PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای استفاده از گوشی موبایل برای دانلود شبانه

uuss20ir
06-04-2011, 12:37
سلام دوستان ..
من به دلایلی نمی تونم شب ها از کامپیوترم برای اینترنت شبانه رایگان (adsl) استفاده کنم برای همین می خواهم یک گوشی موبایل wifi دار بخرم که بوسیله وایرلس شب ها باهاش دانلود کنم چون من قبلا تجربه این کار را نداشتم می خواستم بدونم اصلا کیفیت استفاده از اینترنت با موبایل به این شکل پایین نمیاد سرعت دانلود کمتر نمی شه چون اینترنت شبانه که شرکت ها می دهند همین جوری پایین هست و همچنین نرم هایی افزایش سرعت دانلود مثل idm
نسخه موبایل آن هم مثل نسخه pc به درد بخور هست.. لطفا راهنمایی کنید.

amir20
06-04-2011, 14:54
شما میتونین از طریق wifi ، بلوتوث یا کابل به اینترنت موبایلتون توسط کامپیوتر وصل بشین که بستگی به مدل و سیستم عامل گوشی داره که کدوم یکی از این روش ها رو بتونین استفاده کنید.
سرعت به نظرم کم هست ، شما باید مشخص کنید برای چه کاربردی میخواین استفاده کنید و سرعت چند رو مناسب میدونین (منظورم سرعت دانلود است)

شاید هم من منظور شما رو درست متوجه نشده باشم.
منظورتون این هست که از اینترنت موبایل در کامپیوتر استفاده کنین یا از اینترنت کامپیوتر در موبایل؟

uuss20ir
06-04-2011, 15:28
شما میتونین از طریق wifi ، بلوتوث یا کابل به اینترنت موبایلتون توسط کامپیوتر وصل بشین که بستگی به مدل و سیستم عامل گوشی داره که کدوم یکی از این روش ها رو بتونین استفاده کنید.
سرعت به نظرم کم هست ، شما باید مشخص کنید برای چه کاربردی میخواین استفاده کنید و سرعت چند رو مناسب میدونین (منظورم سرعت دانلود است)

شاید هم من منظور شما رو درست متوجه نشده باشم.
منظورتون این هست که از اینترنت موبایل در کامپیوتر استفاده کنین یا از اینترنت کامپیوتر در موبایل؟

منظورم اینکه بدون کامپیوتر مستقیم از اینترنت(adsl) بروی گوشی استفاده کرد.(کامپیوتر نقشی نداشته باشه)که فکر نکنم به غیر wif گوشی و مودم وایرلس دار روشی دیگری باشه.. و می خواهم بدون حداکثر سرعت دانلود می تونه چند باشه(روش بیسیم) سیستم عامل گوشی هم ترجیحا سیمبین یا اندروید و همچنین با نرم افزار دانلود نسخه جاوا..(idm.jar) مثلا روی گوشی نوکیا سی 6-01

amir20
06-04-2011, 16:38
منظورم اینکه بدون کامپیوتر مستقیم از اینترنت(adsl) بروی گوشی استفاده کرد.(کامپیوتر نقشی نداشته باشه)که فکر نکنم به غیر wif گوشی و مودم وایرلس دار روشی دیگری باشه.. و می خواهم بدون حداکثر سرعت دانلود می تونه چند باشه(روش بیسیم) سیستم عامل گوشی هم ترجیحا سیمبین یا اندروید و همچنین با نرم افزار دانلود نسخه جاوا..(idm.jar) مثلا روی گوشی نوکیا سی 6-01
در اون مورد من زیاد اطلاعاتی ندارم ، فکر نمیکنم محدودیتی توی سرعت ایجاد بشه ، چون سرعت اینترنتی که ما در ایران داریم از سرعت wifi خیلی خیلی کمتر هست.

saeed_136915
06-04-2011, 18:07
اگه شما گوشی آندروید دار بخرید دانلود منیجر های خیلی قوی براش هست که سرعت دانلود با کامپیو تر برابری میکنه

fariborz_1
06-04-2011, 18:13
من الان سامسوگ جت دارم و از اینترنت وای فای منزلم به جای GPRS ایرانسل برای گوشیم استفاده می کنم و ازش راضیم
پیشنهاد می کنم گوشی آندروید دار بگیرید چون براش دانلود منجر هم وجود داره

uuss20ir
06-04-2011, 18:44
و یک سوال دانلود منجر هایی که رو گوشی هست مثل pc قابلیت توقف و ادامه دانلود را هم داره؟؟و راستی از دوستان یک گوشی خوب برای این کار تا سقف حداکثر 350 تومان سراغ نداره..البته با صفحه نمایش 3.5 اینچی(حداقل) دوربین خوب wifi gps و...

saeed_136915
06-04-2011, 18:58
به نظر من Samsung Galaxy 551 خوبه. قیمتش حدود 300 تومنه.

