PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش درست کردن غذاهای زود پخت و سریع یا محلی

Meek
19-04-2011, 23:12
سلام عزیزان
اشتباه نکنید این تاپیک با تاپیک آشپزخانه فرق داره
همه ما بارها شده که جاهایی بودیم که امکان درست کردن غذاهای آنچنانی نداشتیم مثلا خونه دانشجویی یا خوابگاه یا خونه مجردی خلاصه جوری بوده که باید با حداقل امکانات یه غذا درست کنیم که سریع پخته بشه و مواد آنچنانی هم نخواد

حالا هرکسی بیاد تجربش رو بگه تا بقیه زمانی که در چنین شرایطی بودند بتونند با حداقل امکانات یک غذای خوب و خوشمزه درست کنند.

توجه داشته باشید بعضی از این غداها میتونه غذاهای محلی باشه که خیلی ها حتی اسمش را نشنیده باشند ولی پخت خیلی راحتی داشته باشه و بسیار هم خوشمزه باشه پس اگه غذای محلی می شناسید لطف کنید توضیح بدید

عزیزانم حتما توجه کنید غذایی که معرفی میکنید زود پخت باشه و بشه با حداقل امکانات پخته بشه
============================================

به طور مثال من یه مورد عرض می کنم تا دوستان منظورم رو متوجه بشند.این غذا را که همه دوستان مجرد بلد هستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و میدونم کسی نیست که این را بلد نباشه پس با همین مثال ساده شروع میکنم

شما برای درست کردن این غذا فقط به یک عدد سیب زمنی با سایز متوسط و یک عدد تخم مرغ نیاز دارید (برای یک نفر)

ابتدا سیب زمینی را خلال می کنید و داخل ماهی تابه می ریزید خوب که سیب زمینی سرخ شد تخم مرغ را داخل ماهی تابه می شکنید.حالا غذای شما امادست.
شما به جای اینکه یک تخم مرغ خشک و خالی خورده باشید یک غذای خوشمزه صرف کردید

دوستان به مثال ایراد نگیرید چون میدونم همتون بلد هستید فقط این مثال رو زدم که دوستان متوجه بشوند
=======================================
از مدیران هم خواهش دارم که تاپیک را قفل یا انتقال ندهند این تاپیک همون طور که توضیح دادم فرق دارد.

با تشکر از همکاری همه کاربران

Babak
21-04-2011, 08:57
سلام
تاپیک آشپز خانه هم غذاهای مشابه مورد بالا معرفی شده. بهتره در اون تاپیک موضوع رو ادامه بدیم.

Meek
21-04-2011, 10:20
سلام
تاپیک آشپز خانه هم غذاهای مشابه مورد بالا معرفی شده. بهتره در اون تاپیک موضوع رو ادامه بدیم.

تشکر از شما بابک خان
اما اون تاپیک بیشتر به کپی و پیس از سایت ها پرداختد بعضی از عزیزان
اما ما قراره در این تاپیک با کمک دوستان هرکسی تجربه خودش را بنویسه

ممنون میشم اگر تاپیک را قفل نکنید :11:

دوستان هم همکاری کنید هر کسی با هر تجربه ای که داره :11:

Mr.Unco
21-04-2011, 13:09
یکی از همین غذاها که من عاشقشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مواد لازم:تن ماهی،سیب زمینی

قوطی تن ماهی را که همه میدونید باید 20 دقیقه داخل آب داغ گذاشت

در ایم فرصت میایید سیب زمینی خرد می کنید میذارید سرخ که شد تن ماهی را می ریزید داخلش و بعد تفتش می دید بعد هم میل می کنید.
می تونید با خیارشور و گوجه و سبزی میل کنید.

Doctor.Freeman
21-04-2011, 14:00
یکی از همین غذاها که من عاشقشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ایم فرصت میایید سیب زمینی خرد می کنید میذارید سرخ که شد تن ماهی را می ریزید داخلش و بعد تفتش می دید بعد هم میل می کنید.

اگه هنگام تف دادن گوجه و فلفل دلمه هم اضافه کنید خیلی طعمش بهتر میشه ... :31:

:40:

Shadow-Man
23-04-2011, 10:03
یه بار یه سفر مجردی رفتم یکی از بچه های با تجربه تن ماهی و تخم مرغ رو با هم سرخ کرد اول گفتم خدا رحم کنه ولی انصافا خیلیییی خوشمزه بود
لطفا هرکی هرچیزی بلده بگه چون من تا چند هفته دیگه شدیدا به این جور دست پخت ها احتیاج پیدا میکنم

saadat68
24-04-2011, 04:22
من دیشب کسی خونمون نبود منم عاشق نوآوری در آشپزی:دی :20:
گوچه رو خورد کردم ریختم توی تابه به علاوه روغن یه ربع بعد تخم مرغ یه چیزی شبیه املت میشه منتها نه شلی املت !!! :2:
بعد که سفت شد تخم مرغ ها رو هم میزنید و تیکه تیکه میکنید تا بازم سرخ بشه :دی
بعد نمک + فلفل + و پیاز خورد شده اضافه میکنید بعد بازم هم میزنید و تفتش میدید همه رو ( تخم مرغ گوجه های له شد و پیاز )
بعدش میتونید بریزید توی بشقاب دو قاشق غذا خوری سس مایونز اضافه کنید و باز همش بزنید بعدش میل کنید :21:
این غذا کاملا اختراع خودمه :27:

ملا نصرالدین
24-04-2011, 08:20

تا حالا دقت کردید تن ماهی بو میده؟اگر هم مثلا از شب برای ظهر بمونه بوش بیشتر میشه:2:
برای رفع بوی تن ماهی اول تن ماهی رو بذارید 20 دقیقه بجوشه بعد پیاز پوست بکنید و خرد کنید و با همون روغن تن ماهی سرخ کنید (که کالریش بیشتر نشه)توش حتما فلفل سیاه و کمی زردچوبه هم بزنید بعد که سرخ شد تن ماهی رو هم یه تفت کوچیک باهاش بدید.اگه فلفل سبز هم دم دستتون بود بریزید بهتر میشه

(تا حالا نشده کسی اینو بخوره و بگه بد شده)
در ضمن اینجوری اگه نفرات زیاد باشه و تن ماهی کم دیگه مشکلی پیش نمیاد
لزومی هم نداره تن ماهی گران بخرید حتی ارزان ترین تن ماهی هم خوشمزه میشه

naser_2006
03-05-2011, 19:44
منم چند تاش رو فقط اسم میبرم
سوسیس و تخم مرغ
تن ماهی و کنسرو لوبیا
تن ماهی و گوجه فرنگی
سیب زمینی آب پز و تخم مرغ (سرخ کردن هر دو باهم)(یکم وقتش زیاده)

پ ن:طرز درست کردنش اینا از اسمش معلوم !

آناستا
02-10-2012, 11:28
:12: من ازدواج کردم دوتا فرزند هم دارم ولی هنوز بلد نیستم آشپزی کنم ...:37: من از این مشکل رنج میبرم :42: به من کمک کنید

B3HZ@D
02-10-2012, 12:02
از اونجایی که من به پیتزا علاقه زیادی دارم روش پخت پیتزا رو میگم . یک نکته ای که داره و باعث خوشمزه تر شدن اون میشه رو هم عنوان میکنم تا تفاوتش رو متوجه بشین.

مواد لازم : نان پیتزا - پنیر پیتزا - سس گوجه یا رُب - سوسیس , کالباس , فلفل دلمه ای , قارچ به مقدار لازم :31:

اول از هر چیزی کالباس , سوسیس , فلفل دلمه ای و قارچ رو خرد کنید و توی یک ماهی تابه بریزین و با روغن سرخ کنید . هر وقت از بیرون پیتزا گرفتم تا حالا ندیدم که این کار رو انجام بدن . ولی من وقتی میخوام خودم پیتزا درست کنم این کار رو میکنم و واقعا مزه پیتزا عالی میشه :20:
این روش ابداعی خودم بود و یک بار که از این روش استفاده کردم متوجه شدم که چقدر مزه اون متفاوت و خوب شده.

دوم یک نان پیتزا آماده میکنیم توی بشقاب بعد مقداری سس گوجه یا در صورت عدم دسترسی به سس از رُب گوجه استفاده میکنیم . بعد با قاشق اون رو کاملا روی نان پیتزا پخش میکنیم تا کل نان به رنگ قرمز بشه.
بعد از اون مقداری پنیر پیتزا روی نان میریزیم و اون رو هم مثل سس بر روی نان خوب پخش میکنیم تا کل اون رو پوشش بده .

مرحله بعد اون مخلفات پیتزا (سوسیس و کالباس و ...) که سرخ کرده بودیم رو روی نان میریزیم و بعدش دوباره پنیر پیتزا به اون اضافه میکنیم . مقدار پنیر پیتزا هم به خودتون بستگی داره . بعضی ها کم میریزن و بعضی ها (مثل خودم) زیاد .
دوباره یک مقدار سس میزنیم و بعد میذاریم توی فر یا فلیور تا پخته بشه . وقتی رنگ پنیر به زرد یا نارنجی رسید نشون میده که پیتزا آماده است و میتونین اون رو بردارین . فقط باید بالای سرش بایستین که یک موقع نسوزه . :31:

