PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

REGISTERED USER
09-12-2008, 01:26
نمیشه ... باید برنامه مخصوص اش رو داشته باشی که فقط کارد فنی شرکت دل و مراکز سرویس دهی اش اینو دارند

در ضمن پسوند win رو باید با ابزار هاص خودش و با شیوه خاص و با محتویات خاص سیستمی گرفت

SuB
09-12-2008, 21:43
نمیشه ... باید برنامه مخصوص اش رو داشته باشی که فقط کارد فنی شرکت دل و مراکز سرویس دهی اش اینو دارند

در ضمن پسوند win رو باید با ابزار هاص خودش و با شیوه خاص و با محتویات خاص سیستمی گرفت

ممون از اینکه پاسخ دادید.

ولی در آدرس زیر نوشته بود که اینگونه فایلها رو می‌تونیم با برنامه‌ای به نام ImageX که ظاهراً از قابلیت‌های داخلی ویستا هست، درست کنیم. اما من نفهمیدم این برنامه را چطوری باید اجرا کنیم!!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه بعد از خوندن متن بالا بازهم میگید که ساختن فایلهای WIM برای کاربران امکان‌پذیر نیست، یه برنامه عالی برای Image گیری معرفی کنید که بشه اون رو روی یه درایو نصب کرد و در هنگام خرابی ویندوز (حتی وقتی که ویندوز بالا نمیاد) عمل ریکاوری رو انجام داد. منظورم اینه که برای ریکاوری کردن نیاز نداشته باشه که یه سی‌دی یا دی‌وی‌دی داخل دستگاه بزارم و کلی صبر کنم تا برنامه ریکاوری لود بشه (Norton Ghost):31:

mim358
10-12-2008, 00:57
سلام بر دوستان عزیز

من به یک مشکلی بر خوردم:

اکثر لپ تاپ های موجود حتی مدل dv5-1070 و مشابه آن دارای رزلوشن صفحه 800*1280 هستند. آیا این رزلوشن آخرین توان این لپ تاپ ها است؟:13:

اصلا بالاتر بودن رزلوشن تصویر به ال سی دی دستگاه مربوط می شه یا کارت گرافیک؟ چون dv5-1070 که چنین کارت گرافیکی قوی دارد دارای رزلوشنی مشابه با Sony CS که گرافیک اینتل دارد می باشد.

هر چند این رزلوشن برای کارهای عادی خوب است، اما من می خواهم وقتی که در منزل مشغول کار هستم، برای داشتن تصویر بهتر برای کار با عکس های ماهواره ای، لپ تاپ را به به یک مانیتور ال سی دی 19 یا 22 اینچ عریض وصل کنم. در این حالت احتیاج به رزلوشن 900*1440 یا 1050*1680 دارم.

آیا این لپ تاپ ها توانایی ارائه تصویر با چنین رزلوشنی را دارند؟ اگر نه احتمالا باید لپ تاپ دیگری مثل Dell Latitude E6500 بگیرم که رزلوشن آن 1200*1920است. در این صورت با حدود 1.5 میلیون چه لپ تاپی را پیشنهاد می کنید؟

متشکرم.

REGISTERED USER
10-12-2008, 02:26
ممون از اینکه پاسخ دادید.

ولی در آدرس زیر نوشته بود که اینگونه فایلها رو می‌تونیم با برنامه‌ای به نام ImageX که ظاهراً از قابلیت‌های داخلی ویستا هست، درست کنیم. اما من نفهمیدم این برنامه را چطوری باید اجرا کنیم!!!!!

اگه بعد از خوندن متن بالا بازهم میگید که ساختن فایلهای WIM برای کاربران امکان‌پذیر نیست، یه برنامه عالی برای Image گیری معرفی کنید که بشه اون رو روی یه درایو نصب کرد و در هنگام خرابی ویندوز (حتی وقتی که ویندوز بالا نمیاد) عمل ریکاوری رو انجام داد. منظورم اینه که برای ریکاوری کردن نیاز نداشته باشه که یه سی‌دی یا دی‌وی‌دی داخل دستگاه بزارم و کلی صبر کنم تا برنامه ریکاوری لود بشه (Norton Ghost):31:

خوب شما می تونی این فرمت رو بسازی ... مهم setting و کانفیگوریشن فایلهاست که بتونی از اون ها توی بوت و با شیوه های خاص برگردونیش ... این هم یک چیزی مثل diskpart هست که باید با کدینگ خاص و کمندهای خاص توی محیط cmd استفاده بشه و کار کاربران عادی نیست

بهترین برنامه ایمیج گیری : نورتون گاست norton ghost نسخه 14 که توی یک سی دی بوتیبل در بازار 2000 تومان فروخته میشه

لود این برنامه وقتی از روش بوت میکنی برای ریکاوری فقط 10 ثانیه طول میکشه

و قابلیت های فوق العاده ای داره

مثلا فرض کن برنامه ای داشتی که یه قسمتش از بین رفته یا یکی از فایلهای سیستمی گم شده و آسیب دیده

کافیه بوت کنی و با ابزار ghost explorer اون فایلها رو از دل بک آپ هات در بیاری و فقط خود اونها رو برگردونی و نیاز به ریکاوری کل پلرتیشن نیست

فوق العاده است نه ؟ :21:

REGISTERED USER
10-12-2008, 02:37
سلام بر دوستان عزیز

من به یک مشکلی بر خوردم:

اکثر لپ تاپ های موجود حتی مدل dv5-1070 و مشابه آن دارای رزلوشن صفحه 800*1280 هستند. آیا این رزلوشن آخرین توان این لپ تاپ ها است؟:13:

اصلا بالاتر بودن رزلوشن تصویر به ال سی دی دستگاه مربوط می شه یا کارت گرافیک؟ چون dv5-1070 که چنین کارت گرافیکی قوی دارد دارای رزلوشنی مشابه با Sony CS که گرافیک اینتل دارد می باشد.

هر چند این رزلوشن برای کارهای عادی خوب است، اما من می خواهم وقتی که در منزل مشغول کار هستم، برای داشتن تصویر بهتر برای کار با عکس های ماهواره ای، لپ تاپ را به به یک مانیتور ال سی دی 19 یا 22 اینچ عریض وصل کنم. در این حالت احتیاج به رزلوشن 900*1440 یا 1050*1680 دارم.

آیا این لپ تاپ ها توانایی ارائه تصویر با چنین رزلوشنی را دارند؟ اگر نه احتمالا باید لپ تاپ دیگری مثل Dell Latitude E6500 بگیرم که رزلوشن آن 1200*1920است. در این صورت با حدود 1.5 میلیون چه لپ تاپی را پیشنهاد می کنید؟

متشکرم.

بالا بودن رزولوشن به پنل ربط داره ... هر چی پانل با کیفیت تر و رزولوشن بالاتر باشه ، قیمتش هم بالا میره

رزولوشن و تعادا پیکسل ها و تفکیک پذیری تصویر با گرافیک هم رابطه داره

شما مانیتور full HD 1080i و سری 17 اینچی سونی رو باید بخرید ... هم بین 1.5 تا 2 میلیون قیمت هاشون هست هم بهترین کیفی تصاویر و رنگ و پانل رو با Xbrite داره هم بالاترین رزولوشن ( تفکیک پذیری عمودی 1080 پیکسل هست که البته از E6500 کمتره )

en-com
11-12-2008, 22:44
سلام
یه سوال داشتم!
1525ای اینسپیرون دارم و خواهم دانستی که آیا توانستی که کارت گرافیک آنرا عوض کردی؟
ساده تر(اینسپیرون 1525 دارم و می خوام بدونم که آیا می تونم کارت گرافیکشو تغییر بدم؟)
اگه می شه قیمتش (9800 512mb) چقدر در میاد؟

REGISTERED USER
12-12-2008, 01:00
خیر ... کارت های گرافیکی لپ تاپ ها غیر قابل تغییر هستند ... میتونید بصورت اکسترنال و از درگاه pcmci استفاده کنید

مستانه
12-12-2008, 09:29
سلام
چند وقتیکه لپ تاپ من با موسم مشکل پیدا کرده ، یعنی گاهی می تونم با موسم کار کنم و گاهی هون موقع موسم حرکت نمی کنه و پیغام Usb not recognise می ده . پورت موسم هم usb هست . مشکل از کجاست ؟

REGISTERED USER
13-12-2008, 00:55
سلام
چند وقتیکه لپ تاپ من با موسم مشکل پیدا کرده ، یعنی گاهی می تونم با موسم کار کنم و گاهی هون موقع موسم حرکت نمی کنه و پیغام Usb not recognise می ده . پورت موسم هم usb هست . مشکل از کجاست ؟

چند علت داره:

1- ممکنه ماوس مشکل پیدا کرده باشه

2- به اون USB نرم افزار دیگری هم میخواد همزکان دسترسی داشته باشه

3- پورت USB رو درست جا نمی زنید یا هنوز نشناخته اون رو ارتباط رو قطع می کنید

4- ویندوز شما اشکال آورده ... تمامی درایورهای USB رو از بخش device manager حذف (uninstall) کنید و دوباره نصب کنید

omit
13-12-2008, 02:16
با سلام

ایا امکان داره یک لپ تاپ رو به یک مونیتور اضافی وصل کرد؟

مثلا الان دارم با لپ تاپم تو سایت میچرخم و با مونیتور دیگه کارای دیگه انجام بدم؟!

REGISTERED USER
13-12-2008, 11:55
یعنی میخوای از نوت بوکت دو کار استفاده کنی ؟ همزمان ؟

اون نمایشگر ثانویه همون چیزی رو نشون میده که داری کار می کنی یعنی دقیقا عین هم ... مثلا نمیشه دو ماوس وصل کرد همزمان !

برای این کار دستگاه ها و کیت های سخت افزاری خاصی عرضه شده که میشه از یک کامپیوتر به عنوان چند سیستم استفاده کرد ... برای این کار باید از بازار بپرسی یا توی بخش کامپیوتر سایت مطرح کنی

fanoose_shab
13-12-2008, 13:41
سلام خسته نباشید
لپ تاپم سرعتش خیلی پایینه
سی دی هم رایت نمیکنه
چه کاری باید انجام بدم؟؟؟؟؟

omit
13-12-2008, 17:04
یعنی میخوای از نوت بوکت دو کار استفاده کنی ؟ همزمان ؟

بله دقیقا
اما اینطور که میفرمایید نمیشه!

چون قبلا جایی خونده بودم که با استفاده از کارت گرافیک های مخصوص در پی سی ها اینکار مقدوره اماگویا با یه لپتاپ نمیشه!
ممنون میشم اگر بیشتر راهنمایی کنید

omit
13-12-2008, 17:12
ببخشید یه سوال دیگه

ایا در لپ تاپ ها میشه از کارت ماهواره(--- card) استفاده کرد؟

en-com
13-12-2008, 18:00
خیر ... کارت های گرافیکی لپ تاپ ها غیر قابل تغییر هستند ... میتونید بصورت اکسترنال و از درگاه pcmci استفاده کنید

یغتی چه طوزی؟
تا حالا چیزی دزبازه گزاقیک اکسنررنال نشنیده بودم
بخ توضیحی دربارش می دین؟
قیمتش چنده؟
یکی هم اینکه بعضیا میگن که لپتاپ قابل ارتقاع هست بعنی چی؟چیاشو می شه عوض کرد؟

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:38
بله دقیقا
اما اینطور که میفرمایید نمیشه!

چون قبلا جایی خونده بودم که با استفاده از کارت گرافیک های مخصوص در پی سی ها اینکار مقدوره اماگویا با یه لپتاپ نمیشه!
ممنون میشم اگر بیشتر راهنمایی کنید

ببین اصلا ربطی به کارت گرافیک نداره چون سیستم باید دو تا ماوس و کیبورد ورودی شناسایی کنه و با استفاده از نرم افزار و کیت خاصش به شما اجازه بده که از یک سیستم در دو سیستم عامل مجزا با یک هارد و ... استفاده کنید

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:38
سلام خسته نباشید
لپ تاپم سرعتش خیلی پایینه
سی دی هم رایت نمیکنه
چه کاری باید انجام بدم؟؟؟؟؟

1- ریکاوری ویا نصب مجدد ویندوز

2- بردن به تعمیرگاه !!!

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:39
ببخشید یه سوال دیگه

ایا در لپ تاپ ها میشه از کارت ماهواره(--- card) استفاده کرد؟

بله ... به صورت اکسترنال عین pc ها

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:40
یغتی چه طوزی؟
تا حالا چیزی دزبازه گزاقیک اکسنررنال نشنیده بودم
بخ توضیحی دربارش می دین؟
قیمتش چنده؟
یکی هم اینکه بعضیا میگن که لپتاپ قابل ارتقاع هست بعنی چی؟چیاشو می شه عوض کرد؟

یعنی اینطوری :

Notebook Video Card Upgrade / Replacement ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکم سرچ کنید لطفا ! :13:

fanoose_shab
14-12-2008, 10:49
1- ریکاوری ویا نصب مجدد ویندوز

2- بردن به تعمیرگاه !!!
سعی کردم اما ویندوزش عوض نشد!!!!!
ویندوزش ویستاست
بهم گفتن نسخه اورژِینالش نیست!!!!

ssla
14-12-2008, 20:17
با سلام خدمت شما بزرگواران

به تازگي يک لب تاپ Sony FW 190 NEH خريداري کردم ...هنوز دستم نرسيده (تا عيد غدير انشا...)

سوالاتي اندک نامرتبط با اين تاپيک (کاربر تازه وارد و ناشي ... به بزرگواري خودتون عفو کنيد )
1- اين DVD ، Backup يا Recovery که ذکرش بود و در ابتداي نصب ورجيستر کردن ويندوز درخواست رايتش ميشه فقط يکبار اونم زماني که سيستم خالي از هرگونه نرم افزار اضافي وشخصي است و فقط ازسيستم عامل ،نرم افزارهاي پيش فرض و درايور ها تهيه ورايت ميشه يا اينکه ميشه دو نسخه Backup DVD يکي بدون نرم افزاراضافي وشخصي و ديگري با نرم افزارهاي اضافي وشخصي تهيه ورايت کرد ؟؟؟

2- در زمان نصب ورجيستر کردن باتوجه به تحريم بود ايران از سوي امريکا آيا امکان رجيستر کردن اين سري از لب تاپ با نام کشور عزيزمون هست يا ..؟؟

3- زمينه اصلي فعاليتي من برنامه نويسي تحت ويندوز،شبکه،و بلاخص تحت وب و به تبع اون طراحي وب هست ...کارت گرافيک اين مدل از سري Sony FW 190 NEH پاسخ گوي نياز من براي فعاليت هاي روزمره طراحي ام هست (ATI 3470 256MB Up To 1.5GB)، آيا گرم ويابيش از حد گرم نمي کنه پيشنهاد شما براي مقابله با گرماي احتمالي چيست ؟

4- در خصوص ويندوز ويستا و قابليت هاي گرافيکي فوق العاده اش که همه عزيزان وبزرگواران مستحضريد ...ايادرسته که اين ويندوز به هارد ، کارت گرافيک فشار مياره و حتي تا حد قابل توجهي از زمان شارژ باطري کم ميکنه؟آيا بهتر نيست در حالت Best Performance مورد استفاده قرار بگيره نظر اساتيد چيه؟

5- درخصوص گارانتي داخلي Sony FW 190 NEH...هنوز نتونستم تصميم نهاييم رو بگيرم آخه از خيلي ها که بيشترشون خود فروشنده ها هستن وطبيعتا اگر گارانتي داخلي کنم يه چيزي هم به اونا ميرسه شنيدم که ميگن محصولات سوني بخصوص سري هاي توليدي امريکا نيازي به گارانتي داخلي نداره و بقولي گارانتي داخلي کردن ، پول حروم کردنه ...!!؟؟ به نظرشما چکار کنم ...؟؟؟

6- درخصوص کارت گرافيک مذکور (ATI 3470 256MB Up To 1.5GB) درسري Sony FW 190 NEH، اگر گاهي براي تنوع (اگر فرصتي پيدا بشه)چه بازي هايي روش جواب ميده طوري که هم به گرافيک و به تبع اون به ديگر سخت افزارها نظير صفحه نمايش،باطري فشار نياره و هم ارزش وقت گذاشتن وبازي کردن و داشته باشه اگر ممنوع نيست چند تابازي نام ببريد ...
متاسفانه يا خوشبختانه اهل بازي نيستم ، ساليان قبل درحد IGI1 بازي کردم و البته مکس پين ...

پيشاپيش از لطف تک تک عزيزاني که وقت ميزارن اين سوالات رو جواب ميدن ممنونم ...
اگر برخي از سوالات با اين تاپيک ارتباط ندارند استثناً لطف کنيد و به تاپيک مرتبط انتقال دهيد (کاربر تازه وارد و ناشي ... به بزرگواري خودتون عفو کنيد:11: )

پاينده باشيد

REGISTERED USER
15-12-2008, 11:39
سعی کردم اما ویندوزش عوض نشد!!!!!
ویندوزش ویستاست
بهم گفتن نسخه اورژِینالش نیست!!!!

خوب پس خودت یکی نصب کن بهمراه درایورهاش

REGISTERED USER
15-12-2008, 11:51
با سلام خدمت شما بزرگواران

به تازگي يک لب تاپ Sony FW 190 NEH خريداري کردم ...هنوز دستم نرسيده (تا عيد غدير انشا...)

سوالاتي اندک نامرتبط با اين تاپيک (کاربر تازه وارد و ناشي ... به بزرگواري خودتون عفو کنيد )
1- اين DVD ، Backup يا Recovery که ذکرش بود و در ابتداي نصب ورجيستر کردن ويندوز درخواست رايتش ميشه فقط يکبار اونم زماني که سيستم خالي از هرگونه نرم افزار اضافي وشخصي است و فقط ازسيستم عامل ،نرم افزارهاي پيش فرض و درايور ها تهيه ورايت ميشه يا اينکه ميشه دو نسخه Backup DVD يکي بدون نرم افزاراضافي وشخصي و ديگري با نرم افزارهاي اضافي وشخصي تهيه ورايت کرد ؟؟؟

2- در زمان نصب ورجيستر کردن باتوجه به تحريم بود ايران از سوي امريکا آيا امکان رجيستر کردن اين سري از لب تاپ با نام کشور عزيزمون هست يا ..؟؟

3- زمينه اصلي فعاليتي من برنامه نويسي تحت ويندوز،شبکه،و بلاخص تحت وب و به تبع اون طراحي وب هست ...کارت گرافيک اين مدل از سري Sony FW 190 NEH پاسخ گوي نياز من براي فعاليت هاي روزمره طراحي ام هست (ATI 3470 256MB Up To 1.5GB)، آيا گرم ويابيش از حد گرم نمي کنه پيشنهاد شما براي مقابله با گرماي احتمالي چيست ؟

4- در خصوص ويندوز ويستا و قابليت هاي گرافيکي فوق العاده اش که همه عزيزان وبزرگواران مستحضريد ...ايادرسته که اين ويندوز به هارد ، کارت گرافيک فشار مياره و حتي تا حد قابل توجهي از زمان شارژ باطري کم ميکنه؟آيا بهتر نيست در حالت Best Performance مورد استفاده قرار بگيره نظر اساتيد چيه؟

5- درخصوص گارانتي داخلي Sony FW 190 NEH...هنوز نتونستم تصميم نهاييم رو بگيرم آخه از خيلي ها که بيشترشون خود فروشنده ها هستن وطبيعتا اگر گارانتي داخلي کنم يه چيزي هم به اونا ميرسه شنيدم که ميگن محصولات سوني بخصوص سري هاي توليدي امريکا نيازي به گارانتي داخلي نداره و بقولي گارانتي داخلي کردن ، پول حروم کردنه ...!!؟؟ به نظرشما چکار کنم ...؟؟؟

6- درخصوص کارت گرافيک مذکور (ATI 3470 256MB Up To 1.5GB) درسري Sony FW 190 NEH، اگر گاهي براي تنوع (اگر فرصتي پيدا بشه)چه بازي هايي روش جواب ميده طوري که هم به گرافيک و به تبع اون به ديگر سخت افزارها نظير صفحه نمايش،باطري فشار نياره و هم ارزش وقت گذاشتن وبازي کردن و داشته باشه اگر ممنوع نيست چند تابازي نام ببريد ...
متاسفانه يا خوشبختانه اهل بازي نيستم ، ساليان قبل درحد IGI1 بازي کردم و البته مکس پين ...

