PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26]

F R E E M A N
14-09-2011, 18:25
خودم هم موندم این پیغام ها رو برای چی میده .

منتظر کمک دوستان هستم .
اگر ویندوز اریجینال نباشه و با سریال و لایسنس asus اکتیو نشده باشه ممکنه این پیغامو بده
ویندوز را با windows 7 loader daz اکتیو کن احتمالا مشکل حل میشه

JhCo
14-09-2011, 18:56
با سلام
تو لپ تاپ 4030 كه گرافيك 512 ati 5430 يا همچين چيزي داره.اينكه ميگن مي تونه از رم سيستم شير كنه چطوريه؟چون تو بايوسش چيزي نيست.نرم افزار خاصي داره؟چون هر چي نگاه مي كنم همون 512 است.

يكي هم به ما جواب بده ثواب داره بخدا...

alireza-01010
14-09-2011, 21:23
يكي هم به ما جواب بده ثواب داره بخدا...
فکر کنم اتوماتیک این کار میکنه.

JhCo
17-09-2011, 23:18
با سلام
مقادبری که نرم افزار hardware monitor pro نشون میده دقیق تره یا اونیکه dell support center؟
آخه hardware monitor یه دمای ماکزیمم،یه مینیمم و یک value داره،کدومش مهمه؟

1clik
17-09-2011, 23:28
دوستان به نظرتون ميشه هارد لپ تاپ رو با ssd عوض كرد
و به نظرتون چقدر هزينه بر ميداره؟

amin7459
18-09-2011, 13:32
Salam agha man nemtonam narm afzar haye in modek ro peyda konam
plssssssssssssssssssssss
komakam konid dddddddddddd
TOSHIBA SATELLITE DYNABOOK J11
pls komak konid
khahesh mikonammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmm

r0zeabi
18-09-2011, 17:28
سلام
من میخام لب تاپ وایو که 7 روش نصب شده رو پارتیشن بندی کنم وقتی تو disk maneger درایو c رو شرینک ولوم میزنم
حداکثر سایزی که اجازه میده 6 گیگه علتش چیه میخام بیشتر از درایو Cجدا کنم و پارتیشن جدید بسازم

Aabi
18-09-2011, 17:35
سلام
يه Vaio vgnsr590gyb دارم، هاردشو با امكانات 7 پارتيشن بندي كردم، ديناميك شد.. :(
با acronis 11 بصورت basic برگردوندم... متاسفانه آنچه نميبايد ميشد، پيش اومد... بعد از انجام پيشنهاد ريستارت، ديگه بالا نيومد و از همه بدتر با هيچكدوم از چند سري dvdهاي recovery نتونستم بصورت پيش فرض درش بيارم... وسط كار پيغام ميداد كه يه فايل نيست و ديسك خرابه...
حتي با hiren هم هارد رو نشون نميداد... بالاخره با dvdهاي اورجينال XP سيستم بالا اومد و recover شد ولي ديگه نميتونم 7 رو پارتيشن بندي كارخونه اي داشته باشم...

حالا سئوالم اينه كه كسي روشي ميدونه كه بشه هارد رو بدون پشيموني از ديناميك به بيسيك برگردونيم و آيا ميشه همون پارتيشن كارخونه اي روز اول رو دوباره بدست آورد؟ اصلا كدوم فايل كمه كه dvdهاي recovery كار نميكنه؟چرا اين پيغام رو ميده...

پارتيشن ها ي اوليه يه 6.5 گيگي، يه 100 مگي و يه حدود 300 گيگي بوده..

Aftermach
19-09-2011, 20:25
سلام.من چند روزه که F227 گرفتم.الان تو بازی هایی که قبلا به نرمی اجرا می کرد هنگ داره و اینکه قبلا در بازیا دور فن بالا می رفت ولی الان نمی ره.مشکل چیه؟
alich99
20-09-2011, 15:12
با سلام خدمت دوستان عزیز

من چند روز پیش لپ تاپ گرفتم با گرافیک ATI 6770 HD ولی وقتی یه بازی رو نصب کردم دیدم که گرافیکش واسه INTEL !!! ولی با یه نرم افزاری که دانلودش کردم فهمیدم که دو تا گرافیک روی لپتاپم نصب شده که یکی ATI , یکی هم INTEL !! حالا باید چطوری گرافیک ATI رو فعال کنم ... ( اگه متوجه نشدید بگید که تصویری توضیح بدم )

با تشکر

alich99
20-09-2011, 15:15
با سلام خدمت دوستان عزیزمن چند روز پیش لپ تاپ گرفتم با گرافیک ATI 6770 HD ولی وقتی یه بازی رو نصب کردم دیدم که گرافیکش واسه INTEL !!! ولی با یه نرم افزاری که دانلودش کردم فهمیدم که دو تا گرافیک روی لپتاپم نصب شده که یکی ATI , یکی هم INTEL !! حالا باید چطوری گرافیک ATI رو فعال کنم ... ( اگه متوجه نشدید بگید که تصویری توضیح بدم )با تشکر

alireza-01010
20-09-2011, 18:27
با سلام خدمت دوستان عزیزمن چند روز پیش لپ تاپ گرفتم با گرافیک ATI 6770 HD ولی وقتی یه بازی رو نصب کردم دیدم که گرافیکش واسه INTEL !!! ولی با یه نرم افزاری که دانلودش کردم فهمیدم که دو تا گرافیک روی لپتاپم نصب شده که یکی ATI , یکی هم INTEL !! حالا باید چطوری گرافیک ATI رو فعال کنم ... ( اگه متوجه نشدید بگید که تصویری توضیح بدم )با تشکر
دوست عزیز امکان داره کارت گرافیک شما بطور اتوماتیک تغییر کنه و در صورتی لازم بود خودش روی ATI میره
البته شما می تونید با کلیک راست کردن بر روی صفحه ی دسکتاپ و انتخاب گزینه Switch to graphic یا ghraphic propertises گرافیک تغییر بدین.(اگر غلط انگلیشی داشت شرمنده!!!)

reza_jolie
20-09-2011, 21:26
دوباره سلام به همه. سوال قبلیو که کسی نمی دونست جواب بده ولی یه سوال جدید واسم پیش اومده!
تو لیست device های لپ تاپم (Dell Vostro 3350) یه device هست به اسم ST Microelectronics Accelerometer.
یعنی لپ تاپ شتاب سنج داره؟ چطور میشه کار انداختش؟

الان رو لپ تاپ دوستمم (Dell XPS L501) همینو دیدم!! واقعا واسه چه کاری هستش؟؟
یعنی کسی نمی دونه؟

amamset
21-09-2011, 14:47
:41::41::41::41::41:
آقا بفرما اینم عکسش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل اینه که اصلا انگار نصب نیست رو سیستم!! چی کار کنم؟driver جدید نصب کردم قدیمی نصب کردم هر کاری کردم درست نشد!!:41:
عکس از device:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی این مشکلو داشته؟ اصلا چراغش روشن نمیشه!! می زنه finger print is not detect!!!!:41:

7896321456
21-09-2011, 20:42
سلام بچه ها!
من یه Asus K43 S گرفتم
یه ماهی میشه
همه چیش ردیفه
ولی الان میزنم به شارژ
میگه :
Plugged in , not charging
یعنی شارژ نمیکنه ، همون درصد باتری میمونه
مشکل کجاس؟
دستتون درد نکنه!

alireza-01010
21-09-2011, 20:43
دوباره سلام به همه. سوال قبلیو که کسی نمی دونست جواب بده ولی یه سوال جدید واسم پیش اومده!
تو لیست device های لپ تاپم (Dell Vostro 3350) یه device هست به اسم ST Microelectronics Accelerometer.
یعنی لپ تاپ شتاب سنج داره؟ چطور میشه کار انداختش؟

الان رو لپ تاپ دوستمم (Dell XPS L501) همینو دیدم!! واقعا واسه چه کاری هستش؟؟
یعنی کسی نمی دونه؟
برو توی سایت دل بعد برو ببین همچین درایور برای لپ تاپت پیدا میکنی،اگر بود احتمالا 51٪ شتاب سنج داره و اگر نبود 100٪ نداره
فکر نکنم تا حالا لپ تاپی شتاب سنج داشته باشه اخه اگر هم داشته باشه به چه دردش میخوره مثلا لپ تاپ کج کنی صفحه نمایش عریض بشه :27:

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

:41::41::41::41::41:
آقا بفرما اینم عکسش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل اینه که اصلا انگار نصب نیست رو سیستم!! چی کار کنم؟driver جدید نصب کردم قدیمی نصب کردم هر کاری کردم درست نشد!!:41:
عکس از device:

کسی این مشکلو داشته؟ اصلا چراغش روشن نمیشه!! می زنه finger print is not detect!!!!:41:
شاید یک کلید فعال سازی داره مثلا باید FN با یک کلید دیگه بزنی تا فعال بشه و بتونی استفاده کنی
برو توی سایت hp و درایور از همون جا دانلود کن بعد نصب کن ببین کار میکنه

amamset
21-09-2011, 22:15
برو توی سایت دل بعد برو ببین همچین درایور برای لپ تاپت پیدا میکنی،اگر بود احتمالا 51٪ شتاب سنج داره و اگر نبود 100٪ نداره
فکر نکنم تا حالا لپ تاپی شتاب سنج داشته باشه اخه اگر هم داشته باشه به چه دردش میخوره مثلا لپ تاپ کج کنی صفحه نمایش عریض بشه :27:

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

شاید یک کلید فعال سازی داره مثلا باید FN با یک کلید دیگه بزنی تا فعال بشه و بتونی استفاده کنی
برو توی سایت hp و درایور از همون جا دانلود کن بعد نصب کن ببین کار میکنه
دادا هر کاری فک کنی کردم درست نمیشه لطفا کسانی که دارن بگن چی کار کنم؟

reza_jolie
22-09-2011, 17:21

اتفاقا درایورشو از خود سایت دل دانلود کردم که شناختش اینم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohammad.ef
22-09-2011, 22:40
سلام .
من یه لپتاپ HP گرفتم و فروشنده خودش برام ویندوز Seven نصب کرد .

دو تا پارتیشن دارم . یکی C و یکی دیگه به نام RECOVERY(D(
یعنی هاردم پارتیشن بندی نشده .

وقتی خواستم با نرم افزار Paragon Partition Manager هاردم رو پارتیشن بندی کنم ، پیغام داد که هاردی پیدا نشد

و این گزارش رو از هاردم میده

مشکل از چیه و چجوری باید پارتیشن بندی کنم ؟

ممنون

alich99
22-09-2011, 23:32
سلام .
من یه لپتاپ HP گرفتم و فروشنده خودش برام ویندوز Seven نصب کرد .

دو تا پارتیشن دارم . یکی C و یکی دیگه به نام RECOVERY(D(
یعنی هاردم پارتیشن بندی نشده .

وقتی خواستم با نرم افزار Paragon Partition Manager هاردم رو پارتیشن بندی کنم ، پیغام داد که هاردی پیدا نشد

و این گزارش رو از هاردم میده

مشکل از چیه و چجوری باید پارتیشن بندی کنم ؟

ممنون

دوست عزیز

شما تو باکس سرچ computer managment رو سرچ کن...وقتی وارد برنامه شدی وارد قسمت disk managment میری ... از اینجا میتونی هر کاری که بخوای با هاردت بکنی.... فقط اگه تا حالا ویندوز لپ تاپتو تا حالا عوض نکرده باشی نمی تونی بیشتر از نصف درایو C رو پارتیشن بندی کنی ( یه بار ویندوز تو عوض کنی ردیفه ) .... قبل از همه این کارا حتما از ویندوز اورجینال لپ تاپت ریکاوری بگیر ( برای این کار تو قسمت hp recovery manager برو )

امیدوارم مشکلت حل بشه :5:

mohammad.ef
23-09-2011, 12:01
دوست عزیز

شما تو باکس سرچ computer managment رو سرچ کن...وقتی وارد برنامه شدی وارد قسمت disk managment میری ... از اینجا میتونی هر کاری که بخوای با هاردت بکنی.... فقط اگه تا حالا ویندوز لپ تاپتو تا حالا عوض نکرده باشی نمی تونی بیشتر از نصف درایو C رو پارتیشن بندی کنی ( یه بار ویندوز تو عوض کنی ردیفه ) .... قبل از همه این کارا حتما از ویندوز اورجینال لپ تاپت ریکاوری بگیر ( برای این کار تو قسمت hp recovery manager برو )

امیدوارم مشکلت حل بشه :5:

سلام
ممنون

من دو تا درایو دارم . یکیش درایو C و یکی دیگه اسمش RECOVERY هست و حجمش 29 گیگه که داخلش یه فولدر با نام ریکاوری هست و 25 گیگابایت از حجمش گرفته شده .

حالا یه کم در مورد ریکاوری رفتن از ویندوز توضیح بدین .
و اینکه اگه مشکلم راه حل دیگه ای داره ممنون میشم توضیح بدین

اینم عکسی از Disk management

alich99
23-09-2011, 16:15
سلام
ممنون

من دو تا درایو دارم . یکیش درایو C و یکی دیگه اسمش RECOVERY هست و حجمش 29 گیگه که داخلش یه فولدر با نام ریکاوری هست و 25 گیگابایت از حجمش گرفته شده .

حالا یه کم در مورد ریکاوری رفتن از ویندوز توضیح بدین .
و اینکه اگه مشکلم راه حل دیگه ای داره ممنون میشم توضیح بدین

اینم عکسی از Disk management

سلام

باری recovery گرفتن اول میری تو قسمت hp recovery creator میری ( قبل از هرکاری 7 تا dvd خام بگیر )

خب حالا یه دی وی دی می ذاری بعدش روی عکس دی وی دی کلیک می کنی بعدش خودش دیگه شروع می

کنه به رایت کردن ( یا همون ریکاوری ) ... هر بار که یه دی وی دی رو رایت کرد یه پیغام میده که دی وی دی بعدی

رو بذاری ... فکر کنم 7 تا دی وی دی لازم داره ... فقط یادت باشه حتما لپ تاپو مستقیم به برق وصل کنی( همراه

باتری ) چون فقط یه بار می تونی ریکاوری بگیری ( چون اگه برق بره تو می تونی ادامه کارتو با باتری انجام بدی )

.... حالا برای پارتیشن بندی هم باید روی درایو ژ راست کلیک کنی و گزینه shrink رو بزنی بعدش یه پنجره باز

میشه و فکر کنم که بقیه کارا دیگه باید برات ساده باشه .... اصلا به درایو recovery دست نزن

راستی مدل لپ تاپت چیه ؟؟؟
چند سالته؟

امیدوارم مشکلت حل بشه

XplodR
24-09-2011, 12:54
با سلام خدمت دوستان. لپ تاپ من Hp Dv6-6199ee هستش.وقتی تاچ پد فعال باشه یه نور آبئ رنگ دور تاچ پد باید روشن باشه و وقتی تاچ پد رو غیر فعال میکنی نور دور تاچ پد قرمز میشه. حالا مشکل من اینجاست که وقتی تاچ پد فعاله اون نور آبی رنگ دورش روشن نمیشه دیگه ولی وقتی غیر فعالش میکنم نور قرمز رنگ دورش روشن میشه.بنظرتون مشکل از کجاس؟ با تشکر.

