PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

ramingsm
15-07-2013, 01:41
اینم اگه بررسی کنید خیلی ممنون میشم :n12:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

adel28
15-07-2013, 08:16
با نرم افزار GeneralReporter هم چک کردم و گزارش اش رو اینجاقرار می دهم:

mosayeb.heydari
15-07-2013, 17:57
جناب حیدری یه دور دیگه دقیق تر چک کنید خواهشا :n12:

مینی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درایور Nvidia دوباره ارور زده ، درایور گرافیک مشکل داره .
شما آخرش تونستی درایور بایوس رو آپدیت کنی؟؟
درایور گرافیک قدیمی تر از اینی که الان داری ، که بلواسکرین نداده باشه: اگه داری اونم یه امتحانی بکن .

mosayeb.heydari
15-07-2013, 18:05
اینم اگه بررسی کنید خیلی ممنون میشم :n12:

درایورهای مربوط به اتصال بی سیم رو آپدیت کن : وای فای ، وایرلس، بلوتوث و ...

mosayeb.heydari
15-07-2013, 18:09
با نرم افزار GeneralReporter هم چک کردم و گزارش اش رو اینجاقرار می دهم:

درایور pci.sys که مربوط به مادربرد میشه ارور زده . همون مادربردت باز مشکل داره . احتمالا درست تعمیر نشده یا بعضی از واحدهای اسلات ها سوختن یا ... .
بهرحال مشکل سخت افزاریه مادربرده .

mosayeb.heydari
15-07-2013, 18:19
آویرا رو قبلا حذف کردم حالا از avast استفاده میکنم
ولی باز صفحه آبی میاد چیکار کنم؟

ظاهراً این یه باگ در ویندوز 8 هست و فعلاً راه حل مشخصی واسش نیست . شما این تاپیک رو که ماله مایکروسافته یه نگاهی بنداز . اتفاقاً دو نفر ایرانی :n05:هم مشکل شما رو داشتن ولی مشکلشون حل نشده :

شما هم میتونی یه پست توی همین تاپیک مایکروسافت بزاری شاید مایکروسافت زودتر رسیدگی کرد.

جالب اینجاست که دوتاشون هم مودم D-Link داشتن. شما هم همین مدل مودم رو داری؟؟!!

adel28
15-07-2013, 18:33
درایور pci.sys که مربوط به مادربرد میشه ارور زده . همون مادربردت باز مشکل داره . احتمالا درست تعمیر نشده یا بعضی از واحدهای اسلات ها سوختن یا ... .
بهرحال مشکل سخت افزاریه مادربرده .

روی یک هارد دیگ ویندوز نصب کردم، بدون مشکل نصب شد!

mosayeb.heydari
15-07-2013, 18:40
روی یک هارد دیگ ویندوز نصب کردم، بدون مشکل نصب شد!

پس شایدم مشکل از کابل ارتباطی هارد و مادربرد یا اسلات مادربرد که کابل هارد داخلش میخوره بوده باشه !

adel28
15-07-2013, 18:56
پس شایدم مشکل از کابل ارتباطی هارد و مادربرد یا اسلات مادربرد که کابل هارد داخلش میخوره بوده باشه !

فکر نکنم.
چون خود کابل رو هم عوض کردم و نتیجه نداد.
جالب تر اینکه هارد این سیستم را روی سیستم دیگه امتحان کردم، بدون مشکل بالا اومد. (به عنوان هارد اصلی نه هارد دوم)

brave_ie
15-07-2013, 23:55
سلام
بنده توی ویندوز xP وقتی لاگین میکنم بعد لاگین شدن والپیپرمو نشون میده بعد بلو اسگرین میگه
Beginning dump of physical memory
اتفاق دیگه اینکه توی سیف مد لاگین کردم چند دقیقه هم نشد که این اتفاق تکرار شد.
نکته بدتر اینکه یه وقتایی به لود ویندوز نمیرسه
Disk Boot Failure inset System Disk رو موقع بوت شدن نشون میده
این چند وقت اخیر یه صداهای تلق تلوق از کامپیوترم میومد که غلط نکنم مال هارد بوده
بنده با تئجه به این ائضاع فک میکنم خود هارد سالمه اما سخت افزارشئ خیلی نمیدئنم که بگم چیش خرابه فک میکنید چی کار کنم درست میشه؟
یکی گفت کابل دیتای هارد.
من هاردم دوتا کابل داره قاعدتا یکیش پاوره یکیشم به مادر برد وصل میشه
ممکنه اشکال از اون باشه؟
نظر شما چیه؟ ممنون

RasXtors
16-07-2013, 10:24
ممنون میشم به منم کمک کنید

ممنون از تایپکی زدید , خیلی کمک میشه
:n16:

mosayeb.heydari
16-07-2013, 13:32
ممنون میشم به منم کمک کنید

ممنون از تایپکی زدید , خیلی کمک میشه
:n16:

درایور sptd.sys رو مخصوص ویندوزی(64 یا 32 بیت) که داری آپدیت کن از اینجا :

و اگه درست نشد Daemon Tools یا Alcohol120% ( یا هر درایو مجازی دیگه ایی ) رو اگه نصب کردی کلاً پاک کن .

mosayeb.heydari
16-07-2013, 13:43
سلام
بنده توی ویندوز xP وقتی لاگین میکنم بعد لاگین شدن والپیپرمو نشون میده بعد بلو اسگرین میگه
Beginning dump of physical memory
اتفاق دیگه اینکه توی سیف مد لاگین کردم چند دقیقه هم نشد که این اتفاق تکرار شد.
نکته بدتر اینکه یه وقتایی به لود ویندوز نمیرسه
Disk Boot Failure inset System Disk رو موقع بوت شدن نشون میده
این چند وقت اخیر یه صداهای تلق تلوق از کامپیوترم میومد که غلط نکنم مال هارد بوده
بنده با تئجه به این ائضاع فک میکنم خود هارد سالمه اما سخت افزارشئ خیلی نمیدئنم که بگم چیش خرابه فک میکنید چی کار کنم درست میشه؟
یکی گفت کابل دیتای هارد.
من هاردم دوتا کابل داره قاعدتا یکیش پاوره یکیشم به مادر برد وصل میشه
ممکنه اشکال از اون باشه؟
نظر شما چیه؟ ممنون

بله . مشکل کابل هم میتونه باشه . مشکل از اسلات روی مادربرد هم میتونه باشه . میتونی هارد و کابل رو روی یه سیستم دیگه تست کنی .

M3DZ
17-07-2013, 10:49
سلام خسته نباشید
لطفا اگه میشه به من کمک کنید و به مشکلم رسیدگی کنید.متشکرم

mosayeb.heydari
17-07-2013, 13:05
سلام خسته نباشید
لطفا اگه میشه به من کمک کنید و به مشکلم رسیدگی کنید.متشکرم

1- آنتی ویروستو عوض کن و از آویرا ، آوست یا اسنشیال (آپدیت )استفاده کن و سیستم رو موقع بوت اسکن کن .
2-درایور گرافیکتو از سایت رسمی آپدیت کن (با وی پی ان برو ایران تحریمه ) :

3- دایرکتس(Directx ) رو آپدیت کن :

4- آپدیت های شماره های KB2670838 و KB 2823324 ویندوز رو اگه داری پاک کن از مسیر زیر :

Control panel>Programs and Features> View Installed Updates
5- درایورهای صدا ، شبکه و بایوس رو هم از سایت رسمیشون آپدیت کن .
6 - اگه سیستم رو اورکلاک کردی از اورکلاک در بیار .
7- اگه با موارد بالا مشکل حل نشد :
مشکل سخت افزاری رم یا هارد هست که در صورتی که روش بالا بی نتیجه بود باید :
با یه نرم افزار عیب یابی و تست مثه
Hard drive inspector
هاردت رو تست و عیب یابی کن .
و
با نرم افزار Memtest86 رم هاتو تست کن .طریقه کار با نرم افزار memtest هم به این صورت هست که :

نسخه usb رو دانلود کنید از :
memtest.org
فلشتون رو فرمت فت 32 کنید که توی خود برنامه داره گرینش رو و بعدش روی فلش نصبش کنید و سیستمتون رو بزارید رو حالت بوت فلش و ریستارت کنید برنامش میاد بالا شروع میکنه به چک کردن رم ها.
حداقل بزار 7 پاس چک بشه تا مظمئین بشی ارور نداری . ممکنه 6 الی 7 ساعت طول بکشه .نتیجه رو پست کن .

لینک کمکی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در صورتی که با نرم افزار memtest ارور مشاهده کردی اول اسلات رم ها رو عوض کن و یا تمیز کن و اگه این کار بی اثر بود کلاً دیگه رم ها رو عوض کن

atolympic
19-07-2013, 05:54
سلام من یه ایسوز مدل ul80jt

windows version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601
windows dir: C:\Windows
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i3 CPU U 330 @ 1.20GHz Intel586, level: 6
4 logical processors, active mask: 15
RAM: 4072976384 total

وقتی با باتری خالی لپ تاپ رو روشن میکنم بعد از مدتی crash dumpمیکنه و میره تو صفحه ابی

منم مجبورم با برق مستقیم کارکنم الانم چند روزه که با برق هم که میزنم یا صفحه هنگ میکنه و قفل میشه و مجبورم دستگاه رو خاموش روشن کنم یا همون جور میشه و میره رو صفحه ابی...
ویندوزم رو عوض کردم بازم درست نشد..نرم افزار who crashedدرمورد مشکلم این پیغام رو میده

Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Thu 18/7/2013 8:35:15 PM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\071913-29312-01.dmp
uptime: 00:22:53
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFC80301C4A8B, 0x0, 0xFFFFF80003BE4F5C, 0x7)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

یا این یکی

On Sun 14/7/2013 4:51:37 PM GMT your computer crashedcrash dump file: C:\Windows\Minidump\071413-30186-01.dmpuptime: 04:32:21This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF80003A7EAD9, 0xFFFFF88020A4D750, 0x0)Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTIONfile path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exeproduct: Microsoft® Windows® Operating Systemcompany: Microsoft Corporationdescription: NT Kernel & SystemBug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

بیشتر علتهای مشکلم رو این فایل میزنه

ntoskrnl.exe

مشکل من چیه وچطور حلش کنم؟

mosayeb.heydari
19-07-2013, 08:58
سلام من یه ایسوز مدل ul80jt

windows version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601
windows dir: C:\Windows
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i3 CPU U 330 @ 1.20GHz Intel586, level: 6
4 logical processors, active mask: 15
RAM: 4072976384 total

وقتی با باتری خالی لپ تاپ رو روشن میکنم بعد از مدتی crash dumpمیکنه و میره تو صفحه ابی

منم مجبورم با برق مستقیم کارکنم الانم چند روزه که با برق هم که میزنم یا صفحه هنگ میکنه و قفل میشه و مجبورم دستگاه رو خاموش روشن کنم یا همون جور میشه و میره رو صفحه ابی...
ویندوزم رو عوض کردم بازم درست نشد..نرم افزار who crashedدرمورد مشکلم این پیغام رو میده

Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Thu 18/7/2013 8:35:15 PM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\071913-29312-01.dmp
uptime: 00:22:53
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFC80301C4A8B, 0x0, 0xFFFFF80003BE4F5C, 0x7)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

یا این یکی

On Sun 14/7/2013 4:51:37 PM GMT your computer crashedcrash dump file: C:\Windows\Minidump\071413-30186-01.dmpuptime: 04:32:21This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF80003A7EAD9, 0xFFFFF88020A4D750, 0x0)Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTIONfile path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exeproduct: Microsoft® Windows® Operating Systemcompany: Microsoft Corporationdescription: NT Kernel & SystemBug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

بیشتر علتهای مشکلم رو این فایل میزنه

ntoskrnl.exe

مشکل من چیه وچطور حلش کنم؟

غیر از ntoskrnl.exe کدوم فایل ارور میزنه؟
ویندوزی که عوض کردی همون ویندوز قبلی بود یا یه پک دیگه بود ؟؟

اگه میشه فایل های دامپ رو واسم آپلود کن .

atolympic
19-07-2013, 12:49
سلام با یه ویندوز۷ دیگه عوض کردم
تو ۱۵ تا crash اخر این فایلهارو زده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mosayeb.heydari
19-07-2013, 20:59
سلام با یه ویندوز۷ دیگه عوض کردم
تو ۱۵ تا crash اخر این فایلهارو زده:

1- درایورهای صدا ، شبکه و بایوس و گرافیک رو از سایت رسمیشون آپدیت کن .
2 - اگه سیستم رو اورکلاک کردی از اورکلاک در بیار .
3- اگه با موارد بالا مشکل حل نشد هارد و رمت رو تست کن :
با یه نرم افزار عیب یابی و تست مثه
Hard drive inspector
هاردت رو تست و عیب یابی کن .
و
با نرم افزار Memtest86 رم هاتو تست کن .طریقه کار با نرم افزار memtest هم به این صورت هست که :

memtest.org
فلشتون رو فرمت فت 32 کنید که توی خود برنامه داره گرینش رو و بعدش روی فلش نصبش کنید و سیستمتون رو بزارید رو حالت بوت فلش و ریستارت کنید برنامش میاد بالا شروع میکنه به چک کردن رم ها.
حداقل بزار 7 پاس چک بشه تا مظمئین بشی ارور نداری . ممکنه 6 الی 7 ساعت طول بکشه .نتیجه رو پست کن .

لینک کمکی :

البته ممکنه مادربرد هم مشکل داشته باشه که در این صورت باید لپ تاپ رو یه تعمیرکار تست و عیب یابی کنه !
به احتمال زیاد مشکل شما سخت افزاریه . در هر صورت نتیجه رو اعلام کن .

adel28
19-07-2013, 21:48
فکر نکنم.
چون خود کابل رو هم عوض کردم و نتیجه نداد.
جالب تر اینکه هارد این سیستم را روی سیستم دیگه امتحان کردم، بدون مشکل بالا اومد. (به عنوان هارد اصلی نه هارد دوم)

کسی راه حلی برای رفع مشکل برام پیشنهاد نمی کنه؟
مشکل هنوز پا برجاست و حل نشده است.

alijigari
21-07-2013, 02:58
خد مت مهندس mosayeb.heydari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوباره این ارور که داد :

اینم فایل دامپ ما :

در این حالت idm به ورژن 6.17 ارتقا یافته و بیت تورنت هم نصب نیست و حالت اور کلاکینگ هم غیر فعال شده

mosayeb.heydari
21-07-2013, 17:57
خد مت مهندس mosayeb.heydari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوباره این ارور که داد :

اینم فایل دامپ ما :

در این حالت idm به ورژن 6.17 ارتقا یافته و بیت تورنت هم نصب نیست و حالت اور کلاکینگ هم غیر فعال شده

فکر کنم شما فقط وقتی توی نت هستی بلواسکرین داری. درسته ؟؟
شما درایورهای مربوط به شبکه ، نت، وایرلس و ... رو همشو آپدیت کن .
البته با یه سرچ توی گوگل متوجه شدم این ارور فایل NETIO.sys بیشتر مربوط کاربرای ویندوز 8 میشه . شاید هم این یه باگ توی ویندوز 8 باشه یا شاید درایورهایی شبکه و نت شما با ویندوز 8 سازگاری ندارند که اگه با آپدیت درایورها مشکل حل نشد فعلاً باید بیخیال ویندوز 8 بشی!!!

atolympic
21-07-2013, 19:29
سلام
این نتایج تستهای منه:

مشکلم چیه؟

mosayeb.heydari
21-07-2013, 20:39
سلام
این نتایج تستهای منه:

مشکلم چیه؟

رم ها مشکل ندارن . هارد رو هم تست کردی؟

alijigari
21-07-2013, 22:55
فکر کنم شما فقط وقتی توی نت هستی بلواسکرین داری. درسته ؟؟
شما درایورهای مربوط به شبکه ، نت، وایرلس و ... رو همشو آپدیت کن .
البته با یه سرچ توی گوگل متوجه شدم این ارور فایل NETIO.sys بیشتر مربوط کاربرای ویندوز 8 میشه . شاید هم این یه باگ توی ویندوز 8 باشه یا شاید درایورهایی شبکه و نت شما با ویندوز 8 سازگاری ندارند که اگه با آپدیت درایورها مشکل حل نشد فعلاً باید بیخیال ویندوز 8 بشی!!!

خسته نباشین
1- دیشب 2 دقیقه هم نشده بود که بلو اسکرین گرفتم --همیشه روی نت هستم
2-تمام درایور ها مربوط به لن اپدیت شد که قبلا هم همون درایور ها بود و وایرلس مادر برد هم غیر فعال شد
3-مادربرد من 2 تا لن داره دیشب که بلو اسکرین گرفتم روی چیپست intel بود حالا روی realek گذاشتم ببیینم چی میشه
4- فقط چند ساعت قبل از بلو اسکرین یک اپدیت نصب شده بود به نام :
Windows Malicious Software Removal Tool for Windows 8 and Windows Server 2012 x64-based Systems - July 2013 (KB890830)

Update type: Important

After the download, this tool runs one time to check your computer for infection by specific, prevalent malicious software (including Blaster, Sasser, and Mydoom) and helps remove any infection that is found. If an infection is found, the tool will display a status report the next time that you start your computer. A new version of the tool will be offered every month. If you want to manually run the tool on your computer, you can download a copy from the Microsoft Download Center, or you can run an online version from microsoft.com. This tool is not a replacement for an antivirus product. To help protect your computer, you should use an antivirus product.

فقط گفتم شاید از این باشه هر چی گشتم پاکش کنم تو لیست اپدیت برای پاک کردن نبود

6-یک اروری هم همون موقع که بلو اسکرین گرفتم در قسمت action center ثبت شده که اونم براتون گذاشتم شاید کمک کنه :
The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x000000d1 (0x0000000000000008, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xfffff88001a3a86d). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 072113-17093-01

7-توی فایل دامپ ما چیزی در مورد این باگ که اولش نوشته--گفته نشده ؟

xgf
22-07-2013, 18:17
سلام دوستان عزیز

من چند روز با این مشکل لعنتی مواجه هستم و خست کارمو مختل کرده..
لپ تاپم مدل msi cx-640 هست که دو تا گرافیک داره
رم 4 cpu i5
باید بگم که وقتی این مشکل پیش میاد و من به سراغ این مسیر C:\Windows\Minidump میرم فایلی نیست که بخواهم براتون اپلود کنم (فایل های هیدن هم باز میباشند)
قبل انتی ویروس کسپر نصب کردم پاک کردم گفتم شاید مال اون باشه که حل نشد

گفتم ویندوز عوض کنم ببینم چی میشه از همن سی دی ویندوز قبلی خودم 7 64 بیتی نصب کردم یکم باهاش کار کردم مشکلی نداشت اما دوباره همینجور شد صفحه ابی اومد و ریست کرد
ببینید دوستان بزارید یه نگاه بندازیم دقیق بهش از سی دی ویندوز نمیتونه باشه چون من این ویندوز رو روی ده تا لپ تاپ تست کردم و مشکلی نداشته
از درایور هام هم نمیتونه باشه چن همه رو شناخته ویا اگه مشکل درایور باشه چطور تا چند روز پیش که همین ویندوز بود مشکلی نداشت؟ در حالی که سخت افزار جدیدی اضافه نشده
خواهش میکنم بگید با وجد اینکه اون فایل تشکیل نمیشه من از کجا بفهمم نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟ چطور باید حلش کنم امیدوارم اطلاعات کامل داده باشم

alijigari
22-07-2013, 18:52
سلام دوستان عزیز

رم 4 cpu i5
باید بگم که وقتی این مشکل پیش میاد و من به سراغ این مسیر C:\Windows\Minidump میرم فایلی نیست که بخواهم براتون اپلود کنم (فایل های هیدن هم باز میباشند)

گفتم ویندوز عوض کنم ببینم چی میشه از همن سی دی ویندوز قبلی خودم 7 64 بیتی نصب کردم یکم باهاش کار کردم مشکلی نداشت اما دوباره همینجور شد صفحه ابی اومد و ریست کرد
ببینید دوستان بزارید یه نگاه بندازیم دقیق بهش از سی دی ویندوز نمیتونه باشه چون من این ویندوز رو روی ده تا لپ تاپ تست کردم و مشکلی نداشته
از درایور هام هم نمیتونه باشه چن همه رو شناخته ویا اگه مشکل درایور باشه چطور تا چند روز پیش که همین ویندوز بود مشکلی نداشت؟ در حالی که سخت افزار جدیدی اضافه نشده
خواهش میکنم بگید با وجد اینکه اون فایل تشکیل نمیشه من از کجا بفهمم نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟ چطور باید حلش کنم امیدوارم اطلاعات کامل داده باشم

دوست عزیز اگه صفحات قبلی را مطالعه کنید
مهندس گلمون

mosayeb.heydari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به صورت تصویری گفتن که چه جوری فعالش کنید تا این فایل ایجاد بشه

xgf
22-07-2013, 19:12
دوست عزیز اگه صفحات قبلی را مطالعه کنید
مهندس گلمون

mosayeb.heydari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به صورت تصویری گفتن که چه جوری فعالش کنید تا این فایل ایجاد بشه

شرمنده دااش میشه شماره صفحشو بدی؟ ندیدم؟

atolympic
22-07-2013, 22:28
رم ها مشکل ندارن . هارد رو هم تست کردی؟
بله هاردمو هم با اون نرم افزار که گفتی تستش کردم
مشکلی نداشتن

ایا ممکنه مشکل از سخت افزار wifiباشه؟
چون میام اینترنت قاطی میکنه...

xgf
22-07-2013, 22:36
داداش میشه بگید اون لینک کجاست؟
مهندس حیدری به پست ما هم نگاه میندازی؟

mosayeb.heydari
23-07-2013, 13:06
داداش میشه بگید اون لینک کجاست؟
مهندس حیدری به پست ما هم نگاه میندازی؟

سلام

1- از control panel گزینه system واز قسمت سمت چپ گزینه Advanced system setting رو انتخاب کن .
2- از پنجره باز شده system properties و از سربرگ Advanced

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

که با انتخاب دکمه setting پنجره ایی باز میشه .

3- از پنجره باز شده از قسمت

Write Debugging Information گزینه

Small memory dump رو انتخاب کن و دکمه OK رو بزن تا تغییرات ذخیره بشه.شکل زیر :

4- به این ترتیب فایلهای دامپ در BSOD بعدی در پوشه مربوطه بوجود میان . فایلهای دامپ رو آپلود کن تا به مشکلت رسیدگی بشه

mosayeb.heydari
23-07-2013, 13:17
خسته نباشین
1- دیشب 2 دقیقه هم نشده بود که بلو اسکرین گرفتم --همیشه روی نت هستم
2-تمام درایور ها مربوط به لن اپدیت شد که قبلا هم همون درایور ها بود و وایرلس مادر برد هم غیر فعال شد
3-مادربرد من 2 تا لن داره دیشب که بلو اسکرین گرفتم روی چیپست intel بود حالا روی realek گذاشتم ببیینم چی میشه
4- فقط چند ساعت قبل از بلو اسکرین یک اپدیت نصب شده بود به نام :
Windows Malicious Software Removal Tool for Windows 8 and Windows Server 2012 x64-based Systems - July 2013 (KB890830)

Update type: Important

After the download, this tool runs one time to check your computer for infection by specific, prevalent malicious software (including Blaster, Sasser, and Mydoom) and helps remove any infection that is found. If an infection is found, the tool will display a status report the next time that you start your computer. A new version of the tool will be offered every month. If you want to manually run the tool on your computer, you can download a copy from the Microsoft Download Center, or you can run an online version from microsoft.com. This tool is not a replacement for an antivirus product. To help protect your computer, you should use an antivirus product.

فقط گفتم شاید از این باشه هر چی گشتم پاکش کنم تو لیست اپدیت برای پاک کردن نبود

6-یک اروری هم همون موقع که بلو اسکرین گرفتم در قسمت action center ثبت شده که اونم براتون گذاشتم شاید کمک کنه :
The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x000000d1 (0x0000000000000008, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xfffff88001a3a86d). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 072113-17093-01

7-توی فایل دامپ ما چیزی در مورد این باگ که اولش نوشته--گفته نشده ؟

این اروری هم که شما گرفتین ( x000000d1 ) توی 90 درصد موارد مربوط به مشکل در یکی از درایورها میشه.
شما با ویندوز 7 هم همین مشکل رو داشتین ؟

===============
1- شما نرم افزار ESET SysInspector رو از این لینک دانلود کن :
بعد از نصب و اجرا با فرمت فشرده zip گزارش بگیر و آپلود کن . خودت هم میتونی وضعیت کارکرد خوب یا بد درایورها رو چک کنی. حتما هم از قسمت Network connection اتصالات TCP و UDP رو چک کن.

2- از control panel گزینه Administrative tools و گزینه Event viewer رو انتخاب کن . از قسمت سمت چپ این برنامه دنبال Administrative events بگرد . پس از انتخاب این گزینه از قسمت سمت راست گزینه save all events as... رو انتخاب و فایل رو با فرمت evtx ذخیره کن . این فایل رو هم آپلود کن .

