرفته شده بسیار دیر است.

وی یکی از علت‌های اصلی تاخیر در شروع فعالیت‌های اپراتور سوم را عدول از مفاد پروانه دانست و گفت: مقصر این مسئله کسانی هستند که بر کار مجری اپراتو سوم نظارت می‌کنند.

به گفته معاون سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف از پیاده سازی نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه استفاده از سرمایه‌های خارجی است تا بتوان از توان فنی آن‌ها استفاده کرد که در مورد اپراتور سوم این اتفاق نیافتاد.

وی پیشنهاد کرد: باید دستگاه‌های اجرایی هرچه سریع‌تر به صورت جدی وارد کار شوند چرا که شاید به صلاح خود اپراتور سوم هم باشد که فعالیت‌های خود را به اپراتور(نسل)چهارم واگذار کرده و خود را از مخمصه‌ای که در آن افتاده نجات دهد.
پایان پیام

italia88
02-11-2011, 01:15
با توجه به اينكه اپراتور سوم تلفن همراه نسبت به زمان بهره‌برداري از شبكه خود در تهران، مورد پرسش فراوان از جانب اصحاب رسانه بوده است، روابط عمومي اين اپراتور توضيح داد كه عمده‌ترين دليل تاخير در بهره‌برداري از شبكه اين اپراتور در تهران، دشواري كسب مجوزهاي مربوطه از شهرداري تهران است.

اپراتور سوم تلفن همراه در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: «چنانچه اين مشكل استمرار داشته باشد با توجه به مشكلاتي كه در توسعه شبكه وجود خواهد داشت، امكان تعيين زمان دقيقي براي بهره‌برداري از شبكه اپراتور سوم در تهران وجود ندارد. البته اخيرا قول‌هايي مبني بر مساعدت از طرف «شركت ارتباط مشترك شهر» داده شده است. همان‌طور كه بارها توسط مقامات مسوول در اين پروژه عنوان شده است، بخشي از مشكلات راه‌اندازي اين پروژه در خارج از چارچوب و سازمان پروژه بوده و در حيطه اختيارات تصميم‌گيران اين اپراتور قرار ندارد. اميدواريم با رفع اين مشكلات و همكاري سازمان‌ها و نهادهاي ذي‌ربط و به‌خصوص همكاري بيش از پيش مجموعه شهرداري تهران شاهد به ثمر نشستن تلاش شبانه‌روزي همكاران‌مان در پروژه عظيم اپراتور سوم موبايل كشور باشيم و طعم شيرين بهره‌برداري از اين پروژه ملي نصيب همگان شود.»
اين اپراتور همچنين اعلام كرد: «طي روزهاي گذشته اخبار متفاوت و بعضا متناقضي از فعاليت اپراتور سوم و تصميمات و برنامه‌هاي اين اپراتور از قول افراد غير مسوول بي‌نام و عمدتا تحت عنوان «يك مقام آگاه» درج شده است كه متاسفانه قرين صحت نبوده و عمدتا با خطاهايي فاحش همراه بوده است. ضمن تكذيب اين قبيل اخبار و گمانه‌زني‌هاي رسانه‌اي به اطلاع مي‌رساند اخبار رسمي اپراتور سوم تنها توسط روابط عمومي اين اپراتور اعلام خواهد شد. لذا از كليه رسانه‌هاي ارجمند در راستاي رسالت عظيم و سنگين خود در نشر اخبار صحيح و اطلاع‌رساني مطابق با واقع تقاضا دارد اخبار اين اپراتور را تنها از طريق رسمي اعلام شده پيگيري فرمايند؛ زيرا تجربه نشان داده است كه استفاده از شنيده‌ها و اخبار منابع غيرمسوول و غيرموثق منتهي به درج اخبار ناصحيح يا ناقص خواهد شد. نام و ديگر اجزاي برند سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم شامل رنگ و لوگوي منتخب، پس از طي مراحل نهايي‌سازي در هفته‌هاي آتي و طي مراسمي رونمايي خواهد شد. با توجه به بهره‌برداري اوليه در شهر كرج و برنامه‌هاي پيش روي اين اپراتور در هفته‌ها و ماه‌هاي آتي، از رسانه‌هاي متعهد كشورمان انتظار مي‌رود با همراهي مناسب با اين پروژه ملي، كه منافع آن بي‌ترديد براي آحاد ملت بزرگ ايران خواهد بود، سهم مهم خود را در بهره‌برداري از اين طرح عظيم ملي به نيكي ايفا كنند.»

mojtaba2321
02-11-2011, 01:17
مهمترین قابلیت این سیمکارت چیه که اپراتورهای دیگه ندارن؟

iman_s
02-11-2011, 12:15
اینترت با سرعت بالا-حداقل 512 کیلوبیت
مکالمه تصویری

ArashMiniStar
02-11-2011, 19:27
اینترت با سرعت بالا-حداقل 512 کیلوبیت
مکالمه تصویری
هم نیاد بهتره.با محدودیت 128 کیلو سرعت اینترنت!!
هر تکنولوژی جدیدی میاد فقط اسم و پول اضافش میاد نه سرعت زیاد مثل همین وایمکس.همین جی پی ار اس سرعت بالا تری میتونه داشته باشه ولی ... :41:

wichidika
05-11-2011, 16:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
مسئولان اپراتور سوم بهانه جویی می کنند موبنا- عضو کمیسیون صنایع ومعادن با بیان اینکه مسئولان اپراتور سوم در هر مقطع بهانه جدیدی برای عدم واگذاری سیمکارت های خود مطرح می کنند، اعلام کرد: تحریمهای اقتصادی، ممانعت شهرداری، عدم وجود تجهیزات مناسب و سایرموارد دیگر از جمله بهانه هایی هستند که این اپراتور تا کنون ازآنها سخن گفته است.


نادرقاضی پور در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به اینکه در حالیکه قرار بود سیمکارت های نسل سوم در 22بهمن ماه سال گذشته واگذار شود ولی زمان این واگذاری به خرداد ماه سال 90 موکول شد، اظهار داشت: با گذشت چند ماه از این وعده، هنوز این اپراتور نتوانسته فعالیت خود را به صورت رسمی آغازکند.
وی با اشاره به اینکه جدیدا این اپراتور ممانعت شهرداری را در خصوص نصب آنتن های BTS مطرح کرده، ادامه داد: باید یک دکل نصب شود و اپراتور اول، دوم و سوم آنتن های خود را بر روی آن سوار کنند، این اقدام تجربه ای است که درسایر کشورها صورت گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه قرار بود این اپراتور از تجهیزات تولید داخل استفاده کند و متخصصان داخلی باید این پروژه را در اختیار گیرند، خاطر نشان کرد:ولی به نظر می آید اپراتوراین شرط را رعایت نکرده و قراردادهای ضمنی با شرکت های خارجی منعقد شده است.
قاضی پور با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات اعلام کرده که سیمکارت های اپراتور سوم آذر ماه عرضه می شود، اظهار داشت: باید سطح، مقطع وچگونگی واگذاری این نوع سیمکارت مشخص شود.
وی گفت: نباید شاهد واگذاری آزمایشی ومحدود سیمکارت اپراتور سوم درآذر ماه باشیم و به این جمله وزیر ارتباطات که" سیمکارت اپراتور سوم در آذر ماه واگذار می شود"اکتفا کنیم، بلکه چگونگی واگذاری باید به طور کامل تشریح شود.
بهره برداری از سومین شبکه اپراتوری موبایل کشور که قرار بود اول خرداد ماه سیمکارتهای نسل سوم خود را وارد بازار کند طبق گفته رضا تقی پور وزیر ارتباطات به آذر ماه موکول شد.
تلاش برای راه اندازی نسل سوم موبایل و بهره برداری از سومین اپراتور تلفن همراه در کشور به بهمن ماه سال ۸۶ برمی گردد که هیئت دولت در جلسه خود طی مصوبه ای چارچوب این پروژه را مشخص کرد تا براساس آن استفاده از فناوری نسل سوم GSM یا همان ۳G، استفاده از سرمایه گذار خارجی با حداکثر حق السهم ۴۹ درصد و امکان اپراتوری منطقه ای در کشور پیاده سازی شود.
اما پس از کش و قوسهای فراوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موفق شد اردیبهشت ماه سال ۸۹ شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی – شستا – را به عنوان بهره بردار این پروژه اعلام کند که طبق پروانه صادر شده برای این اپراتور قرار بود از اوایل خرداد ماه ۹۰ شبکه نسل سوم موبایل در ایران راه اندازی و سیمکارتهایی با قابلیت این تکنولوژی که در دنیا نیز فراگیر شده وارد بازار شود که این امر تاکنون محقق نشده است.
117

wichidika
06-11-2011, 12:29
دکتر جلالی مطرح کرد:
نسل 5 موبایل در اختیار کره جنوبی/
عقب ماندگی ایران در استفاده از نسل سوم:5:


پدر فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه نسخه‌های جدید موبایل نسل پنجم تا سال آینده در اختیار مردم کره جنوبی قرار می‌گیرد، گفت: زمانی که نسل سوم موبایل در ایران محقق شود بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نسخه‌های بالاتر را در اختیار خواهند داشت. به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر جلالی با بیان اینکه زندگی مردم دنیا تا سال 2025 به زندگی همراه تبدیل خواهد شد اظهار داشت: در سا‌ل‌های اخیر در کشورمان توسعه تلفن همراه از نظر کمی نیز موقعیت و رشد خوبی داشته و تقریبا مردم ایران اگر بخواهند موبایل داشته باشند می‌توانند با هزینه ناچیزی صاحب آن شوند اما چالش اصلی ما امروزه در این حوزه کیفیت است که هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه کنفرانس شهروند الکترونیک و تلفن همراه ICECC2012 برای آشنا کردن مردم در استفاده بهتر از موبایل در کاربردهای مختلف به ویژه در حوزه تجاری و خدمات بخش خصوصی و دولتی برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری اینگونه کنفرانس ها نه تنها از نظر فرهنگی موثر است بلکه از طریق به نمایش در آوردن پدیده‌های جدید و ارائه تجربیات سایر کشورهای جهان می تواند از هزینه‌های زیادی که معمولا بر اثر عدم تجربه به دست می‌آید، بکاهد.

این استاد دانشگاه علم و صنعت با اشاره به توسعه تلفن همراه در چند سال گذشته گفت: در این مدت دسترسی تعداد کاربران نیز افزایش یافته و به حدود پنج میلیارد نفر رسیده و همچنین از نظر کیفیت فنی دستگاههای موبایل نیز ارتقا یافته‌اند.

وی با بیان اینکه نسخه‌های جدید تلفن همراه نسل پنجم تا سال 2012 دراختیار مردم کره جنوبی قرار می‌گیرد، گفت: این تلفن همراه توانایی‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها انتقال سه بعدی مجازی تصاویری است که دوربین سه بعدی آن را می‌گیرد و پهنای باند دسترسی به تلفن همراه نسل پنج، یک گیگابیت بر ثانیه (بیش از هزار مگابیت بر ثانیه است) که این تلفن همراه قطعا انقلابی در توسعه اقتصادی بوجود خواهد آورد و نوع جدیدی از اقتصاد را در دنیا معرفی خواهد کرد.

جلالی با بیان اینکه در کشور ما قرار بود از پنج سال گذشته اپراتور سوم به صحنه آمده و نسخه با کیفیت‌تری از موبایل در ایران عرضه کند، ادامه داد: اما این کار به تاخیر افتاده و به تازگی گفته شده تعداد محدودی سیم کارت نسل سوم در کرج آماده توزیع شده و تا زمانی که بخواهد این سیم کارت در اختیار مردم به عنوان یک پدیده جدید و با کیفیت قرار گیرد زمان زیادی خواهد برد.

وی گفت: طبیعی است که تا آن زمان بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نسخه‌های بسیار بالاتر از تلفن همراه را در اختیار دارند؛ بنابراین باید در حوزه کیفیت تلفن همراه، اپراتورهای ایرانی تلاش بیشتری کنند تا مردم نیز بتوانند از مزایای ارزش افزوده موبایل استفاده کنند.

italia88
07-11-2011, 20:29
دکتر جلالی مطرح کرد:
نسل 5 موبایل در اختیار کره جنوبی/
عقب ماندگی ایران در استفاده از نسل سوم:5:


پدر فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه نسخه‌های جدید موبایل نسل پنجم تا سال آینده در اختیار مردم کره جنوبی قرار می‌گیرد، گفت: زمانی که نسل سوم موبایل در ایران محقق شود بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نسخه‌های بالاتر را در اختیار خواهند داشت. .

حالا بزارن فن آوری نسل سوم تو ایران راه بیفته ما قبول داریم که ده دوازده سال از اونا عقب باشیم ولی با این سرعتی که فرایند راه اندازی اپراتور سوم داره پیش میره و محدودیتهایی که شاملش شده و میشه معلوم نیس که این اپراتور چطور میخاد خدمات نسل سوم رو ارائه بده :41: (البته بقول دوستی اگه نتونه هم خدمات رو ارائه بده پولش رو که میتونه بگیره !!:5:)

italia88
08-11-2011, 22:48
سیم‌کارت‌های اپراتور سوم آذر ماه عرضه می‌شود؟!!

عضو کمیسیون صنایع ومعادن با بیان اینکه مسوولان اپراتور سوم در هر مقطع بهانه جدیدی برای عدم واگذاری سیم‌کارت‌های خود مطرح مي‌كنند، اعلام کرد:
تحریم‌های اقتصادی، ممانعت شهرداری، عدم وجود تجهیزات مناسب و سایرموارد دیگر از جمله بهانه‌هایی هستند که این اپراتور تا کنون ازآنها سخن گفته است. نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با «موبنا» با اشاره به اینکه در حالی که قرار بود سیم‌کارت‌های نسل سوم در 22بهمن ماه سال گذشته واگذار شود ولی زمان این واگذاری به خرداد ماه سال 90 موکول شد، اظهار كرد: با گذشت چند ماه از این وعده، هنوز این اپراتور نتوانسته فعالیت خود را به صورت رسمی آغازکند. وی با اشاره به اینکه جدیدا این اپراتور ممانعت شهرداری را در خصوص نصب آنتن‌های BTS مطرح کرده، ادامه داد: باید یک دکل نصب شود و اپراتور اول، دوم و سوم آنتن‌های خود را بر روی آن سوار کنند، این اقدام تجربه‌ای است که درسایر کشورها صورت گرفته است. وی با تاکید بر اینکه قرار بود این اپراتور از تجهیزات تولید داخل استفاده کند و متخصصان داخلی باید این پروژه را در اختیار گیرند، خاطر نشان کرد: به نظر می‌آید اپراتور این شرط را رعایت نکرده و قراردادهای ضمنی با شرکت‌های خارجی منعقد شده است.
قاضی پور با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات اعلام کرده که سیم‌کارت‌های اپراتور سوم آذر ماه عرضه می‌شود، اظهار كرد: باید سطح، مقطع و چگونگی واگذاری این نوع سیم‌کارت مشخص شود.

wichidika
09-11-2011, 15:27
طبق آخرين زمان‌بندي اعلام شده، عرضه سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه در كرج از اواسط آذرماه سال جاري آغاز مي‌شود.


حسن رضواني - معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: عرضه اين سيم‌كارت‌ها براي مشتركان تهراني از اواخر آذرماه يا اوايل دي‌ماه آغاز مي‌شود.
معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: در تهران درباره سايت‌ها، مشكلاتي در اين رابطه براي اپراتور سوم تلفن همراه وجود دارد.
به گزارش ايسنا، با توجه به اينكه اپراتور سوم تلفن همراه نسبت به زمان بهره‌برداري از شبكه خود در تهران، مورد پرسش فراوان از جانب اصحاب رسانه بوده است، روابط عمومي اين اپراتور توضيح داد كه عمده‌ترين دليل تاخير در بهره‌برداري از شبكه اين اپراتور در تهران، دشواري كسب مجوزهاي مربوطه از شهرداري تهران است.
اپراتور سوم تلفن همراه در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: "چنانچه اين مشكل استمرار داشته باشد، با توجه به مشكلاتي كه در توسعه شبكه وجود خواهد داشت، امكان تعيين زمان دقيقي براي بهره‌برداري از شبكه اپراتور سوم در تهران وجود ندارد. البته اخيرا قول‌هايي مبني بر مساعدت از طرف «شركت ارتباط مشترك شهر» داده شده است.
اين اپراتور اعلام كرد: همانطور كه بارها توسط مقامات مسوول در اين پروژه عنوان شده است، بخشي از مشكلات راه‌اندازي اين پروژه در خارج از چارچوب و سازمان پروژه بوده و در حيطه اختيارات تصميم‌گيران اين اپراتور قرار ندارد. اميدواريم با رفع اين مشكلات و همكاري سازمان‌ها و نهادهاي ذي‌ربط و بخصوص همكاري بيش از پيش مجموعه شهرداري تهران، شاهد به ثمر نشستن تلاش شبانه‌روزي همكاران‌مان در پروژه عظيم اپراتور سوم موبايل كشور باشيم و طعم شيرين بهره‌برداري از اين پروژه ملي نصيب همگان شود.
طي روزهاي گذشته اخبار متفاوت و بعضا متناقضي از فعاليت اپراتور سوم و تصميمات و برنامه‌هاي اين اپراتور از قول افراد غير مسوول بي‌نام و عمدتا تحت عنوان «يك مقام آگاه» درج شد كه روابط عمومي اين اپراتور ضمن تكذيب اين قبيل اخبار و گمانه‌زني‌هاي رسانه‌يي تاكيد كرد كه اخبار رسمي اپراتور سوم تنها توسط روابط عمومي اين اپراتور اعلام خواهد شد.
انتهاي پيام

wichidika
12-11-2011, 11:37
آرپناهی به مهر خبر داد: رونمایی برند اپراتور سوم موبایل/ منتظر خبرهای خوش نسل 3 موبایل باشید مراسم رونمایی از نام و لوگوی برند اپراتور سوم تلفن همراه کشور که قرار است سیم کارتهای نسل سوم را وارد بازار کند 30 آبان ماه جاری برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم و با حضور مسئولان شرکت تامین تله کام و اصحاب رسانه از نام نهایی انتخاب شده برای اپراتور سوم موبایل و برند این شرکت رونمایی خواهد شد.
شاهین آرپناهی مدیر ارتباطات شرکت تامین تله کام در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه بهره برداری رسمی از پروژه برند اپراتور سوم موبایل به دنبال نهایی سازی نام و لوگوی این برند روز 30 آبان ماه انجام می شود اظهار داشت: در این مراسم مسئولان پروژه اپراتور سوم آخرین وضعیت پروژه نسل سوم موبایل در ایران را اطلاع رسانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در آذرماه اخبار خوشی را از پروژه اپراتور سوم اطلاع رسانی خواهیم کرد ، گفت: هم اکنون شبکه موبایل نسل سوم در کرج راه اندازی اولیه شده و تعدادی سیم کارت نیز در حال استفاده است اما برای عرضه عمومی این سیم کارتها باید از کاربران فعلی آن، بازخورد استفاده اولیه گرفته شود.

به گزارش مهر، این اپراتور که وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل کشور را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن تامین تله کام 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.

براساس اعلام تامین تله کام، هم اکنون شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از 6 ماه تاخیر از زمان بهره برداری در کرج راه اندازی اولیه شد تا علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیام کوتاه برای نخستین‌بار در کشور امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری بر روی گوشی‌های تلفن همراه بر پایه نسل سوم موبایل – 3G - و با کد 0920 فراهم شود.

چندی پیش برخی رسانه ها به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که تامین تلکام ، نام تجاری "رایتل" را برای سیم کارت های نسل سوم خود انتخاب کرده است.

آرپناهی در مورد حضور شرکت تامین تله کام در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و اطلاع رسانی ایران – تله کام 2011 – نیز به مهر گفت که این شرکت در این نمایشگاه حضوری نخواهد داشت.

Maziar_69
13-11-2011, 02:21
سلام دوستان.
پیش شماره سیم کارت های اپراتور سوم چی هست؟
کلا اسم این اپراتور چیه؟ یعنی روی آنتن گوشی چه اسمی حک میشه؟

..Parsa..
13-11-2011, 02:26
سلام دوستان.
پیش شماره سیم کارت های اپراتور سوم چی هست؟
کلا اسم این اپراتور چیه؟ یعنی روی آنتن گوشی چه اسمی حک میشه؟
پیش شماره ش 092x
اسم برند هم اگه اشتباه نکنم رایتل

wichidika
14-11-2011, 20:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موج:
120 هزار تومان قیمت سیم کارت اپراتور سوم تلفن همراه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قیمت این سیم کارت به جز هزینه مالیات 120 هزار تومان است.


