PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26

mahdiye22
24-06-2011, 18:26
سلام
یکی از دوستانم یه لپ تاپ ایسوس خریده یه 5-6 روزیه. می گه رفتم توی بلوتوسش کلیک راست کردم بعد open with رو زدم بعد اینستال بعد می گه یه دفه تمام برنامه هام ایکون ویندوز شد هر برنامه ای که داشتم این شکلی شد جز برنامه های اصلی مثل my computer و .... دیگه هم برنامه هاش باز نمی شه. از لپ تاپ هم سر در نمی اره هرچی بهش می گم لااقل گارانتی تو بخون بگو زنگ بزنم بهشون بپرسم ازشون ، می گه نمی دونم.خلاصه اینکه اگه می دونین مشگل چیه بگین بهم. عجله ایه. ممنون

Mohammadkiller
25-06-2011, 08:23
لب تاپ msi gx680
ویندوز 7

ببین برو تو قسمت ران ویندوز
Win+R
بعد بنویس
Regedit
fبعد برو به قسمت
hkey_local_machine-> system-> controlset001-> control-> graphicsdrivers->
--
من اینا رو از یه متن اینگلیسی بت گفتم اینم متنش:
hkey_local_machine-> system-> controlset001-> control-> graphicsdrivers-> configuration, right configuration, select Find, enter the scaling, in the right box to find scaling, scaling right to modify
the value to 3 to, the original value is 4

--
بعد که رفتی اونجا یه عدد 4 هست اونو بکن 3 الان خونه نیستم تا با عکس بهت نشون بدم اگه تونستی که هیچ اگه نتونستی صبر کن رفتم خونه با عکس بهت نشون میدم
موفق باشید

Erfan.B
25-06-2011, 09:20
سلام
یکی از دوستانم یه لپ تاپ ایسوس خریده یه 5-6 روزیه. می گه رفتم توی بلوتوسش کلیک راست کردم بعد open with رو زدم بعد اینستال بعد می گه یه دفه تمام برنامه هام ایکون ویندوز شد هر برنامه ای که داشتم این شکلی شد جز برنامه های اصلی مثل my computer و .... دیگه هم برنامه هاش باز نمی شه. از لپ تاپ هم سر در نمی اره هرچی بهش می گم لااقل گارانتی تو بخون بگو زنگ بزنم بهشون بپرسم ازشون ، می گه نمی دونم.خلاصه اینکه اگه می دونین مشگل چیه بگین بهم. عجله ایه. ممنون

دوست عزیز چه مدلی از ایسوز؟
به احتمال %99 سیستم شما ویروسی هست با یه آنتی ویروس به روز سیستم رو اسکن کن. اگه نشد ویندوز رو ریکاوری کن.
موفق باشی.

---------- Post added at 10:17 AM ---------- Previous post was at 10:12 AM ----------

سلام داداش گلم ببین من واسه استفاده خاصی نمیخوام شایدم استفادم ازش در حد صفر باشه برا ضبط هم اصلا به درد نمیخوره چون مونوئه ولی من روحیم جوریه که نمیتونم قبول کنم چیزی که دارم خراب بشه (باشه)
بخاطر همین میخوام درستش کنم

سلام دوست عزیز. مطمئن باش خزاب نیست یه کم هوا مشکلی نیست (به دلیل اینترنال بودن) بی خود مته به خشخاش نذار واسه چیزی که استفاده نداره! واسه 1000 تومن که نمی شه بزنی مثلاً 1 میلیون تومن لپ تاپو ناکار کنی! اون وقت این می شه وسواس الکی و بی مورد. فکرش رو هم نکن!
موفق باشی.

---------- Post added at 10:20 AM ---------- Previous post was at 10:17 AM ----------

سلام داداش گلم ببین من واسه استفاده خاصی نمیخوام شایدم استفادم ازش در حد صفر باشه برا ضبط هم اصلا به درد نمیخوره چون مونوئه ولی من روحیم جوریه که نمیتونم قبول کنم چیزی که دارم خراب بشه (باشه)
بخاطر همین میخوام درستش کنم

سلام دوست عزیز. مطمئن باش خزاب نیست یه کم هوا مشکلی نیست (به دلیل اینترنال بودن) بی خود مته به خشخاش نذار واسه چیزی که استفاده نداره! واسه 1000 تومن که نمی شه بزنی مثلاً 1 میلیون تومن لپ تاپو ناکار کنی! اون وقت این می شه وسواس الکی و بی مورد. فکرش رو هم نکن!
موفق باشی.

bahar009
25-06-2011, 12:44
سلام.
حدود 1 سال که لپ تاپ lenovo دارم. مدتیه هاردش صدای خش خش می ده. نمی دونم چرا.یعنی هاردش داره می سوزه؟

kiuq
25-06-2011, 12:53
سلام.
حدود 1 سال که لپ تاپ lenovo دارم. مدتیه هاردش صدای خش خش می ده. نمی دونم چرا.یعنی هاردش داره می سوزه؟
نه مشکلی نیست . . . بعد از یه مدت اینطور میشه

madanchi11
26-06-2011, 20:59
سلام
لپ تاپ 1510 DELL دارم مدتی است وقتی به برق میزنم کلید موزیک مثل (stop , play, )خود به خود روشن و خاموش (چشمک میزنه) !!!

adameh_bahal
27-06-2011, 14:50
چجوری میشه وقتی رزولوشن رو میاریم پایین صفحه کوچیک نشه؟
مثلا رزولوشن ۱۳۶۶* ۷۶۸ رو وقتی رو ۱۰۲۴*۷۶۸ تنظیم میکنیم بدون کوچیک شدن صفحه باشه؟

donya752
27-06-2011, 17:38
با سلام و خسته نباشید. مشکلی در سخت افزار لب تاپ dell برام پیش اومده که امیدوارم بتونین کمکم کنین. dvdwr سیستمم خود به خود lost میشه و یهو هر وفت خودش بخواد میاد. اول فکر کردماشاید با نرم افزار یا سخت افزار خاصی ناسازگاره. اما موقع نصب ویندوز dvdwr ناشناخته میشه و مجبور به restart میشم. خواهش میکنم کمکم کنین

singleguy
27-06-2011, 20:35
سلام
من قصد خرید لپ تاپ دارم ولی ترجیح دادم سوالم را اینجا بپرسم
تفاوت دو سی پی یو زیر را لطفا بهم بگید.
Core i7-2630QM
Core i7-720QM

cpu دوم در کل چطوره؟ چیز خوبیه؟ اون را نسبت به cpu های core i5 540M و core i5 520 و core i5 450 و core i5 560 و core i5 460 و core i5 2410 چطور ارزیابی میکنید؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ گوییتون
ببخشید اگه سوال را جای مناسبی نپرسیدم

mmousavi5
28-06-2011, 18:03
سلام دوستان ,من یه چند ماهی دارم دنباله باتری gateway ma7 میگردم کسی می تونه جایی به من معرفی کنه که این مدل باتری رو داشته باشند

mehran gorji
28-06-2011, 18:44
سلام دوستان ,من یه چند ماهی دارم دنباله باتری gateway ma7 میگردم کسی می تونه جایی به من معرفی کنه که این مدل باتری رو داشته باشند
باطریشو داری؟
اگر داری سلولاشو بخر عوض کن

---------- Post added at 07:44 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

سلام
من قصد خرید لپ تاپ دارم ولی ترجیح دادم سوالم را اینجا بپرسم
تفاوت دو سی پی یو زیر را لطفا بهم بگید.
Core i7-2630QM
Core i7-720QM

cpu دوم در کل چطوره؟ چیز خوبیه؟ اون را نسبت به cpu های core i5 540M و core i5 520 و core i5 450 و core i5 560 و core i5 460 و core i5 2410 چطور ارزیابی میکنید؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ گوییتون
ببخشید اگه سوال را جای مناسبی نپرسیدم
core i5 520 این مدلها نسل قدیم است
core i5 2410 این مدلها جدید است.

Core i7-2630QM
Core i7-720QM

vatanema
28-06-2011, 19:49
دوستان من os لپ تاپم رو عوض کردم و همونطور که انتظار داشتم،فانکشن کی ها از کار افتادن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرایورهای مدل لپ تاپم رو پیدا کردم اما نتونستم دقیق بفهمم کدوم رو باید دانلود کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

r0zeabi
28-06-2011, 22:08
سلام من یه لب تاپ سونی مدل وایو دارم با رم 4گیگ مدتیه سرعتش پایین اومده حتی اگه برنامه ای باز نباشه 2گیگ از رم رو یوزیج میزنه (اما سی پی یو10% میزنه) خیلی بنظرم غیر عادیه ممکنه ویروسی باشه البته تازگیا نود32 نصب کردم آپدیت هم هست اما ویروس پیدا نمیکنه
چکار باید بکنم اگه رستوری کنم به 1ماه قبل ممکنه درست بشه؟درضمن برا فایلهای رو درایو اتفاقی نمیفته؟

هیچکی نیست جواب ما رو بده؟ آگه ویندوزمو آپدیت کنم درست میشه؟اخه خیلی وقته آپدیت نکردمش

vatanema
29-06-2011, 07:47
هیچکی نیست جواب ما رو بده؟ آگه ویندوزمو آپدیت کنم درست میشه؟اخه خیلی وقته آپدیت نکردمش

مال من هم وایو است.ویندوزش هم اورجینال بود آپدیت هم بود.بعد از تقریبا 3 سال ویندوزش همینطور شده بود.در نهایت مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم.

kakolak90
29-06-2011, 08:44
مدتی است که نور ال سی دی ام کم یا زیاد نمیشه انگار فایلش پاک شده کسی میتونه کنه -----دل 1310 ----

saeedraul
29-06-2011, 10:51
با سلام و خسته نباشد خدمت دوستان
توربو مد CPU لپتابم فعال نمی شه.
من یه لپتاپ HP 2300 دارم که ویندوز Ultimate SP1 7 روش نصبه . cpu هم Core i7 720 هست. ولی هنگام نصب درایور توربو مد این پیغام نمایش داده میشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درایور رو هم از سایت HP دانلود کردم.
با برنامه اورست مشخصات CPU رو نگاه کردم نوشته بود که حالت توربو داره و فعال هست. اما فرکانس CPU از 1.6 بیشتر نمیشه.(باید تا 2.7 بره!)
برای نصبش باید چیکار کنم؟

mmousavi5
29-06-2011, 12:17
مشکل از سلول نیست باید برد عوض شه , حالا کسی از عزیزان جایی رو سراغ ندارند که بتونند باتری رو گیر بیارند

kasra2002
29-06-2011, 22:51
سلام دوستان
مشکل من حل نشد و USB هام همه از کار می افتند و not recognized اونم بدون وصل بودن هیچ چیزی میاد
خواهشا کمک کنید
ممنون

madanchi11
30-06-2011, 19:15
سلام
لپ تاپ 1510 DELL دارم مدتی است وقتی به برق میزنم کلید موزیک مثل (stop , play, )خود به خود روشن و خاموش (چشمک میزنه) !!!

کسی نیست جواب ما رو بده

Netw0rks
02-07-2011, 23:59
سلام دوستان

یه لپ تاپ مدل 3150 HP Pavilion DV6 دارم !
صفحه کلید لپ تاپم نور نداره !
تو تاریکی اصلا نمی تونم تایپ کنم !
کلا این مدل کیبوردش نور نداره با فقط مال من اینجوریه ؟

mehran gorji
03-07-2011, 07:25
سلام دوستان

یه لپ تاپ مدل 3150 HP Pavilion DV6 دارم !
صفحه کلید لپ تاپم نور نداره !
تو تاریکی اصلا نمی تونم تایپ کنم !
کلا این مدل کیبوردش نور نداره با فقط مال من اینجوریه ؟

smagoli
03-07-2011, 09:14
سلام
من با لپ تاپ acer 5742G چند مشکل دارم!!!
1. بعضی وقت ها بی دلیل بدون هیچ پیام و یا صفحه ی ابی ریست مسشه!!!!!
2.تو قسمت اطلاعات سیستم نوشته : RAM: 4GB (2Gb Usable ) چطوری میشه از همه ی ظرفیت رم استفاده کرد؟؟
3. این لپ تاپ 2 تا کارت گرافیک داره. در هنگام اجرای بازی ها چطوری میشه از کارت اصلی استفاده کرد؟؟؟ این کار به صورت اتوماتیک انجام میشه یا تنضیماتی لازم است؟؟

با تشکر از دوستان

ampolll
03-07-2011, 16:42
دوستان چرا برای من win+alt هون محیط 3 بعدی کار نمیکنه؟

ata.royalfalcon
03-07-2011, 18:14
سلام
من با لپ تاپ acer 5742G چند مشکل دارم!!!
1. بعضی وقت ها بی دلیل بدون هیچ پیام و یا صفحه ی ابی ریست مسشه!!!!!
2.تو قسمت اطلاعات سیستم نوشته : RAM: 4GB (2Gb Usable ) چطوری میشه از همه ی ظرفیت رم استفاده کرد؟؟
3. این لپ تاپ 2 تا کارت گرافیک داره. در هنگام اجرای بازی ها چطوری میشه از کارت اصلی استفاده کرد؟؟؟ این کار به صورت اتوماتیک انجام میشه یا تنضیماتی لازم است؟؟

با تشکر از دوستان

سلام
در مورد سوال دوم تنها راهش نصب نسخه 64 بیتی ویندوز هست .
در مورد سوال سوم هم اگر گرافیک دوم شما NVIDIA باشه طبق پست زیر عمل کنین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

smagoli
03-07-2011, 22:31
سوال اول چی؟؟

Netw0rks
03-07-2011, 22:47

ممنون دوست عزیز
حالا این اسمش چی هست ؟
برم بگم چی میخوام ؟

poooootin
04-07-2011, 07:07
سلام
دوستان موقع نصب ویندوز صفحه آبی میاد.....
به طور دقیقتر وقتی درایو رو فرمت میکنم و تمام فایلها کپی میشه بعد از ریستارت سیستم و بالا اومدنش وقتی میخواد بره برای نصب ارور صفحه آبی میاد که میگه نمیتونه گرافیک رو شناسایی کنه
البته الان شماره ارور و پیغام اصلی یادم نیست ولی مفهومش همونه
لطفا کمک کنید...... ممنون

ata.royalfalcon
04-07-2011, 07:12
سوال اول چی؟؟

در مورد سوال اول خيلي از عوامل ميتونه باعث ريسيت شدن بشه كه نميشه به مورد خاصي اشاره كرد .
پيشنهادم اينه كه براي اين مشكل به تايپيك زير مراجعه كنين

بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

mehran gorji
04-07-2011, 07:34
ممنون دوست عزیز
حالا این اسمش چی هست ؟
برم بگم چی میخوام ؟
بگید چراغ مطالعه usb میخوام یا چراغ کیبورد میخوام.{معمولا داخل کیبورد های 8900 فراسو است}

pat.mat71
04-07-2011, 11:02
سلام و خسته نباشید
من دیروز ئیه لپتاپ گرفتم که مدل dv6 6080 می باشد

کاملا پلمپ بود و بعد تز این که دستگاه رو برای گارانتی باز کرد و مراحل اولیه ویندوز که اسم و پسوورد می خواد و ... تموم شد یه سر برنامه مثل نورتون و اسکایپ و پند تا دیگه روی لپ تاپ نصب بود
آیا این طبیعیه؟
ویندوز اورججنال سون روشه

البته مشکل اصلی کانفگ لپ تاپه
ستگاه یه کارت گرافکه amd raeon 6770 ddr5 روش هست که ممن هر جای سیستم عامل رو میگردم همچین چیزی نوته نشده
از کجا بفهمم که این کارت گرافیکک روشه؟
ممکنه اصلا روش نباشه؟
در ضمن آموزش تهیه ریکاوری رو هم لطف کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Plutonium
04-07-2011, 12:32
سلام و خسته نباشید
من دیروز ئیه لپتاپ گرفتم که مدل dv6 6080 می باشد

کاملا پلمپ بود و بعد تز این که دستگاه رو برای گارانتی باز کرد و مراحل اولیه ویندوز که اسم و پسوورد می خواد و ... تموم شد یه سر برنامه مثل نورتون و اسکایپ و پند تا دیگه روی لپ تاپ نصب بود
آیا این طبیعیه؟
ویندوز اورججنال سون روشه

البته مشکل اصلی کانفگ لپ تاپه
ستگاه یه کارت گرافکه amd raeon 6770 ddr5 روش هست که ممن هر جای سیستم عامل رو میگردم همچین چیزی نوته نشده
از کجا بفهمم که این کارت گرافیکک روشه؟
ممکنه اصلا روش نباشه؟
در ضمن آموزش تهیه ریکاوری رو هم لطف کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام جالبه منم دیروز همین مدلو خریدم

بله طبیعیه
برای اینکه مشکل اولتون حل بشه آدرس زیر رو تو لب تاپتون وقتی که به شارژ وصله دنبال کنید

1-کلیک راست رو دسکتاپ
screen resolution-2
advanced settings-3
رو به روی chip type جوابتونو نوشته

این نکته رو هم بدونید که این دستگاه از دوتا gpu استفاده میکنه (به صورت غیر هم زمان) وقتی که شما لپتاپو به شارژ می زنید یا می کشید ازتون برای تعویض gpu اجازه می خواهد که بهتره بهش بدید چون 6770 پر مصرفه ولی قوی ولی 3000 کم مصرفتر و ضعیف تره

اگه وقتی دستگاه به شارژه جلوی chip type ننوشته بود 6770 به خاطره اینه که بهش اجازه تعویض چیپو ندادید.