Crespo
23-07-2013, 13:53
درود.
دوستان من هر از گاهی با مشکل BSOD مواجه میشم. اما در این اوخر فواصل زمانی که اخطار واسم میاد کم شده و بعضاً هفته ای یه مرتبه این مشکل ایجاد شده!
فقط اینم بگم که 99%، این مشکل شبا واسم پیش اومده! من شبا سیستم رو دانلود میزام و صبح با نرم افزار خودش Hibernate میشه. اما بعضی وقتا صبح که سیستم رو روشن کردم دیدم که Blue Screen داده و سیستم خودش خاموش شده! و فکر هم میکنم در لحظه ی Hibernate شدن هم باشه! چون خودم که بعضاً تا 5 صبح بیدارم این اتفاق نمی افته! یا مثلاً بعضی وقتا Hibernate نرم افزار رو غیرفعال میکنم که سیستم روشن بمونه، این اتفاق نمی افته!
پ.ن: در طی چند روز گذشته این اتفاق هر شب تکرار شده!
پ.ن2: توی 3-4 سالی که سیستمم رو عوض کردم و این سیستم رو بستم، تا حالا سابقه نداشته در طی روز این مشکل واسم پیش بیاد. مگر بجز 1-2 مرتبه! هر دفه که اتفاق افتاده فقط در همین بازه ی زمانی نزدیکای صبح بوده که منم خواب بودم!
پ.ن3: هیچ سخت افزار جدیدی هم به سیستم اضافه نشده!
اینم مشخصات سیستم:
CPU: Intel - Core 2 Quad
VGA: 9600Gt
Ram: 4GB

اینم لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فولدر زیر شده Minidump
پ.ن: فایل Memory.dmp وجود نداشت! حتی مخفی!

mosayeb.heydari
23-07-2013, 14:09
درود.
دوستان من هر از گاهی با مشکل BSOD مواجه میشم. اما در این اوخر فواصل زمانی که اخطار واسم میاد کم شده و بعضاً هفته ای یه مرتبه این مشکل ایجاد شده!
فقط اینم بگم که 99%، این مشکل شبا واسم پیش اومده! من شبا سیستم رو دانلود میزام و صبح با نرم افزار خودش Hibernate میشه. اما بعضی وقتا صبح که سیستم رو روشن کردم دیدم که Blue Screen داده و سیستم خودش خاموش شده! و فکر هم میکنم در لحظه ی Hibernate شدن هم باشه! چون خودم که بعضاً تا 5 صبح بیدارم این اتفاق نمی افته! یا مثلاً بعضی وقتا Hibernate نرم افزار رو غیرفعال میکنم که سیستم روشن بمونه، این اتفاق نمی افته!
پ.ن: در طی چند روز گذشته این اتفاق هر شب تکرار شده!
پ.ن2: توی 3-4 سالی که سیستمم رو عوض کردم و این سیستم رو بستم، تا حالا سابقه نداشته در طی روز این مشکل واسم پیش بیاد. مگر بجز 1-2 مرتبه! هر دفه که اتفاق افتاده فقط در همین بازه ی زمانی نزدیکای صبح بوده که منم خواب بودم!
پ.ن3: هیچ سخت افزار جدیدی هم به سیستم اضافه نشده!
اینم مشخصات سیستم:
CPU: Intel - Core 2 Quad
VGA: 9600Gt

اینم لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فولدر زیر شده Minidump
پ.ن: فایل Memory.dmp وجود نداشت! حتی مخفی!

مشکل از ویندوزه . احتمالا ویندوزت قدیمه( یک یا دو سال پیش) و این ارور هم یه باگ توی ویندوزای قبلی بوده که البته مایکروسافت برطرفش کرده.
طبق چیزی که در سایت مایکروسافت گفته شده :
STOP: 0x0000009FDRIVER_POWER_STATE_FAILURE
A device driver is in an invalid or inconsistent power state from either shutdown or going into or returning from hibernate or standby modes.

برای حل مشکل :
1- از ویندوز 7 sp1 به همراه آپدیت های جدید استفاده کن.
2- درایورهای اصلی رو آپدیت کن : گرافیک، صدا، مادربرد ، شبکه و ....

CPU and Chipset Drivers: AMD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Via ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Video Drivers: ATI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Nvida ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Computer and other hardware manufacturers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- از آنتی ویروس های آویرا ، آوست یا اسنشیال استفاده کن .

mosayeb.heydari
23-07-2013, 14:14
بله هاردمو هم با اون نرم افزار که گفتی تستش کردم
مشکلی نداشتن

ایا ممکنه مشکل از سخت افزار wifiباشه؟
چون میام اینترنت قاطی میکنه...

شما هم با ESET SysInspector گزارش بگیر و آپلود کن .
در ضمن فایل های دامپ جدید رو هم آپلود کن .
مشکل از wifi هم میتونه باشه . درایورهای وای فای، شبکه ، وایرلس و ... رو آپدیت کن .

Crespo
23-07-2013, 14:35
مشکل از ویندوزه . احتمالا ویندوزت قدیمه( یک یا دو سال پیش) و این ارور هم یه باگ توی ویندوزای قبلی بوده که البته مایکروسافت برطرفش کرده.
طبق چیزی که در سایت مایکروسافت گفته شده :
STOP: 0x0000009F

DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

A device driver is in an invalid or inconsistent power state from either shutdown or going into or returning from hibernate or standby modes.

برای حل مشکل :
1- از ویندوز 7 sp1 به همراه آپدیت های جدید استفاده کن.
2- درایورهای اصلی رو آپدیت کن : گرافیک، صدا، مادربرد ، شبکه و ....

CPU and Chipset Drivers: AMD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Via ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Video Drivers: ATI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), Nvida ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Computer and other hardware manufacturers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- از آنتی ویروس های آویرا ، آوست یا اسنشیال استفاده کن .

من ویندوزم رو حدود 2 هفته ای میشه نصب کردم! من 1 سالی میشد که 7 (سرویس پک 1) نصب داشتم تا حدود 1 ماه پیش که 8 نصب کردم! یه 2 هفته ای 8 داشتم و بعد بنا به دلایلی برگشتم به 7 (سرویس پک 1) که الان حدود 2 هفته از اون زمان میگذره.

درایورام که آپدیتن. آنتی ویروس هم من از KasperSky Internet Security استفاده میکنم!

پ.ن: من قبلاً ویندوز رو آپدیت میکردم! اما وقتی دیدم نمیشه از آپدیتا بک آپ گرفت و عملاً با هر بار تعویض ویندوز، همه چی صفر میشه دیگه بیخیالش شدم!

xgf
23-07-2013, 19:14
سلام

1- از control panel گزینه system واز قسمت سمت چپ گزینه Advanced system setting رو انتخاب کن .

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

4- به این ترتیب فایلهای دامپ در BSOD بعدی در پوشه مربوطه بوجود میان . فایلهای دامپ رو آپلود کن تا به مشکلت رسیدگی بشه

جناب حیدری من دیروز یه 8 نصب کردم دیروز چند ساعتی همراه با نت استفاده کردم صفحه ابی نیومد امشب هم تست میکنم اگه نشد که یعنی با 8 خوب هست

اگر خوب باشه دوباره ویندوز هفت رو نصب میکنم اگر ابی اومد دامپ رو اپلود میکنم ولی مهندس من این ویندوز رو روی چند تا لپ تاپ تست کردم مشکلی نداشته قبلا هم همین ویندوز روی لپ تاپم بوده مشکل میتونه از کجا باشه ..؟ یعنی باید قید هفت رو بزنم؟

alijigari
23-07-2013, 20:12
این اروری هم که شما گرفتین ( x000000d1 ) توی 90 درصد موارد مربوط به مشکل در یکی از درایورها میشه.
شما با ویندوز 7 هم همین مشکل رو داشتین ؟

===============
1- شما نرم افزار ESET SysInspector رو از این لینک دانلود کن :
بعد از نصب و اجرا با فرمت فشرده zip گزارش بگیر و آپلود کن . خودت هم میتونی وضعیت کارکرد خوب یا بد درایورها رو چک کنی. حتما هم از قسمت Network connection اتصالات TCP و UDP رو چک کن.

2- از control panel گزینه Administrative tools و گزینه Event viewer رو انتخاب کن . از قسمت سمت چپ این برنامه دنبال Administrative events بگرد . پس از انتخاب این گزینه از قسمت سمت راست گزینه save all events as... رو انتخاب و فایل رو با فرمت evtx ذخیره کن . این فایل رو هم آپلود کن .

خیلی ممنون از راهنماییتون
اطلاعات خواسته شده براتون پ .خ کردم

mosayeb.heydari
23-07-2013, 21:37
جناب حیدری من دیروز یه 8 نصب کردم دیروز چند ساعتی همراه با نت استفاده کردم صفحه ابی نیومد امشب هم تست میکنم اگه نشد که یعنی با 8 خوب هست

اگر خوب باشه دوباره ویندوز هفت رو نصب میکنم اگر ابی اومد دامپ رو اپلود میکنم ولی مهندس من این ویندوز رو روی چند تا لپ تاپ تست کردم مشکلی نداشته قبلا هم همین ویندوز روی لپ تاپم بوده مشکل میتونه از کجا باشه ..؟ یعنی باید قید هفت رو بزنم؟

احتمال زیاد مشکل از درایورهاست : گرافیک ، مادربرد، صدا و ...
بهر حال باید فایل های دامپ رو آپلود کنید .
ولی در کل ویندوز 7 سازگاری بیشتری با سخت افزارها داره و درایورهایی که واسش اومدن امتحان خودشونو پس دادن . شما هم احتمالاً با آپدیت درایورها مشکلتون با ویندوز 7 حل خواهد شد .

mosayeb.heydari
23-07-2013, 22:34
خیلی ممنون از راهنماییتون
اطلاعات خواسته شده براتون پ .خ کردم

مدل مادبردت اسوسه؟ ( احتمالا ً ASUS P8Z77 ! درسته ؟ )
اگه مدل مادربردت همینه مشکل صددرصد مربوط به درایور وای فای ( یا لن )مادبردتون میشه که ظاهراً این درایور آپدیت نیست یا با ویندوز 8 سازگاری نداره یا خود درایور مشکل داره . شما اینکارها رو انجام بده :
1- به این روشی که میگم درایورهای مربوط به مادربرد رو آپدیت کن :
به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کن و از قسمت بالای سایت support و از صفحه باز شده Download رو انتخاب کن . از قسمت پایین صفحه دانلود گزینه Select Model Manually رو انتخاب کن مدل مادربرد رو به همراه نوع ویندوز انتخاب کن و پس از تأیید ( Confirm ) درایورهای مربوط به شبکه (LAN ) ، وای فای ،بایوس و چیپ ست رو آپدیت کن . دقت داشته باش که از هر درایور ممکنه چند تا وجود داشته باشه . به تاریخ و ورژن درایورها نگاه کن و اونی که تاریخش جدیدتره رو دانلود و نصب کن . اونایی هم که روبروشون نوشته WHQL معتبرترن و توسط مایکروسافت تأیید شدن .
2- IDM و تورنت رو پاک کن .
احتمال خیلی زیاد دیگه باید مشکلت با اینکار حل بشه وگرنه دیگه مشکل از خود درایورهاست که با ویندوز 8 سازگاری ندارن.

alijigari
24-07-2013, 09:31
مدل مادبردت اسوسه؟ ( احتمالا ً ASUS P8Z77 ! درسته ؟ )
اگه مدل مادربردت همینه مشکل صددرصد مربوط به درایور وای فای ( یا لن )مادبردتون میشه که ظاهراً این درایور آپدیت نیست یا با ویندوز 8 سازگاری نداره یا خود درایور مشکل داره . شما اینکارها رو انجام بده :
1- به این روشی که میگم درایورهای مربوط به مادربرد رو آپدیت کن :
به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کن و از قسمت بالای سایت support و از صفحه باز شده Download رو انتخاب کن . از قسمت پایین صفحه دانلود گزینه Select Model Manually رو انتخاب کن مدل مادربرد رو به همراه نوع ویندوز انتخاب کن و پس از تأیید ( Confirm ) درایورهای مربوط به شبکه (LAN ) ، وای فای ،بایوس و چیپ ست رو آپدیت کن . دقت داشته باش که از هر درایور ممکنه چند تا وجود داشته باشه . به تاریخ و ورژن درایورها نگاه کن و اونی که تاریخش جدیدتره رو دانلود و نصب کن . اونایی هم که روبروشون نوشته WHQL معتبرترن و توسط مایکروسافت تأیید شدن .
2- IDM و تورنت رو پاک کن .

احتمال خیلی زیاد دیگه باید مشکلت با اینکار حل بشه وگرنه دیگه مشکل از خود درایورهاست که با ویندوز 8 سازگاری ندارن.

1-خیلی ممنون از اینکه به صورت دقیق جواب میدین
2-حتما انجام میدم و نتیجه را میگذارم -مدل مادربرد هم درست فرمودید
3-فقط من درایورها را از خود سایت ایسوس دانلود کرده بودم یعنی مدل مادر برد و وینودوز 8 را انتخاب میکردم و خودش لیستی از تمام درایور ها برای قسمتهای مختلف میداد که از اون طریق اپدیت میکردم
4-برنامه پیدا کردم به نام driver pack که روی دی وی وی شرکت پرند بود که حجمش 4 گیگا بایت موقع نصب هست با وجود اینکه درایور های شبکه اپدیت بود بازم برای شبکه اپدیت داد که نصب کردم
5-بعد از این کار تورنت را برای ازمایش نصب کردم قبلا ارور شبکه میداد و میگفت شما کانکشن برای دانلود تدارید اما حالا دیگه این ارور را نمیده و به راحتی دانلود میکنه
6-اگه بایوس را اپدیت کنم بازم باید ویندوز را عوض کنم یا نه ؟

Gamecock1
24-07-2013, 14:30
سلام. من با ویندوز 7 همیشه با صفحه آبی مواجه میشدم. چند وقت پیش ویندوز xp نصب کردم. ولی باز هم همون طوریه. ولی تنها فرقش اینه که مثل ویندوز 7 اولش صفحه آبی نمیاد، یک راست ریستارت میشه. اینم آپلود مشخصاتم از جنرال ریپورت که گفته بودید:

ممنون. منتظرم...

mosayeb.heydari
24-07-2013, 21:05
سلام. من با ویندوز 7 همیشه با صفحه آبی مواجه میشدم. چند وقت پیش ویندوز xp نصب کردم. ولی باز هم همون طوریه. ولی تنها فرقش اینه که مثل ویندوز 7 اولش صفحه آبی نمیاد، یک راست ریستارت میشه. اینم آپلود مشخصاتم از جنرال ریپورت که گفته بودید:

ممنون. منتظرم...

ارورها خیلی کلی هستند و تحلیلشون کمی مشکله . اگه فایلهای دامپ بیشتری داری آپلود کن. اینطور بهتر و دقیقتر میشه نظر داد ولی کلا مشکل شما دو دلیل اصلی و کلی داره :
1- مشکل درایورها
2- مشکل سخت افزاری

احتمال زیاد مشکل مربوط به همون مورد اول میشه و خصوصا درایور گرافیک . شما درایورهای اصلیتون رو آپدیت کنید : گرافیک ، مادربرد، صدا، شبکه ، وسایل جانبی(کارت تی وی ، رم ریدرها و...) و ...
اگه مشکل حل نشد فایل های دامپ جدید رو دوباره آپلود کنید .

در ضمن
با نرم افزار ESET SysInspector گزارش بگیر و آپلود کن .

mosayeb.heydari
24-07-2013, 21:16
1-خیلی ممنون از اینکه به صورت دقیق جواب میدین
2-حتما انجام میدم و نتیجه را میگذارم -مدل مادربرد هم درست فرمودید
3-فقط من درایورها را از خود سایت ایسوس دانلود کرده بودم یعنی مدل مادر برد و وینودوز 8 را انتخاب میکردم و خودش لیستی از تمام درایور ها برای قسمتهای مختلف میداد که از اون طریق اپدیت میکردم
4-برنامه پیدا کردم به نام driver pack که روی دی وی وی شرکت پرند بود که حجمش 4 گیگا بایت موقع نصب هست با وجود اینکه درایور های شبکه اپدیت بود بازم برای شبکه اپدیت داد که نصب کردم
5-بعد از این کار تورنت را برای ازمایش نصب کردم قبلا ارور شبکه میداد و میگفت شما کانکشن برای دانلود تدارید اما حالا دیگه این ارور را نمیده و به راحتی دانلود میکنه
6-اگه بایوس را اپدیت کنم بازم باید ویندوز را عوض کنم یا نه ؟

خواهش میکنم.
اگه فعلاً خوبه که دیگه نیاز به آپدیت بایوس نیست ولی اگه باز مشکل پیدا کرد بایوس رو آپدیت کنید.
در ضمن من اینطور که توی سایت اسوس دیدم از هر درایور چند ورژن و تاریخ داشت . بعضی هاشون WHQL داشتن و بعضی هاشون نداشتن. احتمالا شما درایورهای غیر معتبر یا تاریخ گذشته رو دانلود کردید یا همون درایورهای جدید مشکل داشتن. بهرحال من از یه چیز مطمئنم : مشکل صد در صد از درایور وای فای یا شبکه (شاید به احتمال کم هم بایوس) هست .

H e K t O r
24-07-2013, 23:45
سلام دوستان
خسته نباشید
من ویندوزم سون هست و آنتی ویروسم نود32
چند شب پیش حدود ساعت 2 اینا بود طبق معمول آنتی ویروسم آپدیت شدولی اینبار بعد آپدیت کامپیوتر ریست شد دوباه بالا اومد و به محض اینکه بالا میاد بعد 4تا 5 ثانیه یه صفحه آبی میاد که عکسشو پایین میذارم تا 100 سریع میره دوباره ریست میشه. قبلا هم این مشکل پیش اومده بود که اونطور که یادمه یه برنامه کوچیک بود که برای برنامه نود 32 گذاشته بودن اون آپدیت مخرب رو حذف میکرد. من راحت میتونم برم safe mode اونجا میرم تو دریاو نصب نود 32 و تو آپدیت جدید اونا رو که پاک میکنم و ریست میکنم دوباره کامپیوتر درست میشه ولی به محض اینکه آپدیت میکنم نود32 رو سریع صفحه آبی میاد و ریست میشه.
نود32 ورژن4 داشتم که گفتم ورزن رو عوض کنم شاید خوب شه و ورزن 6 جدید رو ریختم ولی فایده نداشت!

درایور گرافیگ هم آپدیت کردم فایده نداشت. این ارور مموری که نوشته چطوری میشه درست کرد؟؟

فایل دامپ : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فایل سایز اینسپکتور : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ram: 2GB
VGA: 9600GT

من مطمئن هستم نود 32 مشکل ایجاد کرده چون به محض اینکه اینو آپیدیتش پاک میکنم و غیر فعال راحت کار میکنم.

با تشکر از شما

xgf
25-07-2013, 00:45
سلام دوستان عزیز

رم 4 cpu i5

احتمال زیاد مشکل از درایورهاست : گرافیک ، مادربرد، صدا و ...
بهر حال باید فایل های دامپ رو آپلود کنید .
ولی در کل ویندوز 7 سازگاری بیشتری با سخت افزارها داره و درایورهایی که واسش اومدن امتحان خودشونو پس دادن . شما هم احتمالاً با آپدیت درایورها مشکلتون با ویندوز 7 حل خواهد شد .
سلام مهندس حیدری امشب با هشت هم یه دفعه ابی شد که دامپ با ویندوز 8 رو براتون اپلود کردم
7 رو هم نصب میکنم اگه ابی شد براتون دامپش رو اپلود میکنم
بفرمایید

mosayeb.heydari
25-07-2013, 09:52
سلام مهندس حیدری امشب با هشت هم یه دفعه ابی شد که دامپ با ویندوز 8 رو براتون اپلود کردم
بفرمایید

این ویندوز 8 چون جدید اومده کلاً با درایورهای قدیمی میونه خوبی نداره:n23: بخصوص درایورهای شبکه و وایرلس و ... .

شما درایور گرافیک رو آپدیت کنید از اینجا(درایور اصلی گرافیک رو البته. اونی که روی لپ تاپ هم مارکشو نوشته. که فکر کنم انویدیا باشه ) :
با وی پی ان هم برید ایران از طرف انویدیا تحریمه .

و درایورهای شبکه ، وای فای ، وایرلس رو هم آپدیت کنید . از سایت رسمی خودشون .

بایوس رو هم از سایت رسمی لپ تاپتون آپدیت کنید(آپدیتش یکم مشکله . راهنمای آپدیتش رو از خود سایت ام اس ای بگیرید)

و ....

متأسفانه سایت msi در قرار دادن آپدیت های جدید اصلاً خوب نیست . اینطور که من نگاه کردم آپدیت ها بیشترشون مربوط به سال 2011 بودن! پس شما فقط بایوس رو از ام اس آی آپدیت کنید و باقی دیوایس ها رو از سایت رسمی خودشون .
در ضمن
موقتاً بعد از دانلود درایورها IDM رو پاک کنید و
اگه وقت کردید از سیستمتون با ESET sysInspector یه گزارش بگیرید و آپ کنید . ممنون میشم

mosayeb.heydari
25-07-2013, 10:05
سلام دوستان
خسته نباشید
من ویندوزم سون هست و آنتی ویروسم نود32
چند شب پیش حدود ساعت 2 اینا بود طبق معمول آنتی ویروسم آپدیت شدولی اینبار بعد آپدیت کامپیوتر ریست شد دوباه بالا اومد و به محض اینکه بالا میاد بعد 4تا 5 ثانیه یه صفحه آبی میاد که عکسشو پایین میذارم تا 100 سریع میره دوباره ریست میشه. قبلا هم این مشکل پیش اومده بود که اونطور که یادمه یه برنامه کوچیک بود که برای برنامه نود 32 گذاشته بودن اون آپدیت مخرب رو حذف میکرد. من راحت میتونم برم safe mode اونجا میرم تو دریاو نصب نود 32 و تو آپدیت جدید اونا رو که پاک میکنم و ریست میکنم دوباره کامپیوتر درست میشه ولی به محض اینکه آپدیت میکنم نود32 رو سریع صفحه آبی میاد و ریست میشه.
نود32 ورژن4 داشتم که گفتم ورزن رو عوض کنم شاید خوب شه و ورزن 6 جدید رو ریختم ولی فایده نداشت!

درایور گرافیگ هم آپدیت کردم فایده نداشت. این ارور مموری که نوشته چطوری میشه درست کرد؟؟

فایل دامپ : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فایل سایز اینسپکتور : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ram: 2GB
VGA: 9600GT

من مطمئن هستم نود 32 مشکل ایجاد کرده چون به محض اینکه اینو آپیدیتش پاک میکنم و غیر فعال راحت کار میکنم.

با تشکر از شما

ارورها به احتمال 90 درصد مربوط به نود میشن چون ارورهای MEMORY_MANAGMENT هستند . احتمال زیاد نود32 در استفاده از RAM با نرم افزار یا درایور دیگه ایی Conflict داره . صفحه آبی بیشتر در مورد کاربران آنتی ویروس های بیت دیفندر، کسپر و نود هست و تقریبا طبیعی هم هست چون این سه آنتی ویروس برای دسترسی به حافظه ی رم بیش از حد قلدر هستند!:n25:
برای حل مشکل شما چاره ایی جزء اینکه از یه آنتی ویروس دیگه استفاده کنی نداری : آوست ، آویرا یا اسنشیال .

BEHZAD2007
25-07-2013, 11:22
سلام دوستان عزیز منم با این سیستمم مشکل دارم اساسی مشکل من اینه که سیستم یهو فریز میشه و یه صدای نویز از اسپیکرها شنیده میشه هر کاریش کردم درست نشد بعضی وقت ها هم صفحه ابی میاد من چطور میتونم درسش کنم ممنون میشم راهنمایی کنی
مشخصات سیستم
cuu:amd phonem x2
ram:2 gig ddr3
main:msi
vga:5450
همین مرسی

peagle
25-07-2013, 11:31
با عرض سلام
اگر کمکی به ما هم بکنید ممنونتون میشم . راستیتش این blue screen دیوانه کرد مرا .
درایو کارت گرافیکم را هم آپدیت کردم ها نمیدونم چرا اینجوری میشه .

فایل دامپ :

خیلی ممنون

mosayeb.heydari
25-07-2013, 12:06
با عرض سلام
اگر کمکی به ما هم بکنید ممنونتون میشم . راستیتش این blue screen دیوانه کرد مرا .
درایو کارت گرافیکم را هم آپدیت کردم ها نمیدونم چرا اینجوری میشه .

