PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی تبلت پیسی های موجود در بازار.

narek88
19-04-2011, 09:21
سلام
میخواهم یه تبلت پیسی بگیریم فاکتور مهم و اساسی برای من وزن اونه. آدم میره بازار تبلت پیسی اونقدر کمه که خسته میشه از گشتن! این تاپیک و زدم که از دوستان هر کی تبلت پیسی موجود تو بازار و میشناسه معرفی کنه تا بشه یه منبع خوب واسه ی تبلت پی سی های موجود تو بازار!
لطفا هر کی هر چی میشناسه با مشخصاتش اینجا بنویسه
اول هم خودم شروع میکنم!
1-
dell-1090
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این مدل تازه اومده بود تو بازار دیروز دیدم. مشخصات:
cpu: intel atom 1.5Ghz
display:11.5" LED
RAM:2GB
H.D.D:320
multi-touch
weight:0.9KG
مشکل اساسی این قیمتشه که 930 تومانه که به نظر من واسه یه تبلت پیسی با این مشخصات یخورده گرونه!

tiyam 01
19-04-2011, 09:31
انگار تبلت تو ایران خیلی کمه ...

منم داشتم تو گوگل سرچ میکردم فقط این و 2 سه تای دیگه رو پیدا کردم

HP TouchSmart tm2t

سيستم عامل: Windows 7 Home Premium 64bit
پردازنده: Intel Core i3-380UM 1.33GHz - 3MB Cache
RAM: 4GB DDRIII
کارت گرافیک: Intel HD - 64MB up to 1695MB
هارد درایو: 500GB 7200rpm
وزن: 1.9kg
نوع باتري: 6CELL
صفحه نمايش: 12.1LCD Multi Touch
درایو نوری: ندارد
دوربين: Webcam
بلوتوث: ندارد
خروجی HDMI: دارد
Finger Print: دارد

1/090/000 تومان

تو آمازون با پردازنده Core(TM) i5-470UM و گرافیک رادئون 5450 حدود 1050 دلاره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tiyam 01
19-04-2011, 09:47
فوجیتسو LifeBOOK T-580

پردازنده: core i5 Ultra Low Voltage
رم: D.D.R III 4 GB
هارد: 500GB SATA 7200 Rpm
صفحه نمایش: LED Back Light 10.1"
کارت گرافیکی: INTEL HD Graphic Up To 1795
پورتها:

Memory card slots 1 (SD-Card slot),SmartCard slot 1,SIM card slot 1 (usable only with 3G/UMTS)
USB 2.0 total 2,VGA 1,HDMI 1,Ethernet (RJ-45), 1DC-in 1Audio: line-in / microphone 1
Audio: line-out / headphone ,1Internal microphones ,1Kensington Lock support

باتری: UP TO 9.3 Hours

وزن: 1.4kg

1/620/000 تومان

narek88
19-04-2011, 10:14
به نظر من تبلت باید سبک و خوش دست باشه که راحت بشه باهاش کار کرد در شرایط مختلف!
بیشتر نظر من روی تبلت های زیر 1 کیلو هستش با صفحه نمایش 10 اینچ،قیمتشم زیر 1 تومان چون تبلت بیشتر برای چک کردن ایمل و مرور صفحات وب به درد میخوره وگرنه واسه کار طراحی حداقل صفحه نمایش 14 اینچی نیاز داریم با کلی سخت افزار و ...

tiyam 01
19-04-2011, 10:50
به نظر من تبلت باید سبک و خوش دست باشه که راحت بشه باهاش کار کرد در شرایط مختلف!
بیشتر نظر من روی تبلت های زیر 1 کیلو هستش با صفحه نمایش 10 اینچ،قیمتشم زیر 1 تومان چون تبلت بیشتر برای چک کردن ایمل و مرور صفحات وب به درد میخوره وگرنه واسه کار طراحی حداقل صفحه نمایش 14 اینچی نیاز داریم با کلی سخت افزار و ...

واسه اون کارها تبلتهایی مثل آیپد 2 و موتورولا زوم هست ... فکر کنم تو انجمن موبایل چند تایی باشن

تبلتهایی که من گفتم واسه کارهای حرفه ای تره ... مثلاً اون اچ پی با گرافیک رادئون 5450 حتی میشه باهاش بعضی از بازیها رو انجام داد

tiyam 01
19-04-2011, 10:58
یه نمونه
HP Slate 500

پردازنده: Intel Atom Z540
رم: 2 گیگ
هارد: 64GB SSD
گرافیک: Intel GMA 500

نمایشگر 8.9 اینچ - رزولوشن 1024ix 600 پیکسل - وزن 0/68 کیلوگرم

که نسبت به تبلت های بالایی خیلی ضعیفتره ... مشخصاتش هم به نظرم مثل آیپد 2 هست
قیمتش فکر کنم حدود 1 میلیون تومان باشه

tiyam 01
19-04-2011, 11:11
Archos 101 Internet Tablet-8GB

پردازنده: ARM Cortex A8 with DSP 1GHz
رم: 256 مگ
دیسک درایو: SSD 8 GB
صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی LCD Capasitive - اندازه 10.1 اینچ - 600 × 1024 پیکسل
امکانات: - بلوتوث - کارت خوان - دوربین - وب کم - حسگر ژیروسکوپ - USB - HDMI
سیستم عامل: Google Android v. 2.2 Froyo
کارکرد باتری: 10 ساعت کار در اینترنت یا 7 ساعت پخش مداوم ویدئو یا 36 ساعت پخش موسیقی
وزن: 480 گرم

439/000 تومان

amir_psr
19-04-2011, 13:27
مقاله زیر از بلاگ amircomputer2009.blogfa.com برگرفته شده

کار من ایجاب می کنه که با کامپیوتر ها سرو کار داشته باشم و مدت زمان زیادی هست که معتفدم در بین برندهای کامپبوتر fujitsu siemens (فوجیتسو فعلی ) دارای شخصیت و کلاس خاصی است و همین حس خاص بودن این برند هست که باعث می شه افراد خاصی از این برند استفاده کنند و به اون وفادار باشن ، این افراد همون هایی هستند که وقتی می خوان وسیله برقی خونه بخرن حتما زیمنس می خرن یا هنوز گوشی های موبایل siemens رو نگه داشتن ، خلاصه هر کسی سراغ این برند نمی ره ( مخصوصا سراغ سری های گران قیمتش ) . کسی سری های high end از fujitsu می ره که دوست داره وسیله ایی همراش باشه که تک باشه و به مهندسی آلمانی ایمان داره.

