PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این سیستم مشکل داره ؟

MOHAMMAD2010
26-03-2011, 13:59
سلام
من یه سیستم با این مشخصات دارم :
هدیونیت : 7250 pinoner
باند : p963 JBL
ساب : GT5 S12 JBL
آمپ : dtr4. 500 soundstream

از نظر کیفیت صدا مشکلی نداره ولی یه شب بعد از دو ساعت گوش کردن به موزیک با ولوم max آمپ شروع به پروتکت کردن کرد طوری که مجبور شدم ولوم رو بیارم پایین ( 40 ) تا خوب بشه وقتی دست رو آمپ گذاشتم طوری داغ بود که بیش از 3 ثانیه نمیشد تحمل کرد .
به نظر شما ساب فشار میاره روی آمپ ؟ آیا با اضافه کردن یک آمپ 8104 به سیستم این مشکل حل میشه ؟
ممنون

hamidR15
27-03-2011, 09:31
سلام

از نظر کیفیت صدا مشکلی نداره ولی یه شب بعد از دو ساعت گوش کردن به موزیک با ولوم max آمپ شروع به پروتکت کردن کرد طوری که مجبور شدم ولوم رو بیارم پایین ( 40 ) تا خوب بشه وقتی دست رو آمپ گذاشتم طوری داغ بود که بیش از 3 ثانیه نمیشد تحمل کرد .
به نظر شما ساب فشار میاره روی آمپ ؟ آیا با اضافه کردن یک آمپ 8104 به سیستم این مشکل حل میشه ؟
ممنون
سلام دوست عزيز.
شما 2 ساعت با ولوم حد اكثر چه جوري تو خودروتون دوام اورديد كه الان تونستي اين پست رو بزني؟!!:31:بابا توروخدا كمي هم به سلامتيتون بي انديشيد.:10:
ببين كلا آمپهاي كلاس A/B بايد داغ بشن.اين طبيعي ولي نه ديگه اين مقدار.فشاري كه شما روي اين آمپ اوردي باعث پروتكت اين بي زبون بد بخت شده.باز هم خيلي مرد بوده 2 ساعت تحمل كرده.
اگر با ولوم مناسب موزيك گوش بدي ميتوني با همين آمپ هم سر كني
راستي ساب رو كه Free Air نبستي يه وقت؟:41:

MOHAMMAD2010
27-03-2011, 12:55
چرا free air هست

Actros
27-03-2011, 16:54
سلام

ممنون

سلام . منم وقتی از یه آمپ برای ساب و باندها استفاده میکردم . آمپ پروتکت میکرد . تازه آمپ من JBL GTO 75.4 هست . باندها مثل شما JBL P963 و ساب KENWOOD 3012 ولی الان 2 هفته ای هست که یه آمپ مونو 8105 خریئم 128 تومن برای ساب . الان اصلا پروتکت نمی کنه و تازه بوی ساب هم دیگه نمیاد :31:

hamidR15
28-03-2011, 12:41
چرا free air هست

سلام بزرگترين اشتباه رو كردي كه فري داري استفاده ميكني.يكي از دلايل گرم شدن بيش از حد آمپ همين استفاده فري اير ساب ووفرها هست.به خاطر نبودن كنترل روي ووفر،صفحه بيش از حد بالا و پائين ميره(Xmaxبيش از اندازه مجاز)چون امپ ميخواد اونو كنترل كنه و نميتونه ،به خاطر همين فشار روش افزايش پيدا ميكنه و باعث گرم شدن بيشترش ميشه.شما هم كه ولوم رو خيلي بالا بره بوديد براي همين براي آسيب نديدن مدارها،پروتكت به فرياد آمپ رسيد. حتما ساب رو تو باكس مناسب قرار بده تا هم مشكل حرارت كاهش پيدا كنه و هم از Performance واقعي سابتون بتونيد استفاده نمائيد. ضمنا ولوم رو هم بيش از حد و به مدت طولاني بالا نبري مشكلي ديگه پيش نمياد.