پيشاپيش از لطف تک تک عزيزاني که وقت ميزارن اين سوالات رو جواب ميدن ممنونم ...
اگر برخي از سوالات با اين تاپيک ارتباط ندارند استثناً لطف کنيد و به تاپيک مرتبط انتقال دهيد (کاربر تازه وارد و ناشي ... به بزرگواري خودتون عفو کنيد:11: )

پاينده باشيد

علیک سلام

خوب عرض کنم که شما 90 درصد سوالاتتون تکراریه ... اونایی که خیلی تکراری هست و باید توی همین تاپیک یا تالار سرچ کنید و با خوندن مطالب متوجه میشید جواب نمی دم و می نویسم تکراری ! :31:

1- پارتیشن ریکاوری و تهیه دیسک از اون ربطی به نرم افزارهای نصب شده نداره (تکراری در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند صفحه آخر رو بخون )

2- چرا نباشه ... محصول خریدی باید رجیستر بشه

3- سونی اغلب گرم نمیشه و اگر گرم بشه در حد متعادل ... پس مشکلی نیست

4- خیر ... کجا خوندید ویندوز به قطعات فشار میاره ؟ ویندوز ویستا بهترین مدیریت پاور و باتری رو داره و حالات بسیار عالی برای performance ... در حالت vaio balanced و پروفایل powe saving اون ، بهترین حالت کار و باتری هست ولی میتونید با کلیک روی لوگوی باتری رون زیر ، پروفایل رو به high performance تغییر بدید و در بهترین حالت استفاده کنید که به تبع شارژ کمتری براتون میمونه ...

5- اگر دسترسی به دبی و نمایندگی که ازش خریدید دارید همیشگی گارانتی داخلی مزخرفه ... کلا لپ تاپ شما رو تا از داخل نخرید گارانتی نیست ! :31: پس باید حتما از شرکت ایران رهجو یا امرتات بخرید تا گارانتی بشه

کلا گارانتی های داخلی همه مزخرفند :2:

6- اینو از بخش game بپرسید ... فکر کنم به راحتی Crysis و need for speed و fallout3 و far cry2 اجرا شوند

موفق باشید

ssla
15-12-2008, 12:44
اگر دسترسی به دبی و نمایندگی که ازش خریدید دارید همیشگی گارانتی داخلی مزخرفه ... کلا لپ تاپ شما رو تا از داخل نخرید گارانتی نیست ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پس باید حتما از شرکت ایران رهجو یا امرتات بخرید تا گارانتی بشه

اين فروشنده هايي که اجناس توليدي امريکا رو با 50 تا 80 تومان گارانتي ميکنن چي مقبول و درسته کارشون يا الکي و "ماست مالي زاسيونه" ؟ (ايران رهجو مدعي هست محصولاتي که سري ساخت 3 رقمي دارند مثل fw 190 ... بدليل تحريم ايران و توليد امريکا قاچاقي وارد ميشن و ايران رهجو صرفا محصولاتي که براي کشور هاي عربي توليد ميشه با سري ساخت 2 رقمي مثل fw13.. رو وارد و گارانتي ميکنه)

اين محصولي که من خريدم رو بايد جايي غير امرتات ويا ايران رهجو گارانتي کنم يکساله 60 تا 80 تومان معتبر و کارا هست پيشنهادتون چيه؟ اگر طبق گفته شما گارانتي داخلي مزخرفه که تا حدودي خودم هم بهش واقفم چه کنم ، نظر خودم اينه که پولشو ندم !! وبا گارانتي اينترنشنال بگيرم

ssla
16-12-2008, 09:39
استفاده مستقيم از برق شهري بجاي باطري براي افزايش عمر باطري و قطعات ...

از يکي از دوستان شنيدم :اگر درطول شبانه روز مدت زمان کاربا لب تاپ زياد هست و مکان ثابت بهتر است مستقيم از برق شهري استفاده بشه تا باطري ، بدين شکل که حتما باطري را در آورده و از طريق آداپتور مخصوص لب تاپ را روشن و استفاده کنيم ...!!؟؟

(اگر قرار است اين طرز استفاده زياد باشد پس تا حد امکان باطري خالي باشد)

حالا يک سوال پيش مياد اگر قرار باشه اين روش خوب ويا حتي بهترين باشه ، اومد و برق رفت يا نوساني پيش آمد اونوقت چي آيا سيستم ايمني و پيش گيري براي اين امر در لب تاپ پيش بيني شده ؟؟

ssla
16-12-2008, 10:21
5- اگر دسترسی به دبی و نمایندگی که ازش خریدید دارید همیشگی گارانتی داخلی مزخرفه ... کلا لپ تاپ شما رو تا از داخل نخرید گارانتی نیست ! :31: پس باید حتما از شرکت ایران رهجو یا امرتات بخرید تا گارانتی بشه

======================

اين فروشنده هايي که اجناس توليدي امريکا رو با 50 تا 80 تومان گارانتي ميکنن چي مقبول و درسته کارشون يا الکي و "ماست مالي زاسيونه" ؟ (ايران رهجو مدعي هست محصولاتي که سري ساخت 3 رقمي دارند مثل fw 190 ... بدليل تحريم ايران و توليد امريکا قاچاقي وارد ميشن و ايران رهجو صرفا محصولاتي که براي کشور هاي عربي توليد ميشه با سري ساخت 2 رقمي مثل fw13.. رو وارد و گارانتي ميکنه)

اين محصولي که من خريدم رو بايد جايي غير امرتات ويا ايران رهجو گارانتي کنم (شرکتي) بلکه مجبورم بصورت يکساله 60 تا 80 توماني (فروشنده ) آيا معتبر و کارا هست پيشنهادتون چيه؟ اگر طبق گفته شما گارانتي داخلي مزخرفه که تا حدودي خودم هم بهش واقفم چه کنم ، نظر خودم اينه که پولشو ندم !! وبا گارانتي اينترنشنال بگيرم

اصل مطلب اينه که دارن برام از خارج از کشور ميارن رفتم با يکي دو تا از فروشنده ها (مشهد) صحبت کردم گفتن اگر رجيستر نشده باشه مشکلي نداشته باشه ؛ رجيستر، چک ،تست و با 50 تا 80 تومان گارانتي ميکنن...

اگر فرماليته است و ارزش نداره که اين کار و نکنم ، خيلي ها ميگن "سوني اونم امريکا ! يه تکه کاغذ گارانتي ميخاي چکار":41:

en-com
16-12-2008, 21:44
یعنی اینطوری :

notebook video card upgrade / replacement ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکم سرچ کنید لطفا ! :13:
دوست عزیز جوابتون کاملا نا واضحه:18:

لطفا با دقت متن سوال منو بخونید.

من پرسیدم کارت گرافیک اکسترنال چیه اما شما جواب رو با آدرسی که اصلا ربطی به سوال من نداره دادید:41:

REGISTERED USER
17-12-2008, 00:52
دوست عزیز جوابتون کاملا نا واضحه

لطفا با دقت متن سوال منو بخونید.

من پرسیدم کارت گرافیک اکسترنال چیه اما شما جواب رو با آدرسی که اصلا ربطی به سوال من نداره دادید

عزیز من به این چیپست و کارتی که توی اون صفحه در مورد بحث شده میگن کارت اکسترنال گرافیک ! همین !!!

بهتره شما اون مطلب رو می خوندید !

REGISTERED USER
17-12-2008, 01:07

======================

اين محصولي که من خريدم رو بايد جايي غير امرتات ويا ايران رهجو گارانتي کنم (شرکتي) بلکه مجبورم بصورت يکساله 60 تا 80 توماني (فروشنده ) آيا معتبر و کارا هست پيشنهادتون چيه؟ اگر طبق گفته شما گارانتي داخلي مزخرفه که تا حدودي خودم هم بهش واقفم چه کنم ، نظر خودم اينه که پولشو ندم !! وبا گارانتي اينترنشنال بگيرم

اصل مطلب اينه که دارن برام از خارج از کشور ميارن رفتم با يکي دو تا از فروشنده ها (مشهد) صحبت کردم گفتن اگر رجيستر نشده باشه مشکلي نداشته باشه ؛ رجيستر، چک ،تست و با 50 تا 80 تومان گارانتي ميکنن...

اگر فرماليته است و ارزش نداره که اين کار و نکنم ، خيلي ها ميگن "سوني اونم امريکا ! يه تکه کاغذ گارانتي ميخاي چکار":41:

خوب ایران رهجو سودش توی اینه که این اجناس رو بیاره ... هرچند من لیست قیمت ازش دارم که بیش از 15 مدل آمریکایی توشه از سری fw190 و fw290

اما کارش خوبه به هر حال یعنی نمایندگی و ریسلر رسمی سونی هست (رسمی شرکت بازرگانی ایران بگیم بهتره)

اون سونی آمریکایی اش هم مشکل میاره ... وقتی خریدی متوجه میشی سونی چیه :27:

REGISTERED USER
17-12-2008, 01:10
استفاده مستقيم از برق شهري بجاي باطري براي افزايش عمر باطري و قطعات ...

از يکي از دوستان شنيدم :اگر درطول شبانه روز مدت زمان کاربا لب تاپ زياد هست و مکان ثابت بهتر است مستقيم از برق شهري استفاده بشه تا باطري ، بدين شکل که حتما باطري را در آورده و از طريق آداپتور مخصوص لب تاپ را روشن و استفاده کنيم ...!!؟؟

(اگر قرار است اين طرز استفاده زياد باشد پس تا حد امکان باطري خالي باشد)

حالا يک سوال پيش مياد اگر قرار باشه اين روش خوب ويا حتي بهترين باشه ، اومد و برق رفت يا نوساني پيش آمد اونوقت چي آيا سيستم ايمني و پيش گيري براي اين امر در لب تاپ پيش بيني شده ؟؟

من قبلا در همینجا و این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زیاد توضیح دادم

حوصله تکرار ندارم شرمنده :31:

Mahdi/s
17-12-2008, 22:57
سلام اساتید dell1500 ماچند وقتی هستCD میزاری توش تلق تلق صدا میده دلیلشو کسی میدونه؟
امیدوارم درست منظورم را رسونده باشم

REGISTERED USER
18-12-2008, 00:51
صدای موتور و یا اپتیکش هست ... شاید داره مشکل میاره کم کم

fanoose_shab
18-12-2008, 01:33
خوب پس خودت یکی نصب کن بهمراه درایورهاش
خودم؟؟خب نشد!!!به یکی هم گفتم نتونست کمکم کنه گفتن ویندوزش چون اورژینال نیست فرمت ونصب دوبارش خیلی سخته.
راهنماییم میکنین؟؟

REGISTERED USER
18-12-2008, 11:49
این حرف ها چیه ؟! :18:

حالا ویندوزش غیر اصل باشه ! چی میشه ؟

شما دی وی دی ویندوز ویستا یا سی دی ویندوز xp رو بزار از روش بوت کنید و روی سیستم نصب کنید

اگر درایورهاش رو توی سی دی چیزی دارید خوب بعد نصب ویندوز درایورهاش رو نصب کنید و اگر نداری مثلا اگر لپ تاپت دل هست از اینترنت دانلود کنید یعنی از سایت سازنده !

روی هر لپ تاپی ویندوز نصب میشه چه اصل چه غیر اصل !

Mahdi/s
18-12-2008, 14:06
صدای موتور و یا اپتیکش هست ... شاید داره مشکل میاره کم کم
حدود 4-5روزه به نظر شما میشه پیش گیری کرد یا باید منتظر باشم ببینم چی میشه

Hamid_311
18-12-2008, 20:40
آقایون یه سوال زیر دیپلمی:
منظور از این اصطلاحات چیه؟
bt
finger print
blue ray
true life

REGISTERED USER
19-12-2008, 01:03
حدود 4-5روزه به نظر شما میشه پیش گیری کرد یا باید منتظر باشم ببینم چی میشه

در این جور مواقع شده خود به خود درست میشه و برمیگرده ... اگر بعد یک یا دو هفته باقی موند و کار به جایی رسید که بعضی اوقات دیسک هم نمی خودن باید ببرید گارانتی

البته تق تق با لرزش فرق میکنه ... قضیه لرزش مربوط به بالانس نبودن دیسک هست که وقتی سریع میگرده صدا میده

REGISTERED USER
19-12-2008, 01:13
آقایون یه سوال زیر دیپلمی:
منظور از این اصطلاحات چیه؟
bt
finger print
blue ray
true life

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BT مخفف بولتوث (bluetooth ) که یک ابزار ارتباطی برای تبادل قایل هست می باشد . اگر EDR نوشته بود بعدش یعنی منظورش Enhanced data rate هست و یک استاندارد جدید و فوق العاده که ورژن 2 امکانات بی نظیری رو برای کاربران فراهم میکنه مثلا امکانات امنیتی و ...

finger print یعنی اسکنر اثر انگشت . عین این فیلم ها که برای باز شدن در بجای پسورد یا در کنار تایید پسورد از شما تایید اثر انگشت هم میخواد

Blue ray جدیدترین استاندارد دیسک های نوری هست که کیفیت فوق العاده بالا و حجم بسیار بالا حدود 50 گیگابایت رو برای شما فراهم میکنه و توسط شرکت سونی ابداع شده ... رقیب HD disc ها هست و بونش سر لپ تاپ ها چون فعلا توی جامعه ازش استفاده نمیشه ضروری نیست اما داشتنش در آینده حسنه ... اگر لوگوش روی لپ تاپ یا روی دیسک درایو باشه یعنی لپ لپ شما میتونه این دیسک ها رو یخونه و در دو نوع هست : ROM یعنی فقط این دیسک ها رو میخونه و RAM یعنی رایت هم میکنه

True life یک استاندارد برای نمایشگرهای LCD هست که کیفیت خوبی رو در صفحه نمایش های براق با تفکیک پذیری بالا فراهم میکنه ... رقیب تکنولوژی Xbrite سونی هست

Mahdi/s
19-12-2008, 13:12
البته تق تق با لرزش فرق میکنه ... قضیه لرزش مربوط به بالانس نبودن دیسک هست که وقتی سریع میگرده صدا میده
ممنون از کمکتون باید منتظر بمونم....و فکر میکنم همون تق تق باشه تا لرزش:12:

vafa1353
19-12-2008, 13:32
سلام دوستان من یه تبدیل usb به سریال برای آپگرید گرفتم که با سیدی آنروی دل 1510 نصب کردم ولی وقتی برنامه آپگرید اجر ا میکنم پیغام خطا میده و پرت سریال رو نمیشناسه 14000 پول دادم کارمم بد گیره استفاده هم نتونستم بکنم...لطفا راهنایی کنید.

Mahdi/s
20-12-2008, 00:25
یه مشکل جدید از امروز صبح dell1500از لطف دوستان خاموش نمیشه ،دیروز لب تاب رو که خاموش کردم هنوز کامل خاموش نشده بود یکی در اون رو بست از همو موقع دیگه خاموش نمیشه چیکار کنم

REGISTERED USER
20-12-2008, 00:42
سلام دوستان من یه تبدیل usb به سریال برای آپگرید گرفتم که با سیدی آنروی دل 1510 نصب کردم ولی وقتی برنامه آپگرید اجر ا میکنم پیغام خطا میده و پرت سریال رو نمیشناسه 14000 پول دادم کارمم بد گیره استفاده هم نتونستم بکنم...لطفا راهنایی کنید.

والا بعضی از برنامه ها با پورت های مجازی کار نمی کنند ... باید از بچه های حرفه ای تر بپرسید توی سایت که چگونه میشه این پورت های محازی رو با Com1 و com2 سیستم set کرد

REGISTERED USER
20-12-2008, 00:44
یه مشکل جدید از امروز صبح dell1500از لطف دوستان خاموش نمیشه ،دیروز لب تاب رو که خاموش کردم هنوز کامل خاموش نشده بود یکی در اون رو بست از همو موقع دیگه خاموش نمیشه چیکار کنم

باتری رو در بیار در همون حالت روشن بودن و بعد 30 ثانیه دوباره جاش بزن و سیستم رو روشن کن

احتمالا به حالت hibernate رفته و مشکل آورده ... بهتره در power option گزینه Hibarnate رو در حالت بستن در (close lid) یا حالت فشردن کلید پاور سیستم (power key) غیر فعال کنید و روی حالات دیگری مثل sleep بزارید

Mahdi/s
20-12-2008, 20:27
[registered user جان دستت درد نکنه جواب داد یه دنیا ممنوم...شما واقعا برای این تاپیک مفـــــــــــــــــــــــ ـــید هستید بازهم متشکرم
|

BILAD
24-12-2008, 16:53
سلام.یه دو روزی هست که یه 1525 2 _ 3 _ 250 خریدم موقع خرید فروشنده گفت وایر لس + بلوتوث داره.اما دیروز هر کاری کردم فعال نشد.تماس گرفتم پرسیدم فروشنده گفت این مدل بلوتوث نداره.در صورتی که هم تویSET UP & bios گزینه فعال کردنش هست .وایر لس فعال میشه اما بلوتوث نه.بعد که به گارانتی زنگ زدم گفت که امکان داره چون WINنصب کردی یا برنامه ای بلو پریده باشه که دور از عقله.یه سری میگن داره یه سری میگن نداره.WIN خودش هم ویستا هست.چی کار میشه کرد؟راهنمایی کنید.ممنون.فقط سریعتر که اگر مشکل داره تویه مهلت تست ببرم

t@here
24-12-2008, 22:35
سلام دوستان
من الان یه مشکلی برام به وجود امده
ببینید لب تاپم اورجینال ویستا داره.یه ارور بلوتوث هی میرفت رو اعصابم منم گفتم بیشنم این سی دی نصب درایورها رو یه بار دیگه به کل نصب کنم.همین کار رو هم کردم تا اینکه الان میخواستم باهاش بیام نت.اما کانکت نمیشه
مشکلم رو جز به جز میکنم تا دوستان بهتر بتونن کمکم کننبا تصویرهاش:
1-مرحله ی کانکت شدن روی مرحله اول گیر میکنه..مرحله اول کانککت .منظور اینکه حتی شماره گیری هم نمیکنه چه برسه به چک کردن یوزر پسورد(خوب پس مشکل از مودم میتونه باشه و نصبش؟)

