PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Sub007
31-03-2008, 23:42
سلام من یه سوال داشتم.
من ویندوز ویستا Home روی لپ تاپم (وسترو ۱۵۰۰) دارم اما گاهی اوقات Hibernate برام غیر فعال میشه.
کسی میتونه دلیل این ایراد و راه حلشو بهم بگه؟

moh333n
01-04-2008, 01:17
hibernate درxp
براي فعال كردن آن از منوي استارت به كنترل پنل رفته و Power Options را باز كنيد سپس در سربرگ Hibernate گزينه Enable Hibernation را فعال كنيد و تنظيمات را تاييد كنيد.حال منوي استارت را باز كرده و turn of computer را انتخاب كنيد. در صفحه باز شده دكمه shift را بزنيد.ميبينيد كه گزينه standby به hibernate تغيير پيدا مي كند.براي بردن كامپيوتر به اين حالت دكمه shift را نگه داشته و روي hibernate كليك كنيد.

REGISTERED USER
01-04-2008, 12:06
نقل قول:
نوشته شده توسط alireza20202003 مشاهده تاپيک
دلیل این صفحه خیلی چیزها میتونه باشه مثلا :
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما بهتره مشکلت رو در بخش نرم افزار مطرح کنید .
فکر کنم همينی هست که شما گذشتی
فقط متاسفانه انگليسی هست
ميشه بگيد بيا چيکار کنم تا ديگه اين مشکل به وجود نياد

blue screen ها اغلب وقتی ظاهر میشوند که دو قطعه مثلا دو کارت pc روی سیستم با هم مشکل داشته باشند و این تداخل ممکنه از لحاظ فیزیکی به سیستم آسیب برسونه ..باید با یک نرم افزار قطعات تست بشه و ببینی کدوم مشکل داره ... من SiSoft Sandra رو پیشنهاد میدم:

REGISTERED USER
01-04-2008, 12:12
سلام من یه HP 6720s گرفتمDOS اما...
وقتی می خواستم ویندوز نصب کنم روش البته تو xp ...
اصلا هاردمو نمیشناخت با کلی دردسر fdisk کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم که بازم نشناخت البته
فقط 20 MB از هاردم رو شناخت!!!
بعد رفتم با partition magic 8.0 تحت داس پارتیشن بندی کردم که اون کل هاردمو شناخت ولی بازم همون اتفاق افتاد!!! یعنی error داد که هارد نصب نیست!!!
98 که نصب نشد!!!
2000 که صفحه مرگ آبی میومد error بایوس میداد!!!
یه vista قدیمی هم داشتم (2سال پیش خریده بودم زغالی) که اونم نصب نشد!!!
فقط یه ویندوز ME داشتم که نصب شد...البته درایور ها شو نداشتم پاک کردم!!!
دارم دیونه میشم به خدا ترو خدا اگه کسی میتونه کمکم کنه!!!

مشکلت رو باید اینجا پیگری کنی :

مشکل شما اینه که XP کنترلر هاردت رو نمیشناسه و برای همین شناسایی نمیشه ... شما باید یک سی دی XP دانگرید شده حاوی درایور های کنترلر هارد بسازی و ویندوز رو نصب کنی

در ضمن ویستا نصب میشه ، DVD رو عوض کن ... چرا DVD بک آپ نگرفتی ؟ ضرر کردی

REGISTERED USER
01-04-2008, 12:14
سلام دوستان من ميخام روي لپ تاپ ويستا رو حذف و xp نصب کنم.مشکلي که نيست تا حالا نصب نکرد م .
چون 1جا گفته بود هارد ساتا رو xp نميشناسه.درايورا xpشم دارم.يکي از دوستان راهنمايي کنه .مراحل کار رو کامل بگه..

شما هم بیا اینجا :

چرا توسط موبايل لپ تاپ پيدا نميشه با بلوتوس .ولي برعکس مشکلي نيست.؟hidden شاید..

توی control panel بخش bluetooth setting برو و در صفحه option تیک discovery رو بزن تا سرچ بشه

REGISTERED USER
01-04-2008, 12:18
wifi و IEEE 1394 Connector و expresscard slot چيه وچجوري کا ميده.؟در لپتاپ

WIFI تکنولوژی سبکه بیسیم هست ، باید یک access point در اون نزدیکی وجود داشته باشه تا بعد از search بتونی روی شبکه رجیستر بشی و استفاده کنی ... همچنین میتونی به یک لپ تاپ یا چند لپ تاپ دیگه مثل شبکه وصل بشی که قبلا تنظیماتش رو گفتم

IEEE 1394 هم که یک پورت و اتصال پر سرعت هست که میتونی توی بخش network connection ببینی enable هست یاخیر ... بعد میتونی دستگاه هایی مثل دوربین فیلم برداری رو بهش وصل کنی و تبادل اطلاعاتی با سرعت بسیار بالا داشته باشی

Express card هم یک اسلات هست که یک سری وسایل جانبی مثل مودم و کارت TV و هارد جانبی و کارت گرافیک اکسترنال و ... بهش متصل میشه و میتونی استفاده کنی

REGISTERED USER
01-04-2008, 12:21
دوست عزیز از زحمت هات تشکر میکنیم(از طرف همه دوستان ) خوب اکثرا (مثل خودم) وقتی به مشکل برمیخوریم نمیدونیم چی کار کنیم و ممکن نتونیم همه تاپیکهای انجمن را بخونیم و با عجله یه تاپیک بزنیم و مشکل رو مطرح میکنیم.

برای شما هم صبر عیوب آروز میکنم .وتا اونجای که بتونم سعی میکنم به شما کمک کنم

مرسی من از کسی کمک نمیخوام فقط منظم باشید ... شاید هم زیاد وسواس دارم چون خودم آدم منظمی هستم

قربانت

adameh_bahal
01-04-2008, 14:28
blue screen ها اغلب وقتی ظاهر میشوند که دو قطعه مثلا دو کارت pc روی سیستم با هم مشکل داشته باشند و این تداخل ممکنه از لحاظ فیزیکی به سیستم آسیب برسونه ..باید با یک نرم افزار قطعات تست بشه و ببینی کدوم مشکل داره ... من SiSoft Sandra رو پیشنهاد میدم:

آخه من 2 ساله اين لپ تاپ رو دارم و تازه 2 3 ماه هست که اينطوری ميشه

REGISTERED USER
01-04-2008, 14:36
خوب ، سخت افزار جانبی جدیدی نصب کردی ؟ یا درایوری رو اپدیت کردی ؟

البته این عیب هم گاهی اوقات دیده شده مثلا صفحه آبی وقتی میاد که یک نرم افزار بخواد از یک سخت افزار سیستم استفاده غیر عادی و خارج از حد توانش انجام بده ... در این حالت تعویض سیستم عامل پیشنهاد میشه

REGISTERED USER
01-04-2008, 14:39
مثلا میگم ، من نرم افزار nero رو نصب کرده بودم روی dell 1520 .. وقتی میخواستم با nero vision کار کنم توی ویستا unexpected error رو میداد و bluscreen میومد ... بعد ها متوجه شدم که این نسخه nero با درایور چیپست کارت گرافیک تداخل داره ... با تعویض ویندوز و نصب دوباره نرم افزار نرو 8 نسخه دیگرش حل شد

kajiro hyuga
01-04-2008, 14:49
با سلام به همه من آخر سر نفهمیدم سوال رو چه جوری باید ارسال کنم حالا نقل قول رو زدم درست یا غلط ببخشید.

من یه لب تاب مدل VGNFZ-35G سونی خریدم ظرفیت هاردیسک آن 200gb یک درایو هم بیشتر نداره اون درایو هم ظرفیتش 176gb است. اولا بقیش کجاست؟و از درایو موجود الان 16gb برای برنامه های مختلفی که روش نصب شده رفته و الان 147gb کلا free space داره و همینطور هم داره کم میشه.در ضمن من این لب تاب رو از ایران نخریدم.ممنون میشم اگر جوابمو بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jingool
01-04-2008, 14:55
آقا ممنون مشکل حل شد...:10:حالا یه مشل دیگه دام با کارت صدا و مودم...!
کارت صدا رو از سایت HP گرفتم ولی موقه نصب این پیغام رو میده:
HD Bus Driver KB888111 must be installed first
خب من نمیدونم اینو از کجا پیدا کنم تو سایت خودشم نیست!!!
یه چیز دیگه درایور مودمم هم نصب نمیشه compaq 6720s
تو سایتش من یه دونه رو دانلود کردم ولی کار نکرد!!!
چیکار کنم حالا!!!:41:

REGISTERED USER
01-04-2008, 15:04
توی قسمت پست دادن دکمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زو بزن و بین اون دو تگ( ) میتونی عبارتت رو بنویسی ... بگذریم ..

من یه لب تاب مدل VGNFZ-35G سونی خریدم ظرفیت هاردیسک آن 200gb یک درایو هم بیشتر نداره اون درایو هم ظرفیتش 176gb است. اولا بقیش کجاست؟و از درایو موجود الان 16gb برای برنامه های مختلفی که روش نصب شده رفته و الان 147gb کلا free space داره و همینطور هم داره کم میشه.در ضمن من این لب تاب رو از ایران نخریدم.ممنون میشم اگر جوابمو بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1- بقیه اش پارتیشن ریکاوری هست ... حدود 20 گیگابایت هست ... در ضمن هارد هم 200 گیگ کامل نیست نام تجاری اش 200 هست و مقدارش چند گیگاباتی کمتره

2- بهتره از قابلیت shirink توی ویستا استفاده و سریع پارتیشن بندی اش بکنی ، هیچ کاری هم به بقیه اش نداشته باش بزار مخفی و دست نخورده بمونه تا بتونی سریع اون رو با زدن دکمه F10 روی بوت ریکاوری بکنی ( در مواقع اضطراری )

برای پارتیشن بندی دو راه داره :

1- استفاده از قابلیت Shirink در ویندوز ویستا ... برو توی کنترل پانل و بخش administrator tools و برنامه computer management و از بخش storage روی پارتیشن کلیک کن و shirink رو بزن و سایز مورد نظر برای جدا سازی ... extend هم برای پیوسته ساختن اون فضای جدا شده است ... میتونی این کا رو چند بار هم تکرار کنی .... بعد که فضا باز شده به درایوهای دیگر اضافه کنی ... البته محدودیت فضا برای انتقال وجود داره

2- استفاده از نرم افزار partition magic 8.05 برای XP و paragon partition manager برای ویستا ... که خیلی راحت تر و سریعتر و بهت اجازه میده تا هر چی بخوی شیرینک کنی ... که این نرم افزار هم زیاد گذاشتند دوستان در بخش نرم افزار ... با کمی جستجو پیداش میکنی

لپ تاپ خوبی خریدی ... مدلش هم خاورمیانه هست ...

REGISTERED USER
01-04-2008, 15:09
آقا ممنون مشکل حل شد...حالا یه مشل دیگه دام با کارت صدا و مودم...!
کارت صدا رو از سایت HP گرفتم ولی موقه نصب این پیغام رو میده:
HD Bus Driver KB888111 must be installed first
خب من نمیدونم اینو از کجا پیدا کنم تو سایت خودشم نیست!!!
یه چیز دیگه درایور مودمم هم نصب نمیشه compaq 6720s
تو سایتش من یه دونه رو دانلود کردم ولی کار نکرد!!!
چیکار کنم حالا!!!

خوب شما باید اول درایور UAA Bus Driver for High Definition Audio مایکروسافت رو نصب کنی

و یا

ویا

__________________________________________________ ___________
این هم درایور مودم شما :

jingool
01-04-2008, 15:09
رجیستر جان به پست ما هم یه نگاهی بنداز:46:ثواب داره ها...:31:
...تو نوبتیم:19:

REGISTERED USER
01-04-2008, 15:11
جل الخالق صبر کنید یکم ... خوب من باید لینک اینا رو از توی آرشیو شخصی ام در بیارم ... 2 دقیقه بزار بگذره :18:

چقدر عجولید شما :31:

jingool
01-04-2008, 15:11
ممنون...
حالا کدومو باید بگیرم!!!
لینک مستقیم نداره گیج شدم...
ویرایش شد!!!
ا لینک مستقیمو اضافه کردی...مرسی

kajiro hyuga
01-04-2008, 15:13
مرسی از کمکتون من این لب تاب رو از مالزی خریدم

jingool
01-04-2008, 15:17
رجیستر جان ممنون دارم میدانلودم!!!:20:
حالا مودمو چیکارش کنم درایور براش پیدا نکردم به غیر از سایت خودش که اونم جواب نداد!!!:41:
-------------------------------
بخاطر درایور مودم هم ممنون...دستت درد نکنه!!!

jingool
01-04-2008, 15:25
بخاطر درایور ها ممنون حالا یه سوال دیگه دارم...
وقتی به برق وصله Lcd ش خیلی روشنه ولی وقتی با باتری کار میکنه اینجوری نیست!!!
می خواستم ببینم میشه کاری کرد؟ اگه مصرف باتری خیلی هم بالا رفت اشکال نداره!!!
(تنظیمات خود دستگاه اینجوریه)؟

adameh_bahal
01-04-2008, 15:50
خوب ، سخت افزار جانبی جدیدی نصب کردی ؟ یا درایوری رو اپدیت کردی ؟

نه هيچ کدوم از اين 2 کار رو انجام ندادم

REGISTERED USER
01-04-2008, 23:25
وقتی به برق وصله Lcd ش خیلی روشنه ولی وقتی با باتری کار میکنه اینجوری نیست!!!
می خواستم ببینم میشه کاری کرد؟ اگه مصرف باتری خیلی هم بالا رفت اشکال نداره!!!

هر چی درجه کنتراست رو بالاتر ببری وات بیشتری از باتری میکشه و زودتر خالی میشه

وقتی روی باتری هست بین 30 تا 40 درصد روشنایی پیشنهاد میشه ( که خود سیستم انجام میده اغلب)

اما میتونی از دکمه های فانکشن و کنتراست Fn برای بالابردن روشنایی استفاده کنی

نه هيچ کدوم از اين 2 کار رو انجام ندادم

پس مشکل نرم افزاریه ... حتی ممکنه یک بازی و یا نرم افزارنصب کرده باشی و ناخودآگاه درایوری آپدیت شده باشه

دوباره ویندوز رو نصب کن

Sub007
02-04-2008, 00:10
hibernate درxp
براي فعال كردن آن از منوي استارت به كنترل پنل رفته و Power Options را باز كنيد سپس در سربرگ Hibernate گزينه Enable Hibernation را فعال كنيد و تنظيمات را تاييد كنيد.حال منوي استارت را باز كرده و turn of computer را انتخاب كنيد. در صفحه باز شده دكمه shift را بزنيد.ميبينيد كه گزينه standby به hibernate تغيير پيدا مي كند.براي بردن كامپيوتر به اين حالت دكمه shift را نگه داشته و روي hibernate كليك كنيد.

سلام گلم
آخه من که گفتم ویستا دارم اونوقت شما میای XP رو برام میگی؟
مشکلم حل شد.

jingool
02-04-2008, 01:11
رجیستر جان درایور صدا کار کرد اما مودم کار نکرد چیکار باید بکنم حالا؟:41:
لپ تاپم HP compaq 6720s
یعنی بی خیال اینترنت بشم!!!:19:

REGISTERED USER
02-04-2008, 23:16
از خود سایت conexant بگیر اینقدر خودت رو حرص نده :

چرا درایورها رو از سایت سازنده نمیگیرید ؟ خیلی راحت تره خداییش ...

jingool
06-04-2008, 22:21
یوزر جون چجوری میتونم CD لایت اسکریب بزنم!!!:46:
آخه تو CD درایورام یه درایور نصبی 4-5 MB هست که اونم فقط برای تنظیماتش هست نرم افزاری برای لیبل زدن نداره چیکار کنم؟؟؟
HP 6720s
راستی درایور Bluetooth شم گشتم نبود نرم افزار می خواد؟
ممنون...