XplodR
24-09-2011, 15:58
با سلام خدمت دوستان. لپ تاپ من Hp Dv6-6199ee هستش.وقتی تاچ پد فعال باشه یه نور آبئ رنگ دور تاچ پد باید روشن باشه و وقتی تاچ پد رو غیر فعال میکنی نور دور تاچ پد قرمز میشه. حالا مشکل من اینجاست که وقتی تاچ پد فعاله اون نور آبی رنگ دورش روشن نمیشه دیگه ولی وقتی غیر فعالش میکنم نور قرمز رنگ دورش روشن میشه.بنظرتون مشکل از کجاس؟ با تشکر.
ممنون مشکل حل شد. FN+Space

Cheric1986
25-09-2011, 02:58
وارد شدن به محیط سیف مد در لپ تاپdell به چه صورته f8 زدم ولی اتفاقی نیفتاد(ویندوز ۷ home basic)

meisam-akbarian
25-09-2011, 11:41
سلام.من لپ تاپ asus>n53sv دارم.بعضی اوقات که dvd رو وارد میکنم،بعد میبینم تو my computer نوشته مثلا همه 4.2GB از دیسک خالیه،در حالیکه کل دی وی دی پره! و بعد از چند بار داخل و خارج کردن دیسک مشکل حل میشه.به نظر تون مشکل از کجاست و باید چی کار کنم؟!

alireza-01010
25-09-2011, 13:41
وارد شدن به محیط سیف مد در لپ تاپdell به چه صورته f8 زدم ولی اتفاقی نیفتاد(ویندوز ۷ home basic)
وقتی لپ تاپت بالا اومد دکمه ی روشن شدنش نگه داشته باش تا خاموش بشه .:31:

amir.abbas
25-09-2011, 19:04
یه سوال خیلی ابتدایی

مدل لب تاپ رو چطور بفهمم؟
هیچ برچسبی رو لبتاپ نیست بجز اینکه نوشته vgn sr

ممنون

ehsan321
25-09-2011, 20:18
وایرلس 5010 رو نصب میکنم این پیغام میاد لطفا راهنمایی کنید

mastering
25-09-2011, 22:11
سلام یکی از دکمه های کیبورد لپ تاپ من کنده شده.مدلش MSI Ge600 کجا و چه جوری باید درستش کنم؟ممنون از پاسختون

ShahrokH_rt
25-09-2011, 22:24
سلام.من لپ تاپ asus>n53sv دارم.بعضی اوقات که dvd رو وارد میکنم،بعد میبینم تو my computer نوشته مثلا همه 4.2GB از دیسک خالیه،در حالیکه کل دی وی دی پره! و بعد از چند بار داخل و خارج کردن دیسک مشکل حل میشه.به نظر تون مشکل از کجاست و باید چی کار کنم؟!

سلام :10:
این مشکل منم هست (acer 4741G) فکر کنم لنزش ضعیف شده ! نمیدونم باید چیکار کنی :5: شاید بشه تعمیرش کرد :27:

یه سوال خیلی ابتدایی

مدل لب تاپ رو چطور بفهمم؟
هیچ برچسبی رو لبتاپ نیست بجز اینکه نوشته vgn sr

ممنون

لااقل یه عکس از لپ تاپت بذار شاید کسی بشناسه ، ضمن اینکه اگه از my computer یه properties بگیری برند و یه سری مشخصات دیگه رو نشون میده :46:

ShahrokH_rt
25-09-2011, 22:37
وایرلس 5010 رو نصب میکنم این پیغام میاد لطفا راهنمایی کنید

احتمالا نسخه ویندوز به درایور نمیخوره (منظورم 32 و 64 بیتیه)
تو این تاپیکا قبلا در موردش بحث شده:

به علاوه :

reihane0
25-09-2011, 23:38
سلام دوستان

dvd توی دستگاه dell 1558 گیر کرده و بیرون نمیاد کسی تجربه ای در این مورد نداره؟
با eject از my computer و دکمه eject اتفاقی نمیفته! 1بار دستگاهو خاموش کردم اما تاثیری نداشت.اون سوراخ کوچیکی که توی خیلی از سیستم ها کنار driver بود هم وجود نداره.

خیلی ممنون میشم اگر منو راهنمایی بکنید

mastering
26-09-2011, 01:43
دوستان انگار سئوال من دیده نشده! یکی از دکمه های کیبورد لپ تاپم از جا در اومده؟باید چی کار کرد؟

Sub007
26-09-2011, 11:28
دوستان انگار سئوال من دیده نشده! یکی از دکمه های کیبورد لپ تاپم از جا در اومده؟باید چی کار کرد؟

یکسری اتصال فلزی زیر دکمه کیبورد وجود داره اینا رو باید توی جایی که روی خود کیبورد هست جا بزنی.
اگه اون خار(درست نوشتم؟) دکمه هم شکسته که باید ببری یکی از تعمیراتی‌ها برات درستش کنه.

LORD-Sh
26-09-2011, 18:26
سلام
چندوقته بعضی مواقع ال سی دی لپ تابم حالت راه راهی پیدا میکنه یعنی یه سری خطوط روشن موازی از بالا به طرف پایین ال سی دی میان که البته خفیف هستن مثل تلوزیون های سیاه سفیدقدیمی.
قبلا این طوری نبود.در ضمن وقتی اینطوری میشه یه صدای سوت خفیف هم از لپ تاب میاد
مدلش acer 5742 -484g هست و 9 ماه پیش خریدمش .خیلی هم ازش استفاده میکنم
مشکل از چیه؟

r0zeabi
26-09-2011, 21:55
سلام من با پارتیشن بندی ویندوز 7 رو لب تاپ وایو مشکل دارم
از دیسک منیجمنت درایو سی رو شرینک کردم و 125 گیگ جدا کردم ولی دیگه میخام شرینک کنم ارور میده که حداکثر پارتیشن رو این درایو است چکار باید کنم؟

Pami
27-09-2011, 18:23
سلام
چندوقته بعضی مواقع ال سی دی لپ تابم حالت راه راهی پیدا میکنه یعنی یه سری خطوط روشن موازی از بالا به طرف پایین ال سی دی میان که البته خفیف هستن مثل تلوزیون های سیاه سفیدقدیمی.
قبلا این طوری نبود.در ضمن وقتی اینطوری میشه یه صدای سوت خفیف هم از لپ تاب میاد
مدلش acer 5742 -484g هست و 9 ماه پیش خریدمش .خیلی هم ازش استفاده میکنم
مشکل از چیه؟

شما اول با HDMI به یک TV وصل کنید ببینید روی TV هم به همین صورت هست یا نه
اگر نباشه مشکل از پانل LED هست ، اگر هم که بود مشکل از کارت گرافیک و چیپست لپ تاپ هست
در هر صورت آخرش باید ببرید تعمیرگاه

autumn63
28-09-2011, 15:12
سلام. هرچی گشتم یه جایی این سوال رو بپرسم تاپیک خاصی پیدا نکردم . امیدوارم درست اومده باشم . لپ تاپ من TOSHIBA M780 S7221 هستش یه علامت روش داره که تو راهنماش نوشته Wireless WAN indicator light میخواستم بدونم چی هست؟ شکلش شبیه آنتن موبایله!

ramin92003
28-09-2011, 18:52
با سلام
لپ تاپ من MSI GX680 هست و دکمه مربوط به روشن و خاموش کردن چراغ های LED کار نمی کنه و وقتی دکمه را میزنم روشن میشه و وقتی انگشتم رو از روی آن بر میدارم دکمه خاموش میشه می خواستم بدونم علت آن چی هست متشکرم میشم من را راهنمایی کنید.

ShahrokH_rt
28-09-2011, 20:15
سلام. هرچی گشتم یه جایی این سوال رو بپرسم تاپیک خاصی پیدا نکردم . امیدوارم درست اومده باشم . لپ تاپ من TOSHIBA M780 S7221 هستش یه علامت روش داره که تو راهنماش نوشته Wireless WAN indicator light میخواستم بدونم چی هست؟ شکلش شبیه آنتن موبایله!

سلام
اون علامت نشاندهنده وایرلس لپ تاپه اگه روشن باشه یعنی وایرلست روشنه و اگه خاموش باشه یعنی وایرلس خاموشه
برای استفاده از وایرلس باید درایورش رو نصب کرده باشی

goo.goo
28-09-2011, 22:07
سلام
ببخشید یه سوال
چرا بعضی لپ تاپ ها حین کار کردن کناره هاشون برق ایجاد میکنه و وقتی دستمون بهش برخورد کنه دچار یک شک میشه
یعنی لپ تاپ دچار مشکل شده ؟ راه حلش چیه ؟
ممنون
یا علی

rootnt
30-09-2011, 14:44
سلام
من یه لپتاپ acer 5742g دارم
دیروز اومدم آب بخورم یخورده آب ریخت روش
سریع خاموش کردم و سشوار گرفتم روش
الان چند تا از کلیدهای کیبردش کار نمی‌کنه
مثلا کلید اینتر و جهت ها کار نمی کنه
چی کار کنم؟

Aminv8
30-09-2011, 17:17
از دیسک منیجمنت درایو سی رو شرینک کردم و 125 گیگ جدا کردم ولی دیگه میخام شرینک کنم ارور میده که حداکثر پارتیشن رو این درایو است چکار باید کنم؟

سلام

منم همین مشکل را دارم و با Mini tool هم حل نشد

m_hoseyny
01-10-2011, 16:44
سلام من asus k53sv دارم فکر کنم از قسمت پدش برق دزدی داره یهنی وقتی پشت دست نه روش و نزدیکش می کنم انگار شک می ده چی کار کنم مشکل سخت افزاری داره یا نه . . . :13:

r0zeabi
01-10-2011, 17:39
هیچکی نیست جواب بده؟؟؟

ekodark
02-10-2011, 13:04
سلام
من asus n53 sv گرفتم
منتها touch pad کار نمیکنه انگار نه انگار که هست(علامت ضربدر قرمز خ.رده رو آیکونش)
همه درایورها رو هم نصب کردم چه تو خوده cd چه از سایت چه آپ دیت ، از تو بایوس هم enable هست به دکمه fn هم ریسپاند نمیده
لطقأ کمک کنید

mariam2011
02-10-2011, 18:19
سلام
من يک Dell XPS 1330 دارم که به مدتی پيش روش ويندوز سون نصب کردم ولی يه مشکل اساسی در تايپ حرف "ی" داشتم و هنوزم دارم و مجبورم بجای دکمه "ی" کيبورد, شيفت رو بگيرم و از دکمه "ط" استفاده کنم! درغير اینصورت موجب انفصال حروف کلمه میشه (مثلا آينده=آي‌نده).
حالا باز ميشه با کلی دردسر و زحمت اين مشکل رو حل کرد ولی مشکل اصلی اونجاست که من حروف "ی" رو روی صفحات وب هم همينطور ناقص ميبينم که خوندش رو برام دشوار و غيرممکن ميکنه و اعصابم خورد ميشه.
من خيلی وقت پيش هم همين سوال رو پرسيدم (23-05-2011, 12:54 AM) ولی مشکلم حل نشد.
قبلا يکسری سوال ازم پرسيدن که جواب دادم حالا برای سرعت عمل اونها رو مينويسم که با در نظر گرفتن اونها راهنماييم کنيد:
1- تو device manager هيچ خطايی ديده نميشه ولی نوع "آداپتور نمايش" رو "استاندارد" نوشته! حالا نميدونم گرافيک نصب شده يا نه!؟
2- ويندوزم سون 32 بيتی هستش.
3- من الان دو زبان دارم که ميتونم بينشون سوئيچ کنم, يکی English و يکی Persian
4- تا جايی که من چک کردم چيزی روی کيبورد روشن نيست مثل scroll lock
5- من تو همه جا اين مشکل رو دارم؛ چه جاهايي که دارم مينويسم (تو ورد يا حتی موقع ايميل زدن) و چه جاهايی که دارم ميخونم مثل صفحات اينترنت (هم فايرفاکس و هم اکسپلورر)!
6- من حتی از روی On-Sceen Keyboard ويندوز هم تايپ کردم؛ هيچ تفاوتی با کيبورد لپ تاپم نکرد!
7- من به پيشنهاد يکي از دوستان Keyboard Changer هم نصب کردم، با ران کردن اين برنامه مشکل تايپ حل ميشه ولي مشکل رويت صفحات وب خير.
8- تو صفحات وب encoding رو چک کردم و UTF-8 بود!
(راستی بايد بگم که من با کامپيوتر خونه که اونم سون 64 بيتی روش نصب شده مشکلی ندارم و مشکلم با لپ تاپم هست (XPS 1330) که شايد ربطی نداشته باشه!)

البته ممنون از آقای pasha-85 که خيلی کمک کردن.

لطفا راهنماييم کنيد چون الان خيلی به لپ تاپم احتياج دارم. من دانشجوی کارشناسي ارشدم و الان دارم پايان نامم رو مينويسم ولی واقعا اين نحوه تايپ و يا ديدن صفات خيلی افتضاحه! هم سرعت رو پايين مياره و هم اعصاب آدم رو خورد ميکنه.
نميدونم چطوری بايد بگم که خيلی کارم لنگه و هرچه زودتر بايد اين مشکل رو برطرف کنم.
پيشاپيش ممنون از لطف همه دوستان

ممنون ميشم راه حل تون رو به آدرس amin.hobby@gmail.com هم ارسال كنيد تا سريع تر متوجه بشم.
يك دنيا ممنون

gelayor14
04-10-2011, 06:13
سلام
لپ تاب HP pavilion dv6000 ...ویندوز سون...یکبار با سی دی ویندوز repair میشه بعد از اون هر موقع ری استارت میشه اگر usb یا هارد بهش وصل باشه ویندوز رو بالا نمیاره و پیغام میده
operating system not found
حتما باید usb یا هارد جدا بشه تا ویندوز بالا بیاید...البته قبل از repair این مشکل رو نداشت

فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟:11:

shkz
04-10-2011, 15:14
سلام
در بعضی از لپ تاپها در قسمت OS نوشته تحت DOS و در بعضی نوشته تحت WINDOWS اینها چه فرقی با هم دارند؟
ممنون.

mariam2011
04-10-2011, 15:38
سلام
من يک Dell XPS 1330 دارم که به مدتی پيش روش ويندوز سون نصب کردم ولی يه مشکل اساسی در تايپ حرف "ی" داشتم و هنوزم دارم و مجبورم بجای دکمه "ی" کيبورد, شيفت رو بگيرم و از دکمه "ط" استفاده کنم! درغير اینصورت موجب انفصال حروف کلمه میشه (مثلا آينده=آي‌نده).
حالا باز ميشه با کلی دردسر و زحمت اين مشکل رو حل کرد ولی مشکل اصلی اونجاست که من حروف "ی" رو روی صفحات وب هم همينطور ناقص ميبينم که خوندش رو برام دشوار و غيرممکن ميکنه و اعصابم خورد ميشه.
من خيلی وقت پيش هم همين سوال رو پرسيدم (23-05-2011, 12:54 AM) ولی مشکلم حل نشد.
قبلا يکسری سوال ازم پرسيدن که جواب دادم حالا برای سرعت عمل اونها رو مينويسم که با در نظر گرفتن اونها راهنماييم کنيد:
1- تو device manager هيچ خطايی ديده نميشه ولی نوع "آداپتور نمايش" رو "استاندارد" نوشته! حالا نميدونم گرافيک نصب شده يا نه!؟
2- ويندوزم سون 32 بيتی هستش.
3- من الان دو زبان دارم که ميتونم بينشون سوئيچ کنم, يکی English و يکی Persian
4- تا جايی که من چک کردم چيزی روی کيبورد روشن نيست مثل scroll lock
5- من تو همه جا اين مشکل رو دارم؛ چه جاهايي که دارم مينويسم (تو ورد يا حتی موقع ايميل زدن) و چه جاهايی که دارم ميخونم مثل صفحات اينترنت (هم فايرفاکس و هم اکسپلورر)!
6- من حتی از روی On-Sceen Keyboard ويندوز هم تايپ کردم؛ هيچ تفاوتی با کيبورد لپ تاپم نکرد!
7- من به پيشنهاد يکي از دوستان Keyboard Changer هم نصب کردم، با ران کردن اين برنامه مشکل تايپ حل ميشه ولي مشکل رويت صفحات وب خير.
8- تو صفحات وب encoding رو چک کردم و UTF-8 بود!
(راستی بايد بگم که من با کامپيوتر خونه که اونم سون 64 بيتی روش نصب شده مشکلی ندارم و مشکلم با لپ تاپم هست (XPS 1330) که شايد ربطی نداشته باشه!)