2حالا مشکل بدتر اینه که با زدن کانکت سی پی یو فعلا عادی هست اما هنگامی که کنسل میکنم.سی پی یو میره بالا.حتی دیدم لحظاتی جفت هسته هاش 100% شده!!این در حالی هست که هیچ و هیچ برنامه ایی باز نیست(تصحیح میکنم که توی این حالتی که سی پی یو بالا رفته هسته ی اول معمولا بالای 70 درصد میره و هسته دوم کمتر هست به شکلی که میانگین usage cpu ام تو این زمانها بالای 55% شده)
3-alt+ctrl+del رو میگیرم تا ببینم این چیه که داره سی پی یوم رو اینجوری بالا میبره.خوب توی تسک منیجر.به سربرگ processes میرم.اینجاست که کاملا اشفته میشمو شاخ در میارم!!وقتی یکی یکی cpu ها رو چک میکنم شاید مجموعشون به 10% هم مجموعا نرسه.اما این در حالی هست که cpu usage من همچنان مثلا 57% هست.اینکه نمیتونم بفهمم چیه که داره سی پی یوم رو میخوره و نمیتونم کاری کنم کلافه ام میکنه.چه کار باید کنم؟
عکسهاش:

4-لب تاپ من رم 3 داره.یعنی توی اجرای سنگین ترین برنامه ها که سی پی یو زیادی هم میگیره راحت صفحه های دیگه رو باز میکنه.اما از وقتی اینجوری شده.وقتی که کانکشن رو کنسل میکنم.بعد دیگه هر چی میرم تو استارت و صفحه کانکشن ام رو میزنم نمی یاد!!!
یک کلام سیستم هنگ کرده منم هنگ کردهام!!!جز به جز مشکلم رو گفتم تا بهتر تفهمیم دوستان بشه
از دوستان حرفه ایی تر تقاضای کمک دارم
حداقل راهی اگه هست بگین تا من بفهمم اصلا این چیه که داره سی پی یوم رو میگیره بعد کنسل کردن کانکشنم در حالی که تسک منیجر هیچی نشون نمیده!!!
خیلی ممنون

من پست بالا رو ابتدا تو قسمت ویندوز ویستا گذاشتم
اما حالا هر چی که میگذره حس میکنم تمام دلایل بالا فقط از مودم هست
هر قسمتی که مربوط به مودم باشه رو برم سی پی یو یسیستم میره بالا
حتی از کنترل پنل هم میخوام تستش کنم تو پلیز ویت میمونه و هیچ وقت پلیز ویت تموم نمیشه
ایا راه دیگری برای تست مودمم وجود داره؟
تو گارانتی ها معمولا مودم اکسترنال رو گارانتی میکنن
تو گارانتی که نگاه کردم چیزی ننوشته که مودم رو قبول نکنن
نظر شما دوستان چیه.برم رو یه لب تاپ دیگه مودمم رو تست کنم چطوره؟

REGISTERED USER
25-12-2008, 00:27
سلام.یه دو روزی هست که یه 1525 2 _ 3 _ 250 خریدم موقع خرید فروشنده گفت وایر لس + بلوتوث داره.اما دیروز هر کاری کردم فعال نشد.تماس گرفتم پرسیدم فروشنده گفت این مدل بلوتوث نداره.در صورتی که هم تویSET UP & bios گزینه فعال کردنش هست .وایر لس فعال میشه اما بلوتوث نه.بعد که به گارانتی زنگ زدم گفت که امکان داره چون WINنصب کردی یا برنامه ای بلو پریده باشه که دور از عقله.یه سری میگن داره یه سری میگن نداره.WIN خودش هم ویستا هست.چی کار میشه کرد؟راهنمایی کنید.ممنون.فقط سریعتر که اگر مشکل داره تویه مهلت تست ببرم

بهترین راه برای اینکه متوجه بشید ماژول بلوتوث بصورت built-in نصب شده یا خیر ، این هست که برید بخش ساپورت سایت دل و توی بخش در بخش تگ ها ، Computer tag که زیر لپ تاپ نوشته رو وارد کنید و روی دکمه info کلیک کنید

شرکت دل یه گزارش برای کانفیگ شما عرضه میکنه ... اونجا اگر بلوتوث داشت یعنی نصب شده و باید باشه و با نصب صحیح درایورها راه اندازی میشه

hami soft
25-12-2008, 00:42
با سلام ... من ویندوز xp sp2 رو روی لپ تاپم نصب کردم و تمام درایور های اونو هم بدرستی و کامل نصب کردم .. اما کمی سرعت سیستم پایینه .. یعنی موقع کار با ویندوز همش در حال فکر کردنه ... از صحت ویندوز مطمئنم ... و از صحت سخت افزار هم مطمئنم چون تو ویندوز ویستا اینجوری نیست ...
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجاست که کمی سرعت پایینه و کند عمل میکنه ؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
27-12-2008, 01:19
میتونه از سرعت پایین هارد و فعال بودن قابلیت های indexing و system recovery باشه که باید انها را غیر فعال کنید

saeidj
28-12-2008, 03:00
سلام
لپ تاپ من اسر است. مدت کوتاهی بعر از استفاده موش و تامچ پد آن ازکار افتاده هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاده و اقدامات اولیه هم موثر نبوده لطفا بسادگی توضیح دهید که چه باید بکنم.موش خارچی وصل کرده ام و کار میکند
با تشکر

REGISTERED USER
29-12-2008, 00:31
اگر تاچ پد یا Track point از کار افتاده مرجله اول برید توی کنترل پنل بخش mouse رو چک کنید ... صفحه آخر اغلب جای تیک زدن گزینه فعال سازی enable touchpad هست ... ببینید تیکش هست یا نه

اگر همه چیز درست بود مرحله بعد درایور Touchpad رو نصب کنید ... اگر درایورش رو نداشتید باید از سایت ایسر بگیرید

اگر باز هم درست نشد ریکاوری باید کنید

و اگر باز هم درست نشد مشکل سخت افزاری و باید تعمیر/تعویض بشه

SEASUN
29-12-2008, 00:43
سلام
من dell inspiron 6400 دارم، از دوستانی که این لب تاب را دارند در صورت امکان این دو سوال من و جواب بدن:
1:برنامه media direct را از کجا می تونم پیدا کنم، تا بتونم از این دکمه استفاده کنم؟
2:من حقیقتا شک کردم که زیر دکمه power لبتاب dell 6400 inspiron به محض روشن شدن یک چراغ آبی روشن می شه یا نه؟
چون احساس می کنم قبلا به محض روشن کردن زیر این دکمه power یک چراغ آبی روشن و سپس خاموش می شد. اگر دوستان راهنمایی بفرمایند که آیا لامپ آبی اصلا وجود داره یا بنده حقیر در خیال و توهمم؟
با تشکر از زحمات شما

ajax_h
29-12-2008, 20:27
سلام
من دیروز یه لپ تاپ خریدم.os اوریجینال هم نداشت.خود فروشنده روش ویندوز xp و ویستا نصب کردن،الان متوجه شدم کل ظرفیت پارتیشن ها 7-8 گیگ کمتر از ظرفیتی هست که باید باشه،
این قسمت هم نگاه کردم :computer management\Storage\ disk managment
اما پارتیشن مخفی ای هم وجود نداشت.
ممکنه کسی که پارتیشن بندی کرده اشتباه کرده باشه و این فضا رو درست تخصیص نداده باشه؟
چطور می تونم مطمئن بشم دقیقا ظرفیت کل هاردم چقدره و چرا الان 8 گیگ از اون مقدار که باید باشه کمتره؟:23:

SEASUN
29-12-2008, 21:20
سلام
من دیروز یه لپ تاپ خریدم.os اوریجینال هم نداشت.خود فروشنده روش ویندوز xp و ویستا نصب کردن،الان متوجه شدم کل ظرفیت پارتیشن ها 7-8 گیگ کمتر از ظرفیتی هست که باید باشه،
این قسمت هم نگاه کردم :computer management\Storage\ disk managment
ممکنه کسی که پارتیشن بندی کرده اشتباه کرده باشه و این فضا رو درست تخصیص نداده باشه؟
چطور می تونم مطمئن بشم دقیقا ظرفیت کل هاردم چقدره و چرا الان 8 گیگ از اون مقدار که باید باشه کمتره؟:23:

سلام دوست عزیز
control pane>-administrative tools>computer managment-
در محیط computer managment در سمت چپ قسمت storage را انتخاب کن سپس از گزینه های باز شده تو قسمت
disk managment می تونی تمام قسمت های مربوط به درایو ها و ظرفیت هارد را مشاهده کنی.

ajax_h
29-12-2008, 22:40
سلام دوست عزیز
control pane>-administrative tools>computer managment-
در محیط computer managment در سمت چپ قسمت storage را انتخاب کن سپس از گزینه های باز شده تو قسمت
disk managment می تونی تمام قسمت های مربوط به درایو ها و ظرفیت هارد را مشاهده کنی.

بله منظورم این بود که این قسمت رو دیدم ولی چیزی که مشخص کنه اون 8 گیگ پارتیشن مخفی هست یا نه ندیدم.
4 تا پارتیشن هست c-d-e-f که این پارتیشنها هیچ تقسیم بندی دیگری ندارن، هر 4 تا یه ظرفیتی دارن ،که مجموع ظرفیت این 4 تا پارتیشن با اون چیزی که به عنوان ظرفیت کل هارد نوشته برابره ،اما در هر صورت 8 گیگ از اون چیزی که روی جعبه لپ تاپ و فاکتور خرید و این چیزا هست کمتره.
حالا من می خواستم ببینم چطوری بفهمم ظرفیت واقعی هارد چقدره ،یعنی از چه روشی استفاده کنم؟
خودم حدس می زنم اگر اون 8 گیگ پارتیشن مخفی نباشه،شاید کسی که پارتیشن بندی کرده اون فضا رو تخصیص نداده.
حالا من چی کار کنم ؟چطوری بفهمم ظرفیت واقعی چقدره؟در ضمن اگر مشکل همین باشه که گفتم فعلا تصمیم ندارم بخاطر این 8 گیگ از اول پارتیشن بندی کنم که بفهمم واقعا چقدره ،پس اگه میشه یه راهی بگید که نیاز نباشه فقط می خوام مطمئن بشم که ظرفیت واقعی چقدره.
که نیاز نباشه پارتیشن ها رو به هم بزنم.
اگه واقعا 8 گیگ کم باشه ببرم عوضش کنم

با تشکر

REGISTERED USER
30-12-2008, 00:39
سلام
این قسمت هم نگاه کردم :computer management\storage\ disk managment

ببینید هارد ها یک ظرفیت واقعی دارند یک ظرفیت اسمی ... دقیقا مثل فلش ها

ظرفیت واقعی کمتر از ظرفیت اسمی هست ... و دلیلش اینه

ajax_h
30-12-2008, 18:53
ببینید هارد ها یک ظرفیت واقعی دارند یک ظرفیت اسمی ... دقیقا مثل فلش ها

ظرفیت واقعی کمتر از ظرفیت اسمی هست ... و دلیلش اینه

خوب درسته ظرفیت واقعی کمتر از ظرفیت اسمی هست ،اما آیا واسه هارد 160 گیگ،حدود 10 گیگ(قبلا به اشتباه حساب کرده بودم حدود 8 گیگ:31:) کمتر باشه طبیعیه یا نه؟
اگه طبیعی نیست،از طریق نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل paragon یا پارتیشن مجیک یا نرم افزار دیگری می تونم بفهمم دقیقا ظرفیت هارد چقدره؟(البته بدون پارتیشن بندی مجدد)

REGISTERED USER
31-12-2008, 00:31
ببین ویندوز این طور نشون میده ، بله حدود 10 و خورده ای گیگابایت اختلاف ظرفیت هاست ... یعنی :

160GB decimal = 149GB binary

و

149GB binary = 160GB decimal

امیدوارم متوجه شده باشی
پس پارتیشن بندی مشکلی نداره

ظرفیت دقیق هارد هم با پاراگون و حتی خود ویندوز میشه تشخیص داد

infernalboy
31-12-2008, 09:50
سلام.
اگه یکی راجب پورت سریال اطلاعات بهم بده ممنونش میشم.میخوام بدونم با خرید لب تاپی که این پورتو نداشته باشه از انجام په کارهایی محروم میشم و آیا تبدیلش نیست؟مثلا usb to serial?

REGISTERED USER
01-01-2009, 00:36
با تبدیل ها مشکل میارید ... چون بصورت مجازی پورت می سازند و نمی تونید توی بعضی برنامه ها که مستقیم پورت com1 و com2 فقط انتخاب می شوند ، استفاده کنید مثل برنامه آپگرید رسیورها

بهتره دنبال یک لپ تاپ پورت دار بگردید اگر واقعا نیاز دارید

zarisab
01-01-2009, 10:44
من یه لب تاپ توشیبا دارم متاسفانه ویندوزش به هم ریخت قبل از اینکه از سی دی خودش استفاده کنم تا ویندوز رو نصب کنم از سی دی دیگه ای استفاده کردم متاسفانه نه تنها درست نشده صفحه ای که آرم توشیبا و آیتم های اینستال رو نمایش میده بعد از روشن کردن می پره و صفحه کاملا سیاه نمایش داده میشه.مشکل چیه؟

hami soft
01-01-2009, 17:15
فکر کنم بری تو بایوس ستاپ و تنظیمات رو برگردونی به حالت Defult درست بشه یا اینکه بایوس رو اپدیت کنی ...

REGISTERED USER
02-01-2009, 00:38
من یه لب تاپ توشیبا دارم متاسفانه ویندوزش به هم ریخت قبل از اینکه از سی دی خودش استفاده کنم تا ویندوز رو نصب کنم از سی دی دیگه ای استفاده کردم متاسفانه نه تنها درست نشده صفحه ای که آرم توشیبا و آیتم های اینستال رو نمایش میده بعد از روشن کردن می پره و صفحه کاملا سیاه نمایش داده میشه.مشکل چیه؟

صحبت دوستمان تایید میشه ، بایوس را ریورژن کنید و اگر درست نشد دوباره به طور صحیح ریکاوری کنید
برای ریورژن کردن بایوس باید به سایت توشیبا برید و فایلها ، ابزارها و راهنمای ریورژن یا آپدیت بایوس را دانلود کنید

panther99
03-01-2009, 13:40
يكي از دوستام به خاطر مشكل برق محلشون ( نوسان شديد ) مجبوره از باطري استفاده كنه . يه سوال داشت كه خودش شنيده وقتي از باطري استفاده ميكنه نبايد شات دان كنه بايد hibernate كنه !!
خواستم ببينم درسته يا نه؟/ 3 روزه كه لپ تاپ رو گرفته .
در مورد شارژ باطريش هم يه توضيحي بدي . حتما بايد كاملا خالي بشه تا شارژ كنه يا نه؟؟
ممنون .

82130012
03-01-2009, 14:21
سلام
من يه لب تاپ vaio دارم از اين سري هاي سبک وزن. چند بار سعي کردم باهاش به dial up وصل بشم نشده، يه بار مي گفت بوق نداري يه بار مي گفت شماره مورد نظر در شبکه نيست (که من همه رو چک کردم درست بود) و ... . البته چون ADSL دارم خيلي گير ندادم ببينم چشه، ولي خب بعضي وقتها لازم ميشه.
مي خواستم بدونم به dial up وصل شدن با لب تاپ تنظيمات خاصي مي خواد؟

REGISTERED USER
04-01-2009, 01:42
يكي از دوستام به خاطر مشكل برق محلشون ( نوسان شديد ) مجبوره از باطري استفاده كنه . يه سوال داشت كه خودش شنيده وقتي از باطري استفاده ميكنه نبايد شات دان كنه بايد hibernate كنه !!
خواستم ببينم درسته يا نه؟/ 3 روزه كه لپ تاپ رو گرفته .
در مورد شارژ باطريش هم يه توضيحي بدي . حتما بايد كاملا خالي بشه تا شارژ كنه يا نه؟؟
ممنون .

خیر ... کلا hibernate به نظرم چیز مزخرفیه ... هم از سرعت سیستم میگیره هم از فضای هارد دیسک ... غیر از اینکه بخواهید همیشه میزکارتون اماده باشه

بهتره shut down کنید برای استفاده نکردن بیش از 3 ساعت

در مورد باتری هم خیر ... هر وقت دوست داشتید شاؤز کنید ... اصلا بزار دائم به برق باشه تا فول شارژ یمونه ! مهم نیست به نظر من

REGISTERED USER
04-01-2009, 01:43
سلام
من يه لب تاپ vaio دارم از اين سري هاي سبک وزن. چند بار سعي کردم باهاش به dial up وصل بشم نشده، يه بار مي گفت بوق نداري يه بار مي گفت شماره مورد نظر در شبکه نيست (که من همه رو چک کردم درست بود) و ... . البته چون adsl دارم خيلي گير ندادم ببينم چشه، ولي خب بعضي وقتها لازم ميشه.
مي خواستم بدونم به dial up وصل شدن با لب تاپ تنظيمات خاصي مي خواد؟

خیر...

یا سیم رابط مشکلی داره و قطع میشه

یا درایور رو باید دوباره نصب کنید

en-com
04-01-2009, 14:36
سلام
من همون 1525 اییم!!!!!
ویندوزم رو به ویستا تبدیل کردم
وقتی سیدی مربوط به وبکم رو برای اینستال می ذارم موقع اینستال یه اررور مربوط به install sheild می ده

Error Code: -5004 : 0x80070005
Error Information:
>SetupDLL\SetupDLL.cpp (1968)
pAPP:Dell Webcam
PVENDOR:
PGUID:A94C6048-87C9-46AA-9B47-2402F6556FFB
$9.1.0.429
@Windows Service Pack 1 (6001) IE 7.0.6001.18000

مشکل از کجاست؟
راستی من adsl ندارم نمی تونم نرم افزارشو دان کنم!
man7tomani
04-01-2009, 21:18
سلام دوستان
جدیدا با تعویض ویندوز برام مشکلی پیش اومده" الان ویستا دارم"
وقتی میرم درایو سی Cpu میره روی 100%
یه چند وقتیه که اینجوریه
متاسفنه چون یکی از درایوهای مهم هم هست بدجوری آدم اذیت میشه
واسعه چی هست ؟
ویروس که ندارم
دیفرگ هم کردم
واقعا اصلا موندم چرا اینجوری میشه

REGISTERED USER
05-01-2009, 01:36
سلام
من همون 1525 اییم!!!!!
ویندوزم رو به ویستا تبدیل کردم
وقتی سیدی مربوط به وبکم رو برای اینستال می ذارم موقع اینستال یه اررور مربوط به install sheild می ده

Error Code: -5004 : 0x80070005
Error Information:
>SetupDLL\SetupDLL.cpp (1968)
pAPP:Dell Webcam
PVENDOR:
PGUID:A94C6048-87C9-46AA-9B47-2402F6556FFB
$9.1.0.429
@Windows Service Pack 1 (6001) IE 7.0.6001.18000

مشکل از کجاست؟
راستی من adsl ندارم نمی تونم نرم افزارشو دان کنم!

باید ویندوزت رو آپدیت کنی ... یک آپدیت یا Hotfix کم داره برای اجرای installer :

windows installer 3.1 Error Code: 0x80070005 windows update fixed ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از راه حل بالا استفاده کنید یا ویندوز خودتون رو آپدیت کنید.