به گزارش خبرگزاری موج، رضا تقی پور همچنین در خصوص مصوبه دولت برای یکسان سازی تعرفه تلفن ثابت در استان تهران با حذف کدهای شهرستان ها گفت: سازمان تنظیم معاونت رادیویی از امروز نسبت به زمان بندی اجرای مصوبه دولت اقدام کرده است.
به گفته وی با اجرای این مصوبه برخی شماره های شهرستان ها از 5 رقم به 6 رقم افزایش یافته و کد شهرستان حذف می شود.
تقی پور در خصوص اجرای چنین اقدامی در سایر استان ها نیز گفت: ابتدا با اجرای یکسان سازی تعرفه تلفن ثابت در استان تهران و بررسی مشکلات آن، آنگاه با نظر دولت این برنامه نیز در سایر استان ها امکان اجرایی شدن خواهد یافت.به گفته وی بررسی ها حاکی از آن است باحذف کد تلفن ثابت در شهرستان های استان تهران میزان مکالمه داخل استانی افزایش خواهد یافت.

wichidika
16-11-2011, 12:25
قیمت سیمکارت نسل 3 مخشص شد/ عرضه سیمکارتهای نسل سوم از دوم آذر ماه/ مکالمه؛ دقیقه‌ای 85 تومان خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی و آغاز به کار سومین شبکه موبایل از دوم آذر ماه خبر داد و گفت: سیم کارتهای اپراتور سوم موبایل به قیمت 124 هزار و 800 تومان و با تعرفه مکالمات دقیقه ای 85 تومان عرضه خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، اپراتور سوم تلفن همراه کشور که وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل در ایران را از آن خود کند که زمان لازم الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال 89 بود و براساس آن تامین تله کام 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.
هم اکنون و براساس اعلام تامین تله کام، شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از 6 ماه تاخیر از زمان بهره برداری در کرج راه اندازی اولیه شده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه اندازی رسمی و عرضه سیم کارتهای عمومی این اپراتور را از اول آذر ماه وعده داده است.
اجازه فروش عمومی سیم کارت بعد از ارزیابی کیفیت
رضا تقی پور با بیان اینکه اجازه فروش عمومی برای سیم کارتهای اپراتور سوم بعد از ارزیابی کیفیت ارائه می شود خاطرنشان کرد: بعد از تستهای ارزیابی کیفیت، هفته آینده سیم کارتهای اپراتور سوم که نسل سوم ارتباطات سیار خواهد بود وارد بازار می شود.
وی با بیان اینکه تعرفه سیم کارت و مکالمات با این اپراتور ابلاغ شده است اظهار داشت: تفاوت قابل ملاحظه نسل سوم ارتباطات سیار با موبایل های موجود در کشور بحث موبایل مکالمه تصویری است و نیز در کنار این، بسیاری از خدمات با حجم و سرعت بالا ارسال می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال تصویر، ارسال اطلاعات با حجم بال و استفاده از خدمات بهداشت و درمانی، بانکداری و تجارت و دریافت نقشه و راهنما را از دیگر خدمات ارزش افزوده سیم کارتهای اپراتور سوم عنوان کرد و گفت: سیم کارتهای اپراتور سوم با توجه به بررسی شرایط بازار با قیمت 124 هزار و 800 تومان وارد بازار می شود.
مکالمه با اپراتور سوم گرانتر از اپراتورهای دیگر
به گزارش مهر، تقی پور با بیان اینکه در حال حاضر اپراتور اول و دوم برای ارائه نسل سوم موبایل با محدودیت پروانه ای مواجه هستند و اپراتور سوم براساس دوره حفاظت تا دو سال می تواند به صورت انحصاری خدمات نسل سوم موبایل را ارائه کند گفت: پس از اتمام دوره حفاظت اپراتور سوم، مجوز فعالیت اپراتورهای دیگر برای ارائه خدمات نسل سوم صادر خواهد شد.
وی قیمت پالس مکالمات با اپراتور سوم را به دلیل بهره گیری از پهنای باند بالاتر گرانتر از پالس مکالمات اپراتورهای اول و دوم اعلام کرد و گفت: پالس مکالمات این اپراتور به صورت ثانیه ای و دقیقه ای بنا به انتخاب مشترک خواهد بود و از آنجایی که نسبت به شبکه اپراتورهای دیگر به مشترکان اپراتور سوم 6 برابر پهنای باند نسبت به اپراتور اول و دوم تخصیص داده می شود هزینه استفاده از این سیم کارتها متفاوت خواهد بود.
وی با بیان اینکه مشترکان با استفاده از این سیم کارتها می توانند حجم زیادی از اطلاعات را انتقال دهند گفت: هزینه هر پالس مکالمه با موبایل اپراتور سوم حدود 85 تومان برای هر دقیقه خواهد بود که این هزینه به صورت خطی و نسبت به استفاده از پهنای باند افزایش می یابد.
کنترل شدید وزارت ارتباطات در ورود تجهیزات موبایل به کشور
به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عدم اجرای قوانین از سوی شهرداریها در همکاری با اپراتورهای موبایل برای نصب سایتهای BTS را از جمله دلایل کندی توسعه شبکه های موبایل عنوان کرد و گفت: شهرداریها باید مکانهای مناسب را در اختیار اپراتورهای موبایل برای نصب دکل قرار دهند و با وجودی که در این زمینه مصوبه دولت به شهرداریها ابلاغ شده است اما این قانون به صورت کامل اجرا نمی شود به نحوی که حتی در برخی مراکز استانها قوانینی به موازات این قوانین وضع شده است که جلوی پیشرفت کار اپراتورها را می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه هیچ ادعایی وجود ندارد که آنتهای BTS هیچگونه عارضه ای نداشته باشند ادامه داد: اما چنانچه این تجهیزات در حد استاندارد باشد قطعا ضرری متوجه انسان نخواهد شد.
تقی پور با بیان اینکه اطراف ما پر از سیگنالهای الکترومغناطیسی است و تمامی افراد در محیط پیرامون خود این امواج را دارند تصریح کرد که وزارت ارتباطات در مورد ورود تجهیزات شبکه موبایل کنترل شدیدی دارد و پس از تست آنها از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای تست نهایی این تجهیزات را در اختیار سازمان انرژی اتمی قرار می دهد و در نهایت نیز تمامی تجهیزات نصب شده گواهی تایید پس از آغاز به کار نیز خواهند گرفت.
وی گفت: آنتن های موبایل تنها در فاصله 120 سانتیمتری از مرکز دکل ممکن است خطرساز باشد که در این فاصله نیز کسی نمی تواند در کنار آن قرار گیرد.
راه اندازی رومینگ متقابل میان اپراتورهای موبایل داخلی
به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از تصویب آیین نامه رومینگ متقابل میان اپراتورهای فعال در کشور خبر داد و گفت: با تصویب نهایی این طرح، شبکه اپراتورها در داخل کشور می توانند یکدیگر را پوشش دهند به نحوی که سیم کارت یک اپراتور می تواند در شبکه اپراتور دیگر از طریق رومینگ آنتن دهد.
وی با بیان اینکه این آیین نامه در نوبت تصویب نهایی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است افزود: تعویض اپراتور بدون تغییر شماره مشترک از دیگر طرح هایی است که مقررات آن تصویب شده و در نوبت تصویب نهایی کمیسیون تنظیم مقررات قرار دارد.
تقی پور اجرای این دو طرح را تسهیل امور مشترکان و نیز همکاری متقابل اپراتورها برای سرویس دهی بهتر به مشترکان عنوان کرد و در مورد آخرین وضعیت ورود چهارمین اپراتور به شبکه ارتباطی کشور تاکید کرد که این اپراتور، اپراتور دسترسی به فیبرنوری است که برمبنای شبکه های نسل آینده – NGN – تمامی سرویس های دیتا و صوت و تصویر را در اختیار مشترکان قرار می دهد و اجازه صدور پروانه آن از دولت گرفته شده است.
وی گفت: تدوین پروانه اپراتور چهارم مراحل نهایی خود را طی می کند و بعد از صدور پروانه، مراحل اجرایی آن شروع می شود.
به گزارش مهر، مراسم رونمایی از نام و لوگوی برند اپراتور سوم تلفن همراه کشور که قرار است سیم کارتهای نسل سوم را وارد بازار کند 30 آبان ماه جاری برگزار می شود

italia88
17-11-2011, 00:00
تشویق اپراتور، تنبیه مشترکان!!!!!!!!


شاید امروزه در کمتر کشوری در جهان بتوان سراغ یافت که وزیر ارتباطات آن، زمان راه‌اندازی یک اپراتور و قیمت سیم‌کارت آن را اعلام کند و رسانه‌ها هم با اشتیاق خبرش را منتشر کنند. اینکه به جای صحبت درباره سیاست‌های کلان از تعرفه یک پالس مکالمه بگوید ...

... و گرانی آن را توجیه کند.
البته در کمتر کشوری از جهان راه‌اندازی یک اپراتور تا این اندازه مساله‌ساز و پرتاخیر می‌شود و باز معدود کشورهایی را می‌توان سراغ یافت که یک اپراتور خصوصی تا این اندازه از سوی دولت حمایت شود که یک سال تاخیرش را ندیده بگیرند و تا دو سال اجازه نزدیک شدن هیچ اپراتور دیگری را به حیطه انحصاری‌اش ندهند.
اپراتور سوم، اما مورد توجه رسانه‌ها است؛ چراکه رشد تکنولوژی خواست جامعه است و از قضا حالا کلید دروازه ورود جامعه به این تکنولوژی در دست این اپراتور است. امروزه به‌رغم راه‌اندازی نسل سوم و چهارم موبایل در همین کشورهای اطراف، مردم ما چنین امکاناتی را روی موبایل‌های خود نمی‌بینند؛ امکاناتی که به حداقل‌های دیگران تبدیل شده برای ما هنوز رویا است.

از مرداد‌ماه ۸۹ که مجوز این اپراتور پس از فراز‌و‌نشیب‌های بسیار به تامین تلکام رسید تا امروز که این شرکت فاقد‌تجربه در حوزه ارتباطات بدون استفاده از شریک خارجی قصد ارائه تکنولوژیک‌ترین خدمات موبایلی را دارد، ۱۵ ماه می‌گذرد. از آن زمان تاکنون این اپراتور از چتر حمایتی وزارت ارتباطات برای پاسخ ندادن به تاخیرهای خود بهره فراوانی برده است. به‌رغم تغییرهای مداوم مدیریتی، اما هیچ کدام از مدیران این اپراتور در برابر رسانه‌ها حاضر نشده‌اند و وظیفه پاسخ به پرسش‌ها را به مدیران وزارت ارتباطات سپرده‌اند. اما مهم‌ترین نکته حمایتی شاید در ایجاد فضای انحصاری باشد که این وزارتخانه در پروانه این اپراتور تمهید دیده است. مقررات فعلی تا دو سال پس از واگذاری سیم‌کارت توسط این اپراتور، اجازه ارائه خدمات نسل سوم به اپراتورهای اول و دوم نمی‌دهد. این بزرگ‌ترین تضییع حق از کاربرانی است که به ادعای برخی مدیران اپراتورهای فعلی هم‌اکنون می‌توانند این امکانات را ارائه کنند؛ اما قانون‌گذار به نفع بهره‌بردار آینده این حق را از آنان سلب کرده است. به واقع وزارت ارتباطات با ایجاد این انحصار برای اپراتور سوم، نه تنها شرکت تامین تلکام را به خاطر تاخیراتش تشویق کرده، بلکه مشترکان علاقه‌مند به استفاده از این تکنولوژی را که می‌توانسته‌اند هم‌اکنون دارای سیم‌کارت‌های نسل سوم باشند،‌ تنبیه کرده است.

در نقد این شیوه حمایت از اپراتورها در بهره‌برداری از یک تکنولوژی و اعطای امتیاز انحصاری به آنها همین بس که تکلیف نسل‌های جدیدتر (مانند نسل چهارم) در آن دیده نشده و این تعارض بین سرعت معرفی تکنولوژی و اعطای مجوز در آینده نیز بیشتر حس خواهد شد.

تعرفه اعلام شده مکالمه با سیم‌کارت‌های این اپراتور هم نمونه دیگر از تضییع حق مشترکان است. در سکوت مجلس و ضعف نهادهای نظارتی مانند شورای رقابت عملا فضای انحصاری قیمتی نیز برای این اپراتور ایجاد شده که تعرفه مکالمه‌اش را دو برابر تعرفه اپراتورهای فعلي قرار دهند و دلیل آن را پهنای باند بیشتر عنوان کنند.
این در حالی است که پهنای باند بیشتر اگر برای ارائه بهتر خدمات تحت شبکه (اتصال به اینترنت، مکالمه تصویری و …) ضروری باشد، برای مکالمه عادی مزیتی نیست که گران‌تر به مشترک بدهند. آن هم در زمانی که گفته می‌شود فعلا و در مراحل اولیه واگذاری از خدمات و سرویس‌های ویژه نسل سوم روی سیم‌کارت‌های آن خبری نیست و فعلا کارکرد همان سیم‌کارت‌های عادی را دارد.

به نظر می‌رسد سیاست‌گذاران ارتباطی کشور در مسیر حمایت از بخش خصوصی حوزه موبایل راه به اشتباه رفته‌اند؛ جایی که نه نفع عمومی در آن است و نه سود بخش خصوصی. فضای ارتباطی کشور امروز نیاز به بازیگران فعالی دارد که در فضای رقابتی، تکنولوژی‌های جدیدتر را با حداقل قیمت به مشترکان ارائه دهند./ شهرام شریف

wichidika
17-11-2011, 22:19
اپراتور سوم در تلکام 2011 هم غایب بود
جای خالی اپراتور سوم در بزرگ‌ترین رویداد مخابراتی کشور در روزهایی که به واگذاری سیم‌کارت‌های این اپراتور نزدیک می‌شویم جای سوال دارد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وایمکس نیوز در حالی که وزیر ارتباطات خبر از حضور اپراتور سوم تلفن همراه کشور را از آذر ماه می‌دهد، اما این اپراتور یکی از غایبان نمایشگاه در این دوره و دوره پیش بود.
به نظر می‌رسد تامین تلکامی‌ها به رغم وعده‌های داده شده تمایلی به معرفی خود در بزرگ‌ترین رویداد مخابراتی به مخاطبان و علاقه‌مندانش ندارد و یا اینکه وعده‌های داده شده برای حضور این اپراتور وعده و وعید بوده و نباید به این زودی‌ها شاهد رقابت این اپراتور با همراه اول و ایرانسل در عرصه تلفن همراه کشور بود.
غیبت مدیران اپراتور سوم و مجموعه محترم‌شان آنقدر زیاد شده که باید بروند ولی‌شان را بیاورند. ولی احتمالا به زودی با رونمایی برند و نام تجاری گام‌های اول را در 30 آبان ماه بر‌می‌دارند. شما نگران نباشید.

Fusi0n
20-11-2011, 11:55
تلویزیون یک تبلیغ میده فکر کنم مال همین باشه فکر کنم دیگه تاخیر تموم شده :31:

wichidika
20-11-2011, 14:36
احمدی به مهر خبرداد: نرخ‌سیم‌کارت اپراتورسوم قطعی نیست/ سازمان حمایت وارد عمل شد مدیرکل دفتر خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه قیمت اعلام شده برای سیم‌کارت‌های اپراتور سوم که به تازگی از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده است، قطعی نیست، گفت: سازمان حمایت در حال بررسی این قیمت است. سیدجواد احمدی در گفتگو با مهر گفت: با توجه به اعلام نرخ سیم‌کارت و تعرفه مکالمات تلفن همراه اپراتور سوم از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن درخواست ارائه آنالیز قیمت‌های اعلام شده از وزارتخانه مذکور، این موضوع را در دست بررسی دارد.
مدیرکل دفتر خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قیمت سیم‌کارت اپراتور سوم را 124 هزار و 800 تومان و نرخ هر دقیقه مکالمه را 85 تومان اعلام کرده است که این موضوع در حال بررسی است و قطعیت ندارد.
گفتنی است، اپراتور سوم تلفن همراه کشور که وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) است، اردیبهشت ماه سال 89 موفق شد بدون سرمایه‌گذاری خارجی، پروانه بهره‌برداری از سومین شبکه موبایل در ایران را از آن خود کند که زمان لازم‌الاجرا شدن پروانه این اپراتور پس از دریافت گواهی عدم تداخل فرکانس از رگولاتوری و پرداخت مبلغ حق الامتیاز اولیه 31 مرداد ماه سال89 بود و براساس آن تامین تله کام 9 ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.
هم اکنون و براساس اعلام تامین تله‌کام، شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از 6 ماه تاخیر از زمان بهره برداری در کرج راه‌اندازی اولیه شده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه اندازی رسمی و عرضه سیم کارتهای عمومی این اپراتور را از اول آذرماه وعده داده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی و آغاز به کار سومین شبکه موبایل از دوم آذر ماه خبر داده است.

italia88
21-11-2011, 00:58
برند اپراتور سوم فردا (30 آبان)معرفی می‌شود

نخستین نشست خبری مربوط به اپراتور سوم فردا برگزار می‌کند.
شرکت ارتباطات تأمین شمس نوین، فردا در یک نشست خبری از برند اپراتور سوم تلفن همراه رونمایی می‌کند.
بر اساس این گزارش، نشست خبری رونمایی از برند اپراتور سوم، ساعت 8.30 در سالن تلاش برگزار می‌شود.
قرار است لوگو، نام و رنگ اپراتور سوم معرفی شود.

Fusi0n
21-11-2011, 10:58
برند اولین اپراتور ارائه دهنده خدمت موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل صبح امروز دوشنبه با حضور وزیر کار رونمایی شد. این اپراتور علاوه بر سرویس‌های چندرسانه‌ای و مکالمه تصویری، اینترنت را با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه از طریق تلفن همراه برای کاربران مهیا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، نسل سوم شبکه تلفن همراه از امروز 30 آبان‌ماه به صورت تجاری وارد بازار تلفن همراه کشور شد.

در مراسم رونمایی از برند رایتل، دکتر شیخ‌الاسلامی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، علی یزدان‌جو مدیرعامل شستا، حمید فرنگ مدیرعامل شرکت تامین تله کام و محمد کرمپور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشتند.

اپراتور سوم تلفن همراه که قرار است نسل سوم تلفن همراه را وارد بازار کشور کند، سال گذشته پروانه فعالیت خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرد و یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) است.

طبق پروانه فعالیت این اپراتور قرار بود در خردادماه سال 90 سیم کارت‌های خود را وارد بازار کند که با 6 ماه تاخیر امروز آغاز راه اندازی شبکه خود را اعلام کرد.

دلیل نامگذاری سیم کارت رایتل به معنای "رای" یعنی خرد و تل مخفف تلفن که تلفن خردمند و یا هوشمند اعلام شده است.

befermatooo
21-11-2011, 11:10
چقدر هم خوشحال کننده !

احتمالا برای استفاده از مکالمه تصویری باید کلی ثبت نام و ... انجام داد .

wichidika
21-11-2011, 12:35
کرم پور خبر داد: واگذاری سیم کارتهای نسل سوم از کرج/ ضریب نفوذ تلفن همراه 73 درصد شد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به راه اندازی شبکه اپراتور سوم تلفن همراه، واگذاری سیم کارت های این اپراتور را از کرج اعلام کرد و گفت: هم اکنون فرم های ثبت نام برای دریافت این سیم کارت ها ارائه شده و این اپراتور در حال انتخاب نمایندگی های فروش سیم کارت است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد کرم پور امروز در مراسم رونمایی از برند سیم کارت نسل سوم با نام تجاری رایتل، سهامداران اصلی این پروژه را 32 میلیون ایرانی عضو سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و با اشاره به گسترش حوزه ارتباطات در کشور اظهار داشت: هم اکنون 54 میلیون نفر از تلفن همراه در کشور استفاده می کنند و ضریب نفوذ این کالای ارتباطی 73 درصد است اما بر اساس چشم انداز برنامه پنجم توسعه ضریب نفوذ موبایل به بیش از 110 درصد در کشور خواهد رسید.
وی با اشاره به بازار جهانی 6 میلیاردی موبایل خاطر نشان کرد: هم اکنون یک میلیارد نفر در دنیا از سیم کارتهای نسل سوم استفاده می کنند و تمامی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دارای شبکه نسل سوم هستند و حتی کشورهای پیشرو نیز وارد موبایل نسل چهارم شده اند.
کرم پور با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات، تنظیم بازار ارتباطی کشور را به عهده دارد، تاکید کرد: اپراتور سوم تا پایان دوره حفاظت 2 ساله خود زمان دارد تا سیم کارتهای نسل سوم را در بازار عرضه کند و پس از آن به اپراتورهای دیگر مجوز داده می شود که وارد شبکه نسل سوم شوند.
وی آغاز به کار شبکه نسل سوم موبایل را نقطه عطفی در مسیر فناوری و نحوه سرویس دهی به مردم عنوان کرد و ادامه داد: تامین تلکام خصوصی ترین شرکتی است که به آن مجوز فعالیت در عرصه ارتباطات کشور داده شده است.
معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه شبکه نسل سوم موبایل در کرج آماده است، گفت: این شبکه در حال آماده شدن در تهران است و مدتهاست که سیم کارتهایی برای تست در دست افراد متخصص این حوزه قرار دارد.
وی در مورد تاخیر 6 ماهه در راه اندازی این شبکه نیز گفت: هر کار بزرگی سختی هایی دارد و ما اصرار داشتیم که این کار با کیفیت هر چه بیشتر و بهتر عرضه شود. هم اکنون نیز اپراتور سوم فرم های ثبت نام را در کرج عرضه کرده و نمایندگی فروش خود را انتخاب کرده است.
وی 6 ماه گذشته را دوره کیفیت سازی و کیفیت یابی خدمات این اپراتور عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود با حضور اپراتور سوم در بازار تلفن همراه کشور هزاران شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شود.

wichidika
21-11-2011, 13:48
*رونمايي برند اپراتور سوم تلفن همراه*
وزير تعاون و كار اعلام كرد:
واگذاري گسترده سيم‌كارت رايتل در دهه‌ي فجر
اپراتور سوم نقل مجالس ديد و بازديد نوروز 91

راه‌اندازي شبكه نسل سوم تلفن همراه با نام رايتل به صورت گسترده در دهه فجر به مرحله عملياتي مي‌رسد.


به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وزير تعاون، ‌كار و رفاه اجتماعي در مراسم رونمايي از برند اپراتور سوم تلفن همراه با بيان اين مطلب اظهار كرد: ايراني‌ها در نوروز 91 حلول سال نو را با سيم‌كارت‌هاي رايتل به يكديگر تبريك خواهند گفت و پيش‌بيني مي‌شود اپراتور سوم نقل مجالس ديد و بازديد نوروز سال آينده باشد.
عبدالرضا شيخ‌الاسلامي با بيان اين كه در كشورمان اين توانايي به وجود آمده است كه بتوانيم توانمندي‌ و قابليت‌هاي خود را در عرصه ارتباطات براي زندگي مردم به نمايش بگذاريم، اعلام كرد: در مدت زمان كوتاهي سيم‌كارت‌هاي نسل سوم در كرج، تهران، قم و شيراز واگذار خواهد شد.
وزير تعاون،‌كار و رفاه اجتماعي با بيان اين كه تلفن همراه نسل سوم به دليل تسهيلات و امكانات به ملاحظات فرهنگي خاصي نياز دارد كه بايد به آن بسيار هوشمندانه توجه و دقت شود گفت: در اين راستا به همكاران پروژه‌هاي تامين‌تلكام توصيه مي‌شود پيوست فرهنگي و اجتماعي هوشمندانه‌اي براي نسل سوم موبايل طراحي كنند تا نه تنها اين پروژه، پيشرفت را در زندگي افراد جامعه به دنبال داشته باشد بلكه تعالي فرهنگي و اجتماعي را نيز دربربگيرد.
وي با بيان اين‌كه راه‌اندازي گسترده تلفن همراه نسل سوم از دهه فجر آغاز مي‌شود گفت: سهامداران اصلي پروژه‌ي اپراتور نسل سوم تلفن همراه 32 ميليون ايراني تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي هستند و فناوري بالايي كه در اجراي اين پروژه به كار گرفته شده آن را در درجه بالاي اهميت قرار داده است.
انتهاي پيام

Fusi0n
21-11-2011, 14:41
گفتن که اذر رفت تا عید :41:

wichidika
21-11-2011, 15:24
فرنگ خبر داد: عرضه سیم کارتهای مختص اینترنت/ توزیع فرم های ثبت نام در کرج مدیرعامل شرکت تامین تله کام از واگذاری سیم کارتهای مختص اینترنت همزمان با واگذاری سیم کارتهای اعتباری و دائمی نسل سوم در فاز اول این پروژه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر ، حمید فرنگ امروز دوشنبه در مراسم رونمایی از نام و نشان سیم کارتهای اپراتور سوم که با نام تجاری "رایتل " و با شعار "زندگی در دستان شما" قرار است به بازار عرضه شود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت نام سیم کارتهای نسل سوم از نیمه دوم آذرماه آغاز خواهد شد و به مرور زمان این سیم کارتها به متقاضیان واگذار می شود.
وی با تاکید بر اینکه شبکه اپراتور سوم موبایل در کرج آمادگی ارائه سیم کارت دارد و مقدمات آن انجام شده است، تصریح کرد: نحوه دریافت و ثبت نام این سیم کارتها به زودی از سوی روابط عمومی شرکت تامین تله کام اعلام می شود.