البته ممنون از آقای pasha-85 که خيلی کمک کردن.

لطفا راهنماييم کنيد چون الان خيلی به لپ تاپم احتياج دارم. من دانشجوی کارشناسي ارشدم و الان دارم پايان نامم رو مينويسم ولی واقعا اين نحوه تايپ و يا ديدن صفات خيلی افتضاحه! هم سرعت رو پايين مياره و هم اعصاب آدم رو خورد ميکنه.
نميدونم چطوری بايد بگم که خيلی کارم لنگه و هرچه زودتر بايد اين مشکل رو برطرف کنم.
پيشاپيش ممنون از لطف همه دوستان

ممنون ميشم راه حل تون رو به آدرس amin.hobby@gmail.com هم ارسال كنيد تا سريع تر متوجه بشم.
يك دنيا ممنون

ممنون از همه دوستانی که احیانا قصد کمک داشتند. من خودم تونستم علت مشکلم رو پیدا کرده و برطرفش کنم.

MOHAMMADKH480014
04-10-2011, 20:35
با سلام
من یه مشکل دارم اونم اینه که لپتاپم بعضی وقت ها هنگ میکنه.حتی task manager هم قفل میکنه.ولی ctrl+alt+del کار میکنه.وقتی تز اونجا logoff میزنم یه لحظه کامپیوتر از حالت هنگ خارچ میشه وکامپیوتر logoff میشه.از لحاظ ویروس هم چک شده با انتی ویروس نود اپدیت دیروز لطفا کمککم کنید!!

ata.royalfalcon
04-10-2011, 22:11
با سلام
من یه مشکل دارم اونم اینه که لپتاپم بعضی وقت ها هنگ میکنه.حتی task manager هم قفل میکنه.ولی ctrl+alt+del کار میکنه.وقتی تز اونجا logoff میزنم یه لحظه کامپیوتر از حالت هنگ خارچ میشه وکامپیوتر logoff میشه.از لحاظ ویروس هم چک شده با انتی ویروس نود اپدیت دیروز لطفا کمککم کنید!!

سلام
شما مشکلتون رو خیلی کلی گفتین و نمیشه درست و حسابی راهنمایی کرد .
از توضیحاتتون نمیشه متوجه شد که آیا مشکل سخت افزاری داره مثلا بدسکتوری هارد یا مثلا تداخل نرم افزارها و درایور

چند پیشنهاد :
1. نصب مجدد ویندوز و نصب آخرین درایور ها و عدم نصب و اجرای برنامه های بیمورد مخصوصا اگر ram لپتاپتان کم باشد
2. نصب برنامه های چک کننده سخت افزار جهت کنترل دمای cpu و کنترل میزان سلامتی هارد

سلام
در بعضی از لپ تاپها در قسمت OS نوشته تحت DOS و در بعضی نوشته تحت WINDOWS اینها چه فرقی با هم دارند؟
ممنون.
سلام
مدلهایی که ویندوز اورجینال دارن قیمت بیشتری دارن نسبت به مدلهایی که ویندوز ندارن یا سیستم عامل دیگری مثل لینوکس دارن .
بعضی از شرکتهای داخلی لپتاپ رو بدون سیستم عامل ویندوز سفارش و وارد میکنن که ارزانتر تمام بشه و حاشیه سود بیشتری داشته باشند.

Nocturne
06-10-2011, 19:42
سلام
میخوام لپتاپی بخرم که hdmi نداره و باید با کابل vga به تلویزیون وصلش کرد.
سوالم اینه که آیا همه تلویزیون ها - از قدیمی ها تا LEDهای امروزی - سوکت vga رو دارند؟

Pami
06-10-2011, 23:13
جدیدا برخی TV ها ندارن ، اگر هم داشته باشن شما مشکل رزولوشن دارید و فیلم های Full HD رو نمیتونید منتقل کنید
نهایت رزولوشن ساپورت شده در این نوع پورت 1600در1200 هست و با 1080p ها مشکل خواهید داشت

autumn63
07-10-2011, 13:06
سلام. من پرسیده بودم Wireless WAN indicator Light چیه . دوستان گفتن علامت وایرلس لپ تاپه. اما اون علامت کناریشه که فقط نوشته Wireless indicator light و علامت وایرلس هم داره اما کنار این یکی دوتا ستاره زده و پایینش نوشته " Not available in the United States و علامتش عین علامت آنتن موبایل تو گوشیهای موبایله. یعنی این WAN توی این دو تا هیچ فرقی بینشون ایجاد نمیکنه؟

peidayepenhan
07-10-2011, 18:15
سلام
دوستان بنده یه لپتاب دارم، میخواستم بدونم از کجا میشه فهمید که cpuی لپتاب مثلا corei5 یا corei7 ؟ مرسی از جوابتون

ata.royalfalcon
07-10-2011, 18:30
سلام
دوستان بنده یه لپتاب دارم، میخواستم بدونم از کجا میشه فهمید که cpuی لپتاب مثلا corei5 یا corei7 ؟ مرسی از جوابتون

سلام
روی my computer راست کلیک کنید و سپس properties رو بزنید .
همونجا مینویسه cpu چی هست .

peidayepenhan
07-10-2011, 23:32
سلام
روی my computer راست کلیک کنید و سپس properties رو بزنید .
همونجا مینویسه cpu چی هست .

الان مثلا برا من نوشته Q720، حالا corei چنده ؟

ata.royalfalcon
07-10-2011, 23:42
الان مثلا برا من نوشته Q720، حالا corei چنده ؟

عکس میذاشتی بهتر بود ولی فکر کنم core i7 باشه .
مثلا طبق عکس زیر برای من i5 هست

Ali Alone
08-10-2011, 10:59
سلام من یک vaio f13wfx دارم
داشتم اهنگ گوش میدادم یه دفعه اسپیکر چپ لپ تاپ از کار افتاد
از control panel چک کردم هردو اسپیکر balance شده و صداشون هم اندازس
مشکل چی میتونه باشه؟ لصفا کمک کنید

djalireza_mixer
08-10-2011, 16:58
سلام به همه دوستان بمن یه apire one d255e دارم قبلا dual loads بود الان رفتم براش فایلهای نصب اندروید رو گرفتم و sd card هم بوتیبل کردم ولی تو bios گزینه ای وجود نداره که بشه باهاش sd card رو بوت کرد در ضمن کارت ریدر اینترنال هست

peidayepenhan
08-10-2011, 22:53
دوست عزیز نمی دونم چرا مال ننوشته corei چند. اینم عکسش. آخه مشکل من اینه که پشت لپ تابم اسم مدلش رو نوشته vpceb1pfx/b و وقتی مشخصات این لپ تاب رو سرچ میکنم می نویسه که corei 3. شما نمی دونین چرا اینطوریه ؟

farhad moradi
09-10-2011, 00:18
دوست عزیز نمی دونم چرا مال ننوشته corei چند. اینم عکسش. آخه مشکل من اینه که پشت لپ تابم اسم مدلش رو نوشته vpceb1pfx/b و وقتی مشخصات این لپ تاب رو سرچ میکنم می نویسه که corei 3. شما نمی دونین چرا اینطوریه ؟

اینی که روشه cori7 هست.
اون که سرچ میکنی ممکنه با کانفیگ دیگه باشه. ولی سوال اینجاست که چرا نمی نویسه cori7
یه عکس از cpu-z بزار

peidayepenhan
09-10-2011, 09:25
ممنون از جوابتون. تو این برنامه نوشته corei7.

farhad moradi
09-10-2011, 12:42
ممنون از جوابتون. تو این برنامه نوشته corei7.

اولین باره که میبینم که مشخصات سی پی یو رو نمیده.
حتما یه جایی میلنگه.
دوستان حرفه ای در اینباره نظر بدن.

ayub7
09-10-2011, 16:53
سلاا به همه دوستان.لطفا کمکم کنید
من هفته پیش یه hp6177 گرفتم ولی یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی نور زیاد بهش میخوره مثلا نور آفتاب صفحش یک سوم یک سوم شروع به سیاه شدن میکنه و بعد از 5 دقیقه به حالت عادی برمیگرده
شرکت گارانتی میگه از نظر ما این مشکل محسوب نمیشه و الان حدود 2 روزه که پیششونه و بدون وقفه روشنه ولی هیچ چیزی نشده پس میگن این لپ تاپ مشکلی نداره میگه اگه بخوای میتونم lcd رو عوض کنم ولی نمیشه یه جدید بهت بدم.لطفا بگین کسی تا حالابا این مشکل مواجه بوده و تکلیف من با این لپ تاپ چیه؟

k1_24
09-10-2011, 19:33
سلام دوستان من امروز به یک مشکلی بر خوردم
ویندوز 7 روی لپ تاپ ام نصبه
و بالا نمیاد چرا؟؟ یعنی صفحه سیاهه کامل فقط موس هست
:(

K.N.I.G.H.T
09-10-2011, 19:42
سلام
قیمت Cpu و مادربورد لپتاپ سونی مدل VGN-FW490Jab رو میخواستم
ضمنا کدوم شرکت مسئول خدمات بعد از فروش لپتاپ های سونی هستش؟
ممنون میشم سریع جواب بدید

Farshid72
09-10-2011, 20:19
ویندوز 7 رو خودتون نصب کردین یا خودش نصب بود ؟؟؟؟ فک میک نم دیگه سری های fw تولید نشه

siavash ka
10-10-2011, 12:20
سلام
من 1 لپ تاپ asus n 43 sl خریدم اما تاچ پدش درست کار نمی کنه نشانگر موس می پره وقتی دستتو می کشی رو پد انگار نشانگر موس رو صفحه گیر می کنه بعد یهو می پره میره جلو!!!
مشکل چیه ؟سخت افزاریه یا نرم افزاری؟؟؟

Farshid72
10-10-2011, 22:47
هم میتونه سخت افزاری باشه هم نرم افزاری بهتره شما دور موستو بالا ببری بعد اگه درست شد سخت افزاریه

r0zeabi
11-10-2011, 00:06

K.N.I.G.H.T
12-10-2011, 18:33
سلام
قیمت Cpu و مادربورد لپتاپ سونی مدل VGN-FW490Jab رو میخواستم
ضمنا کدوم شرکت مسئول خدمات بعد از فروش لپتاپ های سونی هستش؟
ممنون میشم سریع جواب بدید
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahyarSAMSUNG
12-10-2011, 21:18
ببخشید اگه میشه سوال من رو تخصصی جواب بدید ... من شنیدم که لپ تاپ 8 هسته ندارم و االبتته خودم این رو هم قبول کردم که همچین چیزی نداریم .... ولی آخه من لپ تاپم آی7 2630 هستش که هم توی set affinity ت 8 تا جای تیک داره هم با یکی از widget های ویندوز سون 8 تا هسته نشون میده ... البته میدونم میخوای بگید که 4 تا مجازیه ولی حرف من اینه که آخه چرا ویندوز اون چهارتا مجازی رو که زیاد قدرتی ندارن رو یه هسته کامل حساب میکنن ... اصلا من از کجا بدونم که از این 8 تا جای تیک کدوم هسته مجازی کدوم واقعیه ؟ موقع رندر گرفتن هم 8 تا مربع میاد که هر 8تا یه سرعت برای رندر گرفتن دارن ...

miladsence
12-10-2011, 22:34
سلام دوستان
من یه xps l502 دارم به یه مشکل برخوردم
وقتی صدا یا نور صفحه رو کم و زیاد میکنم انیمیشنش روی صفحه نمیاد
دوتا از دکمه های لمسی بالای کیبورد هم کار نمیکنن یعنی select میشن اما چیزی اجرا نمی شه
در ضمن backlight هم داره که از اول کار نمیکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hno
13-10-2011, 14:45
سلام دوستان
من یک لپ تاپ acer 5335 خریدم . الان مشکلی که دارم این هست بعضی مواقع که سیستم رو روشن میکنم ، چراغ پاورش روشن میشه ولی هرچی صبرمیکنم اصلا چیزی روی صفحه نمایش داده نمیشه .
مجبورم دستم رو روی دکمه پاور نگه دارم تا خاموش بشه بعد که دوباره روشن میکنم ، خوب لود میشه .

میخواستم ببینم مشکل چی هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

devasations3000
13-10-2011, 17:29
سلام دوستان لب تاب من اج بی هستش حدودا سه ساله خریدمش اوایل وقتی بازی جنرال رو یا کال اف رو بازی میکردم جیزیش نمیشد اما حالا با اینکه فن خریدم و باتری و درایور رو در اوردم بعضی وقتها صفحه سیاه میشه و بعد از مدتی خاموش ویندورشم مال خودشه ...لطفا راهنماییم کنین لینکی جیزی هم که راهنمایی داشته باشه بذارید
مرسی
اینم یادم رفت بگم که وقتی میخوام روشنش کنم بعد از welcomeصفحه سیاه میشه و فقط علامت موس میاد بعد جند دقیقه ایکون ها میاد

lovelorn9171
13-10-2011, 22:32
سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید گرامی (-;
بنده یه asus N43sn گرفتم که گرافیکش GT550M هستش، در همین حال یه گرافیک آنبرد هم به اسم اینتل داره، حالا گیرم اینجاست که سیستم زمان ران کردن بازی و برنامه ها گرافیک اصلی رو فعال نمی کنه، من باید تنظیم جاصی انجام بدم؟؟؟
پیشاپیش ممنون واسه راهنماییتون

golijan
14-10-2011, 01:41
با سلام
من سه تا سوال داشتم:
عكسو نگاه كنيد:

جلوي over clock نوشته HT و 0.25- يعني چي؟

آوركلاك سي پي يو لپ تاپ كاراي داره؟ صدمه نميزنه؟

من يك گيگ رم دارم(دوتا 512) اما چرا نوشته حافظه در دسترس 894 تا؟

ata.royalfalcon
14-10-2011, 10:45
سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید گرامی (-;
بنده یه asus N43sn گرفتم که گرافیکش GT550M هستش، در همین حال یه گرافیک آنبرد هم به اسم اینتل داره، حالا گیرم اینجاست که سیستم زمان ران کردن بازی و برنامه ها گرافیک اصلی رو فعال نمی کنه، من باید تنظیم جاصی انجام بدم؟؟؟
پیشاپیش ممنون واسه راهنماییتون

سلام
طبق اين پست عمل كنين شايد مشكل شما حل بشه .