این اواخر تصمیم گرفتم که لپ تاپ جدیدی بخرم و تصمیم داشتم که از سری های حرفه ایی فوجیتسو مدلی رو انتخاب کنم . سری های حرفه ایی فوجیتسو سه دسته هستند :
1- Lifebook S series: که سری بیزینسی است و دارای قدرت بالا و وزن کم هستند
2- Lifebook T series: که سری تبلت های فوجیتسو است
3-Lifebook E series: که سری لپ تاپ های صنعتی فوجیتسو است و همه مدل های آن دارای پورت های کامل ( از جمله سریال ) هستند
من با توجه به نیازم به دستگاهی قوی و دارای کاربری تبلت مدل Lifebook T900 رو انتخاب کردم که قوی ترین تبلت فوجیتسو است و این انتخاب دو میلیون و سیصد هزار تومان برای من خرج در پی داشت اما چیزی که شما در قبال این پول دریافت می کنید ارزشش را دارد .
اگر از لپ تاپتون فقط برای اینترنت و چت و کارهای معمولی استفاده می کنید بهتره ادامه مطلب رو نخونید چون این لپ تاپ برای شما ساخته نشده . اما اگه دو میلیون میتونید برای لپ تاپ بدید و به این برند علاقه دارید ادامه مطلب برای شماست
اول از قابلیت های سخت افزاری این موجود شروع میکنم که باعث میشه قیمت بالای این محصول توجیه بشه .

کانفیگی که من خریدم ( قویترین کانفیگ موجود وارد شده ) به شرح زیر است:

Core i5 560m vpro
gig 8 DDRIII 1066
HDD 7200 RPM 500 GB
Wacom Penabled
AntiGlare 13.3 inch LED Display
Wireless N
Gigabit Ethernet
برخی از قابلیت های منحصر به فرد این تبلت که باعث می شه این تبلت از رقبایی چون HP TMseries یا lenovo X200 پیشی بگیره عبارتند از :
1- استفاده از هارد دور بالا
2- دارای سنسور تشخیص ضربه که در صورت تشخیص ضربه هد های هارد را پارک می کند
3- حسگر نور که با توجه به نور محیط ، نور نمایشگر را تنظیم می کند
4- دارای قلم وکوم با کیفیت بسیار بالا
5-دارای صفحه نمایش 13.3 (هر دو محصول مشابه 12 اینچی هستند)
6- دارای Modular Bay و امکان قرار گیری باطری دوم یا هارد دوم یا Weight Saver
7- AntiGlare Display که باعث عدم انعکاس نور می شود
8- دارای امکانات امنیتی کامل از جمله ماژول TPM و Smart Cart Reader و Finger Print
9- دارای Scroll Sensor
10- امکان استفاده از Port Replicator
بعد از 2 ماه استفاده از این لپ تاپ ، بسیار از خریدم راضی هستم و با توجه به سخت افزار قوی بکار رفته در این مدل من مشکلی در اجرای برنامه هایی سنگین مانند IDE های سنگین برنامه نویسی و یا DBMS هایی مانند Oracle نداشتم.
مزایا :
1- قدرت سخت افزاری بسیار بالا ( قویترین Tablet موجود )
2-صفحه نمایش عالی و AntiGlare
3- طراحی بیزینسی ( البته هر کسی خوشش نمیاد)
4-Light Sensor And Shock Sensor
5- Touch Pad خوب
6- قلم وکوم
معایب :
1- شرکت وارد کننده هیچکدام از Modular Bay ها را ندارد ( هارد دوم یا باطری دوم و ... )
2- رنگ حروف کیبورد بد از مدتی سیاه می شود و دیگر به رنگ اول باز نمی گردد
3-پورت HDMI و Esata در دستگاه نیست و فقط از طریق PortReplicator قابل دسترسی است که PortReplicator هم شرکت وارد نکرده

برای مطالعه DataSheet این مدل لینک زیر را نگاه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این لپ تاپ در جهان با دو ورژن عرضه میشه یکی حالت Active Digitizer هست که قلم Wacom داره و این ورژن به ایران وارد شده و یکی هم Dual Digitizer هست که علاوه بر قلم امکان کار Touch با انگشت دست هم هست که این نوع در هنگام نوشتن این مقاله به ایران وارد نشده

narek88
19-04-2011, 14:06
اینم یه مدل ارزون قیمت:
Lenovo IdeaPad S10-3t

- پردازنده: Atom N470 (تك هسته‌اي، 1,83 گيگاهرتزي)
- حافظه: دو گيگابايت
- هارد ديسك: 250 گيگابايت
- نمايشگر: 10,1 اينچي لمسي با تفكيك‌پذيري 600 × 1024
وزن:1.3KG
عمر باطری 2 ساعت
قیمت:420 تومان

narek88
19-04-2011, 14:12
واسه اون کارها تبلتهایی مثل آیپد 2 و موتورولا زوم هست ... فکر کنم تو انجمن موبایل چند تایی باشن

تبلتی که ویندوز بخوره یه چی دیگس! و اینکه موقع تایپ کردن کیبرد واقعا لازم میشه واسه همین دنبال تبلتی هستم که هم ویندوز و بتونه بالا بیاره هم کیبرد داشته باشه!

tiyam 01
19-04-2011, 15:00
تبلتی که ویندوز بخوره یه چی دیگس! و اینکه موقع تایپ کردن کیبرد واقعا لازم میشه واسه همین دنبال تبلتی هستم که هم ویندوز و بتونه بالا بیاره هم کیبرد داشته باشه!

