PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عمر لب تاپ چند سال هست؟؟

nimahandsomboy
04-04-2011, 00:27
یک لب تاپ معم.لا چند سال عمر میکنه

من الان یه pc دارم که 8 ساله دارم باهاش کار میکنم

اگه لب تاپ بخرم چند سال میتونم باهاش کار کنم؟؟

kakolak90
04-04-2011, 00:51
سوالت خیلی خنده داره

iMosi
04-04-2011, 03:34
اصلا هم خنده دار نیست............
لپتاپ وقتی عمرش تموم میشه که باتریش خراب بشه ونتونی پیداش کنی...........چون اگر باتری نداشته باشه فرقش با دستکتاپ چیه؟

REGISTERED-USER
04-04-2011, 07:30
راست گفت دوستمون سوالت خنده داره !

ata.royalfalcon
04-04-2011, 08:07
یک لب تاپ معم.لا چند سال عمر میکنه

من الان یه pc دارم که 8 ساله دارم باهاش کار میکنم

اگه لب تاپ بخرم چند سال میتونم باهاش کار کنم؟؟

به شرط نگهداري مناسب عمر طولاني خواهد داشت
شيوه هاي نگهداري مناسب لپتاپ هم زياد گفته شده كه يه سرچي بزني ميتوني پيدا كني چند مثال

1. كنترل دما (مسئله مهميه)
2. محافظت از گرد و خاك
و خيلي چيزهاي ديگه

ولي يك نكته مهم ، تكنولوژي اونقدر سريع پيشرفت ميكنه كه لپتاپي كه يكسال پيش خريداري شده از دور خارج ميشه
باطري ها هم حدودا دوسالي دوام دارن و من مطمئن هستم تا چند سال بعد هم اون باطري در بازار موجوده
يكي از همكاراي ما لپتاپي داره كه بيش از 5 ساله كه داره ازش استفاده ميكنه و مشكلاتي كه براش پيش اومده ناشي از سهل انگاري خودش بوده مثلا شكستگي قسمت شبكه (LAN)

biostar
04-04-2011, 10:26
خوب جواب این سوال می تونه 3 سال باشه می تونه هم بیش از 10 سال باشه دیگه! اصلا نمیشه گفت چند ساله

سخت افزار یک لپتاپ نهایتا 3 یا 4 سال به ما جواب میده و بعدش دیگه اصلا نمیشه باهاش کنار اومد ! مگر استفاده خیلی سبک باشه اون وقت هرچقدر که بخوای عمر میکنه!

.princess
04-04-2011, 10:47
ولي به نظر من سوال خيلي خوبي و جالبي ميتونه باشه معمولا لپ تاپهايي كه سيستم كولينگ بالايي دارند و كانفيگاشون به هم مچ ميشه عمر طولاني دارن اما تكنولوژي هم عامل مهميه كه يه لپ تاب مترود ميشه در عين حالي كه هنوز داره كار ميكنه!! پس اگه كمي بيشتر خرج كنيد و لپ تاب مجهزتري بگيريد كه امكانات بيشتري داشته باشه بالطبع ميتونه حداقل 8 سال تا 10 سال واستون خوب كار كنه مشروط بر اينكه به خوبي ازش محافظت كنيد چون لپ تابها اكثرشون ظريف تر و ضعيف تر از پي سي ها هستن اما به نظرم باز لپ تاپ اولويت داره اين نظر منه البته
به هرحال دوست عزيز اميدوارم كه بتوني يه لپ تاب يا يه پي سيه با دوام انتخاب كني ايشالا موفق باشي ولي دوستان سوال كردن عيب نيست ندانستن عيبه

mohgold
04-04-2011, 12:07
خوب جواب این سوال می تونه 3 سال باشه می تونه هم بیش از 10 سال باشه دیگه! اصلا نمیشه گفت چند ساله

سخت افزار یک لپتاپ نهایتا 3 یا 4 سال به ما جواب میده و بعدش دیگه اصلا نمیشه باهاش کنار اومد ! مگر استفاده خیلی سبک باشه اون وقت هرچقدر که بخوای عمر میکنه!

