PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اينترنت ملي چيه؟

manli7
03-04-2011, 14:09
سلام دوستان من يه سوال داشتم از اين كه اينترنت ملي چيه؟ اگه بياد چي ميشه؟ كاربردش چيه؟

ممنون

nikaien
03-04-2011, 14:31
مثل همين اينترنت معموليه. با اين تفاوت كه به سايتهايي كه هاست خارج از ايران دارند دسترسي نداريد.
براي كارهاي اداري و بانكي و دانشگاهي مناسبه. اينترنت ملي از نظر هزينه اي براي دولت فرقي با جهاني نداره

manli7
03-04-2011, 17:25
خوب بعد يعني سايت هايي كه از ايران هاست و سرور نمي گيرن يعني فل تر ميشه؟

بعد يعني ما نمي تونيم همين چيز الان رو داشته باشيم؟

neopersia
03-04-2011, 18:24
از دوستان خواهش میکنم فقط در صورتی که دانش و اطلاعات کافی رو دارند در این تاپیک مطلب ارسال کنند
اگر این تاپیک هم مثل تاپیکهای قبلی که در این زمینه ایجاد شده بشه محل ارسال مطالب تخیلی، بدون اینکه ارسال کننده مطلب کوچکترین اطلاعاتی در زمینه اینترنت و شبکه داشته باشه تاپیک بسته و حذف خواهد شد. همچنین با کاربرانی که احیاناً تاپیک رو سیاسی کنند برخورد خواهد شد!

neopersia
03-04-2011, 18:31
مثل همين اينترنت معموليه. با اين تفاوت كه به سايتهايي كه هاست خارج از ايران دارند دسترسي نداريد.
براي كارهاي اداري و بانكي و دانشگاهي مناسبه. اينترنت ملي از نظر هزينه اي براي دولت فرقي با جهاني نداره

کجا گفته شده که قراره دسترسی به هاستهای خارج از ایران قطع بشه؟
قراره که به جای استفاده از پهنای باند بین المللی، پهنای باند سایتهای داخلی از شبکه ملی تأمین بشه. به این صورت ترافیک بین المللی کمتری مصرف میشه و همینطور هزینه کمتری هم بابت پهنای باند پرداخت خواهد شد
همینطور سرعت دسترسی به سایتهای داخلی هم باید بیشتر بشه چون به سرور داخل کشور وصل میشن نه سروری که اون طرف دنیا قرار داره!

همچنین اگر هم روزی کسی بخواد ما رو تهدید به تحریم اینترنت بکنه به دلیل وجود شبکه ملی کار این تحریم بسیار کم اثر تر خواهد بود. در حالی که الان بدون شبکه داخلی میتونند اینترنت ما رو فلج کنند!

Andaron
03-04-2011, 18:33
اینترنت ملی اشتبه هستش بلکه اینترانت ملی هستش .
چیز خاصی برای کاربران معمولی نداره مگر اینکه سایت های پر بازدید بیان از هاست داخلی که از اینترنت ملی استفاده کنند اونوقت نا هم به وسیله اینترنت ملی از آن استفاده کنیم که اگر هم چین اتفاقی بیفته یعنی سایت های مهم و پر بازدید از اینترنت ملی استفاده کنند اونوقت isp ها می تونند 10 مگ اینترانت ملی رو با قیمت 10000 هزار تومن به کاربرا بدن البته به صورت استراکی
اینم بگم اینم بگ در حال حاضر هم بارها شما از اینترنت ملی استفاده کرده اید

Makan_noor
03-04-2011, 18:34
شبکه ی تلفنای یک شهر رو فرض کنید تمای کلیدهای صفر اونا رو قفل کردن بنابراین شما دیگه نمی تونید کد شهرهای دیگه رو بگیرین و ارتباط شما با دنیای خارج قطع میشه و فقط می تونید تو همون شهر با هم ارتباط داشته باشید.این یعنی اینترنت ملی یا اینترانت!!دقیقا نظیر همون کاری که کره شمالی تو سال 2000 انجام داد و من شنیدم که از شهریورماه قراره این اینترانت جایگزین اینترنت جهانی در ایران بشه و با این فاجعه در عجبم که همه چقدر خونسرد هنوز دارن تو فیسبوک چرخ میزنن یا در حال چت کردن با همدیگن یا دارن فیلم و آهنگ دانلود می کنن یا با قیلشرشکن و وی پی ان در جاهای دیگه ای سیر میکنن!احتمالا خبر ندارن که تا چند ماه دیگه هیچکدوم از این کارا رو نمی تونن بکنن!!!