تبلتهایی هم که کیبرد ندارن میشه به راحتی بهش یه کیبرد بلوتوث یا کیبرد usb اضافه کرد... مثل ایسوس ep121 که یه کیبرد بلوتوث همراه خودش هم داره

rajer
19-04-2011, 15:33
تبلت ViewPad 10 هم آندرویدی هم ویندوزی !

کمپانی ویو سونیک بالاخره تولید تبلت دوال بوت ViewPad 10 خودش را آغاز کرد و هم اکنون شما می توانید آن را تهیه کنید . این تبلت دارای دو سیستم عامل ویندوز هفت نسخه حرفه ای و اندروید 1.6 می باشد . نمایشگر این تبلت 10.1 اینچی است و پردازنده استفاده شده در آن Intel Atom N455 1.66GHz است که با 2 گیگابایت رم پشتیبانی می شود . در دو مدل با حافظه 16 و 32 گیگی عرضه شده است .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نمایشگر led این تبلت دارای رزولیشن 1024×600 و برای ویوو سونیک ویوو پد 10 یک دوربین نیز در نظرگرفته شده است . این دوربین که در جلو قرار دارد 1.3 مگاپیکسلی است . قیمت مدل 16 گیگابایتی که دقیقا VPAD10_AHUS_05 نام دارد 599 دلار است و قیمت مدل 32 گیگابایتی که VPAD10_APUS_05 نام دارد 699 دلار است . هم اکنون مدل 16 گیگابایتی برروی آمازون قرار گرفته است .

narek88
25-04-2011, 14:14
دوستان لطف کنید تبلتها یی که تو بازار ایران پیدا میشود را نام ببرید که کاربردی بشه! همراه با حدود قیمت

mid1385
09-05-2011, 14:41
یه نمونه
HP Slate 500

پردازنده: Intel Atom Z540
رم: 2 گیگ
هارد: 64GB SSD
گرافیک: Intel GMA 500

نمایشگر 8.9 اینچ - رزولوشن 1024ix 600 پیکسل - وزن 0/68 کیلوگرم

که نسبت به تبلت های بالایی خیلی ضعیفتره ... مشخصاتش هم به نظرم مثل آیپد 2 هست
قیمتش فکر کنم حدود 1 میلیون تومان باشه

سلام
این مدل سیم کارت هم میخوره؟
مدلی تو این مایه که سیم کارت هم بخوره سراغ ندارید؟

payam_2k2
09-05-2011, 17:48
سلام .
دوستان منم از قبل از عيد دنبال تبلت هستم.
به نتايج زير رسيدم كه براتون مطرح ميكنم. شايد به درد شما هم بخوره. :

ببينيد تبلت ها در چند مدل عرضه ميشن.
آندروييدي ( بيش از 40 نوع تبلت كه ميتونيد در gsmarena.com همه اونا رو ببينيد) مثل galaxy tab,, ..
ويندوزي ( asus t101 , lenovo , gigabyte )
غيره ( apple , .. )

تبلت هاي گران قيمتي مثل مدلهاي life book فوجيتسو را با گارانتي بهين ؛‌ميشه در بازار پيدا كرد ولي قيمت بالايي دارن.
من به شخصه دنبال تبلتي هستم كه بتونم با برنامه هاي سبك ويندوزيم (‌مثل ديكشنري و ارگانايزر و .. ) ؛‌باهاش كار كنم ؛‌باهاش كتاب بخونم ؛‌سبك باشه (‌زير 1.5 كيلو ) و بشه باهاش وب گردي كرد. ضمن اينكه اولويت براي خود من استفاده از تبلت كيبرد داريه كه بتونم ازش بجاي ايبوك ريدر هم استفاده كنم.

اين مدل تبلتها چند تا بيشتر در بازار ايران نيستن :
lenovo s10-3t با گارانتي سازگار كه تا 20 روز پيش در مغازه هاي پايتخت ميشد پيداش كرد با قيمت حدود 600 تومن . و البته با دو كانفيگ.

asus t101 با گارانتي امرتات كه كمتر از يه هفتست كه در بازار پخش شده و به تعداد بسيار كم و قيمت 700 تومن.
gigabyte مدلهاي t1005 , t1125 m, t1000 و t1028 با كارانتي آواژنگ . مدلهايي كه اولش 11 داره ؛‌12 اينچي هستن فكر كنم كه آواژنگ هنوز نداده تو بازار ولي t1000 اون هست با قيمت حدود 650 تومن كه با توجه به single , multi touch بودن قيمتش حدود 90 تومن كم ميشه .

اما به شخصه بعد از بررسي هايي كه روي تبلت ها ي convertible ( يعني اونايي كه كيبرد دارن ) كردم ؛‌ به نتايج زير رسيدم:
در مورد lenovo بايد بگم كه در اكثر review هايي كه در سايتهاي مختلف ميتونيد بريد و ببينيد ؛ تعريفي از لنوو نشده . و از سرعت و مخصوصا صفحه نمايشش ؛‌خيلي تعريف نميكنن .
در مورد giga و asus تعريف بيشتر شده . مخصوصا كه asus مدتهاست انواع مختلفي از eepc را به بازار عرضه كرده و ميشه گفت تجربه خوبي در مورد نتبوكهاي 10 اينچي داره . ولي در مورد گيگا ؛‌چيز زيادي در نت پيدا نكردم. خوشحال ميشم اگه كسي از دوستان لينك review جديدي در مورد گيگا به زبان فارسي يا لاتين ؛‌اينجا بذاره .

اما در مورد تبلت ؛ قبل از اينكه خريدي بكنيد \؛‌حتما به benchmark ‌ سي پي يو سري بزنيد . اونجاست كه ميبينيد پردازنده هايي مثل tegra 2 يا arm 11 يا امثالهم ‌؛ در رتبه ههاي پايينتري از intel atom قرار دارن . مخصوصا سري جديد اتم كه دوهسته اي هم هست و با 1 مگ كش .

