PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

parsa_parsa
17-04-2009, 15:29
ممنون مشکلم حل شد

anzalichi0181
17-04-2009, 16:25
سلام

من یک سی دی در دی وی دی رام مکشی dell 1510 vostro گذاشتم ولی دیگه در نمی یاد یعنی گیر کرده...

مشکل چیه؟ می تونم بازش کنم یا بدم گارانتی؟

omid.k
17-04-2009, 17:03
من یک سی دی در دی وی دی رام مکشی dell 1510 vostro گذاشتم ولی دیگه در نمی یاد یعنی گیر کرده...

مشکل چیه؟ می تونم بازش کنم یا بدم گارانتی؟
یعنی چی ؟ وقتی اجکت میزنی هم در نمیاد ...؟

a&m
17-04-2009, 18:53
سلام .به همه دوستان

من محمد هستم و درست بعد از 3 سال عضویت در این سایت این اولین پستم هست که می بینید (شرمنده )

امیدوارم دوستان من رو هم راهنمایی کنن.

در مورد برگشتن ویندوز لپ تاپ به حالت اولیه هست.موقع خرید یه بک اپ گرفتم .با استفاده از خود برنامه سونی که روش نصب

بود .که 2 تا dvd شد .الان باید چی کار کنم که برگرده به حالت اولیه خودش ؟ برنامه خاصی رو باید اجرا کنم ؟

و فقط یک درایو دارم که اون هم c هست .سیستم عامل (vista) .. برنامه های جانبی اون رو هم از سایت سونی دانلود کردم.

(همون درایوهای

nvidia--wirelees---blu-ray disc----usb----bluetooth..............)

حالا مونده که بگین چی کار کنم ؟؟؟؟ راستی موقعی که کار تموم شد تمام حالت ویندوز و برنامه ها درست

برمیگرده به همون حالتیکه اون موقع ازش بک اپ گرفتم ؟؟؟ باز هم ممنون .

anzalichi0181
17-04-2009, 21:00
نه به هیچ وجه دی نمی یاد...

چیکار کنم؟؟؟

nema_hp
19-04-2009, 15:08
لپ تاپ من بعضی وقتها خاموش نمیشه مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

alinorton2006
19-04-2009, 23:28
آقا سلام.
من لپ تاپم رو تازه خریدم(ایسر)
قسمت کارت گرافیکش نوشته: Up to 1535 MBNVIDIA Geforce 9300 M GS Turbo Cache
میخوام ببینم این UP to 1535 MB یعنی چی؟و به چه دردی میخوره؟(همچنین نوشته dedicated:256 MB)

روانویس
20-04-2009, 08:58
سلام
من یه سوال داشتم در مورد گرافیک share .

من یه لپ تاپ dell vostro 1510 دارم که 256MB گرافیک کارت داره و 1250MB گرافیک share داره ولی وقتی برنامه 3d mark رو نصب کردم و گرافیک رو باهاش تست کردم فقط از اون 256mb استفاده کرد در ضمن توی بازی GTA IV وقتی می ری توی setting گرافیک اون پایین نوشته 256mb avalible memory توی بازی های دیگه هم گرافیک خیلی خوب جواب نمی ده و همش حس میکنم که سیستم اصلا از گرافیک share استفاده نمی کنه .کسی می دونه مشکل کجاست؟

اگه قبلا این سوال مطرح شده ببخشید چون من تازه واردم.i

asimo
21-04-2009, 12:43
سلام من لپ تاپ Dell Vostro 1310 مشکل من در مورد هاردش. ویندوزمم Vista هست. زمانی که ظرفیت درایو C رو نشون میده با حالتی که من ظرفیت فایلهای درایو می گیرم یکی نیست و 40G فرق می کنه. و همچنین ظرفیت هارد خودش تغییر می کنه. در ضمن آنتی ویروسمم Kaspersky 7 هست که آپ دیت - آپ دیت هست و از این بابت مشکلی نیست.

mn_acer1
21-04-2009, 14:07
کمک!مشکل در مورد گرافیک vaio vgn-cs118e کمک کنید
یه سوال چه جوریه که کارت گرافیک لپ تاپم یه گیگه ولی بازی juiced & Club & ... گیر می کنه در صورتی که بازیه 128 می خواد
من خودم فکر می کنم که از همش استفاده نمی کنه از 128 تاش داره استفاده می کنه چه جوری می تونم درستش کنم؟
تروخدا کمک کنید!!!

amir_9317
21-04-2009, 17:38
سلام دوستان میشه راهنماییم کنید خمیری که بین چیپ ست گرافیک و هدسینک(جذب حرارت)و یا چیبپ ست بایوس و هدسینگ قرار میدهند چیست و کجا میشه تهیش کرد
دوستان خمیر سیلیکون منظورم نیست خمیر مورد نظرم به رنگ آبی روشن است.

en-com
22-04-2009, 11:09
سلام
من ایسپایران 1525 دارم که یه بار خورد زمینو....
حالا مشکل اینجاست که وقتی منبع تغذیه(باطری) رو از جاش در میارم و دوباره جا می زنم سر جاش تمام ساعت و تنظیمات بایوس بر می گرده به حالت تنظیم کارخانه (البته به جز رمز بایوس که همون رمز خودمه!! ) حالا کی می دونه مشکل از کجاست؟
مسله اینجاست که به من گفتن باطری بایوس لپ تاپ رو مادر لحــــیمه!!!!!!!!!!!!
لطفا راهنمایــــــــــــــــــ ی کنید
en-com
22-04-2009, 11:19
کمک!مشکل در مورد گرافیک vaio vgn-cs118e کمک کنید
یه سوال چه جوریه که کارت گرافیک لپ تاپم یه گیگه ولی بازی juiced & Club & ... گیر می کنه در صورتی که بازیه 128 می خواد
من خودم فکر می کنم که از همش استفاده نمی کنه از 128 تاش داره استفاده می کنه چه جوری می تونم درستش کنم؟
تروخدا کمک کنید!!!

چون گرافیک لپ تاپ شما ضعیف است (intell 4500) که اکثرا از حافظه شیر بهره می برند. در ضمن بازی ها فقط به مقدار حافظه گرافیک بستگی ندارند. به سرعت پردازش گرافیکی هم بستگی دارند. که اونم بسته به انواع کارت گرافیک متفاوتند.

irajsk
22-04-2009, 14:11
سلام خسته نباشید
من یه vgn-fw290 گرفتم . ویستا راحت نصب میشه بدون مشکل اما اکس پی نه !!!!!!
همون اولش چند دقیق که میگذره یه اروره عجیب غریب میده . . . .
مقاله های شما رو هم نمیدونم کدومو بخونم .
میشه راهنمایی کنید ؟؟؟

docki_joon
22-04-2009, 15:06
سلام بر دوستان عزیز..
لپ تاپی که من دارام چندوقتیه که CD نمیتونه بزنه ولی DVD خیلی خوب میزنه..
موقع زدن CD وسطاش خطا میده و یا میسورنه رو هیچی رایت نمیشه کرد..(همه فرمتو امتحان کردم..)
خواشها کمک کنید..دارم دیو.نه میشم..(مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری..ها.چیکارش کنم..)
مدلش لپ تاپ..Sony VGN-C190P
مدل دی وی دی رایتر:PIONEER DVD-RW DVR-k16M

en-com
22-04-2009, 18:07
سلام خسته نباشید
من یه vgn-fw290 گرفتم . ویستا راحت نصب میشه بدون مشکل اما اکس پی نه !!!!!!
همون اولش چند دقیق که میگذره یه اروره عجیب غریب میده . . . .
مقاله های شما رو هم نمیدونم کدومو بخونم .
میشه راهنمایی کنید ؟؟؟

شما این مقاله رو بخون مشکلت حله

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تیما
23-04-2009, 01:02
سلام

موس لپ تاپ من چند روزیه که از کار افتاده. نمی دونم چرا. ممکنه راهنماییم کنین؟

allen4054
24-04-2009, 09:15
با عرض سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل vgn-fw 35g خریدم خیلی ازش راضیم فقط برای شارژ باطریش یک سوال دارم
وقتی میخوام فقط از برق استقاده کنم گزینه ای نداره که شارژ کردن رو قطع کنم تا فقط از برق استفاده کنه
وقتی شارژش 100% میشه اونوقت فقط از برق استقاده میکنه
اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید که به چه روشی میتونم وقتی شارژم هم کامل نیست فقط از برق استفاده کنم .
یا به عبارتی به چه روشی میتونم شارژ رو بهتر مدیریت کنم
با تشکر

en-com
24-04-2009, 11:43
با عرض سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل vgn-fw 35g خریدم خیلی ازش راضیم فقط برای شارژ باطریش یک سوال دارم
وقتی میخوام فقط از برق استقاده کنم گزینه ای نداره که شارژ کردن رو قطع کنم تا فقط از برق استفاده کنه
وقتی شارژش 100% میشه اونوقت فقط از برق استقاده میکنه
اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید که به چه روشی میتونم وقتی شارژم هم کامل نیست فقط از برق استفاده کنم .
یا به عبارتی به چه روشی میتونم شارژ رو بهتر مدیریت کنم
با تشکر

سلام
شما وقتی به برق وصلش می کنین منبع تغذیه به طور اتوماتیک فقط برق شهریه و علاوه بر اون شارژ باتری رو هم انجام می ده و گزینه ای مبنی بر قطع شارژکردن وجود نداره!!!!
مگر اینکه باتریتون رو از جاش در آرین که کار خطرییه چون اگه برق قطع شه ممکنه لپ تاپ صدمه ببینه

reza fontana
25-04-2009, 09:15
درایو لپ تاپ من که سونی هست مشکل پیدا کرده دی وی دی میخونه ولی اکثر سی دی هارو نمی شناسه از تصویری بگیرید تا صوتی و نرم افزار!!باید تعویض بشه ؟

amir_9317
25-04-2009, 12:46
سلام دوستان میشه راهنماییم کنید خمیری که بین چیپ ست گرافیک و هدسینک(جذب حرارت)و یا چیبپ ست بایوس و هدسینگ قرار میدهند چیست و کجا میشه تهیش کرد
دوستان خمیر سیلیکون منظورم نیست خمیر مورد نظرم به رنگ آبی روشن است.
این که میگم برای لپ تاپ کسی راهنمایی نمیکنه

en-com
25-04-2009, 19:14
درایو لپ تاپ من که سونی هست مشکل پیدا کرده دی وی دی میخونه ولی اکثر سی دی هارو نمی شناسه از تصویری بگیرید تا صوتی و نرم افزار!!باید تعویض بشه ؟

سلام
فکر کنم مشکل پیدا کرده باشه. به هر حال ببرش یه جا سرویس بده ولی به احتمال زیاد مشکل از همون سی دی رام هست

ir_elf
25-04-2009, 19:27
سلام دوستان چندتا سوال جزیی.
لب تاپ: HP dv5-1155ee

روی بدنه لب تاپم ( اطراف کیبرد ) وقتی که به برق وصله برق داره ( لرزش پشت دست) ، آیا ایرادی داره؟؟

این کلیدهای تاچ ولوم یکم قاطی داره چیکار کنم؟؟؟

mrysoft
25-04-2009, 22:35
سلام لطفا این تاپیک منو موش کنید اینجا من اشتباهی جایه دیگه دادم!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد درایور هست!

mio_mi0
25-04-2009, 22:55
سلام
من یک hp1060 گرفتم زبا ویندوز ویستاش ایتالیایی
با ریکاوری از روی هارد خودش فقط زبان صفحه کلید اون انگلیسی شد
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

ستارهها
26-04-2009, 08:49
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow
باتشکر از لطف شما

سوالم این بود که می خواهم لب تابم همیشه با برق کار کنه چکار باید انجام بدم ؟

تکاور
26-04-2009, 19:05
سلام دوستان من يه دل لاتيتيود d600 دارم كه زميني كه از باطري استفاده ميكنم گاها به طور اتفاقي ( نا معلوم ) صفجه تصويرش در عرض چند صدم ثانيه پرش پيدا ميكنه . با اين تفاصير خوشحال ميشم نظرتونو در موردش بگيد

LordMMD
26-04-2009, 19:50
سلام،

دوستان، فن لپ تاپ من سوخته ! نمیچرخه...انقدر خوبه، اصلا صدا نداره !
الان بی صدا ترین رایانه جهان رو دارم احتمالا.

مدل BenQ JoyBook 5000U
حالا تعمیر میکنن ؟ کجا ؟ چند میگیرن؟

در ضمن خیلی علاقه دارم که خودم باز کنم و ور برم، شاید فنش رو عوض کنم، از کجا میشه فن لپتاپ خرید ؟
راستی قسمت جدا (یعنی زیر لپتاپ، قسمت جدا با پیچ های مجزا) برای فن نداره، و باید کل پیچ های زیر باز بشه، به همین خاطر یک کمی زیادی زحمت داره.

در هر حال منتظر نظراتتون هستم.
ممنون.

Ghafari2009
26-04-2009, 20:39
سلام من یه لب تاب hp dv 2000 'دارم که الان دیگر روشن نمی شود البته چراغهای روی دستگاه و فن ان روشن هم می شوند ولی روی مانیتور دستگاه هیچ چیزی نمی اید حتی با زدن دکمه ها هم هیچ عکس العملی نشان نمیدهد در صورت امکان اینجانب را راهنمایی فرمایید و برای تعمیر اگر یک تعمیرگاه خوب و مطمئن می شناسید معرفی کنید.

en-com
26-04-2009, 22:23
سلام دوستان چندتا سوال جزیی.
لب تاپ: Hp dv5-1155ee

روی بدنه لب تاپم ( اطراف کیبرد ) وقتی که به برق وصله برق داره ( لرزش پشت دست) ، آیا ایرادی داره؟؟

این کلیدهای تاچ ولوم یکم قاطی داره چیکار کنم؟؟؟

فکر نمی کنم مشکل آنچنانی رو لپ تاپت ایجاد کنه. به احتمال زیاد مشکل از منبع تغذیته.موقع وصل کردن به برق دمپایی بپوش :27:در کل محض احتیاط یه تعمیرگاه ببرش.
در مورد تاچ ولومم بگم که اون به احتمال زیاد بوردش مشکل پیدا کرده ب
بریش تعمیرگاه فکر کنم بتونه عوضش بکنه.

en-com
26-04-2009, 22:43
سلام من یه لب تاب hp dv 2000 'دارم که الان دیگر روشن نمی شود البته چراغهای روی دستگاه و فن ان روشن هم می شوند ولی روی مانیتور دستگاه هیچ چیزی نمی اید حتی با زدن دکمه ها هم هیچ عکس العملی نشان نمیدهد در صورت امکان اینجانب را راهنمایی فرمایید و برای تعمیر اگر یک تعمیرگاه خوب و مطمئن می شناسید معرفی کنید.

به یه مانیتور دیگه وصلش کن اگه تصویر تو اون مانیتور ظاهر شد معلومه که پنل ال سی دی لپ تاپ مشکل پیدا کرده.
اگه تو تهرانی ببرش بازار رضا. تعمیرات لپ تاپ اچ پی.

mrysoft
26-04-2009, 23:26
سلام بر دوستان گرامی
بنده الان 1 سال و نیم هست که این نوت بوک رو خریدم یعنی همون موقعی که توی بازار اومد خریدم روش ویستا نصب بود و کار می کردم! تا اینکه دیروز به دلایلی مجبور به نصب ویندوز روی اون شدم! ویندوز ایکس پی! با ساخت سی دی سفارشی و ..... نصب شد! درایور های مختلف رو از سایت های asia sony و چند سایت دیگه که مخصوص سری من بود دانلود کردم کردم همه چیز اوکی شد الا کارت گرافیک اونم هر کاری می کنم نمی شناسه! حتی نمی ذاره نصب کنم! من چند تا شات گرفتم ببینید!
ایا روش دستی برای شناختن این هست! مدل کارت گرافیک نوت بوکم هم فکر کنم gforce 8400 باشه
مدل دقیق نوت بوک هم VGN-FZ290 جلوی نوت بود نوشته! (اما FZ290 N5 هست).[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال من هر کاری بلد بودم کردم اما نشد! حتی درایوررو پاک کردم باز نصب کردم نشد! یکی دیگه نصب کردم نشد! هر چی که فکروشو بکنید ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم کمکم کنید!

و اینم بگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی ویندوز ایکس پی سوارش کردم این فن که کنار نوت بوک هست ( که احتمالا برای گرافیک هست ) یکسره روشنه و داغ میکنه! قبلا روی ویستا اوتو بود ! ( و منم احتمال میدم واسه نشناختن همن کارت گرافیکه که یسره کار میکنه!) و جالبی اینجاست! خوب علاوه بر درایور های اپلکیشن هایی هست که اونا رو هم باید نصب کرد تا بعضی از دکمه ها کار کنه! مثل fn+ -* که روشنایی ال سی دی رو کم میکنه اما کم نمیشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا راهنمایی کنید! ممنون میشم!

sm6m10
27-04-2009, 08:14
سلام دوستان .
اين مدل لب تاژ يا bookجاي خط تلفنش كجاست؟هرچي گشتم ژيدا نكردم؟
ممنونم
مدل:fmv lifebook 7000na5

omid.k
27-04-2009, 09:56
سلام بر دوستان گرامی
بنده الان 1 سال و نیم هست که این نوت بوک رو خریدم یعنی همون موقعی که توی بازار اومد خریدم روش ویستا نصب بود و کار می کردم! تا اینکه دیروز به دلایلی مجبور به نصب ویندوز روی اون شدم! ویندوز ایکس پی! با ساخت سی دی سفارشی و ..... نصب شد! درایور های مختلف رو از سایت های asia sony و چند سایت دیگه که مخصوص سری من بود دانلود کردم کردم همه چیز اوکی شد الا کارت گرافیک اونم هر کاری می کنم نمی شناسه! حتی نمی ذاره نصب کنم! من چند تا شات گرفتم ببینید!
ایا روش دستی برای شناختن این هست! مدل کارت گرافیک نوت بوکم هم فکر کنم gforce 8400 باشه
مدل دقیق نوت بوک هم vgn-fz290 جلوی نوت بود نوشته! (اما fz290 n5 هست).[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال من هر کاری بلد بودم کردم اما نشد! حتی درایوررو پاک کردم باز نصب کردم نشد! یکی دیگه نصب کردم نشد! هر چی که فکروشو بکنید ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم کمکم کنید!

و اینم بگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی ویندوز ایکس پی سوارش کردم این فن که کنار نوت بوک هست ( که احتمالا برای گرافیک هست ) یکسره روشنه و داغ میکنه! قبلا روی ویستا اوتو بود ! ( و منم احتمال میدم واسه نشناختن همن کارت گرافیکه که یسره کار میکنه!) و جالبی اینجاست! خوب علاوه بر درایور های اپلکیشن هایی هست که اونا رو هم باید نصب کرد تا بعضی از دکمه ها کار کنه! مثل fn+ -* که روشنایی ال سی دی رو کم میکنه اما کم نمیشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
تو اون یکی فروم که سوالتون رو گذاشتی جواب چی دادن ؟

اینا ممکنه از نصب اکس پی باشه ... درایور کارت گرافیکت که دانلود کردی نسخه اکس پی هست ؟ مطمئنی ؟ ....
محض احتیاط ویستا بریز ...

amir_9317
27-04-2009, 11:10
سلام
سیستمت رو باید سرویس کنی به احتمال زیاد جلوی رادیات فن پر از آشغال است
عیب سیستم شما چیپست اصلی مادربرد اون ضعیف شده و هدسینگ اون خوب حرارت رو منتقل نمیکنه

LordMMD
27-04-2009, 15:44
سلام
سیستمت رو باید سرویس کنی به احتمال زیاد جلوی رادیات فن پر از آشغال است
عیب سیستم شما چیپست اصلی مادربرد اون ضعیف شده و هدسینگ اون خوب حرارت رو منتقل نمیکنه

"هدسینگ"

درست : "هیت سینک" Heat Sink
;)

technoboy
27-04-2009, 19:29
سلام به همه دوستان

من یک لپ تاپ Dell Lattitude خریدم... یک کلید سمت چپ هستش برای فعال کردن بلوتوث و وایرلس... مشکل اینجاست که وقتی اون کلید رو میزنم بلوتوث فعال میشه اما وایرلس فعال نمیشه... البته این رو بگم قبلاً یکبار فعال شده بود و چراغ wifi هم روشن شده بود و جستجو هم کرده بود... اما الان چراغ wifi هم روشن نمیشه... کلید تریبی خاصی هستش یا تو ویندوز جایی هست که تنظیم خاصی داشته باشه؟ من که هرچی گشتم پیدا نکردم... ویندوز اصلیش vista هستش که من گفتم شاید مشکل ویندوز باشه xp هم نصب کردم باز مشکل برطرف نشد... البته قبل از بوت شدن ویندوز چراغ wifi یکبار خاموش و روشن میشه... پس مشکل باید فقط با ویندوز و تنظیم خاص باشه... در ضمن درایورش هم مشکل نداره چون رو ویندوز ویستای اورژینال خودش هم این مشکل هست...