فرنگ با تاکید بر اینکه در فاز اول سیم کارتهای اعتباری، دائمی و دیتا – مختص اینترنت- قابل ارائه به متقاضیان خواهد بود، گفت: هم اکنون تعداد محدودی سیم کارت در کرج توزیع شده و این شبکه راه اندازی فنی شده اما دلیل عدم واگذاری سیم کارت آن مربوط به آمادگی شبکه فروش و خدمات پس از فروش آن است.

مدیرعامل اپراتور سوم با تاکید بر اینکه مجوز ارائه سرویس های نسل سوم از جمله تلفن تصویری و اینترنت بر روی سیم کارتهای رایتل داده شده است، اضافه کرد: در تهران نیز شبکه آماده است و در حال رفع محدودیت های شهری هستیم و زمانی که به سطح مطلوبی از کیفیت برسیم این سرویس را در تهران ارائه خواهیم کرد.

وی از خبرنگاران خواست که به دور از شایعات، هیجان، غوغا سالاری و این نوع مسائل برای راه اندازی این شبکه صبر پیشه کنند و اجازه دهند اپراتور سوم روال معقول خود را طی کند.

مدیرعامل تامین تله کام از ارائه آمار در مورد تعداد آنتن های Bts نصب شده این شبکه در تهران و کرج خودداری کرد و گفت: تعداد BTS و نحوه طراحی شبکه بحثی فنی است که هیچ کمکی به دوستان نمی کند.

فرنگ با بیان اینکه در کرج به صورت نامحدود سیم کارت رایتل خواهیم داد و در این راستا آمادگی عرضه نامحدود داریم، گفـت: فرم های ثبت نام و شبکه توزیع آماده شده و به مرور سیم کارتها در کرج توزیع خواهند شد.

وی با بیان اینکه یک اپراتور به طور قطع نمی تواند در یک روز کل کشور را پوشش دهد، افزود: ظرفیت به گونه ای است که در ابتدای کار تمامی سرویس های پایه نسل سوم بر روی این سیم کارتها ارائه خواهد داد.

مدیرعامل تامین تله کام در مورد محدودیت قانونی ارائه اینترنت با سرعت بیش از 128 کیلوبیت در ثانیه در کشور، در مورد چگونگی عرضه اینترنت پرسرعت روی موبایل نسل سوم نیز گفت: هر طور که مابقی سرویس دهنده های باند پهن سرویس ارائه دادند ما هم همانطور نسبت به سرویس دهی اقدام می کنیم.

وی تعرفه دقیقه 85 تومان را برای استفاده از سیم کارتهای "رایتل"، سقف مکالمات عنوان کرد و گفت: طرح های تشویقی برای این موضوع درنظر گرفته شده که به طور قطع این تعرفه را بسیار کاهش خواهد داد.

wichidika
21-11-2011, 18:08
گزارش فارس از حاشیه‌های رونمائی اپراتور سوم؛
"دام بلا" در حلقه‌های لوگو، تعارف رسانه‌ای رگولاتور با "فرنگ" و وعده‌های تستی
خبرگزاری فارس: در حالی که "فرنگ" مدیرعامل اپراتور سوم از پاسخ‌گویی به سوالات خبرنگاران طفره می‌رفت، کرم‌پور خطاب به وی گفت: یا نیایید در بین خبرنگاران و اهالی قلم یا اگر می‌آیید باید تمام سوالات آنها را پاسخ دهید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم رونمایی از برند اپراتور سوم با حضور عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و محمد کرم‌پور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن تلاش وزارت کار، برگزار شد.
این مراسم که به گفته کرم‌پور، رونمایی از برند و افتتاح شبکه اپراتور سوم در شهر کرج بود، با سخنرانی کرم‌پور و وزیر کار برگزار شد.
این مراسم فرصتی شد تا کرم‌پور بدون دغدغه و با خیال راحت از تجربه دنیا و فراگیری خدمات نسل سوم در دیگر کشورها سخن بگوید و بگوید که برخی از کشورها حتی نسل چهارم تلفن همراه را دارند.
معاون وزیر ارتباطات در این مراسم، اپراتور سوم را خصوصی‌ترین اپراتور ارتباطی کشور عنوان کرد که مسلما این لقب به دلیل سهامداری سازمان تامین اجتماعی در این پروژه است.
پس از آن عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی پشت تریبون قرار گرفت و بی اطلاع از حساب‌‌و کتاب‌های مسئولان اپراتور سوم، برای راه اندازی این اپراتور در دهه فجر، اظهار امیدواری کرد.
شیخ‌الاسلامی خبر نداشت که پس از پایان مراسم، مدیر این اپراتور، با تاکید بر فعالیت کنونی شبکه در کرج، برای پیش‌ثبت نام در نیمه دوم آذرماه اعلام آمادگی می‌کند.
همچنین شیخ‌الاسلامی در بین سخنان خود، نخستین تشبیه یا به نوعی اظهار نظر را در خصوص لوگوی رونمایی شده اپراتور سوم نیز داشت.
وی گفت: در صورت عدم رعایت مسائل فرهنگی، همین حلقه‌های در هم پیچیده لوگوی اپراتور سوم، می‌توانند مانند دام بلا باشد.
پس از پایان مراسم، خبرنگاران به رسم معمول برای اطلاع از جزئیات بیشتر به سراغ مسئولان و مدیران رفتند و جمع خبرنگاران بار دیگر به دور محمد کرم‌پور حلقه شد.
در همان آغاز، سوال‌ها از کرم‌پور در خصوص چگونگی و چیستی اپراتور سوم بالا گرفت و کرم‌پور برای ارائه توضیحات بیشتر مدیرعامل اپراتور سوم را از میان جمعیت به جمع خبرنگاران فراخواند.
با توجه به این که، این نخستین حضور رسانه‌ای دست اندرکارن اپراتور سوم پس از دو سال فعالیت روی کاغذ بود؛ تازه آن جا بود که متوجه شدیم آقای قد بلندی که در بین ما ایستاده و به دقت به صحبت‌های کرم‌پور گوش می‌کند، حمید فرنگ مدیرعامل اپراتور سوم است.
کرم‌پور خطاب به فرنگ گفت: "آقای فرنگ بیایید این جا، اجازه بدهید مساله را حل کنیم، آقای فرنگ آگهی ثبت‌نام و فرم اشتراک‌تان را توضیح دهید."
هرچند فرنگ علاقه‌ای به حضور بین خبرنگاران نداشت؛ اما به اصرار کرم‌پور وارد حلقه اصحاب رسانه شد و این امر را باید به پای ورود تازه آنها به رسانه گذاشت.
سپس فرنگ پس از آنکه در قاب تصویر خبرنگاران تصویری قرار گرفت، گفت: همان طور که آقای وزیر و آقای کرم‌پور فرمودند، طبق همان عمل خواهد شد.
این مدیر عامل تأمین‌تله‌کام که پیش از این مدیرعامل شرکت خدمات ماشینی تامین بوده و خرداد ماه 90 به مسند جدیدش در تامین تکیه زده، در پاسخ به این سوال که فروش به معنای متعارف سیم‌کارت‌های اپراتور سوم چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: در نیمه دوم آذرماه پیش ثبت‌نام انجام خواهد شد و به مرور سیم‌کارت به مردم اعطا خواهد شد.
و در جمله بعدی، گفته خود را این گونه تصحیح کرد که: نیمه دوم آذرماه در کرج پیش‌ ثبت‌نام خواهیم کرد و به مرور سیم‌کارت خواهیم داد.
در این گفت‌وگو، کرم‌پور در پاسخ به این ابهام که از کجا معلوم که الان خدمات نسل 3 روی سیم‌‌کارت‌های آزمایشی اپراتور ارائه می شود، در مقام اثبات این گفته به خبرنگاران برآمد و به مدیرعامل اپراتور سوم دستور داد که فردا امکانی را مهیا کنند که چند نفر با سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با هم گفت‌وگو کنند تا خبرنگاران ببینند که شبکه راه‌اندازی شده و در حال کار است و مشکلاتی هم ندارد.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد که فردا هر طور شده باید برنامه داشته باشیم که آقای فرنگ باشند و شبکه را برای خبرنگاران آزمایش کنند.
پس از آن فرنگ با پاسخ به چند سوال و در حالی که هنوز سوالات زیادی از سوی خبرنگاران مطرح می‌شد، از رسانه‌ها خواهش کرد که به دور از شایعات، هیجان و غوغا سالاری صبر کنند و جمع را ترک کرد.
پس از آن حلقه خبرنگاران بار دیگر به سراغ کرم‌پور رفت.
کرم‌پور در حال توضیح چند سوال خبرنگاران بود که فرنگ که گویا دل کندن از جمع را نداشت، بار دیگر بازگشت و به چند سوال دیگر نیز به صورت بسیار کوتاه پاسخ داد؛ این بار نیز گفت: "خواهش می‌کنم به رایتل اعتماد کنید؛ رایتل برندی است که برند اول در خدمات ارتباطی خواهد بود." و بار دیگر جمع را ترک کرد.
در این هنگام بود که کرم‌پور رگولاتور، فرنگ مدیرعامل را خطاب قرار داد و گفت: یا نیایید در بین خبرنگاران و اهالی قلم یا اگر می‌آیید باید تمام سوالات آنها را پاسخ دهید.
انتهای پیام/ح

italia88
22-11-2011, 22:11
رو نمايي از «رايتل» و باز هم تاخير در زمان عرضه
جشن اپراتور سوم بدون سيم كارت!!!![/B]

ديروز در مراسمي كه همه رسانه ها پيگير زمان عرضه عمومي سيم كارت هاي اپراتور سوم بودند، مسوولان اين اپراتور با فشفشه و كيك از برند رايتل و لوگوي اين اپراتور رونمايي كردند


صبح روز گذشته و در مراسمی‌با حضور وزير تعاون، ‌كار و رفاه اجتماعي، رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و مدیرعامل شرکت تامین تله کام، بدون ارائه جزئیات از خدمات، برند اپراتور سوم رونمایی شد.
«رایتل»، نام برند اپراتوری است که قرار بود از بهمن ماه سال گذشته (1389) به ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه در کشور بپردازد، اما به دلیل دو بار تغییر در تیم مدیریتی این اپراتور از سویی و نداشتن دانش فنی و شریک خارجی زمان بهره‌برداری از آن بارها و بارها به تاخیر افتاد. تاخیری که گاهي به گردن تحريم هاي بين المللي و گاهي كار شكني‌هاي شهرداري مي‌افتاد و تنها متضرر آن کاربران فناوری دوستی بودند که برای استفاده از خدمات نسل سوم لحظه شماری می‌کردند، اما مسوولان اپراتور سوم که حمایت قاطع و بی‌شک و شبهه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از یک سو و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را از سوی دیگر در پشت سر خود می‌دیدند بدون توجه به انتظار کاربران و همچنین بدون هیچ‌گونه پاسخگویی شفافی روند تاخیری خود در عرضه این سیم کارت‌های خود را همچنان ادامه دادند. این تاخیر تا جایی ادامه پیدا می‌کند که حتی روز گذشته و در حین رونمایی از برند این اپراتور باز هم زمانی قطعی برای عرضه این سیم کارت‌ها ارائه نشد و تنها عنوان شد که شبکه اپراتوری که قرار است خدمات نسل سوم را ارائه دهد آن هم در زمانی که جهان در حال شیفت به سمت خدمات نسل چهارم است تنها در شهر کرج قابل بهره‌برداری است.

عدم پاسخگویی حتی در روز رونمایی!
مجری مراسم رونمایی از برند اپراتور سوم که اتفاقا مدیر روابط عمومی‌ این اپراتور است بعد از مراسم آتش بازی و رونمایی از برند رایتل، این نام را برگرفته از دو بخش «رای» به معنی خرد و هوش و «تل» به معنای تلفن عنوان کرده و می‌گوید: این نسل خدمات هوشمند است، خدماتی که قرار است امکانات بیشماری را برای کاربرانش به ارمغان بیاورد. آرپناهی که در حین برگزاری مراسم بارها و بارها از کلمه خدمات بیشمار استفاده کرد، اما حتی یک بار و آن هم فقط در یک خط به جزئیات کوچک‌تری از این خدمات بیشمار اشاره‌ای نکرد. این در حالی است که تنها یک هفته پیش دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در جریان برگزاری نمایشگاه تله کام خدمات ارزش افزوده بسیاری را برای کاربران خود رونمایی کردند. این دو اپراتور که در حال حاضر رقابت تنگاتنگ و شانه به شانه‌ای با یکدیگر دارند طی یک سال گذشته بارها و بارها اعلام کردند که قادر به ارائه نسل سوم تلفن همراه به 54 میلیون مشترک خود هستند، اما متاسفانه حمایت‌های مسوولان دولتی از اپراتور سوم که قانونا زمان حفاظت از آن تابستان 91 به پایان می‌رسد باعث شده تا کاربران ایرانی نتوانند از نسل سوم تلفن همراه در کشور استفاده کنند. این مهم برای آن دسته از کاربران فرنگ رفته‌ای که حتی تجربه استفاده از سیم کارت نسل سوم در کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس را دارند درد آور است، اما با این حال مهندس فرنگ، مدیرعامل تامین تله کام نیز در یک سخنرانی کوتاه تنها به ایراد سخنانی کلی پرداخت.

در حالی که پیش از این عنوان شده بود طول دوره حفاظت از خدمات نسل سوم این اپراتور دو سال بعد از اخذ پروانه است و بعد از آن زمان سایر اپراتورها هم می‌توانند خدمات نسل سوم عرضه کنند، اما این روزها مسوولان تنظیم مقررات عنوان می‌کنند که زمان حفاظت از این اپراتور از زمانی آغاز می‌شود که اولین سیم کارت این شبکه به شکل رسمی ‌و تجاری به بازار عرضه شود نه از زمان اخذ پروانه.

مراسم رونمایی از برند اپراتور سوم با شعار «زندگی در دستان شما» در حالی اجرا شد که مسوولان این اپراتور به همراه مدیران سازمان تنظیم مقررات پذیرای سوال‌ها و ابهامات پیش روی خبرنگاران نبودند و تنها به ارائه کلیات بسنده می‌کردند. در طول این مراسم حتی جمله‌ای درباره تعرفه خدمات ارائه شده از سوی این اپراتور عنوان نشد. ابهام در مکالمات دقیقه‌ای 85 تومانی این اپراتور که چندی پیش توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان شده بود همچنان پابرجا است و با گذشت بیش از دو سال هنوز تکلیف ضرر میلیون دلاری که به دلیل باطل شدن ضمانت نامه اتصالات غیرقابل وصول است مشخص نشده است.از لابه لای صحبت‌های پرسنل اپراتور سوم که همگی با اتوبوس به سالن همایش‌های مجموعه تلاش (وابسته به وزارت کار سابق) آمده بودند، شنیده می‌شد که این اپراتور تا کنون تنها موفق به نصب 42 بی تی اس شده است و حتی هزینه‌های تماس و مبالغ دریافتی آن در کمیسیون تنظیم مقررات به بحث و تصویب گذاشته نشده است. مسوولان روابط عمومی ‌این شرکت نه تنها توانایی پاسخگویی به سوالات خبرنگاران را نداشتند، بلکه حتی خبرنگاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را هم نمی‌شناختند و در گفت و گو با آنها اظهار گلایه می‌کردند که چرا با تماس تلفنی خود و رسانه‌ای که در آن کار می‌کنند را پیش از این معرفی نکرده‌اند! این در حالی بود که عموم خبرنگارهای حاضر در این مراسم در حقیقت از سوی روابط عمومی ‌سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دعوت شده بودند و نه روابط عمومی‌ «رایتل».

[B]در طول برگزاری این مراسم حتی به شکل نمادین هم یک سیم کارت «رایتل» نشان داده نشد. حتی گوشی مجهز به سیم کارت نسل سوم هم در این مراسم وجود نداشت که حداقل وزیر تعاون یا رییس سازمان تنظیم مقررات به شکل نمادین اقدام به برقراری تماسی تصویری با آن داشته باشند. این درحالی است که در زمان افتتاح شبکه تالیا احمد معتمدی وزیر وقت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شبکه آن پیمانکار را با تماسی از سیم کارت تالیا با یکی از خانواده‌هاي محترم شهدا افتتاح کرد.

مواظب باشید دام بلا نشود!
تشخیص اینکه لوگوی «رایتل» به چه شکلی است البته کمی‌سخت است. حلقه‌ای گرد، تیوپ، لاستیک، رینگ و یا.... اما به هر حال آنچه که بیشتر از هر چیز دیگری می‌توان به آن شبیه دانست یک حلقه گرد بنفش رنگ است. رنگ بنفشی که پیش از آن در لوگو یاهو آن را ديده‌ايد. با این حال، آرپناهی، مدیر روابط عمومی «رایتل» با توضیح حلقه‌هایی که امواج تولید می‌کند و این امواج نیز ارتباطات بشری را به وجود می‌آورد این‌گونه توضیح داد که این حلقه قرار است همانند شعار اپراتور سوم زندگی را در دستان کاربران قرار دهد. زندگی‌ای که قرار است خدمات بی‌شمار و متنوعی را برای مردم فراهم آورد، چرا که نسل سوم می‌تواند زندگی افراد را متحول کرده و همچنین می‌تواند نوید بخش دولت الکترونیک باشد.

اما عبدالرضا شيخ‌الاسلامي، وزير تعاون و كار پس از حضور پشت تریبون به همین حلقه اشاره کرد و گفت: البته امیدوارم مسوولان اپراتور سوم تمهیدات فرهنگی را در این بخش دیده باشند تا مبادا این حلقه که قرار است زندگی کاربران را تغییر دهد به حلقه دام بلا تبدیل نشود. وی با بيان اينكه تلفن همراه نسل سوم به دليل تسهيلات و امكانات به ملاحظات فرهنگي خاصي نياز دارد كه بايد به آن بسيار هوشمندانه توجه و دقت شود، گفت: در اين راستا به همكاران پروژه‌هاي تامين‌تلكام توصيه مي‌شود پيوست فرهنگي و اجتماعي هوشمندانه‌اي براي نسل سوم موبايل طراحي كنند تا نه تنها اين پروژه، پيشرفت را در زندگي افراد جامعه به دنبال داشته باشد، بلكه تعالي فرهنگي و اجتماعي را نيز دربربگيرد.وی اما زمان راه‌اندازی این شبکه را به شکل گسترده در دهه فجر عنوان و اظهار كرد: ايراني‌ها در نوروز 91 حلول سال نو را با سيم‌كارت‌هاي رايتل به يكديگر تبريك خواهند گفت و پيش‌بيني مي‌شود اپراتور سوم نقل مجالس ديد و بازديد نوروز سال آينده باشد. به این ترتیب و در حالی که به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار بود سیم کارت‌های اپراتور سوم از اول آذر به عرضه عمومی‌رسد بار دیگر به تاخیر افتاد و این بار وزیر تعاون و کار، دهه فجر را برای عرضه گسترده آن نوید داد.

عبدالرضا شيخ‌الاسلامي با بيان اين كه در كشورمان اين توانايي به وجود آمده است كه بتوانيم توانمندي‌ و قابليت‌هاي خود را در عرصه ارتباطات براي زندگي مردم به نمايش بگذاريم، اعلام كرد: در مدت زمان كوتاهي سيم‌كارت‌هاي نسل سوم در كرج، تهران، قم و شيراز واگذار خواهد شد. وي خاطرنشان كرد: سهامداران اصلي پروژه‌ اپراتور نسل سوم تلفن همراه 32 ميليون ايراني تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي هستند و فناوري بالايي كه در اجراي اين پروژه به كار گرفته شده آن را در درجه بالاي اهميت قرار داده است.

یک میلیارد کاربر نسل سوم داریم
محمد کرم‌پور، معاون وزیر ‌آی سی تی و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم در این مراسم تنها به ارائه گزارشی آماری از تعداد کاربران تلفن همراه جهان و ایران و برنامه‌های
پیش‌رو پرداخت. کرم پور، اما پیش از این چند بار زمان عرضه سیم کارت‌های اپراتور سوم را عوض کرد. اما معروف‌ترین اظهارات وی خرداد امسال در مورد نحوه و شکل توزیع این سیم کارت‌ها صورت گرفته بود. در آن زمان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که از توزیع این سیم کارت‌ها در آن زمان خبر داده بود گفته بود که در ساعت اول یک سیم کارت توزیع می‌شود در ساعت دوم، دو سیم کارت، در ساعت سوم، چهار سیم کارت و به این ترتیب توزیع ادامه پیدا می‌کند تا سقف میلیونی سیم کارت‌های اپراتور سوم کامل شود.

این بار اما وی با اشاره به راه‌اندازی شبکه اپراتور سوم تلفن همراه، واگذاری سیم کارت‌های این اپراتور را از کرج اعلام کرد و گفت: هم اکنون فرم‌های ثبت نام برای دریافت این سیم کارت‌ها ارائه شده و این اپراتور در حال انتخاب نمایندگی‌های فروش سیم کارت است. کرم‌پور با اشاره به گسترش حوزه ارتباطات در کشور اظهار كرد: هم اکنون
54 میلیون نفر از تلفن همراه در کشور استفاده می‌کنند و ضریب نفوذ این کالای ارتباطی 73 درصد است، اما بر اساس چشم‌انداز برنامه پنجم توسعه ضریب نفوذ موبایل به بیش از 110 درصد در کشور خواهد رسید.