اما نكته اينه كه بعيده تبلتي را ببينيد كه سيستم عاملش ويندوزي باشه و پردازندش tegra يا arm باشه . چرا ؟ چون اين پردازنده ها مخصوص os هاي سبك و كم حجمي مثل اندروييد هستن . اندروييد درسته كه نرم افزارهاي بسياري براش نوشته شده اما مطمين باشيد هنوز هم مثلا نرم افزار اديتور وردش به پاي ورد و اكسل ميكروسافت نميرسه و به همون نسبت هم نرم افزارهاي اندروييدي ؛‌خيلي سبك تر از معادلهاي ويندوزيشون هستن ولي كاراييه اونا هم كمتره ( البته اين نظر منه ) . بنابراين در تبلتهاي ويندوزي كه ميگيريد حتما دقت كنيد پردازندش قديمي نباشه ( مثل يك مدل از archos كه پردازنده قديمي گذاشته بود روش و ويندوزي هم بود ! ) . چون ويندوز 7 خودش كه سنگينه ؛‌اگه پردازنده هم ضعيف باشه ؛ به سختي ميشه باهاش كار كرد ( درست مثل تبلت slate از مارك msi با مدل windpad فكر كنم كه من وقتي با اين تبلت كار كردم كند بود , كلا به يه بازو بسته كردن my computer ؛‌رضايت دادم - در پايتخت اين مدل از تبلت در دسترس بود و در طبقه اول ميشد تستش كرد ) .

ختم كلام اينكه به نظرم تبلتهاي گيگا و t101 از asus كه هر دو در بازار هستن و قيمت هر دو هم حدود 700 تومنه ‌ميتونه انتخاب مناسب تري باشه به شرطي كه يكي دوتا review بيشتر هم بشه ازش توي نت پيدا كرد تا بتونيم در مورد اينا تصميم بگيريم. و يا اينكه يكي از دوستاني كه از اينا گرفته ؛ لطف كنه و به review اينجا در موردش بنويسه.
به نظرم ؛‌تبلتهاي اندروييدي ؛ نميتونه جايگزين مناسبي براي لبتاپ يا pc باشه ؛ چرا كه نرم افزارهاي اندروييدي ؛‌جايگزين مناسبي براي معادل ويندوزيشون ؛‌نيستن و قابليتهاي كمتري نسبت به نمونه هاي ويندوزيشون دارن. براي همين ناگزيريم كه بريم سراغ تبلتهاي ويندوزي. اما اگر تبلت را صرفا براي وبگردي يا كتاب خواندن ميخوايد استفاده كنيد ؛ اندروييدي ها ؛ بهترين انتخاب هستن. زيرا وبگردي وكتابخواندن ؛‌با پردازنده اي ضعيف تر arm و tegra هم به راحتي قابل انجامه.

اما يه نكته مهم :
برخي ميخوان از تبلت مثل يك لپتاپ با كارايي زياد استفاده كنن كه در اين صورت مدلهاي Life book فوجيتسو هم با پدر و مادر تر هستن و هم قديمي تر و بهتر .
اما برخي مثل من عمر باطري اينها و كوچكي و داغ نكردنشون و قيمت مناسبشون خيلي مهمه كه در اين صورت بايد بريم سراغ تبلتهاي ارزان قيمت مثل مدلهاي بالا .
در هر صورت اكيدا پيشنهاد ميكنم كه قبل ازهر كاري ليست benchmark پردازنده ها را ببينيد و بعد تصميم بگيريد . سعي ميكنم لينكشو پيدا كنم و براتون بذارم.
لطفااگر نظري در مورد صحبتهاي من داريد ؛ بفرماييد چون خود منم ميخوام زودتر نتيجه گيري كنم و تبلت مورد نظرمو با راهنماييه دوستان ؛‌بخرم.
براي ديدن مدل تبلت هاي گيگا ؛‌به سايت آواژنگ بريد .

Cpu benchmark

تبلت هاي موجود در دنيا :

تبلت هاي slate ( اونهايي كه كيبرد ندارن ) :

آواژنگ :تبلت هاي گيگابايت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید متشكرم.

tiyam 01
11-05-2011, 09:26
اما نكته اينه كه بعيده تبلتي را ببينيد كه سيستم عاملش ويندوزي باشه و پردازندش tegra ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) يا arm باشه . چرا ؟ چون اين پردازنده ها مخصوص os هاي سبك و كم حجمي مثل اندروييد هستن .
پردازنده های arm و تگرا بر اساس معماری ARM هستن و پردازنده های اتم معماری x86 دارن ... ویندوز فقط با معماری x86 کار میکنه .. ویندوز 8 گفته شده رو پردازنده های ARM هم کار میکنه ...

meha
11-05-2011, 11:58
نظرتون در مورد EP121 چیه؟

چطوره؟تاچش خازنی هست دیگه!؟

قیمتش چنده؟

tiyam 01
11-05-2011, 14:50
نظرتون در مورد EP121 چیه؟

چطوره؟تاچش خازنی هست دیگه!؟

قیمتش چنده؟

گزینه خوبیه ... تاچ خازنی و مالتی تاچ ... ریویو اش تو نوتبوک چک هست
قیمت خارج حدود 1000 دلاره .. اینجا موجود نیست فکر کنم

tiyam 01
11-05-2011, 14:55
تبلتهایی که تو بازار هست (زیر 800 تومنیا) بالاترین پردازنده شون atom 550 هست که به نظر من اصلاً نمی ارزه... نت بوک های 500-600 تومنی پردازنده amd neo و گرافیک رادئون 4250 دارن که از اتم های دو هسته ای قویترن ..... 200-300 تومان واسه تاچ می ارزه؟

