PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26

biostar
08-05-2011, 23:17
با سلام به همه
آقا من 2 شب پیش یه لب تاپ 5010 دل خریدم . حتما میدونید که اینا به سورت داس بیرون میاد یعنی بدون ویندوزه.
این طرف که ازش خریدم خودش ویندوز 7 64 بیتی نصب کرد تو نصب کارت گرافیک مشکل داشت ولی حل شد.
الان من چند تا بازی نصب کردم ولی اکثر بازی ها با رزولیشن کوچیک و نصفه صفحه میاد . تو تنظیمات خود بازی ور رفتم ولی فول اسکرین نمیشه یعنی سمت راست و چپ مانیتور سیاهه. بازی وارکرافت و بازی ند فور اسپید پرو استریت رو نصب کردم ولی نصفه صفحه است. چیکار کنم؟
شما راهی بگین
در ضمن خود ویندوز هم 4 نوع رزولیشن بیشتر نداره.
به نظر شما مشکل از چیه
دارم دیوونه میشم . تو رو خدا اگه کسی سر در میاره کمکم کنه.
ممنون از بچه های گل پی سی ورلد.
اینم عکس که منظورمو بهتر بفهمید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5010 دارید؟
یا 5110 ؟

مدل های 5010 که از گرافیک ATI استفاده میکنند و هیچ مشکلی هم از تظر گرافیکی نباید داشته باشند.
مگر اینکه درایور رو به اشتباه نصب کنی ،

اما اگر مدل 5110 هست باید درایور رو از سایت Nvidia دانلود و نصب کنی. مسلما مشکلت حل خواهد شد

اینجا رو ببین :

Mohammadkiller
09-05-2011, 08:31
5010 دارید؟
یا 5110 ؟

مدل های 5010 که از گرافیک ATI استفاده میکنند و هیچ مشکلی هم از تظر گرافیکی نباید داشته باشند.
مگر اینکه درایور رو به اشتباه نصب کنی ،

اما اگر مدل 5110 هست باید درایور رو از سایت Nvidia دانلود و نصب کنی. مسلما مشکلت حل خواهد شد

اینجا رو ببین :

نه عزیز مدل من 5010 core i5 اصلا خود ویندوز چند نوع رزولیشن باید داشته باشه؟
اینی که من دارم 4 نوع رزولیشن داره :2 نوع عریض و 2 نوع معمولی که دو طرف مانیتور سیاه هستند.
چیکار کنم؟
میتونید منو راهنمایی کنید که ویندوز xp نصب کنم؟ شاید درست شد.

siyanor
09-05-2011, 10:53
نه عزیز مدل من 5010 core i5 اصلا خود ویندوز چند نوع رزولیشن باید داشته باشه؟
اینی که من دارم 4 نوع رزولیشن داره :2 نوع عریض و 2 نوع معمولی که دو طرف مانیتور سیاه هستند.
چیکار کنم؟
میتونید منو راهنمایی کنید که ویندوز xp نصب کنم؟ شاید درست شد.

دوست عزيز اگه خودتون اين ويندوز رو نصب كرديد (بدون لايسانس بوده) ,من هم به شما پيشنهاد ميكنم كه يه بار ديگه درايور كارت گرافيكى رو نصب كنيد , در ضمن اگه لپ تاپ با ميندوز 7 مشكلى نداره به ويندوز xp بر نگرد ,براى حل كردن مشكلت هيچ وقت صورت مساله رو پاك نكن (:10:)

mahan1380
09-05-2011, 11:00
سلام - من يك مدل dell 5010n دارم كه گاهي اوقات اگه بافشار معمولي كه به بقيه كليدها مي اورم كليد a را فشار بدم عمل نمي كنه وحتما بايد بافشار بيشتري روي دكمه بزنم تا عمل كنه اگه راهنمايي كنيد متشكر مي شم .

mortezaon
09-05-2011, 11:22
سلام - من يك مدل dell 5010n دارم كه گاهي اوقات اگه بافشار معمولي كه به بقيه كليدها مي اورم كليد a را فشار بدم عمل نمي كنه وحتما بايد بافشار بيشتري روي دكمه بزنم تا عمل كنه اگه راهنمايي كنيد متشكر مي شم .
سلام هر دکمه یه عمر مفیدی داره
که تو کاتالوگش نوشته مثلا عمرش 1 میلیون ضربه هست
شما ابتدا با دقت زیر دکمه را تمیز کن تا معلوم بشه چیزی زیرش گیر نکرده
اگه درست نشد و خیلی حساسی
هزینه تعویض کیبرد لپ تاپ دل مابین 40 تا 50 هزار تومنه

.

Mohammadkiller
09-05-2011, 15:59
آقا مشکل من حل شد. من به وسیله این متن تونستم مشکلمو حل کنم:

البته به معرفی دوست گلم تو این سایت:

مشکل من از Regedit حل شد.
ممنون از همه شما

Masoud 206-16v
09-05-2011, 19:43
وقت بخير
لپ تاپ من سوني pvccw2h/g هستش . امروز تا روشنش كردم اول كه خيلي ديرتراز هميشه بالا امد و چراغ هارد سيستم هم بصورت ثابت هستش و دائم روشن هست.
آيا مشكلي با هارد داره يا از نرمافزار هست.
ويندوز سون پرفشنال روي لپ تاپ نصب هست.
با تشكر

kingtak
09-05-2011, 22:04
چند روزیه یه لپ تاپ asus n43jm خریدم.یه مشکل گرافیکی دارم.اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.
اول اینکه رزولیشنش 1024*768 .و نمیتونم از این کوچیکترش کنم.
دوم اینکه خیلی تصویر رو میکشه یعنی پهنای صفحه خیلی زیاده.دایره رو یه ضره شبیه بیضی نشون میده.به نظرتون می تونه مشکل درایور داشته باشه؟:41:

Pami
11-05-2011, 10:28
وقت بخير
لپ تاپ من سوني pvccw2h/g هستش . امروز تا روشنش كردم اول كه خيلي ديرتراز هميشه بالا امد و چراغ هارد سيستم هم بصورت ثابت هستش و دائم روشن هست.
آيا مشكلي با هارد داره يا از نرمافزار هست.
ويندوز سون پرفشنال روي لپ تاپ نصب هست.
با تشكر

مشکل از خود ویندوز و شاید از برنامه ای باشه .
اگه درست نشد آخرین راه ریکاوری کردن هست .

چند روزیه یه لپ تاپ asus n43jm خریدم.یه مشکل گرافیکی دارم.اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.
اول اینکه رزولیشنش 1024*768 .و نمیتونم از این کوچیکترش کنم.
دوم اینکه خیلی تصویر رو میکشه یعنی پهنای صفحه خیلی زیاده.دایره رو یه ضره شبیه بیضی نشون میده.به نظرتون می تونه مشکل درایور داشته باشه؟:41:

شما باید رزولوشن native استفاده کنید تا تصویر درست داشته باشید یعنی 1366در768 ، معلومه وقتی 1024در768 بزارید نسبت صفحه میشه 4 به 3 و قاعدتا باید تصویر بصورت افقی کشیده بشه .
ربطی به درایور نداره

omid.pari
11-05-2011, 19:52
سلام دوستان
لپ تاپ ایسوز دارم که هاردش 500 گیگه. که واسه من جوابگو نیست.
میخوام بدونم میشه هاردشو ارتقا بدم به 1 ترا
با تشکر

Pami
12-05-2011, 10:39
بله میشه ، البته 1 ترابایت 2.5 اینچی کم گیر میاد .

omid.pari
12-05-2011, 13:00
بله میشه ، البته 1 ترابایت 2.5 اینچی کم گیر میاد .

ممنون
نمیشه یه 500 گیگ دیگه بزارند روش با هم بشه 1 ترا؟
در ضمن هارد لپتاپ کدو قسمت لپ تاپه؟ باز و بستن که مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ببخشید دیگه این سوالم بگید ممنون میشم هارد لپ تاپ که با هارد PC فرقی نداره؟ از قیمتاش هم خبری دارین؟

nimas2
13-05-2011, 10:33
سلام
من ی وایو core i3 و 4 گیگ رم دارم و گرافیک 512 ب نظرتون الان چرا سرعتش اومده پایین و هر کاری میکنم مثلا ی وقتایی تایپ میکنم نمینویسه بعد همرو یجا مینویسه؟ چیکار کنم سرعت عملکرد لبتاپ بهتر بشه

siamakfaraji
13-05-2011, 13:30
سلام.این اروور یعنی چی؟بدم گارانتی لپ تاپ رو؟ویندوز عوض کنم درست می شه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piroooz
13-05-2011, 13:58
سلام
من ی وایو core i3 و 4 گیگ رم دارم و گرافیک 512 ب نظرتون الان چرا سرعتش اومده پایین و هر کاری میکنم مثلا ی وقتایی تایپ میکنم نمینویسه بعد همرو یجا مینویسه؟ چیکار کنم سرعت عملکرد لبتاپ بهتر بشه
استارت آپ ویندوز را از برنامه هایی که مورد نیاز نیست خالی کنید ...
لیست برنامه های Task Maneger را یه نگاه بندازید ببینید مورد مشکوکی نمیبینید ...
در صورت امکان هم یکبار ویندوزتون را عوض کنید

piroooz
13-05-2011, 14:16
سلام.این اروور یعنی چی؟بدم گارانتی لپ تاپ رو؟ویندوز عوض کنم درست می شه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظرم هاردتون دچار بدسکتور شده است ...
چند تا کار میتونید انجام بدید ...
اول اینکه سیسنم عاملتون را عوض کنید ...
دوم اینکه از نرم افزار های رفع بد سکتور استفاده کنید (HDD Rengenerator ، MAX Plus , ...)
در آخر هم گارانتی

pasha-85
13-05-2011, 15:25
اگه گارانتی خوب داره بده گارانتی

pasha-85
13-05-2011, 15:30
یه سوال .من یه لپ تاپ دارم که خاموش نمیشه ..هایبر نیت میشه ولی خاموش نمیشه ..! تنظیمات پاور اپشن رو چک کردم مشکلی نداشت .یه نرم افزار هم مایکروسافت واسه سریعتر خاموش شدن بود اونم نصب کردم نشد ..فقط با دکمه میشه ..کسی این مشکل براش پیش اومده ؟؟

Pami
14-05-2011, 11:22
ممنون
نمیشه یه 500 گیگ دیگه بزارند روش با هم بشه 1 ترا؟
در ضمن هارد لپتاپ کدو قسمت لپ تاپه؟ باز و بستن که مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ببخشید دیگه این سوالم بگید ممنون میشم هارد لپ تاپ که با هارد PC فرقی نداره؟ از قیمتاش هم خبری دارین؟

لپ تاپ شما یه دونه اسلات هارد بیشتر نداره و نمیشه 2 تا نصب کرد . تعداد معدودی لپ تاپ های 17 و 18 اینچی هستن که 2 تا اسلات هارد دارن .
هارد رو معمولا از پشت لپ تاپ با باز کردن کاورش در میارن ، هیچ مشکلی نداره و خطری ایجاد نمیکنه .
هارد لپ تاپ 2.5 اینچی هست و کوچکتر از 3.5 اینچی های دسکتاپ .
قیمت 750 گیگ 7200 دور هیتاچی یادم باشه 120 هزار تومن بود .

این فرق هارد 2.5 با 3.5 :
البته الان اسلیم شدن و باریکتر هستن ولی اندازه کلی همینه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

erno69
14-05-2011, 16:12
با سلام خدمت دوستان عزیز...
میشه راهنمایی بفرمایید چطوری میتونم از card reader این مدل استفاده کنم؟؟؟

siamakfaraji
14-05-2011, 20:03
به نظرم هاردتون دچار بدسکتور شده است ...
چند تا کار میتونید انجام بدید ...
اول اینکه سیسنم عاملتون را عوض کنید ...
دوم اینکه از نرم افزار های رفع بد سکتور استفاده کنید (HDD Rengenerator ، MAX Plus , ...)
در آخر هم گارانتی
رفتم رو هر کدوم از درایو ها و propertis>tools<check drive رو زدم و کلیک بد سکتور رو زدم ...گشت اما هیچی پیدا نکرد!!!!یعنی این برنامه هایی که فرمودید از این قوی تره؟؟ممنون:7:

pasha-85
15-05-2011, 00:28
سلام

رابط های گرافیکی رو غیر فعال کنید درست میشه سرعت هم بالاتر میره

M_S412
15-05-2011, 11:29
لب تاب من زیر باطریش یه جایی واسه سیم کارت داره ولی سیم کارت میزاری توش هیچ تغییری نمیکنه تو نت که جست و جو کردم گفتن تو ایران فعال نیست و یه جور سیم کارت خاص میخواد
حالا سوالم اینه یعنی هیچ راهی نداره فعالش کنی ؟
هیچ جور نمیشه سیم کارتشو گیر آورد؟لطفا مفصل توضیح بدین.

mbgh26
15-05-2011, 14:41
سلام دوستان
راستش مدل لپ تاپ من F113FX که 10 ماه پیش خریدمش
یه چند تا مشکل برام پبش اومده که ممنون میشم راهنمایی کنید
1- ویندوزم اورجینال خودشه ولی گجت هاش مشکل داره کار نمیکنه احساس میکنم تیاز به restory داره حالا من که از خوده ویندوز پارتیشن بندی کردم و 3تا الان درایو دارم اگه بخوام Windows restore factory کنم اون یکی درایو هام اطلاعاتش نپره؟؟؟

2- چند وقتیه که این cpu دور فنش بالاست و زباد صدا میده!! میتونه از ویندوز باشه؟؟ اگه از بغل با سشواری چیزی بدون باز کردن گرد گیری کنم مشکلی نداره؟؟ در کل پیشنهادتون واسه کم شدن صداش چیه؟؟؟

3- مرسی از همتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M_S412
15-05-2011, 17:15
کسی نتونست کمک کنه؟

siyanor
15-05-2011, 18:26
لب تاب من زیر باطریش یه جایی واسه سیم کارت داره ولی سیم کارت میزاری توش هیچ تغییری نمیکنه تو نت که جست و جو کردم گفتن تو ایران فعال نیست و یه جور سیم کارت خاص میخواد

دوست عزيز مدلش بو بگو تا بهتر بهت يارى برسه :10:
به احتمال زياد سيم كارت تلفن همراه ميخوره (بغلش معمولا مينويسه)بعد فكر كنم شما بايد برنامه اون شركت رو بريزيد رو نوت بوك كه بتونيد از اين طريق به نت وصل بشيد ,,,,:8:

pasha-85
15-05-2011, 20:19

بله سیم کارت موبایل میخوره برای استفاده از شبکه 3g که تو ایران فعال نیست

M_S412
16-05-2011, 10:04
xps l501x dell اینم مدلش
فقط امکان استفاده از 3g رو داره یعنی هیچ راهی نداره از 2.5g استفاده کرد؟ ولی من در اصل میخوام کاراین مودم های سیم کارت خور رو واسم انجام بده
ولی اگه راهی داشته باشه که بشه باهاش تماس برقرار کردم خوبه
ممنون

petozherver
16-05-2011, 21:22
دوستان اگه من بخوام لب تاب رو به کامپیوتر شبکه کنم نیاز به کابل لن هست درسته؟
چه جوری میشه لب تاب رو به کامپیوتر شبکه کرد؟

مثلا می خوام فیلما رو از کامپیوتر بریزم تو لب تاب. اگه توضیح بدین ممنون میشم.

M_S412
16-05-2011, 21:33
فقط یه کارت شبکه واسه کامبیوترت میخوای همین

Pami
17-05-2011, 00:48
دوستان اگه من بخوام لب تاب رو به کامپیوتر شبکه کنم نیاز به کابل لن هست درسته؟
چه جوری میشه لب تاب رو به کامپیوتر شبکه کرد؟

مثلا می خوام فیلما رو از کامپیوتر بریزم تو لب تاب. اگه توضیح بدین ممنون میشم.

شما باید برای دسکتاپ هم کارت شبکه داشته باشید ( پورت RJ45 )
کابل رو وصل میکنین و هر دوتا سیستم رو Ip مجزا میدین .
فایلهایی که میخواین بفرستین رو Share میکنین و از دستگاه دیگه با ارسال Ip اون یکی به فایلها دسترسی دارید .
باید تنظیمات Sharing هم چک بشه تا اجازه دسترسی به فایلها رو داشته باشین .
البته من خیلی خلاصه گفتم ، بهتره در انجمن شبکه سوال کنین .

رضا امیر
17-05-2011, 07:35
کسی نتونست کمک کنه؟
سلام دوست من
به عرضتان برسانم بنده در امریکا ساکن هستم و ما چندین نوع شبکه اینترنتی داریم
wi-fi
3G
4G که سرعت بالا دارد و برای انتقال تصویر و مدیا همراه با صوت میباشد.

خوب در ایران برای سیم کارت همراه اول و هم برای ایرانسل بر روی سیم کارت متصل به گوشی قابلیت داشتن اینترنت را دارید ولی فقط برای همان ها و متاسفانه شبکه های Wireless قوی هم فقط برای آنتن های پوینت تو پوینت است و کسانی هم که از دیگر مودم های شبکه بیسیم بهره میبرند تا آنجا که بنده اطلاع دارم مشکلات فراوان دارند که عمده آنها سرعت پایین است .
دیگر نوع های شبکه اینترنت هم که در ایران وجود ندارند تا از آنها بهره ببرید
باید به عرضتان برسانم شبکه وایمکس نیز ربطی به هیچ کدام ندارد و با مودم خاص خود امواج ماکو ویو را میگیرید. میتوان آن را نوع پیشرفته wi-fi دانست که رقیب DSL است از نظر سرعت ( البته ما که ندیدیم).

خوب از تمام این حرف ها گذشته برای دریافت GPRS شما فقط یک راه دارید آنهم این است که سیم کارت را درون گوشی خود نگه
دارید و گوشی را به سیستم وصل نماید ( با کابل رابط خودش ) و پس از شناسایی گوشی یا از طریق ایجاد یک کانکشن Dial up و انتخاب گوسی بع عنوان مودم و دادن شماره تلفن #8***99* به جای شماره ISP به اینترنت متصل شوید و یا از طریق نرم افزار مختص گوشی.

petozherver
17-05-2011, 19:42
شما باید برای دسکتاپ هم کارت شبکه داشته باشید ( پورت RJ45 )
کابل رو وصل میکنین و هر دوتا سیستم رو Ip مجزا میدین .
فایلهایی که میخواین بفرستین رو Share میکنین و از دستگاه دیگه با ارسال Ip اون یکی به فایلها دسترسی دارید .
باید تنظیمات Sharing هم چک بشه تا اجازه دسترسی به فایلها رو داشته باشین .
البته من خیلی خلاصه گفتم ، بهتره در انجمن شبکه سوال کنین .

