PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

REGISTERED USER
02-08-2008, 09:23
همون پسورد Administrator ویندوز هست ... اگر بتونی اون رو bypass کنی میتونی وارد بشی ...

mo.mo
04-08-2008, 07:00
من وقتی لپ تاپم رو روشن میکنم به مدت 7 یا 8 دقیقه cpu کار میکنه میخواستم بدونم این مشکلی پیش نمیاره؟ یعنی تو این مدت اگه با هاش کار کنم مشکلی نداره؟

elvish
04-08-2008, 19:27
سلام.
هنگام کار با Dell XPS 1330 ، صفحه آبی ظاهر شد و ریستارت کرد.
ویستا که بوت نمیشه، وقتی هم به قسمت ریکاوری میرم، Operation system خالیه.
خواستم XP نصب کنم که ارور داد پارتیشنی را پیدا نمی کنم.
Repair ویستا هم که میگه هارد دیسکی نیست، درایور هاشو لود کن. از رو CD درایورشو انتخاب می کنم ولی باز هم اتفاقی نمی افته.
وقتی هم می خواهم ویستا را نصب کنم در قسمت پارتیشن ها درایو C را پارتیشن بندی نشده نشان میدهد.
هنگام ورود به ویندوز ارور UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME میدهد.
در SafeMode هم در سطر لود کردن crcdisk.sys میمونه.
230 گیگ اطلاعات مهم روی هاردم داشتم.
مشکل از چیه و آیا راه حلی داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

Bill Gates
04-08-2008, 20:19
سلام
آیا هارد لپ تاپ ها متفاوت هست؟ یعنی هر هاردی نمیخوره ... منظورم اینه که در بین هارد های مخصوص لپ تاپ هستش که آیا هر لپ تاپ مدل هارد فرق دارد؟

REGISTERED USER
04-08-2008, 23:50
سلام
آیا هارد لپ تاپ ها متفاوت هست؟ یعنی هر هاردی نمیخوره ... منظورم اینه که در بین هارد های مخصوص لپ تاپ هستش که آیا هر لپ تاپ مدل هارد فرق دارد؟

هارد لپ تاپ ها مثل هارد PC هاست ظاهری ولی کوچکتر و سخت تر... هاردش هم مشترکه وقتی میگن هارد 2.5 اینچی

REGISTERED USER
04-08-2008, 23:50
من وقتی لپ تاپم رو روشن میکنم به مدت 7 یا 8 دقیقه cpu کار میکنه میخواستم بدونم این مشکلی پیش نمیاره؟ یعنی تو این مدت اگه با هاش کار کنم مشکلی نداره؟

منظورت فن سی پی یو هست ؟ خیر

kambood
05-08-2008, 06:44
سلام. هارد لپ تاپ من چند روزیه که کمی صدای اضافی میده. یه چیزی شبیه خش خش کردن. بلندی صدا در حدیه که اگر اطراف ساکت باشه شنیده میشه اما کمی اگر شلوغ باشه صدا شنیده نمیشه. می خواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟ آیا ممکنه دردسر ساز بشه یا لطمه ای به هارد بزنه؟ لپ تاپم hp هست. ممنون

REGISTERED USER
05-08-2008, 12:33
نویز داره ؟ از موتورشه ... طبیعیه البته HP ها به silent بودن معروفند اما اگر مشکلات بدتر نرم افزاری دیدی حتما با نرم افزاری مثل HD tune تستش کن یا ببر گارانتی

mo.mo
05-08-2008, 15:33
منظورت فن سی پی یو هست ؟ خیر
نخیر منظورم خود cpu هست.

mrmory
05-08-2008, 18:53
سلام دوست عزیز من یک لاپ تاپ دل لتتیوت سی پی دارم که روی بایوس پسورد دادم الان فراموش کردممنو راهنمایی کنیدجون مادرتون بد گیر کردم

magnetali
05-08-2008, 20:55
سلام دوستان خوبم

یه سوال داشتم از خدمتتون. من یه لپ تاپ HP Compaq nc600 دارم. الان باطریش متاسفانه به دلیل استفاده ناصحیح خراب شده. می خوام براش باطری بخرم. اینجا (اصفهان) چون مدلش قدیمیه بد گیر میاد. بیام تهران از پایتخت خوبه بگیرم؟ چه مشخصه هایی داره باطری ارژینالش که بشه تشخیص داد یارو تو پاچه مون نکنه؟! کلا اگه نکته خاصی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

(چون عجله داشتم تو یه تاپیک دیگه هم همین پست را زدم. ببخشید!)

ehsaN73
05-08-2008, 21:16
سلام
من بعد از کلی خوندن مطلب تو اینترنت نفهمیدم که نحوه صحیح استفاده از باتری لپ تاپ چیه ؟
بعضی ها می گن اگه به برق باشه و باتریت هم وصل باشه مشکلی نیست .... بعضی ها می گن هست
بعضی ها می گن باید بدون برق کار کنیم وقتی به 20 یا 30 درصد رسید بزنیم شارژ ....
حالا سوال اینکه اگر برق در دستسرس بود و لپ تاپ هم شارژش کامل بود اشکال نداره از بزق استفاده کنیم و در عین حال باتری هم تو لپ تاپ باشه ..... لپ تاپم vaio sz740 ممنون می شم کمکم کنید :11:

Orbit
06-08-2008, 01:43
دوستان تو لپ تاپ های سونی چطوری میشه از اثر انگشت عبور کرد
مدل لپ تاپ Sony VAIO SZ-645-P3 الان برادرم لج کرده اثر انگشت رو فعال کرده ورفته شهرستان 2 ماه دیگم نمیاد من چطوری اثر انگشت رو رد کنم میشه با برنامه با ویندوز عوض کردن عیور کرد ویا لپ تاپ رو یاز کرد چیزیشو دست کاری کرد با اگر راهی وجود نداره بیرون جایی هست این مشکل رو حل کنه وچقدر هزینه داره
در ضمن لپ تاپ مال خودم فکر نکنید میخوام رو لپ تاپ برادرم فوضولی کنم چون با برادرم دعوا کردم این کارو کرده حالام رو کم کنی
گفته اگه میتونی بازش کن

اون قسمتی که پسورد میخواد دو بار ctrl+alt+del بزن و یوزر رو بزن administrator و پسورد رو خالی بذار باشه و بزن بره تو:8:

البته 99% جواب میده چون معمولا موقع نصب ویندوز اخر کاری هر کسی یه یوزر تعریف میکنه و یوزر ادمین سر جاش هست

من روی یه توشیبا با ویندوز ایکس پی اورجینال تست کردم رفت تو

magnetali
06-08-2008, 14:13
اون قسمتی که پسورد میخواد دو بار ctrl+alt+del بزن و یوزر رو بزن administrator و پسورد رو خالی بذار باشه و بزن بره تو:8:

البته 99% جواب میده چون معمولا موقع نصب ویندوز اخر کاری هر کسی یه یوزر تعریف میکنه و یوزر ادمین سر جاش هست

من روی یه توشیبا با ویندوز ایکس پی اورجینال تست کردم رفت تو
البته Alt+Ctrl و دوبار Del ! اگه ادمین هم پسورد داشت برو به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کمکت می کنه.

REGISTERED USER
06-08-2008, 20:30
سلام
من بعد از کلی خوندن مطلب تو اینترنت نفهمیدم که نحوه صحیح استفاده از باتری لپ تاپ چیه ؟
بعضی ها می گن اگه به برق باشه و باتریت هم وصل باشه مشکلی نیست .... بعضی ها می گن هست
بعضی ها می گن باید بدون برق کار کنیم وقتی به 20 یا 30 درصد رسید بزنیم شارژ ....
حالا سوال اینکه اگر برق در دستسرس بود و لپ تاپ هم شارژش کامل بود اشکال نداره از بزق استفاده کنیم و در عین حال باتری هم تو لپ تاپ باشه ..... لپ تاپم vaio sz740 ممنون می شم کمکم کنید :11:

اینجا رو یه نگاه بنداز ... نیازی به توضیحات نیست :

.: محافظت از لپ تاپ ، اقدامات و سوالات آماتوران بعد از خريد :. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

sezar & sanaz
06-08-2008, 22:43
دوستان من اگر نوت بوکی رو بخرم که رمش کم باشه بعد بخواهم رم اضافه کنم می شود یعنی تو نوت بوک جای خالی برای رم هستش و یا اینکه مثلا اونی که 4 گیگ رم می خوره 4 جا داره و اونی که یک جا داره فقط یک جایگاه داره
یه توضیحی بدهید ممنون می شودم من می خوام یک لب تاب hp از ترکیه بخرم 4 گیگ رو 100 هزار تومان می دهند می خواهم ببینم اگر در ایران ارزان تره بگم بیاره اینجا بدم بهش اضافه کنند

REGISTERED USER
06-08-2008, 23:16
چقدر در مورد رم سوال میشه :

نحوه تعویض هارد و رم لپ تاپ ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

magnetali
07-08-2008, 08:13
سلام دوستان خوبم

یه سوال داشتم از خدمتتون. من یه لپ تاپ HP Compaq nc600 دارم. الان باطریش متاسفانه به دلیل استفاده ناصحیح خراب شده. می خوام براش باطری بخرم. اینجا (اصفهان) چون مدلش قدیمیه بد گیر میاد. بیام تهران از پایتخت خوبه بگیرم؟ چه مشخصه هایی داره باطری ارژینالش که بشه تشخیص داد یارو تو پاچه مون نکنه؟! کلا اگه نکته خاصی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

آقایون جواب منو نمی دین؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باور کنید امروز باید برم بخرم.

REGISTERED USER
07-08-2008, 11:17
سلام دوستان خوبم

باتری اوریجینال HP ساخت چین هست ... و لوگوی HP و آدرس سایتش و همچنین مشخصات ولتاژ خروجی و امپر و توانش باید روش باشه باید روش باشه ...

نکته خاصی نیست ... لپ تاپ قدیمیه خیلی

این هم شکل باتری اصلی :

Power 8-Cell Primary High Capacity Lithium-ion Primary Battery DG105A
MultiBay Battery DC889A

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این مشخصات لپ تاپ :

internet-forum
08-08-2008, 08:19
سلام دوستان من چند روز پیش یک Dell 1526 خریدم 2تا مشکل باهاش دارم

1.سی پی یوش بدون اینکه باهاش کار کنم درصد فعالیتش هی میره رو 60-70 در صد دوباره میاد رو 5-10 در صد و باعث می شه فنش بیش از حد روشن-خاموش بشه.این چه دلیلی می تونه داشته باشه؟ (CPU 2 AMD)

2.هاردش 120 هستش و 100 تاش قابل دسترسیه.ازین 100تا حدود بیست گیگ رو اطلاعات ریختم و 80 تاش خالی بود ولی وقتی بازیه pes 2008 رو روش نصب کردم با اینکه 3.9گیگ فضا اشغال کرده ولی هارد بجای 76گیگ فضای خالی 70گیگ فضا نشون میده و وقتی پاکش هم کردم فضای خالیش هیپ فرقی نکرد این چه دلیلی داره؟ بخاطره ویندوز ویستاس؟

REGISTERED USER
08-08-2008, 11:55
سلام دوستان من چند روز پیش یک Dell 1526 خریدم 2تا مشکل باهاش دارم

1.سی پی یوش بدون اینکه باهاش کار کنم درصد فعالیتش هی میره رو 60-70 در صد دوباره میاد رو 5-10 در صد و باعث می شه فنش بیش از حد روشن-خاموش بشه.این چه دلیلی می تونه داشته باشه؟ (CPU 2 AMD)

2.هاردش 120 هستش و 100 تاش قابل دسترسیه.ازین 100تا حدود بیست گیگ رو اطلاعات ریختم و 80 تاش خالی بود ولی وقتی بازیه pes 2008 رو روش نصب کردم با اینکه 3.9گیگ فضا اشغال کرده ولی هارد بجای 76گیگ فضای خالی 70گیگ فضا نشون میده و وقتی پاکش هم کردم فضای خالیش هیپ فرقی نکرد این چه دلیلی داره؟ بخاطره ویندوز ویستاس؟

1- یک برنامه دائما در حال کاره ... برو توی Task manager و در بخش process روی تب CPU بزن تا برات نزولی لیستش کنه ... ببین برنامه ای داره بد کار مکینه ؟ (خود سرویس های ویندوز رو نمیگم) ... این حالت نباید دائمی باشه

2- بخاطر فایل های page file میتونه باشه ... شاید هم خودت اشتباه میکنی !!! اون 20 تا ریکاوری هست ... در ضمن هارد 120 ، 120 تا خالص نیست و نام تجاری اش 120 هست و حدود همین 6 گیگ رو کم داره :46:

pakbakhteh
10-08-2008, 12:34
با سلام
متاسفانه سي دي مادربورد لب تابم رو گم كردم بعد از اينكه ويندوز انون عوش كردم (XP ) مشكلي كه دارم اينه كه كارت صوتي و كارت گرافيك لب تاب نصب نشده مدل لب تاب هم SONY Vaio :
PCG-7D2L
هست خيلي رو نت دنبال سي دي راه اندازش گشتم اما پيدا نكردم دوستاني كه در اين زمينه تخصص دارند ممكنه لينك دانلود راه انداز اين مدل از لب تاب رو قرار بدهند.
مرسي از همه

REGISTERED USER
10-08-2008, 13:00
دوست عزیز بخش درایور اینجا نیست ... جای دیگه است :

pakbakhteh
10-08-2008, 13:19
ممنون دوست عزيز
در اين صفحه سئوالمو نوشتم لطفا اونجا جوابمو بدين .

REGISTERED USER
12-08-2008, 18:43
پاسخ داده شد

internet-forum
12-08-2008, 19:00
سلام رجیستر جان.آقا مشکلی که گفتم حجم هارد رو کمتر نشون میده با Clean UP درایو درست شد ولی وقتی هارد رو دیفراگمنت کردم حدود 5گیگ از فضای خالی هارد کم کرد آیا این تو ویستا آدیه یا مشکل داره؟
در ضمن اگه می تونی نحوه ریکاوری دل 1526 یا مشابهش رو آموزش بده یا لینکش رو بذار
ممنون

REGISTERED USER
12-08-2008, 19:09
عادیه ... به هر حال برنامه و بازی های نصب شده توی پوشه local setting بخش temp اطلاعات اضافه میریزه ... احتمالا این نرم افزار اونجا رو پاک کرده و فضا باز شده

مثلا وقتی برنامه adobe PS میخواد نصب بشه حدود 800 مگابایت تا 1 کیکابایت اطلاعات اضافه میریزه اونجا و پاکش هم نمیکنه تا در صورت خطا بعد اجرا برای Repair در دسترس باشه

اما پاک کردنش هیچ ضرری نداره

__

در مورد ریکاوری دل قبلا توضیح دادم... بگردید و پیدا کنید لطفا

موفق باشید

amir_rafie
12-08-2008, 22:54
روی نوت بوک من ویستا نصب بود ازش back up گرفتم و XP نصب کردم حالا میخوام دوباره ویستا نصب کنم و بعدش باید کلی آپدیت کنم حتی Sp1 را هم باید دانلود کنم.

اگه sp1 رو جدا بخرم و نصب کنم مشکلی برای ویستای اورجینال پیش نمیاد؟ مایکروسافت اجازه دانلودهای بعدی رو میده؟ یعنی ویستای من غیر قانونی تشخیص داده نمیشه؟!

REGISTERED USER
12-08-2008, 23:23
باید توی بخش نرم افزار بپرسی این سوالت رو ... بهتر راهنمایی ات میکنند دوست عزیز

rezaelx
13-08-2008, 19:13
سلام دوستان
اولین پستمه
یک سوال دارم
من چند روز پیش یه لپ تاپ دل 1520 گرفتم
2 تا درایو داره و ویندوز ویستا روش نصبه که اصلا حال نمی کنم باهاش(چون سرعتش برای اینترنت خیلی پایینه!!!)
حالا می خواستم تنظیم حافظه درایو ها رو دست کاری کنم و همچنین ویستا رو پاک کنم و Xp نصب کنم
خیلی زود کمکم کنید
یا علی مدد

REGISTERED USER
14-08-2008, 00:02
سلام دوستان
اولین پستمه
یک سوال دارم
من چند روز پیش یه لپ تاپ دل 1520 گرفتم
2 تا درایو داره و ویندوز ویستا روش نصبه که اصلا حال نمی کنم باهاش(چون سرعتش برای اینترنت خیلی پایینه!!!)
حالا می خواستم تنظیم حافظه درایو ها رو دست کاری کنم و همچنین ویستا رو پاک کنم و Xp نصب کنم
خیلی زود کمکم کنید
یا علی مدد

برای تغییر پارتیشن ها ( به قول شما : تنظیم حافظه درایو ها !) :

[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای نصب XP :

[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی سیستمهای جدید با چیپست Intel S-ATA & Raid ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هرچند لپ تاپ شما نیاز به آموزش دوم ندارند و XP به راحتی هارد روشناسایی میکنه

درایور های XP هم به راحتی از خود سایت دل ساپورت بگیرید

موفق باشید

elvish
14-08-2008, 02:41
سلام.
هنگام کار با Dell XPS 1330 ، صفحه آبی ظاهر شد و ریستارت کرد.
ویستا که بوت نمیشه، وقتی هم به قسمت ریکاوری میرم، Operation system خالیه.
خواستم XP نصب کنم که ارور داد پارتیشنی را پیدا نمی کنم.
Repair ویستا هم که میگه هارد دیسکی نیست، درایور هاشو لود کن. از رو CD درایورشو انتخاب می کنم ولی باز هم اتفاقی نمی افته.
وقتی هم می خواهم ویستا را نصب کنم در قسمت پارتیشن ها درایو C را پارتیشن بندی نشده نشان میدهد.
هنگام ورود به ویندوز ارور UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME میدهد.
در SafeMode هم در سطر لود کردن crcdisk.sys میمونه.
230 گیگ اطلاعات مهم روی هاردم داشتم.
مشکل از چیه و آیا راه حلی داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.
مشکل من به سادگی حل شد.
با disable کردن RAID .
دلیل:

It's because Vista boots based on the disks it was installed with...like disk0 disk1 disk2 etc. If you connect more drives it moves around those physical locations. You're original disk1 could become disk2 or disk3 so when the vista boot loader tries to start it is now looking at the wrong drive
نباید به رسیدگی این تاپیک اعتماد می کردم. با سرچی چند دقیقه ای مشکلم حل میشد....

