PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Apple iPhone 4 یا Nokia E7

Facon_Archi
14-04-2011, 18:09
سلام
دوستان از بین این 2تا گوشی کدوم رو پیشنهاد میدید؟
از نظر کارایی ،سیستم عامل و... کدوم بهتر هست از نظر شما؟اگه میخواستید بگیرید کدام رو میگرفتید؟(اسم یه گوشی دیگه به جز این 2تا رو نگید خواهشا: دی )
استفاده خاصی نمیخوام ازش کنم
دوربین 5 مگاپیکسلی اپل هم موردی نداره چون e7 ،8 هست

hoha881
14-04-2011, 18:25
100 در صد ایفون 4 .
از لحاظ کارایی هم ایفون کاراییش بیشتره سرعتش و منو های و صفحش و... .بیشترین نرم افزار رو سیستم عامل ios داره.برنامه هاش هم کاربردی و فان هستن.
وی پی ان کانکشن با سیمبین 3 نمیتونی بسازی.
دوربین 5 ش هم از 8 E7 بهتر هست.دوربین E7 فیکس فوکوس هست و عمرا بتونی از فاصله کمتر از 50 سانت عکس مناسب بگیری(وقتی بخوای از یک صفحه A4 عکس بگیری به مشکل میخوری و نوشته های روش وضوح خوبی ندارن.).فیلم برداریش هم که ایفون از E7 بهتره.

sayanermia
14-04-2011, 18:35
از نظر سیستم عامل و اینترفیس اصلا قابل قیاس نیستند!! آیفون 4 یک سر و گردن بالاتره

ولی آیفون 4 به طبع هزینه هایی داره که اگر خودتون بلد نباشید کاراشو بکنید باید اون هزینه رو پرداخت کنید تا بتونید حداکثر استفاده از گوشی و در ایران بکنید. مثل جیلبریک و نصب نرم افزار و بازی و این چیزا...

بعدش اینکه الان قیمت E7 اصلا مناسب نیست و یک قیمت کاذب و غیرواقعیه. ته پر این گوشی 450 تومنه نه قیمت کذایی الان. قابلیت هاشم به نظر من نسبت به N8 برتری ای نداره. چه بسا N8 دوربینش 12 هستش و با کیفیتی بی نظیر. فقط کیبورد نداره.

بعدش اینکه خرید آیفون 4 فعلا توصیه نمیشه. چون تا چند ماه دیگه آیفون 5 معرفی میشه و حدود یک ماه بعدش میاد ایران و قیمتشم طبیعتا نجومی نخواهد بود. نهایت 1400 یا 1600 که باز بعد از مدتی قیمت متعادل میشه و به 1200 میرسه. پس اگر می تونید صبر کنید ، این کارو بکنید و آیفون 5 بگیرید.

اگر می تونستید نیاز های خودتونو از یک گوشی بیان کنید بهتر می شد راهنمایی کرد. مثلا آیفون کیفیت صفحه نمایش بهتر ، تاچ روون تر و سیستم پویا تری داره ولی نوکیا قابلیت های جانبی بهتر و دیزاین خاصی داره. باید دید انتظارات شما از یک گوشی چیه تا بشه گوشی خوبی و بهتون معرفی کرد. یک میلیون تومان پول کمی نیست که صرفا واسه یک تماس و اس ام اس خرجش کرد!!

.:PAR3A:.
14-04-2011, 19:00
مقایسشون اصلا منطقی نیس :دی آیفون 4 کجا و ای 7 کجا :دی
من بین هر گوشی که بهم بگن ، حتی اگه امکاناتش 1000 برابر آیفون باشه اما iOS نباشه ، بازم آیفونو انتخاب می کنم... سیستم عامل فوق العاده ای داره...
این دردسر های آیفون هم اصلا چیز مشکلی نیس... توی همین فروم از دوستان بپرسید راهنمایی می کنن... من یه ماهه آیپاد گرفتم و طی 3-4 روز کل این چیزا رو یاد گرفتم...
منم می گم واسه آیفون 5 صبر کنید بهتره...