ممنون می شوم من رو راهنمایی کنید

en-com
27-04-2009, 20:57
سلام به همه دوستان

من یک لپ تاپ dell lattitude خریدم... یک کلید سمت چپ هستش برای فعال کردن بلوتوث و وایرلس... مشکل اینجاست که وقتی اون کلید رو میزنم بلوتوث فعال میشه اما وایرلس فعال نمیشه... البته این رو بگم قبلاً یکبار فعال شده بود و چراغ wifi هم روشن شده بود و جستجو هم کرده بود... اما الان چراغ wifi هم روشن نمیشه... کلید تریبی خاصی هستش یا تو ویندوز جایی هست که تنظیم خاصی داشته باشه؟ من که هرچی گشتم پیدا نکردم... ویندوز اصلیش vista هستش که من گفتم شاید مشکل ویندوز باشه xp هم نصب کردم باز مشکل برطرف نشد... البته قبل از بوت شدن ویندوز چراغ wifi یکبار خاموش و روشن میشه... پس مشکل باید فقط با ویندوز و تنظیم خاص باشه... در ضمن درایورش هم مشکل نداره چون رو ویندوز ویستای اورژینال خودش هم این مشکل هست...

ممنون می شوم من رو راهنمایی کنید

این مشکل برای 1525 منم پیش اومده. چارش اینه که درایو مربوط به وایرلس رو پاک کنی. بعد یه بار سیستم رو ریستارت کنی بعد موقع نصب از طریق ویندوز نصب کنی(یعنی بذاری درایوت رو ویندوز بشناسه) تا کارت درست شه.
اون پایین گوشه سمت راست یه پیغام می ده (new hardware found) رو اون کلیک کن و ادامه ماجرا
در ضمن درایو رو از رو سی دی نباید بشناسونی چون به احتمال زیاد سی دی شما هم عین سی دی مال من زیپ شدست. باید تو یه مسیری آنزیپش کنی و اون مسیر رو برای نصب وایرلس به ویندوز نشون بدی
موفق باشی:11:

xfati
27-04-2009, 22:07
سلام من تازه گی ها لب تاپ خریدم و دی وی دی ریکاوری هم ازش گرفتم بعش یکی از دوستام گفت یکبار ریکاوری رو نصب کرده و تمامی اطلاعات لپ تاپ پاک شده اینطوری بهتر نیست من هم برم یه ویندوز ویستا اورجینال بخرم و یا اگه یه ویندوز ویستا از این ایرانی ها نصب کنم بعدش می تونم ریکاوری خود لپ تابم رو دوباره نصب کنم لطفا راهنمایی کامل کنید حسابی ترسیدم

en-com
27-04-2009, 22:11
سلام بر دوستان گرامی
مدل دقیق نوت بوک هم VGN-FZ290 جلوی نوت بود نوشته! (اما FZ290 N5 هست).[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم کمکم کنید!

سلام
معمولا تو لپ تاپ یه فن وجود داره و اونم برای سی پی یو هست نه گرافیک:13:
نمی خوام نامیدتون کنم ولی..............:41:
لپ تاپ شما با این ویندوز زیادی ناسازگاره و درایواش هم .... اگه باشه فقط برای ویستاست تا اونجایی که تو سایت رسمی سونی اومده فقط 1 ویندوز با سه ورژن مختلف روی سیستمتون کار می کنند
Microsoft® Windows Vista® Business
Microsoft® Windows Vista® Home Premium
Microsoft® Windows Vista® Ultimate

تو اینترنتم که سرچ کردم خیلیا سر درایو ایکس پی این لپ تاپ دردسر دارن
حالا بازم شما دنبالش باش انشالله که پیدا می کنید
از قدیم گفتن: جوینده یابنده بود:40:

majid1348
28-04-2009, 10:10
سلام هنگام ورود به ویندوز پیغام خطا دارم و با برنامه Repair خطاها را پیدا کردم اما برنامه برای رفع خطا درخوست رجیستری می کنه نمی دونم چکار کنم ؟شما کمکم می کنید؟

omid.k
28-04-2009, 10:16
سلام من تازه گی ها لب تاپ خریدم و دی وی دی ریکاوری هم ازش گرفتم بعش یکی از دوستام گفت یکبار ریکاوری رو نصب کرده و تمامی اطلاعات لپ تاپ پاک شده اینطوری بهتر نیست من هم برم یه ویندوز ویستا اورجینال بخرم و یا اگه یه ویندوز ویستا از این ایرانی ها نصب کنم بعدش می تونم ریکاوری خود لپ تابم رو دوباره نصب کنم لطفا راهنمایی کامل کنید حسابی ترسیدم
از همین ایرانی ها هم بخری خوبه ... من محصول شرکت " سرزمین " رو باهاش کار کردم جواب داد ....
ترس و نگرانی هم نداره

ir_elf
28-04-2009, 17:26
فکر نمی کنم مشکل آنچنانی رو لپ تاپت ایجاد کنه. به احتمال زیاد مشکل از منبع تغذیته.موقع وصل کردن به برق دمپایی بپوش :27:در کل محض احتیاط یه تعمیرگاه ببرش.
در مورد تاچ ولومم بگم که اون به احتمال زیاد بوردش مشکل پیدا کرده ب
بریش تعمیرگاه فکر کنم بتونه عوضش بکنه.

سلام. ممنون از جوابتون....
ولی یه کم زیادی ترسوندیم.:13::13:

مشکل اون جریان برق رو همه لبتاپهایی که بدنشون استیله وجود داره و ایرادی نیست. رو چندتا hp و dell امتحان کردم ( دل که LCD ش ادمو می گیره)

در مورد تاچ هم کم مونده بود ببرم ناقصش کنن. با Hp مکاتبه کردم مشکل فقط از ورژن برنامه quick launch butons هستش که آخرین نسخش این مشکل رو برطرف می کنه. الان دارم دان می کنم.

اینا رو گفتم تا اگه یکی مثه من مشکلی داشت، سکته نزنه... :31:
به هر حا ممنون. یا حق

xfati
28-04-2009, 19:43
از همین ایرانی ها هم بخری خوبه ... من محصول شرکت " سرزمین " رو باهاش کار کردم جواب داد ....
ترس و نگرانی هم نداره

بعد میشه بگی چطوری بوده که نوت بوک دوستم کل اطلاعاتش پاک شده بوده که من اون کارو نکنم و بگی که اگه یه ویندوز ویستای معمولی نسب کردم بعدا میشه این ریکاوری رو دوباره نسب کنم یا نه

omid.k
28-04-2009, 20:07
بعد میشه بگی چطوری بوده که نوت بوک دوستم کل اطلاعاتش پاک شده بوده که من اون کارو نکنم و بگی که اگه یه ویندوز ویستای معمولی نسب کردم بعدا میشه این ریکاوری رو دوباره نسب کنم یا نه
به هر حال همیشه احتمال داره این مشکلات پیش بیاد ....
احتمال اینم که مشکل از ریکاوری قبلی باشه بیشتر از ویندوز جدیده ...

en-com
29-04-2009, 13:59
سلام
من ایسپایران 1525 دارم که یه بار خورد زمینو....
حالا مشکل اینجاست که وقتی منبع تغذیه(باطری) رو از جاش در میارم و دوباره جا می زنم سر جاش تمام ساعت و تنظیمات بایوس بر می گرده به حالت تنظیم کارخانه (البته به جز رمز بایوس که همون رمز خودمه!! ) حالا کی می دونه مشکل از کجاست؟
مسله اینجاست که به من گفتن باطری بایوس لپ تاپ رو مادر لحــــیمه!!!!!!!!!!!!
لطفا راهنمایــــــــــــــــــ ی کنید

سلام
کسی مشکل این لپ تاپ من رو نمی دونه؟

en-com
29-04-2009, 14:04
سلام. ممنون از جوابتون....
ولی یه کم زیادی ترسوندیم.:13::13:

مشکل اون جریان برق رو همه لبتاپهایی که بدنشون استیله وجود داره و ایرادی نیست. رو چندتا hp و dell امتحان کردم ( دل که lcd ش ادمو می گیره)

در مورد تاچ هم کم مونده بود ببرم ناقصش کنن. با hp مکاتبه کردم مشکل فقط از ورژن برنامه quick launch butons هستش که آخرین نسخش این مشکل رو برطرف می کنه. الان دارم دان می کنم.

اینا رو گفتم تا اگه یکی مثه من مشکلی داشت، سکته نزنه... :31:
به هر حا ممنون. یا حق

ولی برای اینکه برق نگیرتت دو شاخه رو بر عکس به برق وصل کن
اینو یادم رفته بود بگم:31:

omid.k
29-04-2009, 22:49
سلام
کسی مشکل این لپ تاپ من رو نمی دونه؟
لحیمه ؟ نمیدونم شاید
برو اولین خدمات کامپیوتری باطری رو واست عوض کنند ...

en-com
29-04-2009, 22:55
مگه میشه
اون وقت برای در آوردن از مادرش باید لحیمو بشکونه
خوب بعد چه طوری درستش کنه
بعدشم افتاده زمین
باتری لحیم شده مگه با یه بار خوردن زمین عیب پیدا می کنه؟

omid.k
29-04-2009, 23:27
مگه میشه
اون وقت برای در آوردن از مادرش باید لحیمو بشکونه
خوب بعد چه طوری درستش کنه
بعدشم افتاده زمین
باتری لحیم شده مگه با یه بار خوردن زمین عیب پیدا می کنه؟
باتری ممکنه ایراد پیدا کنه ...
ببرش یه تعمیراتی معتبر ... اونا برات ردیفش میکنن ... نگران نباش

farzadmetabox
30-04-2009, 09:28
سلام یه vaio cs230j دارم وقتی پارتیشن بندیش میکردم درایو d رو که میساختم حواسم نبود primary ساختم الته با paragon از ویستا...... مشکلی نبود xp هم نصب کردم از xp باز یه پارتیشن دیگه که e بشه نصب کردم البته این بار logical بعد اومدم ادامه بدم paragon ایراد گرفت منم رفتم درایو e رو delete کردم رستارت که شد............حالا نه xp نه vista هیچ کدوم بوت نمیشه یعنی وقتی میخواد بیاد بالا تو logo گیر میکنه جفتشون...... میرم واسه repair vista بازم همون جوری گیر میکنه خواستم recovery برگردونم یازم همون جا گیر میکنه با بوت xp هم نمیاد os portable استفاده کردم بازم نمیاد........................در مجموع سیستمم boot نمیشه چه کار کنم؟

hojii
30-04-2009, 11:14
سلام...
ببخشید یه سوال در مورد اینکه ایا اپ تاب dell مدل c640 وایرلس داره یا وصل میشه..به چه نحو...اگه دوستان میدونن راهنمایی کنن ممنون میشم....
ممنونم..

farzadmetabox
30-04-2009, 11:48
سلام یه vaio cs230j دارم وقتی پارتیشن بندیش میکردم درایو d رو که میساختم حواسم نبود primary ساختم الته با paragon از ویستا...... مشکلی نبود xp هم نصب کردم از xp باز یه پارتیشن دیگه که e بشه نصب کردم البته این بار logical بعد اومدم ادامه بدم paragon ایراد گرفت منم رفتم درایو e رو delete کردم رستارت که شد............حالا نه xp نه vista هیچ کدوم بوت نمیشه یعنی وقتی میخواد بیاد بالا تو logo گیر میکنه جفتشون...... میرم واسه repair vista بازم همون جوری گیر میکنه خواستم recovery برگردونم یازم همون جا گیر میکنه با بوت xp هم نمیاد os portable استفاده کردم بازم نمیاد........................در مجموع سیستمم boot نمیشه چه کار کنم؟

en-com
30-04-2009, 21:05

یه بار من یه همچین مشکلی داشتم فقط با تفاوت اینکه موقع ظاهر شدن لوگو یه دفعه ریست می شد.
بعد فهمیدم مشکل از تنظیمات بایوسه که حالت هارد از ata به ahci برگشته.برگردوندمش به حالت ata درست شد!!!!
شما هم یه چکی بزن شاید درست شد:13:

en-com
30-04-2009, 21:11
سلام...
ببخشید یه سوال در مورد اینکه ایا اپ تاب dell مدل c640 وایرلس داره یا وصل میشه..به چه نحو...اگه دوستان میدونن راهنمایی کنن ممنون میشم....
ممنونم..

یه نگاه بنداز به همون چراغهای روشن و هارد .....
اگه چراغی زیرش نوشته بود wi-fi که داری!
اگه نداشتم برو بخر.
یه دستگاه کوچولوهه شبیه بلوتوث که به یو اس بی وصل می شه
ولی مثل اینکه نداره باید یه دونه بخری

farzadmetabox
30-04-2009, 22:18
یه بار من یه همچین مشکلی داشتم فقط با تفاوت اینکه موقع ظاهر شدن لوگو یه دفعه ریست می شد.
بعد فهمیدم مشکل از تنظیمات بایوسه که حالت هارد از ata به ahci برگشته.برگردوندمش به حالت ata درست شد!!!!
شما هم یه چکی بزن شاید درست شد:13:
نه بابا بایوس این عتیقه (VGN-cs230) اصلا همچین چیزی نداره شما میتونید بگین چه جوری میتونم FixMBR کنم دستوراتشو بلد نیستم

snowy_winter
01-05-2009, 13:22
سلام دوستان
لپتاپ dell inspiron 6400 میکروفون داخلی داره؟
نمیتونم هیچ صدایی رو ضبط کنم... از صبح دارم سرچ میکنم یه جا نوشته میکروفون داره یه جا نوشته نداره! گیج شدم...
پیشاپیش ممنون از جوابتون
:11:

Arash Arash
01-05-2009, 16:51
سلام
وقتی لپ تاپ رو به برق وصل میکنم، باتریش شارژ نمیشه.البته با برق کار میکنه.ولی باتریه شارژ نمیشه.
مدل لپ تاپم اینه:Dell inspiron 1520.
مشکل چیه؟
مرسی

omid.k
01-05-2009, 19:19
سلام
وقتی لپ تاپ رو به برق وصل میکنم، باتریش شارژ نمیشه.البته با برق کار میکنه.ولی باتریه شارژ نمیشه.
مدل لپ تاپم اینه:dell inspiron 1520.
مشکل چیه؟
مرسی
باتری رو در بیار دوباره بزن ....
مطمئن شو شارژکامل نباشه ....
مطمئن شو قسمت های فلزی جرم نگرفته ....
مطمئن شو درست جا میزنی ....
اگه میتونی رو یه لب تاپ دیگه امتحانش کن ....
اگه جواب نداد ببر نمایندگی

Arash Arash
01-05-2009, 19:53
باتری رو در بیار دوباره بزن ....
مطمئن شو شارژکامل نباشه ....
مطمئن شو قسمت های فلزی جرم نگرفته ....
مطمئن شو درست جا میزنی ....
اگه میتونی رو یه لب تاپ دیگه امتحانش کن ....
اگه جواب نداد ببر نمایندگی

همه این کارها رو کردم.ولی نشد.قبلا هم یه مشکل مشابه این رو داشتم.ولی با در آوردن و جا زدن باتری حل شد.رو یه لب تاپ دیگه شارژر رو امتحان کنم؟!گفتم که جریان برق (ac) وارد سیستم میشه!نمایندگی هم فعلا نمیتونم ببرم:41:

راه دیگه ای نیست؟؟!!:37:

omid.k
01-05-2009, 20:02
همه این کارها رو کردم.ولی نشد.قبلا هم یه مشکل مشابه این رو داشتم.ولی با در آوردن و جا زدن باتری حل شد.رو یه لب تاپ دیگه شارژر رو امتحان کنم؟!گفتم که جریان برق (ac) وارد سیستم میشه!نمایندگی هم فعلا نمیتونم ببرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راه دیگه ای نیست؟؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره باتری رو بذار رو یه لب تاپ دیگه ببین جواب میده ....
تو ببر نمایندگی به حرف اینو اونم گوش نده

farzadmetabox
01-05-2009, 22:45
Vaio cs230j موقع برگردوندن recovery در 46% ارور 302 بعد از ok کردن ارور 303 میده......... مشکل از کجاست؟

en-com
02-05-2009, 00:13
vaio cs230j موقع برگردوندن recovery در 46% ارور 302 بعد از ok کردن ارور 303 میده......... مشکل از کجاست؟

یا سکتور بوتت پریده.
یا
شاید هاردت کرش کرده باشه!!!

راستی ویندوزات از روی سیف مد هم اجرا نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farzadmetabox
02-05-2009, 00:45
یا سکتور بوتت پریده.
یا
شاید هاردت کرش کرده باشه!!!

