PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شركتهاي عرضه كننده بازي درايران چطور بازيها را تهيه ميكنند؟

nima_vb
07-04-2011, 11:12
سلام دوستان.
من از روي كنجكاوي برام اين سوال پيش اومده. اين شركتهايي كه بازيهاي رايانه اي مثل need for speed,Gta,... را درايران عرضه مي كنند و ما خريداري ميكنيم و بازي ميكنيم، چطوري اين بازيها را تهيه ميكنند؟ بگذاريد اينطور بگم:
- آيا اونا مثلا حق فروش اون بازي در ايران را از شركت سازنده خريداري ميكنند؟
- يا همينطوري از يك سايت خارجي بازي وكركشا دانلود ميكنند و رايت ميكنند و تو بازار عرضه ميكنند؟
- و يا روش ديگه اي دارند؟
اگر شركتي اون حالت اول را انجام ميده لطفا نام ببريد.
ممنون.

بردیا
07-04-2011, 12:01
فکر نمیکنم کسی حق پخششو بخره
همشون دانلود میکنن و فکر نکنم زحمت کرک کردنشم به خودشون بدن چون خارجیا این کار میکنن.

harrypotter
07-04-2011, 12:21
هر بازی تقریبن همون روز عرضه یا یا از فرداش DVD اش با فرمت iso روی سایت های تورنت و وارز قرار میگیره. و بعد مونده به کرکر ها و سختی کرک شدن بازی چند روز تا دو سه هفته که یه کرک اساسی براش بیاد طول میشکه.
اکثرن شرکتا همون دو سه روز اول بازی رو دان میکنن کرک هم اومده باشه میزنن تنگش میدن خورد ما.

nima_vb
07-04-2011, 12:43
مثلا اگر يك شركت بخواد حق فروش يك بازي را بخره چقدر براش خرج داره؟
البته من خودم هم از همين بازيها استفاده ميكنم و گاهي به خودم ميگم آيا كاردرستي ميكنم؟چون هيچ سودي به اون تهيه كننده اصلي و كسي كه زحمت كشيده نمي رسه.
نظر شما چيه؟ آيا از لحاظ شرعي و اخلاقي كار درستي ميكنيم؟ البته شايد به خاطر وضعيت مالي چاره اي هم نداريم.شما نظرتون چيه؟آيا تاحالا به اين موضوع فكر كرديد؟ آيا به پاسخي رسيديد؟

B.J.U
07-04-2011, 12:52
ببین عزیز من تو همین عید سوئد بودم
اونجا بازی هارو خیلی گرون میدن(تو همه ی دنیا)
و هرکی کپی کنه علاوه بر 10 سال زندان کلی هم بیاد جریمه بده
مثلا Test Drive 2 هفتصد کرون بود معادل 120 هزار تومان و همه ی بازی ها تو همین رنج بود
حالا تو ایران که تست درایو بالای 6000 تومن نیست چه طوری میتونن مجوز داشته باشن؟!

nima_vb
07-04-2011, 14:51
ببین عزیز من تو همین عید سوئد بودم
اونجا بازی هارو خیلی گرون میدن(تو همه ی دنیا)
و هرکی کپی کنه علاوه بر 10 سال زندان کلی هم بیاد جریمه بده
مثلا Test Drive 2 هفتصد کرون بود معادل 120 هزار تومان و همه ی بازی ها تو همین رنج بود
حالا تو ایران که تست درایو بالای 6000 تومن نیست چه طوری میتونن مجوز داشته باشن؟!

چه مجازات سنگيني دارن. خوب پس بااين توصيف مثلا چرا اون شركتها از شركتهاي توزيع كننده ايراني شكايت نمي كنند بخاطر كپي محضولاتشون؟
اوضاع در كشورهاي همسايه مثل تركيه، عراق، سوريه و ... چطوريه؟
البته همه اين سوالاتي كه مي پرسم از روي كنجكاويه.

@R3Z
07-04-2011, 15:37
ایران قانون جهانی کپی رایت رو نپذیرفته و از این لحاظ ما هیچ مشکلی نداریم :31:

B.J.U
07-04-2011, 16:00
تا اونجایی کهع میدونم تو کشور های نسبتا خوب(مثلا عراق و افغانستان و ... نه) بازی کپی رایت هستش و قیمتش همینه
ولی تو ایران حتی سی دی های اورجینال هم تقلبی هستن و فقط سودش میرسه به همون طرفی که اینارو دانلود کرده پس بهتره همون کپی بخرید چون ارزونه و بالاخره حقش کمتر خورده میشه
ولی در مورد فیلم نه همون اصلش رو بخرید!!!!

general_sorena
09-04-2011, 12:18
کاملا واضح که این شرکت های محترم دانلود می کنن! در واقع یه جور دزدی محترمانه! (شاید هم غیر محترمانه) در واقع این شرکت ها محصول دیگران رو بدون اجازشون کپی و پخش می کنند و سودش رو تو جیبشون میزارن. بعد هم ادعا می کنند که چون ایران کپی رایت رو قبول نکرده پس کار ما ایراد نداره. یعنی این وسط وجدان کشک. انگار که همه دزدی کنن بعد بگیم پس دزدی خوبه ما هم دزدی کنیم.
اما خنده دار تر این بنیاد بازی های رایانه ای هست! که خیر سرش میاد به بازی ها مجوز میده. در واقع به جنس دزدی مجوز پخش میده و اسمش رو میزاره قانونی. واقعا مملکت داریم؟

اما یک توضیح برای دوستی که درباره حق پخش گفتن. هربازی یک سازنده داره و یک ناشر. ناشر تمام حق پخش بازی رو می خره و به فروشگاه های مجاز خودش در سراسر دنیا می فروشه. حالا این وسط تاریخ عرضه در برخی کشورها به خاطر فروش بیشتر زودتره. بازی یک محصول فرهنگی-سرگرمی به حساب میاد و پخش اون مثل باقی محصولات مشابه مثل سی دی های موسیقی یا فیلم یا کتاب هست.

maziarb
09-04-2011, 15:54
توی خارجشم هرکی بخواد غیرمجازش رو دانلود میکنه! اما یه فرقی که هست، اینه که با توجه به حقوق اونها 120هزار تومن برای اونها شاید مثل 40هزار تومن باشه؛خیلی فرقها هست، و این فرهنگ هست که اونها دارن و میخرن و گرنه میتونن دانلود کنن، واسشون هم هیچ فرقی نداره که ما کشور عقب مونده جهان آخری این بازی رو بخریم یا کرک شده استفاده کنیم، سودشون رو به اندازه کافی از آمریکا و اروپا و.. میبرن

شركتهاي عرضه كننده بازي درايران چطور بازيها را تهيه ميكنند؟
دانلود و سپس رایت میکنن :31:

devilmaster
10-04-2011, 11:34
بازی ها توی نقاط مختلف دنیا با فاصله چند روز منتشر میشن. مثلا امروز انگلیس فردا امریکا پسفردا استرالیا و .....

جالب اینجاست که چند سال پیش من نسخه کرک شده و کامل یکی از ورژن های pes رو 2 روز قبل از انتشارش توی اولین کشور خریدم. اونم توی بوشهر که اگه شما چیزی رو با پست پیشتاز هم میخریدی حدود 3 4 روز طول میکشید تا برسه به دستت.

نمیدونم از کجا ولی خیلی از این بازی ها رو قبل از تاریخ انتشار به دست میارن شرکت های داخلی