وی با اشاره به بازار جهانی 6 میلیاردی موبایل خاطرنشان کرد: هم اکنون یک میلیارد نفر در دنیا از سیم‌کارت‌های نسل‌سوم استفاده می‌کنند و تمامی ‌کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دارای شبکه نسل سوم هستند و حتی کشورهای پیشرو نیز وارد موبایل نسل چهارم شده‌اند. کرم‌پور با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات، تنظیم بازار ارتباطی کشور را به عهده دارد، تاکید کرد: اپراتور سوم تا پایان دوره حفاظت دو ساله خود زمان دارد تا سیم‌کارت‌های نسل سوم را در بازار عرضه کند و پس از آن به اپراتورهای دیگر مجوز داده می‌شود که وارد شبکه نسل سوم شوند. وی آغاز به کار شبکه نسل سوم موبایل را نقطه عطفی در مسیر فناوری و نحوه سرویس‌دهی به مردم عنوان کرد و ادامه داد: تامین تلکام خصوصی‌ترین شرکتی است که به آن مجوز فعالیت در عرصه ارتباطات کشور داده شده است. وی در مورد تاخیر 6 ماهه در راه‌اندازی این شبکه نیز گفت: هر کار بزرگی سختی‌هایی دارد و ما اصرار داشتیم که این کار با کیفیت هر چه بیشتر و بهتر عرضه شود. وی 6 ماه گذشته را دوره کیفیت‌سازی و کیفیت‌یابی خدمات این اپراتور عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با حضور اپراتور سوم در بازار تلفن همراه کشور هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.

این سریال ادامه دارد...
به هر حال بعد از نزدیک به یک سال و نیم چشم نمایندگان افکار عمومی ‌به جمال مدیران اپراتور سوم روشن شد. مدیرانی که در مواجهه با خبرنگاران در مراسم روز گذشته مدام می‌گفتند: برای ما شر درست نکنید، به زودی روابط عمومی ‌روند ارسال اطلاعیه‌های رسمی ‌را آغاز می‌کند. هر چند که این اپراتور از حمایت بی‌قید و شرط وزارت‌ آی سی تی و رگولاتور برخوردار است، اما مدیران این مجموعه بهتر است بدانند که کاربران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از درک و معلومات عمومی ‌بالايی برخوردار هستند که بدون تردید جلب توجه آنها با آگهی‌های تصویری پر رنگ و لعاب آن هم در بازاری با دو رقیب کارکشته شاید شبیه به عبور از
هفت خوان رستم باشد. هفت خوانی که به نظر می‌رسد «رایتل»ی‌ها تازه توانسته‌اند با ارفاق و فرجه‌های بسیار نیمی ‌از خوان اول آن را طی کنند.

wichidika
23-11-2011, 00:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آریا:
مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی به آریا خبر داد:تامین اجتماعی، مجری اپراتور نسل سوم/ سهام رایتل به فرابورس می رود رحمت‌الله حافظی پس از پرده برداری از نسل سوم تلفن همراه گفت: سهام این اپراتور 100درصد در خدمت بخش خصوص و متعلق به مردم است.


حافظی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی آریا گفت: سهام دار اصلی تلفن همراه در کشور تامین اجتماعی است که به پشتوانه 32میلیون نفر بیمه شده و 1 میلیون و 560 هزار نفر بازنشسته، سهام اپراتور نسل سوم تلفن همراه در کشور را در اختیار دارد.
وی با اشاره به اینکه سهام این اپراتور 100درصد در خدمت بخش خصوصی و متعلق به مردم است، اظهار داشت: در آینده نزدیک بخشی از این سهام از طریق فرابورس برای فروش به سایر بخش هایی که مایل باشند، ارائه می شود.
مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مجری اپراتور سوم تامین اجتماعی است، گفت: سهامدار اپراتور سوم بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی هستند و پیش بینی می شود طی یکماه آینده در کرج این اپراتور به بهره برداری رسمی برسد و تا پایان سال نیز در استان قم اجرایی خواهد شد.
حافظی افزود: به محض بهره برداری اپراتور سوم در کرج 3 تا 5 درصد سهام این اپراتور در فرابورس به فروش می رسد و بخشی از سهام نیز به صورت بلوکی از طریق بورس برای فروش آماده خواهد شد.
وی گفت: منابع حاصل از این پروژه برای ایجاد تسهیلات شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی که همان بازنشستگان و بیمه شدگان هستند هزینه می شود.
گفتنی است نسل سوم شبکه تلفن همراه از امروز 30 آبان‌ماه به صورت تجاری وارد بازار تلفن همراه کشور شد و این اپراتور علاوه بر سرویس‌های چندرسانه‌ای و مکالمه تصویری، اینترنت را با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه از طریق تلفن همراه برای کاربران مهیا می کند.
179/

wichidika
23-11-2011, 00:26
مدیر عامل اپراتور سوم در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
تحویل سیم‌کارت به مشترک 72 ساعت پس از واریز پول
خبرگزاری فارس: به گفته مدیرعامل اپراتور سوم، این اپراتور طبق پروانه تنها 72 ساعت از زمان دریافت وجه تا واگذاری سیم‌کارت وقت دارد و بیش از این نمی‌تواند مشترک را منتظر بگذارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حمید فرنگ در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شما از آغاز پیش ثبت‌نام سیم‌کارت‌های اپراتور سوم از نیمه دوم آذرماه، صحبت کرده‌اید، این در حالی است که طیق پروانه اپراتور سوم، اجازه دریافت وجه و ایجاد صف برای فروش سیم‌کارت ندارید، اظهار داشت: پیش‌ ثبت‌نام برای نظم و روال کار است و قرار نیست که ما پول بگیریم و منتظر بگذاریم.
مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه توضیح داد: طبق پروانه، اپراتور سوم تنها 72 ساعت از زمان دریافت وجه تا واگذاری سیم‌کارت وقت دارد و بیش از 72 ساعت نمی‌تواند مشترک را منتظر بگذارد.
وی ادامه داد: به این دلیل بعد از اینکه فرم‌های ثبت‌نام تکمیل شود، به مرور سیم‌کارت توزیع خواهد شد و به این ترتیب طبق پروانه بین دریافت وجه کل سیم کارت و توزیع فاصله‌ای نخواهد بود.
انتهای پیام/ح

Soroush-S
23-11-2011, 00:30
آخر معلوم شد پارس الکتریک تو اپراتور نسل سوم نقش داره یا نه؟

wichidika
23-11-2011, 16:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شبکه رایتل توسط خبرنگاران تست شد موبنا- ارتباط صوتی و تصویری سیمکارت های اپراتور سوم تلفن همراه توسط برخی ازخبرنگاران در دو نقطه از شهر تهران مورد تست قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا، روز گذشته سیمکارت های رایتل در اختیار جمعی از خبرنگاران که در دو محل تالار تلاش وزارت کار (واقع در خایابان ولیعصر نرسیده به چهار راه پارک وی) و ساختمان مرکزی تامین تلکام (واقع در خیابان ولیعصر – خیایان ارمغان غربی) حضور پیدا کرده بودند قرار گرفت تا آنان خود وضعیت شبکه و خدمات این اپراتور را بررسی کنند.
بر همین اساس خبر نگاران با دو گوشی مجهز به سیمکارت‌ رایتل با یکدیگر تماس برقرار کردند و برخی از سرویسهای این اپراتور را همچون مکالمه تصویری، اینترنت پرسرعت و سرویس MMS مورد تست قرار دادند.
گفتنی است ثبت نام سیمکارتهای نسل سوم که قرار است با نام تجاری "رایتل " و با شعار "زندگی در دستان شما" به بازار عرضه شود، از نیمه دوم آذرماه آغاز خواهد شد و به مرور زمان این سیمکارتها به متقاضیان واگذار می شود.
مجوز ارائه سرویس های نسل سوم از جمله تلفن تصویری و اینترنت بر روی سیمکارتهای رایتل داده شده وتعرفه دقیقه ای 85 تومان برای سرویس مکالمه این اپراتور درنظر گرفته شده است.
117

wichidika
23-11-2011, 17:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تلنا:
پهنای باند سرویس تلفن تصویری براساس استاندارد‌های جهانی است اینترنت پرسرعت اپراتور سوم 2مگابیت و پهنای باند در نظر گرفته شده برای سرویس تلفن تصویری 64‌کیلوبیت اعلام شد.


به گزارش خبرنگار تلنا،طالبی‌نیکی از مدیران فنی اپراتور سوم در مراسم تست شبکه اپراتور سوم که در ساختمان مرکزی این اپراتور برگزار شد اظهار داشت:اینترنت پرسرعت این اپراتور بر 2مگابیت بسته شده و پهنای باند در نظر گرفته شده برای سرویس تلفن تصویری 64‌کیلوبیت و بر اساس استاندارد‌های جهانی است.
وی در ادامه اظهار داشت:ما ملزم به رعایت استاندارد‌های بین‌المللی هستیم چرا که در همه جای دنیا ویدئو کال پهنای باند 64 را اشغال می‌کند و ما نمی‌توانیم آنرا کم یا زیاد کنیم.
معاون فنی رایتل اعلام تعداد آنتن‌های نصب شده توسط اپراتور‌ها را جزو اسرار یک اپراتوردانست و گفت:نه تنها ما بلکه هیچ اپراتوری آمار btsهای نصب شده خود را به طور شفاف اعلام نمی‌کند با این حال آنچه برای افزایش کیفیت یک اپراتور تاثیرگذار و مهم است نوع تکنولوژی سایت‌ها است و نه تعداد آن. این در حالی است که پیش از این وزیر ارتباطات خبر از نصب 400 ‌آنتن توسط این اپراتور و بهرهبرداری از آن را داده بود.
وی در پایان با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر صد‌در‌صد شبکه را توسعه می‌دهیم گفت:طبق پروانه اپراتور سوم موظف به پوشش کامل همه سرویس‌ها قبل از ورود به بازار است و تا پوشش این اپراتور کامل نشود نمی‌توانیم سیم‌کارت را به بازار ارایه کنیم.

befermatooo
24-11-2011, 09:12
هزینه تماس تصویری رو مشخص نکردن ؟ ثانیه ای حساب میکنن یا فِرم به فِرم تصویر :31:

EngineeR EhsaN
24-11-2011, 13:42
با 64 کیلوبیت میشه تماس تصویری برقرار کرد؟

adrenalin
24-11-2011, 13:54
یه چیزش هنوز یه خورده مبهم میزنه سرعت اینترنتش چقدره؟

..Parsa..
24-11-2011, 15:00
یه چیزش هنوز یه خورده مبهم میزنه سرعت اینترنتش چقدره؟

طبق اعلام مسئولان حداقل سرعت اینترنت 512 کیلو بیت و حد اکثر 2مگ

حالا باید منتظر موند دید آیا واقعا این گفته ها عملی میشه یا نه

saber136
24-11-2011, 15:16
سلام دوستان
پس یعنی هنوز خبری از سیم کارتهای نسل 3 نیست؟

italia88
25-11-2011, 17:56
سلام دوستان
پس یعنی هنوز خبری از سیم کارتهای نسل 3 نیست؟

فعلا بصورت آزمایشی توی بعضی مناطق کرج و تهران راه اندازی شده ولی قراره توی دهه فجر برای شهرهای بزرگ هم فعال بشه که البته با این سرعتی که اینا دارن کار میکنن بعید میدونم تا اون موقع راه بیافته !

adrenalin
25-11-2011, 18:19
طبق اعلام مسئولان حداقل سرعت اینترنت 512 کیلو بیت و حد اکثر 2مگ

حالا باید منتظر موند دید آیا واقعا این گفته ها عملی میشه یا نه

بعید 2 مگ بدن به احتمال 90% همون 512 اوایل کارشون میدن بعد دیگه کم میارن میرن تو خط بقیه اپراتور ها میشه 10 یا 15 کیلو بایت ولی در اصل ما باید با شبکه نسل 7.2 مگابیت بگیریم ولی ........ باید ببینیم این رایتل چیکار می کنه :21:

italia88
25-11-2011, 20:42
فعلا بصورت آزمایشی توی بعضی مناطق کرج و تهران راه اندازی شده ولی قراره توی دهه فجر برای شهرهای بزرگ هم فعال بشه که البته با این سرعتی که اینا دارن کار میکنن بعید میدونم تا اون موقع راه بیافته !

این هم نتایچ اولین تست اپراتور سوم تلفن همراه با حضور خبرنگاران

این گزارش تجربه‌ای از تست نسل سوم تلفن همراه در خیابان ولیعصر تهران را روایت می کند؛ شبکه ای که در کنار سایر شبکه های تلفن همراه کشور وجود دارد؛ اما فعلا زمان استفاده از آن فرا نرسیده است.


روز گذشته در مراسم افتتاح برند اپراتور سوم، وقتی یکی از خبرنگاران از کرم پور پرسید از کجا معلوم که این اپراتور خدمات نسل 3 را دارد، کرم پور به مدیرعامل این اپراتور تازه تاسیس دستور داد مکانی را برای تست و اثبات این موضوع به خبرنگاران تدارک ببیند.
قرار هماهنگ شد.
دو مکان، یکی در سالن تلاش وزارت کار در خیابان ولعیصر و دیگری ساختمان اپراتور سوم در خیابان ارغوان جردن.
غفاری در پاسخ به فارس دلیل انتخاب این دو سالن مجزا را این طور توضیح داد که: قصد داشتیم از دو سایت جدا برای برقراری ارتباط استفاده کنیم؛ تا ارتباط از یک سایت برقرار نشود.
این گزارش از دید خبرنگار حاضر در سالن تلاش است و گفت و شنودها و اتفاقات مکان دوم را در بر نمی گیرد.
9 خبرنگار در سالن تلاش جمع شدند.

مکالمه تصویری با یک گوشی تلفن همراه نسل 3، بین خبرنگاران سالن تلاش و خبرنگاران سالن ارغوان برقرار شد.
در ابتدا ارتباط اندکی تاخیر و قطعی صدا داشت که مسئول مربوطه مکالمه را قطع و برای بار دوم برقرار کرد و مشکل برطرف شد.

ارتباط تصویری اپراتور سوم، برای لحظاتی بدون هیچ اشکال برقرار می شد و همچنین برای چند لحظه نیز با تاخیر همراه می شد؛ مانند ارتباطی که از طریق اینترنت برقرار می شود و به دلیل سرعت اینترنت کیفیت آن دست خوش تاخیر و گرفتار تاخیر می شود.
همچنین مسئول مربوطه عکسی از میز پذیرایی گرفت و برای حاضرین در سالن ارغوان به صورت MMS ارسال کرد که حاضرین در سالن ارغوان دریافت کردند.

برای تست سرعت نیز خبرنگاران چند صفحه وب که به نظرشان سنگین می رسید، باز کردند، سرعت قابل قبولی بود.
مسئول مربوطه در خصوص سرعت تست شده از سوی خبرنگاران به خبرنگار فارس، گفت: سرعتی که هم اکنون ست (تنظیم) شده از 128 بیشتر بوده و خودش سرعت 2 مگا بیت بر ثانیه را نیز روی شبکه تست کرده است.
و این 3 سرویس تمام آنچه بود که به عنوان سرویس های نسل 3 به خبرنگاران نمایش داده شد و گفته شد که سایر سرویس ها نیز بعد از راه اندازی شبکه، ایجاد خواهد شد.

این برنامه برای این بود که خبرنگاران متوجه شوند که هم اکنون شبکه اپراتور سوم تلفن همراه راه اندازی شده و اگرچه نمی بینیم اما شبکه این اپراتور نیز در کنار شبکه سایر اپراتور ها وجود دارد.
شبکه ای که هم اکنون در کنار دیگر شبکه های تلفن همراه زنده و فعال، اما در زیر آسمان شهر، پنهان است.

wichidika
27-11-2011, 12:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وضعیت اینترکانکشن اپراتور سوم باید مشخص شود موبنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: اپراتور سوم باید وضعیت اینترکانکشن خود را با سایر اپراتورهای ارتباطی کشور مشخص کند.


نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به اینکه وضعیت واگذاری سیمکات های اپراتور سوم باید به صورت شفاف مشخص شود، اظهار داشت: ارتباط این اپراتور با سایر اپراتورهای کشور از جمله مواردی است که باید سریعتر وضعیت آن روشن شود.
وی با اشاره به قانون حمایت از تولید داخل، اعلام کرد: این اپراتور با توجه به پروانه فعالیت، باید در شبکه خود از تجهیزات داخلی استفاده می کرد، اما دیده شده که این اپرتور برای تامین تجهیزات خود با برخی از شرکت های چینی قرارداد منعقد کرده که باید در این زمینه بررسی های لازم صورت گیرد.
قاضی پور با اشاره به اینکه اپراتور سوم قرار است برای نخستین باردر کشور سیمکارت نسل سوم وارد بازار کند، خاطر نشان کرد: تا کنون چندین بار این واگذاری ها به تعویق افتاده که امید می رود این بار مسئولان اپراتور سوم به وعده های خود عمل کنند.
برند اولین اپراتور ارائه دهنده سرویس موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل ۳۰ آبان ماه رونمایی شد.
اپراتور سوم موبایل که وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی - شستا- است، اردیبهشت ماه سال ۸۹ موفق شد بدون سرمایه گذاری خارجی، پروانه بهره برداری از سومین شبکه موبایل در ایران را از آن خود کند که پس از زمان لازم‌الاجرا شدن پروانه، ۹ ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.
هم اکنون و بر اساس اعلام تامین تله کام، شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از ۶ ماه تأخیر از زمان بهره برداری در کرج راه اندازی اولیه شده و مسئولان این اپراتور عرضه سیمکارت‌های عمومی این اپراتور را در نیمه اول آذرماه وعده داده‌اند.
117

wichidika
28-11-2011, 12:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سیمکارت های رایتل بر اساس ثبت نام واگذار می شوند موبنا- رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: سیمکارت های رایتل بر اساس ثبت نام به متقاضیان ارائه می شود.


محمد کرم پور در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با اشاره به اینکه متقاضیان برای دریافت سیمکارت رایتل باید ثبت نام کرده و فرم اشتراک را تکمیل کنند، اظهار داشت: سیمکارت های رایتل بر اساس ثبت نام به متقاضیان ارائه می شود.
وی با بیان اینکه شبکه اپراتور سوم در کرج آماده است، اعلام کرد:رایتل دراین شهر دارای نمایندگانی است تا افراد بتوانند ثبت نام برای دریافت سیمکارت های نسل سوم خود را در آنجا انجام دهند.
برند اولین اپراتور ارائه دهنده خدمت موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل 30 آبان ماه رونمایی شد.
اپراتور سوم تلفن همراه که قرار است نسل سوم تلفن همراه را وارد بازار کشور کند، سال گذشته پروانه فعالیت خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرد و یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) است.
این اپراتور قرار است علاوه بر سرویس‌های چندرسانه‌ای و مکالمه تصویری، اینترنت را با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه از طریق تلفن همراه برای کاربران مهیا کند.
117

mInI_ClockEr
29-11-2011, 13:12
دوستان بالاخره اومده تو تهران بریم برای ثبت نام یا نه ؟؟؟
کی میاد تهران بخواهیم بریم ثبت نام کنیم
کسی اطلاع دقیقی نداره ؟؟؟؟

sinaxex
29-11-2011, 14:10
دوستان بالاخره اومده تو تهران بریم برای ثبت نام یا نه ؟؟؟
کی میاد تهران بخواهیم بریم ثبت نام کنیم
کسی اطلاع دقیقی نداره ؟؟؟؟
هنوز انتن هاشون تو تهران نصب نشده دوست من! فقط پوشش دهی کامل استان البرز هست و هنوز متاسفانه نتونستند با شهرداری استان تهران همکاری کنند و فقط بعضی جاهای تهران بی تی اس نصب شده!!

mInI_ClockEr
30-11-2011, 00:08
هنوز انتن هاشون تو تهران نصب نشده دوست من! فقط پوشش دهی کامل استان البرز هست و هنوز متاسفانه نتونستند با شهرداری استان تهران همکاری کنند و فقط بعضی جاهای تهران بی تی اس نصب شده!!

ایرانسل هم همین جوری بود
ولی الان سیم کارت هاشو تو تهران ثبت نام میکنن یا نه ؟؟؟

sinaxex
30-11-2011, 01:42
ایرانسل هم همین جوری بود
ولی الان سیم کارت هاشو تو تهران ثبت نام میکنن یا نه ؟؟؟
درسته ایرانسل هم اول اش به مشکل خورد و طبیعی هم بود تو اون شرایط اما موردی که بود این بود که کلی هزینه کرد! چیزی که رایتل نداره! ایرانسل خیلی خیلی تو تهران ابتدا سرمایه گذاری کرد!
هنوز خبر رسمی از اینکه در تهران در کدوم دفاتر میشه ثبت نام کرد اعلام نشده!
فعلا باید چند ماهی صبر کرد(حداقل به نظرم تا بعد عید) تا اول پوشش دهی در شهر تهران فراگیر بشه و دوما مثلا رومینگ بین شبکه ایی فعلا به نظرم مهم ترین مسئله این اپراتور هست حل بشه فکر نکنم به این زودی ها تما خدمات اپراتور رایتل که تعهد داده به اجرا برسه! چون چیزی که هست دو مورد اصلی یعنی پول و مدیریت درست رو این اپراتور نداره!!

wichidika
01-12-2011, 12:27
معاون سازمان تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد:
سقف قيمت‌ سيم‌كارت رايتل مشابه دو اپراتور ديگر
سيم‌كارت‌ها ظرف 72 ساعت تحويل داده مي‌شوند
معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تاكيد كرد: اپراتور سوم تلفن همراه (رايتل) مطابق پروانه نمي‌تواند بيش‌تر از 72 ساعت از زماني كه از مردم پول مي‌گيرد، مشترك را براي دريافت سيم‌كارت منتظر نگه دارد.
لطف‌الله سبوحي - معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: رايتل پيشنهاد تعرفه‌ي مكالمات خود را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي فرستاده است و مجموعه بررسي‌هاي فني و اقتصادي سازمان مشغول بررسي اين تعرفه‌ها هستند.
او با بيان اينكه خود اپراتور رايتل اين اختيار را دارد كه در قالب تعرفه‌ي تشويقي كارش را شروع كند، گفت: سقف قيمت‌ سيم‌كارت اپراتور سوم مشابه پروانه مخابرات و اپراتور دوم است، يعني براي سيم‌كارت‌هاي اعتباري حداكثر 200 هزار ريال و براي سيم‌كارت‌هاي دائمي حداكثر 120 هزار تومان بدون احتساب ماليات است.
وي با بيان اينكه در اين فضاي رقابتي سيم‌كارت عملا قيمتي ندارد، تاكيد كرد: رايتل اين اختيار را دارد كه سيم‌كارت‌هايش را در اين سقف واگذار كند.
سبوحي تصريح كرد: هر زماني كه اپراتور سوم تلفن همراه آماده‌ي واگذاري باشد، بايد ثبت‌نام كرده و پول دريافت كند و هر زماني كه پول را از مردم دريافت ‌كند، ظرف 72 ساعت بايد سيم‌كارت را به مشترك تحويل بدهد.

