PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد کانکشن برای اتصال دو کامپیوتر به اینترنت

simorgh_m3
27-03-2011, 12:50
سلام بنده یک مودمTP-LINK مدل TD-W 8901 G دارم
از طرفی دو کامپیوتر به این مودم وصل هستن
وقتی هم مودم رو روشن میکنم به صورت خودکار به اینترنت وصل میشه یعنی روی PPPOE تنظیم کردم طبق راهنمای خود دستگاه ولی یه مشکلی هست
زمانی که میزارم برا دانلود شبانه صبح ساعت 7.55 دقیقه باید پاشم مودم رو خاموش کنم در صورتی که اگر تو کامپیوتر کانکت داشته باشم تا بصورت خودکار به اینترنت وصل نشه با خاموش شدن کامپوتر هم مودم از اینترنت بیرون میاد
حالا باز یه مشکل دیگه:
با تنظیم روی حالت brige شنیدم اتصال همزمان دو کامپیوتر برای استفاده از اینترنت امکان نداره لطفا راهنمایی کنید
ممنون

shitan
27-03-2011, 14:21
سلام بنده یک مودمTP-LINK مدل TD-W 8901 G دارم
از طرفی دو کامپیوتر به این مودم وصل هستن
وقتی هم مودم رو روشن میکنم به صورت خودکار به اینترنت وصل میشه یعنی روی PPPOE تنظیم کردم طبق راهنمای خود دستگاه ولی یه مشکلی هست
زمانی که میزارم برا دانلود شبانه صبح ساعت 7.55 دقیقه باید پاشم مودم رو خاموش کنم در صورتی که اگر تو کامپیوتر کانکت داشته باشم تا بصورت خودکار به اینترنت وصل نشه با خاموش شدن کامپوتر هم مودم از اینترنت بیرون میاد
حالا باز یه مشکل دیگه:
با تنظیم روی حالت brige شنیدم اتصال همزمان دو کامپیوتر برای استفاده از اینترنت امکان نداره لطفا راهنمایی کنید
ممنون

اگه روی بریدجی بزارین نمیتونید با مودم چندتا سیستم را وصل .
چه اسراری داریند که مودم را خاموش کنید سر ساعت بزارید وصل باشه.

simorgh_m3
27-03-2011, 17:02
یعنی چی؟
من میگم مثلا یه فایلی رو گذاشتم فاسه دانلود تا ساعت 8 دانلود بشه کامپیوترم میذارم سر ساعت 7.55 خاموش بشه این اتفاق میفته در صورتی که مودم همچنان به اینترنت متصله و وقتی از 8 گذشت حجم دانلودی رو ازم کسر مینه (این بلا سرم اومده)
حالا میخوام یه چوری بشه که وقتی کامپیوتر خاموش میشه(یا کلا سر ساعت معین میرسه)کانکتم قطع بشه

shitan
27-03-2011, 17:23
یعنی چی؟
من میگم مثلا یه فایلی رو گذاشتم فاسه دانلود تا ساعت 8 دانلود بشه کامپیوترم میذارم سر ساعت 7.55 خاموش بشه این اتفاق میفته در صورتی که مودم همچنان به اینترنت متصله و وقتی از 8 گذشت حجم دانلودی رو ازم کسر مینه (این بلا سرم اومده)
حالا میخوام یه چوری بشه که وقتی کامپیوتر خاموش میشه(یا کلا سر ساعت معین میرسه)کانکتم قطع بشه

خب این مشکل isp
باید دستور telnet مناسب را پیدا کنید با اون میشه ارتباط را قطع کرد.
برای شما فکر کنم
wan adsl close باشه.

Arash4484
27-03-2011, 17:40
من این مشکل رو داشتم
اگر زودتر از ساعت رایگان متصل میشدم و یا دیرتر قطع میکردم/حجم کل دانلود شبانه ازم کسر میشد!
به ISPی اطلاع دادم و برطرفش کردن

ولی برای مشکل شما کافیه سیستمتون رو تنظیم کنید در اون ساعت مقرر دیسکانکت بشه یا اسنتندبای
همین
مثلن از طریق جت اودیو تایمر استندبای شدن رو ساعت 1 شب بزارید 6 ساعت بعد
ده ها روش دیگه هم داره
پ.ن:اینجا هم میتونید پیگیری کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

simorgh_m3
28-03-2011, 00:19
ولی من هنوز چی متوجه نشدم!!:41:

shitan
28-03-2011, 08:08
ولی من هنوز چی متوجه نشدم!!:41:

شما برو داخل cmd تایپ کن

telnet default getway
که دیفالت گتوی ای پیه مودمت هست معمولا 192.168.1.1
بعد پسورد مودم را بزن .
حالا اونی گفتم را تایپ کن باید چراغ اینترنت مودمت خاموش شه.
اگه تلنت جواب نداد و ویندوز سون داری باید بری توی add or remove program و توی برنامه های ویندوز telnet client را نصب کنی.