برای ریکاوری گرفتن هم چهار تا DVD با کیفیت بگیرید (یا یه فلش 16 گیگ) بعد از منوی استارت -> all programs فولدر recovery manager فایل recovery media creation رو باز کنید بقیش معلومه ضمنا شما فقط یه بار حق این کارو دارید پس بعد از ریکاوری باید dvd ها رو یه جای امن نگه دارید (بهتره از فلش استفاده نکنید)

راستی منم یه سوال دارم می خواستم بدونم موقع زدن شارژر به برق دو شاخ شارژرتون جرقه می زنه؟

ShahrokH_rt
05-07-2011, 09:35
راستی منم یه سوال دارم می خواستم بدونم موقع زدن شارژر به برق دو شاخ شارژرتون جرقه می زنه؟

من دو سه سال اچ پی داشتم الان ایسر دارم داداشمم ایسر یه مدل دیگه داره همشون جرقه میزنن احتمالا طبیعیه بزن به برق راحت باش!

aligoodarz
05-07-2011, 09:55
دوست عزيز اگر ممكن هست من را راهنمايي كنيد.
من لپ تاپ سوني مدل PCG_3E3L دارم دنبال يكي از درايورها يا نرم افزار كار با دوربين آن ميگردم هرچه به سايت sony ميروم و اين مدل را تايپ ميكنم نمي توانم پيدا كنم. اگر مككن هست بگوييد اين مدل با كدام مدل ديگر سوني داراي قطعات مشابه هست ؟ البته جهت ويندوز 7

tara_st65
05-07-2011, 11:14
اگه سوالم تکراییه ببخشید
من لپ تاپ دل5010دارم وقتی می خوام سی دی یا دی وی دی رایت کنم نمیشه یعنی موقع فرمت کردن سی دی خام به مشکل بر می خوره
ممنون میشم کمکم کنید

horliali
07-07-2011, 01:32
با سلام .لب تاب من ایسر 5750 کور آی 5 است.رم دستگاه را 4 زده ولی در تسک منجر Total را 2413 نشون میده .میشه علتش را بهم بگید؟

af_yalda
07-07-2011, 17:41
سلام دوستان
من لپ تاپم دل هستش.امروز روشنش کردم .ویندوزش بالا اومده ولی آیکونهاش نیست و هرکاری میکنم هیچ عکس العملی نشون نمیده ، سی دی ویندوز گذاشتم نمیخونه.حتی خاموش نمیشه.لطفا کمکم کنید.
ممنونم

amir.zomorodian
07-07-2011, 17:48
با سلام .لب تاب من ایسر 5750 کور آی 5 است.رم دستگاه را 4 زده ولی در تسک منجر Total را 2413 نشون میده .میشه علتش را بهم بگید؟

سلام دوست من
احتمالاً شما از سیستم عامل 32 بیت استفاده می کنید

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

اگه سوالم تکراییه ببخشید
من لپ تاپ دل5010دارم وقتی می خوام سی دی یا دی وی دی رایت کنم نمیشه یعنی موقع فرمت کردن سی دی خام به مشکل بر می خوره
ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست من
شما از نرم افزار برای رایت استفاده می کنید و یا از خود ویندوز برای رایت استفاده می کنید ؟
احتمال دیگر این است که سی دی یا دی وی دی شما خراب است .
یک سی دی یا دی وی دی دیگر را امتحان کنید خب بدهید

abbas07
08-07-2011, 01:23
با سلام
امروز یه لپ تاپ n43sl خریدم. مشکلی که دارم اینه که وقتی دستگاه رو به برق میزنم (چه شارژ و چه مصرف مستقیم) برق به بدنه دستگاه که فلزی هست میاد و یه جریان بسیار خفیف در بدنه دستگاه احساس میشه.(جریان خیلی خفیف در حد الکتریسیته ساکن) . آیا ممکنه به قطعات آسیب برسونه؟

همچنین وقتی باتری داره شارژ میشه آداپتور یه صدای خفیف میده.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

sepantax
08-07-2011, 10:30
سلام
من یک vaio sb-18 دارم که نمیتونم وارد setup بشم
f2 میره تو ولی امکانات خیلی ابتدایی داره
چطور میشه وارد قسمت setup پیشرفته شد؟؟
دوستان لطفا سریع جواب بدن چون عجله دارم

ampolll
08-07-2011, 10:35
بچه ها دگمه win تو کیبورد برا من کار نمیکنه چیکار کنم؟

ata.royalfalcon
08-07-2011, 11:11
با سلام
امروز یه لپ تاپ n43sl خریدم. مشکلی که دارم اینه که وقتی دستگاه رو به برق میزنم (چه شارژ و چه مصرف مستقیم) برق به بدنه دستگاه که فلزی هست میاد و یه جریان بسیار خفیف در بدنه دستگاه احساس میشه.(جریان خیلی خفیف در حد الکتریسیته ساکن) . آیا ممکنه به قطعات آسیب برسونه؟

همچنین وقتی باتری داره شارژ میشه آداپتور یه صدای خفیف میده.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

سلام
در مورد اول (داشتن برق در بدنه فلزی) هیچ مشکلی ندارد .

itmag
08-07-2011, 11:34
سلام دوستان ،
یک سوال داشتم ، من یک لپ تاپ Asus X42j دارم ، اما لپ تاپم فقط یک جا برای هدفون و میکروفون داره ، یعنی این یه دونه جا برای هر دوشونه و فقط یکیشون رو در یک زمان میتونم وصل کنم در اون لحظه
میخواستم ببینم هدستی هست که به جای دو تا فیش یه دونه برای میروفون و هدفونش داشته باشه ؟
خیلی بده اینجوری ،
لطفا راهنماییم کنید.
مرسی:20:

ata.royalfalcon
08-07-2011, 12:03
سلام دوستان ،
یک سوال داشتم ، من یک لپ تاپ Asus X42j دارم ، اما لپ تاپم فقط یک جا برای هدفون و میکروفون داره ، یعنی این یه دونه جا برای هر دوشونه و فقط یکیشون رو در یک زمان میتونم وصل کنم در اون لحظه
میخواستم ببینم هدستی هست که به جای دو تا فیش یه دونه برای میروفون و هدفونش داشته باشه ؟
خیلی بده اینجوری ،
لطفا راهنماییم کنید.
مرسی:20:

سلام
به نظر من از یه کارت صدای اکسترنال استفاده کن که هم خروجی صدا داره و هم ورودی میکروفون
من خودم یه دونه از اینها خریدم 32 هزارتومن .
کریتیو مدل Sound Blaster Play
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UB.jpg

oOomid.M
08-07-2011, 13:45
سلام
یه سوال داشتم
در قسمت مشخصات بعضی لپ تاپ ها روی اینترنت دیدم که نوشته ، مثلا :

سازنده كارت گرافيك: nVidia
مدل كارت گرافيك: GF 9300M
حافظه اختصاصي: 256 MB
كل حافظه گرافيكي : 1.5 GB

خواستم بگم من که زیاد سر در نمیارم فقط میدونم مثلا الان لپ تاپ که گرافش بالای 512 باشه حالا خوبه الان هم که 1 گیگ همه دارن میگیرن ، اونوقت این لپ تاپ الان گرافش چنده ؟
این الان گرافش 256 هستش ؟ آخه یه نفری بهم گفت این جی فورس 9300 یعنی 1 گیگه ! راست میگه ؟
بعد اگه از خود لپ تاپ بخوایم بفهمیم گرافیک یه لپ تاپ چنده از کجا باید ببینیم ! مثل همون کامپیوتره ؟
با تشکر

amiretahami
08-07-2011, 17:50
سلام یه چند وقتی هست لپ تاپم در موقع کار ریست می شه و صفحه آبی می آد . جالب اینه که تغریبا بعداز 2 ساعت کار این اتفاق می افته. و وقتی همون موقع لپ تاپ و روشن می کنم بدون مشکل روشن می شه.
کدی که برای من می آد اینه
stop: 0x00000098 (0xBDC9A980,0X01CBEFFF,0X00000000,0X00000000

ata.royalfalcon
08-07-2011, 20:18
سلام یه چند وقتی هست لپ تاپم در موقع کار ریست می شه و صفحه آبی می آد . جالب اینه که تغریبا بعداز 2 ساعت کار این اتفاق می افته. و وقتی همون موقع لپ تاپ و روشن می کنم بدون مشکل روشن می شه.

درباره این مشکلات صفحه آبی اگر اینجا مطرح کنین زودتر به نتیجه میرسید . ولی به نظر من اگر امکانش هست یه ویندوز جدید نصب کنبن و تا اونجایی که امکانش هست درایور های جدید هم از سایتش دانلود و نصب کنین.
بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

pouya_hakan
09-07-2011, 10:20
سلام

ميخواستم بدونم كارت گرافيكيه اكسترنال واسه لبتاپ مدل vaio f134 كه 3d ساپورت كنه داريم يا نه؟؟؟؟

قيمتش چنده???

soft2fire
09-07-2011, 10:37
سلام.
من یک لپتاپ hp dv6 6080 گرفت و از ویندوز اورجینالش یک بک آپ تهیه کردم( با HP Recovery cription که 4 تا DVD شد) . حالا DVD های بک پم از بین رفته. و وقتی میخوام دوباره بک آپ بگیرم میگه شما در تاریخ فلان یک بک آپ گرفتید و فقط 1 بار میتونید بک آپ بگیرید . در ضمن یک درایو هم از وقتی گرفتم داخل هارد شاخته شده به نام Recovery که یک فایل با نام Recovery و با حجم 14 گیگ داخلش هست. حلا لطفا به من کمک کنید که چطوری دوباره میتونم از ویندوزم بک آپ بگیرم.

پیشا پیش ممنون.

amir.ghazizadeh
09-07-2011, 12:32
با سلام.
ابتدا بگم که مدل لپ تاپ من Dell Inspiron 5010 هستش.
من داشتم در ویندوز 7 و با نرم افزار Nero دی وی دی رایت میکردم که وسط کار دی وی دی سوخت. دی وی دی جدید قرار دادم تا دوباره رایت کنم. با ابنکه دی وی دی خام و جدیدی قرار دادم اما نرم افزار Nero پیغام میداد که: "دی وی دی جدید و خالی قرار دهید".
نرم افزار Nero رو بستم و دی وی دی فیلم گذاشتم تا ببینم, در کمال تعجب دیدم دی وی دی باز نمیشه, انگار محتویات دی وی دی و فیلم پاک شده و خالی هستش!
با چند دی وی دی مختلف دیگه (بازی, شو, فیلم, نرم افزار و...) امتحان کردم و دیدم دی وی دی رام هیچکدوم رو باز نمیکنه!
به My Computer رفتم و دیدم در اونجا دی وی دی رام هستش اما هیچ نوع دی وی دی یا سی دی رو نمیتونه باز کنه.
این مشکل درست بعد از سوختن دی وی دی بوجود آمد و قبل از اون دی وی دی رام درست و سالم کار میکرد.
راستی, من لپ تاپ رو 2 ماه هستش خریدم و نو هستش.
الان چند سوال داشتم که واقعا از همه دوستان ممنون و سپاسگذار میشم من رو راهنمایی کنند تا این مشکل رو برطرف کنم:
1) برای اینکه بدونم دی وی دی رام سالم هستش باید چکار کنم؟
2) فکر میکنید دلیل این مشکل چیه؟
3) چطوری میشه این مشکل رو برطرف کرد؟

با تشکر و سپاس از تمامی شما دوستان

smagoli
09-07-2011, 12:37

من هم همین مشکل رو داشتم

تنها راه حل دوباره نصب کردن ویندوز و نصب نکردن sp1 و غیر فعال کردن Auto Update

ehsanmokh
09-07-2011, 16:19
با عرض سلام وخسته نباشید
مشکل من اینه که با لپ تاپم نمیتونم به اینترنت وصل بشم چه با وایر لس چه با کابل، با اینکه با یه کامپیوتر دیگه میشه به اینترنت وصل شد. و وقتی diagnose connection problems رو کلیک میکنم صفحه ی زیر رو باز میکنه.
در ضمن مدل لپ تاپم: DELL XPS L501-X
لطفا راهنمایی کنید.

BBNHFAK
09-07-2011, 19:53
سلام
من یه مشکل با لپتاپم دارم (HP Dv6-1225)
حدود دو ساله این لپتاپو دارم و امروز ویندوز یه ارور جدید میده
این ارور جدیه؟؟ یعنی باید باتری عوض بشه یا نه؟؟؟

ata.royalfalcon
09-07-2011, 21:25
سلام

ميخواستم بدونم كارت گرافيكيه اكسترنال واسه لبتاپ مدل vaio f134 كه 3d ساپورت كنه داريم يا نه؟؟؟؟

قيمتش چنده???

سلام
اتفاقا من یه زمانی دنبالش بودم که اصلا پیداش نکردم (عکسشو فقط تو اینترنت دیدم) و به نظر من فکر نمیکنم خریدش کار صحیحی باشه . شما میتونین کنسول بازی بخرید مثلا Xbox یا ps3 که اگر تا قبل از تابستون میخریدین به نفعتون بود ولی الان قیمت کنسول بازی به شدت بالا رفته !!!

soft2fire
09-07-2011, 23:27
سسسسسسسسسسسسسس
سلام.
من یک لپتاپ hp dv6 6080 گرفت و از ویندوز اورجینالش یک بک آپ تهیه کردم( با HP Recovery cription که 4 تا DVD شد) . حالا DVD های بک پم از بین رفته. و وقتی میخوام دوباره بک آپ بگیرم میگه شما در تاریخ فلان یک بک آپ گرفتید و فقط 1 بار میتونید بک آپ بگیرید . در ضمن یک درایو هم از وقتی گرفتم داخل هارد شاخته شده به نام Recovery که یک فایل با نام Recovery و با حجم 14 گیگ داخلش هست. حلا لطفا به من کمک کنید که چطوری دوباره میتونم از ویندوزم بک آپ بگیرم.

پیشا پیش ممنون.

pouya_hakan
10-07-2011, 01:14
سلام
اتفاقا من یه زمانی دنبالش بودم که اصلا پیداش نکردم (عکسشو فقط تو اینترنت دیدم) و به نظر من فکر نمیکنم خریدش کار صحیحی باشه . شما میتونین کنسول بازی بخرید مثلا Xbox یا ps3 که اگر تا قبل از تابستون میخریدین به نفعتون بود ولی الان قیمت کنسول بازی به شدت بالا رفته !!!

من xbox دارم .ولی خوب xbox که بلوری باز نمیکنه

ata.royalfalcon
10-07-2011, 07:39
من xbox دارم .ولی خوب xbox که بلوری باز نمیکنه

خب ميتوني يه بلوري اكسترنال بخري !!
ولي ps3 بلوري داشت

soft2fire
10-07-2011, 11:04
جواب من رو هم بدید خواهش میکنم

soft2fire
10-07-2011, 11:04
جواب من رو هم بدید خواهش میکنم

www.hadi
10-07-2011, 12:57
سلام لبتاب 1420 وقتی باش بازی میکنم دمای گرافیک به 90 درجه میرسه پد هم استفاده کردم فایده نداشت ایا این دما عادیه یا نه؟

soft2fire
10-07-2011, 15:02
دوستان مشکل من خیلی جدیه خواهش میکنم

invisgirl
10-07-2011, 20:17
منم همین مشکل داغی لپ تاپ رو دارم
مدل لپ تاپم hp dv6-3061
با نرم افزار speed fan چک کردم موقع بازی از 90 هم می گذره چرا اینطوریه؟ عادیه؟ بلایی سرم نیاد حالا:31:

saeed386
10-07-2011, 21:50
سلام،
امروز ویندوز لپ تاپمو اپدیت کردم بعد از اپدیت ریستارت شد و زمانی که میخواست ویندوز لود بشه وارد قسمت repair شد.و ریپیر هم نشد و چیزی واسه ریپیر پیدا نکرد ، آخرش مجبور شدم ریکاوری کنم. ولی حالا تو ویندوز که میخوام shut down یا hibernate کنم فقط ریستارت میشه لطفا کمک کنید.
DELL L502
WIN 7

ShahrokH_rt
10-07-2011, 22:33
سلام
من یه مشکل با لپتاپم دارم (HP Dv6-1225)
حدود دو ساله این لپتاپو دارم و امروز ویندوز یه ارور جدید میده
این ارور جدیه؟؟ یعنی باید باتری عوض بشه یا نه؟؟؟

احتمالا باتری از جاش تکون خورده بازش کم یه نگاه بکن

ShahrokH_rt
10-07-2011, 22:39
سلام.

پیشا پیش ممنون.

با یه نرم افزار دیگه مثلا norton ghost از ویندوزت image بگیر. استفاده از این نرم افزار خیلی ساده است ولی باید کار باهاشو بلد باشی! یه بک آپ کامل از سیستم عامل میگیره که برگردوندنش هم خیلی سریع و ساده است.

invisgirl
11-07-2011, 11:09
دمای عادی واسه لپ تاپ چقدره؟

لپ تاپم حتی اگه کاری هم باهاش نکنم روی 60 70 میمونه

amir.zomorodian
11-07-2011, 14:46
دمای عادی واسه لپ تاپ چقدره؟

لپ تاپم حتی اگه کاری هم باهاش نکنم روی 60 70 میمونه

سلام
مدل لبتاپتون چیه ؟

invisgirl
11-07-2011, 17:34
سلام
مدل لبتاپتون چیه ؟

من که گفتم مدل لپ تاپمو

invisgirl منم همین مشکل داغی لپ تاپ رو دارم
مدل لپ تاپم hp dv6-3061
با نرم افزار speed fan چک کردم موقع بازی از 90 هم می گذره چرا اینطوریه؟ عادیه؟ بلایی سرم نیاد حالا

g.reza23
11-07-2011, 22:50
سلام کمک کنید من یه لپ تاپ دارم که مدلش hp 6050se هستش و خروجی HDMI هم داره ولی وقتی اونو با کابل HDMI به ال ای دی خونه وصل میکنم هیچ علامتی مبنی بر اتصال نشون نمیده ؟( مدل کارت گرافیک لپ تاپم ati radeon 6770 hd و یه کارت گرافیک آنبرد intel hd هم روش هست که به هم سوئیچ میشن .)(مدل ال ای دی tv هم sumsong led c5-555 هستش .)
از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنن؟

saman48
12-07-2011, 14:40
سلام من یه لپ تاپ dell inspiron 5110 دارم بلوتوثش همیشه روشنه و خاموش نمیشه . ضمنا نمیتونم از گوشی موبایلم به لپ تاپ فایل بفرستم پیغام unable to connect می دهد چکار کنم؟ با تشکر و قدر دانی از دوستان

g.reza23
12-07-2011, 18:52
من یه مودمه وایرلس داره مدل
TP-LINK (TD-W8901G)دارم میخواستم بدونم میشه با این شبکه کرد اگه میشه کلا روششو به من یاد بدین ؟

پس این مشکل برای اینکه سرویسم stop شده من فکر میکردم که به خاطر 64bit بودن ویندوزه و بیشتر به خاطر home بودن mw7 خود لپ تاپ که وارد اینترنت نمیشه !

به نظرتون من ویندوزمو به mw7 32bit تبدیل کنم بهتر نیست یا همون mw7 64bit خوبه واسش؟

mono1364
13-07-2011, 00:27

rezazadeh65
13-07-2011, 07:25
لپتاپ packard Bell دارم ، می خوام کلید های F کار کرد عادیشون رو داشته باشن و وقتی دکمه FN رو نگه می دارم کارهای ککه شرکت براش تعریف کرده رو انجام بده ، یعنی دقیقا برعکس چیزی که الان هست
راهش چیه؟
توضیح اینکه lnch maneger رو ریختم ولی هیچ تنظیماتی نداره
چند تا کلید ترکیبی رو هم استفاده کردم ولی تاثیری نداشت
fn key + num lock یا fn key + f12

Memonex
13-07-2011, 12:58
دوستان بنده یک مشکلی با لپ‌تاپ دارم خیلی وقت هست که این مسئله وجود داره آخر هم نتونستم راه حلی براش پیدا کنم. فکر می‌کنم جواب سوال من تو این 600 صفحه باشه ولی غیرممکن هست من بتونم پیدا کنم.

مشکل از این قرار هست که من لپ‌‌تاپ (وایو سری FW) رو کامل روی صد در صد شارژ می‌کنم بعد خاموش می‌کنم. اما پنج ساعت بعد که روشن می‌کنم نشانگر باتری روی 40 درصد یا حتی شده اگه ده ساعت خاموش باشه بعد روشن کنم می‌رسه به 5 درصد که منجر به چشمک دن چراغ پاور روی لپ‌تاپ هم میشه. اما اصل قضیه اینجاست که با همون 40 درصد و یا 5 درصد به مدت زمان یک شارژ کامل کار می‌کنه. در واقع نشانگر باتری مقدار باتری رو خیلی کم نشون میده و تا الان خیلی روش‌ها رو امتحان کردم. ریست کردم، BackUp اعمال کردم ولی باز هم حل نشد. خلاصه بگم از روزی که خریدم همینطور بوده. هرچه هست مربوط به سنسور میزان باتری میشه. نمی‌دونم دیگه باید چکار کنم.

به فروشنده هم دادم اون هم آخر نفهمید مشکل از چی هست و با کمال تعجب گفت مشکل از برق هست!!! لپ‌تاپ آکبند بود که خریدم. فکر می‌کنم خیلی‌ها مثل من این مشکل رو داشتند و با راهنمایی‌های شما حل شده.

لطفا هرچه سریع‌تر راهنمایی کنین.

با تشکر...

shahab_f
13-07-2011, 14:46
یک وایو EA2GFX دارم، چطور میتونم بفهمم مانیتورش ساخت چه شرکتیه ؟ (مثلا شارپ و ...)

ata.royalfalcon
13-07-2011, 19:02
سلام من یه لپ تاپ dell inspiron 5110 دارم بلوتوثش همیشه روشنه و خاموش نمیشه . ضمنا نمیتونم از گوشی موبایلم به لپ تاپ فایل بفرستم پیغام unable to connect می دهد چکار کنم؟ با تشکر و قدر دانی از دوستان

سلام
گرچه جوابتون کمی دیر شده
اما طبق عکس زیر مطمئن بشید که گزینه allow bluetooth devices to find this computer تیک خورده باشه .

g.reza23
13-07-2011, 22:39
مشکل وصل شدن به اینترنتم به روایت تصویر :

ولی من فکر کنم به خاطر firewall باشه به ارور شکل زیر دقت کنید:

ShahrokH_rt
13-07-2011, 23:34
دوستان بنده یک مشکلی با لپ‌تاپ دارم خیلی وقت هست که این مسئله وجود داره آخر هم نتونستم راه حلی براش پیدا کنم. فکر می‌کنم جواب سوال من تو این 600 صفحه باشه ولی غیرممکن هست من بتونم پیدا کنم.

