PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کردن حجم مصرفی adsl

king_linux
15-04-2011, 10:52
سلام
خیلی وقته حجمی که برای adsl استفاده میکنم بالا رفته ! سرعتش 128 هست از شرکت صبانت
همیشه 9 گیگ 3 ماهه میخرم. که در بهترین حالت میتونم 1 ماه کار بکنم. قدیم ها از صبح تا شب تو یاهو بودم و برنامه + آهنگ میگرفتم که 2 گیگ اضافه میوردم!

الان فقط وب گردی میکنم و بازم از صبح تا شب ( سایت های فارسی )

و اینکه الان نمیدونم سیستم ویروسی شده یا مشکل جای دیگه هست. 10 گیگ اینترنتم تو 3 روز شد 1 گیگ! ( فقط یک فایل 7 مگ دانلود کردم !! )

با این توصیفات چه کارهایی بکنم که مصرفم کمتر بشه و بتونم کنترل بکنم ؟ قابل ذکر است آپدیت هارو بسته بودم!

اگر برنامه خوبی هست که بگه چه برنامه ای آپدیتش بازه ، و یک جورها داده هارو فشره کنه و کش بکنه ممنون میشم بگید. منظورم تربو مرورگر نیستا

10 بار ویندوز عوض کردم + انواع انتی ویروسا اما ویروسی پیدا نمیشه :41:

joe_satriani
15-04-2011, 11:31
با سلام
مودمتون وايرلس هست يا نه؟
شايد وايرلس هست و ازش داره استفاده بدون اينكه ازش متوجه بشيد
.
نرم افزار net limiter رو نصب كنيد و ببينيد چه برنامه هايي از اينترنت داره استفاده ميكنه

موفق باشيد.

king_linux
15-04-2011, 13:00
نه دوست من وایرلس نیست
راهکارهایی که بشه حجم رو کم کرد بفرماییدن ( البته بجز اینکه از پا pc بلند نشم )

vahid182
16-04-2011, 07:18
آپدیت ویندوزت روشن نیست؟؟
یه بار رو Local Area Connection کلیک راست کن Status رو بزن بعد هیچ برنامه ای که با اینترنت کار داشته باشه باز نکن
یعنی سیستم بیکار باشه. ببین Send و Receive بالا می ره؟؟
پسورد ADSL رو حتما عوض کن و تو گزارشای مربوط به اکانتت ببین Caller ID ( مک آدرس ) غیر از مودم خودت خورده یا نه؟

king_linux
16-04-2011, 09:50
آپدیتا رو بکل بستم
برنامه خاصی داریم نشون بده چه برنامه ای آپدیت داره ؟
با netlimiter میشه یک توضیحی بدین ؟ مثلا نحوه محدودیت سرعت اعمال کردن رو. کسپرسکی فایروالم با مای کامپیوترم فقط سند + رسیو دارن !!

joe_satriani
16-04-2011, 21:16
آپدیتا رو بکل بستم
برنامه خاصی داریم نشون بده چه برنامه ای آپدیت داره ؟
با netlimiter میشه یک توضیحی بدین ؟ مثلا نحوه محدودیت سرعت اعمال کردن رو. کسپرسکی فایروالم با مای کامپیوترم فقط سند + رسیو دارن !!

با سلام
شما ميتونيد با net limiter برنامه هايي كه به صورت مخفيانه از اينترنت به هر دليلي استفاده ميكنن مانيتورشون كنيد و اين ارتباط رو قطع كنيد

موفق باشيد.

senaps
16-04-2011, 21:43
دوست عزیز،ترافیک کمپرسور نصب کن...
کارش اینه که دیتای ارسالی و دریافتی رو کد میکنه و باعث میشه که حجم کمتری استفاده بشه...سرعتش هم خوبه!

biasab
05-05-2011, 13:10
سلام به همگی
دوستان من هم همین مشکل رو دارم
adslشاتل دارم 3 ماه 6 گیگ ولی سر یه ماه تموم میشه هرکاریم که بگی کردم اپدیت ها رو هم تمام کنترل شده انجام میده
دوست عزیز ترافیک کمپرسور خوبه نصب کنم مصرفو پایین میاره :19:
دوستی که مشکله منو داری حداقل اینکارو انجام بده سرعت اینترنتت بره بالاتر:20:
بالا بردن سرعت اینترنت با یک دستور کاملا ساده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در ویندوز XP Pro درحالت پیش فرض Packet Scheduler سیستم را به ۲۰ % از پهنای باند یك اتصال به اینترنت محدود می كند. یعنی اگر شما این تنظیمات را تغییر ندهید قادرید از ۲۰ درصد پهنای باند اتصالتان به اینترنت بهره ببرید.
برای اینكه بتوانید از ۱۰۰ درصد پهنای باندتان استفاده كنید و سرعت بالاتری را در اتصال به اینترنت تجربه نمایید، مراحل زیر را انجام دهید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بالا بردن سرعت اینترنت