FANTOM-38
14-10-2011, 23:19
سلام
یکی از دوستام یک لپ تاپ لنوو خریده(مدلشو نمیدونم).این لپ تاپ هنوز روشن نشده و برای اولین بار خودم میخوام کارتونشو باز کنم.میدونید که هر لپ تاپ برای اولین بار که میخواد روشن بشه یک اقداماتی لازم داره تا راه بیفته.در این زمینه دو تاسوال دارم اگه ممکنه کمکم کنید.
1- این لپ تاپ برای اولین باره که من میخوام روشنش کنم .برای ره اندازی اولیه و نصب اولیه ویندوز در اولین بار روشن شدن لپ تاپ باید چه کاری انجام بدم تا لپ تاپ راه اندازی بشه و بره تو نصب اولیه ویندوز؟
2- ایا لنوو برنامه ای برای بک آپ گرفتن از سیستم داره یا نه؟مثلا بعضی لپ تاپها خودشون یه برنامه برای بک آپ گرفتن داره .میخواستم بپرسم لنوو هم داره و اگه داره کدوم قسمته؟خواهش میکنم اگه میدونید جوابمو بدین.

Erfan.B
14-10-2011, 23:28
سلام
یکی از دوستام یک لپ تاپ لنوو خریده(مدلشو نمیدونم).این لپ تاپ هنوز روشن نشده و برای اولین بار خودم میخوام کارتونشو باز کنم.میدونید که هر لپ تاپ برای اولین بار که میخواد روشن بشه یک اقداماتی لازم داره تا راه بیفته.در این زمینه دو تاسوال دارم اگه ممکنه کمکم کنید.
1- این لپ تاپ برای اولین باره که من میخوام روشنش کنم .برای ره اندازی اولیه و نصب اولیه ویندوز در اولین بار روشن شدن لپ تاپ باید چه کاری انجام بدم تا لپ تاپ راه اندازی بشه و بره تو نصب اولیه ویندوز؟
2- ایا لنوو برنامه ای برای بک آپ گرفتن از سیستم داره یا نه؟مثلا بعضی لپ تاپها خودشون یه برنامه برای بک آپ گرفتن داره .میخواستم بپرسم لنوو هم داره و اگه داره کدوم قسمته؟خواهش میکنم اگه میدونید جوابمو بدین.

دوست عزيز تا مدل دقيق لپ تاپت رو نگي كه نمي شه فهميد!
ولي قاعدتاً اگه ويندوز اورجينال روش نصب باشه نيازي به نصب ويندوز نداريد موقع روشن كردن هم با كليد f2 مي تونيد برين تو بايوس.
معمولاً پارتيشن ريكاوري هم داره ولي مي تونيد با خود ويندوز 7 هم بكاپ بگيريد يا با برنامه ي acronis.
مدل دقيق لپ تاپ رو بگيد بهتر مي شه راهنماييتون كرد.
موفق باشي.

FANTOM-38
15-10-2011, 00:34
دوست عزيز تا مدل دقيق لپ تاپت رو نگي كه نمي شه فهميد!
ولي قاعدتاً اگه ويندوز اورجينال روش نصب باشه نيازي به نصب ويندوز نداريد موقع روشن كردن هم با كليد f2 مي تونيد برين تو بايوس.
معمولاً پارتيشن ريكاوري هم داره ولي مي تونيد با خود ويندوز 7 هم بكاپ بگيريد يا با برنامه ي acronis.
مدل دقيق لپ تاپ رو بگيد بهتر مي شه راهنماييتون كرد.
موفق باشي.

دوست عزیز این لپ تاپ یک سی دی هم داره پس اون واسه چیه؟دوست عزیز ویندوز ارجینال داره ولی همه ی لپ تاپها وقتی برای اولین بار روشن میشن خودت باید ویندوز ارجینال رو نصب کنی؟منظورم اینه که به محض اینکه من لپ تاپو روشن کردم باید چه دکمه ایی رو روی لپ تاپ فشلر بدم تا بره روی نصب؟
اون سی دی چیه دوست عزیز؟خواهش میکنم جوابمو بدین.(راستی واسه من نمیدونم چرا تشکر رو نشون نمیده .از اینکه جوابمو دادین ممنون)

Erfan.B
15-10-2011, 14:12
دوست عزیز این لپ تاپ یک سی دی هم داره پس اون واسه چیه؟دوست عزیز ویندوز ارجینال داره ولی همه ی لپ تاپها وقتی برای اولین بار روشن میشن خودت باید ویندوز ارجینال رو نصب کنی؟منظورم اینه که به محض اینکه من لپ تاپو روشن کردم باید چه دکمه ایی رو روی لپ تاپ فشلر بدم تا بره روی نصب؟
اون سی دی چیه دوست عزیز؟خواهش میکنم جوابمو بدین.(راستی واسه من نمیدونم چرا تشکر رو نشون نمیده .از اینکه جوابمو دادین ممنون)

دوست من احتمالاً اون سي دي درايورها هست. اگه ويندوز اورجينال داره نيازي به انجام كاري نيست خودش وارد ويندوز مي شه فقط شما مي توني اگه خواستي با نرم افزارهاي پارتيشن بندي پارتيشن هاتو تغيير بدي كه البته بايد با دقت اين كارو انجام بدي كه پارتيشن ريكاوريت نپره. فكر كنم با زدن دكمه ي f12 هم موقع روشن شدن لپ تاپ به recovery دسترسي پيدا كني.
در كل لپ تاپي كه ويندوز روش نداشته باشه بايد خودت روش ويندوز نصب كني مثل پي سي حالا اورجينال يا كپي فرقي نمي كنه. لپ تاپي هم كه ويندوز اورجينال داره نيازي نيست كاري انجام بدي واسه نصب ويندوز. ولي مي توني چند سيستم عامل ديگه هم روش نصب كني در صورت نياز.
خواهش مي كنم دوست من ، هدف فعاليت در اين فاروم آموزش و كسب يادگيريه.در ضمن دكمه ي تشكر پايين سمت چپ هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شايد شما چون عضو جديد هستي نمي بيني ، شايد هم از مرورگرت باشه پيشنهاد مي كنم از فايرفاكس استفاده كني.
موفق باشي.

firefox7
15-10-2011, 17:55
مشکل صدای فن لپ تاپ را چگونه میتوان برطرف کرد؟

Erfan.B
15-10-2011, 19:02
مشکل صدای فن لپ تاپ را چگونه میتوان برطرف کرد؟

دوست عزيز بهترين كاري كه مي توني قبل از اين كه لپ تاپ رو باز كني انجام بدي اينه كه يا دمنده ي هوا و يا جاروبرقي قسمتي كه فن هست رو از گرد و غبار تميز كني (قسمتي كه خروجي فن هست.) فقط خيلي آروم و با دقت كه دور فن رو زياد بالا نبري كه نتيجه ي عكس ممكنه بگيري.
اگه نه هم مي توني لپ تاپ رو اگه گارانتي نداره و قديمي هست باز كني و فنش رو تميز كني و يه روغن بهش بزني يا عوضش كني.
موفق باشي.

n*7
16-10-2011, 00:36
سلام من با dell xpsl502 نميتونم برم اینترنت(dial up) با مودم اکسترنال امتحان کردم نميره ارور 678 ميده مودم اکسترنالمم دله مودم نصب هست ولی اینترنت نميره هم با کارت امتحان کردم هم با هوشمند ولی فايده نداره
باedge modem امتحان کردم هم با ایرانسل هم همراه اول انتن پره ولی نميره فقط بعضی وقتا يه گوگل باز ميکنه در این حد... چکار بايد بکنم?
ممنون...:11:

hesam 63
16-10-2011, 15:53
سلام
یکی از usb های لپ تاپ ایراد پیدا کرده و بهتره که تعویض بشه.
دستگاه من 5742 ایسره و گارانتی سازگار داره
یک این که می خواستم بپرسم گارانتی قبول می کنه
دوم هم اینکه چقدر طول می کشه تا لپ تاپ رو برگردونن ؟ جاهای متفرقه همون روز برمی گردونن و اینکه هزینش چقدر می شه
با تشکر

yes47
16-10-2011, 17:44
سلام
من یه لپ تاپ قدیمی DELL دارم مدل vostro 1500
که چن وقته روشن نمیشه، باتریشو درآوردم و مستقیما زدم به برق بازم تاثیری نداش
کسی از دوستان می دونه مشکل احتمالا از کجا می تونه باشه؟
سی پی یوش سوخته یعنی؟؟ و چقد حدودا خرج بر میداره؟

khalilpakbaz
16-10-2011, 19:31
سلام

دوستان یه لب تاپ ال جی دارم که 3 سال پیش گرفتم , الان یه مشکل داره باتریش نمیدونم چشه که ارور میده , باتری از نظر شارژ نگه داشتن هم هیچ مشکلی نداره و تقریبا مثل سابق هست ولی ارور میده نمیدونم چرا!!! به نظر دوستان باید جی کار کنم؟؟

اینم متن ارور:

Sub007
16-10-2011, 22:53
سلام

دوستان یه لب تاپ ال جی دارم که 3 سال پیش گرفتم , الان یه مشکل داره باتریش نمیدونم چشه که ارور میده , باتری از نظر شارژ نگه داشتن هم هیچ مشکلی نداره و تقریبا مثل سابق هست ولی ارور میده نمیدونم چرا!!! به نظر دوستان باید جی کار کنم؟؟

اینم متن ارور:

منم همین پیغام رو بهم میده.
پاتریهای لپ تاپ یه مدت(معمولا چند سال) که کار میکنن دیگه اون کیفیت اولیه رو ندارن.این پیغام هم برای همینه.
راهش هم اینه که باتری رو عوض کنین و یه دونه نو بندازین.

khalilpakbaz
16-10-2011, 23:29
منم همین پیغام رو بهم میده.
پاتریهای لپ تاپ یه مدت(معمولا چند سال) که کار میکنن دیگه اون کیفیت اولیه رو ندارن.این پیغام هم برای همینه.
راهش هم اینه که باتری رو عوض کنین و یه دونه نو بندازین.

عجب , باتری این مدل که فکر کنم توی ایران گیر نیاد آخه ال جی اصلا ندیدم توی ایران باشه , بعد با وجود این پیغام مشکلی که پیش نمیاد ؟ آخه من خیلی کم پیش میاد که از باتری استفاده کنم و همیشه تو برق هست لب تابم.

r0zeabi
17-10-2011, 10:56

هیچکی نیست جواب بده؟

Sub007
17-10-2011, 11:15
عجب , باتری این مدل که فکر کنم توی ایران گیر نیاد آخه ال جی اصلا ندیدم توی ایران باشه , بعد با وجود این پیغام مشکلی که پیش نمیاد ؟ آخه من خیلی کم پیش میاد که از باتری استفاده کنم و همیشه تو برق هست لب تابم.

منم چند ماهی هست این پیغام رو بهم میده اما تا الان مشکلی نداشتم.
ایرادی که نداره چون فقط زمان نگهداری شارژ کمتر از مقدار اولیه شده(مثلا اگه اول کار ۳ ساعت شارژ نگه میداشته الان ۲ ساعت نگه میداره).
شما مثل سابق از لپ تاپت استفاده کن.:20:

Asali
17-10-2011, 11:43
سلام
لپ تاپ Dell 1520 دارم چند روزی هست که خیلی داغ میکنه و یکدفعه خاموش میشه! مشکل از چیه؟ و چطوری خودم می‌تونم حل کنم وبه تعمیرکار مراجعه نکنم. ضمنا چند وقتیه که باطری اون خراب شده و مستقیم به برق میزنم و استفاده می‌کنم.
خودم احتمال میدم که فن خراب شده باشه! چطوری میتونم عوض کنم.

Xilevens
17-10-2011, 18:46
باید با نرم افزارهایی مثل HWmonitor دما رو چک کنید اگه دیدید خیلی بالا رفت بدونید مشکل از فن هاست
در ضمن فکر هم نکنم بتونید خودتون تعویض کنید

xfati
19-10-2011, 12:43
سلام ...
تازگی ها فن لپتاپم سوخته ولی وقت نمیکنم ببرم تعمیر ...لپ تاپم بعد از چند ساعت که روشنه خود به خود خاموش میشه
فعلا باد کولر رو گزاشتم جلو فنش بهتر شده
به نظر شما هزینه عوضش چقد میشه ؟ فکر کنم باید یه فن جدید بخرم براش
مدلش هم هست hp dv5 1199
2 سالی هست خریدمش
ایا ممکنه مشکلی واسه لپ تاپم پیش بیاد بدون فن هر چند باد کولر روش هست ؟

FC.Barcelona
19-10-2011, 13:04
سلام ...
تازگی ها فن لپتاپم سوخته ولی وقت نمیکنم ببرم تعمیر ...لپ تاپم بعد از چند ساعت که روشنه خود به خود خاموش میشه
مدلش هم هست hp dv5 1199
2 سالی هست خریدمش
هرچه سریعتر برید و فنش را درست کنید هر لحظه امکان سوختنش هست
هزینه تعویض هم فکر نمیکنم خیلی بالا باشه

ایمان تات
20-10-2011, 20:51
سلام
من یه لپ تاپ قدیمی DELL دارم مدل vostro 1500
که چن وقته روشن نمیشه، باتریشو درآوردم و مستقیما زدم به برق بازم تاثیری نداش
کسی از دوستان می دونه مشکل احتمالا از کجا می تونه باشه؟
سی پی یوش سوخته یعنی؟؟ و چقد حدودا خرج بر میداره؟
با سلام
ممکنه از چیپش باشه حتی ممکنه از مدار شارژش باشه ممکنه از سی هزار تومان تا 120 هزار تومان هزینه اش بشه اگر جایی بردید و بیشتر خواستن به جاهای دیگر سر بزنید

Asali
20-10-2011, 21:42
سلام ...
مدلش هم هست hp dv5 1199
2 سالی هست خریدمش

من هم مشکل از کار افتادن فن داشتم، یکی از دوستان گفت باز کن احتمالاً کثیف شده، من هم پشت لپ تاپ را باز کردم و همانطور که دوستم گفته بود یه مقدار پرز قالی گرفته بود، تمیزش کردم و کاملا الان داره کار میکنه/ شاید شما هم اینطوری باشه!

biostar
21-10-2011, 12:26
من هم مشکل از کار افتادن فن داشتم، یکی از دوستان گفت باز کن احتمالاً کثیف شده، من هم پشت لپ تاپ را باز کردم و همانطور که دوستم گفته بود یه مقدار پرز قالی گرفته بود، تمیزش کردم و کاملا الان داره کار میکنه/ شاید شما هم اینطوری باشه!