Blacklord
15-08-2008, 09:35
سلام دوستان، ميخواستم در مورد FingerPrint لپ تاپاي HP يه سوال بپرسم، اين طور كه من فهميدم با گرفتن اثر انگشت فقط Password رو وارد ميكنه خودش، حالا مشكل من:
من يه داداش دارم مثل سگ ازش ميترسم!! جرات نميكنم Password رو بهش ندم، خياليم نيست وقتي من خونه ام بره سر لپ تاپم، ميخوام ببينم آيا ميشه كه جوري تنظيمش كنيم كه حتما اثر انگشت رو بخواد؟؟ اصلا من ميخوام پسورد رو حذف كنم و با اثر انگشت Login كنم! دمتون گرم، من دو روزه لپ تاپه رو خريدم، از ترس اين هنوز نبردم خونه!! بايد اول اين مشكل حل بشه!!
در ضمن لپ تاپ من مدل HP dv-6855ee اگه لازمه، اسم برنامه ي FingerPrint هم DigitalPersona هستش، حتي اگه ميدونيد ميرم برنامه ي ديگه اي دانلود ميكنم، توروخدا كمككككككك!!!!

Xbox360
15-08-2008, 10:58
سلام خدمت دوستان
یه سوال دارم هنگامی که لپتاپ روشنه و در حال کار هستش چطوری میشه صفحه نمایش رو خاموش کرد و بعد دویاره روشن کرد؟(در ویندوز ویستا)

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:58
سلام خدمت دوستان
یه سوال دارم هنگامی که لپتاپ روشنه و در حال کار هستش چطوری میشه صفحه نمایش رو خاموش کرد و بعد دویاره روشن کرد؟(در ویندوز ویستا)

قبلا یک برنامه گذاشته بودم با کرک ... این برنامه با یک کلیک مانیتور رو خاموش می کردید

توی صفحه اصلی تالار لپ تاپ بگردید فکر میکنم 3 تا 4 ماه گذشته بود ... :31:

نمیخواهید هم سرچ کنید ایناهاش ... این دو راه هست :

که نرم افزار :

و کرکش :

موفق باشید

REGISTERED USER
15-08-2008, 13:00
سلام دوستان، ميخواستم در مورد FingerPrint لپ تاپاي HP يه سوال بپرسم، اين طور كه من فهميدم با گرفتن اثر انگشت فقط Password رو وارد ميكنه خودش، حالا مشكل من:
من يه داداش دارم مثل سگ ازش ميترسم!! جرات نميكنم Password رو بهش ندم، خياليم نيست وقتي من خونه ام بره سر لپ تاپم، ميخوام ببينم آيا ميشه كه جوري تنظيمش كنيم كه حتما اثر انگشت رو بخواد؟؟ اصلا من ميخوام پسورد رو حذف كنم و با اثر انگشت Login كنم! دمتون گرم، من دو روزه لپ تاپه رو خريدم، از ترس اين هنوز نبردم خونه!! بايد اول اين مشكل حل بشه!!
در ضمن لپ تاپ من مدل HP dv-6855ee اگه لازمه، اسم برنامه ي FingerPrint هم DigitalPersona هستش، حتي اگه ميدونيد ميرم برنامه ي ديگه اي دانلود ميكنم، توروخدا كمككككككك!!!!

من خودم زیاد با FP کار نکردم چون اصلا نیاز نداشتم ... این شاید کمکت بکنه :

دوستان اگر اطلاعات بیشتری دارند و لطف کنند ، خوب عالیه اطلاعات بیشتری هم بدهند و آشنا بشیم :10:

SIMON137
15-08-2008, 16:32
سلام
خسته نباشيد
نوت بوك من مدل Sony Vaio PCG-FX103 است.
و اما سوال هايم :
باطري لپ تاپ من توي ايران هست ؟ قيمتش چنده؟
چقدر شارژ باطريش مي مونه ؟ (چه مدت ) آخه مال من حداكثر نيم ساعت مي مونه اگر باهاش كاري نكنيم مي خواستم ببينم مال من خرابه يا كلا اينجوريه ...
فعلا ... قربانتان

Xbox360
15-08-2008, 17:05
REGISTERED USER عزیز راه حلی که گفتید رو انجام دادم ولی بعد از 2-3 ساعت که سیستم رو به حال خودش رها میکنم بعد که میام با موس یا کیبرد صفحه رو روشن کنم , میبینم صفحه روشن نمیشه.
به نظر شما مشکل چیه؟ من خودم فکر میکنم Crash میشه بخاطر اینکه وقتی دوباره روشنش میکنم میبینم از اون موقع تا حالا هیچ کاری نکرده.

ممنون میشم راهنماییم کنید چون تا حالا 5 بار دستی خاموشش کردم.

REGISTERED USER
15-08-2008, 18:41
REGISTERED USER عزیز راه حلی که گفتید رو انجام دادم ولی بعد از 2-3 ساعت که سیستم رو به حال خودش رها میکنم بعد که میام با موس یا کیبرد صفحه رو روشن کنم , میبینم صفحه روشن نمیشه.
به نظر شما مشکل چیه؟ من خودم فکر میکنم Crash میشه بخاطر اینکه وقتی دوباره روشنش میکنم میبینم از اون موقع تا حالا هیچ کاری نکرده.

ممنون میشم راهنماییم کنید چون تا حالا 5 بار دستی خاموشش کردم.

شما باید در power option تنظیم کنید که سیستمات بعد از چند ساعت خاموش بشه یا بره توی استند بای ... اگر این گزینه رو در

power option - Edit plan setting

و دو گزینه turn off display و زیریش رو روی never قرار دهید

Blacklord
16-08-2008, 18:27
من خودم زیاد با FP کار نکردم چون اصلا نیاز نداشتم ... این شاید کمکت بکنه :

دوستان اگر اطلاعات بیشتری دارند و لطف کنند ، خوب عالیه اطلاعات بیشتری هم بدهند و آشنا بشیم :10:

با نشكر، رفتم زير و روش كردم، چيزي نداشت... ولي تگه نشه واقعا مسخرس، پس ديگه اثر انگشت به چه درد ميخوره؟ هر كس پسورد داشته باشه ميره تو... به هر حال مرسي.

internet-forum
17-08-2008, 19:17
سلام رجیستر جان.یه سوال دارم در مورد کارت گرافیک
کارت گرافیک من مدل ATI Radeon X1270 هستش و توی Display Setting مشخصاتش رو اینطور نوشته :

DAC TYPE: Internal DAC (400MH)z

Total Available Graphics Memory :1406MB
Dedicated Video Memory : 192MB
System Video Memory : 0MB
Shared System Memory : 1214MB

وقتی بازی ای مثل Hitman رو یا N4S رو روش نصب می کنم بازی کند اجرا می شه با اینکه 4گیگ رم دارم حالاShareکردن چطوری انجام می شه اگر قراره توی بازی share نکنه پس کی اینکار رو انجام میده؟ یا اگر قراره فقط از 192MB استفاده کنه پس 1214MB share دیگه چه صیغه ایه؟ چون بودن و نبودنش فرقی نداره که
ممنون میشم راهنمایی کنی

REGISTERED USER
17-08-2008, 23:19
کارت گرافیکت از یک X3100 هم ضعیفتره ... انتظار داری بتونی باهاش بازی کنی ؟ نمیکشه چون هم خود چیپست و رم ضعیفه هم مقدار dedicate اش ...

حالا شما بزنه total memory رو 10 گیگابایت ... این مقدار share هیچ ارزشی نداره (فقط نوع چیپست مهمه ، نوع و فرکانس مموری گرافیک و مقدار dedicate مموری بالای 256 مگابایت )

.::. RoNikA .::.
18-08-2008, 18:56
سلام
خسته نباشید
من بلوتوث لپ تاپم کار نمی کنه !
وقتی search رو می زنم که گوشمو پیدا کنه انجام نمی شه ...
چی کار کنم؟

LEGISLATOR
18-08-2008, 19:37
سلام
خسته نباشید
چی کار کنم؟

گوشیت رو پیدا نمیکنه یا اصلا سرچ نمیکنه ؟؟؟

MILAD99
19-08-2008, 14:20
سلام
خسته نباشید
چی کار کنم؟

منم چندوقت پیش همین مشکل برام پیش اومد:20:
و فقط جدیدترین درایور بلوتوث رو گرفتم و اپدیت کردم خلاصه از روز اولشم بهتر شد.:31:
--------------------------------------------------
My Notebook: HP DV6500 CTO Notebook

Blacklord
19-08-2008, 17:16
دوستان من هنوز جواب نگرفتم، كسي با FingerPrint كار نكرده بالاخره؟؟؟!!!

farshif
19-08-2008, 21:20
سلام میخواستم بدونم قیمت دستگاهی که پورت سریال رو به usb تبدیل کنه چنده؟ میخام کابل rs232 رو به لپتاپ وصل کنم . تبدیلی میخام که بدون دردسر باشه و وسط کار ارور نده؟

.::. RoNikA .::.
19-08-2008, 22:33
گوشیت رو پیدا نمیکنه یا اصلا سرچ نمیکنه ؟؟؟

اصلا پیدا نمی کنه
گوشی چند نفر دیگه رو امتحان کردم اما جواب نداد :41:

REGISTERED USER
20-08-2008, 00:17
درایور رو باید دوباره نصب کنید ... یا ریکاوری کنید تا اگر باگ نرم افزاری ویندوز هست از بین بره

ravani_13
20-08-2008, 16:45
اقا ما یه 20-30 تا نرم افزار یه دفعه ریختیم رو سیستم هرچی به دستگاه ور رفتم فقط 4-5 تاشون وقت بالا اومدن دستگاه بالا نمیان و باقی همه تا دستگاه روشن میشه میان بالا و باید 2 ساعت وایسی تا بیان و 2 ساعت هم ببندیشون .

واسه بالا نیومدن نرم افزارها تو ویستا باید کجاش رفت و چه کار کرد . ؟؟؟

REGISTERED USER
20-08-2008, 18:54
دکمه ویندوز روی کیبورد بهمراه R رو بزن و تایپ کن : msconfig

اینتر رو بزن و وارد system configuration بشو ... توی بخش startup میتونی هر برنامه ای رو که بخوای تیکش رو برداری و موقت disable اش کنی

تایید کن و بعد یک ری استارت حله داداش ...

در بخش services هم میتونی سرویس های ویندوز و کنترلر های بعضی نرم افزارها رو disable کنی ... مثلا همین سرویس windows update یا windows defender و یا چند تا دیگه که سرعت رو میارن پایین

خیلی چیزای مفید دیگه ای هم اونجا هست :21: یکم بگردی آشنا میشی

موفق باشی

mehran_286
20-08-2008, 21:43
سلام دوستان من یک لپ تاپ dellمدلvostro1400دارم اما فقط یم مودم وایر لس رو میشناسه و وقتی یک کانکشن دیال اپ درست میکنم هیچ کاری نمی کنه وقتی روی ایکن کلیک راست میکنم گزینه های کانکت و .... خاموش میباشد
وقتی روی پروپرتیسش میرم زدهmodem removedیعنی چی
یعنی مودمم پاک شده ایا ممکنه این مدل مودم داخلی نداشته باشه و باید از مودم اکسترنال استفاده کنم

REGISTERED USER
20-08-2008, 23:07
بله ... پیغام modem removed - unavailable device

اگر مودم نداشت کلا این پیغام رو هم نمیآورد و اصلا فیلد مودم نداشت و حتی پورتش هم کنار لپ تاپ نبود ... 1400 دل مودم داره

این پیغام وقتی میاد که ویندوز نتونه پورت مودم رو شناسایی کنه ... حالا شما باید هنگام بوت F12 رو بزنی و بری گزینه آخر که hardware diognastic هست و یک چک آپ کامل بکنید

اگر روی مودم ارور داد یعنی سخت افزاری مشکل داره و ممکنه سوخته باشه

برای نرم افزاری هم ریکاوری کنید و ببینید مشکل حل میشه ؟ چون خیلی وقت ها مشکل از ویندوزه و یک برنامه مانع این کار میشه و باعث میشه پورت COM3 که مودم هست قفل بشه ... با ریکاوری یا نصب مجدد ویندوز و درایور صحیح اش درست میشه

ehsaN73
21-08-2008, 01:18
سلام
من یه vaio sz740 دارم بالای دستکتاپ 4 تا مربع بود که به ترتیب modem . lan . bluetooth , wlan رو نشون میداد ... من گزینه هاید رو انتخاب کردم و همشون رفتن ...... حالا از کجا می تونم دوباره برشون گردونم ؟؟؟
میشه راهنماییم کنید ... اعصابم رو داغون کرده ....

mehran_286
21-08-2008, 20:22
از راهنماییت متشکرمregistred user

linuxboy
22-08-2008, 09:41
سلام
دوستان برای باطری ببرم بدن سل های داخلش را عوض کنند خوبه ؟
هزینه اش چقدر میشه؟

mehran_286
22-08-2008, 10:31
سلام
من نمیدونم چجوری مانع استفاده برنامه ها از پورت هایcomبشم
ایا بایذ از تب exeptionدر فایر وال این کاررو انجام بدم بی زحمت راهنمایی کنید

vafa1353
22-08-2008, 13:31
سلام دوستان من ديروز يه Dell1510 گرفتم كه يك بار موقع روشن كردن هنگ كرد و اصلا بالا نيومد و مجبور شدم رستارت كنم اينم بگم كه صفحه كاملن سياه بود..وقتي دوباره روشن كردم اون صفحه كه استارت ويندوز نرمال يا سافت مد ميزنه اومد كه رو نرمال بالا اومد ..يك بار ديكه كه از لبتاب يه نيم ساعت استفاده نكردم ديدم خاموش شده و وقتي روشن كردم دوباره همون حالت سافت يا نرمال ويندوز اومد..مخام بدونم آيا مشكل داره و زود ببرم گارانتي؟؟؟يا مشكل خاصي نيست؟؟؟
يه سوال ديگه آيا ميشه به طريقي لب تاب رو به Pc وصل كنم و فايلهام رو انتقال بدم؟؟
ممنون از توجه شما دوستان اللخصوص Registered User عزيز.

ehsaN73
22-08-2008, 23:38
سلام
من یه vaio sz740 دارم بالای دستکتاپ 4 تا مربع بود که به ترتیب modem . lan . bluetooth , wlan رو نشون میداد ... من گزینه هاید رو انتخاب کردم و همشون رفتن ...... حالا از کجا می تونم دوباره برشون گردونم ؟؟؟
میشه راهنماییم کنید ... اعصابم رو داغون کرده ....

میشه کمک کنید

vafa1353
23-08-2008, 11:55
میشه کمک کنید

روی تولبار کلیک راست کن toolbars گزینه هایی که میخوای تیک بزن.