ًArya
11-05-2011, 23:32
من هم مدتیه که میخوام یه تبلت بگیرم و از اونجایی که در خونه و محل کار سیستمهای دسکتاپ مناسبی دارم ، نمیخوام زیاد هم براش هزینه کنم و موارد استفادم خیلی نز دیک به جنابpayam_2k2 هست:
من به شخصه دنبال تبلتي هستم كه بتونم با برنامه هاي سبك ويندوزيم (‌مثل ديكشنري و ارگانايزر و (آفیس و).. ) ؛‌باهاش كار كنم ؛‌باهاش كتاب بخونم ؛‌سبك باشه (‌زير 1.5 كيلو ) و بشه باهاش وب گردی كرد. ضمن اينكه اولويت براي خود من استفاده از تبلت كيبرد داريه كه بتونم ازش بجاي ايبوك ريدر هم استفاده كنم.
میخوام تقریباً همیشه همراهم باشه و بیشتر برای استفاده تو سفر میخوامش
الآن نظرم بیشتر روی تبلتهای گیگابایت هست(T1000P , T1005M) که قیمت و مشخصات مناسبی برام دارند.
من هم ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی در مورد این تبلت ها بده و مایبی که دارند رو بده.
مثلاً تو مشخصات این تبلتها نوشته که HD هستند، آیا واقعاً کیفیت نمایش HD رو دارند؟
- - -
در مورد تاچ خازنی و ... هم توضیح بدید ممنون میشم

tiyam 01
12-05-2011, 12:43
من هم مدتیه که میخوام یه تبلت بگیرم و از اونجایی که در خونه و محل کار سیستمهای دسکتاپ مناسبی دارم ، نمیخوام زیاد هم براش هزینه کنم و موارد استفادم خیلی نز دیک به جنابpayam_2k2 هست:
میخوام تقریباً همیشه همراهم باشه و بیشتر برای استفاده تو سفر میخوامش
الآن نظرم بیشتر روی تبلتهای گیگابایت هست(T1000P , T1005M) که قیمت و مشخصات مناسبی برام دارند.
من هم ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی در مورد این تبلت ها بده و مایبی که دارند رو بده.
مثلاً تو مشخصات این تبلتها نوشته که HD هستند، آیا واقعاً کیفیت نمایش HD رو دارند؟
- - -
در مورد تاچ خازنی و ... هم توضیح بدید ممنون میشم

850 تومن واسه این مشخصات مناسبه؟؟؟!!!!! پردازنده انم 550 و گرافیک اینتل 3150
فکر نکنم این پردازنده و گرافیک بتونه فیلمهای فول اچ دی رو نشون بده ...

payam_2k2
13-05-2011, 09:08
تبلتهایی که تو بازار هست (زیر 800 تومنیا) بالاترین پردازنده شون atom 550 هست که به نظر من اصلاً نمی ارزه... نت بوک های 500-600 تومنی پردازنده amd neo و گرافیک رادئون 4250 دارن که از اتم های دو هسته ای قویترن ..... 200-300 تومان واسه تاچ می ارزه؟

توان مصرفي پردازنده ها هم مهمه و به طور مستقيم در ميزان شارژ باطري تاثير ميزاره.
حداكثر توان مصرفي amd neo MV40 مقدار 15 واته ولي براي اتم n570 كه قويترين اتم اينتله ؛‌حدود 8 واته و اين يعني مصرف amd تقريبا دو برابر اتم. و پيرو اون ؛‌يعني ميزان شارژ كمتر براي باطري .
در benchmark هم كه نگاه كنيم ؛‌ ميبينيم كه اتم تونسته تا حد زيادي به mv40 نزديك بشه ولي هنرش اين بوده كه وات مصرفيه اتم تقريبا نصفه mv40 هستش.
فكر ميكنم يكي از فاكتورهاي مهم براي انتخاب نتبوكها و تبلتهاي كوچك ‌؛‌ميزان نگهداري شارژش باشه . بنابراين ميزان وات مصرفي هر قطعه در نت بوك ؛‌اهميت خاصي پيدا ميكنه .

با توجه به اينكه n570 بيش از 3-4 ماه نيست كه معرفي شده ؛ به نظرم بهتره كه كمي صبر كنيم تا نتبوكهايي با اين پردازنده ها هم به بازار بيان . البته n550 ؛‌ نزديك به يكساله كه به بازار معرفي شده و جايي خوندم كه asus t101 قراره با پردازنده اينتل n550 بياد به بازار .

البته گيگا ها رو كه داشتم بررسي ميكردم ؛‌ خوشبختانه در مدلهاي t1005 از اتم n550 استفاده شده كه فعلا نظرمو جلب كرده. t1000 اونو در نمايندگي آواژنگ رفتم ديدم ولي فروشنده ميگفت t1005 هنوز نيومده بازار. (‌اين خبر براي 15 روزه پيشه . )

با اين توصيفات ؛‌گيگا از نطر استفاده از پردازنده ؛ فعلا جلوتر از asus هستش ولي متاسفانه review اي به درد بخور از گيگا در نت پيدا نكردم كه بشه با خوندنش ؛‌ تصميم نهايي را گرفت .

اما نكته اي كه ميمونه اينه كه با توجه به پست tiyam عزيز ؛ ‌اگر قيمت t1005m حدود 850 تومن باشه ؛ اين قيمت به صرفه نيست و بايد منتظر بود تا ببينيم قيمت asus t101 با n550 يا n570 ؛‌حدودا چقدر ميشه و آيا اين مدل با اين دوتا پردازنده ؛‌به بازار ايران مياد يا نه .

payam_2k2
13-05-2011, 09:20
------ پست اضافي ------

payamakooo
14-05-2011, 15:59
من می خام این dell inspiron 1090 رو بگیرم.
820 قیمت دارم.
منتها حتما می خام فتو شاپ رو تا حدودی جواب بده. البته نه فایلای خیلی سنگینشو.
کسی میدونه رو اینا فتوشاپ نصب میشه یا نه و اصلا کار میکنه؟
بنظرتون مثلا dell vestro 3300 بگیرم بهتر نیست. با توجه به اینکه 200-300 گرم بیشتر اختلاف وزن ندارن?
ممنون