Hossein813
06-04-2011, 20:53
در هر حال توجه داشته باش كه قابليت هاي دانلود منيجر از كامپيوتر كم تره !

sinasalar2007
06-04-2011, 21:19
با گوشی نمیتونی به طور مداوم شش ساعت دانلود کنی ، باطری گوشی نمیکشه ... من به gprs که وصل میشم گوشیم نهایتا میتونه 3-4 ساعت دوام بیاره
کلا ارزش نداره با گوشی چیزی دانلود کنی چون بعد از یه مدت باید باطری رو عوض کنی ، lcd گوشی ممکنه بسوزه و ... خرجش از پول برق یک ماهه یه کامپیوتر بیشتر میشه

amir20
07-04-2011, 00:56
با گوشی نمیتونی به طور مداوم شش ساعت دانلود کنی ، باطری گوشی نمیکشه ... من به gprs که وصل میشم گوشیم نهایتا میتونه 3-4 ساعت دوام بیاره
کلا ارزش نداره با گوشی چیزی دانلود کنی چون بعد از یه مدت باید باطری رو عوض کنی ، lcd گوشی ممکنه بسوزه و ... خرجش از پول برق یک ماهه یه کامپیوتر بیشتر میشه
مگه نمیشه دانلود رو minimize کرد؟
مگه وقتی minimize بشه ، lcd خاموش نمیشه؟
بازم اینقدر تاثیر داره؟

uuss20ir
07-04-2011, 09:18

البته می شه گوشی رو تو شارژ گذاشت ولی تا جایی که خیلی داغ نکنه آخه جایی خوندم باطری های لیتیومی را می شه تا یک هفته مداوم تو شارژ باشه..اصلا من تو ماه یکی دو هفته حداکثر برای این کار می خوام همچنین اگه یک گوشی با چند ساعت کار lcd بسوزه که به درد نمی خوره..!:41: بعدش هم مگه گوشی بخصوص آندرویدها در چنین مواقعی صفحه خاموش نمی شه؟؟

sinasalar2007
07-04-2011, 19:13
مگه نمیشه دانلود رو minimize کرد؟
مگه وقتی minimize بشه ، lcd خاموش نمیشه؟
بازم اینقدر تاثیر داره؟

هر گوشی رو که نمیشه minimize کرد ، خیلی از گوشی ها صرفا صفحه نمایششون کم رنگ میشه موقع دانلود ، که همین هم باز تاثیر میذاره

البته می شه گوشی رو تو شارژ گذاشت ولی تا جایی که خیلی داغ نکنه آخه جایی خوندم باطری های لیتیومی را می شه تا یک هفته مداوم تو شارژ باشه..اصلا من تو ماه یکی دو هفته حداکثر برای این کار می خوام همچنین اگه یک گوشی با چند ساعت کار lcd بسوزه که به درد نمی خوره..!:41: بعدش هم مگه گوشی بخصوص آندرویدها در چنین مواقعی صفحه خاموش نمی شه؟؟

باطری های لیتیومی در اثر انجام همین کارهای معمول بعد از چند وقت باد میکنه و تند و تند شارژ خالی میکنه ، حالا این که شما میخوای از یک طرف گوشی رو بذاری تو شارژ و از طرف دیگه باهاش دانلود انجام بدی دیگه فکر نکنم بعد از دو هفته چیزی از باطری گوشی باقی بمونه
اگر هم موقع دانلود نذاری تو شارژ گوشی 300 تومنی فکر نمیکنم بتونه بیشتر از 4-5 ساعت نهایتا دوام بیاره و زود شارژ خالی میکنه

italia88
07-04-2011, 23:31

درسته , در ضمن جدا از باطری و ال سی دی استفاده طولانی مدت برای خود دستگاه هم مضرره بهتره برای استفاده طولانی از چی پی ار اس حتما از مودم مخصوص استفاده بشه
در کل برای استفاده طولانی و دانلود کردن مداوم استفاده از همون ای دی اس ال مناسب تره

nini bad
09-04-2011, 15:17
دوست عزیز شما بهتره از فکره استفاده شبانه از اینترنت با گوشی کاملا بیخیال شوید چون نهایت استفاده به صورت مداوم از wifi گوشی اونم همراه با دانلود به صرفه نیست چون مصرف باطری گوشی بالا می رود و بیشتر از 1ساعت باطری هم دوام نمی آورد.