راستی ویندوزات از روی سیف مد هم اجرا نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان ویندوزی وجود نداره ببینم اگه من بتونم xp نصب کنم یعنی هارد سالمه؟

amir_9317
02-05-2009, 10:41
سلام دوستان از آنجایی که من نتونستم سرچ کنم چون همش ارور میداد پس مجبور شدم سوالم را بدون جستجو بپرسم<اگه در تاپیک جایی قبلا راهنمایی شده من را راهنمایی کنید و ببخشید
سوال
دوستان من یه لپ تاپ مدل DELL 600 دارم که موقعی که روشنش میکنم بعد از تقربیا یک دقیقه کمتر یا بیشتر ریسیت میشه
بعد از چند بار ریسیت به کلی خاموش میشه
من سیستم را سرویس کردم و RAM را عوض کردم ولی فایده ای نداشت خمیر CPU را عوض کردم جواب نداد فن CPU و Head Sink را عوض کردم دوباره جواب نگرفتم گفتم شاید ویروس گرفته هارد را فرمت کردم و کلیه پارتیشن هاش رو حذف کردم ولی دوباره هیچ تغیری نکرد کل هارد را در آوردم باز هم جواب نگرفتم
اگه راهی داره من رو راهنمایی کنید.متشکرم

sm6m10
02-05-2009, 17:52
سلام دوستان .
ممنونم

هيچكي چيزي نميدونه؟

omid.k
02-05-2009, 19:12
هيچكي چيزي نميدونه؟
این مدل رو دقیق ندیدم که بگم ....
ولی ممکنه کلا نداشته باشه و یه مودم اکسترنال بهش وصل بشه ... با یو اس پی ....
خیلی لب تاپ ها اینجورین

rozhin66
02-05-2009, 20:15
سلام.من لب تابم دل1500.دادم بیرون تعمیر کنن.تو قسمت منیج, دیسک درایور, نوشتهtoshiba MK1646GSX این چطوریه .دل وتوشیبا.امکان داره عوضش کرده باشن

en-com
02-05-2009, 20:32
سلام دوستان از آنجایی که من نتونستم سرچ کنم چون همش ارور میداد پس مجبور شدم سوالم را بدون جستجو بپرسم<اگه در تاپیک جایی قبلا راهنمایی شده من را راهنمایی کنید و ببخشید
سوال
دوستان من یه لپ تاپ مدل DELL 600 دارم که موقعی که روشنش میکنم بعد از تقربیا یک دقیقه کمتر یا بیشتر ریسیت میشه
من سیستم را سرویس کردم و RAM را عوض کردم ولی فایده ای نداشت خمیر CPU را عوض کردم جواب نداد فن CPU و Head Sink را عوض کردم دوباره جواب نگرفتم گفتم شاید ویروس گرفته هارد را فرمت کردم و کلیه پارتیشن هاش رو حذف کردم ولی دوباره هیچ تغیری نکرد کل هارد را در آوردم باز هم جواب نگرفتم

معمولا تو چه قسمتی ریست میشه؟(مثلا هنگام ظاهر شدن لوگوی ویندوز یا لوگوی dell یا.....)

amir_9317
03-05-2009, 11:18
سوال
دوستان من یه لپ تاپ مدل dell 600 دارم که موقعی که روشنش میکنم بعد از تقربیا یک دقیقه کمتر یا بیشتر ریسیت میشه
من سیستم را سرویس کردم و ram را عوض کردم ولی فایده ای نداشت خمیر cpu را عوض کردم جواب نداد فن cpu و head sink را عوض کردم دوباره جواب نگرفتم گفتم شاید ویروس گرفته هارد را فرمت کردم و کلیه پارتیشن هاش رو حذف کردم ولی دوباره هیچ تغیری نکرد کل هارد را در آوردم باز هم جواب نگرفتم
هر سری یه جا, جای خاصی این عمل انجام نمیشه
فکر کنم نمیتونه حرارت را خوب بده بیرون چون وقتی خمیر جدید میزنم مدت بیشتری نسبت به قبلش میمونه ولی .... چگونه میتونم حلش کنم؟

DaaVooD
03-05-2009, 13:57
درود. ممنون میشم راهنمایی کنید!
دوســــان من به مشکلی برخوردم که ازین قراره: آمدیم یه fresh copy ویستا روی 1530 بنصبیم که پس از بوت با dvd اریجینال ویستا در صفحه انتخاب درایور ، C رو فرمت کردم و حالا که درایو c رو انتخاب میکنم و next رو میزنم با پیغام
windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation
مواجه میشم...بقیه درایوها هم همینطور.
لازم به ذکره که قبلا با acronis disk director پارتیشن بندی کردم و در پنجره انتخاب درایو فقط پارتیشن ریکاوری primary هس و بقیه همه logical!
در cmd هم disklist اینو نشون میده: disk 0 online 298 GB

en-com
03-05-2009, 14:48
هر سری یه جا, جای خاصی این عمل انجام نمیشه
فکر کنم نمیتونه حرارت را خوب بده بیرون چون وقتی خمیر جدید میزنم مدت بیشتری نسبت به قبلش میمونه ولی .... چگونه میتونم حلش کنم؟

اگه قبل ریست شدن بوق بوق می کنه معلومه که cpu داغ می کنه
اورکلاکینگ یا یه همچین کارایی نکردیش!!(مثلا دستکاری ولتاژ سی پی یو یا هر قطعه دیگه)
یه بار بایوست رو به حالت تنظیم کارخونه برگردون ببین درست نمیشه
اگه نشد ....
ممکنه جایی از سیستم(مثلا مادر بورد) مشکل داشته باشه
در هر صورت یه نمایندگیی یا تعمیرگاهی جایی باید ببرش
موفق باشی

en-com
03-05-2009, 15:01
درود. ممنون میشم راهنمایی کنید!
دوســــان من به مشکلی برخوردم که ازین قراره: آمدیم یه fresh copy ویستا روی 1530 بنصبیم که پس از بوت با dvd اریجینال ویستا در صفحه انتخاب درایور ، C رو فرمت کردم و حالا که درایو c رو انتخاب میکنم و next رو میزنم با پیغام
windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation
مواجه میشم...بقیه درایوها هم همینطور.
لازم به ذکره که قبلا با acronis disk director پارتیشن بندی کردم و در پنجره انتخاب درایو فقط پارتیشن ریکاوری primary هس و بقیه همه logical!
در cmd هم disklist اینو نشون میده: disk 0 online 298 GB

قبلا چه ویندوزی داشتی؟
فکر کنم به خاطر همین logical بودنشه
به هر حال شما این مشکل رو اینجا مطرح کن. انشالله به جواب می رسی

en-com
03-05-2009, 15:14
سلام.من لب تابم دل1500.دادم بیرون تعمیر کنن.تو قسمت منیج, دیسک درایور, نوشتهtoshiba mk1646gsx این چطوریه .دل وتوشیبا.امکان داره عوضش کرده باشن

اگه مشکل داشته شاید باید عوضش می کردن
اما شایدم روش بوده
چون از دل بعید نیست که از برندای مختلف برای لپ تاپش استفاده کرده باشه
بعدم شما باید از ظاهر دیسک درایو (بدنه بیرونی) بفهمی که عوض شده یا نه.

ajax_h
03-05-2009, 20:45
سلام
لپ تاپم روشن بود.درش رو بستم.حالا چراغ پاورش روشنه اما صفحه lcd سیاهه دیگه نه روشن میشه نه خاموش میشه نه اتفاقی میافته.باید چه کارش کنم؟:44::sad:
لپ تاپم dell 1510 هست.

omid.k
03-05-2009, 21:27
سلام
لپ تاپم روشن بود.درش رو بستم.حالا چراغ پاورش روشنه اما صفحه lcd سیاهه دیگه نه روشن میشه نه خاموش میشه نه اتفاقی میافته.باید چه کارش کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لپ تاپم dell 1510 هست.
احتمالا گذاشته بودی با بستن لید اسلیپ بشه
دکمه ی پاور رو فشار بده و چند ثانیه نگه دار خاموش میشه

ajax_h
03-05-2009, 22:20
دکمه ی پاور رو فشار بده و چند ثانیه نگه دار خاموش میشه

این کار هم جواب نداد.
برق و باتری رو جدا کردم بعد روشن کردم درست شد.
اما چرا اینجوری شد؟تنظیم خاصی داره که با بستن در لپ تاپ این حالت پیش نیاد؟
ویندوزم ویستا هست .

با تشکر.

omid.k
03-05-2009, 23:28
این کار هم جواب نداد.
برق و باتری رو جدا کردم بعد روشن کردم درست شد.
اما چرا اینجوری شد؟تنظیم خاصی داره که با بستن در لپ تاپ این حالت پیش نیاد؟
ویندوزم ویستا هست .
خوب باید جواب میداده ... عجیبه ....
انی وی ...
اره تنظیم داره ... برو تو همون قسمتی که اسکرین سیور رو تنظم میکنی ... اون پایین نوشته chang power setting ...از نوار بغل دسترسی خواهی داشت ....

komeyl67
03-05-2009, 23:34
تازگیها یه لپ تاپ dell vostro 1310a خریدم.
وقتی که دکمه روشن کردن bluetooth و wlan رو میزنم چراغ بلوتوث رو صفحه روشن میشه ولی چراغ وایرلس لن روشن نمیشه.
از دوستان پرسیدم میگن اون باید همیشه روشن باشه.
در ضمن یک بار هم reset factory کردم روشن شد ولی بعد از اولین ریستارت دوباره خاموش شد.
اگه راهنمایی کنید چکار کنم ممنون میشم.

ajax_h
04-05-2009, 07:53
خوب باید جواب میداده ... عجیبه ....
انی وی ...
اره تنظیم داره ... برو تو همون قسمتی که اسکرین سیور رو تنظم میکنی ... اون پایین نوشته chang power setting ...از نوار بغل دسترسی خواهی داشت ....

خوب حالا میشه بگید از این جا چی رو باید تغییر بدم؟

با تشکر

omid.k
04-05-2009, 09:51
خوب حالا میشه بگید از این جا چی رو باید تغییر بدم؟

با تشکر
اونجا که نوشته choose what closing lid does
برو تو و when i close lid .... رو از حالت اسلیپ بردار و بذار هر کاری که صلاح میدونی انجام بده

amir_9317
04-05-2009, 15:31
اگه قبل ریست شدن بوق بوق می کنه معلومه که cpu داغ می کنه
اورکلاکینگ یا یه همچین کارایی نکردیش!!(مثلا دستکاری ولتاژ سی پی یو یا هر قطعه دیگه)
یه بار بایوست رو به حالت تنظیم کارخونه برگردون ببین درست نمیشه
اگه نشد ....
ممکنه جایی از سیستم(مثلا مادر بورد) مشکل داشته باشه
در هر صورت یه نمایندگیی یا تعمیرگاهی جایی باید ببرش
موفق باشی
متشکرم دوست عزیز میشه بگی چگونه میتونم به کارخانه برگردونم dell 600

هیچ صدایی نمیده موقع ریست شدن
میگن: خمیر مخصوصی هست که بین تراشه و هیدسینک قرار میدهند که قابلیت انتقال گرما تراشه بهتر منتقل میکند (نه خمیر سیلیکون).
آره فبل از اینکه خمیر سیلیکون بزنم دیدم خمیری روی تراشه گرافیکش هست زرد رنگ بود ولی خشکیده بود من درآوردم و خمیر سیلیکون جایگزین کردم ولی جوابی نداد
متشکرم دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه جزئیات بیشتر در پست های قبلی گفته ام

snowy_winter
04-05-2009, 18:59
سلام دوستان
نمیتونم هیچ صدایی رو ضبط کنم... از صبح دارم سرچ میکنم یه جا نوشته میکروفون داره یه جا نوشته نداره! گیج شدم...
پیشاپیش ممنون از جوابتون
:11:
ببخشید که پستم رو تکرار میکنم...
کسی نظری نداره؟

gizlly
04-05-2009, 23:36
با سلام خدمت دوستان
من دیروز یه نوت بوک asus گرفتم ولی نمیدونم finger print چه جوری کار میکنه لطفا کمک کنید.

REGISTERED USER
05-05-2009, 00:01
سلام دوستان
پیشاپیش ممنون از جوابتون

خیر نه وبکم داره و نه میکروفن ... اغلب اونهایی که وب کم دارند میکروفون استریو هم دارند

باید یک میکروفون بخرید و به ورودی mic in متصل کنید یا از این هدست های میکروفون دار

REGISTERED USER
05-05-2009, 00:03
با سلام خدمت دوستان
من دیروز یه نوت بوک asus گرفتم ولی نمیدونم finger print چه جوری کار میکنه لطفا کمک کنید.

والا باید نرم افزار اصلی و درایور verSign نصب باشه که اعلب توی کنترل پانل و یا بخش all programs میتونید پیداش کنید ... دفترچه و یا مانول را برای تنظیمات حتما مطالعه کنید

prowler88
05-05-2009, 10:30
يه سوال. گرافيك لپ تاپ رو ميشه ارتقا داد؟ Dell Studio XPS 1340

allen4054
05-05-2009, 11:35
با سلام خدمت دوستان غزیز
لپ تاپ من مدل VAIO FW 35G هست.در کنار ویندوز vista یک XP هم برام نصب کردن
چون من cd اصلی XP دانگرید شده و driver ها رو ندارم می خوام از درایوی که XP نصب هست image بگیرم تا هر وقت به مشکل برخورد کردم دوباره recovery بکنم
با نرمافزار acronis9 امتحان کردم ولی وقتی cd بوت acronis رو میذارم پیغام میده که hard رو نمیشناسم
میخواستم بدونم آیا با نرم افزار دیگه ای میشه این کار رو کرد یا نه؟
یا میشه با خود XP مثل vista دیسک recoveryبسازم تا وقتی که Xp بالا نمیاد recovery کنم؟
با تشکر از دوستان
منتظر راهنمایی های ارزشمندتون هستم

hilias
05-05-2009, 21:03
سلام ریکاوری درایو من کار نمی کنه من بایدچکار کنم . وقتی میرم تو بخش ریکاوری چند دقیقه ای صبر مینکه بعد ریست میشه . من باید چه کار کنم .

en-com
05-05-2009, 21:34
متشکرم دوست عزیز میشه بگی چگونه میتونم به کارخانه برگردونم dell 600

هیچ صدایی نمیده موقع ریست شدن
میگن: خمیر مخصوصی هست که بین تراشه و هیدسینک قرار میدهند که قابلیت انتقال گرما تراشه بهتر منتقل میکند (نه خمیر سیلیکون).
آره فبل از اینکه خمیر سیلیکون بزنم دیدم خمیری روی تراشه گرافیکش هست زرد رنگ بود ولی خشکیده بود من درآوردم و خمیر سیلیکون جایگزین کردم ولی جوابی نداد
متشکرم دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه جزئیات بیشتر در پست های قبلی گفته ام

اصلا فکر نکنم که مشکل از انتقال حرارت باشه
اگه سی پی یو زیادی داغ کنه اول یه هنگ بعد چند ثانیه بوق بعد ریست
شما باید این لپ تاپت رو یه نمایندگی ببری.
اگر هم مشکل از انتقال حرارت بود با این همه خمیر عوض کردن دیگه باید جوابو می گرفتی!!!!!
در ضمن به کارخونه نه به تنظیم کارخانه یا تنظیمات پیش فرض یا همون (default setting) هرچی که خودتون اسمشو می ذارین به احتمال زیاد همون توی تنظیمات بایوس یه گزینه ای با همین نام وجود داره. روش کلیک کن یه سوال ازت می پرسه که are you sure...... تایید می کنی والسلام. اگه شد که هیچی اگه نشد من دیگه نیدونم
اطلاعاتم همینه:24:

REGISTERED USER
05-05-2009, 23:54
يه سوال. گرافيك لپ تاپ رو ميشه ارتقا داد؟ Dell Studio XPS 1340

خیر ... بارها گفته شده گرافیک لپ تاپ ها تغییر ناپذیرند

REGISTERED USER
05-05-2009, 23:57
سلام ریکاوری درایو من کار نمی کنه من بایدچکار کنم . وقتی میرم تو بخش ریکاوری چند دقیقه ای صبر مینکه بعد ریست میشه . من باید چه کار کنم .

اگر از روی هارد و یا دی وی دی نمی توانید ریکاوری کنید و سیستم ریست میشه ، مشکل از ناسازگاری هست و باید بدهید بیرون براتون این کار را انجام بدهند

REGISTERED USER
06-05-2009, 00:03
با سلام خدمت دوستان غزیز
لپ تاپ من مدل VAIO FW 35G هست.در کنار ویندوز vista یک XP هم برام نصب کردن
چون من cd اصلی XP دانگرید شده و driver ها رو ندارم می خوام از درایوی که XP نصب هست image بگیرم تا هر وقت به مشکل برخورد کردم دوباره recovery بکنم
با نرمافزار acronis9 امتحان کردم ولی وقتی cd بوت acronis رو میذارم پیغام میده که hard رو نمیشناسم
میخواستم بدونم آیا با نرم افزار دیگه ای میشه این کار رو کرد یا نه؟
یا میشه با خود XP مثل vista دیسک recoveryبسازم تا وقتی که Xp بالا نمیاد recovery کنم؟
با تشکر از دوستان
منتظر راهنمایی های ارزشمندتون هستم

من قبلا طریقه استفاده از نرم افزار قدرتمند Norton ghost v.14 را توضیح دادم اینجا :

بگردید پیدا کنید و استفاده کنید

بهترین نرم افزاری که میتونه به شما کمک کنه

reza fontana
06-05-2009, 16:17
درایو لپ تاپ من دی وی دی میخونه ولی سی دی پخش نمیکنه!!مشکل از چیه؟

استثنا
06-05-2009, 21:52

سلام آقای غفاری میخوام بدونم رفتین تعمیرش کنین؟ آیا 3 تا بوق نمیزنه اول روشن شدنش؟

REGISTERED USER
06-05-2009, 23:02
درایو لپ تاپ من دی وی دی میخونه ولی سی دی پخش نمیکنه!!مشکل از چیه؟

مشکل از اپتیکشه که خرابه ... لیزش قدرت خواندن سی دی را نداره و Fail شده

باید ببرید تعمیر یا تعویض اگر مشکل با ریکاوری و راه حل نرم افزاری آپگرید فریمور حل نشه :41:

aryamas
07-05-2009, 12:03
توی لپ تاپ وایو fw در قسمتvaio recovery center اومدم از سیستم بک آپ بگیرم گفت که 3 تا دی وی دی میخواد.
دی وی دی اول و دوم با موفقیت رایت شد. اما واسه دی وی دی سود توی 66% گیر کرد و همینجوری موند.
مشکل از کجاست؟

REGISTERED USER
07-05-2009, 13:27
احتمالا یک باگ رخ داده موقع کار یا همچین چیزی ... باید صبر می کردید شده بالای 5 ساعت !

باید از اول راه را برید !

Arashpc
08-05-2009, 12:52
با سلام خدمت دوستان و بزرگان در سایت پی سی ورلد

من یه لپ تاپ dell vostro 1510 گرفتم و چند تا سوال از خدمتتون داشتم

1: این لپ تاپ هیچ سی دی انگار نداره دو درایو بیشتر هم نداره os و recovery

میخوام از ویندوز ویستا image بگیرم چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید ؟ acronis خوبه ؟ کدوم نسخه ؟

از درایو ریکاوری هم image بگیرم ؟

طریقه پیاده سازی اینها چطور خواهد بود ؟

با Driver magician چطور ؟ خوبه با این برنامه از درایو های سخت افزاری backup بگیرم ؟؟!!

2: و همچنین میخوام هارد این لپ تاپ رو پارتیشن بندی کنم با Paragon Partition Manager ولی تو لینکی که گذاشته بودین آموزش خاصی ندیدم از این لینک

3: برای پارتیشن بندی بهتره با سی دی بوتیبل این کار رو انجام بدم یا از داخل خود ویندوز ویستا ؟

البته سی دی بوتیبل Hiren boot cd v 9.5 رو هم دارم که نرم افزار های زیر داخلش هست

1: Partition magic pro 8.05
2: Acronis Disk director Suite 9.0.554
3: Paragon Partition manager server 7.0.1274
4: Partition commander 9.01
5: Ranish Partition Manager 2.44
6: The Partition Resizer 1.3.4
7: Smart Fdisk 2.05

و غیره ....