پاکر
26-08-2008, 00:11
دوستان من یه Dell XPS 1330 دارم
وقتی دی وی دی یا هر دیسک دیگه ای رو تو دی وی دی رم میذارم ازم می پرسه که باید فرمت بشه و تا این مرحله انجام نشه محتویات دیسک نشون داده نمیشه
اگه این قسمت رو انتخاب کنم یا دیسک فرمت میشه و دیگه هیچ اطلاعاتی روش دیده نمیشه (البته حجم اشغال شده سر جای خودش هست) و یا هم دیسک با محتویاتش باز میشه
الان دقیقا این یه مشکله؟؟ باید چی کار کرد تا درست بشه؟:11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hossein_dig
26-08-2008, 14:24
دوستان من یه Dell XPS 1330 دارم
وقتی دی وی دی یا هر دیسک دیگه ای رو تو دی وی دی رم میذارم ازم می پرسه که باید فرمت بشه و تا این مرحله انجام نشه محتویات دیسک نشون داده نمیشه
اگه این قسمت رو انتخاب کنم یا دیسک فرمت میشه و دیگه هیچ اطلاعاتی روش دیده نمیشه (البته حجم اشغال شده سر جای خودش هست) و یا هم دیسک با محتویاتش باز میشه
الان دقیقا این یه مشکله؟؟ باید چی کار کرد تا درست بشه؟:11:

سلام
والا من که همچین مشکلی ندارم.ولی زمانی که دیسک خالی میزارم این قضیه هست .
روی درایور رایتر راست کلیک کن بعد حالت رایت رو خاموش کن

zarei175
26-08-2008, 14:54
سلام!
لپتاپ من acer aspire 2920 هست و تو قسمتی که مارک acer خورده و من با بیضی قرمز رنگ مشخصش کردم گرم میکنه و بالای همون قسمت زیر صفحه ال سی دی (قسمت زرد رنگ) به نظرم میاد یه مقدار موج ورداشته یعنی در واقع مطمئنم یه حالت موج مانندی داره الیته از روبرو که نگاش کنی چندان مشخص نیست ولی وقتی از لبه های ال سی دی نگاه کنی بیشتر مشخصه (البته منظورم صفحه رویی یا همون لایه بیرونی ال سی دی نیست بلکه منظورم زیر اونه! و وقتی که لپتاپ روشنه!)...حالا میخواستم بدونم آیا بین گرم شدن اون قسمت و اون موجها ارتباطی وجود داره؟؟؟..
راستش خیلی نگرانم کرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0vaW1hZ2VzL3NtaWxpZXMyL3NhZHNtaWxleS5naWY%3D فکرشو میکنم که اگه یه جایی که هوا نسبتا گرمه بخوام باهاش کار کنم لابد موجهاش شدیدتر میشه!!..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0vaW1hZ2VzL3NtaWxpZXMyL3NhZHNtaWxleS5naWY%3D

hossein_dig
26-08-2008, 15:53
سلام!
لپتاپ من acer aspire 2920 هست و تو قسمتی که مارک acer خورده و من با بیضی قرمز رنگ مشخصش کردم گرم میکنه و بالای همون قسمت زیر صفحه ال سی دی (قسمت زرد رنگ) به نظرم میاد یه مقدار موج ورداشته یعنی در واقع مطمئنم یه حالت موج مانندی داره الیته از روبرو که نگاش کنی چندان مشخص نیست ولی وقتی از لبه های ال سی دی نگاه کنی بیشتر مشخصه (البته منظورم صفحه رویی یا همون لایه بیرونی ال سی دی نیست بلکه منظورم زیر اونه! و وقتی که لپتاپ روشنه!)...حالا میخواستم بدونم آیا بین گرم شدن اون قسمت و اون موجها ارتباطی وجود داره؟؟؟..
راستش خیلی نگرانم کرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0vaW1hZ2VzL3NtaWxpZXMyL3NhZHNtaWxleS5naWY%3D فکرشو میکنم که اگه یه جایی که هوا نسبتا گرمه بخوام باهاش کار کنم لابد موجهاش شدیدتر میشه!!..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0vaW1hZ2VzL3NtaWxpZXMyL3NhZHNtaWxleS5naWY%3D
شما به یه نفر که از قضیه مطلع نیست بگه lcd ت رو نگاه کن اگه چیزی ندید ما بیخودی حساس شدی

farzin_silver
26-08-2008, 19:52
سلام دوستان خسته نباشید.اگه جای این سوال اینجا نیست من معذرت می خوام.

من یه asus f5 خریدم همراهش یک سی دی هست که روش نوشته recovery dvd.

داخل این دی وی دی یک سری فایل هست.

می خواستم بدونم با این سی دی باید چی کار کنم؟خودش back up داره یا من خودم باید کاری کنم و رو این دی وی دی بک اپ تهیه کنم؟ لطفا راهمنای کنید.ممنون

amir_rafie
26-08-2008, 20:19
سلام.. من vaio fz290n5 دارم.. قبلا xp نصب کردم ولی حالا دوباره complete system recovery کردم و دوباره ویستا نصب کردم... یه سری برنامه trial version مثل acrobat professional , office 2007 و ... داره که من اینهارو با برنامه Your Uninstaller 2008 همشونو Uninstall کردم ولی هنوز office توی start>all Programs وجود داره و وقتی مثلا روی Microsoft Word 2007 کلیک میکنم Word 2007 رو install میکنه!!!!! در ضمن از وقتی هم این برنامه هارو Uninstall کردم حجم خالی درایو C حدود 3-4 گیگ کمتر شده!!!!!!!!!!

hossein_dig
26-08-2008, 22:55
سلام دوستان خسته نباشید.اگه جای این سوال اینجا نیست من معذرت می خوام.

من یه asus f5 خریدم همراهش یک سی دی هست که روش نوشته recovery dvd.

داخل این دی وی دی یک سری فایل هست.

می خواستم بدونم با این سی دی باید چی کار کنم؟خودش back up داره یا من خودم باید کاری کنم و رو این دی وی دی بک اپ تهیه کنم؟ لطفا راهمنای کنید.ممنون
منم از این دارم
X51RLزیرش نوشته .
میشه پارتیشن ریکاوریش رو برام رایت کنی من پاک کردم حالا دلم میسوزه.:37:

درباره سوالات مثل نصب ویندوزه ولی وسطای نصب باید سی دی درایور بزاری البته اونی که تو پارتیشن ریکاوریه یه چیزه دیگست

جون من اگه میشه یه رایت از این پارتیشن ریکاوری بزن :15::42::16::thumbsup::17::33:

ممنون

amir_rafie
26-08-2008, 23:58
سلام.. من vaio fz290n5 دارم.. قبلا xp نصب کردم ولی حالا دوباره complete system recovery کردم و دوباره ویستا نصب کردم... یه سری برنامه trial version مثل acrobat professional , office 2007 و ... داره که من اینهارو با برنامه Your Uninstaller 2008 همشونو Uninstall کردم ولی هنوز office توی start>all Programs وجود داره و وقتی مثلا روی Microsoft Word 2007 کلیک میکنم Word 2007 رو install میکنه!!!!! در ضمن از وقتی هم این برنامه هارو Uninstall کردم حجم خالی درایو C حدود 3-4 گیگ کمتر شده!!!!!!!!!!

کسی میتونه کمک کنه؟

REGISTERED USER
27-08-2008, 18:14

فولدرش رو پاک کن و بعد با یک registry cleaner تمام کلید های مربوط به اون رو پاک کن ... اینطور بهتره :46:

REGISTERED USER
27-08-2008, 18:15
سلام!

گرم شدن نه ... من بارها به دوستان گفتم ایسر کیفیت LCD هاش و خود لپ تاپش هم افتضاحه ... گرم میکنه اما خراب نمیشه ...

اون موج ها رو اغلب ایسر ها دارند ... حساس نباش لپ تاپ ارزان خریدن همین ها رو داره ... موج داره وقتی از بغل نگاه مکین و نور میخوره روش :31:

rezaelx
28-08-2008, 03:31
یه سوال
1-می گم چرا موقع لود اول لپ تاپ که نوشته Dell این قدر دیر می ره
اوایل که لپ تاپ گرفته بودم زود
از موقعی که ویندوز رو عوض کردم این طور شد
سوال دوم
چرا لپ تاپ یه صدای قچ قچ اروم می ده بعضی موقع ها؟؟

hossein_dig
28-08-2008, 07:54
یه سوال
1-می گم چرا موقع لود اول لپ تاپ که نوشته Dell این قدر دیر می ره
اوایل که لپ تاپ گرفته بودم زود
از موقعی که ویندوز رو عوض کردم این طور شد
سوال دوم
چرا لپ تاپ یه صدای قچ قچ اروم می ده بعضی موقع ها؟؟
سلام
1- رم زیاد کردی ؟ بایوس دست کاری کردی ؟

2- صدای هارده

REGISTERED USER
28-08-2008, 10:32
نویز دل که میگن همینه دیگه ... وقتی جایی ساکته اعصاب خورد کنه ...

البته قرچ قرچ زیاد مال هارد نیست اپتیکه داره میره و میاد و بالا و پایین میشه و طبیعتا صدا داره مثل Pc ها

zarei175
28-08-2008, 13:55
... حساس نباش لپ تاپ ارزان خریدن همین ها رو داره ... :31:
REGISTERED USER جان! چه ارزونی... 950 تومن ( بگو 1 میلیون!!) پول بی زبون دادم واسش:31: البته من تقریبا سه ماهه پیش خریدمش حالا شاید ارزونتر شده باشه..

rezaelx
28-08-2008, 15:32
سلام
1- رم زیاد کردی ؟ بایوس دست کاری کردی ؟

2- صدای هارده
خوب اره رم رو که زیاد کردم چون رمش 1 بود کردمش 2 اما خوب همون اول خوب می یومد
بایوس رو هم دست کاری کردم!
خوب بگو چه کنم؟

rezaelx
28-08-2008, 15:34
راستی چطور می تونم بلوتوس لپ تاپم رو فعال کنم ؟درایوش رو نصب می کنم حتی میزنه active instalition بعد میگه FN&F2 رو بزن تا فعال شه اما من می زنم و چراغ بلوتوث روشن نمی شه
اصلا تو کنترل پنل ایکون بلوتوث نیست(یادم می اد رو ویندوز اورجینال بود اما الان که ویستا اورجینال رو پاک کردم دوباره ویستا نصب کردم!!!)

rezaelx
28-08-2008, 15:40
یه سوال دیگه
تو ویندوز ایکس پی یادم می اد یه dial up برای ایننرت می ساختم اگر مشغول بود خود به خود شماره گیری می کرد اما تو ویستا اینطور نیست باید چه کار کنم؟؟!
عزیزان ببخشید که سوالتم زیاد شد و موجب اذیتتون شد
شرمنده

REGISTERED USER
28-08-2008, 16:23
یه سوال دیگه
تو ویندوز ایکس پی یادم می اد یه dial up برای ایننرت می ساختم اگر مشغول بود خود به خود شماره گیری می کرد اما تو ویستا اینطور نیست باید چه کار کنم؟؟!
عزیزان ببخشید که سوالتم زیاد شد و موجب اذیتتون شد
شرمنده

وارد کانکشن ات بشو و از اون properties بگیر در کنترل پانل ... روی alteranets کلیک کن و علاوه بر شماره ها میتونی تنظیمات زیرش رو تیک بزنی که درست بشه (گزینه اول : if the number faild ... )

sari-1369
28-08-2008, 17:01
سلام دوستان ، اين پورت كه دورش با قرمز خط كشيدم واسه اتصال به مانيتوره ؟

REGISTERED USER
31-08-2008, 09:51
پورت آنالوگ Vga هست دیگه ... برای اتثال به مانیتورها و تلویزیون ها ...

casper66m
31-08-2008, 12:53
سلام میخواستم بدونم قیمت دستگاهی که پورت سریال رو به usb تبدیل کنه چنده؟ میخام کابل rs232 رو به لپتاپ وصل کنم . تبدیلی میخام که بدون دردسر باشه و وسط کار ارور نده؟
تبدیل usb به پورت سریال هست قیمتش هم حدود 18 تومن هست

goblet of fire
31-08-2008, 16:40
سلام
می خواستم بدونم چه طور میشه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کرد؟

MojtAh
01-09-2008, 06:20
سلام
من يه لپ تاب توشيبا (سري Tecra) دارم روي كيبرد كمي آب ريختم و
حالا جند تا كليد كار نميكنه
چكار بايد بكنم؟

REGISTERED USER
01-09-2008, 10:58
سلام
من يه لپ تاب توشيبا (سري Tecra) دارم روي كيبرد كمي آب ريختم و
حالا جند تا كليد كار نميكنه
چكار بايد بكنم؟

باید ببری تعمیرگاه برات سرویسش کنند ... احتمال داره که خراب شده باشه یا اتصال های پایه اش سوخته باشه

devil28
01-09-2008, 12:26
سلام
من vostro1500 دارم
میخوام تو y!messenger اهنگ بذارم(از داخل سیستم;نه توسط پخش از اسپیکر های لپ تاپ!) ولی mixer device کارت صداlم گزینه ای جز SigmaTelAudio نداره !:(
کسی اینجا میدونه من باید چی کار کنم؟!

ramin005
01-09-2008, 16:18
سلام خدمت دوستان
نوت بوک من HP Pavilion DV6880 است

همه چیش خوبه به جز اتصال به اینترنت!!!!
من از دایال آپ استفاده میکنم و ویندوز نوت بوک هم ویستا اورژینال است متاسفانه هنگام استفاده از اینترنت سرعت
خیلی خیلی پایین است و تقریبا سایتی رو باز نمیکنه
میشه گفت که از اینترنت نمیتونم استفاده کنم و فقط کانکت میشه!!!!

از دوستان کسی است که با همین نوت بوک از دایال آپ استفاده کرده باشه؟
اگر باید تنظیمات خاصی رو انجام بدم لطفا راهنمایی کنید
ممنون

NikYar
01-09-2008, 20:20
:5: سلام به همه دوستان ! :40:

من يه DELL Inspiron 1520 دارم .... وقتي که گرفتم ويندوز ويستا داشت و همه چيزش درست بود !:20: ... اما بعد به خاطر اينکه کار با XP واسم راحتر بود دادم ويندوزشو عوض کردن .... اما الان 2 تا مشکل پيدا کرده !

1- Media Direct خراب شده !:19:
2- بلوتوث هم کار نميده ! :19:

راه حلش چيه ؟

ممنون ! :40:

rezaelx
02-09-2008, 00:36
:5: سلام به همه دوستان ! :40:

من يه DELL Inspiron 1520 دارم .... وقتي که گرفتم ويندوز ويستا داشت و همه چيزش درست بود !:20: ... اما بعد به خاطر اينکه کار با XP واسم راحتر بود دادم ويندوزشو عوض کردن .... اما الان 2 تا مشکل پيدا کرده !

1- Media Direct خراب شده !:19:
2- بلوتوث هم کار نميده ! :19:

راه حلش چيه ؟

ممنون ! :40:
به چه عجب یه نفر پیدا شد که مثل لپ تاپ ما داره:31:
عزیز برو کلات رو بنداز هوا
ما که الان ویستا هم داریم نمی تونیم با بلوتوثش کار کنیم
کسی هم اینجا کمکمون نکرد:31:

casper66m
02-09-2008, 01:30
سلام
می خواستم بدونم چه طور میشه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کرد؟
لپ تاپ رو با کابل s-video (اگه لپ تاپ خروجی tv داشته باشه ) کابل مانیتور ، اگه تلوزیون شما یکی از این دو ورودی رو داشته باشه میشه به تلویزویون وصل کرد.
الان تلوزیون های lcd این دو ورودی را دارند

ramin005
02-09-2008, 09:23
به چه عجب یه نفر پیدا شد که مثل لپ تاپ ما داره:31:
عزیز برو کلات رو بنداز هوا
ما که الان ویستا هم داریم نمی تونیم با بلوتوثش کار کنیم
کسی هم اینجا کمکمون نکرد:31:

درایورهای ویندوز xp مشکل دارن برای این نوت بوک ، شما از وب سایتش دانلود کنید درایورهاشو

ramin005
02-09-2008, 09:25
سلام خدمت دوستان

من از دایال آپ استفاده میکنم و ویندوز نوت بوک هم ویستا اورژینال است متاسفانه هنگام استفاده از اینترنت سرعت

ممنون

و همچنان منتظر پاسخیـــــم!

REGISTERED USER
02-09-2008, 23:45
سلام خدمت دوستان

ممنون

من اچ پی دارم مشکلی نداره ... یا از ISP ها هست که این چند روزه افتضاح اند یا از نویز خطوط مخابرات

لپ تاپ مشکل نداره

hossein_dig
03-09-2008, 15:53
سلام .
ببخشید چه جوری میشه روی دل وسترو 1510 ویندوز xp ریخت .این بایوسش فرق میکنه اکثرا تو بایوس گزینه هارد رو خاموش میکنی ردیف میشه ولی این 1510 دل نداره مممنون میشم راهنمای کنید

NikYar
03-09-2008, 16:39
درایورهای ویندوز xp مشکل دارن برای این نوت بوک ، شما از وب سایتش دانلود کنید درایورهاشو

:19: من رفتم از سايت DELL درايورهاي مربوط به بلوتوث را DL کردم ! :45:... اما مشکل اينجا بود که من نميدونستم بلوتوث من چه نوعيه ؟ 360 - 355 يا 350 ؟ ... خلاصه من 355 و 350 را دانلود کردم و نصب کردم ! اما... :41: بلوتوث درست شد ... ولي يه جوريه که هميشه روشنه ( خاموش نميشه !!! ) !!! نه ميشه باهاش چيزي فرستاد ... نه ميشه چيزي گرفت !!! :18: ....

حالا با اين اوضاع .... راه حل چيه ؟ :37:

hossein_dig
03-09-2008, 16:58
:19: من رفتم از سايت DELL درايورهاي مربوط به بلوتوث را DL کردم ! :45:... اما مشکل اينجا بود که من نميدونستم بلوتوث من چه نوعيه ؟ 360 - 355 يا 350 ؟ ... خلاصه من 355 و 350 را دانلود کردم و نصب کردم ! اما... :41: بلوتوث درست شد ... ولي يه جوريه که هميشه روشنه ( خاموش نميشه !!! ) !!! نه ميشه باهاش چيزي فرستاد ... نه ميشه چيزي گرفت !!! :18: ....

