PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع شدن اينترنت و روشن شدن چراغ alarm روي مودم

vahid_d
26-03-2011, 09:31
سلام
چند روز هست كه اين مشكل برام پيش اومده. هر چند دقيقه يكبار يه دفعه چراغ alarm روشن ميشه و بعد از اون با اينكه هيچ تغييري تو كانكشن ويندوز پيش نمياد و همچنان حالت كانكت خودشو حفظ كرده، اما هيچ دريافت يا ارسالي ندارم. بايد صبر كنم بعد از يه مدت كوتاه اين حالت رفع بشه و چراغ adsl دوباره روشن بشه و reconnect كنم تا به حالت قبلي برگرده. بعد از چند دقيقه كه حالت عادي دارم اين اتفاقات تكرار ميشه.
كسي ميدونه مشكل از كجاست؟

kourosh_sos
26-03-2011, 09:48
شما مودم در حالت PPPOE هست یا Brigt ؟
Spliter سر راه مودم و خط تلفن هست یا نه؟
به احتمال قوی نویز خطوطتون بالاست که باعث میشه لینکتون بپره جواب سوالام رو ببدید تا راه حل براش پیدا کنم.

rassool
26-03-2011, 09:51
مودمتون چیه لینکسیس؟

(دوستان منم مودمم تو ویندوز 7 نمیتونم وارد تنظیماتش بشم کسی میدونه باید چیکار کنم؟) ببخشید اینجا سوال کردم چند وقت پیش تاپیک زدم کسی جواب نداد.

vahid_d
26-03-2011, 09:53
مورم در حالت bridge هست و اسپليتر هم سر راهشه
مودم tplink هست

rassool
26-03-2011, 11:22
tplink نمیدونم مودم من لینکسیس وقتی آنتن وایرلسش غیر فعال میشه یا یوزر و پس که تنظیمات مودم دادی اشتباه باشه و نتونه کانکت شه چزاغ قرمز مودم روشن میشه.

soran102
26-03-2011, 12:26
دوست عزیز مال منم اینطوری بود ما تو حونه یک تلفن داریم وقتی کسی زنگ می زنه و گوشی رو برمی داند این مشکل پیش میاد در ظاهر قطع نشده ویندوز اینو نشون مید ولی قطع باید دوباره وصل بشی.
در ظمن برای رفتن به قسمت تنظیمات tp-link باید داخل اینترنت اکسپلورر در آدرس بار باید این آدرس رو وارد کنی 192.168.1.1 رمز و پسورد هم admin اینه

rassool
26-03-2011, 14:10
دوست عزیز مال منم اینطوری بود ما تو حونه یک تلفن داریم وقتی کسی زنگ می زنه و گوشی رو برمی داند این مشکل پیش میاد در ظاهر قطع نشده ویندوز اینو نشون مید ولی قطع باید دوباره وصل بشی.
در ظمن برای رفتن به قسمت تنظیمات tp-link باید داخل اینترنت اکسپلورر در آدرس بار باید این آدرس رو وارد کنی 192.168.1.1 رمز و پسورد هم admin اینه
مشکل شما میتونه از اسپلیتر یا پریز باشه - من دوستم همین مشکلو داشت فهمیدیم مشکل از پریز تلفنه پریز تلفن در واقع یه پریز برق بود که وقتی گوشی رو بر میداشتی این مشکل به وجود میومد شما پریزو عوض کن احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

میدونم با 192.168.1.1 میشه رفت تو تنظیمات مودم من تو xpهیچ مشکلی ندارم اما تو سون 192.168.1.1 اصلا کار نمیکنه نمیدونم چرا :10:

kourosh_sos
26-03-2011, 14:29
rassool شما مودمت رو یکبار Reset کن و ازنو Config کن درست میشه
vahid_d مودم رو در حالت PPPOE بزار و اگر تلفن بیسیم داری بین تلفن و پریز تلفن هم یک Spliter بزار در ضمن پریز تلفن شما آیا ضدبرق داره یا نه اگر از این پریزهای ضدبرق باشه نویز شدیدی ایجاد میکنه .