۱) Run را از منوی Start اجرا كنید.
۲) در Run عبارت gpedit.msc را تایپ كرده و OK را كلیك كنید.
۳) منتظر بمانید تا Group Policy اجرا شود.
۴) در بخش Local Computer Policy و زیر Computer Configuration گزینه Administrative Templates را گسترش دهید. ( با كلیك بر روی علامت + كار آن انجام دهید )
۵) در لیست باز شده گزینه Network را نیز گسترش دهید.
۶) حال در این لیست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنید.
۷) به گزینه هایی كه در سمت راست ظاهر می شوند دقت كنید.
۸ ) بر روی Limit reservable bandwidth كلیك راست كرده و Properties را كلیك كنید.
۹) پس از اینكه پنجره Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زیر Limit reservable bandwidth گزینه Enabled را انتخاب كنید.
۱۰) مشاهده می كنید كه با انتخاب آن در روبروی Bandwidth Limit مقدار پیش فرض آن یعنی ۲۰ درصد به نمایش در می آید.
۱۱) به جای عدد ۲۰ مقدار ۰ را تایپ كرده و OK را كلیك كنید.
۱۲) حال به Connection كه به وسیله آن به اینترنت وصل می شوید رفته و بر روی دكمه Properties كلیك كنید.
۱۳) به برگه Networking بروید و دقت كنید كه Packet Scheduler فعال باشد (تیك كنار آن مشاهده شود).
۱۴) این پنجره را OK كنید.
۱۵) كامپیوتر خود را Restart كنید.

این کار را می توانید با نرم افزارهای قدرتمند بهینه سازی ویندوز مثلTuneUp Utilities خیلی سریعتر و راحتر انجام دهید.
برای بازگشت به حالت پیش فرض هم می توانید مسیر فوق را دنبال کرده و بجای ۰ عدد ۲۰ را قرار دهید.

بالا بردن سرعت اینترنت با یک دستور کاملا ساده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در ویندوز XP Pro درحالت پیش فرض Packet Scheduler سیستم را به ۲۰ % از پهنای باند یك اتصال به اینترنت محدود می كند. یعنی اگر شما این تنظیمات را تغییر ندهید قادرید از ۲۰ درصد پهنای باند اتصالتان به اینترنت بهره ببرید.
برای اینكه بتوانید از ۱۰۰ درصد پهنای باندتان استفاده كنید و سرعت بالاتری را در اتصال به اینترنت تجربه نمایید، مراحل زیر را انجام دهید :
) Run را از منوی Start اجرا كنید.
۲) در Run عبارت gpedit.msc را تایپ كرده و OK را كلیك كنید.
۳) منتظر بمانید تا Group Policy اجرا شود.
۴) در بخش Local Computer Policy و زیر Computer Configuration گزینه Administrative Templates را گسترش دهید. ( با كلیك بر روی علامت + كار آن انجام دهید )
۵) در لیست باز شده گزینه Network را نیز گسترش دهید.
۶) حال در این لیست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنید.
۷) به گزینه هایی كه در سمت راست ظاهر می شوند دقت كنید.
۸ ) بر روی Limit reservable bandwidth كلیك راست كرده و Properties را كلیك كنید.
۹) پس از اینكه پنجره Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زیر Limit reservable bandwidth گزینه Enabled را انتخاب كنید.
۱۰) مشاهده می كنید كه با انتخاب آن در روبروی Bandwidth Limit مقدار پیش فرض آن یعنی ۲۰ درصد به نمایش در می آید.
۱۱) به جای عدد ۲۰ مقدار ۰ را تایپ كرده و OK را كلیك كنید.
۱۲) حال به Connection كه به وسیله آن به اینترنت وصل می شوید رفته و بر روی دكمه Properties كلیك كنید.
۱۳) به برگه Networking بروید و دقت كنید كه Packet Scheduler فعال باشد (تیك كنار آن مشاهده شود).
۱۴) این پنجره را OK كنید.
۱۵) كامپیوتر خود را Restart كنید.

این کار را می توانید با نرم افزارهای قدرتمند بهینه سازی ویندوز مثلTuneUp Utilities خیلی سریعتر و راحتر انجام دهید.
برای بازگشت به حالت پیش فرض هم می توانید مسیر فوق را دنبال کرده و بجای ۰ عدد ۲۰ را قرار دهید.
اگر جواب نداد عدد 100 رو بزار

vahidmir2000
06-05-2011, 03:45
شاید خیلی ابتدایی باشه حرفم ولی شما وقتی وبگردی هم زیاد انجام بدی یعنی داری دانلود میکنی به طور غیر مستقیم. یه وقتی هست که شما یک پیج رو باز میکنی و شروع میکنی به خوندن مثلا برای حدود 10 دقیقه. خب در این صورت اسمش میشه وبگردی. ولی من خیلی از دوستانم رو دیدم که در عرض یک دقیقه ده تا سایت رو باز میکنن و همیشه هم گله دارن که حجممون زود تموم میشه. در کل منم برنامه نت لیمیتر ور پیشنهاد میکنم چون حداقل تمام اتصالات شما رو به اینترنت نشون میده و خیالتون راحت میشه که هیچ برنامه یا سرویسی بدن اجازه شما به نت وصل نیست