راه دیگر ارتقای نسخه win installer هست

REGISTERED USER
05-01-2009, 01:38
سلام دوستان
جدیدا با تعویض ویندوز برام مشکلی پیش اومده" الان ویستا دارم"
وقتی میرم درایو سی Cpu میره روی 100%
یه چند وقتیه که اینجوریه
متاسفنه چون یکی از درایوهای مهم هم هست بدجوری آدم اذیت میشه
واسعه چی هست ؟
ویروس که ندارم
دیفرگ هم کردم
واقعا اصلا موندم چرا اینجوری میشه

مطمئنی که ویروس نداری ؟ به نظرم توی یک چیزی مثل indexing گیر میکنه

پنجره task manager رو باز بزار و روی تب Processes ، روی CPU کلیک کن تا به ترتیب نزولی بچینه ... ببین چه برنامه ای اینطوریه

اگر خود سرویس های ویندوز بود ، باید ویندوز رو عوض کنید

en-com
05-01-2009, 13:23
باید ویندوزت رو آپدیت کنی ... یک آپدیت یا Hotfix کم داره برای اجرای installer :

windows installer 3.1 Error Code: 0x80070005 windows update fixed ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Fkb%2F315353)

از راه حل بالا استفاده کنید یا ویندوز خودتون رو آپدیت کنید.

راه دیگر ارتقای نسخه win installer هست

این لینکه مال xp هست
win installer رو چه طوری ارتقا بدم؟
یه سوال دیگه هم دارم
وقتی لپتاپم رو به تلویزیون lcd از طریق پورت مونیتور وصل می کنم ریموتش کار نمی کنه. رو حالتهای زیر که کارت گرافیکش رو تنظیم می کنم امتحانش کردم:
notebook+monitor جواب نمی ده
monitor+notebook بازم جواب نمیده
monitor بازم همینطور
اما
notebook جواب می ده
مشکل کجاست؟ آخه من واسه مدیا سنترش می خوام چون با ریموتش خیلی تمیز کار می کنه!
پیشاپیش تشکر!:31:

man7tomani
05-01-2009, 13:41
مطمئنی که ویروس نداری ؟ به نظرم توی یک چیزی مثل indexing گیر میکنه

پنجره task manager رو باز بزار و روی تب Processes ، روی CPU کلیک کن تا به ترتیب نزولی بچینه ... ببین چه برنامه ای اینطوریه

اگر خود سرویس های ویندوز بود ، باید ویندوز رو عوض کنید
نود 32 نصب هست
هیچ چیز مشکوکی هم تا حالا ندیدم
مطئن هستم که ویروس ندارم
وقتی میرم درایو سی انگار میخواد چیزیو بخونه که خط آدرس بار که برای خوندن و ایندکس هست پر میشه
من گذاشتم یه 20 دقیقه هم بمونه ولی خو نشد و اخرش هم یه پیغام واسعه ری استارت برای بالا رفتم دمای سی پی یو اومد که ری استارت کردم
میرم درایو سی Explorer میره رو 100 %
واقعا من هیچ راهی به ذهنم نمیرسه
میگن هیچ وقت طلاق آخرین راه نیست ! انشالله که تعویض ویندوز اخرین راه نباشه

en-com
05-01-2009, 14:10
یه مشخصات از لپ تاپت می تونی بدی؟

REGISTERED USER
05-01-2009, 15:17
این لینکه مال xp هست
win installer رو چه طوری ارتقا بدم؟
یه سوال دیگه هم دارم
وقتی لپتاپم رو به تلویزیون lcd از طریق پورت مونیتور وصل می کنم ریموتش کار نمی کنه. رو حالتهای زیر که کارت گرافیکش رو تنظیم می کنم امتحانش کردم:
Notebook+monitor جواب نمی ده
monitor بازم همینطور
اما
notebook جواب می ده

ویندوز اینستالر رو یا از طریق آپدیت ویندوز ، یا نصب جدیدترین سرویس پک یا دانلود جدیدترین ورژن پکیج از مایکروسافت باید آپدیت کنید

در مورد سوال دوم اطلاع زیادی ندارم :31:

man7tomani
05-01-2009, 16:57
یه مشخصات از لپ تاپت می تونی بدی؟
منظورت منم؟
یه لطفی به پست ما هم بکن لطفا registered user

italy2006
05-01-2009, 17:13
کسی در مورد اپگرید ریسیور از طریق لپ تاپ اطلاعاتی داره؟

a_mehrabi_70
05-01-2009, 21:50
کدوم اینا رو میشه تو Dell-Studio 1535 عوض کرد و قیمتش حدوداً چقدر هست ؟ : CPU,VGA,RAM,HDD ؟

en-com
05-01-2009, 23:31
monitor بازم همینطور
اما
notebook جواب می ده

آقای registered user تشکر:11:
ولی کسی در مورد این سوال بالاییم اطلاعاتی داره؟
اگه داره یه کمکی بکنه چون لازمش دارم
پیشاپیش تشکر:11:

REGISTERED USER
06-01-2009, 01:15
کسی در مورد اپگرید ریسیور از طریق لپ تاپ اطلاعاتی داره؟

در صفحات گذشته بحث شد که باید لپ تاپی داشته باشید که پورت های سریال و com1 و 2 را به صورت حقیقی داشته باشه نه مجازی

پس برای این کار لپ تاپ پورت دار serial بخرید

REGISTERED USER
06-01-2009, 01:17
منظورت منم؟
یه لطفی به پست ما هم بکن لطفا registered user

من چیز خاصی به ذهنم نمی رسه ... احتمالا ویندوز مشکل داره یا هاردت

وقتی هارد مشکل سخت افزاری داشته باشه یا بدسکتور سخت افزاری و نرم افزاری (که نرم افزاری با یک Scan disk حل میشه) هم اینطوری میشه و سیستم یا دائم یا برای مدتی با ورود به اون بخشی که اطلاعات corrupt و خراب داره ، هنگ میکنه !

راه دیگری به ذهنم نمیاد

هارد با HDD tune حتما تست کنید و ببینید بدسکتور خراب به رنگ زرد و قرمز دارید یا خیر

موفق باشید

REGISTERED USER
06-01-2009, 01:19
کدوم اینا رو میشه تو Dell-Studio 1535 عوض کرد و قیمتش حدوداً چقدر هست ؟ : CPU,VGA,RAM,HDD ؟

دوست عزیز در 99.9 لپ تاپ ها فقط رم و هارد و درایو اپتیک (ODD) تغییر پذیرند تا حد مشخصی و لاغیر

هارد : تا 320
رم : تا 8 گیگ
اپتیک : بستگی به ساپورت برای Blueray و ...

man7tomani
06-01-2009, 03:26
HDD Tune version 2.55 رو دانلود کردم
ببین این عکس رو

اگه با تاینی پیک مشکل داری این لینک رو باز کن

هر دوتا هارد 320 لپ تاپ رو تست کردم ولی مشکلی نداشتن و همه سیز بودن
Scan Disk هم کردم هیچ مشکلی نداشت!!!!
دارم حسابی گیج میشم
حالا فردا با لینکوس لایو بالا میارم اگه بازم مشکل داشت که واقعا سخت افزاریه وگرنه میرم ویندوز رو عوض میکنم
اگه باز نرم افزار دیگه ایی هم به نظرت میرسه بگو تا تست کنم

internet-forum
06-01-2009, 11:54
سلام دوستان لپ تاپ من dell inspiron 1526 هست و ویندوز ویستا home premium روش نصب شده و درایو ریکاوری هم کنار درایو c داره می خوام راهنمایی کنید چطور ریکاوری کنم چون سرعتش بعد 5ماه استفاده خیلی اومده پایین

در ضمن اگر ریکاوری کنم مثل روز اول می شه یا یه سری داریورها و نرم افزارهارو نصب نمی کنه؟

italy2006
06-01-2009, 15:39
در صفحات گذشته بحث شد که باید لپ تاپی داشته باشید که پورت های سریال و com1 و 2 را به صورت حقیقی داشته باشه نه مجازی

پس برای این کار لپ تاپ پورت دار serial بخرید

دوست گرامی من میخام sony cs 110 یا 118 بخرم.........ایا این دو لپ تاپ پورت سریال دارند. اگر دارند چیزهای دیگر هم مورد نیاز است و اگر ندارند چه باید کار کرد؟

en-com
06-01-2009, 15:40
کسی نبود به سوال من حواب بده؟

monitor بازم همینطور
اما
notebook جواب می ده
پیشاپیش تشکر![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

ardalan_zapata
06-01-2009, 21:15
با سلام یک لپ تاپ سونی وایو Vgn-cs16g/w دارم
مشکلش اینه که ویندوز ویستا روش نصب بود و همه چیز اوکی ولی وقتی ویندوز رو عوض کردم چندتا مشکل برخوردم
مثلا الان دکمه های مولتی مدیا روی کیبورد کار نمیکنه
همینطور کلید Fn و...
داخل Device manager هم یک دوایس umknown دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید

en-com
06-01-2009, 22:37
تبدیل به xp کردی؟
اگه ویندوزت رو تبدیل به xp کردی درایواشو باید بری از سایتش دانلود کنی(مخصوص xp) بعد نصبش کنی تا ایراداتت رفع شه

کسی نبود به این سوال بالایی ما پاسخ بده؟:19:

ardalan_zapata
07-01-2009, 11:50
تبدیل به xp کردی؟
اگه ویندوزت رو تبدیل به xp کردی درایواشو باید بری از سایتش دانلود کنی(مخصوص xp) بعد نصبش کنی تا ایراداتت رفع شه

کسی نبود به این سوال بالایی ما پاسخ بده؟:19:

نه ویستا آلتیمیت ریختم

mo.mo
07-01-2009, 12:06
با سلام یک لپ تاپ سونی وایو Vgn-cs16g/w دارم
مشکلش اینه که ویندوز ویستا روش نصب بود و همه چیز اوکی ولی وقتی ویندوز رو عوض کردم چندتا مشکل برخوردم
مثلا الان دکمه های مولتی مدیا روی کیبورد کار نمیکنه
همینطور کلید Fn و...
داخل Device manager هم یک دوایس umknown دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید
اول بگین که رو لب تابتون جه ویندوزی نصب کردین؟
البنه فکر میکنم ویستا آلتیمیت باشه در این صورت شما باید از سایت زیر درایور های لب تابتون رو دانلود کنید و بعد نصبش کنید.
امید وارم از لب تابتون dvd recovery تهیه کرده باشین چون به زودی بهش نیاز پیدا خواهید کرد.

infernalboy
07-01-2009, 12:54
تنظیمات کارت گرافیک رو چک کن + سیستم رنگ pal و ntsc

لرزش هم طبیعیه ... بعضی اوقات با ری استارت درست میشه

سلام رجیستر جان
من کلی تحقیق کردم راجب اینکه اگه لب تاپم پورت s-video نداشته باشه میتونم با تبدیل vga to s-video اونو به TV وصل کنم یا نه.خودتم زحمت کشیدی راهنماییم کردی هم تبدیل رو عکسشو بهم دادی هم رفع ایرادشو بهم گفتی.دمت گرم.ولی حالا مشکلی که دارم اینه که همه این کارا رو pc جواب داد ولی خالا که یه D630 خریدم اصلا هیچی تصویر تو tv نمیاد.تو تنظیمات کارت گرافیک هم رفتم یه گزینه analoge display توش هیت ولی با انتخابش به عنوان second display هیچ اتفاقی نمیفته.
یه کمکی بده.من رو وصل لب تاپ به tv حساب کرده بودم و یعنی کلی هم تحقیق کردم ولی الان :41:

ardalan_zapata
07-01-2009, 20:36
اول بگین که رو لب تابتون جه ویندوزی نصب کردین؟
البنه فکر میکنم ویستا آلتیمیت باشه در این صورت شما باید از سایت زیر درایور های لب تابتون رو دانلود کنید و بعد نصبش کنید.
امید وارم از لب تابتون dvd recovery تهیه کرده باشین چون به زودی بهش نیاز پیدا خواهید کرد.

خیر
ریکاوری تهیه نکردم ویندوز ویستا هم ریختم
الان همه چیز نصبه و اوکی هست به جز همون کلید های مالتی مدیا و fn

REGISTERED USER
07-01-2009, 21:18
خیر
ریکاوری تهیه نکردم ویندوز ویستا هم ریختم
الان همه چیز نصبه و اوکی هست به جز همون کلید های مالتی مدیا و fn

در مورد کلید av و فانگشن ها قبا توضیح داده شده و نصبش به این راحتی نیست

باید از درایورهای دانگرید شده استاندارد سونی که در بخش درایور مدت ها پیش ارائه شده استفاده کنید

لطفا سرچ کنید !

REGISTERED USER
07-01-2009, 21:21
دوست گرامی من میخام sony cs 110 یا 118 بخرم.........ایا این دو لپ تاپ پورت سریال دارند. اگر دارند چیزهای دیگر هم مورد نیاز است و اگر ندارند چه باید کار کرد؟

خیر پورت سریال ندارند ... راه خاصی نیست و باید یک تبدیل استاندارد با چیپ کنتلر خرید حدود 40 هزار تومان که احتمالا هم باز مشکل داره با برنامه های آپگرید رسیورها

italy2006
08-01-2009, 01:15
خیر پورت سریال ندارند ... راه خاصی نیست و باید یک تبدیل استاندارد با چیپ کنتلر خرید حدود 40 هزار تومان که احتمالا هم باز مشکل داره با برنامه های آپگرید رسیورها

منظورت خریدن تبدیل یو اس بی به ار اس 232 است یا چیز دیگر؟

REGISTERED USER
08-01-2009, 01:54
بله ... تبدیل USB to RS232

توی این سایت چند مدلش هست :

italy2006
08-01-2009, 12:47
بله ... تبدیل usb to rs232

توی این سایت چند مدلش هست :

دوست گرامی شما که اطلاعات بیش تری دارید شاید بدونید که خیلی افراد دارای لپ تاپ این کابل ها را خریده اند اما اکثر انها جواب نداده... در این زمینه علت رو چه می دونید... ایا کابلی هست که صدردرصد جواب بده

userdi
08-01-2009, 12:57
با سلام خدمت دوستان. من تازه یه لپ تاپ hp گرفتم. چون تازه کار هستم می خواستم بدونم برای ریکاوری ویندوز باید از کدوم گزینه ریکاوری استفاده کنم. System recovery یا Restore یا ...

sepand_salehi
08-01-2009, 14:52
مدل لپ تاپ من hp dv5 1070 هست. می خواستم بپرسم که آیا می شه یه کارت گرافیکی دیگه روی این لپ تاپ سوار کنم؟

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:47
دوست گرامی شما که اطلاعات بیش تری دارید شاید بدونید که خیلی افراد دارای لپ تاپ این کابل ها را خریده اند اما اکثر انها جواب نداده... در این زمینه علت رو چه می دونید... ایا کابلی هست که صدردرصد جواب بده

ببینید تا حالا شده پرینتر USB به سیستم وصل کنید و برید بخش پورت ها ؟ این پرینتر به صورت virtual port نصب میشه و هنوز ویندوز usb رو رسما برای پرینتر نمی شناسه ... اما خوب ، چون پرینترها توی لیست هستند و شما در انواع نرم افزارها از طری فایل spool32 توی ویندوز به اون ها دسترسی دارند ، امکان چاپ و شناسایی وجود داره

اما برای این ها قضیه متفاوته ... اون برنامه آپگرید ----- و لودر ، طوری طراحی شده که فقط COM1 و COM2 حالیش میشه نه پورت های مجازی که اینطوری نصب می شوند !

بعضی از این مبدل ها در کنارشون یک سری نرم افزارهایی دارند که برای اون نرم افزارها یک دانگل معرفی میکنه و باعث میشه کار شما راه بیفته ... همچین چیزی حدود 60 هزارتومان به بالا هزینه داره !

موفق باشید

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:49
مدل لپ تاپ من hp dv5 1070 هست. می خواستم بپرسم که آیا می شه یه کارت گرافیکی دیگه روی این لپ تاپ سوار کنم؟

خیر کارت گرافیک لپ تاپ ها غیرقابل تغییر هستند
فقط می تونید از مدل های اکسترنال که قبلا در موردش بحث شده استفاده کنید

moji643
09-01-2009, 22:32
سلام دوستان.

یکی از دوستام لپ تاپ سونی داره. قبلا که ویستا رو لپ تاپش نصب بوده وب کمش هم نصب بوده ولی الان که
اکس پی نصب کرده وب کم نصب نیست. داخل کنترل پانل هم هرچی گشتم چیزی نبود. حالا کسی زحمت
بکشه و راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

مرسی

REGISTERED USER
10-01-2009, 00:32
سلام دوستان.

یکی از دوستام لپ تاپ سونی داره. قبلا که ویستا رو لپ تاپش نصب بوده وب کمش هم نصب بوده ولی الان که
اکس پی نصب کرده وب کم نصب نیست. داخل کنترل پانل هم هرچی گشتم چیزی نبود. حالا کسی زحمت
بکشه و راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

مرسی

خوب باید برید بخش درایور تاپیک درخواست درایور صفحه اول ، یک لینک از درایورهای دانگرید شده سونی برای xp هست ... درایور وب کم برای xp را دانلود و نصب کنید

moji643
10-01-2009, 16:38
خوب باید برید بخش درایور تاپیک درخواست درایور صفحه اول ، یک لینک از درایورهای دانگرید شده سونی برای xp هست ... درایور وب کم برای xp را دانلود و نصب کنید

ممنون از جواب شما دوست عزیز.

راستش من هیچی رو متوجه نشدم :41:

اگه امکان داره یه مقدار بیشتر توضیح بدین( یعنی همون زیر دیپلم بگید!! ). چون من اصلا از لپ تاپ و این چیزهایی که گفتید سر در نمیارم. ببخشیدا.

موفق باشید

REGISTERED USER
11-01-2009, 01:35
ممنون از جواب شما دوست عزیز.

راستش من هیچی رو متوجه نشدم :41:

اگه امکان داره یه مقدار بیشتر توضیح بدین( یعنی همون زیر دیپلم بگید!! ). چون من اصلا از لپ تاپ و این چیزهایی که گفتید سر در نمیارم. ببخشیدا.

موفق باشید

اینجا دنبال سری و یا مدل لپ تاپتون بگردید : :46:

وب کم سونی و درایور XP اش اغلب تحت این نامه : CAMERA DRIVER ، فقط باید مدل اش لپ تاپ (سری اش یعنی دو حرف اولش مثلا سری SZ) بگردید و توی فولدرش احتمالا هست

en-com
11-01-2009, 17:54
سلام
من 1525 دارم خاطرتون هست که....
آیا رمشو می شه ارتقا داد ؟چون رو ویستا کم میاره بعضی اوقات تا 100٪ هم پر می شه (مثلا وقتی مدیا سنتر رو باز می کنم)
اگه میشه تا چند گیگ؟
قیمتش چند در میاد؟
اگه اینجا عوضش کنم گارانتیش ساقط می شه؟ (گارانتش مال دوبیه فکر کنم اصلdell باشه)
italy2006
11-01-2009, 18:42
من امروز یه لپ تاپ سونی مدل سی اس 110 خریدم. حدود دو ساعت با اون کار کردم تا اینکه شارجش تموم شد. حال دارم شارجش می کنم اما لپ تاپ شارج نمیشه یعنی با وجود اینکه به برق وصله هیچ کدوم از چراغ ها خاموش نیستن و وقتی روشنش می کنم فقط حدود 30 ثانیه روشن میمونه و خود به خود خاموش میشه. باطری هم بیرون اوردم و شارج می کنمش که دیگه لپ تاپ روشن هم نمیشه. علت چیه؟

ehsan_kabiri_33
12-01-2009, 15:29
من در مورد نصب برنامه هاي مختلف بر روي ويندوزهاي نوت بوك داشتم ايا ميشه رو هر ويندوزي هر برنامه اي رو نصب كرد
لطفا منو راهنمايي كنيد

REGISTERED USER
13-01-2009, 00:45
سلام
من 1525 دارم خاطرتون هست که....
آیا رمشو می شه ارتقا داد ؟چون رو ویستا کم میاره بعضی اوقات تا 100٪ هم پر می شه (مثلا وقتی مدیا سنتر رو باز می کنم)
اگه میشه تا چند گیگ؟
قیمتش چند در میاد؟
اگه اینجا عوضش کنم گارانتیش ساقط می شه؟ (گارانتش مال دوبیه فکر کنم اصلdell باشه)
دل 1525 رو فکر کنم تا 4 گیگابایت بشه ارتقا داد.