مشکل از این قرار هست که من لپ‌‌تاپ (وایو سری FW) رو کامل روی صد در صد شارژ می‌کنم بعد خاموش می‌کنم. اما پنج ساعت بعد که روشن می‌کنم نشانگر باتری روی 40 درصد یا حتی شده اگه ده ساعت خاموش باشه بعد روشن کنم می‌رسه به 5 درصد که منجر به چشمک دن چراغ پاور روی لپ‌تاپ هم میشه. اما اصل قضیه اینجاست که با همون 40 درصد و یا 5 درصد به مدت زمان یک شارژ کامل کار می‌کنه. در واقع نشانگر باتری مقدار باتری رو خیلی کم نشون میده و تا الان خیلی روش‌ها رو امتحان کردم. ریست کردم، BackUp اعمال کردم ولی باز هم حل نشد. خلاصه بگم از روزی که خریدم همینطور بوده. هرچه هست مربوط به سنسور میزان باتری میشه. نمی‌دونم دیگه باید چکار کنم.

به فروشنده هم دادم اون هم آخر نفهمید مشکل از چی هست و با کمال تعجب گفت مشکل از برق هست!!! لپ‌تاپ آکبند بود که خریدم. فکر می‌کنم خیلی‌ها مثل من این مشکل رو داشتند و با راهنمایی‌های شما حل شده.

لطفا هرچه سریع‌تر راهنمایی کنین.

با تشکر...

با نصب یه ویندوز ارجینال خیلی از این دست مشکلات حل میشه حالا که شما همه کار کردی یه ویندوز ارجیینالم نصب کن شاید فرجی شد!

salam kon
14-07-2011, 00:40
دوستان لب تاب من الان چند وقته یه مشکل پیدا کرده و درست نمیشه
یه درایو یو اس بی تو مای کامپیوتر هست درصورتی که هیچ یو اس بی متصل نیست وقتی safe remove میکنم میره ولی باز با ری استارت برمیگرده . توی device manager هم یه قسمت رو نشناخته هرچی درایور داشت هم نصب کردم درست نشد

general_sorena
14-07-2011, 12:33
سلام
من یه لپ تاپ مینی دل دارم (10 اینچ) چند وقت که تصویر اون به شکل زیر درومده! البته بعد از اینکه اونو به تلویزیون وصل کردم اینطوری شد. در واقع تسک بار از صفحه خارج شده! حتی لوگو دل هم که میاد اولش کشیده شده.
در این عکسی گذاشتم اگر دقت کنید می بینید که نوار تسکبار وجود نداره! یعنی داره ولی رفته زیر. در ضمن رزولیشن رو هرچی تغییر دادم فرقی نکرد.
هر کاری کردم هر چقدر با کارت گرافیک ور رفتم درست نشد که نشد. حتی ویندوز عوض کردم باز هم نشد. البته لپ تاپ ویندوز اورجینال داشت ولی متاسفانه سریال اون که پشت لپ تاپ هست پاک شده :( برای همین گفتم سون استارتر بریزم شاید فرجی بشه که نشد. خلاصه دیگه دست به دامن اساتید شدم.

Memonex
14-07-2011, 12:49
با نصب یه ویندوز ارجینال خیلی از این دست مشکلات حل میشه حالا که شما همه کار کردی یه ویندوز ارجیینالم نصب کن شاید فرجی شد!

دوست عزیز از روز اول با ویندوز ارجینال خریدم!

لطفا سایر دوستان راهنمایی کنند مشکل جدی نیست که نشه حلش کرد.

level1369
14-07-2011, 16:34
با سلام
مدل لپتاپ من hp pavilion 2190us هستش
اول روی درایو C یه ویندوز 7 اصل داشت نسخه home به علاوه یه درایو ریکاوری. تصمیم گرفتم ویندوز 7 نسخه ultimate رو نصب کنم.بعد از نصب ، بوت لودر درایو ریکاوری ویندوز اصلی گم شد.الان که میخوام ویندوز 7 اصلیم رو برگردونم نمیشه چون بوت لودر نیست.ولی درایو ریکاوری هنوز اطلاعات خودش را داره(حذف نشده).چه طور میشه بوت لودر درایو ریکاوری را برگردوند؟!
واقعاً به کمکتون نیاز دارم

g.reza23
14-07-2011, 17:06
مشکل وصل شدن به اینترنتم به روایت تصویر :

ولی من فکر کنم به خاطر firewall باشه به ارور شکل زیر دقت کنید:

کسی نیست جواب منو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

meri_1991
14-07-2011, 17:09
سلام من یه ماهی هست لپتاپ asus g53jw خریدم . باطریش 100% که شد گذاشتمش رو حالت high performance ..(نور صفحه بالاترین حد .) وبازی pes 2011رو اجرا کردم .. سر 40 دقیقه خاموش شد.. میخوام بدونم دوام باطریش عادیه؟؟ یعنی اکثر لپتاپا اینجورن؟؟
در ضمن شارژ اولیه 8ساعت گذاشتم روز اول

3faz
14-07-2011, 23:38
سلام
من وقتی کابل hdmi را لب تاپ و تلوزیون وصل میکنم
تلوزیون فقط عکس wallpaper را نشان میدهد
هیچ چیزی را نشان نمیدهد{ my camputer ....}
2تا کابل هم امتحان کردم

rezazadeh65
15-07-2011, 08:43
کسی نیست جواب منو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر کنم شما نباید توی این بخش مطرحش می کردید
لطفا توضیح بیشتری بدید ، که چیکار کردید ، چون توی عکس دیدم شما نه از طریق LAN و نه از طریق Wi fi کانکت نیستید

---------- Post added at 08:43 AM ---------- Previous post was at 08:40 AM ----------

سلام من یه ماهی هست لپتاپ asus g53jw خریدم . باطریش 100% که شد گذاشتمش رو حالت high performance ..(نور صفحه بالاترین حد .) وبازی pes 2011رو اجرا کردم .. سر 40 دقیقه خاموش شد.. میخوام بدونم دوام باطریش عادیه؟؟ یعنی اکثر لپتاپا اینجورن؟؟
در ضمن شارژ اولیه 8ساعت گذاشتم روز اول

آره ، لپتاپ من هم مصرفش همینجوریه ، خیلی بالاست
وفتی می خوام گیم احرا کنم ، باطری رو در میارم و مستقیم می زنمش به برق

g.reza23
15-07-2011, 09:27
[QUOTE=rezazadeh65;6264861]فکر کنم شما نباید توی این بخش مطرحش می کردید
لطفا توضیح بیشتری بدید ، که چیکار کردید ، چون توی عکس دیدم شما نه از طریق LAN و نه از طریق Wi fi کانکت نیستید

دوست عزیز به نظر شما باید کجا مطرح میکردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من مشکلم اینه که چون ویندوزم اورجینال mw7 home نمیتونم وارد اینترنت شم اونم به خاطر error diagnostics policy not runningi هستش.
ولی من فکر میکنم از firewall باشه طبق عکس آخر هر کاری میکنم واردش نمیشه؟
اگه مشکل این ویندوز عوضش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rezazadeh65
15-07-2011, 09:35
error diagnostics policy not runningi برنامه ویندوز هست برای پیدا کردن ایراد کانکشن شما ، که حالا به هر دلیلی اجرا نمیشه ، ولی نمی تونه مشکل وصل شدن شما باشه
شما اول بگو با LAN به اینترنت می خوای وصل بشی یا wifi یا Dial up?

technoboy
15-07-2011, 10:17
لپ تاپ HP دارم ، جدیداً اینقدر دمای لپ تاپ بالا می رود که یه 90 درجه می رسد و درجا خاموش می شود.
فن ها هم یکسره کار می کنند با صدای خیلی زیاد.
به نظر شما مشکل چه چیزی می تواند باشد ؟
Memonex
15-07-2011, 11:39
دوست عزیز از روز اول با ویندوز ارجینال خریدم!

لطفا سایر دوستان راهنمایی کنند مشکل جدی نیست که نشه حلش کرد.

همچنان منتظر جواب هستیم. جزییات کافی در پست صفحه قبل داده شده.

rezazadeh65
15-07-2011, 14:39
همچنان منتظر جواب هستیم. جزییات کافی در پست صفحه قبل داده شده.
دیگه حتما کسی نمی دونه ، وقتی فروشنده هم ندونه!
شما که همه کار کردی این BIOS رو هم آپدیت کن شاید مشکل از اون باشه

ata.royalfalcon
15-07-2011, 15:24
لپ تاپ HP دارم ، جدیداً اینقدر دمای لپ تاپ بالا می رود که یه 90 درجه می رسد و درجا خاموش می شود.
فن ها هم یکسره کار می کنند با صدای خیلی زیاد.
به نظر شما مشکل چه چیزی می تواند باشد ؟
سلام
شما اول برنامه task manager رو یه نگاهی بندازید (در زمانی که لپتاپ در حال داغ شدن هست) و بعد ببینید که آیا CPU سیستم شما آیا مشغول هست یا خیر . اگر برنامه ای CPU شما رو درگیر کرده اونو end task کنید .

مورد بعدی هم ممکنه به خاطر گرد و خاک گرفتن فن و هیت سینک باشه که باید تمیز و سرویس بشه !!!
اگر امکانش هست از یه کولپد خوب استفاده کنین.

redevil6990
15-07-2011, 15:42
سلام دوستان.
نمیدونم شاید جای مناسبی واسه سوالم نباشه ولی گشتم و چنین جایی پیدا نکردم!
من لپ تاپم گارانتی 3 ساله ایران رهجو داره که یه سالش مونده (vaio) ولی این اواخر باتری اش مشکل پیدا کرده و از حالت full charged و 100 درصد در عرض یه ربع کار کردن خالی میشه. نمیدونم گارانتی برام کاری انجام میده؟ چون فکر کنم باتری باید عوض شه... اگه منو راهنمایی کنین ممنون میشم.

g.reza23
15-07-2011, 18:07
error diagnostics policy not runningi برنامه ویندوز هست برای پیدا کردن ایراد کانکشن شما ، که حالا به هر دلیلی اجرا نمیشه ، ولی نمی تونه مشکل وصل شدن شما باشه
شما اول بگو با LAN به اینترنت می خوای وصل بشی یا wifi یا Dial up?

من با هر سه تاشم نمیتونم وصل بشم فقطم مشکل diagnostics policy داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

general_sorena
15-07-2011, 19:41
آقا کسی مشکل ما رو نتونست حل کنه؟ مشکل کش اومدن صفحه که عکسش هم گذاشتم

g.reza23
15-07-2011, 22:19
سلام بر دوستان عزیز

من با مشکلی بزرگ روبرو شدم .

من حدود 2هفته پیش یک لپ تاپ مدل hp pavilion DV6-6050se(corei5-2410m –VGA : Ati 6770 radeon DDR5 HD) از طریق یکی از دوستانم که تو کار خدمات کامپیوتری هستش خریدم و باید بگم که خرید من چکی بوده (مقداری پول نقد وبقیه را یه چک دادم) .

حالا از اون روزی که خریدم 2هفته میگذره و من با مشکلات زیادی روبرو شدم و چون با این دوستم رودرواسی دارم نمیتونم همینجوری و بدون دلیل بهش بگم که لپ تاپش دست دو و یا مشکل دار هستش .

از شما خواهش میکنم به من کمک کنید تا درست تصمیم بگیرم.

مشکلات ایجاد شده را براتون میگم :

1. خودش از پاساژ رضا تهران از یکی ازدوستاش که تو کار خرید لپ تاپ از دبی هست خرید و همونجا هم بازش کرد و موقع تحویل به من کارتونش کهنه و بدون دسته و حتی پشت جعبه که باید پولم باشه یه چسب بزرگ روی ارم چسبیهhp زده بودن که به نظرم پولم قبلا باز شده بوده؟

2. وقتی برای اولین بار لپ تاپ باز کردم با آرم پاک شدهDV6 بالای LED مواجه شدم؟که در عکس هم مشخص شده.

بجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------

3. روی بدنه لپ تاپ زیر تاچ پد رنگ رفتگی که فکر کنم بر اثر مالش زیاد دست تو اون ناحیه ایجاد شده؟توی عکس مشخص شده.

4. برنامه های زیادی روش نصب شده بود از قبیل++c و انواع بازی ها وبرنامه بلوتوث متورولا (البته فکر کنم درایورش همینه؟) و همچنین لپ تاپ از قبل اسم گذاری شده بود و یک اسم عربی داشت (به اسم لال)؟

5. مهمترین دلیلم اینه که وقتی بازی prance of persia5 را روش نصب کردم همون اول موقع اجرای دموی بازی تصویرش پرپر میزد و یک خط نامرئی وسط تصویر میافتاد ولی تو اجرای بازی مشکل نداشت؟حتی بازی crysis2 را روش نصب کردم و درست نصب وبازی هم کردم. ولی بزرگترین مشکل امروز به وجود اومد ،وقتی میخواستم یک کلیپ تصویری با حجم 57mb و فرمت mp4 با نرم افزار Total Video Converter تبدیل کردم به فرمت divx و avi با کیفیت HD و حجم های 258mb و 340mb در حین اجرای فایل اصلی با حجم 57 اصلا به مشکل نخوردم ولی با اجرای فایلها با حجم های تبدیل شده 258 و 340 در حین اجراء به مشکل خوردم و تصویرش مثل تصویر دموی بازی prance of persia5 شد و حتی خیلی بدتر از اون شد در حالی که تصویرش پرپر میزد و چند تیکه میشد؟در حالی که همین فایلهای تبدیل شده روی کامپیوتر خانگیم درست و بدون نقص اجراء شدن ؟ چرا؟ یعنی واقعا مشکل کارت گرافیکه در حالی که کارت گرافیگ قوی روش نصب (ATI 6770 radeon DDR5 HD(؟دوستم میگه که مشکل از ویندوز اورجینال 64بیتی خود لپ تاپ که درست نصب نشده؟من چطوری دقیق تستش کنم؟البته یکی از دوستان نرم افزار 3dmark را پیشنهاد کردن ولی چون هجمش زیاد بود یکی دیگه برام پیشنهاد داد که furmark هستش ولی طریقه کارش را بلد نیستم؟اگه کسی بلد به من یاد بده؟

6. مشکل بعدیشم مربوط میشه به وصل نشدن به اینترنت که نه با کابل ودایل آپ و وایرلس وصل نمیشه و ارورشم diagnostics policy not runing میشه و حتی لپ تاپ اجزای وارد شدن به firewall را نمیدهد؟اینهم مشکل لپ تاپ است؟بجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید7. داغ کردن زیاد لپ تاپ هم عادیه؟با توجه به اینکه corei5 ؟

به نظرتون بهترین عکس العملی که من میتونم از خودم نشون بدم چیه؟

خواهش میکنم منو کمک کنید چون قضیه حساس و بحث یه عمر دوستیه .-------------

ata.royalfalcon
16-07-2011, 09:04
سلام بر دوستان عزیز

من حدود 2هفته پیش یک لپ تاپ مدل hp pavilion DV6-6050se(corei5-2410m –VGA : Ati 6770 radeon DDR5 HD) از طریق یکی از دوستانم که تو کار خدمات کامپیوتری هستش خریدم و باید بگم که خرید من چکی بوده (مقداری پول نقد وبقیه را یه چک دادم) .

حالا از اون روزی که خریدم 2هفته میگذره و من با مشکلات زیادی روبرو شدم و چون با این دوستم رودرواسی دارم نمیتونم همینجوری و بدون دلیل بهش بگم که لپ تاپش دست دو و یا مشکل دار هستش .

1. خودش از پاساژ رضا تهران از یکی ازدوستاش که تو کار خرید لپ تاپ از دبی هست خرید و همونجا هم بازش کرد و موقع تحویل به من کارتونش کهنه و بدون دسته و حتی پشت جعبه که باید پولم باشه یه چسب بزرگ روی ارم چسبیهhp زده بودن که به نظرم پولم قبلا باز شده بوده؟

2. وقتی برای اولین بار لپ تاپ باز کردم با آرم پاک شدهDV6 بالای LED مواجه شدم؟که در عکس هم مشخص شده.

3. روی بدنه لپ تاپ زیر تاچ پد رنگ رفتگی که فکر کنم بر اثر مالش زیاد دست تو اون ناحیه ایجاد شده؟توی عکس مشخص شده.

4. برنامه های زیادی روش نصب شده بود از قبیل++c و انواع بازی ها وبرنامه بلوتوث متورولا (البته فکر کنم درایورش همینه؟) و همچنین لپ تاپ از قبل اسم گذاری شده بود و یک اسم عربی داشت (به اسم لال)؟

5. مهمترین دلیلم اینه که وقتی بازی prance of persia5 را روش نصب کردم همون اول موقع اجرای دموی بازی تصویرش پرپر میزد و یک خط نامرئی وسط تصویر میافتاد ولی تو اجرای بازی مشکل نداشت؟حتی بازی crysis2 را روش نصب کردم و درست نصب وبازی هم کردم. ولی بزرگترین مشکل امروز به وجود اومد ،وقتی میخواستم یک کلیپ تصویری با حجم 57mb و فرمت mp4 با نرم افزار Total Video Converter تبدیل کردم به فرمت divx و avi با کیفیت HD و حجم های 258mb و 340mb در حین اجرای فایل اصلی با حجم 57 اصلا به مشکل نخوردم ولی با اجرای فایلها با حجم های تبدیل شده 258 و 340 در حین اجراء به مشکل خوردم و تصویرش مثل تصویر دموی بازی prance of persia5 شد و حتی خیلی بدتر از اون شد در حالی که تصویرش پرپر میزد و چند تیکه میشد؟در حالی که همین فایلهای تبدیل شده روی کامپیوتر خانگیم درست و بدون نقص اجراء شدن ؟ چرا؟ یعنی واقعا مشکل کارت گرافیکه در حالی که کارت گرافیگ قوی روش نصب (ATI 6770 radeon DDR5 HD(؟دوستم میگه که مشکل از ویندوز اورجینال 64بیتی خود لپ تاپ که درست نصب نشده؟من چطوری دقیق تستش کنم؟البته یکی از دوستان نرم افزار 3dmark را پیشنهاد کردن ولی چون هجمش زیاد بود یکی دیگه برام پیشنهاد داد که furmark هستش ولی طریقه کارش را بلد نیستم؟اگه کسی بلد به من یاد بده؟

6. مشکل بعدیشم مربوط میشه به وصل نشدن به اینترنت که نه با کابل ودایل آپ و وایرلس وصل نمیشه و ارورشم diagnostics policy not runing میشه و حتی لپ تاپ اجزای وارد شدن به firewall را نمیدهد؟اینهم مشکل لپ تاپ است؟بجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید7. داغ کردن زیاد لپ تاپ هم عادیه؟با توجه به اینکه corei5 ؟

سلام
يه برنامه هست ميزان كاركرد هارد رو اعلام ميكنه اونو دانلود و نصب كن ببين چند ساعت كاركرد داره . البته اگر هاردشو عوض نكرده باشه !!!

