PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما دنبال چه برنامه ای بروم که برنامه نویسی آینده باشد

جواد كاظميان
30-05-2006, 11:11
سلام
به نظر شما دنبال چه برنامه ای بروم که برنامه نویسی آینده باشد و بسیار خوب و پر کاربرد و پر درآمد.
(vc#.net ,vj#.net , vb.net , java , SQL , ..…. )
ضمنا من زیاد برنامه نویسی را بلد نیستم , فقط کمی با ویژوال بیسیک 6 کار کردم که خیلی خوشم آمد, بخاطر همین میخواهم به کلاس برنامه نویسی بروم و بصورت کامل و پیشرفته یکی از برنامه ها را یاد بگیرم.
همان طور که میدانید کلاس های برنامه نویسی بسیار گران است , نمیخواهم در انتخاب برنامه اشتباه کنم.
با تشکر

siavash_ahmadpour
30-05-2006, 12:50
منم موندم
مثل شما یکم vb بلدم ++C هم یه چیزایی بلدم
امروز دوستم گفت php یاد بگیر
لطفا یکی کمک کنه

Bayazee
30-05-2006, 13:47
سلام
یه سری به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنید
اولین سایت تخصصی آموزش پایتون هستش . با این زبان هم آشنا بشید . مطمنم که انتهب اولتون خواهد بود . فقط ببینید چقدر گسترده و همه کاره هستش و چقدر راحت !!

Aria it
04-06-2006, 12:15
سلام
ببين مهم نيست كه چه زباني رو ياد بگيري در مرحله اول مهم بيس كار هستش كه بايد خوب منطق برنامه رو ياد بگيري حالا از هر كي سوال كني كه كدوم زبان بهتر ه هركس چون با يه زبان كار كرده يه چيزي بهت مي گه اگه اصول رو خوب ياد بگيري ديگه كاري نداره و به راحتي مي توني به زبان هاي ديگه سوييچ كني رو يكي از انون زبونا كليك كني

R£ɀД
04-06-2006, 12:23
سلام
ببين مهم نيست كه چه زباني رو ياد بگيري در مرحله اول مهم بيس كار هستش كه بايد خوب منطق برنامه رو ياد بگيري حالا از هر كي سوال كني كه كدوم زبان بهتر ه هركس چون با يه زبان كار كرده يه چيزي بهت مي گه اگه اصول رو خوب ياد بگيري ديگه كاري نداره و به راحتي مي توني به زبان هاي ديگه سوييچ كني رو يكي از انون زبونا كليك كني
تاييد ميشه.شما اگه اصول كار با يك زبان رو بلد باشين خيلي راحت بقيه زبان ها رو هم مي تونين ياد بگيريد.
و در حال حاظر اين رو بگم كه C#.net و Delphi زبان هاي خيلي قوي و خوبي هستند و بيشتر مورد توجه هستن.
هرچند كه خيلي ها هم زبان visual c++ رو ميگن قوي و خوبه من نميگم كه ضعيفه ولي زياد جالب نيست (مثلا وقتي باهاش كار كنين متوجه ميشين بعضي دستورات قبل از اين كه به ترتيب اجرا بشن قبل از همه دستورات اجرا ميشن.يعني بعضي جا ها ترتيب خط رعايت نميشه)
من خودم با vb , delphi,pascal,c,visual c++6 تا حدي كار كردم ولي بين همه اين ها delphi مي پسندم(هرچند كه شايد به زودي c#.net رو هم شروع كنم آخه خيلي ازش تعريف شنيدم)
ويرايش:
راستي از من اگه ميشنوي يك يا نهايتا 2 تا زبان رو شروع كن و كامل(البته امكان نداره كه برنامه نويسي رو كامل ياد گرفت ولي تا حدي كه واقعا بتوني هر چيزي بخواي باهاش بنويسي) ياد بگير تا مثل من يكم سر در گم نباشي كه چندين زبان رو بلدم ولي در حد حرفه اي بلد نيستم.

جواد كاظميان
04-06-2006, 16:49
تشكر فراوان از كمكتان.

shahabmusic
04-06-2006, 18:49
دوست من فقط وب (حالا مي خواد هر برنامه اي باشه) فقط دات نت (وب)

mohsennowruzi
04-06-2006, 23:41
سلام
به نظر من بين #C و Java يكيش رو انتخاب كن
در ضمن براي وب هم php خوبه
تو اين سايت مي توني توضيحات مختصري در مورد هر يك از زبان هاي برنامه نويسي پيدا كني
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsennowruzi
05-06-2006, 11:25
دوباره سلام
به اين تاپيك هم يه سري بزنين

Bayazee
05-06-2006, 19:05
من باز حرف خودمو میگم !!
پایتون !!
خوب یاد گیری چند تا زبان مار درستی نیست ولی شاید بگید خوب لازمه !!! مثلا واسه وب PHP واسه پایگاه داده Delphi و ...
پایتون همه اینارو یک جا داره !! لازم نیست زبان دیگه ای یاد بگیرید در ثانی اینهایی که می گید یه جورایی داره تو ایران غیر قانونی استفاده می شه دوست عزیز mohsennowruzi می دونی قیمت #C که گفتی چنده ؟؟!! دیگه الان دنیا داره به طرف اپن سورس می ره ... اونوقت درست نیست ما برگردیم و در خلاف جهت اونا حرکت کنیم !!!!

mohsennowruzi
05-06-2006, 23:54
دوست عزيز Bayazee سلام
راستش من در مورد پایتون اطلاعات لازم رو ندارم و تا حالا باهاش كار نكردم اگه اين جور باشه كه شما مي گيد حتما ارزش ياد گرفتن رو داره.
در مورد برنامه نويسي و اپن سورس بودن هم بايد بگم كه درسته كه مثلا كامپايلر #C قيمت زيادي داره ولي اگه يه روزي ما بخوايم قانون كپي رايت رو تو كشورمون رعايت كنيم اون وقت طبيعتا قيمت نرم افزارها هم بالا مي ره . الان تو خيلي از كشورها دارن از نرم افزارهاي اپن سورس استفاده مي كنن اما كشورهايي هم كه از نرم افزارهاي تحت ويندوز استفاده مي كنن كم نيستن.