فایل دامپ :

خیلی ممنون

لطفاً همه فایل های دامپ رو آپلود کن . با ESET sysInspector هم یه گزارش آپلود کن .

mosayeb.heydari
25-07-2013, 12:08
سلام دوستان عزیز منم با این سیستمم مشکل دارم اساسی مشکل من اینه که سیستم یهو فریز میشه و یه صدای نویز از اسپیکرها شنیده میشه هر کاریش کردم درست نشد بعضی وقت ها هم صفحه ابی میاد من چطور میتونم درسش کنم ممنون میشم راهنمایی کنی
مشخصات سیستم
cuu:amd phonem x2
ram:2 gig ddr3
main:msi
vga:5450
همین مرسی

فریز شدن ناگهانی توی بیشتر موارد ناشی از درایور کارت گرافیکه . ولی این فقط یه حدسه . برای بهتر و دقیقتر نظر دادن همه فایل های دامپ رو آپلود کن و
با ESET sysInspector هم یه گزارش آپلود کن .

peagle
25-07-2013, 12:37
لطفاً همه فایل های دامپ رو آپلود کن . با ESET sysInspector هم یه گزارش آپلود کن .
شرمنده این نرم افزار را دانلود کردم ولی چی جوری کار میکند

نمیدونم این فایل گزارش است یا خیر :

این هم تمامی فایل های دامپ :

بازم ممنون ازت :n16:

mosayeb.heydari
25-07-2013, 12:40
شرمنده این نرم افزار را دانلود کردم ولی چی جوری کار میکند :n29:

بعد از اینکه نرم افزار بالا اومد از منوی File گزینه save log رو انتخاب کن و با فرمت zip فایل رو دخیره و بعد هم آپلود کن .

peagle
25-07-2013, 12:55
اینم از گزارش :

mosayeb.heydari
25-07-2013, 13:19
شرمنده این نرم افزار را دانلود کردم ولی چی جوری کار میکند

نمیدونم این فایل گزارش است یا خیر :

این هم تمامی فایل های دامپ :

بازم ممنون ازت :n16:

1- آنتی ویروستو عوض کن و با یه آنتی ویروس دیگه ترجیحا آوست یا آویرا (آپدیت شده) سیستم رو موقع بوت اسکن کن .
(یه نرم افزاری بنام DirectDrawEx توی لیست نرم افزاری نصب شده روی ویندوزت هست که احتمال زیاد تروجانه و موجب مشکلات گرافیکی میشه. آوست و آویرا و بیت دیفندر میشناسندش. )
2- درایور گرافیک رو چطور آپدیت میکنی؟
درایور گرافیک رو از سایت رسمی آپدیت کن :
3- دایرکتس (Directx) رو هم حتماً آپدیت کن :
4- درایور صدا رو هم آپدیت کن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Definition Audio Codecs
5- اگر اورکلاک کردی ، سیستم رو از اورکلاک در بیار .
6- اگه با موارد بالا مشکل حل نشد بایوس(مادربرد) رو هم آپدیت کن .
7- اگه بازم مشکل حل نشد مشکل سخت افزاری گرافیکه . میتونی اسلات گرافیک روی مادربرد رو هم تغییر بدی شاید مشکل از اون باشه و گرنه خود کارت گرافیک مشکل داره .

peagle
25-07-2013, 13:24
1- آنتی ویروستو عوض کن و با یه آنتی ویروس دیگه ترجیحا آوست یا آویرا (آپدیت شده) سیستم رو موقع بوت اسکن کن .
2- درایور گرافیک رو چطور آپدیت میکنی؟
درایور گرافیک رو از سایت رسمی آپدیت کن :
3- دایرکتس (Directx) رو هم حتماً آپدیت کن :
4- درایور صدا رو هم آپدیت کن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Definition Audio Codecs
5- اگر اورکلاک کردی ، سیستم رو از اورکلاک در بیار .
6- اگه با موارد بالا مشکل حل نشد بایوس(مادربرد) رو هم آپدیت کن .
7- اگه بازم مشکل حل نشد مشکل سخت افزاری گرافیکه . میتونی اسلات گرافیک روی مادربرد رو هم تغییر بدی شاید مشکل از اون باشه و گرنه خود کارت گرافیک مشکل داره .

:n16:ممنووووننننننننننننننن نننننننننننن

BEHZAD2007
26-07-2013, 00:06
سلام اینم فایل دامپ و برنامه فقط سیستم من یه فایل دامپ بیشتر نداشت با تشکر از وقتی که میزارید
فایل دامپ
فایل برنامه
مرسی

atolympic
26-07-2013, 00:32
سلام...
من چند روزه با کابل lanکانکت میشم... و مشکلم رفع شده...

به احتمال زیاد فرستنده wi-fi دستگام مشکل پیدا کرده...

چیزی نیستش که بشه باهاش مودم یا واس فای رو باهاش تست کنم..

mosayeb.heydari
26-07-2013, 08:45
سلام...
من چند روزه با کابل lanکانکت میشم... و مشکلم رفع شده...

به احتمال زیاد فرستنده wi-fi دستگام مشکل پیدا کرده...

چیزی نیستش که بشه باهاش مودم یا واس فای رو باهاش تست کنم..

خیر فرستنده مشکل نداره . مشکل شما درایورهای وای فای یا وایرلستون هست که احتمال زیاد با آپدیت این درایورها مشکل حل میشه .آپدیت هایی که داخل سایت اسوس هستند خیلی قدیمی هستند.
مدل وایرلست چیه؟ احتمالا یا Intel هست یا Azurewave . از سایت رسمیشون درایورهاتو آپدیت کن احتمال زیاد مشکل حل میشه :

mosayeb.heydari
26-07-2013, 09:08
سلام اینم فایل دامپ و برنامه فقط سیستم من یه فایل دامپ بیشتر نداشت با تشکر از وقتی که میزارید
فایل دامپ
فایل برنامه
مرسی

سلام . خواهش می کنم.
1- آنتی ویروس Comodo (و نود 32 ! )رو پاک کن و از با آنتی ویروس های آویرا یا آوست آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن .
2- اگه نرم افزارهای VMware Workstation و Connection manager روی سیستم نصبه به طور کامل پاکشون کن .
3 - با برنامه ccleaner رجیستری رو تمیز کن .
4- درایورهای گرافیک، شبکه، وایرلس ، مادربرد و صدا رو هم آپدیت کن .

BEHZAD2007
26-07-2013, 21:44
سلام . خواهش می کنم.
1- آنتی ویروس Comodo (و نود 32 ! )رو پاک کن و از با آنتی ویروس های آویرا یا آوست آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن .
2- اگه نرم افزارهای VMware Workstation و Connection manager روی سیستم نصبه به طور کامل پاکشون کن .
3 - با برنامه ccleaner رجیستری رو تمیز کن .
4- درایورهای گرافیک، شبکه، وایرلس ، مادربرد و صدا رو هم آپدیت کن .
مرسی عزیز از پاسخت این comodo مرورگره فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه
نرم افزار ورک استیشن هم قبلا نصب کرده بودم الان پاک کردم از کجا باید پاکشون کنم؟
در مورد اپدیت درایورها من از driver pack 13 استفاده کردم ایا این برنامه اپدیت هاش مشکلی داره؟
و یه سوال ایا هارد من مشکلی داره ؟
به نظرتون با این کارها درست میشه سیستم ؟
مرسی از پاسخت

D E M O N
27-07-2013, 00:48
سلام دوستان
روی لپ تاپ یه ویندوز سون نصب بود حدودا نه ماه بود که عوض نشده بود و این اواخر به دلایل مخنلف و نصب و حذف برنامه های متعدد صفحه مرگ ظاهر میشد که با تعویض ویندوز فعلا خوب شده اما مشکل جدیدی که داره اینه که وفتی ریستارت میکنم دستگاه خاموش میشه روشن میشه چند ثانیه نمیکشه که دوباره خاموش میشه و دفعه سوم ویندوز کامل لود میشه
این مشکل از کجاست و یه سوال دیگه ایا نرم افزاری ترفندی سخت افزاری برای تست سلامت تمامی قطعات هست؟
ممنون از اینکه خوندید...

mosayeb.heydari
27-07-2013, 14:30
مرسی عزیز از پاسخت این comodo مرورگره فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه
نرم افزار ورک استیشن هم قبلا نصب کرده بودم الان پاک کردم از کجا باید پاکشون کنم؟
در مورد اپدیت درایورها من از driver pack 13 استفاده کردم ایا این برنامه اپدیت هاش مشکلی داره؟
و یه سوال ایا هارد من مشکلی داره ؟
به نظرتون با این کارها درست میشه سیستم ؟
مرسی از پاسخت

خواهش میکنم.
Comodo مرورگره . مشکلی نداره .
این ورک استیشن یه درایور توی لیست درایورها داره که مشکل سازه . فکر کنم ccleaner پاکش می کنه . با ESET sysInspector توی لیست درایورها حتما چک کن که پاک شده باشه .
اگه درایورها رو از سایت رسمی آپدیت کنی بهتره .
با یه نرم افزار تست هاردت رو تست کن مثله : Hard drive inspector
بله درست میشه . اگه با اینکارها درست نشه پس با چه کاری قراره درست بشه؟؟!!!

mosayeb.heydari
27-07-2013, 14:35
سلام دوستان
روی لپ تاپ یه ویندوز سون نصب بود حدودا نه ماه بود که عوض نشده بود و این اواخر به دلایل مخنلف و نصب و حذف برنامه های متعدد صفحه مرگ ظاهر میشد که با تعویض ویندوز فعلا خوب شده اما مشکل جدیدی که داره اینه که وفتی ریستارت میکنم دستگاه خاموش میشه روشن میشه چند ثانیه نمیکشه که دوباره خاموش میشه و دفعه سوم ویندوز کامل لود میشه
این مشکل از کجاست و یه سوال دیگه ایا نرم افزاری ترفندی سخت افزاری برای تست سلامت تمامی قطعات هست؟
ممنون از اینکه خوندید...

مشکل شما چند تا دلیل داره مهمترینش : ویروس، مشکل سخت افزاری هارد ، مشکل سخت افزاری رم ، فایل های هسته ویندوز خراب شدن و ... هست .
1- آنتی ویروستو عوض کن و با یه آنتی ویروس دیگه ترجیجاً آویرا یا آوست آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن.
2- با نرم افزار Hard drive inspector هاردت رو تست کن .
3- با نرم افزار memtest رم هاتو تست کن . طریقه کار با نرم افزار memtest هم به این صورت هست که :

memtest.org

لینک کمکی :

در صورتی که با نرم افزار memtest ارور مشاهده کردی اول اسلات رم ها رو عوض کن و یا تمیز کن و اگه این کار بی اثر بود کلاً دیگه رم ها رو عوض کن

4- با دی وی دی ویندوز ، ویندوزت رو Repair کن .
بعضی نرم افزار ها هم واسه تست کلی سیستم هستند مثله
SiSoftware Sandra ولی اگه جدا جدا تست کنی بهتره .

Gamecock1
27-07-2013, 17:51
ویندوز 7 نصب کردم. قدرت تخریبش از قبل هم بیشتر شده. لا مصب هر 2 دقیقه، یکبار صفحه آبی میاد! الانم سریع مشکلمو مینویسم تا دوباره نشده !
اینم لینک گزارش های General Report + Eset SysInspector + فایل های دامب

فقط فایل MEMORY.DMP به دلیل حجم بالاش نتونستم آپلود کنم.

ممنون. منتظرم ...:n16:

راستی همه چیمم آپدیت کردم (درایور های مادر بورد و گرافیک و ... + همه ی نرم افزار ها مثل Net Framework ، directx و ...) ولی بازم همونطوریه

mosayeb.heydari
27-07-2013, 19:06
ویندوز 7 نصب کردم. قدرت تخریبش از قبل هم بیشتر شده. لا مصب هر 2 دقیقه، یکبار صفحه آبی میاد! الانم سریع مشکلمو مینویسم تا دوباره نشده !
اینم لینک گزارش های General Report + Eset SysInspector + فایل های دامب

فقط فایل MEMORY.DMP به دلیل حجم بالاش نتونستم آپلود کنم.

ممنون. منتظرم ...:n16:

راستی همه چیمم آپدیت کردم (درایور های مادر بورد و گرافیک و ... + همه ی نرم افزار ها مثل Net Framework ، directx و ...) ولی بازم همونطوریه

فعلاً نود 32 رو کامل پاک کن
تا من یه افطاری بزنم الان مخم اصلاً کار نمیده ! بعد افطار در مورد مشکلت یه جستجوی اساسی می کنم . ساعتای 10 دوباره یه سر بزن همین پست رو دوباره ویرایش می کنم.
=======
سلام . من رفتم یه سوخت گیری کردم اومدم! :n02: خیلی تشنم بود!

چی شد نود رو پاک کردی بهتر نشد؟
اگه با پاک کردن نود وضع بهتر نشد:
از start ویندوز توی قسمت سرچش تایپ کن regedit و برنامه رو باز کن. بعد از اینکه وارد رجیستری شدی برو به مسیر زیر:
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\CurrentControlSet\Servic es\VGPU>

سپس روی start کلیک راست کن و گزینه Modify رو انتخاب و مقدار رو روی 4 بزار.
شما با اینکار درایوری که باعث ایجاد مشکل شده رو غیر فعال کردی. ویندوز رو ری استارت کن اگه ویندوز بالا اومد که هیچ (احتمالا مشکل بلو حل شده ) وگرنه از safe mode دوباره مقدار این پارامتر رو روی 3 قرار بده.
(ممکنه با اینکار ویندوز دیگه بالا نیاد که در این صورت مشکل از همین درایوره و شما باید درایور گرافیک رو از سایت رسمی دانلود کنی و دوباره ویندوز رو نصب کنی! )
ولی اگه ویندوز بالا اومد و باز بلواسکرین داشتی با برنامه ccleaner رجیستری رو تمیز کن و ببین درست میشه.
ویرایش :
از مسیرهای زیر هم این درایور رو غیر فعال کن :
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\ControlSet001\Services\V GPU>
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\ControlSet002\Services\V GPU>
نتیجه رو همین الان پست کن.

Gamecock1
27-07-2013, 22:31
فعلاً نود 32 رو کامل پاک کن
تا من یه افطاری بزنم الان مخم اصلاً کار نمیده ! بعد افطار در مورد مشکلت یه جستجوی اساسی می کنم . ساعتای 10 دوباره یه سر بزن همین پست رو دوباره ویرایش می کنم.
=======
سلام . من رفتم یه سوخت گیری کردم اومدم! :n02: خیلی تشنم بود!

چی شد نود رو پاک کردی بهتر نشد؟
اگه با پاک کردن نود وضع بهتر نشد:
از start ویندوز توی قسمت سرچش تایپ کن regedit و برنامه رو باز کن. بعد از اینکه وارد رجیستری شدی برو به مسیر زیر:
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\CurrentControlSet\Servic es\VGPU>

سپس روی start کلیک راست کن و گزینه Modify رو انتخاب و مقدار رو روی 4 بزار.
شما با اینکار درایوری که باعث ایجاد مشکل شده رو غیر فعال کردی. ویندوز رو ری استارت کن اگه ویندوز بالا اومد که هیچ (احتمالا مشکل بلو حل شده ) وگرنه از safe mode دوباره مقدار این پارامتر رو روی 3 قرار بده.
(ممکنه با اینکار ویندوز دیگه بالا نیاد که در این صورت مشکل از همین درایوره و شما باید درایور گرافیک رو از سایت رسمی دانلود کنی و دوباره ویندوز رو نصب کنی! )
ولی اگه ویندوز بالا اومد و باز بلواسکرین داشتی با برنامه ccleaner رجیستری رو تمیز کن و ببین درست میشه.
ویرایش :
از مسیرهای زیر هم این درایور رو غیر فعال کن :
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\ControlSet001\Services\V GPU>
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\ControlSet002\Services\V GPU>
نتیجه رو همین الان پست کن.

نود رو پاک کردم و کل کارایی که گفتی رو انجام دادم. فعلا هنوز بلو پیج نیومده و ظاهرا مشکل حل شده. ولی من بازم یه مقدار مشکوکم. چون این بلو یکنواخت نیست. مثلا یک ماه هینچ اتفاقی نمیفته و یا ممکنه تو یه روز 20 بار بشه. میخوام کلا این ارور رو ریشه کن کنم !
در هر صورت بازم اومد خبر میدم. مرسی :n12:
راستی به سیستم من دوتا رم 2 گیگ وصله که از نظر فیزیکی باهم فرق دارن. یکیش دارازه و یکیش هم عریض. مشکل از اونا نیست؟ چون من هیچ جا اینجوری ندیدم.

mosayeb.heydari
27-07-2013, 22:37
نود رو پاک کردم و کل کارایی که گفتی رو انجام دادم. فعلا هنوز بلو پیج نیومده و ظاهرا مشکل حل شده. ولی من بازم یه مقدار مشکوکم. چون این بلو یکنواخت نیست. مثلا یک ماه هینچ اتفاقی نمیفته و یا ممکنه تو یه روز 20 بار بشه. میخوام کلا این ارور رو ریشه کن کنم !
در هر صورت بازم اومد خبر میدم. مرسی :n12:
راستی به سیستم من دوتا رم 2 گیگ وصله که از نظر فیزیکی باهم فرق دارن. یکیش دارازه و یکیش هم عریض. مشکل از اونا نیست؟ چون من هیچ جا اینجوری ندیدم.

چرا از رم ها هم میتونه باشه . چون نود32 هم در استفاده از رم با بعضی نرم افزارها و درایورها تصادم (conflict )داره و اتفاقاً توی ارورهایی که زده بود هم ارور فایل Ntfs.sys بود که بیشتر مربوط به رم میشه (و هارد). شما با memtest هم رم هاتو چک کن :

طریقه کار با نرم افزار memtest هم به این صورت هست که :

memtest.org

لینک کمکی :

در ضمن ارور بلو اسکرین هیچ وقت ریشه کن نمیشه چون مثلاً ممکنه شما چند ماهه دیگه یه درایور جدید یا یه نرم افزار جدید روی سیستم نصب کنی و همین باعث بلواسکرین بشه. بلو اسکرین مثه زلزله می مونه که نمیشه متوقفش کرد فقط میشه خسارتهاشو کمتر کرد . مثلاً اگه ماهی یه بار بلواسکرین داشته باشی دیگه خیلی حالت ایده آلیه!

Gamecock1
28-07-2013, 14:55
سیستمو چجوری بذارم رو حالت بوت ؟ اون صفحه ی آبی که گذاشتی رو از کجا بیارم ؟؟

mosayeb.heydari
28-07-2013, 21:07
سیستمو چجوری بذارم رو حالت بوت ؟ اون صفحه ی آبی که گذاشتی رو از کجا بیارم ؟؟

شما تا حالا ویندوز نصب کردی؟
موقع بالا اومدن ویندوز delete رو بزنید و گزینه Advanced Bios Features رو انتخاب و بعد هم First Boot Device رو روی Flash memory ( یا USB یا یه همچین چیزی .بستگی به مادربردتون داره ) بزارید . بعد هم ری استارت کنید و موقع بالا اومدن Enter رو بزنید تا وارد این محیط بشید .
(توجه کنید که Second Boot Device رو روی Hard Drive بزارید )

Gamecock1
28-07-2013, 21:37
first boot device رو روی همه ی گزینه ها امتحان کردم ولی به جاش ویندوز بالا میاد. چیکار کنم ؟

mosayeb.heydari
29-07-2013, 08:13
first boot device رو روی همه ی گزینه ها امتحان کردم ولی به جاش ویندوز بالا میاد. چیکار کنم ؟

شما قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد و اون موقع که پیغام :
Press any key to boot from ...
میاد دکمه Enter رو میزنی؟
مطمئنی برنامه درست روی فلش نصب شده؟ فلش کاملاً باید قبلش فرمت FAT32 شده باشه ها !
همین نسخه رو دانلود میکنی:
Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
؟؟

Gamecock1
29-07-2013, 09:25
بله دقیقا همین نسخه رو دانلو کردم و از طریق همین برنامه فلشم با موفقیت فرمت FAT32 شد و چند تا فایل هم توش ریخت. قبل از بالا اومدن ویندوز هم هزار بار اینتر میزدم ولی تاثیری نداشت.

mosayeb.heydari
29-07-2013, 09:44
بله دقیقا همین نسخه رو دانلو کردم و از طریق همین برنامه فلشم با موفقیت فرمت FAT32 شد و چند تا فایل هم توش ریخت. قبل از بالا اومدن ویندوز هم هزار بار اینتر میزدم ولی تاثیری نداشت.

چی بگم والا!!!
همه کسایی که تا حالا از این نرم افزار استفاده کردند تا حالا یه همچین مشکلی نداشتند!
اینم دیگه یه مشکل عجیب غریبه که کامپیوتر شما از فلش بوت نمیشه! اگه مادربرد یه همچین قابلیتی داره ( USB flash drive boot)باید بوت بشه، دلیل خاصی واسه این مشکل به ذهنم نمی رسه! توی فروم memtest هم چیزی در اینباره ننوشته.
شما با ابزار خود ویندوز7 رم هاتو تست کن:
Windows Memory Diagnostic Tool
توی سرچ استارت تایپ کنی میاد.
اینم لینک آموزشش :

mohammad1326
30-07-2013, 21:51
سلام دوستان

من بازی maxpayne3 رو تازه دانلود کردم ولی یه مشکلی دارم

وقتی میخوام وارد پوشه بازی ( منظورم محل نصب بازیه ) بشم صفحه کاملا ابی میشه و ویندوزم هم ریست میشه..........

بازیم نسخه بلک باکسه و مطمئنم از انتی ویروس نیست........حتی وقتی خواستم با انتی ویروس اعتمادسازیش کنم و از اون طریق وارد فایل بازی بشم نشد و دوباره ریست شد ( نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه) انتی ویروسم هم اویرا فری هستش که هرروز اپدیت میشه..............
این مشکل هم دقیقا وقتی شروع شد که بازی رو نصب کردم و وقتی نصب بازی تموم شد قبل اینکه بتونم finish رو بزنم یکدفعه صفحه ابی شد و........
حتی یک جا خوندم که باید ویندوز رو از طیق سیف مود اجرا کنی و بعد بری اسم پوشه رو عوض کنی
اما حتی روی حالت سیف مود هم وقتی وارد پوشه شدم بازم صفحه ابی و......
اینم مشخصات سیستمم:
processor: pentium(r) dual-core cpu E5300|@2.60GHz 1.60GHz
Ram:2gig
Graphic:1gig
Windows: 7 ultimate 32bit
لینک فایل خواسته شده:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سریع کمکم کنید.......

xgf
31-07-2013, 00:00
سلام دوستان عزیز

رم 4 cpu i5

بفرمایید

این ویندوز 8 چون جدید اومده کلاً با درایورهای قدیمی میونه خوبی نداره:n23: بخصوص درایورهای شبکه و وایرلس و ... .

شما درایور گرافیک رو آپدیت کنید از اینجا(درایور اصلی گرافیک رو البته. اونی که روی لپ تاپ هم مارکشو نوشته. که فکر کنم انویدیا باشه ) :
با وی پی ان هم برید ایران از طرف انویدیا تحریمه .

و درایورهای شبکه ، وای فای ، وایرلس رو هم آپدیت کنید . از سایت رسمی خودشون .

بایوس رو هم از سایت رسمی لپ تاپتون آپدیت کنید(آپدیتش یکم مشکله . راهنمای آپدیتش رو از خود سایت ام اس ای بگیرید)

و ....

متأسفانه سایت msi در قرار دادن آپدیت های جدید اصلاً خوب نیست . اینطور که من نگاه کردم آپدیت ها بیشترشون مربوط به سال 2011 بودن! پس شما فقط بایوس رو از ام اس آی آپدیت کنید و باقی دیوایس ها رو از سایت رسمی خودشون .
در ضمن
موقتاً بعد از دانلود درایورها IDM رو پاک کنید و
اگه وقت کردید از سیستمتون با ESET sysInspector یه گزارش بگیرید و آپ کنید . ممنون میشم

سلام مهندس حیدری
یه هفت هم نصب کردم چند روزی ب.د مشکلی نداشت اما باز الان یه دفعه ابی شد خستم کرده به خدا دامپ رو اپلود میکنم لطفا بررسی کنید ممنون

xgf
31-07-2013, 00:09
جناب حیدری ببخشید توسط این نرم افزارESET sysInspector چطور براتو گزارش بگیرم میشه مراحلش رو بگید ممنون
=============================================
اگه منظورتون لوگش هست بفرمایید

mosayeb.heydari
01-08-2013, 08:24
جناب حیدری ببخشید توسط این نرم افزارESET sysInspector چطور براتو گزارش بگیرم میشه مراحلش رو بگید ممنون
=============================================
اگه منظورتون لوگش هست بفرمایید

سلام داداشم.
شما :
1-Pandora Service رو کلاً از روی سیستم پاک کن.
2- درایور کارت شبکه ت رو از اینجا دانلود و آپدیت کن:
مدل کارت شبکه ت (وایرلس؟! ) رو نمیدونم ولی مطمئنم سازندش همینه: Atheros
3- آنتی ویروستو کلاً عوض کن و با آویرا یا آوست آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن.
4- IDM رو هم کلا پاک کن و از IDM 6.17 که سافت گذر گذاشته استفاده کن.
5- با نرم افزار memtest رم هاتو چک کن :

memtest.org

لینک کمکی :

mosayeb.heydari
01-08-2013, 08:53
سلام دوستان

من بازی maxpayne3 رو تازه دانلود کردم ولی یه مشکلی دارم

وقتی میخوام وارد پوشه بازی ( منظورم محل نصب بازیه ) بشم صفحه کاملا ابی میشه و ویندوزم هم ریست میشه..........

بازیم نسخه بلک باکسه و مطمئنم از انتی ویروس نیست........حتی وقتی خواستم با انتی ویروس اعتمادسازیش کنم و از اون طریق وارد فایل بازی بشم نشد و دوباره ریست شد ( نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه) انتی ویروسم هم اویرا فری هستش که هرروز اپدیت میشه..............
این مشکل هم دقیقا وقتی شروع شد که بازی رو نصب کردم و وقتی نصب بازی تموم شد قبل اینکه بتونم finish رو بزنم یکدفعه صفحه ابی شد و........
حتی یک جا خوندم که باید ویندوز رو از طیق سیف مود اجرا کنی و بعد بری اسم پوشه رو عوض کنی
اما حتی روی حالت سیف مود هم وقتی وارد پوشه شدم بازم صفحه ابی و......
اینم مشخصات سیستمم:
processor: pentium(r) dual-core cpu E5300|@2.60GHz 1.60GHz
Ram:2gig
Graphic:1gig
Windows: 7 ultimate 32bit
لینک فایل خواسته شده:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سریع کمکم کنید.......

1- این دو پکیج رو نصب کن (اگه 2010 و 2008 روی سیستمت نصبه repair کن ):

2- اگه درست نشد آویرا رو کامل پاک کن(از نرم افزار ccleaner هم استفاده کن ) و از آوست آپدیت شده استفاده کن .
3- اگه نمیخوای آویرا رو پاک کنی میتونی یه گزارش با ESET sysInspector بگیری شاید راه حل بهتری پیدا شد.

Bento
01-08-2013, 12:16
سلام دوستان.