ًArya
14-05-2011, 20:13
850 تومن واسه این مشخصات مناسبه؟؟؟!!!!! پردازنده انم 550 و گرافیک اینتل 3150
فکر نکنم این پردازنده و گرافیک بتونه فیلمهای فول اچ دی رو نشون بده ...
عرض کنم که من T1000P رو دیدم ،قیمتش 650 تومن بود ، T1005 رو اطلاعی ندارم ، ولی با توجه به اینکه فقط CPU فرق میکنه بعید میدونم 200 تومن گرونتر باشه

منظور من از قیمت مناسب هم اینه که من همین حدودا میخوام هزینه کنم و این حدود قیمت برام مناسبه ، وگرنه اطلاعاتم در حدی نیست که بگم واسه این مشخصات چه قیمتی مناسبه :دی ، و در این زمینه کمک میخوام
- - - - -
یه تبلت میخوام که:
-سبک و جمع و جور باشه ("10~"12) که معمولاً همراهم داشته باشم؛
-سیستم عامل ویندوز7 و استفاده ی نرم افزاری سبک در حد آفیس و دیکشنری و کتاب خوندن و... و پخش خوب فیلم و موسیقی؛
-برای وبگردی و کارهای اینترنتی مناسب باشه؛
-با کی برد و حتی الامکان مولتی تاچ باشه؛
-قیمت هم ترجیحاً زیر 700-750 تومن؛

ممنون میشم کمک کنید:12:

ًArya
14-05-2011, 21:39
من می خام این dell inspiron 1090 رو بگیرم.
820 قیمت دارم.
منتها حتما می خام فتو شاپ رو تا حدودی جواب بده. البته نه فایلای خیلی سنگینشو.
کسی میدونه رو اینا فتوشاپ نصب میشه یا نه و اصلا کار میکنه؟
بنظرتون مثلا dell vestro 3300 بگیرم بهتر نیست. با توجه به اینکه 200-300 گرم بیشتر اختلاف وزن ندارن?
ممنون

عجب تبلت شیک و قشنگیه این Dell inspiron 1090 ، از نظر کانفیگ هم کمی بهتر از گیگابایت t1005 هست
منم وسوسه شدم بگیرمش، ظاهراً همون چیزیه که میخوام:thumbsup:

ضمناً سایت سرزمین قیمت 780 زده براش:

payamakooo
15-05-2011, 03:46
آره اما سرزمین اهوازه! بمن گفت پولشو بریز به حساب تا بفرستیم برات تهران.
منتها ترسیدم مورد پورد داشته باشه اونوقت باید هی تا اهواز بریم و بیایم!
من با این لپ تاپ 2 تا مشکل دارم:
1- نمیدونم فتوشاپ میشه باهاش کار کرد یا نه.
2- مثل اینکه 2 و حداکثر 3 ساعت بیشتر باطری نداره که برای من خیلی کمه.
اگه این دو تا حل بشه درنگ نمی کنم تو خریدش.
حالا ما که هی پرسیدیم و کسی جواب نداد، اگه شما فهمیدی بگو تا با هم بریم بخریم :46:

ًArya
15-05-2011, 10:24
آره اما سرزمین اهوازه! بمن گفت پولشو بریز به حساب تا بفرستیم برات تهران.
منتها ترسیدم مورد پورد داشته باشه اونوقت باید هی تا اهواز بریم و بیایم!
من با این لپ تاپ 2 تا مشکل دارم:
1- نمیدونم فتوشاپ میشه باهاش کار کرد یا نه.
2- مثل اینکه 2 و حداکثر 3 ساعت بیشتر باطری نداره که برای من خیلی کمه.
اگه این دو تا حل بشه درنگ نمی کنم تو خریدش.
حالا ما که هی پرسیدیم و کسی جواب نداد، اگه شما فهمیدی بگو تا با هم بریم بخریم :46:
حداقل مشخصات مورد نیاز برای فتوشاپ CS5 با سیستم عامل ویندوز اینه:

Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® 64 processor
1GB of RAM
1GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)
1024x768 display (1280x800 recommended) with qualified hardware-accelerated OpenGL graphics card, 16-bit color, and 256MB of VRAM
Some GPU-accelerated features require graphics support for Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0

ظاهراً که کم و کسری نیست و برای ویرایشهای معمول با فتوشاپ که بعید میدونم مشکلی باشه ولی با توجه به سرعت سی.پی.یو شاید در کارهای سنگین تر مثل رندرینگ و HDR , ... سرعت سیستم بیاد پایین ، که اونم با توجه به اینکه Atom N550 دو هسته ای 4threads هست که میتونه رو سرعتش تاثیر مثبت داشته باشه بعید میدونم که اذیت کنه.
جایی خوندم کسایی که با Asus Eee 1005HA-P که سیستم ضعیفتریه و سی.پی.یو Atom N280 رو با 1GB رم داره کار کردند، از فتوشاپ همچین تجربه ای دارند که در کارهای سنگین سرعتشون میاد پایین

در مورد باتری هم که همین سایت سرزمین اینطور نوشته:

باتری این دستگاه یک باتری چهارسلولی 29WHr لیتیوم یون است که می‌تواند با یک بار شارژ بیش از ۴ ساعت عمر کند.