نرم افزار Paragon Partition Manager 9.0 رو هم دارم

از مجموعه آکرونیس هم نرم افزار های زیر رو دارم

Acronis True Image Echo Server v9.5.8

و

در چه صورتی امکان داره بوت لودر این لپ تاپ قاطی بشه ؟ پارتیشن بندی ؟ یا زدن ویندوز ایکس پی

ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر ارادتمند شما آرش :11:

موفق باشید

Arashpc
09-05-2009, 00:49
متشکر میشم راهنماییم کنید :11:

bayzid
10-05-2009, 16:38
من یک لپ تابhp pavilon dv6720eo دارم که ویندوز ویستای اورجینال نروژی دارد آیا راهی هست که ویندوز را به انگلیسی تبدیل کنم

ennio-morricone
11-05-2009, 01:46
سلام
خواهش مي كنم به من كمك كنيد
من تازه لپ تاپ خريدم و ويندوزم ويستا پرميوم هست و مدل لپتاپم دل استوديو 1537 هست
ولي نميتونم با مودم اكستذنال به اينترنت متصل بشم ارور 678 ميده چه كار كنم ؟
آي اس پي رو عوض كردم مودم رو عوض كردم درايور رو از دوباره نصب كردم ولي فايده اي نداشت

چه راه حلي پيشنهاد ميديد ؟

mohsentanha
11-05-2009, 17:00
سلام ببخشید این پورت ها برای چی هست:::::::::::::::::::::::

essin
11-05-2009, 17:17
سلام
خواهش مي كنم به من كمك كنيد
من تازه لپ تاپ خريدم و ويندوزم ويستا پرميوم هست و مدل لپتاپم دل استوديو 1537 هست
ولي نميتونم با مودم اكستذنال به اينترنت متصل بشم ارور 678 ميده چه كار كنم ؟
آي اس پي رو عوض كردم مودم رو عوض كردم درايور رو از دوباره نصب كردم ولي فايده اي نداشت

چه راه حلي پيشنهاد ميديد ؟
من قبلا با این ارور مواجه شدم (البته با پی سی) اون موقع مشکل از خط تلفن بود چون با خط دیگه امتحان کردم درست بود حالا شما چک کن ببین چی میشه

ennio-morricone
11-05-2009, 23:39
من قبلا با این ارور مواجه شدم (البته با پی سی) اون موقع مشکل از خط تلفن بود چون با خط دیگه امتحان کردم درست بود حالا شما چک کن ببین چی میشه
خط تلفن رو هم تغيير دادم ولي درست نشد
آيا اين مشكل ميتونه مربوط به ويندوز باشه ؟

aryamas
12-05-2009, 11:48
من یه لپ تاپ fw390 دارم. حدود 1 هفته پیش خریدم. از وقتی که گرفتم موقع روشن کردن یه صدای نویز مانند از سیستم میاد. مثل این که یه چیزی اتصالی داره قطع و وصل میشه. صدا خیلی ضعیفه . به سختی به گوش میرسه.
اما یه نفر به من گفت صدای هارد هست.
کسی نمیدونه این مشکل برای چیه؟

essin
12-05-2009, 18:12
من یه لپ تاپ fw390 دارم. حدود 1 هفته پیش خریدم. از وقتی که گرفتم موقع روشن کردن یه صدای نویز مانند از سیستم میاد. مثل این که یه چیزی اتصالی داره قطع و وصل میشه. صدا خیلی ضعیفه . به سختی به گوش میرسه.
اما یه نفر به من گفت صدای هارد هست.
کسی نمیدونه این مشکل برای چیه؟
اگر صدا خیلی کمه چیز خاصی نیست چون این صدا عادیه (برای من هم همینطوریه)
مثلا هدفون بزن بعد هیچ چیزی گوش نده اون موقع یک صداهای ریزی میشنوی این صداها عادیه

sm6m10
12-05-2009, 19:28
این مدل رو دقیق ندیدم که بگم ....
ولی ممکنه کلا نداشته باشه و یه مودم اکسترنال بهش وصل بشه ... با یو اس پی ....
خیلی لب تاپ ها اینجورین
ممنونم دوست عزيز ؟چون مال يك اقاي دكتري است مي خوام مطمين شم(از فاميل)اگر چيزي بيشتري در مورد
ممنونم

omid.k
12-05-2009, 23:20
ممنونم دوست عزيز ؟چون مال يك اقاي دكتري است مي خوام مطمين شم(از فاميل)اگر چيزي بيشتري در مورد
ممنونم
مدل:f
چرا اون دوست عزیز بعدش علامت سوال داره ؟ : دی
آخه جای تلفن که چیزی نیست گم بشه که .... احتمال زیاد همون مودم یو اس پی بهش میخوره ....

payman59
12-05-2009, 23:46
سلام
من لپ تاپم چند ماهی که کند شده بعد از نیم ساعت کار کردن دیگه هیچ کاری با ش نمیشه کرد مثلا مدیا پلیر هم کار نمی کنه باید ریستارتش کنم.بازیهایی که رو سیستمم بوده دیگه نمی شه بازی کرد.میره تو بازی ولی چون کنده. نمی شه بازی کرد.مسنجرم قفل می کنه.چند بار ویندوز عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرده.صفحه کلیدم دیلی پیدا کرده با تاخیر می نویسه.نرافزاری ریستار نمیشه .یعنی میشه ولی 40 دقیقه بعد از زدن ریستار کردن.
خواهشا کمکم کنید

sm6m10
13-05-2009, 14:53
چرا اون دوست عزیز بعدش علامت سوال داره ؟ : دی
آخه جای تلفن که چیزی نیست گم بشه که .... احتمال زیاد همون مودم یو اس پی بهش میخوره ....

ممنونم دوست عزيز.همينطوري (؟ )اشتباهي تايژ شد:20:
حالا بايد بگم كه دوستم براي اينترنت چي بخره چه نوع مودم ي؟اين مودم بايد به usb وصل بشه؟اگر ميشه كمي راهنمايي كنيد؟:11:

sm6m10
13-05-2009, 14:56
من لب تابم را بردم يك ساعت تو اشژز خانه:41:(براي گوش كردن اهنگ)حالا صفحه اش يك حالتي شده كه انگاري وقتي لكه اب جايي خشك بشه رو شيشه مي مونه(مدل لب تاژ dell 1500( ]چطوري صفحه اش را ژاك كنم
ممنون:11:

ali_manutd_2007
13-05-2009, 21:11
با سلام. من ويندوز ويستا رو گذاشتم براي آپديت. 3 تا آپديت پيدا كرد ولي ظاهرا در نصب آپديت سوم مشكل داره چون هر دفعه بالا مياد ، نصب آپديت رو تا 99 درصد ميره و بعدش ريست مي‌شه. دوستان اگه كمك كنن ممنون ميشم

Arashpc
14-05-2009, 00:37
با سلام خدمت دوستان و بزرگان در سایت پی سی ورلد

من یه لپ تاپ dell vostro 1510 گرفتم و چند تا سوال از خدمتتون داشتم

1: این لپ تاپ هیچ سی دی انگار نداره دو درایو بیشتر هم نداره os و recovery

میخوام از ویندوز ویستا image بگیرم چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید ؟ acronis خوبه ؟ کدوم نسخه ؟

از درایو ریکاوری هم image بگیرم ؟

طریقه پیاده سازی اینها چطور خواهد بود ؟

با Driver magician چطور ؟ خوبه با این برنامه از درایو های سخت افزاری backup بگیرم ؟؟!!

2: و همچنین میخوام هارد این لپ تاپ رو پارتیشن بندی کنم با Paragon Partition Manager ولی تو لینکی که گذاشته بودین آموزش خاصی ندیدم از این لینک

3: برای پارتیشن بندی بهتره با سی دی بوتیبل این کار رو انجام بدم یا از داخل خود ویندوز ویستا ؟

البته سی دی بوتیبل Hiren boot cd v 9.5 رو هم دارم که نرم افزار های زیر داخلش هست

1: Partition magic pro 8.05
2: Acronis Disk director Suite 9.0.554
3: Paragon Partition manager server 7.0.1274
4: Partition commander 9.01
5: Ranish Partition Manager 2.44
6: The Partition Resizer 1.3.4
7: Smart Fdisk 2.05

و غیره ....

نرم افزار Paragon Partition Manager 9.0 رو هم دارم

از مجموعه آکرونیس هم نرم افزار های زیر رو دارم

Acronis True Image Echo Server v9.5.8

و

در چه صورتی امکان داره بوت لودر این لپ تاپ قاطی بشه ؟ پارتیشن بندی ؟ یا زدن ویندوز ایکس پی

ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر ارادتمند شما آرش :11:

موفق باشید

دوستان یعنی کسی نمیخواد کمک کنه :11:

mostafa_khan001
14-05-2009, 12:31
سلام یه سوال کوچمولو داشتم
من 1530 دل دارم اول بگم
اقا رم دوستم از نوکیا ان78 اش رو گرفته ام تو جاش میگذارم میگذارم توی شکاف اس دی لب تاپم هیچی نمی یاد
به دوستم هم میگم.میگه قبل دادن بهت تو گوشیم تمام فایلها رو چک کرده ام.رمم مشکلی نداره
مشکل از کجاست؟
فقط گفت من واسش رم گذاشته ام
اما گفتم این اصلا درایو جدیدی درست نمیکنه که حالا رمز بخواد یا نخواد
سمت چپ یه شیار داره به سمت پایین قفل میشه.مثل فلاپی های قدیم.اما من شار رو بالا گذاشته ام که.مشکل از کجاست به نظرتون
تو دیوای منیجر هم چیز عجیبی ندیدم

به نظرتون مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری؟

esyo
15-05-2009, 10:18
سلام
ذوستان یک1640 گرفتم:
1)دوستان تی وی رو حطور راه بندازم؟
2)توی اینترنت زده 1080p ولی روی گارانتی زده 720 ؟جرا؟یرای همه این طوز هست یا فقط برای من؟
3)موقع کار کمی باطری گرم می کنه طبیغی هست؟
4)اگر ازنرم افزار های کرک شده استفاده کنم مشکلی هست؟
5)برای آ÷دیت ویندوز مشکلی نیست؟
6)چطور بفهمم گه دی دی آر3 هست؟

neocheerfull
15-05-2009, 13:55
سلام دوستان!:11:
من یه لپ تاپ vaio cs 190 دارم ، وقتی با باطریش کار میکنم و باطریش میرسه زیر 20% وایرلس خودبخود قطع میشه و هیچ نت ورکی رو نمی شناسه حتی وقتی برق رو هم وصل می کنم درست نیمشه!!!!! فقط با ریست کردن وایرلسش راه می افته و درست می شه!
مشکل از چیه؟؟؟؟ چجوری درستش کنم؟:19:
دمتون گرم:40:

esyo
15-05-2009, 20:52
سلام
دوستان کارت تی وی 1640 رو چطور نصب کنم؟
نرم افزار داره؟
درایور داره؟
ممنون

ostadpepe
15-05-2009, 23:30
سلام
میخواستم بدونم وقتی از لپ تاپ تو خونه استفاده میکنم و به برق وصله دیگه از باطری استفاده نمیکنه که باتری خراب بشه که؟
یعنی انرژیشو از برق می گیره؟
ممنون

ir_elf
16-05-2009, 02:06
سلام دوستان!:11:
من یه لپ تاپ vaio cs 190 دارم ، وقتی با باطریش کار میکنم و باطریش میرسه زیر 20% وایرلس خودبخود قطع میشه و هیچ نت ورکی رو نمی شناسه حتی وقتی برق رو هم وصل می کنم درست نیمشه!!!!! فقط با ریست کردن وایرلسش راه می افته و درست می شه!
مشکل از چیه؟؟؟؟ چجوری درستش کنم؟:19:
دمتون گرم:40:
دوست عزیز دلیل این کار اینه که از باتریتون بهینه استفاده بشه. دیگه شما هم گیر نده ، آخه با 20% WI-Fi استفاده می کنن!!!! رحم کن.
احتمالا یه باگی توی سیستم عامل روی لپ تاپت هست که وقتی برقو وصل می کنی دیگه روشن نمیشه. آپدیتش کن.

من لب تابم را بردم يك ساعت تو اشژز خانه:41:(براي گوش كردن اهنگ)حالا صفحه اش يك حالتي شده كه انگاري وقتي لكه اب جايي خشك بشه رو شيشه مي مونه(مدل لب تاژ dell 1500( ]چطوري صفحه اش را ژاك كنم
ممنون:11:
دوست عزیز آخه آشپزخونه جای ... استغفرالله :31: . نگران نباش، توی آشپزخونه ذره های چربی زیاده و این لکه به دلیل همینه. توصیه می کنم از اسپری های مخصوص پاک کردن LCD لپ تاپ استفاده کنی که تو بازار هست .
-- جدا از آب و الکل پرهیر کن، به مرور LCD رو مثه قبل نمی بینی. همون مایع های مخصوص که فوقش 3000 تومنه خوبه.

سلام
میخواستم بدونم وقتی از لپ تاپ تو خونه استفاده میکنم و به برق وصله دیگه از باطری استفاده نمیکنه که باتری خراب بشه که؟
یعنی انرژیشو از برق می گیره؟
ممنون

بهتره باطری روش باشه و همیشه Fully Charged باشه، بعضی لپ تاپا بعد از 100 دیگه برقو مستقیم می گیرن و با باطری کاری ندارن. به هر حال بهتره باطری همیشه رو لب تاپ باشه.

موفق باشید.

HAMYCO
16-05-2009, 07:44
سلام دوستان ، روي وب سايت نوتالي امكان جديدي معرفي شده كه به نظر بنده بسيار جالب است.
امكان تست رايگان نوت بوك همون چيزي است كه براي كسب اطلاعات و بررسي عملي يك دستگاه قبل از انتخاب لازم و ضروري است. در ايران تقريباً بطور محدود اينگونه تست ها براي ماشين هايي مثل پروتون وجود داشته ولي تست درايو لپ تاپ يك ابتكار جديد و مفيد است براي افرادي مثل بنده كه اطلاعات كاربردي آنها مختصر بوده و براي خريد نوت بوك نياز به كسب اطلاعات مستقيم و البته رايگان دارند.

mohsentanha
16-05-2009, 17:41
سلام ببخشید این پورت ها برای چی هست:::::::::::::::::::::::

اقا یکی جواب بده دیگه
بعد بلوتوث رو میخوام نصب کنم میگه برای اکتیو باید fn+f2 رو بزنی من هرچی میزنم هیچ تغییری نمیکنه
کنار ساعت(سیستم ترای) فقط یه عکس باتری میاد که میگه شارژ نکنم همین هیچ اتفاق دیگه ای هم نمیوفته
کمک کنید لطفا ...

lordsaber
17-05-2009, 15:37
اقا یکی جواب بده دیگه
بعد بلوتوث رو میخوام نصب کنم میگه برای اکتیو باید fn+f2 رو بزنی من هرچی میزنم هیچ تغییری نمیکنه
کنار ساعت(سیستم ترای) فقط یه عکس باتری میاد که میگه شارژ نکنم همین هیچ اتفاق دیگه ای هم نمیوفته
کمک کنید لطفا ...

پورت بالایی که عکسش رو گزاشتید dockstation هست. برای کاربردهای خاص. یه سرچ بزن پیدا می کنی .
پورت پایینی هم pccard هست برای ارتباط بعضی سخت اقزارها مثل tvcard یا wirless card و ...
در مورد bluetooth هم نمی تونم چیزی بگم. اگر می تونی عکسی چیزی بزار.
موفق باشید

MVP77
17-05-2009, 19:29
سلام من یه دل Latitude E5500 دارم و وقتی که باهاش کار میکنم و باطری روی لپ تاپ هست و همزمان هم میزارم شارژ بشه نور LCD یه مقدار جزئی کم و زیاد میشه میخوام بدونم این عادی هست یا مشکل داره ؟
زمانی که فقط از باطری (بدون وصل شارژر) و یا بدون باطری و فقط از شارژر استفاده میکنم اینطور نمیشه فقط همزمان با باطری و شارژر اینطور میشه

البته فکر میکنم شاید باسه تنظیمات Power باشه اما نمیدونم چکار باید بکنم

ممنون میشم راهنمایی کنید :40:

rh.mohammad
17-05-2009, 20:39
وایرلس کجاها خوب میگیره و سرعت دانلود بالاست؟

omid.k
17-05-2009, 22:55
وایرلس کجاها خوب میگیره و سرعت دانلود بالاست؟
فرودگاه ..... خیلی خوبه ها ...
.......
جایی که درخت و پستی بلندی و کاربر زیاد و ساختمون کم باشه ..... من منظور سوالاتون رو نفهمیدم

farzadmetabox
18-05-2009, 00:31
درایور Vaio VGN-CS230J واسه ی Vista 32bit میخوام کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم........

ir_elf
18-05-2009, 01:28
دوستان سلام. جدیدا داشتم توی راهنمای لپ تاپم (HP DV5-1155ee) که به این مورد جالب که خیلی روش بحث هست برخوردم:

توی این بخش از راهنما می گه اگه از باطری به طور طولانی مدت استفاده نمی کنید و یا نیازی به شارژ نداره، باطری رو از لپ تاپ خارج کنید.

این هم روش کالیبره کردن باتری که توصیه شده هر 1 تا 3 ماه یکبار انجام بشه (تا سلولای باتری دوباره ست بشن) خیلی مفیده:

موفق باشید.

kakolzary
18-05-2009, 10:38
سلام من درايور ريكاوري لپ تاپم را كه مدل(hp dv7 1135nr) فرمت كردم حالا از كجا ريكاوري تهيه كنم

jeremy28
18-05-2009, 11:07
سلام
من یه لپ تاپ acer مدل 4710 دارم، جدیدا بعضی موقع ها وقتی که ویندوز اکس پی بالا می یاد ، یه دفعه کامپیوتر قفل می کنه و فقط می تونم موس رو حرکت بدم ولی هیچ عملی نمی تونم انجام بدم، از جمله اینکه که نمی تونم restart نرم افزاری کنم!
به خاطر همین مجبور می شم حول و حوش 3 ساعت لپ تاپ رو بیکار بذارم تا باطریش خالی بشه و بعد دو باره بزنم به برق و روشنش کنم!
می خواستم بدونم اولا این مشکل ناشی از چیه؟ و دوما این مدل از لپ تاپ ریست سخت افزاری نداره؟
من که هر چی نگاه کردم دکمه ای به عنوان ریست روش پیدا نکردم، حالا به نظرتون راه حل این مشکلم چیه؟
مرسی

farzadmetabox
18-05-2009, 12:35
سلام
من یه لپ تاپ acer مدل 4710 دارم، جدیدا بعضی موقع ها وقتی که ویندوز اکس پی بالا می یاد ، یه دفعه کامپیوتر قفل می کنه و فقط می تونم موس رو حرکت بدم ولی هیچ عملی نمی تونم انجام بدم، از جمله اینکه که نمی تونم restart نرم افزاری کنم!
به خاطر همین مجبور می شم حول و حوش 3 ساعت لپ تاپ رو بیکار بذارم تا باطریش خالی بشه و بعد دو باره بزنم به برق و روشنش کنم!
می خواستم بدونم اولا این مشکل ناشی از چیه؟ و دوما این مدل از لپ تاپ ریست سخت افزاری نداره؟
من که هر چی نگاه کردم دکمه ای به عنوان ریست روش پیدا نکردم، حالا به نظرتون راه حل این مشکلم چیه؟
مرسی
سلام هیچ لپتاپی ریست نداره شما دکمه پاور رو چند ثانیه نگهدار خاموش میشه .در مورد مشکلتم یه بار bios رو به حالت پیش فرض بر گردون اگه تونستی اپدیت کن البته خیلی مواظب باش رم هاتم یه چکی بکن

en-com
18-05-2009, 14:41
دوستان سلام. جدیدا داشتم توی راهنمای لپ تاپم (HP DV5-1155ee) که به این مورد جالب که خیلی روش بحث هست برخوردم:

توی این بخش از راهنما می گه اگه از باطری به طور طولانی مدت استفاده نمی کنید و یا نیازی به شارژ نداره، باطری رو از لپ تاپ خارج کنید.

موفق باشید.