من رفتم از یه مغازه کامپیوتری سوال کردم گفت کارته شبکه رو همه کامپیوترا دارن مگر اینکه قدیمی باشن.منظور شما از کارت شبکه همون جایه لن مادربورد هست؟

jasem.rasoli
17-05-2011, 19:51
من یک لپ تاپ DELL 1520 دارم که جدیدا یک طرف LCD اون تاریک شده و به سختی میشه دیدش در ضمن LCD صدای ویز ویز میده. ممنون میشم راهنماییم کنین.

eb7626
17-05-2011, 21:17
با عرض سلام
لطفا راهنمايي بفرماييد در لب تاپ asus k52jc مشكل قطعي صدا كه به صورت گاهگاهي به وجود مي آيد

چگونه قابل حل است؟

رضا امیر
18-05-2011, 06:10
من یک لپ تاپ DELL 1520 دارم که جدیدا یک طرف LCD اون تاریک شده و به سختی میشه دیدش در ضمن LCD صدای ویز ویز میده. ممنون میشم راهنماییم کنین.
سلام دوست من
این مشکل میتواند عموما" از لامپ بک لایت یا کابل اتصال آن باشد . در صورتیکه LCD مشکل داشته باشد تصویری ندارید ولی شما میگویید تصور وجود دارد ولی به سختی قابل رویت است . اگر بخواهم مثال بزنم مانند گوشی موبایل شما که وقتی لامپ بک لایت خاموش میشود تصویر دارید ولی تیره است و عموما" در زوز غیر قابل رویت.

رضا امیر
18-05-2011, 06:16
با عرض سلام
لطفا راهنمايي بفرماييد در لب تاپ asus k52jc مشكل قطعي صدا كه به صورت گاهگاهي به وجود مي آيد

چگونه قابل حل است؟
سلام دوست من
آیا صدای بلند گو ها ناگهان قطع میشود و یا شما از گوشی استفاده می کنید؟
در صورت اول خرابی جک و یا سردی لحیم چیپ صدا و یا گاها" خرابی در سیم های بلند گو و یا فیش های آن موجب این داستان میشود .
ولی اگر صدا در حین کار برای چند ثانیه از بین میرود مشکل میتواند ایرادات سخت افزاری و یا در 60% مواقع ایرادات نرم افزاری باشد .
و اگر از گوشی بهره میبرید آن را تعویض کنید و ممکن است خرابی از جک مادگی سوکت روی دستگاه باشد.

tagarg_yakh
18-05-2011, 09:49
سلام دوستان
یکی از دوستام یه لپ تاپ vaio سری CW داره ،مشکلی که براش وجود داره اینه که وقتی لپ تاپ فول شارژ هست و ازش استفاده نمیشه حدودا یک تا دو روز بیشتر شارژ نگه نمیداره ولی در حالت روشن میزان دشارژ باطری طبیعی هست، به نظر شما دوستان این که در حالت خاموش زیاد شارژ نگه نمیداره طبیعی هست ؟ اگه طبیعی نیست مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنون میشم که راهنمایی کنین:11:

hesam621
18-05-2011, 11:44
سلام خسته نباشین
من یه asus k42jc دارم نمی تونم هم زمان هد ست و میکروفن وصل کنم
چی کار کنم؟

Grand
18-05-2011, 19:07
سلام به همگی

من چند روزه یک وایو EB25FX گرفتم اما هر چی میگردم دنبال بلوتوثش پیداش نمی کنم!

اصلاً این مدل بلوتوث داره؟

pasha-85
19-05-2011, 01:16
اگر ایراد از لامپ بک لایت باشه کلا نور ندارید و تصاویر رو بدون نور و خیلی تیره میبینید .. اگر فقط یک طرف باشه من فکر میکنم ال سی دی خراب شده چون اون لامپ مثل یه مهتابی زیر ال سی دی هست و نمیتونه یه طرفش سوخته باشه

hesam621
20-05-2011, 00:30
سلام خسته نباشین
چی کار کنم؟

pasha-85
20-05-2011, 11:53
سلام خسته نباشین
چی کار کنم؟

تنظیمات کارت صدا رو چک کنید

---------- Post added at 01:53 PM ---------- Previous post was at 01:52 PM ----------

من رفتم از یه مغازه کامپیوتری سوال کردم گفت کارته شبکه رو همه کامپیوترا دارن مگر اینکه قدیمی باشن.منظور شما از کارت شبکه همون جایه لن مادربورد هست؟

بله اون کارت شبکه هست

my90d
22-05-2011, 19:08
سلام
من یه asus k53s دارم که وقتی روشن میکنم لوگوی asus میاد و بعدش صفحه سیاه میشه در ضمن هیچ cd بوتی رو هم نمی شناسه که من بتونم دوباره ویندوز نصب کنم یا ریکاوری کنم

لطفا کمک کنید

ata.royalfalcon
22-05-2011, 20:36
سلام
من یه asus k53s دارم که وقتی روشن میکنم لوگوی asus میاد و بعدش صفحه سیاه میشه در ضمن هیچ cd بوتی رو هم نمی شناسه که من بتونم دوباره ویندوز نصب کنم یا ریکاوری کنم

لطفا کمک کنید

سلام
در همان لحظه ای که لوگوی اسوس ظاهر میشه چندبار دکمه F2 رو بزنین تا تنظیمات بایوس ظاهر شود .
در بایوس باید دنبال گزینه ای بگردین که بوت رو از cd و یا DVD شروع میکنه و سپس CD/DVD ویندوز رو بذارین و تنظیمات رو ذخیره کنین و خارج شوید . به محض اینکه سیستم ریستارت شد از cd بوت خواهد شد.

javad026
22-05-2011, 22:03
سلام
چراوقتی من واردبعضی سایت هاكه تبلیغاتش بصورت سریع روشن وخاموش میشه -میشم بعد از دو سه دقیقه كل برنامه ها ی درحال كاروسایتهایی كه واردشون شدم موقتا ازكارمی افتندوبعدصفحه لب تابم خاموش میشه وبصورت سیاه درمی یاد ودوثانیه بعد دوباره به حالت نرمال درمیاد وبرنامه ها یا سایت هایی كه ازكارافتاده بودند شروع به كارمیكنند -علت بروزاین به خاطرتبلیغاتی كه دراون سایت خاص بصورت چشمك زدن روشن وخاموش میشند البته وقتی چند صفحه ازاین نوع سایت هاروبازمیكنم چون تعداداونا بالا میره این وضع سریعتررخ میده البته هرسایتی كه این شكل ازتبلیغات رو داره برام مشكل ایجاد نمی كنه
حالا بایدچه طوری جلوی هنگ شدن موقت لب تابم رو وقتی به بعضی ازاین سایت ها وارد میشم بگیرم

Dell1558
22-05-2011, 22:19
سلام دوستان

من یه لپتاپ asus eee pc 1001pxd گرفتم که روش ویندوز نصب نبود ، خودم یک ویندوز xp نصب کردم و درایورهاشو نصب کردم . اما برای وایرلسش با اینکه درایورش هم نصبه اما کار نمی کنه ، واقعا اعصابم خرد شده ، کسی می دونه باید چه کار کنم ؟ راستی اون پایین رو عکسه کامپیوترا یه ضرب در زده و نوشته the cable in unplugged و وقتی کابل بهش وصل می کنم درست میشه اما وایرلسش کار نمی کنه

لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه

mariam2011
22-05-2011, 23:54
سلام
من Dell XPS 1330 دارم که به تازگی سون نصب کردم ولی يه مشکل اساسی در تايپ حرف "ی" دارم و مجبورم بجای دکمه "ی" کيبورد, شيفت رو بگيرم و از دکمه "ط" استفاده کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درغير اینصورت موجب انفصال حروف کلمه میشه.
حالا باز ميشه با کلی دردسر و زحمت اين مشکل رو حل کرد ولی مشکل اصلی اونجاست که من حروف "ی" رو روی صفحات وب هم همينطور ناقص ميبينم که خوندش رو برام دشوار و غيرممکن ميکنه و اعصابم خورد ميشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم فکر ميکنم که احتمالا گرافيک نصب نيست ولی ممکنه از چيز ديگه باشه!؟ اگه درايور بخواد چيکار کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا راهنماييم کنيد چون به دليل اين مشکل تو اين چند روز اصلا از لپ تاپم استفاده نکردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pasha-85
23-05-2011, 00:16
سلام
من Dell XPS 1330 دارم که به تازگی سون نصب کردم ولی يه مشکل اساسی در تايپ حرف "ی" دارم و مجبورم بجای دکمه "ی" کيبورد, شيفت رو بگيرم و از دکمه "ط" استفاده کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درغير اینصورت موجب انفصال حروف کلمه میشه.
حالا باز ميشه با کلی دردسر و زحمت اين مشکل رو حل کرد ولی مشکل اصلی اونجاست که من حروف "ی" رو روی صفحات وب هم همينطور ناقص ميبينم که خوندش رو برام دشوار و غيرممکن ميکنه و اعصابم خورد ميشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم فکر ميکنم که احتمالا گرافيک نصب نيست ولی ممکنه از چيز ديگه باشه!؟ اگه درايور بخواد چيکار کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا راهنماييم کنيد چون به دليل اين مشکل تو اين چند روز اصلا از لپ تاپم استفاده نکردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب برید ببینید گرافیک نصب شده یا نه ..چرا احتمالا ...!!! نهایتا اگر درایورش رو ندارید دانلود میکنید ..نگرانی نداره که ..و اینکه اصلا نمیتونه از گرافیک باشه ..هیچ ربطی هم نداره ..احتمالا تنظیمات language option شما اشتباه هست یا مثلا فارسی نیست و عربی هست ..که باید چکش کنید ..از چه ویندوزی استفاده میکنید ؟؟

pasha-85
23-05-2011, 00:23
سلام
چراوقتی من واردبعضی سایت هاكه تبلیغاتش بصورت سریع روشن وخاموش میشه -میشم بعد از دو سه دقیقه كل برنامه ها ی درحال كاروسایتهایی كه واردشون شدم موقتا ازكارمی افتندوبعدصفحه لب تابم خاموش میشه وبصورت سیاه درمی یاد ودوثانیه بعد دوباره به حالت نرمال درمیاد وبرنامه ها یا سایت هایی كه ازكارافتاده بودند شروع به كارمیكنند -علت بروزاین به خاطرتبلیغاتی كه دراون سایت خاص بصورت چشمك زدن روشن وخاموش میشند البته وقتی چند صفحه ازاین نوع سایت هاروبازمیكنم چون تعداداونا بالا میره این وضع سریعتررخ میده البته هرسایتی كه این شكل ازتبلیغات رو داره برام مشكل ایجاد نمی كنه
حالا بایدچه طوری جلوی هنگ شدن موقت لب تابم رو وقتی به بعضی ازاین سایت ها وارد میشم بگیرم

این کارا که میگم میتونه به احتمال زیاد مشکلتو حل کنه ..اولا pop-up blocker رو همیشه روشن بزار .بعد اگر میخوای اون نمایش های تبلیغاتی رو نبینی برو تو tools>option>advanced تب multimedia رو پیدا کن و باتن رادیویی که برای نشون دادن انیمیشن ها هست رو غیر فعال کن ...و در اخر که محتویات temp رو پاک کن تا سرعتت بهتر بشه ..

mariam2011
23-05-2011, 00:40
خب برید ببینید گرافیک نصب شده یا نه ..چرا احتمالا ...!!! نهایتا اگر درایورش رو ندارید دانلود میکنید ..نگرانی نداره که ..و اینکه اصلا نمیتونه از گرافیک باشه ..هیچ ربطی هم نداره ..احتمالا تنظیمات language option شما اشتباه هست یا مثلا فارسی نیست و عربی هست ..که باید چکش کنید ..از چه ویندوزی استفاده میکنید ؟؟

ممنون از پاسخ سریعتون,
تو device manager هیچ خطایی دیده نمیشه ولی نوع "آداپتور نمایش"ش رو "استاندارد" نوشته! حالا نمیدونم نصب شده یا نه!؟
من الان دو زبان دارم که میتونم بینشون سوئیچ کنم, یکی English و یکی Persian ! یعنی هیچکدوم از این فرضیات صادق نیست و این آدمو گیج میکنه:9::23::ohno::question:

راستی ویندوزم رو هم گفته بودم که سون هستش

pasha-85
23-05-2011, 00:51
ممنون از پاسخ سریعتون,
تو device manager هیچ خطایی دیده نمیشه ولی نوع "آداپتور نمایش"ش رو "استاندارد" نوشته! حالا نمیدونم نصب شده یا نه!؟
من الان دو زبان دارم که میتونم بینشون سوئیچ کنم, یکی English و یکی Persian ! یعنی هیچکدوم از این فرضیات صادق نیست و این آدمو گیج میکنه:9::23::ohno::question:

راستی ویندوزم رو هم گفته بودم که سون هستش

خواهش میکنم ..مطمئن باشید از گرافیک نیست .روی کیبرد رو چک کنید ببینید چیزی رو شن نیست مثل scroll lock ..تو چه محیطی این مشکل رو دارید ؟...فارسی رو پاک کنید و دوباره نصب کنید ..از کیبرد خود ویندوز استفاده کنید ببینید باز اون مشکل هست یا نه .البته باید تمام راه هارو امتحان کرد :20:

alisoofi
23-05-2011, 11:49
سلام.من SR490JBB دارم که ویندوز ویستا اوریجینال داشت.ولی من روش سون نصب کردم و همه درایورهاشو از سایت esupport.sony دانلود کردم و نصب کردم.الان خیلی وقته که با سون دارم کار میکنم.تاحالا پیش نیومده بود که از HDMI استفاده کنم.چند روز پیش خواستم به TV وصلش کنم ولی TV اصلا نمیشناختش.هیچ عکس العملی از لپ تاپ هم دیده نمیشه.یه لپ تاپ سونی دیگه همون لحظه امتحان کردم فوری کار کرد.
میشه کمکم کنین.

pasha-85
23-05-2011, 16:35
سلام.من SR490JBB دارم که ویندوز ویستا اوریجینال داشت.ولی من روش سون نصب کردم و همه درایورهاشو از سایت esupport.sony دانلود کردم و نصب کردم.الان خیلی وقته که با سون دارم کار میکنم.تاحالا پیش نیومده بود که از HDMI استفاده کنم.چند روز پیش خواستم به TV وصلش کنم ولی TV اصلا نمیشناختش.هیچ عکس العملی از لپ تاپ هم دیده نمیشه.یه لپ تاپ سونی دیگه همون لحظه امتحان کردم فوری کار کرد.
میشه کمکم کنین.

وقتی به tv وصل کردید از کلید ترکیبی fn+f4 استفاده کنید ..احتمالا درست میشه

alisoofi
23-05-2011, 18:04
وقتی به tv وصل کردید از کلید ترکیبی fn+f4 استفاده کنید ..احتمالا درست میشه
fn+F4 یا fn+F7 ؟ الان کابل دستم نیست. پس چرا اون یکی به محض اینکه وصل کردم اتومات اومد؟اون یکی وایو سری f بود

Saeed System
23-05-2011, 20:25
سلام دوستان هارد لبتاپ به دسکتاب متصل میشه؟؟ یعنی اتصالش ساتاست؟

میشه باز کرد رو دسکتاب بست؟؟

piroooz
23-05-2011, 21:40

خیر دوست من ...
هارد نوت بوک 2.5 اینچی هست و هارد دسکتاپ 3.5 اینچی ...
بنداز تو سطل آشغال

pasha-85
23-05-2011, 21:46
fn+F4 یا fn+F7 ؟ الان کابل دستم نیست. پس چرا اون یکی به محض اینکه وصل کردم اتومات اومد؟اون یکی وایو سری f بود

روی کیبردتون رو f ها عکس مانیتور هست ..ببینید کدومشه و امتحان کنید

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

دوست عزیز اگر میخواید به اطلاعاتتون دسترسی داشته باشید باکس هایی هست که هارد لپ تاپ روش سوار میشه و با کابل usb میتونید به کامپیوترتون وصلش کنید

Pami
23-05-2011, 23:39
البته میشه ها بچه ها : دی
فقط نکته مهمش در پاورش هست که نباید از پاور ساتا 12 ولت استفاده بشه و باید پاور 5 ولت وصل بشه
یا حتی میشه با تبدیل پاور IDE به ساتا 5 ولت استفاده کرد
کابل ساتا هم که فرقی برای 3.5 اینچ یا 2.5 اینچ نمیکنه .

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:37 AM ----------

میشه کمکم کنین.

خب شما اول با استفاده از ترکیب FN با یکی از F ها ( فکر کنم برای این مدل F6 باشه ) ببینید کار میکنه یا نه
اگه کار نکرد باید بطور دستی از تنظیمات Display Option سوییچ کنید روی پورت HDMI .

mariam2011
24-05-2011, 01:16
خواهش میکنم ..مطمئن باشید از گرافیک نیست .روی کیبرد رو چک کنید ببینید چیزی رو شن نیست مثل scroll lock ..تو چه محیطی این مشکل رو دارید ؟...فارسی رو پاک کنید و دوباره نصب کنید ..از کیبرد خود ویندوز استفاده کنید ببینید باز اون مشکل هست یا نه .البته باید تمام راه هارو امتحان کرد :20:

سلام آقاي پاشا
يه نکته ميگم شايد پيدا کردن منبع مشکل رو مشخص تر کنه و اون اينکه من تو ديدن صفحات وب هم همين مشکل رو دارم (هم فايرفاکس و هم اکسپلورر)! يه نکته مهم ديگه هم اينه که من به پيشنهاد کي از دوستان Keyboard Change MRT رو هم نصب کردم، با ران کردن اين برنامه مشکل تايپ حل ميشه ولي مشکل رويت صفحات وب خير. بنظرم اين نشون از مشکل بزرگتر هستش! نظر شما چيه؟

Saeed System
24-05-2011, 07:37
سلام دوستان من یه لپ تاپ ارزون قیمت خریدم دیروز همون شبش سوخت .

فکر کنم علتش گرمای زیادی بود که داشت.. ولی آخرین بار سالم بود و خاموشش کردم و دیگه روشن نمیشه

لبتابش هم خیلی آشغاله

این مشخصاتشه :

cpu 500ghz
ram: 128mb
vga: 8 mb
hdd: 500gb

اگر درست نمیشه می خوام هاردش رو در بیارم بزنم به دسکتابم فهمیدم که باید برم تبدیل بخرم برای هاردش...

