PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Sorou5h
13-02-2009, 10:58
يه مشكل جديد دارم !!!
دي وي دي رايترم ماتشيا ست
دي وي دي ها رو هميشه ميخونه و باز ميكنه
ولي cd ها رو نميتونه باز كنه !!!
البته تك و توك cd ها رو باز ميكنه !!!

جديدا" اينجوري شده !
قبلا" همه چيز وا ميكرد ولي الان شيرين ميزنه !!!!
چرا ؟

ehsankalak
13-02-2009, 11:17
دوست عزیز اول لنزشو یه باد بگیر بعد با گوش پاک کن و الکل سفید یه دستی به سر و روش بکش ببین بهتر میشه یا نه !
البته ضعیف بودن لنز توی لپ تاپ تقریبا عادیه !

hussain
13-02-2009, 13:41
با سلام.
من مي خواهم لپ تابم را با كامپيوتر شير كنم.كسي هست كنك كنه.
در ضمن سيستم لپ تاب vista هست و سيستم كامپيوترم xp.
با تشكر.

Sorou5h
13-02-2009, 16:35
احسان جان اين كارو كردم نشده
آخه دي وي دي هاي خش دار رو كه ميگم اجرا نميكنه رو ميخونه ولي سي دي رو نه !

bidgol
13-02-2009, 20:21
مشکل مشابه : :5:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دبا سلام
ممنون از راهنماییتون من تو محیط داس خود ویندوز امتحان کردم درست نمی نوشت ولی تو داس با استفاده از سی دی بوت درسته
در ضمن اگر از on screen keyboard استفاده کنم درست می نویسه
من کیبورد را هم وانصبیدم و دوباره نصب کردم درست نشد
راه دیگه ای به ذهنتون نمی رسه

mohsentanha
14-02-2009, 11:49
سلام می خوام وقتی با لپ تاپ به اینترنت کانکت میشم بتونم با گوشیم هم برم یعنی وایرلسش رو می خوام فعال کنم وتنظیماتش رو هم بلد نیستم
هنوز هم نتونستم مشکل بلوتوث رو حل کنم

Sorou5h
14-02-2009, 12:13
درايور گوشيتو نصب كن تا موبايلتو بعنوان مودم بشناسه
به هر طريقي كه گوشيتو وصل كني يه كانكشن بساز توشماره تلفنش بنويس #99#
همين

REGISTERED USER
14-02-2009, 13:14
با سلام . من يك لب تاب hp dv4 1050 دارم و ميخوام كه ويندوز xp روي اون نصب كنم . (الان خودش ويستا روش هست) اما نميشه . اگه كسي ميتونه روش اين كار رو بگه . متشكرم

اینجا آموزشش هست :

panteaaa55
15-02-2009, 22:05
سلام

الان یک هفته است که لپ تاپ من از حالت hibernate خاموش نمیشه. بهتر است اینجوری بگم که hibernate نمیشه و حتماً باید shutdown کنم تا خاموش بشه . وقتی هم که shutdown می کنم حدوده 4 یا 5 دقیقه طول می کشه تا خاموش بشه . فکر می کنید مشکل از کجاست ؟

در روشن کردن هم وقتی پسورد را وارد می کنم و اینتر می کنم حدوداً 3/4 دقیقه طول میکشه بالا بیاد .

یهنی تو همون صفحه ی آبی رنگ که پسورد را وارد می کنیم می ماند . .و بعد وارده محیطه ویندوز میشه

یک سری مشکله دیگه هم دارم که در این قسمت بیان کردم . ولی هنوز جواب نگرفتم .

اینم دو تصویره متفاوت از دمای سی پی تو در فاطله ی 2 دقیقه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
16-02-2009, 15:43
سلام

الان یک هفته است که لپ تاپ من از حالت hibernate خاموش نمیشه. بهتر است اینجوری بگم که hibernate نمیشه و حتماً باید shutdown کنم تا خاموش بشه . وقتی هم که shutdown می کنم حدوده 4 یا 5 دقیقه طول می کشه تا خاموش بشه . فکر می کنید مشکل از کجاست ؟

در روشن کردن هم وقتی پسورد را وارد می کنم و اینتر می کنم حدوداً 3/4 دقیقه طول میکشه بالا بیاد .

یهنی تو همون صفحه ی آبی رنگ که پسورد را وارد می کنیم می ماند . .و بعد وارده محیطه ویندوز میشه

یک سری مشکله دیگه هم دارم که در این قسمت بیان کردم . ولی هنوز جواب نگرفتم .

اینم دو تصویره متفاوت از دمای سی پی تو در فاطله ی 2 دقیقه

تعویض ویندوز میخواد ... اینطور سنگینی رو فایلهای سیستمی و رجیستر کی ها اضافه بوجود می آورند ...

کلا ببینید ، ویندوز که سنگین میشه بهتره یکبار تعویض یا ریکاوری اش کنید

مشکل خاصی نیست که بگیم دقیقا از کجاست ...

اگر بوت وطلانی میشه ، مشکل از لود برنامه هاست مثلا انتی ویروسی نصب کردید که سیستم رو سنگین میکنه و اجرای agent هاش ، زمان میبره ... بهتره برید توی Run در استارت منو و تایپ کنید msconfig و سرویس ها و برنامه های اضافی در boot را غیر فعال کنید

en-com
16-02-2009, 23:45
سلام
من 1525n مدل اینسپایرون دارم ولی متاسفانه دفترچشو پیدا نمی کنم . اگه می شه یه لطف کنین این دفترچش رو برام بذارین ممنونتون می شم
REGISTERED USER
17-02-2009, 00:05
سلام
من 1525n مدل اینسپایرون دارم ولی متاسفانه دفترچشو پیدا نمی کنم . اگه می شه یه لطف کنین این دفترچش رو برام بذارین ممنونتون می شم

Dell Inspiron 1525 - User Guide Owners Instruction Manual PDF

reza fontana
19-02-2009, 01:12
من لپ تاپ سونی مدل cr353 دارم .اکثر وقتها یه صدای خش خش از قسمتی که فن کار میکنه میاد!! -اول اینطوری نبود یه 6 ماهی میشه که دارمش..مشکل از چیه؟میشه این صدارو برطرف کرد؟
یه سوال دیگه اینکه میشه ویندوز ایکس پی روش نصب کرد؟چون هیچ سی دی درایوری تو کارتنش نبود و ویندوز ویستا روش نصب بود...
با تشکر

REGISTERED USER
19-02-2009, 10:15
1- فنی که زیر لپ تاپه دیگه ؟ احتمالا داره خراب میشه ... باید سرویسش کنی اگر گارانتی نداره خودت و اگر داره بدی گارانتی .... و بهتر نشد ، تعویض فن

2- بله ، درایورهاش هم سونی برای این سری داده بیرون فقط یکم دردسر داره :

اصلا برای چی XP ؟ تا چند وقت دیگه XP رو مایکروسافت دیگه ساپورت نمی کنه !

nirvana.12345
19-02-2009, 15:23
سلام

ویندوز 7 رو میتونم نصب کنم رو dell inspiron 1520 ?

درایور هاشو چه کار کنم؟

REGISTERED USER
19-02-2009, 19:59
نصب که میشه اما برای درایورها گیر می افتید !

بزارید نسخه نهایی اش بیاد ... همچین مالی نیست.

اگر درایور پارو و acpi لپ تاپ برای ویندوز سون شناسایی نشه درست ، بدتر از هر سیستم عاملیه !

reza fontana
20-02-2009, 02:35
1- فنی که زیر لپ تاپه دیگه ؟ احتمالا داره خراب میشه ... باید سرویسش کنی اگر گارانتی نداره خودت و اگر داره بدی گارانتی .... و بهتر نشد ، تعویض فن

2- بله ، درایورهاش هم سونی برای این سری داده بیرون فقط یکم دردسر داره :

اصلا برای چی xp ؟ تا چند وقت دیگه xp رو مایکروسافت دیگه ساپورت نمی کنه !
چطور ممکنه خراب بشه!؟:41:اخه همش 4 ماهه که کار میکنه!
اگه همینطوری بمونه و تعویض نشه چه مشکلی پیش میاد؟

REGISTERED USER
20-02-2009, 11:23
مشکلی ندارخ بزار بمونه ...

JING3LKHAN
20-02-2009, 13:23
سلام دوستان عزیزم.جهت هارد به هارد کاردن دو لپتاپ ساده ترین راه غیر از استفاده از کول دیسک چیه؟؟؟

italy2006
20-02-2009, 13:43
من تا دیشب لپ تاپم مشکلی نداشت تا اینکه ارتباط ماوس و فلش مموری با لپ تاپ از بین رفت. به این نحو که گرچه این دو قطعه وصل هستند به سیستم ولی پیام معروف not recognized رو میده

از دوستان سوال کردم جوابی کلی شنیدم مانند اینکه ویندوز باید عوض بشه
یا اینکه بخشی از سخت افزار لپ تاپ با نام های یو اس بی مشکل پیدا کرده و باید تعمیر کار ببری و 100 تومن پول هم بدی
حالا دوستان با توجه به این نکات مشکل چیه؟

REGISTERED USER
20-02-2009, 18:02
من تا دیشب لپ تاپم مشکلی نداشت تا اینکه ارتباط ماوس و فلش مموری با لپ تاپ از بین رفت. به این نحو که گرچه این دو قطعه وصل هستند به سیستم ولی پیام معروف not recognized رو میده

از دوستان سوال کردم جوابی کلی شنیدم مانند اینکه ویندوز باید عوض بشه
یا اینکه بخشی از سخت افزار لپ تاپ با نام های یو اس بی مشکل پیدا کرده و باید تعمیر کار ببری و 100 تومن پول هم بدی
حالا دوستان با توجه به این نکات مشکل چیه؟

اگر با تعویض ویندوز یا ریکاوری حل نشد ، صد در صد از خود usb و یا جامپرهاش روی مادربرد لپ تاپ هست و باید ببرید گارانتی یا تعمیرگاه

REGISTERED USER
20-02-2009, 18:08
سلام دوستان عزیزم.جهت هارد به هارد کاردن دو لپتاپ ساده ترین راه غیر از استفاده از کول دیسک چیه؟؟؟

استفاده از روش شبکه و کابل کراس ... سریعترین و راحت ترین.

سرچ کنید آموزشش هست توی سایت در همین بخش و بخش های تالار شبکه :46:

mohsentanha
20-02-2009, 18:13
سلام
نرم افزاری هست که مثلا بفهمیم فن لپ تاپ سالم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
20-02-2009, 18:20
اگر سالم نبود و دمای سی پی یو میرفت بالا که هنگ می کرد و یا خاموش می شد ؟

فکر کنم hardware monitor ها این کار را بکنند ... از بچه های بخش کارگاه سخت افزار بپرسید

ali_j98
20-02-2009, 18:35
سلام من یه لیتاپ اچ پی 1299 گرفتم وقتی میخوام از اینترنت adsl استفاده کنم فقط سایت گوگل رو میتونه باز کنه

و یه سایتایی هم به زحمت 10 دقیقه طول میکشه باز کنه و یه لبتاپ سونی هم دارم که به راحتی دارم از همون اینترنت و سرعت

بالا ازش استفاده میکنم میخواستم ببینم مشکل کجاست؟؟؟

REGISTERED USER
20-02-2009, 18:50
هر چی هست مشکل از یک جای سیستم عامل ویستای اون هاست نه از لپ تاپ !

ali_j98
20-02-2009, 19:19
هر چی هست مشکل از یک جای سیستم عامل ویستای اون هاست نه از لپ تاپ !

هر دو لپتاپ ویندوز ویستا دارن

درایور هم اپ کردم تغییری نکرد

از کدام قسمت وینوز میتونه این مشکل به وجود بیاد؟؟؟

italy2006
20-02-2009, 19:41
من میخام اکس پی نصب کنم روی سونی 110 اما در صفحه ابی رنگ که کرنل دباگر رو لود می کنه متوقف شده....چرا این طوریه......مگه راه حل دیگه ای داره؟

Sorou5h
21-02-2009, 06:21
سلام
برا بلوتوث لپ تاب برنامه اي هست كه بهتر كار كنه و قابلست هاي زيادي داشته باشه ؟
در اين زمينه برا بلوتوث ها برنامه اي هست؟

REGISTERED USER
21-02-2009, 11:53
سلام
برا بلوتوث لپ تاب برنامه اي هست كه بهتر كار كنه و قابلست هاي زيادي داشته باشه ؟
در اين زمينه برا بلوتوث ها برنامه اي هست؟

به نظر من بهترین و کارآمد ترین برنامه کار با بلوتوث یک لپ تاپ یا PC این هست :

BlueSoleil™ 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر در بخش نرم افزار در خواست بدید فکر کنم کرک شده اش هم پیدا کنید :46:

mh.attari
21-02-2009, 16:10
سلام دوستان من dv5 1070 hp دارم من لپتاپم تو هر ماه حدودا 30 دقیقه خاموشه ایا واسش مشکلی پیش میاد اگه زیاد روشن باشه البته فقط واسه دانلود استفاده میکنم؟
سوال دومم هم اینه چند روزیه یه صدای خیلی خفیف ازش میشنوم که فکر میکنم از فنشه چطور میتونم بفهمم واسم مشکلی به وجود اومده نیومده خودش که هیچی نمیگه و به نظر نمیاد ایراد داشته باشه لطفا کمکم کنید؟

Capcom
21-02-2009, 17:11
اقا من هارد لپتاپ رو در اوردم و روی به یه پی.سی وصل کردم و فرمت سطح پایین هم کردم.. ویستا هم نصب کردم و به خوبی هم کار می کرد ، ولی بازکه هارد رو گذاشتم روی لپتاپ ارور صفحه ابی رو میداد...
پس مشکل ازهارد نبوده
ممکنه از رم باشه؟

nirvana.12345
21-02-2009, 19:12
سلام دوستان من dv5 1070 hp دارم من لپتاپم تو هر ماه حدودا 30 دقیقه خاموشه ایا واسش مشکلی پیش میاد اگه زیاد روشن باشه البته فقط واسه دانلود استفاده میکنم؟

اره منم این سوال رو دارم. روشن بودن زیاد به شرط مصرف نکردن زیاد منابع

salam, man yk lap top asus daram yk file bios jadid barash donlod kardam, bioارهs ra erase va badesh flash kard va goft bios succesfully flash, amma dobare restart shod va badesh yk safe siah amad yani aslan lcd khamush bood amma cheragh power va fan kar mikard, 3 saat gozasht taghiiri nakard, battery ro avaz kardam dige aslan roshan nemishe help please

فینگیلیش خلاف قوانینه. فارسی بنویسید.

VURGUN
21-02-2009, 22:33
سلام بر مهندسان

من یک لب تاپ hp nx6125 دارم با کمال تاسف رمز setup آن را که فینگر پرینت هم دارد فراموش کردم نزدیک به دو ماه است که تمام گزینه های موجود را بکار بردم نتیجه نگرفتم و اکنون از ورود به setup محروم هستم لطفا راهنمایی فر مایید

با تشکر و در انتظار پاسخ vurgun

Sorou5h
22-02-2009, 07:21
به نظر من بهترین و کارآمد ترین برنامه کار با بلوتوث یک لپ تاپ یا pc این هست :

bluesoleil™ 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2f)

اگر در بخش نرم افزار در خواست بدید فکر کنم کرک شده اش هم پیدا کنید :46:

مرسي
فقط نسخه لايت نداره اين برنامه؟:31:
86 مگ رو دانلود كنم سيم تلفنمون فكر كنم بتركه
:27:

Badform
22-02-2009, 13:48
دوستان من مي دونم سوالم تكراري يا نه اگه تكراري ببخشيد چون خودم لپ تاپ ندارم و براي كسي اين سوالو مي پرسم:

اين دوست من از لپ تاپ مثل يه كامپيوتر روميزي استفاده مي كنه و هميشه تو برقه لپ تاپش و شنيده باتري را اگه در بياره عمر باتريش بيشتر مي شه و راحت هم از لپ تاپش مي تونه استفاده كنه.اين كار را كرده...حالا سوالش اينكه باتري را وقتي از لپ تاپ جدا مي كني بايد خاليه خالي باشه يا نه يكم شارژ داشته باشه يا فول باشه و يا اصلا فرقي داره يا نه؟

REGISTERED USER
22-02-2009, 15:17
دوستان من مي دونم سوالم تكراري يا نه اگه تكراري ببخشيد چون خودم لپ تاپ ندارم و براي كسي اين سوالو مي پرسم:

اين دوست من از لپ تاپ مثل يه كامپيوتر روميزي استفاده مي كنه و هميشه تو برقه لپ تاپش و شنيده باتري را اگه در بياره عمر باتريش بيشتر مي شه و راحت هم از لپ تاپش مي تونه استفاده كنه.اين كار را كرده...حالا سوالش اينكه باتري را وقتي از لپ تاپ جدا مي كني بايد خاليه خالي باشه يا نه يكم شارژ داشته باشه يا فول باشه و يا اصلا فرقي داره يا نه؟

بهتره بین 60 تا 80 درصد شارژ داشته باشه

و هر چند وقت یکبار هم ازش استفاده کنید چون فاسد میشه استفاده نکردن بیش از چند ماه

REGISTERED USER
22-02-2009, 15:18
سلام بر مهندسان

من یک لب تاپ hp nx6125 دارم با کمال تاسف رمز setup آن را که فینگر پرینت هم دارد فراموش کردم نزدیک به دو ماه است که تمام گزینه های موجود را بکار بردم نتیجه نگرفتم و اکنون از ورود به setup محروم هستم لطفا راهنمایی فر مایید

با تشکر و در انتظار پاسخ vurgun

متاسفانه راهی وجود نداره

یا ببرید شرکت گارانتی کننده یا با خود ساپورت سایت hp تماس بگیرید ... البته بعد رجیستر لپ تاپ :46:

REGISTERED USER
22-02-2009, 19:20
سوال دومم هم اینه چند روزیه یه صدای خیلی خفیف ازش میشنوم که فکر میکنم از فنشه چطور میتونم بفهمم واسم مشکلی به وجود اومده نیومده خودش که هیچی نمیگه و به نظر نمیاد ایراد داشته باشه لطفا کمکم کنید؟

1- بهتره بیشتر بهش استراحت بدید ... به هر حال قطعات عمر و ساعت کاری مفید دارند و بعد از آن مشکل می آورند ... :46:

2- صدای خفیف از چند چیزه :

× اپتیک و حرکت لنز

× صدای نویز موتور هارد

× فن cpu

مشکل خاصی نیست ... عادت می کنید :27:

REGISTERED USER
22-02-2009, 19:22
اقا من هارد لپتاپ رو در اوردم و روی به یه پی.سی وصل کردم و فرمت سطح پایین هم کردم.. ویستا هم نصب کردم و به خوبی هم کار می کرد ، ولی بازکه هارد رو گذاشتم روی لپتاپ ارور صفحه ابی رو میداد...
پس مشکل ازهارد نبوده
ممکنه از رم باشه؟

Bluescreen از رم هم ایجاد میشه ... بعضی اوقات با تمیز کردن نویز ها و برطرف شدن باگ ها ، از بین میره

هارد راباید روی خود نوت بوک low level format کنید نه روی PC و بعد بزارید روی نوت بوک ! :18:

isbn84
23-02-2009, 00:54
سلام
من یه بازی برای تست گرافیک ریختم...call of duty world at war
for vistro 1510
g-force 8400

مشخصات دستگام و بازی تو این لینک هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشکل اینه که بازی بر اساس سیستم من بالا ترین گرافیک رو انتخاب می کنه...ولی بسیار کنده..و باید گرافیکو خیلی پایین بیارم

================================================== ==========

مشکل دیگرم اینه که میرم تو رپیدشر برای دانلود میگه این ای پی داره دانلود میکنه..وایسا تموم شد بعد دانلود کن..ولی من دانلود نمی کنم.
ممنون

REGISTERED USER
23-02-2009, 01:53
مشکل اینه که بازی بر اساس سیستم من بالا ترین گرافیک رو انتخاب می کنه...ولی بسیار کنده..و باید گرافیکو خیلی پایین بیارم

خوب چیپست شما GS هست و برای بازی ضعیفه ... شاید با نصب درایور nvidia که در بخش درایور هیمنجاست یا با آورکلاک کردن بهتر بشه !

مشکل دیگرم اینه که میرم تو رپیدشر برای دانلود میگه این ای پی داره دانلود میکنه..وایسا تموم شد بعد دانلود کن..ولی من دانلود نمی کنم.
ممنون

به لپ تاپ مربوط نیست .. مشکل از share شدن اینترنت شما توسط سرویس دهنده است !

en-com
25-02-2009, 18:48
سلام
من خاطرتون باشه چند دفعه ای مزاحمتون شدم.
مدل لپتاپم 1525 بود
من یه مشکل دارم اونم اینکه با موبایلم به لپتاپم وصل می شم(با بلوتوث ftp ) و از طریق,audio, BT setting رو فعال می کنم .و آهنگ رو از موبایل play می کنم . آهنگ خیلی خوب از کامپیوتر پخش می شه اما بعد از حدودا 5 دقیقه لپ تاپ قاطی می کنه. بعدم blue screen و یه ریست می ده. اشکال از کجاست؟
یه پیغامم بعد از بالا اومدن مجدد ویندوز میاد:
windows has recovered from an unexpect shutdown
یه problem details هم زیرش می ده ولی من کلا هیچی ازش سر در نیاوردم:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1065
Additional information about the problem:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: AD41135F
BCP3: A555FB64
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini022509-02.dmp
C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\WER-39483-0.sysdata.xml
C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\WERE8F7.tmp.vers ion.txt
Read our privacy statement:

ویندوزم ویستا اولتیمیت هست
راستی مگه نگفته بودن blue screen از ویستا حذف شده؟

ehsan6811
25-02-2009, 21:59
دوستان یه سوال داشتم اگه زود جواب بدید ممنون میشم لپتاپ من مودم معمولی نداره فقط لن داره ایا میشه با تبدیل به مودم مهمولی تبدیل کرد مستقیم وصلش کنی تلفن

sari-1369
25-02-2009, 22:47
usb نداره ؟؟؟ مودم اکسترنال استفاده کن .

ehsankalak
25-02-2009, 23:09
دوستان یه سوال داشتم اگه زود جواب بدید ممنون میشم لپتاپ من مودم معمولی نداره فقط لن داره ایا میشه با تبدیل به مودم مهمولی تبدیل کرد مستقیم وصلش کنی تلفن
سلام دوست عزیز :20:
نه به هیچ عنوان نمیشه چون بحث سر خوروندن سوکت تلفن به پورت لن نیست بحث سر کاربرد سخت افزاره درنتیجه هیچوقت نمیتونیم از کارت شبکه به جای مودم استفاده کنیم !
شما میتونی از یه مودم اکسترنال ( USB یا Com یا PCMCIA ) استفاده کنی !

ehsan6811
26-02-2009, 11:23
دوستان مدل لپ تاپ من ایسر ایماشین e520 یعنی تنها راه خریدن مودم اکسترناله
قیمت مودم حدودا چنده

REGISTERED USER
26-02-2009, 12:04
سلام
من خاطرتون باشه چند دفعه ای مزاحمتون شدم.
مدل لپتاپم 1525 بود
من یه مشکل دارم اونم اینکه با موبایلم به لپتاپم وصل می شم(با بلوتوث ftp ) و از طریق,audio, BT setting رو فعال می کنم .و آهنگ رو از موبایل play می کنم . آهنگ خیلی خوب از کامپیوتر پخش می شه اما بعد از حدودا 5 دقیقه لپ تاپ قاطی می کنه. بعدم blue screen و یه ریست می ده. اشکال از کجاست؟
یه پیغامم بعد از بالا اومدن مجدد ویندوز میاد:
windows has recovered from an unexpect shutdown
یه problem details هم زیرش می ده ولی من کلا هیچی ازش سر در نیاوردم:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1065
Additional information about the problem:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: AD41135F
BCP3: A555FB64
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini022509-02.dmp
C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\WER-39483-0.sysdata.xml
C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\WERE8F7.tmp.vers ion.txt
Read our privacy statement:

ویندوزم ویستا اولتیمیت هست
راستی مگه نگفته بودن blue screen از ویستا حذف شده؟

blueScreen از ویستا حذف شده ؟! بدترین چین روی ویستا هست ! از روی seven حذف شده !

یک مشکلی میاره ... فکر کنم مشکل سخت افزاری یا داخلی وجود داره که مموری دامپ میشه !

en-com
26-02-2009, 13:03
آره راست می گین حواسم نبود!!!
راه حلش چیه؟
امکان داره به خاطر کم بودن رمش (1gb) باشه؟

REGISTERED USER
26-02-2009, 18:13
نه ... گفتم یک مشکل خاصه شاید با نصب دوباره ویندوز حل بشه !

baby27784
28-02-2009, 20:37
سلام

از سمت left لب تاب من صدایی مثل تیک تیک میاد بعد خودش قطع میشه دوباره شروع میشه.2 روزه خریدیمش.جریان چیه؟

Sorou5h
01-03-2009, 00:43
سلام

از سمت left لب تاب من صدایی مثل تیک تیک میاد بعد خودش قطع میشه دوباره شروع میشه.2 روزه خریدیمش.جریان چیه؟

فكر كنم پيچش شله
آچار كشي اوليه ببرش تا گارانتيش تموم نشده :31:
چيزه خاصي نيست بهش عادت ميكني :10:

mh.attari
01-03-2009, 18:20
سلام دوستان نازنینم من dv5 1070 دارم چند روزه پیش به من گفت که باید Bios من رو اپ دیت کنی منم کردم و فن های لپ تاپ شروع کرد برای یک دقیقه به سریع چرخیدن وبعد خاموش شد من این کار رو چند ماه پیشم کرده بودم واسه اپدیته بایوسم ولی یکی از دوستانم گفت امکان داره با این کارم لپتاپ بسوزه نمی دونم حالا چی کار کنم چون من بی هیچ ملاحظه ای و فقط با دیدنه کلمه ی اپدیت این کار رو کردم دوستان لطف کنید و من رو راهنمایی کنید ممنونم؟

REGISTERED USER
02-03-2009, 00:50
سلام دوستان نازنینم من dv5 1070 دارم چند روزه پیش به من گفت که باید Bios من رو اپ دیت کنی منم کردم و فن های لپ تاپ شروع کرد برای یک دقیقه به سریع چرخیدن وبعد خاموش شد من این کار رو چند ماه پیشم کرده بودم واسه اپدیته بایوسم ولی یکی از دوستانم گفت امکان داره با این کارم لپتاپ بسوزه نمی دونم حالا چی کار کنم چون من بی هیچ ملاحظه ای و فقط با دیدنه کلمه ی اپدیت این کار رو کردم دوستان لطف کنید و من رو راهنمایی کنید ممنونم؟

دقیقا همون مدل رو آپدیت کردی ؟

من هم وقتی جدیدترین اپدیت لپ تاپ HP dv6650 ام اومد امسال ، این کار رو کردم و این مشکل دیده شد

دوباره ریورژن کردم درست نشد ! ولی وقتی یک بار دیگر فلش ریختم ،کاکرد فن ها و همچنین مشکل فلش زدن اسکرین هنگام بوت رفع شد

مشکلی نیست و حساس نباشید اگر فن ها دائما روشن نیستند :46:

ajax_h
02-03-2009, 08:50
سلام
راستش من اومدم با paragon partition manager 9 تو ویندوز ویستا پارتیشن های d و c رو resize کنم یعنی 20 gb از پارتیشنی که xp روش نصبه کم کردم و به پارتیشنی که ویستا روش نصبه اضافه کردم که دیدم اسم هر درایوی که ریسایز می شه به * تبدیل می شه برا همین شک کردم که نکنه مشکلی وجود داره.البته همه رو undo کردم که مطمئن بشم.
مثلا درایو c و d که هر دو resize شدن به جای c و d می نویسه * .این کار رو برای e و f هم انجام بدم همینطوره.اسم e و f می شه * .(منظورم از اسم درایو letter درایوها هست نه label اونها )حالا نمی دونم بعد از apply کردن هم همینطوره یا نه.
حالا این یه مشکل هست یا نه؟چه کار کنم؟
(لپ تاپم dell 1510 هستش)

mh.attari
02-03-2009, 11:50
دقیقا همون مدل رو آپدیت کردی ؟

من هم وقتی جدیدترین اپدیت لپ تاپ hp dv6650 ام اومد امسال ، این کار رو کردم و این مشکل دیده شد

دوباره ریورژن کردم درست نشد ! ولی وقتی یک بار دیگر فلش ریختم ،کاکرد فن ها و همچنین مشکل فلش زدن اسکرین هنگام بوت رفع شد

مشکلی نیست و حساس نباشید اگر فن ها دائما روشن نیستند :46:
نه دوسته نازنینم به نظرم که همون مدل نبود
یه سوال دیگه هم از دوستان گلم دارم واون اینکه من برای اینکه هفته ای یک بار از باطری لپ تاپم استفاده کنم برق لپ تاپ رو در حالتی که روشن هست ازش جدا میکنم و لپ تاپ با باطری کار میکنه ایا این کار من درست هست؟

REGISTERED USER
03-03-2009, 00:37
من خودم هم این کارو می کنم البته میزارم تا حد خالی شدن برسه و بعد دوباره به برق میزنم تا فول شارژ بشه

در هفته چند بار

Sorou5h
03-03-2009, 03:21
خوب شد بحثش پيش اومد
از كجا ميشه فهميد كه همه ي سلول هاي باطري سالمن و صدمه نديده...؟
من احساس ميكنم باطريم زود خالي ميكنه
قبلا" با باطريم يه فيلم 90 دقيقه اي رو ميتونستم ببينم ولي الان يك ساعت تا يك ساعت ده دقيقه بيشتر جواب نميده.....!!!!
شنيدم باطري ليتيوم رو ميذارن تو فريزر سلول هاش مثله روز اول ميشن يا اينم حرف بازارياست .... تو پرانتز عكس آدمكي كه ميخنده

ehsan6811
03-03-2009, 14:11
دوستان مدل لپ تاپ من ایسر e520 روش ویندوز ویستا نصبه میشه روش ویندوز xp بریزم مشکلی براش پیش نمیاد

mo.mo
03-03-2009, 14:15
منظورتون از مشکل چیه؟
در کل اگه درایور هاشو پیدا کنید مشکل خاصی پیش نمیاد.

mo.mo
03-03-2009, 14:24
ببخشید دوستان میشه بگین چه جوری میشه hibernate لب تاب رو دوباره برگردوند چون چند وقتی هست که این گزینه رو ندارم؟

REGISTERED USER
03-03-2009, 15:26
ببخشید دوستان میشه بگین چه جوری میشه hibernate لب تاب رو دوباره برگردوند چون چند وقتی هست که این گزینه رو ندارم؟

REGISTERED USER
03-03-2009, 15:27
دوستان مدل لپ تاپ من ایسر e520 روش ویندوز ویستا نصبه میشه روش ویندوز xp بریزم مشکلی براش پیش نمیاد

بستگی داره ، نصبش که ضرر نداره اما :

× ممکنه درایورها و فانکشن ها به طور کامل نصب و اجرا نشوند

× بعضی اوقات باگ ها و ناهماهنگی هایی باشه که باعث مشکل آوردن و ریست شدن سیستم بشه

× سرعتش بشدت کند باشه !

ajax_h
03-03-2009, 17:05
سلام
راستش من اومدم با paragon partition manager 9 تو ویندوز ویستا پارتیشن های d و c رو resize کنم یعنی 20 gb از پارتیشنی که xp روش نصبه کم کردم و به پارتیشنی که ویستا روش نصبه اضافه کردم که دیدم اسم هر درایوی که ریسایز می شه به * تبدیل می شه برا همین شک کردم که نکنه مشکلی وجود داره.البته همه رو undo کردم که مطمئن بشم.
مثلا درایو c و d که هر دو resize شدن به جای c و d می نویسه * .این کار رو برای e و f هم انجام بدم همینطوره.اسم e و f می شه * .(منظورم از اسم درایو letter درایوها هست نه label اونها )حالا نمی دونم بعد از apply کردن هم همینطوره یا نه.
حالا این یه مشکل هست یا نه؟چه کار کنم؟
(لپ تاپم dell 1510 هستش)

مشکلم حل شد:31:

البته با Acronis Disl Director

هر 2 تا ویندوزم هم بدون مشکل بوت می شه.:27:

اما آخرش من نفهمیدم علت * شدن letter پارتیشن ها تو نرم افزار paragon چیه.

با هیچ نرم افزار دیگری این مشکل ایجاد نمی شد.

nirvana.12345
03-03-2009, 20:47
سلام.

dell inspiron 1520 دارم.

وقتی هایبرنیت میکنم، انجام نمیشه و به جاش پیغام زیر میاد. دو روز هم هست ویندوز عوض کردم.

البته قبل از عوض کردن ویندوزهم، وقتی هایبرنیت رو میزدم یک پیغام خطا می داد و میگفت درایوی که الان تو عکس نشون دادم،

نمی گذاره هایبرنیت انجام شه، باید آپدیت بشه. ( البته بعد از تعویض ویندوز، درست شد و دو سه بار هایبرنیت کردم ولی امروز مشکلی که بالا گفتم به وجود اومد.

چه کنم ؟

ehsan6811
03-03-2009, 22:50
منظورتون از مشکل چیه؟
در کل اگه درایور هاشو پیدا کنید مشکل خاصی پیش نمیاد.

بستگی داره ، نصبش که ضرر نداره اما :

× ممکنه درایورها و فانکشن ها به طور کامل نصب و اجرا نشوند

× بعضی اوقات باگ ها و ناهماهنگی هایی باشه که باعث مشکل آوردن و ریست شدن سیستم بشه

× سرعتش بشدت کند باشه !
موقع خرید فروشنده گفت ویندوزو عوض نکن ممکنه سرعت بیاد پائین کارایی کم بشه از این حرفا پش اگه درایو های xp رو داشته باشم فکر نکنم مشکل پیش بیاد

paaraadise
04-03-2009, 20:46
سلام دوستان ...

امیدوارم خوش و سلامت باشین ..

من یه مشکل برام پیش اومده .. اگه راهنماییم کنین ممنون میشم ..

لبتاپ من DELL XPS 1210 هست با سی پی یو 2000 دوال کور و 4گیگ رم ..

چند وقتیه به نظرم اومد سیستم یه کم داغ میکنه ! دما رو که چک کردم !

دیدم در حالت پاور سیور با قدرت سی پی یو 1000mhz .. و ویندوز ویستا .. دما سی پی یو به 50 تا 52 میرسه !

در حالت کار هم ( فایرفاکس 2 عدد باز + Winamp + یاهو مسنجر ) دما به 55 تا 58 میرسه !

فن از ابتدای روشن شدن لبتاپ تا 60 درجه خاموش هست و وقتی هم روشن میشه دما رو به 55 میرسونه !

با برنامه هم که دورفن رو زیاد میکنم .. نهایت 1 درجه کم میشه دما !

در حالت High Performance و کار زیاد هم دما به 75 تا 80 میرسه !

میشه یه کم راهنماییم کنین .. دوستایی که ازین مدل دارن میشه بگن دما در چه حدی باید باشه ؟

saman65
05-03-2009, 10:13
اکثر کارت صداهای PC ها یه گزینه داره به اسم Mono Out یا Mono Mix که با این گزینه میشه صدایی که تو خود کامپیوتر پخش میشه رو رکورد کرد یا از طریق میکروفون پخش کرد
اما کارت صدای لپ تاپ من (Dell xps 1530) این گزینه ها رو نداره.منم خیلی بهش احتیاج دارم.آیا برنامه ای هست که این گزینه ها رو داشته باشه.یعنی مشکلم رو حل کنه؟؟؟
ممنون

omid.k
05-03-2009, 10:47
اکثر کارت صداهای PC ها یه گزینه داره به اسم Mono Out یا Mono Mix که با این گزینه میشه صدایی که تو خود کامپیوتر پخش میشه رو رکورد کرد یا از طریق میکروفون پخش کرد
اما کارت صدای لپ تاپ من (Dell xps 1530) این گزینه ها رو نداره.منم خیلی بهش احتیاج دارم.آیا برنامه ای هست که این گزینه ها رو داشته باشه.یعنی مشکلم رو حل کنه؟؟؟
ممنون
تنظیمات کارت گرافیکت رو نمیدونم والا ....
ولی بعضی نرم افزار ها این کارو برات میکنن که دم دست ترینشون jetAudio هستش

saman65
06-03-2009, 03:59
اگه خود کارت اگه گزینه مونو میکس یا مونو اوت رو نداشته باشه Jet Audio هم نداره.یعنی Jet Audio فقط گزینه هایی رو میزاره که کارت صدا داره

omid.k
06-03-2009, 09:55
اگه خود کارت اگه گزینه مونو میکس یا مونو اوت رو نداشته باشه jet audio هم نداره.یعنی jet audio فقط گزینه هایی رو میزاره که کارت صدا داره

اگه شما مثلا میخوای صدای یک موسیقی یا فیلم که داره پخش میشه رو ضبط کنی ... جت آودیو اونو واست رکورد میکنه

nirvana.12345
06-03-2009, 22:19
سلام.

dell inspiron 1520 دارم.

وقتی هایبرنیت میکنم، انجام نمیشه و به جاش پیغام زیر میاد. دو روز هم هست ویندوز عوض کردم.

البته قبل از عوض کردن ویندوزهم، وقتی هایبرنیت رو میزدم یک پیغام خطا می داد و میگفت درایوی که الان تو عکس نشون دادم،

نمی گذاره هایبرنیت انجام شه، باید آپدیت بشه. ( البته بعد از تعویض ویندوز، درست شد و دو سه بار هایبرنیت کردم ولی امروز مشکلی که بالا گفتم به وجود اومد.

چه کنم ؟

با پاک کردن برنامه rollback rx مشکل حل شد.

فقط این سوال رو دارم در حالت هایبرنت، مثل استند بای اجزای فعالی هم در سیستم هستند یا درست مثل

حالتی است که shut down انجام شده؟ یعنی اشکالی ندارد به جای shut down کلا همیشه هایبرنیت کرد؟

omid.k
07-03-2009, 00:43
موقع هایبرنت هم هارد خاموش میشه ...
فقط اطلاعات رم کپی میشه تا قابل استفاده باقی بمونه
لب تاپت رو میتونی هایبرنت کنی و حتی جابجاش کنی ... مدت چندین ساعت هم مشکلی ایجاد نمیکنه ...
ولی برای استفاده ی دائمی این کار نشه بهتره

saman65
07-03-2009, 05:42
اگه شما مثلا میخوای صدای یک موسیقی یا فیلم که داره پخش میشه رو ضبط کنی ... جت آودیو اونو واست رکورد میکنه

میدونم.ولی الان جت یدیو من اون گزینه رو نداره.اینم عکسش

این قابلیته که انگار باید کارت صدا داشته باشه نه برنامه

nirvana.12345
07-03-2009, 09:46
موقع هایبرنت هم هارد خاموش میشه ...
فقط اطلاعات رم کپی میشه تا قابل استفاده باقی بمونه
لب تاپت رو میتونی هایبرنت کنی و حتی جابجاش کنی ... مدت چندین ساعت هم مشکلی ایجاد نمیکنه ...
ولی برای استفاده ی دائمی این کار نشه بهتره

ممنون. با این حساب، در طول روز رو هایبرنیت می کنم و آخر شب shut down میکنم.

اینکه هر 1 ساعت، 2 ساعت یک بار هی روشن و خاموش کنم، اعصاب خورد کنه دیگه، به جاش هایبرنیت چیز نازیه

کلا.

استند بای هم که چیز مزخرفیه، وقتی بازم قسمت های از سیستم رو فعال نگه میداره دیگه به درد نمیخوره.

A m i N i m A
07-03-2009, 17:36
سلام. دوستان و اساتید بنده به یک مشکل مسخره برخوردم. مشکل اینه که یه hp pavilion zv5000 وجود داره که یک DVD ROM داره. این dvd rom همه ی CD ها رو میخونه. اما هیچ DVD رو نمیخونه! یعنی انگار یه دیسک خالی گذاشتیم توش. کسی راه چاره ای سراغ داره؟
ناگفته نماند dvd rom از نوع TEAC است.
ویندوز هم XP Home SP1 می باشد.
ممنون.

omid.k
07-03-2009, 19:23
میدونم.ولی الان جت یدیو من اون گزینه رو نداره.اینم عکسش

این قابلیته که انگار باید کارت صدا داشته باشه نه برنامه من عکسی که گذاشتی رو نمیبینم ...

یه بار دیگه با سان فورژ چک کن ...
راحت تره اگه صدای فیلم یا کلیپ هم لازم داری کانورت کنی
یا از میکروفون ضبط کنی

omid.k
07-03-2009, 19:31
ممنون. با این حساب، در طول روز رو هایبرنیت می کنم و آخر شب shut down میکنم.

اینکه هر 1 ساعت، 2 ساعت یک بار هی روشن و خاموش کنم، اعصاب خورد کنه دیگه، به جاش هایبرنیت چیز نازیه

کلا.

استند بای هم که چیز مزخرفیه، وقتی بازم قسمت های از سیستم رو فعال نگه میداره دیگه به درد نمیخوره.
باید ساخت ...
در طول روز که باهاش کار نداری در لب تاپ رو ببند و بزار رو دو ناتینگز که خاموش یا هایبر نشه
از خونه برای مدت کم بیرون میری هایبر کن
شب هم که میخوابی خاموش کن

nirvana.12345
07-03-2009, 19:41
باید ساخت ...
در طول روز که باهاش کار نداری در لب تاپ رو ببند و بزار رو دو ناتینگز که خاموش یا هایبر نشه
از خونه برای مدت کم بیرون میری هایبر کن
شب هم که میخوابی خاموش کن

شرمنده متوجه منظور نشدم. چه چیزی رو باید ساخت ؟ یعنی منظور اینه وقتی در رو میبندم روشن باقی بمونه؟

ضمنا استفاده چندانی بیرون از منزل ندارم و باتری هم معمولا بیرون است.

mh.attari
07-03-2009, 19:58
شرمنده متوجه منظور نشدم. چه چیزی رو باید ساخت ؟ یعنی منظور اینه وقتی در رو میبندم روشن باقی بمونه؟

دوست عزیزم هیچ فکر کردی که اگه برق بره و این چندین بار تکرار بشه دیگه به جای خراب شدن باتری لپ تاپ خراب میشه تازه من از همه ی اساتید شنیدم بهتره باتری روی لپ تاپ باشه

nirvana.12345
07-03-2009, 20:51
دوست عزیزم هیچ فکر کردی که اگه برق بره و این چندین بار تکرار بشه دیگه به جای خراب شدن باتری لپ تاپ خراب میشه تازه من از همه ی اساتید شنیدم بهتره باتری روی لپ تاپ باشه

آخه یکی دیگر از اساتید اطراف ما ، بمون گفت خب وقتی لپ تاپ خاموش میشه و سیستم هم وصله به برق ، خب

خراب میشه باتری. منم حال و حوصله قطع و وصل نداشتم، باتری رو دراوردم. ولی به قول شما بله، لپتاپ مهمتره

mh.attari
07-03-2009, 20:55
آخه یکی دیگر از اساتید اطراف ما ، بمون گفت خب وقتی لپ تاپ خاموش میشه و سیستم هم وصله به برق ، خب

خراب میشه باتری. منم حال و حوصله قطع و وصل نداشتم، باتری رو دراوردم. حالا ضمن ابراز خشوع در برابر اساتید

p30worldy ایشون از درجه استادی ساقط گردیده و کلیه راهنمایی های قبلیش هم به حالت تعلیق در می آیند.

آخه چیزی رو که گفتی تا حالا چندین بار تکرار شده و احتمالا تاثیر نا محسوسش رو هم گذاشته.
دوست گلم ادابتور لپ تاپ سیستمه سویچینگ داره شما بزار روش باشه این حرف من نیست حرف شرکت های سازندشه اگه بگردی گفتوگوهای جالبی در باره ی حرف من پیدا میکنی که درستی اون رو تایید میکنه حالا خود دانی:20:

nirvana.12345
07-03-2009, 21:16
دوست گلم ادابتور لپ تاپ سیستمه سویچینگ داره شما بزار روش باشه این حرف من نیست حرف شرکت های سازندشه اگه بگردی گفتوگوهای جالبی در باره ی حرف من پیدا میکنی که درستی اون رو تایید میکنه حالا خود دانی:20:

خب معلومه که اساتید و دوستان p30worldy برای من ارجحیت دارند. همون طور که گفتی عمل میکنم ، اون آقا رو

هم از درجه استادی ساقط گردانده و کلیه راهنمایی های قبلیش رو هم به حالت تعلیق در میارم.

در طول روز که باهاش کار نداری در لب تاپ رو ببند و بزار رو دو ناتینگز که خاموش یا هایبر نشه خب این طوری که روشن میمونه، هایبر بشه بهتر نیست؟ منظورم مثلا حداقل 30 دقیقه کار نداشتن با لپتاپه

mh.attari
07-03-2009, 21:21
خب معلومه که اساتید و دوستان p30worldy برای من ارجحیت دارند. همون طور که گفتی عمل میکنم ، اون آقا رو

هم از درجه استادی ساقط گردانده و کلیه راهنمایی های قبلیش رو هم به حالت تعلیق در میارم.

خب این طوری که روشن میمونه، هایبر بشه بهتر نیست؟ منظورم مثلا حداقل 30 دقیقه کار نداشتن با لپتاپه
خواهش میکنم واسه 15 دقیقه معمولا sleep و بیشتر هایبر و یک روز معمولا خاموش کردن بهترین کاره

nirvana.12345
07-03-2009, 21:28
خواهش میکنم واسه 15 دقیقه معمولا sleep و بیشتر هایبر و یک روز معمولا خاموش کردن بهترین کاره

شرمنده کم سوادی به خرج میدیم، حالت sleep چه جور حالتیه و چه طور به وجود میاد؟ همون استند بای که نیست؟

mh.attari
07-03-2009, 21:32
شرمنده کم سوادی به خرج میدیم، حالت sleep چه جور حالتیه و چه طور به وجود میاد؟ همون استند بای که نیست؟
چرا یه جور استند بای هم به شمار میره چون برق به سیستم میره و قطع نشده به وجود اومدنش هم کنار کلمه ی خاموش رو نگاه کنی و بزنی به وجود می اد:31:

nirvana.12345
07-03-2009, 21:44
چرا یه جور استند بای هم به شمار میره چون برق به سیستم میره و قطع نشده به وجود اومدنش هم کنار کلمه ی خاموش رو نگاه کنی و بزنی به وجود می اد:31:

log off منظورته؟ اگر آره یعنی بهتره به جای استندبای log off کرد ؟

ویرایش : نه فکر کنم منظورت دگمه خاموش رو کیبورد بود. اونجا یک دگمه هست با عکس یک خونه، تا حالا نمیدونستم

چیه، وقتی میزنمش اتفاقی نمی افته. اونجا رو هم که مربوط به پرسیدن نوع عمل دگمه هاست چک کردم.

mh.attari
07-03-2009, 21:46
log off منظورته؟ اگر آره یعنی بهتره به جای استندبای log off کرد ؟
نه ما داریم درباره ی کلمه ی sleep بحث میکنیم

omid.k
07-03-2009, 21:55
دوستان یکم مراعات کنید ... این تاپیک چت روم نشه ....
مرسی
..............

یعنی منظور اینه وقتی در رو میبندم روشن باقی بمونه؟

اره بذار روشن بمونه ... کار لب تاپ اینه .. نگرانش نباش .... اگه مثلا یک ساعت باهاش کار نداری درش رو ببند و بذار همونجوری روشن بمونه
باتری هم همون که بیرونه خوبه ...
ولی سعی کن مثلا هفته ای یک بار از باتری استفاده کنی ... بذار شارژش خالی بشه ... بعد دوباره شارژش کن و حدود 80% درش بیار و بذار تا هفته ی بعد

البته اونجوری ها هم نیست ...
ولی اگه خیلی نگرانی یه محافظ بگیر خوب

........................
اسلیپ هم معمولا خیلی پیشنهاد نمیشه

mh.attari
07-03-2009, 22:04
دوستان یکم مراعات کنید ... این تاپیک چت روم نشه ....
مرسی
..............

اره بذار روشن بمونه ... کار لب تاپ اینه .. نگرانش نباش .... اگه مثلا یک ساعت باهاش کار نداری درش رو ببند و بذار همونجوری روشن بمونه
باتری هم همون که بیرونه خوبه ...
ولی سعی کن مثلا هفته ای یک بار از باتری استفاده کنی ... بذار شارژش خالی بشه ... بعد دوباره شارژش کن و حدود 80% درش بیار و بذار تا هفته ی بعد

البته اونجوری ها هم نیست ...
ولی اگه خیلی نگرانی یه محافظ بگیر خوب

........................
اسلیپ هم معمولا خیلی پیشنهاد نمیشه
دوست عزیزم ممنون از تذکرت ولی من که نفهمیدم چی رو گفتی چون بالاخره باید جواب کاربر رو داد و اگه یه بار دیگه متن تایپ شده رو بخونی متوجه میشی که من چی گفتم من گفتم اگه رو سیستم باتری نباشه و برق بره اونوقت لپ تاپ یه دفعه خاموش میشه و به هزارو یک جاش اسیب میرسه این در حالی که اگه باتری روش باشه خوب از اون استفاده میکنه واسیبی بهش نمی رسه:11:

omid.k
07-03-2009, 23:48
اوکی دوست من
خوب از یک محافظ استفاده کن تا نگران این موضوع نباشی ...
ضمن اینکه تا این حد هم حساس نیست ... مطمئن باش
........
ممنون از توجهتون به توصیه ی من[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mh.attari
07-03-2009, 23:51
اوکی دوست من
خوب از یک محافظ استفاده کن تا نگران این موضوع نباشی ...
ضمن اینکه تا این حد هم حساس نیست ... مطمئن باش
........
ممنون از توجهتون به توصیه ی من[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خواهش میکنم ولی از شما یه سوال دارم اگه برق بره محافظ برق ذخیره کرده که برق بده به لپتاپ تا سیستمش اسیب نبینه؟

m.shekaarian
08-03-2009, 00:05
سلام به همه دوستان عزیز
دوستان من یه لپ تاپ inspiron1525دارم ولی هر کاری میکنم نمیتونم ویندوز را روش نصب کنم اصلا هارد رو نمی شناسه دوستان می دونند مشکل از کجاست . ببخشید اگه سوال تکراریه اخه تاپیک خیلی زیاده .
متشکرم

REGISTERED USER
08-03-2009, 00:16
سلام به همه دوستان عزیز
دوستان من یه لپ تاپ inspiron1525دارم ولی هر کاری میکنم نمیتونم ویندوز را روش نصب کنم اصلا هارد رو نمی شناسه دوستان می دونند مشکل از کجاست . ببخشید اگه سوال تکراریه اخه تاپیک خیلی زیاده .
متشکرم

1- اگر می خواهید XP نصب کنید از این روش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید

2- اگر ویستا هارد را نمی شناسد ، هنگام پارتیشن بندی که پارتیشن ها نشان داده نمی شوند، باید درایور intel matrix mass storage را از سایت دل مربوط به درایورهای لپ تاپ خودتان دانلود و بعد روی دیسکی رایت کنید و دکمه load drivers را بزنید و درایور ها را لود کنید

omid.k
08-03-2009, 00:18
خواهش میکنم ولی از شما یه سوال دارم اگه برق بره محافظ برق ذخیره کرده که برق بده به لپتاپ تا سیستمش اسیب نبینه؟
چیزی که در هنگام قطع برق آسیب اصلی رو به سیستم وارد میکنه ... نوسانات اونه .. نه قطع سیستم برق رسانی ... که تقریبا میشه ازش صرف نظر کرد
اونایی که ارتعاشات پاس کردن میدونن : دی

mo.mo
08-03-2009, 12:52
سلام.
من دوستم یه لب تاب دل سری xps گرفته که تک پارتیشن هم هست.
وقتی از بیرون درایو C حجم قابل استفادش رو نگاه میکنیم 44 gig کمتر از وقتیه که میریم تو درایو و همه ی فایل ها رو باهم میگیریم.
یعنی این وسط یه چیزی در حدود 44 گیگ گم شده به نظر شما مشکل چیه؟

mehdi_md
08-03-2009, 16:33
با سلام
من چند وقتی هست که یه لب تاپ سوزوکی مدل z440 خریدم.البت هدست دوم ولی تمیز و نو
یک مشکل در موردش دارم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید:
وقتی روشنش می کنم فنش شروع به کار مکنه و اصلا قطع نمیشه حتی وقتی اصلا برنامه ای اجرا نمیشه و فقط صفحه دسکتاپ هستش و CPU usage هم چیزیو نشون نمیده ولی وقتی کار سنگین ازش می کشم سرعت فن زیاد میشه و وقتی دوباره به حالت عادی بر می گردم سرعت فن پایین میاد ولی هیچ وقت قطع نمیشه.آیا همیشه باید فنش کار کنه یا یه چیزیش هست؟
یه سوال دیگه هم این که وقتی روشنش می کنم صدای قرچ قرچ از توش میاد مثل صدای هارد ولی حتی وقتی چراغ هارد هم خاموشه بازم این صدا رو میده و در طول زمانی که روشنه بازم همین طوره،خواهش می کنم کمکم کنید این عادیه یا نه؟مشکل چیه؟

paaraadise
08-03-2009, 20:48
سلام دوستان ...

امیدوارم خوش و سلامت باشین ..

من یه مشکل برام پیش اومده .. اگه راهنماییم کنین ممنون میشم ..

لبتاپ من dell xps 1210 هست با سی پی یو 2000 دوال کور و 4گیگ رم ..

چند وقتیه به نظرم اومد سیستم یه کم داغ میکنه ! دما رو که چک کردم !

دیدم در حالت پاور سیور با قدرت سی پی یو 1000mhz .. و ویندوز ویستا .. دما سی پی یو به 50 تا 52 میرسه !

در حالت کار هم ( فایرفاکس 2 عدد باز + winamp + یاهو مسنجر ) دما به 55 تا 58 میرسه !

فن از ابتدای روشن شدن لبتاپ تا 60 درجه خاموش هست و وقتی هم روشن میشه دما رو به 55 میرسونه !

با برنامه هم که دورفن رو زیاد میکنم .. نهایت 1 درجه کم میشه دما !

در حالت high performance و کار زیاد هم دما به 75 تا 80 میرسه !

میشه یه کم راهنماییم کنین .. دوستایی که ازین مدل دارن میشه بگن دما در چه حدی باید باشه ؟

این سوال جوابی نداشت یا نباید اینجا مطرح می کردم ؟؟

:41::41::41::41::41:

amir-shakh
09-03-2009, 16:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] operation not found پیغام
سلام دوستان من یه نوت بوک Toshiba دارم و دقیقا ویندوز xp روش بود 3 سال
الان میزنه operation System Not found و الان هاردو نمیشناسه
و تنظیماتی که دوستان گفتن که تو setup باید انجام بشه رو مال من نداره اصلا چه کار کنم
لطفا کمک کنید

omid-p30
09-03-2009, 18:36
دوستان راهی است که موقتا صفحه ماوس روی کیبورد رو غیر فعال کرد؟

happyfeat
09-03-2009, 21:05
سلام به همه دوستان
روی لپ تاپ من ویستای home basic نصب بود که الان من ویستای آلتیمیت روی دستگاهم نصب کردم و تو این چند روز به نظرم مصرف دستگاه بیشتر شده و زود تر باطری خالی میکنه (حدودا 20 دقیقه کمتر باطری میده )
دلیدش را که جویا شدم به من گفتن که ممکنه به خاطر ورژن ویستای آلتیمیت باشه که مصرف بیشتری ممکنه داشته باشه
حالا می خواهم بدونم این حرف چه قدر درسته و آیا ربطی به آلتیمیت بودن و یا home basic بودن سیستم عامل و مصرف باطری وجود داره و اگه هست چه قدر کمتر باید باطری بده؟؟؟

Persian_Gun's
09-03-2009, 21:24
سلام بچه ها...
میخواستم بدونم که چطوری میشه به اطلاعاته مموری کارتی که در رم ریدره لپ تاپ قرار میدیم دست پیدا کنیم؟!
مگه نباید به محضه قرار دادن مموری کارت در رم ریدر یه درایو در مای کامپیوتر ایجاد بشه؟!
ولی در لپ تاپه یکی از دوستان که دل 1510 هست این اتفاق نمیوفته!
لطفا" راهنمایی کنید..
بدرود.

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:05
سلام بچه ها...
میخواستم بدونم که چطوری میشه به اطلاعاته مموری کارتی که در رم ریدره لپ تاپ قرار میدیم دست پیدا کنیم؟!
مگه نباید به محضه قرار دادن مموری کارت در رم ریدر یه درایو در مای کامپیوتر ایجاد بشه؟!
ولی در لپ تاپه یکی از دوستان که دل 1510 هست این اتفاق نمیوفته!
لطفا" راهنمایی کنید..
بدرود.

اون درایو در my computer باید وجود داشته باشه و وقتی رم رو می زارید ، می تونید واردش بشید

احتمالا درایورش درست نصب نیست :46:

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:13
سلام به همه دوستان
روی لپ تاپ من ویستای home basic نصب بود که الان من ویستای آلتیمیت روی دستگاهم نصب کردم و تو این چند روز به نظرم مصرف دستگاه بیشتر شده و زود تر باطری خالی میکنه (حدودا 20 دقیقه کمتر باطری میده )
دلیدش را که جویا شدم به من گفتن که ممکنه به خاطر ورژن ویستای آلتیمیت باشه که مصرف بیشتری ممکنه داشته باشه
حالا می خواهم بدونم این حرف چه قدر درسته و آیا ربطی به آلتیمیت بودن و یا home basic بودن سیستم عامل و مصرف باطری وجود داره و اگه هست چه قدر کمتر باید باطری بده؟؟؟

خوب ویستا ultimate ، یک سری سرویس های اضافی مثلا indexing ، سرویس aero و ... بیشتر داره که باعث میشه پروسس های بیشتری از CPU درخواست بشه و حتی کارت گرافیک هم درگیر میشه، در نتیحه پاور بیشتری هم مورد نیاز هست و باتری زودتر خالی میشه :46:

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:14

صفحه ماوس روی کیبورد چیست ؟ :18:

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:17
سلام.
من دوستم یه لب تاب دل سری xps گرفته که تک پارتیشن هم هست.
وقتی از بیرون درایو C حجم قابل استفادش رو نگاه میکنیم 44 gig کمتر از وقتیه که میریم تو درایو و همه ی فایل ها رو باهم میگیریم.
یعنی این وسط یه چیزی در حدود 44 گیگ گم شده به نظر شما مشکل چیه؟

بارها گفته شده ، page file ها ، hisys فایل ها ، برنامه هایی که مخفی و سیستمی هستند و شما نمی بینید مانند پوشه programDATA و ... :46:

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:18
با سلام
من چند وقتی هست که یه لب تاپ سوزوکی مدل z440 خریدم.البت هدست دوم ولی تمیز و نو
یک مشکل در موردش دارم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید:
وقتی روشنش می کنم فنش شروع به کار مکنه و اصلا قطع نمیشه حتی وقتی اصلا برنامه ای اجرا نمیشه و فقط صفحه دسکتاپ هستش و CPU usage هم چیزیو نشون نمیده ولی وقتی کار سنگین ازش می کشم سرعت فن زیاد میشه و وقتی دوباره به حالت عادی بر می گردم سرعت فن پایین میاد ولی هیچ وقت قطع نمیشه.آیا همیشه باید فنش کار کنه یا یه چیزیش هست؟
یه سوال دیگه هم این که وقتی روشنش می کنم صدای قرچ قرچ از توش میاد مثل صدای هارد ولی حتی وقتی چراغ هارد هم خاموشه بازم این صدا رو میده و در طول زمانی که روشنه بازم همین طوره،خواهش می کنم کمکم کنید این عادیه یا نه؟مشکل چیه؟

× فن وقتی کار میکنه که سنسور درجه حرارت سیستم دما را بالا نشون میده ، سوزوکی جنس چینی هست و اصلا با کیفیت نیست ، عین Acer ها فنش دائم روشنه ! اگر روی cpu load زیر 10 درصد هم روشنه مشکل داره ! :41:

× احتمالا اپتیک بالا پایین میشه و اسکن میکنه ، اگر زیاد باشه مشکل غیر عادی هست

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] operation not found پیغام
سلام دوستان من یه نوت بوک Toshiba دارم و دقیقا ویندوز xp روش بود 3 سال
الان میزنه operation System Not found و الان هاردو نمیشناسه
و تنظیماتی که دوستان گفتن که تو setup باید انجام بشه رو مال من نداره اصلا چه کار کنم
لطفا کمک کنید

اگر تنظیمات رو توی Bios setup نداره و XP هم نصب نمیشه دو راه داره:

1- استفاده از XP نسخه OEM که برای لپ تاپ خودتان درست شده که یا باید از طریق دی وی دی هایش یا سیستم ریکاوری نصب بشه و یا بگردید و از بازار یکی تهیه کنید !

2- دانگرید کردن و ساخت سی دی ویندوز XP به این روش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس خواهشا سوال خود را تکرار نکنید به دفعات ! :13:

omid.k
10-03-2009, 00:25
صفحه ماوس روی کیبورد چیست ؟ :18:

تاج پد منظورش بوده :8:

omid2020-com
10-03-2009, 00:34
برای سونی بالاترین باتری که میشه گرفت چیه؟
چند ساعت کارکرد داره و چقدر قیمتشه؟

ajax_h
10-03-2009, 09:05
سلام
مدتی هست هر روز مدام برق ما قطع و وصل میشه.بیشتر وقتها 2-3 ساعت قطع میشه بعضی وقتها هم مثلا 2 دقیقه قطع میشه بعد وصل میشه .باز قطع میشه وصل میشه و...

حالا من چی کار کنم؟لپ تاپم که اینجوری خراب میشه.باتری چی میشه؟:44:

hossein_dig
10-03-2009, 09:55
یه ترانس(نه محافط )-40 -50 تومنه نواساناط برق رو میگیر

REGISTERED USER
10-03-2009, 12:20
تاج پد منظورش بوده

عجب اصطلاحاتی ملت می سازند !

توی تنظیمات ماوس در کنترل پانل اگر درایور Synaptics برای لپ تاپتون که کنترلر تاچ پد هست نصب کرده باشید این گزینه هست :

تیکش بزنید !

این هم موارد دیگر :

موفق باشید

REGISTERED USER
10-03-2009, 12:24
برای سونی بالاترین باتری که میشه گرفت چیه؟
چند ساعت کارکرد داره و چقدر قیمتشه؟

توی ایران همون 6 سلولی شاید هم 8 سلولی گیر بیاد تا 4 ساعت هم شارژ نگه میداره :20:

بالاترین این هست :

باتری 12 سلولی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 090227?IMSfp=TL090227112001r28529) که میتونه تا 6 ساعت هم روشن نگه داره :18:

قیمت هم خارج ایران عالیه !

البته باید ببینید برای مدل شما چی هست و توی قسمت Compatible Laptops list: را ببینید ... به نظرم یک سر برید بازار و بگردید ببینید باتری اصلی گیر میاد ...

8 سلولی های اچ پی و یا 9 سلولی دل وات بالا که بالای 130 هستند ، این رو خدا عالمه ! :46:

REGISTERED USER
10-03-2009, 12:25
سلام
مدتی هست هر روز مدام برق ما قطع و وصل میشه.بیشتر وقتها 2-3 ساعت قطع میشه بعضی وقتها هم مثلا 2 دقیقه قطع میشه بعد وصل میشه .باز قطع میشه وصل میشه و...

حالا من چی کار کنم؟لپ تاپم که اینجوری خراب میشه.باتری چی میشه؟:44:

همانطور که حسین عزیز هم گفتند اصلا محافظ نخر ... یک ترانس ایمنی بخر 55 تومن جنس عالی که تمام خانه و یا پریز های وسائل الکترونیکی را حفاظت کنه :46:

ajax_h
10-03-2009, 12:42
همانطور که حسین عزیز هم گفتند اصلا محافظ نخر ... یک ترانس ایمنی بخر 55 تومن جنس عالی که تمام خانه و یا پریز های وسائل الکترونیکی را حفاظت کنه :46:

اگه ترانس نخرم و این وضعیت بازم پیش بیاد و هر روز برق قطع بشه ,بعد چه اتفاقی می افته برا لپ تاپم؟برای باتری چی؟:sad:

REGISTERED USER
10-03-2009, 15:40
ببین اگر قطع و وصل هست خیر چون باتری هست و پاور مورد نیاز سیستم از اون تامین میشه ... اما اگر نوسان هست آسیب میبینه ... احتمالا هم خود پاور نه آداپتور

یادمان باشه اداپتور یک کیت کوچک و ظریف هست نه یک سیستم کنترلی قوی

mo.mo
11-03-2009, 09:37
[QUOTE][بارها گفته شده ، page file ها ، hisys فایل ها ، برنامه هایی که مخفی و سیستمی هستند و شما نمی بینید مانند پوشه programDATA و ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif /QUOTE]
page file ها رو که صفر کردیم.
بعدشم مگه این فایل programDATA حجمش چقدره؟
من الان 44 گیگم گم شده.

REGISTERED USER
11-03-2009, 11:55
حدود چند گیگابایت ... یک disk cleanup هم انجام بدید بد نیست

ali.m.002
12-03-2009, 23:44
با سلام
من لپ تاپ "دل مدل 1500 Vostro "را از نو پارتيشن بندي كردم و ويندوز ويستا را نيز نصب كردم .ولي تمام اطلاعات ان فرمت شده است .
لطفا نرم افزاري راكه بتواند تمام اطلاعات پاك شده را برگرداند معرفي و همچنين روش كارش را توضيح دهيد.
با تشكر فراوان.

mo.mo
14-03-2009, 00:04
حدود چند گیگابایت ... یک disk cleanup هم انجام بدید بد نیست
disk cleanup هم انجام دادم ولی بازم 44 گیگ این وسط گم شده.
من که دیگه حسابی گیج شدم.
(تازه کار هم نیستم. از دوستان اگه کسی فکر جدیدی داره بگه چون من 90 درصد چیزایی رو که تو این فروم در مورد لب تاب نوشته شده رو خوندم ولی هیچ کدوم تو این مورد خاص کمکم نکرد)
ممنون از انجمن خیلی با حالتون :10:

mo.mo
14-03-2009, 00:07
با سلام
من لپ تاپ "دل مدل 1500 Vostro "را از نو پارتيشن بندي كردم و ويندوز ويستا را نيز نصب كردم .ولي تمام اطلاعات ان فرمت شده است .
لطفا نرم افزاري راكه بتواند تمام اطلاعات پاك شده را برگرداند معرفي و همچنين روش كارش را توضيح دهيد.
با تشكر فراوان.
دوست عزیز همچین نرم افزاری که بتونه این حجم از اطلاعات رو ریکاوری کنه موجود نیست.
معمولا برای ریکاوری کامل hard از سخت افزار ها کمک میگیرن.
اگه شما هم اطلاعات تون خیلی مهمه بهتره این کارو انجام بدین.

alireza222
14-03-2009, 14:46
با سلام
من يه sony fz290n6 دارم ميخوام رمش رو تا 4G ارتقابدم. لطفا راهنمايي كنيد چه ماركي مناسب وحدود قيمت چه قدره و از كجا ميشه تهيه كرد?
با تشكر.

hossein_dig
14-03-2009, 14:50
با سلام
من يه sony fz290n6 دارم ميخوام رمش رو تا 4g ارتقابدم. لطفا راهنمايي كنيد چه ماركي مناسب وحدود قيمت چه قدره و از كجا ميشه تهيه كرد?
با تشكر.
الان روی دستگاه معمولا سام سونگ - ناینا - لومیکس - میزارن که ببین رو دستگاه چی سعی کن عین همون بزاری

omid king
14-03-2009, 15:53
سلام من یک msi ex600 دارم نور صفحه اش خیلی پایینه کسی میدونه باید از کجا نور رو افزایش داد؟

omid king
14-03-2009, 16:24
سلام من یک msi ex600 دارم نور صفحه اش خیلی پایینه کسی میدونه باید از کجا نور رو افزایش داد؟

دوستان پشت این مانیتورش کور شدم :دی کمک

hossein_dig
14-03-2009, 16:43
دفترچه راهنمای دستگاه رو بخونی ثواب داره
معمولا یه کلید fn میزارن و بعضی کلید های رو هم با رنگ دیگه معلوم میکنن
دکمه یاد شده رو نگه دار و دکمه مربوط به افزایش یا کاهش نور رو بزن معمولا شبیه یه لامپه

omid king
14-03-2009, 17:03
دفترچه راهنمای دستگاه رو بخونی ثواب داره
معمولا یه کلید fn میزارن و بعضی کلید های رو هم با رنگ دیگه معلوم میکنن
دکمه یاد شده رو نگه دار و دکمه مربوط به افزایش یا کاهش نور رو بزن معمولا شبیه یه لامپه

دوست عزیز یک خورده بیشتر توضیح میدی؟ روی کلید f5 عکس خورشید و جهت بالا هست . باید چیکار کنم؟

hossein_dig
14-03-2009, 17:08
دوست عزیز یک خورده بیشتر توضیح میدی؟ روی کلید f5 عکس خورشید و جهت بالا هست . باید چیکار کنم؟
دکمه fn رو نگاه داره و بعد همزمان همون دکمه ای رو که میگی بزن

omid king
14-03-2009, 17:18
دکمه fn رو نگاه داره و بعد همزمان همون دکمه ای رو که میگی بزن

همین کارو میکنم نمیشه. باید در محل خاصی اینو انجام بدم/؟

omid.k
14-03-2009, 18:56

اینا دکمه های شیفت هستند ....
احتیاح به محیط خاصی هم ندارن ....
دکمه ی fn رو نگه داره و همزمان اون دکمه رو که مورد نظرته چند باز بزن .. تا مثلا روشنایی دستگاهت به میزان لازم برسه

vip3xjet
14-03-2009, 20:44
سلام دوستان
من يه لب تاب toshiba tecra 8100 دارم كه يكي از فاميلامون اونو بهم داده ولي وقتي روشنش ميكني يه صفحه سياه پر از قلب و مربع و شكلك و ... مياد و ديگه همونجا گير ميكنه
مشكل ميتونه از كجا باشه
كارت گرافيك رو احتمال ميدم اما اينم بگم كه بعضي وقتا اون شكلا هم رنگي ميشن بعضياشون
طبق گفته فاميلمون چند بار هم روشن شده و قشنگ بالا اومده
اه راهنماييم كنيد خيلي ممنون ميشم
در ضمن اگه متوجه توضيحاتم نشدين بگين تا يه عكس از او صفحه اوليه رو واستون بذارم

Delshad
15-03-2009, 00:03
سلام دوستان من نوت بوک سونی vgn - fw190 رو دارم خیلی ام راضیم.

فقط مشکل اصلی من اینه که روز اول که خریدم ازش 2 دی وی دی ریکاوری گرفتم که این اصلاً به درد من نمیخوره من میخوام وقتی که همه برنامه هامو نصب کردم و ویندوزمو آپدیت کردم بعدش ازش بک آپ بگیرم ولی متاسفانه هر بار که این کار رو میکنم با هر نوع دی وی دی خامی که بگین امتحان کردم ولی دی وی دی ها رو میسوزونه. رو هارد بک آپ گرفتم ولی بازم اجرا نمیشه تو رو خدا کمک کنید که چکار کنم ... ممنون

در ضمن ویندوز من ویستای بیزینسه ولی نمیدونم چرا اصلا بازی نداره ؟ اصلا تو پوشه گیمش هیچی نبود ؟

alireza222
15-03-2009, 12:52
الان روی دستگاه معمولا سام سونگ - ناینا - لومیکس - میزارن که ببین رو دستگاه چی سعی کن عین همون بزاری

با سلام رم خودش hynix میخوام روش ocz بزارم . نظرتون چیه؟
راستی DDR2-800 هم 200 pin میشه روش نصب کرد .

Pami
15-03-2009, 15:24

اگه نتونستی با Function یا همون FN این کار رو بکنی ممکنه مثل بقیه دستگاه ها از تو تنظیمات بایوس بصورت دائمی اینطوری تنظیم شده باشه ، یه سر به بایوس دستگاهت بزن و اون تو رو چک کن ، رو آداپتور اینطوریه یا رو هر دو حالت باطری و آداپتور ؟؟؟

معمولا کلید رفتن به بایوس زمانی که Restart میکنی با F2 یا F12 و یا Del هست ...

Pami
15-03-2009, 15:30
با سلام
با تشكر فراوان.
کی گفته نیست عزیز من ؟؟ فقط یادت باشه چیز اضافه رو پارتیشن هات نریزی ...
برنامه زیر رو دانلود کن ( حتما با کرک دانلود کن )
System Mechanic 8 .4 رو دانلود کن یه برنامه کمکی به اسم Search & Recover داره ، با اون من هرچی که پاک میشد و میخواستم برگردونم رو انجام میداد و 1 کیلوبایت رو هم از قلم نمیندازه !!!

برنامه رو دانلود کن و نصب کن خواستی استفاده کنی بگو برات راهنماش رو میزارم ...

alireza222
15-03-2009, 16:42
با سلام
من يه sony fz290n6 دارم ميخوام رمش رو تا 4G ارتقابدم. لطفا راهنمايي كنيد چه ماركي مناسب وحدود قيمت چه قدره و از كجا ميشه تهيه كرد?
با تشكر
نقل قول:
نوشته شده توسط hossein_dig

با سلام رم خودش hynix میخوام روش ocz بزارم . نظرتون چیه؟
راستی DDR2-800 هم 200 pin میشه روش نصب کرد

saeid1383a
15-03-2009, 17:00
با سلام
من می خوام هارد و رم لپ تابم ارتقا بدم لطفا راهنمایی کنید چه مارکی بخرم که قطعه اش اصل باشه نه از این در پیتها در ضمن زیاد هم گرون نباشه . :31:
مدل دستگاه : Sony vaio = VGN-AX580G
هارد : 160GB (2*80G) S-ATA 5400 RPM
رم : 1GB DDR2 533 MHZ
گرافیک : ATI Mobility Radeon X700 (HyperMemory supporting up to 256 MB) x

می خوام هاردشو 500 گیگ و رمشو 4 گیگ کنم .

لطفاً راهنمایی بفرمایید

mo.mo
15-03-2009, 20:47
کی گفته نیست عزیز من ؟؟ فقط یادت باشه چیز اضافه رو پارتیشن هات نریزی ...
برنامه زیر رو دانلود کن ( حتما با کرک دانلود کن )
System Mechanic 8 .4 رو دانلود کن یه برنامه کمکی به اسم Search & Recover داره ، با اون من هرچی که پاک میشد و میخواستم برگردونم رو انجام میداد و 1 کیلوبایت رو هم از قلم نمیندازه !!!

برنامه رو دانلود کن و نصب کن خواستی استفاده کنی بگو برات راهنماش رو میزارم ...
ببین دوست عزیز من نگفتم نمیشه!!
ولی مطمئن باشین این حجم از اطلاعات که فرمت شده به این راحتی که میگین بر نمیگرده حتی با system mechnic .
این طور که دوستمون میگفت مثل این که هاردش کامل فرمت شده و بدون سخت افزار(که اسمش دقیقا یادم نیست) امکان نداره تمام اطلاعاتش به طور کامل برگرده.

mo.mo
15-03-2009, 20:51
شاید کلید fn اصلا نصب نیست!!!
شما رو باطری که تو قسمت پایینtaskbar هست کلیک کن بعدش اونجا یه سری تنظیمات واسه نور لب تاب هست ببین میتونی اونجا نور صفحه رو کم کنی یا نه؟

mo.mo
15-03-2009, 20:55
سلام دوستان من نوت بوک سونی vgn - fw190 رو دارم خیلی ام راضیم.

فقط مشکل اصلی من اینه که روز اول که خریدم ازش 2 دی وی دی ریکاوری گرفتم که این اصلاً به درد من نمیخوره من میخوام وقتی که همه برنامه هامو نصب کردم و ویندوزمو آپدیت کردم بعدش ازش بک آپ بگیرم ولی متاسفانه هر بار که این کار رو میکنم با هر نوع دی وی دی خامی که بگین امتحان کردم ولی دی وی دی ها رو میسوزونه. رو هارد بک آپ گرفتم ولی بازم اجرا نمیشه تو رو خدا کمک کنید که چکار کنم ... ممنون

در ضمن ویندوز من ویستای بیزینسه ولی نمیدونم چرا اصلا بازی نداره ؟ اصلا تو پوشه گیمش هیچی نبود ؟
چرا از نرم افزار های کمکی استفاده نمیکنی مثل:
پارگون پارتیشن یا نورتون پارتیشن مجیک و ...............

vip3xjet
17-03-2009, 11:07
سلام دوستان
من يه لب تاب toshiba tecra 8100 دارم كه يكي از فاميلامون اونو بهم داده ولي وقتي روشنش ميكني يه صفحه سياه پر از قلب و مربع و شكلك و ... مياد و ديگه همونجا گير ميكنه
مشكل ميتونه از كجا باشه
كارت گرافيك رو احتمال ميدم اما اينم بگم كه بعضي وقتا اون شكلا هم رنگي ميشن بعضياشون

]چرا هيچكس جوبمو نميده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:12
مشکل اگر مستقیم بعد از روشن کردن هسا یعنی صفحه بایوس، از بایوس هست و باید اپدیت بشه یا ریورژن

اگر از گرافیک بود بوق میزد و ارور میداد ... البته می تونه هم از بد سیگنال گرافیک هم باشه

اما BIOS Flash را از سایتش بگیرید و یکبار ریورژن یا آپدیت کنید

amirabedian
18-03-2009, 23:32
پیام جان موقعی که ریکاوری می گرفتم لپتاپ به AC بود
dvd fuji استفاده کردم و هر 3 تا dvd رو همینطوری رایت کرده...!!!!
مگه dvd fuji خوب نیست؟؟؟:41:
ممکنه درایوم ایراد داره؟؟؟:19:

Pami
18-03-2009, 23:46
سلام دوستان
مشكل ميتونه از كجا باشه

]چرا هيچكس جوبمو نميده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجب !! اولین باره همچین چیزی میشنوم !! ( منظورم مربع و قلب و شکلک هست !!! )
حتما پیش متخصص و تعمیرکار ببرید ...
آره بزار ببینیم چیه
این توشیبا هم داستانی داره ها !!!

Pami
18-03-2009, 23:48
پیام جان موقعی که ریکاوری می گرفتم لپتاپ به ac بود
dvd fuji استفاده کردم و هر 3 تا dvd رو همینطوری رایت کرده...!!!!
مگه dvd fuji خوب نیست؟؟؟:41:
ممکنه درایوم ایراد داره؟؟؟:19:

داشتی ریکاوری میگرفتی که اینجوری رایت شده ؟؟؟
یه بار با نرو یه چیزی مثل یه فیلم رایت کن ( حجم بالای فایل مثلا 700 مگ روی سی دی ) ببین باز هم اینطوری میشه
یه بار هم رو دی وی دی با نرو امتحان کن

اگه باز هم اینطوری شد اونایی که رایت کردی رو بزار تو دستگاه ببین میخونه یا نه ...

Pami
18-03-2009, 23:53
ببین دوست عزیز من نگفتم نمیشه!!
ولی مطمئن باشین این حجم از اطلاعات که فرمت شده به این راحتی که میگین بر نمیگرده حتی با system mechnic .
این طور که دوستمون میگفت مثل این که هاردش کامل فرمت شده و بدون سخت افزار(که اسمش دقیقا یادم نیست) امکان نداره تمام اطلاعاتش به طور کامل برگرده.

اگه Low Level فرمت شده باشه خیلی سخته برگردوندنش اما اگه فرمت سطحی شده باشه میشه برگردوند تا یه جاییش رو ( البته همین کار ساعتها و ساعتها وقت میبره و نیاز به یک هارد دیگه هست که دیتا رو اون یکی ریکاور بشه ... )

amirabedian
19-03-2009, 00:32
داشتی ریکاوری میگرفتی که اینجوری رایت شده ؟؟؟
یه بار با نرو یه چیزی مثل یه فیلم رایت کن ( حجم بالای فایل مثلا 700 مگ روی سی دی ) ببین باز هم اینطوری میشه
یه بار هم رو دی وی دی با نرو امتحان کن

اگه باز هم اینطوری شد اونایی که رایت کردی رو بزار تو دستگاه ببین میخونه یا نه ...

باشه فردا خبرشو بهت میدم.اخه cd خام ندارم الان:13:

راستی..این مغازه ای که لپتاپ رو گرفتم.گفت اگه خواستی می تونی 40 تا 50 هزار تومن بدی تا درایوتو با درایو بلوری عوض کنم...به نظرت این کار عاقلانه هست؟؟؟بیشتر منظورم ازبن نظر که درایو های یدکی از نظر کیفیت و اوریجینال بودن یه پای درایو فابریک خود دستگاه میرسه؟؟؟؟؟

mo.mo
19-03-2009, 10:02
اگه low level فرمت شده باشه خیلی سخته برگردوندنش اما اگه فرمت سطحی شده باشه میشه برگردوند تا یه جاییش رو ( البته همین کار ساعتها و ساعتها وقت میبره و نیاز به یک هارد دیگه هست که دیتا رو اون یکی ریکاور بشه ... )
قربونه دستت.
بابا من هم همینو میگم دیگه :10:

vip3xjet
19-03-2009, 11:11
خدمت pami_wega عزيز و بقيه دوستان
اگه روشن ميكنم اين مياد و ديگه نميره!!!؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vip3xjet
19-03-2009, 14:54

mostafa<>khan
19-03-2009, 15:20
سلام دوستان
یه مدت با بلوتوث لب تاپم مشکل دارم
یعنی انگار خراب شده!!
اخه میدونین فایل از لب تاپ میشه به گوشیم فرستاد
اما گوشیم اصلا بلوتوث لب تاپ و پیدا نمیکنه.
یا مثلا برای استفاده از برنامه مدیریت گوشی my phone explorer اگه بلوتوث لب تاپم خاموش باشه برنامه کار نمیکنه(کلا واسه این برنامه کابل وصل نمیکنم و همیشه از بلوتوث استفاده میکنم)
اما روشن که میکنم سریع ارتباط بر قرار میشه و برنامه کار میکنه.نمیدونم این چه مرضیه.ایا بلوتوث لب تاپ مشکلی داره؟
من با گوشی های دیگه هم امتحان کردم بلوتوث لب تاپ رو پبدا نمیکنن
میگم بلوتوث لب تاپ مثل گوشی های سامسونگ حالت پنهانی دارن؟نکنه رفته رو حالت غیر شناسایی!!
چه میدونم.این حدس ها رو میزنم دیگه
نظر دوستان چیه
لب تاپم m1530 xps

mo.mo
19-03-2009, 21:39
سلام دوستان
یه مدت با بلوتوث لب تاپم مشکل دارم
یعنی انگار خراب شده!!
اخه میدونین فایل از لب تاپ میشه به گوشیم فرستاد
اما گوشیم اصلا بلوتوث لب تاپ و پیدا نمیکنه.
یا مثلا برای استفاده از برنامه مدیریت گوشی my phone explorer اگه بلوتوث لب تاپم خاموش باشه برنامه کار نمیکنه(کلا واسه این برنامه کابل وصل نمیکنم و همیشه از بلوتوث استفاده میکنم)
اما روشن که میکنم سریع ارتباط بر قرار میشه و برنامه کار میکنه.نمیدونم این چه مرضیه.ایا بلوتوث لب تاپ مشکلی داره؟
من با گوشی های دیگه هم امتحان کردم بلوتوث لب تاپ رو پبدا نمیکنن
میگم بلوتوث لب تاپ مثل گوشی های سامسونگ حالت پنهانی دارن؟نکنه رفته رو حالت غیر شناسایی!!
چه میدونم.این حدس ها رو میزنم دیگه
نظر دوستان چیه
لب تاپم m1530 xps
در این مورد آخر باید بگم که آره درسته بلوتوث های لب تاب هم هیدن میشن .
یه چکی بکن ببین هیدن نیست؟

jahanifara
20-03-2009, 06:23
سلام
اگر بنده باطری رو بطور کامل شارژ کنم و بعد از اداپتور و برق شهری بطور مداوم استفاده کنم و باطری دشارژ نشه ایا مشگلی برای باطری بوجود میاد؟

12890
20-03-2009, 07:21
سلام دوستان من لپ تاپم مدل دل دارم وقتی لود میشه شروع به لغزش میکنه ودر ضمن وقتی خاموش میکنم ودر ب آن بسته که میشه دوباره باز میکنم می بینم که باز این روشنه

omid2020-com
20-03-2009, 08:07
سلام دوستان من لپ تاپم مدل دل دارم وقتی لود میشه شروع به لغزش میکنه ودر ضمن وقتی خاموش میکنم ودر ب آن بسته که میشه دوباره باز میکنم می بینم که باز این روشنه
ویستا نصبه؟
شاید روی stand by میذاری

12890
20-03-2009, 09:16
ویستا نصبه؟
شاید روی stand by میذاری
ددوست عزیز ویستا است اما کار باویستا را کامل واردم

jahanifara
20-03-2009, 12:20
از کجا بدونم wifi سیستم من سالمه؟
dell_Latitude_E6500

REGISTERED USER
20-03-2009, 23:58
سلام
اگر بنده باطری رو بطور کامل شارژ کنم و بعد از اداپتور و برق شهری بطور مداوم استفاده کنم و باطری دشارژ نشه ایا مشگلی برای باطری بوجود میاد؟

بله ... سلول های باتری باید پر و خالی شوند نه اینکه دائما در حال شارژ باشد

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:04
ددوست عزیز ویستا است اما کار باویستا را کامل واردم

ببینید ، توی power option در کنترل پانل ، تنظیم شده تا وقتی شما در را می بندید close lid ، سیستم به حالت hibernate برود ... همینطور برای حالت فشردن دکمه power

وقتی شما درب را قبل از خاموش شدن کامل یعنی رفتن نمادهای روشن بودن سیستم روی لپ تاپ می بندید ، عملیات shutdown تبدیل به hibarnate میشه ... و سیستم به حالت بیهوشی میره. پس صبر کنید تا سیستم کامل power down بشه و بعد درب را ببندید :5:

اوکی ؟ موفق باشید

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:06
از کجا بدونم wifi سیستم من سالمه؟
dell_Latitude_E6500

دو راه دارید :

زدن f12 هنگام بوت و تست سخت افزاری diagnostic و دیدن نتیجه

روشن نمودن آن و سرچ شبکه های بیسیم در صورت وجود یا سرچ توسط سایر لپ تاپ ها و گوشی های تلفن همراه

jahanifara
21-03-2009, 00:20
دو راه دارید :

زدن f12 هنگام بوت و تست سخت افزاری diagnostic و دیدن نتیجه

روشن نمودن آن و سرچ شبکه های بیسیم در صورت وجود یا سرچ توسط سایر لپ تاپ ها و گوشی های تلفن همراه
چه جوری میشه جستجو کرد؟ واسه من فقط چراغش روشن میشه نمیدونم چکار کنم والا

شرمنده که جای دیگه هم سوال کردم

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:35
وقتی روشن میشه ، می تونید با یک گوشی که wifi داشته باشه سرچ کنید ببینید میشناسدش یا خیر

با یک لپ تاپ دیگر هم از بخش network connection قسمت wireless network connection را بزنید و روی دکمه refresh network list کلیک کنید تا access point ها نشان داده بشه

طرز کار با وایرلس دیگر به بخش لپ تاپ ربطی نداره و باید در بخش شبکه سایت بزنید

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:35
وقتی روشن میشه ، می تونید با یک گوشی که wifi داشته باشه سرچ کنید ببینید میشناسدش یا خیر

با یک لپ تاپ دیگر هم از بخش network connection قسمت wireless network connection را بزنید و روی دکمه refresh network list کلیک کنید تا access point ها نشان داده بشه

طرز کار با وایرلس دیگر به بخش لپ تاپ ربطی نداره و باید در بخش شبکه سایت بزنید

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:36
این راهنمای مایکروسافت را نیز از دست ندهید :

موفق باشید

shoeib
21-03-2009, 02:44
با سلام خدمت اهالی فن
من یه لبتاب Dell Inspiron 6400 دارم که حدود یک سال و نیم پیش خریدم
الان تقریباً 6 ماهه که سرعتش کم شده. ویندوز رو هم که عوض میکنم باز هم مشکل پا بر جاست
دقیقاً از وقتی اینطوری شد که بر اثر یه اشتباه احمقانه از طرف فروشنده که گفت این مدل پورت PCMCIA داره و در سمت راست دستگاه قرار گرفته، من به اشتباه با هاردش ور رفتم و یه کمی تکون تکونش دادم ! آخرش هم فروشنده گفت "نه اشتباه شده این مدل اون درگاه رو نداره !!!"
حالا اولاً موقع بالا اومدن کند میشه و بعضی وقتها در لود شدن برنامه های Starst Up هنگ میکنه و مجبورم دستی خاموشش کنم
موقعی هم که برای اولین بار برنامه ها رو باز میکنم خیلی طول میکشه لود بشن
موقع کار هم وقتی گوشمو میذارم کنار هاردش یه صدای خِر خِر خیلی ضعیفی از توش شنیده میشه
حالا میخوام ببینم ایراد از همین هارده ؟!؟
اگه آره باید چیکار کنم تا درست شه ؟ چقدر خرجش میشه ؟
هاردم 120 هست

amirabedian
21-03-2009, 19:52
سلام به همه.
دوستان من یه سونی fw گرفتم که هاردش 320 و 7200rpm هست
وقتی هاردش داره کار میکنه و در حال خوندن اطلاعات هست یه صدای غارغار خیلی خیلی کم به گوش میرسه.

می خواستم بدونم این صدای غار غار هارد در این حد طبیعی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
22-03-2009, 00:29
سلام به همه.
دوستان من یه سونی fw گرفتم که هاردش 320 و 7200rpm هست
وقتی هاردش داره کار میکنه و در حال خوندن اطلاعات هست یه صدای غارغار خیلی خیلی کم به گوش میرسه.

می خواستم بدونم این صدای غار غار هارد در این حد طبیعی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

صدای نویز موتور هارد هست ... متاسفانه هارد های hitachi و سامسونگ پرسر و صدا هستند ... اگر WD بود خوب بود :46:

طبیعی است

REGISTERED USER
22-03-2009, 00:31
با سلام خدمت اهالی فن
من یه لبتاب dell inspiron 6400 دارم که حدود یک سال و نیم پیش خریدم
الان تقریباً 6 ماهه که سرعتش کم شده. ویندوز رو هم که عوض میکنم باز هم مشکل پا بر جاست
دقیقاً از وقتی اینطوری شد که بر اثر یه اشتباه احمقانه از طرف فروشنده که گفت این مدل پورت pcmcia داره و در سمت راست دستگاه قرار گرفته، من به اشتباه با هاردش ور رفتم و یه کمی تکون تکونش دادم ! آخرش هم فروشنده گفت "نه اشتباه شده این مدل اون درگاه رو نداره !!!"
حالا اولاً موقع بالا اومدن کند میشه و بعضی وقتها در لود شدن برنامه های starst up هنگ میکنه و مجبورم دستی خاموشش کنم
موقع کار هم وقتی گوشمو میذارم کنار هاردش یه صدای خِر خِر خیلی ضعیفی از توش شنیده میشه
هاردم 120 هست

بله ... احتمالا موتور هارد آسیب دیده و کند شده ... البته می تونه از زیاد کار کردن لپ تاپ هم باشه و عمر هارد سر اومده :41:

راهی نیست ... بدید تعمیرگاه های رسمی و معتبر دل براتون هاردش رو تست کنند و اگر خراب بود تعویض یا تعمیر کنند

حداقل هزینه تعمیر حدود 70 تومن میشه :18:

Pami
22-03-2009, 11:10
با سلام خدمت اهالی فن
من یه لبتاب Dell Inspiron 6400 دارم که حدود یک سال و نیم پیش خریدم
دقیقاً از وقتی اینطوری شد که بر اثر یه اشتباه احمقانه از طرف فروشنده که گفت این مدل پورت PCMCIA داره و در سمت راست دستگاه قرار گرفته، من به اشتباه با هاردش ور رفتم و یه کمی تکون تکونش دادم ! آخرش هم فروشنده گفت "نه اشتباه شده این مدل اون درگاه رو نداره !!!"
حالا اولاً موقع بالا اومدن کند میشه و بعضی وقتها در لود شدن برنامه های Starst Up هنگ میکنه و مجبورم دستی خاموشش کنم
هاردم 120 هست

من خودم همین 6400 رو دارم و الان مشکل هارد دارم و این هاردهای فوجیتسو هم بد بنجلی هست !!!
ببین یه بار ویندوز رو عوض کن و Service Pack 3 بریز و قبلش کل هاردت رو فرمت کن ...
اگه درست نشد قیمت هارد 250 گیگ حدود 60-70 تومنه ...
مال من که بد سکتور افتاده دیوونه کرده منو !!!

shoeib
22-03-2009, 14:46
من خودم همین 6400 رو دارم و الان مشکل هارد دارم و این هاردهای فوجیتسو هم بد بنجلی هست !!!
ببین یه بار ویندوز رو عوض کن و service pack 3 بریز و قبلش کل هاردت رو فرمت کن ...
اگه درست نشد قیمت هارد 250 گیگ حدود 60-70 تومنه ...
مال من که بد سکتور افتاده دیوونه کرده منو !!!

ممنون از راهنماییت
ویندوز رو هم عوض کردم. هارد رو هم فرمت کردم. پارتیشن بندی هم کردم باز هم درست نشده !
شاید اصلاً ایراد از هارد نباشه !
قیمت 250 واقعاً 60-70 تومنه ؟!! یعنی اینقدر ارزون شده ؟
شاید اصلاً مال من هم بد سکتور شده باشه. از کجا باید بفهمم ؟

amirabedian
22-03-2009, 15:19
صدای نویز موتور هارد هست ... متاسفانه هارد های hitachi و سامسونگ پرسر و صدا هستند ... اگر wd بود خوب بود :46:

طبیعی است

مرسی از جوابتون
یعنی این هارد wd که میگید هیچ سرو صدایی نداره؟؟؟؟

و می خواستم بدونم امکان داره رو مدلهای مختلف سونی هاردشون متفاوت باشه؟؟

و اگه این امکان وجود داره لطفا بفرمایید رو کدوم مدلهای سونی این هارد wd به کار رفته؟؟؟؟

مررررررسی از جوابتون:11:

Pami
23-03-2009, 00:14
ممنون از راهنماییت
ویندوز رو هم عوض کردم. هارد رو هم فرمت کردم. پارتیشن بندی هم کردم باز هم درست نشده !
شاید اصلاً ایراد از هارد نباشه !
قیمت 250 واقعاً 60-70 تومنه ؟!! یعنی اینقدر ارزون شده ؟
شاید اصلاً مال من هم بد سکتور شده باشه. از کجا باید بفهمم ؟

برو تو My Computer رو درایو هات Right Click کن برو تو Properties برو تو Tools برو تو Error Checking بعدش Check Now رو بزن 2 تا تیک رو هم بزن اگه بهت پیغام داد Restart رو بزن بزار Scan کنه هاردت رو بعدش بهت Log یا گزارش میده و میگه بد سکتور داره یا نه ... مال من 34 MB از درایو C بد سکتور افتاده و روزگار لپ تاپ رو سیاه کرده !!!

Pami
23-03-2009, 00:15
بله ارزون شده اتفاقا چند روز پیش پاییتخت بودم میخواستم برای لپ تاپ خودم بخرم ...

Pami
23-03-2009, 00:17
مرسی از جوابتون

و اگه این امکان وجود داره لطفا بفرمایید رو کدوم مدلهای سونی این هارد wd به کار رفته؟؟؟؟

والا جزئیات لپ تاپ ها از قبیل مشخصات قطعات بکار رفته رو تو سایت سازنده نمیزنه و باید از خریداران پرسید ...
حتما متفاوت هست ... مثلا لپ تاپ های دل 3 نوع DVD رایتر روشون استفاده میشه : TSST ( Toshiba Samsung Storage Technology ) و Optiarc و Sony . هارد ها هم همینطور هستن و بستگی به مدل ها داره ...

REGISTERED USER
23-03-2009, 00:19
مرسی از جوابتون

WD ها هاردهای خوب و گرانی هستند ... صدای نویز کمتر داره

خیر تا انجایی که من می دونم همه hitachi هستند

توی سونی هارد Western digitall به کار نرفته ! شاید سری های SZ :20:

ALIA2007
23-03-2009, 00:55
با سلام خدمت دوستان عزیز

با عرض شرمندگی من یه نتبوک خریدم و یه گیج بازی در آوردم چک نکردم . من 5روز پیش یه acer aspire one خریدم همون موقع یه تست کردم و تا الان هنوز تو کارتن بود الان که خواستم شارژ کنم دیدم کابل برق استاندارد ایران نیست فکر می کنم 110 ولت هست عکس سه کابلی رو که همراهش بود را لینک میدهم لصفا راهنمایی کنید
کد:
وسطی که به نتبوک وصل میشه ولی از اون دوتا بقیه کدوم رو باید استفاده کنم؟ چون هر دو سری یکسان دارد که قطعه وسطی وصل میشه و سر دیگر هر دو سه شاخه هست که یکی بزرگ و دیگری کوچک است .روی بر چسب کابل سمت چپ نوشته 125ولت 7 آمپر. الان نتبوک شارژش تموم شد و خاموش شد .خلاصه موندم چی کار کنم .از پایتخت خریدم که نمایندگی شماره 1 سازگارارقام هست الان هم که عیده و بسته اند من هم الان مسافرتم اومدم دزفول .اگه تا آخر عید نتونم شارژش کنم باتریش آسیب نمی بینه؟ خلاصه توی عیدی تو خماریش موندم .لطفا راهنمایی کنید چطور باید شارژرش کنم ؟ چه تبدیلی باید بگیرم؟ از کدوم کابل باید استفاده کنم چپی یا راستی (با توجه به عکس) ؟

لطفا راهنمایی کنید 1دنیا ممنون میشم.

REGISTERED USER
23-03-2009, 01:02
با سلام خدمت دوستان عزیز

با عرض شرمندگی من یه نتبوک خریدم و یه گیج بازی در آوردم چک نکردم . من 5روز پیش یه acer aspire one خریدم همون موقع یه تست کردم و تا الان هنوز تو کارتن بود الان که خواستم شارژ کنم دیدم کابل برق استاندارد ایران نیست فکر می کنم 110 ولت هست عکس سه کابلی رو که همراهش بود را لینک میدهم لصفا راهنمایی کنید
کد:
وسطی که به نتبوک وصل میشه ولی از اون دوتا بقیه کدوم رو باید استفاده کنم؟ چون هر دو سری یکسان دارد که قطعه وسطی وصل میشه و سر دیگر هر دو سه شاخه هست که یکی بزرگ و دیگری کوچک است .روی بر چسب کابل سمت چپ نوشته 125ولت 7 آمپر. الان نتبوک شارژش تموم شد و خاموش شد .خلاصه موندم چی کار کنم .از پایتخت خریدم که نمایندگی شماره 1 سازگارارقام هست الان هم که عیده و بسته اند من هم الان مسافرتم اومدم دزفول .اگه تا آخر عید نتونم شارژش کنم باتریش آسیب نمی بینه؟ خلاصه توی عیدی تو خماریش موندم .لطفا راهنمایی کنید چطور باید شارژرش کنم ؟ چه تبدیلی باید بگیرم؟ از کدوم کابل باید استفاده کنم چپی یا راستی (با توجه به عکس) ؟

لطفا راهنمایی کنید 1دنیا ممنون میشم.

مشکل اینه که استاندارد ایران دوشاخه رو نداره ... از سمت راست :

اولی استاندارد MK هست و مثل کابل برق کولر گازی هاست ...

و اخری هم مربوط به استاندارد mini هست

شما میتونی بری نزدیک ترین الکتریکی محله و به راحتی یکی از اینا رو ببری و تبدیل به دوشاخه اش براشون بخری ... جنس خوب ایرانی : 1000 تومان !

هر دو کابل هم یکی هستند ... به نظرم سمت راستی رو ببر چون همه جا تبدیلش هست ولی اگر تبدیله مارک خوب باشه ، هر دوی اینا رو با هم میخوره (دقت کنی مبینی دوتا شبیه هم هستند تقریبا) ... و علت این سه شاخه بودن هم وجود سیم ارت اتصال به زمینه که توی این خراب شده ، از هر 10000 ساختمون شاید یکی داشته باشه !

به همین سادگی ... هوو و قیه به دل راه نده برار

وسطی هم اداپتوره دیگه :31:

amirabedian
23-03-2009, 01:45
مرسی از همکاریتون

من لپ تاپمو که روشن می کنم.بعد ازینکه ویندوز ویستا کاملا بالا میادو همه ایکون ها میان.بعدش در حدود 5 تا 6 دقیقه (و حتی بیشتر)روی هارد لپ تاپ داره کار میشه و چراغ هارد روشن هست.در حالی که که من هیچ کاری باهاش انجام نمیدم و فقط دارم نگاش میکنم:18:!!!!!!

چرا اینطوری میشه؟؟؟؟در طول این مدت داره چه اتفاقی میفته؟؟؟!!!

ایا این طبیعی هست؟؟؟؟؟

مرررررررسی:11:

amirabedian
23-03-2009, 01:52
WD ها هاردهای خوب و گرانی هستند ... صدای نویز کمتر داره

خیر تا انجایی که من می دونم همه hitachi هستند

توی سونی هارد Western digitall به کار نرفته ! شاید سری های SZ :20:

ایا در سری های z و sz کیفیت قطعات بکار رفته(مثلا همین هارد) بهتر از دیگر سری های سونی هست؟؟؟

و ایا واقعا japan هستند؟؟؟

مررررسی:40:

Pami
23-03-2009, 16:12
مرسی از همکاریتون

من لپ تاپمو که روشن می کنم.بعد ازینکه ویندوز ویستا کاملا بالا میادو همه ایکون ها میان.بعدش در حدود 5 تا 6 دقیقه (و حتی بیشتر)روی هارد لپ تاپ داره کار میشه و چراغ هارد روشن هست.در حالی که که من هیچ کاری باهاش انجام نمیدم و فقط دارم نگاش میکنم:18:!!!!!!

چرا اینطوری میشه؟؟؟؟در طول این مدت داره چه اتفاقی میفته؟؟؟!!!

ایا این طبیعی هست؟؟؟؟؟

مرررررررسی:11:
حتما Start Up سیستم رو چک کن ، اگه نمیدونی برو تو RUN بزن msconfig بعدش برو به شاخه Startup ببین برنامه های جانبی تیک خورده ؟؟ مثلا برنامه هایی که احتیاج نیست همزمان با Load ویندوز اجرا بشن رو تیکش رو بردار.
هاردت رو حتما Defrag کن ( با برنامه هایی نظیر System Mechanic ) ...

kiuhnmgtrdcv
23-03-2009, 17:49
من در مورد کارت گرافیک لپتاپم چیزی نمیدونم فقط نوشته mobile intel chipset family و این اطلاعات! :31: برای اینکه بفهمم چه بازی هایی روی سیستمم اجرا میشه کافی نیست مثلا روی جعبه بازی نوشته gforce 8500 من از کجا معادل سازی کنم ؟لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

REGISTERED USER
23-03-2009, 22:54
ایا در سری های z و sz کیفیت قطعات بکار رفته(مثلا همین هارد) بهتر از دیگر سری های سونی هست؟؟؟

و ایا واقعا japan هستند؟؟؟

مررررسی:40:

خوب مشخصه که فرق داره ... یک سیستم SZ خیلی سریعتر و بی صداتر از سری FZ هست و دلیل از نوع قطعات هم میتونه باشه ... مثلا یک هارد دور پایین تر از هارد دور بالاتر باید بی صداتر باشه اما بعضی اوقات اینطوری نمیشه ! :31:

همینطور SR و FW ها

به نظرم شما برنامه everest ultimate یا everest pro را بگیرید و به راحتی مشخصات دقیق هارد رو چک کنید

amirabedian
23-03-2009, 23:44
خوب مشخصه که فرق داره ... یک سیستم SZ خیلی سریعتر و بی صداتر از سری FZ هست و دلیل از نوع قطعات هم میتونه باشه ... مثلا یک هارد دور پایین تر از هارد دور بالاتر باید بی صداتر باشه اما بعضی اوقات اینطوری نمیشه ! :31:

همینطور SR و FW ها

به نظرم شما برنامه everest ultimate یا everest pro را بگیرید و به راحتی مشخصات دقیق هارد رو چک کنید

مرسی از جوابتون registere عزیز

فقط منظورتون از (همینطور sr و fw ها) که در پایان گفتید چی بود؟؟!

Pami
24-03-2009, 00:57
من در مورد کارت گرافیک لپتاپم چیزی نمیدونم فقط نوشته mobile intel chipset family و این اطلاعات! :31: برای اینکه بفهمم چه بازی هایی روی سیستمم اجرا میشه کافی نیست مثلا روی جعبه بازی نوشته gforce 8500 من از کجا معادل سازی کنم ؟لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

به این لینک مراجعه کن کمک میکنه به قول خودت معادل سازی کنی ... رتبه از بالا به پایین هست :

با تشکر از REGISTERED USER برای لینک ...

kiuhnmgtrdcv
25-03-2009, 10:24
به این لینک مراجعه کن کمک میکنه به قول خودت معادل سازی کنی ... رتبه از بالا به پایین هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر از REGISTERED USER برای لینک ...
مرسی ولی چیزی پیدا نکردم مثلا برای من که sony vgn nr هست ار کجا معادل کارت گرافیک رو پیدا کنم؟

mohammad1999
25-03-2009, 12:27
سلام
من یه toshiba satellite pro a300 دارم که تازه خریدم
در قسمت پایین کیبورد ، (گوشه سمت چپ پایین لپتاپ) همیشه مقداری گرم است ، آیا طبیعی است؟
دوستانی که این مدل را دارند راهنمایی کنند.

دقیقا این قسمت:

با تشکر فراوان
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-4.jpg

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/Toshiba%20Satellite%20Pro%20A300.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-3.jpg

REGISTERED USER
25-03-2009, 20:38
مرسی ولی چیزی پیدا نکردم مثلا برای من که sony vgn nr هست ار کجا معادل کارت گرافیک رو پیدا کنم؟

NR که کارت گرافیکش فول share هست ... intel 950GM یا intel X3100 هست ... گرافیکش داغونه بابا ! :31:

REGISTERED USER
25-03-2009, 20:38
مرسی از جوابتون registere عزیز

فقط منظورتون از (همینطور sr و fw ها) که در پایان گفتید چی بود؟؟!

sr و fw مدلهای جایگزین اون ذکر شده های سونی هستند ... اسم مدلشه :31:

REGISTERED USER
25-03-2009, 20:39
سلام
من یه toshiba satellite pro a300 دارم که تازه خریدم
در قسمت پایین کیبورد ، (گوشه سمت چپ پایین لپتاپ) همیشه مقداری گرم است ، آیا طبیعی است؟
دوستانی که این مدل را دارند راهنمایی کنند.

دقیقا این قسمت:

با تشکر فراوان
file:///c:/docume%7e1/admini%7e1/locals%7e1/temp/moz-screenshot-4.jpg

file:///c:/documents%20and%20settings/administrator/desktop/toshiba%20satellite%20pro%20a300.jpgfile:///c:/docume%7e1/admini%7e1/locals%7e1/temp/moz-screenshot-3.jpg

دوست عزیز جا قحطی بود اونم رپیدشیر ؟ عکستون رو یک جای دیگر در هاست های ایمیج اپبود کنید

اون جای هارد یا گرافیک یا سی پی یو هست ... در اکثر لپ تاپ ها داغ هست

omid.k
26-03-2009, 00:09
دوستان ..
دی وی دی رایتر اکسترنال چه مارک و مدلی پیشنهاد میکنید ؟

REGISTERED USER
26-03-2009, 00:29
درایو اکسترنال فقط سونی بگیر ... من داشتم یه dvd rw حدود 155 هزار تومان خریدم عالی کار میداد

omid.k
26-03-2009, 00:34
درایو اکسترنال فقط سونی بگیر ... من داشتم یه dvd rw حدود 105 هزار تومان خریدم عالی کار میداد
فدای تو جیگر ... همینو که گفتی میگیرم
سونی رایتر اینترنالش رو داشتم ... افتضاح بود ....

REGISTERED USER
26-03-2009, 00:54
فدای تو جیگر ... همینو که گفتی میگیرم
سونی رایتر اینترنالش رو داشتم ... افتضاح بود ....

البته قیمت رو تصحیح کردم ها ... اینقدر پایین نبود :31:

جدیدترهاش slim هستند اما یه اندازه این خرکار نیستند ...

سرعت هم کمه

ببین بگرد اگر این گیرت بیاد عالیه ... شاه همشون هست ... فقط یکمی گران هست ولی عمریه :31:

کلا محصولات دی وی دی رایتر و ... Plextor محشر هستند ولی حیف کم گیر میاد ... اغلب نایابه :41:

omid.k
26-03-2009, 11:52
فدای تو ... لطف کردی جیگر
چقد گرون شد یهو : دی

برم ببینم پایتخت یا ولیعصر شاید گیر بیاد .....
خوکشلم هست : دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parsa_parsa
27-03-2009, 11:33
با سلام من یه لب تاپ vostro dell 1510 دارم که هنگامی که از باطری استفاده میکنم نور صفحه lcd کم میشه ولی هنگامی که ازبرق استفاده میکنم مشکلی نیست.
ایا راهی نیست که بشه هنگامی که با باطری کار میکنم بشه نور صفحه رو زیاد کرد ؟

Pami
27-03-2009, 15:55
با سلام من یه لب تاپ vostro dell 1510 دارم که هنگامی که از باطری استفاده میکنم نور صفحه lcd کم میشه ولی هنگامی که ازبرق استفاده میکنم مشکلی نیست.

چرا عزیز ، لپ تاپ رو Restart کنید و به BIOS دستگاه برید( F2 رو بزن ) به قسمت Brightness برید و تنظیمات باتری رو دلخواه درست کنید همین ...

mold_silver
27-03-2009, 20:00

سلام دوست عزیز خوب مسلمه وقتی از باطری استفاده می کنی نور کمتر میشه
ولی به راحتی میتونی با کلید Fn و دکمه های بالا پایین نور رو زیاد یا کم کنی
البته از توی power manager هم میشه که پیش فرض روی balance هست
ولی خوب مصرف باطری افزایش پیدا می کنه

یا علی

Ar@m
28-03-2009, 21:20
سلام
من مي خواستم بدونم عمر يه باتري ليتيومي حدودا چقدره؟ من يه ساله از باتري لپتاپم مدام استفاده كردم هميشه هم شارژ و دشارژ كامل كردم مشكلي ندارم اما نرم افزاري كه نصب كردم مدام ميگه عمر باتريم تموم شده هرچند بطور معمول شارژ مي شه!!!
خب من حالا چيكار كنم استفادش كنم يا يكي ديگه بگيرم؟ لپتاپم دله

mold_silver
29-03-2009, 13:34
سلام
من مي خواستم بدونم عمر يه باتري ليتيومي حدودا چقدره؟ من يه ساله از باتري لپتاپم مدام استفاده كردم هميشه هم شارژ و دشارژ كامل كردم مشكلي ندارم اما نرم افزاري كه نصب كردم مدام ميگه عمر باتريم تموم شده هرچند بطور معمول شارژ مي شه!!!

سلام دوست عزیز
عمر این باطری های بسته به مصرف شما فرق می کنه
حدوداً دو سال ( بسته به باطری )
برای باطری های شش سلی حدود 2 ساعت باید کار عادی بده باطری
شما کاری به نرم افزار نداشته باش
ببین اگه باطریت کم شارژ نگه میداره مثلاً نیم ساعت یا سه ربع با کار عادی و اینکه باطری نوت بوک برات مهمه ( از برق نمی خوای استفاده کنی ) تعویضش کن

یا علی

Pami
29-03-2009, 14:09
سلام

چرخه عمر باتری های لیتیومی محدود و بین 300-500 چرخه هست یعنی 300 بار شارژ کردن و استفاده کردن ...
اما خب من شنیدم که بعضی جاها تو تهران باتری رو هم با قیمت خوب تعمیر میکنن ...
چه مدلی هست لپ تاپ شما ؟؟

Ali-ss
30-03-2009, 21:19
سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل اف دبلیو 235 خریدم
سئوال اول می شه ویندوز ویستای روی لپ تاپ رو عوض کرد و ایکس پی نصب کرد؟
2- چرا نصب درایورها اینقدر سخته مثلا می خوام یک دوربین نصب کنم راحت روی ایکس پی نصب شد اما الان اینجا مشکل دارم
آفیس 2007 نصب شده روی لپ تاپ key می خواد برای فعال شدن کسی داره؟

REGISTERED USER
30-03-2009, 23:00
سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل اف دبلیو 235 خریدم
سئوال اول می شه ویندوز ویستای روی لپ تاپ رو عوض کرد و ایکس پی نصب کرد؟
2- چرا نصب درایورها اینقدر سخته مثلا می خوام یک دوربین نصب کنم راحت روی ایکس پی نصب شد اما الان اینجا مشکل دارم
آفیس 2007 نصب شده روی لپ تاپ key می خواد برای فعال شدن کسی داره؟

1- بله ... میشود و اموزش اینجاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- اتفاقا نصب درایورها در ویستا بسیار ساده و راحت هست ... اون مشکل از incompatible بودن دوربین با ویستا یا قطعات لپ تاپ هست

3- یک دفترچه یا کاتالوگی هست توی جعبخ که کد microsoft works روش هست و همچنین ممکنه زیر لپ تاپ هم باشه ... بهتره اون رو پاک کنی و یک office درست و خسابی نصب کنی

Ali-ss
31-03-2009, 19:58
1- بله ... میشود و اموزش اینجاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- اتفاقا نصب درایورها در ویستا بسیار ساده و راحت هست ... اون مشکل از incompatible بودن دوربین با ویستا یا قطعات لپ تاپ هست

3- یک دفترچه یا کاتالوگی هست توی جعبخ که کد microsoft works روش هست و همچنین ممکنه زیر لپ تاپ هم باشه ... بهتره اون رو پاک کنی و یک office درست و خسابی نصب کنی

با تشکر
یک سئوال دیگه می گویند بعد از 3 روز که ویندوز رو فعال کردیم باید لپ تاپ رو به اینترنت وصل کنیم و کلیدهاش رو ریجیستر کنیم اگر این مورد درست هست آموزشی توی فروم هست؟

REGISTERED USER
31-03-2009, 23:37
با تشکر
یک سئوال دیگه می گویند بعد از 3 روز که ویندوز رو فعال کردیم باید لپ تاپ رو به اینترنت وصل کنیم و کلیدهاش رو ریجیستر کنیم اگر این مورد درست هست آموزشی توی فروم هست؟

آموزش ؟ دقیقا نمی دانم ... در بخش سیستم عامل بخش نرم افزار سایت مطرح کنید !

amirabedian
04-04-2009, 07:34
من می خواستم یپرسم همون اولی که لپ تاپ رو می خریم و می خواهیم اون رو به charge اولیه بزنیم

که گفته میشه معمولا باید 10 ساعت بذاریم زیر charge ....قبلش می بایست اون مقدار شارزی رو که به صورت فابریک از کارخانه روی باطری وجود داره رو تخلیه کرده و بعدش اون رو زیر شارز اولیه بذاریم؟؟؟؟؟؟؟؟

یا اینکه لازم به تخلیه اون شارز فابریک داخل باطری نیست و همینکه لپ تاپ رو گرفتیم بزنیمش به شارز 10 ساعته؟؟؟؟؟؟؟

کدوم کار بهتر هست؟؟؟؟؟؟

مررررررسیی

omid2020-com
04-04-2009, 08:52
من می خواستم یپرسم همون اولی که لپ تاپ رو می خریم و می خواهیم اون رو به charge اولیه بزنیم

که گفته میشه معمولا باید 10 ساعت بذاریم زیر charge ....قبلش می بایست اون مقدار شارزی رو که به صورت فابریک از کارخانه روی باطری وجود داره رو تخلیه کرده و بعدش اون رو زیر شارز اولیه بذاریم؟؟؟؟؟؟؟؟

یا اینکه لازم به تخلیه اون شارز فابریک داخل باطری نیست و همینکه لپ تاپ رو گرفتیم بزنیمش به شارز 10 ساعته؟؟؟؟؟؟؟

کدوم کار بهتر هست؟؟؟؟؟؟

مررررررسیی
من که گرفتم اصلا باتریش رو روشن نکردم مستقیم زدم شارژ تا 10 ساعت بعد

omid2020-com
04-04-2009, 08:55
یه سوال مهم
من بعضی وقتها توی مسافرت تو ماشین لپتاپ رو روشن میکنم
از چاله چوله های خیابون که بگذریم سرعت گیرها خیلی ناجور هستش
می خواستم بدونم این تکون خوردن مشکل آفرین نمیشه؟ و چیکار باید کرد؟

REGISTERED USER
04-04-2009, 12:19

کدوم کار بهتر هست؟؟؟؟؟؟

مررررررسیی

اون شارژ primary هست و برای این هست که فروشنده بتونه ان را روشن و تست کنه و خیلی زود هم تمام میشه ... کار کنید تا اون شارژ به کمتر از 10 درصد برسه و بعد لپ تاپ را خاموش و ان را به مدت حداقل 8 ساعت به شارژ بزارید تا overcharge و کالیبره بشه

REGISTERED USER
04-04-2009, 12:23
یه سوال مهم
من بعضی وقتها توی مسافرت تو ماشین لپتاپ رو روشن میکنم
از چاله چوله های خیابون که بگذریم سرعت گیرها خیلی ناجور هستش
می خواستم بدونم این تکون خوردن مشکل آفرین نمیشه؟ و چیکار باید کرد؟

وقتی لپ تاپ روشن هست بیشترین خطر متوجه هارد هست ... تکان مشکلی نیست چون روی صندلی و یا پای شما هست و جای انعطاف پذیر و ضربه ای نباید به لپ تاپ وارد بشه ... !

توی بعضی از لپ تاپ ها تکان شدید به lid یا در لپ تاپ وارد میشه و برای پین ها و گیره های LCD خطر ناک هست . برای این کار بهتره هنگام تکان خوردن پشت لپ تاپ به پشت صندلی باشد یا دست خود را در ان قسمت پشتی lid بگیرید

omid.k
04-04-2009, 14:06
درایو اکسترنال فقط سونی بگیر ... من داشتم یه dvd rw حدود 155 هزار تومان خریدم عالی کار میداد

سلام ... اینو امروز خریدم ...
ولی 82000 تومن شده ....

omid2020-com
04-04-2009, 16:45
این رو میدونم که اگه دسکتاپ ویندوز مشکی باشه در مونیتور های crt در مصرف برق صرفجویی میشه
آیا در lcd ها هم همینطور هست؟ و آیا این کار باعث صرفجویی در مصرف باتری لپتاپ میشه؟ (با توجه به سال صرفه جویی!)

amin-mafia
04-04-2009, 21:54
الان يكي دو ماه dell vostro 1510 گرفتم خيلي ازش راضي ام ولي اخيرا يه مشكل برام پيش اومده
وقتي پردازش سي پي يو بالا ميره يخورده فن تك تك ميكنه البته گارانتي هم داره ولي به نظر شما چجوري ميشه اين مشكل رو حل كرد

لطفا راهنمايي كنيد...

REGISTERED USER
04-04-2009, 23:32
سلام ... اینو امروز خریدم ...
ولی 82000 تومن شده ....

اوکی مبارکه

خوب اگر بعد 2 سال قیمت در نکنه که بی فایده است ! اما واقعا رایتر خوبی هست :10:

REGISTERED USER
04-04-2009, 23:36
این رو میدونم که اگه دسکتاپ ویندوز مشکی باشه در مونیتور های crt در مصرف برق صرفجویی میشه
آیا در lcd ها هم همینطور هست؟ و آیا این کار باعث صرفجویی در مصرف باتری لپتاپ میشه؟ (با توجه به سال صرفه جویی!)

خوب black screen یعنی صفحه خاموش نه اینکه پاور بدیم و رنگ سیاه باشه چون باز هم led ها ویا پیکسل ها پاور مصرف می کنند !

اما اینطور که اینجا نوشته تفاوت میکنه ... اتفاقا من چند وقت پیش هم توی این فکر رفته بودم چون بک گراند لپ تاپ سیاه بود و لپ تاپ مدتی بیشتر روی حالت باتری کار کرد !

How does having a Black Screen save energy? Blackle or (Black Google) claims so. Is it right? ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
04-04-2009, 23:38
الان يكي دو ماه dell vostro 1510 گرفتم خيلي ازش راضي ام ولي اخيرا يه مشكل برام پيش اومده
وقتي پردازش سي پي يو بالا ميره يخورده فن تك تك ميكنه البته گارانتي هم داره ولي به نظر شما چجوري ميشه اين مشكل رو حل كرد

لطفا راهنمايي كنيد...

خوب سی پی یو هنگام load بالای 30 تا 40 درصد روشن میشه و با توجه به فشار پردازش بیشتر تا 100 درصد ، سرعت و صداش بیشتر میشه

تق تق صدا که میده ... اما اگر بدتر شد باید بدید گارانتی چون احتمال خرابی شافت یا sleeve اون میره

mohsentanha
05-04-2009, 17:36
سلام
لپ تاپ دل لتیتیود ای 6500 دارم
ولی نمیتونم از طریق بلوتوث فایل بفرستم یا بگیرم به چه نرم افزاری نیاز دارم؟
اگه میشه یه لینک مستقیم برای دانلود نرم افزار بهم بدین

mold_silver
05-04-2009, 19:24
سلام

سلام
برای ارسال یا دریافت اگر بلوتوث شما نصب باشه نیاز به برنامه خاص دیگه ای ندارید
برنامه بلوتوث ویزارد رو اجرا کنید و سند یا ریسیو فایل رو انتخاب کنید و سرچ کنید ...

یا علی

mohsentanha
05-04-2009, 23:23
سلام
برای ارسال یا دریافت اگر بلوتوث شما نصب باشه نیاز به برنامه خاص دیگه ای ندارید
برنامه بلوتوث ویزارد رو اجرا کنید و سند یا ریسیو فایل رو انتخاب کنید و سرچ کنید ...

یا علی
همچین برنامه ای ندارم اگه میشه لینک دانلودشو بدین؟؟؟؟
فقط سکت راست نوت بوک یه کلید داره که وقتی میزم وایرلس وبلوتوث اینچیزا روشن میشه ولی کاری نمی تونم بکنم داشتم می خزیدم یارو سند کرد ولی من نمیدونم چطوری این کار رو کرد

REGISTERED USER
05-04-2009, 23:48
سلام

همچین برنامه ای ندارم اگه میشه لینک دانلودشو بدین؟؟؟؟
فقط سکت راست نوت بوک یه کلید داره که وقتی میزم وایرلس وبلوتوث اینچیزا روشن میشه ولی کاری نمی تونم بکنم داشتم می خزیدم یارو سند کرد ولی من نمیدونم چطوری این کار رو کرد

بهترین برنامه ممکن برای کار با بلوتوث که در همین بخش نیز معرفی شده بود :

بگردید با کرک گیر میاید

mehdi.ibm
06-04-2009, 11:37
سلام، فن xps من مدتیست که به محض روشن شدن با دور بالا شروع به کار می کنه و دیگه آروم نمیشه
می خواستم ببینم این طبیعیه؟

REGISTERED USER
06-04-2009, 14:37
سلام، فن xps من مدتیست که به محض روشن شدن با دور بالا شروع به کار می کنه و دیگه آروم نمیشه
می خواستم ببینم این طبیعیه؟

هنگام استارت سیستم ، لحظه بالا اومدن ویندوز و تا لود کامل برنامه های استارتاپ ، فن روشن میمونه و کار میکنه. در پست های بالاتر علت رو برای یکی از دوستان توضیح دادم

اما اگر کار کرد و ادامه داد یک مشکل وجود داره که بار رو روی cpu زیاد می کنه و داغ میشه بنابراین فن تهویه روشن میمونه.... هم سخت افزاری میتونه باشه و هم نرم افزاری از ویندوز

omid2020-com
06-04-2009, 23:45
من خودم اعتقاد دارم که وسائل الکترونیکی رو هر چی بیشتر نازش رو بکشی بیشتر برات ناز میکنن
ولی یکی از دوستان بهم پیشنهاد داده بود برای اینکه عمر باتری لپتاپ بشتر بشه هر وقت که دارم از برق شهر استفاده میکنم باتری رو در بیارم و تا وقتی که باتری کامل خالی نشده اون رو شارژ نکنم و ...
میخوام بدونم این در آوردن و وصل کردن دوباره باتری مشکلی برای باتری و از همه مهمتر برای خود لپتاپ به وجود نمیاره؟

REGISTERED USER
07-04-2009, 00:16
زیادش آره ... شما باتری موبایل رو در میاری و هی میزاری ؟؟؟ نوت بوک هم مثل اون !

parsa_parsa
07-04-2009, 11:52
با تشکر از دوستان به خاطر پاسخ هایشان
من یه dell 1510 دارم وهنگامی که میخوام رم گوشیم رو درجایگاه mmc/sd قرار دهم رم من خوب جا نمیره ودیگه به سختی در میاد وهمچنین رم رو شناسایی نمیکنه.اصلا جایگاه sd/mmc ویژه رم یا من اشتباه میکنم لطفا نحوه خواندن رم توسط 1510 رو توضیح دهید

REGISTERED USER
07-04-2009, 11:56
با تشکر از دوستان به خاطر پاسخ هایشان
من یه dell 1510 دارم وهنگامی که میخوام رم گوشیم رو درجایگاه mmc/sd قرار دهم رم من خوب جا نمیره ودیگه به سختی در میاد وهمچنین رم رو شناسایی نمیکنه.اصلا جایگاه sd/mmc ویژه رم یا من اشتباه میکنم لطفا نحوه خواندن رم توسط 1510 رو توضیح دهید

رم اگر از سری miniSD و microSD باشه که باید بزارید توی اداپتورش و بعد در قسمت رم ریدر

اگر دو تکه باشه مثل RS memory باید تیکه دوم را اتصال دهید و بعد بفرستید توی رم ریدر

و اگرهم کامل باشه خوب چیزی نمی خواد

مکانیزم گیر کردن و ریلیز کردن رم با فشار هست مثل همه دوربین ها و موبایل ها ... اگر مشکل داره خوب جک و فنرش خراب شدند

parsa_parsa
07-04-2009, 14:11
ممنون
registered user

omid2020-com
07-04-2009, 14:27
زیادش آره ... شما باتری موبایل رو در میاری و هی میزاری ؟؟؟ نوت بوک هم مثل اون !
شما چی پیشنهاد می کنی؟
یعنی بهتره وقتی که میخوام از برق مستقیم استفاده کنم باتری هم توی لپتاپ باشه؟

REGISTERED USER
07-04-2009, 14:42
ببینید خود لپ تاپ ها سیستم مدیریت پاور دارند ... وقتی روی برق شهر هستید بزارید باتری باشه ولی هر 1 ساعت برق را بکشید و بزارید حداقل تا 30 درصد روی حالت balance یا optimize کار کنه ولی وقتی دوباره برق را زدید روی حالت maximum performance بزارید
(توضیحات برای ویندوز اصلی و ویستا بود)

raheman
07-04-2009, 23:26
با عرض سلام

لپ تاپ من سی دی ubunutu 8.04 را نمیتونه به صورت LIVE اجرا کنه ولی فدورا رو میتونه.
در ضمن cd هم سالمه چندین بار با pc ام چک کرده ام. اگه هرگونه نظری دارید خوشحال میشم به من بگید.
Sony Vaio CS16G

Mahbod91
08-04-2009, 09:02
سلام.
تفاوت هاردهای ساتای 5400rpm و 7200rpm خیلی محسوسه؟ مثلا تو لود ویندوز چند ثانیه تاخیر ایجاد میشه؟
کلا تفاوت هاش رو اگه میشه بطور کامل توضیح بدید؟

REGISTERED USER
08-04-2009, 10:34
سلام.
تفاوت هاردهای ساتای 5400rpm و 7200rpm خیلی محسوسه؟ مثلا تو لود ویندوز چند ثانیه تاخیر ایجاد میشه؟
کلا تفاوت هاش رو اگه میشه بطور کامل توضیح بدید؟

ببینید همه سرعت یک هارد به مقدار دور در دقیقه بستگی نداره ، یه جز RPM به این آیتم ها نیز وابسته است :

Sata interface که میتونه 1.5 یا 3 گیگابایت در ثانیه باشه (همان sata1 یا sata2)

مقدار بافر که اغلب 8 یا 16 مگابایت هست

طراحی داخلی و موتور هارد

این 4 عامل مهم هستند

اگر بقیه شرایط را یکسان در نظر بگیریم ، 7200rpm ها سرعت گردش بالاتری دارند در نتیجه هد اطلاعات بیشتری را میتونه بخونه و تحویل سیستم بده. در لود ویندوز شاید تاثیری نبینید اما در اجرای برنامه ها و کپی اطلاعات بسیار موثر هست.

تفاوت دیگرش هم صدای نویز بیشتری که به خاطر چرحش بیشتر هست.

و تفاوت دیگر این هست که برق با پاور بیشتری را مصرف می کند و در نتیجه باتری زودتر تخلیه می شود.

Mahbod91
08-04-2009, 12:26
میارزه خودمو تو دردسر بندازم یا هاردمو عوض کنم؟

REGISTERED USER
08-04-2009, 20:25
دردسر که نداره این رو در میاری و اون رو میزاری و با باکس یک ان برات همه اطلاعات را کپی می کنند

اما اگر پول اضافه داری بده !

Mahbod91
08-04-2009, 21:11
دردسر که نداره این رو در میاری و اون رو میزاری و با باکس یک ان برات همه اطلاعات را کپی می کنند

اما اگر پول اضافه داری بده !
منظورم اینه که میارزه خودمو تو دردسر بندازم تا هارد رو بفروشم پول جور کنم اون هارد رو بخرم و ...؟

mohsentanha
11-04-2009, 01:24
بهترین برنامه ممکن برای کار با بلوتوث که در همین بخش نیز معرفی شده بود

سلام رجیستر جان من اینو نصب کردم ولی می گه سخت افزاری نمیشناسم تنظیمات خاصی داره؟؟؟؟؟
راهنماییم کنین

REGISTERED USER
11-04-2009, 13:00
سلام رجیستر جان من اینو نصب کردم ولی می گه سخت افزاری نمیشناسم تنظیمات خاصی داره؟؟؟؟؟
راهنماییم کنین

من روی سیستم ام از بلوتوث usb استفاده می کنم ... حتما روشن نیست که برنامه لود میشه و بنابراین شناسایی نمیشه !

mohsentanha
11-04-2009, 17:04
من روی سیستم ام از بلوتوث usb استفاده می کنم ... حتما روشن نیست که برنامه لود میشه و بنابراین شناسایی نمیشه !
برنامه رو که اجرا میکنم می خوام بلوتوس رو روشن کنم میگه هاردور رو نمیشناسم:41::41:
بقل لپ تاپ هم یه کلید داره که وقتی میزنم علامت بلوتوس کنار صفحه روشن میشه با وای فای و......... ولی باز هم میگه نمیشناسم برنامه دیگه ای هم اگه هست معرفی کنید :10:
از دی وی دی تولز لپ تاپ هم استفاده کردم و bt رو نصب کردم دوباره ولی باز هم نشد:41::41:

rayhaneh
11-04-2009, 20:01
سلام دوستان
اول امیدوارم مشکلم رو جای درستی مطرح کرده باشم اگر که نه خبرم کنید و اگه اره خواهشا اگه راه حلی به ذهنتان رسید دریغ نفرمایید!
راستش نمیدونم چرا از چند وقت پیش این لبه پایینی مانیتور لپتاپم شروع به باز شدن یا وارفتن کرده و در حال بیشتر شدن است و اینم عکسش:

حالا چجوری درستش کنم ؟!:41:
اصلا دلیل خراب شدنش چیه؟ حدس میزنم زیاد باز و بسته شدن باشه چون لپ تاپ مشترک است و...

REGISTERED USER
11-04-2009, 23:47
سلام دوستان
اول امیدوارم مشکلم رو جای درستی مطرح کرده باشم اگر که نه خبرم کنید و اگه اره خواهشا اگه راه حلی به ذهنتان رسید دریغ نفرمایید!
راستش نمیدونم چرا از چند وقت پیش این لبه پایینی مانیتور لپتاپم شروع به باز شدن یا وارفتن کرده و در حال بیشتر شدن است و اینم عکسش:

اصلا دلیل خراب شدنش چیه؟ حدس میزنم زیاد باز و بسته شدن باشه چون لپ تاپ مشترک است و...

دوست عزیز در Tinypic آپلود نکنید اغلب چیزی دیده نمیشه مثل الان

rayhaneh
13-04-2009, 15:37
دوست عزیز در tinypic آپلود نکنید اغلب چیزی دیده نمیشه مثل الان
ببخشید چون من می بینم فکر کردم بقیه هم می بینند!
حالا جای درستی مطرح کرده ام؟
کجا آپلود کنم خوبه؟

omid.k
13-04-2009, 16:09
بخشید چون من می بینم فکر کردم بقیه هم می بینند!
حالا جای درستی مطرح کرده ام؟
کجا آپلود کنم خوبه؟ اره عزیز جاش درسته
اینجا آپ لود کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد هم اینا رو به این بزرگی نذار ... کوچیکشون کن

REGISTERED USER
13-04-2009, 23:27
سلام دوستان

اون دل 6400 اصلا سابقه ندار که اینطور بشه !!!

احتمالا ضربه خورده یا تحت فشار بوده که پایه های lcd شل بودن و وا رفته اند ... باید ببرید بیرون قطعاتش رو عوض کنند تا درست بشه

کار شما نیست پنل جلو یکم دنگ و فنگ داره!

نمایندگی یا تعمیرگاه های دل

parsa_parsa
14-04-2009, 14:38
با سلام به دوستان
اگه ممکنه نحوه شبکه کردن بین دو لب تاپ واسه رد وبدل کردن اطلاعات رو توضیح دهید

REGISTERED USER
14-04-2009, 17:38
با سلام به دوستان
اگه ممکنه نحوه شبکه کردن بین دو لب تاپ واسه رد وبدل کردن اطلاعات رو توضیح دهید

قبلا توی همین بخش یوده باید بگردید + توی بخش شبکه سایت هم چندین تاپیک هست :46:

rayhaneh
14-04-2009, 18:05
احتمالا ضربه خورده یا تحت فشار بوده که پایه های lcd شل بودن و وا رفته اند ... باید ببرید بیرون قطعاتش رو عوض کنند تا درست بشه

کار شما نیست پنل جلو یکم دنگ و فنگ داره!

بیرون....یعنی راحت درست میشه؟ یا خیلی کارداره ؟

باتشکر قبلی

REGISTERED USER
14-04-2009, 23:09
راجت درست میشه ... هرچند بیرون مطمئن باش بهت میگن باید کل کاور جلو را عوض کنی 60 هزار تومان !

rayhaneh
15-04-2009, 16:44
هرچند بیرون مطمئن باش بهت میگن باید کل کاور جلو را عوض کنی 60 هزار تومان !
یعنی راه دیگه نداره....مثلا با تعویض قطعات کوچلو موچولو!!
آخه کاور جلو که سالم فقط پشتش یکم وارفته...

omid-p30
15-04-2009, 19:22
سلام
dell inspiron 1520 دارم. مودم sms گرفتم میخوام وصلش کنم. به یک خط جدا دارم و فکر کنم نیاز به اسپلیتر ندارم. توضیح میدید که کابل ها رو به کجا باید بزنم ؟ الان روی مودم یک adsl هست یک ethernet که زرده و یک usb که آبیه با جای برق. یک کابل تلفن هم هست با یک کابل زرد رنگ. این ها رو هر کدوم کجا باید بزنم؟ همینطوریه که میگم، کابل تلفن رو یک سر به تلفن یک سر به adsl مودم کابل زرد رو یک سر به ethernet مودم یک سر به اونجا که نمیدونم چی هست، سمت راست کنار چراغ های باطری ، فقط چون فکر کنم بهش میخوره میگم. اینطوری اون usb روی مودم و کابل تلفن پشت لپ تاپ که قبلا برا دایل اپ میزدم بلا استفاده میمونه. با این حال درست گفتم یا طور دیگه ای هست ؟ ممنون.

parsa_parsa
17-04-2009, 15:28
با سلام من دل 1510 دارم.که امروز بعضی از کلیدهای حروف عدد جایگزین ان شده و همچنین چراغ بالای کیبورد که عدد 9 که دورش قفل هست هم روشن شده همون چراغی که کنار چراغ بلوتوث است.من چطور می توتم این چراغ رو خاموش کنم