REGISTERED USER
07-04-2008, 00:17
من خودم وقت نکردم با LS کار کنم اما اینجا آموزش داده :

باید ببینی بلوتوثش چیه میتونی از سایت سازنده بگیری

jingool
08-04-2008, 01:11
من خودم وقت نکردم با LS کار کنم اما اینجا آموزش داده :

باید ببینی بلوتوثش چیه میتونی از سایت سازنده بگیری
لایت اسکریبو زدم ممنون...:46:
فقط مشکلم بلوتوثش هست
راستی منظورت از این که مدل بلوتوثش چیه رو نقهمیدم!!!
یعنی مدل بلوتوث نوت بوکم رو بیدا کنم!!!

REGISTERED USER
08-04-2008, 13:10
اگر درایور xp کار نداد باید ببینی ساخت چه شرکتی هست و از سایت سازنده یا از درایورهای مشابه استفاده کنی

البته فکر کنم مال کمپانی silicon باشه ... میتونی از سایت broadcom دانلود کنی درایورش رو :

selin
09-04-2008, 10:38
سلام اگه رو لپ تاپ خش بیفته میشه کاریش کرد که خش از بین بره؟

REGISTERED USER
09-04-2008, 15:26
تا حالا شده بتونی خش روی لاستیک پرس شده رو بگیری ؟ من که ندیدم شاید ابزاری باشه ...

Black Hawk
11-04-2008, 12:46
سلام
من امروز دقیقا بدون هیچ خبری متوجه شدم باتریم کار نمیکنه البته خودم حدث میزنم این باتری تعطیل شده
چراغ باتری دو تا چشمک قرمز و یه سبز میزنه بدون برق هم روشن نمیشه ولی مشکلم اینه من اصلا مشکلی نداشتم این چند وقته و اینکه من بیشتر از برق استفاده میردم تا باتری اگر درست حدث میزنم راهی هست من یکی دو ماه باتری رو حفظ کنم ؟؟؟
لب تاب من Dell D820

taha64
11-04-2008, 15:29
دوستان عزیز اگر میتونید راهنمایی کنید

لپ تاپم بدون هشتار و error خاموش میشه! فقط باهاش تایپ میکنم!!!!!:41:

مدل لپ تاپ : win: vista celeron 1.7 acer aspire 5315

REGISTERED USER
11-04-2008, 15:54
سلام
من امروز دقیقا بدون هیچ خبری متوجه شدم باتریم کار نمیکنه البته خودم حدث میزنم این باتری تعطیل شده
چراغ باتری دو تا چشمک قرمز و یه سبز میزنه بدون برق هم روشن نمیشه ولی مشکلم اینه من اصلا مشکلی نداشتم این چند وقته و اینکه من بیشتر از برق استفاده میردم تا باتری اگر درست حدث میزنم راهی هست من یکی دو ماه باتری رو حفظ کنم ؟؟؟
لب تاب من Dell D820

این مشکل از این ایجاد شده که باتری داغ هست و نمیتونه شارژ بگیره ... دستگاه رو خاموش کنید و چند ساعت صبر کنید و بعد در حالت خاموش شارژ کنید ...

وقتی کامل شارژ شد دستگاه رو روشن و استفاده کنید

بعضی موارد هم شده که باتری اتصالاتش کثیفه و یا درست جا نیفتاده که باید یا با الکل تمیز کنید محل اتصال رو یا اون رو درست جا بندازید

اینجا بیشتر بخونید :

REGISTERED USER
11-04-2008, 15:58
دوستان عزیز اگر میتونید راهنمایی کنید

لپ تاپم بدون هشتار و error خاموش میشه! فقط باهاش تایپ میکنم!!!!!

مدل لپ تاپ : win: vista celeron 1.7 acer aspire 5315

من خودم acer TM3260 داشتم ... متاسفانه کیفیت و عمر باتری پایینه و زود خراب میشه

احتمالا باتری خرابه و باید تعویض بشه

همینطوری خاموش میشه ( یعنی میره hibernate ) بدلیل باتری کم یا صفحه آبی مرگ میاد و خاموش میشه ؟

اگر صفحه آبی میاد مشکل نرم افزاریه

taha64
11-04-2008, 16:13
ممنون که جواب دادین:10:

اون صفحه آبیه نمیاد همینجوری خاموش میشه
اگر از باطریش باشه فکر میکنید چقدر برام آب بخوره؟

REGISTERED USER
11-04-2008, 22:04
اگر 6 سلولی بخوای حدود 100 تومن میشه

hossein_dig
11-04-2008, 23:55
سلام لب تاب من کلید میانبر برای تعویض موزیک نداره برنامه ای هست این کار رو انجام بده
Asus X51rl

jingool
14-04-2008, 03:21
سلام من یه مشکل دارم اونم این که رو لپ تاپم xp نصبه...
اما حالا کنارش یه vista ultimate نصب کردم ولی تو سایتش فقط برای 3 نسخه ی vista درایور داره!!!:19:
برای ultimate درایوری نداره حالا موندم چیکار کنم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم!!!
HP 6720s compaq
:20:

yaghot21
14-04-2008, 15:18
سلام دوستان
من سوني fz وايو دارم ويندوز xp هم نصب كردم مشكلي نيست فقط وقتي هد ست وصل مي كنم اسپيكرم قطع نميشه
درايور ها هم كامل نصبه
ميشه كمكم كنين
خيلي ممنون ميشم

d.faraji = ID

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:11
سلام لب تاب من کلید میانبر برای تعویض موزیک نداره برنامه ای هست این کار رو انجام بده
Asus X51rl

یک سری remote دیده بودم چینی بود توی شکاف PCMCI مینشست و همچنین یک سری بلوتوثی هم دیده بودم که با ریموت خودش میتونستی حدود 60 برنامه رو کنترل کنی ... الان دیگه ندیدم تا پارسال بود حدود 40.000 تومان

اما نرم افزاری رو دقیقا نمیدونم ... چرا برنامه برای این کار هست که بشه hotkey تعریف کرد اما الان اسمش یادم نیست

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:12
سلام من یه مشکل دارم اونم این که رو لپ تاپم xp نصبه...
اما حالا کنارش یه vista ultimate نصب کردم ولی تو سایتش فقط برای 3 نسخه ی vista درایور داره!!!
برای ultimate درایوری نداره حالا موندم چیکار کنم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم!!!
HP 6720s compaq

ویندوز ویستا ultimate کارایی هاش با vista home prm. فرق داره نه درایورهاش

دانلود کن و نصب کن فرقی نداره

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:13
سلام دوستان
من سوني fz وايو دارم ويندوز xp هم نصب كردم مشكلي نيست فقط وقتي هد ست وصل مي كنم اسپيكرم قطع نميشه
درايور ها هم كامل نصبه
ميشه كمكم كنين
خيلي ممنون ميشم

قوانین تکرار پست رو رعایت نکردید ... دوست داشتم جوابتون رو کامل بدم اما متاسفم

yaghot21
14-04-2008, 22:44
وقتی هد ست وصل می کنی دیگه باید صدای اسپیکر سانسور بشه ولی هم چنان هر دو صدا دارن
حالا من توی تایپیک ها گشتم رفع این مشکل رو کسی مطرح نکرده

ممنون میشم اگه آدرسش رو بگی اگه کسی تا حالا گفته
سونی وایو fz ویندوز xp نصبیدم خود ویندوز مشکلی نداره

دارین اذیت می کنین ها من گشتم پیدا نکردم
خوب لینک صفحه ای که قبلا در این مورد صحبت شده رو بفرمایید

REGISTERED USER
19-04-2008, 23:12
چند حالت وجود داره :

1- احتمالا فیش هدست مشکل داره

2- توی تنظیمات HD AUDIO AC97 کنترل پانلش باید بری و ببینی آیا jack setting ها دستکاری نشدند ؟ البته باید این نرم افزار رو نصب کنی اگر نیست

3- ویندوز دوباره باید نصب بشه و خطا نرم افزاریه

hamedazshiraz11
20-04-2008, 09:45
سلام به همه دوستان:
من یه لپ تاپ توشیبا مدل A10 دارم.
وقتی روشنش می کنم روی هیچ نوع بوتی وارد نمیشه.
هر کاری می کنم نمیشه از cd بوتش کنم ویندوزم هم بالا نمیاد می خوام ویندوز عوض کنم اما بوت نمیشه.
فکر میکنم از BIOS باشه؟!!!
راهی واسه فلش BIOS هست؟
از دوستان هر کسی بتونه کمک کنه خیلی ازش متشکر میشم.

minerva66
20-04-2008, 13:15
چند روزه که هیچ فایل exe ای رو نمیتونم باز کنم پیغام میده که:
windows cannot access the specified device, file or path.
هیچ cd ای هم اجرا نمیشه و در نتیجه نمیتونم از cd ریکاوری ویندوز استفاده کنم.
norton هم قاط زده مدام پیغام میده که :
to prevent duplicate security status alerts use my existing norton product alerts and turn off redundant windows security center alerts

nobody2000
20-04-2008, 16:06
یک لپ تاپ HP Compaq NC6000 دارم از دیروز تا حالا وقتی روشنش میکنم تصویر نمیاد و سیستم بعد 10 ثانیه خاموش میشه
با باطری و با آداچتور چک کردم
2 تا هم رو 512 داره تک تک چک کردم از اونا نبود . لطفا کمک کنید
ظمنا بگید برای تعمیر تو تهران کجا ببرم که هم مطمئن باشه و هم منصف و بگید حدودا چقدر خرج داره .

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:26
سلام به همه دوستان:
من یه لپ تاپ توشیبا مدل A10 دارم.
وقتی روشنش می کنم روی هیچ نوع بوتی وارد نمیشه.
هر کاری می کنم نمیشه از cd بوتش کنم ویندوزم هم بالا نمیاد می خوام ویندوز عوض کنم اما بوت نمیشه.
فکر میکنم از BIOS باشه؟!!!
راهی واسه فلش BIOS هست؟
از دوستان هر کسی بتونه کمک کنه خیلی ازش متشکر میشم.

چند عامل داره : ممکنه باتری CMOS شما تمام شده باشه و یا از کار افتاده باشه که این مشکل اغلب پیش میاد و همچنین ساعت سیستم هم بهم میریزه و باید باتری توسط یک سرویسکار باتجربه عوض بشه

احتمال بعدی اینه که به هر دلیلی اطلاعات CMOS لوس شده که البته احتمالش کمه ... شما بهتره وارد setup سیستم بشوید و ببینید توی قسمت boot order لیست درایور های بوت شونده چجوریه ؟ هارد را شناخته یا خیر ؟

اگر هم میخواهید بایوس خود را فلش کنید ، علاوه بر ابزار مخصوص خودش باید جدیدترین ورژن فلش اون رو دریافت کنید:

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:27
چند روزه که هیچ فایل exe ای رو نمیتونم باز کنم پیغام میده که:
windows cannot access the specified device, file or path.
هیچ cd ای هم اجرا نمیشه و در نتیجه نمیتونم از cd ریکاوری ویندوز استفاده کنم.
norton هم قاط زده مدام پیغام میده که :
to prevent duplicate security status alerts use my existing norton product alerts and turn off redundant windows security center alerts

احتمالا ویندوز خراب شده و باید دوباره تعویض بشه ... از دیسک های ریکاوری در شروع سیستم و هنگام بوت استفاده کن نه از توی ویندوز

مدل لپ تاپت هم نگفتی ؟

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:31
یک لپ تاپ HP Compaq NC6000 دارم از دیروز تا حالا وقتی روشنش میکنم تصویر نمیاد و سیستم بعد 10 ثانیه خاموش میشه
با باطری و با آداچتور چک کردم
2 تا هم رو 512 داره تک تک چک کردم از اونا نبود . لطفا کمک کنید
ظمنا بگید برای تعمیر تو تهران کجا ببرم که هم مطمئن باشه و هم منصف و بگید حدودا چقدر خرج داره .

لپ تاپ قدیمیه هست ... باید ببری پاییتخت یه شرکت معتبر چکش کنه احتمالا از گرافیک و یا بالا رفتن دمای CPU باشه

تعمیرکار تشخیص میده

اما توی سایت HP راهنمایی خوبی کرده برای چک کردن سیستم و مطمئن شدن از باتری و رم :

Reseating the RAM may resolve this issue. On most notebook PCs, removing and reinserting the memory is a simple step and does not require advanced technical knowledge of the computer. HP recommends reseating the memory module before arranging for warranty service repair. If you are not confident following the steps for removing and replacing the memory module in this document, contact an HP support specialist for assistance.

NOTE: If someone other than HP installs or upgrades the RAM, any damage caused by the RAM and/or by the person when trying to install or upgrade the RAM is excluded from coverage under the product warranty. The customer assumes all risk and liability for damages for any such installation or upgrade.

NOTE: Some HP notebooks may have a secondary memory module located under the keyboard. For removal and replacement instructions pertaining to the second memory module contact HP service and support.

Use the following steps to remove and replace the memory modules:
WARNING: This product contains components that are easily damaged by Electrostatic Discharge (ESD). To reduce the chance of ESD damage, work over a non-carpeted floor, use a static dissipative work surface (like a conductive foam pad), and wear an ESD wrist strap that is connected to a grounded surface, like the metal frame of a PC.

Step 1 - Remove the battery
Slide and hold the battery release latch to the unlock position.
Use your finger to lift the battery up and out.
Step 2 - Remove the memory module
Locate the memory module cover on the bottom of the notebook.
Remove the screw that covers the memory module.
Use your finger or a flat head screw driver to lift the inside edge of the memory module and remove it.
Push both tabs outward simultaneously to release the memory module.
Grasp the memory module by the edges and pull gently to remove it.
After removing one module, replace the memory expansion cover and then replace the screw.
Step 3 - Replace the battery
Insert the battery into the notebook.
Push the battery into the base enclosure until you hear a click.
Connect the AC adapter and turn on the notebook.
NOTE: If the PC will not start up and you experience another failure not covered in this article, see Related links .

After the memory is reseated, connect the AC adapter and turn on the notebook: If the notebook boots normally and the Windows desktop appears no further action is needed. If this problem re-occurs often, contact an HP Support Specialist to schedule a repair.

If the notebook continues to stop responding at the Compaq or HP logo, turn off the notebook continue to the next section of this document.

ppcsoft
21-04-2008, 09:50
:41: سلام
:41:من دیروز داشتم با سی دی بایوس lap top با نرم افزار بایوس کرکر انگولک می کردم یه دفه لپ تاپ هنگ کرد
:41:ریست کردم دیگه هیچی بالا نمی یاد حتی وقتی روشنش می کنم lcd روشن نمیشه فکر کنم اطلاعات :41:بایوسش پریده
:41:حتی نمی تونم برم توی setup
:41:شما می گید چیکار کنم؟
:41:مدل لپ تاپ fujitsu siemenc AMILO Pro V2035
:41:جون من یکی کمک کنه laptop امانت بود پیشم
:41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:

nobody2000
21-04-2008, 17:40
:41: سلام
:41:من دیروز داشتم با سی دی بایوس lap top با نرم افزار بایوس کرکر انگولک می کردم یه دفه لپ تاپ هنگ کرد
:41:ریست کردم دیگه هیچی بالا نمی یاد حتی وقتی روشنش می کنم lcd روشن نمیشه فکر کنم اطلاعات :41:بایوسش پریده
:41:حتی نمی تونم برم توی setup
:41:شما می گید چیکار کنم؟
:41:مدل لپ تاپ fujitsu siemenc AMILO Pro V2035
:41:جون من یکی کمک کنه laptop امانت بود پیشم
:41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:

باید ببری بدی برات دوباره bios بریزند .:5:

REGISTERED USER
21-04-2008, 23:57
دوست عزیز چند تا تاپیک میزنی ؟ رعایت کنید لطفا

jingool
23-04-2008, 02:26
یوزر جان کاری رو که بهم
گفته بودی کردم (نصب درایور vista home premium به جای vista ultimate)
ولی بازم نشد این error رو میده!!!؟؟؟:41:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خود ویستا رو نصب کردم ولی با درایور گرافیک laptop ام مشکل دارم!!!:18:
موقع خرید من داس گرفتم ولی سیستم عامل ویستای laptop منم داشت!!! hp compaq 6720s
آها یادم رفت بگم تو قسمت requirements درایور گرافیکم no نوشته یعنی نرم افزار دیگه ای نمی خواد!!!
حالا چیکار کنم؟
فعلا که ویستا رو unistall کردم...

