PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروع کار طراحی وب

hamednew1
09-04-2011, 17:45
عرض سلام وخسته نباشید.
من کارای تحت ویندوز زیاد نوشتم، در مورد asp,html,php هم کتاب و مقاله خوندم الان میخوام به طور حرفه شروع به برنامه نویسی تحت وب کنم اولا آیا IDE جامعی برای HTML نویسی مثل ویژوال استودیوی تحت ویندوز هست(البته نمی خوام از dreamwawer استفاده کنم چون شنیدم امنیت نداره)؟
ثانیا باید ازکجا به طورعملی وحرفه ای شروع کنم؟
واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

neopersia
09-04-2011, 17:57
سلام

شما میتونید از همون ویژوال استودیو برای HTML و css هم استفاده کنید
اما اینکه میگید دریم ویور امنیت نداره واقعاً جای تعجب داره! اصلاً کجای این برنامه احتیاج به امنیت داره؟!

hamednew1
16-04-2011, 19:58
سلام

شما میتونید از همون ویژوال استودیو برای HTML و css هم استفاده کنید
اما اینکه میگید دریم ویور امنیت نداره واقعاً جای تعجب داره! اصلاً کجای این برنامه احتیاج به امنیت داره؟!
مرسی استاد فقط میخواستم بدونم ازکدوم قسمت ویژوال استودیو استفاده کنم؟آیا منظورتون asp هستش یا از new project باید به قسمت خاصی برم؟
ممنونم

neopersia
16-04-2011, 20:04
من ویژوال استودیو استفاده نمیکنم اما اگر درست یادم باشه در نسخه های 2008 و 2010 که استفاده کرده بودم امکان ایجاد پروژه html هم داشت
در پروژه های تحت وب داینامیک هم که از HTML و CSS پشتیبانی میکنه

mtchabok
18-04-2011, 10:44
عزیزم باید مشخص کنین که می خواید از php استفاده کنید یا asp.net ؟
اگه از asp.net که خوب نرم افزار مشخصه و قابل توضیح نیس .
ولی اگه از php استفاده میکنید بازم یه سوال دیگه پیشمیاد اونم اینکه آیا از فریم ورک خاصی استفاده میکنید یا نه ؟
اگه از فریم ورک استفاده نمی کنید دریم ویور خیلی میتونه کمکتون کنه مخصوصا نسخه cs5 .
اگه از فریم ورک zend استفاده میکنید zend studio فوق العاده هس .
در کل IDE های واسه php خیلی زیادن و مخصوصا نسخه های جدیدشون امکانات خیلی زیادی دارن .

DaRiOuShJh
19-04-2011, 15:02
برادر این فریم ورک ها یی که اشاره کردی رو میتونی بیشتر توضیح بدی؟
چی هستن و چی کار میکنن اصلا؟

mtchabok
20-04-2011, 09:09
فریم ورکها مجموعه ای از کد ها هستند که امکان توسعه و امکان ایجاد برنامه های مختلف رو دارند .
ما با فریم ورکها میتونیم تهیه و تولید یه برنامه رو از لحاظ زمانی کمتر کنیم و همینطور از لحاظ امنیتی هم به این دلیل که متخصصین زیادی روی فریم ورک کار میکنند ، بالا هس .
به طور کلی فریم ورک یه بستر برنامه نویسی هس که خوب در هر زبانی فریم ورکهایی هم وجود داره .
مثلا در php فریم ورکهایی با نامهای cakephp ، zend framework ، Prado Framework ، CodeIgniter و ... وجود دارن .
تمامی اینها فقط بستری فراهم میکنن که ما راحتتر کد بنویسیم و کدهامون هم امکان توسعه داشته باشه . البته باید بگم که برای اینکه بتونیم با این فریم ورکها کار کنیم هم باید کمی php و هم اینکه باید کدهای فریم ورک رو یاد بگیریم .

DaRiOuShJh
20-04-2011, 12:16
مرسی
پس یه چیزایی تو مایه های جی کوئری و موتولز برای کلاینت ساید هستند
شما خودت بیشتر با کدوماشون کار میکنید؟

mtchabok
21-04-2011, 08:21
پس یه چیزایی تو مایه های جی کوئری و موتولز برای کلاینت ساید هستند
درسته ولی روی سرور
من خودم با هیچ کدومشون .
من واسه خودم یه فریم ورک نوشتم و از اون استفاده میکنم .
برای انتخاب یدونه از اینها ملاکهای زیادی وجود داره که بر میگرده به خود برنامه نویس ...
بهتره که به سایتشون برین و مستنداتشون رو کمی زیر رو کنین ببینین که با کدومشون راحتترین .
در ضمن خیلی از این فریم ورکها تیم فارسی هم دارن که بگردین سایتشون رو پیدا میکنین .

DaRiOuShJh
21-04-2011, 12:05
نه از فارسی و ایرانی جماعت من خیری ندیدم
ترجیح میدم انگلیسی کار کنم ایرانی ها جز خراب کاری چیزی بلد نیستند
اون از وردپرسشون اونم از چیزای دیگشون:31:
ممنون
فعلا که نمیرسم
ولی برسم یه نگاهی میندازم
البته من کارم کلاینت ساید هست معمولا از cms ها به عنوان هسته استفاده میکنم کم پیش میاد سرور ساید چیزی رو بخوام بنویسم

faribashamseh
18-06-2011, 13:30
سلام میشه یک صفحه طراحی شده با html بطور مثال با آموزش قدم به قدم معرفی کنید؟