ضمناً بهتره كه در سايت HP هم لپتاپتو رجيستر كني تا دقيقا مشخص بشه اوضاع از چه قراره . براي توضيحات بشتر به اين تايپيك مراجعه كنين

گارانتيش چي هست ؟؟؟

در مورد مشكلي كه با بازي ها و فيلمهاي hd داريد بهترين كار دانلود و نصب آخرين ورژن درايور از خود سايت ATI هست . البته من لپتاپم انويديا هست و آشنايي چنداني با ATI ندارم ولي فكر ميكنم كه علاوه بر درايور بايد كاتاليست رو هم دانلود و نصب كني .
الته نگفتيد چه بازي روي سيستمتان نصب بوده ولي لپتاپي كه دست اول باشه به جز بازي هاي ويندوز نبايد بازي هاي ديگه نصب شده باشه و همچنين نرم افزارهاي متفرقه هم نبايد باشه !!!

irainian
16-07-2011, 09:42
سلام ببخشید دوستم لپتاپ k52 i داره بعدش کل ایکن هاش تغییر کرده و شده شبیه ایکن ادوب ریدر و بعدش هم مثلا موزیلا رو کلیک میکنه ادوب ریدر میاد بالا ویروس هم نداره سیستمش بعدش هم از اول ایکن ها رو ریخت یعنی پاکش کرد باز اوورد ولی درست نشد باتری رو دراوورد و خاموش روشن و باز درست نشد چیکار باید بکنه و اگر کاری نتونست بکنه میتونه از بک اپ استفاده کنه و ایا بک اپ باعث میشه کل هاردش پاک بشه یا خیر با تشکر

irainian
16-07-2011, 09:47
سلام دوستان.
نمیدونم شاید جای مناسبی واسه سوالم نباشه ولی گشتم و چنین جایی پیدا نکردم!
من لپ تاپم گارانتی 3 ساله ایران رهجو داره که یه سالش مونده (vaio) ولی این اواخر باتری اش مشکل پیدا کرده و از حالت full charged و 100 درصد در عرض یه ربع کار کردن خالی میشه. نمیدونم گارانتی برام کاری انجام میده؟ چون فکر کنم باتری باید عوض شه... اگه منو راهنمایی کنین ممنون میشم.
یک کاری بود میگفتن برای باتری لپتاپ که بزارید نصف روز یا یک روز توی فریزر بعدش چند بار شارژ و دشارژش کنید بر میگرده به حالت قبلی و همون دو ساعت کارایی رو بهتون میده

piroooz
16-07-2011, 14:56
سلام بر دوستان عزیز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------

دوست من خیلی خلاصه بهتون جواب میدم ...
لب تاپ آکبند برای بار اول یکسری اطلاعات اولیه میخواد و همینطور تنظیمات زبان و ...
اگه در غیر اینصورت باشه به این معنی هست که نوت بوک قبلا استفاده شده ...
با توجه به صحبت های شما به نظر میرسه که نوت بوکتون قبلا استفاده شده و توصیه میکنم هر چه سریعتر ببرید و در صورت امکان تعویضش کنید ...
البته متاسفانه شما این موارد را باید همون اول چک میکردید که باعث این مشکلات نمیشد

---------- Post added at 03:56 PM ---------- Previous post was at 03:54 PM ----------

سلام ببخشید دوستم لپتاپ k52 i داره بعدش کل ایکن هاش تغییر کرده و شده شبیه ایکن ادوب ریدر و بعدش هم مثلا موزیلا رو کلیک میکنه ادوب ریدر میاد بالا ویروس هم نداره سیستمش بعدش هم از اول ایکن ها رو ریخت یعنی پاکش کرد باز اوورد ولی درست نشد باتری رو دراوورد و خاموش روشن و باز درست نشد چیکار باید بکنه و اگر کاری نتونست بکنه میتونه از بک اپ استفاده کنه و ایا بک اپ باعث میشه کل هاردش پاک بشه یا خیر با تشکر
بهتره ریکاوری کنه و فقط درایو C را برگردونه (برای حفظ اطلاعات لب تاپ )
اگر هم مشکلی نداره که کلا سیستم عامل را عوض کنه

meri_1991
16-07-2011, 16:08
فکر کنم شما نباید توی این بخش مطرحش می کردید

---------- Post added at 08:43 AM ---------- Previous post was at 08:40 AM ----------

آره ، لپتاپ من هم مصرفش همینجوریه ، خیلی بالاست
وفتی می خوام گیم احرا کنم ، باطری رو در میارم و مستقیم می زنمش به برق

یعنی هیچ راهی نیس که مقدار ساعت شارژو افزایش بدیم ؟

general_sorena
16-07-2011, 18:06
راهي براي مشكل كش اومدن صفحه ما نبود؟

bbarbodd
17-07-2011, 14:55
مشکل من اینه که وقتی دکمه روشن شدن لپ تاپ را میزنم. لپ تاپ روشن میشه ولی مانیتور هیچی نشون نمیده مثل اینکه خاموش هست. بعضی وقت ها هم این مشکل را ندارم .
مثلا باید تو روز چندیدن بار پشت سر هم لپ تاپ را روشن خاموش کنم تا یه بار درست بالا بیاد و مانیتور روشن بشه.

mooshimooshi
17-07-2011, 18:22
مشکل من اینه که وقتی دکمه روشن شدن لپ تاپ را میزنم. لپ تاپ روشن میشه ولی مانیتور هیچی نشون نمیده مثل اینکه خاموش هست. بعضی وقت ها هم این مشکل را ندارم .
مثلا باید تو روز چندیدن بار پشت سر هم لپ تاپ را روشن خاموش کنم تا یه بار درست بالا بیاد و مانیتور روشن بشه.

به احتمال زیاد مشکل از درایور کارت گرافیکه آپدیتش کنید یا مجدد نصب کنید

mehrdadonline
17-07-2011, 18:41
امروز داشتم با نرم افزار گوگل مپ کار میکردم که یهو تصویر قاطی شد و سبز شد و سیستم هنگ کرد. منم از برق کشیدم و باز اومدم بالا بعد چند دقیقه دوباره همونطوری شد. ایی بار باز از برق کشیدم و دیگه روشن نکردم. الان بعد از چند ساعت که اومدم روشن کنم، چراغ روشن خاموش لپ تاپ، روشن میشه ولی هیچ تصویری نمیاد و صدایی هم نمیاد که سیستم داره لود میشه. مدل لپ تاپم SONY SR 160N است. به نظرتون چش شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gorbesia
18-07-2011, 10:34
امروز داشتم با نرم افزار گوگل مپ کار میکردم که یهو تصویر قاطی شد و سبز شد و سیستم هنگ کرد. منم از برق کشیدم و باز اومدم بالا بعد چند دقیقه دوباره همونطوری شد. ایی بار باز از برق کشیدم و دیگه روشن نکردم. الان بعد از چند ساعت که اومدم روشن کنم، چراغ روشن خاموش لپ تاپ، روشن میشه ولی هیچ تصویری نمیاد و صدایی هم نمیاد که سیستم داره لود میشه. مدل لپ تاپم SONY SR 160N است. به نظرتون چش شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام عزیز

مشکل کلی در مادر برد است و پیامهای قبلی هم مربوط به عدم کارکرد فن CPU یا فن کارت گرافیک بوده است .

شما باید در همان زمان اول مشکل رنگها و بالا نیامدن تصویر گرمای پشت لبتاب و روی کیبرد را حس میکردید .

ممکن است بر اثر ضربه مشکل ایجاد شده باشد . اگر گارانتی دارید توصیه میکنم به گارانتی مراجعه کنید .

در ضمن قبل از اینکار باطری لبتاب را در بیاورید . لبتاب را کلا از برق و اداپتور جدا کنید . محفظه رم را از پشت

لبتاب باز کنید و رم یا رمها را در بیاورید و با الکل و گوش پاک کن روی قسمت برنجی پایه ها را تمیز کنید و

جک رمها را هم چک کنید و حتی امقدور تمیز کنید و رمها را درست جا بزنید .

همین کار ها را با هارد انجام دهید .

اگر دست به اچار نیستید از کسی که سررشته ای دارد کمک بگیرید و مواظب باشید ودر جا زدن رم یا رمها و هارد

پایه ها نشکند و قاب انرا ببندید و در سفت کردن پیچ قاب زیاد فشار نیاورید که روی پیچ خط نیافتد که اگر لازم شد

به گارانتی مراجعه کنید از شما ایراد نگیرند .

بعد باطری را جا بزنید . به خارها توجه داشته باشید . و اداپتور را اول به برق و سر دیگررا بعدا به لبتاب متصل کنید

اگر پاسخ گرفتید که فبها والا همانطور که عرض کردم از گارانتی استفاده نمائید .

موفق باشید

saman48
18-07-2011, 12:08
سلام لطفا بفرمایید وب کم لپتاپ دل N5110 inspiron چگونه کار می کند؟ ضمنا تمامی درایورهای مرتبط نصب شده است. ویندوز من هم سون است. همچنین بلوتوث دستگاهم همیشه روشن است و خاموش نمی شود . امکان تبادل اطلاعات از گوشی به لپتاپ و برعکس وجود ندارد. چگونه کار میکند؟ با کمال تشکر لطفا جوابم را بدهید.

migren_007
19-07-2011, 09:20
سلام بچه ها تاچ موس من غیر فعال شده چیکارکنم

Smartie7
19-07-2011, 21:06
سلام ...

من یه نرم افزار کوچیک رو لپ تاپم نصب کردم تو نصب مشکل داشت و خطا داد من سیستم رو ریست کردم بعد که بالا اومد تا به صفحه ی ورود (Log in) میرسه یه صدا میده ! مثل صدای فن !

سیستم restore هم نمیتونم بکنم ! هیچ کدوم از restore point ها کار نمیکنه!

اشکال از ویندوزه یا از فن ؟! چیکار کنم ؟! :41:

hamidrezavictor
19-07-2011, 23:13
سلام یکی از دوستام نوت بوک دلinspiron گرفته usb 3 کار نمیکنه میشه کمکم کنید اگه درایور باید نصب کنه لطفا سایت دانلودشو بدین ممنون

amir.zomorodian
20-07-2011, 07:19
سلام بچه ها تاچ موس من غیر فعال شده چیکارکنم

سلام مدل لبتاپ چیه احتمالا دستی غیرفعال شده باشه

---------- Post added at 08:19 AM ---------- Previous post was at 08:18 AM ----------

سلام یکی از دوستام نوت بوک دلinspiron گرفته usb 3 کار نمیکنه میشه کمکم کنید اگه درایور باید نصب کنه لطفا سایت دانلودشو بدین ممنون

سلام دوست عزیز
کدوم مدل از Inspiron هست بگو تا بگم از کجا دانلود کنید

---------- Post added at 08:19 AM ---------- Previous post was at 08:19 AM ----------

سلام ...

من یه نرم افزار کوچیک رو لپ تاپم نصب کردم تو نصب مشکل داشت و خطا داد من سیستم رو ریست کردم بعد که بالا اومد تا به صفحه ی ورود (Log in) میرسه یه صدا میده ! مثل صدای فن !

سیستم restore هم نمیتونم بکنم ! هیچ کدوم از restore point ها کار نمیکنه!

اشکال از ویندوزه یا از فن ؟! چیکار کنم ؟! :41:
سلام
چه نرم افزاری نصب کردید ؟
ویندوزتون چیه ؟

Smartie7
20-07-2011, 07:32
سلام
چه نرم افزاری نصب کردید ؟
ویندوزتون چیه ؟

یه سری اسمایلی بود از سایت shmessenger دانلود کرده بودم.
ویندوزم 7 هست .
-----------------------------------------
الان دوباره لپ تاپ رو روشن کردم دیگه ویندوز بالا نمیاد (یهو صفحه سیاه میشه!) و اون صدا قطع و وصل می شه .... کم و زیاد میشه ... مثل صدای موتور هواپیما !!
با safe mode که میاد بالا این صدا رو نداره !!

hamidrezavictor
20-07-2011, 08:32
سلام دوست عزیز مدل نوت بوکش dell inspiron 5110 core i5

xxsoh
20-07-2011, 08:55
سلام
دوستان من يه لب تاپ dell xps 501 دارم.
ميخوام كارت صوتي مو با پورت فايرواير به لب تاپ بزنم.
مشكل اينه كه اولا لب تاپم پورت فايرواير نداره
ثانيا درگاه pci exprees هم نداره كه كارت فايرواير اكسپرس بهش وصل كنم. راه حل چيه؟

leylamir
20-07-2011, 17:21
سلام دوستان عزیز. من لپ تاپ سونی مدل VPCEA12EG دارم.بعد مشکلی که برا ویندوزش پیش اومد و اونو عوض کردم و Windows 7 Ultimate-64 bit زدم دکمه ی Assist و VAIO روی کیبورد کار نمیکنن.همه ی درایوهارو هم نصب کردم و درایو نصب نشده ای توی Device Manager نشون نمیده. اگه میشه راهنماییم کنین.خیلی ممنون.

general_sorena
20-07-2011, 18:44
آقا به خدا ما هم آدميم چرا جواب ما رو نداديد!

level1369
20-07-2011, 20:10
ا سلام
من یه چندباری درباره ریکاوری لپ تاپم پست دادم ولی کسی پاسخگو نبود
من dvd های ریکاوریم رو گم کردم و بعد از تعویض ویندوز با وجود درایو ریکاوری ، نتونستم ریکاوری کنم.
میخوام ببینم از بین دوستان کسی hp pavilion dv6 2190 us داره و dvd های ریکاوریش رو داره؟؟؟!!!
اگر ساکن تهران باشه میخوام dvd هاش رو یه کپی ازش بگیرم
واقعاً به کمکتون نیاز دارم
اگر هزینه ای هم داشته باشه تقبل میکنم
مرسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

peaceful1
21-07-2011, 07:31
یه دل 5010 درایور گرافبکش رو نصب کردم . شناخت مشکلی نداره.
ویندو ها fade نمیشند ؟
چرا؟!
چطوزی درست کنم؟

ShahrokH_rt
22-07-2011, 07:55
آقا به خدا ما هم آدميم چرا جواب ما رو نداديد!

میشه دقیقا بگی مشکلت چیه؟

اگه منظورت اینه همه چیز گُنده شده این قسمت رو یه نگاهی بکن:

right click -> screen resolution -> make text and other items larger or smaller

در این قسمت باید گزینه smaller-100% تیک خورده باشه

در مورد تسک بار هم روش راست کلیک کن و lock the taskbar رو بزن تا تسک بار رو دسکتاپ قفل شه

حالا بازم خبرشو بده

miss leila
22-07-2011, 12:06
سلام
مشکلم اینه که یه مدتیه وقتی میخوام بدون استفاده از کیبورد ،و از روی همون دکمه های لپ تاپ چیزیو بنویسم حروف رو جابجا یا اصلاً عدد میزنه .مثلاً میخوام بنویسم لیلا میزنه3e53a اینجوری میزنه بعضی حروف رو درست وسرجاش و بعضی حروف رو هم به جاش عدد میزنه !
اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمائی کنین
مرسی

hamraz2
22-07-2011, 12:29
سلام به خدمت دوستان
من یه dell xps L502 گرفتم درایور کارت گرافیک غیر فعال شده یعنی از اول بود که درایور آپدیت نصب کردم درست شد اما بازم غیر فعال شده یعنی وسط بازی هنگ کرد و دیگه کار نکرد ممکنه مشکل سخت افزاری باشه؟ چون من حتی ویندوزم رو هم عوض کردم. 275.33 که جدیدترین درایور nvidia هستش نصب کردم ولی جواب نداد مشکل از چی می تونه باشه؟

hamraz2
22-07-2011, 12:36
سلام دوستان عزیز. من لپ تاپ سونی مدل VPCEA12EG دارم.بعد مشکلی که برا ویندوزش پیش اومد و اونو عوض کردم و Windows 7 Ultimate-64 bit زدم دکمه ی Assist و VAIO روی کیبورد کار نمیکنن.همه ی درایوهارو هم نصب کردم و درایو نصب نشده ای توی Device Manager نشون نمیده. اگه میشه راهنماییم کنین.خیلی ممنون.

با سلام
فکر میکنم شما باید ویندوز رو از روی cd backup نصب کنید تا اونا کار کنن!

MOZNEB
22-07-2011, 13:13
سلام علیکم خدمت همگی

سوالی دارم از خدمتتون اینکه :

1- صفحه ی دور کیبرد ایسوس k43sv آلومینیوم هست . موقعی که به برق شهری وصلش میکنی ، روی اون قسمت آلومینیومی اگه انگشت بکشی یه جریان خفیف برق احساس میکنی .
این مشکلی نداره یا اینکه توی کیسش مشکلی پیش اومده ؟

2- دمای لپ تاپ هنگام کار سنگین مثل بازی ، بطور طبیعی باید چقدر باشه ؟

خیلی متشکرم از جواب شما

hamraz2
22-07-2011, 13:20
سلام علیکم خدمت همگی

سوالی دارم از خدمتتون اینکه :

1- صفحه ی دور کیبرد ایسوس k43sv آلومینیوم هست . موقعی که به برق شهری وصلش میکنی ، روی اون قسمت آلومینیومی اگه انگشت بکشی یه جریان خفیف برق احساس میکنی .
این مشکلی نداره یا اینکه توی کیسش مشکلی پیش اومده ؟

2- دمای لپ تاپ هنگام کار سنگین مثل بازی ، بطور طبیعی باید چقدر باشه ؟

خیلی متشکرم از جواب شما
سلام
بدنه لپ تاپ منم آلومنیوم هستش و چیزی که میگید تو لپ تاپ منم هست این طبیعیه مشکلی نداره ولی چون داری از برق مستقیم استفاده می کنی حتما از محافظ استفاده کن تا نوسان برق به لپ تاپت آسیب نزنه

miss leila
22-07-2011, 13:38
کسی نیست راهنمائی کنه؟؟؟؟؟:41:

MOZNEB
22-07-2011, 13:48
سلام
بدنه لپ تاپ منم آلومنیوم هستش و چیزی که میگید تو لپ تاپ منم هست این طبیعیه مشکلی نداره ولی چون داری از برق مستقیم استفاده می کنی حتما از محافظ استفاده کن تا نوسان برق به لپ تاپت آسیب نزنه

سلام خدمت شما و تشکر از جوابتون

1- منظور شما از محافظ چیه ؟ بیشتر توضیح میفرمایید ؟ راستی برادرم داشت از لپ تاپ استفاده میکرد که برق رفت و لپ تاپ سوئیچ شد روی باطری خودش ، اشکالی نداشته ؟
2- نفرمودید دمای طبیعی برای کارهای سنگین چقدره ؟ میخوام متوجه بشم دمای لپ تاپ ما طبیعیه یا نه

بسیار سپاسگزارم

hamraz2
22-07-2011, 14:52
سلام خدمت شما و تشکر از جوابتون

1- منظور شما از محافظ چیه ؟ بیشتر توضیح میفرمایید ؟ راستی برادرم داشت از لپ تاپ استفاده میکرد که برق رفت و لپ تاپ سوئیچ شد روی باطری خودش ، اشکالی نداشته ؟
2- نفرمودید دمای طبیعی برای کارهای سنگین چقدره ؟ میخوام متوجه بشم دمای لپ تاپ ما طبیعیه یا نه

بسیار سپاسگزارم

محافظ برق که به دستگاه ها می زنن!! نه مشکلی نداره باطری که رو سیستم باشه مطمئن تره
سوال دومو ندیدم شرمنده، وقتی شما کار سنگین انجام میدین خود به خود گرمای سیستم می ره بالا و دمای خاصی نداره اولا بستگی داره لپ تاپ تو چه حالتی باشه منظور اینکه جایی باشه که هوا جریان داشته باشه و از روی سطح مورد نظر ارتفاع داشته باشه راهی که پیشنهاد میکنم استفاده از کول پد که جلوی بالا رفتن دما رو می گیره هر چه قد محیط خنک تر! کارایی لپ تاپ بالاتر! به تجربه بهم ثابت شده که لپ تاپ های سونی گرمای کمتری دارن من خودم xps L502 دارم و گرمای زیادی داره!

---------- Post added at 03:52 PM ---------- Previous post was at 03:48 PM ----------

کسی نیست راهنمائی کنه؟؟؟؟؟:41:
دوست عزیز شما 2 تا کار زیر رو انجام بده اگه ج نداد ویندوز رو عوض کن
1.ویروس کشی کردن
2. تو control panel تو قسمت language کیبورد رو پاک کن و دوباره Add کن

fcb_messi
22-07-2011, 15:42
سلام دوستان لطفا کمکک کنید
من یه لب تاپ سونی مدل f22fgx خریدم اول گذاشتم شارژش خالی بشه بعد 12 ساعت زدم تو شارژ بعد ازش ریکاوری گرفتم بعد ویندوز و آنتی ویروسشو آپدیت کردم
چند تا سوال داشتم
1-وقتی vaio update رو میزنم هیچ چیزی برای آپدیت پیدا نمیکنه چرا ؟
2-چه جوری رجیستر کنم و این رجیستر اصلا چی هست و چه مزایایی داره ؟
3-آنتی ویروسش 30 روزست آیا آنتی ویروس ارجینال لازمه ؟
4-چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم ؟

leylamir
22-07-2011, 18:00
دوسته گلم بجز نصب ویندوز رو از روی cd backup راهه دیگه ای نیس؟

Dante May Cry M
22-07-2011, 18:09
سلام آقایون

من دیروز این نت بوک رو خریدم :
ASUS K52JT 203

مشخصات اصلی :
CPU : i7 Q740 1.73
VGA: ATi 6370 1GB
RAM : 4GB DDR3
Win : Windows 7 Home Premium

سوالم اینه که چرا این سیستم قوی ، نمیتونه حتی بازی های گرافیک آشغالی مثل Modern Warfare رو با گرافیک Low اجرا کنه و افت فریم شدیدی پیدا میکنه ?????????????????؟ ( گاهی اوقات حتی Blue Screen میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

Please Help
Thanks

MOZNEB
22-07-2011, 19:32
محافظ برق که به دستگاه ها می زنن!! نه مشکلی نداره باطری که رو سیستم باشه مطمئن تره
سوال دومو ندیدم شرمنده، وقتی شما کار سنگین انجام میدین خود به خود گرمای سیستم می ره بالا و دمای خاصی نداره اولا بستگی داره لپ تاپ تو چه حالتی باشه منظور اینکه جایی باشه که هوا جریان داشته باشه و از روی سطح مورد نظر ارتفاع داشته باشه راهی که پیشنهاد میکنم استفاده از کول پد که جلوی بالا رفتن دما رو می گیره هر چه قد محیط خنک تر! کارایی لپ تاپ بالاتر! به تجربه بهم ثابت شده که لپ تاپ های سونی گرمای کمتری دارن من خودم xps L502 دارم و گرمای زیادی داره!