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:17
احتمالا یک درایور prieinstallation داره که باید قبلش نصب کنی ... من خودم هنوز تست نکردم ... این نوت بوک شما کلا با سیستم عامل FREE DOS عرضه میشه ... و خود شرکت درایورهای محدودی رو میده بیرون براش ... اگر گرافیک روی میخوای میتونی بری سایت اینتل و درایورهاش رو از خود اینتل بگیری ... اما خود اچ پی هم میده :

وقت شد سر دستگاه خودم تست میکنم ببینم

مرسی خبر دادی

jingool
24-04-2008, 00:19
آخه از سایت Hp درایور ویستاشو گرفتم ولی بازم کار نکرد دیگه نمیدونم چیکار کنم!!!:41:

adameh_bahal
02-05-2008, 12:40
چجوری ميتونم بين 2 تا لپتاپ برای تبادل اطلاعات به طور مستقيم ارتباط برقرار کنم ؟
به جز bluetooth

REGISTERED USER
02-05-2008, 13:09
Wifi
Lan connection

روشها و نحوه استفاده رو با کمی جستجو در پست های این تالار میتونی پیدا کنی

adameh_bahal
02-05-2008, 14:42
Wifi
Lan connection

روشها و نحوه استفاده رو با کمی جستجو در پست های این تالار میتونی پیدا کنی

ميشه بيشتر توضيح بديد
wifi رو سرچ کردم ، ولی چيزی پيدا نکردم
Lan connection هم به خاطر کلمه lan نميتونم سرچ کنم :D

REGISTERED USER
02-05-2008, 19:04
نخیر ... بیشتر از چندین بار درخواست شده و تکرار توضییح دادم ... دیگه زحمت سرچ با خودتون

adameh_bahal
02-05-2008, 19:29
نخیر ... بیشتر از چندین بار درخواست شده و تکرار توضییح دادم ... دیگه زحمت سرچ با خودتون

به خدا سرچ کردم در مورد که هيچی نيست
اون يکی رو هم چون lan 3 حرفيه نميتونم سرچ کنم

mahdi717
05-05-2008, 15:56
سلام.
من یه لب تاپ toshiba satellite a215 خریدم ولی همراهش هیچ سی دی نبود. میخواستم بینم آیا همچین چیزی امکان داره؟ اگه یه وت خواستم ویندوزمو عوض کنم اید چیکار کنم؟ نه درایور دارم نه ویندوز original.

hossein_dig
05-05-2008, 16:06
توشيبا همين جوريه. بايد دانلود کنى

mahdi717
05-05-2008, 19:01
توشيبا همين جوريه. بايد دانلود کنى

از کجا باید دانلود کنم؟ ویندوزش چی؟ با چه برنامه ای میتونم cd ریکاوری تهیه کنم؟

hossein_dig
05-05-2008, 19:11
از سایت خو توشیبا .این کار یک مقدار دردسر داره به نظر من اگه ویندوز نداره احتیاجی به ریکاوری گرفتن نیست!!
اگه داره خوب لایسش هم نصب مشکلی نداره .فکر کنم ویستا روش باشه .
من که روز اول زدم هم ویندوز رو صاف کردم هم درایو ریکاوری !! رو. به چه درد میخوره این ریکاوری نمیدومنم .
ولی ریکاوری فقط dell خیلی با حال بدون سی دی میتونی ریکاوری کنی.

REGISTERED USER
05-05-2008, 23:33
به خدا سرچ کردم در مورد که هيچی نيست
اون يکی رو هم چون lan 3 حرفيه نميتونم سرچ کنم

این اولیش

این دومیش

من هم با یک سرچ ساده پیدا کردم
دیگه تصمیم دارم به سوالات گزینشی جواب بدم ... اینطور فایده نداره

REGISTERED USER
05-05-2008, 23:36
از کجا باید دانلود کنم؟ ویندوزش چی؟ با چه برنامه ای میتونم cd ریکاوری تهیه کنم؟

از این لینک مدل خود را انتخاب و درایور ها را دانلود کنید و روس سی دی بریزید

اگر ویندوز اصل نداشته باید بخری ... و اگر داشته و پاک شده باید یکی متفرقه نصب و با سریال زیر دستگاه رجیسترش کنی ( اگر ویندوز از اول داشته بود برچسب سریال و شماره محصول داره)

casper66m
06-05-2008, 10:01
من یک لپ تاپ دل وسترو خریدم بعد فرمتش کردم که ویندوز ویستا التیمیت بریزم الان یک مشکل دارم وقتی ویستا التیمت میریزم تمام مراحل نصب انجام میشه ولی اخر که ویندوز برای اولین بار می خواد بالا بیاد یک صفحه سیاه میاد که باید ریستش کنم نمیدونم چرا این میاد مشکل از ویستا نیست چون وقتی ویندوز ویستا home خودش رو می ریزم نصب میشه ویندوز بالا میاد

REGISTERED USER
06-05-2008, 10:23
دل ووسترو ها اغلب این مشکل رو دارند .... این هم راه حل اش اما خارجیه و زحمت ترجمه پای خودتان ... این مشکل عمومیه و مربوط به کنترلرهای هاست هست ... من خودم دیدم حل شده اما تا حالا به مشکلی برنخوردم که خودم دستکاریش کنم:

و توی فروم معروف notebook review :

و

خلاصه بگم برای ویستا ultimate باید توی بایوس برید و Advanced Host Controller Interface) AHCI را disable کنید

freeandazad
08-05-2008, 13:23
با سلام
من یه لپ تاپ
maxxonrt B1752
دارم دربدر دنبال درایور صوتیش میگردم اگه ممکته دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم
با تشکر

hossein_dig
08-05-2008, 13:30
من یک لپ تاپ دل وسترو خریدم بعد فرمتش کردم که ویندوز ویستا التیمیت بریزم الان یک مشکل دارم وقتی ویستا التیمت میریزم تمام مراحل نصب انجام میشه ولی اخر که ویندوز برای اولین بار می خواد بالا بیاد یک صفحه سیاه میاد که باید ریستش کنم نمیدونم چرا این میاد مشکل از ویستا نیست چون وقتی ویندوز ویستا home خودش رو می ریزم نصب میشه ویندوز بالا میاد

ایسوس منم این جوری، ویستا هوم روش نصب بود .ویندوز میریختم مرحله اخر سیاه میشد من کل هارد رو دوباره پارتیشن بندی کردم و پارتیشن ریکاوری رو هم پاک کردم مشکل حل شد:11::46:

REGISTERED USER
08-05-2008, 18:28
با سلام
من یه لپ تاپ
maxxonrt B1752
دارم دربدر دنبال درایور صوتیش میگردم اگه ممکته دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم
با تشکر

بدی این نوت بوک های چینی این هست که هیچ ساپورتی ندارند
من که چیزی پیدا نکردم
احتمالا توی سایت های چینی یا جاهایی که توی پاییتخت بانک درایور دارند پیدا بشه

freeandazad
08-05-2008, 20:23
بدی این نوت بوک های چینی این هست که هیچ ساپورتی ندارند
من که چیزی پیدا نکردم
احتمالا توی سایت های چینی یا جاهایی که توی پاییتخت بانک درایور دارند پیدا بشه

با سلام
ممنون که تلاش کردین اگه دوستان دیگه هم لطف کنن و به من عاجز درمونده کمک کنن ممنون میشم.
باتشکــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــر مجدد

REGISTERED USER
08-05-2008, 23:35
ببین یک راهش اینه کخ بدونی کارت صدای لپ تاپ ات چه چیپستی داره بعد میتونی بری سایت سازنده چیپست مثلا realtek و درایور جامع صدای سیستم رو دانلود کنی

در ضمن برای ادامه بحث به این قسمت بروید :

درخواست و ارائه درایورهای سخت افزاری لپتاپ های مختلف

maheasemoon
09-05-2008, 07:23
سلام
من کارت pcmci برای مودم لپ تاپم خریدم ولی زرد نصب می شه .فکر کنم با سیستم عاملم مشکل داره .
سیستم عاملم هم اکس پی هست .
باید چی کار کنم تا درست شه ؟بدون اینکه کارتمو عوض کنم .
مرسی

adameh_bahal
11-05-2008, 21:04
من ويندوز لپتاپم رو عوض کردم و دوباره ميخواستم با سي-دي webcam manager وبکم نصب کنم ولی وقتی سي-دي رو نصب ميکنم و روی live cam avatar کليک ميکنم اين error رو ميده:
there is no valid webcam detected.
please ensure that you have installed your webcam driver properly.

در صورتی که وقتی از webcam center/tools/setting/motion detection/detection ميبينم،وبکم کار ميکنه و تو device manager هم وبکم هست

tissot
12-05-2008, 12:33
سلام دوستان
من یک لپ تاپ sony s48 دارم اما هر کاری می کنم نمیتونم وارد bios setup بشم .از چه راهی میتونم؟(میخوام برای bios پسورد بزارم)

tissot
12-05-2008, 13:53
سلام دوستان
من یک لپ تاپ sony s48 دارم اما هر کاری می کنم نمیتونم وارد bios setup بشم .از چه راهی میتونم؟(میخوام برای bios پسورد بزارم)

vbadvanced
12-05-2008, 17:03
سلام دوستان.
من تازگی با راهنمایی دوستان و بر و بچز فوروم یه hp pavilion dv6750 گرفتم.
فقط درایو ریکاوری سیستمم مخفی نیست. میخوام ببینم اگه با Paragon یا نرم افزارای دیگه مخفیش کنم سیستم ریکاوریم از کار نمیفته؟
ممنون.

siyanor
13-05-2008, 10:39
سلام دوستان

maheasemoon
سی دی همراه کارت نبود (اگه دسترسی به لپ تاپ دیگه داری اونو اونجا امتحان کن برای اطمینان )جایگاه کارت مشکلی نداره؟

adameh_bahal
برای من این مشکل یه بار پیش اومد اونو یه بار دیگه نصب کن ببین چی میشه (فکر کنم با یه درایو دیگه در ارتباط باشه که یا نصب نکردید یا بعد از درایو وبکم نصب کردید )

tissot

دوست عریر F2 رو امتحان کردی؟

abadvanced
دوست اول از همه پیشمهاد میکنم که یه نسخه از پارتیشن مربوطه بگیری
من تا حالا امتحان نکردم اما فکر نکنم مشکلی پیش میاد (راستی برای این کار به نرم افزار نیازی نداری )

vbadvanced
13-05-2008, 16:02
سلام دوستان

maheasemoon
abadvanced
دوست اول از همه پیشمهاد میکنم که یه نسخه از پارتیشن مربوطه بگیری
من تا حالا امتحان نکردم اما فکر نکنم مشکلی پیش میاد (راستی برای این کار به نرم افزار نیازی نداری )

دی وی دی های ریکاوری رو رایتیدم. فقط میخوام مطمئن بشم.

مگه از طریق خود ویندوز هم میشه مخفیش کرد؟؟!!

melik
13-05-2008, 20:15
سلام
من یه inspiron 1520 خریدم که تو صفحه setup در مورد سی پی یو مینویسه intel pentium core 2 dou
مدل t2330
اما تو سایت اینتل t2330 رو توی مدلهای core 2 dou نشون نمیده
تو بیشتره سایتهای ایرانی هم این مدل رو core dou معرفی کرده هرچند بعضیهاشون هم اون رو core 2 dou نوشتن. من واقعا گیج شدم لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه که بالاخره این سی پی یو از چه نوعی هستش؟

REGISTERED USER
13-05-2008, 22:33
دی وی دی های ریکاوری رو رایتیدم. فقط میخوام مطمئن بشم.

مگه از طریق خود ویندوز هم میشه مخفیش کرد؟؟!!

مشکلی نیست

از طریق خود دستور diskpart میتونی این کار رو نرم افزاری انجام بدی چون خودشون هم نرم افزاری مخفی می کنند:

How To Hide Drive Partition

خیلی راه داره ... ببین ... فقط باید مخفی بشه و نه پاک و تغییر letter پارتیشن ... فقط و فقط مخفی نرم افزاری
میتونی با سرچ تونی نت هزار روش و نرم افزار پیدا کنی

vbadvanced
14-05-2008, 17:21
یک دنیا ممنون. جواب داد هیچ مشکلی هم پیش نیومد.:11:
همین روشی که شما گذاشتی فکر کنم از همش راحت تر و سریعتر باشه.:46:

REGISTERED USER
14-05-2008, 22:24
همیشه روش های ساده تر بهترند

ahmadgipsy
15-05-2008, 06:26
اقا من وقتی لپ تاپ روشنه و اداپتور بهش وصل میکنم بعد از حدودا نیم ساعت اداپتور به شدت داغ میکنه
این طبیعیه یا مشکل داره به نظر شما
بعدم اینکه لطف کنین بگین سیستمی که در طول روز مرتبا روشنه یک سره به اداپتور باید وصل باشه یا اینکه با باطری کار کنه و شارژ بشه

hossein_dig
15-05-2008, 08:20
اقا من وقتی لپ تاپ روشنه و اداپتور بهش وصل میکنم بعد از حدودا نیم ساعت اداپتور به شدت داغ میکنه
این طبیعیه یا مشکل داره به نظر شما
بعدم اینکه لطف کنین بگین سیستمی که در طول روز مرتبا روشنه یک سره به اداپتور باید وصل باشه یا اینکه با باطری کار کنه و شارژ بشه

وقتی باطری در حال شارژ باشه یا مصرف دستگاه زیاد باشه (زمان بازی) شارژر داغ میشه که طبیعیه

شارژ و دشار شدن باطری عمر باطری رو کم میکنه
هم میتونی باطری رو در بیاری کار کنی

یا با باطری و اتصال مدام شارژ کار کنی که اون روش رو توصیه نمی کنن چون چند روز یکبار باطری شروع به شارژ میشه بازم عمر باطری کم میشه ولی من خودم این جوری کار میکنم:31: چون به هرحال عمر باطری کم میشه :31:

:11:

Mahdi_Moosavi
15-05-2008, 11:05
تاپیک مهم شد ...... .

با تشکر از دوستان فعال و ...... .

موفق باشید .

aria_electric_fars
16-05-2008, 17:29
سلام
برای نصب FN KEY بر روی لپتاپ Vgn-Cr240n به دنبال فایل VESCONFIG.INI می گردم لطفا یه خرده سریعتر راهنمایی کنید و لینکش رو بزارید واسم

با تشکر
بای

REGISTERED USER
16-05-2008, 18:23
امر دیگه ای باشه ؟

aria_electric_fars
16-05-2008, 20:05
سلام
آخه این رو ببین
من تمامش رو دارم الی بند شماره 5 حالا من دنبالش می گردم لطفا زحمتش رو بکشید خیلی گیرم

با تشکر
بای

REGISTERED USER
16-05-2008, 23:21
هر جایی که بحث دانگرید سونی هست این فایل هم هست :

و

سرچ کنید یکم اینقدر آماده خور نباشید

aria_electric_fars
16-05-2008, 23:46
سلام
دستت درد نکنه
زحمتش رو کشیدی ولی آماده خور نباشم یعنی چی؟؟؟من آماده خور نیستم کلی هم گشتم ولی وقتی ندونم این فایل به چه دردی می خوره و کارش چیه من هر کجا هم برم نمی فهمم واسه چیه و اصلا چی رو باید دانلود کنم به هر حال ممنون امیدوارم که درست بشه

REGISTERED USER
17-05-2008, 12:28
من منظورم کلی بود ... این فایل زحمتش یک سرچ جزئی با نام خودش توی دکتر گوگل هست

hosein_reval
17-05-2008, 13:54
سلام.
من يه لپ تاپ دره پيت سوني fz140e دارم كه خاك بر سر ويندوز xp روش نصب نميشه.
ميدونم قبلا توضيح دادين ولي بي ارزم نميتونم لينكشو گير بايم.
اگه كمكم كنيد حتما ميرين تو بهشت.
مرسي.

farzin56
17-05-2008, 21:38
سلام لپ تاپ من compaq که داشتم باهاش کار می کردم هنگ کرد اومدم خاموشش کردم بعد که روشنش کردم صفحه اصلی می یاد و 2 تا بوق می زنه و دیگه جلو نمی ره صفحه کلیدم کار نمی کنه اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنونش می شم
با تشکر

REGISTERED USER
17-05-2008, 23:04
سلام.
من يه لپ تاپ دره پيت سوني fz140e دارم كه خاك بر سر ويندوز xp روش نصب نميشه.
ميدونم قبلا توضيح دادين ولي بي ارزم نميتونم لينكشو گير بايم.
اگه كمكم كنيد حتما ميرين تو بهشت.
مرسي.