payamakooo
15-05-2011, 14:37
آره اجرای فتوشاپ بصورت تئوری میشه گفت شدنیه اما فکر کنم مشکل اصلی رم کارت گرافیکش باشه که فکر کنم حداکثر تا 328 از روی رم شیر میشه. اونهم با وجود ویندوز سون هوم پرمیوم که خودش خیلی برا این سیستم سنگیه.
البته من از مسایل فنیش خیلی سر در نمی ارم و برا همین ترجیح می دم از کسی که این لپ تاپو داره بدون واسطه بپرسم.
درباره باطریش هم نباید خیلی رو حرف سازندگانش حساب کرد.
من تو چند تا سایت خارجی که از توی گوگل سرچ کردم دیدم بدترین نمره رو بهش دادن و گفتن مشکل اصلیش همین باطریشه که با وای فای روشن حداکثر 3 ساعت تونستن ازش استفاده کنن.
راستی...
میشه باطریشو عوض کرد و 8 سلولی انداخت؟
...................................
بهر حال شما اول بخر اگه خوب بود بگو ما هم بریم بخریم:21:

tiyam 01
15-05-2011, 15:21
توان مصرفي پردازنده ها هم مهمه و به طور مستقيم در ميزان شارژ باطري تاثير ميزاره.
حداكثر توان مصرفي amd neo MV40 مقدار 15 واته ولي براي اتم n570 كه قويترين اتم اينتله ؛‌حدود 8 واته و اين يعني مصرف amd تقريبا دو برابر اتم. و پيرو اون ؛‌يعني ميزان شارژ كمتر براي باطري .
در benchmark هم كه نگاه كنيم ؛‌ ميبينيم كه اتم تونسته تا حد زيادي به mv40 نزديك بشه ولي هنرش اين بوده كه وات مصرفيه اتم تقريبا نصفه mv40 هستش.
فكر ميكنم يكي از فاكتورهاي مهم براي انتخاب نتبوكها و تبلتهاي كوچك ‌؛‌ميزان نگهداري شارژش باشه . بنابراين ميزان وات مصرفي هر قطعه در نت بوك ؛‌اهميت خاصي پيدا ميكنه .

با توجه به اينكه n570 بيش از 3-4 ماه نيست كه معرفي شده ؛ به نظرم بهتره كه كمي صبر كنيم تا نتبوكهايي با اين پردازنده ها هم به بازار بيان . البته n550 ؛‌ نزديك به يكساله كه به بازار معرفي شده و جايي خوندم كه asus t101 قراره با پردازنده اينتل n550 بياد به بازار .

البته گيگا ها رو كه داشتم بررسي ميكردم ؛‌ خوشبختانه در مدلهاي t1005 از اتم n550 استفاده شده كه فعلا نظرمو جلب كرده. t1000 اونو در نمايندگي آواژنگ رفتم ديدم ولي فروشنده ميگفت t1005 هنوز نيومده بازار. (‌اين خبر براي 15 روزه پيشه . )

با اين توصيفات ؛‌گيگا از نطر استفاده از پردازنده ؛ فعلا جلوتر از asus هستش ولي متاسفانه review اي به درد بخور از گيگا در نت پيدا نكردم كه بشه با خوندنش ؛‌ تصميم نهايي را گرفت .

اما نكته اي كه ميمونه اينه كه با توجه به پست tiyam عزيز ؛ ‌اگر قيمت t1005m حدود 850 تومن باشه ؛ اين قيمت به صرفه نيست و بايد منتظر بود تا ببينيم قيمت asus t101 با n550 يا n570 ؛‌حدودا چقدر ميشه و آيا اين مدل با اين دوتا پردازنده ؛‌به بازار ايران مياد يا نه .

مصرف AMD Athlon II Neo k125 ا 12 واته ..... Ontario سری جدید پردازنده های amd ـه .. مصرفشون 9 واته c-60 با فرکانس 1333-1000 از نظر کارایی بین اتم n455 و n550 ـه .. احتمال هست که مدلای دیگه با فرکانس بالاتر تولبد بشه .. قیمت t1005m رو هم تو فروشگاه های اینترنتی زده بودن

tiyam 01
15-05-2011, 15:33
عرض کنم که من T1000P رو دیدم ،قیمتش 650 تومن بود ، T1005 رو اطلاعی ندارم ، ولی با توجه به اینکه فقط CPU فرق میکنه بعید میدونم 200 تومن گرونتر باشه

منظور من از قیمت مناسب هم اینه که من همین حدودا میخوام هزینه کنم و این حدود قیمت برام مناسبه ، وگرنه اطلاعاتم در حدی نیست که بگم واسه این مشخصات چه قیمتی مناسبه :دی ، و در این زمینه کمک میخوام
- - - - -
یه تبلت میخوام که:
-سبک و جمع و جور باشه ("10~"12) که معمولاً همراهم داشته باشم؛
-سیستم عامل ویندوز7 و استفاده ی نرم افزاری سبک در حد آفیس و دیکشنری و کتاب خوندن و... و پخش خوب فیلم و موسیقی؛
-برای وبگردی و کارهای اینترنتی مناسب باشه؛
-با کی برد و حتی الامکان مولتی تاچ باشه؛
-قیمت هم ترجیحاً زیر 700-750 تومن؛

ممنون میشم کمک کنید:12:

پیشنهاد میدم 300 تومان بیشتر خرج کنی و Gigabyte T1125N رو بخری .. مشخصاتش رو

پردازنده: Intel Core i3 380UM 1.33 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4GB DDR3
هارد دیسک: 320GB 5400RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 310M GPU 512 MB UpTo 1790 MB
صفحه نمایش: 11" - Bright LED

T1005 با پردارنده اتم 550 و گرافیک اینتل 3150 رو 850 تومن زده بودن

payamakooo
16-05-2011, 11:26
پیشنهاد میدم 300 تومان بیشتر خرج کنی و Gigabyte T1125N رو بخری .. مشخصاتش رو

پردازنده: Intel Core i3 380UM 1.33 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4GB DDR3
هارد دیسک: 320GB 5400RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 310M GPU 512 MB UpTo 1790 MB
صفحه نمایش: 11" - Bright LED

T1005 با پردارنده اتم 550 و گرافیک اینتل 3150 رو 850 تومن زده بودن

ممنون از معرفی این مدل. خیلی جالب بود.
اگر چه قیمتش تقریبا 300 تومن گرونتره اما بنظرم بجای اینکه کلی با هم کلنجار بریم که 1090 فتوشاپ رو ساپورت میکنه و ... بهتره یه کمی سر کیسه رو شل کنیم و این مدل رو بگیریم که:
1- باطریش کمی بیشتر شارژ نگه میداره.
2- از نظر کانفیگ هم خیلی بهتره.
فقط یه سوال میمونه:
احیانا داغ کردن بدجور تو کارش نیست؟
.................................................. ..
دیروز من این فوجیتسو t-580 رو هم تو گشت و گذارم پیدا کردم. قیمتش تو ایران 1.5 هست اما 400 گرم سبکتر از 1090 و 1125 هست و باطریش دو برابر اونها شارژ نگه میداره.