---------- Post added at 03:52 PM ---------- Previous post was at 03:48 PM ----------

1.ویروس کشی کردن

سلام علیکم متشکرم

یه محافظ مناسب و استاندارد معرفی میکنید ؟

خیلی ممنونم از محبت شما

peaceful1
22-07-2011, 21:39
یه دل 5010 درایور گرافبکش رو نصب کردم . شناخت مشکلی نداره.
ویندو ها fade نمیشند ؟
چرا؟!
چطوزی درست کنم؟

مشکل حل شد
computer/ properties / refresh
همه چی درست شد.

rezazadeh65
22-07-2011, 21:39
سلام آقایون

ASUS K52JT 203

مشخصات اصلی :

سوالم اینه که چرا این سیستم قوی ، نمیتونه حتی بازی های گرافیک آشغالی مثل Modern Warfare رو با گرافیک Low اجرا کنه و افت فریم شدیدی پیدا میکنه ?????????????????؟ ( گاهی اوقات حتی Blue Screen میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

Please Help
Thanks

وقتی به برق وصله هم مشکل داره ؟

leylamir
23-07-2011, 10:18
سلام آقایون

ASUS K52JT 203

مشخصات اصلی :

Please Help
Thanks

ویندوزت رو عوض کن.به احتمال زیاد از ویندوزته. Windows 7 Ultimate نصب کن.قدرت و کاراییش از ویندوز فعلیت بیشتره.امتحان کن. قبلش از ویندوزت بک آپ بگیر.

hamidrezavictor
23-07-2011, 12:38
سلام سایت دانلود درایور usb3 نوت بوک dell inspiron 5110 core i5 میخواستم لطفا کمکم کنید ممنون

perspolisiam
23-07-2011, 14:08
سلام
دکمه ASSISTلپتابم کار نمیکنه؟البته برنامه SOFTWARE launcherدانلود کردم و ران نمودم ولی باز هم کار نکرد من الان چیکار کنم؟؟؟؟

perspolisiam
23-07-2011, 14:13
سلام
دکمه ASSISTلپتابم کار نمیکنه؟البته برنامه SOFTWARE launcherدانلود کردم و ران نمودم ولی باز هم کار نکرد من الان چیکار کنم؟؟؟؟

ShahrokH_rt
23-07-2011, 19:42
سلام سایت دانلود درایور usb3 نوت بوک dell inspiron 5110 core i5 میخواستم لطفا کمکم کنید ممنون

سلام
تمام درایورهای لپ تاپ دل تو سایت خودش (ساپورت دل) هست. درایور usb3.0 رو هم می تونی از این آدرس بگیری:

از تو این سایت، قسمت chipset دو تای آخری مال usb3.0 هستن. از این دوتا یکیش به لپ تاپ شما می خوره که دیگه باید هر دوشو امتحان کنی!
البته سیستم عامل سون 64bit در نظر گرفته شده

ShahrokH_rt
23-07-2011, 20:08
سلام

باید Vaio launcher نصب باشه فکر کنم

perspolisiam
23-07-2011, 23:31
باید Vaio launcher نصب باشه فکر کنم
نصب شده ولی بازم کار نمیکنه!!!!:13:

DHAMID
24-07-2011, 09:40
من شارژر لپ تاپم خراب شده بود یکی دیگه براش گرفتم
الان این شارژر نسبت به قبلی خیلی داغ میکنه
مشکلی نداره؟

beta3
25-07-2011, 08:44
با سلام خدمت دوستان گرامی.لپ تاپ من سونی مدل f11 dgx/b. چند وقت پیش یه مشکلی به وجود اومد مجبور شدم ببرم نمایندگی که cpuش عوض شه.از اونجا که cpuی دستگاهم i7 ء ، ولی وقتی cpu رو عوض کردن با چند تا i7 امتحان کردن ولی دستگاه بالا نمیومد.اما با i5 بالا میاد.اونا که میگفتن سری های f1 رو شرکت سونی طوری ساخته که سریال cpu تا با سریال دستگاه مچ نشه دستگاه کار نمیکنه.میگفتن باید ببرم یکی از نمایندگی های سونی(نزدیکترینش تو دبی) که اونجا سریالو مچ کنن.میخواستم از مدیرای محترم بپرسم راه دیگه ای نیست؟

isbn
25-07-2011, 15:46
سلام دوستان
من یه مشکلی برام پیش امده بعد از نصب ویندوز جدید دیگه لپ تاپ باطری رو نمیشناسه و قبول نمیکنه !
یه ارور میده میگه که این باطری که نصب کرده اید برای این لپ تاپ نیست و از این حرفا بعد میگه با زدن OK وارد حالت هیبرد شوید و باطری را خارج دوباره وارد کنید که این کارو هم میکنم باز روز از نو روزی از نو :41: مشکل چیه ؟
مدل : f115FM

miss leila
25-07-2011, 16:59

1.ویروس کشی کردن

ممنونم hamrazعزیزمرسی از راهنمائیتون
دیگه سوالم رو یادم رفته بود:20:

MOZNEB
25-07-2011, 17:13
سلام علیکم به همگی

بچه ها لپ تاپ ما ایسوس k43 هست اما خیلی زود شارژ خالی میکنه چرا ؟

خیلی ممنون

ShahrokH_rt
25-07-2011, 19:21
سلام علیکم به همگی

بچه ها لپ تاپ ما ایسوس k43 هست اما خیلی زود شارژ خالی میکنه چرا ؟

خیلی ممنون

علیک سلام
یا باطری خیلی کار کرده یا ویندوزت crack نشده یا دلایل دیگه که من نمیدونم!
(زمانی که از باطری استفاده می کنی بهتره لپ تاپ به برق نباشه و زمانی که از برق استفاده می کنی بهتره باتری رو دربیاری اینجوری عمر باتری طولانی تر میشه)

Sabet_faryad
25-07-2011, 23:25
چرا هر از گاهی لپتاپم هنگ منه خاموش میشه بهد روشن میکن دیگه بوت نمیشه ... می نویسه Oprating system notfound ؟ البته وسه خودش درست میشه ... vpcf134 fx مدل لپتاپمه ؟ میخام ببینم اگه مشکل داره برم دنبال گارانتی ...

perspolisiam
26-07-2011, 00:05
سلام

beta3
26-07-2011, 09:33
مدیرای محترم کسی نبود به سوال من جواب بده؟!

ata.royalfalcon
26-07-2011, 09:40
چرا هر از گاهی لپتاپم هنگ منه خاموش میشه بهد روشن میکن دیگه بوت نمیشه ... می نویسه Oprating system notfound ؟ البته وسه خودش درست میشه ... vpcf134 fx مدل لپتاپمه ؟ میخام ببینم اگه مشکل داره برم دنبال گارانتی ...

احتمالا مشكل سخت افزاري مخصوصا هارد داره ببرش گارانتي !!!

isbn
26-07-2011, 10:29
سلام دوستان
من یه مشکلی برام پیش امده بعد از نصب ویندوز جدید دیگه لپ تاپ باطری رو نمیشناسه و قبول نمیکنه !
یه ارور میده میگه که این باطری که نصب کرده اید برای این لپ تاپ نیست و از این حرفا بعد میگه با زدن OK وارد حالت هیبرد شوید و باطری را خارج دوباره وارد کنید که این کارو هم میکنم باز روز از نو روزی از نو :41: مشکل چیه ؟
مدل : f115FM

help me too!

MOZNEB
26-07-2011, 20:02
سلام علیکم به همگی

ایسوس k43 نور پس زمینه داره ؟ اگه داره چطور میتونم پیداش کنم ؟ اگه نداره میشه براش بزراش بزارم؟

متشکرم

mrb68
27-07-2011, 07:59
سلام
ویندوز لب تاب xps 1530 رو عوض و ویندوز 7 نصب کردم
اما هنگام نصب هر نرم افزاری مثل آفیس error زیر رو میده :
error 1335.the cabinet file data1.cab required for this installation is corrupt and cannot be used
نسخه دیگه ویندوز 7 رو هم نصب کردم و این error iهمچنان هست . فکر می کنم سخت افزاری باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان کسی با این مشکل روبرو نشده ؟؟

mrb68
27-07-2011, 08:04
سلام
error 1335.the cabinet file data1.cab required for this installation is corrupt and cannot be used
نسخه دیگه ویندوز 7 رو نصب کردم و همین Error همچنان هست فکر می کنم سخت افزاری باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kmn
27-07-2011, 08:43
سلام من نمي دونم چرا وقتي تو نصب ويندوز 7 سه تا پارتيشن درست مي كنم آخر سر كه نصب تموم ميشه درايو E رو بهم نشون نميده ! :9: اينم بگم كه هر سه درايو c,d,e بصورت primary درست مي شود و اجازه ساخت logical رو بهم نميده
كسي ميتونه كمك كنه ؟ كمك !!!!!!

ata.royalfalcon
27-07-2011, 09:05
سلام من نمي دونم چرا وقتي تو نصب ويندوز 7 سه تا پارتيشن درست مي كنم آخر سر كه نصب تموم ميشه درايو E رو بهم نشون نميده ! :9: اينم بگم كه هر سه درايو c,d,e بصورت primary درست مي شود و اجازه ساخت logical رو بهم نميده
كسي ميتونه كمك كنه ؟ كمك !!!!!!

شما بريد قسمت disk management و ببينيد آيا اون درايوي كه نشون داده نميشه letter داره يا خير . اگر letter داده نشده يه حروف غير تكراري بهش بدين.

adameh_bahal
27-07-2011, 13:40
من ۲ هفته پیش یه لپتاپ دل ۳۵۵۰ گرفتم بعد الان فهمیدم قسمته چپ کلید space خوب عمل نمیکنه بعد بردم همونجایی که ازش خریدم بهم میگه ایراد بنی اسرائیلی میگیری!!! اصلا این مشکل نیست ولی اگه ناراحتی 170 تومان میگیرم برات کیبوردتو عوض میکنم!!
کجا باید از اینا شکایات کرد؟

Sensero
28-07-2011, 00:45
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه لپ تاب hp dv6 6070 دارم که از 24 ساعت حدود 22 ساعت روشنه و دانلود میکنه :8:
کولپد قوی هم دارم (داغ نمیکنه)
خواستم بدونم این کار من آسیب جدی به لپ تاپ میزنه؟ از عمرش کم میشه؟ :13:
مرسی:31:

eyetear
28-07-2011, 01:33
مشکل وبکم دل5110 چیه که کارنمیکنه؟ من یه هفته ای میشه خریدمش خواهشا راهنمایی کنید

ata.royalfalcon
28-07-2011, 10:08
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه لپ تاب hp dv6 6070 دارم که از 24 ساعت حدود 22 ساعت روشنه و دانلود میکنه :8:
کولپد قوی هم دارم (داغ نمیکنه)
خواستم بدونم این کار من آسیب جدی به لپ تاپ میزنه؟ از عمرش کم میشه؟ :13:
مرسی:31:

سلام
به نظر من هیچ مشکلی نداره !!!

moji2007
28-07-2011, 13:04
من لب تاپ N43SN ASUS دارم و یکماهی میشه خریدم . چند باری هست وقتی دارم با لبتاپ کار میکنم یکهو صفحه برفکی میشه و فن خنک کننده لبتاپ شروع میکنه با سرعت چرخیدن . هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد مگه اینکه دکمه پاور رو بگیری تا کامل خاموش بشه و دوباره روشن بشه تا الان 3 بار اینطوری شده . این مشکل از گرافیکه یا از چیز دیگه ؟

Nocturne
29-07-2011, 05:09
سلام. وایو EA دارم. احساس میکنم در مواقعی بی خودی داغ میکنه.
در مواقعی که کار خاصی باهاش نمیکنیم نباید داغ کنه. وقتی task manager رو باز میکنم می بینیم که خب cpu ازش استفاده نمیشه.
اما در زمانهایی هست که بی خودی این درصد استفاده از cpu میبینم که بالاست! در حالی که کار خاصی هم در حال انجام نیست. در نتیجه لپ تاپ داغ میکنه...
جالب اینجاست که انگار شبها بیشتر این طوری میشه تا روز!!
قضیه چیه؟

MOZNEB
29-07-2011, 06:06
سلام علیکم به همگی

چرا کسی نیست جواب ما رو بده ؟

1- ایسوس k43 نور پس زمینه ی کیبورد داره ؟ اگه داره چطور فعالش کنم ؟ اگه نداره چطور براش جور کنم ؟

2- دمای دستگاه برای کارای سنگین باید بطور معمول چقدر باشه ؟

3- k43 نیاز به کول پد داره ؟

4- باطری اون با اینکه تازه گرفتم زود خالی میکنه یکی از بچه ها گفتن که کرکش کن ظاهرا از اون نیست ، باید چی کار کنم ؟

5- دستگاه دائم به برق شهری ، روشن و خاموش ؛ وصل باشه اشکالی نداره ؟

ببخشید سوالها زیاد شد
خیلی از جواب شما متشکرم

perspolisiam
29-07-2011, 13:08
کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟

kasra2002
29-07-2011, 17:25
سلام لپتاپ وایو cw17دارم برنامه ای به نام vaio personalisation manager روی اون فعال میشه و سی پی یو رو به 90% می رسونه و مجبورم با تسک منیجر ببندمش آیا می دونید چرا اینجوری میشه
ممنوون

gigaman2007
30-07-2011, 11:11
سلام. یه لپ تاپ توشیبا هست که می خواستم ویندوزش رو عوض کنم. اما بعئ از چند با ری استارت کردن حالا یه پسورد می خواد که اجازه ورود به ویندوز و بایوس رو نمی ده که احتمالن همون پسورد مادر برد هست.
پسوردش رو ندارم .... خواهش می کنم یه راه حل عملی بدید برای از بین بردن این پسورد.
خواهشا کمک کنید.. لپ تاپ جدید نیست و مربوط به سال 2006 هست.
متشکرم

sm3691
31-07-2011, 02:06
تورو خدا کمک :
asus n71 jq دارم از جند وقت پیش یسری نویز هایه ریز به رنگ های ابی و قرمز و سبز تو ال سی دی ش میومدن و میرفتن کم کم زیاد شدن تا رسید به اینکه رنگ سبز تقریبا تمام صفحه است و ابی و قرمز هم هست میان و بیشتر از قبل میمووننن و میرن البته بگم وقتی میرن ال سی دی صاف کار میکنه
تورو خدا بگین چش شده و چجوری حلش کنم؟

fcb_messi
31-07-2011, 11:21
کمککک دوستان و متخصصین
من یه لب تاپ f22fgx خریدم
برنامه vaio update چندتا آپدیت پیدا کرده مثل bios و vaio care و ...
1-آپدیت بایوس رو انجام بدم ؟ اگه جواب مثبته چه نکاتیو رعایت کنم ؟
2-آپدیت بقیه موارد رو چطور ؟
3-اگه خواستم یه زمانی از ریکاوری که تهیه کردم استفاده کنم آپدیت بایوس از بین میره و برمیگرده حالت کارخانه ؟
ممنون

ata.royalfalcon
31-07-2011, 21:40
کمککک دوستان و متخصصین
من یه لب تاپ f22fgx خریدم
برنامه vaio update چندتا آپدیت پیدا کرده مثل bios و vaio care و ...
1-آپدیت بایوس رو انجام بدم ؟ اگه جواب مثبته چه نکاتیو رعایت کنم ؟
2-آپدیت بقیه موارد رو چطور ؟
3-اگه خواستم یه زمانی از ریکاوری که تهیه کردم استفاده کنم آپدیت بایوس از بین میره و برمیگرده حالت کارخانه ؟
ممنون

آپدیت بایوس میتونه مشکلاتی که به صورت نرم افزاری قابل حل نیست رو حل کنه .
یه مثال میزنم ، فرض کنین یه لپتاپی صداش نویز داره کمپانی سازنده برای حل این مشکل جدیدترین ورژن بایوس رو تو سایتش میذاره و شما باید اونو دانلود کنین و بایوس سیستم رو آپدیت کنین ...

بایوس آپدیت با محاسنی که داره از خطرناکترین کارهاست دوست من . کوچکترین اشتباه در فرایند آپدیت بایوس میتونه باعث از بین رفتن لپتاپ بشه که باید ببری بیرون تا براتون فلش کنن . چند نمونه از اشتباهات رایج بین کاربران
1. بایوس مربوط به مدل لپتاپ نبوده
2. اگر آپدیت در محیط ویندوز انجام شده تداخلات نرم افزاری میتونه در فرایند آپدیت بایوس ایجاد خلل کنه مخصوصا آنتی ویروس . پس بهتره که یه ویندوز جدید نصب بشه و فقط درایورهای ضروری نصب کنین تا از تداخلات نرم افزاری جلوگیری بشه ، یا در محیط بایوس آنرا آپدیت کنین
3. شارژ نبودن کامل باطری و به برق متصل نبودن شارژر میتونه باعث خرابی بایوس بشه مخصوصا در مواقع قطعی برق

خلاصه آپدیت کردن بایوس با وجودیکه از ساده ترین کار هست اما خطرناکترین کار هست در موقعی که بایوس در حال آپدیت هست مانند عبور از روی لبه تیغ هست .

من خودم لپتاپم asus هست که دوبار بایوسم رو با رعایت نکات ساده بدون مشکل آپدیت کردم !!!:31:
ضمنا هزاربار هم ریکاوری کنی و یا حتی هزاربارهم ویندوز عوض کنی بایوس هیچ تغییری نمیکنه .

Master feed
31-07-2011, 22:15
سلام. یه لپ تاپ توشیبا هست که می خواستم ویندوزش رو عوض کنم. اما بعئ از چند با ری استارت کردن حالا یه پسورد می خواد که اجازه ورود به ویندوز و بایوس رو نمی ده که احتمالن همون پسورد مادر برد هست.
پسوردش رو ندارم .... خواهش می کنم یه راه حل عملی بدید برای از بین بردن این پسورد.
متشکرم

باید باتری بایوس رو در بیاری و تخلیه بار کنی.

فیلم های آموزشیش توی یوتیوب هست

رضا امیر
31-07-2011, 22:37
تورو خدا کمک :
asus n71 jq دارم از جند وقت پیش یسری نویز هایه ریز به رنگ های ابی و قرمز و سبز تو ال سی دی ش میومدن و میرفتن کم کم زیاد شدن تا رسید به اینکه رنگ سبز تقریبا تمام صفحه است و ابی و قرمز هم هست میان و بیشتر از قبل میمووننن و میرن البته بگم وقتی میرن ال سی دی صاف کار میکنه
تورو خدا بگین چش شده و چجوری حلش کنم؟
سلام دوست من
چند مشکل میتواند ایجاد شده باشد
1- خرابی در کابل رابط LCD
2- خرابی در سوکت های کابل رابط و یا اتصالات
نکته : در بعضی موارد با زدن ضربه بوسیله دست و ایجاد شدن این نویز ها میتوان به دو مورد بالا پی برد
3- خرابی در چیپ GPU که عموما" نشانه سردی لحیم است ( میتوان با یک BGA Machine چیپ را برداشت و دوباره کارسازی کرد )
4- خرابی های مرتبط در مادربرد مانند پل شمالی نوسانات ولتاژ و ....

به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه نمایید.

موفق باشید.

---------- Post added at 03:07 PM ---------- Previous post was at 03:05 PM ----------

متشکرم
مدل دقیق لپ تاپ را بفرمایید تا اگر راهی باشد راهنمایی کنم

موفق باشید

رضا امیر
31-07-2011, 23:28
سلام علیکم به همگی

چرا کسی نیست جواب ما رو بده ؟

1- ایسوس k43 نور پس زمینه ی کیبورد داره ؟ اگه داره چطور فعالش کنم ؟ اگه نداره چطور براش جور کنم ؟

2- دمای دستگاه برای کارای سنگین باید بطور معمول چقدر باشه ؟

3- k43 نیاز به کول پد داره ؟

4- باطری اون با اینکه تازه گرفتم زود خالی میکنه یکی از بچه ها گفتن که کرکش کن ظاهرا از اون نیست ، باید چی کار کنم ؟

5- دستگاه دائم به برق شهری ، روشن و خاموش ؛ وصل باشه اشکالی نداره ؟

ببخشید سوالها زیاد شد
خیلی از جواب شما متشکرم
سلام دوست من
برای تمام کسانی که فکر میکنند سیستم آنها بیخودی فعال است و گرم میشود .