آقا حرفه های بالارو تایید می کنم

از نظر سخت افزار هم محدودیت استفاده نداره بستگی به استفادتون داره ، قطعات سالم میتون Life Time کار کنن

موفق باشید

V E S T A
04-04-2011, 12:19
سوالت خیلی خنده داره

راست گفت دوستمون سوالت خنده داره !

قوانين انجمن هاي p30world

- لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوالهايشان بسيار ابتدايي مي باشد. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.

همه یه روز سوالاشون به نظر خنده دار میومده ..

Pami
04-04-2011, 12:31
عمر مفید چیپست ها و قطعات الکترونیکی لپ تاپ معمولا 2 سال هست و در این 2 سال اگه از لپ تاپ درست استفاده بشه بالاترین کارایی رو دریافت میکنید ، به مرور زمان از دو سال به بعد ایرادها به چشم میان ولی باز هم با استفاده درست میتونید از لپ تاپ چندین و چند سال کار بکشید ، به عبارتی میزان عمر لپ تاپ و کلا هر وسیله الکترونیکی دیگه ای به طرز استفاده شما بستگی داره و همینطور کیفیت ساخت قطعات .

از نظر قدیمی شدن سخت افزار استفاده شده هم نهایتا در بهترین حالت بین 6 ماه تا 1 سال عمر مفید داشته باشید و بعد از این مدت تکنولوژی استفاده شده در لپ تاپ شما قدیمی خواهد شد و نسل جدیدی جایگزین اون میشه .

mx_2dar
04-04-2011, 13:27
از بین لپتاپ هایی که بین بچه ها دیدم dell از همه زودتر خراب میشه و عمرش حداکثر 2 تا 2 سال و نیم هست .
زمان ما 1310 و 1510 بود ساخت لهستان، مالزی و چین. بلا استثنا همشون بعد این مدت گرافیکشون سوخت آخرین نفر هم من بودم که تو همین عید گرافیکش مشکل پیدا کرد الان هم که چینی شده رسما آشغال هست. البته منم رسشو کشیدم بقولی :31: ازش راضیم!
ولی کلا لپتاپ باید استفاده کنی تا خراب شه دلیلی نداره یه لپتاپ رو n سال نگهداری چون دیگه بعدا کارایی لازم رو نداره مثلا بعضی از بچه ها باتری رو در میوردن که خراب نشه به نظرم این کار بی معنیه یعنی شما یه قابلیت سیستم رو حذف کنی که عمرش رو زیاد کنی که چی بشه اون باتری رو میخوای ..... کنی :31:
لپتاپ های Sony عمر بالایی دارند تا 5 سال راحت دووم میارن بعد hp
asus و acer هم که عددی نیستن :31:

.princess
04-04-2011, 13:38
لپتاپ های Sony عمر بالایی دارند تا 5 سال راحت دووم میارن بعد hp
asus و acer هم که عددی نیستن :31:
به شخصه موافق نيستم بله اگه سوني ارجينال پيدا كردي كه سلام منو بهش برسون!! مخصوصا تو اين بنداز بندازاي پاساژ پارسيان و ايرانيان كه رسما گنجشك رو جاي بويينگ ميفروشن! توي اين بازار تحريمي ايران كه همه چي چينيه و بدتر از اون اوضاعي كه واسه ژاپن پيش اومد كه رسما تعطيله !! اما به نظرم سوني فقط پول ماركشو ميخوره من نظرم رو ايسوس و ام اس اي هست ام اس اي كه دارنده استاندارد توليد تجهيزات نظامي و فضاييه عمر قطعه اگه خوب استفاده بشه تا 20 سال دوام مياره!!!! ايسوس هم كه بهترين مادربورد رو تو دنيا داره اگه مك اپل رو در نظر بگيريم باز يه چيزي اون هم محشره اما به صرفه نيست

nimahandsomboy
04-04-2011, 14:49
از راهنمایی همه دوستان ممنون

ولی من فکر میکردم بیشتر از اینا کار کنه

ادم حداقل 1ملیون خرج کنه فقط 2.3 سال لب تاپ داشته باشه...فایده نداره که.......