:9:

من اینجا دیوونه میشم یه روز :

[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی سیستمهای جدید با چیپست Intel S-ATA & Raid ا

REGISTERED USER
17-05-2008, 23:05
سلام لپ تاپ من compaq که داشتم باهاش کار می کردم هنگ کرد اومدم خاموشش کردم بعد که روشنش کردم صفحه اصلی می یاد و 2 تا بوق می زنه و دیگه جلو نمی ره صفحه کلیدم کار نمی کنه اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنونش می شم
با تشکر

احتمالا مشکل از رمش هست ... ببرش تعمیرگاهی که کارش لپ تاپ باشه، شاید آسیب فیزیکی دیده باشه

روشنش هم نکن احتمال داره بدتر بشه

hossein_dig
18-05-2008, 08:42
dell 1525 driver baryi xp nadare

?

servic tag
1tygsj3j
3jgsj3j

REGISTERED USER
19-05-2008, 18:29
dell 1525 driver baryi xp nadare

?

servic tag
1tygsj3j
3jgsj3j

حسین جان تو دیگه چرا ؟ :41:

نا امیدم کردی :13:

بخش مربوطه بود ... نبود ؟

hossein_dig
20-05-2008, 11:50
چى کار کنم به يه مشترى
گفتم ميشه(چون رواکثر دل ها من اىکس پى نصب کردم ولى وقتى رفتم سايت درايور دانلود کنم بد ضايع شدم .فعلا دارم چندمدل
ديگه رو تست ميکنم

پيشنهادى دارى بگو
ممنون

REGISTERED USER
20-05-2008, 19:30
حالا گذاشتم برات ... اما رعایت کن

jingool
24-05-2008, 21:57
User جان اگه یه کمکی بکنی ممنون میشم!!!:20:
من رو سیستمم xp دارم که حالا در کنارش ویستا نصب کردم...همه ی درایوراشم نصب کردم ولی با درایور گرافیکش مشکل دارم!!! درایورشو نصب میکنم این ارور رو میده::19:
this computer does not meet the minimum requirements for installing the software setup will exit
تو خود سایت لپ تاپ من HP مدل 6720s زده ویستا نصب میشه!!!
core2 duo 2.0
1GB
160
VGA x3100 intel
مشکل از حداقل سیستم مورد نیاز که نیست؟
حالا من موندم چیکار کنم!!!؟

monana61
24-05-2008, 22:03
سلام به همه
یکی از دوستام یه لپ تاپ دل داره که من خواستم ویندوزش رو عوض کنم چون مشکل پیدا کرده بود و بلوتوثش هم کار نمی کرد. اما اون سی دی لپ تاپش رو گم کرده و منم نتونستم با هیچ سی دی دیگه ای درستش کنم اون جایی هم که اونو خریده میگه سی دی نداره و اگرم باشه خیلی گرونه!!!!
می خواستم ببینم همینطوره و نمی شه از جایی سی دیش رو تهیه کرد آخه عجیبه که یه نسخه از اون نباشه.

monana61
24-05-2008, 23:32
کسی می دونه بالاخره من می تونم سی دی لپ تاپ دل رو پیدا کنم یا نه؟؟؟؟

REGISTERED USER
25-05-2008, 00:34
User جان اگه یه کمکی بکنی ممنون میشم!!!
من رو سیستمم xp دارم که حالا در کنارش ویستا نصب کردم...همه ی درایوراشم نصب کردم ولی با درایور گرافیکش مشکل دارم!!! درایورشو نصب میکنم این ارور رو میده:
this computer does not meet the minimum requirements for installing the software setup will exit
تو خود سایت لپ تاپ من HP مدل 6720s زده ویستا نصب میشه!!!
core2 duo 2.0
1GB
160
VGA x3100 intel
مشکل از حداقل سیستم مورد نیاز که نیست؟
حالا من موندم چیکار کنم!!!؟

شما برو سایت اینتل و درایور کارت گرافیک رو دانلود کن و نصب کن ... احتمالا درست بشه

hossein_dig
25-05-2008, 08:19
کسی می دونه بالاخره من می تونم سی دی لپ تاپ دل رو پیدا کنم یا نه؟؟؟؟

خوب یا باید دانلود کنی .یا باید بخری

jingool
25-05-2008, 11:02
شما برو سایت اینتل و درایور کارت گرافیک رو دانلود کن و نصب کن ... احتمالا درست بشه
تا حالا 2-3 تا درایور رو امتحان کردم ولی از سایت اینتل نگرفتم!!!

adameh_bahal
25-05-2008, 19:26
من با wireless نميتونم بين 2 تا لپتاپ ارتباط برقرار کنم،يعنی نميتونم همديگه رو پيدا کنم در صورتی که قبلاً ميتونستم . اسم هر 2 هم يکی هست

jingool
26-05-2008, 01:53
یوزر جان ممنون از اینتل که گرفتم درست شد!!!:20:

hossein_dig
26-05-2008, 08:27
من با wireless نميتونم بين 2 تا لپتاپ ارتباط برقرار کنم،يعنی نميتونم همديگه رو پيدا کنم در صورتی که قبلاً ميتونستم . اسم هر 2 هم يکی هست

دوست خوب من تو شبکه نباید اسم دو دستگاه(computer name) عین هم باشن:46:

adameh_bahal
26-05-2008, 09:36
دوست خوب من تو شبکه نباید اسم دو دستگاه(computer name) عین هم باشن:46:

بله ميدونم منظورم اين بود اسم SSID هر 2 رو هم يکی گزاشتم ولی اصلاً نميتونن همديگه رو پيدا کنن.
با xp اون icon که شبيه اينترنت هست مياد ولی با ويستا اون icon نمياد فقط وقتی connection رو ميسازم مينويسه waiting for a user to connect

hossein_dig
26-05-2008, 10:52
بله ميدونم منظورم اين بود اسم SSID هر 2 رو هم يکی گزاشتم ولی اصلاً نميتونن همديگه رو پيدا کنن.
با xp اون icon که شبيه اينترنت هست مياد ولی با ويستا اون icon نمياد فقط وقتی connection رو ميسازم مينويسه waiting for a user to connect

تا اونجای که ار ویستا یادمه باید یه اکانت بسازی تا بتونی به دستگاه دیگه وصل شی این تنظیمات توی اطلاعات اکانتت یوزر هست .من الان ویستا نصب ندارم بهت بگم

adameh_bahal
26-05-2008, 11:07
تا اونجای که ار ویستا یادمه باید یه اکانت بسازی تا بتونی به دستگاه دیگه وصل شی این تنظیمات توی اطلاعات اکانتت یوزر هست .من الان ویستا نصب ندارم بهت بگم

خوب من اونو هم ساختم ولی فقط مينويسه waiting for a user to connect وiconش نمياد

hossein_dig
26-05-2008, 11:15
والا من لپ تاپم اورجینال ویستا داشت بخاطر این جور اذیتا پاکش کردم وxp نصب کردم
اگه میتونی عوض کن یا نه تو بخش شبکه انجمن مطرح کن

adameh_bahal
26-05-2008, 12:13
والا من لپ تاپم اورجینال ویستا داشت بخاطر این جور اذیتا پاکش کردم وxp نصب کردم
اگه میتونی عوض کن یا نه تو بخش شبکه انجمن مطرح کن

ممنون مشکل حل شد ولی با اينکه firewall خاموشه و اسم SSID هر 2 هم يکی هست و اسم computer ها متفاوت هست use pass error ميده

Sub007
28-05-2008, 18:43
سلام به همه
من روی لپ تاپم ویندوز ویستا نصب است البته این ویندوز از ابتدا بر روی سیستمم نصب بود.حالا میخوام SQL2005 روی لپ تاپ نصب کنم اما نمیتونم.
از دوستان میخوام که منو راهنمایی کنند چون واقعا نیاز به نصب این برنامه دارم.
در ضمن مدل لپ تاپم DELL Vostro 1500 میباشد و OS اون هم VISTA HOME BASIC میباشد.

REGISTERED USER
29-05-2008, 00:04
مشکل SQL سرور به لپ تاپ بر نمیگرده مربوط به ویندوز ویستا هست ... بهتر بود به بخش نرم افزار مراجعه میکردی بهتر راهنمایی ات میکردن

مثلا ببین :

و یا آموزشش :

Installing SQL Server 2005 for Vista

mandegarfar
29-05-2008, 09:18
وقتی vista به قطعات دستگاه نمره می ده ، همه نمره ها بالای 5.1 ولی به کارت گرافیک میده 3.3
مشخصات لپ تاپ من :
cpu : core due 2 T9300 2.5GHz
cash : 6 M
ram : 4 G
vga : 256 dedicated up to 1575
hard : 320 G
monitor : 15.4

به لپ تاپ دوستم که SONY VAIO FE 48G/h و گرافیکش 128 و تا 380 هم بیشتر شر نمی کنه مده 4.7 !!!!!!!!
1) مشکل کار کجاست ؟ و چه کا رمی تونم ؟
2) لپ تاپی هست که عینا این مشخصات رو داشته باشه و کارت گرافیک قوی تری داشته باشه؟

mehrradg23
29-05-2008, 23:37
سلام من يه لبتاپ گرفتم asus f3 وينوزش ويستا هست ميخوام xp کنم چکار بايد بکنم
عين pc معمولي ويندوز بريزم
براي ريکاوري هم يه Dvd داره به نام recovery dvd asustek computer inc يعني فايل ريکاوريش ساخته شده و اماده تو همين dvd هست؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
30-05-2008, 00:34
این رفیقمون mandegarfar آخرشه!

REGISTERED USER
30-05-2008, 00:35
سلام من يه لبتاپ گرفتم asus f3 وينوزش ويستا هست ميخوام xp کنم چکار بايد بکنم
عين pc معمولي ويندوز بريزم
براي ريکاوري هم يه Dvd داره به نام recovery dvd asustek computer inc يعني فايل ريکاوريش ساخته شده و اماده تو همين dvd هست؟؟؟؟؟

این قسمت :

ashkan1360
30-05-2008, 10:52
دوستان عزیز سلام
من دیروز یه vostro 1500 با مشخصات زیر گرفتم :
cpu core 2 duo 2.5
6 meg cache
graphic 8600
ram 2 g
با قیمت یک و 460 تومن
------
من کاربر حرفه ای کامپیوتر هستم ولی تا حالا با نوت بوک کار نکرده ام
اگه نکته خاصی به ذهنتون مبرسه ، ممنون میشم بهم بگین
چند تا سوال هم داشتم :

نوت بوک من سیم کارت میخوره ، اگه ایرانسل بندازم روش ، میشه اینترنت هم کار کرد ؟
همین الان سیم کارت ایرانسل رو انداختم روش ولی هیچ اتفاقی نیفتاد ، توی گزینه ها هم جایی براش پیدا نکردم
البته یه کم هم شاید به دلیل نا آشنایی با vista باشه ، که اگه xp بود میخوردمش

میشه از طریق بلوتوس اینترنت رو از pc ام به نوت بوکم بیارم ؟
pc من به adsl وصله

از طریق وایرلس میشه با گوشی های وایرلس دار مثل p990 وصل بشم و کاری بکنم ؟

این سیستم نباید روی خودش یه remote داشته باشه؟
فروشنده با من نداد
و همچنین سیم برای s-video

کارت pcmcia دقیقا" چه کاربردی داره ؟
یه کمی ازش میدونم ، توی سایت ایرانسل هم توضیح داده براش که چه تنطیماتی انجام بدیم تا به اینترنت وصل بشیم؟
حالا این کارت برای ایرانسل رو از کجا میشه خرید ؟

توی یاهو مسنجر هم voice ندارم ، مشکل چیه ؟

ممنون تا سوالات بعدی . . .

ashkan1360
30-05-2008, 11:09
در ضمن ، این هم نمره ای که vista داده :

Orbit
30-05-2008, 16:02
سلام
من یه دل مدل inspiron 1520 خریدم از دل ایران
بدون ویندوز بود

ویندوز ایکس پی ریختم و تمام درایور هاشو هم برای ایکس پی و هم ویستا دانلود کردم

دو تا سوال دارم :

1: اگه یه ویندوز ایکس پی اورجینال مال خود دل رو از دوستم که مدل d850 رو داره بگیرم و رایت کنم و یا نصب کنم مشکل سریال نامبر خواهم داشت ؟ چون موقع نصب سریال نمیخواد کنه

2: من روی چند لبتاب دل که ویندوز رو اورجینال روش ریخته شده خریدن دیدم موقع کم یا بالا بردن ولوم و یا مثلا زدن دکمه فانکشن + اف 3 روی تصویر مونیتور اطلاعات انجام کار رو میده مثلا ولوم رو کم و زیاد می کردم روی صفحه اندازه ولوم رو نشون میداد و یا با زدن فانکشن و دکمه های نشانه گر بالا و پایین میتونستم نور تصویر رو که کم و زیاد میشد با یه برنامه کوچیک روی صفحه مونیتور ببینم
میخوام ببینم چه برنامه ای برای این کار ها روش نصب شده و احتمالا باید توی بخش دانلود سایت دل باشه

مرسی

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:02
ستان عزیز سلام
من دیروز یه vostro 1500 با مشخصات زیر گرفتم :
cpu core 2 duo 2.5
6 meg cache
graphic 8600
ram 2 g
با قیمت یک و 460 تومن
------
من کاربر حرفه ای کامپیوتر هستم ولی تا حالا با نوت بوک کار نکرده ام
اگه نکته خاصی به ذهنتون مبرسه ، ممنون میشم بهم بگین
چند تا سوال هم داشتم :

نوت بوک من سیم کارت میخوره ، اگه ایرانسل بندازم روش ، میشه اینترنت هم کار کرد ؟
همین الان سیم کارت ایرانسل رو انداختم روش ولی هیچ اتفاقی نیفتاد ، توی گزینه ها هم جایی براش پیدا نکردم
البته یه کم هم شاید به دلیل نا آشنایی با vista باشه ، که اگه xp بود میخوردمش

میشه از طریق بلوتوس اینترنت رو از pc ام به نوت بوکم بیارم ؟
pc من به adsl وصله

از طریق وایرلس میشه با گوشی های وایرلس دار مثل p990 وصل بشم و کاری بکنم ؟

این سیستم نباید روی خودش یه remote داشته باشه؟
فروشنده با من نداد
و همچنین سیم برای s-video

کارت pcmcia دقیقا" چه کاربردی داره ؟
یه کمی ازش میدونم ، توی سایت ایرانسل هم توضیح داده براش که چه تنطیماتی انجام بدیم تا به اینترنت وصل بشیم؟
حالا این کارت برای ایرانسل رو از کجا میشه خرید ؟

توی یاهو مسنجر هم voice ندارم ، مشکل چیه ؟

ممنون تا سوالات بعدی . . .

1- فکر نکنم برای packed data جواب بده .... با خود ماژول GSM جواب نگرفتم اون زمان که داشتم اما دیدم راه اندازی شده برای 3G ...