SIMON137
01-12-2011, 21:36
الان دقیقا تفاوت این با بقیه سیم کارت ها چیه ؟

wichidika
02-12-2011, 15:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تجهیزات اپراتور سوم تایید شده است موبنا- مدیر استاندارد و تایید نمونه اداره تدوین استاندارد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تجهیزات اپراتور سوم از ابتدا تایید نمونه را اخذ کرده اند، اعلام کرد: تجهیزات جدید این اپراتور دائما مورد تست قرار می گیرد.


غلامرضا خاکسار، در گفت وگو با خبرنگار موبنا با بیان اینکه انجام مراحل تایید نمونه و اخذ مجوز برای نصب و راه‌اندازی تجهیزات در شبکه‌های ارتباطی مانند اپراتور سوم ضروری است، اظهار داشت: برخی از تجهیزات از قبل در کشور وجود داشته و تایید نمونه را اخذ کرده اند ولی برخی دیگر تجهیزات نیازمند طی مراحل تایید نمونه در سازمان تنظیم مقررات هستند.
وی افزود:فرایند زمان بندی تایید نمونه تجهیزات برای اپراتورهای بزرگ در رگولاتوری به گونه ای است که پروژه های آنها به تاخیر نیفتد.
وی گفت: تاکنون مشکلی از بابت تست این تجهیزات برای اپراتور سوم ایجاد نشده و تمامی آنها تایید نمونه را دریافت کرده‌اند.
برند اولین اپراتور ارائه دهنده خدمت موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل 30 آبان ماه رونمایی شد.
اپراتور سوم تلفن همراه که قرار است نسل سوم تلفن همراه را وارد کشور کند، سال گذشته پروانه فعالیت خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرد و یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) است.
این اپراتور قرار است علاوه بر سرویس‌های چندرسانه‌ای و مکالمه تصویری، اینترنت را با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه از طریق تلفن همراه برای کاربران مهیا کند.
117

italia88
03-12-2011, 00:55
الان دقیقا تفاوت این با بقیه سیم کارت ها چیه ؟

ارائه خدمات نسل سوم به کاربراش!!
از جمله سرویس‌های چندرسانه‌ای و مکالمه تصویری ، اینترنت با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه و ...

kkevinloren2006
03-12-2011, 09:37
قضیه این دیدن تلویزیون روی موبایل چیه

..Parsa..
03-12-2011, 10:11
قضیه این دیدن تلویزیون روی موبایل چیه

اون که زیاد ربطی به این نداره ، بیشتر بستگی به گوشی شما داره
اگه گوشیتون --- داشته باشه میتونید شبکه های تلویزیون رو بگیرید
اگه هم این اپراتور با سرعت 512 اینترنت ارایه کنه میشه آنلاین هم شبکه های تلویزیونی رو دید

Farhad 8904
03-12-2011, 10:23
قضیه این دیدن تلویزیون روی موبایل چیه

مدتی قبل از پروژه اپراتور سوم ایرنسل قصد داشت تلویزیون رو از طریق اینترنت به وسیله نسل سوم روی موبایل فعال کنه که با ورود اپراتور سوم لغو شد! حتی تبلیغ های این کار هم توی Youtube هست.

saber136
03-12-2011, 10:40
مدتی قبل از پروژه اپراتور سوم ایرنسل قصد داشت تلویزیون رو از طریق اینترنت به وسیله نسل سوم روی موبایل فعال کنه که با ورود اپراتور سوم لغو شد! حتی تبلیغ های این کار هم توی Youtube هست.
برای نمایش تلویزیون بر روی موبایل به پهنای باند زیادی احتیاج است، به نظر شما با این سرعت اعلام شده از سوی رایتل امکان این کار توسط این اپراتور امکان پذیر خواهد بود؟

iman_s
03-12-2011, 12:40
اوایل همراه اول اعلام کرده بود میخواد تلویزیون روی گوشی ارائه بده که صداوسیما ازش ایراد گرفت و گفت پخش برنامه های تلویزیونی و رادیویی در انحصار صدا و سیماست و چندوقت بعدش ----t رو تو تهران راه انداختند.
ولی اگه اینترنت 512 روی گوشی باشه میشه خیلی از کانالهای تلویزیونی و رادیویی رو روی گوشی داشت.من با EDGE همراه اول همیشه رادیو فــردا گوش میکردم و B B C رو فریم به فریم میشد تماشا کرد

MOHAMMAD2010
03-12-2011, 13:27
هنوز نگفتن میشه سیم کارت هاشو اینترنتی هم خرید یا نه ؟

italia88
03-12-2011, 20:27
هنوز نگفتن میشه سیم کارت هاشو اینترنتی هم خرید یا نه ؟

فعلن فقط کرج فعاله ...

Farhad 8904
04-12-2011, 10:56
برای نمایش تلویزیون بر روی موبایل به پهنای باند زیادی احتیاج است، به نظر شما با این سرعت اعلام شده از سوی رایتل امکان این کار توسط این اپراتور امکان پذیر خواهد بود؟

شبکه باید زیر ساخت خیلی قوی داشته باشه تا بشه این سرویس رو ارئه داد ولی من بعید میدونم رایتل بتونه این سرویس رو ارائه بده!!

MOHAMMAD2010
04-12-2011, 12:53
از دوستان کسی کرج استفاده کرده ؟ سرعت اینترنت ؟ sms به ایرانسل و همراه اول راحت میره ؟ تماس قطعی نداره ؟
راستی تعرفه هاش هنوز مشخص نشده ؟

iman_s
04-12-2011, 16:23
هنوز نیومده
من کرج هست و نمایندگی توزیع عمده اش رو هم گرفتم ولی هنوز خبری نیست

panther99
05-12-2011, 23:05
آقا این اوپراتور سیم کارت اعتباری هم ارائه میکنه یا فقط ثابته ؟؟؟؟

Farhad 8904
05-12-2011, 23:29
آقا این اوپراتور سیم کارت اعتباری هم ارائه میکنه یا فقط ثابته ؟؟؟؟


بله ازائه میکنه!!!

ali703
05-12-2011, 23:50
بله ازائه میکنه!!!
دوست عزیز این اپراتور کی به شهرهای کوچک میرسه؟ اصلا میرسه ؟ این اپراتور مال کدوم شرکته مخابرات یا ایرانسل؟

sinaxex
06-12-2011, 01:32
دوست عزیز این اپراتور کی به شهرهای کوچک میرسه؟ اصلا میرسه ؟ این اپراتور مال کدوم شرکته مخابرات یا ایرانسل؟
فعلا شهر های بززگ رو هم پوشش نداده بعد شما میگی کی به هر های کوچک میرسه دوست من!! شما همین موقع سال اینده ممکنه تو شهر اتون شاهد این باشید که این اپراتور انتن بده البته بازم میگم شاید! چون انقد به این اپراتور داره ارفاق میشه و به هیچ کدوم از تعهدات اش پایبند نبوده که حالا حالا تا 3 سال وقت داره هر کاری دوست داره به سر مردم بیاره
اپراتور نه برای مخابرات هست و نه برای ایرانسل اپراتور وابسته به دولت جمهوری اسلامی ایران هست!

---------- Post added at 01:32 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------


هنوز نیومده
من کرج هست و نمایندگی توزیع عمده اش رو هم گرفتم ولی هنوز خبری نیست
ایمان جان شما یعنی تو کرج سرچ میکنی یک اسم جدیدی تو اپراتور لیست ات میبینی؟ چی هست اسم اش ؟ رایتل یا همون کد شماره ایی که من تو مناطق غربی تهران دیدم تو لیست اپراتور هام میاد‍!!!

iman_s
06-12-2011, 13:53
اینکه تو کرج راه افتاده درسته و وقتی شبکه رو جستجو میکنم 4 تا اپراتور پیدا میکنه.
IRMCI
MTN Irancell
IR 20
IR Taliya
که IR20 همون اپراتور سومه.چندوقت پیش هم تو جلسه معرفی اپراتور سوم امکاناتش رو جلوی خبرنگاران نشون دادند
ولی هنوز سیمکارتهاشو به صورت تجاری پخش نکرده.

italia88
06-12-2011, 15:11
دوست عزیز این اپراتور مال کدوم شرکته مخابرات یا ایرانسل؟

دولت امتیاز این اپراتور رو داده به تامین اجتماعی تا اونم یه حالی ببره !!!!

L.A.M.P.A.R.D
06-12-2011, 15:24
چطوری میشه رفت دنباله نمایندگیش ؟

منظورم زدن نمایندگی فروش ٰ وقتی که اومد اصفهان !

ali703
06-12-2011, 15:37
دولت امتیاز این اپراتور رو داده به تامین اجتماعی تا اونم یه حالی ببره !!!!
اینم شده قضیه فروختن شارژ و سی دی خام تو قنادی و سوپر مارکت ها !!:18: بریم درخواست بدیم امتیازشو ما بگیریم

Farhad 8904
06-12-2011, 16:37
چطوری میشه رفت دنباله نمایندگیش ؟

منظورم زدن نمایندگی فروش ٰ وقتی که اومد اصفهان !

از طریق سایتش میشه این کار رو انجام داد فکر کنم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

L.A.M.P.A.R.D
07-12-2011, 17:04
از طریق سایتش میشه این کار رو انجام داد فکر کنم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نه ! این برای ثبت نام به عنوان کارمنده

Farhad 8904
07-12-2011, 19:24
نه ! این برای ثبت نام به عنوان کارمنده

شما حالا صبر کن توی تهران و کرج راه اندازی بشه بعد که اومد اصفهان حتما خودشون فراخوان میدن!
الویت بعدی رایتل قم و شیراز هست.

mohsenjxj
07-12-2011, 21:02
سلام دوستان
آیا این که میگن اپراتور سوم همه جا آنتن میده درست هست؟ چون هم از دکل های آنتن همراه اول و هم ایرانسل طبق قرار دادی که با اونا بسته استفاده میکنه.

Eblis 2011
07-12-2011, 21:08
دوستان به نظرتون با اومدن رایتل بسته های ایرانسل نامحدود میشه ؟

zoorg2
08-12-2011, 07:58
دوستان به نظرتون با اومدن رایتل بسته های ایرانسل نامحدود میشه ؟

خير چون مردم بيجنبه بازي درميارن.به جاي اينکه برن adsl يا وايمکس بخرن برا خونه راحت استفاده کنن ،مال گوشي رو که در حد 64 هستش وصل مي کنن بهش.علي الخصوص تو شهرستان

Farhad 8904
08-12-2011, 12:09
دوستان به نظرتون با اومدن رایتل بسته های ایرانسل نامحدود میشه ؟
دوست عزیز مطمئن باشید ایرانسل به گونه ای طرح هاشو برنامه ریزی میکنه که مشنرکین اینترنتش رو از دست نده!سلام دوستان
آیا این که میگن اپراتور سوم همه جا آنتن میده درست هست؟ چون هم از دکل های آنتن همراه اول و هم ایرانسل طبق قرار دادی که با اونا بسته استفاده میکنه.
نه دوست عزیز رایتل هم مثل شروع کار ایرانسل داره خودش آنتن هاشو نصب میکنه و با این سرعت کمی که توی نصب آنتن داره بعید میدونم به این زودی بتونه کل استان ها رو تحت پوشش قرار بده!

Sara Kia
09-12-2011, 07:18
میخواستم بپرسم این درست است که علت اصلی تاخیر در راه اندازی اپراتور سوم (رایتل) این بوده که مقامات مجوز راه اندازی را نمیدادند قبل از اینکه رایتل تروجانی را در سیم کارتهاش بگنجونه که بعدا نیازی به تروجان از طریق اس ام اس نباشه؟ چون در جائی خوندم شبکه موبایل در کشور کنگو ظرف مدت سه ماه پیاده و راه اندازی شد.

amirkhan_0o0
09-12-2011, 10:21
میخواستم بپرسم این درست است که علت اصلی تاخیر در راه اندازی اپراتور سوم (رایتل) این بوده که مقامات مجوز راه اندازی را نمیدادند قبل از اینکه رایتل تروجانی را در سیم کارتهاش بگنجونه که بعدا نیازی به تروجان از طریق اس ام اس نباشه؟ چون در جائی خوندم شبکه موبایل در کشور کنگو ظرف مدت سه ماه پیاده و راه اندازی شد.
جواب شما رو کسی به طور دقیق می دونه که خیلی به مجموعه نزدیک باشه
البته تجربه می گه که موسسات دولتی به خاطر ذات دولتی بودنشون خیلی انگیزه ای برای درست کار کردن ندارند.
به هر حال کاشکی اتصالات رو این طوری نمی پیچوندند!! و ما هم یه اپراتور درست و حسابی داشتیم!

wichidika
10-12-2011, 14:27
بر اساس آخرين اعلام اپراتور سوم تلفن همراه، پيش ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي رايتل با کد 920 و 921 در کرج در نيمه دوم آذرماه آغاز مي‌شود و به مرور سيم‌کارت به مردم اعطا خواهد شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيم‌کارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه با نام "رايتل" و رنگ سرخابي تيره با سبز فسفري به بازار مي‌آيند.
طبق آخرين زمان‌بندي، عرضه اين سيم‌كارت‌ها در كرج از اواسط ماه جاري و براي مشتركان تهراني از اواخر همين ماه يا اوايل دي‌ماه آغاز مي‌شود البته در تهران محدوديت‌هايي از لحاظ فضاي شهري وجود دارد که به گفته مسوولان اين اپراتور در حال برطرف شدن است.
مجوز اپراتور سوم براي ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه به شركت تامين تله كام اعطا شد كه براي اين اپراتور يك دوره حفاظت دو ساله در نظر گرفته شده است و تا قبل از پايان اين دوره، اپراتورهاي ديگر كشور مجاز نيستند خدمات نسل سوم تلفن همراه را ارائه كنند.
اين اميدواري وجود دارد كه اين اپراتور كه به‌عنوان سومين اپراتور تلفن همراه، پروانه فعاليت در عرصه ارتباطات كشور را دريافت كرده، تا پايان دوره دو ساله حفاظتش، بازار اصلي فعاليت خود را به دست آورده و اين فرصت طلايي را از دست ندهد.
مدير عامل رايتل در اين باره گفته است: آمادگي داريم در کرج به مقداري که سيم‌کارت ثبت‌نام کنيم، به‌طور نامحدود سيم‌کارت بدهيم؛ اكنون تعدادي سيم‌کارت در كرج در دست مردم است اما براي دادن سيم‌کارت بايد تمام مقدمات از جمله شبکه فروش و خدمات پس از فروش آماده شود.
فرنگ يادآور شده است: ظرفيت شبکه به گونه‌اي است که در ابتداي کار، تمامي سرويس‌هاي نسل 3 از جمله تلفن تصويري، اينترنت را خواهيم داد.
وي در پاسخ به اين سؤال که چگونه اينترنت 512 کيلوبايت به ثانيه ارائه خواهيد داد، گفت: همان‌گونه که ساير اپراتورها باند وسيع ارائه داده‌اند.
او درباره قيمت سيم‌کارت‌هاي اپراتور سوم، گفته است: قيمت سيم‌کارت‌ در بسته‌هايي که براي بسته زمستانه ارائه مي‌شود، ارائه خواهد شد؛ مسلما تعرفه‌اي که اعلام شده تعرفه نرمال است، اما آنچه براي ابتداي لانچ خواهد بود، طرح‌هاي تشويقي است.
اما معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در اين باره به ايسنا تاكيد كرد: اپراتور سوم تلفن همراه (رايتل) مطابق پروانه نمي‌تواند بيش‌تر از 72 ساعت از زماني كه از مردم پول مي‌گيرد، مشترك را براي دريافت سيم‌كارت منتظر نگه دارد.
لطف‌الله سبوحي اظهار كرد: رايتل پيشنهاد تعرفه‌ي مكالمات خود را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي فرستاده است و مجموعه بررسي‌هاي فني و اقتصادي سازمان مشغول بررسي اين تعرفه‌ها هستند.
او با بيان اينكه خود اپراتور رايتل اين اختيار را دارد كه در قالب تعرفه‌ي تشويقي كارش را شروع كند، گفت: سقف قيمت‌ سيم‌كارت اپراتور سوم مشابه پروانه مخابرات و اپراتور دوم است، يعني براي سيم‌كارت‌هاي اعتباري حداكثر 200 هزار ريال و براي سيم‌كارت‌هاي دائمي حداكثر 120 هزار تومان بدون احتساب ماليات است.
معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با بيان اينكه در اين فضاي رقابتي سيم‌كارت عملا قيمتي ندارد، تاكيد كرد: رايتل اين اختيار را دارد كه سيم‌كارت‌هايش را در اين سقف واگذار كند.
سبوحي تصريح كرد: هر زماني كه اپراتور سوم تلفن همراه آماده‌ي واگذاري باشد، بايد ثبت‌نام كرده و پول دريافت كند و هر زماني كه پول را از مردم دريافت ‌كند، ظرف 72 ساعت بايد سيم‌كارت را به مشترك تحويل بدهد.
انتهاي پيام

wichidika
10-12-2011, 18:29
آغاز توزيع سيم‌كارت رايتل در تهران، از دهه فجر
به گزارش ايسنا، حافظي همچنين با اشاره به فراهم شدن مقدمات توزيع سيم‌كارت اپراتور سوم ـ رايتل ـ در شهر كرج اظهار كرد: ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي رايتل در هفته جاري در كرج آغاز مي‌شود و واگذاري سيم‌كارت نيز اواسط ديماه دنبال خواهد شد.
وي وعده داد كه واگذاري سيم‌كارت رايتل نيز در تهران از دهه فجر سال جاري آغاز شود.
حافظي در خصوص جريمه‌اي كه بابت تاخير در بهره برداري از رايتل بايد به دولت پرداخت شود نيز توضيح داد: از آنجا كه بخشي از اين تاخير خارج از اختيار تامين اجتماعي بود، بايد در اين رابطه پيگيريهاي لازم انجام شود.

iman_s
11-12-2011, 13:52
فعلا داره یکماه یکماه عقب میفته

kkevinloren2006
11-12-2011, 19:05
فعلا داره یکماه یکماه عقب میفته

بازم میخوان بزارنمون سر کار مثل قضیه تمین تلکام شده که واقعا گند زد

Farhad 8904
11-12-2011, 20:57
بازم میخوان بزارنمون سر کار مثل قضیه تمین تلکام شده که واقعا گند زد
تامین تلکام همون رایتله!

kkevinloren2006
11-12-2011, 22:30
تامین تلکام همون رایتله!

چه بدتر:banghead::banghead:

wichidika
12-12-2011, 23:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از آغاز واگذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه از 10 روز آينده در كرج خبر داد.


حسن رضواني در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: پيش‌ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي رايتل در كرج آغاز شده كه درواقع به نوعي ارزيابي بازار محسوب مي‌شود.
وي درباره واگذاري اين سيم‌كارت‌ها در تهران تصريح كرد: پيش‌ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه در تهران از اوايل دي‌ماه آغاز مي‌شود و به احتمال زياد از اواخر ماه آينده (دي‌ماه) واگذاري آن در تهران هم آغاز خواهد شد.
به گزارش ايسنا، معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي هم پيش از اين گفته بود: اپراتور سوم تلفن همراه (رايتل) مطابق پروانه نمي‌تواند بيش‌تر از 72 ساعت از زماني كه از مردم پول مي‌گيرد، مشترك را براي دريافت سيم‌كارت منتظر نگه دارد.
لطف‌الله سبوحي اظهار كرد: رايتل پيشنهاد تعرفه‌ي مكالمات خود را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي فرستاده است و مجموعه بررسي‌هاي فني و اقتصادي سازمان مشغول بررسي اين تعرفه‌ها هستند.
او با بيان اينكه خود اپراتور رايتل اين اختيار را دارد كه در قالب تعرفه‌ي تشويقي كارش را شروع كند، گفت: سقف قيمت‌ سيم‌كارت اپراتور سوم مشابه پروانه مخابرات و اپراتور دوم است، يعني براي سيم‌كارت‌هاي اعتباري حداكثر 200 هزار ريال و براي سيم‌كارت‌هاي دائمي حداكثر 120 هزار تومان بدون احتساب ماليات است.
وي با بيان اينكه در اين فضاي رقابتي سيم‌كارت عملا قيمتي ندارد، تاكيد كرد: رايتل اين اختيار را دارد كه سيم‌كارت‌هايش را در اين سقف واگذار كند.
انتهاي پيام

italia88
13-12-2011, 01:09
مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی گفت: ثبت نام سیم كارت تلفن همراه رایتل هفته جاری در كرج آغاز می‌شود و اواسط دی ماه سال جاری همه سیم‌كارت‌های ثبت‌نامی به متقاضیان واگذار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «رحمت‌اله حافظی» در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: سهامدار اصلی تلفن‌همراه «رايتل» در كشور تامین اجتماعی است كه به پشتوانه 32میلیون نفر بیمه شده و یك میلیون و 560 هزار نفر بازنشسته، سهام اپراتور نسل سوم تلفن همراه در كشور را در اختیار دارد. حافظی اظهار كرد: برای متقاضیان استان تهران نیز سیم‌كارت تلفن همراه رایتل در دهه مبارك فجر واگذار مي‌شود. مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی تصریح كرد منابع حاصل از این پروژه برای ایجاد تسهیلات شركای سازمان تامین اجتماعی كه همان بازنشستگان و بیمه‌شدگان هستند هزینه می‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، نسل سوم شبكه تلفن همراه 30 آبان ‌ماه امسال به صورت تجاری وارد بازار تلفن همراه كشور شد. پیش از این اعلام شده بود از اواسط آذر کار ثبت نام سیم‌کارت‌های نسل سوم در کرج آغاز می‌شود. معاون سازمان تنظیم مقررات هم گفته بود که اپراتور سوم 72 ساعت بعد از ثبت‌نام باید سیم‌کارت‌هایش را در اختیار افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند بگذارد.

mehdi_47
13-12-2011, 16:13
سلام
مزایای اپراتور سوم دقیقاً چیه ؟ (اینترنت رو شنیدم که 512 هست )

Farhad 8904
13-12-2011, 19:53
سلام
مزایای اپراتور سوم دقیقاً چیه ؟ (اینترنت رو شنیدم که 512 هست )

دو مزیت نسبت به بقیه اپراتور ها داره!
1- مکالمه تصویری
2- اینترنت پر سرعت
در مورد اینترنت 512 درست شنیدی ولی هنوز چیزی مشخص نیست همش در حد حرفه!! توی کشوری که اینترنت 128 به بالا مجوز میخواد خیلی سخته که اپراتور سوم بتونه 512 بده!!