تازه کارایی که pc داره لب تاپ نداره..عمر pc خیلی بیشتر ز اینهاست

Pami
04-04-2011, 14:55
تاپیک به تالار بحث و تبادل نظر انتقال داده میشه .

hitman908
04-04-2011, 15:02

خب مسلمه عزیزم اگه قرار بود بیشتر بشه که اونوفت مارک دل میلیاردر نمیشد:46:

mx_2dar
04-04-2011, 18:21
به شخصه موافق نيستم بله اگه سوني ارجينال پيدا كردي كه سلام منو بهش برسون!! مخصوصا تو اين بنداز بندازاي پاساژ پارسيان و ايرانيان كه رسما گنجشك رو جاي بويينگ ميفروشن! توي اين بازار تحريمي ايران كه همه چي چينيه و بدتر از اون اوضاعي كه واسه ژاپن پيش اومد كه رسما تعطيله !! اما به نظرم سوني فقط پول ماركشو ميخوره من نظرم رو ايسوس و ام اس اي هست ام اس اي كه دارنده استاندارد توليد تجهيزات نظامي و فضاييه عمر قطعه اگه خوب استفاده بشه تا 20 سال دوام مياره!!!! ايسوس هم كه بهترين مادربورد رو تو دنيا داره اگه مك اپل رو در نظر بگيريم باز يه چيزي اون هم محشره اما به صرفه نيست

قبل از اینکه تحریم بشیم بود هنوزم مثل ساعت کار می کنند ولی خوب الان چی چینی نیست! من اعتقادم اینه سونی همیشه سونی هست! حتی اگه چینی باشه به هر حال شما کلی داری پاش پول میدی برای همینم باید عمرش بالا باشه
اگر صحبت بنداز باشه پایتخت از همه بندازترند رنج قیمت خیلی نوسان داره همه میگن گارانتی فقط گارانتی ما :27: اگر یکی وارد نباشه میزنن حسابی پیاده اش می کنن!

ASUS و ACER با اون کیبرد غیراستانداردش زیاد تو بورس خرید و فروش نبودن ولی با بالا بردن کانفیگاشون قصد داشتن و دارن بازارو بگیرن ولی بازم HP تو این زمینه موفقتره چون هم خوشگلترن و هم به نسبت کانفیگ هایی که داره قیمتش مناسبتره!

مشخصا هیچی pc نیمشه نشستن پشت pc یه صفای دیگه ای داره حیف که نمیشه حرکتش داد :31:
در مجموع هر چقدر پول بدی همونقدر آش میخوری :46:

mjos69
04-04-2011, 19:28
اپل باشه مادام العمر کار میکنه

.princess
04-04-2011, 19:42
قبل از اینکه تحریم بشیم بود هنوزم مثل ساعت کار می کنند ولی خوب الان چی چینی نیست! من اعتقادم اینه سونی همیشه سونی هست! حتی اگه چینی باشه به هر حال شما کلی داری پاش پول میدی برای همینم باید عمرش بالا باشه
اگر صحبت بنداز باشه پایتخت از همه بندازترند رنج قیمت خیلی نوسان داره همه میگن گارانتی فقط گارانتی ما :27: اگر یکی وارد نباشه میزنن حسابی پیاده اش می کنن!

ASUS و ACER با اون کیبرد غیراستانداردش زیاد تو بورس خرید و فروش نبودن ولی با بالا بردن کانفیگاشون قصد داشتن و دارن بازارو بگیرن ولی بازم HP تو این زمینه موفقتره چون هم خوشگلترن و هم به نسبت کانفیگ هایی که داره قیمتش مناسبتره!