در نظر داشته باشید ماشین به خودی خود تصمیم در انجام کاری نمیگیرد . پس دلایلی که میتواند سیستم را به کار اندازد و از CPU و RAM و یا HDD استفاده کند بی آنکه شما دستور خاصی را اجرا کرده باشید میتواند:

1- ویروس تروجان و یا SPY جاسوس خاصی باشد که ویروس کش شما قادر به شناسایی آن نیست.

2- برنامه های رزیدنت در حافظه که نه همه بلکه فقط آنها که تعیین شده اند در قسمت پایین سمت راست در کنار ساعت نشان داده میشوند .و الباقی بصورت مخفیانه کار میکنند یکی از نرم افزارهایی که بشدن سیستم را مشغول میکند و اکثرا" هم با آن درگیر هستند خود ویروس کش است که همیشه در حال کار و تست حافظه و .... هارد و ... میباشد و این گاها" تا 50% توان سیستم را مصرف میکند و برای همین بعضی از تولید کنندگان بر روی این مطلب تبلیغ میکنند.

3- برنامه هایی که بصورت برنامه ریزی شده در ویندوز قراردارند مانند scheduale ها

4- خرابی های احتمالی مانند بدبلاک در هارددیسک که سیستم بصورت اتوماتیک سعی در جابجایی اطلاعات می نماید.

5- نرم افزارهای خاصی که گاها" کاربر بدون توجه و بدون هیچ عمدی از اینترنت دانلود میشوند و در سیستم عامل خودرا کارگذاری میکنند.

6- گاها" کانفلیکت های نرم افزاری و سخت افزاری و ناهماهنگ بودن بعضی سیستم عامل ها با سخت افزار های خاص .

و ....

تست بفرمایید
وقتی کانکشن اینترنت را قطع میکنید و هیچ پیمایشگر اینترنتی را نیز باز نمیکنید آیا سیستم سعی در فرستادن و گرفتن ( Send - Recieve ) اطلاعات مینماید ؟

وقتی Task Man را باز میگذارید آیا CPU با برنامه خاصی بدون آنکه شما اجرا کرده باشید مشغول میشود؟

در چه مواقعی هارد شما شروع به کار اتوماتیک میکند و چه برنامه ای اجرا شده است؟

آیا کامپیوتر شما با سیستم عاملی از نوع دیگر نیز ( مثلا" اکس پی به جای 7 و .. ) باز به فعالیت های اتوماتیک خود ادامه میدهد؟

آیا از نرم افزارهای قفل شکسته استفاده مینمایید؟

آیا اینگونه نرم افزارها سعی در برقراری ارتباط با سایت مادر و فرستادن اطلاعات شما نمی نمایند؟

آیا از رم سیستم به قدر کفایت بهره برداری میشود ؟

آیا سیستم در حالت Safe نیز دچار هرزگردی میشود؟

آیا Automatic Updates ویندوز شما روشن است؟

و..... آیا فن و سیستم خنک کن CPU و مادربرد را تمیز کرده اید؟ آیا سیستم به سرعت خنک میشود؟ حداقل هر 2ماه یکبار سیستم را برای تمیزکردن و چک کارآیی به یک متخصص نشان دهید.

لیستی از نرم افزارهای نصب شده تهیه کنید و سیستم را از ابتدا Setup کنید پس از تست با نرم افزار ویروس یاب آپدیت شده و مطمئن نرم افزارهایی که ماهی یک بار به سراغشان میروید را نصب نکنید فقط نرم افزارهای هرروزه را نصب کنید کارآیی سیستم را چک نمایید.

در آخر توجه نمایید در قسمت Process Explorer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برنامه در حال اجرای Svchost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] y_running.html) یا درست آن "Service Host" ویروس نیست بلکه و..... در قسمت RUN میتوانید دستور NET START را اجرا نمایید تا تمام برنامه های در حال اجرا توسط سیستم عامل به عنوان خدمات و سرویس های ویندوز را مشاهده نمایید و یا در قسمت :
Control Panel, Administrative Tools, then Services

موفق باشید.

MOZNEB
01-08-2011, 00:37
سلام دوست من
برای تمام کسانی که فکر میکنند سیستم آنها بیخودی فعال است و گرم میشود .

در نظر داشته باشید ماشین به خودی خود تصمیم در انجام کاری نمیگیرد . پس دلایلی که میتواند سیستم را به کار اندازد و از CPU و RAM و یا HDD استفاده کند بی آنکه شما دستور خاصی را اجرا کرده باشید میتواند:

1- ویروس تروجان و یا SPY جاسوس خاصی باشد که ویروس کش شما قادر به شناسایی آن نیست.

2- برنامه های رزیدنت در حافظه که نه همه بلکه فقط آنها که تعیین شده اند در قسمت پایین سمت راست در کنار ساعت نشان داده میشوند .و الباقی بصورت مخفیانه کار میکنند یکی از نرم افزارهایی که بشدن سیستم را مشغول میکند و اکثرا" هم با آن درگیر هستند خود ویروس کش است که همیشه در حال کار و تست حافظه و .... هارد و ... میباشد و این گاها" تا 50% توان سیستم را مصرف میکند و برای همین بعضی از تولید کنندگان بر روی این مطلب تبلیغ میکنند.

3- برنامه هایی که بصورت برنامه ریزی شده در ویندوز قراردارند مانند scheduale ها

4- خرابی های احتمالی مانند بدبلاک در هارددیسک که سیستم بصورت اتوماتیک سعی در جابجایی اطلاعات می نماید.

5- نرم افزارهای خاصی که گاها" کاربر بدون توجه و بدون هیچ عمدی از اینترنت دانلود میشوند و در سیستم عامل خودرا کارگذاری میکنند.

6- گاها" کانفلیکت های نرم افزاری و سخت افزاری و ناهماهنگ بودن بعضی سیستم عامل ها با سخت افزار های خاص .

و ....

تست بفرمایید
وقتی کانکشن اینترنت را قطع میکنید و هیچ پیمایشگر اینترنتی را نیز باز نمیکنید آیا سیستم سعی در فرستادن و گرفتن ( Send - Recieve ) اطلاعات مینماید ؟

وقتی Task Man را باز میگذارید آیا CPU با برنامه خاصی بدون آنکه شما اجرا کرده باشید مشغول میشود؟

در چه مواقعی هارد شما شروع به کار اتوماتیک میکند و چه برنامه ای اجرا شده است؟

آیا کامپیوتر شما با سیستم عاملی از نوع دیگر نیز ( مثلا" اکس پی به جای 7 و .. ) باز به فعالیت های اتوماتیک خود ادامه میدهد؟

آیا از نرم افزارهای قفل شکسته استفاده مینمایید؟

آیا اینگونه نرم افزارها سعی در برقراری ارتباط با سایت مادر و فرستادن اطلاعات شما نمی نمایند؟

آیا از رم سیستم به قدر کفایت بهره برداری میشود ؟

آیا سیستم در حالت Safe نیز دچار هرزگردی میشود؟

آیا Automatic Updates ویندوز شما روشن است؟

و..... آیا فن و سیستم خنک کن CPU و مادربرد را تمیز کرده اید؟ آیا سیستم به سرعت خنک میشود؟ حداقل هر 2ماه یکبار سیستم را برای تمیزکردن و چک کارآیی به یک متخصص نشان دهید.

لیستی از نرم افزارهای نصب شده تهیه کنید و سیستم را از ابتدا Setup کنید پس از تست با نرم افزار ویروس یاب آپدیت شده و مطمئن نرم افزارهایی که ماهی یک بار به سراغشان میروید را نصب نکنید فقط نرم افزارهای هرروزه را نصب کنید کارآیی سیستم را چک نمایید.

در آخر توجه نمایید در قسمت Process Explorer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برنامه در حال اجرای Svchost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] y_running.html) یا درست آن "Service Host" ویروس نیست بلکه و..... در قسمت RUN میتوانید دستور NET START را اجرا نمایید تا تمام برنامه های در حال اجرا توسط سیستم عامل به عنوان خدمات و سرویس های ویندوز را مشاهده نمایید و یا در قسمت :
Control Panel, Administrative Tools, then Services

موفق باشید.

سلام علیکم آقای رضای گل متشکرم از شما ، زحمت کشیدید .
اینها جواب سوالهای ما بود ؟!

داداش یه کم زیر دیپلم راهنمایی کن و خلاصه بگو ما چه کنیم .
اینقدر ما بی سوادها رو اذیّت نکن .:31:

متشکرم از محبت شما
یاعلی

رضا امیر
01-08-2011, 07:33
سلام علیکم آقای رضای گل متشکرم از شما ، زحمت کشیدید .
اینها جواب سوالهای ما بود ؟!

داداش یه کم زیر دیپلم راهنمایی کن و خلاصه بگو ما چه کنیم .
اینقدر ما بی سوادها رو اذیّت نکن .:31:

متشکرم از محبت شما
یاعلی
سلام دوست من
متاسفانه خیلی از مشکلات سیستم بستگی به مدل - نوع سیستم عامل - نرم افزارهای نصب شده و... دارد و تله پاتی از راه دور آنهم بیش از 10 هزار کیلومتر ، یکم که چه عرض کنم خیلی مشکل میشود . بنابر این جواب ها یک مقدار گسترده و جامع تر میشود . امید وارم مرا ببخشید ولی عموما" در جواب ها سعی برآن دارم که جواب کاملا" مشکلات را پوشش دهد و حق کلام ادا شود .

موفق باشید

MOZNEB
01-08-2011, 08:50
سلام دوست من
متاسفانه خیلی از مشکلات سیستم بستگی به مدل - نوع سیستم عامل - نرم افزارهای نصب شده و... دارد و تله پاتی از راه دور آنهم بیش از 10 هزار کیلومتر ، یکم که چه عرض کنم خیلی مشکل میشود . بنابر این جواب ها یک مقدار گسترده و جامع تر میشود . امید وارم مرا ببخشید ولی عموما" در جواب ها سعی برآن دارم که جواب کاملا" مشکلات را پوشش دهد و حق کلام ادا شود .

موفق باشید

سلام علیکم
بابا این داداش ما که خارجیه :31:

بهرحال محبت کردید
یاعلی

ولی نگفتید ایسوس k 43 نور پس زمینه ی کیبور داره یا نه ؟ و اینکه دائم در حالت خاموش و روشن به برق شهری وصل باشه اشکالی داره یا نه ؟

perspolisiam
01-08-2011, 15:53

کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟

beta3
01-08-2011, 16:22
با سلام خدمت دوستان گرامی.لپ تاپ من سونی مدل f11 dgx/b. چند وقت پیش یه مشکلی به وجود اومد مجبور شدم ببرم نمایندگی که cpuش عوض شه.از اونجا که cpuی دستگاهم i7 ء ، ولی وقتی cpu رو عوض کردن با چند تا i7 امتحان کردن ولی دستگاه بالا نمیومد.اما با i5 بالا میاد.اونا که میگفتن سری های f1 رو شرکت سونی طوری ساخته که سریال cpu تا با سریال دستگاه مچ نشه دستگاه کار نمیکنه.میگفتن باید ببرم یکی از نمایندگی های سونی(نزدیکترینش تو دبی) که اونجا سریالو مچ کنن.میخواستم از مدیرای محترم بپرسم راه دیگه ای نیست؟
یکی به من کمک کنه!!!:41:

ehsanpo
01-08-2011, 16:38
سلام دوستان
من چند روزه که N53SV گرفتم که عالیه هیچ عیب و ایرادی هم نداره
فقط من 2 مشکل دارم:
1- وقتی می خوام وارد Express Gate بشم پنجره انتخاب زبان می یاد انتخاب می کنم و Next و میزنم دیگه جلو نمیره و همونجا می ایسته ( روی همون پنجره) ؟ چی کار کنم؟
2- وقتی با باتری کار می کردم زیر 50 درصد اومد و آهنگ گوش می دادم شروع به خرخر کردن کرد و فیلم و آهنگ رو همین جوری پخش میکرد وقتی هم که زدو تو شارژ آهنگ یا فیلمو جداگانه خوب پخش می کرد و لی با هم همین جوری میشد. وقتی Restart کردم درست شد ( بعد از ReStart باتری 59% بود)؟
چی کار کنم
مر30

moeinspider
01-08-2011, 21:55
سلام من ۱ لپتاپ سونی f137fx دارم ریکاوریش کردم ولی دیگه vaio update کار نمی کنه a new version of vaio update is available.vaio cannot be used unless it is update.update now?
ولی دانلود نمیشه از سایت خود سونی هم به صورت آفلاین vaio update دانلود کردم بازم همین میآد
لطفا کمک کنید?

ata.royalfalcon
01-08-2011, 22:41
سلام دوستان
فقط من 2 مشکل دارم:
1- وقتی می خوام وارد Express Gate بشم پنجره انتخاب زبان می یاد انتخاب می کنم و Next و میزنم دیگه جلو نمیره و همونجا می ایسته ( روی همون پنجره) ؟ چی کار کنم؟
2- وقتی با باتری کار می کردم زیر 50 درصد اومد و آهنگ گوش می دادم شروع به خرخر کردن کرد و فیلم و آهنگ رو همین جوری پخش میکرد وقتی هم که زدو تو شارژ آهنگ یا فیلمو جداگانه خوب پخش می کرد و لی با هم همین جوری میشد. وقتی Restart کردم درست شد ( بعد از ReStart باتری 59% بود)؟
چی کار کنم
مر30

سلام
پیشنهادم اینه که یه بار دیگه Express Gate رو نصب کنی !!!

iman-kk
04-08-2011, 16:00
سلام دوستان
من دوهفته س یک dell n5110 خریدم.سی پی یو i7
درحالت عادی دمای بین 45تا 55 درجه داره.ولی تا یک بازی اجرامیکنم یا یک برنامه سنگین فن شروع به کارکردن باسرعت بالا و مداوم میکنه و درعرض چنددقیقه وقتی با alt+tab به دسکتاپ میام برنامه مونیتور دمای سی پی یو رو حدود 85 تا 90 درجه نشون میده
باتوجه به اینکه دستگاه نو هستش و فنش کثیف نیست ؛ آیا اینطور بالارفتن دمای سی پی یو طبیعیه؟
لطفا جواب دقیقی بدید.من تا دوهفته دیگه گارانتی تعویض دارم.میخوام اگر مشکل فنی هست شرکت رو مجبور به تعویض کنم

Pami
04-08-2011, 16:10
سلام دوستان
من دوهفته س یک dell n5110 خریدم.سی پی یو i7
درحالت عادی دمای بین 45تا 55 داره.ولی تا یک بازی اجرامیکنم یا یک برنامه سنگین فن شروع به کارکردن باسرعت بالا و مداوم میکنه و درعرض چنددقیقه وقتی با alt+tab به دسکتاپ میام برنامه مونیتور دمای سی پی یو رو حدود 85 نشون میده
باتوجه به اینکه دستگاه نو هستش و فنش کثیف نیست ؛ آیا اینطور بالارفتن دمای سی پی یو طبیعیه؟
لطفا جواب دقیقی بدید.من یک ماه گارانتی تعویض دارم.میخوام اگر مشکل فنی هست شرکت رو مجبور به تعویض کنم

از یک پروسسور Core i7 همچین چیزی انتظار میره ، به هر حال شما وقتی دارید از نهایت ظرفیت پردازش پروسسور استفاده میکنید مسلما دمای زیادی تولید میکنه ، راه خوب برای شما این هست که کول پد فلزی بخرید تا دمای تولید شده رو دفع کنه .
پروسسور شما مشکلی نداره
گارانتی هم ببرید همین حرف رو بهتون میزنه

iman-kk
04-08-2011, 16:26
از یک پروسسور Core i7 همچین چیزی انتظار میره ، به هر حال شما وقتی دارید از نهایت ظرفیت پردازش پروسسور استفاده میکنید مسلما دمای زیادی تولید میکنه ، راه خوب برای شما این هست که کول پد فلزی بخرید تا دمای تولید شده رو دفع کنه .
پروسسور شما مشکلی نداره
گارانتی هم ببرید همین حرف رو بهتون میزنه

ممنونم اقای مدیر.چهار سوال برام پیش اومد:

1.یعنی واقعا طبیعیه که درعرض سه دقیقه بیست درجه دما بالابره بخاطر اجرای بازی؟
2.راهی وجود داره که با کم کردن قدرت سی پی یو دماش رو پایین بیاره؟ اخه یه بازی مثل مافیا2 نیاز انچنانی به تمام قدرت سی پی یو نداره.
3.الان از کول پد پلاستیکی(همیناکه ال ای دی آبی رنگ داره و سه فن کوچیک) استفاده میکنم و دما در بازی به حدود 90 میرسه.اگر فلزی بگیرم دما به نظرشما چقدر میشه حدودا؟
4.مهمترین دغدغه فکریم: دمای سی پی یو تا چقدر باشه بهش آسیب نمیزنه؟ یک بار توی بازی call of duty بودم که وقتی بیرون اومدم دما روی 94 بود.خیلی ترسیدم.فورا بازی رو از تسک بستم و درعرض دوسه دقیقه به 60 رسید دما!

Pami
04-08-2011, 17:34
ممنونم اقای مدیر.چهار سوال برام پیش اومد:

1.یعنی واقعا طبیعیه که درعرض سه دقیقه بیست درجه دما بالابره بخاطر اجرای بازی؟
2.راهی وجود داره که با کم کردن قدرت سی پی یو دماش رو پایین بیاره؟ اخه یه بازی مثل مافیا2 نیاز انچنانی به تمام قدرت سی پی یو نداره.
3.الان از کول پد پلاستیکی(همیناکه ال ای دی آبی رنگ داره و سه فن کوچیک) استفاده میکنم و دما در بازی به حدود 90 میرسه.اگر فلزی بگیرم دما به نظرشما چقدر میشه حدودا؟
4.مهمترین دغدغه فکریم: دمای سی پی یو تا چقدر باشه بهش آسیب نمیزنه؟ یک بار توی بازی call of duty بودم که وقتی بیرون اومدم دما روی 94 بود.خیلی ترسیدم.فورا بازی رو از تسک بستم و درعرض دوسه دقیقه به 60 رسید دما!