Eblis 2011
13-12-2011, 19:56
دو مزیت نسبت به بقیه اپراتور ها داره!
1- مکالمه تصویری
2- اینترنت پر سرعت
در مورد اینترنت 512 درست شنیدی ولی هنوز چیزی مشخص نیست همش در حد حرفه!! توی کشوری که اینترنت 128 به بالا مجوز میخواد خیلی سخته که اپراتور سوم بتونه 512 بده!!

اینقدر بدبینی نکن بذار کارشونو بکنن

ali703
13-12-2011, 20:01
آخه این اینترنت پرسرعت ملی و اپراتور سوم !! کی میخواد ردیف شه و برسه به شهرهای کوچک ما؟؟؟؟؟؟؟؟

Eblis 2011
13-12-2011, 20:03
آخه این اینترنت پرسرعت ملی و اپراتور سوم !! کی میخواد ردیف شه و برسه به شهرهای کوچک ما؟؟؟؟؟؟؟؟

دل صاحبش آب میشه :31: منم گلستان - کردکوی هستم :11:

Farhad 8904
13-12-2011, 20:11
اینقدر بدبینی نکن بذار کارشونو بکنن
واسه چی باید بد بینی کنم من از خدامه پیشرفت داشته باشه!!! :31:

wichidika
16-12-2011, 18:25
رئيس شوراي رقابت:
تعرفه مكالمه رايتل اعلام نشده است
تعرفه‌هاي جديد تلفن ثابت بايد از دي ماه اجرا شوند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رييس شوراي رقابت تاكيد كرد: تعرفه مكالمات سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه (رايتل) بايد توسط اين شورا مورد بررسي و تصويب قرار بگيرند و پژس اجرايي شوند.
جمشيد پژويان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: هنوز كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در زمينه سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه تعرفه‌اي به ما ارائه نكرده كه مورد بررسي قرار دهيم.
او هم‌چنين درباره تغيير تعرفه مكالمات تلفن همراه گفت: اين تعرفه‌ها تغييري نمي‌كند مگر اينكه توجيه خاصي براي اين موضوع وجود داشته باشد.
رييس شوراي رقابت درباره تغيير تعرفه تلفن ثابت و زمان اجرايي شدن آن، با بيان اينكه از نظر قانوني بحث تعرفه‌ها از اختيارات شوراي رقابت محسوب مي‌شود تاكيد كرد: ‌مصوبه دولت نمي‌تواند قانون را نقض كند و قانون، قانون است.
پژويان گفت: اگر مخابرات مي‌خواهد مي‌تواند از اول دي‌ماه و برابر تعرفه‌اي كه در زمينه تلفن ثابت مصوب شده عمل كند و يا قيمتي كم‌تر از آن را ارائه كند.
رييس شوراي رقابت در ادامه ابراز كرد: ما قيمت تعيين كرديم و اجباري نداشتيم كه قيمت تعرفه مكالمات تلفن ثابت افزايش يابد، ولي با توجه به اين‌كه قيمت‌ها از سال 83 تغيير نكرده، صلاح ديديم كه قيمت جديد اجرايي شود.
پژويان با بيان اين‌كه افزايش ناچيزي در قيمت مكالمات اعمال شده است گفت: سهم هزينه تلفن ثابت در بودجه خانوارها بسيار پايين است و براي خانوارهاي فقير سهم هزينه‌هاي مكالمه با تلفن ثابت 1/1 درصد يعني حدود يك درصد است و مشتركان با اين افزايش، تغييري احساس نخواهند كرد.

wichidika
17-12-2011, 12:45
وزير ارتباطات به ايسنا خبر داد:
تعرفه مكالمه اپراتور سوم دقيقه‌اي 80 تا 85 تومان
فعلا افزايشي در تعرفه‌ تلفن ثابت رخ نخواهد داد

وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات تاكيد كرد كه فعلا افزايشي در تعرفه‌ي مكالمات تلفن ثابت رخ نخواهد داد.
رضا تقي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره سرنوشت مصوبه شوراي رقابت براي افزايش 12 درصدي تعرفه‌هاي مكالمات تلفن ثابت اظهار كرد: شوراي رقابت در اين باره نظرش را اعلام كرده اما هر افزايشي بايد در دولت تصميم‌گيري شود.
او ادامه داد: هنوز در اين باره تصميم‌گيري نشده و دولت نظري در اين باره اعلام نكرده است.
تقي‌پور درباره‌ي تعرفه مكالمات اپراتور سوم تلفن همراه نيز گفت: تعرفه‌ها تصويب شده و هر وقت كه رايتل كارش را شروع كند، در اين باره اطلا‌ع‌رساني خواهد كرد.
وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات اعلام كرد كه تعرفه مكالمه در اپراتور سوم دقيقه‌اي 80 تا 85 تومان خواهد بود چون پهناي باند آن زياد است.
انتهاي پيام

wichidika
17-12-2011, 12:53
پیش ثبت نام سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در شهر کرج آغاز شد

روابط عمومی اپراتور سوم، در اطلاعیه ای از آغاز پیش ثبت نام سیم‌کارت‌های این اپراتور با نام تجاری رایتل در شهر کرج خبر داد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وایمکس نیوز - در این اطلاعیه آمده است، پیرو اطلاع‌رسانی های قبلی پیرامون آغاز پیش‌ثبت نام سیم‌کارت‌های «رایتل» اولین اپراتور ارایه دهنده نسل سوم تلفن همراه در نیمه دوم آذرماه در شهر کرج، اعلام کرد که از هفته جاری امکان پیش ثبت نام انواع سیم‌کارت‌های این اپراتور شامل سیم‌کارت‌های دایمی، اعتباری و دیتا از طریق وب سایت این شرکت به آدرس اینترنتی reg.rightel.ir برای شهروندان کرجی فراهم شده است.شهروندان شهر کرج می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی فوق و با ثبت اطلاعات خود، شامل آدرس و کد پستی معتبر در شهر کرج، شماره منتخب مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به پیش ثبت نام اقدام کنند.
ثبت‌نام قطعی جهت واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم پس از پایان زمان پیش ثبت نام و در دی ماه انجام خواهد شد.
شایان ذکر است پیش‌ثبت نام علاوه بر سایت شرکت از هفته آینده در مراکز پستی منتخب نیز انجام می‌شود. شهروندان گرامی می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و آدرس دفاتر پستی منتخب در کرج به وب سایت «رایتل» به آدرس اینترنتی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کنند.
لازم به ذکر است با توجه به مراحل اولیه آغاز به کار شبکه، طبیعتا سرویس‌های نسل سوم صرفا در کرج و در محدوده تحت پوشش شبکه قابل ارایه خواهد بود.

گفتنی است رایتل، اولین اپراتور ارایه دهنده خدمات نسل سوم موبایل پیش ثبت نام سیم کارت‌های خود را از شهرستان کرج آغاز کرده است. برای پیش گیری از هرگونه خطا و انتخاب سیم کارت متناسب با نیازهای خود، این متن را مطالعه کنید:
انواع سیم کارت
سیم کارت دایمی:
دارندگان سیم­کارت­های دایمی رایتل می‌توانند از انواع خدمات ارایه شده توسط رایتل (شامل مکالمه عادی، مکالمه تصویری، اینترنت و غیره) استفاده کنند و هزینه مکالمات و سایر خدمات مورد استفاده را در پایان هر دوره با دریافت صورتحساب پرداخت می‌کنند. همچنین طرح‌ها و بسته‌های خاصی ویژه این مشترکان ارایه خواهد شد که شامل خدمات متنوع با هزینه هایی کمتر از تعرفه های عادی خواهد بود.
سیم کارت پیش پرداخت:
مشترکان این نوع سیم کارت­ها، بدون پرداخت هزینه اشتراک ماهانه و با شارژ کردن حساب خود ازطریق خرید کارت شارژ و یا سایر روش های اعلام شده در رسانه ها و تارنمای رایتل، می‌توانند تا سقف اعتبار موجود در حساب خود از انواع خدمات شبکه رایتل (شامل مکالمه عادی، مکالمه تصویری، اینترنت و غیره) استفاده کنند. طرح های مخصوص این مشترکان در زمان تحویل سیم کارت از طریق رسانه ها و تارنمای رایتل اعلام خواهد شد.
سیم کارت دیتا:
این سیم کارت ها ویژه دسترسی به خدمات دیتا و اینترنت پرسرعت است.
دارندگان سیم کارت­های دیتا، می توانند به طور دایم و به صورت سیار با استفاده از دستگاه های مختلف نظیر انواع Tablet، مودم‌های جیبی با قابلیت 3G ، لپ تاپ هایی که محل نصب سیم کارت دارند و غیره از اینترنت استفاده کنند.
همچنین این سیم کارت ها قابلیت ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS) را دارند.
مشترکان سیم کارت دیتای رایتل جهت کاهش هزینه های ارتباطی خود نسبت به تعرفه های عادی، می توانند با توجه به نوع نیاز خود یکی از طرح هایی که در زمان تحویل سیم کارت ارایه می شود را انتخاب کنند. سیم کارت‌های دیتا در این مرحله فقط به صورت پیش پرداخت ارایه خواهد شد.
شرایط پیش ثبت نام:
1- رایتل در این مرحله صرفاً پیش ثبت نام انجام می دهد، این بدین معناست که متقاضیان دریافت سیم کارت در این مرحله مشخصات خود را به رایتل اعلام می کنند و در زمان واگذاری سیم کارت ها در اولویت قرار خواهند داشت.
2- هر متقاضی در این مرحله فقط یکبار مجاز به پیش ثبت نام است، درصورتی که به هر طریقی با یک کد ملی بیش از یک بار ثبت نام انجام شود، رایتل حق دارد که همه آنها را ابطال کند.
3- زمان تکمیل ثبت نام و نحوه تحویل سیم کارت از طریق همین سایت و رسانه های ارتباط جمعی اعلام خواهد شد. طبیعی است در زمان تکمیل ثبت نام هزینه های لازم دریافت خواهد شد.
4- در این مرحله متقاضیان فقط می توانند جهت پیش ثبت نام در شهر کرج اقدام کنند. نشانی و کدپستی ذکر شده در فرم، محل ارسال سیم کارت خواهد بود. لذا مسوولیت ورود اطلاعات و آدرس اشتباه به عهده متقاضی است.
5- در حال حاضر فقط از اشخاص حقیقی پیش ثبت نام به عمل می آید. زمان ثبت نام سازمان‌ها و اشخاص حقوقی از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
6- برای تکمیل پیش ثبت نام، بارگذاری تصویر واضح و خوانا از پشت و روی کارت ملی متقاضی الزامی است. فایل این تصاویر لازم است به فرمت JPG و حداکثر با حجم 100 کیلو بایت باشد. روشن است که درصورتی که هر نوع فایل غیر مرتبط و یا مختل کننده سیستم بارگذاری شود، حق پیگیری قانونی برای رایتل محفوظ خواهد بود.
7- جهت افزایش امنیت سایت در مراحل جستجو و رزرو شماره مورد درخواست متقاضی یک کد امنیتی ایجاد می‌شود که ورود آن توسط متقاضی الزامی است.
8- هر متقاضی می تواند یک شماره از محدوده شماره های ارایه شده برای سیم کارت‌های دایمی و پیش پرداخت انتخاب کند؛ در صورت صرف نظر از این انتخاب، در هنگام دریافت سیم کارت شماره تعیین شده توسط رایتل به وی اختصاص خواهد یافت. برای سیم کارت‌های دیتا امکان انتخاب شماره منظور نشده است.
9- حفظ صفحه نهایی شامل شماره پیگیری که پس از تکمیل پیش ثبت نام نمایش داده می شود، به عهده متقاضی است. این صفحه را چاپ و تا زمان ثبت نام نهایی نگهداری کنید و یا آن را به صورت مطمئنی در کامپیوتر خود ذخیره کنید. ارایه این اطلاعات جهت ثبت نام نهایی الزامی است.

wichidika
26-12-2011, 15:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایسنا:
نحوه‌ پیش ثبت‌نام سیم‌کارت‌های رایتل اعلام شد پیش ثبت‌نام سیم‌کارت‌های رایتل در حال حاضر مختص شهروندان در استان البرز است و متقاضیان می‌توانند از طریق وب سایت رسمی رایتل به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و نیز برخی دفاتر پستی شهرستان کرج برای ثبت نام اقدام کنند.


به گزارش خبرنگار سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اپراتور سوم تلفن همراه اعلام کرده است که مشترکان در زمان ثبت‌نام می‌توانند شماره سیم‌کارت مورد نظر خود را نیز اعلام کنند.
طبق اعلام رسمی رایتل، قیمت سیم‌کارت‌های این اپراتور برای سیم‌کارت‌های دائمی 120 هزار تومان، اعتباری و دیتا هر یک به 20 هزار تومان بدون احتساب عوارض و مالیات بر ارزش افزوده است و تعرفه مکالمات و خدمات نیز هنگام پیش‌ثبت نام قطعی از مشترکان اعلام می‌شود.
پیش ثبت نام سیم کارت‌های دائمی، اعتباری و دیتای اپراتور سوم تلفن همراه به فاصله کمتر از یکماه پس از رونمایی از نام و نشان تجاری این اپراتور ارائه‌دهنده خدمات نسل سوم که در اواخر آبان‌ماه سال جاری و با حضور برخی مقامات بلندپایه کشور صورت گرفت، طبق وعده مسوولان از تاریخ 24 آذرماه 1390 در استان البرز آغاز شد.
مدارک موردنیاز برای ثبت نام در دفاتر پستی، کپی از پشت و روی کارت ملی و در زمان ثبت نام از طریق اینترنت متقاضی باید پشت و روی کارت ملی خود را اسکن کرده و ارسال کند.
به گزارش ایسنا متقاضیان باید کدپستی و آدرس معتبر در کرج داشته باشند.
اما به گفته مدیر عامل رایتل، ظرفیت شبکه به گونه‌ای است که در ابتدای کار، تمامی سرویس‌های نسل 3 از جمله تلفن تصویری، اینترنت ارایه خواهد شد.
فرنگ درباره چگونگی ارایه اینترنت 512 کیلوبایت بر ثانیه هم گفته است: همان‌گونه که سایر اپراتورها باند وسیع ارائه داده‌اند، ارایه خواهیم کرد.
179/

wichidika
28-12-2011, 00:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جزئیات پیش ثبت نام سیمکارت های رایتل اعلام شد موبنا- هر متقاضی با ارائه کارت ملی خود می تواند یکی از انواع سیمکارت های رایتل را در دفاتر پستی منتخب در کرج پیش ثبت نام کند.


به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا اولویت واگذاری سیمکارت های رایتل با کسانی خواهد بود که از پیش در دفاتر پستی ثبت نام کرده اند. این درحالیست که این افراد می توانند شماره سیمکارت های خود را نیز انتخاب کنند.
قابل توجه است که سیمکارت های رایتل به با پیش شماره .....092030 آغاز می شود و متقاضیان در شهر کرج می توانند رقم های بعدی شماره مورد نظر خود را پیشنهاد دهند، اما برای سیمکارتهای دیتا امکان انتخاب شماره منظور نشده است.
گفتنی است پیش ثبت نام سیمکارت های دائمی، اعتباری و دیتا رایتل در دفاتر پستی منتخب کرج صورت می گیرد و در این مرحله هیچ مبلغی بابت سیمکارت از متقاضیان دریافت نمی شود.
لازم به ذکر است که قیمت سیمکارت های دائمی رایتل 120 هزار تومان و قیمت سیمکارت های اعتباری ودیتای این اپراتور 20 هزار تومان است.
پوشش شبکه به منظور استفاده از خدمات و سرویس های نسل سوم تلفن همراه در حال حاضر در محدوده شهر کرج قابل دسترسی است.
رایتل اولین اپراتور ارائه دهنده خدمات نسل سوم موبایل می‌باشد که پیش ثبت‌نام سیمکارت‌های خود را از شهرستان کرج آغاز کرده است.
117

wichidika
28-12-2011, 13:08
پژويان تاكيد كرد:
لغو هرگونه مصوبه‌ درباره تعرفه مكالمات رايتل بدون تصويب شوراي رقابت

رييس شوراي رقابت گفت: هرگونه بخش‌نامه يا مصوبه‌اي در رابطه با تعرفه مكالمات سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه بدون تصويب شوراي رقابت لغو شده و بايد هر موضوع يا مصوبه‌اي در اين زمينه به تاييد ما رسيده و نهايي شود.
جمشيد پژويان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره اينكه پيش ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي رايتل در كرج آغاز شده و تا چندي ديگر سيم‌كارت‌هاي اين اپراتور واگذار مي‌شوند و ظاهرا تعرفه‌هاي مربوطه در حال بررسي است اظهار كرد: اپراتور سوم تلفن همراه بايد پيشنهادهاي خود را براي تعرفه مكالمات سيم‌كارت‌هايش و خدماتي كه اين نوع سيم‌كارت‌ ارائه مي‌دهد، به شوراي رقابت ارسال كند تا مورد بررسي قرار گرفته و نهايي شود.
وي ادامه داد: هنوز كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در زمينه سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه تعرفه‌اي به ما ارائه نكرده كه مورد بررسي قرار دهيم.
او تاكيد كرد: كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات نبايد در بحث تعرفه‌گذاري وارد شود چراكه قيمت‌گذاري در اين زمينه برعهده شوراي رقابت است.
پژويان هم‌چنين درباره تعرفه مكالمات تلفن ثابت گفت: اين تعرفه افزايش يافته و مخابرات از ابتداي ماه جاري مختار است كه قيمت خود را تا سقف تعرفه مشخص شده افزايش دهد.
انتهاي پيام

wichidika
28-12-2011, 16:06
عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با فارس خبر داد
وعده تقی‌پور برای آغاز توزیع سیم کارت‌های اپراتور سوم از هفته آینده
خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به حضور وزیر ارتباطات در جلسه شب گذشته این کمیسیون گفت: وزیر در این جلسه اعلام کرد تحویل سیم کارت‌های اپراتور سوم از هفته آینده آغاز می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سید شریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص جلسه عصر دیروز این کمیسیون اظهار داشت: دستور جلسه امروز سؤال دو تن از نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: سوال اول از وزیر توسط نماینده سراب در خصوص وضعیت اپراتور سوم تلفن همراه بود.
وی افزود: وزیر در پاسخ به این سوال توضیحاتی در مورد آخرین و ضعیت این اپراتور ارائه و اعلام کرد: ۳۰۰۰ نفر برای دریافت سیم کارت های این اپراتور در استان البرز ثبت‌نام کرده اند.
دبیر کمیسیون صنایع تصریح کرد: به گفته وزیر ارتباطات تحویل سیم کارت‌های اپراتور سوم از هفته آینده آغاز می‌شود.
حسینی اضافه کرد: سوال دوم را نماینده مردم گرمی در مورد قطع شدن خطوط اپراتور اول و دوم در جاده های حوزه انتخابیه این نماینده بود که مقرر شد معاون وزیر این موضوع را پیگیری کند.
این نماینده مجلس گفت: همچنین بنا بود در این جلسه سوال چند تن از نمایندگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شود که این نمایندگان از سوال خود منصرف شدند.
انتهای پیام/ح

kkevinloren2006
28-12-2011, 17:49
اقا من شنیدم به خاطره مفسده جلوی دوربین دوم رو میگیرن درسته?

mehdi_47
28-12-2011, 22:16
سلام
سرعت اینترنت اپراتور سوم مشخص شده ؟

Farhad 8904
28-12-2011, 22:33
سلام
سرعت اینترنت اپراتور سوم مشخص شده ؟
بیشترین سرعت 512 کیلوبیت

mf.designing
28-12-2011, 22:45
بیشترین سرعت 512 کیلوبیت
بعد اونوقت هزینش چقدره ؟! قابل استفاده میشه ؟!!

Farhad 8904
28-12-2011, 22:54
بعد اونوقت هزینش چقدره ؟! قابل استفاده میشه ؟!!

فعلا تعرفه های سیمکارت رایتل به جز مکالمه اعلام نشده!!! بله قابل استفاده هست!!

Farhad 8904
28-12-2011, 23:06
اقا من شنیدم به خاطره مفسده جلوی دوربین دوم رو میگیرن درسته?

نه دوست عزیز
یکی از سرویس های نسل سوم مکالمه تصویری هست.
شاید مثل سرویس MMS یه سری محدودیت و فرم تعهد داشته باشه...!!!

wichidika
04-01-2012, 13:06
تقی‌پور:واگذاری سیم‌کارت اپراتور سوم در البرز آغاز شد/اعلام قیمت و هزینه یک دقیقه مکالمه


خبرگزاری فارس: وزیر ارتباطات اظهار داشت: قیمت سیم‌کارت اپراتور سوم 120 هزار تومان بعلاوه 4 درصد ارزش افزوده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران گفت و گو می‌کرد در پاسخ به سؤالی درخصوص اپراتور سوم، گفت: الان در استان البرز سیم کارت‌های اپراتور سوم واگذار شده و برای تهران نیز به صورت آزمایشی این شبکه روشن است و تعدادی سیم کارت توزیع کرده‌ایم و حتی بنده الان از این سیم‌کارت استفاده می‌کنم و به محض اینکه پوشش کامل شود اجازه فروش سیم کارت برای عموم هم صادر می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره قیمت سیم‌کارت اپراتور سوم اظهار داشت: قیمت این سیم‌کارت‌ها 120 هزار تومان بعلاوه 4 درصد ارزش افزوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین قیمت مکالمه سیم کارت اپراتور سوم را 85 تومان برای هر دقیقه عنوان کرد.

تقی‌پور همچنین در پاسخ به سؤالی درباره علت پایین بودن سرعت اینترنت اظهار داشت: بعضی از این مشکلات مقطعی بوده که به خاطر قطع شدن کابل در خلیج فارس بود و در نصف روز وصل شد که ما عکس‌های کابل‌های قطع شده را به رسانه‌ها دادیم.

وی اضافه کرد: مشکل دیگر نیز به خاطر آتش سوزی در یکی از ایستگاه‌های مسیر شمال بود که موجب مشکل شده بود اما بیش از 13 درگاه ورودی داریم که سعی می‌کنیم از سایر مسیرها کمبود را جبران کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: از نظر زیر ساخت‌ها در بحث واگذاری اینترنتی مشکلی نداریم بنابراین نباید تغییری در سرعت اینترنت داشته باشیم.

تقی‌پور همچنین در پاسخ به سؤالی دیگر درباره شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد: اینکه مطرح می‌شود اینترنت ملی درست نیست. برابر تکلیف قانون برنامه پنجم، تکلیف به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات داریم.

