PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در رابطه با باز کردن درایو Access is denied

MichaelQwerty
25-03-2011, 15:28
سلام دوستان عزیز
این پیغام خطا :
---------------------------
My Computer
E:\ is not accessible.

Access is denied.

OK
کمی برام عجیبه
چونکه معمولا زمانی که درایو ntfs می باشد همچین پیغامی میاد نوع درایو Fat32 هست آیا کسی به همچین مشکلی برخورده
با تشکر اگر راهنمایی کنید

Macushla
25-03-2011, 18:40
دلایل مختلفی داره ، که یکیش ویروسی شدن سیستمه . فکر نکنم به فرمت درایو بستگی داشته باشه .
یه راه حل ساده برای حل این مشکل تغییر نام درایو هست ، یه بار درایوی که این ارور رو میده rename کن ، تو خیلی موارد جواب میده !

Dew Drop
25-03-2011, 21:21
اینو امتحان کنید...
رو درایوتون کلیک راست کنید و Properties>Security>advance
بعد برید به تب owner اونجا یوزر خودتون رو انتخاب کنید
و تیک گزینه پایینی رو بزنید و apply کنید و ok.
اگه security رو هم ندارید این کار رو بکنید,این مسیر رو برید
Tools > Folder Option > View > Use simple file sharing
تیکش رو بردارید.

MichaelQwerty
26-03-2011, 22:25
سلام دوستان عزیز
در رابطه با پیام sharifdorsa باید اینو بگم که system fat همچین ویژگی نداره در رابطه با تغییر نام هم تاثیری نداره
سیستم هم آلوده نیست
یه نرم افزار باعثش هست فقط می خوام بدونم کسی میدونه وقتی نوع ntfs نیست چرا (fat32) میاد همچین پیامی میده
یعنی پیام هم خود نرم افزار ساخته؟!!!

Masоud
27-03-2011, 18:55
سلام دوستان عزیز
در رابطه با پیام sharifdorsa باید اینو بگم که system fat همچین ویژگی نداره در رابطه با تغییر نام هم تاثیری نداره
سیستم هم آلوده نیست
یه نرم افزار باعثش هست فقط می خوام بدونم کسی میدونه وقتی نوع ntfs نیست چرا (fat32) میاد همچین پیامی میده
یعنی پیام هم خود نرم افزار ساخته؟!!!
سلام

درایو رو به NTFS تبدیل کن ، سپس میتونید با روشی که _sharifdorsa عزیز گفتند مشکل رو حل کنید . cmd رو باز کن و دستور زیر رو بنویس :

CONVERT E: /FS:NTFS

موفق باشید :40:

Siron
05-10-2011, 17:11
سلام
جمیعا خسته نباشید
هیچ کدومه این کارا مشکل رو حل نمیکنه
من تا حالا 3 بار به ایم مشکل برخوردم هر 3 بار هم تو ویندوز اکس پی لعنتی
هر بار مشکلو حل کردم با این روش
security-advanced-ownerولی این بار جواب نمیده
موندم چیکار کنم
همین هاردو کندم زدم رو کامپیوتری که 7 داره اونجا درسته
مشکل از اکس پیه
چیکار کنم؟
:41:

Ahmad24
07-10-2011, 02:01
من تا بحال به این مشکل برنخوردم.اما به احتمال قریب به یقین این مشکل به یه تنظیم تو رجیستری برمیگرده.سعی کنید ببینید میتونید به این روشی که میگم اونو دور بزنید.

آیا در خط فرمان موقعی که تایپ میکنید e: هم این ارور رو میبینید؟
بر روی My Computer راست کلیک کنید،Manage رو بزنید و به Disk Management برید و درایو e رو Dismount کنید و مجددا با حرفی غیر از e اون رو mount کنید.(راست کلیک و change Drive letter and Paths... و remove سپس add)

تو مجموعه نرم افزاری Sysinternal suit یه فایل اجرایی به نام psexec.exe هست که لازمش دارید.خط فرمان رو باز کنید
و تایپ کنید :
taskkill /F /T /IM explorer.exe
psexec.exe -i -s explorer.exe

این دستورات اکسپلورر فعلی رو که با مالکیت کاربر فعلی بازه میبنده و ویندوز اکسپلورر با مالکیت سیستم باز میکنه.