قیمت هر مازول 2 حدود 30 تا 60 متغیر هست ... بستگی به مارک

اگر روی دریچه تعویض رم زیر لپ تاپ برچسب گارانتی داشته باشه بله...

REGISTERED USER
13-01-2009, 00:49
من امروز یه لپ تاپ سونی مدل سی اس 110 خریدم. حدود دو ساعت با اون کار کردم تا اینکه شارجش تموم شد. حال دارم شارجش می کنم اما لپ تاپ شارج نمیشه یعنی با وجود اینکه به برق وصله هیچ کدوم از چراغ ها خاموش نیستن و وقتی روشنش می کنم فقط حدود 30 ثانیه روشن میمونه و خود به خود خاموش میشه. باطری هم بیرون اوردم و شارج می کنمش که دیگه لپ تاپ روشن هم نمیشه. علت چیه؟

1- اگر در حالت خاموشی از شارژر استفاده می کنید باید چراغ شارژ چشمک بزنه و شروع با شارژ شدن بکنه .... در غیر این صورت یا شارژر خرابه و یا باطری

2- اگر بدون باتری ، سیستم با زدن شارژر روشن میشه ، پس سیستم و شارژر سالمه و فقط باتری خرابه

3- شما وقتی لپ تاپ برای 30 ثانیه روشن میشه ، دستتون رو روی پاور نگه دارید تا سیستم یکدفعه shutdown بشه ، باتری رو در بیاورید و حدود 5 دقیقه صبر کنید. باتری را جا بزنید و شارژر را هم بزنید تا چراغ شارژ روشن بشه.... بعد 1 ساعت سیستم را روشن کنید

اگر باز هم مشکل داشت ببریدش گارانتی

REGISTERED USER
13-01-2009, 00:51
من در مورد نصب برنامه هاي مختلف بر روي ويندوزهاي نوت بوك داشتم ايا ميشه رو هر ويندوزي هر برنامه اي رو نصب كرد
لطفا منو راهنمايي كنيد

برنامه ها باید با نسخه ویندوز شما (چه XP و چه Vista) هماهنگ باشند یعنی incompatible و به برند نوت بوک یا PC و لپ تاپ بودنش فرقی نداره

قبل نصب نرم افزار توضیحاتش رو بخونید که آیا Vista ready هست یا فقط روی XP نصب میشه ؟

italy2006
13-01-2009, 02:06
چرا در لپ تاپ کد 2008 تنها به صورت ریجستر نشده میشه نصب کرد در حالی که در ویندوز اکس پی این طور نیست. حتی کی گن هم داخلش گذاشتم باز نشد که نشد. علت چیست؟

REGISTERED USER
13-01-2009, 02:09
احتمالا همان مسحه incompatible بودن اون نسخه هست

khabgard
13-01-2009, 23:43
دوستان سلام

آقا این باطری لپتاپ من از دیروز ناگهان خالی کرد (Dell 6400).... و دستگاه خاموش شد ..... حالا وقتی روشن میکنم و کابل آداپتور هم وصله مینویسه Battery Not Detected ...و زمانی که کابل رو میکشم ، ایندیکیتور باتری قرمز میشه ... تو Setup هم که رفتم وضعیت باتری uninstal هست .... چه کار کنم ؟ (ویندوز ویستا SP1) در ضمن فکر کنم باتری سالمه چون روی دکمه خودش که میزنم تمام چراغ هاش روشن میشه......

REGISTERED USER
14-01-2009, 00:51
خدا رحمتش کنه ... باتری احتمالا فاسد شده

ببرید یک تعمیرگاه مجهز تا براتون تستش کنند و ببینند شارژ میگیره یا نه

khabgard
14-01-2009, 01:47
خدا رحمتش کنه ... باتری احتمالا فاسد شده

ببرید یک تعمیرگاه مجهز تا براتون تستش کنند و ببینند شارژ میگیره یا نه

:41: نه ..... حالا کجا ببرم ؟تعمیرگاه مجازجایی میشناسین برای Dell ؟؟؟

REGISTERED USER
14-01-2009, 19:11
هست دیگه ... یک پاساژ کامپیوتری ببرید پر تعمیرگاهه.

زیگورات خوبه

sari-1369
14-01-2009, 22:42
سلام .

آقا این لپتاپ من چی میگه ؟؟؟ :D باتری 24 hr 46 min :D

REGISTERED USER
15-01-2009, 00:13
احتمالا از سوخت هسته ای استفاده میکنه ... باگه ... پیش میاد

Sorou5h
16-01-2009, 07:40
1- برای رفع لرزش تصویر در display properties --> setting ---> advanced --> monitor
refresh rate را چک کنید.
2- برای تست پیکسل سوخته این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را امتحان کنید.

اين برنامه لينكش خرابه
كسي اگه داره آپلود كنه لطفا"
مرسي

yashm1365
16-01-2009, 14:18
سلام
من مشکلی داشتم که برای شرکت گارانتی اینطور فرستادم
"سلام خسته نباشید
من یک dv5 1135 دارم وقتی dvd رایت می کنم ، پیغام صحیح رایت شدن می ده ولی وقتی داخل دستگاه می زارم هیچی نشون نمی ده . تو دستگاههای دیگه هم همینطور . تا حالا کلی ضرر زده . فکر نمی کنم لنزش کثیف باشه . فریم ور دی وی دی رایترش رو هم پیدا نکردم که آپدیت کنم . به مغازه ای هم که ازش خریدم اعتماد ندارم . در ضمن گارانتی .... هم داره . مشکل دیگه هم ریکاوری ویستا هستش . من فوراً بعد از خرید ریکاوری گرفتم ولی الان که ریکاورش تموم می شه می گه یک فایل گم شده باید چکار کنم .
لطفاً کمک کنید . خیلی فوری ."

لطفاً اگر می تونید فریم ور optiarc DVD RW AD-7561S برام بزارید ، الان ورژنش AH03 هستش . شاید با آپدیت مشکلش حل بشه . خودم خیلی گشتم هیچی دستگیرم نشده

REGISTERED USER
16-01-2009, 17:27
مشکل اول از خرابی اپتیک هست .... تجربه اینو بهم میگه ... شاید با آپدیت فریمور یا یا ریکاوری بهتر بشه مثلا یک مشکل کوچیک نرم افزاری باشه ولی اگر همیشگی هست ، اپتیک باید تعویض بشه

حتما اون دی وی دی ریکاوری ها هم صحیح رایت نشده ! با F11 و کنسول hp total care ریکاوری کنید ببینید چطوره !

اگر گارانتی داره ، حتما بفرستید گارانتی . البته اپتیک را با محلول آب مقطر و الکل میشه تمیز کرد ... با گرد و خاک گرفتن یا آسیب دیدن مثلا استفاده از دیسک های نابالانس و یا لیبل کاغذ دار که حرارت هم تولید می کنند ، این مشکل پیش میاد.

فکر کنم DVD RW شما Sony/NEC باشه ، توی این سایت می تونید دنبال فریمورش بگردید :

ممکنه هم OEM ورژن باشه بقول دوستان پچ نداره ! :10:

yashm1365
16-01-2009, 20:53
سلام رجیسترجان
سریال اپتیک من optiarc DVD RW AD-7561S و FW Revision اون AH03 هستش اینترنت رو زیر و رو کردم ، هرچند فکر نمی کنم به اون سایت که شما معرفی کردید سر زده باشم .
من سی دی های تاب دار گذاشتم ، طوری که صدا می داده ! ولی دو یا سه بار اینطور شده . گارانتی هم داره ولی به مغازه ای که خریدم اعتماد ندارم گارانتی هم تهرانه .

gagi
17-01-2009, 02:16
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow
سلام نور صفحه لپ تاپ با کدام کلید ها کم و زیاد می شود با تشکر

sari-1369
17-01-2009, 11:22
DELL = Fn + up

REGISTERED USER
18-01-2009, 00:24
سلام نور صفحه لپ تاپ با کدام کلید ها کم و زیاد می شود با تشکر

توی هر لپ تاپ فرق داره

اگر درایورهای اوریجینال و ویندوز اوریجینال خودش باشه ، با دکمه FN بهمراه یکی از دکمه های لپ تاپ که آرم خورشید روشه (یعنی brightness)

در ویستا از کنترل پانل بخش windows mobility center هم میشه روشنایی را کاهش داد

:10:

xfati
18-01-2009, 19:12
من می خواستم رم لپ تاپ خودم که hp dv5-1199 هست رو افزایش بدم مثلا بکنم 6 یا 8 گیگ و اونوقت روی شارژ هم تاثیر داره منفی یا مثبت و ایا اصلا رم اصلیش که دقیقا همون مدلی که روش هست رو میخوام می تونم تو ایران گیر بیارم و چند هست

italy2006
18-01-2009, 19:49
من یه لپ تاپ سونی سی اس 110 دارم. میخام ویستا رو به اکس پی برگردونم اما تو سایت حامی سونی نام این مدل نیست. چه کار باید کنم. درایورذها کجا تهیه کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
18-01-2009, 20:50
من یه لپ تاپ سونی سی اس 110 دارم. میخام ویستا رو به اکس پی برگردونم اما تو سایت حامی سونی نام این مدل نیست. چه کار باید کنم. درایورذها کجا تهیه کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز در بخش درایور مطرح کنید

من می خواستم رم لپ تاپ خودم که hp dv5-1199 هست رو افزایش بدم مثلا بکنم 6 یا 8 گیگ و اونوقت روی شارژ هم تاثیر داره منفی یا مثبت و ایا اصلا رم اصلیش که دقیقا همون مدلی که روش هست رو میخوام می تونم تو ایران گیر بیارم و چند هست

نه زیاد ... ولتاژ جزئی مصرف داره و توان مصرفی DDR2 ها کم هست

در مورد مدلش نمی دونم ... باید بگردید چون مدلهاشون زیاده ... hynix خوبه

xfati
18-01-2009, 20:58
ببخشید من تازه لپ تاپ گرفتم والان میخوام جلو فروشنده تست هاش رو انجام بدم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم و اینکه توی 2 ساعت این کارها انجام بشه و حد امکان تمامی قطعات رو بگید چطوری تست کنم خواهشا واضع توضیح دهید

nirvana.12345
19-01-2009, 12:10
با سلام ، من dell inspiron 1520 دارم که وب کم ان اجازه چت تصویری در yahoo messenger را نمیدهد. تنضیمات وب کم را کجا باید تغییر داد تا مناسب این نرم افزار بشود؟

REGISTERED USER
19-01-2009, 12:17
ببخشید من تازه لپ تاپ گرفتم والان میخوام جلو فروشنده تست هاش رو انجام بدم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم و اینکه توی 2 ساعت این کارها انجام بشه و حد امکان تمامی قطعات رو بگید چطوری تست کنم خواهشا واضع توضیح دهید

سرچ کنید ... قبلا توضیح داده شده :

پست دوم را ببینید :20:

ForceX
20-01-2009, 01:48
من وسترو 1500 دارم با ال سی دی تی اف تی با گشت و گذاری که کردم تو تهران بهم گفته شد که میتون ال سی دی رو با britght عوض کنم و از من 100 تومن بگیرن وال سی دی ما رو با نو عوض کنن
حالا نمیدونم تاحالا با tft کار کردین یا خیر و احتمالا میدونین چه قدر هم مضخرفه میخاستم بپرسم قیمت درست به من داده شده یا اینکه میارزه بخرم یعنی کیفیت و وضوحش از تی اف تی بهتره یا اینکه نه؟
ضمنا آیا میدونید هارد با دور 7200 هم برای این لپتاپ تو تهران هست؟
فکر میکنید بشه سی پی یو هم ارتقاء داد ؟
مموری گرافیکم الان 512 هست که 265 تا با رم شیر شده ایا میشه این تخصیص مموری رو با نر افزار خاصی به 1 گیگ افزایش داد؟
پوزش اگه سوالام زیاد شد
ممنون از registered user

REGISTERED USER
20-01-2009, 01:55
با سلام ، من dell inspiron 1520 دارم که وب کم ان اجازه چت تصویری در yahoo messenger را نمیدهد. تنضیمات وب کم را کجا باید تغییر داد تا مناسب این نرم افزار بشود؟

اگر درایور روی ویندوز اصلی یا غیراصلی خودش صحیح نصب شده هیچ مشکلی نباید وجود داشته باشه

REGISTERED USER
20-01-2009, 02:05
من وسترو 1500 دارم با ال سی دی تی اف تی با گشت و گذاری که کردم تو تهران بهم گفته شد که میتون ال سی دی رو با britght عوض کنم و از من 100 تومن بگیرن وال سی دی ما رو با نو عوض کنن
حالا نمیدونم تاحالا با tft کار کردین یا خیر و احتمالا میدونین چه قدر هم مضخرفه میخاستم بپرسم قیمت درست به من داده شده یا اینکه میارزه بخرم یعنی کیفیت و وضوحش از تی اف تی بهتره یا اینکه نه؟
ضمنا آیا میدونید هارد با دور 7200 هم برای این لپتاپ تو تهران هست؟
فکر میکنید بشه سی پی یو هم ارتقاء داد ؟
مموری گرافیکم الان 512 هست که 265 تا با رم شیر شده ایا میشه این تخصیص مموری رو با نر افزار خاصی به 1 گیگ افزایش داد؟
پوزش اگه سوالام زیاد شد
ممنون از registered user

السلام علیکم

قیمت LCD مدل bright و رزولوشن بالا WXGA حدود 180 تا 220 هزار تومان هست البته کیفیت اصلی پنل کره ای A+ نه چینی اش که همش لرزش تصویره !

کیفیت و وضوحش که خیلی بهتره ... و رنگ ها طبیعی تر ... زاویه دید بهتر ... تنها مشکلش انعکاس نوره که در نور شدید اذیت میکنه مثل صفحه تلویزیون لامپی ها که نور توش میفته به خاطر سطح glare اش هست

حتما LCD خودت رو 80 حداقل حساب کرده ! دست دوم محسوب میشه :31:

--

بله هست ... هارد هیتاچی و سامسونگ با ظرفیت 250 گیگابایت و 7200 دور هست میتونی تعویض کنی ... قیمت جدیدش رو ندارم

--

بهتره نکنی ... نمیصرفه و گرون در میاد و خطاها هم زیاد میشه :41:
سی پی یو تحت هیچ شرایطی دست نزنید چون گند میزنند به سیستم ... طرف اگر ذره ای ناوارد باشه سیستم ات رو داغون میکنه ... چیز حساس و کار ظریفی هست

--

خیر... کار ، کار ویندوز یا سیستم عاملت هست ... اما نصب درایورهای جدید بهترش میکنه

کلا حافظه همش dedicate ارزش داره و share کردنش ارزش زیادی نداره

خواهش میشه

بای :10:

omdm
20-01-2009, 12:44
با سلام

من يك سيستم ، نوت بوک vaio fw290nah سوني خريداري كردم و محل حروف هاي فارسي را پيدا كردم ، ولي حرف ژ را پيدا نكردم ، كمك كنيد. با تشكر.

موفق باشيد.

hossein_dig
20-01-2009, 13:11
با سلام

من يك سيستم ، نوت بوک vaio fw290nah سوني خريداري كردم و محل حروف هاي فارسي را پيدا كردم ، ولي حرف ژ را پيدا نكردم ، كمك كنيد. با تشكر.

موفق باشيد.
سلام
shift+ ز
یا
shift+c
البته در حالت فارسی

ForceX
20-01-2009, 14:13
با تشکر از شما registered user
رهنمایی کاملا حرفه ای بود
در اصل قیمت این ال سی دی 250 هزار به من گفته شد و همچنین گفته شد اگه مال خودتو یعنی دست دو ، همینی که شما گفتی بردارن صد تومن هم ازم میگیرن و با برایت نو تعویض میکنن
احتمالا همون چینیه که شما گفتی درسته؟؟قیمت چینی چه قد اختلاف داره با کره ای حدودا؟
به عنوان آخرین سوالاتم آیا ویندوز اکس پی بیشتر از 4 گیگ رم دیتکت میکنه من فک میکنم 3 گیگ رو دیتکت میکنه ولی میتونه از 4 گیگ استفاده کنه این درسته؟اگه نیست راهی داره که اکس پی 4 گیگ دیتکت کنه و بتونه استفاده کنه؟؟
راستی مارک خوب رم واسه این لپتاپ چیزی هست؟ یعنی هدف کلیم از این سوال اینه که مارک های خوب تاثیر زیادی رو پرفورمنس میتونه بزاره ؟و ارزش هزینه کردن داره؟اگر هم قیمت رم های دو گیگ دی دی آر 2 رایج رو دارید بفرمایید.
از زحماتی که میکشید ممنونم .

ویرایش:
سوال کردم WXGA+ تو بازار نیست هچنین هارد با دور 7200 واسه این لپتاپ
اونچه هست WXGA معمولی با قیمت 195-210 هست با برند LG-Philips همونطور که گفتید السی دی ما 80 بیشتر نمیارزه
رم هم رینج قیمتش 39- 45 واسه دو گیگ بود
و اونطوری که من فهمیدم A+ تفاوتش فقط در رز و رفرش ریت هست که کمتر به درد ما میخوره ولی اگه باشه خیلی خوبه شما جایی سراغ ندارین؟؟
یا جایی واسه هارد 7200 دور؟
ضمنا هارد 320 رینج قیمتش 95-100 بود درسته؟

ForceX
21-01-2009, 14:37
رجیستر جان پاسخ ما رو ندادی

REGISTERED USER
21-01-2009, 17:38
رجیستر جان پاسخ ما رو ندادی

وقتی offline هستم ، چطوری جواب بدم ؟ :31:

عجب :5:

احتمالا همون چینیه که شما گفتی درسته؟؟قیمت چینی چه قد اختلاف داره با کره ای حدودا؟

زیاد ... جنس اصلی کره ای ، با چینی حدود 80 تا 120 اختلاف داره و برای رزولوشن بالاتر و ... تا 200 هم میره

اغلب با پنل ال جی ، سامسونگ ، فیلیپس و سونی هستند ... من دیدم ال سی دی سونی هم می اندازن روی دل !!! چطوری ؟ والا نمیدونم چون پورت هاشون کاملا متفاوته ! :18:

به عنوان آخرین سوالاتم آیا ویندوز اکس پی بیشتر از 4 گیگ رم دیتکت میکنه من فک میکنم 3 گیگ رو دیتکت میکنه ولی میتونه از 4 گیگ استفاده کنه این درسته؟اگه نیست راهی داره که اکس پی 4 گیگ دیتکت کنه و بتونه استفاده کنه؟؟

حقیقت دنبالش نبودم ... ویستا که با آپدیت برطرف میشه اما XP ؟ i dont know ! :20:

و اونطوری که من فهمیدم A+ تفاوتش فقط در رز و رفرش ریت هست که کمتر به درد ما میخوره ولی اگه باشه خیلی خوبه شما جایی سراغ ندارین؟؟

خیر ... کنتراست هست و clear panel ... زاویه دید و کیفیت رنگ ها خیلی بهترند ... ریفرش بالاتر در نرم بودن تصاویر متحرک تاثیر زیادی داره

جا ؟ خیر ... من هم اگر نیاز باشه میفرستم پیش بچه های تعمیرکار ... اونها بازار رو زیر و رو می کنند :31:

یا جایی واسه هارد 7200 دور؟

زیگورات و دلیران ، نوتالی و مهرگان اغلب این چیزا رو دارند ! اگر نداره باید بگردید

ضمنا هارد 320 رینج قیمتش 95-100 بود درسته؟

سامسونگ اره ... اما هیتاچی حدود 120 من دیده بودم دو هفته پیش

saeed690
22-01-2009, 18:19
سلام به همگی دوستان دوستان کسی میدونه file recovery در لپ تاب برای چس هست و اگه recoveryکنم ویروسها از بین میره و اینکه فرقش با dvd recovery خود vista در چیست ؟با تشکر از دوستان

REGISTERED USER
22-01-2009, 21:19
سلام به همگی دوستان دوستان کسی میدونه file recovery در لپ تاب برای چس هست و اگه recoveryکنم ویروسها از بین میره و اینکه فرقش با dvd recovery خود vista در چیست ؟با تشکر از دوستان

مدل لپ تاپ خود را ذکر کنید

-----

file recovery یعنی پارتیشن ها و تنظیماتشون به هم نمیخوره و فقط فایل های آسیب دیده و سیستمی جایگزین می شوند ... و یا فایلهایی که قبلا از آنها بک آپ تهیه کردید

برای از بین بردن ویروس ها باید Complete recovery کنید یا فقط پارتیشن C را restore کنید تا پارتیشن C فقط فرمت و ریکاوری بشه و بتونید بعد از ریکاوری ، بدون ورود به پارتین های دیگر ، در یک محیط سالم یک آنتی ویروس اپدیت شده نصب کنید و ویروس ها را اسکن و پاک سازی کنید

DVD های ریکاوری یک لپ تاپ ، کار خود ریکاوری از روی کنسول ریکاوری هارد دیسک را انجام میده با این تفاوت که کند تر ...