حالا با اين اوضاع .... راه حل چيه ؟ :37:
بقل دستگاه یه دکمه داره البته من مدل دستگاه شما رو نمی دنونم .تازه روی ایکونش تو نوار ابزار هم میتونی غیر فعلاش کنی

برای بلوتوث میتونی زیر دستگاه رو نگاه کنی یا سرویس تگ دستگاه رو تو سایت دل بزنی تا جزئیات دستگاه ت رو بده البته همیشه کامل نیست

goblet of fire
04-09-2008, 00:20
لپ تاپ رو با کابل s-video (اگه لپ تاپ خروجی tv داشته باشه ) کابل مانیتور ، اگه تلوزیون شما یکی از این دو ورودی رو داشته باشه میشه به تلویزویون وصل کرد.
الان تلوزیون های lcd این دو ورودی را دارند

با s-video وصل کردم ولی نشد!

rezaelx
04-09-2008, 01:48
دوستان تو رو خدا لینک درایو بلوتوث رو بهم بدید دانلود کنم هر چی تو سایت دل گشتم پیدا نکردم
مدل لپ تاپم هم dell insprion 1520 و ویندوزم هم ویستان 32 بیت
منتظرم

hossein_dig
04-09-2008, 12:22
سلام .
ببخشید چه جوری میشه روی دل وسترو 1510 ویندوز xp ریخت .این بایوسش فرق میکنه اکثرا تو بایوس گزینه هارد رو خاموش میکنی ردیف میشه ولی این 1510 دل نداره مممنون میشم راهنمای کنید
اورِژانسیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

casper66m
04-09-2008, 16:03
با s-video وصل کردم ولی نشد!
دکمه fn+crt/lcd رو با هم بزن باید تصویر بیابید
اگه نشد یک بار کامپیوتر ریست کن

rezaelx
04-09-2008, 16:16
دوستان منتظریم

casper66m
04-09-2008, 22:34
دوستان تو رو خدا لینک درایو بلوتوث رو بهم بدید دانلود کنم هر چی تو سایت دل گشتم پیدا نکردم
مدل لپ تاپم هم dell insprion 1520 و ویندوزم هم ویستان 32 بیت
منتظرم
شما سرویس تگ لپ تاپ که زیرش رو تو سایت دل بزن دایورهاش می یاد از اونجا می تونی دانلود کنی

REGISTERED USER
04-09-2008, 23:44
دوستان منتظریم

عزیز من ... برادر من ... اینجا بخش درایور نیست ... در صورت ادامه پست ها پاک میشه

جاش رو ذاشتیم توی سایت که نیاید اینجا بزنید !

REGISTERED USER
04-09-2008, 23:48
سلام .

اگر نداره خوب دانگرید کن توی چند دقیقه ... بهتره که!!!

hossein_dig
05-09-2008, 00:09
اگر نداره خوب دانگرید کن توی چند دقیقه ... بهتره که!!!
یعنی ورژن بایوس رو عوش کنم ، مثل لپتاپ های دیگه دل میشه بایوسش ؟ چه جالبه ؟!

راستی بعد برای ویستای اورجینالش مشکلی پیش نمیآد؟

ferinux
06-09-2008, 11:13
من تازه نوت بوک خریدم سونی گرفتم . احساس می کنم طرف چپ صفحه کلیدم وقتی یک دکمه مثل Tabرو فشار میدم صفحه ی اصلی صفحه کلیدم که کلید ها بش وصلند پایین میره ولی طرف راست به این اندازه نیست .
صفحه کلیدم خرابه؟

shadli_m7
06-09-2008, 14:27
سلام
من Xps 1330 دارم . چند روزی موقع روشن کردنش و قبل اینکه صفحه پسورد ویندوز بیاد ، تو قسمت نصف پایین صفحه خطوط افقی سفیدی می آد . مشکل از چیه ؟ مشکل سخت افزاری که نیست . هست؟

reza2pars
06-09-2008, 15:41
سلام اطلاعاتی در مورد لپ تاب dell vestro 1510 میخواستم ممنون

hossein_dig
06-09-2008, 16:06
من تازه نوت بوک خریدم سونی گرفتم . احساس می کنم طرف چپ صفحه کلیدم وقتی یک دکمه مثل Tabرو فشار میدم صفحه ی اصلی صفحه کلیدم که کلید ها بش وصلند پایین میره ولی طرف راست به این اندازه نیست .
صفحه کلیدم خرابه؟
نه خراب نیست این فضای خالی رو بعضی کیبردا دارن البته خیلی کمه

hossein_dig
06-09-2008, 16:08
سلام اطلاعاتی در مورد لپ تاب dell vestro 1510 میخواستم ممنون
دستگاه خوبیه ا ولی به هیچ عنوان نمیشه روش xp نصب کرد مگه اورجینال باشه
اگه با lcd مات باشه بهتر

reza2pars
06-09-2008, 16:19
اگه با lcd مات باشه بهتر
اگه نشه ویندوز xp روش نصب کرد که خیلی بده ...ضمنا مودم داره یا نه؟

hossein_dig
06-09-2008, 16:28
اگه نشه ویندوز xp روش نصب کرد که خیلی بده ...ضمنا مودم داره یا نه؟
بستگی داره بعضی کانفیگاش مودم هم داره قیمت مودمش نزدیک 35 تومونه
البته اگه با xp اصلی پیدا کنی خوبه البته اگه بتونی من خیلی وقت تو آفر همکارار ندیم

REGISTERED USER
06-09-2008, 23:06
سلام
من Xps 1330 دارم . چند روزی موقع روشن کردنش و قبل اینکه صفحه پسورد ویندوز بیاد ، تو قسمت نصف پایین صفحه خطوط افقی سفیدی می آد . مشکل از چیه ؟ مشکل سخت افزاری که نیست . هست؟

احتمالا LCD سوخته یا در حال سوختنه و اولشه ... دقت کنید dead pixel ها رشد میکنند اگر بدتر بشه... فقط موقع بوت اینطوره ؟ یا همه جا ؟ یک بار بایوس رو ریورژن بکنید از سایت دل احتمالا مشکل برطرف میشه اگر نرم افزاری هست :10:

L05T
07-09-2008, 14:36
ببخشید اگه سوالم تکراریه
چارتیشن ریکاوری لپ تاپ من مخفی نیست
بهترین راه مخفی کردنش چیه که بعدا هم مشکل پیش نیاد واسه ریکاوری

hossein_dig
07-09-2008, 19:35
ببخشید اگه سوالم تکراریه
چارتیشن ریکاوری لپ تاپ من مخفی نیست
بهترین راه مخفی کردنش چیه که بعدا هم مشکل پیش نیاد واسه ریکاوری
خوب باید راهی باشه که اگه یه زمانی خواستی ریکاوری کنی دردسر نشه بهترین راه این که کاری به کارش نداشته باشی

goblet of fire
07-09-2008, 23:37
دکمه fn+crt/lcd رو با هم بزن باید تصویر بیابید
اگه نشد یک بار کامپیوتر ریست کن

شد..... ولی سیاه سفید نشون میده!چی کار کنم؟

REGISTERED USER
08-09-2008, 00:35
سیاه و سفید ؟ به نظرم یکبار یست کنی تنظیمات رو از اول دوباره جواب بگیری

sari-1369
08-09-2008, 08:59
سلام دوستان .

از وقتی mozila نسب کردم . دیگه اینترنت اکسپلورر و یاهو مسنجر کار نمیکنه . یعنی نه سایتی باز میکنه نه ساین این میکنه . ( انگار اصلا کانکت نیست )

ولی mozila خیلی خوب کار میکنه ، مشکل از کجاست ؟

javadshahvand
08-09-2008, 09:08
سلام دوستان .

از وقتی mozila نسب کردم . دیگه اینترنت اکسپلورر و یاهو مسنجر کار نمیکنه . یعنی نه سایتی باز میکنه نه ساین این میکنه . ( انگار اصلا کانکت نیست )

احتمالاً روی پ.ر.و.ک.س. ست شده

L05T
08-09-2008, 10:06
خوب باید راهی باشه که اگه یه زمانی خواستی ریکاوری کنی دردسر نشه بهترین راه این که کاری به کارش نداشته باشی

میدونم :31:
ولی می خوام کسی واردش نشه دست کاری کنه :20:

hossein_dig
08-09-2008, 12:33
میدونم :31:
ولی می خوام کسی واردش نشه دست کاری کنه :20:
میتونی تو بخش نرم افزار دنبال راه حل بگردی ولی کارشی نکنی بهتره

deluge28
08-09-2008, 17:34
چه جوري ميشه با لپ تاپ راديو رو گرفت؟؟؟

shadli_m7
08-09-2008, 17:39
احتمالا LCD سوخته یا در حال سوختنه و اولشه ... دقت کنید dead pixel ها رشد میکنند اگر بدتر بشه... فقط موقع بوت اینطوره ؟ یا همه جا ؟ یک بار بایوس رو ریورژن بکنید از سایت دل احتمالا مشکل برطرف میشه اگر نرم افزاری هست :10:

بله فقط موقع بوت این طوریه .وقتی که می خواد صفحه پسورد رو بیاره . که اونم چند روزی است که دیگه نمی آد . فک می کنم بعد گذاشتن سی دی اوبونتو این شکلی شده . می تونه ربطی داشته باشه ؟ گارانتی ها این مشکل رو ساپورت می کنن ؟
می شه بگین تو سایت دل باید دقیقا چه گرینه ای رو انتخاب کنم ؟ممنون.

casper66m
08-09-2008, 21:46
شد..... ولی سیاه سفید نشون میده!چی کار کنم؟
قبلا رنگی بود الان سیاه سفید شده ؟
از چه کابلی استفاده می کنی دو طرفش s-video؟

goblet of fire
08-09-2008, 22:52
قبلا رنگی بود الان سیاه سفید شده ؟
از چه کابلی استفاده می کنی دو طرفش s-video؟

دو طرفش s-video هست
صفحه لپ تاپ رنگیه ولی تو صفحه tv سیاه سفیده

casper66m
08-09-2008, 23:44
دو طرفش s-video هست
صفحه لپ تاپ رنگیه ولی تو صفحه tv سیاه سفیده
من هم چنین مشکلی رو با یکی از تلوزیون ها که نسبتا قدیمی بود داشتم فکر کنم مشکل از tv باید باشه که ساپورت نمی کنه
سیستم tv رو اگه رو pal یا ntsc هست بذار رو اتومات شاید درست بشه

REGISTERED USER
09-09-2008, 00:00
بله فقط موقع بوت این طوریه .وقتی که می خواد صفحه پسورد رو بیاره . که اونم چند روزی است که دیگه نمی آد . فک می کنم بعد گذاشتن سی دی اوبونتو این شکلی شده . می تونه ربطی داشته باشه ؟ گارانتی ها این مشکل رو ساپورت می کنن ؟
می شه بگین تو سایت دل باید دقیقا چه گرینه ای رو انتخاب کنم ؟ممنون.

خوب اگر دائمی شد گارانتی برات حلش میکنه نه الان

دو احتمال هست :

1- داغ میکنه و مستقیم روی گرافیک اثر میزاره و باگ ایجاد میشه

2- وقتی چیزی توی درایو اپتیکت میزاری لرزش و حرارت روی اتصال ها و کابل اثر میزاره

REGISTERED USER
09-09-2008, 00:01
چه جوري ميشه با لپ تاپ راديو رو گرفت؟؟؟

رادیو ؟ یک کارت PCMCI یا USB مجهز به TV tuner بگیر ... البته مدلی که با یک آنتن رادیو هم بگیره

من یه USB دیده بودم 15 تومن چند وقت پیش چینی بود ... برای دریافت رادیو ... یک درایور و آنتن هم باهاش بود که بتونی FM و AM رو راحت بگیری :10:

REGISTERED USER
09-09-2008, 00:03
سلام دوستان .

توی internet option پراکسی ها رو چک کردی ؟ ممکنه سر کانکشن هات پراکسی لوکال باشه مثل برنامه free gate

انکار نکن ... من میدونم ف.ی.ل.ت.ر شکن نصب کردی :21:

sari-1369
09-09-2008, 00:14
توی internet option پراکسی ها رو چک کردی ؟ ممکنه سر کانکشن هات پراکسی لوکال باشه مثل برنامه free gate

مشکلم حل شد .

اره پ ر خورده بودم :31:

نمیدونم چرا به فکر خودم نرسیده بود .

goblet of fire
09-09-2008, 01:14
من هم چنین مشکلی رو با یکی از تلوزیون ها که نسبتا قدیمی بود داشتم فکر کنم مشکل از tv باید باشه که ساپورت نمی کنه
سیستم tv رو اگه رو pal یا ntsc هست بذار رو اتومات شاید درست بشه

وقتی تو AV بیاری دیگه pal یا ntsc نداره!

bahareh655
09-09-2008, 15:07
سلام
کسی اصلا اطلاع داره که dell vostro 1510 مودم داخلی داره؟ یا باید براش مودم خارجی بخرم؟؟؟؟؟؟

hossein_dig
09-09-2008, 15:58
سلام
کسی اصلا اطلاع داره که dell vostro 1510 مودم داخلی داره؟ یا باید براش مودم خارجی بخرم؟؟؟؟؟؟
مدم داخلى نداره . ولىبعضى مدلهاش مدم خارجى داره بايد با فروشنده شرط کنى.
البته قيمتش تا 40تومنه

natanaiila
09-09-2008, 18:17
سلام
من لپ تاپ dell xps m1530 دارم.دیروز firmware دی وی دی رایترمو آپدیت کردم
حالاسرعتش اومده پایین دیگه فیلما رو درست پخش نمی کنه و فریم فریم نشون میده
میخواستم ببینم اون firmware قدیمیشو می تونید برام گیر بیارید؟
الان مدل دی وی دی رایترم : Optiarc DVD+-RW AD-7640A ATA Device هستش و ورژن firmware اونم :DJ06, A02 هستش
قبلیش ورژنش DJ05 بود.من خودم هرچی گشتم ورژن قبلیشو نتونستم پیدا کنم
مرسی

senjin
10-09-2008, 22:15
سلام
من چند وقت پیش از کسی شنیدم که مشیه لپتاپ ها رو ارتقاع داد حتی Cpu و گرافیک ولی فقط تا جایی که لپتاپ ساپورت میکنه . مثلا اگه ماکزیمم Cpu یه لپتاپ T9600 باشه و ما با یه Cpu T9400 بخریم میشه بعدا به T9600 ارتقا داد و همینطور در مورد گرافیک. اگه این درسته با چه قیمتی انجام میدن و چقدر وقت میگیره. ممنون

REGISTERED USER
10-09-2008, 23:43
به صرفه نیست ... لپ تاپ تیکه تیکه میشه مادربردت هم دست میخوره و باید کلی هزینه کنید !

گرافیک توی ایران کسی انجام نمیده ... سی پی یو رو توی کلاس خودش ارتقا میدن با 100 تا 200 تومن ! البته فقط برای چند دهم هرتز نه اینکه مثلا T7250 یا T7300 رو بکنند سری T8000 یا T9000 ... بلکه مثلا 180 بگیرند م به T7500 ارتقا بدهند

REGISTERED USER
10-09-2008, 23:43
به صرفه نیست ... لپ تاپ تیکه تیکه میشه مادربردت هم دست میخوره و باید کلی هزینه کنید !

گرافیک توی ایران کسی انجام نمیده ... سی پی یو رو توی کلاس خودش ارتقا میدن با 100 تا 200 تومن ! البته فقط برای چند دهم هرتز نه اینکه مثلا T7250 یا T7300 رو بکنند سری T8000 یا T9000 ... بلکه مثلا 180 بگیرند م به T7500 ارتقا بدهند

sadiq
11-09-2008, 17:46
بچه ها من یه HP nc6222 دارم هیچ سی دی بوتی رو بوت نمیکنه به غیر از ویندوز موقع پارتیشن بندی هیچ درایوی رو نشون نمیده و با نصب ویندوز فقط میتونم پوشه windows/ رو عوض کنم آخر سر هم Error میده:
line 0 of nlhive.inf is corrupted. setup cannot continue
چی کار کنم؟ پلیز

senjin
12-09-2008, 12:59

یعنی سری t9000 به سریه x9100 یا QX9300 قابل ارتقا نیست مثلا توg71v asus یا تو ایران ارتقا نمیدن. در ضمن این 100 تا200 تومن حق دست مزده یا پول cpu هم روش حساب شده. در مورد گرافیک تو هر کشور دیگه ای میشه یا فقط تو کشورای از ما بهترون:31:. ممنون

mammad2020
12-09-2008, 14:38
سلام
ببخشید این system ratio که تو ویندوز ویستا میشه از سیستم گرفت چیه و این اعداد چه معنی میدن؟
processor 5.4
memory 5.1
graphik 4
gaming graphics 4.6
primary hard disk 5.2

base score 4 determined lowest subscore

vafa1353
12-09-2008, 15:37
سلام

nadareh vali foroshandeh bayad external ro raygan bedeh man keh kharidam ye moodem ba kif raygan dadan sorate moodem ham kheyli khoobeh(ladybird
bebakhshid fargilis neveshtam hanooz llabtabam farsi nadareh.:13:

hossein_dig
12-09-2008, 18:22
سلام
من پنج شنبه ای لپ تابم رو ریکاوری کردم وقتی اومد بالا هیچی تو درایو دموم نبود !! تمام زندگی نامه مم با پروژه هام عکسام موزیک هام خدا بیامورز شد
حالا دارم ریکاوری میکنم ولی 2 درصدش هم برنگشته

تسلیت بگین

hossein_dig
12-09-2008, 18:24
سلام
من پنج شنبه ای لپ تابم رو ریکاوری کردم وقتی اومد بالا هیچی تو درایو دموم نبود !! تمام زندگی نامه مم با پروژه هام عکسام موزیک هام خدا بیامورز شد
حالا دارم ریکاوری میکنم ولی 2 درصدش هم برنگشته

تسلیت بگین

T.N.T
13-09-2008, 09:35
سلام،
صفحه هاي LCD كامپيوترهاي Desktop با هر حداكثر Resolution كه داشته باشن، مثلا 1050*1650، بايد Resolution اونها را روي حداكثر گذاشت تا تصوير و به خصوص نوشته ها واضح باشن و اين باعث ميشه نوشته ها بسيار ريز بشن و چشم اذيت ميشه، مثلا صفحه من "22 هست با حداكثر وضوح 1050*1650 و باز هم نوشته ها ريز هستند، ميخواستم بدونم LCD لپتاپ هم همين مشكلو داره؟ اگه داره پس چرا بعضي لپتاپ ها با يه صفحه "14.1 حداكثر وضوح 1200*1920 دارن (به عنوان مثال Dell Latitude E6400)؟

wh_ghost
13-09-2008, 14:52
سلام ! یه سوال نسبتا مضحک اما جدی !!! ... سی دی رو وقتی میزاری توی لپ تاپ vostro 1510 چجوری میتونی دستی درش بیاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟! یعنی دکمه ای چیزی ؟! نداره چرا ؟!

samoeli
13-09-2008, 23:02
آقایون اگر میشه جوابمو درستو حسابی بدید .لطف میکنید.فرق ویندوز 32 بیت با 64 بیت چیه؟کدومش بهتره؟و بهتره کدومش رو سیستم باشه

زضا 81
14-09-2008, 04:49
سلام
من کامپک دارم

توی خوندن سی دی ها درایور خرت خرت میکنه(وقتی اولش میزاری)

از اول ...طبیعیه؟

T.N.T
14-09-2008, 08:46
آقایون اگر میشه جوابمو درستو حسابی بدید .لطف میکنید.فرق ویندوز 32 بیت با 64 بیت چیه؟کدومش بهتره؟و بهتره کدومش رو سیستم باشه

سلام،
اكثر پردازنده هاي رايج جديد 64 بيتي هستند، اگر بخوام تفاوت پردازنده هاي 64 بيتي و 32 بيتي را توضيح بدم بحث طولاني و تخصصي ميشه، فقط در همين حد بدونيد كه پردازنده هاي 64 بيتي از حافظه هاي بيشتر از 4GB هم پشتيباني ميكنند و اصطلاحا محاسبات 64 بيتي انجام ميدهند. لازمه استفاده از قابليت هاي يه پردازنده 64 بيتي در درجه اول يه سيستم عامل 64 بيتي هست و بعد هم نرم افزار هاي 64 بيتي. خوشبختانه سيستم عامل هاي 64 بيتي زيادي وجود دارن كه ويندوز 64 بيتي هم يكي از اوناست ولي نرم افزاري 64 بيتي كم گير ميان. خلاصه اينكه در صورتي كه پردازنده شما 64 بيتي هست و دارين از سيستم عامل يا نرم افزارهاي 32 بيتي استفاده مي كنيد در واقع داريد يكي از مهمترين قابليت هاي پردازندتون را به هدر ميديد. در صورتي كه پردازنده 64 بيتي داريد، اگر ويندوز 64 بيتي نصب كنيد و سعي كنيد نرم افزاري كه باهاش كار داريدو نسخه 64 بيتيش را گير بياريد (مثل 3DS Max 64 bit) به مراتب از سرعت بالاتري برخوردار ميشيد.