1- بله چرا طبیعی نباشه ؟ این بیشتر به طراحی داخلی لپ تاپ و استفاده از فضاهای خالی بستگی داره که مجرای گردش هوا رو آزاد بزارن تا فن بتونه گرمای تولید شده رو به بیرون منتقل کنه ، البته در حد نرمال
2- میشه کلاک پردازنده رو محدود کرد اما شما وقتی بازی اجرا میکنین GPU رو درگیر میکنین و بیشتر گرما از اینجا تولید میشه
3- کلا فلز هادی خیلی خوبی برای گرما هست و تاثیر بیشتری داره
4- اگر از حدی که از پیش تعیین شده بیشتر باشه دستگاه Restart یا خاموش میشه تا از آسیب رسیدن جلوگیری کنه
بعضی وقتها این الگوریتم خاموش شدن بر اساس زمانی تعیین شده و اگه لپ تاپ مدت معینی روی دمای بالا کار کنه خاموش میشه

pcsoft
04-08-2011, 21:39
سلام دوستان خسته نباشید.
بنده یه موردی در نمایشگر لپ تاپ دیدم لازم شد بیان کنم.
ببینید نمایشگر من طی مشاهده دقیق خودم متوجه شدم که اون قسمت پایین از نمایشگر(کمی بالاتر از Taskbar) رنگ ها رو بصورت درخشان که چه عرض کنم یطوری نشان میده که انگار رنگ در حال جوشش هستش(نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه)( بیشتر هم اگر در عکس Wallpaper رنگ آبی در اون قسمت بالای Taskbar بکار رفته باشه اینطور میشه)
رنگ بصورت درجا حرکت می کنه.
حالا می خوام بدونم عیب هستش که اگر هست ببرم گارانتی.( 1 سال گارانتی داره: Lenovo Y560)
ممنون

ali_z051
06-08-2011, 00:57
سلام
دوستان جدیدآ وقتی می خوام با لپ تاپم تایپ کنم یه حروف مثل a که میزنم چندتا حروف اشتباهی تایپ میکنه ! بیشتر حروف ها به اشتباه تایپ میشه :( نمیدونم مشکلش چیه... و اینکه تو قسمت بایوس که میرم ادمین پسورد خود به خود قفل شده... بعد از اینکه صفحه کلیدم اینجوری شده!
لطفا راهنمایی کنید با تشکر.
اینم بگم که صفحه کلیدم رو با اسپری کف تمیز کردم فکر کنم اینجوری شد! :|

رضا امیر
06-08-2011, 20:17
سلام
دوستان جدیدآ وقتی می خوام با لپ تاپم تایپ کنم یه حروف مثل a که میزنم چندتا حروف اشتباهی تایپ میکنه ! بیشتر حروف ها به اشتباه تایپ میشه :( نمیدونم مشکلش چیه... و اینکه تو قسمت بایوس که میرم ادمین پسورد خود به خود قفل شده... بعد از اینکه صفحه کلیدم اینجوری شده!
لطفا راهنمایی کنید با تشکر.
اینم بگم که صفحه کلیدم رو با اسپری کف تمیز کردم فکر کنم اینجوری شد! :|
سلام دوست من
عموما" دو مدل از صفحه کلید وجود دارد
1- میکرو سویچی
2- مدار گرافیتی

مدارهای گرافیتی به خیلی از مواد شستشو حساس هستند و سریع ازبین میروند . باید از اسپری های خاص شستشوی صفحه کلید استفاده کنید.
امکان دارد به علت خرابی صفحه کلید و زدن کلید های خاص بصورت رندوم و اتوماتیک بر روی سیستم شما ناخواسته پسوورد ست شده باشد . حتما" به یک نفر متخصص جهت تست لپ تاپ و برداشتن پسوورد مراجعه کنید و این را هم بگم که متاسفانه متحمل هزینه خواهید شد . اما اگر سیستم هنوز گارانتی دارد . ببربدش به گارانتی و از توضیحات اضافه هم صرف نظر کنید فقط بگویید شده و نمیدانم چرا .

موفق باشید

Mr Unknown
07-08-2011, 12:32
دوستان جدیدآ وقتی می خوام با لپ تاپم تایپ کنم یه حروف مثل a که میزنم چندتا حروف اشتباهی تایپ میکنه ! بیشتر حروف ها به اشتباه تایپ میشه :(
منم دقیقا این مشکلو با یه سری از حروف و همین a دارم
لپ تاپم هم asus k52
بعضی وقتها هم یه مدت درست میشه و دوباره اینجوری میشه
چیکارش کنم؟کیبرد رو میتونم تعویض کنم؟

labtop hp
07-08-2011, 20:35
سلام
بچه ها من لب تاپ Hp مدال pavilion dv3 4170ee دارم مشکل من با کیبردش هست که بر خلاف لب تاپ های دیگه تو این لب تاپ باید کلید FN رو بگیری تا دکمه های F1 تا F12 کار کنن که این واسه من خیلی مشکل سازه چون با نرم افزار کار می کنم که تند تند باید از F1 تا F12 کار کنم اگر FN نگیرم بجای F ها امکانات بلندی صدا و کم زیاد نور و .... کار میکنه تو تنظیماتش هم جایی نداره که بشه FN رو از رو حالت پیش فرض برداشت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سوالات-و-مشکلات-کامپیوتری-خود-را-در-اینجا-مطرح-کنید!/images/smilies/cry.gif

solsols
08-08-2011, 15:29
سلام من لپتاپم acer هستش با windows 7 ultimate sp1 32bit ,رم 2GB

یه رم 2GB دیگه بهش اضافه کردم رمش شده 4GB

حالا 2تا مشکل دارم :

1. خوده microsoft گفته این ویندوز 4GB رم ساپرت میکنه !! ولی برای من میزنه 4GB instaled , 2.93GB usable
من کلی نرم افزار دارم که فقط با 32bit کار میکنه ،چیکار کنم 4gb را بشناسه ؟؟

2. مشکل دومم با VGA share memory هستش . قبلن 700MB شر شده بود . الان شده 1250MB شر مموریم.
من میخوام نهایت 512MB شر کنه چون اصلا بازی نمیکنم
چطوری کمش کنم. حافطه رم منو هدر داده . Intel GMA 4500 MHD

.

pcsoft
09-08-2011, 08:37
سلام من لپتاپم acer هستش با windows 7 ultimate sp1 32bit ,رم 2GB

یه رم 2GB دیگه بهش اضافه کردم رمش شده 4GB

حالا 2تا مشکل دارم :

1. خوده microsoft گفته این ویندوز 4GB رم ساپرت میکنه !! ولی برای من میزنه 4GB instaled , 2.93GB usable
من کلی نرم افزار دارم که فقط با 32bit کار میکنه ،چیکار کنم 4gb را بشناسه ؟؟

2. مشکل دومم با VGA share memory هستش . قبلن 700MB شر شده بود . الان شده 1250MB شر مموریم.
من میخوام نهایت 512MB شر کنه چون اصلا بازی نمیکنم
چطوری کمش کنم. حافطه رم منو هدر داده . Intel GMA 4500 MHD

.

سلام دوست عزیز.
ویندوز 7 64 بیت نصب کنید بسته به نوع مادربردتون تا نزدیک 4 گیگ Usable میشه.
ویندوز 32بیتی بیشتر از این نمی تونه.
رضا:11:

ehsanpo
09-08-2011, 09:52
سلام دوستان
فقط من 2 مشکل دارم:
البته به توصیه یکی از دوستان و البته قبلش خودمم یک بار دیگه اونو نصب کردم ولی فایده ای نداشت.
چه کنم؟
مر30

Javad0111
09-08-2011, 10:32
سلام دوستان.لطفا کمک کنید

یک لب تاپ با این مشخصات دارم

Acer Aspire 4750G-2412G64Mn, with Intel Core i5-2410M CPU, 640GB HDD, Nvidia GeForce GT 540M

دیروز تصمیم گرفتم که BIOS گرافیک را آپدیت کنم که بعد فلش کردن سیستم رفت برای ریستارت و دیگه بالا نیومد !

اینو فلش زدم : Supports NVIDIA GeForce GT 520M Graphics.

به صورتی که وقتی روشن میکنم روشن میشه و صفحه کاملا سیاه و بعد از گذشت 20 ثانیه خودش خاموش میشه !

زنگ زدم نمایندگی تهران گفتن بایوس سیستم خالی شده ...

حالا باید چیکار کنم ؟

منتظرم

Javad0111
09-08-2011, 10:32
دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنند که باید چیکار کنم ؟

یکی از دوستانم گفته من شاید بتونم برات درست کنم ! چطوری میتونه درستش کنه ؟!

با توجه به آنکه گارانتی داره باید چیکار کنم ؟

solsols
09-08-2011, 12:28
اگه هنگام آپدیت bios fail شده باشه و دیگه سیستمت بالا نمیاد هیچ کاری نمیتونی کنی جز اینکه bios با پرگرمر آپدیت شه .
نمیدونم واسه گرافیکت چطوریه ، اگه شانس بیاری آی سی bios قابل باز شدن باشه . وگرنه باید ببری کله مادربردت باز شه آیسیش در بیارن که این کارم ممکنه به مادربرد صدمه بزنه.

Javad0111
09-08-2011, 13:35
اگه هنگام آپدیت bios fail شده باشه و دیگه سیستمت بالا نمیاد هیچ کاری نمیتونی کنی جز اینکه bios با پرگرمر آپدیت شه .
نمیدونم واسه گرافیکت چطوریه ، اگه شانس بیاری آی سی bios قابل باز شدن باشه . وگرنه باید ببری کله مادربردت باز شه آیسیش در بیارن که این کارم ممکنه به مادربرد صدمه بزنه.

با سلام.

هیچ اروری موقع نصب نداد! کامل فلش شد و بعد ریستارت دیگه بالا نیامد و صفحه کاملا سیاه میشه و بعدش خاموش

Javad0111
10-08-2011, 18:32
If you are trying to replace the BIOS the wrong must save your settings as you try to remove the previous battery on the motherboard to the data stored in CMOS is gone so be sure to write the correct configuration. And condition your battery is feeble, and after that some of the information is approximately blemished. You have to turn on the laptop and keep pressing the Delete key, F2 or ESC button, one of these to enter the BIOS setup

leylamir
12-08-2011, 17:04
سلام دوستان.من وقتی لپ تاپم رو تو حالت استندبای میذارم قفل میکنه و با هیچ کلیدی ویندوز بالا نمیاد و باید ریستارت یا خاموش روشن کنم.اگه میشه راهنماییم کنید.مرسی.
لپ تاپ هم msi هستش.

adaprad
12-08-2011, 21:44
سلام به همگی.
لپ تاب من وایو f11 ، امروز یدفعه بعد از 3 ،4 ساعت کار مانیتورش تار شد و خیلی کم نور پوشه ها رو نشون میده ، خاموش روشن کردم ، باتریشم در آوردم باز سر جاش انداختم بازم حل نشد . بدون باتری به برق وصل کردم بازم حل نشد .

وقتی خروجی ویدیو رو به مانیتور کامپیوتر وصل می کنم .همه چیزو کامل نشون میده .
یه نکته هم که هست اینه که وقتی دکمه display off رو میزنم یک دقیقه نورش به حالت عادی بر میگرده ولی بعدا بازم تاریک میشه.
تغییر روشناییش هم تاثیری نداشت.

به نظرتون مشکلش از چیه؟
اگه مانیتور خراب باشه پس چرا یک دقیقه درست نشون میده بعدا خراب میشه ؟ نا سلامتی سونیه که همه کیفیت مانیتورشو میگن.
از بدشانسی هم پریروز گارانتیش تموم شده . کدوم شرکتی رو واسه تعمیر پیشنهاد میکنید؟

لطفا راهنماییم کنید؟
ممنون از همگی

ya_hossayn
13-08-2011, 18:38
سلام به دوستان گرامی و آرزوی قبولی طاعات
کلاسهای آموزش تعمیرات نوت بوک چقدر اعتبار داره و می تونه مفید باشه؟ برای راه اندازی کار در شهرستان می خوام؟ یک ماهه آموزش. از 200هزار تومن داره تا نزدیک 500هزار تومن.

mehdi sam
16-08-2011, 04:45
سلام
مدل لب تاب من acer 5635g هست و وقتی که به شارژ وصل باشه هنگ میکنه (البته هنگام اجرای بعضی از برنامه های سنگین و بعضی بازی ها مثلا شطرنج )
ویندوز هم عوض کردم ولی مشکل حل نشد( هم xp هم 7 )
مشخصاتش هم
2.2GHz , 800MHz FSB
NVDA GeForce G105M 512MB
3G Memory
320G HDD

zeroandone
16-08-2011, 08:27
سلام
یه سوال در مورد وایرلس داشتم
یکی از آشنایان اینترنت پرسرعتشو در اختیار من قرار داده یعنی به من پسوردشو داده چون اینترنتش نا محدوده(ولی از من خواسته ساعاتی رو ت اینترنت نرم و من هم نمی رم چون از نظر اخلاقی درست نیست) ولی گاهی اوقات می بینم اینترنت قطعه یا اگه وصله پیام no internet access می یاد
سوال من اینه که وایرلس رو خودش می تونه قطع کنه (اگر امکان پذیره پس چرا از من خواسته ساعاتی رو وصل نشم؟)
خواهش می کنم اساتید جواب بدن ذهنمو خیلی مشغول کرده
ممنون :11:

SIR.SA33D
16-08-2011, 11:39
سلام
یه سوال در مورد وایرلس داشتم
یکی از آشنایان اینترنت پرسرعتشو در اختیار من قرار داده یعنی به من پسوردشو داده چون اینترنتش نا محدوده(ولی از من خواسته ساعاتی رو ت اینترنت نرم و من هم نمی رم چون از نظر اخلاقی درست نیست) ولی گاهی اوقات می بینم اینترنت قطعه یا اگه وصله پیام no internet access می یاد
سوال من اینه که وایرلس رو خودش می تونه قطع کنه (اگر امکان پذیره پس چرا از من خواسته ساعاتی رو وصل نشم؟)
خواهش می کنم اساتید جواب بدن ذهنمو خیلی مشغول کرده
ممنون :11:
بله توی تنظمات مودم گزینه ای هست که میتونه وایرلس رو قطع کنه

binahayat_m
16-08-2011, 17:49
سلام
میگم مارک رم لپ تاپ hp چی هست ؟
برای ارتقا مارک مدل های رم یکسان باشه؟
من رم دستگاه 6 هستش و می خوام بکنم 8 و رم 2 گیگ باید بردارم و بکنم 4، چه مارکی خوبه؟
رم سامسونگ جنسش خوبه ؟
ممنونم

mosifire
17-08-2011, 14:52
من یه vaio sr دارم.... چند وقتیه یک خط عمودی روی led ایش افتاده .... مشکل از کجاشه؟؟

mosifire
17-08-2011, 14:53
من یه vaio sr دارم.... چند وقتیه یک خط عمودی روی led ایش افتاده... توی پایتخت کجا بهتر تعمیر میکنن؟؟؟ گارانتی اش تموم شده

perspolisiam
18-08-2011, 17:16

biostar
18-08-2011, 22:11
من یه vaio sr دارم.... چند وقتیه یک خط عمودی روی led ایش افتاده... توی پایتخت کجا بهتر تعمیر میکنن؟؟؟ گارانتی اش تموم شده

فرقی نداره ، الان اریس و امرتات و حتی خود ایران رهجو خدمات پس از فروش برای نوت بوک های غیر گارانتی هم دارند ، فقط پولش رو میگیرند

---------- Post added at 11:11 PM ---------- Previous post was at 11:10 PM ----------

سلام
میگم مارک رم لپ تاپ hp چی هست ؟
برای ارتقا مارک مدل های رم یکسان باشه؟
من رم دستگاه 6 هستش و می خوام بکنم 8 و رم 2 گیگ باید بردارم و بکنم 4، چه مارکی خوبه؟
رم سامسونگ جنسش خوبه ؟
ممنونم

مارک زیاد مهم نیست ، خود HP هم از مارک های مختلفی استفاده میکنه .
هینکس و سامسوگ خوبن

Abbas3zaar
20-08-2011, 15:59
سلام.

نوت بوکم Ram 4 هست ولی در properties مای کامپیوتر از رم 4 رو 2.49 قابل استفاده نوشته..
روی سیستم خونه هم رمش 4 هست ولی 3.49 قابل استفاده نوشته (البته میدونم 32 بیتی 3.49 ساپورت میکنه)
ولی نوت بوکم چرا از رم 4 ، 2.49 قابل استفاده هست؟!!! باید 3.49 باشه دیگه!!!! اونم 32 بیتی هست

Abbas3zaar
21-08-2011, 00:19
سلام.

نوت بوکم Ram 4 هست ولی در properties مای کامپیوتر از رم 4 رو 2.49 قابل استفاده نوشته..
روی سیستم خونه هم رمش 4 هست ولی 3.49 قابل استفاده نوشته (البته میدونم 32 بیتی 3.49 ساپورت میکنه)
ولی نوت بوکم چرا از رم 4 ، 2.49 قابل استفاده هست؟!!! باید 3.49 باشه دیگه!!!! اونم 32 بیتی هست

کسی نبود جواب بده؟! :5:

damsaz1991
21-08-2011, 05:15
سلام
من یه لب تاپ hp دارم که 2ماه بیشتر نیست که خریدم اما تازگی ها از یکی از باندهای اسپیکرم صدای خش خش میاد حالا باید چیکار کنم به نظرتون!!!!!

mehrdad8086
21-08-2011, 10:16
سلام
من یه لب تاپ hp دارم که 2ماه بیشتر نیست که خریدم اما تازگی ها از یکی از باندهای اسپیکرم صدای خش خش میاد حالا باید چیکار کنم به نظرتون!!!!!

احتمالا" صدا رو بیش از حد بالا بردین و صدائی فرا تر از توان اسپیکر پخش کردین یا اینکه آشغال:18:روی اون افتاده و به خش خش افتاده:5:

گارانتی داره؟

پوول
21-08-2011, 10:54
دوستان یه مشکل دارم.
اگر بدونن دوستان لپ تاپ باز..
n53sv از asus دارای 2 تا کارت گرافیک هستش!
یکی از اینتل و یکی هم از انویدیا 540 ...
همه تنظیمات لپ تاپ من الان روی اینتل هستش حتی برنامه cpu-z رو هم که نصب کردم نمی فهمه اون یکی کارت گرافیک هم اصلا وجود داره..
می خواستم ببینم چطور میشه یه کاری کردذ کلیه تنظیمات بره روی اون کارت گرافیک انویدیا؟
راه حلی داره؟
یا کلا سخت افزارش طوری نیستش که قابلیت استفاده داشته باشه؟
ممنون میشم یکی توضیح بده.

ata.royalfalcon
21-08-2011, 12:58
دوستان یه مشکل دارم.
اگر بدونن دوستان لپ تاپ باز..
n53sv از asus دارای 2 تا کارت گرافیک هستش!
یکی از اینتل و یکی هم از انویدیا 540 ...
همه تنظیمات لپ تاپ من الان روی اینتل هستش حتی برنامه cpu-z رو هم که نصب کردم نمی فهمه اون یکی کارت گرافیک هم اصلا وجود داره..
می خواستم ببینم چطور میشه یه کاری کردذ کلیه تنظیمات بره روی اون کارت گرافیک انویدیا؟
راه حلی داره؟
یا کلا سخت افزارش طوری نیستش که قابلیت استفاده داشته باشه؟
ممنون میشم یکی توضیح بده.

سلام
طبق اين پست عمل كنين شايد مشكل شما حل بشه .

در هرحال من فكر نكنم ست كردن كليه تنظيمات روي گرافيك دوم كار صحيحي باشه چون علاوه بر گرماي زيادي كه آزاد ميشه مصرف باطري هم بالا ميره .

hoomanmey
25-08-2011, 11:58
با سلام
من کمتر از 2 هفته است که یک hp 4530 s خریدم ....
ول ی بعد از 20 min لب تاپ خود به خود خاموش میشه .....تنظیمات power option هم روی هر حالتی مگذارم باز خاموش میشه لطفا راهنماییم کنین ..ممکن مشکل سخت افزاری باشه؟

abbas_dante2oo8
28-08-2011, 18:21
سلام دوستان
من مجبور شدم که بخاطر دلایلی xp نصب کنم روی لب تاب msi خودم!!
حالا میخواستم بدونم که من AHCI رو از بایوس غیر فعال کردم و ایکس پی رو نصب کردم
حالا مشکلی پیش نمیاد؟
من با این کار چه چیزی رو از دست دادم؟
وایا راهی نیست که من فعالش کنم و xp رو هم داشته باشم؟
مطالب فروم رو خوندم تا نصفه میرم جلو اما بعدش...
باتشکر

dear.afghan
28-08-2011, 21:32
سلام
نسخه دیگه ویندوز 7 رو نصب کردم و همین Error همچنان هست فکر می کنم سخت افزاری باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز من هم با همین ایرور مواجه شدم مثلا میخواستم اکربات ریدر را نصب کنم وسط نصب همین مشکل را داشتم ;که بپغام کاملش اینه

Error 1335.The cabinet file 'Data1.cab' required for this
installation is corrupt and cannot be used. This could
indicate a network error, an error reading from the
CD-ROM, or a problem with this package.
Error 1335.The cabinet file 'Data1.cab' required for this installation is corrupt and cannot be used. This could indicate a network error, an error reading from the CD-ROM, or a problem with this package.
راه حل microsoft windows installer را نصب کردم بعدPC Scan & Repair by Reimage را گرفتم که سیتم را چک کرد و بعد ریستارت کردم درست شد
نکته:فایهای های که قبلا نصب کردیم را حتمآ پاک کنیم چون دوباره همان ایرور را میده

mehrdad8086
29-08-2011, 10:17
با سلام
من کمتر از 2 هفته است که یک hp 4530 s خریدم ....
ول ی بعد از 20 min لب تاپ خود به خود خاموش میشه .....تنظیمات power option هم روی هر حالتی مگذارم باز خاموش میشه لطفا راهنماییم کنین ..ممکن مشکل سخت افزاری باشه؟

سعی کنید لب تاب رو جائی قرار دهید که تهویه اون خوب باشه و هوا در جریان....