2- امتحان نکردم ... باید از یک روتور و برنامه خاص استفاده کنی ... اگر بلوتوث نصب شده باشه میتونی از طریق کانکشن ات ارتباط برقرار کنی ... اینو باید از جای دیگه بپرسی

3- با wifi میشه ... کافیه تنظیمات رو انجام بدی مثل یک PC .... در این موارد هیچ فرقی نیست با لپ تاپ و پی سی

4- خیر .... ریموت نداره ... سری inspiron 1520 داره نه vostro ... کابل Svideo هم اگر توی راهنمای متعلقاتش نداره یعنی نیست

5- اسم دقیق اون pcmci data card هست و حدود 20.000 تومنه ... از بازا میتونی گیر بیاری ... کار pcmci هم یک وسیله نیست یک شکافه که express card هم میگن و برای اتصال کارت های جانبی به لپ تاپه مثل مودم و کارت شبکه و وایرلس و هارد اکسترنال و کارت TV و ...

6- ببین شاید تو تنظیمات صدای توی control panel صدای میکروفن و line in قطع باشه

موفق باشید

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:02
در ضمن ، این هم نمره ای که vista داده :

خیلی خوبه ...

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:04
سلام
من یه دل مدل inspiron 1520 خریدم از دل ایران
بدون ویندوز بود

ویندوز ایکس پی ریختم و تمام درایور هاشو هم برای ایکس پی و هم ویستا دانلود کردم

دو تا سوال دارم :

1: اگه یه ویندوز ایکس پی اورجینال مال خود دل رو از دوستم که مدل d850 رو داره بگیرم و رایت کنم و یا نصب کنم مشکل سریال نامبر خواهم داشت ؟ چون موقع نصب سریال نمیخواد کنه

2: من روی چند لبتاب دل که ویندوز رو اورجینال روش ریخته شده خریدن دیدم موقع کم یا بالا بردن ولوم و یا مثلا زدن دکمه فانکشن + اف 3 روی تصویر مونیتور اطلاعات انجام کار رو میده مثلا ولوم رو کم و زیاد می کردم روی صفحه اندازه ولوم رو نشون میداد و یا با زدن فانکشن و دکمه های نشانه گر بالا و پایین میتونستم نور تصویر رو که کم و زیاد میشد با یه برنامه کوچیک روی صفحه مونیتور ببینم
میخوام ببینم چه برنامه ای برای این کار ها روش نصب شده و احتمالا باید توی بخش دانلود سایت دل باشه

مرسی

1- اون ویندوز geniune شده است و هنگام نصب سریال نمیخواد OEM VERSION هست اصطلاحا... اما اگر خواستی اپدیت کنی شاید مشکل داشته باشی...

2- آره هست ... یک چیزی مثل system utility ... میتونی از سایت دل بگیریش بخش دانلودها

ashkan1360
31-05-2008, 00:23
1- فکر نکنم برای packed data جواب بده .... با خود ماژول GSM جواب نگرفتم اون زمان که داشتم اما دیدم راه اندازی شده برای 3G ...

2- امتحان نکردم ... باید از یک روتور و برنامه خاص استفاده کنی ... اگر بلوتوث نصب شده باشه میتونی از طریق کانکشن ات ارتباط برقرار کنی ... اینو باید از جای دیگه بپرسی

3- با wifi میشه ... کافیه تنظیمات رو انجام بدی مثل یک PC .... در این موارد هیچ فرقی نیست با لپ تاپ و پی سی

4- خیر .... ریموت نداره ... سری inspiron 1520 داره نه vostro ... کابل Svideo هم اگر توی راهنمای متعلقاتش نداره یعنی نیست

5- اسم دقیق اون pcmci data card هست و حدود 20.000 تومنه ... از بازا میتونی گیر بیاری ... کار pcmci هم یک وسیله نیست یک شکافه که express card هم میگن و برای اتصال کارت های جانبی به لپ تاپه مثل مودم و کارت شبکه و وایرلس و هارد اکسترنال و کارت TV و ...

6- ببین شاید تو تنظیمات صدای توی control panel صدای میکروفن و line in قطع باشه

موفق باشید

ممنون
حالا به نظرت انتخاب خوبی بوده؟
روزی چند ساعت مجازم باهاش کار کنم ؟
البته یکی از این پایه های دو فن دار خریدم براش که خنکش کنه ، چون خودش خوب گرم میشه
من کلا" باهاش میخوام زیاد کار کنم ، مشکلی که پیش نمیاد
وقتی میخوام چند ساعت پشت سر هم بشینم پاش ، سیم برقشو میزنم و در نمیارم ، این برای باطری ضرر نداره؟

خیلی خوبه ...

مال شما چند بود؟

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:28
خوبه ... یکم داغ میکنه عین بخاری ... تو زمستان که عالیه اما توی رگام پیشنهاد من نهایت روزی 4 تا 5 ساعت مداوم هست ... میتونی روی hibenate بزاری و یک ساعت بعد بعد از خنک شدن دوباره سیکل کاری رو شروع کنی

نه شارژ نیز ضرر نداره

5.3 ... خیلی وقته درایور عوض کردم رفرش نکردم

ashkan1360
31-05-2008, 00:38
خوبه ... یکم داغ میکنه عین بخاری ... تو زمستان که عالیه اما توی رگام پیشنهاد من نهایت روزی 4 تا 5 ساعت مداوم هست ... میتونی روی hibenate بزاری و یک ساعت بعد بعد از خنک شدن دوباره سیکل کاری رو شروع کنی

نه شارژ نیز ضرر نداره

5.3 ... خیلی وقته درایور عوض کردم رفرش نکردم

اگه خنکش هم کنم با فن ها روزی 4 یا 5 ساعت بیشتر کار نکنم؟
آخه کار من بیشتر از این حرف هاست

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:49
آره .... ببین گفتم مداوم ... حرارت مداوم قطعات رو داغون میکنه ... مدتش خیلی مهمه کولر هم اونقدر خنک نمیکنه به هر حال قطعات داخی در معرض جریان هوای گرم مستقیم هستند ...

اگر از کولر پدهای دو تایی یا تارگوس با 6 یا 8 فن استقاده کنی که مکش قوی باشه خوبه

Orbit
31-05-2008, 09:19
1- اون ویندوز geniune شده است و هنگام نصب سریال نمیخواد OEM VERSION هست اصطلاحا... اما اگر خواستی اپدیت کنی شاید مشکل داشته باشی...

2- آره هست ... یک چیزی مثل system utility ... میتونی از سایت دل بگیریش بخش دانلودها

مرسی
اون برنامه رو پیدا کردم تو سایت دل به اسم quickset بود دستت درد نکنه

در مورد ویندوز یه راهنمایی بکنید که من اگه بخوام ویندوز اورجینال ایکس پی مخصوص دل رو داشته باشم باید چیکار کنم ؟
همینی که از دوستم گرفتم رو نصب کنم راهی نیست که بشه رجیسترش کرد و یا سریال نامبر رو تغییر داد و به یه سریال معتبر دیگه کار کرد ؟
اصلا این ویندوز مخصوص دل فرقی داره با ویندوز معمولی ؟

ashkan1360
31-05-2008, 09:37
آره .... ببین گفتم مداوم ... حرارت مداوم قطعات رو داغون میکنه ... مدتش خیلی مهمه کولر هم اونقدر خنک نمیکنه به هر حال قطعات داخی در معرض جریان هوای گرم مستقیم هستند ...

اگر از کولر پدهای دو تایی یا تارگوس با 6 یا 8 فن استقاده کنی که مکش قوی باشه خوبه

دوست عزیز امروز که با مغازه ای که ارش نوت بوک خریدم ، صحبت میکردم ، میگفت شما از صبح تا شب هم که روشن بذاری خبری نیست
تازه میگفت که خود Dell میگه یه سال هم روشن بذاری چیزیش نمیشه
نمیدونم والا ، چی بگم ؟؟؟؟؟؟

در ضمن کولر پد من دوتایی هست و دمش میکنه ، نه مکش
و دیشب که نوت بوک رو از روش برداشتم ، خنک خنک بود ، جوری که اگه به کسی نشون میدادی ، میگفت تازه روشنش کردی !!!

REGISTERED USER
01-06-2008, 00:51
در مورد ویندوز یه راهنمایی بکنید که من اگه بخوام ویندوز اورجینال ایکس پی مخصوص دل رو داشته باشم باید چیکار کنم ؟
همینی که از دوستم گرفتم رو نصب کنم راهی نیست که بشه رجیسترش کرد و یا سریال نامبر رو تغییر داد و به یه سریال معتبر دیگه کار کرد ؟
اصلا این ویندوز مخصوص دل فرقی داره با ویندوز معمولی ؟

خیر ... فرقی نداره فقط میتونی رجیستر یا اپدیت کنی

میتونی نصب کنی مشکلی نیست ... راهی هم برای تغییر سریال نامبر نیست ...

دوست عزیز امروز که با مغازه ای که ارش نوت بوک خریدم ، صحبت میکردم ، میگفت شما از صبح تا شب هم که روشن بذاری خبری نیست
تازه میگفت که خود Dell میگه یه سال هم روشن بذاری چیزیش نمیشه
نمیدونم والا ، چی بگم ؟؟؟؟؟؟

احتمالا گارانتی اش هم روس هواست ! مطمئن باش

morteza_mzh
02-06-2008, 12:20
سلام
میخواستم بدونم این درایوی که به عنوان درایو recovery هست ، مورد استفادش چیه . مثلا چه اتفاقی بیفته باید از این درایو استفاده کنیم (یا اینکه خود ویندوز استفاده میکنه و ربطی به ما نداره)
همچنین میخواستم بدونم اگه اسم درایو رو مثلا از D به G تغییر بدیم مشکلی ایجاد میشه یا نه ؟
اگر سوالم مبتدیانس شرمنده ، چون فعلا تازه واردم:)

hossein_dig
02-06-2008, 12:23
کسی میدونه آداپتور اپل از کجا باید گیر بیارم ؟
Apple MacBook Pro MA897LL/A Core 2 Duo T7700 2.4Ghz 2048MB 160GB DvDRW+DL Bluetooth 56K NIC 17" WXGA nVidia Geforce 8600M GT 256MB + 256MB Mac OS X Tiger

hossein_dig
02-06-2008, 12:27
سلام
میخواستم بدونم این درایوی که به عنوان درایو recovery هست ، مورد استفادش چیه . مثلا چه اتفاقی بیفته باید از این درایو استفاده کنیم (یا اینکه خود ویندوز استفاده میکنه و ربطی به ما نداره)
همچنین میخواستم بدونم اگه اسم درایو رو مثلا از D به G تغییر بدیم مشکلی ایجاد میشه یا نه ؟
اگر سوالم مبتدیانس شرمنده ، چون فعلا تازه واردم:)

سلام
این پارتیشن برای ریکاوری با خود ویندوز میشه استفاده کرد یا با استفاده از سی دی خود دستگاه
من روز اول زدم پاک کردم چون ویستا هوم بیس خوشم نمی آد ولی هروقت بخوام دوباره نصب میکنم و چون لایس ویندوز تو
بایوس لپ هست مشکلی ندارم البته فقط برای ویستا هموم بیس
البته فکر کنم هاردت بالای 100 باشه به نظر من کاری باهاش نداشته باش

morteza_mzh
02-06-2008, 13:01
از جوابت ممنون ولی میشه دقیق تر توضیح بدی ؟ مثلا چه اتفاقی بیفته مجبوریم از ریکاوری استفاده کنیم ؟
و اینکه اصلا نمیشه یه Backup کلی گرفت تا دیگه به هیچ چیزی احتیاج نداشته باشیم ؟
چون من خواستم هاردمو پارتیشن بندی کنم ، گفتم اگه بشه این درایو رو یا اینکه پاک کنم (اگر به درد نمیخوره) یا اینکه هم اسمشو عوض کنم و هم مخفیش کنم تا دیگه جلو چشم نباشه :31:

hossein_dig
02-06-2008, 13:49
از جوابت ممنون ولی میشه دقیق تر توضیح بدی ؟ مثلا چه اتفاقی بیفته مجبوریم از ریکاوری استفاده کنیم ؟
چون من خواستم هاردمو پارتیشن بندی کنم ، گفتم اگه بشه این درایو رو یا اینکه پاک کنم (اگر به درد نمیخوره) یا اینکه هم اسمشو عوض کنم و هم مخفیش کنم تا دیگه جلو چشم نباشه :31:

زمانی که ویندوز اصلی لپ تاپ غیر قابل استفاده باشه یا شما ازش راضی نباشی

چرا نمیشه من خودم با خود ویندوز یه بک آپ 10 گیگی از xp گرفتم هروقت ویندوزم خراب میشه یه ویندوز نصب میکنم بعد میزنم بکاپ برمیگرده ولی کلا یه 1ساعتی معطلی داره ولی دیگه از کلی برنامه نصب کردن راحتم

چون من خواستم هاردمو پارتیشن بندی کنم ، گفتم اگه بشه این درایو رو یا اینکه پاک کنم (اگر به درد نمیخوره) یا اینکه هم اسمشو عوض کنم و هم مخفیش کنم تا دیگه جلو چشم نباش
به نظر من اگه موقع نصب ویندوز پارتیشن ریکاوری اذیت نمیکنه این کار رو بکن
اگه مخفیش کنی بهتر و پاک هم نکنیش چه بهتر. بعدا مثل من پشیمون نمیشی ولی زیاد هم مهم نیست :13:
:11::10:

morteza_mzh
02-06-2008, 14:34
شرمنده که بعد از این همه دوباره سوال می پرسم!
تقریبا جا افتاد :20: ولی آخر سر نفهمیدم اگه اسم درایو رو از D به یه چیز دیگه تغییر بدم ،
ویندوز تو ریکاوری کردن قاطی میکنه یا نه :question:

hossein_dig
02-06-2008, 16:17
مگه نگفتی میخوای مخفیش کنی خوب چیکار به اسمش داری تا اونجای که من میدونم نباید مشکلی پیش بیاد چون بعدا هم دوباره میتونی اسم عوض کنی ولی بازم احتیاط کن

GR_mahdi
02-06-2008, 20:17
سلام
به نظر شما تا مبلغ 1200000 تومان چه لب تابي بخرم؟؟؟

morteza_mzh
03-06-2008, 11:35
مگه نگفتی میخوای مخفیش کنی خوب چیکار به اسمش داری تا اونجای که من میدونم نباید مشکلی پیش بیاد چون بعدا هم دوباره میتونی اسم عوض کنی ولی بازم احتیاط کن
خواستم اسمشو به عنوان آخرین درایوم بذارم تا ترتیب درایوام به هم نخوره.
ولی به هر حال ، حالا یه کاریش میکنم .
از بابت جواب هم ممنون

arash-amiri
03-06-2008, 19:16
سلام دوستان ممکنه در مورد refurbished توضیح بدید چون نوت بوک من هم اینطوریه.یعنی بهم انداختن؟

s-a-l-i-m
03-06-2008, 23:52
scorol من قطع شده هر کاری کردم درست نشد.

fareed
04-06-2008, 22:13
سلام
من dell m1530 دارم
دکمه eject دی وی دی رامش (دکمه لمسی) کار نمیکنه
لطفا کمک کنید

snowman66_1
04-06-2008, 22:34
با سلام

بنده یک لپ تاپ toshiba satellite A215-S4757 دارم
که رویش windows vista نصب شده است . پس از مدتیwindows xp
را در کنار ویستا نصب کردم تا اینکه ایکس پی خراب شد و تصمیم به عوض کردن آن گرفتم
ولی پس از تعویض ویندوز ایکس پی دیگر نتوانستم
ویندوز ویستا را اکتیو کنم با وجودی که فایلهای ویستا وجود دارد
بدین صورت که با وچودی که ویندوز ویستا را از طریقdisk management
اکتیو میکنم ولی باز هم با ایکس پی بالا می آید
حال از دوستان میخواهم که مرا راهنمایی کنند که چه کنم

keyvan_73
04-06-2008, 23:50
چطوری نور lcd را بیشتر کنم
--------------------------------------------------------------------------------
تو ویستا زیاد می شه ولی xp رو نمی دونم چطوری

fareed
05-06-2008, 23:11
چطوری نور lcd را بیشتر کنم
--------------------------------------------------------------------------------

تو کنترل پنل توی قسمت پاور

REGISTERED USER
05-06-2008, 23:54
سلام دوستان ممکنه در مورد refurbished توضیح بدید چون نوت بوک من هم اینطوریه.یعنی بهم انداختن؟

نوت بوک های ریفش یا ریفر یا restore که میگن یعنی دست دوم ولی چون قطعات سالم بوده دوباره بازسازی و تمیز شده در یک محل تحت نمایندگی خود شرکت ...