vahid_d
26-03-2011, 15:16
اول اينكه تو حالت pppoe هم همينجوريه و فرقي نكرده و دوم اينكه اين حالت قبلا نبوده. از ديروز اينجوري شده مگه ميشه بعد از 2 سال كار با اينترنت نويز نداشته باشه و يهو يه روز نويز بوجود بياد؟! من حتي اسپليتر رو برداشتم و مودم رو مستقيم به پريز وصل كردم چون احتمال مي دادم مشكل از اسپليتر باشه اما بازم همونطوري ميشد. تلفن بيسيم نداريم تو خونه و هيچ وسيله ي ديگه اي كه نويز بخواد ارسال كنه تو قضا به خونه اضافه نشده. همه چيز مثل پريروز هست فقط با اين تفاوت كه پريروز مشكلي نبود اما از ديروز اينطوري شده

kourosh_sos
26-03-2011, 23:06
بله دوست عزیز یکدفعه نویز ایجاد میشه این دلیل نمیشه که دوسال اینترنت داری حالا اینجوری شده شاید نویز از طرف ISP شما باشه بهتره با پشتیبانی تمای بگیرد و اونجا نویزتون رو چک کنن و یکبار پورتتون رو ریست کنن.

vahid_d
28-03-2011, 11:50
سلام
با پشتيباني تماس گرفتم و كارهايي كه كرده بودم رو گفتم. گفتن مشكل از مودم هست و با يه مودم ديگه امتحان كنم
به نظرتون حرف منطقي هست و ميتونه مشكل از مودم باشه؟

rassool
03-04-2011, 10:18
rassool شما مودمت رو یکبار Reset کن و ازنو Config کن درست میشه
vahid_d مودم رو در حالت PPPOE بزار و اگر تلفن بیسیم داری بین تلفن و پریز تلفن هم یک Spliter بزار در ضمن پریز تلفن شما آیا ضدبرق داره یا نه اگر از این پریزهای ضدبرق باشه نویز شدیدی ایجاد میکنه .

مرسی اما یه بار که هیچی 100 بارم ریسیت کردم فایده نداره کلا انگار با سون مشکل داره اگه راه حلی بلدید و میتونید با برنامه teamviewer بیاید یه نیگاه بهش بندازید رو اعصابم راه میری اینجوری:41:

vahid182
16-04-2011, 07:44
مرسی اما یه بار که هیچی 100 بارم ریسیت کردم فایده نداره کلا انگار با سون مشکل داره اگه راه حلی بلدید و میتونید با برنامه teamviewer بیاید یه نیگاه بهش بندازید رو اعصابم راه میری اینجوری:41:

سلام مهندس خوبی؟
مطئنی مودمو ریست کردی؟ خاموش روشن منظور نیستا.
یعدش برو تو Run بنویس cmd بعد ok بعد بنویس
ping 192.168.1.1
ببین reply داره یا نه؟
اگه نداره یعنی ارتباط بین مودم و سیستمت برقرار نشده.

rassool
16-04-2011, 07:57
سلام مهندس خوبی؟
مطئنی مودمو ریست کردی؟ خاموش روشن منظور نیستا.
یعدش برو تو Run بنویس cmd بعد ok بعد بنویس
ping 192.168.1.1
ببین reply داره یا نه؟
اگه نداره یعنی ارتباط بین مودم و سیستمت برقرار نشده.
سلام مرسی