پردازنده Intel Core i5 560M ulv، سه مگابایت Cache L2
500 گیگابایت هارد ، 4 گیگابایت رم DDR3 ، کارت گرافیک Intel HD Graphic
صفحه نمایش10.1 اینچ ، وزن 1.4 کیلوگرم، با ضمانت نامه بهین تکنولوژی
چیزیش که تو حالم زد کارت گرافیک اینتلش هست.
ولی به نظرتون ارزش داره اینو بگیریم با توجه به اینکه 300 تومن از 1125 گرونتره!؟

tiyam 01
16-05-2011, 16:41
ممنون از معرفی این مدل. خیلی جالب بود.
اگر چه قیمتش تقریبا 300 تومن گرونتره اما بنظرم بجای اینکه کلی با هم کلنجار بریم که 1090 فتوشاپ رو ساپورت میکنه و ... بهتره یه کمی سر کیسه رو شل کنیم و این مدل رو بگیریم که:
1- باطریش کمی بیشتر شارژ نگه میداره.
2- از نظر کانفیگ هم خیلی بهتره.
فقط یه سوال میمونه:
احیانا داغ کردن بدجور تو کارش نیست؟
.................................................. ..
دیروز من این فوجیتسو t-580 رو هم تو گشت و گذارم پیدا کردم. قیمتش تو ایران 1.5 هست اما 400 گرم سبکتر از 1090 و 1125 هست و باطریش دو برابر اونها شارژ نگه میداره.

پردازنده Intel Core i5 560M ulv، سه مگابایت Cache L2
500 گیگابایت هارد ، 4 گیگابایت رم DDR3 ، کارت گرافیک Intel HD Graphic
صفحه نمایش10.1 اینچ ، وزن 1.4 کیلوگرم، با ضمانت نامه بهین تکنولوژی
چیزیش که تو حالم زد کارت گرافیک اینتلش هست.
ولی به نظرتون ارزش داره اینو بگیریم با توجه به اینکه 300 تومن از 1125 گرونتره!؟

داغ کردن رو نمیدونم .. تجربه کار با محصولات گیگا و تبلت رو ندارم ...
اختلاف i5 560M و i3-380UM مثل اختلاف جیفورس 310 و اینتل اچ دی گرافیکز هست ... گیگا پردازنده اش ضعیفتره ، گرافیکش قویتر ... فوجیتسو گرافیکش ضعیفتره پردازنده اش قویتر ... کدوم مهمتره؟ گرافیک یا پردازنده؟

صفحه نمایش گیگابایت 1 اینچ بزرگتره ... واسه همین 300 گرم سنگینتره .. اندازه ال سی دی مهمتره یا وزن

hasansoft
25-05-2011, 17:08
حتما قبل از خرید گیگابیت از نزدیک اون رو ببینید مخصوصا کیفیت مانیتور

snowsyamak
15-06-2011, 12:13
چی شد آخرش Gigabyte T1125N
رو کسی گرفت ببینه چطوریه یا نه ؟
ما هم بگیریمش ؟

hosseingrami
02-08-2011, 00:07
چی شد آخرش Gigabyte T1125N
رو کسی گرفت ببینه چطوریه یا نه ؟
ما هم بگیریمش ؟

سلام به همگی دوستان این سوال منم هست.بدجور مشتاقش شدم.
قیمتشم لطف کنید بگید که تو ایران چنده؟آخرین قیمت.

hosseingrami
03-08-2011, 22:01
سلام دوستان اگه میشه نیم نگاهی هم به پست من بندازید...

MB3d
08-08-2011, 15:34
سلام
الان کسی می دونه بهترین تبلت پی سی با این شرایط کدومه ؟
1 - قیمت تا 1 تومن (اما اگه چیزی باشه که واقعا بی ارزه تا 1.5 هم مشکلی نیست )
2 - cpu قوی تر
3 - pressure قلم صفحه بیشتر باشه ... برای قلم نوری مثلا این 1024 یا 2048 هست برای این حداقل 512 باشه
4 - هر چی سبک تر بهتر
5 - سیستم عامل ویندوز
مرسی

webmizban
21-08-2011, 01:19
با سلام و احترام
پیشنهادات بنده

اولین و بهترین : فوجیتسو
: LIFEBOOKT-901
:

or
LIFEBOOK T-5010

or
LIFEBOOK TH700

دومین پیشنهاد :
Lenovo ThinkPad X220 4296-37U

or

قیمت های این 2 مدل بسیار بالاست اما نگران نباشید hp چند مدل با کانفیگ مناسب و قیمت پایین ارضه کرد است :

HP touchsmart tm-1030 :

HP TM2 2090 که 13 اینچ و پیشهاد خوبیست :

HP Touch Smart tx2-1310eg

HP EliteBook 2740p

این ها چند مدل hp بودند که هر سال با کانفیگ جدید وارد بازار میشند به دلیل اسقبال شدید خیلی در بازار کم هست
واقعا عالیست...تنها عیب تبلت پی سی های Hp این است که در نور شدید lcd ضیف عمل می کند.

در مودر گیگابایت Gigabyte T1125N هم دوستان صحبت کردند تبلت خوبیت اما گرمایی شدید و کیبورد متراکمش آزار دهنده و خسته کننداست. تو این رنج قیمت و امکانات hp بگیرد مناسب تر است

webmizban
29-08-2011, 17:54
سلام
این مدل هم مناسب است :
-Gigabyte-T1125N