simorgh_m3
28-03-2011, 11:28
خب ممنون حل شد واقعا ممنون
دمت چیززززززززززززززز
فقط باید راهی پیدا کنم که این دستور سر ساعت معین در cmd اجرا بشه

simorgh_m3
28-03-2011, 11:52
داداش باز یه مشکل!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد از دستور بالا بعد از ده بیست ثانیه دوباره به اینترنت وصل میشه !راهی نیس کلا قطع بشه
البته خوبه با یه بار قطع شدن اینترنت اون مساله اولی حل میشه ولی خوب اینم حل بشه عالی میشه

shitan
28-03-2011, 12:23
داداش باز یه مشکل!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد از دستور بالا بعد از ده بیست ثانیه دوباره به اینترنت وصل میشه !راهی نیس کلا قطع بشه
البته خوبه با یه بار قطع شدن اینترنت اون مساله اولی حل میشه ولی خوب اینم حل بشه عالی میشه

تنظیمات تلنت مودم ها با هم فرق می کنه من هم این مودم را ندارم.
می تونید تنظیمات قسمت Connection Setting در مودم را تغییر بدید من کلا اینا پیشنهاد نمی کنم
حالت Connect On-Demand ارتباط را بعد چند دقیقه که هیچ ارتباطی انجام نشه قطع میکنه.
Connect Manually هم باید همین چیزی باشه که شما میخوای . البته گزینه بالایی هم برای قطع شدن قبل از 8 می تونه کاربرد داشته باشه اما چون مودم را نداشتم نمیدونم اگه بعد دوباره درخواست ارتباط داده بشه مودم وصل میشه یا باید مودم را ریبوت کرد.
را جب اتوماتیک کردن هم توی دو صفحه اخر این تایپیک نوشتم شما فقط دستور را عوض کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

simorgh_m3
28-03-2011, 12:38
تنظیمات تلنت مودم ها با هم فرق می کنه من هم این مودم را ندارم.
می تونید تنظیمات قسمت Connection Setting در مودم را تغییر بدید من کلا اینا پیشنهاد نمی کنم
حالت Connect On-Demand ارتباط را بعد چند دقیقه که هیچ ارتباطی انجام نشه قطع میکنه.
Connect Manually هم باید همین چیزی باشه که شما میخوای . البته گزینه بالایی هم برای قطع شدن قبل از 8 می تونه کاربرد داشته باشه اما چون مودم را نداشتم نمیدونم اگه بعد دوباره درخواست ارتباط داده بشه مودم وصل میشه یا باید مودم را ریبوت کرد.
را جب اتوماتیک کردن هم توی دو صفحه اخر این تایپیک نوشتم شما فقط دستور را عوض کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای اجرای دوباره نیازی به ریبوت نیست
wan adsl open

shitan
28-03-2011, 13:05
اونم می دونم منظورم این بود که خود مودم تشخیص بده و وصل کنه نه دستی.

simorgh_m3
28-03-2011, 13:33
من برای اجرای دستور از ماکرو استفاده کردم حل شد
میگم مشکل من اینه که بعد از این دستور دوباره بعد از 30 ثانیه به اینترنت وصل میشه!!
راهی هست که اینطور نشه
ممنون که کمک میکنی

simorgh_m3
28-03-2011, 13:43
برای Connect Manually چیکار باید کرد ؟
باید کانکشن ساخت؟

---------- Post added at 02:43 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

گذاشتم روی Connect On-Demand و یک دقیقه بعد از یک دقیقه اتندبای اینترنت قطع شد اینم خوبه ولی نه اینکه فضولم میخوام سومی رم یاد بگیرم
ممنون میشم جواب بدی:10:

shitan
28-03-2011, 15:26
برای Connect Manually چیکار باید کرد ؟
باید کانکشن ساخت؟

---------- Post added at 02:43 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

گذاشتم روی Connect On-Demand و یک دقیقه بعد از یک دقیقه اتندبای اینترنت قطع شد اینم خوبه ولی نه اینکه فضولم میخوام سومی رم یاد بگیرم
ممنون میشم جواب بدی:10:

نه توی همون قسمت بزارید روی Connect Manually با اینکار مودم شما بعد از ریبوت وصل میشه ودر صورت قطع ارتباط به هر دلیلی مودم دیگه ارتباطی برقرار نمیکنه

simorgh_m3
28-03-2011, 16:11
یعنی چی بعد از ریبوت؟
کمی خنگ تشریف داریم:31::2::19:

shitan
28-03-2011, 16:14
یعنی چی بعد از ریبوت؟
کمی خنگ تشریف داریم:31::2::19:

یعنی مودم خاموش و دوباره روشن شه