آره بلدم مودم ریسیت کنم :31:
الان مودممو با مودم پسر خالم عوض کردم اما بازم ویندوز 7 نمیشناسه :18: پینگم میکنم تایم اوت میده . ارتباط برقرار نشده اما میتونم به نت وصل شم خیلی باحاله :21:. من که فکر کنم یه جا باید این ی پی 192.168.1.1 رو تو کانکشنی جایی بزنم تا ارتباط برقرار بشه. اگه کسی میتونه بیاد یه نیگاهی با برنامه TeamViewer بهش بندازه ببینه میفهه مشکل کجاست؟ ممنون

vahid182
16-04-2011, 12:21
سلام مرسی

آره بلدم مودم ریسیت کنم :31:
الان مودممو با مودم پسر خالم عوض کردم اما بازم ویندوز 7 نمیشناسه :18: پینگم میکنم تایم اوت میده . ارتباط برقرار نشده اما میتونم به نت وصل شم خیلی باحاله :21:. من که فکر کنم یه جا باید این ی پی 192.168.1.1 رو تو کانکشنی جایی بزنم تا ارتباط برقرار بشه. اگه کسی میتونه بیاد یه نیگاهی با برنامه TeamViewer بهش بندازه ببینه میفهه مشکل کجاست؟ ممنون

احتمالا به خاطر اینه که برای Local Area connection آی پی مشخص کردی. بذارش رو اتوماتیک چک کن.

rassool
16-04-2011, 21:32
من که تا حالا دستش نزدم حتی 2 بارم ویندوز عوض شده اما بازم مشکل هست این 2 تا عکس رو ببینید کجاش مشکل داره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid182
17-04-2011, 07:19
من که تا حالا دستش نزدم حتی 2 بارم ویندوز عوض شده اما بازم مشکل هست این 2 تا عکس رو ببینید کجاش مشکل داره؟

تو همین عکس آخری که گذاشتی تیک
Obtain an IP adress Automatically
رو بزن از قسمت پایینش هم گزینه
Obtain DNS Server Automatically
بعد ok اینا. حداکثر یه بار سیستمو خاموش روشن کن چک کن قاعدتا دیگه باید بره تو تنظیماتش با همون 192.168.1.1

hamed_totally
19-04-2011, 09:20
این پست اشتباه ارسال شد

sahand n
20-04-2014, 16:17
با سلام .
دوستان مودم من یه مشکلی داره . بدون مسئله میشه ازش استفاده کرد اما بعضی وقتا مثلا 2 تا 3 بار در روز چراغ سبز اینترنت میشه قرمز باید یک بار خاموش و روشنش کنم اینترنتم برگرده. این مودم مگانت هست باید بگم چند بار رستش کردم و دوباره کانفیقش کردم درست نشد. اسلیتر هم رو تلفن هست. پریز ضد برق هم نداریم. نویز هم نداریم. ولی وقتی مودم دیلینک رو وصل میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد. ممنون میشم یکی کمک کنه :n12::n12::n12::n12:

fanoostalaei
21-04-2014, 13:40
با سلام .
دوستان مودم من یه مشکلی داره . بدون مسئله میشه ازش استفاده کرد اما بعضی وقتا مثلا 2 تا 3 بار در روز چراغ سبز اینترنت میشه قرمز باید یک بار خاموش و روشنش کنم اینترنتم برگرده. این مودم مگانت هست باید بگم چند بار رستش کردم و دوباره کانفیقش کردم درست نشد. اسلیتر هم رو تلفن هست. پریز ضد برق هم نداریم. نویز هم نداریم. ولی وقتی مودم دیلینک رو وصل میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد. ممنون میشم یکی کمک کنه :n12::n12::n12::n12:

اگر با مودم دیگه مشکل حل بشه ایراد از مودم هست و فکر کنم با ریست کارخانه درست بشه ولی اگر با مودم دیگه مشکل حل نشه ایراد برمیگرده به ISP که به خاطر قفل مک در صورت چند بار دی سی کردن نمیتونید برای چند دقیقه وصل بشید

sahand n
22-04-2014, 00:27
بدون مشکل با مودم دی لینک کانکت میشه اما این که مگانت هست چراغش قرمزش روشن میشه. اگه منظورتون از رست ، رست سخت افزاری باشه 3 بار این کار رو کردم و دوباره کانفیگ کردمش درست نشد که نشد. راه دیگه ای نداره ؟؟؟؟ :n13:

t2download
25-04-2014, 13:27
متآسفانه همیشه مشکلات زیاد هست ...... یا مودم یا سرویس