PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز و مشکل در تست رم در هنگام روشن شدن کامپیوتر

yashgin128
04-04-2011, 10:12
سلام دوستان من یه سیستم قدیمی (cpu celeron 1.7 )دارم که الان چند روزی میشه بالا نمیاد معمولا بوق سالمی سیستم میخوره ولی تو قسمت تست رم گیر میکنهاجالبه اگه باطری مادر بورد رو بیرون بیارم از اون مرحله رد میشه ولی ویندوز رو بالا نمیاره و ریسیت میشه.هر بار هم که سی دی ویندوز میزارم تا نصبش کنم اصلا کار نمیده .یعنی با دکمه f2 اصلا وارد بایوس نمیشه که روی سی دی تنظیم کنم.
در ضمن من یه بار رم رو اشتباهی روی اسلات گذاشتم که بعد از اون رم یه قسمت از اون شانه هاش سوخته بود و لی کار میداد یعنی ویندوز اونو میشناخت.رمم 512 بود.غیر از اون دو تا رم 256 هم دارم.رم ها ddr هستند
چیکار کنم؟

EXTREME
04-04-2011, 14:47
اگه رم رو اشتباهی رو اسلات زدید خوب این باعث شده به رم آسیب برسه ریست شدن قبل از لود ویندوز هم دلیلش اینه
شما وقتی داره سیستم میاد بالا f11 یا f12 رو بزنید وارد boot menu بشید بوت رو بزارید رو سی دی و با نرم افزار hirehn boot cd یک تست از رم بگیرید
کار دیگه ای که باید بکنید اینه که در حالت تکی رم هارو چک کنید به صورت تک تک رو همه ی اسلات های حافظه که معلوم بشه کدوم رم داره مشکل بوجود میاره

amd>intel
04-04-2011, 14:52
شما بايد رم رو عوض كنيد . و اسلات رم رو بديد يك تعميركار براتون عوض كنه .