من هر موقع توی خونه تنها میشم سریع بساط پیتزا رو ردیف میکنم .:20:

mefmef
02-10-2012, 14:11
دوستان سلام
بادمجان را پوست کنده بشکل ورقه نازک برش بدین و سرخ کنین
سپس گوجه رو هم به همین شکل برش بدین و سرخ کنید
بعد بادمجان ها رو ته یه ماهیتابه بچینین و روش گوجه هایی رو که سرخ کردین قرار بدین
ماهیتابه که داغ شد بادمجان ها روغن پس می دن
حالا متناسب با گوجه ها و بادمجان تخم مرغ اضافه کنید
وقتی تخم مرغ ها پخت می تونید نمک و فلفل هم اضافه کنید
دقت کنید بادمجانها و گوجه ها باید خیلی نازک برش داده بشه

aha2012
08-10-2012, 17:54
دوستان سلام
بادمجان را پوست کنده بشکل ورقه نازک برش بدین و سرخ کنین
سپس گوجه رو هم به همین شکل برش بدین و سرخ کنید
بعد بادمجان ها رو ته یه ماهیتابه بچینین و روش گوجه هایی رو که سرخ کردین قرار بدین
ماهیتابه که داغ شد بادمجان ها روغن پس می دن
حالا متناسب با گوجه ها و بادمجان تخم مرغ اضافه کنید
وقتی تخم مرغ ها پخت می تونید نمک و فلفل هم اضافه کنید
دقت کنید بادمجانها و گوجه ها باید خیلی نازک برش داده بشه

سلام
این که یه نمه پودر سیر بزنی میشه میرزا قاسمی :دی

senaps
10-10-2012, 00:49
سلام....
سیب زمینی رو قاچ قاچ کنین مثل این چیپس خلالی ها!(همون خلالی کنین...)
بعد خوب بذارید سرخ که شد توش یکی دوتا تخم مرغ بریزید( من معمولا همون یکی می‌ریزم چون خوشم نمیاد از تخم مرغ!)... بعدش هم زردچوبه وفلفل به مقدار کافی(فلفل رو من زیاد می‌ریزم که بقیه نمیخورن! ولی خودم عاشق فلفل یزاد تو غذام!!...)
خیلی خوشمزه هستش و بسیار هم پر‌انرژی دیگه...

حالت بعدی، اینه که سیب زمینی رو لایه لایه(کلفت) مثل این چیپس های معمولی ببری، بعد بندازی تو تابه با چند تا گوجه که به همین شکل اونها هم بریده شدن... بعد از نیم ساعت و اینا، اگر دوست داشتین میتونین پیاز و اینا رو هم اضافه کنین...(کلا من طبق معمول فلفل اضافه میکنم) و یه غذای بسیار خوشمزه میشه...

سیب زمینی رو همونجوری با پوستش میذارین بپزه... وقتی که اونقد نرم شده بود که بشه دسته‌ی قاشق رو بدون فشار زیاد بکنی تو سیب زمینی، در میارین و پوستش رو می‌کنین(راحت میاد...) و بعد میریزین توی یه دیگ یا ماهیتابه و تا میتونین میکوبین....
بعدش با مقدار نسبتا زیادی روغن و زردچوبه میذارید که خوب سرخ؟! بشه یا همچین چیزی.... خوشد شکل زیبایی میگیره و بعد از اماده شدن، میشه با گوجه(داداش، گوجه رو نپزی ها! همینجوری خام!).... خوردش.... واقعا خوشمزه‌میباشه و پر انرژی....

کار بعدی، اینه که سیب زمینی رو طبق همون مراحل بالا درست کنی و پوستش رو بکنی، بعد تخم مرغ اب‌پز رو هم باهاش قاطی کنی و با زردچوبه بذاری باز با روغن تو ماهیتابه بپزه..... با گوجه میخوری اصلا در حد تیم ملی!!!!

اگر هم که دم دستتون بود، میتونین کفتری گنجیشکی چیزی شکار کنین و بخورین!(فقط باید تعداد بالا باشه مثلا 4-5 تا گنجیشک و یا دو تا کبوتر برای یه نفر.....) کباب بسیار خوشمزه‌ای داره که برای کوهنور های اسلحه‌بدست خیلی خوبه...

با همه‌ی اینا، نمک به مقدار زیاد بسیار بسیار زیاد میچسبه و حال میده!

ملا نصرالدین
10-10-2012, 10:53
راستی کسی در مورد سر گنجشکی چیزی نگفت.به نظر من خیلی خوشمزه هست.اگر توی غذاساز درست بشه که خیلی راحت تر هست
یه پیاز رو توی غذا ساز یا با دست رنده میکنیم
به اندازه ای که دوست داریم بهش گوشت چرخ کرده اضافه میکنیم .نمک و فلفل و زردچوبه هم اضافه میکنیم و هم میزنیم
بعد داخل ماهی تابه روغن میریزیم و گوشت ها رو گردالی گردالی میکنیم (مثلا 2برابر فندق) توی ماهی تابه کمی تفت میدهیم.بعد یه کمی پیاز هم سرخ میکنیم.بعد توش اب و رب و سیب زمینی مکعبی شده میریزیم سیب زمینی ها که پخت غذا اماده هست.توش نان تلیت میکنند و مثل اب گوشت میخورند

این همینجوری خیلی خوشمزه میشه ولی برای بهتر شدنش میشه هویج و فلفل دلمه ای هم توی ابش ریخت