من لپ تاپم الان شروع کرده به آوردن صفحه آبی.(ویندوز 7) هیچیش نبودا، 2 ساعت پیش روشن بود داشتم باهاش کار میکردم. 2 ساعت خاموشش کردم الان که برگشتم پاش همین که دسکتاپ بالا میاد بعد از 1 دقیقه بدون اینکه بتونم مای کامپیوتر یا جای خاصی رو باز کنم صفحه آبی میاد و فکر می کنم ارور فیزیکال مموری میده(اینقدر سریع میره که مطمئن نیستم.)

یادم هست یک ماه پیش هم چنین مشکلی پیش اومد که بعد سیستم ری استور اومد و درستش کرد. الانم سیستم ریستور رو گذاشتم اشکال رو جستجو کنه اما چیزی پیدا نکرد و مشکل همچنان باقی هست.

حتی در سیف مود هم بعد یک دقیقه صفحه آبی میاد.

mohammad1326
01-08-2013, 12:51
سلام دوستان
مشکل قبلیم حل شد (بازی رو روی درایو ویندوز نصب کردم*\................حالا یه مشکل دیگه دارم....اونم اینه که وقتی دکمه افلاین مود رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته....بازیمم نسخه بلک باکسه....................................
ایا بازم لازمه که اون پکیج رو نصب کنم یا نه؟؟اگه کسی جواب سوالم از مکس رو داشت پ.خ بزنه............

mosayeb.heydari
01-08-2013, 18:40
سلام دوستان.

من لپ تاپم الان شروع کرده به آوردن صفحه آبی.(ویندوز 7) هیچیش نبودا، 2 ساعت پیش روشن بود داشتم باهاش کار میکردم. 2 ساعت خاموشش کردم الان که برگشتم پاش همین که دسکتاپ بالا میاد بعد از 1 دقیقه بدون اینکه بتونم مای کامپیوتر یا جای خاصی رو باز کنم صفحه آبی میاد و فکر می کنم ارور فیزیکال مموری میده(اینقدر سریع میره که مطمئن نیستم.)

یادم هست یک ماه پیش هم چنین مشکلی پیش اومد که بعد سیستم ری استور اومد و درستش کرد. الانم سیستم ریستور رو گذاشتم اشکال رو جستجو کنه اما چیزی پیدا نکرد و مشکل همچنان باقی هست.

حتی در سیف مود هم بعد یک دقیقه صفحه آبی میاد.

سلام . لطفا فایهای دامپ رو آپلود کن

Bento
03-08-2013, 13:56
داداش به اون آدرسی که در صفحه اول برای فایل دامپ ذکر شده رفتم اما فولدری به اسم Minidump پیدا نکردم که فایلش رو بذارم. در بخش ویندوز سرچ که کردم این فولدر رو پیدا کردم که نمی دونم فولدر مورد نظر شما هست یا نه.

من دیروز زدم ویندوز رو عوض کردم و وضعیت بهتر شد و دیگه هنگ نکرد اما الان باز همون اتفاق افتاد و یک بار دوباره صفحه آبی اومد. دفعه پیش کلا همین که ویندوز بالا می اومد هنگ میکرد و صفحه آبی می اومد اما اینبار فعلا فقط همین یک بار اومده.

BEHZAD2007
03-08-2013, 14:51

سلام دوست عزیز میخواستم از شما تشکر کنم مشکل من تا اینجا حل شده خدا خیرت بده:n12:

mosayeb.heydari
03-08-2013, 15:35
داداش به اون آدرسی که در صفحه اول برای فایل دامپ ذکر شده رفتم اما فولدری به اسم Minidump پیدا نکردم که فایلش رو بذارم. در بخش ویندوز سرچ که کردم این فولدر رو پیدا کردم که نمی دونم فولدر مورد نظر شما هست یا نه.

من دیروز زدم ویندوز رو عوض کردم و وضعیت بهتر شد و دیگه هنگ نکرد اما الان باز همون اتفاق افتاد و یک بار دوباره صفحه آبی اومد. دفعه پیش کلا همین که ویندوز بالا می اومد هنگ میکرد و صفحه آبی می اومد اما اینبار فعلا فقط همین یک بار اومده.

نه فایلهایی که شما آپلود کردین اونهایی که ما میخوایم نیستند . شما :

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

4- به این ترتیب فایلهای دامپ در BSOD بعدی در پوشه مربوطه بوجود میان . فایلهای دامپ رو آپلود کن تا به مشکلت رسیدگی بشه.
در ضمن با با ESET sysInspector هم یه گزارش آپلود کن. لینک دانلودش :

(گزارش های ASTRA32 v.3.00 هم خوبه(ممنون که آپلود کردی) ولی به دقت و صحت sysInspector نیست و بیشتر هم سخت افزاریه در صورتی که ما توی این تاپیک راه حلهای نرم افزاری میدیم)

mosayeb.heydari
03-08-2013, 15:41
سلام دوست عزیز میخواستم از شما تشکر کنم مشکل من تا اینجا حل شده خدا خیرت بده:n12:

خواهش میکنم . اگه بازم مشکلی بود در خدمتیم. شما خودت هم همیشه با
ESET sysInspector وضعیت فایلها و درایورها و... رو چک کن .

Bento
03-08-2013, 20:08
نه فایلهایی که شما آپلود کردین اونهایی که ما میخوایم نیستند . شما :

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

4- به این ترتیب فایلهای دامپ در BSOD بعدی در پوشه مربوطه بوجود میان . فایلهای دامپ رو آپلود کن تا به مشکلت رسیدگی بشه.
در ضمن با با ESET sysInspector هم یه گزارش آپلود کن. لینک دانلودش :

(گزارش های ASTRA32 v.3.00 هم خوبه(ممنون که آپلود کردی) ولی به دقت و صحت sysInspector نیست و بیشتر هم سخت افزاریه در صورتی که ما توی این تاپیک راه حلهای نرم افزاری میدیم)

ممنون داداش. همونطور که گفتی تنظیم کردم تا دفعه بعد.

ابنم sysInspector خدمت شما.

mosayeb.heydari
04-08-2013, 14:51
ممنون داداش. همونطور که گفتی تنظیم کردم تا دفعه بعد.

ابنم sysInspector خدمت شما.

فعلاً درایور بلوتوثت رو از اینجا آپدیت کن تا اگه باز بلواسکرین داشتی فایلهای دامپ رو هم بررسی کنم :
(مدلشو نمیدونم .خودت از Device manager پیدا کن )

درایور رم ریدرت رو هم از سایت رسمی لپ تاپت آپدیت کن (Alcor micro usb card reader )

Bento
04-08-2013, 20:28
داداش من طبق دستوری که برای دامپ دادی عمل کردم اما بازم فایلی بعد از اومدن صفحه آبی ثبت نشد.
از این روش هم که در همین تاپیک پیدا کردم رفتم اما باز فایل دامپی بعد از صفحه آبی نیومد.

mosayeb.heydari
04-08-2013, 20:37
داداش من طبق دستوری که برای دامپ دادی عمل کردم اما بازم فایلی بعد از اومدن صفحه آبی ثبت نشد.
از این روش هم که در همین تاپیک پیدا کردم رفتم اما باز فایل دامپی بعد از صفحه آبی نیومد.

غیر ممکنه .
احتمال داره سیستم شما وبروسی داره که این پوشه رو هاید یا پاک می کنه وگرنه در حال معمولی حتما با کارهای بالا فایلهای دامپ توی پوشه ویندوز بوجود میان.
C:/windows/minidump

faz2rap
05-08-2013, 00:28
سلام یه نگاه بندازین به این تاپیک

اینم فایل دامپ (مشکلم اینه که صفحه های آبی چند مدل میاد) اینی که تو تاپیک هست بیشتر از بقیه...

mosayeb.heydari
05-08-2013, 09:36
سلام یه نگاه بندازین به این تاپیک

اینم فایل دامپ (مشکلم اینه که صفحه های آبی چند مدل میاد) اینی که تو تاپیک هست بیشتر از بقیه...

شما :
1- آنتی ویروستو عوض کن و با یه آنتی ویروس دیگه ( آوست یا آویرا آپدیت شده) سیستم رو بوت اسکن کن .
2-با نرم افزار Hard drive inspector هاردت رو تست کن .(نتیجه رو پست کن )
3- با نرم افزار memtest هم رم هاتو تست کن(نتیجه رو پست کن ) :

memtest.org

لینک کمکی :

4- درایور گرافیکتو(از سایت رسمیش) آپدیت کن و DirectX رو هم همین طور .
5- یه گزارش با نرم افزار ESET sysInspector هم واسم آپلود کن .

V E S T A
05-08-2013, 15:34
سلام

منم یه مدتی هست این مشکل رو دارم اوایل فکر می کردم به خاطر نصب بعضی نرم افزارهاست که خیلی ها رو آنیستال کردم ولی مشکلـم حل

نشد. آنتی ویروسی که داشتم آواست بود فعلا حذفش کردم ولی زمانی که Blue Screen میومد آنتی ویروس داشتم ..

CPU: Intel Core i5
VGA: 5650

فایل Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فایلEset sysInspector ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

غیر از این مشکل یه مدت هم هست هر بار که ویندوز بالا میاد یا بعضی مواقع پروسس svchost.exe هم فعالیتش میره بالا تا زمانی که end process

نکنم درست نمیشه مطمئن هم هستم ویروس نیست. نمی دونم به مشکلم مربوط میشه یا نه ..

ممنون میشم راهنمایی کنید:n16:

mohoas
05-08-2013, 16:08
سلام.
من چن هفته ای هست مه این مشکل رو دارم البته قبلا هم داشتم اما آنها را به گونه ای برطرف کردم:n10:
من از 2 سیستم عامل (win 8 و win 7 ) استاده میکنم که این مشکل در ویندوز 8 است و همانطور که میدونید این ویندوز در صفحه BSoD خود, خیلی اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار نمی دهد و فقط اسم ارور را نمایش می دهد . متن ارور من=BAD_POOL_CALLER
ویندوز 7 من 64 بیتی و ویندوز 8 32 بیتی
اینم گزارشات نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] = GeneralReport
اینم اطلاعات کامپیوتر و فایل دامپ
با تشکر

mosayeb.heydari
05-08-2013, 16:08
سلام

منم یه مدتی هست این مشکل رو دارم اوایل فکر می کردم به خاطر نصب بعضی نرم افزارهاست که خیلی ها رو آنیستال کردم ولی مشکلـم حل

نشد. آنتی ویروسی که داشتم آواست بود فعلا حذفش کردم ولی زمانی که Blue Screen میومد آنتی ویروس داشتم ..

فایل Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فایلEset sysInspector ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

غیر از این مشکل یه مدت هم هست هر بار که ویندوز بالا میاد یا بعضی مواقع پروسس svchost.exe هم فعالیتش میره بالا تا زمانی که end process

لپ تاپ وایو داری درسته؟
ارور اصلی مربوط به درایور یو اس بی بلوتوث میشه .
این درایور رو آپدیت کن :
vaio bluetooth driver over usb device

از اینجا :

این درایورم دانلود و آپدیت کن :

ظاهراً دوتا درایور یو اس بی بلوتوث نصبه .( vaio و WIDCOMM توی برنامه sysInspector معلومه ) این احتمال هم وجود داره این دوتا درایور با هم تداخل داشته باشن. اگه با آپدیت دو مورد بالا مشکل حل نشد با آزمایش وخطا یکی رو uninstall کن و دیگری رو نصب کن و یه مدت صبر کن ببین درست میشه یا نه .

--------------------------------------------------------------------
اگه باز مشکل داشتی این درایورم دانلود و آپدیت کن :
Intel Graphics Accelerator Drivers
از اینجا :

این آنتی اسپای و آنتی میلور رو هم پاک کن :
SUPERAntiSpyware

آوست بیچاره هم بیگناهه !

mosayeb.heydari
05-08-2013, 16:29
سلام.
من چن هفته ای هست مه این مشکل رو دارم البته قبلا هم داشتم اما آنها را به گونه ای برطرف کردم:n10:
من از 2 سیستم عامل (win 8 و win 7 ) استاده میکنم که این مشکل در ویندوز 8 است و همانطور که میدونید این ویندوز در صفحه BSoD خود, خیلی اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار نمی دهد و فقط اسم ارور را نمایش می دهد . متن ارور من=BAD_POOL_CALLER
ویندوز 7 من 64 بیتی و ویندوز 8 32 بیتی
اینم گزارشات نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] = GeneralReport
اینم اطلاعات کامپیوتر و فایل دامپ
با تشکر

سلام اگه میشه با ESET sysInspector هم یه گزارش آپلود کن . ممنون میشم

amirs1987
05-08-2013, 16:30
سلام خسته نباشید دوستان من

وقتی IE رو باز میکنم و میخوام وارد سایت ها بشم یدفه صفحه آبی ظاهر میشه.

بعد سیستم خود بخود ری استارت میشه

تو این صفحه آبی نوشته های بسیاری هست که وقت نمیشه بخونم.

بعد از بالا اومدن ویندوز یک صفحه باز میشه که نوشته:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 50
BCP1: FFFFF880B53B2FA0
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF88005AF6C75
BCP4: 0000000000000005
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\080513-26910-01.dmp
C:\Windows\Temp\WER-33789-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

ممنون میشم راهنمایی فرمایید

mosayeb.heydari
05-08-2013, 16:34
سلام خسته نباشید دوستان من

وقتی IE رو باز میکنم و میخوام وارد سایت ها بشم یدفه صفحه آبی ظاهر میشه.

بعد سیستم خود بخود ری استارت میشه

تو این صفحه آبی نوشته های بسیاری هست که وقت نمیشه بخونم.

بعد از بالا اومدن ویندوز یک صفحه باز میشه که نوشته:

Problem signature:

BCCode: 50
BCP1: FFFFF880B53B2FA0
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF88005AF6C75
BCP4: 0000000000000005

C:\Windows\Minidump\080513-26910-01.dmp
C:\Windows\Temp\WER-33789-0.sysdata.xml

Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:

ممنون میشم راهنمایی فرمایید

ممنون میشم فایل های دامپ و گزارش با نرم افزار ESET sysINspector آپلود کنید :n26:

amirs1987
05-08-2013, 16:44
ممنون میشم فایل های دامپ و گزارش با نرم افزار ESET sysINspector آپلود کنید :n26:

ممنون از پاسختون
منظور فایلای توی این مسیر؟
C:\Windows\Minidump\

؟؟؟؟

mosayeb.heydari
05-08-2013, 17:09
ممنون از پاسختون
منظور فایلای توی این مسیر؟
C:\Windows\Minidump\

؟؟؟؟

بله . همین مسیره

amirs1987
05-08-2013, 17:26
بله . همین مسیره

این از فایل های دامپ

گزارشی که از نرم افزار مورد نظر گفتید هم فک میکنم این باشه:

اگر نیست بگید چطور گزارش بگیرم

mosayeb.heydari
05-08-2013, 18:00

این از فایل های دامپ

گزارشی که از نرم افزار مورد نظر گفتید هم فک میکنم این باشه:

اگر نیست بگید چطور گزارش بگیرم

گزارش رو با فرمت XML ذخیره و آپلود کن .

V E S T A
05-08-2013, 18:19
لپ تاپ وایو داری درسته؟
این درایور رو آپدیت کن :

از اینجا :

ظاهراً دوتا درایور یو اس بی بلوتوث نصبه .( vaio و WIDCOMM توی برنامه sysInspector معلومه ) این احتمال هم وجود داره این دوتا درایور با هم تداخل داشته باشن. اگه با آپدیت دو مورد بالا مشکل حل نشد با آزمایش وخطا یکی رو uninstall کن و دیگری رو نصب کن و یه مدت صبر کن ببین درست میشه یا نه .

از اینجا :

SUPERAntiSpyware

آوست بیچاره هم بیگناهه !

ممنون از جواب کاملتون :n16:

بله وایو هست .. من مدت هاست با بلوتوث لپتاپم مشکل دارم

درباره آپدیت درایور (vaio bluetooth driver over usb device) تو لینکی که دادین مدل لپ تاپ من نبود ولی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Bluetooth Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دوباره

دانلود و نصب کردم + درایور دومی که لینک دادین که در حال دانلود هستم اگر مشکل ادامه داشته باشه بقیه مراحل هم انجام میدم.

درباره Anti Malware و Anti Spyware تا الان خیلی برام مفید بودن مخصوصا Anti Malware ولی اگر به این مشکل مربوط میشن حتما آنیستال

میکنم و نرم افزارهایی که آنیستال کردم رو احتیاج دارم مثل 2012 Visual Studio و SQL Server ممکنه نصب این دو نرم افزار هم مشکلی ایجاد

کنه ؟ چون یادم میاد زمانی که 2012 visual studio رو نصب کرده بودم دفعات بیشتری blue screen میومد..

به نظرتون svchost.exe که توضیح دادم به این مشکل ربطی داره یا مشکل جداست ؟

amirs1987
05-08-2013, 18:19
گزارش رو با فرمت XML ذخیره و آپلود کن .

بفرمایید:

mosayeb.heydari
05-08-2013, 18:27
ممنون از جواب کاملتون :n16:

بله وایو هست .. من مدت هاست با بلوتوث لپتاپم مشکل دارم

درباره آپدیت درایور (vaio bluetooth driver over usb device) تو لینکی که دادین مدل لپ تاپ من نبود ولی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Bluetooth Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دوباره

دانلود و نصب کردم + درایور دومی که لینک دادین که در حال دانلود هستم اگر مشکل ادامه داشته باشه بقیه مراحل هم انجام میدم.

درباره Anti Malware و Anti Spyware تا الان خیلی برام مفید بودن مخصوصا Anti Malware ولی اگر به این مشکل مربوط میشن حتما آنیستال

میکنم و نرم افزارهایی که آنیستال کردم رو احتیاج دارم مثل 2012 Visual Studio و SQL Server ممکنه نصب این دو نرم افزار هم مشکلی ایجاد

کنه ؟ چون یادم میاد زمانی که 2012 visual studio رو نصب کرده بودم دفعات بیشتری blue screen میومد..

به نظرتون svchost.exe که توضیح دادم به این مشکل ربطی داره یا مشکل جداست ؟

خواهش میکنم.
خیر : 2012 Visual Studio و SQL Server ربطی به بلو اسکرین ندارن چون از سخت افزارها استفاده نمی کنن.(مستقیم یا بصورت نرم افزار سوم )
svchost.exe هم به بلواسکرین ارتباطی نداره . من که تا حالا اروری مربوط به این فایل ندیدم. شاید غیر مستقیم ارتباطی بین بلواسکرین و این فایل باشه ولی تا حالا ندیدم آسیب در این فایل موجب بلواسکرین شده باشه.

mosayeb.heydari
05-08-2013, 18:56
بفرمایید:

شما :
1- نود 32 رو به طور کامل پاک کن ( با نرم افزار ccleaner از رجیستری هم پاک میشه ) و با یه آنتی ویروس سبک دیگه مثه آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن.احتمالا سیستمت بواسطه کرک نرم افزار ANSYS ویروسی شده .ضمناً این آنتی ویروس(نود32) در استفاده از رم با بعضی درایورها conflict (تصادم ) داره .

2- رم هاتو بوسیله memtest چک کن :

memtest.org

لینک کمکی :

3- اگه با موارد بالا حل نشد نرم افزار ANSYS رو به طور کامل پاک کن چون این نرم افزار در هنگام اتصال به اینترنت سعی میکنه معتبر بودن لایسنس هاش رو چک کنه و چون کرک بهش این اجازه رو نمیده ممکنه صفحه آبی بوجود بیاد در ثانی چون این نرم افزار یه تحلیل گر خیلی قویه و احتمالا شما باهاش مقاومت پراید رو آنالیز میکنی:n02: و رمتون(4 گیگ ) واسه اینجور کارها کم میاره ممکنه صفحه آبی رخ بده .

فعلا اینکارها رو انجام بده تا باز اگه بلواسکرین داشتی دوباره فایل های دامپ جدید رو آپلود کن .

در ضمن این آپدیت رو هم پاک کن :
KB2670838از مسیر زیر :

Control panel>Programs and Features> View Installed Updates

mohoas
05-08-2013, 21:39
این هم گزارش با ESET sysInspector لینک های مستقیم و غیر مستقیم
من نمینونم واقعا گزارشات را درست آپلود کردم یا نه چون تا به حال با این نرم افزار گزارش تهیه نکرده ام. در این برنامه من به این ترتیب عمل کردم : File<Save log
و بعدش فایل زیپ را سیو کردم. اگر مراحل را درست انجام ندادم لطفا آموزش تهیه گزارش را بنویسید.
ممنون از پیگیریتان.

mosayeb.heydari
05-08-2013, 21:58
این هم گزارش با ESET sysInspector لینک های مستقیم و غیر مستقیم
من نمینونم واقعا گزارشات را درست آپلود کردم یا نه چون تا به حال با این نرم افزار گزارش تهیه نکرده ام. در این برنامه من به این ترتیب عمل کردم : File<Save log
و بعدش فایل زیپ را سیو کردم. اگر مراحل را درست انجام ندادم لطفا آموزش تهیه گزارش را بنویسید.
ممنون از پیگیریتان.

بیشتر درایورهای شما با ویندوز 8 سازگاری ندارند یا قدیمی هستند( چون سیستمتون احتمالا مال 4 یا 5 ساله پیشه ):
1- درایورهای گرافیک ، شبکه(وایرلس، بلوتوث ) ، بایوس و صدا رو مخصوص ویندوز 8 ، 32 بیتی از سایت رسمیشون آپدیت کنید. علت اصلی هم مربوط به درایور شبکه میشه .
اگه با آپدیت درایورها مشکل حل نشد دوباره فایلهای دامپ جدید رو آپلود کنید .

motv
06-08-2013, 03:52
من از موقعی ویندوز 8 ریختم هر 2 یا 3 بار که کامپیوتر رو خاموش میکنم به مشکل میخورم اونم اینه که بعد از شات داون کردن ، حدود یک ربع طول میکشه که کامپیوتر خاموش بشه و درست لحظه ای قبل از خاموش شدن ارور صفحه آبی میاد و بعد خاموش میشه.بعد که روشن میکنم میگه به مشکل خورده و آیا مایل هست که خطا رو به مایکروسافت بفرسته یا نه.
اینم فایل دامپ:

و فایل همون نرم افزار که گزارش لحظه ای میگیره:

اینم یه عکس وقتی که روشن میکنم کامپیوتر رو :

ضمنا گاهی اوقات (خیلی کم) موقع بازی یهو ارور صفحه آبی میاد که اطلاعاتی ازش ندارم .شاید به این خطا مربوط باشه

با تشکر

panameraaa
06-08-2013, 06:20
سلام به همه دوستان،
ممنون میشم اگر به ما کمک کنید :-)
SONY VAIO:
OS Name: Microsoft Windows 7 Home Premium
Version : 6.1.7600 Build 7600
System Type: x64-based PC
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6500 @ 2.10GHz, 2100 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
------------------------------------------------------------
GRAPHIC
Name: ATI Mobility Radeon HD 4570
Adapter Type: ATI display adapter (0x9553), ATI Technologies Inc. compatible
Adapter Description: ATI Mobility Radeon HD 4570
Adapter RAM: 512.00 MB (536,870,912 bytes)
Resolution: 1366 x 768 x 59 hertz
-------------------------------------------------------------
HARD
Model: Hitachi HTS543232L9SA00
Size: 298.09 GB (320,070,320,640 bytes
--------------------------------------
RAM: 4G

این هم فایل minidump :

mosayeb.heydari
06-08-2013, 08:56
سلام به همه دوستان،
ممنون میشم اگر به ما کمک کنید :-)
SONY VAIO:
OS Name: Microsoft Windows 7 Home Premium
Version : 6.1.7600 Build 7600
System Type: x64-based PC
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6500 @ 2.10GHz, 2100 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
------------------------------------------------------------
GRAPHIC
Name: ATI Mobility Radeon HD 4570
Adapter Type: ATI display adapter (0x9553), ATI Technologies Inc. compatible
Adapter Description: ATI Mobility Radeon HD 4570
Adapter RAM: 512.00 MB (536,870,912 bytes)
Resolution: 1366 x 768 x 59 hertz
-------------------------------------------------------------
HARD
Model: Hitachi HTS543232L9SA00
Size: 298.09 GB (320,070,320,640 bytes
--------------------------------------
RAM: 4G

این هم فایل minidump :

یه جای دیگه فایل هات رو آپلود کن . پی سی ورد ف+یلتر کرده .
یه
گزارش با نرم افزار ESET sysINspector هم با فرمت XML آپلود کن:

mosayeb.heydari
06-08-2013, 09:26
من از موقعی ویندوز 8 ریختم هر 2 یا 3 بار که کامپیوتر رو خاموش میکنم به مشکل میخورم اونم اینه که بعد از شات داون کردن ، حدود یک ربع طول میکشه که کامپیوتر خاموش بشه و درست لحظه ای قبل از خاموش شدن ارور صفحه آبی میاد و بعد خاموش میشه.بعد که روشن میکنم میگه به مشکل خورده و آیا مایل هست که خطا رو به مایکروسافت بفرسته یا نه.
اینم فایل دامپ:

و فایل همون نرم افزار که گزارش لحظه ای میگیره:

اینم یه عکس وقتی که روشن میکنم کامپیوتر رو :

ضمنا گاهی اوقات (خیلی کم) موقع بازی یهو ارور صفحه آبی میاد که اطلاعاتی ازش ندارم .شاید به این خطا مربوط باشه

با تشکر

همه فایلهای دامپ رو آپلود کن .
ضمناً مشکل خاموش نشدن ناشی از درایور acpipmi.sys میشه :
Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) Power Meter driver.
فعلا از اینجا دانلود و آپدیتش کن ببین درست میشه :

توی مسیر زیر copy& Replace کن :
C:\Windows\System32\drivers

مشکل بلو اسکرین در هنگام اجرای بازی ها هم مربوط به درایور Nvidia گرافیک میشه . درایور گرافیکت رو هم مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن. (با وی پی ان برو ایران تحریمه )

درایور بایوس هم خطا داره و با ویندوزت سازگار نیست اونم حتماً مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن .

در ضمن روی این سیستمی که شما داری (کانفیگ معمولی داره) نصب کردن ویندوز 8 اونم 64 بیتی خیلی کار درستی نیست. حداقل 32 بیتی نصب میکردی!

panameraaa
06-08-2013, 11:49
سلام دوباره

فایل minidump

اون یکی هم میفرستم براتون.
بی زحمت فعلا این رو یه بررسی بفرمایید.

MN200224
06-08-2013, 12:50
سلام
لطفا زحمت اینم بکشید ممنون
dell 5110.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mosayeb.heydari
06-08-2013, 14:30
سلام دوباره

فایل minidump

اون یکی هم میفرستم براتون.
بی زحمت فعلا این رو یه بررسی بفرمایید.

ارورها خیلی گنگ و کلی هستند . گزارش sysInspector لازمه واسه بررسی بیشتر . در مورد اینکه بیشتر چه مواقعی بلواسکرین داری هم یه توضیحی بده و اینکه از کی این مشکل شروع شده و ... هر اطلاعات اضافی دیگه ایی . اگه میتونی(Restore point مناسب رو داری) بعد از آپلود گزارش از قابلیت System Restore واسه بازگردانی به نقطه ایی که این مشکل رو نداشتی استفاده کن .

mosayeb.heydari
06-08-2013, 14:45
سلام
لطفا زحمت اینم بکشید ممنون
dell 5110.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درایور کارت گرافیکت رو آپدیت کن(با وی پی ان برو ) . حتماً از همین سایت رسمی آپدیت کن :

اگه باز مشکل داشتی فایلهای دامپ جدید رو به همراه گزارش ESET sysInspector آپلود کن .

panameraaa
06-08-2013, 16:49
ارورها خیلی گنگ و کلی هستند . گزارش sysInspector لازمه واسه بررسی بیشتر . در مورد اینکه بیشتر چه مواقعی بلواسکرین داری هم یه توضیحی بده و اینکه از کی این مشکل شروع شده و ... هر اطلاعات اضافی دیگه ایی . اگه میتونی(Restore point مناسب رو داری) بعد از آپلود گزارش از قابلیت System Restore واسه بازگردانی به نقطه ایی که این مشکل رو نداشتی استفاده کن .

سلام، مهندس جان شرمنده افتادین تو زحمت :-)
این ارور اولین بار دو روز پیش وقتی داشتم با kmplayer فیلم میدیم ظاهر شد.یه بار اومد بعد من دوباره فیلمو دیدم یه ربع بعد دوباره blue screen !
دیروز در دو ساعتی که روشنش نردم و فیلم دیدم مشکل نداشتم.
امروز صبح اومدیم با idm دانلود کنیم که دوباره صفحه مبارک ظاهر شد.
یکی دوبارم وقتی داشتم cm هارو میخوندم اومد(همین الانم اومد !!!!)
minidump جدید

sysinspector

mosayeb.heydari
06-08-2013, 17:42
سلام، مهندس جان شرمنده افتادین تو زحمت :-)
این ارور اولین بار دو روز پیش وقتی داشتم با kmplayer فیلم میدیم ظاهر شد.یه بار اومد بعد من دوباره فیلمو دیدم یه ربع بعد دوباره blue screen !
دیروز در دو ساعتی که روشنش نردم و فیلم دیدم مشکل نداشتم.
امروز صبح اومدیم با idm دانلود کنیم که دوباره صفحه مبارک ظاهر شد.
یکی دوبارم وقتی داشتم cm هارو میخوندم اومد(همین الانم اومد !!!!)
minidump جدید

sysinspector

سلام خواهش میکنم عزیز .
احتمال زیاد ویندوزت ویروس داره . چون یه پروسس مشکوکی توی ویندوز هست بنام srvany.exe که واسه اجرای سرویس ها (و فایلهای اجرایی )هست . اتفاقاً در زمان اجرای KM و IDM هم این پروسس اجرا شده . شما:
1- همه اجراهای این پروسس رو توی قرنتینه کسپر بزار .
2- اگه باز بلواسکرین داشتی کسپر رو بطور کامل پاک کن و با آنتی ویروس های آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن عمیق بزن .
3- بعد از اینکه کار بالا رو انجام دادی IDM و KM player رو هم پاک کن .
4- اگه باز مشکل داشتی درایورهای بلوتوث لپ تاپ( و ماوس! ) و درایور صدات رو هم آپدیت کن .(درایور صدا رو از سایت رسمی آپدیت کن:
5- اگه باز مشکل داشتی درایور بایوس رو هم آپدیت کن .
6- اگه باز مشکل داشتی احتمالا مشکل سخت افزاریه رم یا هارده :
هاردت رو با نرم افزار Hard Drive inspector چک کن و رم ها رو هم با memtest چک کن. طریقه کار با memtest رو هم توی پستهای قبلیم توضیح دادم .
در هر صورت نتیجه رو اعلام کن .

موفق باشی/

Bento
06-08-2013, 18:52
غیر ممکنه .
احتمال داره سیستم شما وبروسی داره که این پوشه رو هاید یا پاک می کنه وگرنه در حال معمولی حتما با کارهای بالا فایلهای دامپ توی پوشه ویندوز بوجود میان.
C:/windows/minidump

سلام داداش.
بالاخره با تعویض ویندوز تونستم این فایل دامپ رو بگیرم.
این فایل خدمت شما.

mosayeb.heydari
06-08-2013, 21:03
امتحان کن ببین وقتی باطری لپ تاپ رو درمیاری و با برق با لپ تاپ کار میکنی هم همین مشکل رو داری؟ نتیجه رو پست کن .
یه گزارش هم با نرم افزار ESET sysInspector آپلود کن .

mosayeb.heydari
06-08-2013, 21:05
سلام داداش.
این فایل خدمت شما.

امتحان کن ببین وقتی باطری لپ تاپ رو درمیاری و با برق با لپ تاپ کار میکنی هم همین مشکل رو داری؟ نتیجه رو پست کن .

motv
07-08-2013, 03:35
همه فایلهای دامپ رو آپلود کن .
ضمناً مشکل خاموش نشدن ناشی از درایور acpipmi.sys میشه :
Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) Power Meter driver.
فعلا از اینجا دانلود و آپدیتش کن ببین درست میشه :

توی مسیر زیر copy& Replace کن :
C:\Windows\System32\drivers

مشکل بلو اسکرین در هنگام اجرای بازی ها هم مربوط به درایور Nvidia گرافیک میشه . درایور گرافیکت رو هم مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن. (با وی پی ان برو ایران تحریمه )

درایور بایوس هم خطا داره و با ویندوزت سازگار نیست اونم حتماً مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن .

در ضمن روی این سیستمی که شما داری (کانفیگ معمولی داره) نصب کردن ویندوز 8 اونم 64 بیتی خیلی کار درستی نیست. حداقل 32 بیتی نصب میکردی!

ممنون.اما درست نشدباز هم موقع خاموش شدن بعد از 10 دقیقه که طول کشید با خطای صفحه آبی مواجه شدم.متاسفانه همیشه فایلای دامپ رو پاک میکردم غیر از فایل دیروزی که فرستاده بودم و فایلی که الان مبفرستم.

این دیروزی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم مال الان: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم فایل xml اون نرم افزار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بایوس هم آخرین نسخه سایت گیگابایت نصبه.اگه جدیدتر هست نمیدونم تو چه سایتی هست و کدام یک به سیستم من میخوره.درایور کارت گرافیک هم همیشه به روز هست الان 329.19 هست که برای ویندوز 8 64بیتی نصب کردم.باز هم ارور میده.مشکل از ویندوز نیست چون در ویندوز های xp و 7 هم همینطور بود (البته قسمت مربوط به بازی وگرنه موقع خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز xp و 7 خاطا نداشتم)

مگه ویندوز 8 از ویندوز 7 سخت افزار کمتری نمیخواد؟سیستم که به خوبی بدون کم آوردن جواب میده.رم 4 سی پی یو 4 هسته 2.53 گرافیک 1گیگ 256 بیتی.دیگه مگه چه سیستمی لازم داره این ویندوز؟ الان رم 800 مگ استفاده میکنه در ویندوز 7 هم بین 800 تا 900 بود.به سی پی یو هم فشار نیاورده.دمای گرافیک هم تست کردم نرمال بوده.

با تشکر

mosayeb.heydari
07-08-2013, 10:52
ممنون.اما درست نشدباز هم موقع خاموش شدن بعد از 10 دقیقه که طول کشید با خطای صفحه آبی مواجه شدم.متاسفانه همیشه فایلای دامپ رو پاک میکردم غیر از فایل دیروزی که فرستاده بودم و فایلی که الان مبفرستم.

این دیروزی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم مال الان: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم فایل xml اون نرم افزار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بایوس هم آخرین نسخه سایت گیگابایت نصبه.اگه جدیدتر هست نمیدونم تو چه سایتی هست و کدام یک به سیستم من میخوره.درایور کارت گرافیک هم همیشه به روز هست الان 329.19 هست که برای ویندوز 8 64بیتی نصب کردم.باز هم ارور میده.مشکل از ویندوز نیست چون در ویندوز های xp و 7 هم همینطور بود (البته قسمت مربوط به بازی وگرنه موقع خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز xp و 7 خاطا نداشتم)

مگه ویندوز 8 از ویندوز 7 سخت افزار کمتری نمیخواد؟سیستم که به خوبی بدون کم آوردن جواب میده.رم 4 سی پی یو 4 هسته 2.53 گرافیک 1گیگ 256 بیتی.دیگه مگه چه سیستمی لازم داره این ویندوز؟ الان رم 800 مگ استفاده میکنه در ویندوز 7 هم بین 800 تا 900 بود.به سی پی یو هم فشار نیاورده.دمای گرافیک هم تست کردم نرمال بوده.

با تشکر

فکر کنم نتونستم منظورمو برسونم . ببینید وقتی سخت افزاری ساخته میشه همیشه مطابق با آخرین سیستم عامل ها طراحی میشه ( خودش و درایورش ) . اون زمانی که شما این سیستم رو بستید بعید میدونم هنوز ویندوز 8 معرفی شده بود! بنابراین طبیعی هست که سخت افزارهای شما به اندازه ویندوز 7 و ویندوز اکس پی با ویندوز 8 سازگاری ندارند . علاوه بر اون خیلی از سازنده ها به خودشون زحمت نمیدن تا آپدیت های درایورهاشون رو به روز رسانی کنند و همین نصب ویندوز 8 رو واسه سیستم های قدیمی کمی پردردسر میکنه. در ثانی چند سال پیش هنوز سیستم عامل های 64 بیتی روی بورس نبودند . 2 سه سالی هستند که الان نرم افزارها و سیستم عامل های 64 بیتی توی بورس بازار هستند . مسئله این نیست که ویندوز 8 سخت افزار کمتری نسبت به ویندوز 7 میخواد یا نه مسئله اینه که مثلاً یه سی پی یو دوهسته ایی ساخت سال 2013 خیلی سازگاری بیشتری با ویندوز 8 داره نسبت یه سی پی یو دوهسته ایی سال 2008 داره . بهرحال شما :

فایلهای دامپ که ارور DRIVER_POWER_STATE_FAILURE رو نشون میدن که مربوط به درایور
acpipmi.sys میشه . شما :
1- نرم افزار DLL suite و نرم افزار Advanced system optimizer رو نصب کنید و سیستم رو بهینه سازی کنید .
2- داخل cmd دستور
sfc /scannow رو تایپ کنید تا ویندوز فایلهای مشکل دار رو تعمیر کنه .
3- داخل Run ویندوز تایپ کنید verifier تا برنامه Driver Verifier باز بشه. این برنامه درایورها رو یکی یکی یا کلی تست می کنه . شما بصورت تکی درایورهای
acpipmi.sys و درایورهای گرافیک و بایوس و ... رو چک کنید .( با استفاده از برنامه sysInspector درایورهای مشکل دار رو پیدا کنید ). اگر در حین چک کردن هر کدوم از درایورها صفحه آبی داشتید فایل دامپ مربوطه در پوشه مینی دامپ ذخیره میشه . اینطوری دقیقاً مطمئن میشید که مثلاً آیا درایور بایوس مشکل داره یا نه یا آیا درایور گرافیک مشکل داره یا نه . لینک آموزش کامل رو هم واستون میزارم :

نتیجه رو پست کنید .

4- آنتی ویروس کسپر رو به طور کامل حذف و از آوست یا آویرا آپدیت شده استفاده کنید .

در ضمن اگه با درایور جدید که از سایت انویدیا دانلود کردید مشکل دارید احتمالا دیگه این یه باگ مربوط به این درایور توی ویندوز 8 میشه و فعلا باید منتظر بمونید تا انویدیا آپدیت های جدید مربوط به این درایور رو منتشر کنه . مثلاً خود من با درایورهای amd گرافیکم توی اجرای بعضی بازیها مشکل داشتم بنابراین درایور جدید رو دانلود کردم و مشکلم در اجرای بازی برطرف شد ولی یه مشکل دیگه در استند بای ویندوز واسم پیش اومد که اونم هفته پیش با دانلود آپدیتی که AMD هفته پیش منتشر کرد حل شد ولی من مشکلم رو به AMD گزارش دادم . در واقع ّFeedback دادم و اونا هم رسیدگی کردند شما هم میتونید به انویدیا مشکلتون رو گزارش بدید. اتفاقاً یکی از مشکلات رایجی که در نصب درایورهای جدید گرافیک پیش میاد همین مشکل خاموش روشن یا استند بای و ری استارت هست .

mohoas
07-08-2013, 13:13
سلام. من تمامی درایور هایی رو که گفتید رو آپدیت کردم البته کمی به سختی و کارت شبکه و صدا را با نرم افزار driver reviver بروز رسانی کردم و ورژن بایوس را هم ارتقاء دادم این را هم بگویم که من نه WiFi و نه Bluetooth دارم. به هر حال بعد از آپدیت کردن تمامی درایور ها یک بار هنگام باز شدن صفحه ویندوز و با دیگر هنگام کار با ویندوز با صفحه آبی مواجه شدم اما این بار با اروری متفاوت: PFN_LIST_CORRUPT = متن ارور جدید در صفحه آبی
ESET sysInspector repot :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mosayeb.heydari
07-08-2013, 15:11
سلام. من تمامی درایور هایی رو که گفتید رو آپدیت کردم البته کمی به سختی و کارت شبکه و صدا را با نرم افزار driver reviver بروز رسانی کردم و ورژن بایوس را هم ارتقاء دادم این را هم بگویم که من نه WiFi و نه Bluetooth دارم. به هر حال بعد از آپدیت کردن تمامی درایور ها یک بار هنگام باز شدن صفحه ویندوز و با دیگر هنگام کار با ویندوز با صفحه آبی مواجه شدم اما این بار با اروری متفاوت: PFN_LIST_CORRUPT = متن ارور جدید در صفحه آبی
ESET sysInspector repot :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

* شما توی safe mode هم یه مدت کار کن ببین باز مشکل داری یا نه . توی safe mode with networking هم یه مدت کار کن . اگه توی سیف مود با شبکه مشکل داری ولی توی سیف مد خالی مشکل نداری :
* کارت شبکه ت رو از اینجا مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن :

* نود32 رو پاک کن و از آوست یا آویرا آپدیت استفاده کن و سیستم رو موقع بوت اسکن کن .

* درایور
Hotspot Shield Routing Miniport - Hotspot Shield® Routing Driver
رو آپدیت کن از اینجا :

*
داخل Run ویندوز تایپ کنید verifier تا برنامه Driver Verifier باز بشه. این برنامه درایورها رو یکی یکی یا کلی تست می کنه . شما بصورت تکی درایورهای:

taphss.sys
hssdrv.sys
nvlddmkm.sys
nps.sys
l1e60x86.sys

و...
رو چک کنید .( با استفاده از برنامه sysInspector درایورهای مشکل دار رو پیدا کنید ). اگر در حین چک کردن هر کدوم از درایورها صفحه آبی داشتید فایل دامپ مربوطه در پوشه مینی دامپ ذخیره میشه . اینطوری دقیقاً مطمئن میشید که مثلاً آیا درایور بایوس مشکل داره یا نه یا آیا درایور شبکه مشکل داره یا نه . لینک آموزش کامل رو هم واستون میزارم :

نتیجه رو پست کنید .

empire_omid
08-08-2013, 02:21
[SPOILER]سلام خدمت اساتید گرامی
دوستان من وقتی 7 نصب میکنم مدام با خطای BSOD مواجه میشم، گاهی از همون ابتدای نصب درایورها این خطاها شروع میشه گاهی هم بعد از اینکه یه چند تا برنامه نصب میکنم،
ولی توی ایکس پی همچین مشکلی خیلی خیلی کمتر پیش میاد، به خصوص گاهی بعد از نصب hotspot shield گهگاه با BSOD مواجه میشم
اینم مشخصات سیستم:
مادربورد: Asus P5G41T MLX
رم: 2 تا Geil 2G
گرافیک: Asus GT610 2G
سی پی یو: intel dual core E6600
هارد: 500G WD GREEN-SATA
پاور: GREEN 330A
DVD: ASUS -SATA
ممنون میشم راهنمایی کنید

mohoas
08-08-2013, 08:33
سلام مجدد . چند تا نکته رو خواستم بگم که شاید به شما کمی کمک کنه:
1- ویندوز 8 به من اجازه نصب آنتی ویروس رو نمیده چون یک بار خواستم مکافی نصب کنم و نشد چون خود ویندوز بصورت پیش فرض آنتی ویروس (Windows Defender) رو داره .
2-من از نرم افزار Hotspot Shield استفاده نمیکنم اما مشابه آن یعنی Expat Shield رو دارم که حدس میزنم یه جورایی مشکل اونه . اما حیف که نیازش دارم وگر نه پاکش میکردم و می خوام بونم اون روهم میشه آپدیت کرد(برای ویندوز 8).
3-بعد از پست فبلی که دادم کامپیوتر را خاموش کردم و چند ساعت بعد روشن کردم و دوباره هنگام باز شدن صفحه ویندوز صفحه آبی را دیدم با همام ارور سابق (BAD_POOL_CALLER)
و یک سوال دارم
درایورهای:

taphss.sys
hssdrv.sys
nvlddmkm.sys
nps.sys
l1e60x86.sys

و...
دقیقا چی هستن و چی جوری چکشون کنم از اگر طبق اون لینک آموزشی عمل کنم حله؟
و این را هم بگویید که درایور های مشکل داری را که با sysInspector پیدا کردم را چه کار کنم آیا را حلی برای آنها هست یا خیر؟
لطف میکنید کمکم کنید.

mohoas
08-08-2013, 09:30
دو باره سلام. آقا من طبق اون لینک آموزش (فقط اون قسمت کار با Driver Verifier ) رو خواستم انجام بدم یعنی برنامه رو باز کردم گزینه اول و سپس گزینه سوم رو زدم که هیچ اتفاقی نیوفتاد و نوشت "you must restart this computer for the changes to take effect"
یک بار هم ریست کردم دو باره مراحل را از اول انجام دادم ولی بازم همونو نوشت . من به غیر از زدن گزینه سوم گزینه چهارم که انتخاب بصورت دستی هستش رو هم زدم اما بازم نشد. واقعا نمیدونم باید چی کار کنم . کمک کنید لطفا:n30:

mosayeb.heydari
08-08-2013, 09:45
دو باره سلام. آقا من طبق اون لینک آموزش (فقط اون قسمت کار با Driver Verifier ) رو خواستم انجام بدم یعنی برنامه رو باز کردم گزینه اول و سپس گزینه سوم رو زدم که هیچ اتفاقی نیوفتاد و نوشت "you must restart this computer for the changes to take effect"
یک بار هم ریست کردم دو باره مراحل را از اول انجام دادم ولی بازم همونو نوشت . من به غیر از زدن گزینه سوم گزینه چهارم که انتخاب بصورت دستی هستش رو هم زدم اما بازم نشد. واقعا نمیدونم باید چی کار کنم . کمک کنید لطفا:n30:

خوب عزیز بعد از اینکه پیغام you must restart this computer for the changes to take effect اومد شما سریعاً کامپیوتر رو ری استارت کن. این برنامه متعلق به خود ویندوزه . اگه درست اجرا نمیشه و کار نمیده احتمالا ویندوزت مشکل داره .

در ضمن اون درایورها رو هم که گفتی چی هستن میتونی توی این سایت توضیحاتشون رو ببینی:
(توی قسمت سرچش اسم درایور رو تایپ کن و سرچ کن تا توضیحاتش بیان )

Expat Shield رو هم موقتاً پاک کن ببین مشکل حل میشه یا نه .
درایورهایی رو هم که توی sysinspector خطا دارن تنها راه برطرف کردن خطاشون آپدیت هست . (و در صورتی که درایور نرم افزار مهمی نباشن باید پاک کنی)

mosayeb.heydari
08-08-2013, 09:49
[SPOILER]سلام خدمت اساتید گرامی
دوستان من وقتی 7 نصب میکنم مدام با خطای BSOD مواجه میشم، گاهی از همون ابتدای نصب درایورها این خطاها شروع میشه گاهی هم بعد از اینکه یه چند تا برنامه نصب میکنم،
ولی توی ایکس پی همچین مشکلی خیلی خیلی کمتر پیش میاد، به خصوص گاهی بعد از نصب hotspot shield گهگاه با BSOD مواجه میشم
اینم مشخصات سیستم:
ممنون میشم راهنمایی کنید

لطفا فایلهای دامپ و گزارش sysInspector رو آپلود کن .
هات اسپات رو هم موقتا پاک کن .
از آنتی ویروس های آوست یا آویرا آپدیت شده استفاده کن .

mohoas
08-08-2013, 10:01
تو sysInspector خیلی از درایور ها به حال زرد رنگ هستند و انکی هم سیز هستند اما رنگ قرمز وجود نداره . میشه بگید چی جوری میشه آپدیت یا پاکشون کرد؟؟

mosayeb.heydari
08-08-2013, 10:57
تو sysInspector خیلی از درایور ها به حال زرد رنگ هستند و انکی هم سیز هستند اما رنگ قرمز وجود نداره . میشه بگید چی جوری میشه آپدیت یا پاکشون کرد؟؟

توی این سایت اسم درایورهایی رو که بهشون مشکوکید رو سرچ بزنید . مثلا من از روی فایل های دامپ شما به درایور HssDrv.sys مشکوک شدم و این فایل رو توی این سایت سرچ زدم و این سایت مشخصات مربوط به هات اسپات رو به من داد :
شما هم اسم فایلهای مشکوک رو سرچ بزنید تا متوجه بشید متعلق به کدوم نرم افزار یا درایور سخت افزاری هست . بعد هم با یه سرچ ساده توی گوگل و پیدا کردن سایت رسمی نرم افزار یا سخت افزار مربوطه اقدام به آپدیت کنید. البته برای حذف درایورهای اضافی بوسیله نرم افزارهایی مثه ccleaner بصورت اتوماتیک هم میشه اقدام کرد. از سافت گذر میتونی دانلودش کنی.

mohoas
08-08-2013, 11:02
این فایل دامپ جدید بعد از چک مردن با برنامه verifier :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mosayeb.heydari
08-08-2013, 11:11
این فایل دامپ جدید بعد از چک مردن با برنامه verifier :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه verifier توی فایل دامپ آنتی میلور Malwarebytes' Anti-Malware رو دلیل خطا دونسته .(فایل Mbam.sys توی همین سایته که گفتم سرچش کن) شما این آنتی میلور رو به طور کامل پاک کن و از آوست یا آویرا آپدیت شده استفاده کن . در ضمن باز تأکید میکنم به طور موقت هم
Expat Shield رو پاک کن. بعد از اینکه اینکارها رو انجام دادی دوباره با اجرا کردن verifier چک کن و ببین باز بلو اسکرین داری یا نه . اگه نداشتی دیگه احتمالا مشکلت حل شده .

ویرایش : در ضمن اگه مشکلت حل شد طبق اون چیزی که در لینک آموزش verifier نوشته این برنامه رو هم غیرفعال کن.

AMIGOO.AMIN
08-08-2013, 11:13
سلام.دوست عزیز من وقتی KMV PLAYER رو با فایرفاکس باز میکنم همین صفحه ی ابی میاد!!!! چیکارش کنم

mosayeb.heydari
08-08-2013, 11:16
سلام.دوست عزیز من وقتی KMV PLAYER رو با فایرفاکس باز میکنم همین صفحه ی ابی میاد!!!! چیکارش کنم

هزار دلیل داره!
همین الان تا هستم
فایلهای دامپ و گزارش sysInspector رو آپلود کن .

empire_omid
08-08-2013, 11:27
سلام خدمت اساتید گرامی
اینم مشخصات سیستم:
ممنون میشم راهنمایی کنید
الان ویندوز xp نصب کردم، و آنتی ویروس kasper دارم، فایل dump و گزارش SysInspector رو ضمیمه کردم

mosayeb.heydari
08-08-2013, 11:38
سلام خدمت اساتید گرامی
اینم مشخصات سیستم:
ممنون میشم راهنمایی کنید
الان ویندوز xp نصب کردم، و آنتی ویروس kasper دارم، فایل dump و گزارش SysInspector رو ضمیمه کردم

حیف شد سون رو پاک کردی! زودتر میگفتی مشکلت راه حل ساده ایی داشت:n27: حــــــــالا :

اول از همه درایور کارت گرافیکت رو از سایت رسمی انویدیا به نشانی زیر آپدیت کن . البته حتماً مخصوص ویندوزی که قراره استفاده کنی. چون مثلا درایورهای اکس پی با درایورهای سون فرق دارن . (با وی پی ان برو ایران تحریمه ) :
nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ثانی کسپر رو کامل پاک کن(با ccleaner هم از رجیستری پاک میشه ) و با آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن .

در ثالث!! درایور کارت شبکه ت رو هم مخصوص ویندوزی که استفاده میکنی آپدیت کن .

اگه باز کمی تا قسمتی مشکل داشتی clone رو هم پاک کن و از الکل 120 استفاده کن .

V E S T A
08-08-2013, 11:54
سلام

لپ تاپ وایو داری درسته؟
این درایور رو آپدیت کن :

از اینجا :

از اینجا :

SUPERAntiSpyware

آوست بیچاره هم بیگناهه !

سلام

مشکـل من تا حـد زیادی برطرف شـده ولی بازم بلو اسـکرین میـاد برای همیـن بقیـه مراحلی که گفتـین رو می خواسـتم انجـام بدم

ولی بین درایور های نصب شده از بلوتوث من نمی تونم درایور vaio رو پیدا کنم که آنیستال کنم فقط WIDCOMM هست..

برای گرافیک هم به لینـکی که دادین : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفتـم و مـوردی که گفتـین رو سـرچ کردم

Intel® Graphics Media Accelerator 500 رو انتخاب کردم از بین گزینه ها که برای ویندوز 7، 32 بیتی بود فقط یکی ورژن 5.0.0.2026

یکی هم ورژن 5.0.0.2030 ..

زمانی که تازه لپ تاپ رو روشن کردم بازم یکی از درایور ها فکر میکنم مشکل داره اینطور که تو Device magager نگاه می کردم

مربوط به Microsoft WPD Enhanced Storage Password Driver میـشد من فایـل های دامـپ و Log زیـپ شده Eset sysInspector

که مربوط به بلو اسکرین های جدید هستن رو دوباره آپ کردم که اگر نیاز هست دوباره چک کنید ..

فایل Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).zip)

ممنون از وقتی که می ذارین:n16:

mosayeb.heydari
08-08-2013, 12:30
سلام

مشکـل من تا حـد زیادی برطرف شـده ولی بازم بلو اسـکرین میـاد برای همیـن بقیـه مراحلی که گفتـین رو می خواسـتم انجـام بدم

ولی بین درایور های نصب شده از بلوتوث من نمی تونم درایور vaio رو پیدا کنم که آنیستال کنم فقط WIDCOMM هست..

برای گرافیک هم به لینـکی که دادین : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفتـم و مـوردی که گفتـین رو سـرچ کردم

Intel® Graphics Media Accelerator 500 رو انتخاب کردم از بین گزینه ها که برای ویندوز 7، 32 بیتی بود فقط یکی ورژن 5.0.0.2026

یکی هم ورژن 5.0.0.2030 ..

زمانی که تازه لپ تاپ رو روشن کردم بازم یکی از درایور ها فکر میکنم مشکل داره اینطور که تو Device magager نگاه می کردم

مربوط به Microsoft WPD Enhanced Storage Password Driver میـشد من فایـل های دامـپ و Log زیـپ شده Eset sysInspector

که مربوط به بلو اسکرین های جدید هستن رو دوباره آپ کردم که اگر نیاز هست دوباره چک کنید ..

فایل Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).zip)

ممنون از وقتی که می ذارین:n16:

بازم درایورهای بلوتوث مشکل دارند و ارور می زنن.
1-شما با برنامه ccleaner رجیستری رو تمیز کنید .

2-داخل Run ویندوز تایپ کنید verifier تا برنامه Driver Verifier باز بشه. این برنامه درایورها رو یکی یکی یا کلی تست می کنه . شما یکبار بصورت تکی درایورهای

usbhub.sys , vbtusb.sys و ... رو چک کنید .( با استفاده از برنامه sysInspector درایورهای مشکل دار رو پیدا کنید ). اگر در حین چک کردن هر کدوم از درایورها صفحه آبی داشتید فایل دامپ مربوطه در پوشه مینی دامپ ذخیره میشه . خودتون میتونید بوسیله برنامه blue screen viewer فایلهای دامپ رو چک کنید . اینطوری دقیقاً مطمئن میشید که مثلاً آیا درایور بلوتوث مشکل داره یا نه یا آیا درایور بایوس مشکل داره یا نه . لینک آموزش کامل رو هم واستون میزارم :

یکبار هم درایورها رو بصورت کلی و اتوماتیک چک کنید .
دقیقا چند دقیقه پیش هم یکی از کاربران از این قابلیت استفاده کرد و درایور اصلی که باعث ایجاد خطا بود پیدا شد و ظاهرا فعلا مشکلش حل شد.

3-
Microsoft WPD Enhanced Storage Password Driver رو هم بوسیله نرم افزار
DriverPack Solution ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20DVD%20+%20Full%20Edition) که از سافت گذر میگیرید آپدیت کنید .

4-
داخل cmd دستور

sfc /scannow رو تایپ کنید تا ویندوز فایلهای مشکل دار رو تعمیر کنه .

mohoas
08-08-2013, 19:43
با عرض سلام . تا هنوز هستین لطفا راهنماییم کننین . من دوباره بعد از آخرین پستی که دادم رفتم و مراحلی را که گفته بودید را دقیقا انجام دادم و برنامه verifier هیچ درایوری را مشکل دار نشناخت تا این که آن را غیر فعال کردن و بعد از چند دقیقه که کامپیوتر روشن شده بود با صفحه آبی دیگری رو به رو شدم کا ارور آن به صورت عددی بود نه به صورت حروفی و کامپیوتر خود به خود ریست شد و دیگر صفحه آبی نیامد که ارور را یادداشت کنم.
لطفا فایل دامپ رو ببنید اگر مشکل داشت لطفا بگید :

mosayeb.heydari
08-08-2013, 21:23
با عرض سلام . تا هنوز هستین لطفا راهنماییم کننین . من دوباره بعد از آخرین پستی که دادم رفتم و مراحلی را که گفته بودید را دقیقا انجام دادم و برنامه verifier هیچ درایوری را مشکل دار نشناخت تا این که آن را غیر فعال کردن و بعد از چند دقیقه که کامپیوتر روشن شده بود با صفحه آبی دیگری رو به رو شدم کا ارور آن به صورت عددی بود نه به صورت حروفی و کامپیوتر خود به خود ریست شد و دیگر صفحه آبی نیامد که ارور را یادداشت کنم.
لطفا فایل دامپ رو ببنید اگر مشکل داشت لطفا بگید :

از فایل دامپ که چیزی نمیشه متوجه شد . بنظر هم مشکل خاصی نمیاد. ولی اگه فقط همون یه بار بوده خیلی اهمیت نداره .
این ویندوز 8 هم شده بلای جون این تاپیک . منظورم شما نیستی ها کلاً میگم . ملت میرن یه ویندوزی که هنوز امتجانشو پس نداده و درایورهاش کامل نیومده رو نصب میکنن بعد هم صفحه آبی و باگ و ... واسشون ایجاد میشه . هر روزم دستشون بنده به ویندوز و آپدیت و درایور و ... !
منم خودم یه چند وقت پیش 8 واسه لپ تاپم نصب کردم دیدم هر روز یه مشکلی داره . بیخیالش شدم پاکش کردم یه ویندوز 7 سرویس پک یک با آپدیت های جدید نصب کردم . جونم راحت شد!:n02: والا ! :n09:
یه چیز رو هم که من توی بیشنر خبرها خوندم این بوده که کلاً توی دنیا از ویندوز 8 استقبالی به اون صورت نشده !

empire_omid
11-08-2013, 15:19
سلام استاد حیدری
امروز رو یه هارد دیگه 7، 64 بیتی سرویس پک 1 نصب کردم هنوز هیچ آنتی ویروسی روش نصب نکردم، درایورهای مادربورد و گرافیک رو نصب کردم ولی هنوز آپدیت شدش رو نصب نکردم، برنامه مهندسی مطلب رو فقط نصب کردم، راحت نصب شد، ولی حدود نیم ساعت بعد یه BSOD داد فایلش رو براتون میزارم، یه بررسی کنین، میگم این BSOD به خاطر ناسازگاری رم و مادربورد نیست؟

ahmad20062
14-08-2013, 08:00
لطفا این فایل سیستم من را بررسی کنید

0015351971
14-08-2013, 14:37
سلام
آقا من بررسی کرد خودم متوجه شدم مشکل از یکی از رم هامه که بلو اسکرین میده
میشه کاریش کرد رمم رو ؟

880446534
14-08-2013, 21:43
سلام
واسه من که بعد از این که یه نرم افزار ریجستری (مال شرکت وین مایند) نصب کردم (تا اینجا مشکلی نیست) و ریجستری رو یه اسکن کرد و بعد از پاک کردن ریجستری ، صفحه ابی می اد.
گفتم ویندوز عوض کنم شاید خوب شه ، ولی وقتی درایور هام و نصب کردم (البته بعضی هاشو از این ور اونور دانلود کردم) دیدم باز اومد. بهد از مدتی گفتم IE9 نصب کنم که دیگه موقع نصب باز اومد 2-3 بار هم اومد.
حالا مشکل از کجاست ؟
اگه مشکل از رم باشه نرم افزاری واسه تست رم و پایه هاش معرفی کنید (با دستور memory diagnostic چک کرئم ولی هیچ اروری نداشت) . اخه لبتاب و نمی تونم باز کنم ،پلمپه!
البته ویندوز و با اکرونیز ریکاوری کردم به همون موقعی که صفحه ابی نداشتم ، ولی باز می آد.

صفحه ابی 10 دقیقه پیش هم اومد.
فایل هارو گذاشتم ولی خبری از فایل،تو پوشه minidump نبود
ولی اون دوتا فایل رو از نرم افزار های پست اول گذاشتم

راستی
لبتابم msi fx620dx
corei7 2.2 GHz - 8Gb ram - 1Gb nvidia 540m - 750gb HDD western digital
ویندوز سون (مال شرکت پرند ) 64 بیتی با "ویندوز لودر" کرک کردم

panameraaa
17-08-2013, 10:39
سلام خواهش میکنم عزیز .
احتمال زیاد ویندوزت ویروس داره . چون یه پروسس مشکوکی توی ویندوز هست بنام srvany.exe که واسه اجرای سرویس ها (و فایلهای اجرایی )هست . اتفاقاً در زمان اجرای KM و IDM هم این پروسس اجرا شده . شما:
2- اگه باز بلواسکرین داشتی کسپر رو بطور کامل پاک کن و با آنتی ویروس های آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن عمیق بزن .
4- اگه باز مشکل داشتی درایورهای بلوتوث لپ تاپ( و ماوس! ) و درایور صدات رو هم آپدیت کن .(درایور صدا رو از سایت رسمی آپدیت کن:
هاردت رو با نرم افزار Hard Drive inspector چک کن و رم ها رو هم با memtest چک کن. طریقه کار با memtest رو هم توی پستهای قبلیم توضیح دادم .

موفق باشی/

سلام دوباره بر مهندس عزیز
مهندس جان شرمنده که خیلی دیر شد تا تشکر کنم (پست اول گفته بود بی مورد چیزی ننویسید ما هم گوش کردیم :n02: ) و بعد اینکه تا اومدم گزارش کارو بنویسم شما تشریف نداشتین .
خلاصه اینکه با توجه به توصیه شما من پیش رفتم که :

1. اون srvany.exe رو گذاشتم تو قرنطینه kaspersky ولی باز blue screen داشتم.
2.hardware هم کلا چک کرده بودم اونم مشکل نداشت ولی باز blue ...
3.رفتم anti virus بریزم kasper نذاشت منم نمیخواستم پاکش کنم چون 3000 روز active بود
ولی kasper 2013 رو ریختم شروع کردم به scan که همش وسطش blue داشتم
تا بلاخره یه ویروس رو پیدا کرد، اون رو که حذف کرد ........................ blue screen هم جان به جهان آفرین تسلیم کرد :n02:
البته بعدشم چند تا دیگه هم پیدا کرد که همه الان تو شب هفت به سر میبرن:n06:

در نهایت یک تشکر ویژه از شما بابت وقت ارزشمندی که به رایگان در اختیار من و دوستان من قرار میدهید.

ممنون

BEHZAD2007
17-08-2013, 17:43
از فایل دامپ که چیزی نمیشه متوجه شد . بنظر هم مشکل خاصی نمیاد. ولی اگه فقط همون یه بار بوده خیلی اهمیت نداره .
این ویندوز 8 هم شده بلای جون این تاپیک . منظورم شما نیستی ها کلاً میگم . ملت میرن یه ویندوزی که هنوز امتجانشو پس نداده و درایورهاش کامل نیومده رو نصب میکنن بعد هم صفحه آبی و باگ و ... واسشون ایجاد میشه . هر روزم دستشون بنده به ویندوز و آپدیت و درایور و ... !
منم خودم یه چند وقت پیش 8 واسه لپ تاپم نصب کردم دیدم هر روز یه مشکلی داره . بیخیالش شدم پاکش کردم یه ویندوز 7 سرویس پک یک با آپدیت های جدید نصب کردم . جونم راحت شد!:n02: والا ! :n09:
یه چیز رو هم که من توی بیشنر خبرها خوندم این بوده که کلاً توی دنیا از ویندوز 8 استقبالی به اون صورت نشده !

سلام عزیز خوبی ببخشید باز مزاحم شدم باز سیستم چند باری فریز شد و صفحه ابی اومد هر جفت فایل ها رو برات اپ کردم ممنون میشم راهنمایی کنی چی کار کنم
راستی یه اموزش هم بده در رابطه با sys inspector که چطور فایل های مشکل دارو پیدا کنم با تشکر از وقتی که میزاری

880446534
18-08-2013, 15:39
سلام
واسه من که بعد از این که یه نرم افزار ریجستری (مال شرکت وین مایند) نصب کردم (تا اینجا مشکلی نیست) و ریجستری رو یه اسکن کرد و بعد از پاک کردن ریجستری ، صفحه ابی می اد.
گفتم ویندوز عوض کنم شاید خوب شه ، ولی وقتی درایور هام و نصب کردم (البته بعضی هاشو از این ور اونور دانلود کردم) دیدم باز اومد. بهد از مدتی گفتم IE9 نصب کنم که دیگه موقع نصب باز اومد 2-3 بار هم اومد.
حالا مشکل از کجاست ؟
اگه مشکل از رم باشه نرم افزاری واسه تست رم و پایه هاش معرفی کنید (با دستور memory diagnostic چک کرئم ولی هیچ اروری نداشت) . اخه لبتاب و نمی تونم باز کنم ،پلمپه!
البته ویندوز و با اکرونیز ریکاوری کردم به همون موقعی که صفحه ابی نداشتم ، ولی باز می آد.

صفحه ابی 10 دقیقه پیش هم اومد.
فایل هارو گذاشتم ولی خبری از فایل،تو پوشه minidump نبود
ولی اون دوتا فایل رو از نرم افزار های پست اول گذاشتم

راستی
لبتابم msi fx620dx
corei7 2.2 GHz - 8Gb ram - 1Gb nvidia 540m - 750gb HDD western digital
ویندوز سون (مال شرکت پرند ) 64 بیتی با "ویندوز لودر" کرک کردم
سلام
مثه اینکه کسی نمی خواد جواب مارو بده
همین 10 دقیقه پیش (4:25) دوباره بعد از 2 روز صفحه ابی اومد. ریست شد و رفتم سر وقت پوشه ی C:\Windows\MiniDump
ولی باز خالی بود ، فایل مخفی هم نداشت.
نمی خواین بگین این لبتاب ما چه مرگه شه ؟؟

880446534
18-08-2013, 18:07
با نرم افزار memtest رم تست کرم.
توی فاز اول کلی ارور پیدا کرد ، این ارور ها مال کجای رمه ؟
این همه ارور طبیعیه ؟؟؟
هار رو هم با نرم افزار hd true ( یه چیزی تو این مایه ها ) تست کردم ، بد سکتور نداشت
تو رو به خدا کمک کنین دیگه !!!!!!!!!

Bento
18-08-2013, 18:23

سلام داداش.
این فایل خدمت شما.

سلام مجدد.
من وقتی ویندوز رو عوض کرد دیگه این مشکل پیش نیومد و دیگه به امتحان این نرسیدم.
اما الان هر وقت آنتی ویروس نود رو نصب می کنم و سیستم رو ریستارت می کنم در هنگام بالا اومدن ویندوز صفحه آبی میاد و مجبور میشم در حالت سیف مود، سیستم رو به قبل نصب نود، ریستور کنم تا سیستم به حالت قبل برگرده.

من سالهاست از نود استفاده می کردم و هیچ مشکلی نداشتمم.

این فایل دامپ
اینم sysinspector

mosayeb.heydari
19-08-2013, 07:43
سلام مجدد.
من وقتی ویندوز رو عوض کرد دیگه این مشکل پیش نیومد و دیگه به امتحان این نرسیدم.
اما الان هر وقت آنتی ویروس نود رو نصب می کنم و سیستم رو ریستارت می کنم در هنگام بالا اومدن ویندوز صفحه آبی میاد و مجبور میشم در حالت سیف مود، سیستم رو به قبل نصب نود، ریستور کنم تا سیستم به حالت قبل برگرده.

من سالهاست از نود استفاده می کردم و هیچ مشکلی نداشتمم.

این فایل دامپ
اینم sysinspector

این درایور رو از سایت رسمی اینتل آپدیت کن :

Intel® Centrino® Wireless Bluetooth® + High Speed Virtual Adapter - Intel® Centrino® Wireless Bluetooth® High Speed - Windows (R) Win 7 DDK provider

درایور وایرلست رو هم از اینجا آپدیت کن :

با نرم افزار memtest هم رم هاتو یه تست بکن . توی صفحات قبل طریقه کار باهاش رو توضیح دادم . نود 32 در دوحالت ایجاد مشکل میکنه : یا رم ها خراب باشن یا نود32 با یکی از درایورها تداخل داره. با نرم افزار verifier هم درایورها رو بصورت کلی و تکی تست کن . لینک آموطش این نرم افزار :

نتیجه رو اعلام کن .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 07:53
با نرم افزار memtest رم تست کرم.
توی فاز اول کلی ارور پیدا کرد ، این ارور ها مال کجای رمه ؟
این همه ارور طبیعیه ؟؟؟
هار رو هم با نرم افزار hd true ( یه چیزی تو این مایه ها ) تست کردم ، بد سکتور نداشت
تو رو به خدا کمک کنین دیگه !!!!!!!!!

فایل های دامپ توی فایل زیپت نبودن .

1- از control panel گزینه system واز قسمت سمت چپ گزینه Advanced system setting رو انتخاب کن . 2- از پنجره باز شده system properties و از سربرگ Advanced

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

در ضمن بعضی از تعمیرکارها تجهیزاتی دارن که رم ها رو بصورت سخت افزاری تست می کنند . اگه میخوای از سالم یا خراب بودن رم ها صد در صد 100% مطمئن بشی یه سر به این تعمیرکارها بزن .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 07:56
مهندس جان شرمنده که خیلی دیر شد تا تشکر کنم (پست اول گفته بود بی مورد چیزی ننویسید ما هم گوش کردیم :n02: ) و بعد اینکه تا اومدم گزارش کارو بنویسم شما تشریف نداشتین .

3.رفتم anti virus بریزم kasper نذاشت منم نمیخواستم پاکش کنم چون 3000 روز active بود
تا بلاخره یه ویروس رو پیدا کرد، اون رو که حذف کرد ........................ blue screen هم جان به جهان آفرین تسلیم کرد :n02:
البته بعدشم چند تا دیگه هم پیدا کرد که همه الان تو شب هفت به سر میبرن:n06:

در نهایت یک تشکر ویژه از شما بابت وقت ارزشمندی که به رایگان در اختیار من و دوستان من قرار میدهید.

ممنون

خواهش میکنم دوست عزیز. موفق باشین .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 07:59
سلام
آقا من بررسی کرد خودم متوجه شدم مشکل از یکی از رم هامه که بلو اسکرین میده
میشه کاریش کرد رمم رو ؟

بعید میدونم .رم ها به این سادگی قابل تعمیر نیستند . در ثانی رم قیمتی نداره!
البته شاید هم مشکل از اسلات رم ها روی مادربرد باشه . بهرحال اون رو دیگه تعمیرکار تشخیص میده .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 08:11
سلام عزیز خوبی ببخشید باز مزاحم شدم باز سیستم چند باری فریز شد و صفحه ابی اومد هر جفت فایل ها رو برات اپ کردم ممنون میشم راهنمایی کنی چی کار کنم
راستی یه اموزش هم بده در رابطه با sys inspector که چطور فایل های مشکل دارو پیدا کنم با تشکر از وقتی که میزاری

درایور کارت گرافیکت رو از سایت رسمی آپدیت کن :

درایور کارت شبکه رو هم از سایت رسمیش آپدیت کن .

نود رو پاک کن به طور کامل و با یه آنتی ویروس دیگه مثه آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن .

اون نرم افزار هات اسپات شایلد (یا هر چیزی مثه اون ) رو هم کامل پاک کن .

با نرم افزار memtest رم ها رو تست کن و با Hard drive inspector هم هاردت رو تست کن . طریقه کار با memtest رو توی صفحات قبلی توضیح دادم .

نرم افزار sys inspector هم تخصص خاصی نمیخواد . این نرم افزار درایورها و پروسس ها رو دسته بندی می کنه . رنگ های قرمز و نارنجی وضیعیت بحرانی این فایل ها رو نشون میدن .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 08:11
لطفا این فایل سیستم من را بررسی کنید

لطفا جای دیگه آپلود کن فایل هات رو .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 08:18
سلام استاد حیدری
امروز رو یه هارد دیگه 7، 64 بیتی سرویس پک 1 نصب کردم هنوز هیچ آنتی ویروسی روش نصب نکردم، درایورهای مادربورد و گرافیک رو نصب کردم ولی هنوز آپدیت شدش رو نصب نکردم، برنامه مهندسی مطلب رو فقط نصب کردم، راحت نصب شد، ولی حدود نیم ساعت بعد یه BSOD داد فایلش رو براتون میزارم، یه بررسی کنین، میگم این BSOD به خاطر ناسازگاری رم و مادربورد نیست؟

سلام رئیس . خوبی؟

از فایل دامپت که نمیشه چیزی فهمید . ولی ارور Memory managment این احتمال رو قوت میده که مشکل از رم ها باشه .
شما هم
با نرم افزار memtest رم ها رو تست کن و با Hard drive inspector هم هاردت رو تست کن . طریقه کار با memtest هم :

memtest.org

لینک کمکی :

البته ممکنه مشکل از اسلات رم ها هم باشه . اسلات رم ها رو روی مادربرد تغییر بده شاید افاده کرد.

یه گزارش هم با ESET sys Inspector آپلود کن .
ممنون

880446534
19-08-2013, 10:20
فایل های دامپ توی فایل زیپت نبودن .

1- از control panel گزینه system واز قسمت سمت چپ گزینه Advanced system setting رو انتخاب کن . 2- از پنجره باز شده system properties و از سربرگ Advanced

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

در ضمن بعضی از تعمیرکارها تجهیزاتی دارن که رم ها رو بصورت سخت افزاری تست می کنند . اگه میخوای از سالم یا خراب بودن رم ها صد در صد 100% مطمئن بشی یه سر به این تعمیرکارها بزن .

سلام ، اقا دمت گرم
اول تنظیمات و طبق دستور انجام دادم.(من که تو پست های قبلی گفتم که فایل دامپ نمی سازه)
بعد توی یه پست گفتی که "با نرم افزار verifier کار کنین تا درایور مشکل دار رو بشناسه" . البته این نرم افزار باعث شد تا bsod
بیاد و فایل مورد نظر ساخته شه . هرچند نفهمیدم کدوم درایوره شکال داره که bsod را می یاره:n03:
به هر حال فایل ها رو واست گذاشتم

mosayeb.heydari
19-08-2013, 10:31
سلام
اول تنظیمات و طبق دستور انجام دادم.(من که تو پست های قبلی گفتم که فایل دامپ نمی سازه)
بعد توی یه پست گفتی که با نرم افزار verifier کار کنین تا درایور مشکل دار رو بشناسه . البته این نر م افزار باعث شد تا bsod
بیاد و فایل مورد نظر ساخته شه .
واست گذاشتم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هیچ کدوم از درایورها مشکل ندارن . احتمال خیلی زیاد مشکل سخت افزاریه رم هست. ولی واسه اطمینان یه گزارش هم با eset sysinspector آپلود کن:
_US ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فایل گزارش sysinspector هم نبود . درست آپلود نشده .

ahmad20062
19-08-2013, 12:07
ممکنه این فایل رو بررسی کنید

mosayeb.heydari
19-08-2013, 12:11
ممکنه این فایل رو بررسی کنید

یه بار دیگه هم پست گذاشته بودم. اینجایی که فایلتون رو آپلود کردید توسط پی سی ورلد فیلتر میشه . یه جای دیگه آپلود کنین. گزارش sysinspector رو هم آپلود کن .

ahmad20062
19-08-2013, 12:18
گزارش sysinspector رو چگونه تهیه کنم

mosayeb.heydari
19-08-2013, 15:12
گزارش sysinspector رو چگونه تهیه کنم

از اینجا دانلودش کن :

بعد از اجرا با فرمت زیپ یا XML ذخیره کن . بعد هم فایل XML یا زیپ رو آپلود کن .

panameraaa
19-08-2013, 17:24
سلام خواهش میکنم عزیز .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Audio Codecs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]%20Definition%20Audio%20Codecs)

موفق باشی/

مهندس جان شرمنده که خیلی دیر شد تا تشکر کنم (پست اول گفته بود بی مورد چیزی ننویسید ما هم گوش کردیم ) و بعد اینکه تا اومدم گزارش کارو بنویسم شما تشریف نداشتین .