وی افزود: امید است که تا پایان سال فاز اول شبکه ملی اطلاعات را اجرا کنیم که مزیت آن برای سایت‌های داخلی پهنای باند بیشتر و امنیت آن است.
انتهای پیام/

wichidika
06-01-2012, 16:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اپراتور سوم و رویای 3G وحید صفایی - هفت ماه از فرصت قانونی عرضه خدمات نسل سوم تلفن همراه گذشت در حالی که اپراتور سوم مدعی بود این خدمات را یک سال پیش عرضه می‌کند.


سوال نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مورد، دستور کار هفته گذشته کمیسیون صنایع مجلس بود. وزیر در پاسخ به سوالی درباره وضعیت خدمات نسل سوم گفت که 3000 سیم‌کارت در استان البرز پیش فروش شده است و اپراتور سوم قول داده است تا در این هفته سیم‌کارت‌ها را عرضه کند در حالی که همچنان سایت این شرکت خالی از هر گونه زمان‌بندی و تعرفه است.
بخش اعظم مساحت مسکونی کشور ایران تحت پوشش خدمات تلفن همراه است و بازار فروش سیم‌کارت برای دو اپراتور قبلی تقریبا اشباع شده است.
این یعنی سرمایه‌گذاری برای یک اپراتور تلفن همراه، صرفا برای مکالمه کار بیهوده‌ای است.
اپراتور سوم به واسطه خدمات نسل سومی ارزشمند می‌شود و مهم‌ترین این خدمات، اینترنت همراه است. اگر خدمات نسل سومی با سرعت متوسط این فناوری عرضه شود، امکان دستیابی تقریبا 7 مگابیتی بر ثانیه، از طریق این خدمات امکان‌پذیر می‌شود. البته امکان داشتن تا محقق شدن، فاصله زیادی دارد اما در هر صورت خدمات نسل سومی می‌تواند مفهوم تازه‌ای به پهنای باند اینترنت همراه بدهد. این در حالی است که رگولاتوری نیز پیشاپیش اعلام کرده است که از این خدمات به عنوان یکی از شاخص‌‌های محاسبه کیفیت اینترنت ایران بهره‌برداری می‌کند، در حالی که خدمات GPRS و GSM در شاخص‌های اینترنتی ایران مدنظر قرار نمی‌گیرند. بنابراین بر این اساس شاخص‌های اینترنت ایران می‌توانند میانگین بسیار بهتری را نشان دهند، در حالی که در عمل این شاخص‌ها واقعیت نخواهند داشت.
کوچک‌ترین استان کشور، اولین میزبان خدمات نسل سومی است و تنها 3 هزار نفر تا به امروز این سرویس را پیش خرید کرده‌اند. لازم به ذکر است که کل این استان نیز فعلا تحت پوشش این سرویس نیست و بخش بسیار کوچکی از آن تحت پوشش قرار گرفته است اما همین میزان، تاثیری شگفت‌انگیز در میانگین سرعت دسترسی اینترنت در ایران خواهد داشت چرا که میانگین پهنای باند خدمات اینترنت از روش‌های دیگر آن‌قدر پایین است که سرعت 7 مگابیتی در مقابل آن‌ها یک معجزه محسوب می‌شود.
تا به امروز تجربه نشان داده است خدمات اینترنتی تلفن همراه و به طور کلی بدون سیم در ایران، صرفه اقتصادی ندارد. البته این قاعده مختص تعرفه‌های ایرانی است و در دیگر کشورها خدمات اینترنت همراه کمی گران‌تر از خدمات سیمی است. به عنوان مثال میانگین قیمت خدمات HSDP با سرعتی بیش از 7 مگابیت در ثانیه در اروپا، 60 یورو است. این خدمات ماهیانه و از نظر ترافیک اطلاعاتی نامحدود است.
در مقابل در ایران ارزان‌ترین خدمات 2G با پهنای باند حداکثر 386 کیلوبیت بر ثانیه، کیلوبایتی 1 ریال است. یعنی یک گیگابایت ترافیک، بیش از 100 هزارتومان خرج بر می‌دارد. اگر بخواهیم با سرعت 7 مگابیت فایل دانلود کنیم در یک ساعت بیش از 3 گیگابایت دانلود خواهیم داشت. 0.08 یورو قیمتی است که برای این 3 گیگابایت در اروپا تمام می‌شود. جالب این جاست که اپراتور سوم ایرانی پیشاپیش اعلام کرده است خدمات 2G را 20 درصد گران‌تر از اپراتورهای دیگر عرضه می‌کند، پس وای به روز تعرفه‌های 3G!
این طور به نظر می‌رسد که اپراتور سوم صرفا آمده است تا آمارها را بهبود بخشد، بی‌‌آنکه بتواند و حتی بخواهد خدماتی را ارائه کند.
منبع: ویژه نامه بایت روزنامه خراسان
179/

wichidika
08-01-2012, 13:40
1390/10/18
واگذاري رسمي سيم‌كارت‌هاي رايتل از فردا دوشنبه در كرج آغاز مي‌شود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آرپناهي _ مدير كل برند و ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه _ در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: واگذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم فردا در كرج و در حضور تعدادي از خانواده‌هاي شهدا انجام خواهد شد.
آرپناهي تصريح كرد: طبق وعده‌ي داده شده كه قرار بود واگذاري رسمي سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه در كرج از دي‌ماه آغاز شود، اين كار از روز دوشنبه آغاز خواهد شد.
او افزود: كساني كه قبلا نسبت به پيش‌ ثبت‌نام اقدام كرده بودند، مي‌توانند از فردا ثبت‌نام خود را تكميل كرده و پس از آن سيم‌كارت‌ها، براساس روال گفته‌ شده به آن‌ها واگذار مي‌شود.
انتهاي پيام

Vahidking.75
08-01-2012, 14:58
میگم این سیم کارت ها تا کی تو همه ی کشور میان ؟

wichidika
08-01-2012, 15:50
90/10/18
معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با فارس خبر داد
توزیع گسترده‌تر سیم‌کارت‌های اپراتور سوم از فردا
خبرگزاری فارس: معاون وزیر ارتباطات گفت: اپراتور سوم پیش‌تر نیز سیم‌کارت ارائه کرده بود ولی از فردا واگذاری با تعداد بیشتری انجام می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محمد کرم پور در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در خصوص آغاز فروش رسمی سیم‌کارت‌های اپراتور سوم از فردا در کرج، اظهار داشت: این اقدام جدیدی نیست.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پیش از این اپراتور سوم، سیم کارت هایی ارائه داده بود و فردا تعداد سیم‌کارت‌ها را بیشتر خواهد کرد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آغاز به کار رسمی اپراتور سوم، همان روز افتتاح برند بود که دیدید شبکه کار کرد و از آن روز ارائه سیم‌کارت انجام می‌شده است.
کرم‌پور اظهار داشت: پیشرفت کار هر روز بیشتر می‌شود و فردا نیز توزیع سیم‌کارت بیشتر و گسترده‌تر خواهد شد.
انتهای پیام/

Farhad 8904
08-01-2012, 15:50
میگم این سیم کارت ها تا کی تو همه ی کشور میان ؟فعلا سرعت گسترش اپراتور سوم خیلی کمه حتی توی تهران 15% هم آنتن نداره!
با این سرعتی که داره مطمئنا خیلی طول میکشه تا به بقیه شهرستان ها برسه!!

Vahidking.75
08-01-2012, 16:21
یه سوال دیگه

این سیم کارت دیتا چیه ؟ توضیح کاملی ازش می خوام . یعنی سرعت اینترنت باش بیشتره ؟ یا هزینش کمتره ؟ کلا چه تفاوتی میان اینترنت سیم کارت رایتل معمولی با دیتا هستش

ممنون

tanha.2011
08-01-2012, 22:45
فروش رسمی سیم‌کارت‌های رسمی اپراتور سوم با ارائه سیم کارت به خانواده سه شهید فردا در شهر کرج آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، فردا فروش رسمی سیم‌کارت‌های اپراتور سوم آغاز خواهد شد.
بنا بر این گزارش، فردا در مراسمی در شهر کرج، آغاز به کار رسمی سیم‌کارت‌های اپراتور سوم، با ارائه نخستین سیم‌کارت رسمی به خانواده سه شهید خواهد بود.
در این مراسم، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مدیر عامل شستا و مدیر عامل اپراتور سوم حضور خواهند داشت.

wichidika
09-01-2012, 12:47
عرضه سيم كارت‌هاي ديتاي اپراتور سوم تلفن همراه كشور (رايتل) به قيمت 20 هزار تومان و سيم‌كارت‌هاي دائمي به مبلغ 120 هزار تومان از فردا در كرج آغاز مي‌شود كه برروي سيم‌كارت‌هاي ديتا، سرويسي ارائه مي‌شود كه تا به حال ارائه نشده است (به لحاظ حجم و سرعت)، هم‌چنين امكان فني سرويس تلفن تصويري هم در اين سيم‌كارت‌ها وجود داشته و ارائه مي‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهين آرپناهي - مدير كل برند و ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب و با تاكيد بر اينكه محدوديتي در واگذاري سيم‌كارت‌ها نداريم اظهار كرد: ساكنان منطقه كرج كه مرحله پيش ثبت‌نام خود را قبلا انجام داده بودند، مي‌توانند از فردا با مراجعه به سايت "رايتل" مراحل ثبت‌نام خود را تكميل كرده و مبلغ مورد نظر را براي دريافت سيم‌كارت واريز كنند.
وي با بيان اينكه واگذاري سيم‌كارت‌هاي ما تدريجي بوده و از نظر تعداد مشكلي نداريم، اظهار كرد: از فردا واگذاري سيم‌كارت‌هاي دائمي و ديتاي رايتل آغاز مي‌شود و فعلا واگذاري سيم‌كارت‌هاي اعتباري نداريم.
مدير كل برند و ارتباطات اپراتور سوم تلفن همراه ادامه داد: مشتركين در حال حاضر فقط از طريق سايت اين اپراتور مي‌توانند به ثبت‌نام اقدام كرده و مبلغ را پرداخت كنند و اگر دفاتر پستي نيز به اين كار اضافه شوند، اعلام خواهد شد.
وي با بيان اين‌كه سيم‌كارت‌هاي ديتاي رايتل (امكان ارتباط صوتي ندارد و مختص پيامك، اينترنت و يا سرويس چند رسانه‌يي است) به قيمت 20 هزار تومان و سيم‌كارت‌هاي دائمي به مبلغ 120 هزار تومان عرضه مي‌شوند گفت: براي شروع در رابطه با تعرفه‌هاي مكالمات، طرح‌هاي مختلفي خواهيم داشت كه از طريق سايت رايتل اطلاع‌رساني مي‌شود.
آرپناهي گفت: با توجه به اين‌كه پروانه اين سيم‌كارت‌ها را از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دريافت كرديم، تعرفه‌هاي اين سيم‌كارت‌ها را با كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات هماهنگ و مصوب كرده‌ايم.
به گزارش ايسنا، پيش ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي رايتل مختص شهروندان در استان البرز بود و متقاضيان مي‌توانستند از طريق وب‌سايت رسمي رايتل به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و نيز برخي دفاتر پستي شهرستان کرج براي ثبت نام اقدام كنند.
طبق اعلام رسمي رايتل، قيمت سيم‌کارت‌هاي اين اپراتور براي سيم‌کارت‌هاي دائمي 120 هزار تومان، اعتباري و ديتا هر يک به 20 هزار تومان بدون احتساب عوارض و ماليات بر ارزش افزوده است و تعرفه مکالمات و خدمات نيز هنگام پيش‌ثبت‌نام قطعي اعلام مي‌شود.
مدارک مورد نياز براي ثبت نام در دفاتر پستي، كپي از پشت و روي كارت ملي و در زمان ثبت نام از طريق اينترنت متقاضي بايد پشت و روي كارت ملي خود را اسكن كرده و ارسال كند.
به گزارش ايسنا متقاضيان در اين مرحله بايد كدپستي و آدرس معتبر در كرج داشته باشند.
مدير عامل رايتل پيش از اين گفته بود: ظرفيت شبکه به گونه‌اي است که در ابتداي کار، تمامي سرويس‌هاي نسل 3 از جمله تلفن تصويري، اينترنت ارايه خواهد شد.
فرنگ درباره چگونگي ارايه اينترنت 512 کيلوبايت بر ثانيه هم اعلام كرده بود: همان‌گونه که ساير اپراتورها باند وسيع ارائه داده‌اند، ارايه خواهيم كرد.
انتهاي پيام

wichidika
09-01-2012, 12:59
واگذاري سيم‌كارت‌هاي "رايتل" صبح امروز و در كرج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نخستين سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه "رايتل" در كرج و به پدر و مادر شهيد آراسته اهداء شد.
قيمت مكالمه سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه براي سيم‌كارت‌هاي داخل شبكه، 555 ريال و قيمت مكالمه اين سيم‌كارت‌ها با سيم‌كارت‌هاي ديگر اپراتورها 625 ريال اعلام شده است.
به گزارش ايسنا، تعرفه مكالمه تصويري اين سيم‌كارت‌ها هم دقيقه‌اي تقريبا 150 تومان عنوان شده است.
در اين مراسم، رحمت‌الله حافظي - مدير عامل صندوق تامين اجتماعي - با بيان ويژگي‌هاي اين سيم‌كارت‌ها اظهار كرد: سرعت دسترسي به اينترنت در اين سيم‌كارت براي كاربران خانگي 128 كيلوبيت است و براي اشخاص حقوقي قابليت افزايش نيز دارد.
انتهاي پيام

wichidika
09-01-2012, 13:36
*آغاز واگذاري سيم‌كارت‌هاي تصويري*
مدير عامل تامين اجتماعي:
سيم‌كارت‌ها ظرف 72 ساعت عرضه مي‌شوند
واگذاري در تهران تا پايان سال انجام مي‌شود

سيم‌كارت‌هاي "رايتل" نسل جديد با قابليت‌هاي بسياري هستند كه شاخص‌ترين آن ارتباط تصويري است كه تا به امروز در كشور قابل ارائه نبود.
به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رحمت‌الله حافظي - مدير عامل صندوق تامين اجتماعي - در مراسم واگذاري رسمي سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه در كرج با بيان اين مطلب اظهار كرد: خوشحاليم كه مي‌توانيم نخستين سيم‌كارت از نسل جديد را به پدر و مادر شهيد بزرگوار تقديم كنيم.
وي تصريح كرد:‌ حدود 10 هزار نفر در كرج كار پيش ثبت‌نام را انجام داده بودند كه در چند روز آينده به آن‌ها اطلاع‌رساني مي‌شود تا پرونده ثبت‌نام خود را تكميل كنند و سيم‌كارت‌ها ظرف 72 ساعت به آن‌ها عرضه مي‌شود.
او با بيان اين‌كه اپراتور سوم تلفن همراه آخرين فناوري را كه در جهان در حال بهره‌برداري است، ‌ارايه مي‌كند اظهار كرد: آمادگي داريم كه در ساير شهرهايي كه اعلام آمادگي كنند هم وارد كار شويم و اين سيم‌كارت‌ها را ارائه كنيم.
حافظي درباره اين‌كه چرا واگذاري اين سيم‌كارت‌ها از شهرستان كرج آغاز شد گفت: ‌عمليات را با شهرستان كرج شروع كرديم و علت آن همكاري نزديك مسوولان استان و آمادگي آن‌ها در زمينه نصب BTS و مسائلي از اين قبيل بود و رسما امروز اعلام مي‌كنيم كه اولويت‌بندي براساس ميزان همكاري و فضايي است كه براي آنتن به ما مي‌دهند.
مدير عامل صندوق تامين اجتماعي درباره راه‌اندازي اين سيم‌كارت‌ها و زمان واگذاري رسمي آن در تهران تاكيد كرد:‌ تا پايان سال واگذاري اين سيم‌كارت‌ها در تهران انجام مي‌شود و البته به نظر مي‌رسد كه اگر اقدامات مورد نياز صورت بگيرد، واگذاري اين سيم‌كارت‌ها از اواخر دهه فجر امسال در تهران انجام شود.
وي درباره سودآور بودن اين سيم‌كارت‌ها اظهار كرد: هر پروژه و سرمايه‌گذاري بايد طي پنج سال بتواند هزينه‌هاي خود را برگرداند و بعد از آن به سوددهي برساند.
به گزارش ايسنا، مدير عامل صندوق تامين اجتماعي در جمع خبرنگاران و در منزل شهيد آراسته درباره علت تاخير در واگذاري اين سيم‌كارت‌ها اظهار كرد: يكي از مشكلات ما، نصب دكل بود كه در اين زمينه براي نصب آنتن‌ها مشكلاتي داشتيم و مسائل متعددي بود كه سپري كرديم و از سوي ديگر بسته‌هاي فرهنگي و امنيتي مورد نياز هم بايد پيش‌بيني مي‌شد.
به گزارش ايسنا، در اين مراسم ارتباط تصويري پدر شهيد آراسته با رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از طريق سيم‌كارت‌هاي رايتل برقرار شد.
انتهاي پيام


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
09-01-2012, 15:01
شبكه اپراتور سوم تلفن همراه دهه فجر در تهران به بهره برداری می رسدتهران - مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام كرد: تلاش می كنیم شبكه اپراتور سوم تلفن همراه (رایتل) اواخر دهه فجر امسال در تهران به بهره برداری برسد، در غیر این صورت تا پایان سال جاری شاهد عرضه سیم كارت های رایتل در تهران خواهیم بود .


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ' رحمت اله حافظی' روز دوشنبه در مراسم راه اندازی شبكه سوم تلفن همراه در منزل شهید 'سعید آراسته' در شهرستان كرج به خبرنگاران گفت: تاكنون 10 هزار نفر در كرج برای دریافت سیم كارتهای رایتل پیش ثبت نام كرده اند كه از آنها دعوت می شود برای تكمیل ثبت نام مراجعه كنند.
وی افزد: حداكثر ظرف سه روز سیم كارت ثبت نام كنندگان به آنها واگذار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم از بهمن ماه سال جاری واگذاری سیم كارت در كرج را به روز كنیم .
شركت تامین تله كام وابسته به شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا ) مجری اپراتور سوم تلفن همراه در ایران است و این اپراتور نام تجاری رایتل را برگزیده است.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در مورد ویژگی های سیم كارت های نسل سوم تلفن همراه گفت: ویژگی این سیم كارت ها قابلیت دسترسی به اینترنت ، مكالمه صوتی و تصویری همزمان و ارسال عكس و تصویر است.
حافظی با بیان اینكه تا چند برابر افراد ثبت نام شده ، ظرفیت داریم و ثبت نام های این اپراتور در تهران ادامه دارد، در مورد دلیل انتخاب شهر كرج بعنوان نخستین شهر برای بهره برداری از سیم كارتهای رایتل گفت: شهرداری كرج همكاری خوبی در نصب آنتن ها داشت ، به همین دلیل كرج برای واگذاری سیم كارتها در اولویت قرار گرفت .
حافظی در مورد تعرفه خدمات رایتل گفت: تعرفه هر دقیقه مكالمه داخل شبكه 550 ریال ، با سایر شبكه ها 625 ریال ، مكالمه تصویری 1500 ریال و پیام چند رسانه ای یا ارسال عكس و تصویر ( MMS) به نرخ 400 ریال از سوی كمیسیون تنظیم مقررات تعیین شده است .
وی سرعت اینترنت برای كاربران عادی را 128 كیلو بایت در ثانیه عنوان كرد و گفت: سرعت اینترنت بر روی شبكه رایتل دو تا سه مگابایت قابل افزایش است .
حافظی گفت: آمادگی داریم در هر شهری كه شهرداری آن مساعدت داشته باشد ، اقدام به نصب آنتن و ارایه خدمات كنیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد سود دهی اپراتور سوم تلفن همراه گفت: پیش بینی می شود طی پنج سال شاهد بازگشت سرمایه باشیم و پس از آن به سوددهی برسد .
حافظی در مورد تاخیر در راه اندازی اپراتور سوم گفت: مشكلات مربوط به نصب دكل و آنتن از دلایل اصلی تاخیر در راه اندازی بود كه با تفاهم های انجام شده با شهرداری تهران ، در آینده شاهد افزایش تعداد آنتن های رایتل در این شهر خواهیم بود .
گفتنی است اپراتور سوم تلفن همراه ( رایتل ) سه نوع سیم كارت دایمی ، اعتباری و دیتا عرضه می كند كه قیمت سیم كارت دایمی 120 هزار تومان و قیمت سیم كارت های اعتباری و دیتا 20 هزار تومان تعیین شده است .
اقتصام**1579**

armin_goooodboy
09-01-2012, 15:10
اینجوری که این داره پیش میره فک کنم دهه فجر سال 92 تازه به مراکز استان ها برسه :دی

gheymeh
09-01-2012, 21:59
جشنواره "اولین ها"

خدمات و تعرفه های ویژه رایتل[/CENTER][/B]

رایتل، به عنوان اولین اپراتور نسل سوم تلفن همراه کشور، طیف وسیعی از خدمات را به مشترکین خود عرضه می دارد. از جمله تماس تصویری که برای اولین بار در کشور ارائه می شود و تجربه ای جدید را برای مشترکین رایتل به همراه دارد. همچنین اینترنت پرسرعت نسل سوم مبنی بر فناوری(HSPA+)، خدمت نوین رایتل برای کاربران شبکه خود می باشد. این فناوری از پیشرفته ترین فناوری های انتقال اطلاعات در شبکه های تلفن همراه با قابلیت منحصر به فرد جهت استفاده در حین حرکت است. علاوه بر این، ماهیت متمایز فناوری نسل سوم، کیفیتی متفاوت و برتر را در خدمات پایه همچون تماس صوتی نیز برای مشتریان فراهم می کند.

سیم کارت های رایتل در سه نوع مختلف با مشخصات زیر واگذار میگردد:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جشنواره "اولین ها"

به مناسبت آغاز به کار رایتل، اولین اپراتور ارائه دهنده خدمات نسل سوم تلفن همراه در کشور در جشنواره "اولین ها" که تا پایان سال 1390 ادامه خواهد داشت، خدمات رایتل به همراه هدایای ویژه و تعرفه های تشویقی ارائه خواهد شد. در جشنواره "اولین ها"، شما می توانید از بسته های هدیه رایتل به شرح زیر بهره مند گردید:


بسته هدیه سیم کارت دایمی

در جشنواره "اولین ها" با خرید هر سیم کارت دایمی رایتل، هدیه ویژه ای شامل استفاده رایگان از اینترنت پر سرعت رایتل تا سقف 920 مگا بایت حجم دانلود و 120 پیامک رایگان برای استفاده در مدتی معین دریافت می نمایید.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


مهلت استفاده از هدیه ویژه، از زمان فعال سازی سیم کارت محاسبه می شود.