ببینید تفاوتی میکنه؟یا دیرتر خاموش میشه؟

R_ezatpanah
29-08-2011, 16:14
سلام.
دوستان لپ تاپ dell مدل 4010 دارم که هر 4-5 دقیقه کل سیسنم قفل میکنه...مشکل از چیه؟ و به نظرتون برای رفع مشکلم باید چیکار کنم؟!

ممنونم

rasol_zahany
29-08-2011, 16:28
سلام لب تاب من هارد پسورد مي خاد بايد چيکار کنم

IPC111
30-08-2011, 10:25
سلام لب تاب من هارد پسورد مي خاد بايد چيکار کنم

مدل هاردتان چیست؟

mehdi30nema
31-08-2011, 11:48
سلام

دوستان در مورد اینکه میگن موقع استفاده از لپ تاپ باتریش را دربیارید و مستقیم به شارژ وصل کنید نظرتون چیه ؟
چون من هیچ وقت باتری را درنمیارم و معمولا هر وقت هم که دارم استفاده میکنم لپ تاپ با شارژر وصله .

راستی یه سوال دیگه :
من Acer 5741G دارم با سی پس یو core i3 و 4 گیگ رم و گرافیگ ATI 5470 .

یه سوال در مورد پخش فیلم های HD دارم. من فیلم HD زیاد دارم ( 1080 * 720 ) . همشون با نرم افزار power dvd به خوبی اجرا میشن ولی بعضی از اونا که bit rate شون یکم بالاست وقتی با kmplayer اجرا میکنم و فول اسکرین میکنم یه جورایی صفحه قفل میشه و مثلا نمیشه دیگه فیلم را عقب و جلو کرد یا تنظیماتشو عوض کرد . باید کلا از نرم افزار بیام بیرون .
ولی همین فیلم ها را که روی لپ تاپ دل 5010 یا حتی لنوو امتحان کردم مشکلی نداشتن .

به نظرتون این ضعف سخت افزاری لپ تاپ هست یا مشکل دیگه ؟

sepid12ir
31-08-2011, 14:59
دوستان سلام...

مدتیست با پیغام consider replacing your battery روبرو میشم

ولی دقیق نمیدونم مشکل چیه ؟
یعنی باطری مشکل پیدا کرده ؟!
یا یک مشکل نرم افزاریست ؟

sm3691
01-09-2011, 04:53
سلام
ببخشید وقتتون رو میگیرم
من یه asus n71 jq دارم که مدتی یه سری نویز تو تصویر اومده ( عموما قرمز و سبز) که این نویز ها دقیقا مثل برفک هستند اما باریک و کنار هم به توصیه دوستان تو همین تاپیک لپتاپ رو پیش نمایندگی بردم نمایندگی گفت درایور کارت گرافیک رو اپدیت کن
اپدیت کردم و نویز هایی که تقریبا تمام صفحه رو می گرفتن و در هر بار کار کردن میو مدن برایه دو هته ای رفتن به طور کامل بعد از دو هفته دوباره شروع شد منتها بسیار کمتر از قبل من ویندوز رو از طریق ریکاوری عوض کردم بعد اپدیت درایور و دوباره یه مدت خوب بود ولی باز هر چند وقت یکبار همون نویز ها میومدن و یا سریع به فاصله چند ثانیه می رفتن و یا بعضی وقتها تا خاموش نمیکردم نمیرفتن . گذشت تا به direct x فک کردم اپدیتش رو گرفتم و نصب کردم باز خیلی بهتر شد ولی هنوز وجود داره حالا سوال من اینه که با اینکه با این کارهایه نرم افزاری بهتر میشه ممکنه با خرید ه یه ویندوز جدید مشکل حل شه ؟
واینکه اگه سخت افزاریه حدود خرجش چقدره؟ اینو هم بگم که وقتی نویز نیست ال سی دی سالمه سالمه

Pami
01-09-2011, 08:16
سلام

دوستان در مورد اینکه میگن موقع استفاده از لپ تاپ باتریش را دربیارید و مستقیم به شارژ وصل کنید نظرتون چیه ؟
چون من هیچ وقت باتری را درنمیارم و معمولا هر وقت هم که دارم استفاده میکنم لپ تاپ با شارژر وصله .

راستی یه سوال دیگه :
من Acer 5741G دارم با سی پس یو core i3 و 4 گیگ رم و گرافیگ ATI 5470 .

یه سوال در مورد پخش فیلم های HD دارم. من فیلم HD زیاد دارم ( 1080 * 720 ) . همشون با نرم افزار power dvd به خوبی اجرا میشن ولی بعضی از اونا که bit rate شون یکم بالاست وقتی با kmplayer اجرا میکنم و فول اسکرین میکنم یه جورایی صفحه قفل میشه و مثلا نمیشه دیگه فیلم را عقب و جلو کرد یا تنظیماتشو عوض کرد . باید کلا از نرم افزار بیام بیرون .
ولی همین فیلم ها را که روی لپ تاپ دل 5010 یا حتی لنوو امتحان کردم مشکلی نداشتن .

به نظرتون این ضعف سخت افزاری لپ تاپ هست یا مشکل دیگه ؟

استفاده دائمی از باتری کاری اشتباه هست ، اینو همیشه گفتم
مواقعی که در منزل هستین و نیازی به باتری ندارین باید اونو خارج کنین
من هم 5741G دارم ، هر 3 هفته یکبار باتری رو کامل شارژ میکنم و تا مقدار 30-33 درصد استفاده میکنم و بعدش دوباره خارج میکنم ، اینطوری یه چرخه و دوره کار برای باتری بوجود میارید که هم سلول ها ضعیف نشن و هم اینکه دیرتر خراب بشه
حتما هم یک محافظ خوب تهیه کنید

در مورد مشکل نرم افزاری هم بهتره K-Lite Codec رو نصب کنید و تنظیماتش رو برای Windows Media Player ست کنید ، من به راحتی فول اچ دی ها رو با مدیا پلیر باز میکنم

دوستان سلام...

مدتیست با پیغام consider replacing your battery روبرو میشم

ولی دقیق نمیدونم مشکل چیه ؟
یعنی باطری مشکل پیدا کرده ؟!
یا یک مشکل نرم افزاریست ؟

عمر باتری شما تقریبا تموم شده و به اصطلاح باتری مرده محسوب میشه
مدل لپ تاپ و مدت زمانی که خریدید ؟

M.E.D
01-09-2011, 20:00
سلام و خسته نباشید من بلخره لب تاب خریدم hp pavilion dv6 6199
خریدم میتونید نرم افزار جهت اینکه دمای cpu رو تشخیص بدم رو بزارید یا آدرسش رو بدید دانلودش کنم ممنونتون میشم

Kurosh
01-09-2011, 23:10
من الان سه سال مداومه که لپ تاپم با باتری به برقه و تقریباً 24 ساعته هم کار کرده، باتریش هیچ مشکلی نداره :دی
زیادی خرکاره فکر کنم ... : دی
البته بیش‌تر از یک ساعت و ده دقیقه نگه نمی‌داره، ولی همون اوایل هم همین حدود بود : دی

یه سوال ! یکی یه چیزی می‌گفت در مورد باتری اتمی لپ‌تاپ ... قضیه‌اش چیه ؟! به هر لپ‌تاپی می‌خوره ؟! چند ساعت میشه کار کرد باهاش ؟!

mehdi30nema
02-09-2011, 15:15
استفاده دائمی از باتری کاری اشتباه هست ، اینو همیشه گفتم
مواقعی که در منزل هستین و نیازی به باتری ندارین باید اونو خارج کنین
من هم 5741G دارم ، هر 3 هفته یکبار باتری رو کامل شارژ میکنم و تا مقدار 30-33 درصد استفاده میکنم و بعدش دوباره خارج میکنم ، اینطوری یه چرخه و دوره کار برای باتری بوجود میارید که هم سلول ها ضعیف نشن و هم اینکه دیرتر خراب بشه
حتما هم یک محافظ خوب تهیه کنید

ممنون بابت جواب

پس شما توصیه میکنید بدون باتری در منزل از لپ تاپ استفاده کنم ؟ ( باتری را فول شارژ کنم و بعد در بیارم ؟)
راستی استفاده از محافظ هم که اجباری هست دیگه ؟

superior
02-09-2011, 18:38
دوستان پشت dell xps من یه جا وتسه سیمکارت هست . ولی تاحالا موفق نشدم باهاش به اینترنت وصل بشم و نمی دونم اصلا کارش چیه لطفا یکی در مورد نحوه استفاده ازش توضیح بده...

shahab_f
02-09-2011, 23:51
ممنون بابت جواب

پس شما توصیه میکنید بدون باتری در منزل از لپ تاپ استفاده کنم ؟ ( باتری را فول شارژ کنم و بعد در بیارم ؟)
راستی استفاده از محافظ هم که اجباری هست دیگه ؟
البته میتونید از برنامه های محافظ خود لپ تاپ هم استفاده کنید و باتری رو در نیارید. مثلا درلپ تاپ وایو ، در قسمت vaio control center، یه قسمت داره به نام battery care function که باتری رو تا 80% شارژ میکنه و سپس کامل از مدار خارج میکنه. حتی وقتی خاموشه، شارژ نمیشه. در عوض باتری وصله و اگه برق قطع شه، لپ تاپ خاموش نمیشه.

spaceman1369
03-09-2011, 07:30
سلام دوستان
من سه شنبه asus n53sn با بلوری گرفتم.هر چی dvd می گذارم داخل درایو اصلا نمی تونه بخونه.
حالا چی کار کنم اگر درایو بلوری مشکل داشته باشه عوضش می کنن؟ قاعدتا پولی که نباید پرداخت کنم؟
اگه بخوام درایو بلوری رو با یه دی وی دی رایتر تعویض کنم مشکلی پیش نمی آد؟
لطفا کمک کنید

sm3691
03-09-2011, 08:18
سلام
ببخشید وقتتون رو میگیرم
من یه asus n71 jq دارم که مدتی یه سری نویز تو تصویر اومده ( عموما قرمز و سبز) که این نویز ها دقیقا مثل برفک هستند اما باریک و کنار هم به توصیه دوستان تو همین تاپیک لپتاپ رو پیش نمایندگی بردم نمایندگی گفت درایور کارت گرافیک رو اپدیت کن
اپدیت کردم و نویز هایی که تقریبا تمام صفحه رو می گرفتن و در هر بار کار کردن میو مدن برایه دو هته ای رفتن به طور کامل بعد از دو هفته دوباره شروع شد منتها بسیار کمتر از قبل من ویندوز رو از طریق ریکاوری عوض کردم بعد اپدیت درایور و دوباره یه مدت خوب بود ولی باز هر چند وقت یکبار همون نویز ها میومدن و یا سریع به فاصله چند ثانیه می رفتن و یا بعضی وقتها تا خاموش نمیکردم نمیرفتن . گذشت تا به direct x فک کردم اپدیتش رو گرفتم و نصب کردم باز خیلی بهتر شد ولی هنوز وجود داره حالا سوال من اینه که با اینکه با این کارهایه نرم افزاری بهتر میشه ممکنه با خرید ه یه ویندوز جدید مشکل حل شه ؟
واینکه اگه سخت افزاریه حدود خرجش چقدره؟ اینو هم بگم که وقتی نویز نیست ال سی دی سالمه سالمه
یکی جواب منو نمیده؟ خیلی نگران لپ تاپم هستم

r0zeabi
03-09-2011, 19:23
سلام من و دوستم هر دو وایو داریم ولی دوست 3 ماه از من زودتر گرفته امروز میگفت ویندوزش ارور داده که باید اکتیو کنه موقعی که لب تاب رو گرفتم فروشنده سی دی ویندوز رو بهموم نداد و گفت باید ریکاوری ازش بگیریم آیا ویندوزی که رو لب تاب های سونی وایو هست تریال هست؟ در ضمن گارانتی من ایران رهجویه ولی دوستم بدون گارانتی گرفته ممکنه این اتفاق برا منم بیفته؟
چکار باید کرد که این مشکل پیش نیاد؟
اگه این اتفاق افتاد با ریکاوری حل میشه؟
ممنون

ShahrokH_rt
04-09-2011, 13:01
سلام من و دوستم هر دو وایو داریم ولی دوست 3 ماه از من زودتر گرفته امروز میگفت ویندوزش ارور داده که باید اکتیو کنه موقعی که لب تاب رو گرفتم فروشنده سی دی ویندوز رو بهموم نداد و گفت باید ریکاوری ازش بگیریم آیا ویندوزی که رو لب تاب های سونی وایو هست تریال هست؟ در ضمن گارانتی من ایران رهجویه ولی دوستم بدون گارانتی گرفته ممکنه این اتفاق برا منم بیفته؟
چکار باید کرد که این مشکل پیش نیاد؟
اگه این اتفاق افتاد با ریکاوری حل میشه؟
ممنون

سلام
ویندوزی که اورجینال نباشه و یا اکتیو نشده باشه به محض اینکه به اینترنت وصل شی یه شمارش معکوس شروع میشه که بعد از یه مدت ویندوز اررو فعال سازی میده.
شمام برای اینکه بفهمی ویندوزت اکتیوه یا نه از control panel -> system میتونی ببینی.
در ضمن با ریکاوری فقط همون ویندوز تریال دوباره برگردونده میشه و فایده ای نداره، اگه ویندوزت اکتیو نشده از پک های windows 7 loader برای فعال سازیش میتونی استفاده کنی.

ehsanpo
04-09-2011, 13:57
سلام به دوستان
من هنوز نتونستم Express Gate لپ تاپ ASUS N53SV رو ببینم
وقتی از این طریق لپ تاپ رو روشن می کنی یه پنجره میاد که زبان رو می خواد وقتی انتخاب می کنی و OK رو میزنی همون جا می ایسته و باید لپ تاپو خاموش کنی تا درست بشه.
حتی دوباره هم نصب کردمو نشد.
به نظر عزیزان چه کنم

kian00sh
04-09-2011, 21:46
سلام یه مشکلی برام پیش اومده تا لپ تابو روشن میکنم داغ میکنه گرماش میره رو 90!!!!!!!
قبلا اینطوری شده بود alt+ctrl+del میزدم از توی منوی processes اگر ویروسی بود که به cpu فشار میاورد end process میکردم ولی حالا همه رو حد عادین و هیچکدوم بیشتر نیستن مشکل چیه؟ احتمال داره ویروس باشه ولی اینجا نشون نده؟
لطفا کمک کنید چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kian00sh
04-09-2011, 22:23
ویروسو پیدا کردم اسمش conhost هست چطور پاکش کنم end process میزنم ولی بعد چند دقیقه دباره میاد
انتی ویروسم ندارم بدون انتی ویروس میشه یا باس بگیرم
لطفا زود جواب بدین مرسیییییییییییییییییییییی یییییی

superior
04-09-2011, 22:32
دوستان پشت dell xps من یه جا وتسه سیمکارت هست . ولی تاحالا موفق نشدم باهاش به اینترنت وصل بشم و نمی دونم اصلا کارش چیه لطفا یکی در مورد نحوه استفاده ازش توضیح بده...

؟
نبود؟
؟؟؟؟؟؟؟؟

عليرضا خان
05-09-2011, 13:55
خانه ما دو طبقه است.

مودم وايرلس در طبقه بالا قرار دارد و در طبقه پايين آنتن نمي دهد.

چكار كنم تا با لپ تاپم بتوانم از طبقه پايين هم به اينترنت متصل شوم؟

amin n & i series
06-09-2011, 12:57
سلام به همگی
دوستان من یه K53SV خر یدم میخوام بدونم B3 هست مادربردش یا نه ؟؟؟عکسی که با CPZ گرفتم واستون میذارم .ممنون:10:

alireza-01010
09-09-2011, 20:59
دوست عزیز برای اینکه بتونی اون ویروس حذف کنی باید با ویندوز LIVE یا XP SP3 بیای بالا تا هیچ برنامه ای اجرا نشه.جون با توجه به چیزی که گفتی این ویروس اگر ویروس باشه جزو یکی از برنامه های سیستمی شده و هر دفعه قطعش کنی دوباره بالا میاد.
یا با نرم افزارهای BOOTABLE باید اینکار انجام بدی

mehrdad8086
10-09-2011, 15:21
خانه ما دو طبقه است.

مودم وايرلس در طبقه بالا قرار دارد و در طبقه پايين آنتن نمي دهد.

چكار كنم تا با لپ تاپم بتوانم از طبقه پايين هم به اينترنت متصل شوم؟

دوست من اصولا این امر به فونداسیون طبقات و نوع مودم شما بستگی داره:31:

بهتره ابتدا نوعش رو مشخص کنید.

و اینکه می تونید از آنتنهای بزرگتر وایرلس که به پشت مودم متصل می شوند رو استفاده نمایید.

و منطقه بیشتری رو تحت پوشش قرار بدین:11:

reza_jolie
13-09-2011, 09:58
سلام. یه لپ تاپ Dell Vosro 3350 دارم که یه رم 4GB 1333Mhz روش نسبه. می خواستم بدونم حداکثر باس رمی که میشه روش سوار کرد چنده؟

ssma1368
13-09-2011, 16:15
سلام من نمی تونم پرینتر hp 1020 رو روی ویندوز 7 64bit لپ تاپم نصب کنم.
داریور مخصوص 64 بیت رو دارم ام وقتی می خوام نصبش کنم میگه اتصال بین پرینتر و لپ تاپ برقرار نیست و میگه
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza-01010
13-09-2011, 20:25
سلام من نمی تونم پرینتر hp 1020 رو روی ویندوز 7 64bit لپ تاپم نصب کنم.
داریور مخصوص 64 بیت رو دارم ام وقتی می خوام نصبش کنم میگه اتصال بین پرینتر و لپ تاپ برقرار نیست و میگه
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قبل از نصب نرم افزار، لپ تاپ به پرینتر توسط کابل وصل کن و بعد نرم افزار نصب کن ببین باز هم ارور میده.
اگر بازم ارور داد شاید یک Runtime نصب نکردی یا یک نرم افزار جانبی .
ببین کابلش سالم هست یا درگاهی که بهش کابل وصل میکنی سالم .

ssma1368
13-09-2011, 22:27
شاید یک Runtime نصب نکردی یا یک نرم افزار جانبی .
آقا این قسمت رو متوجه نشدم اما بقیه فرمایشاتتون رو چک کردم و مشکل حل نشد.:41:

JhCo
13-09-2011, 22:27
با سلام
تو لپ تاپ 4030 كه گرافيك 512 ati 5430 يا همچين چيزي داره.اينكه ميگن مي تونه از رم سيستم شير كنه چطوريه؟چون تو بايوسش چيزي نيست.نرم افزار خاصي داره؟چون هر چي نگاه مي كنم همون 512 است.

alireza-01010
14-09-2011, 11:35
آقا این قسمت رو متوجه نشدم اما بقیه فرمایشاتتون رو چک کردم و مشکل حل نشد.:41:
دوست عزیز
بعضی نرم افزارها برای نصب ، به یک سری نرم افزارهای جانبی احتیاج دارند مثل Microsoft .NET Framework و Microsoft Visual C++ و ...
شما باید ببینی کدوم لازم داره نصب کنی.
اگر بازم نشد با توجه به اینکه گفتی کد 43 هست این کارها انجام بده
1)باید درایورهات آپدیت کنی
2)این نرم افزار بگیر نصب کن .
fixmyerror.reimage.revenuewire.net/reimage-pc-repair/download?Windows%20Code%2043
بعضی موقع ها هم به خاطر ویروس این ارور میده.

musa
14-09-2011, 11:51
با سلام

لپ تاپ Asus K43sv دارم که ویندوز سون 32 نصب کردم و موقع نصب درایورهاش با این پیغام مواجه میشم

ممنون میشم دوستان راه حلی برای این مشکل پیشنهاد بدهند .

با تشکر

alireza-01010
14-09-2011, 12:39
با سلام

لپ تاپ Asus K43sv دارم که ویندوز سون 32 نصب کردم و موقع نصب درایورهاش با این پیغام مواجه میشم

ممنون میشم دوستان راه حلی برای این مشکل پیشنهاد بدهند .

با تشکر
اگه لپ تاپت اسوس هست پس چرا این ارور میده؟؟؟!!!!!!!

musa
14-09-2011, 17:45
اگه لپ تاپت اسوس هست پس چرا این ارور میده؟؟؟!!!!!!!

خودم هم موندم این پیغام ها رو برای چی میده .

منتظر کمک دوستان هستم .