اکثر سازندگان لپتاپ ، طراحی رو طوری انجام میدن که تحت هیچ شرایطی گرد و غبار و پرز نتونه وارد لپتاپ بشه و امروزه بیش از 99 درصد لپتاپ ها این ویژگی رو دارند. پس مشکل با تمیز کردن فن لپتاپ حل نمیشه

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

mahyarSAMSUNG
21-10-2011, 13:16
انقدر سوال من توی دو سه صفحه من سخت بود که کسی نتونست جواب بده ؟

biostar
21-10-2011, 19:45
ببخشید اگه میشه سوال من رو تخصصی جواب بدید ... من شنیدم که لپ تاپ 8 هسته ندارم و االبتته خودم این رو هم قبول کردم که همچین چیزی نداریم .... ولی آخه من لپ تاپم آی7 2630 هستش که هم توی set affinity ت 8 تا جای تیک داره هم با یکی از widget های ویندوز سون 8 تا هسته نشون میده ... البته میدونم میخوای بگید که 4 تا مجازیه ولی حرف من اینه که آخه چرا ویندوز اون چهارتا مجازی رو که زیاد قدرتی ندارن رو یه هسته کامل حساب میکنن ... اصلا من از کجا بدونم که از این 8 تا جای تیک کدوم هسته مجازی کدوم واقعیه ؟ موقع رندر گرفتن هم 8 تا مربع میاد که هر 8تا یه سرعت برای رندر گرفتن دارن ...

4 تا مجازی نیست عزیز
اصلا بحث هسته مطرح نیست در ویندوز. بحث بر سر thread هست.
ترد کوچکترین واحد پردازشی هست که پردازنده میتونه در واحد زمان انجام بده و این ملاک ما هست !
حالا پردازنده ی شما قادر هست در هر واحد زمانی 8 thread رو به طوری همزمان و موازی پردازش کنه

چون در گذشته پردازنده ها تک هسته ایی بودن و هر هسته می تونست فقط از یک نخ یا thread پشتیبانی کنه به خاطر همین میگن پردازنده شما 8 هسته ایی هست ! یا یه همچین چیزی
اما در اصل 4 هسته ایی هست و هر هسته 2 ترد (thread)

Nocturne
21-10-2011, 20:46
سلام. ببخشید من VAIO EA دارم. بعضی وقتا بی مورد داغ میکنه (مثلا برنامه سنگینی هم باز نیست و حتی مدت زیادی از روشن بودن نمیگذره..)
و سرعت فن زیاد میشه و میزان استفاده از cpu هم که در task manager مینویسه میره بالا...
میخواستم ببینم لپ تاپ دچار مشکل هست یا کلاً سونی این لپ تاپ رو اینطوری ساخته؟!

Asali
22-10-2011, 06:14
اکثر سازندگان لپتاپ ، طراحی رو طوری انجام میدن که تحت هیچ شرایطی گرد و غبار و پرز نتونه وارد لپتاپ بشه و امروزه بیش از 99 درصد لپتاپ ها این ویژگی رو دارند. پس مشکل با تمیز کردن فن لپتاپ حل نمیشه

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

سلام
حرف شما درسته! ولی توجه کنید که من درباره‌ فن صحبت کردم که منفذ ورود گرد و غبار است، ضمن اینکه شما اگر فن لپ تاپ را باز کنی می‌فهمی چقدر گرد و غبار داره ! حداقل لپ تاپ من چنین بود. فکر کنم یه منبع درآمد خوبی برای تعمیر کارها با شه که فقط فن را تمییز کنند و خدای نکرده پول تعمیر قطعه از مشتری بگیرن! البته بعضی تعمیرکارهایی که بی انصاف هستند.
ضمن اینکه من بصورت احتمالی به دوست عزیز توصیه کردم که فن را یه نگاهی بیندازه شاید مثل من کثیف باشه.

biostar
22-10-2011, 10:27
سلام
حرف شما درسته! ولی توجه کنید که من درباره‌ فن صحبت کردم که منفذ ورود گرد و غبار است، ضمن اینکه شما اگر فن لپ تاپ را باز کنی می‌فهمی چقدر گرد و غبار داره ! حداقل لپ تاپ من چنین بود. فکر کنم یه منبع درآمد خوبی برای تعمیر کارها با شه که فقط فن را تمییز کنند و خدای نکرده پول تعمیر قطعه از مشتری بگیرن! البته بعضی تعمیرکارهایی که بی انصاف هستند.
ضمن اینکه من بصورت احتمالی به دوست عزیز توصیه کردم که فن را یه نگاهی بیندازه شاید مثل من کثیف باشه.

بله منظور من هم فن بود ، فن هم تحت هیچ شرایطی نباید کثیف بشه ، به طور مثال سونی و لنوو رو می دونم که اینگونه هستند و من چند بار که بررسی کردم اصلا کثیف نشدن ، اپل هم به همین گونه

biostar
22-10-2011, 10:37
سلام. ببخشید من VAIO EA دارم. بعضی وقتا بی مورد داغ میکنه (مثلا برنامه سنگینی هم باز نیست و حتی مدت زیادی از روشن بودن نمیگذره..)
و سرعت فن زیاد میشه و میزان استفاده از cpu هم که در task manager مینویسه میره بالا...
میخواستم ببینم لپ تاپ دچار مشکل هست یا کلاً سونی این لپ تاپ رو اینطوری ساخته؟!

هروقت استفاده از پردازنده زیاد بشه سرعت فن هم افزایش پیدا میکنه
مشکل از لپتاپ شما نیست
در task manager بررسی کنید کدوم فرایند بیش از حد از پردازنده استفاده میکنه و بعد برای رفع مشکل اقدام کنید
مشکل می تونه از یک برنامه یا ویروس باشه

احتمالا مشکل از برنامه vaio media server هست ! اون رو پاک کن

در task manager احتمالا باید این اسم ها رو ببینی

SSSvr.exe
PicAppSrv.exe
SV_[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
UPnPFramework.exe

این ها مربوط به برنامه های سونی هستند ، اگر از اینها بود پاکشون کن

Nocturne
22-10-2011, 11:36
هروقت استفاده از پردازنده زیاد بشه سرعت فن هم افزایش پیدا میکنه
مشکل از لپتاپ شما نیست
در task manager بررسی کنید کدوم فرایند بیش از حد از پردازنده استفاده میکنه و بعد برای رفع مشکل اقدام کنید
مشکل می تونه از یک برنامه یا ویروس باشه

احتمالا مشکل از برنامه vaio media server هست ! اون رو پاک کن

در task manager احتمالا باید این اسم ها رو ببینی

SSSvr.exe
PicAppSrv.exe
SV_[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
UPnPFramework.exe

این ها مربوط به برنامه های سونی هستند ، اگر از اینها بود پاکشون کن

یعنی از لیسته پاکشون کنم؟ بعد از روشن شدن دوباره، باز نمیان؟
اگر از برنامه دیگری یا ویروسی بود یا ریکاوری درست میشه؟

biostar
22-10-2011, 19:06
یعنی از لیسته پاکشون کنم؟ بعد از روشن شدن دوباره، باز نمیان؟
اگر از برنامه دیگری یا ویروسی بود یا ریکاوری درست میشه؟

نه چیزی رو پاک نکن ، فقط تو task manager و در قسمت prosses ببین کدوم تسک بیشترین استفاده رو داره تا بررسی کنیم ببینیم مشکل از چیه ، وقتی که load پردازنده بیش ز حد بالاست (غیر معقول)این کار رو انجام بده ، البته یادت نره در قسمت prosses گزینه ی show all prosses رو انتخاب کرده باشی

King Of Iran
22-10-2011, 19:12
با درود و احترام خدمت دوستان
راستش من جند روزه لب تاب كرفتم و مشكلي كه خيلي حالم رو كرفته اينه كه وقتي دارم داخل فايل ها مي كردم كه از اين فايل به اون فايل برم اكه هم زمان موزيك باز باشه يا فيلم وقتي از اين فايل به اون فايل برم يا مثلا دارم فايل ها رو مرتب مي كنم يهو صداي اون موزيك يا فيلم قطع ميشه
خيلي حالم كرفته شده ممنون مي شم راهنماييم كنيد جي كار كنم؟
سباس كذارم
‏(متن رو با موبايل نوشتم-بابت اشتباهات املايي عذر مي خوام)

پ ن:لب تابم asus هست.

r0zeabi
22-10-2011, 21:06
با نرم افزار میشه پارتیشن بندی کرد؟

biostar
22-10-2011, 23:44
راستش من جند روزه لب تاب كرفتم و مشكلي كه خيلي حالم رو كرفته اينه كه وقتي دارم داخل فايل ها مي كردم كه از اين فايل به اون فايل برم اكه هم زمان موزيك باز باشه يا فيلم وقتي از اين فايل به اون فايل برم يا مثلا دارم فايل ها رو مرتب مي كنم يهو صداي اون موزيك يا فيلم قطع ميشه
سباس كذارم

وقتی در حال گوش دادن به موزیک هستی در resource monitor و در قسمت Disk میزان استفاده از دیسک رو ببین ، اگر بیش از حد هست مشکل یا از سیستم عامل هست و یا برنامه ی اجرا کننده ی موسیقی

biostar
22-10-2011, 23:51
با نرم افزار میشه پارتیشن بندی کرد؟

دیسک منیجر محدودیت های زیادی داره
بهترین کار استفاده از برنامه های جانبی همانند MiniTool Partition Wizard Professional Edition و یا
Acronis disk managment می باشد

ali007_a
23-10-2011, 01:22
سباس كذارم

سلام دوست عزیز
نگرانی شما می تونه بی مورد باشه. مشکل شما را یکی از دوستام داشت.
بعضی از مدلای لپ تاپ اسوز برنامه ای داره که الان اسمش یادم نیست ولی کارش ایجاد تغیراتی در صدای خروجی هست که با غیر فعال کردن اون این مشکل بر طرف میشه.
حتی میتونید به قسمت تنظیمات صدای ویندوز برید از اونجا هم تنظیمات پیشرفته را غیر فعال کنید، فکر کنم مشکلاتان حل بشه.(همون تب دوم و...)
موفق باشید.

King Of Iran
23-10-2011, 11:56
سلام دوست عزیز
نگرانی شما می تونه بی مورد باشه. مشکل شما را یکی از دوستام داشت.
بعضی از مدلای لپ تاپ اسوز برنامه ای داره که الان اسمش یادم نیست ولی کارش ایجاد تغیراتی در صدای خروجی هست که با غیر فعال کردن اون این مشکل بر طرف میشه.
حتی میتونید به قسمت تنظیمات صدای ویندوز برید از اونجا هم تنظیمات پیشرفته را غیر فعال کنید، فکر کنم مشکلاتان حل بشه.(همون تب دوم و...)
موفق باشید.

با سلام

درود بر شما

راستش من خیلی مبتدی هستم.

میشه مراحلش را بهم بفرمایید..چون دانشجو شهرستان هستم امکان دسترسی به نت خیلی کم دارم.

میشه مراحلش را راهنماییم کنید؟

سپاسگذارم از شما :11:

miladddd
23-10-2011, 15:49
سلام
من یه ایسر 5750 دارم
ازش کارهای سنگین میکشم
دمای سی پی یو، هارد و ... حداکثر تا چقدر مجازه که بالا بره؟
چون دمای سی پی یو راحت به 70 درجه میرسه!

ShahrokH_rt
23-10-2011, 17:05
سلام
من یه ایسر 5750 دارم
ازش کارهای سنگین میکشم
دمای سی پی یو، هارد و ... حداکثر تا چقدر مجازه که بالا بره؟
چون دمای سی پی یو راحت به 70 درجه میرسه!

با نرم افزار HWMonitor میشه فهمید که حداکثر و حداقل دمای سی پی یو و بقیه چیزا چنده.
مثل همین که تو عکس هست!

xoxtroy
23-10-2011, 18:48
سلام. از کجا میشه فهمید لپ تاپ روی main اش جای یه هارد دیگه داره یا نه. میخوام یه هارد ssd بزارم کنار هارد لپتاپ.
بعدشم میخوام cpu لپتاپ رو عوض کنم از cori5 به corei7 . همین مدل میخواستم بخرم corei7 هم داشت. کسی میدونه حدود قیمت cpu سری 8 چنده؟
توی intel که خودش زده 360$ تا 500$ خورده ای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ali007_a
24-10-2011, 02:12
با سلام

درود بر شما

راستش من خیلی مبتدی هستم.

میشه مراحلش را بهم بفرمایید..چون دانشجو شهرستان هستم امکان دسترسی به نت خیلی کم دارم.

میشه مراحلش را راهنماییم کنید؟

سپاسگذارم از شما :11:
درود بر شما.
ببینید اسوز یه برنامه ای داره که تو اسمش sonic داره، مربوط میشه به تنظیمات صدا و افکت گذاری روی صدا، اسمه دقیقش یادم نیست. اگه اونو پیدا کردید اجراش کنید و گزینه ها را off کنید.
در هر صورت شما مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
- بر روی آیکون بلندگو در سمت چپ ساعت کلیک راست کرده و گزینه ی playback devices رو بزنید یا از کنترل پانل روی sound کلیک کنید.
- بر روی speakers ، دبل کلیک کنید و یا کلیک کرده و properties را انتخاب کنید.
- در پنجره باز شده بر روی تب سوم بنام enhancements کلیک کرده و گزینه disable all sound effects را انتخاب نمایید.
- پنجره های باز را ok کنید و خارج شوید.
البته ممکن است در ورژن جدید بایوس این مشکل بر طرف شده باشد. پس می تونید بایوس رو هم آپدیت کنید تا افکت های روی صدا را هم داشته باشید.
موفق باشید.

r0zeabi
24-10-2011, 19:16
دیسک منیجر محدودیت های زیادی داره
بهترین کار استفاده از برنامه های جانبی همانند MiniTool Partition Wizard Professional Edition و یا
Acronis disk managment می باشد

دوست عزیز من MiniTool Partition Wizard Professional Edition رو نصب کردم و یکی از پارتیشن هامو که 120 گیگ بود به دو 60 تایی تبدیل کردم ولی تو my computer فقط یکی از پارتیشن های 60 تایی هست ولی تو خود MiniTool Partition Wizard Professional Edition هر دو تا وجود داره تو disk managment هم هر دو تا هست ولی من عملا نمیتونم ازشون استفاده کنم بگید باید چکار کنم شاید مرحله ای رو کامل انجام ندادم چون تو MiniTool Partition Wizard Professional Edition وضعیت دو پارتیشن جدید رو none میزنه

nasirsalehy
24-10-2011, 22:29
با سلام یک مشکل اساسی و مهم در لپ تاپ سونی برایم مشکل آفرین شده مدل لپ تاپ vpc-f11ggx\b است . حدود چند روز پیش از اینترنت و از خود وایو آپدیت چند آپدیت رو دانلود و نصب کردم و دو روز 5 ساعت با لپ تاپ کار کردم روز سوم بعد از بوت در صفحه دسکتاپ بعد از چند ثانیه هنگ کرد و موس هیچ عکس العملی نشان نمی داد . ریستارت کردم و دیگر به داخل ویندوز نرفت و در صفحه سیاهی گیر می کند در ابتدای خرید از ویتدوز اورجینال نسخه پشتیبان تهیه کرده بودم که در اجرای این پشتیبان تا نصف عملیات انجام می شود و دوباره هنگ می کند . نه ترمیم ویندوز کارایی دارد نه باز گردانی . حتی خواستم ویندوز جدیدی نصب کنم که در اواسط را هنگ مرد .