حالا سوال اینه که لبتاب درست میشه یا اینکه هاردش رو در بیارم و لبتاب دیگه کارش تمومه؟

الان مشکلش اینه که هر چی دکمه روشن شدنش رو میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده . باطریش هم سر جاشه و شارژ داره

و وقتی شارژرش هم بهش وصل میکنم دیگه باطرش چمک نمیزنه!! علامت شارژ شدن هم نمیده دیگه!

خدا بخیر کنه یعنی سوخته؟؟

mosolim
24-05-2011, 08:58
سلام
من یه لپ تاپ اینسپایرون 5110 گرفتم که گرافیکش gt525 هست اما این گرافیک در دسترس نیست و در واقع بعد از نصب کامل درایور ها گرافیکی که زد 64 mb بود و نوشته intel HD famili . حتی درایور مخصوص کارت های nvida هم نصب نمیشه و میگه چنین سخت افزاری وجود نداره . من می خواستم بدونم چطور میشه این گرافیک 525 و که 1 گیگ رم داره فعال کرد من با برنامه های تشخیص سخت افزار سیستم رو چک کردم و گرافیک بود که دقیقا نوشته nvidia geforce gt 525 ولی نمیتونم ازش استفاده کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید...

ata.royalfalcon
24-05-2011, 09:23
سلام
من یه لپ تاپ اینسپایرون 5110 گرفتم که گرافیکش gt525 هست اما این گرافیک در دسترس نیست و در واقع بعد از نصب کامل درایور ها گرافیکی که زد 64 mb بود و نوشته intel HD famili . حتی درایور مخصوص کارت های nvida هم نصب نمیشه و میگه چنین سخت افزاری وجود نداره . من می خواستم بدونم چطور میشه این گرافیک 525 و که 1 گیگ رم داره فعال کرد من با برنامه های تشخیص سخت افزار سیستم رو چک کردم و گرافیک بود که دقیقا نوشته nvidia geforce gt 525 ولی نمیتونم ازش استفاده کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید...

سلام
اينجا توضيح دادم كه چطوري دستي به گرافيك دوم سوييچ كنين

my90d
24-05-2011, 10:39
سلام
من وقتی از cd boot استفاده میکنم و boot from hard drive رو که میزنم میتونم ویندوزم بالا بیارم اما وقتی cd رو در میارم بعد از لوگوی asus یه صفحه سیاه میاد و crusor چشمک زن میمونه
در ضمن تو پارتیشن های هاردم یه پارتیشن جدید 99 mb ظاهر شده که هر کار میکنم از حالت primary در نمیاد
asus k53s

ata.royalfalcon
24-05-2011, 11:06
سلام
من وقتی از cd boot استفاده میکنم و boot from hard drive رو که میزنم میتونم ویندوزم بالا بیارم اما وقتی cd رو در میارم بعد از لوگوی asus یه صفحه سیاه میاد و crusor چشمک زن میمونه
در ضمن تو پارتیشن های هاردم یه پارتیشن جدید 99 mb ظاهر شده که هر کار میکنم از حالت primary در نمیاد
asus k53s

سلام
تو همون تنظيمات بايوس ، بوت اول رو روي هارد تنظيم كنيد.
شايد مشكل حل بشه

Pami
24-05-2011, 11:37
سلام دوستان من یه لپ تاپ ارزون قیمت خریدم دیروز همون شبش سوخت .

فکر کنم علتش گرمای زیادی بود که داشت.. ولی آخرین بار سالم بود و خاموشش کردم و دیگه روشن نمیشه

لبتابش هم خیلی آشغاله

این مشخصاتشه :

cpu 500ghz
ram: 128mb
vga: 8 mb
hdd: 500gb

اگر درست نمیشه می خوام هاردش رو در بیارم بزنم به دسکتابم فهمیدم که باید برم تبدیل بخرم برای هاردش...

حالا سوال اینه که لبتاب درست میشه یا اینکه هاردش رو در بیارم و لبتاب دیگه کارش تمومه؟

الان مشکلش اینه که هر چی دکمه روشن شدنش رو میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده . باطریش هم سر جاشه و شارژ داره

و وقتی شارژرش هم بهش وصل میکنم دیگه باطرش چمک نمیزنه!! علامت شارژ شدن هم نمیده دیگه!

خدا بخیر کنه یعنی سوخته؟؟

اگه خیلی قدیمی هست اصلا ارزش نداره دنبال تعمیراتش رفتن
ببرید لاشه اش ! رو آبش کنید و هاردش رو استفاده کنین .

Pami
24-05-2011, 12:26
برای استفاده هارد
فقط یه سوکت 5 ولت احتیاج دارین :

اینی که گذاشتم 12 ولت با 5 ولت با هم هست ، نوع 5 ولت سیم زرد رو نداره ( خودتون هم میتونید قطع کنید دستی )
بعدش یه تبدیل پاور IDE به ساتا و تمام

mosolim
24-05-2011, 12:50
سلام

یه سوال دیگه لپ تاپ نیاز به شارژ اولیه داره ؟ آگه آره چه مدت باید باشه؟

Vaioman
24-05-2011, 12:58
سلام

خیر.باطری یه مقدار به صورت اولیه شارژ داره شما این شارژ اولیه باطری رو مصرف کن و هر وقت آلارم شارژ داد بذار شارژ بشه و به همین ترتیب .مطلقآ باطری نیمه پر رو شارژ نکنید.

pasha-85
24-05-2011, 14:11
سلام آقاي پاشا
يه نکته ميگم شايد پيدا کردن منبع مشکل رو مشخص تر کنه و اون اينکه من تو ديدن صفحات وب هم همين مشکل رو دارم (هم فايرفاکس و هم اکسپلورر)! يه نکته مهم ديگه هم اينه که من به پيشنهاد کي از دوستان Keyboard Change MRT رو هم نصب کردم، با ران کردن اين برنامه مشکل تايپ حل ميشه ولي مشکل رويت صفحات وب خير. بنظرم اين نشون از مشکل بزرگتر هستش! نظر شما چيه؟

شما تو صفحات وب بايد راست كليك كنيد و encoding روي unicode utf8 بزاريد ..قائدتا بايد مشكلتون حل بشه

dragon-fly
24-05-2011, 14:24
سلام
دوستان من یک وایو f121 دارم.چند وقته خیلی داغ میکنه.
از چی میتونه باشه ؟
انتی ویروس دارم.ولی ممکنه ویروسی شده باشه ؟

pooriya_hp
24-05-2011, 14:25
ممکنه فن اش ایراد پیدا کرده !
+
اما کلا گرمای لپ تاپ طبیعی هست !

dragon-fly
24-05-2011, 14:49
ممکنه فن اش ایراد پیدا کرده !
+
اما کلا گرمای لپ تاپ طبیعی هست !
اخه 7-8 ماه بیشتر نیست خریدم.
گرما طبیعیه درست ،ولی دیگه نباید بسوزونه که.
اینکه میزارمش روی پام میسوزم هم طبیعیه ؟

pooriya_hp
24-05-2011, 15:15
گرمای سری F طبیعی هست ! ( نسبت به سری های دیگه سونی کمی بیشتر داغ میکنه )

بهتره شما دمای کامپیوترتون رو بگیرید و اینجا قرار بدید !

موفق باشی

piroooz
24-05-2011, 15:17
سلام
دوستان من یک وایو f121 دارم.چند وقته خیلی داغ میکنه.
از چی میتونه باشه ؟
انتی ویروس دارم.ولی ممکنه ویروسی شده باشه ؟
فنش با دور بالا کار میکنه؟
لیست برنامه های تسک منیجر را یه نگاه بنداز ببین برنامه ها در چه حالن ؟(CPU چند درصده؟)
احتمالا مشکل از ویروس باشه

dragon-fly
24-05-2011, 15:25
گرمای سری F طبیعی هست ! ( نسبت به سری های دیگه سونی کمی بیشتر داغ میکنه )

بهتره شما دمای کامپیوترتون رو بگیرید و اینجا قرار بدید !

موفق باشی
دماشو از کجا ببینم ؟

فنش با دور بالا کار میکنه؟
لیست برنامه های تسک منیجر را یه نگاه بنداز ببین برنامه ها در چه حالن ؟(CPU چند درصده؟)
احتمالا مشکل از ویروس باشه
درصد cpu رو هم نمیدونم از کجا باید ببینم .
دقیقا باید تو تسک منیجر چیا رو ببینم ؟

pooriya_hp
24-05-2011, 15:33
دماشو از کجا ببینم ؟
توسط نرم افزار hwmonitor

درصد cpu رو هم نمیدونم از کجا باید ببینم .
دقیقا باید تو تسک منیجر چیا رو ببینم ؟
Ctrl+Alt+delete رو با هم فشار بده بزار صفحه Task manager باز بشه !
بعد برو روی تب performance اونجا ببین !
cpu usage رو ببین !

! : برای بررسی دقیتر هم روی Resource monitor کلیک کنید !

dragon-fly
24-05-2011, 16:14
این از عکسا

دماش زیاده ؟
برای cpu هم،همزمان یه اهنگ گذاشتم یه فیم باز کردم یه پروژه توی ویژوال استدیو هم ران کردم رفت روی 30 .ولی بیشتر زیر 16 بود.حالت عادی هم که عکسشو گذاشتم.
یه نظر کامل وساده بگید.

Pami
24-05-2011, 16:53
به نظر من هیچ مشکلی نداره ، فقط باید یه کولپد بخرین اگه حرارتش اذیتتون میکنه

Pami
24-05-2011, 16:58
سلام

باتری های لیتیومی احتیاجی به شارژ اولیه به مدت زمان طولانی ندارن
لپ تاپ خریدید بزنید به شارژ و وقتی فول شد آماده استفاده هست

tomalaki
24-05-2011, 17:00
سلام دوستان!
یک لپتاپ Asus X52F دارم. صداش خیلی کم هست. طوری که وقتی روی بلندترین حدش قرار میدی، تازه یکم صدا عادی میشه. مشکل از کجاست؟

مشکل از گوش های من نیست :13:، چون دوستم یه مدل دیگه اسوس داره صداش رضایت بخش هست

sphere
24-05-2011, 22:14
لپ تاپ من ناگهانی صدای خیلی ناهنجاری می ده و مانیتور کاملا سیاه می شه. مدل لپ تاپم dell inspiron 1564. کسی هست بدون مشکلش چیه البته انقدر صداش ناجور که حدس می زنم فن باشه. در ضمن وقتی خاموش و روشن می کنم درست می شه.

pasha-85
25-05-2011, 09:40
سلام دوستان!
یک لپتاپ Asus X52F دارم. صداش خیلی کم هست. طوری که وقتی روی بلندترین حدش قرار میدی، تازه یکم صدا عادی میشه. مشکل از کجاست؟

مشکل از گوش های من نیست :13:، چون دوستم یه مدل دیگه اسوس داره صداش رضایت بخش هست
بله مشكل از گوش هاي شما نيست ..اينطور ايراد ها يك دليل نداره كه بشه تعيين كرد كدوم هست .كارت صدا خروجي ها و تنظيمات متفاوتي داره كه بسته به نوع سيستم عامل فرق ميكنه .شما اول خروجي هاي اون رو چك كنيد وليوم ها رو بالا ببريد .اگر درست نشد ميتونه ايراد سخت افزاري باشه كه اون هم يا از كارت صدا و يا از بلندگوها باشه

mrd90550
25-05-2011, 15:07
درود
وقتی دکمه wifi لپ تاپ را میزنم بلوتوث روشن میشه و نمیدونم wifi هم روشنه یا نه از کجا باید ببینم؟ چون دکمه بلوتوث و wifi یکیه
لپ تاپ من:
hp g62-121
win7

mrd90550
25-05-2011, 16:30
در قسمت network connection تو ویندوز7 هیچ وایرلس نتورکی نیست . چرا؟

Saeed System
25-05-2011, 18:37
سلام دوستان..

ویندوز ریختن در لپ تاپ به چه صورته؟؟ چه طور میشه وارد ستاب مادربرد شد و بوت رو گذاشت روی درایو cd

من ویندوز دکستاب رو 100000 بار عوض کردم و خیلی راحته برام ولی برای لپ تاپ تا حالا عوض نکردم..

امشب دوستم زنگ زده گفت این لپتناپم ویندوزش رو عوض کن .. من گفتم بلد نیستم .. گفتم میرم میپرسم اگر یاد گرفتم

شب میرم خونشون درست کنم براش ....کسی هست یادم بده منم کار دوستمو راه بندازم؟؟

فقط cd ویندوز بوت بشه من بقیشو فوت آبم

ata.royalfalcon
25-05-2011, 19:17
سلام دوستان..

ویندوز ریختن در لپ تاپ به چه صورته؟؟ چه طور میشه وارد ستاب مادربرد شد و بوت رو گذاشت روی درایو cd

من ویندوز دکستاب رو 100000 بار عوض کردم و خیلی راحته برام ولی برای لپ تاپ تا حالا عوض نکردم..

امشب دوستم زنگ زده گفت این لپتناپم ویندوزش رو عوض کن .. من گفتم بلد نیستم .. گفتم میرم میپرسم اگر یاد گرفتم

شب میرم خونشون درست کنم براش ....کسی هست یادم بده منم کار دوستمو راه بندازم؟؟

فقط cd ویندوز بوت بشه من بقیشو فوت آبم

سلام دوست من
برای وارد شدن به ستاپ بایوس شما دکمه F2 رو امتحان کنین ، در همون لحظه ای که لوگو ظاهر میشه . لپتاپ من که asus هست با این دکمه وارد بایوس میشه بقیشو که بلدی دیگه !!! هیچ فرقی با دسکتاپی نداره !!! فقط نصب درایورهاش یکمی مشکلتره مثلا اگر دو گرافیکه باشه باید اول درایورگرافیک اول رو نصب کنی و بعد درایور گرافیک دوم

www.hadi
26-05-2011, 01:23
سلام من نیاز به مادربرد اچ بی تاچ اسمارت ایکس 2 دارم کسی میدونه کجا میشه پیدا کرد و قیمتش حدودا چند هست؟

pasha-85
26-05-2011, 11:53
در قسمت network connection تو ویندوز7 هیچ وایرلس نتورکی نیست . چرا؟

اگر منظورتون اینه که نتورک ستاپ ندارید .باید یه بار دیگه درایورش رو نصب کنید .تو دیوایس منیجر رو هم چک کنید

Aless
26-05-2011, 16:48
ببخشید
نوت بوک بنده با باطری روشن نمیشه! حتما باید توی برق باشه که روشن بشه.وقتی میزنم توی برق چراغ شارژ شدن باطری چند ثانیه ثابت روشنه(مثل اولش) بعد شروع میکنه چشمک زدن.
ایا باطری خراب شده یا درایوری چیزی میخواد؟
hp 510
ممنون

mbgh26
26-05-2011, 17:43
سلام دوستان
1- ویندوزم اورجینال خودشه ولی گجت هاش مشکل داره کار نمیکنه احساس میکنم تیاز به restory داره حالا من که از خوده ویندوز پارتیشن بندی کردم و 3تا الان درایو دارم اگه بخوام Windows restore factory کنم اون یکی درایو هام اطلاعاتش نپره؟؟؟

2- چند وقتیه که این cpu دور فنش بالاست و زباد صدا میده!! میتونه از ویندوز باشه؟؟ اگه از بغل با سشواری چیزی بدون باز کردن گرد گیری کنم مشکلی نداره؟؟ در کل پیشنهادتون واسه کم شدن صداش چیه؟؟؟

3- مرسی از همتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mamnun az rahnamaeiatun :13:

MRMadadiN
26-05-2011, 21:16
سلام يه سوال داشتم شايد اين سوال كه ميپرسم براي اين بخش نباشه ولي ببخشيد‌.

از نظر مشكلات سخت‌افزاري و خرابي لپ‌تاپ دل بهتره يا سوني ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون ميشم كمكم كنيد

hamedoo_joon
27-05-2011, 10:25
سلام دوستان
من به تازگی asus n53s خریدم، ولی یه مشکل برخوردم
وب کمش مدام تصویر رو ثابت نگه میداره
میخواستم بدونم عادی یا نه؟ راه حل داره یا نه؟

بهنازی
27-05-2011, 11:24
من ایسر 5741 دارم وقتی درشو میبندم میره تو استندبای به نظرتون این مصرف رو بالا نمیبره و موقع استئبای بازری مصرف نمیکنه ؟
چجوری باید کاری کرد که بره به هیبرانت تو کنترل پنل هیبرانت ندارشت من ویندوز XP دارم روش؟

ممنون میشم کمک کنید

tara_o0
27-05-2011, 16:22
سلام دوستان
من یه لب تاپ 1564 دل دارم
نزدیک یه سالیه خریدمش
اصلا ازش راضی نیستم
از همون اولی که خریدم همش ایراد داشت تا الان
یه روز تاچ پدش
یه روز وب کمش
یه روز فونش
حالا چند وقتیه که وبکمش اصلا کار نمیکنه نمیدونم چیکارش کنم
همش ارور میده
چراغ وبکمش هی خاموشو روشن میشه
دلبخواهیه یه روز کار میکنه 20 روز کار نمیکنه
درضمن از دیوایس منیجر هم 20 دفه من آنستالش کردم ریست که میشه اصولا اینجا دیگه نباید کار کنه و باید یه علامت زردی جلوش باشه ولی بازم اینطوری نیمشه و خود به خود اینستالش میکنه
خواهشا یکی کمک کنه
همچنین میکروفونش
صدا رو واضح به طرف نمیده
پلیز هلپ میییییییییییییییییی:41:
تازشم پیش بلوتوثه هی خطا میده :13:اصن من با شرکت دل دیگه قهر میکنم لب تاپ بونجل میده به مردم

elvin_1987
27-05-2011, 17:20
دوستان من قبلا نت بوک داشتم راحت با برنامه وایرلسی که داشن اسکن میکردم و اکسیس پوینت های وایرلس اطراف نشون میداد.
حالا این ایسر5742 که دارم داریو همه رو کامل می نصبم اما تو قسمت برنامه ها پیزی برای وایرلسنیست اما برا بلوتوث هست.
راسی تو ویندوز سون7 از کجا میشه اسکن کرد وایرلس رو؟
من هر چی دنبالش گشتم پیدا نتکردم.
راهنمایی کنید .لطفا

ata.royalfalcon
27-05-2011, 19:22
من ایسر 5741 دارم وقتی درشو میبندم میره تو استندبای به نظرتون این مصرف رو بالا نمیبره و موقع استئبای بازری مصرف نمیکنه ؟
چجوری باید کاری کرد که بره به هیبرانت تو کنترل پنل هیبرانت ندارشت من ویندوز XP دارم روش؟

ممنون میشم کمک کنید

سلام

در حالت استندبای هارد هنوز کار میکند و با توجه به اینکه هارد یه قطعه مکانیکی دارای استهلاک هست توصیه نمیشه که به مدت طولانی بیهوده روشن باشه .
اول ببینید که آیا hibernate فعال هست یا خیر
برای تشخیص اینکه آیا فعال هست یا خیر منوی استارت و در قسمت shutdown ببینید آیا گزینه hibernate وجود دارد یا خیر . مثل عکس زیر

اگر گزینه hibernate وجود نداشت پس روی برنامه Command Promp موجود در پوشه Accessories در منوی استارت راست کلیک کنید و Run as Administrator رو بزنین و در برنامه باز شده متن زیر رو عینا copy و past کنین و سپس اینتر رو بزنین تا hibernate فعال بشود .

powercfg /hibernate on

خب حالا مثل عکس بالا hibernate فعال خواهد شد.
برای اینکه در موقع بستن lid ، لپتاپ hibernate شود. power option رو اجرا کنین و در قسمت power button and lid و در قسمت lid close action هم در حالت باطری و هم در حالت برق شهر اونو روی hibernate تنظیم کنین طبق عکس زیر

aaeiria
27-05-2011, 19:30
سلام دوستان
لپ تابم بعد از دو سال مشکل داغ کردن پیدا کرده، نه در اون حد که ریستارت یا خاموش بشه ولی خیلی داغ می کنه.
اولین قدم برا عیب یابی چیه؟
در ضمن فن هاش رو می دونم سالمه.

dimoos
27-05-2011, 19:47
با سلام
نميدونم همچين سوالي براتون پيش اومده يا نه...ولي اگه امتحان كرديد يا تجربه اي در اين زمينه داريد.....plz write
مدل لپ تاپ من Acer 5742g هستش. مشخصات شارژر هم ، خروجیش 19v , 4.74 A , 90w ...حالا.....من یه باتری یو پی اس 12v 35Ah دارم،می خواستم بدونم میشه این باتری رو بجای شارژر وصل کنم.(نمیخوام باهاش باتری لپ تاپ رو شارژ کنم فقط میخوام به عنوان یه باتری یدکی باشه که از طریق محل اتصال شارژر به لپ تاپ وصل شه و لپ تاپ مثل باتري خودش ازش استفاده كنه....