اگر شخص به عنوان نو بهت داده بله بهت انداختن !

REGISTERED USER
05-06-2008, 23:56
scorol من قطع شده هر کاری کردم درست نشد.

کدوم اسکرول ؟ دکمه اسکرول کیبورد یا تاچ پد ؟

اگر با نصب درایور و رفرش درست نشد حتما باید ببری تعمیرگاه تا تست بشه

REGISTERED USER
06-06-2008, 00:00
سلام
من dell m1530 دارم
دکمه eject دی وی دی رامش (دکمه لمسی) کار نمیکنه
لطفا کمک کنید

نصب درایورهای system به طور کامل یا ریکاوری ... در ضمن باید بایستید تا دیسک شما unmounted بشه و کمی طول ممکنه بکشه ...

این مشکل احتمال بسیاز زیاد سخت افزاری نیست چون این دکمه فانکشن نرم افزاری هست مثل عملیات کلیدهای FN

REGISTERED USER
06-06-2008, 00:02
با سلام

بنده یک لپ تاپ toshiba satellite A215-S4757 دارم
که رویش windows vista نصب شده است . پس از مدتیwindows xp
را در کنار ویستا نصب کردم تا اینکه ایکس پی خراب شد و تصمیم به عوض کردن آن گرفتم
ولی پس از تعویض ویندوز ایکس پی دیگر نتوانستم
ویندوز ویستا را اکتیو کنم با وجودی که فایلهای ویستا وجود دارد
بدین صورت که با وچودی که ویندوز ویستا را از طریقdisk management
اکتیو میکنم ولی باز هم با ایکس پی بالا می آید
حال از دوستان میخواهم که مرا راهنمایی کنند که چه کنم

شما باید ویستا را از طریق بوت کردن DVD تعمیر کنید ... اینجا توی این آموزش توضیح دادم :

موفق باشید

linuxboy
06-06-2008, 00:54
سلام
بچه ها من می خوام دل مدیا دایرکت نصب کنم می گن با این کار هاردت فول فرمت میشه
حالا می خوام بک آپ بگیرم
با چی بک آپ بگیرم و یه چیزی حدود 10گیگ اطلاعات ضروری دارم
با نورتون گوست از همه درایوام بک آپ بیگره بعدش که من بعد از فرمت نورتون گوست را اجرا کنم و مثلا هاردم فقط درایو
C بسازه و درایو های d , e که قبل از فرمت بوده رو هاردم دوباره باز می گردند؟یا اطلاعاتشون در C باز میگرده یا اصلا باید با اطلاعاتم خدا حافظی کنم؟بعدش باری بک آپ از هاردم که 100 گیگ هست یک فلش 2گیگ کافیه؟ یا مثلا همون 10 گیگ را ببرم تو درایو D بعد از هون d بک آپ بگیرم؟
یا روش بهتر اینه که اطلاعاتم را بریزم تو DVD ؟

linuxboy
06-06-2008, 00:55
یک سوال دیگه هم دارم
من هاردم را فول فرمت کردم 2سال پیش
اگر یکی که 6400 داره به من سی دی ریکاوریش را بده سیستم من برمیگرده به همون چیز اولی که دل بهم داد یا نه؟

linuxboy
06-06-2008, 01:00
تو کنترل پنل توی قسمت پاور
تو قسمت پاور همچین چیزی نیست که
کجاشه؟

hossein_dig
06-06-2008, 10:31
تو قسمت پاور همچین چیزی نیست که
کجاشه؟

اگه xp باشه فقط با کلید های میانبر میتونی

ولی ویستا از تنظیمات پاور میشه

hossein_dig
06-06-2008, 10:41
یک سوال دیگه هم دارم
من هاردم را فول فرمت کردم 2سال پیش
اگر یکی که 6400 داره به من سی دی ریکاوریش را بده سیستم من برمیگرده به همون چیز اولی که دل بهم داد یا نه؟

اگه تمام مشخصات سخت افزاری تون یکی باش و پارتیشن ریکاوری رو صاف نکرده باشی آره

hossein_dig
06-06-2008, 11:02
سلام
بچه ها من می خوام دل مدیا دایرکت نصب کنم می گن با این کار هاردت فول فرمت میشه
حالا می خوام بک آپ بگیرم
با چی بک آپ بگیرم و یه چیزی حدود 10گیگ اطلاعات ضروری دارم
با نورتون گوست از همه درایوام بک آپ بیگره بعدش که من بعد از فرمت نورتون گوست را اجرا کنم و مثلا هاردم فقط درایو
C بسازه و درایو های d , e که قبل از فرمت بوده رو هاردم دوباره باز می گردند؟یا اطلاعاتشون در C باز میگرده یا اصلا باید با اطلاعاتم خدا حافظی کنم؟بعدش باری بک آپ از هاردم که 100 گیگ هست یک فلش 2گیگ کافیه؟ یا مثلا همون 10 گیگ را ببرم تو درایو D بعد از هون d بک آپ بگیرم؟
یا روش بهتر اینه که اطلاعاتم را بریزم تو DVD ؟

حالا می خوام بک آپ بگیرم
والا اگه هاردت ساتا ست بیخیال نورتون گاست شو
من خودم هم همین مشکل بک آپ گیری رو داشتم بهترین انتخاب بک آپ خود ویندوزه
بارتیشن مورد نظر رو انتخاب کن و بزن یه بک آپ کامل بگیر البته نزدیک نیم ساعت طول میکشه !!
برای برگردون باید یه ویندوز جدید نصب کنی بعد بک آپ رو برگردن که بازم نیم ساعت ا بیشتر طول میکشه

فعلا همین راه عملیه:10:

یه پارتیشن درست کن یا به یه پارتیشن دیگه منتقل کن و بک آپ رو انجا بریز روی کول که جا نمیشه !!:13::27:

linuxboy
06-06-2008, 11:57
دستت درد نکنه
خب اگر بخواهیم همچین کاری کنیم که بگیرم دیتا را رو دیویدی نصب کنم بهتره هست که
حالا یک سوال دیگه هم داشتم
AMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile Processor TL- 60 (2.00GHz 512K
این سی پی بو با چه سی پی یو اینتل برابری می کنه؟

linuxboy
06-06-2008, 12:57
اگه تمام مشخصات سخت افزاری تون یکی باش و پارتیشن ریکاوری رو صاف نکرده باشی آره
من نمیدونم حالا این هست یا نه ولی یه بار همون اول کار الکی گرفتم کل هارد fdisk کردم حالا نمی دونم پارتیشن ریکاوری چیه اگر همچین چیزی هم باشه به احتمال زیاد یه حالی هم به اون دادم
حالا با fdisk اونم میپره یا نه؟

linuxboy
06-06-2008, 13:00
والا اگه هاردت ساتا ست بیخیال نورتون گاست شو
من خودم هم همین مشکل بک آپ گیری رو داشتم بهترین انتخاب بک آپ خود ویندوزه
بارتیشن مورد نظر رو انتخاب کن و بزن یه بک آپ کامل بگیر البته نزدیک نیم ساعت طول میکشه !!
برای برگردون باید یه ویندوز جدید نصب کنی بعد بک آپ رو برگردن که بازم نیم ساعت ا بیشتر طول میکشه

فعلا همین راه عملیه:10:

یه پارتیشن درست کن یا به یه پارتیشن دیگه منتقل کن و بک آپ رو انجا بریز روی کول که جا نمیشه !!:13::27:
حسین جون آخه من اون روزی که لپتاپ گرفتم یادمه دل خودش نورتون روش ریخته بود حتما با هاردم سازگار دیگه
بعدشم من ویندوز home دارم توش بکاپ نداره
====
یک سوال دیگه هم اینه من می خوام هاردم مثل روز اول بعد از اینکه مدیا دایرکت نصب کردم یکپارچه کنم
یعنی فقط یدونه C داشته باشم ولی از آنجا که من دیتا با ارزشی دارم و زود به زود ویندوز می ریزیم چه برنامه ای هست که از درایو C هم از دیتام هم از برنامه هایی که نصب کردم بکاپ بگیره؟

hossein_dig
06-06-2008, 15:10
دستت درد نکنه

سرت درد نکنه:27:
خوب چرا بریزی رو دیویدی رو هارد نگه داره اگه خیلی مهمه با win rar خوردش کن تا بتونی رایت کنی

برابری شو رو باید با چارت ها مقایسه کنی من الان اینترتم سرعتش پاین وگرنه برات لینک میزاشتم
ولی این AMD Turion 64 X2 Dual-Core مشکلی ندارن و خوراک بازی خورا هستن تنها مشکلشون گرماشونه اگه مشکل نداری قیمتون شون هم خوبه !!:10:

hossein_dig
06-06-2008, 15:11
من نمیدونم حالا این هست یا نه ولی یه بار همون اول کار الکی گرفتم کل هارد fdisk کردم حالا نمی دونم پارتیشن ریکاوری چیه اگر همچین چیزی هم باشه به احتمال زیاد یه حالی هم به اون دادم
حالا با fdisk اونم میپره یا نه؟

خوب به سلامتی مثل خودمی :27::11:
مگه این ویستا اصلی فرقی هم با غیر اصلی میکنه:21: الان کرک ویستا 3 سوت کرک میکنه با امکان آپ دیت !!
از این ویستا کرک شده ها استفاده کن :10:

hossein_dig
06-06-2008, 15:12
حسین جون آخه من اون روزی که لپتاپ گرفتم یادمه دل خودش نورتون روش ریخته بود حتما با هاردم سازگار دیگه
بعدشم من ویندوز home دارم توش بکاپ نداره
====
یک سوال دیگه هم اینه من می خوام هاردم مثل روز اول بعد از اینکه مدیا دایرکت نصب کردم یکپارچه کنم
یعنی فقط یدونه C داشته باشم ولی از آنجا که من دیتا با ارزشی دارم و زود به زود ویندوز می ریزیم چه برنامه ای هست که از درایو C هم از دیتام هم از برنامه هایی که نصب کردم بکاپ بگیره؟

خوب اگه سازگار یه بار از پارتیشن ویندوز یه بکاپ بگیر اگه رفت تو داس و بک آپ گرف و گیر نکرد اون موقع حسابه !!:27:
من نمی دونم چرا همه گیر دادن به این ویستای هموم . این ویندوز ویترینه فقط بدرد کارای معمولی میخوره
من که خودم فقط با XP کار میکنم فقط یه 2 روزی ویستا داشتم خیلی سنگینه :41: مگه با CPU CORE 2 DUE

خوب حتما باید حداقل 2 پارتیشن داشته باشی تا بک آپ تو یه جا نگه داری کنی سعی کن از ویندوز بدون ایراد بک آپ بگیری یا حدا قل بعد برنامه های لازم و ضروری :5:

linuxboy
06-06-2008, 15:27
دستت درست حسین جون
نورتون امکان بک آپ از برنامه های نصب شده هم داره؟
مثلا من رو ویندزوم فوتوشاپ نصب فردا ویندوز دوباره می ریزم از بک آپ نورتون استفاده کنم فتوشاپ را برام بالامیاره
بعدش یه سوال دیگه هم که داشتم نورتون چه جوری میره تو داس اون بالا گفتی بره تو داس؟
من الان نورتون 10 دارم فقط می تونه بک آپ را برام بریزه تو فلش همین فکر نکنم حالا چه جوری بره تو داس را نمی دونم
میشه توضیح بدی
خیلی بهت زحمت دادما

hossein_dig
06-06-2008, 17:19
اگه نورتون برات کار کنه عالی من تو پی یسم از اون استفاده میکنم !!
انگار دوباره ویندوز ریختی فقط قبلش پارتیشنت رو صاف میکنه !! مطمئن باش کار میکنه من تست کردم خوشبه حالت

اول تنظیماتش رو انجام می دی بعد یه ریستارت میکنه میره تو داس مال من نمی دونم چه ورژنی اگه بالاتر داشتی با منم شیر کن ممنون

خواهش قابلی نداشت اگه میتونی آپ کن ما هم استفاده کنیم راستی هاردت ساتاست ؟

linuxboy
06-06-2008, 18:59
آره SATA-150 هست
من امتحان نکردم ببینم کار می کنه یا نه ولی می خوام بدونم بعد از اینکه ریختم تو فلش باید چی کار کنم؟
باید دوباره ویندوز بریزم بعدش نورتون را نصب کن بعدش از داخل نورتون ریکاوری کنم؟
یا اینکه اون فلش برام سیستم را بوت می کنه؟
از اینجا دانلود کردم
سریالش کار نمی کنه 15 روزه است

monster489
06-06-2008, 19:56
من یک لپ تاپ توشیبا مدل SATELLITE A215-S5818دارم که بدون بک آپ گیری از ویندوز ویستا اوریجینال اون ، ویندوز Xp جدید رو تو درایو C و بدون دستکاری در درایو مخفی لپ تاپ نصب کردم حالا میخوام بدونم میتونم با استفاده از درایو مخفی که در لپ تاپ وجود داره ویندوز ویستا رو دوباره ریکاوری کنم و چجوری ؟در ضمن اگر کسی از دوستان درایور این مدل رو برای ویندوز Xp داره لطفا معرفی کنه
باتشکر

keyvan_73
06-06-2008, 23:27
soall چطوری نور lcd را بیشتر کنم
-
........................
javabbتو کنترل پنل توی قسمت پاور
.......
نشد

hossein_dig
06-06-2008, 23:57
آره SATA-150 هست
من امتحان نکردم ببینم کار می کنه یا نه ولی می خوام بدونم بعد از اینکه ریختم تو فلش باید چی کار کنم؟
باید دوباره ویندوز بریزم بعدش نورتون را نصب کن بعدش از داخل نورتون ریکاوری کنم؟
یا اینکه اون فلش برام سیستم را بوت می کنه؟
از اینجا دانلود کردم
سریالش کار نمی کنه 15 روزه است

والا برای من که از داس بالا میمود آدرس ایمیج رو بهش میدادی شروع میکرد به کار باید من اینو دانلود کنم ببینم چه جوریه

hossein_dig
06-06-2008, 23:59
-
........................
.......
نشد

بابا ثواب داره دفترچه دستگاهت رو بخونی یا لاقال مدل دستگاه رو بگو

معمولا کلید میانبر داره روی کیبرد یه دکمه FN باید باشه اون نگه داره با یه دکمه شبیه چراغ پر نور

REGISTERED USER
07-06-2008, 00:02
دستت درد نکنه

کلا پیشنهاد میشه از نرم افزار Acronis True Image ستفاده کنی ... DVD بوتش توی بازار هست (مثلا توی مجموعه lord) ... میتونی از اون بوت کنی و از هاردت و یا درایوهای خاصی بک اپ بگیری ...