مهندسین و دوستان عزیز با این توضیحی که از لپ تاپ خودم دادم ایراد از کجا و چه پیشنهادی برای رفع این مشکل دارید ؟؟؟؟

SalmanAdl
25-10-2011, 09:09
سلام دوستان
یه 4530s دارم با هارد 640
که وقتی لپ تاپ بیکاره یعنی هیچ فعالیتی نداره یه صدای تلپ هر چند ثانیه یک بار بگوش میاد صداش کمه ولی رو اعصاب میره صداهم از طرف سمت راست میاد از بغل سی دیرام (از هارد اگه اشتباه نکنم)
فکر می کنین مشکل از چیه

miladddd
25-10-2011, 09:10
با نرم افزار HWMonitor میشه فهمید که حداکثر و حداقل دمای سی پی یو و بقیه چیزا چنده.
مثل همین که تو عکس هست!

دوست عزیز، من دما رو متوجه میشم
منظورم اینه که حداکثر دمای مجاز واسه هر کدوم از قطعات چقدره؟

REZAt1980
25-10-2011, 15:50
سلام.

يه لپتاب Dell vostro 1015 دارم.

كه خود به خود وايرلس​اش خاموش ميشه . و ديگه روشن نميشه تا ريستارت كنم. FN+F11 رو هم ميزنم، اما تا ريستارت نشه، روشن نميشه ....

كسي ميدونه مشكلش چيه؟
هيچ زمان مشخصي هم نداره،​ و گاهي روزي چندبار و گاهي چند روزي يك بار قطع ميشه.

hesehabib
25-10-2011, 23:35
سلام.
آیا led هم پیکسل سوخته داره؟
n55sf خریدم،توی صفحش یه نقطه خیلی کوچیکه خاکستریه که تو رنگ های روشن فقط معلومه،
حالا آیا راهی داره که نرم افزاری از بین ببرمش؟!

Xilevens
26-10-2011, 00:52
سلام.
آیا led هم پیکسل سوخته داره؟
n55sf خریدم،توی صفحش یه نقطه خیلی کوچیکه خاکستریه که تو رنگ های روشن فقط معلومه،
حالا آیا راهی داره که نرم افزاری از بین ببرمش؟!

LED چیز جدایی از LCD نیست
همون LCD هست فقط منبع تولید نورش عوض شده
نتیجه اینکه بله پیکسل سوخته هم داریم
از اول بوده اون پیکسل؟
نمیشه به گارانتی پسش داد؟
راه نرم افزاری نمیدونم و فکر هم نکنم داشته باشه

Nocturne
26-10-2011, 19:12
یه لپ تاپ دارم میخوام بفروشم. میخواستم بپرسم باید قبل از فروش dvd های ریکاوری رو بذارم ریکاوری کنم یا همینطوری بفروشم؟ عرف چیه؟
بعد، با ریکاوری فایلهای شخصیم بازم قابل بازیابی اند؟

IMANKGB
26-10-2011, 23:06
سلام
اگه میشه من رو راهنمایی کنید یک عدد لپ تاپ FUJITSU AH530/HD6 خریدم تو کاتالگی که فروشنده به من نشون داده این قطعات بود CPU CORE i7 M640 @2.8 GHZ و 6GB RAM DDRIII و 640 GB HDD و گرافیک ATI RADEON HD 6530 M 1GB بود که چون سیستم عامل نداشت من روش ویندوز 7 نصب کردم رو خود لپ تاپ هم RADEON GRAPHICS هستش اما سیستم کارت گرافیک رو ATI ATOMBIOS خورده :41: من که سر در نمیارم لطفا راهنماییم کنید چون واقعا حالم گرفته شده :18::37: لطفا کمکم کنید من باز فکر مکنم بخاطر ویندوزی که نصب کردم اینجوری شده حتی درایو کارت گرافیک رو هم نصب کردم اما ...
با تشکر

Nocturne
26-10-2011, 23:55
یه لپ تاپ دارم میخوام بفروشم. میخواستم بپرسم باید قبل از فروش dvd های ریکاوری رو بذارم ریکاوری کنم یا همینطوری بفروشم؟ عرف چیه؟

؟.................

mya89
27-10-2011, 13:01
با عرض سلام
من یه لب تاپ dell N5010 دارم...زمانی که درشو میبندم که بره روی sleep بعد از چند دقیقه که وازش میکنم میبینم که صفحه روشنه اما هیچی رو نشون نمیده.وارد ویندوز هم نمیشه...در ضمن زمانی که لب تاپ روی حالت sleep هست فن شروع به کار کردن میکنه
ممنون میشم کسی کمک کنه

alireza-01010
27-10-2011, 17:12
با عرض سلام
من یه لب تاپ dell N5010 دارم...زمانی که درشو میبندم که بره روی sleep بعد از چند دقیقه که وازش میکنم میبینم که صفحه روشنه اما هیچی رو نشون نمیده.وارد ویندوز هم نمیشه...در ضمن زمانی که لب تاپ روی حالت sleep هست فن شروع به کار کردن میکنه
ممنون میشم کسی کمک کنه
احتمالا باید دکمه ی پاور روی لپ تاپ بزنی(بعد از اینکه درش باز بسته کردی)

Nocturne
27-10-2011, 19:19
نه چیزی رو پاک نکن ، فقط تو task manager و در قسمت prosses ببین کدوم تسک بیشترین استفاده رو داره تا بررسی کنیم ببینیم مشکل از چیه ، وقتی که load پردازنده بیش ز حد بالاست (غیر معقول)این کار رو انجام بده ، البته یادت نره در قسمت prosses گزینه ی show all prosses رو انتخاب کرده باشی

این کارو کردم. جلوشون 00 هست. اما یکیش که حدود 50 هست اینه : VcmlAlzMgr.exe *32
یکی 25 ـه اینه : Vpmlm.exe *32
یه دونه هم 14 : System Idle Process

بقیه 00 اند و یا بعضیشون مقدار کمی هم دارند

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:15 PM ----------

حالا باید چی کار کنم؟

---------- Post added at 07:19 PM ---------- Previous post was at 07:16 PM ----------

دو موردی که گفتم رو end process کردم میزان استفاده از cpu اومد پایین (1٪ شد)
فقط مورد سومی موند و مقدارش زیاد شد که ظاهرا اونم از cpu کار نمیکشه

یعنی اینها واسه چی میان؟..

biostar
27-10-2011, 21:16
این کارو کردم. جلوشون 00 هست. اما یکیش که حدود 50 هست اینه : VcmlAlzMgr.exe *32
یکی 25 ـه اینه : Vpmlm.exe *32
یه دونه هم 14 : System Idle Process

بقیه 00 اند و یا بعضیشون مقدار کمی هم دارند

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:15 PM ----------

حالا باید چی کار کنم؟

---------- Post added at 07:19 PM ---------- Previous post was at 07:16 PM ----------

دو موردی که گفتم رو end process کردم میزان استفاده از cpu اومد پایین (1٪ شد)
فقط مورد سومی موند و مقدارش زیاد شد که ظاهرا اونم از cpu کار نمیکشه

یعنی اینها واسه چی میان؟..

مورد سوم جزو فرایند های سیستمی هست و قابلیت end شدن رو نداره ، معمولا هم مشکلی ایجاد نمیکنه، سیستم برای ادامه ی فعالیت به این فرایند نیاز داره

مورد اول مربوط به وایو هست و مخفف VAIO Content Metadata Intelligent Analyzing Manager هست.
این فرایند قابلیت end شدن رو داره

کلا اگر می خواهی نرم افزار VAIO Content Metadata رو پاک کنی می تونی از طریق programs and features ویندوز اقدام به پاک کردن کنی و یا اینکه در program file و به مسیر
Sony\VCM Intelligent Analyzing Manager\
بری و unistall کنی

مورد دوم هم به همین ترتیب ، مربوط به برنامه ی VAIO Personalization Manager Interface هست و در مسیر
\Sony\VAIO Personalization Manager\
قرار داره

mohsen29
27-10-2011, 21:20
با عرض سلام

دو روزه لپ تاپ sony vaio eg1 egx رو خریدم، ولی از توش صدای وزوز میاد.خودم فکر می کنم از هاردش باشه چون موقعی که هارد کار می کنه(وقتی که چراغ هارد روشن میشه) این صدا میاد.

biostar
27-10-2011, 21:24

فرقی نداره ، عرفی هم نداره

میتونی ریکاوری کنی تا کاربر بعدی راحت تر با ویندوز کار کنه و برنامه های دلخواه + پارتیشن بندی دلخواه خودش رو انجام بده

درایو های پاک شده + فایل ها قابل باز یابی هستند ولی نه به صورت 100 درصد و اکثر فایل ها خراب خواهند شد

برای اینکه خیالت راحت باشه بابت این قضیه این :

biostar
27-10-2011, 21:32
با عرض سلام

دو روزه لپ تاپ sony vaio eg1 egx رو خریدم، ولی از توش صدای وزوز میاد.خودم فکر می کنم از هاردش باشه چون موقعی که هارد کار می کنه(وقتی که چراغ هارد روشن میشه) این صدا میاد.

فکر کنم مدلی که خرید کردی دارای هارد 7200 دور باشه
و برای هارد های 7200 این صدا کاملا طبیعی هست

Nocturne
27-10-2011, 21:38
مورد اول مربوط به وایو هست و مخفف VAIO Content Metadata Intelligent Analyzing Manager هست.
این فرایند قابلیت end شدن رو داره

کلا اگر می خواهی نرم افزار VAIO Content Metadata رو پاک کنی می تونی از طریق programs and features ویندوز اقدام به پاک کردن کنی و یا اینکه در program file و به مسیر
Sony\VCM Intelligent Analyzing Manager\
بری و unistall کنیولی پس چرا من تونستم end process ش کنم؟!
اینها رو بایستی پاک کرد یا غیر فعال هم میشن؟

mohsen29
27-10-2011, 23:24
فکر کنم مدلی که خرید کردی دارای هارد 7200 دور باشه
و برای هارد های 7200 این صدا کاملا طبیعی هست

دوست عزیز ممنون که جواب دادی

آیا راهی هست که مطمئن بشم از دور هارد هست، و آیا میشه دور هارد را کم کنیم چون یه جا شنیدم میشه دورشو کم کرد،تا کمتر صدای وزوز بده:41:
اگه میشه چجوری؟

IMANKGB
28-10-2011, 12:51
مشکلم حل شد من میبایستی درایورها رو از خود سایت fugitsu دانلود میکردم بخاطر همین اصلا کارت گرافیک رو شناسایی نمیکرد اونایی هم که تو dvd همراه لپ تاپ بود کاربرد نداشتند البته با کلی مکافات دانلود شد....

your_star
30-10-2011, 03:01
سلام لپتاپ من پورت usb3 نداره.lاصلا راهی هست که لپتاپ با پورت 2 صاحب ورت 3 بشه؟اگه مادربرد ساپورت کنه یا نه.(من اصلا تو بازار اکسپرس کارت برای usb3 ندیدم و البته میدونم که اون آسونترین راهه:))
لپ تاپم:
EA1AGG/B
CORE I5-2.53-540M
4GB DDR3
500 HDD
ATI 5650 1G
14" LED HD1600*900

K.N.I.G.H.T
31-10-2011, 16:03
تو ویندوز سون از سیستم ریت گرفتم
ریت مربوط به قسمت Gaming graohics اومد 2.0
به نظر شما خیلی کم نیست ؟

mya89
31-10-2011, 18:35
تو ویندوز سون از سیستم ریت گرفتم
ریت مربوط به قسمت Gaming graohics اومد 2.0
به نظر شما خیلی کم نیست ؟

به نظرم کمه اما به این چیزا نمیشه زیاد اعتمادی کرد...به تنظیمات گرافیکیت هم بستگی داره
ماله من 5.4 بود دایرکت ایکس و گرافیکمو به روز کردم شد 5.9

---------- Post added at 08:35 PM ---------- Previous post was at 08:33 PM ----------

سلام لپتاپ من پورت usb3 نداره.lاصلا راهی هست که لپتاپ با پورت 2 صاحب ورت 3 بشه؟اگه مادربرد ساپورت کنه یا نه.(من اصلا تو بازار اکسپرس کارت برای usb3 ندیدم و البته میدونم که اون آسونترین راهه:))
لپ تاپم:
EA1AGG/B
CORE I5-2.53-540M
4GB DDR3
500 HDD
ATI 5650 1G
14" LED HD1600*900

کسی نیست جواب بده؟:20:

K.N.I.G.H.T
31-10-2011, 22:02
به نظرم کمه اما به این چیزا نمیشه زیاد اعتمادی کرد...به تنظیمات گرافیکیت هم بستگی داره
ماله من 5.4 بود دایرکت ایکس و گرافیکمو به روز کردم شد 5.9

اخه لپتاپم مشکل داره وقتی بازی میکنم تصویر قاطی میکنه وسیستم هنگ میکنه
بردم تعمیر نتونستن درست کنن

amir_t6262
01-11-2011, 10:19
بنظر من خیلی دنبال USB 3 نباش.
چون برخلاف تبلیغی که میشه که سرعتش خیلی بالاست، فقط 2 برابر سرعت USB2 است. ( البته به سیستمت بستگی دارد)

من هارد اکسترنال USB 3 ( هم آداپتوری و هم پاسپورتی) خریدم. سیستم خانگی که مادربردM4A87TD / USB 3 Asus با 4 گیگ رم کورسیر است، در هنگام کپی کردن فایلها حداکثر سرعت 110mbs است، ( USB 2 هم حدود 50mbs) و خیلی مواقع هم سیستم هنگام کپی کردن فایل ها قاطی میکند!

biostar
03-11-2011, 00:19
دوست عزیز ممنون که جواب دادی

آیا راهی هست که مطمئن بشم از دور هارد هست، و آیا میشه دور هارد را کم کنیم چون یه جا شنیدم میشه دورشو کم کرد،تا کمتر صدای وزوز بده:41:
اگه میشه چجوری؟

دور که کم نمیشه ، به صورت اتوماتیک هست ، و جهت اطلاع از دور هارد میتونی از یک نرم افزار تست هارد استفاده کنی...