اگه صحبت به زيبايي و ارگونومي طراحي باشه من در درجه اول مك اپل رو در نظر ميگيرم شما كه داري 2 تومن به وايو پول ميدي 500 تومن بزار روش يه مك بخر حتي كور آي 5 مك ميارزه به هر چي لپ تاپ وايو و ايسوس و ....
من بحثم زيبايي و قشنگي نيست من بحث كيفيت و كاراييه مخصوصا تو كارهاي مهندسي و يا گيم اصلا زيبايي فاكتور درجه سه محسوب ميشه به شخصه اگه لپ تاپي ببينم كه كانفيگش عاليه اما ارگونوميش خوب نيست باز هم قبولش دارم چه برسه به اينكه ارگونومي هم داشته باشه فقط زيبا نباشه!! بزار رو راست بگم دوست عزيز من لپ تاپو براي اسباب بازي نميخوام!!!:5:

amin_pwa
06-04-2011, 15:18
پس باین تفاسیر باریک الله وایو . من وایو vgn مال ٢٠٠٥ داشتم تا ٥ ماه قبل این ساعت کار می کرد حتی باهاش farcry 2 بازی می کردم حیف که کارت گرافیکش بر اثر سهل انگاریم به فنا رفت .

pooriya_hp
06-04-2011, 16:11
عمر مفید یه لپ تاپ 3-4 سال هست ... بعد از 3-4 سال به مشکلاتی از قبیل : باتری بر خواهید خورد !!

کلا این روند یه سیاست کمپانی ها هست !!

که در برندهای غربی مثل : hp و dell این موضوع از گذشته بوده ( مخترع این سیاست خود غربی ها بودند :31: )

amin_pwa
06-04-2011, 17:44
عمر مفید یه لپ تاپ 3-4 سال هست ... بعد از 3-4 سال به مشکلاتی از قبیل : باتری بر خواهید خورد !! کلا این روند یه سیاست کمپانی ها هست !! که در برندهای غربی مثل : hp و dell این موضوع از گذشته بوده ( مخترع این سیاست خود غربی ها بودند ) اصولا باید این کار را بکنند چون در امد انها از فروش کالا یشان حاصل میشه و اگر لپ تاپی درست کنند که ٥ سال کار کنه صاحب لپ تاپ تا اخر ٥ سال از ابن لپ تاپ کار می کشه تا خراب شه و اگر سالم باشه خیلی کم میایند لپ تاپشون را عوض کنند پس انها بقای کارشان را در عمر کم لپ تاپاشوند می بینند .

pooriya_hp
06-04-2011, 17:48
بله منظورم دقیقا همین بود ... عمر لپ تاپ سیاستشون هست !!

hitman908
06-04-2011, 19:07
به اینم بستگی از کدوم کشور بخری و نوسنات برق که خیلی مهمه در عمر باتری

hasansoft
26-04-2011, 23:30
عمر مفید به نظر من 2 سال است ولی برای سرهی صنعتی 3 تا 4 سال
کاملا تجربی است

mehrdad8086
01-05-2011, 14:50
ببین دوست من...

عمر لب تاب یعنی چی؟منظورت اینه که روشن بشه و ویندوز ( وقت ) رو بالا بیاره؟

نرم افزار و سخت افزار باهم پیش میرن.

ممکنه فرضا یه لب تاب 4 یا 5 سال هم کار کنه....که چی؟زمانی که نتونه نرم افزار و OS روز رو به اجرا در بیاره به نظرت عمرش تموم نشده؟

متاسفانه لب تاب به علت کم بودن قابلیت ارتقا زود از دور میوفته....:13:

همین الان بنده 2تا لب تاب دارم زمان قزقزک میرزای دوم...حتی باطریش هم 30 دقیقه شارژ نگه می داره

(لب تاب هم لب تابهای قدیم)
با 256 مگ رم و هارد 10 فقط به درد این می خوره آهنگ گوش بدی:31:البته من یکیشو دادم به بچه یکی از اقوام که زد ترکوندش و استعداد های نهفتش شکوفا شدبچه....:21:

از نظر من عمر لب تاب 60 درصد یعنی کارائی نرم افزاری و 40 در صد سخت افزاری

iMosi
01-05-2011, 15:02
نظرتون در مورد لپتاپ ها ی اپل چیه؟...عمرشون در چه حدیه؟.....چون سیستمشون فرق میکنه میپرسم...

hasansoft
25-05-2011, 20:10
عمر باطری لپ تاپ اپل فوق العاده است من بعد از ۳ سال افت نداشتم
خیلی کم افت می کند