از لحاظ فنی این امکان رو بررسی کردم....در حالت فول شارژ ولتاژ باتری لپ تاپ حدود 12.4 ولت هستش...در حال دشارژ که دیگه لپ تاپ خاموش میشه ولتاژ حدود 10 ولت میشه...یعنی اگه بشه باتری یدکی رو بهش وصل کنم تا وقتی که ولتاژ باتری یدکی به 10 ولت برسه واسم باید کار کنه....اما...
از اونجایی که میخوام باتری رو به سوکت ورودی شارژر لپتاپ وصل کنم...نمی دونم آیا افت ولتاژ باتری تاثیری رو سیستم شارژ لپ تاپ میزاره یا نه...و حالت های دیگه.....که ممکنه اتفاق بیوفته.

ممنونم.

بهنازی
27-05-2011, 19:51
سلام

در حالت استندبای هارد هنوز کار میکند و با توجه به اینکه هارد یه قطعه مکانیکی دارای استهلاک هست توصیه نمیشه که به مدت طولانی بیهوده روشن باشه .
اول ببینید که آیا hibernate فعال هست یا خیر
برای تشخیص اینکه آیا فعال هست یا خیر منوی استارت و در قسمت shutdown ببینید آیا گزینه hibernate وجود دارد یا خیر . مثل عکس زیر

اگر گزینه hibernate وجود نداشت پس روی برنامه Command Promp موجود در پوشه Accessories در منوی استارت راست کلیک کنید و Run as Administrator رو بزنین و در برنامه باز شده متن زیر رو عینا copy و past کنین و سپس اینتر رو بزنین تا hibernate فعال بشود .

خب حالا مثل عکس بالا hibernate فعال خواهد شد.
برای اینکه در موقع بستن lid ، لپتاپ hibernate شود. power option رو اجرا کنین و در قسمت power button and lid و در قسمت lid close action هم در حالت باطری و هم در حالت برق شهر اونو روی hibernate تنظیم کنین طبق عکس زیر
ممنونم از شما ولی ویندوز من xp هستش

jalilsat
27-05-2011, 20:11
با عرض سلام و خسته نباشید
من به تازگی لب تاپ hp 4520s خریدم . کانفیگ اصلی دستگاه 2 گیگ رم داشت . من یک عدد رم 4 گیگ هم خریدم و همون موقع خواستم که اضافه کنن . الان وقتی نگاه می کنم رم سیستم 6 گیگ هست ولی 2.9 گیگ آن قابل استفاده است .

Installed memory (RAM) : 6.00 ( 2.92 GB usable )

می خواستم بدونم منظور چیست و مشکل در کجاست که تمام رم قابل استفاده نیست . آیا ممکن است که 6 گیگ رم را ساپورت نکنه ؟

بهنازی
27-05-2011, 20:22
ممنونم خودم درستش کردم

ata.royalfalcon
27-05-2011, 21:46
با عرض سلام و خسته نباشد
من به تازگی لب تاپ hp 4520s خریدم . کانفیگ اصلی دستگاه 2 گیگ رم داشت . من یک عدد رم 4 گیگ هم خریدم و همون موقع خواستم که اضافه کنن . الان وقتی نگاه می کنم رم سیستم 6 گیگ هست ولی 2.9 گیگ آن قابل استفاده است . در واقع داخل پرانتز نوشته 2.92GB usable

6.00 : (Installed memory (RAM

می خواستم بدونم منظور چیست و مشکل در کجاست که تمام رم قابل استفاده نیست . آیا ممکن است که 6 گیگ رم را ساپورت نکنه ؟

سلام
ویندوز 32 بیتی تمام رم رو نمیتونن استفاده کنن یعنی تا یه حدی usable هست .
برای رفع این مشکل باید ویندوز 64 بیتی ultimate نصب کنین

jalilsat
27-05-2011, 22:01
ممنون از پاسخگویی سریع شما

elvin_1987
27-05-2011, 22:02
دوستان من قبلا نت بوک داشتم راحت با برنامه وایرلسی که داشن اسکن میکردم و اکسیس پوینت های وایرلس اطراف نشون میداد.
حالا این ایسر5742 که دارم داریو همه رو کامل می نصبم اما تو قسمت برنامه ها پیزی برای وایرلسنیست اما برا بلوتوث هست.
راسی تو ویندوز سون7 از کجا میشه اسکن کرد وایرلس رو؟
من هر چی دنبالش گشتم پیدا نتکردم.
راهنمایی کنید .لطفا
:46::46::46::46::46::46::46:

ata.royalfalcon
27-05-2011, 22:37
سلام دوستان

3- مرسی از همتون

سلام
برای تمیز کردن هیت سینک و فن بدون باز کردن لپتاپ میتونین از این اسپری هوای فشرده Air Compressed مثل عکس زیر استفاده کنین

pasha-85
27-05-2011, 23:23
سلام يه سوال داشتم شايد اين سوال كه ميپرسم براي اين بخش نباشه ولي ببخشيد‌.

از نظر مشكلات سخت‌افزاري و خرابي لپ‌تاپ دل بهتره يا سوني ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون ميشم كمكم كنيد

بستگی به نوع استفادتون داره .ولی به نظر من دل بهتره

---------- Post added at 01:19 AM ---------- Previous post was at 01:18 AM ----------

سلام دوستان
من به تازگی asus n53s خریدم، ولی یه مشکل برخوردم
وب کمش مدام تصویر رو ثابت نگه میداره
میخواستم بدونم عادی یا نه؟ راه حل داره یا نه؟

بله طبیعیه .راه حل استفاده از یه وب کم بهتره

---------- Post added at 01:23 AM ---------- Previous post was at 01:19 AM ----------

سلام دوستان
من یه لب تاپ 1564 دل دارم
نزدیک یه سالیه خریدمش
اصلا ازش راضی نیستم
از همون اولی که خریدم همش ایراد داشت تا الان
یه روز تاچ پدش
یه روز وب کمش
یه روز فونش
حالا چند وقتیه که وبکمش اصلا کار نمیکنه نمیدونم چیکارش کنم
همش ارور میده
چراغ وبکمش هی خاموشو روشن میشه
دلبخواهیه یه روز کار میکنه 20 روز کار نمیکنه
درضمن از دیوایس منیجر هم 20 دفه من آنستالش کردم ریست که میشه اصولا اینجا دیگه نباید کار کنه و باید یه علامت زردی جلوش باشه ولی بازم اینطوری نیمشه و خود به خود اینستالش میکنه
خواهشا یکی کمک کنه
همچنین میکروفونش
صدا رو واضح به طرف نمیده
پلیز هلپ میییییییییییییییییی:41:
تازشم پیش بلوتوثه هی خطا میده :13:اصن من با شرکت دل دیگه قهر میکنم لب تاپ بونجل میده به مردم

این جور موقع ها معمولا بایوس رو اپدیت میکنن تا کارایی سخت افزار ها بهتر بشه ..شما هم یک بار امتحان کنید بد نیست.البته یه بار هم ویندوز رو ریکاوری کنید هم مفیده

pasha-85
27-05-2011, 23:29
با سلام
نميدونم همچين سوالي براتون پيش اومده يا نه...ولي اگه امتحان كرديد يا تجربه اي در اين زمينه داريد.....plz write
مدل لپ تاپ من Acer 5742g هستش. مشخصات شارژر هم ، خروجیش 19v , 4.74 A , 90w ...حالا.....من یه باتری یو پی اس 12v 35Ah دارم،می خواستم بدونم میشه این باتری رو بجای شارژر وصل کنم.(نمیخوام باهاش باتری لپ تاپ رو شارژ کنم فقط میخوام به عنوان یه باتری یدکی باشه که از طریق محل اتصال شارژر به لپ تاپ وصل شه و لپ تاپ مثل باتري خودش ازش استفاده كنه....

از لحاظ فنی این امکان رو بررسی کردم....در حالت فول شارژ ولتاژ باتری لپ تاپ حدود 12.4 ولت هستش...در حال دشارژ که دیگه لپ تاپ خاموش میشه ولتاژ حدود 10 ولت میشه...یعنی اگه بشه باتری یدکی رو بهش وصل کنم تا وقتی که ولتاژ باتری یدکی به 10 ولت برسه واسم باید کار کنه....اما...
از اونجایی که میخوام باتری رو به سوکت ورودی شارژر لپتاپ وصل کنم...نمی دونم آیا افت ولتاژ باتری تاثیری رو سیستم شارژ لپ تاپ میزاره یا نه...و حالت های دیگه.....که ممکنه اتفاق بیوفته.

ممنونم.
اولا من فکر نمیکنم که اصلا لپ تاپ شما با این روش روشن بشه ..و پیشنهاد میکنم اصلا این کار رو نکنید چون میتونه به قیمت سوختن مدار تغیه شما انجام بشه و تعویض مادر برد ...12 ولت و 35 امپر اونم از طریق پاور جک اصلا امکان پذیر نیست ...شما میتونید از یو پی اس های خود لپ تاپ که 3 برابر باطری های معمولی هستند استفاده کنید که استاندارد هم هست .

AVH
28-05-2011, 05:03
درود
مدت زیادی هست کنار ساعت یه pop-up باز میشه که عبارت Your resource Studio1555 is now offline رو نشون میده و خودشم میره! Studio1555 هم مدل لپتاپم میشه (dell). نه تو help ویندوز و نه تو انجمن نتونستم چیزی در موردش پیدا کنم. کنجکاو شدم بدونم مربوط به چی هست. این چه جور منبعی هست که آنلاین بوده و الان آفلاین شده!؟
موقع خاصی هم ظاهر نمیشه. 90 درصد استفاده منم از لپتاپ فقط مرور اینترنت هست. ویندوز هم 7 میشه.
با تشکر

dimoos
28-05-2011, 09:11
اولا من فکر نمیکنم که اصلا لپ تاپ شما با این روش روشن بشه ..و پیشنهاد میکنم اصلا این کار رو نکنید چون میتونه به قیمت سوختن مدار تغیه شما انجام بشه و تعویض مادر برد ...12 ولت و 35 امپر اونم از طریق پاور جک اصلا امکان پذیر نیست ...شما میتونید از یو پی اس های خود لپ تاپ که 3 برابر باطری های معمولی هستند استفاده کنید که استاندارد هم هست .

ممنونم دوست عزیز..
فرمودید:اولا من فکر نمیکنم که اصلا لپ تاپ شما با این روش روشن بشه ..
ولی فکر کنم روشن که بشه..چون باتری خود لپ تاپ رو که در نمیارم...فقط باتری یدکی رو از پاور جک بهش وصل میکنم...در مورد بقیه قضایا فکر کنم حق با شماست ....کجکاویه دیگه چه میشه کرد:47::26:
حالا اگه دوستان دیگه همچین تجربه ای داشتن بگن تا به یه نتیجه ای برسیم.

در مورد یوپی اس لپ تاپ هم اگه اطلاعاتی در مورد قدرت و قیمت و سایز....دارید بفرمایید...من تو وب چیزی پیدا نکردم.

star61
28-05-2011, 13:25
سلام

لب تاب مدل HP Pavilion dv6-2143a با مشخصات زیر دارم.

Model : HP HP Pavilion dv6 Notebook PC

Processor
Model : AMD Turion(tm) II Ultra Dual-Core Mobile M620
Speed : 2.5GHz
Cores per Processor : 2 Unit(s)
Threads per Core : 1 Unit(s)
Type : MP Upgrade, Dual-Core
Integrated Data Cache : 2x 64kB, Synchronous, Write-Back, 2-way, Exclusive, 64 byte line size
L2 On-board Cache : 2x 1MB, ECC, Synchronous, Write-Back, 16-way, Exclusive, 64 byte line size

دمای سی پی یو در حالت کار معمولی 55 تا 60 و در حال کار سنگین مثل بازی PES به بالای 85 درجه میرسه.
و هیچ پیغام اخطار نمیده.
چرا اینقدر دما بالا میره؟ ممکنه cpu بسوزه؟
از کجا بفهمم مشکل از کجاست؟ ممکنه فن مشکل داشته باشه؟یا خود cpu؟

dimoos
28-05-2011, 14:44
سلام
دمای سی پی یو در حالت کار معمولی 55 تا 60 و در حال کار سنگین مثل بازی PES به بالای 85 درجه میرسه.

و هیچ پیغام اخطار نمیده.
چرا اینقدر دما بالا میره؟ ممکنه cpu بسوزه؟
از کجا بفهمم مشکل از کجاست؟ ممکنه فن مشکل داشته باشه؟یا خود cpu؟

بین 55-60 که معمولی هستش...واسه بازی حتما کول پد خوب تهیه کن...اگه خیلی وقته لپتاپ گرفتی...میتونی بازش کنی و فنشو تمیز کنی،ممکنه بخاطر جذب گرد و خاک کثیف شده باشه...کلان تو دفترچه ی لپ تاپ دمای بحرانی سی پی یو ها رو مینویسن...واسه ایسر 95 تا رو نرمال دونسته و بعد 105 میسوزه...ماله شما رو هم تو این رنج پیش بینی میکنم....ولی بهتره دیگه از 80 رد نشی تا طول عمر پایین نیاد....
یه نگاهی به این تاپیک بنداز....

alierna
28-05-2011, 19:35
سلام دوستان.کمکم کنین
داشتم لپتاپم رو با شیشه پاک کن تمیز میکردم(کیبوردشو) بعد که روشنش کردم بعد یه ۵ دقیقه دوتا از دکمه هاش(ایکس و زد) از کار افتادن.منم خاومش کردم لپتاپو.الانم با موبایل دارم مینویسم.باید چیکار کنم؟ امکانش هست درست بشه؟دمتون گرم.بد حالم گرفته.منتظر جوابتونم

dimoos
29-05-2011, 01:23
سلام دوستان.کمکم کنین
داشتم لپتاپم رو با شیشه پاک کن تمیز میکردم(کیبوردشو) بعد که روشنش کردم بعد یه ۵ دقیقه دوتا از دکمه هاش(ایکس و زد) از کار افتادن.منم خاومش کردم لپتاپو.الانم با موبایل دارم مینویسم.باید چیکار کنم؟ امکانش هست درست بشه؟دمتون گرم.بد حالم گرفته.منتظر جوابتونم

به به...مگه حمام شیشه پاکن گرفتیش که اینجوری شده :27:
حالا تا فردا صبر کن...اگه خودش درست نشد نهایت کیبوردشو باز میکنی یه دستی بهش میکشی
آسمون که به زمین نیومده ...فوقش یه شب بدون لپی میخوابی..:21:

alierna
29-05-2011, 05:19
کیبوردش چه قیمته؟

dimoos
29-05-2011, 19:06
کیبوردش چه قیمته؟
بسته به مدل لپتاپ داره...یکی از دوستام دل داشت(البته مدلش قدیمی بود)..کیبوردشو تعویض کرد ..حدود 50 تومن داده بود ...

r0zeabi
30-05-2011, 00:25
سلام
من یه لپ تاپ سوتی وایو گرفتم رو ویندوز سون آنتی ویروس مک کافی هست ولی نمیتونم آپدیتش کنم میزنه اول باید اکتیو بشه وقتی دکمه اکتی و رو میزنم بعلت آی پی ایران اکتیو نمیشه
دوستان تجربه ای این مورد دارن راهنمایی کنن

ata.royalfalcon
30-05-2011, 08:12
سلام
من یه لپ تاپ سوتی وایو گرفتم رو ویندوز سون آنتی ویروس مک کافی هست ولی نمیتونم آپدیتش کنم میزنه اول باید اکتیو بشه وقتی دکمه اکتی و رو میزنم بعلت آی پی ایران اکتیو نمیشه
دوستان تجربه ای این مورد دارن راهنمایی کنن

سلام
احتمالا با v/p/n كارت راه بيافته !!!!