نورتون گاست ورژن 12 هم می تونی استفاده کنی البته از DVD بوتش ... بهت اجازه میده راحت بک آپ بگیریو هر وقتی خواستی ا ghost explorer توش بگردی و فایلهای مورد نیازت رو استخراج کنی

به همین سادگی

این سی پی یو بزار intel core2 dou 2.0 T7250 هست

REGISTERED USER
07-06-2008, 00:20
من یک لپ تاپ توشیبا مدل SATELLITE A215-S5818دارم که بدون بک آپ گیری از ویندوز ویستا اوریجینال اون ، ویندوز Xp جدید رو تو درایو C و بدون دستکاری در درایو مخفی لپ تاپ نصب کردم حالا میخوام بدونم میتونم با استفاده از درایو مخفی که در لپ تاپ وجود داره ویندوز ویستا رو دوباره ریکاوری کنم و چجوری ؟در ضمن اگر کسی از دوستان درایور این مدل رو برای ویندوز Xp داره لطفا معرفی کنه
باتشکر

درایورها رو در تاپیک درایورها گذاشتم ... راه حل جامعش هم هست :

با کمی جستجو در بخش های آخری پیداش میکنید

اگر شما Toshiba Recovery CD تهیه نکردید چون کنسول نداره به ناچار باید یک ویستا نصب کنید و درایورهای اصلی اون رو دانلود کنید تا بتونید از طریق برنامه ساخت DVD ریکاوری به آن دسترسی پیدا کنید و اطلاعات لازم را بک آپ بگیرید ... هنگام بوت تنها دو فانکشن وجود داره

1- دکمه F2 برای ورود به setup
2- دکمه C برای انتخاب بوت شدن

اما اگر نوت بوک شما جدید باشه با فشردن دکمه F8 و انتخاب Repair your Computer میتونید از روی پارتیشن مخفی ریکاوری کنید

آموزش :

موفق باشید

REGISTERED USER
07-06-2008, 00:23
-
........................
.......
نشد

شما حتما باید درایورهای مورد نیاز برای دانگرید کردن رو نصب کنید و از اون طریق به دکمه FN دسترسی داشته باشید تا بتونید نور رو کم و زیاد کنید

و راه دیگری نیست توی XP

ashkan1360
07-06-2008, 00:25
اگر شما Toshiba Recovery CD تهیه نکردید چون کنسول نداره به ناچار باید یک ویستا نصب کنید و درایورهای اصلی اون رو دانلود کنید تا بتونید از طریق برنامه ساخت DVD ریکاوری به آن دسترسی پیدا کنید و اطلاعات لازم را بک آپ بگیرید ... هنگام بوت تنها دو فانکشن وجود داره

1- دکمه F2 برای ورود به setup
2- دکمه C برای انتخاب بوت شدن

اما اگر نوت بوک شما جدید باشه با فشردن دکمه F8 و انتخاب Repair your Computer میتونید از روی پارتیشن مخفی ریکاوری کنید

برای Dell Vostro چجوریه ؟

ashkan1360
07-06-2008, 09:45
یکی دو روزه که نوت بوک من به یه برنامه ای به نام minidump گیر میده و میگه stop working شده
جریان چیه؟

یه سوال دیگه : تا به حال دو دفعه شده که من سیم شبکه ام رو در آوردم و دوباره جا زدم و اون صفحه آبی مرگ اومده و تا 5 شمرده و نوت بوک ریست شده ولی بعدش درست کار کرده؟
جریان این یکی چیه ؟
در ضمن این نوت بوک نو هست و عمرش یه هفته هست

linuxboy
07-06-2008, 11:05
سلام
بچه ها شماوقتی مودم adsl را خاموش می کنید در حالیکه به اینترنت کانکت باشید و دیسکانکت نکرده اید کامپیوترتون هنگ نمی کنه؟
برای من هنگ می کنه چه جوری باید درستش کنم؟

ashkan1360
07-06-2008, 12:03
سلام
بچه ها شماوقتی مودم adsl را خاموش می کنید در حالیکه به اینترنت کانکت باشید و دیسکانکت نکرده اید کامپیوترتون هنگ نمی کنه؟

نه
چه ربطی داره ؟

Mohandes_mansour
07-06-2008, 16:58
سلام دوستان...
این ویندوز رو که تغییر دادم به ویستا Ultimate از Home Basic اما درایور شبکه وایرلس نصب نمیشه!
از اون دی وی دی درایورهاشم استفاده کردم...اما 10 مدل درایور وایرلس هست توش!
اما نشد...نصب نشد...
چراغ سمت راست که مربوط به WIFI هست هم خاموشه...
مدل لپ تاپم : Dell Vostro 1500
به من بگید باید چه کارش کنم که نصب بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ashkan1360
07-06-2008, 17:48
سلام دوستان...
این ویندوز رو که تغییر دادم به ویستا Ultimate از Home Basic اما درایور شبکه وایرلس نصب نمیشه!
اما نشد...نصب نشد...
اون زبونه لغزنده ای که wireless رو روشن میکنه ، در حالت روشن هست ؟

Mohandes_mansour
07-06-2008, 18:25
اون زبونه لغزنده ای که wireless رو روشن میکنه ، در حالت روشن هست ؟

آره روشن کردم،اما کار نمی کنه!:41:

REGISTERED USER
07-06-2008, 23:42
برای Dell Vostro چجوریه ؟

دکمه C برای اجرای کنسول ریکاوری و R برای تعمیرات ... این راهنماش هست میتونید استفاده کنید

REGISTERED USER
07-06-2008, 23:54
یکی دو روزه که نوت بوک من به یه برنامه ای به نام minidump گیر میده و میگه stop working شده
جریان چیه؟

یه سوال دیگه : تا به حال دو دفعه شده که من سیم شبکه ام رو در آوردم و دوباره جا زدم و اون صفحه آبی مرگ اومده و تا 5 شمرده و نوت بوک ریست شده ولی بعدش درست کار کرده؟
جریان این یکی چیه ؟
در ضمن این نوت بوک نو هست و عمرش یه هفته هست

1- احتمالا برنامه ای نصب کردی و با یکی از سرویسهات مشکل داره ... برنامه Minidump یک ابزار برای ذخیره خطاهای سخت افزاری هست مقلا دمای بالای قطعات و ناسازگاری وسایل جانبی و یا حتی ناسازگاری نرم افزارها با سخت افزارها و یا حتی مشکل از ارتباط با LAN سیستم باشه !... یک log هم داره که فکر کنم اینجا ذخیره میشه ... اگر آزاد دهنده است ویندوز باید ریکاوری و دوباره نصب بشه یا غلت رو بفهمید و برطرف کنیئ

C:\Windows\Minidump\Minidump.dmp

2- خوب خطا نرم افزاری داره و bluScreen هم میاد تا خطا اسیب به سیستم نزنه .... علت رو دیگه باید خودت پیدا کنی چون خودت میدونی چیکار کردی اما احتمالا به مورد اول هم ربط داره

موفق باشید

REGISTERED USER
07-06-2008, 23:55
سلام

ربطی به بخش نداره دوست عزیز ... توی بخش های دیگه مطرح کن که متخصصش هست

REGISTERED USER
08-06-2008, 00:02
سلام دوستان...
اما نشد...نصب نشد...

احتمالا درایورها ناسازگارند اینم از زرنگی سازنده است

اون درایوری رو استفاده کن که جلوش تیک داره نه همه رو ...!

ashkan1360
08-06-2008, 00:25
1- احتمالا برنامه ای نصب کردی و با یکی از سرویسهات مشکل داره ... برنامه Minidump یک ابزار برای ذخیره خطاهای سخت افزاری هست مقلا دمای بالای قطعات و ناسازگاری وسایل جانبی و یا حتی ناسازگاری نرم افزارها با سخت افزارها و یا حتی مشکل از ارتباط با LAN سیستم باشه !... یک log هم داره که فکر کنم اینجا ذخیره میشه ... اگر آزاد دهنده است ویندوز باید ریکاوری و دوباره نصب بشه یا غلت رو بفهمید و برطرف کنیئ

C:\Windows\Minidump\Minidump.dmp

2- خوب خطا نرم افزاری داره و bluScreen هم میاد تا خطا اسیب به سیستم نزنه .... علت رو دیگه باید خودت پیدا کنی چون خودت میدونی چیکار کردی اما احتمالا به مورد اول هم ربط داره

موفق باشید

این فایل لاگش هست که من چیزی ازش نفهمیدم ، برات میذارمش اگه چیزی فهمیدی بگو

در ضمن من یه کم با LAN ام مشکل دارم ، خیلی دیر identify میشه

hossein_dig
08-06-2008, 08:20
سلام دوستان...
اما نشد...نصب نشد...

ممکنه با نصب مجدد ویندوز مشکلت حل بشه چون من دیدم روی 1500 ویستا آلتی میت نصب باشه

hossein_dig
08-06-2008, 09:36
]
در ضمن من یه کم با LAN ام مشکل دارم ، خیلی دیر identify میشه

بعضی وقتا آنتی ویروس یا فایر وال باعث این موضوع میشه:5:

ashkan1360
08-06-2008, 09:57
بعضی وقتا آنتی ویروس یا فایر وال باعث این موضوع میشه:5:

من روی نوت بوکم و دسکتاپم یه ورژن مشابه از kaspersky internet security دارم
دسکتاپم xp و نوت بوکم vista هست
ولی این که lan من دیر identify میکنه ، فقط در نوت بوکم اتفاق می افته و در دسکتاپ هیچ مشکلی نداره

hossein_dig
08-06-2008, 10:06
دوست عزیز اولا این بحث مال اینجا نیست
دوما اگه ویندوز عوض کردی بازم اینجوری شد ممکنه از سخت افزارت باشه

morteza10
08-06-2008, 12:04
سلام دوستان
من میخوام یک dell 1520 بخرم و همانطور که میدونید در 8 رنگ ارائه شده .
اول زنگ زدم دل ایران و گفت همه رنگاشو داره ولی الان میگه فقط سیاه سورمه ای و قرمز .
من چجوری میتونم رنگهای دیگشو پیدا کنم ؟(من رنگ سبز بهاری میخوام بخرم)
ممنون میشم جواب بدید

morteza10
08-06-2008, 12:10
سلام دوستان
اول زنگ زدم دل ایران و گفت همه رنگاشو داره ولی الان میگه فقط سیاه سورمه ای و قرمز .
ممنون میشم جواب بدید

hossein_dig
08-06-2008, 12:31
باز خوبه یه جا پیدا کردی چند تا رنگ داره معمولا فقط مشکی دارن

REGISTERED USER
08-06-2008, 23:06
سلام دوستان
ممنون میشم جواب بدید

اول اینکه سوال شما به این بخش مربوط نمیشه و این قسمت در مورد سوالات و اشمالات عادی لپ تاپه نه خرید و فروش

سلیقه ای هست هر کسی آورد ... اما اگر فروشگاه غیر معتبری داشت به خاطر رنگ گارانتی و آینده نوت بوک رو از بین نبرید

باقی سوالات خرید و فروش اینجا ... امیدوارم تکرار نشه :20:

مشاوره برای خرید انواع نوت بوک و اطلاع رسانی قیمت ها ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ggavad
08-06-2008, 23:39
سلام دوستان عزیز. من یه DELL 1520 با رم 2 گیگ و سی پی یو 2.2 CORE2DUE و گرافیک جی فورس 8400 دارم. مشکلی که جدیدا برام بوجود اومده اینه که ویستا بعد خاموش شدن لود نمیشه و این پیغامو میده:
File:/windows/system 32/config/system
status: 0xc000000d
windows failed to load because the system registery file is missing or corrupt
ویندوز من اورجیناله(home premium) حتی هر دفعه که ویندوز جدید میریزم و ویندوز قبلی رو فورمت می کنم بعد روشن کردن مجدد همین پیغامو میده و بالا نمیاد. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ggavad
08-06-2008, 23:48
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow
سلام دوستان عزیز. من یه DELL 1520 با رم 2 گیگ و سی پی یو 2.2 CORE2DUE و گرافیک جی فورس 8400 دارم. مشکلی که جدیدا برام بوجود اومده اینه که ویستا بعد خاموش شدن لود نمیشه و این پیغامو میده:
File:/windows/system 32/config/system
status: 0xc000000d
windows failed to load because the system registery file is missing or corrupt
ویندوز من اورجیناله(home premium) حتی هر دفعه که ویندوز جدید میریزم و ویندوز قبلی رو فورمت می کنم بعد روشن کردن مجدد همین پیغامو میده و بالا نمیاد. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
09-06-2008, 00:06
windows failed to start این یک خطای نرم افزاری هست و مربوط میشه به یک خطای نرم افزاری که نمیتونه فایلهای اساسی ویندوز رو به درایور های سخت افزاری ارتباط بده و از فایل CLFS.SYS و یا Windows/System32/Boot/winload.exe ممکنه ناشی شده باشه و یا حتی پارتیشن بندی و تغییرات بوت منوی ویستا ... مثلا ارور زیر که توسط پارتیشن بندی ایجاد شده :

"File: Windows/System32/Boot/winload.exe"
"Status: 0xc000000d"
"Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt"

چند حالت رفع کردن داره:

1- سیستم باید به طور کامل Restore بشه و ویندوز هم نصب بشه ... اگر ریکاوری ندارد و از سری بدون سی دی هست باید هارد رو فورمت کامل (Quick نه فرمت full ) کنید و بعد ویندوز نصب کنید و تا حد ممکن تغییرات در فایلهای سیستمی و درایورها ندید

2- با یک سی دی ویستا دیگر ویندوز خود را repair کنید که اگر دی وی دی را بوت کنید اون گزینه براتون در کنار install now میاد

اگر جواب نداد احتمالا مشکل سخت افزاری داره و باید پیش شرکت گارانتی کننده اش ببرید

موفق باشید

linuxboy
09-06-2008, 08:36
مشکل صدای اپتیکال درایو چه جوری حل میشه؟

linuxboy
09-06-2008, 12:10
آیا رنگی هست که بتونیم بزنیم به لپتاپ تا تازه بشه؟

hossein_dig
09-06-2008, 12:50

من شنیدم توی پاساژ علاعدین یه جا هست لپ تاپ ها رو رنگ میکنن

hossein_dig
09-06-2008, 12:56

اگه از اول صدا میداده باید یا ببری گارانتی یا عوض کنی شایدم قابل تعمیر باشه
مطمئنی درست جا میزنی بعضی وقتا اگه دیسک درست جا زده نشده باشه صدا میده

morteza10
09-06-2008, 13:11
سلام
دوستان من یک دل 1520 میخوام از دوبی بخرم(کانفیگ 2.2)
تفاوت قیمتش با تهران چقدره؟
واگر نکته دیگری میدونید بگید لطفا
ممنون

linuxboy
09-06-2008, 14:13
حسین جون دستت درد نکنه
پس باید برم علاءالدین
در رابطه با سوال دوم من لپتاپم را سفارش دادم یکی از آشناهمون از آمریکا آورد و دستم به هیچ جا از همون اول بند نبود
ولی توی کاتالوگ را خوندم گفته بود صدا درایو از dvd کشوری هست که میزاری
ولی نمیدونم آخه چه ربطی داره

NOTE: High-speed CD or DVD drive vibration is normal and may cause noise, which does not indicate a defect in
the drive or the CD or DVD.

NOTE: Because of different regions worldwide and different disc formats, not all DVD titles work in all DVD drives.

hossein_dig
09-06-2008, 16:25
حسین جون دستت درد نکنه
پس باید برم علاءالدین
در رابطه با سوال دوم من لپتاپم را سفارش دادم یکی از آشناهمون از آمریکا آورد و دستم به هیچ جا از همون اول بند نبود
ولی توی کاتالوگ را خوندم گفته بود صدا درایو از dvd کشوری هست که میزاری
ولی نمیدونم آخه چه ربطی داره

NOTE: High-speed CD or DVD drive vibration is normal and may cause noise, which does not indicate a defect in
the drive or the CD or DVD.

NOTE: Because of different regions worldwide and different disc formats, not all DVD titles work in all DVD drives.