neopersia
03-04-2011, 18:47
شبکه ی تلفنای یک شهر رو فرض کنید تمای کلیدهای صفر اونا رو قفل کردن بنابراین شما دیگه نمی تونید کد شهرهای دیگه رو بگیرین و ارتباط شما با دنیای خارج قطع میشه و فقط می تونید تو همون شهر با هم ارتباط داشته باشید.این یعنی اینترنت ملی یا اینترانت!!دقیقا نظیر همون کاری که کره شمالی تو سال 2000 انجام داد و من شنیدم که از شهریورماه قراره این اینترانت جایگزین اینترنت جهانی در ایران بشه و با این فاجعه در عجبم که همه چقدر خونسرد هنوز دارن تو فیسبوک چرخ میزنن یا در حال چت کردن با همدیگن یا دارن فیلم و آهنگ دانلود می کنن یا با قیلشرشکن و وی پی ان در جاهای دیگه ای سیر میکنن!احتمالا خبر ندارن که تا چند ماه دیگه هیچکدوم از این کارا رو نمی تونن بکنن!!!
این مطلب کاملاً بی منطق و دلیل هست! شما هم فرض رو بر این گذاشتید که ارتباط با خارج قطع خواهد شد که اشتباه هست

در مورد دانلود و وی پی ان و .. هم مگر الان شما اینترنتتون رو مستقیم از خارج میگیرید و مخابرات نمیتونه شما رو محدود کنه که نیاز داشته باشه تا اینترنت ملی رو برای محدود کردن شما ایجاد کنه؟!
برای کاربران هیچ چیزی تغییر نمیکنه (حد اقل بدتر نمیشه). هر محدودیتی رو که بخوان الان هم قادر به اعمال کردنش هستند و نیازی به اینترنت ملی ندارند!

XDbit68
03-04-2011, 19:03
برای کاربران هیچ چیزی تغییر نمیکنه (حد اقل بدتر نمیشه). هر محدودیتی رو که بخوان الان هم قادر به اعمال کردنش هستند و نیازی به اینترنت ملی ندارند!

توضیحات کامل نیستش. من ندیدم زیاد راجع به این موضوع بحث شده باشه.میشه شما توضیح بدین که مثلا تو باز کردن ایمیل چه اتفاقی قراره بیفته؟
تو باز کردن سایتهای خارجی چه اتفاقی قراره بیفته؟
آیا قراره با این اینترانت سرعت زغالی ما بالا بره؟اگه ممکنه لینکی چیزی بذارین راجع به اطلاعات فنی بستر شبکه ی اینترانت ملی.
ممنون.

neopersia
03-04-2011, 19:24
من هم نماینده اینترنت ملی نیستم
فقط بر اساس دانسته های خودم و اطلاعاتی که در اوایلی که طرح اعلام شد منتشر شده و چندین مرتبه که تلویزون در مورد این طرح میزگرد گذاشته نظرم رو میگم. اصراری هم بر به کرسی نشوندن حرف خودم ندارم! از دوستان مخالف خواهش میکنم اگر اشتباه میکنم از طرق علمی اشتباه بودن حرف منو ثابت کنند (صحبتای پای منقلی نمیخواما! دلیل علمی بیارید)

در مورد ایمیل هم تا اینجا که خاطرم هست قرار نیست اتفاقی بیافته. فقط سرویس ایمیل داخلی هم راه اندازی میشه و کاربران میتونند از اون استفاده کنند. سرویسهای فعلی هم همچنان قابل دسترس خواهد بود

در مورد لینک هم چون مدتی هست که دیگه دنبال نکردم الان منبع کاملی مد نظرم نیست اما سرچ میکنم و اگر منبع مطمئنی پیدا کنم اینجا قرار میدم

mmiladd
03-04-2011, 20:23
من هم نماینده اینترنت ملی نیستم
فقط بر اساس دانسته های خودم و اطلاعاتی که در اوایلی که طرح اعلام شد منتشر شده و چندین مرتبه که تلویزون در مورد این طرح میزگرد گذاشته نظرم رو میگم. اصراری هم بر به کرسی نشوندن حرف خودم ندارم! از دوستان مخالف خواهش میکنم اگر اشتباه میکنم از طرق علمی اشتباه بودن حرف منو ثابت کنند (صحبتای پای منقلی نمیخواما! دلیل علمی بیارید)

در مورد ایمیل هم تا اینجا که خاطرم هست قرار نیست اتفاقی بیافته. فقط سرویس ایمیل داخلی هم راه اندازی میشه و کاربران میتونند از اون استفاده کنند. سرویسهای فعلی هم همچنان قابل دسترس خواهد بود

در مورد لینک هم چون مدتی هست که دیگه دنبال نکردم الان منبع کاملی مد نظرم نیست اما سرچ میکنم و اگر منبع مطمئنی پیدا کنم اینجا قرار میدم

سلام..

neopersia عزيز ؛ من يه ذره شك دارم كه شما نماينده اينترنت ملي نباشين..

بيا يه طوره ديگه به قضيه نگاه كنيم ؛ دفاع شما ربطي نداره كه يه جوري دارين دفاع مي كنين از ترس فيل تر شدن

پي سي ورد..؟ من اين طوري فكر مي كنم..!

پي سي ورد تو سال قبل بارها و بارها فيل شد ؛ از امضا شما هم ميشه فهميد كه دارين قوانين رو ياد آور مي كنيد..