AVH
30-05-2011, 13:44
درود
مدت زیادی هست کنار ساعت یه pop-up باز میشه که عبارت Your resource Studio1555 is now offline رو نشون میده و خودشم میره! Studio1555 هم مدل لپتاپم میشه (dell). نه تو help ویندوز و نه تو انجمن نتونستم چیزی در موردش پیدا کنم. کنجکاو شدم بدونم مربوط به چی هست. این چه جور منبعی هست که آنلاین بوده و الان آفلاین شده!؟
موقع خاصی هم ظاهر نمیشه. 90 درصد استفاده منم از لپتاپ فقط مرور اینترنت هست. ویندوز هم 7 میشه.
با تشکر
دوستان نظری ندارند؟

baren
30-05-2011, 15:06
لپ تاپ دل 5010 من 2 روزه یهو هی ریست می کنه.
دمای سی پی یو الان با یه نرم افزاری که دارم می بینم حدود 49-50 هست. طبیعیه؟

مجیدب
30-05-2011, 15:49
سلام
من یک لپ تاب سونی وایو مدل vgn -fe855e دارم . وتاسفانه ویندوز عوض کردم واز ویستا به سون ارتقادادم ولی ویندوز سون وبکمش رانمی شناسه از دوستان تقاضادارم راهنمایی بفرمایند از کجا میتوانم درایور مربوط به وبکم در ویندوز سون دانلود کنم
با تشکر

مجیدب
30-05-2011, 16:08
سلام
من یک لپ تاب سونی وایو مدل vgn-fe855e دارم بعد از عوض کردن ویندوز از ویستا به سون وبکم آندیگر کار نکرد خواهشمندم راهنمایی بفرمایید از کدام سایت میتوانم درایور وبکم در ویندوز سون پیدا کنم
با تشکر

baren
30-05-2011, 17:58
دوستان لپ تاپ من روی دمازی حدود 60 (البته خودم ندیدماا)ریست می شه.
کلا 2روزه خیلی ریست میشه. انگار دما زیاد شده.
یه کول پد قوی معرفی کنید خواهشا . البته الان دارم کول پد استفاده می کنم ولی ضعیف هست به نظرم

dimoos
30-05-2011, 18:54
دوستان لپ تاپ من روی دمازی حدود 60 (البته خودم ندیدماا)ریست می شه.
کلا 2روزه خیلی ریست میشه. انگار دما زیاد شده.
یه کول پد قوی معرفی کنید خواهشا . البته الان دارم کول پد استفاده می کنم ولی ضعیف هست به نظرم
90 درصد, مشکل شما نرم افزاریه...با این دما ها لپتاپ ریست نمیشه... کانفیگ لپتاپت چیه؟
چه موقع هایی ریست میشه؟(وسط بازی..معمولی..)ویندوزت چیه؟چه مدته به این مشکل برخوردی؟قبل این مشکل چه یرنامه هایی نصب کردی؟

واسه کول پد یه نگاهی به اینجا بنداز...

baren
30-05-2011, 18:59
90 درصد, مشکل شما نرم افزاریه...با این دما ها لپتاپ ریست نمیشه... کانفیگ لپتاپت چیه؟
چه موقع هایی ریست میشه؟(وسط بازی..معمولی..)ویندوزت چیه؟چه مدته به این مشکل برخوردی؟قبل این مشکل چه یرنامه هایی نصب کردی؟

واسه کول پد یه نگاهی به اینجا بنداز...
corei3 2.53
ram 4
graphic 1
5010 دل
کلا کار من اینترنت هست. وسط کار با فایرفاکس و فتو شاپ
این مشکل 2روزه ایجاد شده.
من توی این 2روز کلی ویندوز لودر نصب کردم !
یادم نیست دقیقا

dimoos
30-05-2011, 19:08
corei3 2.53
ram 4
graphic 1
5010 دل
کلا کار من اینترنت هست. وسط کار با فایرفاکس و فتو شاپ
این مشکل 2روزه ایجاد شده.
من توی این 2روز کلی ویندوز لودر نصب کردم !
یادم نیست دقیقا

با کانفیگ بالا فقط واسه بعضی بازی ها شاید سیستم کم بیاره...اونم ریست نمیشه..فقط داغ میکنه...تا دمای 70 تا 80 هم جا داره..
همون مشکل شما واسه لودر هاست...آنستال کن اگه درست نشه...ریستور..
کلا همیشه آپدیت ویندوز رو غیرفعال کن.

baren
30-05-2011, 19:21
با کانفیگ بالا فقط واسه بعضی بازی ها شاید سیستم کم بیاره...اونم ریست نمیشه..فقط داغ میکنه...تا دمای 70 تا 80 هم جا داره..
همون مشکل شما واسه لودر هاست...آنستال کن اگه درست نشه...ریستور..
کلا همیشه آپدیت ویندوز رو غیرفعال کن.
منظورتون به یک زمان قبل؟

baren
30-05-2011, 19:33
آقا متوجه شدم به دما ربطی نداره. الان با نود اسکن کردم فعلا یه دونه ویروس پیدا کرده. خدا کنه از همین باشه و تموم بشه ماجرا

saeed258s
30-05-2011, 20:29
دروود
دوستان برای خرید یک کول پد مناسب چه چیز هایی را باید در نظر داشت؟

ata.royalfalcon
30-05-2011, 20:48
دروود
دوستان برای خرید یک کول پد مناسب چه چیز هایی را باید در نظر داشت؟

کولپدهایی که فن بزرگ دارن رو بخرین . فن های کوچک کارآمد نیستن (خودم تجربه عملی رو دارم)
بعنوان مثال مدل کولید من مدل کولر مستر NotePal X2 هست (اصل). گرچه فقط یه فن 14 سانتی داره ولی کاملا کفایت میکنه

چند نکته
1. از اونجایی که ورودی هوای این کولپد از زیر هست بهتر هست که یه پایه ای زیر کولپد بذارین تا هم بتونه راحتتر هوا رو از زیر بکشه و هم گرد و خاک های جمع شده از روی میز رو به زیر لپتاپ هدایت نکنه .
یعنی اگر شما فقط چند سانتی متر کولپد رو از روی میز بلند کنین به راحتی متوجه افزایش جریان هوا میشوید.

2. به نظر من برای اینکه یه پورت usb بیخودی اشغال نشه بهتره که یه آداپتور بخرین که ولتاژهای 1.5 الی 12 ولت رو داشته باشه و با اتصال کولپد به اون آداپتور نه تنها از اشغال بیمورد پورت usb جلوگیری میشه بلکه میتونین با افزایش ولتاژ تا یه حد ، لپتاپ رو بیشتر خنک کنین البته حواستون جمع باشه که بیش از حد ولتاژ ندین مثلا حداکثر تا 7.5 ولت مناسبه
نحوه سیم کشی هم در پست زیر توضیح دادم

dimoos
30-05-2011, 21:02
کولپدهایی که فن بزرگ دارن رو بخرین . فن های کوچک کارآمد نیستن (خودم تجربه عملی رو دارم)
بعنوان مثال مدل کولید من مدل کولر مستر NotePal X2 هست (اصل). گرچه فقط یه فن 14 سانتی داره ولی کاملا کفایت میکنه

چند نکته
1. از اونجایی که ورودی هوای این کولپد از زیر هست بهتر هست که یه پایه ای زیر کولپد بذارین تا هم بتونه راحتتر هوا رو از زیر بکشه و هم گرد و خاک های جمع شده از روی میز رو به زیر لپتاپ هدایت نکنه .
یعنی اگر شما فقط چند سانتی متر کولپد رو از روی میز بلند کنین به راحتی متوجه افزایش جریان هوا میشوید.

2. به نظر من برای اینکه یه پورت usb بیخودی اشغال نشه بهتره که یه آداپتور بخرین که ولتاژهای 1.5 الی 12 ولت رو داشته باشه و با اتصال کولپد به اون آداپتور نه تنها از اشغال بیمورد پورت usb جلوگیری میشه بلکه میتونین با افزایش ولتاژ تا یه حد ، لپتاپ رو بیشتر خنک کنین البته حواستون جمع باشه که بیش از حد ولتاژ ندین مثلا حداکثر تا 7.5 ولت مناسبه
نحوه سیم کشی هم در پست زیر توضیح دادم

البته یه نکته هم بود که من اضافه میکنم...
اول اینکه کول پد با فن بزرگ معمولا جریان هوا رو به مرکزیت لپتاب منعکس میکنه و از اون جایی که فن داخلی سی پی یوی اکثر لپ تاپ ها قسمت بالا سمت چپ هست عملا در بازی که حرارت بالای 70 میره زیاد کارایی نداره....(منظور ...باید فن کولپد درست زیر فن سی پی یو لپ تاپ باشه تا بیشترین کارایی رو داشته باشه...)
ولی واسه کار های معمولی این کول پد ها مناسب هستن....مخصوصا اگه با آداپتور تغذیه بشن....
واسه بازی باید خودتون دست بکار شین.....

saeed258s
30-05-2011, 21:30
با دروود
پس تا اینجا من دریافتم که برندی مانند کولرمستر که برای PC خنک کننده می سازد در زمینه لپ تاپ هم راهکارهایی ارائه داده است.
آیا بنچ مارکی از دیگر برند ها در دست است؟آیا جنس فلزی(آلیمینیوم)و یا پلاستیکی آن تاثیری در خنک کنندگی دارد؟

dimoos
30-05-2011, 22:46
با دروود
پس تا اینجا من دریافتم که برندی مانند کولرمستر که برای PC خنک کننده می سازد در زمینه لپ تاپ هم راهکارهایی ارائه داده است.
آیا بنچ مارکی از دیگر برند ها در دست است؟آیا جنس فلزی(آلیمینیوم)و یا پلاستیکی آن تاثیری در خنک کنندگی دارد؟
کولپد ها کلان تعوری خنک سازی واسشون یکسانه(یا با 3 تا فن کوچیک و یا با یک فن مرکزی بزرگ----بعضی هاشون دارای امکانات جانبی دیگست مثلا دیود نورانی واسه زیبایی و یا سوکت یو اس بی اضافی ......)

تفاوت اصلی در جنس بدنه .. وزن...اندازه(واسه حمل و نقل)....و موقعیت فن ها هستش..
نکته قابل تامل... چون ولتاژ یو اس بی 5.5 ولت هستش...این فن ها با این ولتاژ کار زیادی نمیتونن انجام بدن...اگه هم تعدادشون بیشتر باشه به یو اس پی لپ تاپ فشار میاد.

پس میبینید که در کارایی زیاد تفوتی ندارن(به دلیل استفاده از ولتاژ 5.5 ولت...دست کارخونه ها برای افزایش کارایی از طریق طراحی فن و تعدادش بستست.)
تنها کاری که این طراح ها میتونن انجام بدن...بازی با جای فن ها و کوچک و بزرگ کردنشون هستش....
در عمل هم چون ولتاژ کاری ثابته تفاوت شاید به 10 درصد نرسه...
واسه خرید هم:
همه چیز بستگی به کارتون داره..(کار در خانه...بیرون...بازی...)
ولی جنس فلزی رو من بیشتر توصیه میکنم....(میتونید بعدن یه تغیراتی روش بدین....)
در آخر هم ....زیاد بفکر این نباشین که چیز گرون بخرین....(من تجربشو در کولپد دارم)....باید ببینید 20تومن اضافه دادن ارزش 10 درصد(شایدم کمتر) کارایی بیشترو واستون داره یا نه.

saeed258s
30-05-2011, 23:06
با سپاس از در اختیاز گذاشتن آگاهی ها و دانشهایتان،آیا اگر به صورت دست ساز و سفاررشی با مثلا آلیمینیوم خوبمان بسازیم ،ممکن است کارایی بالاتری داشته باشد؟
من از ساختمان درونی این ابزار ها دانشی ندارم،آیا امکان استفاده از ولتاژ بالاتری نیست؟مگر این پد ها مستقیم به برق وصل نمی شوند؟

dimoos
30-05-2011, 23:30
با سپاس از در اختیاز گذاشتن آگاهی ها و دانشهایتان،آیا اگر به صورت دست ساز و سفاررشی با مثلا آلیمینیوم خوبمان بسازیم ،ممکن است کارایی بالاتری داشته باشد؟
من از ساختمان درونی این ابزار ها دانشی ندارم،آیا امکان استفاده از ولتاژ بالاتری نیست؟مگر این پد ها مستقیم به برق وصل نمی شوند؟

اصلا واسه بازی بنظر من باید خودت بسازی و حتما هم با آداپتور تغذیه بشه...از لحاظ ظاهری شاید یکم بد در بیاد ولی از لحاظ کارایی گزاف نگیم بالای 60 درصد بهتر از کولپد های بازار واستون کار میکنه...نمونشم در تاپیک زیر...

این کولپد ها به یو اس بی وصل میشن و ولتاژ خودشون رو از لپتاپ میگیرن...مگر اینکه با طراحی سیم کشی خودتون بخواهین اون رو با آداپتور تغذیه کنید.
از لحاظ دانش درونی چیز زیادی ندارن فقط چون فن ها برای ولتاژ usb 5.5 توسط کارخونه طراحی شدست...دیگه شما نهایت 7-8 ولت میتونید به فن ها ولتاژ بدین....بیشتر از این باعث داغ کردن و سوختن فن کولپد میشه...واسه همین اگه بخواین به این کولپد ها ولتاژ زیاد بدین باید نوع فنشو عوض کنید(فن12 ولت ببندید).

saeed258s
30-05-2011, 23:44
دروود
همین مشکل من این بود که اینها منبع بقشون رو ا زکجا تهیه می کنند که فرمودید از یو اس بی!خوب،می شود طراحی را جوری انجام داد که خنک کنندگی بیشتری داشته باشد...البته اینکه مستقیم به برق وصل شوند شاید کار بیهوده ای باشد چراکه سبب سیمکشی بسیار می شود..!و دست و پا گیر!

dimoos
31-05-2011, 00:08
دروود
همین مشکل من این بود که اینها منبع بقشون رو ا زکجا تهیه می کنند که فرمودید از یو اس بی!خوب،می شود طراحی را جوری انجام داد که خنک کنندگی بیشتری داشته باشد...البته اینکه مستقیم به برق وصل شوند شاید کار بیهوده ای باشد چراکه سبب سیمکشی بسیار می شود..!و دست و پا گیر!
توضیح دادم که بخاطر اینکه از ولتاژusb استفاده میکنن در طراحی دست طراح از لحاظ فنی بسته است...زیرا usb قادر به تامین مقدار مشخصی از جریان فن هستش...و اگه بیشتر از استاندارد ازش چریان بکشی..یواس بی میسوزه.پس راهی نیست که شما از usb واسه تغذیه ی کولپد استفاده کنی و انتظار هم داشته باشی که خنک کنندگی بیشتری واست بده(به زبان ساده تر... usb یه منبع تغذیه ضعیف واسه کولپد هستش):24:

Parmidas
31-05-2011, 00:47
من یه لپ تاپ dell 1015 دارم. یه مدت بود که وقتی داشتم باهاش کار میکردم یهو کل صفحش سفید میشد، وقتی LID شو میبستم دوباره باز میکردم درست میشد. 1ماه پیش دادم درستش کردن، دیگه مشکلی نداشت اما حالا دوباره اینطوری شده. یه نکته یگه اینکه وقتی با شارژر روشن میکنم دیگه اینطوری نمیشه، ولی بدون شارژر کل صفحه سفید میشه!!
شما فکر میکنید باهاش چیکار میشه کرد؟؟؟؟؟!!!:41:

baren
31-05-2011, 09:08
من که کلا تا حالا با لپ تاپم بازی نکردم چی و قصد بازی کردن هم ندارم
یه کولپد قوی موجود در بازار رو معرفی کنید

golbehi
31-05-2011, 13:10
سلام دوستان
روی لپ تاپم ویندوز سون اورجینال نصب هست،حالا اگه من یه سون غیراورجینال روی اون نصب کنم (مثلاUltimate)چون از خودم نسخه Homeهست،اگه بعدها بخوام دوباره ویندوز اورجینالمو ریکاوری کنم امکانش هست؟
بعد یه چیز دیگه:
اگه هارد لپ تاپو کلا فرمت کنم و از اول پارتیشن بندی کنم چی؟؟؟؟؟

R.min
31-05-2011, 18:18
شارژر لپتاپ مدار محافظ در برابر نوسانات برق داره ؟؟ یا محافظ بزارم براش؟؟

teknosys
31-05-2011, 18:50
سلام

شارژر خودش داره. البته یه درصد خطای پئینی هم داره، که طبیعیه. نیازی به محافظ نیست.

موفق باشین.

dimoos
31-05-2011, 19:57
من یه لپ تاپ dell 1015 دارم. یه مدت بود که وقتی داشتم باهاش کار میکردم یهو کل صفحش سفید میشد، وقتی LID شو میبستم دوباره باز میکردم درست میشد. 1ماه پیش دادم درستش کردن، دیگه مشکلی نداشت اما حالا دوباره اینطوری شده. یه نکته یگه اینکه وقتی با شارژر روشن میکنم دیگه اینطوری نمیشه، ولی بدون شارژر کل صفحه سفید میشه!!
شما فکر میکنید باهاش چیکار میشه کرد؟؟؟؟؟!!!:41:

وقتی درستش کردن...علت خرابی رو چی بهت گفتن؟
ویندوزت چیه؟ قبل از بالا اومدن ویندوز هم اینجوری شده؟
حدودا بعد از روشن کردن چه مدت طول میکشه تا انجوری بشه؟
در هنگام کار با برنامه ی خاصی(فایرفاکس....یا در هنگام وصل شدن به اینترنت...) اینجوری میشه یا فرقی نمیکنه؟

mehran_2001_64
31-05-2011, 20:30
سلام.من هاردم یه مشکلی پیدا کرده.درحین ریموف یه نرم افزار بودم که سیستم هنگ کرد بعد از ری استارت دیدم که فقط درایو سی مونده و دو تا درایو دیگم نیستن.انگار که اصلا پارتیشن بندی نشدن.حجمشون 350 و 150 گیگ بود حاوی اطلاعات مهم. میخواستم بدونم چطور میشه برشون گردون،خود پارتیشنارو میگم و الا با نرم افزار ریکاوری میشه اطلاعاتو برگردوند ولی نیاز به یه هارداینترنال دارم تازه خیلی از اطلاعاتم تو ریکاوری ممکنه که بر نگرده.
تو دیسک منیجمنت ماکامپیوتر میشه دیدشون ولی نمیشه هیچکاری روشون انجام داد ارور میده.

teknosys
31-05-2011, 22:34
سلام

میتونید از نرم افزار پارتیشن بندی استفاده کنید، ولی در کل احتمالا درایوهای شما یا مخفی شده، یا اینکه کلا ویندوز مشکل پیدا کرده و درایوهاتون رو نمیشناسه.

اول با نرم افزاری مثل EASEUS ؛ هارد رو چک کنید و ببینید درایوها هیچ گزینه مشکوکی نداشته باشن. مثلا مخفی نباشن یا سیستم فایلشون به هم نخورده باشه و ...! اگر درایوها رو در نرم افزار دیدید ولی توی ویندوز قابل مشاهده نیستند، پیشنهاد میکنم ، با احتیاط ویندوز رو عوض کنید. با احتیاط یعنی قبل از شروع به تعویض یه کارهایی از قبیل مشخص کردن درایو ویندوز بوسیله گذاشتن یه اسم خاص یا هر چیز دیگه ای که موقع انتخاب درایو برای نصب ویندوز یه شکل کلی از هارد و درایوها بهتون بده.