دفراگ کردن هارد و بد سکتور کردن در فعالیت بهتره و کم صدا تره هارد موثر هست

porya_spy
03-11-2011, 19:18
دوستان یه سوال راجه به باتری لپتاپ داشتم :40: من برای خواهرم یه لپتاپ asus k53 sj خریدم . حالا میشه وقتی توی خونه هست باتری لپتاپ در بیاره بعد شارژر بزنه به برق دیگه از باتری توی خونه استفاده نکنه ؟! اگه اینکارو کنه مشکلی برای لپتاپ پیش نمیاد ! یکی از دوستام بهم گفت بزار باتری باشه وقتی کامل شارژ شد خودش از مدار خارج میشه دیگه شارژ نمیکنه ! اگه یه توضیح کامل بدید ممنون میشم . :40::11:

R O O T
03-11-2011, 20:38
سلام دوستان من امروز لپتاپم رو از گارانتی اوردم تصویر رو نشون نمیداد الان درست شده ولی قبلا رمش 4 بود الان زده 2 گیگ :2:
میخواستم ببینم این مشکل میتونه نرم افزاری باشه یا اونا 2 گیگو کش رفتن : دی ؟
لپتاپم هم Dell 5110 هست . ممنون

msseng
03-11-2011, 22:47
[/COLOR]
سلام دوستان من امروز لپتاپم رو از گارانتی اوردم تصویر رو نشون نمیداد الان درست شده ولی قبلا رمش 4 بود الان زده 2 گیگ :2:

با یه نرم افزار مثل CPU-Z تست کن و اندازه دقیق و حتی تعداد و مشخصات ram رو در بیار و مطمئن شو.
البته تو مملکت ما هیچ بعید نیست که طرف گارانتی همچین کاری کرده باشه! :18:

msseng
03-11-2011, 22:57
دوستان یه سوال راجه به باتری لپتاپ داشتم :40: من برای خواهرم یه لپتاپ asus k53 sj خریدم . حالا میشه وقتی توی خونه هست باتری لپتاپ در بیاره بعد شارژر بزنه به برق دیگه از باتری توی خونه استفاده نکنه ؟! اگه اینکارو کنه مشکلی برای لپتاپ پیش نمیاد ! یکی از دوستام بهم گفت بزار باتری باشه وقتی کامل شارژ شد خودش از مدار خارج میشه دیگه شارژ نمیکنه ! اگه یه توضیح کامل بدید ممنون میشم . :40::11:

سلام
دوستت درست گفته، باتری از مدار خارج میشه. ولی دائم روی 100 میمونه و بهتره که اگه از باتری استفاده نمیکنی، بعد از شارژ کامل، اون رو در بیاری و بذاری کنار.
استفاده از آداپتور تنها هم برای لپ تاپ هیچ ضرری نداره، خیالت راحت باشه.
ضمنا هر از چندگاهی برای اینکه باتری خراب نشه، اون رو تا انتها مصرف کن و دوباره شارژ کن

Nocturne
04-11-2011, 16:37
سلام
دوستت درست گفته، باتری از مدار خارج میشه. ولی دائم روی 100 میمونه و بهتره که اگه از باتری استفاده نمیکنی، بعد از شارژ کامل، اون رو در بیاری و بذاری کنار.
استفاده از آداپتور تنها هم برای لپ تاپ هیچ ضرری نداره، خیالت راحت باشه.
ضمنا هر از چندگاهی برای اینکه باتری خراب نشه، اون رو تا انتها مصرف کن و دوباره شارژ کن

جسارتا پست ایشان را تکمیل میکنیم: یادتان باشد حتما محافظ داشته باشید و شارژ را به محافظ بزنید. چه در موقع شارژ چه زمانی که باتری را برداشتید...

italia88
04-11-2011, 18:37

تو مراکز گارانتی از این جور اشتباهات زیاد میشه حتما تو اولین فرصت مراجعه کن چون بعضی مواقع حتی شده یه لپ تاپ دیگه رو دادن به طرف و فقط هاردش مال خودش بوده :41:
البته نکته جالبش اینه که هیچ وقت از اون طرفی اشتباه نمیکنن و مثلا رم 4 گیگ شما رو بجاش 8 نمبندازن :31:

mahyar.amini
07-11-2011, 00:34
سلام دوستان ...
یه مشکلی برای لپ تاپ یکی از دوستای من پیش اومده و هر کاری می کنیم درست نمیشه ... حالت های پیش اومدش به این صورته ...

مدل لپ تاپ hp pavilion dv6
مشکل از زمانی به وجود اومد که یه جسم نسبت سنگینی به روی لپ تاپ دقیقا زیر صفحه کلید زیر قسمت تست اثر انگشت بر خورد کرد که یه جای خش خوردگیه کوچیکی به جا گذاشت
بعد دیگه سیتم بالا نمیاد و یه صفحه سیاه تنها بالا میاد و ریکاوری و هر کار می کنیم اجرا نمیشه و ریکاوری فقط تا قسمت بالا اومدن آرم ویندوز پیش می ره و از لپ تاپ یه صدایی می آد

البته بعد از اینکه جسم به لپ تاپ خورد سیتم تا یه هفته کار می کرد ... اما الان دیگه
لطفا راهنمایی کنید ...

راستی تو بایوس که رفتم دیدم گارانتی دستگاه از 8 / 2011 شروع می شه و اینم بگم که ما ایران نیستیم اگه دستگاه و نمایندگیه اچ پی ببرم برام رایگان تعمیر یا قطعه خراب را عوض می کنه ... لطفا راهنمایی کنید خیلی فوریه ....

Saeed_Med82
07-11-2011, 07:32
دوستان من یه لپ تاپ dell inspiron n 5110 رو دیروز خریدم اما الان تا دکمه پاور رو میزنم روشن میشه بلافاصله خاموش میشه.چند بار تا الان این جوری شده!!! به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه؟

sirvan bazyar
07-11-2011, 08:29
سلام دوستان لپ تاپ من از نوع sony vaio pcg-8111l متاسفانه وبکمش کار نمی کنه چون تازه ویندوز زدم ضمنا cd/dvdاصلی رو هم ندارم که نصبش کنم الان من باید از کجا دانلودش کنم؟آیا کسی میتونه کمک کنه

Farshid72
07-11-2011, 09:16
از نرم افزار های مربوط به وبکم میتونی استفاده کنی اگه نشد تو سایت سازنده لپ تاپ قسمت DRIVER یا DOWNLOAD اونجا درایور مربوط و برنامشو دانلود کن

amir_t6262
07-11-2011, 11:11
باتری رو هیچوقت نگذار تا آخر خالی بشه. همیشه بذار حدود 10 درصد آخرش باشه.
شارژ و دی شارژ کردن کامل باتری خرابش میکنه.

وقتی باتری رو کنار میگذاری کامل شارژ باشه و بعد وقتی خواستی از باتری استفاده کنی تا جایی استفاده کن که 10 درصد آخر باتری بمونه و بعد دوباره باتری رو شارژ کن.

mentoos
07-11-2011, 18:30
سلام
یه لپ تاپ سونی FZ190 دارم که باهاش به مشکل جدی برخوردم. دیروز بازی Angry Birds روش نصب کردم. تو بازی یه دفعه صفحه به هم ریخت و لپ تاپ هنگ کرد. کلید پاور را نگه داشتم سیستم خاموش بشه. وقتی سیستم را مجدد روشن کردم دیدم روی لوگوی VAIO که قبل از ویندوز میاد یه سری خطوط عمودی هست! ویندوز هم که اومد در کمال تعجب دیدم که اصلا گرافیک نداره! رزولوشن روی 640x480 قفل شده و کیفیت رنگ هم مثل اینکه روی 4 بیت مونده! درایور را پاک کردم که خود ویندوز بشناسه. شناخت و نصب کرد ولی بازم وضع همونطوره. با مینی اکس پی هم که بوت میشم گرافیک ندارم.
کسی میتونه کمکم کنه؟
خودم مشغولشم. اینجا هم ذکر کردم بلکه یه راهی پیدا بشه.
در ضمن ویندوزی که روشه الان سون هستش.

mya89
07-11-2011, 18:34
بچه ها با عرض سلام
من یه dell n5010 دارم وقتی رو حالت اسلیپ(sleep) میره وقتی میخوام بالا بیارمش دیگه بالا نمیاد مجبورم از طریق دکمه پاور خاموشش کنم و دوباری روشنش کنم

dopamin
07-11-2011, 19:17
windows-delayed write failed
failed to save all the copponents for the file //system32//00000099.the file is corrupted or unreadable.this error may be caused by a pc hardware problem.

سلام این پیغامیه که یهو ظاهر شد رو صفحه و الان هیچ کاری هم نمیتونم با لپ تابم انجام بدم

پنجره system restore هم باز میشه سرچ میکنه و یه سری detected میده واسه هارد و رم!!!!

حالا باید چکار کنم؟!!! هیچ کدوم از برنامه ها و اطلاعات هم نیستن و نشون داده نمیشن؟؟؟ هار داره میسوزه یا مشکل دیگه ای داره؟
لپ تابم compaq peresario f 700 هست . ویندوز سون.
اگه راهنمایی کنین ممنون می شم.

gunash62
08-11-2011, 21:46
سلام دوستان چند تا سئوال داشتم چطور مي شه فهميد كدوم يكي از پورت هاي usb لب تاپ usb3 هستش؟ من dellE6520 دارم چطور back light اونو فعال كنم؟ چطوري بلوتوث اونو فعال كنم؟

scanme
15-11-2011, 22:25
سلام من یک 5749z برای یه دوست تهیه کردم اما این دستگاه مثل اینکه رمش ارتقا پیدا نمیکنه !!؟ یا من اشتباه میکنم !

کانفیگ :
b950
hdd500
ram 2ddr3
15"

کسی از دوستان میدونه این مدل ارتقای رم داره ؟ چون من پشتش هیچ حایی نیمیبینم و فقط جای باطری هست
چون میخواستم براشون 2 گیگ رم اضافه کنم
خیلی عجیبه

alireza-01010
16-11-2011, 15:18
سلام دوستان چند تا سئوال داشتم چطور مي شه فهميد كدوم يكي از پورت هاي usb لب تاپ usb3 هستش؟ من dellE6520 دارم چطور back light اونو فعال كنم؟ چطوري بلوتوث اونو فعال كنم؟
داخل پورت اگر مشکی بود usb2 و اگر آبی بود usb 3
باید Fn با یکی از کلیدها بزنی(شاید با F2 یا F3)
بلوتوث هم مثل بالا می تونی فعال کنی(شایدم روی صفحه لپ تاپت یک کلید مخصوص برای این کار باشه)

dash_yaser24
16-11-2011, 19:43
سلام. من لپ تاپم asus n43jm هستش. پورت usb 3 هم داره. هاردی هم که خریدم usb 3 هستش. اما سرعتش فرقی نداره. چجوری باید usb 3 رو فعال کنم؟؟؟؟؟
ممنون میشم اکه گسی کمک کنه.

mehrdad8086
16-11-2011, 20:44
سلام من یک 5749z برای یه دوست تهیه کردم اما این دستگاه مثل اینکه رمش ارتقا پیدا نمیکنه !!؟ یا من اشتباه میکنم !

کانفیگ :
b950
hdd500
ram 2ddr3
15"

کسی از دوستان میدونه این مدل ارتقای رم داره ؟ چون من پشتش هیچ حایی نیمیبینم و فقط جای باطری هست
چون میخواستم براشون 2 گیگ رم اضافه کنم
خیلی عجیبه

بعضی از لب تاب ها رو بایستی از رو باز کرد و رم رو اضافه نمود.زیر کیبرد:13:

scanme
16-11-2011, 21:44
بعضی از لب تاب ها رو بایستی از رو باز کرد و رم رو اضافه نمود.زیر کیبرد:13:

بله

این مدل رو از زیر باز کردم و اونجا بود اضافه کردم

ممنون

Aftermach
18-11-2011, 00:25
سلام.لب تاپ من سونیه و 2 ماهه خریدم.موقعی که بالا میاد 5تا6دقیقه طول میکشه تا بشه هر چیزی رو (مثلا اینترنت اکسپلورر) اجرا کرد.انتی ویروس اصل کسپر هم روش نصبه.مشکل چیه و باید چه کنم؟
biostar
19-11-2011, 00:44
سلام.لب تاپ من سونیه و 2 ماهه خریدم.موقعی که بالا میاد 5تا6دقیقه طول میکشه تا بشه هر چیزی رو (مثلا اینترنت اکسپلورر) اجرا کرد.انتی ویروس اصل کسپر هم روش نصبه.مشکل چیه و باید چه کنم؟
5،6 دقیقه بعد از روشن کردن دستگاه ؟یا کلا برای همه ی برنامه ها در حین کار؟
پاکسازی رجیستری و بهینه سازی فرایند روشن و خاموش شدن سیستم ! توسط برنامه هایی مثل winaso
حذف برنامه های غیر ضروری از startup ویندوز
غیر فعال کردن سرویس های بی مورد ویندوز

با اینکار ها تقریبا 80% از startup ویندوز کم میشه!!!!!

اگر هم مشکلت فقط زمان روشن شدن دستکاه نیست و همیشه این مشکل رو داری ، فکر کنم بهترین کار نصب ویندوز جدید هست !

armageddon_k2001
20-11-2011, 15:15
سلام
من یه لپ تاپ asus A42j دارم دو روزی میشه که لپ تاپم فقط با برق خونه روشن میشه و همیکه از برق میکشمش خاموش میشه تو ویندوزم رو ایکون باتریش که میرم زده 96% شارز داره ازون بیشترم شارز نمیشه
لطفا کمک کنید

mohsen29
21-11-2011, 22:01
سلام
بنده یک ماهی هست لپ تاپ سونی مدل eg1egx را خریدم ولی نمی دونم باید چه جوری بلوتوث را فعال کنم!:41:
با تشکر

nasir201017
22-11-2011, 07:18
سلام لپ تاپ hp 6120se هنگ می کنه ووقتی هنگ کرد هیچ دکمه کار نمی کنه و باید برق ان را قطع کنم علت چیست البته تازه خریه ام وهر دوبار که هنگ کرده انتی ویروس کار می کرده و من می خاستم هم زمان کار دیگری انجام دهم یک با انتی ویروس ماکروسافت ویک با نوترون وهیچ دکمه کار نمی کرده است فقط باید برقش قطع می شد راهنمایی بفرمایید

nasir201017
22-11-2011, 08:24
با عرض سلام مجدد من قبلا سوالم را نوشته بودم فقط یک توضیحات بیشتر می خواستم بدم لپ تاپ hp 6120seهنگ می کنه البته تازه خریدم وقتی هنگ می کنه هیچ دکمه کار نمی کنه وباید فقط از برق کشیده شود البته دوبار اتفاق افتاده یک بار وقتی که یک موبایل ویروسی روبهش وصل کردم ونوترون دنبال گشت وحوصله ام رو سر برد ومن کنسل کردم وسیستم هنگ کرد ویک با دیگه یک هارد اکسترنال ویک فلش یه لپ تاپ وصل بود و من در حینی که ویروس یابی می کرد من امدم فلش رو فرمت کنم که اصلا کلیک راست جواب نداد و امدم لوگ اف کنم و کردم که دیگه روی ول کام هنگ کرد ویندوزم سون 64 بیتی است باتشکر

zombie
23-11-2011, 22:38
یه سوال داشتم

لپ تاپ های سرس G ایسوس به درد کارای گرافیکی هم می خوره غیر از بازی؟ چون مثل اینکه سیستم قویی داره.

shy_majid_ir
23-11-2011, 23:09
با عرض سلام مجدد من قبلا سوالم را نوشته بودم فقط یک توضیحات بیشتر می خواستم بدم لپ تاپ hp 6120seهنگ می کنه البته تازه خریدم وقتی هنگ می کنه هیچ دکمه کار نمی کنه وباید فقط از برق کشیده شود البته دوبار اتفاق افتاده یک بار وقتی که یک موبایل ویروسی روبهش وصل کردم ونوترون دنبال گشت وحوصله ام رو سر برد ومن کنسل کردم وسیستم هنگ کرد ویک با دیگه یک هارد اکسترنال ویک فلش یه لپ تاپ وصل بود و من در حینی که ویروس یابی می کرد من امدم فلش رو فرمت کنم که اصلا کلیک راست جواب نداد و امدم لوگ اف کنم و کردم که دیگه روی ول کام هنگ کرد ویندوزم سون 64 بیتی است باتشکر
دگمه پاور چند ثاتیه نگهداری خاوش میشه از برق کشیذن بهتره:31:

amirpers
26-11-2011, 02:16
دوستان این سوال رو تو تاپیک خودش پرسیدم و حالا اینجا هم با اجازه می پرسم.
این صدای جیر جیر یا شبیه به موریانه ای که داره چوب می خوره که از هارد میاد (به فاصله چند ثانیه) ناشی از چیه و آیا قطع میشه ؟
نوت بوکم Asus N53Sn هستش و هاردش هم 640 گیگ از وسترن.

italia88
26-11-2011, 20:05
دوستان این سوال رو تو تاپیک خودش پرسیدم و حالا اینجا هم با اجازه می پرسم.
این صدای جیر جیر یا شبیه به موریانه ای که داره چوب می خوره که از هارد میاد (به فاصله چند ثانیه) ناشی از چیه و آیا قطع میشه ؟
نوت بوکم Asus N53Sn هستش و هاردش هم 640 گیگ از وسترن.