والا منم شنیدم تا حالا کارم نیفتاده ولی اگه تهران نیستی بزار برات بپرسم .نری پشت سرم بد بگی

مورد بعدی هم یه همچین چیزی هم خنده داره مگه دیویدی ها باهم فرق میکنن :46: همه عین هم هستن :31:
با لپتابی به از غیر مال خودت کار کردی ؟ صداش مثل اوناست شاید شما زیاد حساسیت به خرج میدی نمی دونم باید از نزدیک دید :10:

linuxboy
09-06-2008, 17:07
تهران هستم
من به این فکر افتادم که حالا حالا ها لپتاپم لپتاپ بخاطر همین برای اینکه کثیف شده برم رنگش بزنم
حالا نمی دونی اسم مغازش چیه وطبقه چندم؟
هزینشم چقدر میشه
خیلی ممنون

linuxboy
09-06-2008, 19:12
سلام
کسی می دونه چجوری لوگوی دل را بیارم تو سیستم یعنی اینجا cpanel>system تو general tab اولین بار که خریدم لوگوی دل بقلش بود ولی بعد از اینکه خودم win نصب کردم رفت

Mohandes_mansour
09-06-2008, 22:52
سلام...کسی نبود مشکل منو تو وایرلس حل کنه؟!
من با ویندوز اصلی خودشم نتونستم نصبش کنم!!

کمک کنیددد

Mohandes_mansour
09-06-2008, 23:33

اینم عکس دواس منیجر ویستا براهمون مشکل وایرلس وسترو 1500.

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:33

مگه صدا داره ؟ اگر صدای لرزش رو میگید احتمالا لقی داره باید گیره موتورش ست بشه ... ببرش گارانتی یا تعمیرگاه چون نباید صدا بده

احتمالا ممکنه از نابالانسی دیسک ها هم باشه ...

خیر باید قاب بخری که نیست

اما من دیدم دوستانم برچسب رزینی ( از ایناکه رنگشون ثابته) میخرن یا پرینت می کنند و روی لپ تاپ و کاورش میچسبونند

خیلی هم شیک میشه

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:35
سلام
دوستان من یک دل 1520 میخوام از دوبی بخرم(کانفیگ 2.2)
تفاوت قیمتش با تهران چقدره؟
واگر نکته دیگری میدونید بگید لطفا
ممنون

توی بخش خرید و فروش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باید مطرح کنید

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:38
سلام
کسی می دونه چجوری لوگوی دل را بیارم تو سیستم یعنی اینجا cpanel>system تو general tab اولین بار که خریدم لوگوی دل بقلش بود ولی بعد از اینکه خودم win نصب کردم رفت

اسم اون OEM logo هست ... خیلی هم راحته آوردنش هم توی XP و هم توی ویستا

من قبلا توی بخش های مختلف توضیح دادم ... دو راه داری:

1- همینجا سرچ کنی

2- توی گوگل تایپ کنی : add oem logo to system properties
و هزار تا مقاله تصویری بیاد میاد

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:42
سلام...کسی نبود مشکل منو تو وایرلس حل کنه؟!
من با ویندوز اصلی خودشم نتونستم نصبش کنم!!

کمک کنیددد

من توی بخش درایورها یک لینک گذاشتم ... اگر کار نداد (احتمالا باید chipset utility هم نصب میکردی) ، ببرش زیگورات ... درسته ؟ از اونجا خریدی ؟ اونجا سرویس خوبی میدن

Mohandes_mansour
09-06-2008, 23:59

اینم عکس دواس منیجر ویستا براهمون مشکل وایرلس وسترو 1500.

کدوم رو باید نصب کنم ؟؟؟

REGISTERED USER
10-06-2008, 00:15
ببین اونایی که تیک دارند مربوط به سیستم(کانفیگ) شمت میشن

اولی وایرلس هست نوع چیپش (سازنده Broadcom) هست

دومی بلوتوث و کنترلرهایEDR

البته توی سایت دل چک کن شاید ورژن جدید برای دل اومده باشه که روی ویستا باگ نداشته باشه

اگر مشکل باقی بود یا باید از اون درایورهایی که توی بخش درایور برات گذاشتم استفاده کنی با دوباره سیستم عامل رو عوض کنی و اول چیپست یوتیلیتی و بعد وایرلس رو نصب کنی ... میتونی بری سایت Broadcom و جدید ترین ورژن درایور wifi رو دانلود کنی برای ویستا که احتمالا کار بده ( یا جدیدترین آپدیت)

و

موفق باشی

linuxboy
10-06-2008, 20:47
مگه صدا داره ؟ اگر صدای لرزش رو میگید احتمالا لقی داره باید گیره موتورش ست بشه ... ببرش گارانتی یا تعمیرگاه چون نباید صدا بده

احتمالا ممکنه از نابالانسی دیسک ها هم باشه ...

خیر باید قاب بخری که نیست

اما من دیدم دوستانم برچسب رزینی ( از ایناکه رنگشون ثابته) میخرن یا پرینت می کنند و روی لپ تاپ و کاورش میچسبونند

خیلی هم شیک میشه
سلام
دستت درد نکنه حالا برچسبشو از کجا بخرم بعدش به اندازه لپتاپ هست لپتاپ من 36*26 هست در این سایز بر چسب هست؟

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:49
برچسب هست حتی 1 متر در 1 متر بصورت رول !!!

از فروشگاه های چسب فروشی میتونید بخرید ... اونا که کار تخصصیشون هست ...

میشه هر نقشی که بخواهید روش بندازید ... راحت ... هر وقت هم نخواستید عوضش کنید

linuxboy
11-06-2008, 11:36
میشه مثلا بگی تو چه محله ای دنبالش بگردم؟
من لوازم تحریری ها را گشتم فقط برچسب سفید A4 داشتند
بعدش طرح دارش را می فروشن یا باید خودم روش پرینت بگیرم

Orbit
11-06-2008, 18:03
با سلام
یه لبتاپ دل 1520 دارم .. هاردش توشیبا هست
از روزی که گرفتم توی تست هارد در برنامه hdtune شک دارم سلامه یا نه
یه نگاهی بندازید بی زحمت

چرا اون یه خط رو به رنگ زرد نشون داده ؟

hossein_dig
11-06-2008, 19:42
نه مشکلی نداره چون تائید کرده
شما خودتتو اذیت نکن

hossein_dig
11-06-2008, 19:45
نه مشکلی نداره چون تائید کرده و وضعیت هاد رو ok زده
شما خودتتو اذیت نکن

REGISTERED USER
12-06-2008, 00:15
میشه مثلا بگی تو چه محله ای دنبالش بگردم؟
من لوازم تحریری ها را گشتم فقط برچسب سفید A4 داشتند
بعدش طرح دارش را می فروشن یا باید خودم روش پرینت بگیرم

محله کدومه ؟ نوشت افزاری چرا ؟

بابا مرکز چسب و برچسب تا حالا ندیدی ؟ بیا طالقانی اهواز 100 تا میبینی .... تهران هم داره ! من که اونجا نیستم بهت آدرس بدم !

دیگه این بحث رو ادامه ندید متشکر

REGISTERED USER
12-06-2008, 00:22
با سلام
یه لبتاپ دل 1520 دارم .. هاردش توشیبا هست
از روزی که گرفتم توی تست هارد در برنامه hdtune شک دارم سلامه یا نه
یه نگاهی بندازید بی زحمت

چرا اون یه خط رو به رنگ زرد نشون داده ؟

هارد شما در کل سالمه و مشکلی نداره

اما پارامتر زرد رنگ یعنی اینکه بیش از همه باید بهش توجه بشه و به نقطه مرزی یا بحرانی مورد نظر نزدیک شده ... در اینجا شمار سکتورهای تخصیص داده شده به اطلاعات زیاده ... باید فرمت کنید با اطلاعات را منظم کنید که البته مهم نیست

linuxboy
12-06-2008, 10:05
سلام
کسی برنامه ای سراغ داره برای افزایش سرعت کارتهای گرافیکیه شیری مثل intel 945 یا 950

hossein_dig
12-06-2008, 14:24
هست ولی فکر نکنم با این کارت گرافیک تغییری کنه
riva tuner

linuxboy
12-06-2008, 14:40
ریوا گفته فقط برای nvidia و ATI برای اینتل نیست

Orbit
12-06-2008, 16:00
هارد شما در کل سالمه و مشکلی نداره

اما پارامتر زرد رنگ یعنی اینکه بیش از همه باید بهش توجه بشه و به نقطه مرزی یا بحرانی مورد نظر نزدیک شده ... در اینجا شمار سکتورهای تخصیص داده شده به اطلاعات زیاده ... باید فرمت کنید با اطلاعات را منظم کنید که البته مهم نیست

مرسی از جواب
چون من توی تست هایی که هارد بد سکتور پیدا میکنه دیدم این رقم زیاد میشد و اون نوار هم قرمز میشه
میخوام ببینم هاردم در حال خراب شدن نیست ؟ یعنی راحت اطلاعاتم رو روش بذارم بمونه

یکی هم از کجا بدونم کدوم درایوم اینطوره که فرمت کنم ؟
مرسی

REGISTERED USER
12-06-2008, 23:47
ببین به نقطه بحرانی نزدیک شده ولی هنوز کوچکترین مشکلی هم نداره چون وضعیت healthy رو OK داده ... یک وقت دیدی چند وقت بعد مشکلی آورد و دیگه هیچ

بهتره همیشه بک اپ روی DVD داشته باشی از اطلاعاتت

یکی هم از کجا بدونم کدوم درایوم اینطوره که فرمت کنم ؟
مرسی

اینو نمیدونم ... بهتره با نرم افزاهای دیگه هم مثل norton disk doctor و یا HDD life یک بررسی و تست بگیری و خطاهای احتمالی رو رفع کنی

موفق باشی

arshiad
13-06-2008, 11:21
با سلام و خسته نباشيد وتشكر از زحماتتون
من dell ispiron 1525 دارم و مشكل اتصال به تلوزيون با svideo تو سايت دل كفته كه با update كردن bios و كارت كرافيك مشكل حل ميشه من اين كارو كردم اما حل نشد لطفا كمك كنيد
با تشكر

linuxboy
13-06-2008, 11:47
این یعنی چی دقیقا و باید چیکار کرد؟
your battery is charching normally.however,you may begin to notice reduced operating time because you battery life is decreasing

ashkan1360
13-06-2008, 12:05
با سلام و خسته نباشيد وتشكر از زحماتتون
من dell ispiron 1525 دارم و مشكل اتصال به تلوزيون با svideo تو سايت دل كفته كه با update كردن bios و كارت كرافيك مشكل حل ميشه من اين كارو كردم اما حل نشد لطفا كمك كنيد
با تشكر

من هم هنوز نتونستم vostro 1500 ام رو وصل کنم
به هر حال ما یه سری بحث در همین زمینه در تاپیک زیر داشتیم ، اونها رو بخون :

REGISTERED USER
13-06-2008, 23:45
شما که اونجا گفتی وصل کردی ؟ :31:

REGISTERED USER
13-06-2008, 23:50
این یعنی چی دقیقا و باید چیکار کرد؟
your battery is charching normally.however,you may begin to notice reduced operating time because you battery life is decreasing

باتری شما در حال شارژ شدن عادی هست، گرچه شما ممکن است با اخطار کاهش دادن زمان انجام کار با نوت بوک مواجه شوید چون دوام باتری شما در حال افول است

احتمالا شارژ خیلی کم داشته و به برق زدی و داری روی حالت high performance کار میکنی ... مشکلی نیست

ashkan1360
14-06-2008, 00:13
شما که اونجا گفتی وصل کردی ؟ :31:

فرقشون بین یه صبح و بعد از ظهر هست

linuxboy
14-06-2008, 09:20
باتری شما در حال شارژ شدن عادی هست، گرچه شما ممکن است با اخطار کاهش دادن زمان انجام کار با نوت بوک مواجه شوید چون دوام باتری شما در حال افول است

احتمالا شارژ خیلی کم داشته و به برق زدی و داری روی حالت high performance کار میکنی ... مشکلی نیست
ممنون از لطفت

arshiad
14-06-2008, 18:59
من هم هنوز نتونستم vostro 1500 ام رو وصل کنم
به هر حال ما یه سری بحث در همین زمینه در تاپیک زیر داشتیم ، اونها رو بخون :

ممنون اما مشكلم حل نشد خواهشن اگه کسی می تونه کمک کنه

linuxboy
14-06-2008, 19:30
حالا بر چسب بخرم چطوری وسطش را یک دایره ببرم تا آرم دل بیاد بیرون؟

REGISTERED USER
14-06-2008, 23:28
یکم به سوالت فکر کن !!! اگر اینجا انجمن کاردستی بود بهت یاد میدادم :31:

linuxboy
16-06-2008, 09:13
سلام
کسی میتونه oemlogo.bmp مخصوص دل را آپ کنه؟

solook
18-06-2008, 13:03
با سلام

بنده ايكس پي را با توجه به نيازي كه داشتم بر روي نوت بوكم نصب كردم

بعد از نصب ان حدود يك هفته اي خوب كار كرد تا اينكه بعد از بالا اومدن ويندوز يك صفحه ابي رنگ((ارر سخت افزاري)) داد

بعد از ريستات كردن خوب شد اما دوباره بعد از چند روزي مرتب اين حالت پيش اومد تا اينكه محبور شدم ويندوز رو عوض كنم

حال باز بعد از نصب ويندوز جديد همين پيام اومد اما تنها يكي دو مرتبه اينطوري شد
البته با ويستا چنين مشكلي نداشتم..

مدل نوت بوكم
compaq c571nr

REGISTERED USER
18-06-2008, 13:40
صفحه آبی به چند چیز بستگی داره:

1- اینکه چند تا سخت افزار و لوازم جانبی که به Usb وصل باشند با هم مشکل دارند و با هم سازگار نیستند

2- نرم افزاری میخواد از یک بخش سیستم استفاده غیر نرمال بکنه برای همین ویندوز بهش اجازه نمیده و برای جلوگیری از آسیب سیستم، سیستم ریست میشه

3- ویندوز با بخشی از درایورهای نوت بوک شما مشکل داره ... باید درایورها رو آپدیت کنید

4- ویندوز Xp که نصب کردید (نسخه اش) با لپ تاپ شما ناسازگار هست

پیشنهاد میشه از یک نسخه ویندوز دیگه استفاده کنید

solook
18-06-2008, 13:49
ويندوز رو هم عوض كردم
تنها يكي دوبار اون پيام رو داد اما ديگه مشكلي نداشتم باهاش

REGISTERED USER
18-06-2008, 13:59
سلام
کسی میتونه oemlogo.bmp مخصوص دل را آپ کنه؟

این یکی هم خوشگله خیلی :

فقط سایزشون رو به 96 یا 120 پیکسل با یک نرم افزاری مثل ACD see یا فتوشاپ تغییر بده ... کلا سایز دلخواه

میتونی از این نرم افزار هم استفاده کنی :

موفق باشی

hossein_dig
18-06-2008, 14:47
ببخشید ویرایش شد .........

linuxboy
18-06-2008, 17:40
مشکل از رم هم می تونه باشه برای صحفه آبی
بگیر رمت را چک کن ببین ایراد داره یا نه

linuxboy
18-06-2008, 17:41

این یکی هم خوشگله خیلی :

فقط سایزشون رو به 96 یا 120 پیکسل با یک نرم افزاری مثل ACD see یا فتوشاپ تغییر بده ... کلا سایز دلخواه

میتونی از این نرم افزار هم استفاده کنی :

موفق باشی
دستت درد نکنه

ice.plus
20-06-2008, 13:54
آقا من یک dv9880 اچ پی خریدم وقتی که وایرلس رو روشن می کنم اون پایین مانیتور می نویسه Wlan on اما هیچ چیزی رو پیدا نمی کنه که بهش وصل شه در حالی که روتر من در 2 متریش قرار داره و با یک لپ تاپ دیگه و وایرلس اکسترنال در همون محل به راحتی میشه به اینترنت وصل شد
مشکل چیه؟
متشکر

ahwaz88
21-06-2008, 12:06
دوستان سلام
من یه لپ تاب DELL 1525 چینی خریدم می خوام ویندوزXP روش نصب کنم هر چی توی سایت گشتم نتونستم درایورهای XP براش پیدا کنم آیا میشه و لطفا لینک دانلود درایورها مرسی