Facon_Archi
14-04-2011, 19:03
اگر می تونستید نیاز های خودتونو از یک گوشی بیان کنید بهتر می شد

برای کادو میخوام
برای دختر
اپل به نظر من دخترونه تره تا E7 :d
آخه نیاز مثلا چی؟:دی
هر کدوم که کارایش بیشتر باشه دیگه
بشه بیشترین استفاده ای رو که میشه ازش کرد

ولی آیفون 4 به طبع هزینه هایی داره که اگر خودتون بلد نباشید کاراشو بکنید باید اون هزینه رو پرداخت کنید تا بتونید حداکثر استفاده از گوشی و در ایران بکنید. مثل جیلبریک و نصب نرم افزار و بازی و این چیزا...

خارج از ایران که این چیزا رو نمیخواد؟
هزینه ش چقدر میشه؟نمایندگی توی ایران انجام میده یا کجا؟

مثل جیلبریک و نصب نرم افزار و بازی و این چیزا
چرا این هارو نمیشه خود آدم نصب کنه؟منظورم نرم افزار و بازی و ایناس

چون تا چند ماه دیگه آیفون 5 معرفی میشه
عجله ای هست آخه
حالا بعدا که اومد میشه عوضش کرد:دی

sayanermia
14-04-2011, 19:20
برای کادو میخوام
برای دختر
اپل به نظر من دخترونه تره تا E7 :d
آخه نیاز مثلا چی؟:دی
هر کدوم که کارایش بیشتر باشه دیگه
بشه بیشترین استفاده ای رو که میشه ازش کرد

خارج از ایران که این چیزا رو نمیخواد؟
هزینه ش چقدر میشه؟نمایندگی توی ایران انجام میده یا کجا؟

چرا این هارو نمیشه خود آدم نصب کنه؟منظورم نرم افزار و بازی و ایناس

عجله ای هست آخه
حالا بعدا که اومد میشه عوضش کرد:دی

ببینید در آیفون برای اینکه بتونید نرم افزار و بازی های کرک شده نصب کنید باید گوشی و آماده سازی کنید. به این کار میگن جیلبریک کردن. در خارج هم هست اما انصاف خارجی ها قابل تقدیره نه مثل ایران که واسه یک کار 10 دقیقه ای هزینه ای حدود 40 الی 50 تومن میگیرن!! خودتون اگر حوصله بخرج بدید آموزش هاشو یاد بگیرید چرا که نه؟!! خودتون می تونید گوشی و جیلبریک کنید و نرم افزار و بازی بریزید روش. فقط باید زمان بذارید و یاد بگیرید و طبق گفته ی دوست خوبمون در پست های بالاتر در طول 3-4 روز کاملا بهش مسلط میشید

ما برای یکی از دوستان خواستیم آیفون 4 بخریم چون مغازه نمایندگی اپل بود کلا 1080 گرفت گوشی و جیلبریک کرد چندین صفحه نرم افزار و بازی ریخت کاراشو کرد بهمون داد. ولی خیلی دیگه از فروشنده هاهستند علاوه بر قیمت گوشی یک هزینه گزاف اضافی میکشن روش که این قابل قبول نیست. شرکت های گارانتی کننده معتبرشم فکر کنم باید پارس کامتل باشه که باید گوشی و ببرید شرکتش و اونجا کاراشو میکنند.

به هر حال هیچ کاری نشد نداره و همه ی این کارارو خودتون میتونید بکنید یا مثل من بی حوصله باشید که بدید همون طرف کاراشو بکنه.