یه راه ساده تر یه نرم افزار کم حجم به نام ExplorerXP هست که پوشه هایی رو که دسترسی به اونها محدود شده باز میکنه.

یه نرم افزار امنیتی به نام gmer.exe هست با حجم 300 کیلو بایت که دسترسی به سیستم فایل رو ایجاد میکنه.

همه نرم افزارهایی که گفتم کم حجمند و پیدا کردنشون تو اینترنت راحته.اگر همه ای نرم افزارها راه نداد نرم افزار winhex به احتمال زیاد میتونه مستقیما پارتیشن رو نشون بده و شما فایلها رو روی یه درایو دیگه بازیابی کنید.(نرم افزار winhex به دو صورت پارتیشنها رو باز میکنه با واسط سیستم فایل و به صورت مستقیم) البته نرم افزارهای ریکاوری هم این کار رو انجام میدند.

ویندوز xp فعلا بهترین ویندوز مایکروسافته.ویندز 7 زیباست و امن و بهره وری بهتری از برخی سخت افزارها انجام میده اما به شدت شلوغ شده و توان زیادی از سیستم میگیره.سرویسها چند برابر شدن.گیر دادنهای بی مورد.یه Event Viewer رو میخوای باز کنی سر درد میگیری.انتظاری که یه کاربر حرفه ای از سیستم عامل داره اینه که سخت افزار کامپیوتر رو برای کار کردن با نرم افزارهای مورد علاقه در دسترس قرار بده و در این راستا با حداقل هزینه و به صورت شفاف سرویس بده.

یعنی شما مستقیما با سیستم عامل کاری نداری و با نرم افزارهایی که نصب میکنی کار داری.سیستم عامل مثل دولت میمونه که باید با کمترین دخالت مستقیم صرفا نظارت داشته باشه و سرویسهای سطح پایین رو فراهم کنه.

امنیت واقعی ربطی به سیستم عامل یا آنتی ویروس نداره بلکه به کاربر برمیگرده و تجربه اون.پس xp میتونه امن باشه به شرطی که کاربر اون یه خط مشی امنیتی رو دنبال کنه.ظاهر زیبا هم معمولا برای کاربرای تازه کار مهمه.با گذشت زمان کارایی اهمیت بیشتری پیدا میکنه.سخت افزار هم معمولا نیازی ندارید از کل توان اسمی سخت افزار استفاده کنید.

ace_ace
23-01-2012, 21:43
سلام من ابتدا واردfolder option شوید تیک use same file sharing رابردارید سپس به قسمتی از فایل یا درایوتان که این خطا را میدهدراست کلیک کرده وpropertisوبعد secruity ودرتب group and user nameعبارت add رازده وبعد در آن systemتایپ کنید وok ودوباره add رازده واسم یوزر خود را تایپ کنید و ok
رو که میخوام انجام بدم (وبعد secruity ودرتب group and user nameعبارت add رازده وبعد در آن systemتایپ کنید) این رو پیدا نمیکنم تو ویندوز 7.
تورو خدا کمکم کنید

H-E-S-A-M
30-04-2012, 02:01
يعني هر چي از خدا ميخواين بهتون بده. ممنون. واي چقدر عذا گرفته بودم سر اين موضوع. مررررررررررررررررررسي

qed62
15-06-2013, 10:44
سلام مرد ، دستت درد نکنه ، خدا پدر و مادرتو بیامرزه ، ایشالا منم بتونم بهت کمکی کنم . من کارشناس معماری هستم اگه کاری داشتی برام پیام بذار