T.N.T
14-09-2008, 08:49
ممكنه لطفا يكي Resolution لپتاپشو بياره پايين و جواب سوال منو در پست 1144 بده؟

armia
14-09-2008, 10:02
لپتاپ من dell inspiron 6400 هست که چند روز پیش مجبور شدم ویندوز دستگاهمو عوض کنم و بعد از نصب ویندوز جدید بطور عجیبی دیدم جای درایو c با درایو RECOVERY عوض شده یعنی RECOVERY اومده شده C درایو و خود درایو C هم شده الان درایو E . اصلا این مشکل مهمی هست و چرا ایجاد شده و چکار کنم درست شه .

reza.mansori
14-09-2008, 10:31
سلام دوستان. من یک لپتاپ سونی NR -190 دارم . کارت گرافیکش intel و onboard است. من از شفافیت و refresh rate اوم راضی نیستم. (حداکثر 60hz ) است . آیا راهی هست که بتونم کیفیت LCD اون را بالاتر ببرم؟

با سپاس

T.N.T
14-09-2008, 13:37
سلام دوستان. من یک لپتاپ سونی NR -190 دارم . کارت گرافیکش intel و onboard است. من از شفافیت و refresh rate اوم راضی نیستم. (حداکثر 60hz ) است . آیا راهی هست که بتونم کیفیت LCD اون را بالاتر ببرم؟

با سپاس

Refresh Rate در 99.99% LCD ها حداكثر همينه وبيشترم لازم نيست جون اين LCD نه CRT!!!...
خيلي كه از كيفيت LCD سوني تعريف مي كنن، پس چي شد؟

devilishruby
14-09-2008, 20:57
من یک Dell Inspiron 1525 خریدم که هاردش 250 گیگه ، و درایو C اون 220 گیگه، و روش ویستا نصبه من می خواستم که چند تا درایو بسازم واسه همین از disk management که مال خود ویستا هست استفاده کردم و درایو C رو Shrink کردم و یک پارتیشن 20 گیگی از او جدا کردم ولی این پارتیشن Unallocated هست و وقتی روش راست کلیک می کنم و گزینه new simple volume می زنم Error زیر رو میده
There is no enough space available on the disk(s) to complete this operation

من سعی کردم از یه برنامه مثل Partition Magic 8 استفاده کنم که چون با ویستا سازگار نیست از یکی دیگه Paragon استفاده کردم تا این پارتیشن Unallocated رو به یه درایو تبدیل کنم اما این برنامه هم برای این پارتیشن Unallocated گزینه ایجاد درایو رو نداشت.
حالا من چطوری می تونم این پارتیشن به هوا رفته رو دوباره به ویندوز برگردونم؟!؟!

REGISTERED USER
14-09-2008, 23:31
سلام
ببخشید این system ratio که تو ویندوز ویستا میشه از سیستم گرفت چیه و این اعداد چه معنی میدن؟
processor 5.4
memory 5.1
graphic 4
gaming graphics 4.6
primary hard disk 5.2

base score 4 determined lowest sub score

یه جور امتیاز دادن هست که میتونی با سیستم های دیگر که ویستا دارند مقایسه کنی

Base Score یعنی پایه امتیازاتت که از همه پایینتر هست همون 4 هست مربوط به desktop Aero ... که همون lowest هست

برای لپ تاپ من این 5.2 هست !

REGISTERED USER
14-09-2008, 23:33
سلام
من کامپک دارم

توی خوندن سی دی ها درایور خرت خرت میکنه(وقتی اولش میزاری)

از اول ...طبیعیه؟

اگر برای تمام دی وی دی ها و دیسک ها اینطوره ، طبیعی نیست و ادامه دار بودنش نشانه خرابی اپتیک هست

wh_ghost
15-09-2008, 01:31
من به محض این که ویندوز ویستارو رو لپ تاپم نصب میکنم (نسخه کرک شده!) واسه اولین بار که میرم تو ویندوز 2 دقیقه بعد سیستم ریست میشه و دیگه بالا نمیاد ( به گمونم کرکش به لپ تاپم نمیخوره) چیکار میتونم بکنم ؟!

wh_ghost
15-09-2008, 01:36
یه سوال دیگمم این که من هاردمو کامل فورمت کردم و از اول پارتیشن بندیش کردم و از درایو ریکاوری لپ تاپ هم با نورتون قوست ایمیج گرفتم حالا بعد از این که ایمیج رو توی یکی از درایوها باز میکنم چطوری میتونم ازش استفاده کنم ؟! چون دیگه وقتی ویندوز بالا میاد گزینه ی ریکاوری فکتوری رو دیگه نشون نمیده ! ( وقتی F8 رو میزدم یکی از گزینه ها قبلا این بود که حالا نیست ) ممنون میشم راهنماییم کنید . در ضمن مدل لپ تاپم : Vostro 1510

REGISTERED USER
15-09-2008, 10:29
من به محض این که ویندوز ویستارو رو لپ تاپم نصب میکنم (نسخه کرک شده!) واسه اولین بار که میرم تو ویندوز 2 دقیقه بعد سیستم ریست میشه و دیگه بالا نمیاد ( به گمونم کرکش به لپ تاپم نمیخوره) چیکار میتونم بکنم ؟!

یه نسخه دیگه نصب کن ... شاید هم قطعاتت مشکل داره مهدی جان با اون نسخه ...

یه سوال دیگمم این که من هاردمو کامل فورمت کردم و از اول پارتیشن بندیش کردم و از درایو ریکاوری لپ تاپ هم با نورتون قوست ایمیج گرفتم حالا بعد از این که ایمیج رو توی یکی از درایوها باز میکنم چطوری میتونم ازش استفاده کنم ؟! چون دیگه وقتی ویندوز بالا میاد گزینه ی ریکاوری فکتوری رو دیگه نشون نمیده ! ( وقتی F8 رو میزدم یکی از گزینه ها قبلا این بود که حالا نیست ) ممنون میشم راهنماییم کنید . در ضمن مدل لپ تاپم : Vostro 1510

ایمیج رو باید توی همون پارتیشن باز کنی تا recovery console کار کنه... بهمراه تنظیمات پارتیشن ... اگر با برگرداندن کار نمیکنه نباید پارتیشن ریکاوری رو حذف می کردی

اگر با Norton ghost نسخه بوت کار کنی گزینه image explore داره که میتونی از فایلهای توی ایمیج هات استفاده کنی

REGISTERED USER
15-09-2008, 10:30

یه نسخه دیگه نصب کن ... شاید هم قطعاتت مشکل داره با اون نسخه ...

ایمیج رو باید توی همون پارتیشن باز کنی تا recovery console کار کنه... بهمراه تنظیمات پارتیشن ... اگر با برگرداندن کار نمیکنه نباید پارتیشن ریکاوری رو حذف می کردی

اگر با Norton ghost نسخه بوت کار کنی گزینه image explore داره که میتونی از فایلهای توی ایمیج هات استفاده کنی

reza.mansori
15-09-2008, 11:47
من یک لپتاپ سنی سری NR دارم ولی حداکثر refresh rate تصویر آن 60 است. آیا راهی هست که بتوانم آن را افزایش دهم؟

REGISTERED USER
15-09-2008, 12:26
من یک لپتاپ سنی سری NR دارم ولی حداکثر refresh rate تصویر آن 60 است. آیا راهی هست که بتوانم آن را افزایش دهم؟

دوست عزیز شما چند بار پستتون رو تکرار می کنید ؟ اینجا چت روم نیست ها ...

هم تاپیک میکنید هم پست ...

دفعه بعد به عنوان یک اسپمر برخورد میشه باهاتون

REGISTERED USER
15-09-2008, 12:26

reza.mansori
15-09-2008, 13:12

دوست عزیز، آخه من که جواب خودم را که نگرفتم

mammad2020
15-09-2008, 21:05
سلام
این جای سیم کارت روی لپ تاپ برای چیه؟
Dell xps 1330

REGISTERED USER
15-09-2008, 23:08
دوست عزیز، آخه من که جواب خودم را که نگرفتم

قبلا در همین بخش دوستان پاسخ دادند برید عقب تر می بینید ... اینجا هم مطرح کردید پاسخ دادم

ارتقای کارت گرافیک Sony-NR190 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
15-09-2008, 23:15
سلام
این جای سیم کارت روی لپ تاپ برای چیه؟
Dell xps 1330

اینجا تا دلت بخواد بحث شده ... امیدوار نباش چیز بدرد بخوری نیست :41:

سیم کارت در لپ تاپ!خواهشن کمک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

زضا 81
16-09-2008, 03:36
اگر برای تمام دی وی دی ها و دیسک ها اینطوره ، طبیعی نیست و ادامه دار بودنش نشانه خرابی اپتیک هست

خوب اره. فکر میکنم اون چیزی که چشم رو توی ریلش جابجا میکنه(چرخ دنده؟) صدا میده.دستم رو رو دره درایو میزارم حسش میکنم.
مثلا با وی سی دی کاتر که روی فیلم عقب جلو میکنم خر خر میکنه .اما وقتی داره کپی می کته صدا نمیاد!!!!!!!

danielo_punker
16-09-2008, 05:46
من یک لبتاپ acer travelmate 4650 دارم.
اول بگید قیمتش حدودن تو بازار چند هست.
قدرت گیمش چطوره؟ یعنی در مورد قدرت کارت گرافیک توضیح بده.
این لبتاپ وقتی به برق میزنی بعد از 15 دقیقه خاموش میشه.پشت لبتاپ هم خیلی داغ میشه. . تا زمانی که پشتش سرد نشه روشن نمیشه.یعنی من هز وقت شارژ میکنم 30 دقیقه صبر میکنم تا خنک بشه. بعد از لبتاپ استفاده میکنم.اطلا هم نمیتونم از برق استفاده کنم چون خاموش میشه. شارژر را عوض کردم .اما
درست نشد..به نظر شما اشکال از فن هست؟

danielo_punker
16-09-2008, 06:55
این لبتاپ وقتی به برق میزنی بعد از 15 دقیقه خاموش میشه.پشت لبتاپ هم خیلی داغ میشه. . تا زمانی که پشتش سرد نشه روشن نمیشه.یعنی من هز وقت شارژ میکنم 30 دقیقه صبر میکنم تا خنک بشه. بعد از لبتاپ استفاده میکنم.اطلا هم نمیتونم از برق استفاده کنم چون خاموش میشه. شارژر را عوض کردم .اما

hossein_dig
16-09-2008, 07:34
100 درصد دستگاه مورد داره تا بدتر نشده یا ببر نمایندگیش یا پیش یه تعمیر کار مطمئن

armia
16-09-2008, 09:10
لپتاپ من dell inspiron 6400 هست که چند روز پیش مجبور شدم ویندوز دستگاهمو عوض کنم و بعد از نصب ویندوز جدید بطور عجیبی دیدم جای درایو c با درایو RECOVERY عوض شده یعنی RECOVERY اومده شده C درایو و خود درایو C هم شده الان درایو E . اصلا این مشکل مهمی هست و چرا ایجاد شده و چکار کنم درست شه .

یعنی انقدر سوال من تخصصی بود که کسی پیدا نشد جواب بده ؟؟؟

danielo_punker
16-09-2008, 09:20

reza.mansori
16-09-2008, 10:02
قبلا در همین بخش دوستان پاسخ دادند برید عقب تر می بینید ... اینجا هم مطرح کردید پاسخ دادم

ارتقای کارت گرافیک Sony-NR190 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز با سلام
ولی من چطور می توانم کارت گرافیکم لپ تاپ NR رو با سری SZ عوض کنم؟ در ضمن در اینصورت refresh rate و شفافیت تصویرم بیشتر میشه ؟

با سپاس

vafa1353
16-09-2008, 17:11
سلام ! یه سوال نسبتا مضحک اما جدی !!! ... سی دی رو وقتی میزاری توی لپ تاپ vostro 1510 چجوری میتونی دستی درش بیاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟! یعنی دکمه ای چیزی ؟! نداره چرا ؟!

Fn+F10 رو بزن اجكت ميشه.

vafa1353
16-09-2008, 17:15

آقا اين free gate توي ويستا كار نميكنه؟من آخرين نسخه رو كه زده ويستا هم ساپورته گرفتم ولي هنگام اجرا كردن اون هيچ سايتي باز نميشه برا همين مجبورم هنوز از pc استفاده كنم لطفا راهنمايي كنيد.ممنون

vafa1353
16-09-2008, 17:22
اگه با lcd مات باشه بهتر
جدي ميگي؟؟؟؟؟؟؟يعني من كه 1510 دارم بيخيال xp بشم؟؟؟؟هيچ راهي نداره؟؟؟دليلش چيه؟

danielo_punker
17-09-2008, 01:59
چرا کسی جواب منو نمیده؟

زضا 81
17-09-2008, 04:18
می خواستم بدونم چرا لپ تاپ من فقط درصد باتری رو نشون میده.مدت زمان باقیمانده رو نه؟
compaq v 6000

danielo_punker
17-09-2008, 06:13
چرا کسی جواب منو نمیده؟

reza.mansori
17-09-2008, 08:38
دوست عزیز با سلام
ولی من چطور می توانم کارت گرافیکم لپ تاپ NR رو با سری SZ عوض کنم؟ در ضمن در اینصورت refresh rate و شفافیت تصویرم بیشتر میشه ؟

با سپاس

خواهش می کنم یک نفر این سوال من رو جواب بده .

en-com
17-09-2008, 15:52
سلام

من یه لپتاپ inspiron 1525 دارم ویندوزشم xp هست همه چیزشم نصبه اما نمی دونم از درگاه سیمکارتش چه جوری استفاده کنم یعنی وقتی سیمکارتو می ذارم توش نمی دونم چه جوری ازش استفاده کنم. آیا نرم افزاری می خواد آخه نرم افزارهای این لپ تاپ برای xp رو خودم نصب نکردم و نمی دونم که از کدوم باید استفاده کنم cd های این لپتاپمم اصلش مال Vista هست !!

