PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جستجو در اکسس

metalmilitia_v
05-04-2011, 19:43
سلام

من یک برنامه آماده کردم ولی مشکلی که دارم تو قسمت سرچ برنامه هست. چند روزه هر کاری می کنم درست نمی شه. من می خوام وقتی تو قسمت جستجو کلمه ای رو وارد می کنم فقط تو همو.ن فیلد جستجوش کنه و نتیجه ها رو نشون بده. مثلاً اگه تو قسمت شماره پرونده چیزی رو تایپ می کنم فقط همون فیلد شماره پرونده رو جستجو کنه و نتایج رو برام بیاره، نه فیلدای دیگه. ولی هر کاری می کنم درست نمی شه. یا اصلاً جستجو کار نمی کنه یا اینکه نتیجه های بی ربط رو نشون میده. در ضمن می خواستم جستجو جوری باشه که لازم نباشه دقیقاً کلمه ای که جستجو میشه و کلمه ای که تو جدول هست مثل هم باشن. من خودم از like تو query استفاده کردم ولی مشکل جستجو همچنان باقی هست.

لطفاً یک نفر راهنماییم کنه که باید چیکار کنم. باید این برنامه سریع تر آماده بشه هم چیزشم آماده هست ولی این جستجو دیگه واقعاً اعصابمو بهم ریخته. ممنون میشم اگه یکی از دوستان راهنماییم کنن.

ممنون از لطفتون

metalmilitia_v
05-04-2011, 20:10
اگه لازمه بگبد تا برناممو اینجا بزارم

peyman1055
31-05-2011, 21:42
سلام ، شما باید برای هر فیلد یه دستور select جداگانه بنویسید مثل این

select * from table-name where name like '%' + 'matne jostoju' + '%'

select * from table-name where shomare-parvande like '%' + 'matne jostoju' + '%'

-- payan

zxo004
16-08-2011, 09:19
با سلام و خسته نباشید

من میخوام عبارتی مثل نام کتاب یا نویسنده کتاب و یا هر کلمه ای را در مثلا جدول 1 جستجو کنم و بعد همه اون اطلاعات را در جدول 2 با کمی تغییر ذخیره کنم به شرطی که اطلاعات فیلد جدول 1 تغییر نکند.

یا این جوری هم بشه با خوبه : از یک جدول یه کلمه ای را جستجو کنم و بعد از پیدا کردن آن فیلد را با کمی تغییر در همان جدول با یک id جدید ذخیره کنم یعنی اون قبلی که سرچ کردم و پیدا شده بدون تغییر بماند و یک رکورد جدید ایجاد شود.
با تشکر