اگر عجله دارید خب بخرید. واقعا گوشی همه چی تمومی است. یکبار باهاش کار کنید از هرچی اندروید و سیمبین زاغارات و .. هست زده می شید:8:

Facon_Archi
14-04-2011, 19:24
sayanermiaمرسی دوست عزیز
قیمت الانش رو شما داری؟
قیمتی که توی ایران هست و قیمتی که خارج از ایران باشه

sayanermia
14-04-2011, 19:42
sayanermiaمرسی دوست عزیز
قیمت الانش رو شما داری؟
قیمتی که توی ایران هست و قیمتی که خارج از ایران باشه

بدون گارانتی حدود 990 الی 1020 قیمت دارم. با گارانتی هم از 1150 هست به بالا

البته من خودم شخصا از یک مغازه ی خاص که نمایندگی اپل در ایران و داره خرید میکنم. در تهران هستش و اگر خواستید بهتون میگم کجاست. اینجا نمیشه ذکر کرد چون جنبه تبلیغاتی داره. این جایی که میگم اپل و با گارانتی و کلیه امور نرم افزاریش به شما میده 1080 البته 16 گیگ و

قیمت خارج و متاسفانه ندارم. می تونید از سایت های معتبر مثل امازون قیمتشو در بیارید

Facon_Archi
14-04-2011, 20:08
اپل تو ایران نمایندگی داره؟!!!
مگه تحریم نیستیم؟:دی
نمایندگی ِ نمایندگی نیس پس!

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

AT&T اپراتور هست دیگه؟
توی امازون زده
Apple iPhone 4 Black Smartphone 16GB (AT&T)[/
از اونهایی نیس که مجبور باشی سیم کارت خودشون رو بزاری توی گوشی؟

sayanermia
14-04-2011, 20:22
نه نمایندگی رسمی نداره. ولی هستند شرکت های خصوصی ای که اقدام به وارد کردن محصولات اپل می کنند و به صورت انحصاری با ارائه یک سری خدمات نرم افزاری و سخت افزاری خودشون رو در بین فروشندگاه جا میندازن. وگرنه نمایندگی رسمی مثل نوکیا که در ایران داره خیر. نداره

AT&T هم اپراتور هستش و اون آیفونی که شما دیدی بهش میگن لاک! یعنی فقط روی اون اپراتور جواب میده و سیم دیگه ای بندازید توش نتیجه نمیگیرد. شما باید قیمت های آنلاک رو در خارج از کشور جویا بشید

iMosi
14-04-2011, 20:24
ای کاش من اون دختره بودم:31:

joe_satriani
14-04-2011, 20:41
با سلام
من هم شديدا آيفون 4 رو پيشنهاد ميكنم ....

P I R A N H A
14-04-2011, 20:46
قیاس نیست 1000%ایفون بهتره

.:PAR3A:.
14-04-2011, 20:54
اپل هیچ نمایندگی معتبری توی ایران نداره و همه ی این نمایندگی ها واسه دل خودشونن :دی
به هیچ وجه هم از کامتل نگیرید... چون میگه جیل کنید دستگاهو گارانتی باطل میشه =)) کلا بدون گارانتی بگیرید چون گارانتی مخصوصا واسه اپل به درد نمی خوره...
اصولا واسه کسی که حوصله داره که اوایل خودش یاد بگیره اینکه خودش همه کارا رو بکنه بهتره... اما واسه شما که فکر می کنم زیاد گوشی دست خودتونم نیس بهتره بدین واستون نرم افزار بریزن... مراقب باشین طرف بالاتر از 20 تومن نگیره... من از کسی که آیپاد خریدم 10 تومن می گرفت :دی

Mig33
14-04-2011, 21:34
جفتشو بی خیال شو .... :31: برای دختر 1100 هم زیاده ، شوخی بود :46:

Facon_Archi
14-04-2011, 22:01
مرسی از همه دوستان: دی
Iphone 4 رو میگیرم

ninja3000sh
14-04-2011, 23:19
شما براتون چی مهمه؟
هر کدام از این دو گوشی مزایا و معایبی دارن.
آیفون با سیستم عامل ios یکی از بهترینهاست و رقیبی نداره ولی اینم باید توجه داشت که بعضی از چیزها مثل ساپورت نکردن فلش پلیر و نیاز داشتن به آیتونز در همه جا برای sync شدن و نداشتن بلوتوث درست و حسابی ممکنه برای بعضی ها دردسر باشه.
من بشخصه خرید آیفون رو برات توصیه میکنم چون تو هر زمینه ای یکه تازی میکنه.:46:
ولی e7 نوکیا هم تو بعضی از زمینه ها عالیه.
مثل داشتن کیبورد فیزیکی و بلوتوث ورژن 3 و usb on the go که یک قابلیت خیلی عالی میشه گفت هستش واقعا وسوسه کننده هستش بخصوص e7 تو فنلاند تولید میشه و کیفیت بدنه عالی داره در ضمن ال سی دی نیم اینچ بزرگتر داره با تکنولوژی cbd که رنگها رو خیلی با کیفیت نشون میده.
مقایسه ال سی دی آیفون4 با e7:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند تا عکس دیگر:

به هر حال هر دو تا هم گوشی خوبی هستن و شما انتظارات خود رو بگین بهتر میشه راهنماییتون کرد.

گرافيكار
14-04-2011, 23:40
اين دو گوشي اصلا با هم قابل مقايسه نيستن
مطمئنا آيفون بهتره

Mig33
15-04-2011, 09:53
بحث بهتر و بدتر و شما با توجه به مخاطبتون باید در نظر بگیرید...
چون استفاده کننده خانوم هستند به 2 دلیل آیفون بهتره :
- رابط کاربری برای خانومها دلنشین تره و راحت تر
- کو چیکتر از e7 هم هست که تو دست خانومها راحت تر جا میشه.
البته اینجا بحث مالی مطرحه که چون از خارج میارند خیلی ارزون تر براشون درمیاد. ( اگه خرید تو ایران بود خرید آیفون کاملا اشتباه بود که البته باز خرید ای 7 رو توجیه نمیکرد و گزینه های بهتریم بود)

Facon_Archi
15-04-2011, 10:01
البته اینجا بحث مالی مطرحه که چون از خارج میارند خیلی ارزون تر براشون درمیاد. ( اگه خرید تو ایران بود خرید آیفون کاملا اشتباه بود )

چه فرقی میکنه قمیت؟
E7 الان 600 و خورده ای یورو هست(توی ایران از 700 تومن میفروشن تا 1تومن)
اپل هم که آنلاکش 600 700 دلاره
که وقتی به تومن تبدیل بشن همین حدودا میشه دیگه.

Mig33
15-04-2011, 10:06
بحث من مقایسه قیمت ایفون بود خارج و داخل که حدود 300 تومن فرق دارن ...نه با e7
با احترام به نظر شما به نظر من خرید جفتش اشتباهه ولی اگه اصرار دارید : آیفون ، اونم نه از داخل.

Facon_Archi
15-04-2011, 10:12
کلا آیفون از واجباته : دی
باید این 2تا گوشی کنار هم باشه
معایب هم رو تکمیل میکنن دیگه
بازی و ... با آیفون
کیفیت عالی و ... هم با E7

Mig33
15-04-2011, 10:27
خب اگه اینجوریه یه آیپاد تاچ بگیر برای ایشون دیگه باحالتره :31: :31: :31:میگن یه کیت هم بهش وصل میشه و کار گوشی رو هم میکنه ...
بهرحال موفق باشید

redbeard
15-04-2011, 14:29
سلام دوست عزیز مثه اینکه این گوشی ما رو با هم رفیق کرده:31:
اگه تو ایرانی میدونی که E7 رو میشه با 700 تومن هم پیدا کرد که البته گرونه ولی اگه صبر کنی کیتونی با نصف قیمت آیفون گوشی بگیری که دیگه خودت میدونی چیه:46:
فقط یه چیزه که منو آزار میده اینه که من نمیدونم چرا اینکه E7 مموری نمیخوره یک ایراده خیلی بزرگه ولی آیفون اگه 8 گیگ هم باشه و مموری نخوره هیچ عیبی نداره