لینک دانلود EASEUS از سافت گذر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر اطلاعات مهمی داری؛ خیلی مراقب باش. چون نحوه نشون دادن لیست درایوها در موقع نسب ویندوز با اونی که توی My computer میدیدن ممکنه تفاوت زیادی داشته باشه.

موفق باشین.

saeed258s
31-05-2011, 22:38
با دروود
برای پیگیری از خش افتادن بر روی در لپ تاپ ها زا چه چیزی باید استفاده کرد؟

kasra2002
31-05-2011, 22:43
سلام
asus n53 new revesion نو خریدم
ویندوز 7داره
وقتی ویندوز 7 32 رو به اون اضافه می کنم در آخرین مرحله نصب دیگه بالا نمیاد و ریستارت میشه و ویندوز اصلی فبلی رو هم نمیشه بالا اورد چون منیوی انتخابش دیگه نمیاد چکار کنم
ممنون

teknosys
31-05-2011, 23:10
با دروود
برای پیگیری از خش افتادن بر روی در لپ تاپ ها زا چه چیزی باید استفاده کرد؟

سلام

اگه منظورتون پیشگیری هست، با کاورهایی که توی بازارموجوده. کاور شفاف بگیرین که خیلی هم معلوم نیست. البته فقط برای lid یا قسمت پشت lcd دستگاه کاربرد داره.

موفق باشین.

AVH
02-06-2011, 06:22
دوستان اگه باتری لپتاپ شارژش کامل شده باشه و همنیجور کابل برقش هم وصل باشه، برا باتری ضرری داره و عمرش کم میشه یا شارژر جریان رو قطع میکنه؟
با تشکر

baren
02-06-2011, 11:10
دوستان اگه باتری لپتاپ شارژش کامل شده باشه و همنیجور کابل برقش هم وصل باشه، برا باتری ضرری داره و عمرش کم میشه یا شارژر جریان رو قطع میکنه؟
در لپ تاپ های جدید بعد از اتمام شارژ کردن به صورت خودکار برق مستقیم میشه و باطری از مدار خارج میشه

saeed258s
02-06-2011, 12:55
در لپ تاپ های جدید بعد از اتمام شارژ کردن به صورت خودکار برق مستقیم میشه و باطری از مدار خارج میشه
دروود بر شما
می شود بفرمایید شما این نکته را از کجا دریافته اید؟

baren
02-06-2011, 14:01
می شود بفرمایید شما این نکته را از کجا دریافته اید؟
میتوناید با وسائل مربوط جریان را تست بفرمایید.از یک برق کار یا.. بپرسید و وسائلش رو بگیرید.
البته پیشنهاد نمی کنم خودتون تست کنید چون دیگه این یک چیز ثابت شده است

saeed258s
02-06-2011, 14:07
دروود
خوب این خوب است یا بد؟

siyanor
02-06-2011, 14:52
بد؟ به نظر شما اگه بعد از شارژ كامل جريان برق قطع نميشد , چى ميشد ,باطرى over charge میشه که ممکنه به باطرى و حتى لپتاپ آسيب برسونه ,,,,,

saeed258s
02-06-2011, 15:40
خوب خود باتری دیگه از شایرج جلوگیری می کرد!
**دوستان آیا استافده بیش از اندازه(مانند یک PC) از یم لپتاپ،ممکن است مشکلی ایجاد کند؟

dimoos
02-06-2011, 19:59
خوب خود باتری دیگه از شایرج جلوگیری می کرد!
**دوستان آیا استافده بیش از اندازه(مانند یک PC) از یم لپتاپ،ممکن است مشکلی ایجاد کند؟
خوب نمیتونست جلوگیری کنه..ولتاژ شارژر 19 ولت هستش و ولتاژ باتری فول شارژ حدود 12.4 ولت...حالا اگه این ولتاژ بهش همیشه وصل باشه...تا وقتی که ولتاژ باتری برسه به 19 ولت شارژ ادامه داشت(در این حالت مواد داخلی باتری تجزیه میشد...و الفاتحه)...در حالی که سیستم شارژ لپتاپ به محض رسیدن ولتاژ باتری به 12.4 اون رو از مدار خارج میکنه...

بله عزیزم...کلن عمر وسایل الکترونیکی بستگی به....
مدت زمان است....شرایط محیطی و فیزیکی استفاده( دما.رطوبت.ضربه......و کلان(موارد نقض گارانتی)...)
و در آخر بستگی به اپراتور(جنابعالی)...که چه بلاهایی میتونی سرش بیاری...و یا با ناز و قربون صدقه ازش استفاده کنی.

saeed258s
02-06-2011, 20:12
دروودو
شاید درست متوجه نشدید!منظورم این هست که اساسا در برابر Desktop ها عمر کوتاهتری دارند؟که حالا با روشن بودنش هم کمتر بشه یا خیر مثلا بیشتره؟
من هرزمان با USB کار می کنم تو ویندوز 7،شتاب جابجایی بیشتر از 2/3 m/s نمیشه!!دقت کنید "2" یا "3" مگ بر ثانیه!
Usb 2.0

dimoos
03-06-2011, 00:03
دروودو
شاید درست متوجه نشدید!منظورم این هست که اساسا در برابر Desktop ها عمر کوتاهتری دارند؟که حالا با روشن بودنش هم کمتر بشه یا خیر مثلا بیشتره؟
من هرزمان با USB کار می کنم تو ویندوز 7،شتاب جابجایی بیشتر از 2/3 m/s نمیشه!!دقت کنید "2" یا "3" مگ بر ثانیه!
Usb 2.0

بله دوست عزیز..اکثر لپتاپ ها در سه سال اول یه بار به تعمیرگاه مراجعه میکنند...پس نتیجه میگیریم که لپتاپ ها نسبت به دسکتاپ...ظریف...وحساس میباشند.

من فکر میکنم شما به قوانین نیوتن علاقه دارید...یا دانشجوی مکانیک هستید.....این اصطلاحات زیاد با usb سازگاری نداره...
ولی درکل مطمءن بشید که درایورهای usb2 رو نصب کرده باشین.این سرعت ها واسه usb1 صدق میکنه.

saeed258s
03-06-2011, 11:33
درووود
MB/s درسته:دی
نه!همه چیز درسته نصب شده!و زمانیکه هر ابزار USb2.0 می زنم هیچ پیامی دریافت نمی کنم که مثلا این دستگاه می تونه سرعت(شتاب)بیشتری کار کرنه!!
گاهی وقت ها،من شارجر رو وصل کردم اما نشانگر باتری،نوشته "99 % available-not charging)...چرا شارج نمیشه؟!

ata.royalfalcon
03-06-2011, 11:41
گاهی وقت ها،من شارجر رو وصل کردم اما نشانگر باتری،نوشته "99 % available-not charging)...چرا شارج نمیشه؟!

اکثر لپتاپها تا زمانیکه میزان شارژ تا یک سطح معینی پایین نرسد (برای لپتاپم 95درصد) شروع به شارژ مجدد نمیکند . حتی اگر شارژر به برق وصل باشد . این برای جلوگیری از شارژ و دشارژ شدن دائم هست .

saeed258s
03-06-2011, 11:48
آخه پیشتر تا 100 درصد میرفت !!

alfa0988
03-06-2011, 13:16
سلام دوستان من يه asus k42jr دارم . ديروز يه حماقتي كردم رفتم تو setup و تنظيمات بوتشو يك كم دستكاري كردم asus fancy start و صدا هنگام نمايش لوگوي asus رو فعال كردم حالا از اون موقع روشنش كه ميكنم روي لوگوي asus باقي ميمونه و به هيچ عنوان از اون عبور نميكنه در ضمن setup هم ديگه بالا نمياد و ctrl,alt,delete هم از هر 10يا 20 بار يه بار كار ميكنه.
لطفا كمكم كنيد اين هفته بايد پروژمو تحويل بدم تمام كار هام تو لپتاپه

ata.royalfalcon
03-06-2011, 13:43
آخه پیشتر تا 100 درصد میرفت !!

مثلا عکس زیر درمورد لپتاپ منه که تا کمتر از 95 درصد نشه شروع به شارژ نمیکنه .

یه پیشنهاد : اجازه بدین که میزان شارژ به حدود 80 درصد برسه و سپس شارژش کنین اگه صد درصد نشد پس احتمالا یا باطری کالیبره نیست و یا یک مقداری از ظرفیتش از بین رفته و قابل شارژ نیست !!!

saeed258s
03-06-2011, 14:06
دروود
جچوری ممکنه چنین بلایی سر باتری بیاد؟؟

kasra2002
03-06-2011, 14:20
سلام بعضی وقتا برق و باتری قاطی می کنن
کلا پیشنهاد میدم که هر از 10 روز کلا باتری و تا 10 درصد خالی و دوباره فول شارژ کنید اینجوری باتری کالیبره میمونه و عمر بیشتری داره
برای سوال دوستمون درباره ستاپ مورد خاصی سراغ ندارم به جز اینکه باتری رو در بیارید و پس از نیم ساعت دوباره سعی کنید

saeed258s
03-06-2011, 15:50
دروود
الان من تا 80 خالیش کردم و دوباره شارجش کردم و تا 100 شارج شد!

mosolim
03-06-2011, 16:41
یه سوال : مشکلی پیش نمیاد اگه باطری فول باشه بعد آداپتور تو برق باشه و با سیستم کار کنیم ؟ یعنی اینکه سیستم تو برق باشه باش کار کنیم در حالی که باطری هم پر هست؟

saeed258s
03-06-2011, 16:48
دروود
دوستان پیشتر این مورد رو گفتند،چون مدار برق باتری قطع میشه و برق مستقیم به سیستمم میره بنابراین مشکلی پیش نمی آد

baren
03-06-2011, 23:02
یه سوال : مشکلی پیش نمیاد اگه باطری فول باشه بعد آداپتور تو برق باشه و با سیستم کار کنیم ؟ یعنی اینکه سیستم تو برق باشه باش کار کنیم در حالی که باطری هم پر هست؟

وقتی باطری شارژ شده باشه دقیقا مانند زمانی که شما باطری رو جدا کردید میشه ! اصلا تو جریان نیست که بخواد چیزیش بشه یا نشه !

majid_potter7
04-06-2011, 16:29
سلام..من جدیدا وایو ea3hgx گرفتم با ویندوز 7 پروفشنال که روش نصبه..
میخوام بدونم برای بک آپ گرفتن باید حتما از همون برنامه vaio care استفاده کنم یا از برنامه خود ویندوز...چه فرقی دارن این 2 تا؟

amir200812
04-06-2011, 19:51
سلام
یک لپتاپ ASUS N43J هست که دو چیپ گرافیکی داره، یکی INTEL HD و یکی هم Nvidia GT540 !
در دیوایس منجر هم هر دو رو شناسایی کرده، ولی مشکلی که هست اولویت رو به INTEL HD میده!
یعنی وقتی با نرمافزار GPU-Z مشخصات گرافیک رو نگاه میکنیم بجای GT540 مشخصات INTEL HD رو نشون میده.
همچنین در screen resolution>advanced settings>adapter هم گرافیک اینتل رو نشون میده!
وقتی گرافیک INTEL رو در دیوایس منجر غیر فعال میکنم تصویر ویندوز میپره، ولی وقتی GT540 رو غیر فعال میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته.

بنظر اساتید مشکل از کجا هست؟ و چطوری میشه درستش کرد!

ata.royalfalcon
04-06-2011, 20:43
سلام
یک لپتاپ ASUS N43J هست که دو چیپ گرافیکی داره، یکی INTEL HD و یکی هم Nvidia GT540 !
در دیوایس منجر هم هر دو رو شناسایی کرده، ولی مشکلی که هست اولویت رو به INTEL HD میده!
یعنی وقتی با نرمافزار GPU-Z مشخصات گرافیک رو نگاه میکنیم بجای GT540 مشخصات INTEL HD رو نشون میده.
همچنین در screen resolution>advanced settings>adapter هم گرافیک اینتل رو نشون میده!
وقتی گرافیک INTEL رو در دیوایس منجر غیر فعال میکنم تصویر ویندوز میپره، ولی وقتی GT540 رو غیر فعال میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته.

بنظر اساتید مشکل از کجا هست؟ و چطوری میشه درستش کرد!

سلام
طبق پست زیر عمل کنین شاید مشکلتون حل بشه

kasra2002
04-06-2011, 21:27
سلام
دوستان لپ تاب وایو یه گزینه تاتری کی فانکشن داره که باتری رو در 80 درصد نگه میداره تا اور شارژ نشه

iman ali51
04-06-2011, 21:58
سلام لب تاب دل وسترو دارم مانیتور آن خاموش است ولی با مانیتور pc کار میکند چه کار کنم ؟ تشکر

ehsanmokh
05-06-2011, 11:20
سلام
چه طوری میشه از سایت دل درایورهای لپ تاپ رو آپدیت کرد؟

ss_esteghlal40
05-06-2011, 13:21
آیا با لپ تاپ میشه ورودی صدا ضبط کرد ؟ منظورم اینه که قابلیت line in record رو داره ؟

nassii
05-06-2011, 15:25
سلام بر شما-20روزه لپ تاپ asus n43sl رو گرفتم
ویندوز7 بر رویش نصب بود الان چندیست بعد از اپدیت کردن انتی ویروس نود ارور میزنه که ویندز را اپدیت کنید
ایراد راچطور برطرف کنم که نیاز به عوض کردن ویندوز نباشد؟!
تشکر از راهنمایی تون...

ata.royalfalcon
05-06-2011, 17:52
سلام بر شما-20روزه لپ تاپ asus n43sl رو گرفتم
ویندوز7 بر رویش نصب بود الان چندیست بعد از اپدیت کردن انتی ویروس نود ارور میزنه که ویندز را اپدیت کنید
ایراد راچطور برطرف کنم که نیاز به عوض کردن ویندوز نباشد؟!
تشکر از راهنمایی تون...

سلام
این اخطاری که آنتی ویروس به شما میدهد نشاندهنده ایراد در ویندوزتان نیست .
برای حل این مشکل اگر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارین و ویندوزتان ارجینال هست پس برای آپدیت کردن ویندوز روی my computer راست کلیک کنید و سپس properties و سپس در قسمت windows update ویندوزتان رو آپدیت کنین .
نکته مهم : اگر ویندوزتان ارجینال نباشد (کرک شده) ممکن است پس از آپدیت با دردسرهای بعدی روبرو بشین که شاید مجبور به نصب مجدد ویندوز بشین

shifter
05-06-2011, 18:18
وقتی از لپتاپ با برق استفاده میکنیم(درحالیکه باتری توش نیست) بعد از خاموش کردن اشکالی نداره که سیم برق رو از پریز دربیاریم؟

tagarg_yakh
05-06-2011, 21:04
سلام دوستان
یکی از دوستام یه لپ تاپ vaio سری CW داره ،مشکلی که براش وجود داره اینه که وقتی لپ تاپ فول شارژ هست و ازش استفاده نمیشه حدودا یک تا دو روز بیشتر شارژ نگه نمیداره ولی در حالت روشن میزان دشارژ باطری طبیعی هست، به نظر شما دوستان این که در حالت خاموش زیاد شارژ نگه نمیداره طبیعی هست ؟ اگه طبیعی نیست مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنون میشم که راهنمایی کنین:11:
دوستان نظری در این مورد ندارین؟:11:

ss_esteghlal40
05-06-2011, 22:44
آیا با لپ تاپ میشه ورودی صدا ضبط کرد ؟ منظورم اینه که قابلیت line in record رو داره ؟

کسی نیست جواب ما رو بده ؟

Pami
06-06-2011, 00:25

بله میشه
باید از تنظیمات کارت صدا نوع ورودی رو تغییر بدید

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:21 AM ----------

نوشته شده توسط tagarg_yakh [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوستان
ممنون میشم که راهنمایی کنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مشکل رو خیلی از سری های سونی دارن و مربوط به استفاده داخلی لپ تاپ از باتری در حین خاموش بودن میشه
مخصوصا زمانی که در هایبرنیت باشید .
راه حل خاصی هم نیست چون به عنوان ایراد از طرف سونی مطرح نشده

وقتی از لپتاپ با برق استفاده میکنیم(درحالیکه باتری توش نیست) بعد از خاموش کردن اشکالی نداره که سیم برق رو از پریز دربیاریم؟

نه مشکلی نیست ، فقط مدت طولانی نباید به این حالت باشه ( به دلیل نوسان های برق )

چه طوری میشه از سایت دل درایورهای لپ تاپ رو آپدیت کرد؟

بطور دستی به راحتی میتونید دانلود کنید
سرچ کنید این مشکل رو قبلا توضیح دادیم در انجمن

سلام لب تاب دل وسترو دارم مانیتور آن خاموش است ولی با مانیتور pc کار میکند چه کار کنم ؟ تشکر

مشکل یا باید از فلت ال سی دی باید باشه یا از خود اجزای پانل ، از کارت گرافیک نیست ، حتما ببرید تعمیرکار ببینه و به راحتی قابل تعمیر هست .

htc-hd2es
06-06-2011, 04:04
میشه من راهنمایی کنید که چطوربفهمم باطری لپتاپم6سلولیه یا 3 سلول؟
مشخصات باطری
10.95v
5200mAh
56Wh
ممنون.

ehsanmokh
06-06-2011, 11:33
سلام
مدل لپ تاپ من دل XPS L501-X است که چند روزی میشه یه مشکلی پیدا کرده به طوری که نمیشه با ADSL رفت تو اینترنت. وقتی کابل رو وصل میکنم کانکت میشه ولی تو اینترنت نمیره و وقتی به کامپیوتر منزل وصل میکنم دیگه این مشکل رو نداره.
خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید...