لطفا کمکم کنید (اگه با برنامه خاصیه لطفا لینک دانلودشم بدین)

rezaelx
17-09-2008, 16:11
سلام دوستان
می گم من لپ تاپ 1520 دارم و ویندوز ویستا روش نصبه
اولشه که ویندوز می اد بالا یه ارور درباره مودم می ده!!
باید چه کنم تا نیاد؟

en-com
17-09-2008, 22:48
سلام دوستان
باید چه کنم تا نیاد؟

فکر کنم اون اررور درباره نصب نشدن یا کامل نصب نشدن مودم باشه باید مودم رو از توی cd یه درایور نصب کنی !

danielo_punker
18-09-2008, 07:17
چرا کسی به سوالهای من جواب نمیده. فکر نکنم سوال های سختی باشه.مگه این بخش مدیر نداره؟؟؟؟؟؟؟؟/؟؟

reza.mansori
18-09-2008, 08:36
سلام دوستان
من وقتی در لپ تاپ Nr سونی مشغول تایپ هستم بعضی وقتها یک دفعه میبینم که خط محل تایپم پریده چند خط بالاتر و من دارم میان جملات قبلی تایپ می کنم . و مجبورم همه را دوباره پاک کنم . در واقع هنگام تایپ باید حواسم همش به محل تایپم باشه. کسی می دونه علت چی است؟

با سپاس

Dr.Dolfin
18-09-2008, 11:17
سلام دوستان.خسته نباشيد.من لپ تابم رو(dell ispiron 1526) از اول پارتيشن بندي كردم و ويندوز ايكس پي روش ريختم.حالا هيچ كدوم از درايور هاي مودم و كارت گرافيك و صدا و... رو ويندوز ايكس پي نصب نميشه.همش ارور ميده ميگه اين درايور ها ماله ويندوز ويستا هستش.اينم بگم كه ويندوزي كه روي خود لپ تاب بود ويندوز ويستا بود.حالا ميخواستم بپرسم راهي هست كه بشه صدا و مودم و گرافيك لپ تاپم رو توو ويندوز ايكس پي نصب كرد؟ ممنون ميشم اگه جواب بدين

rezaelx
18-09-2008, 16:49
سلام دوستان.خسته نباشيد.من لپ تابم رو(dell ispiron 1526) از اول پارتيشن بندي كردم و ويندوز ايكس پي روش ريختم.حالا هيچ كدوم از درايور هاي مودم و كارت گرافيك و صدا و... رو ويندوز ايكس پي نصب نميشه.همش ارور ميده ميگه اين درايور ها ماله ويندوز ويستا هستش.اينم بگم كه ويندوزي كه روي خود لپ تاب بود ويندوز ويستا بود.حالا ميخواستم بپرسم راهي هست كه بشه صدا و مودم و گرافيك لپ تاپم رو توو ويندوز ايكس پي نصب كرد؟ ممنون ميشم اگه جواب بدين
بله عزیز
راحش اینه که باید بری تو سایت دل تمام درایواش رو دانلود کنی که اگر سرعت نتت پایینه فیدش رو بزن:31:چون بعضی هاشون باید 50 مگ هستن!
اما خوب باید موقعی که ویندوز ویستا رو پاک می کردی فکر الانش رو هم باید می بودی!

hossein_dig
18-09-2008, 16:50
سلام دوستان
من وقتی در لپ تاپ Nr سونی مشغول تایپ هستم بعضی وقتها یک دفعه میبینم که خط محل تایپم پریده چند خط بالاتر و من دارم میان جملات قبلی تایپ می کنم . و مجبورم همه را دوباره پاک کنم . در واقع هنگام تایپ باید حواسم همش به محل تایپم باشه. کسی می دونه علت چی است؟

با سپاس
بخاطر تاچ پده .هواست نیست دست میخوره بهش

hossein_dig
18-09-2008, 16:52
سلام دوستان
باید چه کنم تا نیاد؟
چه پیغامی میده

REGISTERED USER
18-09-2008, 17:50

0- دوست عزیز این بخش هم مدیر داره هم همکار ... اما وقتی نیستند چطور جواب شما رو بدهند ؟ وظیفشون پاسخ دادن بشه شما نیست ! هماهنگی و مرتب کردن بخشه

1- نمی دونم و توی این تاپیک جاش نیست

2- اگر گرافیک بالای سری 8400 GT داشته باشه و رم بالای 2 و سی پی یو بالای 1.8 core2 dou بدرد گیم تا حدودی میخوره و در غیر اینصورت خیر

3- اگر باتری داشته باشه علاوه بر فن CPU مشکل از فن هم هست ... مکشش ضعیفه

ممکنه کثیف هم شده باشه که کمکش هم میکنهبه زودتر خاموش شدن

REGISTERED USER
18-09-2008, 17:53
می خواستم بدونم چرا لپ تاپ من فقط درصد باتری رو نشون میده.مدت زمان باقیمانده رو نه؟
compaq v 6000

احتمالا ویندوز رو باید عوض کنید یا آپگرید ... درست میشه

REGISTERED USER
18-09-2008, 17:55
سلام

من یه لپتاپ inspiron 1525 دارم ویندوزشم xp هست همه چیزشم نصبه اما نمی دونم از درگاه سیمکارتش چه جوری استفاده کنم یعنی وقتی سیمکارتو می ذارم توش نمی دونم چه جوری ازش استفاده کنم. آیا نرم افزاری می خواد آخه نرم افزارهای این لپ تاپ برای xp رو خودم نصب نکردم و نمی دونم که از کدوم باید استفاده کنم cd های این لپتاپمم اصلش مال Vista هست !!

لطفا کمکم کنید (اگه با برنامه خاصیه لطفا لینک دانلودشم بدین)

دوست عزیز ... جای سیم کارت توی لپ تاپ دل به هیچ دردی توی ایران نمیخوره چون امکانات سخت افزاری و هم امکانات نرم افزاری اش رو نداره و هم شبکه سازگار WAN توی ایرات هوتوتو :31:

برای چندمین بار ... خواهشا در این رابطه بحث نکنید :

REGISTERED USER
18-09-2008, 17:57
آقا اين free gate توي ويستا كار نميكنه؟من آخرين نسخه رو كه زده ويستا هم ساپورته گرفتم ولي هنگام اجرا كردن اون هيچ سايتي باز نميشه برا همين مجبورم هنوز از pc استفاده كنم لطفا راهنمايي كنيد.ممنون

به این بخش ربطی نداره چون نرم افزار هست و به لپ تاپ مربوط نمیشه ... اما کار میده مشکلی نداره نسخه جدیدش رو نصب کنید

en-com
19-09-2008, 01:23
بله عزیز
راحش اینه که باید بری تو سایت دل تمام درایواش رو دانلود کنی که اگر سرعت نتت پایینه فیدش رو بزن:31:چون بعضی هاشون باید 50 مگ هستن!

لینک دانلود نرم افزاراش کجاست؟

آخه منم 1525 دارم ولی اون کسی که این لپ تاپ رو برام آورده فقط برنامه های ضروری براxp رو برام تو cd پر کرده ولی بقیه رو..... :19:

من خودم هرچی تو سایت دل گشتم برنامه هاشو پیدا نکردم:24:

anf_gh
19-09-2008, 10:16
اگه رمز لپ تاپ روي كه روي ست آپ گذاشتيم فراموش كنيم تكليف چيست. كمك كمك كمك ؟

anf_gh
19-09-2008, 10:17
اگه رمز لپ تاپ رو كه روي ست آپ گذاشتيم فراموش كنيم تكليف چيست. كمك كمك كمك ؟

REGISTERED USER
20-09-2008, 16:03
اگه رمز لپ تاپ روي كه روي ست آپ گذاشتيم فراموش كنيم تكليف چيست. كمك كمك كمك ؟

اگر قرار بود لپ تاپ مثل Pc در دسترس همگان باشه و پسوردش پاک بشه که دیگه هیچ !

یه راه هایی هست اما بروی لپ تاپ های جدید جواب نمیده ... باید ببرید تعمیرگاه و یه 50 تومنی هزینه کنید تا باز بشه

ramin005
20-09-2008, 17:19
سلام خدمت بزرگان

نوت بوک من
hp pavilion 6880

من تا حالا با مموری و رم موبایل این جور چیزا سرکار نداشتم
الان یه موردی پیش اومده که میخوام مموری نوکیا رو به نوت بوک وصل کنم ولی اون جایی که گذاشتن روی نوت بوک خیلی بزرگ به نظر میاد
من با چه وسیله ای میتونم رم رو( هر رمی که نوت بوک ساپورت کنه) در محلی که برای خواندن رم روی نوت بوک است، قرار بدم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

en-com
20-09-2008, 21:14
سلام خدمت بزرگان

نوت بوک من
hp pavilion 6880

الان یه موردی پیش اومده که میخوام مموری نوکیا رو به نوت بوک وصل کنم ولی اون جایی که گذاشتن روی نوت بوک خیلی بزرگ به نظر میاد
من با چه وسیله ای میتونم رم رو( هر رمی که نوت بوک ساپورت کنه) در محلی که برای خواندن رم روی نوت بوک است، قرار بدم؟

آداپتور... معمولا تو جعبه رم موبایل کنارش آداپتورش هست اما اگر نداره باید بخری:20:

اگه به ئرئتون خورد تشکر یادتون نره

REGISTERED USER
20-09-2008, 23:14
سلام خدمت بزرگان

نوت بوک من
hp pavilion 6880

خوب لپ تاپ شما درگاه SD ram داره و برای قراردادن رم های نوکیا که از نوع SD - RS MMC -یا همون دو تیکه - Mini MMC - Micro MMC باید از خشاب ها و تبدیل ها استفاده کنید

باید به قول دوستمان توی جعبه موبیلت باشه و اگر نیست 1000 تومن بده و یه خشاب براش بگیر

Antonio Andolini
21-09-2008, 00:35
سلام!
می خواستم بدونم چه طوری میشه از روی Pc اطلاعات رو به لپ تاپ منتقل کنیم و بلعکس{هارد به هارد کنیم}؟

hossein_dig
21-09-2008, 08:07
سلام!
می خواستم بدونم چه طوری میشه از روی Pc اطلاعات رو به لپ تاپ منتقل کنیم و بلعکس{هارد به هارد کنیم}؟
نمیشه
باید یا از طریق لن یا وای فای یا هارد یکی رو در بیاری بزاری تو باکس اینا بهترین راه ها هستن

masoud911
21-09-2008, 14:41
سلام دوستان
من یه لپ تاپ توشیبا ستلایت a135-s2276 دارم

مشکل من با dvd rom هست
مدلشmatshita dvd-ram uj-8505 هست
خیلی از دیوی دی هایی رو که با سرعت بالا مثلا 8اکس رایت شده رو نمیخونه و اصلا تشخیص نمیده
در حالیکه تو کامپیوتر دستکتاپم میتونم به راحتی dvd رو ببینم!

خودم حدس میزدم باید فریم ور رو اپدیت کنم ولی فایلش رو پیدا نکردم

ممنون میشم کمکم کنین

REGISTERED USER
21-09-2008, 16:41
سلام دوستان
من یه لپ تاپ توشیبا ستلایت a135-s2276 دارم

مشکل من با dvd rom هست
مدلشmatshita dvd-ram uj-8505 هست
خیلی از دیوی دی هایی رو که با سرعت بالا مثلا 8اکس رایت شده رو نمیخونه و اصلا تشخیص نمیده
در حالیکه تو کامپیوتر دستکتاپم میتونم به راحتی dvd رو ببینم!

خودم حدس میزدم باید فریم ور رو اپدیت کنم ولی فایلش رو پیدا نکردم

ممنون میشم کمکم کنین

بعید می دونم از فریور باشه ممکنه اپتیک کثیف باشه و سرویس میخواد ... بهرحال این سایت خوبیه :

:10:

masoud911
21-09-2008, 20:39
سلام رجیستر عزیز
آقا مشکلی که کلافه ام کرده بود با همون تمیز کردن لنز با یه دستمال عینک حل شد و اصلا فریمور و ... نبود!

حالا که خیلی زحمتت دادیم یه سوال دیگه هم هست که مزاحم شما دوست بزرگوار و نادیده ام میشم
رو همین لپ تاپی که عرض کردم میشه یه هارد دیگه نصب کنم؟
اصلا تو لپ تاپ ها همچین چیزی هست که مثلا یه جایی اندازه هارد دو و نیم اینچی و رابط ساتا بذارن واسه اضافه کردن هارد اینترنال و یا نه تنها گزینه موجود تعویض هارد با نمونه های ظرفیت بالاتره؟
مشکلی از نظر شما نداره؟ (پروتکت کردن های بی موقع و یا ناسازگاری سخت افزاری و...)

شما چندین بار مشکل منو حل کردین
با استفاده از تاپیک چیپ ست ساتا هم تا الان 3از لپ تاپ های دوستان رو درست کردم
شما اگر مشکلی و یا سوالی در مورد خودرو داشتین من در خدمتم
همین ایدی با یه turbo در انتها واسه یاهو البته فکر کنم هم رشته هستیم چون تو یه تاپیک از انسیس و... گفته بودین
به هر حال من درخدمتم

REGISTERED USER
21-09-2008, 20:47
اچ پی های سری DV 6000 که شما دارید خیر ... جاش رو نداره فقط می تونید تا یک هارد 250 گیگابایت سرعت 7200 دور نصب کنید

بعضی مدل های جدید و سری DV9000 17 اینچی که جاش و پورت رو دارند می تونند هارد داخلی دوم بزارند ... شما از HDD external استفاده کنی بهتره

REGISTERED USER
21-09-2008, 20:47
اچ پی های سری DV 6000 که شما دارید خیر ... جاش رو نداره فقط می تونید تا یک هارد 250 گیگابایت سرعت 7200 دور نصب کنید

بعضی مدل های جدید و سری DV9000 17 اینچی که جاش و پورت رو دارند می تونند هارد داخلی دوم بزارند ... شما از HDD external استفاده کنی بهتره

hamedheidary
21-09-2008, 20:52
دوستان سلام من یه hp dv6870 دارم دو تا سوال دارم یکی اینکه قسمت مموری ریدر مموری های اس دی ومیکرو اس دی رو میخونه اما رم گوشیهای سونی اریکسون رو نمیخونه(memory stick duo pro) البته با همون رابط مخصوص خودش هم استفاده میکنم ولی نمیخونه ولی تو رم ریدر اکسترنال میخونه
دوم من به تازگی ویندوز xp هم در کنار ویستا نصب کردم درایور مربوط به چیپست و صدا و گرافیک و وایرلس لن رو هم نصب کردم اما پورت لن دستگاه کار نمیکنه برای فعال شدن این پورت باید چه درایوری رو نصب کنم؟

REGISTERED USER
21-09-2008, 21:04
دوستان سلام من یه hp dv6870 دارم دو تا سوال دارم یکی اینکه قسمت مموری ریدر مموری های اس دی ومیکرو اس دی رو میخونه اما رم گوشیهای سونی اریکسون رو نمیخونه(memory stick duo pro) البته با همون رابط مخصوص خودش هم استفاده میکنم ولی نمیخونه ولی تو رم ریدر اکسترنال میخونه

تنها لپ تاپ های سونی هستند که مموری استیک (memory stick ) شرکت سونی رو می خونند باقی لپ تاپ ها خیر مثل HP غیر از این که روش نوشته باشه و لوگوش رو داشته باشه

دوم من به تازگی ویندوز xp هم در کنار ویستا نصب کردم درایور مربوط به چیپست و صدا و گرافیک و وایرلس لن رو هم نصب کردم اما پورت لن دستگاه کار نمیکنه برای فعال شدن این پورت باید چه درایوری رو نصب کنم؟

درایورش رو از سایت سازنده قطعات بگیر ... اگر درست نصب کردی حتما کار میکنه :

ethernet network

از سایت Marvel Yukon بگیر :

REGISTERED USER
21-09-2008, 21:04

تنها لپ تاپ های سونی هستند که مموری استیک (memory stick ) شرکت سونی رو می خونند باقی لپ تاپ ها خیر مثل HP غیر از این که روش نوشته باشه و لوگوش رو داشته باشه

درایورش رو از سایت سازنده قطعات بگیر ... اگر درست نصب کردی حتما کار میکنه :

ethernet network

از سایت Marvel Yukon بگیر :

Love it
21-09-2008, 21:35
سلام دوستان
من یه توشیبا دارم وقتی روشن می کنم اکثرا مواقع بدون اینکه برنامه ای را باز کنم(البته چند برنامه مثل آنتی ویروس و .. که در در start up هست) cpu usage در task manager روی 80 درصد یا 90 درصد و بعضی مواقع روی 100 درصد می مونه،َ ایراد از چیه؟
در ضمن یکبار با پارسیکس گنو لینوکس boot کردم روی 50 درصد اومد.
مشخصاتش(ممکنه اشتباه بگم)
دو هستهای 0سرعتش رو نمی دونم) - رم 1GB - گرافیک 128 MG - هارد دیسک 120GB - سیستم عامل : ویستا

en-com
22-09-2008, 02:14
شما سعی کنید سرعت پردازنده و همینطور مدلش رو پیدا کنید( رو my computer کلیک راست کنید یه جا نوشته computer زیر اونجا مشخصات cpu رو می نویسه)
ولی اگه موندن cpu روی 100% همیشگی باشه (یعنی بعد از 2.3 دقیقه ) اونوقت معلومه که کامپیوترت در حال کار با یه برنامه ای مثل آنتی ویروس و ... است که مثلا ممکنه رو اسکن خودکار هارد دیسک گذاشته باشی

Dr.Dolfin
22-09-2008, 11:27
بله عزیز

چرا ميزني بابا؟ XP رو پاك كردم ويستا ريختم.
حالا چند تا سوال داشتم:
1)روي لپ تاپ من آرم بلوتوث زده اما هرچي ميگردم توو ويندوز پيداش نميكنم.رفتم توو قسمت help واسه بلوتوث.نوشته برو به control panel>printers and other device اما من ميرم توو اين قسمت ولي خبري از بلوتوث نيست.خواستم بپرسم ممكنه اون علامت بلوتوث روي لپتاپ الكي باشه؟ در ضمن درايورش تووي سي دي هستش و وقتي ميخواي نصبش كني ميگه از دكمه هاي Fn+F2 استفاده كنيد ولي وقتي ميزنم اتفاقي نمي افته.
2) چطور بايد رم ريدر رو فعال كنم؟ هرچي رم ميزنم توو رم ريدر نميخونه
3)تووي Device Manager سه تا از برنامه ها نصب نشدن.اسم همشون هم Base system device هستش.يكي ديگه هم داره كه نصب نشده نوشته network contorollerچطور بايد بفهمم اينا مربوط به چي هستن كه با درايور مربوطشون نصبش كنم؟
خيلي پرسيدم ببخشيد.ممنون ميشم كمك كنيد.