تا بلاخره یه ویروس رو پیدا کرد، اون رو که حذف کرد ........................ blue screen هم جان به جهان آفرین تسلیم کرد
البته بعدشم چند تا دیگه هم پیدا کرد که همه الان تو شب هفت به سر میبرن

ممنون

ahmad20062
19-08-2013, 17:51
نصب کردم حالا کدوم گزینه را برای تهیه گزارش بزنم

ahmad20062
19-08-2013, 18:02
این فایل تهیه کردم

880446534
19-08-2013, 19:18
هیچ کدوم از درایورها مشکل ندارن . احتمال خیلی زیاد مشکل سخت افزاریه رم هست. ولی واسه اطمینان یه گزارش هم با eset sysinspector آپلود کن:
_US ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فایل گزارش sysinspector هم نبود . درست آپلود نشده .
باشه
ولی از کد خطایی که توی عکس معلومه (000c4) که مال درایوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mosayeb.heydari
19-08-2013, 22:16
باشه
ولی از کد خطایی که توی عکس معلومه (000c4) که مال درایوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در واقع کد x00000c4 اصلا خطا نیست . پیغام تشخیص درایور مشکل دار از طرف ویندوزه . که در مورد شما این پیغام نشون میده هیچ درایوری مشکل نداره .توی فایل گزارش هم مورد مشکوکی ندیدم .
یه احتمال ضعیف دیگه هم هست اونم ویروسه . شما بعنوان آخرین راه حل قبل از تست سخت افزاری آنتی ویروستو عوض کن و با آوست آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن . اگه درست نشد که دیگه مشکل از همون رم هست . البته اگه دوست داری از یه ویندوز غیر از اونی که الان داری هم استفاده کن ولی فکر نمی کنم بازم فایده ایی داشته باشه .

mosayeb.heydari
19-08-2013, 22:28
این فایل تهیه کردم

ممنون .
فاایل دامپ که نداشتی :

قسمتی وجود داره بنام

Startup And Recovery

بوسیله گزارش اینسپکتور و فایل دامپ تقریباً میشه نظر قطعی داد که مشکل از کجاست .

880446534
20-08-2013, 15:30
سلام
ویروس هم نداشتم
باز بلو اسکرین اومد البته با کد خطای جدید.
بررسی کنید لطفا

ahmad20062
21-08-2013, 01:06
اخر سر مجبور شدم ویندوزو عوض کنم.ولی فایل هارو می زارم لطفا بررسی کن می خوام بدونم مشکل از چیه
این فایل دامپ که از خود پوشه ویندوز کپی کردم
اینم گزارش سیستم هست توسط SysInspector

یه گزارش دامپ هم توسط این برنامه گرفتم

:n30:

superior
21-08-2013, 01:29
سلام، درایور وایرلس سیستم من واسم مشکل ایجاد کرده و توی ویندوز 7 و 8 منجر به خطای صفحه آبی میشه ، از طرفی نسخه جدید اون منتشر نشده!!! میشه درایورش رو یه جوری خودمون اصلاح کنیم؟ یا بیخیالش بشم؟

mosayeb.heydari
21-08-2013, 07:35
سلام
ویروس هم نداشتم
باز بلو اسکرین اومد البته با کد خطای جدید.
بررسی کنید لطفا

بازم درایور خاصی خطا نداده . احتمال زیاد همون مشکل سخت افزاریه رم یا مادربردت هست. بهرحال باید بیخیال پلمپ بشی و ببریش پیش تعمیرکار .

mosayeb.heydari
21-08-2013, 07:36
سلام، درایور وایرلس سیستم من واسم مشکل ایجاد کرده و توی ویندوز 7 و 8 منجر به خطای صفحه آبی میشه ، از طرفی نسخه جدید اون منتشر نشده!!! میشه درایورش رو یه جوری خودمون اصلاح کنیم؟ یا بیخیالش بشم؟

مدل وایرلست چیه؟ یه گزارش با نرم افزار sysinspector آپلود کن .

mosayeb.heydari
21-08-2013, 07:46
اخر سر مجبور شدم ویندوزو عوض کنم.ولی فایل هارو می زارم لطفا بررسی کن می خوام بدونم مشکل از چیه
این فایل دامپ که از خود پوشه ویندوز کپی کردم
اینم گزارش سیستم هست توسط SysInspector

یه گزارش دامپ هم توسط این برنامه گرفتم

:n30:

1- آنتی ویروس کسپر و آنتی میلور MalwareByte رو بطور کامل از روی سیستمت پاک کن . با نرم افزار ccleaner هم از پاک شدن از رجیستری هم مطمئن میشی. بعد از اون با آنتی ویروس ها آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن .

2- درایور کارت گرافیکت رو از سایت رسمی آپدیت کن :
و دایرکتس (Dirctx ) رو هم از مایکروسافت آپدیت کن .

3- درایور رم ریدرت رو هم از سایت رسمیش آپدیت کن :

880446534
21-08-2013, 09:00
بازم درایور خاصی خطا نداده . احتمال زیاد همون مشکل سخت افزاریه رم یا مادربردت هست. بهرحال باید بیخیال پلمپ بشی و ببریش پیش تعمیرکار .

سلام دوباره
دیشب زدم به سیم اخر گفتم ویندوز عوض کنم ولی با 3 تا سی دی ویندوز امتحان کردم . ولی همشون موقع کپی فایل اخطار می دادن. یکی رو 55% یکی رو 30% یکی دیگه هم روی 0%. الان با این وضعیت ویندوز هم نمی تونم عوض کنم:n24:
دوباره مجبور شدم با اکرونیز ریکاوری کنم.
خسته شدم. فردا می خوام یه یه هارد اکسترنال بخرم و لبتاب و خالی کنم . فرمت و دوباره ویندوز!!
اگه نشد می برم تعمیرگاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، یک هفته دیگه یا دیر تر!!
نتیجه رو می گیم .

mosayeb.heydari
21-08-2013, 11:55
سلام دوباره
دیشب زدم به سیم اخر گفتم ویندوز عوض کنم ولی با 3 تا سی دی ویندوز امتحان کردم . ولی همشون موقع کپی فایل اخطار می دادن. یکی رو 55% یکی رو 30% یکی دیگه هم روی 0%. الان با این وضعیت ویندوز هم نمی تونم عوض کنم:n24:
دوباره مجبور شدم با اکرونیز ریکاوری کنم.
خسته شدم. فردا می خوام یه یه هارد اکسترنال بخرم و لبتاب و خالی کنم . فرمت و دوباره ویندوز!!
اگه نشد می برم تعمیرگاه :n24:، یک هفته دیگه یا دیر تر!!
نتیجه رو می گیم .

با نرم افزار hard drive inspector هم هاردتو یه تستی بکن. شاید هاردت هم مشکل داره.
امیدوارم زودتر مشکلت حل بشه .

ahmad20062
21-08-2013, 12:45
1- آنتی ویروس کسپر و آنتی میلور MalwareByte رو بطور کامل از روی سیستمت پاک کن . با نرم افزار ccleaner هم از پاک شدن از رجیستری هم مطمئن میشی. بعد از اون با آنتی ویروس ها آوست یا آویرا آپدیت شده سیستم رو موقع بوت اسکن کن .

2- درایور کارت گرافیکت رو از سایت رسمی آپدیت کن :
و دایرکتس (Dirctx ) رو هم از مایکروسافت آپدیت کن .

3- درایور رم ریدرت رو هم از سایت رسمیش آپدیت کن :

تشکر دوباره ویندوزو که عوض کردم پیغامو داد

ممکنه دقیقتر بگید سایت amd مشخص نیست از کجا باید دانلود کنم ممکنه راهنمایی کنید همینطور درایو رم ریدر رو دقیقا کدومو باید دانلود کنم و اگه ممکنه لینک دایرکت مایکروسافت رو هم بزارید:n29:

e.m.kh
21-08-2013, 15:27
سلام
من یه گرافیک 8400 داشتم که خراب شد عوضش کردم یه 8800 انداختم وقتی 1 -2 ساعت بازی می کنم یا بلواسکرین میده یا فقط صفحه سیاه میشه و صدا خرخر میده
میخوام بدونم مشکل از گرافیک هست یا رم؟
سپاس

mosayeb.heydari
22-08-2013, 07:46
سلام
من یه گرافیک 8400 داشتم که خراب شد عوضش کردم یه 8800 انداختم وقتی 1 -2 ساعت بازی می کنم یا بلواسکرین میده یا فقط صفحه سیاه میشه و صدا خرخر میده
میخوام بدونم مشکل از گرافیک هست یا رم؟
سپاس

درایور کارت گرافیکتو از سایت رسمی آپدیت کن (با وی پی ان برو ایران تحریمه) :

دایرکتس رو هم از لینک زیر آپدیت کن :

mosayeb.heydari
22-08-2013, 07:56
تشکر دوباره ویندوزو که عوض کردم پیغامو داد

ممکنه دقیقتر بگید سایت amd مشخص نیست از کجا باید دانلود کنم ممکنه راهنمایی کنید همینطور درایو رم ریدر رو دقیقا کدومو باید دانلود کنم و اگه ممکنه لینک دایرکت مایکروسافت رو هم بزارید:n29:

برای دانلود از سایت amd از گوشه سمت راست بالا (support& Drivers ) درایور مورد نظر خودتون رو انتخاب و دانلود کنید.
درایور رم ریدر رو من مدلشو نمیدونم . اگه کارتن داره از روی کارتنش بخون ولی اگه نداره باید کیس رو باز کنی و مدلشو ببینی .
برای آپدیت دایرکتس از لینک زیر اقدام کنید :

empire_omid
22-08-2013, 17:38
سلام استاد حیدری
با memtest رم رو تست کردم، تا پاس 7 رفت و 23 خطا پیدا کرد
اینم گزارش HDD:
یعنی الان مشکل من از رم هست؟ از اسلات مادربورد نیست؟

Bento
22-08-2013, 18:30
این درایور رو از سایت رسمی اینتل آپدیت کن :

Intel® Centrino® Wireless Bluetooth® + High Speed Virtual Adapter - Intel® Centrino® Wireless Bluetooth® High Speed - Windows (R) Win 7 DDK provider

درایور وایرلست رو هم از اینجا آپدیت کن :

با نرم افزار memtest هم رم هاتو یه تست بکن . توی صفحات قبل طریقه کار باهاش رو توضیح دادم . نود 32 در دوحالت ایجاد مشکل میکنه : یا رم ها خراب باشن یا نود32 با یکی از درایورها تداخل داره. با نرم افزار verifier هم درایورها رو بصورت کلی و تکی تست کن . لینک آموطش این نرم افزار :

نتیجه رو اعلام کن .

سلام مجدد و تشکر مجدد از کمکی زیادی که می کنی. :n16:

من در سایت اینتل خیلی دنبال این فایل که گفتی گشتم و همچین چیزی پیدا نکردم. به شکلهای مختلف اسمش رو وارد کردم بلکا چیزی بیاد اما نیومد.

درایو وایرلس رو هم دانلود کردم که همچین فایلی به من داد اینها رو کجا باید بریزم؟

نرم افزار memtest رو دانلود کردم و روی یو اس بی نصبش کردم اما وقتی سیستم رو ریست می کنم به عنوان بوت بالا نمیاد و ویندوز بالا میاد. اف 8 (یا اف 12؟ )رو هم زدم تا بوت رو تغییر بدم اما نشونی از یو اس بی نبود

بعدم verifier رو اجرا می کنم و مراحل رو یک به یک می رم. در آخر ازم می خواد که سیستم رو ریست کنم تا تنظیمات اعمال بشه. وقتی ریست می کنم و بر میگردم به همون راه، فقط حرف زیر رو به من می زنه و صفحه Verifier خود به خود بسته میشه و هیچ اتفاق خاصی نمیفته.

بازم ممنونم ازتا، خیلی این مدت به من کمک کردی آقا مصیب :n16:

alijigari
22-08-2013, 22:51
خدمت مهندس گلم
mosayeb.heydari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داخل قسمت reliability monitor هر روز چک میکنم پیغام windows was not properly shutdown وجود دارد

The previous system shutdown at 9 on ‎22/‎08/‎2013 was unexpected.

اما موقع shutdown هیچ اروری نمیده و به راحتی خاموش میشه اما توی history که نگاه میکنم مثلا 3 بار شات دان کرده باشم برای یکیش ارور داده

از روزی که ویندوز را نصب کردم با توجه به علامت ضربدر قرمز تقریبا هر روز این ارور داشتم که همش این پیغام را داده که به عنوان نمونه برای یک روز را براتون انتخاب کردم

jamalit
23-08-2013, 10:38
آقا مال ما رو هم بررسی کنید
ممنون

ahmad20062
23-08-2013, 15:36
بین تمام این گزارشات که همه را در یک فایل قرار دادم چه چیزی مشترک هست که اون مشکل سیستم باشد

درایو کارت گرافیک رو هم از خود amd اپدیت کردم

قبلی

جدید

فعلا هیچ اخطاری نداده

ahmad20062
23-08-2013, 19:57
گزارشات مختلفی از خطای صفحه ابی در زمان های مختلف تهیه کردم چه قبل از تعویض ویندوز و بعد از تعویض ویندوز و همینطور اپدیت درایو کارت گرافیک ولی بعد از اپدیت

درایو کارت گرافیک هم باز اخطار داده شد

گرافیک قبلی
اپدیت گرافیک جدید
گزارشات قبلی همه در یک فایل

گزارش جدید بعد از اپدیت کارت گرافیک

mosayeb.heydari
23-08-2013, 21:38
خدمت مهندس گلم
mosayeb.heydari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داخل قسمت reliability monitor هر روز چک میکنم پیغام windows was not properly shutdown وجود دارد

The previous system shutdown at 9 on ‎22/‎08/‎2013 was unexpected.

اما موقع shutdown هیچ اروری نمیده و به راحتی خاموش میشه اما توی history که نگاه میکنم مثلا 3 بار شات دان کرده باشم برای یکیش ارور داده

از روزی که ویندوز را نصب کردم با توجه به علامت ضربدر قرمز تقریبا هر روز این ارور داشتم که همش این پیغام را داده که به عنوان نمونه برای یک روز را براتون انتخاب کردم

این ارور مربوط به مشکل خاصی نمیشه . ممکنه حتی برنامه ایی یا پروسسی باز باشه و چون سیستم نمیتونه اون پروسس رو خاتمه بده این ارور بوجود بیاد یا حتی وقتی سیستم نتونه بعضی تنظیمات رو ذخیره کنه این مشکل بوجود بیاد و ....
فقط واسه شما نیست واسه همه اتفاق می افته . فکر نمی کنم واسه شما مشکل خاصی بوجود بیاره .
در واقع مثه یه توده خوش خیم میمونه !

mosayeb.heydari
23-08-2013, 21:40
گزارشات مختلفی از خطای صفحه ابی در زمان های مختلف تهیه کردم چه قبل از تعویض ویندوز و بعد از تعویض ویندوز و همینطور اپدیت درایو کارت گرافیک ولی بعد از اپدیت

درایو کارت گرافیک هم باز اخطار داده شد

گرافیک قبلی
اپدیت گرافیک جدید
گزارشات قبلی همه در یک فایل

گزارش جدید بعد از اپدیت کارت گرافیک

احتمالا مشکل سخت افزاریه کارت گرافیک هست . اسلات کارت گرافیک رو عوض کن اگه درست نشد کارت گرافیکتو روی یه سیستم دیگه تست کن یا پیش تعمیرکار ببر .

mosayeb.heydari
23-08-2013, 21:44
سلام استاد حیدری
با memtest رم رو تست کردم، تا پاس 7 رفت و 23 خطا پیدا کرد
اینم گزارش HDD:
یعنی الان مشکل من از رم هست؟ از اسلات مادربورد نیست؟

سلام
ممکنه از اسلات مادربرد یا رم باشه ولی هارد مشکل نداره . اول اسلات مادربرد رو عوض کن اگه درست نشد باید رم هاتو عوض کنی.

mosayeb.heydari
23-08-2013, 21:50
آقا مال ما رو هم بررسی کنید
ممنون

در ظاهر که مشکل از درایور کارت گرافیک ، دایرکتس و درایور کارت صداست ولی واسه اطمینان بیشتر یه گزارش هم با sysinspector آپلود کن . ممنون

mosayeb.heydari
23-08-2013, 21:55

من در سایت اینتل خیلی دنبال این فایل که گفتی گشتم و همچین چیزی پیدا نکردم. به شکلهای مختلف اسمش رو وارد کردم بلکا چیزی بیاد اما نیومد.

درایو وایرلس رو هم دانلود کردم که همچین فایلی به من داد اینها رو کجا باید بریزم؟

نرم افزار memtest رو دانلود کردم و روی یو اس بی نصبش کردم اما وقتی سیستم رو ریست می کنم به عنوان بوت بالا نمیاد و ویندوز بالا میاد. اف 8 (یا اف 12؟ )رو هم زدم تا بوت رو تغییر بدم اما نشونی از یو اس بی نبود

بعدم verifier رو اجرا می کنم و مراحل رو یک به یک می رم. در آخر ازم می خواد که سیستم رو ریست کنم تا تنظیمات اعمال بشه. وقتی ریست می کنم و بر میگردم به همون راه، فقط حرف زیر رو به من می زنه و صفحه Verifier خود به خود بسته میشه و هیچ اتفاق خاصی نمیفته.

سلام خواهش میکنم . اگه اجازه بدین در مورد مشکل شما در مورد درایور اینتل بیشتر جستجو کنم تا بتونم جواب کاملتری بدم . ظاهراً این مشکل به مادربرد مربوط میشه ولی مطمئن نیستم .
متشکرم .

ahmad20062
24-08-2013, 10:01
احتمالا مشکل سخت افزاریه کارت گرافیک هست . اسلات کارت گرافیک رو عوض کن اگه درست نشد کارت گرافیکتو روی یه سیستم دیگه تست کن یا پیش تعمیرکار ببر .

لب تاب من DELL n5010 هست پلمب پس باید ببرم تعمییرات

880446534
24-08-2013, 11:21
سلام
نمی دونم چرا هردفعه کد خطا فرق داره.(امروز دوبار خطا اومد با دوتا کد مختلف)
یه عکس هم گزاشتم که جزییات رو می گه (اخه بعد از اپلود جزییات نشون نمی ده) با برنامه BlueScreenView گرفتم
البته عکس مال کد 00050 هستش. عکس 0000A هم تقریبا شبیه به همینه

mosayeb.heydari
24-08-2013, 21:04
سلام
نمی دونم چرا هردفعه کد خطا فرق داره.(امروز دوبار خطا اومد با دوتا کد مختلف)
یه عکس هم گزاشتم که جزییات رو می گه (اخه بعد از اپلود جزییات نشون نمی ده) با برنامه BlueScreenView گرفتم
البته عکس مال کد 00050 هستش. عکس 0000A هم تقریبا شبیه به همینه

عزیز قبلا هم گفتم احتمال زیاد مشکلت سخت افزاریه . یه سر پیش تعمیرکار برو . ضرر نداره .

mosayeb.heydari
24-08-2013, 21:04
لب تاب من DELL n5010 هست پلمب پس باید ببرم تعمییرات

کار سنگین باهاش انجام دادی . مثه بازی یا نرم افزارای سنگین؟!

ahmad20062
24-08-2013, 21:24
کار سنگین باهاش انجام دادی . مثه بازی یا نرم افزارای سنگین؟!

نه ولی بردم تعمییرات ویندوزو عوض کرد و فن و تمیز کرد فعلا مشکل حل شده

mosayeb.heydari
24-08-2013, 21:27

این لینک دانلود درایور اینتل :

محتویات این پوشه رو داخل مسیر زیر بریز :
c/windows/ system32/drivers

احتمالا مادربردت قابلیت بوت از طریق فلش رو نداره . میتونی از نسخه سی دی memtest استفاده کنی و بوسیله سی دی این نرم افزار رو بوت کنی .

برای استفاده از verifier گزینه دوم custom setting را انتخاب و به مرحله بعد بروید و سپس گزینه دوم individual setting را انتخاب و بعد از اینکه به مرحله بعد رفتید همه گزینه ها را تیک بزنید و ادامه ...

mosayeb.heydari
24-08-2013, 21:30
نه ولی بردم تعمییرات ویندوزو عوض کرد و فن و تمیز کرد فعلا مشکل حل شده

احتمالا فن ها خوب کار نمیکردن و دمای چیپ ست گرافیک و سی پی یو بالا می رفته و بلواسکرین رخ میداده .

Amirlefthand
24-08-2013, 23:14
من ازبس بلو اسکرین دیدم دیگه پیغاماش رو چک نمیکنم سر همینم الان یه مادربرد سوخته مونده رو دستم که اصلا برق پاور رو نمیگرفت :-|
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

880446534
25-08-2013, 11:54
عزیز قبلا هم گفتم احتمال زیاد مشکلت سخت افزاریه . یه سر پیش تعمیرکار برو . ضرر نداره .
دیگه مارو بزور فرستادین پیش تعمییرکار (همون تعویض کار):n03:
باشه ، یه سر می زنم
دمتون گرم واسه کمکتون. ایولله

jamalit
25-08-2013, 12:25
آقا من سیستم خاموش شد بردم تعمیر ولی بازم ممنون آو دمش بازم گزارش میدم

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

srh124
26-08-2013, 07:16
سلام
من یه ویندوز xp و یه ویندوز 2008 r2 داشتم که ویندوز اکس پی شروع کرد بازی در آوردن و ری استارت شدن با صفحه bsod.
یکی دو بار چک درابو کرد خوب شد اما از دوباره شروع شد تا این که درایوش رو کامل فرمت کردم و جاش وین 7 نصب کردم.
وین 7 هم تا چند روزی اوضاع خوب بود تا این که اونم شروع کرد به نشون دادن صفحه آبی مرگ. جالبه که صدای تق هم بعضی وقت ها میاد که فکر کنم از هارد یا مادربورد باشه. این مسائل رو اصلا با وین 2008 که توی یک درایو دیگه است رو ندارم.
با blue screen view هم نگاه کردم اما چیزی نفهمیدم.
این لینک فایل minidump هست. ممنون میشم اگه چیزی از اون متوجه میشید به من هم بگید.
یه ویندوز دارم با کلی برنامه. نمی تونم پشت سر هم ویندوز عوض کنم

بازم ممنون

ramingsm
26-08-2013, 11:17
دوست عزیز ممنون از زحماتی که میکشید :n16:
اگه میشه اینم بررسی کنید

superior
27-08-2013, 00:40
مدل وایرلست چیه؟ یه گزارش با نرم افزار sysinspector آپلود کن .

مدل وایرلسم اینه :
Dell Wireless 1490 Dual Band WLAN Mini-Card

وقتی وایرلس روشنه گهگاهی صفحه آبی میاد ولی من از موس و کیبرد بیسیم هم استفاده میکنم و وقتی لپ تاپم روشنه اگه گیرنده usp شو وصل کنم درجا صفحه آبی میاد و تموم!!!:n04:
اینم مدل موس و کیبردم:
MKM-57157 RF با مارک MEVA

اینم فایلی که sysinspector تولید کرده :

مرسی از کمکتون
:n12:

ahmad20062
31-08-2013, 04:38
دیوانه شدم تمام درایو هارا در یک هارد اکسترنال ریختم و ویندوز را دوباره نصب کردم و در هنگام نصب تما درایو ها

را فرمت و حذف کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم درایو کارت گرافیک برای سیستم

لب تاب dell n5010 ویندوز7..64بیتی را از خدمات کامپیوتری گرفتم و نصب کردم مشکلی پیش نیامد ولی دوباره

سیستم بهم ریخت همون اخطار بلو اسکرین البته قبلش تصویر دسکتاب پرش داشت و در تسکبار این اخطار را داد
Display driver stopped responding and has recovered
Display driver AMD driver stopped responding and has successfully recovered.

پس شکی نیست که مشکل از کارت گرافیک هست حالا یا نرم افزاری یا اسیب سخت افزاری

یه مسئله دیگه که هست اینکه برای لب تاب dell n5010 دوتا فایل گرافیک هست یکی گرافیک اینتل ودیگری

ای ام دی ایا باید هردو را درسیستم نصب کرد
VGA Driver(intel
VGA Driver for ATI
این هم اخرین فایل دامپ
system.rar
system.nfo

SysInspector-USER1392-PC-130831-055
GeneralReport.zip

ایا نباید در بخش کنترل درایو گرافیک تنظیماتی را انجام داد

در ضمن الان در حالت ساف مدی هستم که دارم این پست را قرارمی دهم چون همش گزینه

نرمال ویندوز میاد بالا چطوره که وقتی درایو کارت گرافیک را پاک می کنم ویندوز بالا می اید
:n28:

ssse
01-09-2013, 16:17
س.مشکل من بالا امدن صفحه ابی است چند بار ویندوز هم عوض کردم بعدز وینوز عوض کردن چند روزی صفحه ابی دیده نمشه با اجرای فیلم با کیفیت بالا (m.k.v) با نرم افزار km.player یا بازی هیچ اثری از صفحه ابی دیده نمیشه ولی مشکل چیه؟:n16:

ahmad20062
04-09-2013, 01:06
مشكل اينكه سيستم از نظر سخت افزاري به فاك رفته همين مشكلو من دارم كيم بلير فيلمو نشون نميده ولي با موس روش ميري تصوير ثابت همون دقيقه را نشان مي دهد بررم خدمات كامبيوتري گفت كارت گرافيك خراب شده و فعلا بيش نمايندگي در دست تعميير هست

ghomchak
04-09-2013, 18:33
با سلام خدمت دوستان عزیز . سیستم بنده هم بلو اسکرین میده . مشکلش از کجاست . عکس پیغام اضافه شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali20400
04-09-2013, 23:11
سلام دوستان.منم چند وقت همین مشکلو داشتم ولی متوجه شدم که مشکل از رم و هارد سیستمم هست.

ssse
05-09-2013, 15:22
مشكل اينكه سيستم از نظر سخت افزاري به فاك رفته همين مشكلو من دارم كيم بلير فيلمو نشون نميده ولي با موس روش ميري تصوير ثابت همون دقيقه را نشان مي دهد بررم خدمات كامبيوتري گفت كارت گرافيك خراب شده و فعلا بيش نمايندگي در دست تعميير هست

نه اقا فیلم رو نشون میده حتی بازی با گرافیک بالا روهم راحت جواب میده ولی اگر بازی یا km رو بعد از چهار دقیقه اجرا نکنم صفحه ابی میاد.