اگر منظور شما ریکاوری ویستا هست یعنی system recovery خود ویستا ، این حالت اگر یک point گرفته باشید از هنگام کارکرد صحیح دستگاه ، شما را به وضعیت قبلی بر می گردونه ولی ویروس ها و اطلاعات پارتیشن C دست نخورده باقی می مانند ... این کار توصیه نمیشه

موفق باشید

saeed690
22-01-2009, 23:13
خیلی ممنون من hp pavilion 2000 دارم recovery از خود ویندوز هم گرفتم point

gagi
23-01-2009, 00:36
سلام من 1 لپ تاپ گرفتم نمی دونم با کدوم کلید ها نور lcd کم و زیاد مشود اگه کسی بلد به من بگه
با تشکر

REGISTERED USER
23-01-2009, 01:41
تمام لپ تاپ ها اگر دکمه مجزا ندارند ، با دکمه fn کنار ctrl دستگاه بهمراه اون دکمه ای که عکس خورشید روشه ...

مثلا توی دل ، fn بهمراه بالا و پایین

p30man
23-01-2009, 19:59
سلام من يک loptop مدل fujitsu fmvbiblo nb50r گرفته ام . هنگام نصب ويندوز (2000 و xp )بعد از انتخاب درايو و کپي اوليه خطا ميگيرد و صفحه ابي (مشکلات سخت افزاري) را نشان ميدهد فکر کنم عيب از رم باشد . نظر شما چيه ميتونيد کمکم کنيد . ممنونم

REGISTERED USER
24-01-2009, 00:35
یا مشکل از رم هست یا هارد ... اگر مشکل از رم هست چاره ای ندارید غیر از اینکه رم ها را با یک مدل دیگر تعویض کنید یا آنها را خارج کنید و تمیز کنید و دوباره جا بزنید ... شاید با debug هم بره .... قبل از این کارها ، اول لپ تاپ را خاموش کنید ، باتری را چند دقیقه در بیاورید و دو باره جا بزنید ... اگر درست نشد ، کلا باتری را در بیارید و در حالت AC power کار کنید

ممکنه با تعویض سی دی XP یا 2000 ، رفع بشه

infernalboy
24-01-2009, 08:44
سلام.رجیستر گرامی اگه جواب پست 1576 رو بهم بدی ممنون میشم.اینم خودش:
سلام رجیستر جان
من کلی تحقیق کردم راجب اینکه اگه لب تاپم پورت s-video نداشته باشه میتونم با تبدیل vga to s-video اونو به TV وصل کنم یا نه.خودتم زحمت کشیدی راهنماییم کردی هم تبدیل رو عکسشو بهم دادی هم رفع ایرادشو بهم گفتی.دمت گرم.ولی حالا مشکلی که دارم اینه که همه این کارا رو pc جواب داد ولی خالا که یه D630 خریدم اصلا هیچی تصویر تو tv نمیاد.تو تنظیمات کارت گرافیک هم رفتم یه گزینه analoge display توش هیت ولی با انتخابش به عنوان second display هیچ اتفاقی نمیفته.
یه کمکی بده.من رو وصل لب تاپ به tv حساب کرده بودم و یعنی کلی هم تحقیق کردم ولی الان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

REGISTERED USER
25-01-2009, 01:06
یه تنظیماتی داره ... من هم حقیقت فراموش کردم اما همه چیز به Nvidia control panel بر میگرده ... فکر کنم برای دل ها دکمه FN بهمراه یکی از F ها ، تصویر را می فرستاد روی خروجی VGA

شرمنده

infernalboy
25-01-2009, 09:46
رجیستر جان گاهاً تصویر رو میفرسته ولی با پرش زیاد و سیاه سفید.یعنی کاملا بی استفاده.تو pc هم که قبل از خرید لب تاپ امتحان کردم همین جور بود که با یه لار ریست درست میشد.ولی تو لب تاپ نشد.تو تنظیمات هم رفتم.Multi display داره ولی .....
یعنی امکان داره که این کارت گرافیک انجام این کار باش غیر ممکن باشه؟آخه تفاوت تو همین باید باشه که با pc شد ولی با این نمیشه دیگه؟
چیکار باید بکنم؟از کی بپرسم،یه راهی جلوی پای من بذار،گفتم،روی اتصال به tv حساب کرده بودم.از صریق usb تبدیلی چیزی نیست؟

omdm
25-01-2009, 14:44
با سلام

من چطور مي توانم ، وارد ست آپ لب تاپ سوني fw290nah بشوم ودر ضمن درايور هايش را از كجا بگيرم . با تشكر.

موفق باشيد.

omdm
25-01-2009, 16:04
با سلام

چرا وقتي كه هارد لب تاپ سوني fw290nah را فرمت مي كنم ، كل هارد فرمت و پارتيشن بندي نمي شود . با تشكر.

موفق باشيد.

p30man
25-01-2009, 22:28
سلام ممنونم بابت راهنمائي
مشکل من حل شد 2 تا رم 512 با باس 533 گذاشتم فعلا ويندوز نصب شده و مشکلي پيش نيامد.
الان راهنمائي ميخواستم : 1- روي سايت که چک کردم رم اوليه 512 هست و نوشته تا 1/5 قابل ارتقا هست من روي مين بورد 2 شکاف رم ديدم و يکي مثل شکاف رم يود ولي اين رم ها نميخورد اکنون به نطر شما من ميتونم يک رم 512 + رم 1 گيگ بذارم يا 2 تا رم 1 گيگ حواي ميدهد يا هم همين 2 تا 512 کافيه ( نظر من اين هست که رمهاي بايد با ظرفيت و باس مساوي بايد باشند تا سيستم خوب جواي بده )
2- درايو گرافيک + مودم+شبکه +صدا + باس و ... را از کجا دانلود کنم (سايت انگليسي باشد بهتر است از زاپني)
مدل fujitsu fmvbiblo nb50 ممنونم استاد

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:15
رجیستر جان گاهاً تصویر رو میفرسته ولی با پرش زیاد و سیاه سفید.یعنی کاملا بی استفاده.تو pc هم که قبل از خرید لب تاپ امتحان کردم همین جور بود که با یه لار ریست درست میشد.ولی تو لب تاپ نشد.تو تنظیمات هم رفتم.multi display داره ولی .....
یعنی امکان داره که این کارت گرافیک انجام این کار باش غیر ممکن باشه؟آخه تفاوت تو همین باید باشه که با pc شد ولی با این نمیشه دیگه؟
چیکار باید بکنم؟از کی بپرسم،یه راهی جلوی پای من بذار،گفتم،روی اتصال به tv حساب کرده بودم.از صریق usb تبدیلی چیزی نیست؟

خوب تابلو شد دیگه ... اگر تصویر میره و میاد ، و پرش داره ، احتمالا کابل و تبدیل ، یا خود سوکت vga قطعی داره

از طریق تبدیل usb خروجی hdmi هست ولی بالای 100 تومنه ! ولی این اخر کیفیت هست...

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:29
با سلام

من چطور مي توانم ، وارد ست آپ لب تاپ سوني fw290nah بشوم ودر ضمن درايور هايش را از كجا بگيرم . با تشكر.

موفق باشيد.

setup دستگاه ها با یکی از دو دکمه DEL یا F2 لود میشه

درایورهایش را :

1- در اینترنت سرچ کنید

2- از بازار و یا شرکت های گارانتی کننده بخرید

3- در بخش درایور مطرح کنید یا توی همین بخش درایور سرچ کنید انشالله یکی جوابتون رو میده :31:

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:32
با سلام

چرا وقتي كه هارد لب تاپ سوني fw290nah را فرمت مي كنم ، كل هارد فرمت و پارتيشن بندي نمي شود . با تشكر.

موفق باشيد.

دوست عزیز

اینگونه مشکلات را باید در تاپیک خودش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در همین تالار ، مطرح کنید.

لطفا سوالات خود را واضح مطرح کنید

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:40
سلام ممنونم بابت راهنمائي
مشکل من حل شد 2 تا رم 512 با باس 533 گذاشتم فعلا ويندوز نصب شده و مشکلي پيش نيامد.
الان راهنمائي ميخواستم : 1- روي سايت که چک کردم رم اوليه 512 هست و نوشته تا 1/5 قابل ارتقا هست من روي مين بورد 2 شکاف رم ديدم و يکي مثل شکاف رم يود ولي اين رم ها نميخورد اکنون به نطر شما من ميتونم يک رم 512 + رم 1 گيگ بذارم يا 2 تا رم 1 گيگ حواي ميدهد يا هم همين 2 تا 512 کافيه ( نظر من اين هست که رمهاي بايد با ظرفيت و باس مساوي بايد باشند تا سيستم خوب جواي بده )
2- درايو گرافيک + مودم+شبکه +صدا + باس و ... را از کجا دانلود کنم (سايت انگليسي باشد بهتر است از زاپني)
مدل fujitsu fmvbiblo nb50 ممنونم استاد

1- شما روی هر اسلات میتونی تا 2 گیگ رم نصب کنی ، یعنی روی یک اسلات یک 2 گیگ و اسلت دیگر خالی باشد چون نهایت 2 گیگ رم ساپورت میکنه (البته مطمئن بشو چون لپ تاپ های 2005 به بعد همه 4 گیگ رم ساپورت هستند) ... شاید این نباشه

هر چی میخوای میتونی بندازی ، اما اگر بیشتر از 2 گیگ شد ، فقط همون 2 گیگش استفاده میشه

بهتره رم ها یک مارک باشند ، باس مهم نیست چون با باس کمتریه مثلا 553 کار میکنه و بیشتر هم نمیشه چون نهایت باس تعریف شده برای رم همین مقدار است

تفاوت ظرفیت هیچ اهمیتی نداره

2- باید برید سایت فوجیتسو ... باید گیر بیاد دیگه ... سرچ کنید راه دیگری نیست :46:

موفق باشید دانشجو :31:

am66
29-01-2009, 11:08
سلام.من يه لپ تاپacer aspire one گرفتم.شارژ نميشه.حالا نميدونم مشکل از منه يه pc.
تو دفترچش نوشته چراغش که نارنجيه داره شارژ ميشه و وقتي سبز شد يعني فول شارژ شده.حالا يه 2 روزه من گذاشتم تو شارژ(البته چند بار آنپلاگ کردما) ولي وقتي بدون آداپتور ميخوام استفاده کنم اصلا روشن نميشه.انگار فقط بصورت ac power کار ميکنه.کاري چيزي نبايد انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ممنون

REGISTERED USER
30-01-2009, 01:06
سلام.من يه لپ تاپacer aspire one گرفتم.شارژ نميشه.حالا نميدونم مشکل از منه يه pc.
تو دفترچش نوشته چراغش که نارنجيه داره شارژ ميشه و وقتي سبز شد يعني فول شارژ شده.حالا يه 2 روزه من گذاشتم تو شارژ(البته چند بار آنپلاگ کردما) ولي وقتي بدون آداپتور ميخوام استفاده کنم اصلا روشن نميشه.انگار فقط بصورت ac power کار ميکنه.کاري چيزي نبايد انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ممنون

نمیدونم من با acer one کار نکردم

اما در حالت روشن بودن سیستم ، توی لپ تاپ ها چراغ پاور اصولا سبز روشن میمونه ... بدون اداپتور

روح سگ-ولگرد
30-01-2009, 02:10
ممنون

چی روشن نمی شه/؟
چراغ قرمز یا خود لپ تاپ؟

ببین سیستم ایسر اینجوریه.
دو تا چراغ می بینی
سمت چپیه که چراغ پاوره. اگه روشن باشه سیستمت روشنه و اگه خاموش باشه سیستم خاموش. اگه استندبای باشه قرمز چشمک زن.

سمت راستیه چراغ شارژر. اگه شارژر رو بزنی دو حالت داره. یکی قرمز که یعنی داره شارژ می شه یکی سبز یعنی فول شد.

بعد از اینکه از شارژر آنپلاگ کنی هم خاموش می شه تا زمانی که به زیر 10% شارژ برسه که در اون صورت قرمز چشمک زن می شه.

cico
30-01-2009, 12:48
سلام
من يكي از اون لپ تاپ هاي خيلي قديمي كامپك دارم كه الان ويندوز روش نيست ميخوام روش ويندوز نصب كنم اما مشكلم اينه كه فقط CD رام دارم.
مدل لپ تاپ Compaq LTE 5300 هست ، لطفا اگه كسي ميدونه كه چجوري ميشه روش ويندوز 98 نصب كرد (چجوري بوت لپ تاپ رو بزارم رو CD Rom ) كمك كنه.
مشكلم فقط گذاشتن بوت روي سي دي رام هست اگه كسي چيزي ميدونه لطفا كمك كنه.

REGISTERED USER
30-01-2009, 13:08
سلام
من يكي از اون لپ تاپ هاي خيلي قديمي كامپك دارم كه الان ويندوز روش نيست ميخوام روش ويندوز نصب كنم اما مشكلم اينه كه فقط CD رام دارم.
مدل لپ تاپ Compaq LTE 5300 هست ، لطفا اگه كسي ميدونه كه چجوري ميشه روش ويندوز 98 نصب كرد (چجوري بوت لپ تاپ رو بزارم رو CD Rom ) كمك كنه.
مشكلم فقط گذاشتن بوت روي سي دي رام هست اگه كسي چيزي ميدونه لطفا كمك كنه.

لپ تاپ ها دو راه دارند ...

1- ورود به بایوس با یکی از دکمه های DEL یا F2 یا F12 یا F11

2- ورود به بوت منو با یکی از دکمه های F12 یا F9

این ها رو باید توی دفترچه اش یا راهنما و یا موقع بوت زیر آرم compaq اون زیر می نویسه ، بزنی

cico
30-01-2009, 14:00
لپ تاپ ها دو راه دارند ...

1- ورود به بایوس با یکی از دکمه های DEL یا F2 یا F12 یا F11

2- ورود به بوت منو با یکی از دکمه های F12 یا F9

این ها رو باید توی دفترچه اش یا راهنما و یا موقع بوت زیر آرم compaq اون زیر می نویسه ، بزنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فقط موقع بوت كليد اف10 رو معرفي كرده اونم براي رفتن به صفحه ست آپ؟

روح سگ-ولگرد
30-01-2009, 14:26
خوب پدر من برو تو همون سیموس ستاپ فرست بوت رو ست کن روی سی دی رام

cico
30-01-2009, 14:56
ميدونم كه بايد اين كار رو انجام بدم اما هيچكدوم از بوت هاش سي دي رام نيست 4 تا گزينه داره كه هر 4 تا رو امتحان كردم اما هيچكدومشون سي دي رام رو پيشفرض قرار نميدن!

cico
30-01-2009, 15:11
كلا مشكل من اينه كه نميتونم سيستممو تحت داس كنم همين!
اگه راهي بلديد و بگيد ممنون ميشم بقيه راه مشكلي نيست.

REGISTERED USER
30-01-2009, 15:43
توی لیست boot order ، first باید روی CD-ROM باشه که اغلب اسمش رو می نویسه

اگر راه نیفتاد ، مشکل از سیستم تون هست ...

در اینجور مواقع برای راه اندازی DOS ، دیسک ویندوز 98 فارسی پارسا 99 یا پارسا 2001 رو بخرید توی اون گزینه بوت برای command prompt هست

cico
30-01-2009, 16:10
بازم از راهنماييت ممونم ، چون اين لپ تاپ درايو فلاپي نداره پس برنامه command prompt به دردم نميخوره.
ضمنا اضافه ميكنم كه در ليست بوتها چيزي به نام CD Rom نيست، Multi bay هست كه بازم با اونم سي دي رو بوت نميكنه.

در هر حال از اساتيد ممنونم.

lililittlerobot
30-01-2009, 19:55
با سلام من یک latitude 6500 خریدم اما نمی دونم چطوراز finger print استفاده کنم
از کجا و چه برنامه ای باید فعالش کنم
لطفا راهنماییم کنید

REGISTERED USER
30-01-2009, 20:09
اغلب با نرم افزار verSign کار می کنند ... توی کنترل پانل آپشن هاش وجود داره و همچنین می تونید توی All programs دنبال برنامه اش بگردید

DaXteR
30-01-2009, 22:57
سلام دوستان.
من یک لپتاپ جدید گرفتم.مدلشhp pavilion dv4 1225ee
روی جعبش نوشته 320 گیگ هارد.
ولی وقتی میرم مای کامپیوتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینجوری میشه
لطفا توضیح دهید با تشکر.:11:

روح سگ-ولگرد
30-01-2009, 23:02
احتمال می دم این باشه. برای ایسر که اینجوریه.

خود ایسر چند گیگ رو برای "ریستور تو دیفالت" مخفی نگه می داره و اجازه ی دیدن و دسترسی رو نمی ده.

DaXteR
31-01-2009, 00:28
اگه عکسو ببینی میفهمی.
11 گیگ به اون داده شده.
راستی بیا امگاپارس فعالیت کن.

am66
31-01-2009, 01:19
چی روشن نمی شه/؟
چراغ قرمز یا خود لپ تاپ؟

ببین سیستم ایسر اینجوریه.
دو تا چراغ می بینی
سمت چپیه که چراغ پاوره. اگه روشن باشه سیستمت روشنه و اگه خاموش باشه سیستم خاموش. اگه استندبای باشه قرمز چشمک زن.

سمت راستیه چراغ شارژر. اگه شارژر رو بزنی دو حالت داره. یکی قرمز که یعنی داره شارژ می شه یکی سبز یعنی فول شد.