en-com
23-09-2008, 00:34
حالا چند تا سوال داشتم:
1)روي لپ تاپ من آرم بلوتوث زده اما هرچي ميگردم توو ويندوز پيداش نميكنم.رفتم توو قسمت help واسه بلوتوث.نوشته برو به control panel>printers and other device اما من ميرم توو اين قسمت ولي خبري از بلوتوث نيست.خواستم بپرسم ممكنه اون علامت بلوتوث روي لپتاپ الكي باشه؟ در ضمن درايورش تووي سي دي هستش و وقتي ميخواي نصبش كني ميگه از دكمه هاي Fn+F2 استفاده كنيد ولي وقتي ميزنم اتفاقي نمي افته.
3)تووي Device Manager سه تا از برنامه ها نصب نشدن.اسم همشون هم Base system device هستش.يكي ديگه هم داره كه نصب نشده نوشته network contorollerچطور بايد بفهمم اينا مربوط به چي هستن كه با درايور مربوطشون نصبش كنم؟

اونم مربوط میشه به نصب درایوهات! اگه نصبشون نکنی از مزایاش بهره ای نخواهی برد:27:
باید درایو هات رو (همشو) نصب کنی اگر نشد سی دی رو بزار تو سی دی رامت می ری توی device manager اون فایلهایی که نصب نشدن کلیک می کنی یه پنجره باز می شه میری سربرگ Drive میزنی update driver بعد می زنی yes. time only بعد next بعد install the software auto..... بعد next و تمام این کار رو ادامه بده تا همشون نصب شــــــــــــــــــن

Love it
23-09-2008, 00:44
en-com

Toshiba A205
Windows Vista® Home Premium 32-bit
Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2370
1GB PC5300 DDR2 667MHz SDRAM
160GB HDD 5400rpm
باشه اون رو هم چک می کنم، ولی اگر همچین موردی هم باشه، آیا باز اینکه CPU بره روی مثلا 90 درصد منطقیه ؟ چون سیستم ضعیفی هم نیست.

babak_deghat
23-09-2008, 11:35
آیا میشه با لپ تاپ از Adsl استفاده کرد؟همه ی لپ تاپها کارت شبکه دارند؟از کجا بفهمم دارن یا نه؟

rezaelx
23-09-2008, 20:42
حالا چند تا سوال داشتم:
عزیز من کجا زدمت:27:
راستی مشکل بلوتوثت عین مشکل خودمه/
نکنه لپ تاپیت dell insprion 1520 هست؟

shadli_m7
23-09-2008, 21:24
سلام
بازم امشب اون خطوط سفید ال سی دی چند ثانیه ای اومد !
آخه اشکال از کجاست ؟

راستی این لپتاپ من تو جعبه ش یه کیفی بود که بعضی وقتا من می ذارم تو اون . منتها در این کیف آهن ربایی هستش . اینکه تو همچین میدانی باشه درسته ؟ نکنه مشکل ال سی دیش هم از همینه !
ممنون .

en-com
23-09-2008, 21:25
en-com

Toshiba A205
Windows Vista® Home Premium 32-bit
Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2370
1GB PC5300 DDR2 667MHz SDRAM
160GB HDD 5400rpm
باشه اون رو هم چک می کنم، ولی اگر همچین موردی هم باشه، آیا باز اینکه CPU بره روی مثلا 90 درصد منطقیه ؟ چون سیستم ضعیفی هم نیست.

فکر کنم cpu لپ تاپت 1.73GHz باشه
تگه به هیچ وجه سرعتش پایین نیاد معلومه که یه مشکلی داره اما اگه یه ذره پایین بیاد ولی تا موس رو شروع به حرکت کردن دادی سرعتش رفت تا آخر معلومه که مشکلی نداره چون تو ویستا درلپ تاپ کلا عادیه الان cpu های core 2 duo یکم با ویستا سازگار ترند چون یکم جدید ترند و ....

3 .4 دقیقه بدون اینکه در سیستم کاری انجام بدید( حتی موس رو تکون ندید) نگاه به سرعت cpu بکنید اگه همچنان رو 90% بود به چراغ هارد دیسکتون نگاه کنید اگر اون مدام روشن بود معلومه که کامپیوترتون در حال کار با برنامه ای هست که شما ازش اطلاع ندارید و باید برید توی تسک منیجر سر برگ process ببینید بیشترین کاری که cpu انجام می ده با چه برنامه ای هست

اگه هم اصلا cpu یه ذره هم تکون نخورد (حتی 1%هم بالا پایین نشد) اون اشکال نمی دونم چیه فکر کنم یا ویروسه یا برنامه خاصیه که وقتی می ریزیش task man خود به خود قفل می کنه و موقع رفتن توش فقط سرعت یه لحظه رو نشون می ده:11:

راستی شما برنامه ای مثل sis software یا start up faster یا یه همچین چیزی مثل اینا که مربوط به سیستمه ریختین؟

en-com
23-09-2008, 22:44
سلام
آخه اشکال از کجاست ؟

راستی این لپتاپ من تو جعبه ش یه کیفی بود که بعضی وقتا من می ذارم تو اون . منتها در این کیف آهن ربایی هستش . اینکه تو همچین میدانی باشه درسته ؟ نکنه مشکل ال سی دیش هم از همینه !
ممنون .

فکر کنم ال سی دی لپ تاپتون یا ضربه دیده یا بهش فشار وارد شده!

Love it
24-09-2008, 01:05
en-com
درسته، امتحان کردم، بعد از چند ثانیه درصد میاد پایین(کمتر از 10 درصد) ولی بعد از چند ثانیه دوباره میره بالا (80درصد، 90 درصد بدون انجام کاری حتی تکان دادن موس). آنتی ویروس رو هم پاک کردم ولی بازم این مشکل رو داشت.
به نظر شما ممکنه به خاطر ویستا باشه،ولی آخه من پی سی خودم خیلی از این ضعیفتره، ولی با این وجود راحت تر از این با ویستا کار می کنه. به نظر شما XP نصب کنم؟
در ضمن ممکنه مشکل حرارتی داشته باشه؟ از کجا بفهمم فن سالمه یا نه؟
اون نرم افزار ها رو هم، خیر. چی هست؟

shadli_m7
24-09-2008, 09:36
فکر کنم ال سی دی لپ تاپتون یا ضربه دیده یا بهش فشار وارد شده!

فقط زمانی که می خواد صفحه پسورد ویندوز بالا بیاد ، ظاهر می شه . یه هفته ای هم می شه که ازش خبری نبود .
گارانتی داره . ببرم چکش کنن ؟

love4love
24-09-2008, 11:25
سلام به همگی چند تا سوال داشتم . نمی دونم اگه قبلا جواب دادید معضرت می خوام وقت نکردم صفحات قبلی رو مطالعه کنم .
من هم مثل دوستمون اون خطوط سفید رو هنگام پسورد زدن دوباری دیدم ولی دیگه ندیدم البته پس از پارتیشن بندی و کلی روشن موندن و recovery کردن .!
نمیدونم مشکلش چی بوده ولی من خیلی مراقب بودم و تازه یه 2 هفته ای میشه که گرفتم .
سوال بعدیم این بود که لپ تاپ من HP DV6899ee هست و روش vista home P نصب شده .
وقتی می خوام vista Ultimate روش نصب کنم مشکلی نداره ولی وقتی می خوام vista ultimate SP1 روش نصب کنم و وقتی به قسمت complete نصب می ره یعنی قسمت اخرش همون جا می مونه و مجبور می شم خودم خاموش کنم و یه ویندوز دیگه نصب کنم .
البته وقتی درایور ها کامل نصب شدن و Upgrade می کنم مشکلی نداره و اون قسمت هم رد می کنه و در صد میندازه .
ولی در حالت عادی که می خوام از پایه نصب کنم تو همون قسمت می مونه و دی وی رام بیکار میشه .

REGISTERED USER
24-09-2008, 15:44
آیا میشه با لپ تاپ از Adsl استفاده کرد؟همه ی لپ تاپها کارت شبکه دارند؟از کجا بفهمم دارن یا نه؟

بله تمام لپ تاپ ها حتی سری های 4 سال پیش قدیمی هم پورت شبکه و USB دارند و مودم ADSL به اونها وصل میشه

REGISTERED USER
24-09-2008, 15:47
سلام
آخه اشکال از کجاست ؟

ممنون .

سلام به همگی چند تا سوال داشتم . نمی دونم اگه قبلا جواب دادید معضرت می خوام وقت نکردم صفحات قبلی رو مطالعه کنم .
من هم مثل دوستمون اون خطوط سفید رو هنگام پسورد زدن دوباری دیدم ولی دیگه ندیدم البته پس از پارتیشن بندی و کلی روشن موندن و recovery کردن .!
نمیدونم مشکلش چی بوده ولی من خیلی مراقب بودم و تازه یه 2 هفته ای میشه که گرفتم .

از چند چیز میتونه باشه :

1- اشکال در نرم افزار بایوس که باید آپدیت کنید بایوس رو یا ریورژن کنید تا درست بشه

2- کارت گرافیک مشکل داره

3- باتری ضعیفه و یه لحظه موقع استارت فشار میاد به سیستم

4- سیستم ضربه خورده و یا تکان زیادی داده شده به مرور که باعث شل بودن کابل تصویر و به وجود اومدن نویز میشه

5- سیستم شما کثیفه قیمت های داخلی اش خاک گرفته و باعث میشه وقتی حرارت رفت بالا روی LCD تاثیر بزاره ... این مورد و مورد بالایی احتمالش بیشتر هست

REGISTERED USER
24-09-2008, 15:48
سوال بعدیم این بود که لپ تاپ من HP DV6899ee هست و روش vista home P نصب شده .
وقتی می خوام vista Ultimate روش نصب کنم مشکلی نداره ولی وقتی می خوام vista ultimate SP1 روش نصب کنم و وقتی به قسمت complete نصب می ره یعنی قسمت اخرش همون جا می مونه و مجبور می شم خودم خاموش کنم و یه ویندوز دیگه نصب کنم .
البته وقتی درایور ها کامل نصب شدن و Upgrade می کنم مشکلی نداره و اون قسمت هم رد می کنه و در صد میندازه .
ولی در حالت عادی که می خوام از پایه نصب کنم تو همون قسمت می مونه و دی وی رام بیکار میشه .

احتمالا سازگار نیست با یکی از قطعات ... بعضی اوقات باگ های اینطوری پیش میاد باید بهش مهلت بدید و بزارید کارش رو بکنه حتی واسه یک ساعت !

en-com
24-09-2008, 22:45
en-com
درسته، امتحان کردم، بعد از چند ثانیه درصد میاد پایین(کمتر از 10 درصد) ولی بعد از چند ثانیه دوباره میره بالا (80درصد، 90 درصد بدون انجام کاری حتی تکان دادن موس). آنتی ویروس رو هم پاک کردم ولی بازم این مشکل رو داشت.
به نظر شما ممکنه به خاطر ویستا باشه،ولی آخه من پی سی خودم خیلی از این ضعیفتره، ولی با این وجود راحت تر از این با ویستا کار می کنه. به نظر شما XP نصب کنم؟
در ضمن ممکنه مشکل حرارتی داشته باشه؟ از کجا بفهمم فن سالمه یا نه؟
اون نرم افزار ها رو هم، خیر. چی هست؟

این کار رو حتما انجام بدید:
باید برید توی تسک منیجر سر برگ process ببینید بیشترین کاری که cpu انجام می ده با چه برنامه ای هست

در مورد مشکل حرارتی باید به بایاس مراجعه کنید و از اونجا میزان حرارت سیستم رو بفهمید اگر خیلی بالا بود (مثلا 40c) معلومه مشکل حرارتی داره اما به این مورد شما ربطی نداره!!!

در مورد pc هم باید بگم desktop ها از laptop ها خیلی قوی تر و انعطاف پذیر ترند به همین علت مشکلاتشون کمتره

اما در مورد ویندوز باید بگم اگه می تونید تمام درایو های اکس پی رو دانلود کنید xp برای لپ تاپتونو پیشنهاد می کنم (نکته:اگه ویندوز ویستا فابریک رو لپ تاپتون نصب بوده قطعا درایوهاشم برای ویستاست و بر روی اکس پی کار نمی کنه بنابراین درایوهاش رو باید از اینترنت دانلود کنید)

Love it
25-09-2008, 01:00
en-com
یه برنامه ی سیستمی، فکر نکنم ویروس باشه، اسکن کردم، بعدم کار خاصی باهاش نکردم، در مورد درایور ها هم از نظر اینترنت مشکلی ندارم ولی از کجا مدل و سری تک تک قطعات رو بفهمم؟

vafa1353
25-09-2008, 21:21
من يه دل 1510 دارم كه با آموزشهاي تاپيك پارتيشن بندي هر كار كردم نتونستم پارتيشن اضافه كنم تا اينكه ديروز وقتي با هايبر خاموش كردم متوجه شدم به هنگام بوت مجدد با ارور ريكاوري بالا مياد و با استارت نرمال بوت ميشه كه با استفاده از سي دي هاي خودش اقدام به تعمير ويندوز كردم ولي در آخر متوجه شدم كه يه ويندوز ديگه نصب شده و ويندوز قبلي هم هست ولي هنگام بوت فقط ويندوز جديد مياد و گزينه اي براي ويندوز قديم نيست در ضمن در ويندوز جديد تونستم يه پارتيشن اضافه كنم حالا ميخوام بدونم كه چطور ميتونم هر دو ويندوز را داشته باشم؟ و اگر نميشه چطور يكي رو پاك كنم؟ در ضمن آيا من احتياج به سي ديه ريكاوري دارم؟ يا هميناست كه با لب تاب بود؟چطور ميتونم از ريكاوري براي رستور به حالت كارحانه برگردم؟هر چه F10 و F8 رو زدم نشد كه نشد .لطفا اگر ممكنه منو راهنماي كنيد ممنون.

mo.mo
26-09-2008, 17:38
en-com
یه برنامه ی سیستمی، فکر نکنم ویروس باشه، اسکن کردم، بعدم کار خاصی باهاش نکردم، در مورد درایور ها هم از نظر اینترنت مشکلی ندارم ولی از کجا مدل و سری تک تک قطعات رو بفهمم؟
دوست عزیز مگه شما لپ تاپ ندارید پس دیگه مدل تک تک قطعات رو احتیاج ندارین .
ولی برای اطلاعات بیشتر یه سری به مرجع دانلود درایور ها بزنید.

mammad2020
26-09-2008, 22:45
سلام
یه سوال درباره wi fi
تو فرودگاه امام که wi fi رایگان داشت هر کاری کردن نتونستم صفحه ای رو باز کنم و همش منتظر اتصال dial-up بود و اگر کنسل میکردی می رفت تو حالت آفلاین.در کنار ساعت می زد که وصل شده ولی وقتی می خواستم با اینترنت الکسپلورر باز کنم نمی شد.بعد کلی زور یه صفحه خود بخود باز شد و نوشته بود اینترنت رایگان فرودگاه امام و باید یوزر و پسوردی که رو صفحه بود وارد می کردی و ok می کردی.یوزر رو زدم و بعد تقریبا 20 دقیقه زد شما login شدی و سرعت و زمان اتصال و اینها رو زد.بعد هم هیچ صفحه ای رو باز نکرد.نمی دونم چرا؟یعنی اینقدر سرعتش پایین بوده که گوگل رو هم باز نکرده؟؟؟!!!
میگن تو پایتخت هم داره.یه آموزش درست درمون برای نحوه اتصال به اینترنت wifi تو فروم نیست؟
یه سوال دیگه ،غیر از فرودگاه و پایتخت کجا ها میشه بدون پسورد از Wi fi استفاده کرد و سرعتش نسبت به dial up چطوریه؟

Love it
27-09-2008, 01:23
دوست عزیز مگه شما لپ تاپ ندارید پس دیگه مدل تک تک قطعات رو احتیاج ندارین .
ولی برای اطلاعات بیشتر یه سری به مرجع دانلود درایور ها بزنید.
دوست عزیز از کمکت خیلی ممنون، اما من منظورت رو متوجه نشدم.
بالاخره من باید مدل و سری مثلا کارت گرافیکم رو بدونم تا برم درایورشو دانلود کنم، شما سایتی مرجع سراغ داری ؟
راستی من می خوام با استفاده از این روشی که تاپیکش هم ساخته شده هم vista م رو حفظ کنم و هم xp نصب کنم، می شه دیگه ؟

mo.mo
27-09-2008, 09:10
دوست عزیز از کمکت خیلی ممنون، اما من منظورت رو متوجه نشدم.
بالاخره من باید مدل و سری مثلا کارت گرافیکم رو بدونم تا برم درایورشو دانلود کنم، شما سایتی مرجع سراغ داری ؟
راستی من می خوام با استفاده از این روشی که تاپیکش هم ساخته شده هم vista م رو حفظ کنم و هم xp نصب کنم، می شه دیگه ؟
منظورم این بود که اگه شما لپ تاب داری دیگه به مشخصات تک تک قطعات نیازی نداری .
یه سری به این سایت بزن:

mammad2020
27-09-2008, 16:59
سلام
نمی دونم چرا بعضی وقتها هارد لپ تاپم یه صدای تق تق می ده.بعضی مواقع هر 3-4 ثانیه این صدا رو می ده و بعضی وقتها هم اصلا نمی ده.نمی دونم چیه.زمانی که این صدا رو می ده چراغ هارد هم با هر تق یه چشمک می زنه.مشکل چیه؟ زمانی که توی word هستم وقتی خود word می خواد اتوماتیک save کنه این صدا رو میده و در برنامه های دیگه هم بعضا اتفاق میفته.