البته من این مورد جیزجیز یا جیرجیر رو درباره هاردهای لپ تاپ چند مدل از ایسوس دیدم درسته آزار دهنده هست ولی تا حالا که مشکلی برای اونا پیش نیومده یکی شونم هارد سی گیت و دوتا دیگه وسترنه!!!

Ali_mafi
26-11-2011, 22:49
با سلام... من ميني لپ تاپ Asus 1015 B دارم...

امشب وقتي روشن بود و مشغول دانلود اومدم ديدم صفحه آبي معروف به (blue screen ) داده و وقتي هم كه دستي خاموش روشن كردم دو گزينه start window manually و reparing windows اومد كه هر كدومو كه ميزدم موقع بالا اومدن ويندوز بلافاصله blue screen ميومد....

راهنماييم كنيد اشكال از چيه و چيكار بايد كنم؟؟؟؟؟

internet-forum
27-11-2011, 14:23
دوستان لپ تاپم مدل 1526 دل هست ، 6ماه پیش موقع کار کردن یدفعه خاموش میشد ، بعضی از دکمه های کیبورد کار نمیکرد و رم ریدر و کارت شبکه هم از کار افتاده بودن من پشت گوش انداختم تا اینکه اصلا روشن نمیشد ، باید 10بار دکمه پاور رو میزدم تا شانسی یبارش بوت شه بیاد بالا ، با اینکه ریکاوریشم کردم درست نشد که دادم تعمیرکار گفت چیب بایوس مشکل داره که 80 تومن گرفت برام درستش کرد همه مشکلات هم از بین رفت ، حالا بعد از 6ماه همچیز درسته عین روزه اولش ولی 1ماه پیش باز رم ریدر و اترنت از کار افتادن ، توی دیوایس منیجر میزد Can not start Device ، جدیدترین درایوراشونم گرفتم اون علامت تعجب زرد رنگ از دیوایس منیجر از بین رفت ولی همچنان هیکدوم کار نمی کنن ، ولی تمامی قسمت ها به درستی کار میکنن و مشکلی ندارن
حالا احتمال داره دوباره چیپ بایوس مشکل پیدا کرده باشه؟ میشه با آپدیت بایوس این مشکلات از بین بره یا خیر؟

Cheric1986
28-11-2011, 01:00
من لپ تاپ دل مدل 5110 گرفتم میزارم فول شارژ میشه وقتی خاموشه وبعد ادابتور رو جدا میکنم(وقتی که چراغه شارز خاموش میشه) وبعد روشن میکنم ولی هر وقت روش میکنم 99٪ شارژ رو نشون میده نشانگره باطری . یعنی باطری یا لپ تاپ من مشکل داره
یا اینکه وقتی شارز تکمیل شد ادابتورو جدا نکنم و درهر همون حال اتصال به برق لپ تاپو روشن کنم ببینم باز رو 99٪ هست یا 100که اگه 100باشه مشکلی ندارن دستگاه و باطری

لازم به ذکره باطریم تا 4ساعت لپ تاپ رو روششن نگه میداره

خواهش میکنم جوابمو بدین

درهر صورت برام عجیبه بالا اوردن ویندوز 1٪ شارژو مصرف میکنه
3ساعت هم طول میکشه شارژ بشه

mach_good
29-11-2011, 13:10
سلام دوستان.من یه لپ تاپ dell 1545 دارم که باتری اون صفر شده و وقتی سیستم رو روشن میکنم شارژ نمیشه ؟ایا باتری باید عوض بشه یا مشکل از مدار شارژشه؟

You & I
29-11-2011, 13:45
من يه لبتاب سوني دارم هرچي باهاش ور ميرم نميتونم نوري كه مي افته زير صفحه كليد هاشو قطع كنم ميشه !
منو راهنمايي كنيد مدلشم از سري ايكس هستش كه مثل اپل ساخته شده !

mach_good
29-11-2011, 15:18
سلام من یه لپ تاپ مدل dell1545 دارم که باتریش صفر شده و وقتی سیستم رو روشن میکنم باتری را شارژ نمیکند..ایا باتری باید عوض شود یا مشکل از مدار شارژ است؟

You & I
29-11-2011, 18:29
سلام ميشه به من كمك منيد !
من از وقتي كه به فلاشم دست ميزنم يا تكان ميخوره ديس كانكت ميشه به نظر شما سكوت يو اس بي خرابه !
يا فلش اخه چند تا فلش رو امتحان كردم همين جور بوده !

S E V E N
29-11-2011, 21:00
سلام دوستان:20:

نیاز به کمک !!!!!!!:19:

یه لپتاپ dell studio 1556 دارم. یه مدت شبا میذاشتم دانلود کنه. یه روز صبح بیدار شدم دیدم روشن میشه ولی

ویندوز رو بالا نمیاره و فقط تا لوگوی ویندوز میاد. خلاصه با خود بایوسش اسکن ارور کردم خطای زیر رو میده :

read test : error code : 0F00 : 0244

massage disk : disk block can't read, replace disk

error : 2000-0146

یعنی هاردش سوخت؟

یعنی هرچی تو هاردش بود پرید ؟؟

چکار کنم ؟ هاردو عوض کنم ؟

میشه اطلاعات توش رو بازیابی کرد ؟

ممنمون

منتظرم:11:

shy_majid_ir
30-11-2011, 04:16
من از وقتي كه به فلاشم دست ميزنم يا تكان ميخوره ديس كانكت ميشه به نظر شما سكوت يو اس بي خرابه !

لب تاپ چی هست؟
احتمالا خوب جا نمیزنی کامل فشارش بده نترش داداش:31:

ostad chan
30-11-2011, 15:35
سلام
یه مشکل عجیب برام درست شده وقتی رفتم تو بایوس لبتاب dell 5010 تا بوت رو بزارم رو سی دی وقتی در اومدم ریستارت شد و ازم
پسوورد خواست (شبیه پسووردی که تو بایوس اعمال میکنی)
حالا دیگه هیچی قبول نمی کنه به نمایندگیش زنگ زدم میگه ما چند تا مورد مثله شما داشتیم و راهی نداره یه جا بردم میگه باید بازش کنم و cmos رو خالی کنم هزینشم 100 تومن میشه ممنون میشم یکی کمکم کنه

peaceful1
30-11-2011, 15:59

من يه لبتاب سوني دارم هرچي باهاش ور ميرم نميتونم نوري كه مي افته زير صفحه كليد هاشو قطع كنم ميشه !
منو راهنمايي كنيد مدلشم از سري ايكس هستش كه مثل اپل ساخته شده !

نمیدونم مشکل شما راه حلش چی هست ولی آیا تا بحال ویندوز رو به روز رسانی کردید؟
از نرم افزار های عیب یاب استفاده کردید؟

F R E E M A N
30-11-2011, 16:12
سلام
یه مشکل عجیب برام درست شده وقتی رفتم تو بایوس لبتاب dell 5010 تا بوت رو بزارم رو سی دی وقتی در اومدم ریستارت شد و ازم
پسوورد خواست (شبیه پسووردی که تو بایوس اعمال میکنی)
حالا دیگه هیچی قبول نمی کنه به نمایندگیش زنگ زدم میگه ما چند تا مورد مثله شما داشتیم و راهی نداره یه جا بردم میگه باید بازش کنم و cmos رو خالی کنم هزینشم 100 تومن میشه ممنون میشم یکی کمکم کنه
برای یک باز و بست لپ تاپ و ریست بایوس 100 تومن خیلی زیاده،حداکثرش 50 تومن
باز کردن لپ تاپ هم کار ساده ای نیست که بدون هیچ اطلاعاتی انجام بدی
میتونی سرچ کنی در گوگل شاید ویدئوی باز کردن این مدل باشه

S E V E N
30-11-2011, 18:57
سلام

سلام دوستان:20:

نیاز به کمک !!!!!!!:19:

یه لپتاپ dell studio 1556 دارم. یه مدت شبا میذاشتم دانلود کنه. یه روز صبح بیدار شدم دیدم روشن میشه ولی

ویندوز رو بالا نمیاره و فقط تا لوگوی ویندوز میاد. خلاصه با خود بایوسش اسکن ارور کردم خطای زیر رو میده :

read test : error code : 0F00 : 0244

massage disk : disk block can't read, replace disk

error : 2000-0146

یعنی هاردش سوخت؟

یعنی هرچی تو هاردش بود پرید ؟؟

چکار کنم ؟ هاردو عوض کنم ؟

میشه اطلاعات توش رو بازیابی کرد ؟

ممنمون

منتظرم:11:

کسی جواب نداد ؟؟؟

pcsoft
30-11-2011, 21:06
اگر مشکل بدسکتور باشه با HDD Regenerator حل میشه.

IMANKGB
30-11-2011, 22:40
یه سوال واجب دارم لپ تاپم رو زده بودم به شارژ تو حالت اسلیپ بود بچه فیمیلمون زد انداختش زمین بدنه قسمتی که کلیدهای کیبرد هستش ترک خورد مدل لپ تاپم هم fujitsu ah530/hd6 هستش خیلی ناجور شده میخواستم بدونم بدنه رو میشه از نمایندگی تهیه کرد چون من از طرف شرکت خودمون خریدم و قطعات رو هم ندارن لطفا راهنمایی کنید.

Ali.Mirzaie
02-12-2011, 11:58
سلام.
دوستان یک مشکل کوچیک هست خواستم سوال کنم اگر کسی تجربه ی داره در اختیار بگذاره.

لپ تاپ dm4t اچ پی داریم.
الان چیزی که ذهن من و مشغول کرده شل بودن درب دی وی دی هستش.
یعنی شما وقتی دربش و باز میکنی یک تکه باریک اول درب شل هستش و لق میزنه.
این برای ما نگران کننده شده.
آیا طبیعی هستش یا نه؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته این واسه لپ تاپ خودم هست که دل هستش.

درضمن لپ تاپ خودم هم Dell N5110 هستش و مشکل کارت گرافیک داریم و اون سه دکمه ی بالای کیبرد که کار نمیکنه!
گرافیک سوییچ نمیشه!
مثلاً یاهو مسنجر 11 نصب کردم و اجرا نمیشد و از کارت گرافیک اینتل استفاده میکرد!
از توی تنظیمات کارت گرافیک گذاشتم این برنامه با ان ویدیا باز بشه!
ولی باز هم مشکل برقرار بود!
حالا میگید چه باید کرد؟!

ممنون از کمک شما.

dostajn
02-12-2011, 15:05
سلام
بنده هر وقت می خواهم شارژ لپ تاپم را به برق شهر بزنم، توی پریز جرقه می زنه! به نظرتون مشکلی داره ؟ چطور درستش کنم
مدل لپتاپ دل وسترو ۱۰۱۵ هست و شارزژ اورجینال خودشه( تو سه شاخه خود شارژ یه فیوز سیگاری هست!

Ali.Mirzaie
02-12-2011, 16:38
سلام
بنده هر وقت می خواهم شارژ لپ تاپم را به برق شهر بزنم، توی پریز جرقه می زنه! به نظرتون مشکلی داره ؟ چطور درستش کنم
مدل لپتاپ دل وسترو ۱۰۱۵ هست و شارزژ اورجینال خودشه( تو سه شاخه خود شارژ یه فیوز سیگاری هست!

طبیعی هستش.
اون آدابتور برای همین هستش که نوسان برق رو بگیره و همچنین ولتاژ مورد نیاز رو به لپ تاپ برسونه.
نگران نباشید و با خیال راحت استفاده کنید.

Cheric1986
06-12-2011, 01:50
دوستان باطری های 5110 همشون یکم تکون میخوره ولق میزنه وقتی قفله رو دستگاه به اندازه یکی 2 میل

AVH
06-12-2011, 19:21
درود
برا من مدل Dell 1555 میشه. اومدم برنامه Touchpad رو پاک کردم که دوباره نصب کنم (آخه هیچوقت فایلهاش دیفرگ نمیشد!) اما بعد که نصبش کردم متوجه شدم دو تا کلید زیر تاچ پد که کلیک چپ و راست میشه دیگه کار نمیکنه. تو خود نرم افزار Touchpad هم فعاله. برنامه رو پاک کردم اما با درایور خود ویندوز هم باز کار نمیکن!!
احتمالش هست مشکل سخت افزاری پیدا کرده باشن؟
خیلی ممنون

samadsam
07-12-2011, 13:39
سلام دوستان:
یه لپ تاپ دارم سی دی نمیخوره چجور روش ویندوز عوض کنم؟ :دی
نمیشه از فلش ریخت روش، لطفا زودتر کمکم کنید ؟ چه راه هایی هست؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

Pami
08-12-2011, 16:34
سلام دوستان:
یه لپ تاپ دارم سی دی نمیخوره چجور روش ویندوز عوض کنم؟ :دی
نمیشه از فلش ریخت روش، لطفا زودتر کمکم کنید ؟ چه راه هایی هست؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله میتونید از روی فلش دیسک ویندوز رو نصب کنید .

این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مشاهده کنید .

Pami
08-12-2011, 17:03
کاربران گرامی

این تاپیک از این زمان به بعد قابل استفاده و ارسال پست نمی باشد .

لطفا اگر نیاز به راهنمایی و دریافت مشاوره جهت مشکلات سخت افزاری / نرم افزاری لپ تاپ های خود دارید به تالارهای زیر شاخه زیر مراجعه کنید و اقدام به تاسیس تاپیک کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکلات نرم افزاری / درایورها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکلات سخت افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر
Pami