GHELGHELAC
09-09-2013, 16:05
درود
لپ تاپ ایسر
cori5
ram 4gig
Gforce

Fille DMP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

ali20400
09-09-2013, 20:45
با درود.من خودم امروز همین مشکل برام پیش اومد بخاطر درایور کارت گرافیکم بود.

rfakh
09-09-2013, 23:12
سلام:n19::n19:اینجا چقد خوبه:n09: ببخشید من اصلا ویندوزم بالا نمیاد ...وقتی سی دی ویندوز رو میزارم که نصب بشه میگه که نمیشه نصب کنی به خاطر هارد دیسک:n28:بزنf3که خارج بشی..چیکار کنم؟:n27:مرسی

ali20400
10-09-2013, 00:37
شما باید یه وپندوز پرتابل یا همون live بگیری .بعد سیستم شما از طریق سی دی بوت میشه اونوقت شما میتونی درایو c رو فرمت کنی .بهترین راه همینه.

rfakh
11-09-2013, 14:27
مرسی:n02: میتونم دانلود کنم از نت؟یعنی بعد بریزم رو سی دی یا فلش؟یا هرکدوم بخوام میشه؟
واخعا ممنون

880446534
11-09-2013, 16:30
سلام
توی صفحه چند و نمی دونم (فکر کنم 192-193 بود) که استاد ما گفت مشکل از رمه ! ما هم تو کتمون نمی رفت . تا اینکه بلو اسکرین اومد و روش نوشته بود "مموری منیجمنت" . خودم دست به کار شدم و قاب پشت لب و باز کردم. فقط رم هارو در اوردم و پاک کردم و فقط یکی شو جا زدم (می خواستم یکی یکی بزنم تا ببینم کدوم خرابه). اولی رو در اوردم و زدم جای دومی (دلیل خاصی نداشت ،همین طوری جاشو عوض کردم ) ، رم دوم هم دیگه جا نزدم ، گذاشتم تو کمدم.
گوش شیطون کر الان 2-3 هفته ست (دقیق نمی دونم، ببینید اخرین پستم کی بود) که دیگه خبری از بلو اسکرین نیست.
الان هم می خوام رم دوم و جا بزنم ، ولی می ترسم . تا پروژه ام تموم نشه ، جا نمی زنم . فکر کنم تا 4-5 ماه دیگه جا نزنم
دمه همتون گرم. واقعا ممنونم:n16:

ali20400
11-09-2013, 17:11
دوست عزیز من در پستهای قبلی بهتون گفتم یا هارد هست یا رم.:n05:

pc67
13-09-2013, 23:32
سلام دوستان من جدیدا با یه ارور صفحه ابی مواجه شدم از دوستان خواهش میکنم اگه میتوننن منو راهنمایی کنن که بفهمم مشکل از کجاست من فایل های لازمو ضمیمه میکنم

ممنون

pc67
14-09-2013, 11:44
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alaydyn
14-09-2013, 11:51
دقیقا چه زمانی دریافت میکنی ویندوز عوض کردی انتی ویروس چک کردی ؟

ali20400
14-09-2013, 13:07
سلام .در این جور مواقع یا هارد هست یا رم .یا درایور .این اتفاق دقیقا چه زمانی رخ میده ؟؟بتونید بگین راهنمایی خوبی میکنم چون خودم یکسال همین مشکل رو داشتم و بعدش حلش کردم.:n05:

pc67
14-09-2013, 15:06
سلام
زمان مشخصی نداره هرچند روز یکبار یا هفته مشخص نمیکنه واصلا هم به برنامه خاصی مربوط نمیشه مثلا فلان برنامه رو که اجرا کنم این ارور بیاد در ضمن انتی ویرسم هم اوست هستش و همیشه هم اپدیت و کامپیوترم هیچ ویروسی نداره ویندوزم عوض نکردم تازگیا

یعنی از فایل های که گذاشتم نمیشه فهمید مشکل از کجا بوده؟

nozi
14-09-2013, 18:06
با سلام و خسته نباشید. اومدن صفحه آبی هیچ نظم مشخصی نداره و بیشتر مواقعی که چند تا برنامه بازه و سیستم زیر باره اتفاق میفته.
CPU G2020
Ram 4G
Asus P8H61 USB3
ممنون میشم کمکم کنین.

ali20400
14-09-2013, 19:02
سلام.شما جای رم سیستم رو عوض کن.سیم ساتا و برق هارد رو هم تعویض کن.اگر براتون امکانپذیر هست یه هارد دیگه رو سیستم بذارید و تست کنید.اگر دوباره مشکل داشتید رم سیستم مشکل داره.

nozi
14-09-2013, 19:47
سلام عزیز. این جور موارد ساده به ذهن خودم میرسید و تست کردم قبلاً. عادت داشتیم اینجا تخصصی جواب بده. شما فایلای ارسالی منو بررسی کردین؟ مشخص نبود مشکل از کجاس؟

pc67
14-09-2013, 21:08
دوستان بلاخره کسی متوجه نشد مشکل ما از کجاست؟؟؟؟؟

pc67
16-09-2013, 06:29
کسی نیست مشکل ما رو حل کنه :n27:

alaydyn
16-09-2013, 11:43
باید خیلی چیزها را تست کنی تا ببینی مشکل از کجاست از هارد سیم های برق و حتی تعویض ویندوز چون پیدا کردن خطا صفحه ابی خیلی گیج کننده است پیدا کردنش فقط از طریق تست کردن پیدا میشه البته بیشتر انها مربوط به سخت افزار است من خودم تا وقتی می خواستم ویندوز عوض کنم به قسمت انتخاب درایور میرسید صفحه ابی میامد که بالاخره شروع کردم به نصب ویندوز از طریق یو اس بی انگار زمان نصب ویندوز چه میکنه ببینه ویندوز قبلی هست یا نه که اون ویندوز قبلی فایلهاش خراب شده بود و نمیتونست پیدا کنه و صفحه ابی میامد چون فشار می امد روی سیستم از طرفی هم نمیتونست درایورهای هارد را شناسایی کنه ولی از طریق نصب ویندوز با یو اس بی مشکلم حل شد

pc67
17-09-2013, 23:48
باید خیلی چیزها را تست کنی تا ببینی مشکل از کجاست از هارد سیم های برق و حتی تعویض ویندوز چون پیدا کردن خطا صفحه ابی خیلی گیج کننده است پیدا کردنش فقط از طریق تست کردن پیدا میشه البته بیشتر انها مربوط به سخت افزار است من خودم تا وقتی می خواستم ویندوز عوض کنم به قسمت انتخاب درایور میرسید صفحه ابی میامد که بالاخره شروع کردم به نصب ویندوز از طریق یو اس بی انگار زمان نصب ویندوز چه میکنه ببینه ویندوز قبلی هست یا نه که اون ویندوز قبلی فایلهاش خراب شده بود و نمیتونست پیدا کنه و صفحه ابی میامد چون فشار می امد روی سیستم از طرفی هم نمیتونست درایورهای هارد را شناسایی کنه ولی از طریق نصب ویندوز با یو اس بی مشکلم حل شد

یعنی از روی اون فایل dmp که گذاشتم و در واقع ریپورت خود ویندوز هستش نمیشه فهمید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ELSIN
18-09-2013, 21:25
بر اساس تجربه ای که به دست اوردم (البته با کمک sara_program عزیز ) در مورد بلو اسکرین لعنتی دو تا کار رو حتما انجام بدید و تست کنید

یکی این که هاردی که ویندوز روش نصبه رو عوض کنید ، مهم نیست قدیمی باشه فقط عوض کنید

یه ویندوز جدید نصب کنید ، البته قبلش جای رم هاتون رو عوض کنید ، بین حالت چنل و معمولی هم تغییر بدید

البته با هرکدوم از این تغییر ها ویندوز هم باید عوض بشه
من این جوری صفحه ابی مرگ رو با خشم و نفرت کشتم :n06:

pc67
18-09-2013, 22:50
بر اساس تجربه ای که به دست اوردم (البته با کمک sara_program عزیز ) در مورد بلو اسکرین لعنتی دو تا کار رو حتما انجام بدید و تست کنید

یکی این که هاردی که ویندوز روش نصبه رو عوض کنید ، مهم نیست قدیمی باشه فقط عوض کنید

یه ویندوز جدید نصب کنید ، البته قبلش جای رم هاتون رو عوض کنید ، بین حالت چنل و معمولی هم تغییر بدید

البته با هرکدوم از این تغییر ها ویندوز هم باید عوض بشه
من این جوری صفحه ابی مرگ رو با خشم و نفرت کشتم :n06:

خیلی ممنونم از راهنمایتان این کارهایی که گفتید را انجام میدهم

ELSIN
19-09-2013, 17:14
امیدوارم مشکلتون حل بشه

shirpooramin
21-09-2013, 15:24
سلام من در کامپیوترم یک windows 8 و یک windows7 دارم.
چند وقتی است که ویندوز 7 خود به خود خاموش می شود ولی امروز ویندوز هشت هم یک صفحه آبی نشو که همچین اروری داشت:system_thread_exception_not_handled
بعد کامپیوتر ری استارت می شد و هر بار باز همان صفحه را نشان داده و می رفت.
و بعد از آن دیگر نه میتوان ویندوزی دیگر را بوت کرد و نه وارد هیچکدام از ویندوز ها شد.
مشخصات کامپیوترم هم هست :
cpu : intel core i 5 3gh
8 gb رم
nvidia geoforce 9600 gto

ach-1357
21-09-2013, 15:41
سلام
cpu athlon x2 5000+
abit ax 78
9800 gain ward
3gig ram
که هر سه اپیسر بوده و یکیشون باسش 800 و دوتای دیگه 667 هستند.
سیستم زمانی که دیویدی رایتر روش وصل میشه مین صدایی ازش در میاد که هر چند ثانیه یک بار تکرار میشه و
اگر دی وی دی از رایتر بیرون نیاد بلو اسکیرین میشه .
کلا ارورهاش از قرار زیره و چیزی که من فهمیدم به جز یک دفعه مابقیش به دلیل مشکل در i/o ورودی خروجی سیستم بوده

================================================== Dump File : 092113-29577-01.dmpCrash Time : 9/21/2013 2:20:03 PMBug Check String : KERNEL_DATA_INPAGE_ERRORBug Check Code : 0x0000007aParameter 1 : 0xc0416ec0Parameter 2 : 0xc000000eParameter 3 : 0x1b865860Parameter 4 : 0x82dd8ddbCaused By Driver : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+def20File Description : NT Kernel & SystemProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+a3e45Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+a7726Stack Address 3 : ntkrnlpa.exe+90977Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\092113-29577-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 166,648=========================================== ================================================== =======Dump File : 092013-24585-01.dmpCrash Time : 9/20/2013 12:21:16 PMBug Check String : CRITICAL_OBJECT_TERMINATIONBug Check Code : 0x000000f4Parameter 1 : 0x00000003Parameter 2 : 0x86764d40Parameter 3 : 0x86764eacParameter 4 : 0x82e32cf0Caused By Driver : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+def20File Description : NT Kernel & SystemProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+2df067Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+25cc1eStack Address 3 : ntkrnlpa.exe+25cb61Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\092013-24585-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 152,288=========================================== ================================================== =======Dump File : 092013-23727-01.dmpCrash Time : 9/20/2013 11:09:11 AMBug Check String : CRITICAL_OBJECT_TERMINATIONBug Check Code : 0x000000f4Parameter 1 : 0x00000003Parameter 2 : 0x86fdf988Parameter 3 : 0x86fdfaf4Parameter 4 : 0x82e27cf0Caused By Driver : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+def20File Description : NT Kernel & SystemProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+2df067Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+25cc1eStack Address 3 : ntkrnlpa.exe+25cb61Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\092013-23727-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 154,520=========================================== ================================================== =======Dump File : 091713-16660-01.dmpCrash Time : 9/17/2013 8:23:50 PMBug Check String : KERNEL_DATA_INPAGE_ERRORBug Check Code : 0x0000007aParameter 1 : 0xc0480050Parameter 2 : 0xc000000eParameter 3 : 0x4c247860Parameter 4 : 0x9000a664Caused By Driver : amdk8.sysCaused By Address : amdk8.sys+a664File Description : Processor Device DriverProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+a3e45Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+a7726Stack Address 3 : ntkrnlpa.exe+90977Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\091713-16660-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 166,616=========================================== ================================================== =======Dump File : 091413-22994-01.dmpCrash Time : 9/14/2013 6:25:29 PMBug Check String : CRITICAL_OBJECT_TERMINATIONBug Check Code : 0x000000f4Parameter 1 : 0x00000003Parameter 2 : 0x87006948Parameter 3 : 0x87006ab4Parameter 4 : 0x82e2acf0Caused By Driver : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+def20File Description : NT Kernel & SystemProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+2df067Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+25cc1eStack Address 3 : ntkrnlpa.exe+25cb61Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\091413-22994-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 153,552=========================================== ================================================== =======Dump File : 091413-90340-01.dmpCrash Time : 9/14/2013 6:02:29 PMBug Check String : CRITICAL_OBJECT_TERMINATIONBug Check Code : 0x000000f4Parameter 1 : 0x00000003Parameter 2 : 0x870932d8Parameter 3 : 0x87093444Parameter 4 : 0x82e38cf0Caused By Driver : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+def20File Description : NT Kernel & SystemProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+2df067Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+25cc1eStack Address 3 : ntkrnlpa.exe+25cb61Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\091413-90340-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 153,112=========================================== ================================================== =======Dump File : 091413-25256-01.dmpCrash Time : 9/14/2013 5:58:01 PMBug Check String : CRITICAL_OBJECT_TERMINATIONBug Check Code : 0x000000f4Parameter 1 : 0x00000003Parameter 2 : 0x86557c98Parameter 3 : 0x86557e04Parameter 4 : 0x82e6bcf0Caused By Driver : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+def20File Description : NT Kernel & SystemProduct Name : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany : Microsoft CorporationFile Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)Processor : 32-bitCrash Address : ntkrnlpa.exe+def20Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+2df067Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+25cc1eStack Address 3 : ntkrnlpa.exe+25cb61Computer Name : Full Path : C:\Windows\minidump\091413-25256-01.dmpProcessors Count : 2Major Version : 15Minor Version : 7601Dump File Size : 153,624=========================================== =======در انتها متشکر میشم از دوستان و اساتید

ach-1357
21-09-2013, 22:50
سلام
cpu athlon x2 5000+
abit ax 78
9800 gain ward
3gig ram
که هر سه اپیسر بوده و یکیشون باسش 800 و دوتای دیگه 667 هستند.
سیستم زمانی که دیویدی رایتر روش وصل میشه مین صدایی ازش در میاد که هر چند ثانیه یک بار تکرار میشه و
اگر دی وی دی از رایتر بیرون نیاد بلو اسکیرین میشه .
کلا ارورهاش از قرار زیره و چیزی که من فهمیدم به جز یک دفعه مابقیش به دلیل مشکل در i/o ورودی خروجی سیستم بوده

سیستم من 2 تا هارد داره .
ویندوز رو اون یکی هارده ریختم و با اون بالا اومدم دیگه قطعی نداره فقط ارتباط اون یکی هارد قطع و وصل میشه
96 تا ارور inter face crc داره که زده از کابل خراب بوجود اومده .ولی همین مشکل رو با درایوهامم داره 2تا درایو
دی وی دی رایتر.در ضمن هارد هیچ ارور بدسکتوری نداره فقط 96 تا از 200 تا ارور قابل دریافت اینتر فیس سی ار سی رو
گرفته دو تا هارد به تنهایی کار میکنن ولی کافیه یکی از درایوها رو وصل کنم که هیچچی.مگر رو هارد سالمه بیام بالا که
رو این یکی هارد تا به حال بلو اسکیرین نداده .

chavosh_e
22-09-2013, 17:59
سلام. من تقریبا دو سالی میشه که سیستمم رو عوض کردم. ویندوزش هم برای همون موقع ست. ولی تا به حال هیچ مشکلی نداشتم. اما الان حدود یک هفته ست که این پیغام صفحه آبی رو صفحه مانیتورم میاد. اما این اتفاق فقط زمانی رخ میده که من پشت کامیوتر نیستم. یعنی کامپیوتر روشنه و من کاری باهاش انجام نمیدم 10 دقیقه نمیکشه که این پیغام ظاهر میشه. اما اگه با کامپیوتر 3-4 ساعت پشت سر هم کار کنم این پیغام نمیاد.
آنتی ویروس من نورتون بود که یه یک ماهیه به خاطر مشکل کرکش دیگه کار نمیکرد. من احساس میکنم از اون موقع به بعد این مشکل بوجود اومد. دیروز آنتی ویروس کاسپر ریختم اما تا دکمۀ اسکن رو میزنم بازم همون صفحه میاد. من خودم فکر میکنم به ویروس ریط داشته باشه
اگه شما میدونید مشکل از کجاست یه راهنمایی کنید ممنون میشم.
مشخصات سیستم:
Windows 7 64
Cpu intel core™ i5 3.30gh
Ram 2 gb ddr3 دو عدد
Main: asus p8p67
Vga: radeon HD 6700

rell
24-09-2013, 10:00
سلام عزیزان
ممنون میشم اگه کسی بتونه در ارتباط با مشکل صفحه آبی که در زیر فایل‌های گزارشش رو قرار دادم بنده رو راهنمایی کنه

chavosh_e
24-09-2013, 15:36
سلام. من تقریبا دو سالی میشه که سیستمم رو عوض کردم. ویندوزش هم برای همون موقع ست. ولی تا به حال هیچ مشکلی نداشتم. اما الان حدود یک هفته ست که این پیغام صفحه آبی رو صفحه مانیتورم میاد. اما این اتفاق فقط زمانی رخ میده که من پشت کامیوتر نیستم. یعنی کامپیوتر روشنه و من کاری باهاش انجام نمیدم 10 دقیقه نمیکشه که این پیغام ظاهر میشه. اما اگه با کامپیوتر 3-4 ساعت پشت سر هم کار کنم این پیغام نمیاد.
آنتی ویروس من نورتون بود که یه یک ماهیه به خاطر مشکل کرکش دیگه کار نمیکرد. من احساس میکنم از اون موقع به بعد این مشکل بوجود اومد. دیروز آنتی ویروس کاسپر ریختم اما تا دکمۀ اسکن رو میزنم بازم همون صفحه میاد. من خودم فکر میکنم به ویروس ریط داشته باشه
اگه شما میدونید مشکل از کجاست یه راهنمایی کنید ممنون میشم.
مشخصات سیستم:
Windows 7 64
Cpu intel core™ i5 3.30gh
Ram 2 gb ddr3 دو عدد
Main: asus p8p67
Vga: radeon HD 6700

پس چرا اینجا هیچ کس جواب منو نمیده. خواهشا اگر کسی چیزی میدونه یه کمکی بکنه این صفحه آبی پدر منو در آورده !! :n28:

javadsaye
28-09-2013, 16:33
با سلام دوستان من هم با خطای صفحه ی آبی مواجه شده اما وقتی ری استارت میشه این پیغام رو میده اگه چیزی میدونه لطفا کمک کنه:45: :n13:

Problem signature:

BCCode: 116
BCP1: FFFFFA800A33C4E0
BCP2: FFFFF88005045CB0
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 000000000000000C

C:\Windows\Minidump\092813-18096-01.dmp
C:\Users\j.sayehvand\AppData\Local\Temp\WER-75020-0.sysdata.xml

ms368
29-09-2013, 20:51
سلام دوستان
من یک هفته ای میشه که لپتاپ z500 رو خریداری کردم

بعد از نصب ویندوز 8 هیچ مشکلی نداشتم ولی بعد از active کردن ویندوز با اون ۲ تا Microsoft Toolkit 2.4.8 این مشکل برام به وجود اومده

صفحه ابی مرگ میاد که تا ۱۰۰ درصد میره و میخواد سیستم رو ریست کنه که نمیتونه و هنگ میکنه سیستم
زیرش هم نوشته اینو توی نت سرچ کنید Bad_Pool_Caller
اینم فایلهای مربوط به minidump

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SIMON137
11-10-2013, 23:33
وقتی دستگاه رو روشن می کنم ، موقع لود شدن بلو اسکرین میاد و ریست میشه
توی safe mode هم این قضیه پابرجاست
به صورت معمول هم با سایر برنامه ها من جمله لینوکس قابلیبت دسترسی به هارد رو ندارم
راه حل پیشنهادی ؟ به نظرتون مشکل از کجای هارده ؟

jamalit
14-10-2013, 15:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوستان مال ما رو هم مرحمت کتید:n28:

ali_phd71
15-10-2013, 07:52
سلام دوستان
یکی از بستگان کیثشو اورده براش ویندوز عوض کنم اولا ویندوزش اصلا بالا نمیاد اون قسمت start windows normally میادتش ولی جلوتر نمیره قبلا اکس پی داشته الانم اومدم اکس پی نصب کنم اولا طول کشید تا وارد مرحله دلریوراش شد بعد پاک کردن درایو c که ویندوزه رو زدم ب مرحله L رسید اونم زدم بعد ی نیم ساعت پیغامش اومد این درایو نمیتونه پاک شه؟
حالا راهی داره یا حتما باید بیرون بره؟
با تشکر

E.MINEM
20-10-2013, 11:17
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من تقریبا یه 3 سالی هست که این مشکل صفحه آبی رو دارم تقریبا از زمانی که سیستمم رو جمع کردم بود . البته اون زمان ها این پیغام به ندرت میدیدم برای همین زیاد بهش توجه نمیکردم ولی الان جدیدا دیگه اعصابم رو بهم ریخته . در طول مدتی که فیلم میبینم یا بازی میکنم دو یا سه بار این پیغام صفحه آبی میاد . جدیدا وقتی ویندوز رو Shut Down هم که میکنم دوباره این صفحه میاد و نمیذاره که سیستمم خاموش بشه و مجبورم دستی برق سیستم رو قطع کنم . من تو این سه سال بیش از ده بار ویندوز عوض کردم و ویندوزهای مختلف ریختم ولی بازم نتیجه ای نگرفتم . رم ها رو هم چک کردم.وقتی یکی از رم ها رو در میارم تعداد این پیغام ها کم میشه ولی از بین نمیره یعنی بازم این پیغام میاد ولی کمتر . میخواستم بدونم یعنی میشه هر دوتا رمم ایراد داشته باشه ؟؟بعد من حدس میزنم ممکنه مشکل از پاور باشه. چجوری میتونم بفهمم که پاورم سالمه و برق رسانی به رم ها و سی پی یو درست انجام میگیره .
دوستان لطفا کمک کنید دیگه واقعا اعصاب برام نمونده از دست این پیغام آبی مرگ .
با تشکر

pashangparsi6
26-10-2013, 01:46
با درود

دوستان گرامی من تازگی ویندوز 7 32 بیتی نصب کردم (پیش ترها اکس پی داشتم) و

هم زمان یک رم 2 گیگ به رم خودم افزودم که هم نام هستند و باس 1333 دارند هر

دو. روی رایانه ی خودم یک کارت دی وی بی یا ----- دارم.

چند مدتی هست که با مشکل صفحه آبی روبرو می شم. هر از گاهی پیش میاد.

حدس مز نم از هر کدوم از این گزینه ها باشه (کارت دی وی بی زمانی که روشنه، رم،

ویندوز و نرم افزارهاش و..)

ولی رم و کارت دی وی بی خیلی مشکوک هستند برام. همچنین زمانی که رایانه

زیرفشار هست و دارم هم زمان چند نرم افزار رو به کار می برم این رخداد پیش میاد.

Amd Athlon(tm) II 250processor 3.00GHz
Ram 4G
VGA onboard

فایل دمپ ویندوز:

kourosh77
02-11-2013, 10:48
سلام دوستان
من ویندوز لپ تاپم(ویندوز 8 - 64بیت) رو حدودا یه ماه پیش عوض کردم ولی هر چن روز یه بار(پریودش نامنظمه) وقتی دارم با سیستم کارام رو انجام میدم یه ارور صفحه آبی میادکه باعث میشه سیستم 3-4 ثانیه هنگ کنه
کانفیگ سیستم
CPU : core i7
RAm : 6GB
VGA : Gforce GT 740M
در مورد فایلهای DUMP هم من اصلا همچین آدرسی تو سیستم ندیدم(البته پسوند dmp. رو که سرچ کردم 4-5 تا فایل پیدا کرد) ، اگه تو ویندوز 8 جاش فرق میکنه بهم بگین که واستون آپلود کنم
از ارور هم عکس گرفتم اکه لازمه بذارم
ممنون:n16:

engin-z
03-11-2013, 19:13
سلام .
من laptop سونی دارم که روش ویندور 7 ،64 بیتی نصبه .الان یه مدته که بدون اینکه من تغییرات جدیدی تو سیستم داده باشم سیستم با یک صفحه مشکی ریست می شه.
1.cpu :Intel Core i5
2.Ram :4G
3: VGA: ATI 5650
4.MiniDump: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-----------------------------------------
توی برنامه bluescreen view هم این دو تا فایل رو بهم نشون می ده.
ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe