PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

ir.warez
28-11-2011, 21:22
برای منم که سیستمم 64 تایی هست چنین چیزی نیست.ممنون میشم بگین شرایط این حافظه مجازی و این که از کجا به این فایل دسترسی داشته باشیم.
در ضمن اقا Erfan.B ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من بالا در جواب سوالی که کرده بودین مبنی بر قرار دادن اون فایل که متاسفانه برای منم نبود ولی خب یه سری اطلاعات رو تو پست 149 براتون گذاشتم که توسط نرم افزار blue screen view بعد از اون ریست اخری شده بود برداشته بودم.
مجدادا براتون اون فایلی رو که از خروجی نرم افزار گرفته بودم رو میزارم ولی همون طوری که گفتم تو مسیر c:\windows\minidump چیزی برای اپ کردن نبود.
بازم از زحمت های شما در این بخش تشکر میکنم که واقعا وقت میزارین و به سوالهای دوستان جواب میدین.

یا علی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jafarian
29-11-2011, 01:16
برای منم که سیستمم 64 تایی هست چنین چیزی نیست.ممنون میشم بگین شرایط این حافظه مجازی و این که از کجا به این فایل دسترسی داشته باشیم.

برنامه پایین دان کنید بعدش که ازحالت فشرده خارجش کردین طبق 2 تا شکلی که گذاشتم داخل فایل فشرده عمل کنید آخرسرم پوشه مورد نظرکه ساخته میشه اگر فایلی داخلش درست میشه اون فایل اینجا آپلود کنیدبرای اجرای برنامه هم روش کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید :20:

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

[QUOTE=ali_70k;6661957]راستی نمیدونید چرا بعد از ریست شدن خودکار سیستم در هنگام fatal stop error دیگه این اتفاق نمی افته
مگه تو ریست شدن چه اتفاقی می افته من فکر میکنم این خطا ها تو رم اتفاق می افته و بعد از ریست شدن پاک میشه ! درسته!؟

اون دوتا فایلی که داخل عکس هست اگرهیدن هست پاک کنید بعدش سیستم ریست کنید بالا که اومد ببینید بازم به همون صورته اگر به اونصورت بود طبق اون شکلی که برای شما گذاشتم توضیح دادم عمل کنید.

ali_70k
29-11-2011, 14:51
اون دوتا فایلی که داخل عکس هست اگرهیدن هست پاک کنید بعدش سیستم ریست کنید بالا که اومد ببینید بازم به همون صورته اگر به اونصورت بود طبق اون شکلی که برای شما گذاشتم توضیح دادم عمل کنید.
بعد از اینکه روش کلیک راست زدم و uninstall رو زدم دیگه کلا پاک شد حالا من هیچ کدوم رو ندارم!
اینا مربوط به چی بودند؟ لازمه که باشند یا نه؟
در ضمن تو پوشه

دو تا فایل به همین نام ها و از نوع sys وجود داشتند!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
29-11-2011, 15:13
[QUOTE=ali_70k;6664583]بعد از اینکه روش کلیک راست زدم و uninstall رو زدم دیگه کلا پاک شد حالا من هیچ کدوم رو ندارم!
اینا مربوط به چی بودند؟ لازمه که باشند یا نه؟
در ضمن تو پوشه

دو تا فایل به همین نام ها و از نوع sys وجود داشتند!

اینها مربوط به درایورهای سیستم بودن که نافص نصب شدن شما که پاکشون کردین سیستم خودتونم ریست کردین بعد ازبالا اومدن اون دو تا گزینه بودن یا که نه درضمت درایور صدا با شبکه خودتون با اون نرم افزار که گذاشتم حتما بروز کنید.

ali_70k
29-11-2011, 16:27
اینها مربوط به درایورهای سیستم بودن که نافص نصب شدن شما که پاکشون کردین سیستم خودتونم ریست کردین بعد ازبالا اومدن اون دو تا گزینه بودن یا که نه درضمت درایور صدا با شبکه خودتون با اون نرم افزار که گذاشتم حتما بروز کنید.

تو اون عکس معلوم بود که کلا از اون جا محو شده بود

راستی من از لپ تاپ استفاده میکنم فکر کنم بهتر باشه از درایور اصلی خودش استقاده کنم یا حتما باید از نسخه آپدیت استفاده کنم؟

ir.warez
29-11-2011, 16:34
jafarian عزیز فایلی که لینک کردین یه فایل زیپ هست که برای من درست دانلود نمیشه و با پسوند php دانلود میشه اما درش یه فایل exe هست که اکسترک هم نمیشه کردش و هیچ تصویری هم وجود نداره.

در مورد حافظه مجازی هم اصلاعات زیادی ندارم و اون اطلاعات رو هم از طریق خروجی نرم افزار blue screen view گرفتم.

این نرم افزار بعد از ریست که بعد صفحه ابی پیش میاد اگه اجراش کنی اتوماتیک برای میگرده فایل مشخصات و خطایی رو که توی ان صفحه بوده و پیدا میکنه + تصویر این صفحه.منم داخل پوشه چیزی ویندوزم تو اون مسیر خالی هست فقط خوش شانسی اوردم که یه خروجی ازش گرفتم.این نرم افزار قابلیت اجستجوی انلاین خطا رو تو گوگل هم بهت میده که واقعا بدتر گیج شدم و حداقل به درد من نخورد.قرار شده دوستان کمکم کنند که فعلا هم یکی از دوستان یه راهنمایی های کردن منو و گفتن که فایل رو قرار بده تا برسی کنن که فایل نبود و خروجی نرم افزار blue screen view رو گزاشتم و الانم منتظر راهنمایی دوستان هستم.

:10:

Erfan.B
29-11-2011, 18:46

راستی من از لپ تاپ استفاده میکنم فکر کنم بهتر باشه از درایور اصلی خودش استقاده کنم یا حتما باید از نسخه آپدیت استفاده کنم؟
با سلام.
این عکسی که گذاشتید از قسمت دیوایس منیجر هم مربوط به لپ تاپ بود؟
بله بهتره از درایورهای آپدیت شده که خود سایت تولید کننده ی قطعات (مثل ATI , NVIDIA) استفاده کنید.
در ضمن شما از ترنسفورمر برای ویندوزتون استفاده می کنید؟ (تم ؟ تغییر دهنده ی ظاهر ویندوز؟)

موفق باشيد :40:

---------- Post added at 06:46 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

با سلام.
بله بهتره از درایورهای آپدیت شده که خود سایت تولید کننده ی قطعات (مثل ATI , NVIDIA) استفاده کنید.
در ضمن شما از ترنسفورمر برای ویندوزتون استفاده می کنید؟ (تم ؟ تغییر دهنده ی ظاهر ویندوز؟)

ir.warez
29-11-2011, 20:23
سلام.

اقا Erfan.B اگر امکانش هست برای مشکل من هم یه راه حلی پیشنهاد کنید دیگه !!!:20:

Erfan.B
29-11-2011, 21:12
سلام.

اقا Erfan.B اگر امکانش هست برای مشکل من هم یه راه حلی پیشنهاد کنید دیگه !!!:20:
با سلام.
من فایل لینک برنامه ای که جعفریان عزیز قرار داده رو چک کردم ، هیچ مشکلی نداره و اسم برنامه SF DIAGNOSTIC TOOL هست.
ممکنه :
1- هیچ رویدادی ثبت نشده باشه.
2- حافظه ی مجازی خاموش باشه. از این طریق عمل کنید :
به کنترل پنل برید.
به قسمت SYSTEM برید.
از نوار سمت چپ گزینه ی ADVANCED SYSTEM SETTINGS رو انتخاب کنید.
از پنجره ی باز شده به تب ADVANCED برید.
از قسمت PERFORMANCE گزینه ی SETTINGS رو انتخاب کنید.
از پنجره ی باز شده به تب ADVANCED برید.
در قسمت VIRTUAL MEMORY گزینه ی CHANGE رو بزنید.
درایو C رو انتخاب کنید و CUSTOM SIZE رو انتخاب کنید و در هر دو فیلد مقدار 1024 رو وارد کنید. (به شرطی که بالا تیک AUTOMATICALLY MANAGE PAGING FILE SIZE FOR ALL DRIVES برداشته شده باشه.)
بعد SET رو بزنید.
اکی کنید و سیستم رو یک بار ری استارت کنید و منتظر صفحه آبی باشید و فلدر MINIDUMP.

ali_70k
01-12-2011, 09:48
با سلام.

بله من فقط یه لپ تاپ دارم acer- aspire 5738zg
دیروز مدیا پلیر ام دچار مشکل شده بود و هیچ چیز رو اجرا نمیکرد و می گفت که یه مشکلی با درایور صدام داره . حالا دیگه مطمئنّم که مشکل از درایور کارت صداست (درایور شبکه هم حتما به قول اقای جعفریان عزیز مشکل داره )ولی با نصب دوباره درایور صدا مشکل تا الان که حل شده!ولی به نظرم باید پاک بشه و بعد دوباره نصب بشه!
راستی چرا فقط بعضی موقع ها این ارور میاد مثلا چند روزه که نمیاد ولی یهو بعضی روزا میاد!؟
نه از ترنسفرمر استفاده نکرده ام ولی یه بار یه برنامه دیدم که گفته بود منوی استارت رو شبیه ویستا میکنه نصب کردم ولی خوشم نیومد پاک اش کردم و از تم ها هم اصلا و ابدا"!

ali_70k
01-12-2011, 09:58
این پست اشتباهی ایجاد شد مدیران محترم لطفا اینو پاک کنید یا اینکه حداقل گزینه پاک کردن داشته باشه!

ir.warez
03-12-2011, 03:07
اقا علی گفته بودین که اگه مجداد این طوری شد فایل رو اپ کنم.من اپ کردم تا ببنید مشکلش چیه اما این بار شب وقتی که سیستم رو گذاشتم تا دانلود شبانه کنه و بعد چند دقیقه این طوری شد.

هم فایل رو از مسیر C:\Windows\Minidump\ اپ کردم و هم خروجی از نرم افزار blue screen view رو در اینجا قرار میدم.
از دوستانی هم که تجربه دارن تقاضا می کنم تا کمکم کنن.

یا علی.

jafarian
03-12-2011, 16:46
[QUOTE=ir.warez;6673772]اقا علی گفته بودین که اگه مجداد این طوری شد فایل رو اپ کنم.من اپ کردم تا ببنید مشکلش چیه اما این بار شب وقتی که سیستم رو گذاشتم تا دانلود شبانه کنه و بعد چند دقیقه این طوری شد.

این مشکل شما بیشتر مربوط میشه به کارت شبکه درمرحله درایو کارت شبکه و صدا خودتون با برنامه ای که پایین قرار دادم آپدیت کنید درمرحله اگر بازم مشکلی بود بطور موقت کارت صدا و شبکه خودتون diasble کنید ازتو دیوایس منیجر ببینید بازم به همین ارور برخورد میکنید یا که نه چون اکثرا که این مشکل داشتن مربوط به کارت شبکه مین بوده کلا:20:

ir.warez
03-12-2011, 17:40
[QUOTE=ir.warez;6673772]اقا علی گفته بودین که اگه مجداد این طوری شد فایل رو اپ کنم.من اپ کردم تا ببنید مشکلش چیه اما این بار شب وقتی که سیستم رو گذاشتم تا دانلود شبانه کنه و بعد چند دقیقه این طوری شد.

این مشکل شما بیشتر مربوط میشه به کارت شبکه درمرحله درایو کارت شبکه و صدا خودتون با برنامه ای که پایین قرار دادم آپدیت کنید درمرحله اگر بازم مشکلی بود بطور موقت کارت صدا و شبکه خودتون diasble کنید ازتو دیوایس منیجر ببینید بازم به همین ارور برخورد میکنید یا که نه چون اکثرا که این مشکل داشتن مربوط به کارت شبکه مین بوده کلا:20:

چشم طبق مراحلی که گفتین برسی می کنم و نتیجه رو اعلام میکنم.فقط چون اینترنتم محدود هست باید شب دانلود کنم و تست ها رو انجام بدم.

فقط یه مسله که هست تا الان اصلا رو کارت شبکه و صدا این مشکل رو نداشتم ولی دیشب این طوری شد.

بازم ممنون بابت توجه و وقتی که گذاشین.

BEHZAD2007
05-12-2011, 01:36
سلام دوستان نمیدونم این سیستم چشه اول که مرتب هنگ میکرد یعنی وقتی اهنگ میخوند صفحه فریز میشد و صدای خش میداد
از بچه های انجمن پرسیدم گفتن باید به منبع برق هارد مربوط باشه اونو درست کردم یه مدت درست شد ولی دوباره یه دفعه فریز میشه ویندوز هم سونه بعضی وقت ها یه دفعه صفحه ابی میاد و بعضی وقت ها یه دفعه صفحه فریز میشه ممنون میشم کمکم کنید
اینم مشخصات سیستم
مین:msi 770
cpu:amd phonem x2 550
ram:supertalent 2 g
h.d.d:maxtor 500
p.sup:420 memonex
اینم مشخصات که خواسته بودید
نتونستم بازش کنم اپلود کردم

فولدر minidump تو ویندوز
jafarian
05-12-2011, 22:45
[QUOTE=BEHZAD2007;6678384]سلام دوستان نمیدونم این سیستم چشه اول که مرتب هنگ میکرد یعنی وقتی اهنگ میخوند صفحه فریز میشد و صدای خش میداد
از بچه های انجمن پرسیدم گفتن باید به منبع برق هارد مربوط باشه اونو درست کردم یه مدت درست شد ولی دوباره یه دفعه فریز میشه ویندوز هم سونه بعضی وقت ها یه دفعه صفحه ابی میاد و بعضی وقت ها یه دفعه صفحه فریز میشه ممنون میشم کمکم کنید
اینم مشخصات سیستم

یکی از اشکالات سیستم شما 100 درصد سخت افزاری ابتدا رم خودتون بابرنامه memtest تست کنید احتمال اینکه رم شما یا اسلاتش مورد دار باشه زیاده تازگی قطع جدیدی روی سیستم خودتون اضاف نکردین سیستم تا بحال اورد نکردین پاوری که گرفتین مارکش مشخص کنید کامل این مربوط به یکی از خطاهای شما بود برای اون یکی هم درایوهای خودتون حتماآپدیت کنید با برنامه ای که پایین قرار دادم تو لینک دوم سیستم خودتون از طریق اجرای پنجره cmd با تایپ دستور sfc /scannow فایلهای سیستمی رو اسکن کنید بعدش که به 100 درصد رسید این دستور chkdsk /f /r داخل همون پنجره تایپ کنید سیستم ریستارت کنید وقتی که بالا اومد بزارین کارش بکنه یک عکسم از دمای کلی سیستم با برنامه hwinfo32 که تو لینک سوم هست اینجا قرار بدین:20:

Erfan.B
06-12-2011, 06:11
بله من فقط یه لپ تاپ دارم acer- aspire 5738zg
دیروز مدیا پلیر ام دچار مشکل شده بود و هیچ چیز رو اجرا نمیکرد و می گفت که یه مشکلی با درایور صدام داره . حالا دیگه مطمئنّم که مشکل از درایور کارت صداست (درایور شبکه هم حتما به قول اقای جعفریان عزیز مشکل داره )ولی با نصب دوباره درایور صدا مشکل تا الان که حل شده!ولی به نظرم باید پاک بشه و بعد دوباره نصب بشه!
راستی چرا فقط بعضی موقع ها این ارور میاد مثلا چند روزه که نمیاد ولی یهو بعضی روزا میاد!؟
نه از ترنسفرمر استفاده نکرده ام ولی یه بار یه برنامه دیدم که گفته بود منوی استارت رو شبیه ویستا میکنه نصب کردم ولی خوشم نیومد پاک اش کردم و از تم ها هم اصلا و ابدا"!
با سلام.
به دلیل تأخیر در پاسخ دهی شرمنده ، سرعت اینترنت افتضاحه...
به نظر من شما بهتره یه ویندوز کاملاً تمیز نصب کنید و درایورها رو آپدیت شده نصب کنید و موارد اضافی رو سیستم نصب نکنید ، مخصوصاً از ترنسفرمرها. سیستم شما شدیداً به دلیل انبوه برنامه ها و درایورها دچار کانفلیکت های بسیاری شده. پیشنهاد می کنم رو سیستمون ویندوز 7 نصب کنید که بیش ترین بهره رو ببرید و البته با کم ترین مشکل.

BEHZAD2007
06-12-2011, 16:04
[QUOTE=BEHZAD2007;6678384]سلام دوستان نمیدونم این سیستم چشه اول که مرتب هنگ میکرد یعنی وقتی اهنگ میخوند صفحه فریز میشد و صدای خش میداد
اینم مشخصات سیستم

یکی از اشکالات سیستم شما 100 درصد سخت افزاری ابتدا رم خودتون بابرنامه memtest تست کنید احتمال اینکه رم شما یا اسلاتش مورد دار باشه زیاده تازگی قطع جدیدی روی سیستم خودتون اضاف نکردین سیستم تا بحال اورد نکردین پاوری که گرفتین مارکش مشخص کنید کامل این مربوط به یکی از خطاهای شما بود برای اون یکی هم درایوهای خودتون حتماآپدیت کنید با برنامه ای که پایین قرار دادم تو لینک دوم سیستم خودتون از طریق اجرای پنجره cmd با تایپ دستور sfc /scannow فایلهای سیستمی رو اسکن کنید بعدش که به 100 درصد رسید این دستور chkdsk /f /r داخل همون پنجره تایپ کنید سیستم ریستارت کنید وقتی که بالا اومد بزارین کارش بکنه یک عکسم از دمای کلی سیستم با برنامه hwinfo32 که تو لینک سوم هست اینجا قرار بدین:20:

دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتی
رمو با برنامه memtest تست کردم 32 دقیقه تو بوت ارور نداد عکس انداختم پایین میزارم
در مورد اور کلاک کاری انجام ندادم فقط cpu من انلاک شدست یعنی 2 هسته تبدیل به 4 هسته میشه یه مدت استفاده کردم مشکلی نداشت تصمیم گرفتم دوباره برگردم به 2 هسته ای
در مورد پاور مارکش ممونکس هستش 420 یه بار سوخت بردم گارانتی یه دونه نو داد
اینم عکس دما اون برنامه رو نداشتم با یه برنامه دیگه انداختم ببخشید
از محیط memtest با گوشی عکس انداختم اگر خواستید بزارم
تشکر از پاسخت

rell
07-12-2011, 21:16
سلام بر عزیزان جان. من یه سیستم واسه شرکتمون خریدم که واقعا با این blue screen نابودم کرده. حتی بعد از آپدیت درایورها و بایوسش ، مادربوردش رو بردم گارانتی ولی هنوزم blue screen داره.مشخصاتش به این شرح هستش:
windows version: Windows 7 X64, 6.1, build: 7600
windows dir: C:\Windows
CPU: AuthenticAMD AMD Phenom(tm) II X4 840 Processor AMD586, level: 16
MB:asuz M5A78L-M LX
RAM: 2g[geil
hdd:160 maxtor
power:320 memonex
VM: 2147352576, free: 1985519616
همچنین فایل Minidump و GeneralReport و گزارش نرم افزار WhoCrashed رو در فایل زیر قرار دادم.

اگه کسی مشکلم رو حل کنه سعی مینکنم یه جوری جبران کنم.

rell
08-12-2011, 07:43
سلام بر عزیزان جان، من یه سیستم برای محل کارم گرفتم که با این blue screen نابودم کرده. با آپدیت بایوس و درایورها و حتی بردن مادربورد به گارانتی هم مشکلم حل نشد. مشخصاتش به این شرح است:
mother board: ASUS - M5A78L-M LX
ram: Geil 2G
Power: 320watt Memonex
HDD: 160 Maxtor
همچنین فایل Minidump و GeneralReport و گزارش نرم‌افزار WhoCrashed رو باهم تو لینک زیر قراردادم.

اگه کسی بتونه مشکلم رو حل کنه سعی میکنم براش جبران کنم.

Homayun Khan
08-12-2011, 10:18
سلام بر عزیزان این پیغام blue screen منو داغون کرد هر لحظه داره restart میکنه
اینم پوشه minidump ببینید مشکل از کجاست؟؟؟

jafarian
08-12-2011, 14:54
سلام بر عزیزان جان، من یه سیستم برای محل کارم گرفتم که با این blue screen نابودم کرده. با آپدیت بایوس و درایورها و حتی بردن مادربورد به گارانتی هم مشکلم حل نشد. مشخصاتش به این شرح است:
همچنین فایل Minidump و GeneralReport و گزارش نرم‌افزار WhoCrashed رو باهم تو لینک زیر قراردادم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه کسی بتونه مشکلم رو حل کنه سعی میکنم براش جبران کنم.

یکی از مشکلات شما برمیگرده به کارت شبکه سیستم حتما درایور کارت شبکه خودتون اول پاک کنیدبعدش آپدیت کنیدبا برنامه driver genius مادربورد خودتونم با همین برنامه آپدیت کنید که تاپیک دانلودش پایین هست درایور گرافیک آپدیت کنیدازداخل سایت سازنده اگر از vpn هم استفاده میکنید بطور موقت خاموشش کنید رمهای خودتونم بابرنامه memtest که تو لینک دوم هست تست کنید با همه این موارد دیدین رفع مشکل نشد بطور موقت بایک هارد دیگه تست کنید :20:

تاپیک Driver Genius

لینک دانلود memtest

Homayun Khan
08-12-2011, 19:49
لطفا این پیغام blue screen من رو بررسی کنید خیلی اذیت می کنه :41:

hacker3000
09-12-2011, 12:17
دوست عزیز من ویندوز سیستم رو عوض کردم . درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کردم از اون به بعد بعضی وقتا ارور blue screen ظاهر میشه ...
سپس سیستم ریست میشه و دوباره همون ارور میاد . و باید چند دقیقه سیستم رو روشن نکرد تا درست شه ...

مشخصات سیستم :

Ram : 4G
VGA : Geforce 8600
مادربرد هم AMD

لینک فایل mini dump :

still alive
10-12-2011, 07:23
سلام من چند وقتی با این صفحه ابی مواجه میشم. در روز امکان نداره سیستمم ریست نشه.
تو فایلی که اپ کردم هم فایل minidump هست هم مشخصات سیستمم.جنرال ریپورتم هم داره. چیز دیگه ای هم لازمه؟؟
ممنون از لطفتون

من برنامه memtest دانلود کردم تا بتونم رممو چک کنم.چطوری باید تست کنم؟؟

jafarian
11-12-2011, 14:19
لطفا این پیغام blue screen من رو بررسی کنید خیلی اذیت می کنه :41:

مورد شما مربوط میشه به درایورکارت گرافیک درایور کارت گرافیک خودتون از تو سایت سازندش بگیرین بعدشم یکی خودتون با برنامه driver sweeper که لینکش پایین هست پاک کنید بعدش یکی دان کردین نصب کنید درضمن ورژن بتا هم نصب نکنید :20:

jafarian
11-12-2011, 15:07
دوست عزیز من ویندوز سیستم رو عوض کردم . درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کردم از اون به بعد بعضی وقتا ارور blue screen ظاهر میشه ...
سپس سیستم ریست میشه و دوباره همون ارور میاد . و باید چند دقیقه سیستم رو روشن نکرد تا درست شه ...

مشخصات سیستم :

Ram : 4G
VGA : Geforce 8600
مادربرد هم AMD

لینک فایل mini dump :

نرم افزاری اینکار ها رو انجام بدین اول ببینید رفع مشکل میشه درایور کارت صدا و مین خودتون با برنامه driver genius که لینکش پایین هست آپدیت کنید درایور گرافیکم جدا از تو سایت سازنده آپدیت کنید اگر درست نشد رم خودتون بابرنامه memtest که لینکش پایین هست دان کنید تحت فلش اسکن کنید درمرحله آخرم پیشنهاد چنج کردن پاور سیستم برای تست میدم چون امکانشم هست از پاور باشه درضمن سیستم اور کردین تابحال ؟ :20:

Milo.Metallboy
11-12-2011, 16:48
دوستانی که با نصب کردن برنامه ی aol صفحه ی آبی براشون میاد بگن تا بگم باید چکار کنن. ضمنا انگار دیگه aol کار نمیکنه

BEHZAD2007
12-12-2011, 10:13
سلام دوست عزیز jafarian اگه میشه یه نگاهی به این عکس بنداز من اسلات رمو هم عوض کردم ولی مشکل از جای دیگه ایه
ممنون

armincoobilas
12-12-2011, 23:08
سلام من ویندوز 7 32 بیتی دارم، امروز برام هر 15-20 دقیقه یک بار صفحه آبی میاد و ری استارت میشه(موقع گشت زنی در اینترنت و دانلود)
مشخصات سیستم و فایل Minidump رو ضمیمه کردم
با تشکر

Erfan.B
13-12-2011, 01:51
سلام من ویندوز 7 32 بیتی دارم، امروز برام هر 15-20 دقیقه یک بار صفحه آبی میاد و ری استارت میشه(موقع گشت زنی در اینترنت و دانلود)
مشخصات سیستم و فایل Minidump رو ضمیمه کردم
با تشکر

دوست عزیز شما بارزترین مشکلت درایور کارت گرافیکت هست.
اون درایور رو توسط Driver Sweeper حذف کن و درایور انویدیای جدید خودت رو دانلود کن و مجدد نصب کن.

Driver Sweeper :

موفق باشی :40:

armincoobilas
13-12-2011, 03:44
نمی دونم چرا دکمه ی تشکرم غیر فعاله، در هر صورت ممنون از جواب شما دوست عزیز

ali_70k
13-12-2011, 10:12
سلام!
1-اگه میشه driver sweeper رو با یه لینک مستقیم بزارین چون سرعت اینترنت ها پایینه و یه هفته طول میکشه که دانلود کنم
و در عرض چند ساعت لینک دانلود عوض میشه(چند بار دانلود کردم وسطاش قطع شد دلم میخواست لپ تاپ رو بزنم زمین!)
2-وقتی از استند بای برمیگردم درایور صدا دچار مشکل میشه
و هیچ چیز رو پخش نمیکنه مجبورا باید ریست یا اینکه دوباره درایور صدا رو نصب کنم
3-تو کنترل پنل واسه درایور صدا دو تا برنامه هست ،یکی realtek high definition audio driver و دیگری realtek HDMI audio driver for ATI هست که با پاک کردن دومی دیگه سیستم لال شد و باید بعد از هر بار روشن کردن درایور گرافیک ATI رو دوباره نصب کنم که خوشبختانه با سیستم ریستور درست کردم ولی این دومی چیه؟
4-وقتی دیال آپ وصل میشم گاهی اوقات اون دو کامپیوتر سیستم تری نشون داده نمیشه!
که همون مشکلیه که درایور شبکه داره و حتما باید یه جوری با درایور سویپر پاک کنم و دوباره نصب کنم!

rell
13-12-2011, 11:10
یکی از مشکلات شما برمیگرده به کارت شبکه سیستم حتما درایور کارت شبکه خودتون اول پاک کنیدبعدش آپدیت کنیدبا برنامه driver genius مادربورد خودتونم با همین برنامه آپدیت کنید که تاپیک دانلودش پایین هست درایور گرافیک آپدیت کنیدازداخل سایت سازنده اگر از vpn هم استفاده میکنید بطور موقت خاموشش کنید رمهای خودتونم بابرنامه memtest که تو لینک دوم هست تست کنید با همه این موارد دیدین رفع مشکل نشد بطور موقت بایک هارد دیگه تست کنید :20:

تاپیک Driver Genius

لینک دانلود memtest

سلام عزیز، ممنون از محبتت، من تمام کارهایی رو که گفته بودی انجام دادم بجز تعویض هارد چون هارد نداشتم. متاسفانه مشکلم هنوز پابرجاست، تو عکس زیر properties از نرم‌افزار BlueScreenView گرفتم ببین آیا میشه فهمید دقیقا مشکل از کجاست.

Erfan.B
13-12-2011, 13:40
سلام!
1-اگه میشه driver sweeper رو با یه لینک مستقیم بزارین چون سرعت اینترنت ها پایینه و یه هفته طول میکشه که دانلود کنم
و در عرض چند ساعت لینک دانلود عوض میشه(چند بار دانلود کردم وسطاش قطع شد دلم میخواست لپ تاپ رو بزنم زمین!)
2-وقتی از استند بای برمیگردم درایور صدا دچار مشکل میشه
و هیچ چیز رو پخش نمیکنه مجبورا باید ریست یا اینکه دوباره درایور صدا رو نصب کنم
3-تو کنترل پنل واسه درایور صدا دو تا برنامه هست ،یکی realtek high definition audio driver و دیگری realtek HDMI audio driver for ATI هست که با پاک کردن دومی دیگه سیستم لال شد و باید بعد از هر بار روشن کردن درایور گرافیک ATI رو دوباره نصب کنم که خوشبختانه با سیستم ریستور درست کردم ولی این دومی چیه؟
4-وقتی دیال آپ وصل میشم گاهی اوقات اون دو کامپیوتر سیستم تری نشون داده نمیشه!
که همون مشکلیه که درایور شبکه داره و حتما باید یه جوری با درایور سویپر پاک کنم و دوباره نصب کنم!

1-
البته پیشنهاد می کنم یه چند وقتی دور از اینترنت باشی که اعصابت آروم بشه فعلاً وضعیت اینترنت افتضاحه:41:
2 و 3 و 4 - قبلاً هم خدمتت عرض کردم شما بهتره یه ویندوز تمیز و از نو نصب کنی رو سیستمت ، چون خیلی کانفلیکت درایوری داره و ویندوز مناسبی نیست برای کار کردن. و از تم و ترنسفرمر هم استفاده نکنی بهتره چون یکی از عوامل BSOD هست.

موفق باشي :40:

مهندس الهه
15-12-2011, 10:51
سلام
میشه از این فایل چیزی متوجه شد ؟

فایل دامپ مربوط به صفحه مرگه

قبلا چن بار موقع کپی لینک توی IDM این اتفاق افتاده
یکی دو بار هم دیروز پیش اومد

صفحه آبی نمایش داده میشه و پائین صفحه سریع تا عدد 100 میشماره و سیستم ریست میشه
رم هم 2 گیگ هستش

ali_70k
16-12-2011, 10:51
1-
البته پیشنهاد می کنم یه چند وقتی دور از اینترنت باشی که اعصابت آروم بشه فعلاً وضعیت اینترنت افتضاحه:41:
2 و 3 و 4 - قبلاً هم خدمتت عرض کردم شما بهتره یه ویندوز تمیز و از نو نصب کنی رو سیستمت ، چون خیلی کانفلیکت درایوری داره و ویندوز مناسبی نیست برای کار کردن. و از تم و ترنسفرمر هم استفاده نکنی بهتره چون یکی از عوامل BSOD هست.

درسته من نرم افزار های زیادی رو نصب کرده بودم که 99در صد شونو پاک کردم
حتما باید عوض بشه
ویندوز 7 هم که چون دزدی حساب میشه دوست ندارم (خب هرچی باشه اینو با لپ تاپ دادند و روش نوشته "غیر قابل فروش")
موقع خرید نصب ویندوز رو یه کس دیگه انجام داد که مشکلی هم که پیش اومده بود صداش بود که در نمیومد
ولی بردند تو همون فروشگاه که خریده بودند و درست کرد
حالا میدونم که اون مشکل از همین دومیه!

3تو کنترل پنل واسه درایور صدا دو تا برنامه هست ،یکی realtek high definition audio driver و دیگری realtek HDMI audio driver for ATI هست که با پاک کردن دومی دیگه سیستم لال شد و باید بعد از هر بار روشن کردن درایور گرافیک ATI رو دوباره نصب کنم که خوشبختانه با سیستم ریستور درست کردم ولی این دومی چیه؟

این دومی با نصب درایور صدا ایجاد نمیشد!

jafarian
16-12-2011, 13:34
درسته من نرم افزار های زیادی رو نصب کرده بودم که 99در صد شونو پاک کردم
حتما باید عوض بشه
ویندوز 7 هم که چون دزدی حساب میشه دوست ندارم (خب هرچی باشه اینو با لپ تاپ دادند و روش نوشته "غیر قابل فروش")
موقع خرید نصب ویندوز رو یه کس دیگه انجام داد که مشکلی هم که پیش اومده بود صداش بود که در نمیومد
ولی بردند تو همون فروشگاه که خریده بودند و درست کرد
حالا میدونم که اون مشکل از همین دومیه!

این دومی با نصب درایور صدا ایجاد نمیشد!

این دومی مربوط به کارتهای ati میشه که با نصبش داخل قسمت صدا دیوایس منیجر نصب میشه همچنین قسمت sound کنترل پنل و باید نصب باشه درایور گرافیک خودتون به 11.12 آپدیت کنید ببینید بازم بهمون صورت یکی قبلی رو هم با driver sweeper که لینکش قرارداده شده پاک کنید کامل آخرین فایل dump خودتونم ازنوع قراربدین :20:

prance666
17-12-2011, 20:05
سلام دوستان من یه 2 روزی هست اسیر این ارور شدم خواهشا کمک کنید با برنامه general reporter طبق پسته اول عمل کردم اینم لینکه دانلود مشخصات و تمام چیزهایی که برنامه بهم داد
با برنامه memtest و ابزار خوده ویندوز 7 64 بیتی به نام memory diagonstic هم تست گرفتم و هیچ اروری دریافت نکردم

Erfan.B
19-12-2011, 00:44
سلام دوستان من یه 2 روزی هست اسیر این ارور شدم خواهشا کمک کنید با برنامه general reporter طبق پسته اول عمل کردم اینم لینکه دانلود مشخصات و تمام چیزهایی که برنامه بهم داد
با برنامه memtest و ابزار خوده ویندوز 7 64 بیتی به نام memory diagonstic هم تست گرفتم و هیچ اروری دریافت نکردم

دوست من شما محتویات داخل فلدر minidump از شاخه ی windows رو زیپ کن ، اینجا قرار بده تا به مشکلت رسیدگی بشه.

HAKEM07
20-12-2011, 22:17
سلام دوست عزیز اقای جعفریان گل.شما خواسته بودین که فایل های minidump ویندوز رو بذارم تا برسی کنید.ممنونم از شما.من همون تاپیکی هستم که در مورد ویندوز 7 مشکل داشتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم لیست 6تا فایل دامپی
اینم عکسی که از موقعه دامپ شدن گرفتم و توضیحش
چند وقتیه سرویس پک 1 ویندوز 7 رو که نصب کردم یک ارور حسابی واسم میاد همون صفحه دامپ که صفحه ای آبی رنگ هست و سیستم معمولا ریست میشه که سیستم من ریست نمیشه و باید

خودم ریستش کنم.بعضی وقتا توی نت بعضی وقتا تو بازی بعضی وقتا هم این اتفاق نمیفته مشکل از چی میتونه باشه
اینم عکسش لینکش رو میذارم که ببینید

لطفا کمکم کنید و بگید مشکل از چیه.رم و سیپیو رو هم چک کردم درست و محکم سر جای خودش هست.
سیستمم هم ویروس یابی کامل کردم.

دیگه عصاب واسم نمونده لطفا کمک کنید.
اره من آخرین ورژن نود 32 روروی سیستمم نصب کردم. و از سایت سافگذر گرفته بودم که کرکش رو باید از قسمت safe mode روی سیستم فعال میکردم.وقتی سیستم رو روشن میکردم با این که سیستمم نو و بالا هست باید 10 دقیقه ای صبر میکردم تا گرم بشه.ولی به خاطر نود32 بود که پاکش کردم و از سیف مود هم کرکش رو deactiv کردم.و نسخه قدیمی یعنی 4 نود 32 رو نصب کردم.و آپدیتشم با آدرس سایت سافت گذر اتومات صورت میگیره.

jafarian
21-12-2011, 00:32
سلام دوست عزیز اقای جعفریان گل.شما خواسته بودین که فایل های minidump ویندوز رو بذارم تا برسی کنید.ممنونم از شما.من همون تاپیکی هستم که در مورد ویندوز 7 مشکل داشتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم لیست 6تا فایل دامپی
اینم عکسی که از موقعه دامپ شدن گرفتم و توضیحش
چند وقتیه سرویس پک 1 ویندوز 7 رو که نصب کردم یک ارور حسابی واسم میاد همون صفحه دامپ که صفحه ای آبی رنگ هست و سیستم معمولا ریست میشه که سیستم من ریست نمیشه و باید

خودم ریستش کنم.بعضی وقتا توی نت بعضی وقتا تو بازی بعضی وقتا هم این اتفاق نمیفته مشکل از چی میتونه باشه
اینم عکسش لینکش رو میذارم که ببینید

لطفا کمکم کنید و بگید مشکل از چیه.رم و سیپیو رو هم چک کردم درست و محکم سر جای خودش هست.
سیستمم هم ویروس یابی کامل کردم.

دیگه عصاب واسم نمونده لطفا کمک کنید.
اره من آخرین ورژن نود 32 روروی سیستمم نصب کردم. و از سایت سافگذر گرفته بودم که کرکش رو باید از قسمت safe mode روی سیستم فعال میکردم.وقتی سیستم رو روشن میکردم با این که سیستمم نو و بالا هست باید 10 دقیقه ای صبر میکردم تا گرم بشه.ولی به خاطر نود32 بود که پاکش کردم و از سیف مود هم کرکش رو deactiv کردم.و نسخه قدیمی یعنی 4 نود 32 رو نصب کردم.و آپدیتشم با آدرس سایت سافت گذر اتومات صورت میگیره.

فایلهای دامپی که گذاشتین برای بررسی دان نمیشه داخل یک سایت دیگه آپلود کنید مثل mediafire بعدش لینکش اینجا بزارین :20:

HAKEM07
21-12-2011, 09:43
120811-29140-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
120911-14258-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121111-12636-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121211-17191-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121211-19047-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121211-21028-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم لینک های سالم

Erfan.B
21-12-2011, 12:35
120811-29140-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
120911-14258-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121111-12636-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121211-17191-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121211-19047-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121211-21028-01.dmp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم لینک های سالم
دوست من شما 2 تا مشکل اصلی داره ویندوزت :
یکی این که alocohol 120% رو پاک کن (می تونی از daemon tools یا virtual clone drive به طور موقت استفاده کنی.)
دومین مشکلت هم همون انتی ویروس نود هستش ، شما هر انتی ویروسی نصب می کنی خواهشاً نود نصب نکن می تونی از اویرا یا کسپرسکی استفاده کنی.

HAKEM07
21-12-2011, 14:28
ممنونم چشم.ولی بازم اگه مشکل داشت خبرتون خواهم داد.

mhroozbeh
22-12-2011, 17:09
سلام
سیستم من زمانی که ازش استفاه نمی کنم یهو می بینم که صفحه آبی میده و ریست میشه
حتی زمانی که گذاشتمش برای دانود صبج میام می بینم ریست شده و هیچی هم دانلود نکرده و سیستم رفته روی حالت استند بای و بعضی اوقات هم می بینم که روشن مونده با اینکه باید آی دی ام سر ساعت شات دانش کنه . در این مورد اطمینان ندارم چون خودم به شخصه ندیدم چون خوابم و دقیق نمی دونم که چه اتفاقی برای سیستمم میفته ولی اینکه زمانی که استفاده ازش نمی شه و بعد خود به خود صفحه آبی میده و ریست میشه رو خودم به عینه دیدم
ولی به هیچ عنوان زمانی که باهاش بازی می کنم اینجوری نمی شه هیچ موقع تا حالا زمان بازی کردن ریست نداده.
الان خونه نیستم و الا فایل دامیش رو براتون میزاشتم
حالا گفتم شاید همین جوری بدون فایل بدونید مشکل از چیه و الا شب که رفتم خونه فایلش رو هم میزارم

mahyarSAMSUNG
22-12-2011, 18:51
اقا بدبخت شدم رفت .. این همه این نرم افزار و اون نرم افزار کردم برای ریجیستری .. که بعدا از چک کردن و اسکن کردن سیستم یهو ریست شد و اون صفحه آبی ( صفحه مرگ ) جلوم ظاهر ظاهر شد ... حالا چکار ... توروخدا راهی هست بدون عوض کردن ویندوز کارم حل بشه ؟ الان در حالا سیف مود که میام بالا آیکونها ظاهر میشه ولی فقط بعد از 20 تا30 ثانیه اون صفحه جلوم میاد توی همین 20 ثانیه من فایلهای روی دستکتاپم رو کپی کردم توی هاردها ولی ... چکار کنم ؟

armia
22-12-2011, 19:30
سلام
من جدیدا از هر 10 بار کانکت شدن با * پی ان کمه کم 1 بارش رو با صفحه ابی مرگ (مطمئن نیستم اصطلاحش همین باشه ها ) مواجه میشم جوری که دیگه میترسم استفاده دوباره کنم و ایندفعه یه بلائی سر دستگاه بیاد . بنظرتون مشکل از کجاست و چطور میشه حلش کرد ؟

این هم فایلهای داخل پوشه Minidump ویندوزم :

mahyarSAMSUNG
22-12-2011, 21:45
اقا بدبخت شدم رفت .. این همه این نرم افزار و اون نرم افزار کردم برای ریجیستری .. که بعدا از چک کردن و اسکن کردن سیستم یهو ریست شد و اون صفحه آبی ( صفحه مرگ ) جلوم ظاهر ظاهر شد ... حالا چکار ... توروخدا راهی هست بدون عوض کردن ویندوز کارم حل بشه ؟ الان در حالا سیف مود که میام بالا آیکونها ظاهر میشه ولی فقط بعد از 20 تا30 ثانیه اون صفحه جلوم میاد توی همین 20 ثانیه من فایلهای روی دستکتاپم رو کپی کردم توی هاردها ولی ... چکار کنم ؟

آقا توروخدا اگه میشه یکی بهم بگه چکار کنم ... من 1 ساعت یه بار دارم به اینجا سر میزنم ... من اصلا دسترسی به ویندوز ندارم کامیپوتر بعد از 20 ثانیه که وارد ویندوز شده وارد این صفحه میشه و یه عددی تا 100ر میشه و اون خط آخر رو مینویسه ... من یه سری برنامه ی مربوط به ریجستری رو نصب کردم . که رجیستری رو اسکن کنم .( خیر سرم اومدم آپدیت نشدن ویندوزم درست کنم )..
فکر کنم یه برنامه ای رو که کرک هم بود از یه سایت نا معتبر دانلود کردم و اجراش کردم که اجرا هم نشد ولی شکم برده به همون ... از اونجایی که آنتی ویروسم رو 5 دقیقه قبلش پاک کرده بودم نمیدونم ویروس بوده یا نه ... خداروشکر فایلهای توی هاردم پاک نشده و همش هست ..... اگه میشه راهی بگید بدون نصب ویندوز کارم راه بیوفته ... :41::41::41:

Milo.Metallboy
22-12-2011, 22:03
بدون شک از اون برنامه های رجیستری هست... چرا وقتی نیازی نیست همچین نرم افزارهایی نصب میکنین ؟ سیف مود بیاین بالا و سریع پاکش کنین درست میشه... البته اگه خیلی به ویندوز و رجیستری آسیب نزده باشه

join me
22-12-2011, 22:55

دامپ خالی بود ....

mahyarSAMSUNG
22-12-2011, 23:13
بدون شک از اون برنامه های رجیستری هست... چرا وقتی نیازی نیست همچین نرم افزارهایی نصب میکنین ؟ سیف مود بیاین بالا و سریع پاکش کنین درست میشه... البته اگه خیلی به ویندوز و رجیستری آسیب نزده باشه

نه عزیز همینطور نصب نکردم .. گفتم که اومدم چشمشو درست کنم زد ابروشم خراب کردم ... آپدیت ویندوز خراب بود بچه ها گفتن این برنامه رو نصب کن ریجستری اسکن کن نصب کردم نشد دوباره یه برنامه دیگه ... برنامه پشت برنامه : البته قبلی ها رو پاک میکردم ... سر یکیشون یهو رفت روی این صفحه :

حالا خودم باهش ور رفتم دیدم موقع روشن کردن یه جا نوشته F4=recovery منم زدم دیدم یه سری چیزایی اومد که مثل اینکه ماله لپ تاپ خودمه ... مثل اینکه کارش درست کردن این ارور ها بودذ . ... حتی توی این برنامه یه جا از Blue screen حرف زده بود که برای دست کردنش باید ریکاوری کنم .. یه حالت بیسیک داشت که زدم ولی درست نشد یه حالت کامپلیت داره که میترسم بزنم.. چون نوشته تمام اطلاعات ویندوز درایو پاک میشه حالا نمیدونم منطورش درایو های ویندوز یا فقط درایو سی که ویندوز روش نصبه ... :41: آیا راه دیگه ای نداره که چیزی پاک نشه و بیاد بالا و اونها رو پاک کنم ؟ چون فقط 20 تا 30 ثانیه ویندوز میاد بالا اونم در حالت سیف مود بعد میره روی همون صفحه پدر سوخته :41:

Milo.Metallboy
23-12-2011, 01:32
همون 30 ثانیه برای پاک کردنش کافیه اگه سریع بجنبی...

mahyarSAMSUNG
23-12-2011, 09:25
همون 30 ثانیه برای پاک کردنش کافیه اگه سریع بجنبی...

نه بابا نمیشه ... تا بیام کنترل پنل رو باز کنم خودش خیلی طول میکشه چون تازه ویندوز بالا اومده ...

Erfan.B
23-12-2011, 13:07
سلام
سیستم من زمانی که ازش استفاه نمی کنم یهو می بینم که صفحه آبی میده و ریست میشه
حتی زمانی که گذاشتمش برای دانود صبج میام می بینم ریست شده و هیچی هم دانلود نکرده و سیستم رفته روی حالت استند بای و بعضی اوقات هم می بینم که روشن مونده با اینکه باید آی دی ام سر ساعت شات دانش کنه . در این مورد اطمینان ندارم چون خودم به شخصه ندیدم چون خوابم و دقیق نمی دونم که چه اتفاقی برای سیستمم میفته ولی اینکه زمانی که استفاده ازش نمی شه و بعد خود به خود صفحه آبی میده و ریست میشه رو خودم به عینه دیدم
ولی به هیچ عنوان زمانی که باهاش بازی می کنم اینجوری نمی شه هیچ موقع تا حالا زمان بازی کردن ریست نداده.
الان خونه نیستم و الا فایل دامیش رو براتون میزاشتم
حالا گفتم شاید همین جوری بدون فایل بدونید مشکل از چیه و الا شب که رفتم خونه فایلش رو هم میزارم
دوست من بدون فایل های دامپ نمی شه نظری داد ولی اگه فقط در مواقع اتصال به اینترنت این اتفاق میفته می تونه مشکل از درایور مودم ، فایروال ، انتی ویروس ، کارت شبکه و برنامه ی idm باشه. شما بهتره فایل های دامپ رو آپلود کنی تا دقیق بشه کمکت کرد.
در مورد استندبای هم می تونی از پاور منیجر گزینه ی استندبای رو خاموش کنی تا این اتفاق نیفته و در مورد شات داون کردن idm هم باید حتماً گزینه ی force proccesses to terminate رو علامت بزنی.

شما فایل های دامپ رو بزار تا دقیق بشه راهنمایی کرد.

Erfan.B
23-12-2011, 13:21

دوست من شما دقیقاً چه برنامه هایی رو نصب کردی که این اتفاق افتاد؟
به احتمال زیاد سیستمت ویروسی شده شما می تونی مشکلت رو تو قسمت اورژانس سیستم های آلوده مطرح کنی :

شما اگه بتونی از حالت سیف مد از طریق msconfig یا برنامه های مدیریت استارت آپ ، پراسس هایی که موقع بوت شدن ویندوز آغاز می شن رو حذف کنی تا حدودی مشکلت حل می شه و از برنامه ی ccleaner و یا vit registry fix هم برای فیکس کردن رجیستری می تونی استفاده کنی. با یه انتی ویروس پرتابل در حالت سیف مد سیستم رو فول اسکن کن تا اگه ویروسی هست از بین بره.
در ضمن می تونی با نرم افزار revo uninstaller portable در حالت سیف مد اون برنامه ی مخرب رو هم به طور کامل حذف کنی.
ریکاوری لپ تاپ رو هم بزار واسه گزینه ی آخر.
اگه بررسی دقیق تر می خوای ، فایل های دامپ رو قرار بده تا بیش تر بشه راهنماییت کرد.

---------- Post added at 01:20 PM ---------- Previous post was at 01:17 PM ----------

Portable Revo Uninstaller 1.93

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:20 PM ----------

Erfan.B
23-12-2011, 13:29

دامپ خالی بود ....
دوست من شما ویندوزت چیه؟ ویستا هستش؟
مشکل اصلی شما از درایور گرافیک هست. با نرم افزار driver sweeper درایور فعلی رو حذف کن و بعد از این که درایور جدید رو دانلود کردی نسبت به نصبش اقدام کن.

Driver Sweeper 3.2.0

mhroozbeh
24-12-2011, 03:06
دوست من بدون فایل های دامپ نمی شه نظری داد ولی اگه فقط در مواقع اتصال به اینترنت این اتفاق میفته می تونه مشکل از درایور مودم ، فایروال ، انتی ویروس ، کارت شبکه و برنامه ی idm باشه. شما بهتره فایل های دامپ رو آپلود کنی تا دقیق بشه کمکت کرد.
در مورد استندبای هم می تونی از پاور منیجر گزینه ی استندبای رو خاموش کنی تا این اتفاق نیفته و در مورد شات داون کردن idm هم باید حتماً گزینه ی force proccesses to terminate رو علامت بزنی.

شما فایل های دامپ رو بزار تا دقیق بشه راهنمایی کرد.

خدمت شما

rell
24-12-2011, 13:21
سلام بر کلیه عزیزان در تاپیک blue screen. سیستم من شدیدا این مشکل رو داشت که با بررسی های دوستان خوب شده بود تا اینکه امروز که میخواستم آپدیت سرویس پک 1 ویندوز سون 64 بیت رو بریزم دوباره با blue screen مواجه شدم.فایلهای مورد نیاز بررسی رو در قالب یه فایل فشرده تو لینک زیر آوردم. ببینید بالاخره مشکل این سیستم از کجاست. با سپاس:

armia
24-12-2011, 20:36
سلام
من جدیدا از هر 10 بار کانکت شدن با * پی ان کمه کم 1 بارش رو با صفحه ابی مرگ (مطمئن نیستم اصطلاحش همین باشه ها ) مواجه میشم جوری که دیگه میترسم استفاده دوباره کنم و ایندفعه یه بلائی سر دستگاه بیاد . بنظرتون مشکل از کجاست و چطور میشه حلش کرد ؟

این هم فایلهای داخل پوشه Minidump ویندوزم :

دوستان اگر امکانش هست یه نگاهی هم به این پست بکنید . شدیدا محتاج کمکیم
ویندوزمم xp سرویس پک 3 هست

join me
24-12-2011, 22:56
دوست من شما ویندوزت چیه؟ ویستا هستش؟
مشکل اصلی شما از درایور گرافیک هست. با نرم افزار driver sweeper درایور فعلی رو حذف کن و بعد از این که درایور جدید رو دانلود کردی نسبت به نصبش اقدام کن.

Driver Sweeper 3.2.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشي :40:
مشکل از درایور نیست برادر ... اخرین نسخه نصب درایور نصب هست ... سرویس پک یک 7 نصب بود ... 8 ماهه داره کار میکنه مثله ساعت :13:

jafarian
25-12-2011, 14:11
دوستان اگر امکانش هست یه نگاهی هم به این پست بکنید . شدیدا محتاج کمکیم
ویندوزمم xp سرویس پک 3 هست

هارد خودتون با برنامه خود ویندوز چک دیسک کنید ببنید اروری نداشته باشه در محله بعد از برنامه hdd regenerator 2011 استفاده کنید هارد اسکن کنید از آخرم dvd ویندوز خودتون حتما چنج کنید:20:

mahyarSAMSUNG
25-12-2011, 21:31
دوست من شما دقیقاً چه برنامه هایی رو نصب کردی که این اتفاق افتاد؟
به احتمال زیاد سیستمت ویروسی شده شما می تونی مشکلت رو تو قسمت اورژانس سیستم های آلوده مطرح کنی :

شما اگه بتونی از حالت سیف مد از طریق msconfig یا برنامه های مدیریت استارت آپ ، پراسس هایی که موقع بوت شدن ویندوز آغاز می شن رو حذف کنی تا حدودی مشکلت حل می شه و از برنامه ی ccleaner و یا vit registry fix هم برای فیکس کردن رجیستری می تونی استفاده کنی. با یه انتی ویروس پرتابل در حالت سیف مد سیستم رو فول اسکن کن تا اگه ویروسی هست از بین بره.
در ضمن می تونی با نرم افزار revo uninstaller portable در حالت سیف مد اون برنامه ی مخرب رو هم به طور کامل حذف کنی.
ریکاوری لپ تاپ رو هم بزار واسه گزینه ی آخر.
اگه بررسی دقیق تر می خوای ، فایل های دامپ رو قرار بده تا بیش تر بشه راهنماییت کرد.

---------- Post added at 01:20 PM ---------- Previous post was at 01:17 PM ----------

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:20 PM ----------

مرسی از جواب ... ولی من گفته دسترسی به ویندوز ندارم و در حالا سیف مد فقط 20 ثانیه وقت دارم که کاری کنم... در هر صورت بیشتر نگران سیو بازهام بودم که قیدشون رو زدم و ری استور کردم رفت ... :41: الان دیگه خوبه :10:

ModernWarfare3
28-12-2011, 17:11
یه دو هفته هست! کامپیوتر کنار و نزدیکه پنجره هم هست! روی پنجره برق هست توری که با فازمتر نشون می ده ولی خودم دست زدم زیاد اذیت نکرد و معمولا بعد صفحه آبی شدن اینطوری میشه! معمولا موقعی که دارم از طریق Hdmi و هارد اکسترنال فیلم می بینم یا با فتوشاپ کار می کنم این اتفاق میافته البته در موقع غیر فیلم دیدن و کارنکردن با فتوشاب این اتفاق میافته!
فایلی که خواسته بودین و سیستم اینفرمیشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:11:

afrachob
29-12-2011, 14:45
سلام واسه blue screan ERORفقط باید یه هارد دیگه ترجیها آیدی(ata)حجمش 40به بالا باشه به صورتmasterبه سیستم اضافه کنید وهاردsata رو قطع کنید و یه ویندوز روی هارده جرید نصب کنید بعداز پایانه کار هارد قبلی رو دوباره وصل کنید.الان سیستم شما درایو ها رو شناساعی کرده و میتونین اونارو کپی کنید.

Erfan.B
30-12-2011, 19:33
یه دو هفته هست! کامپیوتر کنار و نزدیکه پنجره هم هست! روی پنجره برق هست توری که با فازمتر نشون می ده ولی خودم دست زدم زیاد اذیت نکرد و معمولا بعد صفحه آبی شدن اینطوری میشه! معمولا موقعی که دارم از طریق Hdmi و هارد اکسترنال فیلم می بینم یا با فتوشاپ کار می کنم این اتفاق میافته البته در موقع غیر فیلم دیدن و کارنکردن با فتوشاب این اتفاق میافته!
فایلی که خواسته بودین و سیستم اینفرمیشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:11:
دوست من شما اول سیستم رو با memtest رم ها رو تست بگیر ببین مشکلی نداشته باشه چون فایل های دامپ خیلی زیاد هست و همین جوری نمی شه نظری داد ،

Memtest86+ 4.20

---------- Post added at 07:33 PM ---------- Previous post was at 07:32 PM ----------

سلام واسه blue screan ERORفقط باید یه هارد دیگه ترجیها آیدی(ata)حجمش 40به بالا باشه به صورتmasterبه سیستم اضافه کنید وهاردsata رو قطع کنید و یه ویندوز روی هارده جرید نصب کنید بعداز پایانه کار هارد قبلی رو دوباره وصل کنید.الان سیستم شما درایو ها رو شناساعی کرده و میتونین اونارو کپی کنید.
شما هم لطف کن اگه اطلاعاتی داری با فونت استاندارد بنویس.
تشکر.

mjorh
31-12-2011, 00:31
سیستممو6 ماهی میشه گرفتم...ازون موقع هم ویندوز عوض نکردم
این ارورم الان داشم کار میکردم یه دفه ریستارت شد اومد....
یه عکسم گرفتم :

اینم فایل minidump

Erfan.B
31-12-2011, 02:07
سیستممو6 ماهی میشه گرفتم...ازون موقع هم ویندوز عوض نکردم
این ارورم الان داشم کار میکردم یه دفه ریستارت شد اومد....
یه عکسم گرفتم :

اینم فایل minidump
دوست من از چه ویندوزی استفاده می کنی؟
انتی ویروست چیه؟
سیستم رو با انتی ویروس آپدیت شده فول اسکن کن به همراه یک انتی اسپای ویر خوب (مثل spyware doctor)
در ضمن درایور مودمت رو هم حتماً آپدیت کن ، از چه مودمی استفاده می کنی؟

موفــــــــق باشي :40:

hhhh_1360
31-12-2011, 02:30
سلام دوست عزیز بنده هم مشکل دوست عزیز م که گفتند دارم را دارم ویندوز من 7 می باشد آنتی ویروس من Emsisoft.Anti-Malware.6.0.0.42.Final مودم من TP-LINK TD-8817 در ضمن مودم را چگونه باید اپدیت کنم

Erfan.B
31-12-2011, 02:48
سلام دوست عزیز بنده هم مشکل دوست عزیز م که گفتند دارم را دارم ویندوز من 7 می باشد آنتی ویروس من Emsisoft.Anti-Malware.6.0.0.42.Final مودم من TP-LINK TD-8817 در ضمن مودم را چگونه باید اپدیت کنم
ســـــــلام.
شما محتویات فلدر minidump رو زیپ کن این جا قرار بده (اگه عین اون دوستمون هست نیازی نیست.)
احتمالاً درایور مودم با ویندوز 7 سازگاری نداره و یا آپدیت نیست.
می تونی از خود سایت سازنده آپدیت کنی :

می تونی از نرم افزار driver genius استفاده کنی :

Driver Genius / تمامی ورژنها در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

می تونی تو قسمت درخواست درایور هم مطرح کنی :

درایورها و نرم افزارهای کنترل سخت افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفــــــق باشي :40:

mjorh
31-12-2011, 17:00
دوست من از چه ویندوزی استفاده می کنی؟
انتی ویروست چیه؟
سیستم رو با انتی ویروس آپدیت شده فول اسکن کن به همراه یک انتی اسپای ویر خوب (مثل spyware doctor)
در ضمن درایور مودمت رو هم حتماً آپدیت کن ، از چه مودمی استفاده می کنی؟

موفــــــــق باشي :40:
ویندوز7
NOD32
مودمم D-LINK
اسکن کردم یه ویروس پیدا کرد....
مودمم رو چجوری آپدیت کنم؟
(اسپای ور هم دارم-superantispyware

mjorh
31-12-2011, 17:07
سیستم خودتون با برنامه که تو لینک اول قرارداره رو دان کنید بعدشم اسکن کنید بعدش همین کار به وسیله برنامه ای که نتو لینک دوم هست انجام بدین رم خودتونم بابرنامه Memtest86+ تست کنید که تو لینک سوم هست برنامه رو روی فلش بوت کنید :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Fdownloads%2Futils%2Fkavremover10.zip)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Fen-US%2Fwindows%2Fproducts%2Fsecurity-essentials)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fep3ergz8k060et7)

این برنامه آخریرو وقتی داشم نصب میکردم یه ارور داد :
Error decompresing date! ,corrupted installer?

M.Amorous
31-12-2011, 22:38
سلام دوستان.
من یک لپ تاپ Dell XPS L502X دارم که به طور میانگین دو هفته یک بار این صفحه رو نشون میده.:13:
ارور هاش هم بیشتر ntoskrnl.exe هست البته bowser.sys هم هست. می خواستم علت این ارور ها رو بدونم.
ممنون:11:

jafarian
02-01-2012, 00:08
سلام دوستان.
من یک لپ تاپ Dell XPS L502X دارم که به طور میانگین دو هفته یک بار این صفحه رو نشون میده.:13:
ارور هاش هم بیشتر ntoskrnl.exe هست البته bowser.sys هم هست. می خواستم علت این ارور ها رو بدونم.
ممنون:11:

به پوشه ویندوز خودتون برین و فایل درون پوشه minidump اینجا آپلود کنید:20:

mjorh
02-01-2012, 08:03
من صفحه ی قبل ج دادم...:19:

M.Amorous
02-01-2012, 09:53
به پوشه ویندوز خودتون برین و فایل درون پوشه minidump اینجا آپلود کنید:20:
بله بفرماین:

cesc.cesar
02-01-2012, 15:02
سلام
من یه لپ تاپ asus N53Sn دارم هر مدت در هنگام کار مخصوصا نصب نرم افزار با این صفحه روبرو میشم که دامپ فیزیکال مموری رو میده

jafarian
03-01-2012, 00:32
بله بفرماین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fbsod5x71wk4a)

مشکل شما بیشتر سخت افزاری میشه برنامه cpu-z اول دان کنید بعدشم یک عکس از تپ مموری برنامه ایتجا بزارین درمرحله بعد رمهای خودتون با برنامه memtest چک کنید از اخرم پاور خودتون با یک پاور دیگه چنج کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fep3ergz8k060et7

Erfan.B
03-01-2012, 00:51
ویندوز7
NOD32
مودمم D-LINK
اسکن کردم یه ویروس پیدا کرد....
مودمم رو چجوری آپدیت کنم؟
(اسپای ور هم دارم-superantispyware
دوست من انتي ويروس nod خوب نيست. از يه انتي ويروس قوي مثل اويرا يا كسپرسكي استفاده كن.
انتي ويروست رو به روز كن و مجدد سيستم رو اسكن كن ، با برنامه ي spyware doctor هم اسكن كن و با برنامه ي ccleaner فايل هاي temp و كوكي ها رو پاك كن و رجيستري رو فيكس كن.
در مورد آپديت مودم هم مي توني از برنامه ي driver genius استفاده كني.

Download Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 12.0.0.872 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download Spyware Doctor 9.0.0.898 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download CCleaner Portable 3.14.1616 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Driver Genius / تمامی ورژنها در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفـــــق باشـــــي :40:

---------- Post added at 12:51 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

این برنامه آخریرو وقتی داشم نصب میکردم یه ارور داد :
Error decompresing date! ,corrupted installer?
مجدد دانلود كن ، احتمالاً فايل دانلودي بد دانلود شده.

jafarian
03-01-2012, 00:55
سلام
من یه لپ تاپ asus N53Sn دارم هر مدت در هنگام کار مخصوصا نصب نرم افزار با این صفحه روبرو میشم که دامپ فیزیکال مموری رو میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gig.com%2FC%2F123.zip)

شما انتی ویروس روی سیستم خودتون پاک کنید کلا از آنتی ویروس سایت اول استفاده کنید اگر نرم افزار Daemon Tools هم روی سیستم دارین پاک کنید درایورهای لپ تاپ خودتون حتما آپدیت کنید پنجره cmd داخل سرچ منوی استارت وارد کنید بعدشم روش کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید بعد این دستور sfc /scannow داخلش تایپ کنید اینتر کنید بزارین تا 100 درصد کارش انجام بده ازآخرم دستور chkdsk /r وارد کنید داخل همین پنجره cmd اینتر کنید تا دیسک شما رو چک کنه ازآخرم repair کردن ویندوز پیشنهاد میدم :20:

rell
03-01-2012, 09:54
سلام بر عزیزان جان، من واقعا از این سیستم خسته شدم. هرکاری که گفتید کردم ولی بازم خطای صفحه آبی داره. مشخصاتش به این شرح است:
همچنین گزارش GeneralReport و blue screen view رو باهم تو لینک زیر قراردادم.

rell
04-01-2012, 12:16
اول ازهمه بایوس مین آپدیت کنید بعدش رم خودتون با برنامه Memtest86 که تو لینک پایین هست تست کنید هرآنتی ویروسی هم روی سیستم دارین بطور کامل بابرنامه your uninstaller پاک کنید ازدرضمن پاور سیستم خودتونم که قبلا همین مشکل داشتین که گفتم بطور موقت عوض کنید اناجم دادین ؟ واسه رم سیستم هم همین کار کنید جاش روی اسلات مین عوض کنید بعدش خبرش بدین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fep3ergz8k060et7)

عزیز ممنونم از راهنمایی های شما. ولی امروز هم ویندوز رو عوض کردم هم همه درایورهارو(آخرین نسخه هاشون رو) ریختم. ولی باز (مثل همیشه) موقع نصب آپدیت ویندوز سون 64 تو وسط نصب صفحه آبی ظاهر شد و ریبوت کرد. دو بار این اتفاق افتاد. خروجی General report رو تو لینک زیر به همراه خروجی blue screen view قرار دادم. البته جای رم رو هم عوض کردم. ببین آیا امیدی هست. ممنونم ازت.:41:

mobin
04-01-2012, 20:27
سلام.من یه هارد 500 گیگ دارم از وقتی نصبش کردم سیستم رو با ویندوز ریستارت میکردم عمل نمیکرد و باید ریستارت سخت افزاری میکردم که دراین حالت ویندوز بالا نمیومد!
جدیدا داشتم ویندوز جدید نصب میکردم فایلهای ویندوز بارگذاری شد و موقع ریستارت دیگه بالا نیومد. یعنی سیستم روشنه و سی دی وینذوز تو دستگاهه ولی اول 2 بوق و بعد 5 بوق ممتد میزنه! ضمنا سیستم مشکل سخت افزاری نداره چون با یه هارد دیگه امتحان کردم موردی نداره. الانم این هارد مشکل دار، ویندوز نیمه کاره نصب شده و بوقهای اخطار بالا رو میده. چطورمیتونم مشکل رو حل کنم؟:45:

ghost_dog
05-01-2012, 13:54
سلام دوستان
من از روز اولی که این سیستم رو گرفتم باهاش مشکل داشتم. اوایل هم خطای صفحه آبی میداد و هم فریز میشد و هیچ دکمه ای کار نمیکرد (فقط با دکمه 0/1 خاموش میشد). دادمش به اون شرکتی که سیستم رو بسته بود ، بعد از یه هفته سیستم رو بهم پس دادن و گفتن که مین overclock شده بود و ما فلش زدیم درست شد. ولی الان روزی یکبار خطای صفحه آبی میده.

cpu: intel corei5 2500k
m.b : asus p8h67
ram: 2*2g kingmax
vga: geforce 9500gt
power: green 530eu

ویندوز 7 -64 بیتی رو سیستم نصبه.

((پوشه Minidump خالی بود))

jafarian
06-01-2012, 15:01
سلام دوستان
من از روز اولی که این سیستم رو گرفتم باهاش مشکل داشتم. اوایل هم خطای صفحه آبی میداد و هم فریز میشد و هیچ دکمه ای کار نمیکرد (فقط با دکمه 0/1 خاموش میشد). دادمش به اون شرکتی که سیستم رو بسته بود ، بعد از یه هفته سیستم رو بهم پس دادن و گفتن که مین overclock شده بود و ما فلش زدیم درست شد. ولی الان روزی یکبار خطای صفحه آبی میده.

cpu: intel corei5 2500k
m.b : asus p8h67
ram: 2*2g kingmax
vga: geforce 9500gt
power: green 530eu

ویندوز 7 -64 بیتی رو سیستم نصبه.

((پوشه Minidump خالی بود))

اگر پوشه minidump خالی هست میتونید عکس اون صفحه آبی رو اینجا قرار بدین یا که پست پایین اون قسمتی که نوشته General Reporter 1.0 رو بخونید به وسیله اون فایلی که به وجود میاد اینجا آپلود کنید:20:

ghost_dog
06-01-2012, 23:38
اگر پوشه minidump خالی هست میتونید عکس اون صفحه آبی رو اینجا قرار بدین یا که پست پایین اون قسمتی که نوشته General Reporter 1.0 رو بخونید به وسیله اون فایلی که به وجود میاد اینجا آپلود کنید:20:

این هم لینکش :

با تشکر

jafarian
07-01-2012, 14:36
این هم لینکش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] zip%2F7NTLqCs0%2FMY_GeneralReport.html)

با تشکر

تو این فایلی که قراردادین فایل دامپ بازم نبود شما تو منوی سرچ استارت دستور advanced system settings بزنید بعدشم اینتر کنید بعدم طبق شکل 2 کادری که دورش خط کشیدم تنظیم کنید وقتی که سیستم باز با صفحه آبی مواجه شد ببینید فایل دامپ به وجود میاد یا که از قایل رجیستری پایین استفاده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ebicross
09-01-2012, 08:38
عزیز ممنونم از راهنمایی های شما. ولی امروز هم ویندوز رو عوض کردم هم همه درایورهارو(آخرین نسخه هاشون رو) ریختم. ولی باز (مثل همیشه) موقع نصب آپدیت ویندوز سون 64 تو وسط نصب صفحه آبی ظاهر شد و ریبوت کرد. دو بار این اتفاق افتاد. خروجی General report رو تو لینک زیر به همراه خروجی blue screen view قرار دادم. البته جای رم رو هم عوض کردم. ببین آیا امیدی هست. ممنونم ازت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3F7akldcum5ukaaqc)
من فایلهاتون رو بررسی کردم و از سیستم شما دو فایل خطا موجود بود که کاملا متفاوت بود.
یکیش موقع نصب سرویس پک ویندوز بوده (یک ساعت داشتم دنبال آپدیت میگشتم خب از اول بگو سرویس پک :31:) که فایل SPinstall یا همون نصب کننده ی سرویس پک خطا داده و یکیش هم خطای سیستم در Explorer بوده که دلیلش منطق خاصی نداره و به نظرم این خطای اول اتفاقی بوده چون به دلیل یک تداخل نرم افزاری پیش اومده ولی دومی یک خطای دائمیه که هزار بارم سرویس پک نصب کنید دوباره اتفاق میفته.

مشکل من اینجاست که درایوری که نقش توی خطا داشته قابل شناسایی نیست و این احتمالا به این دلیله که درایورهای چیپست مادربرد نصب نیستند.

در هر صورت برای هردو خطا رم سیستم میتونه دلیل باشه چون در آخرین لحظات فعالیت سیستم یک اشکال در رم بوجود اومده که پردازنده نتونسته اطلاعات رو بخونه یا دریافت کنه و یا هرچی.
خب اینها حدس و گمانها از طریق Debugger بود.

بررسی کلی سیستمتون نشون میده که کاملا ناموزون اسمبل شده. یعنی یک پردازنده ی نسبتا قوی دارید با 2 گیگ رم که خیلی کمه چون ویندوز 64 بیت ریختید و از اون طرف یک گرافیک ضعیف که باز داره از این رم پایین شما 256 مگابایت رو به عنوان حافظه ی اشتراکی دریافت میکنه.
هرکدوم اینها میتونه دلیل خطا باشه.

از اونجایی که CPU Z هم نتونسته درست و حسابی اطلاعات سیستم شما رو دریافت کنه بازم نمیشه چیز بیشتری گفت.

اولین پیشنهاد من اینه که ویندوز 32 بیت نصب کنید و تا وقتی 2 گیگ دیگه رم اضافه نکردید فکر 64 بیت رو نکنید. اینطوری سرعت سیستمتون هم کم میشه.
اگر سیستمتون خودش گرافیک آنبورد داره توی انجمنهای سخت افزار سوال کنید تا بهتون بگن چطوری خاموشش کنید.
رم سیستمتون متاسفانه هیچ اطلاعاتی ازش در دسترس نیست و من اصلا نتونستم تایمینگش رو ببینم. اگر دوستی آشنایی دارید موقتا رمهاتون رو عوض کنید. ببینید چی میشه.

Karkas20
10-01-2012, 10:11
سلام ابراهیم جان

اقا ما هروقت امدیم یه سوییت نصب بکنیم / این صفحه ابی مرگ ظاهر شد :41:

ای هم فایل که باید اپلود میکردم:

ویندوز هم 64بیتی هست

رم هم 4گیگ هست

ویندوز هم سون سروریس پک 1

دمت گرم یه حالی به ما بده:40:

ebicross
11-01-2012, 08:46
سلام ابراهیم جان

اقا ما هروقت امدیم یه سوییت نصب بکنیم / این صفحه ابی مرگ ظاهر شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

ای هم فایل که باید اپلود میکردم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fnui4s1iiw24x)

ویندوز هم 64بیتی هست

رم هم 4گیگ هست

ویندوز هم سون سروریس پک 1

دمت گرم یه حالی به ما بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

سلام دوست گلم.

علتش Proxifier هستش که شدیدا تداخل داره با نرم افزاری که میخواین نصب کنید.
تداخل به این صورت که چون Proxifier همه جانبه پورتها رو داره و در هر بخشی دخیله با نرم افزاری که میخواین نصب کنید تداخل IRQ پیدا میکنه و باقی قضایا که به صورت صفحه ی آبی میبینید.

موفق باشید.

Karkas20
11-01-2012, 08:55
سلام دوست گلم.

علتش Proxifier هستش که شدیدا تداخل داره با نرم افزاری که میخواین نصب کنید.
تداخل به این صورت که چون Proxifier همه جانبه پورتها رو داره و در هر بخشی دخیله با نرم افزاری که میخواین نصب کنید تداخل IRQ پیدا میکنه و باقی قضایا که به صورت صفحه ی آبی میبینید.

موفق باشید.

مرسی داداش

خیلی خیلی ممنونم:40::11:

rell
11-01-2012, 13:15
من فایلهاتون رو بررسی کردم و از سیستم شما دو فایل خطا موجود بود که کاملا متفاوت بود.
یکیش موقع نصب سرویس پک ویندوز بوده (یک ساعت داشتم دنبال آپدیت میگشتم خب از اول بگو سرویس پک :31:) که فایل SPinstall یا همون نصب کننده ی سرویس پک خطا داده و یکیش هم خطای سیستم در Explorer بوده که دلیلش منطق خاصی نداره و به نظرم این خطای اول اتفاقی بوده چون به دلیل یک تداخل نرم افزاری پیش اومده ولی دومی یک خطای دائمیه که هزار بارم سرویس پک نصب کنید دوباره اتفاق میفته.

مشکل من اینجاست که درایوری که نقش توی خطا داشته قابل شناسایی نیست و این احتمالا به این دلیله که درایورهای چیپست مادربرد نصب نیستند.

در هر صورت برای هردو خطا رم سیستم میتونه دلیل باشه چون در آخرین لحظات فعالیت سیستم یک اشکال در رم بوجود اومده که پردازنده نتونسته اطلاعات رو بخونه یا دریافت کنه و یا هرچی.
خب اینها حدس و گمانها از طریق Debugger بود.

بررسی کلی سیستمتون نشون میده که کاملا ناموزون اسمبل شده. یعنی یک پردازنده ی نسبتا قوی دارید با 2 گیگ رم که خیلی کمه چون ویندوز 64 بیت ریختید و از اون طرف یک گرافیک ضعیف که باز داره از این رم پایین شما 256 مگابایت رو به عنوان حافظه ی اشتراکی دریافت میکنه.
هرکدوم اینها میتونه دلیل خطا باشه.

از اونجایی که CPU Z هم نتونسته درست و حسابی اطلاعات سیستم شما رو دریافت کنه بازم نمیشه چیز بیشتری گفت.

اولین پیشنهاد من اینه که ویندوز 32 بیت نصب کنید و تا وقتی 2 گیگ دیگه رم اضافه نکردید فکر 64 بیت رو نکنید. اینطوری سرعت سیستمتون هم کم میشه.
اگر سیستمتون خودش گرافیک آنبورد داره توی انجمنهای سخت افزار سوال کنید تا بهتون بگن چطوری خاموشش کنید.
رم سیستمتون متاسفانه هیچ اطلاعاتی ازش در دسترس نیست و من اصلا نتونستم تایمینگش رو ببینم. اگر دوستی آشنایی دارید موقتا رمهاتون رو عوض کنید. ببینید چی میشه.

سلام عزیز، خیلی خیلی ممنون از زحمات و بررسیهای دقیق شما.
در صورت امکان با توجه به اینکه دوباره این اتفاق افتاد(البته من هیچ تغییری در سیستم ندادم چون پست شما رو ندیده بودم) ببینید آیا میشه مشکل این سیستم رو به طور دقیق مشخص کرد.
مشخصات کامل سخت افزاری سیستم به همراه گزارش general report رو در لینک زیر قراردادم.

ebicross
11-01-2012, 14:09
سلام عزیز، خیلی خیلی ممنون از زحمات و بررسیهای دقیق شما.
در صورت امکان با توجه به اینکه دوباره این اتفاق افتاد(البته من هیچ تغییری در سیستم ندادم چون پست شما رو ندیده بودم) ببینید آیا میشه مشکل این سیستم رو به طور دقیق مشخص کرد.
مشخصات کامل سخت افزاری سیستم به همراه گزارش general report رو در لینک زیر قراردادم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fpjuvja9o7sqa72j)

خب با این تفاسیر سیستم شما گرافیک آنبورد داره و شما هم فقط ازون استفاده میکنید و کارت گرافیک جداگانه ندارید اینطور که پیداست.
اگر توی ویندوز 32 بیت مشکل داشتید مجدد فایل دامپ بدین.
توی لیست ساپورت مادربرد شما رمی با مشخصات رم سیستم شما موجود نیست. خب اینم بعد از ویندوز 64 بیت میتونه دلیل باشه.
مادربرد شما قابلیتهایی داره که مثلا خودش میاد و فرکانس هسته ها رو تغییر میده و یا هسته ی مخفی (بعضی پردازنده ها) رو آزاد میکنه.
این قابلیت ها و چیزهایی مثل این رو غیرفعال کنید. (Asus Core Unlocker)

آخرین فایل دامپ شما که در زمان زیر اتفاق افتاده:

توی این فایل دلیل خطا موقع کار با Opera بوده که در سیستم رخ داده نه در نرم افزار و دلیل منطقی براش نیست.
هنوز هم پیشنهاد های قبلی رو دارم. مهمتر از همه ویندوز 32 بیت.

rell
11-01-2012, 17:02
خیلی گلی،
ویندوز 32 بیتی میریزم ببینم درست میشه.

farzad parsa
13-01-2012, 14:08
با سلام
بنده دو ویندوز رو دو هارد دارم که یکیشون همش بلو سکرین میداد که چند بار ویندوز زدم
مشخصات سیستمم :
windows 7 84x
cpu : intel Q6600
chipset : p32
gpu : nvidia 9500gt
ram : 2 gb
و پوشه Minidump
و متن ارور :
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1065

Additional information about the problem:
BCCode: 9f
BCP1: 00000003
BCP2: 84891680
BCP3: 82B32AE0
BCP4: 8701FF00
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
ممنون میشم کمکم کنید .

ebicross
13-01-2012, 15:27
با سلام
بنده دو ویندوز رو دو هارد دارم که یکیشون همش بلو سکرین میداد که چند بار ویندوز زدم
مشخصات سیستمم :
windows 7 84x
cpu : intel Q6600
chipset : p32
gpu : nvidia 9500gt
ram : 2 gb
و پوشه Minidump
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7247194187%2FMinidump.rar.html)
و متن ارور :
Problem signature:

BCCode: 9f
BCP1: 00000003
BCP2: 84891680
BCP3: 82B32AE0
BCP4: 8701FF00
ممنون میشم کمکم کنید .
مورد اول: دلیل خطای شما بسته شدن ناگهان یک پروسه ی سیستمی هستش.

شما دوبرنامه در سیستم دارید؛ یکی Networx و یکی Bitdefender که این دو با هم سازگاری ندارند. Networx کنترل پهنای باند انجام میده که Self Defence آنتی ویروس شما باهاش مشکل داره و توی سیستم اشکال ایجاد میکنه و یک پروسه ی سیستمی رو احتمالا میبنده و خطا میده.

مورد دوم: سیستم شما یک لپتاب که نیست؟ مثلا یک لپتاب توشیبا؟ یا اینکه کارت شبکه ی سیستم شما Realtek نیستش؟
اگر مورد دومه باید آپدیتش کنید چون درایورش مشکل داره.

farzad parsa
13-01-2012, 19:23
ممنون درسته از نرم افزار BWMeter استفاده میکنم ولی بیت دیفیندر قبلا نصب بود الان استفاده نمیکنم الان nod 32 نصبه در ضمن کارت شبکم آنبرده نمیدونم چه مارکیه .

ebicross
14-01-2012, 01:11
ممنون درسته از نرم افزار BWMeter استفاده میکنم ولی بیت دیفیندر قبلا نصب بود الان استفاده نمیکنم الان nod 32 نصبه در ضمن کارت شبکم آنبرده نمیدونم چه مارکیه .
خب یک سری درایورهاش باقی موندن.
فایل bdselfpr.sys رو توی درایور ویندوز جستجو و حذفش کنید. (از Safe Mode)
کارت شبکتون رو از Device Manager بخش Network Adapter میتونید بررسی کنید.

farzad parsa
14-01-2012, 13:19
ممنون
چرا کارت شبکم هم Realtek ه

ebicross
14-01-2012, 13:41
ممنون
چرا کارت شبکم هم Realtek ه
از طریق Windows Update باید به روزش کنید.
درایورش مشکل داره و باعث ایجاد خطا میشه.
ولی این خطا میتونه باد مشکل Networx بی ارتباط نباشه. اول اون فرضیه ی اول رو پیگیری و رفع کنید.

Captain MacMillan
14-01-2012, 13:59
سلام
یک سوال کلی می خواستم بپرسم، اگر کامپیوتر هنگام خروج از برنامه ها یا Alt + Tab هنگام بازی ها BSOD بده دلیلش چیه؟

nod33
14-01-2012, 15:03
سلام دوست عزیز

من یک سالی میشه که سیستم گرفتم در طول این یکسال بطور دائم هر 3 یا 4 روز یکبار ، این صحفه ابی رو میدیدم بعد میرفت تا 20 روز بعد ! هر ماه همین داستان رو دارم !!!

یه کارت tv داشتم که هیچ استفاده ای هم ازش نمی کردم و در divice maneger هم ارور داشت که کارت رو در اوردم اما هنوز ویندوز رو عوض نکردم از زمانی که کارت رو خارج کردم .

رم ها رو با برنامه ی ویندوز که خودش پیغام داد ریست کن که اسکن بشه ، این کار رو کردم و هیچ اروری هم نداد.

هارد رو هم با برنامه HDD Regenerator چک کردم و هیچ مشکلی نداشت .

از نرم افزار TuneUp Utilities هم استفاده می کنم (چهت اطلاع گفتم)

با برنامه ی bluescreenview هر چی ارور داده تا به حال این 2 تا پیغامی که ذکر می کنم وجود داره

NT Kernel & system

Platform Specific Hardware Error Driver

CPU: amd 3x 435
Ram:2x2 GB kingmax
VGA: 5770 his
os:win 7 sp1 اولین نسخه ای که از سرویس پک وارد بازار شد تا بحال فقط از این ویندوز استفاده کردم .

فایل : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه نکته ای که از نظر خودم عجیب هست اینه که رم ها رو که نگاه کردم یکی از رم ها دو طرفش ic داشت اما رم دیگه فقط یک طرفش ic داشت !

ebicross
14-01-2012, 18:10
سلام
یک سوال کلی می خواستم بپرسم، اگر کامپیوتر هنگام خروج از برنامه ها یا Alt + Tab هنگام بازی ها BSOD بده دلیلش چیه؟

جوابش خیلی نمیتونه کلی باشه.
پست اول رو بخونید.
BSOD یک نمایش مشابه از چند صد نوع خطاست.

سلام دوست عزیز

من یک سالی میشه که سیستم گرفتم در طول این یکسال بطور دائم هر 3 یا 4 روز یکبار ، این صحفه ابی رو میدیدم بعد میرفت تا 20 روز بعد ! هر ماه همین داستان رو دارم !!!

یه کارت tv داشتم که هیچ استفاده ای هم ازش نمی کردم و در divice maneger هم ارور داشت که کارت رو در اوردم اما هنوز ویندوز رو عوض نکردم از زمانی که کارت رو خارج کردم .

رم ها رو با برنامه ی ویندوز که خودش پیغام داد ریست کن که اسکن بشه ، این کار رو کردم و هیچ اروری هم نداد.

هارد رو هم با برنامه HDD Regenerator چک کردم و هیچ مشکلی نداشت .

از نرم افزار TuneUp Utilities هم استفاده می کنم (چهت اطلاع گفتم)

با برنامه ی bluescreenview هر چی ارور داده تا به حال این 2 تا پیغامی که ذکر می کنم وجود داره

NT Kernel & system

Platform Specific Hardware Error Driver

CPU: amd 3x 435
Ram:2x2 GB kingmax
VGA: 5770 his
os:win 7 sp1 اولین نسخه ای که از سرویس پک وارد بازار شد تا بحال فقط از این ویندوز استفاده کردم .

فایل : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fw04xq4x4dh2733d)

یه نکته ای که از نظر خودم عجیب هست اینه که رم ها رو که نگاه کردم یکی از رم ها دو طرفش ic داشت اما رم دیگه فقط یک طرفش ic داشت !

کاش از طریق General Reporter گزارش میگرفتید تا اطلاعات بیشتری داشته باشم. مخصوصا به خاطر این:

اگر اطلاعات بیشتری داشتم خیلی راحت تر بود برام.

ببینید مشکل شما اینطور که من 6 فایل دامپ رو بررسی کردم (چون زیاد بود) همه سخت افزاری بود.

حالا نتیجه ی اینها شده این:
1- یک درایور عمدا یا سهوا کدهای هسته ی ویندوز رو تغییر داده یا میخواد تغییر بده. این توی ویندوز 64 بیت مشکل خیلی بزرگیه برخلاف ویندوز 32 بیت:
Patching Policy for x64-Based Systems ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و یک IRQL درخواستی اشتباه وجود داره که توسط یک درایور با آدرس اشتباه در حافظه ایجاد میشه.

ببینید خطا در حافظه ی اصلی سیستم که دو خطای قبلی هم میتونه از همین باشه و احتمالا هم همینه و برای این من حتما به اطلاعات جامع تری نیاز دارم تا مشخصات سخت افزاری کامل سیستمتون رو چک کنم.
رمهاتون رو یکیش رو جدا کنید و سیستم رو یه مدت چک کنید.

سیستم شما به احتمال 90 درصد توسط یک فرد غیرمتخصص اسمبل شده که خطای سخت افزاری میده و این خطا تا قطعاتتون بررسی نشه ممکنه از هرچیزی باشه ولی بیشتر میشه روی رم شک کرد.

تمام فایلهای دامپ فعلیتون رو حذف کنید و اگر مجدد خطا داد اون فایل رو به من از طریق Genral Report بدین. (پست اول)

rell
15-01-2012, 09:45
خب با این تفاسیر سیستم شما گرافیک آنبورد داره و شما هم فقط ازون استفاده میکنید و کارت گرافیک جداگانه ندارید اینطور که پیداست.
اگر توی ویندوز 32 بیت مشکل داشتید مجدد فایل دامپ بدین.
توی لیست ساپورت مادربرد شما رمی با مشخصات رم سیستم شما موجود نیست. خب اینم بعد از ویندوز 64 بیت میتونه دلیل باشه.
مادربرد شما قابلیتهایی داره که مثلا خودش میاد و فرکانس هسته ها رو تغییر میده و یا هسته ی مخفی (بعضی پردازنده ها) رو آزاد میکنه.
این قابلیت ها و چیزهایی مثل این رو غیرفعال کنید. (Asus Core Unlocker)

آخرین فایل دامپ شما که در زمان زیر اتفاق افتاده:

توی این فایل دلیل خطا موقع کار با Opera بوده که در سیستم رخ داده نه در نرم افزار و دلیل منطقی براش نیست.
هنوز هم پیشنهاد های قبلی رو دارم. مهمتر از همه ویندوز 32 بیت.

عزیز win7 32bit ریختم ولی بازم بلو اسکرین دارم. یه نگاه به این فایلها بنداز ببین دیگه مشکل از چیه؟
منو ببخش خیلی زحمتت دادم.

pclord
15-01-2012, 21:43
سلام

ویتدوز سون رو سیستمه به خاطر کاری میخوام ایکس پی نصب کنم اما وقتی سی دی ویندوز ایکس پی رو میزارم و از طریق بوت شروع به نصب میکنم بعد از مرحله اول که یه سری فایل رو چک میکنه خطای صفحه آبی زیر رو میده هر کاری کردم فایده نداشت سی دی ویندوز هم تغییر دادم بازم هم همین پیغام رو داد، ممنون میشم راهنمایی کنید.:

ebicross
16-01-2012, 00:28
سلام

ویتدوز سون رو سیستمه به خاطر کاری میخوام ایکس پی نصب کنم اما وقتی سی دی ویندوز ایکس پی رو میزارم و از طریق بوت شروع به نصب میکنم بعد از مرحله اول که یه سری فایل رو چک میکنه خطای صفحه آبی زیر رو میده هر کاری کردم فایده نداشت سی دی ویندوز هم تغییر دادم بازم هم همین پیغام رو داد، ممنون میشم راهنمایی کنید.:
دوست گلم پاسخگویی به خطای صفحه آبی از روی عکس خطا محاله ولی مورد شما چون خیلی زیاده عمومی شده.
روی لپتاب به دلیل اینکه سازگاری لازم وجود نداره نمیتونید XP بریزید. هرکاری هم کنید خطا میده چون این لپتاب اینطوری ساخته شده که روش فقط ویندوزهای جدید مثل 7 نصب شه.
دلیل علمیش اینه که ویندوز XP شما این لپتاب رو نمیتونه بشناسه؛ حتی درایورهای ساده مثل ساتا رو شاید نداشته باشه.

شما 7 نصب کن و با Windows XP Mode توش از ویندوز XP استفاده کن.

عزیز win7 32bit ریختم ولی بازم بلو اسکرین دارم. یه نگاه به این فایلها بنداز ببین دیگه مشکل از چیه؟
ببینید این خطای شما فکر میکنم در Office رخ داده و علتش هم یک دستور ساده بوده که در برنامه نویسی ازش استفاده میشه.
دستوری که باهاش مختصات پنجره ی نمایش داده شده برای ویندوز برگردانده میشه.

حالا این دستور همیشه درحال اجراس ولی چرا برای شما خطا داده؟ اینو به نظرم باید به رم مربوط دونست.
جالبه من خودم هم گیج شدم.
چیزی که پیداست اینه که یک اطلاعات در قسمتی از رم خواسته ذخیره بشه که نباید بشه. تعریف سادش اینه.

توی فایلی که گذاشتید گزارش CPU Z نیست. خودتون حذف کردید یا برنامه نتونسته تهیه کنه؟ ورژن جدید رو استفاده کردید که نتونسته اطلاعات CPU-Z رو بگیره؟ (برای این میگم که اگر ورژن جدید Genral Reporter مشکل داره حلش کنم)

تنها چیزی که برای مشکل شما میتونم بگم اینه که با یک رم معمولی تر مثل رمهای King Max سیستم رو چک کنید.

pclord
16-01-2012, 02:26
دوست گلم پاسخگویی به خطای صفحه آبی از روی عکس خطا محاله ولی مورد شما چون خیلی زیاده عمومی شده.
روی لپتاب به دلیل اینکه سازگاری لازم وجود نداره نمیتونید XP بریزید. هرکاری هم کنید خطا میده چون این لپتاب اینطوری ساخته شده که روش فقط ویندوزهای جدید مثل 7 نصب شه.
دلیل علمیش اینه که ویندوز XP شما این لپتاب رو نمیتونه بشناسه؛ حتی درایورهای ساده مثل ساتا رو شاید نداشته باشه.

ببینید این خطای شما فکر میکنم در Office رخ داده و علتش هم یک دستور ساده بوده که در برنامه نویسی ازش استفاده میشه.

حالا این دستور همیشه درحال اجراس ولی چرا برای شما خطا داده؟ اینو به نظرم باید به رم مربوط دونست.
چیزی که پیداست اینه که یک اطلاعات در قسمتی از رم خواسته ذخیره بشه که نباید بشه. تعریف سادش اینه.

توی فایلی که گذاشتید گزارش CPU Z نیست. خودتون حذف کردید یا برنامه نتونسته تهیه کنه؟ ورژن جدید رو استفاده کردید که نتونسته اطلاعات CPU-Z رو بگیره؟ (برای این میگم که اگر ورژن جدید Genral Reporter مشکل داره حلش کنم)

تنها چیزی که برای مشکل شما میتونم بگم اینه که با یک رم معمولی تر مثل رمهای King Max سیستم رو چک کنید.

ممنون دوست عزیز

سیستم به شکل زیر هست و هارد سیستم عامل هم ssd هست. فکر کنم مشکل ssd باشه که xp نمیتونه روش نصب بشه. برای اجرای چند تا بازی میخواستم که روی ویندوز سون مشکل دارن. در هر صورت ممنون.

CPU: Intel Core i7 2600K
M.B: ASUS P8Z68-V PRO
RAM: Vengeance® Low Profile Blue — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CML8GX3M2A1600C9B
VGA: MSI GTX 580 Lightning Xtreme Edition=865
SSD: AData S511 60Gb=180
HDD:Seagate Barracuda XT 3TB First SATA 6Gb/s

rell
16-01-2012, 12:15
بازم امروز یه bluescreen دیگه داد. گزارش GeneralReport2 رو تو لینک زیر گذاشتم.
ممنونم دوست عزیز.

FX
16-01-2012, 12:41
سلام نمیدونم دقیقا این مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری هستش ولی با توجه به نکته زیر فکر کنم که نرم افزاری باشه .

2 ویندوز هر دو XPSP3 دارم ولی از یکیشون که برادرم ازش استفاده میکنه موقعی که در محیط آن هست یا حتی موقع ورود یکدفعه با صفحه آبی مواجه می شه و این ارور(STOP:0x0000008E(0XC0000022,0X804E3AD80XB4 270794,0X00000000) رو می نویسه .
البته میانگین از هر 4 دفعه یکبار این طور می شه .

نکته :این ارور صفحه آبی سریع رد نمی شه. بلکه رو صفحه می مونه و جلوی dumping از 0 تا 100 شروع می کنه به شمارش و بعد ریست می شه.

اگه دوباره این ارور رو دیدم متن کامل اون رو میذارم .

ولی تو ویندوز دیگه این مشکل وجود نداره .
حالا مشکل از ویندوز یا بایوس یا سخت افزار و یا ویروس و ... باشه نمیدونم .

Black Band
16-01-2012, 19:39
Disk Check رو اجرا کن، مشکل حل میشه

jafarian
16-01-2012, 22:57
شما وارد پوشه windows بشین بعدشم پوشه minidump پیدا کنید فایل درون این پوشه داخل تاپیک پایین آپلود کنید:20:

Mohammad King
17-01-2012, 12:55
ادغام شد...

rell
18-01-2012, 08:33

تورو خدا جواب پست 620 رو بده!!!

ebicross
18-01-2012, 14:05
بازم امروز یه bluescreen دیگه داد. گزارش GeneralReport2 رو تو لینک زیر گذاشتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fe8l88tbvvvdw1fh)
ممنونم دوست عزیز.
من توی پست قبل گفتم که رمتون رو حتما بررسی کنید.
تمام خطاهاتون مربوط به رم میشه و ریشه توی درایورها یا ویندوز یا نرم افزار خاصی نداره.

مشخصات خطای آخرتون اینه؛ میتونید توی گوگل سرچ کنید ولی چون درایور خاصی مطرح نشده به احتمال بسیار زیاد عدم هماهنگی رم با مادربردتونه.

* Bugcheck Analysis *
BAD_POOL_HEADER (19)
The pool is already corrupt at the time of the current request.
This may or may not be due to the caller.
The internal pool links must be walked to figure out a possible cause of
the problem, and then special pool applied to the suspect tags or the driver
verifier to a suspect driver.
Arguments:
Arg1: 00000003, the pool freelist is corrupt.
Arg2: 9c2b6b38, the pool entry being checked.
Arg3: 9c2b6b38, the read back flink freelist value (should be the same as 2).
Arg4: 9f146048, the read back blink freelist value (should be the same as 2).
Debugging Details:
------------------

BUGCHECK_STR: 0x19_3
CUSTOMER_CRASH_COUNT: 1
DEFAULT_BUCKET_ID: VISTA_DRIVER_FAULT
PROCESS_NAME: System
CURRENT_IRQL: 0
LAST_CONTROL_TRANSFER: from 8292d8aa to 8292e996
STACK_TEXT:
89f97bf0 8292d8aa 84671280 00000000 000007ff nt!ExDeferredFreePool+0x336
89f97c58 82a269ba 84dfd258 e24e4d43 9cc6af08 nt!ExFreePoolWithTag+0x8a4
89f97c74 82a26a27 84dfd258 89f97ccc 89f97cc4 nt!CmpDereferenceNameControlBlockWithLock+0x9a
89f97c8c 82aa90bb 00000000 829750e0 846f7d48 nt!CmpCleanUpKcbCacheWithLock+0x2d
89f97d00 8287bf2b 00000000 00000000 846f7d48 nt!CmpDelayCloseWorker+0x229
89f97d50 82a1c66d 00000001 ae8ca585 00000000 nt!ExpWorkerThread+0x10d
89f97d90 828ce0d9 8287be1e 00000001 00000000 nt!PspSystemThreadStartup+0x9e
00000000 00000000 00000000 00000000 00000000 nt!KiThreadStartup+0x19

STACK_COMMAND: kb
FOLLOWUP_IP:
nt!ExDeferredFreePool+336
8292e996 cc int 3
SYMBOL_STACK_INDEX: 0
SYMBOL_NAME: nt!ExDeferredFreePool+336
FOLLOWUP_NAME: Pool_corruption
IMAGE_NAME: Pool_Corruption
DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 0
MODULE_NAME: Pool_Corruption
FAILURE_BUCKET_ID: 0x19_3_nt!ExDeferredFreePool+336
BUCKET_ID: 0x19_3_nt!ExDeferredFreePool+336

Followup: Pool_corruption

FX
19-01-2012, 21:05
شما وارد پوشه windows بشین بعدشم پوشه minidump پیدا کنید فایل درون این پوشه داخل تاپیک پایین آپلود کنید:20:

چیزی داخل اون پوشه نیست

jafarian
20-01-2012, 00:40
چیزی داخل اون پوشه نیست

برای بدست آوردن فایل دامپ طبق پست پایین برین بعدش که باز با صفحه آبی مواجه شدین پوشه minidump چک کنید.

sherlock_Holmes
20-01-2012, 21:23
سلام

بچه ها يه سيستم پنتيوم 4 داريم تو خونه چند وقته مشكل پيدا كرده.. روشن كه ميكنيم تا لوگوي xp مياد (اونجايي كه زيرش نوار لودينگ هي رد ميشه) بعد يهو صفحه مرگ آبي مياد و ريست ميشه! حتي نميشه محتوياتش رو خوند ببيني ارور چيه!
رم رو عوض كردم فرقي نكرد. هارد رو پارتيشن بندي كردم حتي با يه هارد ديگه تست كردم بازم ريست شد!

چه ميشه كرد؟ صفحه آبي رو نميشه نگه داشت محتويات پيامش رو خوند؟ چون حتي من نميتونم وارد سيستم بشم كه چيزي از اطلاعات رو آپ كنم..!

ebicross
21-01-2012, 08:23
سلام

بچه ها يه سيستم پنتيوم 4 داريم تو خونه چند وقته مشكل پيدا كرده.. روشن كه ميكنيم تا لوگوي xp مياد (اونجايي كه زيرش نوار لودينگ هي رد ميشه) بعد يهو صفحه مرگ آبي مياد و ريست ميشه! حتي نميشه محتوياتش رو خوند ببيني ارور چيه!
رم رو عوض كردم فرقي نكرد. هارد رو پارتيشن بندي كردم حتي با يه هارد ديگه تست كردم بازم ريست شد!

چه ميشه كرد؟ صفحه آبي رو نميشه نگه داشت محتويات پيامش رو خوند؟ چون حتي من نميتونم وارد سيستم بشم كه چيزي از اطلاعات رو آپ كنم..!
کلید F8 رو بزنید و Debugging Mode رو انتخاب کنید.
بعد از خطای صفحه آبی دوباره ریست و F8 بزنید و Disable Automatic Restart رو بزنید تا خطا از بین نره.
اونجا میتونید متن خطا رو ببینید. اگر به فایل Sys مثلا h246.sys اشاره کرده بود اینجا اسمش رو بگین.
اگر خطا نا مفهوم بود براتون هارد رو به یک سیستم دیگه متصل و از مسیر Windows\Minidump فایلها رو کپی و آپلود کنید.

asgar aga
21-01-2012, 15:45
سلام خسته نباشيد
من وقتي K-Lite Codec Pack نصب ميكنم اين error ميده
runtime error
r6002
floating point support not loaded
ديونه شدم لطفان كمك كنيد 5 بار ويندز عوض كردم بازم اروور ميده تو وسط بازي يهو قطع ميشه بازي همه ي انتي ويروسارم نصب كردم بازم نشد

ebicross
21-01-2012, 23:37
سلام خسته نباشيد
من وقتي K-Lite Codec Pack نصب ميكنم اين error ميده
runtime error
r6002
floating point support not loaded
ديونه شدم لطفان كمك كنيد 5 بار ويندز عوض كردم بازم اروور ميده تو وسط بازي يهو قطع ميشه بازي همه ي انتي ويروسارم نصب كردم بازم نشد

خیلی خوبه که یک خطای دائمی به جز BSOD مطرح میشه.

ببینید این خطا میگه که یک Point میخواد یک Float رو بخونه که سبب خطا میشه چون پیش نیازش وجود نداره.
این خطا یک مورد برنامه نویسی توی C هست که شایعه.
اما اگر فقط وقتی K-Lite نصب میکنید ظاهر میشه باید ورژن آخر k-Lite رو دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و نصب کنید.
بعد اگر مشکل باقی بود شما باید Libraryهای C و C++ رو به سیستم اضافه کنید.

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) x86
Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])x64

اگر مشکل ادامه داشت حتما بگین تا موارد بیشتری رو بررسی کنیم.

roxh58
22-01-2012, 03:14
ویندوز 7 من که 64 بیتی هستش از امروز چند بار هنگ کرد و عاقبت مجبور شدم ویندوز عوض کنم
بعد از چند ساعت کار یهو BSOD میده و من قطعه ی جدیدی اضافه نکردم. (به جز اینکه رم ها رو در اوردم از اسلات و جاشون رو عوض کردم.باطری مادربورد رو هم در آوردم و جا انداختم)

CPU: Intel Core i3
Ram: 6GB
VGA: ATI 5670 2 GIG
فایل Minidump : دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم راهنمایی کنید

ebicross
22-01-2012, 08:43
ویندوز 7 من که 64 بیتی هستش از امروز چند بار هنگ کرد و عاقبت مجبور شدم ویندوز عوض کنم
بعد از چند ساعت کار یهو BSOD میده و من قطعه ی جدیدی اضافه نکردم. (به جز اینکه رم ها رو در اوردم از اسلات و جاشون رو عوض کردم.باطری مادربورد رو هم در آوردم و جا انداختم)

CPU: Intel Core i3
Ram: 6GB
VGA: ATI 5670 2 GIG
فایل Minidump : دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7259209030%2FMinidump.rar.html)
ممنون میشم راهنمایی کنید
مشکل سیستم شما از فایلی به نام eamonm.sys هستش که این فایل امضای دیجیتال شرکت ESET رو داره.
در حقیقت این فایل درایور کنترل کننده ی بخش اسکنر آنتی ویروس NOD32 هستش.

مشکل با حذف این آنتی ویروس رفع میشه و فکر میکنم ورژنی که استفاده کردید 64 بیتی نیست.
اگر همینطوره ورژن 64 بیتی این آنتی ویروس رو دانلود و نصب کنید.

roxh58
22-01-2012, 10:38
مشکل سیستم شما از فایلی به نام eamonm.sys هستش که این فایل امضای دیجیتال شرکت ESET رو داره.
در حقیقت این فایل درایور کنترل کننده ی بخش اسکنر آنتی ویروس NOD32 هستش.

مشکل با حذف این آنتی ویروس رفع میشه و فکر میکنم ورژنی که استفاده کردید 64 بیتی نیست.
اگر همینطوره ورژن 64 بیتی این آنتی ویروس رو دانلود و نصب کنید.

....
درود بر شما

ورژن آنتی ویروس من 64 بیتی هستش (البته نسخه ی نهایی نیستش )
با یکی از دیگر اساتید مشکلم رو مطرح کردم فرمودند مشکل از رم های سیستم هست ...احتمالا چون از یک برند نیستند )(تداخل فرکانسی و چند چیز دیگه هم اشاره کردند که من سر در نیاوردم)
رم ها 3 تا 2 گیگابایتی هستش...هر یک از یک برند متفاوت یکیش برند پاتریوت یکیش کینگ مگس...و ترانسیلیت (البته اگه درست تلفظ کرده باشم)
آخرین نرم افزارهای نصبی :
پلاگین فلاش پلیر فایر فاکس
ویندوز مدیا پلیر پلاگین ...
یاهومسنجر (که کرش کرد و هنگ کرد و دیگه نصب نکردم) و Technitium MAC Address Changer

راهکاری که فرمودید با حذف و نصب آخرین ورژن از نود 32 (64 بیتی) رفع میشه ؟ یا مشکل سخت افزاری هم ممکنه دلیل این اخطار باشه؟

ebicross
22-01-2012, 11:24
درود بر شما

ورژن آنتی ویروس من 64 بیتی هستش (البته نسخه ی نهایی نیستش )
با یکی از دیگر اساتید مشکلم رو مطرح کردم فرمودند مشکل از رم های سیستم هست ...احتمالا چون از یک برند نیستند )(تداخل فرکانسی و چند چیز دیگه هم اشاره کردند که من سر در نیاوردم)
رم ها 3 تا 2 گیگابایتی هستش...هر یک از یک برند متفاوت یکیش برند پاتریوت یکیش کینگ مگس...و ترانسیلیت (البته اگه درست تلفظ کرده باشم)
آخرین نرم افزارهای نصبی :
پلاگین فلاش پلیر فایر فاکس
ویندوز مدیا پلیر پلاگین ...
یاهومسنجر (که کرش کرد و هنگ کرد و دیگه نصب نکردم) و Technitium MAC Address Changer

راهکاری که فرمودید با حذف و نصب آخرین ورژن از نود 32 (64 بیتی) رفع میشه ؟ یا مشکل سخت افزاری هم ممکنه دلیل این اخطار باشه؟
توی پست صفحه ی اول توضیح دادم که هزارتا دلیل برای خطاهای BSOD هستش و هرکسی یه چیزی میگه.
مهم اینه که حرف قابل استناد باشه.

[/LEFT]

اینجا خیلی دقیق و صریح به فایل اشاره شده. این اطلاعات مربوط به سیستم شماست.

حالا اگر آنتی ویروس رو حذف کردید و باز هم مشکل برقرار بود و به فایل جدیدی دوباره توی خطا اشاره شد اونوقت شما از طریق Genral Reporter به من یک گزارش بدین تا احتمال مشکل رم ها بررسی بشه.
اینکه رمها از یک برند نباشند همیشه مشکل نیست. رمهای سیستم خودم هم از یک برند نیستند ولی مشکلی ندارم.
شما بهترین کار اینه که یه مدت از آنتی ویروستون استفاده نکنید و بعد اگر سیستم خطا داد تمام دامپ ها رو به من بدین تا بتونم همشون رو بررسی کنم و از طریق مقایسشون نتیجه گیری کنیم.

موفق باشید.

sherlock_Holmes
22-01-2012, 13:38
کلید F8 رو بزنید و Debugging Mode رو انتخاب کنید.
بعد از خطای صفحه آبی دوباره ریست و F8 بزنید و Disable Automatic Restart رو بزنید تا خطا از بین نره.
اونجا میتونید متن خطا رو ببینید. اگر به فایل Sys مثلا h246.sys اشاره کرده بود اینجا اسمش رو بگین.
اگر خطا نا مفهوم بود براتون هارد رو به یک سیستم دیگه متصل و از مسیر Windows\Minidump فایلها رو کپی و آپلود کنید.

آقا من پوشه اي به نام minidump توش نديدم! نميتونم حتي وارد ويندوز xp بشم تا فعال كنم گزينشو..
با روشي كه گفتيد صفحه رو نگه داشتم و عكس ازش گرفتم..

ببنيد كمكي ميكنه:
كاش بشه درستش كرد..:41:

sherlock_Holmes
22-01-2012, 17:23
آقا يكي جواب ما رو بده!
ميدونم با تصويري كه دادم نميشه چيزي متوجه شد اما لا اقل يه راهي بگيد كه بدون وارد شدن تو ويندوز بشه ريپورت گرفت!
سيستم من اصلا تو ويندوز نميره!

samijazini
22-01-2012, 17:26
سیستم رو ویروس کشی کن...

sherlock_Holmes
22-01-2012, 17:34
ميگم تو ويندوز نميره اصلا!!
ضمنا هارد رو پارتيشن بندي هم كردم فرقي نكرد..

jafarian
22-01-2012, 22:16
ميگم تو ويندوز نميره اصلا!!
ضمنا هارد رو پارتيشن بندي هم كردم فرقي نكرد..

مشکل شما بیشتر مربوط به هارد میشه که تو شکلی هم که قراردادین گفته شده به وسیله فرمان chkdsk /f هارد خوردتون اسکن کنیدکه شاید بدسکتوری داشته باشه هارد واسه ویروس کشی هاردم از سیدی بوت kaspersky rescue disk میتونید استفاده کنید:20:

sherlock_Holmes
22-01-2012, 23:59
آخه همين هارد رو يه سيستم ديگه ميبندم با ويندوزش مياد بالا! ولي روي اين سيستمه نه!

با همين روش يعني بستنش روي يه سيستم ديگه رفتم minidump رو فعال كنم ديدم تنظيماتش همونه كه قبلا گفته شده بود اما پوشه اي به اين نام درست نميشه! يه برنامه داشتم به نام bluescreen view كه فايلهاي اين پوشه رو خودش ميخونه و نشون ميده. روي سيستم اصلي خودم كار ميكنه اما روي اين سيستم خرابه نميتونه minidump رو پيدا كنه!

من تك تك قطعات رو روي يه سيستم ديگه تست كردم. فقط مونده خود مادربرد! ممكنه مشكل مادر بردي باشه؟

thacker
23-01-2012, 03:53
من Dell XPS L502X دارم ... جدیدا بعضی وقتا که میخوام برنامه ای چیزی باز کنم صفحه آبی با این مشخصات میاد :

چیکار کنم ؟!

babialex
25-01-2012, 14:55
خواهشا کمک کنید خیلی واجب و مهمه ممنونم

ویندوز 7 سرویس پک 1 دارم که خیلی خوب هر جایی نصب کردم بدون مشکل کار میکنم باهاش اما امروز از صبح یهو صفحه آبی میاد و ریست میشه !! اعصابم رو ریخته به هم
اینم اضافه کنم که این ویندوز روی 5 تا سیستم و لپ تاپ اطرافیان خودم نصبه و مشکل از ویندوز نیست چون همشون بدون مشکل دارن باهاش کار میکنن
الان این ارور رو داده وقتی روشن کردم

Problem signature:

BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF880010B0095
BCP3: FFFFF8800A56D650
BCP4: 0000000000000000

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\012512-17581-01.dmp
C:\Users\system\AppData\Local\Temp\WER-37767-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ffwlink%2F%3Flink...8%26clcid%3D0x0409)

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

دوستان و اساتید میتونید راهنمایی کنید مشکل سیستم از کجاست و چه باید کنم ؟

اینم دو تا فایلی که در مسیر C:\Windows\Minidump بود

فایل جنرال ریپورت

system information

اینم عکس از صفحه وقتی صفحه آبی ظاهر میشه

jafarian
27-01-2012, 15:05

شماویندوزخودتون ازنوع چنج کنید بعدش کلیه درایورهای مادربورد ابتدابابرنامه driver genius که لینکش پایین هست آپدیت کنید بعدش روی این ویندوزجدید نصب کنیددرایورهای گرافیک رو هم ازداخل خودسایت سازنده گرافیک آپدیت کنید فایروال ویندوزخودتون به حالت دیفالت دربیارین همچنین اگرازآنتی ویروس نورتون استفاده میکردین بطورموقت نصبش نکنید ازبرنامه Microsoft Security Essentials استفاده کنید:20:

hosseinperspolisy
27-01-2012, 16:25
سلام
من تقریبا هر بار که کامپیوتر رو روشن می کنم یک بار با این مشکل مواجه می شم و بعد از ریستارت شدن کامپیوتر سیستم به صورت طبیعی به کارش ادامه می ده و هیچ مشکل دیگه ای پیش نمیاد
اینم مشخصات سیستم
Cpu:Intel celeron
Ram: 3 G
VGA: geforce 8400 gs
فایل: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebicross
27-01-2012, 17:34
آقا يكي جواب ما رو بده!
ميدونم با تصويري كه دادم نميشه چيزي متوجه شد اما لا اقل يه راهي بگيد كه بدون وارد شدن تو ويندوز بشه ريپورت گرفت!
سيستم من اصلا تو ويندوز نميره!

بدون هاردتون گزارش CPU-Z بدین.
بعد مشخصات دقیق هاردتون رو بدین یا اگر میشه از روی هارد عکس بگیرید اگر مشخصات دقیق ندارید.

مشکل شما بیشتر مربوط به هارد میشه که تو شکلی هم که قراردادین گفته شده به وسیله فرمان chkdsk /f هارد خوردتون اسکن کنیدکه
تمام پیامهای BSOD پیشنهاد CHKDSK رو دارند...

من Dell XPS L502X دارم ... جدیدا بعضی وقتا که میخوام برنامه ای چیزی باز کنم صفحه آبی با این مشخصات میاد :
صفحه اول رو بخونید.

خواهشا کمک کنید خیلی واجب و مهمه ممنونم

ویندوز 7 سرویس پک 1 دارم که خیلی خوب هر جایی نصب کردم بدون مشکل کار میکنم باهاش اما امروز از صبح یهو صفحه آبی میاد و ریست میشه !! اعصابم رو ریخته به هم
اینم اضافه کنم که این ویندوز روی 5 تا سیستم و لپ تاپ اطرافیان خودم نصبه و مشکل از ویندوز نیست چون همشون بدون مشکل دارن باهاش کار میکنن
الان این ارور رو داده وقتی روشن کردم

مشکل شما خیلی ساده هستش.
خطاتون از درایور Cumon.sys که برای اجرای فایل CPM.exe استفاده میشه رخ داده.
این فایل کنترل کننده ی Comodo Programs Manager هستش که حالا به هر طریق که نیاز به بررسی داره باعث ایجاد تداخل میشه.
با حذف Comodo مشکلتون حل میشه.

سلام
من تقریبا هر بار که کامپیوتر رو روشن می کنم یک بار با این مشکل مواجه می شم و بعد از ریستارت شدن کامپیوتر سیستم به صورت طبیعی به کارش ادامه می ده و هیچ مشکل دیگه ای پیش نمیاد
اینم مشخصات سیستم
Cpu:Intel celeron
Ram: 3 G
VGA: geforce 8400 gs
برای خطای شما به دلیل خاصی اشاره نشده و خطا در RAM هستش.
گزارش CPU-Z رو میخوام. (با General Report از صفحه اول)
در ضمن ممکنه از پردازندتون باشه چون برای ویندوز 7 خیلی ضعیفه.

hosseinperspolisy
28-01-2012, 10:51
سلام من دیروز هم مشکلم رو ارسال کرده بودم که فکر می کنم کامل نبود و پستم از روی انجمن حذف شده بود امروز یه بار دیگه می خوام مشکلمو کامل تر توضیح بدم لطفا هر کسی که راه حل مشکل منو می دونه منو راهنمایی کنه
من هر با که کامپیوترمو روشن می کنم با پیغام صغحه آبی روبه رو می شم و کامپیوترم ریستارت میشه البته بعد از ریستارت شدن دیگه مشکلی بوجود نمی یاد و کامپیوتر به صورت طبیعی به کارش ادامه می ده من توی لینک زیر مشخصات سیستم به اضافه تصویر پیغام صفحه ابی که روی کامپیوترم ظاهر می شه رو ارسال کردم لطفا هر کس که می تونه منو راه نمایی کنه.

---------- Post added at 10:51 AM ---------- Previous post was at 10:50 AM ----------

سلام من دیروز هم مشکلم رو ارسال کرده بودم که فکر می کنم کامل نبود و پستم از روی انجمن حذف شده بود امروز یه بار دیگه می خوام مشکلمو کامل تر توضیح بدم لطفا هر کسی که راه حل مشکل منو می دونه منو راهنمایی کنه
من هر با که کامپیوترمو روشن می کنم با پیغام صغحه آبی روبه رو می شم و کامپیوترم ریستارت میشه البته بعد از ریستارت شدن دیگه مشکلی بوجود نمی یاد و کامپیوتر به صورت طبیعی به کارش ادامه می ده من توی لینک زیر مشخصات سیستم به اضافه تصویر پیغام صفحه ابی که روی کامپیوترم ظاهر می شه رو ارسال کردم لطفا هر کس که می تونه منو راه نمایی کنه.
یادم رفت لینک رو بذارم برای همین دوباره پست رو ارسال کردم

ebicross
28-01-2012, 11:05

---------- Post added at 10:51 AM ---------- Previous post was at 10:50 AM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g.com%2Fdocument%2FDesktop.zip)
یادم رفت لینک رو بذارم برای همین دوباره پست رو ارسال کردم

توی پست قبلی توضیح دادم براتون. پستتون حذف نشده ولی چون کاربر جدید هستید ممکنه یکم با تاخیر ثبت بشه.

گزارش کامل بدین با توجه به پست اول در صفحه ی اول تاپیک.
ولی با همین فایلهایی هم که دادین همونطور که قبلا گفتم خطاهاتون بی دلیله (یعنی درایور یا سخت افزار یا نرم افزار خاصی براش اتفاق نیفتاده) که بی دلیل بودنش میتونه از مشکل توی رمها یا پردازنده ی ضعیف برای ویندوز 7 باشه.

hosseinperspolisy
29-01-2012, 09:42
سلام و ممنون از پاسخی که بهم دادین
رم کامپیوتر من اول 1 گیگ بود اما حدود دو سال پیش یک رم 2 گیگ هم بهش اضافه کردم و تقریبا از همون موقع هم از ویندوز 7 استفاده میکنم
اوایلی که ویندوز 7 نصب کردم این مشکل وجود نداشت و چند وقت بعد به این مشکل دچار شدم
از اونجایی که گفتین این خطاها بی دلیله
می خواستم بدونم اگه با شرایط فعلی با کامپیوترم کار کنم آیا براش مشکلی پیش میاد؟
آیا احتیاج به انجام کاری (مثلا عوض کردن قطعات سخت افزاری کامپیوتر) هست یا نه؟
در ضمن گزارش CPU-Z v رو چه جوری باید تهیه کنم؟

ebicross
29-01-2012, 12:36
سلام و ممنون از پاسخی که بهم دادین
رم کامپیوتر من اول 1 گیگ بود اما حدود دو سال پیش یک رم 2 گیگ هم بهش اضافه کردم و تقریبا از همون موقع هم از ویندوز 7 استفاده میکنم
اوایلی که ویندوز 7 نصب کردم این مشکل وجود نداشت و چند وقت بعد به این مشکل دچار شدم
از اونجایی که گفتین این خطاها بی دلیله
می خواستم بدونم اگه با شرایط فعلی با کامپیوترم کار کنم آیا براش مشکلی پیش میاد؟
آیا احتیاج به انجام کاری (مثلا عوض کردن قطعات سخت افزاری کامپیوتر) هست یا نه؟
در ضمن گزارش CPU-Z v رو چه جوری باید تهیه کنم؟

شما از صفحه ی اول General Reporter رو دانلود کنید و یک گزارش باهاش بگیرید. توی اون گزارش CPU-Z رو هم کپی میکنه.

اما در مورد مشکل؛
تنها مشکلی که BSODها پیش میارن از لحاظ سخت افزاری ایجاد بدسکتور توی هارد هست که خوب معلومه اگر کامپیوتر یهو ریستارت بشه و هارد در حال خواندن یا نوشتن باشه ممکنه بخشی از اطلاعات از دست بره (منظور از بخش تعدادی سکتور (چند بیت یا بایت) هستش و نه مثلا یک درایور اطلاعات!) که البته برای هارد مضره ولی اگر در روز یکی دو تا باشه خب شاید مشکلی پیش نیاد.

اما از لحاظ نرم افزاری دیگه مشکل زیاده. وسط انجام یک کار ذخیره نشده سیستم ریست بشه خب اطلاعات از دست میره دیگه. مثلا وسط فتوشاپ!

با گزارش CPU-Z مشکلتون معلوم میشه به احتمال زیاد.

تا چند روز دیگه ورژن جدیدی از General Reporter که تقریبا آماده شده رو میزارم که میتونه تا 12 نوع گزارش از سیستم بگیره که فکر نمیکنم هیچ نرم افزاری این حجم اطلاعات از سیستم بده بخصوص آدرس و مشخصات درایورها و سرویسها.
آماده بشه برای دانلود میزارم.

Asali
31-01-2012, 09:23
درخواست کمک فوری:
شرح اشکال: هنگام اجرای یک بازی سیستم قفل کرد و در همان حال سیستم را با کلید پاور روی صفحه کلید خاموش کردم باز که خواستم روشن کنم هنگام بوت شدن سیستم صفحه مانیتور را حروف انگلیسی $ پر کرده است که حتی وقتی توی ستاپ سیستم هم میری باز این حروف کل صفحه را گرفته و نمیتونی ستاپ سیستم را بخونی بعد وقتی سیستم بالا میاد هنگام اجرای ویندوز صفحه آبی میاد و سیستم ری استار میشه و ...
کارهای انجام شده:
من فکر کردم مشکل از ویندوز هست آمدم سی دی ویندوز 7 را گذاشتم و شروع به نصب کردم البته درایو C را هنگام نصب فرمت کردم ولی متاسفانه ویندوز نصب نشد و ناتمام ماند و باز صفحه آبی میاد و مثل روز اول، حال نه چیز روی درایو C هست که برای شما فایلی ارسال کنم و نه میدونم چه باید بکنم! لطفا کمک کنید.

poooopi
31-01-2012, 16:42
سلام
ویندوز من 7 - 32 بیتی هستش هر وقت که 64 بیت نصب میکردم هنگام کار ارور صفه آبی میداد من احتمال دادم که شاید مشکل سخت افزاری دارم بر همین اساس چندتا از قطعات کیس رو عوض کردم ولی حالا اوضاع بدتر شده و روی همون 32 بیت یا هر جور ویندوز دیگه ارور میده ممنون میشم راهنمایی کنید
سیستم قبلی
CPU: Intel e7500 2.93 cor2
Ram: 4GB 2+2 geil
VGA: gt220
main:giga p41t
hdd:wd 500
سیستم جدید
cpu:amd athlon 270 x2 3.40
ram:4GB 2+2 geil
vga: gt220
main:msi 870-g46
hdd:seegate 500
فایل : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fpages%2Fdownload%2F%3Fdl%3D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6.persiangig.com%2FMinidump.zip)

ebicross
01-02-2012, 09:22
سلام
ویندوز من 7 - 32 بیتی هستش هر وقت که 64 بیت نصب میکردم هنگام کار ارور صفه آبی میداد من احتمال دادم که شاید مشکل سخت افزاری دارم بر همین اساس چندتا از قطعات کیس رو عوض کردم ولی حالا اوضاع بدتر شده و روی همون 32 بیت یا هر جور ویندوز دیگه ارور میده ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز.

اول از همه از شما میخوام که یک ویندوز معتبر دستکاری نشده نصب کنید غیر از این ویندوزی که دارید.
البته قبلش سیستمتون رو با نرم افزار Malware Byte اسکن کنید. (حتما بزارید آپدیت بشه)

علت دو پیشنهاد بالا اینه که سیستم شما بعضی از منابعش ناقصه یعنی فایل کم داره. یا پاک شدن و یا آلوده شدن و نمیتونن درست کار کنند. (ممکنه به BSOD مربوط نشه ولی خب ممکن هم هست بشه دیگه. :)

اگر مشکل حل نشد از صفحه ی اول همین تاپیک General Report رو دانلود کنید و یک گزارش بزارید تا بتونم رمهاتون رو با مادربرد مقایسه کنم.
نمیدونم چرا هرکس رم Geil داره انقدر براش BSOD اتفاق میفته.
طبق اطلاعات Debugger خطا در RAM بوده و هر دفعه یک برنامه نتوسته به خوبی کار کنه و خطا داده.

ebicross
01-02-2012, 09:36
درخواست کمک فوری:
شرح اشکال: هنگام اجرای یک بازی سیستم قفل کرد و در همان حال سیستم را با کلید پاور روی صفحه کلید خاموش کردم باز که خواستم روشن کنم هنگام بوت شدن سیستم صفحه مانیتور را حروف انگلیسی $ پر کرده است که حتی وقتی توی ستاپ سیستم هم میری باز این حروف کل صفحه را گرفته و نمیتونی ستاپ سیستم را بخونی بعد وقتی سیستم بالا میاد هنگام اجرای ویندوز صفحه آبی میاد و سیستم ری استار میشه و ...
کارهای انجام شده:
من فکر کردم مشکل از ویندوز هست آمدم سی دی ویندوز 7 را گذاشتم و شروع به نصب کردم البته درایو C را هنگام نصب فرمت کردم ولی متاسفانه ویندوز نصب نشد و ناتمام ماند و باز صفحه آبی میاد و مثل روز اول، حال نه چیز روی درایو C هست که برای شما فایلی ارسال کنم و نه میدونم چه باید بکنم! لطفا کمک کنید.

خب ببینید من بدون فایلها نمیتونم کمک زیادی بکنم.
Crash کردن سیستم حین بازی و بعدش نمایش اطلاعات اشتباه دو دلیل میتونه داشته باشه.
یکی مشکل توی کارت گرافیک و دومی مشکل توی مادربرد (بایوس شاید).

من شنیدم ویروسی هم هست که میتونه کاری شبیه به این بکنه و توی مادربرد اختلال ایجاد کنه ولی شما به نظرم بهتره سیستم رو به یک متخصص واگذار کنید تا براتون تعمیر کنه چون به احتمال بسیار زیاد مشکل سخت افزاری دارید.
شما و دیگران خوبه که بدونید سیستم رو نباید حین هنگ ریستارت کرد و بخصوص اینکه وسط یک Game یا یک نرم افزار با محاسبات بالا باشید. ممکنه سیستم یک هنگ ساده کرده و شما با ریستارت کردن اون رو تبدیل به یک مشکل سخت افزاری کردین. این کار مثل اینه که آدمی که قلبش میزنه رو شوک قلبی بدن! بهترین کار حین هنگ اینه که صبر کنیم تا هنگ به خطای صفحه آبی ختم بشه و یا سیستم برنامه های هنگ کرده رو Terminate کنه و یا اینکه از روی سرعت چرخش فن پردازنده و چراغ HDD متوجه بشیم سیستم فعالیتی نداره و برای ریستارت مشکلی نداره.
با فشار دادن کلید Num Lock اگر چراغش خاموش یا روشن نشد نشون میده هنگ سیستم تمام دستگاههای I\O رو تحت تاثیر قرار داده و میشه ریستارت کرد.

اگر به خاطر اطلاعات هاردتون سیستم رو به کسی نمیتونید بدین هیچ مشکلی نداره. هاردتون رو باز کنید و روی یک سیستم دیگه نصب کنید و بعد تک تک درایور هاشو Defrag کنید. اینطوری اگر تمام درایوها به درستی Defrag بشن یعنی خطای هارد دیسک هم ندارید و اینطوری چک شده هاردتون بوسیله ی خودتون و حتی میتونید اطلاعات رو انتقال بدین موقتا به DVD یا CD.
بعد سیستم رو بدون هارد به تعمیر بدین و اگر از شما هارد خواستن میتونید بدین یا که نه.

فقط اگر میتونید سیستم رو با یک کارت گرافیک دیگه تست کنید.

سطح آشناییتون رو اگر با کامپیوتر بدونم (بخصوص سخت افزار) شاید دیگه نیازی به دادن سیستم به دیگران نباشه و خودتون حداقل مشکل رو دقیقا میفهمید که از کجاس. لطفا بگین بهم.

Asali
01-02-2012, 11:15
خب ببینید من بدون فایلها نمیتونم کمک زیادی بکنم.
Crash کردن سیستم حین بازی و بعدش نمایش اطلاعات اشتباه دو دلیل میتونه داشته باشه.
یکی مشکل توی کارت گرافیک و دومی مشکل توی مادربرد (بایوس شاید).

من شنیدم ویروسی هم هست که میتونه کاری شبیه به این بکنه و توی مادربرد اختلال ایجاد کنه ولی شما به نظرم بهتره سیستم رو به یک متخصص واگذار کنید تا براتون تعمیر کنه چون به احتمال بسیار زیاد مشکل سخت افزاری دارید.
شما و دیگران خوبه که بدونید سیستم رو نباید حین هنگ ریستارت کرد و بخصوص اینکه وسط یک Game یا یک نرم افزار با محاسبات بالا باشید. ممکنه سیستم یک هنگ ساده کرده و شما با ریستارت کردن اون رو تبدیل به یک مشکل سخت افزاری کردین. این کار مثل اینه که آدمی که قلبش میزنه رو شوک قلبی بدن! بهترین کار حین هنگ اینه که صبر کنیم تا هنگ به خطای صفحه آبی ختم بشه و یا سیستم برنامه های هنگ کرده رو Terminate کنه و یا اینکه از روی سرعت چرخش فن پردازنده و چراغ HDD متوجه بشیم سیستم فعالیتی نداره و برای ریستارت مشکلی نداره.
با فشار دادن کلید Num Lock اگر چراغش خاموش یا روشن نشد نشون میده هنگ سیستم تمام دستگاههای I\O رو تحت تاثیر قرار داده و میشه ریستارت کرد.

اگر به خاطر اطلاعات هاردتون سیستم رو به کسی نمیتونید بدین هیچ مشکلی نداره. هاردتون رو باز کنید و روی یک سیستم دیگه نصب کنید و بعد تک تک درایور هاشو Defrag کنید. اینطوری اگر تمام درایوها به درستی Defrag بشن یعنی خطای هارد دیسک هم ندارید و اینطوری چک شده هاردتون بوسیله ی خودتون و حتی میتونید اطلاعات رو انتقال بدین موقتا به DVD یا CD.
بعد سیستم رو بدون هارد به تعمیر بدین و اگر از شما هارد خواستن میتونید بدین یا که نه.

فقط اگر میتونید سیستم رو با یک کارت گرافیک دیگه تست کنید.

سطح آشناییتون رو اگر با کامپیوتر بدونم (بخصوص سخت افزار) شاید دیگه نیازی به دادن سیستم به دیگران نباشه و خودتون حداقل مشکل رو دقیقا میفهمید که از کجاس. لطفا بگین بهم.

باتشکر از حوصله شما و جوابتون.
آشنایی من با سخت افزار خوبه و قطعات را خوب میشناسم،
روی هاردم اطلاعاتی دارم که نمی‌خوام به تعمیرگاه ببرم ،
فکر کنم با CDهای بوت مثل Hiren's BootCD یا مشابه آن هم بشه Defrag کرد، و فکر کنم هاردم مشکل نداره،
من Hiren's BootCD نسخه 14 را دارم ولی توی برخی سایتها دیدم که نسخه 15 اون هم با حجم 2.5 گیگ اومده که باید یه اینترنت مجانی پیدا کنم دانلودش کنم، نسخه 14 اون 500 مگ بیشتر نیست.
مشکل همانطور که گفتید احتمالا یا باید در کارت گرافیک باشه یا مادربرد! البته با نرم فزارهای روی این CDهای بوت برای تست برخی قطعات میشه تست نمود، نمی‌دونم خرابی مادربرد (وبایوس) را چکونه باید فهمید؟ وراه حلش چیه؟ من هم کامپیوتر دیگه ای ندارم که بتونم قطعات را تست کنم! فقط لپ تاپ دارم.
حتی CDبوت آنتی ویروس کاسپر (Kaspersky Rescue Disk 10.0.29.6) را گذاشتم که اگر ویروسی هست اون رو بگیره نتونست خوب اجرا بشه وسط اجرا گیر کرد. البته احتمال می‌دم مشکل از CD باشه!
آیا نرم افزاری هست که بشه تست تمام سخت افزار رو باش انجام داد؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

ebicross
01-02-2012, 23:57
باتشکر از حوصله شما و جوابتون.
آشنایی من با سخت افزار خوبه و قطعات را خوب میشناسم،
روی هاردم اطلاعاتی دارم که نمی‌خوام به تعمیرگاه ببرم ،
فکر کنم با CDهای بوت مثل Hiren's BootCD یا مشابه آن هم بشه Defrag کرد، و فکر کنم هاردم مشکل نداره،
من Hiren's BootCD نسخه 14 را دارم ولی توی برخی سایتها دیدم که نسخه 15 اون هم با حجم 2.5 گیگ اومده که باید یه اینترنت مجانی پیدا کنم دانلودش کنم، نسخه 14 اون 500 مگ بیشتر نیست.
مشکل همانطور که گفتید احتمالا یا باید در کارت گرافیک باشه یا مادربرد! البته با نرم فزارهای روی این CDهای بوت برای تست برخی قطعات میشه تست نمود، نمی‌دونم خرابی مادربرد (وبایوس) را چکونه باید فهمید؟ وراه حلش چیه؟ من هم کامپیوتر دیگه ای ندارم که بتونم قطعات را تست کنم! فقط لپ تاپ دارم.
حتی CDبوت آنتی ویروس کاسپر (Kaspersky Rescue Disk 10.0.29.6) را گذاشتم که اگر ویروسی هست اون رو بگیره نتونست خوب اجرا بشه وسط اجرا گیر کرد. البته احتمال می‌دم مشکل از CD باشه!
آیا نرم افزاری هست که بشه تست تمام سخت افزار رو باش انجام داد؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
خب این خیلی خوبه اگر آشنایی دارید.
اول میخوام سیستم رو از برق خارج کنید و باتری مادر برد رو خارج کنید.
از طریق پینهای Clear CMOS که با CLR_CLS یا CLEAR_CMS یا هر چیزی مثل این مشخص میشن و نزدیک باتری هستن باید CMOS رو حذف کنید.
اینکار اگر آشنایی دارید که خوبه و اگر ندارید به دو صورته.
یا تعداد این پینها سه عدده که دو تاشون به هم اتصال دارن. مثلا اسمشون رو 1-2-3 میزاریم. همیشه 1-2 بهم اتصال دارن. شما باید اون اتصال دهنده (Jumper) رو خارج و به 2-3 متصل کنید. اتصال رو تا 10 ثانیه نگه دارید.
بعدش حتما به حالت اول برگردونید و باتری رو سرجاش بزارید؛ برق رو وصل کنید و سیستم رو روشن کنید.
حالا ممکنه این پینها دو عددی باشن که در اینصورت به هم اتصال ندارند. شما کافیه بعد از جدا کردن سیستم از برق و خارج کردن باتری با یک جسم رسانا این دو پین رو اتصال بدین و ده ثانیه نگه دارید.

حالا اگر بعد از کارهای بالا باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد.
اول از همه اگر مادربرد شما گرافیک آنبرد داره کارت گرافیکتون رو خارج کنید و گرافیک آنبرد رو فعال کنید و سیستم رو تست کنید.
درایو فلاپی اگر دارید به سایت سازنده ی مادربرد برید و طبق دستورالعملش بایوس رو آپدیت کنید.
به سایت سازنده ی گرافیک هم برید و اونجا هم میتونید آپدیت سخت افزاری از طریق فلاپی انجام بدین.
البته شما حتما باید کارت گرافیکتون رو تست کنید چون تنها راهه.

در کل هیچ نرم افزاری نیست که بتونه یک قطعه ی خاموش رو تست کنید. اما ابزارهایی برای این کار هست و حتی با یک اهم متر ساده میشه تمام قطعات سیستم رو بررسی کرد ولی وقت و حوصله میخواد.
شما تا زمانیکه نتونید قطعات رو با تعویض های موقتی تست کنید مجبورید سیستم رو به تعمیر بدین و همونطور که گفتم میتونید هارد رو جدا کنید.
دلیل اینکه میگم هارد رو Defrag کنید اینه که موقع Defrag هارد خواندن و نوشتن های متعدد توی بیشتر سکتورها انجام میده و اگر خطای خیلی زیادی داشته باشه خودشو نشون میده. محیطهای Bootable به درد اینکار نمیخورن چون توی اونجا BSOD و هنگ و کرش به صورتی که توی ویندوز هست نداریم.

در هر صورت بدون جا به جایی قطعات و آزمون و خطا نمیتونید کاری پیش ببرید.

Asali
02-02-2012, 13:08
خب این خیلی خوبه اگر آشنایی دارید.
اول میخوام سیستم رو از برق خارج کنید و باتری مادر برد رو خارج کنید.
از طریق پینهای Clear CMOS که با CLR_CLS یا CLEAR_CMS یا هر چیزی مثل این مشخص میشن و نزدیک باتری هستن باید CMOS رو حذف کنید.
اینکار اگر آشنایی دارید که خوبه و اگر ندارید به دو صورته.
یا تعداد این پینها سه عدده که دو تاشون به هم اتصال دارن. مثلا اسمشون رو 1-2-3 میزاریم. همیشه 1-2 بهم اتصال دارن. شما باید اون اتصال دهنده (Jumper) رو خارج و به 2-3 متصل کنید. اتصال رو تا 10 ثانیه نگه دارید.
بعدش حتما به حالت اول برگردونید و باتری رو سرجاش بزارید؛ برق رو وصل کنید و سیستم رو روشن کنید.
حالا ممکنه این پینها دو عددی باشن که در اینصورت به هم اتصال ندارند. شما کافیه بعد از جدا کردن سیستم از برق و خارج کردن باتری با یک جسم رسانا این دو پین رو اتصال بدین و ده ثانیه نگه دارید.

حالا اگر بعد از کارهای بالا باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد.
اول از همه اگر مادربرد شما گرافیک آنبرد داره کارت گرافیکتون رو خارج کنید و گرافیک آنبرد رو فعال کنید و سیستم رو تست کنید.
درایو فلاپی اگر دارید به سایت سازنده ی مادربرد برید و طبق دستورالعملش بایوس رو آپدیت کنید.
به سایت سازنده ی گرافیک هم برید و اونجا هم میتونید آپدیت سخت افزاری از طریق فلاپی انجام بدین.
البته شما حتما باید کارت گرافیکتون رو تست کنید چون تنها راهه.

در کل هیچ نرم افزاری نیست که بتونه یک قطعه ی خاموش رو تست کنید. اما ابزارهایی برای این کار هست و حتی با یک اهم متر ساده میشه تمام قطعات سیستم رو بررسی کرد ولی وقت و حوصله میخواد.
شما تا زمانیکه نتونید قطعات رو با تعویض های موقتی تست کنید مجبورید سیستم رو به تعمیر بدین و همونطور که گفتم میتونید هارد رو جدا کنید.
دلیل اینکه میگم هارد رو Defrag کنید اینه که موقع Defrag هارد خواندن و نوشتن های متعدد توی بیشتر سکتورها انجام میده و اگر خطای خیلی زیادی داشته باشه خودشو نشون میده. محیطهای Bootable به درد اینکار نمیخورن چون توی اونجا BSOD و هنگ و کرش به صورتی که توی ویندوز هست نداریم.

در هر صورت بدون جا به جایی قطعات و آزمون و خطا نمیتونید کاری پیش ببرید.

باتشکر
Clear CMOS طبق دستورالعمل فوق را انجام دادم هیچ تأثیری نداشت، بالاخره گارت گرافیک را باز کردم بردم تعمیرگاه گفت وقتی سیستم می‌خواد بوت بشه شطرنجیه ولی تو ویندوز مشکلی نداره، بعد گفت احتمالا نیم سوز شده و قابل تعمیر نیست. باید یه کارت کرافیگ دیگه بخری
خواستم ببینم شما برای سیستمی با مشخصات زیر چه گارت گرافیگی با چه مدلی پیشنهاد میکنید؟

CPU: Intel celeron 420 1.6 dual core
Ram: 1GB
VGA: -----
main:giga 945PL-S3P
hdd:250 GB

بیشتر بچه‌ها برای بازی از این سیستم استفاده میکنند
گارت گرافیگ GeForce بهتره یا ATI ؟

lsas
02-02-2012, 19:01
سلام به همه راستیاتش من تقریباً 2 سالی می شه که یه لپ تاپ سونی وایو مدل ar890 دارم و ازش راضی هستم

اما یه چند روزیه یه مشکلی برام پیش اومده یه دفه صفه می ریزه به هم و کلاً مانیتور خاموش می شه و بعضی وقتا هم همون

ارور دامپ و صفحه آبی می یاد ویندوز ویستا آلتیمیت فابریک خودش نصبه تا العان هم این مشکل را نداشتم و یه دفه اینجوری شده

بیشتر مواقع وقتی یه چیزه گرافیکی مثل بازی باز می کنی وحتی شده مدیا پلیر را باز کردم و اینجور شده .

بیشتر وقت ها هم اون استارت آپ ریپیرش نمی تونه کاری کنه تا ویندوز را با سیستم ریستورن به گزشته بر گردونی

دیگه دلم را زده اصابم را داغون کرده خلاصه بیشترین چیزی که العان نیاز دارم کمک شما عزیزانه .

bia4beat
02-02-2012, 20:40
میشه نوشته خطا رو بزارم چون امکان عکس گرفتن نیست

ebicross
02-02-2012, 21:53
باتشکر
Clear CMOS طبق دستورالعمل فوق را انجام دادم هیچ تأثیری نداشت، بالاخره گارت گرافیک را باز کردم بردم تعمیرگاه گفت وقتی سیستم می‌خواد بوت بشه شطرنجیه ولی تو ویندوز مشکلی نداره، بعد گفت احتمالا نیم سوز شده و قابل تعمیر نیست. باید یه کارت کرافیگ دیگه بخری
خواستم ببینم شما برای سیستمی با مشخصات زیر چه گارت گرافیگی با چه مدلی پیشنهاد میکنید؟

CPU: Intel celeron 420 1.6 dual core
Ram: 1GB
VGA: -----
main:giga 945PL-S3P
hdd:250 GB

بیشتر بچه‌ها برای بازی از این سیستم استفاده میکنند
گارت گرافیگ GeForce بهتره یا ATI ؟
خب ببینید همه چی بستگی به بودجه ای داره که برای اینکار میخواین صرف کنید.
اول اینکه گرافیک شما قابل تعمیره. میتونید تعمیرش کنید و اگر گارانتی داره براتون تعویض میکنند.
اینکه nVidia بهتره یا ATI بحث گسترده ایه و نمیتونم توی این تاپیک حرفی بزنم در مورد خرید قطعه چون افرادی هستند که تخصصشون همینه و بهتره اونها پیشنهاد کنند چون بیشتر میدونند:
مشاوره برای خرید کارت گرافیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام به همه راستیاتش من تقریباً 2 سالی می شه که یه لپ تاپ سونی وایو مدل ar890 دارم و ازش راضی هستم

اما یه چند روزیه یه مشکلی برام پیش اومده یه دفه صفه می ریزه به هم و کلاً مانیتور خاموش می شه و بعضی وقتا هم همون

ارور دامپ و صفحه آبی می یاد ویندوز ویستا آلتیمیت فابریک خودش نصبه تا العان هم این مشکل را نداشتم و یه دفه اینجوری شده

بیشتر مواقع وقتی یه چیزه گرافیکی مثل بازی باز می کنی وحتی شده مدیا پلیر را باز کردم و اینجور شده .

بیشتر وقت ها هم اون استارت آپ ریپیرش نمی تونه کاری کنه تا ویندوز را با سیستم ریستورن به گزشته بر گردونی

دیگه دلم را زده اصابم را داغون کرده خلاصه بیشترین چیزی که العان نیاز دارم کمک شما عزیزانه .

صفحه ی اول تاپیک رو بخونید حتما و فایلهای مورد نیاز رو بزارید.

میشه نوشته خطا رو بزارم چون امکان عکس گرفتن نیست
خطاهای BSOD متنها و تصاویر یکسانی دارند. حتما باید فایلهای خواسته شده رو بزارید. صفحه ی اول تاپیک رو بخونید.

zmajid2002
03-02-2012, 01:08
با سلام من مجید هستم
چند ماهیه که لپ تاپی با مشخصات زیر تهیه کردم
i7 رم4گرافیک nvidiaویندوز64
زمان کار با اینترنت خطای صفحه آبی میاد با نرم افزارها مشکلی نداره.
من با فرانت پیج هم کار می کنم
کلا هنگام کار با موزیلا و گردش تو اینترنت این خطا پیش میاد
سیستم 2 بار رفته گارانتی که گفتن همه چیزو کنترل کردن و اشکالی نداشته
ویندوز هم عوض کردم باز هم خطای صفحه آبی داره
درایورها و بایوس هم آپدیت شده
لینک فایلها رو گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
zmajid2002@yahoo.com

statue of liberty
03-02-2012, 01:49
لپتاپی با مشخصات زیر خریدم که مشکل خطای صفحه آبی داره
2بار هم گارانتی رفته که گفتن تست کردن مشکلی نداره
درایورها و بایوس هم آپدیت هست ولی باز هم خطا داره
ASUS N53JQ
i7 رم4
پرشین گیگ - دانلود - Minidump.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پرشین گیگ - دانلود - GeneralReport.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم جواب بدین

ebicross
03-02-2012, 08:14
با سلام من مجید هستم
چند ماهیه که لپ تاپی با مشخصات زیر تهیه کردم
i7 رم4گرافیک nvidiaویندوز64
زمان کار با اینترنت خطای صفحه آبی میاد با نرم افزارها مشکلی نداره.
من با فرانت پیج هم کار می کنم
کلا هنگام کار با موزیلا و گردش تو اینترنت این خطا پیش میاد
سیستم 2 بار رفته گارانتی که گفتن همه چیزو کنترل کردن و اشکالی نداشته
ویندوز هم عوض کردم باز هم خطای صفحه آبی داره
درایورها و بایوس هم آپدیت شده
لینک فایلها رو گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
zmajid2002@yahoo.com (zmajid2002@yahoo.com)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gig.com%2FGeneralReport.zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gig.com%2FMinidump.zip)

خب من خطاهای شما رو بررسی کردم و به دلیل اینکه احتمالا خطای شما از بعضی درایورهای اصلی سیستم (با امضای مایکروسافت) رخ داده فقط باید سیستمتون در حالت Debugging Mode بوت بشه و بعد دامپهاش رو به من بدین تا بتونم بررسی کنم.
یعنی ابتدا دامپهای فعلی رو حذف کنید و با Debugging Mode (ابتدای روشن شدن F8 بزنید و بعد انتخاب کنید) بوت بشید و بعد که خطا داد فایلشو برام بزارید.

خطاهای شما زیاده ولی اکثرا علت رو شامل نشده و فقط شرح وقایع قبل از خطا رو داده که زیاد به دردم نمیخوره.

در مورد اینکه گارانتی سیستم شما گفته مشکلی نیست شما حق دارید از اونها بخواین که اگر مشکلی نیست پس این خطای صفحه آبی چیه که میاد و وظیفه دارند که مشکل رو حل کنند. اما به دلیل اینکه یه عده آدم در این مراکز کار میکنند که کارهای روتین رو بلدن انجام بدن و چیزی خارج از فعالیتهای معمولیشون رو که نمیتونند بررسی و نجزیه تحلیل کنند الکی میگن مشکلی نیست با اینکه خودشون بهتر میدونند مشکلی هست ولی بلد نیستند بگن که مشکل هست ما نمیدونیم چیه...

خب اگر اون کاری که گفتم بکنید و حداقل 2 تا فایل خطا به من بدین خیلی عالیه ولی تا الان چیزی که من فهمیدم اینه که خطای شما در درایورهای Sign شده رخ میده که عجیبه و عجیب تر اینکه DirectX در سیستم شما داره خطا میده.

اول میخوام که درایور کارت گرافیکتون رو از سایت nVidia نه جای دیگه دانلود کنید. (سایتش به علت تحریم برای ما ایرانی ها مسدوده و باید از روشهای دیگه! برای ورود به سایتش استفاده کنید)
این کار خیلی مهمه که آخرین ورژن رو نصب کنید.

بعدش شما DirectX 9 جدید رو باید نصب کنید. میتونید دانلود کنید یا از بازیهای جدید بردارید. مثلا داخل DVD بازیهای مثل PES 2012 یا COD همیشه موجوده و میتونید نصب کنید.

آپدیت زیر رو دانلود و نصب کنید:
Update for Windows 7 for x64-based Systems KB974431 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload%2Fen%2Fdetails.aspx%3Fdisplaylang%3Den% 26id%3D17142)

و اگر مشکل ادامه داشت دو فایل خطا به من بدین در حالت Debugging Mode که خیلی مهمه.

اما چرا موقع کار با اینترنت خطا میده نمیدونم چون باید حین بازی هم خطا بده. (البته نه بازیهای دو بعدی)
اما میتونه از این باشه که مرورگرهای جدید همگی از پردازشهای کارت گرافیک به جای CPU برای تصاویرشون استفاده میکنند و ممکنه خب از این باشه.

در هر صورت کارهای گفته شده رو انجام بدین؛ امیدوارم مشکل حل بشه.

Karmenwet
03-02-2012, 08:56
سلام.

دوست خوبم ebicross و دیگر دوستان که وارد به موضوع هستتد خواهشا توضیح بدهید که چطوري مي شه با نرم افزار BlueScreenView NirSoft (که همون BSOD View هستش) کار کرد و چطوري مي شه تحليل کرد و فهميد که مشکل سيستم از کجا هستش؟

من اين نرم افزار رو بر روي يه سيستم قديمي که هر 60 ثانيه يا 20 ثانيه يا چند دقيقه (زمان مشخص نداره) و يا اينکه وقتي مثلا ويندوز مديا پلير رو باز مي کنيم BSOD مي شه. بعضي موقع ها هم زماني که ويندوز مي خواد بالا بياد حدود چندبار مثلا 7 بار BSOD مي شه. و بيشتر هم PFN_LIST_CORRUPT رو نشون مي ده، امتحان کردم. چون اولين باره با نرم افزار کار مي کنم چيز زيادي نفهميدم که چطوري مي شه مشکل اصلي سيستم
رو تا 80 درصد حداقل تخمين زد که از کجاست.

در مورد BlueScreenView NirSoft بيشترين Bug Check String که داشت نشون مي داد موارد زير بودند:

PFN_LIST_CORRUPT ( در حدود 310 مرتبه )

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ( در حدود 103 مرتبه )

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ( در حدود 14 مرتبه )

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ( در حدود 2 مرتبه )

اين Bug Check String هايي که گفتم بيشتر مربوط به کدوم مشکل سيستم هستند؟

به نظرتون رم مشکل داره؟ يا کارت گرافيک؟ يا خود مادربرد؟

ممنونم.

MOJEBI
04-02-2012, 00:03
با سلام
من نوت بوک dell inspiron 1545 دارم
مشکل blue screen دارم ویندوز هم عوض کردم اما مشکل پابرجا بود هر چند لحظه این blue screen ظاهر میشد و سیستم ریستارت میشد
کلا در محیط dos همه درایوها را format کردم و حتی دوباره fdisk کردم اما حالا دیگه وقتی سیستم فایلهای ویندوز را ار روی cd windows کاملا load میکنه و میخواد شروع به نصب کردن بکنه خطا blue screen نمایش داده میشه که دقیقا همون خطائی هست که وقتی ویندوز کار میکرد از لحاظ کدها ظاهر میشد!
الان دیگه نه ویندوز xp نصب میشه نه 7
قبلا 7 داشتم
هارد و رم هم به صورت جداگانه و با هم عوض کردم همین مشکل بوده!
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مشخصات سیستم و blue screen در لینکهای زیر:

ebicross
04-02-2012, 00:22
سلام.

دوست خوبم ebicross و دیگر دوستان که وارد به موضوع هستتد خواهشا توضیح بدهید که چطوري مي شه با نرم افزار BlueScreenView NirSoft (که همون BSOD View هستش) کار کرد و چطوري مي شه تحليل کرد و فهميد که مشکل سيستم از کجا هستش؟

من اين نرم افزار رو بر روي يه سيستم قديمي که هر 60 ثانيه يا 20 ثانيه يا چند دقيقه (زمان مشخص نداره) و يا اينکه وقتي مثلا ويندوز مديا پلير رو باز مي کنيم BSOD مي شه. بعضي موقع ها هم زماني که ويندوز مي خواد بالا بياد حدود چندبار مثلا 7 بار BSOD مي شه. و بيشتر هم PFN_LIST_CORRUPT رو نشون مي ده، امتحان کردم. چون اولين باره با نرم افزار کار مي کنم چيز زيادي نفهميدم که چطوري مي شه مشکل اصلي سيستم
رو تا 80 درصد حداقل تخمين زد که از کجاست.

در مورد BlueScreenView NirSoft بيشترين Bug Check String که داشت نشون مي داد موارد زير بودند:

PFN_LIST_CORRUPT ( در حدود 310 مرتبه )

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ( در حدود 103 مرتبه )

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ( در حدود 14 مرتبه )

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ( در حدود 2 مرتبه )

اين Bug Check String هايي که گفتم بيشتر مربوط به کدوم مشکل سيستم هستند؟

به نظرتون رم مشکل داره؟ يا کارت گرافيک؟ يا خود مادربرد؟

ممنونم.

نرم افزاری که شما میگین هیچ قدرت تحلیلی نه خودش داره و نه به شما امکان تحلیل میده چون امکاناتی نداره.
برای بررسی خطاهای سیستم مثل BSOD باید ابزار WDK مایکروسافت رو دانلود و نصب کنید.
خطاهای شما که گفتید از روی Bug Check String قابل درک نیستند. باید فایلهای دامپ رو بدین تا تک ک فایلهایی که در خطای شما دخیل بودند رو Debugger دانلود کنه و در کنار فایلهای ویندوز که از قبل دانلود کرده قرار بده و شرایط خطا رو دوباره مهیا کنه تا دلیلش رو بفهمه.

با سلام
من نوت بوک dell inspiron 1545 دارم
مشکل blue screen دارم ویندوز هم عوض کردم اما مشکل پابرجا بود هر چند لحظه این blue screen ظاهر میشد و سیستم ریستارت میشد
کلا در محیط dos همه درایوها را format کردم و حتی دوباره fdisk کردم اما حالا دیگه وقتی سیستم فایلهای ویندوز را ار روی cd windows کاملا load میکنه و میخواد شروع به نصب کردن بکنه خطا blue screen نمایش داده میشه که دقیقا همون خطائی هست که وقتی ویندوز کار میکرد از لحاظ کدها ظاهر میشد!
الان دیگه نه ویندوز xp نصب میشه نه 7
قبلا 7 داشتم
هارد و رم هم به صورت جداگانه و با هم عوض کردم همین مشکل بوده!
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
دوست من عکسهایی که دادین که به دردی نمیخوره. صفحه ی اول تاپیک رو بخونید حتما.

MOJEBI
04-02-2012, 04:12
دوست من عکسهایی که دادین که به دردی نمیخوره. صفحه ی اول تاپیک رو بخونید حتما.[/QUOTE]
سلام دوست عزیز
الان سیستم ویندوز نداره که بتونم فایلهای C:\Windows\Minidum برای شما بزارم که شما ببینید چرا اگر قبلا که سیستم بالا بود خطا میداد میشد بزارم ولی الان نمیتونم اصلا ویندوز نصب کنم که بشه سیستم بالا بیادپست بنده رو بهش دقت نکردید مرسی اگر امکان داره از جای دیگه این فایلها رو پیدا کرد با توجه به نداشتن ویندوز راهنمایی کنید تا بزارم با سپاس

ebicross
04-02-2012, 08:47
سلام دوست عزیز
الان سیستم ویندوز نداره که بتونم فایلهای C:\Windows\Minidum برای شما بزارم که شما ببینید چرا اگر قبلا که سیستم بالا بود خطا میداد میشد بزارم ولی الان نمیتونم اصلا ویندوز نصب کنم که بشه سیستم بالا بیادپست بنده رو بهش دقت نکردید مرسی اگر امکان داره از جای دیگه این فایلها رو پیدا کرد با توجه به نداشتن ویندوز راهنمایی کنید تا بزارم با سپاس
با نرم افزارهای بوتیبل مثل Acronis یا Paragon یا Norton GHost سیستم رو بوت کنید و فایلهای مورد نظر رو توی فلش بریزید.
در ضمن روی لپتاب شما کلا ویندوز XP نصب نمیشه. شما باید 7 نصب کنی.
اگر لپتابتون گارانتی داره ازش استفاده کنید.
موفق باشید.

ali_3d
04-02-2012, 19:16
سلام
ویندوز سون 64 بیتی استفاده میکنم، چند ماهی هست که به طور رندوم فقط موقع روشن شدن یا خاموش شدن صفحه آبی میده، با فاصله ی زمانی چند روز.
این حالت هیچوقت وسط کار پیش نیومده؛ هیچ قطعه ای به سیستم اضافه نشده.
4 عدد از آخرین minidump ها موجود بود که ضمیمه کردم.
مشخصات:
Cpu: Corei7 950
RAM: 6GB
VGA: Gainward 250 GTS

Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

General Report ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOJEBI
05-02-2012, 00:02
سلام
با سی دی ویندوز بوتیبل سیستم را آوردم بالا و با نرم افزار GeneralReporter فایل زیر را از سیستم دریافت کردم آیا همین فایل و اون 2تا فایلی که در پست اول زدم برای فهمیدن مشکل کافیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fmb5lnwi1rwmob4e)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fx59pdu5x6d1g6ab)

ebicross
05-02-2012, 00:08
سلام
ویندوز سون 64 بیتی استفاده میکنم، چند ماهی هست که به طور رندوم فقط موقع روشن شدن یا خاموش شدن صفحه آبی میده، با فاصله ی زمانی چند روز.
این حالت هیچوقت وسط کار پیش نیومده؛ هیچ قطعه ای به سیستم اضافه نشده.
4 عدد از آخرین minidump ها موجود بود که ضمیمه کردم.
مشخصات:
Cpu: Corei7 950
RAM: 6GB
VGA: Gainward 250 GTS

Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3F4i16napn73karxf)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3F4i16napn73karxf)

General Report ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fd3d4zd5sklpknu8)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fd3d4zd5sklpknu8)

علت خطای شما اینه که یک سرویس در زمان Start یا End شدن خطا میده.
حالا اینطور که پیداست خطا از svchost هستش.
سیستم تعداد زیادی svchost داره که وظیفه ی اونها اجرای بخشهای مختلف سیستم عامله.
یعنی یک svchost به تنهایی هیچ چیز خاصی نیست و کاری نمیکنه؛ حالا اگر یک svchost خطا میده یعنی یک سرویس در زیر مجموعش مشکل داره.
برای دیدن سرویسهای زیر مجموعه ی svchostها روی اونها در Task Manager راست کلیک و Goto Services بزنید.

من نمیتونم کمک بیشتری بکنم متاسفانه چون svchostها بخشهای سیستم عامل هستند یعنی این یک عامل داخلیه که مختل شده مثل یک بخش ویندوز که خراب شده.
علتش میتونه از سرویسهایی باشه که سیستمتون اجرا میکنه و برنامه های Startup سیستمتون که خیلی زیاده.
پیشنهاد میکنم سرویسهاتون رو خلوت تر کنید و به غیر از NOD32 که دارید یک Malware Byte نصب کنید و آپدیتیش کنید و سیستم رو اسکن کنید و بعد پاکش کنید.
از برنامه هایی مثل TuneUp برای مرتب سازی سیستم و خالی کردن لیست استارت آپ و سرویس استفاده کنید.

ali_3d
05-02-2012, 15:27
علت خطای شما اینه که یک سرویس در زمان Start یا End شدن خطا میده.
حالا اینطور که پیداست خطا از svchost هستش.
سیستم تعداد زیادی svchost داره که وظیفه ی اونها اجرای بخشهای مختلف سیستم عامله.
یعنی یک svchost به تنهایی هیچ چیز خاصی نیست و کاری نمیکنه؛ حالا اگر یک svchost خطا میده یعنی یک سرویس در زیر مجموعش مشکل داره.
برای دیدن سرویسهای زیر مجموعه ی svchostها روی اونها در Task Manager راست کلیک و Goto Services بزنید.

من نمیتونم کمک بیشتری بکنم متاسفانه چون svchostها بخشهای سیستم عامل هستند یعنی این یک عامل داخلیه که مختل شده مثل یک بخش ویندوز که خراب شده.
علتش میتونه از سرویسهایی باشه که سیستمتون اجرا میکنه و برنامه های Startup سیستمتون که خیلی زیاده.
پیشنهاد میکنم سرویسهاتون رو خلوت تر کنید و به غیر از NOD32 که دارید یک Malware Byte نصب کنید و آپدیتیش کنید و سیستم رو اسکن کنید و بعد پاکش کنید.
از برنامه هایی مثل TuneUp برای مرتب سازی سیستم و خالی کردن لیست استارت آپ و سرویس استفاده کنید.
آقا ممنون که وقت گذاشتی

سیستم رو با Malwarbyte اسکن کردم، فقط به فایل پچ IDM گیر داد
TuneUp رو گرفتم ، چند سرویس رو اجازه داد که دیزیبل کنم و چند هزار خطا از رجیستری رو هم تشخیص داد که گذاشتم اونها رو هم اصلاح کنه.
فعلا از دیروز تا الان که دیگه موردی پیش نیومده

اگه دوباره با صفحه آبی مواجه شدم چجوری میتونم دقیق تر پیگیری کنم ؟

MOJEBI
05-02-2012, 18:33
سلام
با سی دی ویندوز بوتیبل سیستم را آوردم بالا و با نرم افزار GeneralReporter فایل زیر را از سیستم دریافت کردم آیا همین فایل و اون 2تا فایلی که در پست اول زدم برای فهمیدن مشکل کافیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3F7hwq6jdis9kgjvc)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fmb5lnwi1rwmob4e)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fx59pdu5x6d1g6ab)
سلام دوستان کسی نیست مشکل ما رو حل کنه ممنون میشم

ebicross
06-02-2012, 06:56
سلام

سلام دوستان کسی نیست مشکل ما رو حل کنه ممنون میشم
سیستم شما چون ویندوز نداره پس پوشه ی Minidump هم نداره و به دلایل امنیتی General Report نمیتونه سیستم شما رو برای وجود فایلهای دامپ سرچ کنه و فقط یک مسیر رو جستجو میکنه.
حالا شما باید توی سیستم بگردید فایلهای دامپ ویندوز رو پیدا کنید. منظورم فایلهای هنگام نصبه ویندوزه.
درایو ویندوز رو برای فایلهای DMP جستجو کنید. غیر از فایل Memory.dmp بقیشو آپلود کنید.

فقط یک نکته: شما که الان سعی نمیکنید ویندوز XP نصب کنید؟ چون ویندوز XP اصلا نصب نمیشه روی لپ تابتون.
لپتابتون رو به شارژر وصل کنید و بعد اقدام به نصب یک ویندوز 7 دستکاری نشده (ویندوز اکتبر 2009) کنید. ویندوز اگر نصب شد Service Pack و بعد آپدیتها رو براش نصب کنید.

آقا ممنون که وقت گذاشتی

سیستم رو با Malwarbyte اسکن کردم، فقط به فایل پچ IDM گیر داد
TuneUp رو گرفتم ، چند سرویس رو اجازه داد که دیزیبل کنم و چند هزار خطا از رجیستری رو هم تشخیص داد که گذاشتم اونها رو هم اصلاح کنه.
فعلا از دیروز تا الان که دیگه موردی پیش نیومده

اگه دوباره با صفحه آبی مواجه شدم چجوری میتونم دقیق تر پیگیری کنم ؟
ورژن جدید General Report توی صفحه ی اول تاپیکه. اگر دوباره خطا داد با اون یک گزارش کامل بگیرید. حدود 12 نوع گزارش میگیره و بعد کار رو راحت میکنه. چون از سرویسها و پروسه هاتون هم گزارش میگیره.

ali_3d
06-02-2012, 16:36
ورژن جدید General Report توی صفحه ی اول تاپیکه. اگر دوباره خطا داد با اون یک گزارش کامل بگیرید. حدود 12 نوع گزارش میگیره و بعد کار رو راحت میکنه. چون از سرویسها و پروسه هاتون هم گزارش میگیره.
مرسی، اتفاقا از همون پست اول دانلود کردم ریپورت گرفتم.

- تا الان که این پست رو میزنم خطای صفحه آبی تکرار نشده دیگه.

ebicross
07-02-2012, 00:56
مرسی، اتفاقا از همون پست اول دانلود کردم ریپورت گرفتم.

- تا الان که این پست رو میزنم خطای صفحه آبی تکرار نشده دیگه.
نه این ورژن جدید تره. شما با 2 گزارش گرفتید ولی این دو روزه به روز شده و شده 2.1 و کلی فرق کرده!... :دی

Amirmania
08-02-2012, 15:50
سلام مدتیه که منم این مشکلو دارم توی ویندوز 7 به صورت ناگهانی bsod میشد اما تو xp هر وقت چند نرم افزارو با هم باز میکنم این مشکل به وجود میاد الان هم فعلا از xp استفاده میکنم و minidump وجود نداره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
GeneralReport.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

pm1
08-02-2012, 22:11
سلام . آقا من شدیدآ به برنامه proxifier نیاز دارم (واسه سرویس ساکس) ولی وقتی یه مدت ازش استفاده می کنم سیستم کند میشه یا اینکه یههو صفحه آبی میاد و بعدش ری استارت.ویندوز 7... چی کار کنم مشکلم حل شه ؟؟؟
با تشکر

ebicross
10-02-2012, 08:39
سلام مدتیه که منم این مشکلو دارم توی ویندوز 7 به صورت ناگهانی bsod میشد اما تو xp هر وقت چند نرم افزارو با هم باز میکنم این مشکل به وجود میاد الان هم فعلا از xp استفاده میکنم و minidump وجود نداره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
سلام.
خب شما حتما باید فایلهای دامپ رو داشته باشید. اگر نباشه نمیشه کاری کرد.
در Properties آیکون Compyter به Advanced System Settings برید و سپس در سربرگ Advanced کلید Settings بخش Startup and Recovery رو بزنید و سپس System Failure رو بزارید روی Small Memory Dump و بعد صبر کنید هروقت BSOD داد سیستم مجدد گزارش تهیه کنید.

سلام . آقا من شدیدآ به برنامه proxifier نیاز دارم (واسه سرویس ساکس) ولی وقتی یه مدت ازش استفاده می کنم سیستم کند میشه یا اینکه یههو صفحه آبی میاد و بعدش ری استارت.ویندوز 7... چی کار کنم مشکلم حل شه ؟؟؟
با تشکر

شما هم باید گزارش خطاهاتون رو بدین تا ببینم Proxifier با چی تداخل داره.

قله بلند
10-02-2012, 15:08
سلام دوستان
من از دست صفحه آبی و هنگ و... دیگه آسایش ندارم. سیستم رو می برم برای چکف می گن سالمه ولی وقتی می یارم خونه می بینم نمی توتم باهاش کار کنم. به خدا دیگه نمی دونم باید چه کار کنم.
با تعویض ویندوز هم مشکل حل نمی شه.
windows memeory diagnostic رو هم اجرا کردم ولی هیچ مشکلی رو نشون نمی ده.

هفت مورد از خطاهایی که در پوشه mindump اومده رو در توصیر زیر مشاهده کنید:

هارد رو هم دیشب با برنامه HDD Scan3.3 یک تست کردم که این تصویر اومد. علامت زرد رنگ به چه معنا است؟ نگران شدم.

خواهش می کنم کمک کنید. 6 ماه هست که مشکل دارم ولی کسی مشکلم رو متوجه نمی شه.سیستم رو بردم گارنتی مادربورد که گفتند مشکلی نیست. مودم رو بردم گارنتی گفتند سالمه. سیستم رو دور وز بردم همونجایی که برام بسته گفتندسالمه. بردمش یک خدمات کامپیوتری که گفتند سالمه. پس چرا کار نمی کنه؟

ebicross
10-02-2012, 19:47
خواهش می کنم کمک کنید. 6 ماه هست که مشکل دارم ولی کسی مشکلم رو متوجه نمی شه.سیستم رو بردم گارنتی مادربورد که گفتند مشکلی نیست. مودم رو بردم گارنتی گفتند سالمه. سیستم رو دور وز بردم همونجایی که برام بسته گفتندسالمه. بردمش یک خدمات کامپیوتری که گفتند سالمه. پس چرا کار نمی کنه؟
دوست خوبم صفحه ی اول رو بخونید تا بتونم راهنماییتون کنم.
این نرم افزار (BSOD Viewer) خودش هیچ کمکی نمیکنه حالا چه برسه عکس از روش! :دی

قله بلند
11-02-2012, 00:16
سلام
آدرس پوشه mindump رو براتون گذارشتم

راستی شما چه طوری از این پوشه متوجه می شید که خطا از کجاست؟

bia4beat
11-02-2012, 19:22
سلام من مشکلی دارم که در هنگام کار با اینبر نت و بیشتر وب گردی سیتم من هنگ میکنه و کامل قفل میشود بعضی مواقع این خطا را هم می ده و با ید سیستم را ریست کنی که دوباره به حالت اولیه در اید مودم من قدیمی هست ایا ممکنم هست که از اون باشه عکسهای خطا هم اینه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fcsqjoz16vmqqyrj)

ویندوز من اکسپی و قایر قکس 9

alirezama3ter
12-02-2012, 17:04
با سلام
ممنون که به من کمک میکنید...
من خیلی وقته که ویندوزم هنگ میکنه از 1 ماه بعد از خرید این کامپیوتر .. ولی فقط رو ویندوز 7 هنگ میکنه و یه چند وقتی هست که بلو پیج رو هم نشون میده
من کل هاردم رو 2 بار فرمت کردم هم low disk level هم فرمت معمولی
مشخصاتم اینه
hard: western digital green sata 500G
cpu: amd phenom II X4 black 965 processor
ram: corsair 4GB( 1333 MHZ)
main board: asus m4a785td-v evo
vga:ati 1GB
modem:D-link 2500U
ولی فقط موقه هایی که به اینترنت وصلم هنگ میکنه و بعدش بلو پیج میاد که هی باید ریست کنم هی باید ریست کنم کلافه شدم...

SYSTEM INFO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
SYSTEM INSPECTOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GENERAL REPORT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فایلی با پسوند .dmp از مسیر C:\Windows\Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این لینک ها رو هم بالا گذاشتم..
مودمم رو دادم گارانتی چک کردن گفت مشکلی نداره
مادر برد رو هم دادم گارنتی اونا هم گفتن مشکلی نداره
از گوگا کروم 17 استفاده میکنم تمام درایور های قطعاتم کامل نصبه
چند بار هم ویندوزمو عوض کردم 32 بیتی ریختم - 64 بیتی ریختم بازم قفل میکرد و هی ریست ..............
ولی موقعی که از ویندوز XP استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره ...
در ضمن فکر میکنم از اورکلاک سیستم باشه
کارت شبکم رو هم آپدیت کردم ( realtek PCIe GBE family controller n) بد تر شد که بهتر نشد دیوونه شدم.............

bia4beat
12-02-2012, 20:03
سلام من مشکلی دارم که در هنگام کار با اینبر نت و بیشتر وب گردی سیتم من هنگ میکنه و کامل قفل میشود بعضی مواقع این خطا را هم می ده و با ید سیستم را ریست کنی که دوباره به حالت اولیه در اید مودم من قدیمی هست ایا ممکنم هست که از اون باشه عکسهای خطا هم اینه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fcsqjoz16vmqqyrj)

ebicross
12-02-2012, 23:50
سلام
آدرس پوشه mindump رو براتون گذارشتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2Fff6d7b4c0dee6dfbd7931d5ada9533d8.rar)

راستی شما چه طوری از این پوشه متوجه می شید که خطا از کجاست؟
شما گزارش سیستم با general Report بدین.
خطاهاتون هرکدوم یه چیز نوشته و من چیز زیادی متوجه نمیشم.
میخوام قطعاتتون رو بررسی کنم و برای همین گزارش کامل لازمه.

ولی خب همه ی خطاهاتون به دلیل مشکل رم رخ داده. باید بررسی شه تا قطعی بشه نظر داد که خطاتون دلیل سخت افزاری داره یا که نه.

عکس خطا به درد نمیخوره دوست خوبم صفحه ی اول تاپیک رو بخون.

با سلام
ممنون که به من کمک میکنید...
من خیلی وقته که ویندوزم هنگ میکنه از 1 ماه بعد از خرید این کامپیوتر .. ولی فقط رو ویندوز 7 هنگ میکنه و یه چند وقتی هست که بلو پیج رو هم نشون میده
من کل هاردم رو 2 بار فرمت کردم هم low disk level هم فرمت معمولی
مشخصاتم اینه
hard: western digital green sata 500G
cpu: amd phenom II X4 black 965 processor
ram: corsair 4GB( 1333 MHZ)
main board: asus m4a785td-v evo
vga:ati 1GB
modem:D-link 2500U
ولی فقط موقه هایی که به اینترنت وصلم هنگ میکنه و بعدش بلو پیج میاد که هی باید ریست کنم هی باید ریست کنم کلافه شدم...

SYSTEM INFO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fz9ij86whbz71imi)
SYSTEM INSPECTOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fw262alf9bnay2a9)
GENERAL REPORT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fjkwowsaidkupz7c)
فایلی با پسوند .dmp از مسیر C:\Windows\Minidump ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fvit2b2xn4ic9o5x)
این لینک ها رو هم بالا گذاشتم..
مودمم رو دادم گارانتی چک کردن گفت مشکلی نداره
مادر برد رو هم دادم گارنتی اونا هم گفتن مشکلی نداره
از گوگا کروم 17 استفاده میکنم تمام درایور های قطعاتم کامل نصبه
چند بار هم ویندوزمو عوض کردم 32 بیتی ریختم - 64 بیتی ریختم بازم قفل میکرد و هی ریست ..............
ولی موقعی که از ویندوز XP استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره ...
در ضمن فکر میکنم از اورکلاک سیستم باشه
کارت شبکم رو هم آپدیت کردم ( realtek PCIe GBE family controller n) بد تر شد که بهتر نشد دیوونه شدم.............
من این رو همیشه میگم و به شما هم مجدد میگم. شما اگر سیستم رو جدید خریدین و بعد BSOD داد باید سیستم رو ببرین پیش فروشنده و بهش نشون بدین سیستم BSOD میده و ازش بخواین که مشکل سیستم رو رفع کنه.
چون در این موارد قطعا مشکل از اسمبل نادرست سیستمه.

در مورد سیستم شما باید بگم که مشکل اصلیش BSOD نیست. اگر سیستم شما یکبار BSOD داده اصلا مهم نیست. گاهی اوقات یک نرم افزار به دلیل یک خطای داخلی مثل اشتباه برنامه نویسی که یهو بروز میکنه باعث خطا میشه و ممکنه دیگه تکرار نشه.
خطای BSOD سیستم شما هم همینطوره. یک خطا داده در حین کار با Windows Media Player که اگر این خطاها تکرار شد باید پیگیری کنید.

اما مشکل اصلی سیستم شما به دلیل یک سری موارد ساده هست که باید رعایت شه.
- فضای خالی درایوهاتون خیلی کمه. هر درایوتون رو حداقل 5 درصد حجم کلش خالی کنید.
- نرم افزارهایی مثل درایو مجازی که دارید اگر آخرین ورژن نباشند بسیار مشکل ساز خواهند بود.
- ویندوز شما هیچ آپدیتی نصب نداره. در مرحله ی اول سرویس پک و بعد آپدیتهای مهم ویندوز رو حتما نصب کنید.
- برنامه های درحال اجرا بخصوص سرویسهای بسیار زیادی دارید که اصلا ضروری نیستند.

اورکلاک سیستم رو غیرفعال و بررسی کنید.
یک درایور از شرکت Canon روی سیستم نصبه با نام Canon LBP6000/LBP6018 که اگر استفاده ندارید کلا حذف کنید چون به نظرم مستعد تداخله!

اگر سیستم مجدد BSOD داد حتما فایلهای Minidump رو بدین.

Amirmania
13-02-2012, 00:13
سلام.
خب شما حتما باید فایلهای دامپ رو داشته باشید. اگر نباشه نمیشه کاری کرد.
در Properties آیکون Compyter به Advanced System Settings برید و سپس در سربرگ Advanced کلید Settings بخش Startup and Recovery رو بزنید و سپس System Failure رو بزارید روی Small Memory Dump و بعد صبر کنید هروقت BSOD داد سیستم مجدد گزارش تهیه کنید.

ممنون از راهنماییتون
گزارش پیشرفته

Mariyana2
14-02-2012, 19:49
سلام
من دیروز پاور و رم کامپیوترم رو عوض کردم و مشکلی نداشت ولی امروز بعد از چند دقیقه کار کردن با کامپیوتر صفحه آبی میاد و سیستم ری استارت میشه
این هم آدرس اطلاعاتی که نیازه

با تشکر

rexar051
15-02-2012, 04:49
من با نرم افزار چک کردم مشکل از اینجاست

میخواستم ببینم که این فایل رو نمیشه درستش کرد؟
core i7
6gb
nvidia optimus 540
samsung rf511
7 64bit orginal

بد جور رو اعصابه
فایلای دامپ هم گذاشتم خودتون ی چک کنید
ممنون

ebicross
15-02-2012, 11:05
ممنون از راهنماییتون
گزارش پیشرفته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnload.php%3Ffilename%3D1329078827_GeneralReport.z ip)
دوست عزیز Amirmania اول که من رو ببخشید دیر میتونم جواب بدم.

دلیل خطای شما مشخص شد که به دلیل بسته شدن ناگهانی پروسه ی CSRSS ویندوزه.
خب این پروسه محافظت شده هستش چون خیلی مهمه و کسی نمیتونه براحتی ببندش جز یک ویروس.
من سیستمتون رو چک کردم و شما متاسفانه ویروسی هستید.
مبدا این ویروس توی مسیر c:\recycler\s-1-5-21-6531037675-8414255074-441644268-4471\msmxeng.exe داره براحتی فعالیت میکنه.
اسم این ویروس عزیز (در حقیقت کرم) Win32/Rimecud هستش که میتونید توی انجمن اورژانس سیستمهای آلوده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای حذفش درخواست بدین.
همچنین فکر میکنم Malware Byte ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])آپدیت شده بتونه حذفش کنه.

اگر بعد از حذف ویروس دوباره مشکل تکرار شد مجدد گزارش سیستم بدین.

سلام
من دیروز پاور و رم کامپیوترم رو عوض کردم و مشکلی نداشت ولی امروز بعد از چند دقیقه کار کردن با کامپیوتر صفحه آبی میاد و سیستم ری استارت میشه
این هم آدرس اطلاعاتی که نیازه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnload.php%3Ffilename%3D1329235517_GeneralReport.z ip)

با تشکر
سیستم شما هم فایل دامپ نداره.
حتما دامپ لازم دارم.
در Properties آیکون Computer به Advanced System Settings برید و سپس در سربرگ Advanced کلید Settings بخش Startup and Recovery رو بزنید و سپس System Failure رو بزارید روی Small Memory Dump و بعد صبر کنید هروقت BSOD داد سیستم مجدد گزارش تهیه کنید.

من با نرم افزار چک کردم مشکل از اینجاست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7299383331%2Fdump.txt.html)

میخواستم ببینم که این فایل رو نمیشه درستش کرد؟
core i7
6gb
nvidia optimus 540
samsung rf511
7 64bit orginal

بد جور رو اعصابه
فایلای دامپ هم گذاشتم خودتون ی چک کنید
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7299383973%2Frexar051.zip.html)

خطا درسته میزنه از Svchost ولی svchost یک فایل معمولی نیست. یک کنترل کننده ی بسیار اساسی ویندوز 7 هستش که سرویسها رو اجرا میکنه.
حالا اگر svchost خطا میده ممکنه یکی از درایورها و سرویسهای زیر مجموعش دارن خطا میدن ولی خطا به اسم این ثبت میشه.
چیزی که در سیستم شما مشهوده یک مشکل در مدیریت حافظه هستش.
حالا یا یک سخت افزار با درایور نامناسب داره خطا میده و یا مموری هاتون مشکل دارند.

گزارش از طریق General Report بدین لطفا تا بیشتر بررسی بشه.

pm1
15-02-2012, 13:08
سلام.

شما هم باید گزارش خطاهاتون رو بدین تا ببینم Proxifier با چی تداخل داره.

سلام مجدد... این عکس ارور صفحه آبی که وقتی proxifier در حال اجرا هست میاد ! بشدت به proxifier نیاز دارم.:41:

اینم فایل های
minidump:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fddcxld92h3dn6la)

در ضمن پی سی من یه مشکل اساسی دیگه هم داره ، اینکه بعد از بالا اومدن CPU 100% میشه ، تا 7-8 دقیقه اینجوریه بعدش خوب میشه ...تو task manager که نگاه می کنم svchost بیشترین مصرف CPU رو داره......! که این svchost ها مربوط به سرویس های زیر بودند:

background Intelligent Transfer
DNS Client
Cryptografic services
Extensible authentication protocol

به خصوص دو تای آخر .....به ترتیب یکی یکی stop کردمشون (از قسمت services.msc) منتها فرق زیادی احساس نکردم ...موقع استفاده زیاد از اینترنت هم سیستم بشدت کند میشه ...بخصوص وقتی که از فایرفاکس استفاده می کنم...

CPU: intell core2 duo E4600 2.4GHz
Ram: 2G
VGA: Nvidia geforce 8600GT

ممنون میشم کمکم کنید

Amirmania
15-02-2012, 21:41
دوست عزیز Amirmania اول که من رو ببخشید دیر میتونم جواب بدم.

دلیل خطای شما مشخص شد که به دلیل بسته شدن ناگهانی پروسه ی CSRSS ویندوزه.
خب این پروسه محافظت شده هستش چون خیلی مهمه و کسی نمیتونه براحتی ببندش جز یک ویروس.
من سیستمتون رو چک کردم و شما متاسفانه ویروسی هستید.
مبدا این ویروس توی مسیر c:\recycler\s-1-5-21-6531037675-8414255074-441644268-4471\msmxeng.exe داره براحتی فعالیت میکنه.
اسم این ویروس عزیز (در حقیقت کرم) Win32/Rimecud هستش که میتونید توی انجمن اورژانس سیستمهای آلوده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای حذفش درخواست بدین.
همچنین فکر میکنم Malware Byte ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])آپدیت شده بتونه حذفش کنه.

اگر بعد از حذف ویروس دوباره مشکل تکرار شد مجدد گزارش سیستم بدین.

سلام
ویروسو به طور کامل حذف کردم اما مشکل پابرجاست. این هم گزارش

rexar051
16-02-2012, 02:32
خطا درسته میزنه از Svchost ولی svchost یک فایل معمولی نیست. یک کنترل کننده ی بسیار اساسی ویندوز 7 هستش که سرویسها رو اجرا میکنه.
حالا اگر svchost خطا میده ممکنه یکی از درایورها و سرویسهای زیر مجموعش دارن خطا میدن ولی خطا به اسم این ثبت میشه.
چیزی که در سیستم شما مشهوده یک مشکل در مدیریت حافظه هستش.
حالا یا یک سخت افزار با درایور نامناسب داره خطا میده و یا مموری هاتون مشکل دارند.

گزارش از طریق General Report بدین لطفا تا بیشتر بررسی بشه.

سلام ممنون از راهنماییتون
اینم فایل General Report

ممنون که وقت میزاری

pm1
17-02-2012, 18:20
ebicross جان ، بشدت منتظر راهنمایی های ارزشمندت هستم ...

Life24
17-02-2012, 22:21
نيازمند كمك هستم و شرح مشكل در اين تاپيك

Majid393
18-02-2012, 06:48
ویندوز : 7 -32 بیتی - قبلا" کمتر BSOD می داد اما الان بیشتر شده. اکثرا هم حین کار با فایرفاکس رخ میده. فقط هم تو win7 اینجوریه. تو XP مشکلی نیست.
CPU:AMD Athlon II
Ram: 4 GB
VGA: ATI Radeon HD 5670

ممنون :11:

ebicross
18-02-2012, 13:20
ebicross جان ، بشدت منتظر راهنمایی های ارزشمندت هستم ...

دوست عزیز pm1 مشکل شما با Proxifier نیست یعنی سیستم شما با این برنامه مشکلی نداره و این برنامه هستش که برعکس با سیستمتون مشکل داره!
مشکل در یکی از فایلهای DirectX هستش که چند روز پیش هم فکر میکنم یکی از دوستان با همین فایل مشکل داشت.

پیشنهاد میکنم درایور گرافیکتون رو کاملا حذف و سیستم رو ریست کنید تا درایور پیشفرض استفاده بشه.
آخرین ورژن DirectX 9.0 رو نصب کنید.
آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو نصب کنید.
ترجیحا از سرویس پک 1 ویندوز استفاده کنید چون نصب نیست روی ویندوزتون.

نرم افزارهای مشابه این (کلا نرم افزارهای اینترنتی) برای فعالیت نیازمند تغییر قوانین (رل) فایروال هستند و همچنین باید چیزهایی اضافه کنند مثل پروتکلها که بعضی آنتی ویروسها و فایروالها در این حالت به مشکل میخورند.
همیشه وقتی مطمئن هستید با این نرم افزارها مشکل دارید برای یک مدت فایروال و آنتی ویروستون رو حذف و تست کنید.
چون چیزی که من توی Debugger میبنم و استدلال میکنم بر اساس یافته های Debugger هستش و ممکنه کلا دلیل یه چیز دیگه باشه. اینها شرایط خاصی هستند که من نمیتونم توشون دخالتی داشته باشم چون سیستم شما و ویندوز شما مقابل من نیست.
برای همین همیشه خودتون دنبال حدسیات خودتون برید و بررسی کنید.

مشکلی بود همراه با گزارش کامل دوباره پست بدین.

سلام
ویروسو به طور کامل حذف کردم اما مشکل پابرجاست. این هم گزارش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnload.php%3Ffilename%3D1329328751_GeneralReport.z ip)
فایلتون مشکل داره. میگه فایل پیدا نشد. دوباره آپلود کنید.

نيازمند كمك هستم و شرح مشكل در اين تاپيك
پست اول تاپیک رو بخونید.

سلام ممنون از راهنماییتون
اینم فایل General Report
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnload.php%3Ffilename%3D1329346479_GeneralReport-rexar051.zip)

ممنون که وقت میزاری
دوست من rexar051 توی گزارش پیشرفته هیچ فایل Dump موجود نیست. موقع ایجاد فایل پوشتون خالی بوده.

در هر حال سیستم شما خیلی عجیبه. این یک سیستم توی یک کافی نته؟ یا استفاده ی عمومی داره؟

خیلی عجیبه چون سیستم شما حداقل 40 مورد در لیست Scheduler Task داره که خیلی برای یک سیستم معمولی زیاده.
حداقل 25 سرویس در حال اجرا دارید که مربوط به ویندوز نمیشن.
برنامه های زیادی با ویندوز اجرا میشه و خیلی نرم افزارهایی دارید که تغییر در Shell ویندوز دادند.
تعداد سخت افزارهای Portableی که به سیستمتون وصل شده انقدر زیاده که دیگه عجیبه!

شخصا خوشم نمیاد و معمولا نمیگم به کسی که ویندوزشو عوض کنه ولی پیشنهاد من به شما اینه که ویندوزتون رو عوض کنید و فقط نرم افزارهای مورد نیازتون رو بریزید.
یعنی در واقع سیستمتون با توجه به تعداد بسیار زیاد نرم افزار کاملا مستعد برای هر نوع خطایی هست.
خیلی از نرم افزارهایی که دارید میتونن با هم یا با ویندوز تداخل داشته باشند.
چند BSOD که داد بعد مجدد گزارش پیشرفته بدین چون من اینطوری واقعا گیج شدم به چه نرم افزاری گیر بدم برای مشکلتون. :دی

ویندوز : 7 -32 بیتی - قبلا" کمتر BSOD می داد اما الان بیشتر شده. اکثرا هم حین کار با فایرفاکس رخ میده. فقط هم تو win7 اینجوریه. تو XP مشکلی نیست.
CPU:AMD Athlon II
Ram: 4 GB
VGA: ATI Radeon HD 5670
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7304746876%2FGeneralReport.zip.html)

ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
مشکل شما هم با همون فایل dxgmms1.sys هستش که این روزها نمیدونم چرا همه با همین فایل مشکل دارند!!!!

مشخصات فایل رو میزارم ببینید:

احتمالا شما هم از همون Proxifier استفاده نمیکنید؟

اگر اینطوره من وقت کنم دست بکار میشم یک راه حل جامع برای رفع تداخل های Proxifier درست میکنم.
شما هم پس پاسخ به pm1 رو بخونید. مشابه هم هستش.

hhhossein
18-02-2012, 15:18
با سلام خدمت همه عزیزان و یزرگان کامپیوتر
من به یه مشکلی برخوردم که دوست داشتم به شما بگم که اگه تونستید منو راهنمایی بکنید ......
کامپیوتر من دارای کارت گرافیک 512 و رم 1 گیگاباین هستش .
من ویندوزم رو عوض کردم و فایل هارو مرتب کردم و درنهایت که اومدم آنتی ویروس روش نصب بکنم ( آنتی ویروس Avast ) و بعد از نصب ....... کامپیوتر ریست کردم ( چشمتون روز بعد نبینه ) ..... دیگه هر رقت کامپیوتر می خواد بالا بیاد صفحه آبی نشون می دهد .
حالا موندم چیکار کنم ( البته فقط تو حالت safe mode بالا می آید )
اگه راهنمایم بکنید خیلی ممنون می شوم.

nod33
18-02-2012, 16:23
سلام

لطفا پست 602 رو مطالعه کنید چون اونجا مشکلم رو مطرح کردم اما هنوز حل نشده .
همونطور که گفتید تمام فایلهای دامپ رو حذف کردم اما رم ها رو از اسلات1و2 به 3و4 انتفال دادم چون به 4 گیگ نباز داشتم به صورت 2 گیگ تست نکردم ! فایل genral report را لطفا چک کنید .

Amirmania
18-02-2012, 18:14
فایلتون مشکل داره. میگه فایل پیدا نشد. دوباره آپلود کنید.
گزارش:

hhhossein
18-02-2012, 22:27
من به یه مشکلی برخوردم که دوست داشتم به شما بگم که اگه تونستید منو راهنمایی بکنید ......
من ویندوزم رو عوض کردم و فایل هارو مرتب کردم و درنهایت که اومدم آنتی ویروس روش نصب بکنم ( آنتی ویروس Avast ) و بعد از نصب ....... کامپیوتر ریست کردم ( چشمتون روز بعد نبینه ) ..... دیگه هر رقت کامپیوتر می خواد بالا بیاد صفحه آبی نشون می دهد .

Majid393
19-02-2012, 01:09
احتمالا شما هم از همون Proxifier استفاده نمیکنید؟

اگر اینطوره من وقت کنم دست بکار میشم یک راه حل جامع برای رفع تداخل های Proxifier درست میکنم.

آره. از Proxifier استفاده میکنم.

ebicross
19-02-2012, 12:36

اگر توی Safe Mode بالا میاد در RUN بنویسید Msconfig و بعد در سربرگهای Startup و Services گزینه های مربوط به Avast رو حذف کنید.
بعدش معمولی وارد بشید و آنتی ویروس نصب شده رو Unistall کنید.

سلام

لطفا پست 602 رو مطالعه کنید چون اونجا مشکلم رو مطرح کردم اما هنوز حل نشده .
همونطور که گفتید تمام فایلهای دامپ رو حذف کردم اما رم ها رو از اسلات1و2 به 3و4 انتفال دادم چون به 4 گیگ نباز داشتم به صورت 2 گیگ تست نکردم ! فایل genral report را لطفا چک کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3Fvjod06l59m49t0m)

این گزارشی که دادین هیچ فایل دامپی نداره. صبر کنید سیستم که BSOD داد بعدش یک گزارش تهیه کنید.
در هر صورتی شما باید سیستم رو با یکی از رمها تست کنید چون خطاهاتون با فاصله و کم هستند خیلی احتمال داره از رم باشه.

آره. از Proxifier استفاده میکنم.
سایت رسمی این برنامه یا یک مشخصات دقیق از این برنامه رو ندارید؟!
خیلی از BSODها که توی این تاپیک و یا جاهای دیگه این اواخر اتفاق میفته به دلیل همین Proxifier هستش!

nod33
19-02-2012, 22:33
این گزارشی که دادین هیچ فایل دامپی نداره. صبر کنید سیستم که BSOD داد بعدش یک گزارش تهیه کنید.
در هر صورتی شما باید سیستم رو با یکی از رمها تست کنید چون خطاهاتون با فاصله و کم هستند خیلی احتمال داره از رم باشه.

دوست عزیز bsod داده که من مطرح کردم ، دوباره genral report گرفتم هم به صورت full report و هم
dump files + cpu z report و اینکه خود فایل dump هم قرار دادم در پوشه که ملاحظه کنی

ebicross
19-02-2012, 23:38
دوست عزیز bsod داده که من مطرح کردم ، دوباره genral report گرفتم هم به صورت full report و هم
dump files + cpu z report و اینکه خود فایل dump هم قرار دادم در پوشه که ملاحظه کنی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3Fmxispmqwyzrmw7f)
خب من فایلهاتون رو دیدم.
نظرم قطعی نیست و ممکنه اشتباه باشه ولی فکر میکنم مشکل از رم هسش.
خطای شما در همه حال به دلیل مشکل Memory بوده.
نمیگم که حتما رم سیستم خرابه؛ ممکنه با مادربرد سازگاری نداشته باشه یا هر دو رم با هم مشکل داشته باشند.
به احتمال زیاد با حذف یکی از رمها مشکل رفع بشه.

متاسفانه به دلیل سخت افزاری بودن خطاها نمیتونم کمک زیادی بکنم.

rexar051
20-02-2012, 02:27
دوست من rexar051 توی گزارش پیشرفته هیچ فایل Dump موجود نیست. موقع ایجاد فایل پوشتون خالی بوده.

در هر حال سیستم شما خیلی عجیبه. این یک سیستم توی یک کافی نته؟ یا استفاده ی عمومی داره؟

خیلی عجیبه چون سیستم شما حداقل 40 مورد در لیست Scheduler Task داره که خیلی برای یک سیستم معمولی زیاده.
حداقل 25 سرویس در حال اجرا دارید که مربوط به ویندوز نمیشن.
برنامه های زیادی با ویندوز اجرا میشه و خیلی نرم افزارهایی دارید که تغییر در Shell ویندوز دادند.
تعداد سخت افزارهای Portableی که به سیستمتون وصل شده انقدر زیاده که دیگه عجیبه!

شخصا خوشم نمیاد و معمولا نمیگم به کسی که ویندوزشو عوض کنه ولی پیشنهاد من به شما اینه که ویندوزتون رو عوض کنید و فقط نرم افزارهای مورد نیازتون رو بریزید.
یعنی در واقع سیستمتون با توجه به تعداد بسیار زیاد نرم افزار کاملا مستعد برای هر نوع خطایی هست.
خیلی از نرم افزارهایی که دارید میتونن با هم یا با ویندوز تداخل داشته باشند.
چند BSOD که داد بعد مجدد گزارش پیشرفته بدین چون من اینطوری واقعا گیج شدم به چه نرم افزاری گیر بدم برای مشکلتون. :دی
[/RIGHT]

سلام ممنون ک وقت میزاری
این ویندوز ماله خوده لبتابای سامسونگه که خیلی از نرم افزار های سامسونگ روش نصبه
ی دفعه بابلون رو باز کردم بلو اسکرین اومد, بابلون رو پاکش کردم فعلا که مشکلی نیست اگه بازم مشکلی پیش اومد حتما بهت میگم
بازم ممنون

دوباره با run as administrator فایل رو ایجاد کردم

Majid393
20-02-2012, 06:27
سایت رسمی این برنامه یا یک مشخصات دقیق از این برنامه رو ندارید؟!
خیلی از BSODها که توی این تاپیک و یا جاهای دیگه این اواخر اتفاق میفته به دلیل همین Proxifier هستش!

pm1
20-02-2012, 17:40
ترجیحا از سرویس پک 1 ویندوز استفاده کنید چون نصب نیست روی ویندوزتون.

همیشه وقتی مطمئن هستید با این نرم افزارها مشکل دارید برای یک مدت فایروال و آنتی ویروستون رو حذف و تست کنید.
مشکلی بود همراه با گزارش کامل دوباره پست بدین.

خیلی خیلی ممنوم. حتما کارهایی که گفتید رو انجام میدم ببینم چی میشه...

متوجه نمیشم از سرویس پک 1 ویندوز ، ویندوز من 7 نسخه ultimate2009 هستش، یعنی چیز دیگه ای باید روش نصب کنم ؟؟!!!

فایروال و آنتی ویروس رو غیر فعال کنم آخه خطرناکه !!

ebicross
20-02-2012, 22:40
خیلی خیلی ممنوم. حتما کارهایی که گفتید رو انجام میدم ببینم چی میشه...

متوجه نمیشم از سرویس پک 1 ویندوز ، ویندوز من 7 نسخه ultimate2009 هستش، یعنی چیز دیگه ای باید روش نصب کنم ؟؟!!!

فایروال و آنتی ویروس رو غیر فعال کنم آخه خطرناکه !!
سرویس پک رو با توجه به نوع ویندوز از لینک زیر دانلود کنید.
ویندوز 32 بیتی (x86) فایل 537 مگابایتی و ویندوز 64 بیتی فایل 903 مگابایتی:
Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 KB976932 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سرویس پک شامل آپدیتها و بسته های ارتقای ویندوز شماست.

در مورد آنتی ویروس و فایروال بگم که فقط در مدت خاموش بودن آنتی ویروس هیچ فلشی به سیستم وصل نکنید دیگه تقریبا مشکلی نیست.
Firewall هم اصلا مشکلی نداره خاموش باشه.
مگر اینکه:
- سیستمتون یک Workstation باشه.
- شخص مهمی با اطلاعات ارزشمند باشید.

در غیر اینصورت خاموش کدن موقت فایروال مشکل امنیتی نداره چون شما یک هدف برای هکرها نیستید.
موفق باشید.

pm1
21-02-2012, 09:19
Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 KB976932 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload%2Fen%2Fdetails.aspx%3Fdisplaylang%3Den% 26id%3D5842)

اگه اینو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟ با توجه به این که ویندوزم قانونی نیست و از قبل register بود ! چون قبلآ شنیده بودم که اینجور ویندوز ها رو نباید آپدیت کرد !!
درایور گرافیک رو پاک کردم - directx رو نصب - درایور گرافیک مجدد نصب - ولی بازم با proxifier مشکل داد (BSOD)
شرمنده می کنید ...ممنون

ebicross
21-02-2012, 12:04
اگه اینو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟ با توجه به این که ویندوزم قانونی نیست و از قبل register بود ! چون قبلآ شنیده بودم که اینجور ویندوز ها رو نباید آپدیت کرد !!
درایور گرافیک رو پاک کردم - directx رو نصب - درایور گرافیک مجدد نصب - ولی بازم با proxifier مشکل داد (BSOD)
شرمنده می کنید ...ممنون
نه مشکلی نداره و نهایتا اگر پیغام داد کرک میکنید دیگه کاری نداره. :27:
DirectX رو هم نصب کنید مجدد. آخرین ورژنش رو که فکر میکنم ژانویه 2012 باشه نصب کنید.
توی سایت مایکروسافت قابل دانلوده.

guru3d
21-02-2012, 20:50
سلام و خسته نباشید.
آقا اگه ممکنه یه نگاهی بندازید ببینید مشکله سیستم من چیه هر دو سه روز یک بار Blue Screen میاد ریست میشه.
ویندوز عوض کردم.
رم هارو تک تک امتحان کردم.
هیچ مشکلی نداشتن .
ممنون میشم.

rexar051
22-02-2012, 06:11
سلام
بازم این بلو اسکرین اومد
جنرال ریپورت جدید گرفتم چکش کن
ممنون
منتطرم

ebicross
22-02-2012, 12:36
سلام و خسته نباشید.
آقا اگه ممکنه یه نگاهی بندازید ببینید مشکله سیستم من چیه هر دو سه روز یک بار Blue Screen میاد ریست میشه.
ویندوز عوض کردم.
هیچ مشکلی نداشتن .
ممنون میشم.
لینک دانلود خرابه. میگه فایل پیدا نشد.

سلام
بازم این بلو اسکرین اومد
جنرال ریپورت جدید گرفتم چکش کن
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnload.php%3Ffilename%3D1329877992_GeneralReport.z ip)
منتطرم

Rexar عزیز سیستم شما واقعا شلوغه و باید یک فکری براش بکنید چون همینطوری مشکلات ادامه داره.

خطای جدید شما بدلیل استفاده از نرم افزار Universal Shield هستش که تداخل ایجاد میکنه.

اگر از این نرم افزار برای محافظت از اطلاعات استفاده میکنید بهتره از Bitlocker خود ویندوز استفاده کنید که واقعا امن تره.
نرم افزارهایی مثل Folder Lock و همین نرم افزار قابل نفوذ هستند و برای نمونه Folder Lock که اینقدر جایزه و لوگوهای امنیتی داره با 5 دقیقه وقت گذاشتن اطلاعاتش قابل دسترسیه.

موفق باشید.

pm1
22-02-2012, 16:59
Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 KB976932 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload%2Fen%2Fdetails.aspx%3Fdisplaylang%3Den% 26id%3D5842)

در مورد آنتی ویروس و فایروال بگم که فقط در مدت خاموش بودن آنتی ویروس هیچ فلشی به سیستم وصل نکنید دیگه تقریبا مشکلی نیست.
Firewall هم اصلا مشکلی نداره خاموش باشه.
مگر اینکه:
- سیستمتون یک Workstation باشه.
- شخص مهمی با اطلاعات ارزشمند باشید.

در غیر اینصورت خاموش کدن موقت فایروال مشکل امنیتی نداره چون شما یک هدف برای هکرها نیستید.
موفق باشید.

دانلودش کردم .موقع اجرا وقتی next رو میزنم میگه:
service pack installation can not continue
one or more system components that the service pack requires are missing

?

ebicross
22-02-2012, 22:22
دانلودش کردم .موقع اجرا وقتی next رو میزنم میگه:
service pack installation can not continue
one or more system components that the service pack requires are missing
کد خطا رو بدین.
در ضمن سیستم رو در حالت Normal Startup بوت کنید. توی Msconfig سربرگ اول گزینه رو انتخاب کنید.

pm1
22-02-2012, 22:48
کد خطا رو بدین.
در ضمن سیستم رو در حالت Normal Startup بوت کنید. توی Msconfig سربرگ اول گزینه رو انتخاب کنید.

کد نداره ! رو نرمال هستش... در ضمن یه سر هم اینجا بزنید :
با تشکر

ebicross
22-02-2012, 23:13
کد نداره ! رو نرمال هستش... در ضمن یه سر هم اینجا بزنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر

علت این خطا اینه که شما از نرم افزارهای تغییر سیستم مثل Windows 7 Manager یا Windows Tweaker یا هرچی استفاده میکنید و این نرم افزارها تغییراتی در ویندوز دادند که سرویس پک به فایلهای اصلیشون نیاز داره.
راه حلش اینه که ویندوز رو Repair کنید.
یا به خونه ی اول برگردید یعنی ویندوز نصب کنید.

amin2011
23-02-2012, 01:18
با سلام
دوست عزیز ebicross بدادم برس که این صفحه دیوانم کرده

rexar051
23-02-2012, 03:14
Rexar عزیز سیستم شما واقعا شلوغه و باید یک فکری براش بکنید چون همینطوری مشکلات ادامه داره.

خطای جدید شما بدلیل استفاده از نرم افزار Universal Shield هستش که تداخل ایجاد میکنه.

اگر از این نرم افزار برای محافظت از اطلاعات استفاده میکنید بهتره از Bitlocker خود ویندوز استفاده کنید که واقعا امن تره.
نرم افزارهایی مثل Folder Lock و همین نرم افزار قابل نفوذ هستند و برای نمونه Folder Lock که اینقدر جایزه و لوگوهای امنیتی داره با 5 دقیقه وقت گذاشتن اطلاعاتش قابل دسترسیه.

موفق باشید.

سلام داداش با نرم افزار speedy pc pro نزدیک 1000 تا مشکل رو که پیدا کرده بودو فیکس کردم دوباره ریپورت گرفتم ببین فرقی هم کرده
ممنون

ebicross
23-02-2012, 22:29
سلام داداش با نرم افزار speedy pc pro نزدیک 1000 تا مشکل رو که پیدا کرده بودو فیکس کردم دوباره ریپورت گرفتم ببین فرقی هم کرده
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnload.php%3Ffilename%3D1329953099_GeneralReport-rexar051.zip)
اطلاعات دامپ فقط در زمان BSOD ذخیره میشن و در حالات دیگه تغییری نمیکنند.
مشخصات دیگه ای هم که General Reporter از سیستم میگیره هیچ کدوم اطلاعات رجیستری و فایلها رو نداره و گزارش الان شما تقریبا هیچ فرقی با گزارش قبلیتون نداره.