بعد از اینکه از شارژر آنپلاگ کنی هم خاموش می شه تا زمانی که به زیر 10% شارژ برسه که در اون صورت قرمز چشمک زن می شه.

عزيز دستگاه روشن نميشه.
بعد از اون دو روز که گفتم گذاشتم تو شارژ ,اولا اصلا سبز نشد.
دوما وقتي شارژرو آنپلاگ کردم وقتي ميخوام pc رو روشن کنم اصلا خود دستگاه روشن نميشه.انگار که به برق يکسره باشه وانگار باطري 0% شارژ داره!!!!!:10:
ممنون از توجهتون

maryam monfared
31-01-2009, 08:56
باسلام، لپ تاپ من، هر بار كه استفاده مي‌كنم، اگر بيش از يك ساعت روشن باشه مثل حالتيكه برق ناگهاني بره؛ خاموش مي‌كند، اين در حالي است كه كابل برق آن وصل است. لطفاً راهنمايي كنيد.

hossein_dig
31-01-2009, 11:39
باسلام، لپ تاپ من، هر بار كه استفاده مي‌كنم، اگر بيش از يك ساعت روشن باشه مثل حالتيكه برق ناگهاني بره؛ خاموش مي‌كند، اين در حالي است كه كابل برق آن وصل است. لطفاً راهنمايي كنيد.
مدل و برند دستگاه .
ببین با برنامه ه pc wizard دماش غیر طبیعی نیست؟

hossein_dig
31-01-2009, 11:41
عزيز دستگاه روشن نميشه.
بعد از اون دو روز که گفتم گذاشتم تو شارژ ,اولا اصلا سبز نشد.
دوما وقتي شارژرو آنپلاگ کردم وقتي ميخوام pc رو روشن کنم اصلا خود دستگاه روشن نميشه.انگار که به برق يکسره باشه وانگار باطري 0% شارژ داره!!!!!:10:
ممنون از توجهتون
باطری رو یک بار درار دوباره بزن اگه نشد باطریت تعطیله باید ببرکی گارانتی اگه داره

am66
31-01-2009, 13:37
باطری رو یک بار درار دوباره بزن اگه نشد باطریت تعطیله باید ببرکی گارانتی اگه داره

عزيز اين لپ تاپه نو هستش و از آمريکا برام آوردن و اينجا گارانتي نداره
الان دقت کردم ديدم وقتي به شارژ ميزنم حدود 10 دقيقه چراغ شارژرش قرمز و ثابته و بعد از اون همون رنگه(قرمز) ولي چشمک ميزنه!!!!که سبز هم نميشه!؟
ما جنبه ي هديه انگار نداريم!؟!؟!؟:41::27:

am66
31-01-2009, 13:40

راستي عزيز اين کاري که گفتين هم انجام داده بودم ولي نشد؟!

DaXteR
31-01-2009, 14:45
سلام دوستان.
من یک لپتاپ جدید گرفتم.مدلشhp pavilion dv4 1225ee
روی جعبش نوشته 320 گیگ هارد.
ولی وقتی میرم مای کامپیوتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینجوری میشه
لطفا توضیح دهید با تشکر.:11:

کسی جواب من رو نمی ده؟

REGISTERED USER
31-01-2009, 21:18
کسی جواب من رو نمی ده؟

من عکسی نمی بینم ... یک جای دیگر اپلود کنید و واضح توضیح دهید

DaXteR
31-01-2009, 21:37
من عکسی نمی بینم ... یک جای دیگر اپلود کنید و واضح توضیح دهید

الان چطور می بینید؟
روی جعبش نوشته شده که 320 گیگ ولی تو عکس چیز دیگه می گه.

REGISTERED USER
31-01-2009, 21:49

الان چطور می بینید؟
روی جعبش نوشته شده که 320 گیگ ولی تو عکس چیز دیگه می گه.

دوست عزیز در tinypic آپلود نکنید صد بار گفتم !!! اون سایته برای اغلب سرویس دهنده ها قیلتره !!!
از این استفاده کنید :

DaXteR
31-01-2009, 21:55
ببخشید من ایران نیستم نمی دونستم.:11:

REGISTERED USER
31-01-2009, 23:40
خوب ، هارد شما 320 هست ولی این ظرفیت اسمی اش هست و قبلا اینجا یک توضیح داده بودم که ظرفیت حقیق همه حافظه ها کمتره ... اصلش چیزی حدود 300 گیگابایت هست :

این سایت رو بخونید مقالات خوبی داره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خوب الان شما 286 گیگابایت پارتیشن C دارید و 11.1 گیگابایت هم پارتیشن ریکاوری ... و یک مقدار ناچیز هم بصورت اختصاص داده نشده مخفی برای کارهای ریکاوری و پارتیشن مجازی ... که همین حدود میشه ... پس مشکلی نیست و جمعشون برابر اون مقداری که گفتم میشه !

موفق باشید

infernalboy
01-02-2009, 09:24
خوب تابلو شد دیگه ... اگر تصویر میره و میاد ، و پرش داره ، احتمالا کابل و تبدیل ، یا خود سوکت vga قطعی داره

از طریق تبدیل usb خروجی hdmi هست ولی بالای 100 تومنه ! ولی این اخر کیفیت هست...

با سلام و تشکر مجدد.آخه با همون تبدیل از pc به tv وصل میشهوبا لرزس، که بعد از یه بار ریست درست میشه.ولی تو لب تاپ با ریست درست نمیشه.پورت vga هم سالمه.چون مانیتور رو بهش وصل کردم، ok بود.فکر میکنی دیگه ایراد از کجاست؟

azi khafan
01-02-2009, 11:44
سلام من لب تاب سونی دارم.ویندوز ویستا یه درایو داره 1.میخوام بارتیشن بندیشو عوض کنم2.از اول تمام ِdvdهارو میخوند.تازگی بعضی هارو میخونه بعضی نه!!!حتی با نرم افزارای بیشرفته.باید چیکا کنم؟میشه زود جواب منو بدید؟؟؟مرسی

ajax_h
01-02-2009, 11:51
سلام
من رو لپ تاپم xp و ویستا دارم.(dell 1510)
چرا تو ویستا که می رم می بینم درایو C برا ویستا و D برا xp هستش.
تو win xp هم که می رم می بینم درایو C برا xp و D برا ویستا هست؟
حالا از کجا بفهمم کدوم os روی C و کدوم روی D نصب شده؟
من خودم نصب نکردم .تازه می خواستم فرمت کنم و از اول نصب کنم اما این سوال برام پیش اومد.

با تشکر:20:

REGISTERED USER
01-02-2009, 13:55
سلام من لب تاب سونی دارم.ویندوز ویستا یه درایو داره 1.میخوام بارتیشن بندیشو عوض کنم2.از اول تمام ِdvdهارو میخوند.تازگی بعضی هارو میخونه بعضی نه!!!حتی با نرم افزارای بیشرفته.باید چیکا کنم؟میشه زود جواب منو بدید؟؟؟مرسی

1- توی این بخش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح داده شده ... لطفا کامل تاپیک و آموزش را مطالعه کنید

2- احتمال داره اپتیک خراب شده باشه یا شاید لنز کثیف شده ... لنز را با آب و الکل تمیز کنید اگر درست نشد ببرید گارانتی

REGISTERED USER
01-02-2009, 13:57
سلام
من رو لپ تاپم xp و ویستا دارم.(dell 1510)
چرا تو ویستا که می رم می بینم درایو C برا ویستا و D برا xp هستش.
تو win xp هم که می رم می بینم درایو C برا xp و D برا ویستا هست؟
حالا از کجا بفهمم کدوم os روی C و کدوم روی D نصب شده؟
من خودم نصب نکردم .تازه می خواستم فرمت کنم و از اول نصب کنم اما این سوال برام پیش اومد.

با تشکر:20:

در اصل drive letter ات بهم ریخته ... :31: می تونی با یک نرم افزار پارتیشن بندی مطمئن بشی و اصلاحشون کنی

احتمالا ویستا توی پارتیشن C نصب شده ... میتونی برای توی DOS یا command prompt و ببینی فولدر programData توی کدوم پارتشن هست ... اون پارتشن ، ویستا هست

infernalboy
01-02-2009, 15:06
پیشاپیش از کمک شما رجیستر گرامی سپاسگذارم.

ajax_h
01-02-2009, 15:14
در اصل drive letter ات بهم ریخته ... :31: می تونی با یک نرم افزار پارتیشن بندی مطمئن بشی و اصلاحشون کنی

احتمالا ویستا توی پارتیشن C نصب شده ... میتونی برای توی DOS یا command prompt و ببینی فولدر programData توی کدوم پارتشن هست ... اون پارتشن ، ویستا هست

فهمیدم. DVD ویستا را گذاشتم . بعد قسمت Repair your computer ، که اینستالر به دنبال پارتیشنی که ویستا روش نصبه می گرده که درایو D بود.
حالا چطوری باید درستش کنم ؟
با تشکر :11:

REGISTERED USER
01-02-2009, 18:44
فهمیدم. DVD ویستا را گذاشتم . بعد قسمت Repair your computer ، که اینستالر به دنبال پارتیشنی که ویستا روش نصبه می گرده که درایو D بود.
حالا چطوری باید درستش کنم ؟
با تشکر :11:

این آموزش ها می تونه کمک ات کنه ... راهش نرم افزاری هست و ساده :10:

و

موفق باشید

REGISTERED USER
01-02-2009, 18:54
با سلام و تشکر مجدد.آخه با همون تبدیل از pc به tv وصل میشهوبا لرزس، که بعد از یه بار ریست درست میشه.ولی تو لب تاپ با ریست درست نمیشه.پورت vga هم سالمه.چون مانیتور رو بهش وصل کردم، ok بود.فکر میکنی دیگه ایراد از کجاست؟

خوب ، بریم سر بحث خودمون infernalboy (پسر جهنمی :31: ) !

اینطوری که معلومه ، مشکل از خورد کارت گرافیکه ... چون نه با Svideo رفت و نه با VGA ... اگر بگیم از درایور هست ، چرا با تعویضش درست نشد ؟!!

اگر کارت گرافیک Nvidia باشه با ورود به Nvidia control panel و بخش setup multiple display ، وقتی کابل وصل هست توی لیست نام تلویزیون باید بیاد و شناسایی بشه

و اگر میاد چرا با لرزش ؟

من یک راهنمای کامل و بسیار خوب برات میزارم :

امیدوارم زبانت خوب باشه ...! این فکر کنم تمام مشکلاتت رو جوابگو باشه

متشکر :10:

ehbas
02-02-2009, 00:14
با سلام به همگی

آقا از همون موقعی که dell vostro 1510 رو گرفتم - یه سه ماهی میشه - عادت داشتم که سیستم رو hibernate می کنم.
اولا می خوام بدونم ضرر داره واسه سیستم یا نه؟ چون شنیده بودم موقعی که میخواید سیستم رو حمل و نقل کنید، سعی کنید turn off کنید.

ثانیا اوقاتی که سیستم رو turn off می کنم، دفعه بعد ویندوز بالا نمیاد و مجبور میشم از restore استفاده کنم. دوستان علت این مشکل رو کسی میدونه؟

اینم config لپ تاپ:

2.5 core 2 dou
6m cache
3 g ram
geforce 8400 gs

ممنون

REGISTERED USER
02-02-2009, 00:57
خوب برای چند ساعت مثل دو یا سه ساعت هایبرنیت مشکلی نیست ... حتی برای حمل و نقل چون هارد turn off میشه

ثانیا اوقاتی که سیستم رو turn off می کنم، دفعه بعد ویندوز بالا نمیاد و مجبور میشم از restore استفاده کنم. دوستان علت این مشکل رو کسی میدونه؟

اون restore مربوط به این میشه که لپ تاپ رو خاموش نمیکنی ! هایبرنیت میکنی !

برای خاموش کردن ، دکمه start رو بزن ، روی فلش گوشه منوی استارت کلیک کن و گزینه آخر یعنی shut down رو بزن و وقتی خاموش شد (یعنی صفحه رفت و چراغ ها کاملا خاموش شدند) ، در لپ تاپ رو ببند

اگر درش رو زودتر ببندی ، بجای خاموش شدن میره هایبرنیت ... نکته ای که اغلب رعایت نمی کنند

اگر میخوای با دکمه پاور shutdown کنی باید بری توی power option و عملکرد دکمه ها رو تغییر بدی

موفق باشید

infernalboy
02-02-2009, 17:56
خوب ، بریم سر بحث خودمون infernalboy (پسر جهنمی :31: ) !

اینطوری که معلومه ، مشکل از خورد کارت گرافیکه ... چون نه با Svideo رفت و نه با VGA ... اگر بگیم از درایور هست ، چرا با تعویضش درست نشد ؟!!

اگر کارت گرافیک Nvidia باشه با ورود به Nvidia control panel و بخش setup multiple display ، وقتی کابل وصل هست توی لیست نام تلویزیون باید بیاد و شناسایی بشه

و اگر میاد چرا با لرزش ؟

من یک راهنمای کامل و بسیار خوب برات میزارم :

امیدوارم زبانت خوب باشه ...! این فکر کنم تمام مشکلاتت رو جوابگو باشه

متشکر :10:

سلام.
رجیستر جان لینک خرابه.فقط تو صفحه اصلی سایت میره ولا غیر !
در ضمن من منظورتو نفهميدم که نه با svideoرفت نه باvga.با svideoکه از طريق تبديل فرستادم که نشده .از vgaهم که مستقيم به مانيتور زدم جواب داد.ممکنه کارت اين توانايي رو نداشته باشه؟
راستی یه چیزی به اسم analoge tv هست تو لیسته.ولی .. تصویر با لرزشه شدیده دیگه.در ضم

REGISTERED USER
02-02-2009, 18:25
سایت رو چک کرد مشکلی نیست ... میاد بالا راحت ...

Analoge TV میشه همون تلویزیونت

MohandesMCD
02-02-2009, 20:57
سلام
دیشب زده بود فیلم دانلود بشه .صبح بیدار شدم دیدم لپتاپ خاموشه
دیگه هم روشنش نکردم.اومدم خونه ساعت 7 شب بود.لپتاپ رو روشن کردم و داشتم تو پی سی ورد میچرخیدم یهو خاموش شد لپتاپ و دیگه هم روشن نشد.لپتاپ هم به برق بودش و اصلا ولتاژ تغیری نکرد.باطریش هم فول هست ولی بازم روشن نمیشه.چیزیش سوخته به نظر شما؟

REGISTERED USER
03-02-2009, 00:20
فکر کنم پاورش مشکل پیدا کرده

ببین باطری رو در بیار و با power AC چیک کن ببین روشن میشه ؟

omid.k
03-02-2009, 00:53
سلام
بهترین راه برای وصل کردن یه هارد ساتا به یه لب تاپ چیه ؟
من یه مدت با تبدیل معمولی این کارو کردم ... که هاردم مشکل پیدا کرده الان
یه چیز هایی هم در مورد کیس های اکسترنال شنیدم .. که بعضی ها ردش میکنن و بعضی هم قبولش دارن ....
حالا اگه هار اکیترنال نباشه ... برای استفاده ی طولانی چیکارش کنیم ...؟

REGISTERED USER
03-02-2009, 12:37
سلام
بهترین راه برای وصل کردن یه هارد ساتا به یه لب تاپ چیه ؟
من یه مدت با تبدیل معمولی این کارو کردم ... که هاردم مشکل پیدا کرده الان
یه چیز هایی هم در مورد کیس های اکسترنال شنیدم .. که بعضی ها ردش میکنن و بعضی هم قبولش دارن ....
حالا اگه هار اکیترنال نباشه ... برای استفاده ی طولانی چیکارش کنیم ...؟

باکس هارد چیز خوبیه اما طولانی مدت باهاش کار کردن آسیب پذیر میکنه هارد رو ... منظورم اینه که به خاطر تولید حرارتش بیشتر از 4 ساعت باهاش مداوم کار نکنید ...

یک مدل دیدم تایوانی بود فن داشت حدود 36 هزار تومان ... عالی بود ... فضای خوبی داشت ، ضربه گیر داشت و همینطور stable بود ، بدنه فلز آلمینیوم و فایبرگلاس و خیلی هم جمع و جور بود با اینکه فضای داخلی اش بزرگ بود

اون راه یکی اش هست که با تبدیل و به صورت آزاد وصلش کنی ... اما اگر یک باکس خوب توی بازار دیدی ، بخری بهتره

man7tomani
03-02-2009, 14:47
سلام
دفعه ی قبل که به درایو سی میرفتم سی پی یو میرفت رو 100 % با عوض کردن ویندوز خوب شد
اما دیشب یه بازی نصب کردم که بعد از نصب شدن رفتم درایو سی دیدم 2باره اینجوری شده !!!!
یعنی وقتی میرم درایو c یدفعه سی پی یو میره رو 100% !!!نزدیک 1 ساعت ایندفعه گذاشتم بمونه ولی خوب نشد!!
واقا موندم چیکار کنم !؟!؟!؟!؟

hossein_dig
03-02-2009, 14:57
یه آنتی ویروس نصب کن مثل نود بعد آپدیتش کن بزار یه اسکن کل سیستم تو بکنه

REGISTERED USER
03-02-2009, 16:56
سلام
دفعه ی قبل که به درایو سی میرفتم سی پی یو میرفت رو 100 % با عوض کردن ویندوز خوب شد
اما دیشب یه بازی نصب کردم که بعد از نصب شدن رفتم درایو سی دیدم 2باره اینجوری شده !!!!
یعنی وقتی میرم درایو c یدفعه سی پی یو میره رو 100% !!!نزدیک 1 ساعت ایندفعه گذاشتم بمونه ولی خوب نشد!!
واقا موندم چیکار کنم !؟!؟!؟!؟

یک بار پارتیشن C رو Disk cleanup کن و ریست کن ... ببین درست میشه یا نه

احتمالا تروجانی چیزی کپی میشه اونجا این مشکل پیش میاد ... یا امولاتوری اجرا میشه که اینطوری میشه

مشکل نرم افزاریه پس :5:

man7tomani
03-02-2009, 21:17
آقا دیشب که بعد از نصب بازی اینجوری شد همون شبش رفتم ویندوز رو عوض کردم
خاموش کردم همون دیشب
الان که روش کردم دیدم بازم اینجوری شد !!!!؟؟؟؟
نود 32 هم همیشه آپ دیت روز میکنمش !!!
یعنی از اینکه ویروس یا تروجان ندارم مطمئنم !!!
دیسک کلین آپ هم کردم خوب نشد!!!
با اچ دی تیون هم تست کردم هاردم سالمه !!
واقعا فکرم دیگه قد نمیده; دوستان من چیکار کنم ؟؟
برم لپ تاپو به حالت فکتوری در بیارم ببینم چی میشه

REGISTERED USER
04-02-2009, 00:43
فکر خوبیه ... اما من میگم بازم ویروسه ... به این نود32 زیاد اطمینان نکن هرچند من به عنوان بهترین قبولش دارم و همیشه به روز دارمش اما خوب ، بعضی اوقات حالیش نیست !

nirvana.12345
04-02-2009, 12:09
سلام. نصب مجدد ویندوز xp روی dell inspiron 1520 ملاحظات خاصی هم داره یا مثل روند عادی انجام میشه؟ ضمنا سی دی drivers and utilies شامل کلیه درایوها میشه یا بعد از نصب مجدد ویندوز به غیر از این سی دی به مرجع دیگه ای هم نیازه؟ متشکر

ashkan_mc
04-02-2009, 12:28
با سلام ...