دارين مي گين كه بله ملي شدن خوب و مشكلي پيش نمي آد.. اين الان يعني چي..؟

اما در مورد اين كه بخواد ملي بشه ؛ من حس مي كنم اين كار براي امنيت بيشتره و اين كه راحت تر

يوسر هاي ايراني تحت كنترل باشن ؛ من اينطوري فك مي كنم !

وزیر ارتباطات در ادامه تأکید کرد: از شهریور سال جاری نیز شرکت های ارائه دهند سرویس های اینترنت تنها می

توانند اینترنت ملی یا همان اینترانت کشوری را ارائه دهند

سوال من اينجاست كه اجبار اين كار چيه..؟ شايد يكي دلش نخواد ! در كل من حس مي كنم كه اين كار

براي اين انجام شده كه همه تحت مجموعه باشن ؛ حالا رنگشو عوض مي كنند ؛ همين !

همه مي دونن كه وضع نت تو كشور به چه حدي فاجع آور هست ؛ و هميشه تو آمار از پايين مدعي هستيم

ملي شدن هم هيچ كمكي به اين آمار نمي كنه جز اين كه...

به هر حال من هم دلم مي خواد همه چي بهتر شه ؛ ولي ما دل خوشي از مسولين نداريم كه الان هم اميدوار

باشيم..

براي اينترنت ايران آروزي سلامتي و توفيق مي كنم ؛ و آرزو مي كنم روزي بياد كه نه به سرعت كشور هاي

پيشرفته برسيم ؛ دست كم به سرعت كشور تركيه برسيم.. آميـــــــــــن !

( اگه خواستي هم بن كن ؛ راستش برام مهم نيست ! از وقتي كه بخش موسيقي پي سي رفت ديگه دلم با پي سي نيست..! )

Bobby Sands
03-04-2011, 21:04
Welcome to North Korea :21:

hassanshaikhi
03-04-2011, 21:42
اینترنت ملی ،دروغ سیزده وبسایت کمترین+ عذر خواهی

اینترنت ملی، خبری که وبسایت تعطیل شده کمترین جمعه مورخ ۱۲ فروردین ۹۰ بعنوان دروغ سیزده در وبسایت خود منتشر کرد و در انتهای خبر نیز ذکر کرد خبر دروغ سیزده میباشد اما برخی منابع و سایت ها و حتی برخی خوانندگان با بی توجهی به انتهای مطلب ،خبر مزبور را بعنوان خبر واقعی در وبسایت ها به شکل گسترده انتشار دادند .

نویسنده این دروغ اول آپریل بر آن شد تا تکذیبیه ای جداگانه در همین وبسایت منتشر کند و به همه نگرانی های فضای مجازی پایان دهد.

متن این خبر برگرفته شده از خبر منتشره مرداد ماه سال ۸۵ خبرگزاری فارس بوده که با تغییر نام وزیر و کمی دستکاری در متن ،خبر مربوط را بعنوان دروغ سیزده منتشر کردیم.
امید است نویسنده این دروغ سیزده را بدلیل انتشار این خبر عفو بفرمایید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

DrXoX
03-04-2011, 21:47
:31: خبر سال 85 رو غالب کردن ، بعضی ها مثل... چقدر احساس می کنن بارشونه

XDbit68
03-04-2011, 22:04
بابا چرا دارین گول میزنین خودتون رو؟دروغ سیزده چیه؟این حرفا چیه؟
دقیقا چیزی که توی کره شمالی اجرا شده به اسم kwangmyong که احتمالا لفظ فارسیش هم میشه اینترانت ملی .هستش اینم لینکش:
اون آقای محترمی هم که حرف علمی میخواست میتونه به لینک بالا مراجعه کنه ببینه که اوضاع به چه صورت هست.
البته من به ایشون حق میدم نمیخواد دردسر درست شه.اما بالاخره نمیشه موضوع رو هم ماستمالی کردش.
موضوع کاملا جدیه.

neopersia
03-04-2011, 22:20
خوب دیگه رسماً نشون دادید که ظرفیت بحث منطقی تا چه حد در این تاپیک وجود داره!
ادامه این تاپیک در چهارچوب این انجمن نیست به همین دلیل تاپیک بسته میشه

neopersia
26-04-2011, 22:32
دوستانی که طی پستهاشون نسبت به من اظهار به طرق مختلف محبت داشتند مطالعه بفرمایند:

چقدر خوبه همینطوری راجع به بقیه نظر ندیم. اینکه یکی یه حرفی رو میزنه که ما در موردش خبر نداریم دلیل بر محافظه کاری و یا بی اطلاعی طرف مقابل نمیشه!

در ضمن اینجا انجمن خبر نیست برای همین این تاپیک بسته میمونه. از اول هم اگر بسته نشد به این دلیل بود که میخواستم روی این قضیه بحث بشه که با محبت دوستان این امر محقق نشد.
من فقط این پست رو دادم چون یکی از کاربران لینک خبر رو داده بود و خواسته بود که تاپیک کامل بشه تا برای خواننده مبهم نمونه