Love it
28-09-2008, 13:35
منظورم این بود که اگه شما لپ تاب داری دیگه به مشخصات تک تک قطعات نیازی نداری .
یه سری به این سایت بزن:

درسته، حق با شماست، در سایتش قسمتی داره که سری و مدل لپ تاب رو می دی، بعد سیتم عامل رو هم مشخص می کنی و بعد لینک دانلود درایور ها شو می ده، البته من توشیبا دارم، ولی این لینک شما باعث شد به این موضوع پی ببرم، البته قبول کن خیلی سربسته گفتی !:31:
برای توشیبا این جاست، البته این رو هم از طریق یکی از تاپیک ها پیدا کردم.

ممنون:20:

behnam_tr
28-09-2008, 22:07
چندتا سوال ::

1- آیا تمام برنامه هایی که روی کامپیوتر نصب میکنیم میشه روی لپ تاپ هم نصب کرد یا با محدودیت روبرو هستیم ؟؟

2- در 24 ساعت چقدر میتوان با لپ تاپ کار کرد (ساعتی) ؟؟

3- عمر باتری های (میانگین) چقدره ؟؟

4- آیا میتوان هر سیستم عاملی رو روی لپ تاپ نصب کرد (ویندوز و لینوکس) ؟؟

5- چه توصیه هایی برای یه تازه کار دارید ؟؟

6- چطور میتونم با لپ تاپ همیشه به اینترنت وصل باشم ؟؟

7- آیا میتوان به راحتی سیستم عامل نصب شده روی لپ تاپ رو تعویض کرد ؟؟

8- آیا میتوان قطعات رو به راحتی ارتقا داد ؟؟

9- کدام مدل ها و سری ها بیشترین کارایی رو در برنامه نویسی دارند ؟؟

10- بازده یک لپ تاپ و یک کامپیوتر رومیزی با یک پردازنده و کلا سخت افزار مشابه یکی هست ؟؟

11- آیا میتوان یک ماوی اکسترنال به لپ تاپ متصل کرد ؟؟

12- عمر مفید باطری که میگن , چی هست ؟؟

13- اندازه صفحه نمایش لپ تاپ با قیمت آن چه نسبتی دارد (مستقیم یا عکس) ؟؟

14- تمام کارهایی که با کامپیوتر رومیزی میکنم میتونم با لپ تاپ هم بکنم ؟؟

15- آیا میتوان نسخه بایوس رو ارتقا داد ؟؟

16- گارانتی شامل چه قسمت هایی میشود ؟؟

17- چطور میتوان به صورت دستی از دست اول بودن لپ تاپ اطمینان حاصل کرد ؟؟

18- کدام برند بهترین و بیشترین خدمات پس از فروش را دارد ؟؟

19 - آیا تمام لپ تاپ ها ضد آب هستند یا نه؟؟

20- کلا استحکام و دوام نوت بوک ها چطوریه ؟؟

ببخشید دیگه زیاد شد....

ممنون میشم جواب بدید....

rezaelx
29-09-2008, 02:28
سلام
نمی دونم چرا بعضی وقتها هارد لپ تاپم یه صدای تق تق می ده.بعضی مواقع هر 3-4 ثانیه این صدا رو می ده و بعضی وقتها هم اصلا نمی ده.نمی دونم چیه.زمانی که این صدا رو می ده چراغ هارد هم با هر تق یه چشمک می زنه.مشکل چیه؟ زمانی که توی word هستم وقتی خود word می خواد اتوماتیک save کنه این صدا رو میده و در برنامه های دیگه هم بعضا اتفاق میفته.
والا من هم که لپ تاپ دل دارم همین صدا رو می ده
باید باهاش بسازی:21:

clapton
29-09-2008, 11:16
سلام دوستان
من يه لپ تاپ hpdv6000 دارم كه بلوتوثش رو نصب كردم و تو device manager شناخته شده است.اما نميتونم باهاش كار كنم؟ كليد رو خود لپ تاپ رو نيز روشن كردم.زماني كه مي خوام يه فايلي رو send كنم بلوتوث رو ندارم.
با سپاس فراوان

REGISTERED USER
30-09-2008, 17:11
سلام دوستان
من يه لپ تاپ hpdv6000 دارم كه بلوتوثش رو نصب كردم و تو device manager شناخته شده است.اما نميتونم باهاش كار كنم؟ كليد رو خود لپ تاپ رو نيز روشن كردم.زماني كه مي خوام يه فايلي رو send كنم بلوتوث رو ندارم.
با سپاس فراوان

مطمئنی در تنظیمات bluetooth توی کنترل پانل hidden نیست ؟ تنظیمات رو چک کنید

REGISTERED USER
30-09-2008, 17:24
چندتا سوال ::

1- آیا تمام برنامه هایی که روی کامپیوتر نصب میکنیم میشه روی لپ تاپ هم نصب کرد یا با محدودیت روبرو هستیم ؟؟

2- در 24 ساعت چقدر میتوان با لپ تاپ کار کرد (ساعتی) ؟؟

3- عمر باتری های (میانگین) چقدره ؟؟

4- آیا میتوان هر سیستم عاملی رو روی لپ تاپ نصب کرد (ویندوز و لینوکس) ؟؟

5- چه توصیه هایی برای یه تازه کار دارید ؟؟

6- چطور میتونم با لپ تاپ همیشه به اینترنت وصل باشم ؟؟

7- آیا میتوان به راحتی سیستم عامل نصب شده روی لپ تاپ رو تعویض کرد ؟؟

8- آیا میتوان قطعات رو به راحتی ارتقا داد ؟؟

9- کدام مدل ها و سری ها بیشترین کارایی رو در برنامه نویسی دارند ؟؟

10- بازده یک لپ تاپ و یک کامپیوتر رومیزی با یک پردازنده و کلا سخت افزار مشابه یکی هست ؟؟

11- آیا میتوان یک ماوی اکسترنال به لپ تاپ متصل کرد ؟؟

12- عمر مفید باطری که میگن , چی هست ؟؟

13- اندازه صفحه نمایش لپ تاپ با قیمت آن چه نسبتی دارد (مستقیم یا عکس) ؟؟

14- تمام کارهایی که با کامپیوتر رومیزی میکنم میتونم با لپ تاپ هم بکنم ؟؟

15- آیا میتوان نسخه بایوس رو ارتقا داد ؟؟

16- گارانتی شامل چه قسمت هایی میشود ؟؟

17- چطور میتوان به صورت دستی از دست اول بودن لپ تاپ اطمینان حاصل کرد ؟؟

18- کدام برند بهترین و بیشترین خدمات پس از فروش را دارد ؟؟

19 - آیا تمام لپ تاپ ها ضد آب هستند یا نه؟؟

20- کلا استحکام و دوام نوت بوک ها چطوریه ؟؟

ببخشید دیگه زیاد شد....

ممنون میشم جواب بدید....

1- خیر هیچ محدودیتی نیست

2- چند صورت میشه جواب داد : اگر از شارژ باتری استفاده میکنی تا هر وقت که کار بده ... و اگر از AC power استفاده می کنی تا هر وقت که دلت میخواد ... عین PC ... فقط کار زیاد ممکنه به خاطر ایجاد حرارت مضاعف داخلی ، از عمر و توانایی قطعات و باتری کاهش بده ... نرمال استفاده کنید

3- 6 سلولی نرمال حدود 2 ساعت ، 8 سلولی حدود 3 ساعت در شرایط کار معمولی با 60 درصد کنتراست صفحه

4- بله ... اگر درایورهاش پیدا بشه و اون لپ تاپ محدودیت نصب از سمت چیپست ها و کنترلرهاش نداشته باشه ... به کاتالوگ سازندگان مراجعه کنید

5- مطالب سایت رو خوب بخون و توی آنها بگرد و از تجربیات الباقی استفاده کن :31:

6- مثل PC !!! :18:

7- تا حدودی ... بستگی به سازگاری داره

8- فقط رم و هارد رو تا حدی که اون لپ تاپ مشخص میکنه ... در موارد خیلی خاص درایور اپتیک و LCD و سی پی یو و گرافیک که البته میره جزو تعمیرات بیشتر تا ارتقا

9- هیچ ربطی نداره ... موقع خرید مشورت میشه ...

10- خیر ... بازده یک PC بیشتر است ولی در قیمت های بالای لپ تاپ مشابه قیمت های رده پایین تر آن در PC هست ... قطعات رو بنگرید و benchmark ها رو مقایسه کنید

11- بله ... براحتی با اتصال USB

12- یعنی با شرایط تست شده چقدر در حالت فول شارژ طول میکشه تا به 5 یا 10 درصد شارژ خودش برسه و به ساعت و دقیقه بیان میشه ... عمر مفید لپ تاپ اگر نرمال استفاده بشه نهایت 3 سال هست و بعد باید تعویض بشه

13- بله ... 15.4 اینچی ارزانتر هست ... بعد 14 اینچی گرانتر > 13.3 انچی و 12 انچی و 10 اینچی گرانتر

17 و 20 شرایط خاصی دارند چون گرانتر هستند برای لپ تاپ های قویتر ...

اما سایز که کمتر بشه وزن پایین میاد و طراحی و ساخت لپ تاپ سخت تر و قیمت و هزینه ها بالاتر است

14- بله ... کامپیوتر کامپیوتر هست ... فقط PC دسکتاپ رو نمیتونی حمل کنی و باتری نداره اگر برق رفت کارت رو هوا نباشه :31:

15- بله بایوس رو می توان از سایتسازنده بخش درایورهای آن مدل دانلود و ریورژن کرد

16- بستگی به گارانتی داره : تعویض ؟ تعمیر ؟ آیا LCD و اپتیک و باتری رو هم شامل میشه یا خیر ؟ اما یک گارانتی خوب تمام قسمت ها بجز لوازم جانبی و باتری

17- توی تاپیم مشاوره خرید و فروش لپ تاپ صفحه اول توضیح دادم به تفصیل :

18- توی ایران ؟ هیچ !!! اما در خارج کشور : اچ پی و دل که پر فروشترین ها هستند

19- خیر فقط مدلهای خاص و نظامی ... مثلا panasonic hard book یا juniper یا IBM lenovo T و X سریس

20- هر چی پول بدی و یک چیز قوی تر و محکم تر بگیری ، بیشتر آشش رو میخوری :31:

موفق باشید

FAQ خوب بود :10:

amin_k700
01-10-2008, 20:11
سلام
هر کاری می کنم نمی تونم از S-Video
لپ تاپم خروجی بگیرم.
کسی می نوته کمکم کنه?
مدل لپ تاپ : Acer Aspire 5720z
در ضمن کارت گرافیکم مدلش اینه :
Intel Graphic Accelerator Driver for Mobile --> Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family

اینم اطلاعات اضافی:

Intel(R) Graphics Media Accelerator Driver for Mobile Report

Report Date: 10/01/2008
Report Time[hr:mm:ss]: 18:58:54
Driver Version: 6.14.10.4847
Operating System: Windows XP* Professional, Service Pack 2 (5.1.2600)
Default Language: Farsi
DirectX* Version: 9.0
Physical Memory: 2037 MB
Minimum Graphics Memory: 8 MB
Maximum Graphics Memory: 384 MB
Graphics Memory in Use: 10 MB
Processor: x86 family 6 Model 15 Stepping 13
Processor Speed: 1595 MHZ
Vendor ID: 8086
Device ID: 2A02
Device Revision: 03

* Accelerator Information *

Accelerator in Use: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family
Video BIOS: 1518
Current Graphics Mode: 1280 by 800 True Color (60 Hz)

* Devices Connected to the Graphics Accelerator *

Active Notebook Displays: 1

* Notebook *

Monitor Name: Plug and Play Monitor
Display Type: Digital
Gamma Value: 2.20
DDC2 Protocol: Supported
Maximum Image Size: Horizontal: Not Available
Vertical: Not Available
Monitor Supported Modes:
1280 by 800 (60 Hz)
Display Power Management Support:
Standby Mode: Not Supported
Suspend Mode: Not Supported
Active Off Mode: Not Supported

* Other names and brands are the property of their respective owners.

clapton
03-10-2008, 02:47
مطمئنی در تنظیمات bluetooth توی کنترل پانل hidden نیست ؟ تنظیمات رو چک کنید
تو کدوم قسمت کنترل پانل باید hidden بودنش رو چک کنم؟

cheshm_asali
03-10-2008, 08:29
دوتا مشکل دارم با sony sz740
مشکل اول باطری تا 78 درصد در حالت خاموش شارژش با چراغ چشمک زن بد 78 درصد چراغ دیگه خاموش میشه که معولا این یعنی اتمام شارژ اما روشن که میکنم میبینم شارژش 78 درصد نه 100 درصد
البته تا به این حالت برسه 2.5 طول میکشه

خوب اینجوری مجبورم برای اطلاع از شارژ کامل همیشه دستگاه را روشن بزارم یعنی چی ی ی ی ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل دوم آدم که بالای 1400 پول سونی میده توقع بیشتری از ال دی سی اون نسبت به دل داره چرا ال سی دی این لپ تاپ گوشه کنا سمت چ÷ راستش نور کمتری نسبت با وسط و بالا پائین اون داره این عیب یا نه آخه 1 ماه گارانتی تعویض گرفتم برای اونم بالای 30 تومن باج دادم

ممنوم میشه جواب بدید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_k700
03-10-2008, 13:44
تو کدوم قسمت کنترل پانل باید hidden بودنش رو چک کنم؟

اگه ویندوز ایکس پی هست(که فکر نکنم)از منوی سمت چپ اینو کلیک کنSwitch To Classic View .بعد ببین آیکون که مربوط به بلوتوث هست یا نه .توی ویستا هم تقریبا همینطوره.فکر کنم منظور REGISTERED USER همین بوده.مثلا کارت صدا وقتی نصب باشه آیکون تنظیماتش می اد توی کنترل پنل.اینم همینطور باید باشه.بعد
باید دنبال منو گزینه یا تب(سربرگ) یا چیز دیگه ای توی تنظیمات بگردی که Visibility ,See By Other Device ,Visible By other Devices , کلمات درشون وجود داره .ببین برای Visible کردن Blutooth موبایلت هر کاری می کنی اینم شبیه موبایله فقط باید توی منوهای تنظیمات بگردی و گزینه مناسب رو پیدا کنی. راستی برنامه مخصوص این کار حتما باید وجود داشته باشه.منظورم مدیریت ارسال و دریافت اطلاعات از طریق Bluetooth لپ تاپت هست.
امید وارم کمکت کنه.

clapton
03-10-2008, 17:00
اگه ویندوز ایکس پی هست(که فکر نکنم)از منوی سمت چپ اینو کلیک کنSwitch To Classic View .بعد ببین آیکون که مربوط به بلوتوث هست یا نه .توی ویستا هم تقریبا همینطوره.فکر کنم منظور REGISTERED USER همین بوده.مثلا کارت صدا وقتی نصب باشه آیکون تنظیماتش می اد توی کنترل پنل.اینم همینطور باید باشه.بعد
باید دنبال منو گزینه یا تب(سربرگ) یا چیز دیگه ای توی تنظیمات بگردی که Visibility ,See By Other Device ,Visible By other Devices , کلمات درشون وجود داره .ببین برای Visible کردن Blutooth موبایلت هر کاری می کنی اینم شبیه موبایله فقط باید توی منوهای تنظیمات بگردی و گزینه مناسب رو پیدا کنی. راستی برنامه مخصوص این کار حتما باید وجود داشته باشه.منظورم مدیریت ارسال و دریافت اطلاعات از طریق Bluetooth لپ تاپت هست.
امید وارم کمکت کنه.

من برنامه ای مخصوص این کار نصب نکردم من باید چیکار کنم؟

masoud911
04-10-2008, 01:41
سلام
دوستان من یه toshiba satellite A135-S2276 دارم(البته قبلا راجع بهش مزاحم رجیستر عزیز شده بودم)
من با اسپیکرهاش مشکل دارم!
اولا که صداش کمه و دوما تو ولوم بالا نویز داره
میشه اسپیکرهای توکارش رو عوض کرد؟

navaro
04-10-2008, 18:52
من وقتی درایوامو که باز میکنم search میاد حالا چیکار کنم؟
وقتی رو درایو راست کلیک میکنم به جای اینکه گزینه اول open باشه اول search چه بعد open که این قدیم اینطوری نبود
کمک کنییییییییییییییییییییید!! !!!!!!
چیکار کنم که حل شه مشکل؟

arad.arch
05-10-2008, 11:16
مشکل با bluetooth & finger perint کمک!!!!!!
مدل : dell xps m1530
من دوباره لپ تاپ پارتیشن بندی کردم حالا نمی تونم اینارو نصب کنم یعنی پیداشون نمی کنم
درایورا رو هم گشتم چیزی پیدا نکردم ................بچه هااا کمک!!!!!!!!
............ممنون............

en-com
05-10-2008, 22:57
سلام
من یه 1525 inspiron دارم اما تازگی ها task manager اش اینجوری شده!!!

تو برنامه siSoftware sandra .... هم یه همچین اروری می ده

کسی هست بتونه کمک کنه!!!!!:19:

navaro
06-10-2008, 00:25
کسی نیست جواب بده؟

arad.arch
06-10-2008, 10:12
یعنی کسی نمی دونه................