احی
06-06-2011, 18:55
سلام من وایو f136 دارم تو مشخصاتش نور پس زمینه کیبورد داره ولی فعال نیست . لطفاً راهنمایی کنید !!!

javad.e
06-06-2011, 19:21
کمک کنید . . .
پارازیت در لب تاب ایسر
سلام دوستان من یه مشکل خیلی بدی دارم همینطور که از موضوع معلومه لب تاب من مدل acer aspire 5741g بیشتر موقع ها روی صفحه من پارازیت میاد بعدش منم 3 یا 4 تا میزنم تو سرش درست میشه بعد از 5 دقیقه دوباره مشکل قبلی البته بعضی وقتا هم خیلی خوب کار میکنه و پارازیت خیلی کم میاد میخوام بدونم که این مشکلش از چیه این خیلی منو نگران کرده . بخاطر همین یه موضوع زدم که فکر کنم مشکل بعضی از دوستای دیگه هم باشه و خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید که مشکل از چیه و چرا اینجوری شده و چیکار باید بکنم با تشکر از همه شما . . .

teknosys
06-06-2011, 22:05
میشه من راهنمایی کنید که چطوربفهمم باطری لپتاپم6سلولیه یا 3 سلول؟
مشخصات باطری
10.95v
5200mAh
56Wh
ممنون.

سلام

یک فرمول کلی برای اینکار وجود داره که طی 3 مرحله ؛ خیلی راحت برای هر باتری میشه تعداد سلولهاش رو بدست اورد.

این اعداد رو داشته باشین تا کاربردش رو بگم:

ولتاژ اسمی : 3.6

mAh اسمی : 2200

اینها مقدار مصرفی استاندارد هر سلول هست.

در مرحله اول ولتاژ اسمی رو تقسیم بر ولتاژ ( V ) باتری میکنیم.

10.8 تقسیم بر 3.6 . میشه 3

در مرحله دوم mAh اسمی رو تقسیم بر mAh باتری میکنیم.

5200 تقسیم بر 2200 . میشه 2

در مرحله سوم جواب های بدست اومده از فرمول ها رو در هم ضرب میکنیم.

2 ضربدر 3 . میشه 6.

پس باتری شما 6 سلولی هست. مطمئن ترین راه تشخیص تعداد سلول باتری اینه ؛ که تنها چیزی که لازم داره یه ماشین حساب سادست.

موفق باشین.

piroooz
07-06-2011, 00:33
سلام
مدل لپ تاپ من دل XPS L501-X است که چند روزی میشه یه مشکلی پیدا کرده به طوری که نمیشه با ADSL رفت تو اینترنت. وقتی کابل رو وصل میکنم کانکت میشه ولی تو اینترنت نمیره و وقتی به کامپیوتر منزل وصل میکنم دیگه این مشکل رو نداره.
دوست من اینطور که من فهمیدم زمانی که کابل کراس (سوکت RJ 45) را به نوت بوک تون وصل میکنید به اینترنت دسترسی ندارید ...
بعد این عکسی که گذاشتید از نوت بوکتون هست دیگه؟
در ضمن شما با مرورگر های دیگه هم تست کردید؟

siyanor
07-06-2011, 10:36
سلام

شما ببين بعد از وصل كردن كابل ميتونى ping كنى (start>>run>>cmd>>ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) اگه reply داد مشكل نرم افزاريه ,شايد پروكسى داشته باشى روى بروسر يا اينكه manual ip

majid_potter7
07-06-2011, 10:55
میخوام بدونم برای بک آپ گرفتن باید حتما از همون برنامه vaio care استفاده کنم یا از برنامه خود ویندوز...چه فرقی دارن این 2 تا؟
کسی از اساتید نمیدونست؟؟

ehsanmokh
07-06-2011, 11:54
شما ببين بعد از وصل كردن كابل ميتونى ping كنى (start>>run>>cmd>>ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) اگه reply داد مشكل نرم افزاريه ,شايد پروكسى داشته باشى روى بروسر يا اينكه manual ip

دمت گرم رفیق حل شد....:40:

javad.e
07-06-2011, 23:10
:23:کسی نیست جواب منو بده ؟

siyanor
08-06-2011, 16:53
کمک کنید . . .
پارازیت در لب تاب ایسر
سلام دوستان من یه مشکل خیلی بدی دارم همینطور که از موضوع معلومه لب تاب من مدل acer aspire 5741g بیشتر موقع ها روی صفحه من پارازیت میاد بعدش منم 3 یا 4 تا میزنم تو سرش درست میشه بعد از 5 دقیقه دوباره مشکل قبلی البته بعضی وقتا هم خیلی خوب کار میکنه و پارازیت خیلی کم میاد میخوام بدونم که این مشکلش از چیه این خیلی منو نگران کرده . بخاطر همین یه موضوع زدم که فکر کنم مشکل بعضی از دوستای دیگه هم باشه و خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید که مشکل از چیه و چرا اینجوری شده و چیکار باید بکنم با تشکر از همه شما . . .

مشكل شما به احتمال زياد سخت افزار هست (ممكنه high voltager ) به نظر من بايد سخت افزارى بررسى بشه

سلام من وایو f136 دارم تو مشخصاتش نور پس زمینه کیبورد داره ولی فعال نیست . لطفاً راهنمایی کنید !!!

متوجه منظورتون نشدم !!! منظورتون همون hot key هستش يعنى با Function كه ميزنى روشناى تغيير نميكنه ؟ شايد شما hot key رو فعال نكرديد معمولا يه نرم افزار ميخواهد تا اونا رو فعال كنه ,تو بايوس هم بررسى كن شايد غير فعال باشه

vaio care مگه به شما اجازه گرفتن Back up رو ميده ؟ تا اونجاى كه من يادمه براى تنظيم سرعت و بهبود سيستم بود ,شما واسه backup از همون مال ويندوز استفاده كن (ntbackup)

slipknot2012
08-06-2011, 21:46
ببخشید چطوری میشه win xp روی لبتاپ hp dv6 2155 نصب کرد؟

siyanor
09-06-2011, 09:41
ببخشید چطوری میشه win xp روی لبتاپ hp dv6 2155 نصب کرد؟

شما اول بريد تو bios (start the NB>>>>press f10) اونجا يه چيزى به نام sata emulation هست اون رو از sata به IDE تغيير بده شما الن ميتونيد ويندوز XP رو نصب كنيد (اگه اين گزينه رو نداشت , بايد يك سى دى ويندوز كه SATA Driver داره رو داشته باشيد )

sanamsayna
09-06-2011, 10:41
سلام من لپ تاب مدل lenovo z560 دارم مشکلم اینه که ترتیب آیکون هام در دسکتاب زود زود قاطی میشه منظورم اینه که سطرهای آخر یک ردیف پایین تر مياد و يک سطر ما بین اونا خالی میمونه ؟می خواستم بپرسم از کجا باید درست کنم؟يه سوال دیگه هم داشتم express card slot چیه و کاربردش چیه؟یعنی واسه چي ازش استفاده می کنند؟

shayan5800
09-06-2011, 14:45
دوستان من لپ تاپ hp DV7 دارم..حواسم نبود روش دلستر ریخت..زودی باتری کشیدم و برق رو قطع کردم..مشکلی پیش نیومد
اما صفحه کیبوردم دکمه هاش چسبناک شده و به زور پایین میره
به نظرتون چی کار کنم؟؟ یکم با الکل تمیز کردم اما فایده نداشت

baby-1
10-06-2011, 10:28
با سلام من یه ماه میشه یک لپ تاب Acer مدل 5742g گرفتم چند روزی که حی ریستارت میشه یه صفحه آبی میاد بعضی موقع ها بالا میاد ولی یاز بعد چند دقیقه ریستارت میکنه و تو Starting Windows گبر میکنه من از اول پارتیشن بندی کردم یه روز نشده باز اینطوری میکنه

R.min
10-06-2011, 10:37
برای بک اپ باید از vaio care استفاده بشه یا خود ویندوز . با اولی بک اپ 3 دیویدی شد روش دوم 6 تا , فرقشون چیه؟؟

momo
10-06-2011, 16:05
دوستان من وقتي ميخام ريكاوري كنم فقط درايو c رو بر نميگردونه و ميگه كل سيستم بايد برگرده داخل سوني وايو

چيكار كنم؟

nadoon
10-06-2011, 16:47
سلام . من یه لپ تاب دارم دیشب که روشنش کردم دیدم روشن میشه و مارک ایسر میآد ولی تا میاد ویندوزو بوت کنه همینجور یه خط فاصله بالای صفحه چشمک میزنه و نمیاد . باسی دی ویندوز راحت بوت میشه من تمام پارتیشنم رو دیلیت کردم و دوباره ویندوز ریختم ولی بعد از اولین ریستارت نصب ویندوز دوباره بعد از مارک ایسر همون اتفاق میفته . مشکل از چیه ؟

novocano
10-06-2011, 22:58
سلام دوستان
من به تازگی یه asus n56j گرفتم. شارژ اولیشو طبق گفته فروشنده انجام دادم
توی همه سایتا تو مشخصاتش گفتن 2.5 تا 3 ساعت شاژ نگه میداره. خود فروشنده هم همینو میگفت
ولی وقتی فیلم یا موزیک باهاش نگاه میکنی زودتر از اینا خالی میشه
کسی میتونه بهم بگه این مشکله یا طبیعیه

Pami
11-06-2011, 11:26
سلام . من یه لپ تاب دارم دیشب که روشنش کردم دیدم روشن میشه و مارک ایسر میآد ولی تا میاد ویندوزو بوت کنه همینجور یه خط فاصله بالای صفحه چشمک میزنه و نمیاد . باسی دی ویندوز راحت بوت میشه من تمام پارتیشنم رو دیلیت کردم و دوباره ویندوز ریختم ولی بعد از اولین ریستارت نصب ویندوز دوباره بعد از مارک ایسر همون اتفاق میفته . مشکل از چیه ؟

ویندوز رو نصب کردید کرک هم کردید ؟

l1752s
11-06-2011, 11:28
من یک لپ تاپ سونی دارم ، چند روز پیش یک نرم افزار به نام system commander 9.04 نصب کردم که دو تا ویندوز همزمان داشته باشم ولی الان نمی تونم اصلا ویندوز ارجینال روی خود لپ تاپ را نصب کنم و F10 برای راه اندازی و نصب دوباره ویندوز کار نمی کنه.
یکی از بزرگوارها یک کمکی بکنه من مشکل لپ تاپم رو حل کنم و دوباره بتونم ویندوز خود لپ تاپ را نصب کنم..
با تشکر دوباره :41:

رضا امیر
11-06-2011, 12:14
سلام دوستان
من به تازگی یه asus n56j گرفتم. شارژ اولیشو طبق گفته فروشنده انجام دادم
توی همه سایتا تو مشخصاتش گفتن 2.5 تا 3 ساعت شاژ نگه میداره. خود فروشنده هم همینو میگفت
ولی وقتی فیلم یا موزیک باهاش نگاه میکنی زودتر از اینا خالی میشه
کسی میتونه بهم بگه این مشکله یا طبیعیه
سلام دوست من
میزانی را که برای نگه داری شارژ و روشن بودن سیستم از طرف قروشندگان و یا سازندگان اعلام میشود عموما" با کمترین کارکرد سیستم و بالاترین میزان تنظیمات جهت کم مصرف کردن انرژی است مثلا"
کمترین میزان درجه نور بکلایت مانیتور
استفاده نکردن هم زمان و یا اصلا استفاده نکردن از DVD-Read or Write و HDD Read or Write
و ....

پس زیاد به اینگونه تبلیغات دقت نکنید همین داستان هم برای گوشی های موبایل وجود دارد اگر شما با صفحه نمایش خاموش بدون استفاده از ویبره و ....... حرف بزند حدودا" در بهترین حالت به 70% آنچه در تبلیغات نوشته شده خواهید رسید .

دلیل:
تست های کارخانه ای با در نظر گرفتن کلیه شرایط محیطی مانند دما و رطوبت و نرم افزارهای رزیدنت حافظه و .... انجام میپذیرد.

novocano
11-06-2011, 19:22
سلام دوست من
میزانی را که برای نگه داری شارژ و روشن بودن سیستم از طرف قروشندگان و یا سازندگان اعلام میشود عموما" با کمترین کارکرد سیستم و بالاترین میزان تنظیمات جهت کم مصرف کردن انرژی است مثلا"
کمترین میزان درجه نور بکلایت مانیتور
استفاده نکردن هم زمان و یا اصلا استفاده نکردن از DVD-Read or Write و HDD Read or Write
و ....

پس زیاد به اینگونه تبلیغات دقت نکنید همین داستان هم برای گوشی های موبایل وجود دارد اگر شما با صفحه نمایش خاموش بدون استفاده از ویبره و ....... حرف بزند حدودا" در بهترین حالت به 70% آنچه در تبلیغات نوشته شده خواهید رسید .

دلیل:
تست های کارخانه ای با در نظر گرفتن کلیه شرایط محیطی مانند دما و رطوبت و نرم افزارهای رزیدنت حافظه و .... انجام میپذیرد.
خیلی ممنون دوست عزیز.

santacruz11
12-06-2011, 10:55
سلام من یه dell inspiron 5010 دارم وایرلسش دیوونم کرده تمام درایورشو نصب کردم آیکون وایرلبس هم هستش و لی کانکت نمیشه میشه یه توضیح کامل در مورد نصب و کانکت شدن بدین؟
ممنون

sakas
13-06-2011, 10:28
سلام دوستان یک لپ تاپ dell دارم که زیر باطری روی لپتاپ یک محل برای قرار دادن سیم کارت داره ایا برای اتصال به gprs اگه هست نحوه استفاده از ان برام بزارید

Pami
13-06-2011, 22:46
سلام دوستان یک لپ تاپ dell دارم که زیر باطری روی لپتاپ یک محل برای قرار دادن سیم کارت داره ایا برای اتصال به gprs اگه هست نحوه استفاده از ان برام بزارید

چه مدلی ؟ باید درایورش نصب بشه ، اکثر اینها شبکه های 3G رو ساپورت میکنن

سلام من یه dell inspiron 5010 دارم وایرلسش دیوونم کرده تمام درایورشو نصب کردم آیکون وایرلبس هم هستش و لی کانکت نمیشه میشه یه توضیح کامل در مورد نصب و کانکت شدن بدین؟
ممنون

روتری که میخواین بهش کانکت بشین رو پیدا میکنه ؟
اگه پیدا میکنه مشکل از درایور و کارت وایرلس شما نیست ، باید تنظیمات دوباره ست بشه و مودم کانفیگ بشه

BBNHFAK
14-06-2011, 10:54
سلام
من یه مشکل با لپتاپم دارم (HP Dv6-1225ee)
حدودا دو سال پیش خریدمش و روش ویندوز ویستا 32 بیت نصب بود که از تمام قدرت سیستم استفاده نمیکرد
ویندوزش رو عوض کردم و 7 64بیت ریختم اما بعضی وقت ها سیستم به طور ناگهانی یه صفحه مثل عکس زیر یا شکل های شبیه همین میده و باید باکلید روشن خاموشش کنم تا درست شه
توی منیجر ویندوز درایور Base System device رو پیدا می کنه ام باز هم نمیشناسه
ممکنه ایراد از این باشه؟
این مشکل تو محیط ویندوز و بازی های فلش (یا portable) پیش میاد اما تو بازی های نصبی هیچ وقت این مشکل پیش نمیاد
مشکلش چیه؟

Pami
14-06-2011, 16:49
اون Device ناشناخته مروبط به اسلات کارت حافظه هست و ربطی به مشکل شما نداره
شما سعی کنین درایور کارت گرافیک رو به آخرین ورژن آپدیت کنین .

BBNHFAK
14-06-2011, 17:12
اون Device ناشناخته مروبط به اسلات کارت حافظه هست و ربطی به مشکل شما نداره
شما سعی کنین درایور کارت گرافیک رو به آخرین ورژن آپدیت کنین .
اما اگه از گرافیک باشه چرا تو بازی ها این مشکل رو نداره
اگه صدا هم در حال پخش باشه گیر میکنه و پخش میشه
مشکل از مادربورد نیست؟؟؟ بعضی وقت ها usb not recognized هم میده و باید ریست شه (البته همیشه ریست هم جواب نمیده) تا درست بشه!!

رضا امیر
15-06-2011, 06:51
مشکل از مادربورد نیست؟؟؟ بعضی وقت ها usb not recognized هم میده و باید ریست شه (البته همیشه ریست هم جواب نمیده) تا درست بشه!!
سلام دوست من
مشکل اول شما از کارت گرافیک یا همان GPU است و مشکل دوم همانطور که ناظر انجمن گفتند مربوط به اسلت رم مانند SD و... میباشد .
البته ممکن است شما مشکل در نصب دریور ها و یا مشکل نرم افزاری در مورد سیستم عامل و یا حتی ممکن است ویروس داشته باشید باید سیستم کامل چک شود

s_red_boy1
15-06-2011, 07:47
سلام
intel gma4500 mhd 128 up to 1700MB با cpu : corei5 با 4GB ram ایا قادر هست بازی مثل pes 2011 رو حتی با کیفیت پایین اجرا کنه ؟؟؟؟
2: این گرافیکها که share دارن مثلا تا فلان گیگ چجوری میشه از اون قدر ت بیشترشون استفاده کرد ؟؟؟؟

رضا امیر
15-06-2011, 08:13
سلام
intel gma4500 mhd 128 up to 1700MB با cpu : corei5 با 4GB ram ایا قادر هست بازی مثل pes 2011 رو حتی با کیفیت پایین اجرا کنه ؟؟؟؟
2: این گرافیکها که share دارن مثلا تا فلان گیگ چجوری میشه از اون قدر ت بیشترشون استفاده کرد ؟؟؟؟
سلام دوست من
تا آنجا که بنده در مقالات معتبر خواندم برای بازی شما تنها نیاز دارید به:
یک CPU دو هسته ای با سرعت بالای 2 مگاهرتز و کش مینیمم 4 مگ
یک هارد ساتا با دور بالا
رم 4 گیگ
و یک کارت گرافیک خوب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

آیتم آخر چیزی است که شما را به مطلوبتان میرساند و بهترین راه تست و فهمیدن قدرت آن رفتم در سایت مادر آن قطعه و دیگر قطعات مشابه است و هم رفتن در سایت مادر بازی خاص خود و خواندن مطالب آن زیرا در اینجا اگر خیلی خوش شانس باشید یک نفر تجربی و اتفاقی کاری را که شما میخواهید انجام داده و همه نظر خود را ابراز میکنند و این نظر تجربه ای ندارد و صرفا" یک تفکر است !!!!

Pami
15-06-2011, 08:32
سلام

Intel 4500 MHD گرافیک مجتمع ضعیفی هست که برای بازی طراحی نشده ، در ضمن رم اختصاص داده شده به کارت گرافیک از منبع اصلی اصلا تاثیری آنچنانی در سرعت و کیفیت اجرای بازی شما نداره ، چیزی که تو کیفیت بازی کردن تاثیر داره کلاک GPU ، سرعت ، پهنای باند و نوع رم هست نه حجم رم .
اختصاص دادن حافظه بیشتر هم دست شما نیست .