با سلام
دوست عزیز ebicross بدادم برس که این صفحه دیوانم کرده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fdhs6sr59cdpz8x6)

مشکل شما تقریبا از یک درایور WiFi از شرکت اینتل هستش که خطا میده.
یا به روزش کنید و یا استفاده نکنید.

اطلاعات بیشتر:

guru3d
24-02-2012, 14:31
سلام و خسته نباشید.
ویندوز عوض کردم.
هیچ مشکلی نداشتن .
ممنون میشم.
لینک جدید.

samypersian
24-02-2012, 15:02
اقا دست دردنکنه یه نگاه به سیستم ما هم بندازین چند وقت به چند وقت بلواسکرین میشه

amin2011
24-02-2012, 16:55
مشکل شما تقریبا از یک درایور WiFi از شرکت اینتل هستش که خطا میده.
یا به روزش کنید و یا استفاده نکنید.

اطلاعات بیشتر:

ebicross عزیز دقیقا متوجه نشدم چیو باید بروز یا پاک کنم میشه بیشتر برام توضیح بدی ؟؟
ممنون

ebicross
24-02-2012, 17:55
سلام و خسته نباشید.
ویندوز عوض کردم.
هیچ مشکلی نداشتن .
ممنون میشم.
لینک جدید.

مشکل شما به احتمال خیلی زیاد از درایور کارت گرافیکتونه.
حتما از سازنده ورژن آخرشو نصب کنید.

در این موارد به جای فایلهای Mini Dump باید فایل Memory Dump رو داشته باشم که متاسفانه به دلیل سرعت پاییم اینترنتم نمیتونم ازتون بگیرم چون حجمش زیاده ولی اطلاعات بسیار ارزشمندی داره که مشکل رو رفع میکنه.
برای همین میگم احتمالا درایور کارت گرافیک یا خود کارت گرافیک چون اطلاعاتی که دارم ناقصه.

اقا دست دردنکنه یه نگاه به سیستم ما هم بندازین چند وقت به چند وقت بلواسکرین میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fvgr4hbqrv4b2c9y)

داخل گزارشتون هیچ فایل دامپی نیست.
در Properties آیکون Computer به Advanced System Settings برید و سپس در سربرگ Advanced کلید Settings بخش Startup and Recovery رو بزنید و سپس System Failure رو بزارید روی Small Memory Dump و بعد صبر کنید هروقت BSOD داد سیستم مجدد گزارش تهیه کنید.

ebicross عزیز دقیقا متوجه نشدم چیو باید بروز یا پاک کنم میشه بیشتر برام توضیح بدی ؟؟
ممنون
ببینید یک درایور دارید مربوط به یک سخت افزار Wireless که بدون سیم داره یه چیزی میفرسته یا میگیره. مثل مودم های Wifi و این قطعه مربوط به شرکت اینتل میشه.
شاید مادربردتون این قابلیت رو داره.
در هر صورت مشکل از اونجاست و درایورش باید به روز شه یا اینکه حذف بشه اگر استفاده نمیکنید.

guru3d
24-02-2012, 19:13
نقل قول:

مشکل شما به احتمال خیلی زیاد از درایور کارت گرافیکتونه.
حتما از سازنده ورژن آخرشو نصب کنید.

در این موارد به جای فایلهای Mini Dump باید فایل Memory Dump رو داشته باشم که متاسفانه به دلیل سرعت پاییم اینترنتم نمیتونم ازتون بگیرم چون حجمش زیاده ولی اطلاعات بسیار ارزشمندی داره که مشکل رو رفع میکنه.
برای همین میگم احتمالا درایور کارت گرافیک یا خود کارت گرافیک چون اطلاعاتی که دارم ناقصه.

ممنوم .
شرمنده ازتون خواهش میکنم Memory Dump رو که در لینک جدید واستون گذاشتم یه نگاه بندازید حجم واقعیشmb 430 ولی من به زور zip کردم شد 58 mb .
کارم گیره ممنون میشم .
درایو کارت گرافیکم همیشه آپدیته .
اینم بگم وقتی باهاش کارهای سنگین انجام میدم هیچ مشکلی نداره ولی بعضی وقتا که باهاش آهنگ گوش میدم یا مثلا یه برنامه سبک اجرا میکنم blue screen میده .
یه نکته من اینترنت wirless دارم همیشه کامپیوترم وصله از nod32 آپدیته استفاده میکنم ویروس هم ندارم.ممنون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشخصات:
windows 7-64 bit.
cpu: core2 e8400 3.00 ghz
ram: 4x1Gig
یعنی جمعا چهار گیگ. هموشن هم 1066 DDRII هستن
دو گیگ ocz ،دو گیگ geil.
mother bord: asus p5q deluxe
HDD : 1 tb samsung
GPU: radeon hd his 4850

amin2011
25-02-2012, 12:33
ebicross عزیز من از وایرلس استفاده می کنم و نمی تونم درایور رو حذف کنم و هرکاری هم می کنم قادر به آپدیت درایورم نیستم (در واقع در قسمت device manager درایوری برای wifi ندارم ) به نظر شما باید چکار کنم؟

Amirmania
25-02-2012, 17:25
گزارش:

ebicross جان منتظریما.

ebicross
26-02-2012, 12:32
ebicross جان منتظریما.
Amirmania عزیز
فایلهای دامپ شما تکراریه یعنی یک بار بررسی شده.
از این جهت میگم که آخر اسمشون عبارت OLD هست یعنی یک بار با general Reporter بررسی شدن.
و همچنین فایلها رو با Debugger که باز کردم تمام Symbolهاش توی سیستمم موجود بود.

در هر صورت مشکل هنوز باقیه و همون CSRSS دلیل خطای شماست.
یعنی یا هنوز ویروس دارید؛ یا اثرات ویروس باقیه؛ یا ویندوزتون رو باید Repair کنید.
البته اینها 100 درصد نیست.

ebicross عزیز من از وایرلس استفاده می کنم و نمی تونم درایور رو حذف کنم و هرکاری هم می کنم قادر به آپدیت درایورم نیستم (در واقع در قسمت device manager درایوری برای wifi ندارم ) به نظر شما باید چکار کنم؟
توی Device Manager با نام Network Adapter نمایش داده میشه.
ببینید این دلیل خطای شماست. یعنی درایور مشکل داره و تداخل ایجاد میکنه.
ممکنه تداخل با ویندوز باشه یا با یک نرم افزار که من نمیدونم.

در هر صورت توی انجمن مربوطه میتونید درخواست بدین بچه ها براتون درایورش رو پیدا کنند.

ممنوم .
شرمنده ازتون خواهش میکنم Memory Dump رو که در لینک جدید واستون گذاشتم یه نگاه بندازید حجم واقعیشmb 430 ولی من به زور zip کردم شد 58 mb .
کارم گیره ممنون میشم .
اینم بگم وقتی باهاش کارهای سنگین انجام میدم هیچ مشکلی نداره ولی بعضی وقتا که باهاش آهنگ گوش میدم یا مثلا یه برنامه سبک اجرا میکنم blue screen میده .
یه نکته من اینترنت wirless دارم همیشه کامپیوترم وصله از nod32 آپدیته استفاده میکنم ویروس هم ندارم.ممنون

کد:
مشخصات:
windows 7-64 bit.
cpu: core2 e8400 3.00 ghz
ram: 4x1Gig
یعنی جمعا چهار گیگ. هموشن هم 1066 DDRII هستن
دو گیگ ocz ،دو گیگ geil.
mother bord: asus p5q deluxe
HDD : 1 tb samsung
GPU: radeon hd his 4850
دو گیگ Geil رو خارج کنید و استفاده نکنید ببینید مشکل حل میشه؟
فایل دامپ جدید بعد از دانلود بررسی میشه و همین پست رو ویرایش میکنم برای جواب.
(سرعتم خیلی پایینه در حد DialUp و بررسی Memory Dump خیلی سخته برام چون نیاز به اینترنت داره چه برسه به دانلودش :دی)

guru3d
26-02-2012, 13:57
Amirmania
دو گیگ Geil رو خارج کنید و استفاده نکنید ببینید مشکل حل میشه؟
فایل دامپ جدید بعد از دانلود بررسی میشه و همین پست رو ویرایش میکنم برای جواب.
(سرعتم خیلی پایینه در حد DialUp و بررسی Memory Dump خیلی سخته برام چون نیاز به اینترنت داره چه برسه به دانلودش :دی)

ممنون از وقتیکه گذاشتین.
من این کارهایی که شما گفتید قبلا انجام دادم ولی بازم همین مشکلو داره .
من رم هارو بردم بیرون پیشه تعمیرکار اونارو تست کرد هیچ مشکلی نداشتن.
بازم ازتون درخواست میکنم این لینکو که واستون گذاشتم داونلود کنید انشالله واستون جبران میکنم :11:
58 mb

ebicross
26-02-2012, 22:57
ممنون از وقتیکه گذاشتین.
من این کارهایی که شما گفتید قبلا انجام دادم ولی بازم همین مشکلو داره .
من رم هارو بردم بیرون پیشه تعمیرکار اونارو تست کرد هیچ مشکلی نداشتن.
بازم ازتون درخواست میکنم این لینکو که واستون گذاشتم داونلود کنید انشالله واستون جبران میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
58 mb
ببینید تست رم به تنهایی اصلا فایده نداره.
ببینید باید چند تا عامل کنار هم باشه تا یک اتفاق بیفته.
شما بدون رم Geil سیستمتون رو برای مدتی استفاده کردین تا حالا؟

فایلتون باور کنید تو نیم ساعتی که صبح آنلاین بودم یکمش دانلود شد و الان هم داره بقیش دانلود میشه. اینترنتم مشکل داره متاسفانه.
دانلود شه حتما جوابتون رو میدم.

guru3d
26-02-2012, 23:19
دوست عزیز ممنون .
اره من یه هفته ای کامپیوترم بدونه رم Geil بود ولی بازم blue داد.
من منتطرم . :11:

samypersian
27-02-2012, 20:27
درود
ممنون میشم این و چک بکنید

ask_bl
27-02-2012, 22:13
درود
ممنون میشم این و چک بکنید

سلام
مشکل از درایور گرافیکه
توی C:\NVIDIA فایل زیر رو سرچ کنین و پیدا کنین:

با توجه به ویندوزتون که 64 بیته
و کپیش کنین توی درایو C

بعد به مسیر زیر برین:
C:\Windows\System32\Drivers
و فایل nvlddmkm.sys رو پیدا کنین و به "nvlddmkm.sys.old" تغییر نام بدینش
حالا از Start>Accessories روی Command Prompt کلیک راست کنین و Run as administrator و بعد cmd که باز شد
عبارت زیر رو بنویسین:

و بعد عبارت زیر رو بنویسین: (توی داس کلیک راست کنین و paste کنین راحت ترین)

و بعد برین تو درایو C و یه فایل جدید به اسم "nvlddmkm.sys" ساخته شده رو بریزین تو مسیر زیر
C:\Windows\System32\drivers
و Restart

ebicross
27-02-2012, 23:27
ممنوم .
کارم گیره ممنون میشم .
دوست خوبم Guru3d:
عبارت زیر موضوعی رو صراحتا میگه که:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (a)
An attempt was made to access a pageable (or completely invalid) address at an
interrupt request level (IRQL) that is too high. This is usually
caused by drivers using improper addresses.

خب ببینید میگه یک درخواست وقفه یا همون IRQ وجود داره که یا اشتباهه و یا اصلا وجود نداره.

حالا توی سیستم شما درایور کارت گرافیکتون درخواست وقفش برابر 4294967294هستش که فکر میکنم میشه 2- و بهتره شما کارهای زیر رو بکنید چون ممکنه به رفع مشکل کمک کنه: (البته 100 درصد نیستش)

- کارت گرافیک رو خارج کنید؛ سیستم رو روشن کنید و بعد از یک دقیقه خاموش کنید و دوباره کارت گرافیک رو بزارید.
- بایوس رو حتما به روز کنید.
درایور کارت گرافیک رو کاملا حذف کنید و مجدد آخرین ورژن رو نصب کنید.

چک کنید مشکل رفع میشه.

samypersian
27-02-2012, 23:57
سلام
مشکل از درایور گرافیکه
توی C:\NVIDIA فایل زیر رو سرچ کنین و پیدا کنین:

با توجه به ویندوزتون که 64 بیته
و کپیش کنین توی درایو C

بعد به مسیر زیر برین:
C:\Windows\System32\Drivers
و فایل nvlddmkm.sys رو پیدا کنین و به "nvlddmkm.sys.old" تغییر نام بدینش
حالا از Start>Accessories روی Command Prompt کلیک راست کنین و Run as administrator و بعد cmd که باز شد
عبارت زیر رو بنویسین:

و بعد عبارت زیر رو بنویسین: (توی داس کلیک راست کنین و paste کنین راحت ترین)

و بعد برین تو درایو C و یه فایل جدید به اسم "nvlddmkm.sys" ساخته شده رو بریزین تو مسیر زیر
C:\Windows\System32\drivers
و Restart

سلام دوست عزیز
ببخشید من تا CMD میرم و کاری که شما گفتین رو انجام دادم ولی فایلی برای من ساخته نشد
عکس از CMD میزارم ببینید درست انجام دادم

ask_bl
28-02-2012, 00:22
سلام دوست عزیز
ببخشید من تا CMD میرم و کاری که شما گفتین رو انجام دادم ولی فایلی برای من ساخته نشد
عکس از CMD میزارم ببینید درست انجام دادم

اینجا اول بنویسین:

واینتر رو بزنین
و بعد عبارت زیر رو Paste کنین:

kamycs
28-02-2012, 00:41
با سلام.
فایلی در فولدر minidump برای من وجود نداره و فقط فایل اصلی memorydumpوجود داره که اونم حجمش حدود 480M است.
مشخصات سیستمم به شرح زیر است:

OS Name Microsoft Windows 7 Ultimate
Version 6.1.7601 Service Pack 1 Build 7601
Other OS Description Not Available
OS Manufacturer Microsoft Corporation
System Name NANA-PC
System Manufacturer System manufacturer
System Model System Product Name
System Type x64-based PC
Processor Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz, 3401 Mhz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s)
BIOS Version/Date American Megatrends Inc. 1502, 3/2/2011
SMBIOS Version 2.6
Windows Directory C:\Windows
System Directory C:\Windows\system32
Boot Device \Device\HarddiskVolume1
Locale United States
Hardware Abstraction Layer Version = "6.1.7601.17514"
User Name Nana-PC\Nana
Time Zone Iran Standard Time
Installed Physical Memory (RAM) 8.00 GB
Total Physical Memory 7.98 GB
Available Physical Memory 6.71 GB
Total Virtual Memory 16.0 GB
Available Virtual Memory 14.6 GB
Page File Space 7.98 GB
Page File C:\pagefile.sys
graphic card: nvidia geforce GTX560Ti

samypersian
28-02-2012, 01:27
اینجا اول بنویسین:

واینتر رو بزنین
و بعد عبارت زیر رو Paste کنین:

ببخشید دوست عزیز من این کارم کردم ولی فقط همون فایلی که در C کپی کردم هست ( nvlddmkm.sy_ )
فایل دیگه ای نیست . اینم مراحل کار در CMD

ebicross
28-02-2012, 07:54
با سلام.
فایلی در فولدر minidump برای من وجود نداره و فقط فایل اصلی memorydumpوجود داره که اونم حجمش حدود 480M است.
مشخصات سیستمم به شرح زیر است:

OS Name Microsoft Windows 7 Ultimate
Version 6.1.7601 Service Pack 1 Build 7601
Other OS Description Not Available
OS Manufacturer Microsoft Corporation
System Name NANA-PC
System Manufacturer System manufacturer
System Model System Product Name
System Type x64-based PC
Processor Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz, 3401 Mhz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s)
BIOS Version/Date American Megatrends Inc. 1502, 3/2/2011
SMBIOS Version 2.6
Windows Directory C:\Windows
System Directory C:\Windows\system32
Boot Device \Device\HarddiskVolume1
Locale United States
Hardware Abstraction Layer Version = "6.1.7601.17514"
User Name Nana-PC\Nana
Time Zone Iran Standard Time
Installed Physical Memory (RAM) 8.00 GB
Total Physical Memory 7.98 GB
Available Physical Memory 6.71 GB
Total Virtual Memory 16.0 GB
Available Virtual Memory 14.6 GB
Page File Space 7.98 GB
Page File C:\pagefile.sys
graphic card: nvidia geforce GTX560Ti

اینترنتم که درست بشه فایلهای Memory.dmp رو میگیرم مشکلی نیست.
فعلا با روش بالا Small Dump بدین خودم Symbolهاشو دانلود میکنم.

ask_bl
28-02-2012, 08:09
ببخشید دوست عزیز من این کارم کردم ولی فقط همون فایلی که در C کپی کردم هست ( nvlddmkm.sy_ )
فایل دیگه ای نیست . اینم مراحل کار در CMD

شما اینجا cmd رو Run as administrator نکردین!!!!
همین کار رو دوباره در حالتی که Run as administrator کردین انجام بدین

guru3d
28-02-2012, 23:06
دوست خوبم Guru3d:
عبارت زیر موضوعی رو صراحتا میگه که:

خب ببینید میگه یک درخواست وقفه یا همون IRQ وجود داره که یا اشتباهه و یا اصلا وجود نداره.

حالا توی سیستم شما درایور کارت گرافیکتون درخواست وقفش برابر 4294967294هستش که فکر میکنم میشه 2- و بهتره شما کارهای زیر رو بکنید چون ممکنه به رفع مشکل کمک کنه: (البته 100 درصد نیستش)

- کارت گرافیک رو خارج کنید؛ سیستم رو روشن کنید و بعد از یک دقیقه خاموش کنید و دوباره کارت گرافیک رو بزارید.
- بایوس رو حتما به روز کنید.
درایور کارت گرافیک رو کاملا حذف کنید و مجدد آخرین ورژن رو نصب کنید.

چک کنید مشکل رفع میشه.

ممنونم دوست عزیز از این همه وقتیکه برای رفع مشکل ما میزارید.
این کارهای که شما گفتید انجام دادم امیدوارم این مشکل حل شه .
پس مشکل از قطعات دیگه نیست البته اینجوری که من فهمید مشکل نرم افزاریه .
خوب من منتظر میشم ببینم بازم blue میده.
باز ممنونم.:11:

nod33
29-02-2012, 14:28
خب من فایلهاتون رو دیدم.
نظرم قطعی نیست و ممکنه اشتباه باشه ولی فکر میکنم مشکل از رم هسش.
خطای شما در همه حال به دلیل مشکل Memory بوده.
نمیگم که حتما رم سیستم خرابه؛ ممکنه با مادربرد سازگاری نداشته باشه یا هر دو رم با هم مشکل داشته باشند.
به احتمال زیاد با حذف یکی از رمها مشکل رفع بشه.

متاسفانه به دلیل سخت افزاری بودن خطاها نمیتونم کمک زیادی بکنم.

دوست عزیز جهت یاداوری میگم 2 تا رم 2گیگ کینگ مکس دارم که در حال حاضر یکیشون رو روی مادربورد قرار دادم که تست کنم به نظرت اگه از قابلیت ReadyBoost ویندوز استفاده کنم که 4گیگ از فلش رو به عنوان رم بخونه توی این تستی که دارم می کنم باعث اشکال نمی شه منظورم اینه که اگه رم مشکل داشته باشه بروز میده یا نه ؟ یا حتما باید فقط از رم 2 گیگ استفاده کنم که متوجه مشکل بشم ؟

m_reza9188
29-02-2012, 19:24
سلام دوستان، من یه مشکل ساده دارم اونم اینکه بعضی وقتا موقعی که لپ تاپ روشن میکنم با یه همچین پیغام هایی روبه رو میشم که
technical hnnformation:
stop:oxooooo7e(oxcooo5,0x916
واین پیغام
usbvidio.sys-address 916025d8 base at 916000000
به نظرتون چیکارکنم؟آیا با ویندوز عوض کردن درست میشه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

ask_bl
01-03-2012, 00:58
سلام دوستان، من یه مشکل ساده دارم اونم اینکه بعضی وقتا موقعی که لپ تاپ روشن میکنم با یه همچین پیغام هایی روبه رو میشم که
technical hnnformation:
stop:oxooooo7e(oxcooo5,0x916
واین پیغام
usbvidio.sys-address 916025d8 base at 916000000
به نظرتون چیکارکنم؟آیا با ویندوز عوض کردن درست میشه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jxbwu%2FMinidump.zip.htm)
سلام
مشکل شما بر میگرده به درایور وب کم
مدل نوت بوکتون چیه؟
باید برین به Device Manager و درایورای وب کمتون که مربوط به شرکت سازنده خود وبکم نیست رو پاک کنین.
به نظر من شما تو Device Manager تمام موارد مربوط به وب کم رو پاک کنین و به قسمت ساپورت (وب سایت) خود لپ تاپ برین و درایور مربوط به مدلتون رو دانلود و نصب کنین.

street king
01-03-2012, 01:06
سلام
من یکی از دوستام سیستمش بعد از این که از بازی خارج میشه صفحه blue screen میاد و بعد reset میشه این مشکل از کجاست از رمش یا از چیز دیگه ای ؟ لطفا کمک کنید

ask_bl
01-03-2012, 01:13
سلام
من یکی از دوستام سیستمش بعد از این که از بازی خارج میشه صفحه blue screen میاد و بعد reset میشه این مشکل از کجاست از رمش یا از چیز دیگه ای ؟ لطفا کمک کنید
سلام
پست اول همین تاپیک رو بخونین

reza.g123
01-03-2012, 05:58
سلام خسته نباشید
ویندوز 7 من 32 بیتی هست الان 2 ماهه که بعد از چند ساعت کار یهو BSOD میده و من قطعه ی جدیدی اضافه نکردم. نمیدونم ایراد از چیه
اینم System Information و Minidump با حجم 211.2 Kb !
ضمنا به دلیل لپ تاب بودن نمیتونم رمش رو در بیارم و تست کنم!

ممنون از پست های فوق الاده مفیدتون

m_reza9188
01-03-2012, 17:06
سلام
مدل نوت بوکتون چیه؟
باید برین به Device Manager و درایورای وب کمتون که مربوط به شرکت سازنده خود وبکم نیست رو پاک کنین.
به نظر من شما تو Device Manager تمام موارد مربوط به وب کم رو پاک کنین و به قسمت ساپورت (وب سایت) خود لپ تاپ برین و درایور مربوط به مدلتون رو دانلود و نصب کنین.

مدل لپ تاپ من:
cori7
cash 6m 2ghz
ram6
vga 1GB real gf525

ask_bl
01-03-2012, 23:09
مدل لپ تاپ من:
cori7
cash 6m 2ghz
ram6
vga 1GB real gf525
منظور از مدل برند لپ تاپ و مدلش هست، شما آخرین درایور رو از سایت پشتیبانی دانلود کردین؟

nozi
03-03-2012, 21:16
با سلام و خسته نباشید، لپ تاپم چند وقته یهویی ارور صفحه آبی میاره. ویندوز رو عوض کردم. قطعه جدیدی اضافه نشده و درایور خاصی هم نصب نکردم. همه چی مثل قبله که لپ تاپم سالم بود. اطلاعات رو میزارم براتون امیدوارم بشه کاری کرد. ضمنا حالت ثابتی نداره. مثلا اینجوری نیست که هر دفه یه برنامه خاص رو اجرا میکنم این اتفاق بیفته.ممکنه تو یه روز اصلا این اتفاق نیفته ولی تو یه روز دیگه ده بار اینجوری بشه.البته تازگیا بدتر شده و به نظرم مشکل داره اوت میکنه.ممنون میشم کمکم کنید.
لپ تاپ asus u50v
intel(r)core(tm)2duo
cpu p8700 @2.53ghz 2.53 ghz
nvidia geotorce g105m
Ram 4GB

ask_bl
03-03-2012, 21:56
با سلام و خسته نباشید، لپ تاپم چند وقته یهویی ارور صفحه آبی میاره. ویندوز رو عوض کردم. قطعه جدیدی اضافه نشده و درایور خاصی هم نصب نکردم. همه چی مثل قبله که لپ تاپم سالم بود. اطلاعات رو میزارم براتون امیدوارم بشه کاری کرد. ضمنا حالت ثابتی نداره. مثلا اینجوری نیست که هر دفه یه برنامه خاص رو اجرا میکنم این اتفاق بیفته.ممکنه تو یه روز اصلا این اتفاق نیفته ولی تو یه روز دیگه ده بار اینجوری بشه.البته تازگیا بدتر شده و به نظرم مشکل داره اوت میکنه.ممنون میشم کمکم کنید.
لپ تاپ asus u50v
intel(r)core(tm)2duo
cpu p8700 @2.53ghz 2.53 ghz
nvidia geotorce g105m
Ram 4GB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] zip%2FIs20lAir%2FGeneralReport.html)

سلام
مشکل با Tiny Dongle driver هست!

m_reza9188
05-03-2012, 00:33
سلام
مدل نوت بوکتون چیه؟
dell 5110

reza.g123
05-03-2012, 16:41
سلام چرا کسی جواب منو نمیده؟:2:

ali1497
07-03-2012, 14:18
با سلام
سیستم اینجانب دوچار مشکل صفحه آبی در هنگام کار با برنامه ها میشود. فایل دامپ ضمیمه میباشد.
لطفاً بررسی نمئید
با تشکر

ask_bl
07-03-2012, 15:57
با سلام
سیستم اینجانب دوچار مشکل صفحه آبی در هنگام کار با برنامه ها میشود. فایل دامپ ضمیمه میباشد.
لطفاً بررسی نمئید
با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9yxlj%2FMini080112-03.zip.htm)
سلام
این مشکل مربوط به کارت گرافیکتونه
شما از ویندوز XP استفاده میکنین؟
اگر آره به XP سرویس پک 1 یا 2 ارتقاء بدین

سلام چرا کسی جواب منو نمیده؟:2:
سلام
مشکل شما سخت افزاریه و به احتمال زیاد از همون رمتون هم باشه
من که چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

attaghi
09-03-2012, 22:53
سلام
دوستان عزيز من مشكلم رو در يه جاي ديگه مطرح كردم و به اينجا هدايت شدم و كل فايل هاي مربوطه در پوشه گفته شده رو هم در لينك زير آپلود كردم و گذاشتم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2Fbk1mfapk5iek8zlqlpd.rar)
راستي ويندوز من xp هست . با تشكر

سلام.
سيستم من از ديروز وقتي روشن ميكنم مياد بالا ولي بعد از 4-5 ثانيه يه دفعه ريست ميشه و اين كار 5-6 بار تكرار ميشه تا يه دفعه ديگه ريست نميشه و ميتونم از سيستم استفاده كنم ولي دوباره سيستم رو رويست كنم يا خاموش روشن كنم اين داشتان ريست شدن براي 4-5 دفعه ادامه داره تا دوباره درست بشه . يه دفعه موقع ريست شدن يه پيامي توي يه صفحه آبي رنگي داد كه عكسش رو گرفتم . در ضمن سيستم من اصلا ويروس نداره و سيستم رو هر هفته اسكن كامل ميكنم و مشكل خاصه ديگه اي هم نداره و تا حالا هم اينجوري نشده بود .

به شاخه ویندوز برین پوشه minidump پیداکنید باز کنید فایل درون اون پوشه رو داخل تاپیک پایین قراربدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ask_bl
09-03-2012, 23:19
سلام
دوستان عزيز من مشكلم رو در يه جاي ديگه مطرح كردم و به اينجا هدايت شدم و كل فايل هاي مربوطه در پوشه گفته شده رو هم در لينك زير آپلود كردم و گذاشتم . با تشكر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2Fbk1mfapk5iek8zlqlpd.rar)
سلام
مشکل از نرم افزار ESET NOD Anti-Virus هست
از چه ورژنیش استفاده میکنین؟
ورژن آخرش رو تست کنین و یا آنتی ویروستون رو عوض کنین

attaghi
09-03-2012, 23:22
سلام
مشکل از نرم افزار ESET NOD Anti-Virus هست
از چه ورژنیش استفاده میکنین؟
ورژن آخرش رو تست کنین و یا آنتی ویروستون رو عوض کنین

سلام. ممنونم دوست عزيزم . راستش من 3ساله دارم از اين آنتي ويروس استفاده ميكنم ورژن 3 هم هست ولي تا حالا اصلا همچين مشكلي نداشتم . چه طور ميشه يه دفعه اين مشكل به وجود اومده ؟؟؟

kaivanika
10-03-2012, 00:01
دوستان سلام

من روی درایور c ویندوز ایکس پی دارم و روی درایو d ویندوز 7

امروز سیستم رو که روشن کردم روی ویندوز ایکس پی نمیره و اصلا" لوود نمیشه و صحفه آبی رو میاره و ریستارت میشه

میشه راهنمایی کنید چه جوری این مشکل رو حل کنم ؟

چون اگه بخوام دوباره ویندوز ایکس پی نصب کنم ویندوز سوون بوت نمیشه

تمامی راه های ممکن برای بوتت ویندوز سوون بعد از نصب ویندوز ایکس پی رو رفتم

ask_bl
10-03-2012, 08:42
سلام. ممنونم دوست عزيزم . راستش من 3ساله دارم از اين آنتي ويروس استفاده ميكنم ورژن 3 هم هست ولي تا حالا اصلا همچين مشكلي نداشتم . چه طور ميشه يه دفعه اين مشكل به وجود اومده ؟؟؟
سلام
ويندوزتون كه استفاده ميكنين هم همون ويندوزيه كه 3 سال پيش استفاده ميكردين؟
درايور ناد اين مشكل رو به وجود آورده، آپگريدش كنين مشكل حل ميشه