من یه مشکلی دارم ... ببنید من یه لپ تاپ sony sz 750 nc گرفتم ... این لپ تاپ روش یه ویستا بود و یه XP ریکاوری هم به صورت CD داشت ...
الان من ویستا رو پاک کردم و XP می خوام بریزم ... همۀ درایور های XP هم گیر آوردم فقط یه مشکلی هست ...
تو قسمت sound این لپ تاپ یه bass boost هست که هر کاری کردم نشد گیرش بیارم ... اگه این bass boost نصب نشه کیفیت صدای لپ تاپ افتضاحه ... یکی به من میگه باید چی کارش کنم ؟؟

hossein_dig
04-02-2009, 12:38
سلام. نصب مجدد ویندوز xp روی dell inspiron 1520 ملاحظات خاصی هم داره یا مثل روند عادی انجام میشه؟ ضمنا سی دی drivers and utilies شامل کلیه درایوها میشه یا بعد از نصب مجدد ویندوز به غیر از این سی دی به مرجع دیگه ای هم نیازه؟ متشکر
اگه ویندوز اصلی اکس پی بود باید ریکاوری داشته باشه اگه نه مشکلی نداره. دستگاه خوبی اذیت نداره اگه مشکلی بود بگو من خوره 1525 ام

nirvana.12345
04-02-2009, 13:29
اگه ویندوز اصلی اکس پی بود باید ریکاوری داشته باشه اگه نه مشکلی نداره. دستگاه خوبی اذیت نداره اگه مشکلی بود بگو من خوره 1525 ام

اتفاقا در مورد ریکاوریش یک چیزی هایی شنیده بودم ولی نحوه دسترسی و استفاده از ازش رو هیچی نمیدونم. میشه توضیح بدی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی نه ، ویندوز خودش داس بود، xp رو فروشنده نصب کرد. یعنی دیگه ریکاوری نداره، کجا رو باید چک کنم؟

hossein_dig
04-02-2009, 14:48
اتفاقا در مورد ریکاوریش یک چیزی هایی شنیده بودم ولی نحوه دسترسی و استفاده از ازش رو هیچی نمیدونم. میشه توضیح بدی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی نه ، ویندوز خودش داس بود، xp رو فروشنده نصب کرد. یعنی دیگه ریکاوری نداره، کجا رو باید چک کنم؟
پس نداره.اگه ویندوز اورجینال باشه روش لیبل ویندوز و زیر سریال ویندوز درج میشه .
در هر صورت مشکلی نخواهی داشت راحت نصب کن

amtias
04-02-2009, 18:51
سلام فقط لطف كنيد سري يه لب توشيا هست كه اول يه پيغام در مورد مشكل هارد ميزند اما الان خاموش شده ديگه روشن نميشه

وقتي دكمه روشن ميزني چراغ باطري چند تا چشمك ميزنه بعدم ديگه هيچ روشن نميشه

REGISTERED USER
05-02-2009, 01:07
ببین بدون باطری و مستقیم با اداپتور روشن میشه ؟ اگر روشن شد باتری خرابه !

aria_electric_fars
05-02-2009, 18:04
سلام دوستان
من دو تا دی وی دی دارم که از ویستا لپتاپ من ریکاوری گرفتم و حالا می خوام دوباره نصبش کنم چه کار کنم؟؟؟

با تشکر
بای

REGISTERED USER
05-02-2009, 23:29
سلام دوستان
من دو تا دی وی دی دارم که از ویستا لپتاپ من ریکاوری گرفتم و حالا می خوام دوباره نصبش کنم چه کار کنم؟؟؟

با تشکر
بای

توی این تاپیک خیلی بحث شده در این مورد :

بای !

vartan.alive90
06-02-2009, 23:20
از کجا بدونم گرافیک لپ تاپم 256مگابایته یا 128؟؟؟؟
لپ تاپمvostro1510میباشد
REGISTERED USER
07-02-2009, 00:25
از کجا بدونم گرافیک لپ تاپم 256مگابایته یا 128؟؟؟؟
لپ تاپمvostro1510میباشد

ببینید در قسمت adapter مقدار dedicate چقدر هست :20:

--

راه سریعتر : موقع روشن کردن سیستم ، F2 را بزنید و وارد بایوس بشوید ، در قسمت سمت راست قسمت مربوط به videp adapter را چک کنید

DaXteR
07-02-2009, 12:59
سلام.
همون طور که می دونید من 1 هفته است که لپ تاپ گرفته ام.مدلشhp pavilion dv4 1225ee
بعدش از دیروز وقتی دست میزنم به رمش صدا میده اینگار شله.
حالا من ببرم اون مغازه ای که گرفتم یا با واررانتیم درستش کنم؟
با تشکر:11:

REGISTERED USER
07-02-2009, 15:37
رمش صدا میده ؟ به رمش دست میزنی یعنی چی ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaXteR
07-02-2009, 16:51
به زیر لپ تاپ اون جا که رم قرار داره.
الان دارم میبرمش تعمیر ببینم چی میشه.
:11:

دبیری
07-02-2009, 23:02
داش siyanor درسته هاردم تموم کرد...
فقط تاپیک دادم واسش فاتحه بدید ....
ممنون از راهنماییت ،حداقلش اینه که یکی دیگه تونست استفاده کنه...
بای بای...
سلام wireless دستگاه من نصب نمی شه اصلا چراغ سخت افزاریش هم روشن نشده علت چیست؟:20:

amin_ict_5
08-02-2009, 00:28
یه دکمه از صفحه کلید لپ تاپم کار نمی کنه
مدل لپتاپم dell E6400
دکمه جهت نما سمت راست

گوشه سمت راست لپ تاپم میشه
البته بعضی اوقات بسختی کار میکنه

لطفا راهنمایی کنید
Sam23
08-02-2009, 12:51
اقا سلام به همگی من یه مشکل در مورد شناختن یه قطعه لپ تاپم دارم!!!
توی device manager یه قطعه رو با نام network controler هست که نمیشناسه!!!!
dvd خود لپ تاپم رو گذاشتم همهی درایورارو ریختم ولی بازم نمی شناسه!!!!!
من خودم فکر می کنم وایرلسشه!!!
کسی نظری داره!!!!
در ضمن لپ تاپ من vostro1500 !!

hossein_dig
08-02-2009, 13:03
سلام wireless دستگاه من نصب نمی شه اصلا چراغ سخت افزاریش هم روشن نشده علت چیست؟:20:
سلام
نام و مدل دستگاه و مدل وایرلس لن !؟

hossein_dig
08-02-2009, 13:04
یه دکمه از صفحه کلید لپ تاپم کار نمی کنه
مدل لپتاپم dell e6400
دکمه جهت نما سمت راست

لطفا راهنمایی کنید

یا باید باهاش کنار بیای یا ببری تمیر گاه شاید درست بشه اگر نه 70 -90 باید پیاده بشی

hossein_dig
08-02-2009, 13:06
اقا سلام به همگی من یه مشکل در مورد شناختن یه قطعه لپ تاپم دارم!!!
توی device manager یه قطعه رو با نام network controler هست که نمیشناسه!!!!
dvd خود لپ تاپم رو گذاشتم همهی درایورارو ریختم ولی بازم نمی شناسه!!!!!
من خودم فکر می کنم وایرلسشه!!!
کسی نظری داره!!!!
در ضمن لپ تاپ من vostro1500 !!
وایرلس لنش 1395 نیست ؟!
یه سر دل ساپورت بزن آخرین درایورشو دانلود کن تست کن البته قبلش قبلی رو کلی ریمو کن و ریستارت

רוח שג בלגרד
08-02-2009, 16:08

مطمئنی مشکلش فیزیکی نیست؟ زیرش چیزی گیر نکرده یا ....
یه دوتا فوت کن خودت زیرش رو یه خورده باهاش ور برو. اگه نشد بعدش برو گارانتی

aria_electric_fars
09-02-2009, 16:08
توی این تاپیک خیلی بحث شده در این مورد :

بای !
سلام
عزیزم این پارتیشن بندی و این مسائل رو گفته
من در واقع دو تا سوال داشتم
اول اینکه من دو تا دی وی دی دارم مال ویستای اول کار که روی لپتابم بود حالا می خوام نصبش کنم و نمی دونم چه جوری
و دوم اینکه آیا اگر من اون ویستا رو نصب کنم کل درایوهام پاک می شه و مثل روز اول می شه؟؟؟

با تشکر
بای

mohsentanha
10-02-2009, 18:42
سلام هارد لپ تاپ رو نمیشه زیاد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
شکاف اس دس کنار لپ تاپ برای چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟
دو طرف لپ تاپ 2تا شکاف هست که اسمش pcهست برای چیه::::
زیر لپ تاپ هم یه پورت داره اون ماله چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

SuB
10-02-2009, 23:02
با سلام

نیاز دارم که لپ‌تاپم رو دوباره به تنظیمات اولیه کارخونه برگردونم. لپ‌تاپم Dell Inspiron 1525 هست. پارتیشن بندی رو عوض کردم ولی هیچ گونه خدشه‌ای به درایو ریکاوری وارد نشد و ایمیج کارخونه رو دارم.

چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
در ضمن ویندوز اصلی که روش نصب بود ویستا هست که در کنارش ویندوز XP رو خودم نصب کردم (طبق دستورالعملی که دوست خوبمون Register_user ارائه کردن)

REGISTERED USER
10-02-2009, 23:36
سلام هارد لپ تاپ رو نمیشه زیاد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
شکاف اس دس کنار لپ تاپ برای چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟
دو طرف لپ تاپ 2تا شکاف هست که اسمش pcهست برای چیه::::
زیر لپ تاپ هم یه پورت داره اون ماله چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

1- شما می توانید هارد را تا 500 گیگابایت و سرعت 7200 دور در دقیقه اپگرید کنید ... یعنی تعویض کنید

2- SD مخفف secre data برای مموری های SD هس .... یعنی مموری های موبایل و دوربین را با یا بدون تبدیل وارد اینها می کنید ... دیگر نیازی به مموری ریدر نیست

3- شکاف های PCMCI ... برای ارتباط با این درگاه باید یک کارت PCMCI خریداری کنید مثلا کارت TV یا مودم یا وایرلس و ...

4- پورت dock-in station هست ... برای ارتباط با بیس های دیگر یا بیس های اختصاصی شرکت ... کاربردی به اون صورت نداره !

REGISTERED USER
10-02-2009, 23:38
با سلام

نیاز دارم که لپ‌تاپم رو دوباره به تنظیمات اولیه کارخونه برگردونم. لپ‌تاپم dell inspiron 1525 هست. پارتیشن بندی رو عوض کردم ولی هیچ گونه خدشه‌ای به درایو ریکاوری وارد نشد و ایمیج کارخونه رو دارم.

چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
در ضمن ویندوز اصلی که روش نصب بود ویستا هست که در کنارش ویندوز xp رو خودم نصب کردم (طبق دستورالعملی که دوست خوبمون register_user ارائه کردن)

توی دل ها یا باید از دی وی دی ویندوز ، ویندوز ویستا را نصب کنید و بعد با سی دی ها درایورها را ... یا با زدن کنترل +f11 (فکر کنم) هنگام بوت ، وارد ریکاوری سنتر دل بشوید ...

mohsentanha
11-02-2009, 00:02
1- شما می توانید هارد را تا 500 گیگابایت و سرعت 7200 دور در دقیقه اپگرید کنید ... یعنی تعویض کنید

2- sd مخفف secre data برای مموری های sd هس .... یعنی مموری های موبایل و دوربین را با یا بدون تبدیل وارد اینها می کنید ... دیگر نیازی به مموری ریدر نیست

3- شکاف های pcmci ... برای ارتباط با این درگاه باید یک کارت pcmci خریداری کنید مثلا کارت tv یا مودم یا وایرلس و ...

4- پورت dock-in station هست ... برای ارتباط با بیس های دیگر یا بیس های اختصاصی شرکت ... کاربردی به اون صورت نداره !
دستت درد نکنه
فقط این هارد،،،، قیمتش رو باید از کجا بپرسم توی فروم جایی هست که قیمتاش رو بدن

Sorou5h
11-02-2009, 04:20
يه مشكل جديد دارم !!!
دي وي دي رايترم ماتشيا ست
دي وي دي ها رو هميشه ميخونه و باز ميكنه
ولي cd ها رو نميتونه باز كنه !!!
البته تك و توك cd ها رو باز ميكنه !!!

جديدا" اينجوري شده !
قبلا" همه چيز وا ميكرد ولي الان شيرين ميزنه !!!!
چرا ؟

SuB
11-02-2009, 18:01
نصب ویندوز Vista گزینه آخر من هست و فعلاً تصمیم ندارم این کار رو انجام بدم.

من کنترل + F9 رو امتحان کردم و جواب نداد. میشه دکمه ترکیبی دقیق برای این کار رو بگین؟

r00zy
11-02-2009, 18:43
سلام
من نوت بوک IBM Think Pad r 50 e دار م که فن CPU ش شکست !
و داخل ایران ، امارات ، دبی نتونستم پیدا کنم !
کسی می تونه برام گیر بیار ه !
خیلی نیاز دارم بهش !
الان داد م برام از روش بسازن !
اما اگه فن اصلی باشه خیلی بهتره !
ممنونم !

REGISTERED USER
11-02-2009, 18:59
به نظرم با شرکت سازگار ارقام تماس بگیر ... یک سرچ توی گوگل بکن پیداش میکنی

این شرکت گارانتی معتبرش در ایران هست

mohsentanha
12-02-2009, 00:09
سلام
لپ تاپم dell latitude e6500هست
یه دکمه بقلش داره که برای ویفی و بلوتوث ایناس
من روشنش میکنم ولی نمی تونم با بلوتوس باهاش ارتباط برقرار کنم باید چی کار کنم راهنماییم کنید؟؟؟؟
بعد اینکه نور صفحه خودش کم میشه وبعد باید از تنظیمات زیادش کنم نمی شه یه کاری کرد که دیگه نورش کم نشه؟؟؟؟/

REGISTERED USER
12-02-2009, 00:37
من روشنش میکنم ولی نمی تونم با بلوتوس باهاش ارتباط برقرار کنم باید چی کار کنم راهنماییم کنید؟؟؟؟

توی کنترل پانل برید ... در بخش bluetooth devices سربرگ option ، تیک گزینه اول یعنی aloow bluetooth devices to find را تیک بزنید که توسط بلوتوث های دیگر قابل سرچ باشه ... در قسمت connection هم هر دو گزینه را تیک بزنید و قسمت آخر که notification هست هم تیک بزنید تا وقتی بلوتوث روشنه بیاد کنار ساعت توی تاسکبار

وقتی روشن میکنید ، می تونید با کلیک راست روی آیکون و حالا ارسال یا دریافت فایل و حتی pair کردن بلوتوث ها اقدام کنید ...

برای تنظیمات بیشتر و نحوه ساختن کانکشن ، بهتره سرچ کنید چو از حوصله من خارجه !

بعد اینکه نور صفحه خودش کم میشه وبعد باید از تنظیمات زیادش کنم نمی شه یه کاری کرد که دیگه نورش کم نشه؟؟؟؟/

اون هم در power option در کنترل پانل میشه برای هر پلانی که استفاده میکنی ، تنظیم کرد

adamak88
12-02-2009, 01:09
ویندوز xp x64نصبه رو سیستم ,hibernate غیر فعاله چجوری فعالش کنم؟
vostro 1510

s2010
12-02-2009, 01:15
سلام داش
دزست حدس زدي ,هاردت به ملكوت پيوسته ,فكر كنم كه ديگه هاردت كار نكنه ولي واسه اطمينان يك بار فورمات ببين چي ميشه اگه نشد هارد رو بيار بيرون بزن تو external شايد كار كرد چون واسه خودم پيش اومده اگه نشد كه ديگه بايد حتما عوض شه :cool:
کاملاموافقم....................:31:

adamak88
12-02-2009, 01:47
ویندوز xp x64نصبه رو سیستم ,hibernate غیر فعاله چجوری فعالش کنم؟
vostro 1510

من اصلا تو power optionاtabe hibernate ندارم

vostro1510
xp x64

r00zy
12-02-2009, 14:23
به نظرم با شرکت سازگار ارقام تماس بگیر ... یک سرچ توی گوگل بکن پیداش میکنی

این شرکت گارانتی معتبرش در ایران هست
سازگار ارقام همش می پیچونه
بهشون دادم !
بعد 2 ماه برگشت گفت نمی شه !
باید لپ تاپتون را برامون بفرستین !!!
تویه سایت ebay هست !
اما چطوری ازش خرید کنم ؟!
تو چند تا سایت دیگه هم هست !
اما چطوری خرید کنم ازشون ؟!؟! :((

r00zy
12-02-2009, 14:25

این همه لینک از ebay !!! اما چطوری بگیرم ؟!
کسی هست که از این راه بتونه کمکم کنه ؟!

mohsentanha
12-02-2009, 14:56
[quote=REGISTERED USER;3490702]توی کنترل پانل برید ... در بخش bluetooth devices سربرگ option ، تیک گزینه اول یعنی aloow bluetooth devices to find را تیک بزنید که توسط بلوتوث های دیگر قابل سرچ باشه ... در قسمت connection هم هر دو گزینه را تیک بزنید و قسمت آخر که notification هست هم تیک بزنید تا وقتی بلوتوث روشنه بیاد کنار ساعت توی تاسکبار

اصلا همچین گزینه ای وجود نداره ولی وقتی روشن میکنم بقل تسک بار عکس بلوتوث و وی فی و... میادش:41::41:

REGISTERED USER
12-02-2009, 16:09
این همه لینک از ebay !!! اما چطوری بگیرم ؟!
کسی هست که از این راه بتونه کمکم کنه ؟!

من ایران هستم در این مورد زیاد اطلاعات ندارم ... اما همکاران قطعه فروش در تهران باید داشته باشند

bidgol
12-02-2009, 19:01
سلام خدمت دوستان
آقا ما چند روزه این لب تابمون مشکل دار شده، مشکلشم اینه که کلیدایی که باید fn را پایین نگه داری تا عمل دوم را انجام دهند بدون fn عمل دوم را انجام می دن و برای اینکه حالت اولشون فعال شه باید کلید fn را پایین نگه داشت مثلا وقتی کلید i را می زنی 6 تایپ می شه و اگر fn را نگه داری i تایپ می کنه کسی می دونه مشکل کجاست؟ چی شده که این جوری شده؟؟؟ کسی می تونه حلش کنه؟؟؟
هل ناصر من ینصرنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
13-02-2009, 01:27
سلام خدمت دوستان
آقا ما چند روزه این لب تابمون مشکل دار شده، مشکلشم اینه که کلیدایی که باید fn را پایین نگه داری تا عمل دوم را انجام دهند بدون fn عمل دوم را انجام می دن و برای اینکه حالت اولشون فعال شه باید کلید fn را پایین نگه داشت مثلا وقتی کلید i را می زنی 6 تایپ می شه و اگر fn را نگه داری i تایپ می کنه کسی می دونه مشکل کجاست؟ چی شده که این جوری شده؟؟؟ کسی می تونه حلش کنه؟؟؟
هل ناصر من ینصرنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشکل مشابه : :5:

m_abd2211
13-02-2009, 10:18
با سلام . من يك لب تاب hp dv4 1050 دارم و ميخوام كه ويندوز xp روي اون نصب كنم . (الان خودش ويستا روش هست) اما نميشه . اگه كسي ميتونه روش اين كار رو بگه . متشكرم