بسته هدیه سیم کارت دیتا

در جشنواره "اولین ها" با خرید هر سیم کارت دیتای رایتل، هدیه ویژه ای، شامل استفاده رایگان از اینترنت پر سرعت رایتل تا سقف 221 مگا بایت حجم دانلود و 121 پیامک رایگان برای استفاده در مدتی معین را دریافت می نمایید.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهلت استفاده از هدیه ویژه، از زمان فعال سازی سیم کارت محاسبه می گردد.

انواع سیم کارت ها و خدمات رایتل در جشنواره "اولین ها":


سیم کارت دائمی رایتل
سیم کارت دیتای رایتل1.سیم کارت دایمی رایتل

با خرید سیم کارت دایمی رایتل، شما می توانید از انواع خدمات رایتل استفاده نموده و هزینه استفاده از این خدمات را در پایان هر دوره پرداخت نمایید.

با استفاده از این سیم کارت ها شما می توانید برای اولین بار از طریق دستگاه های تلفن همراه خود با سایر مشترکین این شبکه تماس تصویری برقرار نموده و بدین ترتیب علاوه بر دریافت صدا، تصویر طرف مقابل را نیز مشاهده نمایید.

همچنین برای اولین بار در کشور می توانید اینترنت پرسرعت نسل سوم را از طریق گوشی تلفن همراه خود با کیفیت متمایز از نسل های پیشین اینترنت همراه تجربه نمایید.

مشترکین سیم کارت های دایمی رایتل، از مزایا و طرح های تشویقی ویژه این نوع سیم کارت ها که مهمترین آنها در ادامه توضیح داده شده است، بهره مند خواهند شد.تماس تصویری (Video call)

تماس تصویری خدمتی جدید و منحصر به فرد است که برای اولین بار در کشور توسط رایتل ارائه می شود و به کمک آن طرفین ارتباط می توانند در زمان تماس از طریق تلفن همراه، علاوه بر تبادل صدا، تصویر مخاطب خود را نیز به صورت زنده بر روی صفحه نمایش گوشی خود مشاهده نمایند. جهت استفاده از این خدمت، دستگاه تلفن همراه شما می بایست قابلیت برقراری تماس تصویری را داشته باشد.

تعرفه تشویقی تماس تصویری سیم کارت های رایتل در جشنواره "اولین ها" به شرح زیر است:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


محاسبه هزینه کلیه تماس های تصویری بر مبنای ثانیه است.اینترنت پرسرعت نسل سوم (HSPA+)

مشترکین سیم کارت های دایمی رایتل می توانند اینترنت پرسرعت نسل سوم (3G) را بر روی گوشی تلفن همراه خود دریافت نمایند که تجربه ای متفاوت از اینترنت همراه می باشد.

مهم ترین ویژگی اینترنت نسل سوم در مقایسه با سایر فناوری های مخابراتی، ارائه خدمات پیوسته دیتا، همراه با سرعت بالا در حین حرکت است.

در جشنواره "اولین ها" اینترنت پرسرعت رایتل با تعرفه های زیر به مشترکین سیم کارت های دایمی ارائه می گردد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسته های ویژه اینترنت پرسرعت سیم کارت های دایمی

مشترکین سیم کارت های دایمی رایتل در صورت تمایل می توانند با انتخاب طرح های ویژه مدت دار رایتل، اینترنت پرسرعت نسل سوم رایتل را با تعرفه های زیر دریافت نمایند.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمت های فوق با احتساب 4% مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
باقیمانده ترافیک مجاز هر دوره قابل انتقال به دوره بعد نیست.خدمات پایه رایتل:

ویژگی های منحصر به فرد نسل سوم تلفن همراه (3G) همچون بهبود کیفیت تماس ها، افزایش امنیت ارتباط، افزایش پهنای باند و کاهش تاخیر در برقراری ارتباط، سبب می شود خدمات پایه همچون تماس صوتی و پیامک نیز با کیفیتی متمایز به مشترکین شبکه رایتل ارائه گردد.

خدمات پایه رایتل، شامل تماس صوتی، پیامک و پیام چندرسانه ای (MMS) در جشنواره "اولین ها" با تعرفه های زیر ارائه می گردد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محاسبه هزینه کلیه تماسهای صوتی درون شبکه و بیرون شبکه، بر مبنای ثانیه می باشد.2.سیم کارت دیتای رایتل


سیم کارت دیتای رایتل، ویژه دسترسی به اینترنت پرسرعت و خدمات انتقال داده می باشد. شما می توانید با استفاده از این سیم کارت از اینترنت پرسرعت مبتنی برفناوری نوین HSPA+ در انواع مودم های نسل سوم و رایانه های شخصی و قابل حمل حتی در حین حرکت نیز استفاده نمایید.

این نوع سیم کارت می تواند تجربه سرعتی حداکثر تا 21 مگابیت بر ثانیه را برای کاربر به ارمغان آورد که تقریباً 100 برابر بیشتر از نسل های پیشین است.بسته های اینترنت پر سرعت نسل سوم رایتل

در جشنواره "اولین ها"، بسته های تشویقی اینترنت پرسرعت سیم کارت های دیتا با تخفیف ویژه ارائه می گردد.

کلیه بسته ها علاوه بر سه ماه استفاده از اینترنت پر سرعت، شامل یک عدد سیم کارت دیتای رایتل و یک عدد مودم نسل سوم رایتل نیز می شود.بسته اینترنت پرسرعت کابران خانگی


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسته های ویژۀ اینترنت پرسرعت


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


ملاحظات:

* ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از 128 کیلوبیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

* علاوه بر موارد فوق، با انتخاب هر یک از بسته های فوق، یک گیگا بایت حجم دانلود رایگان نیز به عنوان هدیه ویژه جشنواره "اولین ها" برای مشترکین فعال می گردد.

* بسته های ویژه اینترنت پر سرعت، مخصوص مشترکین جدید رایتل بوده و هر مشترک صرفاً یک بار می تواند این بسته ها را انتخاب نماید.

* مشترکین علاقمند به خرید ترافیک بیشتر از میزان تخصیص یافته در بسته های فوق، می توانند سقف دانلود خود را با خرید ترافیک اضافه، افزایش دهند. هزینه خرید هر گیگا بایت ترافیک اضافه معادل 80,000 ریال می باشد.

* ترافیک اضافه فقط در صورت خریداری بسته های ویژه اینترنت پرسرعت سیم کارت دیتا قابل استفاده می باشد.

* مهلت استفاده از ترافیک اضافه تا پایان مدت اعتبار بسته های دیتا است.

* قیمت های فوق با احتساب 4% مالیات بر ارزش افزوده می باشد.


مودم نسل سوم رایتل


به همراه کلیه بسته های ویژه اینترنت رایتل، یک عدد مودم نسل سوم نیز ارائه می گردد. این مودم سبک و قابل حمل بوده و با اتصال آن به کامپیوتر، به راحتی می توانید به شبکه اینترنت متصل شوید.

مشخصات این مودم به شرح زیر است:
امکان اتصال به شبکه اینترنت نسل سوم با حداکثر سرعت 7/2مگابیت بر ثانیه
پشتیبانی از سرویس پیام کوتاه (SMS)
دارای دفترچه تلفن
پشتیبانی از کارت حافظه MicroSD
دارای آنتن داخلی
بدون نیاز به باتری

amir_ata_21
09-01-2012, 22:25
دوست عزیز این اطلاعات را از کجا گیر اوردی؟
اینترنت سه ماهه خانگی 140 هزار تومن:18::18::18:...

amirkhan_0o0
09-01-2012, 22:54
از همون اولش هم معلوم بود که این کاره نیستند
همون پارسال که مسئول تأمین اجتماعی گفت 22بهمن آماده عرضه هست با قیمت 10تومن کلی امیدوار شدم
بعد دیدیم که نه 10 تومن، 10 تومن بود و نه بیست و دو بهمن، 22 بهمن فهمیدم که سر کاریم
حالا حالا ها هم قیمت پایین بیا نیست!

Maziar_69
09-01-2012, 23:23
هر دقیقه تماس تصویری 150 تومن !!!
سر گردنست مگه؟
قیمت اینترنتش هم که فضاییه.
مگه قرار نبود اینترنت 512 بدن؟
پس چی شد 128 شد؟

sinaxex
09-01-2012, 23:39
کاربران خانگی:)) برای سیم کارت هم کاربر خانگی و تجاری و راه انداختند!!!! این همه هزینه کردند برای تجهیزات 3 جی که سرعت 128 کیلوبایت بدند! این که همون جی پی ار اس هست که الان همراه اول و ایرانسل دارند میدند!! باز سرعت ایرانسل تا 200 کیلوبایت هم میره بالا با همون فناوری edge!!!! این همه پول مملکت رو هزینه کردند برای هیچ!! ئاقعا جای تاسف داره!!!!

osmaan
10-01-2012, 00:21
128 و hspa?!
hspa و 128؟!
گوش مردم درازه؟ خوب چرا الکی میگی hspa زمانی از این اصطلاحات دهن پر کن استفاده کن که بتونی به معنای واقعی این سرویس رو بدی


راستی دوستانی که سیم کارت پیش ثبت نام کردن خوش به حالشون شده اخه از hspa اونم با سرعت "اووووف چه سرعتیه" استفاده میکنن

amirkhan_0o0
10-01-2012, 00:28
ایرانسل و همراه اول اگه فرصت طلب بودند با ارائه سرویس واقعی edge کاری می کردند کسی سراغ رایتل نره!
تا وقتی اسکایپ و اوو هست اونم روی گوشی تون هم حتی با خارج
دیگه مکالمه تصویری سیخی چند؟؟

P‌C
10-01-2012, 02:42
برای اولین بار در تاریخ: 3G با سرعت GPRS !!! متاسفم برای مملکتم که کسایی سر پستی قرار میگیرند که کوچکترین اطلاعی از وضعیت و شرایط اون پست ندارند. آخه آدمای هوشمند! مگه مردم بلانسبت مغز خر خوردن بیان از شما سیمکارت و اینترنت بگیرن؟! نصف ایرانسل رو دادن به mtn داره با این همه محدودیت بهترین سرویسها رو میده که در حد خودش کاربراش راضین. اونوقت همراه اول 17 ساله داره در جا میزنه. این رایتل هم داره راه همراه اول رو میره. این خط این نشون...

armin_goooodboy
10-01-2012, 02:43
edge در واقع نسل 2.75 به حساب میاد
چون تکولوژیشو ندارن و نمیخوان خرج کنن میان تو همون نسل 2.5 یکم دست کاری میکنن اسمشو میذارن edge
به قول تو اگه edge واقعی ارائه میدادن اپراتور سوم باید تخته میکرد هنوز شروع نکرده

Fusi0n
10-01-2012, 11:01
مسئله این نیست کدوم ادم میاد برای 128 140 پول بده ؟!! اون سه ماه با حجم 9 گیگ ؟!!!
اینا کجا زندگی میکنن اصلا اینجا کجان مخشون تاب نداره ای بابا

راستی حالا مجوز چطوری مثل همون ADSL مخابرات میشه راحت گرفت ?!

Vahidking.75
10-01-2012, 11:10
بله ... از همون اولش هم فکرشو می کردم این نمی تونه پیشرفت رو به جلو واسه اینترنت کشور باشه ، نه ایران همون اینترنت نداشته باشه سنگین تره ... واقعا برای دولت مردان متاسفم ... به جای این انرژی هسته ای اول بیاین زندگی مردم رو درست کنین بعد اون ... واقعا متاسفم ... واقعا

wichidika
10-01-2012, 19:15
آغاز واگذاری سیمکارت نسل سوم/ واگذاری رایتل در تهران تا پایان سال/ اعلام تعرفه‌های مکالمه با نسل سوم مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا پایان سال شبکه شهر تهران نیز تحت پوشش نسل سوم موبایل قرار می گیرد و پیش بینی می شود طی 5 سال آینده این اپراتور بتواند هزینه های خود را برگرداند و به سوددهی برسد. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر رحمت الله حافظی - مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی صبح امروز در مراسم واگذاری سیم کارتهای نسل سوم تاکید کرد: از امروز سیم کارتهای این اپراتور با نام تجاری رایتل به افرادی که در کرج ثبت نام کرده اند واگذار می شود.
وی با بیان اینکه تا کنون 10 هزار نفر در کرج پیش ثبت نام اولیه خرید سیم کارت های رایتل را انجام دادند، اضافه کرد: این افراد از امروز می توانند با تکمیل پرونده خود ظرف 72 ساعت کاری این سیم کارتها را دریافت کنند.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اپراتور سوم آخرین فناوری تجاری که در جهان در حال بهره برداری است را وارد ایران کرده است، گفت: دسترسی به اینترنت، تماس تصویری، سرویس MMS و SMS از جمله قابلیت های این سیم کارت ها خواهد بود که در 3 نوع دائمی، اعتباری و دیتا ارائه می شود.
حافظی تاکید کرد: هم اکنون پوشش صد در صدی این شبکه در کرج کامل بوده و سایر شهرداری ها در صورت همکاری در نصب آنتن های این اپراتور، در اولویت راه اندازی شبکه قرار می گیرند.
وی در مورد تعرفه های استفاده از سیم کارتهای نسل سوم رایتل نیز گفت: نرخ مکالمه با این سیم کارتها برای هر دقیقه 555 ریال در این شبکه، 625 ریال برای ارتباط با سایر شبکه ها خواهد بود. همچنین نرخ تماس تصویری از طریق این اپراتور 1495 ریال، نرخ سرویس پیام چند رسانه ای MMS برای 300 کیلوبیت 400 ریال و سرعت دسترسی به اینترنت این اپراتور برای کاربران خانگی 128 کیلوبیت بر ثانیه و برای اشخاص حقوقی 3 مگابیت بر ثانیه قابل استفاده خواهد بود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه عملیات راه اندازی شبکه نسل سوم با شهرستان کرج آغاز شده است، تاکید کرد: آمادگی آن را داریم که هر شهری اعلام آمادگی خود را بر اساس فضایی که برای نصب آنتن در اختیار ما قرار می دهد این شبکه را راه اندازی کنیم.
وی گفت: تا پایان سال شبکه شهر تهران نیز تحت پوشش نسل سوم موبایل قرار می گیرد و پیش بینی می شود طی 5 سال آینده این اپراتور بتواند هزینه های خود را برگرداند و به سوددهی برسد.
حافظی در مورد تاخیر در راه اندازی شبکه اپراتور سوم، گفت: این تاخیر ابعاد مختلفی دارد که لازم نیست به آن پرداخته شود چرا که باید برای بسته های فرهنگی و امنیتی این اپراتور پیش بینی هایی صورت می گرفت.
وی تاکید کرد که با شهرداری تهران نیز به تفاهم رسیده ایم که تا پایان سال این شبکه در تهران نیز راه اندازی شود، اضافه کرد: هم اکنون امکان تحویل چندین برابر این سیم کارتها را نسبت به پیش ثبت نام انجام شده در کرج داریم و پیش بینی می کنیم در بهمن ماه بتوانیم این سیم کارت ها را بروز تحویل دهیم.

hummer_1990
11-01-2012, 20:02
اصلاح شد............

hummer_1990
11-01-2012, 20:11
همچنین اینترنت پرسرعت نسل سوم مبنی بر فناوری(HSPA+)HSPA+ مگه نسل چهارم نیست؟!!!( یا حداقل نسل 3.75):18: اینا چی میگن واسه خودشون؟

mohsenjxj
11-01-2012, 21:36
اینم از اوپراتور سوم که دوساله داشتن پوزش میدادن...........

alireza_haidary35
12-01-2012, 11:52
من که نفهمیدم آخرش چی شد؟ بالاخره این نسل ]چهارم ، سوم یا دوم خوبه یا بده ؟ بگیریم یا نگیریم ؟
میشه بفرمایید من که الان با همراه اول کانکت میشم چه طور میتونم سرعتم را افزایش بدم ؟ واسه یه دانلود 5mb قریب به یه ساعت باید صبر کنم !!!

Farhad 8904
12-01-2012, 12:09
من که نفهمیدم آخرش چی شد؟ بالاخره این نسل ]چهارم ، سوم یا دوم خوبه یا بده ؟ بگیریم یا نگیریم ؟
میشه بفرمایید من که الان با همراه اول کانکت میشم چه طور میتونم سرعتم را افزایش بدم ؟ واسه یه دانلود 5mb قریب به یه ساعت باید صبر کنم !!!

وقتی نسل تلفن همراه بالا میره در کنارش سرعت دیتا افزایش پیدا میکنه مخصوصا در نسل سوم اما نه در ایران که اسم 128 کیلوبیت رو در اپراتور سوم گذاشتن پرسرعت....

در مورد سرعت همراه اول کاری نمیتونی انجام بدی کلا سرعتش پایین هست. اما اگه گوشیت نوکیا سیمبیان ورژن 5 هست از برنامه Field Test میتونی استفاده کنی!

wwwatiw
12-01-2012, 16:03
يعنــــــــــــــــــــــ ــي خاك تو سرشون

wichidika
14-01-2012, 19:12
رييس شوراي رقابت اعلام كرد:
سردرگمي اپراتورها به‌دليل دخالت‌هاي غيرقانوني:25:

رييس شوراي رقابت گفت: با توجه به اينكه رگولاتوري يا برخي سازمان‌هاي ديگر در گذشته دخالت‌هايي خارج از وظايفشان در بازار داشتند، از طريق نهادهاي مربوطه و رياست جمهوري مذاكراتي در اين باره خواهيم داشت و اميدواريم بتوانيم به نتيجه مورد نظر دست يابيم.
جمشيد پژويان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: وظايف شوراي رقابت از سوي رياست جمهوري پذيرفته شده و نبايد نهاد ديگري در وظايف اين شورا دخالت كند زيرا اين وظايف كاملا مشخص شده است.
وي با بيان اينكه ظاهرا اين موضوع به درستي به برخي سازمان‌هاي مربوطه تفهيم نشده است، ابراز كرد: رگولاتوري يا هر سازمان ديگري مثل سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان در گذشته دخالت‌هايي در بازار مي‌كردند كه خارج از وظايفشان بود و بسياري از كارها نيز به نتيجه نمي‌رسيد.
رييس شوراي رقابت هم‌چنين با بيان اينكه به دليل دخالت‌هاي غيرقانوني بعضا اپراتورها دچار سردرگمي شده‌اند، ابراز كرد: هرگونه بخش‌نامه يا مصوبه‌اي در رابطه با تعرفه مكالمات سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه بدون تصويب شوراي رقابت لغو شده و بايد هر موضوع يا مصوبه‌اي در اين زمينه به تاييد شورا رسيده و نهايي شود.
وي ادامه داد: اپراتور سوم تلفن همراه بايد پيشنهادهاي خود را براي تعرفه مكالمات سيم‌كارت‌هايش و خدماتي كه ارائه مي‌دهد، به شوراي رقابت ارسال كند تا مورد بررسي قرار گرفته و نهايي شود.
انتهاي پيام

Fusi0n
15-01-2012, 21:22
همراه اول = همراه اخر
ایرانسل = الاقسل
رایتل = روتیل سل

mohsenjxj
15-01-2012, 22:50
سلام از عزیزان کرجی که سیمکارت رایتل گرفتن کسی هست اینجا که از کیفیت و سرعت اینترنت رایتل برامون بگه؟

narotu
15-01-2012, 23:27
فکر نکنم تو این فروم کسی گرفته باشه
اونم با این قیمتا
من موندم اینا رو چه حسابی این کارا رو میکنن

amirkhan_0o0
16-01-2012, 00:00
فکر نکنم تو این فروم کسی گرفته باشه
اونم با این قیمتا
من موندم اینا رو چه حسابی این کارا رو میکنن
یک مسأله ای وجود داره توی تجارت دنیا به نام عرضه اولیه
یعنی این که توی اولین فروش قیمت کمی بالا تره که پول هزینه های مربوط به راه اندازی خط و این جور چیزها در بیاد.
این فروش بیشتر برای کسایی طراحی شده که می خوان اولین باشند. و تا یه چیزی خز نشده داشته باشنش!
البته باید عرض کنم مسئولین تأمین تله کام این سیاست رو اشتباه فهمیده اند! و دارند سرویس 128 رو باگرون ترین قیمت می دند. این سرویس اینقدر مضحکه و قیمتش اینقدر بالاست که همچین عرضه ای بیشتر شبیه یک شوخیه!!

wichidika
16-01-2012, 16:31
مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین:
نسل سوم تلفن همراه بازار خوبی در کشور خواهد داشت:8:
خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: اپراتور سوم به دلیل امکان برخورداری از کیفیت و قابلیت بالا در ارایه خدمات دیتا می‌تواند به رقیب سرسختی برای اپراتورهای کنونی نسل دوم تلفن همراه تبدیل شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گروه علمی تحلیلی طیف، پوررنجبر اظهار داشت: کسانی که می‌گویند 3G به دلیل یک سری مشکلات در ایران بازار ندارد، اشتباه می‌کنند؛ زیرا بازار ایران بازار بزرگی است و اپراتور جدید می‌تواند سهم خوبی از کل بازار را بگیرد و برای دو اپراتور رقیب چالش ایجاد کند.
پوررنجبر در خصوص اپراتور سوم و نقش باند وسیع سیار در بازار ایران گفت: اپراتوری که قصد ارایه خدمات نسل سوم را دارد به دلیل کیفیت و قابلیت بالا در ارایه خدمات دیتا می‌تواند در مقابل اپراتوری که عرضه‌کننده نسل دوم خدمات تلفن همراه است، حتی در عرضه خدمات صوتی، قدرت‌نمایی کند و به رقیبی سرسخت برای اپراتورهای قبلی تبدیل شود.
وی پیرامون راهبرد همراه اول در مقابل رقیب جدید، به برنامه رقابتی همراه اول برای حضور در بازار اشاره کرد و افزود: همراه اول به دنبال رشد از طریق ایجاد ارزش برای مشترکان است که جز از طریق پویا کردن سیستم و پاسخگویی کیفی و کمی به نیاز مشتری به دست نخواهد آمد.
پوررنجبر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به پتانسیل های فراوان خدمات ارزش افزوده در کشور اظهار داشت: ما نیز مطالعاتی را با همکاری برخی دانشگاه های کشور برای تولید در حوزه های مختلف مخابراتی در داخل کشور آغاز کرده ایم که البته بیشتر روی خدمات ارزش افزوده متمرکز است.
به گزارش فارس، شرکت توسعه اعتماد مبین هم اکنون بیش از پنجاه درصد سهام عمده شرکت مخابرات را در اختیار دارد.
انتهای پیام/