---------- Post added at 09:32 AM ---------- Previous post was at 09:29 AM ----------

شما سعی کنین ریکاوری کنین یا ویندوز جدید نصب کنین + آخرین آپدیت های درایور کارت گرافیک
ببینید درست میشه یا نه

s_red_boy1
15-06-2011, 11:13
حالا این گرافیک اینتل ما بالاخره dedicated 128 که هست؟ یعنی بازیای 2سال پیش که اکثرا گرافیک لازمشون 128 بود رو که اجرا میکنه ؟؟؟؟؟

Pami
15-06-2011, 11:20
به هر حال نباید انتظار زیادی ازش داشته باشید ، تا جایی که یادمه بله 128 مگابایت حافظه اصلی و مجزای خود گرافیک هست

s_red_boy1
15-06-2011, 11:38
pami جان یه دنیا ممنونتم

siyanor
15-06-2011, 12:10

شما يه كارى بكن روى اون unknown device دابل كليك كنيد , بريد تو Hardware Detalis و از اون منوى كه اونجا وجود داره Hardware IDs رو انتخاب كنيد در قسمت پايين چند تا سطر ميبينيد ,روى سطر بالاى كليك كنيد و اون رو copy كميد (CTRL+C) حالا به وب سايت زير بريد اون نوشته رو اونجا PASTE كن ببين به شما چى رو نشون ميده

اميدوارم كه مشكلتون حل بشه :10:

L E N A
15-06-2011, 15:40
سلام
این که باتری لپ تاپ زود تموم میشه معنیش اینکه حتما سلولش سوحته یا ممکنه ایراد دیگه داشته باشه ؟؟
چطور اینو بفهمم آیا راهی وجود داره که بشه فهمید باتری سوخته یا نه؟

aref10
16-06-2011, 10:33
سلام
چجوری میتونم بفهمم لپ تاپم usb2 ساپورت میکنه یا usb3؟

mosolim
17-06-2011, 06:52
سلام
دوستان متاسفانه چیپ لپ تاپ دل 5110 برای منم از نوع B2 هستش . بنده با برنامه gigabyte sata chech چک کردم و دیدم که زده B2 و اون پورتی هم که روش یه وسیله وصل شده به رنگه قرمزه و بقیه سفیده که به اونا هم یه وسیله دیگه وصل شده . برنامه میگه که باید پورت رو عوض کنید. حالا یکی دو تا سوال اولا اینکه اون وسیله ای که وصل شده چی هست ؟( من احتمال میدم DVD RW باشه ). سوال دوم اینکه اگه پورت رو عوض کنم مشکل حل میشه؟ و یه چیزه دیگه اینکه چطوری باید بازش کنم که گارانتیش بهم نخوره ؟ ( احتمالا هیچ راهی نداره)

خلاصه دوستان راه حلی دارید که پیشنهاد بدید؟

با تشکر....

iman_n21
17-06-2011, 15:06
سلام
میشه بفرمایید کارت وایرلس 5110 رو از کجا دانلود کنم
و چطور نصب کنم ؟
اعصاب نذاشته برام دیگه
از سایت دل یه درایور براش گرفتم ولی جواب نمیده

capitan black
17-06-2011, 15:59
سلام دوستان....من موقعی که با لپتاپم به اینترنت متصل میشم پنجره asus live update واسم باز میشه و میگه میخواد اپدیت کنه....ایا با اپدیت مشکل خواصی واسم پیش نمیاد ؟

saman48
18-06-2011, 13:37
سلام من یه لپ تاپ dell inspiron 5110 دارم بلوتوثش همیشه روشنه و خاموش نمیشه . ضمنا نمیتونم از گوشی موبایلم به لپ تاپ فایل بفرستم پیغام unable to connect می دهد چکار کنم؟ با تشکر و قدر دانی از دوستان

ShahrokH_rt
18-06-2011, 15:06
سلام
چجوری میتونم بفهمم لپ تاپم usb2 ساپورت میکنه یا usb3؟

تو گوگل سرچ بزن "مشخصات فنی ..." و به جای ... مدل لپ تاپ رو وارد کن!

اگه نتونستی پیدا کنی مدل لپ تاپت رو بگو تا برات پیدا کنیم

ShahrokH_rt
18-06-2011, 16:40
سلام
میشه بفرمایید کارت وایرلس 5110 رو از کجا دانلود کنم
و چطور نصب کنم ؟
اعصاب نذاشته برام دیگه
از سایت دل یه درایور براش گرفتم ولی جواب نمیده

احتمالا درایوری که گرفتی مربوط به این مدل لپ تاپ نیست و یا اینکه به سیستم عاملت نمیخوره
اگه مدل وایرلس لپ تاپت رو می گفتی راحتتر می شد پیدا کرد .از این نرم افزار برای تشخیص خودکار درایورها استفاده کن و بر اساس اون درایور صحیح رو نصب کن:

اینم یه تاپیک آموزشی در این رابطه:

در ضمن برای طرح این مشکل بهتر بود به قسمت "نرم افزا ها ، درایورها و مباحث فنی" می رفتی

ShahrokH_rt
18-06-2011, 16:58
سلام دوستان....من موقعی که با لپتاپم به اینترنت متصل میشم پنجره asus live update واسم باز میشه و میگه میخواد اپدیت کنه....ایا با اپدیت مشکل خواصی واسم پیش نمیاد ؟

احتمال داره بعضی از درایورای سیستم بخوان آپدیت شن و یا اینکه :
تو تنطیمات سیستم عامل شما حتما outo update فعاله بنابراین ویندوز به محض اتصال به اینترنت با وصل شدن به سایت سازندش آپدیت های جدید رو پیدا می کنه و اجازه می خواد که دانلود و نصب کنه! با دانلود این آپدیت ها نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه مواردی مثل امنیت سیستم، به روز رسانی فایر وال و ... هم انجام میشن. البته این کار اصلا ضروری نیست و حتی بعد از نصب این آپدیت ها شاید هیچ تغییری در سیستم عاملت حس نکنی.

sanamsayna
20-06-2011, 08:29
سلام جواب سوال قبلی ام را هیچ کس نمی دونه ؟؟؟؟؟؟ یه سوال دیگه دارم من وقتی با آداپتور شب کار می کنم خیلی خیلی داغ میشه؟می خواستم علتشو بپرسم و این که آداپتورم خراب نیست؟

Mohammadkiller
20-06-2011, 10:56
سلام
من لب تاپ 5010 دارم
وقتی روی آیکون بلوتوث کلیک میکردم اکسپلورر ریستارت میشد
یکم ور رفتم بهش حالا هر کاری میکنم نمیتونم از حالت Disable بیارمش تو Enaible وقتی میخوام فعالش کنم مینویسه کلید Fn + F2 رو بزن و وقتی میزنم بازم فعال نمیشه
تو رو خدا کمکم کنید.

saddd
20-06-2011, 15:41
سلام دوستان
یه مشکل کوچیک دارم ممنون میشم سریع راهنماییم کنید
یه لپتاپ asus N53jn خریدم / ویندوز سون هم روش نصب شد و به خوبی داره کار میکنه/ فقط یه مشکل اینکه بعضی اوقات که سیستم از حالت اسلیپ (استند بای ) در میاد روی صفحه دسکتاپ حالت برفکی بوجود میاد که وقتی موس رو روش میکشم از بین میره/ نگرانم که مشکل سخت افزاری (اسکرین) نباشه...
ممنونم...

teknosys
20-06-2011, 16:32
سلام
من لب تاپ 5010 دارم
وقتی روی آیکون بلوتوث کلیک میکردم اکسپلورر ریستارت میشد
یکم ور رفتم بهش حالا هر کاری میکنم نمیتونم از حالت Disable بیارمش تو Enaible وقتی میخوام فعالش کنم مینویسه کلید Fn + F2 رو بزن و وقتی میزنم بازم فعال نمیشه
تو رو خدا کمکم کنید.

سلام

به درایورهای موردنیاز دقت کنید. اولا Quickset بایستی نصب باشه. ثانیا درایور ماژول بلوتوث و نرم افزار همراهش.

Quickset :

درایور ماژول بلوتوث :

درایور بلوتوث:

در زمان نصب هرکدوم سیستم به برق شهری وصل باشه و وایرلس سیستم روشن باشه.

اگه سئوالی بود بپرسین.

موفق باشین.

---------- Post added at 05:32 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

سلام دوستان
یه مشکل کوچیک دارم ممنون میشم سریع راهنماییم کنید
یه لپتاپ asus N53jn خریدم / ویندوز سون هم روش نصب شد و به خوبی داره کار میکنه/ فقط یه مشکل اینکه بعضی اوقات که سیستم از حالت اسلیپ (استند بای ) در میاد روی صفحه دسکتاپ حالت برفکی بوجود میاد که وقتی موس رو روش میکشم از بین میره/ نگرانم که مشکل سخت افزاری (اسکرین) نباشه...
ممنونم...

سلام

وقتی دستگاه رو اسلیپ هست ، Light نمایشگر خاموشه و طبیعتا هم خودش و هم پنل نمایشگر سرد میشه. وقتی دوباره روشن بشه و مجبور باشه تصویر گرافیکی نشون بده ممکنه از توانش خارج باشه. اگه بعد از یکی دو دقیقه محو شد، مشکلی نیست. اما اگه محو شدنش طول بکشه حتما به تعمیرگاه یا گارانتی ببرید.

موفق باشین.

kasra2002
20-06-2011, 19:04
سلام لپ تاپ سونی دارم با ویندوز 7 اوریجینال که آپدیت هم می کنم
جدیدا بعضی وقتا تا فلش مموری نصب مکنم تمام یو اس بی ها حتی موس فطع میشن و حتما باید خاموش کنم
مشکل از چی می تونه باشه
ممنون

nokiax7n72
22-06-2011, 12:09
سلام

من یک لپ تاپ vaio vgn-cr490 دارم که ویندوز سون هست . دیروز برای اجرای یک بازی رجیستری کامپیوتر دسکتاپم رو توی لپتاپ وارد کردم بعد خاموشش کردم . وقتی روشن کردم به محض اینکه مینویسه starting windows و آرمش میاد وارد صفحه ی آبی زیر میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد ری استارت میشه . کلا تو ویندوز نمیره . بعدش ویندوز رو میخواستم عوض کنم دیدم فقط یک پارتیشن رو نشون میده با اینکه 3 تا دارم .وقتی نصبش تو اون پارتیشن تموم شد رفتم تو ویندوز دیدم تو mycomputer فقط درایو ویندوز هست و توی disk management اینطوری هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چکار کنم درایو ها دوباره ظاهر شن لازم دارم اطلاعاتشونو مرسی از شما .

meti_victor
22-06-2011, 12:30
سلام من Vostro Notebook dell1510من ویندوز نصب کردم الان ویندوز dvd writer نمیشناسنه انگار ندارمش چیکار کنم من ویندوزم با dvd writer usb نصب کردم

ampolll
22-06-2011, 13:45
بچه ها من توی بازیها وقتی که رزولیشن رو 800 600 یا 1280 720 میکنم تصویر نصفه نشون داده میشه یعنی فول اسکرین نمیشه چیکار کنم؟

r0zeabi
22-06-2011, 19:25
سلام من یه لب تاپ سونی مدل وایو دارم با رم 4گیگ مدتیه سرعتش پایین اومده حتی اگه برنامه ای باز نباشه 2گیگ از رم رو یوزیج میزنه (اما سی پی یو10% میزنه) خیلی بنظرم غیر عادیه ممکنه ویروسی باشه البته تازگیا نود32 نصب کردم آپدیت هم هست اما ویروس پیدا نمیکنه
چکار باید بکنم اگه رستوری کنم به 1ماه قبل ممکنه درست بشه؟درضمن برا فایلهای رو درایو اتفاقی نمیفته؟

jomong26
23-06-2011, 09:06
سلام من dell 5110 رو دیروز خریدم ولی از باتریش راضی نیستم باتریش در حالت پخش فیلم 100 دقیقه نگه میداره چرا؟

Mohammadkiller
23-06-2011, 11:17
بچه ها من توی بازیها وقتی که رزولیشن رو 800 600 یا 1280 720 میکنم تصویر نصفه نشون داده میشه یعنی فول اسکرین نمیشه چیکار کنم؟

سلام
مدل لبتاپ تو بگو.
ویندوزت ایکس پی یا ویستا یا 7؟
چون من با لبتاپ 5010 دل همچین مشکلی رو داشتم و مشکلم حل شد.

ampolll
23-06-2011, 11:28
سلام
مدل لبتاپ تو بگو.
ویندوزت ایکس پی یا ویستا یا 7؟
چون من با لبتاپ 5010 دل همچین مشکلی رو داشتم و مشکلم حل شد.

لب تاپ msi gx680
ویندوز 7

jomong26
23-06-2011, 12:24
سلام من دیروز لپ تاپ dell 5110 خریدم ام از عملکرد باتریش راضی نیستم باتری در حالتی که هیچ کاری باهاش نکنی 2 ساعت شارز نگه میداره طبیعیه یا مشکل داره؟لطفاکمکم کنید.

javadgh1368
23-06-2011, 13:09
salam
ye laptop sony daram vaghti mikham faily ro ba bluetooth beferestam gozineye 'via bluetooth' nadare

GMitW
23-06-2011, 14:42
درود
یه لپ تاپ مدل ASUS X52F دارم که اریجینال ویندوز نداره. ویندوز روش نصب کردم 64بیتی، خوب کار میکنه، فقط یه مشکل داره که خیلی منو اذیت میکنه اینه که بعضی مواقع تو یه برنامه دارم تایپ میکنم با دارم چت میکن یا هر چی، اون پنجره از حالت فعال در میاد، یعنی تایتل بارش از آبی به خاکستری تغییر رنگ میده(دیگه نمی دونم چه جوری توضیح بدم). میشه راهنماییم کنید مشکلمو حل کنم. خیلی اذیت میکنه

Erfan.B
23-06-2011, 15:08
درود
یه لپ تاپ مدل ASUS X52F دارم که اریجینال ویندوز نداره. ویندوز روش نصب کردم 64بیتی، خوب کار میکنه، فقط یه مشکل داره که خیلی منو اذیت میکنه اینه که بعضی مواقع تو یه برنامه دارم تایپ میکنم با دارم چت میکن یا هر چی، اون پنجره از حالت فعال در میاد، یعنی تایتل بارش از آبی به خاکستری تغییر رنگ میده(دیگه نمی دونم چه جوری توضیح بدم). میشه راهنماییم کنید مشکلمو حل کنم. خیلی اذیت میکنه

دوست عزیز شما آنتی ویروست به روزه؟ ممکنه یه برنامه ای نصب کردی که هر از گاهی پراسس می کنه و برای سوئیچ شدن بقیه برنامه ها رو از حالت فعال در میاره. شکت به برنامه یا درایور خاصی نیست که زیاد سازگار نباشه؟

ali_star
23-06-2011, 15:18
سلام بنده لپتاپ asus k53sv دارم . نمیدونم ویروسی شد چی شد! ولی تاچش از کار افتاد صداش قطع شد و لوگینش بسیار طولانی . تصمیم گرفتم dvd back up که روز اول با ai recovey burner گرفته بودم رو استفاده کنم ولی چند با امتحان کردم توی 47% ارور میده میگه filed شد و شاید دوباره امتحان کنی درست بشه/ حالا اومدم ویندوز بازاری های خودمنون نصب کردم ولی بعد از آنکه تموم شد و ریست شد . ویندوزی بالا نمیاد گویی اینکه فایل بوت ویندوز جدید رو نشناخته ولی همین طور الان روی یک علامت (-) چشمک زن بالای صفحه سیاه میمونه . درایو مخفی ریکاوری هم داره ولی نه با f11 نه با f9 و... هم نمی تونم چیزی بیارم. فقط توی بوت با f2 لطف میکنه منو میبره توی srtup مادربرد.!

راستی روز اول هم فروشنده با acronis true image درایو ریکاوری 120 گیگ فابریکش رو کرد 20 گیگ.

GMitW
23-06-2011, 16:09
دوست عزیز شما آنتی ویروست به روزه؟ ممکنه یه برنامه ای نصب کردی که هر از گاهی پراسس می کنه و برای سوئیچ شدن بقیه برنامه ها رو از حالت فعال در میاره. شکت به برنامه یا درایور خاصی نیست که زیاد سازگار نباشه؟

ممنونم از جوابت. آنتی ویروسم نو هستش آپدین هم هست. نرم افزری نیست که بخواد خودشو آپدیت کنه. این مشکل رو یکی دیگه از دوستان که سونی داره باهاش مواجه هستش. نکته ی دیگه ای وجود ندره در این مورد؟

a.yazhari2000
23-06-2011, 17:50
سلام دوستان لپ تاپ من asus k53sv هستش من اولی که خریدمش نمیدوستم باید میکروفونشم چک کنم حالا که نگاه میکنم میبینم هوا داره !!!
میخاستم از اساتید بپرسم راهی هست که بشه خودم درستش کنم یا درست بشو نیست :19:

Erfan.B
24-06-2011, 10:00
سلام دوستان لپ تاپ من asus k53sv هستش من اولی که خریدمش نمیدوستم باید میکروفونشم چک کنم حالا که نگاه میکنم میبینم هوا داره !!!
میخاستم از اساتید بپرسم راهی هست که بشه خودم درستش کنم یا درست بشو نیست :19:

سلام دوست عزیز ، ورودت رو به انجمن پی سی ورلد خوش آمد می گم.
ببین کلاً مایکروفون های اینترنال لپ تاپ ها به هیچ وجه خوب نیست! پس اگه می خوای کار ضبط انجام بدی باید یه مایکروفون حرفه ای تدارک ببینی (کارت صدا هم مهمه) ولی اگه واسه voice chat می خوای فکر کنم یه هدست معمولی کارت رو راه بندازه.
موفق باشی.

a.yazhari2000
24-06-2011, 10:52
سلام دوست عزیز ، ورودت رو به انجمن پی سی ورلد خوش آمد می گم.
ببین کلاً مایکروفون های اینترنال لپ تاپ ها به هیچ وجه خوب نیست! پس اگه می خوای کار ضبط انجام بدی باید یه مایکروفون حرفه ای تدارک ببینی (کارت صدا هم مهمه) ولی اگه واسه voice chat می خوای فکر کنم یه هدست معمولی کارت رو راه بندازه.
موفق باشی.

سلام داداش گلم ببین من واسه استفاده خاصی نمیخوام شایدم استفادم ازش در حد صفر باشه برا ضبط هم اصلا به درد نمیخوره چون مونوئه ولی من روحیم جوریه که نمیتونم قبول کنم چیزی که دارم خراب بشه (باشه)
بخاطر همین میخوام درستش کنم