qed62
15-06-2013, 10:45
اینو امتحان کنید...
تیکش رو بردارید.
سلام مرد ، دستت درد نکنه ، خدا پدر و مادرتو بیامرزه ، ایشالا منم بتونم بهت کمکی کنم . من کارشناس معماری هستم اگه کاری داشتی برام پیام بذار

simava
10-12-2013, 17:21
اینو امتحان کنید...
تیکش رو بردارید.
-------------------------------------------------------------------
آقای .... بسیار متشکرم از این راهنمایی ارزنده و حرفه ایتون تمامه فایل هاو عکس و ویدئو های مهم من رو با این روش از پاک شدن نجات دادید . دستت بی بلا مهندس ممنون

simava
10-12-2013, 17:25
آقای .... بسیار متشکرم از این راهنمایی ارزنده و حرفه ایتون تمامه فایل هاو عکس و ویدئو های مهم من رو با این روش از پاک شدن نجات دادید . دستت بی بلا مهندس ممنون

maskmax
09-06-2014, 14:28
Ahmad24 عزیز ممنون از راهنماییتون
من explorerXp رو نصب کردم و مشکلم حل شد
با سپاس

imanajurloo
13-06-2014, 13:12
اینو امتحان کنید...
تیکش رو بردارید.

وقتی ok مب کنم یا apply همون ارور رو میده و نمیزاره تغییرات اعمال بشه ؟!
ویندورمم 8.1
ممنون میشم کمک کنید

1418357
21-11-2015, 15:27
سلام من هر کاری که تو سایتها گفتن رو انجام دادم نزدیک به 5 تا 6 روش ولی ویندوز اجازه هیچ کدوم از کار هارو بهم نمیده و مشکل حل نمیشه حتی ویندوز هم از دی وی دی رایتر بوت نمیشه تا ویندوزو عوض کنم ...
فقط اینو بگم که یه برنامه قفل گذار نصب کردم که یه درایوو قفل کردم و هر چی میخوام بازش کنم نمیشه ؛ حتی ویندوز اجازه پاک کردن قفلرو از کنترل پنل بهم نمیده . علاوه بر اون شکل کلیه آیکون های برنامه ها به شکل مدیا پلیر در اومدن . خلاصه از همه چی ریخته به هم وتمام راحلا رو برای تک تک این مشکلا انجام دادم یا حل نشده یا اجازه انجامشو ویندوز بهم نداده .حالا هم درایو سی ویندوز باز نمیشه هم یه درایو مهم دیگه و هم اجازه هیچ کاریرو بهم نمیده .
لطفا کمکم کنین
مرسی

1418357
21-11-2015, 15:30
تو ویندوز 7

rasool0111
05-07-2016, 18:05
سلام. مرسی از راهنمایی هاتون ولی
من هم همین مشکلو دارم و درایوم باز نمیشه و همین اخطار میاد و هر کاری شما گفتید رو انجام دادم ولی فایده نداشت. درایوم رمز داشت و ویندوزم 10...ممنون میشم راهنماییم کنید..

alii_dark
12-03-2017, 20:21
دوستان یه دلیل دیگر هم میتواند داشته باشد
کلید ویندوز و R را برای باز شدر پنجره ی Run فشار دهید .سپس در پنجره ی روبرو عبارت msconfig را وارد کرده و اینتر را بزنید .سپس وارد تب Services شوید و در این پنجرا تمام برنامه هارو تیک بزنید سپس اوکی کنید و سپس پیغامی نمایش داده میشود بر رویRestart کلیک کنید . کار تمام است :)

alii_dark
12-03-2017, 20:26
دوستان یه دلیل دیگر هم میتواند داشته باشد
کلید ویندوز و R را برای باز شدر پنجره ی Run فشار دهید .سپس در پنجره ی روبرو عبارت msconfig را وارد کرده و اینتر را بزنید .سپس وارد تب Services شوید و در این پنجرا تمام برنامه هارو تیک بزنید سپس اوکی کنید و سپس پیغامی نمایش داده میشود بر رویRestart کلیک کنید . کار تمام است :)