اونوقت اگه برق شهری قطع شد یا نوسان پیدا کرد چی؟؟؟؟؟؟!!!!:18:

en-com
18-05-2009, 14:48
سلام من یه دل Latitude E5500 دارم و وقتی که باهاش کار میکنم و باطری روی لپ تاپ هست و همزمان هم میزارم شارژ بشه نور LCD یه مقدار جزئی کم و زیاد میشه میخوام بدونم این عادی هست یا مشکل داره ؟
زمانی که فقط از باطری (بدون وصل شارژر) و یا بدون باطری و فقط از شارژر استفاده میکنم اینطور نمیشه فقط همزمان با باطری و شارژر اینطور میشه

نه مشکل خاصی نیست. می تونی بری اینجا
control panel>power option
سه تا حالت هست که بسته به اسمشون کارایی ممختلفی رو دارند. مثلا power saver از باتری به صورت بهینه استفاده می کنه. البته هر سه اینا رو می شه با change plan settings تغییر داد شما هم رو هر حالتی می تونین نورتون رو تنظیم کنید.علت بالا پایین شدن نور هم مشکلی نیست. چون حالت power عوض می شه اونم کم و زیاد میشه می تونین تو همین جا تغییرش بدین
موفق باشی

omid.k
18-05-2009, 15:43
اونوقت اگه برق شهری قطع شد یا نوسان پیدا کرد چی؟؟؟؟؟؟!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه دیگه اینو واسه شهر هایی نوشته که برقشون مشکل پیدا نمیکنه : دی
خوب منم باطری رو میکشم و استفاده میکنم ... اونجوری ها هم خطرناک نیست

premierhamid
18-05-2009, 21:07
نوت بوک دل
سلام دوستان. من یه مدتیه لپتاپ دل xps 1330 خریدم و ازش راضی بودم. جدیدا ایرادی پیدا کرده که نگرانم کرده. موقعی که روشن میکنم و کار میکنم یهو تصویرش بهم میریزه و رستارت میکنه بعد صفحه مونیتور چیزی نشون نمیده تا اینکه جایی نشون میده که باید کلمه غبور رو وارد کنم. این اتفاق هر روز 1 2 بار پیش میاد. از یک هفته پیش اینجور شد من فکر کردم ویروسیه آخه بعد اون دیگه سیستم بالا نمی اومد و هی ریستارت میکرد . ویندوزشو عوض کردم فک کردم درست شده اما باز تصویر قاطی میشه گاها ولی راحت بالا میاد. کسی میتونه کمک کنه؟

premierhamid
18-05-2009, 21:15
نوت بوک دل
سلام دوستان. من یه مدتیه لپتاپ دل xps 1330 خریدم و ازش راضی بودم. جدیدا ایرادی پیدا کرده که نگرانم کرده. موقعی که روشن میکنم و کار میکنم یهو تصویرش بهم میریزه و رستارت میکنه بعد صفحه مونیتور چیزی نشون نمیده تا اینکه جایی نشون میده که باید کلمه غبور رو وارد کنم. این اتفاق هر روز 1 2 بار پیش میاد. از یک هفته پیش اینجور شد من فکر کردم ویروسیه آخه بعد اون دیگه سیستم بالا نمی اومد و هی ریستارت میکرد . ویندوزشو عوض کردم فک کردم درست شده اما باز تصویر قاطی میشه گاها ولی راحت بالا میاد. کسی میتونه کمک کنه؟

omid.k
18-05-2009, 21:39
نوت بوک دل

من دقیقا نمیتونم بگم مشکل از چیه ...
ولی این سری اکس پی اس مشکلات زیادی داشت و خیلیهاشون دچار اون شدن ...
اگه هنوز گارانتی داری ببر نمایندگی .....

ir_elf
19-05-2009, 01:42
سلام من درايور ريكاوري لپ تاپم را كه مدل(hp dv7 1135nr) فرمت كردم حالا از كجا ريكاوري تهيه كنم

خدا رفتگانتو بیامرزه!!! چیکار کردی ...........

ببین می تونی از آشناها که همون مدل رو دارن اقلا دی وی دی ریکاوری رو گیر بیاری.

ir_elf
19-05-2009, 01:50
نه دیگه اینو واسه شهر هایی نوشته که برقشون مشکل پیدا نمیکنه : دی
خوب منم باطری رو میکشم و استفاده میکنم ... اونجوری ها هم خطرناک نیست

حتما همینطوره، ولی من که واسه احتیاط فعلا از باتری هم استفاده می کنم.

V E S T A
19-05-2009, 11:25
سلام

بچه ها چن وقته لپ تاپ من قاطی کرده سی دی یا دی وی دی که میذارم اتو ران نمیشه حتی اسم سی دی یا دی

وی دی رو هم نشون نمیده..فقط وقتی روی سی دی یا دی وی دی رو OPEN میکنم میتونم واردش شم اصلنم بدون

NERO نمیتونم رایت کنم..چرا اینجووری شده من چی کار کنم؟

سوالمو اینجا هم پرسیدم ولی کسی راهنمایی نکرد...:41:

لطفا بگین باید چی کار کنم؟ ممنون:11:

lordsaber
19-05-2009, 17:07
سلام به همه دوستان
مدل لپتاپ من latitude E6500 هست. درایور wirless رو توی xp نصب کردم. ولی الان نمی تونه access point رو از طریق خود windows ببینم ولی با نرم افزار wirless monitor همه ی شبکه ها و accespoint های اطراف رو می بینم و می تونم connect شم.
توی vista هم بعد از کلی ور رفتن با driver ها بالاخره درایور wirless رو نصب کردم. ولی بازم یه سری access point ها رو نمی بینم.
از دوستان کسی ها این مشکل برخورده؟ چجوری حل می شه؟
در ضمن توی xp کلید هایی مثل fn+d با fn+e که توی vista برای کارهایی مثل خاموش کردن مانیتور و شارژ نشدن باطری کار می کرد ، دیگه کار نمی کنه. جای خاصی باید برم تعریفشون کنم؟! یا چیز خاصی باید نصب کنم؟!
ممنون از راهنماییهاتون.

Pami
19-05-2009, 20:21

مشکل خاصی نیست و میشه درستش کرد و ممکنه از تو تنظیمات BIOS تنظیم شده باشه ( تنظیم کارخانه ) و یه سری به BIOS بزنید برید داخل تنظیمات نمایشگر . برای باطری و شارژر هر دو تا رو به بالاترین مقدار افزایش بدید و Restart کنید و نتیجه رو ببینید ( شاید اینطوری درست بشه )

bonjour263
20-05-2009, 11:00
سلام من یه لپ تاپ دل وسترو 1510 خریدم ولی نمیدونم اثر انگشتش چطور کار میکنه؟

omid.k
20-05-2009, 11:36
سلام من یه لپ تاپ دل وسترو 1510 خریدم ولی نمیدونم اثر انگشتش چطور کار میکنه؟
اولا که فقط رو ویستا کار میکنه ....
بعد هم باید برنامه ی فینگر پرینت رو نسب کنی ... بقیش دیگه آسونه

mehdy.z
20-05-2009, 21:02
با سلام

من به تازگی لپ تاپ dell 1545 گرفتم ولی چون زیاد به سخت افزار دقیق لپ تاپ آشنا نیستم دوستان یه سوال دارم:
آیا در حال شارژ باطری میشه از لپ تاپ استفاده کرد و به باطریش آسیب نمی رسونه؟ درضمن اگه زیاد شارز بشه مشکلی برای باطریش بوجود نمیاد؟
با تشکر...

m654
20-05-2009, 22:04
بهتره بعد از کامل شدن قطع بشه و بعتر از اون(برای کاربرد رومیزی) در آوردن باطری هست.

omid.k
21-05-2009, 01:30
من به تازگی لپ تاپ dell 1545 گرفتم ولی چون زیاد به سخت افزار دقیق لپ تاپ آشنا نیستم دوستان یه سوال دارم:
آیا در حال شارژ باطری میشه از لپ تاپ استفاده کرد و به باطریش آسیب نمی رسونه؟ درضمن اگه زیاد شارز بشه مشکلی برای باطریش بوجود نمیاد؟
با تشکر...
من وقتی از برق استفاده میکنم باطری رو میکشم ...
ولی این مشکل هست که قطع و وصل برق به لب تاپ بدون باطری آسیب بزنه ....
انتخاب با خودته دیگه

mehdy.z
21-05-2009, 17:08
دوستان شرمنده دوباره مزاحم میشم...
ولی همین لپ تاپی که گفتم براش یه مودم external usb گرفتم ولی نمیدونم چشه هر بار باهاش وارد اینترنت میشم به 10 دقیقه نمیکشه disconnect میشه؟؟دیگه داره کم کم روی اعصابم راه میره اگه کسی میدونه واقعا ممنون میشم من رو از این سر درگمی دربیاره...:11:

omid.k
21-05-2009, 17:24
دوستان شرمنده دوباره مزاحم میشم...
ولی همین لپ تاپی که گفتم براش یه مودم external usb گرفتم ولی نمیدونم چشه هر بار باهاش وارد اینترنت میشم به 10 دقیقه نمیکشه disconnect میشه؟؟دیگه داره کم کم روی اعصابم راه میره اگه کسی میدونه واقعا ممنون میشم من رو از این سر درگمی دربیاره...
منم از اون مدم ها استفاده کردم ..... معمولا مشکل خاصی ندارن ....
تو تنظیماتت دنبال مشکل بگرد .... مثلا نذاشته باشی اگه تبادل نداشتی ارتباط رو قطع کنه و چیزایی شبیه این ... به هر حال بعیده سخت افزاری باشه تا جایی که میدونم

mehdy.z
21-05-2009, 20:59
منم از اون مدم ها استفاده کردم ..... معمولا مشکل خاصی ندارن ....
تو تنظیماتت دنبال مشکل بگرد .... مثلا نذاشته باشی اگه تبادل نداشتی ارتباط رو قطع کنه و چیزایی شبیه این ... به هر حال بعیده سخت افزاری باشه تا جایی که میدونم

نه تازه همین امروز ویندوزم هم عوض کردم ولی حل نشد:41:
باور کنید دارم از حرص می ترکم دیروز بعد از ظهر گرفتمش هنوز عصر نشده فهمیدم که شارژ نمیکنه باهزار جور مکافات بردم در مغازه طرف یه جوری درستش کردم دوباره همین امروز متوجه مشکل مودمش شدم زنگ طرف زدم گفت پنجشنبه ها عصر کار نمی کنم باور کنید از صبح تا همین الان داشتم باهاش سروکله میزدم فکر کنم سخت افزاری یه مشکلی داره:13:
لعنت به این شانس...

omid.k
21-05-2009, 21:04
نه تازه همین امروز ویندوزم هم عوض کردم ولی حل نشد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باور کنید دارم از حرص می ترکم دیروز بعد از ظهر گرفتمش هنوز عصر نشده فهمیدم که شارژ نمیکنه باهزار جور مکافات بردم در مغازه طرف یه جوری درستش کردم دوباره همین امروز متوجه مشکل مودمش شدم زنگ طرف زدم گفت پنجشنبه ها عصر کار نمی کنم باور کنید از صبح تا همین الان داشتم باهاش سروکله میزدم فکر کنم سخت افزاری یه مشکلی داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لعنت به این شانس...
اگه دسترسی داری رو یه سیستم دیگه امتحان کن .....
حرص هم نخور حیف تو نیست ....
به هر حال ممکنه سخت افزاری هم باشه .....

mehdy.z
22-05-2009, 16:57
[quote=omid.k;3796977]اگه دسترسی داری رو یه سیستم دیگه امتحان کن .....
quote]

من روی یه سخت افزار دیگه هم امتحان کردم مودمه راحت کار میکنه...یعنی مشکل از لپ تاپه!! لپ تاپ که مودم رو فقط به عنوان یه ورودی usb میشناسه (درگاه usb هم کاملا درست کار میکنه!)پس دلیلش چی می تونه باشه؟؟؟

omid.k
22-05-2009, 17:15
من روی یه سخت افزار دیگه هم امتحان کردم مودمه راحت کار میکنه...یعنی مشکل از لپ تاپه!! لپ تاپ که مودم رو فقط به عنوان یه ورودی usb میشناسه (درگاه usb هم کاملا درست کار میکنه!)پس دلیلش چی می تونه باشه؟؟؟
چک کن که درایورش رو کامل بشناسه ....
مشخصات دبال آپ کانکشنت رو هم چک کن مشکلی نداشته باشه ... ممکنه تنظیم شده باشه اگه تبادل نداری دی سی بشه یا چیز دیگه ای
اینا به ذهنم می رسه ... نمی دونم والا ...

lordsaber
24-05-2009, 12:15
مشکل خاصی نیست و میشه درستش کرد و ممکنه از تو تنظیمات BIOS تنظیم شده باشه ( تنظیم کارخانه ) و یه سری به BIOS بزنید برید داخل تنظیمات نمایشگر . برای باطری و شارژر هر دو تا رو به بالاترین مقدار افزایش بدید و Restart کنید و نتیجه رو ببینید ( شاید اینطوری درست بشه )
ممنون
کلید fn درست کار می کنه ولی توی xp خوب notification نمی ده! واسه همین فکر کردم درست کار نمی کنه.
ولی wirless همچنان access point رو نمی بینه. با نرم اقزار wirleess monitor می تونم connectشم. الان هم با همون connect هستم ولی توی لیست available wirless network خود wirless connection شبکه ها دیده نمی شند.
عجیبه!!

lordsaber
24-05-2009, 12:20
نه تازه همین امروز ویندوزم هم عوض کردم ولی حل نشد:41:
باور کنید دارم از حرص می ترکم دیروز بعد از ظهر گرفتمش هنوز عصر نشده فهمیدم که شارژ نمیکنه باهزار جور مکافات بردم در مغازه طرف یه جوری درستش کردم دوباره همین امروز متوجه مشکل مودمش شدم زنگ طرف زدم گفت پنجشنبه ها عصر کار نمی کنم باور کنید از صبح تا همین الان داشتم باهاش سروکله میزدم فکر کنم سخت افزاری یه مشکلی داره:13:
لعنت به این شانس...
:8:
حرص نخور بابا حل میشه!
منم سر این wirless کلی حرص خوردم ولی آخرش به را حتی حل شد( البته بعد از 2 روز ور رفتن!}
بازم الان یه نمه راه نمیاد!:19:
موفق باشی...

aban366
24-05-2009, 13:06
سلام دوستان شرمنده که چند تا سوال با هم دارم
من لپ تابم acer aspire3690
میخوام نرم افزار امنیتی نصب کنم که با شناسائی چهره اجازه logon بده و کسی غیر خودم وارد سیستمم نشه و با وبکم لپ تاب کار کنه؟
در مدل های acer نرم افزاری هست بنام empowering technology که قبلا یه بار دانلود کردم و نصب کردم اما الن دانلود که میکنم بعد نصب زمان اجرا پیام میده که ساپورت نمیکنه سیستمم ویندوزم xp هستش کسی میتونه کمکم کنه.( سایتacerهم این نرم افزار رو برا ویستا گذاشته) کسی برا ویندوز xp رو نداره؟
و آخر هم اینکه وقتی ویندوز ویستا نصب میکنم وبکم لپ تابم شناسائی نمیشه و درایوش رو هم نصب میکنم وب کم کار نمیکنه فقط با xp کار میکنه چیکار کنم؟
با تشکر از دوستان

mehiran
24-05-2009, 19:49
با تشكر از همه دوستان
من dell 1535 دارم كه فروشنده روي آن xp نصب كرد و گفتند ريموت كنترل آن در xp كار نميكند! آيا روشي براي آنكه بتوان از ريموت كنترل آن در xp استفاده كرد وجود ندارد؟

IstaaKon
25-05-2009, 09:14
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم

1.در مورد باتری : من 2-3 روز یش لپ تاپم رو گرفتم و وقتی شارژش 100% میشه تقریبا 2.30 دقیقه بعدش تموم میشه. این عادیه ؟

2. طریقه شارژ کردن چطوریه ؟ باید یه بار فول شارژش کنم و وقتی به 7-8 درصد رسید دوباره شارژش کنم ؟ یا همیشه این اداپتور بهش وصل باشه و شارژش کنه ؟

3. این یارویی که لپ تاپ رو ازش گرفتم فقط 2تا درایو ساخته و 280 گیگ رو گذاشته فقط برای درایو c که درایو ویندوز هست . با پارتیشن مجیک ، پارتیشن بندیش کنم یا دوباره ویستا رو نصب کنم و از همونجا پارتیشن بندی کنم ؟

4. ایا روزی 2-3 ساعت بازی کردن ، میتونه عمر لپ تاپ رو کم کنه یا نه ؟

5.این پوشه های dell و drivers و source و tools که داخل 2تا درایوم هستند، چی هستند ؟

6.در مورد طریقه شفاف کردن پنجره ها ، تاپیکی هست در فروم ؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

lordsaber
25-05-2009, 10:40
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم

1.در مورد باتری : من 2-3 روز یش لپ تاپم رو گرفتم و وقتی شارژش 100% میشه تقریبا 2.30 دقیقه بعدش تموم میشه. این عادیه ؟

2. طریقه شارژ کردن چطوریه ؟ باید یه بار فول شارژش کنم و وقتی به 7-8 درصد رسید دوباره شارژش کنم ؟ یا همیشه این اداپتور بهش وصل باشه و شارژش کنه ؟

3. این یارویی که لپ تاپ رو ازش گرفتم فقط 2تا درایو ساخته و 280 گیگ رو گذاشته فقط برای درایو c که درایو ویندوز هست . با پارتیشن مجیک ، پارتیشن بندیش کنم یا دوباره ویستا رو نصب کنم و از همونجا پارتیشن بندی کنم ؟

5.این پوشه های dell و drivers و source و tools که داخل 2تا درایوم هستند، چی هستند ؟

با تشکر

1.منظورت 2 ساعت و نیم هست دیگه! آره برای باطری 6 سلولی عادیه. البته بستگی به استفاده شما داره. بازی، وایرلس، بلوتوس، ... باطری زیادی مصرف می کنند.

2. یعنی چی طریقه شارژ کردن چطوریه! ؟ شارژر رو به برق می زنید و بعد به لپتاپ، شروع به شارژ کردن می کنه. برای چند بار اول باطری رو به مدت زیاد مثلا10-15 ساعت به برق وصل کنید تا سلولهای باطری به بالاترین توان خودشون برسند. اینکه مدام لپتاپ به برق وصل باشه و باطری هم شارژ بشه از عمر باطری کم میکنه.

3. یکی از این دوتا درایو درایو backup شما هست که حجمش کمتره. به هیچ وجه اون رو پاک یا format نکنید مگر اینکه backup کامل از سیستم گرفته باشید و درایورهای قطعات رو دانلود کرده باشید.
برای پارتیشن بندی هم توی فرومها بگردید راههای زیادی هست.

4. بازی چون توان زیادی از قطعات می گیره و حرارت قطعات رو بالا میبره می تونه عمر اونها رو کمتر کنه! ولی شما لپتاپ خریدی استفاده کنی دیگه! ترشی لپتاپ که نمی خوای بزاری؟!:31: انتخاب با شماست. من که از بازی نمی گذرم :27::8:

5.این پوشه ها درایورها و برنامه های مورد استفاده لپتاپ هستند.

6.نمی دونم! :31:

موفق باشید:20:

mo.mo
25-05-2009, 11:32
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم

با تشکر
البته دوستمئن کامل توضیح دادن ولی در مورد نحوهی شارژ لب تاب باید بگم که اصولا با شارژر کار میکنن ولی هفته ی یه بار میزارن با باطری کار کنه تا کاملا خالی شه بعد دوباره شارژش میکنن. ( باطری باید یه طور مداوم پر و خالی شه)
به نظر من پارتیشن بندی با نصب دوباره ِ ویندوز بهتره(خصوصا وقتی لب تابتون dell باشه)
لب تاب گرقتیم بازی کنیم دیگه یعنی عمرش کم میشه؟( :27:)

IstaaKon
25-05-2009, 15:22
خیلی ممنون از هر دوی شما

لب تاب گرقتیم بازی کنیم دیگه یعنی عمرش کم میشه
منظورم تاثیرش روی عمر باتری بود ! نمیدونم شاید بی ربط میگم !!!!

به نظر من پارتیشن بندی با نصب دوباره ِ ویندوز بهتره(خصوصا وقتی لب تابتون dell باشه)

یکی از این دوتا درایو درایو backup شما هست که حجمش کمتره. به هیچ وجه اون رو پاک یا format نکنید مگر اینکه backup کامل از سیستم گرفته باشید و درایورهای قطعات رو دانلود کرده باشید.
برای پارتیشن بندی هم توی فرومها بگردید راههای زیادی هست

از نصب دوباره و پارتیشن بندی میترسم
چون یکی از دوستان ویندوزش رو دوباره نصب کرد ، پدرش دراومد تا گرافیکش رو شناسوند. اخرش هم با اینترنت!

حالا در کل اگه من الان بخوام ویندوز رو دوباره نصب و پارتیشن بندی کنم (کل درایو ها رو پاک کنم )
باید چیکار کنم . چه قبل از نصب و چه بعد از نصب ؟ بعد از نصب مشکلی برای نصب درایور ها ندارم ؟

d_gh
25-05-2009, 22:31
من ويستا بلد نيستم.... اما بعد از تعويض ويندوز ويستا وبكم ندارم ..درايورش نصبه اما مثل اينكه نرم افزار هم ميخواد؟؟؟ چيكار كنم

lordsaber
26-05-2009, 11:51
من ويستا بلد نيستم.... اما بعد از تعويض ويندوز ويستا وبكم ندارم ..درايورش نصبه اما مثل اينكه نرم افزار هم ميخواد؟؟؟ چيكار كنم
اگر درایور رو درست نصب کرده باشی توی my computer می تونی به وبکمت دسترسی داشته باشی ولی خیلی محدود. برنامه مربوط به laptop خودت رو از سایتش دانلود کن.

lordsaber
26-05-2009, 11:56
حالا در کل اگه من الان بخوام ویندوز رو دوباره نصب و پارتیشن بندی کنم (کل درایو ها رو پاک کنم )
باید چیکار کنم . چه قبل از نصب و چه بعد از نصب ؟ بعد از نصب مشکلی برای نصب درایور ها ندارم ؟
یرو اینجا:

اینجا رو هم بخون:

باز هم تاکید می کنم اگر مبتدی هستید حتما از اطلاعاتتون backup بگیرید و همه درایورهای لپتاپتون رو تهیه کنید .

aban366
26-05-2009, 23:20
سلام دوستان شرمنده که چند تا سوال با هم دارم
من لپ تابم acer aspire3690
در مدل های acer نرم افزاری هست بنام empowering technology که قبلا یه بار دانلود کردم و نصب کردم اما الان دانلود که میکنم بعد نصب زمان اجرا پیام میده که ساپورت نمیکنه سیستمم ویندوزم xp هستش کسی میتونه کمکم کنه.( سایتacerهم این نرم افزار رو برا ویستا گذاشته) کسی برا ویندوز xp رو نداره؟
و آخر هم اینکه وقتی ویندوز ویستا نصب میکنم وبکم لپ تابم شناسائی نمیشه و درایوش رو هم نصب میکنم وب کم کار نمیکنه فقط با xp کار میکنه چیکار کنم؟
با تشکر از دوستان
کسی نیست جواب منو بده کسی از دوستان لپ تاب acerنداره؟:41:

mo.mo
27-05-2009, 08:53
یرو اینجا:

اینجا رو هم بخون:

باز هم تاکید می کنم اگر مبتدی هستید حتما از اطلاعاتتون backup بگیرید و همه درایورهای لپتاپتون رو تهیه کنید .
البته تاپیک های خوبین ولی خیلی پیچیده هستن.
میشه این کار ها رو ساده تر هم انجام داد.

mo.mo
27-05-2009, 13:04
کسی نیست جواب منو بده کسی از دوستان لپ تاب acerنداره؟:41:
شما وقتی تو ویستا درایور وب کمت رو نصب میکنی نرم افزار دیگه ی هم برای کار با اون نصب میکنید یا نه؟
به نظر من شما اون نرم افزار رو نیاز دارین تا بتونید با هاش کار کنید.
یه سری به اینجا بزن فک کنم بتونه کمکت کنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

IstaaKon
27-05-2009, 13:10
نقل قول:
نوشته شده توسط IstaaKon [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یرو اینجا:
نقل قول:
کد:

اینجا رو هم بخون:
نقل قول:
کد:

باز هم تاکید می کنم اگر مبتدی هستید حتما از اطلاعاتتون backup بگیرید و همه درایورهای لپتاپتون رو تهیه کنید . بسیار ممنون

mobile6600
30-05-2009, 09:30
یکی از دوستام لپتاپ Dell D600 داره‌. هاردش بدسکتور داشت و یه‌ دونه‌ دیگه‌ براش گرفتیم.
قبل از تعویض هارد، سیستم بالا میومد اما با اومدن صفحه‌ آبی مرگ ریستارت میشد، حالا بعد از عوض کردن هارد، اگه‌ رایتر رو از لپتاپ جدا نکنم صفحه‌ ای رو نشون میده‌ که‌ این رو مینویسه‌:
"The Device in the system modular bay cannot be identified. It may not be completely inserted or may have some other problem. Please read and complete the following steps.

1. Press the device completely and firmly into the bay.
2. Press the ESC-key -- wait for the system to power down.
3. Press the power button to retry detecting the device."

این پیغام همچنان دیده‌ میشه‌ تا زمانیکه‌ رایتر رو دربیارم. الان طوری شده‌ که‌ اگه‌ همون هارد قبلی بدسکتوردار رو هم دوباره‌ بندازم جاش، باز هم با همین صفحه‌ روبرو میشم!! حالا هاردی رو که‌ تازه‌ گرفتم و ویندوز نداره‌ با چی روش ویندوز نصب کنم؟ رایتر دیگه‌ ای ندارم که‌ باهاش کارمو راه بندازم.
نه‌ رایتر و نه‌ فلاپی هیچ کدومش رو لپتاپ نیست که‌ لااقل بایوسش رو اپدیت کنم.
خیلی تو اینترنت گشتم و مطالب زیادی دیدم اما با هیچ کدومش به‌ نتیجه‌ نرسیدم.

خواهش میکنم کمکم کنید
خواهشششششش

لطفا مرا دریابییییییییییییییییییید .

REGISTERED USER
30-05-2009, 09:50
این خطا اغلب ما باز بودن یا درست بسته نبودن optical Drie هست یا یکی از هارد و اپتیک به خوبی جا نرفته است. یه اشکال سخت افزاری هست نه نرم افزاری

lordsaber
30-05-2009, 10:32
البته تاپیک های خوبین ولی خیلی پیچیده هستن.
میشه این کار ها رو ساده تر هم انجام داد.
درسته ولی برای کسی که بخواد یاد بگیره خوبه! من خودم کار با paragon رو اونجا یاد گرفتم.

mobile6600
30-05-2009, 16:48
این خطا اغلب ما باز بودن یا درست بسته نبودن optical Drie هست یا یکی از هارد و اپتیک به خوبی جا نرفته است. یه اشکال سخت افزاری هست نه نرم افزاری

حالا من چیکار کنم؟
با فلش بوتیبل تونستم ویندوز نصب کنم اما بازم صفحه‌ مرگ میاد و ریستارت میشه‌. هارد رو که‌ تازه‌ گرفتم! چیکار کنم چون بنا به‌ دلایلی پای آبروم در میونه‌. خواهش میکنم کمکم کنین.
پس الان راه چاره‌ چیه‌؟

mobile6600
01-06-2009, 09:26
کمممممممممممممممممممممممم مک
خواهش می کنم کمکم کنین

نهههههههههههههههههههههههه هههه

چرا هیشکی منو دوس نداره‌؟!!!!!

omid.k
01-06-2009, 10:20
کمممممممممممممممممممممممم مک
خواهش می کنم کمکم کنین

نهههههههههههههههههههههههه هههه

چرا هیشکی منو دوس نداره‌؟!!!!!
محمد که جواب داد نه ؟
ببرش نزدیک ترین نمایندگی تا خیالت رو راحت کنن

mobile6600
01-06-2009, 19:27
عزیزجان دیدم که‌ آقا محمد جوابمو دادن اما منم در ادامش گفتم که‌ مشکل من با اون هم حل نشد

ضمنا لپتاپ گارانتی هم نداره‌ و مدت زیادیه‌ که‌ کار کرده‌.

mo.mo
01-06-2009, 21:04
ببین دوست عزیز بعضی از مشکل ها رو نمیشه با این تاپیک هاحل کرد. به نظر من شما باید به یکی از نمایندگی های مجاز تعمیرات لب تاب مراجعه کنید.
در ضمن ندید عاشقت شدم رفیق ...........

Smartie7
02-06-2009, 17:20
سلام

ببخشید برای لپ تاپ 1510dellاگر بخوام از آنتی ویروس استفاده نکنم و فایر والم فعال شه شدنی هست یا نه؟

scorpion818
02-06-2009, 18:16
سلام

ببخشید برای لپ تاپ 1510dellاگر بخوام از آنتی ویروس استفاده نکنم و فایر والم فعال شه شدنی هست یا نه؟
معلومه که می شه. اصلاً ربطب به لپ تاپ نداره. به تنظیمات انتی ویروس و فایروالتون بر می گرده. در ضمن می تونید از نرم افزارهایی که فقط فایروال هستند استفاده کنید.

MVP77
02-06-2009, 22:08
من یه Dell Latitude E5500 دارم و میخوام که تاچ پدش رو غیر فعال کنم چون از موس USB استفاده میکنم به این دلیل که من زیاد تایپ میکنم دستم میخوره روش
آیا میشه این کارو کرد یا خیر ؟ چطور ؟

ممنون

omid.k
03-06-2009, 00:21
عزیزجان دیدم که‌ آقا محمد جوابمو دادن اما منم در ادامش گفتم که‌ مشکل من با اون هم حل نشد

ضمنا لپتاپ گارانتی هم نداره‌ و مدت زیادیه‌ که‌ کار کرده‌.
به هر حال من مطمئنم محمد عزیز اگه کمک بیشتری میتونست از راه دور و اینترنتی بکنه حتما انجامش میداد
انی وی ... اگرم گارانتی تموم شده فرق چندانی نمیکنه ... باید هزینه رو بدی ... ولی اونا اگه نیاز به تعمیر باشه برات انجام میدن

scorpion818
03-06-2009, 12:33
من یه Dell Latitude E5500 دارم و میخوام که تاچ پدش رو غیر فعال کنم چون از موس USB استفاده میکنم به این دلیل که من زیاد تایپ میکنم دستم میخوره روش
آیا میشه این کارو کرد یا خیر ؟ چطور ؟

ممنون
می تونید برید توی control panel و توی بخش تنظیمات mouse احتمالاً توی اون قسمت بتونید غیر فعالش کنید (برای من که این جور بود)

am2
03-06-2009, 16:37
اقایون کمک اورژانسیه
یکی از دوستام لپ تاپش رو میخواسته درایور وایرلسش رو نصب کنه ولی وقتی نصب کرده دیگه ویندوز بالا نمیومده..یعنی تا قسمتی که یوزر و پسورد رو باید وارد کنه ویندوز میره و ریست میشه..!!!
میگفت تونسته ویندوز رو توی حالت Safemod اجراش کنه حالا به نظرتون باید چیکار کنه ؟ ویندوز رو ری استور کنه؟؟ یا ریپایرش کنه؟ از sfc /scannow استفاده کنه چطوره؟اطلاعات هاردش و اینا براش مشکلی پیش نمیاد..لطفا هر راحی به نظرتون میرسه بگین..ممنون

am2
03-06-2009, 16:46
راستی یه سوال دیگه..چطوری میشه وایرلس لپتاپ رو نصب کرد؟
مثل همون ویندوزه رو سیستمامون یا فرق داره؟ممنون میشم برام توضیح بدین!!!

scorpion818
03-06-2009, 17:40
اقایون کمک اورژانسیه
یکی از دوستام لپ تاپش رو میخواسته درایور وایرلسش رو نصب کنه ولی وقتی نصب کرده دیگه ویندوز بالا نمیومده..یعنی تا قسمتی که یوزر و پسورد رو باید وارد کنه ویندوز میره و ریست میشه..!!!
میگفت تونسته ویندوز رو توی حالت Safemod اجراش کنه حالا به نظرتون باید چیکار کنه ؟ ویندوز رو ری استور کنه؟؟ یا ریپایرش کنه؟ از sfc /scannow استفاده کنه چطوره؟اطلاعات هاردش و اینا براش مشکلی پیش نمیاد..لطفا هر راحی به نظرتون میرسه بگین..ممنون
sfc مشکلی برای اطلاعات هارد پیش نمی آره و در ضمن فکر نکنم مشکل رو هم حل کنه. اگه بتونه restore کنه بهترین حالته که اون هم تا جایی که restore point هستش تغییرات به عقب بر می گرده. repair هم گزینه آخره (البته بدون در نظر گرفتن نصب مجدد ویندوز!:31:) که توی این مورد هم اطلاعات هارد سر جاش هست. البته اگه اطلاعاتی توی درایو c داره بهتره از اونجا برداره.

scorpion818
03-06-2009, 17:41
راستی یه سوال دیگه..چطوری میشه وایرلس لپتاپ رو نصب کرد؟
مثل همون ویندوزه رو سیستمامون یا فرق داره؟ممنون میشم برام توضیح بدین!!!
مثل بقیه درایورها یک فایل نصب داره که اجراش می کنی.

am2
03-06-2009, 17:46
fc مشکلی برای اطلاعات هارد پیش نمی آره و در ضمن فکر نکنم مشکل رو هم حل کنه. اگه بتونه restore کنه بهترین حالته که اون هم تا جایی که restore point هستش تغییرات به عقب بر می گرده. repair هم گزینه آخره (البته بدون در نظر گرفتن نصب مجدد ویندوز!) که توی این مورد هم اطلاعات هارد سر جاش هست. البته اگه اطلاعاتی توی درایو c داره بهتره از اونجا برداره.
به نظرتون ویندوز رو نصب کنه بهتره یا ریپایرش کنه؟راستی نصب ویندوز روی این لپ تاپها مثل pc خودمونه یا دردسر داره؟ریپایرش چطور؟
به نظروتون اگه اون درایور رو درست نصب کنه مشکل ویندوز حل میشه یا نه؟

scorpion818
03-06-2009, 18:03
به نظرتون ویندوز رو نصب کنه بهتره یا ریپایرش کنه؟راستی نصب ویندوز روی این لپ تاپها مثل pc خودمونه یا دردسر داره؟ریپایرش چطور؟
به نظروتون اگه اون درایور رو درست نصب کنه مشکل ویندوز حل میشه یا نه؟
اگه ویندوزتون ارجیناله که یا recover کنید یا repair ولی اگه از همین ویندوزای خودمونه :31: از اول نصب کنی بهتره.
ممکنه اگه درایور رو درست نصب کنه یا کلاً حذفش کنه مشکل حل بشه.

am2
03-06-2009, 18:30
ممنون
میشه بپرسم از کجا بفهمه ویندوزه ارجیناله؟
راستی میشه بگین چطوری ریکاورش باید کرد؟
ببخشید اینقدر سوال میپرسم

man7tomani
03-06-2009, 21:50
سلام دوستان
"یه مشکل تازه"
من ویندوز اکس پی نصب کردم رو لپ تاپ
گرفتم درایوراشو نصب کردم که مشکلی نداشت (-کارت صدا و -وایرلس و بلوتوث)
لپ تاپ رو ریستارت کردم ویندوز هرچی خط هاش پر میشه چیزی بالا نمیاد
گفتم بی خیال دی وی دی ریکاوری رو گذاشتم دیدم اینم بعد لود کردن ستاپ تو فضای کنسول وقتی خطش پر میشه که فضای ستاپ بیاد بالا اینم هر چی پر میشه چیزی بالا نمیاد و "فقط خطش پر میشه"
اصلا چیزی رو دیگه بالا نمیاره "هیچ ویندوزی رو"
احتمالا برای یکی از درایورها بوده که زده ....تو لپ تاپ
دوستان دستم به ....تون مشکل از کجاست

Camaro Z 28
03-06-2009, 21:55
با سلام
یه سوال داشتم اونم اینه یه لپ تاپAcer TM 4002دارم می خوام رمش رو به یک گیگ افزایش بدیم هزینش در حدود چقدر میشه.

man7tomani
04-06-2009, 08:01
راستی
دکمه ی فانکشن اف 11 برای ریکاوری سیستم هم کار نمیکنه !(بقیه کار میکنه)
دوستان کمک کنید...2تا پروژه ی نا تمام دانشگاهی با 1 کار شرکتی تو لپ تاپم هست

scorpion818
04-06-2009, 10:41
ممنون
میشه بپرسم از کجا بفهمه ویندوزه ارجیناله؟
راستی میشه بگین چطوری ریکاورش باید کرد؟
ببخشید اینقدر سوال میپرسم
برای تست ارجینال بودن ویندوزتون می تونید Windows Genuine Advantage رو از سایت مایکروسافت بگیری نصب کنی و در ضمن توی System Properties معمولاً باید بتونی اسم برند لپ تاپ رو ببینی. برای ریکاور کردن هم باید CD ریکاوری رو بذاری و باهاش سیستم رو بوت کنی.

scorpion818
04-06-2009, 10:47
راستی
دکمه ی فانکشن اف 11 برای ریکاوری سیستم هم کار نمیکنه !(بقیه کار میکنه)
دوستان کمک کنید...2تا پروژه ی نا تمام دانشگاهی با 1 کار شرکتی تو لپ تاپم هست
نمی تونی با یه CD ویندوز بوتش کنی بعد Repair کنی؟

man7tomani
04-06-2009, 12:21
اصلا هیچی رو لود نمیکنه
سی دی ویندوز 98 گذاشتم چیزی بالا نیاورد
ویندوز اکس پی گذاشتم تا اون قسمت که باید اینتر زد میره اما اون صفحه آبی که میاد برای کانفیگریشن ویندوز و انتخاب پارتیشنو از این چرت و پرتا نمیاد
جالبه با خود ریکاوری خودش هم فقط ستاپ رو لود میکنه اما میخواد بره تو اون فضا که کانفیگشو برای ریکاوری انتخاب کنه و ....بالا نمیاد
یکی کمک کنه داره الکی نمره هام میپره
برادر رجیستر کجایی؟

dogtag
04-06-2009, 14:55
سلام.
من Acer Aspire 5720Z دارم.
این جدیداً مشکل گرمایی پیدا کرده شدید.

قضیه انقدر جدی ه که Heat Sink و این چیز ها هم فکر نکنم نجاتش بده!

فکر کنم فقط وقتی که به برق وصله و داره شارژ میشه این اتفاق می افته.

کلی داغ میشه و خاموش می کنه.
بعد از این شکاف پشتش میشه به عنوان سشوار استفاده کرد.
باد واقعاً داغی می زنه بیرون!

به نظر شما مشکل چیه و چکارش میشه کرد؟
(لطفاً گارانتی و تعمیرکار راه آخر باشه)

مرسی

REGISTERED USER
04-06-2009, 15:08
سلام.
من Acer Aspire 5720Z دارم.
این جدیداً مشکل گرمایی پیدا کرده شدید.

قضیه انقدر جدی ه که Heat Sink و این چیز ها هم فکر نکنم نجاتش بده!

فکر کنم فقط وقتی که به برق وصله و داره شارژ میشه این اتفاق می افته.

کلی داغ میشه و خاموش می کنه.
بعد از این شکاف پشتش میشه به عنوان سشوار استفاده کرد.
باد واقعاً داغی می زنه بیرون!

به نظر شما مشکل چیه و چکارش میشه کرد؟
(لطفاً گارانتی و تعمیرکار راه آخر باشه)

مرسی

احتمالا فن سی پی یو و تهویه از کار افتاده و یا کند کار میکنه ... تنها دلیلش میتونه این باشه

می تونی یک نرم افزار مثل SandraSoft Pro نصب کنی که بهت کمک کنه تا دور فن و سایر اجزای مشکل دار را ببینی و تست کنی

REGISTERED USER
04-06-2009, 15:11
اصلا هیچی رو لود نمیکنه
سی دی ویندوز 98 گذاشتم چیزی بالا نیاورد
ویندوز اکس پی گذاشتم تا اون قسمت که باید اینتر زد میره اما اون صفحه آبی که میاد برای کانفیگریشن ویندوز و انتخاب پارتیشنو از این چرت و پرتا نمیاد
جالبه با خود ریکاوری خودش هم فقط ستاپ رو لود میکنه اما میخواد بره تو اون فضا که کانفیگشو برای ریکاوری انتخاب کنه و ....بالا نمیاد
یکی کمک کنه داره الکی نمره هام میپره
برادر رجیستر کجایی؟

بهتره قایل هات را با نرم افزارهای مدیریت هارد در بوت در بیاری که داشته باشی شون و بعد ریکاوری از روی دیسک کنی یا یک ویندوز موقت نصب کنی

man7tomani
04-06-2009, 15:54
رجیستر جان کاش پست قبلی منو نو اون صفحه هم میدیدی
اصلا چیزی لود نمیشه که بخوام چیزی نصب کنم
ببین
مثلا این ویندوزی که الان نصب هست تا اون قسمت که خط های ویندوز پر میشه تا صفحه ی ولکام بیاد , تا همون خط هاش پر میشه دیگه صفحه ی ولکام بالا نمیاد
همینجوری خط هاش پر میشه ولی اتفاقی نمی اوفته
دی وی دی ریکاوری رو هم که گذاشتم
اول ستاپ رو لود میکنه و بعد هیچ اتفاقی نمی اوفته
اصلا هیچی لود نمیشه
با بایوس رفتم هارد و رم رو تست کردن هر دو سالم بودند
آقا من چیکار کنم
این پست قبلی منه

سلام دوستان
"یه مشکل تازه"
گفتم بی خیال دی وی دی ریکاوری رو گذاشتم دیدم اینم بعد لود کردن ستاپ تو فضای کنسول وقتی خطش پر میشه که فضای ستاپ بیاد بالا اینم هر چی پر میشه چیزی بالا نمیاد و "فقط خطش پر میشه"

scorpion818
04-06-2009, 15:56
ببین
مثلا این ویندوزی که الان نصب هست تا اون قسمت که خط های ویندوز پر میشه تا صفحه ی ولکام بیاد , تا همون خط هاش پر میشه دیگه صفحه ی ولکام بالا نمیاد
اصلا هیچی لود نمیشه
آقا من چیکار کنم
Safe Mode چی؟ اونو امتحان کردی؟ یا Last Good Configuration؟

man7tomani
04-06-2009, 16:08
با Safe Mode آره همون دیروز
که وقتی درایورها رو لود میکنه یه جا گیر میکنه دیگه هیچ اتفاقی نمی افته
تو حالت Last Good Configuration بالا آوردم بازم گیر میکنه
من اصلا موندم چیکار کنم

scorpion818
04-06-2009, 16:18
یه کار دیگه هم می تونی بکنی. با یک دیسک Live لینوکس بوت کنی. اون جوری حداقل می تونی اطلاعاتت رو کپی کنی.

mo.mo
04-06-2009, 17:51
با Safe Mode آره همون دیروز
که وقتی درایورها رو لود میکنه یه جا گیر میکنه دیگه هیچ اتفاقی نمی افته
تو حالت Last Good Configuration بالا آوردم بازم گیر میکنه
من اصلا موندم چیکار کنم
فک کنم فقط یه راه واسط مونده(البته اگه اطلاعاتت واست مهمن) هاردت رو در بیار و از اطلاعاتت کپی بردار بعد ویندوزت رو با خیال راحت عوض کن.
چون اگه همین جوری بخوای لینوکس نصب کنی هیچ تضمینی وجود نداره که اطلاعاتت باقی بمونن.

scorpion818
04-06-2009, 18:05
فک کنم فقط یه راه واسط مونده(البته اگه اطلاعاتت واست مهمن) هاردت رو در بیار و از اطلاعاتت کپی بردار بعد ویندوزت رو با خیال راحت عوض کن.
چون اگه همین جوری بخوای لینوکس نصب کنی هیچ تضمینی وجود نداره که اطلاعاتت باقی بمونن.
من نگفتم لینوکس نصب کنن!:41: گفتم با دیسک Live لینوکس سیستم رو بوت کنن.

man7tomani
04-06-2009, 18:44
جالبه لینوکس لایو اومد بالا اما ویندوز نمیاد
حتی ریکاوری....

برادر من تو 3 تا پستم نوشتم که هیچ ستاپی برام بوت نمیشه .....
اصلا چیزی بالا نمیاد
اما جالبه که لینوکس لایو اومد بالا
رجیستر جان لطفا یه مرحمتی به این پستم بکن
من مجبورم هر صفحه که جلو میره پستم رو برات کپی بگیرم تا ببینی

ببین
اصلا هیچی لود نمیشه
آقا من چیکار کنم
این پست قبلی منه

سلام دوستان
"یه مشکل تازه"
آهان اینم بگم
من قبل از آخرین ری استارت (خدا بیامرز لپ تاپ) پارتیشن مجیک رو نصب کرده بودم
میخواست بالا بیاد هی ارور میداد که من گفتم ریست کنم شاید خوب بشه , که این شد
=========
ویرایش سوم
این عکس پس از 10 دقیقه هست که داشت ویندوز رو لود میکرد(همونطور که در بالا توضیح دادم ،هنگامیکه داشت خط ها میرفت)که در آخر این صفحه ی بلو اسکرین رو نشون داد

sarattec
04-06-2009, 23:39
سلام دوستان
پریروز یه لپ تاپ studio xps 1340 خریدم، ولی چند تا مشکل باهاش دارم:
1- بعضی از دی وی دی ها و سی دی ها رو نمیخونه
2- وسط خوندن بعضی ها تیک میزنه و هنگ میکنه
3- کیفیت تصویر موقع پخش فیلم خیلی افتضاحه!
قبل از این یه 1520 داشتم که همه دی وی دی هایی که الان روی 1340 تست کردم قبلا با 1520 دیده بودم بدون مشکل و با کیفیت خیلی خوب.
سوالم اینه که آیا این کلا مشکل 1340 هاست یا ایشون باید تشریف ببرن گارانتی؟! و آیا راهی هست برای برطرف کردنش؟
.
.
.
با سپاس

happyfeat
05-06-2009, 00:11
آهان اینم بگم
من قبل از آخرین ری استارت (خدا بیامرز لپ تاپ) پارتیشن مجیک رو نصب کرده بودم
میخواست بالا بیاد هی ارور میداد که من گفتم ریست کنم شاید خوب بشه , که این شد
=========
ویرایش سوم
این عکس پس از 10 دقیقه هست که داشت ویندوز رو لود میکرد(همونطور که در بالا توضیح دادم ،هنگامیکه داشت خط ها میرفت)که در آخر این صفحه ی بلو اسکرین رو نشون داد

سلام من هم چند وقت پیش که با پازتیشن مجیک رو نوت بوکم کار می کردم و می خواستم پارتیشن کنم یه گندی رو نوت بوکم زد که به این حالت دچار شد و همین جوری واسه من هم
حتی ریکاوری هم از حال رفته بود و حتی قادر به repair ویندوز با دی وی دی ویستا هم نبودم و کلا ویندوزو داغون کرد رفت
مجبور شدم تمام بکاپ های رو که گرفته بودم رو بریزم که درست بشه
اگه ویندوز عوض کنی یا بکاپ ها رو روش بریزی قکر کنم مشکلت حل شه :11:
از اون موقع به بعد با تیشن مجیک رو ویستا کار نمی کنم فکر کنم نسخه 8 هم بود که با ویستا هم سازگاری نداشت:18:

man7tomani
05-06-2009, 08:20
آقا مشکل اصلی من اینه که سی دی ویندوز اکس پی یا ریکاوری رو بوت نمیکنه و بالا نمیاره که من بخوام نصب کنم
در ضمن من اکس پی نصب کرده بودم نه ویستا

REGISTERED USER
05-06-2009, 16:58
دیسک و یا نسخه دیگری از ویندوز XP یا ویستا را تست کردی ؟ مثلا می تونی از اون ویندوزها بگیری که اتومات نصب میشوند.
اون بلو اسکرین که میاد مربوط به یک ناهماهنگی سخت افزاری هست !

چند تا راه داری :

1- با یک برنامه مثل Norton ghost و یا Paragon بیای و برنامه های مورد نیازت را جایجا کنی ... یکی از اینا حتما اجرا میشه و اگر نشد مشکل از رم و یا خود هارد هست

2- ویندوز را با روش USB Boot نصب کنی ... یعنی نصب از روی USB

اصلا دیسک ریکاوری داری ؟ چطوره که نه دیسک کار میده و نه F11 ؟ اگر نمیشه باید این مشکل رفع بشه

man7tomani
05-06-2009, 18:12
رجیستر جان خدا پدرتو بیامرزه
تروخدا سریع تر بیا فروم
من واقعا کارم لنگه
من هارد و رم رو با خود بایوس چک کردم هیچ مشکلی نداشتن
آره دیسک ریکاوری دارم
ببین
دیسک رو وقتی میزارم اول یه خط تو فضای کنسول پر میشه که ستاپ رو لود میکنه و بعد این صفحه میاد
تو این قسمت گیر میکنه دیگه بالا نمیاد
همینجوری این خط میره ولی اتفاقی نمی افته
ویندوز اکس پی هم که الان روش نضب هست همینجوریه
فقط خط این قسمتش پر میشه ولی اتفاقی نمی افته
دکمه ی اف 11 کار نمیکنه ولی بقیه کار میکنه (نمیدونم چرا اینجوری شد ولی همه یدفعه ایی شده )
آره ،ویندوزهای دیگه کا لینوکس رو لایو آورد بالا بدون هیچ مشکلی
راحت من یه ویدئو آوردم بالا و .... هیچ مشکلی نداشت
برای همین میگم هر چی هست سخت افزاری نیست
من چیکار کنم

mo.mo
05-06-2009, 22:19
تروخدا سریع تر بیا فروم
من واقعا کارم لنگه
آره دیسک ریکاوری دارم
ببین
دیسک رو وقتی میزارم اول یه خط تو فضای کنسول پر میشه که ستاپ رو لود میکنه و بعد این صفحه میاد
دکمه ی اف 11 کار نمیکنه ولی بقیه کار میکنه (نمیدونم چرا اینجوری شد ولی همه یدفعه ایی شده )
من چیکار کنم
عزیزمن لینوکس اگر هم مشکل سخت افزاری داشته باشی باز هم میاد بالا(اونم نسخه ی live )البته اگه مشکلت زیاد حائ نباشه.
به نظر من هم مشکلت سخت افزاریه چون ارور صفحه آبی معمولا نشون دهنده ی مشکلات سخت افزاریه.

mo.mo
05-06-2009, 22:22
سلام دوستان
پریروز یه لپ تاپ studio xps 1340 خریدم، ولی چند تا مشکل باهاش دارم:
1- بعضی از دی وی دی ها و سی دی ها رو نمیخونه
2- وسط خوندن بعضی ها تیک میزنه و هنگ میکنه
3- کیفیت تصویر موقع پخش فیلم خیلی افتضاحه!
قبل از این یه 1520 داشتم که همه دی وی دی هایی که الان روی 1340 تست کردم قبلا با 1520 دیده بودم بدون مشکل و با کیفیت خیلی خوب.
سوالم اینه که آیا این کلا مشکل 1340 هاست یا ایشون باید تشریف ببرن گارانتی؟! و آیا راهی هست برای برطرف کردنش؟
.
.
.
با سپاس
یکی از دوستای منم همین مدل رو داره ولی هیچ کدوم از مشکلات شما رو نداره(البته اگه زیاده روی نکرده باشید) اگه واقعا این مشکلات رو دارین به یکی از سرویس های مجاز مراجعه کنید.

man7tomani
05-06-2009, 23:22
تروخدا سریع تر بیا فروم
من واقعا کارم لنگه
آره دیسک ریکاوری دارم
ببین
من چیکار کنم

sarattec
05-06-2009, 23:48
یکی از دوستای منم همین مدل رو داره ولی هیچ کدوم از مشکلات شما رو نداره(البته اگه زیاده روی نکرده باشید) اگه واقعا این مشکلات رو دارین به یکی از سرویس های مجاز مراجعه کنید.

دوست من زیاده روی کدومه؟
من قبلا هم دل داشتم و خیلی هم ازش راضی بودم، و اینی که میگم کیفیت نشون دادن فیلم خیلی بده چون فیلم هایی که واسه تست گذاشتم رو قبلا تو 1520 دیده بودم میگم، تو این غیر از تصویر که کاملا پیکسل پیکسل و مربع مربع نشون میده حتی زیر نویسش رو هم نمیشه خوند! و البته خیلی از فیلم هارم نمیشه دید چون اصلا باز نمیشه، میشناسه ولی نمیتونه پخش کنه!

ولی سپاسگزارم از جوابتون :20:

REGISTERED USER
06-06-2009, 00:14
تروخدا سریع تر بیا فروم
من واقعا کارم لنگه
آره دیسک ریکاوری دارم
ببین
من چیکار کنم

جدا ؟ فکر کنم مشکل جدی تره !

وقتی ویندوز و یا سایر برنامه های نصب ویندوز این مشکل براشون پیش میاد (لینوکس رو تجربشو نداشتم) میگن هارد فریز شده و معنی اش اینه که سریعتر اطلاعاتش را تخلیه کن و با ابزار سیستمی مثل Hirens boot cd اون را کامل FDISK کن ... ممکنه هر لحظه اطلاعاتت بپره و هاردت کلا به حالت اغما بره

من یکبار سیستم ام اینطوری شد ، خیلی موقعیت بدی میشه

man7tomani
06-06-2009, 12:38
آقا ما امروز زنگ زدیم گارانتی
گفت ما اگه ویندوز رو نصب کنبم و دریوراشو نصب کنیم 60 تومن میگیریم
من گفتم زیاد نیست؟گفت نه
گفت که ما برنامه نویس داریم که درایورهایی که وجود نداره رو مینویسه
ما هم ماهی 3 تومن بهشون میدیم
من گفتم کی هست که داره تو رینگ صفر(محیط درایور)برای لپ تا پ درایور می نویسه(همچین چیزی شاید تا حد محال باشه)
وقتی هست درایوراش برای چی می نویسه
گفت بعضی از لپ تا پ ها درایورشون نیست
یه مدل از Dv4 گفت که مثلا درایور کارت صداش نیست
منم بهش گفتم مشکل من نصب ویندوز یا درایور نیست
ویندوز اصلا بالا نمیاد که من بخوام کاریش بکنم (چه ویستا و چه اکس پی و چه ریکاوری)
گفت باید بفرستی تا معلوم بشه
رجیستر نظرت چیه؟
واقعا اگه یه نصب ویندوز و درایور 60 تومن باشه
اگه یه جاش عیب کنه چقدر میگیرن؟
چیکار کنم؟بفرستم براشون لپ تاپو

Pami
06-06-2009, 13:35
من گفتم زیاد نیست؟گفت نه
من گفتم کی هست که داره تو رینگ صفر(محیط درایور)برای لپ تا پ درایور می نویسه(همچین چیزی شاید تا حد محال باشه)
ویندوز اصلا بالا نمیاد که من بخوام کاریش بکنم (چه ویستا و چه اکس پی و چه ریکاوری)
رجیستر نظرت چیه؟

عجب خالي بسته طرف !!!!! برنامه نويسي كه بشينه براي سيستم عامل مايكروسافت و قطعات ساخته شده كشورهاي ديگه درايور بنويسه !!!!!!! اولين بار بود همچين چيزي شنيدم ...
امكان داره كسي بياد با دستكاري درايورهاي مشابه ( مثلا ويستا براي XP ) يا مدلهاي مشابه درايور مورد نياز رو تهيه كنه ولي اينكه بشينه برنامه نويسي كنه در حد حرف هست .
همچين كسي تو ايران نميمونه (‌بر فرض باشه )
نصب ويندوز و درايور ته تهش 10 تومن بگيرن با درايورهاي خودت
دانلود كردن درايور ها هم چندان كار سختي نيست كه بخواين براش 40-50 هزار تومن پول بدين

REGISTERED USER
06-06-2009, 14:33
من گفتم زیاد نیست؟گفت نه
رجیستر نظرت چیه؟

باور کردی ؟ اینجور متخصص ها رو فقط خود کمپانی داره ! مسخره است به ملت چی ها که نمی گن

خودت ویندوز نصب کن درایورهاش هم ریخته ... اونها فقط میشینند پای اینترنت و بلدند درایورها رو از کجا و چطوری دانلود کنند همین

REGISTERED USER
06-06-2009, 14:33
من گفتم زیاد نیست؟گفت نه
رجیستر نظرت چیه؟

باور کردی ؟ اینجور متخصص ها رو فقط خود کمپانی داره ! مسخره است به ملت چی ها که نمی گن

خودت ویندوز نصب کن درایورهاش هم ریخته ... اونها فقط میشینند پای اینترنت و بلدند درایورها رو از کجا و چطوری دانلود کنند همین

man7tomani
06-06-2009, 15:29
واقعا من باور نکردم
چون من تو ایران ندیدم کسیو که درایور بنویسه
درایور نوشتن کار حضرت فیل هست(حداقل باید 10 سال برنامه نویسی کراس پلتفرم بلد باشی،که اونایی که هم بلدا میرن کد دیگران رو دستکاری میکنن و آخرش چیزی نمی فهمن)
خوب پس من الان لپ تاپ رو چیکار کنم؟نظرتون چیه که بفرستم گارانتی که فقط مشکلشو حل کنن و کار نرم افزاریو به عهده ی خودم بزارن؟والله اینجوری که شد من الان نمیدونم بهشون اطمینان کنم یا نه.دوستان با تجربه ی دیگه مثل رجیستر و باقی دوستان نظرتون چیه ؟من که نمیتونم تو این وضعیت لپ تاپ رو رها کنم (تازه 10 ماه شد که 2 میلیون پاش پول دادم)
دیگه بی خیال اطلاعات داخلش میشم . برم هیرن بوت سی دی رو دانلود کنم ببینم چیکار میتوم بکنم

man7tomani
06-06-2009, 18:56
رفتم این برنامه رو گرفتم رایتش کردم
اینم لود نشد:41:
عکسش
تو همین قسمت موند دیگه بالا نیومد:19:

arash77
08-06-2009, 11:29
سلام دوستان
وقتی که یه فیل تصویریرو دانلود میکنم اجازه نشون دادن بهم نمیده و میدونم که موضوع مربوط به دسترسیها میشه اما وقتی که میرم advance premission رو فعال کنم و مراحل owner رو انجام بدم میگه با boot مشکل پیدا میکنی و چون قبلا یه بار این کاررو کردم تونستم فایلامو باز کنم اما دیگه سیستم بالا نیومد ومشکلات بعدیش حالا چه کنم که بتونم فایلهای دانلود شده تصویری رو ببینم البته اینم بگه تا اینجا فقط این مشکلرو با فایلهای نوع flash دارم (تصاویر youtube)

mo.mo
08-06-2009, 11:55
واقعا من باور نکردم
چون من تو ایران ندیدم کسیو که درایور بنویسه
درایور نوشتن کار حضرت فیل هست(حداقل باید 10 سال برنامه نویسی کراس پلتفرم بلد باشی،که اونایی که هم بلدا میرن کد دیگران رو دستکاری میکنن و آخرش چیزی نمی فهمن)
خوب پس من الان لپ تاپ رو چیکار کنم؟نظرتون چیه که بفرستم گارانتی که فقط مشکلشو حل کنن و کار نرم افزاریو به عهده ی خودم بزارن؟والله اینجوری که شد من الان نمیدونم بهشون اطمینان کنم یا نه.دوستان با تجربه ی دیگه مثل رجیستر و باقی دوستان نظرتون چیه ؟من که نمیتونم تو این وضعیت لپ تاپ رو رها کنم (تازه 10 ماه شد که 2 میلیون پاش پول دادم)
دیگه بی خیال اطلاعات داخلش میشم . برم هیرن بوت سی دی رو دانلود کنم ببینم چیکار میتوم بکنم
خب چرا جاهای دیگه سر نمیزنی.
این همه تعمیرات مجاز لب تاب .
به نظر من یارو یا میخواسته سر کارت بزاره یا این که اصلا این کاره نبوده.
ولی با این وجود اعتماد کردن بهشون یکم سخته.
میشه اسم و شماره تلفن شرکت رو بگی تا ما هم یه تماسی با هاشون بگیریم، ببینیم این نابغه که درایور مینیویسه کیه؟:10:

تسو
08-06-2009, 11:58
درسته كه ميگن لب تاب قابليت ارتقا نداره؟؟؟

تسو
08-06-2009, 11:58
آيا لب تاپ پرينتر رو ساپورت ميكنه؟؟؟

Amir_Ans
08-06-2009, 15:40
سلام
من امروز یه ای 6500 خریدم یهنی سفارش دادم آوردن در خونه از یه آشنا

چنتا سوال داشتم
1. از کجا باید بفهمم کیبورد بک لایت داره چون الان که خاموشه
2. یه رم 2 گیگ روشه باید کجاش وصل کنم جای خاصی نداره
3. SC , PC , EC اینا چی هستن? هر کدوم یه خشاب داره یا یه همچین جیزایی که فشار میدم بیرون میان
4. ویندوزش xp هست ولی یه سیدی ویستا هم روش هست بعلاوه یه xp که روی هرکدوم نوشته برای نصب مجدد ( ریاینستالشن ) حلا من که xp دارم میتونم با همین سیدی ها ویستاش کنم
5. اصلا دفتر چه نداره ؟؟؟؟ مگه میشه لبتاپ دفترچه راهنما نداشته باشه ؟؟

REGISTERED USER
08-06-2009, 17:13
درسته كه ميگن لب تاب قابليت ارتقا نداره؟؟؟

بله فقط رم امروزه تا 8 و 16 گیگ و هارد تا 500 گیگابایت امکان ارتقا داره + درایو اپتیکش

REGISTERED USER
08-06-2009, 17:14
آيا لب تاپ پرينتر رو ساپورت ميكنه؟؟؟

چرا نکنه ! :18:

اما ممکنه پرینترهای قدیمی که از پورت LTP استفاده می کنند را ساپورت نکند چون این پورت سر تعداد معدودی نوت بوک وجود داره ولی USB را به راحتی ساپورت می کند :18:

lordsaber
08-06-2009, 17:32
سلام
من امروز یه ای 6500 خریدم یهنی سفارش دادم آوردن در خونه از یه آشنا

چنتا سوال داشتم
1. از کجا باید بفهمم کیبورد بک لایت داره چون الان که خاموشه
2. یه رم 2 گیگ روشه باید کجاش وصل کنم جای خاصی نداره
3. SC , PC , EC اینا چی هستن باید رم را تو کدوم از اینا بزارم ؟؟؟ هر کدوم یه خشاب داره یا یه همچین جیزایی که فشار میدم بیرون میان
4. ویندوزش xp هست ولی یه سیدی ویستا هم روش هست بعلاوه یه xp که روی هرکدوم نوشته برای نصب مجدد ( ریاینستالشن ) حلا من که xp دارم میتونم با همین سیدی ها ویستاش کنم
5. اصلا دفتر چه نداره ؟؟؟؟ مگه میشه لبتاپ دفترچه راهنما نداشته باشه ؟؟
مبارکه
منم همین مدل رو دارم. عالیه!
1- با fn+right می تونی backlight رو روشن کنی و با fn+left می تونی light sensor رو روشن کنی البته اگر داشته باشه.
2- رم رو باید توی دستگاه نصب کنی بهتر بود وقتی خریدی می گفتی عوضش کنند. بهتره ببری جایی که وارد باشند برات نصب کنند.
3- EC-----> Expree Card
PC ----> PC Card
SC ----> برای انواع رم
4- بله شما با هر cd ویستا می تونی این کار رو بکنی ولی اول همه درایور هاش رو از خود سایت dell دانلود کن.
برو به آدرس Support.dell.com توی بخش driver download و service tag که پشت دستگاهت هست رو واردکن تا لیست درایور هاش رو بهت نشون بده. بعد لیست رو با قطعاتت چک کن و دانلود کن.
5- منم وقتی خریدم دفترچه نداشت.
راستی چند گرفتی؟ گارانتی؟

lordsaber
08-06-2009, 17:38
سلام دوستان
وقتی که یه فیل تصویریرو دانلود میکنم اجازه نشون دادن بهم نمیده و میدونم که موضوع مربوط به دسترسیها میشه اما وقتی که میرم advance premission رو فعال کنم و مراحل owner رو انجام بدم میگه با boot مشکل پیدا میکنی و چون قبلا یه بار این کاررو کردم تونستم فایلامو باز کنم اما دیگه سیستم بالا نیومد ومشکلات بعدیش حالا چه کنم که بتونم فایلهای دانلود شده تصویری رو ببینم البته اینم بگه تا اینجا فقط این مشکلرو با فایلهای نوع flash دارم (تصاویر youtube)
اینجا جاش نیست رفیق برو تو بخش نرم افزار اینجا بخش لپتاپ هست.
احتمالا مشکل از codec ها هست. برنامه flv player رو اگه دانلود کنی بازش می کنه.
موفق باشی

lordsaber
08-06-2009, 17:41
من گفتم زیاد نیست؟گفت نه
رجیستر نظرت چیه؟
عجب مملکتی شده ها!

Amir_Ans
08-06-2009, 18:03
مبارکه
منم همین مدل رو دارم. عالیه!
1- با fn+right می تونی backlight رو روشن کنی و با fn+left می تونی light sensor رو روشن کنی البته اگر داشته باشه.
2- رم رو باید توی دستگاه نصب کنی بهتر بود وقتی خریدی می گفتی عوضش کنند. بهتره ببری جایی که وارد باشند برات نصب کنند.
3- EC-----> Expree Card
PC ----> PC Card
SC ----> برای انواع رم
4- بله شما با هر cd ویستا می تونی این کار رو بکنی ولی اول همه درایور هاش رو از خود سایت dell دانلود کن.
برو به آدرس Support.dell.com توی بخش driver download و service tag که پشت دستگاهت هست رو واردکن تا لیست درایور هاش رو بهت نشون بده. بعد لیست رو با قطعاتت چک کن و دانلود کن.
5- منم وقتی خریدم دفترچه نداشت.
راستی چند گرفتی؟ گارانتی؟

من تلفنی خریدم فروشنده که آشنا هم هست گفت این مدل فرقش با اونی که 1.6 فقط تو هاردشه چون این 160 ولی اون 520 یا یه همچین چیزایی منم که هارد برام مهم نبود فقط سرعت می خواستم گفتم خوب باشه اینو بفرست حالا که کارتن را باز کردم دیدم نه فینگر پرینت داره نه وب کم رمشم که باید خودم بزنم البته 2 گیگه مودمم که نداره ، ساخت ایرلنده من فکر میکردم لهستانی یا مالزیه
باتریشم فرق داره ازپشتش بیرونه من اصلان ندیده بودم البته زشت نیست یه جوراییم خوبه چون به نظرمیاد از زیر دستگاه بردن بیرون که هم خوب خنک بشه هم اینکه حرارتش کیبورد را خراب نکنه
ویندوزشم که اکسپیه :41: قیمت 1.45 حالا من کارتن را باز کردم پلم بود پاره شد مجبورم برش دارم
راستی یه موسم روش بود

اون لایت سنسور باید آبی باشه رو دگمه سمت راست ؟؟؟؟؟ یعنی اگه ننوشتن یعنی نداره :41:؟؟

اون جای سیم کارت زیر باتری مال چیه ؟؟؟

man7tomani
08-06-2009, 19:54
خب چرا جاهای دیگه سر نمیزنی.
این همه تعمیرات مجاز لب تاب .
به نظر من یارو یا میخواسته سر کارت بزاره یا این که اصلا این کاره نبوده.
ولی با این وجود اعتماد کردن بهشون یکم سخته.
میشه اسم و شماره تلفن شرکت رو بگی تا ما هم یه تماسی با هاشون بگیریم، ببینیم این نابغه که درایور مینیویسه کیه؟:10:
مثلا کجا؟من هنوز براشون لپ تاپو نفرستادم
بله ،شرکت جهان گستر هست
خیابان کریم خان زند،خیابان سنایی،پلاک 7،شرکت جهان گستر
آقا این که دیگه طبیعی شده ,همه دزد شدن،والله بابای ما هم تو کار طلا و ... هست ولی حتی یک صدم درصد هم تو کارش دزدی نداره دیگران چیجوری پول مردم رو دارن اینجور به راحتی میخورن
شماره تلفن رو الان برات پیغام خصوصی میدم
لطفا شما هم یه چندتا تعمیراتی مجاز رو برام پیغام خصوصی کن

soheilarfaei
09-06-2009, 21:59
من یک لپ تاپ vostro 1510 لهستانی خریدم و گفتن که کارت گرافیکم تا 1512 مگابایت بالا میره ولی نه تنها اینطور نیست بلکه بازیها رو با کیفیت LOW باید بازی کنم. مشکل از کجاست؟ چه جوری میتونم از نهایت قدرت گرافیکم استفاده کنم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید چون 1 میلیون و 170 هزار تومان پول دادم که از گرافیکش لذت ببرم.
متشکرم!!!!

scorpion818
09-06-2009, 23:34
من یک لپ تاپ vostro 1510 لهستانی خریدم و گفتن که کارت گرافیکم تا 1512 مگابایت بالا میره ولی نه تنها اینطور نیست بلکه بازیها رو با کیفیت LOW باید بازی کنم. مشکل از کجاست؟ چه جوری میتونم از نهایت قدرت گرافیکم استفاده کنم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید چون 1 میلیون و 170 هزار تومان پول دادم که از گرافیکش لذت ببرم.
متشکرم!!!!
اینی که گفتن درسته ولی این مقدار حافظه مجازی هستش که از RAM سیستم گرفته می شه و فقط توی Vista قابل اجراست. در عین حال نکته مهم برای اجرای روان و مناسب بازی های چیپ ست گرافیک هستش نه میزان حافظه اش. Vostro 1510 کارت گرافیکش GeForce 8400 هستش که جزو کارت گرافیک های معمولی محسوب می شه بنابراین شما نباید انتظار داشته باشید بازی های سنگین رو براتون خوب اجرا کنه.

sakas
12-06-2009, 18:46
سلام دوستان یک لپ تاپ asus دارم که خود به خود خاموش شد فکر می کردم که شارژ خالی شده اما وقتی به شارژ زدم هیچ عکس عملی انجام نداد , و دیگه روشن نشد مشکلش از کجاست

Pami
12-06-2009, 18:53
سلام دوستان یک لپ تاپ asus دارم که خود به خود خاموش شد فکر می کردم که شارژ خالی شده اما وقتی به شارژ زدم هیچ عکس عملی انجام نداد , و دیگه روشن نشد مشکلش از کجاست

بررسي كنيد كه شارژ ميشه يا نه و يا آداپتور مشكلي نداره ... البته هميشه هنگامي كه از كمبود انرژي لپ تاپ خاموش ميشه ته باتري يه 3-4% انرژي براي ادامه شارژ باقي ميمونه كه ميشه با همون ميزان هم روشنش كرد ...
باتري رو در بياريد و فقط با آداپتور امتحان كنيد .
اگه مشكل با اين راه ها حل نشد پيش مركز خدمات يا سرويس ببريد
نگفتيد مدلش چيه ؟

Pami
12-06-2009, 18:56
متشکرم!!!!

ما هزار بار گفتيم براي خريد لپ تاپ و انتخاب كارت گرافيك به هيچ عنوان به ترفند هاي تبليغاتي از جمله ميزان حافظه گرافيكي دقت نكنيد ، آقا به اين چيزا توجه نكنيد ،‌ميزان حافظه گرافيكي تو پردازش تاثيري نداره ...
گرافيك Vostro 1510 يك گرافيك بسيار معمولي و ساده اي هست و آن هم Geforce 8400 GS كه نميشه زيادي روش حساب كرد براي بازيهاي امروزي و ميتونيد باهاش بازي رو اجرا كنيد ولي Low Detail و رزولوشن پايينتر از معمول
مشكل از جايي نيست ، توان و قدرتش همينه و نميتونه بيشتر از اين كاري انجام بده .
اگه تا 10G هم بالا بره فايده اي نداره ،‌GPU اون كارت گرافيك يه قدرت پردازش محدودي داره و اصلا ارتباطي با Memory نداره .

omid-p30
19-06-2009, 21:16
سلام. آقا دل 1520 دارم. میخوام یک کیبورد usb دار واسش بگیرم. هر مدلی باشه بهش میخوره ؟ اصلا به محض وصل کردن کار میکنه یا باید تنظیمات و کارای دیگه ای انجام داد ؟

man7tomani
19-06-2009, 23:10
بله به محض وصل کردن کار میکنه
مشکلی نداره ،فقط من یه مدل 10 تومنی دیدم که نمیخورد (از اون کیبورد های کوچیک بود)ولی تو بقیه که من استفاد کردم مشکلی نداشت
"راستی فردا باید زنگ بزنم گارانتی ببینم چه غلطی کردن :D"

IntelCentrino
19-06-2009, 23:52
من یک لپ تاپ Toshiba Equium A200-1V0 دارم که تصمیم گرفتم که Bios آن را update کنم. اما در حین فرایند update، لپتاپ قفل کرد و من مجبور شدم سیستم را reset کنم. از این پس لپ تاپ دیگه بالا نمیاد. یعنی وقتی که روشن میشود هیچ تصویری نشون نمیده.
در چنین وضعیتی باید چه کاری انجام دهم؟ :sad:
قبل از اینکه بخوام ببرم پیش تعمیر کار چه کارهایی میتونم خودم انجام بدم؟

IntelCentrino
22-06-2009, 15:56
این تاپیک به روز نمیشه؟!

scorpion818
22-06-2009, 16:57
من یک لپ تاپ Toshiba Equium A200-1V0 دارم که تصمیم گرفتم که Bios آن را update کنم. اما در حین فرایند update، لپتاپ قفل کرد و من مجبور شدم سیستم را reset کنم. از این پس لپ تاپ دیگه بالا نمیاد. یعنی وقتی که روشن میشود هیچ تصویری نشون نمیده.
در چنین وضعیتی باید چه کاری انجام دهم؟ :sad:
قبل از اینکه بخوام ببرم پیش تعمیر کار چه کارهایی میتونم خودم انجام بدم؟
عملاً هیچ کاری نمی تونید بکنید مگر اینکه ببرید پیش تعمیرکار. چون الان عملکرد BIOS تون دچار مشکله و تعمیرکار باید BIOS رو دوباره براتون Load کنه.

ساجی
24-06-2009, 15:14
سلام دوست گرامی
یه لپ تاپ dell1420 دارم که اولش یه drive به نام recovery و drive به نام c داشت که os vista رو داره ...
من drive c رو shrink کردم حدود 100g به صورت unallocated در اومد هیچ partition دیگه ای درست نشد ...
حالا باید چی کار کنم ؟ new simple volume هم جواب نمیده ...error میده که بیشترین partition انجام شده...
مرسی....

Sir.AmirSalar
24-06-2009, 21:37
سلام!
یه سوال ابتدایی ولی مهم دارم!
برای لپ تاپ از چه ویندوزی استفاده کنیم بهتره؟
بعضی ها میگن xp مخصوص server !
بعضی ها میگن sp3 !
اساتید بگن چه ویندوزی بهتر جواب میده؟

capitan raul
24-06-2009, 22:06
سلام . من یک مشکل کوچیک با لپ تاپم دارم که حالم رو بدجوری گرفته.

لپ تاپ من مدل sony vaio fw-160e هستش و مشکل من اینکه که وقتی

در یه بازی کامپیوتری ( مثلا فیفا 09 ) دو دکمه پایین و راست یا بالا و راست

رو همزمان میگیریم دیگه دکمه دیگه ای کار نمیکنه مثلا میخوام در حین اینکه

در جهت رو گرفتم یا دکمه s پاس بدم ولی s کار نمیکنه مگه یکی از دو دکمه رو

ول کنم. این مسئله در بازیهای دیگه هم گریبان گیر من شده خواهش میکنم

راهنمایی کنین که این مشکل از کجاست و چرا سه دکمه که البته دو تاشون دکمه

جهت ها هستند با هم کار نمیکنن؟ مرسی.

scorpion818
25-06-2009, 08:02
سلام دوست گرامی
یه لپ تاپ dell1420 دارم که اولش یه drive به نام recovery و drive به نام c داشت که os vista رو داره ...
من drive c رو shrink کردم حدود 100g به صورت unallocated در اومد هیچ partition دیگه ای درست نشد ...
حالا باید چی کار کنم ؟ new simple volume هم جواب نمیده ...error میده که بیشترین partition انجام شده...
مرسی....
احتمالاً جواب سوالتون رو اینجا می تونید پیدا کنید:

اما در کل اگر از نرم افزار Paragon استفاده کنید کارتون خیلی راحت انجام میشه.

scorpion818
25-06-2009, 08:06
سلام!
یه سوال ابتدایی ولی مهم دارم!
برای لپ تاپ از چه ویندوزی استفاده کنیم بهتره؟
بعضی ها میگن xp مخصوص server !
بعضی ها میگن sp3 !
اساتید بگن چه ویندوزی بهتر جواب میده؟
نسخه ویندوزی که استفاده می کنید کاملاً مربوط می شه به نیازهایی که دارید و کانفیگ سیستمتون. اگر کاربر عادی هستید نیازی به ویندوزهای Server ندارید (در ضمن نسخه سرور XP وجود نداره!) و اگر کانفیگ سیستم تون بالاست و ویستا رو به راحتی لود می کنه ویستا مناسبه در غیر این صورت از XP استفاده کنید. در عین حال توجه داشته باشید که همیشه آخرین سرویس پک ها روی سیستم عاملتون نصب بشه در حال حاضر آخرین سرویس پک ویستا 2 و آخرین سرویس پکی که برای XP ارایه شده 3 هست. البته اینجا از ویندوز 7 چیزی نگفتم چون هنوز نسخه نهاییش نیومده.

scorpion818
25-06-2009, 08:09
سلام . من یک مشکل کوچیک با لپ تاپم دارم که حالم رو بدجوری گرفته.

لپ تاپ من مدل sony vaio fw-160e هستش و مشکل من اینکه که وقتی

در یه بازی کامپیوتری ( مثلا فیفا 09 ) دو دکمه پایین و راست یا بالا و راست

رو همزمان میگیریم دیگه دکمه دیگه ای کار نمیکنه مثلا میخوام در حین اینکه

در جهت رو گرفتم یا دکمه s پاس بدم ولی s کار نمیکنه مگه یکی از دو دکمه رو

ول کنم. این مسئله در بازیهای دیگه هم گریبان گیر من شده خواهش میکنم

راهنمایی کنین که این مشکل از کجاست و چرا سه دکمه که البته دو تاشون دکمه

جهت ها هستند با هم کار نمیکنن؟ مرسی.

شما بهتره برای بازی یه Game Pad خریداری کنید و خیلی راحت بازی های مورد علاقه تون رو بازی کنید. کلاً بازی کردن با کیبورد اون هم بازی هایی مثل فوتبال خیلی مشکله.

BBNHFAK
25-06-2009, 13:08
من هنوز لپ تاپ نخریدم ولی قصد دارم اینو بخرم HP pavilion dv6 1199
می خواستم بدونم کدوم قطعاتش اگر خراب بشن می شه اون ها رو عوض کرد و کدومو نمی شه عوض کرد.:20:

scorpion818
25-06-2009, 19:32
من هنوز لپ تاپ نخریدم ولی قصد دارم اینو بخرم HP pavilion dv6 1199
می خواستم بدونم کدوم قطعاتش اگر خراب بشن می شه اون ها رو عوض کرد و کدومو نمی شه عوض کرد.:20:
این چه سوالیه؟ مگه شما می خواهید خودتون تعمیرش کنید؟ خوب هر موقع خدای نکرده خراب شده می بریدش براتون تعمیرش می کنن.