در مورد اينكه چند تا زبان (به قول شما زبان مار) برنامه نويسي رو ياد بگيريم بايد بگم كه اگه يكي از اين زبان ها رو با مفهوم شي گرايي درست ياد بگيريم سوييچ كردن به اوناي ديگه خيلي سخت نيست
من سعي مي كنم اون 3 تا زباني رو كه گفتم خودم ياد بگيرم در مورد پاپيتون هم در اولين فرصت اطلاعاتم رو افزايش بدم
به هر حال از نظر شما ممنونم!

Bayazee
06-06-2006, 03:04
سلام
مرسی از توجهت خوب یه سوال آیا مطمئن هستید قیمت نرم افزار زیاد می شه ؟؟
الان هر کی از جاش بلند می شه و هر شغلی داره یه نرم افزار می ده می نویسن . کم مونده سوپر مارکت ها هم یه نرم افزار اختصاصی سفارش بدن . اما !!! اگه همه چیز قیمت واقعی خودش رو داشته باشه . فمر نمی کنم هر شرکتی حاضر بشه مثلا 10 میلیون واسه یه نرم افزار حسابداری پول بده !!! و اگر هم داد چرا تو بیایی 9 میلیونشو بدی نرم افزار بخری !! خوب از برنامه های اپن سورس استفاده کن . اینم بگم فقط موضوع هزینه نیست ...
در مورد پایتون اگه علاقه مند بودی به سایت زیر یه سری بزن پیشنهاد میکنم یه کم بخونی ... بعدش می بینی زبان برنامه نویسی یعنی چی !!!

Bayazee
06-06-2006, 03:07
سلام
مرسی از توجهت خوب یه سوال آیا مطمئن هستید قیمت نرم افزار زیاد می شه ؟؟
الان هر کی از جاش بلند می شه و هر شغلی داره یه نرم افزار می ده می نویسن . کم مونده سوپر مارکت ها هم یه نرم افزار اختصاصی سفارش بدن . اما !!! اگه همه چیز قیمت واقعی خودش رو داشته باشه . فمر نمی کنم هر شرکتی حاضر بشه مثلا 10 میلیون واسه یه نرم افزار حسابداری پول بده !!! و اگر هم داد چرا تو بیایی 9 میلیونشو بدی نرم افزار بخری !! خوب از برنامه های اپن سورس استفاده کن . اینم بگم فقط موضوع هزینه نیست ...
در مورد پایتون اگه علاقه مند بودی به سایت زیر یه سری بزن پیشنهاد میکنم یه کم بخونی ... بعدش می بینی زبان برنامه نویسی یعنی چی !!!

mohsennowruzi
06-06-2006, 15:23
سلام
الآن امتحان هاي پايان ترم هست و فرصت نمي كنم اما در اولين فرصت سعي مي كنم اين زبان رو ياد بگيرم
راستي كس ديگه اي نظري در اين مورد نداره؟

saeideh50505050
11-10-2006, 01:36
من هم همين بلا سرم اومده.يه عالم كتاب و جزوه و سی دی آموزشvb.06 تهيه كردم ولي حالا مي فهمم كه زبان هاي با ارزش تري هم هست

saeideh50505050
11-10-2006, 01:52
كمكم منيد لطفا. هرچي آموزش هست از نقطه صفر شروع نشده
ايميل من اينه:
saeideh50505050@yahoo.com
اگر دسته جمعي يه حالي به من بديد و كمكم كنيد برنامه نويسي ياد بگيرم يه عمر مديون جوون مردي تون مي شم

saeideh50505050
11-10-2006, 01:53
كمكم كنيد لطفا. اين دور و بر ها هرچي آموزش هست از نقطه صفر شروع نشده
ايميل من اينه:
saeideh50505050@yahoo.com
اگر دسته جمعي يه حالي به من بديد و كمكم كنيد برنامه نويسي ياد بگيرم يه عمر مديون جوون مردي تون مي شم

Bayazee
11-10-2006, 02:22
سلام
یه سری با سایت python.ir بزن . داریم رو یک کتاب کار می کنیم . یک کتاب کامل و جامع برنامه نویسی پایتون :)

site_hamid
25-04-2007, 19:33
سلام دوست عزیز من به شما جاوا رو توصیه می کنم. توصیه من هم الکی نیست و شاید بتدریج خودتون هم به این نتیجه برسید اما جاوا و C زبان های مادر و قویترین زبانهای موجود هستند. اما به نظر من جاوا یک سر و گردن از C بالاتره. برای شروع هم میتونید از این کتاب استفاده کنید که از صفر شروع میکنه و با شما پیش میاد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

m_nazari_iran
26-04-2007, 23:46
انتخاب با خودت
اما اگه سی شارپ انتخاب تو بود من نه بلکه آینده هم به تو خوش آمد خواهد گفت